Austrumu slimnīcas Onkoloģijas centrā atklās mūsdienīgu un pacientiem ērtāku Ķīmijterapijas dienas stacionāru

Latvijas Onkoloģijas centrā, kas ir Latvijā  lielākā un vadošā onkoloģisko slimnieku ārstniecības iestāde Latvijā, ceturtdien, 26. janvārī, atklās paplašināto, jaunākajām tehnoloģijām aprīkoto un pacientiem ērtāku Ķīmijterapijas dienas stacionāru. Atklāšanā piedalīsies arī premjere Evika Siliņa un veselības ministrs Hosams Abu Meri.

Ķīmijterapijas dienas stacionārā ārstēšanu saņem pacienti ar ļaundabīgiem audzējiem. Pārbūvētās telpas dos iespēju nodrošināt ārstēšanu lielākam skaitam pacientu daudz ērtākos apstākļos. Stacionārā būs gandrīz 70 mūsdienu standartiem atbilstoši un konkrētā ārstniecības profila pacientiem īpaši pielāgoti guļkrēsli, savukārt personālam – ārstiem, māsām un atbalsta darbiniekiem tiks nodrošināti atbilstoši darba apstākļi mūsdienīgi un funkcionāli aprīkotās telpās. Apmeklētājiem būs pieejamas plašākas koplietošanas telpas. Ķīmijterapijas dienas stacionāra telpu paplašināšanas un atjaunošanas projekta īstenošanā, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējumu, investēti 2,52 milj. eiro.

Atklāšana notiks 26. janvārī plkst.11.15 stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” 1. stāvā, Hipokrāta ielā 4, Rīgā. Pirms atklāšanas pasākuma paredzēta iepazīstināšana ar Pacienta ceļu, kas ir: Uzņemšana – Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika – Latvijas Onkoloģijas centrs.

Pasākumā piedalīsies:

Evika Siliņa, Latvijas Republikas Ministru prezidente

Hosams Abu Meri, Latvijas Republikas veselības ministrs

Normunds Staņēvičs, Austrumu slimnīcas valdes priekšsēdētājs

Prof. Haralds Plaudis, Austrumu slimnīcas valdes loceklis

Aleksejs Višņakovs, Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs

Prof. Sandra Lejniece, Austrumu slimnīcas Ķīmijterapijas un hematoloģijas klīnikas vadītāja

Andrejs Pčolkins, Austrumu slimnīcas stacionāra “Latvijas Onkoloģijas centrs” galvenais ārsts

Austrumu slimnīcas Ķīmijterapijas dienas stacionāra vadītāja, virsārste ķīmijterapijā Asoc. prof. Iveta Kudaba,

Sņežana Moskaļenkova, Austrumu slimnīcas Ķīmijterapijas dienas stacionāra virsmāsa

Austrumu slimnīcas stacionāru un klīniku vadītāji, ārsti, māsas, citi darbinieki.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā un stratēģiski nozīmīgākā daudzprofilu slimnīca valstī, kuras sastāvā ietilpst pieci stacionāri – “Gaiļezers”, Latvijas Onkoloģijas centrs, “Biķernieki”, Tuberkulozes un plaušu slimību centrs un Latvijas Infektoloģijas centrs ar dažādu profilu centriem un klīnikām. Slimnīca sniedz augsti specializētu stacionāro un sekundāro ambulatoro veselības aprūpi, nodrošinot multidisciplināru terciārā līmeņa ārstēšanu un aprūpi atbilstoši mūsdienu tehnoloģiju un medicīnas zināšanu līmenim. Tajā ārstē aptuveni 80% visu Latvijas onkoloģisko pacientu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē