Valganciclovir Accord 450 mg apvalkotās tabletes
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi
Valganciclovirum
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
16-0079-03
16-0079
Pharmadox Healthcare Ltd, Malta; Wessling Hungary Kft., Hungary; Accord Healthcare Ltd, United Kingdom
26-APR-16
25-APR-21
Recepšu zāles
450 mg
Apvalkotā tablete
Ir apstiprināta
Accord Healthcare B.V., Netherlands
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Valganciclovir Accord 450 mg apvalkotās tabletes
Valganciclovirum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.
Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Valganciclovir Accord un kādam nolūkam to lieto
2. Kas Jums jāzina pirms Valganciclovir Accord lietošanas
3. Kā lietot Valganciclovir Accord
4. Iespējamās blakusparādības
5. Kā uzglabāt Valganciclovir Accord
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Valganciclovir Accord un kādam nolūkam to lieto
Valganciclovir Accord pieder pie zāļu grupas, kas tieši novērš vīrusu vairošanos. Ķermenī šo tablešu aktīvā viela valganciklovīrs pārveidojas par ganciklovīru. Ganciklovīrs novērš citomegalovīrusa (CMV) vairošanos un iekļūšanu veselās šūnās. Pacientiem ar novājinātu imūnsistēmu CMV var izraisīt ķermeņa orgānu infekciju. Tā var būt dzīvībai bīstama.
Valganciclovir Accord lieto:
- acs tīklenes CMV infekcijas ārstēšanai pacientiem ar iegūto imūndeficīta sindromu (AIDS). Acs tīklenes CMV infekcija var izraisīt redzes traucējumus un pat aklumu;
- lai novērstu CMV infekciju pacientiem, kuri nav inficēti ar CMV un ir saņēmuši orgāna transplantātu no kāda, kam ir CMV infekcija.
2. Kas Jums jāzina pirms Valganciclovir Accord lietošanas
Nelietojiet Valganciclovir Accord šādos gadījumos:
ja Jums ir alerģija pret valganciklovīru, ganciklovīru vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu;
ja barojat bērnu ar krūti.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Valganciclovir Accord lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
- ja Jums ir alerģija pret aciklovīru, penciklovīru, valaciklovīru vai famciklovīru. Šīs ir citas zāles, kuras lieto vīrusinfekciju ārstēšanai.
Lietojot Valganciclovir Accord, piesardzība jāievēro :
ja Jums ir mazs balto asins šūnu, sarkano asins šūnu vai trombocītu (asins recēšanā iesaistītas nelielas šūnas) skaits asinīs. Pirms Valganciclovir Accord tablešu lietošanas sākšanas ārsts Jums veiks asins analīzes, un šo tablešu lietošanas laikā Jums tiks veiktas vēl citas asins analīzes;
ja Jums tiek veikta staru terapija vai hemodialīze;
ja Jums ir nieru darbības traucējumi. Ārsts var Jums parakstīt samazinātu šo zāļu devu, un to lietošanas laikā Jums var būt bieži jāveic asins analīzes;
ja pašlaik lietojat ganciklovīra kapsulas un ārsts vēlas, lai Jūs sāktu Valganciclovir Accord tablešu lietošanu. Ir svarīgi, lai Jūs nelietotu vairāk šo tablešu, nekā ārsts parakstījis, jo tas rada pārdozēšanas risku.
Citas zāles un Valganciclovir Accord
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot. Tas attiecas arī uz zālēm, kuras var iegādāties bez receptes.
Ja vienlaikus ar Valganciclovir Accord lietojat citas zāles, šī kombinācija var ietekmēt asinīs nonākušo zāļu daudzumu vai izraisīt nevēlamu iedarbību.
Pastāstiet savam ārstam, ja jau lietojat zāles, kas satur kādu no šādām vielām:
imipenēmu-cilastatīnu (antibiotisks līdzeklis). Šo zāļu lietošana vienlaikus ar Valganciclovir Accord var izraisīt krampjus;
zidovudīnu, didanozīnu, lamivudīnu, stavudīnu, tenofovīru, abakavīru, emtricitabīnu vai līdzīgas zāles AIDS ārstēšanai;
adefovīru vai jebkuras citas zāles, ko lieto B hepatīta infekcijas ārstēšanai;
probenecīdu (zāles pret podagru). Probenecīda lietošana vienlaikus ar Valganciclovir Accord var izraisīt ganciklovīra daudzuma palielināšanos asinīs;
mikofenolāta mofetilu, ciklosporīnu vai takrolimu (zāles, ko lieto pēc transplantācijas);
vinkristīnu, vinblastīnu, doksorubicīnu, hidroksiurīnvielu vai līdzīgas zāles vēža ārstēšanai;
trimetoprimu, trimetoprima/sulafmetoksazola kombinācijas un dapsonu (antibakteriāli līdzekļi);
pentamidīnu (zāles parazītu vai plaušu infekcijas ārstēšanai);
flucitozīnu vai B amfotericīnu (pretsēnīšu līdzekļi).
Valganciclovir Accord kopā ar uzturu un dzērienu
Valganciclovir Accord jālieto kopā ar pārtiku. Ja Jūs kāda iemesla dēļ nevarat ēst, Jums tomēr jālieto sava Valganciclovir Accord deva, kā parasti.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte
Jūs nedrīkstat lietot Valganciclovir Accord grūtniecības laikā, ja vien to Jums nav ieteicis Jūsu ārsts. Ja esat grūtniece vai plānojat grūtniecību, pastāstiet to ārstam. Valganciclovir Accord lietošana grūtniecības laikā var kaitēt vēl nedzimušajam bērnam.
Jūs nedrīkstat lietot Valganciclovir Accord, ja barojat bērnu ar krūti. Ja ārsts vēlas sākt ārstēšanu ar Valganciclovir Accord, pirms tablešu lietošanas sākšanas Jums ir jāpārtrauc bērna barošana ar krūti.
Sievietēm reproduktīvā vecumā Valganciclovir Accord lietošanas laikā un vismaz 30 dienas pēc ārstēšanas pabeigšanas ir jālieto efektīvs pretapaugļošanās līdzeklis.
Vīriešiem, kuru partnerēm var iestāties grūtniecība, Valganciclovir Accord lietošanas laikā ir jālieto prezervatīvi un to lietošana jāturpina 90 dienas pēc zāļu lietošanas beigām.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Nevadiet transportlīdzekli, nelietojiet instrumentus un neapkalpojiet mehānismus, ja šo zāļu lietošanas laikā Jums rodas reibonis, nogurums, trīce vai apjukums.
Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
3. Kā lietot Valganciclovir Accord
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Rīkojoties ar šīm tabletēm, Jums ir jāievēro piesardzība. Tās nedrīkst lauzt vai smalcināt. Jums jānorij tabletes veselas un, kad vien iespējams, tās jālieto kopā ar pārtiku. Ja nejauši esat pieskāries bojātām tabletēm, rūpīgi nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Ja pulveris no tabletēm ir nonācis acīs, izskalojiet tās ar sterilu ūdeni vai tīru ūdeni, ja sterils ūdens nav pieejams.
Lai izvairītos no pārdozēšanas, Jūs drīkstat lietot tikai tik daudz tablešu, cik ārsts Jums norādījis.
Kad vien iespējams, Valganciclovir Accord tabletes jālieto kopā ar pārtiku – skatīt 2. punktu.
Pieaugušie
CMV slimības profilakse pacientiem pēc transplantācijas
Jums jāsāk šo zāļu lietošana 10 dienu laikā pēc transplantācijas.
Ieteicamā deva ir divas tabletes VIENU REIZI dienā.
Jums jāturpina zāļu lietošana šādā devā līdz 100 dienām pēc transplantācijas. Ja Jums ir veikta nieres transplantācija, ārsts var ieteikt Jums lietot tabletes 200 dienas.
Aktīva CMV retinīta ārstēšana pacientiem ar AIDS (to sauc par indukcijas terapiju)
Parastā Valganciclovir Accord deva ir pa divām tabletēm DIVAS REIZES dienā 21 dienu (trīs nedēļas). Nelietojiet šo devu ilgāk par 21 dienu, ja vien to nav ieteicis ārsts, jo tas var palielināt iespējamo blakusparādību risku.
Ilgstoša lietošana aktīva iekaisuma atkārtotas rašanās novēršanai pacientiem ar AIDS un CMV retinītu (to sauc par balstterapiju)
Parastā deva ir pa divām tabletēm VIENU REIZI dienā. Jums jācenšas lietot tabletes katru dienu vienā un tajā pašā laikā. Ārsts Jums ieteiks, cik ilgi turpināt Valganciclovir Accord lietošanu. Ja retinīts pastiprinās, lietojot šo devu, ārsts var ieteikt Jums atkārtot indukcijas terapiju (kā tas aprakstīts iepriekš) vai lemt, ka Jums jālieto citas zāles CMV infekcijas ārstēšanai.
Gados vecāki pacienti
Valganciclovir Accord lietošana gados vecākiem pacientiem nav pētīta.
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem
Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, ārsts var norādīt Jums lietot mazāk tablešu katru dienu vai lietot šīs tabletes tikai noteiktās nedēļas dienās. Ir ļoti svarīgi, lai Jūs lietotu tikai tik daudz tablešu, cik ārsts Jums teicis.
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem
Valganciklovīra lietošana pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav pētīta.
Lietošana bērniem un pusaudžiem
CMV slimības profilakse pacientiem pēc transplantācijas
Bērniem jāsāk šo zāļu lietošana 10 dienu laikā pēc transplantācijas. Deva būs atkarīga no bērna auguma un ķermeņa masas, un ir jālieto VIENU REIZI dienā. Ārsts lems par nepieciešamo devu, ņemot vērā bērna augumu, ķermeņa masu un nieru darbību. Šādas devas lietošana jāturpina 100 dienas. Ja bērnam ir veikta nieres transplantācija, ārsts var ieteikt šo zāļu lietošanu 200 dienas.
Bērniem, kas nespēj norīt Valganciclovir Accord apvalkotās tabletes, var lietot valganciklovīra pulveri iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai.
Ja esat lietojis Valganciclovir Accord vairāk, nekā noteikts
Ja esat vai domājat, ka esat, lietojis vairāk tablešu nekā noteikts, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu vai slimnīcu. Pārāk liela tablešu skaita lietošana var izraisīt nopietnas nevēlamas blakusparādības, kas var īpaši ietekmēt asinis vai nieres. Jums var būt nepieciešama ārstēšana slimnīcā.
Ja esat aizmirsis lietot Valganciclovir Accord
Ja esat aizmirsis lietot savas tabletes, lietojiet aizmirsto devu, tiklīdz par to atcerieties, un nākamo devu lietojiet parastajā laikā. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto tableti.
Ja pārtraucat lietot Valganciclovir Accord
Jūs nedrīkstat pārtraukt šo zāļu lietošanu, ja vien to nav norādījis Jūsu ārsts.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Alerģiskas reakcijas
Līdz 1 no katriem 1000 cilvēkiem var rasties pēkšņa un smaga alerģiska reakcija pret valganciklovīru (anafilaktiskais šoks). PĀRTRAUCIET Valganciclovir Accord tablešu lietošanu un dodieties uz tuvākās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu, ja Jums rodas kāda no šādām izpausmēm:
pacelti, niezoši izsitumi uz ādas (nātrene),
pēkšņa rīkles, sejas, lūpu un mutes dobuma pietūkšana, kas var apgrūtināt rīšanu vai elpošanu,
pēkšņa roku, kāju vai potīšu pietūkšana.
Blakusparādības, kādas radušās valganciklovīra vai ganciklovīra lietošanas laikā, ir norādītas tālāk.
Nopietnas blakusparādības
Ja pamanāt kādu no turpmāk minētajām nopietnajām blakusparādībām, nekavējoties informējiet ārstu. Ārsts Jums var likt pārtraukt Valganciclovir Accord lietošanu, un Jums var būt nepieciešama steidzama ārstēšana:
Ļoti bieži: var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem
• samazināts balto asins šūnu skaits – ar infekcijas pazīmēm, piemēram, rīkles iekaisumu, čūlām mutes dobumā vai drudzi;
• samazināts sarkano asins šūnu skaits – pazīmes ir elpas trūkums vai nogurums, sirdsklauves vai bāla āda.
Bieži: var rasties ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem
asins infekcija (sepse) – pazīmes ir drudzis, drebuļi, sirdsklauves, apjukums un neskaidra runa;
samazināts trombocītu skaits – pazīmes ir vieglāka asiņošanas vai asinsizplūdumu rašanās nekā parasti, asinis urīnā vai izkārnījumos vai smaganu asiņošana, asiņošana var būt smaga;
izteikti samazināts asins šūnu skaits;
pankreatīts – pazīmes ir stipras sāpes vēderā, kas izstaro uz muguru;
krampji.
Retāk: var rasties ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem
• kaulu smadzeņu nespēja sintezēt asins šūnas;
• halucinācijas – nereālu lietu dzirdēšana vai redzēšana;
patoloģiskas domas vai sajūtas, saiknes ar realitāti zaudēšana;
nieru mazspēja.
Citas blakusparādības
Ja pamanāt kādu no turpmāk minētajām blakusparādībām, informējiet ārstu, farmaceitu vai medmāsu:
Ļoti bieži: var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem
• piena sēnīte un mutes dobuma piena sēnīte;
augšējo elpceļu infekcija (piemēram, sinusīts, tonsilīts);
ēstgribas zudums;
galvassāpes;
klepus;
• elpas trūkums;
caureja;
slikta dūša vai vemšana;
vēdersāpes;
ekzēma;
nogurums;
drudzis.
Bieži: var rasties ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem
• gripa;
urīnceļu infekcija – pazīmes ir drudzis, biežāka urinācija, sāpes urinācijas laikā;
ādas un zemādas audu infekcija;
viegla alerģiska reakcija – pazīmes var būt sarkana, niezoša āda;
ķermeņa masas zudums;
nomākums, trauksme vai apjukums;
• miega traucējumi;
plaukstu vai pēdu vājums vai notirpums, kas var ietekmēt līdzsvara sajūtu;
pieskāriena sajūtas pārmaiņas, durstīšanas, kutēšanas, dzelšanas vai dedzināšanas sajūta;
garšas sajūtas pārmaiņas;
drebuļi;
acu iekaisums (konjunktivīts), acu sāpes vai redzes traucējumi;
ausu sāpes;
zems asinsspiediens, kas var izraisīt reiboni vai ģīboni;
rīšanas traucējumi;
aizcietējums, gāzes, gremošanas traucējumi, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās;
čūlas mutes dobumā;
aknu un nieru laboratorisko pārbaužu rezultātu novirzes;
• svīšana naktī;
nieze, izsitumi;
matu izkrišana;
muguras sāpes, muskuļu vai locītavu sāpes, muskuļu spazmas;
reibonis, vājums vai slikta pašsajūta.
Retāk: var rasties ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem
• uzbudinājums;
trīce;
• kurlums;
neritmiska sirdsdarbība;
• nātrene, sausa āda;
• asinis urīnā;
vīriešu neauglība – skat sadaļu “Fertilitāte”;
sāpes krūtīs.
Acs iekšējā apvalka atdalīšanās (tīklenes atslāņošanās) tika novērota tikai AIDS pacientiem, kuriem CMV infekciju ārstēja ar Valganciclovir Accord.
Papildu blakusparādības bērniem un pusaudžiem
Bērniem un pusaudžiem ziņotās nevēlās blakusparādības ir līdzīgas blakusparādībām, par kādām ziņots pieaugušajiem.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003.
Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv/../?id=613&sa=613&top=3" www.zva.gov.lv.
Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Valganciclovir Accord
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz blistera vai trauciņa etiķetes un kastītes pēc “EXP:” vai "Derīgs līdz:". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Valganciclovir Accord satur
Aktīvā viela ir 450 mg valganciklovīra, 496,3 mg valganciklovīra hidrohlorīda formā.
Citas sastāvdaļas ir:
Kodols: mikrokristāliskā celuloze, krospovidons (A tipa), povidons (K-30), stearīnskābe (50).
Apvalks: hipromeloze (3 cP), hipromeloze (6 cP), titāna dioksīds (E171), makrogols 400, sarkanais dzelzs oksīds (E172), polisorbāts 80.
Valganciclovir Accord ārējais izskats un iepakojums
Valganciclovir Accord tabletes pieejamas 450 mg apvalkoto tablešu veidā. Tablešu apraksts ir minēts tālāk.
Rozā, ovālas, abpusēji izliektas apvalkotās tabletes ar iespiedumu "J" vienā pusē un "156" otrā pusē, apmēram 16,7 mmx 7,8 mm.
Valganciclovir Accord pieejams
OPA - Alumīnija/PVH/Alumīnija blisteris pa 30, 60, 90 un 120 tabletēm ārējā kartona kastītē.
ABPE pudele pildīta ar attīrītu vati, ar bērniem neatveramu skrūvējamu polipropilēna vāciņu ar mīkstu ieliktni (izgatavots no vaska, folijas, PET un karstuma aizdares) pa 60 apvalkotajām tabletēm.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Accord Healthcare B.V.
Winthontlaan 200
3526 KV Utrecht
Nīderlande
Ražotāji
Pharmadox Healthcare Ltd.
KW20A Kordin Industrial Park, Paola
PLA 3000, Malta
Accord Healthcare Limited
Sage House, 319 Pinner Road, North Harrow,
Middlesex, HA1 4HF,
Lielbritānija
Wessling Hungary Kft
Budapest, Fòti ùt 56,
1047, Ungārija
Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) dalībvalstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:
Nīderlande Valganciclovir Accord 450 mg filmomhulde tabletten
Austrija Valganciclovir Accord 450 mg Filmtabletten
Kipra Valganciclovir Accord 450 mg film coated tablets
Čehija Virexan 450 mg
Dānija Valganciclovir Accord 450 mg filmovertrukne tabletter
Igaunija Valganciclovir Accord
Somija Valganciclovir Accord 450 mg tabletti, kalvopäällysteinen
Īrija Valganciclovir 450 mg film-coated tablets
Itālija Valganciclovir Accord
Lietuva Valganciclovir Accord 450 mg plėvele dengtos tabletės
Latvija Valganciclovir Accord 450 mg apvalkotās tabletes
Malta Valganciclovir 450 mg film-coated tablets
Norvēģija Valganciclovir Accord
Polija Valhit
Portugāle Valganciclovir Accord
Zviedrija Valganciclovir Accord 450 mg filmdragerade tabletter
Lielbritānija Valganciclovir 450 mg film-coated tablets
Spānija Valganciclovir Accord 450 mg comprimidos recubiertos con película
Francija Valganciclovir Accord 450 mg comprimé pelliculé
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 12/2018.
Sandoz
Business use only
Page PAGE \* Arabic \* MERGEFORMAT 1 of NUMPAGES \* MERGEFORMAT 9
1.3.1 spc-label-pl - common-pl - 5,067
(NL/H/3010/001/DC)
20140918
VALGANCICLOVIR HYDROCHLORIDE 450 MG FILM-COATED TABLET
722-1957.00
SASKAŅOTS ZVA 21-03-2019
Sandoz
Business use only
Page PAGE \* Arabic \* MERGEFORMAT 1 of NUMPAGES \* MERGEFORMAT 9
1.3.1 spc-label-pl - common-pl - 5,067
(NL/H/3010/001/DC)
20140918
VALGANCICLOVIR HYDROCHLORIDE 450 MG FILM-COATED TABLET
722-1957.00
ZĀĻU APRAKSTS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Valganciclovir Accord 450 mg apvalkotās tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra apvalkotā tablete satur 496,3 mg valganciklovīra hidrohlorīda, kas atbilst 450 mg valganciklovīra (Valganciclovirum) (brīvas bāzes formā).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Apvalkotā tablete.
Rozā, ovālas, abpusēji izliektas apvalkotās tabletes (16,7 x 7,8 mm) ar iespiedumu "J" vienā pusē un "156" otrā pusē.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Valganciclovir Accord lietošana indicēta citomegalovīrusa (CMV) retinīta indukcijas terapijai un balstterapijai pieaugušiem pacientiem ar iegūto imūndeficīta sindromu (AIDS).
Valganciclovir Accord lietošana indicēta CMV slimības profilaksei CMV‑negatīviem pieaugušajiem un bērniem (vecumā no dzimšanas līdz 18 gadiem), kuriem transplantēts norobežots orgāns no CMV-pozitīva donora.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Brīdinājums – Lai izvairītos no pārdozēšanas, stingri jāievēro ieteicamās devas; skatīt 4.4. un 4.9. apakšpunktus.
Pēc iekšķīgas lietošanas valganciklovīrs strauji un intensīvi tiek metabolizēts par ganciklovīru. Iekšķīga valganciklovīra lietošana pa 900 mg divas reizes dienā ir terapeitiski ekvivalenta intravenozai ganciklovīra ievadīšanai pa 5 mg/kg divas reizes dienā.
Citomegalovīrusa (CMV) retinīta ārstēšana
Pieauguši pacienti
CMV retinīta indukcijas terapija
Pacientiem ar aktīvu CMV retinītu ieteicamā deva ir 900 mg valganciklovīra (divas Valganciclovir Accord 450 mg tabletes) divas reizes dienā 21 dienu un, kad vien iespējams, kopā ar pārtiku. Ilgstoša indukcijas terapija var palielināt kaulu smadzeņu toksicitātes risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).
CMV retinīta balstterapija
Pēc indukcijas terapijas, kā arī pacientiem ar neaktīvu CMV retinītu ieteicamā deva ir 900 mg valganciklovīra (divas Valganciclovir Accord 450 mg tabletes) vienu reizi dienā, un, kad vien iespējams, kopā ar pārtiku. Ja retinīts pastiprinās, indukcijas terapiju var atkārtot, taču jāapsver iespējamā vīrusa rezistence pret zālēm.
Balstterapijas ilgums jānosaka individuāli.
Pediatriskā populācija
Valganciklovīra drošums un efektivitāte CMV retinīta ārstēšanā nav pierādīta piemērotos un labi kontrolētos klīniskos pētījumos ar pediatrijas pacientiem.
CMV slimības profilakse pēc norobežota orgāna transplantācijas
Pieauguši pacienti
Pacientiem, kuriem tiek veikta nieres transplantācija, ieteicamā deva ir 900 mg (divas Valganciclovir Accord 450 mg tabletes) vienu reizi dienā, terapiju sākot 10 dienu laikā pēc transplantācijas un turpinot līdz 100 dienām pēc transplantācijas. Profilaksi var turpināt līdz 200 dienām pēc transplantācijas (skatīt 4.4., 4.8. un 5.1. apakšpunktus).
Pacientiem, kam veikta norobežota orgāna, izņemot nieres, transplantācija, ieteicamā deva ir 900 mg (divas Valganciclovir Accord 450 mg tabletes) vienu reizi dienā, terapiju sākot 10 dienu laikā pēc transplantācijas un turpinot līdz 100 dienām pēc transplantācijas.
Kad vien iespējams, tabletes jālieto kopā ar pārtiku.
Pediatriskā populācija
Pediatriskiem pacientiem vecumā no dzimšanas, kuriem tiek veikta norobežota orgāna transplantācija un ir CMV slimības risks, valganciklovīra ieteicamā deva ir atkarīga no ķermeņa virsmas laukuma (ĶVL) un kreatinīna klīrensa (Clcr), kas iegūts pēc Švarca (Schwartz) formulas (ClcrS), un to aprēķina, izmantojot šādu vienādojumu:
Pediatriskā deva (mg) = 7 x ĶVL x ClcrS (ĶVL formulu pēc Mosteller un kreatinīna klīrensa formulu pēc Schwartz skatīt tālāk).
Ja pēc Schwartz aprēķinātais kreatinīna klīrenss pārsniedz 150 ml/min/1,73 m2, tad vienādojumā jāizmanto maksimālā vērtība 150 ml/min/1,73 m2:
kur k = 0,45* pacientiem vecumā līdz 2 gadiem, 0,55 zēniem vecumā no 2 līdz 13 gadiem un meitenēm vecumā no 2 līdz 16 gadiem un 0,7 zēniem vecumā no 13 līdz 16 gadiem. Norādījumus par devu pacientiem vecumā no 16 gadiem skatīt informācijā par devu pieaugušiem pacientiem.
Šeit norādītās k vērtības ir balstītas uz kreatinīna līmeņa noteikšanu serumā pēc Jaffe metodes, un ir jākoriģē, ja tiek izmantotas enzimātiskas metodes.
*Noteiktu apakšgrupu pacientiem var būt nepieciešama mazāka k vērtība (piemēram, pediatriskiem pacientiem, kuriem ir maza ķermeņa masa dzimšanas brīdī).
Pediatriskiem pacientiem pēc nieres transplantācijas ieteicamā vienreiz dienā lietojamā deva (7 x ĶVL x ClcrS) jāsāk lietot 10 dienu laikā pēc transplantācijas un jāturpina lietot līdz 200 dienām pēc transplantācijas.
Pediatriskiem pacientiem, kuriem veikta tāda norobežota orgāna transplantācija, kas nav niere, ieteicamā vienreiz dienā lietojamā deva (7 x ĶVL x ClcrS) jāsāk lietot 10 dienu laikā pēc transplantācijas un jāturpina lietot līdz 100 dienām pēc transplantācijas.
Patiesās lietojamās devas noteikšanai visas aprēķinātās devas ir jānoapaļo līdz tuvākajai 25 mg vērtībai. Ja aprēķinātā deva pārsniedz 900 mg, jālieto maksimālā deva 900 mg. Ieteicamā zāļu forma ir šķīdums iekšķīgai lietošanai, jo tas ļauj lietot devu, kas atbilst pēc norādītās formulas aprēķinātajam zāļu daudzumam; taču valganciklovīra apvalkotās tabletes var lietot, ja aprēķinātā deva no tabletēs pieejamās devas atšķiras ne vairāk par 10 % un pacients var norīt tabletes. Piemēram, tad, ja aprēķinātā deva ir robežās no 405 mg līdz 495 mg, var lietot vienu 450 mg tableti.
Profilaktiskās terapijas laikā ieteicams regulāri kontrolēt kreatinīna līmeni serumā, uzraudzīt auguma un ķermeņa masas izmaiņas un atbilstoši pielāgot devu.
Īpaši norādījumi par devu
Pediatriskā populācija
Devas pediatriskiem pacientiem, kuriem veic norobežota orgāna transplantāciju, aprēķina individuāli, ņemot vērā pacienta nieru darbību un ķermeņa virsmas laukumu.
Gados vecāki pacienti
Drošums un efektivitāte šajā pacientu grupā nav pierādīta. Pētījumi par 65 gadiem vecākiem pieaugušajiem nav veikti. Tā kā nieru klīrenss līdz ar vecumu samazinās, Valganciclovir Accord gados vecākiem pacientiem jālieto, īpaši ņemot vērā nieru darbību (skatīt tabulu turpmāk). (skatīt 5.2. apakšpunktu)
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem
Rūpīgi jākontrolē kreatinīna līmenis serumā vai aprēķinātais kreatinīna klīrenss. Atkarībā no kreatinīna klīrensa devas jāpielāgo atbilstoši tālāk tabulā norādītajām vērtībām (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktus).
Paredzamo kreatinīna klīrensu (ml/min) var saistīt ar kreatinīna līmeni serumā, izmantojot šādas formulas:
Clcr (ml/min)
Valganciklovīra indukcijas deva
Valganciklovīra balstterapijas/ profilaktiskā deva
≥ 60
900 mg (2 tabletes) divas reizes dienā
900 mg (2 tabletes) vienu reizi dienā
40 – 59
450 mg (1 tablete) divas reizes dienā
450 mg (1 tablete) vienu reizi dienā
25 – 39
450 mg (1 tablete) vienu reizi dienā
450 mg (1 tablete) vienu reizi divās dienās
10 – 24
450 mg (1 tablete) vienu reizi divās dienās
450 mg (1 tablete) divas reizes nedēļā
< 10
Nav ieteicama
Nav ieteicama
Pacienti, kuriem tiek veikta hemodialīze
Pacientiem, kuriem tiek veikta hemodialīze (Clcr < 10 ml/min), nav iespējams sniegt ieteikumus par devu. Tādēļ valganciklovīra apvalkotās tabletes šie pacienti nedrīkst lietot (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktus).
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem
Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem valganciklovīra tablešu drošums un efektivitāte nav pierādīta (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pacienti ar smagu leikopēniju, neitropēniju, anēmiju, trombocitopēniju un pancitopēniju
Pirms terapijas sākšanas skatīt 4.4. apakšpunktu.
Ja valganciklovīra lietošanas laikā nozīmīgi samazinās asins šūnu skaits, jāapsver terapija ar asinsrades augšanas faktoriem un/vai zāļu lietošanas pārtraukšana (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Lietošanas veids
Valganciclovir Accord lieto iekšķīgi un, kad vien iespējams, kopā ar pārtiku (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskiem pacientiem, kuri nevar norīt Valganciclovir Accord apvalkotās tabletes, var tikt lietotas citas zāļu formas, piemēram, valganciklovīra pulveris iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai.
Piesardzība, kas jāievēro, rīkojoties ar šīm zālēm vai tās lietojot
Tabletes nedrīkst salauzt vai smalcināt. Valganciklovīrs cilvēkam ir iespējami teratogēns un kancerogēns, tāpēc, rīkojoties ar salauztām tabletēm, jāievēro piesardzība (skatīt 4.4. apakšpunktu). Jāizvairās no ādas vai gļotādu tiešas saskares ar salauztām vai sasmalcinātām tabletēm. Ja šāda saskare ir notikusi, āda rūpīgi jānomazgā ar ziepēm un ūdeni, acis ir rūpīgi jāskalo ar sterilu ūdeni vai tīru ūdeni, ja sterils ūdens nav pieejams.
4.3. Kontrindikācijas
Valganciclovir Accord lietošana ir kontrindicēta pacientiem ar paaugstinātu jutību pret valganciklovīru, ganciklovīru vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Valganciclovir Accord lietošana ir kontrindicēta barojot bērnu ar krūti (skatīt 4.6. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Krusteniska paaugstinātas jutības reakcija
Ganciklovīra, aciklovīra un penciklovīra ķīmiskā struktūra ir līdzīga, tādēļ ir iespējama krusteniska paaugstinātas jutības reakcija starp šīm zālēm. Tādēļ pacientiem, kuriem ir diagnosticēta paaugstināta jutība pret aciklovīru vai penciklovīru (vai to priekšzālēm – attiecīgi valaciklovīru vai famciklovīru), Valganciclovir Accord jāparaksta piesardzīgi.
Mutagenitāte, teratogenitāte, kancerogenitāte, fertilitāte un kontracepcija
Pirms valganciklovīra lietošanas sākšanas pacienti jābrīdina par iespējamo risku auglim. Pētījumos ar dzīvniekiem ganciklovīrs bija mutagēns, teratogēns un kancerogēns, kā arī nomāca mātīšu auglību. Tādēļ valganciklovīrs uzskatāms par cilvēkam iespējami teratogēnu un kancerogēnu savienojumu, kas var izraisīt iedzimtus augļa defektus un vēzi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Balstoties uz klīniskajiem un neklīniskajiem pētījumiem, tāpat ir ticams, ka valganciklovīrs uz laiku vai pastāvīgi nomāc spermatoģenēzi. Sievietēm reproduktīvā vecumā ir jāiesaka terapijas laikā un vismaz 30 dienas pēc ārstēšanas pabeigšanas lietot efektīvu kontracepciju. Vīriešiem ir jāiesaka terapijas laikā un vismaz 90 dienas pēc zāļu lietošanas beigām lietot barjerkontracepciju, ja vien nav stingras pārliecības, ka partnerei nav grūtniecības riska (skatīt 4.6., 4.8. un 5.3. apakšpunktus).
Ilgtermiņā valganciklovīrs var izraisīt kancerogenitāti un reproduktīvo toksicitāti.
Mielosupresija
Pacientiem, kas lietojuši valganciklovīru (un ganciklovīru) ir novērota smaga leikopēnija, neitropēnija, anēmija, trombocitopēnija, pancitopēnija, kaulu smadzeņu mazspēja un aplastiskā anēmija. Terapiju nedrīkst sākt, ja absolūtais neitrofilo leikocītu skaits ir mazāks par 500 šūnām/μl, trombocītu skaits ir mazāks par 25 000/μl vai hemoglobīna līmenis ir zemāks par 8 g/dl (skatīt 4.2. un 4.8. apakšpunktus).
Ja profilakses ilgums pārsniedz 100 dienas, jāņem vērā iespējamais leikopēnijas un neitropēnijas rašanās risks (skatīt 4.2., 4.8. un 5.1. apakšpunktus).
Valganciclovir Accord piesardzīgi jālieto pacientiem, kuriem jau pirms terapijas ir hematoloģiska citopēnija vai anamnēzē ir ar zāļu lietošanu saistīta hematoloģiska citopēnija, kā arī pacientiem, kuriem tiek veikta staru terapija.
Terapijas laikā ieteicams regulāri kontrolēt pilnu asins ainu un trombocītu skaitu. Pastiprināta hematoloģiskā kontrole var būt nepieciešama pacientiem ar nieru darbības traucējumiem un pediatriskiem pacientiem, un tā jāveic vismaz katru reizi, kad pacients apmeklē transplantoloģijas klīniku. Pacientiem, kam radusies smaga leikopēnija, neitropēnija, anēmija un/vai trombocitopēnija, ieteicama terapija ar asinsrades augšanas faktoriem un/vai zāļu lietošanas pārtraukšana (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Biopieejamības atšķirība perorāli lietotam ganciklovīram
Pēc vienas 900 mg valganciklovīra devas ganciklovīra biopieejamība ir aptuveni 60 %, savukārt pēc 1000 mg ganciklovīra iekšķīgas lietošanas (kapsulu formā) tā ir aptuveni 6 %. Pārmērīga ganciklovīra kopējā iedarbība var būt saistīta ar dzīvībai bīstamām nevēlamām reakcijām. Tādēļ, sākot terapiju, indukcijas terapiju aizstājot ar balstterapiju, kā arī pacientiem, kas iekšķīgi lietojamu ganciklovīru var aizstāt ar valganciklovīru, ieteicams stingri ievērot ieteicamo devu, jo ganciklovīra kapsulas nevar aizstāt ar Valganciclovir Accord attiecībā 1:1. Pacienti, kas lietojuši ganciklovīra kapsulas, jābrīdina par pārdozēšanas risku, ja tiks lietots vairāk Valganciclovir Accord tablešu, nekā norādīts (skatīt 4.2. un 4.9. apakšpunktus).
Nieru darbības traucējumi
Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem deva jāpielāgo atkarībā no kreatinīna klīrensa (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktus).
Valganciclovir Accord apvalkotās tabletes nedrīkst lietot pacienti, kuriem tiek veikta hemodialīze (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktus).
Lietošana ar citām zālēm
Pacientiem, kas imipenēmu-cilastatīnu lietoja kopā ar ganciklovīru, tika ziņots par krampju lēkmēm. Valganciklovīru nedrīkst lietot vienlaikus ar imipenēmu-cilastatīnu, ja vien iespējamais ieguvums nepārsniedz iespējamo risku (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Rūpīgi jānovēro, vai pacientiem, kas lieto valganciklovīru un (a) didanozīnu, (b) zāles ar pierādītu mielosupresīvu iedarbību (piemēram, zidovudīnu) vai (c) savienojumus, kas ietekmē nieru darbību, nerodas papildu toksicitātes izpausmes (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Kontrolētā klīniskā pētījumā, kurā valganciklovīrs tika lietots CMV slimības profilaksei pacientiem pēc transplantācijas, kā sīkāk aprakstīts 5.1. apakšpunktā, nepiedalījās pacienti pēc plaušu un zarnu transplantācijas. Tādēļ pieredze par šāda veida transplantācijas pacientiem ir ierobežota.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāļu mijiedarbība ar valganciklovīru
Zāļu mijiedarbības pētījumi ar valganciklovīru in vivo nav veikti. Valganciklovīrs tiek intensīvi un strauji metabolizēts par ganciklovīru, tāpēc sagaidāmā valganciklovīra mijiedarbība ar zālēm būs līdzīga ganciklovīra mijiedarbībai.
Zāļu mijiedarbība ar ganciklovīru
Farmakokinētiskā mijiedarbība
Probenecīds
Probenecīda lietošana vienlaikus ar perorālu ganciklovīra lietošanu ir izraisījusi nozīmīgu ganciklovīra nieru klīrensa samazināšanos (par 20 %), statistiski nozīmīgi palielinot tā iedarbības intensitāti (par 40 %). Šīs pārmaiņas nav pretrunā ar mijiedarbības mehānismu, kas ir saistīts ar konkurējošu sekrēciju nieru kanāliņos. Tādēļ pacienti, kuri vienlaikus saņem probenecīdu un valganciklovīru, ir rūpīgi jākontrolē attiecībā uz ganciklovīra toksicitāti.
Didanozīns
Konstatēts, ka, lietojot vienlaicīgi ar i.v. ievadītu ganciklovīru, didanozīna koncentrācija plazmā ir pastāvīgi paaugstināta. Ievadot intravenozi 5 un 10 mg/kg dienā, novēroja didanozīna AUC palielināšanos par 38 – 67 %, kas apstiprina farmakokinētisku mijiedarbību šo zāļu vienlaicīgas lietošanas laikā. Būtisku ietekmi uz ganciklovīra koncentrāciju nekonstatēja. Rūpīgi jānovēro, vai pacientiem nerodas didanozīna izraisīta toksicitāte (piemēram, pankreatīts) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Citi antiretrovirāli līdzekļi
Citohroma P450 izoenzīms neietekmē ganciklovīra farmakokinētiku. Tādēļ farmakokinētiskā mijiedarbība ar proteāzes inhibitoriem un nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem nav sagaidāma.
Farmakodinamiskā mijiedarbība
Imipenēms-cilastatīns
Pacientiem, kas imipenēmu-cilastatīnu lietoja kopā ar ganciklovīru, tika ziņots par krampju lēkmēm, un nevar izslēgt farmakodinamisku mijiedarbību starp šīm divām zālēm. Šīs zāles nedrīkst lietot vienlaikus ar imipenēmu-cilastatīnu, ja vien iespējamais ieguvums nepārsniedz iespējamo risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Zidovudīns
Gan zidovudīns, gan ganciklovīrs var izraisīt neitropēniju un anēmiju. Lietojot šīs zāles vienlaicīgi, ir iespējama farmakodinamiska mijiedarbība. Dažiem pacientiem var būt pilnas devas vienlaicīgas terapijas nepanesamība (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Iespējamā zāļu mijiedarbība
Ganciklovīru/valganciklovīru lietojot vienlaicīgi ar citām zālēm, kurām piemīt kaulu smadzenes nomācoša vai ar nieru darbības traucējumiem saistīta ietekme, var pastiprināties toksicitāte. Šādas zāles ir nukleozīdi (piemēram, zidovudīns, didanozīns, stavudīns) un nukleozīdu analogi (piemēram, tenofovīrs, adefovīrs), imūnsupresanti (piemēram, ciklosporīns, takrolīms, mikofenolāta mofetils), pretaudzēju līdzekļi (piemēram, doksorubicīns, vinblastīns, vinkristīns, hidroksiurīnviela) un pretinfekcijas līdzekļi (trimetoprims/sulfonamīdi, dapsons, amfotericīns B, flucitozīns, pentamidīns). Tādēļ šo zāļu un valganciklovīra vienlaicīgu lietošanu drīkst apsvērt vienīgi tad, ja iespējamais ieguvums attaisno iespējamo risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Kontracepcija sievietēm un vīriešiem
Iespējamās reproduktīvās toksicitātes un teratogenitātes dēļ, reproduktīvā vecuma sievietēm jāiesaka ārstēšanas laikā un vismaz 30 dienu pēc ārstēšanas izmantot efektīvu kontracepcijas metodi. Vīriešu dzimuma pacientiem jāiesaka valganciklovīra lietošanas laikā un vismaz 90 dienas pēc lietošanas beigām izmantot kontracepcijas barjermetodi, ja vien nav droši, ka dzimumpartnerei nevar iestāties grūtniecība (skatīt 4.4. un 5.3. apakšpunktu).
Grūtniecība
Valganciclovir Accord drošums, lietojot grūtniecēm, nav pierādīts. Tā aktīvais metabolīts ganciklovīrs viegli difundē cauri cilvēka placentai. Pamatojoties uz tā darbības farmakoloģisko mehānismu un pētījumos ar dzīvniekiem novēroto ganciklovīra reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu), cilvēkiem ir teorētisks teratogenitātes risks.
Valganciclovir Accord nedrīkst lietot grūtniecības laikā, ja vien mātei panāktais terapeitiskais ieguvums nepārsniedz iespējamo teratogēnā kaitējuma risku auglim.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai ganciklovīrs izdalās cilvēka pienā, taču nevar izslēgt iespējamu ganciklovīra izdalīšanos cilvēka pienā un nopietnu nevēlamu blakusparādību rašanos zīdainim. Dati par lietošanu dzīvniekiem liecina, ka ganciklovīrs izdalās žurku pienā, Tādēļ valganciklovīra lietošanas laikā barošana ar krūti jāpārtrauc (skatīt 4.3. un 5.3. apakšpunktu).
Fertilitāte
Nelielā klīniskajā pētījumā par pacientiem, kuriem veikta nieru transplantācija un kuri Valganciclovir Accord saņēma CMV profilaksei līdz 200 dienām ilgi, tika novērots, ka valganciklovīrs ietekmē spermatoģenēzi, un pēc terapijas pabeigšanas tika konstatēts samazināts spermas blīvums un kustīgums. Šī iedarbība acīmredzot ir atgriezeniska un apmēram sešus mēnešus pēc tam, kad Valganciclovir Accord lietošana tika pārtraukta, spermas vidējais blīvums un kustīgums atjaunojās līdz līmenim, kas līdzinājās novērotam neārstētām kontrolpersonām.
Pētījumos ar dzīvniekiem tika konstatēts, ka ganciklovīrs negatīvi ietekmē peļu tēviņu un mātīšu fertilitāti, kā arī nomāc spermatoģenēzi un ierosina sēklinieku atrofiju pelēm, žurkām un suņiem, kuri saņēma devas, ko uzskata par klīniski nozīmīgām.
Balstoties uz klīniskajiem un neklīniskajiem pētījumiem, tiek uzskatīts par iespējamu, ka ganciklovīrs (un valganciklovīrs) var izraisīt pārejošu vai pastāvīgu cilvēka spermatoģenēzes nomākumu (skatīt 4.4. un 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus nav veikti.
Valganciklovīra un/vai ganciklovīra lietošanas laikā ziņots par nevēlamām blakusparādībām, piemēram, krampju lēkmēm, reiboni un apjukumu. Šo parādību rašanās var ietekmēt spēju veikt darbības, kuru laikā nepieciešama modrība, tai skaitā pacienta spēju vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
a) Kopsavilkums par drošuma īpašībām
Valganciklovīrs ir ganciklovīra prekursors un pēc iekšķīgas lietošanas tiek strauji un intensīvi metabolizēts par ganciklovīru. Valganciklovīra lietošanas laikā sagaidāma tādu nevēlamo blakusparādību rašanās, kas ir saistītas ar ganciklovīra lietošanu. Visas valganciklovīra klīniskajos pētījumos novērotās nevēlamās blakusparādības agrāk ir novērotas ganciklovīra lietotājiem.
Tādēļ nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots, lietojot ganciklovīru i.v. vai iekšķīgi (šāda zāļu forma vairs nav pieejama) vai valganciklovīru, ir iekļautas turpmāk redzamajā nevēlamo blakusparādību tabulā.
Ar valganciklovīru/ganciklovīru ārstētiem pacientiem nopietnākās un biežākās nevēlamās blakusparādības ir hematoloģiskas reakcijas un tās ietver neitropēniju, anēmiju un trombocitopēniju – skatīt 4.4. apakšpunktu.
Biežums, kas norādīts nevēlamo blakusparādību tabulā, noteikts apvienotai pacientu populācijai (n=1704), kurā iekļautie pacienti saņem balstterapiju ar ganciklovīru vai valganciklovīru. Izņēmums ir anafilaktiskā reakcija, agranulocitoze un granulocitopēnija, kuru biežums noteikts, pamatojoties uz pēcreģistrācijas pieredzi. Nevēlamās blakusparādības minētas pēc MedDRA orgānu sistēmu klasifikācijas. Biežuma kategorijas definētas sekojoši: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000) un ļoti reti (< 1/10 000).
Ganciklovīra/valganciklovīra kopējais drošuma profils HIV un transplantācijas populācijām ir vienāds, izņemot tīklenes atslāņošanos, par kuru ziņots vienīgi pacientiem ar CMV retinītu. Tomēr noteiktu reakciju biežums ir atšķirīgs. Valganciklovīrs ir saistīts ar lielāku caurejas risku nekā intravenozi ievadīts ganciklovīrs. Ar HIV inficētiem pacientiem biežāk ziņots par paaugstinātu ķermeņa temperatūru, rauga sēnīšu infekcijām, depresiju, smagu neitropēniju (ANS < 500/µl) un ādas reakcijām. Pacientiem, kuriem veikta orgāna transplantācija, biežāk ziņots par nieru un aknu darbības traucējumiem.
b) Zāļu nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā
NBP
(MedDRA)
Orgānu sistēmu klasifikācija
Biežuma kategorija
Infekcijas un infestācijas
Rauga sēnīšu infekcijas, tai skaitā mutes dobuma kandidoze
Ļoti bieži
Augšējo elpceļu infekcija
Sepse
Bieži
Gripa
Urīnceļu infekcija
Celulīts
Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi
Neitropēnija
Ļoti bieži
Anēmija
Trombocitopēnija
Bieži
Leikopēnija
Pancitopēnija
Kaulu smadzeņu mazspēja
Retāk
Aplastiska anēmija
Reti
Agranulocitoze*
Granulocitopēnija*
Imūnās sistēmas traucējumi
Paaugstināta jutība
Bieži
Anafilaktiska reakcija*
Reti
Vielmaiņas un uztures traucējumi
Samazināta ēstgriba
Ļoti bieži
Samazināta ķermeņa masa
Bieži
Psihiskie traucējumi
Depresija
Bieži
Apjukums
Trauksme
Uzbudinājums
Retāk
Psihotiski traucējumi
Patoloģiska domāšana
Halucinācijas
Nervu sistēmas traucējumi
Galvassāpes
Ļoti bieži
Bezmiegs
Bieži
Perifēra neiropātija
Reibonis
Parestēzijas
Hipoestēzija
Krampju lēkme
Disgeizija (garšas sajūtas traucējumi)
Trīce
Retāk
Acu bojājumi
Redzes traucējumi
Bieži
Tīklenes atslāņošanās**
Pārslas stiklveida ķermenī
Acu sāpes
Konjunktivīts
Makulas tūska
Ausu un labirinta bojājumi
Ausu sāpes
Bieži
Kurlums
Retāk
Sirds funkcijas traucējumi
Aritmijas
Retāk
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Hipotensija
Bieži
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Klepus
Ļoti bieži
Dispnoja
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Caureja
Ļoti bieži
Slikta dūša
Vemšana
Vēdersāpes
Dispepsija
Bieži
Meteorisms
Sāpes vēdera augšdaļā
Aizcietējums
Čūlas mutē
Disfāgija
Vēdera apjoma palielināšanās
Pankreatīts
Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi
Paaugstināts sārmainās fosfatāzes līmenis asinīs
Bieži
Patoloģiska aknu darbība
Paaugstināts aspartāta aminotransferāzes līmenis
Paaugstināts alanīna aminotransferāzes līmenis
Ādas un zemādas audu bojājumi
Dermatīts
Ļoti bieži
Svīšana naktī
Bieži
Nieze
Izsitumi
Alopēcija
Sausa āda
Retāk
Nātrene
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Muguras sāpes
Bieži
Mialģija
Artralģija
Muskuļu spazmas
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Nieru darbības traucējumi
Bieži
Samazināts nieru kreatinīna klīrenss
Paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs
Nieru mazspēja
Retāk
Hematūrija
Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības
Vīriešu neauglība
Retāk
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā
Paaugstināta ķermeņa temperatūra
Ļoti bieži
Nespēks
Sāpes
Bieži
Drebuļi
Vājums
Astēnija
Sāpes krūtīs
Retāk
*Šo nevēlamo blakusparādību biežums ir noteikts, pamatojoties uz pēcreģistrācijas pieredzi
**Par tīklenes atslāņošanos ziņots vienīgi HIV slimniekiem, kuriem ārstēts CMV retinīts
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Neitropēnija
Pamatojoties uz neitrofilo leikocītu skaitu pirms ārstēšanas, neitropēnijas risks nav paredzams. Neitropēnija parasti rodas indukcijas terapijas pirmās vai otrās nedēļas laikā. Šūnu skaits parasti normalizējas 2 – 5 dienu laikā pēc zāļu lietošanas pārtraukšanas vai devas samazināšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Trombocitopēnija
Pacientiem ar sākotnēji mazu trombocītu skaitu (< 100 000/μl) ir palielināts trombocitopēnijas risks. Pacientiem ar jatrogēnu imūnsupresiju imūnsupresīvu zāļu lietošanas dēļ ir lielāks trombocitopēnijas risks nekā pacientiem ar AIDS (skatīt 4.4. apakšpunktu). Smaga trombocitopēnija var būt saistīta ar potenciāli dzīvībai bīstamu asiņošanu.
Ārstēšanas ilguma vai indikācijas ietekme uz nevēlamām blakusparādībām
Smaga neitropēnija (ANS <500/μl) CMV retinīta slimniekiem (14%), kuriem veic ārstēšanu ar valganciklovīru, intravenozi vai perorāli lietotu ganciklovīru, ir novērota biežāk nekā pacientiem, kuriem veikta norobežota orgāna transplantācija un kuri saņem valganciklovīru vai perorāli lieto ganciklovīru. Pacientiem, kuri saņem valganciklovīru vai perorāli lieto ganciklovīru līdz 100. dienai pēc transplantācijas, smagas neitropēnijas sastopamība bija attiecīgi 5% un 3%, bet pacientiem, kuri saņēma valganciklovīru līdz 200. dienai pēc transplantācijas, smagas neitropēnijas sastopamība bija 10%.
Kreatinīna līmeņa serumā pieaugums pacientiem, kuriem transplantēts norobežots orgāns un kuri ārstēti līdz 100. vai 200. dienai pēc transplantācijas gan ar valganciklovīru, gan perorāli lietotu ganciklovīru, bija lielāks nekā CMV retinīta slimniekiem. Tomēr nieru darbības traucējumi ir iezīme, kas bieži vērojama pacientiem, kuriem veikta norobežota orgāna transplantācija.
Paildzinot profilaksi līdz 200 dienām augsta riska grupas pacientiem, kuriem veikta nieres transplantācija, Valganciclovir Accord kopējais drošuma profils nemainījās. 200 dienu grupā par leikopēniju ziņots nedaudz biežāk, bet neitropēnijas, anēmijas un trombocitopēnijas sastopamība abās grupās bija līdzīga.
c) Pediatriskā populācija
Valganciklovīra lietošana tika pētīta 179 pediatriskiem pacientiem pēc norobežota orgāna transplantācijas, kuriem bija CMV slimības risks (vecumā no 3 nedēļām līdz 16 gadiem) un 133 jaundzimušajiem ar simptomātisku iedzimtu CMV slimību (vecumā no 2 līdz 31 dienai), un ganciklovīra kopējās iedarbības ilgums bija no 2 līdz 200 dienām.
Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības pediatriskajos klīniskos pētījumos bija caureja, slikta dūša, neitropēnija, leikopēnija un anēmija.
Pacientu grupā pēc norobežota orgāna transplantācijas kopējās drošuma īpašības pediatriskiem pacientiem un pieaugušajiem bija līdzīgas. Divos pētījumos, kuros piedalījās pediatriski pacienti pēc norobežota orgāna transplantācijas, par neitropēnijas rašanos tika ziņots nedaudz biežāk nekā pieaugušajiem, taču pediatriskā populācijā korelācija starp neitropēnijas rašanos un infekciju nevēlamām blakusparādībām netika novērota. Tā kā jaundzimušajiem un zīdaiņiem ir lielāks citopēnijas risks, šajās vecuma grupās rūpīgi jākontrolē asinsaina (skatīt 4.4. apakšpunktā).
Pediatriskiem pacientiem pēc nieres transplantācijas ilgāka valganciklovīra kopējā iedarbība līdz 200 dienām nebija saistīta ar kopējā nevēlamo blakusparādību rašanās biežuma palielināšanos. Pediatriskiem pacientiem pēc nieres transplantācijas, kas zāles lietoja līdz 200. dienai, smaga neitropēnija (absolūtais neitrofilo leikocītu skaits < 500/μl) radās biežāk nekā pediatriskiem pacientiem pēc nieres transplantācijas, kas zāles lietoja līdz 100. dienai, un biežāk nekā pieaugušiem pacientiem pēc nieres transplantācijas, kas zāles lietoja līdz 100. dienai vai 200. dienai (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Par valganciklovīra lietošanu jaundzimušajiem vai zīdaiņiem ar simptomātisku iedzimtu CMV infekciju pieejamo datu ir maz, taču tā drošums šķietami atbilst zināmajām valganciklovīra/ganciklovīra drošuma īpašībām.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām Zāļu valsts aģentūrai, Jersikas ielā 15, Rīgā, LV 1003.
Tīmekļa vietne: www.zva.gov.lv
4.9. Pārdozēšana
Pieredze par valganciklovīra un intravenozi ievadīta ganciklovīra pārdozēšanu
Sagaidāms, ka valganciklovīra pārdozēšana varētu izraisīt arī pastiprinātu nefrotoksicitāti (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Klīniskos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par intravenozi lietota ganciklovīra pārdozēšanu, kas dažkārt beigusies letāli. Dažos gadījumos netika ziņots par nevēlamām blakusparādībām. Lielākai daļai pacientu radās viena vai vairākas no šādām nevēlamām blakusparādībām:
hematoloģiskā toksicitāte: mielosupresja, tai skaitā pancitopēnija, kaulu smadzeņu mazspēja, leikopēnija, neitropēnija, granulocitopēnija;
hepatotoksicitāte: hepatīts, aknu funkciju traucējumi;
nefrotoksicitāte: hematūrijas pastiprināšanās pacientiem, kuriem jau pirms pārdozēšanas bija nieru darbības traucējumi, akūts nieru bojājums, paaugstināts kreatinīna līmenis;
kuņģa-zarnu trakta toksicitāte: vēdera sāpes, caureja, vemšana;
neirotoksicitāte: ģeneralizēta trīce, krampju lēkme.
Hemodialīze un hidratācija var sekmēt valganciklovīra līmeņa pazemināšanos asins plazmā pacientiem, kuri saņēmuši pārāk lielu valganciklovīra devu (skatīt 5.2. apakšpunktu).
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretvīrusu līdzekļi sistēmiskai lietošanai, nukleozīdi un nukleotīdi, izņemot revertāzes inhibitorus. ATĶ kods: J05A B14.
Darbības mehānisms
Valganciklovīrs ir ganciklovīra L‑valilēsteris (prekursors). Pēc iekšķīgas lietošanas valganciklovīru strauji un intensīvi par ganciklovīru metabolizē zarnu un aknu esterāzes. Ganciklovīrs ir sintētisks 2'‑dezoksiguanozīna analogs un nomāc herpesvīrusu replikāciju in vitro un in vivo. Pret ganciklovīru jutīgie cilvēka vīrusi ir cilvēka citomegalovīruss (HCMV), 1. un 2. tipa herpes simplex vīruss (HSV‑1 un HSV‑2), 6., 7. un 8. tipa cilvēka herpesvīruss (HHV‑6, HHV‑7, HHV‑8), Epšteina-Barra vīruss (EBV), varicella zoster vīruss (VZV) un B hepatīta vīruss (HBV).
Šūnās, kas inficētas ar CMV, vīrusa proteīnkināze ganciklovīru (pUL97) vispirms fosforilē par ganciklovīra monofosfātu. Šūnas kināzes veic turpmāko fosforilēšanu līdz ganciklovīra trifosfātam, kas tad šūnā tiek lēni metabolizēts. Pēc ekstracelulārā ganciklovīra eliminēšanas trifosfāta eliminācijas pusperiods ar HCV un ar HCMV inficētās šūnās ir attiecīgi 18 stundas un no 6 līdz 24 stundām. Tā kā fosforilēšana ir atkarīga galvenokārt no vīrusa kināzes, ganciklovīra fosforilācija aktīvāk notiek ar vīrusu inficētās šūnās.
Ganciklovīra virustatisko aktivitāti nodrošina vīrusa DNS sintēzes nomākšana: (a) konkurējoši inhibējot vīrusa DNS polimerāzes veikto dezoksiguanozīna trifosfāta iekļaušanu DNS un (b) iekļaujot ganciklovīra trifosfātu vīrusa DNS, kas izraisa vīrusa DNS elongācijas pārtraukšanu vai stipri ierobežo tās pagarināšanos.
Pretvīrusu aktivitāte
Pretvīrusu aktivitāte in vitro, nosakot to kā ganciklovīra IC50 pret CMV, ir robežās no 0,08 μM (0,02 μg/ml) līdz 14 μM (3,5 μg/ml).
Valganciklovīra klīniskā pretvīrusu iedarbība pierādīta AIDS slimnieku ārstēšanā pēc tikko noteiktas CMV retinīta diagnozes. Pētījuma sākumā vīrusu ar urīnu izvadīja 46 % (32/69) pacientu, bet pēc valganciklovīra lietošanas četras nedēļas šo pacientu īpatsvars samazinājās līdz 7 % (4/55).
Klīniskā efektivitāte un drošums
Pieauguši pacienti
CMV retinīta terapija
Vienā pētījumā pacienti ar tikko noteiktu CMV retinīta diagnozi pēc nejaušības principa tika iedalīti grupās indukcijas terapijai ar valganciklovīru pa 900 mg divas reizes dienā vai intravenozu ganciklovīru pa 5 mg/kg divas reizes dienā. To pacientu īpatsvars, kuriem 4. nedēļā tika konstatēta CMV retinīta fotogrāfiska progresēšana, abās terapijas grupās bija līdzīgs, un intravenozā ganciklovīra un valganciklovīra grupā slimība bija progresējusi attiecīgi 7/70 un 7/71 pacientiem.
Pēc indukcijas terapijas visi šī pētījuma dalībnieki saņēma balstterapiju ar valganciklovīru pa 900 mg vienu reizi dienā. Vidējais laiks (mediāna) no pēc nejaušības principa iedalīšanas grupās līdz CMV retinīta progresēšanai pacientiem, kuriem gan indukcijas terapija, gan balstterapija tika veikta ar valganciklovīru, bija 226 (160) dienas, savukārt pacientiem, kuriem indukcijas terapija tika veikta ar intravenozu ganciklovīru, bet balstterapija – ar valganciklovīru, tas bija 219 (125) dienas.
CMV slimības profilakse pēc transplantācijas
Dubultmaskētā pētījumā ar klīniski aktīvām kontroles zālēm piedalījās pacienti, kuriem tika veikta sirds, aknu un nieres transplantācija (pētījumā netika iekļauti pacienti pēc plaušu vai kuņģa – zarnu trakta orgānu transplantācijas), ar lielu CMV slimības risku (D+/R-), kas lietoja valganciklovīru (pa 900 mg vienu reizi dienā) vai iekšķīgi ganciklovīru (pa 1000 mg trīs reizes dienā), terapiju sākot 10 dienu laikā pēc transplantācijas un turpinot līdz 100. dienai pēc transplantācijas. CMV izraisītas slimības (CMV sindroms + slimības invāzija audos) rašanās biežums pirmos 6 mēnešos pēc transplantācijas valganciklovīra grupā (n = 239) bija 12,1 %, bet iekšķīga ganciklovīra grupā (n = 125) – 15,2 %. Lielākā daļa gadījumu radās pēc profilakses pārtraukšanas (pēc 100. dienas), un slimības gadījumi valganciklovīra grupā vidēji radās vēlāk nekā iekšķīga ganciklovīra grupā. Akūtas transplantāta atgrūšanas biežums pirmos 6 mēnešos bija 29,7 % pacientu valganciklovīra grupā un 36,0 % pacientu iekšķīga ganciklovīra grupā, savukārt pilnīga transplantāta atgrūšana notika vienādi bieži – 0,8 % pacientu katrā terapijas grupā.
Lai izvērtētu valganciklovīra efektivitāti un drošumu, CMV profilaksi paplašinot no 100 līdz 200 dienām pēc transplantācijas, dubultslēptā, ar placebo kontrolētā pētījumā piedalījās 326 pacienti ar lielu CMV slimības risku (D+/R-), kuriem tika veikta nieres transplantācija. Pacienti pēc nejaušības principa tika iedalīti grupās (1:1) un lietoja valganciklovīra tabletes (pa 900 mg vienu reizi dienā), terapiju sākot 10 dienu laikā pēc transplantācijas un turpinot līdz 200. dienai pēc transplantācijas vai līdz 100. dienai pēc transplantācijas, kam sekoja 100 dienu ilga placebo lietošana.
To pacientu īpatsvars, kuriem CMV slimība radās pirmo 12 mēnešu laikā pēc transplantācijas, norādīts tabulā tālāk.
To nieres transplantāta saņēmēju daudzums procentos, kuriem radās CMV slimība1, ārstēt paredzēto pacientu populācijā 12 mēnešos#
Valganciklovīrs
pa 900 mg vienu reizi dienā
100 dienas
(N = 163)
Valganciklovīrs
pa 900 mg vienu reizi dienā
200 dienas
(N = 155)
Atšķirība starp terapijas grupām
Pacienti ar pierādītu vai iespējamu CMV slimību 2
71 (43,6%)
[35,8% ; 51,5%]
36 (23,2%)
[16,8% ; 30,7%]
20,3%
[9,9% ; 30,8%]
Pacienti ar pierādītu CMV slimību
60 (36,8%)
[29,4% ; 44,7%]
25 (16,1%)
[10,7% ; 22,9%]
20,7%
[10,9% ; 30,4%]
1 CMV slimība definēta kā CMV sindroms vai CMV invāzija audos.
2 Pierādīta CMV slimība bija klīniski pierādīts CMV slimības gadījums. Pacientiem bija iespējama CMV slimība, ja nebija veikti 52. nedēļas izmeklējumi un pirms šī laika brīža nebija pierādīta CMV slimība.
# Līdz 24 mēnešiem iegūtie rezultāti atbilda rezultātiem, kādi bija iegūti līdz 12 mēnešiem. Pierādīta vai iespējama CMV slimība bija 48,5 % pacientu 100 dienu terapijas grupā un 34,2 % pacientu 200 dienu terapijas grupā; atšķirība starp terapijas grupām bija 14,3 % [3,2 % ; 25,3 %].
CMV slimība pēc CMV profilakses ar valganciklovīru līdz 200. dienai pēc transplantācijas radās nozīmīgi mazākai daļai liela riska pacientu pēc nieres transplantācijas nekā pacientiem, kas CMV profilaksi ar valganciklovīru lietoja līdz 100. dienai pēc transplantācijas.
Transplantāta izdzīvošanas biežums, kā arī biopsijā pierādītas akūtas atgrūšanas biežums abās terapijas grupās bija līdzīgs. Transplantāta izdzīvošanas biežums 12 mēnešus pēc transplantācijas bija 98,2 % (160/163) pacientu 100 dienu dozēšanas grupā un 98,1 % (152/155) pacientu 200 dienu dozēšanas grupā. Laikā līdz 24 mēnešiem pēc transplantācijas tika ziņots par četriem transplantāta pilnīgas atgrūšanas papildu gadījumiem, tie visi radās 100 dienu dozēšanas grupā. Biopsijā pierādītas akūtas transplantāta atgrūšanas biežums 12 mēnešus pēc transplantācijas bija 17,2 % (28/163) pacientu 100 dienu dozēšanas grupā un 11,0 % (17/155) pacientu 200 dienu dozēšanas grupā. Laikā līdz 24 mēnešiem pēc transplantācijas tika ziņots par vienu papildu gadījumu 200 dienu dozēšanas grupā.
Vīrusu rezistence
Pret ganciklovīru rezistents vīruss var rasties pēc ilgstošas valganciklovīra lietošanas, pateicoties mutāciju izlasei par ganciklovīra monofosforilēšanu atbildīgajā vīrusa kināzes gēnā (UL97) un/vai vīrusa polimerāzes gēnā (UL54). Klīniskos izolātos, septiņi kanoniski UL97 aizvietotāji, M460V/I, H520Q, C592G, A594V, L595S, C603W, ir biežāk ziņotie aizvietotāji, kas ir saistīti ar ganciklovīra rezistenci. Vīrusi ar mutācijām UL97 gēnā ir rezistenti tikai pret ganciklovīru, savukārt vīrusi ar mutācijām UL54 gēnā ir rezistenti pret ganciklovīru, taču var būt krusteniski rezistenti arī pret citiem pretvīrusu līdzekļiem, kas iedarbojas uz vīrusa polimerāzi.
CMV retinīta terapija
CMV genotipiskā analīze polimorfonukleāro leikocītu (PMNL) izolātos, kas iegūti no vienā pētījumā iesaistītiem 148 pacientiem ar CMV retinītu, liecināja, ka pēc 3, 6, 12 un 18 mēnešus ilgas valganciklovīra lietošanas UL97 mutācijas bija attiecīgi 2,2 %, 6,5 %, 12,8 % un 15,3 % izolātu.
CMV slimības profilakse pēc transplantācijas
Pētījums ar aktīvo kontroli
Ar CMV genotipisko analīzi tika pētīta rezistence PMNL paraugos, kas iegūti i) 100. dienā (pētāmo zāļu profilaktiskas lietošanas beigas) un ii) iespējamas CMV slimības gadījumos līdz 6 mēnešus pēc transplantācijas. No 245 pacientiem, kas pēc nejaušības principa tika iedalīti valganciklovīra grupā, analīzēm bija pieejami 198 paraugi, kas iegūti 100. dienā, un nevienā no tiem netika atklātas rezistences mutācijas pret ganciklovīru. Tas ir salīdzināms ar 2 ganciklovīra rezistences mutācijām, kas atklātas 103 pārbaudītajos paraugos (1,9 %) no pacientiem iekšķīga ganciklovīra kontroles terapijas grupā.
245 pacientu grupā, kas pēc nejaušības principa tika iedalīti terapijai ar valganciklovīru, tika pārbaudīti 50 paraugi no pacientiem ar iespējamu CMV slimību, un nevienā netika atklātas rezistences mutācijas. 127 pacientu grupā, kas pēc nejaušības principa tika iedalīti kontroles grupā terapijai ar ganciklovīru, tika pārbaudīti paraugi no 29 pacientiem ar iespējamu CMV slimību, un tika atklātas divas rezistences mutācijas, tādēļ rezistences rašanās biežums bija 6,9 %.
Profilakses pētījuma paplašināšana no 100 līdz 200 dienām pēc transplantācijas
UL54 un UL97 gēnu genotipiskā analīze tika veikta vīrusu paraugos, kas iegūti no 72 pacientiem, kuri atbilda rezistences analīzes kritērijiem: pacientiem, kam profilakses beigās bija pozitīvs vīrusa slodzes noteikšanas rezultāts (> 600 kopiju/ml), un/vai pacientiem, kuriem līdz 12 mēnešu (52 nedēļu) laikā pēc transplantācijas bija pierādīta CMV slimība. Katrā terapijas grupā zināma rezistences mutācija pret ganciklovīru bija trīs pacientiem.
Pediatriskā populācija
CMV retinīta terapija
Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt valganciklovīra pētījumu rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās CMV infekcijas ārstēšanai pacientiem ar imūndeficītu (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
CMV slimības profilakse pēc transplantācijas
II fāzes farmakokinētiskā un drošuma pētījumā pediatriskiem pacientiem (vecumā no 4 mēnešiem līdz 16 gadiem, n = 63), kas pēc norobežota orgāna transplantācijas valganciklovīru lietoja atbilstoši pediatriskās dozēšanas algoritmam (skatīt 4.2. apakšpunktu) vienu reizi dienā līdz 100 dienām, zāļu kopējā iedarbība bija līdzīga to kopējai iedarbībai pieaugušajiem (skatīt 5.2. apakšpunktu). Novērošanas ilgums pēc terapijas beigām bija 12 nedēļas. CMV D/R seroloģisko analīžu rezultāti pētījuma sākumā bija D+/R‑ 40 %, D+/R+ 38 %, D‑/R+ 19 % un D‑/R‑ 3 % gadījumu. CMV vīruss tika pierādīts 7 pacientiem. Nevēlamās blakusparādības bija līdzīgas blakusparādībām, kādas novērotas pieaugušajiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
IV fāzes panesamības pētījumā, kurā pediatriski pacienti (vecumā no 1 līdz 16 gadiem, n = 57) pēc nieres transplantācijas valganciklovīru lietoja atbilstoši pediatriskās dozēšanas algoritmam (skatīt 4.2. apakšpunktu) vienu reizi dienā līdz 200 dienām, bija mazs CMV infekcijas biežums. Novērošana pēc terapijas beigām ilga 24 nedēļas. CMV D/R seroloģisko analīžu rezultāti pētījuma sākumā bija D+/R+ 45 %, D+/R‑ 39 %, D‑/R+ 7 %, D‑/R‑ 7 % un ND/R+ 2 % gadījumu. Par CMV virēmiju tika ziņots 3 pacientiem, savukārt viena pacienta gadījumā bija aizdomas par CMV sindromu, taču tas netika pierādīts centrālajā laboratorijā veiktā CMV PCR. Nevēlamās blakusparādības bija līdzīgas blakusparādībām, kādas novērotas pieaugušajiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Šie dati pamato efektivitātes datu ekstrapolēšanu no pieaugušajiem uz bērniem un ieteikumus par devu pediatriskiem pacientiem.
I fāzes farmakokinētikas un drošuma pētījumā, kurā pacienti pēc sirds transplantācijas (vecumā no 3 nedēļām līdz 125 dienām, n = 14) vienu valganciklovīra dienas devu atbilstoši pediatriskās dozēšanas algoritmam (skatīt 4.2. apakšpunktu) saņēma 2 dienas pēc kārtas, tika panākta zāļu kopējā iedarbība, kas bija līdzīga zāļu kopējai iedarbībai pieaugušajiem (skatīt 5.2. apakšpunktu). Uzraudzības ilgums pēc terapijas bija 7 dienas. Drošuma īpašības atbilda citos pediatriskajos un pieaugušo pētījumos novērotajām īpašībām, lai arī pacientu skaits un valganciklovīra kopējā iedarbība šajā pētījumā bija ierobežota.
Iedzimta CMV infekcija
Ganciklovīra un/vai valganciklovīra efektivitāte un drošums jaundzimušajiem un zīdaiņiem ar iedzimtu simptomātisku CMV infekciju tika pētīts divos pētījumos.
Pirmajā pētījumā vienas valganciklovīra devas (devu intervāls 14 – 16 – 20 mg/kg/devu) farmakokinētika un drošums tika pētīts 24 jaundzimušajiem (vecumā no 8 līdz 34 dienām) ar iedzimtu simptomātisku CMV slimību (skatīt 5.2. apakšpunktu). Jaundzimušie pretvīrusu terapiju saņēma 6 nedēļas, savukārt 19 no 24 pacientiem terapiju ar iekšķīgu valganciklovīru saņēma līdz 4 nedēļām, bet atlikušajās 2 nedēļās viņiem tikai ievadīts intravenozs ganciklovīrs. Atlikušie 5 pacienti lielāko daļu pētījuma saņēma intravenozu ganciklovīru. Otrajā pētījumā par sešas nedēļas vai sešus mēnešus ilgas valganciklovīra terapijas efektivitāti un drošumu piedalījās 109 zīdaiņi vecumā no 2 līdz 30 dienām ar simptomātisku iedzimtu CMV slimību. Visi zīdaiņi 6 nedēļas saņēma iekšķīgi valganciklovīru devā pa 16 mg/kg divas reizes dienā. Pēc 6 nedēļu terapijas zīdaiņi pēc nejaušības principa tika iedalīti grupās 1:1, lai turpinātu lietot valganciklovīru tādā pašā devā vai lietotu atbilstošu placebo līdz 6 mēnešu terapijas beigām.
Šī terapeitiskā indikācija valganciklovīram pašlaik nav ieteicama. Pētījumu plānojums un iegūtie rezultāti ir pārāk ierobežoti, lai būtu iespējams veikt atbilstošus secinājumus par valganciklovīra efektivitāti un drošumu.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Valganciklovīra farmakokinētiskās īpašības ir tikušas izvērtētas HIV‑ un CMV‑seropozitīviem pacientiem, pacientiem ar AIDS un CMV retinītu un norobežotu orgānu transplantāta recipientiem.
Devas proporcionalitāte pret ganciklovīra AUC ir pierādīta tikai pēc 450 – 2625 mg lielu valganciklovīra devu lietošanas pēc ēšanas.
Uzsūkšanās
Valganciklovīrs ir ganciklovīra prekursors. Tas labi uzsūcas no kuņģa - zarnu trakta un zarnas sienā un aknās strauji un intensīvi tiek metabolizēts par ganciklovīru. Valganciklovīra sistēmiskā kopējā iedarbība ir pārejoša un maza. Ganciklovīra absolūtā biopieejamība no valganciklovīra visās pētītajās pacientu grupās ir aptuveni 60 %, un ganciklovīra kopējā iedarbība galarezultātā ir līdzīga tā kopējai iedarbībai pēc intravenozas ievadīšanas (skatīt tālāk). Savukārt ganciklovīra biopieejamība pēc 1000 mg iekšķīgi lietojama ganciklovīra lietošanas (kapsulu formā) ir 6 – 8 %.
Valganciklovīrs HIV pozitīviem, CMV pozitīviem pacientiem
HIV pozitīviem, CMV pozitīviem pacientiem kopējā iedarbība pēc ganciklovīra un valganciklovīra lietošanas divas reizes dienā vienu nedēļu ir šāda:
Raksturlielums
Ganciklovīrs
(5 mg/kg, i.v.)
n = 18
Valganciklovīrs (900 mg, p.o.)
n = 25
Ganciklovīrs
Valganciklovīrs
AUC(0 – 12 h) (μg.h/ml)
28,6 ± 9,0
32,8 ± 10,1
0,37 ± 0,22
Cmax (μg/ml)
10,4 ± 4,9
6,7 ± 2,1
0,18 ± 0,06
Ir pierādīts, ka ganciklovīra efektivitāte, palielinot laiku līdz CMV retinīta progresēšanai, korelē ar sistēmisko kopējo iedarbību (AUC).
Valganciklovīrs pacientiem pēc norobežota orgāna transplantācijas
Ganciklovīra kopējā sistēmiskā iedarbība farmakokinētiska līdzsvara stāvoklī pacientiem, kuriem veikta norobežota orgāna transplantācija, pēc ganciklovīra un valganciklovīra iekšķīgas lietošanas reizi dienā ir šāda:
Raksturlielums
Ganciklovīrs
(pa 1000 mg trīs reizes dienā)
n = 82
Valganciklovīrs (pa 900 mg, vienu reizi dienā)
n = 161
Ganciklovīrs
AUC(0 - 24 h) (μg.h/ml)
28,0 ± 10,9
46,3 ± 15,2
Cmax (μg/ml)
1,4 ± 0,5
5,3 ± 1,5
Pēc iekšķīgas valganciklovīra lietošanas atbilstoši dozēšanas algoritmam atkarībā no nieru darbības ganciklovīra sistēmiskā kopējā iedarbība sirds, nieres un aknu transplantāta saņēmējiem bija līdzīga.
Uztura ietekme
Ja valganciklovīrs ieteicamā 900 mg devā tika lietots kopā ar uzturu, ganciklovīra vidējās AUC (aptuveni 30 %) un ganciklovīra vidējās Cmax (aptuveni 14 %) vērtības bija lielākas nekā pēc lietošanas tukšā dūšā. Turklāt, valganciklovīru lietojot kopā ar uzturu, samazinās arī ganciklovīra kopējās iedarbības starppersonu atšķirības. Klīniskajos pētījumos valganciklovīrs ticis lietots tikai kopā ar uzturu. Tādēļ Valganciclovir Accord ieteicams lietot ēšanas laikā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Izkliede
Valganciklovīrs tiek strauji pārveidots par ganciklovīru, tāpēc valganciklovīra piesaistīšanās pie proteīniem nav noskaidrota. Ganciklovīra līdzsvara izkliedes tilpums (Vd) pēc intravenozas ievadīšanas bija 0,680 ± 0,161 l/kg (n = 114). Intravenozi ievadītam ganciklovīram izkliedes tilpums korelē ar ķermeņa masu, un izkliedes tilpums līdzsvara stāvoklī ir 0,54 – 0,87 l/kg. Ganciklovīrs iekļūst cerebrospinālajā šķidrumā. Koncentrācijā 0,5 un 51 µg/ml ar plazmas olbaltumvielām saistījās 1 – 2% ganciklovīra.
Biotransformācija
Valganciklovīrs tiek strauji un intensīvi metabolizēts par ganciklovīru; citi tā metabolīti nav atklāti. Pats ganciklovīrs būtiskā apjomā netiek metabolizēts.
Eliminācija
Pēc valganciklovīra iekšķīgas lietošanas zāles tiek strauji hidrolizētas par ganciklovīru. Ganciklovīrs no sistēmiskās asinsrites tiek izvadīts glomerulārās filtrācijas un aktīvas tubulāras sekrēcijas veidā. Pacientiem ar normālu nieru darbību vairāk nekā 90% intravenozi ievadītā ganciklovīra 24 stundu laikā konstatēja urīnā nemetabolizētā veidā. Pacientiem ar normālu nieru darbību, lietojot valganciklovīru, ganciklovīra koncentrācija plazmā pēc maksimuma sasniegšanas samazinās ar pusperiodu 0,4 – 2,0 h.
Farmakokinētika īpašās pacientu grupās
Pediatriskā populācija
II fāzes farmakokinētikas un drošuma pētījumā, kurā piedalījās pediatriski norobežota orgāna transplantāta saņēmēji (vecumā no 4 mēnešiem līdz 16 gadiem, n = 63), valganciklovīrs tika lietots vienu reizi dienā līdz 100 dienām. Visā orgānu veidu un vecuma grupu intervālā farmakokinētiskie raksturlielumi bija līdzīgi un salīdzināmi ar farmakokinētiskajiem raksturlielumiem pieaugušajiem. Populācijas farmakokinētikas modelis liecināja, ka biopieejamība ir aptuveni 60 %. Klīrensu pozitīvi ietekmēja gan ķermeņa virsmas laukums, gan nieru darbība.
I fāzes farmakokinētikas un drošuma pētījumā, kurā piedalījās pediatriski sirds transplantāta saņēmēji (vecumā no 3 nedēļām līdz 125 dienām, n = 14), valganciklovīrs tika lietots vienu reizi dienā divas pētījuma dienas. Populāciju farmakokinētikas aprēķini liecināja, ka vidējā biopieejamība ir 64 %.
Abu šo pētījumu rezultātu salīdzinājums ar farmakokinētikas rezultātiem pieaugušo populācijā liecina, ka AUC0‑24h intervāli visās vecuma grupās, tai skaitā pieaugušajiem, ir ļoti līdzīgi. AUC0‑24h un Cmax vidējās vērtības pediatrisko pacientu vecuma grupās < 12 gadiem arī bija līdzīgas, lai arī visā pediatrisko pacientu vecuma intervālā bija nosliece uz AUC0‑24h un Cmax samazināšanos, kas korelēja ar vecuma palielināšanos. Šī tendence bija izteikta klīrensa un eliminācijas pusperioda (t1/2) vidējām vērtībām; taču šāda parādība ir sagaidāma, jo klīrensu ietekmē ar pacienta augšanu saistītās ķermeņa masas, auguma un nieru darbības izmaiņas, kā to apliecina populāciju farmakokinētikas modelis.
Šajā tabulā apkopoti pēc modeļa aprēķinātie ganciklovīra AUC0‑24h intervāli šajos divos pētījumos, kā arī AUC0‑24h, Cmax, Cl un t1/2 vidējās vērtības un standartnovirzes atbilstošām pediatrisko pacientu vecuma grupām, salīdzinot ar datiem par pieaugušajiem:
FK raksturlielums
Pieaugušie*
Pediatriskā populācija
≥ 18 gadi
(n = 160)
< 4 mēneši
(n = 14)
≥ 4 mēneši- ≤ 2 gadi
(n = 17)
> 2 – < 12 gadi
(n = 21)
≥ 12 gadi– 16 gadi
(n = 25)
AUC0-24h (μg.h/ml)
46,3 ± 15,2
68,1 ± 19,8
64,3 ± 29,2
59,2 ± 15,1
50,3 ± 15,0
AUC0-24h intervāls
15,4 – 116,1
34 - 124
34 - 152
36 – 108
22 - 93
Cmax (μg/ml)
5,3 ± 1,5
10,5 ± 3,36
10,3 ± 3,3
9,4 ± 2,7
8,0 ± 2,4
Klīrenss (l/h)
12,7 ± 4,5
1,25 ± 0,473
2,5 ± 2,4
4,5 ± 2,9
6,4 ± 2,9
t1/2 (h)
6,5 ± 1,4
1,97 ± 0,185
3,1 ±1,4
4,1 ± 1,3
5,5 ± 1,1
* Iegūts no pētījuma ziņojuma PV 16000
Abos iepriekš aprakstītajos pētījumos vienreiz dienā lietojamā valganciklovīra deva tika noteikta, pamatojoties uz ķermeņa virsmas laukumu (ĶVL) un kreatinīna klīrensu (CrCl) atbilstoši modificētai Schwartz formulai, un aprēķināta, izmantojot 4.2. apakšpunktā norādīto dozēšanas algoritmu.
Ganciklovīra farmakokinētika pēc valganciklovīra lietošanas arī tika vērtēta divos pētījumos, kuros piedalījās jaundzimušie un zīdaiņi ar siptomātisku iedzimtu CMV slimību. Pirmajā pētījumā 24 jaundzimušie vecumā no 8 līdz 34 dienām saņēma intravenozu ganciklovīru pa 6 mg/kg divas reizes dienā. Tad pacienti saņēma iekšķīgi lietojamu valganciklovīru, un valganciklovīra pulvera iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai deva bija intervālā no 14 mg/kg līdz 20 mg/kg divas reizes dienā; kopējais terapijas ilgums bija 6 nedēļas. Valganciklovīra pulvera iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai deva pa 16 mg/kg divas reizes dienā jaundzimušajiem panāca ganciklovīra kopējo iedarbību, kas bija salīdzināma ar tā kopējo iedarbību pēc ganciklovīra intravenozas ievadīšanas pa 6 mg/kg divas reizes dienā, kā arī sasniedza ganciklovīra kopējo iedarbību, kas bija līdzīga kopējai iedarbībai pēc efektīvās pieaugušo intravenozās devas 5 mg/kg.
Otrā pētījumā 109 jaundzimušie vecumā no 2 līdz 30 dienām 6 nedēļas saņēma valganciklovīra pulveri iekšķīgi lietojama šķīduma pagatavošanai pa 16 mg/kg divas reizes dienā, bet pēc tam 96 no 109 pētījumā iesaistītajiem pacientiem pēc nejaušības principa tika iedalīti grupās valganciklovīra terapijas turpināšanai vai placebo lietošanai 6 mēnešus. Taču vidējais AUC0‑12h bija mazāks nekā vidējais AUC0‑12h pirmajā pētījumā. Šajā tabulā sniegts AUC, Cmax un t1/2 vidējo vērtību, tai skaitā standartnoviržu, salīdzinājums ar datiem par pieaugušajiem:
FK raksturlielums
Pieaugušie
Bērni (jaundzimušie un zīdaiņi)
5 mg/kg GAN
Viena deva
(n = 8)
6 mg/kg GAN
Divas reizes dienā
(n = 19)
16 mg/kg VAL
Divas reizes dienā
(n = 19)
16 mg/kg VAL
Divas reizes dienā
(n = 100)
AUC0-∞ (μg.h/ml)
25,4 ± 4,32
-
-
-
AUC0-12h (μg.h/ml)
-
38,25 ± 42,7
30,1 ± 15,1
20,85 ± 5,40
Cmax (μg/ml)
9,03 ± 1,26
12,9 ± 21,5
5,44 ± 4, 04
-
t1/2 (h)
3,32 ± 0,47
2,52 ± 0, 55
2,98 ± 1, 26
2,98 ± 1,12
GAN = ganciklovīrs, i.v.; VAL = valganciklovīrs, iekšķīgi
Šie dati ir pārāk ierobežoti, lai būtu iespējams izdarīt secinājumus par efektivitāti vai sniegt ieteikumus par devām bērniem ar iedzimtu CMV infekciju.
Gados vecāki cilvēki
Valganciklovīra vai ganciklovīra farmakokinētika par 65 gadiem vecākiem pieaugušajiem nav pētīta (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem
Ganciklovīra farmakokinētiku pēc vienreizējas iekšķīgas valganciklovīra 900 mg devas lietošanas vērtēja 24 citādi veseliem cilvēkiem ar nieru darbības traucējumiem.
Ganciklovīra farmakokinētikas parametri pēc vienreizējas iekšķīgas Valganciclovir Accord tablešu 900 mg devas lietošanas pacientiem ar dažādas pakāpes nieru darbības traucējumiem:
Aprēķinātais kreatinīna klīrenss (ml/min)
N
Šķietamais klīrenss (ml/min) vidēji ± SN
AUCpēdējais (μg∙h/ml) Vidēji ± SN
Pusperiods (stundas) Vidēji ± SN
51-70
6
249 ± 99
49,5 ± 22,4
4,85 ± 1,4
21-50
6
136 ± 64
91,9 ± 43,9
10,2 ± 4,4
11-20
6
45 ± 11
223 ± 46
21,8 ± 5,2
≤10
6
12,8 ± 8
366 ± 66
67,5 ± 34
Pavājināta nieru darbība izraisīja ganciklovīra klīrensa no valganciklovīra samazināšanos un atbilstošu terminālā pusperioda palielināšanos, tādēļ pacientiem ar nieru darbības traucējumiem ir jāpielāgo deva (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Pacienti, kuriem veic hemodialīzi
Pacientiem, kuriem veic hemodialīzi, ieteikumus par Valganciclovir Accord 450 mg apvalkoto tablešu lietošanu nav iespējams sniegt, jo individuālā šiem pacientiem nepieciešamā Valganciclovir Accord deva ir mazāka par 450 mg tablešu stiprumu. Tādēļ Valganciclovir Accord apvalkotās tabletes šiem pacientiem nedrīkst lietot (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Pacienti, kuriem veikta aknu transplantācija, stabilā stāvoklī
Ganciklovīra farmakokinētiku no valganciklovīra pacientiem, kuriem veikta aknu transplantācija, stabilā stāvoklī pētīja vienā atklātā 4 daļu krusteniskā pētījumā (N=28). Ganciklovīra biopieejamība no valganciklovīra pēc vienreizējas valganciklovīra 900 mg devas lietošanas pēc ēšanas bija aptuveni 60%. Ganciklovīra AUC0-24h bija līdzīgs tam, kāds tiek sasniegts, ievadot 5 mg/kg ganciklovīra intravenozi pacientiem, kuriem veikta aknu transplantācija.
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem
Valganciclovir Accord drošums un efektivitāte pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav pētīta. Aknu darbības traucējumiem nevajadzētu ietekmēt ganciklovīra farmakokinētiku, jo tas izdalās caur nierēm, un tādēļ specifiski ieteikumi par devu nav sniegti.
Pacienti ar cistisko fibrozi
Pirmās fāzes farmakokinētikas pētījumā ar pacientiem, kuriem veikta plaušu transplantācija un kuri slimo vai neslimo ar cistisko fibrozi (CF), 31 pacientam (16 ar CF/ 15 bez CF) pēc transplantācijas veica profilaksi, lietojot 900 mg Valganciclovir Accord dienā. Pētījums liecināja, ka cistiskā fibroze neradīja statistiski nozīmīgu ietekmi uz ganciklovīra kopējo sistēmisko iedarbību pacientiem, kuriem veikta plaušu transplantācija. Ganciklovīra iedarbība pacientiem, kuriem veikta plaušu transplantācija, bija līdzīga kā tā, kurai pierādīta efektivitāte CMV slimības profilaksē pacientiem, kuriem veikta citu norobežotu orgānu transplantācija.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Valganciklovīrs ir ganciklovīra prekursors, tādēļ novērotā ganciklovīra iedarbība ir attiecināma arī uz valganciklovīru. Valganciklovīra preklīniskajos drošuma pētījumos toksicitāte bija tāda pati, kāda novērota, lietojot ganciklovīru, un attīstījās, ja ganciklovīra iedarbība bija līdzīga vai vājāka nekā cilvēkiem, kuri saņēma sākumdevu.
Šīs atrades bija toksiska ietekme uz gonādām (sēklinieku šūnu zudums) un nefrotoksicitāte (urēmija, šūnu deģenerācija), kas bija neatgriezeniska; toksiska ietekme uz kaulu smadzenēm (anēmija, neitropēnija, limfocitopēnija) un toksiska ietekme uz kuņģa-zarnu traktu (gļotādas šūnu nekroze), kas bija atgriezeniska.
Ganciklovīram bija mutagēna iedarbība peļu limfomas šūnās un klastogēna iedarbība zīdītāju šūnās. Šādi rezultāti ir līdzīgi tiem, kas novēroti ganciklovīra kancerogenitātes pētījumos ar pozitīvām pelēm. Ganciklovīram ir iespējama karcinogēna iedarbība.
Turpmākie pētījumi liecina, ka ganciklovīrs ir teratogēns, embriotoksisks, izraisa spermatoģenēzes nomākumu (t.i., tas negatīvi ietekmē vīriešu fertilitāti) un nomāc sieviešu fertilitāti.
Dati par lietošanu dzīvniekiem liecina, ka ganciklovīrs izdalās žurku pienā.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Tabletes kodols:
Mikrokristāliskā celuloze
Krospovidons (A tipa)
Povidons (K‑30)
Stearīnskābe (50)
Tabletes apvalks:
Hipromeloze 3 cP
Hipromeloze 6 cP
Titāna dioksīds (E171)
Makrogols 400
Sarkanais dzelzs oksīds (E172)
Polisorbāts 80
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
OPA - Alumīnija/PVH/Alumīnija blisteris pa 30, 60, 90 un 120 tabletēm ārējā kartona kastītē.
ABPE pudele pildīta ar attīrītu vati, ar [bērniem neatveramu] skrūvējamu polipropilēna vāciņu ar mīkstu ieliktni (izgatavots no vaska, folijas, PET un karstuma aizdares) pa 60 apvalkotajām tabletēm.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Accord Healthcare B.V.
Winthontlaan 200
3526 KV Utrecht
Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
16-0079
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 26.04.2016
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
12/2018
Sandoz
Business use only
Page PAGE \* Arabic \* MERGEFORMAT 1 of NUMPAGES \* MERGEFORMAT 14
1.3.1 spc-label-pl - common-spc - 4,674
(NL/H/3010/001/DC)
20140918
VALGANCICLOVIR HYDROCHLORIDE 450 MG FILM-COATED TABLET
722-1957.00
SASKAŅOTS ZVA 21-03-2019
Sandoz
Business use only
Page PAGE \* Arabic \* MERGEFORMAT 1 of NUMPAGES \* MERGEFORMAT 14
1.3.1 spc-label-pl - common-spc - 4,674
(NL/H/3010/001/DC)
20140918
VALGANCICLOVIR HYDROCHLORIDE 450 MG FILM-COATED TABLET
722-1957.00