Zubsolv

Tablete lietošanai zem mēles

Zubsolv

PVH/OPA/AL/PVH//AL/PET/papīra blisteris, N28
Buprenorphinum Naloxonum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/17/1233/018

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/17/1233/018

Ražotājs

Orexo AB, Sweden

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

10-NOV-17

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

11,4 mg/2,9 mg

Zāļu forma

Tablete lietošanai zem mēles

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Orexo AB, Sweden

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 0,7 mg / 0,18 mg tablete lietošanai zem mēles satur 0,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 0,18 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 1,4 mg / 0,36 mg tablete lietošanai zem mēles satur 1,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 0,36 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 2,9 mg / 0,71 mg tablete lietošanai zem mēles satur 2,9 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 0,71 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 5,7 mg / 1,4 mg tablete lietošanai zem mēles satur 5,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 1,4 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 8,6 mg / 2,1 mg tablete lietošanai zem mēles satur 8,6 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 2,1 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 11,4 mg / 2,9 mg tablete lietošanai zem mēles satur 11,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 2,9 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Tablete lietošanai zem mēles
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, ovālas tabletes, garums 6,8 mm un platums 4,0 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „7”.
Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, trīsstūra formas tabletes, pamats 7,2 mm un augstums 6,9 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „1,4”.
2

Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, D formas tabletes, augstums 7,3 mm un platums 5,65 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „2,9”.
Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, apaļas tabletes, diametrs 7 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „5,7”.
Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, romba formas tabletes, garums 9,5 mm un platums 8,2 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „8,6”.
Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, kapsulas formas tabletes, garums 10,3 mm un platums 8,2 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „11,4”.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Aizvietotājterapija opioīdu atkarības medicīniskas, sociālas un psiholoģiskas ārstēšanas shēmas ietvaros. Naloksona komponentes uzdevums ir atturēt no ļaunprātīgas intravenozas lietošanas. Terapija ir paredzēta tiem pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma, kuri ir piekrituši atkarības ārstēšanai.
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšanai jānotiek opioīdu atkarību ārstēšanā pieredzējuša ārsta uzraudzībā.
Zubsolv nav savstarpēji aizvietojams ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm, jo dažādām buprenorfīnu saturošām zālēm ir atšķirīga biopieejamība. Tāpēc deva mg var atšķirties. Kad pacientam specifiskām buprenorfīnu saturošām zālēm ir noteikta atbilstoša deva, šīs zālēs nedrīkst aizvietot ar citām zālēm.
Ja pacientam tiek nomainītas buprenorfīnu vai buprenorfīnu un naloksonu saturošas zāles, iespējamās biopieejamības atšķirības dēļ var būt nepieciešams pielāgot devu (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Vairāku triju mazāko Zubsolv devu lietošana, lai aizvietotu kādu no lielākajām devām (piemēram, gadījumos, kad lielākās devas kādu laiku nav pieejamas) nav ieteicama (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Piesardzības pasākumi, kas jāievēro pirms lietošanas
Pirms ārstēšanas uzsākšanas jānovērtē opioīdu atkarības veids (t. i., ilgstošas vai īslaicīgas iedarbības opioīds), laiks kopš pēdējās opioīdu lietošanas reizes un opioīdu atkarības smaguma pakāpe. Lai izvairītos no zāļu atcelšanas sindroma izraisīšanas, buprenorfīns/naloksons jāsāk lietot tikai tad, kad novērojamas objektīvas un skaidras zāļu atcelšanas pazīmes (uz ko norāda, piemēram, viegls līdz mērens zāļu atcelšanas rādītājs pēc Klīniskās opioīdu zāļu atcelšanas skalas (Clinical Opioid Withdrawal Scale, COWS)). • Pacientiem ar heroīna vai īslaicīgas darbības opioīdu atkarību pirmā buprenorfīna/naloksona
deva jāsaņem, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 6 stundas pēc pēdējās pacienta opioīdu lietošanas reizes.
3

• Pacientiem, kuri lieto metadonu, metadona deva jāsamazina līdz maksimālai devai 30 mg dienā, pirms viņi uzsāk buprenorfīna/naloksona terapiju. Uzsākot buprenorfīna/naloksona lietošanu, jāņem vērā metadona ilgais pussabrukšanas periods. Pirmā buprenorfīna/naloksona deva jālieto tikai tad, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 24 stundas pēc pēdējās pacienta metadona lietošanas reizes. Pacientiem ar metadona atkarību buprenorfīns var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus.
Pirms terapijas uzsākšanas ir ieteicams veikt sākuma stāvokļa aknu funkciju testus un dokumentēt vīrusa hepatīta stāvokli. Pacientiem, kuri ir pozitīvi pret vīrusu hepatītu, vienlaikus lietojot zāles (skatīt 4.5. apakšpunktu) un/vai kuriem ir aknu darbības traucējumi, ir palielināts aknu bojājumu risks. Ir ieteicama regulāra aknu funkcionēšanas uzraudzība (skatīt 4.4.apakšpunktu).
Devas
Terapijas uzsākšana Uzsākot terapiju, ieteicama devas ikdienas uzraudzība, lai nodrošinātu devas pareizu novietošanu zem mēles un novērotu pacienta reakciju uz terapiju ar nolūku iegūt informāciju efektīvai devas titrēšanai atbilstoši klīniskajai iedarbībai.
Indukcija Ieteicamā sākuma deva pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma ir Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg vai 2,9 mg / 0,71 mg dienā. Atkarībā no konkrētā pacienta vajadzībām pirmajā dienā var lietot Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg vai 2,9 mg / 0,71 mg papildu devu.
Devas koriģēšana un uzturošā terapija Pēc ārstēšanas uzsākšanas pirmajā dienā dažu nākamo dienu laikā pacienta deva jāstabilizē līdz uzturošās terapijas devai, pakāpeniski devu koriģējot atbilstoši klīniskajai iedarbībai uz konkrēto pacientu. Devas titrēšanas laikā pacienti jānovēro. Šī titrēšana ar soli 1,4-5,7 mg buprenorfīna notiek atbilstoši pacienta klīniskā un psiholoģiskā stāvokļa atkārtotam novērtējumam, un tā nedrīkst pārsniegt maksimālo vienas dienas devu 17,2 mg buprenorfīna (piemēram, lietojot 11,4 + 5,7 mg, 2 x 8,6 mg vai 3 x 5,7 mg). Ārsti tiek aicināti, ja iespējams, nozīmēt pa vienai tabletei vienu reizi dienā, lai samazinātu zāļu novirzīšanas risku.
0,7 mg / 0,18 mg stiprumu paredzēts lietot, lai precīzi pielāgotu devu pacientiem, īpaši ārstēšanas sašaurināšanās laikā vai panesamības gadījumā titrēšanas laikā.
Lietošana retāk nekā reizi dienā Pēc tam, kad deva veiksmīgi stabilizēta, lietošanas biežumu var samazināt un katru otro dienu lietot dubultu individuāli titrēto dienas devu. Dažiem pacientiem pēc devas veiksmīgas stabilizācijas zāļu lietošanas biežumu var samazināt līdz 3 reizēm nedēļā (piemēram, pirmdienā, trešdienā un piektdienā; pirmdienā un trešdienā jālieto dubulta individuāli titrētā dienas deva, un piektdienā jālieto trīskārša individuāli titrētā dienas deva, pārējās dienās nesaņemot nevienu devu). Tomēr vienā dienā saņemtā deva nedrīkst pārsniegt 17,2 mg buprenorfīna. Šāds režīms nav piemērots pacientiem, kuriem nepieciešamā titrētā dienas deva > 5,7 mg buprenorfīna.
Medicīnisks zāļu atcelšanas sindroms Pēc veiksmīgas stabilizācijas, ja pacients piekrīt, uzturošās terapijas devu var pakāpeniski samazināt; dažos labvēlīgos gadījumos ārstēšanu var pārtraukt. Sešu dažādu stiprumu tablešu pieejamība nodrošina individuālu devas titrēšanu un samazināšanu. Pēc medicīniskās zāļu atcelšanas sindroma pacienti ir jānovēro, ņemot vērā recidīva iespējamību.
Īpašas populācijas
Gados vecāki pacienti Buprenorfīna/naloksona drošums un efektivitāte, lietojot par 65 gadiem vecākiem pacientiem, nav pierādīta. Ieteikumus par devām nevar sniegt.
4

Aknu darbības traucējumi Pirms terapijas uzsākšanas ieteicams veikt sākotnējās aknu darbības testus un vīrusu hepatīta diagnostiku. Pacienti, kuriem ir pozitīvi vīrusu hepatīta testi un kuri vienlaikus saņem citas zāles (skatīt 4.5. apakšpunktu) un/vai kuriem ir aknu disfunkcija, ir pakļauti palielinātam aknu bojājuma riskam. Ieteicama regulāra aknu darbības novērošana (skatīt 4.4.apakšpunktu).
Abas Zubsolv aktīvās vielas, buprenorfīns un naloksons, tiek pastiprināti metabolizētas aknās, un tika novērots, ka buprenorfīna un naloksona līmenis plazmā ir augstāks pacientiem ar vidējas un smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem. Pacienti jānovēro, lai laikus konstatētu opioīdu atcelšanas simptomus un pazīmes, paaugstināta naloksona un/vai buprenorfīna līmeņa izraisītu toksicitāti vai pārdozēšanu.
Tā kā buprenorfīna/naloksona farmakokinētika pacientiem ar aknu darbības traucējumiem var atšķirties, pacientiem ar nelielas līdz vidējas pakāpes aknu darbības traucējumiem ieteicams izrakstīt mazākas sākotnējās devas, kā arī veikt rūpīgu devas titrēšanu (skatīt 5.2. apakšpunktu). Buprenorfīns/naloksons ir kontrindicēts pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.3. un 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem buprenorfīna/naloksona devas izmaiņas nav nepieciešamas. Ieteicams ievērot piesardzību, nosakot devu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min) (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Buprenorfīna/naloksona drošums un efektivitāte, lietojot par 15 gadiem jaunākiem bērniem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids
Ārstiem jābrīdina pacienti, ka vienīgais efektīvais un drošais šo zāļu lietošanas veids ir lietošana zem mēles (skatīt 4.4. apakšpunktu). Tablete ir jānovieto zem mēles un jātur līdz tās pilnīgai izšķīšanai. Pacienti nedrīkst norīt, ēst vai dzert, kamēr tablete nav pilnībā izšķīdusi.
Zubsolv parasti sadalās 40 sekundēs, tomēr var būt vajadzīgas no 5 līdz 10 minūtēm, lai pacients justu pilnīgu tabletes pazušanu no mutes.
Ja nepieciešama vairāk nekā viena tablete, tās var lietot vienlaikus vai divās daļās; otrā daļa jālieto tūlīt pēc pirmās daļas izšķīšanas.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām. Smaga elpošanas nepietiekamība. Smagi aknu darbības traucējumi. Akūts alkoholisms vai delirium tremens. Vienlaicīga opioīdu antagonistu (naltreksona, nalmefēna) lietošana alkohola vai opioīdu atkarības ārstēšanai.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nepareiza lietošana, ļaunprātīga lietošana un novirzīšana
Līdzīgi kā citus opioīdus, likumīgus un nelikumīgus, buprenorfīnu var lietot nepareizi vai arī ļaunprātīgi. Daži ar nepareizu un ļaunprātīgu opioīdu lietošanu saistīti riski ietver pārdozēšanu, ar asinīm pārnesamu vīrusu, kā arī lokālu un sistēmisku infekciju izplatīšanu, elpošanas nomākumu un aknu bojājumus. Ja buprenorfīnu lieto persona, kam tas nav izrakstīts, pastāv risks, ka jaunām personām veidojas atkarība no narkotikām, kuras buprenorfīnu lieto kā primārās narkotikas, un tas var
5

notikt, ja pacients, kam šīs zāles izrakstītas, tās izplata nelikumīgai lietošanai vai ja zāles nav aizsargātas pret zādzību.
Nepietiekama ārstēšana ar buprenorfīnu/naloksonu var veicināt, ka pacients zāles nepareizi lieto, kas var izraisīt pārdozēšanu vai ārstēšanas pārtraukšanu. Nesaņemot pietiekamu buprenorfīna/naloksona devu, pacients var censties novērst nekontrolētus zāļu atcelšanas simptomus, pašārstējoties ar opioīdiem, alkoholu vai citiem sedatīviem un miega līdzekļiem, piemēram, benzodiazepīniem.
Lai mazinātu nepareizas, ļaunprātīgas lietošanas un novirzīšanas risku, ārstiem jāievēro nepieciešamā piesardzība, izrakstot un izsniedzot buprenorfīnu, tostarp neatjaunojot receptes ārstēšanas sākumposmā un nosakot pacienta apsekošanas vizītes, lai to laikā veiktu pacienta vajadzībām atbilstošus klīniskus novērojumus.
Zubsolv formulā buprenorfīns kombinēts ar naloksonu, lai novērstu buprenorfīna nepareizu un ļaunprātīgu lietošanu. Nepareiza Zubsolv intravenoza vai intranazāla lietošana ir mazāk ticama nekā viena paša buprenorfīna nepareiza lietošana, jo Zubsolv sastāvā esošais naloksons var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus personām ar heroīna, metadona vai citu opioīda agonistu atkarību.
Elpošanas nomākums
Ir ziņots par vairākiem nāves gadījumiem elpošanas nomākuma dēļ, jo īpaši gadījumos, kad buprenorfīns lietots kombinācijā ar benzodiazepīniem (skatīt 4.5. apakšpunktu) vai arī buprenorfīns lietots, neievērojot ārsta norādījumus. Ir arī ziņots par nāves gadījumiem saistībā ar buprenorfīna lietošanu vienlaikus ar citiem CNS nomācošiem līdzekļiem, piemēram, alkoholu un citiem opioīdiem.
Ja buprenorfīns tiek ievadīts no opioīdiem atkarīgiem cilvēkiem, kuri nepanes opioīdu iedarbību, var rasties potenciāli letāls elpošanas nomākums.
Šīs zāles piesardzīgi jālieto pacientiem ar astmu vai elpošanas mazspēju (piemēram, hronisku obstruktīvu plaušu slimību, cor pulmonale, samazinātu elpošanas rezervi, hipoksiju, hiperkapniju, iepriekšēju elpošanas nomākumu vai kifoskoliozi (mugurkaula izliekumu, kas potenciāli var izraisīt elpas trūkumu)).
Netīšas vai tīšas norīšanas gadījumā buprenorfīns/naloksons var izraisīt smagu, iespējams letālu elpošanas nomākumu bērniem un personām bez atkarības problēmām. Pacienti jābrīdina par nepieciešamību glabāt blisteri drošā vietā, nekad neatvērt blisteri pirms laika, glabāt to bērniem un citiem mājsaimniecības locekļiem neredzamā un neaizsniedzamā vietā, kā arī nelietot šīs zāles, bērniem redzot. Nejaušas norīšanas gadījumā vai ja ir aizdomas par norīšanu, nekavējoties jāizsauc neatliekamā palīdzība.
CNS nomākums
Buprenorfīns/naloksons var izraisīt miegainību, jo īpaši, ja tiek lietots kopā ar alkoholu vai centrālo nervu sistēmu nomācošiem līdzekļiem (piemēram, trankvilizatoriem, sedatīviem vai miega līdzekļiem) (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Atkarība
Buprenorfīns ir μ mi-opiātu receptora daļējs agonists, un ilgstoša tā lietošana izraisa opioīdu tipa atkarību. Pētījumi ar dzīvniekiem, kā arī klīniskā pieredze liecina, ka buprenorfīns var izraisīt atkarību, taču mazākā mērā nekā pilns agonists, piemēram, morfīns.
Nav ieteicams pēkšņi pārtraukt ārstēšanu, jo tas var izraisīt vēlīnu zāļu atcelšanas sindromu.
6

Hepatīts un aknu komplikācijas
Klīnisko pētījumu laikā un pēcreģistrācijas blakusparādību uzraudzības ziņojumos ir ziņots par akūtu aknu bojājumu gadījumiem pacientiem ar opioīdu atkarību. Patoloģiju spektrs ietver pārejošu asimptomātisku aknu transamināžu līmeņa paaugstināšanos un aknu mazspēju, aknu nekrozi, hepatorenālo sindromu, aknu encefalopātiju un nāvi. Daudzos gadījumos izraisoša un sekmējoša nozīme var būt iepriekšējiem mitohondriāliem traucējumiem (ģenētiskām saslimšanām, aknuenzīmu patoloģijām, B vai C vīrusu hepatītiem, alkoholismam, anoreksijai, vienlaicīgai citu potenciāli hepatotoksisku zāļu lietošanai) un nepārtrauktai narkotiku injicēšanai. Šie veicinošie faktori jāņem vērā pirms buprenorfīna/naloksona izrakstīšanas, kā arī ārstēšanas laikā. Ja rodas aizdomas par aknu komplikācijām, nepieciešama sīkāka bioloģiska un etioloģiska izmeklēšana. Atkarībā no izmeklējumu rezultātiem zāļu lietošanu var piesardzīgi pārtraukt, lai izvairītos no zāļu atcelšanas simptomiem un nepieļautu atgriešanos pie narkotiku lietošanas. Ja ārstēšana tiek turpināta, rūpīgi jānovēro aknu darbība.
Opioīdu atcelšanas sindroma izraisīšana
Uzsākot ārstēšanu ar buprenorfīnu/naloksonu, ārstam jāapzinās buprenorfīna kā daļēja agonista īpašības un, ka pacientiem ar opioīdu atkarību tas var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus, jo īpaši, ja tiek ievadīts mazāk nekā 6 stundas pēc pēdējās heroīna vai cita ātras iedarbības opioīda devas vai, ja tas tiek ievadīts mazāk nekā 24 stundas pēc pēdējās metadona devas. Lai izvairītos no zāļu atcelšanas simptomu izraisīšanas, buprenorfīns/naloksons jāsāk lietot tikai tad, kad novērojamas objektīvas zāļu atcelšanas pazīmes (skatīt 4.2. apakšpunktu). Pārejas periodā no buprenorfīna vai metadona uz buprenorfīnu/naloksonu pacienti rūpīgi jānovēro, jo ir ziņots par zāļu atcelšanas simptomiem.
Zāļu atcelšanas simptomi var būt saistīti arī ar nepietiekamu devu.
Aknu darbības traucējumi
Aknu darbības traucējumu ietekme uz buprenorfīna un naloksona farmakokinētiku tika izvērtēta pēcreģistrācijas pētījumā. Tā kā gan buprenorfīna, gan naloksona metabolisms pastiprināti norisinās aknās, tika novērots, ka buprenorfīna un naloksona līmenis plazmā pēc vienreizējas devas ievadīšanas ir augstāks pacientiem ar vidējas un smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem. Pacienti jānovēro, lai laikus konstatētu opioīdu abstinences simptomus un pazīmes, paaugstināta naloksona un/vai buprenorfīna līmeņa izraisītu toksicitāti vai pārdozēšanu. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem Zubsolv tabletes lietošanai zem mēles jālieto piesardzīgi (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu). Pacientiem ar smagu aknu mazspēju buprenorfīna/naloksona lietošana ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi
Izvadīšana caur nierēm var būt ilgāka, jo 30% no ievadītās devas tiek izvadīta caur nierēm. Pacientiem ar nieru mazspēju uzkrājas buprenorfīna metabolīti. Ieteicams ievērot piesardzību, nosakot devu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min) (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Lietošana pusaudžiem (no 15 līdz < 18 gadiem)
Tā kā datu par pusaudžiem trūkst (no 15 līdz < 18 gadiem), šīs vecuma grupas pacienti ārstēšanas laikā jānovēro daudz rūpīgāk.
Buprenorfīnu saturošu zāļu maiņa
Deva mg starp buprenorfīnu saturošām zālēm var atšķirties, un zāles nav tieši savstarpēji aizvietojamas. Tāpēc, mainot dažādas buprenorfīnu saturošas zāles, pacienti jānovēro, jo dažosatsevišķos gadījumos var būt biopieejamības atšķirības (skatīt 5.2. apakšpunktu). Tāpēc var būt nepieciešama devu pielāgošana.
7

CYP 3A inhibitori
Zāles, kas ir enzīma CYP3A4 inhibitori, var palielināt buprenorfīna koncentrāciju. Var būt nepieciešama buprenorfīna/naloksona devas samazināšana. Buprenorfīna/naloksona deva pacientiem, kuri jau tiek ārstēti ar CYP3A4 inhibitoriem, jātitrē piesardzīgi, jo šiem pacientiem var pietikt ar mazāku devu (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Vispārīgi brīdinājumi par opioīdu lietošanu
Ambulatoriem pacientiem opioīdi var izraisīt ortostatisku hipotensiju.
Opioīdi var palielināt cerebrospinālā šķidruma spiedienu, kas var izraisīt krampjus, tādēļ opioīdi jālieto piesardzīgi pacientiem ar galvas traumām, intrakraniāliem bojājumiem, citiem stāvokļiem, pie kuriem cerebrospinālais spiediens var būt paaugstināts, vai ar krampjiem anamnēzē.
Pacientiem ar hipotensiju, prostatas hipertrofiju vai urīnizvadkanāla stenozi opioīdi jālieto piesardzīgi.
Opioīdu izraisīta mioze, samaņas līmeņa izmaiņas vai sāpju sajūtas izmaiņas kā slimības simptomi var traucēt pacienta stāvokļa novērtēšanu vai apgrūtināt vienlaikus esošu saslimšanu diagnozes vai klīniskās gaitas noteikšanu.
Pacientiem ar miksedēmu, hipotireozi vai adrenāli kortikālo nepietiekamību (piemēram, Adisona slimību) opioīdi jālieto piesardzīgi.
Novērojumi liecina, ka opioīdi palielina intraduktālo spiedienu un pacientiem ar žultsceļu disfunkciju jālieto piesardzīgi.
Vecāka gadagājuma vai novājinātiem pacientiem opioīdi jālieto piesardzīgi.
Kā liecina pieredze ar morfīnu (skatīt 4.5. apakšpunktu), vienlaicīga monoamīna oksidāzes inhibitoru (MAOI) lietošana var izraisīt pastiprinātu opioīdu iedarbību.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zubsolv nedrīkst lietot kopā ar: • naltreksonu un nalmefēnu, kas ir opioīdu antagonisti, kuri var bloķēt buprenorfīna
farmakoloģisko iedarbību. Vienlaicīga lietošana ar buprenorfīna/naloksona terapiju ir kontrindicēta, ņemot vērā iespējami bīstamo mijiedarbību, kas var izraisīt pēkšņus ilgstošas un intensīvas opioīdu atcelšanas simptomus (skatīt 4.3. apakšpunktu). Zubsolv nedrīkst lietot kopā ar: • alkoholiskajiem dzērieniem vai alkoholu saturošām zālēm, jo alkohols palielina buprenorfīna sedatīvo iedarbību (skatīt 4.7. apakšpunktu). Zubsolv jālieto piesardzīgi kopā ar: • benzodiazepīniem. Šī kombinācija var izraisīt nāvi centrāla elpošanas nomākuma rezultātā. Līdz ar to devas ir jāierobežo un gadījumos, kad pastāv nepareizas lietošanas risks, no šādas kombinācijas jāizvairās. Pacienti jābrīdina, ka šo zāļu lietošanas laikā pašārstēties ar neizrakstītiem benzodiazepīniem ir ārkārtīgi bīstami, kā arī jābrīdina, ka lietot benzodiazepīnus vienlaikus ar šīm zālēm drīkst tikai atbilstoši ārsta norādījumiem (skatīt 4.4. apakšpunktu); • citiem centrālās nervu sistēmas nomācošiem līdzekļiem, citiem opioīdu atvasinājumiem (piemēram, metadonu, pretsāpju un pretklepus līdzekļiem), noteiktiem antidepresantiem, sedatīviem H1 receptoru antagonistiem, barbiturātiem, nomierinošiem līdzekļiem, kas nav benzodiazepīni, neiroleptiķiem, klonidīnu un saistītām vielām. Šīs kombinācijas palielina centrālās nervu sistēmas nomākumu. Samazinātas modrības dēļ transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu lietošana var būt bīstama; • pilnīgiem opioīdu agonistiem. Pacientiem, kuri saņem buprenorfīnu/naloksonu, var būt grūtības nodrošināt adekvātu analgēziju, ja tiek lietoti pilnīgi opioīdu agonisti. Tādēļ pilnīgu agonistu lietošanas gadījumā pastāv pārdozēšanas risks, jo īpaši gadījumos, kad tiek mēģināts pārvarēt buprenorfīna kā daļēja agonista iedarbību vai kad samazinās buprenorfīna līmenis plazmā;
8

• CYP3A4 inhibitoriem. Buprenorfīna un ketokonazola (iedarbīgs CYP3A4 inhibitors) mijiedarbības pētījums uzrādīja palielinātu buprenorfīna Cmax un AUC (zemlīknes laukumu) (attiecīgi aptuveni 50% un 70%) un ne tik izteiktu norbuprenorfīna līmeni. Zubsolv lietojošie pacienti ir rūpīgi jānovēro, un gadījumos, kad vienlaikus tiek lietoti spēcīgi CYP3A4 inhibitori (piemēram, tādi proteāzes inhibitori kā ritonavīrs, nelfinavīrs vai indinavīrs, tādi azola pretsēnīšu līdzekļi kā ketokonazols, itrakonazols vai makrolīdu grupas antibiotikas), var būt nepieciešams samazināt devu;
• CYP3A4 induktoriem. Buprenorfīna un CYP3A4 induktoru vienlaicīga lietošana var samazināt buprenorfīna koncentrāciju plazmā, iespējams, izraisot nepietiekamu opioīdu atkarības ārstēšanas efektu ar buprenorfīnu. Ja vienlaikus tiek lietoti induktori (piemēram, fenobarbitāls, karbamazepīns, fenitoīns, rifampicīns), ieteicams pacientus, kuri saņem buprenorfīnu/naloksonu, rūpīgi novērot. Var būt nepieciešams atbilstoši koriģēt buprenorfīna vai CYP3A4 induktora devu;
• monoamīna oksidāzes inhibitoriem (MAOI), jo to vienlaicīga lietošana var izraisīt pastiprinātu opioīdu iedarbību, pamatojoties uz pieredzi ar morfīnu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Par buprenorfīna/naloksona lietošanu grūtniecēm nav pietiekamu datu. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Iespējamais risks cilvēkiem nav zināms.
Buprenorfīns var izraisīt elpošanas nomākumu jaundzimušajam, ja tas lietots grūtniecības beigu posmā pat īslaicīgi. Ilgstoša buprenorfīna lietošana grūtniecības pēdējo trīs mēnešu laikā var izraisīt zāļu atcelšanas sindromu jaundzimušajam (piemēram, hipertoniju, jaundzimušā trīci, jaundzimušā uzbudinājumu, mioklonusu jeb konvulsijas). Parasti sindroms izpaužas novēloti — no vairākām stundām līdz vairākām dienām pēc piedzimšanas.
Ilgā buprenorfīna eliminācijas pusperioda dēļ grūtniecības beigās ieteicama jaundzimušā novērošana vairāku dienu garumā, lai novērstu elpošanas nomākuma vai zāļu atcelšanas sindroma risku jaundzimušajiem.
Turklāt ārstam jāizvērtē buprenorfīna/naloksona lietošana grūtniecības laikā. Buprenorfīns/naloksons grūtniecības laikā lietojams tikai tad, ja iespējamais ieguvums pārspēj iespējamo risku auglim.
Barošana ar krūti
Ir pierādīts, ka žurkām buprenorfīns nomāc laktāciju. Buprenorfīns un tā metabolīti izdalās cilvēka pienā. Nav zināms, vai naloksons/metabolīti izdalās cilvēka pienā. Tādēļ terapijas laikā ar Zubsolv barošana ar krūti būtu jāpārtrauc.
Fertilitāte
Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda mātīšu fertilitātes samazināšanos pie lielām devām (sistēmiska iedarbība > 2,4 reizes lielāka nekā maksimālā cilvēkiem ieteicamā deva 17,2 mg buprenorfīna, pamatojoties uz AUC) (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Buprenorfīna/naloksona lietošana no opioīdiem atkarīgiem pacientiem maz vai mēreni ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Šīs zāles var izraisīt miegainību, reiboni vai domāšanas traucējumus, jo īpaši ārstēšanas sākuma un devas koriģēšanas posmā. Ja tās tiek lietotas kopā ar alkoholu vai centrālās nervu sistēmas nomācošiem līdzekļiem, sagaidāms, ka iedarbība būs stiprāka (skatīt 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Pacienti jābrīdina par transportlīdzekļu vadīšanu vai bīstamu mehānismu apkalpošanu, ja gadījumā buprenorfīns/naloksons var ietekmēt viņu spēju veikt šādasdarbības.
9

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Galveno klīnisko pētījumu laikā visbiežāk ziņots par tādām nevēlamām blakusparādībām kā vēdera aizcietējumi un parasti ar zāļu atcelšanu saistītiem simptomiem (t. i., bezmiegu, galvassāpēm, sliktu dūšu, pārmērīgu svīšanu un sāpēm). Daži ziņojumi par krampjiem, vemšanu, caureju un paaugstinātiem aknu darbības testiem tika uzskatīti par nopietniem.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

1. tabulā apkopotas nevēlamās blakusparādības, par ko ziņots galveno klīnisko pētījumu laikā, kurā 342 no 472 pacientiem (72,5%) ziņoja par nevēlamām blakusparādībām, kā arī nevēlamās blakusparādības, par ko ziņots pēcreģistrācijas uzraudzības laikā.

Tālāk uzskaitīto iespējamo blakusparādību biežums noteikts, izmantojot šādu iedalījumu: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (no ≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (no ≥ 1/1000 līdz < 1/1000), reti (no ≥ 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

1. tabula. Ar ārstēšanu saistītās nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots

buprenorfīna/naloksona klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzības laikā

Orgānu sistēmu Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Nav zināmi

klasifikācija

Infekcijas un

Gripa

Urīnceļu infekcija

infestācijas

Infekcija

Vagināla infekcija

Faringīts

Rinīts

Asins un

Anēmija

limfātiskās

Leikocitoze

sistēmas

Leikopēnija

traucējumi

Limfadenopātija

Trombocitopēnija

Imūnās sistēmas

Hipersensitivitāte Anafilaktiskais

traucējumi

šoks

Vielmaiņas un

Samazināta

uztures

ēstgriba

traucējumi

Hiperglikēmija

Hiperlipidēmija

Hipoglikēmija

Psihiskie

Bezmiegs

Trauksme

Neparasti sapņi Halucinācijas

traucējumi

Depresija

Uzbudinājums

Samazināta

Apātija

dzimumtieksme Depersonalizācija

Nervozitāte

Atkarība no

Domāšanas

narkotikām

traucējumi

Eiforija

Naidīgums

10

Nervu sistēmas traucējumi

Galvassāpes

Acu bojājumi
Ausu un labirinta bojājumi Sirds funkcijas traucējumi

Asinsvadu sistēmas traucējumi Elpošanas
sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Aizcietējums Slikta dūša

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Migrēna Reibonis
Hipertonija Parestēzija Miegainība Ambliopija Asarošanas
traucējumi

Amnēzija Hiperkinēzija Krampji Runas traucējumi Trīce Konjunktivīts Mioze

Hipertensija Vazodilatācija
Klepus

Stenokardija Bradikardija Miokarda infarkts Sirdsklauves Tahikardija Hipotensija
Astma Aizdusa Žāvas

Sāpes vēderā Caureja Dispepsija Meteorisms
Vemšana

Čūlas mutes dobumā Mēles krāsas maiņa

Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības

Pārmērīga svīšana

Nieze Izsitumi Nātrene
Muguras sāpes Artralģija Muskuļu krampji Mialģija Patoloģiskas urīna izmaiņas
Erektīlā disfunkcija

Pinnes Alopēcija Eksfoliatīvs dermatīts Sausa āda Mezgliņi ādā Artrīts
Albuminūrija Dizūrija Hematūrija Nefrolitiāze Urīna aizture Amenoreja Ejakulācijas traucējumi Menorāģija Metrorāģija

Aknu encefalopātija Ģībonis
Reibonis
Ortostatiskā hipotensija Bronhospazmas Elpošanas nomākums
Hepatīts Akūts hepatīts Dzelte Aknu nekroze Hepatorenāls sindroms Angioneirotiskā tūska

11

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Zāļu atcelšanas sindroms

Izmeklējumi

Traumas, saindēšanās un komplikācijas pēc manipulācijām

Astēnija Sāpes krūtīs Drebuļi Drudzis
Nespēks Sāpes Perifērā tūska Patoloģiski aknu darbības testi Samazināta ķermeņa masa Traumas

Hipotermija

Zāļu abstinences sindroms
jaundzimušajam

Paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs

Paaugstināts transamināžu līmenis

Karstuma dūriens

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Nepareizas zāļu intravenozas lietošanas gadījumos dažas nevēlamas blakusparādības ir saistītas ar zāļu ļaunprātīgu izmantošanu, nevis ar zālēm. Tās ietver lokālas reakcijas, kas reizēm ir septiskas (abscess, celulīts), iespējams smags akūts hepatīts un citas akūtas infekcijas, piemēram, pneimonija, endokardīts (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pacientiem ar izteiktu narkotiku atkarību buprenorfīna lietošanas sākumstadijā var rasties tāds pats zāļu atcelšanas sindroms, kādu izraisa naloksons (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Simptomi

Elpošanas nomākums centrālās nervu sistēmas nomākuma rezultātā ir galvenais simptoms, kas prasa iejaukšanos pārdozēšanas gadījumā, jo tas var izraisīt elpošanas apstāšanos un nāvi. Pārdozēšanas pazīmes var būt arī miegainība, ambliopija, mioze, hipotensija, slikta dūša, vemšana un/vai runas traucējumi.

Ārstēšana

Jāuzsāk vispārēji uzturoši pasākumi, ieskaitot pacienta elpošanas un sirdsdarbības rūpīgu novērošanu. Jāveic simptomātiska elpošanas nomākuma ārstēšana un standarta intensīvās terapijas pasākumi. Nepieciešamības gadījumā jānodrošina elpceļu caurlaidība un jāveic asistēta vai kontrolēta elpināšana. Pacients jāpārvieto uz vietu, kur pieejami visi reanimācijai nepieciešamie līdzekļi.

Ja pacientam ir vemšana, jānovērš atvemto masu aspirācija.

Ieteicams lietot opioīdu antagonistu (t. i., naloksonu), neskatoties uz tā iespējamo mēreno iedarbību, lai nodrošinātu buprenorfīna simptomu atgriezeniskumu, salīdzinot ar tā iedarbību uz pilnīgiem opioīdu agonistiem.

Ja tiek lietots naloksons, nosakot ārstēšanas ilgumu, jāņem vērā buprenorfīna ilgstošā darbība un
12

jāveic medicīniska uzraudzība, lai mazinātu pārdozēšanas efektu. Naloksons var tikt izdalīts daudzātrāk nekā buprenorfīns, ļaujot atjaunoties iepriekš kontrolētajiem buprenorfīna pārdozēšanas simptomiem, tādēļ var būt nepieciešams turpināt infūziju. Ja infūzija nav iespējama, var būt nepieciešama atkārtota naloksona deva. Sākotnējās naloksona devas var sasniegt 2 mg un var tikt atkārtotas ik pēc 2-3 minūtēm. Turpmākās intravenozās infūzijas devas jātitrē atbilstoši pacienta atbildes reakcijai. Ja pēc kopējas 10 mg naloksona devas ievadīšanas nav panākta atbildes reakcija, jāpārskata ar opioīdiem saistītas toksicitātes diagnoze.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: citi centrālo nervu sistēmu ietekmējošie līdzekļi, zāles opioīdu atkarības ārstēšanai, ATĶ kods: N07BC51.
Darbības mehānisms
Buprenorfīns ir daļējs opioīdu agonists/antagonists, kas piesaistās μ un κ (kappa) opioīdu receptoriem smadzenēs. Tā darbība opioīdu uzturošajā terapijā tiek saistīta ar tā lēno atdalīšanos no μ opioīdu receptoriem, kas ilgstošā periodā varētu mazināt atkarīgu pacientu tieksmi pēc narkotikām.
Opioīdu agonista maksimālā iedarbība tika novērota klīniskos farmakoloģijas pētījumos pacientiem ar opioīdu atkarību.
Naloksons ir μ opioīdu receptoru antagonists. Lietojot to perorāli vai sublingvāli parastajās devās pacientiem ar opioīdu atcelšanas simptomiem, naloksonam ir neliela vai vispār nav farmakoloģiskas iedarbības, pateicoties tā gandrīz pilnīgajam pirmās biotransformācijas reakcijas (pirmā loka) metabolismam. Tomēr intravenozas lietošanas gadījumā pacientiem ar opioīdu atkarību Zubsolv sastāvā esošais naloksons rada ievērojamu opioīdu antagonistu iedarbību, tādējādi atturot no ļaunprātīgas intravenozas lietošanas.
Klīniskā efektivitāte
Dati par buprenorfīna/naloksona efektivitāti un drošumu, galvenokārt, iegūti no viena gada ilga klīniskā pētījuma, kas ietvēra 4 nedēļu ilgu randomizētu, dubultaklu, buprenorfīna/naloksona, bupreonorfīna un placebo salīdzinājumu, kam sekoja 48 nedēļu ilgs buprenorfīna/naloksona drošuma pētījums. Šajā pētījumā 326 dalībniekiem ar heroīna atkarību pēc nejaušināšanas metodes tika nozīmēti 16 mg buprenorfīna/naloksona dienā, 16 mg buprenorfīna dienā vai placebo. Dalībnieki, kuriem pēc nejaušināšanas metodes bija nozīmēta viena vai otra aktīvā ārstēšana, tika uzsākta 8 mg buprenorfīna devas lietošana 1. dienā, kam sekoja 16 mg (divas 8 mg) buprenorfīna 2. dienā. 3. dienā tie, kuriem pēc nejaušināšanas metodes bija nozīmēts buprenorfīns/naloksons, pārgāja uz kombinēto tableti. Dalībnieki katru dienu ieradās klīnikā (no pirmdienas līdz piektdienai) devas saņemšanai un efektivitātes novērtēšanai. Lietošanai nedēļas nogalēs tika nodrošinātas devas līdzi ņemšanai. Primārais pētījuma salīdzinājums bija izvērtēt buprenorfīna un buprenorfīna/naloksona individuālo efektivitāti salīdzinājumā ar placebo. Tādu trīsreiz nedēļā veikto urīna analīžu procentuālais daudzums, kas nesaturēja pētījumā neiekļautus opioīdus, bija statistiski lielāks gan buprenorfīna/naloksona (p < 0,0001) grupā, salīdzinot ar placebo, gan buprenorfīna (p < 0,0001) grupā, salīdzinot ar placebo.
Dubultaklā, dubultmaskētā paralēlu grupu pētījumā, kurā buprenorfīna etanola šķīdums tika salīdzināts ar pilnīga agonista kontroles iedarbību, tika randomizēti 162 dalībnieki, kuri 3 līdz 10 dienu indukcijas fāzē, 16 nedēļu uzturošajā fāzē un 7 nedēļu detoksikācijas fāzē saņēma etanola buprenorfīna šķīdumu lietošanai zem mēles 8 mg dienā (deva, kas ir aptuveni pielīdzināma 12 mg buprenorfīna/naloksona dienā) vai divas salīdzinoši mazas devas ar aktīvās kontroles medikamentu, no kurām viena bija pietiekami maza, lai darbotos kā placebo alternatīva. Buprenorfīns tika titrēts līdz uzturošajai devai 3. dienā; aktīvās kontroles devas tika titrētas pakāpeniskāk. Pamatojoties uz datiem par dalību pētījumā un tādu trīsreiz nedēļā veiktu urīna analīžu īpatsvaru, kurās netika atrasti ar pētījumu
13

nesaistīti opioīdi, buprenorfīns bija efektīvāks nekā zemas devas kontroles medikaments, lai noturētu pacientus ar heroīna atkarību terapijas grupā, un panāktu, ka viņi samazina opioīdu lietošanu ārstēšanas laikā. Tika konstatēts, ka 8 mg buprenorfīna dienā bija līdzīga iedarbība kā vidējai kontroles medikamenta devai, taču tā nebija vienāda.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Zubsolv parasti sadalās 40 sekundēs, tomēr var būt vajadzīgas no 5 līdz 10 minūtēm, lai pacients justu pilnīgu tabletes pazušanu no mutes.
Zubsolv tabletēm lietošanai zem mēles ir augstāka bioloģiskā pieejamība nekā parastajām tabletēm lietošanai zem mēles. Tāpēc deva mg starp zālēm var atšķirties. Zubsolv nav aizvietojams ar citām buprenorfīna zālēm. Salīdzinošajos bioloģiskās pieejamības pētījumos Zubsolv 11,4/2,9 mg uzrādīja vienādu buprenorfīna iedarbību ar 16/4 mg (2 x 8/2mg) buprenorfīna/naloksona devu, ievadot tās kā konvencionālas tabletes lietošanai zem mēles, tomēr Zubsolv 2 x 1,4/0,36 mg deva uzrādīja par 20% mazāku buprenorfīna iedarbību, salīdzinot ar 2 x 2/0,5mg buprenorfīna/naloksona iedarbību, ievadot tās kā konvencionālas tabletes lietošanai zem mēles. Naloksona iedarbība, lietojot Zubsolv, nebija lielāka nevienā no pārbaudīto devu līmeņiem.
Buprenorfīns
Uzsūkšanās Perorālas lietošanas gadījumā buprenorfīns tiek pakļauts pirmā loka metabolismam N-dealkilēšanas un glikuronizācijas ceļā tievajās zarnās un aknās. Tādēļ šīs zāles nav piemērotas perorālai lietošanai.
Trim mazāka stipruma devām buprenorfīna devu proporcionalitātes iedarbības parametros ir nelielas novirzes, kā arī ir novirzes no stingras sastāva proporcionalitātes (2,9/0,71, 1,4/0,36 un 0,7/0,18 mg) salīdzinājumā ar trim lielākām devām. Tādēļ, lai aizstātu jebkādas trīs lielākas Zubsolv devas, nedrīkst lietot nekādas trīs mazākas Zubsolv devas.
Maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta apmēram 90 minūtes pēc lietošanas zem mēles. Pēc buprenorfīna/naloksona devas lietošanas zem mēles buprenorfīna līmenis plazmā palielinājās. Palielinot devu, palielinājās gan buprenorfīna Cmax, gan AUC, lai gan palielinājums bija mazāks par proporcionālo devu.
Izkliede Pēc buprenorfīna uzsūkšanās vērojama ātra izkliedes fāze (izkliedes pusperiods no 2 līdz 5 stundām).
Biotransformācija un eliminācija Buprenorfīna metabolisms notiek pamatmolekulas un dealkilētā metabolīta 14-N-dealkilēšanas un glikuronizācijas ceļā. Klīniskie dati apstiprina, ka CYP3A4 veic buprenorfīna N-dealkilēšanu. Ndealkilbuprenorfīns ir μ opioīda agonists ar vāju iekšējo aktivitāti.
Buprenorfīna eliminācija ir bieksponenciāla vai trieksponenciāla, un tā vidējais eliminācijaspusperiods no plazmas ir 32 stundas.
Buprenorfīns tiek izvadīts ar izkārnījumiem, ar žulti izdaloties glikuronizētiem metabolītiem (70%), bet atlikusī daļa izdalās ar urīnu.
Naloksons
Uzsūkšanās un izkliede Pēc intravenozas ievadīšanas naloksons tiek strauji izkliedēts (izkliedes pusperiods ~4 minūtes). Pēc perorālas ievadīšanas naloksons plazmā ir vāji nosakāms; pēc buprenorfīna/naloksona lietošanas zem mēles naloksona koncentrācija plazmā ir zema un straujisamazinās.
14

Biotransformācija Naloksons tiek metabolizēts aknās, galvenokārt glikuronizācijas ceļā, un izvadītas ar urīnu. Naloksona
vidējais eliminācijas pusperiods no plazmas ir 1,2 stundas.

Īpašas populācijas

Gados vecāki pacienti Dati par farmakokinētiku gados vecākiem pacientiem nav pieejami.

Nieru darbības traucējumi Eliminācija caur nierēm veido salīdzinoši mazu daļu (~30%) no buprenorfīna/naloksona kopējā klīrensa. Devas pielāgošana nav nepieciešama, pamatojoties uz nieru darbības rādītājiem, taču ir jāievēro piesardzība, nosakot devu personām ar smagiem nieru darbības traucējumiem (skatīt4.4. apakšpunktu).

Aknu darbības traucējumi Aknu darbības traucējumu ietekme uz buprenorfīna un naloksona farmakokinētiku tika izvērtēta pēcreģistrācijas pētījumā.

3. tabulā apkopoti klīniskā pētījuma rezultāti, kurā tika noteikta zāļu iedarbība pēc buprenorfīna/naloksona vienreizējas devas tabletes lietošanas zem mēles veselām personām un personām ar aknu darbības traucējumiem.

3. tabula. Aknu darbības traucējumu ietekme uz buprenorfīna un naloksona farmakokinētiskajiem parametriem pēc zāļu lietošanas (izmaiņas salīdzinājumā ar veselām personām)

FK parametrs

Viegli aknu darbības Vidēji smagi aknu Smagi aknu darbības

traucējumi

darbības traucējumi

traucējumi

(Child-Pugh A klase) (Child-Pugh B klase) (Child-Pugh C klase)

(n=9)

(n=8)

(n=8)

Buprenorfīns

Cmax

1,2 reižu palielinājums 1,1 reizes palielinājums 1,7 reižu palielinājums

AUCpēdējais

Līdzīgs kontrolei

1,6 reižu palielinājums 2,8 reižu palielinājums

Cmax AUCpēdējais

Naloksons

Līdzīgs kontrolei

2,7 reižu palielinājums

0,2 reižu samazinājums 3,2 reižu palielinājums

11,3 reižu palielinājums
14,0 reižu palielinājums

Kopumā buprenorfīna koncentrācija plazmā palielinājās aptuveni 3 reizes pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem, savukārt naloksona koncentrācija plazmā personām ar smagiem aknu darbības traucējumiem palielinājās 14 reizes.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Buprenorfīna un naloksona kombinācija tika pētīta akūtu un atkārtotu devu (žurkām līdz 90 dienām) toksicitātes pētījumos dzīvniekiem. Toksicitātes sinerģiska pastiprināšanās netika novērota. Nevēlamās blakusparādības tika pamatotas ar opioīdu agonistu un/vai antagonistisko vielu zināmo farmakoloģisko aktivitāti.
15

Buprenorfīna hidrohlorīda un naloksona hidrohlorīda kombinācija (4:1) baktēriju mutācijas testā (Eimsa testā) nebija mutagēna un nebija arī klastogēna in vitro citoģenētiskā testā cilvēka limfocītos vai intravenozā kodoliņu testā žurkām.
Reprodukcijas pētījumi, lietojot buprenorfīnu perorāli: naloksons (attiecība 1:1) parādīja, ka žurkām embriju bojāeja izpaudās pie visām devām, kuras mātītei bija toksiskas. Mazākā pētītā deva bija līdzvērtīga iedarbībai, kas 1 x pārsniedza buprenorfīna un 5 x pārsniedza naloksona iedarbību, lietojot maksimālo terapeitisko devu cilvēkam, kas aprēķināta kā mg/m². Ievadot mātītēm toksiskas devas, trušiem toksiska iedarbība uz attīstību netika novērota. Turklāt ne žurkām, ne trušiem nenovēroja teratogēnu ietekmi. Perinatāls un postnatāls pētījums ar buprenorfīnu/naloksonu nav veikts; tomēr gestācijas un zīdīšanas laikā mātītei perorāli ievadot buprenorfīnu lielās devās, tika novērotas grūtas dzemdības (iespējams, buprenorfīna sedatīvās iedarbības dēļ), augsta jaundzimušo mirstība un neliela dažu neiroloģisku funkciju (virsmas līdzsvara reflekss un atbilde uz aizbiedēšanu) attīstības aizkavēšanās jaundzimušām žurkām.
Buprenorfīna ievadīšana ar uzturu žurkām 500 ppm vai lielākā devā izraisīja auglības mazināšanos, kas mātītēm izpaudās kā mazāks veiksmīgas apaugļošanās rādītājs. Uztura devai 100 ppm (pamatojoties uz AUC, aprēķinātā buprenorfīna iedarbība ir aptuveni 2,4 reizes lielāka nekā cilvēkam paredzētā 17,2 mg buprenorfīna/naloksona deva; žurkām naloksona koncentrācija plazmā bija zem noteikšanas robežas) nebija nevēlamas ietekmes uz mātītes auglību.
Kancerogenitātes pētījums ar buprenorfīnu/naloksonu tika veikts žurkām ar devu 7, 30 un 120 mg/kg dienā, kas pēc iedarbības atbilst 3 līdz 75 reižu lielākai devai nekā cilvēkam paredzētā dienas Zubsolv ekvivalenta buprenorfīna deva lietošanai zem mēles 11,4 mg, kas aprēķināta kā mg/m². Visu devu grupās tika novērots statistiski nozīmīgs saslimstības pieaugums ar labdabīgu sēklinieku intersticiālo (Leidiga) šūnu adenomu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Mannīts Bezūdens citronskābe Nātrija citrāts Mikrokristāliskā celuloze Kroskarmelozes nātrija sāls Sukraloze Levomentols Koloidālais bezūdens silīcija dioksīds Nātrija stearilfumarāts
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
0,7 mg / 0,18 mg 2 gadi
1,4 mg / 0,36 mg 4 gadi
2,9 mg / 0,71 mg 30 mēneši
16

5,7 mg / 1,4 mg 4 gadi
8,6 mg / 2,1 mg 3 gadi
11,4 mg / 2,9 mg 3 gadi
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā temperatūrā līdz 25°C, lai pasargātu nomitruma.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
PVH/OPA/Al/PVHC // Al/PET/papīra bērniem grūti atverami blistera iepakojumi.
Iepakojuma lielums 7 (1 x 7) tabletes
Iepakojuma lielums 28 (4 x 7) tabletes.
Iepakojuma lielums 30 (3 x 10) tabletes.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/17/1233/001 EU/1/17/1233/002 EU/1/17/1233/003 EU/1/17/1233/004 EU/1/17/1233/005 EU/1/17/1233/006 EU/1/17/1233/007 EU/1/17/1233/008 EU/1/17/1233/009 EU/1/17/1233/010 EU/1/17/1233/011 EU/1/17/1233/012 EU/1/17/1233/013 EU/1/17/1233/014 EU/1/17/1233/015 EU/1/17/1233/016
17

EU/1/17/1233/017 EU/1/17/1233/018 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 10 novembris 2017 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļavietnē http://www.ema.europa.eu.
18

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
19

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Orexo AB Virdings allé 32 A Uppsala 751 05 Zviedrija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Speciālu recepšu zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz:
• pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
20

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
21

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
22

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 0,7 MG / 0,18 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 0,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,18 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā iepakojumā temperatūrā līdz 25°C, lai pasargātu nomitruma.
23

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/001 EU/1/17/1233/007 EU/1/17/1233/008
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 0,7 mg / 0,18 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 0,7 MG / 0,18 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
25

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1,4 MG / 0, 36 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 1,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,36 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā iepakojumā temperatūrā līdz 25°C, lai pasargātu nomitruma.
26

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/002 EU/1/17/1233/009 EU/1/17/1233/010
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 1,4 mg / 0,36 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 1,4 MG / 0,36 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
28

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 2,9 MG / 0,71 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 2,9 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,71 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
29

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/003 EU/1/17/1233/011 EU/1/17/1233/012
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 2,9 mg / 0,71 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
30

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 2,9 MG / 0,71 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
31

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 5,7 MG / 1,4 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 5,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 1,4 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
32

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/004 EU/1/17/1233/013 EU/1/17/1233/014
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 5,7 mg / 1,4 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 5,7 MG / 1,4 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
34

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 8,6 MG / 2,1 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 8,6 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,1 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
35

Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/005 EU/1/17/1233/015 EU/1/17/1233/016
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 8,6 mg / 2,1 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
36

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 8,6 MG / 2,1 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 11,4 MG / 2,9 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 11,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,9 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
38

Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/006 EU/1/17/1233/017 EU/1/17/1233/018
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 11,4 mg / 2,9 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 11,4 MG / 2,9 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
40

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
41

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
buprenorphinum / naloxonum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, jašiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Zubsolv un kādam nolūkam to lieto 2. Kas jums jāzina pirms Zubsolv lietošanas 3. Kā lietot Zubsolv 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Zubsolv 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Zubsolv un kādam nolūkam to lieto
Zubsolv satur aktīvās vielas buprenorfīnu un naloksonu. Zubsolv tiek lietots, lai ārstētu atkarību no opioīdu (narkotiskiem) līdzekļiem, piemēram, heroīna vai morfīna, personām, kas atkarīgas no narkotisku vielu lietošanas un ir piekritušas šādas atkarības ārstēšanai. Zubsolv tiek lietots pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma, kuri saņem arī medicīnisko, sociālo un psiholoģisko palīdzību.
Kā Zubsolv darbojas Tablete satur buprenorfīnu, kas atbild par opioīdu (narkotiku) atkarības ārstēšanu. Tā satur arī naloksonu, kas tiek lietots, lai atturētu pacientus no zāļu ļaunprātīgas intravenozas lietošanas.
2. Kas Jums jāzina pirms Zubsolv lietošanas
Nelietojiet Zubsolv šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret buprenorfīnu, naloksonu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu
sastāvdaļu; - ja Jums ir nopietni elpošanas traucējumi; - ja Jums ir nopietni aknu darbības traucējumi; - ja Jums ir alkohola izraisīta intoksikācija vai alkohola izraisīta trīce, svīšana, trauksme,
apjukums vai halucinācijas; - ja Jūs lietojat naltreksonu vai nalmefēnu alkohola vai opioīdu atkarības ārstēšanai.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā • Nepareiza lietošana, ļaunprātīga lietošana un novirzīšana Zubsolv nepareizas lietošanas rezultātā, ja tas tiek lietots intravenozi, var rasties smagas infekcijas ar iespējami letālu iznākumu.
Šīs zāles var kļūt par mērķi cilvēkiem, kuri ļaunprātīgi lieto recepšu zāles, tādēļ tās jāglabā drošā vietā, lai aizsargātu pret zādzību. Nedodiet šīs zāles nevienam citam. Tas var izraisīt nāvi vai citādi kaitēt.
42

• Elpošanas problēmas (skatīt arī iepriekš punktu „Nelietojiet Zubsolv”) Daži cilvēki ir miruši no elpošanas traucējumiem (nespējas elpot) tāpēc, ka viņi nepareizi lietoja šīs zāles vai lietoja tās kopā ar citiem centrālās nervu sistēmas nomācošiem līdzekļiem, piemēram, alkoholu, benzodiazepīniem (trankvilizatoriem) vai citiem opioīdiem.
Zāles jālieto piesardzīgi pacientiem ar iepriekš esošām elpošanas problēmām.
Šīs zāles var izraisīt smagu, iespējams, letālu elpošanas nomākumu (elpošanas mazspēju) bērniem un cilvēkiem bez opioīdu atkarības.
• Miegainība Šīs zāles var izraisīt miegainību, jo īpaši, ja tiek lietotas kopā ar alkoholu vai citiem centrālās nervu sistēmu nomācošiem līdzekļiem (piemēram, trankvilizatoriem, sedatīviem vai miega līdzekļiem).
• Atkarība Šīs zāles var izraisīt atkarību.
• Aknu bojājumi Ir ziņots par aknu bojājumiem pēc buprenorfīna/naloksona lietošanas, jo īpaši gadījumos, kad zāles lietotas nepareizi. Tos var izraisīt arī vīrusu infekcijas (hronisks C hepatīts), alkoholisms, anoreksija vai citu tādu zāļu lietošana, kas var bojāt aknas. Ārsts Jums var veikt regulāras asins analīzes, lai uzraudzītu aknu stāvokli. Pirms uzsākat ārstēšanos ar Zubsolv, informējiet savu ārstu, ja Jums ir aknu darbības traucējumi.
• Zāļu atcelšanas simptomi Šīs zāles var izraisīt atcelšanas simptomus, ja lietojat tās mazāk nekā sešas stundas pēc ātras iedarbības opioīdu (piemēram, morfīna, heroīna) lietošanas vai mazāk nekā 24 stundas pēc ilgstošas iedarbības opioīdu, piemēram, metadona, lietošanas.
Zubsolv var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus arī tad, ja to pēkšņi pārtrauc lietot.
• Asinsspiediens Šīs zāles var izraisīt pēkšņu asinsspiediena pazemināšanos, radot reiboni, ja pārāk strauji pieceļaties kājās no sēdus vai guļus stāvokļa.
• Bērni un pusaudži Jūsu ārsts var Jūs novērot daudz rūpīgāk, ja esat jaunāks par 18 gadiem. Šīs zāles nedrīkst lietot par 15 gadiem jaunākas personas.
• Nesaistītu saslimšanu diagnostika Šīs zāles var maskēt sāpju simptomus, kuri varētu palīdzēt dažu slimību diagnosticēšanā. Neaizmirstiet informēt savu ārstu, ka lietojat šīs zāles.
Pirms Zubsolv lietošanas konsultējieties ar ārstu, ja: • Jums ir nieru darbības traucējumi; • Jums nesen ir bijusi galvas trauma vai smadzeņu saslimšana; • Jums ir zems asinsspiediens, palielināts prostatas dziedzeris vai urīnizvadkanāla sašaurināšanās
izraisīti urinēšanas traucējumi; • Jums ir palēnināta vairogdziedzera darbība, kas var izraisīt nogurumu vai ķermeņa masas
palielināšanos; • Jums ir palēnināta virsnieru dziedzera darbība (piemēram, Adisona slimība); • Jums ir žultsceļu (piemēram, žultspūšļa, žultsvadu) darbības traucējumi; • esat gados vecāks; • Jūs esat novājināts. Citas zāles un Zubsolv Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
43

Dažas zāles var pastiprināt Zubsolv blakusparādības un dažkārt var izraisīt ļoti smagas reakcijas. Nelietojiet nekādas citas zāles vienlaikus ar Zubsolv, ja neesat iepriekš konsultējies ar ārstu, jo īpaši:
• naltreksonu un nalmefēnu (zāles, ko lieto, lai ārstētu atkarības problēmas), jo tās var traucēt Zubsolv terapeitiskajai iedarbībai. Tās nedrīkst lietot vienlaikus ar Zubsolv terapiju, jo Jums varētu būt pēkšņi ilgstoši un intensīvi zāļu atcelšanas simptomi;
• benzodiazepīnus (lieto, lai ārstētu trauksmi vai miega traucējumus), piemēram, diazepāmu, temazepāmu, alprazolāmu. Jūsu ārsts izrakstīs Jums atbilstošo devu. Nepareizas benzodiazepīnu devas lietošana var izraisīt nāvi elpošanas nomākuma (nespējas elpot)dēļ;
• citas zāles, kas liek Jums justies miegainam un tiek lietotas, lai ārstētu tādas saslimšanas kā trauksmi, bezmiegu, konvulsijas/krampjus, sāpes un citus garīgus traucējumus. Šāda veida zāles samazinās Jūsu modrības līmeni, padarot transportlīdzekļu vadīšanu un mehānismu apkalpošanu Jums bīstamu. Tās var arī izraisīt centrālās nervu sistēmas nomākumu, kas ir ļoti nopietni. Tālāk sniegts šāda veida zāļu piemēru uzskatījums:
- citi opioīdi, kas satur tādas zāles kā metadonu, noteikti pretsāpju līdzekļi un pretklepus līdzekļi;
- daži antidepresanti (ko lieto depresijas ārstēšanai), piemēram, izokarboksazīds, fenelzīns, selegilīns, tranilcipromīns, valproāts un monoamīna oksidāzes inhibitori (MAOI), var pastiprināt šo zāļu iedarbību;
- sedatīvi Hı receptora antagonisti (ko lieto alerģisku reakciju gadījumos), piemēram, difenhidramīns un hlorfenamīns;
- barbiturāti (ko lieto, lai izraisītu miegu vai sedāciju), piemēram, fenobarbitāls, sekobarbitāls; - trankvilizatori (ko lieto, lai izraisītu miegu vai sedāciju), piemēram, hlorālhidrāts; - klonidīns (ko lieto augsta asinsspiediena ārstēšanai) un līdzīgas zāles var paildzināt šo zāļu
iedarbību; • antiretrovirāli līdzekļi (ko lieto HIV ārstēšanai), piemēram, ritonavīrs, nelfinavīrs, indinavīrs,
var pastiprināt šo zāļu iedarbību; • daži pretsēnīšu līdzekļi (ko lieto sēnīšu infekciju gadījumos), piemēram, ketokonazols,
itrakonazols un dažas antibiotikas, var paildzināt šo zāļu iedarbību; • dažas zāles Zubsolv iedarbību var pavājināt. Pie tādām zālēm pieder zāles, ko lieto epilepsijas
ārstēšanai (piemēram, karbamazepīns un fenitoīns), un zāles, ko lieto tuberkulozes ārstēšanai (rifampicīns).
Zubsolv kopā ar ēdienu, dzērienu un alkoholu Alkohols var pastiprināt miegainību un var paaugstināt elpošanas nomākuma risku, ja to lieto kopā ar Zubsolv. Nelietojiet Zubsolv kopā ar alkoholu. Nelietojiet nekādu ēdienu vai dzērienu, pirms tablete nav pilnībā izšķīdusi.
Grūtniecība un barošana ar krūti Zubsolv lietošanas riski grūtniecēm nav zināmi. Ja Jūs esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, konsultējieties ar ārstu. Jūsu ārsts izlems, vai Jums jāturpina ārstēšanās ar citām zālēm.
Ja Zubsolv tiek lietots grūtniecības laikā, jo īpaši grūtniecības pēdējā posmā, tas var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus jaundzimušajam, tostarp elpošanas traucējumus. Tas var notikt vairākas dienas pēc dzemdībām.
Nebarojiet bērnu ar krūti, kamēr lietojat šīs zāles, jo Zubsolv nokļūst mātes pienā. Pirms jebkādu zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Zubsolv var izraisīt miegainību. Pirmajās ārstēšanas nedēļās, kad tiek mainīta deva, tas var notikt biežāk, bet tas var notikt arī tad, ja Zubsolv lietošanas laikā lietojat alkoholu vai citas nomierinošas zāles. Nevadiet transportlīdzekli, nelietojiet instrumentus un mehānismus, kā arī neveiciet bīstamas darbības, līdz nezināt, kā šīs zāles Jūs ietekmē.
3. Kā lietot Zubsolv
44

Zāles Jums izraksta un to lietošana uzrauga ārsti, kuriem ir pieredze narkotiku atkarības ārstēšanā. Jūsu
ārsts noteiks jums vispiemērotāko devu. Ārstēšanas laikā ārsts var devu koriģēt atkarībā no Jūsu atbildes reakcijas.
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ārstēšanas sākšana Ieteicamā sākuma deva pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma ir:
- viena tablete Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg dienā, vai
- viena tablete Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg dienā.
Atkarībā no vajadzības 1. dienā var lietot papildu Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg vai 2,9 mg / 0,71 mg tableti.
Jūsu ārstam, kurš izvērtēs vislabāko ārstēšanu tieši Jums, ir pieejami pārējie zāļu stiprumi. Tas var ietvert dažādu stiprumu kombinēšanu, bet Jūsu dienas deva nedrīkst pārsniegt 17,2 mg buprenorfīna. • Zubsolv terapijas sākšana heroīna atkarības laikā:
ja Jums ir heroīna vai īsas iedarbības opioīdu atkarība, pirmā Zubsolv deva jālieto, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 6 stundas pēc pēdējās opioīdu lietošanas reizes.
• Zubsolv terapijas sākšana metadona atkarības laikā: ja esat lietojis metadonu vai ilgstošas iedarbības opioīdu, pirms Zubsolv terapijas uzsākšanas ieteicams metadona devu samazināt zem 30 mg dienā. Pirmā Zubsolv deva jālieto tikai tad, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 24 stundas pēc pēdējās metadona lietošanas reizes.
Zubsolv lietošana • Lietojiet devu vienreiz dienā vai atbilstoši ārsta norādījumiem, paliekot tabletes zem mēles.
• Izņemiet tableti, kā tālāk aprakstīts. Atveriet blisteri uzreiz pirms devas lietošanas. Nekad neatveriet to iepriekš, jo tablete ir jutīga pret mitrumu.
• Novietojiet tableti zem mēles
• Turiet tabletes nekustīgi zem mēles, līdz tās pilnībā izšķīdušas
• Nekošļājiet un nenorijiet tabletes, jo tādā gadījumā zāles neiedarbosies un Jums var parādīties zāļu atcelšanas simptomi
• Neko neēdiet un nedzeriet, pirms tabletes nav pilnībā izšķīdušas. Lai gan jutīsiet, ka lielākā daļa tabletes būs izšķīdusi 40 sekunžu laikā, var paiet no 5 līdz 10 minūtēm, līdz tablete būspilnībā izzudusi no Jūsu mutes
Kā izņemt tableti no blistera
1. Nespiediet tableti cauri folijai.
45

2. Atdaliet tikai vienu blistera iesaiņojuma daļu, plēšot to pa perforēto līniju.
3. Salokiet iepakojumu pa punktēto līniju.
4. Plēsiet atbilstoši bultiņas virzienam. Ja blisteris ir bojāts, izmetiet tableti.
Devas koriģēšana un uzturošā terapija Jūsu ārsts var palielināt Zubsolv devu atbilstoši Jūsu vajadzībām. Ja jūtat, ka Zubsolv iedarbība ir pārāk spēcīga vai pārāk vāja, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Maksimālā dienas deva ir 17,2 mg. Pēc veiksmīgas ārstēšanas perioda Jūs varat ar ārstu vienoties par devas pakāpenisku samazināšanu līdz zemākai uzturošās terapijas devai. Ārstēšanas pārtraukšana Nekādā ziņā nemainiet ārstēšanu un nepārtrauciet to bez ārstējošā ārsta piekrišanas. Atkarībā no Jūsu stāvokļa rūpīgā ārsta uzraudzībā Zubsolv devu var turpināt pakāpeniski samazināt, līdz zāļu lietošana var tikt pilnībā pārtraukta. Ja esat lietojis Zubsolv vairāk nekā noteikts Ja Jūs vai kāds cits esat lietojuši pārāk daudz šo zāļu, Jums nekavējoties jādodas vai jātiek nogādātam neatliekamās palīdzības centrā vai slimnīcā, lai saņemtu ārstēšanu, jo Zubsolv pārdozēšana var izraisīt smagus un dzīvībai bīstamus elpošanas traucējumus. Pārdozēšanas simptomi var izpausties kā palēnināta un pavājināta elpošana, lielāka nekā parasti miegainība, acu zīlīšu sašaurināšanās, zems asinsspiediens, slikta pašsajūta, vemšana un/vai neskaidra runa. Ja esat aizmirsis lietot Zubsolv Pēc iespējas drīzāk pastāstiet ārstam, ka izlaidāt devu. Ja pārtraucat lietot Zubsolv Nekādā ziņā nemainiet ārstēšanu un nepārtrauciet to bez ārstējošā ārsta piekrišanas. Pēkšņa ārstēšanas pārtraukšana var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus.
46

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nekavējoties konsultējieties ar ārstu vai meklējiet neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja ciešat no tādām smagām blakusparādībām kā: • sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums, kas var izraisīt rīšanas vai elpošanas traucējumus,
smagas pakāpes izsitumi/nātrene. Tās var būt dzīvībai bīstamas alerģiskas reakcijas pazīmes; • miegainība un koordinācijas traucējumi, redzes miglošanās, runas traucējumi, nespēja loģiski
vai skaidri domāt vai arī elpošana kļūst lēnāka nekā parasti; • stiprs nogurums, nieze ar ādas vai acu dzelti. Tās var būt aknu bojājumu pazīmes; • neesošu lietu redzēšana vai dzirdēšana (halucinācijas).
Citas blakusparādības Ļoti biežas blakusparādības (var ietekmēt vairāk nekā vienu no 10 cilvēkiem): • bezmiegs (nespēja aizmigt); • galvassāpes; • aizcietējumi, slikta dūša; • pārmērīga svīšana; • zāļu atcelšanas sindroms.
Biežas blakusparādības (var ietekmēt līdz 1 no 10 cilvēkiem): • gripai līdzīgi simptomi, infekcija, sāpošs kakls un sāpīga rīšana, iesnas; • trauksme, depresija, samazināta dzimumtieksme, nervozitāte, domāšanas traucējumi; • migrēnas, reibonis, ģībšana, paaugstināts muskuļu saspringums, kņudinoša sajūta, miegainība; • pastiprināta asaru veidošanās (acu asarošana) vai citi asaru veidošanās traucējumi; • paaugstināts asinsspiediens, pietvīkums; • stiprs klepus; • sāpes vēderā, gremošanas traucējumi vai citas nepatīkamas sajūtas vēderā, caureja, gāzu
uzkrāšanās, vemšana; • izsitumi, nieze, nātrene; • muguras sāpes, locītavu sāpes, muskuļu sāpes, kāju krampji (muskuļu spazmas); • urinācijas traucējumi; • grūtības sasniegt un noturēt erekciju; • vājums, sāpes krūtīs, drebuļi, drudzis, vispārēja nepatīkama sajūta, sāpes, pietūkums (rokās un
kājās); • aknu darbības traucējumi, svara samazināšanās; • traumas, kas radušās uzmanības vai koordinācijas zuduma dēļ.
Retākas blakusparādības (var ietekmēt līdz 1 no 100 cilvēkiem): • izmainīti asins analīžu rezultāti, pietūkuši dziedzeri (limfmezgli); • neparasti sapņi, trauksme, intereses zudums, depersonalizācija (sevis redzēšana no malas), zāļu
atkarība, pārspīlēta labsajūta, naidīgums; • amnēzija (atmiņas traucējumi), krampji (lēkmes), runas traucējumi, trīce; • acu iekaisums vai infekcija, sašaurinātas acu zīlītes; • ātra vai lēna sirdsdarbība, miokarda infarkts (sirdslēkme), sirdsklauves, spiedoša sajūta krūtīs; • zems asinsspiediens; • astma, elpas trūkums, žāvas; • sāpes un čūlas mutē, mēles krāsas maiņa; • pinnes, matu izkrišana, ādas sausums vai lobīšanās, ādas mezgliņi; • locītavu iekaisums; • olbaltums urīnā, urīnceļu iekaisums, apgrūtināta urinēšana, sāpīga vai nepatīkama urinēšana,
asinis urīnā, nierakmeņi;
47

• menstruālas vai maksts problēmas, ejakulācijas traucējumi; • jutīgums pret karstumu vai aukstumu; • karstuma dūriens.
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): • smadzeņu darbības traucējumi, kas ir smagas aknu saslimšanas komplikācijas; • griešanās sajūta; • asinsspiediena krišanās, mainot ķermeņa stāvokli no sēdoša vai guļoša uz stāvošu; • pēkšņs zāļu atcelšanas sindroms, ko izraisa zāļu lietošana pārāk ātri pēc nelikumīgu opioīdu
lietošanas, zāļu atcelšanas sindroms jaundzimušajiem.
Nepareizi lietojot šīs zāles, piemēram, injicējot tās, var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus, infekcijas, citas ādas reakcijas un iespējami smagus aknu darbības traucējumus (skatīt 2. punktu Brīdinājumi un piesardzība lietošanā).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Zubsolv
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc Derīgs līdz: Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu no mitruma.
Zubsolv var kļūt par mērķi cilvēkiem, kuri ļaunprātīgi lieto recepšu zāles. Uzglabājiet šīs zāles drošā vietā, lai pasargātu no zādzības. Uzglabājot nesabojājiet blisteri. Nekad
neatveriet blisteri pirms laika. Nelietojiet
šīs zāles bērniem redzot.
Nejaušas norīšanas gadījumā vai, ja ir aizdomas par norīšanu, nekavējoties jāizsauc neatliekamā palīdzība.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Zubsolv satur
Aktīvās vielas ir buprenorfīns un naloksons.
Katra 0,7 mg / 0,18 mg tablete lietošanai zem mēles satur 0,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,18 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 1,4 mg / 0,36 mg tablete lietošanai zem mēles satur 1,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,36 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 2,9 mg / 0,71 mg tablete lietošanai zem mēles satur 2,9 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un
48

0,71 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 5,7 mg / 1,4 mg tablete lietošanai zem mēles satur 5,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 1,4 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 8,6 mg / 2,1 mg tablete lietošanai zem mēles satur 8,6 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,1 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 11,4 mg / 2,9 mg tablete lietošanai zem mēles satur 11,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,9 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Citas sastāvdaļas ir mannīts, bezūdens citronskābe, nātrija citrāts, mikrokristāliskā celuloze, kroskarmelozes nātrija sāls, sukraloze, levomentols, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds un nātrija stearilfumarāts.
Zubsolv ārējais izskats un iepakojums
Ir pieejamas sešas dažāda stipruma Zubsolv tabletes lietošanai zem mēles ar atšķirīgu formu un iespiestu uzrakstu:

Zubsolv tabletes stiprums (buprenorfīns/naloksons) 0,7 mg / 0,18 mg
1,4 mg / 0,36 mg
2,9 mg / 0,71 mg
5,7 mg / 1,4 mg 8,6 mg / 2,1 mg
11,4 mg / 2,9 mg

Zubsolv tabletes apraksts
balta, ovāla tablete, garums 6,8 mm un platums 4,0 mm balta, trīsstūra formas tablete, pamats 7,2 mm un augstums 6,9 mm balta, D formas tablete, augstums 7,3 mm un platums 5,65 mm balta, apaļa tablete, diametrs 7 mm

Zubsolv tabletē iespiestais
uzraksts „7” vienā pusē

Izskats

„1,4” vienā pusē

„2,9” vienā pusē

„5,7” vienā pusē

balta, romba formas tablete, garums 9,5 mm un platums 8,2 mm balta, kapsulas formas tablete, garums 10,3 mm un platums 8,2 mm

„8,6” vienā pusē
„11,4” vienā pusē

Visu stiprumu tabletes ir pieejamas iesaiņojumā pa 7, 28, un 30 tabletēm alumīnija blisteros. Visi zāļu stiprumi var nebūt tirgū pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
Ražotājs Orexo AB
49

Virdings allé 32 A Uppsala 751 05 Zviedrija Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
50

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 0,7 mg / 0,18 mg tablete lietošanai zem mēles satur 0,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 0,18 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 1,4 mg / 0,36 mg tablete lietošanai zem mēles satur 1,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 0,36 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 2,9 mg / 0,71 mg tablete lietošanai zem mēles satur 2,9 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 0,71 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 5,7 mg / 1,4 mg tablete lietošanai zem mēles satur 5,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 1,4 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 8,6 mg / 2,1 mg tablete lietošanai zem mēles satur 8,6 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 2,1 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
Katra 11,4 mg / 2,9 mg tablete lietošanai zem mēles satur 11,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā; Buprenorphinum) un 2,9 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā; Naloxonum).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Tablete lietošanai zem mēles
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, ovālas tabletes, garums 6,8 mm un platums 4,0 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „7”.
Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, trīsstūra formas tabletes, pamats 7,2 mm un augstums 6,9 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „1,4”.
2

Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, D formas tabletes, augstums 7,3 mm un platums 5,65 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „2,9”.
Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, apaļas tabletes, diametrs 7 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „5,7”.
Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, romba formas tabletes, garums 9,5 mm un platums 8,2 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „8,6”.
Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
Baltas, kapsulas formas tabletes, garums 10,3 mm un platums 8,2 mm, vienā pusē tām iespiests uzraksts „11,4”.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Aizvietotājterapija opioīdu atkarības medicīniskas, sociālas un psiholoģiskas ārstēšanas shēmas ietvaros. Naloksona komponentes uzdevums ir atturēt no ļaunprātīgas intravenozas lietošanas. Terapija ir paredzēta tiem pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma, kuri ir piekrituši atkarības ārstēšanai.
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšanai jānotiek opioīdu atkarību ārstēšanā pieredzējuša ārsta uzraudzībā.
Zubsolv nav savstarpēji aizvietojams ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm, jo dažādām buprenorfīnu saturošām zālēm ir atšķirīga biopieejamība. Tāpēc deva mg var atšķirties. Kad pacientam specifiskām buprenorfīnu saturošām zālēm ir noteikta atbilstoša deva, šīs zālēs nedrīkst aizvietot ar citām zālēm.
Ja pacientam tiek nomainītas buprenorfīnu vai buprenorfīnu un naloksonu saturošas zāles, iespējamās biopieejamības atšķirības dēļ var būt nepieciešams pielāgot devu (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Vairāku triju mazāko Zubsolv devu lietošana, lai aizvietotu kādu no lielākajām devām (piemēram, gadījumos, kad lielākās devas kādu laiku nav pieejamas) nav ieteicama (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Piesardzības pasākumi, kas jāievēro pirms lietošanas
Pirms ārstēšanas uzsākšanas jānovērtē opioīdu atkarības veids (t. i., ilgstošas vai īslaicīgas iedarbības opioīds), laiks kopš pēdējās opioīdu lietošanas reizes un opioīdu atkarības smaguma pakāpe. Lai izvairītos no zāļu atcelšanas sindroma izraisīšanas, buprenorfīns/naloksons jāsāk lietot tikai tad, kad novērojamas objektīvas un skaidras zāļu atcelšanas pazīmes (uz ko norāda, piemēram, viegls līdz mērens zāļu atcelšanas rādītājs pēc Klīniskās opioīdu zāļu atcelšanas skalas (Clinical Opioid Withdrawal Scale, COWS)). • Pacientiem ar heroīna vai īslaicīgas darbības opioīdu atkarību pirmā buprenorfīna/naloksona
deva jāsaņem, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 6 stundas pēc pēdējās pacienta opioīdu lietošanas reizes.
3

• Pacientiem, kuri lieto metadonu, metadona deva jāsamazina līdz maksimālai devai 30 mg dienā, pirms viņi uzsāk buprenorfīna/naloksona terapiju. Uzsākot buprenorfīna/naloksona lietošanu, jāņem vērā metadona ilgais pussabrukšanas periods. Pirmā buprenorfīna/naloksona deva jālieto tikai tad, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 24 stundas pēc pēdējās pacienta metadona lietošanas reizes. Pacientiem ar metadona atkarību buprenorfīns var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus.
Pirms terapijas uzsākšanas ir ieteicams veikt sākuma stāvokļa aknu funkciju testus un dokumentēt vīrusa hepatīta stāvokli. Pacientiem, kuri ir pozitīvi pret vīrusu hepatītu, vienlaikus lietojot zāles (skatīt 4.5. apakšpunktu) un/vai kuriem ir aknu darbības traucējumi, ir palielināts aknu bojājumu risks. Ir ieteicama regulāra aknu funkcionēšanas uzraudzība (skatīt 4.4.apakšpunktu).
Devas
Terapijas uzsākšana Uzsākot terapiju, ieteicama devas ikdienas uzraudzība, lai nodrošinātu devas pareizu novietošanu zem mēles un novērotu pacienta reakciju uz terapiju ar nolūku iegūt informāciju efektīvai devas titrēšanai atbilstoši klīniskajai iedarbībai.
Indukcija Ieteicamā sākuma deva pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma ir Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg vai 2,9 mg / 0,71 mg dienā. Atkarībā no konkrētā pacienta vajadzībām pirmajā dienā var lietot Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg vai 2,9 mg / 0,71 mg papildu devu.
Devas koriģēšana un uzturošā terapija Pēc ārstēšanas uzsākšanas pirmajā dienā dažu nākamo dienu laikā pacienta deva jāstabilizē līdz uzturošās terapijas devai, pakāpeniski devu koriģējot atbilstoši klīniskajai iedarbībai uz konkrēto pacientu. Devas titrēšanas laikā pacienti jānovēro. Šī titrēšana ar soli 1,4-5,7 mg buprenorfīna notiek atbilstoši pacienta klīniskā un psiholoģiskā stāvokļa atkārtotam novērtējumam, un tā nedrīkst pārsniegt maksimālo vienas dienas devu 17,2 mg buprenorfīna (piemēram, lietojot 11,4 + 5,7 mg, 2 x 8,6 mg vai 3 x 5,7 mg). Ārsti tiek aicināti, ja iespējams, nozīmēt pa vienai tabletei vienu reizi dienā, lai samazinātu zāļu novirzīšanas risku.
0,7 mg / 0,18 mg stiprumu paredzēts lietot, lai precīzi pielāgotu devu pacientiem, īpaši ārstēšanas sašaurināšanās laikā vai panesamības gadījumā titrēšanas laikā.
Lietošana retāk nekā reizi dienā Pēc tam, kad deva veiksmīgi stabilizēta, lietošanas biežumu var samazināt un katru otro dienu lietot dubultu individuāli titrēto dienas devu. Dažiem pacientiem pēc devas veiksmīgas stabilizācijas zāļu lietošanas biežumu var samazināt līdz 3 reizēm nedēļā (piemēram, pirmdienā, trešdienā un piektdienā; pirmdienā un trešdienā jālieto dubulta individuāli titrētā dienas deva, un piektdienā jālieto trīskārša individuāli titrētā dienas deva, pārējās dienās nesaņemot nevienu devu). Tomēr vienā dienā saņemtā deva nedrīkst pārsniegt 17,2 mg buprenorfīna. Šāds režīms nav piemērots pacientiem, kuriem nepieciešamā titrētā dienas deva > 5,7 mg buprenorfīna.
Medicīnisks zāļu atcelšanas sindroms Pēc veiksmīgas stabilizācijas, ja pacients piekrīt, uzturošās terapijas devu var pakāpeniski samazināt; dažos labvēlīgos gadījumos ārstēšanu var pārtraukt. Sešu dažādu stiprumu tablešu pieejamība nodrošina individuālu devas titrēšanu un samazināšanu. Pēc medicīniskās zāļu atcelšanas sindroma pacienti ir jānovēro, ņemot vērā recidīva iespējamību.
Īpašas populācijas
Gados vecāki pacienti Buprenorfīna/naloksona drošums un efektivitāte, lietojot par 65 gadiem vecākiem pacientiem, nav pierādīta. Ieteikumus par devām nevar sniegt.
4

Aknu darbības traucējumi Pirms terapijas uzsākšanas ieteicams veikt sākotnējās aknu darbības testus un vīrusu hepatīta diagnostiku. Pacienti, kuriem ir pozitīvi vīrusu hepatīta testi un kuri vienlaikus saņem citas zāles (skatīt 4.5. apakšpunktu) un/vai kuriem ir aknu disfunkcija, ir pakļauti palielinātam aknu bojājuma riskam. Ieteicama regulāra aknu darbības novērošana (skatīt 4.4.apakšpunktu).
Abas Zubsolv aktīvās vielas, buprenorfīns un naloksons, tiek pastiprināti metabolizētas aknās, un tika novērots, ka buprenorfīna un naloksona līmenis plazmā ir augstāks pacientiem ar vidējas un smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem. Pacienti jānovēro, lai laikus konstatētu opioīdu atcelšanas simptomus un pazīmes, paaugstināta naloksona un/vai buprenorfīna līmeņa izraisītu toksicitāti vai pārdozēšanu.
Tā kā buprenorfīna/naloksona farmakokinētika pacientiem ar aknu darbības traucējumiem var atšķirties, pacientiem ar nelielas līdz vidējas pakāpes aknu darbības traucējumiem ieteicams izrakstīt mazākas sākotnējās devas, kā arī veikt rūpīgu devas titrēšanu (skatīt 5.2. apakšpunktu). Buprenorfīns/naloksons ir kontrindicēts pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.3. un 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem buprenorfīna/naloksona devas izmaiņas nav nepieciešamas. Ieteicams ievērot piesardzību, nosakot devu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min) (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Buprenorfīna/naloksona drošums un efektivitāte, lietojot par 15 gadiem jaunākiem bērniem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids
Ārstiem jābrīdina pacienti, ka vienīgais efektīvais un drošais šo zāļu lietošanas veids ir lietošana zem mēles (skatīt 4.4. apakšpunktu). Tablete ir jānovieto zem mēles un jātur līdz tās pilnīgai izšķīšanai. Pacienti nedrīkst norīt, ēst vai dzert, kamēr tablete nav pilnībā izšķīdusi.
Zubsolv parasti sadalās 40 sekundēs, tomēr var būt vajadzīgas no 5 līdz 10 minūtēm, lai pacients justu pilnīgu tabletes pazušanu no mutes.
Ja nepieciešama vairāk nekā viena tablete, tās var lietot vienlaikus vai divās daļās; otrā daļa jālieto tūlīt pēc pirmās daļas izšķīšanas.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām. Smaga elpošanas nepietiekamība. Smagi aknu darbības traucējumi. Akūts alkoholisms vai delirium tremens. Vienlaicīga opioīdu antagonistu (naltreksona, nalmefēna) lietošana alkohola vai opioīdu atkarības ārstēšanai.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nepareiza lietošana, ļaunprātīga lietošana un novirzīšana
Līdzīgi kā citus opioīdus, likumīgus un nelikumīgus, buprenorfīnu var lietot nepareizi vai arī ļaunprātīgi. Daži ar nepareizu un ļaunprātīgu opioīdu lietošanu saistīti riski ietver pārdozēšanu, ar asinīm pārnesamu vīrusu, kā arī lokālu un sistēmisku infekciju izplatīšanu, elpošanas nomākumu un aknu bojājumus. Ja buprenorfīnu lieto persona, kam tas nav izrakstīts, pastāv risks, ka jaunām personām veidojas atkarība no narkotikām, kuras buprenorfīnu lieto kā primārās narkotikas, un tas var
5

notikt, ja pacients, kam šīs zāles izrakstītas, tās izplata nelikumīgai lietošanai vai ja zāles nav aizsargātas pret zādzību.
Nepietiekama ārstēšana ar buprenorfīnu/naloksonu var veicināt, ka pacients zāles nepareizi lieto, kas var izraisīt pārdozēšanu vai ārstēšanas pārtraukšanu. Nesaņemot pietiekamu buprenorfīna/naloksona devu, pacients var censties novērst nekontrolētus zāļu atcelšanas simptomus, pašārstējoties ar opioīdiem, alkoholu vai citiem sedatīviem un miega līdzekļiem, piemēram, benzodiazepīniem.
Lai mazinātu nepareizas, ļaunprātīgas lietošanas un novirzīšanas risku, ārstiem jāievēro nepieciešamā piesardzība, izrakstot un izsniedzot buprenorfīnu, tostarp neatjaunojot receptes ārstēšanas sākumposmā un nosakot pacienta apsekošanas vizītes, lai to laikā veiktu pacienta vajadzībām atbilstošus klīniskus novērojumus.
Zubsolv formulā buprenorfīns kombinēts ar naloksonu, lai novērstu buprenorfīna nepareizu un ļaunprātīgu lietošanu. Nepareiza Zubsolv intravenoza vai intranazāla lietošana ir mazāk ticama nekā viena paša buprenorfīna nepareiza lietošana, jo Zubsolv sastāvā esošais naloksons var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus personām ar heroīna, metadona vai citu opioīda agonistu atkarību.
Elpošanas nomākums
Ir ziņots par vairākiem nāves gadījumiem elpošanas nomākuma dēļ, jo īpaši gadījumos, kad buprenorfīns lietots kombinācijā ar benzodiazepīniem (skatīt 4.5. apakšpunktu) vai arī buprenorfīns lietots, neievērojot ārsta norādījumus. Ir arī ziņots par nāves gadījumiem saistībā ar buprenorfīna lietošanu vienlaikus ar citiem CNS nomācošiem līdzekļiem, piemēram, alkoholu un citiem opioīdiem.
Ja buprenorfīns tiek ievadīts no opioīdiem atkarīgiem cilvēkiem, kuri nepanes opioīdu iedarbību, var rasties potenciāli letāls elpošanas nomākums.
Šīs zāles piesardzīgi jālieto pacientiem ar astmu vai elpošanas mazspēju (piemēram, hronisku obstruktīvu plaušu slimību, cor pulmonale, samazinātu elpošanas rezervi, hipoksiju, hiperkapniju, iepriekšēju elpošanas nomākumu vai kifoskoliozi (mugurkaula izliekumu, kas potenciāli var izraisīt elpas trūkumu)).
Netīšas vai tīšas norīšanas gadījumā buprenorfīns/naloksons var izraisīt smagu, iespējams letālu elpošanas nomākumu bērniem un personām bez atkarības problēmām. Pacienti jābrīdina par nepieciešamību glabāt blisteri drošā vietā, nekad neatvērt blisteri pirms laika, glabāt to bērniem un citiem mājsaimniecības locekļiem neredzamā un neaizsniedzamā vietā, kā arī nelietot šīs zāles, bērniem redzot. Nejaušas norīšanas gadījumā vai ja ir aizdomas par norīšanu, nekavējoties jāizsauc neatliekamā palīdzība.
CNS nomākums
Buprenorfīns/naloksons var izraisīt miegainību, jo īpaši, ja tiek lietots kopā ar alkoholu vai centrālo nervu sistēmu nomācošiem līdzekļiem (piemēram, trankvilizatoriem, sedatīviem vai miega līdzekļiem) (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Atkarība
Buprenorfīns ir μ mi-opiātu receptora daļējs agonists, un ilgstoša tā lietošana izraisa opioīdu tipa atkarību. Pētījumi ar dzīvniekiem, kā arī klīniskā pieredze liecina, ka buprenorfīns var izraisīt atkarību, taču mazākā mērā nekā pilns agonists, piemēram, morfīns.
Nav ieteicams pēkšņi pārtraukt ārstēšanu, jo tas var izraisīt vēlīnu zāļu atcelšanas sindromu.
6

Hepatīts un aknu komplikācijas
Klīnisko pētījumu laikā un pēcreģistrācijas blakusparādību uzraudzības ziņojumos ir ziņots par akūtu aknu bojājumu gadījumiem pacientiem ar opioīdu atkarību. Patoloģiju spektrs ietver pārejošu asimptomātisku aknu transamināžu līmeņa paaugstināšanos un aknu mazspēju, aknu nekrozi, hepatorenālo sindromu, aknu encefalopātiju un nāvi. Daudzos gadījumos izraisoša un sekmējoša nozīme var būt iepriekšējiem mitohondriāliem traucējumiem (ģenētiskām saslimšanām, aknuenzīmu patoloģijām, B vai C vīrusu hepatītiem, alkoholismam, anoreksijai, vienlaicīgai citu potenciāli hepatotoksisku zāļu lietošanai) un nepārtrauktai narkotiku injicēšanai. Šie veicinošie faktori jāņem vērā pirms buprenorfīna/naloksona izrakstīšanas, kā arī ārstēšanas laikā. Ja rodas aizdomas par aknu komplikācijām, nepieciešama sīkāka bioloģiska un etioloģiska izmeklēšana. Atkarībā no izmeklējumu rezultātiem zāļu lietošanu var piesardzīgi pārtraukt, lai izvairītos no zāļu atcelšanas simptomiem un nepieļautu atgriešanos pie narkotiku lietošanas. Ja ārstēšana tiek turpināta, rūpīgi jānovēro aknu darbība.
Opioīdu atcelšanas sindroma izraisīšana
Uzsākot ārstēšanu ar buprenorfīnu/naloksonu, ārstam jāapzinās buprenorfīna kā daļēja agonista īpašības un, ka pacientiem ar opioīdu atkarību tas var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus, jo īpaši, ja tiek ievadīts mazāk nekā 6 stundas pēc pēdējās heroīna vai cita ātras iedarbības opioīda devas vai, ja tas tiek ievadīts mazāk nekā 24 stundas pēc pēdējās metadona devas. Lai izvairītos no zāļu atcelšanas simptomu izraisīšanas, buprenorfīns/naloksons jāsāk lietot tikai tad, kad novērojamas objektīvas zāļu atcelšanas pazīmes (skatīt 4.2. apakšpunktu). Pārejas periodā no buprenorfīna vai metadona uz buprenorfīnu/naloksonu pacienti rūpīgi jānovēro, jo ir ziņots par zāļu atcelšanas simptomiem.
Zāļu atcelšanas simptomi var būt saistīti arī ar nepietiekamu devu.
Aknu darbības traucējumi
Aknu darbības traucējumu ietekme uz buprenorfīna un naloksona farmakokinētiku tika izvērtēta pēcreģistrācijas pētījumā. Tā kā gan buprenorfīna, gan naloksona metabolisms pastiprināti norisinās aknās, tika novērots, ka buprenorfīna un naloksona līmenis plazmā pēc vienreizējas devas ievadīšanas ir augstāks pacientiem ar vidējas un smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem. Pacienti jānovēro, lai laikus konstatētu opioīdu abstinences simptomus un pazīmes, paaugstināta naloksona un/vai buprenorfīna līmeņa izraisītu toksicitāti vai pārdozēšanu. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem Zubsolv tabletes lietošanai zem mēles jālieto piesardzīgi (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu). Pacientiem ar smagu aknu mazspēju buprenorfīna/naloksona lietošana ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi
Izvadīšana caur nierēm var būt ilgāka, jo 30% no ievadītās devas tiek izvadīta caur nierēm. Pacientiem ar nieru mazspēju uzkrājas buprenorfīna metabolīti. Ieteicams ievērot piesardzību, nosakot devu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss < 30 ml/min) (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Lietošana pusaudžiem (no 15 līdz < 18 gadiem)
Tā kā datu par pusaudžiem trūkst (no 15 līdz < 18 gadiem), šīs vecuma grupas pacienti ārstēšanas laikā jānovēro daudz rūpīgāk.
Buprenorfīnu saturošu zāļu maiņa
Deva mg starp buprenorfīnu saturošām zālēm var atšķirties, un zāles nav tieši savstarpēji aizvietojamas. Tāpēc, mainot dažādas buprenorfīnu saturošas zāles, pacienti jānovēro, jo dažosatsevišķos gadījumos var būt biopieejamības atšķirības (skatīt 5.2. apakšpunktu). Tāpēc var būt nepieciešama devu pielāgošana.
7

CYP 3A inhibitori
Zāles, kas ir enzīma CYP3A4 inhibitori, var palielināt buprenorfīna koncentrāciju. Var būt nepieciešama buprenorfīna/naloksona devas samazināšana. Buprenorfīna/naloksona deva pacientiem, kuri jau tiek ārstēti ar CYP3A4 inhibitoriem, jātitrē piesardzīgi, jo šiem pacientiem var pietikt ar mazāku devu (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Vispārīgi brīdinājumi par opioīdu lietošanu
Ambulatoriem pacientiem opioīdi var izraisīt ortostatisku hipotensiju.
Opioīdi var palielināt cerebrospinālā šķidruma spiedienu, kas var izraisīt krampjus, tādēļ opioīdi jālieto piesardzīgi pacientiem ar galvas traumām, intrakraniāliem bojājumiem, citiem stāvokļiem, pie kuriem cerebrospinālais spiediens var būt paaugstināts, vai ar krampjiem anamnēzē.
Pacientiem ar hipotensiju, prostatas hipertrofiju vai urīnizvadkanāla stenozi opioīdi jālieto piesardzīgi.
Opioīdu izraisīta mioze, samaņas līmeņa izmaiņas vai sāpju sajūtas izmaiņas kā slimības simptomi var traucēt pacienta stāvokļa novērtēšanu vai apgrūtināt vienlaikus esošu saslimšanu diagnozes vai klīniskās gaitas noteikšanu.
Pacientiem ar miksedēmu, hipotireozi vai adrenāli kortikālo nepietiekamību (piemēram, Adisona slimību) opioīdi jālieto piesardzīgi.
Novērojumi liecina, ka opioīdi palielina intraduktālo spiedienu un pacientiem ar žultsceļu disfunkciju jālieto piesardzīgi.
Vecāka gadagājuma vai novājinātiem pacientiem opioīdi jālieto piesardzīgi.
Kā liecina pieredze ar morfīnu (skatīt 4.5. apakšpunktu), vienlaicīga monoamīna oksidāzes inhibitoru (MAOI) lietošana var izraisīt pastiprinātu opioīdu iedarbību.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zubsolv nedrīkst lietot kopā ar: • naltreksonu un nalmefēnu, kas ir opioīdu antagonisti, kuri var bloķēt buprenorfīna
farmakoloģisko iedarbību. Vienlaicīga lietošana ar buprenorfīna/naloksona terapiju ir kontrindicēta, ņemot vērā iespējami bīstamo mijiedarbību, kas var izraisīt pēkšņus ilgstošas un intensīvas opioīdu atcelšanas simptomus (skatīt 4.3. apakšpunktu). Zubsolv nedrīkst lietot kopā ar: • alkoholiskajiem dzērieniem vai alkoholu saturošām zālēm, jo alkohols palielina buprenorfīna sedatīvo iedarbību (skatīt 4.7. apakšpunktu). Zubsolv jālieto piesardzīgi kopā ar: • benzodiazepīniem. Šī kombinācija var izraisīt nāvi centrāla elpošanas nomākuma rezultātā. Līdz ar to devas ir jāierobežo un gadījumos, kad pastāv nepareizas lietošanas risks, no šādas kombinācijas jāizvairās. Pacienti jābrīdina, ka šo zāļu lietošanas laikā pašārstēties ar neizrakstītiem benzodiazepīniem ir ārkārtīgi bīstami, kā arī jābrīdina, ka lietot benzodiazepīnus vienlaikus ar šīm zālēm drīkst tikai atbilstoši ārsta norādījumiem (skatīt 4.4. apakšpunktu); • citiem centrālās nervu sistēmas nomācošiem līdzekļiem, citiem opioīdu atvasinājumiem (piemēram, metadonu, pretsāpju un pretklepus līdzekļiem), noteiktiem antidepresantiem, sedatīviem H1 receptoru antagonistiem, barbiturātiem, nomierinošiem līdzekļiem, kas nav benzodiazepīni, neiroleptiķiem, klonidīnu un saistītām vielām. Šīs kombinācijas palielina centrālās nervu sistēmas nomākumu. Samazinātas modrības dēļ transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu lietošana var būt bīstama; • pilnīgiem opioīdu agonistiem. Pacientiem, kuri saņem buprenorfīnu/naloksonu, var būt grūtības nodrošināt adekvātu analgēziju, ja tiek lietoti pilnīgi opioīdu agonisti. Tādēļ pilnīgu agonistu lietošanas gadījumā pastāv pārdozēšanas risks, jo īpaši gadījumos, kad tiek mēģināts pārvarēt buprenorfīna kā daļēja agonista iedarbību vai kad samazinās buprenorfīna līmenis plazmā;
8

• CYP3A4 inhibitoriem. Buprenorfīna un ketokonazola (iedarbīgs CYP3A4 inhibitors) mijiedarbības pētījums uzrādīja palielinātu buprenorfīna Cmax un AUC (zemlīknes laukumu) (attiecīgi aptuveni 50% un 70%) un ne tik izteiktu norbuprenorfīna līmeni. Zubsolv lietojošie pacienti ir rūpīgi jānovēro, un gadījumos, kad vienlaikus tiek lietoti spēcīgi CYP3A4 inhibitori (piemēram, tādi proteāzes inhibitori kā ritonavīrs, nelfinavīrs vai indinavīrs, tādi azola pretsēnīšu līdzekļi kā ketokonazols, itrakonazols vai makrolīdu grupas antibiotikas), var būt nepieciešams samazināt devu;
• CYP3A4 induktoriem. Buprenorfīna un CYP3A4 induktoru vienlaicīga lietošana var samazināt buprenorfīna koncentrāciju plazmā, iespējams, izraisot nepietiekamu opioīdu atkarības ārstēšanas efektu ar buprenorfīnu. Ja vienlaikus tiek lietoti induktori (piemēram, fenobarbitāls, karbamazepīns, fenitoīns, rifampicīns), ieteicams pacientus, kuri saņem buprenorfīnu/naloksonu, rūpīgi novērot. Var būt nepieciešams atbilstoši koriģēt buprenorfīna vai CYP3A4 induktora devu;
• monoamīna oksidāzes inhibitoriem (MAOI), jo to vienlaicīga lietošana var izraisīt pastiprinātu opioīdu iedarbību, pamatojoties uz pieredzi ar morfīnu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Par buprenorfīna/naloksona lietošanu grūtniecēm nav pietiekamu datu. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Iespējamais risks cilvēkiem nav zināms.
Buprenorfīns var izraisīt elpošanas nomākumu jaundzimušajam, ja tas lietots grūtniecības beigu posmā pat īslaicīgi. Ilgstoša buprenorfīna lietošana grūtniecības pēdējo trīs mēnešu laikā var izraisīt zāļu atcelšanas sindromu jaundzimušajam (piemēram, hipertoniju, jaundzimušā trīci, jaundzimušā uzbudinājumu, mioklonusu jeb konvulsijas). Parasti sindroms izpaužas novēloti — no vairākām stundām līdz vairākām dienām pēc piedzimšanas.
Ilgā buprenorfīna eliminācijas pusperioda dēļ grūtniecības beigās ieteicama jaundzimušā novērošana vairāku dienu garumā, lai novērstu elpošanas nomākuma vai zāļu atcelšanas sindroma risku jaundzimušajiem.
Turklāt ārstam jāizvērtē buprenorfīna/naloksona lietošana grūtniecības laikā. Buprenorfīns/naloksons grūtniecības laikā lietojams tikai tad, ja iespējamais ieguvums pārspēj iespējamo risku auglim.
Barošana ar krūti
Ir pierādīts, ka žurkām buprenorfīns nomāc laktāciju. Buprenorfīns un tā metabolīti izdalās cilvēka pienā. Nav zināms, vai naloksons/metabolīti izdalās cilvēka pienā. Tādēļ terapijas laikā ar Zubsolv barošana ar krūti būtu jāpārtrauc.
Fertilitāte
Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda mātīšu fertilitātes samazināšanos pie lielām devām (sistēmiska iedarbība > 2,4 reizes lielāka nekā maksimālā cilvēkiem ieteicamā deva 17,2 mg buprenorfīna, pamatojoties uz AUC) (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Buprenorfīna/naloksona lietošana no opioīdiem atkarīgiem pacientiem maz vai mēreni ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Šīs zāles var izraisīt miegainību, reiboni vai domāšanas traucējumus, jo īpaši ārstēšanas sākuma un devas koriģēšanas posmā. Ja tās tiek lietotas kopā ar alkoholu vai centrālās nervu sistēmas nomācošiem līdzekļiem, sagaidāms, ka iedarbība būs stiprāka (skatīt 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Pacienti jābrīdina par transportlīdzekļu vadīšanu vai bīstamu mehānismu apkalpošanu, ja gadījumā buprenorfīns/naloksons var ietekmēt viņu spēju veikt šādasdarbības.
9

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Galveno klīnisko pētījumu laikā visbiežāk ziņots par tādām nevēlamām blakusparādībām kā vēdera aizcietējumi un parasti ar zāļu atcelšanu saistītiem simptomiem (t. i., bezmiegu, galvassāpēm, sliktu dūšu, pārmērīgu svīšanu un sāpēm). Daži ziņojumi par krampjiem, vemšanu, caureju un paaugstinātiem aknu darbības testiem tika uzskatīti par nopietniem.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

1. tabulā apkopotas nevēlamās blakusparādības, par ko ziņots galveno klīnisko pētījumu laikā, kurā 342 no 472 pacientiem (72,5%) ziņoja par nevēlamām blakusparādībām, kā arī nevēlamās blakusparādības, par ko ziņots pēcreģistrācijas uzraudzības laikā.

Tālāk uzskaitīto iespējamo blakusparādību biežums noteikts, izmantojot šādu iedalījumu: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (no ≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (no ≥ 1/1000 līdz < 1/1000), reti (no ≥ 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

1. tabula. Ar ārstēšanu saistītās nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots

buprenorfīna/naloksona klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzības laikā

Orgānu sistēmu Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Nav zināmi

klasifikācija

Infekcijas un

Gripa

Urīnceļu infekcija

infestācijas

Infekcija

Vagināla infekcija

Faringīts

Rinīts

Asins un

Anēmija

limfātiskās

Leikocitoze

sistēmas

Leikopēnija

traucējumi

Limfadenopātija

Trombocitopēnija

Imūnās sistēmas

Hipersensitivitāte Anafilaktiskais

traucējumi

šoks

Vielmaiņas un

Samazināta

uztures

ēstgriba

traucējumi

Hiperglikēmija

Hiperlipidēmija

Hipoglikēmija

Psihiskie

Bezmiegs

Trauksme

Neparasti sapņi Halucinācijas

traucējumi

Depresija

Uzbudinājums

Samazināta

Apātija

dzimumtieksme Depersonalizācija

Nervozitāte

Atkarība no

Domāšanas

narkotikām

traucējumi

Eiforija

Naidīgums

10

Nervu sistēmas traucējumi

Galvassāpes

Acu bojājumi
Ausu un labirinta bojājumi Sirds funkcijas traucējumi

Asinsvadu sistēmas traucējumi Elpošanas
sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Aizcietējums Slikta dūša

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Migrēna Reibonis
Hipertonija Parestēzija Miegainība Ambliopija Asarošanas
traucējumi

Amnēzija Hiperkinēzija Krampji Runas traucējumi Trīce Konjunktivīts Mioze

Hipertensija Vazodilatācija
Klepus

Stenokardija Bradikardija Miokarda infarkts Sirdsklauves Tahikardija Hipotensija
Astma Aizdusa Žāvas

Sāpes vēderā Caureja Dispepsija Meteorisms
Vemšana

Čūlas mutes dobumā Mēles krāsas maiņa

Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības

Pārmērīga svīšana

Nieze Izsitumi Nātrene
Muguras sāpes Artralģija Muskuļu krampji Mialģija Patoloģiskas urīna izmaiņas
Erektīlā disfunkcija

Pinnes Alopēcija Eksfoliatīvs dermatīts Sausa āda Mezgliņi ādā Artrīts
Albuminūrija Dizūrija Hematūrija Nefrolitiāze Urīna aizture Amenoreja Ejakulācijas traucējumi Menorāģija Metrorāģija

Aknu encefalopātija Ģībonis
Reibonis
Ortostatiskā hipotensija Bronhospazmas Elpošanas nomākums
Hepatīts Akūts hepatīts Dzelte Aknu nekroze Hepatorenāls sindroms Angioneirotiskā tūska

11

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Zāļu atcelšanas sindroms

Izmeklējumi

Traumas, saindēšanās un komplikācijas pēc manipulācijām

Astēnija Sāpes krūtīs Drebuļi Drudzis
Nespēks Sāpes Perifērā tūska Patoloģiski aknu darbības testi Samazināta ķermeņa masa Traumas

Hipotermija

Zāļu abstinences sindroms
jaundzimušajam

Paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs

Paaugstināts transamināžu līmenis

Karstuma dūriens

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Nepareizas zāļu intravenozas lietošanas gadījumos dažas nevēlamas blakusparādības ir saistītas ar zāļu ļaunprātīgu izmantošanu, nevis ar zālēm. Tās ietver lokālas reakcijas, kas reizēm ir septiskas (abscess, celulīts), iespējams smags akūts hepatīts un citas akūtas infekcijas, piemēram, pneimonija, endokardīts (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pacientiem ar izteiktu narkotiku atkarību buprenorfīna lietošanas sākumstadijā var rasties tāds pats zāļu atcelšanas sindroms, kādu izraisa naloksons (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Simptomi

Elpošanas nomākums centrālās nervu sistēmas nomākuma rezultātā ir galvenais simptoms, kas prasa iejaukšanos pārdozēšanas gadījumā, jo tas var izraisīt elpošanas apstāšanos un nāvi. Pārdozēšanas pazīmes var būt arī miegainība, ambliopija, mioze, hipotensija, slikta dūša, vemšana un/vai runas traucējumi.

Ārstēšana

Jāuzsāk vispārēji uzturoši pasākumi, ieskaitot pacienta elpošanas un sirdsdarbības rūpīgu novērošanu. Jāveic simptomātiska elpošanas nomākuma ārstēšana un standarta intensīvās terapijas pasākumi. Nepieciešamības gadījumā jānodrošina elpceļu caurlaidība un jāveic asistēta vai kontrolēta elpināšana. Pacients jāpārvieto uz vietu, kur pieejami visi reanimācijai nepieciešamie līdzekļi.

Ja pacientam ir vemšana, jānovērš atvemto masu aspirācija.

Ieteicams lietot opioīdu antagonistu (t. i., naloksonu), neskatoties uz tā iespējamo mēreno iedarbību, lai nodrošinātu buprenorfīna simptomu atgriezeniskumu, salīdzinot ar tā iedarbību uz pilnīgiem opioīdu agonistiem.

Ja tiek lietots naloksons, nosakot ārstēšanas ilgumu, jāņem vērā buprenorfīna ilgstošā darbība un
12

jāveic medicīniska uzraudzība, lai mazinātu pārdozēšanas efektu. Naloksons var tikt izdalīts daudzātrāk nekā buprenorfīns, ļaujot atjaunoties iepriekš kontrolētajiem buprenorfīna pārdozēšanas simptomiem, tādēļ var būt nepieciešams turpināt infūziju. Ja infūzija nav iespējama, var būt nepieciešama atkārtota naloksona deva. Sākotnējās naloksona devas var sasniegt 2 mg un var tikt atkārtotas ik pēc 2-3 minūtēm. Turpmākās intravenozās infūzijas devas jātitrē atbilstoši pacienta atbildes reakcijai. Ja pēc kopējas 10 mg naloksona devas ievadīšanas nav panākta atbildes reakcija, jāpārskata ar opioīdiem saistītas toksicitātes diagnoze.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: citi centrālo nervu sistēmu ietekmējošie līdzekļi, zāles opioīdu atkarības ārstēšanai, ATĶ kods: N07BC51.
Darbības mehānisms
Buprenorfīns ir daļējs opioīdu agonists/antagonists, kas piesaistās μ un κ (kappa) opioīdu receptoriem smadzenēs. Tā darbība opioīdu uzturošajā terapijā tiek saistīta ar tā lēno atdalīšanos no μ opioīdu receptoriem, kas ilgstošā periodā varētu mazināt atkarīgu pacientu tieksmi pēc narkotikām.
Opioīdu agonista maksimālā iedarbība tika novērota klīniskos farmakoloģijas pētījumos pacientiem ar opioīdu atkarību.
Naloksons ir μ opioīdu receptoru antagonists. Lietojot to perorāli vai sublingvāli parastajās devās pacientiem ar opioīdu atcelšanas simptomiem, naloksonam ir neliela vai vispār nav farmakoloģiskas iedarbības, pateicoties tā gandrīz pilnīgajam pirmās biotransformācijas reakcijas (pirmā loka) metabolismam. Tomēr intravenozas lietošanas gadījumā pacientiem ar opioīdu atkarību Zubsolv sastāvā esošais naloksons rada ievērojamu opioīdu antagonistu iedarbību, tādējādi atturot no ļaunprātīgas intravenozas lietošanas.
Klīniskā efektivitāte
Dati par buprenorfīna/naloksona efektivitāti un drošumu, galvenokārt, iegūti no viena gada ilga klīniskā pētījuma, kas ietvēra 4 nedēļu ilgu randomizētu, dubultaklu, buprenorfīna/naloksona, bupreonorfīna un placebo salīdzinājumu, kam sekoja 48 nedēļu ilgs buprenorfīna/naloksona drošuma pētījums. Šajā pētījumā 326 dalībniekiem ar heroīna atkarību pēc nejaušināšanas metodes tika nozīmēti 16 mg buprenorfīna/naloksona dienā, 16 mg buprenorfīna dienā vai placebo. Dalībnieki, kuriem pēc nejaušināšanas metodes bija nozīmēta viena vai otra aktīvā ārstēšana, tika uzsākta 8 mg buprenorfīna devas lietošana 1. dienā, kam sekoja 16 mg (divas 8 mg) buprenorfīna 2. dienā. 3. dienā tie, kuriem pēc nejaušināšanas metodes bija nozīmēts buprenorfīns/naloksons, pārgāja uz kombinēto tableti. Dalībnieki katru dienu ieradās klīnikā (no pirmdienas līdz piektdienai) devas saņemšanai un efektivitātes novērtēšanai. Lietošanai nedēļas nogalēs tika nodrošinātas devas līdzi ņemšanai. Primārais pētījuma salīdzinājums bija izvērtēt buprenorfīna un buprenorfīna/naloksona individuālo efektivitāti salīdzinājumā ar placebo. Tādu trīsreiz nedēļā veikto urīna analīžu procentuālais daudzums, kas nesaturēja pētījumā neiekļautus opioīdus, bija statistiski lielāks gan buprenorfīna/naloksona (p < 0,0001) grupā, salīdzinot ar placebo, gan buprenorfīna (p < 0,0001) grupā, salīdzinot ar placebo.
Dubultaklā, dubultmaskētā paralēlu grupu pētījumā, kurā buprenorfīna etanola šķīdums tika salīdzināts ar pilnīga agonista kontroles iedarbību, tika randomizēti 162 dalībnieki, kuri 3 līdz 10 dienu indukcijas fāzē, 16 nedēļu uzturošajā fāzē un 7 nedēļu detoksikācijas fāzē saņēma etanola buprenorfīna šķīdumu lietošanai zem mēles 8 mg dienā (deva, kas ir aptuveni pielīdzināma 12 mg buprenorfīna/naloksona dienā) vai divas salīdzinoši mazas devas ar aktīvās kontroles medikamentu, no kurām viena bija pietiekami maza, lai darbotos kā placebo alternatīva. Buprenorfīns tika titrēts līdz uzturošajai devai 3. dienā; aktīvās kontroles devas tika titrētas pakāpeniskāk. Pamatojoties uz datiem par dalību pētījumā un tādu trīsreiz nedēļā veiktu urīna analīžu īpatsvaru, kurās netika atrasti ar pētījumu
13

nesaistīti opioīdi, buprenorfīns bija efektīvāks nekā zemas devas kontroles medikaments, lai noturētu pacientus ar heroīna atkarību terapijas grupā, un panāktu, ka viņi samazina opioīdu lietošanu ārstēšanas laikā. Tika konstatēts, ka 8 mg buprenorfīna dienā bija līdzīga iedarbība kā vidējai kontroles medikamenta devai, taču tā nebija vienāda.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Zubsolv parasti sadalās 40 sekundēs, tomēr var būt vajadzīgas no 5 līdz 10 minūtēm, lai pacients justu pilnīgu tabletes pazušanu no mutes.
Zubsolv tabletēm lietošanai zem mēles ir augstāka bioloģiskā pieejamība nekā parastajām tabletēm lietošanai zem mēles. Tāpēc deva mg starp zālēm var atšķirties. Zubsolv nav aizvietojams ar citām buprenorfīna zālēm. Salīdzinošajos bioloģiskās pieejamības pētījumos Zubsolv 11,4/2,9 mg uzrādīja vienādu buprenorfīna iedarbību ar 16/4 mg (2 x 8/2mg) buprenorfīna/naloksona devu, ievadot tās kā konvencionālas tabletes lietošanai zem mēles, tomēr Zubsolv 2 x 1,4/0,36 mg deva uzrādīja par 20% mazāku buprenorfīna iedarbību, salīdzinot ar 2 x 2/0,5mg buprenorfīna/naloksona iedarbību, ievadot tās kā konvencionālas tabletes lietošanai zem mēles. Naloksona iedarbība, lietojot Zubsolv, nebija lielāka nevienā no pārbaudīto devu līmeņiem.
Buprenorfīns
Uzsūkšanās Perorālas lietošanas gadījumā buprenorfīns tiek pakļauts pirmā loka metabolismam N-dealkilēšanas un glikuronizācijas ceļā tievajās zarnās un aknās. Tādēļ šīs zāles nav piemērotas perorālai lietošanai.
Trim mazāka stipruma devām buprenorfīna devu proporcionalitātes iedarbības parametros ir nelielas novirzes, kā arī ir novirzes no stingras sastāva proporcionalitātes (2,9/0,71, 1,4/0,36 un 0,7/0,18 mg) salīdzinājumā ar trim lielākām devām. Tādēļ, lai aizstātu jebkādas trīs lielākas Zubsolv devas, nedrīkst lietot nekādas trīs mazākas Zubsolv devas.
Maksimālā koncentrācija plazmā tiek sasniegta apmēram 90 minūtes pēc lietošanas zem mēles. Pēc buprenorfīna/naloksona devas lietošanas zem mēles buprenorfīna līmenis plazmā palielinājās. Palielinot devu, palielinājās gan buprenorfīna Cmax, gan AUC, lai gan palielinājums bija mazāks par proporcionālo devu.
Izkliede Pēc buprenorfīna uzsūkšanās vērojama ātra izkliedes fāze (izkliedes pusperiods no 2 līdz 5 stundām).
Biotransformācija un eliminācija Buprenorfīna metabolisms notiek pamatmolekulas un dealkilētā metabolīta 14-N-dealkilēšanas un glikuronizācijas ceļā. Klīniskie dati apstiprina, ka CYP3A4 veic buprenorfīna N-dealkilēšanu. Ndealkilbuprenorfīns ir μ opioīda agonists ar vāju iekšējo aktivitāti.
Buprenorfīna eliminācija ir bieksponenciāla vai trieksponenciāla, un tā vidējais eliminācijaspusperiods no plazmas ir 32 stundas.
Buprenorfīns tiek izvadīts ar izkārnījumiem, ar žulti izdaloties glikuronizētiem metabolītiem (70%), bet atlikusī daļa izdalās ar urīnu.
Naloksons
Uzsūkšanās un izkliede Pēc intravenozas ievadīšanas naloksons tiek strauji izkliedēts (izkliedes pusperiods ~4 minūtes). Pēc perorālas ievadīšanas naloksons plazmā ir vāji nosakāms; pēc buprenorfīna/naloksona lietošanas zem mēles naloksona koncentrācija plazmā ir zema un straujisamazinās.
14

Biotransformācija Naloksons tiek metabolizēts aknās, galvenokārt glikuronizācijas ceļā, un izvadītas ar urīnu. Naloksona
vidējais eliminācijas pusperiods no plazmas ir 1,2 stundas.

Īpašas populācijas

Gados vecāki pacienti Dati par farmakokinētiku gados vecākiem pacientiem nav pieejami.

Nieru darbības traucējumi Eliminācija caur nierēm veido salīdzinoši mazu daļu (~30%) no buprenorfīna/naloksona kopējā klīrensa. Devas pielāgošana nav nepieciešama, pamatojoties uz nieru darbības rādītājiem, taču ir jāievēro piesardzība, nosakot devu personām ar smagiem nieru darbības traucējumiem (skatīt4.4. apakšpunktu).

Aknu darbības traucējumi Aknu darbības traucējumu ietekme uz buprenorfīna un naloksona farmakokinētiku tika izvērtēta pēcreģistrācijas pētījumā.

3. tabulā apkopoti klīniskā pētījuma rezultāti, kurā tika noteikta zāļu iedarbība pēc buprenorfīna/naloksona vienreizējas devas tabletes lietošanas zem mēles veselām personām un personām ar aknu darbības traucējumiem.

3. tabula. Aknu darbības traucējumu ietekme uz buprenorfīna un naloksona farmakokinētiskajiem parametriem pēc zāļu lietošanas (izmaiņas salīdzinājumā ar veselām personām)

FK parametrs

Viegli aknu darbības Vidēji smagi aknu Smagi aknu darbības

traucējumi

darbības traucējumi

traucējumi

(Child-Pugh A klase) (Child-Pugh B klase) (Child-Pugh C klase)

(n=9)

(n=8)

(n=8)

Buprenorfīns

Cmax

1,2 reižu palielinājums 1,1 reizes palielinājums 1,7 reižu palielinājums

AUCpēdējais

Līdzīgs kontrolei

1,6 reižu palielinājums 2,8 reižu palielinājums

Cmax AUCpēdējais

Naloksons

Līdzīgs kontrolei

2,7 reižu palielinājums

0,2 reižu samazinājums 3,2 reižu palielinājums

11,3 reižu palielinājums
14,0 reižu palielinājums

Kopumā buprenorfīna koncentrācija plazmā palielinājās aptuveni 3 reizes pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem, savukārt naloksona koncentrācija plazmā personām ar smagiem aknu darbības traucējumiem palielinājās 14 reizes.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Buprenorfīna un naloksona kombinācija tika pētīta akūtu un atkārtotu devu (žurkām līdz 90 dienām) toksicitātes pētījumos dzīvniekiem. Toksicitātes sinerģiska pastiprināšanās netika novērota. Nevēlamās blakusparādības tika pamatotas ar opioīdu agonistu un/vai antagonistisko vielu zināmo farmakoloģisko aktivitāti.
15

Buprenorfīna hidrohlorīda un naloksona hidrohlorīda kombinācija (4:1) baktēriju mutācijas testā (Eimsa testā) nebija mutagēna un nebija arī klastogēna in vitro citoģenētiskā testā cilvēka limfocītos vai intravenozā kodoliņu testā žurkām.
Reprodukcijas pētījumi, lietojot buprenorfīnu perorāli: naloksons (attiecība 1:1) parādīja, ka žurkām embriju bojāeja izpaudās pie visām devām, kuras mātītei bija toksiskas. Mazākā pētītā deva bija līdzvērtīga iedarbībai, kas 1 x pārsniedza buprenorfīna un 5 x pārsniedza naloksona iedarbību, lietojot maksimālo terapeitisko devu cilvēkam, kas aprēķināta kā mg/m². Ievadot mātītēm toksiskas devas, trušiem toksiska iedarbība uz attīstību netika novērota. Turklāt ne žurkām, ne trušiem nenovēroja teratogēnu ietekmi. Perinatāls un postnatāls pētījums ar buprenorfīnu/naloksonu nav veikts; tomēr gestācijas un zīdīšanas laikā mātītei perorāli ievadot buprenorfīnu lielās devās, tika novērotas grūtas dzemdības (iespējams, buprenorfīna sedatīvās iedarbības dēļ), augsta jaundzimušo mirstība un neliela dažu neiroloģisku funkciju (virsmas līdzsvara reflekss un atbilde uz aizbiedēšanu) attīstības aizkavēšanās jaundzimušām žurkām.
Buprenorfīna ievadīšana ar uzturu žurkām 500 ppm vai lielākā devā izraisīja auglības mazināšanos, kas mātītēm izpaudās kā mazāks veiksmīgas apaugļošanās rādītājs. Uztura devai 100 ppm (pamatojoties uz AUC, aprēķinātā buprenorfīna iedarbība ir aptuveni 2,4 reizes lielāka nekā cilvēkam paredzētā 17,2 mg buprenorfīna/naloksona deva; žurkām naloksona koncentrācija plazmā bija zem noteikšanas robežas) nebija nevēlamas ietekmes uz mātītes auglību.
Kancerogenitātes pētījums ar buprenorfīnu/naloksonu tika veikts žurkām ar devu 7, 30 un 120 mg/kg dienā, kas pēc iedarbības atbilst 3 līdz 75 reižu lielākai devai nekā cilvēkam paredzētā dienas Zubsolv ekvivalenta buprenorfīna deva lietošanai zem mēles 11,4 mg, kas aprēķināta kā mg/m². Visu devu grupās tika novērots statistiski nozīmīgs saslimstības pieaugums ar labdabīgu sēklinieku intersticiālo (Leidiga) šūnu adenomu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Mannīts Bezūdens citronskābe Nātrija citrāts Mikrokristāliskā celuloze Kroskarmelozes nātrija sāls Sukraloze Levomentols Koloidālais bezūdens silīcija dioksīds Nātrija stearilfumarāts
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
0,7 mg / 0,18 mg 2 gadi
1,4 mg / 0,36 mg 4 gadi
2,9 mg / 0,71 mg 30 mēneši
16

5,7 mg / 1,4 mg 4 gadi
8,6 mg / 2,1 mg 3 gadi
11,4 mg / 2,9 mg 3 gadi
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā temperatūrā līdz 25°C, lai pasargātu nomitruma.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
PVH/OPA/Al/PVHC // Al/PET/papīra bērniem grūti atverami blistera iepakojumi.
Iepakojuma lielums 7 (1 x 7) tabletes
Iepakojuma lielums 28 (4 x 7) tabletes.
Iepakojuma lielums 30 (3 x 10) tabletes.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/17/1233/001 EU/1/17/1233/002 EU/1/17/1233/003 EU/1/17/1233/004 EU/1/17/1233/005 EU/1/17/1233/006 EU/1/17/1233/007 EU/1/17/1233/008 EU/1/17/1233/009 EU/1/17/1233/010 EU/1/17/1233/011 EU/1/17/1233/012 EU/1/17/1233/013 EU/1/17/1233/014 EU/1/17/1233/015 EU/1/17/1233/016
17

EU/1/17/1233/017 EU/1/17/1233/018 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 10 novembris 2017 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļavietnē http://www.ema.europa.eu.
18

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
19

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Orexo AB Virdings allé 32 A Uppsala 751 05 Zviedrija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Speciālu recepšu zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz:
• pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
20

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
21

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
22

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 0,7 MG / 0,18 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 0,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,18 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā iepakojumā temperatūrā līdz 25°C, lai pasargātu nomitruma.
23

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/001 EU/1/17/1233/007 EU/1/17/1233/008
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 0,7 mg / 0,18 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 0,7 MG / 0,18 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
25

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1,4 MG / 0, 36 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 1,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,36 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā iepakojumā temperatūrā līdz 25°C, lai pasargātu nomitruma.
26

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/002 EU/1/17/1233/009 EU/1/17/1233/010
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 1,4 mg / 0,36 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 1,4 MG / 0,36 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
28

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 2,9 MG / 0,71 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 2,9 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,71 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
29

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/003 EU/1/17/1233/011 EU/1/17/1233/012
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 2,9 mg / 0,71 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
30

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 2,9 MG / 0,71 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
31

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 5,7 MG / 1,4 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 5,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 1,4 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
32

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/004 EU/1/17/1233/013 EU/1/17/1233/014
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 5,7 mg / 1,4 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 5,7 MG / 1,4 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
34

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 8,6 MG / 2,1 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 8,6 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,1 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
35

Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/005 EU/1/17/1233/015 EU/1/17/1233/016
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 8,6 mg / 2,1 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
36

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 8,6 MG / 2,1 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 11,4 MG / 2,9 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete lietošanai zem mēles satur 11,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,9 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 7 tabletes lietošanai zem mēles 28 tabletes lietošanai zem mēles 30 tabletes lietošanai zem mēles
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Lietošanai zem mēles. Nenorīt. Turēt tableti zem mēles, līdz tā izšķīst.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Zubsolv nav savstarpēji aizvietojamas ar citām buprenorfīnu saturošām zālēm.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
38

Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu nomitruma.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1233/006 EU/1/17/1233/017 EU/1/17/1233/018
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ ZUBSOLV 11,4 mg / 2,9 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES 11,4 MG / 2,9 MG IEPAKOJUMS PA 7, 28, un 30 TABLETĒM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles buprenorfīns / naloksons 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Orexo AB 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Locīt šeit Plēst šeit
40

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
41

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Zubsolv 0,7 mg / 0,18 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 5,7 mg / 1,4 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 8,6 mg / 2,1 mg tabletes lietošanai zem mēles Zubsolv 11,4 mg / 2,9 mg tabletes lietošanai zem mēles
buprenorphinum / naloxonum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, jašiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Zubsolv un kādam nolūkam to lieto 2. Kas jums jāzina pirms Zubsolv lietošanas 3. Kā lietot Zubsolv 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Zubsolv 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Zubsolv un kādam nolūkam to lieto
Zubsolv satur aktīvās vielas buprenorfīnu un naloksonu. Zubsolv tiek lietots, lai ārstētu atkarību no opioīdu (narkotiskiem) līdzekļiem, piemēram, heroīna vai morfīna, personām, kas atkarīgas no narkotisku vielu lietošanas un ir piekritušas šādas atkarības ārstēšanai. Zubsolv tiek lietots pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma, kuri saņem arī medicīnisko, sociālo un psiholoģisko palīdzību.
Kā Zubsolv darbojas Tablete satur buprenorfīnu, kas atbild par opioīdu (narkotiku) atkarības ārstēšanu. Tā satur arī naloksonu, kas tiek lietots, lai atturētu pacientus no zāļu ļaunprātīgas intravenozas lietošanas.
2. Kas Jums jāzina pirms Zubsolv lietošanas
Nelietojiet Zubsolv šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret buprenorfīnu, naloksonu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu
sastāvdaļu; - ja Jums ir nopietni elpošanas traucējumi; - ja Jums ir nopietni aknu darbības traucējumi; - ja Jums ir alkohola izraisīta intoksikācija vai alkohola izraisīta trīce, svīšana, trauksme,
apjukums vai halucinācijas; - ja Jūs lietojat naltreksonu vai nalmefēnu alkohola vai opioīdu atkarības ārstēšanai.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā • Nepareiza lietošana, ļaunprātīga lietošana un novirzīšana Zubsolv nepareizas lietošanas rezultātā, ja tas tiek lietots intravenozi, var rasties smagas infekcijas ar iespējami letālu iznākumu.
Šīs zāles var kļūt par mērķi cilvēkiem, kuri ļaunprātīgi lieto recepšu zāles, tādēļ tās jāglabā drošā vietā, lai aizsargātu pret zādzību. Nedodiet šīs zāles nevienam citam. Tas var izraisīt nāvi vai citādi kaitēt.
42

• Elpošanas problēmas (skatīt arī iepriekš punktu „Nelietojiet Zubsolv”) Daži cilvēki ir miruši no elpošanas traucējumiem (nespējas elpot) tāpēc, ka viņi nepareizi lietoja šīs zāles vai lietoja tās kopā ar citiem centrālās nervu sistēmas nomācošiem līdzekļiem, piemēram, alkoholu, benzodiazepīniem (trankvilizatoriem) vai citiem opioīdiem.
Zāles jālieto piesardzīgi pacientiem ar iepriekš esošām elpošanas problēmām.
Šīs zāles var izraisīt smagu, iespējams, letālu elpošanas nomākumu (elpošanas mazspēju) bērniem un cilvēkiem bez opioīdu atkarības.
• Miegainība Šīs zāles var izraisīt miegainību, jo īpaši, ja tiek lietotas kopā ar alkoholu vai citiem centrālās nervu sistēmu nomācošiem līdzekļiem (piemēram, trankvilizatoriem, sedatīviem vai miega līdzekļiem).
• Atkarība Šīs zāles var izraisīt atkarību.
• Aknu bojājumi Ir ziņots par aknu bojājumiem pēc buprenorfīna/naloksona lietošanas, jo īpaši gadījumos, kad zāles lietotas nepareizi. Tos var izraisīt arī vīrusu infekcijas (hronisks C hepatīts), alkoholisms, anoreksija vai citu tādu zāļu lietošana, kas var bojāt aknas. Ārsts Jums var veikt regulāras asins analīzes, lai uzraudzītu aknu stāvokli. Pirms uzsākat ārstēšanos ar Zubsolv, informējiet savu ārstu, ja Jums ir aknu darbības traucējumi.
• Zāļu atcelšanas simptomi Šīs zāles var izraisīt atcelšanas simptomus, ja lietojat tās mazāk nekā sešas stundas pēc ātras iedarbības opioīdu (piemēram, morfīna, heroīna) lietošanas vai mazāk nekā 24 stundas pēc ilgstošas iedarbības opioīdu, piemēram, metadona, lietošanas.
Zubsolv var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus arī tad, ja to pēkšņi pārtrauc lietot.
• Asinsspiediens Šīs zāles var izraisīt pēkšņu asinsspiediena pazemināšanos, radot reiboni, ja pārāk strauji pieceļaties kājās no sēdus vai guļus stāvokļa.
• Bērni un pusaudži Jūsu ārsts var Jūs novērot daudz rūpīgāk, ja esat jaunāks par 18 gadiem. Šīs zāles nedrīkst lietot par 15 gadiem jaunākas personas.
• Nesaistītu saslimšanu diagnostika Šīs zāles var maskēt sāpju simptomus, kuri varētu palīdzēt dažu slimību diagnosticēšanā. Neaizmirstiet informēt savu ārstu, ka lietojat šīs zāles.
Pirms Zubsolv lietošanas konsultējieties ar ārstu, ja: • Jums ir nieru darbības traucējumi; • Jums nesen ir bijusi galvas trauma vai smadzeņu saslimšana; • Jums ir zems asinsspiediens, palielināts prostatas dziedzeris vai urīnizvadkanāla sašaurināšanās
izraisīti urinēšanas traucējumi; • Jums ir palēnināta vairogdziedzera darbība, kas var izraisīt nogurumu vai ķermeņa masas
palielināšanos; • Jums ir palēnināta virsnieru dziedzera darbība (piemēram, Adisona slimība); • Jums ir žultsceļu (piemēram, žultspūšļa, žultsvadu) darbības traucējumi; • esat gados vecāks; • Jūs esat novājināts. Citas zāles un Zubsolv Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
43

Dažas zāles var pastiprināt Zubsolv blakusparādības un dažkārt var izraisīt ļoti smagas reakcijas. Nelietojiet nekādas citas zāles vienlaikus ar Zubsolv, ja neesat iepriekš konsultējies ar ārstu, jo īpaši:
• naltreksonu un nalmefēnu (zāles, ko lieto, lai ārstētu atkarības problēmas), jo tās var traucēt Zubsolv terapeitiskajai iedarbībai. Tās nedrīkst lietot vienlaikus ar Zubsolv terapiju, jo Jums varētu būt pēkšņi ilgstoši un intensīvi zāļu atcelšanas simptomi;
• benzodiazepīnus (lieto, lai ārstētu trauksmi vai miega traucējumus), piemēram, diazepāmu, temazepāmu, alprazolāmu. Jūsu ārsts izrakstīs Jums atbilstošo devu. Nepareizas benzodiazepīnu devas lietošana var izraisīt nāvi elpošanas nomākuma (nespējas elpot)dēļ;
• citas zāles, kas liek Jums justies miegainam un tiek lietotas, lai ārstētu tādas saslimšanas kā trauksmi, bezmiegu, konvulsijas/krampjus, sāpes un citus garīgus traucējumus. Šāda veida zāles samazinās Jūsu modrības līmeni, padarot transportlīdzekļu vadīšanu un mehānismu apkalpošanu Jums bīstamu. Tās var arī izraisīt centrālās nervu sistēmas nomākumu, kas ir ļoti nopietni. Tālāk sniegts šāda veida zāļu piemēru uzskatījums:
- citi opioīdi, kas satur tādas zāles kā metadonu, noteikti pretsāpju līdzekļi un pretklepus līdzekļi;
- daži antidepresanti (ko lieto depresijas ārstēšanai), piemēram, izokarboksazīds, fenelzīns, selegilīns, tranilcipromīns, valproāts un monoamīna oksidāzes inhibitori (MAOI), var pastiprināt šo zāļu iedarbību;
- sedatīvi Hı receptora antagonisti (ko lieto alerģisku reakciju gadījumos), piemēram, difenhidramīns un hlorfenamīns;
- barbiturāti (ko lieto, lai izraisītu miegu vai sedāciju), piemēram, fenobarbitāls, sekobarbitāls; - trankvilizatori (ko lieto, lai izraisītu miegu vai sedāciju), piemēram, hlorālhidrāts; - klonidīns (ko lieto augsta asinsspiediena ārstēšanai) un līdzīgas zāles var paildzināt šo zāļu
iedarbību; • antiretrovirāli līdzekļi (ko lieto HIV ārstēšanai), piemēram, ritonavīrs, nelfinavīrs, indinavīrs,
var pastiprināt šo zāļu iedarbību; • daži pretsēnīšu līdzekļi (ko lieto sēnīšu infekciju gadījumos), piemēram, ketokonazols,
itrakonazols un dažas antibiotikas, var paildzināt šo zāļu iedarbību; • dažas zāles Zubsolv iedarbību var pavājināt. Pie tādām zālēm pieder zāles, ko lieto epilepsijas
ārstēšanai (piemēram, karbamazepīns un fenitoīns), un zāles, ko lieto tuberkulozes ārstēšanai (rifampicīns).
Zubsolv kopā ar ēdienu, dzērienu un alkoholu Alkohols var pastiprināt miegainību un var paaugstināt elpošanas nomākuma risku, ja to lieto kopā ar Zubsolv. Nelietojiet Zubsolv kopā ar alkoholu. Nelietojiet nekādu ēdienu vai dzērienu, pirms tablete nav pilnībā izšķīdusi.
Grūtniecība un barošana ar krūti Zubsolv lietošanas riski grūtniecēm nav zināmi. Ja Jūs esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, konsultējieties ar ārstu. Jūsu ārsts izlems, vai Jums jāturpina ārstēšanās ar citām zālēm.
Ja Zubsolv tiek lietots grūtniecības laikā, jo īpaši grūtniecības pēdējā posmā, tas var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus jaundzimušajam, tostarp elpošanas traucējumus. Tas var notikt vairākas dienas pēc dzemdībām.
Nebarojiet bērnu ar krūti, kamēr lietojat šīs zāles, jo Zubsolv nokļūst mātes pienā. Pirms jebkādu zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Zubsolv var izraisīt miegainību. Pirmajās ārstēšanas nedēļās, kad tiek mainīta deva, tas var notikt biežāk, bet tas var notikt arī tad, ja Zubsolv lietošanas laikā lietojat alkoholu vai citas nomierinošas zāles. Nevadiet transportlīdzekli, nelietojiet instrumentus un mehānismus, kā arī neveiciet bīstamas darbības, līdz nezināt, kā šīs zāles Jūs ietekmē.
3. Kā lietot Zubsolv
44

Zāles Jums izraksta un to lietošana uzrauga ārsti, kuriem ir pieredze narkotiku atkarības ārstēšanā. Jūsu
ārsts noteiks jums vispiemērotāko devu. Ārstēšanas laikā ārsts var devu koriģēt atkarībā no Jūsu atbildes reakcijas.
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ārstēšanas sākšana Ieteicamā sākuma deva pieaugušajiem un pusaudžiem no 15 gadu vecuma ir:
- viena tablete Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg dienā, vai
- viena tablete Zubsolv 2,9 mg / 0,71 mg dienā.
Atkarībā no vajadzības 1. dienā var lietot papildu Zubsolv 1,4 mg / 0,36 mg vai 2,9 mg / 0,71 mg tableti.
Jūsu ārstam, kurš izvērtēs vislabāko ārstēšanu tieši Jums, ir pieejami pārējie zāļu stiprumi. Tas var ietvert dažādu stiprumu kombinēšanu, bet Jūsu dienas deva nedrīkst pārsniegt 17,2 mg buprenorfīna. • Zubsolv terapijas sākšana heroīna atkarības laikā:
ja Jums ir heroīna vai īsas iedarbības opioīdu atkarība, pirmā Zubsolv deva jālieto, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 6 stundas pēc pēdējās opioīdu lietošanas reizes.
• Zubsolv terapijas sākšana metadona atkarības laikā: ja esat lietojis metadonu vai ilgstošas iedarbības opioīdu, pirms Zubsolv terapijas uzsākšanas ieteicams metadona devu samazināt zem 30 mg dienā. Pirmā Zubsolv deva jālieto tikai tad, kad parādās zāļu atcelšanas pazīmes, bet ne agrāk kā 24 stundas pēc pēdējās metadona lietošanas reizes.
Zubsolv lietošana • Lietojiet devu vienreiz dienā vai atbilstoši ārsta norādījumiem, paliekot tabletes zem mēles.
• Izņemiet tableti, kā tālāk aprakstīts. Atveriet blisteri uzreiz pirms devas lietošanas. Nekad neatveriet to iepriekš, jo tablete ir jutīga pret mitrumu.
• Novietojiet tableti zem mēles
• Turiet tabletes nekustīgi zem mēles, līdz tās pilnībā izšķīdušas
• Nekošļājiet un nenorijiet tabletes, jo tādā gadījumā zāles neiedarbosies un Jums var parādīties zāļu atcelšanas simptomi
• Neko neēdiet un nedzeriet, pirms tabletes nav pilnībā izšķīdušas. Lai gan jutīsiet, ka lielākā daļa tabletes būs izšķīdusi 40 sekunžu laikā, var paiet no 5 līdz 10 minūtēm, līdz tablete būspilnībā izzudusi no Jūsu mutes
Kā izņemt tableti no blistera
1. Nespiediet tableti cauri folijai.
45

2. Atdaliet tikai vienu blistera iesaiņojuma daļu, plēšot to pa perforēto līniju.
3. Salokiet iepakojumu pa punktēto līniju.
4. Plēsiet atbilstoši bultiņas virzienam. Ja blisteris ir bojāts, izmetiet tableti.
Devas koriģēšana un uzturošā terapija Jūsu ārsts var palielināt Zubsolv devu atbilstoši Jūsu vajadzībām. Ja jūtat, ka Zubsolv iedarbība ir pārāk spēcīga vai pārāk vāja, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Maksimālā dienas deva ir 17,2 mg. Pēc veiksmīgas ārstēšanas perioda Jūs varat ar ārstu vienoties par devas pakāpenisku samazināšanu līdz zemākai uzturošās terapijas devai. Ārstēšanas pārtraukšana Nekādā ziņā nemainiet ārstēšanu un nepārtrauciet to bez ārstējošā ārsta piekrišanas. Atkarībā no Jūsu stāvokļa rūpīgā ārsta uzraudzībā Zubsolv devu var turpināt pakāpeniski samazināt, līdz zāļu lietošana var tikt pilnībā pārtraukta. Ja esat lietojis Zubsolv vairāk nekā noteikts Ja Jūs vai kāds cits esat lietojuši pārāk daudz šo zāļu, Jums nekavējoties jādodas vai jātiek nogādātam neatliekamās palīdzības centrā vai slimnīcā, lai saņemtu ārstēšanu, jo Zubsolv pārdozēšana var izraisīt smagus un dzīvībai bīstamus elpošanas traucējumus. Pārdozēšanas simptomi var izpausties kā palēnināta un pavājināta elpošana, lielāka nekā parasti miegainība, acu zīlīšu sašaurināšanās, zems asinsspiediens, slikta pašsajūta, vemšana un/vai neskaidra runa. Ja esat aizmirsis lietot Zubsolv Pēc iespējas drīzāk pastāstiet ārstam, ka izlaidāt devu. Ja pārtraucat lietot Zubsolv Nekādā ziņā nemainiet ārstēšanu un nepārtrauciet to bez ārstējošā ārsta piekrišanas. Pēkšņa ārstēšanas pārtraukšana var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus.
46

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nekavējoties konsultējieties ar ārstu vai meklējiet neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja ciešat no tādām smagām blakusparādībām kā: • sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums, kas var izraisīt rīšanas vai elpošanas traucējumus,
smagas pakāpes izsitumi/nātrene. Tās var būt dzīvībai bīstamas alerģiskas reakcijas pazīmes; • miegainība un koordinācijas traucējumi, redzes miglošanās, runas traucējumi, nespēja loģiski
vai skaidri domāt vai arī elpošana kļūst lēnāka nekā parasti; • stiprs nogurums, nieze ar ādas vai acu dzelti. Tās var būt aknu bojājumu pazīmes; • neesošu lietu redzēšana vai dzirdēšana (halucinācijas).
Citas blakusparādības Ļoti biežas blakusparādības (var ietekmēt vairāk nekā vienu no 10 cilvēkiem): • bezmiegs (nespēja aizmigt); • galvassāpes; • aizcietējumi, slikta dūša; • pārmērīga svīšana; • zāļu atcelšanas sindroms.
Biežas blakusparādības (var ietekmēt līdz 1 no 10 cilvēkiem): • gripai līdzīgi simptomi, infekcija, sāpošs kakls un sāpīga rīšana, iesnas; • trauksme, depresija, samazināta dzimumtieksme, nervozitāte, domāšanas traucējumi; • migrēnas, reibonis, ģībšana, paaugstināts muskuļu saspringums, kņudinoša sajūta, miegainība; • pastiprināta asaru veidošanās (acu asarošana) vai citi asaru veidošanās traucējumi; • paaugstināts asinsspiediens, pietvīkums; • stiprs klepus; • sāpes vēderā, gremošanas traucējumi vai citas nepatīkamas sajūtas vēderā, caureja, gāzu
uzkrāšanās, vemšana; • izsitumi, nieze, nātrene; • muguras sāpes, locītavu sāpes, muskuļu sāpes, kāju krampji (muskuļu spazmas); • urinācijas traucējumi; • grūtības sasniegt un noturēt erekciju; • vājums, sāpes krūtīs, drebuļi, drudzis, vispārēja nepatīkama sajūta, sāpes, pietūkums (rokās un
kājās); • aknu darbības traucējumi, svara samazināšanās; • traumas, kas radušās uzmanības vai koordinācijas zuduma dēļ.
Retākas blakusparādības (var ietekmēt līdz 1 no 100 cilvēkiem): • izmainīti asins analīžu rezultāti, pietūkuši dziedzeri (limfmezgli); • neparasti sapņi, trauksme, intereses zudums, depersonalizācija (sevis redzēšana no malas), zāļu
atkarība, pārspīlēta labsajūta, naidīgums; • amnēzija (atmiņas traucējumi), krampji (lēkmes), runas traucējumi, trīce; • acu iekaisums vai infekcija, sašaurinātas acu zīlītes; • ātra vai lēna sirdsdarbība, miokarda infarkts (sirdslēkme), sirdsklauves, spiedoša sajūta krūtīs; • zems asinsspiediens; • astma, elpas trūkums, žāvas; • sāpes un čūlas mutē, mēles krāsas maiņa; • pinnes, matu izkrišana, ādas sausums vai lobīšanās, ādas mezgliņi; • locītavu iekaisums; • olbaltums urīnā, urīnceļu iekaisums, apgrūtināta urinēšana, sāpīga vai nepatīkama urinēšana,
asinis urīnā, nierakmeņi;
47

• menstruālas vai maksts problēmas, ejakulācijas traucējumi; • jutīgums pret karstumu vai aukstumu; • karstuma dūriens.
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): • smadzeņu darbības traucējumi, kas ir smagas aknu saslimšanas komplikācijas; • griešanās sajūta; • asinsspiediena krišanās, mainot ķermeņa stāvokli no sēdoša vai guļoša uz stāvošu; • pēkšņs zāļu atcelšanas sindroms, ko izraisa zāļu lietošana pārāk ātri pēc nelikumīgu opioīdu
lietošanas, zāļu atcelšanas sindroms jaundzimušajiem.
Nepareizi lietojot šīs zāles, piemēram, injicējot tās, var izraisīt zāļu atcelšanas simptomus, infekcijas, citas ādas reakcijas un iespējami smagus aknu darbības traucējumus (skatīt 2. punktu Brīdinājumi un piesardzība lietošanā).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Zubsolv
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc Derīgs līdz: Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā līdz 25°C temperatūrā, lai pasargātu no mitruma.
Zubsolv var kļūt par mērķi cilvēkiem, kuri ļaunprātīgi lieto recepšu zāles. Uzglabājiet šīs zāles drošā vietā, lai pasargātu no zādzības. Uzglabājot nesabojājiet blisteri. Nekad
neatveriet blisteri pirms laika. Nelietojiet
šīs zāles bērniem redzot.
Nejaušas norīšanas gadījumā vai, ja ir aizdomas par norīšanu, nekavējoties jāizsauc neatliekamā palīdzība.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Zubsolv satur
Aktīvās vielas ir buprenorfīns un naloksons.
Katra 0,7 mg / 0,18 mg tablete lietošanai zem mēles satur 0,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,18 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 1,4 mg / 0,36 mg tablete lietošanai zem mēles satur 1,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 0,36 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 2,9 mg / 0,71 mg tablete lietošanai zem mēles satur 2,9 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un
48

0,71 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 5,7 mg / 1,4 mg tablete lietošanai zem mēles satur 5,7 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 1,4 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 8,6 mg / 2,1 mg tablete lietošanai zem mēles satur 8,6 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,1 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Katra 11,4 mg / 2,9 mg tablete lietošanai zem mēles satur 11,4 mg buprenorfīna (hidrohlorīda veidā) un 2,9 mg naloksona (hidrohlorīda dihidrāta veidā).
Citas sastāvdaļas ir mannīts, bezūdens citronskābe, nātrija citrāts, mikrokristāliskā celuloze, kroskarmelozes nātrija sāls, sukraloze, levomentols, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds un nātrija stearilfumarāts.
Zubsolv ārējais izskats un iepakojums
Ir pieejamas sešas dažāda stipruma Zubsolv tabletes lietošanai zem mēles ar atšķirīgu formu un iespiestu uzrakstu:

Zubsolv tabletes stiprums (buprenorfīns/naloksons) 0,7 mg / 0,18 mg
1,4 mg / 0,36 mg
2,9 mg / 0,71 mg
5,7 mg / 1,4 mg 8,6 mg / 2,1 mg
11,4 mg / 2,9 mg

Zubsolv tabletes apraksts
balta, ovāla tablete, garums 6,8 mm un platums 4,0 mm balta, trīsstūra formas tablete, pamats 7,2 mm un augstums 6,9 mm balta, D formas tablete, augstums 7,3 mm un platums 5,65 mm balta, apaļa tablete, diametrs 7 mm

Zubsolv tabletē iespiestais
uzraksts „7” vienā pusē

Izskats

„1,4” vienā pusē

„2,9” vienā pusē

„5,7” vienā pusē

balta, romba formas tablete, garums 9,5 mm un platums 8,2 mm balta, kapsulas formas tablete, garums 10,3 mm un platums 8,2 mm

„8,6” vienā pusē
„11,4” vienā pusē

Visu stiprumu tabletes ir pieejamas iesaiņojumā pa 7, 28, un 30 tabletēm alumīnija blisteros. Visi zāļu stiprumi var nebūt tirgū pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Orexo AB Box 303 751 05 Uppsala Zviedrija
Ražotājs Orexo AB
49

Virdings allé 32 A Uppsala 751 05 Zviedrija Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
50