Rxulti

Apvalkotā tablete

Rxulti

PVH/Al blisteris, N28
Brexpiprazolum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1294/002

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1294/002

Ražotājs

Elaiapharm - Valbonne, France; H. Lundbeck A/S, Denmark

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

26-JUL-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

0,5 mg

Zāļu forma

Apvalkotā tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V., Netherlands

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 0,25 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 48,2 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 0,5 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 47,9 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 1 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 47,4 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 2 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 46,4 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 3 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 45,4 mg laktozes (monohidrāta veidā).
2

RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 4 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 44,4 mg laktozes (monohidrāta veidā). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Apvalkotās tabletes RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Gaiši brūnas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.25 vienā pusē. RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Gaiši oranžas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.5 vienā pusē. RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Gaiši dzeltenas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 1 vienā pusē. RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Gaiši zaļas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 2 vienā pusē. RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Gaiši violetas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 3 vienā pusē. RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes Baltas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 4 vienā pusē.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas RXULTI ir paredzētas šizofrēnijas ārstēšanai pieaugušajiem.
3

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Ieteicamā brekspiprazola sākuma deva ir 1 mg vienu reizi dienā no 1. līdz 4. dienai. Ieteicamais mērķa devas diapazons ir no 2 mg līdz 4 mg vienu reizi dienā. Ņemot vērā pacienta klīnisko atbildes reakciju un panesību, brekspiprazola devu no 5. līdz 7. dienai var titrēt līdz 2 mg vienu reizi dienā un pēc tam 8. dienā līdz 4 mg. Ieteicamā maksimālā dienas deva ir 4 mg.
Pāreja no citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem uz brekspiprazolu Pārejot no citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem uz brekspiprazolu, jāapsver pakāpeniska savstarpēja devas titrēšana, un brekspiprazola terapijas uzsākšanas laikā iepriekšējā terapija jāpārtrauc pakāpeniski.
Pāreja no brekspiprazola uz citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem Pārejot no brekspiprazola uz citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem, pakāpeniska savstarpēja devas titrēšana nav nepieciešama, un, pārtraucot brekspiprazola lietošanu, jaunā antipsihotiskā līdzekļa lietošana jāuzsāk ar tā zemāko devu. Jāņem vērā, ka brekspiprazola koncentrācija plazmā samazināsies pakāpeniski un nebūs konstatējama pēc 1 līdz 2 nedēļām.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Brekspiprazola lietošanas drošums un efektivitāte, ārstējot šizofrēniju 65 gadus veciem un vecākiem pacientiem, nav pierādīta (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu). Ieteikt šajā populācijā lietojamo minimālo efektīvo/drošo devu nav iespējams.
Nieru darbības traucējumi Maksimālā ieteicamā deva pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem nieru darbības traucējumiem ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Maksimālā ieteicamā deva pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem (≥ 7 punkti pēc Child-Pugh klasifikācijas) ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 5.2. apakšpunktu).

Pacienti ar vāju CYP2D6 metabolismu Pacientiem ar apstiprinātu vāju CYP2D6 metabolismu nepieciešamas devu korekcijas līdz pusei no ieteicamajām devām. Pacientiem ar apstiprinātu vāju CYP2D6 metabolismu, kas lieto spēcīgus vai vidēji spēcīgus CYP3A4 inhibitorus, nepieciešamas devu papildu korekcijas līdz ceturtdaļai no ieteicamās devas (skatīt 4.5. un 5.2. apakšpunktu).
Devas pielāgošana mijiedarbības dēļ Devas jākoriģē pacientiem, kas vienlaikus lieto spēcīgus CYP3A4 inhibitorus/induktorus vai spēcīgus CYP2D6 inhibitorus. Pārtraucot lietot CYP3A4 inhibitoru/induktorus vai CYP2D6 inhibitoru, var būt jāatsāk lietot sākotnēji lietotā deva (skatīt 4.5. apakšpunktu). Ja, neskatoties uz RXULTI devu korekcijām, tiek konstatētas nevēlamas blakusparādības, atkārtoti jāizvērtē nepieciešamība vienlaikus lietot RXULTI un CYP2D6 vai CYP3A4 inhibitoru.

1. tabula. RXULTI devu korekcijas pacientiem ar vāju CYP2D6 metabolismu un pacientiem, kas vienlaikus lieto CYP inhibitorus

Faktori
Pacienti ar vāju CYP2D6 metabolismu Pacienti ar zināmu vāju CYP2D6 metabolismu Pacienti ar zināmu vāju CYP2D6 metabolismu, kas

Koriģētā deva
Lietot pusi no ieteicamās devas Lietot ceturtdaļu no ieteicamās devas

4

lieto spēcīgus/vidēji spēcīgus CYP3A4 inhibitorus

Pacienti, kas lieto CYP2D6 inhibitorus un/vai CYP3A4 inhibitorus

Spēcīgi CYP2D6 inhibitori

Lietot pusi no ieteicamās devas

Spēcīgi CYP3A4 inhibitori

Lietot pusi no ieteicamās devas

Spēcīgi/vidēji spēcīgi CYP2D6 inhibitori kopā ar Lietot ceturtdaļu no ieteicamās devas

spēcīgiem/vidēji spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem

Pacienti, kas lieto CYP3A4 induktorus
Ja pacients lieto brekspiprazola devu, kas nodrošina stabilu klīnisko stāvokli, un ja vienlaikus ar brekspiprazolu uzsāk spēcīgu CYP3A4 induktoru (piem., rifampicīna) lietošanu, brekspiprazola dienas deva 1-2 nedēļu laikā jādivkāršo, bet pēc tam atbilstoši klīniskajai atbildes reakcijai papildus jākoriģē, ieteicamo dienas devu palielinot līdz 3 reizēm. Brekspiprazolu ieteicams lietot, dienas devu sadalot divās lietošanas reizēs, jo lietošana vienu reizi dienā izraisa lielas svārstības starp maksimālo un minimālo koncentrāciju (skatīt 4.5. apakšpunktu). CYP3A4 induktoru iedarbība ir atkarīga no laika, un to maksimālā iedarbība var tikt sasniegta vismaz 2 nedēļas pēc lietošanas uzsākšanas. Tāpat, pārtraucot to lietošanu, lai samazinātos CYP3A4 indukcija, var būt nepieciešamas vismaz 2 nedēļas.

Pediatriskā populācija Brekspiprazola drošums un efektivitāte, to lietojot bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam, nav pierādīta. Dati nav pieejami.

Lietošanas veids

Iekšķīgai lietošanai. Apvalkotās tabletes var lietot neatkarīgi no ēdienreizēm.

4.3. Kontrindikācijas Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Uzsākot ārstēšanu ar antipsihotiskiem līdzekļiem, pacienta klīniskais stāvoklis var uzlaboties tikai pēc vairākām dienām vai nedēļām. Šajā laikā pacienti rūpīgi jānovēro.

Pašnāvnieciskas domas un rīcība

Psihotisku un afektīvu traucējumu gadījumos ir raksturīga pašnāvnieciska rīcība, un par to dažos gadījumos ir ziņots agrīni pēc ārstēšanas uzsākšanas vai pēc antipsihotiskā līdzekļa nomaiņas, tostarp ārstēšanas ar brekspiprazolu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Ārstējot ar antipsihotiskiem līdzekļiem, augsta riska pacientiem jānodrošina stingra uzraudzība.

Kardiovaskulārie traucējumi

Brekspiprazola lietošana pacientiem ar miokarda infarktu/išēmisko sirds slimību vai klīniski nozīmīgu kardiovaskulāru slimību anamnēzē nav pētīta, jo šādi pacienti no dalības klīniskajos pētījumos tika izslēgti.

Brekspiprazols jālieto uzmanīgi pacientiem ar zināmu sirds un asinsvadu slimību (anamnēzē miokarda infarkts vai sirds išēmiskā slimība, sirds mazspēja vai vadīšanas traucējumi), cerebrovaskulāru slimību, stāvokļiem, kas var izraisīt hipotensiju (dehidratācija, hipovolēmija un ārstēšana ar antihipertensīviem līdzekļiem) vai hipertensiju (tostarp ļaundabīgu hipertensiju).

QT intervāla pagarināšanās

Ar antipsihotiskajiem līdzekļiem ārstētiem pacientiem ir iespējama QT intervāla pagarināšanās.

5

Klīniskajos pētījumos ir ziņots tikai par dažiem, nenozīmīgiem QT intervāla pagarināšanās gadījumiem ar brekspiprazolu ārstētiem pacientiem. Izrakstot brekspiprazolu pacientiem ar diagnosticētu kardiovaskulāru slimību, QT intervāla pagarināšanos ģimenes anamnēzē vai elektrolītu disbalansu, vai pacientiem, kas lieto citas zāles, kuras var izraisīt QT intervāla pagarināšanos, ir jāievēro piesardzība (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Venoza trombembolija
Lietojot antipsihotiskos līdzekļus, ir saņemti ziņojumi par venozas trombembolijas (VTE) gadījumiem. Tā kā pacientiem, kuri tiek ārstēti ar antipsihotiskiem līdzekļiem, bieži ir iegūti VTE riska faktori, pirms ārstēšanas uzsākšanas un ārstēšanas laikā ar brekspiprazolu vajadzētu identificēt visus iespējamos VTE riska faktorus un nodrošināt atbilstošus profilakses pasākumus.
Ortostatiskā hipotensija un sinkope
Iespējamās ar ortostatisko hipotensiju saistītās nevēlamās blakusparādības ir galvas reibonis, viegluma sajūta galvā un tahikardija. Parasti šie riski ir vislielākie ārstēšanas ar antipsihotiskajiem līdzekļiem sākumā un devas palielināšanas laikā. Pacienti, kam ir palielināta šo nevēlamo blakusparādību iespējamība (piemēram, gados vecāki cilvēki) vai arī lielāka hipotensijas komplikāciju iespējamība, ir pacienti ar dehidratāciju, hipovolēmiju, pacienti, kas tiek ārstēti ar antihipertensīviem līdzekļiem, pacienti ar kardiovaskulāru slimību (piem., sirds mazspēju, miokarda infarktu, išēmiju vai vadīšanas traucējumiem) anamnēzē, cerebrovaskulāru slimību anamnēzē, kā arī pacienti, kas iepriekš nav ārstēti ar antipsihotiskiem līdzekļiem. Šādiem pacientiem jāapsver iespēja lietot mazāku sākotnējo devu un lēnāk veikt titrēšanu, kā arī jānodrošina ortostatisko rādītāju kontrole (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Ļaundabīgais neiroleptiskais sindroms (ĻNS)
Saistībā ar antipsihotisko līdzekļu lietošanu ir ziņots par iespējami letālu simptomu kompleksu, ko sauc par ļaundabīgo neiroleptisko sindromu (ĻNS). ĻNS klīniskās izpausmes ir hiperpireksija, muskuļu rigiditāte, psihiskā stāvokļa izmaiņas un par autonomās nervu sistēmas labilitāti liecinošas pazīmes (neregulārs pulss vai asinsspiediens, tahikardija, svīšana un sirds aritmija). Papildu pazīmes var būt kreatīnfosfokināzes līmeņa paaugstināšanās, mioglobīnūrija (rabdomiolīze) un akūta nieru mazspēja. Pacientam konstatējot par ĻNS liecinošas pazīmes un simptomus vai neizskaidrojamu spēcīgi izteiktu drudzi bez papildu klīniskām ĻNS izpausmēm, brekspiprazola lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
Ekstrapiramidālie simptomi (EPS)
Ekstrapiramidālie simptomi, tostarp akūta distonija, ir zināmas visas antipsihotisko līdzekļu grupas blakusparādības. Brekspiprazols piesardzīgi jālieto pacientiem ar zināmiem EPS anamnēzē.
Tardīvā diskinēzija
Ar antipsihotiskajiem līdzekļiem ārstētiem pacientiem var veidoties iespējami neatgriezenisks sindroms, kam raksturīgas nekontrolējamas, diskinētiskas kustības. Lai arī šis sindroms, šķiet, biežāk ir sastopams gados vecākiem cilvēkiem (it īpaši gados vecākām sievietēm), uzsākot antipsihotisko līdzekļu lietošanu, ir neiespējami prognozēt, kuriem pacientiem šis sindroms varētu attīstīties, paļauties uz sastopamības aplēsēm. Ja pacientam, kas tiek ārstēts ar brekspiprazolu, parādās tardīvās diskinēzijas simptomi, jāapsver iespēja samazināt devu vai pārtraukt lietošanu. Šie simptomi var īslaicīgi pastiprināties vai pat parādīties pēc terapijas pārtraukšanas.
Cerebrovaskulāras nevēlamas blakusparādības
Ar placebo kontrolētos pētījumos, kuros gados vecākiem pacientiem ar demenci tika lietoti daži antipsihotiskie līdzekļi, tika konstatēta lielāka cerebrovaskulāru nevēlamo blakusparādību sastopamība (cerebrovaskulāri notikumi un pārejošas išēmiskas lēkmes), tostarp letāli gadījumi, salīdzinājumā ar pacientiem, kam tika lietots placebo.
6

Gados vecāki pacienti ar psihozi, kas saistīta ar demenci
Brekspiprazola lietošana gados vecākiem pacientiem ar demenci nav pētīta, un paaugstināta vispārējās mirstības riska dēļ tā lietošana gados vecāku demences pacientu ārstēšanai nav ieteicama.
Hiperglikēmija un cukura diabēts
Ar atipiskajiem antipsihotiskajiem līdzekļiem ārstētiem pacientiem ir konstatēta hiperglikēmija (dažos gadījumos – ārkārtīgi smaga un ketoacidozi vai hiperosmolāro komu, vai nāvi izraisoša). Riska faktori, kas varētu veicināt smagu komplikāciju attīstību, ir aptaukošanās un cukura diabēts ģimenes anamnēzē. Ar jebkuriem antipsihotiskajiem līdzekļiem (tostarp brekspiprazolu) ārstēti pacienti ir jānovēro, lai savlaicīgi konstatētu hiperglikēmijas simptomus (piem., polidipsiju, poliūriju, polifāgiju un vājumu). Pirms antipsihotiskā līdzekļa lietošanas uzsākšanas vai neilgi pēc tam ir jānosaka glikozes koncentrācija plazmā tukšā dūšā. Ilgstošas ārstēšanas laikā glikozes koncentrācija plazmā ir regulāri jākontrolē, lai savlaicīgi konstatētu glikēmijas kontroles pasliktināšanos.
Ķermeņa masas palielināšanās un dislipidēmija
Antipsihotisko līdzekļu, tostarp brekspiprazola, lietošana ir izraisījusi vielmaiņas izmaiņas, tostarp kermeņa masas palielināšanos un dislipidēmiju. Ir konstatēts, ka, palielinoties ārstēšanas ar brekspiprazolu ilgumam, biežāk ir vērojama ķermeņa masas palielināšanās (skatīt 4.8. apakšpunktu). Ārstēšanas sākumā ir jānovērtē lipīdu rādītāji. Ārstēšanas laikā ieteicams kontrolēt ķermeņa masas un lipīdu rādītājus.
Epileptiskas lēkmes
Pacientiem, kam anamnēzē ir epileptiski traucējumi vai citas slimības, kas potenciāli var pazemināt epileptisko lēkmju slieksni, brekspiprazols jālieto piesardzīgi.
Ķermeņa temperatūras regulācija
Tiek uzskatīts, ka antipsihotisko līdzekļu lietošana var traucēt ķermeņa spēju pazemināt ķermeņa serdes temperatūru. Ieteicams ievērot atbilstīgu piesardzību, nozīmējot brekspiprazolu pacientiem, kam paredzami apstākļi, kas var veicināt ķermeņa serdes temperatūras paaugstināšanos (piem., intensīva fiziskā aktivitāte, spēcīga karstuma iedarbība, zāļu ar antiholīnerģisku iedarbību lietošana vai dehidratācija).
Disfāgija
Ar antipsihotisko līdzekļu lietošanu tiek saistīti barības vada motorikas traucējumi un aspirācija. Brekspiprazols piesardzīgi jālieto pacientiem ar aspirācijas pneimonijas risku.
Impulsu kontroles traucējumi
Ir iespējams lielāks risks pacientiem ar impulsu kontroles traucējumiem anamnēzē, un tādēļ šādi pacienti rūpīgi jānovēro. Jāpiebilst, ka impulsu kontroles traucējumu simptomi var būt saistīti ar pamatslimību.
Leikopēnija, neitropēnija un agranulocitoze
Ārstēšanas ar antipsihotiskajiem līdzekļiem laikā ir ziņots par leikopēniju, neitropēniju un agranulocitozi (tostarp gadījumiem ar letālu iznākumu). Iespējamie leikopēnijas/neitropēnijas riska faktori ir sākotnēji samazināts leikocītu daudzums asinīs un zāļu izraisīta leikopēnija/neitropēnija anamnēzē. Pacientiem ar sākotnēji samazinātu leikocītu daudzumu asinīs vai zāļu izraisītu leikopēniju/neitropēniju anamnēzē dažu pirmo terapijas mēnešu laikā bieži jāpārbauda pilna asins
7

aina, un brekspiprazola lietošana jāpārtrauc, parādoties pirmajām leikocītu daudzuma asinīs samazināšanās pazīmēm, ja tam nav cita izskaidrojuma. Pacienti ar neitropēniju rūpīgi jānovēro, lai konstatētu drudzi un citus infekcijas simptomus, un, konstatējot šādus simptomus, jāuzsāk tūlītēja ārstēšana. Pacientiem ar smagu neitropēniju (absolūtais neitrofilu daudzums < 1 000/mm3) brekspiprazola lietošana jāpārtrauc, un viņiem līdz atlabšanai jākontrolē leikocītu daudzums asinīs.
Prolaktīns
Brekspiprazols var izraisīt prolaktīna līmeņa paaugstināšanos. Paaugstinājums, kas saistīts ar brekspiprazola lietošanu, parasti ir neliels un lietošanas laikā var samazināties, taču dažreiz tas lietošanas laikā var saglabāties (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Laktoze
RXULTI apvalkotās tabletes satur laktozi. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, ar pilnīgu laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Brekspiprazolu metabolizē galvenokārt CYP3A4 un CYP2D6.
Citu zāļu ietekme uz brekspiprazolu
CYP3A4 inhibitori Vienlaikus ar vienu iekšķīgi lietotu 2 mg brekspiprazola devu lietojot ketokonazolu (200 mg divas reizes dienā 7 dienas), kas ir spēcīgs CYP3A4 inhibitors, brekspiprazola laukums zem līknes (AUC) palielinājās par 97 %, bet Cmax nemainījās. Ņemot vērā mijiedarbības pētījumu rezultātus, ieteicama brekspiprazola devas korekcija līdz pusei no devas gadījumos, kad tas tiek lietots vienlaikus ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (itrakonazolu, ketokonazolu, ritonavīru un klaritromicīnu).
CYP3A4 induktori Vienlaikus ar vienu iekšķīgi lietotu 4 mg brekspiprazola devu lietojot rifampicīnu (600 mg divas reizes dienā 12 dienas), kas ir spēcīgs CYP3A4 induktors, brekspiprazola Cmax samazinājās par aptuveni 31 %, bet AUC – par aptuveni 73 %. Ja brekspiprazolu lieto vienlaikus ar spēcīgiem CYP3A4 induktoriem (piem., rifampicīnu), kopējā brekspiprazola dienas deva jāpalielina līdz aptuveni trīskāršai ieteicamajai dienas devai (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Ja CYP3A4 induktoru lietošanas laikā devu lieto vienu reizi dienā, rodas lielas svārstības starp maksimālo un minimālo koncentrāciju, un šī iemesla dēļ dienas devu ieteicams sadalīt divās lietošanas reizēs.
CYP2D6 inhibitori Vienlaikus ar vienu iekšķīgi lietotu 2 mg brekspiprazola devu lietojot hinidīnu (324 mg dienā 7 dienas), kas ir spēcīgs CYP2D6 inhibitors, brekspiprazola AUC palielinājās par 94 %, bet Cmax nemainījās. Ņemot vērā mijiedarbības pētījumu rezultātus, ieteicama brekspiprazola devas korekcija līdz pusei no devas gadījumos, kad tas tiek lietots vienlaikus ar spēcīgiem CYP2D6 inhibitoriem (hinidīnu, paroksetīnu un fluoksetīnu).
Ņemot vērā populācijas farmakokinētikas analīzes rezultātus, pacientiem ar izteiktu CYP2D6 metabolismu, kas saņem gan CYP3A4, gan CYP2D6 inhibitorus, vai pacientiem ar vāju CYP2D6 metabolismu, kas saņem spēcīgus CYP3A4 inhibitorus, ir paredzama brekspiprazola koncentrācijas palielināšanās aptuveni 4-5 reizes, un šiem pacientiem ieteicama devas korekcija līdz ceturtdaļai no devas (skatīt 4.2. apakšpunktu).
8

Brekspiprazola ietekme uz citām zālēm
Ņemot vērā in vitro pētījumu rezultātus, maz ticams, ka brekspiprazols varētu izraisīt klīniski nozīmīgu farmakokinētisku mijiedarbību ar zālēm, kuras metabolizē citohroma P450 enzīmi. Brekspiprazols neietekmē zāļu, kas ir krūts vēža rezistences proteīna (BCRP – Breast Cancer Resistance Protein) transportvielas un P-glikoproteīna (P-gp) transportvielas substrāti, absorbciju.
Ja brekspiprazolu lieto vienlaikus ar zālēm, kas izraisa QT intervāla pagarināšanos vai elektrolītu disbalansu, ir jāievēro piesardzība.
Ja brekspiprazolu lieto vienlaikus ar zālēm, kas izraisa kreatīnfosfokināzes (KFK) līmeņa paaugstināšanos, ir jāņem vērā brekspiprazola izraisītā iespējamā papildus KFK līmeņa paaugstināšanās.
Farmakodinamiskā mijiedarbība Informācija par brekspiprazola farmakodinamisko mijiedarbību pašlaik nav pieejama. Nozīmējot kopā ar citām zālēm, jāievēro piesardzība. Tā kā brekspiprazols galvenokārt iedarbojas uz CNS, jāievēro piesardzība, lietojot brekspiprazolu kopā ar alkoholu vai citām CNS ietekmējošām zālēm, kuru nevēlamās blakusparādības (piemēram, sedācija) sakrīt ar brekspiprazola nevēlamajām blakusparādībām (skatīt 4.8. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par brekspiprazola lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami vai ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Brekspiprazolu grūtniecības laikā un sievietēm reproduktīvā vecumā, neizmantojot kontracepcijas līdzekļus, lietot nav ieteicams.
Jaundzimušajiem, kas grūtniecības trešā trimestra laikā bijuši pakļauti antipsihotisko līdzekļu, tostarp brekspiprazola, iedarbībai, pēc dzemdībām ir iespējamas dažāda smaguma un ilguma nevēlamās blakusparādības, tai skaitā ekstrapiramidāli un/vai atcelšanas simptomi. Ziņots par uzbudinājumu, hipertoniju, hipotoniju, trīci, miegainību, respiratoro distresu un barošanās traucējumiem. Tādēļ jaundzimušie rūpīgi jānovēro.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai brekspiprazols/metabolīti izdalās cilvēka pienā. Pieejamie farmakodinamiskie/toksikoloģiskie dati dzīvniekiem liecina par brekspiprazola/metabolītu izdalīšanos pienā žurkām (skatīt 5.3. apakšpunktu). Nevar izslēgt risku jaundzimušajiem/zīdaiņiem. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt/atturēties no terapijas ar brekspiprazolu, jāpieņem izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte
Brekspiprazola ietekme uz cilvēka fertilitāti nav izvērtēta. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda fertilitātes samazināšanos mātītēm (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Brekspiprazols maz vai mēreni ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus, jo ir iespējama ietekme uz nervu sistēmu (piem., sedācija un galvas reibonis, kas ir biežas nevēlamās zāļu izraisītās blakusparādības) (skatīt 4.8. apakšpunktu).
9

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Visbiežāk konstatētās nevēlamās zāļu izraisītās blakusparādības (NZBP) bija akatīzija (5,6 %) un ķermeņa masas palielināšanās (3,9 %).

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ar brekspiprazola lietošanu saistīto NZBP biežums ir parādīts tālāk tekstā esošajā tabulā. Tabula sagatavota, ņemot vērā datus par nevēlamajām blakusparādībām, par kurām ziņots īslaicīgos, ar placebo kontrolētos 2. un 3. fāzes klīniskajos pētījumos, kuros lietotas atbilstīgas terapeitiskās devas (2-4 mg).

Visas NZBP ir uzskaitītas atbilstoši orgānu sistēmu klasifikācijai (OSK) un biežumam: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1 000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000), ļoti reti (< 1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Katrā biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazināšanās secībā.

OSK
Imūnās sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Bieži Izsitumi

Retāk Angioneirotiskā tūska Nātrene Sejas pietūkums

Nav zināmi

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Ķermeņa masas palielināšanās

Psihiskie traucējumi

Pašnāvības mēģinājums Pašnāvnieciskas domas

Nervu sistēmas traucējumi

Akatīzija Galvas reibonis
Trīce Sedācija

Parkinsonisms

Epileptiskas lēkmes Ļaundabīgais neiroleptiskais sindroms (ĻNS)

Sirds funkcijas traucējumi

QT intervāla pagarināšanās elektrokardiogram


Asinsvadu sistēmas traucējumi

Venoza trombembolija (tostarp plaušu embolija un dziļo vēnu tromboze) Ortostatiska hipotensija

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes
slimības

Klepus

10

OSK

Ļoti bieži

Kuņģa-zarnu trakta

traucējumi

Bieži
Caureja Slikta dūša Sāpes vēdera augšdaļā

Retāk Zobu kariess Flatulence

Nav zināmi

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Muguras sāpes Sāpes ekstremitātēs

Mialģija

Rabdomiolīze

Traucējumi grūtniecības, pēcdzemdību un perinatālajā periodā

Zāļu lietošanas pārtraukšanas sindroms jaundzimušajiem
(skatīt 4.6. apakšpunktu)

Izmeklējumi

Paaugstināts
prolaktīna līmenis asinīs1

Paaugstināts kreatīnfosfokināz es līmenis asinīs

Paaugstināts asinsspiediens
Paaugstināts triglicerīdu līmenis asinīs Paaugstināti aknu enzīmu rādītāji

1

Paaugstināts prolaktīna līmenis asinīs tika definēts, pamatojoties uz iespējami klīniski nozīmīgiem (IKN)

kritērijiem > 1 × NAR (normas augšējā robeža).

Atsevišķu blakusparādību apraksts

Ekstrapiramidālie simptomi (EPS) Grupā, kurā tika lietots brekspiprazols (no 2 līdz 4 mg dienā), visbiežāk ziņotā (5,6 %) ar EPS saistītā NZBP bija akatīzija (salīdzinājumam – 4,5 % placebo grupā), kam sekoja trīce (2,7 %) (salīdzinājumam – 1,2 % placebo grupā). Citas ar EPS saistītās NZBP, par kurām ziņots īslaicīgos, kontrolētos pētījumos, ir diskinēzija (0,4 %), ekstrapiramidāli traucējumi (1,8 %) un parkinsonisms (0,4 %).

Akatīzija Fiksētu devu lietošanas pētījumos ir konstatēta no lietotās devas atkarīga saistība ar akatīzijas rašanos ar brekspiprazolu ārstētiem pacientiem (lietojot lielākas devas, tās biežums palielinās). Akatīzijas biežums grupās, kurās brekspiprazola deva bija 1, 2 un 4 mg dienā, bija attiecīgi 3,0 %, 4,6 % un 6,5 %, salīdzinot ar 5,2 % pētāmo personu placebo grupā. Akatīzijas sastopamība īslaicīgajos, kontrolētajos pētījumos (5,4 %) bija līdzīga sastopamībai ilgstošajos, atklātajos pētījumos (5,7 %).

Pašnāvnieciskas tieksmes Īslaicīgos, kontrolētos pētījumos par terapijas izraisītām, ar pašnāvnieciskām tieksmēm saistītām nevēlamām blakusparādībām ziņoja 8 pētāmajām personām (0,5 %, 2 nopietni notikumi, 1 gadījums, kad lietošana bija jāpārtrauc) visās brekspiprazola grupās un 3 pētāmajām personām (0,4 %, neviens nopietns gadījums) placebo grupā. Ilgstošos, atklātos pētījumos par terapijas izraisītām, ar pašnāvnieciskām tieksmēm saistītām nevēlamām blakusparādībām ziņoja 23 pētāmām personām (1,6 %). Kopumā brekspiprazola klīniskās izstrādes programmā šizofrēnijas ārstēšanai ir reģistrēts viens pašnāvības gadījums, kuru pētnieks neuzskatīja par saistītu ar zāļu lietošanu. Pēcreģistrācijas periodā ir saņemti spontānie ziņojumi par pabeigtu pašnāvību un par pašnāvības mēģinājumu.

11

QT intervāla pagarināšanās Īslaicīgajos, kontrolētajos brekspiprazola pētījumos tika ziņots par 3 terapijas izraisītām, ar QT intervāla pagarināšanos saistītām nevēlamajām blakusparādībām grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg (0,3 %). Salīdzinājumam – placebo grupā tika saņemti 3 ziņojumi par terapijas izraisītām nevēlamajām blakusparādībām (0,5 %). Terapijas izraisīto nevēlamo blakusparādību sastopamība ilgstošajos pētījumos bija līdzīga to sastopamībai īslaicīgajos pētījumos. Terapeitiskās (4 mg) un supraterapeitiskās (12 mg) devās lietota brekspiprazola ietekme uz QT intervālu pētāmajām personām ar šizofrēniju vai šizoafektīviem traucējumiem tika vērtēta randomizētā, dubultmaskētā, ar placebo un aktīvo vielu (moksifloksacīns) kontrolētā, paralēlu grupu pētījumā. Šī pētījuma apakšgrupu analīze liecināja, ka QTc pagarinājums sievietēm bija lielāks nekā vīriešiem (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ķermeņa masas palielināšanās Īslaicīgos, kontrolētos pētījumos pētāmo personu ar klīniski nozīmīgu ķermeņa masas palielināšanos (ķermeņa masas palielinājums par ≥ 7 % attiecībā pret sākotnējo rādītāju) procentuālais daudzums brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu no 2 līdz 4 mg dienā, bija 9,1 % (salīdzinājumam – 3,8 % placebo grupā). Ilgstošajā, atklātajā pētījumā pētāmo personu ar klīniski nozīmīgu ķermeņa masas palielināšanos (ķermeņa masas palielinājums par ≥ 7 %) procentuālais daudzums jebkurā apmeklējumā bija 20,7 %, un 0,4 % pētāmo personu pārtrauca dalību pētījumā ķermeņa masas palielinājuma dēļ. Pētāmajām personām, kam ķermeņa masa attiecībā pret sākotnējo rādītāju palielinājās par ≥ 7 %, tā laika gaitā palielinājās pakāpeniski, un 52. nedēļā vidējais ķermeņa masas palielinājums bija līdz 10,2 kg. 52. nedēļā vidējā kopējā ķermeņa masas izmaiņa brekspiprazola grupā ilgstošajā, atklātajā pētījumā bija 2,1 kg.
Prolaktīns Paaugstināta prolaktīna līmeņa asinīs sastopamība īslaicīgos, kontrolētos pētījumos bija 0,9 % pētāmo personu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg, un – salīdzinājumam – 0,5 % pētāmo personu placebo grupā. Paaugstināts prolaktīna līmenis īslaicīgajos pētījumos biežāk tika konstatēts sievietēm nekā vīriešiem (1,5 % salīdzinājumā ar 0,60 %). Turklāt prolaktīna līmeņa paaugstināšanos > 1 × NAR konstatēja 13,7 % sieviešu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg, salīdzinājumā ar 6,4 % sieviešu placebo grupā un 11,1 % vīriešu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2–4 mg, salīdzinājumā ar 10,3 % vīriešu placebo grupā.
Ļaundabīgais neiroleptiskais sindroms Saistībā ar brekspiprazola lietošanu ir ziņots par iespējami letālu simptomu kompleksu, ko sauc par ļaundabīgo neiroleptisko sindromu (ĻNS) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Slikta dūša Sliktas dūšas vispārīgā sastopamība īslaicīgos, kontrolētos pētījumos bija 2,3 % pētāmo personu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg, un – salīdzinājumam – 2 % pētāmo personu placebo grupā. Vemšanas sastopamība bija 1,0 % pētāmo personu brekspiprazola grupā salīdzinājumā ar 1,2 % pētāmo personu placebo grupā. Vērtējot atšķirības starp dzimumiem, slikta dūša (4,8 % salīdzinājumā ar 2,8 %) un vemšana (4,6 % salīdzinājumā ar 1,4 %) ar brekspiprazolu ārstēto pētāmo personu vidū biežāk bija sastopama sievietēm salīdzinājumā ar vīriešiem, savukārt pētāmajām personām, kas saņēma placebo, sliktas dūšas sastopamības biežums bija 2,8 % vīriešu un 3,2 % sieviešu, bet vemšanas sastopamības biežums – 3,0 % vīriešu un 2,6 % sieviešu (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
12

4.9. Pārdozēšana
Uzreiz pēc pārdozēšanas var būt noderīgi veikt kuņģa skalošanu un lietot vemšanu izraisošu līdzekli. Pārdozēšanas gadījumā ir jāveic elektrokardiogramma un, konstatējot QT intervāla pagarinājumu, ir jānodrošina sirdsdarbības kontrole.
Citādi pārdozēšanas gadījumā galvenā uzmanība jāpievērš atbalstošai terapijai, nodrošinot elpceļu caurlaidību, oksigenāciju un ventilāciju, kā arī simptomu kontrolei. Stingra medicīniska uzraudzība un kontrole jāturpina līdz brīdim, kad pacients atveseļojas.
Vienu stundu pēc iekšķīgas 2 mg brekspiprazola devas lietošanas perorāla aktivētās ogles un sorbīta (50 g/240 ml) lietošana samazināja brekspiprazola Cmax un AUC par attiecīgi apmēram no 5 % līdz 23 % un no 31 % līdz 39 %, tomēr informācija par aktivētās ogles ārstniecisko iedarbību brekspiprazola pārdozēšanas gadījumā nav pietiekama.
Lai gan informācija par hemodialīzes efektivitāti brekspiprazola pārdozēšanas ārstēšanā nav pieejama, maz ticams, ka hemodialīze varētu būt noderīga pārdozēšanas gadījumā, jo brekspiprazols izteikti saistās ar plazmas olbaltumvielām.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: psiholeptiskie līdzekļi, citi antipsihotiskie līdzekļi. ATĶ kods: N05AX16.
Darbības mehānisms
Brekspiprazols ir atipiskais antipsihotiskais līdzeklis. Tiek uzskatīts, ka brekspiprazola farmakoloģisko iedarbību nodrošina modulējošā iedarbība serotonīna un dopamīna sistēmās, tam piemīt kombinēta daļēji agonistiska iedarbība uz serotonīnerģiskajiem 5-HT1A un dopamīnerģiskajiem D2 receptoriem un antagonistiska iedarbība uz serotonīnerģiskajiem 5-HT2A receptoriem ar līdzīgi augstu afinitāti pret visiem šiem receptoriem (Ki: 0,1-0,5 nM). Brekspiprazolam piemīt arī antagonistiska iedarbība uz noradrenerģiskajiem α1B/2C receptoriem ar afinitāti tajā pašā subnanomolārajā Ki diapazonā (Ki: 0,2-0,6 nM).
Farmakodinamiskā iedarbība
Ģenētisko variāciju ietekme uz farmakodinamisko atbildes reakciju uz brekspiprazolu nav pētīta.
Ietekme uz QT Brekspiprazola ietekme uz QT intervālu tika pētīta pacientiem ar šizofrēniju vai šizoafektīviem traucējumiem. Vispārējās analīzes dati liecināja, ka brekspiprazols pēc terapeitisku devu un supraterapeitisku devu (4 mg dienā; n = 62 vai 12 mg dienā; n = 53) lietošanas neizraisīja klīniski būtisku QTc intervāla pagarināšanos, un netika konstatēta saistība starp brekspiprazola koncentrāciju un QTc pagarināšanos.
Detalizēta QTc pētījuma apakšgrupu analīze liecināja, ka QTc pagarinājums sievietēm bija lielāks nekā vīriešiem. Brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 4 mg dienā, maksimālās pret placebo koriģētās vidējās QTcl intervāla izmaiņas 6 stundas pēc devas lietošanas salīdzinājumā ar sākotnējo rādītāju bija 5,2 ms (90 % TI: 1,5; 8,9) vīriešiem (n = 48) un 15,0 ms (90 % TI: 7,7; 22,3) sievietēm (n = 14). Brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 12 mg dienā, maksimālās pret placebo koriģētās vidējās QTcl intervāla izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo rādītāju bija 2,9 ms (90 % TI: -1,2; 6,9) vīriešiem (n = 40) 12 stundas pēc devas lietošanas un 10,4 ms (90 % TI: 2,7; 18,2) sievietēm (n = 13) 24 stundas pēc devas lietošanas. Tā kā pētījumā tika iekļauts mazāks sieviešu nekā vīriešu skaits, pārliecinošus secinājumus izdarīt nav iespējams.
13

Klīniskā efektivitāte un drošums
Brekspiprazola efektivitāte un drošums, lietojot šizofrēnijas ārstēšanai pieaugušajiem, tika pētīts divos daudznacionālos un vienā reģionālā (Japāna), 6 nedēļas ilgos, randomizētos, dubultmaskētos, ar placebo kontrolētos, fiksētu devu klīniskajos pētījumos (pētījumi nr. 1, 2, 3), vienā daudznacionālā, 6 nedēļas ilgā, randomizētā, dubultmaskētā, ar placebo kontrolētā, maināmu devu klīniskajā pētījumā ar aktīvām atsauces zālēm (kvetiapīns) (pētījums nr. 4) un vienā daudznacionālā, ar placebo kontrolētā, 52 nedēļas ilgā balstterapijas pētījumā (pētījums nr. 5). Pētījumos piedalījās 2 690 pacientu vecumā no 18 līdz 65 gadiem.
Pētījumos nr. 1, 2 un 3 brekspiprazola deva tika palielināta, kā aprakstīts 4.2. apakšpunktā, proti, pacienti 4 dienas lietoja 1 mg devu, bet no 5.-7. dienai – 2 mg devu. 8. dienā deva dažās terapijas grupās tika palielināta līdz 4 mg.
Īslaicīgie pētījumi Trijos īslaicīgajos, fiksētas devas pētījumos (pētījumos nr. 1, 2 un 3) pētāmās personas pēc nejaušības principa tika iedalītas grupā, kas lietoja 2 mg brekspiprazola vienu reizi dienā, grupā, kas lietoja 4 mg brekspiprazola vienu reizi dienā vai placebo grupā.
Pētījumā nr. 4 tika vērtēta brekspiprazola lietošanas efektivitāte, drošums un panesība maināmu devu diapazonā no 2 līdz 4 mg dienā, papildus lietojot no 400 līdz 800 mg ilgstošas iedarbības kvetiapīna analīzes jutības noteikšanai. Īslaicīgajos pētījumos primārais efektivitātes mērķkritērijs bija Pozitīvo un negatīvo sindromu skalas (PANSS – Positive and Negative Syndrome Scale ) kopējā punktu skaita vidējās izmaiņas līdz 6. nedēļai salīdzinājumā ar sākuma stāvokli; PANSS ir dažādu elementu vērtēšanas skala, ko veido pieci faktori, kas paredzēta pozitīvo simptomu, negatīvo simptomu, dezorganizētu domu, nekontrolēta naidīguma/uzbudinājuma un trauksmes/depresijas novērtēšanai.
Galvenais sekundārais mērķkritērijs pētījumos nr. 1, 2 un 4 bija Vispārīgais klīniskais iespaids par šizofrēnijas smaguma pakāpi (CGI-S – Clinical Global Impression of Severity), kas ir ārsta veikts slimības smaguma pakāpes novērtējums 7 punktu skalā. CGI-S kā sekundārais mērķkritērijs tika vērtēts arī pētījumos nr. 3 un 5.
Brekspiprazola iedarbība tika vērtēta arī pēc vairākiem iepriekšnoteiktiem sekundāriem mērķkritērijiem – šizofrēnijas simptomu specifiskajiem aspektiem (PANSS pozitīvo simptomu apakšskalas punktu skaits, PANSS negatīvo simptomu apakšskalas punktu skaits, PANSS uzbudinājuma komponentes (PEC – PANSS Excited Component) punktu skaits, PANSS Mārdera faktori “pozitīvie”, “negatīvie”, “dezorganizētas domas”, “nekontrolēts naidīgums/uzbudinājums” un “trauksme/depresija”) un atbildes reakcijas analīzes (definēta kā PANSS kopējā punktu skaita uzlabojums par 30 % attiecībā pret sākotnējo rādītāju vai CGI-I punktu skaits 1 [ļoti liels uzlabojums] vai 2 [liels uzlabojums]).
Efektivitāte tika pierādīta pētījumā nr. 1, lietojot gan 2 mg, gan 4 mg brekspiprazola dienā, un vēlreiz apstiprināta pētījumā nr. 2 tikai attiecībā uz brekspiprazolu 4 mg dienā un pētījumā nr. 3 tikai attiecībā uz brekspiprazolu 2 mg dienā.
Pētījumā nr. 4, kurā bija atļauta devas maiņa, 6. nedēļā pētāmajām personām brekspiprazola terapijas grupā bija skaitliski lielāki PANSS kopējā punktu skaita uzlabojumi nekā pētāmajām personām placebo grupā, lai gan atšķirība 6. nedēļā saskaņā ar primārās efektivitātes analīzes rezultātiem nesasniedza statistiskās ticamības līmeni (p = 0,0560) (skatīt 2. tabulu). Tajā pašā pētījumā tikai analīzes jutības noteikšanai tika pievienotas aktīvās salīdzinājuma zāles – ilgstošas iedarbības kvetiapīns, kas bija atdalīts no placebo.
14

2. tabula: Primārie efektivitātes rezultāti 6 nedēļu pētījumos, ārstējot šizofrēniju

Pētīju ms
1
2
3
4
SN SK MK vid. TI * a b

Terapijas grupa

Primārais efektivitātes rādītājs: PANSS

Vidējais MK vidējās

n

sākotnējai

izmaiņas

s punktu attiecībā pret

MK vidējā atšķirībaa, b
(95 % TI)

p-vērtīb a

skaits

sākotnējo

(SN)

punktu skaitu

(SK)

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

180

95,85 (13,75)

−20,73 (1,55)

−8,72 (−13,1; −4,37)

< 0,0001

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

178

94,70 (12,06)

−19,65 (1,54)

−7,64 (−12,0; −3,30)

0,0006

Placebo

178

95,69 (11,46)

−12,01 (1,60)

--

--

Brekspiprazols (2 mg dienā)

179

96,30 (12,91)

−16,61 (1,49)

−3,08 (−7,23; 1,07)

0,1448

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

181

94,99 (12,38)

−20,00 (1,48)

−6,47 (−10,6; −2,35)

0,0022

Placebo

180

94,63 (12,84)

−13,53 (1,52)

--

--

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

113

96,55 (19,20)

−14,95 (2,00)

−7,32 (−13,04; −1,59)

0,0124

Brekspiprazols (4 mg dienā)

109

96,39 (15,73)

−11,49 (2,10)

–3,86 (−9,71; 2,00)

0,1959

Placebo

113

97,19 (19,27)

–7,63 (2,11)

--

--

Brekspiprazols (2-4 mg dienā)

150

97,82 (10,25)

–19,99 (1,51)

–4,1 (−8,2; 0,1)

0,0560

Placebo

159

98,38 (10,30)

–15,93 (1,49)

--

--

Standarta novirze

Standarta kļūda

Mazāko kvadrātu vidējā vērtība

Ticamības intervāls

Terapija statistiski ticami pārāka par placebo

Atšķirība (brekspiprazols mīnus placebo) mazāko kvadrātu vidējās vērtības izmaiņā 6. nedēļā

attiecībā pret sākotnējo rādītāju

MK vid., 95 % TI un p-vērtības atsevišķos pētījumos tika iegūtas no MMRM analīzes šādā veidā:

centra, ārstēšanas, apmeklējuma un saistības starp apmeklējumu un ārstēšanu fiksētās ietekmes,

bet sākotnējie rādītāji un saistība starp apmeklējumu un sākotnējiem rādītājiem kā kovariātas. Tika

lietota nestrukturētas dispersiju un kovariāciju matricas struktūra.

Primārā statistiskā analīze tika veikta, lietojot MMRM modeli ar MAR attiecināšanu. Jutīguma analīzes rezultāti, lietojot placebo bāzes daudzkārtēju attiecināšanu (PMI), atbilda primārajai analīzei.

(Galvenā) sekundārā galarezultāta parametra un papildu mērķkritēriju rezultāti apstiprināja primāro mērķkritēriju.

Pētījumā nr. 1 grupā, kurā lietoja 2 un 4 mg dienā, tika konstatēts arī statistiski ticami lielāks CGI-S (galvenā sekundārā efektivitātes rādītāja) uzlabojums 6. nedēļā salīdzinājumā ar placebo grupām. Testēšanas hierarhijas dēļ lielāko CGI-S uzlabojumu, kas konstatēts grupās, kas lietoja 2 un 4 mg dienā, var uzskatīt par apstiprinošu tikai attiecībā uz pētījumiem nr. 2, 3 un 4 (skatīt 3. tabulu).

15

3. tabula: Galvenie sekundārie efektivitātes rezultāti 6 nedēļu pētījumos, ārstējot šizofrēniju

Pētīj Terapijas grupa

n

ums

Galvenais sekundārais efektivitātes rādītājs: CGI-S

Vidējais MK vidējās sākotnējais izmaiņas

MK vidējā atšķirībaa

p-vērtība

punktu attiecībā pret (95 % TI)

skaits (SN) sākotnējo

punktu skaitu

(SK)

1

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

181

4,90 (0,64)

–1,15 (0,08)

–0,33 (−0,56; −0,10)

0,0056

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

178

4,81 (0,64)

–1,20 (0,08)

–0,38 (−0,61; −0,15)

0,0012

Placebo

181

4,84 (0,66)

–0,82 (0,09)

--

--

2

Brekspiprazols (2 mg dienā)

180

4,96 (0,65)

–0,99 (0,09)

–0,19 (−0,42; 0,05)

0,1269

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

183

4,85 (0,64)

−1,19 (0,08)

–0,38 (−0,62; −0,15)

0,0015

Placebo

181

4,87 (0,61)

–0,81 (0,09)

--

--

3

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

113

4,80 (0,78)

–0,84 (0,11)

–0,35 (−0,67; −0,03)

0,0308

Brekspiprazols (4 mg dienā)

109

4,71 (0,75)

–0,64 (0,12)

–0,16 (−0,48; 0,17)

0,3461

Placebo

113

4,73 (0,71)

–0,48 (0,12)

--

--

4

Brekspiprazols* (2-4 mg dienā)b

150

4,96 (0,59)

–1,21 (0,08)

–0,27 (−0,49; −0,06)

0,0142

Placebo

159

4,94 (0,57)

–0,93 (0,08)

--

--

SN

Standarta novirze

SK

Standarta kļūda

MK vid. Mazāko kvadrātu vidējā vērtība

TI

Ticamības intervāls

*

Terapija statistiski ticami pārāka par placebo

a

Atšķirība (brekspiprazols mīnus placebo) mazāko kvadrātu vidējās vērtības izmaiņā 6. nedēļā

attiecībā pret sākotnējo rādītāju

b

Vidējā deva 3,5 mg dienā

Efektivitātes uzturēšanas pētījums Pētījumā nr. 5, kas bija ilgstošs pētījums ar mērķi novērtēt brekspiprazola iedarbības ilgumu, nosakot laiku līdz nākamajam šizofrēnijas recidīvam, šizofrēnijas pacienti, kuriem bija atbildes reakcija uz ārstēšanu ar brekspiprazolu 1-4 mg dienā, tika stabilizēti 12-36 nedēļu laikā un pēc tam pēc nejaušības principa dubultmaskētā veidā iedalīti vai nu grupā, kurā tika turpināta ārstēšana ar stabilizējošo brekspiprazola devu (n = 96), vai grupā, kurā lietoja placebo (n = 104) 52 nedēļas ilgi vai līdz recidīvam.

Veicot laika līdz nākamajam recidīvam primāro analīzi, pacientiem, kuri lietoja brekspiprazolu, konstatēja būtiski ilgāku laiku līdz recidīvam salīdzinājumā ar pacientiem, kuri lietoja placebo (p < 0,0001). 52. nedēļā brekspiprazols (13,5 %) samazināja nākamā recidīva risku par 71 % salīdzinājumā ar placebo (38,5 %). Stabilizācijas laikā brekspiprazols uzlaboja klīnisko simptomātiku (vērtējot pēc PANSS, CGI-S un CGI-I [ANCOVA LOCF]) un funkcionēšanu (vērtējot pēc Funkcionālā statusa vispārīgās vērtēšanas skalas (GAF – Global Assessment of Functioning) [ANCOVA LOCF]). Šī uzlabošanās saglabājās 52 nedēļu ilgajā dubultmaskētajā uzturošajā fāzē pacientiem, kuri lietoja brekspiprazolu, savukārt pacientiem, kas pēc randomizācijas saņēma placebo, tika konstatēta PANSS,

16

CGI-S un CGI-I, kā arī GAF punktu skaita [ANCOVA LOCF] pasliktināšanās. Salīdzinot ar placebo, brekspiprazols nodrošināja simptomu kontroli un funkcionalitāti.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt brekspiprazola efektivitātes un drošuma pētījumu rezultātus pediatriskai populācijai vecumā no 13 līdz mazāk nekā 18 gadiem (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pēc tabletes lietošanas brekspiprazols uzsūcas, maksimālo koncentrāciju plazmā sasniedzot 4,0 stundu laikā pēc vienreizējas devas lietošanas, un tablešu perorālā absolūtā biopieejamība ir 95,1 %. Brekspiprazola līdzsvara stāvokļa koncentrācija tiek sasniegta 10-12 dienu laikā pēc lietošanas uzsākšanas. Lietojot 4 mg brekspiprazola tableti kopā ar standarta maltīti ar augstu tauku saturu, būtiska ietekme uz brekspiprazola Cmax vai AUC netika konstatēta. Pēc vienreizējas un vairāku devu lietošanas vienu reizi dienā brekspiprazola iedarbība (Cmax un AUC) palielinās proporcionāli lietotajai devai. Pamatojoties uz in vivo pētījumiem, brekspiprazols nav efluksa transportvielu, piem., zāļu multirezistences (MDR – Multi Drug Resistance) 1 (P-gp) un BCRP, substrāts vai inhibitors.
Izkliede
Brekspiprazola izkliedes tilpums pēc intravenozas ievadīšanas ir liels (1,56 ± 0,418 l/kg), kas liecina par ekstravaskulāru izkliedi. Brekspiprazols izteikti saistās ar plazmas olbaltumvielām (vairāk nekā 99 %) – seruma albumīnu un skābo α1-glikoproteīnu, un saistīšanos ar olbaltumvielām neietekmē aknu vai nieru darbības traucējumi. Pamatojoties uz in vitro pētījumu rezultātiem, brekspiprazola saistīšanos ar olbaltumvielām neietekmē varfarīns, diazepāms un digitoksīns.
Biotransformācija
Pamatojoties uz in vitro metabolisma pētījumiem, kuros izmantots rekombinantais cilvēka citohroms P450, tika konstatēts, ka brekspiprazola metabolismā galvenokārt iesaistās CYP3A4 un CYP2D6, kā rezultātā veidojas oksidatīvi metabolīti. Pamatojoties uz in vitro iegūtajiem datiem, brekspiprazols nedaudz inhibē vai nemaz neinhibē citus CYP450 izoenzīmus. In vivo apstākļos brekspiprazola metabolismu galvenokārt nodrošina CYP3A4 un CYP2D6, kā rezultātā veidojas oksidatīvi metabolīti ar tikai vienu metabolītu plazmā (DM-3411), kurš nodrošina vairāk nekā 10 % no iedarbības plazmā.
Līdzsvara stāvoklī DM-3411 nodrošina 23,1-47,7 % no brekspiprazola iedarbības (AUC) plazmā. Jāpiebilst, ka in vivo pirmsklīniskajos pētījumos pie klīniski būtiskas brekspiprazola iedarbības plazmā nav konstatēta DM-3411 iedarbība galvas smadzenēs. Tādējādi uzskatāms, ka DM-3411 nenosaka brekspiprazola terapeitisko iedarbību.
Eliminācija
Pēc vienreizējas perorālas, ar [14C] iezīmētas brekspiprazola devas lietošanas aptuveni 24,6 % no ievadītās radioaktivitātes tika konstatēta urīnā, bet 46 % – fēcēs. Mazāk par 1 % neizmainīta brekspiprazola izdalījās urīnā, un aptuveni 14 % no perorāli lietotās devas neizmainītā veidā tika konstatēta fēcēs. Brekspiprazola tabletes šķietamais perorālais klīrenss pēc lietošanas vienu reizi dienā ir 19,8 (± 11,4) ml/h/kg. Pēc atkārtotas brekspiprazola lietošanas vienu reizi dienā, brekspiprazola terminālais eliminācijas pusperiods ir 91,4 stundas, bet tā galvenā metabolīta (DM-3411) terminālais eliminācijas pusperiods ir 85,7 stundas.
17

Linearitāte/nelinearitāte
Brekspiprazola farmakokinētika ir proporcionāla devai un neatkarīga no laika pēc vienreizējas devas (0,2 mg-8 mg) un atkārtotu devu (0,5 mg-4 mg) lietošanas vienu reizi dienā.
Farmakokinētika īpašās populācijās
Vecums Pēc vienreizējas brekspiprazola devas (2 mg) lietošanas gados vecākiem pacientiem (vecākiem par 65 gadiem) tā sistēmiskā iedarbība (Cmax un AUC) bija līdzīga sistēmiskajai iedarbībai pieaugušajiem (18-45 gadus veciem; skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Dzimums Populācijas FK izvērtējumā dzimums tika atzīts par statistiski nozīmīgu lielumu. Brekspiprazola iedarbība (AUC) sievietēm bija par 25 % lielāka nekā vīriešiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Rase Lai arī īpaši farmakokinētikas pētījumi nav veikti, populācijas farmakokinētikas rādītāju novērtējumā nav konstatēti pierādījumi, kas liecinātu par klīniski nozīmīgām brekspiprazola farmakokinētikas atšķirībām starp rasēm.
CYP2D6 genotips Populācijas farmakokinētikas izvērtējumā konstatēts, ka indivīdiem ar vāju CYP2D6 metabolismu brekspiprazola iedarbība ir par 47 % spēcīgāka nekā indivīdiem ar izteiktu metabolismu (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Smēķēšana Pamatojoties uz pētījumiem, kuros in vitro apstākļos izmantoti cilvēka aknu enzīmi, brekspiprazols nav CYP1A2 substrāts. Tādējādi secināms, ka smēķēšanai nevajadzētu ietekmēt brekspiprazola farmakokinētiku.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem (n = 10) ar smagiem nieru darbības traucējumiem (CLcr < 30 ml/min) iekšķīgi lietota brekspiprazola (vienreizēja 3 mg deva) AUC salīdzinājumā ar atbilstošām veselām personām bija par 68 % lielāka, bet Cmax nemainījās. Pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss CLcr < 60 ml/min) maksimālā ieteicamā deva ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Pacientiem (n = 22) ar dažādu pakāpju aknu darbības traucējumiem (A, B un C klase pēc Child-Pugh klasifikācijas) iekšķīgi lietota brekspiprazola (vienreizēja 2 mg deva) AUC salīdzinājumā ar atbilstošām veselām personām palielinājās par 24 % vieglu aknu darbības traucējumu gadījumā, palielinājās par 60 % vidēji smagu aknu darbības traucējumu gadījumā un neizmainījās smagu aknu darbības traucējumu gadījumā. Pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem (B un C klase pēc Child-Pugh klasifikācijas) maksimālā ieteicamā deva ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Brekspiprazola drošums un efektivitāte, lietojot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta (skatīt 4.2. apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Atkārtotu devu toksicitātes pētījumos žurkām un pērtiķiem konstatētā iedarbība galvenokārt bija saistīta ar pārmērīgu brekspiprazola farmakoloģisko aktivitāti. Žurku un pērtiķu mātītēm un tēviņiem nebija iespējams noteikt drošuma robežas, ņemot vērā AUC0-24 h, ja tika lietota maksimālā cilvēkiem ieteicamā deva 4 mg dienā.
18

Kardiovaskulārā toksicitāte
Pēc perorālas lietošanas brekspiprazols pazemināja asinsspiedienu un pagarināja QT intervālu pie samaņas esošiem suņu tēviņiem drošuma farmakoloģijas pētījumā, pērtiķu tēviņiem un mātītēm atkārtotu devu toksicitātes pētījumos un suņu tēviņiem un mātītēm juvenīlās toksicitātes pētījumā. Brekspiprazola asinsspiedienu pazeminošā iedarbība ir saistīta ar paredzamo α1-adrenoreceptoru blokādi perifērajos asinsvados.
Genotoksicitāte, kancerogenitāte
Lietojot klīniski nozīmīgas devas, in vitro un in vivo pētījumos netika konstatēta nekāda brekspiprazola genotoksicitāte. 2 gadus ilgā kancerogenitātes pētījumā lietojot iekšķīgi devās, kas līdz 4,4 reizēm un 3,1 reizei pārsniedza maksimālo cilvēkiem ieteicamo devu, brekspiprazols nepalielināja audzēju sastopamību žurku tēviņiem un mātītēm un peļu tēviņiem. Peļu mātītēm līdzīgas vai pat mazākas klīniskās iedarbības gadījumos tika konstatēta lielāka piena dziedzeru adenokarcinomas, adenoskvamozas karcinomas un hipofīzes pars distalis adenomas sastopamība: šie prolaktīna izraisītie endokrīnie audzēji tika konstatēti arī grauzējiem, lietojot citus antipsihotiskos līdzekļus, un to klīniskais nozīmīgums nav zināms.
Toksiska ietekme uz reproduktivitāti
Pēc iekšķīgas lietošanas brekspiprazols gadījumos, kad klīniskā iedarbība bija līdzīga vai pat mazāka nekā iedarbība, kas tiek panākta, lietojot maksimālo cilvēkam ieteicamo devu, neietekmēja žurku tēviņu fertilitāti, bet pagarināja diestru fāzi un samazināja fertilitāti žurku mātītēm. Būtiski palielināta pirmsimplantācijas letalitāte tika konstatēta, lietojot devas, kas 4,1 reizi pārsniedza maksimālo cilvēkam ieteicamo devu. Embrija un augļa attīstības toksicitātes pētījumos iekšķīgi lietots brekspiprazols nebija teratogēns žurkām līdz iedarbības līmeņiem (pamatojoties uz datiem par negrūsnām žurkām), kas klīniski tiek panākti, lietojot maksimālo cilvēkam ieteicamo devu. Trušiem skriemeļu malformācijas tika konstatētas 3 augļiem no 2 metieniem pēc mātītēm toksisku perorālu brekspiprazola devu lietošanas, kas apmēram 16,5 reizes pārsniedza klīnisko iedarbību, lietojot maksimālo cilvēkam ieteicamo devu. Prenatālās/postnatālās attīstības toksicitātes pētījumā iekšķīgi žurku mātītēm lietojot toksiskas brekspiprazola devas, tika konstatēta mazuļu augšanas un fiziskās attīstības aizkavēšanās un vājāka dzīvotspēja.
Pēc iekšķīgas lietošanas grūsnām žurkām brekspiprazola pārnese uz augli un pienu tika konstatēta koncentrācijā, kas principā bija pielīdzināma koncentrācijai mātītes asinīs.
Vides riska novērtējums (VRN)
Brekspiprazols ir ļoti noturīgs un ļoti bioakumulējošs vidē, bet nav toksisks videi: bažas var radīt brekspiprazola sastopamība zemes barošanās ķēdēs (skatīt 6.6. apakšpunktu).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Tabletes kodols
Laktozes monohidrāts Kukurūzas ciete Mikrokristāliskā celuloze Hidroksipropilceluloze, mazaizvietota Hidroksipropilceluloze Magnija stearāts
19

Attīrīts ūdens
Tabletes apvalks
Hipromeloze Talks Titāna dioksīds
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais, melnais)
RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais)
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais)
RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, melnais)
RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (sarkanais, melnais)
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
RXULTI 0,25 mg, 0,5 mg, 2 mg, 3 mg un 4 mg apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes alumīnija/PVH blisteros.
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes 10 vai 28 apvalkotās tabletes alumīnija/PVH blisteros.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Šīs zāles var kaitēt videi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande
20

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/001 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/002 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/003 (10 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1294/004 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/005 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/006 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/007 (28 apvalkotās tabletes) 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 26. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
21

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJI, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
22

A. RAŽOTĀJI, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāju, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Elaiapharm 2881 Route des Crêtes Z.I. les Bouillides Sophia Antipolis 06560 Valbonne Francija
H. Lundbeck A/S Ottiliavej 9 DK 2500 Valby Dānija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
23

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
24

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
25

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 0,25 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
26

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 0,25 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
28

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 0,5 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
29

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 0,5 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
30

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
31

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 1 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 10 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
32

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/003 EU/1/18/1294/004
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 1 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
34

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 2 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
35

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/005 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 2 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
36

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 3 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
38

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/006 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 3 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 4 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
41

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/007 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 4 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
42

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
43

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
44

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes
brexpiprazolum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir RXULTI un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms RXULTI lietošanas 3. Kā lietot RXULTI 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt RXULTI 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir RXULTI un kādam nolūkam tās lieto
RXULTI satur aktīvo vielu brekspiprazolu, kas pieder zāļu grupai, ko sauc par antipsihotiskiem līdzekļiem.
Tās lieto, lai pieaugušajiem ārstētu šizofrēniju — slimību, kura izpaužas ar tādiem simptomiem kā neesošu lietu dzirdēšana, redzēšana vai jušana, aizdomīgums, nesakarīga runāšana un rīcība, emocionāla vienaldzība. Ar šo slimību slimojošie var izjust arī depresiju, vainas sajūtu, trauksmi vai spriedzi.
RXULTI var palīdzēt mazināt šos simptomus un novērst to atkārtošanos, ja Jūs turpināt ārstēšanu.
2. Kas Jums jāzina pirms RXULTI lietošanas
Nelietojiet RXULTI šādos gadījumos: • ja Jums ir alerģija pret brekspiprazolu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Nekavējoties pastāstiet ārstam, ja: • Jums parādās šādu simptomu kombinācija: drudzis, svīšana, paātrināta elpošana, muskuļu
stīvums un vairāk vai mazāk izteikta miegainība (tās var būt ļaundabīgā neiroleptiskā sindroma pazīmes); • Jums parādās domas vai noskaņojums, kas saistīts ar darīšanu sev pāri vai pašnāvības
45

izdarīšanu. Domas par pašnāvību un pašnāvnieciska rīcība biežāk ir iespējama ārstēšanas sākumā; • Jūs vai Jūsu ģimene/aprūpētājs pamana, ka Jums parādās nepārvarama vēlme vai vajadzība uzvesties sev neierastā veidā un Jūs nevarat pretoties impulsam, stimulam vai kārdinājumam veikt noteiktas darbības, kas var kaitēt Jums vai apkārtējiem. Šāda uzvedība tiek saukta par impulsu kontroles traucējumiem un tā var izpausties kā atkarība no azartspēlēm, pārmērīga ēšana vai naudas tērēšana, nenormāli spēcīga dzimumtieksme vai uzmācīgas seksuālas domas vai sajūtas. Ārstam var būt nepieciešams pielāgot zāļu devu vai pārtraukt zāļu lietošanu; • Jums ir grūtības norīt; • Jums šobrīd ir vai kādreiz ir bijis samazināts balto asins šūnu (leikocītu) daudzums un parādās drudzis vai cita infekcijas pazīme. Piemēram, ja Jums kādreiz kādas zāles ir izraisījušas balto asins šūnu daudzuma samazināšanos. Lai mazinātu slimību, ko sauc par leikopēniju, neitropēniju un agranulocitozi, iespējamību, Jūsu ārsts regulāri noteikts balto asins šūnu daudzumu Jūsu asinīs. Regulāra asins analīžu veikšana ir svarīga, jo šīm slimībām var būt letāls iznākums. Konstatējot, ka balto asins šūnu daudzums Jūsu asinīs ir pārāk mazs, ārsts nekavējoties pārtrauks ārstēšanu.
Pirms RXULTI lietošanas vai ārstēšanas laikā konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, ja Jums: • ir vai kādreiz ir bijušas sirds problēmas vai ir bijis insults (it īpaši tad, ja zināt, ka Jums ir citi
insulta riska faktori); • ir demence (atmiņas un citu prāta spēju zudums) — it īpaši tad, ja esat gados vecāks cilvēks; • ir neregulāra sirdsdarbība vai kādam citam Jūsu ģimenē kādreiz ir bijusi neregulāra sirdsdarbība
(tostarp tā sauktā QT intervāla pagarināšanās, kas tiek konstatēta, veicot elektrokardiogrammu). Lūdzu, informējiet ārstu, ja lietojat zāles, kas izraisa QT intervāla pagarināšanos; • ir elektrolītu līdzsvara traucējumi (izmainīts sāļu daudzums organismā); • ir vai kādreiz ir bijis pazemināts vai paaugstināts asinsspiediens; • kādreiz ir bijuši asins trombi vai kādam citam Jūsu ģimenē kādreiz ir bijuši asins trombi, jo zāles šizofrēnijas ārstēšanai var izraisīt asins trombu veidošanos; • ir vai kādreiz ir bijis reibonis, pieceļoties stāvus, asinsspiediena pazemināšanās dēļ (tādos gadījumos ir iespējams samaņas zudums); • ir vai kādreiz ir bijuši kustību traucējumi, ko sauc par ekstrapiramidāliem simptomiem (EPS). Tie var būt saraustītas kustības, spazmas, nemiers vai palēninātas kustības; • kādreiz ir bijusi vai parādās nemiera sajūta un nespēja mierīgi nosēdēt. Šie simptomi ir iespējami ārstēšanas sākumā. Ja tā notiek, pastāstiet par to ārstam; • ir cukura diabēts vai cukura diabēta riska faktori (piem., aptaukošanās vai cukura diabēts kādam citam Jūsu ģimenē). Ārstam būs regulāri jāpārbauda cukura daudzums Jūsu asinīs, jo šīs zāles var izraisīt tā paaugstināšanos. Liela cukura daudzuma asinīs pazīmes ir izteiktas slāpes, liels urīna daudzums, palielināta ēstgriba un vājuma sajūta; • kādreiz ir bijušas epileptiskas lēkmes vai epilepsija; • kādreiz ir gadījies ieelpot plaušās ēdienu, kuņģa skābi vai siekalas, tādējādi izraisot slimību, ko sauc par aspirācijas pneimoniju; • ir palielināts hormona prolaktīna līmenis asinīs vai hipofīzes audzējs.
Ķermeņa masas palielināšanās Šīs zāles var izraisīt būtisku ķermeņa masas palielināšanos, kas var ietekmēt Jūsu veselību. Šī iemesla dēļ ārsts Jums regulāri pārbaudīs svaru un ķermeņa tauku daudzumu.
Ķermeņa temperatūra RXULTI lietošanas laikā jāizsargājas no pārkaršanas vai organisma atūdeņošanās (dehidratācijas). Neaizraujieties ar pārāk lielu fizisko aktivitāti un dzeriet daudz ūdens.
Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērni un pusaudži līdz 18 gadu vecumam. Drošums un efektivitāte šiem pacientiem nav noteikta.
Citas zāles un RXULTI Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu
46

lietot.
RXULTI var pastiprināt asinsspiedienu pazeminošu zāļu iedarbību. Obligāti pastāstiet ārstam, ja lietojat zāles asinsspiediena pazemināšanai.
Lietojot RXULTI vienlaicīgi ar dažām citām zālēm, ārstam var būt jāpielāgo Jums lietotā RXULTI vai citu zāļu deva. Ārstam ir īpaši svarīgi pastāstīt par šādām zālēm: • zālēm sirds ritma regulācijai (piem., hinidīnu); • antidepresantiem vai augu izcelsmes preparātiem depresijas un trauksmes ārstēšanai (piem.,
fluoksetīnu, paroksetīnu, asinszāli); • pretsēnīšu līdzekļiem (piem., ketokonazolu, itrakonazolu); • dažām zālēm, kuras lieto HIV infekcijas ārstēšanai (piem., efavirenzu, nevirapīnu un proteāzes
inhibitoriem, piem., indinavīru, ritonavīru); • pretepilepsijas līdzekļiem epilepsijas ārstēšanai; • antibakteriāliem līdzekļiem bakteriālu infekciju ārstēšanai (piem., klaritromicīnu); • dažiem antibakteriāliem līdzekļiem tuberkulozes ārstēšanai (piemēram, rifampicīnu); • zālēm, kas pagarina QT intervālu (tas ir svarīgs elektrokardiogrammā [EKG] konstatējams
sirdsdarbības rādītājs); • zālēm, kas izmaina sāļu daudzumu organismā (zāles, kas izraisa tā sauktos elektrolītu līdzsvara
traucējumus); • zālēm, kas izraisa fermenta kreatīnfosfokināzes (KFK) daudzuma palielināšanos; • zālēm, kas iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu.
RXULTI kopā ar uzturu un alkoholu RXULTI drīkst lietot neatkarīgi no ēdienreizēm. Jāizvairās no alkohola lietošanas, jo tas var ietekmēt zāļu iedarbību.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Nav ieteicams lietot RXULTI grūtniecības laikā. Ja esat reproduktīvajā vecumā, Jums RXULTI lietošanas laikā jālieto efektīvi kontracepcijas līdzekļi. Mazuļiem, kas dzimuši mātēm, kas grūtniecības pēdējo trīs mēnešu laikā ir lietojušas šīs zāles, ir iespējami šādi simptomi: trīce, muskuļu stīvums un/vai muskuļu vājums, miegainība, nemierīgums, elpošanas traucējumi un barošanās problēmas. Ja Jūsu mazulim ir jebkurš no šiem simptomiem, Jums jākonsultējas ar ārstu.
Ja lietojat RXULTI, konsultējieties ar ārstu par labāko sava mazuļa barošanas veidu. Ārsts izvērtēs ieguvumu no terapijas Jums un ieguvumu no barošanas ar krūti Jūsu mazulim.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Pastāv iespēja, ka šīs zāles var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms transportlīdzekļa vadīšanas vai mehānismu lietošanas pārliecinieties, ka Jums nav reiboņa sajūtas vai miegainības. Nevadiet transportlīdzekļus un nelietojiet nekādus darbarīkus vai mehānismus, kamēr neesat pārliecināts, ka šīm zālēm nav nevēlamas iedarbības.
RXULTI satur laktozi Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot RXULTI
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Zāles Jums parasti tiks dotas, palielinot devu šādā veidā: • pirmās 4 dienas Jums būs jālieto viena 1 mg apvalkotā tablete dienā;
47

• no 5. līdz 7. dienai Jums būs jālieto divas 1 mg apvalkotās tabletes dienā; • no 8. dienas Jums katru dienu būs jālieto viena Jūsu ārsta izrakstītā stipruma apvalkotā tablete.
Tomēr Jūsu ārsts var izrakstīt mazāku vai lielāku devu (līdz maksimālai devai 4 mg vienu reizi dienā).
Jūs šīs zāles drīkstat lietot neatkarīgi no ēdienreizēm.
Ja pirms RXULTI lietošanas uzsākšanas Jūs lietojāt citas zāles šizofrēnijas ārstēšanai, Jūsu ārsts izlems, vai citu zāļu lietošanu pārtraukt pakāpeniski vai uzreiz, un kā pielāgot RXULTI devu. Ārsts Jums pastāstīs arī, kā rīkoties, pārejot no RXULTI uz citām zālēm.
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, Jūsu ārsts var pielāgot Jums nozīmēto zāļu devu.
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem Ja Jums ir aknu darbības traucējumi, Jūsu ārsts var pielāgot Jums nozīmēto zāļu devu.
Ja esat lietojis RXULTI vairāk nekā noteikts Ja esat lietojis RXULTI vairāk nekā Jums izrakstīto devu, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu. Neaizmirstiet paņemt līdzi zāļu iepakojumu, lai būtu skaidrs, kādas zāles esat lietojis.
Ja esat aizmirsis lietot RXULTI Ja esat aizmirsis lietot devu, lietojiet to, tiklīdz atceraties. Taču, ja ir gandrīz pienācis laiks lietot nākamo devu, izlaidiet aizmirsto devu un turpiniet lietošanu kā parasti. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu. Ja izlaižat divas vai vairākas devas, konsultējieties ar ārstu.
Ja pārtraucat lietot RXULTI Ja Jūs pārtrauksiet lietot šīs zāles, zāļu iedarbība beigsies. Pat ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat mainīt vai pārtraukt ikdienas RXULTI devas lietošanu, ja vien ārsts Jums tā nav teicis, jo slimības simptomi var parādīties no jauna.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ārstēšanas laikā Jums var rasties šādas nopietnas blakusparādības, kuru ārstēšanai ir nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība. Nekavējoties pastāstiet ārstam, ja Jums ir: • domas vai noskaņojums, kas saistīts ar darīšanu sev pāri, pašnāvības izdarīšanu vai mēģinājumu
izdarīt pašnāvību (retāka blakusparādība, kas iespējama līdz 1 no 100 cilvēkiem); • šādu pazīmju kombinācija: drudzis, svīšana, muskuļu stīvums un vairāk vai mazāk izteikta
miegainība. Tās var būt tā saucamā ļaundabīgā neiroleptiskā sindroma pazīmes (nav zināms, cik cilvēkiem šī blakusparādība ir iespējama); • neregulāra sirdsdarbība, ko var izraisīt patoloģiski nervu impulsi sirdī, novirzes no normas sirds izmeklējumā (EKG) QT intervāla pagarināšanās — nav zināms, cik cilvēkiem šī blakusparādība ir iespējama; • simptomi, kas saistīti ar asins recekļu veidošanos vēnās, it īpaši kāju vēnās (simptomi var būt šādi: pietūkums, sāpes, kājas apsārtums), kas var pārvietoties pa asinsvadiem uz plaušām, izraisot sāpes krūtīs un elpošanas grūtības (retāka blakusparādība, kas iespējama līdz 1 no 100 cilvēkiem).
48

Citas blakusparādības
Ļoti biežas blakusparādības (iespējamas vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt palielinātu prolaktīna daudzumu asinīs.
Biežas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 10 cilvēkiem): • izsitumi, • svara palielināšanās, • akatīzija (nepatīkama iekšēja nemiera sajūta un nepārvarama tieksme nepārtraukti kustēties), • galvas reibonis, • drebuļi, • miegainība, • caureja, • slikta dūša, • sāpes vēdera augšdaļā, • muguras sāpes, • sāpes tikai rokās vai kājās, vai gan rokās, gan kājās, • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt palielinātu kreatīnkināzes (to sauc arī par
kreatīnfosfokināzi) daudzumu Jūsu asinīs (tas ir muskuļu darbībai svarīgs ferments).
Retākas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 100 cilvēkiem): • alerģiska reakcija (piem., mutes, mēles, sejas un rīkles pietūkums, nieze, nātrene), • parkinsonisms — veselības traucējums ar daudz un dažādiem simptomiem, kas ietver kustību
samazināšanos vai lēnas kustības, lēnu domāšanu, saraustītas kustības, saliecot ekstremitātes (zobratu rigiditāte), šļūcošus soļus, trīci, izzudušu vai neizteiktu sejas mīmiku, muskuļu stīvumu, siekalošanos, • galvas reibonis, pieceļoties stāvus, asinsspiediena pazemināšanās dēļ (iespējams samaņas zudums), • klepus, • zobu bojājumi (zobu kariess), • gāzu uzkrāšanās zarnās, • muskuļu sāpes, • paaugstināts asinsspiediens, • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt palielinātu triglicerīdu daudzumu Jūsu asinīs, • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt paaugstinātus aknu fermentu rādītājus.
Citas blakusparādības (nav zināms, cik daudz cilvēkiem var parādīties): • epileptiska lēkme, • muskuļu vājums, sāpīgums vai sāpes, it īpaši, ja vienlaicīgi ar šiem simptomiem Jums ir arī
slikta pašsajūta, augsta temperatūra vai tumšs urīns. Šos simptomus var izraisīt patoloģiska muskuļu noārdīšanās, kas var būt bīstama dzīvībai un izraisīt nieru darbības traucējumus (šo stāvokli sauc par rabdomiolīzi), • atcelšanas simptomi jaundzimušajiem, ja māte šīs zāles ir lietojusi grūtniecības laikā.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt RXULTI
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz blistera un ārējās kastītes pēc „Derīgs līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
49

Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko RXULTI apvalkotās tabletes satur • Aktīvā viela ir brekspiprazols.
Katra apvalkotā tablete satur 0,25 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 0,5 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 1 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 2 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 3 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 4 mg brekspiprazola.
• Citas sastāvdaļas ir: Tabletes kodols: laktozes monohidrāts, kukurūzas ciete, mikrokristāliskā celuloze, mazaizvietotā hidroksipropilceluloze, hidroksipropilceluloze, magnija stearāts, attīrīts ūdens.
Tabletes apvalks: hipromeloze, talks, titāna dioksīds.
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais, melnais)
RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais)
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais)
RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, melnais)
RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (sarkanais, melnais)
RXULTI apvalkoto tablešu ārējais izskats un iepakojums
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Gaiši brūnas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.25 vienā pusē.
RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Gaiši oranžas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.5 vienā pusē.
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Gaiši dzeltenas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 1 vienā pusē.
50

RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Gaiši zaļas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 2 vienā pusē.

RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Gaiši violetas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 3 vienā pusē.

RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes Baltas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 4 vienā pusē.

RXULTI apvalkotās tabletes tiek piegādātas alumīnija/PVH blisteros, kas satur 10 vai 28 apvalkotās tabletes.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande

Ražotājs Elaiapharm 2881 Route des Crêtes, Z.I. Les Bouillides-Sophia Antipolis, 06560 Valbonne Francija

H. Lundbeck A/S Ottiliavej 9 2500 Valby Dānija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Lundbeck S.A./N.V. Tél/Tel: +32 2 535 79 79 Tél/Tel: +32 2 340 2828

Lietuva H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311

България Lundbeck Export A/S Representative Office
Tel: +359 2 962 4696

Luxembourg/Luxemburg Lundbeck S.A. Tél: +32 2 535 79 79 Tél: +32 2 340 2828

Česká republika Lundbeck Česká republika s.r.o. Tel: +420 225 275 600

Magyarország Lundbeck Hungaria Kft. Tel: +36 1 4369980

Danmark Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660

Malta H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311

51

Deutschland Otsuka Pharma GmbH Tel: +49 69 1700860
Eesti H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311
Ελλάδα Lundbeck Hellas S.A. Τηλ: +30 210 610 5036
España Otsuka Pharmaceutical S.A. Tel: +34 93 208 10 20
France Otsuka Pharmaceutical France SAS Tél: +33 (0)1 47 08 00 00
Hrvatska Lundbeck Croatia d.o.o. Tel.: +385 1 644 82 63 Tel.: +385 1 3649 210
Ireland Lundbeck (Ireland) Limited Tel: +353 1 468 9800
Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia Otsuka Pharmaceutical Italy S.r.l Tel: +39 02 00 63 27 10
Κύπρος Lundbeck Hellas A.E Τηλ.: +357 22490305
Latvija H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311

Nederland Lundbeck B.V. Tel: +31 20 697 1901
Norge Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660
Österreich Lundbeck Austria GmbH Tel: +43 1 266 91 08 Tel: +43 1 331 070
Polska Lundbeck Poland Sp. z o. o. Tel.: +48 22 626 93 00
Portugal Lundbeck Portugal Lda Tel: +351 21 00 45 900
România Lundbeck Export A/S Reprezentanta din Romania Tel: +40 21319 88 26
Slovenija Lundbeck Pharma d.o.o. Tel.: +386 2 229 4500
Slovenská republika Lundbeck Slovensko s.r.o. Tel: +421 2 5341 42 18
Suomi/Finland Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660
Sverige Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660
United Kingdom Otsuka Pharmaceuticals (UK) Ltd. Tel: +44 203 747 5300

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

52

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 0,25 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 48,2 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 0,5 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 47,9 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 1 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 47,4 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 2 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 46,4 mg laktozes (monohidrāta veidā). RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 3 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 45,4 mg laktozes (monohidrāta veidā).
2

RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes Katra apvalkotā tablete satur 4 mg brekspiprazola (brexpiprazolum). Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katra apvalkotā tablete satur 44,4 mg laktozes (monohidrāta veidā). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Apvalkotās tabletes RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Gaiši brūnas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.25 vienā pusē. RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Gaiši oranžas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.5 vienā pusē. RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Gaiši dzeltenas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 1 vienā pusē. RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Gaiši zaļas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 2 vienā pusē. RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Gaiši violetas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 3 vienā pusē. RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes Baltas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 4 vienā pusē.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas RXULTI ir paredzētas šizofrēnijas ārstēšanai pieaugušajiem.
3

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Ieteicamā brekspiprazola sākuma deva ir 1 mg vienu reizi dienā no 1. līdz 4. dienai. Ieteicamais mērķa devas diapazons ir no 2 mg līdz 4 mg vienu reizi dienā. Ņemot vērā pacienta klīnisko atbildes reakciju un panesību, brekspiprazola devu no 5. līdz 7. dienai var titrēt līdz 2 mg vienu reizi dienā un pēc tam 8. dienā līdz 4 mg. Ieteicamā maksimālā dienas deva ir 4 mg.
Pāreja no citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem uz brekspiprazolu Pārejot no citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem uz brekspiprazolu, jāapsver pakāpeniska savstarpēja devas titrēšana, un brekspiprazola terapijas uzsākšanas laikā iepriekšējā terapija jāpārtrauc pakāpeniski.
Pāreja no brekspiprazola uz citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem Pārejot no brekspiprazola uz citiem antipsihotiskajiem līdzekļiem, pakāpeniska savstarpēja devas titrēšana nav nepieciešama, un, pārtraucot brekspiprazola lietošanu, jaunā antipsihotiskā līdzekļa lietošana jāuzsāk ar tā zemāko devu. Jāņem vērā, ka brekspiprazola koncentrācija plazmā samazināsies pakāpeniski un nebūs konstatējama pēc 1 līdz 2 nedēļām.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Brekspiprazola lietošanas drošums un efektivitāte, ārstējot šizofrēniju 65 gadus veciem un vecākiem pacientiem, nav pierādīta (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu). Ieteikt šajā populācijā lietojamo minimālo efektīvo/drošo devu nav iespējams.
Nieru darbības traucējumi Maksimālā ieteicamā deva pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem nieru darbības traucējumiem ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Maksimālā ieteicamā deva pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem (≥ 7 punkti pēc Child-Pugh klasifikācijas) ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 5.2. apakšpunktu).

Pacienti ar vāju CYP2D6 metabolismu Pacientiem ar apstiprinātu vāju CYP2D6 metabolismu nepieciešamas devu korekcijas līdz pusei no ieteicamajām devām. Pacientiem ar apstiprinātu vāju CYP2D6 metabolismu, kas lieto spēcīgus vai vidēji spēcīgus CYP3A4 inhibitorus, nepieciešamas devu papildu korekcijas līdz ceturtdaļai no ieteicamās devas (skatīt 4.5. un 5.2. apakšpunktu).
Devas pielāgošana mijiedarbības dēļ Devas jākoriģē pacientiem, kas vienlaikus lieto spēcīgus CYP3A4 inhibitorus/induktorus vai spēcīgus CYP2D6 inhibitorus. Pārtraucot lietot CYP3A4 inhibitoru/induktorus vai CYP2D6 inhibitoru, var būt jāatsāk lietot sākotnēji lietotā deva (skatīt 4.5. apakšpunktu). Ja, neskatoties uz RXULTI devu korekcijām, tiek konstatētas nevēlamas blakusparādības, atkārtoti jāizvērtē nepieciešamība vienlaikus lietot RXULTI un CYP2D6 vai CYP3A4 inhibitoru.

1. tabula. RXULTI devu korekcijas pacientiem ar vāju CYP2D6 metabolismu un pacientiem, kas vienlaikus lieto CYP inhibitorus

Faktori
Pacienti ar vāju CYP2D6 metabolismu Pacienti ar zināmu vāju CYP2D6 metabolismu Pacienti ar zināmu vāju CYP2D6 metabolismu, kas

Koriģētā deva
Lietot pusi no ieteicamās devas Lietot ceturtdaļu no ieteicamās devas

4

lieto spēcīgus/vidēji spēcīgus CYP3A4 inhibitorus

Pacienti, kas lieto CYP2D6 inhibitorus un/vai CYP3A4 inhibitorus

Spēcīgi CYP2D6 inhibitori

Lietot pusi no ieteicamās devas

Spēcīgi CYP3A4 inhibitori

Lietot pusi no ieteicamās devas

Spēcīgi/vidēji spēcīgi CYP2D6 inhibitori kopā ar Lietot ceturtdaļu no ieteicamās devas

spēcīgiem/vidēji spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem

Pacienti, kas lieto CYP3A4 induktorus
Ja pacients lieto brekspiprazola devu, kas nodrošina stabilu klīnisko stāvokli, un ja vienlaikus ar brekspiprazolu uzsāk spēcīgu CYP3A4 induktoru (piem., rifampicīna) lietošanu, brekspiprazola dienas deva 1-2 nedēļu laikā jādivkāršo, bet pēc tam atbilstoši klīniskajai atbildes reakcijai papildus jākoriģē, ieteicamo dienas devu palielinot līdz 3 reizēm. Brekspiprazolu ieteicams lietot, dienas devu sadalot divās lietošanas reizēs, jo lietošana vienu reizi dienā izraisa lielas svārstības starp maksimālo un minimālo koncentrāciju (skatīt 4.5. apakšpunktu). CYP3A4 induktoru iedarbība ir atkarīga no laika, un to maksimālā iedarbība var tikt sasniegta vismaz 2 nedēļas pēc lietošanas uzsākšanas. Tāpat, pārtraucot to lietošanu, lai samazinātos CYP3A4 indukcija, var būt nepieciešamas vismaz 2 nedēļas.

Pediatriskā populācija Brekspiprazola drošums un efektivitāte, to lietojot bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam, nav pierādīta. Dati nav pieejami.

Lietošanas veids

Iekšķīgai lietošanai. Apvalkotās tabletes var lietot neatkarīgi no ēdienreizēm.

4.3. Kontrindikācijas Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Uzsākot ārstēšanu ar antipsihotiskiem līdzekļiem, pacienta klīniskais stāvoklis var uzlaboties tikai pēc vairākām dienām vai nedēļām. Šajā laikā pacienti rūpīgi jānovēro.

Pašnāvnieciskas domas un rīcība

Psihotisku un afektīvu traucējumu gadījumos ir raksturīga pašnāvnieciska rīcība, un par to dažos gadījumos ir ziņots agrīni pēc ārstēšanas uzsākšanas vai pēc antipsihotiskā līdzekļa nomaiņas, tostarp ārstēšanas ar brekspiprazolu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Ārstējot ar antipsihotiskiem līdzekļiem, augsta riska pacientiem jānodrošina stingra uzraudzība.

Kardiovaskulārie traucējumi

Brekspiprazola lietošana pacientiem ar miokarda infarktu/išēmisko sirds slimību vai klīniski nozīmīgu kardiovaskulāru slimību anamnēzē nav pētīta, jo šādi pacienti no dalības klīniskajos pētījumos tika izslēgti.

Brekspiprazols jālieto uzmanīgi pacientiem ar zināmu sirds un asinsvadu slimību (anamnēzē miokarda infarkts vai sirds išēmiskā slimība, sirds mazspēja vai vadīšanas traucējumi), cerebrovaskulāru slimību, stāvokļiem, kas var izraisīt hipotensiju (dehidratācija, hipovolēmija un ārstēšana ar antihipertensīviem līdzekļiem) vai hipertensiju (tostarp ļaundabīgu hipertensiju).

QT intervāla pagarināšanās

Ar antipsihotiskajiem līdzekļiem ārstētiem pacientiem ir iespējama QT intervāla pagarināšanās.

5

Klīniskajos pētījumos ir ziņots tikai par dažiem, nenozīmīgiem QT intervāla pagarināšanās gadījumiem ar brekspiprazolu ārstētiem pacientiem. Izrakstot brekspiprazolu pacientiem ar diagnosticētu kardiovaskulāru slimību, QT intervāla pagarināšanos ģimenes anamnēzē vai elektrolītu disbalansu, vai pacientiem, kas lieto citas zāles, kuras var izraisīt QT intervāla pagarināšanos, ir jāievēro piesardzība (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Venoza trombembolija
Lietojot antipsihotiskos līdzekļus, ir saņemti ziņojumi par venozas trombembolijas (VTE) gadījumiem. Tā kā pacientiem, kuri tiek ārstēti ar antipsihotiskiem līdzekļiem, bieži ir iegūti VTE riska faktori, pirms ārstēšanas uzsākšanas un ārstēšanas laikā ar brekspiprazolu vajadzētu identificēt visus iespējamos VTE riska faktorus un nodrošināt atbilstošus profilakses pasākumus.
Ortostatiskā hipotensija un sinkope
Iespējamās ar ortostatisko hipotensiju saistītās nevēlamās blakusparādības ir galvas reibonis, viegluma sajūta galvā un tahikardija. Parasti šie riski ir vislielākie ārstēšanas ar antipsihotiskajiem līdzekļiem sākumā un devas palielināšanas laikā. Pacienti, kam ir palielināta šo nevēlamo blakusparādību iespējamība (piemēram, gados vecāki cilvēki) vai arī lielāka hipotensijas komplikāciju iespējamība, ir pacienti ar dehidratāciju, hipovolēmiju, pacienti, kas tiek ārstēti ar antihipertensīviem līdzekļiem, pacienti ar kardiovaskulāru slimību (piem., sirds mazspēju, miokarda infarktu, išēmiju vai vadīšanas traucējumiem) anamnēzē, cerebrovaskulāru slimību anamnēzē, kā arī pacienti, kas iepriekš nav ārstēti ar antipsihotiskiem līdzekļiem. Šādiem pacientiem jāapsver iespēja lietot mazāku sākotnējo devu un lēnāk veikt titrēšanu, kā arī jānodrošina ortostatisko rādītāju kontrole (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Ļaundabīgais neiroleptiskais sindroms (ĻNS)
Saistībā ar antipsihotisko līdzekļu lietošanu ir ziņots par iespējami letālu simptomu kompleksu, ko sauc par ļaundabīgo neiroleptisko sindromu (ĻNS). ĻNS klīniskās izpausmes ir hiperpireksija, muskuļu rigiditāte, psihiskā stāvokļa izmaiņas un par autonomās nervu sistēmas labilitāti liecinošas pazīmes (neregulārs pulss vai asinsspiediens, tahikardija, svīšana un sirds aritmija). Papildu pazīmes var būt kreatīnfosfokināzes līmeņa paaugstināšanās, mioglobīnūrija (rabdomiolīze) un akūta nieru mazspēja. Pacientam konstatējot par ĻNS liecinošas pazīmes un simptomus vai neizskaidrojamu spēcīgi izteiktu drudzi bez papildu klīniskām ĻNS izpausmēm, brekspiprazola lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
Ekstrapiramidālie simptomi (EPS)
Ekstrapiramidālie simptomi, tostarp akūta distonija, ir zināmas visas antipsihotisko līdzekļu grupas blakusparādības. Brekspiprazols piesardzīgi jālieto pacientiem ar zināmiem EPS anamnēzē.
Tardīvā diskinēzija
Ar antipsihotiskajiem līdzekļiem ārstētiem pacientiem var veidoties iespējami neatgriezenisks sindroms, kam raksturīgas nekontrolējamas, diskinētiskas kustības. Lai arī šis sindroms, šķiet, biežāk ir sastopams gados vecākiem cilvēkiem (it īpaši gados vecākām sievietēm), uzsākot antipsihotisko līdzekļu lietošanu, ir neiespējami prognozēt, kuriem pacientiem šis sindroms varētu attīstīties, paļauties uz sastopamības aplēsēm. Ja pacientam, kas tiek ārstēts ar brekspiprazolu, parādās tardīvās diskinēzijas simptomi, jāapsver iespēja samazināt devu vai pārtraukt lietošanu. Šie simptomi var īslaicīgi pastiprināties vai pat parādīties pēc terapijas pārtraukšanas.
Cerebrovaskulāras nevēlamas blakusparādības
Ar placebo kontrolētos pētījumos, kuros gados vecākiem pacientiem ar demenci tika lietoti daži antipsihotiskie līdzekļi, tika konstatēta lielāka cerebrovaskulāru nevēlamo blakusparādību sastopamība (cerebrovaskulāri notikumi un pārejošas išēmiskas lēkmes), tostarp letāli gadījumi, salīdzinājumā ar pacientiem, kam tika lietots placebo.
6

Gados vecāki pacienti ar psihozi, kas saistīta ar demenci
Brekspiprazola lietošana gados vecākiem pacientiem ar demenci nav pētīta, un paaugstināta vispārējās mirstības riska dēļ tā lietošana gados vecāku demences pacientu ārstēšanai nav ieteicama.
Hiperglikēmija un cukura diabēts
Ar atipiskajiem antipsihotiskajiem līdzekļiem ārstētiem pacientiem ir konstatēta hiperglikēmija (dažos gadījumos – ārkārtīgi smaga un ketoacidozi vai hiperosmolāro komu, vai nāvi izraisoša). Riska faktori, kas varētu veicināt smagu komplikāciju attīstību, ir aptaukošanās un cukura diabēts ģimenes anamnēzē. Ar jebkuriem antipsihotiskajiem līdzekļiem (tostarp brekspiprazolu) ārstēti pacienti ir jānovēro, lai savlaicīgi konstatētu hiperglikēmijas simptomus (piem., polidipsiju, poliūriju, polifāgiju un vājumu). Pirms antipsihotiskā līdzekļa lietošanas uzsākšanas vai neilgi pēc tam ir jānosaka glikozes koncentrācija plazmā tukšā dūšā. Ilgstošas ārstēšanas laikā glikozes koncentrācija plazmā ir regulāri jākontrolē, lai savlaicīgi konstatētu glikēmijas kontroles pasliktināšanos.
Ķermeņa masas palielināšanās un dislipidēmija
Antipsihotisko līdzekļu, tostarp brekspiprazola, lietošana ir izraisījusi vielmaiņas izmaiņas, tostarp kermeņa masas palielināšanos un dislipidēmiju. Ir konstatēts, ka, palielinoties ārstēšanas ar brekspiprazolu ilgumam, biežāk ir vērojama ķermeņa masas palielināšanās (skatīt 4.8. apakšpunktu). Ārstēšanas sākumā ir jānovērtē lipīdu rādītāji. Ārstēšanas laikā ieteicams kontrolēt ķermeņa masas un lipīdu rādītājus.
Epileptiskas lēkmes
Pacientiem, kam anamnēzē ir epileptiski traucējumi vai citas slimības, kas potenciāli var pazemināt epileptisko lēkmju slieksni, brekspiprazols jālieto piesardzīgi.
Ķermeņa temperatūras regulācija
Tiek uzskatīts, ka antipsihotisko līdzekļu lietošana var traucēt ķermeņa spēju pazemināt ķermeņa serdes temperatūru. Ieteicams ievērot atbilstīgu piesardzību, nozīmējot brekspiprazolu pacientiem, kam paredzami apstākļi, kas var veicināt ķermeņa serdes temperatūras paaugstināšanos (piem., intensīva fiziskā aktivitāte, spēcīga karstuma iedarbība, zāļu ar antiholīnerģisku iedarbību lietošana vai dehidratācija).
Disfāgija
Ar antipsihotisko līdzekļu lietošanu tiek saistīti barības vada motorikas traucējumi un aspirācija. Brekspiprazols piesardzīgi jālieto pacientiem ar aspirācijas pneimonijas risku.
Impulsu kontroles traucējumi
Ir iespējams lielāks risks pacientiem ar impulsu kontroles traucējumiem anamnēzē, un tādēļ šādi pacienti rūpīgi jānovēro. Jāpiebilst, ka impulsu kontroles traucējumu simptomi var būt saistīti ar pamatslimību.
Leikopēnija, neitropēnija un agranulocitoze
Ārstēšanas ar antipsihotiskajiem līdzekļiem laikā ir ziņots par leikopēniju, neitropēniju un agranulocitozi (tostarp gadījumiem ar letālu iznākumu). Iespējamie leikopēnijas/neitropēnijas riska faktori ir sākotnēji samazināts leikocītu daudzums asinīs un zāļu izraisīta leikopēnija/neitropēnija anamnēzē. Pacientiem ar sākotnēji samazinātu leikocītu daudzumu asinīs vai zāļu izraisītu leikopēniju/neitropēniju anamnēzē dažu pirmo terapijas mēnešu laikā bieži jāpārbauda pilna asins
7

aina, un brekspiprazola lietošana jāpārtrauc, parādoties pirmajām leikocītu daudzuma asinīs samazināšanās pazīmēm, ja tam nav cita izskaidrojuma. Pacienti ar neitropēniju rūpīgi jānovēro, lai konstatētu drudzi un citus infekcijas simptomus, un, konstatējot šādus simptomus, jāuzsāk tūlītēja ārstēšana. Pacientiem ar smagu neitropēniju (absolūtais neitrofilu daudzums < 1 000/mm3) brekspiprazola lietošana jāpārtrauc, un viņiem līdz atlabšanai jākontrolē leikocītu daudzums asinīs.
Prolaktīns
Brekspiprazols var izraisīt prolaktīna līmeņa paaugstināšanos. Paaugstinājums, kas saistīts ar brekspiprazola lietošanu, parasti ir neliels un lietošanas laikā var samazināties, taču dažreiz tas lietošanas laikā var saglabāties (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Laktoze
RXULTI apvalkotās tabletes satur laktozi. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, ar pilnīgu laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Brekspiprazolu metabolizē galvenokārt CYP3A4 un CYP2D6.
Citu zāļu ietekme uz brekspiprazolu
CYP3A4 inhibitori Vienlaikus ar vienu iekšķīgi lietotu 2 mg brekspiprazola devu lietojot ketokonazolu (200 mg divas reizes dienā 7 dienas), kas ir spēcīgs CYP3A4 inhibitors, brekspiprazola laukums zem līknes (AUC) palielinājās par 97 %, bet Cmax nemainījās. Ņemot vērā mijiedarbības pētījumu rezultātus, ieteicama brekspiprazola devas korekcija līdz pusei no devas gadījumos, kad tas tiek lietots vienlaikus ar spēcīgiem CYP3A4 inhibitoriem (itrakonazolu, ketokonazolu, ritonavīru un klaritromicīnu).
CYP3A4 induktori Vienlaikus ar vienu iekšķīgi lietotu 4 mg brekspiprazola devu lietojot rifampicīnu (600 mg divas reizes dienā 12 dienas), kas ir spēcīgs CYP3A4 induktors, brekspiprazola Cmax samazinājās par aptuveni 31 %, bet AUC – par aptuveni 73 %. Ja brekspiprazolu lieto vienlaikus ar spēcīgiem CYP3A4 induktoriem (piem., rifampicīnu), kopējā brekspiprazola dienas deva jāpalielina līdz aptuveni trīskāršai ieteicamajai dienas devai (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Ja CYP3A4 induktoru lietošanas laikā devu lieto vienu reizi dienā, rodas lielas svārstības starp maksimālo un minimālo koncentrāciju, un šī iemesla dēļ dienas devu ieteicams sadalīt divās lietošanas reizēs.
CYP2D6 inhibitori Vienlaikus ar vienu iekšķīgi lietotu 2 mg brekspiprazola devu lietojot hinidīnu (324 mg dienā 7 dienas), kas ir spēcīgs CYP2D6 inhibitors, brekspiprazola AUC palielinājās par 94 %, bet Cmax nemainījās. Ņemot vērā mijiedarbības pētījumu rezultātus, ieteicama brekspiprazola devas korekcija līdz pusei no devas gadījumos, kad tas tiek lietots vienlaikus ar spēcīgiem CYP2D6 inhibitoriem (hinidīnu, paroksetīnu un fluoksetīnu).
Ņemot vērā populācijas farmakokinētikas analīzes rezultātus, pacientiem ar izteiktu CYP2D6 metabolismu, kas saņem gan CYP3A4, gan CYP2D6 inhibitorus, vai pacientiem ar vāju CYP2D6 metabolismu, kas saņem spēcīgus CYP3A4 inhibitorus, ir paredzama brekspiprazola koncentrācijas palielināšanās aptuveni 4-5 reizes, un šiem pacientiem ieteicama devas korekcija līdz ceturtdaļai no devas (skatīt 4.2. apakšpunktu).
8

Brekspiprazola ietekme uz citām zālēm
Ņemot vērā in vitro pētījumu rezultātus, maz ticams, ka brekspiprazols varētu izraisīt klīniski nozīmīgu farmakokinētisku mijiedarbību ar zālēm, kuras metabolizē citohroma P450 enzīmi. Brekspiprazols neietekmē zāļu, kas ir krūts vēža rezistences proteīna (BCRP – Breast Cancer Resistance Protein) transportvielas un P-glikoproteīna (P-gp) transportvielas substrāti, absorbciju.
Ja brekspiprazolu lieto vienlaikus ar zālēm, kas izraisa QT intervāla pagarināšanos vai elektrolītu disbalansu, ir jāievēro piesardzība.
Ja brekspiprazolu lieto vienlaikus ar zālēm, kas izraisa kreatīnfosfokināzes (KFK) līmeņa paaugstināšanos, ir jāņem vērā brekspiprazola izraisītā iespējamā papildus KFK līmeņa paaugstināšanās.
Farmakodinamiskā mijiedarbība Informācija par brekspiprazola farmakodinamisko mijiedarbību pašlaik nav pieejama. Nozīmējot kopā ar citām zālēm, jāievēro piesardzība. Tā kā brekspiprazols galvenokārt iedarbojas uz CNS, jāievēro piesardzība, lietojot brekspiprazolu kopā ar alkoholu vai citām CNS ietekmējošām zālēm, kuru nevēlamās blakusparādības (piemēram, sedācija) sakrīt ar brekspiprazola nevēlamajām blakusparādībām (skatīt 4.8. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par brekspiprazola lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami vai ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Brekspiprazolu grūtniecības laikā un sievietēm reproduktīvā vecumā, neizmantojot kontracepcijas līdzekļus, lietot nav ieteicams.
Jaundzimušajiem, kas grūtniecības trešā trimestra laikā bijuši pakļauti antipsihotisko līdzekļu, tostarp brekspiprazola, iedarbībai, pēc dzemdībām ir iespējamas dažāda smaguma un ilguma nevēlamās blakusparādības, tai skaitā ekstrapiramidāli un/vai atcelšanas simptomi. Ziņots par uzbudinājumu, hipertoniju, hipotoniju, trīci, miegainību, respiratoro distresu un barošanās traucējumiem. Tādēļ jaundzimušie rūpīgi jānovēro.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai brekspiprazols/metabolīti izdalās cilvēka pienā. Pieejamie farmakodinamiskie/toksikoloģiskie dati dzīvniekiem liecina par brekspiprazola/metabolītu izdalīšanos pienā žurkām (skatīt 5.3. apakšpunktu). Nevar izslēgt risku jaundzimušajiem/zīdaiņiem. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt/atturēties no terapijas ar brekspiprazolu, jāpieņem izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte
Brekspiprazola ietekme uz cilvēka fertilitāti nav izvērtēta. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda fertilitātes samazināšanos mātītēm (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Brekspiprazols maz vai mēreni ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus, jo ir iespējama ietekme uz nervu sistēmu (piem., sedācija un galvas reibonis, kas ir biežas nevēlamās zāļu izraisītās blakusparādības) (skatīt 4.8. apakšpunktu).
9

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Visbiežāk konstatētās nevēlamās zāļu izraisītās blakusparādības (NZBP) bija akatīzija (5,6 %) un ķermeņa masas palielināšanās (3,9 %).

