Xydalba

Pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai

Xydalba

Stikla flakons, N1
Dalbavancinum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/14/986/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/14/986/001

Ražotājs

Almac Pharma Services Limited, United Kingdom

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

19-FEB-15

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

500 mg

Zāļu forma

Pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Allergan Pharmaceuticals International Ltd, Ireland

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Xydalba 500 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katrs flakons satur dalbavancīna hidrohlorīdu, kas atbilst 500 mg dalbavancīna (dalbavancin). Pēc izšķīdināšanas katrs ml satur 20 mg dalbavancīna. Atšķaidītā infūziju šķīduma gala koncentrācijai jābūt no 1 līdz 5 mg/ml dalbavancīna (skatīt 6.6. apakšpunktu). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai (pulveris koncentrātam). Balts līdz gandrīz balts vai blāvi dzeltens pulveris.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Xydalba ir indicēta akūtu bakteriālo ādas un ādas struktūru infekciju (acute bacterial skin and skin structure infections – ABSSSI) ārstēšanai pieaugušajiem (skatīt 4.4. un 5.1. apakšpunktu). Jāņem vērā oficiālās vadlīnijas, kas nosaka atbilstošu antibakteriālo vielu lietošanu. 4.2. Devas un lietošanas veids Devas Ieteicamā deva un terapijas ilgums pieaugušajiem Ieteicamā dalbavancīna deva pieaugušiem pacientiem ar ABSSSI ir 1500 mg, ko ievada ar vienu 1500 mg infūziju vai arī vispirms ievada 1000 mg, bet pēc vienas nedēļas – 500 mg (skatīt 5.1. un 5.2. apakšpunktu). Gados vecāki pacienti Deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Nieru darbības traucējumi
Deva nav jāpielāgo pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss  no 30 līdz 79 ml/min). Deva nav jāpielāgo pacientiem, kuri regulāri saņem plānotu hemodialīzi (3 reizes/nedēļā), dalbavancīnu var ievadīt neatkarīgi no hemodialīzes grafika.
Pacientiem ar hroniskiem nieru darbības traucējumiem, kuru kreatinīna klīrenss ir < 30 ml/min un kuri regulāri nesaņem plānotu hemodialīzi, ieteicamā deva ir jāsamazina līdz 1000 mg, ko ievada ar vienu infūziju, vai līdz 750 mg, pēc vienas nedēļas ievadot vēl 375 mg (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi
Dalbavancīna devas pielāgošana nav nepieciešama pacientiem ar viegliem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh klasifikācijas A pakāpe). Dalbavancīns piesardzīgi jāizraksta pacientiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh klasifikācijas B un C pakāpe), jo nav pieejami dati, kas ļautu noteikt atbilstošu devu (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Dalbavancīna lietošanas drošums un efektivitāte, lietojot bērniem no dzimšanas līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejamie dati ir aprakstīti 5.2. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt.
Lietošanas veids
Intravenozai lietošanai
Xydalba ir jāizšķīdina un pēc tam pirms intravenozās infūzijas jāatšķaida 30 minūšu laikā. Ieteikumus par zāļu sagatavošanu un atšķaidīšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Paaugstinātas jutības reakcijas
Xydalba piesardzīgi jālieto pacientiem, kuriem ir zināma paaugstināta jutība pret citiem glikopeptīdiem, jo var rasties krusteniska paaugstināta jutība. Ja rodas alerģiska reakcija pret Xydalba, zāļu ievadīšana jāpārtrauc un jāsāk atbilstoša alerģiskas reakcijas novēršanas terapija.
Clostridium difficile izraisīta caureja
Gandrīz visu antibiotiku lietošanas gadījumos ir ziņots par kolītu un pseidomembranozu kolītu, tas var būt gan viegls, gan dzīvību apdraudošs. Tāpēc ir svarīgi apsvērt šo diagnozi pacientiem, kuriem terapijas laikā ar dalbavancīnu vai pēc tās ir caureja (skatīt 4.8. apakšpunktu). Šādā gadījumā ir jāapsver dalbavancīna lietošanas pārtraukšana un atbalsta pasākumu veikšana kopā ar specifisku terapiju, kas paredzēta Clostridium difficile. Šos pacientus nekādā gadījumā nedrīkst ārstēt ar zālēm, kas nomāc peristaltiku.
Ar infūziju saistītas reakcijas
Xydalba ir jāievada ar intravenozu infūziju; kopējais infūzijas laiks ir 30 minūtes, tādējādi mazinot ar infūziju saistīto reakciju risku. Glikopeptīdu grupas antibakteriālo līdzekļu strauja intravenoza infūzija var izraisīt reakciju, kas līdzinās „sarkanā cilvēka” sindromam (Red-Man Syndrome), ieskaitot
3

ķermeņa augšdaļas pietvīkumu, nātreni, niezi un/vai izsitumus. Apturot vai palēninot infūziju, šīs reakcijas var pazust.
Nieru darbības traucējumi
Informācija par dalbavancīna lietošanas drošumu un efektivitāti pacientiem, kuru kreatinīna klīrenss ir < 30 ml/min, ir ierobežota. Ņemot vērā simulācijas datus, devas jāpielāgo pacientiem ar hroniskiem nieru darbības traucējumiem, kuriem kreatinīna klīrenss ir < 30 ml/min un kuri nesaņem regulāru hemodialīzi (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Jauktas infekcijas
Ja jaukto infekciju gadījumā ir aizdomas par gramnegatīvām baktērijām, pacienti jāārstē arī ar atbilstošiem antibakteriāliem līdzekļiem pret gramnegatīvām baktērijām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nejutīgi organismi
Antibiotiku lietošana var veicināt ātru nejutīgu mikroorganismu augšanu. Ja terapijas laikā rodas superinfekcija, jāveic atbilstoši pasākumi.
Klīnisko datu ierobežojumi
Ir pieejami ierobežoti dati par dalbavancīna lietošanas drošumu un efektivitāti, ja to lieto vairāk nekā divās devās (ar vienas nedēļas intervālu). Galvenajos pētījumos ABSSSI gadījumā ārstēto infekciju veidi bija tikai celulīts/roze, abscesi un brūču infekcijas. Nav pieredzes ar dalbavancīna terapiju pacientiem, kuriem ir smags imūndeficīts.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Rezultāti no in vitro receptoru skrīninga pētījuma neuzrāda iespējamu mijiedarbību ar citām terapeitiskajām mērķa grupām vai potenciālu klīniski nozīmīgu farmakodinamisku mijiedarbību (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskie zāļu mijiedarbības pētījumi ar dalbavancīnu nav veikti.
Citu zāļu iespējamā ietekme uz dalbavancīna farmakokinētiku.
Dalbavancīnu CYP enzīmi in vitro nemetabolizē, tāpēc maz ticams, ka CYP induktoru vai inhibitoru līdztekus lietošana ietekmēs dalbavancīna farmakokinētiku.
Nav zināms, vai dalbavancīns ir aknu uzņemšanas un izvades transportieru substrāts. Līdztekus lietošana ar šo transportieru inhibitoriem var palielināt dalbavancīna ekspozīciju. Šādu transportieru inhibitori ir pastiprināti proteāžu inhibitori, veramapils, hinidīns, itrakonazols, klaritromicīns un ciklosporīns. Dalbavancīna iespējamā ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku.
Dalbavancīna sagaidāmais mijiedarbības potenciāls ar zālēm, kas tiek metabolizētas ar CYP enzīmiem, ir zems, jo in vitro tas nav ne CYP enzīmu inhibitors, ne induktors. Nav pieejami dati par dalbavancīnu kā CYP2C8 inhibitoru.
Nav zināms, vai dalbavancīns ir transportieru inhibitors. Kombinācijā ar dalbavancīnu nevar izslēgt, ka palielināsies pret transportieru aktivitātes inhibīciju jutīgu transportieru substrātu – tādu kā statīni un digoksīns – ekspozīcija.
4

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Dati par dalbavancīna lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

Xydalba nav ieteicams lietot grūtniecības laikā, ja vien tas nav pilnīgi nepieciešams.

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai dalbavancīns izdalās mātes pienā. Tomēr dalbavancīns izdalās laktējošu žurku pienā un var izdalīties cilvēka krūts pienā. Dalbavancīns netiek pietiekami absorbēts, lietojot iekšķīgi, tomēr nevar izslēgt ietekmi uz zīdaiņa, ko baro ar krūti, kuņģa-zarnu trakta vai mutes dobuma floru. Ir jāpieņem lēmums par to, vai turpināt/pārtraukt barošanu ar krūti vai turpināt/pārtraukt terapiju ar Xydalba, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.

Fertilitāte

Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda samazinātu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Potenciālais risks cilvēkiem nav zināms.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Xydalba maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus, jo reibonis ir bijis nelielam pacientu skaitam (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

2./3. fāzes klīniskajos pētījumos 2473 pacienti saņēma dalbavancīnu, ko ievadīja ar vienu 1500 mg infūziju vai arī vispirms ievadīja 1000 mg, bet pēc vienas nedēļas – 500 mg. Visbiežāk sastopamās nevēlamās blakusparādības, kas bija ≥ 1 % ar dalbavancīnu ārstētu pacientu, bija slikta dūša (2,4 %), caureja (1,9 %) un galvassāpes (1,3 %); tās bija galvenokārt vieglas vai vidēji smagas.

Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā (1. tabula)

2./3. fāzes klīniskajos pētījumos ar dalbavancīnu tika konstatētas šeit uzskaitītās nevēlamās blakusparādības. Nevēlamās blakusparādības ir klasificētas atbilstoši orgānu sistēmām un biežumam. Biežums ir iedalīts šādi: ļoti bieži (≥ 1/10); bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10); retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100); reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000).

Orgānu sistēmu klasifikācija
Infekcijas un infestācijas

Bieži

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi
Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uzturesa traucējumi Psihiskie traucējumi Nervu sistēmas traucējumi Asinsvadu sistēmas traucējumi

Galvassāpes

Retāk
Vulvovagināla mikotiska infekcija, urīnceļu infekcija, sēnīšu infekcija, Clostridium difficile kolīts, orālā kandidoze Anēmija, trombocitoze, eozinofīlija, leikopēnija, neitropēnija
Pavājināta apetīte
Bezmiegs Disgeizija, reibonis Pietvīkums, flebīts
5

Reti
Anafilaktoīda reakcija

Orgānu sistēmu klasifikācija
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Izmeklējumi

Bieži

Klepus

Retāk

Slikta dūša, caureja Aizcietējums, sāpes vēderā, dispepsija, nepatīkamas sajūtas vēderā, vemšana Nieze, nātrene, izsitumi
Vulvovagināla nieze

Ar infūziju saistītas reakcijas
Paaugstināts laktāta dehidrogenāzes līmenis asinīs, paaugstināts alanīna aminotransferāzes, aspartāta aminotransferāzes un urīnskābes līmenis asinīs, normām neatbilstoši aknu funkcionālie testi, paaugstinātas transamināzes, paaugstināts sārmainās fosfatāzes līmenis asinīs, palielināts trombocītu skaits, paaugstināta ķermeņa temperatūra, palielināts aknu enzīmu līmenis, paaugstināts gammaglutamiltransferāzes līmenis

Reti Bronhospazmas

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību raksturojums

Zāļu grupas nevēlamās blakusparādības

Ototoksicitāte ir saistīta ar glikopeptīdu (vankomicīna un teikoplanīna) lietošanu; pacientiem, kuri saņem līdztekus terapiju ar ototoksiskiem līdzekļiem, piemēram, aminoglikozīdu, risks var būt palielināts.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Nav pieejama specifiska informācijapar ārstēšanu pēc dalbavancīna pārdozēšanas, jo klīniskajos pētījumos nav novērota devu ierobežojoša toksicitāte. 1. fāzes pētījumos veseliem brīvprātīgajiem laikā līdz astoņām nedēļām tika ievadīta viena deva līdz 1500 mg un kumulatīvā deva līdz 4500 mg; netika novērotas nedz toksicitātes pazīmes, nedz arī klīniski satraucoši laboratorisko izmeklējumu rezultāti. 3. fāzes pētījumos pacientiem ievadīja pa vienai devai līdz 1500 mg katram.

Ja tiek ārstēta dalbavancīna pārdozēšana, jāveic novērošana un vispārīgi atbalsta pasākumi. Lai gan nav informācijas par hemodialīzes lietošanu, ārstējot pārdozēšanu, jāatzīmē, ka 1. fāzes pētījumā pacientiem ar nieru darbības traucējumiem mazāk par 6 % no ieteicamās dalbavancīna devas tika izvadīti pēc trīs stundu ilgas hemodialīzes.

6

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antibakteriālie līdzekļi sistēmiskai lietošanai, glikopeptīdu grupas antibakteriālie līdzekļi, ATĶ kods: J01XA04.
Darbības mehānisms
Dalbavancīns ir bakteriāls lipoglikopeptīds.
Tā darbības mehānisms uzņēmīgās grampozitīvās baktērijās ietver šūnas sieniņu sintēzes pārtraukšanu, piesaistoties augošā šūnas sieniņas peptīdglikāna peptīdu celma galējam D-alanil-Dalanīnam, novēršot disaharīdu apakšgrupu krustenisko saistīšanos (transpeptidācija un transglikozilācija), kas izraisa baktēriju šūnu nāvi.
Rezistences mehānisms
Visas gramnegatīvās baktērijas pēc uzbūves ir rezistentas pret dalbavancīnu.
Staphylococcus spp. un Enterococcus spp. rezistenci pret dalbavancīnu nosaka VanA, genotips, kura rezultāts ir izmainīts augošās šūnas sieniņas mērķa peptīds. Ņemot vērā in vitro pētījumu rezultātus, jāsecina, ka dalbavancīna iedarbību neietekmē citas vankomicīna rezistences gēnu klases.
Dalbavancīna MIC vērtības ir augstākas stafilokokiem ar daļēji izteiktu rezistenci pret vankomicīnu (vancomycin-intermediate staphylococci –VISA) nekā pret vankomicīnu pilnībā jutīgajiem celmiem. Ja izolāti ar augstākām dalbavancīna MIC vērtībām uzrāda stabilus fenotipus un ir savstarpēji saistīti ar rezistenci pret citiem glikopeptīdiem, visticamākais darbības mehānisms būs glikopeptīdu mērķa grupu palielinājums augošajā peptidoglikānā.
Krusteniskā rezistence starp dalbavancīnu un citām antibiotiku klasēm in vitro pētījumos netika novērota. Meticilīna rezistencei nav ietekmes uz dalbavancīna darbību.
Mijiedarbība ar citiem antibakteriāliem līdzekļiem
In vitro pētījumos netika novērots antagonisms starp dalbavancīnu un citām bieži lietotām antibiotikām (kā cefepīmu, ceftazidīmu, ceftriaksonu, imipenēmu, meropenēmu, amikacīnu, aztreonamu, ciprofloksacīnu, piperacilīnu/tazobaktāmu un trimetoprimu/sulfametoksazolu), pārbaudot gramnegatīvu patogēnu 12 sugām (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Jutības testu robežvērtības
Minimālās inhibējošās koncentrācijas (minimum inhibitory concentration -MIC) robežvērtības, ko noteikusi Eiropas Antibakteriālās jutības noteikšanas komiteja (European Committee on Antimicrobial Susceptibility Testing – EUCAST), ir šādas:
 Staphylococcus spp: jutīgi ≤ 0,125 mg/l; rezistenti > 0,125 mg/l,  A, B, C, G grupas bēta-hemolītiskie streptokoki: jutīgi ≤ 0,125 mg/l;
rezistenti > 0,125 mg/l,  viridans grupas streptokoki (tikai Streptococcus anginosus grupa): jutīgi ≤ 0,125 mg/l;
rezistenti > 0,125 mg/l.
Farmakokinētiskā (FK) /farmakodinamiskā (FD) attiecība
Baktericīdā darbība pret stafilokokiem in vitro ir atkarīga no laika, kurā dalbavancīna koncentrācijas serumā atbilst tai, ko ieguva pie ieteicamās devas cilvēka organismā. Dalbavancīna in vivo FK/FD attiecība celmam S. aureus tika pētīta, izmantojot dzīvnieka infekcijas neitropēno modeli, kas parādīja,
7

ka kolonijas veidojošo vienību (colony-forming units – CFU) log10 absolūtais samazinājums bija vislielākais tad, kad lielākas devas tika dotas retāk.
Klīniskā efektivitāte pret specifiskiem patogēniem
Klīniskajos pētījumos efektivitāte ir demonstrēta pret ABSSSI uzskaitītajiem patogēniem, kas bija jutīgi pret dalbavancīnu in vitro.
 Staphylococcus aureus  Streptococcus pyogenes  Streptococcus agalactiae  Streptococcus dysgalactiae  Streptococcus anginosus grupa (tostarp S. anginosus, S. intermedius un S. constellatus)
Antibakteriālā aktivitāte pret citiem būtiskiem patogēniem
Klīniskā efektivitāte nav noteikta pret tālāk norādītajiem patogēniem, lai gan in vitro pētījumu rezultāti parādīja, ka tie būtu jutīgi pret dalbavancīnu, ja iztrūktu iegūtais rezistences mehānisms:
 G grupas streptokoki;  Clostridium perfringens;  Peptostreptococcus spp.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par Xydalba vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās ABSSSI (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā)
5.2. Farmakokinētiskās īpašības Dalbavancīna farmakokinētika ir raksturota veseliem cilvēkiem, pacientiem un īpašām populācijām. Dalbavancīna sistēmiskā ekspozīcija ir proporcionāla devai, ja tiek ievadīta viena deva diapazonā no 140 līdz 1120 mg, un tas liecina par dalbavancīna lineāro farmakokinētiku. Pēc vairākām intravenozām infūzijām, kas ievadītas reizi nedēļā laikā līdz astoņām nedēļām (1000 mg 1. dienā, kam sekoja septiņas 500 mg devas katru nedēļu) veseliem pieaugušajiem, netika novērota dalbavancīna uzkrāšanās.
Vidējais galīgās eliminācijas pusperiods (t1/2) bija 372 (diapazonā no 333 līdz 405) stundas. Dalbavancīna farmakokinētiku vislabāk raksturot, izmantojot trīs nodalījumu modeli (α un β izkliedes fāzes, kam seko galīgās eliminācijas fāze). Tādējādi izkliedes pusperiods (t1/2β), kas veido lielāko daļu klīniski saistošā koncentrācijas laika profila, ir diapazonā no 5 līdz 7 dienām un ir saderīgs ar devu reizi nedēļā.
Novērtētie dalbavancīna farmakokinētiskie parametri attiecīgi pēc divu devu režīma un vienas devas režīma apkopoti tālāk 2. tabulā.
8

2. tabula

Vidējie (SN) dalbavancīna farmakokinētiskie parametri, izmantojot populācijas PK analīzi1

Parametrs

Divu devu režīms2

Vienas devas režīms3

Cmax (mg/l

1. diena: 281 (52)

1. diena: 411 (86)

8. diena: 141 (26)

AUC0-Day14 (mg•h/l

18 100 (4600)

20 300 (5300)

CL (l/h)

0,048 (0,0086)

0,049 (0,0096)

1 Avots: DAL-MS-01. 2 1000 mg 1. dienā + 500 mg 8. dienā; pētījuma DUR001-303 pētāmās personas ar novērtējamu FK

paraugu. 3 1500 mg; pētījuma DUR001-303 pētāmās personas ar novērtējamu FK paraugu.

Dalbavancīna plazmas koncentrācijas- laika līkne attiecīgi pēc divu devu režīma un vienas devas režīma ir parādīta 1. attēlā.

9

1. attēls. Dalbavancīna koncentrācija plazmā pret laiku tipiskam ABSSSI slimniekam (simulācija, izmantojot populācijas farmakokinētikas modeli) gan vienas, gan divu devu režīmā
Izkliede Klīrenss un izkliedes tilpums līdzsvara stāvoklī ir salīdzināms veseliem cilvēkiem un pacientiem ar infekcijām. Izkliedes tilpums līdzsvara stāvoklī atbilda ārpusšūnu šķidruma daudzumam. Dalbavancīns atgriezeniski saistās ar cilvēka plazmas proteīniem, galvenokārt albumīnu. Ar plazmas proteīniem saistās 93 % dalbavancīna, un to neietekmē zāļu koncentrācija, nieru mazspēja vai aknu mazspēja. Pēc vienas 1000 mg intravenozās devas veseliem brīvprātīgajiem AUC ādas pūslīšu šķidrumā bija (saistītais un nesaistītais dalbavancīns) apmēram 60 % no plazmas AUC 7. dienā pēc devas ievadīšanas. Biotransformācija Cilvēka plazmā metabolīti lielos apjomos nav novēroti. Urīnā ir konstatēti metabolīti hidroksidalbavancīns un manozilaglikons (< 25 % no ievadītās devas). Nav noteikti metabolisma ceļi, kas ir atbildīgi par šo metabolītu izstrādi, tomēr relatīvi mazā metabolisma dēļ vispārējā dalbavancīna eliminācijā nav paredzama zāļu mijiedarbība, inhibējot vai inducējot dalbavancīna metabolismu. Hidroksi-dalbavancīnam un manozilaglikonam, salīdzinot ar dalbavancīnu, ir ievērojami mazāka antibaktericīdā aktivitāte. Eliminācija Pēc vienas 1000 mg devas ievadīšanas veseliem pacientiem vidēji 19–33 % no ievadītās dalbavancīna devas tika izvadīti urīnā kā dalbavancīns un 8–12 % — kā metabolīts hidroksi-dalbavancīns. Aptuveni 20 % no ievadītās devas tika izvadīti fēcēs. Īpašas pacientu grupas Nieru darbības traucējumi Dalbavancīna farmakokinētika tika novērtēta 28 cilvēkiem ar dažādas pakāpes nieru darbības traucējumiem un 15 atbilstīgas kontroles pacientiem ar normālu nieru darbību. Pēc vienas 500 mg vai 1000 mg dalbavancīna devas ievadīšanas vidējais klīrenss plazmā (CLT) samazinājās attiecīgi līdz
10

11 %, 35 % un 47 % pacientiem ar viegliem (CLCR 50–79 ml/min), vidēji smagiem (CLCR 30– 49 ml/min) un smagiem (CLCR < 30 ml/min) nieru darbības traucējumiem, salīdzinot ar cilvēkiem, kuriem ir normāla nieru darbība. Vidējais AUC cilvēkiem ar kreatinīna klīrensu < 30 ml/min bija apmēram divreiz lielāks. Samazinājuma klīniskais nozīmīgums vidējā CLT plazmā un saistītais palielinājums AUC0-∞, kas konstatēts šajos dalbavancīna farmakokinētikas pētījumos cilvēkiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem, nav noteikts. Dalbavancīna farmakokinētika cilvēkiem ar nieru slimību terminālajā stadijā, kas regulāri saņēmuši plānoto nieru dialīzi (3 reizes/nedēļā), bija līdzīga tai, kas novērota cilvēkiem ar viegliem līdz vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem, un mazāk nekā 6 % no ievadītās devas tika izvadīti pēc trīs stundu ilgas hemodialīzes. Norādījumus par devām cilvēkiem ar nieru darbības traucējumiem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Aknu darbības traucējumi
Dalbavancīna farmakokinētika tika novērtēta 17 cilvēkiem ar viegliem, vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem un salīdzināta ar 9 atbilstīgiem veseliem cilvēkiem ar normālu aknu darbību. Vidējais AUC cilvēkiem ar viegliem aknu darbības traucējumiem atbilda cilvēku ar normālu aknu darbību AUC, tomēr vidējais AUC samazinājās attiecīgi par 28 % un 31 % cilvēkiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem. Nav zināms, kāpēc pavājinās ekspozīcija un kāds ir klīniskais nozīmīgums pacientiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem. Norādījumus par devām cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Dzimums
Veseliem cilvēkiem vai pacientiem ar infekciju netika novērotas klīniski nozīmīgas ar dzimumu saistītas atšķirības dalbavancīna farmakokinētikā. Deva nav jāpielāgo atbilstoši dzimumam.
Gados vecāki pacienti
Ievērojamas dalbavancīna farmakokinētikas pārmaiņas saistībā ar vecumu netika konstatētas, tāpēc devas pielāgošana pēc vecuma nav nepieciešama (skatīt 4.2. apakšpunktu). Pieredze dalbavancīna lietošanā gados vecākiem pacientiem ir ierobežota: 276 pacienti ≥ 75 gadu vecumā tika iekļauti 2./3. fāzes klīniskajos pētījumos, no kuriem 173 pacienti saņēma dalbavancīnu. Klīniskajos pētījumos ir iekļauti pacienti līdz 93 gadu vecumam.
Pediatriskā populācija
Xydalba lietošanas drošums un efektivitāte, lietojot bērniem no dzimšanas līdz < 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Kopumā desmit pediatriskās populācijas pacientiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem, kuriem bija infekcijas atveseļošanās stadijā, tika dota viena deva 1000 mg dalbavancīna (ķermeņa masa ≥ 60 kg) vai viena deva 15 mg/kg dalbavancīna (ķermeņa masa < 60 kg).
Vidējā dalbavancīna ekspozīcija plazmā, ņemot vērā AUCinf (17 495 µg•h/ml un 16 248 µg•h/ml) un Cmax (212 µg/ml un 191 µg/ml), bija līdzīga, ja ievadītā deva ir 1000 mg pediatriskās populācijas pacientiem (12–16 gadi) ar ķermeņa masu > 60 kg (61,9–105,2 kg) vai 15 mg/kg pediatriskās populācijas pacientiem ar ķermeņa masu < 60 kg (47,9–58,9 kg). Uzskatāmais galīgais t½ bija līdzīgs dalbavancīna 1000 mg un 15 mg/kg devai ar attiecīgu vidējo vērtību 227 un 202 stundas. Dalbavancīna lietošanas drošuma profils pacientiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem šajā pētījumā bija atbilstošs drošuma profilam, kas novērots ar dalbavancīnu ārstētiem pieaugušiem.
5.3. Preklīniskie dati par lietošanas drošumu
Dalbavancīna toksicitāte pēc ikdienas intravenozās ievadīšanas laikā līdz trim mēnešiem ir novērtēta žurkām un suņiem. No devas atkarīgā toksicitāte ietvēra izmaiņas seruma ķīmiskajā sastāvā un histoloģiskos pierādījumus nieru un aknu bojājumiem, samazinātus eritrocītu parametrus un kairinājumu injekcijas vietā. Tikai suņiem tika novērotas no devas atkarīgas infūzijas reakcijas, ko
11

raksturoja ādas pietūkums un/vai apsārtums (nesaistīts ar injekcijas vietu), gļotādu bālums, siekalošanās, vemšana un sedācija, kā arī neliels asinsspiediena samazinājums un sirdsdarbības paātrinājums. Šīs infūzijas reakcijas bija pārejošas (pazuda stundas laikā pēc devas ievades) un tika saistītas ar histamīna izdalīšanos. Dalbavancīna toksicitātes profils juvenīlām žurkām atbilda iepriekš pieaugušām žurkām novērotajam, lietojot tādas pašas devas (mg/kg/dienā).
Reproduktīvās toksicitātes pētījumos žurkām un trušiem netika atrasti teratogēniskās ietekmes pierādījumi. Pakļaujot žurkas zāļu ekspozīcijai, kas aptuveni trīs reizes pārsniedza klīnisko, tika novērota samazināta fertilitāte un palielināta embrija letalitāte, embrija masas un skeleta pārkaulošanās samazinājums, kā arī palielināta jaundzimušo mirstība. Trušiem spontānais aborts notika saistībā ar mātes toksicitāti, ekspozīcijai nepārsniedzot cilvēka terapeitisko diapazonu.
Nav veikti ilgtermiņa kancerogenitātes pētījumi. Dalbavancīns nebija ne mutagēnisks, ne klastogēnisks vairākos in vitro un in vivo genotoksicitātes testos.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Mannīts (E421) Laktozes monohidrāts Sālsskābe (pH pielāgošanai) Nātrija hidroksīds (pH pielāgošanai)
6.2. Nesaderība
Nātrija hlorīda šķīdumi var izraisīt izgulsnēšanos, un tos nedrīkst lietot šķīdināšanai vai atšķaidīšanai (skatīt 6.6. apakšpunktu).
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm vai intravenoziem šķīdumiem (izņemot 6.6. apakšpunktā minētos).
6.3. Uzglabāšanas laiks
Sausais pulveris: 4 gadi
Xydalba ķīmiskā un fizikālā stabilitāte pēc iesaiņojuma atvēršanas ir uzrādīta gan pagatavotam koncentrātam, gan atšķaidītam šķīdumam, kas 48 stundas atradies 25 °C vai zemākā temperatūrā. Kopējā stabilitāte pēc iepakojuma atvēršanas no izšķīdināšanas līdz ievadīšanas brīdim nedrīkst pārsniegt 48 stundas.
No mikrobioloģiskā viedokļa zāles ir jāizlieto nekavējoties. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, lietotāja pienākums ir nodrošināt glabāšanas laiku no atvēršanas līdz izlietošanai un apstākļus pirms lietošanas, un parasti laiks nav ilgāks par 24 stundām 2–8 °C temperatūrā, ja vien izšķīdināšana/atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un apstiprinātos aseptiskos apstākļos. Nesasaldēt.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas un atšķaidīšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Vienreiz lietojams 48 ml I klases stikla flakons ar elastomēra aizbāzni un zaļu noplēšamu aizdari.
12

Katrā iepakojumā ir viens flakons.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Xydalba ir jāizšķīdina sterilā ūdenī injekcijām un pēc tam jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām.
Xydalba flakoni ir paredzēti tikai vienreizējai lietošanai.
Norādījumi par šķīdināšanu un atšķaidīšanu
Xydalba šķīdināšanai un atšķaidīšanai jālieto aseptiska metode. 1. Katra flakona saturs ir jāizšķīdina lēnām, pievienojot 25 ml ūdens injekcijām. 2. Nekratīt. Lai neveidotos putas, pārmaiņus groziet un apvērsiet flakonu, līdz tā saturs ir izšķīdis. Izšķīdināšanas laiks ir līdz 5 minūtēm. 3. Flakonā izšķīdinātais koncentrāts satur 20 mg/ml dalbavancīna. 4. Izšķīdinātajam koncentrātam ir jābūt dzidram, bezkrāsainam vai dzeltenam šķīdumam bez redzamām daļiņām. 5. Pēc tam izšķīdinātais koncentrāts ir jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. 6. Lai atšķaidītu izšķīdināto koncentrātu, atbilstošais 20 mg/ml koncentrāta daudzums ir jāpārnes no flakona uz intravenozu maisu vai pudeli, kas satur 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Piemēram: 25 ml koncentrāta satur 500 mg dalbavancīna. 7. Šķīduma infūzijām gala koncentrācijai ir jābūt no 1 līdz 5 mg/ml dalbavancīna. 8. Šķīdumam infūzijām ir jābūt dzidram, bezkrāsainam līdz dzeltenam šķīdumam bez redzamām daļiņām. 9. Ja šķīdumā konstatētas kādas daļiņas vai krāsas izmaiņas, šķīdums ir jālikvidē.
Xydalba nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm vai intravenoziem šķīdumiem. Nātrija hlorīdu saturoši šķīdumi var izraisīt izgulsnēšanos un tos NEDRĪKST lietot šķīdināšanai vai atšķaidīšanai. Izšķīdinātā Xydalba koncentrāta saderība ir noteikta tikai ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām.
Ja citu zāļu ievadīšanai papildus Xydalba izmanto kopēju intravenozo katetru, pirms un pēc katras Xydalba infūzijas reizes katetrs ir jāskalo ar 5 % glikozes šķīdumu infūzijām.
Atkritumu likvidēšana
Likvidējiet visu pārpalikušo sagatavoto, bet neizlietoto šķīdumu.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/14/986/001
13

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2015. gada 19. februāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
14

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
15

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Almac Pharma Services Limited Seagoe Industrial Estate Craigavon Co Armagh BT63 5UA Lielbritānija
Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija
Almac Pharma Services (Īrija) Limited Finnabair Industrial Estate, Dundalk, Co. Louth, A91 P9KD, Īrija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas. Turpmāk reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi atbilstoši Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstam), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ŠO ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
16

Ja PADZ un atjaunotā RPP iesniegšanas termiņš sakrīt, abus minētos dokumentus var iesniegt vienlaicīgi.
17

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Kartona kastīte
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Xydalba 500 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai Dalbavancin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir dalbavancīna hidrohlorīds, kas līdzvērtīgs 500 mg dalbavancīna. Pēc izšķīdināšanas katrs ml satur 20 mg dalbavancīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Mannīts (E421) Laktozes monohidrāts Nātrija hidroksīds un/vai sālsskābe (pH pielāgošanai)
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai 1 flakons
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai pēc izšķīdināšanas un atšķaidīšanas. Tikai vienreizējai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
20

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/986/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Flakona etiķete 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Xydalba 500 mg pulveris koncentrātam Dalbavancin Intravenozai lietošanai pēc izšķīdināšanas un atšķaidīšanas 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA Allergan Pharmaceuticals International Ltd.
22

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
23

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Xydalba 500 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai Dalbavancin

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

-

Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

-

Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

-

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas

attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt

4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt tālāk norādīto. 1. Kas ir Xydalba un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Xydalba lietošanas 3. Kā lietot Xydalba 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Xydalba 6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Xydalba un kādam nolūkam to lieto
Xydalba satur aktīvo vielu dalbavancīnu, kas ir glikopeptīdu grupas antibiotika.
Xydalba lieto, lai ārstētu pieaugušos ar ādas infekcijām vai infekcijām miesas slāņos zem ādas.
Xydalba iedarbojas, nogalinot konkrētas baktērijas, kas var radīt nopietnas infekcijas. Zāles nogalina šīs baktērijas, traucējot baktēriju šūnu sieniņu veidošanos.
Ja Jums ir arī citas baktērijas, kas izraisa infekciju, Jūsu ārsts izlems par citām antibiotikām papildus Xydalba.

2. Kas Jums jāzina pirms Xydalba lietošanas
Nelietojiet Xydalba, ja Jums ir alerģija pret dalbavancīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Xydalba lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:  ja Jums ir vai ir bijušas nieru darbības problēmas. Atbilstoši nieru stāvoklim ārsts var samazināt devu,  ja ciešat no caurejas vai iepriekš esat cietis no caurejas, kad ārstējāties ar antibiotikām,  ja Jums ir alerģija pret citām antibiotikām (tādām kā vankomicīns vai teikoplanīns).
Caureja ārstēšanas laikā vai pēc tās
Ja Jums ārstēšanas laikā vai pēc tās attīstās caureja, nekavējoties informējiet ārstu. Nelietojiet zāles caurejas ārstēšanai, kamēr neesat konsultējies ar ārstu.

