Latvija Ukrainai nodos medicīniskās ierīces

Atsaucoties Ukrainas vēstniecības lūgumam, Latvija Ukrainai ziedos medicīniskās ierīces. Valdība šodien, 21. martā, atbalstīja medicīnisko ierīču nogādāšanu un nodošanu Ukrainas Veselības ministrijas Sabiedrības veselības centram.

Veselības ministrija bija saņēmusi no Ukrainas vēstniecības Latvijā lūgumu ziedot medicīniskās ierīces, lai nodrošinātu savlaicīgas medicīniskās palīdzības sniegšanu cietušajiem Krievijas izraisītā bruņotā konflikta dēļ. Turpinoties apšaudēm Ukrainas pilsētās, nereti raķetes trāpa gan civiliedzīvotāju kvartāliem, gan ārstniecības iestādēm, kā arī neatliekamās medicīniskās palīdzības transportam. Karadarbības rezultātā tiek iznīcināta veselības aprūpes infrastruktūra, tiek traucēta loģistikas tīklu darbība un pastāv risks par medicīnas ierīču pieejamību pacientiem un aprūpes sniegšanu.

Latvija Ukrainai nodos medicīniskās ierīces, kas ir ārstniecības iestāžu rezervju krājumos kopš Covid-19 pandēmijas laika, daļa iekārtu ir saņemtas ziedojumos. Ukrainai tiks nodotas medicīniskās ierīces par kopējo vērtību 297 861 eiro:

  • ventilatori un elpošanas cauruļu komplekts,
  • perfūzijas sistēmu stacijas,
  • mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas ar neinvazīvu funkciju,
  • pacienta vitālo parametru monitora stacija, kas savienojama ar 10 vitālo parametru monitoriem,
  • perfūzijas šļirces sūkņa aprīkojums,
  • atsūkšanas ierīces, augstas veiktspējas (vakuuma sūknis),
  • perfūzijas šļirces sūkņa aprīkojums.

Medicīniskā aprīkojuma transportēšanu un loģistiku koordinēs Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests, izmantojot EK piedāvātā atbalsta mehānismu. Transportēšanas un loģistikas izdevumi tiks segti no ES civilās aizsardzības mehānisma budžeta.

Latvija medicīniskās ierīces Ukrainai ir nodevusi arī iepriekš.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē