Inspekcija īpaši aicina saulē sargāt bērnus

Sākoties saulainajam laikam un karstumam, Veselības inspekcija vēlas atgādināt  drošības pasākumus, lai uzturēšanās saulē nekaitētu veselībai. Inspekcija īpaši aicina no saules sargāt mazus bērnus, jo viņu āda ir īpaši jutīga, un ātri veidojas ādas apdegumi kā arī ātri rodas karstuma dūriens.

Inspekcija aicina vecākus parūpēties par savu bērnu ādas veselību, un regulāri pārklāt bērnu ādu ar līdzekļiem aizsardzībai pret saules nelabvēlīgo ietekmi. Atkarībā no ultravioletā (UV) starojuma stiprības, bērni var iegūt ādas apdegumus jau 15 min laikā.

Tā kā vasarā bērni daudz laika pavada ārā, kā nometnēs, tā bērnudārzos, Inspekcija aicina bērnu audzinātājus, īpaši tos, kuri ir kopā ar maziem bērniem, būt atsaucīgiem un saprotošiem, un uzklāt bērniem vecāku līdzi iedotos saules aizsarglīdzekļus.

Veselības inspekcija iesaka iedzīvotājiem ievērot šādus drošības pasākumus, lai izvairītos no saules UV starojuma negatīvās ietekmes uz veselību:

  • ilgstoši neuzturēties tiešā saulē, un vairāk uzturēties ēnā vai iekštelpās, laika posmā no 10.00 līdz 16.00, kad saule ir visaktīvākā un UV indekss augstākais;
  • 15–20 minūtes pirms došanās ārā uzklāt uz ādas plaša spektra (UVA+UVB) saules aizsarglīdzekli;
  • saules aizsarglīdzekli uzklāt ik pēc 2 stundām un ikreiz pēc intensīvas svīšanas vai peldes;
  • nēsāt galvassegu ar platām malām, lai nosegtu seju, ausis un sprandu, saulesbrilles un vieglu, gaišas krāsas elpojošu apģērbu (vēlams ķermeni nosedzošu);
  • dzert pietiekami daudz ūdeni, lai nenotiktu ķermeņa atūdeņošanās jeb dehidratācija.

Inspekcija vēlas atgādināt vecākiem, ka mazi bērni paši  nejūt brīdi, kad viņu organismā sākas atūdeņošanās! Līdz ar to būtu iesakāms veidot paradumu regulāri dzert ūdeni un izvēlēties rotaļāties ēnainā vietā. Kad bērnu ēnas ir īsākas par viņiem pašiem, bērniem vajadzētu uzturēties un spēlēties ēnā vai arī iekštelpās. Spēle “ēnas likums”- Tava ēna ir īsa? Meklē ēnainu vietu! var palīdzēt bērnam interesantā veidā šo atcerēties.

Lasīt vairāk Veselības inspekcijas vietnē