Čerņihivas bērnu slimnīcai un citām ārstniecības iestādēm Ukrainā nodos plaušu ventilācijas iekārtas un pacientu monitorus

Čerņihivas Reģionālajai bērnu slimnīcai Ukrainā, kas pašlaik strādā bezprecedenta kara apstākļos, Veselības ministrija nodos vairākus desmitus mākslīgās plaušu ventilācijas iekārtas un pacienta vitālo parametru monitorus, kas tos pēc nepieciešamības izplatīs vēl citām ārstniecības iestādēm valstī.

Valdība otrdien, 25. jūnijā, atbalstīja rīkojuma projektu “Par valsts kustamās mantas nodošanu bez atlīdzības Ukrainai” (Čerņihivas Reģionālajai bērnu slimnīcai).

Izvērtējot saņemtos palīdzības pieprasījumus, VM sadarbībā ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu, Nacionālo veselības dienestu un lielajām slimnīcām apzināja pieejamos resursus un iespēju palīdzēt stacionāriem un mediķiem ikdienas darbā. Tika secināts, ka nozare pēc Čerņihivas apgabala militārās administrācijas lūguma var piegādāt slimnīcām plaušu mākslīgās ventilācijas iekārtas un pacienta vitālo parametru monitorus, kas ir būtiski veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai.

Papildus uz Ukrainu tiks nogādātas medicīniskās iekārtas, ko, atsaucoties Ukrainas palīdzības pieprasījumiem, slimnīcām Ukrainā nodos arī pašvaldības slimnīcas - SIA “Ziemeļkurzemes reģionālā slimnīca”, SIA “Madonas slimnīca”, SIA “Cēsu klīnika” un SIA “Bauskas slimnīca”. Arī VSIA “Psihiatrijas un narkoloģijas centrs” bērnu slimnīcas mediķiem nodos vajadzīgās iekārtas.

Kopumā uz Ukrainu nosūtīs 80 medicīniskās iekārtas un ierīces. Medicīnisko iekārtu transportēšanu veiks fonds Entrepreneurs for Peace.

Jau ziņots, ka nesenās vizītē Ukrainā uzturējās veselības ministrs Hosams Abu Meri, apmeklējot arī  Čerņihivas Reģionālo bērnu slimnīcu. Ministrs vēlreiz apliecināja atbalstu Ukrainai cīņā pret agresoru, kas turpināsies līdz pat uzvarai.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē