ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
EU/1/08/468/003
EU/1/08/468/003
Janssen-Cilag SpA, Italy
28-AUG-08
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
25 mg
Tablete
Ir apstiprināta
Janssen-Cilag International NV, Belgium
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 25 mg tabletes INTELENCE 100 mg tabletes INTELENCE 200 mg tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS INTELENCE 25 mg tabletes Katra tablete satur 25 mg etravirīna (etravirinum). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur 40 mg laktozes (monohidrāta veidā). Katra tablete satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg), - būtībā tās ir nātriju nesaturošas. INTELENCE 100 mg tabletes Katra tablete satur 100 mg etravirīna (etravirinum). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur 160 mg laktozes (monohidrāta veidā). Katra tablete satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg), - būtībā tās ir nātriju nesaturošas. INTELENCE 200 mg tabletes Katra tablete satur 200 mg etravirīna (etravirinum). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg), - būtībā tās ir nātriju nesaturošas. Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA INTELENCE 25 mg tabletes Tablete Baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar dalījuma līniju un iespiedumu “TMC” vienā pusē. Tableti var sadalīt divās vienādās devās. INTELENCE 100 mg tabletes Tablete Baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar iespiedumu “T125” vienā pusē un “100” – otrā pusē. INTELENCE 200 mg tabletes Tablete Baltas līdz pelēkbaltas abpusēji izliektas, garenas tabletes ar iespiedumu “T200” vienā pusē.
2
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
INTELENCE kombinācijā ar pastiprinātu proteāzes inhibitoru un citām antiretrovīrusu zālēm ir indicēts pieaugušiem pacientiem ar 1. tipa cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV-1) infekciju, kuri jau ir saņēmuši antiretrovīrusu terapiju, un antiretrovīrusu terapiju jau saņēmušiem pediatriskiem pacientiem no 6 gadu vecuma (skatīt 4.4., 4.5. un 5.1. apakšpunktu).
4.2. Devas un lietošanas veids
Terapija jāsāk ārstam, kuram ir pieredze HIV infekcijas ārstēšanā.
Devas
INTELENCE vienmēr jālieto kombinācijā ar citām antiretrovīrusu zālēm.
Pieaugušie Etravirīna ieteicamā deva pieaugušajiem ir 200 mg (viena 200 mg tablete vai divas 100 mg tabletes) iekšķīgi divreiz dienā pēc ēdienreizēm (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) Etravirīna ieteicamā deva pediatriskiem pacientiem (vecumā no 6 līdz 18 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg) ir atkarīga no ķermeņa masas (skatīt tabulu zemāk). INTELENCE tableti(es) jālieto iekšķīgi pēc maltītes (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Etravirīna ieteicamā deva pediatriskiem pacientiem vecumā no 6 līdz 18 gadiem
Ķermeņa masa
Deva
Tabletes
≥ 16 līdz < 20 kg
pa 100 mg divas
pa četrām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa vienai 100 mg tabletei divas reizes dienā
≥ 20 līdz < 25 kg
pa 125 mg divas
pa piecām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa vienai 100 mg un vienai 25 mg tabletei divas
reizes dienā
≥ 25 līdz < 30 kg
pa 150 mg divas
pa sešām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa vienai 100 mg tabletei un divām 25 mg tabletēm
divas reizes dienā
≥ 30 kg
pa 200 mg divas pa astoņām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa divām 100 mg tabletēm divas reizes dienā,
vai pa vienai 200 mg tabletei divas reizes dienā
Izlaista deva
Ja pacients izlaiž INTELENCE devu un no ierastā zāļu lietošanas laika nav pagājušas vairāk kā 6 stundas, pacientam tā jāiedzer pēc ēdienreizes, tiklīdz iespējams, un nākamā deva jālieto ierastajā laikā. Ja pacients izlaiž devu un no ierastā zāļu lietošanas laika pagājušas vairāk nekā 6 stundas, pacients nedrīkst lietot izlaisto devu un viņam vienkārši jāturpina ievērot ierasto zāļu lietošanas shēmu.
Ja pacients vemj 4 stundu laikā pēc šo zāļu lietošanas, pēc iespējas drīzāk pēc ēdienreizes jāiedzer vēl viena INTELENCE deva. Ja pacients vemj vairāk nekā 4 stundas pēc šo zāļu lietošanas, lietot vēl vienu devu līdz ierastajam laikam nav nepieciešams.
Gados vecāki cilvēki Informācija par INTELENCE lietošanu pacientiem > 65 gadu vecuma ir ierobežota (skatīt 5.2. apakšpunktu), tādēļ šajā pacientu grupā jāievēro piesardzība.
3
Aknu darbības traucējumi Uzskata, ka pacientiem ar viegliem vai mēreniem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh A vai B klase) devas pielāgošana nav nepieciešama; pacientiem ar mēreniem aknu darbības traucējumiem INTELENCE jālieto piesardzīgi. Pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh C klase) etravirīna farmakokinētika nav pētīta. Tādēļ INTELENCE neiesaka lietot pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana nav nepieciešama (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija (vecumā līdz 6 gadiem) Etravirīna drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas ir mazāka par 16 kg, līdz šim nav pierādīta (skatīt 5.2. apakšpunktu). Dati nav pieejami.
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai. Pacientiem jānorāda tableti(es) norīt veselu, uzdzerot šķidrumu, piemēram, ūdeni. Pacienti, kas nespēj norīt veselu(as) tableti(es), to var izšķīdināt glāzē ar ūdeni. Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Vienlaicīga lietošana ar elbasvīru/grazoprevīru (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Lai gan ir pierādīts, ka efektīva vīrusu supresija, lietojot pretretrovīrusu terapiju, būtiski mazina seksuālas transmisijas risku, nevar izslēgt noteiktu atlikušo risku. Jāveic piesardzības pasākumi transmisijas novēršanai saskaņā ar nacionālajām vadlīnijām.
Optimālā gadījumā INTELENCE jākombinē ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem, kas darbojas pret pacienta organismā esošo vīrusu (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pavājināta virusoloģiskā atbildes reakcija uz etravirīnu novērota pacientiem ar vīrusu celmiem, kam ir 3 vai vairākas no šādām mutācijām: V90I, A98G, L100I, K101E/P, V106I, V179D/F, Y181C/I/V un G190A/S (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Secinājumi par noteiktu mutāciju vai mutāciju shēmu nozīmīgumu var mainīties, ja kļūst pieejami papildu dati, un ieteicams vienmēr izmantot aktuālās interpretēšanas sistēmas rezistences testu rezultātu analizēšanai.
Nav pieejami nekādi citi dati, kā vien dati par zāļu mijiedarbību (skatīt 4.5. apakšpunktu), attiecībā uz etravirīna kombinēšanu ar raltegravīru vai maraviroku.
Smagas ādas un paaugstinātas jutības reakcijas
Ir ziņots par smagām ādas reakcijām, lietojot etravirīnu. Klīniskajos pētījumos retos gadījumos (< 0,1 %) ir ziņots par Stīvensa-Džonsona sindromu un erythema multiforme. Ja rodas smaga ādas reakcija, ārstēšana ar INTELENCE jāpārtrauc.
Klīniskie dati ir ierobežoti, un nevar izslēgt palielinātu ādas reakciju risku pacientiem, kuriem iepriekš bijušas ar NNRTI saistītas ādas reakcijas. Šādiem pacientiem jāievēro piesardzība, jo īpaši gadījumos, kad anamnēzē ir smaga ādas reakcija uz zāļu lietošanu.
4
Etravirīna lietošanas laikā ziņots par smagiem paaugstinātas jutības sindromiem, tai skaitā MIEVS (medikamentoziem izsitumiem ar eozinofiliju un vispārējiem simptomiem) un TEN (toksisku epidermas nekrolīzi), kuriem dažkārt bijis letāls iznākums (skatīt 4.8. apakšpunktu). MIEVS sindromam raksturīgi izsitumi, drudzis, eozinofilija un vispārējas izpausmes (tai skaitā, bet ne tikai smagi izsitumi vai izsitumi, ko pavada drudzis, vispārējs savārgums, nespēks, muskuļu vai locītavu sāpes, pūšļveida izsitumi, bojājumi mutes dobumā, konjunktivīts, hepatīts vai eozinofilija). Sindroms parasti sākas pēc 3-6 nedēļām, un, ja tiek pārtraukta zāļu lietošana un sākta kortikosteroīdu terapija, vairumā gadījumu iznākums ir labvēlīgs.
Pacientiem jāiesaka meklēt medicīnisku palīdzību, ja rodas smagi izsitumi vai paaugstinātas jutības reakcijas. Pacientiem, kam terapijas laikā tiek noteikta paaugstinātas jutības reakcijas diagnoze, INTELENCE lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
Ja pēc smagu izsitumu rašanās ārstēšana ar INTELENCE netiek nekavējoties pārtraukta, var rasties dzīvībai bīstama reakcija.
Pacienti, kas terapiju pārtraukuši paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, nedrīkst atsākt INTELENCE lietošanu.
Izsitumi
Etravirīna lietošanas laikā ziņots par izsitumu rašanos. Visbiežāk izsitumi bija viegli vai vidēji smagi, radās terapijas otrā nedēļā un bija retāk sastopami pēc 4. nedēļas. Vairumā gadījumu izsitumi bija pašlimitēti un, terapiju turpinot, parasti izzuda 1 līdz 2 nedēļu laikā. Parakstot INTELENCE sievietēm, parakstītājam jāņem vērā, ka sievietēm izsitumi radās biežāk (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Gados vecāki pacienti
Pieredze ar gados vecākiem pacientiem ir ierobežota: III fāzes pētījumos etravirīnu saņēma 6 pacienti, kuri bija 65 gadus veci vai vecāki, un 53 pacienti vecumā no 56 līdz 64 gadiem. Pacientiem pēc 55 gadu vecuma nevēlamo blakusparādību veids un biežums bija identisks kā gados jaunākiem pacientiem (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Grūtniecība
Ņemot vērā etravirīna pastiprināto iedarbību grūtniecības laikā, tām grūtniecēm, kurām nepieciešama vienlaikus zāļu lietošana vai kurām ir blakusslimības, kas var turpināt etravirīna iedarbības pastiprināšanos, jāievēro piesardzība.
Pacienti ar blakusslimībām
Aknu darbības traucējumi Etravirīna metabolisms un eliminācija norisinās galvenokārt aknās, un viela izteikti saistās ar plazmas olbaltumvielām. Ir paredzama ietekme uz nesaistītās vielas iedarbību (pētījumi nav veikti), un tādēļ pacientiem ar mēreniem aknu darbības traucējumiem jāievēro piesardzība. Pētījumi par etravirīna lietošanu pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (C klase pēc Child-Pugh klasifikācijas) nav veikti, un tā lietošana šajā pacientu grupā nav ieteicama (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Vienlaikus infekcija ar HBV (B hepatīta vīrusu) vai HCV (C hepatīta vīrusu) Tā kā pašreiz pieejamie dati ir ierobežoti, piesardzība jāievēro pacientiem, kuriem vienlaikus ir B vai C hepatīta vīrusa infekcija. Nevar izslēgt iespējamu paaugstināta aknu enzīmu līmeņa risku.
Ķermeņa masa un vielmaiņas raksturlielumi Pretretrovīrusu terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa un paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Šīs izmaiņas daļēji var būt saistītas ar slimības kontroli un ar dzīvesveidu. Dažos gadījumos iegūti pierādījumi par terapijas ietekmi uz lipīdu līmeni, bet nav pārliecinošu pierādījumu,
5
kas ķermeņa masas palielināšanos ļautu saistīt ar kādu noteiktu ārstēšanas līdzekli. Par lipīdu un glikozes līmeņa kontroli asinīs sniegta atsauce uz oficiālām HIV ārstēšanas vadlīnijām. Lipīdu līmeņa traucējumi jāārstē atbilstoši klīniskām indikācijām.
Imūnsistēmas reaktivācijas sindroms
Ar HIV inficētiem pacientiem, kuriem KART uzsākšanas brīdī ir bijis izteikts imūndeficīts, var rasties iekaisuma reakcija pret asimptomātiskiem vai atlikušajiem oportūnistiskiem patogēniem, kas var izraisīt nopietnus klīniskus stāvokļus vai simptomu saasinājumu. Visbiežāk šādas reakcijas novērotas pirmajās nedēļās vai mēnešos pēc KART uzsākšanas. Piemēri ir citomegalovīrusa retinīts, ģeneralizētas un/vai perēkļveida mikobaktēriju infekcijas un Pneumocystis jiroveci izraisīta pneimonija. Jebkādi iekaisumi simptomi jānovērtē un, ja nepieciešams, jāsāk ārstēšana.
Ir saņemti ziņojumi par autoimūniem traucējumiem (tādiem kā Greivsa slimība un autoimūns hepatīts), kas notiek imūnsistēmas reaktivācijas apstākļos; tomēr laiks līdz to rašanās sākumam ir mainīgāks un šie notikumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Osteonekroze
Lai gan uzskata, ka etioloģija ir saistīta ar vairākiem faktoriem (tostarp kortikosteroīdu lietošanu, alkohola lietošanu, izteiktu imūnsupresiju, palielinātu ķermeņa masas indeksu), ir ziņots par osteonekrozes gadījumiem, jo īpaši pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un/vai pacientiem, kuri ilgstoši bijuši pakļauti KART iedarbībai. Pacienti jāinformē, ka tad, ja viņiem rodas sāpes locītavās, locītavu stīvums vai apgrūtinātas kustības, ir nepieciešams konsultēties ar ārstu.
Mijiedarbība ar citām zālēm
Izteiktās farmakokinētiskās mijiedarbības dēļ (par 76 % samazināts etravirīna AUC) etravirīnu nav ieteicams kombinēt ar tipranavīru/ritonavīru, jo var tikt būtiski traucēta viroloģiskā atbildes reakcija uz etravirīnu.
Etravirīna kombinācija ar simeprevīru, daklastavīru, atazanavīru/kobicistatu vai darunavīru/kobicistatu nav ieteicama (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Sīkāku informāciju par mijiedarbību ar citām zālēm skatīt 4.5. apakšpunktā.
Laktozes nepanesība un laktāzes deficīts
INTELENCE 25 mg tabletes Katra tablete satur 40 mg laktozes monohidrāta. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, Lapp laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
INTELENCE 100 mg tabletes Katra tablete satur 160 mg laktozes monohidrāta. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, Lapp laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāles, kas ietekmē etravirīna iedarbību
Etravirīnu metabolizē CYP3A4, CYP2C9 un CYP2C19, kam seko metabolītu glikuronidācija ar uridīna difosfāta glikuronoziltransferāzes (UDPGT) starpniecību. Zāles, kas inducē CYP3A4, CYP2C9 vai CYP2C19, var pastiprināt etravirīna klīrensu, kā rezultātā pazeminās etravirīna koncentrācija plazmā. Ja vienlaikus lieto etravirīnu un zāles, kas inhibē CYP3A4, CYP2C9 vai CYP2C19, etravirīna klīrenss var samazināties, kā rezultātā var būt paaugstināta etravirīna koncentrācija plazmā.
6
Zāles, ko ietekmē etravirīna lietošana
Etravirīns ir vājš CYP3A4 induktors. Ja vienlaikus lieto etravirīnu un zāles, ko primāri metabolizē CYP3A4, var pazemināties šo zāļu koncentrācija plazmā un pavājināties to terapeitiskā iedarbība vai samazināties tās ilgums. Etravirīns ir vājš CYP2C9 un CYP2C19 inhibitors. Etravirīns ir arī vājš P-glikoproteīna inhibitors. Ja vienlaikus lieto zāles, ko primāri metabolizē CYP2C9 vai CYP2C19 vai transportē P-glikoproteīns, var paaugstināties šo zāļu koncentrācija plazmā, kā rezultātā var pastiprināties to terapeitiskā iedarbība, palielināties darbības ilgums, vai mainīties nevēlamo blakusparādību profils.
1. tabulā ir sniegts pārskats par zināmo vai teorētiski iespējamo mijiedarbību ar noteiktiem antiretrovīrusu līdzekļiem un ne-antiretrovīrusu zālēm. Tabula nav visaptveroša.
Mijiedarbības tabula 1. tabulā ir sniegta informācija par mijiedarbību starp etravirīnu un vienlaikus lietotām zālēm (pieaugums ir apzīmēts ar “↑”, samazinājums — ar “↓”, izmaiņu neesamība — ar “↔”, nav veikts — ar “NV” un ticamības intervāls — ar “TI”).
1. tabula. Mijiedarbība un ieteikumi par devām, lietojot kopā ar citām zālēm
Zāles pa terapeitiskajām Ietekme uz zāļu koncentrāciju
Ieteikumi attiecībā uz
kategorijām
Mazāko kvadrātu vidējais koeficients
vienlaicīgu lietošanu
(90 % TI; 1,00 = nav efekta)
PRETINFEKCIJAS LĪDZEKĻI
Antiretrovīrusu līdzekļi
NRTI
Didanozīns
didanozīna
400 mg vienreiz dienā AUC ↔ 0,99 (0,79–1,25)
Cmin NV Cmax ↔ 0,91 (0,58–1,42) etravirīna
AUC ↔ 1,11 (0,99–1,25)
Cmin ↔ 1,05 (0,93–1,18)
Cmax ↔ 1,16 (1,02–1,32)
Tenofovīra dizoproksils tenofovīra 245 mg vienreiz dienāb AUC ↔ 1,15 (1,09–1,21)
Cmin ↔ 1,19 (1,13–1,26) Cmax ↔ 1,15 (1,04–1,27) etravirīna
AUC ↓ 0,81 (0,75–0,88)
Cmin ↓ 0,82 (0,73–0,91) Cmax ↓ 0,81 (0,75–0,88)
Citi NRTI
Mijiedarbība nav pētīta, taču, ņemot vērā to, ka
citi NRTI (piem., abakavīrs, emtricitabīns,
lamivudīns, stavudīns un zidovudīns) izdalās
galvenokārt caur nierēm, mijiedarbība nav
paredzama.
NNRTI
Efavirenzs
Nav pierādīts, ka divu NNRTI kombinēšana
Nevirapīns
radītu ieguvumu. Vienlaicīga etravirīna un
Rilpivirīns
efavirenza vai nevirapīna lietošana var būtiski
pazemināt etravirīna koncentrāciju plazmā un
izraisīt etravirīna terapeitiskās iedarbības
zudumu. Vienlaicīga etravirīna un rilpivirīna
lietošana var pazemināt rilpivirīna
koncentrāciju plazmā un izraisīt rilpivirīna
terapeitiskās iedarbības zudumu.
Būtisku ietekmi uz didanozīna un etravirīna farmakokinētiskajiem parametriem nenovēro. INTELENCE un didanozīnu var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
Būtisku ietekmi uz tenofovīra un etravirīna farmakokinētiskajiem parametriem nenovēro. INTELENCE un tenofovīru var lietot, nepielāgojot devu.
INTELENCE kopā ar šiem NRTI var lietot neveicot devu pielāgošanu.
Nav ieteicams lietot INTELENCE kopā ar citiem NNRTI.
7
HIV proteāzes inhibitori (PI) — nepastiprināti (t.i., ja vienlaikus nelieto ritonavīru nelielās devās)
Indinavīrs
Vienlaicīga etravirīna un indinavīra lietošana Nav ieteicams lietot
var būtiski pazemināt indinavīra koncentrāciju INTELENCE kopā ar
plazmā un izraisīt tā terapeitiskās iedarbības indinavīru.
zudumu.
Nelfinavīrs
Nav pētīta. Domājams, ka etravirīns paaugstina Nav ieteicams lietot
nelfinavīra koncentrāciju plazmā.
INTELENCE kopā ar
nelfinavīru.
HIV PI — pastiprināti ar ritonavīru nelielās devās
Atazanavīrs/ritonavīrs atazanavīra
INTELENCE un
300/100 mg vienreiz
AUC ↓ 0,86 (0,79–0,93)
atazanavīru/ritonavīru var
dienā
Cmin ↓ 0,62 (0,55–0,71) Cmax ↔ 0,97 (0,89–1,05) etravirīna
lietot, nepielāgojot devu.
AUC ↑ 1,30 (1,18–1,44)
Cmin ↑ 1,26 (1,12–1,42) Cmax ↑ 1,30 (1,17–1,44)
Darunavīrs/ritonavīrs
darunavīra
INTELENCE un
600/100 mg divreiz dienā AUC ↔ 1,15 (1,05–1,26)
darunavīru/ritonavīru var
Cmin ↔ 1,02 (0,90–1,17) Cmax ↔ 1,11 (1,01–1,22) etravirīna
lietot, neveicot devu pielāgošanu (skatīt arī 5.1. apakšpunktu).
AUC ↓ 0,63 (0,54–0,73)
Cmin ↓ 0,51 (0,44–0,61) Cmax ↓ 0,68 (0,57–0,82)
Fosamprenavīrs/
amprenavīra
Ja amprenavīru/ritonavīru
ritonavīrs
AUC ↑ 1,69 (1,53–1,86)
un
700/100 mg divreiz dienā
Cmin ↑ 1,77 (1,39–2,25)
Cmax ↑ 1,62 (1,47–1,79)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
fosamprenavīru/ritonavīru lieto vienlaikus ar INTELENCE, var būt nepieciešama devas samazināšana. Var apsvērt iekšķīgi lietojamā šķīduma lietošanu, lai samazinātu
devu.
Lopinavīrs/ritonavīrs
lopinavīra
INTELENCE un
(tablete)
AUC ↔ 0,87 (0,83-0,92)
lopinavīru/ritonavīru var
400/100 mg divreiz dienā Cmin ↓ 0,80 (0,73-0,88) Cmax ↔ 0,89 (0,82-0,96) etravirīna
lietot, neveicot devu pielāgošanu.
AUC ↓ 0,65 (0,59-0,71)
Cmin ↓ 0,55 (0,49-0,62) Cmax ↓ 0,70 (0,64-0,78)
Sakvinavīrs/ritonavīrs sakvinavīra
INTELENCE un
1 000/100 mg divreiz
AUC ↔ 0,95 (0,64–1,42)
sakvinavīru/ritonavīru var
dienā
Cmin ↓ 0,80 (0,46–1,38) Cmax ↔ 1,00 (0,70–1,42) etravirīna
lietot, neveicot devu pielāgošanu.
AUC ↓ 0,67 (0,56–0,80)
Cmin ↓ 0,71 (0,58–0,87)
Cmax ↓ 0,63 (0,53–0,75)
Tipranavīrs/ritonavīrs
tipranavīra
Nav ieteicams lietot
500/200 mg divreiz dienā AUC ↑ 1,18 (1,03–1,36)
INTELENCE kopā ar
Cmin ↑ 1,24 (0,96–1,59) Cmax ↑ 1,14 (1,02–1,27) etravirīna AUC ↓ 0,24 (0,18–0,33)
tipranavīru/ritonavīru (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Cmin ↓ 0,18 (0,13–0,25)
Cmax ↓ 0,29 (0,22–0,40)
8
HIV PI — pastiprināti ar kobicistatu
Atazanavīrs/kobicistats Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar
Darunavīrs/kobicistats atazanavīru/kobicistatu vai
darunavīru/kobicistatu
var pazemināt PI un/vai kobicistata
koncentrācijas plazmā, kas var izraisīt
terapeitiskās iedarbības zudumu un rezistences
attīstību.
CCR5 antagonisti
Maraviroks
maraviroka
300 mg divreiz dienā
AUC ↓ 0,47 (0,38–0,58)
Cmin ↓ 0,61 (0,53–0,71) Cmax ↓ 0,40 (0,28–0,57) etravirīna
AUC ↔ 1,06 (0,99–1,14)
Maraviroks/darunavīrs/
Cmin ↔ 1,08 (0,98–1,19) Cmax ↔ 1,05 (0,95–1,17) maraviroka*
ritonavīrs
AUC ↑ 3,10* (2,57–3,74)
150/600/100 mg divreiz dienā
Cmin ↑ 5,27* (4,51–6,15) Cmax ↑ 1,77* (1,20–2,60) * salīdzinot ar maraviroku 150 mg divreiz
dienā
Saplūšanas inhibitori
Enfuvirtīds 90 mg divreiz dienā
etravirīna* AUC ↔a C0h ↔a
Enfuvirtīda koncentrācija nav pētīta un
ietekme nav sagaidāma.
* Pamatojoties uz farmakokinētikas analīzēm
pacientu populācijā.
Integrāzes inhibitori
Dolutegravīrs
dolutegravīra
50 mg vienreiz dienā
AUC ↓ 0,29 (0,26–0,34)
Cmin ↓ 0,12 (0,09–0,16)
Cmax ↓ 0,48 (0,43–0,54)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
Dolutegravīrs + darunavīrs/ritonavīrs 50 mg vienreiz dienā + 600/100 mg divreiz dienā
dolutegravīra
AUC ↓ 0,75 (0,69–0,81)
Cmin ↓ 0,63 (0,52–0,77)
Cmax ↓ 0,88 (0,78–1,00)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
Dolutegravīrs + lopinavīrs/ritonavīrs 50 mg vienreiz dienā + 400/100 mg divreiz dienā
dolutegravīra
AUC ↔ 1,11 (1,02–1,20)
Cmin ↑ 1,28 (1,13–1,45)
Cmax ↔ 1,07 (1,02–1,13) etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
INTELENCE vienlaicīga lietošana ar atazanavīru/kobicistatu vai darunavīru/kobicistatu nav ieteicama.
Maraviroka ieteicamā deva, lietojot kombinācijā ar INTELENCE un PI ir 150 mg divreiz dienā, izņemot fosamprenavīra/ritonavīra gadījumā, kas nav ieteicami kopā ar maraviroku. INTELENCE deva nav jāpielāgo. Skatīt arī 4.4. apakšpunktu.
Lietojot vienlaikus, mijiedarbība nav paredzama ne INTELENCE, ne enfuvirtīdam.
Etravirīns ievērojami samazināja dolutegravīra koncentrāciju plazmā. Etravirīna ietekmi uz dolutegravīra koncentrāciju plazmā vājināja vienlaikus lietots darunavīrs/ritonavīrs vai lopinavīrs/ritonavīrs, un ir paredzams, ka to vājinās atazanavīrs/ritonavīrs.
INTELENCE un dolutegravīra kombināciju ir atļauts lietot tikai tad, ja vienlaikus tiek lietots atazanavīrs/ritonavīrs, darunavīrs/ritonavīrs vai lopinavīrs/ritonavīrs. Šo kombināciju ir atļauts lietot, nepielāgojot devu.
9
Raltegravīrs
raltegravīra
400 mg divreiz dienā
AUC ↓ 0,90 (0,68–1,18)
Cmin ↓ 0,66 (0,34–1,26)
Cmax ↓ 0,89 (0,68–1,15)
etravirīna
AUC ↔ 1,10 (1,03–1,16)
Cmin ↔ 1,17 (1,10–1,26)
Cmax ↔ 1,04 (0,97–1,12)
ANTIARITMISKI LĪDZEKĻI
Digoksīns
digoksīna
vienreizēja 0,5 mg deva AUC ↑ 1,18 (0,90–1,56)
Cmin NV
Cmax ↑ 1,19 (0,96–1,49)
Amiodarons Bepridils Dizopiramīds Flekainīds Lidokaīns (sistēmiski) Meksiletīns Propafenons Hinidīns ANTIBIOTIKAS Azitromicīns
Klaritromicīns 500 mg divreiz dienā
Nav pētīta. Domājams, ka INTELENCE pazemina šo antiaritmisko līdzekļu koncentrāciju plazmā.
Nav pētīta. Ņemot vērā azitromicīna izvadīšanu ar žulti, zāļu mijiedarbība starp azitromicīnu un INTELENCE nav paredzama. klaritromicīna AUC ↓ 0,61 (0,53-0,69) Cmin ↓ 0,47 (0,38-0,57) Cmax ↓ 0,66 (0,57-0,77) 14-OH-klaritromicīna AUC ↑ 1,21 (1,05-1,39) Cmin ↔ 1,05 (0,90-1,22) Cmax ↑ 1,33 (1,13-1,56) etravirīna AUC ↑ 1,42 (1,34-1,50) Cmin ↑ 1,46 (1,36-1,58) Cmax ↑ 1,46 (1,38-1,56)
ANTIKOAGULANTI Varfarīns
Nav pētīta. Domājams, ka etravirīns paaugstina varfarīna koncentrāciju plazmā.
PRETKRAMPJU LĪDZEKĻI
Karbamazepīns
Nav pētīta. Domājams, ka karbamazepīns,
Fenobarbitāls
fenobarbitāls un fenitoīns pazemina etravirīna
Fenitoīns
koncentrāciju plazmā.
PRETSĒNĪŠU LĪDZEKĻI
Flukonazols
flukonazola
200 mg vienreiz dienā AUC ↔ 0,94 (0,88-1,01)
rītos
Cmin ↔ 0,91 (0,84-0,98)
Cmax ↔ 0,92 (0,85-1,00)
etravirīna
AUC ↑ 1,86 (1,73-2,00)
Cmin ↑ 2,09 (1,90-2,31) Cmax ↑ 1,75 (1,60-1,91)
INTELENCE un raltegravīru var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
INTELENCE un digoksīnu var lietot, neveicot devu pielāgošanu. Ja digoksīnu kombinē ar INTELENCE, ieteicams kontrolēt digoksīna koncentrāciju. Antiaritmisku līdzekļu un INTELENCE vienlaicīgas lietošanas gadījumā jāievēro piesardzība un, ja iespējams, ieteicams veikt terapeitiskās koncentrācijas kontroli.
INTELENCE un azitromicīnu var lietot neveicot devu pielāgošanu. Etravirīns samazināja klaritromicīna iedarbību; taču aktīvā metabolīta, 14-OH-klaritromicīna, koncentrācija paaugstinājās. Tā kā 14-OH-klaritromicīnam ir samazināta aktivitāte pret Mycobacterium avium kompleksu (MAC), kopējā aktivitāte pret šo patogēnu var būt izmainīta; tādēļ MAC ārstēšanai jāapsver alternatīvs līdzeklis, nevis klaritromicīns.
Ja varfarīnu kombinē ar INTELENCE, ieteicams kontrolēt INR (starptautisko standartizēto koeficientu).
Kombinācija nav ieteicama.
INTELENCE un flukonazolu var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
10
Itrakonazols
Nav pētīta. Posakonazols, kas ir spēcīgs
Ketokonazols
CYP3A4 inhibitors, var paaugstināt etravirīna
Posakonazols
koncentrāciju plazmā. Itrakonazols un
ketokonazols ir spēcīgi CYP3A4 inhibitori un
substrāti. Itrakonazola vai ketokonazola un
etravirīna vienlaicīga sistēmiska lietošana var
paaugstināt etravirīna koncentrāciju plazmā.
Turklāt etravirīns var pazemināt itrakonazola
vai ketokonazola koncentrāciju plazmā.
Vorikonazols
vorikonazola
200 mg divreiz dienā
AUC ↑ 1,14 (0,88-1,47)
Cmin ↑ 1,23 (0,87-1,75) Cmax ↓ 0,95 (0,75-1,21) etravirīna
AUC ↑ 1,36 (1,25-1,47)
Cmin ↑ 1,52 (1,41-1,64) Cmax ↑ 1,26 (1,16-1,38)
PRETMALĀRIJAS LĪDZEKĻI
Artemeters/
artemetera
Lumefantrīns
AUC ↓ 0,62 (0,48–0,80)
80/480 mg, sešas devas pēc 0, 8, 24, 36, 48 un 60 stundām
Cmin ↓ 0,82 (0,67–1,01) Cmax ↓ 0,72 (0,55–0,94) dihidroartemizinīna
AUC ↓ 0,85 (0,75–0,97)
Cmin ↓ 0,83 (0,71–0,97) Cmax ↓ 0,84 (0,71–0,99) lumefantrīna
AUC ↓ 0,87 (0,77–0,98)
Cmin ↔ 0,97 (0,83–1,15)
Cmax ↔ 1,07 (0,94–1,23) etravirīna
AUC ↔ 1,10 (1,06–1,15)
Cmin ↔ 1,08 (1,04–1,14) Cmax ↔ 1,11 (1,06–1,17)
ANTIMIKOBAKTERIĀLI LĪDZEKĻI
Rifampicīns
Nav pētīta. Domājams, ka rifampicīns un
Rifapentīns
rifapentīns pazemina etravirīna koncentrāciju
plazmā.
INTELENCE jālieto kopā ar pastiprinātā PI.
Rifampicīns ir kontrindicēts kombinācijā
pastiprinātā PI.
Rifabutīns
Ar saistītu pastiprinātu PI:
300 mg vienreiz dienā mijiedarbības pētījums nav veikts. Ņemot vērā
iepriekš iegūtos datus, iespējama etravirīna
iedarbības samazināšanās, bet rifabutīna un
īpaši 25-O-dezacetil-rifabutīna iedarbības
pastiprināšanās.
Bez saistīta pastiprinātu PI (ārpus ieteiktajām etravirīna indikācijām): rifabutīna AUC ↓ 0,83 (0,75–0,94) Cmin ↓ 0,76 (0,66–0,87) Cmax ↓ 0,90 (0,78–1,03) 25-O-dezacetilrifabutīna AUC ↓ 0,83 (0,74-0,92) Cmin ↓ 0,78 (0,70–0,87) Cmax ↓ 0,85 (0,72–1,00) etravirīna AUC ↓ 0,63 (0,54–0,74) Cmin ↓ 0,65 (0,56–0,74) Cmax ↓ 0,63 (0,53–0,74)
INTELENCE un šos pretsēnīšu līdzekļus var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
INTELENCE un vorikonazolu var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
INTELENCE lietojot kopā ar artemeteru/lumefantrīnu, obligāti rūpīgi jākontrolē atbildes reakcija uz pretmalārijas līdzekļiem, jo ir novērota artemetera un/vai tā aktīvā metabolīta dihidroartemizinīna iedarbības intensitātes samazināšanās, kas var vājināt iedarbību pret malāriju. INTELENCE deva nav jāpielāgo.
Kombinācija nav ieteicama.
INTELENCE, pastiprināta PI un rifabutīna kombinācija jālieto piesardzīgi, jo pastāv pavājinātas etravirīna un palielinātas rifabutīna un 25-O-dezacetil-rifabutīna iedarbības risks. Ieteicama stingra viroloģiskās atbildes reakcijas un ar rifabutīnu saistīto blakusparādību uzraudzība. Informāciju par rifabutīna devu pielāgošanu skat. saistītā pastiprinātā PI zāļu aprakstā.
11
BENZODIAZEPĪNI
Diazepāms
Nav pētīta. Sagaidāms, ka etravirīns
Jāapsver iespēja lietot
paaugstinās diazepāma koncentrāciju plazmā. diazepāmam alternatīvus
līdzekļus.
KORTIKOSTEROĪDI
Deksametazons
Nav pētīta. Domājams, ka deksametazons
Deksametazons sistēmiski
(sistēmiski)
pazemina etravirīna koncentrāciju plazmā.
jālieto piesardzīgi vai
jāapsver iespēja izmantot
alternatīvus līdzekļus, jo
īpaši ilgstošai lietošanai.
KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻI UZ ESTROGĒNU BĀZES
Etinilestradiols
etinilestradiola
Kontracepcijas līdzekļus uz
0,035 mg vienreiz dienā AUC ↑ 1,22 (1,13–1,31)
estrogēnu un/vai
Noretindrons 1 mg vienreiz dienā
Cmin ↔ 1,09 (1,01–1,18) Cmax ↑ 1,33 (1,21–1,46) noretindrona
progesteronu bāzes kombinācijā ar INTELENCE var lietot,
AUC ↔ 0,95 (0,90–0,99)
nepielāgojot devas.
Cmin ↓ 0,78 (0,68–0,90)
Cmax ↔ 1,05 (0,98–1,12)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI, KAS TIEŠI IEDARBOJAS UZ C HEPATĪTA VĪRUSU (HCV)
Ribavirīns
Nav pētīta, tomēr, ņemot vērā ribavirīna
INTELENCE un ribavirīna
elimināciju caur nierēm, mijiedarbība nav
kombināciju iespējams
sagaidāma.
lietot, nepielāgojot devas.
Boceprevīrs
boceprevīrs
Klīniskā nozīme, ko rada
800 mg
AUC ↑ 1,10 (0,94-1,28)
etravirīna farmakokinētisko
3 reizes dienā + etravirīns 200 mg ik pēc 12 h
Cmax ↑ 1,10 (0,94-1,29) Cmin ↓ 0,88 (0,66-1,17) etravirīns
parametru un boceprevīra Cmin samazināšanās, lietojot kopā ar HIV
AUC ↓ 0,77 (0,66-0,91)
pretretrovīrusu zālēm (kuras
Cmax ↓ 0,76 (0,68-0,85) Cmin ↓ 0,71 (0,54-0,95)
arī ietekmē etravirīna un/vai boceprevīra farmakokinētiskos
parametrus), nav tieši pētīta.
Ieteicama pastiprināta HIV
un HCV supresijas klīniskā
un laboratoriskā uzraudzība.
Daklatasvīrs
Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar Vienlaicīga Intelence un
daklastavīru var pazemināt daklastavīra
daklatasvīra lietošana nav
koncentrācijas.
ieteicama.
Elbasvīrs/grazoprevīrs Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar Vienlaicīga lietošana ir
elbasvīru/grazoprevīru var pazemināt elbasvīra kontrindicēta (skatīt
un grazoprevīra koncentrāciju, kā rezultātā
4.3. apakšpunktu).
pavājināsies elbasvīra/grazoprevīra terapeitiskā
iedarbība.
