Larifans

Šķīdums injekcijām

Larifans 2,5 mg/2 ml šķīdums injekcijām

Stikla flakons, N1
Uzglabāt saldētavā (temperatūrā -18°C līdz -20°C, minimālā temperatūra nav limitēta)
Acidum ribonucleinicum duplicatum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

36.98 €

Zāļu produkta identifikators

04-0230-01

Zāļu reģistrācijas numurs

04-0230

Ražotājs

Kevelt AS, Estonia

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

28-MAY-09

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

2,5 mg/2 ml

Zāļu forma

Šķīdums injekcijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Larifāns, SIA, Latvija

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013
LIETOŠANAS INSTRUKCIJA: INFORMĀCIJA ZĀĻU LIETOTĀJAM
Larifans 2,5 mg/2ml šķīdums injekcijām Acidum ribonucleinicum duplicatum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Šīs zāles ir parakstītas Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgi simptomi. - Ja Jūs novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzu, izstāstiet to savam ārstam vai farmaceitam.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām un kādam nolūkam to lieto 2. Pirms Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām lietošanas 3. Kā lietot Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām 4. Iespējamās blakusparādības 5 Kā uzglabāt Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām 6. Sīkāka informācija
1. KAS IR LARIFANS 2,5 mg/ 2ml ŠĶĪDUMS INJEKCIJĀM UN KĀDAM NOLŪKAM TO LIETO
Kas ir Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām? Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām ir dabiskas izcelsmes pretvīrusu preparāts ar imūnstimulējošām īpašībām. Kādam nolūkam lieto Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām? To lieto galvenokārt recidivējošas herpes vīrusu infekcijas gadījumos. Ieteicams arī pie nomāktas imunitātes, ko var izraisīt vīrusu infekcijas, dažādu zāļu lietošana, kā arī specifiskā pretvēža terapija.
2. PIRMS LARIFANS 2,5 mg/ 2ml ŠĶĪDUMS INJEKCIJĀM LIETOŠANAS
Nelietojiet Larifans 2,5 mg/ 2ml šādos gadījumos: - Ja Jums ir paaugstināta jutība pret aktīvo vielu; - Ja Jums ir smagas nieru saslimšanas; - Ja Jums ir grūtniecība vai bērna zīdīšanas periods.
Citu zāļu lietošana Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Nav ieteicams lietot Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām vienlaicīgi ar interferona un citu citokīnu preparātiem, jo kombinēta lietošana var pastiprināt blakusparādību attīstību. Nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar kortikosteroīdu preparātiem, jo tie var kavēt Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām darbību.
Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām lietošana kopā ar uzturu Nav ierobežota Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām lietošana kopā ar dažādiem pārtikas produktiem un dzērieniem, t.i., uzturs neietekmē zāļu darbību un var tikt lietots neatkarīgi no ēdienreizēm.
Grūtniecība un zīdīšanas periods Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Grūtniecības un zīdīšanas periodā zāles Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām nelietot. Ja pēc ārsta ieskatiem zāļu Larifans lietošana ir ļoti nepieciešama, tad uz ārstēšanas laiku zīdīšana jāpārtrauc.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nav novērots, ka Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām varētu ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Tomēr pacientiem, kuriem pēc Larifans 2,5 mg/ 2ml

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013
šķīdums injekcijām lietošanas attīstās blakusparādības – drudzis, galvassāpes, asinsspiediena pazemināšanās – jāievēro piesardzība transportlīdzekļu vadīšanā un mehānismu apkalpošanā.
Svarīga informācija par kādu no Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām sastāvdaļām Piesardzība jāievēro pacientiem, kuriem bijušas alerģiskas reakcijas.
3. KĀ LIETOT LARIFANS 2,5 mg/ 2ml ŠĶĪDUMS INJEKCIJĀM
Vienmēr lietojiet Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam. Sasaldētu Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām preparātu īsi pirms lietošanas atkausē un sasilda līdz istabas temperatūrai. Atkausētu preparātu ievada zem ādas devā, kādu noteicis ārsts. Atkausētu preparātu istabas temperatūrā drīkst uzglabāt ne ilgāk kā 1 diennakti, sargājot no tiešiem saules stariem.
Ja esat lietojis Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām vairāk nekā noteikts, pieaug risks palielināties blakusparādību izpausmēm.
Ja esat aizmirsis lietot Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām Ir svarīgi, lai Jūs lietotu zāles atbilstoši ārsta noteiktai shēmai, jo regulāri saņemta terapija ir daudz efektīvāka. Tomēr, ja esat aizmirsis lietot Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdumu injekcijām, to vēl varat izdarīt nākamajā dienā, bet nekādā gadījumā tad, kad pienācis laiks nākamajai devai. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja Jūs pārtraucat lietot Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdumu injekcijām Nav ieteicams patvaļīgi pārtraukt uzsākto terapijas kursu. Jums jāinformē ārsts, ja vēlaties pārtraukt Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām lietošanu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam.
4. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS
Tāpat kā citas zāles, Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Blakusparādību biežums klasificēts, izmantojot šādu klasifikāciju: ļoti bieži (biežāk nekā 1 pacientam no 10), bieži (retāk nekā 1 no 10 pacientiem, bet biežāk nekā 1 no 100), retāk (biežāk nekā 1 no 1 000 pacientiem, bet retāk nekā 1 no 100), reti (biežāk nekā 1 no 10 000 pacientiem, bet retāk nekā 1 no 1 000), ļoti reti (retāk nekā 1 pacientam no 10 000, ieskaitot atsevišķus ziņojumus).
Bieži novēro pārejošu īslaicīgu temperatūras paaugstināšanos. Ja temperatūra ir augsta un grūti panesama, var lietot temperatūru pazeminošus līdzekļus. Retos gadījumos ir novērots drudzis un galvassāpes, ļoti reti - arteriālā spiediena pazemināšanās un ādas nieze. Drudža gadījumā iesaka bagātīgi lietot karstu dzērienu un sildītāju pie kājām. Ja novērojat jebkādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no minētajām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzam par tām izstāstīt ārstam vai farmaceitam.
5. KĀ UZGLABĀT LARIFANS 2,5 mg/ 2ml ŠĶĪDUMS INJEKCIJĀM
Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā. Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām jāuzglabā saldētavā, temperatūrā no -18 līdz -20 °C, minimālā temperatūra nav limitēta. Nelietot Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes (MM/GGGG). Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Nelietojiet Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām, ja pamanāt, ka flakona saturs pēc atkausēšanas kļuvis duļķains. Zāles nedrīkst izmest kopā ar saimniecības atkritumiem vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam par nevajadzīgo zāļu likvidēšanu. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013
6. SĪKĀKA INFORMĀCIJA
Ko Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām satur - Aktīvā viela ir dubultspirāliska ribonukleīnskābe. Viens flakons 2 ml šķīduma satur 2,5 mg dubultspirālisko ribonukleīnskābi (Acidum ribonucleinicum duplicatum). - Citas sastāvdaļas ir nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.
Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām ārējais izskats un iepakojums Flakons ar 2 ml sasaldēta šķīduma. Larifans 2,5 mg/ 2ml šķīdums injekcijām sasalušā veidā ir bezkrāsaina kompakta masa, bet atkausēts tas ir bezkrāsains caurspīdīgs šķīdums.
Bezkrāsaina stikla flakons (stikla tips BK 1-2), ar gumijas aizbāzni, alumīnija uzmavu un noņemamu baltu polipropilēna vāciņu. Kartona kastītē viens flakons.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks:
SIA „Larifāns” Kurbada iela 2b Rīga, LV-1009, Latvija +371 67-427-462 e-pasts: info@larifans.lv www.lariphan.eu
Ražotājs: AS "KEVELT" Teaduspargi 3/1 Tallinn 12618 Estonia
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta 08/2013

Lejupielādēt zāļu aprakstu

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013
Zāļu apraksts
1. Zāļu nosaukums Larifans 2,5 mg/2ml šķīdums injekcijām
2. Kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs Aktīvā viela: viens flakons injekcijām satur – 2,5 mg dubultspirālisko ribonukleīnskābi (Acidum ribonucleinicum duplicatum) Palīgviela: 0,9 % (izotonisks) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1
3. Zāļu forma Bezkrāsains šķīdums injekcijām
4. Klīniskā informācija 4.1 Terapeitiskās indikācijas
Dažādas lokalizācijas recidivējoša herpes vīrusu infekcija. Jebkuras etioloģijas, to skaitā, audzēju terapijas izraisīts sekundārs imūndeficīts. 4.2 Devas un lietošanas veids Larifanu pēc atsaldēšanas un sasildīšanas līdz istabas temperatūrai ievada subkutāni. Recidivējošas herpes vīrusu infekcijas gadījumā pa 2,5 mg vienu reizi dienā, četras reizes ar 3 dienu intervālu. Imūndeficīta ārstēšanai: kursa deva 2,5 mg vienu reizi dienā, četras reizes ar nedēļas intervālu, kursus atkārto pēc 1 vai 2 mēnešu pārtraukuma. Dati par lietošanu bērniem ir ierobežoti, tādēļ zāļu lietošana bērniem nav ieteicama. Klīniskā pieredze liecina, ka vecākiem cilvēkiem nav nepieciešama devas korekcija. Klīnisko pētījumu dati neliecina par nelabvēlīgu ietekmi uz aknu funkcijām, tādēļ pacientiem ar aknu darbības traucējumiem zāļu deva nav jāpielāgo. Klīnisko pētījumu dati neliecina par nelabvēlīgu ietekmi uz nieru funkcijām. Pacientiem ar autoimūnām saslimšanām anamnēzē Larifanu atļauts lietot pēc ārsta ieskatiem. 4.3 Kontrindikācijas Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu. Smagas nieru slimības. Grūtniecība un zīdīšanas periods. 4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā Piesardzību ievēro pacientiem ar alerģiskām reakcijām anamnēzē un pacientiem ar autoimūnām saslimšanām. 4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi Larifanu nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar interferona un citu citokīnu preparātiem, jo kombinēta lietošana var pastiprināt nevēlamo blakusparādību attīstību; nav ieteicams lietot vienlaicīgi ar kortikosteroīdu preparātiem, jo tie var kavēt Larifana darbību. 4.6 Grūtniecība un zīdīšana Pētījumi ar grūtniecēm un mātēm bērna zīdīšanas periodā nav veikti, un nav zināms, vai zāles izdalās ar mātes pienu, tāpēc nav ieteicams tās lietot grūtniecības un zīdīšanas laikā. Ja pēc ārsta ieskatiem zāļu Larifans lietošana ir ļoti nepieciešama, tad uz ārstēšanas laiku zīdīšana jāpārtrauc. Dzīvnieku eksperimenti ar Larifana atradi pienā neatspoguļo datus sievietes organismā, jo ferments ribonukleāze III, kas specifiski šķeļ dubultspirālisko ribonukleīnskābi, ir sastopams tikai primātos, bet ne zemāku klašu zīdītājos. 4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus Nav novērots, ka varētu ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pacientiem, kuriem novēro blakusparādības – drudzi, galvassāpes, hipotensiju – jāievēro piesardzība.

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013

4.8 Nevēlamās blakusparādības Bieži novēro pārejošu īslaicīgu temperatūras paaugstināšanos, retāk – drudzi un galvassāpes, ļoti reti arteriālā spiediena pazemināšanos, ādas niezi.

Nevēlamo blakusparādību biežums klasificēts: ļoti bieži ≥(1( /10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000) un ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) ieskaitot atsevišķus ziņojumus.

1.Tabula: Nevēlamās blakusparādības, kas novērotas klīniskajos pētījumos ar Larifans 2,5 mg šķīdums injekcijām

Imūnās sistēmas reakcijas Bieži
Retāk
Nervu sistēmas traucējumi Retāk Asinsvadu sistēmas traucējumi Ļoti reti Ādas un zemādas audu bojājumi Ļoti reti

Īslaicīga ķermeņa temperatūra paaugstināšanās Drudzis
Galvassāpes Hipotensija Ādas nieze

4.9 Pārdozēšana Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem. Lielas devas varētu izraisīt izteiktākas iepriekš minētās blakusparādības. Pamatota ir pretdrudža līdzekļu lietošana, lai pazeminātu ķermeņa temperatūru, kā arī antihistamīna līdzekļu un vazotonisko līdzekļu lietošana, ja ir asinsspiediena pazemināšanās. Līdz šim nav bijis ziņu par pārdozēšanas gadījumiem.

5. Farmakoloģiskās īpašības 5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: imūnsistēmu ietekmējošs preparāts. ATĶ kods: L03AX. Larifans ir dabiskas izcelsmes dubultspirāliska ribonukleīnskābe (dsRNS), ko izolē no Escherichia coli šūnām, kas inficētas ar bakteriofāgu. Larifanam piemīt pleiotropas bioloģiskas aktivitātes, tādas kā spēja inducēt interferonu, izraisīt pretvīrusu, imūnmodulējošus, pretaudzēju un antimutagēnus efektus. Larifana interferoninducējošā aktivitāte pierādīta gan cilvēkos, gan dažādu sugu dzīvniekos. Inducētā interferona titri un veidošanās dinamika atkarīga no preparāta ievadīšanas veida. Cilvēka asins sērumā interferonu atrod 10 stundas pēc Larifana ievadīšanas rektālo supozitoriju veidā, pēc s/c un i/m injekcijām maksimālie titri konstatēti pēc 6 – 10 stundām, ievadot aerosola veidā, jau pēc 2 stundām. Cilvēka acs konjunktīvas noskalojumos, kas ņemti 4 stundas pēc Larifana ziedes aplikācijas, konstatēts būtisks alfa interferona titru pieaugums. Larifanu tāpat kā interferonu var uzskatīt par universālu pretvīrusu preparātu, jo tas pārtrauc vīrusu replikāciju etapos, kas kopīgi visiem vīrusiem. Larifana antivirālie efekti konstatēti kā in vitro, tā in vivo. Audu kultūrās un dzīvnieku eksperimentos Larifans kavējis vīrusu reprodukciju un infekcijas procesu herpes, gripas, ērču encefalīta, encefalomiokardīta, Semiliki, Sindbis, Venecuelas encefalīta, Aujeski, trakumsērgas un citu vīrusu infekciju gadījumā. Ir novērots kavējošs Larifana efekts uz eksperimentālas hlamīdiju infekcijas gaitu pelēs. Antitumorāli efekti demonstrēti dažādos eksperimentālu tumoru modeļos. Novērota imūnmodulējoša darbība kā lokālas Larifana aplicēšanas gadījumā, tā parenterālas lietošanas gadījumā. Speciālās sistēmās novērota Larifana antimutagēnā darbība. Pirmsklīniskos pētījumos konstatēts, ka

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013
Larifanam nepiemīt kancerogēnas, mutagēnas, lokāli kairinošas un alerģizējošas īpašības.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības Organismā ribonukleīnskābes ir pakļautas ribonukleāžu (RN-āžu) iedarbei. Dabā plaši izplatītās RN-āzes viegli sašķeļ vienpavedienu RNS un nedaudz var skart arī dsRNS. Tomēr specifiski dsRNS šķeļ tikai, t.s., RN-āze III. RN-āze III raksturīga primātiem, bet to neatrod zemāku dzīvnieku organismos. Līdz ar to dsRNS liktenis dzīvnieku un cilvēka organismā ir būtiski atšķirīgs un nav pamata veikt Larifana farmakokinētikas pētījumus dzīvniekos. Cilvēka organismā esošā RN-āze III dažu minūšu laikā sašķeļ dsRNS līdz oligonukleotīdiem, kuri nav atšķirami no parastajiem organisma metabolītiem. Noskaidrots, ka neekranizēta brīva dsRNS molekula pēc kontakta ar cilvēka serumu dažu minūšu laikā sašķeļas zemmolekulāros fragmentos un zaudē interferoninducējošo aktivitāti. Zemmolekulārajiem savienojumiem nepiemīt dsRNS molekulai raksturīgās bioloģiskās aktivitātes un tie nav atšķirami no parastajiem organisma metabolītiem. Ķermeņa temperatūras paaugstināšanās pēc zāļu Larifans lietošanas liecina par organisma atbildes reakcijas pakāpi, kas ir katram organismam individuāla. RNS ierosinātā drudža stipruma svārstības ir atkarīgas no pacienta individuālās atbildes reakcijas pret dsRNS un var būt pirogēno citokīnu veidošanās izraisīta. Inducētie citokīni, gk., interferons, ir tie, kas izraisa šo pirogēno reakciju.
5.3 Preklīniskie dati par drošību Preklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošību, atkārtotu devu toksicitāti un iespējamu kancerogenitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Mutagenitātes pētījumi parāda, ka Larifanam nepiemīt mutagēnas īpašības. Ietekme uz reproduktivitāti: embriotoksiskās un teratogēnās iedarbības pārbaudēs žurkās, lietojot ļoti lielas devas, konstatēta žurku embriju skaita samazināšanās un mirstība preimplantācijas periodā. Pētījumā izmantotas žurkas, kurām graviditātes laikā 19 dienas ilgi s/c ievadīja Larifanu devā 20 mg/ kg, kas vairākus simtus reižu pārsniedz vidējo terapeitisko devu cilvēkam.
6. Farmaceitiskā informācija 6.1 Palīgvielu saraksts
Nātrija hlorīds, ūdens injekcijām. 6.2 Nesaderība Preparātu nav vēlams jaukt vienā šļircē ar citām zālēm vai šķīdumiem. 6.3 Uzglabāšanas laiks Larifana šķīdumam (sasaldētam) – 3 gadi 6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Larifana šķīdumu uzglabāt saldētavā (t° ne augstākā par -18 līdz -20 °C, minimālā t° nav limitēta). 6.5 Iepakojuma veids un saturs Bezkrāsaina stikla flakons (stikla tips BK 1-2), ar gumijas aizbāzni, alumīnija uzmavu un noņemamu baltu polipropilēna vāciņu. 1 flakons satur 2ml šķīduma. Kartona kastītē viens flakons. 6.6 Norādījumi par sagatavošanu lietošanai un iznīcināšanu Sasaldētu Larifana preparātu īsi pirms lietošanas atkausē un sasilda līdz istabas temperatūrai. Pēc atsaldēšanas zāles drīkst uzglabāt līdz 72 h aukstā vietā. Ja tas netiek izmantots norādītajā laikā, tad šķīduma uzglabāšanas laiks un apstākļi pirms lietošanas ir lietotāja atbildība. Neizlietotās zāles vai izlietotos materiālus jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.

7. Reģistrācijas apliecības īpašnieks SIA „Larifāns” Kurbada iela 2b Rīga, LV-1009 Latvija
8. Reģistrācijas numurs 04-0230
9. Reģistrācijas/pārreģistrācijas datums 29.04.2004./28.05.2009.
10. Teksta pēdējās pārskatīšanas datums 08.2013.

SASKAŅOTS ZVA 10-10-2013