Segluromet

Apvalkotā tablete

Segluromet

PA/Al/PVH/Al blisteris, N14
Ertugliflozinum Metformini hydrochloridum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1265/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1265/001

Ražotājs

Merck Sharp & Dohme B.V., Netherlands

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

23-MAR-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

2,5 mg/850 mg

Zāļu forma

Apvalkotā tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Merck Sharp & Dohme B.V., Netherlands

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 850 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 850 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Apvalkotā tablete (tablete).
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Bēšas, 18 x 10 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē.
Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Rozā, 19,1 x 10,6 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē.
Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Tumši brūnas, 18 x 10 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē.
Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Sarkanas, 19,1 x 10,6 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē.
2

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Segluromet indicēts pieaugušajiem no 18 gadu vecuma ar 2. tipa cukura diabētu kā papildlīdzeklis diētai un fiziskām aktivitātēm glikēmijas kontroles uzlabošanai:
 pacientiem, kuru stāvoklis nav atbilstoši kontrolēts, lietojot tikai maksimālo panesamo metformīna devu;
 pacientiem, kuri lieto maksimālās panesamās metformīna devas kopā ar citām zālēm diabēta ārstēšanai;
 pacientiem, kuri jau tiek ārstēti ar ertugliflozīna un metformīna kombināciju atsevišķu tablešu veidā.
(Pētījumu rezultātus par kombinācijām un iedarbību uz glikēmijas kontroli skatīt 4.4., 4.5. un 5.1. apakšpunktā).
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Ieteicamā deva ir viena tablete divreiz dienā. Deva jānosaka individuāli, pamatojoties uz pacienta pašreizējo ārstēšanas shēmu, tās efektivitāti un panesamību, lietojot ieteicamo dienas devu — 5 mg vai 15 mg ertugliflozīna, vienlaikus nepārsniedzot maksimālo ieteicamo metformīna dienas devu.
Pacientiem ar šķidruma zudumu pirms Segluromet lietošanas ieteicams koriģēt šo stāvokli (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ja aizmirsts lietot vienu šo zāļu devu, pacientam tā jālieto, tiklīdz viņš par to atceras. Pacienti nedrīkst vienlaicīgi lietot divas Segluromet devas.
Pieaugušie ar normāliem nieru darbības rādītājiem (glomerulārās filtrācijas ātrums [GFĀ] ≥ 90 ml/min)
Pacientiem, kuru stāvoklis nav atbilstoši kontrolēts ar metformīna monoterapiju, vai lietojot metformīnu kombinācijā ar citām glikozes līmeni pazeminošām zālēm, tai skaitā insulīnu Ieteicama tāda Segluromet sākuma deva, kas nodrošina 2,5 mg ertugliflozīna divreiz dienā (5 mg dienā) un jau lietotajai devai līdzīgu metformīna devu. Pacientiem, kuri panes ertugliflozīna kopējo dienas devu 5 mg, ja nepieciešama papildu glikēmijas kontrole, devu var palielināt līdz kopējai ertugliflozīna dienas devai 15 mg.
Pacientiem, kuriem tiek veikta pāreja no atsevišķi lietotām ertugliflozīna un metformīna tabletēm Pacientiem, kuriem tiek veikta pāreja no atsevišķi lietotām ertugliflozīna tabletēm (kopējā dienas deva 5 mg vai 15 mg) un metformīna tabletēm uz Segluromet lietošanu, jāsaņem tāda pati ertugliflozīna un metormīna dienas deva, kāda jau tiek lietota, vai tuvākā terapeitiski atbilstošā metformīna deva.
Ja Segluromet lieto kombinācijā ar insulīnu vai insulīna sekrēciju veicinošu līdzekli, var būt nepieciešama mazāka insulīna vai insulīna sekrēciju veicinošā līdzekļa deva, lai samazinātu hipoglikēmijas risku (skatīt 4.4., 4.5. un 4.8. apakšpunktu).
Īpašas pacientu grupas
Nieru darbības traucējumi GFĀ jānovērtē pirms ārstēšanas sākšanas ar metformīnu saturošām zālēm un vismaz reizi gadā ārstēšanas periodā. Pacientiem ar paaugstinātu nieru darbības traucējumu progresēšanas risku un gados vecākiem cilvēkiem nieru darbība jānovērtē biežāk, piemēram, reizi 3–6 mēnešos.
3

Šīs zāles nav ieteicams sākt lietot pacientiem, kuriem GFĀ ir mazāks par 60 ml/min (skatīt 4.4. apakšpunktu). Kopējo maksimālo metformīna dienas devu vajadzētu sadalīt 2 – 3 dienas devās. Pacientiem ar GFĀ <60 ml/min pirms metformīna lietošanas sākšanas jāpārskata faktori, kas var palielināt laktacidozes risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Ja nav pieejams atbilstoša stipruma Segluromet, jāizmanto atsevišķi monokomponenti, nevis fiksētas devas kombinācija.

GFĀ ml/min

Metformīns

Ertugliflozīns

60-89 45-59

Maksimālā dienas deva ir 3000 mg. Ja nieru darbība pavājinās, jāapsver devas samazināšana.
Maksimālā dienas deva ir 2000 mg. Sākuma deva ir ne vairāk kā puse no maksimālās devas.

Maksimālā dienas deva ir 15 mg.
Šīs zāles nav ieteicams sākt lietot pacientiem, kuriem glomerulārās filtrācijas ātrums ir mazāks par 60 ml/min (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Ja GFĀ pastāvīgi ir mazāks par 45 ml/min, šo zāļu lietošana jāpārtrauc.

30-44 < 30

Maksimālā dienas deva ir 1000 mg. Sākuma deva ir ne vairāk kā puse no maksimālās devas.
Metformīns ir kontrindicēts.

Nav ieteicama. Nav ieteicama.

Aknu darbības traucējumi Segluromet ir kontrindicēts pacientiem ar aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
Gados vecāki cilvēki (≥65 gadus veci) Gados vecākiem pacientiem ir lielāka pavājinātas nieru darbības iespējamība. Tā kā pēc ertugliflozīna lietošanas uzsākšanas var rasties nieru darbības traucējumi un zināms, ka būtisks daudzums metformīna izdalās caur nierēm, gados vecākiem cilvēkiem Segluromet jālieto piesardzīgi. Lai veicinātu ar metfromīnu saistītas laktacidozes novēršanu, regulāri jākontrolē nieru darbība, īpaši gados vecākiem pacientiem (skatīt 4.4. apakšpunktu). Jāņem vērā nieru darbības rādītāji un šķidruma zuduma risks (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu). Pieredze, lietojot Segluromet ≥ 75 gadus veciem pacientiem, ir ierobežota.
Pediatriskā populācija Segluromet drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids Segluromet jālieto iekšķīgi divreiz dienā ēšanas laikā, lai mazinātu ar metformīnu saistītās kuņģazarnu trakta nevēlamās blakusparādības. Rīšanas grūtību gadījumā tableti drīkst salauzt vai sasmalcināt, jo tā ir tūlītējas iedarbības zāļu forma.

4

4.3. Kontrindikācijas
- Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām;
- jebkāda veida akūta metaboliskā acidoze (piemēram, laktacidoze, diabētiskā ketoacidoze [DKA]);
- diabētiska prekoma; - smaga nieru mazspēja (GFĀ mazāks par 30 ml/min), nieru slimība galējā stadijā (NSGS) vai
pacientiem, kuriem veic dialīzi (skatīt 4.4. apakšpunktu); - akūts stāvoklis ar potenciālu izmainīt nieru funkciju, piemēram:
- dehidratācija; - smaga infekcija; - šoks; - akūta vai hroniska slimība, kas var izraisīt audu hipoksiju, piemēram: - sirds vai elpošanas mazspēja, - nesen bijis miokarda infarkts, - šoks; - aknu darbības traucējumi; - akūta alkohola intoksikācija, alkoholisms.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Vispārīgi Segluromet nedrīkst lietot pacientiem ar 1. tipa cukura diabētu.
Laktacidoze Laktacidoze ir ļoti reta, bet nopietna metaboliska komplikācija, ko visbiežāk novēro akūtas nieru darbības akūtas pavājināšanās, kardiorespiratoras slimības vai sepses gadījumā. Akūtas nieru darbības pavājināšanās gadījumā, notiek metformīna uzkrāšanās, kas paaugstina laktacidozes risku.
Dehidratācijas(stipras vemšanas, caurejas, drudžavai samazinātas šķidruma uzņemšanas) gadījumā metformīna lietošana īslaicīgi jāpārtrauc, un ieteicams sazināties ar veselības aprūpes speciālistu.
Pacientiem, kuri lieto metformīnu, jāievēro piesardzība, sākot terapiju ar zālēm, kas var akūti ietekmēt nieru darbību (piemēram, antihipertensīviem līdzekļiem, diurētiskiem līdzekļiem un nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem [NPL]). Citi laktacidozes riska faktori ir pārmērīga alkohola lietošana, aknu mazspēja, nepietiekami kontrolēts cukura diabēts, ketoze, ilgstoša badošanās, visi stāvokļi, kas saistīti ar hipoksiju, , kā arī vienlaicīga tādu zāļu lietošana, kuras var izraisīt laktacidozi (skatīt 4.3. un 4.5. apakšpunktu).
Pacienti un/vai aprūpētāji jāinformēpar laktacidozes risku. Laktacidozei raksturīga acidotiska aizdusa, sāpes vēderā, muskuļu krampji, astēnija un hipotermija, kam seko koma. Ja ir aizdomas par laktacidozes simptomiem, pacientam jāpārtrauc metformīna lietošana un nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība. Diagnosticējošos laboratorijas testos vēro pazeminātu pH līmeni asinīs (<7,35), paaugstinātu laktātu līmeni plazmā (>5 mmol/l) un palielinātu anjonu starpību un laktāta/piruvāta attiecība.
Jodu saturošu kontrastvielu lietošana Jodu saturošu kontrastvielu intravaskulāra lietošana var izraisīt kontrastvielas inducētu nefropātiju, kas veicina metformīna uzkrāšanos un paaugstinātu laktacidozes risku. Segluromet lietošana jāpārtrauc pirms attēldiagnostikas procedūras vai tās laikā, un to nedrīkst atsākt lietot ātrāk kā 48 stundas pēc izmeklējuma, un tikai pēc tam, kad nieru darbība ir atkārtoti pārbaudīta, un atzīta par stabilu (skatīt 4.2. un 4.5. apakšpunktu).
5

Nieru darbība Ertugliflozīna efektivitāte ir atkarīga no nieru darbības, un pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem efektivitāte ir samazināta, bet pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem tās varētu nebūt vispār (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Metformīnu nedrīkst sākt lietot pacientiem, kuriem GFĀ ir mazāks par 60 ml/min. Segluromet lietošana jāpārtrauc, ja GFĀ pastāvīgi ir mazāks par 45 ml/min, jo tādā gadījumā samazinās šo zāļu efektivitāte.
GFā jānovērtē pirms ārstēšanas sākšanas un regulāri ārstēšanas periodā (skatīt 4.2. apakšpunktu). Pacientiem, kuriem GFĀ ir mazāks par 60 ml/min, nieru darbības rādītāji jānosaka biežāk. Metformīna lietošana ir kontrindicēta pacientiem, kuriem GFĀ ir < 30 ml/min, un tā lietošana uz laiku jāpārtrauc, ja ir konstatēti stāvokļi, kas var ietekmēt nieru darbību (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Ķirurģiskās operācijas Segluromet lietošana jāpārtrauc pirms operācijām ar vispārējo, spinālo vai epidurālo anestēziju. Ārstēšanu var atsākt ne agrāk kā 48 stundas pēc ķirurģiskas operācijas vai perorālās barošanas atsākšanas, ja nieru darbība ir atkārtoti pārbaudīta un atzīta par stabilu.
Hipotensija/ šķidruma zudums Ertugliflozīns izraisa osmotisku diurēzi, kas var izraisīt intravaskulārā šķidruma zudumu, tādēļ pēc tam, kad sākta Segluromet lietošana, var rasties simptomātiska hipotensija (skatīt 4.8. apakšpunktu), it īpaši pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (aGFĀ mazāks par 60 ml/min/1,73 m2 vai CrCl ir mazāks par 60 ml/min ), gados vecākiem cilvēkiem (≥65 gadi), pacientiem, kuri lieto diurētiskos līdzekļus, vai pacientiem, kuri lieto antihiprtensīvos līdzekļus un kuriem anamnēzē ir hipotensija. Pirms tiek sākta Segluromet lietošana, jānovērtē un, ja nepieciešams, jākoriģē šķidruma statuss. Pēc terapijas uzsākšanas jāraugās, vai nerodas attiecīgas pazīmes un simptomi.
Ertugliflozīns tam piemītošā darbības mehānisma dēļ ierosina osmotisku diurēzi, paaugstina kreatinīna koncentrāciju serumā un samazina aGFĀ. Pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem kreatinīna koncentrācijas serumā pieaugums un aGFĀ samazinājums bija izteiktāks (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ja pacientiem, kuri lieto ertugliflozīnu, ir slimības, kuru dēļ iespējams šķidruma zudums (piemēram, kuņģa-zarnu trakta slimība), ieteicams rūpīgi uzraudzīt šķidruma statusu (piemēram, veicot fiziskus izmeklējumus, mērot asinsspiedienu un veicot laboratoriskas pārbaudes, tai skaitā nosakot hematokrīta vērtību) un elektrolītu līmeni. Līdz šķidruma zuduma koriģēšanai ieteicams uz laiku pārtraukt terapiju ar Segluromet.
Diabētiskā ketoacidoze Klīniskajos pētījumos un pēc zāļu reģistrācijas ziņots par retiem DKA gadījumiem, tai skaitā par dzīvībai bīstamiem gadījumiem un gadījumiem ar letālu iznākumu, kas radušies pacientiem, kuri lietojuši nātrija-glikozes ko-transportproteīna-2 (SGLT2; sodium glucose co-transporter-2) inhibitorus, un par tādiem gadījumiem ziņots arī ertugliflozīna klīniskajos pētījumos. Vairākos gadījumos šāds stāvoklis izpaudās atipiski, ar tikai mēreni paaugstinātu glikozes koncentrāciju asinīs zem 14 mmol/l (250 mg/dl). Nav zināms, vai lielāka DKA iespējamība ir tad, ja lieto lielākas ertugliflozīna devas.
Diabētiskās ketoacidozes risks jāņem vērā nespecifisku simptomu, piemēram, sliktas dūšas, vemšanas, anoreksijas, sāpju vēderā, pārmērīgi stipru slāpju, apgrūtinātas elpošanas, apmulsuma, neparasta noguruma vai miegainības, gadījumā. Ja pacientiem rodas šādi simptomi, nekavējoties jāpārbauda, vai nav ketoacidozes, neatkarīgi no glikozes koncentrācijas asinīs.
Ja ir aizdomas par DKA vai tā tiek diagnosticēta, Segluromet lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
6

Šo zāļu lietošana jāpārtrauc pacientiem, kuri ir hospitalizēti saistībā ar apjomīgām ķirurģiskām procedūrām vai akūtu būtisku saslimšanu dēļ. Abos gadījumos Segluromet lietošanu drīkst atsākt, tiklīdz pacienta stāvoklis stabilizējies.
Pirms tiek sākta Segluromet lietošana, jāizvērtē, vai pacienta anamnēzē nav faktoru, kas varētu radīt noslieci uz ketoacidozi.
Pie pacientiem, kuriem varētu būt lielāks DKA risks, pieder pacienti ar zemām bēta šūnu funkcionālajām rezervēm (piemēram, pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, kuriem ir zems C peptīda līmenis vai latents autoimūns diabēts pieaugušā vecumā (latent autoimmune diabetes in adults, LADA), vai pacienti, kuriem anamnēzē ir pankreatīts), pacienti ar tādām slimībām, kuru rezultātā tiek ierobežota barības uzņemšana vai rodas smaga dehidratācija, pacienti, kuriem ir samazinātas insulīna devas, kā arī pacienti, kuriem akūtas saslimšanas, ķirurģiskas operācijas vai alkohola lietošanas dēļ ir nepieciešams lielāks insulīna daudzums. SGLT2 inhibitori šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi.
Pacientiem, kuriem iepriekš SGLT2 inhibitora lietošanas laikā bijusi DKA, terapiju ar SGLT2 inhibitoriem nav ieteicams atsākt, ja vien netiek identificēts un koriģēts cits pārliecinošs veicinošais faktors.
Segluromet drošums un efektivitāte, lietojot pacientiem ar 1. tipa cukura diabētu, nav pierādīta, un Segluromet nedrīkst lietot 1. tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanai. Ierobežoti dati no klīniskajiem pētījumiem liecina, ka, lietojot SGLT2 inhibitorus pacientiem ar 1. tipa cukura diabētu, bieži rodas DKA.
Apakšējo ekstremitāšu amputācija Vēl arvien notiekošā klīniskā pētījumā par ertugliflozīna pievienošanu esošajai terapijai pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu un pierādītu kardiovaskulāru slimību anamnēzē, ertugliflozīna grupā novērots 1,2-1,6 reizes lielāks apakšējās ekstremitātes (galvenokārt kājas pirksta) amputācijas gadījumu skaits. Ilgtermiņa klīniskajos pētījumos ar citu SGLT2 inhibitoru arī novērots lielāks apakšējo ekstremitāšu (galvenokārt kāju pirkstu) amputācijas gadījumu skaits. Tā kā šīs parādības mehānisms nav noskaidrots, amputācijas riska faktori, izņemot vispārējos riska faktorus, nav zināmi.
Pirms sākt ertugliflozīna/metformīna lietošanu, apsveriet tos faktorus pacienta anamnēzē, kas var palielināt amputācijas risku. Piesardzības nolūkā jāapsver rūpīga tādu pacientu novērošana, kuriem ir lielāks amputācijas risks, un pacienti jākonsultē par regulāras profilaktiskas pēdu aprūpes un adekvātas hidratācijas nozīmi. Pacientiem ar sarežģījumiem, kas var rasties pirms amputācijas, piemēram, apakšējās ekstremitātes ādas čūlu, infekciju, osteomielītu vai gangrēnu, var apsvērt arī ertugliflozīna/metformīna lietošanas pārtraukšanu.
Hipoglikēmija, ja vienlaicīgi lieto insulīnu vai insulīna sekrēciju veicinošus līdzekļus Ja ertugliflozīnu lieto kombinācijā ar insulīnu un/vai insulīna sekrēciju veicinošiem līdzekļiem, kuri, kā zināms, izraisa hipoglikēmiju (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tādēļ, lietojot kombinācijā ar Segluromet, var būt nepieciešama mazāka insulīna vai insulīna sekrēciju veicinošā līdzekļa deva, lai mazinātu hipoglikēmijas risku (skatīt 4.2. un 4.5. apakšpunktu).
Dzimumorgānu sēnīšu infekcijas Ertugliflozīns palielina dzimumorgānu sēnīšu infekciju risku. Pētījumos ar SGLT2 inhibitoriem lielāka dzimumorgānu sēnīšu infekciju rašanās iespējamība bija pacientiem, kuriem anamnēzē bija dzimumorgānu sēnīšu infekcijas, un vīriešiem, kuriem nebija veikta apgraizīšana (skatīt 4.8. apakšpunktu). Pacienti atbilstoši jānovēro un jāārstē.
Urīnceļu infekcijas Glikozes izvadīšana ar urīnu var būt saistīta ar palielinātu urīnceļu infekciju risku. Urīnceļu infekciju biežums ertugliflozīna 5 mg un 15 mg grupās (4,0% un 4,1%) nebija izteikti atšķirīgs no placebo grupas (3,9%). Lielākā daļa šo notikumu bija viegli vai vidēji smagi, un netika ziņots par nopietniem gadījumiem. Ertugliflozīna lietošanas pārtraukšana uz laiku ir jāapsver, ārstējot pielonefrītu vai urosepsi.
7

Starpenes nekrotizējošs fasciīts (Furnjē gangrēna) Sieviešu un vīriešu dzimuma pacientiem, kuri lieto SGLT2 inhibitorus, pēcreģistrācijas periodā ziņots par starpenes nekrotizējoša fasciīta (kas pazīstams arī kā Furnjē gangrēna) gadījumiem. Tas ir reti sastopams, bet nopietns un potenciāli dzīvībai bīstams traucējums, kura gadījumā nepieciešama steidzama ķirurģiska iejaukšanās un antibakteriāla terapija.
Pacientiem jānorāda, ka tad, ja viņiem rodas tādi simptomi kā sāpes, jutīgums, apsārtums vai pietūkums ārējo dzimumorgānu vai starpenes apvidū, kopā ar drudzi vai vājumu, viņiem jāvēršas pēc medicīniskas palīdzības. Jāņem vērā, ka pirms nekrotizējošā fasciīta var būt uroģenitāla infekcija vai starpenes abscess. Ja ir aizdomas par Furnjē gangrēnu, Segluromet lietošana jāpārtrauc un nekavējoties jāsāk ārstēšana (tai skaitā jālieto antibiotikas un jāveic ķirurģiska brūču tīrīšana).
Gados vecāki pacienti Gados vecākiem pacientiem var būt palielināts šķidruma zuduma risks. 65 gadus veciem un vecākiem pacientiem, kuri lietoja ertugliflozīnu, bija lielāka ar šķidruma zudumu saistītu blakusparādību sastopamība nekā jaunākiem pacientiem. Ar metformīnu saistītas laktacidozes risks palielinās līdz ar pacienta vecumu, jo gados vecākiem pacientiem ir lielāka aknu, nieru vai sirds darbības traucējumu iespējamība nekā jaunākiem pacientiem. Segluromet paredzama samazināta efektivitāte gados vecākiem pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. un 4.8. apakšpunktu). Gados vecākiem pacientiem nieru darbība jāvērtē biežāk.
Sirds mazspēja Pieredze New York Heart Association (NYHA) I–II funkcionālās klases sirds mazspējas gadījumā ir ierobežota, un nav klīnisko pētījumu pieredzes ar ertugliflozīnu pacientiem ar NYHA III– IV funkcionālās klases sirds mazspēju.
Laboratorijā veiktās urīna analīzes Ņemot vērā ertugliflozīna darbības mehānismu, pacientiem, kuri lietos Segluromet, tiks konstatēta glikoze urīnā. Glikēmijas kontroles uzraudzīšanai jāizmanto citas metodes.
Mijiedarbība ar 1,5 anhidroglucitola (1,5 AG) testu Glikēmijas kontroles uzraudzīšanai nav ieteicams izmantot 1,5 AG testu, jo pacientiem, kuri lieto SGLT2 inhibitoru saturošas zāles, 1,5 AG mērījumi ir neuzticami. Glikēmijas kontroles uzraudzīšanai jāizmanto citas metodes.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakokinētiskie zāļu mijiedarbības pētījumi ar Segluromet nav veikti, tomēr šādi pētījumi ir veikti ar katru no Segluromet aktīvajām vielām ertugliflozīnu un metformīnu atsevišķi.
Ertugliflozīns
Farmakodinamiskā mijiedarbība
Diurētiskie līdzekļi Ertugliflozīns var pastiprināt diurētisko līdzekļu diurētisko iedarbību un palielināt dehidratācijas un hipotensijas risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Insulīns un insulīna sekrēciju veicinošie līdzekļi Insulīns un insulīna sekrēciju veicinošie līdzekļi, piemēram, sulfonilurīnvielas atvasinājumi, izraisa hipoglikēmiju. Ja ertugliflozīnu lieto kombinācijā ar insulīnu un/vai insulīna sekrēciju veicinošiem līdzekļiem, tas var palielināt hipoglikēmijas risku. Tādēļ, lietojot kombinācijā ar Segluromet, var būt nepieciešama mazāka insulīna vai insulīna sekrēciju veicinošā līdzekļa deva, lai mazinātu hipoglikēmijas risku (skatīt 4.2., 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
8

Farmakokinētiskā mijiedarbība
Citu zāļu ietekme uz ertugliflozīna farmakokinētiku Ertugliflozīna primārais klīrensa mehānisms ir metabolisms, ko nodrošina UGT1A9 un UGT2B7.
Ar veselām personām veikti mijiedarbības pētījumi, kuros izmantots vienas devas plānojums, liecina, ka ertugliflozīna farmakokinētiku neizmaina sitagliptīns, metformīns, glimepirīds un simvastatīns.
Lietojot vairākas rifampīna (UGT un CYP induktora) devas, ertugliflozīna AUC un Cmax samazinās attiecīgi par 39% un 15%. Šādu kopējās iedarbības samazinājumu neuzskata par klīniski nozīmīgu, tāpēc devas koriģēšana netiek ieteikta. Klīniski nozīmīga ietekme, lietojot kopā ar citiem induktoriem (piemēram, karbamazepīnu, fenitoīnu, fenobarbitālu), nav paredzama.
UGT inhibitoru ietekme uz ertugliflozīna farmakokinētiku nav pētīta klīniski, bet potenciāla ertugliflozīna darbības pastiprināšanās UGT inhibīcijas dēļ nav uzskatāma par klīniski nozīmīgu.
Ertugliflozīna ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku Ar veseliem brīvprātīgajiem veiktie mijiedarbības pētījumi liecina, ka ertugliflozīnam nepiemīt klīniski nozīmīga ietekme uz sitagliptīna, metformīna vai glimepirīda farmakokinētiku.
Simvastatīna un ertugliflozīna vienlaicīgas lietošanas rezultātā attiecīgi par 24% un 19% palielinājās simvastatīna AUC un Cmax un attiecīgi par 30% un 16% palielinājās simvastatīna skābes AUC un Cmax. Simvastatīna un simvastatīna skābes līmeņa nelielā pieauguma mehānismi nav zināmi, un ertugliflozīna izraisīta OATP inhibīcija nav iesaistīta. Šādu pieaugumu neuzskata par klīniski nozīmīgu.
Metformīns
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama
Alkohols Alkohola intoksikācija ir saistīta ar paaugstinātu laktacidozes risku, jo īpaši badošanās, nepietiekama uztura vai aknu darbības traucējumu gadījumā.
Jodu saturošas kontrastvielas Segluromet lietošana jāpārtrauc pirms attēldiagnostikas procedūras vai tās laikā, un to nedrīkst atsākt lietot ātrāk kā 48 stundas pēc izmeklējuma, un tikai pēc tam, kad nieru darbība ir atkārtoti pārbaudīta , un atzīta par stabilu (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Kombinācijas, ar kurām jāievēro piesardzība lietošanā Dažas zāles var nelabvēlīgi ietekmēt nieru darbību un paaugstināt laktacidozes risku, piemēram, NPL, ieskaitot selektīvos ciklooksigenāzes (COX) II inhibitorus, angiotensīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitori, angiotensīna II receptoru antagonisti un diurētiskie līdzekļi, it īpaši cilpas diurētiskie līdzekļi. Sākot terapiju vai lietojot šīs zāles kombinācijā ar metformīnu, nepieciešams rūpīgi monitorēt nieru darbību.
Organiskās katjonu transportvielas (OKT) Metformīns ir abu transportvielu – gan OKT1, gan OKT2 substrāts.
Metformīna vienlaicīga lietošana ar  OKT1 inhibitoriem (piemēram, verapamilu) var samazināt metformīna efektivitāti;  OKT1 induktoriem (piemēram, rifampicīnu) var palielināt metformīna uzsūkšanos kuņģa-zarnu
traktā un metformīna efektivitāti;  OKT2 inhibitoriem (piemēram, cimetidīnu, dolutegravīru, ranolazīnu, trimetoprimu,
vandetanibu, izavukonazolu) var samazināt metformīna elimināciju caur nierēm un, tādējādi, izraisīt metformīna koncentrācijas palielināšanos plazmā;
9

 gan OKT1, gan OKT2 inhibitoriem (piemēram, krizotinibu, olaparibu) var mainīt metformīna efektivitāti un tā elimināciju caur nierēm.
Tāpēc, lietojot šīs zāles vienlaicīgi ar metformīnu, ieteicams ievērot piesardzību, īpaši pacientiem ar nieru darbības traucējumiem, jo metformīna koncentrācija plazmā var palielināties. Ja nepieciešams, var apsvērt metformīna devas pielāgošanu, jo OKT inhibitori/induktori var mainīt metformīna efektivitāti.
Glikokortikoīdiem (sistēmiski un vietēji lietotiem), bēta 2 agonistiem un diurētiskajiem līdzekļiem ir iekšēja hiperglikēmiska aktivitāte. Jāinformē pacients un biežāk jānosaka glikozes līmenis asinīs, jo īpaši, uzsākot ārstēšanu ar šāda veida zālēm. Ja nepieciešams, citu zāļu terapijas laikā un pēc tās beigām jākoriģē antihiperglikēmisko zāļu deva.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Datu par Segluromet lietošanu grūtniecēm nav..
Ierobežots daudzums datu liecina, ka metformīna lietošana grūtniecēm nav saistīta ar palielinātu iedzimtu patoloģiju risku. Metformīna pētījumi ar dzīvniekiem neliecina par kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrionālo un augļa attīstību, dzemdībām vai attīstību pēcdzemdību periodā (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Dati par ertugliflozīna lietošanu grūtniecēm ir ierobežoti. Pamatojoties uz pētījumu ar dzīvniekiem rezultātiem, ertugliflozīns var ietekmēt nieru attīstību un nobriešanu (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tādēļ Segluromet nedrīkst lietot grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti Informācijas par ertugliflozīna klātbūtni cilvēka pienā un tā ietekmi uz zīdaini vai piena veidošanos nav. Metformīns ir atrodams cilvēka krūts pienā. Ertugliflozīns un metformīns ir atrodami žurku mātīšu pienā. Ertugliflozīns ietekmēja zīdītus žurku mazuļus.
Jaunām, ar ertugliflozīnu ārstētām žurkām novērota ar farmakoloģisko darbību saistīta ietekme (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tā kā cilvēka nieres nobriest in utero un pirmo 2 dzīves gadu laikā, kad iespējama saskare ar šo vielu barošanas ar krūti ceļā, nevar izslēgt risku jaundzimušajiem vai zīdaiņiem. Segluromet nedrīkst lietot laikā, kamēr baro bērnu ar krūti.
Fertilitāte Segluromet ietekme uz cilvēka fertilitāti nav pētīta. Pētījumos ar dzīvniekiem ertugliflozīna vai metformīna ietekme uz fertilitāti nav novērota (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Segluromet neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacienti jābrīdina par hipoglikēmijas risku, ja Segluromet lieto kombinācijā ar insulīnu vai insulīna sekrēciju veicinošu līdzekli, kā arī par palielinātu tādu blakusparādību, kas saistītas ar šķidruma zudumu, piemēram, ortostatiska reiboņa, risku (skatīt 4.2., 4,4. un 4.8. apakšpunktu).
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Ertugliflozīns un metformīns Vienlaikus lietota ertugliflozīna un metformīna drošums vērtēts 1083 pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, kuri 26 nedēļu garumā lietojuši to divos ar placebo kontrolētos pētījumos: par ertugliflozīnu kā papildus metformīnam lietotu terapiju un par ertugliflozīnu kā papildus sitagliptīnam un metformīnam lietotu terapiju (skatīt 5.1. apakšpunktu). Nevēlamo blakusparādību sastopamība un
10

veids šajos divos pētījumos bija līdzīgs ar ertugliflozīnu novērotajām nevēlamajām blakusparādībām. Šajos divos ar placebo kontrolētajos pētījumos, kuri ietvēra metformīnu, nenovēroja nekādas papildu blakusparādības, salīdzinot ar trim ar placebo kontrolētiem ertugliflozīna pētījumiem (skatīt tālāk).

Ertugliflozīns

Ar placebo kontrolētos pētījumos iegūto datu apkopojums Primāro drošuma novērtējumu veica, apkopojot trīs 26 nedēļas ilgu, ar placebo kontrolētu pētījumu datus. Vienā pētījumā ertugliflozīnu lietoja monoterapijā, bet divos pētījumos — kā papildu terapiju (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šie dati atspoguļo ertugliflozīna ietekmi 1029 pacientiem, kuri to lietoja vidēji aptuveni 25 nedēļas. Pacienti saņēma ertugliflozīnu 5 mg devā (N=519), ertugliflozīnu 15 mg devā (N=510) vai placebo (N=515) vienreiz dienā.

Biežākās klīnisko pētījumu programmas laikā ziņotās nevēlamās blakusparādības bija vulvovagināla sēnīšu infekcija un citas sieviešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas. Retos gadījumos radās smaga diabētiskā ketoacidoze. Informāciju par biežumu skatīt punktā “Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts” un skatīt 4.4. apakšpunktu.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Turpmāk uzskaitītās nevēlamās blakusparādības ir klasificētas pēc biežuma un orgānu sistēmu klasēm (OSK). Biežuma kategorijas noteiktas, vadoties pēc šādas shēmas: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības

Orgānu sistēmu klase Biežums Infekcijas un infestācijas Ļoti bieži
Bieži
Nav zināmi Vielmaiņas un uztures traucējumi Bieži Reti Ļoti reti Nervu sistēmas traucējumi
Bieži

Nevēlamā blakusparādība
Vulvovagināla sēnīšu infekcija un citas sieviešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas*,†,1 Candida balanīts un citas vīriešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas*,†,1 Starpenes nekrotizējošs fasciīts (Furnjē gangrēna)* Hipoglikēmija *,† Diabētiskā ketoacidoze*,†,1 Laktacidoze*,2, B12 vitamīna deficīts‡,2
Garšas traucējumi2

Asinsvadu sistēmas traucējumi Bieži Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ļoti bieži Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Ļoti reti Ādas un zemādas audu bojājumi Ļoti reti

Šķidruma zudums*,†,1 Kuņģa-zarnu trakta simptomi§,2 Aknu funkcionālo rādītāju novirzes2, hepatīts2 Apsārtums2, nieze2, nātrene2

11

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi Bieži

Pastiprināta urinēšana‡,1

Retāk

Dizūrija1, paaugstināta kreatinīna koncentrācija asinīs/ samazināts glomerulārās filtrācijas ātrums†,1

Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības Bieži

Vulvovagināla nieze1

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži

Slāpes#,1

Izmeklējumi

Bieži
1 Nevēlamas blakusparādības, lietojot ertugliflozīnu. 2 Nevēlamas blakusparādības, lietojot ertugliflozīnu.

Izmainīta lipīdu koncentrācija serumā Þ,1, paaugstināts hemoglobīna līmenisß,1, paaugstināta urīnvielas slāpekļa koncentrācijaà,1

* Skatīt 4.4. apakšpunktu. † Papildu informāciju skatīt turpmākajās rindkopās. ‡ Ilgstoša ārstēšana ar metformīnu bija saistīta ar samazinātu B12 vitamīna uzsūkšanos, kas ļoti retos gadījumos var izraisīt
klīniski nozīmīgu B12 vitamīna deficītu (piemēram, megaloblastisko anēmiju). § Gremošanas trakta simptomi, piemēram, slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā un ēstgribas zudums, visbiežāk attīstās

terapijas sākumā un lielākajā daļā gadījumu pāriet spontāni. ‡ Ietver pollakiūriju, neatliekamu vajadzību urinēt, poliūriju, palielinātu urīna daudzumu un niktūriju.
#
Ietver slāpes un polidipsiju. Þ Lietojot ertugliflozīnu 5 mg devā un ertugliflozīnu 15 mg devā, salīdzinot ar placebo, ZBL-H līmeņa vidējās procentuālās

izmaiņas salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija attiecīgi 5,8% un 8,4% pret 3,2%; kopējam holesterīnam tās bija attiecīgi

2,8% un 5,7% pret 1,1%, tomēr, ABL-H 6.2% un 7.6% pret 1.9%. Lietojot ertugliflozīnu 5 mg devā un ertugliflozīnu 15

mg devā, salīdzinot ar placebo, triglicerīdu procentuālā mediāna salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija attiecīgi 3,9% un

1,7% pret 4,5%. ß To pētāmo personu īpatsvars, kuriem hemoglobīna līmenis palielinājās vismaz par 1 vienību, > 2,0 g / dl, bija lielāks 5 mg

un 15 mg ertugliflozīna grupās (attiecīgi 4,7% un 4,1%), salīdzinot ar placebo grupu (0,6%). à To pētāmo personu īpatsvars, kuriem urīnvielas slāpekļa koncentrācijas asinīs vērtības pieaugums ≥ 50% palielinājās, un

vērtība> ULN, bija skaitliski lielāka 5 mg ertugliflozīna grupā un augstāka 15 mg grupā (attiecīgi 7,9% un 9,8%)

salīdzinājumā ar placebo grupu (5,1 %).

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Šķidruma zudums (ertugliflozīns) Ertugliflozīns izraisa osmotisko diurēzi, kas var izraisīt intravaskulārā šķidruma daudzuma samazināšanos un ar šķidruma zudumu saistītas nevēlamās blakusparādības. Ar placebo kontrolētajos pētījumos ar šķidruma zudumu saistīto nevēlamo blakusparādību (dehidratācijas, ortostatiskā reiboņa, pirmsģīboņa stāvokļa, samaņas zuduma, hipotensijas un ortostatiskas hipotensijas) sastopamība bija neliela (<2%) un ertugliflozīna un placebo grupās būtiski neatšķīrās. Plašākā 3. fāzes pētījumu apkopojumā apakšgrupu analīzēs pētāmajām personām, kurām aGFĀ bija <60 ml/min/1,73 m2, pētāmajām personām, kuru vecums bija ≥65 gadi, un pētāmajām personām, kuras saņēma diurētisko līdzekļu terapiju, šķidruma zuduma sastopamība ertugliflozīna grupās salīdzinājumā ar salīdzinājuma grupu bija lielāka (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu). Pētāmajām personām, kurām aGFĀ bija <60 ml/min/1,73 m2, sastopamība ertugliflozīna 5 mg, ertugliflozīna 15 mg un salīdzinājuma zāļu grupā bija attiecīgi 5,1%, 2,6% un 0,5%, bet pētāmajām personām, kurām aGFĀ bija no 45 līdz <60 ml/min/1,73 m2, sastopamība bija attiecīgi 6,4%, 3,7% un 0%.

Hipoglikēmija (ertugliflozīns) Placebo kontrolētu klīnisko pētījumu datu apkopojumā, dokumentētas hipoglikēmijas biežums pacientiem, kuri lietoja ertugliflozīnu 5 mg un 15 mg devā (5,0% un 4,5%) salīdzinājumā ar placebo (2,9%) pieauga. Šajā populācijā smagas hipoglikēmijas sastopamība katrā no grupām bija 0,4%. Ertugliflozīnu lietojot monoterapijā, hipoglikēmijas sastopamība bija 2,6% abās ertugliflozīna grupās un 0,7% placebo grupā. Lietojot papildus metformīnam, hipoglikēmijas sastopamība ertugliflozīna 5 mg grupā bija 7,2%, ertugliflozīna 15 mg grupā bija 7,8% un placebo grupā bija 4,3%.

Kad ertugliflozīnu lietoja papildus metformīnam un salīdzināja ar sulfonilurīnvielas grupas zālēm, sulfonilurīnvielas grupas zāļu grupā hipoglikēmijas sastopamība (27%) bija lielāka nekā ertugliflozīna grupās (5,6% un 8,2%, lietojot attiecīgi 5 mg un 15 mg ertugliflozīna).

12

Pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem, kuri kā pamata terapiju lietoja insulīna preparātus, SU grupas zāles vai meglitinīdu grupas zāles, dokumentētas hipoglikēmijas sastopamība, ertugliflozīna 5 mg, ertugliflozīna 15 mg un placebo grupā bija attiecīgi 36%, 27% un 36% (skatīt 4.2., 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Diabētiskā ketoacidoze (ertugliflozīns) Ertugliflozīna klīnisko pētījumu programmā ketoacidoze tika konstatēta 3 no 3409 pacientiem, kuri lietoja ertugliflozīnu (0,1%), un 0,0% pacientiem, kuri lietoja salīdzinājuma zāles (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Paaugstināta kreatinīna koncentrācija asinīs/ samazināts glomerulārās filtrācijas ātrums un ar nierēm saistīti notikumi (ertugliflozīns) Turpinot ārstēšanu, sākotnēji palielinātā vidējā kreatinīna koncentrācija un samazinātā vidējā aGFĀ vērtība parasti bija pārejošas. Pacientiem, kuriem sākotnēji bija vidēji smagi nieru darbības traucējumi, bija lielākas vidējās izmaiņas, kas 26. nedēļā nebija atgriezušās līdz sākotnējai vērtībai; šīs izmaiņas izzuda pēc ārstēšanas pārtraukšanas.
Pacientiem, kuri lieto ertugliflozīnu, var rasties ar nierēm saistītas nevēlamās blakusparādības (piemēram, akūts nieru bojājums, nieru darbības traucējumi, akūta prerenāla mazspēja); it īpaši tas attiecas uz pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem — šajā populācijā ar nierēm saistītu nevēlamo blakusparādību sastopamība ertugliflozīna 5 mg, ertugliflozīna 15 mg un placebo grupās bija attiecīgi 2,5%, 1,3% un 0,6%.
Dzimumorgānu sēnīšu infekcijas (ertugliflozīns) Datu apkopojumā par trim ar placebo kontrolētiem klīniskajiem pētījumiem sieviešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas (piemēram, dzimumorgānu kandidoze, dzimumorgānu sēnīšu infekcija, maksts infekcija, vulvīts, vulvovagināla kandidoze, vulvovagināla sēnīšu infekcija, vulvovaginīts) radās attiecīgi 9,1%, 12% un 3,0% sieviešu, kuras lietoja ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo. Terapija sievietēm dzimumorgānu sēnīšinfekciju dēļ tika pārtraukta attiecīgi 0,6% un 0% pacienšu, kuras lietoja ertugliflozīnu vai placebo (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Tajā pašā datu apkopojumā vīriešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas (piemēram, Candida balanīts, balanopostīts, dzimumorgānu infekcija, dzimumorgānu sēnīšu infekcija) radās attiecīgi 3,7%, 4,2% un 0,4% vīriešu, kuri lietoja ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo. Vīriešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas biežāk radās vīriešiem, kuriem nebija veikta apgraizīšana. Terapija vīriešiem dzimumorgānu sēnīšu infekciju dēļ tika pārtraukta attiecīgi 0,2% un 0% pacientu, kuri lietoja ertugliflozīnu vai placebo. Retos gadījumos ziņots par fimozi, un dažkārt tika veikta apgraizīšana (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Segluromet pārdozēšanas gadījumā jāveic ierastie atbalstošie pasākumi (piemēram, jāizvada neuzsūkusies masa no kuņģa-zarnu trakta, jānodrošina klīniska uzraudzība un jāveic atbalstoša ārstēšana) atkarībā no pacienta klīniskā stāvokļa.
Ertugliflozīns Veseliem cilvēkiem lietojot līdz pat 300 mg lielas vienreizējas perorālas devas un vairākas līdz 100 mg lielas devas katru dienu 2 nedēļu garumā, netika novērota nekāda ertugliflozīna toksicitāte. Nekonstatēja nekādus iespējamus akūtus simptomus un pārdozēšanas pazīmes. Ertugliflozīna izvadīšana ar hemodialīzi nav pētīta.
13

Metformīns Ir notikusi metformīna hidrohlorīda pārdozēšana, arī gadījumi, kad lietots vairāk par 50 g. Aptuveni 10% gadījumu ziņots par hipoglikēmiju, taču cēloņsakarība ar metformīna hidrohlorīdu nav apstiprināta. Aptuveni 32% metformīan pārdozēšanas gadījumu ziņots par laktacidozi (skatīt 4.4. apakšpunktu). Laktacidoze ir ārkārtējs medicīniskais stāvoklis, ko nepieciešams ārstēt slimnīcā. Metformīnu var izvadīt dialīzes ceļā, un labas hemodinamikas apstākļos klīrenss ir līdz 170 ml/min. Tādēļ uzkrājušos zāļu izvadīšanai no organisma pacientiem, par kuriem ir aizdomas, ka notikusi metformīna pārdozēšana, lietderīga var būt hemodialīze.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: zāles diabēta ārstēšanai, asins glikozes līmeni pazeminošu zāļu kombinācijas, ATĶ kods: A10BD23.
Darbības mehānisms Segluromet ir kombinācija, kas paredzēta glikēmijas kontroles uzlabošanai pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu un ko veido divi pret paaugstinātu glikozes līmeni darbojošies līdzekļi, kuriem piemīt savstarpēji papildinošs darbības mehānisms: SGLT2 inhibitors ertugliflozīns un biguanīdu grupas līdzeklis metformīna hidrohlorīds.
Ertugliflozīns SGLT2 ir galvenais transporta proteīns, kas nodrošina glikozes uzsūkšanos atpakaļ asinsritē no glomerulārā filtrāta. Ertugliflozīns ir spēcīgs, selektīvs un atgriezenisks SGLT2 inhibitors. Inhibējot SGLT2, ertugliflozīns samazina filtrētās glikozes atpakaļuzsūkšanos nierēs un pazemina nieru glikozes slieksni, tādējādi palielinot glikozes izvadīšanu ar urīnu.
Metformīns Metformīns ir antihiperglikēmiskais līdzeklis, kas uzlabo glikozes toleranci pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, pazeminot gan bazālo, gan postprandiālo glikozes līmeni plazmā. Tā farmakoloģiskās darbības mehānisms ir atšķirīgs kā citu grupu perorāli lietojamiem antihiperglikēmiskajiem līdzekļiem. Metformīns samazina glikozes veidošanos aknās, samazina glikozes uzsūkšanos zarnās un uzlabo insulīna jutīgumu, veicinot perifērisku glikozes uzņemšanu un utilizāciju. Atšķirībā no sulfonilurīnvielas grupas zālēm, metformīns neizraisa hipoglikēmiju ne pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, ne veseliem indivīdiem, izņemot īpašos apstākļos (skatīt 4.5. apakšpunktu), kā arī neizraisa hiperinsulēmiju. Lietojot metformīna terapiju, insulīna sekrēcija saglabājas nemainīga, savukārt insulīna līmenis tukšā dūšā un plazmas insulīna atbildes reakcija dienas laikā faktiski var samazināties.
Farmakodinamiskā iedarbība
Ertugliflozīns
Glikozes izvadīšana ar urīnu un urīna tilpums Veselām pētāmajām personām un pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu pēc vienreizējas un vairāku ertugliflozīna devu lietošanas novērots no zāļu devas atkarīgs ar urīnu izvadītās glikozes daudzuma pieaugums. Devas-atbildes reakcijas modeļi liecina, ka ertugliflozīna 5 mg un 15 mg devas pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu ļauj panākt gandrīz maksimālu glikozes izvadīšanu ar urīnu (GIAR), nodrošinot attiecīgi 87% un 96% no maksimālās inhibīcijas.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Ertugliflozīns kombinācijā ar metformīnu Ertugliflozīna un metformīna kombinācijas efektivitāte un drošums pētīti 4 daudzcentru, randomizētos, dubultmaskētos, ar placebo un aktīvām salīdzinājuma zālēm kontrolētos 3. fāzes klīniskos pētījumos,
14

kuros piedalījušies 3643 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu. Četros pētījumos pacientu dalījums pēc rases bija šāds: 66,2 – 80,3% piederēja baltajai rasei, 10,6 – 20,3% — aziātu rasei, 1,9 – 10,3% — melnajai rasei un 4,5 – 7,4% — citām grupām. Spānijas vai Latīņamerikas izcelsmes pacienti veidoja 15,6 – 34,5% no populācijas. Pacientu vidējais vecums šajos četros pētījumos bija 55,1 – 59,1 gadi (diapazons no 21 līdz 86 gadiem); 15,6 – 29,9% pacientu bija ≥65 gadi, un 0,6 – 3,8% pacientu bija ≥75 gadi.
Ertugliflozīns kā papildu terapija kombinācijā ar metformīnu Kopumā 621 pacients ar 2. tipa cukura diabētu, ko nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīna monoterapiju (≥ 1500 mg dienā), piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 26 nedēļas ilgā, ar placebo kontrolētā pētījumā, kurā vērtēja ertugliflozīna efektivitāti un drošumu, lietojot kombinācijā ar metformīnu. Pacienti tika randomizēti, lai vienreiz dienā papildus pamata terapijas ar metformīnu turpināšanai lietotu ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo (skatīt 2. tabulu).
2. tabula. 26. nedēļas rezultāti ar placebo kontrolētā pētījumā, kurā ertugliflozīnu lietoja kombinācijā ar metformīnu*

Ertugliflozīns 5 mg Ertugliflozīns 15 mg

Placebo

HbA1c (%)

N = 207

N = 205

N = 209

Sākotnējā vērtība (vidējā)

8,1

8,1

8,2

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7%
Ķermeņa masa (kg)

-0,7 -0,7‡ (-0,9, -0,5)
73 (35,3)§
N = 207

-0,9 -0,9‡ (-1,1, -0,7)
82 (40,0)§
N = 205

-0,0
33 (15,8) N = 209

Sākotnējā vērtība (vidējā)

84,9

85,3

84,5

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS

-3,0

vidējā vērtība†)

-2,9

-1,3

Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI) -1,7‡ (-2,2, -1,1)

-1,6‡ (-2,2, -1,0)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, par kuriem bija pieejams vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums. † Mazāko kvadrātu vidējās vērtības nozīmē koriģēšanu atbilstoši ārstēšanai, laikam, iepriekš lietotajām zālēm glikozes
līmeņa pazemināšanai (metformīna monoterapija vai metformīns + cits glikozes līmeni pazeminošais līdzeklis), sākotnējās aGFĀ vērtības (pastāvīga vērtība), menopauzes statusa randomizācija apakšgrupā (vīrieši, sievietes pirms menopauzes,
sievietes menopauzē vai < 3 gadu laikā pēc menopauzes, sievietes, kurām pēc menopauzes pagājuši  3 gadi) un laika un
ārstēšanas mijiedarbībai. ‡ p 0,001 salīdzinājumā ar placebo. § p< 0,001 salīdzinājumā ar placebo (pamatojoties uz koriģēto izredžu attiecību salīdzinājumu no loģistiskās regresijas
modeļa un izmantojot vairākkārtēju pieskaitīšanu trūkstošo datu vērtību vietā).

Faktoriālais pētījums ar ertugliflozīnu un sitagliptīnu kā papildu kombinēto terapiju ar metformīnu Kopumā 1233 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 26 nedēļas ilgā, ar aktīvu līdzekli kontrolētā pētījumā, lai vērtētu ertugliflozīna 5 mg vai 15 mg efektivitāti un drošumu, lietojot kombinācijā ar sitagliptīnu 100 mg devā un salīdzinot ar atsevišķajām sastāvdaļām. Pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, kuru stāvokli nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīna monoterapiju (≥ 1500 mg dienā), tika randomizēti vienā no piecām aktīvās terapijas grupām: ertugliflozīns 5 mg vai 15 mg, sitagliptīns 100 mg vai sitagliptīns 100 mg kombinācijā ar 5 mg vai 15 mg ertugliflozīna, ko lietoja vienreiz dienā, papildus turpinātai pamata terapijai ar metformīnu (skatīt 3. tabulu).

15

3. tabula. 26. nedēļas rezultāti faktoriālajā pētījumā par ertugliflozīnu un sitagliptīnu kā papildu kombinētu terapiju, ko lieto kopā ar metformīnu, salīdzinājumā ar atsevišķi lietotām sastāvdaļām*

HbA1c (%)

Ertugliflozīns 5 mg
N = 250

Ertugliflozīns 15 mg
N = 248

Sitagliptīns 100 mg
N = 247

Ertugliflozīns 5 mg +
sitagliptīns 100 mg
N = 243

Ertugliflozīns 15 mg + sitagliptīns 100 mg
N = 244

Sākotnējā vērtība (vidējā)

8,6

8,6

8,5

8,6

8,6

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no
sitagliptīna ertugliflozīna 5 mg ertugliflozīna 15 mg (LS vidējā vērtība†, 95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7%
Ķermeņa masa (kg)

-1,0

-1,1

-1,1

-1,5

-1,5

66 (26,4) N = 250

-0,4‡ (-0,6, -0,3) -0,5‡ (-0,6, -0,3)

79 (31,9) N = 248

81 (32,8) N = 247

127§ (52,3) N = 243

-0,5‡ (-0,6, -0,3) -0,4‡ (-0,6, -0,3)
120§ (49,2) N = 244

Sākotnējā vērtība (vidējā)

88,6

88,0

89,8

89,5

87,5

Izmaiņas salīdzinājumā ar

-2,7

-3,7

-0,7

-2,5

-2,9

sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†)

Atšķirība no sitagliptīna

-1,8‡ (-2,5, -1,2)

-2,3‡ (-2,9, -1,6)

(LS vidējā vērtība†, 95% TI)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, par kuriem bija pieejams vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums. † Mazāko kvadrātu vidējās vērtības nozīmē koriģēšanu atbilstoši ārstēšanai, laikam, sākotnējai aGFĀ vērtībai un laika un ārstēšanas

mijiedarbībai. ‡ p< 0,001 salīdzinājumā ar kontroles grupu. § p< 0,001 salīdzinājumā ar atbilstošo ertugliflozīna vai sitagliptīna devu (pamatojoties uz koriģēto izredžu attiecību salīdzinājumu

no loģistiskās regresijas modeļa, izmantojot vairākkārtēju pieskaitīšanu trūkstošu datu vērtību vietā).

Ertugliflozīns kā papildu terapija kombinācijā ar metformīnu un sitagliptīnu Kopumā 463 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, ko nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīnu (≥ 1500 mg dienā) un sitagliptīnu devā 100 mg vienreiz dienā, piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 26 nedēļas ilgā, ar placebo kontrolētā pētījumā, kurā vērtēja ertugliflozīna efektivitāti un drošumu. Pacienti tika randomizēti, lai vienreiz dienā papildus pamata terapijas ar metformīnu un sitagliptīnu turpināšanai lietotu ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo (skatīt 4. tabulu).

16

4. tabula. 26. nedēļas rezultāti pētījumā par papildu terapiju ar ertugliflozīnu, lietojot to kombinācijā ar metformīnu un sitagliptīnu*

HbA1c (%)

Ertugliflozīns 5 mg N = 156

Ertugliflozīns 15 mg N = 153

Placebo N = 153

Sākotnējā vērtība (vidējā)

8,1

8,0

8,0

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7 %
Ķermeņa masa (kg)

-0,8 -0,7‡ (-0,9, -0,5)
50 (32,1)‡ N = 156

-0,9 -0,8‡ (-0,9, -0,6)
61 (39,9)‡ N = 153

-0,1
26 (17,0) N = 153

Sākotnējā vērtība (vidējā)

87,6

86,6

86,5

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS

-3,3

-3,0

-1,3

vidējā vērtība†)

Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI)

-2,0‡ (-2,6, -1,4)

-1,7‡ (-2,3, -1,1)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, par kuriem bija pieejams vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums. † Mazāko kvadrātu vidējās vērtības nozīmē koriģēšanu atbilstoši ārstēšanai, laikam, iepriekš lietotajām zālēm glikozes
līmeņa pazemināšanai. ‡ p< 0,001 salīdzinājumā ar placebo.

Ar aktīvu līdzekli kontrolēts pētījums, kurā ertugliflozīnu salīdzināja ar glimepirīdu, pievienojot kombinētai terapijai ar metformīnu Kopumā 1326 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, ko nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīna monoterapiju, piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 52 nedēļas ilgā, ar aktīvām salīdzinošām zālēm kontrolētā pētījumā, kurā vērtēja ertugliflozīna terapijas efektivitāti un drošumu, lietojot to kombinācijā ar metformīnu. Šie pacienti, kuri saņēma metformīna monoterapiju (≥ 1500 mg dienā), tika randomizēti, lai vienreiz dienā lietotu ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai glimepirīdu vienreiz dienā, turpinot arī pamata terapiju ar metformīnu. Glimepirīda sākuma deva bija 1 mg dienā, un to titrēja līdz maksimālajai devai 6 vai 8 mg dienā (atkarībā no katrā valstī apstiprinātās maksimālās devas) vai līdz maksimālajai panesamajai devai, vai arī titrēja uz leju, lai izvairītos no hipoglikēmijas vai to koriģētu. Glimepirīda vidējā dienas deva bija 3,0 mg (skatīt 5. tabulu).

17

5. tabula. Ar aktīvu līdzekli kontrolēta pētījuma 52. nedēļas rezultāti, salīdzinot ertugliflozīnu un glimepirīdu kā papildterapiju pacientiem, kuru stāvoklis nav atbilstoši kontrolēts, lietojot metformīnu*

Ertugliflozīns 5 mg

Ertugliflozīns 15 mg

Glimepirīds

HbA1c (%)

N = 448

N = 440

N = 437

Sākotnējā vērtība (vidējā)

7,8

7,8

7,8

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no glimepirīda (LS vidējā vērtība†,
95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7%
Ķermeņa masa (kg)

-0,6 0,2 (0,1, 0,3) 154 (34,4)
N = 448

-0,6 0,1‡ (-0,0, 0,2)
167 (38,0) N = 440

-0,7
190 (43,5) N = 437

Sākotnējā vērtība (vidējā)

87,9

85,6

86,8

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS

-3,0

vidējā vērtība†)

-3,4

0,9

Atšķirība no glimepirīda (LS vidējā vērtība†,

-3,9 (-4,4, -3,4)

-4,3§ (-4,8, -3,8)

95% TI)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, kuriem veikts vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums.

† Mazāko kvadrātu vidējās vērtības koriģētas, ietverot nosacījumus par ārstēšanu, laiku, iepriekš lietotajām

antihiperglikēmiskajām zālēm (monoterapija vai divkārša terapija), sākotnējo aGFĀ (pastāvīgi) un laika un ārstēšanas

mijiedarbību. Laiku uzskatīja par kategorisku mainīgo. ‡ Līdzvērtīgums apstiprināts tad, ja divpusējā 95% ticamības intervāla (TI) augšējā robeža vidējai atšķirībai ir mazāka par

0,3%. § p< 0,001 salīdzinājumā ar glimepirīdu.

Glikozes koncentrācija plazmā tukšā dūšā Trijos ar placebo kontrolētos pētījums ertugliflozīns nodrošināja statistiski ticamu FPG vērtības samazinājumu. Lietojot ertugliflozīnu devā 5 mg un 15 mg, pret placebo koriģētais FPG vērtības samazinājums bija attiecīgi 1,92 un 2,44 mmol/l, ja šīs zāles tika lietotas monoterapijā, 1,48 un 2,12 mmol/l, ja šīs zāles tika lietotas papildus metformīnam, un 1,40 un 1,74 mmol/l, ja šīs zāles tika lietotas papildus metformīnam un sitagliptīnam.

Ertugliflozīna un sitagliptīna kombinācijas lietošanas rezultātā papildus metformīna terapijai tika panākts izteiktāks FPG vērtības samazinājums, salīdzinot ar sitagliptīnu vai ertugliflozīnu vieniem pašiem. Lietojot ertugliflozīnu 5 vai 15 mg devā kopā ar sitagliptīnu, pakāpeniskā FPG vērtības samazinājuma apmērs bija 0,46 un 0,65 mmol/l, salīdzinot ar ertugliflozīnu vienu pašu, un 1,02 un 1,28 mmol/l, salīdzinot ar sitagliptīnu vienu pašu.

Efektivitāte pacientiem ar sākotnējo HbA1c vērtību ≥ 9% Pētījumā, kurā ertugliflozīnu lietoja kombinācijā ar metformīnu un kurā pacientiem sākotnējā HbA1c vērtība bija robežās no 7,0 līdz 10,5%, pret placebo koriģētais HbA1c vērtības samazinājums pacientu apakšgrupā ar sākotnējo HbA1c vērtību ≥9%, lietojot ertugliflozīnu 5 mg un 15 mg devā, bija attiecīgi 1,31% un 1,43%.

Pētījumā, kurā piedalījās pacienti ar neatbilstoši kontrolētu stāvokli, lietojot metformīnu (sākotnējā HbA1c vērtība robežās no 7,5 līdz 11,0%), pacientu apakšgrupā, kuriem sākotnējā HbA1c vērtība bija ≥ 10%, ertugliflozīns 5 mg vai 15 mg devā kopā ar sitagliptīnu samazināja HbA1c daudzumu attiecīgi par 2,35% un 2,66%, savukārt ertugliflozīns 5 mg devā, ertugliflozīns 15 mg devā vai sitagliptīns, lietoti atsevišķi, to samazināja attiecīgi par 2,10%, 1,30% un 1,82%.

Asinsspiediens Lietojot papildus metformīnam, ertugliflozīna 5 mg un 15 mg devas statistiski nozīmīgi samazināja sistolisko asinsspiedienu (SAS), salīdzinājumā ar placebo, proti, attiecīgi par 3.7 mmHg un 4.5 mmHg.

18

Lietojot papildus metformīnam un sitagliptīnam, ertugliflozīna 5 mg un 15 mg devas statistiski nozīmīgi samazināja SAS, salīdzinājumā ar placebo, proti, attiecīgi par 2.9 mmHg un 3.9 mmHg.
52 nedēļas ilgā, ar aktīvām zālēm kontrolētā pētījumā par efektivitāti, salīdzinot ar glimepirīdu, SAS samazinājums bija 2,2 mmHg un 3,8 mmHg attiecīgi ertugliflozīna 5 mg un 15 mg grupās, savukārt ar glimepirīdu ārstētajiem pacientiem SAS paaugstinājās par 1,0 mmHg.
Apakšgrupu analīze Pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, kuri tika ārstēti ar ertugliflozīnu kombinācijā ar metformīnu, klīniski nozīmīgs HbA1c samazinājums tika novērots dažādās apakšgrupās, dalot pacientus pēc vecuma, dzimuma, rases, etniskās izcelsmes, ģeogrāfiskā reģiona, sākotnējās ĶMI vērtības, sākotnējās HbA1c vērtības un 2. tipa cukura diabēta ilguma.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt pētījumu rezultātus par Segluromet 2. tipa cukura diabēta ārstēšanai visās pediatriskās populācijas apakšgrupās (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Segluromet Ir pierādīta Segluromet bioekvivalence ar vienlaikus lietotām atbilstošām ertugliflozīna un metformīna tablešu devām.
Ertugliflozīns
Vispārīgs ievads Ertugliflozīna farmakokinētika veseliem indivīdiem un pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu ir līdzīga. Lietojot 5 mg ertugliflozīna vienreiz dienā, plazmas vidējās AUC un Cmax vērtības līdzsvara fāzē bija attiecīgi 398 ng∙h/ml un 81 ng/ml, bet, lietojot 15 mg ertugliflozīna vienreiz dienā, tās bija attiecīgi 1193 ng∙h/ml un 268 ng/ml. Lietojot ertugliflozīnu vienreiz dienā, līdzsvara fāze tiek sasniegta pēc 4 6 dienām. Ertugliflozīna farmakokinētika nav atkarīga no laika, un pēc vairākkārtējas lietošanas tas uzkrājas plazmā līdz 10–40% apmērā.
Uzsūkšanās Pēc 5 mg un 15 mg lielas ertugliflozīna devas vienreizējas perorālas lietošanas tukšā dūšā ertugliflozīna maksimālā koncentrācija plazmā (Tmax mediāna) tiek sasniegta 1 stundu pēc zāļu devas lietošanas. Pēc 0,5 mg līdz 300 mg lielu vienreizēju devu lietošanas un pēc 1 mg līdz 100 mg lielu atkārtotu devu lietošanas ertugliflozīna Cmax un AUC pieaugums plazmā ir proporcionāls devai. Ertugliflozīna absolūtā perorālā biopieejamība pēc 15 mg devas lietošanas ir aptuveni 100%.
Lietojot ertugliflozīnu kopā ar treknu un enerģētiski vērtīgu maltīti, ertugliflozīna Cmax pazeminās par 29%, bet Tmax paildzinās par 1 stundu, taču AUC salīdzinājumā ar zāļu lietošanu tukšā dūšā nemainās. Novērotā uztura ietekme uz ertugliflozīna farmakokinētiku netiek uzskatīta par klīniski nozīmīgu, un ertugliflozīnu drīkst lietot ēdienreižu laikā vai neatkarīgi no tām. 3. fāzes klīniskajos pētījumos ertugliflozīnu lietoja neatkarīgi no ēdienreizēm.
Maltītes ar augstu tauku saturu ietekme uz ertugliflozīna un metformīna farmakokinētiku, kad šie līdzekļi lietoti Segluromet tablešu veidā, ir līdzīga tai, par kādu ziņots pēc atsevišķu tablešu lietošanas. Barība būtiski neietekmēja ertugliflozīna vai metformīna AUCinf, taču aptuveni par 41% samazināja ertugliflozīna vidējo Cmax un aptuveni par 29% samazināja metformīna vidējo Cmax, salīdzinot ar zāļu lietošanu tukšā dūšā.
Ertugliflozīns ir P-glikoproteīna (Pgp) un krūts vēža rezistences proteīna (BCRP; breast cancer resistance protein) transporta molekulu substrāts.
19

Izkliede Ertugliflozīna vidējais izkliedes tilpums pēc intravenozas devas ievadīšanas līdzsvara fāzē ir 86 l. Ertugliflozīna saistīšanās apjoms ar plazmas olbaltumvielām ir 93,6%, un tas nav atkarīgs no ertugliflozīna koncentrācijas plazmā. Pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem saistīšanās pie plazmas olbaltumvielām nav būtiski traucēta. Koncentrācijas asinīs pret koncentrāciju plazmā attiecība ertugliflozīnam ir 0,66.
Ertugliflozīns nav organisko anjonu transporta molekulu (OAT1, OAT3), organisko katjonu transporta molekulu (OCT1, OCT2) vai organisko anjonu transporta polipeptīdu (OATP1B1, OATP1B3) substrāts in vitro.
Biotransformācija Ertugliflozīna primārais klīrensa mehānisms ir metabolisms. Galvenais ertugliflozīna metabolisma ceļš ir UGT1A9 un UGT2B7 mediēta O glikuronizācija līdz diviem glikuronīdiem, kas klīniski nozīmīgā koncentrācijā ir farmakoloģiski neaktīvi. Ertugliflozīna CYP meditētais (oksidatīvais) metabolisms ir minimāls (12%).
Eliminācija Vidējais sistēmiskais klīrenss plazmā pēc 100 µg intravenozas devas ievadīšanas bija 11 l/h. Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas analīzi, tiek lēsts, ka vidējais eliminācijas pusperiods pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, kuriem ir normāli nieru darbības rādītāji, ir 17 stundas. Pēc [14C]-ertugliflozīna šķīduma perorālas lietošanas veselām pētāmajām personām attiecīgi aptuveni 41% un 50% no ar zālēm saistītās radioaktivitātes tika eliminēta fēcēs un urīnā. Tikai 1,5% no ievadītās devas tika izvadīta neizmainīta ertugliflozīna veidā ar urīnu, un 34% tika izvadīti neizmainīta ertugliflozīna veidā ar fēcēm — iespējams, tas saistīts ar glikuronīda metabolītu izvadīšanu ar žults starpniecību un tai sekojošu hidrolizēšanos par sākotnējo savienojumu.
Īpašas pacientu grupas
Nieru darbības traucējumi 1. fāzes klīniskās farmakoloģijas pētījumā pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu un viegliem, vidēji smagiem vai smagiem nieru darbības traucējumiem (nosakot pēc aGFĀ) pēc vienreizējas ertugliflozīna 15 mg devas lietošanas vidējais ertugliflozīna AUC vērtības pieaugums, salīdzinot ar pētāmajām personām, kurām bija normāli nieru darbības rādītāji, bija ≤1,7 reizes. Šāds ertugliflozīna AUC pieaugums nav uzskatāms par klīniski nozīmīgu. Starp dažādu nieru darbības rādītāju grupām nebija vērojamas klīniski nozīmīgas ertugliflozīna Cmax vērtības atšķirības. Palielinoties nieru darbības traucējumu smagumam, samazinājās ar urīnu 24 stundu laikā izvadītais glikozes daudzums (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem nebija ietekmēta ertugliflozīna saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām.
Aknu darbības traucējumi Vidēji smagi aknu darbības traucējumi (pamatojoties uz Child-Pugh klasifikāciju) neizraisīja ertugliflozīna kopējās iedarbības pastiprināšanos. Salīdzinot ar pētāmajām personām, kurām bija normāli aknu darbības rādītāji, ertugliflozīna AUC bija aptuveni par 13% mazāks, bet Cmax bija aptuveni par 21% zemāka. Šādu ertugliflozīna kopējās iedarbības samazinājumu neuzskata par klīniski nozīmīgu. Klīniskas pieredzes ar pacientiem, kuriem, vērtējot pēc Child-Pugh klasifikācijas, ir C pakāpes (smagi) aknu darbības traucējumi, nav. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem nebija ietekmēta ertugliflozīna saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām.
Pediatriskā populācija Ertugliflozīna klīniskie pētījumi ar pediatriskajiem pacientiem nav veikti.
Vecuma, ķermeņa masas, dzimuma un rases ietekme Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas analīzi, vecums, ķermeņa masa, dzimums un rase klīniski nozīmīgi neietekmē ertugliflozīna farmakokinētiku.
20

Zāļu mijiedarbība
Ertugliflozīna vērtēšana in vitro In vitro pētījumos ertugliflozīns un ertugliflozīna glikuronīdi neinhibēja un neinaktivēja CYP enzīmus 1A2, 2C9, 2C19, 2C8, 2B6, 2D6 un 3A4 un neinducēja CYP enzīmus 1A2, 2B6 un 3A4. Ertugliflozīns un ertugliflozīna glikuronīdi neinhibēja UGT enzīmu 1A6, 1A9 vai 2B7 aktivitāti in vitro. Ertugliflozīns bija vājš UGT enzīmu 1A1 un 1A4 inhibitors in vitro augstākās koncentrācijās, kas nav klīniski nozīmīgi. Ertugliflozīna glikuronīdi šīs izoformas neietekmēja. Kopumā ir maz ticams, ka ertugliflozīns ietekmēs to vienlaicīgi lietoto zāļu farmakokinētiku, kuru elimināciju nodrošina šie enzīmi.
Ertugliflozīns vai ertugliflozīna glikuronīdi klīniski nozīmīgās koncentrācijās in vitro būtiski neinhibē P-gp, OCT2, OAT1 vai OAT3 transporta molekulas vai transporta polipeptīdus OATP1B1 un OATP1B3. Kopumā maz ticams, ka ertugliflozīns varētu ietekmēt vienlaikus lietotu zāļu, kas ir šo transporta molekulu substrāti, farmakokinētiku.
Metformīns
Uzsūkšanās Metformīna hidrohlorīda absolūtā biopieejamība, lietojot 500 mg tableti tukšā dūšā, ir aptuveni 50– 60%. Pētījumi, kuros izmantotas vienreizējas perorālas metformīna hidrohlorīda tablešu devas no 500 mg līdz 1500 mg, un no 850 mg līdz 2550 mg, liecina, ka, palielinoties devām, samazinās proporcionalitāte devai, ko drīzāk izraisa samazināta uzsūkšanās nekā eliminācijas izmaiņas. Lietojot metformīna hidrohlorīda tabletes parastajās klīniskajās devās un ievērojot ierastās lietošanas shēmas, metformīna līdzsvara koncentrācija plazmā tiek sasniegta 24–48 stundu laikā un parasti ir <1 µg/ml. Kontrolētos klīniskajos pētījumos metformīna maksimālā koncentrācija plazmā nepārsniedza 5 µg/ml, arī lietojot maksimālās devas.
Barība samazina metformīna uzsūkšanās apjomu un nedaudz kavē to, par ko liecina par aptuveni 40% zemāka vidējā maksimālā koncentrācija plazmā (Cmax) un par 25% mazāks laukums zem koncentrācijas plazmā-laika līknes (zemlīknes laukums), kā arī par 35 minūtēm ilgāks laiks līdz maksimālās koncentrācijas plazmā sasniegšanai (Tmax) pēc 850 mg metformīna tabletes vienreizējas lietošanas kopā ar uzturu, salīdzinot ar tāda paša stipruma tabletes lietošanu tukšā dūšā. Šādu samazinājumu klīniskā nozīme nav zināma.
Izkliede Metformīna šķietamais izkliedes tilpums (V/F) pēc 850 mg metformīna hidrohlorīda tablešu vienreizējas perorālas lietošanas bija vidēji 654 ± 358 l. Metformīna saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām ir minimāla. Metformīns nodalās eritrocītos.
Biotransformācija Metformīns izdalās neizmainītā veidā ar urīnu. Metabolīti cilvēkiem nav konstatēti.
Eliminācija Renālais klīrenss ir aptuveni 3,5 reizes lielāks par kreatinīna klīrensu, kas liecina, ka galvenais metformīna eliminācijas ceļš ir sekrēcija nieru kanāliņos. Pēc perorālas lietošanas aptuveni 90% uzsūkušos zāļu tiek izvadītas caur nierēm pirmo 24 stundu laikā, un plazmas eliminācijas pusperiods ir aptuveni 6,2 stundas.
Īpašas pacientu grupas
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar pavājinātu nieru darbību metformīna pusperiods plazmā un asinīs ir paildzināts, un renālais klīrenss attiecībā pret samazināto aGFĀ ir samazināts (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Pētījumi par metformīna farmakokinētiku pacientiem ar aknu mazspēju nav veikti.
21

Vecuma, ķermeņa masas, dzimuma un rases ietekme Ierobežoti dati no kontrolētiem metformīna klīniskajiem pētījumiem, kuros piedalījušās gados vecākas veselas pētāmās personas, liecina, ka kopējais metformīna klīrenss no plazmas ir samazināts, pusperiods ir pagarināts un Cmax ir augstāka nekā gados jaunākām veselām pētāmajām personām. Šie dati liecina, ka metformīna farmakokinētikas izmaiņas lielākā vecumā galvenokārt ir saistītas ar izmaiņām nieru darbībā.
Analizējot pēc dzimuma, metformīna farmakokinētika veseliem cilvēkiem un pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu būtiski neatšķīrās. Līdzīgi, arī kontrolētos klīniskos pētījumos, kuros piedalījās pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, metformīna antihiperglikēmiskā iedarbība vīriešiem un sievietēm bija līdzīga.
Pētījumi par metformīna farmakokinētiskajiem raksturlielumiem atkarībā no rases nav veikti. Kontrolētos metformīna klīniskajos pētījumos, kuros piedalījās pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, antihiperglikēmiskais efekts baltās rases cilvēkiem (n=249), melnās rases cilvēkiem (n=51) un spāņu rases cilvēkiem (n=24) bija līdzīgs.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, akūtu toksicitāti, atkārtotu devu toksicitāti, genotoksicitāti un iespējamu kancerogenitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Vispārējā toksicitāte
Ertugliflozīns Atkārtotu devu perorālās toksicitātes pētījumi veikti ar pelēm, žurkām un suņiem attiecīgi līdz 13, 26 un 39 nedēļu garumā. Par nevēlamām uzskatāmas toksicitātes pazīmes parasti novēroja, kad vielas kopējā iedarbība 77 vai vairāk reižu pārsniedza nesaistītas vielas iedarbību cilvēka organismā (AUC), ja tiek lietota maksimālā cilvēkiem ieteicamā deva (maximum recommended human dose, MRHD) 15 mg dienā. Lielākoties toksicitāte bija atbilstoša farmakoloģijai un saistīta ar glikozes zudumu ar urīnu un ietvēra samazinātu dzīvsvaru un tauku daudzumu organismā, pastiprinātu barības uzņemšanu, caureju, dehidratāciju, samazinātu glikozes daudzumu serumā, citu seruma raksturlielumu palielināšanos, kas atspoguļoja pastiprinātu olbaltumvielu metabolismu, glikoneoģenēzi un elektrolītu disbalansu, kā arī ar urīna izvadi saistītas izmaiņas, piemēram, poliūriju, glikozūriju un kalciūriju. Tikai grauzējiem novērotās ar glikozūriju un/vai kalciūriju saistītās mikroskopiskās izmaiņas ietvēra nieru kanāliņu dilatāciju, zona glomerulosa hipertrofiju virsnieru dziedzeros (žurkām) un palielinātu trabekulāro kaulaudu daudzumu (žurkām). Izņemot vemšanu, suņiem nebija konstatējama nevēlama toksicitāte, kad vielas kopējā iedarbība 379 reizes pārsniedza nesaistītas vielas kopējo iedarbību (AUC) cilvēka organismā gadījumā, ja tiek lietota MRHD 15 mg dienā.
Kancerogenitāte
Ertugliflozīns Divus gadus ilgā kancerogenitātes pētījumā ar pelēm ertugliflozīnu lietoja ar zondi perorāli devās 5, 15 un 40 mg/kg dienā. Lietojot devas līdz 40 mg/kg dienā (kas, pamatojoties uz AUC, aptuveni 41 reizi pārsniedz nesaistītas vielas iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota MRHD 15 mg dienā), netika konstatētas ar ertugliflozīnu saistītas neoplastiskas atrades. Divus gadus ilgā kancerogenitātes pētījumā ar žurkām ertugliflozīnu lietoja ar zondi perorāli devās 1,5, 5 un 15 mg/kg dienā. Ar ertugliflozīnu saistītas neoplastiskās atrades ietvēra palielinātu labdabīgas medulāras virsnieru feohromocitomas sastopamību žurku tēviņiem, kuriem lietoja devu 15 mg/kg dienā. Šī atrade saistīta ar ogļhidrātu malabsorbciju, kā rezultātā bija izmainīta kalcija homeostāze, un to neuzskatīja par būtisku, vērtējot risku cilvēkam. Līmenis, pie kāda nenovēro efektu (NOEL; no-observed-effect level), attiecībā uz neoplāzijām bija 5 mg/kg dienā (kas aptuveni 16 reižu pārsniedz nesaistītas vielas iedarbību cilvēka organismā, ja lieto MRHD 15 mg dienā).
22

Metformīns Ilgtermiņa kancerogenitātes pētījumi veikti ar žurkām (zāļu lietošanas ilgums 104 nedēļas) un pelēm (zāļu lietošanas ilgums 91 nedēļa), lietojot devas attiecīgi līdz un ieskaitot 900 mg/kg dienā un līdz un ieskaitot 1500 mg/kg dienā. Salīdzinot ķermeņa virsmas laukuma vērtības, abas šīs devas aptuveni četras reizes pārsniedz maksimālo ieteicamo dienas devu cilvēkam, kas ir 2000 mg. Ne peļu tēviņiem, ne mātītēm netika konstatēti pierādījumi par metformīna kancerogenitāti. Līdzīgi, tumorigenitāte netika konstatēta, lietojot metformīnu žurku tēviņiem. Savukārt žurku mātītēm, kuras saņēma devu 900 mg/kg dienā, bija vērojama palielināta labdabīgu dzemdes stromas polipu sastopamība.
Mutagenitāte
Ertugliflozīns Ertugliflozīns nebija mutagēns vai klastogēns ar metabolisku aktivizēšanu vai bez tās mikrobioloģiskās reversās mutācijas, in vitro citoģenētiskajos (cilvēka limfocītu) un in vivo žurku kodoliņu testos.
Metformīns Metformīnam netika konstatēti pierādījumi par iespējamu mutagenitāti šādos in vitro testos: Eimsa testā (S. typhimurium), gēnu mutāciju testā (peļu limfomas šūnas) vai hromosomu aberāciju testā (cilvēka limfocīti). Negatīvi bija arī rezultāti in vivo peļu kodoliņu testā.
Reproduktīvā toksikoloģija
Ertugliflozīns Žurku fertilitātes un embrionālās attīstības pētījumā žurku tēviņiem un mātītēm lietoja ertugliflozīnu devās 5, 25 un 250 mg/kg dienā. Lietojot devu 250 mg/kg dienā (aptuveni 386 reizes pārsniedz nesaistītas vielas kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota MRHD 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC salīdzinājumu), ietekmi uz fertilitāti nenovēroja. Ertugliflozīnam nebija nevēlama ietekme uz attīstības rādītājiem žurkām un trušiem, kad vielas iedarbība mātes organismā attiecīgi 239 un 1069 reizes pārsniedza kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC. Pētījumā ar žurkām lietojot mātei toksisku devu (250 mg/kg dienā), bija vērojama mazāka augļu dzīvotspēja un lielāka viscerālu patoloģiju sastopamība, kad vielas kopējā iedarbība mātes organismā 510 reižu pārsniedza to, kādu rada maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā.
Pre- un postnatālās attīstības pētījumā ar žurkām, kurām ertugliflozīnu devā ≥100 mg/kg dienā (kas aptuveni 239 reizes pārsniedza kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC), novēroja samazinātu augšanu un attīstību pēc dzimšanas. Lietojot devu 250 mg/kg dienā (kas aptuveni 620 reižu pārsniedz MRHD 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC), abu dzimumu dzīvniekiem bija kavēta dzimumbrieduma iestāšanās.
Lietojot ertugliflozīnu jaunām žurkām laika posmā no 21. līdz 90. postnatālajai dienai jeb nieru attīstības periodā, kas cilvēka gadījumā atbilst otrā grūtniecības trimestra vēlīnai fāzei un trešajam grūtniecības trimestrim, tika novērots palielināts nieru svars, nieru bļodiņu un kanāliņu dilatācija un nieru kanāliņu mineralizācija, kad zāļu kopējā iedarbība, pamatojoties uz AUC, 13 reižu pārsniedza to, kādu rada maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā. Kad kopējā iedarbība, pamatojoties uz AUC, 817 reižu pārsniedza to, kādu rada MHRD 15 mg dienā, novēroja ietekmi uz kauliem (samazināts augšstilba garums, palielināti augšstilba kaula trabekulārie audi), kā arī pubertātes aizkavēšanos. Pēc 1 mēnesi ilga atlabšanas perioda ietekme uz nierēm un kauliem nebija pilnībā izzudusi.
Metformīns Lietojot metformīna devas līdz 600 mg/kg dienā, kas, vērtējot pēc ķermeņa virsmas laukuma vērtībām, aptuveni trīs reizes pārsniedz maksimālo cilvēkiem ieteicamo dienas devu, netika ietekmēta žurku tēviņu vai mātīšu fertilitāte. Metformīnam nebija nevēlamas ietekmes uz attīstības rādītājiem, lietojot to žurkām un trušiem devās līdz 600 mg/kg dienā. Salīdzinot ķermeņa virsmas laukuma vērtības žurkām un trušiem, tāda deva aptuveni 2 un 6 reizes pārsniedz kopējo iedarbību, kādu rada maksimālā
23

cilvēkiem ieteicamā deva, kas ir 2000 mg. Nosakot koncentrāciju augļa organismā, tika konstatēts, ka metformīns daļēji šķērso placentāro barjeru.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Tabletes kodols Povidons K29-32 (E1201) Mikrokristāliskā celuloze (E460) Krospovidons (E1202) Nātrija laurilsulfāts (E487) Magnija stearāts (E470b)
Tabletes apvalks Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes un Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Hipromeloze (E464) Hidroksipropilceluloze (E463) Titāna dioksīds (E171) Sarkanais dzelzs oksīds (E172) Dzeltenais dzelzs oksīds (E172) Melnais dzelzs oksīds (E172) Karnauba vasks (E903)
Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes un Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Hipromeloze (E464) Hidroksipropilceluloze (E463) Titāna dioksīds (E171) Sarkanais dzelzs oksīds (E172) Karnauba vasks (E903)
6.2. Nesaderība
Nav piemērojams.
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Al/PVH/PA/Al blisteri. Iepakojumi pa 14, 28, 56, 60, 168 un 180 apvalkotajām tabletēm neperforētos blisteros un multipakas, kas satur 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes neperforētos blisteros. Iepakojumi pa 30 x1 apvalkotajai tabletei perforētos dozējamu vienību blisteros.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Nav īpašu prasību.
24

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
Segluromet 2.5 mg/850 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/001 EU/1/18/1265/002 EU/1/18/1265/003 EU/1/18/1265/004 EU/1/18/1265/005 EU/1/18/1265/006 EU/1/18/1265/007 EU/1/18/1265/029
Segluromet 2.5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/008 EU/1/18/1265/009 EU/1/18/1265/010 EU/1/18/1265/011 EU/1/18/1265/012 EU/1/18/1265/013 EU/1/18/1265/014 EU/1/18/1265/030
Segluromet 7.5 mg/850 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/015 EU/1/18/1265/016 EU/1/18/1265/017 EU/1/18/1265/018 EU/1/18/1265/019 EU/1/18/1265/020 EU/1/18/1265/021 EU/1/18/1265/031
Segluromet 7.5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/022 EU/1/18/1265/023 EU/1/18/1265/024 EU/1/18/1265/025 EU/1/18/1265/026 EU/1/18/1265/027 EU/1/18/1265/028 EU/1/18/1265/032
9. REĢISTRĀCIJAS / PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 2018. gada 23. marts
25

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
26

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU
27

A.

RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI

Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese

Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande

B.

IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI

IEROBEŽOJUMI

Recepšu zāles.

C.

CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS

 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums

Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.

Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.

D.

NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU

ZĀĻU LIETOŠANU

 Riska pārvaldības plāns (RPP)

Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2 modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.

Atjaunināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.

28

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
29

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
30

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/850 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
31

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/001 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/002 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/003 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/004 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/005 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/006 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/007 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/029 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/850 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
32

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/850 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
33

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/029 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/850 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
34

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 2,5 mg/850 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/850 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
35

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/1000 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
36

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/008 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/009 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/010 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/011 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/012 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/013 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/014 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/030 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/1000 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/1000 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
38

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/030 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/1000 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 2,5 mg/1000 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/1000 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/850 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
41

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/015 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/016 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/017 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/018 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/019 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/020 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/021 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/031 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/850 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
42

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/850 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
43

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/031 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/850 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
44

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 7,5 mg/850 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/850 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
45

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/1000 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
46

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/022 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/023 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/024 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/025 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/026 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/027 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/028 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/032 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/1000 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
47

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/1000 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
48

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/032 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/1000 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
49

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 7,5 mg/1000 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/1000 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
50

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
51

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes
ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.  Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.  Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.  Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Segluromet un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Segluromet lietošanas 3. Kā lietot Segluromet 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Segluromet 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Segluromet un kādam nolūkam tās lieto
Kas ir Segluromet Segluromet satur divas aktīvās vielas - ertugliflozīnu un metformīnu.  Ertugliflozīns pieder zāļu grupai, ko sauc par nātrija-glikozes ko-transportproteīna-2 (SGLT2;
sodium glucose co-transporter-2) inhibitoriem;  Metformīns pieder zāļu grupai, ko sauc par biguanīdiem.
Kādam nolūkam lieto Segluromet  Segluromet pazemina cukura līmeni asinīs pieaugušiem pacientiem (vecumā no 18 gadiem) ar
2. tipa cukura diabētu.  Segluromet var lietot atsevišķi lietotu ertugliflozīna un metformīna tablešu vietā.  Segluromet var lietot vienu pašu vai ar dažām citām zālēm, kuras pazemina cukura līmeni asinīs.  Segluromet lietošanas laikā Jums jāturpina ievērot uztura un fizisko aktivitāšu plānu.
Kā Segluromet darbojas ● Ertugliflozīns darbojas, bloķējot SGLT2 olbaltumvielu nierēs. Tā rezultātā asinīs esošais cukurs tiek izvadīts no organisma ar urīnu. ● Metformīns darbojas, inhibējot cukura (glikozes) veidošanos aknās.
Kas ir 2. tipa cukura diabēts? 2. tipa cukura diabēts ir slimība, kuras gadījumā organismā neveidojas pietiekami daudz insulīna vai organismā izveidojies insulīns nedarbojas tik labi, cik vajadzētu. Organismā var veidoties arī pārāk daudz cukura. Ja tā notiek, asinīs uzkrājas cukurs (glikoze). Tas var novest pie būtiskām medicīniskām problēmām, piemēram, sirds slimības, nieru slimības, akluma un vājas asinsrites.
52

2. Kas Jums jāzina pirms Segluromet lietošanas
Nelietojiet Segluromet šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret ertugliflozīnu, metformīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu
sastāvdaļu;  ja Jums ir smagi nieru darbības traucējumi vai ir nepieciešama dialīze;  ja Jums ir nekontrolēts cukura diabēts, kas izpaužas, piemēram, ar smagu hiperglikēmiju (augstu
glikozes līmeni asinīs), sliktu dūšu, vemšanu, caureju, strauju ķermeņa masas zudumu, laktacidoze (skatīt tālāk “Laktacidozes riski”) vai ketoacidozi. Ketoacidoze ir stāvoklis, kad asinīs uzkrājas vielas, kuras sauc par “ketonvielām”, un var sākties diabētiskā prekoma. Ketoacidozes simptomi ir sāpes vēderā, ātra un dziļa elpošana, miegainība vai neparasta augļu smarža elpā ;  ja Jums ir smaga infekcija vai dehidratācija;  ja Jums nesen ir bijusi sirdslēkme vai ja Jums ir smagi asinsrites traucējumi, piemēram, šoks vai apgrūtināta elpošana;  ja Jums ir aknu darbības traucējumi;  ja Jūs pārmērīgi lietojat alkoholu (arī regulāri vai tikai laiku pa laikam). Nelietojiet Segluromet, ja kaut kas no iepriekš minētā ir attiecināms uz Jums. Ja šaubāties, pirms Segluromet lietošanas konsultējieties ar ārstu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Segluromet lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:  ja Jums ir nieru darbības traucējumi;  ja Jums ir vai ir bijusi maksts vai dzimumlocekļa sēnīšu infekcija;  ja Jums kādreiz ir bijusi smaga sirds slimība vai ja Jums ir bijis insults;  ja Jums ir 1. tipa cukura diabēts. Segluromet nedrīkst lietot šīs slimības ārstēšanai;  ja Jūs lietojat citas zāles cukura diabēta ārstēšanai; lietojot noteiktas zāles, ir lielāks risks, ka var
rasties zems cukura līmenis asinīs;  ja Jūs varētu būt pakļauts dehidratācijas riskam (piemēram, ja Jūs lietojat zāles, kas veicina
urīna veidošanos [diurētiskos līdzekļus] vai pazemina asinsspiedienu, vai esat vecāks par 65 gadiem). Vaicājiet, kā novērst dehidratāciju;  ja Jums ir straujš svara zudums, slikta dūša vai vemšana, sāpes vēderā, pārmērīgas slāpes, strauja un dziļa elpošana, apmulsums, neparasta miegainība vai nogurums, saldi smaržojoša elpa, salda vai metāliska garša mutē vai atšķirīga urīna vai sviedru smarža, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu. Šie simptomi var būt “diabētiskās ketoacidozes” pazīmes — tā ir problēma, kas var rasties saistībā ar diabētu, kad urīnā vai asinīs ir palielināts “ketonvielu” daudzums, ko var konstatēt analīzēs. Diabētiskās ketoacidozes rašanās risks var būt palielināts, ilgstoši badojoties, pārmērīgi lietojot alkoholu, dehidratācijas gadījumā, ja pēkšņi tiek samazināta insulīna deva vai ja ir lielāka nepieciešamība pēc insulīna apjomīgas ķirurģiskas operācijas vai smagas saslimšanas dēļ;  Ja Jums ir bijusi apakšējās ekstremitātes amputācija.
Ir svarīgi regulāri pārbaudīt savas pēdas un ievērot visus veselības aprūpes speciālista sniegtos ieteikumus par pēdu aprūpi un adekvātu hidratāciju. Jums nekavējoties jāinformē ārsts, ja uz pēdām pamanāt brūci vai ādas krāsas maiņu, vai tajās rodas pastiprināta jutība vai sāpes. Daži pētījumi liecina, ka ertugliflozīna lietošana, var sekmēt apakšējās ekstremitātes (galvenokārt kājas pirksta) amputācijas gadījumu skaita palielināšanos.
Ja Jums rodas tādi simptomi kā ārējo dzimumorgānu vai apvidus starp ārējiem dzimumorgāniem un anālo atveri sāpes, jutīgums, apsārtums vai pietūkums kopā ar drudzi vai vispārēji sliktu pašsajūtu, nekavējoties konsultējieties ar ārstu. Šie simptomi var liecināt par retu, bet nopietnu vai pat dzīvībai bīstamu infekciju, ko sauc par starpenes nekrotizējošo fasciītu jeb Furnjē gangrēnu un kuras gadījumā tiek bojāti zemādas audi. Furnjē gangrēna jāārstē nekavējoties.
53

Ja šīs zāles lieto kombinācijā ar insulīnu vai zālēm, kuras veicina insulīna izdalīšanos no aizkuņģa dziedzera, var rasties zems cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija). Ārsts var samazināt Jums insulīna vai citu zāļu devu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
Laktacidozes riski Segluromet var izraisīt ļoti reti sastopamu, bet ļoti nopietnu blakusparādību, ko sauc par laktacidozi, jo īpaši, ja Jūsu nieres nedarbojas pareizi. Laktacidozes risks paaugstinās arī nekontrolēta cukura diabēta, smagu infekciju, ilgstošas badošanās vai alkohola lietošanas, dehidratācijas (skatīt sīkāku informāciju tālāk) un aknu darbības traucējumu gadījumā, kā arī jebkura tāda medicīniska stāvokļa gadījumā, kuru gadījumā ir traucēta skābekļa piegāde kādai ķermeņa daļai (piemēram, smaga akūta sirds slimība). Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums, konsultējieties ar ārstu, lai saņemtu turpmākus norādījumus.
Īslaicīgi pārtrauciet Segluromet lietošanu , ja Jums ir stāvoklis, kas varētu būt saistīts ar dehidratāciju (nozīmīgu organisma atūdeņošanos), piemēram, stipra vemšana, caureja, drudzis, atrašanās karstuma iedarbībā vai samazināta šķidruma uzņemšana. Konsultējieties ar ārstu, lai saņemtu turpmākus norādījumus.
Pārtrauciet Segluromet lietošanu un nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu, ja Jums rodas kās no laktacidozes simptomiem, jo šis stāvoklis var izraisīt komu. Laktacidozes simptomi ietver:  vemšanu;  sāpes vēderā;  muskuļu krampjus;  vispārēju sliktu pašsajūtu ar izteiktu nogurumu;  elpošanas grūtības;  pazeminātu ķermeņa temperatūru un sirdsklauves. Laktacidoze ir neatliekami ārstējams medicīniskais stāvoklis un jāārstē slimnīcā.
Ja Jums ir nepieciešama liela apjoma ķirurģiska operācija, Jums ir jāpārtrauc lietot Seglurometprocedūras laikā un kādu laiku pēc tās. Jūsu ārsts izlems, kad Jums jāpārtrauc un kad ir jāatsāk ārstēšana ar Segluromet.
Ārstēšanas ar Segluromet laikā ārsts pārbaudīs Jūsu nieru darbību vismaz reizi gadā vai biežāk, ja esat gados vecāks cilvēks un/vai, ja Jums ir pavājināta nieru darbība, .
Glikoze urīnā Segluromet darbības mehānisma dēļ šo zāļu lietošanas laikā Jūsu urīnā būs konstatējams cukurs (glikoze).
Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērni un pusaudži vecumā līdz 18 gadiem. Nav zināms, vai šīs zāles ir drošas un efektīvas lietošanai bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem.
Citas zāles un Segluromet Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Jums varētu būt nepieciešams veikt biežākus glikozes līmeņa noteikšanasun nieru darbības testus, vai arī Jūsu ārstam var rasties nepieciešamība pielāgot Segluromet devu. Īpaši svarīgi pastāstīt ārstam:  ja Jūs lietojat zāles, kas veicina urīna veidošanos (diurētiskos līdzekļus);  ja Jūs lietojat citas zāles, kuras samazina cukura līmeni asinīs, piemēram, insulīnu, vai zāles, kas
veicina insulīna izdalīšanos no aizkuņģa dziedzera;
54

 ja Jūs lietojat zāles, kuras izmanto sāpju un iekaisuma ārstēšanai (NPL un COX-2 inhibitorus, piemēram, ibuprofēnu un celekoksibu);
 ja Jūs lietojat noteiktas zāles paaugstināta asinsspiediena ārstēšanai (AKE inhibitorus un angiotensīna II receptoru antagonistus).
Ja kaut kas no iepriekš minētā ir attiecināms uz Jums (vai ja neesat pārliecināts), konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums asinīs ir nepieciešams injicēt jodu saturošu kontrastvielu, piemēram, saistībā ar rentgenizmeklējumu vai skenēšanu, Jums jāpārtrauc lietot Segluromet pirms injekcijas vai injekcijas laikā. Jūsu ārsts izlems, kad Jums ir jāpārtrauc un kad ir jāatsāk ārstēšana ar Segluromet.
Segluromet kopā ar alkoholu Segluromet terapijas laikā izvairieties no pārmērīgas alkohola lietošanas, jo tas var palielināt laktacidozes risku (skatīt sadaļu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Nav zināms, vai Segluromet var nodarīt kaitējumu vēl nedzimušam bērnam. Ja esat grūtniece, konsultējieties ar ārstu, kā vislabāk kontrolēt cukura līmeni asinīs grūtniecības laikā. Jums nevajadzētu lietot Segluromet grūtniecības laikā.
Nav zināms, vai Segluromet izdalās mātes pienā. Par labāko bērna barošanas veidu, ja lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu. Nelietojiet Segluromet, ja barojat bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Šīs zāles neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Lietojot šīs zāles kombinācijā ar insulīnu vai zālēm, kas veicina insulīna izdalīšanos no aizkuņģa dziedzera, var izraisīt cukura līmeņa asinīs pārmērīgu pazemināšanos (hipoglikēmiju), kas var radīt tādus simptomus kā trīci, svīšanu un redzes pārmaiņas un var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Ja Segluromet lietošanas laikā Jums ir apreibuma sajūta, nevadiet transportlīdzekļus un neapkalpojiet mehānismus.
3. Kā lietot Segluromet
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Cik daudz jālieto  Segluromet ieteicamā deva ir viena tablete divreiz dienā.  Jūsu lietotā Segluromet deva būs atkarīga no Jūsu stāvokļa un tā, kāds ertugliflozīna un
metformīna daudzums nepieciešams, lai kontrolētu cukura līmeni asinīs.  Jūsu ārsts parakstīs Jums atbilstošo zāļu devu. Nemainiet zāļu devu, ja vien tā rīkoties nav licis
ārsts.
Šo zāļu lietošana  Norijiet tableti; ja Jums ir grūtības norīt tableti, to var dalīt vai sasmalcināt.  Lietojiet vienu tableti divreiz dienā. Centieties lietot zāles vienā un tajā pašā laikā katru dienu;
tas Jums palīdzēs atcerēties par zāļu lietošanu.  Tableti vislabāk lietot kopā ar maltīti. Tādējādi mazinās gremošanas traucējumu iespējamība.  Segluromet lietošanas laikā Jums jāturpina ievērot uztura un fizisko aktivitāšu plānu.
Ja esat lietojis Segluromet vairāk nekā noteikts Ja esat lietojis Segluromet pārāk daudz, nekavējoties konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
55

Ja esat aizmirsis lietot Segluromet Ja esat aizmirsis lietot vienu devu, lietojiet to, tiklīdz atceraties. Tomēr, ja tuvojas nākamās devas lietošanas laiks, izlaidiet aizmirsto devu un turpiniet lietot zāles pēc ierastās shēmas.
Nelietojiet dubultu devu (divas devas vienā laikā), lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja Jūs pārtraucat lietot Segluromet Nepārtrauciet lietot šīs zāles, nekonsultējoties ar ārstu. Ja Jūs pārtraucat lietot zāles, var paaugstināties cukura līmenis Jūsu asinīs.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ja Jums ir jebkura no tālāk minētajām būtiskajām blakusparādībām, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu:
Laktacidoze (ļoti reti, var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) Segluromet var izraisīt ļoti retu, bet ļoti nopietnu blakusparādību, ko sauc par laktacidozi (skatīt sadaļu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”). Ja tas notiek,pārtrauciet Segluromet lietošanu un nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu, jo laktacidoze var izraisīt komu.
Diabētiskā ketoacidoze (reti, var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) Šīs ir diabētiskās ketoacidozes pazīmes (skatīt arī punktu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”):  paaugstināts “ketonvielu” līmenis urīnā vai asinīs;  straujš svara zudums;  slikta dūša vai vemšana;  sāpes vēderā;  pārmērīgas slāpes;  strauja un dziļa elpošana;  apmulsums;  neparasta miegainība vai nogurums;  salda elpas smarža, salda vai metāliska garša mutē vai atšķirīga urīna vai sviedru smaka. Tā var rasties neatkarīgi no glikozes līmeņa asinīs. Jūsu ārsts var lemt uz laiku vai pavisam pārtraukt Jūsu ārstēšanu ar Segluromet.
Starpenes nekrotizējošs fasciīts jeb Furnjē gangrēna (nav zināmi, nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) Nopietna ārējo dzimumorgānu vai apvidus starp ārējiem dzimumorgāniem un anālo atveri mīksto audu infekcija (simptomus skatīt punktā “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Ja pamanāt jebkuru no iepriekš minētajām blakusparādībām, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu.
Ja konstatējat tālāk minētās blakusparādības, sazinieties ar ārstu, cik drīz vien iespējams:
Dehidratācija (pārāk liels ūdens zudums no organisma; bieži, var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) Dehidratācijas simptomi ir, piemēram, šādi:  sausa mute;  apreibuma, noreibuma vai vājuma sajūta, it īpaši pieceļoties stāvus;  ģībonis.
56

Lielāka dehidratācijas iespējamība ir šādos gadījumos:  ja Jums ir nieru darbības traucējumi;  ja Jūs lietojat zāles, kas veicina urīna veidošanos (diurētiskos līdzekļus) vai pazemina
asinsspiedienu;  ja esat 65 gadus vecs vai vecāks.

Zems cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija; bieži) Ārsts Jums pastāstīs, kā novērst zemu cukura līmeni asinīs un kā rīkoties, ja rodas kāds no tālāk minētajiem simptomiem vai pazīmēm. Ārsts var samazināt Jums insulīna vai citu diabēta ārstēšanai paredzēto zāļu devu. Zemam cukura līmenim asinīs var būt šādas pazīmes un simptomi:  galvassāpes;  miegainība;  aizkaitināmība;  izsalkums;  reibonis;  apmulsums;  svīšana;  nervozitāte;  vājums;  paātrināta sirdsdarbība. Ja pamanāt jebkuru no iepriekš minētajām blakusparādībām, sazinieties ar ārstu, cik drīz vien iespējams.

Citas blakusparādības var būt

Ļoti bieži:  maksts sēnīšu infekcija (piena sēnīte);  slikta dūša (nelabums);  vemšana;  caureja;  sāpes vēderā;  ēstgribas zudums.

Bieži:

 dzimumlocekļa sēnīšu infekcijas;



izmaiņas urinēšanā, arī neatliekama vajadzība urinēt biežāk, lielākā apjomā vai naktī;

 slāpes;

 maksts nieze;

 garšas pārmaiņas;

 asinsanalīzēs var būt urīnvielas daudzuma izmaiņas asinīs;

 asinsanalīzēs var būt kopējā un sliktā holesterīna (tā dēvētā ZBL – asinīs esošu tauku veids)

daudzuma izmaiņas;

 asinsanalīzēs var būt sarkano asins šūnu daudzuma (tā dēvētā – hemoglobīna) izmaiņas asinīs .

Retāk (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem):  asinsanalīzēs var būt ar nieru darbību saistītas izmaiņas (piemēram, “kreatinīns”);  sāpīga urinēšana.

Ļoti reti:  pazemināts B12 vitamīna līmenis. Tas var izraisīt anēmiju (zems eritrocītu līmenis);  aknu funkcionālo rādītāju novirzes;  hepatīts (aknu darbības traucējumi);  nātrene;  ādas apsārtums;

57

 nieze.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmu. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Segluromet
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz blistera un kastītes pēc EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Nelietojiet šīs zāles, ja iepakojums ir bojāts vai redzamas pazīmes, kas liecina par iepakojuma atvēršanu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Segluromet satur
 Aktīvās vielas ir ertugliflozīns un metformīns. o Katra Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotā tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda. o Katra Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotā tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda. o Katra Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotā tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda. o Katra Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotā tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
 Citas sastāvdaļas ir: o Tabletes kodols: povidons (E1201), mikrokristāliskā celuloze (E460), krospovidons (E1202), nātrija laurilsulfāts (E487), magnija stearāts (E470b).
● Apvalks: o Segluromet 2,5 mg/850 mg tabletes un Segluromet 7,5 mg/850 mg tabletes: hipromeloze (E464), hidroksipropilceluloze (E463), titāna dioksīds (E171), sarkanais dzelzs oksīds (E172), dzeltenais dzelzs oksīds (E172), melnais dzelzs oksīds (E172); karnauba vasks (E903). o Segluromet 2,5 mg/1000 mg tabletes un Segluromet 7,5 mg/1000 mg tabletes: hipromeloze (E464), hidroksipropilceluloze (E463), titāna dioksīds (E171), sarkanais dzelzs oksīds (E172); karnauba vasks (E903).
58

Segluromet ārējais izskats un iepakojums ● Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir bēšas, 18 x 10 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē. ● Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir rozā, 19,1 x 10,6 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē. ● Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir tumši brūnas, 18 x 10 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē. ● Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir sarkanas, 19,1 x 10,6 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē.

Segluromet tabletes ir pieejamas Al/PVH/PA/Al blisteros. Iepakojuma izmēri ir 14, 28, 56, 60, 168 un 180 apvalkotās tabletes neperforētos blisteros, multipakas, kas satur 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes neperforētos blisteros un 30x1 apvalkotās tabletes perforētos dozējamu vienību blisteros.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien MSD Belgium BVBA/SPRL Tél/Tel: 0800 38 693 (+32(0)27766211) dpoc_belux@merck.com

Lietuva UAB Merck Sharp & Dohme Tel: + 370 5 2780247 msd_lietuva@merck.com

България Мерк Шарп и Доум България ЕООД Teл.: + 359 2 819 3737 info-msdbg@merck.com

Luxembourg/Luxemburg MSD Belgium BVBA/SPRL Tél/Tel: +32(0)27766211 dpoc_belux@merck.com

Česká republika Merck Sharp & Dohme s.r.o. Tel.: +420 233 010 111 dpoc_czechslovak@merck.com

Magyarország MSD Pharma Hungary Kft. Tel.: + 36 1 888-5300 hungary_msd@merck.com

Danmark MSD Danmark ApS Tlf: + 45 4482 4000 dkmail@merck.com

Malta Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Tel: 8007 4433 (+356 99917558) malta_info@merck.com

Deutschland MSD SHARP & DOHME GMBH Tel: 0800 673 673 673 (+49 (0) 89 4561 2612) e-mail@msd.de

Nederland Merck Sharp & Dohme BV Tel: 0800 9999 000 (+ 31 23 515 3153) medicalinfo.nl@merck.com

Eesti Merck Sharp & Dohme OÜ Tel: + 372 6144 200 msdeesti@merck.com

Norge MSD (Norge) AS Tlf: + 47 32 20 73 00 msdnorge@msd.no

59

Ελλάδα MSD Α.Φ.Β.Ε.Ε. Τηλ: + 30 210 98 97 300 dpoc_greece@merck.com

Österreich Merck Sharp & Dohme Ges.m.b.H. Tel: +43 (0) 1 26 044 msd-medizin@merck.com

España Merck Sharp & Dohme de España, S.A. Tel: +34 91 321 06 00 msd_info@merck.com

Polska MSD Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 549 51 00 msdpolska@merck.com

France MSD France Tél: + 33 (0) 1 80 46 40 40

Portugal Merck Sharp & Dohme, Lda Tel: + 351 21 4465700 clic@merck.com

Hrvatska Merck Sharp & Dohme d.o.o. Tel: + 385 1 6611 333 croatia_info@merck.com

România Merck Sharp & Dohme Romania S.R.L. Tel: +40 21 529 29 00 msdromania@merck.com

Ireland Merck Sharp & Dohme Ireland (Human Health) Limited Tel: +353 (0)1 2998700 medinfo_ireland@merck.com

Slovenija Merck Sharp & Dohme, inovativna zdravila d.o.o. Tel: + 386 1 5204201 msd_slovenia@merck.com

Ísland Vistor hf. Sími: + 354 535 7000

Slovenská republika Merck Sharp & Dohme, s.r.o. Tel: + 421 (2) 58282010 dpoc_czechslovak@merck.com

Italia MSD Italia S.r.l. Tel: +39 06 361911 medicalinformation.it@merck.com

Suomi/Finland MSD Finland Oy Puh/Tel: + 358 (0)9 804650 info@msd.fi

Κύπρος Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Τηλ: 800 00 673
+357 22866700 cyprus_info@merck.com

Sverige Merck Sharp & Dohme (Sweden) AB Tfn: + 46 (0)77 570 04 88 medicinskinfo@merck.com

Latvija SIA Merck Sharp & Dohme Latvija Tel: + 371 67 364224 msd_lv@merck.com

United Kingdom Merck Sharp & Dohme Limited Tel: +44 (0) 1992 467272 medicalinformationuk@merck.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.

60

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 850 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 850 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) (ertugliflozinum) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda (metformini hydrochloridum).
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Apvalkotā tablete (tablete).
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Bēšas, 18 x 10 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē.
Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Rozā, 19,1 x 10,6 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē.
Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Tumši brūnas, 18 x 10 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē.
Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Sarkanas, 19,1 x 10,6 mm, ovālas apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē.
2

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Segluromet indicēts pieaugušajiem no 18 gadu vecuma ar 2. tipa cukura diabētu kā papildlīdzeklis diētai un fiziskām aktivitātēm glikēmijas kontroles uzlabošanai:
 pacientiem, kuru stāvoklis nav atbilstoši kontrolēts, lietojot tikai maksimālo panesamo metformīna devu;
 pacientiem, kuri lieto maksimālās panesamās metformīna devas kopā ar citām zālēm diabēta ārstēšanai;
 pacientiem, kuri jau tiek ārstēti ar ertugliflozīna un metformīna kombināciju atsevišķu tablešu veidā.
(Pētījumu rezultātus par kombinācijām un iedarbību uz glikēmijas kontroli skatīt 4.4., 4.5. un 5.1. apakšpunktā).
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Ieteicamā deva ir viena tablete divreiz dienā. Deva jānosaka individuāli, pamatojoties uz pacienta pašreizējo ārstēšanas shēmu, tās efektivitāti un panesamību, lietojot ieteicamo dienas devu — 5 mg vai 15 mg ertugliflozīna, vienlaikus nepārsniedzot maksimālo ieteicamo metformīna dienas devu.
Pacientiem ar šķidruma zudumu pirms Segluromet lietošanas ieteicams koriģēt šo stāvokli (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ja aizmirsts lietot vienu šo zāļu devu, pacientam tā jālieto, tiklīdz viņš par to atceras. Pacienti nedrīkst vienlaicīgi lietot divas Segluromet devas.
Pieaugušie ar normāliem nieru darbības rādītājiem (glomerulārās filtrācijas ātrums [GFĀ] ≥ 90 ml/min)
Pacientiem, kuru stāvoklis nav atbilstoši kontrolēts ar metformīna monoterapiju, vai lietojot metformīnu kombinācijā ar citām glikozes līmeni pazeminošām zālēm, tai skaitā insulīnu Ieteicama tāda Segluromet sākuma deva, kas nodrošina 2,5 mg ertugliflozīna divreiz dienā (5 mg dienā) un jau lietotajai devai līdzīgu metformīna devu. Pacientiem, kuri panes ertugliflozīna kopējo dienas devu 5 mg, ja nepieciešama papildu glikēmijas kontrole, devu var palielināt līdz kopējai ertugliflozīna dienas devai 15 mg.
Pacientiem, kuriem tiek veikta pāreja no atsevišķi lietotām ertugliflozīna un metformīna tabletēm Pacientiem, kuriem tiek veikta pāreja no atsevišķi lietotām ertugliflozīna tabletēm (kopējā dienas deva 5 mg vai 15 mg) un metformīna tabletēm uz Segluromet lietošanu, jāsaņem tāda pati ertugliflozīna un metormīna dienas deva, kāda jau tiek lietota, vai tuvākā terapeitiski atbilstošā metformīna deva.
Ja Segluromet lieto kombinācijā ar insulīnu vai insulīna sekrēciju veicinošu līdzekli, var būt nepieciešama mazāka insulīna vai insulīna sekrēciju veicinošā līdzekļa deva, lai samazinātu hipoglikēmijas risku (skatīt 4.4., 4.5. un 4.8. apakšpunktu).
Īpašas pacientu grupas
Nieru darbības traucējumi GFĀ jānovērtē pirms ārstēšanas sākšanas ar metformīnu saturošām zālēm un vismaz reizi gadā ārstēšanas periodā. Pacientiem ar paaugstinātu nieru darbības traucējumu progresēšanas risku un gados vecākiem cilvēkiem nieru darbība jānovērtē biežāk, piemēram, reizi 3–6 mēnešos.
3

Šīs zāles nav ieteicams sākt lietot pacientiem, kuriem GFĀ ir mazāks par 60 ml/min (skatīt 4.4. apakšpunktu). Kopējo maksimālo metformīna dienas devu vajadzētu sadalīt 2 – 3 dienas devās. Pacientiem ar GFĀ <60 ml/min pirms metformīna lietošanas sākšanas jāpārskata faktori, kas var palielināt laktacidozes risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Ja nav pieejams atbilstoša stipruma Segluromet, jāizmanto atsevišķi monokomponenti, nevis fiksētas devas kombinācija.

GFĀ ml/min

Metformīns

Ertugliflozīns

60-89 45-59

Maksimālā dienas deva ir 3000 mg. Ja nieru darbība pavājinās, jāapsver devas samazināšana.
Maksimālā dienas deva ir 2000 mg. Sākuma deva ir ne vairāk kā puse no maksimālās devas.

Maksimālā dienas deva ir 15 mg.
Šīs zāles nav ieteicams sākt lietot pacientiem, kuriem glomerulārās filtrācijas ātrums ir mazāks par 60 ml/min (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Ja GFĀ pastāvīgi ir mazāks par 45 ml/min, šo zāļu lietošana jāpārtrauc.

30-44 < 30

Maksimālā dienas deva ir 1000 mg. Sākuma deva ir ne vairāk kā puse no maksimālās devas.
Metformīns ir kontrindicēts.

Nav ieteicama. Nav ieteicama.

Aknu darbības traucējumi Segluromet ir kontrindicēts pacientiem ar aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
Gados vecāki cilvēki (≥65 gadus veci) Gados vecākiem pacientiem ir lielāka pavājinātas nieru darbības iespējamība. Tā kā pēc ertugliflozīna lietošanas uzsākšanas var rasties nieru darbības traucējumi un zināms, ka būtisks daudzums metformīna izdalās caur nierēm, gados vecākiem cilvēkiem Segluromet jālieto piesardzīgi. Lai veicinātu ar metfromīnu saistītas laktacidozes novēršanu, regulāri jākontrolē nieru darbība, īpaši gados vecākiem pacientiem (skatīt 4.4. apakšpunktu). Jāņem vērā nieru darbības rādītāji un šķidruma zuduma risks (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu). Pieredze, lietojot Segluromet ≥ 75 gadus veciem pacientiem, ir ierobežota.
Pediatriskā populācija Segluromet drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids Segluromet jālieto iekšķīgi divreiz dienā ēšanas laikā, lai mazinātu ar metformīnu saistītās kuņģazarnu trakta nevēlamās blakusparādības. Rīšanas grūtību gadījumā tableti drīkst salauzt vai sasmalcināt, jo tā ir tūlītējas iedarbības zāļu forma.

4

4.3. Kontrindikācijas
- Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām;
- jebkāda veida akūta metaboliskā acidoze (piemēram, laktacidoze, diabētiskā ketoacidoze [DKA]);
- diabētiska prekoma; - smaga nieru mazspēja (GFĀ mazāks par 30 ml/min), nieru slimība galējā stadijā (NSGS) vai
pacientiem, kuriem veic dialīzi (skatīt 4.4. apakšpunktu); - akūts stāvoklis ar potenciālu izmainīt nieru funkciju, piemēram:
- dehidratācija; - smaga infekcija; - šoks; - akūta vai hroniska slimība, kas var izraisīt audu hipoksiju, piemēram: - sirds vai elpošanas mazspēja, - nesen bijis miokarda infarkts, - šoks; - aknu darbības traucējumi; - akūta alkohola intoksikācija, alkoholisms.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Vispārīgi Segluromet nedrīkst lietot pacientiem ar 1. tipa cukura diabētu.
Laktacidoze Laktacidoze ir ļoti reta, bet nopietna metaboliska komplikācija, ko visbiežāk novēro akūtas nieru darbības akūtas pavājināšanās, kardiorespiratoras slimības vai sepses gadījumā. Akūtas nieru darbības pavājināšanās gadījumā, notiek metformīna uzkrāšanās, kas paaugstina laktacidozes risku.
Dehidratācijas(stipras vemšanas, caurejas, drudžavai samazinātas šķidruma uzņemšanas) gadījumā metformīna lietošana īslaicīgi jāpārtrauc, un ieteicams sazināties ar veselības aprūpes speciālistu.
Pacientiem, kuri lieto metformīnu, jāievēro piesardzība, sākot terapiju ar zālēm, kas var akūti ietekmēt nieru darbību (piemēram, antihipertensīviem līdzekļiem, diurētiskiem līdzekļiem un nesteroīdiem pretiekaisuma līdzekļiem [NPL]). Citi laktacidozes riska faktori ir pārmērīga alkohola lietošana, aknu mazspēja, nepietiekami kontrolēts cukura diabēts, ketoze, ilgstoša badošanās, visi stāvokļi, kas saistīti ar hipoksiju, , kā arī vienlaicīga tādu zāļu lietošana, kuras var izraisīt laktacidozi (skatīt 4.3. un 4.5. apakšpunktu).
Pacienti un/vai aprūpētāji jāinformēpar laktacidozes risku. Laktacidozei raksturīga acidotiska aizdusa, sāpes vēderā, muskuļu krampji, astēnija un hipotermija, kam seko koma. Ja ir aizdomas par laktacidozes simptomiem, pacientam jāpārtrauc metformīna lietošana un nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība. Diagnosticējošos laboratorijas testos vēro pazeminātu pH līmeni asinīs (<7,35), paaugstinātu laktātu līmeni plazmā (>5 mmol/l) un palielinātu anjonu starpību un laktāta/piruvāta attiecība.
Jodu saturošu kontrastvielu lietošana Jodu saturošu kontrastvielu intravaskulāra lietošana var izraisīt kontrastvielas inducētu nefropātiju, kas veicina metformīna uzkrāšanos un paaugstinātu laktacidozes risku. Segluromet lietošana jāpārtrauc pirms attēldiagnostikas procedūras vai tās laikā, un to nedrīkst atsākt lietot ātrāk kā 48 stundas pēc izmeklējuma, un tikai pēc tam, kad nieru darbība ir atkārtoti pārbaudīta, un atzīta par stabilu (skatīt 4.2. un 4.5. apakšpunktu).
5

Nieru darbība Ertugliflozīna efektivitāte ir atkarīga no nieru darbības, un pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem efektivitāte ir samazināta, bet pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem tās varētu nebūt vispār (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Metformīnu nedrīkst sākt lietot pacientiem, kuriem GFĀ ir mazāks par 60 ml/min. Segluromet lietošana jāpārtrauc, ja GFĀ pastāvīgi ir mazāks par 45 ml/min, jo tādā gadījumā samazinās šo zāļu efektivitāte.
GFā jānovērtē pirms ārstēšanas sākšanas un regulāri ārstēšanas periodā (skatīt 4.2. apakšpunktu). Pacientiem, kuriem GFĀ ir mazāks par 60 ml/min, nieru darbības rādītāji jānosaka biežāk. Metformīna lietošana ir kontrindicēta pacientiem, kuriem GFĀ ir < 30 ml/min, un tā lietošana uz laiku jāpārtrauc, ja ir konstatēti stāvokļi, kas var ietekmēt nieru darbību (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Ķirurģiskās operācijas Segluromet lietošana jāpārtrauc pirms operācijām ar vispārējo, spinālo vai epidurālo anestēziju. Ārstēšanu var atsākt ne agrāk kā 48 stundas pēc ķirurģiskas operācijas vai perorālās barošanas atsākšanas, ja nieru darbība ir atkārtoti pārbaudīta un atzīta par stabilu.
Hipotensija/ šķidruma zudums Ertugliflozīns izraisa osmotisku diurēzi, kas var izraisīt intravaskulārā šķidruma zudumu, tādēļ pēc tam, kad sākta Segluromet lietošana, var rasties simptomātiska hipotensija (skatīt 4.8. apakšpunktu), it īpaši pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (aGFĀ mazāks par 60 ml/min/1,73 m2 vai CrCl ir mazāks par 60 ml/min ), gados vecākiem cilvēkiem (≥65 gadi), pacientiem, kuri lieto diurētiskos līdzekļus, vai pacientiem, kuri lieto antihiprtensīvos līdzekļus un kuriem anamnēzē ir hipotensija. Pirms tiek sākta Segluromet lietošana, jānovērtē un, ja nepieciešams, jākoriģē šķidruma statuss. Pēc terapijas uzsākšanas jāraugās, vai nerodas attiecīgas pazīmes un simptomi.
Ertugliflozīns tam piemītošā darbības mehānisma dēļ ierosina osmotisku diurēzi, paaugstina kreatinīna koncentrāciju serumā un samazina aGFĀ. Pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem kreatinīna koncentrācijas serumā pieaugums un aGFĀ samazinājums bija izteiktāks (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ja pacientiem, kuri lieto ertugliflozīnu, ir slimības, kuru dēļ iespējams šķidruma zudums (piemēram, kuņģa-zarnu trakta slimība), ieteicams rūpīgi uzraudzīt šķidruma statusu (piemēram, veicot fiziskus izmeklējumus, mērot asinsspiedienu un veicot laboratoriskas pārbaudes, tai skaitā nosakot hematokrīta vērtību) un elektrolītu līmeni. Līdz šķidruma zuduma koriģēšanai ieteicams uz laiku pārtraukt terapiju ar Segluromet.
Diabētiskā ketoacidoze Klīniskajos pētījumos un pēc zāļu reģistrācijas ziņots par retiem DKA gadījumiem, tai skaitā par dzīvībai bīstamiem gadījumiem un gadījumiem ar letālu iznākumu, kas radušies pacientiem, kuri lietojuši nātrija-glikozes ko-transportproteīna-2 (SGLT2; sodium glucose co-transporter-2) inhibitorus, un par tādiem gadījumiem ziņots arī ertugliflozīna klīniskajos pētījumos. Vairākos gadījumos šāds stāvoklis izpaudās atipiski, ar tikai mēreni paaugstinātu glikozes koncentrāciju asinīs zem 14 mmol/l (250 mg/dl). Nav zināms, vai lielāka DKA iespējamība ir tad, ja lieto lielākas ertugliflozīna devas.
Diabētiskās ketoacidozes risks jāņem vērā nespecifisku simptomu, piemēram, sliktas dūšas, vemšanas, anoreksijas, sāpju vēderā, pārmērīgi stipru slāpju, apgrūtinātas elpošanas, apmulsuma, neparasta noguruma vai miegainības, gadījumā. Ja pacientiem rodas šādi simptomi, nekavējoties jāpārbauda, vai nav ketoacidozes, neatkarīgi no glikozes koncentrācijas asinīs.
Ja ir aizdomas par DKA vai tā tiek diagnosticēta, Segluromet lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
6

Šo zāļu lietošana jāpārtrauc pacientiem, kuri ir hospitalizēti saistībā ar apjomīgām ķirurģiskām procedūrām vai akūtu būtisku saslimšanu dēļ. Abos gadījumos Segluromet lietošanu drīkst atsākt, tiklīdz pacienta stāvoklis stabilizējies.
Pirms tiek sākta Segluromet lietošana, jāizvērtē, vai pacienta anamnēzē nav faktoru, kas varētu radīt noslieci uz ketoacidozi.
Pie pacientiem, kuriem varētu būt lielāks DKA risks, pieder pacienti ar zemām bēta šūnu funkcionālajām rezervēm (piemēram, pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, kuriem ir zems C peptīda līmenis vai latents autoimūns diabēts pieaugušā vecumā (latent autoimmune diabetes in adults, LADA), vai pacienti, kuriem anamnēzē ir pankreatīts), pacienti ar tādām slimībām, kuru rezultātā tiek ierobežota barības uzņemšana vai rodas smaga dehidratācija, pacienti, kuriem ir samazinātas insulīna devas, kā arī pacienti, kuriem akūtas saslimšanas, ķirurģiskas operācijas vai alkohola lietošanas dēļ ir nepieciešams lielāks insulīna daudzums. SGLT2 inhibitori šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi.
Pacientiem, kuriem iepriekš SGLT2 inhibitora lietošanas laikā bijusi DKA, terapiju ar SGLT2 inhibitoriem nav ieteicams atsākt, ja vien netiek identificēts un koriģēts cits pārliecinošs veicinošais faktors.
Segluromet drošums un efektivitāte, lietojot pacientiem ar 1. tipa cukura diabētu, nav pierādīta, un Segluromet nedrīkst lietot 1. tipa cukura diabēta pacientu ārstēšanai. Ierobežoti dati no klīniskajiem pētījumiem liecina, ka, lietojot SGLT2 inhibitorus pacientiem ar 1. tipa cukura diabētu, bieži rodas DKA.
Apakšējo ekstremitāšu amputācija Vēl arvien notiekošā klīniskā pētījumā par ertugliflozīna pievienošanu esošajai terapijai pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu un pierādītu kardiovaskulāru slimību anamnēzē, ertugliflozīna grupā novērots 1,2-1,6 reizes lielāks apakšējās ekstremitātes (galvenokārt kājas pirksta) amputācijas gadījumu skaits. Ilgtermiņa klīniskajos pētījumos ar citu SGLT2 inhibitoru arī novērots lielāks apakšējo ekstremitāšu (galvenokārt kāju pirkstu) amputācijas gadījumu skaits. Tā kā šīs parādības mehānisms nav noskaidrots, amputācijas riska faktori, izņemot vispārējos riska faktorus, nav zināmi.
Pirms sākt ertugliflozīna/metformīna lietošanu, apsveriet tos faktorus pacienta anamnēzē, kas var palielināt amputācijas risku. Piesardzības nolūkā jāapsver rūpīga tādu pacientu novērošana, kuriem ir lielāks amputācijas risks, un pacienti jākonsultē par regulāras profilaktiskas pēdu aprūpes un adekvātas hidratācijas nozīmi. Pacientiem ar sarežģījumiem, kas var rasties pirms amputācijas, piemēram, apakšējās ekstremitātes ādas čūlu, infekciju, osteomielītu vai gangrēnu, var apsvērt arī ertugliflozīna/metformīna lietošanas pārtraukšanu.
Hipoglikēmija, ja vienlaicīgi lieto insulīnu vai insulīna sekrēciju veicinošus līdzekļus Ja ertugliflozīnu lieto kombinācijā ar insulīnu un/vai insulīna sekrēciju veicinošiem līdzekļiem, kuri, kā zināms, izraisa hipoglikēmiju (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tādēļ, lietojot kombinācijā ar Segluromet, var būt nepieciešama mazāka insulīna vai insulīna sekrēciju veicinošā līdzekļa deva, lai mazinātu hipoglikēmijas risku (skatīt 4.2. un 4.5. apakšpunktu).
Dzimumorgānu sēnīšu infekcijas Ertugliflozīns palielina dzimumorgānu sēnīšu infekciju risku. Pētījumos ar SGLT2 inhibitoriem lielāka dzimumorgānu sēnīšu infekciju rašanās iespējamība bija pacientiem, kuriem anamnēzē bija dzimumorgānu sēnīšu infekcijas, un vīriešiem, kuriem nebija veikta apgraizīšana (skatīt 4.8. apakšpunktu). Pacienti atbilstoši jānovēro un jāārstē.
Urīnceļu infekcijas Glikozes izvadīšana ar urīnu var būt saistīta ar palielinātu urīnceļu infekciju risku. Urīnceļu infekciju biežums ertugliflozīna 5 mg un 15 mg grupās (4,0% un 4,1%) nebija izteikti atšķirīgs no placebo grupas (3,9%). Lielākā daļa šo notikumu bija viegli vai vidēji smagi, un netika ziņots par nopietniem gadījumiem. Ertugliflozīna lietošanas pārtraukšana uz laiku ir jāapsver, ārstējot pielonefrītu vai urosepsi.
7

Starpenes nekrotizējošs fasciīts (Furnjē gangrēna) Sieviešu un vīriešu dzimuma pacientiem, kuri lieto SGLT2 inhibitorus, pēcreģistrācijas periodā ziņots par starpenes nekrotizējoša fasciīta (kas pazīstams arī kā Furnjē gangrēna) gadījumiem. Tas ir reti sastopams, bet nopietns un potenciāli dzīvībai bīstams traucējums, kura gadījumā nepieciešama steidzama ķirurģiska iejaukšanās un antibakteriāla terapija.
Pacientiem jānorāda, ka tad, ja viņiem rodas tādi simptomi kā sāpes, jutīgums, apsārtums vai pietūkums ārējo dzimumorgānu vai starpenes apvidū, kopā ar drudzi vai vājumu, viņiem jāvēršas pēc medicīniskas palīdzības. Jāņem vērā, ka pirms nekrotizējošā fasciīta var būt uroģenitāla infekcija vai starpenes abscess. Ja ir aizdomas par Furnjē gangrēnu, Segluromet lietošana jāpārtrauc un nekavējoties jāsāk ārstēšana (tai skaitā jālieto antibiotikas un jāveic ķirurģiska brūču tīrīšana).
Gados vecāki pacienti Gados vecākiem pacientiem var būt palielināts šķidruma zuduma risks. 65 gadus veciem un vecākiem pacientiem, kuri lietoja ertugliflozīnu, bija lielāka ar šķidruma zudumu saistītu blakusparādību sastopamība nekā jaunākiem pacientiem. Ar metformīnu saistītas laktacidozes risks palielinās līdz ar pacienta vecumu, jo gados vecākiem pacientiem ir lielāka aknu, nieru vai sirds darbības traucējumu iespējamība nekā jaunākiem pacientiem. Segluromet paredzama samazināta efektivitāte gados vecākiem pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. un 4.8. apakšpunktu). Gados vecākiem pacientiem nieru darbība jāvērtē biežāk.
Sirds mazspēja Pieredze New York Heart Association (NYHA) I–II funkcionālās klases sirds mazspējas gadījumā ir ierobežota, un nav klīnisko pētījumu pieredzes ar ertugliflozīnu pacientiem ar NYHA III– IV funkcionālās klases sirds mazspēju.
Laboratorijā veiktās urīna analīzes Ņemot vērā ertugliflozīna darbības mehānismu, pacientiem, kuri lietos Segluromet, tiks konstatēta glikoze urīnā. Glikēmijas kontroles uzraudzīšanai jāizmanto citas metodes.
Mijiedarbība ar 1,5 anhidroglucitola (1,5 AG) testu Glikēmijas kontroles uzraudzīšanai nav ieteicams izmantot 1,5 AG testu, jo pacientiem, kuri lieto SGLT2 inhibitoru saturošas zāles, 1,5 AG mērījumi ir neuzticami. Glikēmijas kontroles uzraudzīšanai jāizmanto citas metodes.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakokinētiskie zāļu mijiedarbības pētījumi ar Segluromet nav veikti, tomēr šādi pētījumi ir veikti ar katru no Segluromet aktīvajām vielām ertugliflozīnu un metformīnu atsevišķi.
Ertugliflozīns
Farmakodinamiskā mijiedarbība
Diurētiskie līdzekļi Ertugliflozīns var pastiprināt diurētisko līdzekļu diurētisko iedarbību un palielināt dehidratācijas un hipotensijas risku (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Insulīns un insulīna sekrēciju veicinošie līdzekļi Insulīns un insulīna sekrēciju veicinošie līdzekļi, piemēram, sulfonilurīnvielas atvasinājumi, izraisa hipoglikēmiju. Ja ertugliflozīnu lieto kombinācijā ar insulīnu un/vai insulīna sekrēciju veicinošiem līdzekļiem, tas var palielināt hipoglikēmijas risku. Tādēļ, lietojot kombinācijā ar Segluromet, var būt nepieciešama mazāka insulīna vai insulīna sekrēciju veicinošā līdzekļa deva, lai mazinātu hipoglikēmijas risku (skatīt 4.2., 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
8

Farmakokinētiskā mijiedarbība
Citu zāļu ietekme uz ertugliflozīna farmakokinētiku Ertugliflozīna primārais klīrensa mehānisms ir metabolisms, ko nodrošina UGT1A9 un UGT2B7.
Ar veselām personām veikti mijiedarbības pētījumi, kuros izmantots vienas devas plānojums, liecina, ka ertugliflozīna farmakokinētiku neizmaina sitagliptīns, metformīns, glimepirīds un simvastatīns.
Lietojot vairākas rifampīna (UGT un CYP induktora) devas, ertugliflozīna AUC un Cmax samazinās attiecīgi par 39% un 15%. Šādu kopējās iedarbības samazinājumu neuzskata par klīniski nozīmīgu, tāpēc devas koriģēšana netiek ieteikta. Klīniski nozīmīga ietekme, lietojot kopā ar citiem induktoriem (piemēram, karbamazepīnu, fenitoīnu, fenobarbitālu), nav paredzama.
UGT inhibitoru ietekme uz ertugliflozīna farmakokinētiku nav pētīta klīniski, bet potenciāla ertugliflozīna darbības pastiprināšanās UGT inhibīcijas dēļ nav uzskatāma par klīniski nozīmīgu.
Ertugliflozīna ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku Ar veseliem brīvprātīgajiem veiktie mijiedarbības pētījumi liecina, ka ertugliflozīnam nepiemīt klīniski nozīmīga ietekme uz sitagliptīna, metformīna vai glimepirīda farmakokinētiku.
Simvastatīna un ertugliflozīna vienlaicīgas lietošanas rezultātā attiecīgi par 24% un 19% palielinājās simvastatīna AUC un Cmax un attiecīgi par 30% un 16% palielinājās simvastatīna skābes AUC un Cmax. Simvastatīna un simvastatīna skābes līmeņa nelielā pieauguma mehānismi nav zināmi, un ertugliflozīna izraisīta OATP inhibīcija nav iesaistīta. Šādu pieaugumu neuzskata par klīniski nozīmīgu.
Metformīns
Vienlaicīga lietošana nav ieteicama
Alkohols Alkohola intoksikācija ir saistīta ar paaugstinātu laktacidozes risku, jo īpaši badošanās, nepietiekama uztura vai aknu darbības traucējumu gadījumā.
Jodu saturošas kontrastvielas Segluromet lietošana jāpārtrauc pirms attēldiagnostikas procedūras vai tās laikā, un to nedrīkst atsākt lietot ātrāk kā 48 stundas pēc izmeklējuma, un tikai pēc tam, kad nieru darbība ir atkārtoti pārbaudīta , un atzīta par stabilu (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Kombinācijas, ar kurām jāievēro piesardzība lietošanā Dažas zāles var nelabvēlīgi ietekmēt nieru darbību un paaugstināt laktacidozes risku, piemēram, NPL, ieskaitot selektīvos ciklooksigenāzes (COX) II inhibitorus, angiotensīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitori, angiotensīna II receptoru antagonisti un diurētiskie līdzekļi, it īpaši cilpas diurētiskie līdzekļi. Sākot terapiju vai lietojot šīs zāles kombinācijā ar metformīnu, nepieciešams rūpīgi monitorēt nieru darbību.
Organiskās katjonu transportvielas (OKT) Metformīns ir abu transportvielu – gan OKT1, gan OKT2 substrāts.
Metformīna vienlaicīga lietošana ar  OKT1 inhibitoriem (piemēram, verapamilu) var samazināt metformīna efektivitāti;  OKT1 induktoriem (piemēram, rifampicīnu) var palielināt metformīna uzsūkšanos kuņģa-zarnu
traktā un metformīna efektivitāti;  OKT2 inhibitoriem (piemēram, cimetidīnu, dolutegravīru, ranolazīnu, trimetoprimu,
vandetanibu, izavukonazolu) var samazināt metformīna elimināciju caur nierēm un, tādējādi, izraisīt metformīna koncentrācijas palielināšanos plazmā;
9

 gan OKT1, gan OKT2 inhibitoriem (piemēram, krizotinibu, olaparibu) var mainīt metformīna efektivitāti un tā elimināciju caur nierēm.
Tāpēc, lietojot šīs zāles vienlaicīgi ar metformīnu, ieteicams ievērot piesardzību, īpaši pacientiem ar nieru darbības traucējumiem, jo metformīna koncentrācija plazmā var palielināties. Ja nepieciešams, var apsvērt metformīna devas pielāgošanu, jo OKT inhibitori/induktori var mainīt metformīna efektivitāti.
Glikokortikoīdiem (sistēmiski un vietēji lietotiem), bēta 2 agonistiem un diurētiskajiem līdzekļiem ir iekšēja hiperglikēmiska aktivitāte. Jāinformē pacients un biežāk jānosaka glikozes līmenis asinīs, jo īpaši, uzsākot ārstēšanu ar šāda veida zālēm. Ja nepieciešams, citu zāļu terapijas laikā un pēc tās beigām jākoriģē antihiperglikēmisko zāļu deva.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Datu par Segluromet lietošanu grūtniecēm nav..
Ierobežots daudzums datu liecina, ka metformīna lietošana grūtniecēm nav saistīta ar palielinātu iedzimtu patoloģiju risku. Metformīna pētījumi ar dzīvniekiem neliecina par kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrionālo un augļa attīstību, dzemdībām vai attīstību pēcdzemdību periodā (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Dati par ertugliflozīna lietošanu grūtniecēm ir ierobežoti. Pamatojoties uz pētījumu ar dzīvniekiem rezultātiem, ertugliflozīns var ietekmēt nieru attīstību un nobriešanu (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tādēļ Segluromet nedrīkst lietot grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti Informācijas par ertugliflozīna klātbūtni cilvēka pienā un tā ietekmi uz zīdaini vai piena veidošanos nav. Metformīns ir atrodams cilvēka krūts pienā. Ertugliflozīns un metformīns ir atrodami žurku mātīšu pienā. Ertugliflozīns ietekmēja zīdītus žurku mazuļus.
Jaunām, ar ertugliflozīnu ārstētām žurkām novērota ar farmakoloģisko darbību saistīta ietekme (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tā kā cilvēka nieres nobriest in utero un pirmo 2 dzīves gadu laikā, kad iespējama saskare ar šo vielu barošanas ar krūti ceļā, nevar izslēgt risku jaundzimušajiem vai zīdaiņiem. Segluromet nedrīkst lietot laikā, kamēr baro bērnu ar krūti.
Fertilitāte Segluromet ietekme uz cilvēka fertilitāti nav pētīta. Pētījumos ar dzīvniekiem ertugliflozīna vai metformīna ietekme uz fertilitāti nav novērota (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Segluromet neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacienti jābrīdina par hipoglikēmijas risku, ja Segluromet lieto kombinācijā ar insulīnu vai insulīna sekrēciju veicinošu līdzekli, kā arī par palielinātu tādu blakusparādību, kas saistītas ar šķidruma zudumu, piemēram, ortostatiska reiboņa, risku (skatīt 4.2., 4,4. un 4.8. apakšpunktu).
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Ertugliflozīns un metformīns Vienlaikus lietota ertugliflozīna un metformīna drošums vērtēts 1083 pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, kuri 26 nedēļu garumā lietojuši to divos ar placebo kontrolētos pētījumos: par ertugliflozīnu kā papildus metformīnam lietotu terapiju un par ertugliflozīnu kā papildus sitagliptīnam un metformīnam lietotu terapiju (skatīt 5.1. apakšpunktu). Nevēlamo blakusparādību sastopamība un
10

veids šajos divos pētījumos bija līdzīgs ar ertugliflozīnu novērotajām nevēlamajām blakusparādībām. Šajos divos ar placebo kontrolētajos pētījumos, kuri ietvēra metformīnu, nenovēroja nekādas papildu blakusparādības, salīdzinot ar trim ar placebo kontrolētiem ertugliflozīna pētījumiem (skatīt tālāk).

Ertugliflozīns

Ar placebo kontrolētos pētījumos iegūto datu apkopojums Primāro drošuma novērtējumu veica, apkopojot trīs 26 nedēļas ilgu, ar placebo kontrolētu pētījumu datus. Vienā pētījumā ertugliflozīnu lietoja monoterapijā, bet divos pētījumos — kā papildu terapiju (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šie dati atspoguļo ertugliflozīna ietekmi 1029 pacientiem, kuri to lietoja vidēji aptuveni 25 nedēļas. Pacienti saņēma ertugliflozīnu 5 mg devā (N=519), ertugliflozīnu 15 mg devā (N=510) vai placebo (N=515) vienreiz dienā.

Biežākās klīnisko pētījumu programmas laikā ziņotās nevēlamās blakusparādības bija vulvovagināla sēnīšu infekcija un citas sieviešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas. Retos gadījumos radās smaga diabētiskā ketoacidoze. Informāciju par biežumu skatīt punktā “Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts” un skatīt 4.4. apakšpunktu.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Turpmāk uzskaitītās nevēlamās blakusparādības ir klasificētas pēc biežuma un orgānu sistēmu klasēm (OSK). Biežuma kategorijas noteiktas, vadoties pēc šādas shēmas: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības

Orgānu sistēmu klase Biežums Infekcijas un infestācijas Ļoti bieži
Bieži
Nav zināmi Vielmaiņas un uztures traucējumi Bieži Reti Ļoti reti Nervu sistēmas traucējumi
Bieži

Nevēlamā blakusparādība
Vulvovagināla sēnīšu infekcija un citas sieviešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas*,†,1 Candida balanīts un citas vīriešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas*,†,1 Starpenes nekrotizējošs fasciīts (Furnjē gangrēna)* Hipoglikēmija *,† Diabētiskā ketoacidoze*,†,1 Laktacidoze*,2, B12 vitamīna deficīts‡,2
Garšas traucējumi2

Asinsvadu sistēmas traucējumi Bieži Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ļoti bieži Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Ļoti reti Ādas un zemādas audu bojājumi Ļoti reti

Šķidruma zudums*,†,1 Kuņģa-zarnu trakta simptomi§,2 Aknu funkcionālo rādītāju novirzes2, hepatīts2 Apsārtums2, nieze2, nātrene2

11

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi Bieži

Pastiprināta urinēšana‡,1

Retāk

Dizūrija1, paaugstināta kreatinīna koncentrācija asinīs/ samazināts glomerulārās filtrācijas ātrums†,1

Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības Bieži

Vulvovagināla nieze1

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži

Slāpes#,1

Izmeklējumi

Bieži
1 Nevēlamas blakusparādības, lietojot ertugliflozīnu. 2 Nevēlamas blakusparādības, lietojot ertugliflozīnu.

Izmainīta lipīdu koncentrācija serumā Þ,1, paaugstināts hemoglobīna līmenisß,1, paaugstināta urīnvielas slāpekļa koncentrācijaà,1

* Skatīt 4.4. apakšpunktu. † Papildu informāciju skatīt turpmākajās rindkopās. ‡ Ilgstoša ārstēšana ar metformīnu bija saistīta ar samazinātu B12 vitamīna uzsūkšanos, kas ļoti retos gadījumos var izraisīt
klīniski nozīmīgu B12 vitamīna deficītu (piemēram, megaloblastisko anēmiju). § Gremošanas trakta simptomi, piemēram, slikta dūša, vemšana, caureja, sāpes vēderā un ēstgribas zudums, visbiežāk attīstās

terapijas sākumā un lielākajā daļā gadījumu pāriet spontāni. ‡ Ietver pollakiūriju, neatliekamu vajadzību urinēt, poliūriju, palielinātu urīna daudzumu un niktūriju.
#
Ietver slāpes un polidipsiju. Þ Lietojot ertugliflozīnu 5 mg devā un ertugliflozīnu 15 mg devā, salīdzinot ar placebo, ZBL-H līmeņa vidējās procentuālās

izmaiņas salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija attiecīgi 5,8% un 8,4% pret 3,2%; kopējam holesterīnam tās bija attiecīgi

2,8% un 5,7% pret 1,1%, tomēr, ABL-H 6.2% un 7.6% pret 1.9%. Lietojot ertugliflozīnu 5 mg devā un ertugliflozīnu 15

mg devā, salīdzinot ar placebo, triglicerīdu procentuālā mediāna salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija attiecīgi 3,9% un

1,7% pret 4,5%. ß To pētāmo personu īpatsvars, kuriem hemoglobīna līmenis palielinājās vismaz par 1 vienību, > 2,0 g / dl, bija lielāks 5 mg

un 15 mg ertugliflozīna grupās (attiecīgi 4,7% un 4,1%), salīdzinot ar placebo grupu (0,6%). à To pētāmo personu īpatsvars, kuriem urīnvielas slāpekļa koncentrācijas asinīs vērtības pieaugums ≥ 50% palielinājās, un

vērtība> ULN, bija skaitliski lielāka 5 mg ertugliflozīna grupā un augstāka 15 mg grupā (attiecīgi 7,9% un 9,8%)

salīdzinājumā ar placebo grupu (5,1 %).

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Šķidruma zudums (ertugliflozīns) Ertugliflozīns izraisa osmotisko diurēzi, kas var izraisīt intravaskulārā šķidruma daudzuma samazināšanos un ar šķidruma zudumu saistītas nevēlamās blakusparādības. Ar placebo kontrolētajos pētījumos ar šķidruma zudumu saistīto nevēlamo blakusparādību (dehidratācijas, ortostatiskā reiboņa, pirmsģīboņa stāvokļa, samaņas zuduma, hipotensijas un ortostatiskas hipotensijas) sastopamība bija neliela (<2%) un ertugliflozīna un placebo grupās būtiski neatšķīrās. Plašākā 3. fāzes pētījumu apkopojumā apakšgrupu analīzēs pētāmajām personām, kurām aGFĀ bija <60 ml/min/1,73 m2, pētāmajām personām, kuru vecums bija ≥65 gadi, un pētāmajām personām, kuras saņēma diurētisko līdzekļu terapiju, šķidruma zuduma sastopamība ertugliflozīna grupās salīdzinājumā ar salīdzinājuma grupu bija lielāka (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu). Pētāmajām personām, kurām aGFĀ bija <60 ml/min/1,73 m2, sastopamība ertugliflozīna 5 mg, ertugliflozīna 15 mg un salīdzinājuma zāļu grupā bija attiecīgi 5,1%, 2,6% un 0,5%, bet pētāmajām personām, kurām aGFĀ bija no 45 līdz <60 ml/min/1,73 m2, sastopamība bija attiecīgi 6,4%, 3,7% un 0%.

Hipoglikēmija (ertugliflozīns) Placebo kontrolētu klīnisko pētījumu datu apkopojumā, dokumentētas hipoglikēmijas biežums pacientiem, kuri lietoja ertugliflozīnu 5 mg un 15 mg devā (5,0% un 4,5%) salīdzinājumā ar placebo (2,9%) pieauga. Šajā populācijā smagas hipoglikēmijas sastopamība katrā no grupām bija 0,4%. Ertugliflozīnu lietojot monoterapijā, hipoglikēmijas sastopamība bija 2,6% abās ertugliflozīna grupās un 0,7% placebo grupā. Lietojot papildus metformīnam, hipoglikēmijas sastopamība ertugliflozīna 5 mg grupā bija 7,2%, ertugliflozīna 15 mg grupā bija 7,8% un placebo grupā bija 4,3%.

Kad ertugliflozīnu lietoja papildus metformīnam un salīdzināja ar sulfonilurīnvielas grupas zālēm, sulfonilurīnvielas grupas zāļu grupā hipoglikēmijas sastopamība (27%) bija lielāka nekā ertugliflozīna grupās (5,6% un 8,2%, lietojot attiecīgi 5 mg un 15 mg ertugliflozīna).

12

Pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem, kuri kā pamata terapiju lietoja insulīna preparātus, SU grupas zāles vai meglitinīdu grupas zāles, dokumentētas hipoglikēmijas sastopamība, ertugliflozīna 5 mg, ertugliflozīna 15 mg un placebo grupā bija attiecīgi 36%, 27% un 36% (skatīt 4.2., 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Diabētiskā ketoacidoze (ertugliflozīns) Ertugliflozīna klīnisko pētījumu programmā ketoacidoze tika konstatēta 3 no 3409 pacientiem, kuri lietoja ertugliflozīnu (0,1%), un 0,0% pacientiem, kuri lietoja salīdzinājuma zāles (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Paaugstināta kreatinīna koncentrācija asinīs/ samazināts glomerulārās filtrācijas ātrums un ar nierēm saistīti notikumi (ertugliflozīns) Turpinot ārstēšanu, sākotnēji palielinātā vidējā kreatinīna koncentrācija un samazinātā vidējā aGFĀ vērtība parasti bija pārejošas. Pacientiem, kuriem sākotnēji bija vidēji smagi nieru darbības traucējumi, bija lielākas vidējās izmaiņas, kas 26. nedēļā nebija atgriezušās līdz sākotnējai vērtībai; šīs izmaiņas izzuda pēc ārstēšanas pārtraukšanas.
Pacientiem, kuri lieto ertugliflozīnu, var rasties ar nierēm saistītas nevēlamās blakusparādības (piemēram, akūts nieru bojājums, nieru darbības traucējumi, akūta prerenāla mazspēja); it īpaši tas attiecas uz pacientiem ar vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem — šajā populācijā ar nierēm saistītu nevēlamo blakusparādību sastopamība ertugliflozīna 5 mg, ertugliflozīna 15 mg un placebo grupās bija attiecīgi 2,5%, 1,3% un 0,6%.
Dzimumorgānu sēnīšu infekcijas (ertugliflozīns) Datu apkopojumā par trim ar placebo kontrolētiem klīniskajiem pētījumiem sieviešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas (piemēram, dzimumorgānu kandidoze, dzimumorgānu sēnīšu infekcija, maksts infekcija, vulvīts, vulvovagināla kandidoze, vulvovagināla sēnīšu infekcija, vulvovaginīts) radās attiecīgi 9,1%, 12% un 3,0% sieviešu, kuras lietoja ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo. Terapija sievietēm dzimumorgānu sēnīšinfekciju dēļ tika pārtraukta attiecīgi 0,6% un 0% pacienšu, kuras lietoja ertugliflozīnu vai placebo (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Tajā pašā datu apkopojumā vīriešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas (piemēram, Candida balanīts, balanopostīts, dzimumorgānu infekcija, dzimumorgānu sēnīšu infekcija) radās attiecīgi 3,7%, 4,2% un 0,4% vīriešu, kuri lietoja ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo. Vīriešu dzimumorgānu sēnīšu infekcijas biežāk radās vīriešiem, kuriem nebija veikta apgraizīšana. Terapija vīriešiem dzimumorgānu sēnīšu infekciju dēļ tika pārtraukta attiecīgi 0,2% un 0% pacientu, kuri lietoja ertugliflozīnu vai placebo. Retos gadījumos ziņots par fimozi, un dažkārt tika veikta apgraizīšana (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Segluromet pārdozēšanas gadījumā jāveic ierastie atbalstošie pasākumi (piemēram, jāizvada neuzsūkusies masa no kuņģa-zarnu trakta, jānodrošina klīniska uzraudzība un jāveic atbalstoša ārstēšana) atkarībā no pacienta klīniskā stāvokļa.
Ertugliflozīns Veseliem cilvēkiem lietojot līdz pat 300 mg lielas vienreizējas perorālas devas un vairākas līdz 100 mg lielas devas katru dienu 2 nedēļu garumā, netika novērota nekāda ertugliflozīna toksicitāte. Nekonstatēja nekādus iespējamus akūtus simptomus un pārdozēšanas pazīmes. Ertugliflozīna izvadīšana ar hemodialīzi nav pētīta.
13

Metformīns Ir notikusi metformīna hidrohlorīda pārdozēšana, arī gadījumi, kad lietots vairāk par 50 g. Aptuveni 10% gadījumu ziņots par hipoglikēmiju, taču cēloņsakarība ar metformīna hidrohlorīdu nav apstiprināta. Aptuveni 32% metformīan pārdozēšanas gadījumu ziņots par laktacidozi (skatīt 4.4. apakšpunktu). Laktacidoze ir ārkārtējs medicīniskais stāvoklis, ko nepieciešams ārstēt slimnīcā. Metformīnu var izvadīt dialīzes ceļā, un labas hemodinamikas apstākļos klīrenss ir līdz 170 ml/min. Tādēļ uzkrājušos zāļu izvadīšanai no organisma pacientiem, par kuriem ir aizdomas, ka notikusi metformīna pārdozēšana, lietderīga var būt hemodialīze.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: zāles diabēta ārstēšanai, asins glikozes līmeni pazeminošu zāļu kombinācijas, ATĶ kods: A10BD23.
Darbības mehānisms Segluromet ir kombinācija, kas paredzēta glikēmijas kontroles uzlabošanai pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu un ko veido divi pret paaugstinātu glikozes līmeni darbojošies līdzekļi, kuriem piemīt savstarpēji papildinošs darbības mehānisms: SGLT2 inhibitors ertugliflozīns un biguanīdu grupas līdzeklis metformīna hidrohlorīds.
Ertugliflozīns SGLT2 ir galvenais transporta proteīns, kas nodrošina glikozes uzsūkšanos atpakaļ asinsritē no glomerulārā filtrāta. Ertugliflozīns ir spēcīgs, selektīvs un atgriezenisks SGLT2 inhibitors. Inhibējot SGLT2, ertugliflozīns samazina filtrētās glikozes atpakaļuzsūkšanos nierēs un pazemina nieru glikozes slieksni, tādējādi palielinot glikozes izvadīšanu ar urīnu.
Metformīns Metformīns ir antihiperglikēmiskais līdzeklis, kas uzlabo glikozes toleranci pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, pazeminot gan bazālo, gan postprandiālo glikozes līmeni plazmā. Tā farmakoloģiskās darbības mehānisms ir atšķirīgs kā citu grupu perorāli lietojamiem antihiperglikēmiskajiem līdzekļiem. Metformīns samazina glikozes veidošanos aknās, samazina glikozes uzsūkšanos zarnās un uzlabo insulīna jutīgumu, veicinot perifērisku glikozes uzņemšanu un utilizāciju. Atšķirībā no sulfonilurīnvielas grupas zālēm, metformīns neizraisa hipoglikēmiju ne pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, ne veseliem indivīdiem, izņemot īpašos apstākļos (skatīt 4.5. apakšpunktu), kā arī neizraisa hiperinsulēmiju. Lietojot metformīna terapiju, insulīna sekrēcija saglabājas nemainīga, savukārt insulīna līmenis tukšā dūšā un plazmas insulīna atbildes reakcija dienas laikā faktiski var samazināties.
Farmakodinamiskā iedarbība
Ertugliflozīns
Glikozes izvadīšana ar urīnu un urīna tilpums Veselām pētāmajām personām un pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu pēc vienreizējas un vairāku ertugliflozīna devu lietošanas novērots no zāļu devas atkarīgs ar urīnu izvadītās glikozes daudzuma pieaugums. Devas-atbildes reakcijas modeļi liecina, ka ertugliflozīna 5 mg un 15 mg devas pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu ļauj panākt gandrīz maksimālu glikozes izvadīšanu ar urīnu (GIAR), nodrošinot attiecīgi 87% un 96% no maksimālās inhibīcijas.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Ertugliflozīns kombinācijā ar metformīnu Ertugliflozīna un metformīna kombinācijas efektivitāte un drošums pētīti 4 daudzcentru, randomizētos, dubultmaskētos, ar placebo un aktīvām salīdzinājuma zālēm kontrolētos 3. fāzes klīniskos pētījumos,
14

kuros piedalījušies 3643 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu. Četros pētījumos pacientu dalījums pēc rases bija šāds: 66,2 – 80,3% piederēja baltajai rasei, 10,6 – 20,3% — aziātu rasei, 1,9 – 10,3% — melnajai rasei un 4,5 – 7,4% — citām grupām. Spānijas vai Latīņamerikas izcelsmes pacienti veidoja 15,6 – 34,5% no populācijas. Pacientu vidējais vecums šajos četros pētījumos bija 55,1 – 59,1 gadi (diapazons no 21 līdz 86 gadiem); 15,6 – 29,9% pacientu bija ≥65 gadi, un 0,6 – 3,8% pacientu bija ≥75 gadi.
Ertugliflozīns kā papildu terapija kombinācijā ar metformīnu Kopumā 621 pacients ar 2. tipa cukura diabētu, ko nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīna monoterapiju (≥ 1500 mg dienā), piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 26 nedēļas ilgā, ar placebo kontrolētā pētījumā, kurā vērtēja ertugliflozīna efektivitāti un drošumu, lietojot kombinācijā ar metformīnu. Pacienti tika randomizēti, lai vienreiz dienā papildus pamata terapijas ar metformīnu turpināšanai lietotu ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo (skatīt 2. tabulu).
2. tabula. 26. nedēļas rezultāti ar placebo kontrolētā pētījumā, kurā ertugliflozīnu lietoja kombinācijā ar metformīnu*

Ertugliflozīns 5 mg Ertugliflozīns 15 mg

Placebo

HbA1c (%)

N = 207

N = 205

N = 209

Sākotnējā vērtība (vidējā)

8,1

8,1

8,2

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7%
Ķermeņa masa (kg)

-0,7 -0,7‡ (-0,9, -0,5)
73 (35,3)§
N = 207

-0,9 -0,9‡ (-1,1, -0,7)
82 (40,0)§
N = 205

-0,0
33 (15,8) N = 209

Sākotnējā vērtība (vidējā)

84,9

85,3

84,5

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS

-3,0

vidējā vērtība†)

-2,9

-1,3

Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI) -1,7‡ (-2,2, -1,1)

-1,6‡ (-2,2, -1,0)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, par kuriem bija pieejams vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums. † Mazāko kvadrātu vidējās vērtības nozīmē koriģēšanu atbilstoši ārstēšanai, laikam, iepriekš lietotajām zālēm glikozes
līmeņa pazemināšanai (metformīna monoterapija vai metformīns + cits glikozes līmeni pazeminošais līdzeklis), sākotnējās aGFĀ vērtības (pastāvīga vērtība), menopauzes statusa randomizācija apakšgrupā (vīrieši, sievietes pirms menopauzes,
sievietes menopauzē vai < 3 gadu laikā pēc menopauzes, sievietes, kurām pēc menopauzes pagājuši  3 gadi) un laika un
ārstēšanas mijiedarbībai. ‡ p 0,001 salīdzinājumā ar placebo. § p< 0,001 salīdzinājumā ar placebo (pamatojoties uz koriģēto izredžu attiecību salīdzinājumu no loģistiskās regresijas
modeļa un izmantojot vairākkārtēju pieskaitīšanu trūkstošo datu vērtību vietā).

Faktoriālais pētījums ar ertugliflozīnu un sitagliptīnu kā papildu kombinēto terapiju ar metformīnu Kopumā 1233 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 26 nedēļas ilgā, ar aktīvu līdzekli kontrolētā pētījumā, lai vērtētu ertugliflozīna 5 mg vai 15 mg efektivitāti un drošumu, lietojot kombinācijā ar sitagliptīnu 100 mg devā un salīdzinot ar atsevišķajām sastāvdaļām. Pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, kuru stāvokli nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīna monoterapiju (≥ 1500 mg dienā), tika randomizēti vienā no piecām aktīvās terapijas grupām: ertugliflozīns 5 mg vai 15 mg, sitagliptīns 100 mg vai sitagliptīns 100 mg kombinācijā ar 5 mg vai 15 mg ertugliflozīna, ko lietoja vienreiz dienā, papildus turpinātai pamata terapijai ar metformīnu (skatīt 3. tabulu).

15

3. tabula. 26. nedēļas rezultāti faktoriālajā pētījumā par ertugliflozīnu un sitagliptīnu kā papildu kombinētu terapiju, ko lieto kopā ar metformīnu, salīdzinājumā ar atsevišķi lietotām sastāvdaļām*

HbA1c (%)

Ertugliflozīns 5 mg
N = 250

Ertugliflozīns 15 mg
N = 248

Sitagliptīns 100 mg
N = 247

Ertugliflozīns 5 mg +
sitagliptīns 100 mg
N = 243

Ertugliflozīns 15 mg + sitagliptīns 100 mg
N = 244

Sākotnējā vērtība (vidējā)

8,6

8,6

8,5

8,6

8,6

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no
sitagliptīna ertugliflozīna 5 mg ertugliflozīna 15 mg (LS vidējā vērtība†, 95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7%
Ķermeņa masa (kg)

-1,0

-1,1

-1,1

-1,5

-1,5

66 (26,4) N = 250

-0,4‡ (-0,6, -0,3) -0,5‡ (-0,6, -0,3)

79 (31,9) N = 248

81 (32,8) N = 247

127§ (52,3) N = 243

-0,5‡ (-0,6, -0,3) -0,4‡ (-0,6, -0,3)
120§ (49,2) N = 244

Sākotnējā vērtība (vidējā)

88,6

88,0

89,8

89,5

87,5

Izmaiņas salīdzinājumā ar

-2,7

-3,7

-0,7

-2,5

-2,9

sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†)

Atšķirība no sitagliptīna

-1,8‡ (-2,5, -1,2)

-2,3‡ (-2,9, -1,6)

(LS vidējā vērtība†, 95% TI)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, par kuriem bija pieejams vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums. † Mazāko kvadrātu vidējās vērtības nozīmē koriģēšanu atbilstoši ārstēšanai, laikam, sākotnējai aGFĀ vērtībai un laika un ārstēšanas

mijiedarbībai. ‡ p< 0,001 salīdzinājumā ar kontroles grupu. § p< 0,001 salīdzinājumā ar atbilstošo ertugliflozīna vai sitagliptīna devu (pamatojoties uz koriģēto izredžu attiecību salīdzinājumu

no loģistiskās regresijas modeļa, izmantojot vairākkārtēju pieskaitīšanu trūkstošu datu vērtību vietā).

Ertugliflozīns kā papildu terapija kombinācijā ar metformīnu un sitagliptīnu Kopumā 463 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, ko nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīnu (≥ 1500 mg dienā) un sitagliptīnu devā 100 mg vienreiz dienā, piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 26 nedēļas ilgā, ar placebo kontrolētā pētījumā, kurā vērtēja ertugliflozīna efektivitāti un drošumu. Pacienti tika randomizēti, lai vienreiz dienā papildus pamata terapijas ar metformīnu un sitagliptīnu turpināšanai lietotu ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai placebo (skatīt 4. tabulu).

16

4. tabula. 26. nedēļas rezultāti pētījumā par papildu terapiju ar ertugliflozīnu, lietojot to kombinācijā ar metformīnu un sitagliptīnu*

HbA1c (%)

Ertugliflozīns 5 mg N = 156

Ertugliflozīns 15 mg N = 153

Placebo N = 153

Sākotnējā vērtība (vidējā)

8,1

8,0

8,0

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7 %
Ķermeņa masa (kg)

-0,8 -0,7‡ (-0,9, -0,5)
50 (32,1)‡ N = 156

-0,9 -0,8‡ (-0,9, -0,6)
61 (39,9)‡ N = 153

-0,1
26 (17,0) N = 153

Sākotnējā vērtība (vidējā)

87,6

86,6

86,5

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS

-3,3

-3,0

-1,3

vidējā vērtība†)

Atšķirība no placebo (LS vidējā vērtība†, 95% TI)

-2,0‡ (-2,6, -1,4)

-1,7‡ (-2,3, -1,1)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, par kuriem bija pieejams vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums. † Mazāko kvadrātu vidējās vērtības nozīmē koriģēšanu atbilstoši ārstēšanai, laikam, iepriekš lietotajām zālēm glikozes
līmeņa pazemināšanai. ‡ p< 0,001 salīdzinājumā ar placebo.

Ar aktīvu līdzekli kontrolēts pētījums, kurā ertugliflozīnu salīdzināja ar glimepirīdu, pievienojot kombinētai terapijai ar metformīnu Kopumā 1326 pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, ko nebija iespējams pienācīgi kontrolēt ar metformīna monoterapiju, piedalījās randomizētā, dubultmaskētā, daudzcentru, 52 nedēļas ilgā, ar aktīvām salīdzinošām zālēm kontrolētā pētījumā, kurā vērtēja ertugliflozīna terapijas efektivitāti un drošumu, lietojot to kombinācijā ar metformīnu. Šie pacienti, kuri saņēma metformīna monoterapiju (≥ 1500 mg dienā), tika randomizēti, lai vienreiz dienā lietotu ertugliflozīnu 5 mg devā, ertugliflozīnu 15 mg devā vai glimepirīdu vienreiz dienā, turpinot arī pamata terapiju ar metformīnu. Glimepirīda sākuma deva bija 1 mg dienā, un to titrēja līdz maksimālajai devai 6 vai 8 mg dienā (atkarībā no katrā valstī apstiprinātās maksimālās devas) vai līdz maksimālajai panesamajai devai, vai arī titrēja uz leju, lai izvairītos no hipoglikēmijas vai to koriģētu. Glimepirīda vidējā dienas deva bija 3,0 mg (skatīt 5. tabulu).

17

5. tabula. Ar aktīvu līdzekli kontrolēta pētījuma 52. nedēļas rezultāti, salīdzinot ertugliflozīnu un glimepirīdu kā papildterapiju pacientiem, kuru stāvoklis nav atbilstoši kontrolēts, lietojot metformīnu*

Ertugliflozīns 5 mg

Ertugliflozīns 15 mg

Glimepirīds

HbA1c (%)

N = 448

N = 440

N = 437

Sākotnējā vērtība (vidējā)

7,8

7,8

7,8

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS vidējā vērtība†) Atšķirība no glimepirīda (LS vidējā vērtība†,
95% TI)
Pacienti [N (%)], kuriem HbA1c vērtība bija <7%
Ķermeņa masa (kg)

-0,6 0,2 (0,1, 0,3) 154 (34,4)
N = 448

-0,6 0,1‡ (-0,0, 0,2)
167 (38,0) N = 440

-0,7
190 (43,5) N = 437

Sākotnējā vērtība (vidējā)

87,9

85,6

86,8

Izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo vērtību (LS

-3,0

vidējā vērtība†)

-3,4

0,9

Atšķirība no glimepirīda (LS vidējā vērtība†,

-3,9 (-4,4, -3,4)

-4,3§ (-4,8, -3,8)

95% TI)

* N ietver visus randomizētos, ārstētos pacientus, kuriem veikts vismaz viens iznākuma mainīgā mērījums.

† Mazāko kvadrātu vidējās vērtības koriģētas, ietverot nosacījumus par ārstēšanu, laiku, iepriekš lietotajām

antihiperglikēmiskajām zālēm (monoterapija vai divkārša terapija), sākotnējo aGFĀ (pastāvīgi) un laika un ārstēšanas

mijiedarbību. Laiku uzskatīja par kategorisku mainīgo. ‡ Līdzvērtīgums apstiprināts tad, ja divpusējā 95% ticamības intervāla (TI) augšējā robeža vidējai atšķirībai ir mazāka par

0,3%. § p< 0,001 salīdzinājumā ar glimepirīdu.

Glikozes koncentrācija plazmā tukšā dūšā Trijos ar placebo kontrolētos pētījums ertugliflozīns nodrošināja statistiski ticamu FPG vērtības samazinājumu. Lietojot ertugliflozīnu devā 5 mg un 15 mg, pret placebo koriģētais FPG vērtības samazinājums bija attiecīgi 1,92 un 2,44 mmol/l, ja šīs zāles tika lietotas monoterapijā, 1,48 un 2,12 mmol/l, ja šīs zāles tika lietotas papildus metformīnam, un 1,40 un 1,74 mmol/l, ja šīs zāles tika lietotas papildus metformīnam un sitagliptīnam.

Ertugliflozīna un sitagliptīna kombinācijas lietošanas rezultātā papildus metformīna terapijai tika panākts izteiktāks FPG vērtības samazinājums, salīdzinot ar sitagliptīnu vai ertugliflozīnu vieniem pašiem. Lietojot ertugliflozīnu 5 vai 15 mg devā kopā ar sitagliptīnu, pakāpeniskā FPG vērtības samazinājuma apmērs bija 0,46 un 0,65 mmol/l, salīdzinot ar ertugliflozīnu vienu pašu, un 1,02 un 1,28 mmol/l, salīdzinot ar sitagliptīnu vienu pašu.

Efektivitāte pacientiem ar sākotnējo HbA1c vērtību ≥ 9% Pētījumā, kurā ertugliflozīnu lietoja kombinācijā ar metformīnu un kurā pacientiem sākotnējā HbA1c vērtība bija robežās no 7,0 līdz 10,5%, pret placebo koriģētais HbA1c vērtības samazinājums pacientu apakšgrupā ar sākotnējo HbA1c vērtību ≥9%, lietojot ertugliflozīnu 5 mg un 15 mg devā, bija attiecīgi 1,31% un 1,43%.

Pētījumā, kurā piedalījās pacienti ar neatbilstoši kontrolētu stāvokli, lietojot metformīnu (sākotnējā HbA1c vērtība robežās no 7,5 līdz 11,0%), pacientu apakšgrupā, kuriem sākotnējā HbA1c vērtība bija ≥ 10%, ertugliflozīns 5 mg vai 15 mg devā kopā ar sitagliptīnu samazināja HbA1c daudzumu attiecīgi par 2,35% un 2,66%, savukārt ertugliflozīns 5 mg devā, ertugliflozīns 15 mg devā vai sitagliptīns, lietoti atsevišķi, to samazināja attiecīgi par 2,10%, 1,30% un 1,82%.

Asinsspiediens Lietojot papildus metformīnam, ertugliflozīna 5 mg un 15 mg devas statistiski nozīmīgi samazināja sistolisko asinsspiedienu (SAS), salīdzinājumā ar placebo, proti, attiecīgi par 3.7 mmHg un 4.5 mmHg.

18

Lietojot papildus metformīnam un sitagliptīnam, ertugliflozīna 5 mg un 15 mg devas statistiski nozīmīgi samazināja SAS, salīdzinājumā ar placebo, proti, attiecīgi par 2.9 mmHg un 3.9 mmHg.
52 nedēļas ilgā, ar aktīvām zālēm kontrolētā pētījumā par efektivitāti, salīdzinot ar glimepirīdu, SAS samazinājums bija 2,2 mmHg un 3,8 mmHg attiecīgi ertugliflozīna 5 mg un 15 mg grupās, savukārt ar glimepirīdu ārstētajiem pacientiem SAS paaugstinājās par 1,0 mmHg.
Apakšgrupu analīze Pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, kuri tika ārstēti ar ertugliflozīnu kombinācijā ar metformīnu, klīniski nozīmīgs HbA1c samazinājums tika novērots dažādās apakšgrupās, dalot pacientus pēc vecuma, dzimuma, rases, etniskās izcelsmes, ģeogrāfiskā reģiona, sākotnējās ĶMI vērtības, sākotnējās HbA1c vērtības un 2. tipa cukura diabēta ilguma.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt pētījumu rezultātus par Segluromet 2. tipa cukura diabēta ārstēšanai visās pediatriskās populācijas apakšgrupās (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Segluromet Ir pierādīta Segluromet bioekvivalence ar vienlaikus lietotām atbilstošām ertugliflozīna un metformīna tablešu devām.
Ertugliflozīns
Vispārīgs ievads Ertugliflozīna farmakokinētika veseliem indivīdiem un pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu ir līdzīga. Lietojot 5 mg ertugliflozīna vienreiz dienā, plazmas vidējās AUC un Cmax vērtības līdzsvara fāzē bija attiecīgi 398 ng∙h/ml un 81 ng/ml, bet, lietojot 15 mg ertugliflozīna vienreiz dienā, tās bija attiecīgi 1193 ng∙h/ml un 268 ng/ml. Lietojot ertugliflozīnu vienreiz dienā, līdzsvara fāze tiek sasniegta pēc 4 6 dienām. Ertugliflozīna farmakokinētika nav atkarīga no laika, un pēc vairākkārtējas lietošanas tas uzkrājas plazmā līdz 10–40% apmērā.
Uzsūkšanās Pēc 5 mg un 15 mg lielas ertugliflozīna devas vienreizējas perorālas lietošanas tukšā dūšā ertugliflozīna maksimālā koncentrācija plazmā (Tmax mediāna) tiek sasniegta 1 stundu pēc zāļu devas lietošanas. Pēc 0,5 mg līdz 300 mg lielu vienreizēju devu lietošanas un pēc 1 mg līdz 100 mg lielu atkārtotu devu lietošanas ertugliflozīna Cmax un AUC pieaugums plazmā ir proporcionāls devai. Ertugliflozīna absolūtā perorālā biopieejamība pēc 15 mg devas lietošanas ir aptuveni 100%.
Lietojot ertugliflozīnu kopā ar treknu un enerģētiski vērtīgu maltīti, ertugliflozīna Cmax pazeminās par 29%, bet Tmax paildzinās par 1 stundu, taču AUC salīdzinājumā ar zāļu lietošanu tukšā dūšā nemainās. Novērotā uztura ietekme uz ertugliflozīna farmakokinētiku netiek uzskatīta par klīniski nozīmīgu, un ertugliflozīnu drīkst lietot ēdienreižu laikā vai neatkarīgi no tām. 3. fāzes klīniskajos pētījumos ertugliflozīnu lietoja neatkarīgi no ēdienreizēm.
Maltītes ar augstu tauku saturu ietekme uz ertugliflozīna un metformīna farmakokinētiku, kad šie līdzekļi lietoti Segluromet tablešu veidā, ir līdzīga tai, par kādu ziņots pēc atsevišķu tablešu lietošanas. Barība būtiski neietekmēja ertugliflozīna vai metformīna AUCinf, taču aptuveni par 41% samazināja ertugliflozīna vidējo Cmax un aptuveni par 29% samazināja metformīna vidējo Cmax, salīdzinot ar zāļu lietošanu tukšā dūšā.
Ertugliflozīns ir P-glikoproteīna (Pgp) un krūts vēža rezistences proteīna (BCRP; breast cancer resistance protein) transporta molekulu substrāts.
19

Izkliede Ertugliflozīna vidējais izkliedes tilpums pēc intravenozas devas ievadīšanas līdzsvara fāzē ir 86 l. Ertugliflozīna saistīšanās apjoms ar plazmas olbaltumvielām ir 93,6%, un tas nav atkarīgs no ertugliflozīna koncentrācijas plazmā. Pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem saistīšanās pie plazmas olbaltumvielām nav būtiski traucēta. Koncentrācijas asinīs pret koncentrāciju plazmā attiecība ertugliflozīnam ir 0,66.
Ertugliflozīns nav organisko anjonu transporta molekulu (OAT1, OAT3), organisko katjonu transporta molekulu (OCT1, OCT2) vai organisko anjonu transporta polipeptīdu (OATP1B1, OATP1B3) substrāts in vitro.
Biotransformācija Ertugliflozīna primārais klīrensa mehānisms ir metabolisms. Galvenais ertugliflozīna metabolisma ceļš ir UGT1A9 un UGT2B7 mediēta O glikuronizācija līdz diviem glikuronīdiem, kas klīniski nozīmīgā koncentrācijā ir farmakoloģiski neaktīvi. Ertugliflozīna CYP meditētais (oksidatīvais) metabolisms ir minimāls (12%).
Eliminācija Vidējais sistēmiskais klīrenss plazmā pēc 100 µg intravenozas devas ievadīšanas bija 11 l/h. Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas analīzi, tiek lēsts, ka vidējais eliminācijas pusperiods pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu, kuriem ir normāli nieru darbības rādītāji, ir 17 stundas. Pēc [14C]-ertugliflozīna šķīduma perorālas lietošanas veselām pētāmajām personām attiecīgi aptuveni 41% un 50% no ar zālēm saistītās radioaktivitātes tika eliminēta fēcēs un urīnā. Tikai 1,5% no ievadītās devas tika izvadīta neizmainīta ertugliflozīna veidā ar urīnu, un 34% tika izvadīti neizmainīta ertugliflozīna veidā ar fēcēm — iespējams, tas saistīts ar glikuronīda metabolītu izvadīšanu ar žults starpniecību un tai sekojošu hidrolizēšanos par sākotnējo savienojumu.
Īpašas pacientu grupas
Nieru darbības traucējumi 1. fāzes klīniskās farmakoloģijas pētījumā pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu un viegliem, vidēji smagiem vai smagiem nieru darbības traucējumiem (nosakot pēc aGFĀ) pēc vienreizējas ertugliflozīna 15 mg devas lietošanas vidējais ertugliflozīna AUC vērtības pieaugums, salīdzinot ar pētāmajām personām, kurām bija normāli nieru darbības rādītāji, bija ≤1,7 reizes. Šāds ertugliflozīna AUC pieaugums nav uzskatāms par klīniski nozīmīgu. Starp dažādu nieru darbības rādītāju grupām nebija vērojamas klīniski nozīmīgas ertugliflozīna Cmax vērtības atšķirības. Palielinoties nieru darbības traucējumu smagumam, samazinājās ar urīnu 24 stundu laikā izvadītais glikozes daudzums (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem nebija ietekmēta ertugliflozīna saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām.
Aknu darbības traucējumi Vidēji smagi aknu darbības traucējumi (pamatojoties uz Child-Pugh klasifikāciju) neizraisīja ertugliflozīna kopējās iedarbības pastiprināšanos. Salīdzinot ar pētāmajām personām, kurām bija normāli aknu darbības rādītāji, ertugliflozīna AUC bija aptuveni par 13% mazāks, bet Cmax bija aptuveni par 21% zemāka. Šādu ertugliflozīna kopējās iedarbības samazinājumu neuzskata par klīniski nozīmīgu. Klīniskas pieredzes ar pacientiem, kuriem, vērtējot pēc Child-Pugh klasifikācijas, ir C pakāpes (smagi) aknu darbības traucējumi, nav. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem nebija ietekmēta ertugliflozīna saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām.
Pediatriskā populācija Ertugliflozīna klīniskie pētījumi ar pediatriskajiem pacientiem nav veikti.
Vecuma, ķermeņa masas, dzimuma un rases ietekme Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas analīzi, vecums, ķermeņa masa, dzimums un rase klīniski nozīmīgi neietekmē ertugliflozīna farmakokinētiku.
20

Zāļu mijiedarbība
Ertugliflozīna vērtēšana in vitro In vitro pētījumos ertugliflozīns un ertugliflozīna glikuronīdi neinhibēja un neinaktivēja CYP enzīmus 1A2, 2C9, 2C19, 2C8, 2B6, 2D6 un 3A4 un neinducēja CYP enzīmus 1A2, 2B6 un 3A4. Ertugliflozīns un ertugliflozīna glikuronīdi neinhibēja UGT enzīmu 1A6, 1A9 vai 2B7 aktivitāti in vitro. Ertugliflozīns bija vājš UGT enzīmu 1A1 un 1A4 inhibitors in vitro augstākās koncentrācijās, kas nav klīniski nozīmīgi. Ertugliflozīna glikuronīdi šīs izoformas neietekmēja. Kopumā ir maz ticams, ka ertugliflozīns ietekmēs to vienlaicīgi lietoto zāļu farmakokinētiku, kuru elimināciju nodrošina šie enzīmi.
Ertugliflozīns vai ertugliflozīna glikuronīdi klīniski nozīmīgās koncentrācijās in vitro būtiski neinhibē P-gp, OCT2, OAT1 vai OAT3 transporta molekulas vai transporta polipeptīdus OATP1B1 un OATP1B3. Kopumā maz ticams, ka ertugliflozīns varētu ietekmēt vienlaikus lietotu zāļu, kas ir šo transporta molekulu substrāti, farmakokinētiku.
Metformīns
Uzsūkšanās Metformīna hidrohlorīda absolūtā biopieejamība, lietojot 500 mg tableti tukšā dūšā, ir aptuveni 50– 60%. Pētījumi, kuros izmantotas vienreizējas perorālas metformīna hidrohlorīda tablešu devas no 500 mg līdz 1500 mg, un no 850 mg līdz 2550 mg, liecina, ka, palielinoties devām, samazinās proporcionalitāte devai, ko drīzāk izraisa samazināta uzsūkšanās nekā eliminācijas izmaiņas. Lietojot metformīna hidrohlorīda tabletes parastajās klīniskajās devās un ievērojot ierastās lietošanas shēmas, metformīna līdzsvara koncentrācija plazmā tiek sasniegta 24–48 stundu laikā un parasti ir <1 µg/ml. Kontrolētos klīniskajos pētījumos metformīna maksimālā koncentrācija plazmā nepārsniedza 5 µg/ml, arī lietojot maksimālās devas.
Barība samazina metformīna uzsūkšanās apjomu un nedaudz kavē to, par ko liecina par aptuveni 40% zemāka vidējā maksimālā koncentrācija plazmā (Cmax) un par 25% mazāks laukums zem koncentrācijas plazmā-laika līknes (zemlīknes laukums), kā arī par 35 minūtēm ilgāks laiks līdz maksimālās koncentrācijas plazmā sasniegšanai (Tmax) pēc 850 mg metformīna tabletes vienreizējas lietošanas kopā ar uzturu, salīdzinot ar tāda paša stipruma tabletes lietošanu tukšā dūšā. Šādu samazinājumu klīniskā nozīme nav zināma.
Izkliede Metformīna šķietamais izkliedes tilpums (V/F) pēc 850 mg metformīna hidrohlorīda tablešu vienreizējas perorālas lietošanas bija vidēji 654 ± 358 l. Metformīna saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām ir minimāla. Metformīns nodalās eritrocītos.
Biotransformācija Metformīns izdalās neizmainītā veidā ar urīnu. Metabolīti cilvēkiem nav konstatēti.
Eliminācija Renālais klīrenss ir aptuveni 3,5 reizes lielāks par kreatinīna klīrensu, kas liecina, ka galvenais metformīna eliminācijas ceļš ir sekrēcija nieru kanāliņos. Pēc perorālas lietošanas aptuveni 90% uzsūkušos zāļu tiek izvadītas caur nierēm pirmo 24 stundu laikā, un plazmas eliminācijas pusperiods ir aptuveni 6,2 stundas.
Īpašas pacientu grupas
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar pavājinātu nieru darbību metformīna pusperiods plazmā un asinīs ir paildzināts, un renālais klīrenss attiecībā pret samazināto aGFĀ ir samazināts (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Pētījumi par metformīna farmakokinētiku pacientiem ar aknu mazspēju nav veikti.
21

Vecuma, ķermeņa masas, dzimuma un rases ietekme Ierobežoti dati no kontrolētiem metformīna klīniskajiem pētījumiem, kuros piedalījušās gados vecākas veselas pētāmās personas, liecina, ka kopējais metformīna klīrenss no plazmas ir samazināts, pusperiods ir pagarināts un Cmax ir augstāka nekā gados jaunākām veselām pētāmajām personām. Šie dati liecina, ka metformīna farmakokinētikas izmaiņas lielākā vecumā galvenokārt ir saistītas ar izmaiņām nieru darbībā.
Analizējot pēc dzimuma, metformīna farmakokinētika veseliem cilvēkiem un pacientiem ar 2. tipa cukura diabētu būtiski neatšķīrās. Līdzīgi, arī kontrolētos klīniskos pētījumos, kuros piedalījās pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, metformīna antihiperglikēmiskā iedarbība vīriešiem un sievietēm bija līdzīga.
Pētījumi par metformīna farmakokinētiskajiem raksturlielumiem atkarībā no rases nav veikti. Kontrolētos metformīna klīniskajos pētījumos, kuros piedalījās pacienti ar 2. tipa cukura diabētu, antihiperglikēmiskais efekts baltās rases cilvēkiem (n=249), melnās rases cilvēkiem (n=51) un spāņu rases cilvēkiem (n=24) bija līdzīgs.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, akūtu toksicitāti, atkārtotu devu toksicitāti, genotoksicitāti un iespējamu kancerogenitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Vispārējā toksicitāte
Ertugliflozīns Atkārtotu devu perorālās toksicitātes pētījumi veikti ar pelēm, žurkām un suņiem attiecīgi līdz 13, 26 un 39 nedēļu garumā. Par nevēlamām uzskatāmas toksicitātes pazīmes parasti novēroja, kad vielas kopējā iedarbība 77 vai vairāk reižu pārsniedza nesaistītas vielas iedarbību cilvēka organismā (AUC), ja tiek lietota maksimālā cilvēkiem ieteicamā deva (maximum recommended human dose, MRHD) 15 mg dienā. Lielākoties toksicitāte bija atbilstoša farmakoloģijai un saistīta ar glikozes zudumu ar urīnu un ietvēra samazinātu dzīvsvaru un tauku daudzumu organismā, pastiprinātu barības uzņemšanu, caureju, dehidratāciju, samazinātu glikozes daudzumu serumā, citu seruma raksturlielumu palielināšanos, kas atspoguļoja pastiprinātu olbaltumvielu metabolismu, glikoneoģenēzi un elektrolītu disbalansu, kā arī ar urīna izvadi saistītas izmaiņas, piemēram, poliūriju, glikozūriju un kalciūriju. Tikai grauzējiem novērotās ar glikozūriju un/vai kalciūriju saistītās mikroskopiskās izmaiņas ietvēra nieru kanāliņu dilatāciju, zona glomerulosa hipertrofiju virsnieru dziedzeros (žurkām) un palielinātu trabekulāro kaulaudu daudzumu (žurkām). Izņemot vemšanu, suņiem nebija konstatējama nevēlama toksicitāte, kad vielas kopējā iedarbība 379 reizes pārsniedza nesaistītas vielas kopējo iedarbību (AUC) cilvēka organismā gadījumā, ja tiek lietota MRHD 15 mg dienā.
Kancerogenitāte
Ertugliflozīns Divus gadus ilgā kancerogenitātes pētījumā ar pelēm ertugliflozīnu lietoja ar zondi perorāli devās 5, 15 un 40 mg/kg dienā. Lietojot devas līdz 40 mg/kg dienā (kas, pamatojoties uz AUC, aptuveni 41 reizi pārsniedz nesaistītas vielas iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota MRHD 15 mg dienā), netika konstatētas ar ertugliflozīnu saistītas neoplastiskas atrades. Divus gadus ilgā kancerogenitātes pētījumā ar žurkām ertugliflozīnu lietoja ar zondi perorāli devās 1,5, 5 un 15 mg/kg dienā. Ar ertugliflozīnu saistītas neoplastiskās atrades ietvēra palielinātu labdabīgas medulāras virsnieru feohromocitomas sastopamību žurku tēviņiem, kuriem lietoja devu 15 mg/kg dienā. Šī atrade saistīta ar ogļhidrātu malabsorbciju, kā rezultātā bija izmainīta kalcija homeostāze, un to neuzskatīja par būtisku, vērtējot risku cilvēkam. Līmenis, pie kāda nenovēro efektu (NOEL; no-observed-effect level), attiecībā uz neoplāzijām bija 5 mg/kg dienā (kas aptuveni 16 reižu pārsniedz nesaistītas vielas iedarbību cilvēka organismā, ja lieto MRHD 15 mg dienā).
22

Metformīns Ilgtermiņa kancerogenitātes pētījumi veikti ar žurkām (zāļu lietošanas ilgums 104 nedēļas) un pelēm (zāļu lietošanas ilgums 91 nedēļa), lietojot devas attiecīgi līdz un ieskaitot 900 mg/kg dienā un līdz un ieskaitot 1500 mg/kg dienā. Salīdzinot ķermeņa virsmas laukuma vērtības, abas šīs devas aptuveni četras reizes pārsniedz maksimālo ieteicamo dienas devu cilvēkam, kas ir 2000 mg. Ne peļu tēviņiem, ne mātītēm netika konstatēti pierādījumi par metformīna kancerogenitāti. Līdzīgi, tumorigenitāte netika konstatēta, lietojot metformīnu žurku tēviņiem. Savukārt žurku mātītēm, kuras saņēma devu 900 mg/kg dienā, bija vērojama palielināta labdabīgu dzemdes stromas polipu sastopamība.
Mutagenitāte
Ertugliflozīns Ertugliflozīns nebija mutagēns vai klastogēns ar metabolisku aktivizēšanu vai bez tās mikrobioloģiskās reversās mutācijas, in vitro citoģenētiskajos (cilvēka limfocītu) un in vivo žurku kodoliņu testos.
Metformīns Metformīnam netika konstatēti pierādījumi par iespējamu mutagenitāti šādos in vitro testos: Eimsa testā (S. typhimurium), gēnu mutāciju testā (peļu limfomas šūnas) vai hromosomu aberāciju testā (cilvēka limfocīti). Negatīvi bija arī rezultāti in vivo peļu kodoliņu testā.
Reproduktīvā toksikoloģija
Ertugliflozīns Žurku fertilitātes un embrionālās attīstības pētījumā žurku tēviņiem un mātītēm lietoja ertugliflozīnu devās 5, 25 un 250 mg/kg dienā. Lietojot devu 250 mg/kg dienā (aptuveni 386 reizes pārsniedz nesaistītas vielas kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota MRHD 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC salīdzinājumu), ietekmi uz fertilitāti nenovēroja. Ertugliflozīnam nebija nevēlama ietekme uz attīstības rādītājiem žurkām un trušiem, kad vielas iedarbība mātes organismā attiecīgi 239 un 1069 reizes pārsniedza kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC. Pētījumā ar žurkām lietojot mātei toksisku devu (250 mg/kg dienā), bija vērojama mazāka augļu dzīvotspēja un lielāka viscerālu patoloģiju sastopamība, kad vielas kopējā iedarbība mātes organismā 510 reižu pārsniedza to, kādu rada maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā.
Pre- un postnatālās attīstības pētījumā ar žurkām, kurām ertugliflozīnu devā ≥100 mg/kg dienā (kas aptuveni 239 reizes pārsniedza kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja tiek lietota maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC), novēroja samazinātu augšanu un attīstību pēc dzimšanas. Lietojot devu 250 mg/kg dienā (kas aptuveni 620 reižu pārsniedz MRHD 15 mg dienā, pamatojoties uz AUC), abu dzimumu dzīvniekiem bija kavēta dzimumbrieduma iestāšanās.
Lietojot ertugliflozīnu jaunām žurkām laika posmā no 21. līdz 90. postnatālajai dienai jeb nieru attīstības periodā, kas cilvēka gadījumā atbilst otrā grūtniecības trimestra vēlīnai fāzei un trešajam grūtniecības trimestrim, tika novērots palielināts nieru svars, nieru bļodiņu un kanāliņu dilatācija un nieru kanāliņu mineralizācija, kad zāļu kopējā iedarbība, pamatojoties uz AUC, 13 reižu pārsniedza to, kādu rada maksimālā klīniskā deva 15 mg dienā. Kad kopējā iedarbība, pamatojoties uz AUC, 817 reižu pārsniedza to, kādu rada MHRD 15 mg dienā, novēroja ietekmi uz kauliem (samazināts augšstilba garums, palielināti augšstilba kaula trabekulārie audi), kā arī pubertātes aizkavēšanos. Pēc 1 mēnesi ilga atlabšanas perioda ietekme uz nierēm un kauliem nebija pilnībā izzudusi.
Metformīns Lietojot metformīna devas līdz 600 mg/kg dienā, kas, vērtējot pēc ķermeņa virsmas laukuma vērtībām, aptuveni trīs reizes pārsniedz maksimālo cilvēkiem ieteicamo dienas devu, netika ietekmēta žurku tēviņu vai mātīšu fertilitāte. Metformīnam nebija nevēlamas ietekmes uz attīstības rādītājiem, lietojot to žurkām un trušiem devās līdz 600 mg/kg dienā. Salīdzinot ķermeņa virsmas laukuma vērtības žurkām un trušiem, tāda deva aptuveni 2 un 6 reizes pārsniedz kopējo iedarbību, kādu rada maksimālā
23

cilvēkiem ieteicamā deva, kas ir 2000 mg. Nosakot koncentrāciju augļa organismā, tika konstatēts, ka metformīns daļēji šķērso placentāro barjeru.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Tabletes kodols Povidons K29-32 (E1201) Mikrokristāliskā celuloze (E460) Krospovidons (E1202) Nātrija laurilsulfāts (E487) Magnija stearāts (E470b)
Tabletes apvalks Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes un Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Hipromeloze (E464) Hidroksipropilceluloze (E463) Titāna dioksīds (E171) Sarkanais dzelzs oksīds (E172) Dzeltenais dzelzs oksīds (E172) Melnais dzelzs oksīds (E172) Karnauba vasks (E903)
Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes un Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Hipromeloze (E464) Hidroksipropilceluloze (E463) Titāna dioksīds (E171) Sarkanais dzelzs oksīds (E172) Karnauba vasks (E903)
6.2. Nesaderība
Nav piemērojams.
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Al/PVH/PA/Al blisteri. Iepakojumi pa 14, 28, 56, 60, 168 un 180 apvalkotajām tabletēm neperforētos blisteros un multipakas, kas satur 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes neperforētos blisteros. Iepakojumi pa 30 x1 apvalkotajai tabletei perforētos dozējamu vienību blisteros.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai
Nav īpašu prasību.
24

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
Segluromet 2.5 mg/850 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/001 EU/1/18/1265/002 EU/1/18/1265/003 EU/1/18/1265/004 EU/1/18/1265/005 EU/1/18/1265/006 EU/1/18/1265/007 EU/1/18/1265/029
Segluromet 2.5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/008 EU/1/18/1265/009 EU/1/18/1265/010 EU/1/18/1265/011 EU/1/18/1265/012 EU/1/18/1265/013 EU/1/18/1265/014 EU/1/18/1265/030
Segluromet 7.5 mg/850 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/015 EU/1/18/1265/016 EU/1/18/1265/017 EU/1/18/1265/018 EU/1/18/1265/019 EU/1/18/1265/020 EU/1/18/1265/021 EU/1/18/1265/031
Segluromet 7.5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1265/022 EU/1/18/1265/023 EU/1/18/1265/024 EU/1/18/1265/025 EU/1/18/1265/026 EU/1/18/1265/027 EU/1/18/1265/028 EU/1/18/1265/032
9. REĢISTRĀCIJAS / PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 2018. gada 23. marts
25

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
26

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU
27

A.

RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI

Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese

Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande

B.

IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI

IEROBEŽOJUMI

Recepšu zāles.

C.

CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS

 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums

Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.

Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.

D.

NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU

ZĀĻU LIETOŠANU

 Riska pārvaldības plāns (RPP)

Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2 modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.

Atjaunināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.

28

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
29

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
30

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/850 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
31

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/001 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/002 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/003 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/004 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/005 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/006 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/007 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/029 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/850 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
32

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/850 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
33

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/029 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/850 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
34

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 2,5 mg/850 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/850 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
35

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/1000 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
36

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/008 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/009 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/010 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/011 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/012 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/013 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/014 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/030 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/1000 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 2,5 mg/1000 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
38

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/030 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 2,5 mg/1000 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 2,5 mg/1000 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 2,5 mg/1000 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/850 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
41

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/015 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/016 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/017 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/018 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/019 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/020 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/021 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/031 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/850 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
42

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/850 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
43

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/031 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/850 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
44

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 7,5 mg/850 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/850 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
45

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/1000 mg ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes 30x1 apvalkotās tabletes 56 apvalkotās tabletes 60 apvalkotās tabletes 168 apvalkotās tabletes 180 apvalkotās tabletes Multipaka: 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
46

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/022 (14 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/023 (28 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/024 (30 x 1 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/025 (56 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/026 (60 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/027 (168 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/028 (180 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1265/032 (196 (4 x 49) apvalkotās tabletes) 13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/1000 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
47

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA SEGLUROMET 7,5 mg/1000 mg –MULTIPAKA - KARTONA STARPIEPAKOJUMA KASTĪTE bez blue box -
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 49 apvalkotās tabletes. Daļa no vairāku kastīšu iepakojuma, nedrīkst pārdot atsevišķi.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
48

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1265/032 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Segluromet 7,5 mg/1000 mg 19. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS Nav piemērojams. 20. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA Nav piemērojams.
49

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES SEGLUROMET 7,5 mg/1000 mg BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Segluromet 7,5 mg/1000 mg tabletes ertugliflozinum/metformini hydrochloridum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS MSD 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA
50

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
51

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes
ertugliflozinum/metformini hydrochloridum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.  Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.  Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.  Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Segluromet un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Segluromet lietošanas 3. Kā lietot Segluromet 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Segluromet 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Segluromet un kādam nolūkam tās lieto
Kas ir Segluromet Segluromet satur divas aktīvās vielas - ertugliflozīnu un metformīnu.  Ertugliflozīns pieder zāļu grupai, ko sauc par nātrija-glikozes ko-transportproteīna-2 (SGLT2;
sodium glucose co-transporter-2) inhibitoriem;  Metformīns pieder zāļu grupai, ko sauc par biguanīdiem.
Kādam nolūkam lieto Segluromet  Segluromet pazemina cukura līmeni asinīs pieaugušiem pacientiem (vecumā no 18 gadiem) ar
2. tipa cukura diabētu.  Segluromet var lietot atsevišķi lietotu ertugliflozīna un metformīna tablešu vietā.  Segluromet var lietot vienu pašu vai ar dažām citām zālēm, kuras pazemina cukura līmeni asinīs.  Segluromet lietošanas laikā Jums jāturpina ievērot uztura un fizisko aktivitāšu plānu.
Kā Segluromet darbojas ● Ertugliflozīns darbojas, bloķējot SGLT2 olbaltumvielu nierēs. Tā rezultātā asinīs esošais cukurs tiek izvadīts no organisma ar urīnu. ● Metformīns darbojas, inhibējot cukura (glikozes) veidošanos aknās.
Kas ir 2. tipa cukura diabēts? 2. tipa cukura diabēts ir slimība, kuras gadījumā organismā neveidojas pietiekami daudz insulīna vai organismā izveidojies insulīns nedarbojas tik labi, cik vajadzētu. Organismā var veidoties arī pārāk daudz cukura. Ja tā notiek, asinīs uzkrājas cukurs (glikoze). Tas var novest pie būtiskām medicīniskām problēmām, piemēram, sirds slimības, nieru slimības, akluma un vājas asinsrites.
52

2. Kas Jums jāzina pirms Segluromet lietošanas
Nelietojiet Segluromet šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret ertugliflozīnu, metformīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu
sastāvdaļu;  ja Jums ir smagi nieru darbības traucējumi vai ir nepieciešama dialīze;  ja Jums ir nekontrolēts cukura diabēts, kas izpaužas, piemēram, ar smagu hiperglikēmiju (augstu
glikozes līmeni asinīs), sliktu dūšu, vemšanu, caureju, strauju ķermeņa masas zudumu, laktacidoze (skatīt tālāk “Laktacidozes riski”) vai ketoacidozi. Ketoacidoze ir stāvoklis, kad asinīs uzkrājas vielas, kuras sauc par “ketonvielām”, un var sākties diabētiskā prekoma. Ketoacidozes simptomi ir sāpes vēderā, ātra un dziļa elpošana, miegainība vai neparasta augļu smarža elpā ;  ja Jums ir smaga infekcija vai dehidratācija;  ja Jums nesen ir bijusi sirdslēkme vai ja Jums ir smagi asinsrites traucējumi, piemēram, šoks vai apgrūtināta elpošana;  ja Jums ir aknu darbības traucējumi;  ja Jūs pārmērīgi lietojat alkoholu (arī regulāri vai tikai laiku pa laikam). Nelietojiet Segluromet, ja kaut kas no iepriekš minētā ir attiecināms uz Jums. Ja šaubāties, pirms Segluromet lietošanas konsultējieties ar ārstu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Segluromet lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:  ja Jums ir nieru darbības traucējumi;  ja Jums ir vai ir bijusi maksts vai dzimumlocekļa sēnīšu infekcija;  ja Jums kādreiz ir bijusi smaga sirds slimība vai ja Jums ir bijis insults;  ja Jums ir 1. tipa cukura diabēts. Segluromet nedrīkst lietot šīs slimības ārstēšanai;  ja Jūs lietojat citas zāles cukura diabēta ārstēšanai; lietojot noteiktas zāles, ir lielāks risks, ka var
rasties zems cukura līmenis asinīs;  ja Jūs varētu būt pakļauts dehidratācijas riskam (piemēram, ja Jūs lietojat zāles, kas veicina
urīna veidošanos [diurētiskos līdzekļus] vai pazemina asinsspiedienu, vai esat vecāks par 65 gadiem). Vaicājiet, kā novērst dehidratāciju;  ja Jums ir straujš svara zudums, slikta dūša vai vemšana, sāpes vēderā, pārmērīgas slāpes, strauja un dziļa elpošana, apmulsums, neparasta miegainība vai nogurums, saldi smaržojoša elpa, salda vai metāliska garša mutē vai atšķirīga urīna vai sviedru smarža, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu. Šie simptomi var būt “diabētiskās ketoacidozes” pazīmes — tā ir problēma, kas var rasties saistībā ar diabētu, kad urīnā vai asinīs ir palielināts “ketonvielu” daudzums, ko var konstatēt analīzēs. Diabētiskās ketoacidozes rašanās risks var būt palielināts, ilgstoši badojoties, pārmērīgi lietojot alkoholu, dehidratācijas gadījumā, ja pēkšņi tiek samazināta insulīna deva vai ja ir lielāka nepieciešamība pēc insulīna apjomīgas ķirurģiskas operācijas vai smagas saslimšanas dēļ;  Ja Jums ir bijusi apakšējās ekstremitātes amputācija.
Ir svarīgi regulāri pārbaudīt savas pēdas un ievērot visus veselības aprūpes speciālista sniegtos ieteikumus par pēdu aprūpi un adekvātu hidratāciju. Jums nekavējoties jāinformē ārsts, ja uz pēdām pamanāt brūci vai ādas krāsas maiņu, vai tajās rodas pastiprināta jutība vai sāpes. Daži pētījumi liecina, ka ertugliflozīna lietošana, var sekmēt apakšējās ekstremitātes (galvenokārt kājas pirksta) amputācijas gadījumu skaita palielināšanos.
Ja Jums rodas tādi simptomi kā ārējo dzimumorgānu vai apvidus starp ārējiem dzimumorgāniem un anālo atveri sāpes, jutīgums, apsārtums vai pietūkums kopā ar drudzi vai vispārēji sliktu pašsajūtu, nekavējoties konsultējieties ar ārstu. Šie simptomi var liecināt par retu, bet nopietnu vai pat dzīvībai bīstamu infekciju, ko sauc par starpenes nekrotizējošo fasciītu jeb Furnjē gangrēnu un kuras gadījumā tiek bojāti zemādas audi. Furnjē gangrēna jāārstē nekavējoties.
53

Ja šīs zāles lieto kombinācijā ar insulīnu vai zālēm, kuras veicina insulīna izdalīšanos no aizkuņģa dziedzera, var rasties zems cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija). Ārsts var samazināt Jums insulīna vai citu zāļu devu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
Laktacidozes riski Segluromet var izraisīt ļoti reti sastopamu, bet ļoti nopietnu blakusparādību, ko sauc par laktacidozi, jo īpaši, ja Jūsu nieres nedarbojas pareizi. Laktacidozes risks paaugstinās arī nekontrolēta cukura diabēta, smagu infekciju, ilgstošas badošanās vai alkohola lietošanas, dehidratācijas (skatīt sīkāku informāciju tālāk) un aknu darbības traucējumu gadījumā, kā arī jebkura tāda medicīniska stāvokļa gadījumā, kuru gadījumā ir traucēta skābekļa piegāde kādai ķermeņa daļai (piemēram, smaga akūta sirds slimība). Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums, konsultējieties ar ārstu, lai saņemtu turpmākus norādījumus.
Īslaicīgi pārtrauciet Segluromet lietošanu , ja Jums ir stāvoklis, kas varētu būt saistīts ar dehidratāciju (nozīmīgu organisma atūdeņošanos), piemēram, stipra vemšana, caureja, drudzis, atrašanās karstuma iedarbībā vai samazināta šķidruma uzņemšana. Konsultējieties ar ārstu, lai saņemtu turpmākus norādījumus.
Pārtrauciet Segluromet lietošanu un nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu, ja Jums rodas kās no laktacidozes simptomiem, jo šis stāvoklis var izraisīt komu. Laktacidozes simptomi ietver:  vemšanu;  sāpes vēderā;  muskuļu krampjus;  vispārēju sliktu pašsajūtu ar izteiktu nogurumu;  elpošanas grūtības;  pazeminātu ķermeņa temperatūru un sirdsklauves. Laktacidoze ir neatliekami ārstējams medicīniskais stāvoklis un jāārstē slimnīcā.
Ja Jums ir nepieciešama liela apjoma ķirurģiska operācija, Jums ir jāpārtrauc lietot Seglurometprocedūras laikā un kādu laiku pēc tās. Jūsu ārsts izlems, kad Jums jāpārtrauc un kad ir jāatsāk ārstēšana ar Segluromet.
Ārstēšanas ar Segluromet laikā ārsts pārbaudīs Jūsu nieru darbību vismaz reizi gadā vai biežāk, ja esat gados vecāks cilvēks un/vai, ja Jums ir pavājināta nieru darbība, .
Glikoze urīnā Segluromet darbības mehānisma dēļ šo zāļu lietošanas laikā Jūsu urīnā būs konstatējams cukurs (glikoze).
Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērni un pusaudži vecumā līdz 18 gadiem. Nav zināms, vai šīs zāles ir drošas un efektīvas lietošanai bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem.
Citas zāles un Segluromet Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Jums varētu būt nepieciešams veikt biežākus glikozes līmeņa noteikšanasun nieru darbības testus, vai arī Jūsu ārstam var rasties nepieciešamība pielāgot Segluromet devu. Īpaši svarīgi pastāstīt ārstam:  ja Jūs lietojat zāles, kas veicina urīna veidošanos (diurētiskos līdzekļus);  ja Jūs lietojat citas zāles, kuras samazina cukura līmeni asinīs, piemēram, insulīnu, vai zāles, kas
veicina insulīna izdalīšanos no aizkuņģa dziedzera;
54

 ja Jūs lietojat zāles, kuras izmanto sāpju un iekaisuma ārstēšanai (NPL un COX-2 inhibitorus, piemēram, ibuprofēnu un celekoksibu);
 ja Jūs lietojat noteiktas zāles paaugstināta asinsspiediena ārstēšanai (AKE inhibitorus un angiotensīna II receptoru antagonistus).
Ja kaut kas no iepriekš minētā ir attiecināms uz Jums (vai ja neesat pārliecināts), konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums asinīs ir nepieciešams injicēt jodu saturošu kontrastvielu, piemēram, saistībā ar rentgenizmeklējumu vai skenēšanu, Jums jāpārtrauc lietot Segluromet pirms injekcijas vai injekcijas laikā. Jūsu ārsts izlems, kad Jums ir jāpārtrauc un kad ir jāatsāk ārstēšana ar Segluromet.
Segluromet kopā ar alkoholu Segluromet terapijas laikā izvairieties no pārmērīgas alkohola lietošanas, jo tas var palielināt laktacidozes risku (skatīt sadaļu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Nav zināms, vai Segluromet var nodarīt kaitējumu vēl nedzimušam bērnam. Ja esat grūtniece, konsultējieties ar ārstu, kā vislabāk kontrolēt cukura līmeni asinīs grūtniecības laikā. Jums nevajadzētu lietot Segluromet grūtniecības laikā.
Nav zināms, vai Segluromet izdalās mātes pienā. Par labāko bērna barošanas veidu, ja lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu. Nelietojiet Segluromet, ja barojat bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Šīs zāles neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Lietojot šīs zāles kombinācijā ar insulīnu vai zālēm, kas veicina insulīna izdalīšanos no aizkuņģa dziedzera, var izraisīt cukura līmeņa asinīs pārmērīgu pazemināšanos (hipoglikēmiju), kas var radīt tādus simptomus kā trīci, svīšanu un redzes pārmaiņas un var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Ja Segluromet lietošanas laikā Jums ir apreibuma sajūta, nevadiet transportlīdzekļus un neapkalpojiet mehānismus.
3. Kā lietot Segluromet
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Cik daudz jālieto  Segluromet ieteicamā deva ir viena tablete divreiz dienā.  Jūsu lietotā Segluromet deva būs atkarīga no Jūsu stāvokļa un tā, kāds ertugliflozīna un
metformīna daudzums nepieciešams, lai kontrolētu cukura līmeni asinīs.  Jūsu ārsts parakstīs Jums atbilstošo zāļu devu. Nemainiet zāļu devu, ja vien tā rīkoties nav licis
ārsts.
Šo zāļu lietošana  Norijiet tableti; ja Jums ir grūtības norīt tableti, to var dalīt vai sasmalcināt.  Lietojiet vienu tableti divreiz dienā. Centieties lietot zāles vienā un tajā pašā laikā katru dienu;
tas Jums palīdzēs atcerēties par zāļu lietošanu.  Tableti vislabāk lietot kopā ar maltīti. Tādējādi mazinās gremošanas traucējumu iespējamība.  Segluromet lietošanas laikā Jums jāturpina ievērot uztura un fizisko aktivitāšu plānu.
Ja esat lietojis Segluromet vairāk nekā noteikts Ja esat lietojis Segluromet pārāk daudz, nekavējoties konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
55

Ja esat aizmirsis lietot Segluromet Ja esat aizmirsis lietot vienu devu, lietojiet to, tiklīdz atceraties. Tomēr, ja tuvojas nākamās devas lietošanas laiks, izlaidiet aizmirsto devu un turpiniet lietot zāles pēc ierastās shēmas.
Nelietojiet dubultu devu (divas devas vienā laikā), lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja Jūs pārtraucat lietot Segluromet Nepārtrauciet lietot šīs zāles, nekonsultējoties ar ārstu. Ja Jūs pārtraucat lietot zāles, var paaugstināties cukura līmenis Jūsu asinīs.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ja Jums ir jebkura no tālāk minētajām būtiskajām blakusparādībām, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu:
Laktacidoze (ļoti reti, var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) Segluromet var izraisīt ļoti retu, bet ļoti nopietnu blakusparādību, ko sauc par laktacidozi (skatīt sadaļu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”). Ja tas notiek,pārtrauciet Segluromet lietošanu un nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu, jo laktacidoze var izraisīt komu.
Diabētiskā ketoacidoze (reti, var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) Šīs ir diabētiskās ketoacidozes pazīmes (skatīt arī punktu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”):  paaugstināts “ketonvielu” līmenis urīnā vai asinīs;  straujš svara zudums;  slikta dūša vai vemšana;  sāpes vēderā;  pārmērīgas slāpes;  strauja un dziļa elpošana;  apmulsums;  neparasta miegainība vai nogurums;  salda elpas smarža, salda vai metāliska garša mutē vai atšķirīga urīna vai sviedru smaka. Tā var rasties neatkarīgi no glikozes līmeņa asinīs. Jūsu ārsts var lemt uz laiku vai pavisam pārtraukt Jūsu ārstēšanu ar Segluromet.
Starpenes nekrotizējošs fasciīts jeb Furnjē gangrēna (nav zināmi, nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) Nopietna ārējo dzimumorgānu vai apvidus starp ārējiem dzimumorgāniem un anālo atveri mīksto audu infekcija (simptomus skatīt punktā “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Ja pamanāt jebkuru no iepriekš minētajām blakusparādībām, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu.
Ja konstatējat tālāk minētās blakusparādības, sazinieties ar ārstu, cik drīz vien iespējams:
Dehidratācija (pārāk liels ūdens zudums no organisma; bieži, var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) Dehidratācijas simptomi ir, piemēram, šādi:  sausa mute;  apreibuma, noreibuma vai vājuma sajūta, it īpaši pieceļoties stāvus;  ģībonis.
56

Lielāka dehidratācijas iespējamība ir šādos gadījumos:  ja Jums ir nieru darbības traucējumi;  ja Jūs lietojat zāles, kas veicina urīna veidošanos (diurētiskos līdzekļus) vai pazemina
asinsspiedienu;  ja esat 65 gadus vecs vai vecāks.

Zems cukura līmenis asinīs (hipoglikēmija; bieži) Ārsts Jums pastāstīs, kā novērst zemu cukura līmeni asinīs un kā rīkoties, ja rodas kāds no tālāk minētajiem simptomiem vai pazīmēm. Ārsts var samazināt Jums insulīna vai citu diabēta ārstēšanai paredzēto zāļu devu. Zemam cukura līmenim asinīs var būt šādas pazīmes un simptomi:  galvassāpes;  miegainība;  aizkaitināmība;  izsalkums;  reibonis;  apmulsums;  svīšana;  nervozitāte;  vājums;  paātrināta sirdsdarbība. Ja pamanāt jebkuru no iepriekš minētajām blakusparādībām, sazinieties ar ārstu, cik drīz vien iespējams.

Citas blakusparādības var būt

Ļoti bieži:  maksts sēnīšu infekcija (piena sēnīte);  slikta dūša (nelabums);  vemšana;  caureja;  sāpes vēderā;  ēstgribas zudums.

Bieži:

 dzimumlocekļa sēnīšu infekcijas;



izmaiņas urinēšanā, arī neatliekama vajadzība urinēt biežāk, lielākā apjomā vai naktī;

 slāpes;

 maksts nieze;

 garšas pārmaiņas;

 asinsanalīzēs var būt urīnvielas daudzuma izmaiņas asinīs;

 asinsanalīzēs var būt kopējā un sliktā holesterīna (tā dēvētā ZBL – asinīs esošu tauku veids)

daudzuma izmaiņas;

 asinsanalīzēs var būt sarkano asins šūnu daudzuma (tā dēvētā – hemoglobīna) izmaiņas asinīs .

Retāk (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem):  asinsanalīzēs var būt ar nieru darbību saistītas izmaiņas (piemēram, “kreatinīns”);  sāpīga urinēšana.

Ļoti reti:  pazemināts B12 vitamīna līmenis. Tas var izraisīt anēmiju (zems eritrocītu līmenis);  aknu funkcionālo rādītāju novirzes;  hepatīts (aknu darbības traucējumi);  nātrene;  ādas apsārtums;

57

 nieze.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmu. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Segluromet
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz blistera un kastītes pēc EXP. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Nelietojiet šīs zāles, ja iepakojums ir bojāts vai redzamas pazīmes, kas liecina par iepakojuma atvēršanu.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Segluromet satur
 Aktīvās vielas ir ertugliflozīns un metformīns. o Katra Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotā tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda. o Katra Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotā tablete satur 2,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda. o Katra Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotā tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 850 mg metformīna hidrohlorīda. o Katra Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotā tablete satur 7,5 mg ertugliflozīna (ertugliflozīna L-piroglutamīnskābes veidā) un 1000 mg metformīna hidrohlorīda.
 Citas sastāvdaļas ir: o Tabletes kodols: povidons (E1201), mikrokristāliskā celuloze (E460), krospovidons (E1202), nātrija laurilsulfāts (E487), magnija stearāts (E470b).
● Apvalks: o Segluromet 2,5 mg/850 mg tabletes un Segluromet 7,5 mg/850 mg tabletes: hipromeloze (E464), hidroksipropilceluloze (E463), titāna dioksīds (E171), sarkanais dzelzs oksīds (E172), dzeltenais dzelzs oksīds (E172), melnais dzelzs oksīds (E172); karnauba vasks (E903). o Segluromet 2,5 mg/1000 mg tabletes un Segluromet 7,5 mg/1000 mg tabletes: hipromeloze (E464), hidroksipropilceluloze (E463), titāna dioksīds (E171), sarkanais dzelzs oksīds (E172); karnauba vasks (E903).
58

Segluromet ārējais izskats un iepakojums ● Segluromet 2,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir bēšas, 18 x 10 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē. ● Segluromet 2,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir rozā, 19,1 x 10,6 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “2.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē. ● Segluromet 7,5 mg/850 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir tumši brūnas, 18 x 10 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/850” vienā pusē un gludas otrā pusē. ● Segluromet 7,5 mg/1000 mg apvalkotās tabletes (tabletes) ir sarkanas, 19,1 x 10,6 mm, ovālas
apvalkotās tabletes ar iespiedumu “7.5/1000” vienā pusē un gludas otrā pusē.

Segluromet tabletes ir pieejamas Al/PVH/PA/Al blisteros. Iepakojuma izmēri ir 14, 28, 56, 60, 168 un 180 apvalkotās tabletes neperforētos blisteros, multipakas, kas satur 196 (4 pakas pa 49) apvalkotās tabletes neperforētos blisteros un 30x1 apvalkotās tabletes perforētos dozējamu vienību blisteros.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien MSD Belgium BVBA/SPRL Tél/Tel: 0800 38 693 (+32(0)27766211) dpoc_belux@merck.com

Lietuva UAB Merck Sharp & Dohme Tel: + 370 5 2780247 msd_lietuva@merck.com

България Мерк Шарп и Доум България ЕООД Teл.: + 359 2 819 3737 info-msdbg@merck.com

Luxembourg/Luxemburg MSD Belgium BVBA/SPRL Tél/Tel: +32(0)27766211 dpoc_belux@merck.com

Česká republika Merck Sharp & Dohme s.r.o. Tel.: +420 233 010 111 dpoc_czechslovak@merck.com

Magyarország MSD Pharma Hungary Kft. Tel.: + 36 1 888-5300 hungary_msd@merck.com

Danmark MSD Danmark ApS Tlf: + 45 4482 4000 dkmail@merck.com

Malta Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Tel: 8007 4433 (+356 99917558) malta_info@merck.com

Deutschland MSD SHARP & DOHME GMBH Tel: 0800 673 673 673 (+49 (0) 89 4561 2612) e-mail@msd.de

Nederland Merck Sharp & Dohme BV Tel: 0800 9999 000 (+ 31 23 515 3153) medicalinfo.nl@merck.com

Eesti Merck Sharp & Dohme OÜ Tel: + 372 6144 200 msdeesti@merck.com

Norge MSD (Norge) AS Tlf: + 47 32 20 73 00 msdnorge@msd.no

59

Ελλάδα MSD Α.Φ.Β.Ε.Ε. Τηλ: + 30 210 98 97 300 dpoc_greece@merck.com

Österreich Merck Sharp & Dohme Ges.m.b.H. Tel: +43 (0) 1 26 044 msd-medizin@merck.com

España Merck Sharp & Dohme de España, S.A. Tel: +34 91 321 06 00 msd_info@merck.com

Polska MSD Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 549 51 00 msdpolska@merck.com

France MSD France Tél: + 33 (0) 1 80 46 40 40

Portugal Merck Sharp & Dohme, Lda Tel: + 351 21 4465700 clic@merck.com

Hrvatska Merck Sharp & Dohme d.o.o. Tel: + 385 1 6611 333 croatia_info@merck.com

România Merck Sharp & Dohme Romania S.R.L. Tel: +40 21 529 29 00 msdromania@merck.com

Ireland Merck Sharp & Dohme Ireland (Human Health) Limited Tel: +353 (0)1 2998700 medinfo_ireland@merck.com

Slovenija Merck Sharp & Dohme, inovativna zdravila d.o.o. Tel: + 386 1 5204201 msd_slovenia@merck.com

Ísland Vistor hf. Sími: + 354 535 7000

Slovenská republika Merck Sharp & Dohme, s.r.o. Tel: + 421 (2) 58282010 dpoc_czechslovak@merck.com

Italia MSD Italia S.r.l. Tel: +39 06 361911 medicalinformation.it@merck.com

Suomi/Finland MSD Finland Oy Puh/Tel: + 358 (0)9 804650 info@msd.fi

Κύπρος Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Τηλ: 800 00 673
+357 22866700 cyprus_info@merck.com

Sverige Merck Sharp & Dohme (Sweden) AB Tfn: + 46 (0)77 570 04 88 medicinskinfo@merck.com

Latvija SIA Merck Sharp & Dohme Latvija Tel: + 371 67 364224 msd_lv@merck.com

United Kingdom Merck Sharp & Dohme Limited Tel: +44 (0) 1992 467272 medicalinformationuk@merck.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.

60