Hosams Abu Meri pieprasa skaidrojumu par Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas būvniecības procesa vadību

Apmeklējot un iepazīstoties ar Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniecību, veselības ministrs līdz nedēļas beigām pieprasījis sniegt pilnvērtīgu informāciju par nozīmīgo projekta plānošanu, procesu un risku vadību. Būvniecības projektā ir iesaistīti ievērojami valsts un ES finanšu līdzekļi. Neiekļaujoties termiņos, pastāv risks zaudēt iespēju mērķtiecīgi izmantot ES līdzfinansējumu un ieguldīt veselības infrastruktūras attīstībā.

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas būvniecība Latvijai ir nozīmīgs veselības infrastruktūras projekts. Jau pavasarī valdībā tika  aktualizēti Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas A korpusa otrās kārtas  būvniecības pabeigšanas izaicinājumi, un šodien, iepazīstoties ar situāciju, esmu nepatīkami pārsteigts, ka faktiski pēdējos mēnešus esam “mīņājušies uz vietas”. Tādējādi apdraudot  ne tikai ārstniecības procesus un ārstu iespējas strādāt modernai medicīnai atbilstošā vidē, bet arī pieejamo finansējumu veselības infrastruktūras attīstībai”, neapmierinātību pauž veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Stājoties amatā, Hosams Abu Meri izvirzījis mērķi nodrošināt pieejamu, kvalitatīvu un efektīvu veselības aprūpi Latvijā. Jau šobrīd ir panākta vienošanās ar koalīcijas partneriem par papildu finansējumu veselības nozarē. Tajā pašā laikā ministra skatījumā iekšējo procesu sakārtotība, tai skaitā ievērojamos būvniecības projektos, ir vitāli svarīga, lai efektīvi izmantotu valsts un ES piešķirtos līdzekļus.

Lai veicinātu efektīvu veselības sistēmu, apņemos veidot plašu sadarbību ar nozares pārstāvjiem un partneriem, aktīvi stiprinot arī sabiedrības un ietekmes pušu iesaisti nozares attīstības jautājumu risināšanā, tai skaitā plašu būvniecības projektu īstenošanā”, norāda ministrs.

Jaunajā ēkas daļā paredzēts izvietot neatliekamās medicīnas centra jeb uzņemšanas telpas, operāciju zāles, ķirurģijas un neiroķirurģijas profilus, neiroloģijas nodaļu un insulta vienību, sejas un žokļa ķirurģijas, intensīvās terapijas telpas, kā arī Sievietes un bērna klīniku kopā ar dzemdību bloku.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē