Namuscla

Kapsula, cietā

Namuscla

PVH/PVDH/Al blisteris, N200
Mexiletini hydrochloridum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1325/004

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1325/004

Ražotājs

AndersonBrecon (UK) Limited, United Kingdom

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

18-DEC-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Bez receptes

Zāļu stiprums/koncentrācija

167 mg

Zāļu forma

Kapsula, cietā

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Puma Biotechnology, Ltd, United Kingdom

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Namuscla 167 mg cietās kapsulas
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra kapsula satur meksiletīna hidrohlorīdu, kas atbilst 166,62 mg meksiletīna.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Cietā kapsula (kapsula).
Namuscla kapsulas ir ar baltu pulveri pildītas kapsulas (20 mm) ar cietu želatīna apvalku zviedru oranžā krāsā.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Namuscla ir paredzēts miotonijas simptomu ārstēšanai pieaugušiem pacientiem ar nedistrofiskiem miotoniskiem traucējumiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Ieteicamā meksiletīna sākumdeva ir 167 mg (1 kapsula dienā). Pēc vismaz 1 nedēļu ilgas terapijas, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju, dienas devu var palielināt līdz 333 mg (2 kapsulas dienā). Pēc tam, vēl pēc vismaz 1 nedēļu ilgas terapijas, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju, dienas devu var palielināt līdz 500 mg (3 kapsulas dienā). Uzturošā terapija ir starp 167 mg – 500 mg katru dienu (1 līdz 3 kapsulas dienā) atbilstoši simptomu intensitātei un klīniskajai atbildes reakcijai, lietojot regulāri visā dienas garumā.
Deva nedrīkst pārsniegt 500 mg/dienā. Regulāri jāveic atkārtota novērtēšana, lai ilgstoši neturpinātu ārstēt pacientu, kuram nav atbildes reakcijas vai kurām no ārstēšanas nav ieguvuma. Pirms meksiletīna terapijas sākšanas jāveic detalizēta un rūpīga kardiālā novērtēšana; kamēr notiek ārstēšana ar meksiletīnu, kardiālā novērošana jāturpina un jāpielāgo pacienta sirdsdarbībai (kontrindikācijas skatīt 4.3. apakšpunktā un brīdinājumus – 4.4. apakšpunktā).
Pacienti ar sirds funkcijas traucējumiem Meksiletīna devas mainīšanas gadījumā vai, ja vienlaicīgi ar meksiletīnu tiek lietotas zāles, kas var ietekmēt sirds vadītspēju, pacienti rūpīgi jānovēro, izmantojot EKG (īpaši pacienti ar vadītspējas patoloģijām) (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
Gados vecāki pacienti Par meksiletīna lietošanu > 65 gadus veciem pacientiem ar miotoniskiem traucējumiem pieredze ir ierobežota. Pamatojoties uz meksiletīna farmakokinētiskajām īpašībām, pacientiem vecumā no 65 gadiem devas pielāgošana nav nepieciešama.
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem meksiletīns jālieto piesardzīgi. Šādiem pacientiem devu palielināt ieteicams tikai pēc vismaz 2 nedēļu ilgas ārstēšanas.
2

Pacienti ar smagiem aknu darbības traucējumiem meksiletīnu lietot nedrīkst (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Tiek uzskatīts, ka pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana nav nepieciešama. Dati par meksiletīna lietošanu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem ir ierobežoti. Tādēļ meksiletīna lietošana šai pacientu populācijai nav ieteicama (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Meksiletīna drošums un efektivitāte, lietojot bērniem un pusaudžiem vecumā no 0 līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Vāji un spēcīgi CYP2D6 metabolizētāji Pacientiem, kuri ir vāji CYP2D6 metabolizētāji, var novērot augstāku meksiletīna līmeni asinīs (skatīt 5.2. apakšpunktu). Pirms devas palielināšanas jāievēro vismaz 7 dienu ilgs periods, lai nodrošinātu, ka līdzsvara koncentrācija tiek sasniegta neatkarīgi no pacienta CYP450 polimorfisma.
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai.
Kapsulas jānorij, uzdzerot ūdeni, bet ne guļus stāvoklī. Gremošanas traucējumu gadījumā kapsulas jālieto ēšanas laikā.
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām. • Paaugstināta jutība pret vietējās anestēzijas līdzekļiem • Ventrikulāra tahiaritmija • Pilnīga sirds blokāde (t.i., trešās pakāpes atrioventrikulāra blokāde) vai jebkāda sirds blokāde,
kas var attīstīties par pilnīgu sirds blokādi (pirmās pakāpes atrioventrikulāra blokāde ar īpaši pagarinātu PR intervālu (≥ 240 ms) un/vai plašs QRS kompleksu (≥ 120 ms), otrās pakāpes atrioventrikulāra blokāde, Hisa kūlīša kājiņas blokāde, bifascikulāra vai trifascikulāra blokāde) • Miokarda infarkts (akūts vai iepriekšējs) vai patoloģiski Q zobi • Simptomātiska koronāro artēriju slimība • Sirds mazspēja ar vidēja mēroga (40-49 %) un samazinātu (<40 %) izsviedes frakciju • Priekškambaru tahiaritmija, fibrilācija jeb mirgošana • Sinusa mezgla disfunkcija (ieskaitot sinusa ritms < 50 sitieni minūtē) • Lietošana kopā ar zālēm, kas izraisa torsades de pointes (skatīt 4.5. apakšpunktu). • Lietošana kopā ar zālēm, kurām ir šaurs terapeitiskais indekss (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Aritmogēniskā iedarbība uz sirdi
Meksiletīns var izraisīt aritmiju vai pastiprināt iepriekš diagnosticētu vai nediagnosticētu aritmiju. Informāciju par saistību ar citām aritmogēniskas iedarbības zālēm skatīt arī 4.3. un 4.5. apakšpunktā.
Pirms meksiletīna terapijas sākšanas visiem pacientiem jāveic detalizēts un rūpīgs sirds darbības izmeklējums (EKG, 24-48 stundu Holtera monitorēšana un ehokardiogrāfija, lai noteiktu kardiālo meksiletīna panesamību. Sirds darbības izmeklējumu ieteicams veikt īsi pēc terapijas sākšanas (piem., 48 stundu laikā).
3

Visā meksiletīna terapijas laikā un, veicot devu pielāgošanu, sirds darbības uzraudzība ir jāpielāgo, pamatojoties uz pacienta sirds funkcijas stāvokli.
• Pacientiem ar sirds funkcijas patoloģijām ieteicama periodiska EKG novērošana (reizi 2 gados vai vajadzības gadījumā biežāk).
• Pacientiem ar sirds funkcijas patoloģijām un pacientiem ar noslieci uz šādām patoloģijām pirms un pēc katra devas palielinājuma jāveic detalizēta sirds funkcijas izmeklēšana, ieskaitot EKG. Uzturošās terapijas laikā vismaz reizi gadā vai, ja nepieciešams biežāk, standarta novērtējuma ietvaros ieteicams veikt sirds funkcijas izmeklējumu, ieskaitot EKG, 24-48 stundu Holtera monitorēšanu un ehokardiogrāfiju.
Pacienti jāinformē par aritmijas simptomiem (ģībšana, paātrināta sirdsdarbība, sāpes krūšu kurvī, elpas trūkums, galvas reibšana, lipotīmija un sinkope) un jānorāda aritmijas simptomu gadījumā nekavējoties sazināties ar neatliekamās palīdzības dienestu.
Attiecībā uz 4.3. apakšpunktā neminētiem sirds funkcijas traucējumiem ieguvums no meksiletīna lietošanas miotīnisko traucējumu novēršanai ar kardiālu komplikāciju risku jālīdzsvaro katrā gadījumā atsevišķi. Sirds vadītspējas patoloģiju vai 4.3. apakšpunktā minēto kontrindikāciju gadījumā meksiletīna lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
Elektrolītu līdzsvara traucējumi, piemēram, hipokalēmija, hiperkalēmija vai hipomagniēmija var palielināt meksiletīna proaritmisko iedarbību. Tādēļ pirms meksiletīna terapijas sākšanas jāveic elektrolītu izvērtējums katram pacientam. Pirms meksiletīna ievadīšanas elektrolītu līdzsvara traucējumi ir jānovērš un jānovēro visā ārstēšanas laikā (novērošanas periodiskumu piemērojot katram pacientam atsevišķi).
Zāļu reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem (DRESS)
DRESS apzīmē sindromu, kas pilnā formā ietver smagus izsitumus uz ādas, drudzi, limfadenopātiju, hepatītu, tādas hematoloģiskas patoloģijas kā eozinofīliju un atipiskus limfocītus un var skart arī citus orgānus. Simptomi parasti parādās 1-8 nedēļas pēc zāļu lietošanas. Smagu sistēmisku manifestāciju izraisītā mirstība ir 10 %. Par DRESS sastopamību ziņots 1:100 līdz 1:10 000 ārstētiem pacientiem. Kā iespējamais cēlonis tiek minētas vairākas zāles, ieskaitot antikonvulsantus, antibiotikas un arī meksiletīnu. Pacientiem ar zināmu paaugstinātu jutību pret meksiletīnu vai citām šo zāļu sastāvdaļām vai kādu lokālo anestētiķi ir paaugstināts DRESS rašanās risks un viņi nedrīkst lietot meksiletīnu.
Aknu darbības traucējumi
Dati par meksiletīna lietošanu pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem ir ierobežoti. Tādēļ šajā pacientu populācijā meksiletīnu lietot nedrīkst (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi
Dati par meksiletīna lietošanu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem ir ierobežoti. Tādēļ šajā pacientu populācijā meksiletīna lietošana nav ieteicama (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Epilepsija
Pacienti ar epilepsiju ir jānovēro, jo meksiletīns var palielināt krampju lēkmju biežumu.
CYP2D6 polimorfisms
CYP2D6 polimorfisms var ietekmēt meksiletīna farmakokinētiku (skatīt 5.2. apakšpunktu). Augstākas pakāpes sistēmiska ekspozīcija ir gaidāma pacientiem, kuri ir vāji CYP2D6 metabolizētāji vai kuri lieto zāles, kas inhibē CYP2D6 (skatīt 4.5. apakšpunktu). Pirms devas palielināšanas jāievēro vismaz
4

7 dienu periods, lai nodrošinātu, ka ir sasniegts līdzsvara stāvoklis un meksiletīna panesamība ir laba visiem pacientiem neatkarīgi no CYP450 polimorfisma.
Smēķēšana
Smēķēšana ietekmē meksiletīna farmakokinētiku (skatīt 4.5. apakšpunktu). Iespējams, ka meksiletīna deva ir jāpalielina, ja pacients sāk smēķēt, un jāsamazina, ja pacients smēķēt pārstāj.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakokinētikas mijiedarbība
Antiaritmiķi inducē torsades de pointes (IA, IC, III klases antiaritmiķi). Meksiletīna un torsades de pointes inducējošu antiaritmiķu vienlaicīga lietošana (IA klase: kvinidīns, procainamīds, dizopiramīds, ajmalīns; IC klase: enkainīds, flekainīds, propafenons, moricizīns;III klase: amiodarons, sotalols, ibutilīds, dofetilīds, dronedarons, vernakalants) palielina iespējami letālu torsades de pointes risku. Meksiletīna un torsades de pointes inducējošu antiaritmisko zāļu vienlaicīga lietošana ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Citi antiaritmiķi (IB, II, IV klases antiaritmiķi). Meksiletīna un citu klašu antiaritmiķu (IB klase: lidokaīns, fenitoīns, tokainīds; II klase: propranolols, esmolols, timolols, metoprolols, atenolols, karvedilols, bisoprolols, nebivolols; IV klase: verapamils, diltiazēms) vienlaicīga lietošana nav ieteicama, izņemot īpašus gadījumus, kad pastāv palielināts nevēlamu kardiālu blakusparādību risks (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Farmakokinētiskā mijiedarbība
Citu zāļu ietekme uz meksiletīnu
Meksiletīns ir substrāts aknu enzīmus iesaistošiem metabolisma ceļiem; paredzama šo enzīmu inhibīcija vai indukcija, lai mainītu meksiletīna koncentrāciju plazmā.
CYP1A2 un CYP2D6 inhibitori Meksiletīna vienlaicīga lietošana ar aknu enzīmu inhibitoriem (CYP1A2 inhibitors: ciprofloksacīns, fluvoksamīns, propafenons; CYP2D6 inhibitors: propafenons, hinidīns) ievērojami palielina meksiletīna iedarbību un līdz ar to arī ar meksiletīnu saistīto nevēlamo blakusparādību risku. Vienas devas mijiedarbības pētījumā meksiletīna klīrenss pēc vienlaicīgas lietošanas ar CYP1A2 inhibitoru fluvoksamīnu tika samazināts par 38 %. Tāpēc visā CYP1A2 vai CYP2D6 inhibitora terapijas laikā un pēc tās var būt indicēta klīniskā un EKG novērošana, kā arī meksiletīna devas pielāgošana.
CYP1A2 un CYP2D6 inducētāji Meksiletīna lietošana vienlaicīgi ar aknu enzīmu inducētāju (CYP1A2 inducētājs: omeprazols; CYP2D6 inducētājs: fenitoīns, rifampicīns) var palielināt meksiletīna klīrensu un eliminācijas ātrumu, ko ietekmē palielināts aknu metabolisms, kas samazina meksiletīna koncentrāciju plazmā un tā pusizvades periodu. Klīniskā pētījumā meksiletīna lietošana vienlaicīgi ar fenitoīnu izraisīja nozīmīgu meksiletīna iedarbības samazinājumu (p <0,003), ņemot vērā pastiprināto klīrensu, kas atspoguļojās ievērojami samazinātā eliminācijas pusizvades periodā (no 17,2 līdz 8,4 stundām, p <0,02). Tādēļ enzīmu inducētāja terapijas laikā un pēc tās meksiletīna deva jāpielāgo, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju.
Pēc vienas (167 mg) un vairāku (83 mg divreiz dienā 8 dienu laikā) meksiletīna devu iekšķīgas lietošanas meksiletīna kopējais klīrenss CYP1A2 indukcijas dēļ smēķētājiem ir būtiski palielināts (no 1,3 līdz 1,7 reizēm), kas izraisa atbilstoši samazinātu eliminācijas pusizvades periodu un zāļu iedarbību. Iespējams, ka meksiletīna deva ir jāpalielina, ja pacients meksiletīna terapijas laikā sāk smēķēt, un jāsamazina, ja pacients smēķēt pārstāj.
5

Meksiletīna ietekme uz citām zālēm
Par meksiletīna potenciālu ierosināt zāļu savstarpēju mijiedarbību ziņu nav. Ja pacienti tiek vienlaikus ārstēti ar citām zālēm, pacienti ir rūpīgi jānovēro, īpašu uzmanību pievēršot zālēm ar šauru terapeitisko logu.
CYP1A2 substrāti Meksiletīns ir spēcīgs CYP1A2 inhibitors, tāpēc meksiletīna lietošana vienlaicīgi ar CYP1A2 metabolizētām zālēm (piemēram, teofilīnu, kofeīnu, lidokaīnu vai tizanidīnu), iespējams, ir saistāma ar vienlaicīgi lietoto zāļu koncentrācijas palielināšanos plazmā, kas var palielināt vai paildzināt terapeitisko iedarbību un/vai nevēlamās blakusparādības, īpaši ja meksiletīnu lieto līdztekus CYP1A2 substrātiem ar šauru terapeitisko logu, piem., teofilīnu un tizanidīnu. Jānovēro CYP1A2 substrāta līmenis asinīs, īpaši meksiletīna devas maiņas laikā. Jāapsver CYP1A2 substrāta devas atbilstoša pielāgošana.
Kofeīns Klīniskajā pētījumā ar 12 pētāmām personām (5 veselas personas un 7 pacienti ar sirds aritmijām) kofeīna klīrenss pēc meksiletīna lietošanas samazinājās par 50%. Jāņem vērā, ka pacientiem ar sirds aritmiju pieaug kofeīna koncentrācija, kad to lieto vienlaicīgi ar meksiletīnu. Tādēļ meksiletīna terapijas laikā ieteicams kofeīna devu samazināt.
OCT2 substrāti Organisko katjonu 2. transportieris (OCT2) nodrošina būtisku ceļu katjonisko savienojumu uzņemšanai nierēs. Meksiletīns var mijiedarboties ar OCT2 transportētajām zālēm (piemēram, metformīnu un dofetilīdu). Ja nepieciešams vienlaicīgi lietot meksiletīnu un citus OCT2 substrātus, jānovēro OCT2 substrāta līmenis asinīs, īpaši meksiletīna devas maiņas laikā. Jāapsver OCT2 substrāta devas atbilstoša pielāgošana.
Citu enzīmu un transportieru substrāti Iespējamā mijiedarbība starp meksiletīnu un citiem biežāk lietoto enzīmu un transportieru substrātiem vēl nav vērtēta; šobrīd ir kontrindicēta meksiletīna lietošana ar visiem substrātiem, kam ir šaurs terapeitiskās iedarbības logs, piemēram, digoksīnu, litiju, fenitoīnu, teofilīnu vai varfarīnu (skatīt 4.3. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par meksiletīna lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti vai nav pieejami. Ierobežoti dati no klīniskajiem pētījumiem par meksiletīna lietošanu grūtniecēm liecina, ka meksiletīns šķērso placentu un sasniedz augli. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Piesardzības nolūkos ieteicams atturēties no meksiletīna lietošanas grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti
Meksiletīns izdalās cilvēka pienā. Informācijas par meksiletīna ietekmi uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem nav pietiekama. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt/atturēties no terapijas ar meksiletīnu jāpieņem, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte
Meksiletīna ietekme uz cilvēka fertilitāti nav pētīta. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
6

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Meksiletīns nenozīmīgi ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pēc meksiletīna lietošanas var parādīties nogurums, apjukums, redzes miglošanās (skatīt 4.8. apakšpunktu).
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības ar meksiletīnu ārstētiem pacientiem ir sāpes vēderā (12 %), vertigo (8 %) un bezmiegs (12 %). Visnopietnākās ziņotās nevēlamās blakusparādības ar meksiletīnu ārstētiem pacientiem ir zāļu izraisīta reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem un aritmija (atrioventrikulāra blokāde, aritmija, ventrikulāra fibrilācija).
Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā
Biežuma kategorijas noteiktas saskaņā ar šādiem nosacījumiem: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Ļoti bieži un bieži sastopamās nevēlamās blakusparādības atvasinātas no MYOMEX pētījuma; mazāk bieži sastopamās nevēlamās blakusparādības atvasinātas no pēcreģistrācijas datiem.
Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Nav zināmi: leikopēnija, trombocitopēnija Imūnās sistēmas traucējumi Ļoti reti: zāļu reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem Nav zināmi: vilkēdei līdzīgs sindroms, eksfoliatīvs dermatīts, Stīvensa-Džonsona sindroms Psihiskie traucējumi Ļoti bieži: bezmiegs Bieži: miegainība Nav zināmi: halucinācijas, apjukums Nervu sistēmas traucējumi Bieži: galvassāpes, parestēzija, neskaidra redze Retāk: krampji, runas traucējumi Nav zināmi: diplopija, disgēzija Ausu un labirinta bojājumi Bieži: vertigo Sirds funkcijas traucējumi Bieži: tahikardija Retāk: bradikardija Nav zināmi: atrioventrikulāra blokāde Asinsvadu sistēmas traucējumi Bieži: pietvīkums, hipotensija Nav zināmi: cirkulators kolapss, karstuma viļņi Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Nav zināmi: pulmonārā fibroze Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ļoti bieži: sāpes vēderā Bieži: slikta dūša Nav zināmi: caureja, vemšana, barības vada čūla un perforācija Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Reti: aknu darbības patoloģija Ļoti reti: zāļu izraisīts aknu bojājums, aknu darbības traucējums, hepatīts Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži: akne
7

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži: sāpes ekstremitātēs Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži: nogurums, astēnija, diskomforta sajūta krūšu kurvī, savārgums
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Simptomi
Par letālu iznākumu akūtas pārdozēšanas rezultātā ziņots saistībā ar 4,4 g meksiletīna hidrohlorīda lietošanu, taču ziņots arī par izdzīvošanu pēc apmēram 4 g meksiletīna hidrohlorīda iekšķīgas lietošanas.
Pie meksiletīna pārdozēšanas simptomiem pieder neiroloģiski traucējumi (parestēzija, apjukums, halucinācijas, krampji) un sirds funkcijas traucējumi (sinusa bradikardija, hipotensija, kolapss un, ārkārtas gadījumos, sirdsdarbības apstāšanās).
Pārdozēšanas pārvaldība
Ārstēšana ir galvenokārt simptomātiska. Nopietnu simptomu gadījumā var būt nepieciešama hospitalizācija. Ja novērojama bradikardija ar hipotensiju, jālieto intravenozs atropīns. Krampju gadījumā jālieto benzodiazepīni.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: sirds līdzekļi, IB klases antiaritmiskie līdzekļi, ATĶ kods: C01BB02.
Darbības mehānisms
Meksiletīns pārliecīga darbības potenciāla uzplūdu (lietojumatkarīga blokāde) un/vai paildzinātas depolarizācijas (no sprieguma atkarīgā blokāde) situācijās, kas notiek slimajos audos, nevis fizioloģiskas uzbudināmības dēļ (miera stāvokļa vai toniskā blokāde), bloķē nātrija kanālus ar lielāku spēku. Tādēļ meksiletīna aktivitāte notiek galvenokārt atkārtotai atlaišanai pakļautās muskuļu šķiedrās (piemēram, skeleta muskuļos). Tas uzlabo miotoniskos simptomus, samazinot muskuļu stīvumu, pateicoties muskuļu atslābināšanas kavējuma redukcijai.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Meksiletīna efektivitāti un drošumu nedistrofiskas miotonijas ārstēšanā izvērtēja daudzcentru, dubultaklā, placebo kontrolētā, krusteniskā (Divi 18 dienas gari terapijas periodi) pētījumā MYOMEX ar 4 dienu zāļu izvadīšanas periodu 13 pacientiem ar myotonia congenita (MC) un 12 pacientiem ar paramyotonia congenita (PC). Vispārējais pētījuma populācijas vecuma diapazons bija no 20 līdz 66 gadiem, un apmēram 2/3 pacientu bija vīrieši. Pētījuma tika ietverti pacienti ar miotonijas simptomiem, kas ietvēra vismaz 2 segmentus un ietekmēja vismaz 3 ikdienas aktivitātes. Atbilstoši krusteniskajam dizainam pacienti tika randomizēti divu secīgu
8

terapiju saņemšanai: a) meksiletīns, sākot ar 167 mg/dienā un titrēts ar 167 mg soli ik pēc 3 dienām, lai 1 nedēļā sasniegtu maksimālo devu 500 mg/dienā, vai b) placebo.1 Primārais efektivitātes mērījums gan PC, gan MC gadījumā bija stīvuma smaguma pakāpes skala kā pacientu pašnovērtējums Vizuālā analoga skalā (VAS). VAS tika veidota kā absolūts mērījums ar 100 mm taisnu, horizontālu līniju, kuras galos atrodas apzīmējumi "nemaz nav stīvuma" (0) un "lielākais iespējamais stīvums" (100). Galvenie sekundārie mērķa kritēriji bija izmaiņas ar veselību saistītajā dzīves kvalitātē, ko mērīja pēc individualizētu neiromuskulāru dzīves kvalitātes (individualised neuromuscular quality of life, INQoL) skalas un laika, cik nepieciešams, lai pieceltos no krēsla, apietu apkārt krēslam un atkal apsēstos (krēsla tests).

Primāro un galveno sekundāro mērķa kritēriju rezultāti apkopoti zemāk redzamajā tabulā.

Primārā analīze Stīvuma skala (VAS) (mm) Pētāmo personu skaits Mediānā VAS vērtība bāzes līmenī Mediānā VAS vērtība 18. dienā Mediānās VAS vērtības absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Pacientu skaits, kuriem absolūtās VAS izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni ≥50 mm 18. dienā Ārstēšanas ietekme (jauktas ietekmes lineārais modelis) Sekundārā analīze Krēsla tests(-i) Pētāmo personu skaits Vidējā (SD) vērtība bāzes līmenī Vidējā (SD) vērtība 18. dienā Vidējās (SD) absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (Vilkoksona saistīto pāru tests) Sekundārā analīze Individualizēta neiromuskulārā dzīves kvalitāte – Vispārējā dzīves kvalitāte Pētāmo personu skaits Mediānā vērtība bāzes līmenī Mediānā vērtība 18. dienā Mediānās vērtības absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (jaukts lineārais modelis) Sekundārā analīze Klīniskā vispārēja iespaida par uzlabojumu (CGI) indekss Pētāmo personu skaits CGI saskaņā ar pētnieku spriedumu par efektivitāti CGI saskaņā ar pacientu spriedumu par efektivitāti Ārstēšanas ietekme (Maknemāra tests) Sekundārā analīze Preference starp 2 ārstēšanas periodiem Pētāmo personu skaits Vēlamais periods Ārstēšanas ietekme (binomiālais tests) Sekundārā analīze Klīniskās miotonijas skala - Smaguma pakāpes globālā skala

Meksiletīns Placebo

25

25

71,0

81,0

16,0

78,0

-42,0

2,0

12/21 (57,1 %) 3/22 (13,6 %)

p<0,001

25 7,3 (3,5) 5,2 (1,6) -2,1 (2,9) p = 0,0007

25
7,5 (4,1) 0,2 (1,6)

25

25

51,1

23,3

48,3

-25,0

1,1

p<0,001

25 22 (91,7 %) 23 (92,0 %) p<0,001

25 5 (20,0 %) 6 (24,0 %)

25 20 (80,0 %) p = 0,0041

25 5 (20,0 %)

1 Klīniskā pētījuma ziņojumā norādīts uz 200 mg devu, kas ir meksiletīna hidrohlorīda daudzums (atbilst 166,62 mg meksiletīna bāzes).

9

Pētāmo personu skaits Vidējā (SD) vērtība bāzes līmenī Vidējā (SD) vērtība 18. dienā Vidējās (SD) absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (jaukts lineārais modelis) Sekundārā analīze Klīniskās miotonijas skala - Darbnespējas globālais novērtējums Pētāmo personu skaits Vidējā (SD) vērtība bāzes līmenī Vidējā (SD) vērtība 18. dienā Vidējās (SD) absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (jaukts lineārais modelis)

25 53,8 (10,0) 24,0 (17,1) -29,8 (16,0) p<0,001
25 7,8 (2,8) 2,7 (2,6) -5,1 (3,1) p<0,001

25 47,6 (23,3) -6,2 (19,0)
25 7,0 (3,8) -0,8 (3,4)

Pediatriskā populācija

Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Namuscla visās pediatriskās populācijas apakšgrupās miotonisko traucējumu simptomu ārstēšanai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Uzsūkšanās

Meksiletīns ātri un gandrīz pilnībā uzsūcas pēc iekšķīgas lietošanas ar aptuveni 90 % biopieejamību veselām pētāmām personām. Maksimālā koncentrācija plazmā pēc perorālas lietošanas tiek sasniegta 2 līdz 3 stundu laikā. Pēc atkārtotas lietošanas nozīmīga meksiletīna akumulācija netika novērota. Uzturs meksiletīna uzsūkšanās ātrumu vai pakāpi neietekmē. Tāpēc meksiletīnu var lietot kopā ar uzturu vai bez tā.

Izkliede

Meksiletīns organismā ātri izkliedējas; tā izkliedes tilpums ir plašs un svārstās no 5 līdz 9 l/kg veselām personām. Meksiletīns vāji piesaistās plazmas proteīniem (55 %). Meksiletīns šķērso placentāro barjeru un izdalās krūts pienā.

Biotransformācija

Meksiletīns tiek metabolizēts galvenokārt (90 %) aknās, primārais metabolisma ceļš notiek ar CYP2D6, lai arī tas ir arī CYP1A2 substrāts. Metaboliskā degradācija turpinās pa dažādiem ceļiem, ieskaitot aromātisko un alifātisko hidroksilāciju, dealkilāciju, deamināciju un N-oksidāciju. Vairāki no izrietošajiem metabolītiem tiek nodoti tālākai konjugācijai ar glikuronskābi (II fāzes metabolisms); starp tiem ir galvenie metabolīti p-hidroksimeksiletīns, hidroksi-metilmeksiletīns un Nhidroksimeksiletīns. CYP2D6 fenotipa ietekme uz meksiletīna metabolismu ir plaši pētīta. Meksiletīna farmakokinētiku raksturo ievērojami zemāks kopējais un nieru klīrenss, kas nosaka pagarinātu eliminācijas pusizvades periodu, lielāku iedarbību un mazāku izkliedes tilpumu vājos metabolizētājos salīdzinājumā ar plašajiem metabolizētājiem.

Aptuveni 10 % tiek izdalīti caur nierēm neizmainītā veidā.

Eliminācija

Meksiletīns no cilvēka organisma tiek izvadīts lēnām (ar vidējo eliminācijas pusizvades periodu 10 stundas, diapazonā no 5 līdz 15 stundām).

10

Meksiletīna ekskrēcija notiek galvenokārt caur nierēm (90 % no devas, ieskaitot 10 % neizmainīta meksiletīna veidā).

Meksiletīna izvadīšana var palielināties, ja urīna Ph ir skābs, salīdzinājumā ar normālu vai sārmainu pH. Klīniskajā pētījumā 51 % meksiletīna devas tika izvadīts caur nierēm, ja urīna pH bija 5, salīdzinājumā ar 10 % ar normālu pH. Sagaidāms, ka izmaiņas urīna pH ietekmē meksiletīna efektivitāti vai drošumu.

Linearitāte/nelinearitāte

Devas diapazonā no 83 līdz 500 mg tika novērota lineāra saistība starp meksiletīna devu un koncentrāciju plazmā.

Īpašas populācijas

CYP2D6 polimorfisms CYP2D6 polimorfisms ietekmē meksiletīna farmakokinētiku. Personām, kuras ir vāji CYP2D6 metabolizētāji (poor metaboliser, PM), novēro augstāku meksiletīna koncentrāciju nekā vidējiem (intermediate, IM), ekstensīviem t.i., normāliem) vai īpaši ātriem (ultra-rapid, UM) CYP2D6 metabolizētājiem. Tālāk redzamajā tabulā parādīts dažādu etnisko populāciju īpatsvars dažādās metabolizētāju klasēs.

Etniskā piederība
Eiropeīdi Afrikāņi Aziāti

Vāji metabolizētāji PM) Līdz 10% Līdz 10% Līdz 5%

Vidēji metabolizētāji (IM) 1-2% Vairāk par 50%

Īpaši ātri metabolizētāji (UM) Līdz 10% Līdz 5% Līdz 2%

Ķermeņa masa Populācijas farmakokinētiskajā analīzē tika konstatēts, ka ķermeņa masa ietekmē meksiletīna farmakokinētiku.
Vecums Klīniski nozīmīgu datu par vecuma ietekmi uz meksiletīna iedarbību pieaugušajiem nav.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, atkārtotu devu toksicitāti, toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Galvenā novērotā ietekme uz žurkām un/vai suņiem bija vemšana, caureja, trīce, ataksija, konvulsijas un tahikardija. Tomēr šie pētījumi netika veikti atbilstoši pašreizējiem standartiem, tādēļ to klīniskā nozīmība ir ierobežota. Kancerogēniskā potenciāla pētījumi ar žurkām bija negatīvi, taču tie netika veikti atbilstoši pašreizējiem standartiem, tādēļ to klīniskā nozīmība ir ierobežota. Negatīvs genotoksicitātes potenciāls nenorāda uz meksiletīna terapijas izraisītu paaugstinātu kancerogenitātes risku.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Kapsulas sastāvs Kukurūzas ciete Koloidālais bezūdens silīcija dioksīds
11

Magnija stearāts Kapsulas apvalks Dzelzs (III) oksīds (E 172) Titāna dioksīds (E 171) Želatīns 6.2. Nesaderība Nav piemērojama. 6.3. Uzglabāšanas laiks 3 gadi. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Kapsulas ir iepakotas alumīnija/PVH/PVDH blisteros pa 30, 50, 100 vai 200 kapsulām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Lupin Europe GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1325/001-004
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 18.12.2018
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
12

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
13

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Hormosan Pharma GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
Lupin Healthcare (UK) Ltd The Urban Building, second floor, 3-9 Albert Street SL1 2BE Slough, Berkshire, Lielbritānija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms Namuscla laišanas apgrozībā katras dalībvalsts tirgū reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) ar valsts kompetento iestādi ir jāvienojas par apmācības programmas saturu un formātu, kā arī par
14

kontrolētās izplatīšanas programmu, tostarp par komunikācijas līdzekļiem, informācijas izplatīšanas veidiem un citiem programmas aspektiem.

Lai novērstu un/vai minimizētu svarīgos identificētos sirds aritmijas riskus pacientiem ar distrofisko miotoniju (neatbilstošs lietojums) un samazinātu Namuscla klīrensu, un līdz ar to samazinātu nevēlamo blakusparādību risku pacientiem ar aknu darbības traucējumiem, RAĪ ir jānodrošina, ka katrā dalībvalstī, kur Namuscla tiek tirgotas, visiem veselības aprūpes speciālistiem ir pieejami izglītojošie materiāli, tai skaitā: • izglītojošas vadlīnijas veselības aprūpes speciālistiem;

• pacienta brīdinājuma karte.

Izglītojošajām vadlīnijām vadlīnijas veselības aprūpes speciālistiem, kas vienmēr jālasa saistībā ar zāļu aprakstu (ZA) pirms Namuscla izrakstīšanas, jāietver šādi galvenie elementi:

• informācija par sirds aritmijas risku pacientiem, kuri lieto Namuscla;

• norādes identificēt (un izslēgt) pacientus ar lielāku Namuscla terapijas izraisītas aritmijas veidošanās risku;

• Namuscla kontrindikācijas, kas var palielināt uzņēmību pret aritmijām;

• pirms ārstēšanas sākuma veselības aprūpes speciālistiem jāveic detalizēts un rūpīgs kardiālais novērtējums visiem pacientiem, lai noteiktu Namuscla kardiālo panesamību. Kardiālais novērtējums ieteicams arī īsi pēc Namuscla lietošanas sākuma (piem., 48 stundu laikā).

• visā Namuscla terapijas laikā:

o pacientiem bez sirdsdarbības patoloģijām periodiski (reizi 2 gados vai biežāk, ja tiek uzskatīts par nepieciešamu) jāveic elektrokardiogramma (EKG);
o pacientiem ar sirdsdarbības patoloģijām un pacientiem ar noslieci uz šādām patoloģijām detalizēts kardiālas novērtējums (ieskaitot EKG) jāveic pirms un pēc ikviena devas palielinājuma. Namuscla uzturošās devas laikā kardiālais novērtējums jāveic ik pēc 2448 stundām. Vismaz reizi gadā vai, ja nepieciešams, biežāk standarta kardiālā novērtējuma laikā ieteicams veikt Holtera monitorēšanu un ehokardiogrāfiju.

• Namuscla lietošana nekavējoties jāpārtrauc, ja pacientam veidojas sirdsdarbības patoloģijas, tam nav atbildes reakcijas vai ieguvuma no ilgstošas Namuscla terapijas;

• jāizceļ pazemināta Namuscla klīrensa risks pacientiem ar aknu darbības traucējumiem un jāsniedz norādījumi, kā šādus pacientus ārstēt, lai minēto risku novērstu, nodrošinot piesardzīgu Namuscla titrēšanu pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (palielinot devi pēc vismaz 2 ārstēšanas nedēļām). Namuscla nedrīkst lietot pacientiem ar smagie aknu darbības traucējumiem;



veselības aprūpes speciālistiem jākonsultē pacienti par:

o sirds aritmijas risku (informējot par aritmijas simptomiem, iesakot pacientiem šo simptomu parādīšanās gadījumā nekavējoties sazināties ar savu veselības aprūpes speciālistu vai neatliekamās palīdzības centru);
o pazemināta Namuscla klīrensa risku pacientiem ar aknu darbības traucējumiem (iesakot pacientiem informēt savu veselības aprūpes speciālistu par savu ar aknu darbības traucējumiem saistīto pamatslimību;

• ziņošana par nevēlamām blakusparādībām, kas rodas pacientiem, kuri lieto Namuscla.

15

Pacienta brīdinājuma kartē (naudas maka izmērā), ko izsniedz zāles izrakstošais speciālists un kas jālasa saistībā ar lietošanas instrukciju, jāietver šāda nozīmīga informācija: • pacientiem šī karte vienmēr jānēsā sev līdz un jāuzrāda visās medicīniska rakstura vizītēs pie
tiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri nav šo zāļu izrakstītāji (piem., neatliekamās palīdzības veselības aprūpes speciālistiem); • mudinājums ierakstīt tajā pacienta, ārstējošā ārsta kontaktinformāciju un Namuscka terapijas sākuma datumu; • informācija pacientiem, ka pirms Namuscla terapijas sākuma un visā tās laikā veselības aprūpes speciālistiem jāveic detalizēts un rūpīgs kardiālais novērtējums; • pacientiem Namuscla terapijas laikā jāinformē veselības aprūpes speciālists par visām zālēm, kas tiek lietotas, vai pirms jebkādu jaunu zāļu lietošanas sākuma; • informācija par sirds aritmijas simptomiem, kas var būt dzīvībai bīstami, un kad pacientiem jāvēršas pie veselības aprūpes speciālista; • pacienti nedrīkst lietot vairāk par 3 kapsulām Namuscla dienā vai dubultot devu, lai kompensētu aizmirstu devu.
16

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
17

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
18

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Namuscla 167 mg cietās kapsulas mexiletine
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra cietā kapsula satur meksiletīna hidrohlorīdu, kas atbilst 166,62 mg meksiletīna
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 30 cietās kapsulas 50 cietās kapsulas 100 cietās kapsulas 200 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
19

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Lupin Europe GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1325/001 EU/1/18/1325/002 EU/1/18/1325/003 EU/1/18/1325/004
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Namuscla 167
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
20

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Namuscla 167 mg kapsulas mexiletine 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Lupin Europe GmbH 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
21

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
22

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Namuscla 167 mg cietās kapsulas mexiletine
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Kopā ar Namuscla tiek izsniegta arī Brīdinājuma karte, lai Jums un medicīniskajam personālam atgādinātu par sirds aritmijām. Izlasiet šo Brīdinājuma karti kopā ar šo lietošanas instrukciju un vienmēr nēsājiet karti sev līdz.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Namuscla un kādam nolūkam tās/to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Namuscla lietošanas 3. Kā lietot Namuscla 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Namuscla 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Namuscla un kādam nolūkam to lieto
Namuscla ir zāles, kas satur aktīvo vielu meksiletīnu.
Namuscla lieto, lai ārstētu miotonijas simptomus (kad muskuļi pēc izmantošanas atslābst lēni un ar grūtībām) pieaugušajiem ar nedistrofiskiem miotoniskiem traucējumiem, ko izraisa ģenētiski defekti, kas ietekmē muskuļu darbību.
2. Kas Jums jāzina pirms Namuscla lietošanas
Nelietojiet Namuscla šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret meksiletīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir alerģija pret kādu vietējās anestēzijas līdzekli; - ja Jums ir bijusi sirdstrieka; - ja Jūsu sirds pietiekami labi nedarbojas; - ja Jums ir noteikti sirds ritma traucējumi; - ja Jūsu sirds sitas pārāk ātri; - ja Jūsu sirds asinsvadi ir bojāti; - ja Jūs lietojat zāles, arī lai ārstētu sirds ritma traucējumus (skatīt "Citas zāles un Namuscla"); - ja Jūs lietojat arī noteiktas zāles, kurām ir šaurs terapeitiskais logs (skatīt "Citas zāles un
Namuscla").
Ja Jums ir kādas šaubas, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Namuscla lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu, ja Jums ir: - problēmas ar sirdi; - problēmas ar aknām; - problēmas ar nierēm; - zems vai augsts kālija līmenis asinīs;
23

- zems magnija līmenis asinīs; - epilepsija.
Sirds darbība Pirms Namuscla terapijas sākšanas Jums veiks analīzes, lai pārbaudītu, cik labi Jūsu sirds darbojas, ieskaitot EKG (elektrokardiogrammu). Šīs analīzes tiks veiktas regulāri, kamēr notiks ārstēšana ar Namuscla, un pirms un pēc Jūsu Namuscla devas mainīšanas. Cik bieži šīs pārbaudes veiks, būs atkarīgs no Jūsu sirds darbības. Ja Jūs vai Jūsu ārsts konstatēsiet kādus sirds darbības traucējumus vai kādas no sadaļā "Nelietojiet Namuscla" minētajām slimībām, ārsts pārtrauks Jūsu ārstēšanu ar Namuscla.
Ja pamanāt izmaiņas savā sirds ritmā (sirds sitas ātrāk vai lēnāk) vai jūtat vibrāciju vai sāpes krūškurvī, vai ja Jums ir grūti elpot vai sajūtat reiboni, ja Jūs svīstat vai noģībstat, Jums nekavējoties jāsazinās ar neatliekamās palīdzības centru.
Dažiem pacientiem var būt augstāks Namuscla līmenis asinīs, ko rada lēnāka sadalīšanās aknās, un šādos gadījumos deva atbilstoši jāpielāgo.
Bērni un pusaudži Namuscla nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem, kuri jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un Namuscla Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Nelietojiet Namuscla kopā ar noteiktām zālēm, kas paredzētas sirds ritma traucējumu ārstēšanai (hinidīns, prokainamīds, dizopiramīds, ajmalīns, enkainīds, flekainīds, propafenons, moricizīns, amiodarons, sotalols, ibutilīds, dofetilīds, dronedarons, vernakalants). Skatīt sadaļu "Nelietojiet Namuscla". Namuscla lietošana kopā ar šīm zālēm palielina tādu nopietnu sirds ritma traucējumu risku rašanos, ko sauc par torsades de pointes.
Nelietojiet Nemuscla kopā ar noteiktām zālēm, kam ir tas, ko dēvē par šauru terapeitisko logu (tās ir zāles, kuras lietojot nelielas atšķirības devā vai koncentrācijā asinīs var ietekmēt šo zāļu iedarbību vai blakusparādības). Pie šādām zālēm pieder digoksīns (sirds darbības traucējumiem), litijs (garastāvokļa stabilizētājs), fenitoīns (epilepcijas ārstēšanai), teofilīns (pret astmu) un varfarīns (pret asins trombiem).
Pastāstiet ārstam ai farmaceitam, ja lietojat kādas no tālāk minētajām zālēm, kas vai ko var ietekmēt Namuscla: • zāles sirds slimību ārstēšanai (lidokaīns, tokainīds, propranolols, esmolols, metoprolols, atenolols,
karvedilols, bisoprolols, nebivolols, verapamils, diltiazēms, • noteiktas citas zāles:
o timolols augsta acs spiediena (glaukoma) ārstēšanai, o noteiktas antibiotikas (ciprofloksacīns, rifampicīns), o noteikti antidepresanti (fluvoksamīns), o tizanidīns (lieto muskuļu atslābināšanai), o metformīns (lieto diabēta ārstēšanai); o omeprazols (lieto kuņģa čūlas un kuņģa skābes atviļņa gadījumos).
Smēķēšana un Namuscla Pastāstiet ārstam vai farmaceitam, ja Namuscla lietošanas laikā sākat vai pārstājat smēķēt, jo smēķēšana ietekmē Namuscla līmeni asinīs un var būt nepieciešama Jūsu devas pielāgošana.
Namuscla un dzērieni Meksiletīna lietošanas laikā ieteicams uz pusi samazināt kofeīna devu, jo šīs zāles var paaugstināt kofeīna līmeni asinīs.
24

Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Ja Namuscla lietošanas laikā Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties apmeklējiet ārstu, jo grūtniecības laikā Namuscla lietot nav vēlams. Ja Namuscla lietošanas laikā Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties apmeklējiet ārstu.
Meksiletīns izdalās cilvēka pienā. Jums par to jārunā ar ārstu, un kopā Jūs izlemsiet, vai atturēties no barošanas ar krūti vai arī pārtraukt/atturēties no meksiletīna terapijas.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Retos gadījumos Namuscla var izraisīt nogurumu, apjukumu, neskaidru redzi: ja Jums ir minētās pazīmes, nevadiet transportlīdzekļus, nebrauciet ar divriteni un neapkalpojiet mehānismus.
3. Kā lietot Namuscla
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā meksiletīna sākumdeva ir 1 kapsula dienā. Atkarībā no tā, cik labi zāles iedarbosies, ārsts pakāpeniski palielinās devu. Uzturošā deva ir no 1 līdz 3 kapsulām dienā, ievērojot regulārus intervālus visā dienas garumā.
Nelietojiet vairāk par 3 kapsulām dienā.
Sirds darbības pārbaude Pirms Namuscla terapijas sākšanas un regulāri tās laikā Jums veiks analīzes, lai pārbaudītu, cik labi darbojas Jūsu sirds. Atkarībā no tā, kā darbojas Jūsu sirds, Jums var būt nepieciešama pārbaude pirms un pēc katras devas pielāgošanas. Skatiet sadaļu "Brīdinājumi un piesardzība". Jūsu ārsts arī regulāri pārvērtēs Jūsu ārstēšanu, lai pārliecinātos, ka Namuscla joprojām ir Jums labākās zāles.
Lietošanas veids Namuscla ir paredzēts iekšķīgai lietošanai.
Norijiet kapsulu , uzdzerot glāzi ūdens, kamēr stāvat vai sēžat. Lai izvairītos no sāpēm vēderā, Jūs varat lietot Namuscla maltītes laikā (skatīt "Iespējamās blakusparādības").
Ja esat lietojis Namuscla vairāk nekā noteikts Sazinieties ar ārstu, ja esat pārsniedzis ieteikto Namuscla devu. Tas var būt ļoti bīstami Jūsu veselībai. Jums vai Jūsu tuviniekam nekavējoties jāsazinās ar ārstu, ja Jums tirpst rokas un kājas, ja nespējat skaidri domāt vai koncentrēties, ja Jums ir halucinācijas, konvulsijas, ja Jūs jūtat, ka sirds sitas lēnāk, ja jūtaties noreibis un noģībstat, ja sabrūkat vai arī Jums apstājas sirds.
Ja esat aizmirsis lietot Namuscla Ja esat aizmirsis lietot devu, nelietojiet dubultu devu un lietojiet nākamo devu atbilstoši savam parastajam grafikam.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Visnopietnākās blakusparādības ir šādas: Nekavējoties sazinieties ar savu ārstu vai dodieties uz tuvāko neatliekamās palīdzības centru, ja Jums rodas kādas no šādām blakusparādībām:
25

- smaga alerģija pret meksiletīnu (ar tādiem simptomiem kā stipri izsitumi ar drudzi); šī ir ļoti reta blakusparādība un var rasties ne vairāk kā 1 no 10 000 cilvēkiem.
- sirds ritma traucējumi, simptomus un papildinformāciju skatiet sadaļā "Brīdinājumi un piesardzība"; šī ir bieži sastopama blakusparādība un var rasties 1 no 10 cilvēkiem.
Citas blakusparādības, kas var rasties:
Ļoti biežas blakusparādības (var ietekmēt vairāk nekā vienu no 10 cilvēkiem): - sāpes vēderā; - bezmiegs (grūtības aizmigt).
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): - miegainība; - galvassāpes; - tirpšana rokās un kājās; - neskaidra redze; - vertigo (līdzsvara zuduma sajūta); - ātra sirdsdarbība; - pietvīkums; - zems asinsspiediens (kas var izraisīt reiboni un nespēku); - nelabums (slikta dūša); - pinnes; - sāpes rokās vai kājās; - nogurums; - vājums; - diskomforta sajūta krūškurvī; - savārgums (vispārēja diskomforta un slimības sajūta).
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): - konvulsijas (krampji); - runas traucējumi; - lēna sirdsdarbība.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem): - aknu darbības patoloģija (novēro pēc asins analīzēm).
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem): - aknu bojājumi, ieskaitot iekaisumu (hepatīts); - smaga reakcija uz zālēm (ar izsitumiem un drudzi);
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): - samazināts balto asins šūnu vai trombocītu skaits; - vilkēdes sindroms (imūnsistēmas slimība); - ādas apsārtums un lobīšanās; - Stīvensa-Džonsona sindroms: smaga alerģiska reakcija ar izsitumiem uz ādas, bieži čūlu un čulgu
veidā mutes dobumā un acīs, un citās gļotādās; - čūlas uz ādas, savārgums un drudzis saistībā ar slimību, ko sauc par DRESS; - halucinācijas (redzat vai dzirdat kaut ko neesošu); - pārejošs apjukums (īslaicīga nespēja skaidri domāt vai koncentrēties); - redzes dubultošanās; - garšas sajūtas izmaiņas; - sirds ritma traucējumi; - ģībonis; - karstuma viļņi; - plaušu fibroze (plaušu slimība); - caureja; - vemšana;
26

- barības vada bojājumi.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Namuscla
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Namuscla satur Katra cietā kapsula satur: - meksiletīna hidrohlorīdu, kas atbilst 166,62 mg meksiletīna (aktīvā viela) - Citas sastāvdaļas (kukurūzas ciete, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds, magnija stearāts,
želatīns, dzelzs oksīds [E 172], titāna dioksīds [E 171]).
Namuscla ārējais izskats un iepakojums Namuscla cietās kapsulas ir sarkanīgas, cietās želatīna kapsulas, kas pildītas ar baltu pulveri. Namuscla ir pieejams blisteru iepakojumos pa 30, 50, 100 vai 200 kapsulām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Lupin Europe GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
Ražotājs Hormosan Pharma GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
Lupin Healthcare (UK) Ltd The Urban Building, second floor, 3-9 Albert Street SL1 2BE Slough, Berkshire, Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
27

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Namuscla 167 mg cietās kapsulas
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra kapsula satur meksiletīna hidrohlorīdu, kas atbilst 166,62 mg meksiletīna.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Cietā kapsula (kapsula).
Namuscla kapsulas ir ar baltu pulveri pildītas kapsulas (20 mm) ar cietu želatīna apvalku zviedru oranžā krāsā.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Namuscla ir paredzēts miotonijas simptomu ārstēšanai pieaugušiem pacientiem ar nedistrofiskiem miotoniskiem traucējumiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Ieteicamā meksiletīna sākumdeva ir 167 mg (1 kapsula dienā). Pēc vismaz 1 nedēļu ilgas terapijas, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju, dienas devu var palielināt līdz 333 mg (2 kapsulas dienā). Pēc tam, vēl pēc vismaz 1 nedēļu ilgas terapijas, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju, dienas devu var palielināt līdz 500 mg (3 kapsulas dienā). Uzturošā terapija ir starp 167 mg – 500 mg katru dienu (1 līdz 3 kapsulas dienā) atbilstoši simptomu intensitātei un klīniskajai atbildes reakcijai, lietojot regulāri visā dienas garumā.
Deva nedrīkst pārsniegt 500 mg/dienā. Regulāri jāveic atkārtota novērtēšana, lai ilgstoši neturpinātu ārstēt pacientu, kuram nav atbildes reakcijas vai kurām no ārstēšanas nav ieguvuma. Pirms meksiletīna terapijas sākšanas jāveic detalizēta un rūpīga kardiālā novērtēšana; kamēr notiek ārstēšana ar meksiletīnu, kardiālā novērošana jāturpina un jāpielāgo pacienta sirdsdarbībai (kontrindikācijas skatīt 4.3. apakšpunktā un brīdinājumus – 4.4. apakšpunktā).
Pacienti ar sirds funkcijas traucējumiem Meksiletīna devas mainīšanas gadījumā vai, ja vienlaicīgi ar meksiletīnu tiek lietotas zāles, kas var ietekmēt sirds vadītspēju, pacienti rūpīgi jānovēro, izmantojot EKG (īpaši pacienti ar vadītspējas patoloģijām) (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
Gados vecāki pacienti Par meksiletīna lietošanu > 65 gadus veciem pacientiem ar miotoniskiem traucējumiem pieredze ir ierobežota. Pamatojoties uz meksiletīna farmakokinētiskajām īpašībām, pacientiem vecumā no 65 gadiem devas pielāgošana nav nepieciešama.
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem meksiletīns jālieto piesardzīgi. Šādiem pacientiem devu palielināt ieteicams tikai pēc vismaz 2 nedēļu ilgas ārstēšanas.
2

Pacienti ar smagiem aknu darbības traucējumiem meksiletīnu lietot nedrīkst (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Tiek uzskatīts, ka pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana nav nepieciešama. Dati par meksiletīna lietošanu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem ir ierobežoti. Tādēļ meksiletīna lietošana šai pacientu populācijai nav ieteicama (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Meksiletīna drošums un efektivitāte, lietojot bērniem un pusaudžiem vecumā no 0 līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Vāji un spēcīgi CYP2D6 metabolizētāji Pacientiem, kuri ir vāji CYP2D6 metabolizētāji, var novērot augstāku meksiletīna līmeni asinīs (skatīt 5.2. apakšpunktu). Pirms devas palielināšanas jāievēro vismaz 7 dienu ilgs periods, lai nodrošinātu, ka līdzsvara koncentrācija tiek sasniegta neatkarīgi no pacienta CYP450 polimorfisma.
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai.
Kapsulas jānorij, uzdzerot ūdeni, bet ne guļus stāvoklī. Gremošanas traucējumu gadījumā kapsulas jālieto ēšanas laikā.
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām. • Paaugstināta jutība pret vietējās anestēzijas līdzekļiem • Ventrikulāra tahiaritmija • Pilnīga sirds blokāde (t.i., trešās pakāpes atrioventrikulāra blokāde) vai jebkāda sirds blokāde,
kas var attīstīties par pilnīgu sirds blokādi (pirmās pakāpes atrioventrikulāra blokāde ar īpaši pagarinātu PR intervālu (≥ 240 ms) un/vai plašs QRS kompleksu (≥ 120 ms), otrās pakāpes atrioventrikulāra blokāde, Hisa kūlīša kājiņas blokāde, bifascikulāra vai trifascikulāra blokāde) • Miokarda infarkts (akūts vai iepriekšējs) vai patoloģiski Q zobi • Simptomātiska koronāro artēriju slimība • Sirds mazspēja ar vidēja mēroga (40-49 %) un samazinātu (<40 %) izsviedes frakciju • Priekškambaru tahiaritmija, fibrilācija jeb mirgošana • Sinusa mezgla disfunkcija (ieskaitot sinusa ritms < 50 sitieni minūtē) • Lietošana kopā ar zālēm, kas izraisa torsades de pointes (skatīt 4.5. apakšpunktu). • Lietošana kopā ar zālēm, kurām ir šaurs terapeitiskais indekss (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Aritmogēniskā iedarbība uz sirdi
Meksiletīns var izraisīt aritmiju vai pastiprināt iepriekš diagnosticētu vai nediagnosticētu aritmiju. Informāciju par saistību ar citām aritmogēniskas iedarbības zālēm skatīt arī 4.3. un 4.5. apakšpunktā.
Pirms meksiletīna terapijas sākšanas visiem pacientiem jāveic detalizēts un rūpīgs sirds darbības izmeklējums (EKG, 24-48 stundu Holtera monitorēšana un ehokardiogrāfija, lai noteiktu kardiālo meksiletīna panesamību. Sirds darbības izmeklējumu ieteicams veikt īsi pēc terapijas sākšanas (piem., 48 stundu laikā).
3

Visā meksiletīna terapijas laikā un, veicot devu pielāgošanu, sirds darbības uzraudzība ir jāpielāgo, pamatojoties uz pacienta sirds funkcijas stāvokli.
• Pacientiem ar sirds funkcijas patoloģijām ieteicama periodiska EKG novērošana (reizi 2 gados vai vajadzības gadījumā biežāk).
• Pacientiem ar sirds funkcijas patoloģijām un pacientiem ar noslieci uz šādām patoloģijām pirms un pēc katra devas palielinājuma jāveic detalizēta sirds funkcijas izmeklēšana, ieskaitot EKG. Uzturošās terapijas laikā vismaz reizi gadā vai, ja nepieciešams biežāk, standarta novērtējuma ietvaros ieteicams veikt sirds funkcijas izmeklējumu, ieskaitot EKG, 24-48 stundu Holtera monitorēšanu un ehokardiogrāfiju.
Pacienti jāinformē par aritmijas simptomiem (ģībšana, paātrināta sirdsdarbība, sāpes krūšu kurvī, elpas trūkums, galvas reibšana, lipotīmija un sinkope) un jānorāda aritmijas simptomu gadījumā nekavējoties sazināties ar neatliekamās palīdzības dienestu.
Attiecībā uz 4.3. apakšpunktā neminētiem sirds funkcijas traucējumiem ieguvums no meksiletīna lietošanas miotīnisko traucējumu novēršanai ar kardiālu komplikāciju risku jālīdzsvaro katrā gadījumā atsevišķi. Sirds vadītspējas patoloģiju vai 4.3. apakšpunktā minēto kontrindikāciju gadījumā meksiletīna lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
Elektrolītu līdzsvara traucējumi, piemēram, hipokalēmija, hiperkalēmija vai hipomagniēmija var palielināt meksiletīna proaritmisko iedarbību. Tādēļ pirms meksiletīna terapijas sākšanas jāveic elektrolītu izvērtējums katram pacientam. Pirms meksiletīna ievadīšanas elektrolītu līdzsvara traucējumi ir jānovērš un jānovēro visā ārstēšanas laikā (novērošanas periodiskumu piemērojot katram pacientam atsevišķi).
Zāļu reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem (DRESS)
DRESS apzīmē sindromu, kas pilnā formā ietver smagus izsitumus uz ādas, drudzi, limfadenopātiju, hepatītu, tādas hematoloģiskas patoloģijas kā eozinofīliju un atipiskus limfocītus un var skart arī citus orgānus. Simptomi parasti parādās 1-8 nedēļas pēc zāļu lietošanas. Smagu sistēmisku manifestāciju izraisītā mirstība ir 10 %. Par DRESS sastopamību ziņots 1:100 līdz 1:10 000 ārstētiem pacientiem. Kā iespējamais cēlonis tiek minētas vairākas zāles, ieskaitot antikonvulsantus, antibiotikas un arī meksiletīnu. Pacientiem ar zināmu paaugstinātu jutību pret meksiletīnu vai citām šo zāļu sastāvdaļām vai kādu lokālo anestētiķi ir paaugstināts DRESS rašanās risks un viņi nedrīkst lietot meksiletīnu.
Aknu darbības traucējumi
Dati par meksiletīna lietošanu pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem ir ierobežoti. Tādēļ šajā pacientu populācijā meksiletīnu lietot nedrīkst (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi
Dati par meksiletīna lietošanu pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem ir ierobežoti. Tādēļ šajā pacientu populācijā meksiletīna lietošana nav ieteicama (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Epilepsija
Pacienti ar epilepsiju ir jānovēro, jo meksiletīns var palielināt krampju lēkmju biežumu.
CYP2D6 polimorfisms
CYP2D6 polimorfisms var ietekmēt meksiletīna farmakokinētiku (skatīt 5.2. apakšpunktu). Augstākas pakāpes sistēmiska ekspozīcija ir gaidāma pacientiem, kuri ir vāji CYP2D6 metabolizētāji vai kuri lieto zāles, kas inhibē CYP2D6 (skatīt 4.5. apakšpunktu). Pirms devas palielināšanas jāievēro vismaz
4

7 dienu periods, lai nodrošinātu, ka ir sasniegts līdzsvara stāvoklis un meksiletīna panesamība ir laba visiem pacientiem neatkarīgi no CYP450 polimorfisma.
Smēķēšana
Smēķēšana ietekmē meksiletīna farmakokinētiku (skatīt 4.5. apakšpunktu). Iespējams, ka meksiletīna deva ir jāpalielina, ja pacients sāk smēķēt, un jāsamazina, ja pacients smēķēt pārstāj.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakokinētikas mijiedarbība
Antiaritmiķi inducē torsades de pointes (IA, IC, III klases antiaritmiķi). Meksiletīna un torsades de pointes inducējošu antiaritmiķu vienlaicīga lietošana (IA klase: kvinidīns, procainamīds, dizopiramīds, ajmalīns; IC klase: enkainīds, flekainīds, propafenons, moricizīns;III klase: amiodarons, sotalols, ibutilīds, dofetilīds, dronedarons, vernakalants) palielina iespējami letālu torsades de pointes risku. Meksiletīna un torsades de pointes inducējošu antiaritmisko zāļu vienlaicīga lietošana ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Citi antiaritmiķi (IB, II, IV klases antiaritmiķi). Meksiletīna un citu klašu antiaritmiķu (IB klase: lidokaīns, fenitoīns, tokainīds; II klase: propranolols, esmolols, timolols, metoprolols, atenolols, karvedilols, bisoprolols, nebivolols; IV klase: verapamils, diltiazēms) vienlaicīga lietošana nav ieteicama, izņemot īpašus gadījumus, kad pastāv palielināts nevēlamu kardiālu blakusparādību risks (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Farmakokinētiskā mijiedarbība
Citu zāļu ietekme uz meksiletīnu
Meksiletīns ir substrāts aknu enzīmus iesaistošiem metabolisma ceļiem; paredzama šo enzīmu inhibīcija vai indukcija, lai mainītu meksiletīna koncentrāciju plazmā.
CYP1A2 un CYP2D6 inhibitori Meksiletīna vienlaicīga lietošana ar aknu enzīmu inhibitoriem (CYP1A2 inhibitors: ciprofloksacīns, fluvoksamīns, propafenons; CYP2D6 inhibitors: propafenons, hinidīns) ievērojami palielina meksiletīna iedarbību un līdz ar to arī ar meksiletīnu saistīto nevēlamo blakusparādību risku. Vienas devas mijiedarbības pētījumā meksiletīna klīrenss pēc vienlaicīgas lietošanas ar CYP1A2 inhibitoru fluvoksamīnu tika samazināts par 38 %. Tāpēc visā CYP1A2 vai CYP2D6 inhibitora terapijas laikā un pēc tās var būt indicēta klīniskā un EKG novērošana, kā arī meksiletīna devas pielāgošana.
CYP1A2 un CYP2D6 inducētāji Meksiletīna lietošana vienlaicīgi ar aknu enzīmu inducētāju (CYP1A2 inducētājs: omeprazols; CYP2D6 inducētājs: fenitoīns, rifampicīns) var palielināt meksiletīna klīrensu un eliminācijas ātrumu, ko ietekmē palielināts aknu metabolisms, kas samazina meksiletīna koncentrāciju plazmā un tā pusizvades periodu. Klīniskā pētījumā meksiletīna lietošana vienlaicīgi ar fenitoīnu izraisīja nozīmīgu meksiletīna iedarbības samazinājumu (p <0,003), ņemot vērā pastiprināto klīrensu, kas atspoguļojās ievērojami samazinātā eliminācijas pusizvades periodā (no 17,2 līdz 8,4 stundām, p <0,02). Tādēļ enzīmu inducētāja terapijas laikā un pēc tās meksiletīna deva jāpielāgo, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju.
Pēc vienas (167 mg) un vairāku (83 mg divreiz dienā 8 dienu laikā) meksiletīna devu iekšķīgas lietošanas meksiletīna kopējais klīrenss CYP1A2 indukcijas dēļ smēķētājiem ir būtiski palielināts (no 1,3 līdz 1,7 reizēm), kas izraisa atbilstoši samazinātu eliminācijas pusizvades periodu un zāļu iedarbību. Iespējams, ka meksiletīna deva ir jāpalielina, ja pacients meksiletīna terapijas laikā sāk smēķēt, un jāsamazina, ja pacients smēķēt pārstāj.
5

Meksiletīna ietekme uz citām zālēm
Par meksiletīna potenciālu ierosināt zāļu savstarpēju mijiedarbību ziņu nav. Ja pacienti tiek vienlaikus ārstēti ar citām zālēm, pacienti ir rūpīgi jānovēro, īpašu uzmanību pievēršot zālēm ar šauru terapeitisko logu.
CYP1A2 substrāti Meksiletīns ir spēcīgs CYP1A2 inhibitors, tāpēc meksiletīna lietošana vienlaicīgi ar CYP1A2 metabolizētām zālēm (piemēram, teofilīnu, kofeīnu, lidokaīnu vai tizanidīnu), iespējams, ir saistāma ar vienlaicīgi lietoto zāļu koncentrācijas palielināšanos plazmā, kas var palielināt vai paildzināt terapeitisko iedarbību un/vai nevēlamās blakusparādības, īpaši ja meksiletīnu lieto līdztekus CYP1A2 substrātiem ar šauru terapeitisko logu, piem., teofilīnu un tizanidīnu. Jānovēro CYP1A2 substrāta līmenis asinīs, īpaši meksiletīna devas maiņas laikā. Jāapsver CYP1A2 substrāta devas atbilstoša pielāgošana.
Kofeīns Klīniskajā pētījumā ar 12 pētāmām personām (5 veselas personas un 7 pacienti ar sirds aritmijām) kofeīna klīrenss pēc meksiletīna lietošanas samazinājās par 50%. Jāņem vērā, ka pacientiem ar sirds aritmiju pieaug kofeīna koncentrācija, kad to lieto vienlaicīgi ar meksiletīnu. Tādēļ meksiletīna terapijas laikā ieteicams kofeīna devu samazināt.
OCT2 substrāti Organisko katjonu 2. transportieris (OCT2) nodrošina būtisku ceļu katjonisko savienojumu uzņemšanai nierēs. Meksiletīns var mijiedarboties ar OCT2 transportētajām zālēm (piemēram, metformīnu un dofetilīdu). Ja nepieciešams vienlaicīgi lietot meksiletīnu un citus OCT2 substrātus, jānovēro OCT2 substrāta līmenis asinīs, īpaši meksiletīna devas maiņas laikā. Jāapsver OCT2 substrāta devas atbilstoša pielāgošana.
Citu enzīmu un transportieru substrāti Iespējamā mijiedarbība starp meksiletīnu un citiem biežāk lietoto enzīmu un transportieru substrātiem vēl nav vērtēta; šobrīd ir kontrindicēta meksiletīna lietošana ar visiem substrātiem, kam ir šaurs terapeitiskās iedarbības logs, piemēram, digoksīnu, litiju, fenitoīnu, teofilīnu vai varfarīnu (skatīt 4.3. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par meksiletīna lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti vai nav pieejami. Ierobežoti dati no klīniskajiem pētījumiem par meksiletīna lietošanu grūtniecēm liecina, ka meksiletīns šķērso placentu un sasniedz augli. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Piesardzības nolūkos ieteicams atturēties no meksiletīna lietošanas grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti
Meksiletīns izdalās cilvēka pienā. Informācijas par meksiletīna ietekmi uz jaundzimušajiem/zīdaiņiem nav pietiekama. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt/atturēties no terapijas ar meksiletīnu jāpieņem, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte
Meksiletīna ietekme uz cilvēka fertilitāti nav pētīta. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
6

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Meksiletīns nenozīmīgi ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pēc meksiletīna lietošanas var parādīties nogurums, apjukums, redzes miglošanās (skatīt 4.8. apakšpunktu).
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības ar meksiletīnu ārstētiem pacientiem ir sāpes vēderā (12 %), vertigo (8 %) un bezmiegs (12 %). Visnopietnākās ziņotās nevēlamās blakusparādības ar meksiletīnu ārstētiem pacientiem ir zāļu izraisīta reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem un aritmija (atrioventrikulāra blokāde, aritmija, ventrikulāra fibrilācija).
Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulas veidā
Biežuma kategorijas noteiktas saskaņā ar šādiem nosacījumiem: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000), ļoti reti (< 1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Ļoti bieži un bieži sastopamās nevēlamās blakusparādības atvasinātas no MYOMEX pētījuma; mazāk bieži sastopamās nevēlamās blakusparādības atvasinātas no pēcreģistrācijas datiem.
Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Nav zināmi: leikopēnija, trombocitopēnija Imūnās sistēmas traucējumi Ļoti reti: zāļu reakcija ar eozinofīliju un sistēmiskiem simptomiem Nav zināmi: vilkēdei līdzīgs sindroms, eksfoliatīvs dermatīts, Stīvensa-Džonsona sindroms Psihiskie traucējumi Ļoti bieži: bezmiegs Bieži: miegainība Nav zināmi: halucinācijas, apjukums Nervu sistēmas traucējumi Bieži: galvassāpes, parestēzija, neskaidra redze Retāk: krampji, runas traucējumi Nav zināmi: diplopija, disgēzija Ausu un labirinta bojājumi Bieži: vertigo Sirds funkcijas traucējumi Bieži: tahikardija Retāk: bradikardija Nav zināmi: atrioventrikulāra blokāde Asinsvadu sistēmas traucējumi Bieži: pietvīkums, hipotensija Nav zināmi: cirkulators kolapss, karstuma viļņi Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Nav zināmi: pulmonārā fibroze Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Ļoti bieži: sāpes vēderā Bieži: slikta dūša Nav zināmi: caureja, vemšana, barības vada čūla un perforācija Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi Reti: aknu darbības patoloģija Ļoti reti: zāļu izraisīts aknu bojājums, aknu darbības traucējums, hepatīts Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži: akne
7

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži: sāpes ekstremitātēs Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži: nogurums, astēnija, diskomforta sajūta krūšu kurvī, savārgums
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Simptomi
Par letālu iznākumu akūtas pārdozēšanas rezultātā ziņots saistībā ar 4,4 g meksiletīna hidrohlorīda lietošanu, taču ziņots arī par izdzīvošanu pēc apmēram 4 g meksiletīna hidrohlorīda iekšķīgas lietošanas.
Pie meksiletīna pārdozēšanas simptomiem pieder neiroloģiski traucējumi (parestēzija, apjukums, halucinācijas, krampji) un sirds funkcijas traucējumi (sinusa bradikardija, hipotensija, kolapss un, ārkārtas gadījumos, sirdsdarbības apstāšanās).
Pārdozēšanas pārvaldība
Ārstēšana ir galvenokārt simptomātiska. Nopietnu simptomu gadījumā var būt nepieciešama hospitalizācija. Ja novērojama bradikardija ar hipotensiju, jālieto intravenozs atropīns. Krampju gadījumā jālieto benzodiazepīni.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: sirds līdzekļi, IB klases antiaritmiskie līdzekļi, ATĶ kods: C01BB02.
Darbības mehānisms
Meksiletīns pārliecīga darbības potenciāla uzplūdu (lietojumatkarīga blokāde) un/vai paildzinātas depolarizācijas (no sprieguma atkarīgā blokāde) situācijās, kas notiek slimajos audos, nevis fizioloģiskas uzbudināmības dēļ (miera stāvokļa vai toniskā blokāde), bloķē nātrija kanālus ar lielāku spēku. Tādēļ meksiletīna aktivitāte notiek galvenokārt atkārtotai atlaišanai pakļautās muskuļu šķiedrās (piemēram, skeleta muskuļos). Tas uzlabo miotoniskos simptomus, samazinot muskuļu stīvumu, pateicoties muskuļu atslābināšanas kavējuma redukcijai.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Meksiletīna efektivitāti un drošumu nedistrofiskas miotonijas ārstēšanā izvērtēja daudzcentru, dubultaklā, placebo kontrolētā, krusteniskā (Divi 18 dienas gari terapijas periodi) pētījumā MYOMEX ar 4 dienu zāļu izvadīšanas periodu 13 pacientiem ar myotonia congenita (MC) un 12 pacientiem ar paramyotonia congenita (PC). Vispārējais pētījuma populācijas vecuma diapazons bija no 20 līdz 66 gadiem, un apmēram 2/3 pacientu bija vīrieši. Pētījuma tika ietverti pacienti ar miotonijas simptomiem, kas ietvēra vismaz 2 segmentus un ietekmēja vismaz 3 ikdienas aktivitātes. Atbilstoši krusteniskajam dizainam pacienti tika randomizēti divu secīgu
8

terapiju saņemšanai: a) meksiletīns, sākot ar 167 mg/dienā un titrēts ar 167 mg soli ik pēc 3 dienām, lai 1 nedēļā sasniegtu maksimālo devu 500 mg/dienā, vai b) placebo.1 Primārais efektivitātes mērījums gan PC, gan MC gadījumā bija stīvuma smaguma pakāpes skala kā pacientu pašnovērtējums Vizuālā analoga skalā (VAS). VAS tika veidota kā absolūts mērījums ar 100 mm taisnu, horizontālu līniju, kuras galos atrodas apzīmējumi "nemaz nav stīvuma" (0) un "lielākais iespējamais stīvums" (100). Galvenie sekundārie mērķa kritēriji bija izmaiņas ar veselību saistītajā dzīves kvalitātē, ko mērīja pēc individualizētu neiromuskulāru dzīves kvalitātes (individualised neuromuscular quality of life, INQoL) skalas un laika, cik nepieciešams, lai pieceltos no krēsla, apietu apkārt krēslam un atkal apsēstos (krēsla tests).

Primāro un galveno sekundāro mērķa kritēriju rezultāti apkopoti zemāk redzamajā tabulā.

Primārā analīze Stīvuma skala (VAS) (mm) Pētāmo personu skaits Mediānā VAS vērtība bāzes līmenī Mediānā VAS vērtība 18. dienā Mediānās VAS vērtības absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Pacientu skaits, kuriem absolūtās VAS izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni ≥50 mm 18. dienā Ārstēšanas ietekme (jauktas ietekmes lineārais modelis) Sekundārā analīze Krēsla tests(-i) Pētāmo personu skaits Vidējā (SD) vērtība bāzes līmenī Vidējā (SD) vērtība 18. dienā Vidējās (SD) absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (Vilkoksona saistīto pāru tests) Sekundārā analīze Individualizēta neiromuskulārā dzīves kvalitāte – Vispārējā dzīves kvalitāte Pētāmo personu skaits Mediānā vērtība bāzes līmenī Mediānā vērtība 18. dienā Mediānās vērtības absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (jaukts lineārais modelis) Sekundārā analīze Klīniskā vispārēja iespaida par uzlabojumu (CGI) indekss Pētāmo personu skaits CGI saskaņā ar pētnieku spriedumu par efektivitāti CGI saskaņā ar pacientu spriedumu par efektivitāti Ārstēšanas ietekme (Maknemāra tests) Sekundārā analīze Preference starp 2 ārstēšanas periodiem Pētāmo personu skaits Vēlamais periods Ārstēšanas ietekme (binomiālais tests) Sekundārā analīze Klīniskās miotonijas skala - Smaguma pakāpes globālā skala

Meksiletīns Placebo

25

25

71,0

81,0

16,0

78,0

-42,0

2,0

12/21 (57,1 %) 3/22 (13,6 %)

p<0,001

25 7,3 (3,5) 5,2 (1,6) -2,1 (2,9) p = 0,0007

25
7,5 (4,1) 0,2 (1,6)

25

25

51,1

23,3

48,3

-25,0

1,1

p<0,001

25 22 (91,7 %) 23 (92,0 %) p<0,001

25 5 (20,0 %) 6 (24,0 %)

25 20 (80,0 %) p = 0,0041

25 5 (20,0 %)

1 Klīniskā pētījuma ziņojumā norādīts uz 200 mg devu, kas ir meksiletīna hidrohlorīda daudzums (atbilst 166,62 mg meksiletīna bāzes).

9

Pētāmo personu skaits Vidējā (SD) vērtība bāzes līmenī Vidējā (SD) vērtība 18. dienā Vidējās (SD) absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (jaukts lineārais modelis) Sekundārā analīze Klīniskās miotonijas skala - Darbnespējas globālais novērtējums Pētāmo personu skaits Vidējā (SD) vērtība bāzes līmenī Vidējā (SD) vērtība 18. dienā Vidējās (SD) absolūtās izmaiņas salīdzinājumā ar bāzes līmeni Ārstēšanas ietekme (jaukts lineārais modelis)

25 53,8 (10,0) 24,0 (17,1) -29,8 (16,0) p<0,001
25 7,8 (2,8) 2,7 (2,6) -5,1 (3,1) p<0,001

25 47,6 (23,3) -6,2 (19,0)
25 7,0 (3,8) -0,8 (3,4)

Pediatriskā populācija

Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Namuscla visās pediatriskās populācijas apakšgrupās miotonisko traucējumu simptomu ārstēšanai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Uzsūkšanās

Meksiletīns ātri un gandrīz pilnībā uzsūcas pēc iekšķīgas lietošanas ar aptuveni 90 % biopieejamību veselām pētāmām personām. Maksimālā koncentrācija plazmā pēc perorālas lietošanas tiek sasniegta 2 līdz 3 stundu laikā. Pēc atkārtotas lietošanas nozīmīga meksiletīna akumulācija netika novērota. Uzturs meksiletīna uzsūkšanās ātrumu vai pakāpi neietekmē. Tāpēc meksiletīnu var lietot kopā ar uzturu vai bez tā.

Izkliede

Meksiletīns organismā ātri izkliedējas; tā izkliedes tilpums ir plašs un svārstās no 5 līdz 9 l/kg veselām personām. Meksiletīns vāji piesaistās plazmas proteīniem (55 %). Meksiletīns šķērso placentāro barjeru un izdalās krūts pienā.

Biotransformācija

Meksiletīns tiek metabolizēts galvenokārt (90 %) aknās, primārais metabolisma ceļš notiek ar CYP2D6, lai arī tas ir arī CYP1A2 substrāts. Metaboliskā degradācija turpinās pa dažādiem ceļiem, ieskaitot aromātisko un alifātisko hidroksilāciju, dealkilāciju, deamināciju un N-oksidāciju. Vairāki no izrietošajiem metabolītiem tiek nodoti tālākai konjugācijai ar glikuronskābi (II fāzes metabolisms); starp tiem ir galvenie metabolīti p-hidroksimeksiletīns, hidroksi-metilmeksiletīns un Nhidroksimeksiletīns. CYP2D6 fenotipa ietekme uz meksiletīna metabolismu ir plaši pētīta. Meksiletīna farmakokinētiku raksturo ievērojami zemāks kopējais un nieru klīrenss, kas nosaka pagarinātu eliminācijas pusizvades periodu, lielāku iedarbību un mazāku izkliedes tilpumu vājos metabolizētājos salīdzinājumā ar plašajiem metabolizētājiem.

Aptuveni 10 % tiek izdalīti caur nierēm neizmainītā veidā.

Eliminācija

Meksiletīns no cilvēka organisma tiek izvadīts lēnām (ar vidējo eliminācijas pusizvades periodu 10 stundas, diapazonā no 5 līdz 15 stundām).

10

Meksiletīna ekskrēcija notiek galvenokārt caur nierēm (90 % no devas, ieskaitot 10 % neizmainīta meksiletīna veidā).

Meksiletīna izvadīšana var palielināties, ja urīna Ph ir skābs, salīdzinājumā ar normālu vai sārmainu pH. Klīniskajā pētījumā 51 % meksiletīna devas tika izvadīts caur nierēm, ja urīna pH bija 5, salīdzinājumā ar 10 % ar normālu pH. Sagaidāms, ka izmaiņas urīna pH ietekmē meksiletīna efektivitāti vai drošumu.

Linearitāte/nelinearitāte

Devas diapazonā no 83 līdz 500 mg tika novērota lineāra saistība starp meksiletīna devu un koncentrāciju plazmā.

Īpašas populācijas

CYP2D6 polimorfisms CYP2D6 polimorfisms ietekmē meksiletīna farmakokinētiku. Personām, kuras ir vāji CYP2D6 metabolizētāji (poor metaboliser, PM), novēro augstāku meksiletīna koncentrāciju nekā vidējiem (intermediate, IM), ekstensīviem t.i., normāliem) vai īpaši ātriem (ultra-rapid, UM) CYP2D6 metabolizētājiem. Tālāk redzamajā tabulā parādīts dažādu etnisko populāciju īpatsvars dažādās metabolizētāju klasēs.

Etniskā piederība
Eiropeīdi Afrikāņi Aziāti

Vāji metabolizētāji PM) Līdz 10% Līdz 10% Līdz 5%

Vidēji metabolizētāji (IM) 1-2% Vairāk par 50%

Īpaši ātri metabolizētāji (UM) Līdz 10% Līdz 5% Līdz 2%

Ķermeņa masa Populācijas farmakokinētiskajā analīzē tika konstatēts, ka ķermeņa masa ietekmē meksiletīna farmakokinētiku.
Vecums Klīniski nozīmīgu datu par vecuma ietekmi uz meksiletīna iedarbību pieaugušajiem nav.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, atkārtotu devu toksicitāti, toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Galvenā novērotā ietekme uz žurkām un/vai suņiem bija vemšana, caureja, trīce, ataksija, konvulsijas un tahikardija. Tomēr šie pētījumi netika veikti atbilstoši pašreizējiem standartiem, tādēļ to klīniskā nozīmība ir ierobežota. Kancerogēniskā potenciāla pētījumi ar žurkām bija negatīvi, taču tie netika veikti atbilstoši pašreizējiem standartiem, tādēļ to klīniskā nozīmība ir ierobežota. Negatīvs genotoksicitātes potenciāls nenorāda uz meksiletīna terapijas izraisītu paaugstinātu kancerogenitātes risku.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Kapsulas sastāvs Kukurūzas ciete Koloidālais bezūdens silīcija dioksīds
11

Magnija stearāts Kapsulas apvalks Dzelzs (III) oksīds (E 172) Titāna dioksīds (E 171) Želatīns 6.2. Nesaderība Nav piemērojama. 6.3. Uzglabāšanas laiks 3 gadi. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Kapsulas ir iepakotas alumīnija/PVH/PVDH blisteros pa 30, 50, 100 vai 200 kapsulām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Lupin Europe GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1325/001-004
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 18.12.2018
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
12

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
13

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Hormosan Pharma GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
Lupin Healthcare (UK) Ltd The Urban Building, second floor, 3-9 Albert Street SL1 2BE Slough, Berkshire, Lielbritānija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms Namuscla laišanas apgrozībā katras dalībvalsts tirgū reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) ar valsts kompetento iestādi ir jāvienojas par apmācības programmas saturu un formātu, kā arī par
14

kontrolētās izplatīšanas programmu, tostarp par komunikācijas līdzekļiem, informācijas izplatīšanas veidiem un citiem programmas aspektiem.

Lai novērstu un/vai minimizētu svarīgos identificētos sirds aritmijas riskus pacientiem ar distrofisko miotoniju (neatbilstošs lietojums) un samazinātu Namuscla klīrensu, un līdz ar to samazinātu nevēlamo blakusparādību risku pacientiem ar aknu darbības traucējumiem, RAĪ ir jānodrošina, ka katrā dalībvalstī, kur Namuscla tiek tirgotas, visiem veselības aprūpes speciālistiem ir pieejami izglītojošie materiāli, tai skaitā: • izglītojošas vadlīnijas veselības aprūpes speciālistiem;

• pacienta brīdinājuma karte.

Izglītojošajām vadlīnijām vadlīnijas veselības aprūpes speciālistiem, kas vienmēr jālasa saistībā ar zāļu aprakstu (ZA) pirms Namuscla izrakstīšanas, jāietver šādi galvenie elementi:

• informācija par sirds aritmijas risku pacientiem, kuri lieto Namuscla;

• norādes identificēt (un izslēgt) pacientus ar lielāku Namuscla terapijas izraisītas aritmijas veidošanās risku;

• Namuscla kontrindikācijas, kas var palielināt uzņēmību pret aritmijām;

• pirms ārstēšanas sākuma veselības aprūpes speciālistiem jāveic detalizēts un rūpīgs kardiālais novērtējums visiem pacientiem, lai noteiktu Namuscla kardiālo panesamību. Kardiālais novērtējums ieteicams arī īsi pēc Namuscla lietošanas sākuma (piem., 48 stundu laikā).

• visā Namuscla terapijas laikā:

o pacientiem bez sirdsdarbības patoloģijām periodiski (reizi 2 gados vai biežāk, ja tiek uzskatīts par nepieciešamu) jāveic elektrokardiogramma (EKG);
o pacientiem ar sirdsdarbības patoloģijām un pacientiem ar noslieci uz šādām patoloģijām detalizēts kardiālas novērtējums (ieskaitot EKG) jāveic pirms un pēc ikviena devas palielinājuma. Namuscla uzturošās devas laikā kardiālais novērtējums jāveic ik pēc 2448 stundām. Vismaz reizi gadā vai, ja nepieciešams, biežāk standarta kardiālā novērtējuma laikā ieteicams veikt Holtera monitorēšanu un ehokardiogrāfiju.

• Namuscla lietošana nekavējoties jāpārtrauc, ja pacientam veidojas sirdsdarbības patoloģijas, tam nav atbildes reakcijas vai ieguvuma no ilgstošas Namuscla terapijas;

• jāizceļ pazemināta Namuscla klīrensa risks pacientiem ar aknu darbības traucējumiem un jāsniedz norādījumi, kā šādus pacientus ārstēt, lai minēto risku novērstu, nodrošinot piesardzīgu Namuscla titrēšanu pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (palielinot devi pēc vismaz 2 ārstēšanas nedēļām). Namuscla nedrīkst lietot pacientiem ar smagie aknu darbības traucējumiem;



veselības aprūpes speciālistiem jākonsultē pacienti par:

o sirds aritmijas risku (informējot par aritmijas simptomiem, iesakot pacientiem šo simptomu parādīšanās gadījumā nekavējoties sazināties ar savu veselības aprūpes speciālistu vai neatliekamās palīdzības centru);
o pazemināta Namuscla klīrensa risku pacientiem ar aknu darbības traucējumiem (iesakot pacientiem informēt savu veselības aprūpes speciālistu par savu ar aknu darbības traucējumiem saistīto pamatslimību;

• ziņošana par nevēlamām blakusparādībām, kas rodas pacientiem, kuri lieto Namuscla.

15

Pacienta brīdinājuma kartē (naudas maka izmērā), ko izsniedz zāles izrakstošais speciālists un kas jālasa saistībā ar lietošanas instrukciju, jāietver šāda nozīmīga informācija: • pacientiem šī karte vienmēr jānēsā sev līdz un jāuzrāda visās medicīniska rakstura vizītēs pie
tiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri nav šo zāļu izrakstītāji (piem., neatliekamās palīdzības veselības aprūpes speciālistiem); • mudinājums ierakstīt tajā pacienta, ārstējošā ārsta kontaktinformāciju un Namuscka terapijas sākuma datumu; • informācija pacientiem, ka pirms Namuscla terapijas sākuma un visā tās laikā veselības aprūpes speciālistiem jāveic detalizēts un rūpīgs kardiālais novērtējums; • pacientiem Namuscla terapijas laikā jāinformē veselības aprūpes speciālists par visām zālēm, kas tiek lietotas, vai pirms jebkādu jaunu zāļu lietošanas sākuma; • informācija par sirds aritmijas simptomiem, kas var būt dzīvībai bīstami, un kad pacientiem jāvēršas pie veselības aprūpes speciālista; • pacienti nedrīkst lietot vairāk par 3 kapsulām Namuscla dienā vai dubultot devu, lai kompensētu aizmirstu devu.
16

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
17

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
18

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Namuscla 167 mg cietās kapsulas mexiletine
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra cietā kapsula satur meksiletīna hidrohlorīdu, kas atbilst 166,62 mg meksiletīna
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 30 cietās kapsulas 50 cietās kapsulas 100 cietās kapsulas 200 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
19

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Lupin Europe GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1325/001 EU/1/18/1325/002 EU/1/18/1325/003 EU/1/18/1325/004
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Namuscla 167
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
20

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Namuscla 167 mg kapsulas mexiletine 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Lupin Europe GmbH 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. CITA
21

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
22

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Namuscla 167 mg cietās kapsulas mexiletine
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Kopā ar Namuscla tiek izsniegta arī Brīdinājuma karte, lai Jums un medicīniskajam personālam atgādinātu par sirds aritmijām. Izlasiet šo Brīdinājuma karti kopā ar šo lietošanas instrukciju un vienmēr nēsājiet karti sev līdz.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Namuscla un kādam nolūkam tās/to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Namuscla lietošanas 3. Kā lietot Namuscla 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Namuscla 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Namuscla un kādam nolūkam to lieto
Namuscla ir zāles, kas satur aktīvo vielu meksiletīnu.
Namuscla lieto, lai ārstētu miotonijas simptomus (kad muskuļi pēc izmantošanas atslābst lēni un ar grūtībām) pieaugušajiem ar nedistrofiskiem miotoniskiem traucējumiem, ko izraisa ģenētiski defekti, kas ietekmē muskuļu darbību.
2. Kas Jums jāzina pirms Namuscla lietošanas
Nelietojiet Namuscla šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret meksiletīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir alerģija pret kādu vietējās anestēzijas līdzekli; - ja Jums ir bijusi sirdstrieka; - ja Jūsu sirds pietiekami labi nedarbojas; - ja Jums ir noteikti sirds ritma traucējumi; - ja Jūsu sirds sitas pārāk ātri; - ja Jūsu sirds asinsvadi ir bojāti; - ja Jūs lietojat zāles, arī lai ārstētu sirds ritma traucējumus (skatīt "Citas zāles un Namuscla"); - ja Jūs lietojat arī noteiktas zāles, kurām ir šaurs terapeitiskais logs (skatīt "Citas zāles un
Namuscla").
Ja Jums ir kādas šaubas, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Namuscla lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu, ja Jums ir: - problēmas ar sirdi; - problēmas ar aknām; - problēmas ar nierēm; - zems vai augsts kālija līmenis asinīs;
23

- zems magnija līmenis asinīs; - epilepsija.
Sirds darbība Pirms Namuscla terapijas sākšanas Jums veiks analīzes, lai pārbaudītu, cik labi Jūsu sirds darbojas, ieskaitot EKG (elektrokardiogrammu). Šīs analīzes tiks veiktas regulāri, kamēr notiks ārstēšana ar Namuscla, un pirms un pēc Jūsu Namuscla devas mainīšanas. Cik bieži šīs pārbaudes veiks, būs atkarīgs no Jūsu sirds darbības. Ja Jūs vai Jūsu ārsts konstatēsiet kādus sirds darbības traucējumus vai kādas no sadaļā "Nelietojiet Namuscla" minētajām slimībām, ārsts pārtrauks Jūsu ārstēšanu ar Namuscla.
Ja pamanāt izmaiņas savā sirds ritmā (sirds sitas ātrāk vai lēnāk) vai jūtat vibrāciju vai sāpes krūškurvī, vai ja Jums ir grūti elpot vai sajūtat reiboni, ja Jūs svīstat vai noģībstat, Jums nekavējoties jāsazinās ar neatliekamās palīdzības centru.
Dažiem pacientiem var būt augstāks Namuscla līmenis asinīs, ko rada lēnāka sadalīšanās aknās, un šādos gadījumos deva atbilstoši jāpielāgo.
Bērni un pusaudži Namuscla nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem, kuri jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un Namuscla Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Nelietojiet Namuscla kopā ar noteiktām zālēm, kas paredzētas sirds ritma traucējumu ārstēšanai (hinidīns, prokainamīds, dizopiramīds, ajmalīns, enkainīds, flekainīds, propafenons, moricizīns, amiodarons, sotalols, ibutilīds, dofetilīds, dronedarons, vernakalants). Skatīt sadaļu "Nelietojiet Namuscla". Namuscla lietošana kopā ar šīm zālēm palielina tādu nopietnu sirds ritma traucējumu risku rašanos, ko sauc par torsades de pointes.
Nelietojiet Nemuscla kopā ar noteiktām zālēm, kam ir tas, ko dēvē par šauru terapeitisko logu (tās ir zāles, kuras lietojot nelielas atšķirības devā vai koncentrācijā asinīs var ietekmēt šo zāļu iedarbību vai blakusparādības). Pie šādām zālēm pieder digoksīns (sirds darbības traucējumiem), litijs (garastāvokļa stabilizētājs), fenitoīns (epilepcijas ārstēšanai), teofilīns (pret astmu) un varfarīns (pret asins trombiem).
Pastāstiet ārstam ai farmaceitam, ja lietojat kādas no tālāk minētajām zālēm, kas vai ko var ietekmēt Namuscla: • zāles sirds slimību ārstēšanai (lidokaīns, tokainīds, propranolols, esmolols, metoprolols, atenolols,
karvedilols, bisoprolols, nebivolols, verapamils, diltiazēms, • noteiktas citas zāles:
o timolols augsta acs spiediena (glaukoma) ārstēšanai, o noteiktas antibiotikas (ciprofloksacīns, rifampicīns), o noteikti antidepresanti (fluvoksamīns), o tizanidīns (lieto muskuļu atslābināšanai), o metformīns (lieto diabēta ārstēšanai); o omeprazols (lieto kuņģa čūlas un kuņģa skābes atviļņa gadījumos).
Smēķēšana un Namuscla Pastāstiet ārstam vai farmaceitam, ja Namuscla lietošanas laikā sākat vai pārstājat smēķēt, jo smēķēšana ietekmē Namuscla līmeni asinīs un var būt nepieciešama Jūsu devas pielāgošana.
Namuscla un dzērieni Meksiletīna lietošanas laikā ieteicams uz pusi samazināt kofeīna devu, jo šīs zāles var paaugstināt kofeīna līmeni asinīs.
24

Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Ja Namuscla lietošanas laikā Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties apmeklējiet ārstu, jo grūtniecības laikā Namuscla lietot nav vēlams. Ja Namuscla lietošanas laikā Jums iestājas grūtniecība, nekavējoties apmeklējiet ārstu.
Meksiletīns izdalās cilvēka pienā. Jums par to jārunā ar ārstu, un kopā Jūs izlemsiet, vai atturēties no barošanas ar krūti vai arī pārtraukt/atturēties no meksiletīna terapijas.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Retos gadījumos Namuscla var izraisīt nogurumu, apjukumu, neskaidru redzi: ja Jums ir minētās pazīmes, nevadiet transportlīdzekļus, nebrauciet ar divriteni un neapkalpojiet mehānismus.
3. Kā lietot Namuscla
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Ieteicamā meksiletīna sākumdeva ir 1 kapsula dienā. Atkarībā no tā, cik labi zāles iedarbosies, ārsts pakāpeniski palielinās devu. Uzturošā deva ir no 1 līdz 3 kapsulām dienā, ievērojot regulārus intervālus visā dienas garumā.
Nelietojiet vairāk par 3 kapsulām dienā.
Sirds darbības pārbaude Pirms Namuscla terapijas sākšanas un regulāri tās laikā Jums veiks analīzes, lai pārbaudītu, cik labi darbojas Jūsu sirds. Atkarībā no tā, kā darbojas Jūsu sirds, Jums var būt nepieciešama pārbaude pirms un pēc katras devas pielāgošanas. Skatiet sadaļu "Brīdinājumi un piesardzība". Jūsu ārsts arī regulāri pārvērtēs Jūsu ārstēšanu, lai pārliecinātos, ka Namuscla joprojām ir Jums labākās zāles.
Lietošanas veids Namuscla ir paredzēts iekšķīgai lietošanai.
Norijiet kapsulu , uzdzerot glāzi ūdens, kamēr stāvat vai sēžat. Lai izvairītos no sāpēm vēderā, Jūs varat lietot Namuscla maltītes laikā (skatīt "Iespējamās blakusparādības").
Ja esat lietojis Namuscla vairāk nekā noteikts Sazinieties ar ārstu, ja esat pārsniedzis ieteikto Namuscla devu. Tas var būt ļoti bīstami Jūsu veselībai. Jums vai Jūsu tuviniekam nekavējoties jāsazinās ar ārstu, ja Jums tirpst rokas un kājas, ja nespējat skaidri domāt vai koncentrēties, ja Jums ir halucinācijas, konvulsijas, ja Jūs jūtat, ka sirds sitas lēnāk, ja jūtaties noreibis un noģībstat, ja sabrūkat vai arī Jums apstājas sirds.
Ja esat aizmirsis lietot Namuscla Ja esat aizmirsis lietot devu, nelietojiet dubultu devu un lietojiet nākamo devu atbilstoši savam parastajam grafikam.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Visnopietnākās blakusparādības ir šādas: Nekavējoties sazinieties ar savu ārstu vai dodieties uz tuvāko neatliekamās palīdzības centru, ja Jums rodas kādas no šādām blakusparādībām:
25

- smaga alerģija pret meksiletīnu (ar tādiem simptomiem kā stipri izsitumi ar drudzi); šī ir ļoti reta blakusparādība un var rasties ne vairāk kā 1 no 10 000 cilvēkiem.
- sirds ritma traucējumi, simptomus un papildinformāciju skatiet sadaļā "Brīdinājumi un piesardzība"; šī ir bieži sastopama blakusparādība un var rasties 1 no 10 cilvēkiem.
Citas blakusparādības, kas var rasties:
Ļoti biežas blakusparādības (var ietekmēt vairāk nekā vienu no 10 cilvēkiem): - sāpes vēderā; - bezmiegs (grūtības aizmigt).
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): - miegainība; - galvassāpes; - tirpšana rokās un kājās; - neskaidra redze; - vertigo (līdzsvara zuduma sajūta); - ātra sirdsdarbība; - pietvīkums; - zems asinsspiediens (kas var izraisīt reiboni un nespēku); - nelabums (slikta dūša); - pinnes; - sāpes rokās vai kājās; - nogurums; - vājums; - diskomforta sajūta krūškurvī; - savārgums (vispārēja diskomforta un slimības sajūta).
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): - konvulsijas (krampji); - runas traucējumi; - lēna sirdsdarbība.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem): - aknu darbības patoloģija (novēro pēc asins analīzēm).
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem): - aknu bojājumi, ieskaitot iekaisumu (hepatīts); - smaga reakcija uz zālēm (ar izsitumiem un drudzi);
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): - samazināts balto asins šūnu vai trombocītu skaits; - vilkēdes sindroms (imūnsistēmas slimība); - ādas apsārtums un lobīšanās; - Stīvensa-Džonsona sindroms: smaga alerģiska reakcija ar izsitumiem uz ādas, bieži čūlu un čulgu
veidā mutes dobumā un acīs, un citās gļotādās; - čūlas uz ādas, savārgums un drudzis saistībā ar slimību, ko sauc par DRESS; - halucinācijas (redzat vai dzirdat kaut ko neesošu); - pārejošs apjukums (īslaicīga nespēja skaidri domāt vai koncentrēties); - redzes dubultošanās; - garšas sajūtas izmaiņas; - sirds ritma traucējumi; - ģībonis; - karstuma viļņi; - plaušu fibroze (plaušu slimība); - caureja; - vemšana;
26

- barības vada bojājumi.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Namuscla
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Namuscla satur Katra cietā kapsula satur: - meksiletīna hidrohlorīdu, kas atbilst 166,62 mg meksiletīna (aktīvā viela) - Citas sastāvdaļas (kukurūzas ciete, koloidālais bezūdens silīcija dioksīds, magnija stearāts,
želatīns, dzelzs oksīds [E 172], titāna dioksīds [E 171]).
Namuscla ārējais izskats un iepakojums Namuscla cietās kapsulas ir sarkanīgas, cietās želatīna kapsulas, kas pildītas ar baltu pulveri. Namuscla ir pieejams blisteru iepakojumos pa 30, 50, 100 vai 200 kapsulām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Lupin Europe GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
Ražotājs Hormosan Pharma GmbH Hanauer Landstraße 139-143, 60314 Frankfurt am Main Vācija
Lupin Healthcare (UK) Ltd The Urban Building, second floor, 3-9 Albert Street SL1 2BE Slough, Berkshire, Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
27