Iepazīstinās ar jauno zāļu uzcenojuma modeli

Lai uzlabotu zāļu pieejamību pacientiem un samazinātu iedzīvotāju tiešos izdevumus par medikamentiem, Veselības ministrija izstrādājusi jaunu zāļu cenu veidošanas modeli. Otrdien, 11.jūnijā, plkst. 11:00 mediju pārstāvji aicināti uz preses konferenci Veselības ministrijā Brīvības ielā 72 k-1 309.telpā, kur tiks sniegta plašāka informācija par jauno modeli un pacientu ieguvumiem.

Preses konferencē piedalīsies:

  • Hosams Abu Meri, veselības ministrs,
  • Inese Kaupere, VM Farmācijas departamenta direktore,
  • Baiba Mauriņa, Rīgas Stradiņa universitātes Farmācijas fakultātes prodekāne,
  • Vladislava Marāne, Starptautisko inovatīvo farmaceitisko firmu asociācijas direktore.

Iepriekš uz nepieciešamību pārskatīt Latvijā pastāvošo medikamentu uzcenojumu modeli vairākkārtīgi ir norādījušas Konkurences padome, Valsts kontrole un Pasaules Veselības organizācija. Latvijā šobrīd pastāvošais modelis Baltijas valstu salīdzinājumā ir pacientam visnedraudzīgākais – medikamentu cenas ir būtiski augstākas kā Lietuvā un Igaunijā. Rezultātā pacientiem ir augstāki tiešie izdevumi par medikamentiem un daļa pacientu nevar iegādāties un lietot nepieciešamās zāles.

Lai situāciju mainītu, ir izstrādāts jauns zāļu cenu veidošanas modelis, kā rezultātā iedzīvotāju tiešie izdevumi par recepšu medikamentiem samazinātos aptuveni 15-20% apmērā. Izstrādātie grozījumi Ministru kabineta noteikumos tiks nodoti sabiedriskajai apspriešanai.

Mediju uzmanībai!

Preses konferences sākums plkst.11:00. Iekļuvei Veselības ministrijā, caurlaides aicinām  pieteikt līdz 11.jūnija plkst.10:00 pa t.67876106.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē