Hosams Abu Meri atzinīgi novērtē Ogres slimnīcas attīstību

Ceturtdien, 11. janvārī, veselības ministrs Hosams Abu Meri, reģionālā vizītē apmeklēja Ogri, kur iepazinās ar Ogres rajona slimnīcas vadību un  darbiniekiem, kā arī tikās ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem.

Ar Ogres novada pašvaldības pārstāvjiem ministrs un pārrunāja aktuālos jautājumus veselības pakalpojumu jomā un veselības veicināšanas jomā. Tikšanās dalībnieki diskutēja par pašvaldību lomu un nozīmi veselības veicināšanā. Pašvaldībām ES fondu 2021.-2027. gada plānošanas periodā pieejams finansējumus vairāk kā 14 milj. euro veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumiem.

Ogres slimnīcas vadība ministru iepazīstināja ar slimnīcas darbību, personālu un telpām, norādot, ka slimnīca pēdējos gados ir pilnībā rekonstruēta, visas telpas ir izveidotas mūsdienīgas un piemērotas pacientu vajadzībām. Slimnīca mērķtiecīgi iegulda līdzekļus savā attīstībā un ir aprīkota ar jaunākās paaudzes diagnostikas iekārtām un pacientu dzīvības glābšanai un ārstēšanai nepieciešamo aprīkojumu.

Ogres slimnīcas valdes priekšsēdētājs Dainis Širovs uzsvēra, ka slimnīca nepārtraukti turpina uzlabot sniegto pakalpojumu klāstu un ārstēšanās apstākļus. Tāpat darbā pieņemti vairāki jauni speciālisti un paplašināts sniegto pakalpojumu klāsts.  Īpašs gandarījums ir par uzlabojumiem Dzemdību nodaļā un 2023. gadā Ogres slimnīcā dzimuši 500 mazuļi.

Ogres rajona slimnīca ir vienīgā Neatliekamās medicīniskās palīdzības slimnīca bijušajā Ogres rajonā, kas sniedz neatliekamo palīdzību visu diennakti, kā arī piedāvā plašu ambulatoro pakalpojumu klāstu un veic ārstu rezidentu apmācību. Piesaistot Eiropas Savienības fondu finansējumu, slimnīca plāno uzlabot sniegto veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti īpaši sociālās, teritoriālās atstumtības riskam pakļautajiem iedzīvotājiem, nomainot tehniski novecojušās tehnoloģijas un iegādājoties jaunas.

Abu Meri atzinīgi novērtēja slimnīcas iniciatīvas, mērķtiecīgo attīstību, uzlabojot un nodrošinot kvalitatīvas veselības aprūpi reģiona iedzīvotājiem.

Veselības ministrs reģionālajās vizītēs dodas regulāri, lai klātienē tiktos ar nozares speciālistiem un runātu par aktualitātēm veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošanā un nodrošināšanā iedzīvotājiem - gan par finansējumu, gan cilvēkresursiem nozarē. Tāpat ministrs iepazīstas ar ārstniecības iestāžu investīciju projektiem. Veselības ministrs ir klātienē apmeklējis Daugavpili, Rēzekni, Ventspili, Talsus, Kuldīgu, Balvus, Alūksni, Liepāju u.c.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē