Migard

Apvalkotā tablete

Migard 2,5 mg apvalkotās tabletes

PVH/PE/Aclar/alumīnija blisteris, N2
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
Frovatriptanum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

11.87 €

Zāļu produkta identifikators

05-0053-01

Zāļu reģistrācijas numurs

05-0053

Ražotājs

BERLIN-CHEMIE AG, Germany; A. Menarini Manufacturing Logistic and Services s.r.l., Italy; Laboratorios Menarini S.A., Spain

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

13-MAR-08

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

2,5 mg

Zāļu forma

Apvalkotā tablete

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Menarini International Operations Luxembourg S.A., Luxembourg

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam

Migard 2,5 mg apvalkotās tabletes

Frovatriptanum

Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.

- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.

- Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.

- Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes.

- Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.

Šajā instrukcijā varat uzzināt

1. Kas ir Migard, un kādam nolūkam to lieto

2. Kas Jums jāzina pirms Migard lietošanas

3. Kā lietot Migard

4. Iespējamās blakusparādības

5. Kā uzglabāt Migard

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

1. Kas ir Migard, un kādam nolūkam to lieto

Migard 2,5 mg tabletes satur frovatriptānu – pretmigrēnas zāles, kas pieder pie triptānu grupas (5-hidroksitriptamīna (5HT1) selektīvie receptoru agonisti).

Migard lieto migrēnas lēkmes ar auru vai bez (aura ir īslaicīgas dīvainas sajūtas pirms migrēnas, kas var individuāli atšķirties un skart, piemēram, redzi, ožu, dzirdi) galvassāpju fāzes ārstēšanai.

Migard nelieto, lai novērstu migrēnas lēkmes.

Migard lieto migrēnas lēkmju ārstēšanai pieaugušajiem.

2. Kas Jums jāzina pirms Migard lietošanas

Migrēnas diagnozi nosaka jūsu ārsts.

Nelietojiet Migard šādos gadījumos:

- ja jums ir zināma alerģija pret frovatriptānu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,

- ja jums bijusi sirdstrieka, ja slimojat vai esat pārslimojis dažas sirds un asinsvadu slimības, piemēram, stenokardiju (raksturīgas stipras sāpes krūtīs, kas var izstarot uz kreiso roku) vai asinsrites traucējumus kājās vai rokās (īpaši roku vai kāju pirkstos),

- ja jums bijis insults vai pārejoša išēmijas lēkme,

- ja jums ir vidēji vai stipri paaugstināts asinsspiediens vai ja asinsspiediens netiek pietiekami kontrolēts,

- ja jums ir smaga aknu slimība,

- kombinācijā ar dažām citām zālēm, ko arī lieto migrēnas ārstēšanai (ergotamīnu un ergotamīna atvasinājumiem (arī metizergīdu)), vai citiem triptāniem (5-hidroksitriptamīna (5HT1) agonistiem).

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Pirms Migard lietošanas konsultējieties ar ārstu:

- ja Jums ir koronāro artēriju slimību risks, arī ja

esat kaislīgs smēķētājs vai lietojat nikotīnu (kā aizstājterapiju);

esat sieviete pēcmenopauzes vecumā vai par 40 gadiem vecāks vīrietis.

Pārtrauciet Migard lietošanu un nekavējoties konsultējieties ar ārstu, ja:

- Jums rodas smaguma sajūta vai sāpes krūtīs, elpas trūkums un/vai sāpes vai nepatīkama sajūta vienā vai abās rokās, mugurā, plecos, kaklā, žoklī vai pakrūtē – tās var būt sirdstriekas pazīmes, kas iespējama pēc triptānu lietošanas, pat ja pacientam iepriekš nav bijusi sirds un asinsvadu slimība (skatīt arī 4. punktu);

- Jums rodas izsitumi uz visa ķermeņa un nieze, straujš pietūkums (īpaši ap lūpām, acīm vai mēles tūska) ar iespējami apgrūtinātu elpošanu un paātrinātu un izteiktu sirdsdarbību (sirdsklauvēm). Tie visi ir alerģijas un vispārējas organisma pastiprinātas jutības simptomi un pazīmes (skatīt arī 4. punktu).

Bērni un pusaudži

Nedodiet šīs zāles bērniem un pusaudžiem (līdz 18 gadu vecumam), jo Migard lietošanas drošums un efektivitāte šo vecuma grupu pacientiem nav noskaidrota.

Citas zāles un Migard

Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.

Šīs zāles jūs nedrīkstat lietot vienlaikus ar dažām citām zālēm, ko izmanto migrēnas ārstēšanai:

- īpaši ar ergotamīnu, ergotamīna atvasinājumiem (arī metizergīdu). Jums ir jāļauj paiet vismaz 24 stundām starp šo zāļu lietošanas pārtraukšanu un Migard 2,5 mg tabletes lietošanu. Tāpat jūs nedrīkstat arī lietot šīs zāles 24 stundu laikā pēc Migard 2,5 mg tabletes lietošanas;

- īpaši ar citiem triptāniem (5-HT1 agonistiem, kā sumatriptānu, almotriptānu, eletriptānu, naratriptānu, rizatriptānu vai zolmitriptānu);

Ja vien ārsts nav norādījis citādi, jūs nedrīkstat lietot šīs zāles vienlaikus ar monoamīnoksidāzes (MAO) inhibitoriem – zālēm, ko lieto depresijas ārstēšanai (fenelzīnu, izokarboksazīdu, tranilcipromīnu, moklobemīdu).

- Jums jāizstāsta ārstam vai farmaceitam arī par perorālo pretapaugļošanās līdzekļu (tablešu) vai selektīvo serotonīna atpakaļsaistes inhibitoru (citaloprama, fluoksetīna, fluvoksamīna, paroksetīna vai sertralīna) lietošanu.

Migard 2,5 mg tabletes ieteicams nelietot vienlaikus ar asinszāli (Hypericum perforatum).

Iepriekš minēto zāļu (it sevišķi monoamīnoksidāzes inhibitoru, selektīvo serotonīna atpakaļsaistes inhibitoru un asinszāles) lietošana vienlaikus ar Migard var palielināt serotonīna sindroma risku (tā simptomi ir drebuļi, svīšana, uzbudinājums, trīce, pēkšņa muskuļu saraušanās, slikta dūša, drudzis, apjukums).

Ja Jums ir kādas šaubas par citu zāļu lietošanu kopā ar Migard, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.

Migard kopā ar uzturu un dzērienu

Migard 2,5 mg tabletes drīkst lietot ēdienreizes laikā vai tukšā dūšā, vienmēr uzdzerot pietiekami daudz ūdens.

Grūtniecība un barošana ar krūti

Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.

Migard 2,5 mg tabletes nedrīkst lietot grūtniecības un zīdīšanas periodā, ja vien to jums nav norādījis ārsts. Katrā ziņā, jums nevajadzētu barot bērnu ar krūti 24 stundu laikā pēc Migard lietošanas, kā arī šajā laikā iegūtais piens ir jāizlej.

Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana

Šīs zāles, kā arī pati migrēna var izraisīt miegainību. Ja jums ir šāds traucējums, transportlīdzekļa vadīšana vai mehānismu apkalpošana var būt bīstama, tāpēc to nevajadzētu darīt.

Migard satur laktozi

Šīs zāles satur laktozi (piena cukuru). Ja ārsts jums ir teicis, ka jums ir kādu cukuru nepanesība, tad pirms Migard lietošanas konsultējieties ar viņu.

3. Kā lietot Migard

Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam.

Kad parādījušās migrēnas galvassāpes, iedzeriet Migard tableti pēc iespējas ātrāk. Tablete jānorij vesela, uzdzerot pietiekami daudz ūdens.

Ja pirmā deva nesniedz jums atvieglojumu, jūs nedrīkstat tās pašas lēkmes laikā lietot otru devu. Nākamo Migard 2,5 mg tableti drīkst lietot nākamās lēkmes laikā.

Ja pēc pirmās devas lietošanas jums kļūst vieglāk, bet pēc tam 24 stundu laikā sāpes atsākas, jūs drīkstat lietot otru devu, ja vien starp abām devām ir vismaz 2 stundu starplaiks.

Nepārsniedziet augstāko devu – 5 mg (divas tabletes) 24 stundu laikā.

Pārmērīga Migard lietošana (atkārtota zāļu lietošana vairākas dienas pēc kārtas) tiek uzskatīta par nepareizu šo zāļu lietošanu. Tā var palielināt nevēlamo blakusparādību risku, kā arī izraisīt hroniskas galvassāpes katru dienu, kuru dēļ ārstēšana ar Migard 2,5 mg tabletēm īslaicīgi jāpārtrauc. Ja jums bieži vai katru dienu parādās galvassāpes, konsultējieties ar ārstu, jo tās var būt radušās zāļu pārmērīgas lietošanas dēļ.

Lietošana bērniem un pusaudžiem

Migard nedrīkst lietot pacienti līdz 18 gadu vecumam.

Gados vecāki cilvēki

Pacientiem pēc 65 gadu vecuma šīs zāles lietot nav ieteicams, jo nav pietiekamas lietošanas pieredzes šajā vecuma grupā.

Ja esat lietojis Migard vairāk nekā noteikts

Ja nejauši esat pārdozējis šīs zāles, nekavējoties paziņojiet par to savam ārstam vai farmaceitam vai arī dodieties uz tuvākās slimnīcas neatliekamās palīdzības nodaļu. Lūdzu, atcerieties paņemt līdzi atlikušās tabletes vai šo lietošanas instrukciju!

Ja pārtraucat lietot Migard

Pārtraucot lietot šīs zāles, nav jāveic īpaši drošības pasākumi.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.

4. Iespējamās blakusparādības

Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.

Nekavējoties pārtrauciet Migard lietošanu un konsultējieties ar ārstu, ja Jums rodas kāds no tālāk minētajiem simptomiem:

- smaguma sajūta vai sāpes krūtīs, elpas trūkums un/vai sāpes vai nepatīkama sajūta vienā vai abās rokās, mugurā, plecos, kaklā, žoklī vai pakrūtē – tās var būt sirdstriekas (miokarda infarkta) pazīmes, kas iespējama pēc triptānu lietošanas, pat ja pacientam iepriekš nav bijusi sirds un asinsvadu slimība;

- izsitumi uz visa ķermeņa un nieze, straujš pietūkums (īpaši ap lūpām, acīm vai mēles un gļotādas tūska) ar iespējami apgrūtinātu elpošanu un paātrinātu un izteiktu sirdsdarbību (sirdsklauvēm). Tie visi ir alerģijas un vispārējas organisma pastiprinātas jutības (paaugstinātas jutības reakciju, angioedēmas, anafilakses) simptomi un pazīmes.

Migard 2,5 mg klīniskajos pētījumos novērotās blakusparādības bija īslaicīgas, parasti vieglas vai vidēji smagas un izzuda spontāni. Dažus novērotos simptomus varēja izraisīt pati migrēna.

Bieži novērotas blakusparādības (vairāk nekā 1 pacientam no 100 un mazāk nekā 1 pacientam no 10):

- slikta dūša, sausa mute, gremošanas traucējumi, vēdera sāpes,

- nogurums, diskomforta sajūta krūškurvī (neliela smaguma, spiediena vai sasprindzinājuma sajūta),

- galvassāpes, reibonis, tirpšanas sajūta, biežāk rokās un kājās, pastiprināta vai traucēta pieskāriena sajūta, stipra miegainība,

- karstuma viļņi,

- sasprindzinājums kaklā,

- redzes traucējumi,

- pastiprināta svīšana.

Tālāk minētās blakusparādības novērotas retāk (vairāk nekā 1 pacientam no 1000 un mazāk nekā 1 pacientam no 100):

- izmainīta garšas sajūta, trīce, pavājināta koncentrēšanās spēja, letarģija, pastiprināta pieskāriena sajūta, miegainība, patvaļīga muskuļu saraušanās,

- caureja, apgrūtināta rīšana, gāzes uzkrāšanās kuņģī vai zarnās, diskomforta sajūta kuņģī, vēdera uzpūšanās,

- sirdspukstu jušana (sirdsklauves), paātrināta sirdsdarbība, paaugstināts asinsspiediens, sāpes krūškurvī (stiprs sasprindzinājums vai spiediena sajūta krūškurvī),

- karstuma sajūta, samazināta jutība pret aukstu un karstu, sāpes, vājums, slāpes, tūļīgums, pastiprināts enerģiskums, slikta pašsajūta, rotēšanas sajūta,

- trauksme, nespēja gulēt, apjukums, nervozitāte, uzbudinājums, depresija, personas identitātes sajūtas zudums,

- aukstuma sajūta rokās un pēdās,

- deguna kairinājums, deguna blakusdobumu iekaisums, iekaisis kakls un/vai balsene,

- muskuļu stīvums, sāpes muskuļos un kaulos, sāpes rokās un pēdās, muguras sāpes, locītavu sāpes,

- sāpes acīs, acu kairinājums, sāpīga pastiprināta jutība pret gaismu,

- nieze,

- troksnis ausīs, sāpes ausīs,

- organisma atūdeņošanās,

- biežāka urinēšana, palielināts urīna daudzums.

Reti novērotas šādas blakusparādības (vairāk nekā 1 pacientam no 10 000 un mazāk nekā 1 pacientam no 1000):

- muskuļu krampji, vāji muskuļi, pavājināti refleksi (hiporefleksija), kustību traucējumi,

- aizcietējums, atraugāšanās, grēmas, kairinātās zarnas sindroms, čūlas uz lūpām, lūpu sāpes, barības vada spazmas, čūlas mutē, čūlas kuņģī vai tievo zarnu sākumdaļā, sāpes siekalu dziedzerī, mutes iekaisums, zobu sāpes,

- drudzis,

- atmiņas zudums, dīvaini sapņi, personības pārmaiņas,

- deguna asiņošana, žagas, padziļināta elpošana, elpošanas traucējumi, kakla kairinājums,

- “vistas aklums”,

- ādas pietvīkums, sajūta, ka “mati ceļas stāvus”, purpursārti punkti vai plankumi uz ādas vai gļotādām, nātrene,

- palēnināta sirdsdarbība,

- diskomforta sajūta ausīs, ausu bojājumi, nieze ausīs, asāka dzirde,

- paaugstināts bilirubīna (vielas, ko izstrādā aknas) līmenis asinīs, pazemināts kalcija līmenis asinīs, novirzes urīna analīžu rezultātos,

- pazemināts glikozes līmenis asinīs,

- biežāka urinēšana naktī, sāpes nierēs,

- ievainojums paša vainas dēļ (piemēram, kodums vai zilums),

- pietūkuši limfmezgli,

- diskomforta sajūta vai sāpes krūtīs.

Lai arī no pieejamajiem datiem nevar aprēķināt tālāk minēto blakusparādību sastopamības biežumu, par tām arī ir ziņots:

- alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība), arī izsitumi pa visu ķermeni un nieze, straujš pietūkums (īpaši ap lūpām, acīm vai mēles pietūkums) ar iespējami apgrūtinātu elpošanu, kas var būt saistīta ar paātrinātu un izteiktu sirdsdarbību (anafilakse),

- sirdstrieka (miokarda infarkts),

- nepatīkama sajūta vai sāpes krūtīs, kas saistītas ar pārejošām koronāro artēriju (asinsvadu, kas piegādā skābekli un barības vielas sirdij) spazmām (sašaurināšanos).

Ziņošana par blakusparādībām

Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši: Zāļu valsts aģentūra, Jersikas iela 15, Rīga, LV 1003. Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv" www.zva.gov.lv

Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.

5. Kā uzglabāt Migard

Nelietot Migard pēc derīguma termiņa, kas norādīts uz kastītes. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

Uzglabāt temperatūrā līdz 30° C.

Blisteris: uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.

Pudele: uzglabājiet iepakojumu cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.

Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko Migard satur

Aktīvā viela tabletē ir frovatriptāns, kas ir sukcināta monohidrāta veidā.

Katrā tabletē ir 2,5 mg frovatriptāna.

Citas sastāvdaļas:

tabletes kodols: bezūdens laktoze, mikrokristāliska celuloze, magnija stearāts, nātrija cietes glikolāts (A tips), koloidāls bezūdens silīcija dioksīds;

tabletes apvalks: OPADRY baltais: titāna dioksīds (E 171), bezūdens laktoze, hipromeloze (E 464), makrogols 3000, triacetīns.

Migard ārējais izskats un iepakojums

Migard 2,5 mg apvalkotās tabletes ir apaļu apvalkoto tablešu veidā, kurām vienā pusē ir iespiests „m”, bet otrā pusē „2.5”.

Migard iepakojums:

ABPE pudele, kuru nevar atvērt bērni: 30 tablešu pudelē.

PVH/PE/ACLAR/Alumīnija blisteris: pa 1, 2, 3, 4, 6 vai 12 tabletēm katrā blisterī.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks

Menarini International Operations Luxembourg S. A.

1, Avenue de la Gare, L-1611

Luksemburga

Ražotājs

Berlin-Chemie AG

Glienicker Weg 125 – D-12489 Berlin

Vācija,

vai

A. Menarini Manufacturing Logistics and Services s.r.l.

Via Campo di Pile – L`Aquila (AQ)

Itālija

vai

Laboratorios Menarini S.A.

Alfonso XII, 587, E-08918 Badalona

Barcelona

Spānija

Frovatriptānu izstrādājis Vernalis Ltd.

Šīs zāles Eiropas Ekonomikas zonas (EEZ) valstīs ir reģistrētas ar šādiem nosaukumiem:

Francija (atbildīgā dalībvalsts) Isimig

Austrija

Eumitan

Ungārija

Migard

Beļģija

Migard

Islande

Migard

Portugāle

Migard

Čehijas republika

Recur

Īrija

Miguar

Slovākija

Migard

Igaunija

Migard

Itālija

Rilamig

Slovēnija

Migard

Dānija

Migard

Latvija

Migard

Spānija

Forvey

Somija

Migard

Lietuva

Migard

Zviedrija

Migard

Vācija

Migard

Luksemburga

Migard

Nīderlande

Migard

Grieķija

Pitunal

Norvēģija

Migard

Lielbritānija

Migard

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 02/2019

SASKAŅOTS ZVA 28-03-2019

05-0053_PL_LV_059 PAGE \* MERGEFORMAT 1. lpp.

Lejupielādēt zāļu aprakstu

ZĀĻU APRAKSTS

1. ZĀĻU NOSAUKUMS

MIGARD 2,5 mg apvalkotās tabletes

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Apvalkotajā tabletē ir 2,5 mg frovatriptāna (frovatriptanum) (sukcināta monohidrāta veidā).

Palīgviela ar zināmu iedarbību: tabletē ir aptuveni 100 mg laktozes.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA

Apvalkotā tablete (tablete).

Apaļa, abpusēji izliekta, balta apvalkotā tablete ar iespiedumu “m” vienā pusē un “2.5” otrā pusē.

KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Akūtai migrēnas lēkmju, ar auru vai bez, galvassāpju fāzes ārstēšanai.

Migard indicēts pieaugušajiem.

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Frovatriptāns jālieto iespējami ātrāk pēc migrēnas lēkmes sākšanās, taču tas ir efektīvs arī lietojot vēlākā stadijā. Frovatriptānu nedrīkst lietot profilaktiski.

Ja pirmā frovatriptāna deva pacientam nesniedz atvieglojumu, tās pašas lēkmes laikā nevajadzētu lietot otru devu, jo lietderība nav novērota.

Frovatriptānu drīkst lietot turpmākās migrēnas lēkmēs.

Pieaugušie (18 – 65 gadus veci)

Ieteicamā frovatriptāna deva ir 2,5 mg.

Ja pēc sākotnējā atvieglojuma migrēna atsākas, var lietot otru devu, ievērojot vismaz 2 stundu starplaiku starp abām devu lietošanas reizēm.

Kopējā dienas deva nedrīkst pārsniegt 5 mg.

Pediatriskā populācija (līdz 18 gadu vecumam)

Migard lietošanas drošums un efektivitāte bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam nav noskaidrota, tāpēc šajā vecuma grupā to neiesaka lietot. Dati nav pieejami.

Gados vecāki cilvēki (vecāki par 65 gadiem)

Vēl arvien ir maz ziņu par frovatriptāna lietošanu par 65 gadiem vecākiem pacientiem, tāpēc šai pacientu grupā tā lietošana nav ieteicama.

Nieru darbības traucējumi

Pacientiem ar traucētu nieru darbību deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).

Aknu darbības traucējumi

Pacientiem ar viegliem vai vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu). Frovatriptāns ir kontrindicēts pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.3. apakšpunktu).

Lietošanas veids

Iekšķīgai lietošanai.

Tabletes jānorij veselas un jāuzdzer ūdens.

4.3. Kontrindikācijas

- Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai kādu no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām;

- pacientiem ar miokarda infarktu anamnēzē, sirds išēmisko slimību, koronāro asinsvadu spazmām (t. i., Princmetala stenokardiju), perifērisko asinsvadu slimību, pacientiem, kuriem ir sirds išēmiskai slimībai atbilstoši simptomi vai pazīmes;

- vidēji smaga vai smaga hipertensija, nekontrolēta viegla hipertensija;

- pārciesti akūti cerebrovaskulāri traucējumi (ACT) vai tranzitora išēmijas lēkme (TIL);

- smagi aknu darbības traucējumi (C grupa pēc Child-Pugh klasifikācijas);

- frovatriptāna lietošana vienlaikus ar ergotamīnu vai ergotamīna atvasinājumiem (arī metisergīdu) vai citiem 5-hidroksitriptamīna (5-HT1) receptoru agonistiem.

4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā

Frovatriptānu drīkst lietot tikai tad, ja uzstādīta skaidra migrēnas diagnoze.

Frovatriptāns nav indicēts hemiplēģiskas, bazilāras vai oftalmoplēģiskas migrēnas ārstēšanai.

Tāpat kā citu pretmigrēnas līdzekļu lietošanas gadījumā, pirms ārstēt galavassāpes pacientam bez iepriekšējas migrēnas diagnozes vai migrēnas slimniekam ar atipiskiem simptomiem, jāizslēdz citi, iespējami smagi neirāli traucējumi. Jāatzīmē, ka migrēnas slimniekiem ir paaugstināts akūtu cerebrovaskulāru traucējumu (t. i., ACT vai TIL) risks.

Nav noskaidrota frovatriptāna lietošanas drošība un efektivitāte auras fāzē, pirms migrēnas galvassāpju fāzes.

Tāpat kā citus 5-HT1 receptoru agonistus, arī frovatriptānu pirms kardiovaskulāras izmeklēšanas nedrīkst lietot pacienti ar koronāro artēriju slimības (KAS) risku, tostarp lieli smēķētāji vai nikotīna aizstājterapijas lietotāji (skatīt 4.3. apakšpunktu). Īpaša uzmanība pievēršama sievietēm pēcmenopauzē un par 40 gadiem vecākiem vīriešiem, kuriem ir šie riska faktori.

Tomēr kardioloģiskā izmeklēšana var neatklāt visus pacientus ar sirds slimību. Ļoti retos gadījumos pacientiem bez kardiovaskulāras blakusslimības bijuši smagi kardiāli traucējumi 5-HT1 receptoru agonistu lietošanas laikā.

Frovatriptāna lietošana var būt saistīta ar pārejošiem simptomiem, piemēram, sāpēm vai spiedošu sajūtu krūškurvī, kas var būt intensīva un skart kaklu (skatīt 4.8. apakšpunktu).

Gadījumos, kad uzskata, ka šie simptomi liecina par sirds išēmisko slimību, turpmākas frovatriptāna devas nedrīkst lietot un jāveic papildu izmeklējumi.

Pacientiem jāizstāsta par agrīnām paaugstinātas jutības reakciju pazīmēm un simptomiem, piemēram, par ādas bojājumiem, angioedēmu un anafilaksi (skatīt 4.8. apakšpunktu). Smagu alerģisku/paaugstinātas jutības reakciju gadījumā frovatriptāna terapija nekavējoties jāpārtrauc un pēc tam to nedrīkst vairs atsākt.

Pirms lietot ergotamīna tipa zāles, pēc frovatriptāna lietošanas ieteicams nogaidīt 24 stundas. Jāpaiet vismaz 24 stundām pēc ergotamīnu saturošu preparātu lietošanas, līdz drīkst lietot frovatriptānu (skatīt 4.3. un 4.5. apakšpunktu).

Lietojot pārāk bieži (atkārtota lietošana vairākas dienas pēc kārtas, kas atbilst ļaunprātīgai preparāta lietošanai), aktīvā viela var uzkrāties, izraisot blakusparādību pastiprināšanos.

Ilgstošas jebkura līdzekļa pret galvassāpēm lietošanas dēļ galvassāpes var pastiprināties. Ja šādi jau ir noticis vai arī, iespējams, varētu notikt, jākonsultējas ar ārstu un jāpārtrauc zāļu lietošana. Galvassāpju, kas radušās zāļu pārmērīgas lietošanas dēļ, varbūtība jāņem vērā pacientiem, kuriem bieži vai katru dienu ir galvassāpes, lai gan tiek lietoti pretsāpju līdzekļi, vai arī tās radušās regulāras pretsāpju līdzekļu lietošanas dēļ.

Nepārsniedziet ieteikto frovatriptāna devu.

Šīs zāles satur laktozi, tādēļ pacienti ar reti sastopamo pārmantoto galaktozes nepanesamību, Lapp laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju šīs zāles nedrīkst lietot.

Vienlaicīgas triptānu (5HT agonistu) un asinszāli (Hypericum perforatum) saturošu ārstniecības augu preparātu lietošanas gadījumā blakusparādības iespējamas biežāk.

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi

VIENLAICĪGAS LIETOŠANAS KONTRINDIKĀCIJAS

Ergotamīns un ergotamīna atvasinājumi (arī metizergīds) un citi 5 HT1 agonisti

Lietojot vienlaikus tās pašas migrēnas lēkmes ārstēšanai, pastāv hipertensijas un koronāro artēriju konstrikcijas risks papildinošās vazospastiskās darbības dēļ (skatīt 4.3. apakšpunktu).

Var būt savstarpēji pastiprinoša iedarbība. Pēc ergotamīna tipa zāļu lietošanas ieteicams nogaidīt vismaz 24 stundas, pirms lietot frovatriptānu. Un otrādi – pēc frovatriptāna lietošanas ieteicams nogaidīt 24 stundas, pirms lietot ergotamīna tipa zāles (skatīt 4.4. apakšpunktu).

VIENLAICĪGA LIETOŠANA NAV IETEICAMA

Monoamīnoksidāzes inhibitori

Frovatriptāns nav MAO-A substrāts, tomēr iespējamo serotonīna sindroma vai hipertensijas risku nevar izslēgt (skatīt 5.2. apakšpunktu).

VIENLAICĪGA LIETOŠANA, KAD JĀIEVĒRO PIESARDZĪBA

Selektīvie serotonīna atpakaļsaistes inhibitori (citaloprāms, fluoksetīns, fluvoksamīns, paroksetīns, sertralīns)

Iespējams hipertensijas, koronāras vazokonstrikcijas vai serotonīna sindroma risks.

Lai nepieļautu šo sindromu, ļoti svarīgs nosacījums ir precīzi ievērot ieteikto devu.

Metilergometrīns

Hipertensijas, koronāro artēriju konstrikcijas risks.

Fluvoksamīns

Fluvoksamīns ir spēcīgs citohroma CYP1A2 inhibitors. Konstatēts, ka tas paaugstina frovatriptāna līmeni asinīs par 27 – 49%.

Perorālie pretapaugļošanās līdzekļi

Perorālos pretapaugļošanās līdzekļus lietojošām sievietēm frovatriptāna koncentrācija bija par 30% augstāka nekā sievietēm, kuras nelietoja perorālos pretapaugļošanās līdzekļus. Nav ziņots par biežākām blakusparādībām.

Hypericum perforatum (asinszāle) (iekšķīgi)

Var palielināties serotonīna sindroma risks – tāpat kā citu triptānu lietošanas gadījumā.

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti

Grūtniecība

Datu par frovatriptāna lietošanu grūtniecēm nav vai to ir maz.

Pētījumos dzīvniekiem atklāta toksiska ietekme uz vairošanos (skatīt 5.3. apakšpunktu). Iespējamais risks cilvēkam nav zināms. Migard nav ieteicams lietot grūtniecības laikā un sievietēm reproduktīvā vecumā, kas nelieto pretapaugļošanās līdzekļus, ja vien tas nav absolūti nepieciešams.

Barošana ar krūti

Nav zināms, vai frovatriptāns/metabolīti izdalās mātes pienā cilvēkam.

Frovatriptāns un/vai tā metabolīti izdalās žurku mātīšu pienā, un maksimālā koncentrācija pienā ir četras reizes lielāka nekā maksimālais līmenis asinīs.

Krūts barošanas radīto risku jaundzimušajam/zīdainim nevar izslēgt.

Migard lietošana zīdīšanas laikā nav ieteicama, ja vien tas nav absolūti nepieciešams. Tādā gadījumā jāievēro 24 stundu starplaiks.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Nav veikti pētījumi par ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.

Migrēnas ārstēšana ar frovatriptānu var izraisīt miegainību. Pacientiem jāiesaka novērtēt savu spēju veikt sarežģītus uzdevumus, piemēram, vadīt transportlīdzekli migrēnas, lēkmes laikā un pēc frovatriptāna lietošanas.

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Frovatriptāns lietots vairāk nekā 2700 pacientiem ieteiktajā 2,5 mg devā, un biežāk novērotās blakusparādības (<10%) bija reibonis, nogurums, parestēzija, galvassāpes un vaskulārs pietvīkums. Klīniskajos frovatriptāna pētījumos ziņotās blakusparādības bija pārejošas, parasti vieglas vai vidēji smagas un izzuda spontāni. Daži simptomi, par kuriem ziņoja kā par blakusparādībām, var būt ar migrēnu saistīti simptomi.

Tabulā norādītas visas blakusparādības, ko uzskata par saistītām ar ārstēšanu ar 2,5 mg frovatriptāna un kuras četros placebo kontrolētos pētījumos novēroja biežāk nekā lietojot placebo. Tās sakārtotas dilstošā biežuma secībā pa organisma sistēmām. Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā apkopotās blakusparādības apzīmētas ar zvaigznīti *.

Sistēmas orgānu grupa

Ļoti bieži

≥ 1/10

Bieži

≥ 1/100 <1/10

Retāk

≥ 1/1000 <1/100

Reti

>1/10,000 <1/1000

Ļoti reti

< 1/10 000

Nav zināms (nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem)

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi

Limfadenopātija

Imūnās sistēmas traucējumi

Paaugstinātas jutības reakcijas* (arī ādas bojājumi, angioedēma un anafilakse)

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Dehidratācija

Hipoglikēmija

Psihiskie traucējumi

Trauksme, bezmiegs, apjukuma stāvoklis, nervozitāte, uzbudinājums, depresija, depersonalizācija

Dīvaini sapņi, personības pārmaiņas

Nervu sistēmas traucējumi

Reibonis, parestēzija, galvassāpes, miegainība, dizestēzija, hipoestēzija

Disgeizija, trīce, uzmanības traucējumi, letarģija, hiperestēzija, sedācija,

vertigo, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas

Amnēzija, hipertonija, hipotonija, hiporefleksija, kustību traucējumi

Acu bojājumi

Redzes traucējumi

Sāpes acī, acs kairinājums, fotofobija

« Vistas aklums »

Ausu un labirinta traucējumi

Troksnis ausīs, sāpes ausī

Diskomforta sajūta ausī, auss bojājums, auss nieze, hiperakūzija

Sirds funkcijas traucējumi

Sirdsklauves, tahikardija

Bradikardija

Miokarda infarkts*, koronāro artēriju spazmas*

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Pietvīkums

Perifēra aukstuma sajūta, hipertensija

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Sasprindzinājums kaklā

Rinīts, sinusīts, faringolaringeālas sāpes

Deguna asiņošana, žagas, hiperventilācija, elpošanas traucējums, kakla kairinājums

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Slikta dūša, sausa mute, dispepsija, vēdera sāpes

Caureja, disfāgija, vēdera pūšanās, diskomforta sajūta kuņģī, vēdera iestiepums

Aizcietējums, atraugas, gastroezofageālā refluksa slimība, kairinātās zarnas sindroms, čūla uz lūpas, lūpu sāpes, barības vada spazmas, čūlas uz mutes gļotādas, peptiska čūla, sāpes siekalu dziedzerī, stomatīts, zobu sāpes

Ādas un zemādas audu bojājumi

Hiperhidroze

Nieze

Eritēma, piloerekcija, purpura, nātrene

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Skeleta muskuļu stīvums, skeleta muskuļu sāpes, sāpes ekstremitātē, muguras sāpes, artralģija

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi

Pollakiūrija, poliūrija

Niktūrija, nieru sāpes

Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības

Krūšu jutīgums

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Nogurums, diskomforta sajūta krūtīs

Sāpes krūtīs, karstuma sajūta, temperatūras nepanesamība, sāpes, astēnija, slāpes, tūļīgums, pastiprināta enerģija, slikta pašsajūta

Pireksija

Izmeklējumi

Paaugstināts bilirubīna līmenis asinīs, pazemināts kalcija līmenis asinīs, novirzes urīna analīžu rezultātos

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Kodums

Divos atklātos ilgstošos klīniskos pētījumos novērotās blakusparādības neatšķīrās no iepriekš norādītajām.

Ar nezināmu biežumu saņemti ziņojumi pēcreģistrācijas periodā par paaugstinātas jutības reakcijām, arī ādas slimībām un anafilaksi.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām

Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām: Zāļu valsts aģentūra, Jersikas iela 15, Rīga, LV 1003; tālr.: +371 67078400, fakss: +371 67078428. Tīmekļa vietne: HYPERLINK "http://www.zva.gov.lv" www.zva.gov.lv

4.9. Pārdozēšana

Informācijas daudzums par frovatriptāna tablešu pārdozēšanu ir ierobežots. Lielākā vienreizējā perorālā frovatriptāna deva, ko lietojuši vīriešu un sieviešu kārtas pacienti ar migrēnu, bija 40 mg (16 reizes pārsniedz ieteikto klīnisko devu – 2,5 mg) un lielākā vienreizējā deva, ko saņēma veseli vīriešu kārtas subjekti, bija 100 mg (40 reižu pārsniedz ieteikto klīnisko devu). Abu devu lietošanas rezultātā tika novērotas tikai tādas blakusparādības, kas minētas 4.8. apakšpunktā. Tomēr pēcreģistrācijas novērošanas periodā ir ziņots par vienu gadījumu, kad radās nopietna koronāro asinsvadu sašaurināšanās pacientam, kurš migrēnas profilaksei lieto triciklisko antidepresantu un trīs dienas pēc kārtas bija lietojis tādu frovatriptāna devu, kas četrreiz pārsniedz ieteicamo. Pacients atveseļojās.

Frovatriptānam nav specifiska antidota. Frovatriptāna eliminācijas pusperiods ir aptuveni 26 stundas (skatīt 5.2. apakšpunktu).

Nav zināma hemodialīzes vai peritoneālās dialīzes ietekme uz frovatriptāna koncentrāciju serumā.

Ārstēšana

Frovatriptāna pārdozēšanas gadījumā pacients rūpīgi jānovēro vismaz 48 stundas, un jānodrošina visa nepieciešamā uzturošā terapija.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1. Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: Pretsāpju līdzekļi, selektīvie (5-HT1) agonisti

ATĶ kods: N02C C07.

Frovatriptāns ir selektīvs 5-HT receptoru agonists, kas izrāda augstu afinitāti pret 5-HT1B un 5-HT1D saistīšanās vietām radioligandu testos, kā arī spēcīgu agonista efektu pie 5-HT1B un 5-HT1D receptoriem funkcionālos bioloģiskos testos. Tam piemīt izteikta selektivitāte pret 5-HT1B/1D receptoriem un nav nozīmīgas afinitātes pret 5-HT2, 5-HT3, 5-HT4, 5-HT6, α adrenoreceptoriem un histamīna receptoriem. Frovatriptānam nav nozīmīgas afinitātes pret benzodiazepīnu saistīšanās vietām.

Uzskata, ka frovatriptāns selektīvi ietekmē ekstracerebrālās, intrakraniālās artērijas, kavējot šo asinsvadu pārmērīgu paplašināšanos migrēnas gadījumā. Klīniski nozīmīgā koncentrācijā frovatriptāns izraisīja izolētu cilvēka galvas smadzeņu artēriju konstrikciju, maz vai nemaz neietekmējot izolētas cilvēka koronārās artērijas.

Frovatriptāna klīniskā efektivitāte migrēnas galvassāpju un tās pavadošo simptomu ārstēšanā tika pētīta trijos daudzcentru placebo kontrolētos pētījumos. Šajos pētījumos frovatriptāns 2,5 mg devā bija nemainīgi pārāks pār placebo galvassāpju mazināšanas ziņā 2 un 4 stundas pēc devas lietošanas un laika ziņā līdz pirmajām iedarbības pazīmēm. Pēc 2 stundām sāpes mazinājās (no vidēji stiprām vai stiprām galvassāpēm līdz to izzušanai vai vieglām galvassāpēm) 37 – 46% frovatriptāna lietotāju un 21 – 27% placebo lietotāju grupā.

Pilnīgi sāpes pēc 2 stundām izzuda 9 – 14% frovatriptāna lietotāju un 2 – 3% placebo lietotāju. Maksimālā frovatriptāna iedarbība tiek sasniegta 4 stundās.

Klīniskā pētījumā, kurā tika salīdzināta frovatriptāna 2,5 mg un sumatriptāna 100 mg deva, pēc 2 un 4 stundām 2,5 mg frovatriptāna efektivitāte bija nedaudz mazāka nekā 100 mg sumatriptāna efektivitāte. Frovatriptāna 2,5 mg devas lietošanas gadījumā blakusparādības radās nedaudz retāk nekā lietojot 100 mg sumatriptāna. Nav veikti pētījumi frovatriptāna 2,5 mg un sumatriptāna 50 mg devas salīdzināšanai.

Gados vecākiem subjektiem ar labu veselību pēc vienreizējas perorālas 2,5 mg frovatriptāna devas lietošanas dažos gadījumos novērotas pārejošas sistoliskā arteriālā spiediena maiņas (normas robežās).

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Uzsūkšanās

Pēc vienas perorālas 2,5 mg devas lietošanas veseliem subjektiem vidējā maksimālā frovatriptāna koncentrācija asinīs (Cmax), kas tika sasniegta starp 2. un 4. stundu, bija 4,2 ng/ml vīriešiem un 7,0 ng/ml sievietēm. Vidējais zemlīknes laukums (AUC) vīriešiem un sievietēm bija attiecīgi 42,9 un 94,0 ng.h/ml.

Perorālā bioloģiskā pieejamība bija 22% vīriešiem un 30% sievietēm. Frovatriptāna farmakokinētika veseliem subjektiem un migrēnas slimniekiem bija līdzīga, un pacientiem migrēnas lēkmes laikā un starp lēkmēm farmakokinētiskie raksturlielumi neatšķīrās.

Frovatriptānam klīniskos pētījumos izmantotajās devu robežās (no 1 mg līdz 40 mg) konstatēta kopumā lineāra farmakokinētika.

Uzturs nozīmīgi neietekmē frovatriptāna bioloģisko pieejamību, taču nedaudz – par aptuveni 1 stundu – aizkavē tmax.

Izkliede

Līdzsvara stāvoklī frovatriptāna izkliedes tilpums pēc intravenozas 0,8 mg ievadīšanas bija 4,2 l/kg vīriešiem un 3,0 l/kg sievietēm.

Frovatriptāns maz saistās ar seruma olbaltumiem (aptuveni 15%). Atgriezeniska saistīšanās ar asins šūnām līdzsvara stāvoklī bija aptuveni 60%, neatšķiroties vīriešiem un sievietēm. Attiecība asinīs un plazmā līdzsvara stāvoklī bija apmēram 2:1.

Biotransformācija

Pēc radioaktīvi iezīmēta 2,5 mg frovatriptāna iekšķīgas lietošanas veseliem vīriešu kārtas subjektiem 32% devas izdalījās urīnā un 62% izkārnījumos. Radioaktīvi iezīmētie savienojumi, kas izdalījās urīnā, bija nemainīts frovatriptāns, hidroksifrovatriptāns, N-acetildezmetilfrovatriptāns, hidroksi N-acetildezmetilfrovatriptāns un dezmetilfrovatriptāns, kā arī vairāki mazsvarīgi metabolīti. Dezmetilfrovatriptānam bija aptuveni 3 reizes mazāka afinitāte pret 5-HT1 receptoriem nekā sākotnējam savienojumam. N-acetildezmetilfrovatriptānam ir niecīga afinitāte pret 5-HT1 receptoriem. Citu metabolītu aktivitāte nav pētīta.

In vitro pētījumu rezultāti sniedz pārliecinošus pierādījumus, ka CYP1A2 ir tas citohroma P450 izoenzīms, kas primāri piedalās frovatriptāna metabolismā. Frovatriptāns in vitro neinhibē un neinducē CYP1A2.

Frovatriptāns nav cilvēka monoamīnoksidāzes (MAO) enzīmu vai citohroma P450 izozīmu inhibitors, tāpēc tam ir neliels zāļu-zāļu mijiedarbības potenciāls (skatīt 4.5. apakšpunktu). Frovatriptāns nav MAO substrāts.

Eliminācija

Frovatriptāna eliminācija ir divfāziska, dominējot izkliedes fāzei starp 2. un 6. stundu. Vidējais sistēmiskais klīrenss bija 216 un 132 ml/min attiecīgi vīriešiem un sievietēm. Nieru klīrenss bija 38% (82 ml/min) un 49% (65 ml/min) no kopējā klīrensa attiecīgi vīriešiem un sievietēm. Terminālais eliminācijas pusperiods ir aptuveni 26 stundas neatkarīgi no subjekta dzimuma, tomēr terminālā eliminācijas fāze sāk dominēt tikai pēc aptuveni 12 stundām.

Dzimums

Frovatriptāna AUC un Cmax raksturlielumi vīriešiem ir zemāki (par aptuveni 50%) nekā sievietēm. To, vismaz daļēji, nosaka vienlaicīgā perorālo pretapaugļošanās līdzekļu lietošana. Ņemot vērā 2,5 mg devas efektivitāti un lietošanas drošību klīniskajā praksē, devas pielāgošana atkarībā no dzimuma nav nepieciešama (skatīt 4.2. apakšpunktu).

Gados vecāki cilvēki

Gados vecākiem subjektiem (65 – 77 g. v.) AUC ir par 73% lielāks vīriešiem un par 22% sievietēm, salīdzinot ar gados jaunākiem subjektiem (18 – 37 g. v.). Starp šīm divām subjektu grupām nebija tmax un t1/2 atšķirības (skatīt 4.2. apakšpunktu).

Nieru darbības traucējumi

Vīriešu un sieviešu kārtas subjektiem ar nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 16 - 73 ml/min) frovatriptāna sistēmiskā iedarbība un tā t1/2 nozīmīgi neatšķīrās.

Aknu darbības traucējumi

Pēc perorālas lietošanas vīriešu un sieviešu kārtas subjektiem 44 – 57 gadu vecumā, kuriem bija viegli vai vidēji smagi aknu darbības traucējumi (A un B grupa pēc Child-Pugh klasifikācijas), frovatriptāna vidējā koncentrācija asinīs bija robežās, kas novērotas veseliem gados jauniem un vecākiem subjektiem. Nav farmakokinētiskas vai klīniskas frovatriptāna lietošanas pieredzes pacientiem ar smagiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.3. apakšpunktu).

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Toksicitātes pētījumos pēc atsevišķu devu lietošanas vai atkārtotas devu lietošanas preklīnisko iedarbību novēroja tikai tad, kad kopējās iedarbības līmenis pārsniedza maksimālo iedarbības līmeni cilvēkam.

Standarta genotoksicitātes pētījumos nav atklātas klīniski nozīmīgas genotoksiskas frovatriptāna īpašības.

Frovatriptāns bija fetotoksisks žurkām, bet trušiem toksiska ietekme uz augli tika novērota tikai mātei toksisku devu līmenī.

Frovatriptāns nebija potenciāli kancerogēnisks standarta grauzēju kancerogenitātes pētījumos un pētījumos ar p53 (+/-) pelēm, kad deva bija daudz lielāka nekā paredzama cilvēkam.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1. Palīgvielu saraksts

Tabletes kodols

Bezūdens laktoze

Mikrokristāliska celuloze

Bezūdens koloidāls silīcija dioksīds

Nātrija cietes glikolāts (A tipa)

Magnija stearāts

Tabletes apvalks

Opadry baltais:

Hipromeloze (E 464)

Titāna dioksīds (E 171)

Bezūdens laktoze

Makrogols 3000

Triacetīns

6.2. Nesaderība

Nav piemērojama.

6.3. Uzglabāšanas laiks

Blisteris: 3 gadi.

Pudele: 2 gadi.

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C.

Blisteris: uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.

Pudele: uzglabāt pudeli cieši noslēgtu, lai pasargātu no mitruma.

6.5. Iepakojuma veids un saturs

Bērnam neatveramas ABPE pudeles ar 30 tabletēm.

PVH/PE/ACLAR/alumīnija blisteru iepakojums ar 1, 2, 3, 4, 6 un 12 tabletēm.

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai

Nav īpašu prasību. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS

Menarini International Operations Luxembourg S.A.

1, Avenue de la Gare, L-1611

Luksemburga

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS

05-0053

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS

Reģistrācijas datums: 2005. gada 8. marts

Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2008. gada 13. marts

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS

2017. gada marts

SASKAŅOTS ZVA 01-06-2017

PAGE

PAGE 1