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ar brekspiprazola lietošanu saistīto NZBP biežums ir parādīts tālāk tekstā esošajā tabulā. Tabula sagatavota, ņemot vērā datus par nevēlamajām blakusparādībām, par kurām ziņots īslaicīgos, ar placebo kontrolētos 2. un 3. fāzes klīniskajos pētījumos, kuros lietotas atbilstīgas terapeitiskās devas (2-4 mg).

Visas NZBP ir uzskaitītas atbilstoši orgānu sistēmu klasifikācijai (OSK) un biežumam: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1 000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000), ļoti reti (< 1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Katrā biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazināšanās secībā.

OSK
Imūnās sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Bieži Izsitumi

Retāk Angioneirotiskā tūska Nātrene Sejas pietūkums

Nav zināmi

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Ķermeņa masas palielināšanās

Psihiskie traucējumi

Pašnāvības mēģinājums Pašnāvnieciskas domas

Nervu sistēmas traucējumi

Akatīzija Galvas reibonis
Trīce Sedācija

Parkinsonisms

Epileptiskas lēkmes Ļaundabīgais neiroleptiskais sindroms (ĻNS)

Sirds funkcijas traucējumi

QT intervāla pagarināšanās elektrokardiogram


Asinsvadu sistēmas traucējumi

Venoza trombembolija (tostarp plaušu embolija un dziļo vēnu tromboze) Ortostatiska hipotensija

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes
slimības

Klepus

10

OSK

Ļoti bieži

Kuņģa-zarnu trakta

traucējumi

Bieži
Caureja Slikta dūša Sāpes vēdera augšdaļā

Retāk Zobu kariess Flatulence

Nav zināmi

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Muguras sāpes Sāpes ekstremitātēs

Mialģija

Rabdomiolīze

Traucējumi grūtniecības, pēcdzemdību un perinatālajā periodā

Zāļu lietošanas pārtraukšanas sindroms jaundzimušajiem
(skatīt 4.6. apakšpunktu)

Izmeklējumi

Paaugstināts
prolaktīna līmenis asinīs1

Paaugstināts kreatīnfosfokināz es līmenis asinīs

Paaugstināts asinsspiediens
Paaugstināts triglicerīdu līmenis asinīs Paaugstināti aknu enzīmu rādītāji

1

Paaugstināts prolaktīna līmenis asinīs tika definēts, pamatojoties uz iespējami klīniski nozīmīgiem (IKN)

kritērijiem > 1 × NAR (normas augšējā robeža).

Atsevišķu blakusparādību apraksts

Ekstrapiramidālie simptomi (EPS) Grupā, kurā tika lietots brekspiprazols (no 2 līdz 4 mg dienā), visbiežāk ziņotā (5,6 %) ar EPS saistītā NZBP bija akatīzija (salīdzinājumam – 4,5 % placebo grupā), kam sekoja trīce (2,7 %) (salīdzinājumam – 1,2 % placebo grupā). Citas ar EPS saistītās NZBP, par kurām ziņots īslaicīgos, kontrolētos pētījumos, ir diskinēzija (0,4 %), ekstrapiramidāli traucējumi (1,8 %) un parkinsonisms (0,4 %).

Akatīzija Fiksētu devu lietošanas pētījumos ir konstatēta no lietotās devas atkarīga saistība ar akatīzijas rašanos ar brekspiprazolu ārstētiem pacientiem (lietojot lielākas devas, tās biežums palielinās). Akatīzijas biežums grupās, kurās brekspiprazola deva bija 1, 2 un 4 mg dienā, bija attiecīgi 3,0 %, 4,6 % un 6,5 %, salīdzinot ar 5,2 % pētāmo personu placebo grupā. Akatīzijas sastopamība īslaicīgajos, kontrolētajos pētījumos (5,4 %) bija līdzīga sastopamībai ilgstošajos, atklātajos pētījumos (5,7 %).

Pašnāvnieciskas tieksmes Īslaicīgos, kontrolētos pētījumos par terapijas izraisītām, ar pašnāvnieciskām tieksmēm saistītām nevēlamām blakusparādībām ziņoja 8 pētāmajām personām (0,5 %, 2 nopietni notikumi, 1 gadījums, kad lietošana bija jāpārtrauc) visās brekspiprazola grupās un 3 pētāmajām personām (0,4 %, neviens nopietns gadījums) placebo grupā. Ilgstošos, atklātos pētījumos par terapijas izraisītām, ar pašnāvnieciskām tieksmēm saistītām nevēlamām blakusparādībām ziņoja 23 pētāmām personām (1,6 %). Kopumā brekspiprazola klīniskās izstrādes programmā šizofrēnijas ārstēšanai ir reģistrēts viens pašnāvības gadījums, kuru pētnieks neuzskatīja par saistītu ar zāļu lietošanu. Pēcreģistrācijas periodā ir saņemti spontānie ziņojumi par pabeigtu pašnāvību un par pašnāvības mēģinājumu.

11

QT intervāla pagarināšanās Īslaicīgajos, kontrolētajos brekspiprazola pētījumos tika ziņots par 3 terapijas izraisītām, ar QT intervāla pagarināšanos saistītām nevēlamajām blakusparādībām grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg (0,3 %). Salīdzinājumam – placebo grupā tika saņemti 3 ziņojumi par terapijas izraisītām nevēlamajām blakusparādībām (0,5 %). Terapijas izraisīto nevēlamo blakusparādību sastopamība ilgstošajos pētījumos bija līdzīga to sastopamībai īslaicīgajos pētījumos. Terapeitiskās (4 mg) un supraterapeitiskās (12 mg) devās lietota brekspiprazola ietekme uz QT intervālu pētāmajām personām ar šizofrēniju vai šizoafektīviem traucējumiem tika vērtēta randomizētā, dubultmaskētā, ar placebo un aktīvo vielu (moksifloksacīns) kontrolētā, paralēlu grupu pētījumā. Šī pētījuma apakšgrupu analīze liecināja, ka QTc pagarinājums sievietēm bija lielāks nekā vīriešiem (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ķermeņa masas palielināšanās Īslaicīgos, kontrolētos pētījumos pētāmo personu ar klīniski nozīmīgu ķermeņa masas palielināšanos (ķermeņa masas palielinājums par ≥ 7 % attiecībā pret sākotnējo rādītāju) procentuālais daudzums brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu no 2 līdz 4 mg dienā, bija 9,1 % (salīdzinājumam – 3,8 % placebo grupā). Ilgstošajā, atklātajā pētījumā pētāmo personu ar klīniski nozīmīgu ķermeņa masas palielināšanos (ķermeņa masas palielinājums par ≥ 7 %) procentuālais daudzums jebkurā apmeklējumā bija 20,7 %, un 0,4 % pētāmo personu pārtrauca dalību pētījumā ķermeņa masas palielinājuma dēļ. Pētāmajām personām, kam ķermeņa masa attiecībā pret sākotnējo rādītāju palielinājās par ≥ 7 %, tā laika gaitā palielinājās pakāpeniski, un 52. nedēļā vidējais ķermeņa masas palielinājums bija līdz 10,2 kg. 52. nedēļā vidējā kopējā ķermeņa masas izmaiņa brekspiprazola grupā ilgstošajā, atklātajā pētījumā bija 2,1 kg.
Prolaktīns Paaugstināta prolaktīna līmeņa asinīs sastopamība īslaicīgos, kontrolētos pētījumos bija 0,9 % pētāmo personu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg, un – salīdzinājumam – 0,5 % pētāmo personu placebo grupā. Paaugstināts prolaktīna līmenis īslaicīgajos pētījumos biežāk tika konstatēts sievietēm nekā vīriešiem (1,5 % salīdzinājumā ar 0,60 %). Turklāt prolaktīna līmeņa paaugstināšanos > 1 × NAR konstatēja 13,7 % sieviešu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg, salīdzinājumā ar 6,4 % sieviešu placebo grupā un 11,1 % vīriešu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2–4 mg, salīdzinājumā ar 10,3 % vīriešu placebo grupā.
Ļaundabīgais neiroleptiskais sindroms Saistībā ar brekspiprazola lietošanu ir ziņots par iespējami letālu simptomu kompleksu, ko sauc par ļaundabīgo neiroleptisko sindromu (ĻNS) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Slikta dūša Sliktas dūšas vispārīgā sastopamība īslaicīgos, kontrolētos pētījumos bija 2,3 % pētāmo personu brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 2-4 mg, un – salīdzinājumam – 2 % pētāmo personu placebo grupā. Vemšanas sastopamība bija 1,0 % pētāmo personu brekspiprazola grupā salīdzinājumā ar 1,2 % pētāmo personu placebo grupā. Vērtējot atšķirības starp dzimumiem, slikta dūša (4,8 % salīdzinājumā ar 2,8 %) un vemšana (4,6 % salīdzinājumā ar 1,4 %) ar brekspiprazolu ārstēto pētāmo personu vidū biežāk bija sastopama sievietēm salīdzinājumā ar vīriešiem, savukārt pētāmajām personām, kas saņēma placebo, sliktas dūšas sastopamības biežums bija 2,8 % vīriešu un 3,2 % sieviešu, bet vemšanas sastopamības biežums – 3,0 % vīriešu un 2,6 % sieviešu (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
12

4.9. Pārdozēšana
Uzreiz pēc pārdozēšanas var būt noderīgi veikt kuņģa skalošanu un lietot vemšanu izraisošu līdzekli. Pārdozēšanas gadījumā ir jāveic elektrokardiogramma un, konstatējot QT intervāla pagarinājumu, ir jānodrošina sirdsdarbības kontrole.
Citādi pārdozēšanas gadījumā galvenā uzmanība jāpievērš atbalstošai terapijai, nodrošinot elpceļu caurlaidību, oksigenāciju un ventilāciju, kā arī simptomu kontrolei. Stingra medicīniska uzraudzība un kontrole jāturpina līdz brīdim, kad pacients atveseļojas.
Vienu stundu pēc iekšķīgas 2 mg brekspiprazola devas lietošanas perorāla aktivētās ogles un sorbīta (50 g/240 ml) lietošana samazināja brekspiprazola Cmax un AUC par attiecīgi apmēram no 5 % līdz 23 % un no 31 % līdz 39 %, tomēr informācija par aktivētās ogles ārstniecisko iedarbību brekspiprazola pārdozēšanas gadījumā nav pietiekama.
Lai gan informācija par hemodialīzes efektivitāti brekspiprazola pārdozēšanas ārstēšanā nav pieejama, maz ticams, ka hemodialīze varētu būt noderīga pārdozēšanas gadījumā, jo brekspiprazols izteikti saistās ar plazmas olbaltumvielām.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: psiholeptiskie līdzekļi, citi antipsihotiskie līdzekļi. ATĶ kods: N05AX16.
Darbības mehānisms
Brekspiprazols ir atipiskais antipsihotiskais līdzeklis. Tiek uzskatīts, ka brekspiprazola farmakoloģisko iedarbību nodrošina modulējošā iedarbība serotonīna un dopamīna sistēmās, tam piemīt kombinēta daļēji agonistiska iedarbība uz serotonīnerģiskajiem 5-HT1A un dopamīnerģiskajiem D2 receptoriem un antagonistiska iedarbība uz serotonīnerģiskajiem 5-HT2A receptoriem ar līdzīgi augstu afinitāti pret visiem šiem receptoriem (Ki: 0,1-0,5 nM). Brekspiprazolam piemīt arī antagonistiska iedarbība uz noradrenerģiskajiem α1B/2C receptoriem ar afinitāti tajā pašā subnanomolārajā Ki diapazonā (Ki: 0,2-0,6 nM).
Farmakodinamiskā iedarbība
Ģenētisko variāciju ietekme uz farmakodinamisko atbildes reakciju uz brekspiprazolu nav pētīta.
Ietekme uz QT Brekspiprazola ietekme uz QT intervālu tika pētīta pacientiem ar šizofrēniju vai šizoafektīviem traucējumiem. Vispārējās analīzes dati liecināja, ka brekspiprazols pēc terapeitisku devu un supraterapeitisku devu (4 mg dienā; n = 62 vai 12 mg dienā; n = 53) lietošanas neizraisīja klīniski būtisku QTc intervāla pagarināšanos, un netika konstatēta saistība starp brekspiprazola koncentrāciju un QTc pagarināšanos.
Detalizēta QTc pētījuma apakšgrupu analīze liecināja, ka QTc pagarinājums sievietēm bija lielāks nekā vīriešiem. Brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 4 mg dienā, maksimālās pret placebo koriģētās vidējās QTcl intervāla izmaiņas 6 stundas pēc devas lietošanas salīdzinājumā ar sākotnējo rādītāju bija 5,2 ms (90 % TI: 1,5; 8,9) vīriešiem (n = 48) un 15,0 ms (90 % TI: 7,7; 22,3) sievietēm (n = 14). Brekspiprazola grupā, kurā lietoja devu 12 mg dienā, maksimālās pret placebo koriģētās vidējās QTcl intervāla izmaiņas salīdzinājumā ar sākotnējo rādītāju bija 2,9 ms (90 % TI: -1,2; 6,9) vīriešiem (n = 40) 12 stundas pēc devas lietošanas un 10,4 ms (90 % TI: 2,7; 18,2) sievietēm (n = 13) 24 stundas pēc devas lietošanas. Tā kā pētījumā tika iekļauts mazāks sieviešu nekā vīriešu skaits, pārliecinošus secinājumus izdarīt nav iespējams.
13

Klīniskā efektivitāte un drošums
Brekspiprazola efektivitāte un drošums, lietojot šizofrēnijas ārstēšanai pieaugušajiem, tika pētīts divos daudznacionālos un vienā reģionālā (Japāna), 6 nedēļas ilgos, randomizētos, dubultmaskētos, ar placebo kontrolētos, fiksētu devu klīniskajos pētījumos (pētījumi nr. 1, 2, 3), vienā daudznacionālā, 6 nedēļas ilgā, randomizētā, dubultmaskētā, ar placebo kontrolētā, maināmu devu klīniskajā pētījumā ar aktīvām atsauces zālēm (kvetiapīns) (pētījums nr. 4) un vienā daudznacionālā, ar placebo kontrolētā, 52 nedēļas ilgā balstterapijas pētījumā (pētījums nr. 5). Pētījumos piedalījās 2 690 pacientu vecumā no 18 līdz 65 gadiem.
Pētījumos nr. 1, 2 un 3 brekspiprazola deva tika palielināta, kā aprakstīts 4.2. apakšpunktā, proti, pacienti 4 dienas lietoja 1 mg devu, bet no 5.-7. dienai – 2 mg devu. 8. dienā deva dažās terapijas grupās tika palielināta līdz 4 mg.
Īslaicīgie pētījumi Trijos īslaicīgajos, fiksētas devas pētījumos (pētījumos nr. 1, 2 un 3) pētāmās personas pēc nejaušības principa tika iedalītas grupā, kas lietoja 2 mg brekspiprazola vienu reizi dienā, grupā, kas lietoja 4 mg brekspiprazola vienu reizi dienā vai placebo grupā.
Pētījumā nr. 4 tika vērtēta brekspiprazola lietošanas efektivitāte, drošums un panesība maināmu devu diapazonā no 2 līdz 4 mg dienā, papildus lietojot no 400 līdz 800 mg ilgstošas iedarbības kvetiapīna analīzes jutības noteikšanai. Īslaicīgajos pētījumos primārais efektivitātes mērķkritērijs bija Pozitīvo un negatīvo sindromu skalas (PANSS – Positive and Negative Syndrome Scale ) kopējā punktu skaita vidējās izmaiņas līdz 6. nedēļai salīdzinājumā ar sākuma stāvokli; PANSS ir dažādu elementu vērtēšanas skala, ko veido pieci faktori, kas paredzēta pozitīvo simptomu, negatīvo simptomu, dezorganizētu domu, nekontrolēta naidīguma/uzbudinājuma un trauksmes/depresijas novērtēšanai.
Galvenais sekundārais mērķkritērijs pētījumos nr. 1, 2 un 4 bija Vispārīgais klīniskais iespaids par šizofrēnijas smaguma pakāpi (CGI-S – Clinical Global Impression of Severity), kas ir ārsta veikts slimības smaguma pakāpes novērtējums 7 punktu skalā. CGI-S kā sekundārais mērķkritērijs tika vērtēts arī pētījumos nr. 3 un 5.
Brekspiprazola iedarbība tika vērtēta arī pēc vairākiem iepriekšnoteiktiem sekundāriem mērķkritērijiem – šizofrēnijas simptomu specifiskajiem aspektiem (PANSS pozitīvo simptomu apakšskalas punktu skaits, PANSS negatīvo simptomu apakšskalas punktu skaits, PANSS uzbudinājuma komponentes (PEC – PANSS Excited Component) punktu skaits, PANSS Mārdera faktori “pozitīvie”, “negatīvie”, “dezorganizētas domas”, “nekontrolēts naidīgums/uzbudinājums” un “trauksme/depresija”) un atbildes reakcijas analīzes (definēta kā PANSS kopējā punktu skaita uzlabojums par 30 % attiecībā pret sākotnējo rādītāju vai CGI-I punktu skaits 1 [ļoti liels uzlabojums] vai 2 [liels uzlabojums]).
Efektivitāte tika pierādīta pētījumā nr. 1, lietojot gan 2 mg, gan 4 mg brekspiprazola dienā, un vēlreiz apstiprināta pētījumā nr. 2 tikai attiecībā uz brekspiprazolu 4 mg dienā un pētījumā nr. 3 tikai attiecībā uz brekspiprazolu 2 mg dienā.
Pētījumā nr. 4, kurā bija atļauta devas maiņa, 6. nedēļā pētāmajām personām brekspiprazola terapijas grupā bija skaitliski lielāki PANSS kopējā punktu skaita uzlabojumi nekā pētāmajām personām placebo grupā, lai gan atšķirība 6. nedēļā saskaņā ar primārās efektivitātes analīzes rezultātiem nesasniedza statistiskās ticamības līmeni (p = 0,0560) (skatīt 2. tabulu). Tajā pašā pētījumā tikai analīzes jutības noteikšanai tika pievienotas aktīvās salīdzinājuma zāles – ilgstošas iedarbības kvetiapīns, kas bija atdalīts no placebo.
14

2. tabula: Primārie efektivitātes rezultāti 6 nedēļu pētījumos, ārstējot šizofrēniju

Pētīju ms
1
2
3
4
SN SK MK vid. TI * a b

Terapijas grupa

Primārais efektivitātes rādītājs: PANSS

Vidējais MK vidējās

n

sākotnējai

izmaiņas

s punktu attiecībā pret

MK vidējā atšķirībaa, b
(95 % TI)

p-vērtīb a

skaits

sākotnējo

(SN)

punktu skaitu

(SK)

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

180

95,85 (13,75)

−20,73 (1,55)

−8,72 (−13,1; −4,37)

< 0,0001

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

178

94,70 (12,06)

−19,65 (1,54)

−7,64 (−12,0; −3,30)

0,0006

Placebo

178

95,69 (11,46)

−12,01 (1,60)

--

--

Brekspiprazols (2 mg dienā)

179

96,30 (12,91)

−16,61 (1,49)

−3,08 (−7,23; 1,07)

0,1448

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

181

94,99 (12,38)

−20,00 (1,48)

−6,47 (−10,6; −2,35)

0,0022

Placebo

180

94,63 (12,84)

−13,53 (1,52)

--

--

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

113

96,55 (19,20)

−14,95 (2,00)

−7,32 (−13,04; −1,59)

0,0124

Brekspiprazols (4 mg dienā)

109

96,39 (15,73)

−11,49 (2,10)

–3,86 (−9,71; 2,00)

0,1959

Placebo

113

97,19 (19,27)

–7,63 (2,11)

--

--

Brekspiprazols (2-4 mg dienā)

150

97,82 (10,25)

–19,99 (1,51)

–4,1 (−8,2; 0,1)

0,0560

Placebo

159

98,38 (10,30)

–15,93 (1,49)

--

--

Standarta novirze

Standarta kļūda

Mazāko kvadrātu vidējā vērtība

Ticamības intervāls

Terapija statistiski ticami pārāka par placebo

Atšķirība (brekspiprazols mīnus placebo) mazāko kvadrātu vidējās vērtības izmaiņā 6. nedēļā

attiecībā pret sākotnējo rādītāju

MK vid., 95 % TI un p-vērtības atsevišķos pētījumos tika iegūtas no MMRM analīzes šādā veidā:

centra, ārstēšanas, apmeklējuma un saistības starp apmeklējumu un ārstēšanu fiksētās ietekmes,

bet sākotnējie rādītāji un saistība starp apmeklējumu un sākotnējiem rādītājiem kā kovariātas. Tika

lietota nestrukturētas dispersiju un kovariāciju matricas struktūra.

Primārā statistiskā analīze tika veikta, lietojot MMRM modeli ar MAR attiecināšanu. Jutīguma analīzes rezultāti, lietojot placebo bāzes daudzkārtēju attiecināšanu (PMI), atbilda primārajai analīzei.

(Galvenā) sekundārā galarezultāta parametra un papildu mērķkritēriju rezultāti apstiprināja primāro mērķkritēriju.

Pētījumā nr. 1 grupā, kurā lietoja 2 un 4 mg dienā, tika konstatēts arī statistiski ticami lielāks CGI-S (galvenā sekundārā efektivitātes rādītāja) uzlabojums 6. nedēļā salīdzinājumā ar placebo grupām. Testēšanas hierarhijas dēļ lielāko CGI-S uzlabojumu, kas konstatēts grupās, kas lietoja 2 un 4 mg dienā, var uzskatīt par apstiprinošu tikai attiecībā uz pētījumiem nr. 2, 3 un 4 (skatīt 3. tabulu).

15

3. tabula: Galvenie sekundārie efektivitātes rezultāti 6 nedēļu pētījumos, ārstējot šizofrēniju

Pētīj Terapijas grupa

n

ums

Galvenais sekundārais efektivitātes rādītājs: CGI-S

Vidējais MK vidējās sākotnējais izmaiņas

MK vidējā atšķirībaa

p-vērtība

punktu attiecībā pret (95 % TI)

skaits (SN) sākotnējo

punktu skaitu

(SK)

1

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

181

4,90 (0,64)

–1,15 (0,08)

–0,33 (−0,56; −0,10)

0,0056

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

178

4,81 (0,64)

–1,20 (0,08)

–0,38 (−0,61; −0,15)

0,0012

Placebo

181

4,84 (0,66)

–0,82 (0,09)

--

--

2

Brekspiprazols (2 mg dienā)

180

4,96 (0,65)

–0,99 (0,09)

–0,19 (−0,42; 0,05)

0,1269

Brekspiprazols (4 mg dienā)*

183

4,85 (0,64)

−1,19 (0,08)

–0,38 (−0,62; −0,15)

0,0015

Placebo

181

4,87 (0,61)

–0,81 (0,09)

--

--

3

Brekspiprazols (2 mg dienā)*

113

4,80 (0,78)

–0,84 (0,11)

–0,35 (−0,67; −0,03)

0,0308

Brekspiprazols (4 mg dienā)

109

4,71 (0,75)

–0,64 (0,12)

–0,16 (−0,48; 0,17)

0,3461

Placebo

113

4,73 (0,71)

–0,48 (0,12)

--

--

4

Brekspiprazols* (2-4 mg dienā)b

150

4,96 (0,59)

–1,21 (0,08)

–0,27 (−0,49; −0,06)

0,0142

Placebo

159

4,94 (0,57)

–0,93 (0,08)

--

--

SN

Standarta novirze

SK

Standarta kļūda

MK vid. Mazāko kvadrātu vidējā vērtība

TI

Ticamības intervāls

*

Terapija statistiski ticami pārāka par placebo

a

Atšķirība (brekspiprazols mīnus placebo) mazāko kvadrātu vidējās vērtības izmaiņā 6. nedēļā

attiecībā pret sākotnējo rādītāju

b

Vidējā deva 3,5 mg dienā

Efektivitātes uzturēšanas pētījums Pētījumā nr. 5, kas bija ilgstošs pētījums ar mērķi novērtēt brekspiprazola iedarbības ilgumu, nosakot laiku līdz nākamajam šizofrēnijas recidīvam, šizofrēnijas pacienti, kuriem bija atbildes reakcija uz ārstēšanu ar brekspiprazolu 1-4 mg dienā, tika stabilizēti 12-36 nedēļu laikā un pēc tam pēc nejaušības principa dubultmaskētā veidā iedalīti vai nu grupā, kurā tika turpināta ārstēšana ar stabilizējošo brekspiprazola devu (n = 96), vai grupā, kurā lietoja placebo (n = 104) 52 nedēļas ilgi vai līdz recidīvam.

Veicot laika līdz nākamajam recidīvam primāro analīzi, pacientiem, kuri lietoja brekspiprazolu, konstatēja būtiski ilgāku laiku līdz recidīvam salīdzinājumā ar pacientiem, kuri lietoja placebo (p < 0,0001). 52. nedēļā brekspiprazols (13,5 %) samazināja nākamā recidīva risku par 71 % salīdzinājumā ar placebo (38,5 %). Stabilizācijas laikā brekspiprazols uzlaboja klīnisko simptomātiku (vērtējot pēc PANSS, CGI-S un CGI-I [ANCOVA LOCF]) un funkcionēšanu (vērtējot pēc Funkcionālā statusa vispārīgās vērtēšanas skalas (GAF – Global Assessment of Functioning) [ANCOVA LOCF]). Šī uzlabošanās saglabājās 52 nedēļu ilgajā dubultmaskētajā uzturošajā fāzē pacientiem, kuri lietoja brekspiprazolu, savukārt pacientiem, kas pēc randomizācijas saņēma placebo, tika konstatēta PANSS,

16

CGI-S un CGI-I, kā arī GAF punktu skaita [ANCOVA LOCF] pasliktināšanās. Salīdzinot ar placebo, brekspiprazols nodrošināja simptomu kontroli un funkcionalitāti.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt brekspiprazola efektivitātes un drošuma pētījumu rezultātus pediatriskai populācijai vecumā no 13 līdz mazāk nekā 18 gadiem (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pēc tabletes lietošanas brekspiprazols uzsūcas, maksimālo koncentrāciju plazmā sasniedzot 4,0 stundu laikā pēc vienreizējas devas lietošanas, un tablešu perorālā absolūtā biopieejamība ir 95,1 %. Brekspiprazola līdzsvara stāvokļa koncentrācija tiek sasniegta 10-12 dienu laikā pēc lietošanas uzsākšanas. Lietojot 4 mg brekspiprazola tableti kopā ar standarta maltīti ar augstu tauku saturu, būtiska ietekme uz brekspiprazola Cmax vai AUC netika konstatēta. Pēc vienreizējas un vairāku devu lietošanas vienu reizi dienā brekspiprazola iedarbība (Cmax un AUC) palielinās proporcionāli lietotajai devai. Pamatojoties uz in vivo pētījumiem, brekspiprazols nav efluksa transportvielu, piem., zāļu multirezistences (MDR – Multi Drug Resistance) 1 (P-gp) un BCRP, substrāts vai inhibitors.
Izkliede
Brekspiprazola izkliedes tilpums pēc intravenozas ievadīšanas ir liels (1,56 ± 0,418 l/kg), kas liecina par ekstravaskulāru izkliedi. Brekspiprazols izteikti saistās ar plazmas olbaltumvielām (vairāk nekā 99 %) – seruma albumīnu un skābo α1-glikoproteīnu, un saistīšanos ar olbaltumvielām neietekmē aknu vai nieru darbības traucējumi. Pamatojoties uz in vitro pētījumu rezultātiem, brekspiprazola saistīšanos ar olbaltumvielām neietekmē varfarīns, diazepāms un digitoksīns.
Biotransformācija
Pamatojoties uz in vitro metabolisma pētījumiem, kuros izmantots rekombinantais cilvēka citohroms P450, tika konstatēts, ka brekspiprazola metabolismā galvenokārt iesaistās CYP3A4 un CYP2D6, kā rezultātā veidojas oksidatīvi metabolīti. Pamatojoties uz in vitro iegūtajiem datiem, brekspiprazols nedaudz inhibē vai nemaz neinhibē citus CYP450 izoenzīmus. In vivo apstākļos brekspiprazola metabolismu galvenokārt nodrošina CYP3A4 un CYP2D6, kā rezultātā veidojas oksidatīvi metabolīti ar tikai vienu metabolītu plazmā (DM-3411), kurš nodrošina vairāk nekā 10 % no iedarbības plazmā.
Līdzsvara stāvoklī DM-3411 nodrošina 23,1-47,7 % no brekspiprazola iedarbības (AUC) plazmā. Jāpiebilst, ka in vivo pirmsklīniskajos pētījumos pie klīniski būtiskas brekspiprazola iedarbības plazmā nav konstatēta DM-3411 iedarbība galvas smadzenēs. Tādējādi uzskatāms, ka DM-3411 nenosaka brekspiprazola terapeitisko iedarbību.
Eliminācija
Pēc vienreizējas perorālas, ar [14C] iezīmētas brekspiprazola devas lietošanas aptuveni 24,6 % no ievadītās radioaktivitātes tika konstatēta urīnā, bet 46 % – fēcēs. Mazāk par 1 % neizmainīta brekspiprazola izdalījās urīnā, un aptuveni 14 % no perorāli lietotās devas neizmainītā veidā tika konstatēta fēcēs. Brekspiprazola tabletes šķietamais perorālais klīrenss pēc lietošanas vienu reizi dienā ir 19,8 (± 11,4) ml/h/kg. Pēc atkārtotas brekspiprazola lietošanas vienu reizi dienā, brekspiprazola terminālais eliminācijas pusperiods ir 91,4 stundas, bet tā galvenā metabolīta (DM-3411) terminālais eliminācijas pusperiods ir 85,7 stundas.
17

Linearitāte/nelinearitāte
Brekspiprazola farmakokinētika ir proporcionāla devai un neatkarīga no laika pēc vienreizējas devas (0,2 mg-8 mg) un atkārtotu devu (0,5 mg-4 mg) lietošanas vienu reizi dienā.
Farmakokinētika īpašās populācijās
Vecums Pēc vienreizējas brekspiprazola devas (2 mg) lietošanas gados vecākiem pacientiem (vecākiem par 65 gadiem) tā sistēmiskā iedarbība (Cmax un AUC) bija līdzīga sistēmiskajai iedarbībai pieaugušajiem (18-45 gadus veciem; skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Dzimums Populācijas FK izvērtējumā dzimums tika atzīts par statistiski nozīmīgu lielumu. Brekspiprazola iedarbība (AUC) sievietēm bija par 25 % lielāka nekā vīriešiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Rase Lai arī īpaši farmakokinētikas pētījumi nav veikti, populācijas farmakokinētikas rādītāju novērtējumā nav konstatēti pierādījumi, kas liecinātu par klīniski nozīmīgām brekspiprazola farmakokinētikas atšķirībām starp rasēm.
CYP2D6 genotips Populācijas farmakokinētikas izvērtējumā konstatēts, ka indivīdiem ar vāju CYP2D6 metabolismu brekspiprazola iedarbība ir par 47 % spēcīgāka nekā indivīdiem ar izteiktu metabolismu (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Smēķēšana Pamatojoties uz pētījumiem, kuros in vitro apstākļos izmantoti cilvēka aknu enzīmi, brekspiprazols nav CYP1A2 substrāts. Tādējādi secināms, ka smēķēšanai nevajadzētu ietekmēt brekspiprazola farmakokinētiku.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem (n = 10) ar smagiem nieru darbības traucējumiem (CLcr < 30 ml/min) iekšķīgi lietota brekspiprazola (vienreizēja 3 mg deva) AUC salīdzinājumā ar atbilstošām veselām personām bija par 68 % lielāka, bet Cmax nemainījās. Pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss CLcr < 60 ml/min) maksimālā ieteicamā deva ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Pacientiem (n = 22) ar dažādu pakāpju aknu darbības traucējumiem (A, B un C klase pēc Child-Pugh klasifikācijas) iekšķīgi lietota brekspiprazola (vienreizēja 2 mg deva) AUC salīdzinājumā ar atbilstošām veselām personām palielinājās par 24 % vieglu aknu darbības traucējumu gadījumā, palielinājās par 60 % vidēji smagu aknu darbības traucējumu gadījumā un neizmainījās smagu aknu darbības traucējumu gadījumā. Pacientiem ar vidēji smagiem līdz smagiem aknu darbības traucējumiem (B un C klase pēc Child-Pugh klasifikācijas) maksimālā ieteicamā deva ir samazināta līdz 3 mg vienu reizi dienā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Brekspiprazola drošums un efektivitāte, lietojot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta (skatīt 4.2. apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Atkārtotu devu toksicitātes pētījumos žurkām un pērtiķiem konstatētā iedarbība galvenokārt bija saistīta ar pārmērīgu brekspiprazola farmakoloģisko aktivitāti. Žurku un pērtiķu mātītēm un tēviņiem nebija iespējams noteikt drošuma robežas, ņemot vērā AUC0-24 h, ja tika lietota maksimālā cilvēkiem ieteicamā deva 4 mg dienā.
18

Kardiovaskulārā toksicitāte
Pēc perorālas lietošanas brekspiprazols pazemināja asinsspiedienu un pagarināja QT intervālu pie samaņas esošiem suņu tēviņiem drošuma farmakoloģijas pētījumā, pērtiķu tēviņiem un mātītēm atkārtotu devu toksicitātes pētījumos un suņu tēviņiem un mātītēm juvenīlās toksicitātes pētījumā. Brekspiprazola asinsspiedienu pazeminošā iedarbība ir saistīta ar paredzamo α1-adrenoreceptoru blokādi perifērajos asinsvados.
Genotoksicitāte, kancerogenitāte
Lietojot klīniski nozīmīgas devas, in vitro un in vivo pētījumos netika konstatēta nekāda brekspiprazola genotoksicitāte. 2 gadus ilgā kancerogenitātes pētījumā lietojot iekšķīgi devās, kas līdz 4,4 reizēm un 3,1 reizei pārsniedza maksimālo cilvēkiem ieteicamo devu, brekspiprazols nepalielināja audzēju sastopamību žurku tēviņiem un mātītēm un peļu tēviņiem. Peļu mātītēm līdzīgas vai pat mazākas klīniskās iedarbības gadījumos tika konstatēta lielāka piena dziedzeru adenokarcinomas, adenoskvamozas karcinomas un hipofīzes pars distalis adenomas sastopamība: šie prolaktīna izraisītie endokrīnie audzēji tika konstatēti arī grauzējiem, lietojot citus antipsihotiskos līdzekļus, un to klīniskais nozīmīgums nav zināms.
Toksiska ietekme uz reproduktivitāti
Pēc iekšķīgas lietošanas brekspiprazols gadījumos, kad klīniskā iedarbība bija līdzīga vai pat mazāka nekā iedarbība, kas tiek panākta, lietojot maksimālo cilvēkam ieteicamo devu, neietekmēja žurku tēviņu fertilitāti, bet pagarināja diestru fāzi un samazināja fertilitāti žurku mātītēm. Būtiski palielināta pirmsimplantācijas letalitāte tika konstatēta, lietojot devas, kas 4,1 reizi pārsniedza maksimālo cilvēkam ieteicamo devu. Embrija un augļa attīstības toksicitātes pētījumos iekšķīgi lietots brekspiprazols nebija teratogēns žurkām līdz iedarbības līmeņiem (pamatojoties uz datiem par negrūsnām žurkām), kas klīniski tiek panākti, lietojot maksimālo cilvēkam ieteicamo devu. Trušiem skriemeļu malformācijas tika konstatētas 3 augļiem no 2 metieniem pēc mātītēm toksisku perorālu brekspiprazola devu lietošanas, kas apmēram 16,5 reizes pārsniedza klīnisko iedarbību, lietojot maksimālo cilvēkam ieteicamo devu. Prenatālās/postnatālās attīstības toksicitātes pētījumā iekšķīgi žurku mātītēm lietojot toksiskas brekspiprazola devas, tika konstatēta mazuļu augšanas un fiziskās attīstības aizkavēšanās un vājāka dzīvotspēja.
Pēc iekšķīgas lietošanas grūsnām žurkām brekspiprazola pārnese uz augli un pienu tika konstatēta koncentrācijā, kas principā bija pielīdzināma koncentrācijai mātītes asinīs.
Vides riska novērtējums (VRN)
Brekspiprazols ir ļoti noturīgs un ļoti bioakumulējošs vidē, bet nav toksisks videi: bažas var radīt brekspiprazola sastopamība zemes barošanās ķēdēs (skatīt 6.6. apakšpunktu).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Tabletes kodols
Laktozes monohidrāts Kukurūzas ciete Mikrokristāliskā celuloze Hidroksipropilceluloze, mazaizvietota Hidroksipropilceluloze Magnija stearāts
19

Attīrīts ūdens
Tabletes apvalks
Hipromeloze Talks Titāna dioksīds
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais, melnais)
RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais)
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais)
RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, melnais)
RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (sarkanais, melnais)
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
RXULTI 0,25 mg, 0,5 mg, 2 mg, 3 mg un 4 mg apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes alumīnija/PVH blisteros.
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes 10 vai 28 apvalkotās tabletes alumīnija/PVH blisteros.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Šīs zāles var kaitēt videi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande
20

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/001 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/002 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/003 (10 apvalkotās tabletes) EU/1/18/1294/004 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/005 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/006 (28 apvalkotās tabletes) RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes EU/1/18/1294/007 (28 apvalkotās tabletes) 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 26. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
21

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJI, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
22

A. RAŽOTĀJI, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāju, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Elaiapharm 2881 Route des Crêtes Z.I. les Bouillides Sophia Antipolis 06560 Valbonne Francija
H. Lundbeck A/S Ottiliavej 9 DK 2500 Valby Dānija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
23

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
24

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
25

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 0,25 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
26

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 0,25 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
28

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 0,5 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
29

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 0,5 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
30

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
31

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 1 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 10 apvalkotās tabletes 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
32

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/003 EU/1/18/1294/004
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 1 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
34

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 2 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
35

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/005 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 2 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
36

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 3 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
38

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/006 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 3 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra apvalkotā tablete satur 4 mg brekspiprazola.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozi. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Apvalkotā tablete 28 apvalkotās tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
41

11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1294/007 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RXULTI 4 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
42

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERIS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes brexpiprazolum 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Otsuka 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
43

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
44

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes
brexpiprazolum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir RXULTI un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms RXULTI lietošanas 3. Kā lietot RXULTI 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt RXULTI 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir RXULTI un kādam nolūkam tās lieto
RXULTI satur aktīvo vielu brekspiprazolu, kas pieder zāļu grupai, ko sauc par antipsihotiskiem līdzekļiem.
Tās lieto, lai pieaugušajiem ārstētu šizofrēniju — slimību, kura izpaužas ar tādiem simptomiem kā neesošu lietu dzirdēšana, redzēšana vai jušana, aizdomīgums, nesakarīga runāšana un rīcība, emocionāla vienaldzība. Ar šo slimību slimojošie var izjust arī depresiju, vainas sajūtu, trauksmi vai spriedzi.
RXULTI var palīdzēt mazināt šos simptomus un novērst to atkārtošanos, ja Jūs turpināt ārstēšanu.
2. Kas Jums jāzina pirms RXULTI lietošanas
Nelietojiet RXULTI šādos gadījumos: • ja Jums ir alerģija pret brekspiprazolu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Nekavējoties pastāstiet ārstam, ja: • Jums parādās šādu simptomu kombinācija: drudzis, svīšana, paātrināta elpošana, muskuļu
stīvums un vairāk vai mazāk izteikta miegainība (tās var būt ļaundabīgā neiroleptiskā sindroma pazīmes); • Jums parādās domas vai noskaņojums, kas saistīts ar darīšanu sev pāri vai pašnāvības
45

izdarīšanu. Domas par pašnāvību un pašnāvnieciska rīcība biežāk ir iespējama ārstēšanas sākumā; • Jūs vai Jūsu ģimene/aprūpētājs pamana, ka Jums parādās nepārvarama vēlme vai vajadzība uzvesties sev neierastā veidā un Jūs nevarat pretoties impulsam, stimulam vai kārdinājumam veikt noteiktas darbības, kas var kaitēt Jums vai apkārtējiem. Šāda uzvedība tiek saukta par impulsu kontroles traucējumiem un tā var izpausties kā atkarība no azartspēlēm, pārmērīga ēšana vai naudas tērēšana, nenormāli spēcīga dzimumtieksme vai uzmācīgas seksuālas domas vai sajūtas. Ārstam var būt nepieciešams pielāgot zāļu devu vai pārtraukt zāļu lietošanu; • Jums ir grūtības norīt; • Jums šobrīd ir vai kādreiz ir bijis samazināts balto asins šūnu (leikocītu) daudzums un parādās drudzis vai cita infekcijas pazīme. Piemēram, ja Jums kādreiz kādas zāles ir izraisījušas balto asins šūnu daudzuma samazināšanos. Lai mazinātu slimību, ko sauc par leikopēniju, neitropēniju un agranulocitozi, iespējamību, Jūsu ārsts regulāri noteikts balto asins šūnu daudzumu Jūsu asinīs. Regulāra asins analīžu veikšana ir svarīga, jo šīm slimībām var būt letāls iznākums. Konstatējot, ka balto asins šūnu daudzums Jūsu asinīs ir pārāk mazs, ārsts nekavējoties pārtrauks ārstēšanu.
Pirms RXULTI lietošanas vai ārstēšanas laikā konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu, ja Jums: • ir vai kādreiz ir bijušas sirds problēmas vai ir bijis insults (it īpaši tad, ja zināt, ka Jums ir citi
insulta riska faktori); • ir demence (atmiņas un citu prāta spēju zudums) — it īpaši tad, ja esat gados vecāks cilvēks; • ir neregulāra sirdsdarbība vai kādam citam Jūsu ģimenē kādreiz ir bijusi neregulāra sirdsdarbība
(tostarp tā sauktā QT intervāla pagarināšanās, kas tiek konstatēta, veicot elektrokardiogrammu). Lūdzu, informējiet ārstu, ja lietojat zāles, kas izraisa QT intervāla pagarināšanos; • ir elektrolītu līdzsvara traucējumi (izmainīts sāļu daudzums organismā); • ir vai kādreiz ir bijis pazemināts vai paaugstināts asinsspiediens; • kādreiz ir bijuši asins trombi vai kādam citam Jūsu ģimenē kādreiz ir bijuši asins trombi, jo zāles šizofrēnijas ārstēšanai var izraisīt asins trombu veidošanos; • ir vai kādreiz ir bijis reibonis, pieceļoties stāvus, asinsspiediena pazemināšanās dēļ (tādos gadījumos ir iespējams samaņas zudums); • ir vai kādreiz ir bijuši kustību traucējumi, ko sauc par ekstrapiramidāliem simptomiem (EPS). Tie var būt saraustītas kustības, spazmas, nemiers vai palēninātas kustības; • kādreiz ir bijusi vai parādās nemiera sajūta un nespēja mierīgi nosēdēt. Šie simptomi ir iespējami ārstēšanas sākumā. Ja tā notiek, pastāstiet par to ārstam; • ir cukura diabēts vai cukura diabēta riska faktori (piem., aptaukošanās vai cukura diabēts kādam citam Jūsu ģimenē). Ārstam būs regulāri jāpārbauda cukura daudzums Jūsu asinīs, jo šīs zāles var izraisīt tā paaugstināšanos. Liela cukura daudzuma asinīs pazīmes ir izteiktas slāpes, liels urīna daudzums, palielināta ēstgriba un vājuma sajūta; • kādreiz ir bijušas epileptiskas lēkmes vai epilepsija; • kādreiz ir gadījies ieelpot plaušās ēdienu, kuņģa skābi vai siekalas, tādējādi izraisot slimību, ko sauc par aspirācijas pneimoniju; • ir palielināts hormona prolaktīna līmenis asinīs vai hipofīzes audzējs.
Ķermeņa masas palielināšanās Šīs zāles var izraisīt būtisku ķermeņa masas palielināšanos, kas var ietekmēt Jūsu veselību. Šī iemesla dēļ ārsts Jums regulāri pārbaudīs svaru un ķermeņa tauku daudzumu.
Ķermeņa temperatūra RXULTI lietošanas laikā jāizsargājas no pārkaršanas vai organisma atūdeņošanās (dehidratācijas). Neaizraujieties ar pārāk lielu fizisko aktivitāti un dzeriet daudz ūdens.
Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērni un pusaudži līdz 18 gadu vecumam. Drošums un efektivitāte šiem pacientiem nav noteikta.
Citas zāles un RXULTI Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu
46

lietot.
RXULTI var pastiprināt asinsspiedienu pazeminošu zāļu iedarbību. Obligāti pastāstiet ārstam, ja lietojat zāles asinsspiediena pazemināšanai.
Lietojot RXULTI vienlaicīgi ar dažām citām zālēm, ārstam var būt jāpielāgo Jums lietotā RXULTI vai citu zāļu deva. Ārstam ir īpaši svarīgi pastāstīt par šādām zālēm: • zālēm sirds ritma regulācijai (piem., hinidīnu); • antidepresantiem vai augu izcelsmes preparātiem depresijas un trauksmes ārstēšanai (piem.,
fluoksetīnu, paroksetīnu, asinszāli); • pretsēnīšu līdzekļiem (piem., ketokonazolu, itrakonazolu); • dažām zālēm, kuras lieto HIV infekcijas ārstēšanai (piem., efavirenzu, nevirapīnu un proteāzes
inhibitoriem, piem., indinavīru, ritonavīru); • pretepilepsijas līdzekļiem epilepsijas ārstēšanai; • antibakteriāliem līdzekļiem bakteriālu infekciju ārstēšanai (piem., klaritromicīnu); • dažiem antibakteriāliem līdzekļiem tuberkulozes ārstēšanai (piemēram, rifampicīnu); • zālēm, kas pagarina QT intervālu (tas ir svarīgs elektrokardiogrammā [EKG] konstatējams
sirdsdarbības rādītājs); • zālēm, kas izmaina sāļu daudzumu organismā (zāles, kas izraisa tā sauktos elektrolītu līdzsvara
traucējumus); • zālēm, kas izraisa fermenta kreatīnfosfokināzes (KFK) daudzuma palielināšanos; • zālēm, kas iedarbojas uz centrālo nervu sistēmu.
RXULTI kopā ar uzturu un alkoholu RXULTI drīkst lietot neatkarīgi no ēdienreizēm. Jāizvairās no alkohola lietošanas, jo tas var ietekmēt zāļu iedarbību.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Nav ieteicams lietot RXULTI grūtniecības laikā. Ja esat reproduktīvajā vecumā, Jums RXULTI lietošanas laikā jālieto efektīvi kontracepcijas līdzekļi. Mazuļiem, kas dzimuši mātēm, kas grūtniecības pēdējo trīs mēnešu laikā ir lietojušas šīs zāles, ir iespējami šādi simptomi: trīce, muskuļu stīvums un/vai muskuļu vājums, miegainība, nemierīgums, elpošanas traucējumi un barošanās problēmas. Ja Jūsu mazulim ir jebkurš no šiem simptomiem, Jums jākonsultējas ar ārstu.
Ja lietojat RXULTI, konsultējieties ar ārstu par labāko sava mazuļa barošanas veidu. Ārsts izvērtēs ieguvumu no terapijas Jums un ieguvumu no barošanas ar krūti Jūsu mazulim.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Pastāv iespēja, ka šīs zāles var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms transportlīdzekļa vadīšanas vai mehānismu lietošanas pārliecinieties, ka Jums nav reiboņa sajūtas vai miegainības. Nevadiet transportlīdzekļus un nelietojiet nekādus darbarīkus vai mehānismus, kamēr neesat pārliecināts, ka šīm zālēm nav nevēlamas iedarbības.
RXULTI satur laktozi Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot RXULTI
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Zāles Jums parasti tiks dotas, palielinot devu šādā veidā: • pirmās 4 dienas Jums būs jālieto viena 1 mg apvalkotā tablete dienā;
47

• no 5. līdz 7. dienai Jums būs jālieto divas 1 mg apvalkotās tabletes dienā; • no 8. dienas Jums katru dienu būs jālieto viena Jūsu ārsta izrakstītā stipruma apvalkotā tablete.
Tomēr Jūsu ārsts var izrakstīt mazāku vai lielāku devu (līdz maksimālai devai 4 mg vienu reizi dienā).
Jūs šīs zāles drīkstat lietot neatkarīgi no ēdienreizēm.
Ja pirms RXULTI lietošanas uzsākšanas Jūs lietojāt citas zāles šizofrēnijas ārstēšanai, Jūsu ārsts izlems, vai citu zāļu lietošanu pārtraukt pakāpeniski vai uzreiz, un kā pielāgot RXULTI devu. Ārsts Jums pastāstīs arī, kā rīkoties, pārejot no RXULTI uz citām zālēm.
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem Ja Jums ir nieru darbības traucējumi, Jūsu ārsts var pielāgot Jums nozīmēto zāļu devu.
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem Ja Jums ir aknu darbības traucējumi, Jūsu ārsts var pielāgot Jums nozīmēto zāļu devu.
Ja esat lietojis RXULTI vairāk nekā noteikts Ja esat lietojis RXULTI vairāk nekā Jums izrakstīto devu, nekavējoties sazinieties ar ārstu vai tuvāko slimnīcu. Neaizmirstiet paņemt līdzi zāļu iepakojumu, lai būtu skaidrs, kādas zāles esat lietojis.
Ja esat aizmirsis lietot RXULTI Ja esat aizmirsis lietot devu, lietojiet to, tiklīdz atceraties. Taču, ja ir gandrīz pienācis laiks lietot nākamo devu, izlaidiet aizmirsto devu un turpiniet lietošanu kā parasti. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu. Ja izlaižat divas vai vairākas devas, konsultējieties ar ārstu.
Ja pārtraucat lietot RXULTI Ja Jūs pārtrauksiet lietot šīs zāles, zāļu iedarbība beigsies. Pat ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat mainīt vai pārtraukt ikdienas RXULTI devas lietošanu, ja vien ārsts Jums tā nav teicis, jo slimības simptomi var parādīties no jauna.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ārstēšanas laikā Jums var rasties šādas nopietnas blakusparādības, kuru ārstēšanai ir nepieciešama neatliekama medicīniskā palīdzība. Nekavējoties pastāstiet ārstam, ja Jums ir: • domas vai noskaņojums, kas saistīts ar darīšanu sev pāri, pašnāvības izdarīšanu vai mēģinājumu
izdarīt pašnāvību (retāka blakusparādība, kas iespējama līdz 1 no 100 cilvēkiem); • šādu pazīmju kombinācija: drudzis, svīšana, muskuļu stīvums un vairāk vai mazāk izteikta
miegainība. Tās var būt tā saucamā ļaundabīgā neiroleptiskā sindroma pazīmes (nav zināms, cik cilvēkiem šī blakusparādība ir iespējama); • neregulāra sirdsdarbība, ko var izraisīt patoloģiski nervu impulsi sirdī, novirzes no normas sirds izmeklējumā (EKG) QT intervāla pagarināšanās — nav zināms, cik cilvēkiem šī blakusparādība ir iespējama; • simptomi, kas saistīti ar asins recekļu veidošanos vēnās, it īpaši kāju vēnās (simptomi var būt šādi: pietūkums, sāpes, kājas apsārtums), kas var pārvietoties pa asinsvadiem uz plaušām, izraisot sāpes krūtīs un elpošanas grūtības (retāka blakusparādība, kas iespējama līdz 1 no 100 cilvēkiem).
48

Citas blakusparādības
Ļoti biežas blakusparādības (iespējamas vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt palielinātu prolaktīna daudzumu asinīs.
Biežas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 10 cilvēkiem): • izsitumi, • svara palielināšanās, • akatīzija (nepatīkama iekšēja nemiera sajūta un nepārvarama tieksme nepārtraukti kustēties), • galvas reibonis, • drebuļi, • miegainība, • caureja, • slikta dūša, • sāpes vēdera augšdaļā, • muguras sāpes, • sāpes tikai rokās vai kājās, vai gan rokās, gan kājās, • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt palielinātu kreatīnkināzes (to sauc arī par
kreatīnfosfokināzi) daudzumu Jūsu asinīs (tas ir muskuļu darbībai svarīgs ferments).
Retākas blakusparādības (iespējamas līdz 1 no 100 cilvēkiem): • alerģiska reakcija (piem., mutes, mēles, sejas un rīkles pietūkums, nieze, nātrene), • parkinsonisms — veselības traucējums ar daudz un dažādiem simptomiem, kas ietver kustību
samazināšanos vai lēnas kustības, lēnu domāšanu, saraustītas kustības, saliecot ekstremitātes (zobratu rigiditāte), šļūcošus soļus, trīci, izzudušu vai neizteiktu sejas mīmiku, muskuļu stīvumu, siekalošanos, • galvas reibonis, pieceļoties stāvus, asinsspiediena pazemināšanās dēļ (iespējams samaņas zudums), • klepus, • zobu bojājumi (zobu kariess), • gāzu uzkrāšanās zarnās, • muskuļu sāpes, • paaugstināts asinsspiediens, • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt palielinātu triglicerīdu daudzumu Jūsu asinīs, • veicot asins analīzes, ārsts var konstatēt paaugstinātus aknu fermentu rādītājus.
Citas blakusparādības (nav zināms, cik daudz cilvēkiem var parādīties): • epileptiska lēkme, • muskuļu vājums, sāpīgums vai sāpes, it īpaši, ja vienlaicīgi ar šiem simptomiem Jums ir arī
slikta pašsajūta, augsta temperatūra vai tumšs urīns. Šos simptomus var izraisīt patoloģiska muskuļu noārdīšanās, kas var būt bīstama dzīvībai un izraisīt nieru darbības traucējumus (šo stāvokli sauc par rabdomiolīzi), • atcelšanas simptomi jaundzimušajiem, ja māte šīs zāles ir lietojusi grūtniecības laikā.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt RXULTI
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz blistera un ārējās kastītes pēc „Derīgs līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
49

Šīm zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko RXULTI apvalkotās tabletes satur • Aktīvā viela ir brekspiprazols.
Katra apvalkotā tablete satur 0,25 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 0,5 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 1 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 2 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 3 mg brekspiprazola. Katra apvalkotā tablete satur 4 mg brekspiprazola.
• Citas sastāvdaļas ir: Tabletes kodols: laktozes monohidrāts, kukurūzas ciete, mikrokristāliskā celuloze, mazaizvietotā hidroksipropilceluloze, hidroksipropilceluloze, magnija stearāts, attīrīts ūdens.
Tabletes apvalks: hipromeloze, talks, titāna dioksīds.
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais, melnais)
RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, sarkanais)
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais)
RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (dzeltenais, melnais)
RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Dzelzs oksīds E 172 (sarkanais, melnais)
RXULTI apvalkoto tablešu ārējais izskats un iepakojums
RXULTI 0,25 mg apvalkotās tabletes Gaiši brūnas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.25 vienā pusē.
RXULTI 0,5 mg apvalkotās tabletes Gaiši oranžas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 0.5 vienā pusē.
RXULTI 1 mg apvalkotās tabletes Gaiši dzeltenas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 1 vienā pusē.
50

RXULTI 2 mg apvalkotās tabletes Gaiši zaļas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 2 vienā pusē.

RXULTI 3 mg apvalkotās tabletes Gaiši violetas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 3 vienā pusē.

RXULTI 4 mg apvalkotās tabletes Baltas, apaļas, ar diametru 6 mm, viegli izliektas un ar slīpi nošķeltu malu, iespiedums BRX un 4 vienā pusē.

RXULTI apvalkotās tabletes tiek piegādātas alumīnija/PVH blisteros, kas satur 10 vai 28 apvalkotās tabletes.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks Otsuka Pharmaceutical Netherlands B.V. Herikerbergweg 292 1101 CT, Amsterdam Nīderlande

Ražotājs Elaiapharm 2881 Route des Crêtes, Z.I. Les Bouillides-Sophia Antipolis, 06560 Valbonne Francija

H. Lundbeck A/S Ottiliavej 9 2500 Valby Dānija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Lundbeck S.A./N.V. Tél/Tel: +32 2 535 79 79 Tél/Tel: +32 2 340 2828

Lietuva H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311

България Lundbeck Export A/S Representative Office
Tel: +359 2 962 4696

Luxembourg/Luxemburg Lundbeck S.A. Tél: +32 2 535 79 79 Tél: +32 2 340 2828

Česká republika Lundbeck Česká republika s.r.o. Tel: +420 225 275 600

Magyarország Lundbeck Hungaria Kft. Tel: +36 1 4369980

Danmark Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660

Malta H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311

51

Deutschland Otsuka Pharma GmbH Tel: +49 69 1700860
Eesti H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311
Ελλάδα Lundbeck Hellas S.A. Τηλ: +30 210 610 5036
España Otsuka Pharmaceutical S.A. Tel: +34 93 208 10 20
France Otsuka Pharmaceutical France SAS Tél: +33 (0)1 47 08 00 00
Hrvatska Lundbeck Croatia d.o.o. Tel.: +385 1 644 82 63 Tel.: +385 1 3649 210
Ireland Lundbeck (Ireland) Limited Tel: +353 1 468 9800
Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia Otsuka Pharmaceutical Italy S.r.l Tel: +39 02 00 63 27 10
Κύπρος Lundbeck Hellas A.E Τηλ.: +357 22490305
Latvija H. Lundbeck A/S Tel: +45 36301311

Nederland Lundbeck B.V. Tel: +31 20 697 1901
Norge Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660
Österreich Lundbeck Austria GmbH Tel: +43 1 266 91 08 Tel: +43 1 331 070
Polska Lundbeck Poland Sp. z o. o. Tel.: +48 22 626 93 00
Portugal Lundbeck Portugal Lda Tel: +351 21 00 45 900
România Lundbeck Export A/S Reprezentanta din Romania Tel: +40 21319 88 26
Slovenija Lundbeck Pharma d.o.o. Tel.: +386 2 229 4500
Slovenská republika Lundbeck Slovensko s.r.o. Tel: +421 2 5341 42 18
Suomi/Finland Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660
Sverige Otsuka Pharma Scandinavia AB Tel: +46 8 54528660
United Kingdom Otsuka Pharmaceuticals (UK) Ltd. Tel: +44 203 747 5300

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

52