24

Ar infūziju saistītas reakcijas Intravenozās infūzijas ar šāda veida antibiotikām var izraisīt ķermeņa augšdaļas pietvīkumu, nātreni, niezi un/vai izsitumus. Ja Jums rodas šāda veida reakcija, ārsts var izlemt pārtraukt infūziju vai palēnināt to. Citas infekcijas Lietojot antibiotikas, kādreiz var rasties jaunas vai cita veida infekcijas. Ja tā notiek, pastāstiet par to savam ārstam, un viņš/-a izlems, kā rīkoties. Bērni un pusaudži Nedodiet zāles bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem. Xydalba lietošanas ietekme uz bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem, nav pētīta. Citas zāles un Xydalba Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Grūtniecība un barošana ar krūti Xydalba nav ieteicams lietot grūtniecības laikā, ja vien tas nav pilnīgi nepieciešams. Tas ir tāpēc, ka nav zināms, kādu ietekmi zāles var atstāt uz nedzimušo mazuli. Pirms šo zāļu lietošanas izstāstiet ārstam, ja esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību. Jūs un Jūsu ārsts lemsiet, vai lietot Xydalba.
Nav zināms, vai Xydalba nokļūst mātes pienā. Pirms bērna barošanas ar krūti lūdziet padomu ārstam. Jūs un Jūsu ārsts izlems, vai lietot Xydalba. Lietojot Xydalba, nevajadzētu bērnu barot ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Xydalba var izraisīt reiboni. Pēc zāļu lietošanas vadiet transportlīdzekli un apkalpojiet mehānismus piesardzīgi.
Xydalba satur nātriju Šīs zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā devā, būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
3. Kā lietot Xydalba Xydalba Jums ievadīs ārsts vai medmāsa. Xydalba tiek ievadītas vienā 1500 mg devā vai divās devās ar vienas nedēļas intervālu: 1000 mg 1. dienā un 500 mg 8. dienā. Xydalba tiks ievadīta Jums pilienveidā tieši asinīs caur vēnu (intravenozi) 30 minūšu laikā. Pacienti ar hroniskiem nieru darbības traucējumiem Ja Jums ir hroniski nieru darbības traucējumi, ārsts var izlemt samazināt Jūsu devu.
Ja Jums ir ievadīts vairāk Xydalba, nekā noteikts
25

Nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir bažas, ka ir ievadīta pārāk liela zāļu Xydalba deva.
Ja esat aizmirsis lietot Xydalba
Nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir bažas, ka nav ievadīta 2. deva.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nopietnas blakusparādības
Nekavējoties informējiet ārstu, ja Jums ir kāds no tālāk norādītajiem simptomiem — Jums var būt nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.
 Pēkšņs lūpu, sejas, rīkles vai mēles pietūkums, smagi izsitumi; nieze; žņaudzoša sajūta rīklē; pazemināts asinsspiediens; grūtības norīt un/vai grūtības elpot. Šīs visas pazīmes var norādīt uz paaugstinātas jutības reakciju un var būt dzīvību apdraudošas. Par šīm smagajām reakcijām ir ziņots kā par retām nevēlamām blakusparādībām. Tās var ietekmēt līdz 1 no 1000 cilvēkiem.
 Sāpes vēderā un/vai ūdeņaina caureja. Šie simptomi var kļūt smagi vai var nemazināties, un izkārnījumos var būt asinis vai gļotas. Tas var norādīt uz zarnu infekciju. Šajā situācijā nelietojiet zāles, kas aptur zarnu trakta iztukšošanu vai palēnina to. Par zarnu infekciju ir ziņots kā par retāk sastopamu nevēlamu blakusparādību. Tā var ietekmēt līdz 1 no 100 cilvēkiem.
 Dzirdes izmaiņas. Par to ir ziņots kā par nevēlamu blakusparādību līdzīgām zālēm. Biežums nav zināms. Pēc pieejamiem datiem biežumu nevar noteikt.
Tālāk ir norādītas citas nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots saistībā ar Xydalba lietošanu.
Konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu, ja Jums ir kāda no tālāk norādītajām nevēlamajām blakusparādībām.
Bieži — var ietekmēt līdz 1 no 10 cilvēkiem:  galvassāpes,  slikta dūša (nelabums),  caureja.
Retāk — var ietekmēt līdz 1 no 100 cilvēkiem:  vaginālās infekcijas, sēnīšu infekcijas, orāla kandidoze,  urīnceļu infekcijas,  anēmija (zems eritrocītu līmenis), liels trombocītu skaits asinīs (trombocitoze), palielināts balto asinsķermenīšu, sauktu par eozinofīliem, skaits asinīs (eozinofīlija), zems citu balto asinsķermenīšu līmenis (leikopēnija, neitropēnija),  izmaiņas citās asins analīzēs,  pavājināta apetīte,  miega grūtības,  reibonis,  garšas pārmaiņas,  virsējo vēnu iekaisums un pietūkums, pietvīkums,  klepus,  sāpes vēderā un diskomforts, gremošanas traucējumi, aizcietējums,  normām neatbilstoši aknu funkciju testi,
26

 paaugstināts sārmainās fosfatāzes (organismā esoša enzīma) līmenis,  nieze, nātrene,  ģenitāliju nieze (sievietēm),  sāpes, apsārtums vai pietūkums vietā, kur tika veikta infūzija,  karstuma sajūta,  gamma-glutamiltransferāzes (aknu un citu ķermeņa audu ražota enzīma) līmeņa
paaugstināšanās asinīs,  izsitumi,  slikta dūša (vemšana).
Reti — var ietekmēt līdz 1 no 1000 cilvēkiem:  elpošanas grūtības (bronhospazmas).
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu lietošanas drošumu.
5. Kā uzglabāt Xydalba
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona pēc EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi, ja tās tiek glabātas neatvērtā oriģinālajā iepakojumā.
Sagatavoto Xydalba šķīdumu nedrīkst lietot, ja tajā ir daļiņas vai šķīdums ir duļķains.
Xydalba ir paredzētas tikai vienreizējai lietošanai.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Xydalba satur  Aktīvā viela ir dalbavancīns. Katrā flakonā ir dalbavancīna hidrohlorīds, kas līdzvērtīgs 500 mg
dalbavancīna.  Citas sastāvdaļas ir mannīts (E421), laktozes monohidrāts, sālsskābe un/vai nātrija hidroksīds
(tikai pH pielāgošanai).
Xydalba ārējais izskats un iepakojums
Xydalba pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai ir pieejams 48 ml stikla flakonā ar zaļu noplēšamu aizdari. Flakonā ir balts vai gaiši dzeltens pulveris. Tas ir pieejams iepakojumos pa vienam flakonam.
27

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija

Ražotājs

Almac Pharma Services Ltd Seagoe Industrial Estate, Craigavon, Country Armagh BT63 5UA Lielbritānija

Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija

Almac Pharma Services (Īrija) Limited Finnabair Industrial Estate, Dundalk, Co. Louth, A91 P9KD, Īrija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgium/ België/ Belgique/ Belgien Correvio Tél/Tel: +32 (0)28 08 86 20 medinfo@correvio.com

Lithuania/ Lietuva UAB MRA Totorių str. 20-9 LT-01121 Vilnius Tel: + 370 5264 9010

Bulgaria/ България Анджелини Фарма България ЕООД бул. Асен Йорданов 10 BG-София 1592 Teл.: + 359 2 975 1395 office@angelini.bg
Czech republic/ Česká republika Angelini Pharma Česká republika s.r.o. Páteřní 1216/7 CZ-635 00 Brno Tel: + 420 546 123 111 info@angelini.cz
Denmark/ Danmark Correvio Tlf: +45 8082 6022 medinfo@correvio.com
Germany/ Deutschland Correvio Tel: +49 (0)69 33 29 62 76 medinfo@correvio.com
Estonia/ Eesti Lorenzo Pharma OÜ

Luxembourg/Luxemburg Correvio Tél/Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com
Hungary/ Magyarország Angelini Pharma Magyarország Kft Dayka Gábor u. 3., 214-215. számú iroda H-1118 Budapest Tel: + 36 1 336 1614 drugsafety@angelini.hu
Malta Correvio Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com
Netherlands/ Nederland Correvio Tel: +31 (0)20 808 32 06 medinfo@correvio.com
Norway/ Norge Correvio
28

Koidu str. 20-19 EE-10136 Tallinn Tel: + 372 604 1669

Tlf: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Greece/ Ελλάδα ANGELINI PHARMA HELLAS ABEE ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Aχαίας 4 & Τροιζηνίας GR-14564 Νέα Κηφισιά Τηλ: + 30 210 626 9200 info@angelinipharma.gr

Austria/ Österreich Angelini Pharma Österreich GmbH Brigittenauer Lände 50-54 1200 Wien Tel: + 43 5 9606 0 office@angelini.at

Spain/ España Angelini Farmacèutica S.A. C. Osi, 7 E-08034 Barcelona Tel: + 34 93 253 4500

Poland/ Polska Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. ul. Podleśna 83 PL-05-552 Łazy Tel.: + 48 22 70 28 200 angelini@angelini.pl

France Correvio Tél: +33 (0)1 77 68 89 17 medinfo@correvio.com

Portugal Angelini Farmacêutica, Lda Rua João Chagas, 53, Piso 3 P-1499-040 Cruz Quebrada- Dafundo Tel: + 351 21 414 8300 apoio.utente@angelini.pt

Croatia/ Hrvatska Angelini Pharma Österreich GmbH, Podružnica, za promidžbu Zagreb Hektorovićeva 2/5 HR-10000 Zagreb Tel: + 385 1 644 8232

Romania/ România Angelini Pharmaceuticals România SRL Str. Dr. Carol Davila, Nr. 9, Sector 5 RO-București 050451 Tel: + 40 21 331 6767 office@angelini.ro

Ireland Correvio Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Slovenia/ Slovenija Angelini Pharma d.o.o. Koprska ulica 108 A SI-1000 Ljubljana Tel: +386 1 544 65 79 info@angelini.si

Iceland/ Ísland Correvio Sími: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Slovak Republic/ Slovenská republika Angelini Pharma Slovenská republika s.r.o. Júnová 33 SK-831 01 Bratislava Tel: + 421 2 59 207 320 office@angelini.sk

Italy/ Italia Angelini S.p.A Viale Amelia 70 I-00181 Roma Tel: + 39 06 78 0531

Suomi/Finland Correvio Puh/Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Cyprus/ Κύπρος ANGELINI PHARMA HELLAS ABEE ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Aχαίας 4 & Τροιζηνίας

Sweden/ Sverige Correvio Tel: +46 (0)8 408 38440 medinfo@correvio.com

29

GR-14564 Νέα Κηφισιά Τηλ: + 30 210 626 9200 info@angelinipharma.gr
Latvia/ Latvija SIA Livorno Pharma Vīlandes str. 17-1 LV-1010 Riga Tel.: + 371 6721 1124

United Kingdom Correvio Tel: +44 (0)203 002 8114 medinfo@correvio.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

30

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem. Svarīgi! Pirms zāļu izrakstīšanas skatiet zāļu aprakstu. Xydalba ir jāizšķīdina sterilā ūdenī injekcijām un pēc tam jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Xydalba flakoni ir paredzēti tikai vienreizējai lietošanai. Norādījumi par šķīdināšanu un atšķaidīšanu Xydalba šķīdināšanai un atšķaidīšanai jālieto aseptiska metode.
1. Katra flakona saturs ir jāizšķīdina lēnām, pievienojot 25 ml ūdens injekcijām. 2. Nekratīt. Lai neveidotos putas, pārmaiņus groziet un apvērsiet flakonu, līdz tā saturs ir
izšķīdis. Izšķīdināšanas laiks ir līdz 5 minūtēm. 3. Flakonā izšķīdinātais koncentrāts satur 20 mg/ml dalbavancīna. 4. Izšķīdinātajam koncentrātam ir jābūt dzidram, bezkrāsainam vai dzeltenam šķīdumam bez
redzamām daļiņām. 5. Pēc tam izšķīdinātais koncentrāts ir jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu
infūzijām. 6. Lai atšķaidītu izšķīdināto koncentrātu, atbilstošais 20 mg/ml koncentrāta daudzums ir
jāpārnes no flakona uz intravenozu maisu vai pudeli, kas satur 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Piemēram: 25 ml koncentrāta satur 500 mg dalbavancīna. 7. Šķīduma infūzijām gala koncentrācijai ir jābūt no 1 līdz 5 mg/ml dalbavancīna. 8. Šķīdumam infūzijām ir jābūt dzidram, bezkrāsainam līdz dzeltenam šķīdumam bez redzamām daļiņām. 9. Ja šķīdumā konstatētas kādas daļiņas vai krāsas izmaiņas, šķīdums ir jālikvidē. Xydalba nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm vai intravenoziem šķīdumiem. Nātrija hlorīdu saturošie šķīdumi var izraisīt izgulsnēšanos un tos NEDRĪKST lietot šķīdināšanai vai atšķaidīšanai. Izšķīdinātā Xydalba koncentrāta saderība ir noteikta tikai ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Ja citu zāļu ievadīšanai papildus Xydalba izmanto kopēju intravenozo katetru, pirms un pēc katras Xydalba infūzijas reizes katetrs ir jāskalo ar 5 % glikozes šķīdumu infūzijām. Atkritumu likvidēšana Likvidējiet visu pārpalikušo sagatavoto, bet neizlietoto šķīdumu. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
31

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Xydalba 500 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katrs flakons satur dalbavancīna hidrohlorīdu, kas atbilst 500 mg dalbavancīna (dalbavancin). Pēc izšķīdināšanas katrs ml satur 20 mg dalbavancīna. Atšķaidītā infūziju šķīduma gala koncentrācijai jābūt no 1 līdz 5 mg/ml dalbavancīna (skatīt 6.6. apakšpunktu). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai (pulveris koncentrātam). Balts līdz gandrīz balts vai blāvi dzeltens pulveris.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Xydalba ir indicēta akūtu bakteriālo ādas un ādas struktūru infekciju (acute bacterial skin and skin structure infections – ABSSSI) ārstēšanai pieaugušajiem (skatīt 4.4. un 5.1. apakšpunktu). Jāņem vērā oficiālās vadlīnijas, kas nosaka atbilstošu antibakteriālo vielu lietošanu. 4.2. Devas un lietošanas veids Devas Ieteicamā deva un terapijas ilgums pieaugušajiem Ieteicamā dalbavancīna deva pieaugušiem pacientiem ar ABSSSI ir 1500 mg, ko ievada ar vienu 1500 mg infūziju vai arī vispirms ievada 1000 mg, bet pēc vienas nedēļas – 500 mg (skatīt 5.1. un 5.2. apakšpunktu). Gados vecāki pacienti Deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Nieru darbības traucējumi
Deva nav jāpielāgo pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss  no 30 līdz 79 ml/min). Deva nav jāpielāgo pacientiem, kuri regulāri saņem plānotu hemodialīzi (3 reizes/nedēļā), dalbavancīnu var ievadīt neatkarīgi no hemodialīzes grafika.
Pacientiem ar hroniskiem nieru darbības traucējumiem, kuru kreatinīna klīrenss ir < 30 ml/min un kuri regulāri nesaņem plānotu hemodialīzi, ieteicamā deva ir jāsamazina līdz 1000 mg, ko ievada ar vienu infūziju, vai līdz 750 mg, pēc vienas nedēļas ievadot vēl 375 mg (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi
Dalbavancīna devas pielāgošana nav nepieciešama pacientiem ar viegliem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh klasifikācijas A pakāpe). Dalbavancīns piesardzīgi jāizraksta pacientiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh klasifikācijas B un C pakāpe), jo nav pieejami dati, kas ļautu noteikt atbilstošu devu (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Dalbavancīna lietošanas drošums un efektivitāte, lietojot bērniem no dzimšanas līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejamie dati ir aprakstīti 5.2. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt.
Lietošanas veids
Intravenozai lietošanai
Xydalba ir jāizšķīdina un pēc tam pirms intravenozās infūzijas jāatšķaida 30 minūšu laikā. Ieteikumus par zāļu sagatavošanu un atšķaidīšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Paaugstinātas jutības reakcijas
Xydalba piesardzīgi jālieto pacientiem, kuriem ir zināma paaugstināta jutība pret citiem glikopeptīdiem, jo var rasties krusteniska paaugstināta jutība. Ja rodas alerģiska reakcija pret Xydalba, zāļu ievadīšana jāpārtrauc un jāsāk atbilstoša alerģiskas reakcijas novēršanas terapija.
Clostridium difficile izraisīta caureja
Gandrīz visu antibiotiku lietošanas gadījumos ir ziņots par kolītu un pseidomembranozu kolītu, tas var būt gan viegls, gan dzīvību apdraudošs. Tāpēc ir svarīgi apsvērt šo diagnozi pacientiem, kuriem terapijas laikā ar dalbavancīnu vai pēc tās ir caureja (skatīt 4.8. apakšpunktu). Šādā gadījumā ir jāapsver dalbavancīna lietošanas pārtraukšana un atbalsta pasākumu veikšana kopā ar specifisku terapiju, kas paredzēta Clostridium difficile. Šos pacientus nekādā gadījumā nedrīkst ārstēt ar zālēm, kas nomāc peristaltiku.
Ar infūziju saistītas reakcijas
Xydalba ir jāievada ar intravenozu infūziju; kopējais infūzijas laiks ir 30 minūtes, tādējādi mazinot ar infūziju saistīto reakciju risku. Glikopeptīdu grupas antibakteriālo līdzekļu strauja intravenoza infūzija var izraisīt reakciju, kas līdzinās „sarkanā cilvēka” sindromam (Red-Man Syndrome), ieskaitot
3

ķermeņa augšdaļas pietvīkumu, nātreni, niezi un/vai izsitumus. Apturot vai palēninot infūziju, šīs reakcijas var pazust.
Nieru darbības traucējumi
Informācija par dalbavancīna lietošanas drošumu un efektivitāti pacientiem, kuru kreatinīna klīrenss ir < 30 ml/min, ir ierobežota. Ņemot vērā simulācijas datus, devas jāpielāgo pacientiem ar hroniskiem nieru darbības traucējumiem, kuriem kreatinīna klīrenss ir < 30 ml/min un kuri nesaņem regulāru hemodialīzi (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Jauktas infekcijas
Ja jaukto infekciju gadījumā ir aizdomas par gramnegatīvām baktērijām, pacienti jāārstē arī ar atbilstošiem antibakteriāliem līdzekļiem pret gramnegatīvām baktērijām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nejutīgi organismi
Antibiotiku lietošana var veicināt ātru nejutīgu mikroorganismu augšanu. Ja terapijas laikā rodas superinfekcija, jāveic atbilstoši pasākumi.
Klīnisko datu ierobežojumi
Ir pieejami ierobežoti dati par dalbavancīna lietošanas drošumu un efektivitāti, ja to lieto vairāk nekā divās devās (ar vienas nedēļas intervālu). Galvenajos pētījumos ABSSSI gadījumā ārstēto infekciju veidi bija tikai celulīts/roze, abscesi un brūču infekcijas. Nav pieredzes ar dalbavancīna terapiju pacientiem, kuriem ir smags imūndeficīts.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Rezultāti no in vitro receptoru skrīninga pētījuma neuzrāda iespējamu mijiedarbību ar citām terapeitiskajām mērķa grupām vai potenciālu klīniski nozīmīgu farmakodinamisku mijiedarbību (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskie zāļu mijiedarbības pētījumi ar dalbavancīnu nav veikti.
Citu zāļu iespējamā ietekme uz dalbavancīna farmakokinētiku.
Dalbavancīnu CYP enzīmi in vitro nemetabolizē, tāpēc maz ticams, ka CYP induktoru vai inhibitoru līdztekus lietošana ietekmēs dalbavancīna farmakokinētiku.
Nav zināms, vai dalbavancīns ir aknu uzņemšanas un izvades transportieru substrāts. Līdztekus lietošana ar šo transportieru inhibitoriem var palielināt dalbavancīna ekspozīciju. Šādu transportieru inhibitori ir pastiprināti proteāžu inhibitori, veramapils, hinidīns, itrakonazols, klaritromicīns un ciklosporīns. Dalbavancīna iespējamā ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku.
Dalbavancīna sagaidāmais mijiedarbības potenciāls ar zālēm, kas tiek metabolizētas ar CYP enzīmiem, ir zems, jo in vitro tas nav ne CYP enzīmu inhibitors, ne induktors. Nav pieejami dati par dalbavancīnu kā CYP2C8 inhibitoru.
Nav zināms, vai dalbavancīns ir transportieru inhibitors. Kombinācijā ar dalbavancīnu nevar izslēgt, ka palielināsies pret transportieru aktivitātes inhibīciju jutīgu transportieru substrātu – tādu kā statīni un digoksīns – ekspozīcija.
4

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Dati par dalbavancīna lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

Xydalba nav ieteicams lietot grūtniecības laikā, ja vien tas nav pilnīgi nepieciešams.

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai dalbavancīns izdalās mātes pienā. Tomēr dalbavancīns izdalās laktējošu žurku pienā un var izdalīties cilvēka krūts pienā. Dalbavancīns netiek pietiekami absorbēts, lietojot iekšķīgi, tomēr nevar izslēgt ietekmi uz zīdaiņa, ko baro ar krūti, kuņģa-zarnu trakta vai mutes dobuma floru. Ir jāpieņem lēmums par to, vai turpināt/pārtraukt barošanu ar krūti vai turpināt/pārtraukt terapiju ar Xydalba, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.

Fertilitāte

Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda samazinātu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Potenciālais risks cilvēkiem nav zināms.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Xydalba maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus, jo reibonis ir bijis nelielam pacientu skaitam (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

2./3. fāzes klīniskajos pētījumos 2473 pacienti saņēma dalbavancīnu, ko ievadīja ar vienu 1500 mg infūziju vai arī vispirms ievadīja 1000 mg, bet pēc vienas nedēļas – 500 mg. Visbiežāk sastopamās nevēlamās blakusparādības, kas bija ≥ 1 % ar dalbavancīnu ārstētu pacientu, bija slikta dūša (2,4 %), caureja (1,9 %) un galvassāpes (1,3 %); tās bija galvenokārt vieglas vai vidēji smagas.

Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā (1. tabula)

2./3. fāzes klīniskajos pētījumos ar dalbavancīnu tika konstatētas šeit uzskaitītās nevēlamās blakusparādības. Nevēlamās blakusparādības ir klasificētas atbilstoši orgānu sistēmām un biežumam. Biežums ir iedalīts šādi: ļoti bieži (≥ 1/10); bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10); retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100); reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000).

Orgānu sistēmu klasifikācija
Infekcijas un infestācijas

Bieži

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi
Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uzturesa traucējumi Psihiskie traucējumi Nervu sistēmas traucējumi Asinsvadu sistēmas traucējumi

Galvassāpes

Retāk
Vulvovagināla mikotiska infekcija, urīnceļu infekcija, sēnīšu infekcija, Clostridium difficile kolīts, orālā kandidoze Anēmija, trombocitoze, eozinofīlija, leikopēnija, neitropēnija
Pavājināta apetīte
Bezmiegs Disgeizija, reibonis Pietvīkums, flebīts
5

Reti
Anafilaktoīda reakcija

Orgānu sistēmu klasifikācija
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ādas un zemādas audu bojājumi Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Izmeklējumi

Bieži

Klepus

Retāk

Slikta dūša, caureja Aizcietējums, sāpes vēderā, dispepsija, nepatīkamas sajūtas vēderā, vemšana Nieze, nātrene, izsitumi
Vulvovagināla nieze

Ar infūziju saistītas reakcijas
Paaugstināts laktāta dehidrogenāzes līmenis asinīs, paaugstināts alanīna aminotransferāzes, aspartāta aminotransferāzes un urīnskābes līmenis asinīs, normām neatbilstoši aknu funkcionālie testi, paaugstinātas transamināzes, paaugstināts sārmainās fosfatāzes līmenis asinīs, palielināts trombocītu skaits, paaugstināta ķermeņa temperatūra, palielināts aknu enzīmu līmenis, paaugstināts gammaglutamiltransferāzes līmenis

Reti Bronhospazmas

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību raksturojums

Zāļu grupas nevēlamās blakusparādības

Ototoksicitāte ir saistīta ar glikopeptīdu (vankomicīna un teikoplanīna) lietošanu; pacientiem, kuri saņem līdztekus terapiju ar ototoksiskiem līdzekļiem, piemēram, aminoglikozīdu, risks var būt palielināts.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Nav pieejama specifiska informācijapar ārstēšanu pēc dalbavancīna pārdozēšanas, jo klīniskajos pētījumos nav novērota devu ierobežojoša toksicitāte. 1. fāzes pētījumos veseliem brīvprātīgajiem laikā līdz astoņām nedēļām tika ievadīta viena deva līdz 1500 mg un kumulatīvā deva līdz 4500 mg; netika novērotas nedz toksicitātes pazīmes, nedz arī klīniski satraucoši laboratorisko izmeklējumu rezultāti. 3. fāzes pētījumos pacientiem ievadīja pa vienai devai līdz 1500 mg katram.

Ja tiek ārstēta dalbavancīna pārdozēšana, jāveic novērošana un vispārīgi atbalsta pasākumi. Lai gan nav informācijas par hemodialīzes lietošanu, ārstējot pārdozēšanu, jāatzīmē, ka 1. fāzes pētījumā pacientiem ar nieru darbības traucējumiem mazāk par 6 % no ieteicamās dalbavancīna devas tika izvadīti pēc trīs stundu ilgas hemodialīzes.

6

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antibakteriālie līdzekļi sistēmiskai lietošanai, glikopeptīdu grupas antibakteriālie līdzekļi, ATĶ kods: J01XA04.
Darbības mehānisms
Dalbavancīns ir bakteriāls lipoglikopeptīds.
Tā darbības mehānisms uzņēmīgās grampozitīvās baktērijās ietver šūnas sieniņu sintēzes pārtraukšanu, piesaistoties augošā šūnas sieniņas peptīdglikāna peptīdu celma galējam D-alanil-Dalanīnam, novēršot disaharīdu apakšgrupu krustenisko saistīšanos (transpeptidācija un transglikozilācija), kas izraisa baktēriju šūnu nāvi.
Rezistences mehānisms
Visas gramnegatīvās baktērijas pēc uzbūves ir rezistentas pret dalbavancīnu.
Staphylococcus spp. un Enterococcus spp. rezistenci pret dalbavancīnu nosaka VanA, genotips, kura rezultāts ir izmainīts augošās šūnas sieniņas mērķa peptīds. Ņemot vērā in vitro pētījumu rezultātus, jāsecina, ka dalbavancīna iedarbību neietekmē citas vankomicīna rezistences gēnu klases.
Dalbavancīna MIC vērtības ir augstākas stafilokokiem ar daļēji izteiktu rezistenci pret vankomicīnu (vancomycin-intermediate staphylococci –VISA) nekā pret vankomicīnu pilnībā jutīgajiem celmiem. Ja izolāti ar augstākām dalbavancīna MIC vērtībām uzrāda stabilus fenotipus un ir savstarpēji saistīti ar rezistenci pret citiem glikopeptīdiem, visticamākais darbības mehānisms būs glikopeptīdu mērķa grupu palielinājums augošajā peptidoglikānā.
Krusteniskā rezistence starp dalbavancīnu un citām antibiotiku klasēm in vitro pētījumos netika novērota. Meticilīna rezistencei nav ietekmes uz dalbavancīna darbību.
Mijiedarbība ar citiem antibakteriāliem līdzekļiem
In vitro pētījumos netika novērots antagonisms starp dalbavancīnu un citām bieži lietotām antibiotikām (kā cefepīmu, ceftazidīmu, ceftriaksonu, imipenēmu, meropenēmu, amikacīnu, aztreonamu, ciprofloksacīnu, piperacilīnu/tazobaktāmu un trimetoprimu/sulfametoksazolu), pārbaudot gramnegatīvu patogēnu 12 sugām (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Jutības testu robežvērtības
Minimālās inhibējošās koncentrācijas (minimum inhibitory concentration -MIC) robežvērtības, ko noteikusi Eiropas Antibakteriālās jutības noteikšanas komiteja (European Committee on Antimicrobial Susceptibility Testing – EUCAST), ir šādas:
 Staphylococcus spp: jutīgi ≤ 0,125 mg/l; rezistenti > 0,125 mg/l,  A, B, C, G grupas bēta-hemolītiskie streptokoki: jutīgi ≤ 0,125 mg/l;
rezistenti > 0,125 mg/l,  viridans grupas streptokoki (tikai Streptococcus anginosus grupa): jutīgi ≤ 0,125 mg/l;
rezistenti > 0,125 mg/l.
Farmakokinētiskā (FK) /farmakodinamiskā (FD) attiecība
Baktericīdā darbība pret stafilokokiem in vitro ir atkarīga no laika, kurā dalbavancīna koncentrācijas serumā atbilst tai, ko ieguva pie ieteicamās devas cilvēka organismā. Dalbavancīna in vivo FK/FD attiecība celmam S. aureus tika pētīta, izmantojot dzīvnieka infekcijas neitropēno modeli, kas parādīja,
7

ka kolonijas veidojošo vienību (colony-forming units – CFU) log10 absolūtais samazinājums bija vislielākais tad, kad lielākas devas tika dotas retāk.
Klīniskā efektivitāte pret specifiskiem patogēniem
Klīniskajos pētījumos efektivitāte ir demonstrēta pret ABSSSI uzskaitītajiem patogēniem, kas bija jutīgi pret dalbavancīnu in vitro.
 Staphylococcus aureus  Streptococcus pyogenes  Streptococcus agalactiae  Streptococcus dysgalactiae  Streptococcus anginosus grupa (tostarp S. anginosus, S. intermedius un S. constellatus)
Antibakteriālā aktivitāte pret citiem būtiskiem patogēniem
Klīniskā efektivitāte nav noteikta pret tālāk norādītajiem patogēniem, lai gan in vitro pētījumu rezultāti parādīja, ka tie būtu jutīgi pret dalbavancīnu, ja iztrūktu iegūtais rezistences mehānisms:
 G grupas streptokoki;  Clostridium perfringens;  Peptostreptococcus spp.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par Xydalba vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās ABSSSI (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktā)
5.2. Farmakokinētiskās īpašības Dalbavancīna farmakokinētika ir raksturota veseliem cilvēkiem, pacientiem un īpašām populācijām. Dalbavancīna sistēmiskā ekspozīcija ir proporcionāla devai, ja tiek ievadīta viena deva diapazonā no 140 līdz 1120 mg, un tas liecina par dalbavancīna lineāro farmakokinētiku. Pēc vairākām intravenozām infūzijām, kas ievadītas reizi nedēļā laikā līdz astoņām nedēļām (1000 mg 1. dienā, kam sekoja septiņas 500 mg devas katru nedēļu) veseliem pieaugušajiem, netika novērota dalbavancīna uzkrāšanās.
Vidējais galīgās eliminācijas pusperiods (t1/2) bija 372 (diapazonā no 333 līdz 405) stundas. Dalbavancīna farmakokinētiku vislabāk raksturot, izmantojot trīs nodalījumu modeli (α un β izkliedes fāzes, kam seko galīgās eliminācijas fāze). Tādējādi izkliedes pusperiods (t1/2β), kas veido lielāko daļu klīniski saistošā koncentrācijas laika profila, ir diapazonā no 5 līdz 7 dienām un ir saderīgs ar devu reizi nedēļā.
Novērtētie dalbavancīna farmakokinētiskie parametri attiecīgi pēc divu devu režīma un vienas devas režīma apkopoti tālāk 2. tabulā.
8

2. tabula

Vidējie (SN) dalbavancīna farmakokinētiskie parametri, izmantojot populācijas PK analīzi1

Parametrs

Divu devu režīms2

Vienas devas režīms3

Cmax (mg/l

1. diena: 281 (52)

1. diena: 411 (86)

8. diena: 141 (26)

AUC0-Day14 (mg•h/l

18 100 (4600)

20 300 (5300)

CL (l/h)

0,048 (0,0086)

0,049 (0,0096)

1 Avots: DAL-MS-01. 2 1000 mg 1. dienā + 500 mg 8. dienā; pētījuma DUR001-303 pētāmās personas ar novērtējamu FK

paraugu. 3 1500 mg; pētījuma DUR001-303 pētāmās personas ar novērtējamu FK paraugu.

Dalbavancīna plazmas koncentrācijas- laika līkne attiecīgi pēc divu devu režīma un vienas devas režīma ir parādīta 1. attēlā.

9

1. attēls. Dalbavancīna koncentrācija plazmā pret laiku tipiskam ABSSSI slimniekam (simulācija, izmantojot populācijas farmakokinētikas modeli) gan vienas, gan divu devu režīmā
Izkliede Klīrenss un izkliedes tilpums līdzsvara stāvoklī ir salīdzināms veseliem cilvēkiem un pacientiem ar infekcijām. Izkliedes tilpums līdzsvara stāvoklī atbilda ārpusšūnu šķidruma daudzumam. Dalbavancīns atgriezeniski saistās ar cilvēka plazmas proteīniem, galvenokārt albumīnu. Ar plazmas proteīniem saistās 93 % dalbavancīna, un to neietekmē zāļu koncentrācija, nieru mazspēja vai aknu mazspēja. Pēc vienas 1000 mg intravenozās devas veseliem brīvprātīgajiem AUC ādas pūslīšu šķidrumā bija (saistītais un nesaistītais dalbavancīns) apmēram 60 % no plazmas AUC 7. dienā pēc devas ievadīšanas. Biotransformācija Cilvēka plazmā metabolīti lielos apjomos nav novēroti. Urīnā ir konstatēti metabolīti hidroksidalbavancīns un manozilaglikons (< 25 % no ievadītās devas). Nav noteikti metabolisma ceļi, kas ir atbildīgi par šo metabolītu izstrādi, tomēr relatīvi mazā metabolisma dēļ vispārējā dalbavancīna eliminācijā nav paredzama zāļu mijiedarbība, inhibējot vai inducējot dalbavancīna metabolismu. Hidroksi-dalbavancīnam un manozilaglikonam, salīdzinot ar dalbavancīnu, ir ievērojami mazāka antibaktericīdā aktivitāte. Eliminācija Pēc vienas 1000 mg devas ievadīšanas veseliem pacientiem vidēji 19–33 % no ievadītās dalbavancīna devas tika izvadīti urīnā kā dalbavancīns un 8–12 % — kā metabolīts hidroksi-dalbavancīns. Aptuveni 20 % no ievadītās devas tika izvadīti fēcēs. Īpašas pacientu grupas Nieru darbības traucējumi Dalbavancīna farmakokinētika tika novērtēta 28 cilvēkiem ar dažādas pakāpes nieru darbības traucējumiem un 15 atbilstīgas kontroles pacientiem ar normālu nieru darbību. Pēc vienas 500 mg vai 1000 mg dalbavancīna devas ievadīšanas vidējais klīrenss plazmā (CLT) samazinājās attiecīgi līdz
10

11 %, 35 % un 47 % pacientiem ar viegliem (CLCR 50–79 ml/min), vidēji smagiem (CLCR 30– 49 ml/min) un smagiem (CLCR < 30 ml/min) nieru darbības traucējumiem, salīdzinot ar cilvēkiem, kuriem ir normāla nieru darbība. Vidējais AUC cilvēkiem ar kreatinīna klīrensu < 30 ml/min bija apmēram divreiz lielāks. Samazinājuma klīniskais nozīmīgums vidējā CLT plazmā un saistītais palielinājums AUC0-∞, kas konstatēts šajos dalbavancīna farmakokinētikas pētījumos cilvēkiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem, nav noteikts. Dalbavancīna farmakokinētika cilvēkiem ar nieru slimību terminālajā stadijā, kas regulāri saņēmuši plānoto nieru dialīzi (3 reizes/nedēļā), bija līdzīga tai, kas novērota cilvēkiem ar viegliem līdz vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem, un mazāk nekā 6 % no ievadītās devas tika izvadīti pēc trīs stundu ilgas hemodialīzes. Norādījumus par devām cilvēkiem ar nieru darbības traucējumiem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Aknu darbības traucējumi
Dalbavancīna farmakokinētika tika novērtēta 17 cilvēkiem ar viegliem, vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem un salīdzināta ar 9 atbilstīgiem veseliem cilvēkiem ar normālu aknu darbību. Vidējais AUC cilvēkiem ar viegliem aknu darbības traucējumiem atbilda cilvēku ar normālu aknu darbību AUC, tomēr vidējais AUC samazinājās attiecīgi par 28 % un 31 % cilvēkiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem. Nav zināms, kāpēc pavājinās ekspozīcija un kāds ir klīniskais nozīmīgums pacientiem ar vidēji smagiem vai smagiem aknu darbības traucējumiem. Norādījumus par devām cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Dzimums
Veseliem cilvēkiem vai pacientiem ar infekciju netika novērotas klīniski nozīmīgas ar dzimumu saistītas atšķirības dalbavancīna farmakokinētikā. Deva nav jāpielāgo atbilstoši dzimumam.
Gados vecāki pacienti
Ievērojamas dalbavancīna farmakokinētikas pārmaiņas saistībā ar vecumu netika konstatētas, tāpēc devas pielāgošana pēc vecuma nav nepieciešama (skatīt 4.2. apakšpunktu). Pieredze dalbavancīna lietošanā gados vecākiem pacientiem ir ierobežota: 276 pacienti ≥ 75 gadu vecumā tika iekļauti 2./3. fāzes klīniskajos pētījumos, no kuriem 173 pacienti saņēma dalbavancīnu. Klīniskajos pētījumos ir iekļauti pacienti līdz 93 gadu vecumam.
Pediatriskā populācija
Xydalba lietošanas drošums un efektivitāte, lietojot bērniem no dzimšanas līdz < 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Kopumā desmit pediatriskās populācijas pacientiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem, kuriem bija infekcijas atveseļošanās stadijā, tika dota viena deva 1000 mg dalbavancīna (ķermeņa masa ≥ 60 kg) vai viena deva 15 mg/kg dalbavancīna (ķermeņa masa < 60 kg).
Vidējā dalbavancīna ekspozīcija plazmā, ņemot vērā AUCinf (17 495 µg•h/ml un 16 248 µg•h/ml) un Cmax (212 µg/ml un 191 µg/ml), bija līdzīga, ja ievadītā deva ir 1000 mg pediatriskās populācijas pacientiem (12–16 gadi) ar ķermeņa masu > 60 kg (61,9–105,2 kg) vai 15 mg/kg pediatriskās populācijas pacientiem ar ķermeņa masu < 60 kg (47,9–58,9 kg). Uzskatāmais galīgais t½ bija līdzīgs dalbavancīna 1000 mg un 15 mg/kg devai ar attiecīgu vidējo vērtību 227 un 202 stundas. Dalbavancīna lietošanas drošuma profils pacientiem vecumā no 12 līdz 16 gadiem šajā pētījumā bija atbilstošs drošuma profilam, kas novērots ar dalbavancīnu ārstētiem pieaugušiem.
5.3. Preklīniskie dati par lietošanas drošumu
Dalbavancīna toksicitāte pēc ikdienas intravenozās ievadīšanas laikā līdz trim mēnešiem ir novērtēta žurkām un suņiem. No devas atkarīgā toksicitāte ietvēra izmaiņas seruma ķīmiskajā sastāvā un histoloģiskos pierādījumus nieru un aknu bojājumiem, samazinātus eritrocītu parametrus un kairinājumu injekcijas vietā. Tikai suņiem tika novērotas no devas atkarīgas infūzijas reakcijas, ko
11

raksturoja ādas pietūkums un/vai apsārtums (nesaistīts ar injekcijas vietu), gļotādu bālums, siekalošanās, vemšana un sedācija, kā arī neliels asinsspiediena samazinājums un sirdsdarbības paātrinājums. Šīs infūzijas reakcijas bija pārejošas (pazuda stundas laikā pēc devas ievades) un tika saistītas ar histamīna izdalīšanos. Dalbavancīna toksicitātes profils juvenīlām žurkām atbilda iepriekš pieaugušām žurkām novērotajam, lietojot tādas pašas devas (mg/kg/dienā).
Reproduktīvās toksicitātes pētījumos žurkām un trušiem netika atrasti teratogēniskās ietekmes pierādījumi. Pakļaujot žurkas zāļu ekspozīcijai, kas aptuveni trīs reizes pārsniedza klīnisko, tika novērota samazināta fertilitāte un palielināta embrija letalitāte, embrija masas un skeleta pārkaulošanās samazinājums, kā arī palielināta jaundzimušo mirstība. Trušiem spontānais aborts notika saistībā ar mātes toksicitāti, ekspozīcijai nepārsniedzot cilvēka terapeitisko diapazonu.
Nav veikti ilgtermiņa kancerogenitātes pētījumi. Dalbavancīns nebija ne mutagēnisks, ne klastogēnisks vairākos in vitro un in vivo genotoksicitātes testos.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Mannīts (E421) Laktozes monohidrāts Sālsskābe (pH pielāgošanai) Nātrija hidroksīds (pH pielāgošanai)
6.2. Nesaderība
Nātrija hlorīda šķīdumi var izraisīt izgulsnēšanos, un tos nedrīkst lietot šķīdināšanai vai atšķaidīšanai (skatīt 6.6. apakšpunktu).
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm vai intravenoziem šķīdumiem (izņemot 6.6. apakšpunktā minētos).
6.3. Uzglabāšanas laiks
Sausais pulveris: 4 gadi
Xydalba ķīmiskā un fizikālā stabilitāte pēc iesaiņojuma atvēršanas ir uzrādīta gan pagatavotam koncentrātam, gan atšķaidītam šķīdumam, kas 48 stundas atradies 25 °C vai zemākā temperatūrā. Kopējā stabilitāte pēc iepakojuma atvēršanas no izšķīdināšanas līdz ievadīšanas brīdim nedrīkst pārsniegt 48 stundas.
No mikrobioloģiskā viedokļa zāles ir jāizlieto nekavējoties. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, lietotāja pienākums ir nodrošināt glabāšanas laiku no atvēršanas līdz izlietošanai un apstākļus pirms lietošanas, un parasti laiks nav ilgāks par 24 stundām 2–8 °C temperatūrā, ja vien izšķīdināšana/atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un apstiprinātos aseptiskos apstākļos. Nesasaldēt.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas un atšķaidīšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Vienreiz lietojams 48 ml I klases stikla flakons ar elastomēra aizbāzni un zaļu noplēšamu aizdari.
12

Katrā iepakojumā ir viens flakons.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Xydalba ir jāizšķīdina sterilā ūdenī injekcijām un pēc tam jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām.
Xydalba flakoni ir paredzēti tikai vienreizējai lietošanai.
Norādījumi par šķīdināšanu un atšķaidīšanu
Xydalba šķīdināšanai un atšķaidīšanai jālieto aseptiska metode. 1. Katra flakona saturs ir jāizšķīdina lēnām, pievienojot 25 ml ūdens injekcijām. 2. Nekratīt. Lai neveidotos putas, pārmaiņus groziet un apvērsiet flakonu, līdz tā saturs ir izšķīdis. Izšķīdināšanas laiks ir līdz 5 minūtēm. 3. Flakonā izšķīdinātais koncentrāts satur 20 mg/ml dalbavancīna. 4. Izšķīdinātajam koncentrātam ir jābūt dzidram, bezkrāsainam vai dzeltenam šķīdumam bez redzamām daļiņām. 5. Pēc tam izšķīdinātais koncentrāts ir jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. 6. Lai atšķaidītu izšķīdināto koncentrātu, atbilstošais 20 mg/ml koncentrāta daudzums ir jāpārnes no flakona uz intravenozu maisu vai pudeli, kas satur 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Piemēram: 25 ml koncentrāta satur 500 mg dalbavancīna. 7. Šķīduma infūzijām gala koncentrācijai ir jābūt no 1 līdz 5 mg/ml dalbavancīna. 8. Šķīdumam infūzijām ir jābūt dzidram, bezkrāsainam līdz dzeltenam šķīdumam bez redzamām daļiņām. 9. Ja šķīdumā konstatētas kādas daļiņas vai krāsas izmaiņas, šķīdums ir jālikvidē.
Xydalba nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm vai intravenoziem šķīdumiem. Nātrija hlorīdu saturoši šķīdumi var izraisīt izgulsnēšanos un tos NEDRĪKST lietot šķīdināšanai vai atšķaidīšanai. Izšķīdinātā Xydalba koncentrāta saderība ir noteikta tikai ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām.
Ja citu zāļu ievadīšanai papildus Xydalba izmanto kopēju intravenozo katetru, pirms un pēc katras Xydalba infūzijas reizes katetrs ir jāskalo ar 5 % glikozes šķīdumu infūzijām.
Atkritumu likvidēšana
Likvidējiet visu pārpalikušo sagatavoto, bet neizlietoto šķīdumu.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/14/986/001
13

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2015. gada 19. februāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
14

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
15

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Almac Pharma Services Limited Seagoe Industrial Estate Craigavon Co Armagh BT63 5UA Lielbritānija
Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija
Almac Pharma Services (Īrija) Limited Finnabair Industrial Estate, Dundalk, Co. Louth, A91 P9KD, Īrija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas. Turpmāk reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi atbilstoši Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstam), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ŠO ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
16

Ja PADZ un atjaunotā RPP iesniegšanas termiņš sakrīt, abus minētos dokumentus var iesniegt vienlaicīgi.
17

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Kartona kastīte
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Xydalba 500 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai Dalbavancin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir dalbavancīna hidrohlorīds, kas līdzvērtīgs 500 mg dalbavancīna. Pēc izšķīdināšanas katrs ml satur 20 mg dalbavancīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Mannīts (E421) Laktozes monohidrāts Nātrija hidroksīds un/vai sālsskābe (pH pielāgošanai)
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai 1 flakons
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai pēc izšķīdināšanas un atšķaidīšanas. Tikai vienreizējai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
20

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/986/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Flakona etiķete 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Xydalba 500 mg pulveris koncentrātam Dalbavancin Intravenozai lietošanai pēc izšķīdināšanas un atšķaidīšanas 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA Allergan Pharmaceuticals International Ltd.
22

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
23

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Xydalba 500 mg pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai Dalbavancin

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

-

Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

-

Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

-

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas

attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt

4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt tālāk norādīto. 1. Kas ir Xydalba un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Xydalba lietošanas 3. Kā lietot Xydalba 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Xydalba 6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Xydalba un kādam nolūkam to lieto
Xydalba satur aktīvo vielu dalbavancīnu, kas ir glikopeptīdu grupas antibiotika.
Xydalba lieto, lai ārstētu pieaugušos ar ādas infekcijām vai infekcijām miesas slāņos zem ādas.
Xydalba iedarbojas, nogalinot konkrētas baktērijas, kas var radīt nopietnas infekcijas. Zāles nogalina šīs baktērijas, traucējot baktēriju šūnu sieniņu veidošanos.
Ja Jums ir arī citas baktērijas, kas izraisa infekciju, Jūsu ārsts izlems par citām antibiotikām papildus Xydalba.

2. Kas Jums jāzina pirms Xydalba lietošanas
Nelietojiet Xydalba, ja Jums ir alerģija pret dalbavancīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Xydalba lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:  ja Jums ir vai ir bijušas nieru darbības problēmas. Atbilstoši nieru stāvoklim ārsts var samazināt devu,  ja ciešat no caurejas vai iepriekš esat cietis no caurejas, kad ārstējāties ar antibiotikām,  ja Jums ir alerģija pret citām antibiotikām (tādām kā vankomicīns vai teikoplanīns).
Caureja ārstēšanas laikā vai pēc tās
Ja Jums ārstēšanas laikā vai pēc tās attīstās caureja, nekavējoties informējiet ārstu. Nelietojiet zāles caurejas ārstēšanai, kamēr neesat konsultējies ar ārstu.

24

Ar infūziju saistītas reakcijas Intravenozās infūzijas ar šāda veida antibiotikām var izraisīt ķermeņa augšdaļas pietvīkumu, nātreni, niezi un/vai izsitumus. Ja Jums rodas šāda veida reakcija, ārsts var izlemt pārtraukt infūziju vai palēnināt to. Citas infekcijas Lietojot antibiotikas, kādreiz var rasties jaunas vai cita veida infekcijas. Ja tā notiek, pastāstiet par to savam ārstam, un viņš/-a izlems, kā rīkoties. Bērni un pusaudži Nedodiet zāles bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem. Xydalba lietošanas ietekme uz bērniem, kuri jaunāki par 18 gadiem, nav pētīta. Citas zāles un Xydalba Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Grūtniecība un barošana ar krūti Xydalba nav ieteicams lietot grūtniecības laikā, ja vien tas nav pilnīgi nepieciešams. Tas ir tāpēc, ka nav zināms, kādu ietekmi zāles var atstāt uz nedzimušo mazuli. Pirms šo zāļu lietošanas izstāstiet ārstam, ja esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību. Jūs un Jūsu ārsts lemsiet, vai lietot Xydalba.
Nav zināms, vai Xydalba nokļūst mātes pienā. Pirms bērna barošanas ar krūti lūdziet padomu ārstam. Jūs un Jūsu ārsts izlems, vai lietot Xydalba. Lietojot Xydalba, nevajadzētu bērnu barot ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Xydalba var izraisīt reiboni. Pēc zāļu lietošanas vadiet transportlīdzekli un apkalpojiet mehānismus piesardzīgi.
Xydalba satur nātriju Šīs zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā devā, būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
3. Kā lietot Xydalba Xydalba Jums ievadīs ārsts vai medmāsa. Xydalba tiek ievadītas vienā 1500 mg devā vai divās devās ar vienas nedēļas intervālu: 1000 mg 1. dienā un 500 mg 8. dienā. Xydalba tiks ievadīta Jums pilienveidā tieši asinīs caur vēnu (intravenozi) 30 minūšu laikā. Pacienti ar hroniskiem nieru darbības traucējumiem Ja Jums ir hroniski nieru darbības traucējumi, ārsts var izlemt samazināt Jūsu devu.
Ja Jums ir ievadīts vairāk Xydalba, nekā noteikts
25

Nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir bažas, ka ir ievadīta pārāk liela zāļu Xydalba deva.
Ja esat aizmirsis lietot Xydalba
Nekavējoties informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir bažas, ka nav ievadīta 2. deva.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nopietnas blakusparādības
Nekavējoties informējiet ārstu, ja Jums ir kāds no tālāk norādītajiem simptomiem — Jums var būt nepieciešama tūlītēja medicīniska palīdzība.
 Pēkšņs lūpu, sejas, rīkles vai mēles pietūkums, smagi izsitumi; nieze; žņaudzoša sajūta rīklē; pazemināts asinsspiediens; grūtības norīt un/vai grūtības elpot. Šīs visas pazīmes var norādīt uz paaugstinātas jutības reakciju un var būt dzīvību apdraudošas. Par šīm smagajām reakcijām ir ziņots kā par retām nevēlamām blakusparādībām. Tās var ietekmēt līdz 1 no 1000 cilvēkiem.
 Sāpes vēderā un/vai ūdeņaina caureja. Šie simptomi var kļūt smagi vai var nemazināties, un izkārnījumos var būt asinis vai gļotas. Tas var norādīt uz zarnu infekciju. Šajā situācijā nelietojiet zāles, kas aptur zarnu trakta iztukšošanu vai palēnina to. Par zarnu infekciju ir ziņots kā par retāk sastopamu nevēlamu blakusparādību. Tā var ietekmēt līdz 1 no 100 cilvēkiem.
 Dzirdes izmaiņas. Par to ir ziņots kā par nevēlamu blakusparādību līdzīgām zālēm. Biežums nav zināms. Pēc pieejamiem datiem biežumu nevar noteikt.
Tālāk ir norādītas citas nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots saistībā ar Xydalba lietošanu.
Konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu, ja Jums ir kāda no tālāk norādītajām nevēlamajām blakusparādībām.
Bieži — var ietekmēt līdz 1 no 10 cilvēkiem:  galvassāpes,  slikta dūša (nelabums),  caureja.
Retāk — var ietekmēt līdz 1 no 100 cilvēkiem:  vaginālās infekcijas, sēnīšu infekcijas, orāla kandidoze,  urīnceļu infekcijas,  anēmija (zems eritrocītu līmenis), liels trombocītu skaits asinīs (trombocitoze), palielināts balto asinsķermenīšu, sauktu par eozinofīliem, skaits asinīs (eozinofīlija), zems citu balto asinsķermenīšu līmenis (leikopēnija, neitropēnija),  izmaiņas citās asins analīzēs,  pavājināta apetīte,  miega grūtības,  reibonis,  garšas pārmaiņas,  virsējo vēnu iekaisums un pietūkums, pietvīkums,  klepus,  sāpes vēderā un diskomforts, gremošanas traucējumi, aizcietējums,  normām neatbilstoši aknu funkciju testi,
26

 paaugstināts sārmainās fosfatāzes (organismā esoša enzīma) līmenis,  nieze, nātrene,  ģenitāliju nieze (sievietēm),  sāpes, apsārtums vai pietūkums vietā, kur tika veikta infūzija,  karstuma sajūta,  gamma-glutamiltransferāzes (aknu un citu ķermeņa audu ražota enzīma) līmeņa
paaugstināšanās asinīs,  izsitumi,  slikta dūša (vemšana).
Reti — var ietekmēt līdz 1 no 1000 cilvēkiem:  elpošanas grūtības (bronhospazmas).
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu lietošanas drošumu.
5. Kā uzglabāt Xydalba
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona pēc EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi, ja tās tiek glabātas neatvērtā oriģinālajā iepakojumā.
Sagatavoto Xydalba šķīdumu nedrīkst lietot, ja tajā ir daļiņas vai šķīdums ir duļķains.
Xydalba ir paredzētas tikai vienreizējai lietošanai.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Xydalba satur  Aktīvā viela ir dalbavancīns. Katrā flakonā ir dalbavancīna hidrohlorīds, kas līdzvērtīgs 500 mg
dalbavancīna.  Citas sastāvdaļas ir mannīts (E421), laktozes monohidrāts, sālsskābe un/vai nātrija hidroksīds
(tikai pH pielāgošanai).
Xydalba ārējais izskats un iepakojums
Xydalba pulveris infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai ir pieejams 48 ml stikla flakonā ar zaļu noplēšamu aizdari. Flakonā ir balts vai gaiši dzeltens pulveris. Tas ir pieejams iepakojumos pa vienam flakonam.
27

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija

Ražotājs

Almac Pharma Services Ltd Seagoe Industrial Estate, Craigavon, Country Armagh BT63 5UA Lielbritānija

Allergan Pharmaceuticals International Ltd., Clonshaugh Business & Technology Park, Dublin 17, D17 E400, Īrija

Almac Pharma Services (Īrija) Limited Finnabair Industrial Estate, Dundalk, Co. Louth, A91 P9KD, Īrija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgium/ België/ Belgique/ Belgien Correvio Tél/Tel: +32 (0)28 08 86 20 medinfo@correvio.com

Lithuania/ Lietuva UAB MRA Totorių str. 20-9 LT-01121 Vilnius Tel: + 370 5264 9010

Bulgaria/ България Анджелини Фарма България ЕООД бул. Асен Йорданов 10 BG-София 1592 Teл.: + 359 2 975 1395 office@angelini.bg
Czech republic/ Česká republika Angelini Pharma Česká republika s.r.o. Páteřní 1216/7 CZ-635 00 Brno Tel: + 420 546 123 111 info@angelini.cz
Denmark/ Danmark Correvio Tlf: +45 8082 6022 medinfo@correvio.com
Germany/ Deutschland Correvio Tel: +49 (0)69 33 29 62 76 medinfo@correvio.com
Estonia/ Eesti Lorenzo Pharma OÜ

Luxembourg/Luxemburg Correvio Tél/Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com
Hungary/ Magyarország Angelini Pharma Magyarország Kft Dayka Gábor u. 3., 214-215. számú iroda H-1118 Budapest Tel: + 36 1 336 1614 drugsafety@angelini.hu
Malta Correvio Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com
Netherlands/ Nederland Correvio Tel: +31 (0)20 808 32 06 medinfo@correvio.com
Norway/ Norge Correvio
28

Koidu str. 20-19 EE-10136 Tallinn Tel: + 372 604 1669

Tlf: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Greece/ Ελλάδα ANGELINI PHARMA HELLAS ABEE ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Aχαίας 4 & Τροιζηνίας GR-14564 Νέα Κηφισιά Τηλ: + 30 210 626 9200 info@angelinipharma.gr

Austria/ Österreich Angelini Pharma Österreich GmbH Brigittenauer Lände 50-54 1200 Wien Tel: + 43 5 9606 0 office@angelini.at

Spain/ España Angelini Farmacèutica S.A. C. Osi, 7 E-08034 Barcelona Tel: + 34 93 253 4500

Poland/ Polska Angelini Pharma Polska Sp. z o.o. ul. Podleśna 83 PL-05-552 Łazy Tel.: + 48 22 70 28 200 angelini@angelini.pl

France Correvio Tél: +33 (0)1 77 68 89 17 medinfo@correvio.com

Portugal Angelini Farmacêutica, Lda Rua João Chagas, 53, Piso 3 P-1499-040 Cruz Quebrada- Dafundo Tel: + 351 21 414 8300 apoio.utente@angelini.pt

Croatia/ Hrvatska Angelini Pharma Österreich GmbH, Podružnica, za promidžbu Zagreb Hektorovićeva 2/5 HR-10000 Zagreb Tel: + 385 1 644 8232

Romania/ România Angelini Pharmaceuticals România SRL Str. Dr. Carol Davila, Nr. 9, Sector 5 RO-București 050451 Tel: + 40 21 331 6767 office@angelini.ro

Ireland Correvio Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Slovenia/ Slovenija Angelini Pharma d.o.o. Koprska ulica 108 A SI-1000 Ljubljana Tel: +386 1 544 65 79 info@angelini.si

Iceland/ Ísland Correvio Sími: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Slovak Republic/ Slovenská republika Angelini Pharma Slovenská republika s.r.o. Júnová 33 SK-831 01 Bratislava Tel: + 421 2 59 207 320 office@angelini.sk

Italy/ Italia Angelini S.p.A Viale Amelia 70 I-00181 Roma Tel: + 39 06 78 0531

Suomi/Finland Correvio Puh/Tel: +41 848 00 79 70 medinfo@correvio.com

Cyprus/ Κύπρος ANGELINI PHARMA HELLAS ABEE ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ & ΕΜΠΟΡΙΑΣ ΦΑΡΜΑΚΩΝ Aχαίας 4 & Τροιζηνίας

Sweden/ Sverige Correvio Tel: +46 (0)8 408 38440 medinfo@correvio.com

29

GR-14564 Νέα Κηφισιά Τηλ: + 30 210 626 9200 info@angelinipharma.gr
Latvia/ Latvija SIA Livorno Pharma Vīlandes str. 17-1 LV-1010 Riga Tel.: + 371 6721 1124

United Kingdom Correvio Tel: +44 (0)203 002 8114 medinfo@correvio.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

30

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem. Svarīgi! Pirms zāļu izrakstīšanas skatiet zāļu aprakstu. Xydalba ir jāizšķīdina sterilā ūdenī injekcijām un pēc tam jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Xydalba flakoni ir paredzēti tikai vienreizējai lietošanai. Norādījumi par šķīdināšanu un atšķaidīšanu Xydalba šķīdināšanai un atšķaidīšanai jālieto aseptiska metode.
1. Katra flakona saturs ir jāizšķīdina lēnām, pievienojot 25 ml ūdens injekcijām. 2. Nekratīt. Lai neveidotos putas, pārmaiņus groziet un apvērsiet flakonu, līdz tā saturs ir
izšķīdis. Izšķīdināšanas laiks ir līdz 5 minūtēm. 3. Flakonā izšķīdinātais koncentrāts satur 20 mg/ml dalbavancīna. 4. Izšķīdinātajam koncentrātam ir jābūt dzidram, bezkrāsainam vai dzeltenam šķīdumam bez
redzamām daļiņām. 5. Pēc tam izšķīdinātais koncentrāts ir jāatšķaida ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu
infūzijām. 6. Lai atšķaidītu izšķīdināto koncentrātu, atbilstošais 20 mg/ml koncentrāta daudzums ir
jāpārnes no flakona uz intravenozu maisu vai pudeli, kas satur 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Piemēram: 25 ml koncentrāta satur 500 mg dalbavancīna. 7. Šķīduma infūzijām gala koncentrācijai ir jābūt no 1 līdz 5 mg/ml dalbavancīna. 8. Šķīdumam infūzijām ir jābūt dzidram, bezkrāsainam līdz dzeltenam šķīdumam bez redzamām daļiņām. 9. Ja šķīdumā konstatētas kādas daļiņas vai krāsas izmaiņas, šķīdums ir jālikvidē. Xydalba nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm vai intravenoziem šķīdumiem. Nātrija hlorīdu saturošie šķīdumi var izraisīt izgulsnēšanos un tos NEDRĪKST lietot šķīdināšanai vai atšķaidīšanai. Izšķīdinātā Xydalba koncentrāta saderība ir noteikta tikai ar 50 mg/ml (5 %) glikozes šķīdumu infūzijām. Ja citu zāļu ievadīšanai papildus Xydalba izmanto kopēju intravenozo katetru, pirms un pēc katras Xydalba infūzijas reizes katetrs ir jāskalo ar 5 % glikozes šķīdumu infūzijām. Atkritumu likvidēšana Likvidējiet visu pārpalikušo sagatavoto, bet neizlietoto šķīdumu. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
31