Ģimenes ārsti saņems finansiālu atbalstu par prombūtnē esošu kolēģu aizvietošanu

Lai stiprinātu ģimenes ārstu darbu Covid-19 pandēmijas laikā un lai saglabātu pēc iespējas pieejamāku medicīnisko palīdzību īpaši akūtajiem un hroniskajiem pacientiem, Veselības ministrija turpina īstenot atbalsta pasākumus ģimenes ārstiem.

Ģimenes ārsti par kolēģu aizvietošanu slimības vai citas attaisnotas prombūtnes laikā un citas prakses pacientu ārstēšanu turpmāk saņems finansiālu atbalstu, šodien, 22. februārī, lēma Ministru kabinetā.

Kopumā šim mērķim no budžeta līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem atvēlēti 2,5 miljoni eiro, taču samaksa tiks nodrošināta atbilstoši faktiski nepieciešamajam apmēram.  

Ģimenes ārstus pārstāvošās organizācijas iepriekš vairākkārt uzsvērušas, ka, aizvietojot kolēģus slimības un citas attaisnotas prombūtnes laikā, ievērojami pieaug darba slodze, jo palīdzība jāsniedz gan saviem, gan aizvietojamās prakses pacientiem.

Turpinot stiprināt ģimenes ārstu darbu Covid-19 pandēmijas laikā un, lai saglabātu pēc iespējas pieejamāku medicīnisko palīdzību īpaši akūtajiem un hroniskajiem pacientiem, Veselības ministrija turpina īstenot atbalsta pasākumus ģimenes ārstiem.

Jau ziņots, ka ģimenes ārsti uz laiku var nesniegt pakalpojumus, kas nav kritiski. Plašāk: https://www.vm.gov.lv/lv/jaunums/gimenes-arsti-vares-uz-laiku-nesniegt-pakalpojumus-kas-nav-kritiski

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē