Ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktoru Stefanu Ēriksonu pārrunā Zviedrijas prezidentūras prioritātes

Šodien, 18.martā, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktoru Stefanu Ēriksonu, lai pārrunātu sadarbības jautājumus veselības aprūpes jomā.

Ziemeļvalstu Ministru padomes biroja Latvijā direktors Stefans Ēriksons sniedza pārskatu par līdzšinējo Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības projektiem, kas saistīti ar bērnu labbūtību, senioru aprūpi un senioriem draudzīgas pilsētas un pakalpojumu izveidi, invaliditātes politiku, integrētiem un digitalizētiem sociālās un veselības aprūpes pakalpojumiem u.c.

Šogad Ziemeļvalstu Ministru padomes prezidējošā valsts ir Zviedrija un tās uzsvari jeb prioritātes veselības un sociālajā jomā ir: slimību profilakse – tai skaitā bērnu un jauniešu fiziskā aktivitāte, veselības aprūpes un sociālo pakalpojumu digitāli risinājumi, antimikrobiālā rezistence, medikamentu pieejamība, veselības un sociālās sistēmas gatavība krīžu situācijās, preventīvi pasākumi, kas novērstu no iesaistīšanās organizētā noziedzībā, Ziemeļvalstu un Baltijas valstu sadarbības turpināšana.

Veselības ministrs Hosams Abu Meri informēja par ministrijas darba prioritātēm. Jau ziņots, ka medikamenu pieejamības uzlabošanai Veselības ministrija ir izstrādājusi priekšlikumus jaunam zāļu cenu veidošanas modelim. Tas paredz atteikties no esošās sistēmas, kurā pieļaujamais procentuālais lieltirgotavu un aptieku piecenojums ir atkarīgs no zāļu ražotāja noteiktās cenas, tā vietā ieviešot vienu fiksētu uzcenojumu visām kompensējamajām zālēm un recepšu zālēm par iepakojumu neatkarīgi no cenas, ka arī maksu par farmaceitiskās aprūpes pakalpojumu.

Tāpat Veselības ministrija turpina darbu pie slimnīcu tīkla attīstības un pārvaldības pārskatīšanas, lai nodrošinātu Latvijas iedzīvotājiem vienotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, drošību un pieejamību visā valstī.

Tikšanās laikā tika pārrunāti arī jautājumi par veselības veicināšanas nozīmi sabiedrības veselības saglabāšanā, kam Ziemeļvalstīs tiek pievērsta arvien lielāka loma.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē