Informē par medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām Lieldienu brīvdienās

Pirms gaidāmajām Lieldienu brīvdienām, no 15. līdz 18. aprīlim, Nacionālais veselības dienests (NVD) informē iedzīvotājus par valsts apmaksātas medicīniskās palīdzības saņemšanas iespējām, tajā skaitā iedzīvotājiem ar aizdomām par Covid-19 saslimšanu. 

Medicīniskus padomus vienkāršas saslimšanas un hroniskas slimības paasinājuma gadījumā visu diennakti varēs saņemt, zvanot uz valsts organizēto Ģimenes ārstu konsultatīvo tālruni 66016001. Iedzīvotāji tiek aicināti sazināties ar tālruņa speciālistiem arī gadījumos, kad ir šaubas, vai klātienes vizīte pie ārsta ir nepieciešama steidzamā kārtā vai arī to var saņemt pēc brīvdienām, vēršoties sava ģimenes ārsta praksē. 

Rīgā un citās lielākajās Latvijas pilsētās medicīnisku konsultāciju ikviens varēs saņemt pie dežūrārstiem, kuri sniedz palīdzību ģimenes ārsta kompetences ietvaros. Dežūrārstu darba grafiks ir pieejams NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Medicīniskā palīdzība Lieldienu svētku brīvdienās".

Ja brīvdienu laikā iedzīvotājam ir parādījušies Covid-19 saslimšanas simptomi (piemēram, akūtas elpceļu infekcijas pazīmes, paaugstināta temperatūra, ožas traucējumi u.c.) noteiktā darba laikā laboratorijās iespējams veikt valsts apmaksātas Covid-19 analīzes – profesionālo antigēnu testu vai, ja ir saņemts ārsta nosūtījums, PĶR testu. Pakalpojumu sniedz: 

 • E. Gulbja laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 67801112,
  internetā:
  https://www.egl.lv/autorizacija/?auth 
 • Centrālā laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai –  tālr.: 8303; 8330,
  internetā:
  pieraksts.laboratorija.lv 
 • MFD Veselības grupa
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr.: 8303; 8313,
  inter
  netā: www.mfd.lv/lv/covid-19 
 • iVF Rīga Laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai –  tālr.: 8303; 25444405 
 • FuturaLab Laboratorija
  Pieteikšanās analīžu nodošanai – tālr. 8303; 26434339 

Tālrunis centralizētam pierakstam Covid-19 analīžu veikšanai – 8303. 

NVD atgādina, ka traumu (apdegumu, mežģījumu, lūzumu u.c.) vai pēkšņu saslimšanu gadījumos medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem sniedz steidzamās medicīniskās palīdzības punktos. Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, palīdzību sniedz slimnīcu uzņemšanas nodaļas. Jāņem vērā, ka slimnīcu uzņemšanas nodaļās netiek sniegta valsts apmaksāta medicīniskā palīdzība gadījumos, kas nav neatliekami un kuros bijusi nepieciešama plānveida pakalpojuma saņemšana. 

Informācija par ārstniecības iestādēm, kurās var vērsties traumu vai veselības apdraudējuma gadījumos, ir pieejama NVD tīmekļvietnes www.vmnvd.gov.lv sadaļā "Medicīniskā palīdzība Lieldienu svētku brīvdienās".

Dzīvībai kritiskā gadījumā ir jāzvana Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestam - 113. 

Lasīt vairāk Nacionālais veselības dienesta vietnē