Myocet

Pulveris, dispersija un šķīdinātājs infūziju dispersijas koncentrāta pagatavošanai

Myocet

Stikla flakons un flakons, N2
Doxorubicinum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

1375.76 €

Zāļu produkta identifikators

EU/1/00/141/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/00/141/001

Ražotājs

Teva Operations Poland Sp.z o.o., Poland; GP-PHARM S.A., Spain

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

13-JUL-00

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

50 mg

Zāļu forma

Pulveris, dispersija un šķīdinātājs infūziju dispersijas koncentrāta pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Teva B.V., Netherlands

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Liposomās- iekapsulēts doksorubicīna-citrāta komplekss, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda (doxorubicin hydrochloride). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību: sagatavotās zāles satur apmēram 108 mg nātrija sāls 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda devā.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai
Myocet piegādā trīs flakonu komplektā: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds ir sarkans liofilizēts pulveris; Myocet liposomas ir balta vai pelēkbalta, gaismas necaurlaidīga un homogēna dispersija; Myocet buferšķīdums ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Myocet kombinācijā ar ciklofosfamīdu ir indicēts metastātiska krūts audzēja pirmās rindas ārstēšanai sievietēm.
4.2. Devas un lietošanas veids
Myocet lietošanai jānotiek vienīgi nodaļās, kas specializējušās citotoksiskas ķīmijterapijas pielietošanā, un jālieto vienīgi ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze ķīmijterapijā.
Devas Kad Myocet lieto kombinācijā ar ciklofosfamīdu (600 mg/m2), sākotnējā ieteicamā Myocet deva ir 60 - 75 mg/m2 ik pēc trim nedēļām.
Gados vecāki cilvēki Myocet drošums un efektivitāte ir novērtēta 61 pacientam ar metastātisku krūts audzēju, kuri ir 65 gadus veci un vecāki. Randomizētu kontrolētu klīnisku pētījumu rezultāti rāda, ka Myocet efektivitāte un kardiālais drošums šajā grupā ir salīdzināma ar to, kas novērota pacientiem, kuri jaunāki par 65 gadiem.
Pacienti, kuriem ir aknu darbības traucējumi Tā kā doksorubicīna metabolisms un ekskrēcija notiek galvenokārt caur aknām un žulti, Myocet terapijas laikā un pirms tās jāizvērtē aknu un žultsceļu funkcijas. Pamatojoties uz nepilnīgo informāciju, kas saņemta no pacientiem ar aknu metastāzi, ieteicams samazināt Myocet sākuma devu saskaņā ar sekojošo tabulu:
2

Aknu darbības pārbaudes Bilirubīns < ANR un normāls AST Bilirubīns < ANR un palielināts AST Bilirubīns > ANR, bet < 50 μmol/l
Bilirubīns > 50 μmol/l

Deva Standarta deva 60 - 75mg/m2
Jāapsver devas samazinājums par 25% 50% devas samazinājums 75% devas samazinājums

Pacientiem, kuriem bilirubīns > 50 μmol/l, no Myocet lietošanas ir jāizvairās, jo ieteikums pamatojas galvenokārt uz ekstrapolācijām.

Attiecībā uz devu samazināšanu citas toksicitātes dēļ, skatīt 4.4. apakšpunktu.

Pacienti, kuriem ir nieru darbības traucējumi Doksorubicīns metabolizējas galvenokārt aknās un izdalās ar žulti. Tādēļ pacientiem ar nieru funkciju traucējumiem devu modifikācija nav nepieciešama.

Pediatriskā populācija Myocet drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 17 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.

Lietošanas veids
Pirms lietošanas Myocet ir jāsagatavo un papildus jāatšķaida. Galīgā doksorubicīna hidrohlorīda koncentrācija, kas ir nepieciešama, ir no 0,4 mg/ml līdz 1,2 mg/ml. Myocet ievada intravenozas infūzijas veidā 1 stundas laikā.

Myocet nedrīkst ievadīt intramuskulāri vai subkutāni, vai kā bolus injekciju.

Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.

4.3. Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Mielosupresija
Terapija ar Myocet izraisa mielosupresiju. Myocet pirms nākamā cikla nedrīkst lietot cilvēkiem, kuriem analīzē absolūtais neitrofilu skaits (ACN- absolute neutrophil counts) ir mazāks par 1 500 šūnām/µl vai trombocīti mazāk par 100 000/µl. Myocet terapijas laikā jāveic rūpīga hematoloģisko rādītāju kontrole (ieskaitot leikocītu un trombocītu skaitu, un hemoglobīna lielumu). Metaanalīze uzrādīja statistiski nozīmīgu 4. pakāpes neitropēnijas biežuma mazināšanos (RR = 0,82, p=0,005) pacientiem, kuri saņēma Myocet, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu. Tomēr netika novērotas būtiskas atšķirības anēmijas, trombocitopēnijas un neitropēniskā drudža epizožu biežumā.

Hematoloģiskās, tāpat arī citas toksicitātes dēļ var būt nepieciešams devas samazināt vai terapiju atlikt. Terapijas laikā tiek ieteiktas šādas dozēšanas modifikācijas, kas būtu jāveic gan Myocet, gan ciklofosfamīdam. Dozēšana pēc devu samazināšanas ir pacienta ārstējošā ārsta ziņā.

Pakāpe

Zemākais ANC (šūnas/µl)

1 1 500 – 1 900 2 1 000 – mazāk par
1 500 3 500 – 999

Hematoloģiskā toksicitāte Zemākais trombocītu skaits (šūnas/µl)
75 000 – 150 000 50 000 – mazāk par 75 000
25 000 – mazāk par 50 000

Modifikācija
Nav Nav
Gaidīt, kamēr ANC ir 1 500 vai vairāk un/vai trombocītu

3

Pakāpe

Zemākais ANC (šūnas/µl)

Hematoloģiskā toksicitāte Zemākais trombocītu skaits
(šūnas/µl)

4 Mazāk par 500

Mazāk par 25 000

Modifikācija
skaits 100 000 vai vairāk, un tad samazināt devu par 25% Gaidīt, kamēr ANC ir 1 500 un/vai trombocītu 100 000 vai vairāk un tad samazināt devu par 50%

Ja mielotoksicitāte aizkavē ārstēšanu vairāk par 35 dienām pēc iepriekšējā cikla pirmās devas, tad būtu jāapsver ārstēšanas pārtraukšana.

Pakāpe 1
2
3
4

Gļotādu iekaisums (mucositis)

Simptomi

Modifikācija

Nesāpīgas čūlas, eritēma vai neliels

Nav

jēlums

Sāpīga eritēma, tūska vai čūlas, taču var Pagaidīt vienu nedēļu un, ja simptomi

ēst.

uzlabojas, atkārtot 100% devu

Sāpīga eritēma, tūska vai čūlas, nevar Pagaidīt vienu nedēļu un, ja simptomi

ēst.

uzlabojas, samazināt devu par 25%

Nepieciešama parenterāla vai enterāla Pagaidīt vienu nedēļu un, ja simptomi

palīdzība

uzlabojas, samazināt devu par 50%

Attiecībā uz Myocet devu samazināšanu aknu funkciju traucējumu dēļ, skatīt 4.2. apakšpunktu.

Kardiotoksicitāte Doksorubicīns un citi antraciklīni var izraisīt kardiotoksicitāti. Toksiskuma risks pieaug, palielinot šo zāļu kumulatīvās devas, un tas ir augstāks pacientiem, kuriem ir bijusi kardiomiopātija vai mediastinālā iradiācija vai iepriekš esoša sirds slimība.

Kardiotoksiskuma analīzes, kas veiktas klīniskajos pētījumos, ir uzrādījušas statistiski nozīmīgu kardiālo traucējumu samazināšanos pacientiem, kurus ārstēja ar Myocet, salīdzinājumā ar pacientiem, kurus ārstēja ar parasto doksorubicīnu tikpat mg lielā devā. Metaanalīze uzrādīja statistiski nozīmīgu klīniski izteiktas sirds mazspējas biežuma mazināšanos (RR = 0,20, p=0,02) un klīniski izteiktas un subklīniskas sirds mazspējas biežuma mazināšanos (RR = 0,38, p<0,0001) pacientiem, kuri saņēma Myocet, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu. Retrospektīvajā analīzē kardiotoksicitātes riska mazināšanās konstatēta arī pacientiem, kuri iepriekš saņēmuši doksorubicīna adjuvantu terapiju (logrank P=0,001, riska koeficients=5,42).
III fāzes pētījumā kombinācijā ar ciklofosfamīdu (CFA), salīdzinot Myocet (60 mg/m2) + CFA (600 mg/m2) ar doksorubicīnu (60 mg/m2) + CFA (600 mg/m2), attiecīgi 6% un 21% pacientu tika novērots nozīmīgs kreisā kambara izsviedes frakcijas samazinājums (LVEF- left ventricular ejection fraction). III fāzes pētījumā, salīdzinot Myocet (75 mg/m2) monoterapiju ar doksorubicīna (75 mg/m2) monoterapiju, attiecīgi 12% un 27% pacientu attīstījās nozīmīgs LVEF samazinājums. Attiecīgi statistiskie dati par sastrēguma sirds mazspēju (CHF- congestive heart failure), kuru noteica mazāk precīzi, bija 0% Myocet + CFA pret 3% doksorubicīnam +CFA, un 2% Myocet pret 8% doksorubicīnam. Vidējā kumulatīvā Myocet deva kombinācijā ar CFA, lai izraisītu sirds notikumus, bija > 1 260 mg/m2, salīdzinājumā ar 480 mg/m2 doksorubicīnam kombinācijā ar CFA.

Nav pieredzes Myocet lietošanā pacientiem ar sirds un asinsvadu slimībām anamnēzē, piemēram, miokarda infarktu, , kas bijis 6 mēnešu laikā pirms ārstēšanas uzsākšanas. Tādēļ attiecībā uz pacientiem ar sirds funkciju traucējumiem jāievēro piesardzība un, aprēķinot Myocet pilno devu, jāņem vērā jebkura iepriekšējā vai līdztekus notiekošā terapija ar citiem kardiotoksiskiem savienojumiem, tostarp antraciklīniem un antrahinoniem. Nepieciešama atbilstoša sirds funkciju kontrole pacientiem, ārstētiem vienlaicīgi ar Myocet un trastuzumabu.
4

Pirms terapijas ar Myocet uzsākšanas parasti tiek ieteikts izmērīt kreisā ventrikuļa izsviedes frakciju (LVEF), vai nu ar arteriogrāfijas (Multiple Gated Arteriography (MUGA)) vai ar ehokardiogrāfijas palīdzību. Šīs metodes parasti arī ir jāpielieto ārstēšanas ar Myocet laikā. Kad pacients ir pārsniedzis kumulatīvo antraciklīna devu 550 mg/m2, vai, ja ir aizdomas par kardiomiopātiju, pirms katras turpmākās Myocet ievadīšanas obligāti jāizvērtē kreisā ventrikula funkcija. Ja LVEF ir būtiski samazinājusies, salīdzinot ar sākotnējo rādītāju, piemēram, par > 20 punktiem līdz gala vērtībai > 50% vai par > 10 punktiem līdz gala vērtībai < 50%, turpmākās terapijas lietderība rūpīgi jāizvērtē saistībā ar risku radīt neatgriezeniskus sirds bojājumus. Tomēr būtu jāapsver daudz precīzāka metode, lai noteiktu antraciklīnu izraisītu miokarda bojājumu, piemēram, endomiokarda biopsija.
Visiem pacientiem, kas saņem Myocet, regulāri jāveic EKG uzraudzība. Pārejošas EKG izmaiņas, piemēram, T-zoba izlīdzināšanās, S-T segmenta depresija un labdabīgas aritmijas netiek uzskatītas par obligātām indikācijām, lai pārtrauktu terapiju ar Myocet. Tomēr, uzskata, ka QRS kompleksa samazināšanās vairāk norāda uz kardiotoksicitāti.
Kardiomiopātijas dēļ pēkšņi var rasties sastrēguma sirds mazspēja, un tā var rasties arī pēc terapijas pārtraukšanas.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Metaanalīze uzrādīja statistiski nozīmīgu sliktas dūšas/vemšanas (≥ 3. pakāpe) biežuma mazināšanos (RR = 0,65, p=0,04) un caurejas (≥ 3. pakāpe) biežuma mazināšanos (RR = 0,33, p=0,03) pacientiem, kuri saņēma Myocet, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu.
Reakcijas injekcijas vietā Myocet ir uzskatāms par kairinošu līdzekli un jāievēro piesardzība, lai tas nenokļūtu ekstravazāli. Ja tas nokļūst ārpus vēnas, infūzija nekavējoties jāpārtrauc. Uz skarto vietu apmēram 30 minūtes var uzlikt ledu. Pēc tam Myocet infūzija jāatsāk citā vēnā. Ievērojiet, ka Myocet var ievadīt caur centrālo vai perifēro vēnu. Klīniskajā programmā konstatēti deviņi gadījumi, kad Myocet nokļuva ekstravazāli, no kuriem neviens nebija saistīts ar nopietniem ādas bojājumiem, čūlām vai nekrozi.
Reakcijas, kas saistītas ar infūziju Straujas ievadīšanas gadījumos ir novērotas akūtas reakcijas, kas saistītas ar liposomālām infūzijām. Ir ziņots par tādiem simptomiem kā pietvīkums, aizdusa, drudzis, sejas pietūkums, galvassāpes, muguras sāpes, drebuļi, sasprindzinājums krūšu un kakla rajonā un/vai hipotensija. No šīm akūtajām parādībām var izvairīties, izmantojot 1 stundu ilgu infūziju.
Citi Par piesardzību saistībā ar Myocet lietošanu kopā ar citām zālēm skatīt 4.5. apakšpunktu. Tāpat kā pēc citu antraciklīnu un doksorubicīna lietošanas, iespējama lokāla iekaisuma reakcija iepriekš apstarotos ādas apvidos. Myocet efektivitāte un drošums krūts audzēju ārstēšanas palīgterapijā nav noteikta. Nav noskaidrotas acīmredzamās atšķirības starp Myocet un parastā doksorubicīna izplatīšanos audos, ņemot vērā ilglaicīgo pretaudzēju iedarbību.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Specifiski zāļu saderības pētījumi ar Myocet nav veikti. Myocet var mijiedarboties ar vielām, par kurām ir zināms, ka tām pastāv mijiedarbība ar parasto doksorubicīnu. Kad doksorubicīnu ievada vienlaicīgi ar ciklosporīnu, verapamilu, paklitakselu vai citām vielām, kas inhibē P-glikoproteīnu (P-Gp), var paaugstināties doksorubicīna un tā metabolīta, doksorubicinola, līmenis asins plazmā. Ir ziņots arī par streptozocīna, fenobarbitāla, fenitoīna un varfarīna mijiedarbību ar doksorubicīnu. Iztrūkst arī pētījumu par Myocet ietekmi uz citām vielām. Tomēr doksorubicīns var potencēt citu pretvēža līdzekļu toksiskumu. Vienlaicīga ārstēšana ar citām zālēm, kas ir kardiotoksiskas, vai kopā ar kardioloģiski aktīvām vielām (piemēram, kalcija antagonisti) var palielināt kardiotoksiskuma risku.
5

Vienlaicīga terapija ar citām liposomālām vai lipīdu –kompleksu vielām vai intravenozas tauku emulsijas var izmainīt Myocet farmakokinētisko profilu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Sievietes reproduktīvā vecumā Sievietēm reproduktīvā vecumā ārstēšanas ar Myocet laikā un līdz 6 mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas jālieto efektīva kontracepcijas metode.
Grūtniecība Doksorubicīna zināmo citotoksisko, mutagēno un embriotoksisko īpašību dēļ Myocet grūtniecības laikā nevajadzētu lietot, ja vien nav absolūta nepieciešamība.
Barošana ar krūti Sievietes, kuras saņem Myocet, nedrīkst barot ar krūti.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Ir ziņots, ka Myocet var izraisīt reiboni. Pacientiem, kuriem ir reibonis, jāizvairās no transportlīdzekļu vadīšanas un mehānismu apkalpošanas.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības klīnisko pētījumu laikā bija slikta dūša/vemšana (73%), leikopēnija (70%), alopēcija (66%), neutropēnija (46%), astēnija/nogurums (46%), stomatīts/mukozīts (42%), trombocitopēnija (31%) un anēmija (30%).
Par tālāk minētajām nevēlamajām Myocet blakusparādībām ziņots klīnisko pētījumu laikā un pēcreģistrācijas periodā. Šeit minētās nevēlamās blakusparādības norādītas saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmu klasifikāciju un sastopamības biežumu (biežums norādīts kā: ļoti bieži ≥1/10, bieži ≥1/100 līdz <1/10, retāk ≥ 1/1 000 līdz <1/100, nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

Visas pakāpes

Infekcijas un infestācijas Neitropēniskais drudzis Infekcijas Herpes zoster Sepse Infekcija injekcijas vietā

ļoti bieži ļoti bieži
retāk retāk retāk

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Neitropēnija

ļoti bieži

Trombocitopēnija

ļoti bieži

Anēmija

ļoti bieži

Leikopēnija

ļoti bieži

Limfopēnija

bieži

Pancitopēnija

bieži

Neitropēniskā sepse

retāk

Purpura

retāk

Vielmaiņas un uztures traucējumi Anoreksija Dehidratācija Hipokaliēmija

ļoti bieži bieži bieži

Pakāpes ≥ 3
ļoti bieži bieži retāk retāk
nav zināmi
ļoti bieži ļoti bieži ļoti bieži ļoti bieži
bieži retāk retāk retāk
ļoti bieži ļoti bieži
retāk

6

Hiperglikēmija

Visas pakāpes retāk

Pakāpes ≥ 3 retāk

Psihiskie traucējumi Satraukums

retāk

nav zināmi

Nervu sistēmas traucējumi Bezmiegs Traucēta gaita Disfonija Miegainība

bieži retāk retāk retāk

retāk retāk nav zināmi nav zināmi

Sirds funkcijas traucējumi Aritmija Kardiomiopātija Sastrēguma sirds mazspēja Perikarda izsvīdums

bieži bieži bieži retāk

retāk bieži bieži retāk

Asinsvadu sistēmas traucējumi Karstuma viļņi Hipotensija

bieži retāk

retāk retāk

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Sāpes krūtīs

bieži

retāk

Aizdusa

bieži

retāk

Asiņošana no deguna

bieži

retāk

Asiņu atklepošana

retāk

nav zināmi

Faringīts

retāk

nav zināmi

Pleirāls izsvīdums

retāk

retāk

Pneimonīts

retāk

retāk

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Slikta dūša/vemšana Stomatīts/mukozīts Caureja Aizcietējumi Barības vada iekaisums Kuņģa čūla

ļoti bieži ļoti bieži ļoti bieži
bieži bieži retāk

ļoti bieži bieži bieži retāk retāk retāk

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Paaugstināts aknu transamināžu

bieži

līmenis

Paaugstināts sārmainās fosfatāzes

retāk

līmenis

Dzelte

retāk

Paaugstināts bilirubīna līmenis

retāk

serumā

retāk
retāk
retāk nav zināmi

Ādas un zemādas audu bojājumi Alopēcija Izsitumi Plaukstu-pēdu eritrodizestēzijas sindroms
Nagu bojājumi Nieze

ļoti bieži bieži
nav zināmi
bieži retāk

bieži nav zināmi nav zināmi
retāk retāk

7

Folikulīts Sausa āda

Visas pakāpes retāk
retāk

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Sāpes mugurā

bieži

Mialģija

bieži

Muskuļu vājums

retāk

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Hemorāģiskais cistīts

retāk

Oligūrija

retāk

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Astēnija/nogurums

ļoti bieži

Drudzis

ļoti bieži

Sāpes

ļoti bieži

Drebuļi

ļoti bieži

Reibonis

bieži

Galvassāpes

bieži

Svara samazināšanās

bieži

Reakcija injekcijas vietā

retāk

Nespēks

retāk

Pakāpes ≥ 3 retāk
nav zināmi
retāk retāk retāk
retāk retāk
bieži bieži bieži retāk retāk retāk retāk retāk nav zināmi

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Akūta Myocet pārdozēšana pastiprinās toksiskās blakusparādības. Ārstējot akūtu pārdozēšanu, sagaidāmas toksicitātes samazināšanai akcents jāliek uz uzturošo terapiju, un tas var ietvert hospitalizāciju, antibiotikas, trombocītu un granulocītu pārliešanas un mukozīta simptomātisku ārstēšanu.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: onkoloģiski līdzekļi, antraciklīni un līdzīgi savienojumi, ATĶ kods: L01DB01.
Aktīvā viela Myocet ir doksorubicīna hidrohlorīds. Doksorubicīns var realizēt savu pretaudzēju un toksisko iedarbību ar vairākiem mehānismiem, tostarp, inhibējot topoizomerāzi II, piesaistoties DNS un RNS polimerāzēm, veidojot brīvos radikāļus un saistoties ar membrānām. Nav konstatēts, ka liposomās ietvertais doksorubicīns, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu, būtu aktīvāks pret doksorubicīnu rezistento šūnu līnijām in vitro. Dzīvniekiem liposomās- ietvertais doksorubicīns, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu, mazāk izplatījās sirdī un kuņģa-zarnu trakta gļotādā, kamēr pretaudzēju aktivitāte eksperimentālajos audzējos saglabājās.
Myocet (60 mg/m2) + CFA (600 mg/m2) tika salīdzināts ar parasto doksorubicīnu + CFA (tādās pat devās) un Myocet (75 mg/m2) + CFA (600 mg/m2) tika salīdzināts ar epirubicīnu + CFA (tādās pat
8

devās). Trešajā pētījumā Myocet (75 mg/m2) monoterapija tika salīdzināta ar parastā doksorubicīna monoterapiju (tādā pat devā). 3. tabulā sniegti rezultāti, kas attiecas uz reakcijas ātrumu un dzīvildzi bez progresijas.

3. tabula Pretaudzēju efektivitātes kopsavilkums kombinētiem un monoterapijas līdzekļiem

Myocet/CFA Dox 60/CFA Myocet/CFA Epi/CFA Myocet Dox

(60/600 mg/m2) (60/600 mg/m2) (75/600 mg/m2) (75/600 mg/m2) (75 mg/m2) (75 mg/m2)

(n=142)

(n=155)

(n=80)

(n=80)

(n=108) (n=116)

Audzēja atbildes ātrums
Relatīvais risks (95% TI)

43%

43%

1,01 (0,78-1,31)

46%

39%

1,19 (0,83-1,72)

26%

26%

1,00 (0,64-1,56)

Vidējā PFS (mēneši)a
Riska attiecība (95% TI)

5,1

5,5

1,03 (0,80-1,34)

7,7

5,6

1,52 (1,06-2,20)

2,9

3,2

0,87 (0,66-1,16)

Saīsinājumi: TI - ticamības robeža; PFS (progression-free survival) - dzīvildze bez progresijas; Dox -
doksorubicīns; Epi - epirubicīns; Relatīvais risks, salīdzinot ar komparatoru; Riska attiecība, salīdzinot
ar Myocet a Sekundārais mērķa parametrs

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Kopējā doksorubicīna plazmas farmakokinētika, pacientiem, kuri saņem Myocet, ir ar augstākas pakāpes mainīgumu starp pacientiem. Tomēr vispār kopējā doksorubicīna līmenis asins plazmā ir ievērojami augstāks Myocet, nevis parastā doksorubicīna gadījumā, kamēr dati norāda, ka brīva (neietverta liposomās) doksorubicīna maksimālie līmeņi asins plazmā Myocet bija zemāki nekā parastam doksorubicīnam. Pieejamie farmakokinētiskie dati neļauj veikt secinājumus attiecībā uz saistību starp kopējā/brīvā doksorubicīna līmeņiem plazmā un to ietekmi uz Myocet efektivitāti/drošumu. Kopējā doksorubicīna klīrenss bija 5,1 ± 4,8 l/h un izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā (Vd) bija 56,6 ± 61,5 l, kamēr parastā doksorubicīna klīrenss un Vd attiecīgi bija 46,7 ± 9,6 l/h un 1,451 ± 258 l. Galvenais cirkulējošais doksorubicīna metabolīts, doksorubicinols, veidojas ar aldo-keto-reduktāzes palīdzību. Myocet gadījumā doksorubicinola maksimālie līmeņi plazmā parādās vēlāk nekā parastā doksorubicīna gadījumā.

Pacientiem ar nieru un aknu mazspēju Myocet farmakokinētika nav specifiski izpētīta. Ir zināms, ka doksorubicīns lielākoties izdalās caur aknām. Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem Myocet devas samazināšana ir izrādījusies piemērota (informāciju par devām skatīt 4.2. apakšpunktā).

Atrasts, ka vielas, kas inhibē P-glikoproteīnu (P-Gp), izmaina doksorubicīna un doksorubicinola metabolismu (skatīt arī 4.5. apakšpunktu).

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Nav veikti Myocet genotoksiskuma, kancerogenitātes un reproduktīvā toksiskuma pētījumi, taču ir zināms, ka doksorubicīns ir gan mutagēns, gan kancerogēns un var izraisīt reproduktīvo toksiskumu.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Myocet doksorubicīna hidrohlorīds
9

• laktoze
Myocet liposomas • fosfatidilholīns • holesterīns • citronskābe • nātrija hidroksīds • ūdens injekcijām
Myocet buferšķīdums • nātrija karbonāts • ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
6.3. Uzglabāšanas laiks
18 mēneši
Ķīmiskā un fizikālā stabilitāte pēc šķīduma pagatavošanas ir uzrādīta līdz 8 stundām 25 °C, un līdz 5 dienām 2οC – 8 οC temperatūrā.
No mikrobioloģiskā viedokļa zāles ir jāizlieto nekavējoties. Ja preparāts netiek lietots tūlītēji, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms lietošanas atbild lietotājs. Tas parasti nedrīkst būt ilgāks par 24 stundām 2οC – 8οC temperatūrā, izņemot, ja šķīduma pagatavošana un atšķaidīšana ir notikusi kontrolētos un validētos aseptiskos apstākļos.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C).
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Myocet ir iepakots kastītēs, kur ir trīs sastāvdaļu 1 vai 2 komplekti. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Myocet doksorubicīna hidrohlorīds I tipa stikla flakoni, kas aizdarīti ar pelēkiem butilkaučuka aizbāžņiem un oranžiem alumīnija noņemamiem vāciņiem, satur 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda liofilizēta pulvera veidā.
Myocet liposomas I tipa flintstikla cauruļveida flakoni, kas aizdarīti ar pelēkiem silikona aizbāžņiem un zaļiem alumīnija noņemamiem vāciņiem, satur ne mazāk kā 1,9 ml liposomu.
Myocet buferšķīdums Stikla flakoni, kas aizdarīti ar pelēkiem silikona aizbāžņiem un ziliem alumīnija noņemamiem vāciņiem, satur ne mazāk kā 3 ml buferšķīduma
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Myocet sagatavošana Rīkojoties ar Myocet, vienmēr stingri jāievēro aseptikas noteikumi, jo preparāts nesatur konservantus.
10

Rīkojoties un sagatavojot Myocet, jāievēro piesardzība. Nepieciešams izmantot cimdus
1. solis. Sagatavošanās Var lietot divas alternatīvas sildīšanas metodes: Techne DB-3 sausā bloka sildītāju vai ūdens vannu: • ieslēdziet TechneDB-3 Dri bloka sildītāju un uzstādiet 75°C - 76°C. Pārliecinieties par uzstādīto
temperatūru, pārbaudot termometru(us) katrā sildīšanas blokā; • ja lietojat ūdens vannu, ieslēdziet ūdens vannu un ļaujiet tai sasilt līdz 58°C (55°C - 60°C).
Pārliecinieties par temperatūru, pārbaudot ar termometru.
(Lūdzu, ievērojiet, ka, lai gan ūdens vanna un bloka sildītājs ir iestādīti uz dažādām temperatūrām, flakonu saturi atrodas vienādā temperatūras diapazonā (55°C - 60°C)):
izņemiet no ledusskapja kārbu ar Myocet sastāvdaļām.
2. solis. Pagatavojiet doksorubicīna hidrohlorīda šķīdumu • Paņemiet 20 ml nātrija hlorīda šķīduma injekcijām (0,9%), (nav iekļauts iepakojumā), un
pievienojiet to Myocet doksorubicīna hidrohlorīdam. • Labi sakratiet apgrieztā stāvoklī, lai pārliecinātos, ka doksorubicīns ir pilnībā izšķīdis.
3. solis. Sildiet ūdens vannā vai sausā bloka sildītājā • Sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu Techne DB-3 sausā bloka sildītājā
ar termometru, kas blokā uzrāda (75°C - 76°C) 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). Ja lietojat ūdens vannu, sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu, kur termometrs rāda temperatūru 55°C - 60°C, 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). • Kamēr sildāt, pārejiet pie 4. soļa
4. solis. Pielāgojiet liposomu pH • Paņemiet 1,9 ml Myocet liposomu. Iepildiet Myocet buferšķīdumā, lai pielāgotu liposomu pH.
Spiediena palielināšanās gadījumā var būt nepieciešama tā samazināšana. • Labi sakratiet.
5. solis. Pievienojiet doksorubicīnam liposomas ar pielāgoto pH • Ar šļirces palīdzību ievadiet visu pH-pielāgoto liposomu flakona saturu Myocet buferšķīduma flakonā. • Izņemiet atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīda flakonu no ūdens vannas vai sausā bloka sildītāja. SPĒCĪGI SAKRATIET. Uzmanīgi pievienojiet spiediena mazināšanas iekārtu ar hidrofobo filtru. Tad NEKAVĒJOTIES (2 minūšu laikā) ievadiet pH-pielāgotās liposomas flakonā, kur atrodas sasildītais, atšķaidītais Myocet doksorubicīna hidrohlorīds. Noņemiet spiediena mazināšanas iekārtu. • SPĒCĪGI SAKRATIET. • Pirms lietot zāles, UZGAIDIET vismaz 10 minūtes, turot zāles istabas temperatūrā.
• Techne DB-3 sausā bloka sildītājs ir pilnībā apstiprināts lietošanai, lai sagatavotu Myocet. Jālieto trīs ieliktņi, katram no kuriem ir divas 43,7 mm atveres. Lai pārliecinātos par precīzu temperatūru, ir ieteicams izmantot 35 mm iegremdējamu termometru.
Rezultātā pagatavotais Myocet preparāts satur 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda/25 ml liposomālas dispersijas infūzijā (2 mg/ml).
Pēc sagatavošanas gala produktu tālāk jāatšķaida ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām vai 5% glikozes šķīdumu injekcijām līdz tilpumam, kas ir no 40 ml līdz 120 ml, lai tiktu iegūta doksorubicīna galīgā koncentrācija no 0,4 mg/ml līdz 1,2 mg/ml. Kad liposomālā dispersija infūzijai, kas satur liposomās ietvertu doksorubicīnu, ir pagatavota, tai ir jābūt sarkani oranžai, gaismas necaurlaidīgai homogēnai dispersijai. Visi parenterālie šķīdumi pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda, vai tie nesatur atsevišķas daļiņas un vai nav krāsas izmaiņu. Nelietojiet preparātu, ja tajā ir svešas daļiņas.
11

Pareizas likvidēšanas procedūra Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/001-002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2000. 13. jūlijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2010. 2. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
12

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
13

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese GP-Pharm Polígon Industrial Els Vinyets - Els Fogars, Sector 2, Carretera Comarcal C244, km 22 08777 Sant Quintí de Mediona (Barcelona) Spānija B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts). C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi atbilstoši Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstam), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ŠO ZĀĻU
LIETOŠANU • Riska pārvaldības plāns (RPP) Nav piemērojams.
14

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
15

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
16

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Kastīte (2 trīs sastāvdaļu komplekti)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Liposomās iekapsulēts doksorubicīns, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds laktoze Myocet liposomas fosfatidilholīns, holesterīns, citronskābe, nātrija hidroksīds, ūdens injekcijām Myocet buferšķīdums nātrija karbonāts, ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Kastītes saturs: 2 komplekti, kas katrs satur: 1 flakonu Myocet doksorubicīna hidrohlorīda 1 flakonu Myocet liposomu 1 flakonu Myocet buferšķīduma
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
17

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Tikai vienreizējai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLĒS VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Citotoksisks. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
18

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ IEKŠĒJĀ IEPAKOJUMA (lieto kastītei ar 2 trīs sastāvdaļu komplektiem)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Liposomās iekapsulēts doksorubicīns, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds laktoze Myocet liposomas fosfatidilholīns, holesterīns, citronskābe, nātrija hidroksīds, ūdens injekcijām Myocet buferšķīdums nātrija karbonāts, ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūzijas koncentrāta pagatavošanai Kastītes saturs: 1 flakons Myocet doksorubicīna hidrohlorīda 1 flakons Myocet liposomu 1 flakons Myocet buferšķīduma
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Tikai vienreizējai lietošanai.
20

8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Citotoksisks. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
21

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Kastīte (1 trīs sastāvdaļu komplekts)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta infūzijām pagatavošanai. Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Liposomās iekapsulēts doksorubicīns, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds laktoze Myocet liposomas fosfatidilholīns, holesterīns, citronskābe, nātrija hidroksīds, ūdens injekcijām Myocet buferšķīdums nātrija karbonāts, ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Kastītes saturs: 1 flakons Myocet doksorubicīna hidrohlorīda 1 flakons Myocet liposomas 1 flakons Myocet buferšķīduma
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
22

Tikai vienreizējai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Citotoksisks. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
23

18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA MYOCET DOKSORUBICĪNA HIDROHLORĪDA FLAKONS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet Doxorubicin hydrochloride i.v. 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 50 mg 6. CITA
25

ETIĶETES NOPLĒŠAMĀ DAĻA, LAI PĀRMARĶĒTU MYOCET DOKSORUBICĪNA HIDROHLORĪDA FLAKONU, KAS SATUR SAGATAVOTU GALA KONCENTRĀTA DISPERSIJU INFŪZIJAI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet 50 mg dispersijas koncentrāts infūzijām Liposomālais doksorubicīna HCL i.v. 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA Pagatavošanas datums: ______________ Pagatavošanas laiks: ________________ Pagatavoja: _______________________
26

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA MYOCET LIPOSOMAS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet liposomas 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1,9 ml 6. CITA
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA MYOCET BUFERŠĶĪDUMS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet buferšķīdums 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 3 ml 6. CITA
28

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
29

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam, vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Myocet un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Myocet ievadīšanas 3. Kā Myocet tiek ievadīts 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Myocet 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Myocet un kādam nolūkam to lieto
Myocet satur zāles, kuras sauc par „doksorubicīnu”, kas bojā audzēju šūnas. Šāda veida zāles sauc par „ķīmijterapiju”. Šīs zāles ir ietvertas ļoti mazās tauku pilītēs, kuras sauc par "liposomām".
Myocet lieto „metastātiska krūts vēža” (vēzis, kas ir izplatījies) pirmās rindas ārstēšanai pieaugušām sievietēm. Tās lieto kopā ar citām zālēm, kuras sauc par „ciklofosfamīdu”. Lūdzu, rūpīgi izlasiet arī pacientam paredzēto lietošanas instrukciju, kas pievienota zāļu iepakojumam.
2. Kas Jums jāzina pirms Myocet ievadīšanas
Nelietojiet Myocet šādos gadījumos: • ja Jums ir alerģija pret doksorubicīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu. Ja tas attiecas uz Jums, nelietojiet Myocet. Neskaidrību gadījumā pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu pirms šo zāļu lietošanas: • ja Jums ir bijušas problēmas ar sirdi, piemēram, sirdslēkme, sirds mazspēja vai ilgstoši augsts
asinsspiediens; • ja Jums ir aknu darbības traucējumi. Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat pārliecināts), pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Analīzes Jūsu ārstēšanas laikā Jūsu ārsts veiks analīzes, lai pārbaudītu, vai zāles iedarbojas pareizi. Viņš/viņa arī uzraudzīs, vai Jums nerodas kādas blakusparādības, piemēram, izmaiņas asinīs sastāvā vai sirds problēmas.
30

Staru terapija Ja Jums iepriekš jau veikta staru terapija, Myocet var izraisīt lokālas blakusparādības - pastiprinātu ādas jutīgumu, ādas apsārtumu vai sausumu. Tas var notikt tūlīt pēc ārstēšanas uzsākšanas vai arī vēlāk ārstēšanas kursa laikā.
Citas zāles un Myocet Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Tas attiecas arī uz zālēm, kuras var iegādāties bez receptes, kā arī uz ārstniecības augu līdzekļiem. Tas ir nepieciešams, jo Myocet var ietekmēt dažu citu zāļu iedarbību. Arī dažas citas zāles var ietekmēt Myocet iedarbību .
It īpaši, pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jūs lietojat kādu no sekojošām zālēm: • fenobarbitālu vai fenitoīnu – epilepsijas ārstēšanai; • varfarīnu – asins šķidrināšanai; • streptozotocīnu – aizkuņģa dziedzera vēža ārstēšanai; • ciklosporīnu – imūnās sistēmas nomākšanai. Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat pārliecināts), pirms Myocet lietošanas, lūdzu, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. • Myocet grūtniecības laikā nevajadzētu lietot, ja vien tas nav absolūti nepieciešams. • Sievietes, kuras lieto Myocet, nedrīkst barot bērnu ar krūti. • Sievietēm, kurām var iestāties grūtniecība, ārstēšanās ar Myocet laikā un 6 mēnešus pēc ārstēšanas
beigām jālieto efektīva kontracepcijas metode.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Jūs varat sajust reiboni pēc Myocet lietošanas. Ja sajūtat reiboni vai esat neskaidrībā par to kā jūtaties, nevadiet transportlīdzekli, nelietojiet darbarīkus un neapkalpojiet mehānismus.
Myocet satur nātriju Myocet ir iepakots kartona kastītēs, kurās ir 1 vai 2 trīs flakonu komplekti (visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami). Kad 3 flakonu saturs tiek sajaukts kopā, Jūsu zālēs ir aptuveni 108 mg nātrija. Tas jāievēro pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā Myocet tiek ievadīts
Šīs zāles parasti ievada ārsts vai medmāsa. Tas tiek ievadīts ar pilienveida infūzijas sistēmas palīdzību vēnā.
Cik daudz Jums tiks ievadīts Jūsu ārsts nozīmēs tieši Jums atbilstošu devu. Vajadzīgais daudzums tiks noteikts vadoties pēc Jūsu ķermeņa izmēriem (ķermeņa virsmas laukuma “kvadrātmetros”).
Ieteicamā deva ir no 60 līdz 75 mg zāļu uz katru ķermeņa virsmas kvadrātmetru: • to ievada vienu reizi ik pēc 3 nedēļām; • „ciklofosfamīdu” ievada tajā pašā dienā; Ārsts var Jums ievadīt mazāku devu, ja pēc viņa/viņas domām, tā Jums ir piemērotāka.
Pilienveida infūzijas ievadīšanas biežumu nosaka: • Jūsu krūts vēža stadija; • tas, kā Jūsu ķermenis reaģē uz zāļu saņemšanu; Parasti ārstēšana ilgst aptuveni 3 - 6 mēnešus.
31

Ja Myocet nokļūst uz Jūsu ādas Nekavējoties paziņojiet ārstam vai medicīnas māsai, ja pilienveida infūzijas laikā zāles nokļūs uz Jūsu ādas. Tas ir jādara tāpēc, ka Myocet var izraisīt ādas bojājumus. Pilienveida infūzija tiks nekavējoties pārtraukta. Uz skarto vietu uz 30 minūtēm tiks uzlikts ledus. Pēc tam infūzija tiks atsākta citā vēnā.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var novērot šādas blakusparādības.
Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja novērojat šādas blakusparādības: šīs ir alerģiskas reakcijas pazīmes, un tādēļ ir iespējams, ka Jūsu infūzija ir jāpārtrauc: • elpas trūkums vai spiedoša sajūta krūtīs vai rīklē; • galvassāpes vai muguras sāpes; • drudzis vai drebuļi; • sejas pietūkums vai pietvīkums; • nogurums, reibonis vai apreibuma sajūta. Ja novērojat jebkuru no iepriekš minētajām blakusparādībām, nekavējoties pastāstiet par to ārstam vai medmāsai.
Citas blakusparādības
Ļoti bieži (var novērot vairāk nekā 1 no 10 lietotājiem): • matu izkrišana; • drudzis, drebuļi, sāpes; • apetītes zudums, caureja, slikta dūša vai vemšana; • noteiktu asins šūnu daudzuma pazemināšanās – Jūsu ārsts regulāri pārbaudīs Jūsu asinis un izlems,
vai Jums ir nepieciešama papildu ārstēšana. Dažas no pazīmēm var būt: - palielināta zilumu rašanās; - iekaisis mutes dobums, rīkle vai čūlas mutes dobumā; - samazināta pretestība pret infekcijām vai drudzi; - noguruma vai reiboņa sajūta, enerģijas trūkums.
Bieži (var novērot līdz 1 no 10 lietotājiem): • sāpes muskuļos, muguras sāpes, galvassāpes; • elpošanas grūtības, sāpes krūtīs; • slāpju sajūta, sāpes vai pietūkums barības vadā; • elpas trūkums, pietūkušas potītes, muskuļu krampji. Šīs var būt sirds mazspējas, sirds ritma
traucējumu vai zema kālija līmeņa asinīs pazīmes; • izmaiņas aknu funkcijas testos; • miega traucējumi; • asiņošana no deguna, karstuma viļņi; • aizcietējumi, svara samazināšanās; • ādas izsitumi un nagu bojājumi.
Retāk (var novērot līdz 1 no100 lietotājiem): • asiņu atklepošana; • satraukuma sajūta, miegainības sajūta; • zems asinsspiediens, slikta pašsajūta; • gaitas izmaiņas, runas traucējumi; • sāpes vēderā, kas var būt kuņģa čūlas veidošanās pazīme; • muskuļu vājums; • ādas nieze, sausa āda vai pietūkums ap matu saknēm;
32

• ādas pietūkums, apsārtums un čulgas ap injekcijas vietu; • augsts glikozes līmenis asinīs (Jūsu ārsts noteiks to Jūsu asins analīzēs); • ādas vai acu dzelte. Šīs pazīmes var norādīt uz aknu problēmu, kuru sauc par dzelti; • izmaiņas urinācijas biežumā, sāpīga urinācija vai asinis Jūsu urīnā.
Myocet var izraisīt dažas blakusparādības, kas var būt saistītas ar infūzijas ātrumu. To skaitā var būt pietvīkums, drudzis, drebuļi, galvassāpes un muguras sāpes. Infūziju ievadot lēnāk un ilgāku laika periodu, šīs blakusparādības var izzust.
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): apsārtums un sāpes plaukstās un pēdās.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Myocet
-Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. -Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz marķējuma vai kastītes. -Uzglabāt ledusskapī (2°C–8 °C). -Mikrobioloģisko iemeslu dēļ šīs zāles ir jālieto nekavējoties. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, uzglabāšana pēc lietošanas uzsākšanas un uzglabāšanas apstākļi pirms lietošanas ir paša lietotāja pārziņā un parasti nedrīkst pārsniegt 24 stundas 2οC – 8οC temperatūrā, izņemot ja sagatavošana un atšķaidīšana veikta kvalificēti sterilos apstākļos. -Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt krāsas maiņu, nogulsnes vai jebkura cita veida cietas daļiņas. - Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Myocet satur - aktīvā viela ir liposomās iekapsulēts doksorubicīns. Tas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda; - citas sastāvdaļas ir laktoze (doksorubicīna hidrohlorīda flakonā), fosfatidilholīns, holesterīns,
citronskābe, nātrija hidroksīds un ūdens injekcijām (liposomu flakonā), un nātrija karbonāts un ūdens injekcijām (buferšķīduma flakonā).
Myocet ārējais izskats un iepakojums Myocet 50 mg satur pulveri, dispersiju un šķīdinātāju dispersijas infūzijas koncentrāta pagatavošanai. To piegādā trīs flakonu komplektā: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds, Myocet liposomas un Myocet buferšķīdums.
Kad flakonu saturs tiek sajaukts kopā, veidojas liposomāla dispersija oranžsarkanā krāsā, kas ir gaismas necaurlaidīga.
Myocet ir iepakots kartona kastītēs, kurās ir 1 vai 2 trīs sastāvdaļu komplekti. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem
33

Nīderlande
Ražotājs GP-Pharm Polígon Industrial Els Vinyets - Els Fogars, Sector 2, Carretera Comarcal C244, km 22 08777 Sant Quintí de Mediona (Barcelona) Spānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
SAGATAVOŠANAS INSTRUKCIJA
Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds Svarīgi, lai pirms šo zāļu sagatavošanas Jūs izlasītu visu šīs instrukcijas saturu.
1. IZSKATS
Myocet piegādā trīs flakonu komplektā: (1) Myocet doksorubicīna hidrohlorīds, (2) Myocet liposomas un (3) Myocet buferšķīdums. Papildus šiem trim komponentiem, lai sagatavotu doksorubicīna hidrohlorīda šķīdumu, ir nepieciešams 0,9% (sv./tilp.) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām. Myocet ir jāpagatavo pirms ievadīšanas.
2. IETEIKUMI DROŠAM DARBAM
Jārīkojas saskaņā ar parasto kārtību, kas attiecas uz darbu ar pretvēža zālēm un to iznīcināšanu, proti:
• personālam jābūt apmācītam, lai pagatavotu šīs zāles; • darbā ar šīm zālēm nedrīkst iesaistīt grūtnieces; • personālam, kas saskaras ar šīm zālēm to sagatavošanas laikā, jāvalkā aizsargājošs apģērbs,
ieskaitot maskas, aizsargbrilles un cimdus; • visi priekšmeti, ieskaitot cimdus, ko lieto ievadīšanas vai tīrīšanas laikā, jāievieto augsta riska
atkritumu iznīcināšanas maisos sadedzināšanai augstā temperatūrā. Šķidruma pārpalikumus var noskalot ar lielu ūdens daudzumu; • ja notikusi nejauša saskare ar ādu vai iekļūšana acīs, nekavējoties jāskalo ar lielu ūdens daudzumu.
3. SAGATAVOŠANA INTRAVENOZAI IEVADĪŠANAI
Rīkojoties ar Myocet, vienmēr stingri jāievēro aseptikas noteikumi, jo preparāts nesatur konservantus.
3.1. Myocet pagatavošana
1. solis. Sagatavošanās Var lietot divas alternatīvas sildīšanas metodes: Techne DB-3 sausā bloka sildītāju vai ūdens vannu: • ieslēdziet TechneDB-3 Dri bloka sildītāju un uzstādiet 75°C - 76°C. Pārliecinieties par uzstādīto
temperatūru, pārbaudot termometru(us) katrā sildīšanas blokā;
34

• ja lietojat ūdens vannu, ieslēdziet ūdens vannu un ļaujiet tai sasilt līdz 58°C (55°C - 60°C). Pārliecinieties par temperatūru, pārbaudot ar termometru.
(Lūdzu, ievērojiet, ka, lai gan ūdens vanna un bloka sildītājs ir noregulēti uz dažādām temperatūrām, flakonu saturi atrodas vienādā temperatūras diapazonā (55°C - 60°C));
• izņemiet no ledusskapja kastīti ar Myocet sastāvdaļām.
2. solis. Pagatavojiet doksorubicīna hidrohlorīda šķīdumu • Paņemiet 20 ml nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām (0,9%), (nav iekļauts iepakojumā), un
pievienojiet to Myocet doksorubicīna hidrohlorīdam, kas domāts pagatavošanai. • Labi sakratiet apgrieztā stāvoklī, lai pārliecinātos, ka doksorubicīns ir pilnībā izšķīdis.
3. solis. Sildiet ūdens vannā vai sausā bloka sildītājā • Sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu Techne DB-3 sausā bloka sildītājā
ar termometru, kas blokā uzrāda (75°C - 76°C) 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). • Ja lietojat ūdens vannu, sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu, kur
termometrs rāda temperatūru 55°C - 60°C, 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). • Kamēr sildāt, pārejiet pie 4. soļa.
4. solis. Pielāgojiet liposomu pH • Paņemiet 1,9 ml Myocet liposomu. Iepildiet Myocet buferšķīdumā, lai pielāgotu liposomu pH.
Spiediena palielināšanās gadījumā var būt nepieciešama tā samazināšana. • Labi sakratiet.
5. solis. Pievienojiet pH-pielāgotās liposomas doksorubicīnam • Ar šļirces palīdzību paņemiet visu flakona saturu, kur atrodas pH-pielāgotās liposomas, no Myocet
buferšķīduma flakona. • Izņemiet atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīda flakonu no ūdens vannas vai sausā bloka
sildītāja. SPĒCĪGI SAKRATIET. Uzmanīgi pievienojiet spiediena mazināšanas iekārtu ar hidrofobo filtru. Tad NEKAVĒJOTIES (2 minūšu laikā) ievadiet pH-pielāgotās liposomas flakonā, kur atrodas sasildītais, atšķaidītais Myocet doksorubicīna hidrohlorīds. Noņemiet spiediena mazināšanas iekārtu. • SPĒCĪGI SAKRATIET. • PIRMS LIETOT ZĀLES, UZGAIDIET VISMAZ 10 MINŪTES, TUROT ZĀLES ISTABAS TEMPERATŪRĀ.
Techne DB-3 sausā bloka sildītājs ir pilnībā apstiprināts lietošanai, lai sagatavotu Myocet. Jālieto trīs ieliktņi, katram no kuriem ir divas 43,7 mm atveres. Lai pārliecinātos par precīzu temperatūru, ir ieteicams izmantot 35 mm iegremdējamu termometru.
Rezultātā sagatavotais Myocet preparāts satur 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda/25 ml liposomālas dispersijas infūzijā (2 mg/ml).
Pēc sagatavošanas gala produktu tālāk jāatšķaida ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām vai 5% glikozes šķīdumu injekcijām līdz tilpumam, kas ir no 40 ml līdz 120 ml, kas satur 50 mg Myocet, lai tiktu iegūta doksorubicīna galīgā koncentrācija no 0,4 mg/ml līdz 1,2 mg/ml.
Kad liposomālā dispersija infūzijai, kas satur liposomās ietvertu doksorubicīnu, ir sagatavota, tai ir jābūt sarkani oranžai, gaismas necaurlaidīgai homogēnai dispersijai. Visas parenterāli ievadāmās zāles pirms ievadīšanas ir jāpārbauda vizuāli, vai tās nesatur atsevišķas daļiņas un vai nav krāsas izmaiņas. Nelietojiet preparātu, ja tajā ir svešas daļiņas.
Ir pierādīts, ka sagatavotam Myocet ķīmiskā un fizikālā stabilitāte saglabājas istabas temperatūrā līdz 8 stundām vai ledusskapī (2οC - 8οC) līdz 5 dienām.
35

No mikrobioloģiskā viedokļa zāles ir jāizlieto nekavējoties. Ja zāles netiek lietotas tūlītēji, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms lietošanas atbild lietotājs. Tas parasti nedrīkst būt ilgāks par 24 stundām 2οC - 8οC, izņemot, ja šķīduma sagatavošana un atšķaidīšana ir notikusi kontrolētos un validētos aseptiskos apstākļos. Myocet jāievada intravenozas infūzijas veidā 1 stundas laikā. Brīdinājums: Myocet nedrīkst ievadīt intramuskulāras vai kā zemādas injekcijas veidā, vai kā bolus injekciju. 4. IZNĪCINĀŠANA Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
36

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Liposomās- iekapsulēts doksorubicīna-citrāta komplekss, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda (doxorubicin hydrochloride). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību: sagatavotās zāles satur apmēram 108 mg nātrija sāls 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda devā.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai
Myocet piegādā trīs flakonu komplektā: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds ir sarkans liofilizēts pulveris; Myocet liposomas ir balta vai pelēkbalta, gaismas necaurlaidīga un homogēna dispersija; Myocet buferšķīdums ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Myocet kombinācijā ar ciklofosfamīdu ir indicēts metastātiska krūts audzēja pirmās rindas ārstēšanai sievietēm.
4.2. Devas un lietošanas veids
Myocet lietošanai jānotiek vienīgi nodaļās, kas specializējušās citotoksiskas ķīmijterapijas pielietošanā, un jālieto vienīgi ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze ķīmijterapijā.
Devas Kad Myocet lieto kombinācijā ar ciklofosfamīdu (600 mg/m2), sākotnējā ieteicamā Myocet deva ir 60 - 75 mg/m2 ik pēc trim nedēļām.
Gados vecāki cilvēki Myocet drošums un efektivitāte ir novērtēta 61 pacientam ar metastātisku krūts audzēju, kuri ir 65 gadus veci un vecāki. Randomizētu kontrolētu klīnisku pētījumu rezultāti rāda, ka Myocet efektivitāte un kardiālais drošums šajā grupā ir salīdzināma ar to, kas novērota pacientiem, kuri jaunāki par 65 gadiem.
Pacienti, kuriem ir aknu darbības traucējumi Tā kā doksorubicīna metabolisms un ekskrēcija notiek galvenokārt caur aknām un žulti, Myocet terapijas laikā un pirms tās jāizvērtē aknu un žultsceļu funkcijas. Pamatojoties uz nepilnīgo informāciju, kas saņemta no pacientiem ar aknu metastāzi, ieteicams samazināt Myocet sākuma devu saskaņā ar sekojošo tabulu:
2

Aknu darbības pārbaudes Bilirubīns < ANR un normāls AST Bilirubīns < ANR un palielināts AST Bilirubīns > ANR, bet < 50 μmol/l
Bilirubīns > 50 μmol/l

Deva Standarta deva 60 - 75mg/m2
Jāapsver devas samazinājums par 25% 50% devas samazinājums 75% devas samazinājums

Pacientiem, kuriem bilirubīns > 50 μmol/l, no Myocet lietošanas ir jāizvairās, jo ieteikums pamatojas galvenokārt uz ekstrapolācijām.

Attiecībā uz devu samazināšanu citas toksicitātes dēļ, skatīt 4.4. apakšpunktu.

Pacienti, kuriem ir nieru darbības traucējumi Doksorubicīns metabolizējas galvenokārt aknās un izdalās ar žulti. Tādēļ pacientiem ar nieru funkciju traucējumiem devu modifikācija nav nepieciešama.

Pediatriskā populācija Myocet drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 17 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.

Lietošanas veids
Pirms lietošanas Myocet ir jāsagatavo un papildus jāatšķaida. Galīgā doksorubicīna hidrohlorīda koncentrācija, kas ir nepieciešama, ir no 0,4 mg/ml līdz 1,2 mg/ml. Myocet ievada intravenozas infūzijas veidā 1 stundas laikā.

Myocet nedrīkst ievadīt intramuskulāri vai subkutāni, vai kā bolus injekciju.

Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.

4.3. Kontrindikācijas

Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Mielosupresija
Terapija ar Myocet izraisa mielosupresiju. Myocet pirms nākamā cikla nedrīkst lietot cilvēkiem, kuriem analīzē absolūtais neitrofilu skaits (ACN- absolute neutrophil counts) ir mazāks par 1 500 šūnām/µl vai trombocīti mazāk par 100 000/µl. Myocet terapijas laikā jāveic rūpīga hematoloģisko rādītāju kontrole (ieskaitot leikocītu un trombocītu skaitu, un hemoglobīna lielumu). Metaanalīze uzrādīja statistiski nozīmīgu 4. pakāpes neitropēnijas biežuma mazināšanos (RR = 0,82, p=0,005) pacientiem, kuri saņēma Myocet, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu. Tomēr netika novērotas būtiskas atšķirības anēmijas, trombocitopēnijas un neitropēniskā drudža epizožu biežumā.

Hematoloģiskās, tāpat arī citas toksicitātes dēļ var būt nepieciešams devas samazināt vai terapiju atlikt. Terapijas laikā tiek ieteiktas šādas dozēšanas modifikācijas, kas būtu jāveic gan Myocet, gan ciklofosfamīdam. Dozēšana pēc devu samazināšanas ir pacienta ārstējošā ārsta ziņā.

Pakāpe

Zemākais ANC (šūnas/µl)

1 1 500 – 1 900 2 1 000 – mazāk par
1 500 3 500 – 999

Hematoloģiskā toksicitāte Zemākais trombocītu skaits (šūnas/µl)
75 000 – 150 000 50 000 – mazāk par 75 000
25 000 – mazāk par 50 000

Modifikācija
Nav Nav
Gaidīt, kamēr ANC ir 1 500 vai vairāk un/vai trombocītu

3

Pakāpe

Zemākais ANC (šūnas/µl)

Hematoloģiskā toksicitāte Zemākais trombocītu skaits
(šūnas/µl)

4 Mazāk par 500

Mazāk par 25 000

Modifikācija
skaits 100 000 vai vairāk, un tad samazināt devu par 25% Gaidīt, kamēr ANC ir 1 500 un/vai trombocītu 100 000 vai vairāk un tad samazināt devu par 50%

Ja mielotoksicitāte aizkavē ārstēšanu vairāk par 35 dienām pēc iepriekšējā cikla pirmās devas, tad būtu jāapsver ārstēšanas pārtraukšana.

Pakāpe 1
2
3
4

Gļotādu iekaisums (mucositis)

Simptomi

Modifikācija

Nesāpīgas čūlas, eritēma vai neliels

Nav

jēlums

Sāpīga eritēma, tūska vai čūlas, taču var Pagaidīt vienu nedēļu un, ja simptomi

ēst.

uzlabojas, atkārtot 100% devu

Sāpīga eritēma, tūska vai čūlas, nevar Pagaidīt vienu nedēļu un, ja simptomi

ēst.

uzlabojas, samazināt devu par 25%

Nepieciešama parenterāla vai enterāla Pagaidīt vienu nedēļu un, ja simptomi

palīdzība

uzlabojas, samazināt devu par 50%

Attiecībā uz Myocet devu samazināšanu aknu funkciju traucējumu dēļ, skatīt 4.2. apakšpunktu.

Kardiotoksicitāte Doksorubicīns un citi antraciklīni var izraisīt kardiotoksicitāti. Toksiskuma risks pieaug, palielinot šo zāļu kumulatīvās devas, un tas ir augstāks pacientiem, kuriem ir bijusi kardiomiopātija vai mediastinālā iradiācija vai iepriekš esoša sirds slimība.

Kardiotoksiskuma analīzes, kas veiktas klīniskajos pētījumos, ir uzrādījušas statistiski nozīmīgu kardiālo traucējumu samazināšanos pacientiem, kurus ārstēja ar Myocet, salīdzinājumā ar pacientiem, kurus ārstēja ar parasto doksorubicīnu tikpat mg lielā devā. Metaanalīze uzrādīja statistiski nozīmīgu klīniski izteiktas sirds mazspējas biežuma mazināšanos (RR = 0,20, p=0,02) un klīniski izteiktas un subklīniskas sirds mazspējas biežuma mazināšanos (RR = 0,38, p<0,0001) pacientiem, kuri saņēma Myocet, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu. Retrospektīvajā analīzē kardiotoksicitātes riska mazināšanās konstatēta arī pacientiem, kuri iepriekš saņēmuši doksorubicīna adjuvantu terapiju (logrank P=0,001, riska koeficients=5,42).
III fāzes pētījumā kombinācijā ar ciklofosfamīdu (CFA), salīdzinot Myocet (60 mg/m2) + CFA (600 mg/m2) ar doksorubicīnu (60 mg/m2) + CFA (600 mg/m2), attiecīgi 6% un 21% pacientu tika novērots nozīmīgs kreisā kambara izsviedes frakcijas samazinājums (LVEF- left ventricular ejection fraction). III fāzes pētījumā, salīdzinot Myocet (75 mg/m2) monoterapiju ar doksorubicīna (75 mg/m2) monoterapiju, attiecīgi 12% un 27% pacientu attīstījās nozīmīgs LVEF samazinājums. Attiecīgi statistiskie dati par sastrēguma sirds mazspēju (CHF- congestive heart failure), kuru noteica mazāk precīzi, bija 0% Myocet + CFA pret 3% doksorubicīnam +CFA, un 2% Myocet pret 8% doksorubicīnam. Vidējā kumulatīvā Myocet deva kombinācijā ar CFA, lai izraisītu sirds notikumus, bija > 1 260 mg/m2, salīdzinājumā ar 480 mg/m2 doksorubicīnam kombinācijā ar CFA.

Nav pieredzes Myocet lietošanā pacientiem ar sirds un asinsvadu slimībām anamnēzē, piemēram, miokarda infarktu, , kas bijis 6 mēnešu laikā pirms ārstēšanas uzsākšanas. Tādēļ attiecībā uz pacientiem ar sirds funkciju traucējumiem jāievēro piesardzība un, aprēķinot Myocet pilno devu, jāņem vērā jebkura iepriekšējā vai līdztekus notiekošā terapija ar citiem kardiotoksiskiem savienojumiem, tostarp antraciklīniem un antrahinoniem. Nepieciešama atbilstoša sirds funkciju kontrole pacientiem, ārstētiem vienlaicīgi ar Myocet un trastuzumabu.
4

Pirms terapijas ar Myocet uzsākšanas parasti tiek ieteikts izmērīt kreisā ventrikuļa izsviedes frakciju (LVEF), vai nu ar arteriogrāfijas (Multiple Gated Arteriography (MUGA)) vai ar ehokardiogrāfijas palīdzību. Šīs metodes parasti arī ir jāpielieto ārstēšanas ar Myocet laikā. Kad pacients ir pārsniedzis kumulatīvo antraciklīna devu 550 mg/m2, vai, ja ir aizdomas par kardiomiopātiju, pirms katras turpmākās Myocet ievadīšanas obligāti jāizvērtē kreisā ventrikula funkcija. Ja LVEF ir būtiski samazinājusies, salīdzinot ar sākotnējo rādītāju, piemēram, par > 20 punktiem līdz gala vērtībai > 50% vai par > 10 punktiem līdz gala vērtībai < 50%, turpmākās terapijas lietderība rūpīgi jāizvērtē saistībā ar risku radīt neatgriezeniskus sirds bojājumus. Tomēr būtu jāapsver daudz precīzāka metode, lai noteiktu antraciklīnu izraisītu miokarda bojājumu, piemēram, endomiokarda biopsija.
Visiem pacientiem, kas saņem Myocet, regulāri jāveic EKG uzraudzība. Pārejošas EKG izmaiņas, piemēram, T-zoba izlīdzināšanās, S-T segmenta depresija un labdabīgas aritmijas netiek uzskatītas par obligātām indikācijām, lai pārtrauktu terapiju ar Myocet. Tomēr, uzskata, ka QRS kompleksa samazināšanās vairāk norāda uz kardiotoksicitāti.
Kardiomiopātijas dēļ pēkšņi var rasties sastrēguma sirds mazspēja, un tā var rasties arī pēc terapijas pārtraukšanas.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Metaanalīze uzrādīja statistiski nozīmīgu sliktas dūšas/vemšanas (≥ 3. pakāpe) biežuma mazināšanos (RR = 0,65, p=0,04) un caurejas (≥ 3. pakāpe) biežuma mazināšanos (RR = 0,33, p=0,03) pacientiem, kuri saņēma Myocet, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu.
Reakcijas injekcijas vietā Myocet ir uzskatāms par kairinošu līdzekli un jāievēro piesardzība, lai tas nenokļūtu ekstravazāli. Ja tas nokļūst ārpus vēnas, infūzija nekavējoties jāpārtrauc. Uz skarto vietu apmēram 30 minūtes var uzlikt ledu. Pēc tam Myocet infūzija jāatsāk citā vēnā. Ievērojiet, ka Myocet var ievadīt caur centrālo vai perifēro vēnu. Klīniskajā programmā konstatēti deviņi gadījumi, kad Myocet nokļuva ekstravazāli, no kuriem neviens nebija saistīts ar nopietniem ādas bojājumiem, čūlām vai nekrozi.
Reakcijas, kas saistītas ar infūziju Straujas ievadīšanas gadījumos ir novērotas akūtas reakcijas, kas saistītas ar liposomālām infūzijām. Ir ziņots par tādiem simptomiem kā pietvīkums, aizdusa, drudzis, sejas pietūkums, galvassāpes, muguras sāpes, drebuļi, sasprindzinājums krūšu un kakla rajonā un/vai hipotensija. No šīm akūtajām parādībām var izvairīties, izmantojot 1 stundu ilgu infūziju.
Citi Par piesardzību saistībā ar Myocet lietošanu kopā ar citām zālēm skatīt 4.5. apakšpunktu. Tāpat kā pēc citu antraciklīnu un doksorubicīna lietošanas, iespējama lokāla iekaisuma reakcija iepriekš apstarotos ādas apvidos. Myocet efektivitāte un drošums krūts audzēju ārstēšanas palīgterapijā nav noteikta. Nav noskaidrotas acīmredzamās atšķirības starp Myocet un parastā doksorubicīna izplatīšanos audos, ņemot vērā ilglaicīgo pretaudzēju iedarbību.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Specifiski zāļu saderības pētījumi ar Myocet nav veikti. Myocet var mijiedarboties ar vielām, par kurām ir zināms, ka tām pastāv mijiedarbība ar parasto doksorubicīnu. Kad doksorubicīnu ievada vienlaicīgi ar ciklosporīnu, verapamilu, paklitakselu vai citām vielām, kas inhibē P-glikoproteīnu (P-Gp), var paaugstināties doksorubicīna un tā metabolīta, doksorubicinola, līmenis asins plazmā. Ir ziņots arī par streptozocīna, fenobarbitāla, fenitoīna un varfarīna mijiedarbību ar doksorubicīnu. Iztrūkst arī pētījumu par Myocet ietekmi uz citām vielām. Tomēr doksorubicīns var potencēt citu pretvēža līdzekļu toksiskumu. Vienlaicīga ārstēšana ar citām zālēm, kas ir kardiotoksiskas, vai kopā ar kardioloģiski aktīvām vielām (piemēram, kalcija antagonisti) var palielināt kardiotoksiskuma risku.
5

Vienlaicīga terapija ar citām liposomālām vai lipīdu –kompleksu vielām vai intravenozas tauku emulsijas var izmainīt Myocet farmakokinētisko profilu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Sievietes reproduktīvā vecumā Sievietēm reproduktīvā vecumā ārstēšanas ar Myocet laikā un līdz 6 mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas jālieto efektīva kontracepcijas metode.
Grūtniecība Doksorubicīna zināmo citotoksisko, mutagēno un embriotoksisko īpašību dēļ Myocet grūtniecības laikā nevajadzētu lietot, ja vien nav absolūta nepieciešamība.
Barošana ar krūti Sievietes, kuras saņem Myocet, nedrīkst barot ar krūti.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Ir ziņots, ka Myocet var izraisīt reiboni. Pacientiem, kuriem ir reibonis, jāizvairās no transportlīdzekļu vadīšanas un mehānismu apkalpošanas.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Visbiežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības klīnisko pētījumu laikā bija slikta dūša/vemšana (73%), leikopēnija (70%), alopēcija (66%), neutropēnija (46%), astēnija/nogurums (46%), stomatīts/mukozīts (42%), trombocitopēnija (31%) un anēmija (30%).
Par tālāk minētajām nevēlamajām Myocet blakusparādībām ziņots klīnisko pētījumu laikā un pēcreģistrācijas periodā. Šeit minētās nevēlamās blakusparādības norādītas saskaņā ar MedDRA orgānu sistēmu klasifikāciju un sastopamības biežumu (biežums norādīts kā: ļoti bieži ≥1/10, bieži ≥1/100 līdz <1/10, retāk ≥ 1/1 000 līdz <1/100, nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).

Visas pakāpes

Infekcijas un infestācijas Neitropēniskais drudzis Infekcijas Herpes zoster Sepse Infekcija injekcijas vietā

ļoti bieži ļoti bieži
retāk retāk retāk

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Neitropēnija

ļoti bieži

Trombocitopēnija

ļoti bieži

Anēmija

ļoti bieži

Leikopēnija

ļoti bieži

Limfopēnija

bieži

Pancitopēnija

bieži

Neitropēniskā sepse

retāk

Purpura

retāk

Vielmaiņas un uztures traucējumi Anoreksija Dehidratācija Hipokaliēmija

ļoti bieži bieži bieži

Pakāpes ≥ 3
ļoti bieži bieži retāk retāk
nav zināmi
ļoti bieži ļoti bieži ļoti bieži ļoti bieži
bieži retāk retāk retāk
ļoti bieži ļoti bieži
retāk

6

Hiperglikēmija

Visas pakāpes retāk

Pakāpes ≥ 3 retāk

Psihiskie traucējumi Satraukums

retāk

nav zināmi

Nervu sistēmas traucējumi Bezmiegs Traucēta gaita Disfonija Miegainība

bieži retāk retāk retāk

retāk retāk nav zināmi nav zināmi

Sirds funkcijas traucējumi Aritmija Kardiomiopātija Sastrēguma sirds mazspēja Perikarda izsvīdums

bieži bieži bieži retāk

retāk bieži bieži retāk

Asinsvadu sistēmas traucējumi Karstuma viļņi Hipotensija

bieži retāk

retāk retāk

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Sāpes krūtīs

bieži

retāk

Aizdusa

bieži

retāk

Asiņošana no deguna

bieži

retāk

Asiņu atklepošana

retāk

nav zināmi

Faringīts

retāk

nav zināmi

Pleirāls izsvīdums

retāk

retāk

Pneimonīts

retāk

retāk

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Slikta dūša/vemšana Stomatīts/mukozīts Caureja Aizcietējumi Barības vada iekaisums Kuņģa čūla

ļoti bieži ļoti bieži ļoti bieži
bieži bieži retāk

ļoti bieži bieži bieži retāk retāk retāk

Aknu un/vai žults izvades sistēmas traucējumi

Paaugstināts aknu transamināžu

bieži

līmenis

Paaugstināts sārmainās fosfatāzes

retāk

līmenis

Dzelte

retāk

Paaugstināts bilirubīna līmenis

retāk

serumā

retāk
retāk
retāk nav zināmi

Ādas un zemādas audu bojājumi Alopēcija Izsitumi Plaukstu-pēdu eritrodizestēzijas sindroms
Nagu bojājumi Nieze

ļoti bieži bieži
nav zināmi
bieži retāk

bieži nav zināmi nav zināmi
retāk retāk

7

Folikulīts Sausa āda

Visas pakāpes retāk
retāk

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Sāpes mugurā

bieži

Mialģija

bieži

Muskuļu vājums

retāk

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Hemorāģiskais cistīts

retāk

Oligūrija

retāk

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Astēnija/nogurums

ļoti bieži

Drudzis

ļoti bieži

Sāpes

ļoti bieži

Drebuļi

ļoti bieži

Reibonis

bieži

Galvassāpes

bieži

Svara samazināšanās

bieži

Reakcija injekcijas vietā

retāk

Nespēks

retāk

Pakāpes ≥ 3 retāk
nav zināmi
retāk retāk retāk
retāk retāk
bieži bieži bieži retāk retāk retāk retāk retāk nav zināmi

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

4.9. Pārdozēšana

Akūta Myocet pārdozēšana pastiprinās toksiskās blakusparādības. Ārstējot akūtu pārdozēšanu, sagaidāmas toksicitātes samazināšanai akcents jāliek uz uzturošo terapiju, un tas var ietvert hospitalizāciju, antibiotikas, trombocītu un granulocītu pārliešanas un mukozīta simptomātisku ārstēšanu.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: onkoloģiski līdzekļi, antraciklīni un līdzīgi savienojumi, ATĶ kods: L01DB01.
Aktīvā viela Myocet ir doksorubicīna hidrohlorīds. Doksorubicīns var realizēt savu pretaudzēju un toksisko iedarbību ar vairākiem mehānismiem, tostarp, inhibējot topoizomerāzi II, piesaistoties DNS un RNS polimerāzēm, veidojot brīvos radikāļus un saistoties ar membrānām. Nav konstatēts, ka liposomās ietvertais doksorubicīns, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu, būtu aktīvāks pret doksorubicīnu rezistento šūnu līnijām in vitro. Dzīvniekiem liposomās- ietvertais doksorubicīns, salīdzinot ar parasto doksorubicīnu, mazāk izplatījās sirdī un kuņģa-zarnu trakta gļotādā, kamēr pretaudzēju aktivitāte eksperimentālajos audzējos saglabājās.
Myocet (60 mg/m2) + CFA (600 mg/m2) tika salīdzināts ar parasto doksorubicīnu + CFA (tādās pat devās) un Myocet (75 mg/m2) + CFA (600 mg/m2) tika salīdzināts ar epirubicīnu + CFA (tādās pat
8

devās). Trešajā pētījumā Myocet (75 mg/m2) monoterapija tika salīdzināta ar parastā doksorubicīna monoterapiju (tādā pat devā). 3. tabulā sniegti rezultāti, kas attiecas uz reakcijas ātrumu un dzīvildzi bez progresijas.

3. tabula Pretaudzēju efektivitātes kopsavilkums kombinētiem un monoterapijas līdzekļiem

Myocet/CFA Dox 60/CFA Myocet/CFA Epi/CFA Myocet Dox

(60/600 mg/m2) (60/600 mg/m2) (75/600 mg/m2) (75/600 mg/m2) (75 mg/m2) (75 mg/m2)

(n=142)

(n=155)

(n=80)

(n=80)

(n=108) (n=116)

Audzēja atbildes ātrums
Relatīvais risks (95% TI)

43%

43%

1,01 (0,78-1,31)

46%

39%

1,19 (0,83-1,72)

26%

26%

1,00 (0,64-1,56)

Vidējā PFS (mēneši)a
Riska attiecība (95% TI)

5,1

5,5

1,03 (0,80-1,34)

7,7

5,6

1,52 (1,06-2,20)

2,9

3,2

0,87 (0,66-1,16)

Saīsinājumi: TI - ticamības robeža; PFS (progression-free survival) - dzīvildze bez progresijas; Dox -
doksorubicīns; Epi - epirubicīns; Relatīvais risks, salīdzinot ar komparatoru; Riska attiecība, salīdzinot
ar Myocet a Sekundārais mērķa parametrs

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Kopējā doksorubicīna plazmas farmakokinētika, pacientiem, kuri saņem Myocet, ir ar augstākas pakāpes mainīgumu starp pacientiem. Tomēr vispār kopējā doksorubicīna līmenis asins plazmā ir ievērojami augstāks Myocet, nevis parastā doksorubicīna gadījumā, kamēr dati norāda, ka brīva (neietverta liposomās) doksorubicīna maksimālie līmeņi asins plazmā Myocet bija zemāki nekā parastam doksorubicīnam. Pieejamie farmakokinētiskie dati neļauj veikt secinājumus attiecībā uz saistību starp kopējā/brīvā doksorubicīna līmeņiem plazmā un to ietekmi uz Myocet efektivitāti/drošumu. Kopējā doksorubicīna klīrenss bija 5,1 ± 4,8 l/h un izkliedes tilpums līdzsvara koncentrācijā (Vd) bija 56,6 ± 61,5 l, kamēr parastā doksorubicīna klīrenss un Vd attiecīgi bija 46,7 ± 9,6 l/h un 1,451 ± 258 l. Galvenais cirkulējošais doksorubicīna metabolīts, doksorubicinols, veidojas ar aldo-keto-reduktāzes palīdzību. Myocet gadījumā doksorubicinola maksimālie līmeņi plazmā parādās vēlāk nekā parastā doksorubicīna gadījumā.

Pacientiem ar nieru un aknu mazspēju Myocet farmakokinētika nav specifiski izpētīta. Ir zināms, ka doksorubicīns lielākoties izdalās caur aknām. Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem Myocet devas samazināšana ir izrādījusies piemērota (informāciju par devām skatīt 4.2. apakšpunktā).

Atrasts, ka vielas, kas inhibē P-glikoproteīnu (P-Gp), izmaina doksorubicīna un doksorubicinola metabolismu (skatīt arī 4.5. apakšpunktu).

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Nav veikti Myocet genotoksiskuma, kancerogenitātes un reproduktīvā toksiskuma pētījumi, taču ir zināms, ka doksorubicīns ir gan mutagēns, gan kancerogēns un var izraisīt reproduktīvo toksiskumu.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Myocet doksorubicīna hidrohlorīds
9

• laktoze
Myocet liposomas • fosfatidilholīns • holesterīns • citronskābe • nātrija hidroksīds • ūdens injekcijām
Myocet buferšķīdums • nātrija karbonāts • ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
6.3. Uzglabāšanas laiks
18 mēneši
Ķīmiskā un fizikālā stabilitāte pēc šķīduma pagatavošanas ir uzrādīta līdz 8 stundām 25 °C, un līdz 5 dienām 2οC – 8 οC temperatūrā.
No mikrobioloģiskā viedokļa zāles ir jāizlieto nekavējoties. Ja preparāts netiek lietots tūlītēji, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms lietošanas atbild lietotājs. Tas parasti nedrīkst būt ilgāks par 24 stundām 2οC – 8οC temperatūrā, izņemot, ja šķīduma pagatavošana un atšķaidīšana ir notikusi kontrolētos un validētos aseptiskos apstākļos.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C).
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Myocet ir iepakots kastītēs, kur ir trīs sastāvdaļu 1 vai 2 komplekti. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Myocet doksorubicīna hidrohlorīds I tipa stikla flakoni, kas aizdarīti ar pelēkiem butilkaučuka aizbāžņiem un oranžiem alumīnija noņemamiem vāciņiem, satur 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda liofilizēta pulvera veidā.
Myocet liposomas I tipa flintstikla cauruļveida flakoni, kas aizdarīti ar pelēkiem silikona aizbāžņiem un zaļiem alumīnija noņemamiem vāciņiem, satur ne mazāk kā 1,9 ml liposomu.
Myocet buferšķīdums Stikla flakoni, kas aizdarīti ar pelēkiem silikona aizbāžņiem un ziliem alumīnija noņemamiem vāciņiem, satur ne mazāk kā 3 ml buferšķīduma
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Myocet sagatavošana Rīkojoties ar Myocet, vienmēr stingri jāievēro aseptikas noteikumi, jo preparāts nesatur konservantus.
10

Rīkojoties un sagatavojot Myocet, jāievēro piesardzība. Nepieciešams izmantot cimdus
1. solis. Sagatavošanās Var lietot divas alternatīvas sildīšanas metodes: Techne DB-3 sausā bloka sildītāju vai ūdens vannu: • ieslēdziet TechneDB-3 Dri bloka sildītāju un uzstādiet 75°C - 76°C. Pārliecinieties par uzstādīto
temperatūru, pārbaudot termometru(us) katrā sildīšanas blokā; • ja lietojat ūdens vannu, ieslēdziet ūdens vannu un ļaujiet tai sasilt līdz 58°C (55°C - 60°C).
Pārliecinieties par temperatūru, pārbaudot ar termometru.
(Lūdzu, ievērojiet, ka, lai gan ūdens vanna un bloka sildītājs ir iestādīti uz dažādām temperatūrām, flakonu saturi atrodas vienādā temperatūras diapazonā (55°C - 60°C)):
izņemiet no ledusskapja kārbu ar Myocet sastāvdaļām.
2. solis. Pagatavojiet doksorubicīna hidrohlorīda šķīdumu • Paņemiet 20 ml nātrija hlorīda šķīduma injekcijām (0,9%), (nav iekļauts iepakojumā), un
pievienojiet to Myocet doksorubicīna hidrohlorīdam. • Labi sakratiet apgrieztā stāvoklī, lai pārliecinātos, ka doksorubicīns ir pilnībā izšķīdis.
3. solis. Sildiet ūdens vannā vai sausā bloka sildītājā • Sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu Techne DB-3 sausā bloka sildītājā
ar termometru, kas blokā uzrāda (75°C - 76°C) 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). Ja lietojat ūdens vannu, sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu, kur termometrs rāda temperatūru 55°C - 60°C, 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). • Kamēr sildāt, pārejiet pie 4. soļa
4. solis. Pielāgojiet liposomu pH • Paņemiet 1,9 ml Myocet liposomu. Iepildiet Myocet buferšķīdumā, lai pielāgotu liposomu pH.
Spiediena palielināšanās gadījumā var būt nepieciešama tā samazināšana. • Labi sakratiet.
5. solis. Pievienojiet doksorubicīnam liposomas ar pielāgoto pH • Ar šļirces palīdzību ievadiet visu pH-pielāgoto liposomu flakona saturu Myocet buferšķīduma flakonā. • Izņemiet atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīda flakonu no ūdens vannas vai sausā bloka sildītāja. SPĒCĪGI SAKRATIET. Uzmanīgi pievienojiet spiediena mazināšanas iekārtu ar hidrofobo filtru. Tad NEKAVĒJOTIES (2 minūšu laikā) ievadiet pH-pielāgotās liposomas flakonā, kur atrodas sasildītais, atšķaidītais Myocet doksorubicīna hidrohlorīds. Noņemiet spiediena mazināšanas iekārtu. • SPĒCĪGI SAKRATIET. • Pirms lietot zāles, UZGAIDIET vismaz 10 minūtes, turot zāles istabas temperatūrā.
• Techne DB-3 sausā bloka sildītājs ir pilnībā apstiprināts lietošanai, lai sagatavotu Myocet. Jālieto trīs ieliktņi, katram no kuriem ir divas 43,7 mm atveres. Lai pārliecinātos par precīzu temperatūru, ir ieteicams izmantot 35 mm iegremdējamu termometru.
Rezultātā pagatavotais Myocet preparāts satur 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda/25 ml liposomālas dispersijas infūzijā (2 mg/ml).
Pēc sagatavošanas gala produktu tālāk jāatšķaida ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām vai 5% glikozes šķīdumu injekcijām līdz tilpumam, kas ir no 40 ml līdz 120 ml, lai tiktu iegūta doksorubicīna galīgā koncentrācija no 0,4 mg/ml līdz 1,2 mg/ml. Kad liposomālā dispersija infūzijai, kas satur liposomās ietvertu doksorubicīnu, ir pagatavota, tai ir jābūt sarkani oranžai, gaismas necaurlaidīgai homogēnai dispersijai. Visi parenterālie šķīdumi pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda, vai tie nesatur atsevišķas daļiņas un vai nav krāsas izmaiņu. Nelietojiet preparātu, ja tajā ir svešas daļiņas.
11

Pareizas likvidēšanas procedūra Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/001-002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2000. 13. jūlijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2010. 2. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
12

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
13

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese GP-Pharm Polígon Industrial Els Vinyets - Els Fogars, Sector 2, Carretera Comarcal C244, km 22 08777 Sant Quintí de Mediona (Barcelona) Spānija B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts). C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi atbilstoši Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstam), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ŠO ZĀĻU
LIETOŠANU • Riska pārvaldības plāns (RPP) Nav piemērojams.
14

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
15

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
16

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Kastīte (2 trīs sastāvdaļu komplekti)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Liposomās iekapsulēts doksorubicīns, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds laktoze Myocet liposomas fosfatidilholīns, holesterīns, citronskābe, nātrija hidroksīds, ūdens injekcijām Myocet buferšķīdums nātrija karbonāts, ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Kastītes saturs: 2 komplekti, kas katrs satur: 1 flakonu Myocet doksorubicīna hidrohlorīda 1 flakonu Myocet liposomu 1 flakonu Myocet buferšķīduma
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
17

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Tikai vienreizējai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLĒS VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Citotoksisks. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
18

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ IEKŠĒJĀ IEPAKOJUMA (lieto kastītei ar 2 trīs sastāvdaļu komplektiem)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Liposomās iekapsulēts doksorubicīns, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds laktoze Myocet liposomas fosfatidilholīns, holesterīns, citronskābe, nātrija hidroksīds, ūdens injekcijām Myocet buferšķīdums nātrija karbonāts, ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūzijas koncentrāta pagatavošanai Kastītes saturs: 1 flakons Myocet doksorubicīna hidrohlorīda 1 flakons Myocet liposomu 1 flakons Myocet buferšķīduma
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS Tikai vienreizējai lietošanai.
20

8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Citotoksisks. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
21

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Kastīte (1 trīs sastāvdaļu komplekts)
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta infūzijām pagatavošanai. Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Liposomās iekapsulēts doksorubicīns, kas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds laktoze Myocet liposomas fosfatidilholīns, holesterīns, citronskābe, nātrija hidroksīds, ūdens injekcijām Myocet buferšķīdums nātrija karbonāts, ūdens injekcijām
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Kastītes saturs: 1 flakons Myocet doksorubicīna hidrohlorīda 1 flakons Myocet liposomas 1 flakons Myocet buferšķīduma
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
22

Tikai vienreizējai lietošanai.
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Citotoksisks. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/00/141/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
23

18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA MYOCET DOKSORUBICĪNA HIDROHLORĪDA FLAKONS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet Doxorubicin hydrochloride i.v. 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 50 mg 6. CITA
25

ETIĶETES NOPLĒŠAMĀ DAĻA, LAI PĀRMARĶĒTU MYOCET DOKSORUBICĪNA HIDROHLORĪDA FLAKONU, KAS SATUR SAGATAVOTU GALA KONCENTRĀTA DISPERSIJU INFŪZIJAI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet 50 mg dispersijas koncentrāts infūzijām Liposomālais doksorubicīna HCL i.v. 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA Pagatavošanas datums: ______________ Pagatavošanas laiks: ________________ Pagatavoja: _______________________
26

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA MYOCET LIPOSOMAS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet liposomas 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1,9 ml 6. CITA
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA MYOCET BUFERŠĶĪDUMS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Myocet buferšķīdums 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sērija 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 3 ml 6. CITA
28

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
29

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam, vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Myocet un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Myocet ievadīšanas 3. Kā Myocet tiek ievadīts 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Myocet 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Myocet un kādam nolūkam to lieto
Myocet satur zāles, kuras sauc par „doksorubicīnu”, kas bojā audzēju šūnas. Šāda veida zāles sauc par „ķīmijterapiju”. Šīs zāles ir ietvertas ļoti mazās tauku pilītēs, kuras sauc par "liposomām".
Myocet lieto „metastātiska krūts vēža” (vēzis, kas ir izplatījies) pirmās rindas ārstēšanai pieaugušām sievietēm. Tās lieto kopā ar citām zālēm, kuras sauc par „ciklofosfamīdu”. Lūdzu, rūpīgi izlasiet arī pacientam paredzēto lietošanas instrukciju, kas pievienota zāļu iepakojumam.
2. Kas Jums jāzina pirms Myocet ievadīšanas
Nelietojiet Myocet šādos gadījumos: • ja Jums ir alerģija pret doksorubicīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu. Ja tas attiecas uz Jums, nelietojiet Myocet. Neskaidrību gadījumā pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu pirms šo zāļu lietošanas: • ja Jums ir bijušas problēmas ar sirdi, piemēram, sirdslēkme, sirds mazspēja vai ilgstoši augsts
asinsspiediens; • ja Jums ir aknu darbības traucējumi. Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat pārliecināts), pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Analīzes Jūsu ārstēšanas laikā Jūsu ārsts veiks analīzes, lai pārbaudītu, vai zāles iedarbojas pareizi. Viņš/viņa arī uzraudzīs, vai Jums nerodas kādas blakusparādības, piemēram, izmaiņas asinīs sastāvā vai sirds problēmas.
30

Staru terapija Ja Jums iepriekš jau veikta staru terapija, Myocet var izraisīt lokālas blakusparādības - pastiprinātu ādas jutīgumu, ādas apsārtumu vai sausumu. Tas var notikt tūlīt pēc ārstēšanas uzsākšanas vai arī vēlāk ārstēšanas kursa laikā.
Citas zāles un Myocet Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Tas attiecas arī uz zālēm, kuras var iegādāties bez receptes, kā arī uz ārstniecības augu līdzekļiem. Tas ir nepieciešams, jo Myocet var ietekmēt dažu citu zāļu iedarbību. Arī dažas citas zāles var ietekmēt Myocet iedarbību .
It īpaši, pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jūs lietojat kādu no sekojošām zālēm: • fenobarbitālu vai fenitoīnu – epilepsijas ārstēšanai; • varfarīnu – asins šķidrināšanai; • streptozotocīnu – aizkuņģa dziedzera vēža ārstēšanai; • ciklosporīnu – imūnās sistēmas nomākšanai. Ja kaut kas no iepriekš minētā attiecas uz Jums (vai Jūs neesat pārliecināts), pirms Myocet lietošanas, lūdzu, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Myocet lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. • Myocet grūtniecības laikā nevajadzētu lietot, ja vien tas nav absolūti nepieciešams. • Sievietes, kuras lieto Myocet, nedrīkst barot bērnu ar krūti. • Sievietēm, kurām var iestāties grūtniecība, ārstēšanās ar Myocet laikā un 6 mēnešus pēc ārstēšanas
beigām jālieto efektīva kontracepcijas metode.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Jūs varat sajust reiboni pēc Myocet lietošanas. Ja sajūtat reiboni vai esat neskaidrībā par to kā jūtaties, nevadiet transportlīdzekli, nelietojiet darbarīkus un neapkalpojiet mehānismus.
Myocet satur nātriju Myocet ir iepakots kartona kastītēs, kurās ir 1 vai 2 trīs flakonu komplekti (visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami). Kad 3 flakonu saturs tiek sajaukts kopā, Jūsu zālēs ir aptuveni 108 mg nātrija. Tas jāievēro pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā Myocet tiek ievadīts
Šīs zāles parasti ievada ārsts vai medmāsa. Tas tiek ievadīts ar pilienveida infūzijas sistēmas palīdzību vēnā.
Cik daudz Jums tiks ievadīts Jūsu ārsts nozīmēs tieši Jums atbilstošu devu. Vajadzīgais daudzums tiks noteikts vadoties pēc Jūsu ķermeņa izmēriem (ķermeņa virsmas laukuma “kvadrātmetros”).
Ieteicamā deva ir no 60 līdz 75 mg zāļu uz katru ķermeņa virsmas kvadrātmetru: • to ievada vienu reizi ik pēc 3 nedēļām; • „ciklofosfamīdu” ievada tajā pašā dienā; Ārsts var Jums ievadīt mazāku devu, ja pēc viņa/viņas domām, tā Jums ir piemērotāka.
Pilienveida infūzijas ievadīšanas biežumu nosaka: • Jūsu krūts vēža stadija; • tas, kā Jūsu ķermenis reaģē uz zāļu saņemšanu; Parasti ārstēšana ilgst aptuveni 3 - 6 mēnešus.
31

Ja Myocet nokļūst uz Jūsu ādas Nekavējoties paziņojiet ārstam vai medicīnas māsai, ja pilienveida infūzijas laikā zāles nokļūs uz Jūsu ādas. Tas ir jādara tāpēc, ka Myocet var izraisīt ādas bojājumus. Pilienveida infūzija tiks nekavējoties pārtraukta. Uz skarto vietu uz 30 minūtēm tiks uzlikts ledus. Pēc tam infūzija tiks atsākta citā vēnā.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Lietojot šīs zāles, var novērot šādas blakusparādības.
Nekavējoties pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja novērojat šādas blakusparādības: šīs ir alerģiskas reakcijas pazīmes, un tādēļ ir iespējams, ka Jūsu infūzija ir jāpārtrauc: • elpas trūkums vai spiedoša sajūta krūtīs vai rīklē; • galvassāpes vai muguras sāpes; • drudzis vai drebuļi; • sejas pietūkums vai pietvīkums; • nogurums, reibonis vai apreibuma sajūta. Ja novērojat jebkuru no iepriekš minētajām blakusparādībām, nekavējoties pastāstiet par to ārstam vai medmāsai.
Citas blakusparādības
Ļoti bieži (var novērot vairāk nekā 1 no 10 lietotājiem): • matu izkrišana; • drudzis, drebuļi, sāpes; • apetītes zudums, caureja, slikta dūša vai vemšana; • noteiktu asins šūnu daudzuma pazemināšanās – Jūsu ārsts regulāri pārbaudīs Jūsu asinis un izlems,
vai Jums ir nepieciešama papildu ārstēšana. Dažas no pazīmēm var būt: - palielināta zilumu rašanās; - iekaisis mutes dobums, rīkle vai čūlas mutes dobumā; - samazināta pretestība pret infekcijām vai drudzi; - noguruma vai reiboņa sajūta, enerģijas trūkums.
Bieži (var novērot līdz 1 no 10 lietotājiem): • sāpes muskuļos, muguras sāpes, galvassāpes; • elpošanas grūtības, sāpes krūtīs; • slāpju sajūta, sāpes vai pietūkums barības vadā; • elpas trūkums, pietūkušas potītes, muskuļu krampji. Šīs var būt sirds mazspējas, sirds ritma
traucējumu vai zema kālija līmeņa asinīs pazīmes; • izmaiņas aknu funkcijas testos; • miega traucējumi; • asiņošana no deguna, karstuma viļņi; • aizcietējumi, svara samazināšanās; • ādas izsitumi un nagu bojājumi.
Retāk (var novērot līdz 1 no100 lietotājiem): • asiņu atklepošana; • satraukuma sajūta, miegainības sajūta; • zems asinsspiediens, slikta pašsajūta; • gaitas izmaiņas, runas traucējumi; • sāpes vēderā, kas var būt kuņģa čūlas veidošanās pazīme; • muskuļu vājums; • ādas nieze, sausa āda vai pietūkums ap matu saknēm;
32

• ādas pietūkums, apsārtums un čulgas ap injekcijas vietu; • augsts glikozes līmenis asinīs (Jūsu ārsts noteiks to Jūsu asins analīzēs); • ādas vai acu dzelte. Šīs pazīmes var norādīt uz aknu problēmu, kuru sauc par dzelti; • izmaiņas urinācijas biežumā, sāpīga urinācija vai asinis Jūsu urīnā.
Myocet var izraisīt dažas blakusparādības, kas var būt saistītas ar infūzijas ātrumu. To skaitā var būt pietvīkums, drudzis, drebuļi, galvassāpes un muguras sāpes. Infūziju ievadot lēnāk un ilgāku laika periodu, šīs blakusparādības var izzust.
Nav zināmi (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem): apsārtums un sāpes plaukstās un pēdās.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Myocet
-Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. -Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz marķējuma vai kastītes. -Uzglabāt ledusskapī (2°C–8 °C). -Mikrobioloģisko iemeslu dēļ šīs zāles ir jālieto nekavējoties. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, uzglabāšana pēc lietošanas uzsākšanas un uzglabāšanas apstākļi pirms lietošanas ir paša lietotāja pārziņā un parasti nedrīkst pārsniegt 24 stundas 2οC – 8οC temperatūrā, izņemot ja sagatavošana un atšķaidīšana veikta kvalificēti sterilos apstākļos. -Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt krāsas maiņu, nogulsnes vai jebkura cita veida cietas daļiņas. - Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Myocet satur - aktīvā viela ir liposomās iekapsulēts doksorubicīns. Tas atbilst 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda; - citas sastāvdaļas ir laktoze (doksorubicīna hidrohlorīda flakonā), fosfatidilholīns, holesterīns,
citronskābe, nātrija hidroksīds un ūdens injekcijām (liposomu flakonā), un nātrija karbonāts un ūdens injekcijām (buferšķīduma flakonā).
Myocet ārējais izskats un iepakojums Myocet 50 mg satur pulveri, dispersiju un šķīdinātāju dispersijas infūzijas koncentrāta pagatavošanai. To piegādā trīs flakonu komplektā: Myocet doksorubicīna hidrohlorīds, Myocet liposomas un Myocet buferšķīdums.
Kad flakonu saturs tiek sajaukts kopā, veidojas liposomāla dispersija oranžsarkanā krāsā, kas ir gaismas necaurlaidīga.
Myocet ir iepakots kartona kastītēs, kurās ir 1 vai 2 trīs sastāvdaļu komplekti. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Teva B.V. Swensweg 5 2031 GA Haarlem
33

Nīderlande
Ražotājs GP-Pharm Polígon Industrial Els Vinyets - Els Fogars, Sector 2, Carretera Comarcal C244, km 22 08777 Sant Quintí de Mediona (Barcelona) Spānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
SAGATAVOŠANAS INSTRUKCIJA
Myocet 50 mg pulveris, dispersija un šķīdinātājs dispersijas infūziju koncentrāta pagatavošanai Liposomālais doksorubicīna hidrohlorīds Svarīgi, lai pirms šo zāļu sagatavošanas Jūs izlasītu visu šīs instrukcijas saturu.
1. IZSKATS
Myocet piegādā trīs flakonu komplektā: (1) Myocet doksorubicīna hidrohlorīds, (2) Myocet liposomas un (3) Myocet buferšķīdums. Papildus šiem trim komponentiem, lai sagatavotu doksorubicīna hidrohlorīda šķīdumu, ir nepieciešams 0,9% (sv./tilp.) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām. Myocet ir jāpagatavo pirms ievadīšanas.
2. IETEIKUMI DROŠAM DARBAM
Jārīkojas saskaņā ar parasto kārtību, kas attiecas uz darbu ar pretvēža zālēm un to iznīcināšanu, proti:
• personālam jābūt apmācītam, lai pagatavotu šīs zāles; • darbā ar šīm zālēm nedrīkst iesaistīt grūtnieces; • personālam, kas saskaras ar šīm zālēm to sagatavošanas laikā, jāvalkā aizsargājošs apģērbs,
ieskaitot maskas, aizsargbrilles un cimdus; • visi priekšmeti, ieskaitot cimdus, ko lieto ievadīšanas vai tīrīšanas laikā, jāievieto augsta riska
atkritumu iznīcināšanas maisos sadedzināšanai augstā temperatūrā. Šķidruma pārpalikumus var noskalot ar lielu ūdens daudzumu; • ja notikusi nejauša saskare ar ādu vai iekļūšana acīs, nekavējoties jāskalo ar lielu ūdens daudzumu.
3. SAGATAVOŠANA INTRAVENOZAI IEVADĪŠANAI
Rīkojoties ar Myocet, vienmēr stingri jāievēro aseptikas noteikumi, jo preparāts nesatur konservantus.
3.1. Myocet pagatavošana
1. solis. Sagatavošanās Var lietot divas alternatīvas sildīšanas metodes: Techne DB-3 sausā bloka sildītāju vai ūdens vannu: • ieslēdziet TechneDB-3 Dri bloka sildītāju un uzstādiet 75°C - 76°C. Pārliecinieties par uzstādīto
temperatūru, pārbaudot termometru(us) katrā sildīšanas blokā;
34

• ja lietojat ūdens vannu, ieslēdziet ūdens vannu un ļaujiet tai sasilt līdz 58°C (55°C - 60°C). Pārliecinieties par temperatūru, pārbaudot ar termometru.
(Lūdzu, ievērojiet, ka, lai gan ūdens vanna un bloka sildītājs ir noregulēti uz dažādām temperatūrām, flakonu saturi atrodas vienādā temperatūras diapazonā (55°C - 60°C));
• izņemiet no ledusskapja kastīti ar Myocet sastāvdaļām.
2. solis. Pagatavojiet doksorubicīna hidrohlorīda šķīdumu • Paņemiet 20 ml nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām (0,9%), (nav iekļauts iepakojumā), un
pievienojiet to Myocet doksorubicīna hidrohlorīdam, kas domāts pagatavošanai. • Labi sakratiet apgrieztā stāvoklī, lai pārliecinātos, ka doksorubicīns ir pilnībā izšķīdis.
3. solis. Sildiet ūdens vannā vai sausā bloka sildītājā • Sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu Techne DB-3 sausā bloka sildītājā
ar termometru, kas blokā uzrāda (75°C - 76°C) 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). • Ja lietojat ūdens vannu, sildiet flakonu ar atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīdu, kur
termometrs rāda temperatūru 55°C - 60°C, 10 minūtes (ne ilgāk kā 15 minūtes). • Kamēr sildāt, pārejiet pie 4. soļa.
4. solis. Pielāgojiet liposomu pH • Paņemiet 1,9 ml Myocet liposomu. Iepildiet Myocet buferšķīdumā, lai pielāgotu liposomu pH.
Spiediena palielināšanās gadījumā var būt nepieciešama tā samazināšana. • Labi sakratiet.
5. solis. Pievienojiet pH-pielāgotās liposomas doksorubicīnam • Ar šļirces palīdzību paņemiet visu flakona saturu, kur atrodas pH-pielāgotās liposomas, no Myocet
buferšķīduma flakona. • Izņemiet atšķaidīto Myocet doksorubicīna hidrohlorīda flakonu no ūdens vannas vai sausā bloka
sildītāja. SPĒCĪGI SAKRATIET. Uzmanīgi pievienojiet spiediena mazināšanas iekārtu ar hidrofobo filtru. Tad NEKAVĒJOTIES (2 minūšu laikā) ievadiet pH-pielāgotās liposomas flakonā, kur atrodas sasildītais, atšķaidītais Myocet doksorubicīna hidrohlorīds. Noņemiet spiediena mazināšanas iekārtu. • SPĒCĪGI SAKRATIET. • PIRMS LIETOT ZĀLES, UZGAIDIET VISMAZ 10 MINŪTES, TUROT ZĀLES ISTABAS TEMPERATŪRĀ.
Techne DB-3 sausā bloka sildītājs ir pilnībā apstiprināts lietošanai, lai sagatavotu Myocet. Jālieto trīs ieliktņi, katram no kuriem ir divas 43,7 mm atveres. Lai pārliecinātos par precīzu temperatūru, ir ieteicams izmantot 35 mm iegremdējamu termometru.
Rezultātā sagatavotais Myocet preparāts satur 50 mg doksorubicīna hidrohlorīda/25 ml liposomālas dispersijas infūzijā (2 mg/ml).
Pēc sagatavošanas gala produktu tālāk jāatšķaida ar 0,9% nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām vai 5% glikozes šķīdumu injekcijām līdz tilpumam, kas ir no 40 ml līdz 120 ml, kas satur 50 mg Myocet, lai tiktu iegūta doksorubicīna galīgā koncentrācija no 0,4 mg/ml līdz 1,2 mg/ml.
Kad liposomālā dispersija infūzijai, kas satur liposomās ietvertu doksorubicīnu, ir sagatavota, tai ir jābūt sarkani oranžai, gaismas necaurlaidīgai homogēnai dispersijai. Visas parenterāli ievadāmās zāles pirms ievadīšanas ir jāpārbauda vizuāli, vai tās nesatur atsevišķas daļiņas un vai nav krāsas izmaiņas. Nelietojiet preparātu, ja tajā ir svešas daļiņas.
Ir pierādīts, ka sagatavotam Myocet ķīmiskā un fizikālā stabilitāte saglabājas istabas temperatūrā līdz 8 stundām vai ledusskapī (2οC - 8οC) līdz 5 dienām.
35

No mikrobioloģiskā viedokļa zāles ir jāizlieto nekavējoties. Ja zāles netiek lietotas tūlītēji, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms lietošanas atbild lietotājs. Tas parasti nedrīkst būt ilgāks par 24 stundām 2οC - 8οC, izņemot, ja šķīduma sagatavošana un atšķaidīšana ir notikusi kontrolētos un validētos aseptiskos apstākļos. Myocet jāievada intravenozas infūzijas veidā 1 stundas laikā. Brīdinājums: Myocet nedrīkst ievadīt intramuskulāras vai kā zemādas injekcijas veidā, vai kā bolus injekciju. 4. IZNĪCINĀŠANA Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
36