Mēs esam ar Ukrainu! Un domās būsim katru dienu, līdz Ukrainas zeme būs brīva!

Mēs esam ar Ukrainu! Un domās būsim katru dienu, līdz Ukrainas zeme būs brīva!

Ми разом з Україною! 

Tieši pirms gada, 24.februāra rīta agrumā, Krievijas sāktais karš Ukrainā izmainīja pasauli. Tas ir bijis gads pilns ar cilvēku ciešanām un asinīm, nežēlību, tajā pašā laikā vienojot valstis un cilvēkus visā pasaulē kā vēl nekad.

Karš pārvērta Ukrainas ierasti mierpilno cilvēku dzīvi – tika sagrautas ēkas un likteņi. Frontē ik dienu tiek zaudēti tēvi, dēli un brāļi, karš paņem arī simtiem mierīgo iedzīvotāju dzīvības, tostarp bērnu. Daudzi devušies bēgļu gaitās, meklējot patvērumu no Krievijas zvērībām. Taču apbrīnojama ir Ukrainas tautas ticība, pašaizliedzīgā drosme, cīņa un cerība par savas valsts nākotni.

Šodien arī mēs dienestā visā Latvijā vienojāmies klusuma brīdī, iededzot bākugunis ar domām par bojāgājušajiem Ukrainā. Mēs pieminam arī mediķus, kuri, pašaizliedzīgi darot savu darbu un glābjot dzīvības karā ievainotajiem un cietušajiem, ir gājuši bojā.

Arī dienesta komandā strādā mediķi no Ukrainas, kuriem mūsu valsts devusi patvērumu – nu viņi kopā ar mūsu brigādēm steidz glābt cilvēku dzīvības Latvijā. Esam un būsim kopā ar kolēģiem un visu Ukrainas tautu!

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē