Veregen

Ziede

Veregen 100 mg/g ziede

Kartona kastīte, Alumīnija tūba, N1
Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.
Camelliae sinensis non fermentata folia extractum siccum rafinatum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

15-0112-02

Zāļu reģistrācijas numurs

15-0112

Ražotājs

Medigene AG, Germany

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

20-DEC-16

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

100 mg/g

Zāļu forma

Ziede

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Nordic Pharma s.r.o., Czech Republic

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Camelliae sinensis non fermentata folia extractum siccum, rafinatum

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

  • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

  • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

  • Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

  • Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt:

  1. Kas ir Veregen un kādam nolūkam to lieto
  2. Kas Jums jāzina pirms Veregen lietošanas
  3. Kā lietot Veregen

  4. Iespējamās blakusparādības

  5. Kā uzglabāt Veregen

  6. Iepakojuma saturs un cita informācija

  1. Kas ir Veregen un kādam nolūkam to lieto

Veregen ir augu izcelsmes zāles, kuras paredzētas tikai ārīgai lietošanai uz ādas. Tās aktīvā viela ir zaļās tējas lapu ekstrakts. Veregen izmanto kārpu (Condylomata acuminata) ārstešanai uz ārējiem dzimumorgāniem un ap anālo atveri (tūpli). Veregen lieto pieaugušajiem ar normālu imūnsistēmas darbību.

Ja pēc 4-6 nedēļu ilgas zāļu lietošanas jūtaties sliktāk vai nejūtaties labāk, Jums jākonsultējas ar ārstu.

  1. Kas Jums jāzina pirms Veregen lietošanas

Pirms Veregen lietošanas konsultējieties ar ārstu.

Nelietojiet Veregen šādos gadījumos:

  • ja Jums ir alerģija pret zaļās tējas ekstraktu vai kādu citu (6.punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

  • Pastāstiet savam ārstam, ja Jums ir aknu darbības problēmas vai imūnsistēmas traucējumi. Veregen nedrīkst lietot, ja Jums ir aknu darbības traucējumi (piemēram, patoloģiska šķidruma uzkrāšanās vēderā, dzeltena ādas nokrāsa aknu darbības traucējumu dēļ) vai ja Jūsu imūnsistēma ir novājināta (slimības vai citu zāļu dēļ, kuras lietojat).

  • Nelietojiet Veregen, ja apstrādājamā vieta nav pilnībā sadzijusi pēc iepriekšējas medikamentozas vai ķirurģiskas ārstēšanas.

  • Izvairieties no ziedes iekļūšanas acīs, nāsīs, uz lūpām un mutē. Ja ziede tomēr tur nejauši nokļuvusi, tā jānoslauka un/vai jānoskalo ar ūdeni.

  • Veregen nedrīkst lietot uz vaļējām brūcēm, ievainotas vai iekaisušas ādas.

  • Veregen nedrīkst lietot uz gļotādas, tas nav piemērots kārpu, kas ir urīnizvadkanālā (atverē, pa kuru izplūst urīns), vagīnā (makstī), dzemdes kaklā un tūplī (anālajā atverē un taisnajā zarnā), ārstēšanai.

  • Pacientēm, kurām dzimumorgānu kārpas atrodas uz ārējiem dzimumorgāniem, ziedi jālieto piesardzīgi, jo ziedes lietošana šajā vietā visbiežāk ir saistīta ar smagām vietējām blakusparādībām.

  • Neapgraizītiem pacientiem, kuriem ir priekšādas kārpas, katru dienu ir jāatbīda priekšāda un jānomazgā dzimumlocekļa galviņa, lai neattīstās fimoze (priekšādu nav iespējams atbīdīt pāri dzimumlocekļa galviņai). Kad parādās agrīnas striktūras pazīmes (vaļējas brūces, sabiezēta āda, vai apgrūtināta priekšādas atbīdīšana) zāļu lietošana jāpārtrauc un jāsazinās ar ārstu.

  • Veregen nevar izārstēt no HPV vīrusa vai novērst slimības pārnešanu, tādēļ pirms dzimumakta ievērojiet piesardzības pasākumus (skat. 3. punktu „Kā lietot Veregen”).

  • Ja Jūsu dzimumpartnerim/ei ir dzimumorgānu kārpas, viņam/viņai arī būtu ieteicams ārstēties, tas palīdzēs novērst atkārtotu inficēšanos. Prasiet padomu savam ārstam.

  • Ārstējoties ar Veregen, nelietojiet sauļošanās lampas un neapmeklējiet solāriju, ārstēšanai pakļautos ādas laukumus sargājiet no saules gaismas.

  • Ar Veregen var notraipīt apģērbu un gultas veļu.

  • Ziedes uzklāšanas vietā ļoti bieži rodas vieglas vietējas ādas reakcijas, piemēram, apsārtums, nieze, kairinājums (galvenokārt dedzināšana), sāpes un pietūkums, bet pirmajās ārstēšanās nedēļās tās parasti kļūst vājākas, tādēļ nevajadzētu pārtraukt Veregen lietošanu (skatīt 4. punktu "Iespējamās blakusparādības").

Bērni un pusaudži

Veregen nedrīkst lietot bērni un pusaudži jaunāki par 18 gadiem.

Citas zāles un Veregen

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.

Ja Jūs nesen lietojāt citas zāles kārpu ārstēšanai uz ārējiem dzimumorgāniem un ap anālo atveri, pastāstiet par to ārstam.

Vienuviet Veregen nedrīkst lietot kopā ar citām kārpu ārstēšanas metodēm. Veregen nedrīkst lietot, kamēr āda nav sadzijusi pēc citu ārstēšanas metožu lietošanas.

Veregen kopā ar uzturu un dzērienu

Mijiedarbība nav novērota.

Piesardzības nolūkos, lai izvairītos no mijiedarbības/blakusparādībām, Veregen nedrīkst lietot kopā ar uztura bagātinātājiem, kas satur lielu daudzumu zaļās tējas lapu ekstraktu.

Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Grūtniecība

Dati par Veregen lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti vai nav pietiekami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti.

Tādēļ piesardzības nolūkos, Veregen grūtniecības laikā lietot nav ieteicams, kaut arī pēc lokālas aplikācijas uz ādas epigallokatehīngallāta (zaļās tējas galvenā sastāvdaļa) iedarbībai vajadzētu būt zemai (skatīt 3. punktu “Kā lietot Veregen”).

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai Veregen vai tās metabolīti izdalās ar mātes pienu, tādēļ nav zināms, vai pastāv risks ar krūti barotam bērnam.

Tomēr pēc zāļu uzklāšanas uz mātes ādas gaidāms zems blakusparādību risks ar krūti barotam bērnam.

Fertilitāte

Nav atklāti pierādījumi par ietekmi uz auglību, lietojot Veregen norādītajā devā.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Nav veikti pētījumi, lai novērtētu Veregen ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr ir maz ticams, ka šīm zālēm varētu būt negatīva ietekme uz minētajām spējām.

Veregen satur izopropilmiristātu un propilēnglikola monopalmitostearātu

Veregen satur lielu daudzumu izopropilmiristātu, kas var izraisīt ādas kairinājumu un sensibilizāciju, un propilēnglikola monopalmitostearātu, kas var izraisīt ādas kairinājumu.

  1. Kā lietot Veregen

Vienmēr lietojiet šīs zāles saskaņā ar ārsta norādījumiem. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

Ieteicama deva ir apmēram 0,5 cm ziedes (kas atbilst 250 mg) uz visām kārpām kopā. Ziedi lietojiet 3 reizes dienā (no rīta, pusdienlaikā un vakarā).

  • Pirms un pēc ziedes lietošanas nomazgājiet rokas.

  • Nelielu daudzumu Veregen ar pirkstiem uzklājiet uz katras kārpas tā, lai tās tiktu pilnīgi pārklātas ar plānu kārtiņu ziedes. Neuzklājiet ziedi uz iekšējiem orgāniem (urīnizvadkanālā, vagīnā (makstī) un tūplī).

  • Pēc Veregen uzklāšanas apstrādāto laukumu nedrīkst nosegt ar pārsējiem.

  • Ziedi nav nepieciešams nomazgāt no ārstējamā ādas laukuma pirms nākošās devas uzklāšanas. Uzklājiet ziedi, ja Jūs nomazgājat ārstējamo ādas laukumu vai pēc vannošanās.

  • Uzklājiet Veregen trīs reizes dienā (no rīta, pusdienlaikā un vakarā).

  • Ārstēšanās laikā var izveidoties jaunas kārpas, kuras ārstē tādā pašā veidā.

  • Dzimumorgānu kārpas ir seksuāli transmisīva slimība, tādēļ lai neinficētu savu partneri, dzimumakta laikā lietojiet prezervatīvu līdz visas kārpas ir pilnīgi pazudušas. Prezervatīvu lietošana novērš arī atkārtotu inficēšanos.

  • Veregen var samazināt prezervatīvu un kontracepcijas diafragmu izturību, tādēļ pirms dzimumakta nomazgājiet ziedi ar siltu ūdeni un maigām ziepēm un tikai pēc tam uzvelciet prezervatīvu. Jautājiet ārstam par papildus kontracepcijas metodes izmantošanas iespējām.

  • Tamponu lietošana menstruāciju laikā: tamponu ievadiet pirms ziedes lietošanas. Ja ir nepieciešams nomainīt tamponu, kamēr ziede ir uz ādas, izvairieties no ziedes iekļūšanas vagīnā. Ja tā noticis, nekavējoties noskalojiet skarto vietu ar siltu ūdeni un maigām ziepēm.

  • Ārstēšanos ar Veregen jāturpina līdz pilnīgi pazūd visas kārpas, tomēr ne ilgāk par 16 nedēļām, pat ja ārstēšanās laikā ir izveidojušās jaunas kārpas. Ja kārpas nepazūd vai tās atkal rodas no jauna pēc ārstēšanas, lūdzu, konsultējieties ar ārstu.

Lietošana bērniem un pusaudžiem (jaunākiem par 18 gadiem)

Veregen nedrīkst lietot bērni un pusaudži jaunāki par 18 gadiem.

Gados vecāki cilvēki

Ir maz pieredzes par Veregen lietošanu gados vecākiem cilvēkiem.

Aknu darbības traucējumi

Jūs nedrīkstat lietot Veregen, ja Jums ir aknu darbības traucējumi (piemēram, patoloģiska šķidruma uzkrāšanās vēderā, dzeltena ādas nokrāsa aknu darbības traucējumu dēļ).

Ja esat lietojis Veregen vairāk nekā noteikts

Jums var būt izteiktākas vietējās reakcijas (skatīt 2. punktu "Kas Jums jāzina pirms Veregen lietošanas" un 4. punktu "Iespējamās blakusparādības"). Nomazgājiet lieko ziedes daudzumu ar ūdeni un maigām ziepēm.

Ja Jūs nejauši norijat ziedi, sazinieties ar ārstu.

Ja esat aizmirsis lietot Veregen

Turpiniet lietot zāles, kā norādīts. Nelietojiet dubultu Veregen devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.

Ja pārtraucat lietot Veregen

Ja pārtraucat lietot zāles, ārstēšana var būt nesekmīga.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.

  1. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Lielākā daļa no Veregen blakusparādībām saistītas ar tās vietējo iedarbību uz ādu. Vietējas ādas reakcijas parādās uz vai apkārt ārstētajiem ādas laukumiem. Daudziem pacientiem rodas apsārtums, nieze, kairinājums, sāpes vai pietūkums. Šīs vieglās reakcijas ir sagaidāmas, tām būtu jāsamazinās pirmajās ārstēšanās nedēļās. Ja tomēr minētās vietējās ādas reakcijas traucē Jūsu ikdienas dzīvi vai uz ādas parādās pūslīši, konsultējieties ar ārstu. Iespējams vajadzēs pārtraukt ārstēšanu. Ārstēšanos varēs atsākt, kad blakusparādības būs mazinājušās. Ja rodas vezikulāra lokāla reakcija, konsultējieties ar ārstu.

Ja Jums rodas smagas vietējas reakcijas, kas izraisa nepieņemamu diskomfortu, piemēram, lokāls iekaisums/infekcija, vaļēja brūce, tūska limfmezglos, dzimumlocekļa priekšādas vai urīnizvadkanāla sašaurinājums, grūtības urinēt vai stipras sāpes, nekavējoties pārtrauciet šo zāļu lietošanu un nomazgājiet ziedi ar siltu ūdeni un maigām ziepēm. Izstāstiet to savam ārstam nekavējoties.

Blakusparādību novērtējumā izmantotas šādas biežuma pakāpes:

Ļoti bieži Var skart vairāk nekā 1 no katriem 10 lietotājiem
Bieži Var skart līdz 1 no katriem 10 lietotājiem
Retāk Var skart līdz 1 no katriem 100 lietotājiem

Ļoti bieži:

  • vietējas reakcijas lietošanas vietā – apsārtums, nieze, kairinājums/dedzināšanas sajūta, sāpes, vaļējas brūces, tūska, ādas sabiezējums un pūslīši.

    Bieži:

  • vietējas reakcijas lietošanas vietā – ādas lobīšanās, izdalījumi, asiņošana, pietūkums;

  • cirkšņa limfmezglu pietūkums;

  • dzimumlocekļa priekšādas sašaurinājums.

    Retāk:

  • rētas, plaisas, ādas krāsas maiņa, sausums, diskomforts, erozija, pavājināta vai pastiprināta ādas jutība pret sāpēm vai pieskārienu, mezgli ādā, ādas iekaisums, ādas šūnu atmiršana (ādas nekroze), ekzēma;

  • pustulas (strutu pūslīši) lietošanas vietā, infekcijas lietošanas vietā, dzimumorgānu herpes infekcijas, stafilokoku infekcija, maksts sēnīšu infekcija, urīnizvadkanāla iekaisums, ārējo dzimumorgānu iekaisums un maksts iekaisums (vulvovaginīts);

  • sāpes, bieža un neatliekama vajadzība urinēt;

  • dzimumlocekļa priekšādas un galviņas iekaisums, sāpes dzimumakta laikā;

  • izsitumi, paaugstināta jutība.

Blakusparādības, kuras radās tikai no lielāka stipruma ziedes (no Veregen 15% ziedes):

  • Bakteriālas ādas infekcijas (piodermija), sievietes ārējo dzimumorgānu iekaisums.

  • Urīnizvadkanāla sašaurinājums/grūtības urinēt, izdalījumi no maksts.

    Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; Fakss: +371 67078428.

Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

  1. Kā uzglabāt Veregen

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.

Pēc tūbiņas pirmās atvēršanas izlietot 6 nedēļu laikā.

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma pēc „Derīgs līdz:”/„EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

  1. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Veregen satur

Aktīvā viela ir tējas krūma nefermentētu lapu ekstrakts. 1 g ziedes satur 100 mg tējas krūma (Camellia sinensis (L.) O. Kuntze) nefermentētu lapu attīrīta sausā ekstrakta (24-56:1), atbilst 55-72 mg (-)-epigallokatehīngallāta.

Pirmais ekstraģents: ūdens.

Citas sastāvdaļas ir baltais vazelīns (satur visu veidu racēmisko α-tokoferolu), baltais bišu vasks, izopropilmiristāts, oleilspirts, propilēnglikola monopalmitostearāts.

Veregen ārējais izskats un iepakojums

Brūna, homogēna ziede, nesatur graudainas daļiņas.

Tūbiņa satur 15 g vai 30 g ziedes.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks:

NORDIC Pharma, s.r.o.

K Rybníku 475

252 42 Jesenice

Čehija

Ražotājs:

Medigene AG

Lochhamer Strasse 11

D-82152 Planegg / Martinsried

Vācija

Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:

Austrija:

Beļģija:

Veregen 10% Salbe

Veregen pommade

Itālija:

Latvija:

Veregen

Veregen 100 mg/g ziede

Bulgārija: Veregen 10% маз Lietuva: Veregen 100 mg/g tepalas
Horvātija: Veregen 100 mg/g mast Luksemburga: Veregreen 10 %
Kipra: Veregreen 10% Αλοιφή Nīderlande: Veregen 10%, zalf
Čehija: Veregen 10% mast Polija: Veregen 100 mg/g maść
Igaunija: Veregen Portugāle: Veregen
Francija: Veregen 10%, pommade Rumānija: Veregen 100 mg/g unguent
Vācija: Veregen 10% Salbe Slovākija: Veregen 100 mg/g masť
Grieķija: Veregreen 10%Αλοιφή Slovēnija: Veregen 100 mg/g mazilo
Ungārija: Veregen 10% kenőcs Spānija: Veregen 100 mg/g pomada
Īrija: Catephen Lielbritānija: Catephen

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 01/2017

Lejupielādēt zāļu aprakstu

ZĀĻU APRAKSTS

1. ZĀĻU NOSAUKUMS

Veregen 100 mg/g ziede

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

1 g ziedes satur 100 mg tējas krūma (Camellia sinensis (L.) O. Kuntze) nefermentētu lapu attīrīta sausā ekstrakta (Camelliae sinensis non fermentata folia extractum siccum, rafinatum) - (24-56:1), kas atbilst 55-72 mg (-)-epigallokatehīngallāta.

Pirmais ekstraģents: ūdens.

Palīgvielas ar zināmu iedarbību:

1 g ziedes satur:

50 mg propilēnglikola monopalmitostearāta

350 mg izopropilmiristāta

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA

Ziede.

Brūna, homogēna ziede, nesatur graudainas daļiņas.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Veregen ir indicēta ārējo dzimumorgānu un perianālo kārpu (Condyloma acuminatum) ārstēšanai uz ādas imūnkompetentiem pacientiem no 18 gadu vecuma.

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas pieaugušajiem

Līdz 250 mg (reizes deva) Veregen, kas ir aptuveni 0,5 cm, ieziež trīs reizes dienā uz visām ārējo dzimumorgānu un perianālajām kārpām (750 mg kopējā diennakts deva).

Lietošanas ilgums

Ārstēšana ar Veregen jāturpina līdz pilnīgi pazūd visas kārpas, tomēr kopumā ne ilgāk par 16 nedēļām (maksimāli pieļaujamais ilgums), pat ja terapijas laikā ir izveidojušās jaunas kārpas.

Pediatriskā populācija

Veregen lietošanas drošums un efektivitāte bērniem un pusaudžiem jaunākiem par 18 gadiem nav pētīta. Dati nav pieejami.

Gados vecāki cilvēki

Ar Veregen nav ārstēts pietiekams skaits gados vecāku pacientu, lai noteiktu, vai viņu atbildes reakcija ir citāda nekā jaunākiem pacientiem.

Pacienti ar aknu darbības traucējumiem

Pacienti ar smagu aknu disfunkciju (piemēram, klīniski nozīmīga aknu enzīmu līmeņa, bilirubīna vai starptautiskā standartizētā koeficienta (INR) palielināšanās) nedrīkst lietot Veregen, jo nav

pietiekošu datu par zāļu drošumu (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).

Lietošanas veids

Nelielu daudzumu Veregen ar pirkstiem uzklāt uz katras kārpas, lai tās tiktu pilnīgi pārklātas ar plānu kārtiņu ziedes (maks. 250 mg uz visām kārpām kopā/reizes deva).

Uzklāt tikai uz slimības skartajām vietām, jāizvairās no uzklāšanas uz dzimumorgānu apvidus gļotādām, urīnizvadkanāla vai anālās atveres.

Neuzklāt uz gļotādas.

Tikai lietošanai uz ādas.

Ja deva ir izlaista, pacientam jāturpina lietot zāles pēc parastās ārstēšanas shēmas.

Pirms un pēc Veregen lietošanas, jānomazgā rokas. Ziedi nav nepieciešams nomazgāt no ārstējamā ādas laukuma pirms nākošās devas uzklāšanas.

Pirms dzimumakta Veregen ir jānomazgā.

Ja paciente lieto tamponus, tampons jāievada pirms Veregen lietošanas.

4.3. Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Jāizvairās no ziedes iekļūšanas acīs, nāsīs, uz lūpām un mutē.

Veregen nedrīkst lietot uz vaļējām brūcēm, ieplaisājušas vai iekaisušas ādas.

Ārstēšana ar Veregen nav ieteicama, kamēr āda vēl nav pilnībā sadzijusi pēc jebkuras iepriekšējas ķirurģiskas vai medikamentozas ārstēšanas.

Nav izvērtēta Veregen izmantošana kārpu ārstēšanai urīnizvadkanālā, vagīnā, dzemdes kaklā, taisnajā zarnā vai anālajā atverē. Šādos gadījumos izmantot Veregen nedrīkst.

Pacientēm, kurām dzimumorgānu kārpas atrodas vulvas reģionā, ziedi jāizmanto ar piesardzību, jo ziedes lietošana šajā vietā visbiežāk ir saistīta ar smagām vietējām blakusparādībām (skatīt 4.8. apakšpunktu). Ir jāizvairās no nejaušas ziedes nokļūšanas makstī. Ja tā tomēr ir noticis, ziedi nekavējoties jānomazgā ar siltu ūdeni un maigām ziepēm.

Neapgraizītiem pacientiem ar priekšādas kārpām, lai nepieļaut fimozi, katru dienu ir jāatbīda priekšāda un jānomazgā dzimumlocekļa galviņa. Tiklīdz parādās striktūras agrīnās pazīmes (piemēram, čūlas, sabiezējums, apgrūtināta priekšādas atbīdīšana), ārstēšana nekavējoties jāpārtrauc.

Ārstēšanās laikā var izveidoties jaunas kārpas.

Veregen nevar izārstēt no HPV vīrusa vai novērst slimības pārnešanu, tādēļ kamēr visas kārpas nav pazudušas, dzimumakta laikā jālieto prezervatīvi.

Veregen var samazināt prezervatīvu un kontracepcijas diafragmu izturību, tādēļ pirms dzimumakta un prezervatīva lietošanas ziede no ādas ir jānomazgā. Jāapsver papildus kontracepcijas metodes izmantošana.

Ja pacienta dzimumpartneris ir inficēts, lai nenotiktu atkārtota pacienta inficēšanās, partnerim arī ir jāārstējas.

Terapijai pakļautie ādas laukumi jāsargā no kontakta ar saules gaismu vai UV starojuma, jo Veregen lietošanas drošība šādos apstākļos nav pārbaudīta.

Apstrādāto laukumu pēc Veregen uzklāšanas nedrīkst nosegt ar blīviem pārsējiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Ar Veregen var notraipīt apģērbu un gultas veļu.

Vieglas vietējas ādas reakcijas, piemēram, eritēma, nieze, kairinājums (parasti dedzināšanas sajūta), sāpes, tūska, ir ļoti bieži novērojamas aplicēšanas vietā, taču terapiju nevajadzētu pārtraukt. Pirmajās ārstēšanās nedēļās tām vajadzētu samazināties (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Ārstēšanu var pārtraukt, ja ādas reakcijas ārstēšanas laikā kļūst pārāk izteiktas un nepatīkamas, tās paliek smagākas vai pietūkst limfmezgli. Kad ādas reakcijas ir mazinājušās, ārstēšanu ar Veregen var atsākt.

Ja rodas vezikulāra reakcija, pacientam jāiesaka konsultēties ar ārstu, lai izslēgtu dzimumorgānu herpes infekciju.

Šo zāļu lietošanas efektivitāte un drošums nav pētīts pacientiem, kuri lieto imūnmodulējošas zāles. Šie pacienti nedrīkst lietot Veregen.

Drošums un efektivitāte ārstēšanai ilgāk par 16 nedēļām vai vairākiem ārstēšanas kursiem nav pētīta.

Pacienti ar smagu aknu disfunkciju (piemēram, klīniski nozīmīga aknu enzīmu līmeņa, bilirubīna vai starptautiskā standartizētā koeficienta (INR) palielināšanās) nedrīkst lietot Veregen, jo nav pietiekošu datu par zāļu drošumu (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Veregen satur propilēnglikola monopalmitostearātu, kas var izraisīt ādas kairinājumu, un izopropilmiristātu, kas var izraisīt kairinājumu un sensibilizāciju.

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

Mijiedarbības pētījumi nav veikti.

Nevajadzētu vienlaicīgi izmantot citus kārpu ārstēšanas līdzekļus (arī sēdvannas, ārīgi lietojamu cinku vai E vitamīnu u.c).

Nevajadzētu vienlaicīgi lietot ar perorāliem zaļās tējas ekstrakta preparātiem (uztura bagātinātājiem) lielās devās (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Dati par Veregen lietošanu grūtniecēm ir ierobežoti vai nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

Piesardzības nolūkos, ieteicams atturēties no Veregen lietošanas grūtniecības laikā, kaut arī pēc Veregen lokālas aplikācijas uz ādas, epigallokatehīngallāta sistēmiskai iedarbībai vajadzētu būt zemai.

Barošana ar krūti

Nav zināms vai Veregen un tās metabolīti izdalās cilvēka pienā. Nevar izslēgt risku ar krūti barotam bērnam.

Ietekme uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem, kas baroti ar krūti, nav paredzama, jo pēc Veregen lokālas aplikācijas uz ādas epigallokatehīngallāta sistēmiskai iedarbībai vajadzētu būt zemai.

Fertilitāte

Nav datu par Veregen ietekmi uz fertilitāti žurkām, aplicējot to uz ādas (tēviņiem) un vagīnas (mātītēm) (skatīt 5.3. apakšpunktu).

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi, lai novērtētu ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

Tomēr maz ticams, ka Veregen varētu ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Pivotālos klīniskajos pētījumos 400 pacienti tika ārstēti ar Veregen 10% ziedi (turklāt 397 pacienti tika ārstēti ar Veregen 15% ziedi). Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības bija vietējas reakcijas kārpu atrašanās vietā. Kopumā 83,5% pacientu visbiežāk novēroja šādas blakusparādības - eritēmu, niezi, kairinājumu (galvenokārt dedzināšanas sajūtu), sāpes, tūsku, čūlu, sabiezējumu un pūslīšus. Vieglas vietējās reakcijas bija 24,8%, vidējas intensitātes 32,0% (36,3% vīriešiem / 27,1% sievietēm), 26,8% pacientu bija smagas reakcijas vismaz vienu reizi terapijas laikā (20,8% vīriešiem / 33,5% sievietēm). Tika novērota vismaz viena smaga lokāla reakcija: pacientiem tikai ar dzimumorgānu kārpām - 26,3% (87/331), pacientiem tikai ar anālajām kārpām - 23,1% (6/26) un pacientiem ar anālajām un dzimumorgānu kārpām 32,6% (14/43).

Ārstēšanu nevajadzētu pārtraukt, ja rodas vieglas vietējas ādas reakcijas, jo tās ir saistītas ar zāļu iedarbību.

Pacientēm, kurām kārpas ir uz ārējiem dzimumorgāniem biežāk novēro vietējas ādas reakcijas.

Četras pacientes (1%) pārtrauca lietot ziedi dēļ sāpēm, anestēzijas un dermatīta aplicēšanas vietā. Viena paciente (0,3%) pārtrauca ārstēšanos ar Veregen 100 mg/g ziedi dedzinošas sajūtas, sāpēm un niezes starpenē dēļ.

Tika ziņots par nopietnu vulvovaginītu vienai pacientei Veregen 10% ziedes lietošanas laikā.

1,9% (4/212) neapgraizītiem pacientiem radās fimoze.

5/209 (2,4%) pacientiem ādas sensibilizācijas pētījumā tika novērota paaugstināta jutība. Ja ir paaugstinātas jutības reakcijas pret Veregen 100 mg/g ziedi, ārstēšanu jāpārtrauc.

Tabula Nr.1. Nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas periodā, turpmāk norādītas atbilstoši orgānu sistēmu grupām un biežumam. Biežums noteikts šādi:

ļoti bieži (≥1/10); bieži (≥1/100 līdz 1/10) un retāk (≥1/1 000 līdz 1/100).

MedDRA orgānu sistēmu klasifikācija Ļoti bieži Bieži Retāk
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Vietējas reakcijas aplicēšanas vietā – eritēma, nieze, kairinājums/dedzināšanas sajūta, sāpes, čūlas, tūska, sabiezējums un pūslīši Vietējas reakcijas aplicēšanas vietā –eksfoliācija, izdalījumi, asiņošana un pietūkums Vietējas reakcijas aplikācijas vietā, piemēram, krāsas maiņa, diskomforts, sausums, erozija, plaisas, hiperestēzija, anestēzija, rētas, mezgli ādā, dermatīts, hipersensivitāte, lokāla nekroze, papulas un ekzēma
Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi - Ingvinālo limfmezglu limfadenīts/ limfadenopātija
Infekcijas un infestācijas - - Infekcija aplikācijas vietā, pustulas, dzimumorgānu herpes infekcija, stafilokoku infekcija, uretrīts, maksts kandidoze, vulvovaginīts
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi - - Dizūrija, neatliekama vajadzība urinēt, polakiūrija
Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības - Fimoze Balanīts, dispareūnija
Ādas un zemādas audu bojājumi - - Izsitumi un papulāri izsitumi

Blakusparādības, kuras radās tikai no lielāka stipruma ziedes (no Veregen 15% ziedes).

Retāk (≥1/1000 līdz <1/100)

Piodermija, vulvīts, urīnizvadkanāla stenoze un izdalījumi no maksts.

Blakusparādības rodas biežāk, ja tiek lietoti blīvi pārsēji (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Ar ārstēšanas ilgumu saistītas vietējās reakcijas

Vietējās reakcijas vissmagāk izpaužas pirmajā ārstēšanas nedēļā (vidējais radītājs).

Zāļu grupai raksturīga ietekme

Literatūrā ir aprakstīti hepatotoksiscitātes gadījumi perorāli lietojot lielas zaļās tējas ekstrakta devas. Veregen klīniskie un neklīniskie pētījumi un pēcreģistrācijas uzraudzības dati neliecina par kaitīgu ietekmi uz aknu darbību. Tomēr, lai uzlabotu Veregen drošuma datu bāzi, par visiem aknu disfunkcijas gadījumiem jāziņo reģistrācijas apliecības īpašniekam.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003. Tālr.: +371 67078400; fakss: +371 67078428.

Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv

4.9. Pārdozēšana

Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem. Ja Veregen nejauši tiek norīta, jāuzsāk simptomātiska ārstēšana. Specifiska antidota nav. Par Veregen iekšķīgu lietošanu nav pieredzes.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1. Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: vietēji lietojamie ķīmijterapeitiskie līdzekļi, pretvīrusu līdzekļi

ATĶ kods: D06BB12

Darbības mehānisms un farmakodinamiskā iedarbība

Zaļās tējas lapu ekstrakta darbības mehānisms nav zināms. Neklīniskos pētījumos pierādīts, ka zaļās tējas lapu ekstrakts inhibē aktivētu keratinocīdu augšanu un tam piemīt antioksidatīva darbība uzklāšanas vietā. Šo atražu klīniskā nozīme nav zināma.

Klīniskā efektivitāte un drošums

Divu neatkarīgu pivotālu 3. fāzes efektivitātes un drošuma pētījumu, kuros piedalījās imūnkompetenti pacienti no 18 gadu vecuma, rezultāti pierāda, ka ārstēšana ar Veregen 10% ziedi 3 reizes dienā līdz 16 nedēļām ilgi, bija nozīmīgi efektīvāka nekā placebo, kas izpaužas ar pilnīgu visu kārpu izzušanu uz ārējiem dzimumorgāniem un perianālā apvidū (proti, kārpas, kas bija pirms ārstēšanas un kas radās ārstēšanas laikā).

Abos pētījumos mediānais sākotnējais kārpu skartais laukums bija 48,5 mm2 (12 - 585 mm2 robežās) un mediānais sākotnējais kārpu skaits bija 6 (2 – 30 robežās).

Vidējā lietotā deva bija 456,1 mg dienā (23,8 - 1,283 mg dienā).

401 ar Veregen 10% ziedi ārstētam pacientam pilnīgas visu kārpu izzušanas raksturlielums bija 52,4% abiem dzimumiem, salīdzinot ar 35,3% 207 ar placebo ārstēto pacientu (krusteniskā attiecība: 2,0 [95% ticamības intervāls, 1,4 – 2,9]; p<0,001). (ITT analīze; pēdējais novērojums pārnests uz priekšu (LOCF), pacientu trūkstošās vērtības iedalītas kā “nav pilnīgas izzušanas”).

Sieviešu dzimuma pacientēm pilnīga visu kārpu izzušana bija 60,8% gadījumu, salīdzinot ar 43,8% ar placebo ārstēto sieviešu (p=0,001).

Vīriešu dzimuma pacientiem pilnīga visu kārpu izzušana bija 44,8% gadījumu, salīdzinot ar 28,8% ar placebo ārstēto vīriešu (p=0,005).

Ar Veregen ārstētiem pacientiem, kuri pabeidza pētījumu, visu kārpu izzušana bija 60,7% gadījumu [210/346] (abiem dzimumiem), salīdzinot ar 44,2% [73/165] ar placebo ārstētiem pacientiem.

Pacientiem, kurus ārstēja ar Veregen 10% ziedi, mediānais laiks līdz pilnīgai visu kārpu izzušanai bija 16 nedēļas. Redzama kārpu recidīva sastopamība 3 mēnešu novērošanas periodā pēc ārstēšanas pacientiem ar pilnīgu kārpu izzušanu bija 6,5% (13/201) ar Veregen 10% ziedi ārstētiem un 5,8% (4/69) ar placebo ārstētiem pacientiem.

Par drošuma īpašībām skatīt 4.8. un 5.3. apakšpunktu.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Ņemot vērā konsekventus datus, kas iegūti lokāli lietojama Veregen 15% ziedes un zaļās tējas dzēriena darbības pētījumos, sagaidāms, ka katehīnu sistēmiska darbība pēc Veregen ziedes uzklāšanas uz ādas nepārsniegs sistēmisku darbību pēc zaļās tējas dzeršanas. Pēc 750 mg 15% Veregen (satur 72 mg epigallokatehīngallāta (EGKg) – galvenais Veregen katehīns) uzklāšanas uz ādas Cmax ir 7 ng/ml EGKg plazmā ar 7,34 ng/ml lielāko konstatēto vērtību. Šī atrade konstatēta tikai atsevišķiem pacientiem. Tādēļ šķiet, ka nav pazīmju par pastāvīgu sistēmisku katehīnu iedarbību pēc lokālas Veregen lietošanas, kas varētu pārsniegt sistēmisko iedarbību pēc iekšķīgas zaļās tējas, kas ir pasaulē plaši lietots dzēriens, lietošanas. EGKg Cmax, kā ziņots literatūrā pēc zaļās tējas dzērienu iekšķīgas lietošanas, ir pārliecinoši lielāka par koncentrāciju, kas konstatēta pacientiem iedarbības pētījumos (balstoties uz EGKg> 50 mg: 1 tējas tase apm. 50 – 200 mg EGKg).

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Preklīniskie dati par drošumu tika iegūti ar zaļās tējas lapu ekstraktu vai lielāka stipruma Veregen 15% ziedi. Dati par farmakoloģisko drošumu, genotoksicitāti, iespējamu kancerogenitāti (augu līdzekļiem) neliecina par īpašu risku cilvēkam. Konvencionālos atkārtotu devu toksicitātes pētījumos, lietojot Veregen 15% ziedi, netika atklāta cita ietekme, izņemot lokālu. Rezultāti ir pilnīgi piemērojami attiecībā uz mazākā stipruma Veregen 10% ziedi.

Pēc uzklāšanas uz ādas novērotas tikai lokālas blakusparādības uzklāšanas vietā, un tās bija ādas kairinājums, arī apsārtums, tūska un iekaisuma reakcijas. Šo lokālo pazīmju smaguma pakāpe, turpinot ārstēšanu, pēc laika mazinājās. Veregen 15% ziedes tiešā lietošana makstī, kas tika pārbaudīts kā iespējams neparedzēts lietošanas veids cilvēkam, radīja smagu, pārejošu, lokālu iekaisumu. Pētījumi ar dzīvniekiem, lietojot Veregen 15% ziedi, liecināja par iespējamu ādas sensibilizāciju.

Žurku tēviņiem netika novērota ietekme uz fertilitāti pēc lietošanas uz ādas un žurku mātītēm pēc vaginālas lietošanas. Nebija ietekmes uz embriofetālo attīstību pēc vaginālas lietošanas žurkām. Pēc subkutānas injekcijas trušiem bija novērota toksicitāte mātītēm, ko raksturo ievērojams vietējais kairinājums ar tālāku samazinātu ķermeņa masu un pārtikas patēriņu, kas rezultējās ar atbilstošu ietekmi uz augļa attīstību (samazināts augļa svars un aizkavēta osifikācija). Teratogenitāte netika novērota.

Pēc perorālas lietošanas (nav pieejami kinētikas dati) tika novērotas īpašas galvas anomālijas (hidrocefālija, palielināts kreisais ventrikuls un/vai horoidālā asinsvadu pinuma dilatācija) abu sugu visu ārstēto grupu atsevišķiem augļiem, bet ne kontroles grupām. Klīniskā nozīme nav zināma.

Pre- un postnatālas attīstības pētījumā ar žurkām, 15% Veregen lietojot vagināli, tika novērotas blakusparādības (toksicitāte mātītēm, arī nedzīvi mazuļi).

Balstoties uz toksikokinētiskiem datiem no pētījumiem par vaginālu un subkutānu lietošanu, reproduktīvās toksicitātes ietekme novērota pie ievērojami lielākām sistēmiskām koncentrācijām, salīdzinot ar tām, kas gaidāmas pacientiem.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1. Palīgvielu saraksts

Baltais vazelīns (satur visu veidu racēmisko α-tokoferolu),

baltais bišu vasks,

izopropilmiristāts,

oleilspirts,

propilēnglikola monopalmitostearāts.

6.2. Nesaderība

Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.

6.3. Uzglabāšanas laiks

3 gadi

Pēc atvēršanas izlietot 6 nedēļu laikā.

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C.

6.5. Iepakojuma veids un saturs

Balta alumīnija tūbiņa ar baltu ABPE vāciņu un aizzīmogotu atveri.

Vienā tūbiņā ir 15 g vai 30 g ziedes.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos

Nav īpašu prasību.

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

NORDIC Pharma, s.r.o.

K Rybníku 475

252 42 Jesenice

Čehija

8. REĢISTRĀCIJAS NUMURS

15-0112

9. REĢISTRĀCIJAS / PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

Reģistrācijas datums: 2015.gada 1.jūnijs

10. TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

03/2016