ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
EU/1/17/1255/001
EU/1/17/1255/001
Basic Pharma Manufacturing B.V., Netherlands
08-JAN-18
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
6,5 mg
Pesārijs
Ir apstiprināta
Endoceutics S.A., Belgium
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona (prasterone). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Pesārijs. Balts līdz gandrīz balts lodes formas pesārijs, aptuveni 28 mm garš un 9 mm diametrā tā platākajā galā.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Intrarosa ir indicēts vulvas un maksts atrofijas ārstēšanai sievietēm pēcmenopauzes periodā ar vidēji smagiem līdz smagiem simptomiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Ieteicamā deva ir 6,5 mg prasterona (viens pesārijs), ko ievada vienu reizi dienā pirms gulētiešanas. Pēcmenopauzes simptomu ārstēšanai Intrarosa lietošana jāuzsāk tikai saistībā ar simptomiem, kas nelabvēlīgi ietekmē dzīves kvalitāti. Visos gadījumos riski un ieguvumi rūpīgi jāpārvērtē ne retāk kā ik pēc 6 mēnešiem, un Intrarosa lietošana jāturpina tikai tik ilgi, kamēr ieguvums atsver risku.
Aizmirstas devas gadījumā tā jāievada, tiklīdz pacients to atceras. Tomēr, ja nākamā deva ir jāievada pēc mazāk nekā 8 stundām, pacientam jāizlaiž aizmirstā pesārija ievietošana. Aizmirstu devu nedrīkst kompensēt, ievietojot divus pesārijus.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Tiek uzskatīts, ka gados vecākām sievietēm nav nepieciešama devas pielāgošana.
Pacienti ar nieru un/vai aknu darbības traucējumiem Tā kā Intrarosa darbojas lokāli makstī, nav nepieciešama devas pielāgošana sievietēm pēcmenopauzes periodā, kurām ir nieru vai aknu darbības traucējumi vai jebkādas citas sistēmiskas anomālijas vai slimības.
2
Pediatriskā populācija Intrarosa lietošana sieviešu dzimuma bērniem jebkurā vecuma grupā indikācijai vulvas un maksts atrofija menopauzes dēļ nav paredzēta.
Lietošanas veids
Vagināla lietošana.
Intrarosa var ievietot makstī ar pirkstu vai ar aplikatoru, kas nodrošināts identificētajā iepakojumā.
Pesārijs jāievieto makstī, cik dziļi iespējams, neizmantojot spēku.
Ja to ievieto ar aplikatoru, jārīkojas šādi:
1. Aplikators pirms lietošanas jāaktivizē (pavelkot atpakaļ virzuli). 2. Pesārija plakanais gals jāievieto aktivizētā aplikatora atvērtajā galā. 3. Aplikators jāievieto makstī, cik dziļi iespējams, neizmantojot spēku. 4. Jānospiež aplikatora virzulis, lai atbrīvotu pesāriju. 5. Pēc tam aplikators jāizņem un jāizjauc, divas aplikatora daļas 30 sekundes jāskalo tekošā ūdenī
un pēc tam jānoslauka ar papīra dvieli un atkārtoti jāsaliek. Aplikators jāglabā tīrā vietā līdz nākamajai izmantošanas reizei. 6. Katrs aplikators jāizmet pēc tam, kad tas ir lietots vienu nedēļu (nodrošināti divi papildu aplikatori).
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
• Nediagnosticēta dzimumorgānu asiņošana. • Apzināts vai agrāk bijis krūts vēzis vai aizdomas par tā esamību. • Ir zināms vai ir aizdomas par no estrogēna atkarīgiem ļaundabīgiem audzējiem (piem.,
endometrija vēzi). • Neārstēta endometriāla hiperplāzija. • Akūta aknu slimība vai aknu slimība anamnēzē, ja aknu darbības pārbaudes rezultāti nav
normalizējušies. • Iepriekš esoša vai pašreizēja vēnu tromboembolija (dziļo vēnu tromboze, plaušu embolija). • Zināmi trombofīliski traucējumi (piem., proteīna C, proteīna S vai antitrombīna trūkums, skatīt
4.4. apakšpunktu). • Aktīva vai nesena arteriāla tromboemboliska slimība (piem., stenokardija, miokarda infarkts). • Porfīrija.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pēcmenopauzes simptomu ārstēšanai Intrarosa lietošana jāuzsāk tikai saistībā ar simptomiem, kas nelabvēlīgi ietekmē dzīves kvalitāti. Visos gadījumos riski un ieguvumi rūpīgi jāpārvērtē ne retāk kā ik pēc 6 mēnešiem, un Intrarosa lietošana jāturpina tikai tik ilgi, kamēr ieguvums atsver risku, pēc apspriešanās ar ārstu.
Pirms uzsākt Intrarosa lietošanu, jāņem vērā pilnīga personīgā un ģimenes medicīniskā vēsture. Fiziskie (ieskaitot iegurņa un krūšu) izmeklējumi jāveic, vadoties pēc medicīniskās vēstures, pēc kontrindikācijām, kā arī īpašiem brīdinājumiem un piesardzības pasākumiem lietošanā saskaņā ar ārsta lēmumu. Ārstēšanas laikā periodiskās pārbaudes ieteicams veikt katrai sievietei pielāgotā biežumā un veidā. Sievietēm jāsaņem konsultācijas, par kādām izmaiņām krūtīs jāziņo ārstam vai medmāsai (skat. turpmāk “Krūts vēzis”). Izmeklējumi, tostarp Pap uztriepes un asinsspiediena mērījumi, jāveic saskaņā ar šobrīd spēkā esošo skrīninga praksi, pielāgojot katra indivīda klīniskajām vajadzībām.
3
Stāvokļi, kuros nepieciešama uzraudzība • Ja pacientei ir kāda no turpmāk minētajām slimībām, vai tā ir bijusi agrāk, un/vai ir
pastiprinājusies grūtniecības vai iepriekšējas hormonu terapijas laikā, paciente ir cieši jāuzrauga. Jāņem vērā, ka šie stāvokļi var atkārtoties vai pastiprināties ārstēšanas ar Intrarosa laikā, jo īpaši: – leiomioma (dzemdes fibromas) vai endometrioze; – riska faktori tromboemboliskām slimībām (skat. turpmāk); – riska faktori no estrogēna atkarīgiem audzējiem, piem., 1. pakāpes iedzimtība krūts vēzim; – hipertensija; – aknu slimības (piem., aknu adenoma); – cukura diabēts ar asinsvadu iesaistīšanos vai bez tās; – holelitiāze; – migrēna vai (spēcīgas) galvassāpes; – sistēmiska sarkanā vilkēde; – endometriālā hiperplāzija anamnēzē (skat. turpmāk); – epilepsija; – astma; – otoskleroze.
Ārstēšanas tūlītējas pārtraukšanas iemesli Ārstēšana ir jāpārtrauc, ja tiek atklātas kontrindikācijas, un šādās situācijās: – dzelte vai aknu darbības pasliktināšanās; – ievērojami paaugstināts asinsspiediens; – jauna migrēnas tipa galvassāpju lēkme; – grūtniecība.
Endometriāla hiperplāzija un karcinoma • Estrogēns ir prasterona metabolīts. Sievietēm ar neskartu dzemdi endometriālās hiperplāzijas un
karcinomas risks palielinās, ja ilgstošu laiku tiek lietoti eksogēni estrogēni. Nav ziņots par endometriālās hiperplāzijas gadījumiem sievietēm, kuras 52 nedēļas ārstētas klīniskās izpētes laikā. Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar endometriālo hiperplāziju. • Vaginālai lietošanai paredzētiem estrogēnu saturošiem līdzekļiem, kuru sistēmiska pakļaušana estrogēnam iekļaujas normālā pēcmenopauzes diapazonā, nav ieteicams pievienot progestagēnu. • Lokāla vagināli ievadīta prasterona ilgtermiņa endometriālā drošība nav pētīta ilgāk par vienu gadu. Tāpēc, ja ārstēšana tiek atkārtota, tā jāpārskata vismaz reizi gadā. • Ja jebkurā ārstēšanas brīdī parādās asiņošana vai smērēšanās, ir jāizmeklē iemesls. Izmeklēšana var ietvert endometriālo biopsiju, lai izslēgtu endometriālos ļaundabīgos audzējus. • Estrogēnu monoterapijas stimulācija var izraisīt pirmsvēža vai ļaundabīgu transformāciju atlikušajā endometriozes perēklī. Tādēļ ir ieteicams ievērot piesardzību, lietojot šīs zāles sievietēm, kurām endometriozes dēļ ir bijusi histerektomija, īpaši, ja ir zināms, ka viņām ir reziduāla endometrioze, jo sievietēm ar endometriozi intravagināla prasterona lietošana nav pētīta.
Prasterons metabolizējas par estrogēnu savienojumiem. Ar sistēmisko HAT ir saistīti turpmāk minētie riski, un tie mazākā mērā attiecas uz estrogēna produktiem vaginālai lietošanai, kuru sistēmiskā pakļautība estrogēna iedarbībai ir normālā pēcmenopauzes diapazonā. Tomēr tie jāņem vērā šo zāļu ilgtermiņa vai atkārtotas lietošanas gadījumā.
Krūts vēzis Kopumā pierādījumi liecina par paaugstinātu krūts vēža risku sievietēm, kas lieto kombinēto estrogēnuprogestagēnu un, iespējams, arī tikai estrogēnu saturošo sistēmisko HAT, un tas ir atkarīgs no HAT lietošanas ilguma. Palielinātais risks izpaužas dažu gadu lietošanas laikā, bet atgriežas sākotnējā līmenī dažu (ne vairāk kā piecu) gadu laikā pēc terapijas pārtraukšanas.
Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk bijušu krūts vēzi. Viens krūts vēža gadījums no 1196 sievietēm, kuras ir lietojušas 6,5 mg devu, ziņots 52. nedēļā, tas ir zem izplatības līmeņa, kāds novērots normālā tāda paša vecuma populācijā.
4
Olnīcu vēzis Olnīcu vēzis ir novērojams daudz retāk nekā krūts vēzis. Epidemioloģiskie pierādījumi no apjomīgas metaanalīzes liecina par nedaudz paaugstinātu risku sievietēm, kuras lieto tikai estrogēnu saturošu sistēmisku HAT, un tas izpaužas pēc 5 lietošanas gadiem un laika gaitā samazinās pēc tam, kad pārtrauc lietot zāles.
Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk bijušu olnīcu vēzi. Ziņots viens olnīcu vēža gadījums no 1196 sievietēm, kuras ir lietojušas 6,5 mg devu, tas ir vairāk par izplatības līmeni, kāds novērots tāda paša vecuma normālā populācijā. Jāņem vērā, ka šis gadījums bija pirms ārstēšanas sākšanas un tam bija BRCA1 mutācija.
Patoloģiska Pap uztriepe Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar patoloģijām Pap uztriepēs (atipiskas nenoteiktas nozīmes plakanšūnām — ASCUS) vai sliktākiem stāvokļiem. Patoloģisku Pap uztriepju gadījumi, kas atbilst ASCUS, vai zemas pakāpes plakanšūnu intraepitēlija bojājumi (LSIL) ir ziņoti sievietēm, kuras ārstētas ar 6,5 mg devu (sastopamības biežums - bieži).
Vēnu tromboembolija Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk diagnosticētu tromboembolisko saslimšanu. • Sistēmiska HAT tiek saistīta ar 1,3 līdz 3 reizes augstāku vēnu tromboembolijas (VTE) risku, t. i.,
dziļo vēnu trombozi vai plaušu emboliju. Šāds gadījums ir drīzāk iespējams pirmajā HAT lietošanas gadā, nevis vēlāk (skatīt 4.8. apakšpunktu). • Pacientiem ar zināmiem trombofīliskiem stāvokļiem ir palielināts VTE risks, un HAT var šo risku palielināt. Tādēļ HAT šiem pacientiem ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu). • Vispārēji atzīti VTE riska faktori ietver estrogēnu lietošanu, vecumu, lielas operācijas, ilgstošu imobilizāciju, lieko svaru (BMI > 30 kg/m2), grūtniecību / pēcdzemdību periodu, sistēmisku sarkano vilkēdi (SLE) un vēzi. Nav vienprātības par iespējamo varikozo vēnu nozīmi saistībā ar VTE. Tāpat kā visiem pacientiem pēcoperācijas periodā, jāapsver profilaktiski pasākumi, lai pēc operācijas novērstu VTE. Ja pēc plānveida operācijas jāseko ilgstošai imobilizācijai, ieteicams uz laiku pārtraukt HAT lietošanu 4 līdz 6 nedēļas pirms operācijas. Terapiju nedrīkst atsākt, kamēr sievietes kustības nav pilnībā atjaunotas. • Sievietēm, kurām nav VTE personīgajā anamnēzē, bet kurām ir pirmās pakāpes radinieks ar trombozi agrā vecumā, pēc rūpīgas ierobežojumu izvērtēšanas var tikt piedāvāts skrīnings (skrīninga laikā tiek identificēta tikai daļa trombofīlisko defektu). Ja ģimenes locekļiem tiek identificēts trombofīlisks defekts, kas atšķiras no trombozes, vai ja defekts ir “smags” (piem., antitrombīns, proteīna S vai proteīna C trūkums vai defektu kombinācija), HAT lietošanu kontrindicē. • Sievietēm, kurām jau veic ilgstošu ārstēšanu ar antikoagulantiem, rūpīgi jāizsver HAT lietošanas riski un ieguvumi. • Ja VTE attīstās pēc ārstēšanas uzsākšanas, ir jāpārtrauc šo zāļu lietošana. Pacientiem jābūt informētiem, ka viņiem nekavējoties jāsazinās ar ārstiem, ja viņi saskaras ar potenciāliem tromboemboliskiem simptomiem (piem., sāpīgu kāju pietūkumu, pēkšņām sāpēm krūtīs, aizdusu).
Vienā gadījumā ir ziņots par plaušu emboliju 6,5 mg devas grupā un vienā placebo grupā klīniskās izpētes laikā.
Koronāro artēriju slimība (CAD) / hipertensija Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar nekontrolētu hipertensiju (asinsspiedienu virs 140/90 mmHg) un sirds un asinsvadu slimībām. Hipertensijas saslimšanas gadījumi ir ziņoti klīniskajos pētījumos ar biežumu - retāk, un līdzīgi saslimstības rādītāji tika novēroti abās grupās (6,5 mg prasterona un placebo). Netika ziņots par koronāro artēriju slimību gadījumiem klīnisko pētījumu laikā.
5
Išēmisks insults Sistēmiskā terapija tikai ar estrogēniem var palielināt išēmiskā insulta risku līdz pat 1,5 reizēm. Relatīvais risks nemainās ar vecumu vai laiku pēc menopauzes. Tomēr, tā kā insulta sākotnējais risks ir lielā mērā atkarīgs no vecuma, vispārējais insulta risks sievietēm, kuras lieto HAT, ar gadiem palielinās (skat. 4.8. apakšpunktu). Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk diagnosticētu tromboembolisko saslimšanu. Nav ziņoti arteriālās tromboemboliskās saslimšanas gadījumi klīniskās izpētes laikā.
Citi nosacījumi, kas jāievēro ar HAT • Estrogēni var izraisīt šķidruma aizturi, tāpēc pacienti ar sirds vai nieru disfunkciju ir rūpīgi
jānovēro. • Sievietes ar jau esošu hipertrigliceridēmiju rūpīgi jānovēro estrogēnu aizstājterapijas vai
hormonu aizstājterapijas laikā, jo retos gadījumos novērots plazmas triglicerīdu līmeņa pieaugums, kas izraisa pankreatītu, lietojot estrogēnu terapiju šādā stāvoklī. • Estrogēni palielina vairogdziedzera saistošo globulīnu (TBG), kas izraisa cirkulējošo kopējo vairogdziedzera hormonu pieaugumu, ko mēra ar olbaltumvielu saturošu jodu (PBI), T4 līmeņiem (pēc kolonnas vai radioimunoloģiskā testā) vai T3 līmeņiem (ar radioimunoloģisko testu). T3 sveķu uzņemšana ir samazinājusies, atspoguļojot paaugstinātu TBG. Brīvā T4 un brīvā T3 koncentrācijas ir nemainīgas. Citi saistoši proteīni var būt paaugstināti serumā, t. i., kortikoīdu saistošais globulīns (CBG), dzimumhormonu saistošais globulīns (SHBG), kas attiecīgi palielina cirkulējošo kortikosteroīdu un dzimumhormonu daudzumu. Brīvo vai bioloģiski aktīvo hormonu koncentrācijas paliek nemainīgas. Var būt palielināts citu plazmas proteīnu daudzums (angiotenzinogēna/renīna substrāts, alfa-1-antitripsīns, ceruloplazmīns). • HAT lietošana neuzlabo kognitīvo funkciju. Ir pierādījumi palielinātam iespējamas demences riskam sievietēm, kuras sāk nepārtraukti izmantot kombinētu vai tikai estrogēnu saturošu HAT pēc 65 gadu vecuma.
Neviens no šiem stāvokļiem nav novērots ar Intrarosa klīnisko pētījumu laikā. Sievietēm ar maksts infekciju jānodrošina atbilstoša antibakteriāla terapija, pirms Intrarosa lietošanas uzsākšanas.
Cieto tauku bāzes kušanas dēļ ir sagaidāms palielināts maksts izdalījumu daudzums ārstēšanas laikā; maksts izdalījumi var rasties, bet tāpēc nav jāpārtrauc zāļu lietošana (skat. 4.8. apakšpunktu).
Intrarosa izmantošana ar prezervatīviem, diafragmām vai dzemdes kakla uzmavām, kas izgatavoti no lateksa nav ieteicama, jo preparāts var bojāt gumiju.
Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm, kurām tiek veikta hormonālā ārstēšana: hormonu aizstājterapija (tikai estrogēni vai estrogēni kopā ar progestogēniem) vai androgēnu terapija.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Vienlaicīga lietošana ar sistēmisku hormonu aizstājterapiju (tikai estrogēns vai estrogēns kopā ar progestogēnu, vai androgēnu terapija) vai maksts estrogēniem nav izpētīta un tādēļ nav ieteicama.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Intrarosa lietošana nav indicēta sievietēm pirms menopauzes, reproduktīvajā vecumā, tostarp grūtniecības laikā.
Ja grūtniecība iestājas Intrarosa lietošanas laikā, ārstēšana nekavējoties jāpārtrauc. Nav datu par Intrarosa lietošanu grūtniecēm.
Netika veikti pētījumi ar dzīvniekiem attiecībā uz reproduktīvo toksiskumu (skat. 5.3. apakšpunktu). Potenciālais risks cilvēkiem nav zināms.
6
Barošana ar krūti Intrarosa nav indicētas barošanas ar krūti laikā.
Fertilitāte Intrarosa nav indicētas fertilām sievietēm.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Intrarosa neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk novērotā blakusparādība bija izdalījumi no maksts. To izraisa cieto tauku kušana, kas tiek izmantoti kā aktīvās vielas nesējs, papildus sagaidāmajam maksts izdalījumu pieaugumam ārstēšanas rezultātā. Intrarosa lietošana nav obligāti jāpārtrauc, ja rodas izdalījumi no maksts (skat. 4.4. apakšpunktu).
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Blakusparādības, kas novērotas, lietojot prasterona 6,5 mg pesārijus, kas apzinātas klīniskajos pētījumos, ir apkopotas turpmāk.
MedDRA Orgānu sistēmas klasifikācija Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības
Bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10) Izdalījumi lietošanas vietā
Retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100)
Patoloģiskas Pap uztriepes
Dzemdes kakla / dzemdes
(galvenokārt ASCUS vai LGSIL) polipi
Izmeklējumi
Svara svārstības
Veidojums krūtīs (labdabīgs)
Krūts vēža risks • Sievietēm, kuras lieto kombinētu estrogēnu un progestagēnu ārstēšanu vairāk nekā 5 gadus,
ziņots par divreiz lielāku krūts vēža risku. • Jebkurš palielināts risks, ārstējot tikai ar estrogēnu, ir ievērojami zemāks nekā estrogēnu un
progestagēnu kombinācijas lietotājiem. • Riska līmenis ir atkarīgs no lietošanas ilguma (skat. 4.4. apakšpunktu). • Sniegti lielākā nejaušinātā placebo kontrolētā pētījuma (WHI pētījuma) un lielākā
epidemioloģiskā pētījuma (MWS) rezultāti.
Miljons sieviešu pētījums – Izvērtētais krūts vēža papildu risks pēc 5 gadus ilgas lietošanas
Vecuma diapazons
(gadi)
Papildu gadījumi uz 1000 personām, kas nekad nav lietojušas HAT 5 gadu periodā*1
Riska attiecība & 95%CI#
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājām 5 gadu laikā (95 % CI)
Tikai estrogēnu saturoša HAT
50-65
9-12
1,2
1-2 (0-3)
#Vispārīga riska attiecība. Riska attiecība nav nemainīga, bet palielinās, pieaugot lietošanas ilgumam
Piezīme. Ņemot vērā, ka krūts vēža biežums ES valstīs atšķiras, proporcionāli mainās arī krūts vēža papildu gadījumu skaits.
1 *Ņemts no pamata rādītājiem attīstītajās valstīs 7
ASV WHI pētījumi — krūts vēža papildu risks pēc 5 lietošanas gadiem.
Vecuma Biežums uz 1000
diapazons sievietēm placebo grupā
(gadi)
virs 5 gadiem
Riska attiecība & 95%CI
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājām 5 gadu laikā (95 % CI)
CEE tikai estrogēns
50-79
21
0,8 (0,7 – 1,0)
-4 (-6 – 0)*2
Olnīcu vēzis Ilgstoša tikai estrogēnu saturošu preparātu vai kombinētu estrogēna-progestagēna saturošu HAT preparātu lietošana ir saistīta ar nedaudz paaugstinātu olnīcu vēža diagnosticēšanas risku (skat. 4.4. apakšpunktu).
52 epidemioloģisko pētījumu metaanalīze liecina, ka sievietēm, kuras pašlaik lieto HAT preparātus, ir nedaudz palielināts risks saslimt ar olnīcu vēzi nekā sievietēm, kuras HAT preparātus nekad nav lietojušas (RR 1,43, 95 % CI 1,31-1,56). Sievietēm vecumā no 50 līdz 54 gadiem, kuras 5 gadus lietoja HAT preparātus, bija apmēram 1 papildu gadījums uz 2000 lietotājām. Sieviešu grupā vecumā no 50 līdz 54 gadiem, kuras nelieto HAT preparātus, 5 gadu laikā olnīcas vēzis tiks diagnosticēts apmēram 2 sievietēm no 2000.
Vēnu tromboembolijas risks HAT tiek saistīta ar 1,3 līdz 3 reizes palielinātu vēnu tromboembolijas (VTE) relatīvo risku, t. i., dziļo vēnu trombozi vai plaušu emboliju. Šāds gadījums ir drīzāk iespējams pirmajā HT lietošanas gadā (skat. 4.4. apakšpunktu). WHI pētījumu rezultāti ir šādi:
WHI pētījumi — VTE papildu risks, lietojot 5 gadus
Vecuma
Biežums
Riska attiecība un
diapazons (gadi) uz 1000 sievietēm
95 % CI
placebo grupā virs 5
gadiem
Tikai estrogēns — perorāli*3
50-59
7
1,2 (0,6 - 2,4)
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājām
1 (-3 – 10)
Koronāro artēriju slimību risks
• Koronāro artēriju saslimšanas risks ir nedaudz palielināts kombinētā estrogēna-progestagēna HAT lietotājiem, kuri ir vecāki par 60 gadiem (skat. 4.4. apakšpunktu).
Išēmiskā insulta risks
• Tikai estrogēna un estrogēna + progestagēna terapijas izmantošana ir saistīta ar līdz pat 1,5 reizes palielinātu išēmiskā insulta relatīvo risku. Hemorāģiskā insulta risks HAT lietošanas laikā nepalielinās.
• Šis relatīvais risks nav atkarīgs no vecuma vai lietošanas ilguma, bet kā bāzes risks ir lielā mērā atkarīgs no vecuma. Vispārējais insulta risks sievietēm, kas lieto HAT, ar gadiem palielinās, skat. 4.4. apakšpunktu.
WHI kombinētie pētījumi — papildus išēmiskā insulta risks*4 lietošana vairāk par 5 gadiem
Vecuma diapazons (gadi)
Biežums
uz 1000 sievietēm placebo grupā virs 5 gadiem
Riska attiecība un 95 % CI
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājiem 5 gadu laikā
50-59
8
1,3 (1,1-1,6)
3 (1-5)
2 *WHI pētījums sievietēm bez dzemdes, kurām nav vērojams krūts vēža riska pieaugums 3 *Pētījumi sievietēm bez dzemdes 4*netika izšķirts išēmiskais un hemorāģiskais insults.
8
Saistībā ar estrogēnu/progestagēnu terapiju ir ziņots par citām nevēlamām blakusparādībām:
– Žultspūšļa slimība. – Ādas un zemādas audu bojājumi: hloazma, erythema multiforme, erythema nodosum, asinsvadu
purpura. – Iespējama demence pēc 65 gadu vecuma (skat. 4.4. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi tiek nepārtraukti uzraudzīta zāļu ieguvuma/riska attiecība. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā uzskaitīto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Pārdozēšanas gadījumā ieteicama maksts skalošana ar dušu.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Citi dzimumhormoni un uroģenitālās sistēmas modulatori, ATĶ kods: G03XX01.
Darbības mehānisms Intrarosa satur aktīvo vielu prasteronu, t. i., dehidroepiandrosteronu (DHEA), kas ir bioķīmiski un bioloģiski identisks endogēnajam cilvēka DHEA — prekursoru steroīdam, kas pats ir neaktīvs un tiek pārvērsts par estrogēniem un androgēniem. Tādējādi Intrarosa atšķiras no estrogēnu preparātiem, jo tas izdala arī androgēnu metabolītus.
Ir novērojams estrogēnu izraisīts virspusēju un starpposma šūnu skaita pieaugums un parabazālo šūnu skaita samazināšanās maksts gļotādā. Turklāt maksts pH samazinājās līdz normālam diapazonam, tādējādi sekmējot normālas baktēriju floras attīstību.
Klīniskā efektivitāte Fizioloģiskās reakcijas (objektīvi pasākumi) Efektivitātes dati tika iegūti no diviem ASV un Kanādas randomizētiem, dubultmaskētiem, placebo kontrolētiem, daudzcentru, galvenajiem III fāzes pētījumiem (ERC-231 / 1. pētījums un ERC-238 / 2. pētījums) sievietēm pēcmenopauzes periodā no 40 līdz 80 gadiem (vidējais vecums = 58,6 gadi 1. pētījumā un 59,5 gadi 2. pētījumā) ar vulvas un vagīnas atrofiju (VVA). Sākotnēji sievietēm bija ≤ 5,0% virspusējo šūnu maksts uztriepēs, maksts pH bija > 5,0, un viņas identificēja disparēniju (vidēji smagu vai smagu) kā visvairāk apgrūtinošo (MBS) VVA simptomu. Pēc 12 nedēļu ilgas ikdienas ārstēšanas ar 6,5 mg prasterona pesāriju (n=81, 1. pētījumā, un n=325, 2. pētījumā) no sākotnējā stāvokļa salīdzinājumā ar placebo (n=77, 1. pētījumā, un n=157, 2. pētījumā) abos pētījumos tika parādīti nozīmīgi uzlabojumi attiecībā uz 3 primāriem mērķa kritērijiem salīdzinājumā ar placebo, proti, virspusējo šūnu procentuālās daļas palielināšanās (p < 0,0001), parabāzālo šūnu procentuālās daļas samazināšanās (p < 0,0001) un maksts pH samazināšanās ( p < 0,0001).
Simptomi (subjektīvie pasākumi) Visvairāk apgrūtinošais simptoms (MBS) disparēnija (primārais mērķa kritērijs) tika izvērtēts pētījuma sākumā un 12 nedēļās ar šādi izvērtētu smaguma pakāpi: Nav=0, Viegls=1, Vidējs=2, Smags=3. 1. tabulā parādītas vidējās izmaiņas nozīmīguma novērtējumā MBS disparēnijā pēc 12 nedēļām ar saistīto statistisko atšķirību pret placebo testēšanu 1. pētījumam (ERC-231) un 2. pētījumam (ERC-238).
9
1. tabula. Primārās efektivitātes analīze – izmaiņas no pētījuma sākuma līdz 12. nedēļai attiecībā uz visvairāk traucējošo simptomu disparēniju (ITT populācija; LOCF)
Pētījumi
1. pētījums 2. pētījums
Intrarosa 6,5 mg -1,27 -1,42
Disparēnija Placebo -0,87 -1,06
p-vērtība 0,0132 0,0002
2. tabulā parādīts procentuālais daudzums subjektu, kuriem bijušas izmaiņas no pētījuma sākuma to MBS disparēnijā 12. nedēļā. “Uzlabojums” tika definēts kā smaguma pakāpes rezultāta samazinājums par 1 vai vairāk. “Atvieglojums” tika definēts kā neesoši vai tikai viegli simptomi 12. nedēļā. “Būtisks uzlabojums” tika ierobežots līdz pacientiem, kuriem bija vidējs vai smags MBS pētījuma sākumā un mainījās no smaga uz vieglu vai no smaga vai mērena uz neesošu.
2. tabula. Procentuālais skaits pacientu ar MBS disparēnijas uzlabojumu, atvieglojumu vai būtisku uzlabojumu pēc 12 nedēļu ārstēšanas ar Intrarosa salīdzinājumā ar placebo lietošanu (ITT, LOCF)
1. pētījums
(Intrarosa: n= 81) (Placebo: n= 77)
2. pētījums
(Intrarosa: n= 325) Placebo (N = 157)
Uzlabojums
Intrarosa
72,8%
(p=0,0565)
Placebo 58,4%
Atvieglojums
Intrarosa
58,0%
(p=0,0813)
Placebo 44,2%
Būtisks uzlabojums
Intrarosa Placebo
43,2%
(p=0,0821)
29,9%
80,3% 65,0% 68,6% 51,6% 47,1% 35,7%
(p=0,0003)
(p=0,0003)
(p=0,0179)
Klīniskais drošums Papildus galvenajiem diviem 12 nedēļu III fāzes klīniskajiem pētījumiem Intrarosa drošuma dati tika iegūti arī no viena nesalīdzinoša atklāta drošuma pētījuma, kas ilga vienu gadu.
Sievietēm, kuras 52 nedēļas ārstētas ar 6,5 mg prasterona, ziņots par krūts un olnīcu vēža gadījumiem (skat. 4.4. apakšpunktu).
Patoloģisku Pap uztriepju gadījumi ar atipiskas nenoteiktas nozīmes plakanšūnām (ASCUS) vai zemas pakāpes plakanšūnu intraepitēlija bojājumiem (LSIL) ir ziņoti ar biežumu – bieži sievietēm, kuras 52 nedēļas ārstētas ar Intrarosa (skat. 4.4. apakšpunktu).
Endometriālā drošība No 389 izvērtējamām endometriskajām biopsijām pētījuma beigās, kas veiktas pēc 52 Intrarosa ārstēšanas nedēļām, biopsijās netika ziņotas histoloģiskas anomālijas.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra ir atbrīvojusi no pienākuma iesniegt pētījumu ar Intrarosa rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās Prasterons, ko ievada makstī, ir neaktīvs prekursors, kas nonāk maksts šūnās un tiek pārveidots intracelulāri šūnu specifiskajos estrogēnu un androgēnu nelielajos daudzumos atkarībā no fermentu
10
līmeņa, kas izteikts katrā šūnas tipā. Labvēlīgā ietekme uz vulvas un maksts atrofijas simptomiem un pazīmēm tiek panākta, aktivizējot maksts estrogēnu un androgēnu receptorus. Pētījumā sievietēm pēcmenopauzes periodā Intrarosa pesārija ievadīšana vienreiz dienā 7 dienas radīja vidējo prasterona Cmax un laukumu zem līknes no 0 līdz 24 stundām (AUC0-24) 7. dienā 4,4 ng/ml un 56,2 ng h/ml, kas attiecīgi bija ievērojami lielāki nekā grupā, kuras terapijā tika izmantots placebo (3. tabula, 1. attēls). Metabolītu testosterona un estradiola Cmax un AUC0-24 bija nedaudz lielāks sievietēm, kuras tika ārstētas ar Intrarosa pesāriju, salīdzinot ar tām, kuras saņēma placebo, bet vērtības bija atbilstošas kā sievietēm pēcmenopauzes periodā (<10 pg estradiola/ml; <0,26 ng testosterona/ml), ko mērīja, izmantojot apstiprinātos masas spektrometrijas testus gan pētījuma paraugiem, gan atsauces vērtībām.
3. tabula: Cmax un AUC0-24 prasterons, testosterons un estradiols 7. dienā pēc placebo vai Intrarosa ikdienas lietošanas (vidējais ± S.D.)
Placebo (N=9)
INTRAROSA (N=10)
Prasterons Testosterons
Estradiols 1 : N=8
Cmax (ng/ml) AUC0-24 (ng⋅h/ml)
Cmax (ng/ml) AUC0-24 (ng⋅h/ml)
Cmax (pg/ml) AUC0-24 (pg⋅h/ml)
1,60 (±0,95) 24,82 (±14,31)
0,12 (±0,04)1 2,58 (±0,94)1 3,33 (±1,31) 66,49 (±20,70)
4,42 (±1,49) 56,17 (±28,27)
0,15 (±0,05) 2,79 (±0,94) 5,04 (±2,68) 96,93 (±52,06)
A - Prasterons
Placebo Intrarosa
B – Testosterons
C – Estradiols (E2)
ng/ml ng/ml pg/ml
Laiks pēc devas ieņemšanas (stundas)
1. attēls: Prasterona (A), testosterona (B) un estradiola (C) koncentrācijas serumā, kas mērītas 24 h periodā, 7. dienā pēc ikdienas Intrarosa vai placebo lietošanas (vidēji ± S.D.)
Izkliede Intravaginālais (eksogēnais) prasterons izplatās galvenokārt lokāli, bet neliela sistēmiskās iedarbības palielināšanās tiek novērota, jo īpaši attiecībā uz metabolītiem, bet normālu rādītāju robežās.
Biotransformācija Eksogēns prasterons tiek metabolizēts tādā pašā veidā kā endogēns prasterons. Sistēmiskais metabolisms šajā pielietojumā nav pētīts.
11
Eliminācija Specifiski šim pielietojumam sistēmiskā eliminācija nav pētīta. 5.3. Preklīniskie dati par drošumu In vitro un in vivo pētījumos prasterons neuzrādīja mutagēnus vai klastogēnus rezultātus. Kancerogenitāte, kā arī toksiska ietekme uz reproduktivitāti un attīstību nav pētīta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Cietie tauki (adeps solidus). 6.2. Nesaderība Nav piemērojama. 6.3. Uzglabāšanas laiks 3 gadi. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Blisteris sastāv no PVH ārējā slāņa un ZBPE iekšējā slāņa. Aplikators ir izgatavots no ZBPE un 1 % krāsvielas (titāna dioksīds). 28 pesāriji ir iepakoti kastītē ar 6 aplikatoriem. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1255/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
12
Pirmās reģistrācijas datums: 2018. 08. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS {MM/GGGG} Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
13
II. PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14
A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Basic Pharma Manufacturing B.V. Burgemeester Lemmensstraat 352 6163 JT Geleen NĪDERLANDE
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz:
•
pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;
•
ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai
riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus
Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.
Apraksts
Izpildes termiņš
Neintervences PASS — zāļu lietošanas pētījums (DUS), lai aprakstītu sākotnējās
Pētījuma gala
īpašības, ES postmenopauzes vecuma sieviešu, kas sāk ārstēšanu ar Intrarosa, ārstēšanas ziņojums Q4 2021
lietošanas modeļus un novērtētu, vai ES zāļu izrakstītāji ievēro ES zāļu aprakstā ietvertās
kontrindikācijas.
15
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
16
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
17
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cietie tauki (adeps solidus)
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pesārijs 28 pesāriji un 6 aplikatori.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vagināla lietošana.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
18
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1255/001
13. SĒRIJAS NUMURS<, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS> Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Intrarosa
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
19
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Endoceutics 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS, <DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS> Lot 5. CITA
20
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA
IEKŠĒJAIS IEPAKOJUMS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cietie tauki (adeps solidus)
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pesārijs. 28 pesāriji.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vagināla lietošana.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
21
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1255/001 13. SĒRIJAS NUMURS<, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS> Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
22
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
23
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Intrarosa un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Intrarosa lietošanas 3. Kā lietot Intrarosa 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Intrarosa 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Intrarosa un kādam nolūkam tās lieto
Intrarosa satur aktīvo vielu prasteronu.
Kādam nolūkam Intrarosa lieto Intrarosa lieto, lai ārstētu sievietes pēcmenopauzes periodā, kurām ir vidēji vai smagi vulvas un maksts atrofijas simptomi. Tās lieto, lai mazinātu menopauzes simptomus makstī, piemēram, sausumu vai kairinājumu. To izraisa estrogēnu līmeņa kritums ķermenī. Tas notiek dabiski pēc menopauzes.
Kā darbojas Intrarosa Prasterons koriģē vulvas un maksts atrofijas simptomus un pazīmes, aizstājot estrogēnus, kurus pirms menopauzes parasti ražo sieviešu olnīcas. Tās tiek ievietotas makstī, lai hormons tiktu atbrīvots tur, kur tas ir nepieciešams. Tās var novērst maksts diskomfortu.
2. Kas Jums jāzina pirms Intrarosa lietošanas
Hormonu aizstājterapijas (HAT) lietošana ietver riskus, kas jāizvērtē, izlemjot, vai uzsākt to lietošanu, vai arī turpināt to lietošanu.
Pieredze, ārstējot sievietes ar priekšlaicīgu menopauzi (olnīcu mazspējas vai operācijas dēļ), ir ierobežota. Ja Jums ir priekšlaicīga menopauze, lietojot HAT riski var atšķirties. Lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.
Pirms uzsāciet (vai atsāciet) HAT lietošanu, Jūsu ārsts uzdos jautājumus par Jūsu un Jūsu ģimenes medicīnisko vēsturi. Jūsu ārsts var pieņemt lēmumu veikt fizisku izmeklēšanu. Tas var ietvert krūšu pārbaudi un/vai iekšējo pārbaudi, ja nepieciešams.
24
Tiklīdz uzsākat Intrarosa lietošanu, Jums regulāri jāpārbaudās pie ārsta (vismaz reizi 6 mēnešos). Veicot šīs pārbaudes, pārrunājiet ar ārstu ieguvumus un riskus, kas saistīti ar Intrarosa terapijas turpināšanu.
Regulāri apmeklējiet krūšu skrīningu, kā to iesaka jūsu ārsts.
Nelietojiet Intrarosa šādos gadījumos Ja kas no turpmāk uzskaitītā attiecas uz Jums. Ja neesat pārliecināts par kādu no turpmāk minētajiem punktiem, pirms Intrarosa lietošanas konsultējieties ar savu ārstu. • Ja Jums ir vai kādreiz ir bijis krūts vēzis vai ir aizdomas par to. • Ja Jums ir vēzis, kas ir jutīgs pret estrogēniem, tāds kā dzemdes gļotādas (endometrija) vēzis,
vai ja ir aizdomas par to. • Ja Jums ir neizskaidrojama asiņošana no maksts. • Ja Jums ir pārāk blīva dzemdes gļotāda (endometrija hiperplāzija), kas netiek ārstēta. • Ja Jums ir vai kādreiz ir bijis trombs vēnā (tromboze), piemēram, kājās (dziļo vēnu tromboze)
vai plaušās (plaušu embolija). • Ja Jums ir asins recēšanas traucējumi (piemēram, proteīna C, proteīna S vai antitrombīna
trūkums). • Ja Jums nesen ir bijusi saslimšana, kuru izraisījuši trombi artērijās, tāda kā sirdslēkme, trieka vai
stenokardija. • Ja Jums ir vai kādreiz ir bijusi aknu slimība un aknu darbības rādītāji analīzēs nav normas
robežās. • Ja Jums ir reti sastopama asins saslimšana, ko sauc par “porfīriju”, kas tiek nodota ģimenēs
(pārmantota). • Ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret prasteronu vai kādu citu Intrarosa sastāvdaļu
(uzskaitītas 6. punktā “Papildu informācija”).
Ja kāds no iepriekš minētajiem stāvokļiem, lietojot Intrarosa, parādās pirmo reizi, nekavējoties pārtrauciet tā lietošanu un konsultējieties ar savu ārstu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Kad nepieciešama īpaša piesardzība, lietojot Intrarosa Pirms ārstēšanas uzsākšanas informējiet savu ārstu, ja Jums kādreiz ir bijusi kāda no turpmāk norādītajām problēmām, jo ārstēšanas ar Intrarosa laikā tās var atgriezties vai saasināties. Ja Jums ir kāda no problēmām, Jums jātiekas ar ārstu biežāk, lai veiktu pārbaudes.
• Fibrozes dzemdē. • Dzemdes gļotādas augšana ārpus dzemdes (endometrioze) vai anamnēzē ir pārmērīga dzemdes
gļotādas augšana (endometrija hiperplāzija). • Paaugstināts trombu veidošanās risks (skatīt “Trombi vēnā (tromboze)”). • Paaugstināts pret estrogēniem jutīgā vēža risks (piemēram, mātei, māsai vai vecmāmiņai ir bijis
krūts vēzis). • Paaugstināts asinsspiediens. • Aknu slimības, piem., labdabīgs aknu audzējs. • Diabēts. • Žultsakmeņi. • Migrēna vai smagas galvassāpes. • Imūnsistēmas slimība, kas skar daudzus ķermeņa orgānus (sistēmiska sarkanā vilkēde, SLE). • Epilepsija. • Astma. • Slimība, kas ietekmē bungādiņas un dzirdi (otoskleroze). • Ļoti augsts tauku saturs asinīs (triglicerīdi). • Šķidruma aizture sirds vai nieru problēmu dēļ.
25
Pārtrauciet lietot Intrarosa un nekavējoties sazinieties ar ārstu Ja, lietojot HAT, novērojat kādu no turpmāk minētajiem gadījumiem:
• jebkurš stāvoklis, kas minēts nodaļā “NELIETOJIET Intrarosa”; • ādas vai acu baltumu dzelte. Tās var būt aknu slimības pazīmes; • ja esat stāvoklī; • ievērojama asinsspiediena paaugstināšanās (simptomi var būt galvassāpes, nogurums, reibonis); • migrēnai līdzīgas galvassāpes, kas notiek pirmo reizi; • ja pamanāt tromba pazīmes, tādas kā:
- sāpīgs kāju pietūkums un apsārtums, - pēkšņas sāpes krūtīs, - apgrūtināta elpošana. Lai saņemtu vairāk informācijas, skatiet “Trombi vēnā (tromboze)”.
Piezīme. Intrarosa nav kontracepcijas līdzeklis. Ja ir pagājuši mazāk nekā 12 mēneši no Jūsu pēdējā menstruāciju perioda vai Jums ir mazāk par 50 gadiem, Jums joprojām var būt nepieciešams izmantot papildu kontracepciju, lai novērstu grūtniecību. Konsultējieties ar savu ārstu.
HAT un vēzis Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar pašreizēju vai agrāku vēža saslimšanu.
Pārmērīga dzemdes gļotādas sabiezēšana (endometrija hiperplāzija) un dzemdes gļotādas vēzis (endometrija vēzis) Lietojot tikai estrogēnus saturošas HAT tabletes ilgstoši, iespējams, palielinās dzemdes gļotādas (endometrija) vēža risks. Intrarosa nestimulē endometriju, kā to pierāda dzemdes gļotādas atrofija visām sievietēm, kuras ārstētas ar Intrarosa vienu gadu klīnisko pētījumu laikā.
Nav skaidrs, vai pastāv risks, lietojot Intrarosa ilgstošai (vairāk nekā vienu gadu) ārstēšanai. Tomēr ir pierādīts, ka Intrarosa ir ļoti zema absorbcija asinīs, tādēļ progestagēna pievienošana nav nepieciešama.
Ja Jums ir asiņošana vai smērēšanās, parasti par to nav jāuztraucas, bet Jums vajadzētu konsultēties ar savu ārstu. Tā varētu būt zīme, ka Jūsu endometrijs ir kļuvis biezāks.
Šādi riski attiecas uz HAT zālēm, kas cirkulē asinīs. Tomēr Intrarosa ir vietējā ārstēšana makstī, un uzsūkšanās asinīs ir ļoti zema. Mazāk iespējams, ka turpmāk minētie stāvokļi pasliktināsies vai atgriezīsies ārstēšanas ar Intrarosa laikā, bet, ja Jums rodas bažas, sazinieties ar savu ārstu.
Krūts vēzis Pierādījumi liecina, ka kombinēta estrogēna-progestogēna lietošana un, iespējams, arī tikai estrogēnu saturošu HAT lietošana palielina krūts vēža risku. Papildu risks ir atkarīgs no tā, cik ilgi jūs lietojat HAT. Papildu risks kļūst skaidrs dažu gadu laikā. Tomēr pēc ārstēšanas pārtraukšanas tas normalizējas dažu gadu laikā (ne vairāk kā 5).
• Regulāri pārbaudiet savas krūtis. Apmeklējiet savu ārstu, ja novērojat kādas izmaiņas, piemēram: • bedrīšu veidošanās ādā; • krūtsgala izmaiņas; • jebkādi sabiezējumi, kurus varat redzēt vai sajust.
Turklāt Jums ir ieteicams piedalīties mamogrāfijas skrīninga programmās, kad Jums tās tiek piedāvātas.
Olnīcu vēzis Olnīcu vēzis ir rets — daudz retāks nekā krūts vēzis. Tikai estrogēnu saturošu preparātu lietošana HAT terapijā ir bijusi saistīta ar nedaudz paaugstinātu olnīcu vēža saslimšanas risku.
26
Līdz ar vecumu palielinās risks saslimt ar olnīcu vēzi. Piemēram, starp sievietēm vecumā no 50 līdz 54 gadiem, kuras nelieto HAT, apmēram 2 sievietēm no 2000 tiks diagnosticēts olnīcu vēzis 5 gadu periodā. Starp sievietēm, kuras lietojušas HAT 5 gadus, būs apmēram 3 gadījumi uz 2000 lietotājām (t. i., apmēram 1 papildu gadījums). Olnīcu un krūts vēža gadījumi tiek reti ziņoti starp sievietēm, kuru terapijā 52 nedēļas izmantots 6,5 mg prasterons.
HAT ietekme uz sirdi un cirkulāciju Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar tromboemboliskām saslimšanām, nekontrolētu hipertensiju vai sirds slimībām.
Trombi vēnā (tromboze) Trombu risks vēnās ir apmēram 1,3 līdz 3 reizes augstāks HAT lietotājiem nekā tiem, kas HAT nelieto, īpaši pirmajā lietošanas gadā.
Trombu veidošanās var būt bīstama un, ja trombs nokļūst plaušās, tas var izraisīt sāpes krūtīs, elpas trūkumu, ģībšanu vai pat nāvi.
Kļūstot vecākam, ir lielāka iespēja, ka vēnās radīsies trombs, ja kas no turpmāk norādītā attiecas uz Jums. Informējiet savu ārstu, ja kāda no šīm situācijām attiecas uz Jums:
• Jūs nevarat ilgstoši staigāt pēc smagas operācijas, savainojuma vai slimības (skatiet arī 3. punktu “Ja jums nepieciešama operācija”);
• Jums ir ievērojams liekais svars (BMI > 30 kg/m2); • Jums ir asins recēšanas problēmas, kurām nepieciešama ilgtermiņa ārstēšana ar zālēm, kas tiek
izmantotas, lai novērstu trombu veidošanos; • ja kādam no Jūsu tuviem radiniekiem kādreiz ir bijis trombs kājās, plaušās vai citā orgānā; • Jums ir sistēmiskā sarkanā vilkēde (SLE); • Jums ir vēzis.
Lai uzzinātu par tromba pazīmēm, skatiet “Pārtrauciet lietot Intrarosa un nekavējoties sazinieties ar ārstu”. Klīniskajos pētījumos nav novērota dziļo vēnu tromboze ar intravaginālo prasteronu, tomēr ir novērots viens plaušu embolijas gadījums, kura rašanās ir zemāka Intrarosa grupā nekā placebo grupā.
Salīdzinājums Attiecībā uz sievietēm pēc 50 gadu vecuma, kuras nelieto HAT, 5 gadu periodā vidēji 4 līdz 7 sievietēm no 1000 sagaidāms trombs vēnā.
Sirds slimības (sirdslēkmes) / hipertensija Sievietēm, kuras lieto tikai estrogēna terapiju, nav paaugstināta sirds slimību attīstības riska.
Insults Insulta risks ir aptuveni 1,5 reizes augstāks HAT lietotājiem nekā tiem, kas to nelieto. Papildus insulta gadījumu skaits HAT lietošanas dēļ palielinās ar vecumu. Intrarosa klīnisko pētījumu laikā nav novērots neviens insulta gadījums.
Salīdzinājums Attiecībā uz sievietēm pēc 50 gadu vecuma, kuras nelieto HAT, 5 gadu periodā vidēji 8 sievietēm no 1000 sagaidāms insults. Attiecībā uz sievietēm pēc 50 gadu vecuma, kuras lieto HAT, 5 gadu periodā 11 sievietēm no 1000 sagaidāms insults (t. i., 3 papildu gadījumi).
Citi nosacījumi • HAT nenovērsīs atmiņas zudumu. Ir daži pierādījumi par augstāku atmiņas zuduma risku
sievietēm, kuras sāk lietot HAT pēc 65 gadu vecuma. Konsultējieties ar savu ārstu. • Jums var būt izdalījumi no maksts, jo kusīs “cieto tauku bāze”, kas ārstēšanas dēļ palielina
izdalījumus no maksts. Ja parādās izdalījumi no maksts, nav nepieciešams pārtraukt Intrarosa lietošanu.
27
• Intrarosa var vājināt no lateksa izgatavotu prezervatīvu, diafragmu un dzemdes kakla uzmavu iedarbību.
• Ja Jums ir maksts infekcija, pirms Intrarosa lietošanas būs jāiziet antibiotiku kurss.
Bērni un pusaudži
Intrarosa tiek izmantota tikai pieaugušām sievietēm.
Citas zāles un Intrarosa
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, ko lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Nav datu par efektivitāti un drošumu sievietēm, kuras pašlaik ārstē ar hormonālo terapiju, piemēram, androgēniem, hormonu aizstājterapiju (tikai estrogēns vai kombinācijā ar progestogēniem).
Intrarosa izmantošana apvienojumā ar hormonu aizstājterapiju (tikai estrogēns vai estrogēnaprogestagēna kombinācija, vai androgēna ārstēšanai) vai maksts estrogēniem nav ieteicama.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte
Grūtniecība un barošana ar krūti Intrarosa lieto tikai sievietēm pēcmenopauzes periodā. Ja esat stāvoklī, pārtrauciet Intrarosa lietošanu un sazinieties ar savu ārstu.
Fertilitāte Intrarosa nav paredzētas sievietēm reproduktīvajā vecumā. Vēl nav zināms, vai šīs zāles ietekmē fertilitāti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Intrarosa neietekmē Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Intrarosa
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ir norādījis ārsts vai farmaceits. Ja Jums ir kādas neskaidrības, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Jūsu ārsts centīsies noteikt zemāko devu, lai ārstētu Jūsu simptomus tik īsu laiku, cik nepieciešams. Konsultējieties ar ārstu, ja domājat, ka šī deva ir pārāk spēcīga vai nav pietiekami spēcīga.
Cik daudz lietot Izmantojiet vienu pesāriju reizi dienā pirms gulētiešanas.
Kā izmantot Ievietojiet pesāriju makstī ar pirkstu vai ar aplikatoru, kas pievienots iepakojumā.
Rūpīgi izlasiet pamācības beigās esošās instrukcijas par to, kā lietot Intrarosa, pirms lietojat šīs zāles.
Cik ilgi lietot Pēc sākotnējās lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vismaz reizi 6 mēnešos, lai pārbaudītu, vai Jums jāturpina lietot Intrarosa.
Ja esat lietojis vairāk Intrarosa nekā vajadzētu
Ieteicama maksts skalošana ar dušu.
28
Ja esat aizmirsis lietot Intrarosa
Ja esat aizmirsis lietot pesāriju, ievietojiet to, tiklīdz atceraties. Tomēr, ja nākamā deva ir jāievada pēc mazāk nekā 8 stundām, aizmirstā pesārija ievietošana jāizlaiž.
Aizmirstu devu nedrīkst kompensēt, ievietojot divus pesārijus.
Ja Jums nepieciešama operācija
Ja Jums ir plānota operācija, pastāstiet ķirurgam, ka Jūs lietojat Intrarosa. Jums var būt nepieciešams pārtraukt Intrarosa lietošanu 4 līdz 6 nedēļas pirms operācijas, lai mazinātu trombu rašanās risku (skatīt 2. apakšpunktu “Trombi vēnā”). Jautājiet ārstam, kad Jūs varat atsākt Intrarosa lietošanu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šādas saslimšanas tiek biežāk ziņotas sievietēm, kuras izmanto HAT zāles, kas cirkulē asinīs, salīdzinot ar sievietēm, kas nelieto HAT. Šie riski mazāk attiecas uz vagināli ievadāmajām estrogēna terapijām:
• krūts vēzis; • olnīcu vēzis; • trombi kāju vēnās vai plaušās (vēnu tromboembolija); • insults; • iespējami atmiņas zudumi, ja HAT lietošana tiek uzsākta pēc 65 gadu vecuma. Lai iegūtu plašāku informāciju par šīm blakusparādībām, skatiet 2. apakšpunktu.
Blakusparādība, kas visbiežāk tika ziņota klīniskajos pētījumos, bija maksts izdalījumi. Iespējams, ka to izraisa cieto tauku kušana papildus sagaidāmajam maksts izdalījumu pieaugumam terapijas rezultātā. Maksts izdalījumu gadījumā nav nepieciešams pārtraukt Intrarosa lietošanu.
Ziņots arī par šādām blakusparādībām: - “bieži” (var skart līdz 1 no 10 cilvēkiem): patoloģiska Pap uztriepe (galvenokārt ASCUS vai LGSIL),
svara svārstības (palielinās vai samazinās); - “retāk” (var skart līdz 1 no 100 cilvēkiem): labdabīgi dzemdes vai dzemdes kakla polipi, labdabīgs
veidojums krūtīs.
Attiecībā uz HAT, kas satur estrogēnus, bet bez Intrarosa klīnisko pētījumu laikā, novērotas šādas blakusparādības: • žultspūšļa slimības; • dažādas ādas slimības:
- ādas, īpaši sejas vai kakla, krāsas izmaiņas, sauktas par “grūtniecības plankumiem” (hloazmu);
- sāpīgi, sarkanīgi ādas mezgliņi (erythema nodosum); - izsitumi ar mērķa formas apsārtumu vai čūlām (erythema multiforme).
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā uzskaitīto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
29
5. Kā uzglabāt Intrarosa
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc “EXP”. Derīguma termiņš attiecināms uz mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C.
Nesasaldēt.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko satur Intrarosa
- Aktīvā viela ir prasterons. Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona. - Vienīgā cita sastāvdaļa ir cietie tauki (adeps solidus).
Kā izskatās Intrarosa un iepakojuma saturs
Intrarosa ir balts līdz gandrīz balts lodes formas pesārijs, aptuveni 28 mm garš un 9 mm diametrā tā platākajā galā.
Aplikators ir izgatavots no ZBPE un 1 % krāsvielas (titāna dioksīds).
Pieejams blisteru iepakojumos, kas satur 28 pesārijus un 6 aplikatorus.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija
Ražotājs
Basic Pharma Manufacturing B.V. Burgemeester Lemmensstraat 352 6163 JT Geleen Nīderlande
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
België/Belgique/Belgien, Luxembourg/Luxemburg, Nederland Theramex Belgium BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 28088080 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Deutschland, Österreich Theramex Germany GmbH Tel: + 49 (0) 3088789684 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
30
España Lacer S.A. Tel: + 34 934 46 53 00
France Theramex France S.A.S. Tél: + 33 (0) 800100350 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Italia Theramex Italy S.r.l. Tel: + 39 (0) 687500626 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Polska Theramex Poland sp. z o.o. Tel.: + 48 (0) 22 30 77 166 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Portugal Tecnimede - Sociedade Técnico-Medicinal, S.A. Tel: + 351 210 414 100 dmed.fv@tecnimede.pt
United Kingdom, Ireland, Malta Theramex UK Limited Tel: + 44 (0) 3330096795 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Danmark, Ísland, Norge, Suomi/Finland, Sverige Avia Pharma AB Sverige/Svíþjóð/Ruosti Tlf/Sími/Tlf/Puh/Tel: + 46 (0) 8 544 900 22
България, Česká republika, Eesti, Ελλάδα, Hrvatska, Κύπρο, Latvija, Lietuva, Magyarország, România, Slovenija, Slovenská republika Theramex Ireland Limited Tel/Teл./Τηλ: + 353 (0) 15138855 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
31
Instrukcijas par Intrarosa lietošanu
Kā vajadzētu izmantot Intrarosa • Ievietojiet vienu prasterona pesāriju makstī, izmantojot aplikatoru vai pirkstu, reizi dienā pirms gulētiešanas.
Pirms sākat lietošanu • Iztukšojiet urīnpūsli un nomazgājiet rokas, pirms darbojaties ar pesāriju un aplikatoru. • Atplēsiet vienu iepakoto pesāriju no 7 pesāriju sloksnes.
A. Aplikatora izmantošana
APLIKATORS
A. Neaktivizēts
Virzulis
Atvērtais gals
B. Aktivizēts
1. SOLIS • 1A. Izņemiet no iepakojuma
1 aplikatoru.
• 1B. Pavelciet atpakaļ virzuli, līdz tas apstājas, lai aktivizētu aplikatoru. Pirms lietošanas ir jāaktivizē aplikators. Novietojiet aplikatoru uz tīras virsmas.
5. SOLIS • Izvēlieties Jums
visērtāko pozu pesārija ievietošanai.
5a. Guļoša pozīcija
2. SOLIS • Lēnām atplēsiet plastmasas
joslas uz pesārija, joprojām turot pesāriju pirkstos. • Uzmanīgi izņemiet pesāriju no plastmasas iepakojuma. • Ja pesārijs nokrīt uz nesanitāras virsmas, aizstājiet to ar jaunu.
3. SOLIS • Novietojiet pesārija
plakano galu aktivizētā aplikatora atvērtajā galā, kā parādīts. Tagad jūs esat gatavs ievietot pesāriju makstī.
5b. Stāvot kājās
6. SOLIS • Uzmanīgi iebīdiet
aplikatora pesārija galu savā makstī, cik dziļi iespējams, nejūtot diskomfortu. Neizmantojiet spēku.
4. SOLIS
• Turiet aplikatoru ar īkšķi un vidējo pirkstu.
• Atstājiet brīvu rādītājpirkstu, lai nospiestu aplikatora virzuli pēc tam, kad aplikators ir ievietots makstī.
7. SOLIS
• Nospiediet aplikatora virzuli ar rādītājpirkstu, lai atbrīvotu pesāriju.
• Noņemiet aplikatoru. Nomazgājiet vai izmetiet to pēc tam, kad tas lietots vienu nedēļu (plašāku informāciju skat. 3. apakšpunktā “Kā lietot Intrarosa”).
B. Izmantojot pirkstu Izpildiet 2. solī minētos norādījumus un pēc tam ievietojiet pesāriju makstī ar pirkstu, cik dziļi iespējams, nejūtot diskomfortu. Neizmantojiet spēku.
32
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona (prasterone). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Pesārijs. Balts līdz gandrīz balts lodes formas pesārijs, aptuveni 28 mm garš un 9 mm diametrā tā platākajā galā.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Intrarosa ir indicēts vulvas un maksts atrofijas ārstēšanai sievietēm pēcmenopauzes periodā ar vidēji smagiem līdz smagiem simptomiem.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Ieteicamā deva ir 6,5 mg prasterona (viens pesārijs), ko ievada vienu reizi dienā pirms gulētiešanas. Pēcmenopauzes simptomu ārstēšanai Intrarosa lietošana jāuzsāk tikai saistībā ar simptomiem, kas nelabvēlīgi ietekmē dzīves kvalitāti. Visos gadījumos riski un ieguvumi rūpīgi jāpārvērtē ne retāk kā ik pēc 6 mēnešiem, un Intrarosa lietošana jāturpina tikai tik ilgi, kamēr ieguvums atsver risku.
Aizmirstas devas gadījumā tā jāievada, tiklīdz pacients to atceras. Tomēr, ja nākamā deva ir jāievada pēc mazāk nekā 8 stundām, pacientam jāizlaiž aizmirstā pesārija ievietošana. Aizmirstu devu nedrīkst kompensēt, ievietojot divus pesārijus.
Īpašas populācijas
Gados vecāki cilvēki Tiek uzskatīts, ka gados vecākām sievietēm nav nepieciešama devas pielāgošana.
Pacienti ar nieru un/vai aknu darbības traucējumiem Tā kā Intrarosa darbojas lokāli makstī, nav nepieciešama devas pielāgošana sievietēm pēcmenopauzes periodā, kurām ir nieru vai aknu darbības traucējumi vai jebkādas citas sistēmiskas anomālijas vai slimības.
2
Pediatriskā populācija Intrarosa lietošana sieviešu dzimuma bērniem jebkurā vecuma grupā indikācijai vulvas un maksts atrofija menopauzes dēļ nav paredzēta.
Lietošanas veids
Vagināla lietošana.
Intrarosa var ievietot makstī ar pirkstu vai ar aplikatoru, kas nodrošināts identificētajā iepakojumā.
Pesārijs jāievieto makstī, cik dziļi iespējams, neizmantojot spēku.
Ja to ievieto ar aplikatoru, jārīkojas šādi:
1. Aplikators pirms lietošanas jāaktivizē (pavelkot atpakaļ virzuli). 2. Pesārija plakanais gals jāievieto aktivizētā aplikatora atvērtajā galā. 3. Aplikators jāievieto makstī, cik dziļi iespējams, neizmantojot spēku. 4. Jānospiež aplikatora virzulis, lai atbrīvotu pesāriju. 5. Pēc tam aplikators jāizņem un jāizjauc, divas aplikatora daļas 30 sekundes jāskalo tekošā ūdenī
un pēc tam jānoslauka ar papīra dvieli un atkārtoti jāsaliek. Aplikators jāglabā tīrā vietā līdz nākamajai izmantošanas reizei. 6. Katrs aplikators jāizmet pēc tam, kad tas ir lietots vienu nedēļu (nodrošināti divi papildu aplikatori).
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
• Nediagnosticēta dzimumorgānu asiņošana. • Apzināts vai agrāk bijis krūts vēzis vai aizdomas par tā esamību. • Ir zināms vai ir aizdomas par no estrogēna atkarīgiem ļaundabīgiem audzējiem (piem.,
endometrija vēzi). • Neārstēta endometriāla hiperplāzija. • Akūta aknu slimība vai aknu slimība anamnēzē, ja aknu darbības pārbaudes rezultāti nav
normalizējušies. • Iepriekš esoša vai pašreizēja vēnu tromboembolija (dziļo vēnu tromboze, plaušu embolija). • Zināmi trombofīliski traucējumi (piem., proteīna C, proteīna S vai antitrombīna trūkums, skatīt
4.4. apakšpunktu). • Aktīva vai nesena arteriāla tromboemboliska slimība (piem., stenokardija, miokarda infarkts). • Porfīrija.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pēcmenopauzes simptomu ārstēšanai Intrarosa lietošana jāuzsāk tikai saistībā ar simptomiem, kas nelabvēlīgi ietekmē dzīves kvalitāti. Visos gadījumos riski un ieguvumi rūpīgi jāpārvērtē ne retāk kā ik pēc 6 mēnešiem, un Intrarosa lietošana jāturpina tikai tik ilgi, kamēr ieguvums atsver risku, pēc apspriešanās ar ārstu.
Pirms uzsākt Intrarosa lietošanu, jāņem vērā pilnīga personīgā un ģimenes medicīniskā vēsture. Fiziskie (ieskaitot iegurņa un krūšu) izmeklējumi jāveic, vadoties pēc medicīniskās vēstures, pēc kontrindikācijām, kā arī īpašiem brīdinājumiem un piesardzības pasākumiem lietošanā saskaņā ar ārsta lēmumu. Ārstēšanas laikā periodiskās pārbaudes ieteicams veikt katrai sievietei pielāgotā biežumā un veidā. Sievietēm jāsaņem konsultācijas, par kādām izmaiņām krūtīs jāziņo ārstam vai medmāsai (skat. turpmāk “Krūts vēzis”). Izmeklējumi, tostarp Pap uztriepes un asinsspiediena mērījumi, jāveic saskaņā ar šobrīd spēkā esošo skrīninga praksi, pielāgojot katra indivīda klīniskajām vajadzībām.
3
Stāvokļi, kuros nepieciešama uzraudzība • Ja pacientei ir kāda no turpmāk minētajām slimībām, vai tā ir bijusi agrāk, un/vai ir
pastiprinājusies grūtniecības vai iepriekšējas hormonu terapijas laikā, paciente ir cieši jāuzrauga. Jāņem vērā, ka šie stāvokļi var atkārtoties vai pastiprināties ārstēšanas ar Intrarosa laikā, jo īpaši: – leiomioma (dzemdes fibromas) vai endometrioze; – riska faktori tromboemboliskām slimībām (skat. turpmāk); – riska faktori no estrogēna atkarīgiem audzējiem, piem., 1. pakāpes iedzimtība krūts vēzim; – hipertensija; – aknu slimības (piem., aknu adenoma); – cukura diabēts ar asinsvadu iesaistīšanos vai bez tās; – holelitiāze; – migrēna vai (spēcīgas) galvassāpes; – sistēmiska sarkanā vilkēde; – endometriālā hiperplāzija anamnēzē (skat. turpmāk); – epilepsija; – astma; – otoskleroze.
Ārstēšanas tūlītējas pārtraukšanas iemesli Ārstēšana ir jāpārtrauc, ja tiek atklātas kontrindikācijas, un šādās situācijās: – dzelte vai aknu darbības pasliktināšanās; – ievērojami paaugstināts asinsspiediens; – jauna migrēnas tipa galvassāpju lēkme; – grūtniecība.
Endometriāla hiperplāzija un karcinoma • Estrogēns ir prasterona metabolīts. Sievietēm ar neskartu dzemdi endometriālās hiperplāzijas un
karcinomas risks palielinās, ja ilgstošu laiku tiek lietoti eksogēni estrogēni. Nav ziņots par endometriālās hiperplāzijas gadījumiem sievietēm, kuras 52 nedēļas ārstētas klīniskās izpētes laikā. Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar endometriālo hiperplāziju. • Vaginālai lietošanai paredzētiem estrogēnu saturošiem līdzekļiem, kuru sistēmiska pakļaušana estrogēnam iekļaujas normālā pēcmenopauzes diapazonā, nav ieteicams pievienot progestagēnu. • Lokāla vagināli ievadīta prasterona ilgtermiņa endometriālā drošība nav pētīta ilgāk par vienu gadu. Tāpēc, ja ārstēšana tiek atkārtota, tā jāpārskata vismaz reizi gadā. • Ja jebkurā ārstēšanas brīdī parādās asiņošana vai smērēšanās, ir jāizmeklē iemesls. Izmeklēšana var ietvert endometriālo biopsiju, lai izslēgtu endometriālos ļaundabīgos audzējus. • Estrogēnu monoterapijas stimulācija var izraisīt pirmsvēža vai ļaundabīgu transformāciju atlikušajā endometriozes perēklī. Tādēļ ir ieteicams ievērot piesardzību, lietojot šīs zāles sievietēm, kurām endometriozes dēļ ir bijusi histerektomija, īpaši, ja ir zināms, ka viņām ir reziduāla endometrioze, jo sievietēm ar endometriozi intravagināla prasterona lietošana nav pētīta.
Prasterons metabolizējas par estrogēnu savienojumiem. Ar sistēmisko HAT ir saistīti turpmāk minētie riski, un tie mazākā mērā attiecas uz estrogēna produktiem vaginālai lietošanai, kuru sistēmiskā pakļautība estrogēna iedarbībai ir normālā pēcmenopauzes diapazonā. Tomēr tie jāņem vērā šo zāļu ilgtermiņa vai atkārtotas lietošanas gadījumā.
Krūts vēzis Kopumā pierādījumi liecina par paaugstinātu krūts vēža risku sievietēm, kas lieto kombinēto estrogēnuprogestagēnu un, iespējams, arī tikai estrogēnu saturošo sistēmisko HAT, un tas ir atkarīgs no HAT lietošanas ilguma. Palielinātais risks izpaužas dažu gadu lietošanas laikā, bet atgriežas sākotnējā līmenī dažu (ne vairāk kā piecu) gadu laikā pēc terapijas pārtraukšanas.
Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk bijušu krūts vēzi. Viens krūts vēža gadījums no 1196 sievietēm, kuras ir lietojušas 6,5 mg devu, ziņots 52. nedēļā, tas ir zem izplatības līmeņa, kāds novērots normālā tāda paša vecuma populācijā.
4
Olnīcu vēzis Olnīcu vēzis ir novērojams daudz retāk nekā krūts vēzis. Epidemioloģiskie pierādījumi no apjomīgas metaanalīzes liecina par nedaudz paaugstinātu risku sievietēm, kuras lieto tikai estrogēnu saturošu sistēmisku HAT, un tas izpaužas pēc 5 lietošanas gadiem un laika gaitā samazinās pēc tam, kad pārtrauc lietot zāles.
Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk bijušu olnīcu vēzi. Ziņots viens olnīcu vēža gadījums no 1196 sievietēm, kuras ir lietojušas 6,5 mg devu, tas ir vairāk par izplatības līmeni, kāds novērots tāda paša vecuma normālā populācijā. Jāņem vērā, ka šis gadījums bija pirms ārstēšanas sākšanas un tam bija BRCA1 mutācija.
Patoloģiska Pap uztriepe Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar patoloģijām Pap uztriepēs (atipiskas nenoteiktas nozīmes plakanšūnām — ASCUS) vai sliktākiem stāvokļiem. Patoloģisku Pap uztriepju gadījumi, kas atbilst ASCUS, vai zemas pakāpes plakanšūnu intraepitēlija bojājumi (LSIL) ir ziņoti sievietēm, kuras ārstētas ar 6,5 mg devu (sastopamības biežums - bieži).
Vēnu tromboembolija Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk diagnosticētu tromboembolisko saslimšanu. • Sistēmiska HAT tiek saistīta ar 1,3 līdz 3 reizes augstāku vēnu tromboembolijas (VTE) risku, t. i.,
dziļo vēnu trombozi vai plaušu emboliju. Šāds gadījums ir drīzāk iespējams pirmajā HAT lietošanas gadā, nevis vēlāk (skatīt 4.8. apakšpunktu). • Pacientiem ar zināmiem trombofīliskiem stāvokļiem ir palielināts VTE risks, un HAT var šo risku palielināt. Tādēļ HAT šiem pacientiem ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu). • Vispārēji atzīti VTE riska faktori ietver estrogēnu lietošanu, vecumu, lielas operācijas, ilgstošu imobilizāciju, lieko svaru (BMI > 30 kg/m2), grūtniecību / pēcdzemdību periodu, sistēmisku sarkano vilkēdi (SLE) un vēzi. Nav vienprātības par iespējamo varikozo vēnu nozīmi saistībā ar VTE. Tāpat kā visiem pacientiem pēcoperācijas periodā, jāapsver profilaktiski pasākumi, lai pēc operācijas novērstu VTE. Ja pēc plānveida operācijas jāseko ilgstošai imobilizācijai, ieteicams uz laiku pārtraukt HAT lietošanu 4 līdz 6 nedēļas pirms operācijas. Terapiju nedrīkst atsākt, kamēr sievietes kustības nav pilnībā atjaunotas. • Sievietēm, kurām nav VTE personīgajā anamnēzē, bet kurām ir pirmās pakāpes radinieks ar trombozi agrā vecumā, pēc rūpīgas ierobežojumu izvērtēšanas var tikt piedāvāts skrīnings (skrīninga laikā tiek identificēta tikai daļa trombofīlisko defektu). Ja ģimenes locekļiem tiek identificēts trombofīlisks defekts, kas atšķiras no trombozes, vai ja defekts ir “smags” (piem., antitrombīns, proteīna S vai proteīna C trūkums vai defektu kombinācija), HAT lietošanu kontrindicē. • Sievietēm, kurām jau veic ilgstošu ārstēšanu ar antikoagulantiem, rūpīgi jāizsver HAT lietošanas riski un ieguvumi. • Ja VTE attīstās pēc ārstēšanas uzsākšanas, ir jāpārtrauc šo zāļu lietošana. Pacientiem jābūt informētiem, ka viņiem nekavējoties jāsazinās ar ārstiem, ja viņi saskaras ar potenciāliem tromboemboliskiem simptomiem (piem., sāpīgu kāju pietūkumu, pēkšņām sāpēm krūtīs, aizdusu).
Vienā gadījumā ir ziņots par plaušu emboliju 6,5 mg devas grupā un vienā placebo grupā klīniskās izpētes laikā.
Koronāro artēriju slimība (CAD) / hipertensija Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar nekontrolētu hipertensiju (asinsspiedienu virs 140/90 mmHg) un sirds un asinsvadu slimībām. Hipertensijas saslimšanas gadījumi ir ziņoti klīniskajos pētījumos ar biežumu - retāk, un līdzīgi saslimstības rādītāji tika novēroti abās grupās (6,5 mg prasterona un placebo). Netika ziņots par koronāro artēriju slimību gadījumiem klīnisko pētījumu laikā.
5
Išēmisks insults Sistēmiskā terapija tikai ar estrogēniem var palielināt išēmiskā insulta risku līdz pat 1,5 reizēm. Relatīvais risks nemainās ar vecumu vai laiku pēc menopauzes. Tomēr, tā kā insulta sākotnējais risks ir lielā mērā atkarīgs no vecuma, vispārējais insulta risks sievietēm, kuras lieto HAT, ar gadiem palielinās (skat. 4.8. apakšpunktu). Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar aktīvu vai agrāk diagnosticētu tromboembolisko saslimšanu. Nav ziņoti arteriālās tromboemboliskās saslimšanas gadījumi klīniskās izpētes laikā.
Citi nosacījumi, kas jāievēro ar HAT • Estrogēni var izraisīt šķidruma aizturi, tāpēc pacienti ar sirds vai nieru disfunkciju ir rūpīgi
jānovēro. • Sievietes ar jau esošu hipertrigliceridēmiju rūpīgi jānovēro estrogēnu aizstājterapijas vai
hormonu aizstājterapijas laikā, jo retos gadījumos novērots plazmas triglicerīdu līmeņa pieaugums, kas izraisa pankreatītu, lietojot estrogēnu terapiju šādā stāvoklī. • Estrogēni palielina vairogdziedzera saistošo globulīnu (TBG), kas izraisa cirkulējošo kopējo vairogdziedzera hormonu pieaugumu, ko mēra ar olbaltumvielu saturošu jodu (PBI), T4 līmeņiem (pēc kolonnas vai radioimunoloģiskā testā) vai T3 līmeņiem (ar radioimunoloģisko testu). T3 sveķu uzņemšana ir samazinājusies, atspoguļojot paaugstinātu TBG. Brīvā T4 un brīvā T3 koncentrācijas ir nemainīgas. Citi saistoši proteīni var būt paaugstināti serumā, t. i., kortikoīdu saistošais globulīns (CBG), dzimumhormonu saistošais globulīns (SHBG), kas attiecīgi palielina cirkulējošo kortikosteroīdu un dzimumhormonu daudzumu. Brīvo vai bioloģiski aktīvo hormonu koncentrācijas paliek nemainīgas. Var būt palielināts citu plazmas proteīnu daudzums (angiotenzinogēna/renīna substrāts, alfa-1-antitripsīns, ceruloplazmīns). • HAT lietošana neuzlabo kognitīvo funkciju. Ir pierādījumi palielinātam iespējamas demences riskam sievietēm, kuras sāk nepārtraukti izmantot kombinētu vai tikai estrogēnu saturošu HAT pēc 65 gadu vecuma.
Neviens no šiem stāvokļiem nav novērots ar Intrarosa klīnisko pētījumu laikā. Sievietēm ar maksts infekciju jānodrošina atbilstoša antibakteriāla terapija, pirms Intrarosa lietošanas uzsākšanas.
Cieto tauku bāzes kušanas dēļ ir sagaidāms palielināts maksts izdalījumu daudzums ārstēšanas laikā; maksts izdalījumi var rasties, bet tāpēc nav jāpārtrauc zāļu lietošana (skat. 4.8. apakšpunktu).
Intrarosa izmantošana ar prezervatīviem, diafragmām vai dzemdes kakla uzmavām, kas izgatavoti no lateksa nav ieteicama, jo preparāts var bojāt gumiju.
Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm, kurām tiek veikta hormonālā ārstēšana: hormonu aizstājterapija (tikai estrogēni vai estrogēni kopā ar progestogēniem) vai androgēnu terapija.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Vienlaicīga lietošana ar sistēmisku hormonu aizstājterapiju (tikai estrogēns vai estrogēns kopā ar progestogēnu, vai androgēnu terapija) vai maksts estrogēniem nav izpētīta un tādēļ nav ieteicama.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Intrarosa lietošana nav indicēta sievietēm pirms menopauzes, reproduktīvajā vecumā, tostarp grūtniecības laikā.
Ja grūtniecība iestājas Intrarosa lietošanas laikā, ārstēšana nekavējoties jāpārtrauc. Nav datu par Intrarosa lietošanu grūtniecēm.
Netika veikti pētījumi ar dzīvniekiem attiecībā uz reproduktīvo toksiskumu (skat. 5.3. apakšpunktu). Potenciālais risks cilvēkiem nav zināms.
6
Barošana ar krūti Intrarosa nav indicētas barošanas ar krūti laikā.
Fertilitāte Intrarosa nav indicētas fertilām sievietēm.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Intrarosa neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk novērotā blakusparādība bija izdalījumi no maksts. To izraisa cieto tauku kušana, kas tiek izmantoti kā aktīvās vielas nesējs, papildus sagaidāmajam maksts izdalījumu pieaugumam ārstēšanas rezultātā. Intrarosa lietošana nav obligāti jāpārtrauc, ja rodas izdalījumi no maksts (skat. 4.4. apakšpunktu).
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Blakusparādības, kas novērotas, lietojot prasterona 6,5 mg pesārijus, kas apzinātas klīniskajos pētījumos, ir apkopotas turpmāk.
MedDRA Orgānu sistēmas klasifikācija Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Reproduktīvās sistēmas traucējumi un krūts slimības
Bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10) Izdalījumi lietošanas vietā
Retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100)
Patoloģiskas Pap uztriepes
Dzemdes kakla / dzemdes
(galvenokārt ASCUS vai LGSIL) polipi
Izmeklējumi
Svara svārstības
Veidojums krūtīs (labdabīgs)
Krūts vēža risks • Sievietēm, kuras lieto kombinētu estrogēnu un progestagēnu ārstēšanu vairāk nekā 5 gadus,
ziņots par divreiz lielāku krūts vēža risku. • Jebkurš palielināts risks, ārstējot tikai ar estrogēnu, ir ievērojami zemāks nekā estrogēnu un
progestagēnu kombinācijas lietotājiem. • Riska līmenis ir atkarīgs no lietošanas ilguma (skat. 4.4. apakšpunktu). • Sniegti lielākā nejaušinātā placebo kontrolētā pētījuma (WHI pētījuma) un lielākā
epidemioloģiskā pētījuma (MWS) rezultāti.
Miljons sieviešu pētījums – Izvērtētais krūts vēža papildu risks pēc 5 gadus ilgas lietošanas
Vecuma diapazons
(gadi)
Papildu gadījumi uz 1000 personām, kas nekad nav lietojušas HAT 5 gadu periodā*1
Riska attiecība & 95%CI#
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājām 5 gadu laikā (95 % CI)
Tikai estrogēnu saturoša HAT
50-65
9-12
1,2
1-2 (0-3)
#Vispārīga riska attiecība. Riska attiecība nav nemainīga, bet palielinās, pieaugot lietošanas ilgumam
Piezīme. Ņemot vērā, ka krūts vēža biežums ES valstīs atšķiras, proporcionāli mainās arī krūts vēža papildu gadījumu skaits.
1 *Ņemts no pamata rādītājiem attīstītajās valstīs 7
ASV WHI pētījumi — krūts vēža papildu risks pēc 5 lietošanas gadiem.
Vecuma Biežums uz 1000
diapazons sievietēm placebo grupā
(gadi)
virs 5 gadiem
Riska attiecība & 95%CI
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājām 5 gadu laikā (95 % CI)
CEE tikai estrogēns
50-79
21
0,8 (0,7 – 1,0)
-4 (-6 – 0)*2
Olnīcu vēzis Ilgstoša tikai estrogēnu saturošu preparātu vai kombinētu estrogēna-progestagēna saturošu HAT preparātu lietošana ir saistīta ar nedaudz paaugstinātu olnīcu vēža diagnosticēšanas risku (skat. 4.4. apakšpunktu).
52 epidemioloģisko pētījumu metaanalīze liecina, ka sievietēm, kuras pašlaik lieto HAT preparātus, ir nedaudz palielināts risks saslimt ar olnīcu vēzi nekā sievietēm, kuras HAT preparātus nekad nav lietojušas (RR 1,43, 95 % CI 1,31-1,56). Sievietēm vecumā no 50 līdz 54 gadiem, kuras 5 gadus lietoja HAT preparātus, bija apmēram 1 papildu gadījums uz 2000 lietotājām. Sieviešu grupā vecumā no 50 līdz 54 gadiem, kuras nelieto HAT preparātus, 5 gadu laikā olnīcas vēzis tiks diagnosticēts apmēram 2 sievietēm no 2000.
Vēnu tromboembolijas risks HAT tiek saistīta ar 1,3 līdz 3 reizes palielinātu vēnu tromboembolijas (VTE) relatīvo risku, t. i., dziļo vēnu trombozi vai plaušu emboliju. Šāds gadījums ir drīzāk iespējams pirmajā HT lietošanas gadā (skat. 4.4. apakšpunktu). WHI pētījumu rezultāti ir šādi:
WHI pētījumi — VTE papildu risks, lietojot 5 gadus
Vecuma
Biežums
Riska attiecība un
diapazons (gadi) uz 1000 sievietēm
95 % CI
placebo grupā virs 5
gadiem
Tikai estrogēns — perorāli*3
50-59
7
1,2 (0,6 - 2,4)
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājām
1 (-3 – 10)
Koronāro artēriju slimību risks
• Koronāro artēriju saslimšanas risks ir nedaudz palielināts kombinētā estrogēna-progestagēna HAT lietotājiem, kuri ir vecāki par 60 gadiem (skat. 4.4. apakšpunktu).
Išēmiskā insulta risks
• Tikai estrogēna un estrogēna + progestagēna terapijas izmantošana ir saistīta ar līdz pat 1,5 reizes palielinātu išēmiskā insulta relatīvo risku. Hemorāģiskā insulta risks HAT lietošanas laikā nepalielinās.
• Šis relatīvais risks nav atkarīgs no vecuma vai lietošanas ilguma, bet kā bāzes risks ir lielā mērā atkarīgs no vecuma. Vispārējais insulta risks sievietēm, kas lieto HAT, ar gadiem palielinās, skat. 4.4. apakšpunktu.
WHI kombinētie pētījumi — papildus išēmiskā insulta risks*4 lietošana vairāk par 5 gadiem
Vecuma diapazons (gadi)
Biežums
uz 1000 sievietēm placebo grupā virs 5 gadiem
Riska attiecība un 95 % CI
Papildu gadījumi uz 1000 HAT lietotājiem 5 gadu laikā
50-59
8
1,3 (1,1-1,6)
3 (1-5)
2 *WHI pētījums sievietēm bez dzemdes, kurām nav vērojams krūts vēža riska pieaugums 3 *Pētījumi sievietēm bez dzemdes 4*netika izšķirts išēmiskais un hemorāģiskais insults.
8
Saistībā ar estrogēnu/progestagēnu terapiju ir ziņots par citām nevēlamām blakusparādībām:
– Žultspūšļa slimība. – Ādas un zemādas audu bojājumi: hloazma, erythema multiforme, erythema nodosum, asinsvadu
purpura. – Iespējama demence pēc 65 gadu vecuma (skat. 4.4. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi tiek nepārtraukti uzraudzīta zāļu ieguvuma/riska attiecība. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā uzskaitīto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Pārdozēšanas gadījumā ieteicama maksts skalošana ar dušu.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Citi dzimumhormoni un uroģenitālās sistēmas modulatori, ATĶ kods: G03XX01.
Darbības mehānisms Intrarosa satur aktīvo vielu prasteronu, t. i., dehidroepiandrosteronu (DHEA), kas ir bioķīmiski un bioloģiski identisks endogēnajam cilvēka DHEA — prekursoru steroīdam, kas pats ir neaktīvs un tiek pārvērsts par estrogēniem un androgēniem. Tādējādi Intrarosa atšķiras no estrogēnu preparātiem, jo tas izdala arī androgēnu metabolītus.
Ir novērojams estrogēnu izraisīts virspusēju un starpposma šūnu skaita pieaugums un parabazālo šūnu skaita samazināšanās maksts gļotādā. Turklāt maksts pH samazinājās līdz normālam diapazonam, tādējādi sekmējot normālas baktēriju floras attīstību.
Klīniskā efektivitāte Fizioloģiskās reakcijas (objektīvi pasākumi) Efektivitātes dati tika iegūti no diviem ASV un Kanādas randomizētiem, dubultmaskētiem, placebo kontrolētiem, daudzcentru, galvenajiem III fāzes pētījumiem (ERC-231 / 1. pētījums un ERC-238 / 2. pētījums) sievietēm pēcmenopauzes periodā no 40 līdz 80 gadiem (vidējais vecums = 58,6 gadi 1. pētījumā un 59,5 gadi 2. pētījumā) ar vulvas un vagīnas atrofiju (VVA). Sākotnēji sievietēm bija ≤ 5,0% virspusējo šūnu maksts uztriepēs, maksts pH bija > 5,0, un viņas identificēja disparēniju (vidēji smagu vai smagu) kā visvairāk apgrūtinošo (MBS) VVA simptomu. Pēc 12 nedēļu ilgas ikdienas ārstēšanas ar 6,5 mg prasterona pesāriju (n=81, 1. pētījumā, un n=325, 2. pētījumā) no sākotnējā stāvokļa salīdzinājumā ar placebo (n=77, 1. pētījumā, un n=157, 2. pētījumā) abos pētījumos tika parādīti nozīmīgi uzlabojumi attiecībā uz 3 primāriem mērķa kritērijiem salīdzinājumā ar placebo, proti, virspusējo šūnu procentuālās daļas palielināšanās (p < 0,0001), parabāzālo šūnu procentuālās daļas samazināšanās (p < 0,0001) un maksts pH samazināšanās ( p < 0,0001).
Simptomi (subjektīvie pasākumi) Visvairāk apgrūtinošais simptoms (MBS) disparēnija (primārais mērķa kritērijs) tika izvērtēts pētījuma sākumā un 12 nedēļās ar šādi izvērtētu smaguma pakāpi: Nav=0, Viegls=1, Vidējs=2, Smags=3. 1. tabulā parādītas vidējās izmaiņas nozīmīguma novērtējumā MBS disparēnijā pēc 12 nedēļām ar saistīto statistisko atšķirību pret placebo testēšanu 1. pētījumam (ERC-231) un 2. pētījumam (ERC-238).
9
1. tabula. Primārās efektivitātes analīze – izmaiņas no pētījuma sākuma līdz 12. nedēļai attiecībā uz visvairāk traucējošo simptomu disparēniju (ITT populācija; LOCF)
Pētījumi
1. pētījums 2. pētījums
Intrarosa 6,5 mg -1,27 -1,42
Disparēnija Placebo -0,87 -1,06
p-vērtība 0,0132 0,0002
2. tabulā parādīts procentuālais daudzums subjektu, kuriem bijušas izmaiņas no pētījuma sākuma to MBS disparēnijā 12. nedēļā. “Uzlabojums” tika definēts kā smaguma pakāpes rezultāta samazinājums par 1 vai vairāk. “Atvieglojums” tika definēts kā neesoši vai tikai viegli simptomi 12. nedēļā. “Būtisks uzlabojums” tika ierobežots līdz pacientiem, kuriem bija vidējs vai smags MBS pētījuma sākumā un mainījās no smaga uz vieglu vai no smaga vai mērena uz neesošu.
2. tabula. Procentuālais skaits pacientu ar MBS disparēnijas uzlabojumu, atvieglojumu vai būtisku uzlabojumu pēc 12 nedēļu ārstēšanas ar Intrarosa salīdzinājumā ar placebo lietošanu (ITT, LOCF)
1. pētījums
(Intrarosa: n= 81) (Placebo: n= 77)
2. pētījums
(Intrarosa: n= 325) Placebo (N = 157)
Uzlabojums
Intrarosa
72,8%
(p=0,0565)
Placebo 58,4%
Atvieglojums
Intrarosa
58,0%
(p=0,0813)
Placebo 44,2%
Būtisks uzlabojums
Intrarosa Placebo
43,2%
(p=0,0821)
29,9%
80,3% 65,0% 68,6% 51,6% 47,1% 35,7%
(p=0,0003)
(p=0,0003)
(p=0,0179)
Klīniskais drošums Papildus galvenajiem diviem 12 nedēļu III fāzes klīniskajiem pētījumiem Intrarosa drošuma dati tika iegūti arī no viena nesalīdzinoša atklāta drošuma pētījuma, kas ilga vienu gadu.
Sievietēm, kuras 52 nedēļas ārstētas ar 6,5 mg prasterona, ziņots par krūts un olnīcu vēža gadījumiem (skat. 4.4. apakšpunktu).
Patoloģisku Pap uztriepju gadījumi ar atipiskas nenoteiktas nozīmes plakanšūnām (ASCUS) vai zemas pakāpes plakanšūnu intraepitēlija bojājumiem (LSIL) ir ziņoti ar biežumu – bieži sievietēm, kuras 52 nedēļas ārstētas ar Intrarosa (skat. 4.4. apakšpunktu).
Endometriālā drošība No 389 izvērtējamām endometriskajām biopsijām pētījuma beigās, kas veiktas pēc 52 Intrarosa ārstēšanas nedēļām, biopsijās netika ziņotas histoloģiskas anomālijas.
Pediatriskā populācija Eiropas Zāļu aģentūra ir atbrīvojusi no pienākuma iesniegt pētījumu ar Intrarosa rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās Prasterons, ko ievada makstī, ir neaktīvs prekursors, kas nonāk maksts šūnās un tiek pārveidots intracelulāri šūnu specifiskajos estrogēnu un androgēnu nelielajos daudzumos atkarībā no fermentu
10
līmeņa, kas izteikts katrā šūnas tipā. Labvēlīgā ietekme uz vulvas un maksts atrofijas simptomiem un pazīmēm tiek panākta, aktivizējot maksts estrogēnu un androgēnu receptorus. Pētījumā sievietēm pēcmenopauzes periodā Intrarosa pesārija ievadīšana vienreiz dienā 7 dienas radīja vidējo prasterona Cmax un laukumu zem līknes no 0 līdz 24 stundām (AUC0-24) 7. dienā 4,4 ng/ml un 56,2 ng h/ml, kas attiecīgi bija ievērojami lielāki nekā grupā, kuras terapijā tika izmantots placebo (3. tabula, 1. attēls). Metabolītu testosterona un estradiola Cmax un AUC0-24 bija nedaudz lielāks sievietēm, kuras tika ārstētas ar Intrarosa pesāriju, salīdzinot ar tām, kuras saņēma placebo, bet vērtības bija atbilstošas kā sievietēm pēcmenopauzes periodā (<10 pg estradiola/ml; <0,26 ng testosterona/ml), ko mērīja, izmantojot apstiprinātos masas spektrometrijas testus gan pētījuma paraugiem, gan atsauces vērtībām.
3. tabula: Cmax un AUC0-24 prasterons, testosterons un estradiols 7. dienā pēc placebo vai Intrarosa ikdienas lietošanas (vidējais ± S.D.)
Placebo (N=9)
INTRAROSA (N=10)
Prasterons Testosterons
Estradiols 1 : N=8
Cmax (ng/ml) AUC0-24 (ng⋅h/ml)
Cmax (ng/ml) AUC0-24 (ng⋅h/ml)
Cmax (pg/ml) AUC0-24 (pg⋅h/ml)
1,60 (±0,95) 24,82 (±14,31)
0,12 (±0,04)1 2,58 (±0,94)1 3,33 (±1,31) 66,49 (±20,70)
4,42 (±1,49) 56,17 (±28,27)
0,15 (±0,05) 2,79 (±0,94) 5,04 (±2,68) 96,93 (±52,06)
A - Prasterons
Placebo Intrarosa
B – Testosterons
C – Estradiols (E2)
ng/ml ng/ml pg/ml
Laiks pēc devas ieņemšanas (stundas)
1. attēls: Prasterona (A), testosterona (B) un estradiola (C) koncentrācijas serumā, kas mērītas 24 h periodā, 7. dienā pēc ikdienas Intrarosa vai placebo lietošanas (vidēji ± S.D.)
Izkliede Intravaginālais (eksogēnais) prasterons izplatās galvenokārt lokāli, bet neliela sistēmiskās iedarbības palielināšanās tiek novērota, jo īpaši attiecībā uz metabolītiem, bet normālu rādītāju robežās.
Biotransformācija Eksogēns prasterons tiek metabolizēts tādā pašā veidā kā endogēns prasterons. Sistēmiskais metabolisms šajā pielietojumā nav pētīts.
11
Eliminācija Specifiski šim pielietojumam sistēmiskā eliminācija nav pētīta. 5.3. Preklīniskie dati par drošumu In vitro un in vivo pētījumos prasterons neuzrādīja mutagēnus vai klastogēnus rezultātus. Kancerogenitāte, kā arī toksiska ietekme uz reproduktivitāti un attīstību nav pētīta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Cietie tauki (adeps solidus). 6.2. Nesaderība Nav piemērojama. 6.3. Uzglabāšanas laiks 3 gadi. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Blisteris sastāv no PVH ārējā slāņa un ZBPE iekšējā slāņa. Aplikators ir izgatavots no ZBPE un 1 % krāsvielas (titāna dioksīds). 28 pesāriji ir iepakoti kastītē ar 6 aplikatoriem. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1255/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
12
Pirmās reģistrācijas datums: 2018. 08. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS {MM/GGGG} Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu
13
II. PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14
A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Basic Pharma Manufacturing B.V. Burgemeester Lemmensstraat 352 6163 JT Geleen NĪDERLANDE
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz:
•
pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;
•
ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai
riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus
Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.
Apraksts
Izpildes termiņš
Neintervences PASS — zāļu lietošanas pētījums (DUS), lai aprakstītu sākotnējās
Pētījuma gala
īpašības, ES postmenopauzes vecuma sieviešu, kas sāk ārstēšanu ar Intrarosa, ārstēšanas ziņojums Q4 2021
lietošanas modeļus un novērtētu, vai ES zāļu izrakstītāji ievēro ES zāļu aprakstā ietvertās
kontrindikācijas.
15
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
16
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
17
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cietie tauki (adeps solidus)
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pesārijs 28 pesāriji un 6 aplikatori.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vagināla lietošana.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
18
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1255/001
13. SĒRIJAS NUMURS<, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS> Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Intrarosa
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
19
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES BLISTERI 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Endoceutics 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS, <DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS> Lot 5. CITA
20
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA
IEKŠĒJAIS IEPAKOJUMS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cietie tauki (adeps solidus)
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pesārijs. 28 pesāriji.
5. LIETOŠANAS METODE UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Vagināla lietošana.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C. Nesasaldēt.
21
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/17/1255/001 13. SĒRIJAS NUMURS<, DĀVINĀJUMA UN ZĀĻU KODS> Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
22
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
23
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Intrarosa 6,5 mg pesārijs prasterone
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Intrarosa un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Intrarosa lietošanas 3. Kā lietot Intrarosa 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Intrarosa 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Intrarosa un kādam nolūkam tās lieto
Intrarosa satur aktīvo vielu prasteronu.
Kādam nolūkam Intrarosa lieto Intrarosa lieto, lai ārstētu sievietes pēcmenopauzes periodā, kurām ir vidēji vai smagi vulvas un maksts atrofijas simptomi. Tās lieto, lai mazinātu menopauzes simptomus makstī, piemēram, sausumu vai kairinājumu. To izraisa estrogēnu līmeņa kritums ķermenī. Tas notiek dabiski pēc menopauzes.
Kā darbojas Intrarosa Prasterons koriģē vulvas un maksts atrofijas simptomus un pazīmes, aizstājot estrogēnus, kurus pirms menopauzes parasti ražo sieviešu olnīcas. Tās tiek ievietotas makstī, lai hormons tiktu atbrīvots tur, kur tas ir nepieciešams. Tās var novērst maksts diskomfortu.
2. Kas Jums jāzina pirms Intrarosa lietošanas
Hormonu aizstājterapijas (HAT) lietošana ietver riskus, kas jāizvērtē, izlemjot, vai uzsākt to lietošanu, vai arī turpināt to lietošanu.
Pieredze, ārstējot sievietes ar priekšlaicīgu menopauzi (olnīcu mazspējas vai operācijas dēļ), ir ierobežota. Ja Jums ir priekšlaicīga menopauze, lietojot HAT riski var atšķirties. Lūdzu, konsultējieties ar savu ārstu.
Pirms uzsāciet (vai atsāciet) HAT lietošanu, Jūsu ārsts uzdos jautājumus par Jūsu un Jūsu ģimenes medicīnisko vēsturi. Jūsu ārsts var pieņemt lēmumu veikt fizisku izmeklēšanu. Tas var ietvert krūšu pārbaudi un/vai iekšējo pārbaudi, ja nepieciešams.
24
Tiklīdz uzsākat Intrarosa lietošanu, Jums regulāri jāpārbaudās pie ārsta (vismaz reizi 6 mēnešos). Veicot šīs pārbaudes, pārrunājiet ar ārstu ieguvumus un riskus, kas saistīti ar Intrarosa terapijas turpināšanu.
Regulāri apmeklējiet krūšu skrīningu, kā to iesaka jūsu ārsts.
Nelietojiet Intrarosa šādos gadījumos Ja kas no turpmāk uzskaitītā attiecas uz Jums. Ja neesat pārliecināts par kādu no turpmāk minētajiem punktiem, pirms Intrarosa lietošanas konsultējieties ar savu ārstu. • Ja Jums ir vai kādreiz ir bijis krūts vēzis vai ir aizdomas par to. • Ja Jums ir vēzis, kas ir jutīgs pret estrogēniem, tāds kā dzemdes gļotādas (endometrija) vēzis,
vai ja ir aizdomas par to. • Ja Jums ir neizskaidrojama asiņošana no maksts. • Ja Jums ir pārāk blīva dzemdes gļotāda (endometrija hiperplāzija), kas netiek ārstēta. • Ja Jums ir vai kādreiz ir bijis trombs vēnā (tromboze), piemēram, kājās (dziļo vēnu tromboze)
vai plaušās (plaušu embolija). • Ja Jums ir asins recēšanas traucējumi (piemēram, proteīna C, proteīna S vai antitrombīna
trūkums). • Ja Jums nesen ir bijusi saslimšana, kuru izraisījuši trombi artērijās, tāda kā sirdslēkme, trieka vai
stenokardija. • Ja Jums ir vai kādreiz ir bijusi aknu slimība un aknu darbības rādītāji analīzēs nav normas
robežās. • Ja Jums ir reti sastopama asins saslimšana, ko sauc par “porfīriju”, kas tiek nodota ģimenēs
(pārmantota). • Ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret prasteronu vai kādu citu Intrarosa sastāvdaļu
(uzskaitītas 6. punktā “Papildu informācija”).
Ja kāds no iepriekš minētajiem stāvokļiem, lietojot Intrarosa, parādās pirmo reizi, nekavējoties pārtrauciet tā lietošanu un konsultējieties ar savu ārstu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Kad nepieciešama īpaša piesardzība, lietojot Intrarosa Pirms ārstēšanas uzsākšanas informējiet savu ārstu, ja Jums kādreiz ir bijusi kāda no turpmāk norādītajām problēmām, jo ārstēšanas ar Intrarosa laikā tās var atgriezties vai saasināties. Ja Jums ir kāda no problēmām, Jums jātiekas ar ārstu biežāk, lai veiktu pārbaudes.
• Fibrozes dzemdē. • Dzemdes gļotādas augšana ārpus dzemdes (endometrioze) vai anamnēzē ir pārmērīga dzemdes
gļotādas augšana (endometrija hiperplāzija). • Paaugstināts trombu veidošanās risks (skatīt “Trombi vēnā (tromboze)”). • Paaugstināts pret estrogēniem jutīgā vēža risks (piemēram, mātei, māsai vai vecmāmiņai ir bijis
krūts vēzis). • Paaugstināts asinsspiediens. • Aknu slimības, piem., labdabīgs aknu audzējs. • Diabēts. • Žultsakmeņi. • Migrēna vai smagas galvassāpes. • Imūnsistēmas slimība, kas skar daudzus ķermeņa orgānus (sistēmiska sarkanā vilkēde, SLE). • Epilepsija. • Astma. • Slimība, kas ietekmē bungādiņas un dzirdi (otoskleroze). • Ļoti augsts tauku saturs asinīs (triglicerīdi). • Šķidruma aizture sirds vai nieru problēmu dēļ.
25
Pārtrauciet lietot Intrarosa un nekavējoties sazinieties ar ārstu Ja, lietojot HAT, novērojat kādu no turpmāk minētajiem gadījumiem:
• jebkurš stāvoklis, kas minēts nodaļā “NELIETOJIET Intrarosa”; • ādas vai acu baltumu dzelte. Tās var būt aknu slimības pazīmes; • ja esat stāvoklī; • ievērojama asinsspiediena paaugstināšanās (simptomi var būt galvassāpes, nogurums, reibonis); • migrēnai līdzīgas galvassāpes, kas notiek pirmo reizi; • ja pamanāt tromba pazīmes, tādas kā:
- sāpīgs kāju pietūkums un apsārtums, - pēkšņas sāpes krūtīs, - apgrūtināta elpošana. Lai saņemtu vairāk informācijas, skatiet “Trombi vēnā (tromboze)”.
Piezīme. Intrarosa nav kontracepcijas līdzeklis. Ja ir pagājuši mazāk nekā 12 mēneši no Jūsu pēdējā menstruāciju perioda vai Jums ir mazāk par 50 gadiem, Jums joprojām var būt nepieciešams izmantot papildu kontracepciju, lai novērstu grūtniecību. Konsultējieties ar savu ārstu.
HAT un vēzis Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar pašreizēju vai agrāku vēža saslimšanu.
Pārmērīga dzemdes gļotādas sabiezēšana (endometrija hiperplāzija) un dzemdes gļotādas vēzis (endometrija vēzis) Lietojot tikai estrogēnus saturošas HAT tabletes ilgstoši, iespējams, palielinās dzemdes gļotādas (endometrija) vēža risks. Intrarosa nestimulē endometriju, kā to pierāda dzemdes gļotādas atrofija visām sievietēm, kuras ārstētas ar Intrarosa vienu gadu klīnisko pētījumu laikā.
Nav skaidrs, vai pastāv risks, lietojot Intrarosa ilgstošai (vairāk nekā vienu gadu) ārstēšanai. Tomēr ir pierādīts, ka Intrarosa ir ļoti zema absorbcija asinīs, tādēļ progestagēna pievienošana nav nepieciešama.
Ja Jums ir asiņošana vai smērēšanās, parasti par to nav jāuztraucas, bet Jums vajadzētu konsultēties ar savu ārstu. Tā varētu būt zīme, ka Jūsu endometrijs ir kļuvis biezāks.
Šādi riski attiecas uz HAT zālēm, kas cirkulē asinīs. Tomēr Intrarosa ir vietējā ārstēšana makstī, un uzsūkšanās asinīs ir ļoti zema. Mazāk iespējams, ka turpmāk minētie stāvokļi pasliktināsies vai atgriezīsies ārstēšanas ar Intrarosa laikā, bet, ja Jums rodas bažas, sazinieties ar savu ārstu.
Krūts vēzis Pierādījumi liecina, ka kombinēta estrogēna-progestogēna lietošana un, iespējams, arī tikai estrogēnu saturošu HAT lietošana palielina krūts vēža risku. Papildu risks ir atkarīgs no tā, cik ilgi jūs lietojat HAT. Papildu risks kļūst skaidrs dažu gadu laikā. Tomēr pēc ārstēšanas pārtraukšanas tas normalizējas dažu gadu laikā (ne vairāk kā 5).
• Regulāri pārbaudiet savas krūtis. Apmeklējiet savu ārstu, ja novērojat kādas izmaiņas, piemēram: • bedrīšu veidošanās ādā; • krūtsgala izmaiņas; • jebkādi sabiezējumi, kurus varat redzēt vai sajust.
Turklāt Jums ir ieteicams piedalīties mamogrāfijas skrīninga programmās, kad Jums tās tiek piedāvātas.
Olnīcu vēzis Olnīcu vēzis ir rets — daudz retāks nekā krūts vēzis. Tikai estrogēnu saturošu preparātu lietošana HAT terapijā ir bijusi saistīta ar nedaudz paaugstinātu olnīcu vēža saslimšanas risku.
26
Līdz ar vecumu palielinās risks saslimt ar olnīcu vēzi. Piemēram, starp sievietēm vecumā no 50 līdz 54 gadiem, kuras nelieto HAT, apmēram 2 sievietēm no 2000 tiks diagnosticēts olnīcu vēzis 5 gadu periodā. Starp sievietēm, kuras lietojušas HAT 5 gadus, būs apmēram 3 gadījumi uz 2000 lietotājām (t. i., apmēram 1 papildu gadījums). Olnīcu un krūts vēža gadījumi tiek reti ziņoti starp sievietēm, kuru terapijā 52 nedēļas izmantots 6,5 mg prasterons.
HAT ietekme uz sirdi un cirkulāciju Intrarosa iedarbība nav pētīta sievietēm ar tromboemboliskām saslimšanām, nekontrolētu hipertensiju vai sirds slimībām.
Trombi vēnā (tromboze) Trombu risks vēnās ir apmēram 1,3 līdz 3 reizes augstāks HAT lietotājiem nekā tiem, kas HAT nelieto, īpaši pirmajā lietošanas gadā.
Trombu veidošanās var būt bīstama un, ja trombs nokļūst plaušās, tas var izraisīt sāpes krūtīs, elpas trūkumu, ģībšanu vai pat nāvi.
Kļūstot vecākam, ir lielāka iespēja, ka vēnās radīsies trombs, ja kas no turpmāk norādītā attiecas uz Jums. Informējiet savu ārstu, ja kāda no šīm situācijām attiecas uz Jums:
• Jūs nevarat ilgstoši staigāt pēc smagas operācijas, savainojuma vai slimības (skatiet arī 3. punktu “Ja jums nepieciešama operācija”);
• Jums ir ievērojams liekais svars (BMI > 30 kg/m2); • Jums ir asins recēšanas problēmas, kurām nepieciešama ilgtermiņa ārstēšana ar zālēm, kas tiek
izmantotas, lai novērstu trombu veidošanos; • ja kādam no Jūsu tuviem radiniekiem kādreiz ir bijis trombs kājās, plaušās vai citā orgānā; • Jums ir sistēmiskā sarkanā vilkēde (SLE); • Jums ir vēzis.
Lai uzzinātu par tromba pazīmēm, skatiet “Pārtrauciet lietot Intrarosa un nekavējoties sazinieties ar ārstu”. Klīniskajos pētījumos nav novērota dziļo vēnu tromboze ar intravaginālo prasteronu, tomēr ir novērots viens plaušu embolijas gadījums, kura rašanās ir zemāka Intrarosa grupā nekā placebo grupā.
Salīdzinājums Attiecībā uz sievietēm pēc 50 gadu vecuma, kuras nelieto HAT, 5 gadu periodā vidēji 4 līdz 7 sievietēm no 1000 sagaidāms trombs vēnā.
Sirds slimības (sirdslēkmes) / hipertensija Sievietēm, kuras lieto tikai estrogēna terapiju, nav paaugstināta sirds slimību attīstības riska.
Insults Insulta risks ir aptuveni 1,5 reizes augstāks HAT lietotājiem nekā tiem, kas to nelieto. Papildus insulta gadījumu skaits HAT lietošanas dēļ palielinās ar vecumu. Intrarosa klīnisko pētījumu laikā nav novērots neviens insulta gadījums.
Salīdzinājums Attiecībā uz sievietēm pēc 50 gadu vecuma, kuras nelieto HAT, 5 gadu periodā vidēji 8 sievietēm no 1000 sagaidāms insults. Attiecībā uz sievietēm pēc 50 gadu vecuma, kuras lieto HAT, 5 gadu periodā 11 sievietēm no 1000 sagaidāms insults (t. i., 3 papildu gadījumi).
Citi nosacījumi • HAT nenovērsīs atmiņas zudumu. Ir daži pierādījumi par augstāku atmiņas zuduma risku
sievietēm, kuras sāk lietot HAT pēc 65 gadu vecuma. Konsultējieties ar savu ārstu. • Jums var būt izdalījumi no maksts, jo kusīs “cieto tauku bāze”, kas ārstēšanas dēļ palielina
izdalījumus no maksts. Ja parādās izdalījumi no maksts, nav nepieciešams pārtraukt Intrarosa lietošanu.
27
• Intrarosa var vājināt no lateksa izgatavotu prezervatīvu, diafragmu un dzemdes kakla uzmavu iedarbību.
• Ja Jums ir maksts infekcija, pirms Intrarosa lietošanas būs jāiziet antibiotiku kurss.
Bērni un pusaudži
Intrarosa tiek izmantota tikai pieaugušām sievietēm.
Citas zāles un Intrarosa
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, ko lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Nav datu par efektivitāti un drošumu sievietēm, kuras pašlaik ārstē ar hormonālo terapiju, piemēram, androgēniem, hormonu aizstājterapiju (tikai estrogēns vai kombinācijā ar progestogēniem).
Intrarosa izmantošana apvienojumā ar hormonu aizstājterapiju (tikai estrogēns vai estrogēnaprogestagēna kombinācija, vai androgēna ārstēšanai) vai maksts estrogēniem nav ieteicama.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte
Grūtniecība un barošana ar krūti Intrarosa lieto tikai sievietēm pēcmenopauzes periodā. Ja esat stāvoklī, pārtrauciet Intrarosa lietošanu un sazinieties ar savu ārstu.
Fertilitāte Intrarosa nav paredzētas sievietēm reproduktīvajā vecumā. Vēl nav zināms, vai šīs zāles ietekmē fertilitāti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Intrarosa neietekmē Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Intrarosa
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ir norādījis ārsts vai farmaceits. Ja Jums ir kādas neskaidrības, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Jūsu ārsts centīsies noteikt zemāko devu, lai ārstētu Jūsu simptomus tik īsu laiku, cik nepieciešams. Konsultējieties ar ārstu, ja domājat, ka šī deva ir pārāk spēcīga vai nav pietiekami spēcīga.
Cik daudz lietot Izmantojiet vienu pesāriju reizi dienā pirms gulētiešanas.
Kā izmantot Ievietojiet pesāriju makstī ar pirkstu vai ar aplikatoru, kas pievienots iepakojumā.
Rūpīgi izlasiet pamācības beigās esošās instrukcijas par to, kā lietot Intrarosa, pirms lietojat šīs zāles.
Cik ilgi lietot Pēc sākotnējās lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vismaz reizi 6 mēnešos, lai pārbaudītu, vai Jums jāturpina lietot Intrarosa.
Ja esat lietojis vairāk Intrarosa nekā vajadzētu
Ieteicama maksts skalošana ar dušu.
28
Ja esat aizmirsis lietot Intrarosa
Ja esat aizmirsis lietot pesāriju, ievietojiet to, tiklīdz atceraties. Tomēr, ja nākamā deva ir jāievada pēc mazāk nekā 8 stundām, aizmirstā pesārija ievietošana jāizlaiž.
Aizmirstu devu nedrīkst kompensēt, ievietojot divus pesārijus.
Ja Jums nepieciešama operācija
Ja Jums ir plānota operācija, pastāstiet ķirurgam, ka Jūs lietojat Intrarosa. Jums var būt nepieciešams pārtraukt Intrarosa lietošanu 4 līdz 6 nedēļas pirms operācijas, lai mazinātu trombu rašanās risku (skatīt 2. apakšpunktu “Trombi vēnā”). Jautājiet ārstam, kad Jūs varat atsākt Intrarosa lietošanu.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šādas saslimšanas tiek biežāk ziņotas sievietēm, kuras izmanto HAT zāles, kas cirkulē asinīs, salīdzinot ar sievietēm, kas nelieto HAT. Šie riski mazāk attiecas uz vagināli ievadāmajām estrogēna terapijām:
• krūts vēzis; • olnīcu vēzis; • trombi kāju vēnās vai plaušās (vēnu tromboembolija); • insults; • iespējami atmiņas zudumi, ja HAT lietošana tiek uzsākta pēc 65 gadu vecuma. Lai iegūtu plašāku informāciju par šīm blakusparādībām, skatiet 2. apakšpunktu.
Blakusparādība, kas visbiežāk tika ziņota klīniskajos pētījumos, bija maksts izdalījumi. Iespējams, ka to izraisa cieto tauku kušana papildus sagaidāmajam maksts izdalījumu pieaugumam terapijas rezultātā. Maksts izdalījumu gadījumā nav nepieciešams pārtraukt Intrarosa lietošanu.
Ziņots arī par šādām blakusparādībām: - “bieži” (var skart līdz 1 no 10 cilvēkiem): patoloģiska Pap uztriepe (galvenokārt ASCUS vai LGSIL),
svara svārstības (palielinās vai samazinās); - “retāk” (var skart līdz 1 no 100 cilvēkiem): labdabīgi dzemdes vai dzemdes kakla polipi, labdabīgs
veidojums krūtīs.
Attiecībā uz HAT, kas satur estrogēnus, bet bez Intrarosa klīnisko pētījumu laikā, novērotas šādas blakusparādības: • žultspūšļa slimības; • dažādas ādas slimības:
- ādas, īpaši sejas vai kakla, krāsas izmaiņas, sauktas par “grūtniecības plankumiem” (hloazmu);
- sāpīgi, sarkanīgi ādas mezgliņi (erythema nodosum); - izsitumi ar mērķa formas apsārtumu vai čūlām (erythema multiforme).
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā uzskaitīto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
29
5. Kā uzglabāt Intrarosa
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc “EXP”. Derīguma termiņš attiecināms uz mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt temperatūrā līdz 30 °C.
Nesasaldēt.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko satur Intrarosa
- Aktīvā viela ir prasterons. Katrs pesārijs satur 6,5 mg prasterona. - Vienīgā cita sastāvdaļa ir cietie tauki (adeps solidus).
Kā izskatās Intrarosa un iepakojuma saturs
Intrarosa ir balts līdz gandrīz balts lodes formas pesārijs, aptuveni 28 mm garš un 9 mm diametrā tā platākajā galā.
Aplikators ir izgatavots no ZBPE un 1 % krāsvielas (titāna dioksīds).
Pieejams blisteru iepakojumos, kas satur 28 pesārijus un 6 aplikatorus.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
Endoceutics S.A. Rue Belliard 40 1040 Briselē Beļģija
Ražotājs
Basic Pharma Manufacturing B.V. Burgemeester Lemmensstraat 352 6163 JT Geleen Nīderlande
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
België/Belgique/Belgien, Luxembourg/Luxemburg, Nederland Theramex Belgium BVBA Tél/Tel: + 32 (0) 28088080 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Deutschland, Österreich Theramex Germany GmbH Tel: + 49 (0) 3088789684 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
30
España Lacer S.A. Tel: + 34 934 46 53 00
France Theramex France S.A.S. Tél: + 33 (0) 800100350 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Italia Theramex Italy S.r.l. Tel: + 39 (0) 687500626 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Polska Theramex Poland sp. z o.o. Tel.: + 48 (0) 22 30 77 166 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Portugal Tecnimede - Sociedade Técnico-Medicinal, S.A. Tel: + 351 210 414 100 dmed.fv@tecnimede.pt
United Kingdom, Ireland, Malta Theramex UK Limited Tel: + 44 (0) 3330096795 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Danmark, Ísland, Norge, Suomi/Finland, Sverige Avia Pharma AB Sverige/Svíþjóð/Ruosti Tlf/Sími/Tlf/Puh/Tel: + 46 (0) 8 544 900 22
България, Česká republika, Eesti, Ελλάδα, Hrvatska, Κύπρο, Latvija, Lietuva, Magyarország, România, Slovenija, Slovenská republika Theramex Ireland Limited Tel/Teл./Τηλ: + 353 (0) 15138855 INTRAROSA.Enquiries@theramex.com
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu.
31
Instrukcijas par Intrarosa lietošanu
Kā vajadzētu izmantot Intrarosa • Ievietojiet vienu prasterona pesāriju makstī, izmantojot aplikatoru vai pirkstu, reizi dienā pirms gulētiešanas.
Pirms sākat lietošanu • Iztukšojiet urīnpūsli un nomazgājiet rokas, pirms darbojaties ar pesāriju un aplikatoru. • Atplēsiet vienu iepakoto pesāriju no 7 pesāriju sloksnes.
A. Aplikatora izmantošana
APLIKATORS
A. Neaktivizēts
Virzulis
Atvērtais gals
B. Aktivizēts
1. SOLIS • 1A. Izņemiet no iepakojuma
1 aplikatoru.
• 1B. Pavelciet atpakaļ virzuli, līdz tas apstājas, lai aktivizētu aplikatoru. Pirms lietošanas ir jāaktivizē aplikators. Novietojiet aplikatoru uz tīras virsmas.
5. SOLIS • Izvēlieties Jums
visērtāko pozu pesārija ievietošanai.
5a. Guļoša pozīcija
2. SOLIS • Lēnām atplēsiet plastmasas
joslas uz pesārija, joprojām turot pesāriju pirkstos. • Uzmanīgi izņemiet pesāriju no plastmasas iepakojuma. • Ja pesārijs nokrīt uz nesanitāras virsmas, aizstājiet to ar jaunu.
3. SOLIS • Novietojiet pesārija
plakano galu aktivizētā aplikatora atvērtajā galā, kā parādīts. Tagad jūs esat gatavs ievietot pesāriju makstī.
5b. Stāvot kājās
6. SOLIS • Uzmanīgi iebīdiet
aplikatora pesārija galu savā makstī, cik dziļi iespējams, nejūtot diskomfortu. Neizmantojiet spēku.
4. SOLIS
• Turiet aplikatoru ar īkšķi un vidējo pirkstu.
• Atstājiet brīvu rādītājpirkstu, lai nospiestu aplikatora virzuli pēc tam, kad aplikators ir ievietots makstī.
7. SOLIS
• Nospiediet aplikatora virzuli ar rādītājpirkstu, lai atbrīvotu pesāriju.
• Noņemiet aplikatoru. Nomazgājiet vai izmetiet to pēc tam, kad tas lietots vienu nedēļu (plašāku informāciju skat. 3. apakšpunktā “Kā lietot Intrarosa”).
B. Izmantojot pirkstu Izpildiet 2. solī minētos norādījumus un pēc tam ievietojiet pesāriju makstī ar pirkstu, cik dziļi iespējams, nejūtot diskomfortu. Neizmantojiet spēku.
32