Simeprevīrs
Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar Vienlaicīga Intelence un
simeprevīru var pazemināt simeprevīra
simeprevīra lietošana nav
koncentrāciju plazmā.
ieteicama.
AUGU VALSTS LĪDZEKĻI
Asinszāle (Hypericum Nav pētīta. Domājams, kas asinszāles
Kombinācija nav ieteicama.
perforatum)
pazemina etravirīna koncentrāciju plazmā.
12
HMG CO-A REDUKTĀZES INHIBITORI
Atorvastatīns
atorvastatīna
40 mg vienreiz dienā
AUC ↓ 0,63 (0,58–0,68)
Cmin NV Cmax ↑ 1,04 (0,84–1,30) 2-OH-atorvastatīna
AUC ↑ 1,27 (1,19–1,36)
Cmin NV Cmax ↑ 1,76 (1,60–1,94) etravirīna
AUC ↔ 1,02 (0,97–1,07)
Cmin ↔ 1,10 (1,02–1,19) Cmax ↔ 0,97 (0,93–1,02)
Fluvastatīns
Nav pētīta. Mijiedarbība starp pravastatīnu un
Lovastatīns
etravirīnu nav paredzama.
Pravastatīns
Lovastatīns, rosuvastatīns un simvastatīns ir
Rosuvastatīns
CYP3A4 substrāti, un to lietošana kopā ar
Simvastatīns
etravirīnu var novest pie pazeminātas
HMG Co-A reduktāzes inhibitora
koncentrācijas plazmā. Fluvastatīnu un
rosuvastatīnu metabolizē CYP2C9, un to
lietošana kopā ar etravirīnu var novest pie
augstākas HMG Co-A reduktāzes inhibitora
koncentrācijas plazmā.
H2 RECEPTORU ANTAGONISTI
Ranitidīns
etravirīna
150 mg divreiz dienā
AUC ↓ 0,86 (0,76–0,97)
Cmin NV Cmax ↓ 0,94 (0,75–1,17)
IMŪNSUPRESANTI
Ciklosporīns
Nav pētīta. Domājams, ka etravirīns pazemina
Sirolīms
ciklosporīna, sirolīma un takrolīma
Takrolīms
koncentrāciju plazmā.
NARKOTISKIE PRETSĀPJU LĪDZEKĻI
Metadons
R(-) metadona
Individuālas devas 60– AUC ↔ 1,06 (0,99–1,13)
130 mg diapazonā vienreiz dienā
Cmin ↔ 1,10 (1,02–1,19) Cmax ↔ 1,02 (0,96–1,09) S(+) metadona
AUC ↔ 0,89 (0,82–0,96)
Cmin ↔ 0,89 (0,81–0,98)
Cmax ↔ 0,89 (0,83–0,97)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
5. TIPA FOSFODIESTERĀZES (FDE-5) INHIBITORI
Sildenafils, vienreizēja sildenafila
50 mg deva
AUC ↓ 0,43 (0,36–0,51)
Tadalafils Vardenafils
Cmin NV Cmax ↓ 0,55 (0,40–0,75) N-desmetilsildenafila
AUC ↓ 0,59 (0,52–0,68)
Cmin NV Cmax ↓ 0,75 (0,59–0,96)
INTELENCE un atorvastatīna kombināciju var lietot, neveicot devu pielāgošanu, taču atorvastatīna devu var būt nepieciešams pielāgot, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju.
Var būt nepieciešams pielāgot šo HMG Co-A reduktāzes inhibitoru devu.
INTELENCE var lietot kopā ar H2 receptoru antagonistiem, neveicot devu pielāgošanu.
Ja vienlaikus lieto sistēmiskus imūnsupresantus, tas jādara piesardzīgi, jo, lietojot kopā ar INTELENCE, var tikt ietekmēta ciklosporīna, sirolīma vai takrolīma koncentrācija.
Lietojot kopā ar INTELENCE vai pēc šī perioda nebija nepieciešamības mainīt metadona devu klīniskā stāvokļa dēļ.
FDE-5 inhibitoru un INTELENCE vienlaicīgas lietošanas gadījumā var būt nepieciešams pielāgot FDE-5 inhibitora devu, lai panāktu vēlamo klīnisko efektu.
13
TROMBOCĪTU AGREGĀCIJAS INHIBITORI
Klopidogrels
In vitro dati liecina, ka etravirīnam piemīt
Piesardzības nolūkā ieteicams
CYP2C19 inhibējošas īpašības. Tādēļ ir
izvairīties no etravirīna un
iespējams, ka etravirīns varētu inhibēt
klopidogrela vienlaicīgas
klopidogrela metabolismu līdz tā aktīvajam lietošanas.
metabolītam, šādā veidā inhibējot CYP2C19
in vivo. Šādas mijiedarbības klīniskais
nozīmīgums nav pierādīts.
PROTONU SŪKŅA INHIBITORI
Omeprazols
etravirīna
INTELENCE var lietot
40 mg vienreiz dienā
AUC ↑ 1,41 (1,22–1,62)
kopā ar protonu sūkņa
Cmin NV
inhibitoriem, neveicot devu
Cmax ↑ 1,17 (0,96–1,43)
pielāgošanu.
SELEKTĪVIE SEROTONĪNA ATPAKAĻSAISTES INHIBITORI (SSAI)
Paroksetīns
paroksetīna
INTELENCE var lietot
20 mg vienreiz dienā
AUC ↔ 1,03 (0,90–1,18)
kopā ar paroksetīnu,
Cmin ↓ 0,87 (0,75–1,02) Cmax ↔ 1,06 (0,95–1,20) etravirīna
neveicot devu pielāgošanu.
AUC ↔ 1,01 (0,93–1,10)
Cmin ↔ 1,07 (0,98–1,17)
Cmax ↔ 1,05 (0,96–1,15)
a
Salīdzinājuma pamatā ir iepriekš veiktas pārbaudes.
b
Pētījums tika veikts ar tenofovīra dizoproksila fumarātu, lietojot 300 mg vienreiz dienā.
Piezīme. Pētījumos par mijiedarbību ar citām zālēm tika izmantotas dažādas etravirīna zāļu formas un/vai devas, kā
rezultātā tika panākta vienlīdzīga iedarbība, tādēļ vienai zāļu formai noteiktā mijiedarbība ir attiecināma arī uz citām zāļu
formām.
