Rotarix

Suspensija iekšķīgai lietošanai

Rotarix

Polietilēna saspiežama tūbiņa, N10
Rotavirus humanum attenuatum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/05/330/010

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/05/330/010

Ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgium

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

01-SEP-08

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

Zāļu forma

Suspensija iekšķīgai lietošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

GlaxoSmithKline Biologicals S.A., Belgium

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Pēc izšķīdināšanas 1 deva (1 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)* (Human rotavirus RIX4414 strain (live,

attenuated)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Šī vakcīna satur 9 mg saharozes un 13,5 mg sorbīta (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai. Pulveris ir balts. Šķīdinātājs ir duļķains šķidrums ar baltām nogulsnēm, kas lēni nosēžas, un bezkrāsainu virspusējo slāni.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Rotarix ir paredzēts 6 līdz 24 nedēļas vecu zīdaiņu aktīvai imunizācijai rotavīrusu infekcijas izraisīta gastroenterīta profilaksei (skatīt 4.2., 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
Rotarix lietošanai jāpamatojas uz apstiprinātām rekomendācijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Vakcinācijas kurss sastāv no divām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Intervālam starp devām jābūt vismaz 4 nedēļām. Vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma, bet tas jāpabeidz pirms 24 nedēļu vecuma.
Rotarix tādās pašās devās var ievadīt priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši pēc vismaz 27 nedēļu gestācijas vecuma (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Klīniskos pētījumos reti tika novērota vakcīnas atklepošana vai atvemšana, un šādos gadījumos netika dota aizvietojoša deva. Tomēr maz ticamā gadījumā, ja zīdainis atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Zīdaiņiem, kuri saņem Rotarix pirmo devu, ieteicams pabeigt 2 devu kursu ar Rotarix. Nav datu par drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, ja Rotarix tiek lietots kā pirmā deva, bet otrajai devai tiek izmantota cita rotavīrusu vakcīna vai otrādi.
2

Pediatriskā populācija
Rotarix nedrīkst dot bērniem, kas vecāki par 24 nedēļām.
Lietošanas veids
Rotarix paredzēts tikai perorālai lietošanai.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu vai šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Paaugstināta jutība pēc iepriekšējās rotavīrusu vakcīnu ievadīšanas.
Zarnu invaginācija anamnēzē.
Pacienti ar nekoriģētām iedzimtām gastrointestinālā trakta anomālijām, jo tās var predisponēt uz invagināciju.
Pacienti ar smaga kombinēta imūndeficīta (Severe Combined Immunodeficiency – SCID) radītiem traucējumiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar akūtu smagu slimību, kas noris ar drudzi. Viegla infekcija nav kontrindikācija imunizācijai.
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar caureju vai vemšanu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Labas klīniskās prakses apstākļos pirms vakcinācijas jāiepazīstas ar pacienta medicīnisko vēsturi, īpašu uzmanību pievēršot kontrindikācijām, un pacients ir klīniski jāizmeklē.
Nav datu par Rotarix drošumu un efektivitāti zīdaiņiem ar gastrointestinālām slimībām vai aizkavētu augšanu. Rotarix ievadīšana šādiem zīdaiņiem piesardzīgi jāizvērtē gadījumos, kad, pēc ārsta domām, atturēšanās no vakcinācijas rada lielāku risku.
Piesardzības nolūkā veselības aprūpes speciālistiem jāpievērš uzmanība jebkādiem simptomiem, kas var liecināt par invagināciju (stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asiņaini izkārnījumi, vēdera uzpūšanās un/vai stiprs drudzis), jo drošuma novērojuma pētījumu dati liecina par palielinātu invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas pret rotavīrusu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Vecākiem/aizbildņiem jāieteic nekavējoties ziņot veselības aprūpes speciālistam par šādiem simptomiem.
Par indivīdiem ar noslieci uz invagināciju skatīt 4.3. apakšpunktā.
Nav gaidāms, ka asimptomātiska HIV infekcija un HIV infekcija ar viegliem simptomiem varētu ietekmēt Rotarix drošumu vai efektivitāti. Klīniskais pētījums ar ierobežotu skaitu HIV pozitīvu zīdaiņu bez simptomiem vai ar viegliem simptomiem neuzrādīja acīmredzamas drošuma problēmas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Piesardzīgi jāizvērtē iespējamais ieguvums un risks, lietojot Rotarix zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to, ieskaitot imūnsupresīvu līdzekļu iedarbību in utero.
3

Ir zināms, ka pēc vakcinācijas notiek vakcīnas vīrusa ekskrēcija ar izkārnījumiem ar maksimumu apmēram 7. dienā. Ar ELISA metodi noteiktās vīrusa antigēna daļiņas tika konstatētas 50% izkārnījumu pēc pirmās devas un 4% izkārnījumu pēc otrās devas. Pārbaudot šos izkārnījumus uz vakcīnas dzīvo celmu, tikai 17% bija pozitīvi.
Tika novērota šī ekskretētā vakcīnas vīrusa pārnešana uz seronegatīvām vakcinēto kontaktpersonām, neizraisot nekādus klīniskus simptomus.
Rotarix piesardzīgi jāievada pacientiem, kuri ir ciešā kontaktā ar personām, kurām ir imūndeficīts, piemēram, cilvēkiem ar ļaundabīgām slimībām vai citādi novājinātu imūnsistēmu vai cilvēkiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju.
Nesen vakcinēto bērnu kontaktpersonām jāievēro personiskā higiēna (piem., jāmazgā rokas pēc autiņbiksīšu mainīšanas bērnam).
Veicot primārās imunizācijas sērijas ļoti neiznēsātiem (priekšlaicīgi dzimušiem) zīdaiņiem (kas dzimuši ≤28 grūtniecības nedēļās), it īpaši tiem, kuriem anamnēzē ir elpošanas sistēmas nepietiekama brieduma pazīmes, jāapsver iespējamais apnojas risks un nepieciešamība uzraudzīt zīdaiņa elpošanu 48 – 72 stundas pēc vakcīnas ievadīšanas.
Vakcinēšana šai zīdaiņu grupai sniedz lielu ieguvumu, tāpēc to nedrīkst atlikt vai no tās atteikties.
Aizsargājošu imunoloģisko atbildes reakciju nevar noskaidrot visiem vakcinētajiem (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pašlaik nav zināma aizsardzības pakāpe, ko Rotarix varētu nodrošināt pret citiem rotavīrusa celmiem, kas nav cirkulējuši klīnisko pētījumu laikā. Klīniskie pētījumi, no kuriem tika iegūti dati par efektivitāti, tika veikti Eiropā, Centrāl- un Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Rotarix nepasargā no gastroenterīta, ko izraisa citi mikroorganismi, nevis rotavīrusi.
Nav pieejami dati par Rotarix lietošanu profilaksei pēc saskares ar vīrusu.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Vakcīna kā palīgvielas satur saharozi un sorbītu. Pacienti ar retiem iedzimtiem traucējumiem, piemēram, fruktozes nepanesamību, glikozes-galaktozes malabsorbciju vai saharāzes-izomaltāzes nepietiekamību, nedrīkst saņemt šo vakcīnu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Rotarix var lietot vienlaikus ar jebkuru no sekojošām monovalentām vai kombinētām vakcīnām [ieskaitot heksavalentās vakcīnas (DTPa-HBV-IPV/Hib)]: difterijas-tetanusa-veselu šūnu garā klepus vakcīnu (DTPw), difterijas-tetanusa-acelulārā garā klepus vakcīnu (DTPa), Haemophilus influenzae b tipa vakcīnu (Hib), inaktivētā poliomielīta vakcīnu (IPV), B hepatīta vakcīnu (HBV), pneimokoku konjugēto vakcīnu un meningokoku C serotipa konjugēto vakcīnu. Klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka ievadīto vakcīnu radītās imūnreakcijas un drošuma profili netika ietekmēti.
Rotarix un perorālās poliomielīta vakcīnas (OPV) vienlaicīga ievadīšana neietekmē imūnreakciju pret poliomielīta antigēniem. Kaut gan OPV vienlaicīga ievadīšana var nedaudz pavājināt imūnreakciju pret rotavīrusa vakcīnu, klīniskā pētījumā, kurā tika iekļauti vairāk nekā 4200 pacientu, kuri saņēma Rotarix vienlaikus ar OPV, tika demonstrēts, ka saglabājas klīniskā aizsardzība pret rotavīrusu izraisītu smagu gastroenterītu.
Zīdaiņiem nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
4

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Rotarix nav paredzēts lietošanai pieaugušajiem. Nav pieejami dati par lietošanu grūtniecības un zīdīšanas laikā.
Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Kopsavilkums par drošuma profilu
Turpmāk minētā informācija par drošumu balstās uz klīnisko pētījumu, kuros izmantota liofilizēta vai šķidra Rotarix zāļu forma, datiem. Četros klīniskos pētījumos apmēram 3800 Rotarix šķidrās zāļu formas devas tika ievadītas apmēram 1900 zīdaiņiem. Šie pētījumi liecina, ka šķidrās zāļu formas drošums līdzinās liofilizētās zāļu formas drošumam.
Divdesmit trīs klīniskos pētījumos apmēram 106 000 devas Rotarix (liofilizēta vai šķidra zāļu forma) tika ievadītas apmēram 51 000 zīdaiņu.
Trīs placebo kontrolētos klīniskos pētījumos (Somijā, Indijā un Bangladešā), kuros Rotarix tika ievadīts viens pats (parasto pediatrisko vakcīnu ievadīšanas shēma tika izmainīta), konstatēto blakusparādību (apkopotas 8 dienas pēc vakcinācijas) - caurejas, vemšanas, ēstgribas zuduma, drudža, nervozitātes un klepus/iesnu rašanās biežums un smagums būtiski neatšķīrās, salīdzinot Rotarix grupu ar grupu, kas saņēma placebo. Netika novērota šo gadījumu biežuma vai smaguma pakāpes palielināšanās, ievadot otro devu.
Septiņpadsmit placebo kontrolētu klīnisko pētījumu (Eiropā, Ziemeļamerikā, Latīņamerikā, Āzijā, Āfrikā) apkopotā analīzē, ietverot pētījumus, kuros Rotarix tika ievadīts vienlaikus ar parastām pediatrijā lietotām vakcīnām (skatīt 4.5. apakšpunktu), šādas blakusparādības (apkopotas 31 dienu pēc vakcinācijas) tika uzskatītas par iespējami saistītām ar vakcinēšanu.
Blakusparādību saraksts tabulas veidā Ziņotās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši sekojošām biežuma grupām:
Biežums tiek norādīts šādi: Ļoti bieži (≥1/10) Bieži (≥1/100 līdz <1/10) Retāk (≥1/1000 līdz <1/100) Reti (≥1/10 000 līdz <1/1000) Ļoti reti (<1/10 000)
5

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Nevēlamās blakusparādības

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Retāk

Vēdersāpes, gāzu veidošanās

Ļoti reti

Invaginācija (skatīt 4.4. apakšpunktu)

Nav zināms*

Hematohēzija

Nav zināms*

Gastroenterīts ar vakcīnas vīrusu izplatīšanos zīdaiņiem ar smaga kombinēta imūndeficīta sindromu (SCID)

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Dermatīts

Ļoti reti

Nātrene

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Bieži Nav zināms*

Uzbudināmība
Apnoja ļoti priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem (≤ 28 grūtniecības nedēļas) (skatīt 4.4. apakšpunktu)

*Tā kā par šīm blakusparādībām tika ziņots spontāni, nav iespējams droši noteikt to rašanās biežumu.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Invaginācija

Vairākās valstīs veiktu drošuma novērojuma pētījumu dati liecina, ka rotavīrusa vakcīnas palielina invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas. Šajās valstīs novēroti 6 papildu gadījumi uz 100 000 zīdaiņu, palielinot invaginācijas pamatrisku, kas ir attiecīgi 25 līdz 101 gadījums uz 100 000 zīdaiņu (līdz 1 gada vecumam) gadā. Ir ierobežoti pierādījumi par nelielu riska palielināšanos pēc otrās devas. Pamatojoties uz ilgākiem uzraudzības periodiem, nav skaidrs, vai rotavīrusa vakcīnas ietekmē kopējo invaginācijas sastopamību (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Citas īpašas pacientu grupas

Lietošanas drošums priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā 670 priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kuru gestācijas vecums bija 27 līdz 36 nedēļas, tika ievadīts Rotarix, un 339 zīdaiņi saņēma placebo. Pirmā deva tika ievadīta, sākot no 6 nedēļām pēc dzimšanas. Nopietnas blakusparādības novēroja 5,1% zīdaiņu, kas saņēma Rotarix, un 6,8% zīdaiņu, kas saņēma placebo. Citas blakusparādības līdzīgās attiecībās novēroja zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo. Netika ziņots par invagināciju gadījumiem.

Lietošanas drošums zīdaiņiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekciju

Klīniskā pētījumā 100 zīdaiņiem ar HIV infekciju ievadīja Rotarix vai placebo. Drošuma profils bija līdzīgs zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

6

4.9. Pārdozēšana Ziņots par dažiem pārdozēšanas gadījumiem. Šajos gadījumos ziņotais blakusparādību profils kopumā līdzinājās blakusparādībām, kādas novērotas pēc Rotarix lietošanas ieteicamā devā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: rotavīrusu caurejas vakcīnas, ATĶ kods: J07BH01 Aizsargājošā efektivitāte Klīniskos pētījumos tika pierādīta efektivitāte pret biežāk sastopamo G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] genotipu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Turklāt ir pierādīta efektivitāte pret retāk sastopamu genotipu - G8P[4] (izraisa smagu gastroenterītu) un G12P[6] (izraisa jebkura veida gastroenterītu) - rotavīrusiem. Šie celmi cirkulē visā pasaulē. Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā tika veikti klīniskie pētījumi, lai novērtētu Rotarix aizsargājošo efektivitāti pret jebkura veida un smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Gastroenterīta smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši diviem atšķirīgiem kritērijiem: - Vesikari 20 punktu skalai, kas novērtē rotavīrusu izraisīta gastroenterīta pilnu klīnisko ainu, ņemot
vērā caurejas un vemšanas smaguma pakāpi un ilgumu, drudža un dehidratācijas smaguma pakāpi, kā arī nepieciešamību pēc terapijas, vai - klīniskā gadījuma definīcijai, kas pamatojas uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) kritērijiem. Klīnisko aizsardzību vērtēja ATP efektivitātes grupā, kas ietver visas pētāmās personas no ATP drošuma grupas, kuras piedalījās attiecīgajā efektivitātes novērošanas periodā. Aizsargājošā efektivitāte Eiropā Eiropā veiktā klīniskā pētījumā 400 pacientiem tika novērtēts Rotarix, kas tika lietots atbilstoši dažādām Eiropas valstu shēmām (2, 3 mēneši; 2, 4 mēneši; 3, 4 mēneši; 3, 5 mēneši). Pēc divām Rotarix devām vakcīnas aizsargājošā efektivitāte, kas tika novērota pirmā un otrā dzīves gada laikā, attēlota sekojošā tabulā:
7

Dzīves 1. gads

Dzīves 2. gads

Rotarix N=2572

Rotarix N=2554

Placebo N=1302

Placebo N=1294

Vakcīnas efektivitāte (%) pret jebkuru un smagu rotavīrusu gastroenterītu

[95% TI]

Genotips

Jebkura

Smags†

Jebkura

Smags †

smaguma

smaguma

pakāpe

pakāpe

G1P[8]

95,6

96,4

82,7

96,5

[87,9;98,8] [85,7;99,6]

[67,8;91,3] [86,2;99,6]

G2P[4]

62,0*

74,7*

57,1

89,9

[<0,0;94,4] [<0,0;99,6]

[<0,0;82,6]

[9,4;99,8]

G3P[8]

89,9

100

79,7

83,1*

[9,5;99,8]

[44,8;100]

[<0,0;98,1] [<0,0;99,7]

G4P[8]

88,3

100

69,6*

87,3

[57,5;97,9] [64,9;100]

[<0,0;95,3] [<0,0;99,7]

G9P[8]

75,6

94,7

70,5

76,8

[51,1;88,5] [77,9;99,4]

[50,7;82,8] [50,8;89,7]

Celmi ar P[8]

88,2

96,5

75,7

87,5

genotipu

[80,8;93,0] [90,6;99,1]

[65,0;83,4] [77,8;93,4]

Cirkulējošie

87,1

95,8

71,9

85,6

rotavīrusa celmi [79,6;92,1] [89,6;98,7]

[61,2;79,8] [75,8;91,9]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret rotavīrusu gastroenterītu, kas prasa medicīnisku

uzraudzību

[95% TI]

Cirkulējošie

91,8

76,2

rotavīrusa celmi

[84;96,3]

[63,0;85,0]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret hospitalizāciju rotavīrusu gastroenterīta dēļ

[95% TI]

Cirkulējošie

100

92,2

rotavīrusa celmi

[81,8;100]

[65,6;99,1]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti pēc Vesikari skalas

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Vakcīnas efektivitāte pirmajā dzīves gadā progresējoši paaugstinājās līdz ar slimības smaguma pakāpes palielināšanos, sasniedzot 100% (95% TI: 84,7;100) atbilstoši Vesikari punktiem ≥17.

Aizsargājošā efektivitāte Latīņamerikā

Latīņamerikā veiktā klīniskā pētījumā Rotarix tika novērtēts vairāk nekā 20000 pacientiem. Gastroenterīta (GE) smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši PVO kritērijiem. Konstatētā vakcīnas efektivitāte pret rotavīrusu (RV) izraisītu smagu gastroenterītu, kas prasīja hospitalizāciju un/vai rehidratācijas terapiju medicīnas iestādē, kā arī genotipu specifiskā vakcīnas efektivitāte pēc divām Rotarix devām ir attēlota sekojošā tabulā:

8

Genotips

Smags rotavīrusu

Smags rotavīrusu

gastroenterīts† (dzīves

gastroenterīts† (dzīves

1.gads)

2.gads)

Rotarix N=9009

Rotarix N=7175

Placebo N=8858

Placebo N=7062

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

Visi RVGE

84,7

79,0

[71,7;92,4]

[66,4;87,4]

G1P[8]

91,8

72,4

[74,1;98,4]

[34,5;89,9]

G3P[8]

87,7

71,9*

[8,3;99,7]

[<0,0;97,1]

G4P[8]

50,8#*

63,1

[<0,0;99,2]

[0,7;88,2]

G9P[8]

90,6

87,7

[61,7;98,9]

[72,9;95,3]

Celmi ar P[8] genotipu

90,9

79,5

[79,2;96,8]

[67,0;87,9]

† Smags rotavīrusu izraisīts gastroenterīts tika definēts kā caurejas epizode ar vemšanu vai bez tās,

kad bija nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē (PVO kritēriji)

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

# Gadījumu skaits, uz kuriem pamatojās efektivitātes aprēķini pret G4P[8], bija ļoti mazs (1 gadījums

Rotarix grupā un 2 gadījumi placebo grupā)

Piecu efektivitātes pētījumu summārā analīzē* tika konstatēta efektivitāte 71,4% (95% TI:20,1;91,1) pret smagu rotavīrusu gastroenterītu (Vesikari punkti =11), ko izraisījis rotavīrusa G2P[4] genotips dzīves pirmā gada laikā. * Šajos pētījumos punktu aprēķini un ticamības intervāli attiecīgi bija: 100% (95%TI: -1858,0;100), 100% (95%TI: 21,1;100), 45,4% (95%TI: -81,5;86,6), 74,7 (95% TI:-386,2;99,6). Nav pieejami
punktu aprēķini attiecībā uz atlikušo pētījumu.

Aizsargājošā efektivitāte Āfrikā

Āfrikā veiktā klīniskā pētījumā (Rotarix: N = 2974; placebo: N = 1443) Rotarix tika vērtēts, lietojot aptuveni 10 un 14 nedēļu vecumā (divas devas) vai 6, 10 un 14 nedēļu vecumā (trīs devas). Vakcīnas efektivitāte pret smagu rotavīrusu gastroenterītu pirmajā dzīves gadā bija 61,2% (95% TI: 44,0; 73,2). Novērotā vakcīnas aizsargājošā efektivitāte (apvienoto devu) pret jebkura veida vai smagu rotavīrusu gastroenterītu attēlota šajā tabulā:

9

Genotips

Jebkāds rotavīrusu

Smags rotavīrusu gastroenterīts†

gastroenterīts

Rotarix N = 2974

Rotarix N = 2974

Placebo N = 1443

Placebo N = 1443

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

G1P[8]

68,3

56,6

[53,6;78,5]

[11,8;78,8]

G2P[4]

49,3

83,8

[4,6;73,0]

[9,6; 98,4]

G3P[8]

43,4*

51,5*

[< 0,0; 83,7]

[<0,0; 96,5]

G8P[4]

38,7*

63,6

[< 0,0; 67,8]

[5,9; 86,5]

G9P[8]

41,8*

56,9*

[< 0,0;72,3]

[< 0,0; 85,5]

G12P[6]

48,0

55,5*

[9,7;70,0]

[<0,0; 82,2]

Celmi ar P[4]

39,3

70,9

genotipu

[7,7;59,9]

[37,5;87,0]

Celmi ar P[6]

46,6

55,2*

genotipu

[9,4;68,4]

[<0,0;81,3]

Celmi ar P[8]

61,0

59,1

genotipu

[47,3;71,2]

[32,8;75,3]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Ilgstoša efektivitāte līdz 3 gadu vecumam Āzijā

Klīniskā pētījumā, kas tika veikts Āzijā (Honkongā, Singapūrā un Taivanā) (kopējā vakcinētā grupa: Rotarix: N = 5359; placebo: N = 5349), vērtēja Rotarix, kas ievadīts atbilstoši atšķirīgām shēmām (2, 4 mēnešu vecumā; 3, 4 mēnešu vecumā).

Pirmā gadā laikā, salīdzinot ar placebo grupu, ievērojami mazāk pētāmo personu Rotarix grupā ziņoja par smagu rotavīrusa gastroenterītu, ko izraisījis cirkulējošs dabiskais RV, sākot ar 2 nedēļām pēc otrās devas ievadīšanas un līdz viena gada vecumam (0,0% pret 0,3%), vakcīnas efektivitātei sasniedzot 100% (95% TI: 72,2; 100).

Vakcīnas aizsargājošā efektivitāte pēc divām Rotarix devām, kas novērota pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu līdz 2 gadu vecumam, parādīta šajā tabulā.

10

Efektivitāte līdz 2 gadu vecumam

Rotarix N= 5263

Placebo N= 5256

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu[95% TI]

Genotips

Smags†

G1P[8]

100 [80,8;100]

G2P[4]

100* [<0,0;100]

G3P[8]

94,5 [64,9;99,9]

G9P[8]

91,7 [43,8;99,8]

Celmi ar P[8] genotipu

95,8 [83,8;99,5]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

96,1 [85,1;99,5]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, kad

nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē [95%

TI]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

94,2 [82,2;98,8]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski nozīmīgs (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Trešajā dzīves gadā Rotarix grupā (N=4222) nebija smaga RV gastroenterīta gadījumu, salīdzinot ar 13 gadījumiem (0,3%) placebo grupā (N=4185). Vakcīnas efektivitāte bija 100% (95% TI: 67,5; 100). Smagos RV gastroenterīta gadījumus izraisīja RV celmi G1P[8], G2P[4], G3P[8] un G9P[8]. Smaga RV gastroenterīta gadījumu, kas saistīti ar atsevišķiem genotipiem, sastopamība bija pārāk maza, lai varētu aprēķināt efektivitāti. Efektivitāte pret smagu RV gastroenterītu, kad nepieciešama hospitalizācija, bija 100% (95% TI: 72,4; 100).

Imūnā atbildes reakcija

Imunoloģiskais mehānisms, ar kura palīdzību Rotarix aizsargā pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, nav pilnībā izprasts. Nav pierādīta cēloniska saistība starp antivielu reakciju pret rotavīrusu vakcīnas ievadīšanu un aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu.

Sekojošā tabulā attēlots to pacientu skaits procentos, kuri sākotnēji bija seronegatīvi attiecībā uz rotavīrusu (IgA antivielu titrs < 20 V/ml) (ar ELISA metodi) un kuriem anti-rotavīrusa IgA antivielu titri serumā ≥ 20 V/ml vienu līdz divus mēnešus pēc otrās vakcīnas devas vai placebo, kas novērots dažādos pētījumos.

11

Shēma

Pētījumi

veikti

N

2, 3 mēneši Francija,

239

Vācija

2, 4 mēneši Spānija

186

3, 5 mēneši Somija, Itālija 180

3, 4 mēneši
2, 3 līdz 4 mēneši 10, 14 nedēļas un 6, 10 un 14 nedēļas (apvienots)

Čehijas

182

Republika

Latīņamerika; 393

11 valstis

Dienvidāfrikas 221

Republika,

Malāvija

Vakcīna
% ≥ 20 vien./ml
[95% TI] 82,8
[77,5;87,4] 85,5
[79,6;90,2] 94,4
[90,0;97,3] 84,6
[78,5;89,5] 77,9%
[73,8;81,6] 58,4
[51,6; 64,9]

Placebo

N

%

≥ 20 vien.//ml

p95% TI]

127

8,7

[4,4;15,0]

89

12,4

[6,3;21,0]

114

3,5

[1,0;8,7]

90

2,2

[0,3;7,8]

341

15,1%

[11,7;19,0]

111

22,5

[15,1; 31,4]

Imūnā atbildes reakcija priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā ar priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši vismaz 27 gestācijas nedēļu vecumā, 147 indivīdu apakšgrupā tika novērtēta Rotarix imunogenitāte. Šajā populācijā novēroja imūno atbildes reakciju uz Rotarix; 87,5% (94% TI: 79,0;90,9) indivīdu vienu mēnesi pēc otrās vakcīnas devas tika sasniegts anti-rotavīrusa IgA antivielu titrs serumā ≥ 20 V/ml (ar ELISA metodi).

Efektivitāte
Novērojuma pētījumos vakcīnas efektivitāte pierādīta smaga gastroenterīta gadījumā, kad nepieciešama hospitalizācija bieži sastopamu genotipu – G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] – rotavīrusa dēļ, kā arī retāk sastopamu rotavīrusa genotipu (G9P[4] un G9P[6]) dēļ. Visi šie celmi ir izplatīti visā pasaulē.

Efektivitāte pēc 2 devām, aizkavējot RVGE, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija

Valstis Laika posms

Vecuma

N (1)

diapazons (gadījumi/kontroles)

Celmi

Efektivitāte % [95 % TI]

Beļģija 2008–2010(2)

Ekonomiski attīstītās valstis

< 4 gadi

160/198

Visi

3–11 mēn.

90 [81; 95] 91 [75; 97]

< 4 gadi < 4 gadi 3–11 mēn.

41/53 80/103

G1P[8] G2P[4]

95 [78; 99]
85 [64; 94] 83 [11; 96] ‡(3)

Singapūra 2008-2010(2)
Taivāna 2009-2011
ASV 2010-2011

< 4 gadi < 4 gadi < 5 gadi
< 3 gadi
< 2 gadi

12/13 16/17 136/272 89/89 275/1623(4)
85/1062(5)

G3P[8] G4P[8]
Visi G1P[8]
Visi G1P[8]
Visi G1P[8]

87* [<0; 98](3) 90 [19; 99] (3) 84 [32; 96] 91 [30; 99] 92 [75; 98] 95 [69; 100] 85 [73; 92] 88 [68; 95]

12

ASV 2009-2011 Bolīvija 2010-2011
Brazīlija 2008-2011 Brazīlija 2008–2009(2)

8-11 mēn. < 5 gadi

74/255(4)

G2P[4] Visi
G3P[8]

Vidēji ekonomiski attīstītas valstis

< 3 gadi

300/974

Visi

6-11 mēn.

< 3 gadi

G9P[8]

6-11 mēn.

< 3 gadi

G3P[8]

G2P[4]

G9P[6]

< 2 gadi

115/1481

Visi

G1P[8]

G2P[4]

< 3 gadi

249/249 (5)

Visi

3–11 mēn.

88 [68; 95] 89 [48; 98] 68 [34; 85]
77 [65; 84](6) 77 [51; 89] 85 [69; 93] 90 [65; 97] 93 [70; 98] 69 [14; 89] 87 [19; 98] 72 [44; 85](6) 89 [78; 95] 76 [64; 84] 76 [58; 86] 96 [68; 99]

Salvadora 2007-2009

< 3 gadi 3–11 mēn. < 2 gadi 6–11 mēn.

222/222 (5) 251/770 (5)

G2P[4] Visi

75 [57; 86] 95 [66; 99] (3) 76 [64; 84](6)
83 [68; 91]

Gvatemala

< 4 gadi

NP(7)

Visi

63 [23; 82]

2012-2013

Meksika

< 2 gadi

9/17(5)

G9P[4] 94 [16; 100]

2010

Malāvija

Ekonomiski vāji attīstītas valstis

< 2 gadi

81/234(5)

Visi

63 [23; 83]

2012-2014

mēn.: mēneši

* Statistiski nenozīmīgi (P ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē uzmanīgi.

(1) Norādīti gadījumi, kad veikta pilnīga vakcinācija (2 devas) un kad nav veikta vakcinācija, kā arī kontroles

gadījumi. (2) GSK sponsorēti pētījumi (3) Dati no post-hoc analīzes

(4) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija konstatēts rotavīruss (rezultāti no Taizemes aprēķināti, izmantojot apvienotus slimnīcas kontroles grupas

dalībniekus, kuriem nebija konstatēts rotavīruss un slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija caurejas).

(5) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot blakus kontroles. (6) Pētāmajām personām, kuras nesaņēma pilnu vakcinācijas kursu, efektivitāte pēc vienas devas bija no 51 %
(95 % TI: 26;67, Salvadora) līdz 60% (95% TI: 37;75, Brazīlija). (7) NP: nav pieejams. Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, ņemot vērā 41 pilnībā vakcinētu gadījumu un 175

pilnībā vakcinētu kontrolgrupas pacientus.

Ietekme uz mirstību§
Rotarix ietekmes pētījumos, kas tika veikti Panamā, Brazīlijā un Meksikā, tika konstatēts visu ar caureju saistīto nāves gadījumu skaita samazinājums par 17% līdz 73% bērniem vecumā līdz 5 gadiem no 2 līdz 4 gadu laikā pēc vakcīnas ieviešanas.

Ietekme uz hospitalizāciju§
Retrospektīvā datubāzes pētījumā Beļģijā, vērtējot datus par bērniem līdz 5 gadu vecumam, vakcinācijas ar Rotarix tiešā un pastarpinātā ietekme uz hospitalizāciju saistībā ar rotavīrusu variēja no 64% (95% TI: 49;76) līdz 80% (95% TI: 77;83) divus gadus pēc vakcīnas ieviešanas. Līdzīgi pētījumi

13

Armēnijā, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Salvadorā un Zambijā 2 – 4 gadus pēc vakcīnas ieviešanas parādīja samazinājumu par 45 – 93%.
Turklāt deviņos Āfrikā un Latīņamerikā veiktos pētījumos par ietekmi uz hospitalizāciju, kas saistīta ar jebkāda cēloņa izraisītu caureju, 2 – 5 gadus pēc vakcīnas ieviešanas tika konstatēts samazinājums par 14% – 57%.
§PIEZĪME: pētījumi par ietekmi ir paredzēti, lai noskaidrotu saistību laika ziņā, bet ne cēloņsakarību starp slimību un vakcināciju. Novēroto ietekmi laika ziņā var ietekmēt arī slimības dabiskās sastopamības svārstības.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojams.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Ne-klīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris Saharoze Dekstrāns Sorbīts Aminoskābes Barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM)
Šķīdinātājs Kalcija karbonāts Ksantāna gumija Sterils ūdens
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem produktiem.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Pēc izšķīdināšanas: Pēc izšķīdināšanas vakcīna jāizlieto uzreiz. Ja izšķīdinātā vakcīna netiek izlietota uzreiz, tās uzglabāšanas laiks nedrīkst pārsniegt 24 stundas, uzglabājot 2°C - 25°C temperatūrā.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C ). Nesasaldēt.
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
14

Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā. 6.5. Iepakojuma veids un saturs 1 deva pulvera stikla pudelītē (I hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija). 1 ml šķīdinātāja perorālajā aplikatorā (I hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļveida aizbāzni un aizsarguzgali (butilgumija). Pārnešanas adapters vakcīnas izšķīdināšanai (1/deva) šādos iepakojumu lielumos: • iepakojumā 1 stikla pudelīte ar pulveri plus 1 perorālais aplikators ar šķīdinātāju • iepakojumā 5 stikla pudelītes ar pulveri plus 5 perorālie aplikatori ar šķīdinātāju • iepakojumā 10 stikla pudelītes ar pulveri plus 10 perorālie aplikatori ar šķīdinātāju • iepakojumā 25 stikla pudelītes ar pulveri plus 25 perorālie aplikatori ar šķīdinātāju Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Pirms izšķīdināšanas: Uzglabāšanas laikā perorālajā aplikatorā ar šķīdinātāju var novērot baltas nogulsnes un caurspīdīgu šķidrumu virspusē. Pirms izšķīdināšanas šķīdinātājs jāpārbauda vizuāli, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tā fizikālais izskats. Pēc izšķīdināšanas: Izšķīdinātā vakcīna ir nedaudz duļķaināka nekā šķīdinātājs, un tā izskatās pienbalta. Arī izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
15

Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu un lietošanu:
Pārnešanas adapters
Stikla pudelīte
Perorālais aplikators

Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet plastmasas vāciņu no stikla pudelītes, kas satur liofilizēto pulveri.

2. Pievienojiet pārnešanas adapteru stikla pudelītei, spiežot to uz leju, līdz pārnešanas adapters ir stingri piestiprināts.

3. Pamatīgi sakratiet perorālo aplikatoru, kas satur šķīdinātāju. Sakratītā suspensija ir duļķains šķidrums ar baltām nogulsnēm, kas lēni nosēžas.

4. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

5. Pievienojiet perorālo aplikatoru pārnešanas adapteram, stingri uzspiežot to šai palīgierīcei.

6. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet stikla pudelītē ar liofilizēto pulveri.

7. Nenoņemot perorālo aplikatoru, sakratiet stikla pudelīti un pārbaudiet, vai pulveris ir pilnībā izšķīdis suspensijā. Izšķīdinātā vakcīna izskatīsies duļķaināka nekā šķīdinātājs viens pats. Šāds izskats ir normāls.

8. Ievelciet visu maisījumu atpakaļ perorālajā aplikatorā.

9. Noņemiet perorālo aplikatoru no pārnešanas adaptera.

10. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot visu perorālā aplikatora saturu mutes dobuma
iekšpusē aiz vaiga).

11. Neinjicēt.

Ja izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas kādu laiku jāuzglabā, uzlieciet perorālajam aplikatoram aizsarguzgali. Perorālais aplikators ar izšķīdināto vakcīnu pirms vakcīnas perorālas ievadīšanas atkal viegli jāsakrata. Neinjicēt.

16

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l'Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/05/330/001 EU/1/05/330/002 EU/1/05/330/003 EU/1/05/330/004 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2006. gada 21. februāris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2016. gada 14. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
17

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā
Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)*(Human rotavirus RIX4414 strain

(live, attenuated)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

Palīgviela ar zināmu iedarbību: Šī vakcīna satur 1073 mg saharozes (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija iekšķīgai lietošanai. Rotarix ir dzidrs un bezkrāsains šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Rotarix ir paredzēts 6 līdz 24 nedēļas vecu zīdaiņu aktīvai imunizācijai rotavīrusu infekcijas izraisīta gastroenterīta profilaksei (skatīt 4.2., 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
Rotarix lietošanai jāpamatojas uz apstiprinātām rekomendācijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Vakcinācijas kurss sastāv no divām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Intervālam starp devām jābūt vismaz 4 nedēļām. Vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma, bet tas jāpabeidz pirms 24 nedēļu vecuma.
Rotarix tādās pašās devās var ievadīt priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši pēc vismaz 27 nedēļu gestācijas vecuma (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Klīniskos pētījumos reti tika novērota vakcīnas atklepošana vai atvemšana, un šādos gadījumos netika dota aizvietojoša deva. Tomēr maz ticamā gadījumā, ja zīdainis atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.

18

Zīdaiņiem, kuri saņem Rotarix pirmo devu, ieteicams pabeigt 2 devu kursu ar Rotarix. Nav datu par drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, ja Rotarix tiek lietots kā pirmā deva, bet otrajai devai tiek izmantota cita rotavīrusu vakcīna vai otrādi.
Pediatriskā populācija
Rotarix nedrīkst dot bērniem, kas vecāki par 24 nedēļām.
Lietošanas veids
Rotarix paredzēts tikai perorālai lietošanai.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Ieteikumus par zāļu lietošanu skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Paaugstināta jutība pēc iepriekšējās rotavīrusu vakcīnu ievadīšanas.
Zarnu invaginācija anamnēzē.
Pacienti ar nekoriģētām iedzimtām gastrointestinālā trakta anomālijām, jo tās var predisponēt uz invagināciju.
Pacienti ar smaga kombinēta imūndeficīta (Severe Combined Immunodeficiency – SCID) radītiem traucējumiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar akūtu smagu slimību, kas noris ar drudzi. Viegla infekcija nav kontrindikācija imunizācijai.
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar caureju vai vemšanu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Labas klīniskās prakses apstākļos pirms vakcinācijas jāiepazīstas ar pacienta medicīnisko vēsturi, īpašu uzmanību pievēršot kontrindikācijām, un pacients ir klīniski jāizmeklē.
Nav datu par Rotarix drošumu un efektivitāti zīdaiņiem ar gastrointestinālām slimībām vai aizkavētu augšanu. Rotarix ievadīšana šādiem zīdaiņiem piesardzīgi jāizvērtē gadījumos, kad, pēc ārsta domām, atturēšanās no vakcinācijas rada lielāku risku.
Piesardzības nolūkā veselības aprūpes speciālistiem jāpievērš uzmanība jebkādiem simptomiem, kas var liecināt par invagināciju (stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asiņaini izkārnījumi, vēdera uzpūšanās un/vai stiprs drudzis), jo drošuma novērojuma pētījumu dati liecina par palielinātu invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas pret rotavīrusu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Vecākiem/aizbildņiem jāieteic nekavējoties ziņot veselības aprūpes speciālistam par šādiem simptomiem.
Par indivīdiem ar noslieci uz invagināciju skatīt 4.3. apakšpunktā.
Nav gaidāms, ka asimptomātiska HIV infekcija un HIV infekcija ar viegliem simptomiem varētu ietekmēt Rotarix drošumu vai efektivitāti. Klīniskais pētījums ar ierobežotu skaitu HIV pozitīvu
19

zīdaiņu bez simptomiem vai ar viegliem simptomiem neuzrādīja acīmredzamas drošuma problēmas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Piesardzīgi jāizvērtē iespējamais ieguvums un risks, lietojot Rotarix zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to, ieskaitot imūnsupresīvu līdzekļu iedarbību in utero.
Ir zināms, ka pēc vakcinācijas notiek vakcīnas vīrusa ekskrēcija ar izkārnījumiem ar maksimumu apmēram 7. dienā. Ar ELISA metodi noteiktās vīrusa antigēna daļiņas tika konstatētas 50% izkārnījumu pēc pirmās Rotarix liofilizētās zāļu formas devas un 4% izkārnījumu pēc otrās devas. Pārbaudot šos izkārnījumus uz vakcīnas dzīvo celmu, tikai 17% bija pozitīvi. Divos salīdzinošos kontrolētos pētījumos vakcīnas ekskrēcija pēc vakcinācijas ar Rotarix šķidro zāļu formu bija salīdzināma ar novēroto pēc vakcinācijas ar Rotarix liofilizēto zāļu formu.
Tika novērota šī ekskretētā vakcīnas vīrusa pārnešana uz seronegatīvām vakcinēto kontaktpersonām, neizraisot nekādus klīniskus simptomus.
Rotarix piesardzīgi jāievada pacientiem, kuri ir ciešā kontaktā ar personām, kurām ir imūndeficīts, piemēram, cilvēkiem ar ļaundabīgām slimībām vai citādi novājinātu imūnsistēmu vai cilvēkiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju.
Nesen vakcinēto bērnu kontaktpersonām jāievēro personiskā higiēna (piem., jāmazgā rokas pēc autiņbiksīšu mainīšanas bērnam).
Veicot primārās imunizācijas sērijas ļoti neiznēsātiem (priekšlaicīgi dzimušiem) zīdaiņiem (kas dzimuši ≤28 grūtniecības nedēļās), it īpaši tiem, kuriem anamnēzē ir elpošanas sistēmas nepietiekama brieduma pazīmes, jāapsver iespējamais apnojas risks un nepieciešamība uzraudzīt zīdaiņa elpošanu 48 – 72 stundas pēc vakcīnas ievadīšanas.
Vakcinēšana šai zīdaiņu grupai sniedz lielu ieguvumu, tāpēc to nedrīkst atlikt vai no tās atteikties.
Aizsargājošu imunoloģisko atbildes reakciju nevar noskaidrot visiem vakcinētajiem (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pašlaik nav zināma aizsardzības pakāpe, ko Rotarix varētu nodrošināt pret citiem rotavīrusa celmiem, kas nav cirkulējuši klīnisko pētījumu laikā. Klīniskie pētījumi, no kuriem tika iegūti dati par efektivitāti, tika veikti Eiropā, Centrāl- un Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Rotarix nepasargā no gastroenterīta, ko izraisa citi mikroorganismi, nevis rotavīrusi.
Nav pieejami dati par Rotarix lietošanu profilaksei pēc saskares ar vīrusu.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Vakcīna kā palīgvielas satur saharozi un sorbītu. Pacienti ar retiem iedzimtiem traucējumiem, piemēram, fruktozes nepanesamību, glikozes-galaktozes malabsorbciju vai saharāzes-izomaltāzes nepietiekamību nedrīkst saņemt šo vakcīnu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Rotarix var lietot vienlaikus ar jebkuru no sekojošām monovalentām vai kombinētām vakcīnām [ieskaitot heksavalentās vakcīnas (DTPa-HBV-IPV/Hib)]: difterijas-tetanusa-veselu šūnu garā klepus vakcīnu (DTPw), difterijas-tetanusa-acelulārā garā klepus vakcīnu (DTPa), Haemophilus influenzae b tipa vakcīnu (Hib), inaktivētā poliomielīta vakcīnu (IPV), B hepatīta vakcīnu (HBV), pneimokoku konjugēto vakcīnu un meningokoku C serotipa konjugēto vakcīnu. Klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka ievadīto vakcīnu radītās imūnreakcijas un drošuma profili netika ietekmēti.
20

Rotarix un perorālās poliomielīta vakcīnas (OPV) vienlaicīga ievadīšana neietekmē imūnreakciju pret poliomielīta antigēniem. Kaut gan OPV vienlaicīga ievadīšana var nedaudz pavājināt imūnreakciju pret rotavīrusa vakcīnu, klīniskā pētījumā, kurā tika iekļauti vairāk nekā 4200 pacientu, kuri saņēma Rotarix vienlaikus ar OPV, tika demonstrēts, ka saglabājas klīniskā aizsardzība pret rotavīrusu izraisītu smagu gastroenterītu.
Zīdaiņiem nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Rotarix nav paredzēts lietošanai pieaugušajiem. Nav pieejami dati par lietošanu grūtniecības un zīdīšanas laikā.
Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Kopsavilkums par drošuma profilu
Turpmāk minētā informācija par drošumu balstās uz klīnisko pētījumu, kuros izmantota liofilizēta vai šķidra Rotarix zāļu forma, datiem. Četros klīniskos pētījumos apmēram 3800 Rotarix šķidrās zāļu formas devas tika ievadītas apmēram 1900 zīdaiņiem. Šie pētījumi liecina, ka šķidrās zāļu formas drošums līdzinās liofilizētās zāļu formas drošumam.
Divdesmit trīs klīniskos pētījumos apmēram 106 000 devas Rotarix (liofilizēta vai šķidra zāļu forma) tika ievadītas apmēram 51 000 zīdaiņu.
Trīs placebo kontrolētos klīniskos pētījumos (Somijā, Indijā un Bangladešā), kuros Rotarix tika ievadīts viens pats (parasto pediatrisko vakcīnu ievadīšanas shēma tika izmainīta), konstatēto blakusparādību (apkopotas 8 dienas pēc vakcinācijas) – caurejas, vemšanas, ēstgribas zuduma, drudža, nervozitātes un klepus/iesnu rašanās biežums un smagums būtiski neatšķīrās, salīdzinot Rotarix grupu ar grupu, kas saņēma placebo. Netika novērota šo gadījumu biežuma vai smaguma pakāpes palielināšanās, ievadot otro devu.
Septiņpadsmit placebo kontrolētu klīnisko pētījumu (Eiropā, Ziemeļamerikā, Latīņamerikā, Āzijā, Āfrikā) apkopotā analīzē, ietverot pētījumus, kuros Rotarix tika ievadīts vienlaikus ar parastām pediatrijā lietotām vakcīnām (skatīt 4.5. apakšpunktu), šādas blakusparādības (apkopotas 31 dienu pēc vakcinācijas) tika uzskatītas par iespējami saistītām ar vakcinēšanu.
Blakusparādību saraksts tabulas veidā Ziņotās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši sekojošām biežuma grupām:
Biežums tiek norādīts šādi: Ļoti bieži (≥1/10) Bieži (≥1/100 līdz <1/10) Retāk (≥1/1000 līdz <1/100) Reti (≥1/10 000 līdz <1/1000) Ļoti reti (<1/10 000)
21

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Nevēlamās blakusparādības

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Retāk

Vēdersāpes, gāzu veidošanās

Ļoti reti

Invaginācija (skatīt 4.4. apakšpunktu)

Nav zināms*

Hematohēzija

Nav zināms*

Gastroenterīts ar vakcīnas vīrusu izplatīšanos zīdaiņiem ar smaga kombinēta imūndeficīta sindromu (SCID)

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Dermatīts

Ļoti reti

Nātrene

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Bieži Nav zināms*

Uzbudināmība
Apnoja ļoti priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem (≤ 28 grūtniecības nedēļas) (skatīt 4.4. apakšpunktu)

*Tā kā par šīm blakusparādībām tika ziņots spontāni, nav iespējams droši noteikt to rašanās biežumu.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Invaginācija Vairākās valstīs veiktu drošuma novērojuma pētījumu dati liecina, ka rotavīrusa vakcīnas palielina invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas. Šajās valstīs novēroti 6 papildu gadījumi uz 100 000 zīdaiņu, palielinot invaginācijas pamatrisku, kas ir attiecīgi 25 līdz 101 gadījums uz 100 000 zīdaiņu (līdz 1 gada vecumam) gadā. Ir ierobežoti pierādījumi par nelielu riska palielināšanos pēc otrās devas. Pamatojoties uz ilgākiem uzraudzības periodiem, nav skaidrs, vai rotavīrusa vakcīnas ietekmē kopējo invaginācijas sastopamību (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Citas īpašas pacientu grupas

Lietošanas drošums priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā 670 priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kuru gestācijas vecums bija 27 līdz 36 nedēļas, tika ievadīta Rotarix liofilizētā forma, un 339 zīdaiņi saņēma placebo. Pirmā deva tika ievadīta, sākot no 6 nedēļām pēc dzimšanas. Nopietnas blakusparādības novēroja 5,1% zīdaiņu, kas saņēma Rotarix, un 6,8% zīdaiņu, kas saņēma placebo. Citas blakusparādības līdzīgās attiecībās novēroja zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo. Netika ziņots par invagināciju gadījumiem.

Lietošanas drošums zīdaiņiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekciju

Klīniskā pētījumā 100 zīdaiņiem ar HIV infekciju ievadīja Rotarix vai placebo. Drošuma profils bija līdzīgs zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

22

4.9. Pārdozēšana Ziņots par dažiem pārdozēšanas gadījumiem. Šajos gadījumos ziņotais blakusparādību profils kopumā līdzinājās blakusparādībām, kādas novērotas pēc Rotarix lietošanas ieteicamā devā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: rotavīrusu caurejas vakcīnas, ATĶ kods: J07BH01 Liofilizētās zāļu formas aizsargājošā efektivitāte Klīniskos pētījumos tika pierādīta efektivitāte pret biežāk sastopamo G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] genotipu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Turklāt ir pierādīta efektivitāte pret retāk sastopamu genotipu - G8P[4] (izraisa smagu gastroenterītu) un G12P[6] (izraisa jebkura veida gastroenterītu) - rotavīrusiem. Šie celmi cirkulē visā pasaulē. Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā tika veikti klīniskie pētījumi, lai novērtētu Rotarix aizsargājošo efektivitāti pret jebkura veida un smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Gastroenterīta smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši diviem atšķirīgiem kritērijiem: - Vesikari 20 punktu skalai, kas novērtē rotavīrusu izraisīta gastroenterīta pilnu klīnisko ainu, ņemot
vērā caurejas un vemšanas smaguma pakāpi un ilgumu, drudža un dehidratācijas smaguma pakāpi, kā arī nepieciešamību pēc terapijas, vai - klīniskā gadījuma definīcijai, kas pamatojas uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) kritērijiem. Klīnisko aizsardzību vērtēja ATP efektivitātes grupā, kas ietver visas pētāmās personas no ATP drošuma grupas, kuras piedalījās attiecīgajā efektivitātes novērošanas periodā. Aizsargājošā efektivitāte Eiropā Eiropā veiktā klīniskā pētījumā 400 pacientiem tika novērtēts Rotarix, kas tika lietots atbilstoši dažādām Eiropas valstu shēmām (2, 3 mēneši; 2, 4 mēneši; 3, 4 mēneši; 3, 5 mēneši). Pēc divām Rotarix devām vakcīnas aizsargājošā efektivitāte, kas tika novērota pirmā un otrā dzīves gada laikā, attēlota sekojošā tabulā:
23

Dzīves 1. gads

Dzīves 2. gads

Rotarix N=2572

Rotarix N=2554

Placebo N=1302

Placebo N=1294

Vakcīnas efektivitāte (%) pret jebkuru un smagu rotavīrusu gastroenterītu

[95% TI]

Genotips

Jebkura

Smags†

Jebkura

Smags †

smaguma

smaguma

pakāpe

pakāpe

G1P[8]

95,6

96,4

82,7

96,5

[87,9;98,8] [85,7;99,6]

[67,8;91,3] [86,2;99,6]

G2P[4]

62,0*

74,7*

57,1

89,9

[<0,0;94,4] [<0,0;99,6] [<0,0;82,6] [9,4;99,8]

G3P[8]

89,9

100

79,7

83,1*

[9,5;99,8]

[44,8;100]

[<0,0;98,1] [<0,0;99,7]

G4P[8]

88,3

100

69,6*

87,3

[57,5;97,9] [64,9;100]

[<0,0;95,3] [<0,0;99,7]

G9P[8]

75,6

94,7

70,5

76,8

[51,1;88,5] [77,9;99,4]

[50,7;82,8] [50,8;89,7]

Celmi ar P[8]

88,2

96,5

75,7

87,5

genotipu

[80,8;93,0] [90,6;99,1]

[65,0;83,4] [77,8;93,4]

Cirkulējošie

87,1

95,8

71,9

85,6

rotavīrusa celmi [79,6;92,1] [89,6;98,7]

[61,2;79,8] [75,8;91,9]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret rotavīrusu gastroenterītu, kas prasa medicīnisku

uzraudzību

[95% TI]

Cirkulējošie

91,8

76,2

rotavīrusa celmi

[84;96,3]

[63,0;85,0]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret hospitalizāciju rotavīrusu gastroenterīta dēļ

[95% TI]

Cirkulējošie

100

92,2

rotavīrusa celmi

[81,8;100]

[65,6;99,1]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti pēc Vesikari skalas

* Nav statistiski ticams(p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Vakcīnas efektivitāte pirmajā dzīves gadā progresējoši paaugstinājās līdz ar slimības smaguma pakāpes palielināšanos, sasniedzot 100% (95% TI: 84,7;100) atbilstoši Vesikari punktiem ≥17.

Aizsargājošā efektivitāte Latīņamerikā

Latīņamerikā veiktā klīniskā pētījumā Rotarix tika novērtēts vairāk nekā 20000 pacientiem. Gastroenterīta (GE) smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši PVO kritērijiem. Konstatētā vakcīnas efektivitāte pret rotavīrusu (RV) izraisītu smagu gastroenterītu, kas prasīja hospitalizāciju un/vai rehidratācijas terapiju medicīnas iestādē, kā arī genotipu specifiskā vakcīnas efektivitāte pēc divām Rotarix devām ir attēlota sekojošā tabulā.

24

Genotips

Smags rotavīrusu

Smags rotavīrusu

gastroenterīts† (dzīves

gastroenterīts† (dzīves

1.gads)

2.gads)

Rotarix N=9009

Rotarix N=7175

Placebo N=8858

Placebo N=7062

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

Visi RVGE

84,7

79,0

[71,7;92,4]

[66,4;87,4]

G1P[8]

91,8

72,4

[74,1;98,4]

[34,5;89,9]

G3P[8]

87,7

71,9*

[8,3;99,7]

[<0,0;97,1]

G4P[8]

50,8#*

63,1

[<0,0;99,2]

[0,7;88,2]

G9P[8]

90,6

87,7

[61,7;98,9]

[72,9;95,3]

Celmi ar P[8] genotipu

90,9

79,5

[79,2;96,8]

[67,0;87,9]

† Smags rotavīrusu izraisīts gastroenterīts tika definēts kā caurejas epizode ar vemšanu vai bez tās, kad

bija nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē (PVO kritēriji)

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

# Gadījumu skaits, uz kuriem pamatojās efektivitātes aprēķini pret G4P[8], bija ļoti mazs (1

gadījums Rotarix grupā un 2 gadījumi placebo grupā)

Piecu efektivitātes pētījumu summārā analīzē* tika konstatēta efektivitāte 71,4% (95% TI: 20,1;91,1) pret smagu rotavīrusu gastroenterītu (Vesikari punkti =11), ko izraisījis rotavīrusa G2P[4] genotips dzīves pirmā gada laikā. * Šajos pētījumos punktu aprēķini un ticamības intervāli attiecīgi bija: 100% (95%TI: 1858,0;100), 100% (95%TI: 21,1;100), 45,4% (95%TI: -81,5;86,6), 74.7 (95% TI:-
386,2;99,6). Nav pieejami punktu aprēķini attiecībā uz atlikušo pētījumu.

Aizsargājošā efektivitāte Āfrikā

Āfrikā veiktā klīniskā pētījumā (Rotarix: N = 2974; placebo: N = 1443) Rotarix tika vērtēts, lietojot aptuveni 10 un 14 nedēļu vecumā (divas devas) vai 6, 10 un 14 nedēļu vecumā (trīs devas). Vakcīnas efektivitāte pret smagu rotavīrusu gastroenterītu pirmā dzīves gadā bija 61,2% (95% TI: 44,0; 73,2). Novērotā vakcīnas aizsargājošā efektivitāte (apvienoto devu) pret jebkura veida vai smagu rotavīrusu gastroenterītu attēlota šajā tabulā:

25

Genotips

Jebkāds rotavīrusu

Smags rotavīrusu gastroenterīts†

gastroenterīts

Rotarix N = 2974

Rotarix N = 2974

Placebo N = 1443

Placebo N = 1443

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

G1P[8]

68,3

56,6

[53,6;78,5]

[11,8;78,8]

G2P[4]

49,3

83,8

[4,6;73,0]

[9,6; 98,4]

G3P[8]

43,4*

51,5*

[< 0,0; 83,7]

[<0,0; 96,5]

G8P[4]

38,7*

63,6

[< 0,0; 67,8]

[5,9; 86,5]

G9P[8]

41,8*

56,9*

[< 0,0;72,3]

[< 0,0; 85,5]

G12P[6]

48,0

55,5*

[9,7;70,0]

[<0,0; 82,2]

Celmi ar P[4]

39,3

70,9

genotipu

[7,7;59,9]

[37,5;87,0]

Celmi ar P[6]

46,6

55,2*

genotipu

[9,4;68,4]

[<0,0;81,3]

Celmi ar P[8]

61,0

59,1

genotipu

[47,3;71,2]

[32,8;75,3]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Ilgstoša efektivitāte līdz 3 gadu vecumam Āzijā

Klīniskā pētījumā, kas tika veikts Āzijā (Honkongā, Singapūrā un Taivanā) (kopējā vakcinētā grupa: Rotarix: N = 5359; placebo: N = 5349), vērtēja Rotarix, kas ievadīts atbilstoši atšķirīgām shēmām (2, 4 mēnešu vecumā; 3, 4 mēnešu vecumā).

Pirmā gadā laikā, salīdzinot ar placebo grupu, ievērojami mazāk pētāmo personu Rotarix grupā ziņoja par smagu rotavīrusa gastroenterītu, ko izraisījis cirkulējošs dabiskais RV, sākot ar 2 nedēļām pēc otrās devas ievadīšanas un līdz viena gada vecumam (0,0% pret 0,3%), vakcīnas efektivitātei sasniedzot 100% (95% TI: 72,2; 100).

Vakcīnas aizsargājošā efektivitāte pēc divām Rotarix devām, kas novērota pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu līdz 2 gadu vecumam, parādīta šajā tabulā.

26

Efektivitāte līdz 2 gadu vecumam

Rotarix N= 5263

Placebo N= 5256

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu [95% TI]

Genotips

Smags†

G1P[8]

100 [80,8;100]

G2P[4]

100* [<0,0;100]

G3P[8]

94,5 [64,9;99,9]

G9P[8]

91,7 [43,8;99,8]

Celmi ar P[8] genotipu

95,8 [83,8;99,5]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

96,1 [85,1;99,5]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, kad

nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē [95%

TI]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

94,2 [82,2;98,8]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski nozīmīgs (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Trešajā dzīves gadā Rotarix grupā (N=4222) nebija smaga RV gastroenterīta gadījumu, salīdzinot ar 13 gadījumiem (0,3%) placebo grupā (N=4185). Vakcīnas efektivitāte bija 100% (95% TI: 67,5; 100). Smagos RV gastroenterīta gadījumus izraisīja RV celmi G1P[8], G2P[4], G3P[8] un G9P[8]. Smaga RV gastroenterīta gadījumu, kas saistīti ar atsevišķiem genotipiem, sastopamība bija pārāk maza, lai varētu aprēķināt efektivitāti. Efektivitāte pret smagu RV gastroenterītu, kad nepieciešama hospitalizācija, bija 100% (95% TI: 72,4; 100).

Šķidrās zāļu formas aizsargājošā efektivitāte

Tā kā pēc Rotarix šķidrās zāļu formas 2 devu ievadīšanas novērotā imūnā atbildes reakcija bija līdzīga imūnai atbildes reakcijai, kas novērota pēc Rotarix liofilizētās zāļu formas 2 devu ievadīšanas, vakcīnas efektivitātes līmeņus, kas novēroti, lietojot liofilizētu zāļu formu, var ekstrapolēt attiecībā uz šķidro zāļu formu.

Imūnā atbildes reakcija

Imunoloģiskais mehānisms, ar kura palīdzību Rotarix aizsargā pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, nav pilnībā izprasts. Nav pierādīta cēloniska saistība starp antivielu reakciju pret rotavīrusu vakcīnas ievadīšanu un aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu.

Sekojošā tabulā attēlots to pacientu skaits procentos, kuri sākotnēji bija seronegatīvi attiecībā uz rotavīrusu (IgA antivielu titrs < 20 V/ml) (ar ELISA metodi) un kuriem anti-rotavīrusa IgA antivielu titri serumā ≥ 20 V/ml vienu līdz divus mēnešus pēc otrās vakcīnas devas vai placebo, kas novērots dažādos pētījumos ar Rotarix liofilizēto zāļu formu.

27

Shēma

Pētījumi

veikti

N

2, 3 mēneši Francija,

239

Vācija

2, 4 mēneši Spānija

186

3, 5 mēneši Somija, Itālija 180

3, 4 mēneši
2, 3 līdz 4 mēneši 10, 14 nedēļas un 6, 10 un 14 nedēļas (apvienots)

Čehijas

182

Republika

Latīņamerika; 393

11 valstis

Dienvidāfrikas 221

Republika,

Malāvija

Vakcīna
% ≥ 20 vien./ml
[95% TI] 82,8
[77,5;87,4] 85,5
[79,6;90,2] 94,4
[90,0;97,3] 84,6
[78,5;89,5] 77,9%
[73,8;81,6] 58,4
[51,6; 64,9]

Placebo

N

%

≥ 20 vien.//ml

p95% TI]

127

8,7

[4,4;15,0]

89

12,4

[6,3;21,0]

114

3,5

[1,0;8,7]

90

2,2

[0,3;7,8]

341

15,1%

[11,7;19,0]

111

22,5

[15,1; 31,4]

Trīs salīdzinošos kontrolētos pētījumos Rotarix šķidrās zāļu formas izraisītā imūnā atbildes reakcija bija līdzīga Rotarix liofilizētās zāļu formas izraisītai atbildes reakcijai.

Imūnā atbildes reakcija priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā ar priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši vismaz 27 gestācijas nedēļu vecumā, 147 indivīdu apakšgrupā tika novērtēta Rotarix imunogenitāte. Šajā populācijā novēroja imūno atbildes reakciju uz Rotarix; 87,5% (94% TI: 79,0;90,9) indivīdu vienu mēnesi pēc otrās vakcīnas devas tika sasniegts anti-rotavīrusa IgA antivielu titrs serumā ≥ 20 V/ml (ar ELISA metodi).

Efektivitāte
Novērojuma pētījumos vakcīnas efektivitāte pierādīta smaga gastroenterīta gadījumā, kad nepieciešama hospitalizācija bieži sastopamu genotipu – G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] – rotavīrusa dēļ, kā arī retāk sastopamu rotavīrusa genotipu (G9P[4] un G9P[6]) dēļ. Visi šie celmi ir izplatīti visā pasaulē.

Efektivitāte pēc 2 devām, aizkavējot RVGE, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija

Valstis Laika posms

Vecuma

N (1)

diapazons (gadījumi/kontroles)

Celmi

Efektivitāte % [95 % TI]

Beļģija 2008–2010(2)

Ekonomiski attīstītās valstis

< 4 gadi

160/198

Visi

3–11 mēn.

90 [81; 95] 91 [75; 97]

< 4 gadi < 4 gadi 3–11 mēn.

41/53 80/103

G1P[8] G2P[4]

95 [78; 99]
85 [64; 94] 83 [11; 96] ‡(3)

Singapūra 2008-2010(2)
Taivāna

< 4 gadi < 4 gadi < 5 gadi
< 3 gadi

12/13 16/17 136/272 89/89 275/1623(4)

G3P[8] G4P[8]
Visi G1P[8]
Visi

87* [<0; 98](3) 90 [19; 99] (3) 84 [32; 96] 91 [30; 99] 92 [75; 98]

28

2009-2011 ASV 2010-2011
ASV 2009-2011 Bolīvija 2010-2011
Brazīlija 2008-2011 Brazīlija 2008–2009(2)

< 2 gadi
8-11 mēn. < 5 gadi

85/1062(5) 74/255(4)

G1P[8] Visi
G1P[8] G2P[4]
Visi G3P[8]

Vidēji ekonomiski attīstītas valstis

< 3 gadi

300/974

Visi

6-11 mēn.

< 3 gadi

G9P[8]

6-11 mēn.

< 3 gadi

G3P[8]

G2P[4]

G9P[6]

< 2 gadi

115/1481

Visi

G1P[8]

G2P[4]

< 3 gadi

249/249 (5)

Visi

3–11 mēn.

95 [69; 100] 85 [73; 92] 88 [68; 95] 88 [68; 95] 89 [48; 98] 68 [34; 85]
77 [65; 84](6) 77 [51; 89] 85 [69; 93] 90 [65; 97] 93 [70; 98] 69 [14; 89] 87 [19; 98] 72 [44; 85](6) 89 [78; 95] 76 [64; 84] 76 [58; 86] 96 [68; 99]

Salvadora 2007-2009

< 3 gadi 3–11 mēn. < 2 gadi 6–11 mēn.

222/222 (5) 251/770 (5)

G2P[4] Visi

75 [57; 86] 95 [66; 99] (3) 76 [64; 84](6)
83 [68; 91]

Gvatemala

< 4 gadi

NP(7)

Visi

63 [23; 82]

2012-2013

Meksika

< 2 gadi

9/17(5)

G9P[4] 94 [16; 100]

2010

Malāvija

Ekonomiski vāji attīstītas valstis

< 2 gadi

81/234(5)

Visi

63 [23; 83]

2012-2014

mēn.: mēneši

* Statistiski nenozīmīgi (P ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē uzmanīgi.

(1) Norādīti gadījumi, kad veikta pilnīga vakcinācija (2 devas) un kad nav veikta vakcinācija, kā arī kontroles

gadījumi.

(2) GSK sponsorēti pētījumi

(3) Dati no post-hoc analīzes

(4) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija

konstatēts rotavīruss (rezultāti no Taizemes aprēķināti, izmantojot apvienotus slimnīcas kontroles grupas

dalībniekus, kuriem nebija konstatēts rotavīruss un slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija caurejas).

(5) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot blakus kontroles. (6) Pētāmajām personām, kuras nesaņēma pilnu vakcinācijas kursu, efektivitāte pēc vienas devas bija no 51 %
(95 % TI: 26;67, Salvadora) līdz 60% (95% TI: 37;75, Brazīlija). (7) NP: nav pieejams. Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, ņemot vērā 41 pilnībā vakcinētu gadījumu un 175

pilnībā vakcinētu kontrolgrupas pacientus.

Ietekme uz mirstību§
Rotarix ietekmes pētījumos, kas tika veikti Panamā, Brazīlijā un Meksikā, tika konstatēts visu ar caureju saistīto nāves gadījumu skaita samazinājums par 17% līdz 73% bērniem vecumā līdz 5 gadiem no 2 līdz 4 gadu laikā pēc vakcīnas ieviešanas.

29

Ietekme uz hospitalizāciju§ Retrospektīvā datubāzes pētījumā Beļģijā, vērtējot datus par bērniem līdz 5 gadu vecumam, vakcinācijas ar Rotarix tiešā un pastarpinātā ietekme uz hospitalizāciju saistībā ar rotavīrusu variēja no 64% (95% TI: 49;76) līdz 80% (95% TI: 77;83) divus gadus pēc vakcīnas ieviešanas. Līdzīgi pētījumi Armēnijā, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Salvadorā un Zambijā 2 – 4 gadus pēc vakcīnas ieviešanas parādīja samazinājumu par 45 – 93%.
Turklāt deviņos Āfrikā un Latīņamerikā veiktos pētījumos par ietekmi uz hospitalizāciju, kas saistīta ar jebkāda cēloņa izraisītu caureju, 2 – 5 gadus pēc vakcīnas ieviešanas tika konstatēts samazinājums par 14% – 57%.
§PIEZĪME: pētījumi par ietekmi ir paredzēti, lai noskaidrotu saistību laika ziņā, bet ne cēloņsakarību starp slimību un vakcināciju. Novēroto ietekmi laika ziņā var ietekmēt arī slimības dabiskās sastopamības svārstības.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojams.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Ne-klīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Saharoze Dinātrija adipāts Barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM) Sterils ūdens
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem produktiem.
6.3. Uzglabāšanas laiks
- Perorāls pilnaplikators: 3 gadi - Saspiežama tūbiņa ar membrānu un tūbiņas vāciņu: 3 gadi - Vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu forma: 2 gadi
Vakcīna jālieto tūlīt pēc atvēršanas.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C ). Nesasaldēt.
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
30

6.5. Iepakojuma veids un saturs
Perorāls pilnaplikators 1,5 ml suspensijas iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā (I hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļveida aizbāzni (butilgumija) un aizsarguzgali (butilgumija) iepakojumos pa 1, 5, 10 vai 25.
Saspiežama tūbiņa 1,5 ml suspensijas iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā (polietilēns) ar membrānu un tūbiņas vāciņu (polipropilēns), iepakojumos pa 1, 10 vai 50 tūbiņām.
Vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu forma 1,5 ml suspensijas iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā (polietilēns), kas ir viena no vairākām vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotām saspiežamām tūbiņām, iepakojumos pa 50 tūbiņām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām perorālai lietošanai.
Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto perorāli, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.
Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
Norādījumi par vakcīnas perorālā pilnaplikatora lietošanu:
Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

2. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot bērna mutes dobuma iekšpusē aiz vaiga).

3. Neinjicēt.

Tukšais perorālais aplikators un aizsarguzgalis jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

31

Norādījumi par saspiežamā tūbiņā esošās vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus par lietošanu.

A Kas Jums jādara pirms Rotarix lietošanas • Pārbaudiet derīguma termiņu. • Pārbaudiet, vai tūbiņa nav bojāta vai jau atvērta. • Pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un bezkrāsains un vai
tajā nav jebkādu daļiņu.
Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet šo vakcīnu. • Šo vakcīnu lieto iekšķīgi — tieši no tūbiņas. • Tā ir gatava lietošanai — Jums tā nav jāsajauc (jālieto
maisījumā) ne ar ko citu.

Membrāna
Tūbiņa Izvirzījums Vāciņš

B Tūbiņas sagatavošana 1. Noņemiet vāciņu • Saglabājiet vāciņu – jums tas nepieciešams membrānas
pārduršanai. • Turiet tūbiņu vertikāli.
2. Vairākas reizes viegli uzsitiet pa tūbiņas augšdaļu, līdz tajā vairs neatrodas šķidrums • Viegli uzsitot tieši zem membrānas, atbrīvojiet tūbiņas
šaurāko daļu no šķidruma.
3. Uzlieciet vāciņu, lai atvērtu tūbiņu • Turiet tūbiņu vertikāli. • Turiet tūbiņu no sāniem. • Vāciņa augšpuses padziļinājuma centrā ir neliels
izvirzījums. • Pagrieziet vāciņu ar augšpusi uz leju (par 180°).

Membrāna

Izvirzījums

4. Atveriet tūbiņu • Nav jāskrūvē. Spiediet vāciņu uz leju, lai pārdurtu
membrānu. • Pēc tam noņemiet vāciņu.

Spiediet vāciņu uz leju

32

C Pārbaude, vai tūbiņa ir atvērta pareizi 1. Pārbaudiet, vai membrāna ir pārdurta • Tūbiņas augšgalā ir jābūt atverei.
2. Kā rīkoties, ja membrāna nav pārdurta • Ja membrāna nav pārdurta, atgriezieties punktā “B” un
atkārtojiet 2., 3. un 4. darbību.

Atvere

D Vakcīnas ievadīšana • Kad tūbiņa atvērta, pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un
vai tajā nav jebkādu daļiņu. Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet vakcīnu. • Nekavējoties ievadiet vakcīnu.
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu • Nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Ievadiet vakcīnu • Uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā,
tuvāk vaiga iekšpusei. • Lai izspiestu visu vakcīnu, tūbiņu var būt nepieciešams
saspiest vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīga ievadīšana

Tukšā tūbiņa un vāciņš jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

Norādījumi par vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā pieejamās vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus par lietošanu.



Šo vakcīnu ievada iekšķīgi, tieši no tūbiņas.



Katra perorālā tūbiņa satur vienu vakcīnas devu.



Šī vakcīna ir gatava lietošanai – tā nav jāsajauc (jālieto maisījumā) ar citām vielām.

A. Pirms Rotarix lietošanas
1. Pārbaudiet derīguma termiņu uz savienojošās plāksnītes. 2. Pārbaudiet šķidrumu perorālajā tūbiņā, vai tas ir dzidrs un
bezkrāsains un vai tajā nav nekādu daļiņu. - Nelietojiet nevienu no savienojošās plāksnītes saturētajām perorālajām tūbiņām, ja pamanāt kādas novirzes.
3. Pārbaudiet katru atsevišķo perorālo tūbiņu, vai tā nav bojāta un vēl aizvien ir noslēgta. - Nelietojiet skarto perorālo tūbiņu, ja pamanāt kādas novirzes.

Savienojošā plāksnīte
Kakliņš

Derīguma termiņš: DD/MM/GG

Korpuss

Mēlīte

Perorālā vienas devas tūbiņa

33

B. Tūbiņas sagatavošana
1. Lai vienā galā esošu perorālo tūbiņu atdalītu no pārējām: a) satveriet vienas galā esošās perorālās tūbiņas mēlīti, lai atdalītu to no pārējām, b) ar otru roku turiet blakus esošās perorālās tūbiņas mēlīti, c) velciet mēlīti un atdaliet to no blakus esošās perorālās tūbiņas.
2. Lai atvērtu atdalīto perorālo tūbiņu: d) atdalīto perorālo tūbiņu turiet vertikāli, e) atdalītās perorālās tūbiņas mēlīti turiet vienā rokā, bet savienojošo plāksnīti – otrā rokā. Neturiet perorālo tūbiņu aiz korpusa, jo Jūs varat izspiest daļu vakcīnas, f) pagrieziet atdalīto perorālo tūbiņu, g) atdaliet to no savienojošās plāksnītes.

Derīguma DD/MM/GG

termiņš:

Velciet

Pagrieziet

Velciet

C. Vakcīnas iekšķīga ievadīšana uzreiz pēc atvēršanas
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu: • nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Lai vakcīnu ievadītu iekšķīgi: • uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā, tuvāk vaiga iekšpusei; • lai izspiestu visu vakcīnu, perorālā tūbiņa, iespējams, būs jāsaspiež vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīgai ievadīšanai

D. Atlikušo devu tūlītēja novietošana ledusskapī
Neizlietotās, savienojošajai plāksnītei vēl aizvien pievienotās perorālās tūbiņas jānovieto atpakaļ ledusskapī uzreiz pēc tam, kad viena no perorālajām tūbiņām ir izlietota. Tad neizlietotās perorālās tūbiņas varēs izmantot nākamajai vakcinācijai.

Nekavējoties novietojiet atpakaļ ledusskapī
2°C - 8°C

Izlietotās mutē lietojamās tūbiņas jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l'Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
34

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) Perorālais pilnaplikators EU/1/05/330/005 EU/1/05/330/006 EU/1/05/330/007 EU/1/05/330/008 Saspiežamā tūbiņa EU/1/05/330/009 EU/1/05/330/010 EU/1/05/330/011 Vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu forma EU/1/05/330/012 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2006. gada 21. februāris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2016. gada 14. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
35

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I)
UN RAŽOTĀJS(-I), KURŠ(-I) ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
36

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KURŠ(-I) ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja nosaukums un adrese
Parc de la Noire Epine Rue Fleming, 20 1300 Wavre Beļģija
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89, 1330 Rixensart Beļģija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
Oficiāla sērijas izlaide Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
37

• Pienākums veikt pēcreģistrācijas pasākumus Lai veiktu pasākumus attiecībā uz 1. tipa cūku cirkovīrusa (PCV-1) klātbūtni Rotarix, reģistrācijas apliecības īpašnieks apņemas:
• reizi 6 mēnešos sniegt atjauninātu informāciju par ieviešanas plānā norādīto PCV nesaturošu vakcīnu izstrādes pasākumu, kas saskaņoti ar CHMP 2016. gada 15. septembrī, īstenošanas gaitu: katru gadu jūnijā un decembrī, līdz PCV nesaturoša Rotarix pieteikuma iesniegšanai;
• iesniegt pieteikumu ne vēlāk kā 2020. gadā, lai mainītu reģistrācijas apliecības nosacījumus un apstiprinātu zāles bez PCV.
38

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
39

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA STIKLA PUDELĪTE AR PERORĀLO APLIKATORU UN PĀRNEŠANAS ADAPTERS, IEPAKOJUMA LIELUMS 1, 5, 10 VAI 25

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Pēc izšķīdināšanas 1 deva (1 ml) satur: Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

3. PALĪGVIELU SARAKSTS Pulveris: saharoze, sorbīts Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai
1 stikla pudelīte: pulveris 1 perorālais aplikators: šķīdinātājs 1 pārnešanas adapters 1 deva (1 ml)
5 stikla pudelītes: pulveris 5 perorālie aplikatori: šķīdinātājs 5 pārnešanas adapteri 5 x 1 deva (1 ml)
10 stikla pudelītes: pulveris 10 perorālie aplikatori: šķīdinātājs 10 pārnešanas adapteri 10 x 1 deva (1 ml)
25 stikla pudelītes: pulveris 25 perorālie aplikatori: šķīdinātājs 25 pārnešanas adapteri 25 x 1 deva (1 ml)

41

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas sakratīt Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Informāciju par lietošanai sagatavotu zāļu derīguma termiņu skatīt lietošanas instrukcijā. EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī Nesasaldēt Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/05/330/001 – iepakojumā pa 1 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters) EU/1/05/330/002 – iepakojumā pa 5 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters) EU/1/05/330/003 – iepakojumā pa 10 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters) EU/1/05/330/004 – iepakojumā pa 25 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters)
42

13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
43

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA PERORĀLAIS APLIKATORS AR ŠĶĪDINĀTĀJU PULVERA IZŠĶĪDINĀŠANAI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS 5. CITA
44

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA STIKLA PUDELĪTE AR PULVERI, KAS JĀIZŠĶĪDINA ŠĶĪDINĀTĀJĀ 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Pulveris iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva 6. CITA
45

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PERORĀLAIS APLIKATORS AR ŠĶĪDINĀTĀJU PULVERA IZŠĶĪDINĀŠANAI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix šķīdinātājs Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (1 ml) 6. CITA
46

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA PERORĀLS PILNAPLIKATORS, IEPAKOJUMA LIELUMS 1, 5, 10 VAI 25

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)

ne mazāk par 106.0 CCID50

3. PALĪGVIELU SARAKSTS Saharoze Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā 1 perorālais pilnaplikators 1 deva (1,5 ml)
5 perorālie pilnaplikatori 5 x 1 deva (1,5 ml)
10 perorālie pilnaplikatori 10 x 1 deva (1,5 ml)
25 perorālie pilnaplikatori 25 x 1 deva (1,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I)
Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

47

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Gatava lietošanai Nav nepieciešama šķīdināšana
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī Nesasaldēt Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/05/330/005 – iepakojumā 1 perorālais pilnaplikators EU/1/05/330/006 – iepakojumā 5 perorālie pilnaplikatori EU/1/05/330/007 – iepakojumā 10 perorālie pilnaplikatori EU/1/05/330/008 – iepakojumā 25 perorālie pilnaplikatori
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
48

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
49

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA TŪBIŅA, IEPAKOJUMĀ PA 1, 10 VAI 50

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)

ne mazāk par 106.0 CCID50

3. PALĪGVIELU SARAKSTS Saharoze Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija iekšķīgai lietošanai 1 tūbiņa 1 deva (1,5 ml)
10 tūbiņas 10 x 1 deva (1,5 ml)
50 tūbiņas 50 x 1 deva (1,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I)
Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

50

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
Pirms vakcīnas lietošanas izlasiet norādījumus.
Šī vakcīna paredzēta tikai perorālai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī Nesasaldēt Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/05/330/009 – iepakojumā 1 tūbiņa EU/1/05/330/010 – iepakojumā 10 tūbiņas EU/1/05/330/011 – iepakojumā 50 tūbiņas
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
51

14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
52

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA VAIRĀKU VIENAS DEVAS (5 ATSEVIŠĶU DEVU) AR PLĀKSNĪTI SAVIENOTU SASPIEŽAMU TŪBIŅU FORMA, IEPAKOJUMA LIELUMS 50 TŪBIŅAS

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)

ne mazāk par 106.0 CCID50

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Saharoze Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija iekšķīgai lietošanai
50 tūbiņas 10 x 5 ar plāksnīti savienotas vienas devas tūbiņas 1 deva (1,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I)
Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS

Pirms vakcīnas lietošanas izlasiet norādījumus.
53

Šī vakcīna paredzēta tikai perorālai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/05/330/012 – 50 tūbiņu iepakojums
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
54

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
55

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA PERORĀLAIS PILNAPLIKATORS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS 5. CITA
56

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PERORĀLAIS PILNAPLIKATORS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Suspensija iekšķīgai lietošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (1,5 ml) 6. CITA
57

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA TŪBIŅA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Suspensija iekšķīgai lietošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (1,5 ml) 6. CITA
58

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA VAIRĀKU VIENAS DEVAS (5 ATSEVIŠĶU DEVU) AR PLĀKSNĪTI SAVIENOTU SASPIEŽAMU TŪBIŅU FORMA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Suspensija iekšķīgai lietošanai Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 vienas devas tūbiņas 1 deva (1,5 ml) 6. CITA
59

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
60

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix, pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu.
Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt Jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas:
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu (6. punktā
minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska. • ja bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā). • ja bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju. • ja bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu.
61

• ja bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID)
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī Jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī, ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi un sorbītu Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medicīnas māsa. Vakcīna (1 ml šķidruma) tiks ievadīta perorāli. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
62

Ja bērns atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ir ievērot ārsta vai medicīnas māsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja • uzbudināmība
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī zemāk par ļoti reti sastopamas blakusparādības – invaginācijas pazīmēm) • uzpūties vēders • ādas iekaisums
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai izteikti paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/ veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem. • asinis izkārnījumos • ļoti neiznēsātiem zīdaiņiem (kas dzimuši pirms grūtniecības 28. nedēļas) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti. • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Pēdējā diena, kad var izmantot vakcīnu, atbilst norādītā mēneša pēdējai dienai.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C).
63

Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Pēc izšķīdināšanas perorālajā aplikatorā esošā vakcīna jāievada uzreiz. Ja izšķīdinātā vakcīna netiek izlietota 24 stundu laikā, tā jāiznīcina.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvā viela ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir: Pulveris: dekstrāns, sorbīts, saharoze (skatīt arī 2. punktu, Rotarix satur sorbītu un saharozi), aminoskābes, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM) Šķīdinātājs: kalcija karbonāts, ksantāna gumija, sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai

Rotarix tiek piegādāts kā bālgans pulveris vienas devas stikla pudelītē un atsevišķs perorālais aplikators ar šķīdinātāju, kas satur baltas nogulsnes, kas lēni nosēžas, un caurspīdīgu virspusējo slāni. Iepakojumā ir arī pārnešanas adapters, kas paredzēts šķīdinātāja pārnešanai uz stikla pudelīti ar pulveri, lai sajauktu abus vakcīnas komponentus.

Pirms bērns saņem vakcīnu, abi komponenti jāsajauc kopā. Sajauktā vakcīna izskatīsies duļķaināka nekā šķīdinātājs viens pats.

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 1, 5, 10 vai 25.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

64

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

65

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 9218 1 11
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Pirms izšķīdināšanas: Uzglabāšanas laikā perorālajā aplikatorā ar šķīdinātāju var novērot baltas nogulsnes un caurspīdīgu šķidrumu virspusē. Pirms izšķīdināšanas šķīdinātājs jāpārbauda vizuāli, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tā fizikālais izskats.
Pēc izšķīdināšanas: Izšķīdinātā vakcīna ir nedaudz duļķaināka nekā šķīdinātājs, un tā izskatās pienbalta.
Arī izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu. Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

66

Norādījumi par suspensijas izšķīdināšanu un lietošanu:

Pārnešanas adapters
Stikla pudelīte
Perorālais aplikators
Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet plastmasas vāciņu no stikla pudelītes, kas satur liofilizēto pulveri.

2. Pievienojiet pārnešanas adapteru stikla pudelītei, spiežot to uz leju, līdz pārnešanas adapters ir stingri piestiprināts.

3. Pamatīgi sakratiet perorālo aplikatoru, kas satur šķīdinātāju. Sakratītā suspensija ir duļķains šķidrums ar baltām nogulsnēm, kas lēni nosēžas.

4. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

5. Pievienojiet perorālo aplikatoru pārnešanas adapteram, stingri uzspiežot to šai palīgierīcei.

6. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet stikla pudelītē ar liofilizēto pulveri.

7. Nenoņemot perorālo aplikatoru, sakratiet stikla pudelīti un pārbaudiet, vai pulveris ir pilnībā izšķīdis suspensijā. Izšķīdinātā vakcīna izskatīsies duļķaināka nekā šķīdinātājs viens pats. Šāds izskats ir normāls.

8. Ievelciet visu maisījumu atpakaļ perorālajā aplikatorā.

9. Noņemiet perorālo aplikatoru no pārnešanas adaptera.

10. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot visu perorālā aplikatora saturu mutes dobuma
iekšpusē aiz vaiga).

11. Neinjicēt.

Ja izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas kādu laiku jāuzglabā, uzlieciet perorālajam aplikatoram aizsarguzgali. Perorālais aplikators ar izšķīdināto vakcīnu pirms vakcīnas perorālas ievadīšanas atkal viegli jāsakrata. Neinjicēt.

67

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix, suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai
farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt Jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas:
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu (6.
punktā minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska. • ja bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā). • ja bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju.
68

• ja bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu.
• ja bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID)
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī Jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī, ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medicīnas māsa. Vakcīna (1,5 ml šķidruma) tiks ievadīta perorāli. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
69

Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
Ja bērns atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ir ievērot ārsta vai medicīnas māsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja • uzbudināmība
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī zemāk par ļoti reti sastopamas blakusparādības – invaginācijas – pazīmēm) • uzpūties vēders • ādas iekaisums
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai stipri paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/ veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem. • asinis izkārnījumos • ļoti neiznēsātiem zīdaiņiem (kas dzimuši pirms grūtniecības 28. nedēļas) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti. • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
70

Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš atbilst norādītā mēneša pēdējai dienai.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Vakcīna jālieto tūlīt pēc iepakojuma atvēršanas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvā viela ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir: saharoze (skatīt arī 2. punktu, Rotarix satur saharozi), dinātrija adipāts, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā

Rotarix tiek piegādāts kā dzidrs un bezkrāsains šķīdums vienreizējas devas perorālā pilnaplikatorā (1,5 ml).

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 1, 5, 10 vai 25.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

71

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

72

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 921 8 111
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām perorālai lietošanai.
Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto perorāli, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.
Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.
Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

73

Norādījumi par vakcīnas lietošanu:
Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

2. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot bērna mutes dobuma iekšpusē aiz vaiga).

3. Neinjicēt.

Tukšais perorālais aplikators un aizsarguzgalis jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

74

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai
farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas:
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu (6.
punktā minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska. • ja bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā). • ja bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju.
75

• ja bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu.
• ja bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID)
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī, ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medicīnas māsa. Vakcīna (1,5 ml šķidruma) tiks ievadīta perorāli. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
76

Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
Ja bērns atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ir ievērot ārsta vai medicīnas māsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja • uzbudināmība
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī zemāk par ļoti reti sasatopamas blakusparādības – invaginācijas – pazīmēm) • vēdera uzpūšanās • ādas iekaisums
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai stipri paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem. • asinis izkārnījumos • ļoti neiznēsātiem zīdaiņiem (kas dzimuši pirms grūtniecības 28. nedēļas) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti. • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
77

Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš atbilst norādītā mēneša pēdējai dienai.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Vakcīna jālieto nekavējoties pēc iepakojuma atvēršanas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvā viela ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir saharoze (skatīt arī 2. sadaļu, Rotarix satur saharozi), dinātrija adipāts, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Suspensija iekšķīgai lietošanai.

Rotarix tiek piegādāts kā dzidrs un bezkrāsains šķidrums vienreizējas devas veidā saspiežamā tūbiņā (1,5 ml).

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 1, 10 vai 50.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

78

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

79

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 9218 1 11
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām perorālai lietošanai.
Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto perorāli, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.
Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.
Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

80

Norādījumi par vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus.

A Kas Jums jādara pirms Rotarix lietošanas • Pārbaudiet derīguma termiņu. • Pārbaudiet, vai tūbiņa nav bojāta vai jau atvērta. • Pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un bezkrāsains, un vai
tajā nav jebkādu daļiņu.
Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet šo vakcīnu. • Šo vakcīnu lieto iekšķīgi — tieši no tūbiņas. • Tā ir gatava lietošanai — Jums tā nav jāsajauc (jālieto
maisījumā) ne ar ko citu.

Membrāna
Tūbiņa Izvirzījums Vāciņš

B Tūbiņas sagatavošana 1. Noņemiet vāciņu • Saglabājiet vāciņu – jums tas nepieciešams membrānas
pārduršanai. • Turiet tūbiņu vertikāli.
2. Vairākas reizes viegli uzsitiet pa tūbiņas augšdaļu, līdz tajā vairs neatrodas šķidrums • Viegli uzsitot tieši zem membrānas, atbrīvojiet tūbiņas
šaurāko daļu no šķidruma.
3. Uzlieciet vāciņu, lai atvērtu tūbiņu • Turiet tūbiņu vertikāli. • Turiet tūbiņu no sāniem. • Vāciņa augšpuses padziļinājuma centrā ir neliels
izvirzījums. • Pagrieziet vāciņu ar augšpusi uz leju (par 180°).

Membrāna

Izvirzījums

4. Atveriet tūbiņu • Nav jāskrūvē. Spiediet vāciņu uz leju, lai pārdurtu
membrānu. • Pēc tam noņemiet vāciņu.

Spiediet vāciņu uz leju

81

C Pārbaude, vai tūbiņa ir atvērta pareizi 1. Pārbaudiet, vai membrāna ir pārdurta • Tūbiņas augšgalā ir jābūt atverei.
2. Kā rīkoties, ja membrāna nav pārdurta • Ja membrāna nav pārdurta, atgriezieties punktā “B” un
atkārtojiet 2., 3. un 4. darbību.

Atvere

D Vakcīnas ievadīšana • Kad tūbiņa atvērta, pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un
vai tajā nav jebkādu daļiņu. Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet vakcīnu. • Nekavējoties ievadiet vakcīnu.
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu • Nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Ievadiet vakcīnu • Uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā,
tuvāk vaiga iekšpusei. • Lai izspiestu visu vakcīnu, tūbiņu var būt nepieciešams
saspiest vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīga ievadīšana

Tukšā tūbiņa un vāciņš jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

82

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai
farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt Jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja Jūsu bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu
(6. punktā minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska; • ja Jūsu bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā); • Ja Jūsu bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju;
83

• ja Jūsu bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency – SCID);
• ja Jūsu bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu;
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī Jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medmāsa. Vakcīna (1,5 ml šķidruma) tiks ievadīta iekšķīgi. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
84

Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
Ja bērns atklepo vai atrij vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ievērot ārsta vai medmāsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja; • uzbudināmība.
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī turpmāk par ļoti reti sasatopamas blakusparādības – invaginācijas – pazīmēm); • vēdera uzpūšanās; • ādas iekaisums.
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai stipri paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem; • asinis izkārnījumos; • ļoti priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem (kas dzimuši 28. grūtniecības nedēļā vai pirms tās) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti; • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
85

Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Vakcīna jālieto nekavējoties pēc iepakojuma atvēršanas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvās vielas ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*Producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir saharoze (skatīt arī 2. punktu “Rotarix satur saharozi”), dinātrija adipāts, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Suspensija iekšķīgai lietošanai.

Rotarix tiek piegādāts kā dzidrs un bezkrāsains šķidrums 5 vienas devas (5 x 1,5 ml) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā.

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 50 tūbiņām.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

86

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

87

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 9218 111
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem

Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām iekšķīgai lietošanai.

Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto iekšķīgi, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.

Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.

Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

Norādījumi par vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus par lietošanu.



Šo vakcīnu ievada iekšķīgi, tieši no tūbiņas.



perorālā tūbiņa satur vienu vakcīnas devu.



Šī vakcīna ir gatava lietošanai – tā nav jāsajauc (jālieto maisījumā) ar citām vielām.

88

A. Pirms Rotarix lietošanas
1. Pārbaudiet derīguma termiņu uz savienojošās plāksnītes. 2. Pārbaudiet šķidrumu perorālajā tūbiņā, vai tas ir dzidrs un
bezkrāsains un vai tajā nav nekādu daļiņu. - Nelietojiet nevienu no savienojošās plāksnītes saturētajām perorālajām tūbiņām, ja pamanāt kādas novirzes.
3. Pārbaudiet katru atsevišķo perorālo tūbiņu, vai tā nav bojāta un vēl aizvien ir noslēgta. - Nelietojiet skarto perorālo tūbiņu, ja pamanāt kādas novirzes.
B. Tūbiņas sagatavošana
1. Lai vienā galā esošu perorālo tūbiņu atdalītu no pārējām: a) satveriet vienas galā esošās perorālās tūbiņas mēlīti, lai atdalītu to no pārējām, b) ar otru roku turiet blakus esošās perorālās tūbiņas mēlīti, c) velciet mēlīti un atdaliet to no blakus esošās perorālās tūbiņas.

Savienojošā plāksnīte
Kakliņš

Derīguma termiņš: DD/MM/GG

Korpuss

Mēlīte

Perorālā vienas devas tūbiņa

Derīguma DD/MM/GG

termiņš:

Velciet

2. Lai atvērtu atdalīto perorālo tūbiņu: d) atdalīto perorālo tūbiņu turiet vertikāli, e) atdalītās perorālās tūbiņas mēlīti turiet vienā rokā, bet savienojošo plāksnīti – otrā rokā. Neturiet perorālo tūbiņu aiz korpusa, jo Jūs varat izspiest daļu vakcīnas, f) pagrieziet atdalīto perorālo tūbiņu, g) atdaliet to no savienojošās plāksnītes.

Pagrieziet

Velciet

C. Vakcīnas iekšķīga ievadīšana uzreiz pēc atvēršanas
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu: • nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Lai vakcīnu ievadītu iekšķīgi: • uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā, tuvāk vaiga iekšpusei; • lai izspiestu visu vakcīnu, perorālā tūbiņa, iespējams, būs jāsaspiež vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīgai ievadīšanai

D. Atlikušo devu tūlītēja novietošana ledusskapī
Neizlietotās, savienojošajai plāksnītei vēl aizvien pievienotās perorālās tūbiņas jānovieto atpakaļ ledusskapī uzreiz pēc tam, kad viena no perorālajām tūbiņām ir izlietota. Tad neizlietotās perorālās tūbiņas varēs izmantot nākamajai vakcinācijai.

Nekavējoties novietojiet atpakaļ ledusskapī
2°C - 8°C

89

Izlietotās perorālās tūbiņas jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai. 90

IV PIELIKUMS ZINĀTNISKIE SECINĀJUMI UN REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMU IZMAIŅU
PAMATOJUMS
91

Zinātniskie secinājumi Ņemot vērā farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee – PRAC) novērtējuma ziņojumu par dzīvas, iekšķīgi lietojamas rotavīrusa monovalentās vakcīnas PADZ, Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejas (Committee for medicinal products for Human Use – CHMP) zinātniskie secinājumi ir šādi: - Zīdaiņi ar imūndeficītu vai aizdomām par to Rotarix zāļu apraksta 4.4. apakšpunktā ir iekļauts brīdinājums par Rotarix lietošanu zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to. Turklāt imūnsupresīvu līdzekļu, piemēram, adalimumaba un infliksimaba, zāļu aprakstos ir iekļauts ieteikums atlikt dzīvas vakcīnas ievadīšanu zīdaiņiem, kuri in utero bijuši pakļauti šādu līdzekļu iedarbībai. Bond et al. (2018) nesen notikušas konferences atreferējumā norādīja, ka šis ieteikums tiek zināmā mērā ignorēts. Lai nostiprinātu spēkā esošo brīdinājumu par Rotarix ievadīšanu zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to, ieteicams atjaunināt esošo brīdinājumu. - Nātrene Lai gan ziņojumi par nātreni ir saņemti reti (t.i. 0,013 gadījumi uz 100 000 izplatītajām devām), daži spontāni gadījumi liecināja, ka vakcinācija ar Rotarix var būt saistīta ar nātreni. Par to liecināja ļoti īss laiks līdz simptomu sākumam (no tūlītēja līdz dažām stundām), tas, ka vienlaikus netika ievadītas citas vakcīnas vai lietotas citas zāles, kā arī īss epizodes ilgums neatkarīgi no ārstēšanas. Šie dati tiek uzskatīti par pietiekamiem, lai iekļautu nātreni zāļu apraksta 4.8. apakšpunktā ar biežumu "ļoti reti", jo vadlīnijas par zāļu aprakstu iesaka 4.8. apakšpunktā norādīt visas nevēlamās blakusparādības, kuru gadījumā pēc rūpīgas izmeklēšanas konstatēta vismaz pamatoti iespējama cēloņsakarība starp zālēm un nevēlamo blakusparādību. CHMP piekrīt PRAC sagatavotajiem zinātniskajiem secinājumiem.
Reģistrācijas nosacījumu izmaiņu pamatojums Pamatojoties uz zinātniskajiem secinājumiem par dzīvu, iekšķīgi lietojamu rotavīrusa monovalento vakcīnu, CHMP uzskata, ka ieguvuma un riska līdzsvars zālēm, kas satur dzīvu, iekšķīgi lietojamu rotavīrusa monovalento vakcīnu, ir nemainīgs, ja tiek veiktas ieteiktās izmaiņas zāļu informācijā. CHMP iesaka mainīt reģistrācijas nosacījumus.
92

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Pēc izšķīdināšanas 1 deva (1 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)* (Human rotavirus RIX4414 strain (live,

attenuated)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Šī vakcīna satur 9 mg saharozes un 13,5 mg sorbīta (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai. Pulveris ir balts. Šķīdinātājs ir duļķains šķidrums ar baltām nogulsnēm, kas lēni nosēžas, un bezkrāsainu virspusējo slāni.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Rotarix ir paredzēts 6 līdz 24 nedēļas vecu zīdaiņu aktīvai imunizācijai rotavīrusu infekcijas izraisīta gastroenterīta profilaksei (skatīt 4.2., 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
Rotarix lietošanai jāpamatojas uz apstiprinātām rekomendācijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Vakcinācijas kurss sastāv no divām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Intervālam starp devām jābūt vismaz 4 nedēļām. Vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma, bet tas jāpabeidz pirms 24 nedēļu vecuma.
Rotarix tādās pašās devās var ievadīt priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši pēc vismaz 27 nedēļu gestācijas vecuma (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Klīniskos pētījumos reti tika novērota vakcīnas atklepošana vai atvemšana, un šādos gadījumos netika dota aizvietojoša deva. Tomēr maz ticamā gadījumā, ja zīdainis atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Zīdaiņiem, kuri saņem Rotarix pirmo devu, ieteicams pabeigt 2 devu kursu ar Rotarix. Nav datu par drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, ja Rotarix tiek lietots kā pirmā deva, bet otrajai devai tiek izmantota cita rotavīrusu vakcīna vai otrādi.
2

Pediatriskā populācija
Rotarix nedrīkst dot bērniem, kas vecāki par 24 nedēļām.
Lietošanas veids
Rotarix paredzēts tikai perorālai lietošanai.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu vai šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Paaugstināta jutība pēc iepriekšējās rotavīrusu vakcīnu ievadīšanas.
Zarnu invaginācija anamnēzē.
Pacienti ar nekoriģētām iedzimtām gastrointestinālā trakta anomālijām, jo tās var predisponēt uz invagināciju.
Pacienti ar smaga kombinēta imūndeficīta (Severe Combined Immunodeficiency – SCID) radītiem traucējumiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar akūtu smagu slimību, kas noris ar drudzi. Viegla infekcija nav kontrindikācija imunizācijai.
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar caureju vai vemšanu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Labas klīniskās prakses apstākļos pirms vakcinācijas jāiepazīstas ar pacienta medicīnisko vēsturi, īpašu uzmanību pievēršot kontrindikācijām, un pacients ir klīniski jāizmeklē.
Nav datu par Rotarix drošumu un efektivitāti zīdaiņiem ar gastrointestinālām slimībām vai aizkavētu augšanu. Rotarix ievadīšana šādiem zīdaiņiem piesardzīgi jāizvērtē gadījumos, kad, pēc ārsta domām, atturēšanās no vakcinācijas rada lielāku risku.
Piesardzības nolūkā veselības aprūpes speciālistiem jāpievērš uzmanība jebkādiem simptomiem, kas var liecināt par invagināciju (stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asiņaini izkārnījumi, vēdera uzpūšanās un/vai stiprs drudzis), jo drošuma novērojuma pētījumu dati liecina par palielinātu invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas pret rotavīrusu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Vecākiem/aizbildņiem jāieteic nekavējoties ziņot veselības aprūpes speciālistam par šādiem simptomiem.
Par indivīdiem ar noslieci uz invagināciju skatīt 4.3. apakšpunktā.
Nav gaidāms, ka asimptomātiska HIV infekcija un HIV infekcija ar viegliem simptomiem varētu ietekmēt Rotarix drošumu vai efektivitāti. Klīniskais pētījums ar ierobežotu skaitu HIV pozitīvu zīdaiņu bez simptomiem vai ar viegliem simptomiem neuzrādīja acīmredzamas drošuma problēmas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Piesardzīgi jāizvērtē iespējamais ieguvums un risks, lietojot Rotarix zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to, ieskaitot imūnsupresīvu līdzekļu iedarbību in utero.
3

Ir zināms, ka pēc vakcinācijas notiek vakcīnas vīrusa ekskrēcija ar izkārnījumiem ar maksimumu apmēram 7. dienā. Ar ELISA metodi noteiktās vīrusa antigēna daļiņas tika konstatētas 50% izkārnījumu pēc pirmās devas un 4% izkārnījumu pēc otrās devas. Pārbaudot šos izkārnījumus uz vakcīnas dzīvo celmu, tikai 17% bija pozitīvi.
Tika novērota šī ekskretētā vakcīnas vīrusa pārnešana uz seronegatīvām vakcinēto kontaktpersonām, neizraisot nekādus klīniskus simptomus.
Rotarix piesardzīgi jāievada pacientiem, kuri ir ciešā kontaktā ar personām, kurām ir imūndeficīts, piemēram, cilvēkiem ar ļaundabīgām slimībām vai citādi novājinātu imūnsistēmu vai cilvēkiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju.
Nesen vakcinēto bērnu kontaktpersonām jāievēro personiskā higiēna (piem., jāmazgā rokas pēc autiņbiksīšu mainīšanas bērnam).
Veicot primārās imunizācijas sērijas ļoti neiznēsātiem (priekšlaicīgi dzimušiem) zīdaiņiem (kas dzimuši ≤28 grūtniecības nedēļās), it īpaši tiem, kuriem anamnēzē ir elpošanas sistēmas nepietiekama brieduma pazīmes, jāapsver iespējamais apnojas risks un nepieciešamība uzraudzīt zīdaiņa elpošanu 48 – 72 stundas pēc vakcīnas ievadīšanas.
Vakcinēšana šai zīdaiņu grupai sniedz lielu ieguvumu, tāpēc to nedrīkst atlikt vai no tās atteikties.
Aizsargājošu imunoloģisko atbildes reakciju nevar noskaidrot visiem vakcinētajiem (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pašlaik nav zināma aizsardzības pakāpe, ko Rotarix varētu nodrošināt pret citiem rotavīrusa celmiem, kas nav cirkulējuši klīnisko pētījumu laikā. Klīniskie pētījumi, no kuriem tika iegūti dati par efektivitāti, tika veikti Eiropā, Centrāl- un Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Rotarix nepasargā no gastroenterīta, ko izraisa citi mikroorganismi, nevis rotavīrusi.
Nav pieejami dati par Rotarix lietošanu profilaksei pēc saskares ar vīrusu.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Vakcīna kā palīgvielas satur saharozi un sorbītu. Pacienti ar retiem iedzimtiem traucējumiem, piemēram, fruktozes nepanesamību, glikozes-galaktozes malabsorbciju vai saharāzes-izomaltāzes nepietiekamību, nedrīkst saņemt šo vakcīnu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Rotarix var lietot vienlaikus ar jebkuru no sekojošām monovalentām vai kombinētām vakcīnām [ieskaitot heksavalentās vakcīnas (DTPa-HBV-IPV/Hib)]: difterijas-tetanusa-veselu šūnu garā klepus vakcīnu (DTPw), difterijas-tetanusa-acelulārā garā klepus vakcīnu (DTPa), Haemophilus influenzae b tipa vakcīnu (Hib), inaktivētā poliomielīta vakcīnu (IPV), B hepatīta vakcīnu (HBV), pneimokoku konjugēto vakcīnu un meningokoku C serotipa konjugēto vakcīnu. Klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka ievadīto vakcīnu radītās imūnreakcijas un drošuma profili netika ietekmēti.
Rotarix un perorālās poliomielīta vakcīnas (OPV) vienlaicīga ievadīšana neietekmē imūnreakciju pret poliomielīta antigēniem. Kaut gan OPV vienlaicīga ievadīšana var nedaudz pavājināt imūnreakciju pret rotavīrusa vakcīnu, klīniskā pētījumā, kurā tika iekļauti vairāk nekā 4200 pacientu, kuri saņēma Rotarix vienlaikus ar OPV, tika demonstrēts, ka saglabājas klīniskā aizsardzība pret rotavīrusu izraisītu smagu gastroenterītu.
Zīdaiņiem nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
4

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Rotarix nav paredzēts lietošanai pieaugušajiem. Nav pieejami dati par lietošanu grūtniecības un zīdīšanas laikā.
Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Kopsavilkums par drošuma profilu
Turpmāk minētā informācija par drošumu balstās uz klīnisko pētījumu, kuros izmantota liofilizēta vai šķidra Rotarix zāļu forma, datiem. Četros klīniskos pētījumos apmēram 3800 Rotarix šķidrās zāļu formas devas tika ievadītas apmēram 1900 zīdaiņiem. Šie pētījumi liecina, ka šķidrās zāļu formas drošums līdzinās liofilizētās zāļu formas drošumam.
Divdesmit trīs klīniskos pētījumos apmēram 106 000 devas Rotarix (liofilizēta vai šķidra zāļu forma) tika ievadītas apmēram 51 000 zīdaiņu.
Trīs placebo kontrolētos klīniskos pētījumos (Somijā, Indijā un Bangladešā), kuros Rotarix tika ievadīts viens pats (parasto pediatrisko vakcīnu ievadīšanas shēma tika izmainīta), konstatēto blakusparādību (apkopotas 8 dienas pēc vakcinācijas) - caurejas, vemšanas, ēstgribas zuduma, drudža, nervozitātes un klepus/iesnu rašanās biežums un smagums būtiski neatšķīrās, salīdzinot Rotarix grupu ar grupu, kas saņēma placebo. Netika novērota šo gadījumu biežuma vai smaguma pakāpes palielināšanās, ievadot otro devu.
Septiņpadsmit placebo kontrolētu klīnisko pētījumu (Eiropā, Ziemeļamerikā, Latīņamerikā, Āzijā, Āfrikā) apkopotā analīzē, ietverot pētījumus, kuros Rotarix tika ievadīts vienlaikus ar parastām pediatrijā lietotām vakcīnām (skatīt 4.5. apakšpunktu), šādas blakusparādības (apkopotas 31 dienu pēc vakcinācijas) tika uzskatītas par iespējami saistītām ar vakcinēšanu.
Blakusparādību saraksts tabulas veidā Ziņotās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši sekojošām biežuma grupām:
Biežums tiek norādīts šādi: Ļoti bieži (≥1/10) Bieži (≥1/100 līdz <1/10) Retāk (≥1/1000 līdz <1/100) Reti (≥1/10 000 līdz <1/1000) Ļoti reti (<1/10 000)
5

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Nevēlamās blakusparādības

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Retāk

Vēdersāpes, gāzu veidošanās

Ļoti reti

Invaginācija (skatīt 4.4. apakšpunktu)

Nav zināms*

Hematohēzija

Nav zināms*

Gastroenterīts ar vakcīnas vīrusu izplatīšanos zīdaiņiem ar smaga kombinēta imūndeficīta sindromu (SCID)

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Dermatīts

Ļoti reti

Nātrene

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Bieži Nav zināms*

Uzbudināmība
Apnoja ļoti priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem (≤ 28 grūtniecības nedēļas) (skatīt 4.4. apakšpunktu)

*Tā kā par šīm blakusparādībām tika ziņots spontāni, nav iespējams droši noteikt to rašanās biežumu.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Invaginācija

Vairākās valstīs veiktu drošuma novērojuma pētījumu dati liecina, ka rotavīrusa vakcīnas palielina invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas. Šajās valstīs novēroti 6 papildu gadījumi uz 100 000 zīdaiņu, palielinot invaginācijas pamatrisku, kas ir attiecīgi 25 līdz 101 gadījums uz 100 000 zīdaiņu (līdz 1 gada vecumam) gadā. Ir ierobežoti pierādījumi par nelielu riska palielināšanos pēc otrās devas. Pamatojoties uz ilgākiem uzraudzības periodiem, nav skaidrs, vai rotavīrusa vakcīnas ietekmē kopējo invaginācijas sastopamību (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Citas īpašas pacientu grupas

Lietošanas drošums priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā 670 priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kuru gestācijas vecums bija 27 līdz 36 nedēļas, tika ievadīts Rotarix, un 339 zīdaiņi saņēma placebo. Pirmā deva tika ievadīta, sākot no 6 nedēļām pēc dzimšanas. Nopietnas blakusparādības novēroja 5,1% zīdaiņu, kas saņēma Rotarix, un 6,8% zīdaiņu, kas saņēma placebo. Citas blakusparādības līdzīgās attiecībās novēroja zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo. Netika ziņots par invagināciju gadījumiem.

Lietošanas drošums zīdaiņiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekciju

Klīniskā pētījumā 100 zīdaiņiem ar HIV infekciju ievadīja Rotarix vai placebo. Drošuma profils bija līdzīgs zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

6

4.9. Pārdozēšana Ziņots par dažiem pārdozēšanas gadījumiem. Šajos gadījumos ziņotais blakusparādību profils kopumā līdzinājās blakusparādībām, kādas novērotas pēc Rotarix lietošanas ieteicamā devā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: rotavīrusu caurejas vakcīnas, ATĶ kods: J07BH01 Aizsargājošā efektivitāte Klīniskos pētījumos tika pierādīta efektivitāte pret biežāk sastopamo G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] genotipu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Turklāt ir pierādīta efektivitāte pret retāk sastopamu genotipu - G8P[4] (izraisa smagu gastroenterītu) un G12P[6] (izraisa jebkura veida gastroenterītu) - rotavīrusiem. Šie celmi cirkulē visā pasaulē. Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā tika veikti klīniskie pētījumi, lai novērtētu Rotarix aizsargājošo efektivitāti pret jebkura veida un smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Gastroenterīta smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši diviem atšķirīgiem kritērijiem: - Vesikari 20 punktu skalai, kas novērtē rotavīrusu izraisīta gastroenterīta pilnu klīnisko ainu, ņemot
vērā caurejas un vemšanas smaguma pakāpi un ilgumu, drudža un dehidratācijas smaguma pakāpi, kā arī nepieciešamību pēc terapijas, vai - klīniskā gadījuma definīcijai, kas pamatojas uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) kritērijiem. Klīnisko aizsardzību vērtēja ATP efektivitātes grupā, kas ietver visas pētāmās personas no ATP drošuma grupas, kuras piedalījās attiecīgajā efektivitātes novērošanas periodā. Aizsargājošā efektivitāte Eiropā Eiropā veiktā klīniskā pētījumā 400 pacientiem tika novērtēts Rotarix, kas tika lietots atbilstoši dažādām Eiropas valstu shēmām (2, 3 mēneši; 2, 4 mēneši; 3, 4 mēneši; 3, 5 mēneši). Pēc divām Rotarix devām vakcīnas aizsargājošā efektivitāte, kas tika novērota pirmā un otrā dzīves gada laikā, attēlota sekojošā tabulā:
7

Dzīves 1. gads

Dzīves 2. gads

Rotarix N=2572

Rotarix N=2554

Placebo N=1302

Placebo N=1294

Vakcīnas efektivitāte (%) pret jebkuru un smagu rotavīrusu gastroenterītu

[95% TI]

Genotips

Jebkura

Smags†

Jebkura

Smags †

smaguma

smaguma

pakāpe

pakāpe

G1P[8]

95,6

96,4

82,7

96,5

[87,9;98,8] [85,7;99,6]

[67,8;91,3] [86,2;99,6]

G2P[4]

62,0*

74,7*

57,1

89,9

[<0,0;94,4] [<0,0;99,6]

[<0,0;82,6]

[9,4;99,8]

G3P[8]

89,9

100

79,7

83,1*

[9,5;99,8]

[44,8;100]

[<0,0;98,1] [<0,0;99,7]

G4P[8]

88,3

100

69,6*

87,3

[57,5;97,9] [64,9;100]

[<0,0;95,3] [<0,0;99,7]

G9P[8]

75,6

94,7

70,5

76,8

[51,1;88,5] [77,9;99,4]

[50,7;82,8] [50,8;89,7]

Celmi ar P[8]

88,2

96,5

75,7

87,5

genotipu

[80,8;93,0] [90,6;99,1]

[65,0;83,4] [77,8;93,4]

Cirkulējošie

87,1

95,8

71,9

85,6

rotavīrusa celmi [79,6;92,1] [89,6;98,7]

[61,2;79,8] [75,8;91,9]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret rotavīrusu gastroenterītu, kas prasa medicīnisku

uzraudzību

[95% TI]

Cirkulējošie

91,8

76,2

rotavīrusa celmi

[84;96,3]

[63,0;85,0]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret hospitalizāciju rotavīrusu gastroenterīta dēļ

[95% TI]

Cirkulējošie

100

92,2

rotavīrusa celmi

[81,8;100]

[65,6;99,1]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti pēc Vesikari skalas

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Vakcīnas efektivitāte pirmajā dzīves gadā progresējoši paaugstinājās līdz ar slimības smaguma pakāpes palielināšanos, sasniedzot 100% (95% TI: 84,7;100) atbilstoši Vesikari punktiem ≥17.

Aizsargājošā efektivitāte Latīņamerikā

Latīņamerikā veiktā klīniskā pētījumā Rotarix tika novērtēts vairāk nekā 20000 pacientiem. Gastroenterīta (GE) smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši PVO kritērijiem. Konstatētā vakcīnas efektivitāte pret rotavīrusu (RV) izraisītu smagu gastroenterītu, kas prasīja hospitalizāciju un/vai rehidratācijas terapiju medicīnas iestādē, kā arī genotipu specifiskā vakcīnas efektivitāte pēc divām Rotarix devām ir attēlota sekojošā tabulā:

8

Genotips

Smags rotavīrusu

Smags rotavīrusu

gastroenterīts† (dzīves

gastroenterīts† (dzīves

1.gads)

2.gads)

Rotarix N=9009

Rotarix N=7175

Placebo N=8858

Placebo N=7062

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

Visi RVGE

84,7

79,0

[71,7;92,4]

[66,4;87,4]

G1P[8]

91,8

72,4

[74,1;98,4]

[34,5;89,9]

G3P[8]

87,7

71,9*

[8,3;99,7]

[<0,0;97,1]

G4P[8]

50,8#*

63,1

[<0,0;99,2]

[0,7;88,2]

G9P[8]

90,6

87,7

[61,7;98,9]

[72,9;95,3]

Celmi ar P[8] genotipu

90,9

79,5

[79,2;96,8]

[67,0;87,9]

† Smags rotavīrusu izraisīts gastroenterīts tika definēts kā caurejas epizode ar vemšanu vai bez tās,

kad bija nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē (PVO kritēriji)

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

# Gadījumu skaits, uz kuriem pamatojās efektivitātes aprēķini pret G4P[8], bija ļoti mazs (1 gadījums

Rotarix grupā un 2 gadījumi placebo grupā)

Piecu efektivitātes pētījumu summārā analīzē* tika konstatēta efektivitāte 71,4% (95% TI:20,1;91,1) pret smagu rotavīrusu gastroenterītu (Vesikari punkti =11), ko izraisījis rotavīrusa G2P[4] genotips dzīves pirmā gada laikā. * Šajos pētījumos punktu aprēķini un ticamības intervāli attiecīgi bija: 100% (95%TI: -1858,0;100), 100% (95%TI: 21,1;100), 45,4% (95%TI: -81,5;86,6), 74,7 (95% TI:-386,2;99,6). Nav pieejami
punktu aprēķini attiecībā uz atlikušo pētījumu.

Aizsargājošā efektivitāte Āfrikā

Āfrikā veiktā klīniskā pētījumā (Rotarix: N = 2974; placebo: N = 1443) Rotarix tika vērtēts, lietojot aptuveni 10 un 14 nedēļu vecumā (divas devas) vai 6, 10 un 14 nedēļu vecumā (trīs devas). Vakcīnas efektivitāte pret smagu rotavīrusu gastroenterītu pirmajā dzīves gadā bija 61,2% (95% TI: 44,0; 73,2). Novērotā vakcīnas aizsargājošā efektivitāte (apvienoto devu) pret jebkura veida vai smagu rotavīrusu gastroenterītu attēlota šajā tabulā:

9

Genotips

Jebkāds rotavīrusu

Smags rotavīrusu gastroenterīts†

gastroenterīts

Rotarix N = 2974

Rotarix N = 2974

Placebo N = 1443

Placebo N = 1443

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

G1P[8]

68,3

56,6

[53,6;78,5]

[11,8;78,8]

G2P[4]

49,3

83,8

[4,6;73,0]

[9,6; 98,4]

G3P[8]

43,4*

51,5*

[< 0,0; 83,7]

[<0,0; 96,5]

G8P[4]

38,7*

63,6

[< 0,0; 67,8]

[5,9; 86,5]

G9P[8]

41,8*

56,9*

[< 0,0;72,3]

[< 0,0; 85,5]

G12P[6]

48,0

55,5*

[9,7;70,0]

[<0,0; 82,2]

Celmi ar P[4]

39,3

70,9

genotipu

[7,7;59,9]

[37,5;87,0]

Celmi ar P[6]

46,6

55,2*

genotipu

[9,4;68,4]

[<0,0;81,3]

Celmi ar P[8]

61,0

59,1

genotipu

[47,3;71,2]

[32,8;75,3]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Ilgstoša efektivitāte līdz 3 gadu vecumam Āzijā

Klīniskā pētījumā, kas tika veikts Āzijā (Honkongā, Singapūrā un Taivanā) (kopējā vakcinētā grupa: Rotarix: N = 5359; placebo: N = 5349), vērtēja Rotarix, kas ievadīts atbilstoši atšķirīgām shēmām (2, 4 mēnešu vecumā; 3, 4 mēnešu vecumā).

Pirmā gadā laikā, salīdzinot ar placebo grupu, ievērojami mazāk pētāmo personu Rotarix grupā ziņoja par smagu rotavīrusa gastroenterītu, ko izraisījis cirkulējošs dabiskais RV, sākot ar 2 nedēļām pēc otrās devas ievadīšanas un līdz viena gada vecumam (0,0% pret 0,3%), vakcīnas efektivitātei sasniedzot 100% (95% TI: 72,2; 100).

Vakcīnas aizsargājošā efektivitāte pēc divām Rotarix devām, kas novērota pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu līdz 2 gadu vecumam, parādīta šajā tabulā.

10

Efektivitāte līdz 2 gadu vecumam

Rotarix N= 5263

Placebo N= 5256

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu[95% TI]

Genotips

Smags†

G1P[8]

100 [80,8;100]

G2P[4]

100* [<0,0;100]

G3P[8]

94,5 [64,9;99,9]

G9P[8]

91,7 [43,8;99,8]

Celmi ar P[8] genotipu

95,8 [83,8;99,5]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

96,1 [85,1;99,5]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, kad

nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē [95%

TI]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

94,2 [82,2;98,8]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski nozīmīgs (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Trešajā dzīves gadā Rotarix grupā (N=4222) nebija smaga RV gastroenterīta gadījumu, salīdzinot ar 13 gadījumiem (0,3%) placebo grupā (N=4185). Vakcīnas efektivitāte bija 100% (95% TI: 67,5; 100). Smagos RV gastroenterīta gadījumus izraisīja RV celmi G1P[8], G2P[4], G3P[8] un G9P[8]. Smaga RV gastroenterīta gadījumu, kas saistīti ar atsevišķiem genotipiem, sastopamība bija pārāk maza, lai varētu aprēķināt efektivitāti. Efektivitāte pret smagu RV gastroenterītu, kad nepieciešama hospitalizācija, bija 100% (95% TI: 72,4; 100).

Imūnā atbildes reakcija

Imunoloģiskais mehānisms, ar kura palīdzību Rotarix aizsargā pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, nav pilnībā izprasts. Nav pierādīta cēloniska saistība starp antivielu reakciju pret rotavīrusu vakcīnas ievadīšanu un aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu.

Sekojošā tabulā attēlots to pacientu skaits procentos, kuri sākotnēji bija seronegatīvi attiecībā uz rotavīrusu (IgA antivielu titrs < 20 V/ml) (ar ELISA metodi) un kuriem anti-rotavīrusa IgA antivielu titri serumā ≥ 20 V/ml vienu līdz divus mēnešus pēc otrās vakcīnas devas vai placebo, kas novērots dažādos pētījumos.

11

Shēma

Pētījumi

veikti

N

2, 3 mēneši Francija,

239

Vācija

2, 4 mēneši Spānija

186

3, 5 mēneši Somija, Itālija 180

3, 4 mēneši
2, 3 līdz 4 mēneši 10, 14 nedēļas un 6, 10 un 14 nedēļas (apvienots)

Čehijas

182

Republika

Latīņamerika; 393

11 valstis

Dienvidāfrikas 221

Republika,

Malāvija

Vakcīna
% ≥ 20 vien./ml
[95% TI] 82,8
[77,5;87,4] 85,5
[79,6;90,2] 94,4
[90,0;97,3] 84,6
[78,5;89,5] 77,9%
[73,8;81,6] 58,4
[51,6; 64,9]

Placebo

N

%

≥ 20 vien.//ml

p95% TI]

127

8,7

[4,4;15,0]

89

12,4

[6,3;21,0]

114

3,5

[1,0;8,7]

90

2,2

[0,3;7,8]

341

15,1%

[11,7;19,0]

111

22,5

[15,1; 31,4]

Imūnā atbildes reakcija priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā ar priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši vismaz 27 gestācijas nedēļu vecumā, 147 indivīdu apakšgrupā tika novērtēta Rotarix imunogenitāte. Šajā populācijā novēroja imūno atbildes reakciju uz Rotarix; 87,5% (94% TI: 79,0;90,9) indivīdu vienu mēnesi pēc otrās vakcīnas devas tika sasniegts anti-rotavīrusa IgA antivielu titrs serumā ≥ 20 V/ml (ar ELISA metodi).

Efektivitāte
Novērojuma pētījumos vakcīnas efektivitāte pierādīta smaga gastroenterīta gadījumā, kad nepieciešama hospitalizācija bieži sastopamu genotipu – G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] – rotavīrusa dēļ, kā arī retāk sastopamu rotavīrusa genotipu (G9P[4] un G9P[6]) dēļ. Visi šie celmi ir izplatīti visā pasaulē.

Efektivitāte pēc 2 devām, aizkavējot RVGE, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija

Valstis Laika posms

Vecuma

N (1)

diapazons (gadījumi/kontroles)

Celmi

Efektivitāte % [95 % TI]

Beļģija 2008–2010(2)

Ekonomiski attīstītās valstis

< 4 gadi

160/198

Visi

3–11 mēn.

90 [81; 95] 91 [75; 97]

< 4 gadi < 4 gadi 3–11 mēn.

41/53 80/103

G1P[8] G2P[4]

95 [78; 99]
85 [64; 94] 83 [11; 96] ‡(3)

Singapūra 2008-2010(2)
Taivāna 2009-2011
ASV 2010-2011

< 4 gadi < 4 gadi < 5 gadi
< 3 gadi
< 2 gadi

12/13 16/17 136/272 89/89 275/1623(4)
85/1062(5)

G3P[8] G4P[8]
Visi G1P[8]
Visi G1P[8]
Visi G1P[8]

87* [<0; 98](3) 90 [19; 99] (3) 84 [32; 96] 91 [30; 99] 92 [75; 98] 95 [69; 100] 85 [73; 92] 88 [68; 95]

12

ASV 2009-2011 Bolīvija 2010-2011
Brazīlija 2008-2011 Brazīlija 2008–2009(2)

8-11 mēn. < 5 gadi

74/255(4)

G2P[4] Visi
G3P[8]

Vidēji ekonomiski attīstītas valstis

< 3 gadi

300/974

Visi

6-11 mēn.

< 3 gadi

G9P[8]

6-11 mēn.

< 3 gadi

G3P[8]

G2P[4]

G9P[6]

< 2 gadi

115/1481

Visi

G1P[8]

G2P[4]

< 3 gadi

249/249 (5)

Visi

3–11 mēn.

88 [68; 95] 89 [48; 98] 68 [34; 85]
77 [65; 84](6) 77 [51; 89] 85 [69; 93] 90 [65; 97] 93 [70; 98] 69 [14; 89] 87 [19; 98] 72 [44; 85](6) 89 [78; 95] 76 [64; 84] 76 [58; 86] 96 [68; 99]

Salvadora 2007-2009

< 3 gadi 3–11 mēn. < 2 gadi 6–11 mēn.

222/222 (5) 251/770 (5)

G2P[4] Visi

75 [57; 86] 95 [66; 99] (3) 76 [64; 84](6)
83 [68; 91]

Gvatemala

< 4 gadi

NP(7)

Visi

63 [23; 82]

2012-2013

Meksika

< 2 gadi

9/17(5)

G9P[4] 94 [16; 100]

2010

Malāvija

Ekonomiski vāji attīstītas valstis

< 2 gadi

81/234(5)

Visi

63 [23; 83]

2012-2014

mēn.: mēneši

* Statistiski nenozīmīgi (P ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē uzmanīgi.

(1) Norādīti gadījumi, kad veikta pilnīga vakcinācija (2 devas) un kad nav veikta vakcinācija, kā arī kontroles

gadījumi. (2) GSK sponsorēti pētījumi (3) Dati no post-hoc analīzes

(4) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija konstatēts rotavīruss (rezultāti no Taizemes aprēķināti, izmantojot apvienotus slimnīcas kontroles grupas

dalībniekus, kuriem nebija konstatēts rotavīruss un slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija caurejas).

(5) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot blakus kontroles. (6) Pētāmajām personām, kuras nesaņēma pilnu vakcinācijas kursu, efektivitāte pēc vienas devas bija no 51 %
(95 % TI: 26;67, Salvadora) līdz 60% (95% TI: 37;75, Brazīlija). (7) NP: nav pieejams. Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, ņemot vērā 41 pilnībā vakcinētu gadījumu un 175

pilnībā vakcinētu kontrolgrupas pacientus.

Ietekme uz mirstību§
Rotarix ietekmes pētījumos, kas tika veikti Panamā, Brazīlijā un Meksikā, tika konstatēts visu ar caureju saistīto nāves gadījumu skaita samazinājums par 17% līdz 73% bērniem vecumā līdz 5 gadiem no 2 līdz 4 gadu laikā pēc vakcīnas ieviešanas.

Ietekme uz hospitalizāciju§
Retrospektīvā datubāzes pētījumā Beļģijā, vērtējot datus par bērniem līdz 5 gadu vecumam, vakcinācijas ar Rotarix tiešā un pastarpinātā ietekme uz hospitalizāciju saistībā ar rotavīrusu variēja no 64% (95% TI: 49;76) līdz 80% (95% TI: 77;83) divus gadus pēc vakcīnas ieviešanas. Līdzīgi pētījumi

13

Armēnijā, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Salvadorā un Zambijā 2 – 4 gadus pēc vakcīnas ieviešanas parādīja samazinājumu par 45 – 93%.
Turklāt deviņos Āfrikā un Latīņamerikā veiktos pētījumos par ietekmi uz hospitalizāciju, kas saistīta ar jebkāda cēloņa izraisītu caureju, 2 – 5 gadus pēc vakcīnas ieviešanas tika konstatēts samazinājums par 14% – 57%.
§PIEZĪME: pētījumi par ietekmi ir paredzēti, lai noskaidrotu saistību laika ziņā, bet ne cēloņsakarību starp slimību un vakcināciju. Novēroto ietekmi laika ziņā var ietekmēt arī slimības dabiskās sastopamības svārstības.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojams.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Ne-klīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris Saharoze Dekstrāns Sorbīts Aminoskābes Barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM)
Šķīdinātājs Kalcija karbonāts Ksantāna gumija Sterils ūdens
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem produktiem.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Pēc izšķīdināšanas: Pēc izšķīdināšanas vakcīna jāizlieto uzreiz. Ja izšķīdinātā vakcīna netiek izlietota uzreiz, tās uzglabāšanas laiks nedrīkst pārsniegt 24 stundas, uzglabājot 2°C - 25°C temperatūrā.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C ). Nesasaldēt.
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
14

Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā. 6.5. Iepakojuma veids un saturs 1 deva pulvera stikla pudelītē (I hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija). 1 ml šķīdinātāja perorālajā aplikatorā (I hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļveida aizbāzni un aizsarguzgali (butilgumija). Pārnešanas adapters vakcīnas izšķīdināšanai (1/deva) šādos iepakojumu lielumos: • iepakojumā 1 stikla pudelīte ar pulveri plus 1 perorālais aplikators ar šķīdinātāju • iepakojumā 5 stikla pudelītes ar pulveri plus 5 perorālie aplikatori ar šķīdinātāju • iepakojumā 10 stikla pudelītes ar pulveri plus 10 perorālie aplikatori ar šķīdinātāju • iepakojumā 25 stikla pudelītes ar pulveri plus 25 perorālie aplikatori ar šķīdinātāju Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Pirms izšķīdināšanas: Uzglabāšanas laikā perorālajā aplikatorā ar šķīdinātāju var novērot baltas nogulsnes un caurspīdīgu šķidrumu virspusē. Pirms izšķīdināšanas šķīdinātājs jāpārbauda vizuāli, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tā fizikālais izskats. Pēc izšķīdināšanas: Izšķīdinātā vakcīna ir nedaudz duļķaināka nekā šķīdinātājs, un tā izskatās pienbalta. Arī izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
15

Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu un lietošanu:
Pārnešanas adapters
Stikla pudelīte
Perorālais aplikators

Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet plastmasas vāciņu no stikla pudelītes, kas satur liofilizēto pulveri.

2. Pievienojiet pārnešanas adapteru stikla pudelītei, spiežot to uz leju, līdz pārnešanas adapters ir stingri piestiprināts.

3. Pamatīgi sakratiet perorālo aplikatoru, kas satur šķīdinātāju. Sakratītā suspensija ir duļķains šķidrums ar baltām nogulsnēm, kas lēni nosēžas.

4. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

5. Pievienojiet perorālo aplikatoru pārnešanas adapteram, stingri uzspiežot to šai palīgierīcei.

6. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet stikla pudelītē ar liofilizēto pulveri.

7. Nenoņemot perorālo aplikatoru, sakratiet stikla pudelīti un pārbaudiet, vai pulveris ir pilnībā izšķīdis suspensijā. Izšķīdinātā vakcīna izskatīsies duļķaināka nekā šķīdinātājs viens pats. Šāds izskats ir normāls.

8. Ievelciet visu maisījumu atpakaļ perorālajā aplikatorā.

9. Noņemiet perorālo aplikatoru no pārnešanas adaptera.

10. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot visu perorālā aplikatora saturu mutes dobuma
iekšpusē aiz vaiga).

11. Neinjicēt.

Ja izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas kādu laiku jāuzglabā, uzlieciet perorālajam aplikatoram aizsarguzgali. Perorālais aplikators ar izšķīdināto vakcīnu pirms vakcīnas perorālas ievadīšanas atkal viegli jāsakrata. Neinjicēt.

16

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l'Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/05/330/001 EU/1/05/330/002 EU/1/05/330/003 EU/1/05/330/004 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2006. gada 21. februāris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2016. gada 14. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
17

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā
Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)*(Human rotavirus RIX4414 strain

(live, attenuated)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

Palīgviela ar zināmu iedarbību: Šī vakcīna satur 1073 mg saharozes (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija iekšķīgai lietošanai. Rotarix ir dzidrs un bezkrāsains šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Rotarix ir paredzēts 6 līdz 24 nedēļas vecu zīdaiņu aktīvai imunizācijai rotavīrusu infekcijas izraisīta gastroenterīta profilaksei (skatīt 4.2., 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
Rotarix lietošanai jāpamatojas uz apstiprinātām rekomendācijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Vakcinācijas kurss sastāv no divām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Intervālam starp devām jābūt vismaz 4 nedēļām. Vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma, bet tas jāpabeidz pirms 24 nedēļu vecuma.
Rotarix tādās pašās devās var ievadīt priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši pēc vismaz 27 nedēļu gestācijas vecuma (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Klīniskos pētījumos reti tika novērota vakcīnas atklepošana vai atvemšana, un šādos gadījumos netika dota aizvietojoša deva. Tomēr maz ticamā gadījumā, ja zīdainis atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.

18

Zīdaiņiem, kuri saņem Rotarix pirmo devu, ieteicams pabeigt 2 devu kursu ar Rotarix. Nav datu par drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, ja Rotarix tiek lietots kā pirmā deva, bet otrajai devai tiek izmantota cita rotavīrusu vakcīna vai otrādi.
Pediatriskā populācija
Rotarix nedrīkst dot bērniem, kas vecāki par 24 nedēļām.
Lietošanas veids
Rotarix paredzēts tikai perorālai lietošanai.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Ieteikumus par zāļu lietošanu skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Paaugstināta jutība pēc iepriekšējās rotavīrusu vakcīnu ievadīšanas.
Zarnu invaginācija anamnēzē.
Pacienti ar nekoriģētām iedzimtām gastrointestinālā trakta anomālijām, jo tās var predisponēt uz invagināciju.
Pacienti ar smaga kombinēta imūndeficīta (Severe Combined Immunodeficiency – SCID) radītiem traucējumiem (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar akūtu smagu slimību, kas noris ar drudzi. Viegla infekcija nav kontrindikācija imunizācijai.
Rotarix ievadīšana jāatliek uz vēlāku laiku pacientiem ar caureju vai vemšanu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Labas klīniskās prakses apstākļos pirms vakcinācijas jāiepazīstas ar pacienta medicīnisko vēsturi, īpašu uzmanību pievēršot kontrindikācijām, un pacients ir klīniski jāizmeklē.
Nav datu par Rotarix drošumu un efektivitāti zīdaiņiem ar gastrointestinālām slimībām vai aizkavētu augšanu. Rotarix ievadīšana šādiem zīdaiņiem piesardzīgi jāizvērtē gadījumos, kad, pēc ārsta domām, atturēšanās no vakcinācijas rada lielāku risku.
Piesardzības nolūkā veselības aprūpes speciālistiem jāpievērš uzmanība jebkādiem simptomiem, kas var liecināt par invagināciju (stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asiņaini izkārnījumi, vēdera uzpūšanās un/vai stiprs drudzis), jo drošuma novērojuma pētījumu dati liecina par palielinātu invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas pret rotavīrusu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Vecākiem/aizbildņiem jāieteic nekavējoties ziņot veselības aprūpes speciālistam par šādiem simptomiem.
Par indivīdiem ar noslieci uz invagināciju skatīt 4.3. apakšpunktā.
Nav gaidāms, ka asimptomātiska HIV infekcija un HIV infekcija ar viegliem simptomiem varētu ietekmēt Rotarix drošumu vai efektivitāti. Klīniskais pētījums ar ierobežotu skaitu HIV pozitīvu
19

zīdaiņu bez simptomiem vai ar viegliem simptomiem neuzrādīja acīmredzamas drošuma problēmas (skatīt 4.8. apakšpunktu). Piesardzīgi jāizvērtē iespējamais ieguvums un risks, lietojot Rotarix zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to, ieskaitot imūnsupresīvu līdzekļu iedarbību in utero.
Ir zināms, ka pēc vakcinācijas notiek vakcīnas vīrusa ekskrēcija ar izkārnījumiem ar maksimumu apmēram 7. dienā. Ar ELISA metodi noteiktās vīrusa antigēna daļiņas tika konstatētas 50% izkārnījumu pēc pirmās Rotarix liofilizētās zāļu formas devas un 4% izkārnījumu pēc otrās devas. Pārbaudot šos izkārnījumus uz vakcīnas dzīvo celmu, tikai 17% bija pozitīvi. Divos salīdzinošos kontrolētos pētījumos vakcīnas ekskrēcija pēc vakcinācijas ar Rotarix šķidro zāļu formu bija salīdzināma ar novēroto pēc vakcinācijas ar Rotarix liofilizēto zāļu formu.
Tika novērota šī ekskretētā vakcīnas vīrusa pārnešana uz seronegatīvām vakcinēto kontaktpersonām, neizraisot nekādus klīniskus simptomus.
Rotarix piesardzīgi jāievada pacientiem, kuri ir ciešā kontaktā ar personām, kurām ir imūndeficīts, piemēram, cilvēkiem ar ļaundabīgām slimībām vai citādi novājinātu imūnsistēmu vai cilvēkiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju.
Nesen vakcinēto bērnu kontaktpersonām jāievēro personiskā higiēna (piem., jāmazgā rokas pēc autiņbiksīšu mainīšanas bērnam).
Veicot primārās imunizācijas sērijas ļoti neiznēsātiem (priekšlaicīgi dzimušiem) zīdaiņiem (kas dzimuši ≤28 grūtniecības nedēļās), it īpaši tiem, kuriem anamnēzē ir elpošanas sistēmas nepietiekama brieduma pazīmes, jāapsver iespējamais apnojas risks un nepieciešamība uzraudzīt zīdaiņa elpošanu 48 – 72 stundas pēc vakcīnas ievadīšanas.
Vakcinēšana šai zīdaiņu grupai sniedz lielu ieguvumu, tāpēc to nedrīkst atlikt vai no tās atteikties.
Aizsargājošu imunoloģisko atbildes reakciju nevar noskaidrot visiem vakcinētajiem (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pašlaik nav zināma aizsardzības pakāpe, ko Rotarix varētu nodrošināt pret citiem rotavīrusa celmiem, kas nav cirkulējuši klīnisko pētījumu laikā. Klīniskie pētījumi, no kuriem tika iegūti dati par efektivitāti, tika veikti Eiropā, Centrāl- un Dienvidamerikā, Āfrikā un Āzijā (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Rotarix nepasargā no gastroenterīta, ko izraisa citi mikroorganismi, nevis rotavīrusi.
Nav pieejami dati par Rotarix lietošanu profilaksei pēc saskares ar vīrusu.
Rotarix nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Vakcīna kā palīgvielas satur saharozi un sorbītu. Pacienti ar retiem iedzimtiem traucējumiem, piemēram, fruktozes nepanesamību, glikozes-galaktozes malabsorbciju vai saharāzes-izomaltāzes nepietiekamību nedrīkst saņemt šo vakcīnu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Rotarix var lietot vienlaikus ar jebkuru no sekojošām monovalentām vai kombinētām vakcīnām [ieskaitot heksavalentās vakcīnas (DTPa-HBV-IPV/Hib)]: difterijas-tetanusa-veselu šūnu garā klepus vakcīnu (DTPw), difterijas-tetanusa-acelulārā garā klepus vakcīnu (DTPa), Haemophilus influenzae b tipa vakcīnu (Hib), inaktivētā poliomielīta vakcīnu (IPV), B hepatīta vakcīnu (HBV), pneimokoku konjugēto vakcīnu un meningokoku C serotipa konjugēto vakcīnu. Klīniskie pētījumi ir pierādījuši, ka ievadīto vakcīnu radītās imūnreakcijas un drošuma profili netika ietekmēti.
20

Rotarix un perorālās poliomielīta vakcīnas (OPV) vienlaicīga ievadīšana neietekmē imūnreakciju pret poliomielīta antigēniem. Kaut gan OPV vienlaicīga ievadīšana var nedaudz pavājināt imūnreakciju pret rotavīrusa vakcīnu, klīniskā pētījumā, kurā tika iekļauti vairāk nekā 4200 pacientu, kuri saņēma Rotarix vienlaikus ar OPV, tika demonstrēts, ka saglabājas klīniskā aizsardzība pret rotavīrusu izraisītu smagu gastroenterītu.
Zīdaiņiem nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Rotarix nav paredzēts lietošanai pieaugušajiem. Nav pieejami dati par lietošanu grūtniecības un zīdīšanas laikā.
Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Kopsavilkums par drošuma profilu
Turpmāk minētā informācija par drošumu balstās uz klīnisko pētījumu, kuros izmantota liofilizēta vai šķidra Rotarix zāļu forma, datiem. Četros klīniskos pētījumos apmēram 3800 Rotarix šķidrās zāļu formas devas tika ievadītas apmēram 1900 zīdaiņiem. Šie pētījumi liecina, ka šķidrās zāļu formas drošums līdzinās liofilizētās zāļu formas drošumam.
Divdesmit trīs klīniskos pētījumos apmēram 106 000 devas Rotarix (liofilizēta vai šķidra zāļu forma) tika ievadītas apmēram 51 000 zīdaiņu.
Trīs placebo kontrolētos klīniskos pētījumos (Somijā, Indijā un Bangladešā), kuros Rotarix tika ievadīts viens pats (parasto pediatrisko vakcīnu ievadīšanas shēma tika izmainīta), konstatēto blakusparādību (apkopotas 8 dienas pēc vakcinācijas) – caurejas, vemšanas, ēstgribas zuduma, drudža, nervozitātes un klepus/iesnu rašanās biežums un smagums būtiski neatšķīrās, salīdzinot Rotarix grupu ar grupu, kas saņēma placebo. Netika novērota šo gadījumu biežuma vai smaguma pakāpes palielināšanās, ievadot otro devu.
Septiņpadsmit placebo kontrolētu klīnisko pētījumu (Eiropā, Ziemeļamerikā, Latīņamerikā, Āzijā, Āfrikā) apkopotā analīzē, ietverot pētījumus, kuros Rotarix tika ievadīts vienlaikus ar parastām pediatrijā lietotām vakcīnām (skatīt 4.5. apakšpunktu), šādas blakusparādības (apkopotas 31 dienu pēc vakcinācijas) tika uzskatītas par iespējami saistītām ar vakcinēšanu.
Blakusparādību saraksts tabulas veidā Ziņotās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši sekojošām biežuma grupām:
Biežums tiek norādīts šādi: Ļoti bieži (≥1/10) Bieži (≥1/100 līdz <1/10) Retāk (≥1/1000 līdz <1/100) Reti (≥1/10 000 līdz <1/1000) Ļoti reti (<1/10 000)
21

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Nevēlamās blakusparādības

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Retāk

Vēdersāpes, gāzu veidošanās

Ļoti reti

Invaginācija (skatīt 4.4. apakšpunktu)

Nav zināms*

Hematohēzija

Nav zināms*

Gastroenterīts ar vakcīnas vīrusu izplatīšanos zīdaiņiem ar smaga kombinēta imūndeficīta sindromu (SCID)

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Dermatīts

Ļoti reti

Nātrene

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Bieži Nav zināms*

Uzbudināmība
Apnoja ļoti priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem (≤ 28 grūtniecības nedēļas) (skatīt 4.4. apakšpunktu)

*Tā kā par šīm blakusparādībām tika ziņots spontāni, nav iespējams droši noteikt to rašanās biežumu.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Invaginācija Vairākās valstīs veiktu drošuma novērojuma pētījumu dati liecina, ka rotavīrusa vakcīnas palielina invaginācijas risku, galvenokārt 7 dienu laikā pēc vakcinēšanas. Šajās valstīs novēroti 6 papildu gadījumi uz 100 000 zīdaiņu, palielinot invaginācijas pamatrisku, kas ir attiecīgi 25 līdz 101 gadījums uz 100 000 zīdaiņu (līdz 1 gada vecumam) gadā. Ir ierobežoti pierādījumi par nelielu riska palielināšanos pēc otrās devas. Pamatojoties uz ilgākiem uzraudzības periodiem, nav skaidrs, vai rotavīrusa vakcīnas ietekmē kopējo invaginācijas sastopamību (skatīt 4.4. apakšpunktu).

Citas īpašas pacientu grupas

Lietošanas drošums priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā 670 priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kuru gestācijas vecums bija 27 līdz 36 nedēļas, tika ievadīta Rotarix liofilizētā forma, un 339 zīdaiņi saņēma placebo. Pirmā deva tika ievadīta, sākot no 6 nedēļām pēc dzimšanas. Nopietnas blakusparādības novēroja 5,1% zīdaiņu, kas saņēma Rotarix, un 6,8% zīdaiņu, kas saņēma placebo. Citas blakusparādības līdzīgās attiecībās novēroja zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo. Netika ziņots par invagināciju gadījumiem.

Lietošanas drošums zīdaiņiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekciju

Klīniskā pētījumā 100 zīdaiņiem ar HIV infekciju ievadīja Rotarix vai placebo. Drošuma profils bija līdzīgs zīdaiņiem, kas saņēma Rotarix un zīdaiņiem, kas saņēma placebo.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

22

4.9. Pārdozēšana Ziņots par dažiem pārdozēšanas gadījumiem. Šajos gadījumos ziņotais blakusparādību profils kopumā līdzinājās blakusparādībām, kādas novērotas pēc Rotarix lietošanas ieteicamā devā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: rotavīrusu caurejas vakcīnas, ATĶ kods: J07BH01 Liofilizētās zāļu formas aizsargājošā efektivitāte Klīniskos pētījumos tika pierādīta efektivitāte pret biežāk sastopamo G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] genotipu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Turklāt ir pierādīta efektivitāte pret retāk sastopamu genotipu - G8P[4] (izraisa smagu gastroenterītu) un G12P[6] (izraisa jebkura veida gastroenterītu) - rotavīrusiem. Šie celmi cirkulē visā pasaulē. Eiropā, Latīņamerikā, Āfrikā un Āzijā tika veikti klīniskie pētījumi, lai novērtētu Rotarix aizsargājošo efektivitāti pret jebkura veida un smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Gastroenterīta smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši diviem atšķirīgiem kritērijiem: - Vesikari 20 punktu skalai, kas novērtē rotavīrusu izraisīta gastroenterīta pilnu klīnisko ainu, ņemot
vērā caurejas un vemšanas smaguma pakāpi un ilgumu, drudža un dehidratācijas smaguma pakāpi, kā arī nepieciešamību pēc terapijas, vai - klīniskā gadījuma definīcijai, kas pamatojas uz Pasaules Veselības organizācijas (PVO) kritērijiem. Klīnisko aizsardzību vērtēja ATP efektivitātes grupā, kas ietver visas pētāmās personas no ATP drošuma grupas, kuras piedalījās attiecīgajā efektivitātes novērošanas periodā. Aizsargājošā efektivitāte Eiropā Eiropā veiktā klīniskā pētījumā 400 pacientiem tika novērtēts Rotarix, kas tika lietots atbilstoši dažādām Eiropas valstu shēmām (2, 3 mēneši; 2, 4 mēneši; 3, 4 mēneši; 3, 5 mēneši). Pēc divām Rotarix devām vakcīnas aizsargājošā efektivitāte, kas tika novērota pirmā un otrā dzīves gada laikā, attēlota sekojošā tabulā:
23

Dzīves 1. gads

Dzīves 2. gads

Rotarix N=2572

Rotarix N=2554

Placebo N=1302

Placebo N=1294

Vakcīnas efektivitāte (%) pret jebkuru un smagu rotavīrusu gastroenterītu

[95% TI]

Genotips

Jebkura

Smags†

Jebkura

Smags †

smaguma

smaguma

pakāpe

pakāpe

G1P[8]

95,6

96,4

82,7

96,5

[87,9;98,8] [85,7;99,6]

[67,8;91,3] [86,2;99,6]

G2P[4]

62,0*

74,7*

57,1

89,9

[<0,0;94,4] [<0,0;99,6] [<0,0;82,6] [9,4;99,8]

G3P[8]

89,9

100

79,7

83,1*

[9,5;99,8]

[44,8;100]

[<0,0;98,1] [<0,0;99,7]

G4P[8]

88,3

100

69,6*

87,3

[57,5;97,9] [64,9;100]

[<0,0;95,3] [<0,0;99,7]

G9P[8]

75,6

94,7

70,5

76,8

[51,1;88,5] [77,9;99,4]

[50,7;82,8] [50,8;89,7]

Celmi ar P[8]

88,2

96,5

75,7

87,5

genotipu

[80,8;93,0] [90,6;99,1]

[65,0;83,4] [77,8;93,4]

Cirkulējošie

87,1

95,8

71,9

85,6

rotavīrusa celmi [79,6;92,1] [89,6;98,7]

[61,2;79,8] [75,8;91,9]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret rotavīrusu gastroenterītu, kas prasa medicīnisku

uzraudzību

[95% TI]

Cirkulējošie

91,8

76,2

rotavīrusa celmi

[84;96,3]

[63,0;85,0]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret hospitalizāciju rotavīrusu gastroenterīta dēļ

[95% TI]

Cirkulējošie

100

92,2

rotavīrusa celmi

[81,8;100]

[65,6;99,1]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti pēc Vesikari skalas

* Nav statistiski ticams(p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Vakcīnas efektivitāte pirmajā dzīves gadā progresējoši paaugstinājās līdz ar slimības smaguma pakāpes palielināšanos, sasniedzot 100% (95% TI: 84,7;100) atbilstoši Vesikari punktiem ≥17.

Aizsargājošā efektivitāte Latīņamerikā

Latīņamerikā veiktā klīniskā pētījumā Rotarix tika novērtēts vairāk nekā 20000 pacientiem. Gastroenterīta (GE) smaguma pakāpe tika definēta atbilstoši PVO kritērijiem. Konstatētā vakcīnas efektivitāte pret rotavīrusu (RV) izraisītu smagu gastroenterītu, kas prasīja hospitalizāciju un/vai rehidratācijas terapiju medicīnas iestādē, kā arī genotipu specifiskā vakcīnas efektivitāte pēc divām Rotarix devām ir attēlota sekojošā tabulā.

24

Genotips

Smags rotavīrusu

Smags rotavīrusu

gastroenterīts† (dzīves

gastroenterīts† (dzīves

1.gads)

2.gads)

Rotarix N=9009

Rotarix N=7175

Placebo N=8858

Placebo N=7062

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

Visi RVGE

84,7

79,0

[71,7;92,4]

[66,4;87,4]

G1P[8]

91,8

72,4

[74,1;98,4]

[34,5;89,9]

G3P[8]

87,7

71,9*

[8,3;99,7]

[<0,0;97,1]

G4P[8]

50,8#*

63,1

[<0,0;99,2]

[0,7;88,2]

G9P[8]

90,6

87,7

[61,7;98,9]

[72,9;95,3]

Celmi ar P[8] genotipu

90,9

79,5

[79,2;96,8]

[67,0;87,9]

† Smags rotavīrusu izraisīts gastroenterīts tika definēts kā caurejas epizode ar vemšanu vai bez tās, kad

bija nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē (PVO kritēriji)

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

# Gadījumu skaits, uz kuriem pamatojās efektivitātes aprēķini pret G4P[8], bija ļoti mazs (1

gadījums Rotarix grupā un 2 gadījumi placebo grupā)

Piecu efektivitātes pētījumu summārā analīzē* tika konstatēta efektivitāte 71,4% (95% TI: 20,1;91,1) pret smagu rotavīrusu gastroenterītu (Vesikari punkti =11), ko izraisījis rotavīrusa G2P[4] genotips dzīves pirmā gada laikā. * Šajos pētījumos punktu aprēķini un ticamības intervāli attiecīgi bija: 100% (95%TI: 1858,0;100), 100% (95%TI: 21,1;100), 45,4% (95%TI: -81,5;86,6), 74.7 (95% TI:-
386,2;99,6). Nav pieejami punktu aprēķini attiecībā uz atlikušo pētījumu.

Aizsargājošā efektivitāte Āfrikā

Āfrikā veiktā klīniskā pētījumā (Rotarix: N = 2974; placebo: N = 1443) Rotarix tika vērtēts, lietojot aptuveni 10 un 14 nedēļu vecumā (divas devas) vai 6, 10 un 14 nedēļu vecumā (trīs devas). Vakcīnas efektivitāte pret smagu rotavīrusu gastroenterītu pirmā dzīves gadā bija 61,2% (95% TI: 44,0; 73,2). Novērotā vakcīnas aizsargājošā efektivitāte (apvienoto devu) pret jebkura veida vai smagu rotavīrusu gastroenterītu attēlota šajā tabulā:

25

Genotips

Jebkāds rotavīrusu

Smags rotavīrusu gastroenterīts†

gastroenterīts

Rotarix N = 2974

Rotarix N = 2974

Placebo N = 1443

Placebo N = 1443

Efektivitāte (%)

Efektivitāte (%)

[95% TI]

[95% TI]

G1P[8]

68,3

56,6

[53,6;78,5]

[11,8;78,8]

G2P[4]

49,3

83,8

[4,6;73,0]

[9,6; 98,4]

G3P[8]

43,4*

51,5*

[< 0,0; 83,7]

[<0,0; 96,5]

G8P[4]

38,7*

63,6

[< 0,0; 67,8]

[5,9; 86,5]

G9P[8]

41,8*

56,9*

[< 0,0;72,3]

[< 0,0; 85,5]

G12P[6]

48,0

55,5*

[9,7;70,0]

[<0,0; 82,2]

Celmi ar P[4]

39,3

70,9

genotipu

[7,7;59,9]

[37,5;87,0]

Celmi ar P[6]

46,6

55,2*

genotipu

[9,4;68,4]

[<0,0;81,3]

Celmi ar P[8]

61,0

59,1

genotipu

[47,3;71,2]

[32,8;75,3]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski ticams (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Ilgstoša efektivitāte līdz 3 gadu vecumam Āzijā

Klīniskā pētījumā, kas tika veikts Āzijā (Honkongā, Singapūrā un Taivanā) (kopējā vakcinētā grupa: Rotarix: N = 5359; placebo: N = 5349), vērtēja Rotarix, kas ievadīts atbilstoši atšķirīgām shēmām (2, 4 mēnešu vecumā; 3, 4 mēnešu vecumā).

Pirmā gadā laikā, salīdzinot ar placebo grupu, ievērojami mazāk pētāmo personu Rotarix grupā ziņoja par smagu rotavīrusa gastroenterītu, ko izraisījis cirkulējošs dabiskais RV, sākot ar 2 nedēļām pēc otrās devas ievadīšanas un līdz viena gada vecumam (0,0% pret 0,3%), vakcīnas efektivitātei sasniedzot 100% (95% TI: 72,2; 100).

Vakcīnas aizsargājošā efektivitāte pēc divām Rotarix devām, kas novērota pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu līdz 2 gadu vecumam, parādīta šajā tabulā.

26

Efektivitāte līdz 2 gadu vecumam

Rotarix N= 5263

Placebo N= 5256

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu [95% TI]

Genotips

Smags†

G1P[8]

100 [80,8;100]

G2P[4]

100* [<0,0;100]

G3P[8]

94,5 [64,9;99,9]

G9P[8]

91,7 [43,8;99,8]

Celmi ar P[8] genotipu

95,8 [83,8;99,5]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

96,1 [85,1;99,5]

Vakcīnas efektivitāte (%) pret smagu rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, kad

nepieciešama hospitalizācija un/vai rehidratācijas terapija medicīnas iestādē [95%

TI]

Cirkulējošie rotavīrusa celmi

94,2 [82,2;98,8]

† Smags gastroenterīts tika definēts kā ≥11 punkti Vesikari skalā

* Nav statistiski nozīmīgs (p ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē piesardzīgi.

Trešajā dzīves gadā Rotarix grupā (N=4222) nebija smaga RV gastroenterīta gadījumu, salīdzinot ar 13 gadījumiem (0,3%) placebo grupā (N=4185). Vakcīnas efektivitāte bija 100% (95% TI: 67,5; 100). Smagos RV gastroenterīta gadījumus izraisīja RV celmi G1P[8], G2P[4], G3P[8] un G9P[8]. Smaga RV gastroenterīta gadījumu, kas saistīti ar atsevišķiem genotipiem, sastopamība bija pārāk maza, lai varētu aprēķināt efektivitāti. Efektivitāte pret smagu RV gastroenterītu, kad nepieciešama hospitalizācija, bija 100% (95% TI: 72,4; 100).

Šķidrās zāļu formas aizsargājošā efektivitāte

Tā kā pēc Rotarix šķidrās zāļu formas 2 devu ievadīšanas novērotā imūnā atbildes reakcija bija līdzīga imūnai atbildes reakcijai, kas novērota pēc Rotarix liofilizētās zāļu formas 2 devu ievadīšanas, vakcīnas efektivitātes līmeņus, kas novēroti, lietojot liofilizētu zāļu formu, var ekstrapolēt attiecībā uz šķidro zāļu formu.

Imūnā atbildes reakcija

Imunoloģiskais mehānisms, ar kura palīdzību Rotarix aizsargā pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu, nav pilnībā izprasts. Nav pierādīta cēloniska saistība starp antivielu reakciju pret rotavīrusu vakcīnas ievadīšanu un aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu.

Sekojošā tabulā attēlots to pacientu skaits procentos, kuri sākotnēji bija seronegatīvi attiecībā uz rotavīrusu (IgA antivielu titrs < 20 V/ml) (ar ELISA metodi) un kuriem anti-rotavīrusa IgA antivielu titri serumā ≥ 20 V/ml vienu līdz divus mēnešus pēc otrās vakcīnas devas vai placebo, kas novērots dažādos pētījumos ar Rotarix liofilizēto zāļu formu.

27

Shēma

Pētījumi

veikti

N

2, 3 mēneši Francija,

239

Vācija

2, 4 mēneši Spānija

186

3, 5 mēneši Somija, Itālija 180

3, 4 mēneši
2, 3 līdz 4 mēneši 10, 14 nedēļas un 6, 10 un 14 nedēļas (apvienots)

Čehijas

182

Republika

Latīņamerika; 393

11 valstis

Dienvidāfrikas 221

Republika,

Malāvija

Vakcīna
% ≥ 20 vien./ml
[95% TI] 82,8
[77,5;87,4] 85,5
[79,6;90,2] 94,4
[90,0;97,3] 84,6
[78,5;89,5] 77,9%
[73,8;81,6] 58,4
[51,6; 64,9]

Placebo

N

%

≥ 20 vien.//ml

p95% TI]

127

8,7

[4,4;15,0]

89

12,4

[6,3;21,0]

114

3,5

[1,0;8,7]

90

2,2

[0,3;7,8]

341

15,1%

[11,7;19,0]

111

22,5

[15,1; 31,4]

Trīs salīdzinošos kontrolētos pētījumos Rotarix šķidrās zāļu formas izraisītā imūnā atbildes reakcija bija līdzīga Rotarix liofilizētās zāļu formas izraisītai atbildes reakcijai.

Imūnā atbildes reakcija priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem

Klīniskā pētījumā ar priekšlaikus dzimušiem zīdaiņiem, kas dzimuši vismaz 27 gestācijas nedēļu vecumā, 147 indivīdu apakšgrupā tika novērtēta Rotarix imunogenitāte. Šajā populācijā novēroja imūno atbildes reakciju uz Rotarix; 87,5% (94% TI: 79,0;90,9) indivīdu vienu mēnesi pēc otrās vakcīnas devas tika sasniegts anti-rotavīrusa IgA antivielu titrs serumā ≥ 20 V/ml (ar ELISA metodi).

Efektivitāte
Novērojuma pētījumos vakcīnas efektivitāte pierādīta smaga gastroenterīta gadījumā, kad nepieciešama hospitalizācija bieži sastopamu genotipu – G1P[8], G2P[4], G3P[8], G4P[8] un G9P[8] – rotavīrusa dēļ, kā arī retāk sastopamu rotavīrusa genotipu (G9P[4] un G9P[6]) dēļ. Visi šie celmi ir izplatīti visā pasaulē.

Efektivitāte pēc 2 devām, aizkavējot RVGE, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija

Valstis Laika posms

Vecuma

N (1)

diapazons (gadījumi/kontroles)

Celmi

Efektivitāte % [95 % TI]

Beļģija 2008–2010(2)

Ekonomiski attīstītās valstis

< 4 gadi

160/198

Visi

3–11 mēn.

90 [81; 95] 91 [75; 97]

< 4 gadi < 4 gadi 3–11 mēn.

41/53 80/103

G1P[8] G2P[4]

95 [78; 99]
85 [64; 94] 83 [11; 96] ‡(3)

Singapūra 2008-2010(2)
Taivāna

< 4 gadi < 4 gadi < 5 gadi
< 3 gadi

12/13 16/17 136/272 89/89 275/1623(4)

G3P[8] G4P[8]
Visi G1P[8]
Visi

87* [<0; 98](3) 90 [19; 99] (3) 84 [32; 96] 91 [30; 99] 92 [75; 98]

28

2009-2011 ASV 2010-2011
ASV 2009-2011 Bolīvija 2010-2011
Brazīlija 2008-2011 Brazīlija 2008–2009(2)

< 2 gadi
8-11 mēn. < 5 gadi

85/1062(5) 74/255(4)

G1P[8] Visi
G1P[8] G2P[4]
Visi G3P[8]

Vidēji ekonomiski attīstītas valstis

< 3 gadi

300/974

Visi

6-11 mēn.

< 3 gadi

G9P[8]

6-11 mēn.

< 3 gadi

G3P[8]

G2P[4]

G9P[6]

< 2 gadi

115/1481

Visi

G1P[8]

G2P[4]

< 3 gadi

249/249 (5)

Visi

3–11 mēn.

95 [69; 100] 85 [73; 92] 88 [68; 95] 88 [68; 95] 89 [48; 98] 68 [34; 85]
77 [65; 84](6) 77 [51; 89] 85 [69; 93] 90 [65; 97] 93 [70; 98] 69 [14; 89] 87 [19; 98] 72 [44; 85](6) 89 [78; 95] 76 [64; 84] 76 [58; 86] 96 [68; 99]

Salvadora 2007-2009

< 3 gadi 3–11 mēn. < 2 gadi 6–11 mēn.

222/222 (5) 251/770 (5)

G2P[4] Visi

75 [57; 86] 95 [66; 99] (3) 76 [64; 84](6)
83 [68; 91]

Gvatemala

< 4 gadi

NP(7)

Visi

63 [23; 82]

2012-2013

Meksika

< 2 gadi

9/17(5)

G9P[4] 94 [16; 100]

2010

Malāvija

Ekonomiski vāji attīstītas valstis

< 2 gadi

81/234(5)

Visi

63 [23; 83]

2012-2014

mēn.: mēneši

* Statistiski nenozīmīgi (P ≥ 0,05). Šie dati jāinterpretē uzmanīgi.

(1) Norādīti gadījumi, kad veikta pilnīga vakcinācija (2 devas) un kad nav veikta vakcinācija, kā arī kontroles

gadījumi.

(2) GSK sponsorēti pētījumi

(3) Dati no post-hoc analīzes

(4) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija

konstatēts rotavīruss (rezultāti no Taizemes aprēķināti, izmantojot apvienotus slimnīcas kontroles grupas

dalībniekus, kuriem nebija konstatēts rotavīruss un slimnīcas kontroles grupas dalībniekus, kuriem nebija caurejas).

(5) Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, izmantojot blakus kontroles. (6) Pētāmajām personām, kuras nesaņēma pilnu vakcinācijas kursu, efektivitāte pēc vienas devas bija no 51 %
(95 % TI: 26;67, Salvadora) līdz 60% (95% TI: 37;75, Brazīlija). (7) NP: nav pieejams. Vakcīnas efektivitāte tika aprēķināta, ņemot vērā 41 pilnībā vakcinētu gadījumu un 175

pilnībā vakcinētu kontrolgrupas pacientus.

Ietekme uz mirstību§
Rotarix ietekmes pētījumos, kas tika veikti Panamā, Brazīlijā un Meksikā, tika konstatēts visu ar caureju saistīto nāves gadījumu skaita samazinājums par 17% līdz 73% bērniem vecumā līdz 5 gadiem no 2 līdz 4 gadu laikā pēc vakcīnas ieviešanas.

29

Ietekme uz hospitalizāciju§ Retrospektīvā datubāzes pētījumā Beļģijā, vērtējot datus par bērniem līdz 5 gadu vecumam, vakcinācijas ar Rotarix tiešā un pastarpinātā ietekme uz hospitalizāciju saistībā ar rotavīrusu variēja no 64% (95% TI: 49;76) līdz 80% (95% TI: 77;83) divus gadus pēc vakcīnas ieviešanas. Līdzīgi pētījumi Armēnijā, Austrālijā, Brazīlijā, Kanādā, Salvadorā un Zambijā 2 – 4 gadus pēc vakcīnas ieviešanas parādīja samazinājumu par 45 – 93%.
Turklāt deviņos Āfrikā un Latīņamerikā veiktos pētījumos par ietekmi uz hospitalizāciju, kas saistīta ar jebkāda cēloņa izraisītu caureju, 2 – 5 gadus pēc vakcīnas ieviešanas tika konstatēts samazinājums par 14% – 57%.
§PIEZĪME: pētījumi par ietekmi ir paredzēti, lai noskaidrotu saistību laika ziņā, bet ne cēloņsakarību starp slimību un vakcināciju. Novēroto ietekmi laika ziņā var ietekmēt arī slimības dabiskās sastopamības svārstības.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojams.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Ne-klīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Saharoze Dinātrija adipāts Barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM) Sterils ūdens
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem produktiem.
6.3. Uzglabāšanas laiks
- Perorāls pilnaplikators: 3 gadi - Saspiežama tūbiņa ar membrānu un tūbiņas vāciņu: 3 gadi - Vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu forma: 2 gadi
Vakcīna jālieto tūlīt pēc atvēršanas.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C ). Nesasaldēt.
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
30

6.5. Iepakojuma veids un saturs
Perorāls pilnaplikators 1,5 ml suspensijas iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā (I hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļveida aizbāzni (butilgumija) un aizsarguzgali (butilgumija) iepakojumos pa 1, 5, 10 vai 25.
Saspiežama tūbiņa 1,5 ml suspensijas iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā (polietilēns) ar membrānu un tūbiņas vāciņu (polipropilēns), iepakojumos pa 1, 10 vai 50 tūbiņām.
Vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu forma 1,5 ml suspensijas iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā (polietilēns), kas ir viena no vairākām vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotām saspiežamām tūbiņām, iepakojumos pa 50 tūbiņām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām perorālai lietošanai.
Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto perorāli, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.
Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
Norādījumi par vakcīnas perorālā pilnaplikatora lietošanu:
Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

2. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot bērna mutes dobuma iekšpusē aiz vaiga).

3. Neinjicēt.

Tukšais perorālais aplikators un aizsarguzgalis jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

31

Norādījumi par saspiežamā tūbiņā esošās vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus par lietošanu.

A Kas Jums jādara pirms Rotarix lietošanas • Pārbaudiet derīguma termiņu. • Pārbaudiet, vai tūbiņa nav bojāta vai jau atvērta. • Pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un bezkrāsains un vai
tajā nav jebkādu daļiņu.
Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet šo vakcīnu. • Šo vakcīnu lieto iekšķīgi — tieši no tūbiņas. • Tā ir gatava lietošanai — Jums tā nav jāsajauc (jālieto
maisījumā) ne ar ko citu.

Membrāna
Tūbiņa Izvirzījums Vāciņš

B Tūbiņas sagatavošana 1. Noņemiet vāciņu • Saglabājiet vāciņu – jums tas nepieciešams membrānas
pārduršanai. • Turiet tūbiņu vertikāli.
2. Vairākas reizes viegli uzsitiet pa tūbiņas augšdaļu, līdz tajā vairs neatrodas šķidrums • Viegli uzsitot tieši zem membrānas, atbrīvojiet tūbiņas
šaurāko daļu no šķidruma.
3. Uzlieciet vāciņu, lai atvērtu tūbiņu • Turiet tūbiņu vertikāli. • Turiet tūbiņu no sāniem. • Vāciņa augšpuses padziļinājuma centrā ir neliels
izvirzījums. • Pagrieziet vāciņu ar augšpusi uz leju (par 180°).

Membrāna

Izvirzījums

4. Atveriet tūbiņu • Nav jāskrūvē. Spiediet vāciņu uz leju, lai pārdurtu
membrānu. • Pēc tam noņemiet vāciņu.

Spiediet vāciņu uz leju

32

C Pārbaude, vai tūbiņa ir atvērta pareizi 1. Pārbaudiet, vai membrāna ir pārdurta • Tūbiņas augšgalā ir jābūt atverei.
2. Kā rīkoties, ja membrāna nav pārdurta • Ja membrāna nav pārdurta, atgriezieties punktā “B” un
atkārtojiet 2., 3. un 4. darbību.

Atvere

D Vakcīnas ievadīšana • Kad tūbiņa atvērta, pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un
vai tajā nav jebkādu daļiņu. Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet vakcīnu. • Nekavējoties ievadiet vakcīnu.
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu • Nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Ievadiet vakcīnu • Uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā,
tuvāk vaiga iekšpusei. • Lai izspiestu visu vakcīnu, tūbiņu var būt nepieciešams
saspiest vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīga ievadīšana

Tukšā tūbiņa un vāciņš jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

Norādījumi par vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā pieejamās vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus par lietošanu.



Šo vakcīnu ievada iekšķīgi, tieši no tūbiņas.



Katra perorālā tūbiņa satur vienu vakcīnas devu.



Šī vakcīna ir gatava lietošanai – tā nav jāsajauc (jālieto maisījumā) ar citām vielām.

A. Pirms Rotarix lietošanas
1. Pārbaudiet derīguma termiņu uz savienojošās plāksnītes. 2. Pārbaudiet šķidrumu perorālajā tūbiņā, vai tas ir dzidrs un
bezkrāsains un vai tajā nav nekādu daļiņu. - Nelietojiet nevienu no savienojošās plāksnītes saturētajām perorālajām tūbiņām, ja pamanāt kādas novirzes.
3. Pārbaudiet katru atsevišķo perorālo tūbiņu, vai tā nav bojāta un vēl aizvien ir noslēgta. - Nelietojiet skarto perorālo tūbiņu, ja pamanāt kādas novirzes.

Savienojošā plāksnīte
Kakliņš

Derīguma termiņš: DD/MM/GG

Korpuss

Mēlīte

Perorālā vienas devas tūbiņa

33

B. Tūbiņas sagatavošana
1. Lai vienā galā esošu perorālo tūbiņu atdalītu no pārējām: a) satveriet vienas galā esošās perorālās tūbiņas mēlīti, lai atdalītu to no pārējām, b) ar otru roku turiet blakus esošās perorālās tūbiņas mēlīti, c) velciet mēlīti un atdaliet to no blakus esošās perorālās tūbiņas.
2. Lai atvērtu atdalīto perorālo tūbiņu: d) atdalīto perorālo tūbiņu turiet vertikāli, e) atdalītās perorālās tūbiņas mēlīti turiet vienā rokā, bet savienojošo plāksnīti – otrā rokā. Neturiet perorālo tūbiņu aiz korpusa, jo Jūs varat izspiest daļu vakcīnas, f) pagrieziet atdalīto perorālo tūbiņu, g) atdaliet to no savienojošās plāksnītes.

Derīguma DD/MM/GG

termiņš:

Velciet

Pagrieziet

Velciet

C. Vakcīnas iekšķīga ievadīšana uzreiz pēc atvēršanas
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu: • nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Lai vakcīnu ievadītu iekšķīgi: • uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā, tuvāk vaiga iekšpusei; • lai izspiestu visu vakcīnu, perorālā tūbiņa, iespējams, būs jāsaspiež vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīgai ievadīšanai

D. Atlikušo devu tūlītēja novietošana ledusskapī
Neizlietotās, savienojošajai plāksnītei vēl aizvien pievienotās perorālās tūbiņas jānovieto atpakaļ ledusskapī uzreiz pēc tam, kad viena no perorālajām tūbiņām ir izlietota. Tad neizlietotās perorālās tūbiņas varēs izmantot nākamajai vakcinācijai.

Nekavējoties novietojiet atpakaļ ledusskapī
2°C - 8°C

Izlietotās mutē lietojamās tūbiņas jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l'Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
34

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) Perorālais pilnaplikators EU/1/05/330/005 EU/1/05/330/006 EU/1/05/330/007 EU/1/05/330/008 Saspiežamā tūbiņa EU/1/05/330/009 EU/1/05/330/010 EU/1/05/330/011 Vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu forma EU/1/05/330/012 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2006. gada 21. februāris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2016. gada 14. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
35

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I)
UN RAŽOTĀJS(-I), KURŠ(-I) ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
36

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KURŠ(-I) ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja nosaukums un adrese
Parc de la Noire Epine Rue Fleming, 20 1300 Wavre Beļģija
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89, 1330 Rixensart Beļģija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
Oficiāla sērijas izlaide Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
37

• Pienākums veikt pēcreģistrācijas pasākumus Lai veiktu pasākumus attiecībā uz 1. tipa cūku cirkovīrusa (PCV-1) klātbūtni Rotarix, reģistrācijas apliecības īpašnieks apņemas:
• reizi 6 mēnešos sniegt atjauninātu informāciju par ieviešanas plānā norādīto PCV nesaturošu vakcīnu izstrādes pasākumu, kas saskaņoti ar CHMP 2016. gada 15. septembrī, īstenošanas gaitu: katru gadu jūnijā un decembrī, līdz PCV nesaturoša Rotarix pieteikuma iesniegšanai;
• iesniegt pieteikumu ne vēlāk kā 2020. gadā, lai mainītu reģistrācijas apliecības nosacījumus un apstiprinātu zāles bez PCV.
38

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
39

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA STIKLA PUDELĪTE AR PERORĀLO APLIKATORU UN PĀRNEŠANAS ADAPTERS, IEPAKOJUMA LIELUMS 1, 5, 10 VAI 25

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Pēc izšķīdināšanas 1 deva (1 ml) satur: Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

3. PALĪGVIELU SARAKSTS Pulveris: saharoze, sorbīts Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai
1 stikla pudelīte: pulveris 1 perorālais aplikators: šķīdinātājs 1 pārnešanas adapters 1 deva (1 ml)
5 stikla pudelītes: pulveris 5 perorālie aplikatori: šķīdinātājs 5 pārnešanas adapteri 5 x 1 deva (1 ml)
10 stikla pudelītes: pulveris 10 perorālie aplikatori: šķīdinātājs 10 pārnešanas adapteri 10 x 1 deva (1 ml)
25 stikla pudelītes: pulveris 25 perorālie aplikatori: šķīdinātājs 25 pārnešanas adapteri 25 x 1 deva (1 ml)

41

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas sakratīt Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Informāciju par lietošanai sagatavotu zāļu derīguma termiņu skatīt lietošanas instrukcijā. EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī Nesasaldēt Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/05/330/001 – iepakojumā pa 1 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters) EU/1/05/330/002 – iepakojumā pa 5 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters) EU/1/05/330/003 – iepakojumā pa 10 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters) EU/1/05/330/004 – iepakojumā pa 25 (stikla pudelīte + perorālais aplikators + pārnešanas adapters)
42

13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
43

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA PERORĀLAIS APLIKATORS AR ŠĶĪDINĀTĀJU PULVERA IZŠĶĪDINĀŠANAI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS 5. CITA
44

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA STIKLA PUDELĪTE AR PULVERI, KAS JĀIZŠĶĪDINA ŠĶĪDINĀTĀJĀ 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Pulveris iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva 6. CITA
45

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PERORĀLAIS APLIKATORS AR ŠĶĪDINĀTĀJU PULVERA IZŠĶĪDINĀŠANAI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix šķīdinātājs Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (1 ml) 6. CITA
46

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA PERORĀLS PILNAPLIKATORS, IEPAKOJUMA LIELUMS 1, 5, 10 VAI 25

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)

ne mazāk par 106.0 CCID50

3. PALĪGVIELU SARAKSTS Saharoze Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā 1 perorālais pilnaplikators 1 deva (1,5 ml)
5 perorālie pilnaplikatori 5 x 1 deva (1,5 ml)
10 perorālie pilnaplikatori 10 x 1 deva (1,5 ml)
25 perorālie pilnaplikatori 25 x 1 deva (1,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I)
Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

47

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Gatava lietošanai Nav nepieciešama šķīdināšana
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī Nesasaldēt Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/05/330/005 – iepakojumā 1 perorālais pilnaplikators EU/1/05/330/006 – iepakojumā 5 perorālie pilnaplikatori EU/1/05/330/007 – iepakojumā 10 perorālie pilnaplikatori EU/1/05/330/008 – iepakojumā 25 perorālie pilnaplikatori
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
48

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
49

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA TŪBIŅA, IEPAKOJUMĀ PA 1, 10 VAI 50

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)

ne mazāk par 106.0 CCID50

3. PALĪGVIELU SARAKSTS Saharoze Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija iekšķīgai lietošanai 1 tūbiņa 1 deva (1,5 ml)
10 tūbiņas 10 x 1 deva (1,5 ml)
50 tūbiņas 50 x 1 deva (1,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I)
Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

50

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
Pirms vakcīnas lietošanas izlasiet norādījumus.
Šī vakcīna paredzēta tikai perorālai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī Nesasaldēt Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/05/330/009 – iepakojumā 1 tūbiņa EU/1/05/330/010 – iepakojumā 10 tūbiņas EU/1/05/330/011 – iepakojumā 50 tūbiņas
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
51

14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
52

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA VAIRĀKU VIENAS DEVAS (5 ATSEVIŠĶU DEVU) AR PLĀKSNĪTI SAVIENOTU SASPIEŽAMU TŪBIŅU FORMA, IEPAKOJUMA LIELUMS 50 TŪBIŅAS

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai Rotavīrusa vakcīna, dzīvā

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

1 deva (1,5 ml) satur:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celmu (dzīvu, novājinātu)

ne mazāk par 106.0 CCID50

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Saharoze Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija iekšķīgai lietošanai
50 tūbiņas 10 x 5 ar plāksnīti savienotas vienas devas tūbiņas 1 deva (1,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I)
Perorālai lietošanai Neinjicēt! Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS

Pirms vakcīnas lietošanas izlasiet norādījumus.
53

Šī vakcīna paredzēta tikai perorālai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart, Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/05/330/012 – 50 tūbiņu iepakojums
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
54

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
55

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA PERORĀLAIS PILNAPLIKATORS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS 5. CITA
56

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PERORĀLAIS PILNAPLIKATORS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Suspensija iekšķīgai lietošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (1,5 ml) 6. CITA
57

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA TŪBIŅA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Suspensija iekšķīgai lietošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (1,5 ml) 6. CITA
58

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA VAIRĀKU VIENAS DEVAS (5 ATSEVIŠĶU DEVU) AR PLĀKSNĪTI SAVIENOTU SASPIEŽAMU TŪBIŅU FORMA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Rotarix Suspensija iekšķīgai lietošanai Rotavīrusa vakcīna, dzīvā Perorālai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 vienas devas tūbiņas 1 deva (1,5 ml) 6. CITA
59

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
60

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix, pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamas suspensijas pagatavošanai Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu.
Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt Jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas:
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu (6. punktā
minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska. • ja bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā). • ja bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju. • ja bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu.
61

• ja bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID)
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī Jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī, ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi un sorbītu Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medicīnas māsa. Vakcīna (1 ml šķidruma) tiks ievadīta perorāli. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
62

Ja bērns atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ir ievērot ārsta vai medicīnas māsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja • uzbudināmība
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī zemāk par ļoti reti sastopamas blakusparādības – invaginācijas pazīmēm) • uzpūties vēders • ādas iekaisums
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai izteikti paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/ veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem. • asinis izkārnījumos • ļoti neiznēsātiem zīdaiņiem (kas dzimuši pirms grūtniecības 28. nedēļas) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti. • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Pēdējā diena, kad var izmantot vakcīnu, atbilst norādītā mēneša pēdējai dienai.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C).
63

Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Pēc izšķīdināšanas perorālajā aplikatorā esošā vakcīna jāievada uzreiz. Ja izšķīdinātā vakcīna netiek izlietota 24 stundu laikā, tā jāiznīcina.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvā viela ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir: Pulveris: dekstrāns, sorbīts, saharoze (skatīt arī 2. punktu, Rotarix satur sorbītu un saharozi), aminoskābes, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM) Šķīdinātājs: kalcija karbonāts, ksantāna gumija, sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Pulveris un šķīdinātājs iekšķīgi lietojamās suspensijas pagatavošanai

Rotarix tiek piegādāts kā bālgans pulveris vienas devas stikla pudelītē un atsevišķs perorālais aplikators ar šķīdinātāju, kas satur baltas nogulsnes, kas lēni nosēžas, un caurspīdīgu virspusējo slāni. Iepakojumā ir arī pārnešanas adapters, kas paredzēts šķīdinātāja pārnešanai uz stikla pudelīti ar pulveri, lai sajauktu abus vakcīnas komponentus.

Pirms bērns saņem vakcīnu, abi komponenti jāsajauc kopā. Sajauktā vakcīna izskatīsies duļķaināka nekā šķīdinātājs viens pats.

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 1, 5, 10 vai 25.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

64

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

65

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 9218 1 11
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Pirms izšķīdināšanas: Uzglabāšanas laikā perorālajā aplikatorā ar šķīdinātāju var novērot baltas nogulsnes un caurspīdīgu šķidrumu virspusē. Pirms izšķīdināšanas šķīdinātājs jāpārbauda vizuāli, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tā fizikālais izskats.
Pēc izšķīdināšanas: Izšķīdinātā vakcīna ir nedaudz duļķaināka nekā šķīdinātājs, un tā izskatās pienbalta.
Arī izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu. Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

66

Norādījumi par suspensijas izšķīdināšanu un lietošanu:

Pārnešanas adapters
Stikla pudelīte
Perorālais aplikators
Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet plastmasas vāciņu no stikla pudelītes, kas satur liofilizēto pulveri.

2. Pievienojiet pārnešanas adapteru stikla pudelītei, spiežot to uz leju, līdz pārnešanas adapters ir stingri piestiprināts.

3. Pamatīgi sakratiet perorālo aplikatoru, kas satur šķīdinātāju. Sakratītā suspensija ir duļķains šķidrums ar baltām nogulsnēm, kas lēni nosēžas.

4. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

5. Pievienojiet perorālo aplikatoru pārnešanas adapteram, stingri uzspiežot to šai palīgierīcei.

6. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet stikla pudelītē ar liofilizēto pulveri.

7. Nenoņemot perorālo aplikatoru, sakratiet stikla pudelīti un pārbaudiet, vai pulveris ir pilnībā izšķīdis suspensijā. Izšķīdinātā vakcīna izskatīsies duļķaināka nekā šķīdinātājs viens pats. Šāds izskats ir normāls.

8. Ievelciet visu maisījumu atpakaļ perorālajā aplikatorā.

9. Noņemiet perorālo aplikatoru no pārnešanas adaptera.

10. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot visu perorālā aplikatora saturu mutes dobuma
iekšpusē aiz vaiga).

11. Neinjicēt.

Ja izšķīdinātā vakcīna pirms ievadīšanas kādu laiku jāuzglabā, uzlieciet perorālajam aplikatoram aizsarguzgali. Perorālais aplikators ar izšķīdināto vakcīnu pirms vakcīnas perorālas ievadīšanas atkal viegli jāsakrata. Neinjicēt.

67

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix, suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai
farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt Jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas:
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu (6.
punktā minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska. • ja bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā). • ja bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju.
68

• ja bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu.
• ja bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID)
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī Jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī, ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medicīnas māsa. Vakcīna (1,5 ml šķidruma) tiks ievadīta perorāli. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
69

Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
Ja bērns atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ir ievērot ārsta vai medicīnas māsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja • uzbudināmība
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī zemāk par ļoti reti sastopamas blakusparādības – invaginācijas – pazīmēm) • uzpūties vēders • ādas iekaisums
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai stipri paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/ veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem. • asinis izkārnījumos • ļoti neiznēsātiem zīdaiņiem (kas dzimuši pirms grūtniecības 28. nedēļas) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti. • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
70

Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš atbilst norādītā mēneša pēdējai dienai.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Vakcīna jālieto tūlīt pēc iepakojuma atvēršanas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvā viela ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir: saharoze (skatīt arī 2. punktu, Rotarix satur saharozi), dinātrija adipāts, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Suspensija iekšķīgai lietošanai perorālā pilnaplikatorā

Rotarix tiek piegādāts kā dzidrs un bezkrāsains šķīdums vienreizējas devas perorālā pilnaplikatorā (1,5 ml).

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 1, 5, 10 vai 25.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

71

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

72

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 921 8 111
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām perorālai lietošanai.
Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto perorāli, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.
Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.
Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

73

Norādījumi par vakcīnas lietošanu:
Perorālā aplikatora aizsarguzgalis

1. Noņemiet aizsarguzgali no perorālā aplikatora.

2. Vakcīna paredzēta tikai perorālai ievadīšanai. Bērnam jābūt nosēdinātam pusguļus stāvoklī. Visu perorālā aplikatora saturu ievadiet perorāli (ievadot bērna mutes dobuma iekšpusē aiz vaiga).

3. Neinjicēt.

Tukšais perorālais aplikators un aizsarguzgalis jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

74

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai saspiežamā tūbiņā Human rotavirus RIX4414 strain (live, attenuated) Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai
farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas:
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu (6.
punktā minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska. • ja bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā). • ja bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju.
75

• ja bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu.
• ja bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID)
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī, ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medicīnas māsa. Vakcīna (1,5 ml šķidruma) tiks ievadīta perorāli. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
76

Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
Ja bērns atklepo vai atvemj vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ir ievērot ārsta vai medicīnas māsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja • uzbudināmība
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī zemāk par ļoti reti sasatopamas blakusparādības – invaginācijas – pazīmēm) • vēdera uzpūšanās • ādas iekaisums
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai stipri paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem. • asinis izkārnījumos • ļoti neiznēsātiem zīdaiņiem (kas dzimuši pirms grūtniecības 28. nedēļas) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti. • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
77

Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz iepakojuma. Derīguma termiņš atbilst norādītā mēneša pēdējai dienai.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Vakcīna jālieto nekavējoties pēc iepakojuma atvēršanas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvā viela ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir saharoze (skatīt arī 2. sadaļu, Rotarix satur saharozi), dinātrija adipāts, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Suspensija iekšķīgai lietošanai.

Rotarix tiek piegādāts kā dzidrs un bezkrāsains šķidrums vienreizējas devas veidā saspiežamā tūbiņā (1,5 ml).

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 1, 10 vai 50.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

78

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

79

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 9218 1 11
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām perorālai lietošanai.
Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto perorāli, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.
Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.
Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

80

Norādījumi par vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus.

A Kas Jums jādara pirms Rotarix lietošanas • Pārbaudiet derīguma termiņu. • Pārbaudiet, vai tūbiņa nav bojāta vai jau atvērta. • Pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un bezkrāsains, un vai
tajā nav jebkādu daļiņu.
Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet šo vakcīnu. • Šo vakcīnu lieto iekšķīgi — tieši no tūbiņas. • Tā ir gatava lietošanai — Jums tā nav jāsajauc (jālieto
maisījumā) ne ar ko citu.

Membrāna
Tūbiņa Izvirzījums Vāciņš

B Tūbiņas sagatavošana 1. Noņemiet vāciņu • Saglabājiet vāciņu – jums tas nepieciešams membrānas
pārduršanai. • Turiet tūbiņu vertikāli.
2. Vairākas reizes viegli uzsitiet pa tūbiņas augšdaļu, līdz tajā vairs neatrodas šķidrums • Viegli uzsitot tieši zem membrānas, atbrīvojiet tūbiņas
šaurāko daļu no šķidruma.
3. Uzlieciet vāciņu, lai atvērtu tūbiņu • Turiet tūbiņu vertikāli. • Turiet tūbiņu no sāniem. • Vāciņa augšpuses padziļinājuma centrā ir neliels
izvirzījums. • Pagrieziet vāciņu ar augšpusi uz leju (par 180°).

Membrāna

Izvirzījums

4. Atveriet tūbiņu • Nav jāskrūvē. Spiediet vāciņu uz leju, lai pārdurtu
membrānu. • Pēc tam noņemiet vāciņu.

Spiediet vāciņu uz leju

81

C Pārbaude, vai tūbiņa ir atvērta pareizi 1. Pārbaudiet, vai membrāna ir pārdurta • Tūbiņas augšgalā ir jābūt atverei.
2. Kā rīkoties, ja membrāna nav pārdurta • Ja membrāna nav pārdurta, atgriezieties punktā “B” un
atkārtojiet 2., 3. un 4. darbību.

Atvere

D Vakcīnas ievadīšana • Kad tūbiņa atvērta, pārbaudiet, vai šķidrums ir dzidrs un
vai tajā nav jebkādu daļiņu. Ja pamanāt jebkādas novirzes, nelietojiet vakcīnu. • Nekavējoties ievadiet vakcīnu.
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu • Nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Ievadiet vakcīnu • Uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā,
tuvāk vaiga iekšpusei. • Lai izspiestu visu vakcīnu, tūbiņu var būt nepieciešams
saspiest vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīga ievadīšana

Tukšā tūbiņa un vāciņš jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai.

82

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Rotarix suspensija iekšķīgai lietošanai vairāku vienas devas (5 atsevišķu devu) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā Rotavīrusa vakcīna, dzīvā
Pirms Jūsu bērns saņem šo vakcīnu, uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. - Ja Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar savu ārstu vai
farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix 3. Kā lietot Rotarix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Rotarix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Rotarix un kādam nolūkam to lieto
Rotarix ir vīrusu vakcīna, kas satur dzīvu, novājinātu cilvēka rotavīrusu, kas palīdz pasargāt Jūsu bērnu, sākot no 6 nedēļu vecuma, no rotavīrusu izraisīta gastroenterīta (caurejas un vemšanas).
Kā Rotarix darbojas
Rotavīrusu infekcija ir visbiežākais smagas caurejas cēlonis zīdaiņiem un maziem bērniem. Rotavīrusi viegli izplatās no rokām uz muti pēc saskares ar inficētas personas izkārnījumiem. Lielākā daļa bērnu ar rotavīrusu izraisītu caureju atveseļojas paši. Tomēr dažiem bērniem rodas ļoti smaga vemšana, caureja un dzīvībai bīstams šķidruma zudums, kas prasa hospitalizāciju.
Ja cilvēkam tiek ievadīta vakcīna, imūnsistēma (organisma dabiskais aizsargmehānisms) sāk izstrādāt antivielas pret biežāk sastopamajiem rotavīrusa tipiem. Šīs antivielas pasargā no saslimšanas, ko izraisa šie rotavīrusa tipi.
Tāpat kā visas vakcīnas, Rotarix nevar pasargāt no rotavīrusu infekcijas pilnīgi visus cilvēkus, kas ir profilaktiski vakcinēti pret to.
2. Kas Jums jāzina, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix
Nelietojiet Rotarix šādos gadījumos: • ja Jūsu bērnam agrāk ir bijusi alerģiska reakcija pret rotavīrusu vakcīnām vai kādu citu
(6. punktā minēto) šīs vakcīnas sastāvdaļu. Pazīmes, kas norāda uz alerģisku reakciju, ir šādas: niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles tūska; • ja Jūsu bērnam agrāk ir bijusi zarnu invaginācija (zarnu nosprostojums, kura gadījumā viens zarnas segments ieslīd otrā segmentā); • Ja Jūsu bērnam ir iedzimtas zarnu anomālijas, kas varētu izraisīt invagināciju;
83

• ja Jūsu bērnam ir reta iedzimta slimība, kas skar imūnsistēmu un ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency – SCID);
• ja Jūsu bērnam ir smaga infekcijas slimība ar augstu temperatūru. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas. Viegla infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nevarētu radīt problēmas, tomēr vispirms konsultējieties ar ārstu;
• ja Jūsu bērnam ir caureja vai vemšana. Varētu būt nepieciešams atlikt vakcināciju, līdz bērns izveseļojas.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Konsultējieties ar savu ārstu/veselības aprūpes speciālistu, pirms Jūsu bērns saņem Rotarix, ja: • viņam/viņai ir cieša saskare ar cilvēku, piemēram, ģimenes locekli, kam ir novājināta
imūnsistēma, piemēram, ar vēža slimnieku vai kādu, kas lieto zāles, kas var novājināt imūnsistēmu; • viņam/viņai ir kuņģa-zarnu trakta darbības traucējumi; • viņš/viņa nepieņemas svarā un neaug kā paredzēts; • viņam/viņai ir kāda slimība vai arī Jūsu bērns lieto kādus medikamentus, kas samazina viņa/viņas pretošanās spējas infekcijām, vai viņa/viņas māte grūtniecības laikā ir lietojusi zāles, kuras var vājināt imunsistēmu.
Pēc tam, kad Jūsu bērns ir saņēmis Rotarix, uzreiz sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, uzpūties vēders un/vai augsta ķermeņa temperatūra (skatīt arī 4. punktā „Iespējamās blakusparādības").
Kā vienmēr, pēc netīro autiņbiksīšu nomaiņas, lūdzu, kārtīgi nomazgājiet rokas.
Citas zāles un Rotarix Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras Jūsu bērns lieto pēdējā laikā, ir lietojis vai varētu lietot, kā arī ja bērns nesen ir saņēmis kādu citu vakcīnu.
Rotarix bērnam var ievadīt vienlaikus ar parastajā vakcinācijas shēmā ieteiktajām vakcīnām, piemēram, vakcīnām pret difteriju, stingumkrampjiem, garo klepu, b tipa Haemophilus influenzae, perorālo vai inaktivēto poliomielīta vakcīnu, B hepatīta vakcīnām, kā arī pneimokoku un meningokoku C serogrupas konjugētajām vakcīnām.
Rotarix kopā ar uzturu un dzērienu Bērnam nav jāierobežo uztura vai šķidruma uzņemšana ne pirms, ne pēc vakcinācijas.
Barošana ar krūti Pamatojoties uz klīniskajos pētījumos iegūtajiem pierādījumiem, barošana ar krūti nesamazina Rotarix radīto aizsardzību pret rotavīrusu izraisītu gastroenterītu. Tādēļ vakcinācijas kursa laikā barošanu ar krūti var turpināt.
Rotarix satur saharozi Ja ārsts ir teicis, ka bērns, kuram ir paredzēta vakcinācija, nepanes kādu cukuru, pirms šīs vakcīnas saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Rotarix
Jūsu bērnam ieteicamo Rotarix devu ievadīs ārsts vai medmāsa. Vakcīna (1,5 ml šķidruma) tiks ievadīta iekšķīgi. Vakcīnu nekādā gadījumā nedrīkst injicēt.
Jūsu bērns saņems divas vakcīnas devas. Katra deva tiks ievadīta atsevišķā vizītē ar vismaz 4 nedēļu intervālu starp abām devām. Pirmo devu var ievadīt, sākot no 6 nedēļu vecuma. Abas vakcīnas devas jāievada līdz 24 nedēļu vecumam, tomēr vakcinācijas kursu vēlams veikt pirms 16 nedēļu vecuma sasniegšanas.
84

Pēc tādas pašas vakcinācijas shēmas Rotarix var ievadīt zīdaiņiem, kas dzimuši priekšlaicīgi, ja vien grūtniecība ir ilgusi vismaz 27 nedēļas.
Ja bērns atklepo vai atrij vakcīnas devas lielāko daļu, tajā pašā vakcinācijas vizītē var dot vienu aizvietojošu devu.
Ja Rotarix Jūsu bērnam tiek dots kā pirmā deva, arī otrajā devā bērnam ieteicams saņemt Rotarix (nevis citu rotavīrusu vakcīnu).
Svarīgi ievērot ārsta vai medmāsas dotos norādījumus par nākamo vizīti. Ja Jūs aizmirstat ierasties pie ārsta norunātajā laikā, konsultējieties ar ārstu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šī vakcīna var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs vakcīnas lietošanas laikā var rasties šādas blakusparādības:
♦ Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām): • caureja; • uzbudināmība.
♦ Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām): • sāpes vēderā (skatiet arī turpmāk par ļoti reti sasatopamas blakusparādības – invaginācijas – pazīmēm); • vēdera uzpūšanās; • ādas iekaisums.
Blakusparādības, par kurām ziņots pēc Rotarix nonākšanas tirdzniecībā: • Ļoti reti: nātrene (urtikārija) • Ļoti reti: invaginācija (daļa zarnas nosprostojas vai sametas). Pazīmes var būt stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, asinis izkārnījumos, vēdera uzpūšanās un/vai stipri paaugstināta ķermeņa temperatūra. Nekavējoties sazinieties ar ārstu/veselības aprūpes speciālistu, ja Jūsu bērnam ir kāds no šiem simptomiem; • asinis izkārnījumos; • ļoti priekšlaicīgi dzimušiem zīdaiņiem (kas dzimuši 28. grūtniecības nedēļā vai pirms tās) 2 - 3 dienu laikā pēc vakcinācijas var būt garāki pārtraukumi starp ieelpām nekā parasti; • bērniem ar retu iedzimtu slimību, ko sauc par smagu kombinētu imūndeficītu (Severe Combined Immunodeficiency - SCID), var rasties kuņģa vai zarnu iekaisums (gastroenterīts), un vakcīnas vīruss var nokļūt viņu izkārnījumos. Gastroenterīta pazīmes var būt slikta dūša, vemšana, kuņģa spazmas vai caureja.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jūsu bērnam ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Rotarix
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
85

Nelietot šo vakcīnu pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Vakcīna jālieto nekavējoties pēc iepakojuma atvēršanas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Rotarix satur

- Aktīvās vielas ir:

Cilvēka rotavīrusa RIX4414 celms (dzīvs, novājināts)*

ne mazāk par 106.0 CCID50

*Producēts Vero šūnās

- Citas Rotarix sastāvdaļas ir saharoze (skatīt arī 2. punktu “Rotarix satur saharozi”), dinātrija adipāts, barotne Dulbecco’s Modified Eagle Medium (DMEM), sterils ūdens

Rotarix ārējais izskats un iepakojums

Suspensija iekšķīgai lietošanai.

Rotarix tiek piegādāts kā dzidrs un bezkrāsains šķidrums 5 vienas devas (5 x 1,5 ml) ar plāksnīti savienotu saspiežamu tūbiņu formā.

Rotarix ir pieejams iepakojumos pa 50 tūbiņām.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

GlaxoSmithKline Biologicals s.a. Rue de l’Institut 89 B-1330 Rixensart Beļģija

86

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Lietuva GlaxoSmithKline Lietuva UAB Tel: +370 5 264 90 00 info.lt@gsk.com

България ГлаксоСмитКлайн ЕООД Тел. + 359 2 953 10 34

Luxembourg/Luxemburg GlaxoSmithKline Pharmaceuticals s.a./n.v. Tél/Tel: + 32 10 85 52 00

Česká republika GlaxoSmithKline s.r.o. Tel: + 420 2 22 00 11 11 cz.info@gsk.com

Magyarország GlaxoSmithKline Kft. Tel.: + 36-1-2255300

Danmark GlaxoSmithKline Pharma A/S Tlf: + 45 36 35 91 00 dk-info@gsk.com

Malta GlaxoSmithKline (Malta) Ltd. Tel: + 356 21 238131

Deutschland GlaxoSmithKline GmbH & Co. KG Tel: + 49 (0)89 360448701 produkt.info@gsk.com

Nederland GlaxoSmithKline BV Tel: + 31 (0)30 69 38 100 nlinfo@gsk.com

Eesti GlaxoSmithKline Eesti OÜ Tel: +372 667 6900 estonia@gsk.com

Norge GlaxoSmithKline AS Tlf: + 47 22 70 20 00

Ελλάδα GlaxoSmithKline A.E.B.E Tηλ: + 30 210 68 82 100

Österreich GlaxoSmithKline Pharma GmbH. Tel: + 43 (0)1 97075 0 at.info@gsk.com

España GlaxoSmithKline, S.A. Tel: + 34 902 202 700 es-ci@gsk.com

Polska GSK Services Sp. z o.o. Tel.: + 48 (22) 576 9000

France Laboratoire GlaxoSmithKline Tél: + 33 (0) 1 39 17 84 44 diam@gsk.com

Portugal Smith Kline & French Portuguesa, Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 412 95 00 FI.PT@gsk.com

Hrvatska GlaxoSmithKline d.o.o. Tel.: + 385 (0)1 6051999

România GlaxoSmithKline (GSK) SRL Tel: +40 (0)21 3028 208

Ireland GlaxoSmithKline (Ireland) Ltd Tel: + 353 (0)1 495 5000

Slovenija GlaxoSmithKline d.o.o. Tel: + 386 (0) 1 280 25 00 medical.x.si@gsk.com

87

Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 7000
Italia GlaxoSmithKline S.p.A. Tel:+ 39 (0)45 9218 111
Κύπρος GlaxoSmithKline (Cyprus) Ltd Τηλ: + 357 22 39 70 00 gskcyprus@gsk.com
Latvija GlaxoSmithKline Latvia SIA Tel: + 371 67312687 lv-epasts@gsk.com

Slovenská republika GlaxoSmithKline Slovakia s.r.o. Tel: + 421 (0)2 48 26 11 11 recepcia.sk@gsk.com
Suomi/Finland GlaxoSmithKline Oy Puh/Tel: + 358 10 30 30 30 Finland.tuoteinfo@gsk.com
Sverige GlaxoSmithKline AB Tel: + 46 (0)8 638 93 00 info.produkt@gsk.com
United Kingdom GlaxoSmithKline UK Tel: + 44 (0)800 221 441 customercontactuk@gsk.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem

Vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums bez redzamām daļiņām iekšķīgai lietošanai.

Vakcīna ir gatava lietošanai (nav nepieciešama šķīdināšana vai atšķaidīšana). Vakcīna jālieto iekšķīgi, nejaucot ar citām vakcīnām vai šķīdumiem.

Vakcīna vizuāli jāpārbauda, vai tajā nav svešķermeņu daļiņu un/vai nav izmainīts tās fizikālais izskats. Ja ko tādu pamanāt, iznīciniet vakcīnu.

Visa neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

Norādījumi par vakcīnas lietošanu:

Pirms vakcīnas ievadīšanas izlasiet visus norādījumus par lietošanu.



Šo vakcīnu ievada iekšķīgi, tieši no tūbiņas.



perorālā tūbiņa satur vienu vakcīnas devu.



Šī vakcīna ir gatava lietošanai – tā nav jāsajauc (jālieto maisījumā) ar citām vielām.

88

A. Pirms Rotarix lietošanas
1. Pārbaudiet derīguma termiņu uz savienojošās plāksnītes. 2. Pārbaudiet šķidrumu perorālajā tūbiņā, vai tas ir dzidrs un
bezkrāsains un vai tajā nav nekādu daļiņu. - Nelietojiet nevienu no savienojošās plāksnītes saturētajām perorālajām tūbiņām, ja pamanāt kādas novirzes.
3. Pārbaudiet katru atsevišķo perorālo tūbiņu, vai tā nav bojāta un vēl aizvien ir noslēgta. - Nelietojiet skarto perorālo tūbiņu, ja pamanāt kādas novirzes.
B. Tūbiņas sagatavošana
1. Lai vienā galā esošu perorālo tūbiņu atdalītu no pārējām: a) satveriet vienas galā esošās perorālās tūbiņas mēlīti, lai atdalītu to no pārējām, b) ar otru roku turiet blakus esošās perorālās tūbiņas mēlīti, c) velciet mēlīti un atdaliet to no blakus esošās perorālās tūbiņas.

Savienojošā plāksnīte
Kakliņš

Derīguma termiņš: DD/MM/GG

Korpuss

Mēlīte

Perorālā vienas devas tūbiņa

Derīguma DD/MM/GG

termiņš:

Velciet

2. Lai atvērtu atdalīto perorālo tūbiņu: d) atdalīto perorālo tūbiņu turiet vertikāli, e) atdalītās perorālās tūbiņas mēlīti turiet vienā rokā, bet savienojošo plāksnīti – otrā rokā. Neturiet perorālo tūbiņu aiz korpusa, jo Jūs varat izspiest daļu vakcīnas, f) pagrieziet atdalīto perorālo tūbiņu, g) atdaliet to no savienojošās plāksnītes.

Pagrieziet

Velciet

C. Vakcīnas iekšķīga ievadīšana uzreiz pēc atvēršanas
1. Novietojiet bērnu, lai ievadītu vakcīnu: • nosēdiniet bērnu pusguļus stāvoklī.
2. Lai vakcīnu ievadītu iekšķīgi: • uzmanīgi iespiediet šķidrumu bērna mutes sānu daļā, tuvāk vaiga iekšpusei; • lai izspiestu visu vakcīnu, perorālā tūbiņa, iespējams, būs jāsaspiež vairākas reizes; tūbiņas galā var palikt piliens.

Tikai iekšķīgai ievadīšanai

D. Atlikušo devu tūlītēja novietošana ledusskapī
Neizlietotās, savienojošajai plāksnītei vēl aizvien pievienotās perorālās tūbiņas jānovieto atpakaļ ledusskapī uzreiz pēc tam, kad viena no perorālajām tūbiņām ir izlietota. Tad neizlietotās perorālās tūbiņas varēs izmantot nākamajai vakcinācijai.

Nekavējoties novietojiet atpakaļ ledusskapī
2°C - 8°C

89

Izlietotās perorālās tūbiņas jāizmet apstiprinātos bioloģisko atkritumu konteineros atbilstoši vietējai likumdošanai. 90

IV PIELIKUMS ZINĀTNISKIE SECINĀJUMI UN REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMU IZMAIŅU
PAMATOJUMS
91

Zinātniskie secinājumi Ņemot vērā farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee – PRAC) novērtējuma ziņojumu par dzīvas, iekšķīgi lietojamas rotavīrusa monovalentās vakcīnas PADZ, Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejas (Committee for medicinal products for Human Use – CHMP) zinātniskie secinājumi ir šādi: - Zīdaiņi ar imūndeficītu vai aizdomām par to Rotarix zāļu apraksta 4.4. apakšpunktā ir iekļauts brīdinājums par Rotarix lietošanu zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to. Turklāt imūnsupresīvu līdzekļu, piemēram, adalimumaba un infliksimaba, zāļu aprakstos ir iekļauts ieteikums atlikt dzīvas vakcīnas ievadīšanu zīdaiņiem, kuri in utero bijuši pakļauti šādu līdzekļu iedarbībai. Bond et al. (2018) nesen notikušas konferences atreferējumā norādīja, ka šis ieteikums tiek zināmā mērā ignorēts. Lai nostiprinātu spēkā esošo brīdinājumu par Rotarix ievadīšanu zīdaiņiem ar imūndeficītu vai aizdomām par to, ieteicams atjaunināt esošo brīdinājumu. - Nātrene Lai gan ziņojumi par nātreni ir saņemti reti (t.i. 0,013 gadījumi uz 100 000 izplatītajām devām), daži spontāni gadījumi liecināja, ka vakcinācija ar Rotarix var būt saistīta ar nātreni. Par to liecināja ļoti īss laiks līdz simptomu sākumam (no tūlītēja līdz dažām stundām), tas, ka vienlaikus netika ievadītas citas vakcīnas vai lietotas citas zāles, kā arī īss epizodes ilgums neatkarīgi no ārstēšanas. Šie dati tiek uzskatīti par pietiekamiem, lai iekļautu nātreni zāļu apraksta 4.8. apakšpunktā ar biežumu "ļoti reti", jo vadlīnijas par zāļu aprakstu iesaka 4.8. apakšpunktā norādīt visas nevēlamās blakusparādības, kuru gadījumā pēc rūpīgas izmeklēšanas konstatēta vismaz pamatoti iespējama cēloņsakarība starp zālēm un nevēlamo blakusparādību. CHMP piekrīt PRAC sagatavotajiem zinātniskajiem secinājumiem.
Reģistrācijas nosacījumu izmaiņu pamatojums Pamatojoties uz zinātniskajiem secinājumiem par dzīvu, iekšķīgi lietojamu rotavīrusa monovalento vakcīnu, CHMP uzskata, ka ieguvuma un riska līdzsvars zālēm, kas satur dzīvu, iekšķīgi lietojamu rotavīrusa monovalento vakcīnu, ir nemainīgs, ja tiek veiktas ieteiktās izmaiņas zāļu informācijā. CHMP iesaka mainīt reģistrācijas nosacījumus.
92