Mācībās “Ausma” Zemessardzes 2. Vidzemes brigāde un NMPD trenē cietušo evakuāciju uz ārstniecības iestādēm

Mūžu dzīvo, mūžu mācies! Mūsu dienesta komandas uzdevums ir glābt dzīvības ne tikai ikdienā, steidzoties izsaukumos, bet būt gataviem reaģēt un nodrošināt palīdzību cietušajiem arī dažādās ārkārtas situācijās un katastrofās. Tādēļ turpinām mācīties! Šoreiz kopā ar Zemessardzes Medicīnas rotu.

10 mediķu brigādes no dažādām vietām Latvijā – Rīgas, Daugavpils, Jēkabpils, Gulbenes, Rēzeknes, Cēsīm un Valmieras, kā arī mūsu Operatīvās vadības centra mediķi, Ārkārtas situāciju gatavības nodrošināšanas nodaļas kolēģi un citi dienesta speciālisti piedalījās mācībās “AUSMA”, kas norisinājās pagājušā nedēļas nogalē Alūksnes un Madonas novados.

Mācību laikā Zemessardzes 2. Vidzemes brigādes Medicīnas rota izvērsa divus cietušo aprūpes punktus, kuros šīs rotas mediķi veica cietušo šķirošanu, stabilizāciju līdz pacientu tālākai evakuācijai uz medicīnas iestādi. Bet tālāk cietušie tika nogādāti pie mūsu mediķiem, kuri ar operatīvo auto cietušos nogādāja uz  medicīnas iestādēm – Alūksnes slimnīcu un Madonas slimnīcu. Šajās mācībās tika testēta arī spēja nogādāt cietušos uz medicīnas iestādi ar helikopteru.

mācībās - NMPD mediķi nogādā ar nestuvēm cietušo, fonā operatīvais auto
NMPD mediķi un Zemessardzes medicīnas rota mācībās

Foto: Zemessardze

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē