Ar Valsts kontrolieri vienojas par ciešāku sadarbību pārmaiņu ieviešanā veselības aprūpes nozarē

Trešdien, 22. martā, Valsts kontrolieris Rolands Irklis un veselības ministre Līga Meņģelsone vienojās par sadarbību pārmaiņu ieviešanā veselības aprūpes nozarē.

Ministrijas un Valsts kontroles pārstāvji pārrunāja veiktās revīzijas un priekšlikumu sekmīgu ieviešanu, kā arī pārsprieda plānoto ziņojumus. Piemēram, augustā tiks publiskots revīzijas ziņojums par situāciju onkoloģijas jomā, kura uzmanības centrā ir četri valsts apmaksātie vēža skrīningi, agrīna onkoloģisko saslimšanas diagnostika, valsts kompensējamās zāles vēža pacientiem un vēža reģistrs. Revīzija ietvers ieteikumus par nepieciešamajām izmaiņām, jo revīzijas fokusējas uz problēmām. Tāpat Valsts kontrole šobrīd izvērtē arī hronisko pacientu aprūpi dažāda līmeņa stacionāros Latvijā un primārās veselības aprūpes līmenī. Iepriekš ir veiktas revīzijas par e-veselību un atalgojuma modeli Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā. 

Ņemot vērā iecerētās pārmaiņas veselības aprūpes nozarē, īpaši procesu digitalizācijas u.c., Valsts kontroles un Veselības ministrijas pārstāvji vienojās tikties regulāri, lai pārrunātu situāciju veselības aprūpes jomā un nepieciešamos uzlabojumus. 

Valsts kontroles uzdevums ir veikt revīzijas saskaņā ar starptautiskajiem publiskā sektora revīzijas standartiem ar mērķi noskaidrot, vai rīcība ar publiskas personas finanšu līdzekļiem un mantu ir tiesiska, pareiza, lietderīga un atbilst sabiedrības interesēm, kā arī sniegt ieteikumus atklāto trūkumu novēršanai.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē