Nimenrix

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Nimenrix

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/12/767/006

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/12/767/006

Ražotājs

Pfizer Manufacturing Belgium NV, Belgium

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

20-APR-12

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

Zāļu forma

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Pfizer Europe MA EEIG, Belgium

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur:
A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1
1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus
44 mikrogramiem

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Pulveris vai masa ir balti. Šķīdinātājs ir dzidrs un bezkrāsains.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Nimenrix ir indicēts, lai personām no 6 nedēļu vecuma veiktu aktīvu imunizāciju pret invazīvām A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis izraisītām meningokoku infekcijas slimībām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Nimenrix jālieto saskaņā ar pieejamiem oficiāliem ieteikumiem.
Primārā imunizācija Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem: divas 0,5 ml devas ir jāievada ar 2 mēnešu intervālu starp devām.
Zīdaiņiem no 6 mēnešu vecuma, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem: ir jāievada vienreizēja 0,5 ml deva. Nimenrix papildu primārās devas lietošana var tikt piemērota atsevišķām personām (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Revakcinācijas devas Pēc primārās imunizācijas kursa zīdaiņiem vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem revakcinācijas deva ir jāievada 12 mēnešu vecumā vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix vakcinācijas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja iepriekš vakcinēta persona vecumā no 12 mēnešiem, Nimenrix var ievadīt kā revakcinācijas devu, ja persona ir iepriekš saņēmusi primāro vakcināciju ar konjugētu vai nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu (skatīt 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
2

Lietošanas veids
Imunizāciju drīkst veikt tikai intramuskulāras injekcijas veidā.
Ieteicamā injekcijas vieta zīdaiņiem ir augšstilba anterolaterālā daļa. Personām no 1 gada vecuma ieteicamās injekcijas vietas ir augšstilba anterolaterālā daļa vai deltveida muskulis. (skatīt 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Norādījumus par zāļu izšķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nimenrix nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.
Laba klīniskā prakse ir pirms vakcinācijas pārskatīt medicīnisko anamnēzi (īpaši attiecībā uz iepriekš veikto vakcināciju un iespējamo blakusparādību rašanos) un veikt klīnisku izmeklēšanu.
Vienmēr jābūt viegli pieejamai piemērotai medikamentozai terapijai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija, kas gan notiek reti.
Blakusslimības
Vakcinācija ar Nimenrix jāatliek pacientiem, kuriem ir akūta smaga slimība ar drudzi. Vieglas infekcijas, piemēram, saaukstēšanās dēļ vakcināciju nevajadzētu atlikt.
Sinkope
Pēc vai pat pirms jebkuras vakcinācijas kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu iespējama sinkope (ģībšana), īpaši pusaudžiem. Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai manipulāciju veiktu vietā, kur nav iespējams savainojums samaņas zaudēšanas gadījumā.
Trombocitopēnija un asinsreces traucējumi
Nimenrix piesardzīgi jālieto personām ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsreces traucējumiem, jo pēc vakcīnas intramuskulāras ievadīšanas šiem cilvēkiem var rasties asiņošana.
Imūndeficīts
Varētu sagaidīt, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, vai pacientiem ar imūndeficītu var nerasties atbilstoša imūna atbildes reakcija.
Personas ar pārmantotu komplementa sistēmas deficītu (piemēram, C5 vai C3 deficītu) un personas, kuras saņem terapiju, kas inhibē terminālā komplementa aktivizāciju (piemēram, ekulizumabu), ir pakļautas palielinātam tādu invazīvu slimību riskam, ko izraisa Neisseria meningitidis serogrupas A, C, W-135 un Y, pat ja šīm personām veidojas antivielas pēc vakcinācijas ar Nimenrix.
Aizsardzība pret meningokoku slimību
Nimenrix nodrošinās aizsardzību tikai pret A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis. Vakcīna nepasargās no nevienas citas grupas Neisseria meningitidis.
3

Visiem vakcinētajiem var nerasties aizsargājoša imūna atbildes reakcija.
Iepriekš veiktas nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnas ietekme Personām, kuras iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu un 30 – 42 mēnešus vēlāk vakcinētas ar Nimenrix, bija zemāki ģeometriski vidējie titri (GMT), nosakot ar seruma baktericīdo testu, izmantojot truša komplementu, (rSBA), nekā personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nebija vakcinētas ar kādu meningokoku vakcīnu (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms.
Iepriekš veiktas vakcinācijas antivielu ietekme uz tetanusa toksoīdu Nimenrix drošumu un imunogenitāti novērtēja, lietojot secīgi vai vienlaicīgi ar vakcīnu, kas satur difterijas un tetanusa toksoīdu, acelulāro pertussis, inaktivētus poliovīrusus (1, 2 un 3), B hepatīta virsmas antigēnu un b tipa Haemophilus influenzae poliribosilribozes fosfātu, konjugētu ar tetanusa toksoīdu (DTaP-HBV-IPV/Hib) otrajā dzīves gadā. Nimenrix lietošana vienu mēnesi pēc DTaP-HBVIPV/Hib vakcīnas radīja zemāku rSBA GMT grupām A, C un W-135, salīdzinot ar vienlaicīgu ievadīšanu (skatīt 4.5. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskā nozīme nav zināma.
Imūnā atbilde zīdaiņiem vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem Vienreizēja deva, kas ievadīta 6 mēnešu vecumā, bija saistīta ar zemāku cilvēka komplementa baktericīdā seruma testa (hSBA) titru pret W-135 un Y grupām, salīdzinot ar trīs devām, kas ievadītas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Ja ir sagaidāms, ka zīdainis vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem būs pakļauts lielam invazīvās meningokoku slimības riskam no saskarsmes ar W-135 un Y grupām, ir jāapsver otras Nimenrix primārās devas ievadīšana pēc 2 mēnešiem.
Imūnā atbildes reakcija maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem Maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem tika novērota līdzīga rSBA atbildes reakcija uz A, C, W-135 un Y grupām vienu mēnesi pēc vienas Nimenrix devas ievadīšanas vai vienu mēnesi pēc divām Nimenrix devām, kas ievadītas ar divu mēnešu intervālu.
Viena deva bija saistīta ar zemāku hSBA titru testā W-135 un Y grupām, salīdzinot ar divām devām, ievadītām ar divu mēnešu intervālu. Pēc vienas vai divām devām tika novērota līdzīga reakcija uz A un C grupām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskais nozīmīgums nav zināms. Ja ir sagaidāms, ka mazs bērns tiks pakļauts invazīvas meningokoku slimības riskam, ko ierosina W-135 un Y grupas, var tikt apsvērta otras Nimenrix devas ievadīšana pēc 2 mēnešu intervāla. Par antivielu samazināšanos pret A vai C grupu pēc pirmās Nimenrix devas maziem bērniem vecumā no 12 līdz 23 mēnešiem skatiet sadaļu “Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā”.
Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā
Pēc Nimenrix ievadīšanas ir pierādīta baktericīdo antivielu titru samazināšanās serumā pret A grupu, testā izmantojot hSBA (skatīt 5.1. apakšpunktu). Nav zināma hSBA A grupas antivielu titru samazināšanās klīniskais nozīmīgums. Tomēr, ja paredzams, ka persona būs pakļauta īpašam A grupas iedarbības riskam un Nimenrix devu ir saņēmusi vairāk nekā aptuveni pirms gada, var apsvērt revakcinācijas devas ievadīšanu.
Ar laiku konstatēta antivielu titra samazināšanās grupām A, C, W-135 un Y. Antivielu titra samazināšanās klīniskais nozīmīgums nav zināms. Revakcinācijas devas ievadīšanu var apsvērt personām, kuras vakcinētas agrā bērnībā un kurām saglabājas augsts A, C, W-135 vai Y serogrupu izraisītas meningokoku slimības risks (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nimenrix ietekme uz pret-tetanusa antivielu koncentrāciju
Lai gan pēc vakcinācijas ar Nimenrix novēroja pret-tetanusa toksoīda (TT) antivielu koncentrācijas palielināšanos, Nimenrix neaizstāj imunizāciju pret stingumkrampjiem.
4

Nimenrix ievadīšana kopā ar TT saturošu vakcīnu vai vienu mēnesi pirms tās otrajā dzīves gadā neietekmē atbildes reakciju pret TT un būtiski neietekmē drošumu. Nav pieejami dati par bērniem pēc 2 gadu vecuma.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zīdaiņiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar kombinētām DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnām un ar 10valento pneimokoku konjugēto vakcīnu.
Sākot no 1 gada vecuma Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no šīm vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu (MMR) vakcīnu, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu-vējbaku (MMRV) vakcīnu, 10-valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas- stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, ieskaitot DTaP kombināciju ar B hepatīta, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnām (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaPHBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa bivalentu [16. un 18. tips] vakcīnu (rekombinantu) (HPV2).
Tomēr, ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jālieto vienlaicīgi vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar 10-valentu pneimokoku konjugāta vakcīnu vienam pneimokoku serotipam (18C konjugēts ar stingumkrampju toksoīda nesējproteīnu) novēroja mazāku ģeometriski vidējo antivielu koncentrāciju (GMC) un opsonofagocītiskā testa (OPA) antivielu GMT. Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret citiem deviņiem pneimokoku serotipiem neietekmēja.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar kombinētu stingumkrampju toksoīda, samazināta difterijas toksoīda un acelulāru garā klepus vakcīnu (adsorbētu) (Tdap) katram garā klepus antigēnam (garā klepus toksoīdam [PT], filamentajam hemaglutinīnam [FHA] un pertaktīnam [PRN]) tika novērota mazāka GMC. Vairāk nekā 98% personu anti PT, FHA vai PRN koncentrācijas bija virs testa robežvērtībām. Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret Nimenrix vai Tdap iekļautajiem stinguma krampju vai difterijas antigēniem neietekmēja.
Ja Nimenrix jālieto vienlaicīgi ar kādu citu injicējamu vakcīnu, vakcīnas vienmēr jāievada atšķirīgās injekciju vietās.
Paredzams, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, var neveidoties pietiekama atbildes reakcija.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pieredze par Nimenrix lietošanu grūtniecēm ir ierobežota.
Pētījumi ar dzīvniekiem tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrionālo/augļa attīstību, dzemdībām vai postnatālo attīstību neuzrāda (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Nimnerix grūtniecības laikā drīkst lietot tikai tad, ja tas absolūti nepieciešams un ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku auglim.
5

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai Nimenrix izdalās ar mātes pienu cilvēkam.

Nimenrix barošanas ar krūti periodā drīkst lietot tikai tad, ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku.

Fertilitāte

Ar dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi, lai novērtētu Nimenrix ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr dažas no 4.8. apakšpunktā „Nevēlamās blakusparādības” minētajām blakusparādībām var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Nimenrix drošums, kas aprakstīts tabulā tālāk, tiek pamatots ar šādām divos pētījumos iegūtām datu kopām:  Apkopota analīze par 9621 pētījumu dalībnieku, kam tika ievadīta viena Nimenrix deva. Tie
kopumā ietvēra 3079 mazus bērnus (12 – 23 mēneši), 909 bērnus vecumā no 2 līdz 5 gadiem, 990 bērnus vecumā no 6 līdz 10 gadiem, 2317 pusaudžus (11 – 17 gadi) un 2326 pieaugušos (18 - 55 gadi).  Dati no pētījuma zīdaiņiem, kuri pirmās devas ievadīšanas laikā bija vecumā no 6 līdz 12 nedēļām (pētījums MenACWY-TT-083) un kurā 1052 personas saņēma vismaz vienu devu no Nimenrix primārās vakcinācijas shēmas 2 vai 3 devām un 1008 saņēma revakcinācijas devu aptuveni 12 mēnešu vecumā.

Drošuma dati tika izvērtēti arī atsevišķā pētījumā, kurā vienreizēja Nimenrix deva tika ievadīta 274 personām vecumā no 56 gadiem.

Lokālās un vispārīgās nevēlamās blakusparādības 6-12 nedēļu un 12–14 mēnešu vecuma grupās, kas saņēma 2 Nimenrix devas ar 2 mēnešu intervālu, pirmā un otrā deva tika saistītas ar līdzīgu vietējo un sistēmisko reaktogenitāti.

Personām vecumā no 12 mēnešiem līdz 30 gadiem ievadītās Nimenrix revakcinācijas devas lokālais un vispārīgais nevēlamo blakusparādību profils pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix vai citām konjugētām vai nekombinētām polisaharīdu meningokoku vakcīnām bija līdzīgs tādam lokālajam un vispārīgajam nevēlamo blakusparādību profilam, kāds tika novērots pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix, izņemot kuņģa-zarnu trakta simptomus (arī caureju, vemšanu un sliktu dūšu), kas personām vecumā no 6 gadiem tika novēroti ļoti bieži.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ziņotās blakusparādības ir uzskaitītas atbilstoši šādām biežuma grupām:

Ļoti bieži: Bieži: Retāk: Reti: Ļoti reti:

(≥1/10) (≥1/100 līdz <1/10) (≥1/1000 līdz <1/100) (≥1/10 000 līdz <1/1000) (<1/10000)

6

1. tabulā atspoguļotas blakusparādības, kas ziņotas pētījumos personām no 6 nedēļu līdz 55 gadu vecumam un pēcreģistrācijas periodā. Blakusparādības, kas ziņotas personām vecumā > 55 gadiem, bija līdzīgas tām blakusparādībām kas novērotas jaunākām personām.

1. tabula Blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā pēc orgānu sistēmu grupām

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Blakusparādības

Vielmaiņas un uztures

Ļoti bieži

Ēstgribas zudums

traucējumi

Psihiskie traucējumi

Ļoti bieži

Aizkaitināmība

Retāk

Bezmiegs

Raudāšana

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Miegainība

Galvassāpes

Retāk

Hipoestēzija

Reibonis

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Vemšana

Slikta dūša*

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Nieze

Izsitumi**

Skeleta-muskuļu un saistaudu Retāk

Mialģija

sistēmas bojājumi

Sāpes ekstremitātē

Vispārēji traucējumi un

Ļoti bieži

Drudzis

reakcijas ievadīšanas vietā

Pietūkums injekcijas vietā

Sāpes injekcijas vietā

Apsārtums injekcijas vietā

Nogurums

Bieži

Hematoma injekcijas vietā*

Retāk

Vājums

Sacietējums injekcijas vietā

Nieze injekcijas vietā

Siltums injekcijas vietā

Anestēzija injekcijas vietā

Nav zināmi*** Plašs ekstremitātes pietūkums injekcijas vietā,

bieži kopā ar apsārtumu, reizēm iesaistīta

blakusesošā locītava vai visas ekstremitātes,

kurā veikta injekcija, tūska

*Slikta dūša un hematoma injekcijas vietā novērota zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “retāk”

**Izsitumi novēroti zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “bieži”

***Pēcreģistrācijas periodā novērotās nevēlāmās blakusparādības

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Par pārdozēšanas gadījumiem nav ziņots.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, meningokoku vakcīnas, ATĶ kods: J07AH08
7

Darbības mehānisms

Anti-kapsulārās meningokoku antivielas aizsargā pret meningokoku infekcijas slimībām, pateicoties komplementa mediētai baktericīdai aktivitātei. Nimenrix ierosina baktericīdu antivielu veidošanos pret Neisseria meningitidis A, C, W-135 un Y grupas kapsulāriem polisaharīdiem, nosakot ar testiem, kuriem izmanto vai nu rSBA, vai hSBA.

Imunogenitāte zīdaiņiem

Ir veikti divi klīniskie pētījumi zīdaiņiem: MenACWY-TT-083 un MenACWY-TT-087.

Pētījumā MenACWY-TT-083 pirmā deva tika ievadīta 6 līdz 12 nedēļu vecumā, otrā deva tika ievadīta pēc 2 mēnešiem un trešā (revakcinācijas) deva tika ievadīta aptuveni 12 mēnešu vecumā. DTaP-HBV-IPV/Hib un 10-valentā pneimokoku vakcīna tika ievadītas vienlaicīgi. Nimenrix izraisīja baktericīdu antivielu atbildi pret četrām meningokoku grupām. Atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētās Men-C-CRM un MenC-TT vakcīnas ar rSBA titru ≥8 vienu mēnesi pēc otrās devas. Skatīt 2. tabulu.

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

97,4%

96,5%

Pēc 2.

203

157

devas(1) 456 (95,4; (182; 227) 202 (93,0;

(131; 188)

98,6)

98,6)

A Nimenrix

Pēc

99,6% 1561

99,5%

1007

revakcinā 462 (98,4; (1412; 214

cijas(1)

99,9) 1725)

(97,4;100) (836;1214)

98,7%

Pēc 2.

612

devas (1) 456 (97,2; (540; 693) 218

99,5)

Nimenrix

Pēc

99,8% 1177

revakcinā 463 (98,8; (1059; 221

cijas (1)

100)

1308)

98,6% (96,0; 99,7) 99,5% (97,5; 100)

1308 (1052; 1627)
4992 (4086; 6100)

99,6%

100%

Pēc 2.

958

3188

MenC-

devas (1)

455

(98,4;

202 (850; 1079)

(98,2;

(2646; 3841)

99,9)

100)

C

CRM

Pēc

98,4%

100%

vakcīna

1051

5438

revakcinā 446 (96,8;

216 (98,3;

cijas (1)

(920; 1202) 99,4)

(4412; 6702) 100)

MenCTT
vakcīna

Pēc 2. devas (1) 457
Pēc revakcinā 459
cijas (1)

100% (99,2; 100) 100% (99,2; 100)

1188 (1080; 1307) 1960 (1776; 2163)

100% 226 (98,4;
100) 100% 219 (98,3; 100)

2626 (2219; 3109)
5542 (4765; 6446)

8

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

99,1% 1605

100%

Pēc 2.

753

devas (1) 455 (97,8;

(1383;

217 (98,3;

(644; 882)

99,8) 1862)

100)

W Nimenrix

Pēc

99,8% 2777

100%

5123

revakcinā 462 (98,8; (2485; 218 (98,3;

cijas (1)

100)

3104)

(4504; 5826) 100)

98,2%

97,7%

Pēc 2.

483

328

devas (1) 456 (96,6; (419; 558) 214 (94,6;

(276; 390)

99,2)

99,2)

Y Nimenrix

Pēc

99,4%

100%

881

2954

revakcinā 462 (99,1;

217 (98,3;

cijas (1)

(787; 986) 99,9)

(2498; 3493) 100)

Imunogenitātes analīzi veica primārai (ATP saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai.

*rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

**hSBA pārbaudīts GSK laboratorijās

(1) asins paraugu ņēma 21 - 48 dienas pēc vakcinācijas

Dati no pētījuma MenACWY-TT-083 atbalsta imunogenitātes datu un devu ekstrapolāciju zīdaiņiem vecumā no 12 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem.

Pētījumā MenACWY-TT-087 zīdaiņi saņēma vai nu vienreizēju primāro devu 6 mēnešu vecumā, kurai sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā (DTPa-IPV/Hib un 10 valentā pneimokoku konjugāta vakcīna tika vienlaicīgi ievadītas abos vakcinācijas laika punktos), vai arī trīs primārās devas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā, kurām sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā. Vienreizēja primārā deva, kas tika ievadīta 6 mēnešu vecumā, radīja noturīgu rSBA atbildes reakciju pret A, C, W-135 un Y grupām, mērot pēc pētāmo personu proporcijas ar rSBA titru ≥8, kas bija līdzīga atbildes reakcijai pēc pēdējās devas trīs primāro devu sērijā. Revakcinācijas deva radīja noturīgu atbildes reakciju, kas bija līdzīga abās devu grupās pret visām četrām meningokoku grupām.

Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā, mērot vienu mēnesi pēc vienreizējas primārās devas, pirms revakcinācijas devas un vienu mēnesi pēc revakcinācijas devas, ir norādītas 3. tabulā.

9

3. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc vienas devas 6 mēnešu vecumā un pēc revakcinācijas devas 15–18 mēnešu vecumā (pētījums MenACWY-TT-087)

Meningokoku grupa

rSBA*

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

hSBA**

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

Pēc 1.

98,80%

1332,9

98,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1035,2; 1716,2)

59

(90,9; 100)

271 (206; 355)

Pirms

81,70%

125,3

66,20%

A

revakci- 131 (74; 87,9)

71

(84,4; 186,1)

(54; 77)

nācijas

21 (14; 32)

Pēc

99,30%

2762,3

100%

revakci- 139

83

nācijas(1)

(96,1; 100) (2310,3; 3302,8)

(95,7; 100)

1416 (1140; 1758)

Pēc 1.

99,40%

591,6

100%

devas(1) 163 (96,6; 100)

(482,3; 725,8)

66 (94,6; 100)

523 (382; 717)

Pirms

65,60%

27,4

96,20%

151

C

revakci- 131 (56,9; 73,7)

(20,6; 36,6)

78 (89,2; 99,2)

(109; 210)

nācijas

Pēc

99,30%

2525,2

100%

13360

revakci- 139

92

nācijas(1)

(96,1; 100) (2102,1; 3033,3)

(96,1; 100) (10953; 16296)

Pēc 1.

93,90%

devas(1) 163 (89; 97)

1255,9 (917; 1720)

87,20% 47
(74,3; 95,2)

137 (78; 238)

Pirms

77,90%

63,3

100%

429

W

revakci- 131

53

(69,8; 84,6) (45,6; 87,9)

(93,3; 100)

(328; 559)

nācijas

Pēc

100%

3144,7

100%

revakci- 139

59

nācijas(1)

(97,4; 100) (2636,9; 3750,4)

(93,9; 100)

9016 (7045; 11537)

Pēc 1.

98,80%

1469,9

92,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1186,5; 1821)

52 (81,5; 97,9)

195 (118; 323)

Pirms

88,50%

106,4

98,40%

389

Y

revakci- 131

61

(81,8; 93,4) (76,4; 148,1)

(91,2; 100)

(292; 518)

nācijas

Pēc

100%

2748,6

100%

revakci- 139

69

nācijas(1)

(97,4; 100) (2301,4; 3282,6)

(94,8; 100)

5978 (4747; 7528)

Imunogenitātes analīzi veica primārai (saskaņā ar protokolu, according-to-protocol – ATP) grupai

imunogenitātes novērtēšanai.

* rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā.

** hSBA pārbaudīts Neomed laboratorijā, Laval, Kanāda. (1) Asins paraugu ņēma 1 mēnesi pēc vakcinācijas.

Seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot hSBA kā sekundāro mērķa kritēriju. Lai gan līdzīga atbildes reakcija pret A un C grupām tika novērota ar abām devu shēmām, vienreizēja primārā deva zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā tika saistīta ar zemāku hSBA atbildes reakciju pret W-135 un Y grupām, mērot kā pētāmo personu proporciju ar hSBA titru ≥8 [attiecīgi 87,2% (95% TI: 74,3; 95,2) un 92,3% (95% TI: 81,5; 97,9)], salīdzinot ar trīs primārajām devām 2, 4 un 6 mēnešu vecumā [attiecīgi 100% (95% TI: 96,6; 100) un 100% (95% TI: 97,1; 100)] (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pēc revakcinācijas devas hSBA titri pret visām četram serogrupām bija līdzīgi abās devu shēmās.

10

Imunogenitāte 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

MenACWY-TT-039 un MenACWY-TT-040 klīniskajos pētījumos viena Nimenrix deva ierosināja rSBA atbildes reakciju pret četrām meningokoku grupām; atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētā Men-C-CRM vakcīna ar rSBA titru ≥8 (4. tabula).

4. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Menin

Pētījums MenACWY-TT-039(1) Pētījums MenACWY-TT-040(2)

gokok u grupa

Vakcīnas grupa

≥8

GMT

≥8

GMT

N

N

(95 % TI) (95 % TI)

(95 % TI) (95 % TI)

99,7 %

2205

98,4 %

3170

A

Nimenrix 354

183

(98,4; 100) (2008; 2422)

(95,3; 99,7) (2577; 3899)

99,7 %

478

97,3 %

829

Nimenrix 354

183

(98,4; 100) (437; 522)

(93,7; 99,1) (672; 1021)

C

MenC-CRM

97,5 %

212

98,2 %

691

121

114

vakcīna

(92,9; 99,5) (170; 265)

(93,8; 99,8) (521; 918)

W-135 Nimenrix

100 %

2682

98,4 %

4022

354

186

(99,0; 100) (2453; 2932)

(95,4; 99,7) (3269; 4949)

100 %

2729

97,3 %

3168

Y

Nimenrix 354

185

(99,0; 100) (2473; 3013)

(93,8; 99,1) (2522; 3979)

Imunogenitātes analīzi veica ATP imunogenitātes vērtēšanas grupām. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas (2) asins paraugu ņēma 30 - 42 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

MenACWY-TT-039 pētījumā kā sekundāro galauzstādījumu vērtēja arī seruma baktericīdisko aktivitāti, izmantojot hSBA (5. tabula).

5. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Meningo

Pētījums MenACWY-TT-039(1)

koku

Vakcīnas grupa

N

≥8

GMT

grupa

(95 % TI)

(95 % TI)

77,2 %

19,0

A

Nimenrix

338

(72,4; 81,6)

(16,4; 22,1)

Nimenrix

341

C

MenC-CRM vakcīna

116

98,5 % (96,6; 99,5)
81,9 % (73,7; 88,4)

196 (175; 219)
40,3 (29,5; 55,1)

W-135

Nimenrix

87,5 % 336
(83,5 ; 90,8)

48,9 (41,2; 58,0)

79,3 %

30,9

Y

Nimenrix

329

(74,5; 83,6)

(25,8; 37,1)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Men ACWY-TT-104 pētījumā imūnā reakcija pēc vienas vai divām Nimenrix devām ar 2 mēnešu intervālu tika vērtēta vienu mēnesi pēc pēdējās vakcinācijas. Nimenrix ierosināja baktericīdu reakciju pret visām četrām meningokoku grupām, kam bija līdzīga procentuālā vērtība ar rSBA titru ≥8 un GMT pēc vienas vai divām devām (6. tabula).

11

6. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA)* 12–14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix

Pēc

180

97,8 %

1 deva

1. devas

(94,4; 99,4)

1437 (1118; 1847)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

96,8 % (92,8; 99,0)

1275 (970; 1675)

Pēc

150

98,0 %

2. devas

(94,3; 99,6)

C

Nimenrix

Pēc

179

95,0 %

1 deva

1. devas

(90,7; 97,7)

1176 (922; 1501)
452 (346; 592)

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

95,5 % (91,0; 98,2)

369 (281; 485)

W-135

Pēc

150

2. devas

Nimenrix

Pēc

180

1 deva

1. devas

98,7 % (95,3; 99,8)
95,0 % (90,8; 97,7)

639 (522; 783)
2120 (1601; 2808)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

94,9 % (90,3; 97,8)

2030 (1511; 2728)

Pēc

150

100 %

2. devas

(97,6; 100)

Y

Nimenrix

Pēc

180

92,8 %

1 deva

1. devas

(88,0; 96,1)

3533 (2914; 4283)
952 (705; 1285)

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

93,6 % (88,6; 96,9)

933 (692; 1258)

Pēc

150

99,3 %

1134

2. devas

(96,3; 100)

(944; 1360)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts Public Health England laboratorijās

MenACWY-TT-104 pētījumā seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot arī hSBA kā sekundāro parametru. Nimenrix izraisīja baktericīdas atbildes reakcijas pret W-135 un Y grupām, kas bija % augstākas ar hSBA titru ≥8, kad tika dotas divas devas, salīdzinot ar vienu. Procentuāli līdzīgas atbildes reakcijas ar hSBA titru ≥8 novērotas ar A un C grupām (7. tabula).

12

7. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA)* 12 – 14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas

Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix Pēc

74

95,9 %

1 deva 1. devas

(88,6; 99,2)

118 (87; 160)

Nimenrix Pēc

66

2 devas 1. devas

97,0 % (89,5; 99,6)

133 (98; 180)

Pēc

66

97,0 %

2. devas

(89,5; 99.6)

C

Nimenrix Pēc

78

98,7 %

1 deva 1. devas

(93,1; 100)

170 (126; 230)
152 (105; 220)

Nimenrix Pēc

70

2 devas 1. devas

95,7 % (88,0; 99,1)

161 (110; 236)

W-135

Pēc

69

2. devas

Nimenrix Pēc

72

1 deva 1. devas

100 % (94,8; 100)
62,5 % (50,3; 73,6)

1753 (1278; 2404)
27 (16; 47)

Nimenrix Pēc

61

2 devas 1. devas

68,9 % (55,7; 80,1)

26 (16; 43)

Pēc

70

97,1 %

757

2. devas

(90,1; 99,7)

(550; 1041)

Y

Nimenrix Pēc

71

67,6 %

1 deva 1. devas

(55,5; 78,20)

41 (24; 71)

Nimenrix Pēc

56

2 devas 1. devas

64,3 % (50,4; 76,6)

32 (18; 58)

Pēc

64

95,3 %

513

2. devas

(86,9; 99,0)

(339; 775)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot rSBA un hSBA, tika izvērtēta līdz 5 gadiem bērniem pēc pirmās vakcinācijas pētījumā MenACWY-TT-027 (8. tabula).

8. tabula. Piecu gadu saglabāšanās dati maziem bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 12 – 23

mēnešus veci (pētījums MenACWY-TT-032; pētījuma 027 pagarinājums)

Menin

rSBA*

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

≥8

GMT

u grupa

N

grupa

(gads)

(95 % TI) (95 % TI)

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

4. Nimenri A
x 5.

64,4 % 45
(48,8; 78,1) 73,5 %
49 (58,9; 85,1)

35,1 (19,4; 63,4)
37,4 (22,1; 63,2)

52,3 % 44
(36,7; 67,5) 35,6 %
45 (21,9; 51,2)

8,8 (5,4; 14,2)
5,2 (3,4; 7,8)

13

Menin

rSBA*

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

u grupa

N

≥8

GMT

(gads)

(95 % TI) (95 % TI)

grupa

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

4. Nimenri

97,8 %

110

97,8 %

370

45

45

(88,2; 99,9) (62,7; 192)

(88,2; 99,9) (214; 640)

x 5.
C MenC- 4. CRM vakcīna 5.

77,6 % 49
(63,4; 88,2) 80,0 %
10 (44,4; 97,5) 63,6 %
11 (30,8; 89,1)

48,9 (28,5; 84,0)
137 (22,6; 832)
26,5 (6,5; 107)

91,7 % 48
(80,0; 97,7) 70,0 %
10 (34,8; 93,3) 90,9 %
11 (58,7; 99,8)

216 (124; 379)
91,9 (9,8; 859)
109 (21,2; 557)

4. Nimenri W-135
x 5.

60,0 % 45
(44,3; 74,3) 34,7 %
49 (21,7; 49,6)

50,8 (24,0; 108)
18,2 (9,3; 35,3)

84,4% 45
(70,5; 93,5) 82,6 %
46 (68,6; 92,2)

76,9 (44,0; 134)
59,7 (35,1; 101)

4. Nimenri Y
x 5.

62,2% 45
(46,5; 76,2) 42,9 %
49 (28,8; 57,8)

44,9 (22,6; 89,3)
20,6 (10,9; 39,2)

87,8% 41
(73,8; 95,9) 80,0 %
45 (65,4; 90,4)

74,6 (44,5; 125)
70,6 (38,7; 129)

Imunogenitātes saglabāšanās tika analizēta, izmantojot 5. gada ATP grupu. Atlases atšķirības, kas

galvenokārt bija saistītas ar tādu pētāmo personu revakcināciju, kurām C grupas rSBA titri bija <8, un

šo personu izslēgšanu no turpmākiem laika brīžiem, var būt izraisījušas titru pārvērtēšanu.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 2 – 10 gadus veciem bērniem

MenACWY-TT-081 pētījumā tika pierādīts, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs citai reģistrētai MenC-CRM vakcīnai attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju uz C grupu [attiecīgi 94,8 % (95 % TI: 91,4; 97,1) un 95,7 % (95 % TI: 89,2; 98,8)], GMT Nimenrix grupā bija zemāki [2795 (95% TI: 2393; 3263)], nekā ievadot MenC-CRM vakcīnu [5292 (95% TI: 3815; 7340)].

MenACWY-TT-038 pētījumā pierādīja, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs reģistrētai ACWY-PS vakcīnai, vērtējot atbildes reakciju uz vakcīnu četrās grupās (A, C, W-135 un Y) (skatīt 9. tabulu).

9. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 2 – 10 gadus veciem bērniem 1 mēnesi pēc vakcinācijas (pētījums

MenACWY-TT-038)

Mening

Nimenrix

ACWY-PS vakcīna

okoku

VR

N

grupa

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

VR N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

89,1 %

A

594 (86,3; 91,5)

6343 (5998; 6708)

64,6 % 192
(57,4; 71,3)

2283 (2023; 2577)

96,1 % C 691
(94,4; 97,4)

4813 (4342; 5335)

89,7 % 234
(85,1; 93,3)

1317 (1043; 1663)

97,4 %

11543

82,6 %

W-135 691

236

(95,9; 98,4) (10873; 12255)

(77,2; 87,2)

2158 (1815; 2565)

92,7 %

10825

240

68,8 %

Y 723

(90,5; 94,5) (10233; 11452)

(62,5; 74,6)

2613 (2237; 3052)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu, kas noteikta kā pacientu daļa, kam:

 rSBA titri bija  32 sākotnēji seronegatīviem pētījuma dalībniekiem (t.i., rSBA titrs pirms

vakcinācijas < 8);

 rSBA titri palielinājās vismaz četras reizes, salīdzinot tos pirms un pēc vakcinācijas sākotnēji

seropozitīviem pacientiem (t.i, rSBA titrs pirms vakcinācijas ≥ 8).

14

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika noteikta bērniem, kuri pirmo devu saņēma pētījumā MenACWY-TT-081 (10. tabula).

10. tabula. 44 mēnešu saglabāšanās dati bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 2 – 10 gadus veci

(Pētījums MenACWY-TT-088; pētījuma 081 pagarinājums)

Meningo

Laika

rSBA*

hSBA**

Vakcīnas

koku

brīdis

≥8

GMT

≥8

GMT

grupa grupa (mēneši) N (95 % TI) (95 % TI) N (95 % TI) (95 % TI)

86,5 %

196

25,6 %

4,6

32 193

90

(80,9; 91,0) (144; 267)

(16,9; 35,8) (3,3; 6,3)

A Nimenrix

85,7 %

307

25,8 %

4,8

44 189

89

(79,9; 90,4) (224; 423)

(17,1; 36,2) (3,4; 6,7)

64,6 %

34,8

95,6 %

75,9

32 192

90

(57,4; 71,3) (26,0; 46,4)

(89,0; 98,8) (53,4; 108)

Nimenrix

37,0 %

14,5

76,8 %

36,4

44 189

82

(30,1; 44,3) (10,9; 19,2)

(66,2; 85,4) (23,1; 57,2)

C

76,8 %

86,5

90,9 %

82,2

MenC-

32 69

33

(65,1; 86,1) (47,3; 158)

(75,7; 98,1) (34,6; 196)

CRM

45,5 %

31,0

64,5 %

38,8

vakcīna 44 66

31

(33,1; 58,2) (16,6; 58,0)

(45,4; 80,8) (13,3; 113)

77,2 %

214

84,9 %

69,9

32 193

86

(70,6; 82,9) (149; 307)

(75,5; 91,7) (48,2; 101)

W-135 Nimenrix

68,3 %

103

80,5 %

64,3

44 189

87

(61,1; 74,8) (72,5; 148)

(70,6; 88,2) (42,7; 96,8)

81,3 %

227,4

81,3 %

79,2

32 193

91

(75,1; 86,6) (165; 314)

(71,8; 88,7) (52,5; 119)

Y Nimenrix

62,4 %

78,9

82,9 %

127

44 189

76

(55,1; 69,4) (54,6; 114)

(72,5; 90,6) (78,0; 206)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta 1 gadu pēc vakcinācijas 6 10 gadus veciem bērniem, kas pirmo vakcinācijas devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-027 (11. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

11. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi un 1 gadu pēc vakcinācijas 6 – 10 gadus veciem

bērniem

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Nimenrix

80,0 %

53,4

16,3 %

105

104

(71,1; 87,2) (37,3; 76,2)

(9,8; 24,9)

A

ACWY-PS

25,7 %

4,1

5,7 %

35

35

(12,5;43,3)

(2,6; 6,5)

(0,7;19,2)

3,5 (2,7; 4,4)
2,5 (1,9;3,3)

Nimenrix 101 89,1 %

156

95,2 %

105

129

(81,3;94,4) (99,3; 244)

(89,2;98,4) (95,4;176)

C

ACWY-PS

39,5 %

13,1

32,3 %

7,7

38

31

(24,0;56,6) (5,4;32,0)

(16,7;51,4) (3,5;17,3)

15

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

W-135

Nimenrix 103
ACWY-PS 35

95,1 % (89,0;98,4)
34,3 % (19,1;52,2)

133

100 %

103

(99,9;178)

(96,5;100)

5,8 (3,3;9,9)

12,9 % 31
(3,6;29,8)

257 (218;302)
3,4 (2,0;5,8)

Nimenrix

83,1 %

95,1

99,1 %

265

89

106

(73,7;90,2) (62,4;145)

(94,9;100) (213;330)

Y

ACWY-PS

43,8 %

12,5

33,3 %

9,3

32

36

(26,4;62,3) (5,6;27,7)

(18,6;51,0) (4,3;19,9)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 11 – 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem

Divos klīniskajos pētījumos, kas veikti 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem (pētījums MenACWY-TT036) un 18 - 55 gadus veciem pieaugušajiem (pētījums MenACWY-TT-035), tika ievadīta vai nu viena Nimenrix deva, vai viena ACWY-PS vakcīnas deva.

Pierādīts, ka Nimenrix ir imunoloģiski līdzvērtīgs ACWY-PS vakcīnai, attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju iepriekš definētā veidā (12. tabula).

12. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem vienu

mēnesi pēc vakcinācijas

Pētījums (vecuma diapazons)

Menin gokok N
u grupa

Nimenrix

VR (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

N VR

GMT

(95 % TI) (95 % TI)

85,4 %

5928

77,5 %

2947

A

553

191

(82,1; 88,2) (5557; 6324)

(70,9; 83,2) (2612; 3326)

Pētījums MenACWY-

97,4 %

13110

96,7 %

8222

C 642

211

(95,8; 98,5) (11939;14395)

(93,3; 98,7) (6807; 9930)

TT-036

96,4 %

8247

87,5 %

2633

W-135 639

216

(11 - 17 gadi)

(94,6; 97,7) (7639; 8903)

(82,3; 91,6) (2299; 3014)

93,8 %

14086

78,5%

5066

Y 657

219

(91,6; 95,5) (13168; 15069)

(72,5; 83,8) (4463; 5751)

80,1 %

3625

69,8 %

2127

A

743

252

(77,0; 82,9) (3372; 3897)

(63,8; 75,4) (1909; 2370)

Pētījums MenACWY-

91,5 %

8866

92,0 %

7371

C 849

288

(89,4; 93,3) (8011; 9812)

(88.3; 94,9) (6297; 8628)

TT-035

90,2 %

5136

85,5 %

2461

W-135 860

283

(18 - 55 gadi)

(88,1; 92,1) (4699; 5614)

(80,9; 89,4) (2081; 2911)

87,0 %

7711

78,8 %

4314

Y 862

288

(84,6; 89,2) (7100; 8374)

(73,6; 83,4) (3782; 4921)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupām, kas veidotas imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika vērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-036 (13. tabula).

16

13. tabula. 5 gadu saglabāšanās dati (rSBA*) pusaudžiem, kas vakcinācijas brīdī bija 11 – 17

gadus veci

Menin

Laika

gokok

brīdis

u

N

(gadi)

grupa

Nimenrix

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

92,9 %

448

82,7 %

206

3 449

150

(90,1; 95,1) (381; 527)

(75,6; 88,4) (147; 288)

A

97,5 %

644

93,0 %

296

5 236

86

(94,5; 99,1) (531; 781)

(85,4; 97,4) (202; 433)

91,1 %

371

86,0 %

390

3 449

150

(88,1; 93,6) (309; 446)

(79,4; 91,1) (262; 580)

C

88,6 %

249

87,1 %

366

5 236

85

(83,8; 92,3) (194; 318)

(78,0; 93,4) (224; 599)

82,0 % 3 449
(78,1; 85,4) W-135
86,0 % 5 236
(80,9; 90,2)

338 (268; 426)
437 (324; 588)

30,0 % 150
(22,8; 38,0) 34,9 %
86 (24,9; 45,9)

16,0 (10,9; 23,6)
19,7 (11,8; 32,9)

93,1 %

740

58,0 %

69,6

3 449

150

(90,3; 95,3) (620; 884)

(49,7; 66,0) (44,6; 109)

Y

96,6 %

1000

66,3 %

125

5 236

86

(93,4; 98,5) (824; 1214)

(55,3; 76,1) (71,2; 219)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudes veiktas PHE laboratorijās Lielbritānijā.

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem un pieaugušajiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-052 (14. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

14. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT052) un 5 gadus pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT-059) 11 – 25 gadus veciem pusaudžiem un pieaugušajiem

Meningokoku Vakcīnas Laika

N

grupa

grupa

brīdis

8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

1.

356 82,0 % (77,6; 85,9)

58,7 (48,6; 70,9)

mēnesis

A

Nimenrix

1. gads 350 29,1 % (24,4; 34,2)

5,4 (4,5; 6,4)

5. gads 141 48,9 % (40,4; 57,5)

8,9 (6,8; 11,8)

1.

359 96,1 % (93,5; 97,9)

532 (424; 668)

mēnesis

C

Nimenrix 1. gads 336 94,9 % (92,0; 97,0)

172 (142; 207)

5. gads 140 92,9 % (87,3; 96,5)

94,6 (65,9; 136)

W-135

Nimenrix

1. 334
mēnesis 1. gads 327

91,0 % (87,4; 93,9) 98,5 % (96,5; 99,5)

117 (96,8; 141) 197 (173; 225)

5. gads 138 87,0 % (80,2; 92,1)

103 (76,3; 140)

1.

364 95,1 % (92,3; 97,0)

246 (208; 291)

mēnesis

Y

Nimenrix 1. gads 356 97,8 % (95,6; 99,0)

272 (237; 311)

5. gads 142 94,4 % (89,2; 97,5)

225 (174; 290)

Imunogenitātes s analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

17

Atsevišķā pētījumā (MenACWY-TT-085) vienu Nimenrix devu ievadīja 194 libāniešu izcelsmes pieaugušajiem no 56 gadu vecuma (to skaitā 133 dalībnieki bija vecuma grupā no 56 līdz 65 gadiem, un 61 dalībnieks bija vecāks par 65 gadiem). Procentuālais pētāmo personu skaits ar rSBA titru ≥ 128 pirms vakcinācijas (noteikts GSK laboratorijās) bija robežās no 45 % (C grupā) līdz 62 % (Y grupā). Kopumā vienu mēnesi pēc vakcinācijas procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 bija robežās no 93 % (C grupā) līdz 97 % (Y grupā). Par 65 gadiem vecāku personu apakšgrupā procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 vienu mēnesi pēc vakcinācijas bija robežās no 90 % (A grupā) līdz 97 % (Y grupā).
Atbildes reakcija uz revakcināciju personām, kas iepriekš tika vakcinētas ar konjugētu meningokoku vakcīnu pret Neisseria meningitidis
Revakcinācija ar Nimenrix personām, kuras iepriekš vakcinētas ar monovalentu (MenC-CRM) vai kvadrivalentu konjugētu meningokoku vakcīnu (MenACWY-TT) tika pētīta subjektiem vecumā no 12 mēnešiem un vecākiem, kuri tika revakcinēti. Tika novērota spēcīga anamnestiska atbildes reakcija pret vakcīnas antigēnu (-iem).
Atbildes reakcija uz Nimenrix personām, kas pret Neisseria meningitidis iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdus saturošu vakcīnu
Pētījumā MenACWY-TT-021, kas veikts 4,5 – 34 gadus vecām personām, 30 – 42 mēnešus pēc vakcinācijas ar ACWY-PS vakcīnu ievadīta Nimenrix imunogenitāti salīdzināja ar Nimenrix imuniogenitāti līdzīga vecuma personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nav vakcinētas ne ar vienu meningokoku vakcīnu. Imūno atbildes reakciju (rSBA titrs ≥8) novēroja pret visām grupām (A, C, W135, Y) visām personām neatkarīgi no meningokoku vakcīnu lietošanas anamnēzē. Personām, kuras bija saņēmušas ACWY-PS vakcīnas devu 30 – 42 mēnešus pirms Nimenrix, rSBA GMT bija ievērojami zemāki, tomēr 100% subjektu novēroja rSBA titru ≥8 pret visām četrām meningokoku grupām (A, C, W-135, Y) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Bērni (2–17 gadi) ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju
Pētījumā MenACWY-TT-084 tika salīdzinātas imūnās atbildes reakcijas uz divām Nimenrix devām, kuras ar divu mēnešu intervālu tika ievadītas 43 personām vecumā no 2 līdz 17 gadiem ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju un 43 līdzīga vecuma personām ar normāli funkcionējošu liesu. Vienu mēnesi pēc pirmās vakcīnas devas un vienu mēnesi pēc otrās devas procentuālais personu skaits ar rSBA titru ≥1:8 un ≥1:128 un hSBA titru ≥1:4 un ≥1:8 abās grupās bija līdzīgs.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojamas.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par lokālu panesamību, akūtu toksicitāti, atkārtotu devu toksicitāti, toksisku ietekmi uz attīstību/reproduktivitāti un fertilitātes pētījumi neliecina par īpašu risku cilvēkiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris:
Saharoze Trometamols
18

Šķīdinātājs:
Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
4 gadi
Pēc izšķīdināšanas
Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Kaut arī kavēšanās nav ieteicama, pēc izšķīdināšanas ir pierādīta stabilitāte 8 stundas 30°C temperatūrā. Ja vakcīna nav izlietota 8 stundu laikā, nelietojiet to.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Pulveris flakonā (I klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija) un šķīdinātājs pilnšļircē ar aizbāzni (butilgumija). Iepakojumā pa 1 un 10 ar adatām vai bez tām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot pilnšļircē esošo šķīdinātāju
Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja pilnšļirces saturu flakonā esošajam pulverim. Kā rīkoties, lai piestiprinātu adatu šļircei, skatīt attēlu zemāk. Taču šļirce, kas piegādāta kopā ar Nimenrix, var būt mazliet savādāka (bez skrūvējamas vītnes) nekā attēlā redzamā šļirce. Šādā gadījumā adata jāpiestiprina neskrūvējot.

1. Turot šļirces cilindru vienā rokā (neturiet aiz šļirces virzuļa), noskrūvējiet šļirces vāciņu, griežot to pulksteņrādītājam pretējā virzienā.
Šļirces virzulis

Šļirces cilindrs

Šļirces vāciņš

19

2. Lai piestiprinātu adatu šļircei, iegrieziet adatu pulksteņrādītāja kustības virzienā šļircē, līdz tā nofiksējas (skatīt attēlu).
3. Noņemiet adatas aizsargu, kas dažkārt var būt mazliet stingrs.
Adatas aizsargs
4. Pievienojiet pulverim šķīdinātāju. Pēc tam, kad pulverim pievienots šķīdinātājs, maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis šķīdinātājā.
Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/001 EU/1/12/767/002 EU/1/12/767/003 EU/1/12/767/004
9. REĢISTRĀCIJAS/ PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2012. gada 20. aprīlis Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2017. gada 16. februāris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
20

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur:
A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1
1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus
44 mikrogramiem

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Pulveris vai masa ir balti. Šķīdinātājs ir dzidrs un bezkrāsains.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Nimenrix ir indicēts, lai personām no 6 nedēļu vecuma veiktu aktīvu imunizāciju pret invazīvām A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis izraisītām meningokoku infekcijas slimībām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Nimenrix jālieto saskaņā ar pieejamiem oficiāliem ieteikumiem.
Primārā imunizācija Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem: divas 0,5 ml devas ir jāievada ar 2 mēnešu intervālu starp devām.
Zīdaiņiem no 6 mēnešu vecuma, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem: ir jāievada vienreizēja 0,5 ml deva. Nimenrix papildu primārās devas lietošana var tikt piemērota atsevišķām personām (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Revakcinācijas devas Pēc primārās imunizācijas kursa zīdaiņiem vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem revakcinācijas deva ir jāievada 12 mēnešu vecumā vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix vakcinācijas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja iepriekš vakcinēta persona vecumā no 12 mēnešiem, Nimenrix var ievadīt kā revakcinācijas devu, ja persona ir iepriekš saņēmusi primāro vakcināciju ar konjugētu vai nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu (skatīt 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
21

Lietošanas veids
Imunizāciju drīkst veikt tikai intramuskulāras injekcijas veidā. Ieteicamā injekcijas vieta zīdaiņiem ir augšstilba anterolaterālā daļa. Personām no 1 gada vecuma ieteicamās injekcijas vietas ir augšstilba anterolaterālā daļa vai deltveida muskulis (skatīt 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Norādījumus par zāļu šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nimenrix nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.
Laba klīniskā prakse ir pirms vakcinācijas pārskatīt medicīnisko anamnēzi (īpaši attiecībā uz iepriekš veikto vakcināciju un iespējamo blakusparādību rašanos) un veikt klīnisku izmeklēšanu.
Vienmēr jābūt viegli pieejamai piemērotai medikamentozai terapijai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija, kas gan notiek reti.
Blakusslimības
Vakcinācija ar Nimenrix jāatliek pacientiem, kuriem ir akūta smaga slimība ar drudzi. Vieglas infekcijas, piemēram, saaukstēšanās dēļ vakcināciju nevajadzētu atlikt.
Sinkope
Pēc vai pat pirms jebkuras vakcinācijas kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu iespējama sinkope (ģībšana), īpaši pusaudžiem. Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai manipulāciju veiktu vietā, kur nav iespējams savainojums samaņas zaudēšanas gadījumā.
Trombocitopēnija un asinsreces traucējumi
Nimenrix piesardzīgi jālieto personām ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsreces traucējumiem, jo pēc vakcīnas intramuskulāras ievadīšanas šiem cilvēkiem var rasties asiņošana.
Imūndeficīts
Varētu sagaidīt, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, vai pacientiem ar imūndeficītu var nerasties atbilstoša imūna atbildes reakcija.
Personas ar pārmantotu komplementa sistēmas deficītu (piemēram, C5 vai C3 deficītu) un personas, kuras saņem terapiju, kas inhibē terminālā komplementa aktivizāciju (piemēram, ekulizumabu), ir pakļautas palielinātam tādu invazīvu slimību riskam, ko izraisa Neisseria meningitidis serogrupas A, C, W-135 un Y, pat ja šīm personām veidojas antivielas pēc vakcinācijas ar Nimenrix.
Aizsardzība pret meningokoku slimību
Nimenrix nodrošinās aizsardzību tikai pret A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis. Vakcīna nepasargās no nevienas citas grupas Neisseria meningitidis.
Visiem vakcinētajiem var nerasties aizsargājoša imūna atbildes reakcija.
22

Iepriekš veiktas nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnas ietekme Personām, kuras iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu un 30 – 42 mēnešus vēlāk vakcinētas ar Nimenrix, bija zemāki ģeometriski vidējie titri (GMT), nosakot ar seruma baktericīdo testu, izmantojot truša komplementu, (rSBA), nekā personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nebija vakcinētas ar kādu meningokoku vakcīnu (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms.
Iepriekš veiktas vakcinācijas antivielu ietekme uz tetanusa toksoīdu Nimenrix drošumu un imunogenitāti novērtēja, lietojot secīgi vai vienlaicīgi ar vakcīnu, kas satur difterijas un tetanusa toksoīdu, acelulāro pertussis, inaktivētus poliovīrusus (1, 2 un 3), B hepatīta virsmas antigēnu un b tipa Haemophilus influenzae poliribosilribozes fosfātu, konjugētu ar tetanusa toksoīdu (DTaP-HBV-IPV/Hib) otrajā dzīves gadā. Nimenrix lietošana vienu mēnesi pēc DTaP-HBVIPV/Hib vakcīnas radīja zemāku rSBA GMT grupām A, C un W-135, salīdzinot ar vienlaicīgu ievadīšanu (skatīt 4.5. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskā nozīme nav zināma.
Imūnā atbilde zīdaiņiem vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem Vienreizēja deva, kas ievadīta 6 mēnešu vecumā, bija saistīta ar zemāku cilvēka komplementa baktericīdā seruma testa (hSBA) titru pret W-135 un Y grupām, salīdzinot ar trīs devām, kas ievadītas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Ja ir sagaidāms, ka zīdainis vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem būs pakļauts lielam invazīvās meningokoku slimības riskam no saskarsmes ar W-135 un Y grupām, ir jāapsver otras Nimenrix primārās devas ievadīšana pēc 2 mēnešiem.
Imūnā atbildes reakcija maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem Maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem tika novērota līdzīga rSBA atbildes reakcija uz A, C, W-135 un Y grupām vienu mēnesi pēc vienas Nimenrix devas ievadadīšanas vai vienu mēnesi pēc divām Nimenrix devām, kas ievadītas ar divu mēnešu intervālu.
Viena deva bija saistīta ar zemāku hSBA titru testā W-135 un Y grupām, salīdzinot ar divām devām, ievadītām ar divu mēnešu intervālu. Pēc vienas vai divām devām tika novērota līdzīga reakcija uz A un C grupām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskais nozīmīgums nav zināms. Ja ir sagaidāms, ka mazs bērns tiks pakļauts invazīvas meningokoku slimības riskam, ko ierosina W-135 un Y grupas, var tikt apsvērta otras Nimenrix devas ievadīšana pēc 2 mēnešu intervāla. Par antivielu samazināšanos pret A vai C grupu pēc pirmās Nimenrix devas maziem bērniem vecumā no 12 līdz 23 mēnešiem, skatiet sadaļu “Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā”.
Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā
Pēc Nimenrix ievadīšanas ir pierādīta baktericīdo antivielu titru samazināšanās serumā pret A grupu, testā izmantojot hSBA (skatīt 5.1. apakšpunktu). Nav zināma hSBA A grupas antivielu titru samazināšanās klīniskais nozīmīgums. Tomēr, ja paredzams, ka persona būs pakļauta īpašam A grupas iedarbības riskam un Nimenrix devu ir saņēmusi vairāk nekā aptuveni pirms gada, var apsvērt revakcinācijas devas ievadīšanu.
Ar laiku konstatēta antivielu titra samazināšanās grupām A, C, W-135 un Y. Antivielu titra samazināšanās klīniskais nozīmīgums nav zināms. Revakcinācijas devas ievadīšanu var apsvērt personām, kuras vakcinētas agrā bērnībā un kurām saglabājas augsts A, C, W-135 vai Y serogrupu izraisītas meningokoku slimības risks (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nimenrix ietekme uz pret-tetanusa antivielu koncentrāciju
Lai gan pēc vakcinācijas ar Nimenrix novēroja pret-tetanusa toksoīda (TT) antivielu koncentrācijas palielināšanos, Nimenrix neaizstāj imunizāciju pret stingumkrampjiem. Nimenrix ievadīšana kopā ar TT saturošu vakcīnu vai vienu mēnesi pirms tās otrajā dzīves gadā neietekmē atbildes reakciju pret TT un būtiski neietekmē drošumu. Nav pieejami dati par bērniem pēc 2 gadu vecuma.
23

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zīdaiņiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar kombinētām DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnām un ar 10valento pneimokoku konjugēto vakcīnu.
Sākot no 1 gada vecuma Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no šīm vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu (MMR) vakcīnu, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu-vējbaku (MMRV) vakcīnu, 10-valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas- stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, ieskaitot DTaP kombināciju ar B hepatīta, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnām (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaPHBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa bivalentu [16. un 18. tips] vakcīnu (rekombinantu) (HPV2).
Tomēr, ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jālieto vienlaicīgi vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar 10-valentu pneimokoku konjugāta vakcīnu vienam pneimokoku serotipam (18C konjugēts ar stingumkrampju toksoīda nesējproteīnu) novēroja mazāku ģeometriski vidējo antivielu koncentrāciju (GMC) un opsonofagocītiskā testa (OPA) antivielu GMT. Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret citiem deviņiem pneimokoku serotipiem neietekmēja.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar kombinētu stingumkrampju toksoīda, samazināta difterijas toksoīda un acelulāru garā klepus vakcīnu (adsorbētu) (Tdap) katram garā klepus antigēnam (garā klepus toksoīdam [PT], filamentajam hemaglutinīnam [FHA] un pertaktīnam [PRN]) tika novērota mazāka GMC. Vairāk nekā 98% personu anti PT, FHA vai PRN koncentrācijas bija virs testa robežvērtībām. Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret Nimenrix vai Tdap iekļautajiem stinguma krampju vai difterijas antigēniem neietekmēja.
Ja Nimenrix jālieto vienlaicīgi ar kādu citu injicējamu vakcīnu, vakcīnas vienmēr jāievada atšķirīgās injekciju vietās.
Paredzams, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, var neveidoties pietiekama atbildes reakcija.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pieredze par Nimenrix lietošanu grūtniecēm ir ierobežota.
Pētījumi ar dzīvniekiem tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrionālo/augļa attīstību, dzemdībām vai postnatālo attīstību neuzrāda (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Nimenrix grūtniecības laikā drīkst lietot tikai tad, ja tas absolūti nepieciešams un ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku auglim.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai Nimenrix izdalās ar mātes pienu cilvēkam.
24

Nimenrix barošanas ar krūti periodā drīkst lietot tikai tad, ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku.

Fertilitāte

Ar dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi, lai novērtētu Nimenrix ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

Tomēr dažas no 4.8. apakšpunktā „Nevēlamās blakusparādības” minētajām blakusparādībām var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Nimenrix drošums, kas aprakstīts tabulā tālāk, tiek pamatots ar šādām divos pētījumos iegūtām datu kopām:  Apkopota analīze par 9621 pētījumu dalībnieku, kam tika ievadīta viena Nimenrix deva. Tie
kopumā ietvēra 3079 mazus bērnus (12 – 23 mēneši), 909 bērnus vecumā no 2 līdz 5 gadiem, 990 bērnus vecumā no 6 līdz 10 gadiem, 2317 pusaudžus (11 – 17 gadi) un 2326 pieaugušos (18 - 55 gadi).  Dati no pētījuma zīdaiņiem, kuri pirmās devas ievadīšanas laikā bija vecumā no 6 līdz 12 nedēļām (pētījums MenACWY-TT-083) un kurā1052 personas saņēma vismaz vienu devu no Nimenrix primārās vakcinācijas shēmas 2 vai 3 devām un 1008 saņēma revakcinācijas devuaptuveni 12 mēnešu vecumā

Drošuma dati tika izvērtēti arī atsevišķā pētījumā, kurā vienreizēja Nimenrix deva tika ievadīta 274 personām vecumā no 56 gadiem.

Lokālās un vispārīgās nevēlamās blakusparādības 6-12 nedēļu un 12–14 mēnešu vecuma grupās, kas saņēma 2 Nimenrix devas ar 2 mēnešu intervālu, pirmā un otrā deva tika saistītas ar līdzīgu vietējo un sistēmisko reaktogenitāti.

Personām vecumā no 12 mēnešiem līdz 30 gadiem ievadītās Nimenrix revakcinācijas devas lokālais un vispārīgais nevēlamo blakusparādību profils pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix vai citām konjugētām vai nekombinētām polisaharīdu meningokoku vakcīnām bija līdzīgs tādam lokālajam un vispārīgajam nevēlamo blakusparādību profilam, kāds tika novērots pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix, izņemot kuņģa-zarnu trakta simptomus (arī caureju, vemšanu un sliktu dūšu), kas personām vecumā no 6 gadiem, tika novēroti ļoti bieži.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ziņotās blakusparādības ir uzskaitītas atbilstoši šādām biežuma grupām:

Ļoti bieži: Bieži: Retāk: Reti: Ļoti reti:

(≥1/10) (≥1/100 līdz <1/10) (≥1/1000 līdz <1/100) (≥1/10 000 līdz <1/1000) (<1/10000)

25

1. tabulā atspoguļotas blakusparādības, kas ziņotas pētījumos personām no 6 nedēļu līdz 55 gadu vecumam un pēcreģistrācijas periodā. Blakusparādības, kas ziņotas personām vecumā > 55 gadiem, bija līdzīgas tām blakusparādībām kas novērotas jaunākām personām.

1. tabula Blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā pēc orgānu sistēmu grupām

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Blakusparādības

Vielmaiņas un uztures

Ļoti bieži

Ēstgribas zudums

traucējumi

Psihiskie traucējumi

Ļoti bieži

Aizkaitināmība

Retāk

Bezmiegs

Raudāšana

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Miegainība

Galvassāpes

Retāk

Hipoestēzija

Reibonis

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Vemšana

Slikta dūša*

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Nieze

Izsitumi**

Skeleta-muskuļu un saistaudu Retāk

Mialģija

sistēmas bojājumi

Sāpes ekstremitātē

Vispārēji traucējumi un

Ļoti bieži

Drudzis

reakcijas ievadīšanas vietā

Pietūkums injekcijas vietā

Sāpes injekcijas vietā

Apsārtums injekcijas vietā

Nogurums

Bieži

Hematoma injekcijas vietā*

Retāk

Vājums

Sacietējums injekcijas vietā

Nieze injekcijas vietā

Siltums injekcijas vietā

Anestēzija injekcijas vietā

Nav zināmi*** Plašs ekstremitātes pietūkums injekcijas vietā,

bieži kopā ar apsārtumu, reizēm iesaistīta

blakusesošā locītava, vai visas ekstremitātes,

kurā veikta injekcija, tūska

*Slikta dūša un hematoma injekcijas vietā novērota zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “retāk”

**Izsitumi novēroti zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “bieži”

***Pēcreģistrācijas periodā novērotās nevēlāmās blakusparādības

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Par pārdozēšanas gadījumiem nav ziņots.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, meningokoku vakcīnas, ATĶ kods: J07AH08
26

Darbības mehānisms

Anti-kapsulārās meningokoku antivielas aizsargā pret meningokoku infekcijas slimībām, pateicoties komplementa mediētai baktericīdai aktivitātei. Nimenrix ierosina baktericīdu antivielu veidošanos pret Neisseria meningitidis A, C, W-135 un Y grupas kapsulāriem polisaharīdiem, nosakot ar testiem, kuriem izmanto vai nu rSBA, vai hSBA.

Imunogenitāte zīdaiņiem

Ir veikti divi klīniskie pētījumi zīdaiņiem: MenACWY-TT-083 un MenACWY-TT-087.

Pētījumā MenACWY-TT-083 pirmā deva tika ievadīta 6 līdz 12 nedēļu vecumā, otrā deva tika ievadīta pēc 2 mēnešiem un trešā (revakcinācijas) deva tika ievadīta aptuveni 12 mēnešu vecumā. DTaP-HBV-IPV/Hib un 10-valentā pneimokoku vakcīna tika ievadītas vienlaicīgi. Nimenrix izraisīja baktericīdu antivielu atbildi pret četrām meningokoku grupām. Atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētās Men-C-CRM un MenC-TT vakcīnas ar rSBA titru ≥8 vienu mēnesi pēc otrās devas. Skatīt 2. tabulu.

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

97,4%

96,5%

Pēc 2.

203

157

devas(1) 456 (95,4; (182; 227) 202 (93,0;

(131; 188)

98,6)

98,6)

A Nimenrix

Pēc

99,6% 1561

99,5%

1007

revakcinā 462 (98,4; (1412; 214

cijas(1)

99,9) 1725)

(97,4;100) (836;1214)

98,7%

Pēc 2.

612

devas (1) 456 (97,2; (540; 693) 218

99,5)

Nimenrix

Pēc

99,8% 1177

revakcinā 463 (98,8; (1059; 221

cijas (1)

100)

1308)

98,6% (96,0; 99,7) 99,5% (97,5; 100)

1308 (1052; 1627)
4992 (4086; 6100)

99,6%

100%

Pēc 2.

958

3188

MenC-

devas (1)

455

(98,4;

202 (850; 1079)

(98,2;

(2646; 3841)

99,9)

100)

C

CRM

Pēc

98,4%

100%

vakcīna

1051

5438

revakcinā 446 (96,8;

216 (98,3;

cijas (1)

(920; 1202) 99,4)

(4412; 6702) 100)

MenCTT
vakcīna

Pēc 2. devas (1) 457
Pēc revakcinā 459
cijas (1)

100% (99,2; 100) 100% (99,2; 100)

1188 (1080; 1307) 1960 (1776; 2163)

100% 226 (98,4;
100) 100% 219 (98,3; 100)

2626 (2219; 3109)
5542 (4765; 6446)

27

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

99,1% 1605

100%

Pēc 2.

753

devas (1) 455 (97,8;

(1383;

217 (98,3;

(644; 882)

99,8) 1862)

100)

W Nimenrix

Pēc

99,8% 2777

100%

5123

revakcinā 462 (98,8; (2485; 218 (98,3;

cijas (1)

100)

3104)

(4504; 5826) 100)

98,2%

97,7%

Pēc 2.

483

328

devas (1) 456 (96,6; (419; 558) 214 (94,6;

(276; 390)

99,2)

99,2)

Y Nimenrix

Pēc

99,4%

100%

881

2954

revakcinā 462 (99,1;

217 (98,3;

cijas (1)

(787; 986) 99,9)

(2498; 3493) 100)

Imunogenitātes analīzi veica primārai ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai.

*rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

**hSBA pārbaudīts GSK laboratorijās (1) asins paraugu ņēma 21 - 48 dienas pēc vakcinācijas

Dati no pētījuma MenACWY-TT-083 atbalsta imunogenitātes datu un devu ekstrapolāciju zīdaiņiem vecumā no 12 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem.
Pētījumā MenACWY-TT-087 zīdaiņi saņēma vai nu vienreizēju primāro devu 6 mēnešu vecumā, kurai sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā (DTPa-IPV/Hib un 10 valentā pneimokoku konjugāta vakcīna tika vienlaicīgi ievadītas abos vakcinācijas laika punktos), vai arī trīs primārās devas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā, kurām sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā. Vienreizēja primārā deva, kas tika ievadīta 6 mēnešu vecumā, radīja noturīgu rSBA atbildes reakciju pret A, C, W-135 un Y grupām, mērot pēc pētāmo personu proporcijas ar rSBA titru ≥8, kas bija līdzīga atbildes reakcijai pēc pēdējās devas trīs primāro devu sērijā. Revakcinācijas deva radīja noturīgu atbildes reakciju, kas bija līdzīga abās devu grupās pret visām četrām meningokoku grupām.
Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā, mērot vienu mēnesi pēc vienreizējas primārās devas, pirms revakcinācijas devas un vienu mēnesi pēc revakcinācijas devas, ir norādītas 3. tabulā.

28

3. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc vienas devas 6 mēnešu vecumā un pēc revakcinācijas devas 15–18 mēnešu vecumā (pētījums MenACWY-TT-087)

Meningokoku grupa

rSBA*

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

hSBA**

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

Pēc 1.

98,80%

1332,9

98,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1035,2; 1716,2)

59

(90,9; 100)

271 (206; 355)

Pirms

81,70%

125,3

66,20%

A

revakci- 131 (74; 87,9)

71

(84,4; 186,1)

(54; 77)

nācijas

21 (14; 32)

Pēc

99,30%

2762,3

100%

revakci- 139

83

nācijas(1)

(96,1; 100) (2310,3; 3302,8)

(95,7; 100)

1416 (1140; 1758)

Pēc 1.

99,40%

591,6

100%

devas(1) 163 (96,6; 100)

(482,3; 725,8)

66 (94,6; 100)

523 (382; 717)

Pirms

65,60%

27,4

96,20%

151

C

revakci- 131 (56,9; 73,7)

(20,6; 36,6)

78 (89,2; 99,2)

(109; 210)

nācijas

Pēc

99,30%

2525,2

100%

13360

revakci- 139

92

nācijas(1)

(96,1; 100) (2102,1; 3033,3)

(96,1; 100) (10953; 16296)

Pēc 1.

93,90%

devas(1) 163 (89; 97)

1255,9 (917; 1720)

87,20% 47
(74,3; 95,2)

137 (78; 238)

Pirms

77,90%

63,3

100%

429

W

revakci- 131

53

(69,8; 84,6) (45,6; 87,9)

(93,3; 100)

(328; 559)

nācijas

Pēc

100%

3144,7

100%

revakci- 139

59

nācijas(1)

(97,4; 100) (2636,9; 3750,4)

(93,9; 100)

9016 (7045; 11537)

Pēc 1.

98,80%

1469,9

92,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1186,5; 1821)

52 (81,5; 97,9)

195 (118; 323)

Pirms

88,50%

106,4

98,40%

389

Y

revakci- 131

61

(81,8; 93,4) (76,4; 148,1)

(91,2; 100)

(292; 518)

nācijas

Pēc

100%

2748,6

100%

revakci- 139

69

nācijas(1)

(97,4; 100) (2301,4; 3282,6)

(94,8; 100)

5978 (4747; 7528)

Imunogenitātes analīzi veica primārai (saskaņā ar protokolu, according-to-protocol – ATP) grupai

imunogenitātes novērtēšanai.

* rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā.

** hSBA pārbaudīts Neomed laboratorijā, Laval, Kanāda. (1) Asins paraugu ņēma 1 mēnesi pēc vakcinācijas.

Seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot hSBA kā sekundāro mērķa kritēriju. Lai gan līdzīga atbildes reakcija pret A un C grupām tika novērota ar abām devu shēmām, vienreizēja primārā deva zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā tika saistīta ar zemāku hSBA atbildes reakciju pret W-135 un Y grupām, mērot kā pētāmo personu proporciju ar hSBA titru ≥8 [attiecīgi 87,2% (95% TI: 74,3; 95,2) un 92,3% (95% TI: 81,5; 97,9)], salīdzinot ar trīs primārajām devām 2, 4 un 6 mēnešu vecumā [attiecīgi 100% (95% TI: 96,6; 100) un 100% (95% TI: 97,1; 100)] (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pēc revakcinācijas devas hSBA titri pret visām četram serogrupām bija līdzīgi abās devu shēmās.

29

Imunogenitāte 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

MenACWY-TT-039 un MenACWY-TT-040 klīniskajos pētījumos viena Nimenrix deva ierosināja rSBA atbildes reakciju pret četrām meningokoku grupām; atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētā Men-C-CRM vakcīna ar rSBA titru ≥8 (4. tabula).

4. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Menin

Pētījums MenACWY-TT-039(1) Pētījums MenACWY-TT-040(2)

gokok u grupa

Vakcīnas grupa

≥8

GMT

≥8

GMT

N

N

(95 % TI) (95 % TI)

(95 % TI) (95 % TI)

A

Nimenrix

354 99,7 %

2205

183 98,4 %

3170

(98,4; 100) (2008; 2422)

(95,3; 99,7) (2577; 3899)

C

Nimenrix

354 99,7 %

478

183 97,3 %

829

(98,4; 100) (437; 522)

(93,7; 99,1) (672; 1021)

MenC-CRM

121 97,5 %

212

114 98,2 %

691

vakcīna

(92,9;99,5) (170; 265)

(93,8; 99,8) (521; 918)

W-135

Nimenrix

354 100 %

2682

186 98,4 %

4022

(99,0; 100) (2453; 2932)

(95,4; 99,7) (3269; 4949)

Y

Nimenrix

354 100 %

2729

185 97,3 %

3168

(99,0; 100) (2473; 3013)

(93,8; 99,1) (2522; 3979)

Imunogenitātes analīzi veica ATP imunogenitātes vērtēšanas grupām. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas (2) asins paraugu ņēma 30 - 42 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

MenACWY-TT-039 pētījumā kā sekundāro galauzstādījumu vērtēja arī seruma baktericīdisko aktivitāti, izmantojot hSBA (5. tabula).

5. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Meningo

Pētījums MenACWY-TT-039(1)

koku

Vakcīnas grupa

N

≥8

GMT

grupa

(95 % TI)

(95 % TI)

77,2 %

19,0

A

Nimenrix

338

(72,4; 81,6)

(16,4; 22,1)

Nimenrix

341

C

MenC-CRM vakcīna

116

98,5 % (96,6; 99,5)
81,9 % (73,7; 88,4)

196 (175; 219)
40,3 (29,5; 55,1)

W-135

Nimenrix

87,5 % 336
(83,5 ; 90,8)

48,9 (41,2; 58,0)

79,3 %

30,9

Y

Nimenrix

329

(74,5; 83,6)

(25,8; 37,1)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Men ACWY-TT-104 pētījumā imūnā reakcija pēc vienas vai divām Nimenrix devām ar 2 mēnešu intervālu tika vērtēta vienu mēnesi pēc pēdējās vakcinācijas. Nimenrix ierosināja baktericīdu reakciju pret visām četrām meningokoku grupām, kam bija līdzīga procentuālā vērtība ar rSBA titru ≥8 un GMT pēc vienas vai divām devām (6. tabula).

30

6. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA)* 12–14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix

Pēc

180

97,8 %

1 deva

1. devas

(94,4; 99,4)

1437 (1118; 1847)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

96,8 % (92,8; 99,0)

1275 (970; 1675)

Pēc

150

98,0 %

2. devas

(94,3; 99,6)

C

Nimenrix

Pēc

179

95,0 %

1 deva

1. devas

(90,7; 97,7)

1176 (922; 1501)
452 (346; 592

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

95,5 % (91,0; 98,2)

369 (281; 485)

W-135

Pēc

150

2. devas

Nimenrix

Pēc

180

1 deva

1. devas

98,7 % (95,3; 99,8)
95,0 % (90,8; 97,7)

639 (522; 783)
2120 (1601; 2808)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

94,9 % (90,3; 97,8)

2030 (1511; 2728)

Pēc

150

100 %

2. devas

(97,6; 100)

Y

Nimenrix

Pēc

180

92,8 %

1 deva

1. devas

(88,0; 96,1)

3533 (2914; 4283)
951,8 (705; 1285)

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

93,6 % (88,6; 96,9)

933 (692; 1258)

Pēc

150

99,3 %

1134

2. devas

(96,3; 100)

(944; 1360)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts Public Health England laboratorijās

MenACWY-TT-104 pētījumā seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot arī hSBA kā sekundāro parametru. Nimenrix izraisīja baktericīdas atbildes reakcijas pret W-135 un Y grupām, kas bija % augstākas ar hSBA titru ≥8, kad tika dotas divas devas, salīdzinot ar vienu. Procentuāli līdzīgas atbildes reakcijas ar hSBA titru ≥8 novērotas ar A un C grupām (7. tabula).

31

7. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA)* 12 – 14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas

Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix Pēc

74

95,9 %

1 deva 1. devas

(88,6; 99,2)

118 (87; 160)

Nimenrix Pēc

66

2 devas 1. devas

97,0 % (89,5; 99,6)

133 (98; 180)

Pēc

66

97,0 %

2. devas

(89,5; 99,6)

C

Nimenrix Pēc

78

98,7 %

1 deva 1. devas

(93,1; 100)

170 (126; 230)
152 (105; 220)

Nimenrix Pēc

70

2 devas 1. devas

95,7 % (88,0; 99,1)

161 (110; 236)

W-135

Pēc

69

2. devas

Nimenrix Pēc

72

1 deva 1. devas

100 % (94,8; 100)
62,5 % (50,3; 73,6)

1753 (1278; 2404)
27 (16; 47)

Nimenrix Pēc

61

2 devas 1. devas

68,9 % (55,7; 80,1)

26 (16; 43)

Pēc

70

97,1 %

757

2. devas

(90,1; 99,7)

(550; 1041)

Y

Nimenrix Pēc

71

67,6 %

1 deva 1. devas

(55,5; 78,20)

41 (24; 71)

Nimenrix Pēc

56

2 devas 1. devas

64,3 % (50,4; 76,6)

32 (18; 58)

Pēc

64

95,3 %

513

2. devas

(86,9; 99,0)

(339; 775)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot rSBA un hSBA, tika izvērtēta līdz 5 gadiem bērniem pēc pirmās vakcinācijas pētījumā MenACWY-TT-027 (8. tabula).

8. tabula. Piecu gadu saglabāšanās dati maziem bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 12 – 23

mēnešus veci (pētījums MenACWY-TT-032; pētījuma 027 pagarinājums)

Menin

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

u

grupa

N

(gads)

grupa

rSBA*

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

4. A Nimenrix
5.

64,4 % 45
(48,8; 78,1) 73,5 %
49 (58,9; 85,1)

35,1 (19,4; 63,4)
37,4 (22,1; 63,2)

52,3 % 44
(36,7; 67,5) 35,6 %
45 (21,9; 51,2)

8,8 (5,4; 14,2)
5,2 (3,4; 7,8)

32

Menin

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

u

grupa

N

(gads)

grupa

rSBA*

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

97,8 %

110

97,8 %

370

4. 45

45

(88,2; 99,9) (62,7; 192)

(88,2; 99,9) (214; 640)

Nimenrix

77,6 %

48,9

91,7 %

216

5. 49

48

(63,4; 88,2) (28,5; 84,0)

(80,0; 97,7) (124; 379)

C

80,0 %

137

70,0 %

91,9

MenC-

4.

10 (44,4; 97,5) (22,6; 832)

10 (34,8; 93,3)

(9,8; 859)

CRM

63,6 %

26,5

90,9 %

109

vakcīna 5. 11

11

(30,8; 89,1) (6,5; 107,2)

(58,7; 99,8) (21,2; 557)

4. W-135 Nimenrix
5.

60,0 % 45
(44,3; 74,3) 34,7 %
49 (21,7; 49,6)

50,8 (24,0; 108)
18,2 (9,3; 35,3)

84,4 % 45
(70,5; 93,5) 82,6 %
46 (68,6; 92,2)

76,9 (44,0; 134)
59,7 (35,1; 101)

62,2 %

44,9

87,8 %

74,6

41

4. 45 (46,5; 76,2) (22,6; 89,3)

(73,8; 95,9) (44,5; 125)

Y Nimenrix

42,9 %

20,6

80,0 %

70,6

5. 49

45

(28,8; 57,8) (10,9; 39,2)

(65,4; 90,4) (38,7; 129)

Imunogenitātes saglabāšanās tika analizēta, izmantojot 5. gada ATP grupu. Atlases atšķirības, kas

galvenokārt bija saistītas ar tādu pētāmo personu revakcināciju, kurām C grupas rSBA titri bija <8, un

šo personu izslēgšanu no turpmākiem laika brīžiem, var būt izraisījušas titru pārvērtēšanu.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 2 – 10 gadus veciem bērniem

MenACWY-TT-081 pētījumā tika pierādīts, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs citai reģistrētai MenC-CRM vakcīnai attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju uz C grupu [attiecīgi 94,8 % (95 % TI: 91,4; 97,1) un 95,7 % (95 % TI: 89,2; 98,8)], GMT Nimenrix grupā bija zemāki [2795 (95% TI: 2393; 3263)], nekā ievadot MenC-CRM vakcīnu [5292 (95% TI: 3815; 7340)].

MenACWY-TT-038 pētījumā pierādīja, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs reģistrētai ACWY-PS vakcīnai, vērtējot atbildes reakciju uz vakcīnu četrās grupās (A, C, W-135 un Y) (skatīt 9. tabulu).

9. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 2 – 10 gadus veciem bērniem 1 mēnesi pēc vakcinācijas (pētījums

MenACWY-TT-038)

Mening

Nimenrix

ACWY-PS vakcīna

okoku

VR

N

grupa

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

VR N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

89,1 %

6343

64,6 %

A 594

192

(86,3; 91,5) (5998; 6708)

(57,4; 71,3)

2283 (2023; 2577)

96,1 %

4813

89,7 %

C 691

234

(94,4; 97,4) (4342; 5335)

(85,1; 93,3)

1317 (1043; 1663)

97,4 %

11543

82,6 %

W-135 691

236

(95,9; 98,4) (10873; 12255)

(77,2; 87,2)

2158 (1815; 2565)

92,7 %

10825

240 68,8 %

Y 723

(90,5; 94,5) (10233; 11452)

(62,5; 74,6)

2613 (2237; 3052)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu, kas noteikta kā pacientu daļa, kam:

 rSBA titri bija  32 sākotnēji seronegatīviem pētījuma dalībniekiem (t.i., rSBA titrs pirms

vakcinācijas < 8);

33

 rSBA titri palielinājās vismaz četras reizes, salīdzinot tos pirms un pēc vakcinācijas sākotnēji seropozitīviem pacientiem (t.i, rSBA titrs pirms vakcinācijas ≥ 8).
* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika noteikta bērniem, kuri pirmo devu saņēma pētījumā MenACWY-TT-081 (10. tabula).

10. tabula. 44 mēnešu saglabāšanās dati bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 2 – 10 gadus veci

(Pētījums MenACWY-TT-088; pētījuma 081 pagarinājums)

Meningo

Laika

rSBA*

hSBA**

Vakcīnas

koku

brīdis

grupa

N

≥8

GMT

≥8

N

GMT

grupa

(mēneši)

(95 % TI) (95 % TI)

(95 % TI) (95 % TI)

86,5 %

196

25,6 %

4,6

32 193

90

(80,9; 91,0) (144; 267)

(16,9; 35,8) (3,3; 6,3)

A Nimenrix

85,7 %

307

25,8 %

4,8

44 189

89

(79,9; 90,4) (224; 423)

(17,1; 36,2) (3,4; 6,7)

64,6 %

34,8

95,6 %

75,9

32 192

90

(57,4; 71,3) (26,0; 46,4)

(89,0; 98,8) (53,4; 108)

Nimenrix

37,0 %

14,5

76,8 %

36,4

44 189

82

(30,1; 44,3) (10,9; 19,2)

(66,2; 85,4) (23,1; 57,2)

C

76,8 %

86,5

90,9 %

82,2

MenC-

32 69

33

(65,1; 86,1) (47,3; 158)

(75,7; 98,1) (34,6; 196)

CRM

45,5 %

31,0

64,5 %

38,8

vakcīna 44 66

31

(33,1; 58,2) (16,6; 58,0)

(45,4; 80,8) (13,3; 113)

77,2 %

214

84,9 %

69,9

32 193

86

(70,6; 82,9) (149; 307)

(75,5; 91,7) (48,2; 101)

W-135 Nimernix

68,3 %

103

80,5 %

64,3

44 189

87

(61,1; 74,8) (72,5; 148)

(70,6; 88,2) (42,7; 96,8)

81,3 %

227,4

81,3 %

79,2

32 193

91

(75,1; 86,6) (165; 314)

(71,8; 88,7) (52,5; 119)

Y Nimenrix

62,4 %

78,9

82,9 %

127

44 189

76

(55,1; 69,4) (54,6; 114)

(72,5; 90,6) (78,0; 206)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta 1 gadu pēc vakcinācijas 6 10 gadus veciem bērniem, kas pirmo vakcinācijas devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-027 (11. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

11. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi un 1 gadu pēc vakcinācijas 6 – 10 gadus veciem

bērniem

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Nimenrix 105 80,0 %

53,4

16,3 %

104

(71,1; 87,2) (37,3; 76,2)

(9,8; 24,9)

A

ACWY-PS

25,7 %

4,1

5,7 %

35

35

(12,5;43,3)

(2,6;6,5)

(0,7;19,2)

3,5 (2,7; 4,4)
2,5 (1,9;3,3)

Nimenrix

89,1 %

156

95,2 %

129

101

105

(81,3;94,4) (99,3;244)

(89,2;98,4) (95,4;176)

C

ACWY-PS

39,5 %

13,1

32,3 %

7,7

38

31

(24,0;56,6) (5,4;32,0)

(16,7;51,4) (3,5;17,3)

34

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

W-135

Nimenrix 103
ACWY-PS 35

95,1 % (89,0;98,4)
34,3 % (19,1;52,2)

133

100 %

103

(99,9;178)

(96,5;100)

5,8 (3,3;9,9)

12,9 % 31
(3,6;29,8)

257 (218;302)
3,4 (2,0;5,8)

Nimenrix

83,1 %

95,1

99,1 %

265

89

106

(73,7;90,2) (62,4;145)

(94,9;100) (213;330)

Y

ACWY-PS

43,8 %

12,5

33,3 %

9,3

32

36

(26,4;62,3) (5,6;27,7)

(18,6;51,0) (4,3;19,9)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 11 – 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem

Divos klīniskajos pētījumos, kas veikti 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem (pētījums MenACWY-TT036) un 18 - 55 gadus veciem pieaugušajiem (pētījums MenACWY-TT-035), tika ievadīta vai nu viena Nimenrix deva, vai viena ACWY-PS vakcīnas deva.

Pierādīts, ka Nimenrix ir imunoloģiski līdzvērtīgs ACWY-PS vakcīnai, attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju iepriekš definētā veidā (12. tabula).

12. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem vienu

mēnesi pēc vakcinācijas

Pētījums (vecuma diapazons)

Menin gokok N
u grupa

Nimenrix

VR (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

N VR

GMT

(95 % TI) (95 % TI)

85,4 %

5928

77,5 %

2947

A

553

191

(82,1; 88,2) (5557; 6324)

(70,9; 83,2) (2612; 3326)

Pētījums MenACWY-

97,4 %

13110

96,7 %

8222

C 642

211

(95,8; 98,5) (11939; 14395)

(93,3; 98,7) (6807; 9930)

TT-036

96,4 %

8247

87,5 %

2633

W-135 639

216

(11 - 17 gadi)

(94,6; 97,7) (7639; 8903)

(82,3; 91,6) (2299; 3014)

93,8 %

14086

78,5 %

5066

Y 657

219

(91,6; 95,5) (13168; 15069)

(72,5; 83,8) (4463; 5751)

743 80,1 %

3625

252 69,8 %

2127

A

(77,0; 82,9) (3372; 3897)

(63,8; 75,4) (1909; 2370)

Pētījums MenACWY-

849 91,5 %

8866

288 92,0 %

7371

C

(89,4; 93,3) (8011; 9812)

(88,3; 94,9) (6297; 8628)

TT-035

860 90,2 %

5136

283 85,5 %

2461

W-135

(18 - 55 gadi)

(88,1; 92,1) (4699; 5614)

(80,9; 89,4) (2081; 2911)

862 87,0 %

7711

288 78,8 %

4314

Y

(84,6; 89,2) (7100; 8374)

(73,6; 83,4) (3782; 4921)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupām, kas veidotas imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika vērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-036 (13. tabula).

35

13. tabula. 5 gadu saglabāšanās dati (rSBA*) pusaudžiem, kas vakcinācijas brīdī bija 11 – 17

gadus veci

Menin

Laika

gokok

brīdis

u

N

(gadi)

grupa

Nimenrix

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

92,9 %

448

82,7 %

206

3 449

150

(90,1; 95,1) (381; 527)

(75,6; 88,4) (147; 288)

A

97,5 %

644

93,0 %

296

5 236

86

(94,5; 99,1) (531; 781)

(85,4; 97,4) (202; 433)

91,1 %

371

86,0 %

390

3 449

150

(88,1; 93,6) (309; 446)

(79,4; 91,1) (262; 580)

C

88,6 %

249

87,1 %

366

5 236

85

(83,8; 92,3) (194; 318)

(78,0; 93,4) (224; 599)

82,0 % 3 449
(78,1; 85,4) W-135
86,0 % 5 236
(80,9; 90,2)

338 (268; 426)
437 (324; 588)

30.0 % 150
(22,8; 38,0) 34,9 %
86 (24,9; 45,9)

16,0 (10,9; 23,6)
19,7 (11,8; 32,9)

93,1 %

740

58,0 %

69,6

3 449

150

(90,3; 95,3) (620; 884)

(49,7; 66,0) (44,6; 109)

Y

96,6 %

1000

66,3 %

125

5 236

86

(93,4; 98,5) (824; 1214)

(55,3; 76,1) (71,2; 219)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudes veiktas PHE laboratorijās Lielbritānijā.

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem un pieaugušajiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-052 (14. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

14. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT052) un 5 gadus pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT-059) 11–25 gadus veciem pusaudžiem un pieaugušajiem

Meningokoku Vakcīnas Laika

N

grupa

grupa

brīdis

8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

1.

356 82,0 % (77,6; 85,9)

58,7 (48,6; 70,9)

mēnesis

A

Nimenrix

1. gads 350 29,1 % (24,4; 34,2)

5,4 (4,5; 6,4)

5. gads 141 48,9 % (40,4; 57,5)

8,9 (6,8; 11,8)

1.

359 96,1 % (93,5; 97,9)

532 (424; 668)

mēnesis

C

Nimenrix 1. gads 336 94,9 % (92,0; 97,0)

172 (142; 207)

5. gads 140 92,9 % (87,3; 96,5)

94,6 (65,9; 136)

W-135

Nimenrix

1. 334
mēnesis 1. gads 327

91,0 % (87,4; 93,9) 98,5 % (96,5; 99,5)

117 (96,8; 141) 197 (173; 225)

5. gads 138 87,0% (80,2; 92,1)

103 (76,3; 140)

1.

364 95,1 % (92,3; 97,0)

246 (208; 291)

mēnesis

Y

Nimenrix 1. gads 356 97,8 % (95,6; 99,0)

272 (237; 311)

5. gads 142 94,4% (89,2; 97,5)

225 (174; 290)

Imunogenitātes s analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

36

Atsevišķā pētījumā (MenACWY-TT-085) vienu Nimenrix devu ievadīja 194 libāniešu izcelsmes pieaugušajiem no 56 gadu vecuma (to skaitā 133 dalībnieki bija vecuma grupā no 56 līdz 65 gadiem, un 61 dalībnieks bija vecāks par 65 gadiem). Procentuālais pētāmo personu skaits ar rSBA titru ≥ 128 pirms vakcinācijas (noteikts GSK laboratorijās) bija robežās no 45 % (C grupā) līdz 62 % (Y grupā). Kopumā vienu mēnesi pēc vakcinācijas procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 bija robežās no 93 % (C grupā) līdz 97 % (Y grupā). Par 65 gadiem vecāku personu apakšgrupā procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 vienu mēnesi pēc vakcinācijas bija robežās no 90 % (A grupā) līdz 97 % (Y grupā).
Atbildes reakcija uz revakcināciju personām, kas iepriekš tika vakcinētas ar konjugētu meningokoku vakcīnu pret Neisseria meningitidis
Revakcinācija ar Nimenrix personām, kuras iepriekš vakcinētas ar monovalentu (MenC-CRM) vai kvadrivalentu konjugētu meningokoku vakcīnu (MenACWY-TT) tika pētīta subjektiem vecumā no 12 mēnešiem un vecākiem, kuri tika revakcinēti. Tika novērota spēcīga anamnestiska atbildes reakcija pret vakcīnas antigēnu (-iem).
Atbildes reakcija uz Nimenrix personām, kas pret Neisseria meningitidis iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdus saturošu vakcīnu.
Pētījumā MenACWY-TT-021, kas veikts 4,5 – 34 gadus vecām personām, 30 – 42 mēnešus pēc vakcinācijas ar ACWY-PS vakcīnu ievadīta Nimenrix imunogenitāti salīdzināja ar Nimenrix imuniogenitāti līdzīga vecuma personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nav vakcinētas ne ar vienu meningokoku vakcīnu. Imūno atbildes reakciju (rSBA titrs ≥8) novēroja pret visām grupām (A, C, W135, Y) visām personām neatkarīgi no meningokoku vakcīnu lietošanas anamnēzē Personām, kuras bija saņēmušas ACWY-PS vakcīnas devu 30 – 42 mēnešus pirms Nimenrix, rSBA GMT bija ievērojami zemāki, tomēr 100% subjektu novēroja rSBA titru ≥8 pret visām četrām meningokoku grupām (A, C, W-135, Y) (14. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Bērni (2–17 gadi) ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju
Pētījumā MenACWY-TT-084 tika salīdzinātas imūnās atbildes reakcijas uz divām Nimenrix devām, kuras ar divu mēnešu intervālu tika ievadītas 43 personām vecumā no 2 līdz 17 gadiem ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju un 43 līdzīga vecuma personām ar normāli funkcionējošu liesu. Vienu mēnesi pēc pirmās vakcīnas devas un vienu mēnesi pēc otrās devas procentuālais personu skaits ar rSBA titru ≥1:8 un ≥1:128 un hSBA titru ≥1:4 un ≥1:8 abās grupās bija līdzīgs.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojami.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par lokālu panesamību, akūtu toksicitāti, atkārtotu devu toksicitāti, toksisku ietekmi uz attīstību/reproduktivitāti un fertilitātes pētījumi neliecina par īpašu risku cilvēkiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris:
Saharoze Trometamols
37

Šķīdinātājs:
Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
4 gadi
Pēc izšķīdināšanas
Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Kaut arī kavēšanās nav ieteicama, pēc izšķīdināšanas ir pierādīta stabilitāte 8 stundas 30°C temperatūrā. Ja vakcīna nav izlietota 8 stundu laikā, nelietojiet to.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Pulveris flakonā (I klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija) un šķīdinātājs ampulā (I tipa stikls). Iepakojumi pa 1, 10 un 100.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot ampulās esošo šķīdinātāju
Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja ampulas saturu flakonā esošajam pulverim. 1. Nolauziet ampulas augšdaļu, ievelciet šķīdinātāju šļircē un pievienojiet to pulverim. 2. Maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris šķīdinātājā ir pilnībā izšķīdis.
Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas.
Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
38

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/005 EU/1/12/767/006 EU/1/12/767/007 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2012. gada 20. aprīlis Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2017. gada 16. februāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
39

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJI UN RAŽOTĀJS,
KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. NOSACĪJUMI UN IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ PIEGĀDI
UN LIETOŠANU C. CITI REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NOSACĪJUMI UN
PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
40

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJI UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāju nosaukums un adrese GlaxoSmithKline Biologicals S.A. 89, rue de l'Institut B-1330 Rixensart Beļģija
GlaxoSmithKine Biologicals Kft. Homoki Nagy István utca 1. 2100 Gödöllö Ungārija
GlaxoSmithKline Biologicals S.A. Parc de la Noire Epine 20, rue Fleming B-1300 Wavre Beļģija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Pfizer Manufacturing Belgium N.V. Rijksweg 12 B-2870 Puurs Beļģija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. NOSACĪJUMI UN IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ PIEGĀDI UN LIETOŠANU
Recepšu zāles.
 Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. Punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
41

D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.

 Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts Pētījums, lai novērtētu tūlītējos un ilgākā laika posmā radušos antivielu titrus vienas vai divu Nimenrix devu ietekmē, lietojot 12 – 23 mēnešus veciem bērniem. Dati par drošumu un antivielu klātbūtni līdz 5 gadiem un dati par vienlaicīgu MenACWY-TT un Prevenar 13 ievadīšanu tiks sniegti secīgos pētījuma ziņojumos 1, 3 un 5 gadus pēc vakcinācijas.

Izpildes termiņš 1. gada klīniskā pētījuma ziņojums: Q1 2017 3. gada klīniskā pētījuma ziņojums: Q1 2019 5. gada klīniskā pētījuma ziņojums: Q1 2021

42

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
43

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
44

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1 FLAKONS UN 1 PILNŠĻIRCE BEZ ADATAS 1 FLAKONS UN 1 PILNŠĻIRCE AR 2 ADATĀM 10 FLAKONI UN 10 PILNŠĻIRCES BEZ ADATAS 10 FLAKONI UN 10 PILNŠĻIRCES AR 20 ADATĀM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)
Pēc izšķīdināšanas 1 deva (0,5 ml) satur 5 mikrogramus A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Palīgvielas: Saharoze Trometamols Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē 1 flakons: pulveris 1 pilnšļirce: šķīdinātājs 1 deva (0,5 ml) 10 flakoni: pulveris 10 pilnšļirces: šķīdinātājs 10 x 1 deva (0,5 ml) 1 flakons: pulveris 1 pilnšļirce: šķīdinātājs 2 adatas 1 deva (0,5 ml) 10 flakoni: pulveris 10 pilnšļirces: šķīdinātājs 20 adatas 10 x 1 deva (0,5 ml)
45

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intramuskulārai lietošanai. Pirms lietošanas kārtīgi sakratīt.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Izlietot tūlīt pēc izšķīdināšanas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt saskaņā ar vietējiem noteikumiem.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/001 – iepakojumā 1 pilnšļirce bez adatas EU/1/12/767/002 – iepakojumā 10 pilnšļirces bez adatas EU/1/12/767/003 – iepakojumā 1 pilnšļirce ar 2 adatām EU/1/12/767/004 – iepakojumā 10 pilnšļirces ar 20 adatām
46

13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts. 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
47

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1 FLAKONS UN 1 AMPULA 10 FLAKONI UN 10 AMPULAS 100 FLAKONI UN 100 AMPULAS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Pēc izšķīdināšanas 1 deva (0,5 ml) satur 5 mikrogramus A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Saharoze Trometamols Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā 1 flakons: pulveris 1 ampula: šķīdinātājs 1 deva (0,5 ml) 10 flakoni: pulveris 10 ampulas: šķīdinātājs 10 x 1 deva (0,5 ml) 100 flakoni: pulveris 100 ampulas: šķīdinātājs 100 x 1 deva (0,5 ml)
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intramuskulārai lietošanai. Pirms lietošanas kārtīgi sakratīt.
48

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Izlietot tūlīt pēc izšķīdināšanas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt saskaņā ar vietējiem noteikumiem.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/005 – 1 ampula iepakojumā EU/1/12/767/006 – 10 ampulas iepakojumā EU/1/12/767/007 – 100 ampulas iepakojumā
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
49

16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts. 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
50

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA PILNŠĻIRCE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Nimenrix šķīdinātājs i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (0,5 ml) 6. CITA
51

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA AMPULA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Nimenrix šķīdinātājs i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (0,5 ml) 6. CITA
52

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS AR MEN ACWY KONJUGĀTA PULVERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Nimenrix pulveris MenACWY konjugāts i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva 6. CITA
53

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
54

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
Pirms šīs vakcīnas ievadīšanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
 Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem.  Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Skatīt 4. punktu.
Šī instrukcija ir rakstīta, pieņemot, ka to lasīs persona, kas tiek vakcinēta, bet, tā kā vakcīnu var ievadīt pieaugušajiem un bērniem, Jūs varat to nolasīt arī savam bērnam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas 3. Kā lieto Nimenrix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Nimenrix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto
Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto Nimenrix ir vakcīna, kas palīdz aizsargāt pret A, C, W-135 un Y tipa baktēriju (mikroorganismu) Neisseria meningitidis izraisītām infekcijām. A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis" baktērijas var izraisīt šādas nopietnas slimības:  meningīts – galvas un muguras smadzeņu pārklājošo audu infekcija;  septicēmija – asins infekcija. Šīs infekcijas viens cilvēks var viegli nodot otram, un tās var izraisīt nāvi, ja netiek ārstētas. Nimenrix var lietot pieaugušajiem, pusaudžiem, bērniem un zīdaiņiem no 6 nedēļu vecuma.
Kā Nimenrix darbojas Nimenrix palīdz Jūsu organismam veidot pašam savu aizsardzību (antivielas) pret baktērijām. Šīs antivielas palīdz Jūs aizsargāt pret slimībām.
Nimenrix aizsargās tikai pret A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis” baktēriju ierosinātām infekcijām.
2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas
Nimenrix nedrīkst lietot šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret aktīvām vielām vai kādu citu no 6. punktā minētajām šīs vakcīnas
sastāvdaļām. Alerģiskas reakcijas pazīmes var būt niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles pietūkums. Ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties konsultējieties ar ārstu.
Ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix lietošanas.
55

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms šīs vakcīnas lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu, ja  Jums ir infekcija un augsta ķermeņa temperatūra (virs 38°C). Ja tas attiecas uz Jums,
vakcināciju neveiks, kamēr Jūsu pašsajūta nebūs uzlabojusies. Neliela infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nerada problēmas. Tomēr vispirms konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.  Jums ir ar asiņošanu saistīti traucējumi vai viegli veidojas asinsizplūdumi. Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix ievadīšanas.
Nimenrix var pilnībā neaizsargāt katru vakcinēto personu. Ja Jums ir vāja imūnsistēma (piemēram, HIV infekcijas dēļ vai tādēļ, ka lietojat zāles, kas ietekmē imūnsistēmu), Jūs varat pilnībā negūt labumu no Nimenrix.
Pēc vai pat pirms jebkuras injekcijas ar adatu iespējams ģībonis (īpaši pusaudžiem). Tādēļ pasakiet ārstam vai medmāsai, ja Jums vai Jūsu bērnam agrāk ir bijis injekcijas izraisīts ģībonis.
Citas zāles un Nimenrix Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot citas vakcīnas un zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Nimenrix iedarbība var nebūt tik laba, ja lietojat zāles, kas ietekmē Jūsu imūnsistēmu.
Sākot no 1 gada vecuma, Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no tālāk minētajām vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītumasaliņām (MMR), ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītu-masaliņām-vējbakām (MMRV), 10valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai ar sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas-stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, tai skaitā kombinētām DTaP un B hepatīta vakcīnām, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnu (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa vakcīnu [16. un 18. tips] un kombinētu difterijas (ar samazinātu antigēnu saturu), stingumkrampju un acelulāru garā klepus vakcīnu.
Ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jāievada vienlaicīgi, vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Katra vakcīna jāievada citā injekcijas vietā.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jums iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Nimenrix saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka Nimenrix ietekmētu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja nejūtaties labi.
3. Kā lieto Nimenrix
Kā ievada vakcīnu
Nimenrix Jums ievadīs ārsts vai medmāsa. Nimenrix vienmēr tiek injicēts muskulī, parasti augšdelmā vai augšstilbā.
56

Primārā imunizācija
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem Jūsu bērnam tiks veiktas divas injekcijas ar 2 mēnešu starplaiku, piemēram, 2 un 4 mēnešu vecumā (pirmo devu var ievadīt sākot no 6 nedēļu vecuma).
Zīdaiņi no 6 mēnešu vecuma, bērni, pusaudži un pieaugušie Viena injekcija.
Revakcinācijas devas
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem Viena revakcinācijas deva 12 mēnešu vecumā, vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix devas.
Iepriekš vakcinētas personas vecumā no 12 mēnešiem Pastāstiet ārstam, ja iepriekš esat saņēmis citas meningokoku vakcīnas injekciju, nevis Nimenrix. Ārsts pastāstīs, vai un kad Jums nepieciešama papildus Nimenrix deva, īpaši, ja Jūs vai Jūsu bērns:  saņēmis pirmo devu 6–14 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts W-135 un Y tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis devu pirms vairāk nekā aptuveni viena gada un var tikt pakļauts A tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis pirmo devu 12–23 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts A, C, W-135 un Y tipa
Neisseria meningitidis izraisītai infekcijai.
Jums pateiks, kad Jums vai Jūsu bērnam ir jāierodas uz nākamās injekcijas saņemšanu. Ja Jūs vai Jūsu bērns izlaiž ieplānoto injekciju, ir svarīgi pieteikt jaunu vizīti.
Parūpējieties, lai Jūs vai Jūsu bērns pabeigtu pilnu vakcinācijas kursu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var rasties šādas blakusparādības:
Ļoti bieži (tās var rasties vairāk nekā 1 no 10 vakcīnas devām):  drudzis;  nogurums (nespēks);  galvassāpes;  miegainība;  ēstgribas zudums;  aizkaitināmība;  pietūkums, sāpes un apsārtums injekcijas vietā.
Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām):  asinsizplūdums (hematoma) injekcijas vietā;  kuņģa darbības un gremošanas traucējumi, piemēram, caureja, vemšana un slikta dūša;  izsitumi (zīdaiņiem).
Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām):  izsitumi;  raudāšana;  nieze;  reibonis;
57

 muskuļu sāpes;  sāpes rokās vai kājās;  vispārēja slikta pašsajūta;  miega traucējumi;  samazināta jušana vai jutīgums, īpaši ādā;  reakcijas injekcijas vietā, piemēram, nieze, siltuma sajūta vai nejūtīgums, vai ciets sabiezējums.
Nav zināmi: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem  pietūkums un apsārtums injekcijas vietā; tas var skart plašu ekstremitātes, kurā veikta vakcinācija,
rajonu.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Nimenrix
 Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.  Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc “EXP”. Derīguma
termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.  Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C).  Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.  Nesasaldēt.  Zāles nedrīkst izmest kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest
zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Nimenrix satur

 Aktīvās vielas:
- Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur: A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 44 mikrogramiem

 Citas sastāvdaļas ir: - Pulverī: saharoze un trometamols. - Šķīdinātājā: nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.

Nimenrix ārējais izskats un iepakojums

Nimenrix ir pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.

Nimenrix tiek piegādāts kā balts pulveris vai masa vienreizējas devas stikla flakonā un kā dzidrs un bezkrāsains šķīdinātājs pilnšļircē.

Tie pirms lietošanas jāsamaisa kopā. Pēc samaisīšanas vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

Nimenrix ir pieejamas iepakojumos pa 1 vai 10 ar adatām vai bez tām.
58

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija

Ražotājs, kurš atbild par sērijas izlaidi: Pfizer Manufacturing Belgium N.V. Rijksweg 12 B-2870 Puurs Beļģija

Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A./N.V. Tél/Tel: + 32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje Tel. + 370 52 51 4000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Teл: +359 2 970 4333

Magyarország Pfizer Kft Tel: +36 1 488 3700

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Malta Vivian Corporation Ltd. Tel: + 35621 344610

Danmark Pfizer ApS Tlf: + 45 44 201 100

Nederland Pfizer BV Tel: +31 (0)10 406 43 01

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: + 49 (0)30 550055-51000

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: + 43 (0)1 521 15-0

Ελλάδα Pfizer Ελλάς A.E. Τηλ.: +30 210 6785 800

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 335 61 00

España Pfizer, S.L. Télf:+34914909900

Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel: (+351) 21 423 55 00

France Pfizer Tél +33 1 58 07 34 40

România Pfizer Romania S.R.L Tel: +40 (0) 21 207 28 00

59

Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777
Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1800 633 363 (toll free) +44 (0)1304 616161
Ísland Icepharma hf Simi: + 354 540 8000
Italia Pfizer S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21
Kύπρος Pfizer Ελλάς Α.Ε. (Cyprus Branch) Tηλ: +357 22 817690
Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel.: + 371 670 35 775

Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel.: + 386 (0) 1 52 11 400
Slovenská Republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: + 421 2 3355 5500
Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358 (0)9 430 040
Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00
United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0) 1304 616161

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija ir paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Vakcīna ir paredzēta tikai intramuskulārai lietošanai. Neievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.
Ja Nimenrix tiek ievadīts vienlaikus ar citām vakcīnām, jāizmanto atšķirīgas injekcijas vietas.
Nimenrix nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām.
Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot pilnšļircē esošo šķīdinātāju
Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja pilnšļirces saturu flakonā esošajam pulverim. Kā rīkoties, lai piestiprinātu adatu šļircei, skatīt attēlu. Taču šļirce, kas piegādāta kopā ar Nimenrix, var būt mazliet savādāka (bez skrūvējamas vītnes) nekā attēlā redzamā šļirce. Šādā gadījumā adata jāpiestiprina neskrūvējot.

1. Turot šļirces cilindru vienā rokā (neturiet aiz šļirces virzuļa), noskrūvējiet šļirces vāciņu, griežot to pulksteņrādītājam pretējā virzienā.
Šļirces virzulis
60

Šļirces cilindrs Šļirces vāciņš

2. Lai piestiprinātu adatu šļircei, iegrieziet adatu pulksteņrādītāja kustības virzienā šļircē, līdz tā nofiksējas (skatīt attēlu).
3. Noņemiet adatas aizsargu, kas dažkārt var būt mazliet stingrs.
Adatas aizsargs
4. Pievienojiet pulverim šķīdinātāju. Pēc tam, kad pulverim pievienots šķīdinātājs, maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis šķīdinātājā.
Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
61

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
Pirms šīs vakcīnas ievadīšanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
 Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem.  Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Skatīt 4. punktu.
Šī instrukcija ir rakstīta, pieņemot, ka to lasīs persona, kas tiek vakcinēta, bet tā kā vakcīnu var ievadīt pieaugušajiem un bērniem, Jūs varat to nolasīt arī savam bērnam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas 3. Kā lieto Nimenrix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Nimenrix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto
Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto Nimenrix ir vakcīna, kas palīdz aizsargāt pret A, C, W-135 un Y tipa baktēriju (mikroorganismu) Neisseria meningitidis izraisītām infekcijām. A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis" baktērijas var izraisīt šādas nopietnas slimības:  meningīts – galvas un muguras smadzeņu pārklājošo audu infekcija;  septicēmija – asins infekcija. Šīs infekcijas viens cilvēks var viegli nodot otram, un tās var izraisīt nāvi, ja netiek ārstētas. Nimenrix var lietot pieaugušajiem, pusaudžiem, bērniem un zīdaiņiem no 6 nedēļu vecuma.
Kā Nimenrix darbojas Nimenrix palīdz Jūsu organismam veidot pašam savu aizsardzību (antivielas) pret baktērijām. Šīs antivielas palīdz Jūs aizsargāt pret slimībām.
Nimenrix aizsargās tikai pret A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis” baktēriju ierosinātām infekcijām.
2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas
Nimenrix nedrīkst lietot šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret aktīvām vielām vai kādu citu no 6. punktā minētajām šīs vakcīnas
sastāvdaļām. Alerģiskas reakcijas pazīmes var būt niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles pietūkums. Ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties konsultējieties ar ārstu.
Ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix lietošanas.
62

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms šīs vakcīnas lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu, ja  Jums ir infekcija un augsta ķermeņa temperatūra (virs 38°C). Ja tas attiecas uz Jums,
vakcināciju neveiks, kamēr Jūsu pašsajūta nebūs uzlabojusies. Neliela infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nerada problēmas. Tomēr vispirms konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.  Jums ir ar asiņošanu saistīti traucējumi vai viegli veidojas asinsizplūdumi.
Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix ievadīšanas.
Nimenrix var pilnībā neaizsargāt katru vakcinēto personu. Ja Jums ir vāja imūnsistēma (piemēram, HIV infekcijas dēļ vai tādēļ, ka lietojat zāles, kas ietekmē imūnsistēmu), Jūs varat pilnībā negūt labumu no Nimenrix.
Pēc vai pat pirms jebkuras injekcijas ar adatu iespējams ģībonis (īpaši pusaudžiem). Tādēļ pasakiet ārstam vai medmāsai, ja Jums vai Jūsu bērnam agrāk ir bijis injekcijas izraisīts ģībonis.
Citas zāles un Nimenrix Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot citas vakcīnas un zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Nimenrix iedarbība var nebūt tik laba, ja lietojat zāles, kas ietekmē Jūsu imūnsistēmu.
Sākot no 1 gada vecuma, Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no tālāk minētajām vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītumasaliņām (MMR), ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītu-masaliņām-vējbakām (MMRV), 10valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai ar sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas-stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, tai skaitā kombinētām DTaP un B hepatīta vakcīnām, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnu (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa vakcīnu [16. un 18. tips] un kombinētu difterijas (ar samazinātu antigēnu saturu), stingumkrampju un acelulāru garā klepus vakcīnu.
Ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jāievada vienlaicīgi, vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Katra vakcīna jāievada citā injekcijas vietā.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jums iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Nimenrix saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka Nimenrix ietekmētu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja nejūtaties labi.
3. Kā lieto Nimenrix
Kā ievada vakcīnu
Nimenrix Jums ievadīs ārsts vai medmāsa.
63

Nimenrix vienmēr tiek injicēts muskulī, parasti augšdelmā vai augšstilbā.
Primārā imunizācija
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem Jūsu bērnam tiks veiktas divas injekcijas ar 2 mēnešu starplaiku, piemēram, 2 un 4 mēnešu vecumā (pirmo devu var ievadīt sākot no 6 nedēļu vecuma).
Zīdaiņi no 6 mēnešu vecuma, bērni, pusaudži un pieaugušie Viena injekcija.
Revakcinācijas devas
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem Viena revakcinācijas deva 12 mēnešu vecumā vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix devas.
Iepriekš vakcinētas personas vecumā no 12 mēnešiem Pastāstiet ārstam, ja iepriekš esat saņēmis citas meningokoku vakcīnas injekciju, nevis Nimenrix. Ārsts pastāstīs, vai un kad Jums nepieciešama papildus Nimenrix deva, īpaši, ja Jūs vai Jūsu bērns:  saņēmis pirmo devu 6–14 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts W-135 un Y tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis devu pirms vairāk nekā aptuveni viena gada un var tikt pakļauts A tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis pirmo devu 12–23 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts A, C, W-135 un Y tipa
Neisseria meningitidis izraisītai infekcijai.
Jums pateiks, kad Jums vai Jūsu bērnam ir jāierodas uz nākamās injekcijas saņemšanu. Ja Jūs vai Jūsu bērns izlaiž ieplānoto injekciju, ir svarīgi pieteikt jaunu vizīti. Parūpējieties, lai Jūs vai Jūsu bērns pabeigtu pilnu vakcinācijas kursu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var rasties šādas blakusparādības:
Ļoti bieži (tās var rasties vairāk nekā 1 no 10 vakcīnas devām):  drudzis;  nogurums (nespēks);  galvassāpes;  miegainība;  ēstgribas zudums;  aizkaitināmība;  pietūkums, sāpes un apsārtums injekcijas vietā.
Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām):  asinsizplūdums (hematoma) injekcijas vietā;  kuņģa darbības un gremošanas traucējumi, piemēram, caureja, vemšana un slikta dūša;  izsitumi (zīdaiņiem).
Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām):  izsitumi;  raudāšana;  nieze;
64

 reibonis;  muskuļu sāpes;  sāpes rokās vai kājās;  vispārēja slikta pašsajūta;  miega traucējumi;  samazināta jušana vai jutīgums, īpaši ādā;  reakcijas injekcijas vietā, piemēram, nieze, siltuma sajūta vai nejūtīgums, vai ciets sabiezējums.
Nav zināmi: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem  pietūkums un apsārtums injekcijas vietā; tas var skart plašu ekstremitātes, kurā veikta vakcinācija,
rajonu.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Nimenrix
 Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.  Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc “EXP”. Derīguma
termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.  Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C).  Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.  Nesasaldēt.  Zāles nedrīkst izmest kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest
zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Nimenrix satur
 Aktīvās vielas:
- Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur: A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 44 mikrogramiem

 Citas sastāvdaļas ir: - Pulverī: saharoze un trometamols. - Šķīdinātājā: nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.

Nimenrix ārējais izskats un iepakojums

Nimenrix ir pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.

Nimenrix tiek piegādāts kā balts pulveris vai masa vienreizējas devas stikla flakonā un kā dzidrs un bezkrāsains šķīdinātājs ampulā.

Tie pirms lietošanas jāsamaisa kopā. Pēc samaisīšanas vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

65

Nimenrix ir pieejams iepakojumos pa 1, 10 vai 100.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija

Ražotājs, kurš atbild par sērijas izlaidi: Pfizer Manufacturing Belgium N.V. Rijksweg 12 B-2870 Puurs Beļģija

Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A./N.V. Tél/Tel: + 32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje Tel. + 370 52 51 4000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Teл: +359 2 970 4333

Magyarország Pfizer Kft Tel: +36 1 488 3700

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Malta Vivian Corporation Ltd. Tel: + 35621 344610

Danmark Pfizer ApS Tlf: + 45 44 201 100

Nederland Pfizer BV Tel: +31 (0)10 406 43 01

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: + 49 (0)30 550055-51000

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: + 43 (0)1 521 15-0

Ελλάδα Pfizer Ελλάς A.E. Τηλ.: +30 210 6785 800

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 335 61 00

España Pfizer, S.L. Télf:+34914909900

Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel: +351 21 423 5500

France Pfizer Tél +33 1 58 07 34 40

România Pfizer Romania S.R.L Tel: +40 (0) 21 207 28 00

66

Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777

Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel.: + 386 (0) 1 52 11 400

Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1800 633 363 (toll free) +44 (0)1304 616161

Slovenská Republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: + 421 2 3355 5500

Ísland Icepharma hf Simi: + 354 540 8000

Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358 (0)9 430 040

Italia Pfizer Italia S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21

Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00

Kύπρος Pfizer Ελλάς Α.Ε. (Cyprus Branch) Tηλ: +357 22 817690

United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0) 1304 616161

Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel.: + 371 670 35 775

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija ir paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem

Vakcīna ir paredzēta tikai intramuskulārai lietošanai. Neievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.

Ja Nimenrix tiek ievadīts vienlaikus ar citām vakcīnām, jāizmanto atšķirīgas injekcijas vietas.

Nimenrix nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām.

Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot ampulās esošo šķīdinātāju

Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja ampulas saturu flakonā esošajam pulverim. 1. Nolauziet ampulas augšdaļu, ievelciet šķīdinātāju šļircē un pievienojiet to pulverim. 2. Maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris šķīdinātājā ir pilnībā izšķīdis.

Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas.

Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata.

67

Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
68

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur:
A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1
1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus
44 mikrogramiem

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Pulveris vai masa ir balti. Šķīdinātājs ir dzidrs un bezkrāsains.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Nimenrix ir indicēts, lai personām no 6 nedēļu vecuma veiktu aktīvu imunizāciju pret invazīvām A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis izraisītām meningokoku infekcijas slimībām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Nimenrix jālieto saskaņā ar pieejamiem oficiāliem ieteikumiem.
Primārā imunizācija Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem: divas 0,5 ml devas ir jāievada ar 2 mēnešu intervālu starp devām.
Zīdaiņiem no 6 mēnešu vecuma, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem: ir jāievada vienreizēja 0,5 ml deva. Nimenrix papildu primārās devas lietošana var tikt piemērota atsevišķām personām (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Revakcinācijas devas Pēc primārās imunizācijas kursa zīdaiņiem vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem revakcinācijas deva ir jāievada 12 mēnešu vecumā vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix vakcinācijas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja iepriekš vakcinēta persona vecumā no 12 mēnešiem, Nimenrix var ievadīt kā revakcinācijas devu, ja persona ir iepriekš saņēmusi primāro vakcināciju ar konjugētu vai nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu (skatīt 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
2

Lietošanas veids
Imunizāciju drīkst veikt tikai intramuskulāras injekcijas veidā.
Ieteicamā injekcijas vieta zīdaiņiem ir augšstilba anterolaterālā daļa. Personām no 1 gada vecuma ieteicamās injekcijas vietas ir augšstilba anterolaterālā daļa vai deltveida muskulis. (skatīt 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Norādījumus par zāļu izšķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nimenrix nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.
Laba klīniskā prakse ir pirms vakcinācijas pārskatīt medicīnisko anamnēzi (īpaši attiecībā uz iepriekš veikto vakcināciju un iespējamo blakusparādību rašanos) un veikt klīnisku izmeklēšanu.
Vienmēr jābūt viegli pieejamai piemērotai medikamentozai terapijai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija, kas gan notiek reti.
Blakusslimības
Vakcinācija ar Nimenrix jāatliek pacientiem, kuriem ir akūta smaga slimība ar drudzi. Vieglas infekcijas, piemēram, saaukstēšanās dēļ vakcināciju nevajadzētu atlikt.
Sinkope
Pēc vai pat pirms jebkuras vakcinācijas kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu iespējama sinkope (ģībšana), īpaši pusaudžiem. Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai manipulāciju veiktu vietā, kur nav iespējams savainojums samaņas zaudēšanas gadījumā.
Trombocitopēnija un asinsreces traucējumi
Nimenrix piesardzīgi jālieto personām ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsreces traucējumiem, jo pēc vakcīnas intramuskulāras ievadīšanas šiem cilvēkiem var rasties asiņošana.
Imūndeficīts
Varētu sagaidīt, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, vai pacientiem ar imūndeficītu var nerasties atbilstoša imūna atbildes reakcija.
Personas ar pārmantotu komplementa sistēmas deficītu (piemēram, C5 vai C3 deficītu) un personas, kuras saņem terapiju, kas inhibē terminālā komplementa aktivizāciju (piemēram, ekulizumabu), ir pakļautas palielinātam tādu invazīvu slimību riskam, ko izraisa Neisseria meningitidis serogrupas A, C, W-135 un Y, pat ja šīm personām veidojas antivielas pēc vakcinācijas ar Nimenrix.
Aizsardzība pret meningokoku slimību
Nimenrix nodrošinās aizsardzību tikai pret A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis. Vakcīna nepasargās no nevienas citas grupas Neisseria meningitidis.
3

Visiem vakcinētajiem var nerasties aizsargājoša imūna atbildes reakcija.
Iepriekš veiktas nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnas ietekme Personām, kuras iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu un 30 – 42 mēnešus vēlāk vakcinētas ar Nimenrix, bija zemāki ģeometriski vidējie titri (GMT), nosakot ar seruma baktericīdo testu, izmantojot truša komplementu, (rSBA), nekā personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nebija vakcinētas ar kādu meningokoku vakcīnu (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms.
Iepriekš veiktas vakcinācijas antivielu ietekme uz tetanusa toksoīdu Nimenrix drošumu un imunogenitāti novērtēja, lietojot secīgi vai vienlaicīgi ar vakcīnu, kas satur difterijas un tetanusa toksoīdu, acelulāro pertussis, inaktivētus poliovīrusus (1, 2 un 3), B hepatīta virsmas antigēnu un b tipa Haemophilus influenzae poliribosilribozes fosfātu, konjugētu ar tetanusa toksoīdu (DTaP-HBV-IPV/Hib) otrajā dzīves gadā. Nimenrix lietošana vienu mēnesi pēc DTaP-HBVIPV/Hib vakcīnas radīja zemāku rSBA GMT grupām A, C un W-135, salīdzinot ar vienlaicīgu ievadīšanu (skatīt 4.5. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskā nozīme nav zināma.
Imūnā atbilde zīdaiņiem vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem Vienreizēja deva, kas ievadīta 6 mēnešu vecumā, bija saistīta ar zemāku cilvēka komplementa baktericīdā seruma testa (hSBA) titru pret W-135 un Y grupām, salīdzinot ar trīs devām, kas ievadītas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Ja ir sagaidāms, ka zīdainis vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem būs pakļauts lielam invazīvās meningokoku slimības riskam no saskarsmes ar W-135 un Y grupām, ir jāapsver otras Nimenrix primārās devas ievadīšana pēc 2 mēnešiem.
Imūnā atbildes reakcija maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem Maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem tika novērota līdzīga rSBA atbildes reakcija uz A, C, W-135 un Y grupām vienu mēnesi pēc vienas Nimenrix devas ievadīšanas vai vienu mēnesi pēc divām Nimenrix devām, kas ievadītas ar divu mēnešu intervālu.
Viena deva bija saistīta ar zemāku hSBA titru testā W-135 un Y grupām, salīdzinot ar divām devām, ievadītām ar divu mēnešu intervālu. Pēc vienas vai divām devām tika novērota līdzīga reakcija uz A un C grupām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskais nozīmīgums nav zināms. Ja ir sagaidāms, ka mazs bērns tiks pakļauts invazīvas meningokoku slimības riskam, ko ierosina W-135 un Y grupas, var tikt apsvērta otras Nimenrix devas ievadīšana pēc 2 mēnešu intervāla. Par antivielu samazināšanos pret A vai C grupu pēc pirmās Nimenrix devas maziem bērniem vecumā no 12 līdz 23 mēnešiem skatiet sadaļu “Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā”.
Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā
Pēc Nimenrix ievadīšanas ir pierādīta baktericīdo antivielu titru samazināšanās serumā pret A grupu, testā izmantojot hSBA (skatīt 5.1. apakšpunktu). Nav zināma hSBA A grupas antivielu titru samazināšanās klīniskais nozīmīgums. Tomēr, ja paredzams, ka persona būs pakļauta īpašam A grupas iedarbības riskam un Nimenrix devu ir saņēmusi vairāk nekā aptuveni pirms gada, var apsvērt revakcinācijas devas ievadīšanu.
Ar laiku konstatēta antivielu titra samazināšanās grupām A, C, W-135 un Y. Antivielu titra samazināšanās klīniskais nozīmīgums nav zināms. Revakcinācijas devas ievadīšanu var apsvērt personām, kuras vakcinētas agrā bērnībā un kurām saglabājas augsts A, C, W-135 vai Y serogrupu izraisītas meningokoku slimības risks (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nimenrix ietekme uz pret-tetanusa antivielu koncentrāciju
Lai gan pēc vakcinācijas ar Nimenrix novēroja pret-tetanusa toksoīda (TT) antivielu koncentrācijas palielināšanos, Nimenrix neaizstāj imunizāciju pret stingumkrampjiem.
4

Nimenrix ievadīšana kopā ar TT saturošu vakcīnu vai vienu mēnesi pirms tās otrajā dzīves gadā neietekmē atbildes reakciju pret TT un būtiski neietekmē drošumu. Nav pieejami dati par bērniem pēc 2 gadu vecuma.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zīdaiņiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar kombinētām DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnām un ar 10valento pneimokoku konjugēto vakcīnu.
Sākot no 1 gada vecuma Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no šīm vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu (MMR) vakcīnu, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu-vējbaku (MMRV) vakcīnu, 10-valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas- stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, ieskaitot DTaP kombināciju ar B hepatīta, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnām (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaPHBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa bivalentu [16. un 18. tips] vakcīnu (rekombinantu) (HPV2).
Tomēr, ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jālieto vienlaicīgi vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar 10-valentu pneimokoku konjugāta vakcīnu vienam pneimokoku serotipam (18C konjugēts ar stingumkrampju toksoīda nesējproteīnu) novēroja mazāku ģeometriski vidējo antivielu koncentrāciju (GMC) un opsonofagocītiskā testa (OPA) antivielu GMT. Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret citiem deviņiem pneimokoku serotipiem neietekmēja.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar kombinētu stingumkrampju toksoīda, samazināta difterijas toksoīda un acelulāru garā klepus vakcīnu (adsorbētu) (Tdap) katram garā klepus antigēnam (garā klepus toksoīdam [PT], filamentajam hemaglutinīnam [FHA] un pertaktīnam [PRN]) tika novērota mazāka GMC. Vairāk nekā 98% personu anti PT, FHA vai PRN koncentrācijas bija virs testa robežvērtībām. Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret Nimenrix vai Tdap iekļautajiem stinguma krampju vai difterijas antigēniem neietekmēja.
Ja Nimenrix jālieto vienlaicīgi ar kādu citu injicējamu vakcīnu, vakcīnas vienmēr jāievada atšķirīgās injekciju vietās.
Paredzams, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, var neveidoties pietiekama atbildes reakcija.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pieredze par Nimenrix lietošanu grūtniecēm ir ierobežota.
Pētījumi ar dzīvniekiem tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrionālo/augļa attīstību, dzemdībām vai postnatālo attīstību neuzrāda (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Nimnerix grūtniecības laikā drīkst lietot tikai tad, ja tas absolūti nepieciešams un ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku auglim.
5

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai Nimenrix izdalās ar mātes pienu cilvēkam.

Nimenrix barošanas ar krūti periodā drīkst lietot tikai tad, ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku.

Fertilitāte

Ar dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi, lai novērtētu Nimenrix ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr dažas no 4.8. apakšpunktā „Nevēlamās blakusparādības” minētajām blakusparādībām var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Nimenrix drošums, kas aprakstīts tabulā tālāk, tiek pamatots ar šādām divos pētījumos iegūtām datu kopām:  Apkopota analīze par 9621 pētījumu dalībnieku, kam tika ievadīta viena Nimenrix deva. Tie
kopumā ietvēra 3079 mazus bērnus (12 – 23 mēneši), 909 bērnus vecumā no 2 līdz 5 gadiem, 990 bērnus vecumā no 6 līdz 10 gadiem, 2317 pusaudžus (11 – 17 gadi) un 2326 pieaugušos (18 - 55 gadi).  Dati no pētījuma zīdaiņiem, kuri pirmās devas ievadīšanas laikā bija vecumā no 6 līdz 12 nedēļām (pētījums MenACWY-TT-083) un kurā 1052 personas saņēma vismaz vienu devu no Nimenrix primārās vakcinācijas shēmas 2 vai 3 devām un 1008 saņēma revakcinācijas devu aptuveni 12 mēnešu vecumā.

Drošuma dati tika izvērtēti arī atsevišķā pētījumā, kurā vienreizēja Nimenrix deva tika ievadīta 274 personām vecumā no 56 gadiem.

Lokālās un vispārīgās nevēlamās blakusparādības 6-12 nedēļu un 12–14 mēnešu vecuma grupās, kas saņēma 2 Nimenrix devas ar 2 mēnešu intervālu, pirmā un otrā deva tika saistītas ar līdzīgu vietējo un sistēmisko reaktogenitāti.

Personām vecumā no 12 mēnešiem līdz 30 gadiem ievadītās Nimenrix revakcinācijas devas lokālais un vispārīgais nevēlamo blakusparādību profils pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix vai citām konjugētām vai nekombinētām polisaharīdu meningokoku vakcīnām bija līdzīgs tādam lokālajam un vispārīgajam nevēlamo blakusparādību profilam, kāds tika novērots pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix, izņemot kuņģa-zarnu trakta simptomus (arī caureju, vemšanu un sliktu dūšu), kas personām vecumā no 6 gadiem tika novēroti ļoti bieži.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ziņotās blakusparādības ir uzskaitītas atbilstoši šādām biežuma grupām:

Ļoti bieži: Bieži: Retāk: Reti: Ļoti reti:

(≥1/10) (≥1/100 līdz <1/10) (≥1/1000 līdz <1/100) (≥1/10 000 līdz <1/1000) (<1/10000)

6

1. tabulā atspoguļotas blakusparādības, kas ziņotas pētījumos personām no 6 nedēļu līdz 55 gadu vecumam un pēcreģistrācijas periodā. Blakusparādības, kas ziņotas personām vecumā > 55 gadiem, bija līdzīgas tām blakusparādībām kas novērotas jaunākām personām.

1. tabula Blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā pēc orgānu sistēmu grupām

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Blakusparādības

Vielmaiņas un uztures

Ļoti bieži

Ēstgribas zudums

traucējumi

Psihiskie traucējumi

Ļoti bieži

Aizkaitināmība

Retāk

Bezmiegs

Raudāšana

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Miegainība

Galvassāpes

Retāk

Hipoestēzija

Reibonis

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Vemšana

Slikta dūša*

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Nieze

Izsitumi**

Skeleta-muskuļu un saistaudu Retāk

Mialģija

sistēmas bojājumi

Sāpes ekstremitātē

Vispārēji traucējumi un

Ļoti bieži

Drudzis

reakcijas ievadīšanas vietā

Pietūkums injekcijas vietā

Sāpes injekcijas vietā

Apsārtums injekcijas vietā

Nogurums

Bieži

Hematoma injekcijas vietā*

Retāk

Vājums

Sacietējums injekcijas vietā

Nieze injekcijas vietā

Siltums injekcijas vietā

Anestēzija injekcijas vietā

Nav zināmi*** Plašs ekstremitātes pietūkums injekcijas vietā,

bieži kopā ar apsārtumu, reizēm iesaistīta

blakusesošā locītava vai visas ekstremitātes,

kurā veikta injekcija, tūska

*Slikta dūša un hematoma injekcijas vietā novērota zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “retāk”

**Izsitumi novēroti zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “bieži”

***Pēcreģistrācijas periodā novērotās nevēlāmās blakusparādības

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Par pārdozēšanas gadījumiem nav ziņots.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, meningokoku vakcīnas, ATĶ kods: J07AH08
7

Darbības mehānisms

Anti-kapsulārās meningokoku antivielas aizsargā pret meningokoku infekcijas slimībām, pateicoties komplementa mediētai baktericīdai aktivitātei. Nimenrix ierosina baktericīdu antivielu veidošanos pret Neisseria meningitidis A, C, W-135 un Y grupas kapsulāriem polisaharīdiem, nosakot ar testiem, kuriem izmanto vai nu rSBA, vai hSBA.

Imunogenitāte zīdaiņiem

Ir veikti divi klīniskie pētījumi zīdaiņiem: MenACWY-TT-083 un MenACWY-TT-087.

Pētījumā MenACWY-TT-083 pirmā deva tika ievadīta 6 līdz 12 nedēļu vecumā, otrā deva tika ievadīta pēc 2 mēnešiem un trešā (revakcinācijas) deva tika ievadīta aptuveni 12 mēnešu vecumā. DTaP-HBV-IPV/Hib un 10-valentā pneimokoku vakcīna tika ievadītas vienlaicīgi. Nimenrix izraisīja baktericīdu antivielu atbildi pret četrām meningokoku grupām. Atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētās Men-C-CRM un MenC-TT vakcīnas ar rSBA titru ≥8 vienu mēnesi pēc otrās devas. Skatīt 2. tabulu.

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

97,4%

96,5%

Pēc 2.

203

157

devas(1) 456 (95,4; (182; 227) 202 (93,0;

(131; 188)

98,6)

98,6)

A Nimenrix

Pēc

99,6% 1561

99,5%

1007

revakcinā 462 (98,4; (1412; 214

cijas(1)

99,9) 1725)

(97,4;100) (836;1214)

98,7%

Pēc 2.

612

devas (1) 456 (97,2; (540; 693) 218

99,5)

Nimenrix

Pēc

99,8% 1177

revakcinā 463 (98,8; (1059; 221

cijas (1)

100)

1308)

98,6% (96,0; 99,7) 99,5% (97,5; 100)

1308 (1052; 1627)
4992 (4086; 6100)

99,6%

100%

Pēc 2.

958

3188

MenC-

devas (1)

455

(98,4;

202 (850; 1079)

(98,2;

(2646; 3841)

99,9)

100)

C

CRM

Pēc

98,4%

100%

vakcīna

1051

5438

revakcinā 446 (96,8;

216 (98,3;

cijas (1)

(920; 1202) 99,4)

(4412; 6702) 100)

MenCTT
vakcīna

Pēc 2. devas (1) 457
Pēc revakcinā 459
cijas (1)

100% (99,2; 100) 100% (99,2; 100)

1188 (1080; 1307) 1960 (1776; 2163)

100% 226 (98,4;
100) 100% 219 (98,3; 100)

2626 (2219; 3109)
5542 (4765; 6446)

8

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

99,1% 1605

100%

Pēc 2.

753

devas (1) 455 (97,8;

(1383;

217 (98,3;

(644; 882)

99,8) 1862)

100)

W Nimenrix

Pēc

99,8% 2777

100%

5123

revakcinā 462 (98,8; (2485; 218 (98,3;

cijas (1)

100)

3104)

(4504; 5826) 100)

98,2%

97,7%

Pēc 2.

483

328

devas (1) 456 (96,6; (419; 558) 214 (94,6;

(276; 390)

99,2)

99,2)

Y Nimenrix

Pēc

99,4%

100%

881

2954

revakcinā 462 (99,1;

217 (98,3;

cijas (1)

(787; 986) 99,9)

(2498; 3493) 100)

Imunogenitātes analīzi veica primārai (ATP saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai.

*rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

**hSBA pārbaudīts GSK laboratorijās

(1) asins paraugu ņēma 21 - 48 dienas pēc vakcinācijas

Dati no pētījuma MenACWY-TT-083 atbalsta imunogenitātes datu un devu ekstrapolāciju zīdaiņiem vecumā no 12 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem.

Pētījumā MenACWY-TT-087 zīdaiņi saņēma vai nu vienreizēju primāro devu 6 mēnešu vecumā, kurai sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā (DTPa-IPV/Hib un 10 valentā pneimokoku konjugāta vakcīna tika vienlaicīgi ievadītas abos vakcinācijas laika punktos), vai arī trīs primārās devas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā, kurām sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā. Vienreizēja primārā deva, kas tika ievadīta 6 mēnešu vecumā, radīja noturīgu rSBA atbildes reakciju pret A, C, W-135 un Y grupām, mērot pēc pētāmo personu proporcijas ar rSBA titru ≥8, kas bija līdzīga atbildes reakcijai pēc pēdējās devas trīs primāro devu sērijā. Revakcinācijas deva radīja noturīgu atbildes reakciju, kas bija līdzīga abās devu grupās pret visām četrām meningokoku grupām.

Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā, mērot vienu mēnesi pēc vienreizējas primārās devas, pirms revakcinācijas devas un vienu mēnesi pēc revakcinācijas devas, ir norādītas 3. tabulā.

9

3. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc vienas devas 6 mēnešu vecumā un pēc revakcinācijas devas 15–18 mēnešu vecumā (pētījums MenACWY-TT-087)

Meningokoku grupa

rSBA*

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

hSBA**

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

Pēc 1.

98,80%

1332,9

98,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1035,2; 1716,2)

59

(90,9; 100)

271 (206; 355)

Pirms

81,70%

125,3

66,20%

A

revakci- 131 (74; 87,9)

71

(84,4; 186,1)

(54; 77)

nācijas

21 (14; 32)

Pēc

99,30%

2762,3

100%

revakci- 139

83

nācijas(1)

(96,1; 100) (2310,3; 3302,8)

(95,7; 100)

1416 (1140; 1758)

Pēc 1.

99,40%

591,6

100%

devas(1) 163 (96,6; 100)

(482,3; 725,8)

66 (94,6; 100)

523 (382; 717)

Pirms

65,60%

27,4

96,20%

151

C

revakci- 131 (56,9; 73,7)

(20,6; 36,6)

78 (89,2; 99,2)

(109; 210)

nācijas

Pēc

99,30%

2525,2

100%

13360

revakci- 139

92

nācijas(1)

(96,1; 100) (2102,1; 3033,3)

(96,1; 100) (10953; 16296)

Pēc 1.

93,90%

devas(1) 163 (89; 97)

1255,9 (917; 1720)

87,20% 47
(74,3; 95,2)

137 (78; 238)

Pirms

77,90%

63,3

100%

429

W

revakci- 131

53

(69,8; 84,6) (45,6; 87,9)

(93,3; 100)

(328; 559)

nācijas

Pēc

100%

3144,7

100%

revakci- 139

59

nācijas(1)

(97,4; 100) (2636,9; 3750,4)

(93,9; 100)

9016 (7045; 11537)

Pēc 1.

98,80%

1469,9

92,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1186,5; 1821)

52 (81,5; 97,9)

195 (118; 323)

Pirms

88,50%

106,4

98,40%

389

Y

revakci- 131

61

(81,8; 93,4) (76,4; 148,1)

(91,2; 100)

(292; 518)

nācijas

Pēc

100%

2748,6

100%

revakci- 139

69

nācijas(1)

(97,4; 100) (2301,4; 3282,6)

(94,8; 100)

5978 (4747; 7528)

Imunogenitātes analīzi veica primārai (saskaņā ar protokolu, according-to-protocol – ATP) grupai

imunogenitātes novērtēšanai.

* rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā.

** hSBA pārbaudīts Neomed laboratorijā, Laval, Kanāda. (1) Asins paraugu ņēma 1 mēnesi pēc vakcinācijas.

Seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot hSBA kā sekundāro mērķa kritēriju. Lai gan līdzīga atbildes reakcija pret A un C grupām tika novērota ar abām devu shēmām, vienreizēja primārā deva zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā tika saistīta ar zemāku hSBA atbildes reakciju pret W-135 un Y grupām, mērot kā pētāmo personu proporciju ar hSBA titru ≥8 [attiecīgi 87,2% (95% TI: 74,3; 95,2) un 92,3% (95% TI: 81,5; 97,9)], salīdzinot ar trīs primārajām devām 2, 4 un 6 mēnešu vecumā [attiecīgi 100% (95% TI: 96,6; 100) un 100% (95% TI: 97,1; 100)] (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pēc revakcinācijas devas hSBA titri pret visām četram serogrupām bija līdzīgi abās devu shēmās.

10

Imunogenitāte 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

MenACWY-TT-039 un MenACWY-TT-040 klīniskajos pētījumos viena Nimenrix deva ierosināja rSBA atbildes reakciju pret četrām meningokoku grupām; atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētā Men-C-CRM vakcīna ar rSBA titru ≥8 (4. tabula).

4. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Menin

Pētījums MenACWY-TT-039(1) Pētījums MenACWY-TT-040(2)

gokok u grupa

Vakcīnas grupa

≥8

GMT

≥8

GMT

N

N

(95 % TI) (95 % TI)

(95 % TI) (95 % TI)

99,7 %

2205

98,4 %

3170

A

Nimenrix 354

183

(98,4; 100) (2008; 2422)

(95,3; 99,7) (2577; 3899)

99,7 %

478

97,3 %

829

Nimenrix 354

183

(98,4; 100) (437; 522)

(93,7; 99,1) (672; 1021)

C

MenC-CRM

97,5 %

212

98,2 %

691

121

114

vakcīna

(92,9; 99,5) (170; 265)

(93,8; 99,8) (521; 918)

W-135 Nimenrix

100 %

2682

98,4 %

4022

354

186

(99,0; 100) (2453; 2932)

(95,4; 99,7) (3269; 4949)

100 %

2729

97,3 %

3168

Y

Nimenrix 354

185

(99,0; 100) (2473; 3013)

(93,8; 99,1) (2522; 3979)

Imunogenitātes analīzi veica ATP imunogenitātes vērtēšanas grupām. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas (2) asins paraugu ņēma 30 - 42 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

MenACWY-TT-039 pētījumā kā sekundāro galauzstādījumu vērtēja arī seruma baktericīdisko aktivitāti, izmantojot hSBA (5. tabula).

5. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Meningo

Pētījums MenACWY-TT-039(1)

koku

Vakcīnas grupa

N

≥8

GMT

grupa

(95 % TI)

(95 % TI)

77,2 %

19,0

A

Nimenrix

338

(72,4; 81,6)

(16,4; 22,1)

Nimenrix

341

C

MenC-CRM vakcīna

116

98,5 % (96,6; 99,5)
81,9 % (73,7; 88,4)

196 (175; 219)
40,3 (29,5; 55,1)

W-135

Nimenrix

87,5 % 336
(83,5 ; 90,8)

48,9 (41,2; 58,0)

79,3 %

30,9

Y

Nimenrix

329

(74,5; 83,6)

(25,8; 37,1)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Men ACWY-TT-104 pētījumā imūnā reakcija pēc vienas vai divām Nimenrix devām ar 2 mēnešu intervālu tika vērtēta vienu mēnesi pēc pēdējās vakcinācijas. Nimenrix ierosināja baktericīdu reakciju pret visām četrām meningokoku grupām, kam bija līdzīga procentuālā vērtība ar rSBA titru ≥8 un GMT pēc vienas vai divām devām (6. tabula).

11

6. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA)* 12–14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix

Pēc

180

97,8 %

1 deva

1. devas

(94,4; 99,4)

1437 (1118; 1847)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

96,8 % (92,8; 99,0)

1275 (970; 1675)

Pēc

150

98,0 %

2. devas

(94,3; 99,6)

C

Nimenrix

Pēc

179

95,0 %

1 deva

1. devas

(90,7; 97,7)

1176 (922; 1501)
452 (346; 592)

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

95,5 % (91,0; 98,2)

369 (281; 485)

W-135

Pēc

150

2. devas

Nimenrix

Pēc

180

1 deva

1. devas

98,7 % (95,3; 99,8)
95,0 % (90,8; 97,7)

639 (522; 783)
2120 (1601; 2808)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

94,9 % (90,3; 97,8)

2030 (1511; 2728)

Pēc

150

100 %

2. devas

(97,6; 100)

Y

Nimenrix

Pēc

180

92,8 %

1 deva

1. devas

(88,0; 96,1)

3533 (2914; 4283)
952 (705; 1285)

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

93,6 % (88,6; 96,9)

933 (692; 1258)

Pēc

150

99,3 %

1134

2. devas

(96,3; 100)

(944; 1360)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts Public Health England laboratorijās

MenACWY-TT-104 pētījumā seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot arī hSBA kā sekundāro parametru. Nimenrix izraisīja baktericīdas atbildes reakcijas pret W-135 un Y grupām, kas bija % augstākas ar hSBA titru ≥8, kad tika dotas divas devas, salīdzinot ar vienu. Procentuāli līdzīgas atbildes reakcijas ar hSBA titru ≥8 novērotas ar A un C grupām (7. tabula).

12

7. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA)* 12 – 14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas

Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix Pēc

74

95,9 %

1 deva 1. devas

(88,6; 99,2)

118 (87; 160)

Nimenrix Pēc

66

2 devas 1. devas

97,0 % (89,5; 99,6)

133 (98; 180)

Pēc

66

97,0 %

2. devas

(89,5; 99.6)

C

Nimenrix Pēc

78

98,7 %

1 deva 1. devas

(93,1; 100)

170 (126; 230)
152 (105; 220)

Nimenrix Pēc

70

2 devas 1. devas

95,7 % (88,0; 99,1)

161 (110; 236)

W-135

Pēc

69

2. devas

Nimenrix Pēc

72

1 deva 1. devas

100 % (94,8; 100)
62,5 % (50,3; 73,6)

1753 (1278; 2404)
27 (16; 47)

Nimenrix Pēc

61

2 devas 1. devas

68,9 % (55,7; 80,1)

26 (16; 43)

Pēc

70

97,1 %

757

2. devas

(90,1; 99,7)

(550; 1041)

Y

Nimenrix Pēc

71

67,6 %

1 deva 1. devas

(55,5; 78,20)

41 (24; 71)

Nimenrix Pēc

56

2 devas 1. devas

64,3 % (50,4; 76,6)

32 (18; 58)

Pēc

64

95,3 %

513

2. devas

(86,9; 99,0)

(339; 775)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot rSBA un hSBA, tika izvērtēta līdz 5 gadiem bērniem pēc pirmās vakcinācijas pētījumā MenACWY-TT-027 (8. tabula).

8. tabula. Piecu gadu saglabāšanās dati maziem bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 12 – 23

mēnešus veci (pētījums MenACWY-TT-032; pētījuma 027 pagarinājums)

Menin

rSBA*

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

≥8

GMT

u grupa

N

grupa

(gads)

(95 % TI) (95 % TI)

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

4. Nimenri A
x 5.

64,4 % 45
(48,8; 78,1) 73,5 %
49 (58,9; 85,1)

35,1 (19,4; 63,4)
37,4 (22,1; 63,2)

52,3 % 44
(36,7; 67,5) 35,6 %
45 (21,9; 51,2)

8,8 (5,4; 14,2)
5,2 (3,4; 7,8)

13

Menin

rSBA*

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

u grupa

N

≥8

GMT

(gads)

(95 % TI) (95 % TI)

grupa

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

4. Nimenri

97,8 %

110

97,8 %

370

45

45

(88,2; 99,9) (62,7; 192)

(88,2; 99,9) (214; 640)

x 5.
C MenC- 4. CRM vakcīna 5.

77,6 % 49
(63,4; 88,2) 80,0 %
10 (44,4; 97,5) 63,6 %
11 (30,8; 89,1)

48,9 (28,5; 84,0)
137 (22,6; 832)
26,5 (6,5; 107)

91,7 % 48
(80,0; 97,7) 70,0 %
10 (34,8; 93,3) 90,9 %
11 (58,7; 99,8)

216 (124; 379)
91,9 (9,8; 859)
109 (21,2; 557)

4. Nimenri W-135
x 5.

60,0 % 45
(44,3; 74,3) 34,7 %
49 (21,7; 49,6)

50,8 (24,0; 108)
18,2 (9,3; 35,3)

84,4% 45
(70,5; 93,5) 82,6 %
46 (68,6; 92,2)

76,9 (44,0; 134)
59,7 (35,1; 101)

4. Nimenri Y
x 5.

62,2% 45
(46,5; 76,2) 42,9 %
49 (28,8; 57,8)

44,9 (22,6; 89,3)
20,6 (10,9; 39,2)

87,8% 41
(73,8; 95,9) 80,0 %
45 (65,4; 90,4)

74,6 (44,5; 125)
70,6 (38,7; 129)

Imunogenitātes saglabāšanās tika analizēta, izmantojot 5. gada ATP grupu. Atlases atšķirības, kas

galvenokārt bija saistītas ar tādu pētāmo personu revakcināciju, kurām C grupas rSBA titri bija <8, un

šo personu izslēgšanu no turpmākiem laika brīžiem, var būt izraisījušas titru pārvērtēšanu.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 2 – 10 gadus veciem bērniem

MenACWY-TT-081 pētījumā tika pierādīts, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs citai reģistrētai MenC-CRM vakcīnai attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju uz C grupu [attiecīgi 94,8 % (95 % TI: 91,4; 97,1) un 95,7 % (95 % TI: 89,2; 98,8)], GMT Nimenrix grupā bija zemāki [2795 (95% TI: 2393; 3263)], nekā ievadot MenC-CRM vakcīnu [5292 (95% TI: 3815; 7340)].

MenACWY-TT-038 pētījumā pierādīja, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs reģistrētai ACWY-PS vakcīnai, vērtējot atbildes reakciju uz vakcīnu četrās grupās (A, C, W-135 un Y) (skatīt 9. tabulu).

9. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 2 – 10 gadus veciem bērniem 1 mēnesi pēc vakcinācijas (pētījums

MenACWY-TT-038)

Mening

Nimenrix

ACWY-PS vakcīna

okoku

VR

N

grupa

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

VR N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

89,1 %

A

594 (86,3; 91,5)

6343 (5998; 6708)

64,6 % 192
(57,4; 71,3)

2283 (2023; 2577)

96,1 % C 691
(94,4; 97,4)

4813 (4342; 5335)

89,7 % 234
(85,1; 93,3)

1317 (1043; 1663)

97,4 %

11543

82,6 %

W-135 691

236

(95,9; 98,4) (10873; 12255)

(77,2; 87,2)

2158 (1815; 2565)

92,7 %

10825

240

68,8 %

Y 723

(90,5; 94,5) (10233; 11452)

(62,5; 74,6)

2613 (2237; 3052)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu, kas noteikta kā pacientu daļa, kam:

 rSBA titri bija  32 sākotnēji seronegatīviem pētījuma dalībniekiem (t.i., rSBA titrs pirms

vakcinācijas < 8);

 rSBA titri palielinājās vismaz četras reizes, salīdzinot tos pirms un pēc vakcinācijas sākotnēji

seropozitīviem pacientiem (t.i, rSBA titrs pirms vakcinācijas ≥ 8).

14

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika noteikta bērniem, kuri pirmo devu saņēma pētījumā MenACWY-TT-081 (10. tabula).

10. tabula. 44 mēnešu saglabāšanās dati bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 2 – 10 gadus veci

(Pētījums MenACWY-TT-088; pētījuma 081 pagarinājums)

Meningo

Laika

rSBA*

hSBA**

Vakcīnas

koku

brīdis

≥8

GMT

≥8

GMT

grupa grupa (mēneši) N (95 % TI) (95 % TI) N (95 % TI) (95 % TI)

86,5 %

196

25,6 %

4,6

32 193

90

(80,9; 91,0) (144; 267)

(16,9; 35,8) (3,3; 6,3)

A Nimenrix

85,7 %

307

25,8 %

4,8

44 189

89

(79,9; 90,4) (224; 423)

(17,1; 36,2) (3,4; 6,7)

64,6 %

34,8

95,6 %

75,9

32 192

90

(57,4; 71,3) (26,0; 46,4)

(89,0; 98,8) (53,4; 108)

Nimenrix

37,0 %

14,5

76,8 %

36,4

44 189

82

(30,1; 44,3) (10,9; 19,2)

(66,2; 85,4) (23,1; 57,2)

C

76,8 %

86,5

90,9 %

82,2

MenC-

32 69

33

(65,1; 86,1) (47,3; 158)

(75,7; 98,1) (34,6; 196)

CRM

45,5 %

31,0

64,5 %

38,8

vakcīna 44 66

31

(33,1; 58,2) (16,6; 58,0)

(45,4; 80,8) (13,3; 113)

77,2 %

214

84,9 %

69,9

32 193

86

(70,6; 82,9) (149; 307)

(75,5; 91,7) (48,2; 101)

W-135 Nimenrix

68,3 %

103

80,5 %

64,3

44 189

87

(61,1; 74,8) (72,5; 148)

(70,6; 88,2) (42,7; 96,8)

81,3 %

227,4

81,3 %

79,2

32 193

91

(75,1; 86,6) (165; 314)

(71,8; 88,7) (52,5; 119)

Y Nimenrix

62,4 %

78,9

82,9 %

127

44 189

76

(55,1; 69,4) (54,6; 114)

(72,5; 90,6) (78,0; 206)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta 1 gadu pēc vakcinācijas 6 10 gadus veciem bērniem, kas pirmo vakcinācijas devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-027 (11. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

11. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi un 1 gadu pēc vakcinācijas 6 – 10 gadus veciem

bērniem

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Nimenrix

80,0 %

53,4

16,3 %

105

104

(71,1; 87,2) (37,3; 76,2)

(9,8; 24,9)

A

ACWY-PS

25,7 %

4,1

5,7 %

35

35

(12,5;43,3)

(2,6; 6,5)

(0,7;19,2)

3,5 (2,7; 4,4)
2,5 (1,9;3,3)

Nimenrix 101 89,1 %

156

95,2 %

105

129

(81,3;94,4) (99,3; 244)

(89,2;98,4) (95,4;176)

C

ACWY-PS

39,5 %

13,1

32,3 %

7,7

38

31

(24,0;56,6) (5,4;32,0)

(16,7;51,4) (3,5;17,3)

15

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

W-135

Nimenrix 103
ACWY-PS 35

95,1 % (89,0;98,4)
34,3 % (19,1;52,2)

133

100 %

103

(99,9;178)

(96,5;100)

5,8 (3,3;9,9)

12,9 % 31
(3,6;29,8)

257 (218;302)
3,4 (2,0;5,8)

Nimenrix

83,1 %

95,1

99,1 %

265

89

106

(73,7;90,2) (62,4;145)

(94,9;100) (213;330)

Y

ACWY-PS

43,8 %

12,5

33,3 %

9,3

32

36

(26,4;62,3) (5,6;27,7)

(18,6;51,0) (4,3;19,9)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 11 – 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem

Divos klīniskajos pētījumos, kas veikti 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem (pētījums MenACWY-TT036) un 18 - 55 gadus veciem pieaugušajiem (pētījums MenACWY-TT-035), tika ievadīta vai nu viena Nimenrix deva, vai viena ACWY-PS vakcīnas deva.

Pierādīts, ka Nimenrix ir imunoloģiski līdzvērtīgs ACWY-PS vakcīnai, attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju iepriekš definētā veidā (12. tabula).

12. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem vienu

mēnesi pēc vakcinācijas

Pētījums (vecuma diapazons)

Menin gokok N
u grupa

Nimenrix

VR (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

N VR

GMT

(95 % TI) (95 % TI)

85,4 %

5928

77,5 %

2947

A

553

191

(82,1; 88,2) (5557; 6324)

(70,9; 83,2) (2612; 3326)

Pētījums MenACWY-

97,4 %

13110

96,7 %

8222

C 642

211

(95,8; 98,5) (11939;14395)

(93,3; 98,7) (6807; 9930)

TT-036

96,4 %

8247

87,5 %

2633

W-135 639

216

(11 - 17 gadi)

(94,6; 97,7) (7639; 8903)

(82,3; 91,6) (2299; 3014)

93,8 %

14086

78,5%

5066

Y 657

219

(91,6; 95,5) (13168; 15069)

(72,5; 83,8) (4463; 5751)

80,1 %

3625

69,8 %

2127

A

743

252

(77,0; 82,9) (3372; 3897)

(63,8; 75,4) (1909; 2370)

Pētījums MenACWY-

91,5 %

8866

92,0 %

7371

C 849

288

(89,4; 93,3) (8011; 9812)

(88.3; 94,9) (6297; 8628)

TT-035

90,2 %

5136

85,5 %

2461

W-135 860

283

(18 - 55 gadi)

(88,1; 92,1) (4699; 5614)

(80,9; 89,4) (2081; 2911)

87,0 %

7711

78,8 %

4314

Y 862

288

(84,6; 89,2) (7100; 8374)

(73,6; 83,4) (3782; 4921)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupām, kas veidotas imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika vērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-036 (13. tabula).

16

13. tabula. 5 gadu saglabāšanās dati (rSBA*) pusaudžiem, kas vakcinācijas brīdī bija 11 – 17

gadus veci

Menin

Laika

gokok

brīdis

u

N

(gadi)

grupa

Nimenrix

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

92,9 %

448

82,7 %

206

3 449

150

(90,1; 95,1) (381; 527)

(75,6; 88,4) (147; 288)

A

97,5 %

644

93,0 %

296

5 236

86

(94,5; 99,1) (531; 781)

(85,4; 97,4) (202; 433)

91,1 %

371

86,0 %

390

3 449

150

(88,1; 93,6) (309; 446)

(79,4; 91,1) (262; 580)

C

88,6 %

249

87,1 %

366

5 236

85

(83,8; 92,3) (194; 318)

(78,0; 93,4) (224; 599)

82,0 % 3 449
(78,1; 85,4) W-135
86,0 % 5 236
(80,9; 90,2)

338 (268; 426)
437 (324; 588)

30,0 % 150
(22,8; 38,0) 34,9 %
86 (24,9; 45,9)

16,0 (10,9; 23,6)
19,7 (11,8; 32,9)

93,1 %

740

58,0 %

69,6

3 449

150

(90,3; 95,3) (620; 884)

(49,7; 66,0) (44,6; 109)

Y

96,6 %

1000

66,3 %

125

5 236

86

(93,4; 98,5) (824; 1214)

(55,3; 76,1) (71,2; 219)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudes veiktas PHE laboratorijās Lielbritānijā.

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem un pieaugušajiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-052 (14. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

14. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT052) un 5 gadus pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT-059) 11 – 25 gadus veciem pusaudžiem un pieaugušajiem

Meningokoku Vakcīnas Laika

N

grupa

grupa

brīdis

8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

1.

356 82,0 % (77,6; 85,9)

58,7 (48,6; 70,9)

mēnesis

A

Nimenrix

1. gads 350 29,1 % (24,4; 34,2)

5,4 (4,5; 6,4)

5. gads 141 48,9 % (40,4; 57,5)

8,9 (6,8; 11,8)

1.

359 96,1 % (93,5; 97,9)

532 (424; 668)

mēnesis

C

Nimenrix 1. gads 336 94,9 % (92,0; 97,0)

172 (142; 207)

5. gads 140 92,9 % (87,3; 96,5)

94,6 (65,9; 136)

W-135

Nimenrix

1. 334
mēnesis 1. gads 327

91,0 % (87,4; 93,9) 98,5 % (96,5; 99,5)

117 (96,8; 141) 197 (173; 225)

5. gads 138 87,0 % (80,2; 92,1)

103 (76,3; 140)

1.

364 95,1 % (92,3; 97,0)

246 (208; 291)

mēnesis

Y

Nimenrix 1. gads 356 97,8 % (95,6; 99,0)

272 (237; 311)

5. gads 142 94,4 % (89,2; 97,5)

225 (174; 290)

Imunogenitātes s analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

17

Atsevišķā pētījumā (MenACWY-TT-085) vienu Nimenrix devu ievadīja 194 libāniešu izcelsmes pieaugušajiem no 56 gadu vecuma (to skaitā 133 dalībnieki bija vecuma grupā no 56 līdz 65 gadiem, un 61 dalībnieks bija vecāks par 65 gadiem). Procentuālais pētāmo personu skaits ar rSBA titru ≥ 128 pirms vakcinācijas (noteikts GSK laboratorijās) bija robežās no 45 % (C grupā) līdz 62 % (Y grupā). Kopumā vienu mēnesi pēc vakcinācijas procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 bija robežās no 93 % (C grupā) līdz 97 % (Y grupā). Par 65 gadiem vecāku personu apakšgrupā procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 vienu mēnesi pēc vakcinācijas bija robežās no 90 % (A grupā) līdz 97 % (Y grupā).
Atbildes reakcija uz revakcināciju personām, kas iepriekš tika vakcinētas ar konjugētu meningokoku vakcīnu pret Neisseria meningitidis
Revakcinācija ar Nimenrix personām, kuras iepriekš vakcinētas ar monovalentu (MenC-CRM) vai kvadrivalentu konjugētu meningokoku vakcīnu (MenACWY-TT) tika pētīta subjektiem vecumā no 12 mēnešiem un vecākiem, kuri tika revakcinēti. Tika novērota spēcīga anamnestiska atbildes reakcija pret vakcīnas antigēnu (-iem).
Atbildes reakcija uz Nimenrix personām, kas pret Neisseria meningitidis iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdus saturošu vakcīnu
Pētījumā MenACWY-TT-021, kas veikts 4,5 – 34 gadus vecām personām, 30 – 42 mēnešus pēc vakcinācijas ar ACWY-PS vakcīnu ievadīta Nimenrix imunogenitāti salīdzināja ar Nimenrix imuniogenitāti līdzīga vecuma personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nav vakcinētas ne ar vienu meningokoku vakcīnu. Imūno atbildes reakciju (rSBA titrs ≥8) novēroja pret visām grupām (A, C, W135, Y) visām personām neatkarīgi no meningokoku vakcīnu lietošanas anamnēzē. Personām, kuras bija saņēmušas ACWY-PS vakcīnas devu 30 – 42 mēnešus pirms Nimenrix, rSBA GMT bija ievērojami zemāki, tomēr 100% subjektu novēroja rSBA titru ≥8 pret visām četrām meningokoku grupām (A, C, W-135, Y) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Bērni (2–17 gadi) ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju
Pētījumā MenACWY-TT-084 tika salīdzinātas imūnās atbildes reakcijas uz divām Nimenrix devām, kuras ar divu mēnešu intervālu tika ievadītas 43 personām vecumā no 2 līdz 17 gadiem ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju un 43 līdzīga vecuma personām ar normāli funkcionējošu liesu. Vienu mēnesi pēc pirmās vakcīnas devas un vienu mēnesi pēc otrās devas procentuālais personu skaits ar rSBA titru ≥1:8 un ≥1:128 un hSBA titru ≥1:4 un ≥1:8 abās grupās bija līdzīgs.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojamas.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par lokālu panesamību, akūtu toksicitāti, atkārtotu devu toksicitāti, toksisku ietekmi uz attīstību/reproduktivitāti un fertilitātes pētījumi neliecina par īpašu risku cilvēkiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris:
Saharoze Trometamols
18

Šķīdinātājs:
Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
4 gadi
Pēc izšķīdināšanas
Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Kaut arī kavēšanās nav ieteicama, pēc izšķīdināšanas ir pierādīta stabilitāte 8 stundas 30°C temperatūrā. Ja vakcīna nav izlietota 8 stundu laikā, nelietojiet to.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Pulveris flakonā (I klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija) un šķīdinātājs pilnšļircē ar aizbāzni (butilgumija). Iepakojumā pa 1 un 10 ar adatām vai bez tām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot pilnšļircē esošo šķīdinātāju
Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja pilnšļirces saturu flakonā esošajam pulverim. Kā rīkoties, lai piestiprinātu adatu šļircei, skatīt attēlu zemāk. Taču šļirce, kas piegādāta kopā ar Nimenrix, var būt mazliet savādāka (bez skrūvējamas vītnes) nekā attēlā redzamā šļirce. Šādā gadījumā adata jāpiestiprina neskrūvējot.

1. Turot šļirces cilindru vienā rokā (neturiet aiz šļirces virzuļa), noskrūvējiet šļirces vāciņu, griežot to pulksteņrādītājam pretējā virzienā.
Šļirces virzulis

Šļirces cilindrs

Šļirces vāciņš

19

2. Lai piestiprinātu adatu šļircei, iegrieziet adatu pulksteņrādītāja kustības virzienā šļircē, līdz tā nofiksējas (skatīt attēlu).
3. Noņemiet adatas aizsargu, kas dažkārt var būt mazliet stingrs.
Adatas aizsargs
4. Pievienojiet pulverim šķīdinātāju. Pēc tam, kad pulverim pievienots šķīdinātājs, maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis šķīdinātājā.
Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/001 EU/1/12/767/002 EU/1/12/767/003 EU/1/12/767/004
9. REĢISTRĀCIJAS/ PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2012. gada 20. aprīlis Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2017. gada 16. februāris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
20

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur:
A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1
1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus
44 mikrogramiem

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Pulveris vai masa ir balti. Šķīdinātājs ir dzidrs un bezkrāsains.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Nimenrix ir indicēts, lai personām no 6 nedēļu vecuma veiktu aktīvu imunizāciju pret invazīvām A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis izraisītām meningokoku infekcijas slimībām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Nimenrix jālieto saskaņā ar pieejamiem oficiāliem ieteikumiem.
Primārā imunizācija Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem: divas 0,5 ml devas ir jāievada ar 2 mēnešu intervālu starp devām.
Zīdaiņiem no 6 mēnešu vecuma, bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem: ir jāievada vienreizēja 0,5 ml deva. Nimenrix papildu primārās devas lietošana var tikt piemērota atsevišķām personām (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Revakcinācijas devas Pēc primārās imunizācijas kursa zīdaiņiem vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem revakcinācijas deva ir jāievada 12 mēnešu vecumā vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix vakcinācijas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja iepriekš vakcinēta persona vecumā no 12 mēnešiem, Nimenrix var ievadīt kā revakcinācijas devu, ja persona ir iepriekš saņēmusi primāro vakcināciju ar konjugētu vai nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu (skatīt 4.4. un 5.1. apakšpunktu).
21

Lietošanas veids
Imunizāciju drīkst veikt tikai intramuskulāras injekcijas veidā. Ieteicamā injekcijas vieta zīdaiņiem ir augšstilba anterolaterālā daļa. Personām no 1 gada vecuma ieteicamās injekcijas vietas ir augšstilba anterolaterālā daļa vai deltveida muskulis (skatīt 4.4. un 4.5. apakšpunktu).
Norādījumus par zāļu šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nimenrix nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.
Laba klīniskā prakse ir pirms vakcinācijas pārskatīt medicīnisko anamnēzi (īpaši attiecībā uz iepriekš veikto vakcināciju un iespējamo blakusparādību rašanos) un veikt klīnisku izmeklēšanu.
Vienmēr jābūt viegli pieejamai piemērotai medikamentozai terapijai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija, kas gan notiek reti.
Blakusslimības
Vakcinācija ar Nimenrix jāatliek pacientiem, kuriem ir akūta smaga slimība ar drudzi. Vieglas infekcijas, piemēram, saaukstēšanās dēļ vakcināciju nevajadzētu atlikt.
Sinkope
Pēc vai pat pirms jebkuras vakcinācijas kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu iespējama sinkope (ģībšana), īpaši pusaudžiem. Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai manipulāciju veiktu vietā, kur nav iespējams savainojums samaņas zaudēšanas gadījumā.
Trombocitopēnija un asinsreces traucējumi
Nimenrix piesardzīgi jālieto personām ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsreces traucējumiem, jo pēc vakcīnas intramuskulāras ievadīšanas šiem cilvēkiem var rasties asiņošana.
Imūndeficīts
Varētu sagaidīt, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, vai pacientiem ar imūndeficītu var nerasties atbilstoša imūna atbildes reakcija.
Personas ar pārmantotu komplementa sistēmas deficītu (piemēram, C5 vai C3 deficītu) un personas, kuras saņem terapiju, kas inhibē terminālā komplementa aktivizāciju (piemēram, ekulizumabu), ir pakļautas palielinātam tādu invazīvu slimību riskam, ko izraisa Neisseria meningitidis serogrupas A, C, W-135 un Y, pat ja šīm personām veidojas antivielas pēc vakcinācijas ar Nimenrix.
Aizsardzība pret meningokoku slimību
Nimenrix nodrošinās aizsardzību tikai pret A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis. Vakcīna nepasargās no nevienas citas grupas Neisseria meningitidis.
Visiem vakcinētajiem var nerasties aizsargājoša imūna atbildes reakcija.
22

Iepriekš veiktas nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnas ietekme Personām, kuras iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdu meningokoku vakcīnu un 30 – 42 mēnešus vēlāk vakcinētas ar Nimenrix, bija zemāki ģeometriski vidējie titri (GMT), nosakot ar seruma baktericīdo testu, izmantojot truša komplementu, (rSBA), nekā personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nebija vakcinētas ar kādu meningokoku vakcīnu (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms.
Iepriekš veiktas vakcinācijas antivielu ietekme uz tetanusa toksoīdu Nimenrix drošumu un imunogenitāti novērtēja, lietojot secīgi vai vienlaicīgi ar vakcīnu, kas satur difterijas un tetanusa toksoīdu, acelulāro pertussis, inaktivētus poliovīrusus (1, 2 un 3), B hepatīta virsmas antigēnu un b tipa Haemophilus influenzae poliribosilribozes fosfātu, konjugētu ar tetanusa toksoīdu (DTaP-HBV-IPV/Hib) otrajā dzīves gadā. Nimenrix lietošana vienu mēnesi pēc DTaP-HBVIPV/Hib vakcīnas radīja zemāku rSBA GMT grupām A, C un W-135, salīdzinot ar vienlaicīgu ievadīšanu (skatīt 4.5. apakšpunktu). Šī novērojuma klīniskā nozīme nav zināma.
Imūnā atbilde zīdaiņiem vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem Vienreizēja deva, kas ievadīta 6 mēnešu vecumā, bija saistīta ar zemāku cilvēka komplementa baktericīdā seruma testa (hSBA) titru pret W-135 un Y grupām, salīdzinot ar trīs devām, kas ievadītas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Ja ir sagaidāms, ka zīdainis vecumā no 6 mēnešiem līdz mazāk par 12 mēnešiem būs pakļauts lielam invazīvās meningokoku slimības riskam no saskarsmes ar W-135 un Y grupām, ir jāapsver otras Nimenrix primārās devas ievadīšana pēc 2 mēnešiem.
Imūnā atbildes reakcija maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem Maziem bērniem vecumā no 12 līdz 14 mēnešiem tika novērota līdzīga rSBA atbildes reakcija uz A, C, W-135 un Y grupām vienu mēnesi pēc vienas Nimenrix devas ievadadīšanas vai vienu mēnesi pēc divām Nimenrix devām, kas ievadītas ar divu mēnešu intervālu.
Viena deva bija saistīta ar zemāku hSBA titru testā W-135 un Y grupām, salīdzinot ar divām devām, ievadītām ar divu mēnešu intervālu. Pēc vienas vai divām devām tika novērota līdzīga reakcija uz A un C grupām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Šo novērojumu klīniskais nozīmīgums nav zināms. Ja ir sagaidāms, ka mazs bērns tiks pakļauts invazīvas meningokoku slimības riskam, ko ierosina W-135 un Y grupas, var tikt apsvērta otras Nimenrix devas ievadīšana pēc 2 mēnešu intervāla. Par antivielu samazināšanos pret A vai C grupu pēc pirmās Nimenrix devas maziem bērniem vecumā no 12 līdz 23 mēnešiem, skatiet sadaļu “Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā”.
Baktericīdu antivielu titru saglabāšanās serumā
Pēc Nimenrix ievadīšanas ir pierādīta baktericīdo antivielu titru samazināšanās serumā pret A grupu, testā izmantojot hSBA (skatīt 5.1. apakšpunktu). Nav zināma hSBA A grupas antivielu titru samazināšanās klīniskais nozīmīgums. Tomēr, ja paredzams, ka persona būs pakļauta īpašam A grupas iedarbības riskam un Nimenrix devu ir saņēmusi vairāk nekā aptuveni pirms gada, var apsvērt revakcinācijas devas ievadīšanu.
Ar laiku konstatēta antivielu titra samazināšanās grupām A, C, W-135 un Y. Antivielu titra samazināšanās klīniskais nozīmīgums nav zināms. Revakcinācijas devas ievadīšanu var apsvērt personām, kuras vakcinētas agrā bērnībā un kurām saglabājas augsts A, C, W-135 vai Y serogrupu izraisītas meningokoku slimības risks (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nimenrix ietekme uz pret-tetanusa antivielu koncentrāciju
Lai gan pēc vakcinācijas ar Nimenrix novēroja pret-tetanusa toksoīda (TT) antivielu koncentrācijas palielināšanos, Nimenrix neaizstāj imunizāciju pret stingumkrampjiem. Nimenrix ievadīšana kopā ar TT saturošu vakcīnu vai vienu mēnesi pirms tās otrajā dzīves gadā neietekmē atbildes reakciju pret TT un būtiski neietekmē drošumu. Nav pieejami dati par bērniem pēc 2 gadu vecuma.
23

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zīdaiņiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar kombinētām DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnām un ar 10valento pneimokoku konjugēto vakcīnu.
Sākot no 1 gada vecuma Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no šīm vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu (MMR) vakcīnu, masalu-epidēmiskā parotīta-masaliņu-vējbaku (MMRV) vakcīnu, 10-valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas- stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, ieskaitot DTaP kombināciju ar B hepatīta, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnām (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaPHBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa bivalentu [16. un 18. tips] vakcīnu (rekombinantu) (HPV2).
Tomēr, ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jālieto vienlaicīgi vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar 10-valentu pneimokoku konjugāta vakcīnu vienam pneimokoku serotipam (18C konjugēts ar stingumkrampju toksoīda nesējproteīnu) novēroja mazāku ģeometriski vidējo antivielu koncentrāciju (GMC) un opsonofagocītiskā testa (OPA) antivielu GMT. Šī novērojuma klīniskais nozīmīgums nav zināms. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret citiem deviņiem pneimokoku serotipiem neietekmēja.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem vienu mēnesi pēc ievadīšanas vienlaicīgi ar kombinētu stingumkrampju toksoīda, samazināta difterijas toksoīda un acelulāru garā klepus vakcīnu (adsorbētu) (Tdap) katram garā klepus antigēnam (garā klepus toksoīdam [PT], filamentajam hemaglutinīnam [FHA] un pertaktīnam [PRN]) tika novērota mazāka GMC. Vairāk nekā 98% personu anti PT, FHA vai PRN koncentrācijas bija virs testa robežvērtībām. Šo novērojumu klīniskā nozīme nav zināma. Vienlaicīga ievadīšana imūno atbildi pret Nimenrix vai Tdap iekļautajiem stinguma krampju vai difterijas antigēniem neietekmēja.
Ja Nimenrix jālieto vienlaicīgi ar kādu citu injicējamu vakcīnu, vakcīnas vienmēr jāievada atšķirīgās injekciju vietās.
Paredzams, ka pacientiem, kuri saņem imūnsupresīvu terapiju, var neveidoties pietiekama atbildes reakcija.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pieredze par Nimenrix lietošanu grūtniecēm ir ierobežota.
Pētījumi ar dzīvniekiem tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrionālo/augļa attīstību, dzemdībām vai postnatālo attīstību neuzrāda (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Nimenrix grūtniecības laikā drīkst lietot tikai tad, ja tas absolūti nepieciešams un ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku auglim.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai Nimenrix izdalās ar mātes pienu cilvēkam.
24

Nimenrix barošanas ar krūti periodā drīkst lietot tikai tad, ja iespējamie ieguvumi atsver iespējamo risku.

Fertilitāte

Ar dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz fertilitāti.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi, lai novērtētu Nimenrix ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

Tomēr dažas no 4.8. apakšpunktā „Nevēlamās blakusparādības” minētajām blakusparādībām var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekli vai apkalpot mehānismus.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Nimenrix drošums, kas aprakstīts tabulā tālāk, tiek pamatots ar šādām divos pētījumos iegūtām datu kopām:  Apkopota analīze par 9621 pētījumu dalībnieku, kam tika ievadīta viena Nimenrix deva. Tie
kopumā ietvēra 3079 mazus bērnus (12 – 23 mēneši), 909 bērnus vecumā no 2 līdz 5 gadiem, 990 bērnus vecumā no 6 līdz 10 gadiem, 2317 pusaudžus (11 – 17 gadi) un 2326 pieaugušos (18 - 55 gadi).  Dati no pētījuma zīdaiņiem, kuri pirmās devas ievadīšanas laikā bija vecumā no 6 līdz 12 nedēļām (pētījums MenACWY-TT-083) un kurā1052 personas saņēma vismaz vienu devu no Nimenrix primārās vakcinācijas shēmas 2 vai 3 devām un 1008 saņēma revakcinācijas devuaptuveni 12 mēnešu vecumā

Drošuma dati tika izvērtēti arī atsevišķā pētījumā, kurā vienreizēja Nimenrix deva tika ievadīta 274 personām vecumā no 56 gadiem.

Lokālās un vispārīgās nevēlamās blakusparādības 6-12 nedēļu un 12–14 mēnešu vecuma grupās, kas saņēma 2 Nimenrix devas ar 2 mēnešu intervālu, pirmā un otrā deva tika saistītas ar līdzīgu vietējo un sistēmisko reaktogenitāti.

Personām vecumā no 12 mēnešiem līdz 30 gadiem ievadītās Nimenrix revakcinācijas devas lokālais un vispārīgais nevēlamo blakusparādību profils pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix vai citām konjugētām vai nekombinētām polisaharīdu meningokoku vakcīnām bija līdzīgs tādam lokālajam un vispārīgajam nevēlamo blakusparādību profilam, kāds tika novērots pēc primārās vakcinācijas ar Nimenrix, izņemot kuņģa-zarnu trakta simptomus (arī caureju, vemšanu un sliktu dūšu), kas personām vecumā no 6 gadiem, tika novēroti ļoti bieži.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā

Ziņotās blakusparādības ir uzskaitītas atbilstoši šādām biežuma grupām:

Ļoti bieži: Bieži: Retāk: Reti: Ļoti reti:

(≥1/10) (≥1/100 līdz <1/10) (≥1/1000 līdz <1/100) (≥1/10 000 līdz <1/1000) (<1/10000)

25

1. tabulā atspoguļotas blakusparādības, kas ziņotas pētījumos personām no 6 nedēļu līdz 55 gadu vecumam un pēcreģistrācijas periodā. Blakusparādības, kas ziņotas personām vecumā > 55 gadiem, bija līdzīgas tām blakusparādībām kas novērotas jaunākām personām.

1. tabula Blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā pēc orgānu sistēmu grupām

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Blakusparādības

Vielmaiņas un uztures

Ļoti bieži

Ēstgribas zudums

traucējumi

Psihiskie traucējumi

Ļoti bieži

Aizkaitināmība

Retāk

Bezmiegs

Raudāšana

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži

Miegainība

Galvassāpes

Retāk

Hipoestēzija

Reibonis

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Bieži

Caureja

Vemšana

Slikta dūša*

Ādas un zemādas audu bojājumi Retāk

Nieze

Izsitumi**

Skeleta-muskuļu un saistaudu Retāk

Mialģija

sistēmas bojājumi

Sāpes ekstremitātē

Vispārēji traucējumi un

Ļoti bieži

Drudzis

reakcijas ievadīšanas vietā

Pietūkums injekcijas vietā

Sāpes injekcijas vietā

Apsārtums injekcijas vietā

Nogurums

Bieži

Hematoma injekcijas vietā*

Retāk

Vājums

Sacietējums injekcijas vietā

Nieze injekcijas vietā

Siltums injekcijas vietā

Anestēzija injekcijas vietā

Nav zināmi*** Plašs ekstremitātes pietūkums injekcijas vietā,

bieži kopā ar apsārtumu, reizēm iesaistīta

blakusesošā locītava, vai visas ekstremitātes,

kurā veikta injekcija, tūska

*Slikta dūša un hematoma injekcijas vietā novērota zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “retāk”

**Izsitumi novēroti zīdaiņiem ar sastopamības biežumu “bieži”

***Pēcreģistrācijas periodā novērotās nevēlāmās blakusparādības

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Par pārdozēšanas gadījumiem nav ziņots.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, meningokoku vakcīnas, ATĶ kods: J07AH08
26

Darbības mehānisms

Anti-kapsulārās meningokoku antivielas aizsargā pret meningokoku infekcijas slimībām, pateicoties komplementa mediētai baktericīdai aktivitātei. Nimenrix ierosina baktericīdu antivielu veidošanos pret Neisseria meningitidis A, C, W-135 un Y grupas kapsulāriem polisaharīdiem, nosakot ar testiem, kuriem izmanto vai nu rSBA, vai hSBA.

Imunogenitāte zīdaiņiem

Ir veikti divi klīniskie pētījumi zīdaiņiem: MenACWY-TT-083 un MenACWY-TT-087.

Pētījumā MenACWY-TT-083 pirmā deva tika ievadīta 6 līdz 12 nedēļu vecumā, otrā deva tika ievadīta pēc 2 mēnešiem un trešā (revakcinācijas) deva tika ievadīta aptuveni 12 mēnešu vecumā. DTaP-HBV-IPV/Hib un 10-valentā pneimokoku vakcīna tika ievadītas vienlaicīgi. Nimenrix izraisīja baktericīdu antivielu atbildi pret četrām meningokoku grupām. Atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētās Men-C-CRM un MenC-TT vakcīnas ar rSBA titru ≥8 vienu mēnesi pēc otrās devas. Skatīt 2. tabulu.

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

97,4%

96,5%

Pēc 2.

203

157

devas(1) 456 (95,4; (182; 227) 202 (93,0;

(131; 188)

98,6)

98,6)

A Nimenrix

Pēc

99,6% 1561

99,5%

1007

revakcinā 462 (98,4; (1412; 214

cijas(1)

99,9) 1725)

(97,4;100) (836;1214)

98,7%

Pēc 2.

612

devas (1) 456 (97,2; (540; 693) 218

99,5)

Nimenrix

Pēc

99,8% 1177

revakcinā 463 (98,8; (1059; 221

cijas (1)

100)

1308)

98,6% (96,0; 99,7) 99,5% (97,5; 100)

1308 (1052; 1627)
4992 (4086; 6100)

99,6%

100%

Pēc 2.

958

3188

MenC-

devas (1)

455

(98,4;

202 (850; 1079)

(98,2;

(2646; 3841)

99,9)

100)

C

CRM

Pēc

98,4%

100%

vakcīna

1051

5438

revakcinā 446 (96,8;

216 (98,3;

cijas (1)

(920; 1202) 99,4)

(4412; 6702) 100)

MenCTT
vakcīna

Pēc 2. devas (1) 457
Pēc revakcinā 459
cijas (1)

100% (99,2; 100) 100% (99,2; 100)

1188 (1080; 1307) 1960 (1776; 2163)

100% 226 (98,4;
100) 100% 219 (98,3; 100)

2626 (2219; 3109)
5542 (4765; 6446)

27

2. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc divām devām, kas ievadītas ar 2 mēnešu starplaiku un pēc revakcinācijas 12 mēnešu vecumā (Pētījums MenACWY-TT-083)

Meningo Vakcīna
koku s grupa
grupa

rSBA*

8

GMT

N (95% (95% TI)
TI)

hSBA**

8
N (95% TI)

GMT (95% TI)

99,1% 1605

100%

Pēc 2.

753

devas (1) 455 (97,8;

(1383;

217 (98,3;

(644; 882)

99,8) 1862)

100)

W Nimenrix

Pēc

99,8% 2777

100%

5123

revakcinā 462 (98,8; (2485; 218 (98,3;

cijas (1)

100)

3104)

(4504; 5826) 100)

98,2%

97,7%

Pēc 2.

483

328

devas (1) 456 (96,6; (419; 558) 214 (94,6;

(276; 390)

99,2)

99,2)

Y Nimenrix

Pēc

99,4%

100%

881

2954

revakcinā 462 (99,1;

217 (98,3;

cijas (1)

(787; 986) 99,9)

(2498; 3493) 100)

Imunogenitātes analīzi veica primārai ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai.

*rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

**hSBA pārbaudīts GSK laboratorijās (1) asins paraugu ņēma 21 - 48 dienas pēc vakcinācijas

Dati no pētījuma MenACWY-TT-083 atbalsta imunogenitātes datu un devu ekstrapolāciju zīdaiņiem vecumā no 12 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem.
Pētījumā MenACWY-TT-087 zīdaiņi saņēma vai nu vienreizēju primāro devu 6 mēnešu vecumā, kurai sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā (DTPa-IPV/Hib un 10 valentā pneimokoku konjugāta vakcīna tika vienlaicīgi ievadītas abos vakcinācijas laika punktos), vai arī trīs primārās devas 2, 4 vai 6 mēnešu vecumā, kurām sekoja revakcinācijas deva 15–18 mēnešu vecumā. Vienreizēja primārā deva, kas tika ievadīta 6 mēnešu vecumā, radīja noturīgu rSBA atbildes reakciju pret A, C, W-135 un Y grupām, mērot pēc pētāmo personu proporcijas ar rSBA titru ≥8, kas bija līdzīga atbildes reakcijai pēc pēdējās devas trīs primāro devu sērijā. Revakcinācijas deva radīja noturīgu atbildes reakciju, kas bija līdzīga abās devu grupās pret visām četrām meningokoku grupām.
Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā, mērot vienu mēnesi pēc vienreizējas primārās devas, pirms revakcinācijas devas un vienu mēnesi pēc revakcinācijas devas, ir norādītas 3. tabulā.

28

3. tabula: Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA* un hSBA**) zīdaiņiem pēc vienas devas 6 mēnešu vecumā un pēc revakcinācijas devas 15–18 mēnešu vecumā (pētījums MenACWY-TT-087)

Meningokoku grupa

rSBA*

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

hSBA**

N

8

(95% TI)

GMT (95% TI)

Pēc 1.

98,80%

1332,9

98,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1035,2; 1716,2)

59

(90,9; 100)

271 (206; 355)

Pirms

81,70%

125,3

66,20%

A

revakci- 131 (74; 87,9)

71

(84,4; 186,1)

(54; 77)

nācijas

21 (14; 32)

Pēc

99,30%

2762,3

100%

revakci- 139

83

nācijas(1)

(96,1; 100) (2310,3; 3302,8)

(95,7; 100)

1416 (1140; 1758)

Pēc 1.

99,40%

591,6

100%

devas(1) 163 (96,6; 100)

(482,3; 725,8)

66 (94,6; 100)

523 (382; 717)

Pirms

65,60%

27,4

96,20%

151

C

revakci- 131 (56,9; 73,7)

(20,6; 36,6)

78 (89,2; 99,2)

(109; 210)

nācijas

Pēc

99,30%

2525,2

100%

13360

revakci- 139

92

nācijas(1)

(96,1; 100) (2102,1; 3033,3)

(96,1; 100) (10953; 16296)

Pēc 1.

93,90%

devas(1) 163 (89; 97)

1255,9 (917; 1720)

87,20% 47
(74,3; 95,2)

137 (78; 238)

Pirms

77,90%

63,3

100%

429

W

revakci- 131

53

(69,8; 84,6) (45,6; 87,9)

(93,3; 100)

(328; 559)

nācijas

Pēc

100%

3144,7

100%

revakci- 139

59

nācijas(1)

(97,4; 100) (2636,9; 3750,4)

(93,9; 100)

9016 (7045; 11537)

Pēc 1.

98,80%

1469,9

92,30%

devas(1)

163 (95,6; 99,9)

(1186,5; 1821)

52 (81,5; 97,9)

195 (118; 323)

Pirms

88,50%

106,4

98,40%

389

Y

revakci- 131

61

(81,8; 93,4) (76,4; 148,1)

(91,2; 100)

(292; 518)

nācijas

Pēc

100%

2748,6

100%

revakci- 139

69

nācijas(1)

(97,4; 100) (2301,4; 3282,6)

(94,8; 100)

5978 (4747; 7528)

Imunogenitātes analīzi veica primārai (saskaņā ar protokolu, according-to-protocol – ATP) grupai

imunogenitātes novērtēšanai.

* rSBA pārbaudīts Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā.

** hSBA pārbaudīts Neomed laboratorijā, Laval, Kanāda. (1) Asins paraugu ņēma 1 mēnesi pēc vakcinācijas.

Seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot hSBA kā sekundāro mērķa kritēriju. Lai gan līdzīga atbildes reakcija pret A un C grupām tika novērota ar abām devu shēmām, vienreizēja primārā deva zīdaiņiem 6 mēnešu vecumā tika saistīta ar zemāku hSBA atbildes reakciju pret W-135 un Y grupām, mērot kā pētāmo personu proporciju ar hSBA titru ≥8 [attiecīgi 87,2% (95% TI: 74,3; 95,2) un 92,3% (95% TI: 81,5; 97,9)], salīdzinot ar trīs primārajām devām 2, 4 un 6 mēnešu vecumā [attiecīgi 100% (95% TI: 96,6; 100) un 100% (95% TI: 97,1; 100)] (skatīt 4.4. apakšpunktu). Pēc revakcinācijas devas hSBA titri pret visām četram serogrupām bija līdzīgi abās devu shēmās.

29

Imunogenitāte 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

MenACWY-TT-039 un MenACWY-TT-040 klīniskajos pētījumos viena Nimenrix deva ierosināja rSBA atbildes reakciju pret četrām meningokoku grupām; atbildes reakcija pret C grupu bija procentuāli līdzīga tai, kādu ierosina reģistrētā Men-C-CRM vakcīna ar rSBA titru ≥8 (4. tabula).

4. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Menin

Pētījums MenACWY-TT-039(1) Pētījums MenACWY-TT-040(2)

gokok u grupa

Vakcīnas grupa

≥8

GMT

≥8

GMT

N

N

(95 % TI) (95 % TI)

(95 % TI) (95 % TI)

A

Nimenrix

354 99,7 %

2205

183 98,4 %

3170

(98,4; 100) (2008; 2422)

(95,3; 99,7) (2577; 3899)

C

Nimenrix

354 99,7 %

478

183 97,3 %

829

(98,4; 100) (437; 522)

(93,7; 99,1) (672; 1021)

MenC-CRM

121 97,5 %

212

114 98,2 %

691

vakcīna

(92,9;99,5) (170; 265)

(93,8; 99,8) (521; 918)

W-135

Nimenrix

354 100 %

2682

186 98,4 %

4022

(99,0; 100) (2453; 2932)

(95,4; 99,7) (3269; 4949)

Y

Nimenrix

354 100 %

2729

185 97,3 %

3168

(99,0; 100) (2473; 3013)

(93,8; 99,1) (2522; 3979)

Imunogenitātes analīzi veica ATP imunogenitātes vērtēšanas grupām. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas (2) asins paraugu ņēma 30 - 42 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

MenACWY-TT-039 pētījumā kā sekundāro galauzstādījumu vērtēja arī seruma baktericīdisko aktivitāti, izmantojot hSBA (5. tabula).

5. tabula. Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA*) 12 – 23 mēnešus veciem bērniem

Meningo

Pētījums MenACWY-TT-039(1)

koku

Vakcīnas grupa

N

≥8

GMT

grupa

(95 % TI)

(95 % TI)

77,2 %

19,0

A

Nimenrix

338

(72,4; 81,6)

(16,4; 22,1)

Nimenrix

341

C

MenC-CRM vakcīna

116

98,5 % (96,6; 99,5)
81,9 % (73,7; 88,4)

196 (175; 219)
40,3 (29,5; 55,1)

W-135

Nimenrix

87,5 % 336
(83,5 ; 90,8)

48,9 (41,2; 58,0)

79,3 %

30,9

Y

Nimenrix

329

(74,5; 83,6)

(25,8; 37,1)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 42 - 56 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Men ACWY-TT-104 pētījumā imūnā reakcija pēc vienas vai divām Nimenrix devām ar 2 mēnešu intervālu tika vērtēta vienu mēnesi pēc pēdējās vakcinācijas. Nimenrix ierosināja baktericīdu reakciju pret visām četrām meningokoku grupām, kam bija līdzīga procentuālā vērtība ar rSBA titru ≥8 un GMT pēc vienas vai divām devām (6. tabula).

30

6. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (rSBA)* 12–14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix

Pēc

180

97,8 %

1 deva

1. devas

(94,4; 99,4)

1437 (1118; 1847)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

96,8 % (92,8; 99,0)

1275 (970; 1675)

Pēc

150

98,0 %

2. devas

(94,3; 99,6)

C

Nimenrix

Pēc

179

95,0 %

1 deva

1. devas

(90,7; 97,7)

1176 (922; 1501)
452 (346; 592

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

95,5 % (91,0; 98,2)

369 (281; 485)

W-135

Pēc

150

2. devas

Nimenrix

Pēc

180

1 deva

1. devas

98,7 % (95,3; 99,8)
95,0 % (90,8; 97,7)

639 (522; 783)
2120 (1601; 2808)

Nimenrix

Pēc

158

2 devas 1. devas

94,9 % (90,3; 97,8)

2030 (1511; 2728)

Pēc

150

100 %

2. devas

(97,6; 100)

Y

Nimenrix

Pēc

180

92,8 %

1 deva

1. devas

(88,0; 96,1)

3533 (2914; 4283)
951,8 (705; 1285)

Nimenrix

Pēc

157

2 devas 1. devas

93,6 % (88,6; 96,9)

933 (692; 1258)

Pēc

150

99,3 %

1134

2. devas

(96,3; 100)

(944; 1360)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts Public Health England laboratorijās

MenACWY-TT-104 pētījumā seruma baktericīdā aktivitāte tika mērīta, izmantojot arī hSBA kā sekundāro parametru. Nimenrix izraisīja baktericīdas atbildes reakcijas pret W-135 un Y grupām, kas bija % augstākas ar hSBA titru ≥8, kad tika dotas divas devas, salīdzinot ar vienu. Procentuāli līdzīgas atbildes reakcijas ar hSBA titru ≥8 novērotas ar A un C grupām (7. tabula).

31

7. tabula: Baktericīdas antivielu atbildes reakcijas (hSBA)* 12 – 14 mēnešus veciem bērniem

Meningokoku Vakcīnas

Laika

Pētījums MenACWY-TT-104(1)

grupa

grupa

posms

N

≥8

GMT

(95 % TI)

(95 % TI)

A

Nimenrix Pēc

74

95,9 %

1 deva 1. devas

(88,6; 99,2)

118 (87; 160)

Nimenrix Pēc

66

2 devas 1. devas

97,0 % (89,5; 99,6)

133 (98; 180)

Pēc

66

97,0 %

2. devas

(89,5; 99,6)

C

Nimenrix Pēc

78

98,7 %

1 deva 1. devas

(93,1; 100)

170 (126; 230)
152 (105; 220)

Nimenrix Pēc

70

2 devas 1. devas

95,7 % (88,0; 99,1)

161 (110; 236)

W-135

Pēc

69

2. devas

Nimenrix Pēc

72

1 deva 1. devas

100 % (94,8; 100)
62,5 % (50,3; 73,6)

1753 (1278; 2404)
27 (16; 47)

Nimenrix Pēc

61

2 devas 1. devas

68,9 % (55,7; 80,1)

26 (16; 43)

Pēc

70

97,1 %

757

2. devas

(90,1; 99,7)

(550; 1041)

Y

Nimenrix Pēc

71

67,6 %

1 deva 1. devas

(55,5; 78,20)

41 (24; 71)

Nimenrix Pēc

56

2 devas 1. devas

64,3 % (50,4; 76,6)

32 (18; 58)

Pēc

64

95,3 %

513

2. devas

(86,9; 99,0)

(339; 775)

Imunogenitātes analīzi veica ATP (saskaņā ar protokolu) grupai imunogenitātes novērtēšanai. (1) asins paraugu ņēma 21–48 dienas pēc vakcinācijas

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot rSBA un hSBA, tika izvērtēta līdz 5 gadiem bērniem pēc pirmās vakcinācijas pētījumā MenACWY-TT-027 (8. tabula).

8. tabula. Piecu gadu saglabāšanās dati maziem bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 12 – 23

mēnešus veci (pētījums MenACWY-TT-032; pētījuma 027 pagarinājums)

Menin

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

u

grupa

N

(gads)

grupa

rSBA*

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

4. A Nimenrix
5.

64,4 % 45
(48,8; 78,1) 73,5 %
49 (58,9; 85,1)

35,1 (19,4; 63,4)
37,4 (22,1; 63,2)

52,3 % 44
(36,7; 67,5) 35,6 %
45 (21,9; 51,2)

8,8 (5,4; 14,2)
5,2 (3,4; 7,8)

32

Menin

Laika

gokok Vakcīnas

brīdis

u

grupa

N

(gads)

grupa

rSBA*

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

hSBA**

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

97,8 %

110

97,8 %

370

4. 45

45

(88,2; 99,9) (62,7; 192)

(88,2; 99,9) (214; 640)

Nimenrix

77,6 %

48,9

91,7 %

216

5. 49

48

(63,4; 88,2) (28,5; 84,0)

(80,0; 97,7) (124; 379)

C

80,0 %

137

70,0 %

91,9

MenC-

4.

10 (44,4; 97,5) (22,6; 832)

10 (34,8; 93,3)

(9,8; 859)

CRM

63,6 %

26,5

90,9 %

109

vakcīna 5. 11

11

(30,8; 89,1) (6,5; 107,2)

(58,7; 99,8) (21,2; 557)

4. W-135 Nimenrix
5.

60,0 % 45
(44,3; 74,3) 34,7 %
49 (21,7; 49,6)

50,8 (24,0; 108)
18,2 (9,3; 35,3)

84,4 % 45
(70,5; 93,5) 82,6 %
46 (68,6; 92,2)

76,9 (44,0; 134)
59,7 (35,1; 101)

62,2 %

44,9

87,8 %

74,6

41

4. 45 (46,5; 76,2) (22,6; 89,3)

(73,8; 95,9) (44,5; 125)

Y Nimenrix

42,9 %

20,6

80,0 %

70,6

5. 49

45

(28,8; 57,8) (10,9; 39,2)

(65,4; 90,4) (38,7; 129)

Imunogenitātes saglabāšanās tika analizēta, izmantojot 5. gada ATP grupu. Atlases atšķirības, kas

galvenokārt bija saistītas ar tādu pētāmo personu revakcināciju, kurām C grupas rSBA titri bija <8, un

šo personu izslēgšanu no turpmākiem laika brīžiem, var būt izraisījušas titru pārvērtēšanu.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 2 – 10 gadus veciem bērniem

MenACWY-TT-081 pētījumā tika pierādīts, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs citai reģistrētai MenC-CRM vakcīnai attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju uz C grupu [attiecīgi 94,8 % (95 % TI: 91,4; 97,1) un 95,7 % (95 % TI: 89,2; 98,8)], GMT Nimenrix grupā bija zemāki [2795 (95% TI: 2393; 3263)], nekā ievadot MenC-CRM vakcīnu [5292 (95% TI: 3815; 7340)].

MenACWY-TT-038 pētījumā pierādīja, ka Nimenrix ir līdzvērtīgs reģistrētai ACWY-PS vakcīnai, vērtējot atbildes reakciju uz vakcīnu četrās grupās (A, C, W-135 un Y) (skatīt 9. tabulu).

9. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 2 – 10 gadus veciem bērniem 1 mēnesi pēc vakcinācijas (pētījums

MenACWY-TT-038)

Mening

Nimenrix

ACWY-PS vakcīna

okoku

VR

N

grupa

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

VR N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

89,1 %

6343

64,6 %

A 594

192

(86,3; 91,5) (5998; 6708)

(57,4; 71,3)

2283 (2023; 2577)

96,1 %

4813

89,7 %

C 691

234

(94,4; 97,4) (4342; 5335)

(85,1; 93,3)

1317 (1043; 1663)

97,4 %

11543

82,6 %

W-135 691

236

(95,9; 98,4) (10873; 12255)

(77,2; 87,2)

2158 (1815; 2565)

92,7 %

10825

240 68,8 %

Y 723

(90,5; 94,5) (10233; 11452)

(62,5; 74,6)

2613 (2237; 3052)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu, kas noteikta kā pacientu daļa, kam:

 rSBA titri bija  32 sākotnēji seronegatīviem pētījuma dalībniekiem (t.i., rSBA titrs pirms

vakcinācijas < 8);

33

 rSBA titri palielinājās vismaz četras reizes, salīdzinot tos pirms un pēc vakcinācijas sākotnēji seropozitīviem pacientiem (t.i, rSBA titrs pirms vakcinācijas ≥ 8).
* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika noteikta bērniem, kuri pirmo devu saņēma pētījumā MenACWY-TT-081 (10. tabula).

10. tabula. 44 mēnešu saglabāšanās dati bērniem, kas vakcinācijas brīdī bija 2 – 10 gadus veci

(Pētījums MenACWY-TT-088; pētījuma 081 pagarinājums)

Meningo

Laika

rSBA*

hSBA**

Vakcīnas

koku

brīdis

grupa

N

≥8

GMT

≥8

N

GMT

grupa

(mēneši)

(95 % TI) (95 % TI)

(95 % TI) (95 % TI)

86,5 %

196

25,6 %

4,6

32 193

90

(80,9; 91,0) (144; 267)

(16,9; 35,8) (3,3; 6,3)

A Nimenrix

85,7 %

307

25,8 %

4,8

44 189

89

(79,9; 90,4) (224; 423)

(17,1; 36,2) (3,4; 6,7)

64,6 %

34,8

95,6 %

75,9

32 192

90

(57,4; 71,3) (26,0; 46,4)

(89,0; 98,8) (53,4; 108)

Nimenrix

37,0 %

14,5

76,8 %

36,4

44 189

82

(30,1; 44,3) (10,9; 19,2)

(66,2; 85,4) (23,1; 57,2)

C

76,8 %

86,5

90,9 %

82,2

MenC-

32 69

33

(65,1; 86,1) (47,3; 158)

(75,7; 98,1) (34,6; 196)

CRM

45,5 %

31,0

64,5 %

38,8

vakcīna 44 66

31

(33,1; 58,2) (16,6; 58,0)

(45,4; 80,8) (13,3; 113)

77,2 %

214

84,9 %

69,9

32 193

86

(70,6; 82,9) (149; 307)

(75,5; 91,7) (48,2; 101)

W-135 Nimernix

68,3 %

103

80,5 %

64,3

44 189

87

(61,1; 74,8) (72,5; 148)

(70,6; 88,2) (42,7; 96,8)

81,3 %

227,4

81,3 %

79,2

32 193

91

(75,1; 86,6) (165; 314)

(71,8; 88,7) (52,5; 119)

Y Nimenrix

62,4 %

78,9

82,9 %

127

44 189

76

(55,1; 69,4) (54,6; 114)

(72,5; 90,6) (78,0; 206)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudi veica Public Health England (PHE) laboratorijās Lielbritānijā

** pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta 1 gadu pēc vakcinācijas 6 10 gadus veciem bērniem, kas pirmo vakcinācijas devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-027 (11. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

11. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi un 1 gadu pēc vakcinācijas 6 – 10 gadus veciem

bērniem

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Nimenrix 105 80,0 %

53,4

16,3 %

104

(71,1; 87,2) (37,3; 76,2)

(9,8; 24,9)

A

ACWY-PS

25,7 %

4,1

5,7 %

35

35

(12,5;43,3)

(2,6;6,5)

(0,7;19,2)

3,5 (2,7; 4,4)
2,5 (1,9;3,3)

Nimenrix

89,1 %

156

95,2 %

129

101

105

(81,3;94,4) (99,3;244)

(89,2;98,4) (95,4;176)

C

ACWY-PS

39,5 %

13,1

32,3 %

7,7

38

31

(24,0;56,6) (5,4;32,0)

(16,7;51,4) (3,5;17,3)

34

Mening okoku grupa

Vakcīnas grupa

1 mēnesis pēc vakcinācijas

(Pētījums MenACWY-TT-027)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

Saglabāšanās pēc 1 gada (Pētījums

MenACWY-TT-028)

N

8

(95 % TI)

GMT (95 % TI)

W-135

Nimenrix 103
ACWY-PS 35

95,1 % (89,0;98,4)
34,3 % (19,1;52,2)

133

100 %

103

(99,9;178)

(96,5;100)

5,8 (3,3;9,9)

12,9 % 31
(3,6;29,8)

257 (218;302)
3,4 (2,0;5,8)

Nimenrix

83,1 %

95,1

99,1 %

265

89

106

(73,7;90,2) (62,4;145)

(94,9;100) (213;330)

Y

ACWY-PS

43,8 %

12,5

33,3 %

9,3

32

36

(26,4;62,3) (5,6;27,7)

(18,6;51,0) (4,3;19,9)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imunogenitāte 11 – 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem

Divos klīniskajos pētījumos, kas veikti 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem (pētījums MenACWY-TT036) un 18 - 55 gadus veciem pieaugušajiem (pētījums MenACWY-TT-035), tika ievadīta vai nu viena Nimenrix deva, vai viena ACWY-PS vakcīnas deva.

Pierādīts, ka Nimenrix ir imunoloģiski līdzvērtīgs ACWY-PS vakcīnai, attiecībā uz vakcīnas atbildes reakciju iepriekš definētā veidā (12. tabula).

12. tabula. Baktericīdās antivielu atbildes reakcijas (rSBA*) pret Nimenrix un ACWY-PS

vakcīnu 11 - 17 gadus veciem pusaudžiem un ≥ 18 gadus veciem pieaugušajiem vienu

mēnesi pēc vakcinācijas

Pētījums (vecuma diapazons)

Menin gokok N
u grupa

Nimenrix

VR (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

N VR

GMT

(95 % TI) (95 % TI)

85,4 %

5928

77,5 %

2947

A

553

191

(82,1; 88,2) (5557; 6324)

(70,9; 83,2) (2612; 3326)

Pētījums MenACWY-

97,4 %

13110

96,7 %

8222

C 642

211

(95,8; 98,5) (11939; 14395)

(93,3; 98,7) (6807; 9930)

TT-036

96,4 %

8247

87,5 %

2633

W-135 639

216

(11 - 17 gadi)

(94,6; 97,7) (7639; 8903)

(82,3; 91,6) (2299; 3014)

93,8 %

14086

78,5 %

5066

Y 657

219

(91,6; 95,5) (13168; 15069)

(72,5; 83,8) (4463; 5751)

743 80,1 %

3625

252 69,8 %

2127

A

(77,0; 82,9) (3372; 3897)

(63,8; 75,4) (1909; 2370)

Pētījums MenACWY-

849 91,5 %

8866

288 92,0 %

7371

C

(89,4; 93,3) (8011; 9812)

(88,3; 94,9) (6297; 8628)

TT-035

860 90,2 %

5136

283 85,5 %

2461

W-135

(18 - 55 gadi)

(88,1; 92,1) (4699; 5614)

(80,9; 89,4) (2081; 2911)

862 87,0 %

7711

288 78,8 %

4314

Y

(84,6; 89,2) (7100; 8374)

(73,6; 83,4) (3782; 4921)

Imunogenitātes analīzi veica ATP grupām, kas veidotas imunogenitātes novērtēšanai.

VR: atbildes reakcija uz vakcīnu

* pārbaudīts GSK laboratorijās

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās tika vērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-036 (13. tabula).

35

13. tabula. 5 gadu saglabāšanās dati (rSBA*) pusaudžiem, kas vakcinācijas brīdī bija 11 – 17

gadus veci

Menin

Laika

gokok

brīdis

u

N

(gadi)

grupa

Nimenrix

≥8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

ACWY-PS vakcīna

≥8 N
(95 % TI)

GMT (95 % TI)

92,9 %

448

82,7 %

206

3 449

150

(90,1; 95,1) (381; 527)

(75,6; 88,4) (147; 288)

A

97,5 %

644

93,0 %

296

5 236

86

(94,5; 99,1) (531; 781)

(85,4; 97,4) (202; 433)

91,1 %

371

86,0 %

390

3 449

150

(88,1; 93,6) (309; 446)

(79,4; 91,1) (262; 580)

C

88,6 %

249

87,1 %

366

5 236

85

(83,8; 92,3) (194; 318)

(78,0; 93,4) (224; 599)

82,0 % 3 449
(78,1; 85,4) W-135
86,0 % 5 236
(80,9; 90,2)

338 (268; 426)
437 (324; 588)

30.0 % 150
(22,8; 38,0) 34,9 %
86 (24,9; 45,9)

16,0 (10,9; 23,6)
19,7 (11,8; 32,9)

93,1 %

740

58,0 %

69,6

3 449

150

(90,3; 95,3) (620; 884)

(49,7; 66,0) (44,6; 109)

Y

96,6 %

1000

66,3 %

125

5 236

86

(93,4; 98,5) (824; 1214)

(55,3; 76,1) (71,2; 219)

Saglabāšanās analīzi veica ATP grupai, kas veidota imunogenitātes novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* rSBA pārbaudes veiktas PHE laboratorijās Lielbritānijā.

Imūnās atbildes reakcijas saglabāšanās, izmantojot hSBA, tika novērtēta līdz 5 gadiem pēc vakcinācijas pusaudžiem un pieaugušajiem, kas pirmo devu saņēmuši pētījumā MenACWY-TT-052 (14. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).

14. tabula. Saglabāšanās dati (hSBA*) 1 mēnesi pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT052) un 5 gadus pēc vakcinācijas (Pētījums MenACWY-TT-059) 11–25 gadus veciem pusaudžiem un pieaugušajiem

Meningokoku Vakcīnas Laika

N

grupa

grupa

brīdis

8 (95 % TI)

GMT (95 % TI)

1.

356 82,0 % (77,6; 85,9)

58,7 (48,6; 70,9)

mēnesis

A

Nimenrix

1. gads 350 29,1 % (24,4; 34,2)

5,4 (4,5; 6,4)

5. gads 141 48,9 % (40,4; 57,5)

8,9 (6,8; 11,8)

1.

359 96,1 % (93,5; 97,9)

532 (424; 668)

mēnesis

C

Nimenrix 1. gads 336 94,9 % (92,0; 97,0)

172 (142; 207)

5. gads 140 92,9 % (87,3; 96,5)

94,6 (65,9; 136)

W-135

Nimenrix

1. 334
mēnesis 1. gads 327

91,0 % (87,4; 93,9) 98,5 % (96,5; 99,5)

117 (96,8; 141) 197 (173; 225)

5. gads 138 87,0% (80,2; 92,1)

103 (76,3; 140)

1.

364 95,1 % (92,3; 97,0)

246 (208; 291)

mēnesis

Y

Nimenrix 1. gads 356 97,8 % (95,6; 99,0)

272 (237; 311)

5. gads 142 94,4% (89,2; 97,5)

225 (174; 290)

Imunogenitātes s analīzi veica ATP grupai, kas veidota saglabāšanās novērtēšanai, koriģējot katram

laika brīdim.

* pārbaudīts GSK laboratorijās

36

Atsevišķā pētījumā (MenACWY-TT-085) vienu Nimenrix devu ievadīja 194 libāniešu izcelsmes pieaugušajiem no 56 gadu vecuma (to skaitā 133 dalībnieki bija vecuma grupā no 56 līdz 65 gadiem, un 61 dalībnieks bija vecāks par 65 gadiem). Procentuālais pētāmo personu skaits ar rSBA titru ≥ 128 pirms vakcinācijas (noteikts GSK laboratorijās) bija robežās no 45 % (C grupā) līdz 62 % (Y grupā). Kopumā vienu mēnesi pēc vakcinācijas procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 bija robežās no 93 % (C grupā) līdz 97 % (Y grupā). Par 65 gadiem vecāku personu apakšgrupā procentuālais vakcinēto skaits ar rSBA titru ≥ 128 vienu mēnesi pēc vakcinācijas bija robežās no 90 % (A grupā) līdz 97 % (Y grupā).
Atbildes reakcija uz revakcināciju personām, kas iepriekš tika vakcinētas ar konjugētu meningokoku vakcīnu pret Neisseria meningitidis
Revakcinācija ar Nimenrix personām, kuras iepriekš vakcinētas ar monovalentu (MenC-CRM) vai kvadrivalentu konjugētu meningokoku vakcīnu (MenACWY-TT) tika pētīta subjektiem vecumā no 12 mēnešiem un vecākiem, kuri tika revakcinēti. Tika novērota spēcīga anamnestiska atbildes reakcija pret vakcīnas antigēnu (-iem).
Atbildes reakcija uz Nimenrix personām, kas pret Neisseria meningitidis iepriekš vakcinētas ar nekombinētu polisaharīdus saturošu vakcīnu.
Pētījumā MenACWY-TT-021, kas veikts 4,5 – 34 gadus vecām personām, 30 – 42 mēnešus pēc vakcinācijas ar ACWY-PS vakcīnu ievadīta Nimenrix imunogenitāti salīdzināja ar Nimenrix imuniogenitāti līdzīga vecuma personām, kuras pēdējo 10 gadu laikā nav vakcinētas ne ar vienu meningokoku vakcīnu. Imūno atbildes reakciju (rSBA titrs ≥8) novēroja pret visām grupām (A, C, W135, Y) visām personām neatkarīgi no meningokoku vakcīnu lietošanas anamnēzē Personām, kuras bija saņēmušas ACWY-PS vakcīnas devu 30 – 42 mēnešus pirms Nimenrix, rSBA GMT bija ievērojami zemāki, tomēr 100% subjektu novēroja rSBA titru ≥8 pret visām četrām meningokoku grupām (A, C, W-135, Y) (14. tabula) (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Bērni (2–17 gadi) ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju
Pētījumā MenACWY-TT-084 tika salīdzinātas imūnās atbildes reakcijas uz divām Nimenrix devām, kuras ar divu mēnešu intervālu tika ievadītas 43 personām vecumā no 2 līdz 17 gadiem ar anatomisku vai funkcionālu asplēniju un 43 līdzīga vecuma personām ar normāli funkcionējošu liesu. Vienu mēnesi pēc pirmās vakcīnas devas un vienu mēnesi pēc otrās devas procentuālais personu skaits ar rSBA titru ≥1:8 un ≥1:128 un hSBA titru ≥1:4 un ≥1:8 abās grupās bija līdzīgs.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojami.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par lokālu panesamību, akūtu toksicitāti, atkārtotu devu toksicitāti, toksisku ietekmi uz attīstību/reproduktivitāti un fertilitātes pētījumi neliecina par īpašu risku cilvēkiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris:
Saharoze Trometamols
37

Šķīdinātājs:
Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
4 gadi
Pēc izšķīdināšanas
Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Kaut arī kavēšanās nav ieteicama, pēc izšķīdināšanas ir pierādīta stabilitāte 8 stundas 30°C temperatūrā. Ja vakcīna nav izlietota 8 stundu laikā, nelietojiet to.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Pulveris flakonā (I klases stikls) ar aizbāzni (butilgumija) un šķīdinātājs ampulā (I tipa stikls). Iepakojumi pa 1, 10 un 100.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot ampulās esošo šķīdinātāju
Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja ampulas saturu flakonā esošajam pulverim. 1. Nolauziet ampulas augšdaļu, ievelciet šķīdinātāju šļircē un pievienojiet to pulverim. 2. Maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris šķīdinātājā ir pilnībā izšķīdis.
Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas.
Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
38

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/005 EU/1/12/767/006 EU/1/12/767/007 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2012. gada 20. aprīlis Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2017. gada 16. februāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
39

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJI UN RAŽOTĀJS,
KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. NOSACĪJUMI UN IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ PIEGĀDI
UN LIETOŠANU C. CITI REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NOSACĪJUMI UN
PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
40

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJI UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāju nosaukums un adrese GlaxoSmithKline Biologicals S.A. 89, rue de l'Institut B-1330 Rixensart Beļģija
GlaxoSmithKine Biologicals Kft. Homoki Nagy István utca 1. 2100 Gödöllö Ungārija
GlaxoSmithKline Biologicals S.A. Parc de la Noire Epine 20, rue Fleming B-1300 Wavre Beļģija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Pfizer Manufacturing Belgium N.V. Rijksweg 12 B-2870 Puurs Beļģija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. NOSACĪJUMI UN IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ PIEGĀDI UN LIETOŠANU
Recepšu zāles.
 Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. Punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
41

D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.

 Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts Pētījums, lai novērtētu tūlītējos un ilgākā laika posmā radušos antivielu titrus vienas vai divu Nimenrix devu ietekmē, lietojot 12 – 23 mēnešus veciem bērniem. Dati par drošumu un antivielu klātbūtni līdz 5 gadiem un dati par vienlaicīgu MenACWY-TT un Prevenar 13 ievadīšanu tiks sniegti secīgos pētījuma ziņojumos 1, 3 un 5 gadus pēc vakcinācijas.

Izpildes termiņš 1. gada klīniskā pētījuma ziņojums: Q1 2017 3. gada klīniskā pētījuma ziņojums: Q1 2019 5. gada klīniskā pētījuma ziņojums: Q1 2021

42

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
43

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
44

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1 FLAKONS UN 1 PILNŠĻIRCE BEZ ADATAS 1 FLAKONS UN 1 PILNŠĻIRCE AR 2 ADATĀM 10 FLAKONI UN 10 PILNŠĻIRCES BEZ ADATAS 10 FLAKONI UN 10 PILNŠĻIRCES AR 20 ADATĀM
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)
Pēc izšķīdināšanas 1 deva (0,5 ml) satur 5 mikrogramus A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Palīgvielas: Saharoze Trometamols Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē 1 flakons: pulveris 1 pilnšļirce: šķīdinātājs 1 deva (0,5 ml) 10 flakoni: pulveris 10 pilnšļirces: šķīdinātājs 10 x 1 deva (0,5 ml) 1 flakons: pulveris 1 pilnšļirce: šķīdinātājs 2 adatas 1 deva (0,5 ml) 10 flakoni: pulveris 10 pilnšļirces: šķīdinātājs 20 adatas 10 x 1 deva (0,5 ml)
45

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intramuskulārai lietošanai. Pirms lietošanas kārtīgi sakratīt.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Izlietot tūlīt pēc izšķīdināšanas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt saskaņā ar vietējiem noteikumiem.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/001 – iepakojumā 1 pilnšļirce bez adatas EU/1/12/767/002 – iepakojumā 10 pilnšļirces bez adatas EU/1/12/767/003 – iepakojumā 1 pilnšļirce ar 2 adatām EU/1/12/767/004 – iepakojumā 10 pilnšļirces ar 20 adatām
46

13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts. 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
47

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1 FLAKONS UN 1 AMPULA 10 FLAKONI UN 10 AMPULAS 100 FLAKONI UN 100 AMPULAS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Pēc izšķīdināšanas 1 deva (0,5 ml) satur 5 mikrogramus A, C, W-135 un Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Saharoze Trometamols Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā 1 flakons: pulveris 1 ampula: šķīdinātājs 1 deva (0,5 ml) 10 flakoni: pulveris 10 ampulas: šķīdinātājs 10 x 1 deva (0,5 ml) 100 flakoni: pulveris 100 ampulas: šķīdinātājs 100 x 1 deva (0,5 ml)
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intramuskulārai lietošanai. Pirms lietošanas kārtīgi sakratīt.
48

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Izlietot tūlīt pēc izšķīdināšanas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt saskaņā ar vietējiem noteikumiem.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/12/767/005 – 1 ampula iepakojumā EU/1/12/767/006 – 10 ampulas iepakojumā EU/1/12/767/007 – 100 ampulas iepakojumā
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
49

16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts. 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
50

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA PILNŠĻIRCE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Nimenrix šķīdinātājs i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (0,5 ml) 6. CITA
51

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA AMPULA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Nimenrix šķīdinātājs i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (0,5 ml) 6. CITA
52

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS AR MEN ACWY KONJUGĀTA PULVERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Nimenrix pulveris MenACWY konjugāts i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva 6. CITA
53

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
54

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai pilnšļircē A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
Pirms šīs vakcīnas ievadīšanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
 Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem.  Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Skatīt 4. punktu.
Šī instrukcija ir rakstīta, pieņemot, ka to lasīs persona, kas tiek vakcinēta, bet, tā kā vakcīnu var ievadīt pieaugušajiem un bērniem, Jūs varat to nolasīt arī savam bērnam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas 3. Kā lieto Nimenrix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Nimenrix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto
Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto Nimenrix ir vakcīna, kas palīdz aizsargāt pret A, C, W-135 un Y tipa baktēriju (mikroorganismu) Neisseria meningitidis izraisītām infekcijām. A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis" baktērijas var izraisīt šādas nopietnas slimības:  meningīts – galvas un muguras smadzeņu pārklājošo audu infekcija;  septicēmija – asins infekcija. Šīs infekcijas viens cilvēks var viegli nodot otram, un tās var izraisīt nāvi, ja netiek ārstētas. Nimenrix var lietot pieaugušajiem, pusaudžiem, bērniem un zīdaiņiem no 6 nedēļu vecuma.
Kā Nimenrix darbojas Nimenrix palīdz Jūsu organismam veidot pašam savu aizsardzību (antivielas) pret baktērijām. Šīs antivielas palīdz Jūs aizsargāt pret slimībām.
Nimenrix aizsargās tikai pret A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis” baktēriju ierosinātām infekcijām.
2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas
Nimenrix nedrīkst lietot šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret aktīvām vielām vai kādu citu no 6. punktā minētajām šīs vakcīnas
sastāvdaļām. Alerģiskas reakcijas pazīmes var būt niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles pietūkums. Ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties konsultējieties ar ārstu.
Ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix lietošanas.
55

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms šīs vakcīnas lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu, ja  Jums ir infekcija un augsta ķermeņa temperatūra (virs 38°C). Ja tas attiecas uz Jums,
vakcināciju neveiks, kamēr Jūsu pašsajūta nebūs uzlabojusies. Neliela infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nerada problēmas. Tomēr vispirms konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.  Jums ir ar asiņošanu saistīti traucējumi vai viegli veidojas asinsizplūdumi. Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix ievadīšanas.
Nimenrix var pilnībā neaizsargāt katru vakcinēto personu. Ja Jums ir vāja imūnsistēma (piemēram, HIV infekcijas dēļ vai tādēļ, ka lietojat zāles, kas ietekmē imūnsistēmu), Jūs varat pilnībā negūt labumu no Nimenrix.
Pēc vai pat pirms jebkuras injekcijas ar adatu iespējams ģībonis (īpaši pusaudžiem). Tādēļ pasakiet ārstam vai medmāsai, ja Jums vai Jūsu bērnam agrāk ir bijis injekcijas izraisīts ģībonis.
Citas zāles un Nimenrix Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot citas vakcīnas un zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Nimenrix iedarbība var nebūt tik laba, ja lietojat zāles, kas ietekmē Jūsu imūnsistēmu.
Sākot no 1 gada vecuma, Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no tālāk minētajām vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītumasaliņām (MMR), ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītu-masaliņām-vējbakām (MMRV), 10valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai ar sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas-stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, tai skaitā kombinētām DTaP un B hepatīta vakcīnām, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnu (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa vakcīnu [16. un 18. tips] un kombinētu difterijas (ar samazinātu antigēnu saturu), stingumkrampju un acelulāru garā klepus vakcīnu.
Ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jāievada vienlaicīgi, vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Katra vakcīna jāievada citā injekcijas vietā.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jums iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Nimenrix saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka Nimenrix ietekmētu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja nejūtaties labi.
3. Kā lieto Nimenrix
Kā ievada vakcīnu
Nimenrix Jums ievadīs ārsts vai medmāsa. Nimenrix vienmēr tiek injicēts muskulī, parasti augšdelmā vai augšstilbā.
56

Primārā imunizācija
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem Jūsu bērnam tiks veiktas divas injekcijas ar 2 mēnešu starplaiku, piemēram, 2 un 4 mēnešu vecumā (pirmo devu var ievadīt sākot no 6 nedēļu vecuma).
Zīdaiņi no 6 mēnešu vecuma, bērni, pusaudži un pieaugušie Viena injekcija.
Revakcinācijas devas
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem Viena revakcinācijas deva 12 mēnešu vecumā, vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix devas.
Iepriekš vakcinētas personas vecumā no 12 mēnešiem Pastāstiet ārstam, ja iepriekš esat saņēmis citas meningokoku vakcīnas injekciju, nevis Nimenrix. Ārsts pastāstīs, vai un kad Jums nepieciešama papildus Nimenrix deva, īpaši, ja Jūs vai Jūsu bērns:  saņēmis pirmo devu 6–14 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts W-135 un Y tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis devu pirms vairāk nekā aptuveni viena gada un var tikt pakļauts A tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis pirmo devu 12–23 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts A, C, W-135 un Y tipa
Neisseria meningitidis izraisītai infekcijai.
Jums pateiks, kad Jums vai Jūsu bērnam ir jāierodas uz nākamās injekcijas saņemšanu. Ja Jūs vai Jūsu bērns izlaiž ieplānoto injekciju, ir svarīgi pieteikt jaunu vizīti.
Parūpējieties, lai Jūs vai Jūsu bērns pabeigtu pilnu vakcinācijas kursu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var rasties šādas blakusparādības:
Ļoti bieži (tās var rasties vairāk nekā 1 no 10 vakcīnas devām):  drudzis;  nogurums (nespēks);  galvassāpes;  miegainība;  ēstgribas zudums;  aizkaitināmība;  pietūkums, sāpes un apsārtums injekcijas vietā.
Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām):  asinsizplūdums (hematoma) injekcijas vietā;  kuņģa darbības un gremošanas traucējumi, piemēram, caureja, vemšana un slikta dūša;  izsitumi (zīdaiņiem).
Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām):  izsitumi;  raudāšana;  nieze;  reibonis;
57

 muskuļu sāpes;  sāpes rokās vai kājās;  vispārēja slikta pašsajūta;  miega traucējumi;  samazināta jušana vai jutīgums, īpaši ādā;  reakcijas injekcijas vietā, piemēram, nieze, siltuma sajūta vai nejūtīgums, vai ciets sabiezējums.
Nav zināmi: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem  pietūkums un apsārtums injekcijas vietā; tas var skart plašu ekstremitātes, kurā veikta vakcinācija,
rajonu.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Nimenrix
 Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.  Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc “EXP”. Derīguma
termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.  Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C).  Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.  Nesasaldēt.  Zāles nedrīkst izmest kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest
zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Nimenrix satur

 Aktīvās vielas:
- Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur: A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 44 mikrogramiem

 Citas sastāvdaļas ir: - Pulverī: saharoze un trometamols. - Šķīdinātājā: nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.

Nimenrix ārējais izskats un iepakojums

Nimenrix ir pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.

Nimenrix tiek piegādāts kā balts pulveris vai masa vienreizējas devas stikla flakonā un kā dzidrs un bezkrāsains šķīdinātājs pilnšļircē.

Tie pirms lietošanas jāsamaisa kopā. Pēc samaisīšanas vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

Nimenrix ir pieejamas iepakojumos pa 1 vai 10 ar adatām vai bez tām.
58

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija

Ražotājs, kurš atbild par sērijas izlaidi: Pfizer Manufacturing Belgium N.V. Rijksweg 12 B-2870 Puurs Beļģija

Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A./N.V. Tél/Tel: + 32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje Tel. + 370 52 51 4000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Teл: +359 2 970 4333

Magyarország Pfizer Kft Tel: +36 1 488 3700

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Malta Vivian Corporation Ltd. Tel: + 35621 344610

Danmark Pfizer ApS Tlf: + 45 44 201 100

Nederland Pfizer BV Tel: +31 (0)10 406 43 01

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: + 49 (0)30 550055-51000

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: + 43 (0)1 521 15-0

Ελλάδα Pfizer Ελλάς A.E. Τηλ.: +30 210 6785 800

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 335 61 00

España Pfizer, S.L. Télf:+34914909900

Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel: (+351) 21 423 55 00

France Pfizer Tél +33 1 58 07 34 40

România Pfizer Romania S.R.L Tel: +40 (0) 21 207 28 00

59

Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777
Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1800 633 363 (toll free) +44 (0)1304 616161
Ísland Icepharma hf Simi: + 354 540 8000
Italia Pfizer S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21
Kύπρος Pfizer Ελλάς Α.Ε. (Cyprus Branch) Tηλ: +357 22 817690
Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel.: + 371 670 35 775

Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel.: + 386 (0) 1 52 11 400
Slovenská Republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: + 421 2 3355 5500
Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358 (0)9 430 040
Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00
United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0) 1304 616161

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija ir paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Vakcīna ir paredzēta tikai intramuskulārai lietošanai. Neievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.
Ja Nimenrix tiek ievadīts vienlaikus ar citām vakcīnām, jāizmanto atšķirīgas injekcijas vietas.
Nimenrix nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām.
Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot pilnšļircē esošo šķīdinātāju
Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja pilnšļirces saturu flakonā esošajam pulverim. Kā rīkoties, lai piestiprinātu adatu šļircei, skatīt attēlu. Taču šļirce, kas piegādāta kopā ar Nimenrix, var būt mazliet savādāka (bez skrūvējamas vītnes) nekā attēlā redzamā šļirce. Šādā gadījumā adata jāpiestiprina neskrūvējot.

1. Turot šļirces cilindru vienā rokā (neturiet aiz šļirces virzuļa), noskrūvējiet šļirces vāciņu, griežot to pulksteņrādītājam pretējā virzienā.
Šļirces virzulis
60

Šļirces cilindrs Šļirces vāciņš

2. Lai piestiprinātu adatu šļircei, iegrieziet adatu pulksteņrādītāja kustības virzienā šļircē, līdz tā nofiksējas (skatīt attēlu).
3. Noņemiet adatas aizsargu, kas dažkārt var būt mazliet stingrs.
Adatas aizsargs
4. Pievienojiet pulverim šķīdinātāju. Pēc tam, kad pulverim pievienots šķīdinātājs, maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis šķīdinātājā.
Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas. Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
61

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Nimenrix pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai ampulā A, C, W-135 un Y grupas meningokoku konjugāta vakcīna
Pirms šīs vakcīnas ievadīšanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
 Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem.  Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Skatīt 4. punktu.
Šī instrukcija ir rakstīta, pieņemot, ka to lasīs persona, kas tiek vakcinēta, bet tā kā vakcīnu var ievadīt pieaugušajiem un bērniem, Jūs varat to nolasīt arī savam bērnam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas 3. Kā lieto Nimenrix 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Nimenrix 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto
Kas ir Nimenrix un kādam nolūkam to lieto Nimenrix ir vakcīna, kas palīdz aizsargāt pret A, C, W-135 un Y tipa baktēriju (mikroorganismu) Neisseria meningitidis izraisītām infekcijām. A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis" baktērijas var izraisīt šādas nopietnas slimības:  meningīts – galvas un muguras smadzeņu pārklājošo audu infekcija;  septicēmija – asins infekcija. Šīs infekcijas viens cilvēks var viegli nodot otram, un tās var izraisīt nāvi, ja netiek ārstētas. Nimenrix var lietot pieaugušajiem, pusaudžiem, bērniem un zīdaiņiem no 6 nedēļu vecuma.
Kā Nimenrix darbojas Nimenrix palīdz Jūsu organismam veidot pašam savu aizsardzību (antivielas) pret baktērijām. Šīs antivielas palīdz Jūs aizsargāt pret slimībām.
Nimenrix aizsargās tikai pret A, C, W-135 un Y tipa “Neisseria meningitidis” baktēriju ierosinātām infekcijām.
2. Kas Jums jāzina pirms Nimenrix lietošanas
Nimenrix nedrīkst lietot šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret aktīvām vielām vai kādu citu no 6. punktā minētajām šīs vakcīnas
sastāvdaļām. Alerģiskas reakcijas pazīmes var būt niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums un sejas vai mēles pietūkums. Ja pamanāt kādu no šīm pazīmēm, nekavējoties konsultējieties ar ārstu.
Ja neesat pārliecināts, konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix lietošanas.
62

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms šīs vakcīnas lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu, ja  Jums ir infekcija un augsta ķermeņa temperatūra (virs 38°C). Ja tas attiecas uz Jums,
vakcināciju neveiks, kamēr Jūsu pašsajūta nebūs uzlabojusies. Neliela infekcija, piemēram, saaukstēšanās, nerada problēmas. Tomēr vispirms konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.  Jums ir ar asiņošanu saistīti traucējumi vai viegli veidojas asinsizplūdumi.
Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat par to pārliecināts), konsultējieties ar ārstu vai medmāsu pirms Nimenrix ievadīšanas.
Nimenrix var pilnībā neaizsargāt katru vakcinēto personu. Ja Jums ir vāja imūnsistēma (piemēram, HIV infekcijas dēļ vai tādēļ, ka lietojat zāles, kas ietekmē imūnsistēmu), Jūs varat pilnībā negūt labumu no Nimenrix.
Pēc vai pat pirms jebkuras injekcijas ar adatu iespējams ģībonis (īpaši pusaudžiem). Tādēļ pasakiet ārstam vai medmāsai, ja Jums vai Jūsu bērnam agrāk ir bijis injekcijas izraisīts ģībonis.
Citas zāles un Nimenrix Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot citas vakcīnas un zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Nimenrix iedarbība var nebūt tik laba, ja lietojat zāles, kas ietekmē Jūsu imūnsistēmu.
Sākot no 1 gada vecuma, Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar jebkuru no tālāk minētajām vakcīnām: A hepatīta (HAV) un B hepatīta (HBV) vakcīnām, ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītumasaliņām (MMR), ar vakcīnu pret masalām-epidēmisko parotītu-masaliņām-vējbakām (MMRV), 10valento pneimokoku konjugāta vakcīnu vai ar sezonālās gripas vakcīnu bez adjuvanta.
Otrajā dzīves gadā Nimenrix var ievadīt arī vienlaicīgi ar kombinētām difterijas-stingumkrampjuacelulārām garā klepus (DTaP) vakcīnām, tai skaitā kombinētām DTaP un B hepatīta vakcīnām, inaktivētu poliomielīta vai b tipa Haemophilus influenzae vakcīnu (HBV, IPV vai Hib), piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīnu un 13-valento konjugēto pneimokoku vakcīnu.
Personām vecumā no 9 līdz 25 gadiem Nimenrix var ievadīt vienlaicīgi ar cilvēka papilomas vīrusa vakcīnu [16. un 18. tips] un kombinētu difterijas (ar samazinātu antigēnu saturu), stingumkrampju un acelulāru garā klepus vakcīnu.
Ja iespējams, Nimenrix un TT saturoša vakcīna, piemēram, DTaP-HBV-IPV/Hib vakcīna, jāievada vienlaicīgi, vai Nimenrix jāievada vismaz vienu mēnesi pirms TT saturošas vakcīnas.
Katra vakcīna jāievada citā injekcijas vietā.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jums iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Nimenrix saņemšanas konsultējieties ar ārstu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka Nimenrix ietekmētu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja nejūtaties labi.
3. Kā lieto Nimenrix
Kā ievada vakcīnu
Nimenrix Jums ievadīs ārsts vai medmāsa.
63

Nimenrix vienmēr tiek injicēts muskulī, parasti augšdelmā vai augšstilbā.
Primārā imunizācija
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 6 mēnešiem Jūsu bērnam tiks veiktas divas injekcijas ar 2 mēnešu starplaiku, piemēram, 2 un 4 mēnešu vecumā (pirmo devu var ievadīt sākot no 6 nedēļu vecuma).
Zīdaiņi no 6 mēnešu vecuma, bērni, pusaudži un pieaugušie Viena injekcija.
Revakcinācijas devas
Zīdaiņi vecumā no 6 nedēļām līdz mazāk par 12 mēnešiem Viena revakcinācijas deva 12 mēnešu vecumā vismaz 2 mēnešus pēc pēdējās Nimenrix devas.
Iepriekš vakcinētas personas vecumā no 12 mēnešiem Pastāstiet ārstam, ja iepriekš esat saņēmis citas meningokoku vakcīnas injekciju, nevis Nimenrix. Ārsts pastāstīs, vai un kad Jums nepieciešama papildus Nimenrix deva, īpaši, ja Jūs vai Jūsu bērns:  saņēmis pirmo devu 6–14 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts W-135 un Y tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis devu pirms vairāk nekā aptuveni viena gada un var tikt pakļauts A tipa Neisseria
meningitidis izraisītai infekcijai;  saņēmis pirmo devu 12–23 mēnešu vecumā un var tikt īpaši pakļauts A, C, W-135 un Y tipa
Neisseria meningitidis izraisītai infekcijai.
Jums pateiks, kad Jums vai Jūsu bērnam ir jāierodas uz nākamās injekcijas saņemšanu. Ja Jūs vai Jūsu bērns izlaiž ieplānoto injekciju, ir svarīgi pieteikt jaunu vizīti. Parūpējieties, lai Jūs vai Jūsu bērns pabeigtu pilnu vakcinācijas kursu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var rasties šādas blakusparādības:
Ļoti bieži (tās var rasties vairāk nekā 1 no 10 vakcīnas devām):  drudzis;  nogurums (nespēks);  galvassāpes;  miegainība;  ēstgribas zudums;  aizkaitināmība;  pietūkums, sāpes un apsārtums injekcijas vietā.
Bieži (tās var rasties līdz 1 no 10 vakcīnas devām):  asinsizplūdums (hematoma) injekcijas vietā;  kuņģa darbības un gremošanas traucējumi, piemēram, caureja, vemšana un slikta dūša;  izsitumi (zīdaiņiem).
Retāk (tās var rasties līdz 1 no 100 vakcīnas devām):  izsitumi;  raudāšana;  nieze;
64

 reibonis;  muskuļu sāpes;  sāpes rokās vai kājās;  vispārēja slikta pašsajūta;  miega traucējumi;  samazināta jušana vai jutīgums, īpaši ādā;  reakcijas injekcijas vietā, piemēram, nieze, siltuma sajūta vai nejūtīgums, vai ciets sabiezējums.
Nav zināmi: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem  pietūkums un apsārtums injekcijas vietā; tas var skart plašu ekstremitātes, kurā veikta vakcinācija,
rajonu.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Nimenrix
 Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.  Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc “EXP”. Derīguma
termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.  Uzglabāt ledusskapī (2°C–8°C).  Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.  Nesasaldēt.  Zāles nedrīkst izmest kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest
zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Nimenrix satur
 Aktīvās vielas:
- Pēc izšķīdināšanas viena deva (0,5 ml) satur: A grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 C grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 W-135 grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 Y grupas Neisseria meningitidis polisaharīdu1 1konjugēts pie stingumkrampju toksoīda nesējproteīna

5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 5 mikrogramus 44 mikrogramiem

 Citas sastāvdaļas ir: - Pulverī: saharoze un trometamols. - Šķīdinātājā: nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.

Nimenrix ārējais izskats un iepakojums

Nimenrix ir pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai.

Nimenrix tiek piegādāts kā balts pulveris vai masa vienreizējas devas stikla flakonā un kā dzidrs un bezkrāsains šķīdinātājs ampulā.

Tie pirms lietošanas jāsamaisa kopā. Pēc samaisīšanas vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

65

Nimenrix ir pieejams iepakojumos pa 1, 10 vai 100.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija

Ražotājs, kurš atbild par sērijas izlaidi: Pfizer Manufacturing Belgium N.V. Rijksweg 12 B-2870 Puurs Beļģija

Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A./N.V. Tél/Tel: + 32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje Tel. + 370 52 51 4000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Teл: +359 2 970 4333

Magyarország Pfizer Kft Tel: +36 1 488 3700

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Malta Vivian Corporation Ltd. Tel: + 35621 344610

Danmark Pfizer ApS Tlf: + 45 44 201 100

Nederland Pfizer BV Tel: +31 (0)10 406 43 01

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: + 49 (0)30 550055-51000

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: + 43 (0)1 521 15-0

Ελλάδα Pfizer Ελλάς A.E. Τηλ.: +30 210 6785 800

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 335 61 00

España Pfizer, S.L. Télf:+34914909900

Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel: +351 21 423 5500

France Pfizer Tél +33 1 58 07 34 40

România Pfizer Romania S.R.L Tel: +40 (0) 21 207 28 00

66

Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777

Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel.: + 386 (0) 1 52 11 400

Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1800 633 363 (toll free) +44 (0)1304 616161

Slovenská Republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: + 421 2 3355 5500

Ísland Icepharma hf Simi: + 354 540 8000

Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358 (0)9 430 040

Italia Pfizer Italia S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21

Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00

Kύπρος Pfizer Ελλάς Α.Ε. (Cyprus Branch) Tηλ: +357 22 817690

United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0) 1304 616161

Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel.: + 371 670 35 775

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija ir paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem

Vakcīna ir paredzēta tikai intramuskulārai lietošanai. Neievadīt intravaskulāri, intradermāli vai subkutāni.

Ja Nimenrix tiek ievadīts vienlaikus ar citām vakcīnām, jāizmanto atšķirīgas injekcijas vietas.

Nimenrix nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām.

Norādījumi par vakcīnas izšķīdināšanu, izmantojot ampulās esošo šķīdinātāju

Nimenrix jāšķīdina, pievienojot visu šķīdinātāja ampulas saturu flakonā esošajam pulverim. 1. Nolauziet ampulas augšdaļu, ievelciet šķīdinātāju šļircē un pievienojiet to pulverim. 2. Maisījums kārtīgi jāsakrata, līdz pulveris šķīdinātājā ir pilnībā izšķīdis.

Izšķīdinātā vakcīna ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Izšķīdinātā vakcīna pirms lietošanas vizuāli jāpārbauda, lai konstatētu, vai tā nesatur svešas daļiņas un/vai nav mainījies tās fizikālais izskats. Ja tiek novērotas kādas no minētajām pārmaiņām, iznīciniet vakcīnu. Vakcīna jāievada tūlīt pēc izšķīdināšanas.

Lai ievadītu vakcīnu, jāizmanto jauna adata.

67

Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
68