Medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējas 10. jūlijā

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām svētku brīvdienās, no 8. jūlija līdz 10. jūlijam, ņemot vērā, ka 10. jūlijs, pirmdiena, ir noteikta kā brīvdiena saistībā ar Vispārējo latviešu Dziesmu un deju svētku noslēguma svētku dienu 9. jūlijā.

Brīvdienās un svētku dienā medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas vai hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Ar tālruņa speciālistiem var sazināties arī gadījumā, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzami vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē.

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās noteiktās dienās medicīnisku konsultāciju varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Izvērtējot pacienta veselības stāvokli, nepieciešamības gadījumā dežūrārsts var arī izrakstīt zāļu recepti vai atvērt darbnespējas lapu. Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?

Traumas (apdegums, mežģījums, lūzums u.c.) vai pēkšņas saslimšanas gadījumā medicīnisko palīdzību sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību var saņemt slimnīcu uzņemšanas nodaļās.

Ja uz slimnīcas uzņemšanas nodaļu plānots doties ar savu automašīnu, pirms došanās ieteicams ar to sazināties, lai pārrunātu palīdzības saņemšanas iespējas atbilstoši pacienta veselības stāvoklim. Piemēram, ir slimnīcu uzņemšanas nodaļas, kurās var vērsties, ja ir aizdomas par kaula lūzumu, savukārt citās jāvēršas, ja ir gūti ķermeņa apdegumi. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana.

Dzīvībai kritiskā situācijā zvaniet uz ārkārtas tālruni 113. Piemēram, ja cilvēks ir bezsamaņā, ja ir dzīvībai bīstama asiņošana, gūta smaga trauma (ceļu satiksmes negadījums, elektrotrauma, ugunsgrēks u.c.). Kā arī gadījumā, ja ir pēkšņas sāpes krūtīs, kas var liecināt par infarktu, vienas puses pēkšņs vājums, kas var liecināt par insultu, vai jebkurā citā situācijā, kad palīdzības saņemšanā izšķirošas ir minūtes.

Informācija par visām ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties medicīniskās palīdzības saņemšanai, var noskaidrot NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā “Kur saņemt medicīnisko palīdzību?”.

Lasīt vairāk Nacionālais veselības dienesta vietnē