Aktuālā informācija par paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumu pacienta dzīvesvietā nodrošināšanu

Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka Iepirkumu uzraudzības birojā ir apstrīdēta NVD īstenotā pakalpojuma sniedzēju atlases procedūra par Paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumu pacienta dzīvesvietā nodrošināšanu. Pašlaik, pamatojoties uz Iepirkumu uzraudzības biroja lēmumu, apturēts līgumu slēgšanas process ar pakalpojumu sniedzējiem, kuri īstenotajā atlasē ieguva maksimālo vērtēšanas punktu skaitu katrā reģionā un tiesības sniegt veselības aprūpes pakalpojumus sākot ar 1.oktobri. Pamatojoties uz to, pakalpojuma uzsākšana ir kavēta.  

Veselības ministrija un NVD strādā, sniedzot nepieciešamo informāciju Iepirkumu uzraudzības birojam, lai pakalpojuma sniegšana tiktu uzsākta iespējami drīz.  

Aktuālā informācija par Paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumu pacienta dzīvesvietā nodrošināšanu tiks publicēta NVD tīmekļvietnē, kā arī sociālo tīklu kontos. 

Iepriekš tika vēstīts, ka sākot ar šā gada 1.oktobri teju 3000 pacientu visā Latvijā varēs saņemt valsts apmaksātu paliatīvās aprūpes pakalpojumus pacienta dzīvesvietā, kurus sniegs četri atlasi izturējušie pakalpojumu sniedzēji, aptverot visus reģionus. Tika plānots, ka sākot ar 1. oktobri pacienti varēs saņemt veselības aprūpes pakalpojumus, savukārt sociālā aprūpe, psihosociālais atbalsts un tehniskie palīglīdzekļi būs pieejami sākot ar 2024. gada 1. janvāri. 

Lasīt vairāk Nacionālais veselības dienesta vietnē