Abu Meri: Latgales reģiona veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēji gatavi aktīvi līdzdarboties pārmaiņu ieviešanā

Latgales reģionālās vizītes pirmajā dienā veselības ministrs Hosams Abu Meri apmeklēja un iepazinās ar I līmeņa slimnīcu “Ludzas Medicīnas centrs”, Maltas ģimenes ārstēm, kuras jau gatavojas primārās aprūpes reformai un plāno attīstīt kopprakses modeli, kā arī apmeklēja un iepazinās ar vienu no lielākajām reģionālajām IV līmeņa slimnīcām – Rēzeknes slimnīcu.

Maltā ministrs tikās ar Rezēknes novada domes pārstāvjiem, kas jau aicinājuši trīs ģimenes ārstes veidot koppraksi, nodrošinot telpas, kurā koppraksi attīstīt. Veselības ministrs ar ģimenes ārstēm Silviju Paraščeņaku, Svetlanu Sorokinu, Irēnu Čirku pārrunāja nākotnes modeļa priekšrocības, atzinīgi novērtējot iesaistīšanos un vēlmi pilnveidot līdzšinējo darbu, lai attīstītu primārās aprūpes pakalpojumus par labu gan ārstēm, gan pacientiem. Ģimenes ārstes atzina, ka vēl ir neatbildēti jautājumi, bet kopīga speciālistu piesaiste nodrošinātu vienlīdzīgāku veselības pakalpojumu pieejamību un stiprinātu primāro aprūpi kā veselības aprūpes pamatu. Papildus Maltā drīz varētu atvērt vēl vienu ģimenes ārsta praksi, lai vietējiem iedzīvotājiem primārā veselības aprūpe būtu vēl pieejamāka. 2024.gadā finansējums primārajai veselības aprūpei no valsts budžeta sasniedz 218,26 milj. eiro.

Apmeklējot I līmeņa slimnīcu “Ludzas Medicīnas centrs”, kura kapitāldaļu turētāji ir novada pašvaldība un Veselības ministrija, un kas nodrošina gan ambulatoro, gan stacionāro medicīnisko palīdzību.  Ministrs iepazinās ar moderni aprīkoto dienas stacionāru un laboratoriju.  Ar “Ludzas Medicīnas centra” vadību tika pārrunāta sadarbība ar Rēzeknes slimnīcu, kā arī pakalpojuma tīkla pilnveides plāni. Ministrs uzsvēra, Ludzā būtiski stiprināt uzņemšanas nodaļu un laboratorijas un jāturpina attīstīt rehabilitācijas un mājas, tsk. paliatīvās aprūpes pakalpojumus.

Vēlāk ministrs devās vizītē uz IV līmeņa Rēzeknes slimnīcu, kas ir lielākais stacionārs un diagnostikas centrs Austrumlatvijā un sniedz daudzprofilu neatliekamo un plānveida medicīnisko palīdzību. Rēzeknes slimnīca ir renovējusi infekcijas slimību nodaļu un ieguldījusi līdzekļus veselības aprūpes infrastruktūras stiprināšanā, lai mazinātu infekciju slimību izplatību un nodrošinātu epidemioloģiskās prasības, ir ieviesta “luksoforu sistēma” un attālināto viedo telpu vadība. Tāpat ministrs atzinīgi novērtēja tikko izremontētās dzemdību telpas. Bet vizītes izskaņā ministrs viesojās arī ambulatorā pakalpojuma centrā, kur ģimenes ārste Mārīte Kaļve savā privātpraksē apkalpo ap 3000 pacientu.

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē