Latvija ziedos Ukrainai zāles un medicīnas ierīces 1,4 miljonu eiro apmērā

Šodien, 5.jūlijā, Ministru kabinetā atbalstīts informatīvais ziņojums par medicīnisko ierīču un zāļu ziedošanu Ukrainai 1,4 miljonu eiro apmērā.

Veselības ministrijā tika saņemta Ukrainas Veselības ministrijas vēstule ar lūgumu sniegt humāno atbalstu, lai nodrošinātu savlaicīgas medicīniskās palīdzības sniegšanu Krievijas Federācijas izraisītā bruņotā konflikta Ukrainā cietušajiem. Ministrija izskatīja iesniegto zāļu un medicīnas ierīču sarakstu un izvērtēja iespējas sniegt valsts atbalstu Ukrainai, ziedojot zāles (680 tūkstošu eiro apmērā) un medicīniskās ierīces (755 tūkstošu eiro apmērā), kas izmantojamas kara hospitāļa vajadzībām.

Īstenojot palīdzības sniegšanu, tiek ievērots princips – sūtīt tikai prasīto, kā arī ievērot visīsākās loģistikas ķēdes un centralizāciju, lai mazinātu Ukrainas puses administratīvo slogu un neradītu haosu.  

Jau ziņots, ka iepriekš Ukrainai ziedotas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta automašīnas, nestuves, antibiotikas, intravenozās ievades sistēmas, medicīniskās maskas, medicīniskie cimdi u.c.medicīnas preces.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē