Lepnums un prieks: par ieguldījumu veselības nozares attīstībā apbalvoti mūsu kolēģi

Šodien, 24.novembrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri pasniedza Ministru kabineta atzinības rakstus mūsu kolēģēm: Ditai Heibergai, NMPD Katastrofu medicīnas centra vadītājai, un Maijai Bušmanei, NMPD Specializētā medicīnas centra vadītājai. Augstais novērtējums apliecina, cik liela nozīme ir tam, ka dari darbu, ko mīli un kurā ieguldi savu sirdi, tiecoties uz augstākiem sasniegumiem, labākiem rezultātiem. Jā, Ditai un Maija šis nav tikai darbs; tas ir aicinājums – kalpot Latvijas sabiedrībai. No visas sirds lepojamies ar abām!


Jau divpadsmit gadus Dita Heiberga ir kopā ar mums dienestā un katru dienu viņa ir profesionalitātes paraugs ikvienam. Tagad viņa saņem arī Ministra kabineta atzinības rakstu par ieguldījumu neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas attīstībā.

Tas ir pašaizliedzīgs un profesionāls darbs pārstāvot Latviju un dienestu Eiropas savienības, NATO un citu starptautisku organizāciju darba grupās, kā arī mācībās par jautājumiem, kas skar katastrofu medicīnu sistēmu un dažādu veselības apdraudējumu pārvaldīšanu. Tāpat tā ir arī gatavības un reaģēšanas pasākumu plānu izveide dažādu veselības apdraudējumu pārvaldīšanai, tajā skaitā darbs ar Valsts katastrofu medicīnas plānu. Ditas ikdienas darbs ir saistīts ar to, lai Latvijas valsts un mūsu dienests būtu gatavs jebkādam ārējam vai iekšējam apdraudējumam. Lai mūsu dienesta cilvēki un veselības aprūpes sistēma būtu gatava un prasmīga kā ikdienā, tā ārkārtas situācijās.  

Ditu var raksturot kā ļoti mērķtiecīgu personu, kura ikvienu neskaidro situāciju vai problēmu pārvērtīs par izaicinājumu sev. Izvirzot skaidras prioritātes un definējot precīzus uzdevumus, ir iespējams sasniegt vēl vairāk. Turklāt viņas plašais redzējums, pieredze un zināšanas visur iedveš stabilitāti.


Maija Bušmane NMPD ir jau 24 gadus, taču viņas profesionālo pieredzi veselības aprūpes nozare ir varējusi baudīt divtik! Tāpēc Maija saņēmusi Ministru kabineta atzinības rakstu par ilggadēju ieguldījumu veselības nozares attīstībā – par profesionāli organizētu specializētās medicīniskās palīdzības atbalsta nodrošināšanu slimnīcās, inovatīvu pieeju sadarbības procesu vadībā un attīstībā, kā arī par ilggadīgu un profesionālu ieguldījumu. Un ne velti, viņas nozīmīgā artava kopējā veselības nozares attīstībā Latvijā ir augsti novērtējama.

Maija vada NMPD Specializēto medicīnas centru (SMC), kas ir unikāla dienesta struktūrvienība.  Tās darbinieki, dažādu specialitāšu augstākā līmeņa ārsti, nepieciešamības gadījumā, katru dienu izmantojot telemedicīnu, konsultē kolēģus slimnīcās vai arī dodas uz turieni paši, lai iesaistītos ārstēšanas procesā, veicot operācijas un manipulācijas. SMC arī nodrošina smagu pacientu pārvešanu uz augstāka līmeņa ārstniecības iestādēm, konsultē mūsu brigādes izsaukuma vietā īpaši sarežģītos gadījumos.

Šajā intensīvajā darba ritmā Maijas nosvērtība, spēja saglabāt mieru, vienmēr rast risinājumus situācijām, kurām nav skaidrs iznākums, ir Maijas veiksmes atslēga. Bez tam, viņas iekšējais dzinulis – glābt un saglabāt cilvēka dzīvību – ir arī viņas adrenalīns! Tā noteikti ir brīnišķīga sajūta, kad zini, ka vari palīdzēt un spēt nodrošināt izeju bezizejā. Iekšējs spēks, griba, atbildība, spēja sadarboties, būt elastīgai un pielāgoties, ar stingru mugurkaulu un stāju – tāda ir mūsu Maija Bušmane!

 

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē