Laboratoriskajiem izmeklējumiem novirza papildu finansējumu

Lai norēķinātos par iedzīvotājiem sniegtajiem laboratoriskajiem izmeklējumiem, otrdien, 13. decembrī, Ministru kabinetā apstiprināta finansējuma pārdale starp veselības nozares budžeta apakšprogrammām kopumā 4,1 miljona eiro apmērā.

Papildus finansējums, veicot līdzekļu pārdali budžeta ietvaros,  tika novirzīts, lai daļēji segtu laboratorisko izmeklējumu prognozētās pārstrādes apjomu 2022.gadā. Tāpat 80 tūkstoši eiro novirzīti, lai veiktu samaksu par  izmeklējumu HLA (Human Leukocyte Antigen), ko veic pirms un/vai pēc transplantācija, kas šogad sākts pirmo reizi un ir jauns pakalpojums.

Valsts apmaksātus ambulatoros laboratoriskos izmeklējumus pacients var saņemt ar ģimenes ārsta vai ārsta-speciālista nosūtījumu, kuriem ir līgums ar Nacionālo veselības dienestu. Lēmumu par nosūtījuma izsniegšanu katrā individuālajā gadījumā pieņem ārsts, izvērtējot pacienta veselības stāvokli, sūdzības un ņemot vērā citus nosūtījuma izrakstīšanas nosacījumus. Par valsts apmaksātu laboratorisko izmeklējumu veikšanu nav jāveic pacienta iemaksas. Ārstniecības iestādē vai laboratorijā var tikt pieprasīts maksājums par asins parauga ņemšanu. No šī maksājuma veikšanas ir atbrīvoti bērni un grūtnieces.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē