Aicinājums uz NMPD rīkoto preses pasākumu par dienesta stratēģisko attīstību un jauna veida brigāžu operatīvo auto prezentāciju

Trešdien, 21.februārī, plkst. 11:00 Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) aicina mediju pārstāvjus uz preses pasākumu par dienesta stratēģisko attīstību un divu personu brigāžu izveidi kā stratēģisku pārmaiņu risinājumu, kas ļāvis dienestam  pārvarēt ne tikai līdzšinējos veselības nozares krīžu izaicinājumus, bet arī iezīmē iespēju stiprināt reaģētspēju un gatavību gan ikdienā, gan ārkārtas situācijās.

Pasākumā prezentēsim arī jauna veida operatīvos medicīniskos transportlīdzekļus, kas ir speciāli radīti dienesta brigādēm darbam divatā. Kopumā iegādāti un aprīkoti 47 šāda tipa auto, kas pakāpeniski nonāks pie mediķiem visā Latvijā. Jauno auto iegāde ir cieši saistīta ar NMPD stratēģisko mērķi būt ātrākiem un pacientiem pieejamākiem neatliekamās situācijās. To balsta arī divi citi svarīgi procesi – brigāžu tīkla attīstība un personāla kompetenču, prasmju pilnveide dienesta izveidotajā pieaugušo neformālās izglītības iestādē “Kompetenču attīstības centrs”.

Preses pasākumā piedalīsies:

  • Veselības ministrs Hosams Abu Meri
  • NMPD direktore Liene Cipule
  • NMPD Pieaugušo neformālās izglītības iestādes “Kompetenču attīstības centrs” vadītāja Antra Laumane
  • NMPD Transporta nodrošinājuma departamenta vadītājs Egils Lapiņš

Pasākuma laikā mediju pārstāvjus iepazīstināsim ar to, kā līdz šīm veicies divu personu brigādēm, kādā sastāvā tās strādā, kurās Latvijas vietās izvietotas, un kā šādu brigāžu attīstība dod iespēju pacientiem kritiskos brīžos saņemt neatliekamo palīdzību ātrāk.

Mediji pasākumā varēs aplūkot NMPD jaunās automašīnas, kas ir unikālas, veidotas tieši Latvijas mediķu brigāžu vajadzībām un atšķiras no jau ierastajām. Prezentēts tiks arī brigāžu jaunais aprīkojums, vienlaikus būs iespēja satikt mediķus no dažāda veida NMPD brigādēm, kas uz izsaukumiem dodas divatā.

Pasākums notiks Rīgā, Duntes ielā 8, plkst. 11.00.


! Ņemot vērā, ka preses konference notiek apsargātā teritorijā, medijiem dalība jāpiesaka iepriekš līdz 20. februāra plkst.18.00, rakstot uz e-pastu prese@nmpd.gov.lv vai zvanot Aritai Freimanei (tālr: 26196063). Piesakot ierašanos jānorāda – vārds, uzvārds, medija nosaukums, automašīnas numurs, ar ko plānots ierasties.


Informāciju sagatavoja:

Lasīt vairāk Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta vietnē