ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
EU/1/14/970/001
EU/1/14/970/001
Baxalta Belgium Manufacturing SA, Belgium; Baxter S.A., Belgium
19-DEC-14
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
250 SV
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
Ir apstiprināta
Baxalta Innovations GmbH, Austria
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 250 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 50 SV/ml.
RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 500 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 100 SV/ml.
RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 1000 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 200 SV/ml.
RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 2000 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 400 SV/ml.
RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 3000 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 600 SV/ml.
Iedarbīgums (SV) tiek noteikts, izmantojot Eiropas Farmakopejas vienas stadijas recēšanas pārbaudes testu. RIXUBIS specifiskā aktivitāte ir 200–390 SV/mg proteīna.
Gamma nonakogs (rekombinants koagulācijas IX faktors) ir attīrīts vienas ķēdes glikoproteīns, kas satur 415 aminoskābes. Tas tiek iegūts no Ķīnas kāmju olnīcu (CHO — Chinese hamster ovary) šūnām, izmantojot rekombinantās DNS tehnoloģiju.
Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību: Viens flakons satur 19 mg nātrija. Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
2
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Pulveris ir baltā vai gandrīz baltā krāsā. Šķīdinātājs ir dzidrs un bezkrāsains.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
Asiņošanas profilaksei un ārstēšanai pacientiem ar B hemofīliju (iedzimta IX faktora nepietiekamība). RIXUBIS ir paredzēts lietošanai pacientiem visās vecuma grupās.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana jāveic ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze hemofīlijas ārstēšanā.
Ārstēšanas uzraudzība Ārstēšanas kursa laikā ieteicams noteikt IX faktora līmeni plazmā, lai varētu aprēķināt ievadāmo devu un atkārtoto infūziju biežumu. Pacientiem var būt dažāda individuāla reakcija uz IX faktoru, demonstrējot atšķirīgus eliminācijas pusperiodus un atjaunošanos. Ja deva tiek noteikta pēc ķermeņa masas, iespējams, pacientiem ar pārāk mazu vai pārāk lielu ķermeņa masu deva būs jāpielāgo. It īpaši lielu ķirurģisku procedūru gadījumos nepieciešama ir aizstājterapijas precīza kontrole, izmantojot koagulācijas analīzi (IX faktora aktivitāti plazmā).
Lai nodrošinātu, ka tiek sasniegts vēlamais IX faktora aktivitātes līmenis plazmā, jāveic rūpīga uzraudzība, izmantojot atbilstošu IX faktora aktivitātes testu, un, ja nepieciešams, attiecīgi jāpielāgo devas un atkārtotās infūzijas biežums. Izmantojot in vitro tromboplastīna laika (aPTT) vienas stadijas asinsreces testu, lai noteiktu IX faktora aktivitāti pacienta asins paraugos, IX faktora aktivitātes rezultātus plazmā var ievērojami ietekmēt gan aPTT reaģenta veids, gan standarta atsauce, kas izmantota testā. Tas ir īpaši nozīmīgi, ja tiek mainīta laboratorija un/vai testā izmantotie reaģenti.
Devas Aizstājterapijas deva un ilgums ir atkarīgi no IX faktora nepietiekamības pakāpes, asiņošanas vietas un intensitātes, pacienta klīniskā stāvokļa, vecuma un IX faktora farmakokinētiskajiem parametriem, piemēram, pakāpeniskas atjaunošanās un eliminācijas pusperioda.
Ievadītā IX faktora vienību skaits tiek izteikts starptautiskajās vienībās (SV), kas atbilst spēkā esošajam PVO standartam IX faktora zālēm. IX faktora aktivitāte plazmā tiek izteikta procentos (attiecībā pret normālu cilvēku plazmu) vai starptautiskajās vienībās (attiecībā pret starptautisko standartu IX faktoram plazmā).
IX faktora aktivitātes viena starptautiskā vienība (SV) atbilst IX faktora daudzumam vienā ml normālas cilvēka plazmas.
Ārstēšana pēc pieprasījuma Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,9 SV/dl (diapazonā no 0,5 līdz 1,4 SV/dl) vai par 0,9% no normālās aktivitātes pacientiem no 12 gadu vecuma (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
3
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem no 12 gadu vecuma
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,9 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,1 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Daudzums, kas jāievada, un ievadīšanas biežums vienmēr ir jāpiemēro klīniskajai efektivitātei katrā konkrētajā gadījumā.
Attiecībā uz tālāk minētajiem asiņošanas gadījumiem, IX faktora aktivitātes rādītāji nedrīkst būt zemāki par doto plazmas aktivitātes līmeni (izteikti % no normas vai SV/dl) atbilstošajā periodā. Tālāk esošo tabulu var izmantot kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā:
Asiņošanas pakāpe/ķirurģiskās procedūras veids
Nepieciešamais IX faktora līmenis (%) vai (SV/dl)
Devu biežums (stundas)/terapijas ilgums (dienas)
Asiņošana Hemartroze agrīnā stadijā, muskuļu asiņošana vai asiņošana mutes dobumā
20 – 40
Lietojiet ik pēc 24 stundām. Vismaz 1 dienu, līdz beidzas asiņošana, par ko liecina sāpes, vai tiek novērota sadzīšana.
Izteiktāka hemartroze, muskuļu 30 – 60 asiņošana vai hematoma
Atkārtojiet infūziju ik pēc 24 stundām 3–4 dienas vai ilgāk, līdz izzūd sāpes vai akūti traucējumi.
Dzīvībai bīstama asiņošana
60 – 100
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz ir novērsti draudi.
Ķirurģija
Neliela ķirurģiska procedūra, tostarp zoba ekstrakcija
30 – 60
Ik pēc 24 stundām, vismaz 1 dienu, līdz novērojama sadzīšana.
Liela ķirurģiska operācija
80 – 100 (pirms un pēc operācijas)
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz brūce ir sadzijusi, pēc tam turpiniet terapiju vēl vismaz 7 dienas, lai IX faktora aktivitāte būtu 30–60% (SV/dl) līmenī.
Aizstājterapijas rūpīga uzraudzība ir īpaši svarīga lielas ķirurģiskas operācijas vai dzīvībai bīstamas asiņošanas gadījumā.
Profilakse Ilgstošai asiņošanas profilaksei pacientiem ar smagu B hemofīliju parastās IX faktora devas ir 40–60 SV uz kilogramu ķermeņa masas ar 3–4 dienu intervālu pacientiem no 12 gadu vecuma. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
4
Ilgstošas infūzijas RIXUBIS nav paredzēts lietošanai ilgstošām infūzijām.
Pediatriskā populācija Ārstēšana pēc pieprasījuma: Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,7 SV/dl (diapazonā no 0,31 līdz 1,0 SV/dl) vai par 0,7% no normālās aktivitātes pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,7 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,4 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā var izmantot to pašu tabulu, ko pieaugušajiem (skatīt iepriekš).
Profilakse Ieteicamais devas diapazons pediatrijas pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem, ir no 40 līdz 80 SV/kg ar 3–4 dienu intervālu. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes, var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
Lietošanas veids
Intravenozai lietošanai. Gadījumā, ja zāļu ievadīšanu veic pacients pats vai aprūpētājs, ir nepieciešama apmācība. RIXUBIS ir jāievada ar ātrumu, kas neradītu diskomfortu pacientam, bet ne ātrāk kā 10 ml/min.
Pēc sagatavošanas šķīdums ir dzidrs, bezkrāsains, bez daļiņām un tā pH ir no 6,8 līdz 7,2. Osmolalitāte ir lielāka par 240 m osmol/kg.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā. Šo zāļu ievadīšanai drīkst izmantot tikai plastmasas šļirces ar Luer savienotāju.
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām. Zināma alerģiska reakcija uz kāmju proteīnu.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Paaugstināta jutība Ir ziņots par alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijām, lietojot RIXUBIS. Zāles satur nelielu daudzumu kāmju izcelsmes proteīnu. Ja tiek novēroti paaugstinātas jutības simptomi, pacientam vai aprūpētājam nekavējoties jāpārtrauc zāļu lietošana un jāsazinās ar ārstu. Pacienti jāinformē par
5
paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem, tostarp nātreni, vispārēju nātreni, spiediena sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotensiju un anafilaksi.
Visaugstākais risks pastāv IX faktora koncentrāta sākotnējās ievadīšanas agrīnajās fāzēs iepriekš neārstētiem pacientiem (PUP — Previously untreated patients), īpaši pacientiem ar augstu gēnu mutācijas risku. Literatūrā atrodamas norādes par saistību starp IX faktora inhibitora klātbūtni un alerģiskām reakcijām, īpaši pacientiem ar augstu gēnu mutācijas risku. Tādēļ visi pacienti, kuriem tiek novērotas alerģiskas reakcijas, jāizmeklē uz inhibitora klātbūtni.
Šoka gadījumā jāpielieto standarta terapija šoka ārstēšanai.
Inhibitori Pacienti pēc to atkārtotas ārstēšanas ar cilvēka koagulācijas IX faktora (rDNS) preparātiem ir jāuzrauga, vai viņiem neveidojas neitralizējošās antivielas (inhibitori), tos izsakot skaitliski Betesda vienībās (BU — Bethesda Units) un izmantojot atbilstošu bioloģiskās testēšanas metodi.
Literatūrā atrodamas norādes par korelāciju starp IX faktora inhibitora klātbūtni un alerģiskām reakcijām. Tādēļ visi pacienti, kuriem tiek novērotas alerģiskas reakcijas, jāizmeklē uz inhibitora klātbūtni. Jāņem vērā, ka pacienti ar IX faktora inhibitoriem ir pakļauti paaugstinātam anafilakses riskam ar turpmākām IX faktora lietošanas problēmām.
Lietojot IX faktora koncentrātu, pastāv alerģisku reakciju risks, tāpēc IX faktora sākotnējā ievadīšana atbilstoši ārstējošā ārsta vērtējumam jāveic mediķu uzraudzībā, kur iespējams nodrošināt atbilstošu medicīnisko aprūpi alerģisku reakciju gadījumā.
Nefrotiskais sindroms Ir ziņots par nefrotiskā sindroma attīstīšanos pēc mēģinājumiem panākt imūnās tolerances indukciju B hemofīlijas pacientiem ar IX faktora inhibitoriem.
Trombembolija Lietojot šīs zāles pacientiem ar aknu slimībām, pacientiem pēcoperācijas periodā, jaundzimušajiem vai pacientiem, kuriem pastāv trombozes vai DIK rašanās risks, iespējamā trombotisko komplikāciju riska dēļ ir jāveic trombozes agrīno simptomu un patēriņa koagulopātijas klīniskā kontrole ar attiecīgu bioloģisku testēšanu. Ikvienā gadījumā ir jāizvērtē ieguvumi, veicot ārstēšanu ar RIXUBIS, attiecībā pret šo komplikāciju risku.
Kardiovaskulārie traucējumi Pacientiem, kam ir konstatēti kardiovaskulāras saslimšanas riska faktori, aizstājterapija ar IX faktoru var palielināt kardiovaskulāras saslimšanas risku.
Ar katetru saistītas komplikācijas Ja ir nepieciešama centrālā venozās piekļuves ierīce (CAVD — Central venous access device), ir jāizvērtē ar CAVD saistītie riski, tostarp lokālas infekcijas, bakterēmija un tromboze katetra ievadīšanas vietā.
Komplikācijas saistībā ar palīgvielām Pēc sagatavošanas šīs zāles satur 0,83 mmol (19 mg) nātrija vienā flakonā. Tas ir jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
Pēc katras RIXUBIS devas ievadīšanas pacientam stingri ieteicams pierakstīt zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu saikni starp pacientu un ievadīto zāļu sērijas numuru.
Pediatriskā populācija Uzskaitītie brīdinājumi un piesardzības pasākumi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem.
6
Vecāka gadagājuma cilvēki RIXUBIS klīniskajos pētījumos netika iekļauti pacienti vecumā no 65 gadiem. Nav zināms, vai šo pacientu reakcijas atšķiras no gados jaunāku pacientu reakcijas. Tāpat kā jebkuram pacientam, arī vecākiem pacientiem devas jānosaka individuāli.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Nav ziņu par cilvēka koagulācijas IX faktora (rDNS) saturošu preparātu mijiedarbību ar citām zālēm.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Dzīvnieku reproduktivitātes pētījumi ar IX faktoru nav veikti. Tā kā sievietēm B hemofīlija ir sastopama reti, nav pieejami dati par IX faktora lietošanu grūtniecības un zīdīšanas laikā. Tāpēc IX faktoru grūtniecības un zīdīšanas laikā drīkst lietot tikai tad, ja tas ir skaidri norādīts. Nav informācijas par IX faktora ietekmi uz fertilitāti.
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
RIXUBIS neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Paaugstināta jutība vai alerģiskas reakcijas (kas var ietvert angioneirotisko tūsku, dedzināšanu un durstīšanas sajūtu infūzijas vietā, drebuļus, pietvīkumu, vispārēju nātreni, galvassāpes, nātreni, hipotensiju, letarģiju, sliktu dūšu, nemieru, tahikardiju, spiedošu sajūtu krūtīs, tirpšanu, vemšanu un sēkšanu) tiek novērotas reti un dažos gadījumos var progresēt līdz smagai anafilaksei (tajā skaitā šokam). Dažos gadījumos šīs reakcijas ir attīstījušās līdz smagai anafilaksei, kas laika ziņā radās ciešā saistībā ar IX faktora inhibitoru veidošanos (skatīt arī 4.4. apakšpunktu). Ir ziņots par nefrotiskā sindroma attīstīšanos pēc mēģinājumiem panākt imūnās tolerances indukciju B hemofīlijas pacientiem ar IX faktora inhibitoriem un ar alerģiskām reakcijām anamnēzē.
Ļoti reti tika novērota antivielu veidošanās pret kāmju proteīnu ar saistītu pārmērīgas jutības reakciju.
Pacientiem ar B hemofīliju pret IX faktoru var veidoties neitralizējošas antivielas (inhibitori). Ja veidosies šādi inhibitori, tas izpaudīsies kā nepietiekama klīniskā atbildes reakcija. Šādos gadījumos ieteicams sazināties ar specializētu hemofīlijas centru.
Pēc IX faktoru saturošu zāļu lietošanas pastāv trombembolijas risks, īpaši, lietojot zemas tīrības pakāpes zāles. Zemas tīrības IX faktoru saturošu zāļu lietošana tiek saistīta ar miokarda infarkta, diseminētas intravaskulāras koagulācijas, venozās trombozes un plaušu embolijas gadījumiem. Augstas tīrības IX faktora zāļu lietošana reti ir saistīta ar šādām nevēlamām blakusparādībām.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā RIXUBIS klīniskajos pētījumos piedalījās 99 cilvēki, kuri RIXUBIS iedarbībai tika pakļauti vismaz vienu reizi, un kopumā tika reģistrēti 5 nevēlamu blakusparādību gadījumi. Tālāk redzamā tabula ir izveidota saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmu klasifikāciju (OSK un ieteiktais termina līmenis).
Biežums tika novērtēts atbilstoši šādam iedalījumam: ļoti bieži (≥1/10); bieži (≥1/100 līdz <1/10); retāk (≥1/1000 līdz <1/100); reti (≥1/10 000 līdz <1/1000); ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
7
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības uzskaitītas to nopietnības samazinājuma secībā.
Nevēlamās blakusparādības klīniskajos pētījumos un spontānos ziņojumos
MedDRA orgānu standarta sistēmu
Nevēlamās
Biežums vienam
klasifikācija Imūnās sistēmas traucējumi
blakusparādības Paaugstināta jutība a)
pacientam Nav zināmi
Nervu sistēmas traucējumi
Garšas sajūtas
Bieži
traucējumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Sāpes ekstremitātē
Bieži
a) Nevēlamās blakusparādības izskaidrotas tālāk esošajā sadaļā.
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Paaugstināta jutība Alerģiskas reakcijas izpaudās kā aizdusa, nieze, vispārēja nātrene un izsitumi.
Pediatriskā populācija Nevēlamo blakusparādību biežums, veids un smaguma pakāpe bērniem ir paredzama tāda pati kā pieaugušajiem. Taču nav pieejama informācija par pacientiem, kas iepriekš nav ārstēti, jo klīniskajos pētījumos tika iesaistīti tikai cilvēki, kas ir iepriekš ārstēti; tāpēc šajā riska populācijā nav veikta inhibitoru veidošanās imunogēnā izpēte.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9 Pārdozēšana
Nav noteikta RIXUBIS ietekme, ja ir lietota lielāka deva nekā ieteikts.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: hemostatiskie līdzekļi, asins koagulācijas IX faktors. ATĶ kods: B02BD04.
RIXUBIS satur rekombinantu koagulācijas IX faktoru (gamma nonakogs). IX faktors ir vienas ķēdes glikoproteīns ar molekulāro masu apmēram 68 000 daltoni. Tas ir no K vitamīna atkarīgs koagulācijas faktors, kas tiek sintezēts aknās. IX faktoru aktivizē XIa faktors iekšējās koagulācijas ceļā un VII faktors/audu faktora komplekss ārējā koagulācijas ceļā. Aktivētais IX faktors kombinācijā ar aktivēto VIII faktoru aktivizē X faktoru. Aktivētais X faktors pārveido protrombīnu par trombīnu. Pēc tam trombīns fribrinogēnu pārveido fibrīnā, un izveidojas trombs.
B hemofīlija ir ar dzimumu saistīti asinsreces traucējumi samazināta IX faktora līmeņa dēļ, kas spontāni, traumas vai ķirurģiskas traumas rezultātā izraisa plašu asiņošanu locītavās, muskuļos vai iekšējos orgānos. Izmantojot aizstājterapiju, IX faktora līmenis plazmā tiek paaugstināts, tādējādi īslaicīgi tiek novērsta faktora nepietiekamība un tiek koriģētas asiņošanas tendences.
8
Klīniskā efektivitāte un drošums Asiņošanas profilakse un kontrole iepriekš ārstētiem pacientiem no 12 gadu vecuma RIXUBIS efektivitāte tika vērtēta atklātā, nekontrolētā pētījumā, kas bija daļa no kombinēta 1/3 fāzes pētījuma, un tajā piedalījās 73 vīrieši, kas bija iepriekš ārstēti pacienti (PTP — Previously treated patients) vecumā no 12 līdz 59 gadiem un kas pēc pieprasījuma saņēma RIXUBIS profilakses nolūkos un/vai asiņošanas epizožu ārstēšanai. Visiem pētījuma dalībniekiem bija smaga (IX faktora līmenis <1%) vai vidēji smaga (IX faktora līmenis ≤2%) B hemofīlija. Piecdesmit deviņi PTP saņēma RIXUBIS profilakses nolūkos. Piecdesmit seši PTP, kuri RIXUBIS saņēma vismaz 3 mēnešus, tika iekļauti profilakses efektivitātes novērtējumā. Vēl 14 PTP saņēma RIXUBIS tikai asiņošanas epizožu ārstēšanai. Pētījuma dalībnieku grupā, kas zāles saņēma pēc pieprasījuma, pirms iekļaušanas grupā iepriekšējo 12 mēnešu laikā bija jābūt 12 reģistrētām asiņošanas epizodēm, kurām bija nepieciešama ārstēšana. Vidējais ārstēšanas perioda ilgums grupā, kas saņēma zāles pēc pieprasījuma, bija 3,5±1 mēnesis (vidēji 3,4 mēneši diapazonā no 1,2 līdz 5,1 mēnesim), vidējais kopējais asiņošanas gadījumu biežums gadā (ABR — Annualised bleeding rate) bija 33,9±17,37 ar vidējo rādītāju 27,0 diapazonā no 12,9 līdz 73,1.
Vidējais ABR rādītājs, RIXUBIS lietojot profilaksei, visos asiņošanas gadījumos bija 2,0, spontānas asiņošanas gadījumos — 0,0, locītavu asiņošanas gadījumos — 0,0. 24 pētījuma dalībniekiem (42,9%) asiņošana netika novērota.
Kopumā ar RIXUBIS tika ārstēti 249 asiņošanas gadījumi, no kuriem 197 gadījumos asiņošana bija locītavās un 52 gadījumos — asiņošana nebija saistīta ar locītavām (mīkstie audi, muskuļi, ķermeņa dobumi, intrakraniāla asiņošana un citi gadījumi). No 249 asiņošanas gadījumiem 163 gadījumos asiņošana bija mērena, 71 gadījumā — neliela, bet 15 gadījumos — masīva. Ārstēšana tika pielāgota individuāli atkarībā no asiņošanas smaguma pakāpes, cēloņa un asiņošanas vietas. No 249 asiņošanas gadījumiem vairums (211; 84,7%) tika apturēti ar 1–2 infūzijām. Hemostatiskā efektivitāte, apturot asiņošanu, 96% gadījumu no visām ārstētajām asiņošanas epizodēm tika novērtēta kā teicama vai laba.
Asiņošanas profilakse un kontrole iepriekš ārstētiem pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem RIXUBIS efektivitāte tika vērtēta kombinētā 2/3 fāzes pētījumā, un tajā piedalījās 23 vīriešu dzimuma pacienti, kas bija iepriekš ārstēti (PTP — Previously treated patients) vecumā no 1,8 līdz 11,8 gadiem (vidējais vecums 7,10 gadi), kur 11 pacientiem bija mazāk nekā 6 gadi, un kas saņēma RIXUBIS asiņošanas gadījumu profilaksei un kontrolei. Visiem pētījuma dalībniekiem bija smaga (IX faktora līmenis <1%) vai vidēji smaga (IX faktora līmenis ≤2%) B hemofīlija. Visi 23 pētījuma dalībnieki saņēma profilaktisko ārstēšanu ar RIXUBIS vismaz 3 mēnešus un tika iekļauti profilakses efektivitātes novērtēšanā.
Vidējais ABR rādītājs bija 2,0, spontānas asiņošanas gadījumos — 0,0, locītavu asiņošanas gadījumos — 0,0. Deviņiem pētījuma dalībniekiem (39,1%) asiņošanas epizodes netika novērotas.
Kopumā 26 asiņošanas epizožu ārstēšanai tika izmantots RIXUBIS. No tām 23 epizožu cēlonis bija trauma, 2 epizodes bija spontāni asiņošanas gadījumi un 1 epizodei cēlonis nav zināms. 19 asiņošanas gadījumi bija nesaistīti ar locītavām (mīkstie audi, muskuļi, ķermeņa dobumi, intrakraniāla asiņošana un citi gadījumi), savukārt 7 epizodes bija saistībā ar locītavām, no kuriem 1 gadījumā asiņošana bija mērķa locītavā. No 26 asiņošanas gadījumiem 15 gadījumos asiņošana bija neliela, 9 gadījumos — mērena, bet 2 gadījumos — masīva. Ārstēšana tika pielāgota individuāli atkarībā no asiņošanas smaguma pakāpes, cēloņa un asiņošanas vietas. Vairums asiņošanas gadījumu (23; 88,5%) tika apturēti ar 1–2 infūzijām. Hemostatiskā efektivitāte, apturot asiņošanu, 96,2% gadījumu no visām ārstētajām asiņošanas epizodēm tika novērtēta kā teicama vai laba.
Perioperatīvās procedūras Drošums un efektivitāte perioperatīvā periodā tika novērtēti 3. fāzes prospektīvā atklātā nekontrolētā daudzcentru pētījumā iepriekš ārstētiem pacientiem (vīriešiem) ar smagu un vidēji smagu B hemofīliju, kas lietoja RIXUBIS. Protokolam atbilstošā efektivitātes analīze ietver 37 ķirurģiskas operācijas, kas tika veiktas 27 pacientiem vecumā no 17 līdz 57 gadiem, veicot lielas vai nelielas
9
ķirurģiskas, stomatoloģiskas vai citas invazīvas ķirurģiskas procedūras. Divdesmit no veiktajām procedūrām bija lielas ķirurģiskas, tostarp 13 ortopēdiskas un 3 stomatoloģiskas operācijas. 17 procedūras, tostarp 10 zobu ekstrakcijas, tika klasificētas kā nelielas procedūras. Pacientiem, kam tika veiktas lielas ķirurģiskas operācijas, bija jāveic farmakokinētiskā (PK — Pharmacokinetic) novērtēšana. Visiem pacientiem devas tika noteiktas, ņemot vērā pēdējo individuālo pakāpenisko atjaunošanos. RIXUBIS ieteicamā piesātinošā sākotnējā deva tika noteikta, lai lielas ķirurģiskās operācijas laikā IX faktora aktivitāte tiktu saglabāta 80–100% līmenī, savukārt nelielu operāciju laikā — 30–60% līmenī. RIXUBIS tika ievadīts bolus infūziju veidā.
Visa pētījuma laikā tika saglabāta hemostāze.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt pētījumu rezultātus RIXUBIS pacientiem, kas nav iepriekš ārstēti, par ar B hemofīliju saistītas asiņošanas ārstēšanu un profilaksi (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Iepriekš ārstēti pacienti no 12 gadu vecuma RIXUBIS un salīdzinošā preparāta randomizēts maskēts kontrolēts krustenisks farmakokinētiskais pētījums tika veikts pacientiem vīriešiem bez asiņošanas epizodēm (≥ 15 gadi) kā daļa no kombinētā 1/3 fāzes pivotālā pētījuma. Pētījuma dalībnieki kādu no preparātiem saņēma vienas intravenozas infūzijas veidā. Vidējā (± SD) un mediānā RIXUBIS deva protokolam atbilstošās analīzes komplektā (n=25) bija 74,69±2,37 un 74,25 SV/kg, attiecīgi ar diapazonu 71,27–79,38 SV/kg. Farmakokinētiskie parametri tika aprēķināti, ņemot vērā IX faktora aktivitātes mērījumus asins paraugos, kas iegūti vismaz 72 stundas pēc katras infūzijas.
RIXUBIS farmakokinētiskā novērtēšana tika atkārtota atvērtā nekontrolētā pētījumā ar RIXUBIS pētījuma dalībniekiem vīriešiem, kas piedalījās sākotnējā PK krustotā pētījumā un saņēma RIXUBIS profilakses nolūkos 26±1 nedēļu (vidēji ± SD) un uzkrāja vismaz 30 RIXUBIS lietošanas dienas (ED — Exposure Days). RIXUBIS devu diapazons atkārtotajā farmakokinētiskajā pētījumā bija 64,48–79,18 SV/kg (n=23).
Izvērtēto pētījuma dalībnieku farmakokinētiskie parametri (protokolam atbilstoša analīze) ir attēloti tālāk esošajā tabulā.
Parametrs
AUC0–72 h (SV.h/dl)a Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Pakāpeniskā atjaunošanās temperatūrā Cmax (SV/dl:SV/kg)b Vidējā ±SD Mediānā (diapazons) Pussabrukšanas periods (h) Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Cmax (SV/dl) Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Vidējais uzturēšanās laiks organismā (h) Vidējā±SD Mediānā (diapazons)
RIXUBIS Sākotnējais krusteniskais
pētījums (N=25) 1067,81±238,42 1108,35 (696,07-1571,16)
0,87±0,22 0,88 (0,53-1,35)
RIXUBIS Atkārtota novērtēšana
(N=23) 1156,15±259,44 1170,26 (753,85-1626,81)
0,95±0,25 0,93 (0,52-1,38)
26,70±9,55 24,58 (15,83-52,34)
66,22±15,80 68,10 (41,70-100,30)
30,82±7,26 28,93 (22,25-47,78)
25,36±6,86 24,59 (16,24-42,20)
72,75±19,73 72,40 (38,50-106,30)
29,88±4,16 29,04 (21,32-37,52)
10
Parametrs
RIXUBIS
RIXUBIS
Sākotnējais krusteniskais
Atkārtota novērtēšana
Vssc (dl/kg)
pētījums (N=25) 2,02±0,77
(N=23) 1,79±0,45
Vidējā±SD
1,72 (1,10-3,94)
1,74 (1,12-2,72)
Mediānā (diapazons)
Klīrenss (dl/(kg.h))
0,0644±0,0133
0,0602±0,0146
Vidējā±SD
0,0622 (0,0426-0,0912)
0,0576 (0,0413-0,0945)
Mediānā (diapazons)
a Laukums zem plazmas koncentrācijas-laika līknes no laika 0–72 h pēc infūzijas. b Aprēķināts kā (Cmax IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur Cmax ir
maksimālais IX faktora mērījums pēc infūzijas. c Izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā
Visiem kombinētā 1/3 fāzes pētījuma dalībniekiem pirmajā preparāta lietošanas dienā, pētījuma 5., 13., un 26. nedēļas vizītē, kā arī pētījuma beigās vai tā pārtraukšanas gadījumā, ja laiks nesakrīt ar 26. nedēļu, 30 minūtes pēc infūzijas tika noteikta pakāpeniska atjaunošanās. Dati parāda, ka pakāpeniskā atjaunošanās laika ziņā ir vienāda (skatīt tālāk esošo tabulu).
1. lietošanas
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa Pētījuma beigu
diena
(N=71)
(N=68)
(N=55)
/
(N=73)
pārtraukšanas brīdīb
(N=23)
Pakāpeniskā
0,79±0,20
0,83±0,21
0,85±0,25
0,89±0,12
0,87±0,20
atjaunošanās 30 mi 0,78 (0,26-1,35 0,79 (0,46-1,48 0,83 (0,14-1,47 0,88 (0,52-1,29 0,89 (0,52-1,32)
n pēc infūzijas
)
)
)
)
(SV/kg: SV/kg)a
Vidējā±SD
Mediānā
(diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir IX faktora
mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
b
Ja nesakrīt ar vizīti 26. nedēļā.
Pediatriskā populācijas (iepriekš ārstēti pacienti, kas jaunāki par 12 gadiem)
Kā daļa no kombinētā 2/3 fāzes pediatriskā pētījuma visiem 23 pētījuma dalībniekiem vīriešiem tika veikta RIXUBIS sākotnējā farmakokinētiskā novērtēšana epizodē, kad nenotiek asiņošana. Pētījuma dalībniekiem pēc nejaušas izvēles principa tika iedalīti vienā no divām asins paraugu ņemšanas sekvencēm, lai uz atsevišķiem pētījuma dalībniekiem samazinātu biežo asins ņemšanas slodzi. Vidējā (± SD) un mediānā RIXUBIS deva pilnas analīzes komplektā (n=23) bija 75,50±3,016 un 75,25 SV/kg, attiecīgi ar diapazonu 70,0–83,6 SV/kg. Farmakokinētiskie parametri tika aprēķināti, ņemot vērā IX faktora aktivitātes mērījumus asins paraugos, kas iegūti vismaz 72 stundas pēc katras infūzijas.
Visu pētījuma dalībnieku farmakokinētiskie parametri (pilnas analīzes komplekts) ir attēloti tālāk esošajā tabulā.
Parametrs
AUCinf (SV.h/dl)a Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Pussabrukšanas periods (h) Vidējā±SD Mediānā (diapazons)
< 6 gadi (N=11) 723,7 ± 119,00 717,2 (488-947)
27,67 ± 2,66 27,28 (24,0-32,2)
6 – < 12 gadi (N=12)
886,0 ± 133,66 863,7 (730-1138)
23,15 ± 1,58 22,65 (21,8-27,4)
Visi (N=23) 808,4 ± 149,14 802,9 (488-1138)
25,31 ± 3,13 24,48 (21,8-32,2)
11
Parametrs
< 6 gadi
6 – < 12 gadi
Visi
(N=11)
(N=12)
(N=23)
Vidējais uzturēšanās laiks
30,62 ±3,27
25,31 ± 1,83
27,85 ± 3,73
organismā (h)
30,08 (26,2-36,2)
24,74 (23,7-30,3)
26,77 (23,7-36,2)
Vidējā±SD
Mediānā (diapazons) Vssb (dl/kg)
3,22 ± 0,52
2,21 ± 0,32
2,7 ± 0,67
Vidējā±SD
3,16 (2,65-4,42)
2,185 (1,70-2,70)
2,69 (1,70-4,42)
Mediānā (diapazons)
Klīrenss (dl/(kg.h))
0,1058 ± 0,01650
0,0874 ± 0,01213
0,0962 ± 0,01689
Vidējā±SD
0,1050 (0,081-0,144) 0,0863 (0,069-0,108) 0,0935 (0,069-0,144)
Mediānā (diapazons) a Laukums zem plazmas koncentrācijas-laika līknes no laika 0 līdz bezgalībai. b Izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā
Visiem kombinētā 2/3 fāzes pētījuma dalībniekiem sākotnējā farmakokinētiskajā novērtēšanā (pirmajā preparāta lietošanas dienā), pētījuma 5., 13., un 26. nedēļas vizītē, kā arī pētījuma beigās vai tā pārtraukšanas gadījumā, ja laiks nesakrīt ar 26. nedēļu, 30 minūtes pēc infūzijas tika noteikta pakāpeniska atjaunošanās. Dati parāda, ka pakāpeniskā atjaunošanās laika ziņā ir vienāda visās pediatriskā vecuma grupās. Skatīt tālāk esošās tabulas.
RIXUBIS pakāpeniskā atjaunošanās 30 minūtes pēc infūzijas abām pediatriskā vecuma grupām
Pakāpeniskā
PK (ED 1)
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa
atjaunošanās
Visi
Visi
Visi
Visi
30 min pēc infūzijas (SV/dL: SV/kg)a
(N=22) 0,67 ±0,16
(N=23) 0,68 ± 0,12
(N=21) 0,71 ± 0,13
(N=21) 0,72 ± 0,15
Vidējā±SD
0,69 (0,31 – 1,00) 0,66 (0,48 – 0,92) 0,66 (0,51-1,00) 0,734 (0,51-1,01)
Mediānā (diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir
IX faktora mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
RIXUBIS pakāpeniskā atjaunošanās 30 minūtes pēc infūzijas pediatrijas pacientiem, kas jaunāki par 6 gadiem
Pakāpeniskā
PK (ED 1)
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa
atjaunošanās 30 min
Visi
Visi
Visi
Visi
pēc infūzijas
(N=10)
(N=11)
(N=10)
(N=10)
(SV/dL: SV/kg)a
0,59 ± 0,13
0,63 ± 0,10
0,68 ± 0,12
0,65 ± 0,13
Vidējā±SD
0,59 (0,31-0,75) 0,6 (0,49-0,80) 0,66 (0,51-0,84) 0,61 (0,51-0,84)
Mediānā (diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir
IX faktora mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
RIXUBIS pakāpeniskā atjaunošanās 30 minūtes pēc infūzijas pediatrijas pacientiem no 6 līdz < 12 gadiem
Pakāpeniskā
PK (ED 1)
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa
atjaunošanās 30 min
Visi
Visi
Visi
Visi
pēc infūzijas (SV/dL: SV/kg)a
(N=12) 0,73 ± 0,16
(N=12) 0,73 ± 0,13
(N=11) 0,73 ± 0,14
(N=11) 0,8 ± 0,14
Vidējā±SD
0,71 (0,51-1,00) 0,70 (0,48-0,92) 0,70 (0,54 – 1,00) 0,78 (0,56-1,01)
Mediānā (diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir
IX faktora mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
12
5.3 Preklīniskie dati par drošumu
Truša stāzes modelī (Wessler-Test) RIXUBIS nedarbojās trombogēni pie devas 750 SV/kg. RIXUBIS devā līdz 450 SV/kg makakas sugas pērtiķiem neizraisīja nelabvēlīgas klīniskas, respiratoras vai kardiovaskulāras reakcijas. Nav veikti pētījumi par kancerogenitāti, ietekmi uz fertilitāti un augļa attīstību. RIXUBIS uzrādīja labu panesamību vienā devā un arī atkārtotā devā toksicitātes pētījumos, kas tika veikti ar pelēm, žurkām un makakas sugas pērtiķiem ar devām līdz 7500 SV/kg (viena deva) un 750 SV/kg (atkārtota deva).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Pulveris Saharoze Mannīts Nātrija hlorīds Kalcija hlorīds L-histidīns Polisorbāts 80
Šķīdinātājs Sterilizēts ūdens injekcijām
6.2 Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
Šo zāļu ievadīšanai drīkst izmantot tikai plastmasas šļirces ar Luer savienotāju. Var tikt noteiktas neprecīzas devas, ja cilvēka koagulācijas IX faktors adsorbējas pie infūzijas aprīkojuma iekšējām virsmām.
6.3 Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Sagatavotā šķīduma ķīmiskā un fizikālā stabilitāte ir pierādīta 3 stundas temperatūrā līdz 30 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizlieto nekavējoties, ja sagatavošanas metode izslēdz mikrobioloģiskā piesārņojuma risku. Ja zāles netiek izlietotas nekavējoties, par sagatavotā šķīduma uzglabāšanas laiku un apstākļiem ir atbildīgs lietotājs. Neatdzesēt.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5 Iepakojuma veids un saturs un īpašs aprīkojums lietošanai
Viens iepakojums satur pulvera flakonu (I klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija) un noraujamu drošības aizvākojumu, flakonu, kas satur 5 ml šķīdinātāja (I klases stikls), ar aizbāzni (hlorbutilgumija) un noraujamu drošības aizvākojumu un šķīduma sagatavošanas ierīci bez adatas (BAXJECT II). Viens iepakojums.
13
6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
RIXUBIS ir paredzēts intravenozai ievadīšanai pēc pulvera izšķīdināšanas ar iepakojumā pievienoto šķīdinātāju.
- Sagatavojot zāles lietošanai, izmantojiet tikai iepakojumā pievienoto šķīdinātāju un sagatavošanai paredzēto ierīci (BAXJECT II).
- Zāļu ievadīšanai ir nepieciešama šļirce ar Luer savienotāju. - Neizmantojiet, ja BAXJECT II ierīce, tās sterilā barjeras sistēma vai iepakojums ir bojāts vai ir
saskatāmas jebkādas nolietojuma pazīmes.
Sagatavošana Ievērot aseptikas noteikumus
1. Ja zāles tiek glabātas ledusskapī, izņemiet abus RIXUBIS pulvera un šķīdinātāja flakonus no ledusskapja un ļaujiet flakoniem sasilt līdz istabas temperatūrai (no 15 °C līdz 30 °C).
2. Ar ziepēm un siltu ūdeni rūpīgi nomazgājiet rokas. 3. Noņemiet vāciņus no pulvera un šķīdinātāja flakoniem. 4. Notīriet aizbāžņus ar spirtā samitrinātu vates tamponu. Novietojiet flakonus uz līdzenas, tīras
virsmas. 5. Atveriet BAXJECT II ierīces iepakojumu, noplēšot papīra pārklājumu un nepieskaroties
iepakojuma saturam (a attēls) Neizņemiet ierīci no iepakojuma. 6. Apgrieziet iepakojumu otrādi un izduriet caurspīdīgo plastmasas durkli cauri šķīdinātāja
aizbāznim. Satveriet iepakojumu aiz malas un novelciet iepakojumu no BAXJECT II (b attēls). Nenoņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II ierīces. 7. Apgrieziet šķīdinātāja flakonu ar pievienoto BAXJECT II ierīci otrādi, lai šķīdinātāja flakons atrastos ierīces virspusē. Izduriet balto plastmasas durkli cauri RIXUBIS aizbāznim. Vakuums ievilks šķīdinātāju RIXUBIS flakonā (c attēls). 8. Viegli sakratiet, līdz viss pulveris ir izšķīdis. Zāles izšķīst ātri (2 minūšu laikā). Visam RIXUBIS pulverim ir jābūt pilnībā izšķīdušam, pretējā gadījumā ne viss sagatavotais šķīdums izies cauri ierīces filtram. Pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, vai sagatavotajā šķīdumā nav redzamas cietu vielu daļiņas vai mainījusies krāsa. Sagatavotajam šķīdumam jābūt dzidram vai nedaudz lāsmojošam. Nelietojiet šķīdumu, ja tas ir duļķains vai ir redzamas nogulsnes.
a attēls
b attēls
c attēls
Pēc sagatavošanas zāles neatdzesēt. Izlietot nekavējoties.
Ievadīšana Ievērot aseptikas noteikumus
1. Noņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II. Neievelciet šļircē gaisu. Pievienojiet šļirci BAXJECT II ierīcei (d attēls).
2. Apgrieziet sistēmu otrādi (flakonam ar sagatavoto šķīdumu jāatrodas virspusē). Ievelciet šļircē sagatavoto šķīdumu, lēnām atvelkot virzuli (e attēls).
3. Atvienojiet šļirci.
14
4. Pievienojiet šļircei tauriņadatu. Injicējiet intravenozi. Šķīdums jāievada lēnām ar ātrumu, kas nerada pacientam diskomfortu, taču nepārsniedzot 10 ml minūtē.
d attēls
e attēls
Kad vien tas ir iespējams, pierakstiet (piemēram, savā dienasgrāmatā) zāļu nosaukumu un sērijas numuru ikreiz, kad lietojat RIXUBIS, lai varētu izsekot lietoto zāļu un to sērijas numuru datiem.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/14/970/001 EU/1/14/970/002 EU/1/14/970/003 EU/1/14/970/004 EU/1/14/970/005
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 2014. 19. decembris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
15
II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS,
KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU
UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
16
A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
Baxter AG Uferstrasse 15 A-2304 Orth an der Donau Austrija
Ražotāju, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
17
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 250 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 50 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
20
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 250
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 250 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 250 SV 6. CITA
22
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
23
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 500 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 100 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
24
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 500
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
25
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 500 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 500 SV 6. CITA
26
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
27
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 1000 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 200 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
28
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/003
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 1000
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
29
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 1000 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1000 SV 6. CITA
30
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
31
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 2000 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 400 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
32
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/004
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 2000
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 2000 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2000 SV 6. CITA
34
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
35
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 3000 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 600 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
36
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/005
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 3000
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
37
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 3000 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 3000 SV 6. CITA
38
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
39
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
40
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir RIXUBIS un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms RIXUBIS lietošanas 3. Kā lietot RIXUBIS 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt RIXUBIS 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir RIXUBIS un kādam nolūkam to lieto
RIXUBIS satur aktīvo vielu gamma nonakogu un ir koagulācijas IX faktoru saturošas zāles. IX faktors ir cilvēka asiņu normāla sastāvdaļa, kas nepieciešama efektīvai asinsreces nodrošināšanai. RIXUBIS tiek lietots pacientiem, kas slimo ar B hemofīliju (Kristmasa slimība — iedzimti asiņošanas traucējumi, kurus izraisa IX faktora deficīts). Tas darbojas kā trūkstošā IX faktora aizvietotājs un veicina asinsreci.
RIXUBIS tiek lietots asiņošanas traucējumu ārstēšanai un profilaksei pacientiem, kas slimo ar B hemofīliju visās vecuma grupās.
2. Kas Jums jāzina pirms RIXUBIS lietošanas
Nelietojiet RIXUBIS šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret gamma nonakogu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir alerģija pret kāmju proteīnu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Lietojot RIXUBIS, ir iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Nekavējoties pārtrauciet infūziju un sazinieties ar savu ārstu vai izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja konstatējat paaugstinātas jutības/alerģisku reakciju agrīnas pazīmes, piemēram, nātreni, izsitumus, spiediena sajūtu krūtīs, sēkšanu, pazeminātu asinsspiedienu vai anafilaksi (smagas alerģiskas reakcijas, kas var apgrūtināt norīšanu un/vai elpošanu, var radīt piesārtušu vai pietūkušu seju un/vai
41
rokas). Iespējams, ārstam nekavējoties vajadzēs šīs reakcijas novērst. Iespējams, ārstam būs jāveic arī asins analīzes, lai pārbaudītu, vai Jums nav izveidojušās zāļu aktivitāti neitralizējošas antivielas (inhibitori), jo inhibitori var rasties reizē ar alerģiskām reakcijām. Pacienti ar IX faktora inhibitoriem ir pakļauti paaugstinātam anafilakses riskam, turpinot lietot IX faktoru.
Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja asiņošana neapstājas kā prognozēts vai pamanāt, ka asiņošanas kontrolēšanai RIXUBIS tiek lietots ievērojami vairāk nekā ierasts. Ārsts veiks asins analīzes, lai pārbaudītu, vai Jums nav izveidojušās RIXUBIS aktivitāti neitralizējošas antivielas (inhibitori). Risks inhibitoru izveidei ir pacientiem, kas iepriekš nav ārstēti ar IX faktoru aizstājošām zālēm, vai pacientiem agrīnās ārstēšanas fāzēs, piemēram, maziem bērniem.
IX faktora veidošanos organismā kontrolē IX faktora gēns. Pacientiem, kuriem ir novērotas specifiskas IX gēna mutācijas, piemēram, smaga delēcija, pastāv lielāka iespēja, ka tiem veidosies IX faktora inhibitori un alerģiskas reakcijas agrīnā ārstēšanas fāzē, lietojot jebkādas IX faktora koncentrācijas preparātu. Tādēļ, ja Jums ir šāda mutācija, ārsts veiks rūpīgu uzraudzību, lai konstatētu alerģisko reakciju pazīmes.
Ja slimojat ar sirds vai aknu slimībām vai pēdējā laikā Jums ir veikta nopietna ķirurģiska operācija, informējiet par to ārstu, jo pastāv paaugstināts asinsreces (koagulācijas) komplikāciju risks.
Ir ziņots par nieru darbības traucējumiem (nefrotiskais sindroms) pēc lielām IX faktora devām ar B hemofīliju slimojošiem pacientiem, kuriem ir konstatēti IX faktora inhibitori un iepriekš novērotas alerģiskas reakcijas.
Kad vien tas ir iespējams, pierakstiet (piemēram, savā dienasgrāmatā) preparāta nosaukumu un sērijas numuru ikreiz, kad lietojat RIXUBIS, lai varētu izsekot lietoto preparātu un to sērijas numuru datiem.
Citas zāles un RIXUBIS Pastāstiet ārstam par visām zālēm kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Nav zināma RIXUBIS mijiedarbība ar citām zālēm.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. B hemofīlija ļoti reti tiek novērota sievietēm.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana RIXUBIS neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
RIXUBIS satur nātriju Šīs zāles satur 19 mg nātrija vienā flakonā. Tas ir jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot RIXUBIS
Ārstēšanu ar RIXUBIS uzsāks ārsts, kuram ir pieredze pacientu ar B hemofīliju ārstēšanā.
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam.
Ārsts noteiks Jums nepieciešamo RIXUBIS devu. Deva un ilgums būs atkarīgi no IX faktora nepietiekamības pakāpes, asiņošanas vietas un intensitātes, Jūsu klīniskā stāvokļa, vecuma un no tā, cik ātri Jūsu organisms pieradīs pie IX faktora, kas būs regulāri jāpārbauda.
RIXUBIS tiek ievadīts intravenozas infūzija veidā (i.v.), ko ārsts vai medmāsa sagatavo, sajaucot pulveri ar pievienoto šķīdinātāju. RIXUBIS ievadīšanu varat veikt arī Jūs vai kāds cits, iepriekš saņemot atbilstošu apmācību.
42
Sagatavošana un ievadīšana
- Sagatavojot zāles lietošanai, izmantojiet tikai iepakojumā pievienoto šķīdinātāju un sagatavošanai paredzēto ierīci (BAXJECT II).
- Zāļu ievadīšanai ir nepieciešama šļirce ar Luer savienotāju. - Neizmantojiet, ja BAXJECT II ierīce, tās sterilā barjeras sistēma vai iepakojums ir bojāts vai ir
saskatāmas jebkādas nolietojuma pazīmes.
Sagatavošana Ievērot aseptikas noteikumus
1. Ja zāles tiek glabātas ledusskapī, izņemiet abus RIXUBIS pulvera un šķīdinātāja flakonus no ledusskapja un ļaujiet flakoniem sasilt līdz istabas temperatūrai (no 15 °C līdz 30 °C).
2. Ar ziepēm un siltu ūdeni rūpīgi nomazgājiet rokas. 3. Noņemiet vāciņus no pulvera un šķīdinātāja flakoniem. 4. Notīriet aizbāžņus ar spirtā samitrinātu vates tamponu. Novietojiet flakonus uz līdzenas, tīras
virsmas. 5. Atveriet BAXJECT II ierīces iepakojumu, noplēšot papīra pārklājumu un nepieskaroties
iepakojuma saturam (a attēls) Neizņemiet ierīci no iepakojuma. 6. Apgrieziet iepakojumu otrādi un izduriet caurspīdīgo plastmasas durkli cauri šķīdinātāja
aizbāznim. Satveriet iepakojumu aiz malas un novelciet iepakojumu no BAXJECT II (b attēls). Nenoņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II ierīces. 7. Apgrieziet šķīdinātāja flakonu ar pievienoto BAXJECT II ierīci otrādi, lai šķīdinātāja flakons atrastos ierīces virspusē. Izduriet balto plastmasas durkli cauri RIXUBIS aizbāznim. Vakuums ievilks šķīdinātāju RIXUBIS flakonā (c attēls). 8. Viegli sakratiet, līdz viss pulveris ir izšķīdis. Zāles izšķīst ātri (2 minūšu laikā). Visam RIXUBIS pulverim ir jābūt pilnībā izšķīdušam, pretējā gadījumā ne viss sagatavotais šķīdums izies cauri ierīces filtram. Pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, vai sagatavotajā šķīdumā nav redzamas cietu vielu daļiņas vai mainījusies krāsa. Sagatavotajam šķīdumam jābūt dzidram vai nedaudz lāsmojošam. Nelietojiet šķīdumu, ja tas ir duļķains vai ir redzamas nogulsnes.
a attēls
b attēls
c attēls
Pēc sagatavošanas zāles neatdzesēt. Izlietot nekavējoties. Ievadīšana Ievērot aseptikas noteikumus 1. Noņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II. Neievelciet šļircē gaisu. Pievienojiet šļirci BAXJECT II
ierīcei (d attēls). 2. Apgrieziet sistēmu otrādi (flakonam ar sagatavoto šķīdumu jāatrodas virspusē). Ievelciet šļircē
sagatavoto šķīdumu, lēnām atvelkot virzuli (e attēls). 3. Atvienojiet šļirci.
43
4. Pievienojiet šļircei tauriņadatu. Injicējiet intravenozi. Šķīdums jāievada lēnām ar ātrumu, kas nerada pacientam diskomfortu, taču nepārsniedzot 10 ml minūtē.
d attēls
e attēls
Kad vien tas ir iespējams, pierakstiet (piemēram, savā dienasgrāmatā) zāļu nosaukumu un sērijas numuru ikreiz, kad lietojat RIXUBIS, lai varētu izsekot lietoto zāļu un to sērijas numuru datiem.
Neizlietotās zāles un izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
Ja esat lietojis RIXUBIS vairāk nekā noteikts Vienmēr lietojiet RIXUBIS tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam. Ja esat ievadījis RIXUBIS vairāk nekā noteikts, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar savu ārstu.
Ja esat aizmirsis lietot RIXUBIS Neievadiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu. Ievadiet nākamo devu kā paredzēts un turpiniet lietot zāles, kā ārsts Jums teicis.
Ja pārtraucat lietot RIXUBIS Nepārtrauciet lietot RIXUBIS, ja neesat konsultējies ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Lietojot RIXUBIS, ir iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Šādas reakcijas var izpausties kā dedzināšana un durstīšanas sajūta infūzijas vietā, drebuļi, pietvīkums, letarģija, nemiers, tirpšana, nātrene, nieze un izsitumi, pazemināts asinsspiediens, paātrināta sirds darbība, spiedoša sajūta krūtīs, sēkšana, rīkles pietūkums, anafilakse (smaga alerģiska reakcija), galvassāpes, slikta dūša un vemšana. Ja novērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties sazinieties ar ārstu. Iespējams, ārstam nekavējoties vajadzēs šīs reakcijas novērst (skatīt 2. sadaļu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Lietojot RIXUBIS, ir novērotas tālāk minētās blakusparādības:
Bieži sastopamas blakusparādības (var ietekmēt līdz 1 pacientam no 10) - garšas sajūtas izmaiņas; - sāpes ekstremitātēs.
Blakusparādības ar nezināmu parādīšanās biežumu (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība).
Lietojot šīs zāles, nav novērotas problēmas, kas rodas pārmērīgas asins recēšanas dēļ (trombembolijas epizodes), taču tās var rasties, lietojot citus IX faktoru saturošas zāles. Šādas blakusparādības var būt sirdslēkmes, asins recekļi asinsvados vai plaušās.
44
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt RIXUBIS
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un flakona marķējuma pēc „Der. līdz.”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
Sagatavoto šķīdumu izlietojiet nekavējoties.
Nelietojiet RIXUBIS, ja šķīdums nav dzidrs un bezkrāsains.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko RIXUBIS satur - Aktīvā viela ir gamma nonakogs (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors). Katrs pulvera
flakons satur vismaz 250, 500, 1000, 2000 vai 3000 SV, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 50, 100, 200, 400 vai 600 SV/ml. - Pulvera pārējās sastāvdaļas ir saharoze, mannīts, nātrija hlorīds, kalcija hlorīds, L-histidīns, polisorbāts 80.
Šķīdinātāja flakons: 5 ml sterilizēts ūdens injekcijām.
RIXUBIS ārējais izskats un iepakojums
RIXUBIS ir pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.
Iepakojuma saturs:
• viens flakons RIXUBIS 250, 500, 1000, 2000 vai 3000 SV pulvera stikla flakonā ar gumijas aizbāzni;
• viens flakons 5 ml sterilizēta ūdens injekcijām stikla flakonā ar gumijas aizbāzni; • viena BAXJECT II ierīce (bez adatas zāļu sagatavošanai).
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija Tel.: +44(0)1256 894 959 E-pasts: medinfoEMEA@shire.com
45
Ražotājs
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem:
Ārstēšanas uzraudzība
Ārstēšanas kursa laikā ieteicams noteikt IX faktora līmeni plazmā, lai varētu aprēķināt ievadāmo devu un atkārtoto infūziju biežumu. Pacientiem var būt dažāda individuāla reakcija uz IX faktoru, demonstrējot atšķirīgus eliminācijas pusperiodus un atjaunošanos. Ja deva tiek noteikta pēc ķermeņa masas, iespējams, pacientiem ar pārāk mazu vai pārāk lielu ķermeņa masu deva būs jāpielāgo. It īpaši lielu ķirurģisku procedūru gadījumos nepieciešama ir aizstājterapijas precīza kontrole, izmantojot koagulācijas analīzi (IX faktora aktivitāti plazmā).
Lai nodrošinātu, ka tiek sasniegts vēlamais IX faktora aktivitātes līmenis plazmā, jāveic rūpīga uzraudzība, izmantojot atbilstošu IX faktora aktivitātes testu, un, ja nepieciešams, attiecīgi jāpielāgo devas un atkārtotās infūzijas biežums. Izmantojot in vitro tromboplastīna laika (aPTT) vienas stadijas asinsreces testu, lai noteiktu IX faktora aktivitāti pacienta asins paraugos, IX faktora aktivitātes rezultātus plazmā var ievērojami ietekmēt gan aPTT reaģenta veids, gan standarta atsauce, kas izmantota testā. Tas ir īpaši nozīmīgi, ja tiek mainīta laboratorija un/vai testā izmantotie reaģenti.
Devas
Aizstājterapijas deva un ilgums ir atkarīgi no IX faktora nepietiekamības pakāpes, asiņošanas vietas un intensitātes, pacienta klīniskā stāvokļa, vecuma un IX faktora farmakokinētiskajiem parametriem, piemēram, pakāpeniskas atjaunošanās un eliminācijas pusperioda.
Ievadītā IX faktora vienību skaits tiek izteikts starptautiskajās vienībās (SV), kas atbilst spēkā esošajam PVO standartam IX faktora zālēm. IX faktora aktivitāte plazmā tiek izteikta procentos (attiecībā pret normālu cilvēku plazmu) vai starptautiskajās vienībās (attiecībā pret starptautisko standartu IX faktoram plazmā).
IX faktora aktivitātes viena starptautiskā vienība (SV) atbilst IX faktora daudzumam vienā ml normālas cilvēka plazmas.
Ārstēšana pēc pieprasījuma Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,9 SV/dl (diapazonā no 0,5 līdz 1,4 SV/dl) vai par 0,9% no normālās aktivitātes pacientiem no 12 gadu vecuma (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
46
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem no 12 gadu vecuma
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,9 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,1 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Daudzums, kas jāievada, un ievadīšanas biežums vienmēr ir jāpiemēro klīniskajai efektivitātei katrā konkrētajā gadījumā.
Attiecībā uz tālāk minētajiem asiņošanas gadījumiem, IX faktora aktivitātes rādītāji nedrīkst būt zemāki par doto plazmas aktivitātes līmeni (izteikti % no normas vai SV/dl) atbilstošajā periodā. Tālāk esošo tabulu var izmantot kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā:
Asiņošanas pakāpe/ķirurģiskās procedūras veids
Nepieciešamais IX faktora līmenis (%) vai (SV/dl)
Devu biežums (stundas)/terapijas ilgums (dienas)
Asiņošana Hemartroze agrīnā stadijā, muskuļu asiņošana vai asiņošana mutes dobumā
20 – 40
Lietojiet ik pēc 24 stundām. Vismaz 1 dienu, līdz beidzas asiņošana, par ko liecina sāpes, vai tiek novērota sadzīšana.
Izteiktāka hemartroze, muskuļu asiņošana vai hematoma
30 – 60
Atkārtojiet infūziju ik pēc 24 stundām 3–4 dienas vai ilgāk, līdz izzūd sāpes vai akūti traucējumi.
Dzīvībai bīstama asiņošana
60 – 100
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz ir novērsti draudi.
Ķirurģija
Neliela ķirurģiska procedūra, tostarp zoba ekstrakcija
30 – 60
Ik pēc 24 stundām, vismaz 1 dienu, līdz novērojama sadzīšana.
Liela ķirurģiska operācija
80 – 100 (pirms un pēc operācijas)
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz brūce ir sadzijusi, pēc tam turpiniet terapiju vēl vismaz 7 dienas, lai IX faktora aktivitāte būtu 30–60% (SV/dl) līmenī.
Aizstājterapijas rūpīga uzraudzība ir īpaši svarīga lielas ķirurģiskas operācijas vai dzīvībai bīstamas asiņošanas gadījumā.
Profilakse Ilgstošai asiņošanas profilaksei pacientiem ar smagu B hemofīliju parastās IX faktora devas ir 40–60 SV uz kilogramu ķermeņa masas ar 3–4 dienu intervālu pacientiem no 12 gadu vecuma. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes, var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
47
Ilgstošas infūzijas RIXUBIS nav paredzēts lietošanai ilgstošām infūzijām.
Pediatriskā populācija Ārstēšana pēc pieprasījuma: Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,7 SV/dl (diapazonā no 0,31 līdz 1,0 SV/dl) vai par 0,7% no normālās aktivitātes pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,7 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,4 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā var izmantot to pašu tabulu, ko pieaugušajiem (skatīt iepriekš).
Profilakse Ieteicamais devas diapazons pediatrijas pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem, ir no 40 līdz 80 SV/kg ar 3–4 dienu intervālu. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
48
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 250 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 50 SV/ml.
RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 500 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 100 SV/ml.
RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 1000 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 200 SV/ml.
RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 2000 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 400 SV/ml.
RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Viens flakons satur vismaz 3000 SV gamma nonakogu (nonacog gamma), rekombinanto cilvēka koagulācijas IX faktoru (rDNS), kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 600 SV/ml.
Iedarbīgums (SV) tiek noteikts, izmantojot Eiropas Farmakopejas vienas stadijas recēšanas pārbaudes testu. RIXUBIS specifiskā aktivitāte ir 200–390 SV/mg proteīna.
Gamma nonakogs (rekombinants koagulācijas IX faktors) ir attīrīts vienas ķēdes glikoproteīns, kas satur 415 aminoskābes. Tas tiek iegūts no Ķīnas kāmju olnīcu (CHO — Chinese hamster ovary) šūnām, izmantojot rekombinantās DNS tehnoloģiju.
Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību: Viens flakons satur 19 mg nātrija. Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
2
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Pulveris ir baltā vai gandrīz baltā krāsā. Šķīdinātājs ir dzidrs un bezkrāsains.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
Asiņošanas profilaksei un ārstēšanai pacientiem ar B hemofīliju (iedzimta IX faktora nepietiekamība). RIXUBIS ir paredzēts lietošanai pacientiem visās vecuma grupās.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana jāveic ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze hemofīlijas ārstēšanā.
Ārstēšanas uzraudzība Ārstēšanas kursa laikā ieteicams noteikt IX faktora līmeni plazmā, lai varētu aprēķināt ievadāmo devu un atkārtoto infūziju biežumu. Pacientiem var būt dažāda individuāla reakcija uz IX faktoru, demonstrējot atšķirīgus eliminācijas pusperiodus un atjaunošanos. Ja deva tiek noteikta pēc ķermeņa masas, iespējams, pacientiem ar pārāk mazu vai pārāk lielu ķermeņa masu deva būs jāpielāgo. It īpaši lielu ķirurģisku procedūru gadījumos nepieciešama ir aizstājterapijas precīza kontrole, izmantojot koagulācijas analīzi (IX faktora aktivitāti plazmā).
Lai nodrošinātu, ka tiek sasniegts vēlamais IX faktora aktivitātes līmenis plazmā, jāveic rūpīga uzraudzība, izmantojot atbilstošu IX faktora aktivitātes testu, un, ja nepieciešams, attiecīgi jāpielāgo devas un atkārtotās infūzijas biežums. Izmantojot in vitro tromboplastīna laika (aPTT) vienas stadijas asinsreces testu, lai noteiktu IX faktora aktivitāti pacienta asins paraugos, IX faktora aktivitātes rezultātus plazmā var ievērojami ietekmēt gan aPTT reaģenta veids, gan standarta atsauce, kas izmantota testā. Tas ir īpaši nozīmīgi, ja tiek mainīta laboratorija un/vai testā izmantotie reaģenti.
Devas Aizstājterapijas deva un ilgums ir atkarīgi no IX faktora nepietiekamības pakāpes, asiņošanas vietas un intensitātes, pacienta klīniskā stāvokļa, vecuma un IX faktora farmakokinētiskajiem parametriem, piemēram, pakāpeniskas atjaunošanās un eliminācijas pusperioda.
Ievadītā IX faktora vienību skaits tiek izteikts starptautiskajās vienībās (SV), kas atbilst spēkā esošajam PVO standartam IX faktora zālēm. IX faktora aktivitāte plazmā tiek izteikta procentos (attiecībā pret normālu cilvēku plazmu) vai starptautiskajās vienībās (attiecībā pret starptautisko standartu IX faktoram plazmā).
IX faktora aktivitātes viena starptautiskā vienība (SV) atbilst IX faktora daudzumam vienā ml normālas cilvēka plazmas.
Ārstēšana pēc pieprasījuma Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,9 SV/dl (diapazonā no 0,5 līdz 1,4 SV/dl) vai par 0,9% no normālās aktivitātes pacientiem no 12 gadu vecuma (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
3
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem no 12 gadu vecuma
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,9 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,1 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Daudzums, kas jāievada, un ievadīšanas biežums vienmēr ir jāpiemēro klīniskajai efektivitātei katrā konkrētajā gadījumā.
Attiecībā uz tālāk minētajiem asiņošanas gadījumiem, IX faktora aktivitātes rādītāji nedrīkst būt zemāki par doto plazmas aktivitātes līmeni (izteikti % no normas vai SV/dl) atbilstošajā periodā. Tālāk esošo tabulu var izmantot kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā:
Asiņošanas pakāpe/ķirurģiskās procedūras veids
Nepieciešamais IX faktora līmenis (%) vai (SV/dl)
Devu biežums (stundas)/terapijas ilgums (dienas)
Asiņošana Hemartroze agrīnā stadijā, muskuļu asiņošana vai asiņošana mutes dobumā
20 – 40
Lietojiet ik pēc 24 stundām. Vismaz 1 dienu, līdz beidzas asiņošana, par ko liecina sāpes, vai tiek novērota sadzīšana.
Izteiktāka hemartroze, muskuļu 30 – 60 asiņošana vai hematoma
Atkārtojiet infūziju ik pēc 24 stundām 3–4 dienas vai ilgāk, līdz izzūd sāpes vai akūti traucējumi.
Dzīvībai bīstama asiņošana
60 – 100
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz ir novērsti draudi.
Ķirurģija
Neliela ķirurģiska procedūra, tostarp zoba ekstrakcija
30 – 60
Ik pēc 24 stundām, vismaz 1 dienu, līdz novērojama sadzīšana.
Liela ķirurģiska operācija
80 – 100 (pirms un pēc operācijas)
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz brūce ir sadzijusi, pēc tam turpiniet terapiju vēl vismaz 7 dienas, lai IX faktora aktivitāte būtu 30–60% (SV/dl) līmenī.
Aizstājterapijas rūpīga uzraudzība ir īpaši svarīga lielas ķirurģiskas operācijas vai dzīvībai bīstamas asiņošanas gadījumā.
Profilakse Ilgstošai asiņošanas profilaksei pacientiem ar smagu B hemofīliju parastās IX faktora devas ir 40–60 SV uz kilogramu ķermeņa masas ar 3–4 dienu intervālu pacientiem no 12 gadu vecuma. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
4
Ilgstošas infūzijas RIXUBIS nav paredzēts lietošanai ilgstošām infūzijām.
Pediatriskā populācija Ārstēšana pēc pieprasījuma: Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,7 SV/dl (diapazonā no 0,31 līdz 1,0 SV/dl) vai par 0,7% no normālās aktivitātes pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,7 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,4 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā var izmantot to pašu tabulu, ko pieaugušajiem (skatīt iepriekš).
Profilakse Ieteicamais devas diapazons pediatrijas pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem, ir no 40 līdz 80 SV/kg ar 3–4 dienu intervālu. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes, var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
Lietošanas veids
Intravenozai lietošanai. Gadījumā, ja zāļu ievadīšanu veic pacients pats vai aprūpētājs, ir nepieciešama apmācība. RIXUBIS ir jāievada ar ātrumu, kas neradītu diskomfortu pacientam, bet ne ātrāk kā 10 ml/min.
Pēc sagatavošanas šķīdums ir dzidrs, bezkrāsains, bez daļiņām un tā pH ir no 6,8 līdz 7,2. Osmolalitāte ir lielāka par 240 m osmol/kg.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā. Šo zāļu ievadīšanai drīkst izmantot tikai plastmasas šļirces ar Luer savienotāju.
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām. Zināma alerģiska reakcija uz kāmju proteīnu.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Paaugstināta jutība Ir ziņots par alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijām, lietojot RIXUBIS. Zāles satur nelielu daudzumu kāmju izcelsmes proteīnu. Ja tiek novēroti paaugstinātas jutības simptomi, pacientam vai aprūpētājam nekavējoties jāpārtrauc zāļu lietošana un jāsazinās ar ārstu. Pacienti jāinformē par
5
paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem, tostarp nātreni, vispārēju nātreni, spiediena sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotensiju un anafilaksi.
Visaugstākais risks pastāv IX faktora koncentrāta sākotnējās ievadīšanas agrīnajās fāzēs iepriekš neārstētiem pacientiem (PUP — Previously untreated patients), īpaši pacientiem ar augstu gēnu mutācijas risku. Literatūrā atrodamas norādes par saistību starp IX faktora inhibitora klātbūtni un alerģiskām reakcijām, īpaši pacientiem ar augstu gēnu mutācijas risku. Tādēļ visi pacienti, kuriem tiek novērotas alerģiskas reakcijas, jāizmeklē uz inhibitora klātbūtni.
Šoka gadījumā jāpielieto standarta terapija šoka ārstēšanai.
Inhibitori Pacienti pēc to atkārtotas ārstēšanas ar cilvēka koagulācijas IX faktora (rDNS) preparātiem ir jāuzrauga, vai viņiem neveidojas neitralizējošās antivielas (inhibitori), tos izsakot skaitliski Betesda vienībās (BU — Bethesda Units) un izmantojot atbilstošu bioloģiskās testēšanas metodi.
Literatūrā atrodamas norādes par korelāciju starp IX faktora inhibitora klātbūtni un alerģiskām reakcijām. Tādēļ visi pacienti, kuriem tiek novērotas alerģiskas reakcijas, jāizmeklē uz inhibitora klātbūtni. Jāņem vērā, ka pacienti ar IX faktora inhibitoriem ir pakļauti paaugstinātam anafilakses riskam ar turpmākām IX faktora lietošanas problēmām.
Lietojot IX faktora koncentrātu, pastāv alerģisku reakciju risks, tāpēc IX faktora sākotnējā ievadīšana atbilstoši ārstējošā ārsta vērtējumam jāveic mediķu uzraudzībā, kur iespējams nodrošināt atbilstošu medicīnisko aprūpi alerģisku reakciju gadījumā.
Nefrotiskais sindroms Ir ziņots par nefrotiskā sindroma attīstīšanos pēc mēģinājumiem panākt imūnās tolerances indukciju B hemofīlijas pacientiem ar IX faktora inhibitoriem.
Trombembolija Lietojot šīs zāles pacientiem ar aknu slimībām, pacientiem pēcoperācijas periodā, jaundzimušajiem vai pacientiem, kuriem pastāv trombozes vai DIK rašanās risks, iespējamā trombotisko komplikāciju riska dēļ ir jāveic trombozes agrīno simptomu un patēriņa koagulopātijas klīniskā kontrole ar attiecīgu bioloģisku testēšanu. Ikvienā gadījumā ir jāizvērtē ieguvumi, veicot ārstēšanu ar RIXUBIS, attiecībā pret šo komplikāciju risku.
Kardiovaskulārie traucējumi Pacientiem, kam ir konstatēti kardiovaskulāras saslimšanas riska faktori, aizstājterapija ar IX faktoru var palielināt kardiovaskulāras saslimšanas risku.
Ar katetru saistītas komplikācijas Ja ir nepieciešama centrālā venozās piekļuves ierīce (CAVD — Central venous access device), ir jāizvērtē ar CAVD saistītie riski, tostarp lokālas infekcijas, bakterēmija un tromboze katetra ievadīšanas vietā.
Komplikācijas saistībā ar palīgvielām Pēc sagatavošanas šīs zāles satur 0,83 mmol (19 mg) nātrija vienā flakonā. Tas ir jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
Pēc katras RIXUBIS devas ievadīšanas pacientam stingri ieteicams pierakstīt zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu saikni starp pacientu un ievadīto zāļu sērijas numuru.
Pediatriskā populācija Uzskaitītie brīdinājumi un piesardzības pasākumi attiecas gan uz pieaugušajiem, gan bērniem.
6
Vecāka gadagājuma cilvēki RIXUBIS klīniskajos pētījumos netika iekļauti pacienti vecumā no 65 gadiem. Nav zināms, vai šo pacientu reakcijas atšķiras no gados jaunāku pacientu reakcijas. Tāpat kā jebkuram pacientam, arī vecākiem pacientiem devas jānosaka individuāli.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Nav ziņu par cilvēka koagulācijas IX faktora (rDNS) saturošu preparātu mijiedarbību ar citām zālēm.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Dzīvnieku reproduktivitātes pētījumi ar IX faktoru nav veikti. Tā kā sievietēm B hemofīlija ir sastopama reti, nav pieejami dati par IX faktora lietošanu grūtniecības un zīdīšanas laikā. Tāpēc IX faktoru grūtniecības un zīdīšanas laikā drīkst lietot tikai tad, ja tas ir skaidri norādīts. Nav informācijas par IX faktora ietekmi uz fertilitāti.
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
RIXUBIS neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Paaugstināta jutība vai alerģiskas reakcijas (kas var ietvert angioneirotisko tūsku, dedzināšanu un durstīšanas sajūtu infūzijas vietā, drebuļus, pietvīkumu, vispārēju nātreni, galvassāpes, nātreni, hipotensiju, letarģiju, sliktu dūšu, nemieru, tahikardiju, spiedošu sajūtu krūtīs, tirpšanu, vemšanu un sēkšanu) tiek novērotas reti un dažos gadījumos var progresēt līdz smagai anafilaksei (tajā skaitā šokam). Dažos gadījumos šīs reakcijas ir attīstījušās līdz smagai anafilaksei, kas laika ziņā radās ciešā saistībā ar IX faktora inhibitoru veidošanos (skatīt arī 4.4. apakšpunktu). Ir ziņots par nefrotiskā sindroma attīstīšanos pēc mēģinājumiem panākt imūnās tolerances indukciju B hemofīlijas pacientiem ar IX faktora inhibitoriem un ar alerģiskām reakcijām anamnēzē.
Ļoti reti tika novērota antivielu veidošanās pret kāmju proteīnu ar saistītu pārmērīgas jutības reakciju.
Pacientiem ar B hemofīliju pret IX faktoru var veidoties neitralizējošas antivielas (inhibitori). Ja veidosies šādi inhibitori, tas izpaudīsies kā nepietiekama klīniskā atbildes reakcija. Šādos gadījumos ieteicams sazināties ar specializētu hemofīlijas centru.
Pēc IX faktoru saturošu zāļu lietošanas pastāv trombembolijas risks, īpaši, lietojot zemas tīrības pakāpes zāles. Zemas tīrības IX faktoru saturošu zāļu lietošana tiek saistīta ar miokarda infarkta, diseminētas intravaskulāras koagulācijas, venozās trombozes un plaušu embolijas gadījumiem. Augstas tīrības IX faktora zāļu lietošana reti ir saistīta ar šādām nevēlamām blakusparādībām.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā RIXUBIS klīniskajos pētījumos piedalījās 99 cilvēki, kuri RIXUBIS iedarbībai tika pakļauti vismaz vienu reizi, un kopumā tika reģistrēti 5 nevēlamu blakusparādību gadījumi. Tālāk redzamā tabula ir izveidota saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmu klasifikāciju (OSK un ieteiktais termina līmenis).
Biežums tika novērtēts atbilstoši šādam iedalījumam: ļoti bieži (≥1/10); bieži (≥1/100 līdz <1/10); retāk (≥1/1000 līdz <1/100); reti (≥1/10 000 līdz <1/1000); ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
7
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības uzskaitītas to nopietnības samazinājuma secībā.
Nevēlamās blakusparādības klīniskajos pētījumos un spontānos ziņojumos
MedDRA orgānu standarta sistēmu
Nevēlamās
Biežums vienam
klasifikācija Imūnās sistēmas traucējumi
blakusparādības Paaugstināta jutība a)
pacientam Nav zināmi
Nervu sistēmas traucējumi
Garšas sajūtas
Bieži
traucējumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Sāpes ekstremitātē
Bieži
a) Nevēlamās blakusparādības izskaidrotas tālāk esošajā sadaļā.
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Paaugstināta jutība Alerģiskas reakcijas izpaudās kā aizdusa, nieze, vispārēja nātrene un izsitumi.
Pediatriskā populācija Nevēlamo blakusparādību biežums, veids un smaguma pakāpe bērniem ir paredzama tāda pati kā pieaugušajiem. Taču nav pieejama informācija par pacientiem, kas iepriekš nav ārstēti, jo klīniskajos pētījumos tika iesaistīti tikai cilvēki, kas ir iepriekš ārstēti; tāpēc šajā riska populācijā nav veikta inhibitoru veidošanās imunogēnā izpēte.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9 Pārdozēšana
Nav noteikta RIXUBIS ietekme, ja ir lietota lielāka deva nekā ieteikts.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: hemostatiskie līdzekļi, asins koagulācijas IX faktors. ATĶ kods: B02BD04.
RIXUBIS satur rekombinantu koagulācijas IX faktoru (gamma nonakogs). IX faktors ir vienas ķēdes glikoproteīns ar molekulāro masu apmēram 68 000 daltoni. Tas ir no K vitamīna atkarīgs koagulācijas faktors, kas tiek sintezēts aknās. IX faktoru aktivizē XIa faktors iekšējās koagulācijas ceļā un VII faktors/audu faktora komplekss ārējā koagulācijas ceļā. Aktivētais IX faktors kombinācijā ar aktivēto VIII faktoru aktivizē X faktoru. Aktivētais X faktors pārveido protrombīnu par trombīnu. Pēc tam trombīns fribrinogēnu pārveido fibrīnā, un izveidojas trombs.
B hemofīlija ir ar dzimumu saistīti asinsreces traucējumi samazināta IX faktora līmeņa dēļ, kas spontāni, traumas vai ķirurģiskas traumas rezultātā izraisa plašu asiņošanu locītavās, muskuļos vai iekšējos orgānos. Izmantojot aizstājterapiju, IX faktora līmenis plazmā tiek paaugstināts, tādējādi īslaicīgi tiek novērsta faktora nepietiekamība un tiek koriģētas asiņošanas tendences.
8
Klīniskā efektivitāte un drošums Asiņošanas profilakse un kontrole iepriekš ārstētiem pacientiem no 12 gadu vecuma RIXUBIS efektivitāte tika vērtēta atklātā, nekontrolētā pētījumā, kas bija daļa no kombinēta 1/3 fāzes pētījuma, un tajā piedalījās 73 vīrieši, kas bija iepriekš ārstēti pacienti (PTP — Previously treated patients) vecumā no 12 līdz 59 gadiem un kas pēc pieprasījuma saņēma RIXUBIS profilakses nolūkos un/vai asiņošanas epizožu ārstēšanai. Visiem pētījuma dalībniekiem bija smaga (IX faktora līmenis <1%) vai vidēji smaga (IX faktora līmenis ≤2%) B hemofīlija. Piecdesmit deviņi PTP saņēma RIXUBIS profilakses nolūkos. Piecdesmit seši PTP, kuri RIXUBIS saņēma vismaz 3 mēnešus, tika iekļauti profilakses efektivitātes novērtējumā. Vēl 14 PTP saņēma RIXUBIS tikai asiņošanas epizožu ārstēšanai. Pētījuma dalībnieku grupā, kas zāles saņēma pēc pieprasījuma, pirms iekļaušanas grupā iepriekšējo 12 mēnešu laikā bija jābūt 12 reģistrētām asiņošanas epizodēm, kurām bija nepieciešama ārstēšana. Vidējais ārstēšanas perioda ilgums grupā, kas saņēma zāles pēc pieprasījuma, bija 3,5±1 mēnesis (vidēji 3,4 mēneši diapazonā no 1,2 līdz 5,1 mēnesim), vidējais kopējais asiņošanas gadījumu biežums gadā (ABR — Annualised bleeding rate) bija 33,9±17,37 ar vidējo rādītāju 27,0 diapazonā no 12,9 līdz 73,1.
Vidējais ABR rādītājs, RIXUBIS lietojot profilaksei, visos asiņošanas gadījumos bija 2,0, spontānas asiņošanas gadījumos — 0,0, locītavu asiņošanas gadījumos — 0,0. 24 pētījuma dalībniekiem (42,9%) asiņošana netika novērota.
Kopumā ar RIXUBIS tika ārstēti 249 asiņošanas gadījumi, no kuriem 197 gadījumos asiņošana bija locītavās un 52 gadījumos — asiņošana nebija saistīta ar locītavām (mīkstie audi, muskuļi, ķermeņa dobumi, intrakraniāla asiņošana un citi gadījumi). No 249 asiņošanas gadījumiem 163 gadījumos asiņošana bija mērena, 71 gadījumā — neliela, bet 15 gadījumos — masīva. Ārstēšana tika pielāgota individuāli atkarībā no asiņošanas smaguma pakāpes, cēloņa un asiņošanas vietas. No 249 asiņošanas gadījumiem vairums (211; 84,7%) tika apturēti ar 1–2 infūzijām. Hemostatiskā efektivitāte, apturot asiņošanu, 96% gadījumu no visām ārstētajām asiņošanas epizodēm tika novērtēta kā teicama vai laba.
Asiņošanas profilakse un kontrole iepriekš ārstētiem pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem RIXUBIS efektivitāte tika vērtēta kombinētā 2/3 fāzes pētījumā, un tajā piedalījās 23 vīriešu dzimuma pacienti, kas bija iepriekš ārstēti (PTP — Previously treated patients) vecumā no 1,8 līdz 11,8 gadiem (vidējais vecums 7,10 gadi), kur 11 pacientiem bija mazāk nekā 6 gadi, un kas saņēma RIXUBIS asiņošanas gadījumu profilaksei un kontrolei. Visiem pētījuma dalībniekiem bija smaga (IX faktora līmenis <1%) vai vidēji smaga (IX faktora līmenis ≤2%) B hemofīlija. Visi 23 pētījuma dalībnieki saņēma profilaktisko ārstēšanu ar RIXUBIS vismaz 3 mēnešus un tika iekļauti profilakses efektivitātes novērtēšanā.
Vidējais ABR rādītājs bija 2,0, spontānas asiņošanas gadījumos — 0,0, locītavu asiņošanas gadījumos — 0,0. Deviņiem pētījuma dalībniekiem (39,1%) asiņošanas epizodes netika novērotas.
Kopumā 26 asiņošanas epizožu ārstēšanai tika izmantots RIXUBIS. No tām 23 epizožu cēlonis bija trauma, 2 epizodes bija spontāni asiņošanas gadījumi un 1 epizodei cēlonis nav zināms. 19 asiņošanas gadījumi bija nesaistīti ar locītavām (mīkstie audi, muskuļi, ķermeņa dobumi, intrakraniāla asiņošana un citi gadījumi), savukārt 7 epizodes bija saistībā ar locītavām, no kuriem 1 gadījumā asiņošana bija mērķa locītavā. No 26 asiņošanas gadījumiem 15 gadījumos asiņošana bija neliela, 9 gadījumos — mērena, bet 2 gadījumos — masīva. Ārstēšana tika pielāgota individuāli atkarībā no asiņošanas smaguma pakāpes, cēloņa un asiņošanas vietas. Vairums asiņošanas gadījumu (23; 88,5%) tika apturēti ar 1–2 infūzijām. Hemostatiskā efektivitāte, apturot asiņošanu, 96,2% gadījumu no visām ārstētajām asiņošanas epizodēm tika novērtēta kā teicama vai laba.
Perioperatīvās procedūras Drošums un efektivitāte perioperatīvā periodā tika novērtēti 3. fāzes prospektīvā atklātā nekontrolētā daudzcentru pētījumā iepriekš ārstētiem pacientiem (vīriešiem) ar smagu un vidēji smagu B hemofīliju, kas lietoja RIXUBIS. Protokolam atbilstošā efektivitātes analīze ietver 37 ķirurģiskas operācijas, kas tika veiktas 27 pacientiem vecumā no 17 līdz 57 gadiem, veicot lielas vai nelielas
9
ķirurģiskas, stomatoloģiskas vai citas invazīvas ķirurģiskas procedūras. Divdesmit no veiktajām procedūrām bija lielas ķirurģiskas, tostarp 13 ortopēdiskas un 3 stomatoloģiskas operācijas. 17 procedūras, tostarp 10 zobu ekstrakcijas, tika klasificētas kā nelielas procedūras. Pacientiem, kam tika veiktas lielas ķirurģiskas operācijas, bija jāveic farmakokinētiskā (PK — Pharmacokinetic) novērtēšana. Visiem pacientiem devas tika noteiktas, ņemot vērā pēdējo individuālo pakāpenisko atjaunošanos. RIXUBIS ieteicamā piesātinošā sākotnējā deva tika noteikta, lai lielas ķirurģiskās operācijas laikā IX faktora aktivitāte tiktu saglabāta 80–100% līmenī, savukārt nelielu operāciju laikā — 30–60% līmenī. RIXUBIS tika ievadīts bolus infūziju veidā.
Visa pētījuma laikā tika saglabāta hemostāze.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt pētījumu rezultātus RIXUBIS pacientiem, kas nav iepriekš ārstēti, par ar B hemofīliju saistītas asiņošanas ārstēšanu un profilaksi (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Iepriekš ārstēti pacienti no 12 gadu vecuma RIXUBIS un salīdzinošā preparāta randomizēts maskēts kontrolēts krustenisks farmakokinētiskais pētījums tika veikts pacientiem vīriešiem bez asiņošanas epizodēm (≥ 15 gadi) kā daļa no kombinētā 1/3 fāzes pivotālā pētījuma. Pētījuma dalībnieki kādu no preparātiem saņēma vienas intravenozas infūzijas veidā. Vidējā (± SD) un mediānā RIXUBIS deva protokolam atbilstošās analīzes komplektā (n=25) bija 74,69±2,37 un 74,25 SV/kg, attiecīgi ar diapazonu 71,27–79,38 SV/kg. Farmakokinētiskie parametri tika aprēķināti, ņemot vērā IX faktora aktivitātes mērījumus asins paraugos, kas iegūti vismaz 72 stundas pēc katras infūzijas.
RIXUBIS farmakokinētiskā novērtēšana tika atkārtota atvērtā nekontrolētā pētījumā ar RIXUBIS pētījuma dalībniekiem vīriešiem, kas piedalījās sākotnējā PK krustotā pētījumā un saņēma RIXUBIS profilakses nolūkos 26±1 nedēļu (vidēji ± SD) un uzkrāja vismaz 30 RIXUBIS lietošanas dienas (ED — Exposure Days). RIXUBIS devu diapazons atkārtotajā farmakokinētiskajā pētījumā bija 64,48–79,18 SV/kg (n=23).
Izvērtēto pētījuma dalībnieku farmakokinētiskie parametri (protokolam atbilstoša analīze) ir attēloti tālāk esošajā tabulā.
Parametrs
AUC0–72 h (SV.h/dl)a Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Pakāpeniskā atjaunošanās temperatūrā Cmax (SV/dl:SV/kg)b Vidējā ±SD Mediānā (diapazons) Pussabrukšanas periods (h) Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Cmax (SV/dl) Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Vidējais uzturēšanās laiks organismā (h) Vidējā±SD Mediānā (diapazons)
RIXUBIS Sākotnējais krusteniskais
pētījums (N=25) 1067,81±238,42 1108,35 (696,07-1571,16)
0,87±0,22 0,88 (0,53-1,35)
RIXUBIS Atkārtota novērtēšana
(N=23) 1156,15±259,44 1170,26 (753,85-1626,81)
0,95±0,25 0,93 (0,52-1,38)
26,70±9,55 24,58 (15,83-52,34)
66,22±15,80 68,10 (41,70-100,30)
30,82±7,26 28,93 (22,25-47,78)
25,36±6,86 24,59 (16,24-42,20)
72,75±19,73 72,40 (38,50-106,30)
29,88±4,16 29,04 (21,32-37,52)
10
Parametrs
RIXUBIS
RIXUBIS
Sākotnējais krusteniskais
Atkārtota novērtēšana
Vssc (dl/kg)
pētījums (N=25) 2,02±0,77
(N=23) 1,79±0,45
Vidējā±SD
1,72 (1,10-3,94)
1,74 (1,12-2,72)
Mediānā (diapazons)
Klīrenss (dl/(kg.h))
0,0644±0,0133
0,0602±0,0146
Vidējā±SD
0,0622 (0,0426-0,0912)
0,0576 (0,0413-0,0945)
Mediānā (diapazons)
a Laukums zem plazmas koncentrācijas-laika līknes no laika 0–72 h pēc infūzijas. b Aprēķināts kā (Cmax IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur Cmax ir
maksimālais IX faktora mērījums pēc infūzijas. c Izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā
Visiem kombinētā 1/3 fāzes pētījuma dalībniekiem pirmajā preparāta lietošanas dienā, pētījuma 5., 13., un 26. nedēļas vizītē, kā arī pētījuma beigās vai tā pārtraukšanas gadījumā, ja laiks nesakrīt ar 26. nedēļu, 30 minūtes pēc infūzijas tika noteikta pakāpeniska atjaunošanās. Dati parāda, ka pakāpeniskā atjaunošanās laika ziņā ir vienāda (skatīt tālāk esošo tabulu).
1. lietošanas
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa Pētījuma beigu
diena
(N=71)
(N=68)
(N=55)
/
(N=73)
pārtraukšanas brīdīb
(N=23)
Pakāpeniskā
0,79±0,20
0,83±0,21
0,85±0,25
0,89±0,12
0,87±0,20
atjaunošanās 30 mi 0,78 (0,26-1,35 0,79 (0,46-1,48 0,83 (0,14-1,47 0,88 (0,52-1,29 0,89 (0,52-1,32)
n pēc infūzijas
)
)
)
)
(SV/kg: SV/kg)a
Vidējā±SD
Mediānā
(diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir IX faktora
mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
b
Ja nesakrīt ar vizīti 26. nedēļā.
Pediatriskā populācijas (iepriekš ārstēti pacienti, kas jaunāki par 12 gadiem)
Kā daļa no kombinētā 2/3 fāzes pediatriskā pētījuma visiem 23 pētījuma dalībniekiem vīriešiem tika veikta RIXUBIS sākotnējā farmakokinētiskā novērtēšana epizodē, kad nenotiek asiņošana. Pētījuma dalībniekiem pēc nejaušas izvēles principa tika iedalīti vienā no divām asins paraugu ņemšanas sekvencēm, lai uz atsevišķiem pētījuma dalībniekiem samazinātu biežo asins ņemšanas slodzi. Vidējā (± SD) un mediānā RIXUBIS deva pilnas analīzes komplektā (n=23) bija 75,50±3,016 un 75,25 SV/kg, attiecīgi ar diapazonu 70,0–83,6 SV/kg. Farmakokinētiskie parametri tika aprēķināti, ņemot vērā IX faktora aktivitātes mērījumus asins paraugos, kas iegūti vismaz 72 stundas pēc katras infūzijas.
Visu pētījuma dalībnieku farmakokinētiskie parametri (pilnas analīzes komplekts) ir attēloti tālāk esošajā tabulā.
Parametrs
AUCinf (SV.h/dl)a Vidējā±SD Mediānā (diapazons) Pussabrukšanas periods (h) Vidējā±SD Mediānā (diapazons)
< 6 gadi (N=11) 723,7 ± 119,00 717,2 (488-947)
27,67 ± 2,66 27,28 (24,0-32,2)
6 – < 12 gadi (N=12)
886,0 ± 133,66 863,7 (730-1138)
23,15 ± 1,58 22,65 (21,8-27,4)
Visi (N=23) 808,4 ± 149,14 802,9 (488-1138)
25,31 ± 3,13 24,48 (21,8-32,2)
11
Parametrs
< 6 gadi
6 – < 12 gadi
Visi
(N=11)
(N=12)
(N=23)
Vidējais uzturēšanās laiks
30,62 ±3,27
25,31 ± 1,83
27,85 ± 3,73
organismā (h)
30,08 (26,2-36,2)
24,74 (23,7-30,3)
26,77 (23,7-36,2)
Vidējā±SD
Mediānā (diapazons) Vssb (dl/kg)
3,22 ± 0,52
2,21 ± 0,32
2,7 ± 0,67
Vidējā±SD
3,16 (2,65-4,42)
2,185 (1,70-2,70)
2,69 (1,70-4,42)
Mediānā (diapazons)
Klīrenss (dl/(kg.h))
0,1058 ± 0,01650
0,0874 ± 0,01213
0,0962 ± 0,01689
Vidējā±SD
0,1050 (0,081-0,144) 0,0863 (0,069-0,108) 0,0935 (0,069-0,144)
Mediānā (diapazons) a Laukums zem plazmas koncentrācijas-laika līknes no laika 0 līdz bezgalībai. b Izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā
Visiem kombinētā 2/3 fāzes pētījuma dalībniekiem sākotnējā farmakokinētiskajā novērtēšanā (pirmajā preparāta lietošanas dienā), pētījuma 5., 13., un 26. nedēļas vizītē, kā arī pētījuma beigās vai tā pārtraukšanas gadījumā, ja laiks nesakrīt ar 26. nedēļu, 30 minūtes pēc infūzijas tika noteikta pakāpeniska atjaunošanās. Dati parāda, ka pakāpeniskā atjaunošanās laika ziņā ir vienāda visās pediatriskā vecuma grupās. Skatīt tālāk esošās tabulas.
RIXUBIS pakāpeniskā atjaunošanās 30 minūtes pēc infūzijas abām pediatriskā vecuma grupām
Pakāpeniskā
PK (ED 1)
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa
atjaunošanās
Visi
Visi
Visi
Visi
30 min pēc infūzijas (SV/dL: SV/kg)a
(N=22) 0,67 ±0,16
(N=23) 0,68 ± 0,12
(N=21) 0,71 ± 0,13
(N=21) 0,72 ± 0,15
Vidējā±SD
0,69 (0,31 – 1,00) 0,66 (0,48 – 0,92) 0,66 (0,51-1,00) 0,734 (0,51-1,01)
Mediānā (diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir
IX faktora mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
RIXUBIS pakāpeniskā atjaunošanās 30 minūtes pēc infūzijas pediatrijas pacientiem, kas jaunāki par 6 gadiem
Pakāpeniskā
PK (ED 1)
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa
atjaunošanās 30 min
Visi
Visi
Visi
Visi
pēc infūzijas
(N=10)
(N=11)
(N=10)
(N=10)
(SV/dL: SV/kg)a
0,59 ± 0,13
0,63 ± 0,10
0,68 ± 0,12
0,65 ± 0,13
Vidējā±SD
0,59 (0,31-0,75) 0,6 (0,49-0,80) 0,66 (0,51-0,84) 0,61 (0,51-0,84)
Mediānā (diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir
IX faktora mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
RIXUBIS pakāpeniskā atjaunošanās 30 minūtes pēc infūzijas pediatrijas pacientiem no 6 līdz < 12 gadiem
Pakāpeniskā
PK (ED 1)
5. nedēļa
13. nedēļa
26. nedēļa
atjaunošanās 30 min
Visi
Visi
Visi
Visi
pēc infūzijas (SV/dL: SV/kg)a
(N=12) 0,73 ± 0,16
(N=12) 0,73 ± 0,13
(N=11) 0,73 ± 0,14
(N=11) 0,8 ± 0,14
Vidējā±SD
0,71 (0,51-1,00) 0,70 (0,48-0,92) 0,70 (0,54 – 1,00) 0,78 (0,56-1,01)
Mediānā (diapazons)
a
Aprēķināts kā (C30 min IX faktora sākotnējais līmenis) dalīts ar devu SV/kg, kur C30 min ir
IX faktora mērījums 30 minūtes pēc infūzijas.
12
5.3 Preklīniskie dati par drošumu
Truša stāzes modelī (Wessler-Test) RIXUBIS nedarbojās trombogēni pie devas 750 SV/kg. RIXUBIS devā līdz 450 SV/kg makakas sugas pērtiķiem neizraisīja nelabvēlīgas klīniskas, respiratoras vai kardiovaskulāras reakcijas. Nav veikti pētījumi par kancerogenitāti, ietekmi uz fertilitāti un augļa attīstību. RIXUBIS uzrādīja labu panesamību vienā devā un arī atkārtotā devā toksicitātes pētījumos, kas tika veikti ar pelēm, žurkām un makakas sugas pērtiķiem ar devām līdz 7500 SV/kg (viena deva) un 750 SV/kg (atkārtota deva).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Pulveris Saharoze Mannīts Nātrija hlorīds Kalcija hlorīds L-histidīns Polisorbāts 80
Šķīdinātājs Sterilizēts ūdens injekcijām
6.2 Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
Šo zāļu ievadīšanai drīkst izmantot tikai plastmasas šļirces ar Luer savienotāju. Var tikt noteiktas neprecīzas devas, ja cilvēka koagulācijas IX faktors adsorbējas pie infūzijas aprīkojuma iekšējām virsmām.
6.3 Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Sagatavotā šķīduma ķīmiskā un fizikālā stabilitāte ir pierādīta 3 stundas temperatūrā līdz 30 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizlieto nekavējoties, ja sagatavošanas metode izslēdz mikrobioloģiskā piesārņojuma risku. Ja zāles netiek izlietotas nekavējoties, par sagatavotā šķīduma uzglabāšanas laiku un apstākļiem ir atbildīgs lietotājs. Neatdzesēt.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5 Iepakojuma veids un saturs un īpašs aprīkojums lietošanai
Viens iepakojums satur pulvera flakonu (I klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija) un noraujamu drošības aizvākojumu, flakonu, kas satur 5 ml šķīdinātāja (I klases stikls), ar aizbāzni (hlorbutilgumija) un noraujamu drošības aizvākojumu un šķīduma sagatavošanas ierīci bez adatas (BAXJECT II). Viens iepakojums.
13
6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
RIXUBIS ir paredzēts intravenozai ievadīšanai pēc pulvera izšķīdināšanas ar iepakojumā pievienoto šķīdinātāju.
- Sagatavojot zāles lietošanai, izmantojiet tikai iepakojumā pievienoto šķīdinātāju un sagatavošanai paredzēto ierīci (BAXJECT II).
- Zāļu ievadīšanai ir nepieciešama šļirce ar Luer savienotāju. - Neizmantojiet, ja BAXJECT II ierīce, tās sterilā barjeras sistēma vai iepakojums ir bojāts vai ir
saskatāmas jebkādas nolietojuma pazīmes.
Sagatavošana Ievērot aseptikas noteikumus
1. Ja zāles tiek glabātas ledusskapī, izņemiet abus RIXUBIS pulvera un šķīdinātāja flakonus no ledusskapja un ļaujiet flakoniem sasilt līdz istabas temperatūrai (no 15 °C līdz 30 °C).
2. Ar ziepēm un siltu ūdeni rūpīgi nomazgājiet rokas. 3. Noņemiet vāciņus no pulvera un šķīdinātāja flakoniem. 4. Notīriet aizbāžņus ar spirtā samitrinātu vates tamponu. Novietojiet flakonus uz līdzenas, tīras
virsmas. 5. Atveriet BAXJECT II ierīces iepakojumu, noplēšot papīra pārklājumu un nepieskaroties
iepakojuma saturam (a attēls) Neizņemiet ierīci no iepakojuma. 6. Apgrieziet iepakojumu otrādi un izduriet caurspīdīgo plastmasas durkli cauri šķīdinātāja
aizbāznim. Satveriet iepakojumu aiz malas un novelciet iepakojumu no BAXJECT II (b attēls). Nenoņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II ierīces. 7. Apgrieziet šķīdinātāja flakonu ar pievienoto BAXJECT II ierīci otrādi, lai šķīdinātāja flakons atrastos ierīces virspusē. Izduriet balto plastmasas durkli cauri RIXUBIS aizbāznim. Vakuums ievilks šķīdinātāju RIXUBIS flakonā (c attēls). 8. Viegli sakratiet, līdz viss pulveris ir izšķīdis. Zāles izšķīst ātri (2 minūšu laikā). Visam RIXUBIS pulverim ir jābūt pilnībā izšķīdušam, pretējā gadījumā ne viss sagatavotais šķīdums izies cauri ierīces filtram. Pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, vai sagatavotajā šķīdumā nav redzamas cietu vielu daļiņas vai mainījusies krāsa. Sagatavotajam šķīdumam jābūt dzidram vai nedaudz lāsmojošam. Nelietojiet šķīdumu, ja tas ir duļķains vai ir redzamas nogulsnes.
a attēls
b attēls
c attēls
Pēc sagatavošanas zāles neatdzesēt. Izlietot nekavējoties.
Ievadīšana Ievērot aseptikas noteikumus
1. Noņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II. Neievelciet šļircē gaisu. Pievienojiet šļirci BAXJECT II ierīcei (d attēls).
2. Apgrieziet sistēmu otrādi (flakonam ar sagatavoto šķīdumu jāatrodas virspusē). Ievelciet šļircē sagatavoto šķīdumu, lēnām atvelkot virzuli (e attēls).
3. Atvienojiet šļirci.
14
4. Pievienojiet šļircei tauriņadatu. Injicējiet intravenozi. Šķīdums jāievada lēnām ar ātrumu, kas nerada pacientam diskomfortu, taču nepārsniedzot 10 ml minūtē.
d attēls
e attēls
Kad vien tas ir iespējams, pierakstiet (piemēram, savā dienasgrāmatā) zāļu nosaukumu un sērijas numuru ikreiz, kad lietojat RIXUBIS, lai varētu izsekot lietoto zāļu un to sērijas numuru datiem.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/14/970/001 EU/1/14/970/002 EU/1/14/970/003 EU/1/14/970/004 EU/1/14/970/005
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 2014. 19. decembris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
15
II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS,
KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU
UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
16
A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
Baxter AG Uferstrasse 15 A-2304 Orth an der Donau Austrija
Ražotāju, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
17
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 250 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 50 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
20
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 250
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 250 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 250 SV 6. CITA
22
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
23
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 500 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 100 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
24
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 500
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
25
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 500 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 500 SV 6. CITA
26
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
27
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 1000 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 200 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
28
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/003
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 1000
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
29
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 1000 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1000 SV 6. CITA
30
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
31
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 2000 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 400 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
32
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/004
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 2000
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 2000 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2000 SV 6. CITA
34
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
35
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Viens flakons satur 3000 SV gamma nonakogu, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 600 SV/ml.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela ar zināmu iedarbību: nātrijs (no nātrija hlorīda) Palīgvielas: saharoze, kalcija hlorīds, histidīns, mannīts, polisorbāts 80. Šķīdinātājs: sterilizēts ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Saturs: 1 pulvera flakons, 1 šķīdinātāja flakons, 1 BAXJECT II ierīce.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: Izlietot nekavējoties.
36
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxalta Innovations GmbH A-1221 Vienna Austrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/970/005
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija:
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ RIXUBIS 3000
17 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18 UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
37
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS PULVERIM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) RIXUBIS 3000 SV pulveris injekcijām Nonacog gamma i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vienreizējai injekcijai. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 3000 SV 6. CITA
38
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA MARĶĒJUMS ŠĶĪDINĀTĀJAM 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Sterilizēts ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz: 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija: 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
39
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
40
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
RIXUBIS 250 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 2000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai RIXUBIS 3000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
Nonacog gamma (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir RIXUBIS un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms RIXUBIS lietošanas 3. Kā lietot RIXUBIS 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt RIXUBIS 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir RIXUBIS un kādam nolūkam to lieto
RIXUBIS satur aktīvo vielu gamma nonakogu un ir koagulācijas IX faktoru saturošas zāles. IX faktors ir cilvēka asiņu normāla sastāvdaļa, kas nepieciešama efektīvai asinsreces nodrošināšanai. RIXUBIS tiek lietots pacientiem, kas slimo ar B hemofīliju (Kristmasa slimība — iedzimti asiņošanas traucējumi, kurus izraisa IX faktora deficīts). Tas darbojas kā trūkstošā IX faktora aizvietotājs un veicina asinsreci.
RIXUBIS tiek lietots asiņošanas traucējumu ārstēšanai un profilaksei pacientiem, kas slimo ar B hemofīliju visās vecuma grupās.
2. Kas Jums jāzina pirms RIXUBIS lietošanas
Nelietojiet RIXUBIS šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret gamma nonakogu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir alerģija pret kāmju proteīnu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Lietojot RIXUBIS, ir iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Nekavējoties pārtrauciet infūziju un sazinieties ar savu ārstu vai izsauciet neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja konstatējat paaugstinātas jutības/alerģisku reakciju agrīnas pazīmes, piemēram, nātreni, izsitumus, spiediena sajūtu krūtīs, sēkšanu, pazeminātu asinsspiedienu vai anafilaksi (smagas alerģiskas reakcijas, kas var apgrūtināt norīšanu un/vai elpošanu, var radīt piesārtušu vai pietūkušu seju un/vai
41
rokas). Iespējams, ārstam nekavējoties vajadzēs šīs reakcijas novērst. Iespējams, ārstam būs jāveic arī asins analīzes, lai pārbaudītu, vai Jums nav izveidojušās zāļu aktivitāti neitralizējošas antivielas (inhibitori), jo inhibitori var rasties reizē ar alerģiskām reakcijām. Pacienti ar IX faktora inhibitoriem ir pakļauti paaugstinātam anafilakses riskam, turpinot lietot IX faktoru.
Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja asiņošana neapstājas kā prognozēts vai pamanāt, ka asiņošanas kontrolēšanai RIXUBIS tiek lietots ievērojami vairāk nekā ierasts. Ārsts veiks asins analīzes, lai pārbaudītu, vai Jums nav izveidojušās RIXUBIS aktivitāti neitralizējošas antivielas (inhibitori). Risks inhibitoru izveidei ir pacientiem, kas iepriekš nav ārstēti ar IX faktoru aizstājošām zālēm, vai pacientiem agrīnās ārstēšanas fāzēs, piemēram, maziem bērniem.
IX faktora veidošanos organismā kontrolē IX faktora gēns. Pacientiem, kuriem ir novērotas specifiskas IX gēna mutācijas, piemēram, smaga delēcija, pastāv lielāka iespēja, ka tiem veidosies IX faktora inhibitori un alerģiskas reakcijas agrīnā ārstēšanas fāzē, lietojot jebkādas IX faktora koncentrācijas preparātu. Tādēļ, ja Jums ir šāda mutācija, ārsts veiks rūpīgu uzraudzību, lai konstatētu alerģisko reakciju pazīmes.
Ja slimojat ar sirds vai aknu slimībām vai pēdējā laikā Jums ir veikta nopietna ķirurģiska operācija, informējiet par to ārstu, jo pastāv paaugstināts asinsreces (koagulācijas) komplikāciju risks.
Ir ziņots par nieru darbības traucējumiem (nefrotiskais sindroms) pēc lielām IX faktora devām ar B hemofīliju slimojošiem pacientiem, kuriem ir konstatēti IX faktora inhibitori un iepriekš novērotas alerģiskas reakcijas.
Kad vien tas ir iespējams, pierakstiet (piemēram, savā dienasgrāmatā) preparāta nosaukumu un sērijas numuru ikreiz, kad lietojat RIXUBIS, lai varētu izsekot lietoto preparātu un to sērijas numuru datiem.
Citas zāles un RIXUBIS Pastāstiet ārstam par visām zālēm kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Nav zināma RIXUBIS mijiedarbība ar citām zālēm.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. B hemofīlija ļoti reti tiek novērota sievietēm.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana RIXUBIS neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
RIXUBIS satur nātriju Šīs zāles satur 19 mg nātrija vienā flakonā. Tas ir jāņem vērā pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot RIXUBIS
Ārstēšanu ar RIXUBIS uzsāks ārsts, kuram ir pieredze pacientu ar B hemofīliju ārstēšanā.
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam.
Ārsts noteiks Jums nepieciešamo RIXUBIS devu. Deva un ilgums būs atkarīgi no IX faktora nepietiekamības pakāpes, asiņošanas vietas un intensitātes, Jūsu klīniskā stāvokļa, vecuma un no tā, cik ātri Jūsu organisms pieradīs pie IX faktora, kas būs regulāri jāpārbauda.
RIXUBIS tiek ievadīts intravenozas infūzija veidā (i.v.), ko ārsts vai medmāsa sagatavo, sajaucot pulveri ar pievienoto šķīdinātāju. RIXUBIS ievadīšanu varat veikt arī Jūs vai kāds cits, iepriekš saņemot atbilstošu apmācību.
42
Sagatavošana un ievadīšana
- Sagatavojot zāles lietošanai, izmantojiet tikai iepakojumā pievienoto šķīdinātāju un sagatavošanai paredzēto ierīci (BAXJECT II).
- Zāļu ievadīšanai ir nepieciešama šļirce ar Luer savienotāju. - Neizmantojiet, ja BAXJECT II ierīce, tās sterilā barjeras sistēma vai iepakojums ir bojāts vai ir
saskatāmas jebkādas nolietojuma pazīmes.
Sagatavošana Ievērot aseptikas noteikumus
1. Ja zāles tiek glabātas ledusskapī, izņemiet abus RIXUBIS pulvera un šķīdinātāja flakonus no ledusskapja un ļaujiet flakoniem sasilt līdz istabas temperatūrai (no 15 °C līdz 30 °C).
2. Ar ziepēm un siltu ūdeni rūpīgi nomazgājiet rokas. 3. Noņemiet vāciņus no pulvera un šķīdinātāja flakoniem. 4. Notīriet aizbāžņus ar spirtā samitrinātu vates tamponu. Novietojiet flakonus uz līdzenas, tīras
virsmas. 5. Atveriet BAXJECT II ierīces iepakojumu, noplēšot papīra pārklājumu un nepieskaroties
iepakojuma saturam (a attēls) Neizņemiet ierīci no iepakojuma. 6. Apgrieziet iepakojumu otrādi un izduriet caurspīdīgo plastmasas durkli cauri šķīdinātāja
aizbāznim. Satveriet iepakojumu aiz malas un novelciet iepakojumu no BAXJECT II (b attēls). Nenoņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II ierīces. 7. Apgrieziet šķīdinātāja flakonu ar pievienoto BAXJECT II ierīci otrādi, lai šķīdinātāja flakons atrastos ierīces virspusē. Izduriet balto plastmasas durkli cauri RIXUBIS aizbāznim. Vakuums ievilks šķīdinātāju RIXUBIS flakonā (c attēls). 8. Viegli sakratiet, līdz viss pulveris ir izšķīdis. Zāles izšķīst ātri (2 minūšu laikā). Visam RIXUBIS pulverim ir jābūt pilnībā izšķīdušam, pretējā gadījumā ne viss sagatavotais šķīdums izies cauri ierīces filtram. Pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, vai sagatavotajā šķīdumā nav redzamas cietu vielu daļiņas vai mainījusies krāsa. Sagatavotajam šķīdumam jābūt dzidram vai nedaudz lāsmojošam. Nelietojiet šķīdumu, ja tas ir duļķains vai ir redzamas nogulsnes.
a attēls
b attēls
c attēls
Pēc sagatavošanas zāles neatdzesēt. Izlietot nekavējoties. Ievadīšana Ievērot aseptikas noteikumus 1. Noņemiet zilo vāciņu no BAXJECT II. Neievelciet šļircē gaisu. Pievienojiet šļirci BAXJECT II
ierīcei (d attēls). 2. Apgrieziet sistēmu otrādi (flakonam ar sagatavoto šķīdumu jāatrodas virspusē). Ievelciet šļircē
sagatavoto šķīdumu, lēnām atvelkot virzuli (e attēls). 3. Atvienojiet šļirci.
43
4. Pievienojiet šļircei tauriņadatu. Injicējiet intravenozi. Šķīdums jāievada lēnām ar ātrumu, kas nerada pacientam diskomfortu, taču nepārsniedzot 10 ml minūtē.
d attēls
e attēls
Kad vien tas ir iespējams, pierakstiet (piemēram, savā dienasgrāmatā) zāļu nosaukumu un sērijas numuru ikreiz, kad lietojat RIXUBIS, lai varētu izsekot lietoto zāļu un to sērijas numuru datiem.
Neizlietotās zāles un izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
Ja esat lietojis RIXUBIS vairāk nekā noteikts Vienmēr lietojiet RIXUBIS tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam. Ja esat ievadījis RIXUBIS vairāk nekā noteikts, pēc iespējas ātrāk sazinieties ar savu ārstu.
Ja esat aizmirsis lietot RIXUBIS Neievadiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu. Ievadiet nākamo devu kā paredzēts un turpiniet lietot zāles, kā ārsts Jums teicis.
Ja pārtraucat lietot RIXUBIS Nepārtrauciet lietot RIXUBIS, ja neesat konsultējies ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Lietojot RIXUBIS, ir iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Šādas reakcijas var izpausties kā dedzināšana un durstīšanas sajūta infūzijas vietā, drebuļi, pietvīkums, letarģija, nemiers, tirpšana, nātrene, nieze un izsitumi, pazemināts asinsspiediens, paātrināta sirds darbība, spiedoša sajūta krūtīs, sēkšana, rīkles pietūkums, anafilakse (smaga alerģiska reakcija), galvassāpes, slikta dūša un vemšana. Ja novērojat kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties sazinieties ar ārstu. Iespējams, ārstam nekavējoties vajadzēs šīs reakcijas novērst (skatīt 2. sadaļu “Brīdinājumi un piesardzība lietošanā”).
Lietojot RIXUBIS, ir novērotas tālāk minētās blakusparādības:
Bieži sastopamas blakusparādības (var ietekmēt līdz 1 pacientam no 10) - garšas sajūtas izmaiņas; - sāpes ekstremitātēs.
Blakusparādības ar nezināmu parādīšanās biežumu (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība).
Lietojot šīs zāles, nav novērotas problēmas, kas rodas pārmērīgas asins recēšanas dēļ (trombembolijas epizodes), taču tās var rasties, lietojot citus IX faktoru saturošas zāles. Šādas blakusparādības var būt sirdslēkmes, asins recekļi asinsvados vai plaušās.
44
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt RIXUBIS
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un flakona marķējuma pēc „Der. līdz.”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
Sagatavoto šķīdumu izlietojiet nekavējoties.
Nelietojiet RIXUBIS, ja šķīdums nav dzidrs un bezkrāsains.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko RIXUBIS satur - Aktīvā viela ir gamma nonakogs (rekombinants cilvēka koagulācijas IX faktors). Katrs pulvera
flakons satur vismaz 250, 500, 1000, 2000 vai 3000 SV, kas pēc izšķīdināšanas ar 5 ml šķīdinātāja atbilst koncentrācijai 50, 100, 200, 400 vai 600 SV/ml. - Pulvera pārējās sastāvdaļas ir saharoze, mannīts, nātrija hlorīds, kalcija hlorīds, L-histidīns, polisorbāts 80.
Šķīdinātāja flakons: 5 ml sterilizēts ūdens injekcijām.
RIXUBIS ārējais izskats un iepakojums
RIXUBIS ir pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.
Iepakojuma saturs:
• viens flakons RIXUBIS 250, 500, 1000, 2000 vai 3000 SV pulvera stikla flakonā ar gumijas aizbāzni;
• viens flakons 5 ml sterilizēta ūdens injekcijām stikla flakonā ar gumijas aizbāzni; • viena BAXJECT II ierīce (bez adatas zāļu sagatavošanai).
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Baxalta Innovations GmbH Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija Tel.: +44(0)1256 894 959 E-pasts: medinfoEMEA@shire.com
45
Ražotājs
Baxalta Belgium Manufacturing SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Baxter SA Boulevard René Branquart 80 B-7860 Lessines Beļģija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem:
Ārstēšanas uzraudzība
Ārstēšanas kursa laikā ieteicams noteikt IX faktora līmeni plazmā, lai varētu aprēķināt ievadāmo devu un atkārtoto infūziju biežumu. Pacientiem var būt dažāda individuāla reakcija uz IX faktoru, demonstrējot atšķirīgus eliminācijas pusperiodus un atjaunošanos. Ja deva tiek noteikta pēc ķermeņa masas, iespējams, pacientiem ar pārāk mazu vai pārāk lielu ķermeņa masu deva būs jāpielāgo. It īpaši lielu ķirurģisku procedūru gadījumos nepieciešama ir aizstājterapijas precīza kontrole, izmantojot koagulācijas analīzi (IX faktora aktivitāti plazmā).
Lai nodrošinātu, ka tiek sasniegts vēlamais IX faktora aktivitātes līmenis plazmā, jāveic rūpīga uzraudzība, izmantojot atbilstošu IX faktora aktivitātes testu, un, ja nepieciešams, attiecīgi jāpielāgo devas un atkārtotās infūzijas biežums. Izmantojot in vitro tromboplastīna laika (aPTT) vienas stadijas asinsreces testu, lai noteiktu IX faktora aktivitāti pacienta asins paraugos, IX faktora aktivitātes rezultātus plazmā var ievērojami ietekmēt gan aPTT reaģenta veids, gan standarta atsauce, kas izmantota testā. Tas ir īpaši nozīmīgi, ja tiek mainīta laboratorija un/vai testā izmantotie reaģenti.
Devas
Aizstājterapijas deva un ilgums ir atkarīgi no IX faktora nepietiekamības pakāpes, asiņošanas vietas un intensitātes, pacienta klīniskā stāvokļa, vecuma un IX faktora farmakokinētiskajiem parametriem, piemēram, pakāpeniskas atjaunošanās un eliminācijas pusperioda.
Ievadītā IX faktora vienību skaits tiek izteikts starptautiskajās vienībās (SV), kas atbilst spēkā esošajam PVO standartam IX faktora zālēm. IX faktora aktivitāte plazmā tiek izteikta procentos (attiecībā pret normālu cilvēku plazmu) vai starptautiskajās vienībās (attiecībā pret starptautisko standartu IX faktoram plazmā).
IX faktora aktivitātes viena starptautiskā vienība (SV) atbilst IX faktora daudzumam vienā ml normālas cilvēka plazmas.
Ārstēšana pēc pieprasījuma Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,9 SV/dl (diapazonā no 0,5 līdz 1,4 SV/dl) vai par 0,9% no normālās aktivitātes pacientiem no 12 gadu vecuma (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
46
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem no 12 gadu vecuma
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,9 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,1 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Daudzums, kas jāievada, un ievadīšanas biežums vienmēr ir jāpiemēro klīniskajai efektivitātei katrā konkrētajā gadījumā.
Attiecībā uz tālāk minētajiem asiņošanas gadījumiem, IX faktora aktivitātes rādītāji nedrīkst būt zemāki par doto plazmas aktivitātes līmeni (izteikti % no normas vai SV/dl) atbilstošajā periodā. Tālāk esošo tabulu var izmantot kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā:
Asiņošanas pakāpe/ķirurģiskās procedūras veids
Nepieciešamais IX faktora līmenis (%) vai (SV/dl)
Devu biežums (stundas)/terapijas ilgums (dienas)
Asiņošana Hemartroze agrīnā stadijā, muskuļu asiņošana vai asiņošana mutes dobumā
20 – 40
Lietojiet ik pēc 24 stundām. Vismaz 1 dienu, līdz beidzas asiņošana, par ko liecina sāpes, vai tiek novērota sadzīšana.
Izteiktāka hemartroze, muskuļu asiņošana vai hematoma
30 – 60
Atkārtojiet infūziju ik pēc 24 stundām 3–4 dienas vai ilgāk, līdz izzūd sāpes vai akūti traucējumi.
Dzīvībai bīstama asiņošana
60 – 100
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz ir novērsti draudi.
Ķirurģija
Neliela ķirurģiska procedūra, tostarp zoba ekstrakcija
30 – 60
Ik pēc 24 stundām, vismaz 1 dienu, līdz novērojama sadzīšana.
Liela ķirurģiska operācija
80 – 100 (pirms un pēc operācijas)
Atkārtojiet infūziju ik pēc 8–24 stundām, līdz brūce ir sadzijusi, pēc tam turpiniet terapiju vēl vismaz 7 dienas, lai IX faktora aktivitāte būtu 30–60% (SV/dl) līmenī.
Aizstājterapijas rūpīga uzraudzība ir īpaši svarīga lielas ķirurģiskas operācijas vai dzīvībai bīstamas asiņošanas gadījumā.
Profilakse Ilgstošai asiņošanas profilaksei pacientiem ar smagu B hemofīliju parastās IX faktora devas ir 40–60 SV uz kilogramu ķermeņa masas ar 3–4 dienu intervālu pacientiem no 12 gadu vecuma. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes, var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
47
Ilgstošas infūzijas RIXUBIS nav paredzēts lietošanai ilgstošām infūzijām.
Pediatriskā populācija Ārstēšana pēc pieprasījuma: Nepieciešamā IX faktora deva tiek aprēķināta, balstoties uz empīriskiem novērojumiem, ka viena IX faktora starptautiskā vienība (SV) uz kg ķermeņa masas paaugstina plazmā esošā IX faktora aktivitāti par 0,7 SV/dl (diapazonā no 0,31 līdz 1,0 SV/dl) vai par 0,7% no normālās aktivitātes pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem (sīkāku informāciju skatīt 5.2. apakšpunktā).
Nepieciešamā deva tiek noteikta, izmantojot šādu formulu:
Pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x apgrieztā vērtība
vienības
pieaugums
novērotajam faktora
(%) vai (SV/dl)
atjaunošanās līmenim (dl/kg)
Lai pakāpeniskā atjaunošanās būtu 0,7 SV/dl uz SV/kg, deva tiek aprēķināta šādi:
Nepieciešamās = Ķermeņa masa (kg) x vēlamais IX faktora x 1,4 dl/kg
vienības
pieaugums
(%) vai (SV/dl)
Kā norādījumus devu noteikšanai asiņošanas gadījumos un ķirurģijā var izmantot to pašu tabulu, ko pieaugušajiem (skatīt iepriekš).
Profilakse Ieteicamais devas diapazons pediatrijas pacientiem, kas jaunāki par 12 gadiem, ir no 40 līdz 80 SV/kg ar 3–4 dienu intervālu. Dažos gadījumos atkarībā no pacienta farmakokinētikas parametriem, vecuma, asiņošanas fenotipa un fiziskās aktivitātes var būt nepieciešams saīsināt devu ievadīšanas intervālu vai palielināt devu.
48