Ar Izraēlas vēstnieci pārrunā starpvalstu sadarbības plānu veselības jomā

Veselības ministre Līga Meņģelsone šodien, 19. aprīlī, tikās ar Izraēlas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieci Latvijā Šāronu Rapaportu-Palgi (Mrs. Sharon Rappaport Palgi). Izraēlas vēstniece aktualizēja jautājumu par starpministrijas sadarbības plānu veselības jomā.

Latviju īpaši interesētu sadarbība un pieredzes apmaiņa ar Izraēlu digitālās veselības jomā, mūsdienu aspekti pediatrijā un onkoloģijā, gatavība ārkārtējām situācijām un līderība inovācijām slimnīcu administrācijā. Amatpersonas izteica cerību, ka sadarbības plānu izdosies parakstīt tuvākajā laikā.

Šodienas sarunas laikā liela uzmanība tika veltīta jaunākajām tehnoloģijām medicīnā, onkoloģijas pacientu aprūpei un ārstēšanai, kā arī militārās medicīnas jautājumiem.

Līdz šim sadarbības projekti ar Izraēlu veselības jomā bijuši klīniskās universitātes slimnīcām. P.Stradiņa slimnīca sadarbojas ar partneriem Izraēlā klīniskajos pētījumos, Austrumu slimnīcai ir sadarbība ar Izraēlas klīnikām gaistošo marķieru diagnostikas izstrādē un ar TECHNION Universitāti izelpas sensoru attīstīšanas jomā,  Bērnu slimnīca plāno sadarbību ar ““Schneider” Children’s Medical Centre”, paredzot pieredzes apmaiņas braucienus ārstiem, māsām un citiem veselības aprūpes speciālistiem.

Starpvalstu sadarbība notiek arī izglītības iestādēm. Latvijas Universitāte sadarbojas ar Izraēlas zinātniekiem pētījumos par plaušu vēža pacientu dzīves pagarināšanu, par kuņģa vēzi, Rīgas Stradiņa universitāte iesaistījusies pētniecības projektā par vīrusu infekciju izraisītām autoimūnām slimībām, kā arī RSU medicīnas studentiem bija iespēja apgūt Izraēlā studiju kursu ortopēdijā.

 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē