ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Maks. cenu diapazons
€ ar PVN
4883.02 €
EU/1/15/994/001
EU/1/15/994/001
Hälsa Pharma GmbH, Germany
23-MAR-15
Uz neierobežotu laiku
Bez receptes
50 mg
Pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai
Ir apstiprināta
Chiesi Farmaceutici S.p.A., Italy
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Kengrexal 50 mg pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrs flakons satur kangrelora tetranātrija sāli, kas atbilst 50 mg kangrelora (Cangrelor). Pēc sagatavošanas 1 ml koncentrāta satur 10 mg kangrelora. Pēc atšķaidīšanas 1 ml šķīduma satur 200 mikrogramus kangrelora.
Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katrs flakons satur 52,2 mg sorbīta Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1 apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris injekciju / infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai. Balts vai gandrīz balts liofilizēts pulveris.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Kengrexal, lietojot kopā ar acetilsalicilskābi (ASS), ir paredzēts trombotisku kardiovaskulāru notikumu mazināšanai pieaugušiem pacientiem ar koronāro artēriju slimību, veicot perkutānu koronāro intervenci (PKI), ja pirms PKI procedūras nav lietots perorālais P2Y12 inhibitors un perorālā P2Y12 inhibitoru terapija nav iespējama vai vēlama.
4.2. Devas un lietošanas veids
Kengrexal ievadīšana jāveic ārstam ar pieredzi akūtu koronāru sindromu ārstēšanā vai koronārās intervences procedūru veikšanā, un tas ir paredzēts akūtai ārstēšanai slimnīcas apstākļos.
Devas Ieteicamā Kengrexal deva pacientiem, veicot PKI, ir 30 mikrogrami/kg intravenozas bolus injekcijas veidā, kurai nekavējoties seko intravenoza infūzija ar 4 mikrogramiem/kg/min. Bolus injekcija un infūzija jāuzsāk pirms procedūras un jāturpina vismaz divas stundas vai visas procedūras garumā atkarībā no tā, kas notiek ilgāk. Pēc ārsta ieskatiem infūziju var turpināt kopumā četras stundas, skatīt 5.1 apakšpunktu.
Hroniskai ārstēšanai pacientiem jāpāriet uz perorālo P2Y12 inhibitoru terapiju. Pārejas periodā perorālā P2Y12 inhibitora (klopidogrels, tikagrelors vai prasugrels) terapijas piesātinošā deva lietojama uzreiz pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas. Alternatīvi, 30 minūtes pirms infūzijas beigām var lietot tikagrelora vai prasugrela piesātinošo devu, nevis klopidogrela devu, skatīt 4.5. apakšpunktu.
Lietošana kopā ar citiem antikoagulantiem Pacientiem, kuriem veic PKI, jāpiemēro standarta papildinošā terapija (skatīt 5.1 apakšpunktu).
2
Gados vecāki pacienti Gados vecākiem (≥75 gadi) pacientiem devas pielāgošana nav nepieciešama.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem, vidēji smagiem vai smagiem nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana nav nepieciešama (skatīt 4.44.4 apakšpunktu un 5.2 apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Devas pielāgošana nav nepieciešama (skatīt 5.2 apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Kangrelora drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids Kengrexal ir paredzēts intravenozai lietošanai, tikai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas.
Kengrexal jāievada intravenozi. Bolus injekciju jāievada ātri (<1 minūtes laikā) no atšķaidījuma maisa manuāli strūklā vai ar intravenozā sūkņa palīdzību. Pirms PKI uzsākšanas pārliecinieties, ka bolus injekcija ir pilnībā ievadīta. Pēc bolus injekcijas nekavējoties sāciet infūziju.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu un atšķaidīšanu pirms lietošanas skatīt (6.6 apakšpunktu).
4.3. Kontrindikācijas
• Aktīva asiņošana vai paaugstināts asiņošanas risks hemostāzes traucējumu un/vai neatgriezenisku koagulācijas traucējumu dēļ, nesenas nozīmīgas operācijas/traumas vai nekontrolētas smagas hipertensijas dēļ.
• Insults vai tranzitora išēmiska lēkme (TIL) anamnēzē. • Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.16.1 apakšpunktā uzskaitītajām
palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Asiņošanas risks Ārstēšana ar Kengrexal var paaugstināt asiņošanas risku.
Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI vidēji smagu un vieglu asiņošanu pēc GUSTO (Global Use of Strategies to Open Occluded Arteries) kritērijiem biežāk vēroja pacientiem, kuri lietoja kangreloru, nevis klopidogrelu, skatīt 4.8 apakšpunktu.
Lai gan lielākajā daļā gadījumu ar kangrelora lietošanu saistīto asiņošanu vēro artērijas punkcijas vietā, asiņošana var sākties jebkurā vietā. Jebkuras neizskaidrojamas asinsspiediena vai hematokrīta samazināšanās gadījumā nopietni jāapsver asiņošanas iespēja un kangrelora lietošanas pārtraukšana. Pacientiem ar slimībām, kas paaugstina asiņošanas risku, kangrelors jālieto ar piesardzību. Lietojot zāles, kas var paaugstināt asiņošanas risku, kangrelors jālieto ar piesardzību.
Kangrelora eliminācijas pusperiods ir trīs līdz sešas minūtes. Trombocītu funkcija atjaunojas 60 minūšu laikā pēc infūzijas pārtraukšanas.
Intrakraniāla asiņošana Ārstēšana ar Kengrexal var paaugstināt intrakraniālas asiņošanas risku. Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI kangrelora grupā intrakraniālu asiņošanu 30 dienu laikā novēroja biežāk (0,07%) nekā klopidogrela grupā (0,02%), no tiem 4 asiņošanas gadījumi kangrelora lietotājiem, bet 1 asiņošanas gadījums klopidogrela lietotājiem bija ar letālu iznākumu. Kangrelora lietošana ir kontrindicēta, ja anamnēzē ir insults/TIL (skatīt 4.3 apakšpunktu un 4.8 apakšpunktu).
3
Sirds tamponāde Ārstēšana ar Kengrexal var paaugstināt sirds tamponādes risku. Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI kangrelora grupā sirds tamponādi 30 dienu laikā novēroja biežāk (0,12%) nekā klopidogrela grupā (0,02%) (skatīt 4.8 apakšpunktu).
Ietekme uz nieru darbību Pivotālajos pētījumos, kuros piedalījās pacienti ar PKI, pēc kangrelora lietošanas tika ziņots par akūtu nieru mazspēju (0,1%), nieru mazspēju (0,1%) un paaugstinātu kreatinīna līmeni serumā (0,2%). Skatīt 4.8 apakšpunktu. Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 15-30 ml/min) kangrelora grupā novēroja izteiktāku nieru funkcijas pasliktināšanos (3,2%) salīdzinājumā ar klopidogrela grupu (1,4%). Turklāt, pēc GUSTO, biežāk ziņots par vidēji smagiem asiņošanas gadījumiem kangrelora grupā (6,7%) salīdzinājumā ar klopidogrela grupu (1,4%). Šiem pacientiem kangrelors jālieto ar piesardzību.
Paaugstināta jutība Pēc Kengrexal lietošanas iespējamas paaugstinātas jutības reakcijas. Kangrelora grupā par nopietnām paaugstinātas jutības reakcijām ziņoja biežāk (0,05%) nekā kontroles grupā (0,007%). Tās ietvēra anafilaktiskās reakcijas/šoku un angioedēmu (skatīt 4.8 apakšpunktu).
Dispnojas risks Kengrexal lietošana var paaugstināt dispnojas risku. Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI dispnoju (ieskaitot dispnoju pie fiziskas slodzes) biežāk vēroja kangrelora grupā (1,3%) nekā klopidogrela grupā (0,4%). Vairumā gadījumu dispnoja bija viegla vai vidēji smaga, un vidējais dispnojas ilgums saistībā ar kangrelora lietošanu bija divas stundas (skatīt 4.8 apakšpunktu).
Fruktozes nepanesība Šīs zāles satur sorbītu. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu fruktozes nepanesību.
Nātrijs Kengrexal satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā flakonā (būtībā tas ir „nātriju nesaturošs”).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.
Perorālie P2Y12 inhibitori (klopidogrels, prasugrels, tikagrelors) Lietojot klopidogrelu kangrelora infūzijas laikā, klopidogrela paredzamā nomācošā ietekme uz trombocītiem netiek sasniegta. Klopidogrela lietošana 600 mg devā tūlīt pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas nodrošina pilnu paredzamo farmakodinamisko iedarbību. III fāzes pētījumos, lietojot 600 mg klopidogrela tūlīt pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas, netika novērota klīniski nozīmīga P2Y12 inhibīcijas pārtraukšana.
Farmakodinamiskās mijiedarbības pētījumā ar kangreloru un prasugrelu tika konstatēts, ka šīs zāles var lietot vienlaicīgi. Pacienti var pāriet no kangrelora lietošanas uz prasugrela lietošanu, lietojot prasugrelu tūlīt pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas vai līdz vienai stundai pirms infūzijas beigām, optimāli 30 minūtes pirms kangrelora infūzijas beigām, lai ierobežotu trombocītu reaktivitātes atjaunošanos.
Veikts arī farmakodinamiskās mijiedarbības pētījums par kangreloru un tikagreloru. Netika novērota mijiedarbības ietekme uz kangreloru. Pacienti var pāriet no kangrelora lietošanas uz tikagrelora lietošanu bez ietekmes uz antitrombotisko darbību.
Farmakodinamiskā iedarbība Kangrelora izraisīto trombocītu aktivācijas un agregācijas inhibīciju apstiprina agregometrija (gaismas transmisijas un impedances), pie pacienta veicamie testi, piemēram, VerifyNow P2Y12™ tests, VASP-P un plūsmas citometrija.
4
Pēc 30 mikrogramu/kg ievadīšanas bolus injekcijas veidā un intravenozas infūzijas ar 4 mikrogramiem/kg/min (PKI deva) trombocītu inhibīciju novēro pēc divām minūtēm. Kangrelora farmakokinētiskā/farmakodinamiskā (pharmacokinetic/pharmacodynamic - PK/PD) iedarbība infūzijas laikā saglabājas nemainīga.
Neatkarīgi no devas kangrelora līmenis asinīs pēc infūzijas pārtraukšanas strauji samazinās, un trombocītu funkcija normalizējas stundas laikā.
Acetilsalicilskābe (ASS), heparīns, nitroglicerīns Mijiedarbības pētījumā ar aspirīnu, heparīnu un nitroglicerīnu netika novērota farmakokinētiska vai farmakodinamiska mijiedarbība ar kangreloru.
Bivalirudīns, mazmolekulārais heparīns, fondaparinukss un GP IIb/IIIa inhibitori Klīniskajos pētījumos kangrelors tika lietots vienlaicīgi ar bivalirudīnu, mazmolekulāro heparīnu, fondaparinuksu un GP IIb/IIIa inhibitoriem (abciksimabu, eptifibatīdu, tirofibānu) bez redzamas ietekmes uz kangrelora farmakokinētiskajām vai farmakodinamiskajām īpašībām.
Citohroma P450 (CYP) sistēma Kangrelora metabolisms nav atkarīgs no CYP sistēmas, un kangrelors un tā galvenie metabolīti terapeitiskā koncentrācijā neinhibē CYP izoenzīmus.
Krūts vēža rezistences proteīns (Breast cancer resistance protein - BCRP) In vitro apstākļos metabolīts ARC-69712XX klīniski nozīmīgā koncentrācijā inhibē BCRP. Iespējamā ietekme in vivo situācijā nav pētīta, bet ieteicams ievērot piesardzību, lietojot kangreloru vienlaicīgi ar BCRP substrātu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Dati par Kengrexal lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti vai nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3 apakšpunktu).
Kengrexal grūtniecības laikā nedrīkst lietot.
Barošana ar krūti Nav zināms, vai Kengrexal izdalās cilvēka pienā. Nevar izslēgt risku bērnam, kas tiek barots ar krūti.
Fertilitāte Pētījumos ar dzīvniekiem netika novērota Kengrexal ietekme uz mātīšu fertilitāti. Žurku tēviņiem pēc Kengrexal lietošanas novēroja atgriezenisku ietekmi uz fertilitāti (skatīt 5.35.3 apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Kengrexal neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Kangrelora drošība novērtēta vairāk nekā 12 700 pacientiem, kuriem veica PKI. Visbiežāk sastopamās kangrelora blakusparādības ir viegla un vidēji smaga asiņošana un dispnoja. Nopietnas kangrelora blakusparādības pacientiem ar koronāro artēriju slimību ir smaga/dzīvību apdraudoša asiņošana un paaugstināta jutība.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā 1. tabulā minētas nevēlamās blakusparādības, apkopojot kombinētos datus no visiem CHAMPION pētījumiem. Nevēlamās blakusparādības klasificētas atbilstoši sastopamības biežumam un orgānu sistēmām. Sastopamības biežuma kategorijas definētas atbilstoši šādam iedalījumam: ļoti bieži
5
(≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
1. tabula: Kangrelora nevēlamās blakusparādības 48 stundu laikā, apkopojot CHAMPION
pētījumu datus
Orgānu sistēmu Bieži (≥1/100
Retāk (≥1/1 000 Reti (≥1/10 000 Ļoti reti
klasifikācija
līdz <1/10)
līdz <1/100)
līdz <1/1 000) (<1/10 000)
Infekcijas un
Inficēta
infestācijas
hematoma
Labdabīgi,
Ādas audzēja
ļaundabīgi un
asiņošana
neprecizēti
audzēji (ieskaitot
cistas un polipus)
Asins un
Anēmija,
limfātiskās
trombocitopēnija
sistēmas
traucējumi
Imūnās sistēmas
Anafilaktiska
traucējumi
reakcija
(anafilaktiskais
šoks),
paaugstināta
jutība
Nervu sistēmas traucējumi
Intrakraniāla asiņošana d *
Acu bojājumi
Acs asiņošana
Ausu un labirinta bojājumi Sirds funkcijas traucējumi
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Hematoma <5 cm, hemorāģija
Elpošanas
sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes
slimības Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Dispnoja (dispnoja pie slodzes)
Ādas un zemādas Ekhimozes audu bojājumi (petēhijas,
purpura)
Auss asiņošana
Sirds tamponāde (perikardiāla asiņošana) Hemodinamiska nestabilitāte
Deguna asiņošana, hemoptīze
Brūces asiņošana, vaskulāra pseidoaneirisma
Plaušu asiņošana
Retroperitoneāla asiņošana,* peritoneāla hematoma,
kuņģa-zarnu trakta asiņošana a
Izsitumi, nieze, nātrene f
Angioedēma
6
Orgānu sistēmu klasifikācija Nieru un
urīnizvades sistēmas traucējumi
Bieži (≥1/100 līdz <1/10)
Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības Vispārēji traucējumi un reakcijas
ievadīšanas vietā Izmeklējumi
Asiņošana asinsvada punkcijas vietā
Samazināts hematokrīts, samazināts hemoglobīna līmenis**
Traumas,
saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas
Hematoma >5 cm
Retāk (≥1/1 000 līdz <1/100)
Asiņošana no urīnceļiem, e akūta nieru mazspēja (nieru mazspēja)
Reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000)
Asiņošana iegurnī
Ļoti reti (<1/10 000)
Menorāģija, asiņošana no dzimumlocekļa
Hematoma asinsvada punkcijas vietā b
Paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs
Samazināts trombocītu skaits,
samazināts eritrocītu skaits, paaugstināts starptautiskais
standartizētais koeficients c
Kontūzija
Periorbitāla hematoma,
zemādas hematoma
Vairākas nevēlamās blakusparādības grupētas un ietver šādus medicīniskos terminus: a. Asiņošana no augšējās kuņģa-zarnu trakta daļas, mutes dobuma asiņošana, smaganu asiņošana,
barības vada asiņošana, divpadsmitpirkstu zarnas čūlas asiņošana, vemšana ar asinīm, asiņošana no apakšējās kuņģa-zarnu trakta daļas, asiņošana no taisnās zarnas, hemoroīdu asiņošana, hematohēzija b. Asiņošana ievadīšanas vietā, asiņošana vai hematoma katetra vietā, asiņošana vai hematoma infūzijas vietā c. Izmainīts asins recēšanas laiks, pagarināts protrombīna laiks d. Cerebrāla asiņošana, cerebrovaskulārs notikums e. Hematūrija, asiņains urīns, urīnizvadkanāla asiņošana f. Eritēma, eritematozi izsitumi, niezoši izsitumi * Ieskaitot notikumus ar letālu iznākumu ** Transfūzija bija retāk sastopama 101/12 565 (0,8%)
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts Asiņošanas novērtējumu pēc GUSTO kritērijiem veica CHAMPION (PHOENIX, PLATFORM un PKI) klīniskajos pētījumos. Ar KAŠ (koronāro artēriju šuntēšanu) nesaistītas asiņošanas analīze norādīta 2. tabulā.
Lietojot PKI apstākļos, kangrelors bija saistīts ar biežāku vieglas asiņošanas gadījumu sastopamību pēc GUSTO kritērijiem salīdzinājumā ar klopidogrelu. GUSTO vieglās asiņošanas gadījumu papildu analīzē atklājās, ka liela daļa šādu notikumu bija ekhimoze, sūkšanās un hematoma <5 cm. Transfūzijas un pēc GUSTO kritērijiem noteiktās smagas/dzīvībai bīstamas asiņošanas biežums bija līdzīgs.
7
Apkopotajā drošuma vērtējuma populācijā CHAMPION pētījumos letālas asiņošanas biežums 30 dienu laikā pēc devas lietošanas bija zems un neatšķīrās kangrelora grupā salīdzinājumā ar klopidogrela grupu (8 [0,1%] pret 9 [0,1%]).
Lietojot kangreloru, netika novērota bāzlīnijas demogrāfisko faktoru ietekme uz relatīvo asiņošanas risku.
2. tabula: Ar KAŠ nesaistīta asiņošana
Asiņošana pēc GUSTO, n (%)
CHAMPION apkopotie dati
Kangrelors (N=12 565)
Klopidogrels (N=12 542)
Jebkura asiņošana pēc GUSTO
2 196 (17,5)
1 696 (13,5)
Smaga/dzīvību apdraudoša
28 (0,2)
23 (0,2)
Vidēji smaga Viegla a
76 (0,6) 2 109 (16,8)
56 (0,4) 1 627 (13,0)
Viegla bez ekhimozēm, sūkšanās un hematoma <5
707 (5,6)
515 (4,1)
cm
Pacienti, kuriem veikta transfūzija
90 (0,7)
70 (0,6)
CHAMPION PHOENIX
Kangrelors (N=5 529)
Klopidogrels (N=5 527)
Jebkura asiņošana pēc GUSTO
178 (3,2)
107 (1,9)
Smaga/dzīvību apdraudoša
9 (0,2)
6 (0,1)
Vidēji smaga
22 (0,4)
13 (0,2)
Viegla b
150 (2,7)
88 (1,6)
Viegla bez ekhimozēm, sūkšanās un hematoma <5
98 (1,8)
51 (0,9)
cm
Pacienti, kuriem veikta transfūzija
25 (0,5)
16 (0,3)
KAŠ: Koronāro artēriju šuntēšana; GUSTO: Global Use of Strategies to Open Coronary Arteries; a CHAMPION apkopoto datu analīzē viegla asiņošana pēc GUSTO tika definēta kā cita asiņošana,
kuras gadījumā nav nepieciešama asins transfūzija un nav traucēta hemodinamika b CHAMPION PHOENIX datu analīzē viegla asiņošana pēc GUSTO tika definēta kā cita asiņošana,
kuras gadījumā nepieciešama iejaukšanās, bet nav nepieciešama asins transfūzija un nav traucēta
hemodinamika
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Klīniskajos pētījumos veseli brīvprātīgie saņēma līdz pat divām reizēm lielāku par paredzamo dienas devu. Maksimālā nejaušā pārdozēšana klīniskajos pētījumos bija 10 reizes (bolus) vai 3,5 reizes lielāka infūzijas deva, un biežākā novērotā nevēlamā blakusparādība bija asiņošana.
Pārdozēšanas ticamākā farmakoloģiskās iedarbības izpausme ir asiņošana. Asiņošanas gadījumā jāuzsāk atbilstoši uzturošās terapijas pasākumi, kas var ietvert zāļu lietošanas pārtraukšanu, lai atjaunotu trombocītu funkciju.
Kengrexal nav antidota, tomēr Kengrexal farmakokinētiskais eliminācijas pusperiods ir trīs līdz sešas minūtes. Trombocītu funkcija atjaunojas 60 minūšu laikā pēc infūzijas pārtraukšanas.
8
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: Trombocītu agregācijas inhibitori, izņemot heparīnu, ATĶ kods: B01AC25. Darbības mehānisms Kengrexal satur kangreloru, tiešu P2Y12 trombocītu receptoru antagonistu, kas bloķē adenozīna difosfāta (ADF) inducēto trombocītu aktivāciju un agregāciju in vitro un ex vivo. Kangrelors selektīvi un atgriezeniski piesaistās P2Y12 receptoram, lai pārtrauktu signālu pārvadi un trombocītu aktivāciju. Farmakodinamiskā iedarbība Kangrelora izraisīto trombocītu aktivācijas un agregācijas inhibīciju apstiprina agregometrija (gaismas transmisijas un impedances), pie pacienta veicamie testi, piemēram, VerifyNow P2Y12™ tests, VASP-P un plūsmas citometrija. Lietojot kangreloru, P2Y12 inhibīcija sākas strauji. Pēc 30 mikrogramu/kg ievades bolus injekcijas veidā un intravenozas infūzijas ar 4 mikrogramiem/kg/min trombocītu inhibīciju novēro pēc divām minūtēm. Kangrelora farmakokinētiskā/farmakodinamiskā (PK/PD) iedarbība infūzijas laikā saglabājas nemainīga. Neatkarīgi no devas kangrelora līmenis asinīs pēc infūzijas pārtraukšanas strauji samazinās, un trombocītu funkcija normalizējas stundas laikā. Klīniskā efektivitāte un drošums Primārie klīniskie pierādījumi par kangrelora efektivitāti ir iegūti CHAMPION PHOENIX, randomizētā, dubultaklā pētījumā, kura laikā kangreloru (n=5 472) salīdzināja ar klopidogrelu (n=5 470), abus lietojot kombinācijā ar aspirīnu un pārējo standarta terapiju, ieskaitot nefrakcionēto heparīnu (78%), bivalirudīnu (23%), MMH (14%) vai fondaparinuksu (2,7%). Vidējais kangrelora infūzijas ilgums bija 129 minūtes. GPIIb/IIIa inhibitori bija atļauti tikai lietošanai pēc neatliekamām indikācijām, un tos izmantoja 2,9% pacientu. Pētījumā iekļāva pacientus ar koronāro aterosklerozi, kuriem bija nepieciešama PKI saistībā ar stabilu stenokardiju (58%), akūtu koronāru sindromu bez ST segmenta elevācijas (AKS BSTE) (26%) vai miokarda infarktu ar ST elevāciju (STEMI) (16%). Dati no CHAMPION apkopotās populācijas par vairāk nekā 25 000 pacientiem ar PKI nodrošina papildu klīniskā drošuma izvērtējumu. CHAMPION PHOENIX pētījumā kangrelors ievērojami samazināja (relatīvā riska samazināšanās par 22%; absolūtā riska samazināšanās par 1,2%) primāro salikto mērķa kritēriju (jebkāda cēloņa nāve, MI, IIR un ST), salīdzinot ar klopidogrelu un vērtējot pēc 48 stundām (3. tabula).
9
3. tabula:
Trombotiskie notikumi pēc 48 stundām CHAMPION PHOENIX (mITT populācijā)
Kangrelors pret klopidogrelu
n (%) Primārais mērķa kritērijs Nāve/MI/IIR/STa Galvenais sekundārais mērķa kritērijs Stenta tromboze
Nāve
Kangrelors N=5 Klopidogrels
470
N=5 469
257 (4,7)
322 (5,9)
OR (95% TI) 0,78 (0,66; 0,93)
p-vērtība 0,005
46 (0,8) 18 (0,3)
74 (1,4) 18 (0,3)
0,62 (0,43; 0,90) 1,00 (0,52; 1,92)
0,010 >0,999
MI
207 (3,8)
255 (4,7)
0,80 (0,67; 0,97)
0,022
IIR
28 (0,5)
38 (0,7)
0,74 (0,45; 1,20)
0,217
aPrimārajam mērķa kritērijam, izmantojot loģistiskās regresijas modeli, pielāgotu piesātinošajai devai un pacienta stāvoklim. p-vērtības sekundārajiem mērķa kritērijiem, pamatojoties uz hī kvadrāta kritēriju. OR = (odds ratio) izredžu attiecība; TI = ticamības intervāls; IIR = išēmijas izraisīta revaskularizācija; MI = miokarda infarkts; mITT = modificētā intent-to-treat (ārstēšanai paredzētā); ST = stenta tromboze.
Būtisku nāves/MI/IIR/ST un ST notikumu samazinājumu, kuru novēroja kangrelora grupā pēc 48 stundām, novēroja arī pēc 30 dienām (4. tabula).
4. tabula:
Trombotiskie notikumi pēc 30 dienām CHAMPION PHOENIX (mITT populācijā)
Kangrelors pret klopidogrelu
n (%)
Primārais mērķa kritērijs Nāve/MI/IIR/ST
Galvenais sekundārais mērķa kritērijs Stenta tromboze
Kangrelors N=5 462
326 (6,0)
Klopidogrels N=5 457
380 (7,0)
OR (95% TI) p-vērtībaa
0,85 (0,73; 0,99)
0,035
71 (1,3)
104 (1,9)
0,68 (0,50; 0,92)
0,012
Nāve
60 (1,1)
55 (1,0)
1,09 (0,76; 1,58)
0,643
MI
225 (4,1)
272 (5,0)
0,82 (0,68; 0,98)
0,030
IIR
56 (1,0)
66 (1,2)
0,85 (0,59; 1,21)
0,360
a p-vērtības, pamatojoties uz hī kvadrāta kritēriju. OR = (odds ratio) izredžu attiecība; TI = ticamības intervāls; IIR = išēmijas izraisīta revaskularizācija; MI = miokarda infarkts; mITT = modificētā intent-to-treat (ārstēšanai paredzētā); ST = stenta tromboze.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Kengrexal vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par nelokalizētas embolijas un trombozes novēršanu, trombozes ārstēšanu bērniem, kuriem veic diagnostiskas un / vai terapeitiskas perkutānas vaskulārās procedūras. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2 apakšpunktā.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
10
Uzsūkšanās Kangrelora biopieejamība ir pilnīga un tūlītēja. Kangrelors strauji izkliedējas, sasniedzot Cmax divu minūšu laikā pēc intravenozās bolus injekcijas, kurai seko infūzija. Kangrelora vidējā līdzsvara stāvokļa koncentrācija pastāvīgas 4 mikrogramu/kg/min intravenozas infūzijas laikā ir 488 ng/ml.
Izkliede Kangrelora izkliedes tilpums ir 3,9 l. Kangrelors saistās ar plazmas proteīniem par 97-98%.
Biotransformācija Kangrelors plazmā strauji deaktivējas defosforilācijas ceļā, veidojot savu primāro metabolītu nukleozīdu. Kangrelora metabolisms nav atkarīgs no orgānu funkcijas un netiek novērota mijiedarbība ar citām zālēm, kas metabolizējas ar aknu enzīmu palīdzību.
Eliminācija Kengrexal eliminācijas pusperiods ir trīs līdz sešas minūtes, neatkarīgi no devas. Pēc intravenozas [3H] kangrelora 2 mikrogramu/kg/min infūzijas ievadīšanas veseliem brīvprātīgajiem vīriešiem tika atgūti 93% no kopējās radioaktīvi iezīmētās devas. No atgūtā materiāla 58% izdalījās urīnā un atlikušie 35% izdalījās izkārnījumos, visticamāk, pēc biliāras ekskrēcijas. Sākotnējā ekskrēcija bija strauja, jo apmēram 50% no uzņemtās radioaktīvi iezīmētās devas atguva pirmo 24 stundu laikā un pēc 48 stundām tika atgūti 75%. Vidējais klīrenss bija aptuveni 43,2 l/kg.
Linearitāte/nelinearitāte Vērtējot kangrelora farmakokinētiskās īpašības, pacientiem un veseliem brīvprātīgajiem konstatēta linearitāte.
Farmakokinētiskā(-s)/farmakodinamiskā(-s) attiecība(-s)
Īpašas populācijas Dzimums, vecums un nieru vai aknu darbības traucējumi neietekmē kangrelora farmakokinētiku. Šīm populācijām nav nepieciešama devu pielāgošana.
Pediatriskā populācija Kangrelors nav pētīts pediatriskajā populācijā (skatīt 4.2 apakšpunktu un 5.1 apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, mutagenitāti un klastogēno potenciālu neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Kancerogenitātes pētījumi nav veikti.
Kangrelora primārā nelabvēlīgā ietekme žurkām un suņiem novērota augšējos urīnceļos un izpaudās ar nieru kanāliņu, nieru bļodiņas un urīnvadu bojājumiem. Anatomiskās pārmaiņas korelēja ar paaugstinātu kreatinīna un urīnvielas līmeni plazmā un palielinātu albumīna un asins šūnu daudzumu urīnā. Pārtraucot zāļu lietošanu, urīnceļu bojājums žurkām bija atgriezenisks.
Reproduktīvā toksicitāte Kangrelors izsauca žurkām no devas atkarīgu augļa augšanas aizturi, ko raksturoja biežāk novērota nepilnīga osifikācija un neosificēti pakaļējo ekstremitāšu metatarsālie kauli. Trušiem kangrelora lietošana saistījās ar biežākiem abortiem un intrauterīnu augļa bojājumu, kā arī augļa attīstības aizturi, lietojot lielākas devas, kas varētu būt sekundāri saistīta ar toksisku ietekmi uz mātītes organismu. Reproduktīvās funkcijas pētījumos kangrelors neizraisīja anomālijas ne žurkām, ne trušiem.
Fertilitātes traucējumi Fertilitātes pētījumā žurku tēviņiem novēroja ietekmi uz fertilitāti, spēju apaugļot mātīti(-es), spermas morfoloģiju un kustīgumu, lietojot kangreloru devā, kas cilvēkiem būtu 1,8 reizes lielāka par
11
ieteicamo devu PKI gadījumā. Lietojot mazākas devas, šādu ietekmi nenovēroja, un tā bija atgriezeniska pēc zāļu lietošanas pārtraukšanas. Šajā pētījumā spermas analīzi veica 8 nedēļas pēc ārstēšanas uzsākšanas.
Mātītēm nenovēroja ietekmi uz fertilitāti neatkarīgi no devas.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Mannīts Sorbīts Nātrija hidroksīds (pH korekcijai)
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Pulveris jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Neatdzesēt. No mikrobioloģiskā viedokļa, zāles jāizlieto uzreiz pēc sagatavošanas/atšķaidīšanas, izņemot gadījumus, kad sagatavošanas/atšķaidīšanas veids neizraisa mikrobioloģiskās piesārņošanas risku. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, par to uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms izlietošanas atbild lietotājs.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas un atšķaidīšanas skatīt 6.3 apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Pulveris 10 ml stikla flakonos (I klases) ar Flurotec apvalkotu butilgumijas aizbāzni, kas noslēgts ar gofrētu alumīnija vāciņu.
Kengrexal ir pieejams iepakojumos pa 10 flakoniem.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Norādījumi par sagatavošanu Kengrexal sagatavošanai jāievēro atbilstoši aseptikas noteikumi.
Flakona saturs jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Katra 50 mg/flakona saturu sagatavojiet, pievienojot 5 ml sterila injekciju ūdens. Saudzīgi pagroziet, līdz viss preparāts izšķīst. Izvairieties no enerģiskas sajaukšanas. Nogaidiet, līdz putas noplok. Pārliecinieties, ka flakona saturs ir pilnībā izšķīdis, un sagatavotais šķīdums ir dzidrs bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums.
Nelietojiet bez atšķaidīšanas. Pirms lietošanas sagatavotais flakona saturs jāatšķaida ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai.
Pēc sagatavošanas zāles vizuāli jānovērtē, lai pārliecinātos, ka nav daļiņu piejaukuma.
12
Kengrexal ievada devā, kas atkarīga no ķermeņa masas, ievadot sākotnēji intravenozu bolus injekciju, kurai seko intravenoza infūzija. Bolus injekcija un infūzija jāveic ar infūzijas šķīdumu. Atvelciet 5 ml no viena sagatavotā flakona un atšķaidiet ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai. Rūpīgi samaisiet maisa saturu. Atšķaidot iegūsiet 200 mikrogrami/ml koncentrāciju, kam vajadzētu pietikt vismaz divas stundas ilgai infūzijai. Pacientiem, kuru ķermeņa masa ir 100 kg un vairāk, vajadzīgi vismaz divi maisi. Likvidēšana Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Chiesi Farmaceutici S.p.A. Via Palermo, 26/A 43122 Parma Itālija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/15/994/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2015. gada 23. marts 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
13
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14
A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Hälsa Pharma GmbH,
Hafenweg 18-20 48155 Münster
VĀCIJA Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2 apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas. D .NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU • Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz:
• pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
15
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
16
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
17
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Kengrexal 50 mg pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai cangrelor
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur kangrelora tetranātrija sāli, kas atbilst 50 mg kangrelora Pēc sagatavošanas 1 ml satur 10 mg kangrelora Pēc atšķaidīšanas 1 ml satur 200 mikrogramus kangrelora
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Mannīts Sorbīts Nātrija hidroksīds Sīkākai informācijai skatīt lietošanas instrukciju
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai 10 flakoni
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
18
Pulveris jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Neatdzesēt. Ja zāles netiek izlietotas nekavējoties, par to uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms izlietošanas atbild lietotājs.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Chiesi Farmaceutici S.p.A. Via Palermo, 26/A 43122 Parma Itālija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/15/994/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
19
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Kengrexal 50 mg pulveris koncentrāta pagatavošanai cangrelor Intravenozai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 50 mg 6. CITA
20
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
21
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Kengrexal 50 mg pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai. Cangrelor
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4 punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu. Tas attiecas arī uz iespējamām
blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4 punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1 Kas ir Kengrexal un kādam nolūkam to lieto 2 Kas Jums jāzina pirms Kengrexal lietošanas 3 Kā lietot Kengrexal 4 Iespējamās blakusparādības 5 Kā uzglabāt Kengrexal 6 Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Kengrexal un kādam nolūkam to lieto
Kengrexal ir prettrombocītu zāles, kas satur aktīvo vielu kangreloru.
Trombocīti ir ļoti sīkas asins šūnas, kas var salipt kopā un palīdz asinsreces procesā. Dažkārt asins recekļi var veidoties asinsvada bojājuma vietā, piemēram, sirds artērijā, un tas var būt ļoti bīstami, jo asins receklis var pārtraukt asins apgādi (trombotisks notikums), izraisot sirdslēkmi (miokarda infarkts).
Kengrexal samazina trombocītu salipšanu un tādējādi samazina asins recekļa veidošanās risku.
Jums jālieto Kengrexal, jo Jums ir nosprostoti sirds asinsvadi (koronāro artēriju slimība) un nepieciešams veikt procedūru (perkutāno koronāro intrvenci – PKI) nosprostojuma likvidēšanai. Procedūras laikā asinsvadā var ievadīt stentu, lai novērstu nosprostojumu. Kengrexal lietošana samazina risku, ka šīs procedūras rezultātā izveidosies receklis, kas atkal nobloķēs asinsvadus.
Kengrexal paredzēts lietošanai tikai pieaugušajiem.
2. Kas Jums jāzina pirms Kengrexal lietošanas
Nelietojiet Kengrexal šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret kangreloru vai kādu citu (6 punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir slimība, kas pašreiz izraisa asiņošanu, piemēram, asiņošanu no kuņģa vai zarnām, vai
medicīnisks stāvoklis, kas paaugstina nekontrolētas asiņošanas risku (hemostāzes traucējumi vai neatgriezeniski koagulācijas traucējumi); - ja Jums nesen veikta liela operācija vai bijusi jebkāda nopietna fiziska trauma, piemēram, kaulu lūzumi vai satiksmes negadījuma traumas; - ja Jums ir nekontrolēts, ļoti augsts asinsspiediens; - ja Jums ir bijis insults vai „mini insults” (arī pazīstams ar nosaukumu „tranzitora išēmiska lēkme TIL”), kuru izraisa uz laiku pārtraukta asins piegāde smadzenēs.
22
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Kengrexal lietošanas konsultējieties ar ārstu, ja: • Jums ir paaugstināts asiņošanas risks vai aizdomas par to. Piemēram, ja Jums ir medicīnisks
stāvoklis, kas ietekmē asinsreci vai varētu paaugstināt asiņošanas risku, piemēram, nesena nopietna trauma, jebkura nesena operācija, iepriekš bijis insults vai tranzitora išēmiska lēkme (TIL) vai nesena asiņošana no kuņģa un zarnu trakta; • Jums ir nieru darbības traucējumi vai ir nepieciešama dialīze; • Jums ir bijusi alerģiska reakcija pret Kengrexal vai kādu no tā sastāvdaļām; • Jums ir elpošanas traucējumi, piemēram, astma; • ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība.
Bērni un pusaudži Kengrexal nav piemērots bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem.
Citas zāles un Kengrexal Jūs varat saņemt acetilsalicilskābi (ASS) vienlaicīgi ar Kengrexal vai cita veida prettrombocītu zālēm (piemēram, klopidogrelu), un to var lietot pirms un pēc Kengrexal lietošanas.
Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat zāles, kas varētu paaugstināt blakusparādību risku, piemēram, asiņošanas risku, lietojot asinis šķidrinošus līdzekļus (antikoagulantus, piemēram, varfarīnu).
Grūtniecība un barošana ar krūti Pirms šo zāļu lietošanas pastāstiet ārstam, ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību. Kengrexal grūtniecības laikā lietot nav ieteicams.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Kengrexal iedarbība beidzas ātri, un ir maz ticams, ka tā ietekmēs spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
Kengrexal satur nātriju un sorbītu Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
Zāles satur mazāk par 23 mg nātrija katrā flakonā, - būtībā tās ir „nātriju nesaturošas”.
3. Kā lietot Kengrexal
Jūsu ārstēšanu ar Kengrexal uzraudzīs ārsts ar pieredzi sirds slimību aprūpē. Ārsts noteiks Jums piemēroto Kengrexal devu un sagatavos zāles.
Kengrexal paredzēts lietošanai injekcijas veidā, kurai seko infūzija (pilināšana) vēnā. Saņemtā deva ir atkarīga no ķermeņa masas. Ieteicamā deva ir:
• 30 mikrogrami uz kilogramu ķermeņa masas injekcijas veidā, kurai nekavējoties seko • infūzija (pilināšana) vēnā ar 4 mikrogramiem uz kilogramu ķermeņa masas minūtē, ievadot
vismaz 2 stundas. Ārsts izlems, vai Jums nepieciešama ilgāka ārstēšana.
Ja esat lietojis Kengrexal vairāk nekā noteikts Šīs zāles Jums ievadīs veselības aprūpes speciālists. Ārsts izlems Jums piemēroto ārstēšanas režīmu, ieskaitot zāļu pārtraukšanu un iespējamo blakusparādību novērošanu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
23
Ja rodas blakusparādības, var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.
Nekavējoties izstāstiet ārstam, ja novērojat kādu no šīm blakusparādībām:
• asiņošana no jebkuras vietas organismā. Asiņošana ir bieži sastopama Kengrexal lietošanas blakusparādība (var novērot līdz 1 no 10 cilvēkiem). Asiņošana var būt nopietna, un ziņoti letāli gadījumi;
• alerģiska reakcija (izsitumi, nieze, rīkles sašaurināšanās/tūska, mēles vai lūpu tūska, elpošanas grūtības). Alerģiska reakcija ir reti sastopama Kengrexal lietošanas blakusparādība (var novērot līdz 1 no 1 000 cilvēkiem), bet tā var būt nopietna.
Bieži sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 10 cilvēkiem Iespējami nelieli asinsizplūdumi jebkurā vietā uz ķermeņa (ieskaitot sīkus sārtus asinsizplūdumus uz ādas vai zemādā injekcijas vietā, izraisot pietūkumu). Aizdusa (elpas trūkums), asiņošanas izraisīta asins tilpuma samazināšanās vai sarkano asins šūnu skaita samazināšanās, šķidruma izdalīšanās no injekcijas vai katetra vietas.
Retāk sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 100 cilvēkiem Asiņošanas rezultātā izraisīta šķidruma uzkrāšanās ap sirdi, asinis krūškurvī, asiņošana no deguna, kuņģa-zarnu traktā vai vēderā, asinis urīnā vai asiņošana no injekcijas vai katetra vietas. Citas retāk sastopamās blakusparādības ir nieru darbības traucējumi, kas izraisa kreatinīna līmeņa paaugstināšanos serumā, asinsspiediena izmaiņas, izsitumi.
Reti sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 1 000 cilvēkiem Asiņošanas izraisīta trombocītu skaita samazināšanās vai anēmija, asiņošana acī, galvas smadzenēs (ieskaitot insultu), iegurnī un plaušās, brūču asiņošana, smagas alerģiskas reakcijas un sejas tūska.
Ļoti reti sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 10 000 cilvēkiem Asiņošana zem ādas vai ap acīm, infekcija asiņošanas vietās, smaga menstruālā asiņošana, asiņošana no dzimumlocekļa, auss vai esošajos ādas audzējos.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Kengrexal
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz marķējuma un kastītes pēc „Derīgs līdz”/„EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Šķīduma pagatavošana: pēc flakona atvēršanas pulveris jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Neatdzesēt.
Atšķaidītais šķīdums: No mikrobioloģiskā viedokļa, zāles jāizlieto uzreiz pēc sagatavošanas/atšķaidīšanas, izņemot gadījumus, kad sagatavošanas/atšķaidīšanas veids neizraisa mikrobioloģiskās piesārņošanas risku. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, par to uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms izlietošanas atbild lietotājs.
24
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Kengrexal satur - Aktīvā viela ir kangrelors. Katrs flakons satur 50 mg kangrelora. - Citas sastāvdaļas ir mannīts, sorbīts un nātrija hidroksīds pH korekcijai.
Kengrexal ārējais izskats un iepakojums Pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai stikla flakonā. Kengrexal ir balts vai gandrīz balts sasaldējot izžāvēts (liofilizēts) pulveris. Kengrexal ir pieejams iepakojums pa 10 flakoniem.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Chiesi Farmaceutici S.p.A. Via Palermo, 26/A 43122 Parma Itālija Ražotājs Hälsa Pharma GmbH Nikolaus-Dürkopp-Str. 4a 33602 Bielefeld Vācija
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
België/Belgique/Belgien Ferrer Internacional, S.A. Tél/Tel: +32475305452
Lietuva Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: +43 1 4073919
България Chiesi Bulgaria EOOD
Teл.: + 359 29201205
Luxembourg/Luxemburg Ferrer Internacional, S.A. Tél/Tel: +32475305452
Česká republika Chiesi CZ s.r.o.
Tel: +420 261221745
Magyarország Chiesi Hungary Kft. Tel.: +36-1-429 1060
Danmark Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
Malta Chiesi Farmaceutici S.p.A. Tel: + 39 0521 2791
Deutschland Ferrer Deutschland GmbH Tel: +49 (0) 2407 502311-0
Nederland Ferrer Internacional, S.A. Tél/Tel: +32475305452
Eesti Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: +43 1 4073919
Norge Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
Ελλάδα Chiesi Hellas AEBE
Τηλ: + 30 210 6179763
Österreich Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: + 43 1 4073919
25
España Ferrer Farma, S.A. Tel: +34 93 600 3700
France Bioprojet Pharma +33 (0)1 47 03 66 33
Hrvatska Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: + 43 1 4073919
Ireland Chiesi Farmaceutici S.p.A. Tel: + 39 0521 2791
Ísland Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
Italia Chiesi Farmaceutici S.p.A. Tel: + 39 0521 2791 Κύπρος Chiesi Farmaceutici S.p.A. Τηλ: + 39 0521 2791
Latvija Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: + 43 1 4073919
Polska Chiesi Poland Sp. z.o.o. Tel.: + 48 22 620 1421
Portugal Ferrer Portugal, S.A Tel: +351 214449600
România Chiesi Romania S.R.L. Tel: + 40 212023642
Slovenija Chiesi Slovenija d.o.o. Tel: + 386-1-43 00 901
Slovenská republika Chiesi Slovakia s.r.o. Tel: + 421 259300060
Suomi/Finland Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20 Sverige Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
United Kingdom Chiesi Ltd Tel: + 44 0161 4885555
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}. Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem: Kengrexal ievadīšanu jāveic ārstam ar pieredzi akūtu koronāru sindromu ārstēšanā vai koronārās intervences procedūru veikšanā, un tas ir paredzēts akūtai ārstēšanai slimnīcas apstākļos.
26
Devas Ieteicamā Kengrexal deva pacientiem, veicot PKI, ir 30 mikrogrami/kg intravenozas bolus injekcijas veidā, kurai nekavējoties seko intravenoza infūzija ar 4 mikrogramiem/kg/min. Bolus injekcija un infūzija jāuzsāk pirms procedūras un jāturpina vismaz divas stundas vai visas procedūras garumā atkarībā no tā, kas notiek ilgāk. Pēc ārsta ieskatiem infūziju var turpināt kopumā četras stundas. Skatīt 5.1. apakšpunktu. Hroniskai ārstēšanai pacientiem jāpāriet uz perorālo P2Y12 inhibitoru terapiju. Pārejas periodā perorālā P2Y12 inhibitora (klopidogrels, tikagrelors vai prasugrels) terapijas piesātinošā deva lietojama uzreiz pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas. Alternatīvi, 30 minūtes pirms infūzijas beigām var lietot tikagrelora vai prasugrela piesātinošo devu, nevis klopidogrela devu, skatīt 4.5. apakšpunktu. Norādījumi par sagatavošanu Kengrexal sagatavošanai jāievēro atbilstoši aseptikas noteikumi. Flakona saturs jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Katra 50 mg/flakona saturu sagatavojiet, pievienojot 5 ml sterila injekciju ūdens. Saudzīgi pagroziet, līdz viss preparāts izšķīst. Izvairieties no enerģiskas sajaukšanas. Nogaidiet, līdz putas noplok. Pārliecinieties, ka flakona saturs ir pilnībā izšķīdis, un sagatavotais šķīdums ir dzidrs bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums. Nelietojiet bez atšķaidīšanas. Pirms lietošanas sagatavotais flakona saturs jāatšķaida ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai. Pēc sagatavošanas parenterāli ievadāmās zāles vizuāli jānovērtē, lai pārliecinātos, ka nav daļiņu piejaukuma. Kengrexal ievada devā, kas atkarīga no ķermeņa masas, ievadot sākotnēji intravenozu bolus injekciju, kurai seko intravenoza infūzija. Bolus injekcija un infūzija jāveic ar infūzijas šķīdumu. Atvelciet 5 ml no viena sagatavotā flakona un atšķaidiet ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai. Rūpīgi samaisiet maisa saturu. Atšķaidot iegūsiet 200 mikrogrami/ml koncentrāciju, kam vajadzētu pietikt vismaz divas stundas ilgai infūzijai. Pacientiem, kuru ķermeņa masa ir 100 kg un vairāk, vajadzīgi vismaz divi maisi.
27
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Kengrexal 50 mg pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrs flakons satur kangrelora tetranātrija sāli, kas atbilst 50 mg kangrelora (Cangrelor). Pēc sagatavošanas 1 ml koncentrāta satur 10 mg kangrelora. Pēc atšķaidīšanas 1 ml šķīduma satur 200 mikrogramus kangrelora.
Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību Katrs flakons satur 52,2 mg sorbīta Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1 apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris injekciju / infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai. Balts vai gandrīz balts liofilizēts pulveris.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Kengrexal, lietojot kopā ar acetilsalicilskābi (ASS), ir paredzēts trombotisku kardiovaskulāru notikumu mazināšanai pieaugušiem pacientiem ar koronāro artēriju slimību, veicot perkutānu koronāro intervenci (PKI), ja pirms PKI procedūras nav lietots perorālais P2Y12 inhibitors un perorālā P2Y12 inhibitoru terapija nav iespējama vai vēlama.
4.2. Devas un lietošanas veids
Kengrexal ievadīšana jāveic ārstam ar pieredzi akūtu koronāru sindromu ārstēšanā vai koronārās intervences procedūru veikšanā, un tas ir paredzēts akūtai ārstēšanai slimnīcas apstākļos.
Devas Ieteicamā Kengrexal deva pacientiem, veicot PKI, ir 30 mikrogrami/kg intravenozas bolus injekcijas veidā, kurai nekavējoties seko intravenoza infūzija ar 4 mikrogramiem/kg/min. Bolus injekcija un infūzija jāuzsāk pirms procedūras un jāturpina vismaz divas stundas vai visas procedūras garumā atkarībā no tā, kas notiek ilgāk. Pēc ārsta ieskatiem infūziju var turpināt kopumā četras stundas, skatīt 5.1 apakšpunktu.
Hroniskai ārstēšanai pacientiem jāpāriet uz perorālo P2Y12 inhibitoru terapiju. Pārejas periodā perorālā P2Y12 inhibitora (klopidogrels, tikagrelors vai prasugrels) terapijas piesātinošā deva lietojama uzreiz pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas. Alternatīvi, 30 minūtes pirms infūzijas beigām var lietot tikagrelora vai prasugrela piesātinošo devu, nevis klopidogrela devu, skatīt 4.5. apakšpunktu.
Lietošana kopā ar citiem antikoagulantiem Pacientiem, kuriem veic PKI, jāpiemēro standarta papildinošā terapija (skatīt 5.1 apakšpunktu).
2
Gados vecāki pacienti Gados vecākiem (≥75 gadi) pacientiem devas pielāgošana nav nepieciešama.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem, vidēji smagiem vai smagiem nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana nav nepieciešama (skatīt 4.44.4 apakšpunktu un 5.2 apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Devas pielāgošana nav nepieciešama (skatīt 5.2 apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Kangrelora drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Lietošanas veids Kengrexal ir paredzēts intravenozai lietošanai, tikai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas.
Kengrexal jāievada intravenozi. Bolus injekciju jāievada ātri (<1 minūtes laikā) no atšķaidījuma maisa manuāli strūklā vai ar intravenozā sūkņa palīdzību. Pirms PKI uzsākšanas pārliecinieties, ka bolus injekcija ir pilnībā ievadīta. Pēc bolus injekcijas nekavējoties sāciet infūziju.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu un atšķaidīšanu pirms lietošanas skatīt (6.6 apakšpunktu).
4.3. Kontrindikācijas
• Aktīva asiņošana vai paaugstināts asiņošanas risks hemostāzes traucējumu un/vai neatgriezenisku koagulācijas traucējumu dēļ, nesenas nozīmīgas operācijas/traumas vai nekontrolētas smagas hipertensijas dēļ.
• Insults vai tranzitora išēmiska lēkme (TIL) anamnēzē. • Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.16.1 apakšpunktā uzskaitītajām
palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Asiņošanas risks Ārstēšana ar Kengrexal var paaugstināt asiņošanas risku.
Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI vidēji smagu un vieglu asiņošanu pēc GUSTO (Global Use of Strategies to Open Occluded Arteries) kritērijiem biežāk vēroja pacientiem, kuri lietoja kangreloru, nevis klopidogrelu, skatīt 4.8 apakšpunktu.
Lai gan lielākajā daļā gadījumu ar kangrelora lietošanu saistīto asiņošanu vēro artērijas punkcijas vietā, asiņošana var sākties jebkurā vietā. Jebkuras neizskaidrojamas asinsspiediena vai hematokrīta samazināšanās gadījumā nopietni jāapsver asiņošanas iespēja un kangrelora lietošanas pārtraukšana. Pacientiem ar slimībām, kas paaugstina asiņošanas risku, kangrelors jālieto ar piesardzību. Lietojot zāles, kas var paaugstināt asiņošanas risku, kangrelors jālieto ar piesardzību.
Kangrelora eliminācijas pusperiods ir trīs līdz sešas minūtes. Trombocītu funkcija atjaunojas 60 minūšu laikā pēc infūzijas pārtraukšanas.
Intrakraniāla asiņošana Ārstēšana ar Kengrexal var paaugstināt intrakraniālas asiņošanas risku. Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI kangrelora grupā intrakraniālu asiņošanu 30 dienu laikā novēroja biežāk (0,07%) nekā klopidogrela grupā (0,02%), no tiem 4 asiņošanas gadījumi kangrelora lietotājiem, bet 1 asiņošanas gadījums klopidogrela lietotājiem bija ar letālu iznākumu. Kangrelora lietošana ir kontrindicēta, ja anamnēzē ir insults/TIL (skatīt 4.3 apakšpunktu un 4.8 apakšpunktu).
3
Sirds tamponāde Ārstēšana ar Kengrexal var paaugstināt sirds tamponādes risku. Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI kangrelora grupā sirds tamponādi 30 dienu laikā novēroja biežāk (0,12%) nekā klopidogrela grupā (0,02%) (skatīt 4.8 apakšpunktu).
Ietekme uz nieru darbību Pivotālajos pētījumos, kuros piedalījās pacienti ar PKI, pēc kangrelora lietošanas tika ziņots par akūtu nieru mazspēju (0,1%), nieru mazspēju (0,1%) un paaugstinātu kreatinīna līmeni serumā (0,2%). Skatīt 4.8 apakšpunktu. Pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 15-30 ml/min) kangrelora grupā novēroja izteiktāku nieru funkcijas pasliktināšanos (3,2%) salīdzinājumā ar klopidogrela grupu (1,4%). Turklāt, pēc GUSTO, biežāk ziņots par vidēji smagiem asiņošanas gadījumiem kangrelora grupā (6,7%) salīdzinājumā ar klopidogrela grupu (1,4%). Šiem pacientiem kangrelors jālieto ar piesardzību.
Paaugstināta jutība Pēc Kengrexal lietošanas iespējamas paaugstinātas jutības reakcijas. Kangrelora grupā par nopietnām paaugstinātas jutības reakcijām ziņoja biežāk (0,05%) nekā kontroles grupā (0,007%). Tās ietvēra anafilaktiskās reakcijas/šoku un angioedēmu (skatīt 4.8 apakšpunktu).
Dispnojas risks Kengrexal lietošana var paaugstināt dispnojas risku. Pivotālajos pētījumos pacientiem ar PKI dispnoju (ieskaitot dispnoju pie fiziskas slodzes) biežāk vēroja kangrelora grupā (1,3%) nekā klopidogrela grupā (0,4%). Vairumā gadījumu dispnoja bija viegla vai vidēji smaga, un vidējais dispnojas ilgums saistībā ar kangrelora lietošanu bija divas stundas (skatīt 4.8 apakšpunktu).
Fruktozes nepanesība Šīs zāles satur sorbītu. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu fruktozes nepanesību.
Nātrijs Kengrexal satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā flakonā (būtībā tas ir „nātriju nesaturošs”).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.
Perorālie P2Y12 inhibitori (klopidogrels, prasugrels, tikagrelors) Lietojot klopidogrelu kangrelora infūzijas laikā, klopidogrela paredzamā nomācošā ietekme uz trombocītiem netiek sasniegta. Klopidogrela lietošana 600 mg devā tūlīt pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas nodrošina pilnu paredzamo farmakodinamisko iedarbību. III fāzes pētījumos, lietojot 600 mg klopidogrela tūlīt pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas, netika novērota klīniski nozīmīga P2Y12 inhibīcijas pārtraukšana.
Farmakodinamiskās mijiedarbības pētījumā ar kangreloru un prasugrelu tika konstatēts, ka šīs zāles var lietot vienlaicīgi. Pacienti var pāriet no kangrelora lietošanas uz prasugrela lietošanu, lietojot prasugrelu tūlīt pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas vai līdz vienai stundai pirms infūzijas beigām, optimāli 30 minūtes pirms kangrelora infūzijas beigām, lai ierobežotu trombocītu reaktivitātes atjaunošanos.
Veikts arī farmakodinamiskās mijiedarbības pētījums par kangreloru un tikagreloru. Netika novērota mijiedarbības ietekme uz kangreloru. Pacienti var pāriet no kangrelora lietošanas uz tikagrelora lietošanu bez ietekmes uz antitrombotisko darbību.
Farmakodinamiskā iedarbība Kangrelora izraisīto trombocītu aktivācijas un agregācijas inhibīciju apstiprina agregometrija (gaismas transmisijas un impedances), pie pacienta veicamie testi, piemēram, VerifyNow P2Y12™ tests, VASP-P un plūsmas citometrija.
4
Pēc 30 mikrogramu/kg ievadīšanas bolus injekcijas veidā un intravenozas infūzijas ar 4 mikrogramiem/kg/min (PKI deva) trombocītu inhibīciju novēro pēc divām minūtēm. Kangrelora farmakokinētiskā/farmakodinamiskā (pharmacokinetic/pharmacodynamic - PK/PD) iedarbība infūzijas laikā saglabājas nemainīga.
Neatkarīgi no devas kangrelora līmenis asinīs pēc infūzijas pārtraukšanas strauji samazinās, un trombocītu funkcija normalizējas stundas laikā.
Acetilsalicilskābe (ASS), heparīns, nitroglicerīns Mijiedarbības pētījumā ar aspirīnu, heparīnu un nitroglicerīnu netika novērota farmakokinētiska vai farmakodinamiska mijiedarbība ar kangreloru.
Bivalirudīns, mazmolekulārais heparīns, fondaparinukss un GP IIb/IIIa inhibitori Klīniskajos pētījumos kangrelors tika lietots vienlaicīgi ar bivalirudīnu, mazmolekulāro heparīnu, fondaparinuksu un GP IIb/IIIa inhibitoriem (abciksimabu, eptifibatīdu, tirofibānu) bez redzamas ietekmes uz kangrelora farmakokinētiskajām vai farmakodinamiskajām īpašībām.
Citohroma P450 (CYP) sistēma Kangrelora metabolisms nav atkarīgs no CYP sistēmas, un kangrelors un tā galvenie metabolīti terapeitiskā koncentrācijā neinhibē CYP izoenzīmus.
Krūts vēža rezistences proteīns (Breast cancer resistance protein - BCRP) In vitro apstākļos metabolīts ARC-69712XX klīniski nozīmīgā koncentrācijā inhibē BCRP. Iespējamā ietekme in vivo situācijā nav pētīta, bet ieteicams ievērot piesardzību, lietojot kangreloru vienlaicīgi ar BCRP substrātu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Dati par Kengrexal lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti vai nav pieejami. Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3 apakšpunktu).
Kengrexal grūtniecības laikā nedrīkst lietot.
Barošana ar krūti Nav zināms, vai Kengrexal izdalās cilvēka pienā. Nevar izslēgt risku bērnam, kas tiek barots ar krūti.
Fertilitāte Pētījumos ar dzīvniekiem netika novērota Kengrexal ietekme uz mātīšu fertilitāti. Žurku tēviņiem pēc Kengrexal lietošanas novēroja atgriezenisku ietekmi uz fertilitāti (skatīt 5.35.3 apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Kengrexal neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Kangrelora drošība novērtēta vairāk nekā 12 700 pacientiem, kuriem veica PKI. Visbiežāk sastopamās kangrelora blakusparādības ir viegla un vidēji smaga asiņošana un dispnoja. Nopietnas kangrelora blakusparādības pacientiem ar koronāro artēriju slimību ir smaga/dzīvību apdraudoša asiņošana un paaugstināta jutība.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā 1. tabulā minētas nevēlamās blakusparādības, apkopojot kombinētos datus no visiem CHAMPION pētījumiem. Nevēlamās blakusparādības klasificētas atbilstoši sastopamības biežumam un orgānu sistēmām. Sastopamības biežuma kategorijas definētas atbilstoši šādam iedalījumam: ļoti bieži
5
(≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
1. tabula: Kangrelora nevēlamās blakusparādības 48 stundu laikā, apkopojot CHAMPION
pētījumu datus
Orgānu sistēmu Bieži (≥1/100
Retāk (≥1/1 000 Reti (≥1/10 000 Ļoti reti
klasifikācija
līdz <1/10)
līdz <1/100)
līdz <1/1 000) (<1/10 000)
Infekcijas un
Inficēta
infestācijas
hematoma
Labdabīgi,
Ādas audzēja
ļaundabīgi un
asiņošana
neprecizēti
audzēji (ieskaitot
cistas un polipus)
Asins un
Anēmija,
limfātiskās
trombocitopēnija
sistēmas
traucējumi
Imūnās sistēmas
Anafilaktiska
traucējumi
reakcija
(anafilaktiskais
šoks),
paaugstināta
jutība
Nervu sistēmas traucējumi
Intrakraniāla asiņošana d *
Acu bojājumi
Acs asiņošana
Ausu un labirinta bojājumi Sirds funkcijas traucējumi
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Hematoma <5 cm, hemorāģija
Elpošanas
sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes
slimības Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Dispnoja (dispnoja pie slodzes)
Ādas un zemādas Ekhimozes audu bojājumi (petēhijas,
purpura)
Auss asiņošana
Sirds tamponāde (perikardiāla asiņošana) Hemodinamiska nestabilitāte
Deguna asiņošana, hemoptīze
Brūces asiņošana, vaskulāra pseidoaneirisma
Plaušu asiņošana
Retroperitoneāla asiņošana,* peritoneāla hematoma,
kuņģa-zarnu trakta asiņošana a
Izsitumi, nieze, nātrene f
Angioedēma
6
Orgānu sistēmu klasifikācija Nieru un
urīnizvades sistēmas traucējumi
Bieži (≥1/100 līdz <1/10)
Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības Vispārēji traucējumi un reakcijas
ievadīšanas vietā Izmeklējumi
Asiņošana asinsvada punkcijas vietā
Samazināts hematokrīts, samazināts hemoglobīna līmenis**
Traumas,
saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas
Hematoma >5 cm
Retāk (≥1/1 000 līdz <1/100)
Asiņošana no urīnceļiem, e akūta nieru mazspēja (nieru mazspēja)
Reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000)
Asiņošana iegurnī
Ļoti reti (<1/10 000)
Menorāģija, asiņošana no dzimumlocekļa
Hematoma asinsvada punkcijas vietā b
Paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs
Samazināts trombocītu skaits,
samazināts eritrocītu skaits, paaugstināts starptautiskais
standartizētais koeficients c
Kontūzija
Periorbitāla hematoma,
zemādas hematoma
Vairākas nevēlamās blakusparādības grupētas un ietver šādus medicīniskos terminus: a. Asiņošana no augšējās kuņģa-zarnu trakta daļas, mutes dobuma asiņošana, smaganu asiņošana,
barības vada asiņošana, divpadsmitpirkstu zarnas čūlas asiņošana, vemšana ar asinīm, asiņošana no apakšējās kuņģa-zarnu trakta daļas, asiņošana no taisnās zarnas, hemoroīdu asiņošana, hematohēzija b. Asiņošana ievadīšanas vietā, asiņošana vai hematoma katetra vietā, asiņošana vai hematoma infūzijas vietā c. Izmainīts asins recēšanas laiks, pagarināts protrombīna laiks d. Cerebrāla asiņošana, cerebrovaskulārs notikums e. Hematūrija, asiņains urīns, urīnizvadkanāla asiņošana f. Eritēma, eritematozi izsitumi, niezoši izsitumi * Ieskaitot notikumus ar letālu iznākumu ** Transfūzija bija retāk sastopama 101/12 565 (0,8%)
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts Asiņošanas novērtējumu pēc GUSTO kritērijiem veica CHAMPION (PHOENIX, PLATFORM un PKI) klīniskajos pētījumos. Ar KAŠ (koronāro artēriju šuntēšanu) nesaistītas asiņošanas analīze norādīta 2. tabulā.
Lietojot PKI apstākļos, kangrelors bija saistīts ar biežāku vieglas asiņošanas gadījumu sastopamību pēc GUSTO kritērijiem salīdzinājumā ar klopidogrelu. GUSTO vieglās asiņošanas gadījumu papildu analīzē atklājās, ka liela daļa šādu notikumu bija ekhimoze, sūkšanās un hematoma <5 cm. Transfūzijas un pēc GUSTO kritērijiem noteiktās smagas/dzīvībai bīstamas asiņošanas biežums bija līdzīgs.
7
Apkopotajā drošuma vērtējuma populācijā CHAMPION pētījumos letālas asiņošanas biežums 30 dienu laikā pēc devas lietošanas bija zems un neatšķīrās kangrelora grupā salīdzinājumā ar klopidogrela grupu (8 [0,1%] pret 9 [0,1%]).
Lietojot kangreloru, netika novērota bāzlīnijas demogrāfisko faktoru ietekme uz relatīvo asiņošanas risku.
2. tabula: Ar KAŠ nesaistīta asiņošana
Asiņošana pēc GUSTO, n (%)
CHAMPION apkopotie dati
Kangrelors (N=12 565)
Klopidogrels (N=12 542)
Jebkura asiņošana pēc GUSTO
2 196 (17,5)
1 696 (13,5)
Smaga/dzīvību apdraudoša
28 (0,2)
23 (0,2)
Vidēji smaga Viegla a
76 (0,6) 2 109 (16,8)
56 (0,4) 1 627 (13,0)
Viegla bez ekhimozēm, sūkšanās un hematoma <5
707 (5,6)
515 (4,1)
cm
Pacienti, kuriem veikta transfūzija
90 (0,7)
70 (0,6)
CHAMPION PHOENIX
Kangrelors (N=5 529)
Klopidogrels (N=5 527)
Jebkura asiņošana pēc GUSTO
178 (3,2)
107 (1,9)
Smaga/dzīvību apdraudoša
9 (0,2)
6 (0,1)
Vidēji smaga
22 (0,4)
13 (0,2)
Viegla b
150 (2,7)
88 (1,6)
Viegla bez ekhimozēm, sūkšanās un hematoma <5
98 (1,8)
51 (0,9)
cm
Pacienti, kuriem veikta transfūzija
25 (0,5)
16 (0,3)
KAŠ: Koronāro artēriju šuntēšana; GUSTO: Global Use of Strategies to Open Coronary Arteries; a CHAMPION apkopoto datu analīzē viegla asiņošana pēc GUSTO tika definēta kā cita asiņošana,
kuras gadījumā nav nepieciešama asins transfūzija un nav traucēta hemodinamika b CHAMPION PHOENIX datu analīzē viegla asiņošana pēc GUSTO tika definēta kā cita asiņošana,
kuras gadījumā nepieciešama iejaukšanās, bet nav nepieciešama asins transfūzija un nav traucēta
hemodinamika
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Klīniskajos pētījumos veseli brīvprātīgie saņēma līdz pat divām reizēm lielāku par paredzamo dienas devu. Maksimālā nejaušā pārdozēšana klīniskajos pētījumos bija 10 reizes (bolus) vai 3,5 reizes lielāka infūzijas deva, un biežākā novērotā nevēlamā blakusparādība bija asiņošana.
Pārdozēšanas ticamākā farmakoloģiskās iedarbības izpausme ir asiņošana. Asiņošanas gadījumā jāuzsāk atbilstoši uzturošās terapijas pasākumi, kas var ietvert zāļu lietošanas pārtraukšanu, lai atjaunotu trombocītu funkciju.
Kengrexal nav antidota, tomēr Kengrexal farmakokinētiskais eliminācijas pusperiods ir trīs līdz sešas minūtes. Trombocītu funkcija atjaunojas 60 minūšu laikā pēc infūzijas pārtraukšanas.
8
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS 5.1. Farmakodinamiskās īpašības Farmakoterapeitiskā grupa: Trombocītu agregācijas inhibitori, izņemot heparīnu, ATĶ kods: B01AC25. Darbības mehānisms Kengrexal satur kangreloru, tiešu P2Y12 trombocītu receptoru antagonistu, kas bloķē adenozīna difosfāta (ADF) inducēto trombocītu aktivāciju un agregāciju in vitro un ex vivo. Kangrelors selektīvi un atgriezeniski piesaistās P2Y12 receptoram, lai pārtrauktu signālu pārvadi un trombocītu aktivāciju. Farmakodinamiskā iedarbība Kangrelora izraisīto trombocītu aktivācijas un agregācijas inhibīciju apstiprina agregometrija (gaismas transmisijas un impedances), pie pacienta veicamie testi, piemēram, VerifyNow P2Y12™ tests, VASP-P un plūsmas citometrija. Lietojot kangreloru, P2Y12 inhibīcija sākas strauji. Pēc 30 mikrogramu/kg ievades bolus injekcijas veidā un intravenozas infūzijas ar 4 mikrogramiem/kg/min trombocītu inhibīciju novēro pēc divām minūtēm. Kangrelora farmakokinētiskā/farmakodinamiskā (PK/PD) iedarbība infūzijas laikā saglabājas nemainīga. Neatkarīgi no devas kangrelora līmenis asinīs pēc infūzijas pārtraukšanas strauji samazinās, un trombocītu funkcija normalizējas stundas laikā. Klīniskā efektivitāte un drošums Primārie klīniskie pierādījumi par kangrelora efektivitāti ir iegūti CHAMPION PHOENIX, randomizētā, dubultaklā pētījumā, kura laikā kangreloru (n=5 472) salīdzināja ar klopidogrelu (n=5 470), abus lietojot kombinācijā ar aspirīnu un pārējo standarta terapiju, ieskaitot nefrakcionēto heparīnu (78%), bivalirudīnu (23%), MMH (14%) vai fondaparinuksu (2,7%). Vidējais kangrelora infūzijas ilgums bija 129 minūtes. GPIIb/IIIa inhibitori bija atļauti tikai lietošanai pēc neatliekamām indikācijām, un tos izmantoja 2,9% pacientu. Pētījumā iekļāva pacientus ar koronāro aterosklerozi, kuriem bija nepieciešama PKI saistībā ar stabilu stenokardiju (58%), akūtu koronāru sindromu bez ST segmenta elevācijas (AKS BSTE) (26%) vai miokarda infarktu ar ST elevāciju (STEMI) (16%). Dati no CHAMPION apkopotās populācijas par vairāk nekā 25 000 pacientiem ar PKI nodrošina papildu klīniskā drošuma izvērtējumu. CHAMPION PHOENIX pētījumā kangrelors ievērojami samazināja (relatīvā riska samazināšanās par 22%; absolūtā riska samazināšanās par 1,2%) primāro salikto mērķa kritēriju (jebkāda cēloņa nāve, MI, IIR un ST), salīdzinot ar klopidogrelu un vērtējot pēc 48 stundām (3. tabula).
9
3. tabula:
Trombotiskie notikumi pēc 48 stundām CHAMPION PHOENIX (mITT populācijā)
Kangrelors pret klopidogrelu
n (%) Primārais mērķa kritērijs Nāve/MI/IIR/STa Galvenais sekundārais mērķa kritērijs Stenta tromboze
Nāve
Kangrelors N=5 Klopidogrels
470
N=5 469
257 (4,7)
322 (5,9)
OR (95% TI) 0,78 (0,66; 0,93)
p-vērtība 0,005
46 (0,8) 18 (0,3)
74 (1,4) 18 (0,3)
0,62 (0,43; 0,90) 1,00 (0,52; 1,92)
0,010 >0,999
MI
207 (3,8)
255 (4,7)
0,80 (0,67; 0,97)
0,022
IIR
28 (0,5)
38 (0,7)
0,74 (0,45; 1,20)
0,217
aPrimārajam mērķa kritērijam, izmantojot loģistiskās regresijas modeli, pielāgotu piesātinošajai devai un pacienta stāvoklim. p-vērtības sekundārajiem mērķa kritērijiem, pamatojoties uz hī kvadrāta kritēriju. OR = (odds ratio) izredžu attiecība; TI = ticamības intervāls; IIR = išēmijas izraisīta revaskularizācija; MI = miokarda infarkts; mITT = modificētā intent-to-treat (ārstēšanai paredzētā); ST = stenta tromboze.
Būtisku nāves/MI/IIR/ST un ST notikumu samazinājumu, kuru novēroja kangrelora grupā pēc 48 stundām, novēroja arī pēc 30 dienām (4. tabula).
4. tabula:
Trombotiskie notikumi pēc 30 dienām CHAMPION PHOENIX (mITT populācijā)
Kangrelors pret klopidogrelu
n (%)
Primārais mērķa kritērijs Nāve/MI/IIR/ST
Galvenais sekundārais mērķa kritērijs Stenta tromboze
Kangrelors N=5 462
326 (6,0)
Klopidogrels N=5 457
380 (7,0)
OR (95% TI) p-vērtībaa
0,85 (0,73; 0,99)
0,035
71 (1,3)
104 (1,9)
0,68 (0,50; 0,92)
0,012
Nāve
60 (1,1)
55 (1,0)
1,09 (0,76; 1,58)
0,643
MI
225 (4,1)
272 (5,0)
0,82 (0,68; 0,98)
0,030
IIR
56 (1,0)
66 (1,2)
0,85 (0,59; 1,21)
0,360
a p-vērtības, pamatojoties uz hī kvadrāta kritēriju. OR = (odds ratio) izredžu attiecība; TI = ticamības intervāls; IIR = išēmijas izraisīta revaskularizācija; MI = miokarda infarkts; mITT = modificētā intent-to-treat (ārstēšanai paredzētā); ST = stenta tromboze.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Kengrexal vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par nelokalizētas embolijas un trombozes novēršanu, trombozes ārstēšanu bērniem, kuriem veic diagnostiskas un / vai terapeitiskas perkutānas vaskulārās procedūras. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2 apakšpunktā.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
10
Uzsūkšanās Kangrelora biopieejamība ir pilnīga un tūlītēja. Kangrelors strauji izkliedējas, sasniedzot Cmax divu minūšu laikā pēc intravenozās bolus injekcijas, kurai seko infūzija. Kangrelora vidējā līdzsvara stāvokļa koncentrācija pastāvīgas 4 mikrogramu/kg/min intravenozas infūzijas laikā ir 488 ng/ml.
Izkliede Kangrelora izkliedes tilpums ir 3,9 l. Kangrelors saistās ar plazmas proteīniem par 97-98%.
Biotransformācija Kangrelors plazmā strauji deaktivējas defosforilācijas ceļā, veidojot savu primāro metabolītu nukleozīdu. Kangrelora metabolisms nav atkarīgs no orgānu funkcijas un netiek novērota mijiedarbība ar citām zālēm, kas metabolizējas ar aknu enzīmu palīdzību.
Eliminācija Kengrexal eliminācijas pusperiods ir trīs līdz sešas minūtes, neatkarīgi no devas. Pēc intravenozas [3H] kangrelora 2 mikrogramu/kg/min infūzijas ievadīšanas veseliem brīvprātīgajiem vīriešiem tika atgūti 93% no kopējās radioaktīvi iezīmētās devas. No atgūtā materiāla 58% izdalījās urīnā un atlikušie 35% izdalījās izkārnījumos, visticamāk, pēc biliāras ekskrēcijas. Sākotnējā ekskrēcija bija strauja, jo apmēram 50% no uzņemtās radioaktīvi iezīmētās devas atguva pirmo 24 stundu laikā un pēc 48 stundām tika atgūti 75%. Vidējais klīrenss bija aptuveni 43,2 l/kg.
Linearitāte/nelinearitāte Vērtējot kangrelora farmakokinētiskās īpašības, pacientiem un veseliem brīvprātīgajiem konstatēta linearitāte.
Farmakokinētiskā(-s)/farmakodinamiskā(-s) attiecība(-s)
Īpašas populācijas Dzimums, vecums un nieru vai aknu darbības traucējumi neietekmē kangrelora farmakokinētiku. Šīm populācijām nav nepieciešama devu pielāgošana.
Pediatriskā populācija Kangrelors nav pētīts pediatriskajā populācijā (skatīt 4.2 apakšpunktu un 5.1 apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, mutagenitāti un klastogēno potenciālu neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Kancerogenitātes pētījumi nav veikti.
Kangrelora primārā nelabvēlīgā ietekme žurkām un suņiem novērota augšējos urīnceļos un izpaudās ar nieru kanāliņu, nieru bļodiņas un urīnvadu bojājumiem. Anatomiskās pārmaiņas korelēja ar paaugstinātu kreatinīna un urīnvielas līmeni plazmā un palielinātu albumīna un asins šūnu daudzumu urīnā. Pārtraucot zāļu lietošanu, urīnceļu bojājums žurkām bija atgriezenisks.
Reproduktīvā toksicitāte Kangrelors izsauca žurkām no devas atkarīgu augļa augšanas aizturi, ko raksturoja biežāk novērota nepilnīga osifikācija un neosificēti pakaļējo ekstremitāšu metatarsālie kauli. Trušiem kangrelora lietošana saistījās ar biežākiem abortiem un intrauterīnu augļa bojājumu, kā arī augļa attīstības aizturi, lietojot lielākas devas, kas varētu būt sekundāri saistīta ar toksisku ietekmi uz mātītes organismu. Reproduktīvās funkcijas pētījumos kangrelors neizraisīja anomālijas ne žurkām, ne trušiem.
Fertilitātes traucējumi Fertilitātes pētījumā žurku tēviņiem novēroja ietekmi uz fertilitāti, spēju apaugļot mātīti(-es), spermas morfoloģiju un kustīgumu, lietojot kangreloru devā, kas cilvēkiem būtu 1,8 reizes lielāka par
11
ieteicamo devu PKI gadījumā. Lietojot mazākas devas, šādu ietekmi nenovēroja, un tā bija atgriezeniska pēc zāļu lietošanas pārtraukšanas. Šajā pētījumā spermas analīzi veica 8 nedēļas pēc ārstēšanas uzsākšanas.
Mātītēm nenovēroja ietekmi uz fertilitāti neatkarīgi no devas.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Mannīts Sorbīts Nātrija hidroksīds (pH korekcijai)
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Pulveris jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Neatdzesēt. No mikrobioloģiskā viedokļa, zāles jāizlieto uzreiz pēc sagatavošanas/atšķaidīšanas, izņemot gadījumus, kad sagatavošanas/atšķaidīšanas veids neizraisa mikrobioloģiskās piesārņošanas risku. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, par to uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms izlietošanas atbild lietotājs.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas un atšķaidīšanas skatīt 6.3 apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Pulveris 10 ml stikla flakonos (I klases) ar Flurotec apvalkotu butilgumijas aizbāzni, kas noslēgts ar gofrētu alumīnija vāciņu.
Kengrexal ir pieejams iepakojumos pa 10 flakoniem.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Norādījumi par sagatavošanu Kengrexal sagatavošanai jāievēro atbilstoši aseptikas noteikumi.
Flakona saturs jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Katra 50 mg/flakona saturu sagatavojiet, pievienojot 5 ml sterila injekciju ūdens. Saudzīgi pagroziet, līdz viss preparāts izšķīst. Izvairieties no enerģiskas sajaukšanas. Nogaidiet, līdz putas noplok. Pārliecinieties, ka flakona saturs ir pilnībā izšķīdis, un sagatavotais šķīdums ir dzidrs bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums.
Nelietojiet bez atšķaidīšanas. Pirms lietošanas sagatavotais flakona saturs jāatšķaida ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai.
Pēc sagatavošanas zāles vizuāli jānovērtē, lai pārliecinātos, ka nav daļiņu piejaukuma.
12
Kengrexal ievada devā, kas atkarīga no ķermeņa masas, ievadot sākotnēji intravenozu bolus injekciju, kurai seko intravenoza infūzija. Bolus injekcija un infūzija jāveic ar infūzijas šķīdumu. Atvelciet 5 ml no viena sagatavotā flakona un atšķaidiet ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai. Rūpīgi samaisiet maisa saturu. Atšķaidot iegūsiet 200 mikrogrami/ml koncentrāciju, kam vajadzētu pietikt vismaz divas stundas ilgai infūzijai. Pacientiem, kuru ķermeņa masa ir 100 kg un vairāk, vajadzīgi vismaz divi maisi. Likvidēšana Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Chiesi Farmaceutici S.p.A. Via Palermo, 26/A 43122 Parma Itālija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/15/994/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2015. gada 23. marts 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
13
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14
A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Hälsa Pharma GmbH,
Hafenweg 18-20 48155 Münster
VĀCIJA Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2 apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS • Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas. D .NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU • Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz:
• pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
15
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
16
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
17
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Kengrexal 50 mg pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai cangrelor
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur kangrelora tetranātrija sāli, kas atbilst 50 mg kangrelora Pēc sagatavošanas 1 ml satur 10 mg kangrelora Pēc atšķaidīšanas 1 ml satur 200 mikrogramus kangrelora
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Mannīts Sorbīts Nātrija hidroksīds Sīkākai informācijai skatīt lietošanas instrukciju
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai 10 flakoni
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Intravenozai lietošanai pēc sagatavošanas un atšķaidīšanas Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
18
Pulveris jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Neatdzesēt. Ja zāles netiek izlietotas nekavējoties, par to uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms izlietošanas atbild lietotājs.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Chiesi Farmaceutici S.p.A. Via Palermo, 26/A 43122 Parma Itālija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/15/994/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
19
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Kengrexal 50 mg pulveris koncentrāta pagatavošanai cangrelor Intravenozai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 50 mg 6. CITA
20
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
21
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Kengrexal 50 mg pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai. Cangrelor
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4 punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu. Tas attiecas arī uz iespējamām
blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4 punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1 Kas ir Kengrexal un kādam nolūkam to lieto 2 Kas Jums jāzina pirms Kengrexal lietošanas 3 Kā lietot Kengrexal 4 Iespējamās blakusparādības 5 Kā uzglabāt Kengrexal 6 Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Kengrexal un kādam nolūkam to lieto
Kengrexal ir prettrombocītu zāles, kas satur aktīvo vielu kangreloru.
Trombocīti ir ļoti sīkas asins šūnas, kas var salipt kopā un palīdz asinsreces procesā. Dažkārt asins recekļi var veidoties asinsvada bojājuma vietā, piemēram, sirds artērijā, un tas var būt ļoti bīstami, jo asins receklis var pārtraukt asins apgādi (trombotisks notikums), izraisot sirdslēkmi (miokarda infarkts).
Kengrexal samazina trombocītu salipšanu un tādējādi samazina asins recekļa veidošanās risku.
Jums jālieto Kengrexal, jo Jums ir nosprostoti sirds asinsvadi (koronāro artēriju slimība) un nepieciešams veikt procedūru (perkutāno koronāro intrvenci – PKI) nosprostojuma likvidēšanai. Procedūras laikā asinsvadā var ievadīt stentu, lai novērstu nosprostojumu. Kengrexal lietošana samazina risku, ka šīs procedūras rezultātā izveidosies receklis, kas atkal nobloķēs asinsvadus.
Kengrexal paredzēts lietošanai tikai pieaugušajiem.
2. Kas Jums jāzina pirms Kengrexal lietošanas
Nelietojiet Kengrexal šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret kangreloru vai kādu citu (6 punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu; - ja Jums ir slimība, kas pašreiz izraisa asiņošanu, piemēram, asiņošanu no kuņģa vai zarnām, vai
medicīnisks stāvoklis, kas paaugstina nekontrolētas asiņošanas risku (hemostāzes traucējumi vai neatgriezeniski koagulācijas traucējumi); - ja Jums nesen veikta liela operācija vai bijusi jebkāda nopietna fiziska trauma, piemēram, kaulu lūzumi vai satiksmes negadījuma traumas; - ja Jums ir nekontrolēts, ļoti augsts asinsspiediens; - ja Jums ir bijis insults vai „mini insults” (arī pazīstams ar nosaukumu „tranzitora išēmiska lēkme TIL”), kuru izraisa uz laiku pārtraukta asins piegāde smadzenēs.
22
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Kengrexal lietošanas konsultējieties ar ārstu, ja: • Jums ir paaugstināts asiņošanas risks vai aizdomas par to. Piemēram, ja Jums ir medicīnisks
stāvoklis, kas ietekmē asinsreci vai varētu paaugstināt asiņošanas risku, piemēram, nesena nopietna trauma, jebkura nesena operācija, iepriekš bijis insults vai tranzitora išēmiska lēkme (TIL) vai nesena asiņošana no kuņģa un zarnu trakta; • Jums ir nieru darbības traucējumi vai ir nepieciešama dialīze; • Jums ir bijusi alerģiska reakcija pret Kengrexal vai kādu no tā sastāvdaļām; • Jums ir elpošanas traucējumi, piemēram, astma; • ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība.
Bērni un pusaudži Kengrexal nav piemērots bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem.
Citas zāles un Kengrexal Jūs varat saņemt acetilsalicilskābi (ASS) vienlaicīgi ar Kengrexal vai cita veida prettrombocītu zālēm (piemēram, klopidogrelu), un to var lietot pirms un pēc Kengrexal lietošanas.
Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat zāles, kas varētu paaugstināt blakusparādību risku, piemēram, asiņošanas risku, lietojot asinis šķidrinošus līdzekļus (antikoagulantus, piemēram, varfarīnu).
Grūtniecība un barošana ar krūti Pirms šo zāļu lietošanas pastāstiet ārstam, ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību. Kengrexal grūtniecības laikā lietot nav ieteicams.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Kengrexal iedarbība beidzas ātri, un ir maz ticams, ka tā ietekmēs spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
Kengrexal satur nātriju un sorbītu Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
Zāles satur mazāk par 23 mg nātrija katrā flakonā, - būtībā tās ir „nātriju nesaturošas”.
3. Kā lietot Kengrexal
Jūsu ārstēšanu ar Kengrexal uzraudzīs ārsts ar pieredzi sirds slimību aprūpē. Ārsts noteiks Jums piemēroto Kengrexal devu un sagatavos zāles.
Kengrexal paredzēts lietošanai injekcijas veidā, kurai seko infūzija (pilināšana) vēnā. Saņemtā deva ir atkarīga no ķermeņa masas. Ieteicamā deva ir:
• 30 mikrogrami uz kilogramu ķermeņa masas injekcijas veidā, kurai nekavējoties seko • infūzija (pilināšana) vēnā ar 4 mikrogramiem uz kilogramu ķermeņa masas minūtē, ievadot
vismaz 2 stundas. Ārsts izlems, vai Jums nepieciešama ilgāka ārstēšana.
Ja esat lietojis Kengrexal vairāk nekā noteikts Šīs zāles Jums ievadīs veselības aprūpes speciālists. Ārsts izlems Jums piemēroto ārstēšanas režīmu, ieskaitot zāļu pārtraukšanu un iespējamo blakusparādību novērošanu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
23
Ja rodas blakusparādības, var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.
Nekavējoties izstāstiet ārstam, ja novērojat kādu no šīm blakusparādībām:
• asiņošana no jebkuras vietas organismā. Asiņošana ir bieži sastopama Kengrexal lietošanas blakusparādība (var novērot līdz 1 no 10 cilvēkiem). Asiņošana var būt nopietna, un ziņoti letāli gadījumi;
• alerģiska reakcija (izsitumi, nieze, rīkles sašaurināšanās/tūska, mēles vai lūpu tūska, elpošanas grūtības). Alerģiska reakcija ir reti sastopama Kengrexal lietošanas blakusparādība (var novērot līdz 1 no 1 000 cilvēkiem), bet tā var būt nopietna.
Bieži sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 10 cilvēkiem Iespējami nelieli asinsizplūdumi jebkurā vietā uz ķermeņa (ieskaitot sīkus sārtus asinsizplūdumus uz ādas vai zemādā injekcijas vietā, izraisot pietūkumu). Aizdusa (elpas trūkums), asiņošanas izraisīta asins tilpuma samazināšanās vai sarkano asins šūnu skaita samazināšanās, šķidruma izdalīšanās no injekcijas vai katetra vietas.
Retāk sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 100 cilvēkiem Asiņošanas rezultātā izraisīta šķidruma uzkrāšanās ap sirdi, asinis krūškurvī, asiņošana no deguna, kuņģa-zarnu traktā vai vēderā, asinis urīnā vai asiņošana no injekcijas vai katetra vietas. Citas retāk sastopamās blakusparādības ir nieru darbības traucējumi, kas izraisa kreatinīna līmeņa paaugstināšanos serumā, asinsspiediena izmaiņas, izsitumi.
Reti sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 1 000 cilvēkiem Asiņošanas izraisīta trombocītu skaita samazināšanās vai anēmija, asiņošana acī, galvas smadzenēs (ieskaitot insultu), iegurnī un plaušās, brūču asiņošana, smagas alerģiskas reakcijas un sejas tūska.
Ļoti reti sastopamas blakusparādības: var novērot līdz 1 no 10 000 cilvēkiem Asiņošana zem ādas vai ap acīm, infekcija asiņošanas vietās, smaga menstruālā asiņošana, asiņošana no dzimumlocekļa, auss vai esošajos ādas audzējos.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Kengrexal
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz marķējuma un kastītes pēc „Derīgs līdz”/„EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Šķīduma pagatavošana: pēc flakona atvēršanas pulveris jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Neatdzesēt.
Atšķaidītais šķīdums: No mikrobioloģiskā viedokļa, zāles jāizlieto uzreiz pēc sagatavošanas/atšķaidīšanas, izņemot gadījumus, kad sagatavošanas/atšķaidīšanas veids neizraisa mikrobioloģiskās piesārņošanas risku. Ja tās netiek izlietotas nekavējoties, par to uzglabāšanas laiku un apstākļiem pirms izlietošanas atbild lietotājs.
24
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Kengrexal satur - Aktīvā viela ir kangrelors. Katrs flakons satur 50 mg kangrelora. - Citas sastāvdaļas ir mannīts, sorbīts un nātrija hidroksīds pH korekcijai.
Kengrexal ārējais izskats un iepakojums Pulveris injekciju/infūziju šķīduma koncentrāta pagatavošanai stikla flakonā. Kengrexal ir balts vai gandrīz balts sasaldējot izžāvēts (liofilizēts) pulveris. Kengrexal ir pieejams iepakojums pa 10 flakoniem.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Chiesi Farmaceutici S.p.A. Via Palermo, 26/A 43122 Parma Itālija Ražotājs Hälsa Pharma GmbH Nikolaus-Dürkopp-Str. 4a 33602 Bielefeld Vācija
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
België/Belgique/Belgien Ferrer Internacional, S.A. Tél/Tel: +32475305452
Lietuva Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: +43 1 4073919
България Chiesi Bulgaria EOOD
Teл.: + 359 29201205
Luxembourg/Luxemburg Ferrer Internacional, S.A. Tél/Tel: +32475305452
Česká republika Chiesi CZ s.r.o.
Tel: +420 261221745
Magyarország Chiesi Hungary Kft. Tel.: +36-1-429 1060
Danmark Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
Malta Chiesi Farmaceutici S.p.A. Tel: + 39 0521 2791
Deutschland Ferrer Deutschland GmbH Tel: +49 (0) 2407 502311-0
Nederland Ferrer Internacional, S.A. Tél/Tel: +32475305452
Eesti Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: +43 1 4073919
Norge Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
Ελλάδα Chiesi Hellas AEBE
Τηλ: + 30 210 6179763
Österreich Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: + 43 1 4073919
25
España Ferrer Farma, S.A. Tel: +34 93 600 3700
France Bioprojet Pharma +33 (0)1 47 03 66 33
Hrvatska Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: + 43 1 4073919
Ireland Chiesi Farmaceutici S.p.A. Tel: + 39 0521 2791
Ísland Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
Italia Chiesi Farmaceutici S.p.A. Tel: + 39 0521 2791 Κύπρος Chiesi Farmaceutici S.p.A. Τηλ: + 39 0521 2791
Latvija Chiesi Pharmaceuticals GmbH Tel: + 43 1 4073919
Polska Chiesi Poland Sp. z.o.o. Tel.: + 48 22 620 1421
Portugal Ferrer Portugal, S.A Tel: +351 214449600
România Chiesi Romania S.R.L. Tel: + 40 212023642
Slovenija Chiesi Slovenija d.o.o. Tel: + 386-1-43 00 901
Slovenská republika Chiesi Slovakia s.r.o. Tel: + 421 259300060
Suomi/Finland Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20 Sverige Chiesi Pharma AB Tlf: +46 8 753 35 20
United Kingdom Chiesi Ltd Tel: + 44 0161 4885555
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}. Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem: Kengrexal ievadīšanu jāveic ārstam ar pieredzi akūtu koronāru sindromu ārstēšanā vai koronārās intervences procedūru veikšanā, un tas ir paredzēts akūtai ārstēšanai slimnīcas apstākļos.
26
Devas Ieteicamā Kengrexal deva pacientiem, veicot PKI, ir 30 mikrogrami/kg intravenozas bolus injekcijas veidā, kurai nekavējoties seko intravenoza infūzija ar 4 mikrogramiem/kg/min. Bolus injekcija un infūzija jāuzsāk pirms procedūras un jāturpina vismaz divas stundas vai visas procedūras garumā atkarībā no tā, kas notiek ilgāk. Pēc ārsta ieskatiem infūziju var turpināt kopumā četras stundas. Skatīt 5.1. apakšpunktu. Hroniskai ārstēšanai pacientiem jāpāriet uz perorālo P2Y12 inhibitoru terapiju. Pārejas periodā perorālā P2Y12 inhibitora (klopidogrels, tikagrelors vai prasugrels) terapijas piesātinošā deva lietojama uzreiz pēc kangrelora infūzijas pārtraukšanas. Alternatīvi, 30 minūtes pirms infūzijas beigām var lietot tikagrelora vai prasugrela piesātinošo devu, nevis klopidogrela devu, skatīt 4.5. apakšpunktu. Norādījumi par sagatavošanu Kengrexal sagatavošanai jāievēro atbilstoši aseptikas noteikumi. Flakona saturs jāsagatavo tieši pirms atšķaidīšanas un lietošanas. Katra 50 mg/flakona saturu sagatavojiet, pievienojot 5 ml sterila injekciju ūdens. Saudzīgi pagroziet, līdz viss preparāts izšķīst. Izvairieties no enerģiskas sajaukšanas. Nogaidiet, līdz putas noplok. Pārliecinieties, ka flakona saturs ir pilnībā izšķīdis, un sagatavotais šķīdums ir dzidrs bezkrāsains vai bāli dzeltens šķīdums. Nelietojiet bez atšķaidīšanas. Pirms lietošanas sagatavotais flakona saturs jāatšķaida ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai. Pēc sagatavošanas parenterāli ievadāmās zāles vizuāli jānovērtē, lai pārliecinātos, ka nav daļiņu piejaukuma. Kengrexal ievada devā, kas atkarīga no ķermeņa masas, ievadot sākotnēji intravenozu bolus injekciju, kurai seko intravenoza infūzija. Bolus injekcija un infūzija jāveic ar infūzijas šķīdumu. Atvelciet 5 ml no viena sagatavotā flakona un atšķaidiet ar 250 ml nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9%) šķīdumu injekcijai vai glikozes (5%) šķīdumu injekcijai. Rūpīgi samaisiet maisa saturu. Atšķaidot iegūsiet 200 mikrogrami/ml koncentrāciju, kam vajadzētu pietikt vismaz divas stundas ilgai infūzijai. Pacientiem, kuru ķermeņa masa ir 100 kg un vairāk, vajadzīgi vismaz divi maisi.
27