Pediatriskā populācija
Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Vienmēr, kad tiek lemts par antiretrovīrusu zāļu lietošanu, lai grūtniecei ārstētu HIV infekciju un tā samazinātu risku, ka HIV infekcija tiks vertikāli nodota jaundzimušajam, nosakot drošumu auglim, jāņem vērā no dzīvniekiem iegūtie dati un klīniskā pieredze ar minēto preparātu lietošanu grūtniecēm.
Novērots, ka etravirīna aktīvā viela šķērso grūsnu žurku placentu, tomēr nav zināms, vai tas notiek grūtniecēm. Ar dzīvniekiem veikto pētījumu rezultāti neliecina par tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrija/augļa attīstību, dzemdībām vai postnatālo attīstību (skatīt 5.3. apakšpunktu). Pamatojoties uz datiem, kas iegūti no dzīvniekiem, cilvēkam anomāliju risks ir uzskatāms par maz ticamu. Šie ļoti ierobežotie klīniskie dati neliecina par problēmām saistībā ar lietošanas drošumu.
Barošana ar krūti
Etravirīns izdalās cilvēka pienā. Vienmēr jāievēro, ka ar HIV inficētai mātei nekādos apstākļos nav ieteicams bērnu barot ar krūti, lai izvairītos no HIV infekcijas nodošanas.
Fertilitāte
Dati par etravirīna ietekmi uz cilvēku auglību nav pieejami. Žurkām etravirīna terapija neietekmēja pārošanos vai auglību (skatīt 5.3. apakšpunktu).
14
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
INTELENCE maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pētījumi par INTELENCE ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus nav veikti. Ar etravirīnu ārstētiem pacientiem ziņots par tādām zāļu blakusparādībām kā miegainība un vertigo, un tas jāņem vērā, vērtējot pacienta spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus (skatīt 4.8. apakšpunktu).
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Visbiežāk sastopamās (biežums ≥ 10 %) ziņojumos minētās jebkuras smaguma pakāpes etravirīna nevēlamās blakusparādības bija izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes. III fāzes pētījumos jebkāda veida nevēlamo blakusparādību dēļ ārstēšanu pārtrauca 7,2 % pacientu, kuri saņēma etravirīnu. Visbiežākā nevēlamā blakusparādība, kuras dēļ tika pārtraukta ārstēšana, bija izsitumi.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā
2. tabulā ir sniegts kopsavilkums par nevēlamajām blakusparādībām, kas minētas ziņojumos par ar etravirīnu ārstētajiem pacientiem. Nevēlamās blakusparādības ir sakārtotas pēc orgānu sistēmu klasifikācijas un biežuma. Katrā biežuma grupā nevēlamās blakusparādības minētas to nopietnības samazinājuma secībā. Biežums ir izteikts sekojoši: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10) un retāk (≥1/1000 līdz <1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000) un ļoti reti (< 1/10 000) sastopamas.
2. tabula: Klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas periodā novērotās etravirīna
blakusparādības
Orgānu sistēmu
Biežuma
Nevēlamas blakusparādības
klasifikācija
kategorija
Asins un limfātiskās Bieži
Trombocitopēnija, anēmija, samazināts neitrofilo
sistēmas traucējumi
leikocītu skaits
Retāk
Samazināts balto asins šūnu skaits
Imūnās sistēmas
Bieži
Paaugstināta jutība pret zālēm
traucējumi
Retāk
Imūnsistēmas reaktivācijas sindroms
Vielmaiņas un uztures Bieži
Cukura diabēts, hiperglikēmija, hiperholesterinēmija,
traucējumi
paaugstināts zema blīvuma lipoproteīnu (ZBL) līmenis,
hipertrigliceridēmija, hiperlipidēmija, dislipidēmija,
anoreksija
Psihiskie traucējumi
Bieži
Trauksme, bezmiegs, miega traucējumi
Retāk
Apjukuma stāvoklis, dezorientācija, murgi, nervozitāte,
patoloģiski sapņi
Nervu sistēmas
Ļoti bieži
Galvassāpes
traucējumi
Bieži
Perifēriska neiropātija, parestēzija, hipoestēzija,
amnēzija, miegainība
Retāk
Krampji, sinkope, trīce, pastiprināta miegainība,
uzmanības traucējumi
Acu bojājumi
Bieži
Neskaidra redze
Ausu un labirinta
Retāk
Vertigo
bojājumi
Sirds funkcijas
Bieži
Miokarda infarkts
traucējumi
Retāk
Priekškambaru mirdzēšana, stenokardija
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Bieži Reti
Hipertensija Hemorāģisks insultsa
Elpošanas sistēmas
Bieži
Aizdusa slodzes laikā
traucējumi, krūšu kurvja Retāk
Bronhu spazmas
un videnes slimības
15
Kuņģa-zarnu trakta
Ļoti bieži
Caureja, slikta dūša
traucējumi
Bieži
Gastroezofageālā atviļņa slimība, vemšana, vēdersāpes,
vēdera apjoma palielināšanās, vēdera uzpūšanās,
gastrīts, aizcietējums, sausums mutē, stomatīts,
paaugstināts lipāzes līmenis, paaugstināts amilāzes
līmenis asinīs
Retāk
Pankreatīts, asins vemšana, rīstīšanās
Aknu un/vai žults
Bieži
Paaugstināts alanīna aminotransferāzes (AlAT) līmenis,
izvades sistēmas
paaugstināts aspartāta aminotransferāzes līmenis
traucējumi
(AsAT)
Retāk
Hepatīts, aknu steatoze, citolītisks hepatīts,
hepatomegālija
Ādas un zemādas audu Ļoti bieži
Izsitumi
bojājumi
Bieži Retāk Reti Ļoti reti
Svīšana nakts laikā, sausa āda, prurigo Angioedēmaa, sejas pietūkums, pastiprināta svīšana Stīvensa-Džonsona sindromsa, erythema multiformea Toksiska epidermas nekrolīzea, MIEVSb
Nieru un urīnizvades Bieži
Nieru mazspēja, paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs
sistēmas traucējumi
Reproduktīvās sistēmas Retāk
Ginekomastija
traucējumi un krūts
slimības
Vispārēji traucējumi un Bieži
Nespēks
reakcijas ievadīšanas vietā
Retāk
Lēnīgums
a
Šīs nevēlamās blakusparādības tika novērotas citos, nevis DUET-1 un DUET-2, klīniskajos pētījumos.
b
Šīs nevēlamās blakusparādības ir identificētas etravirīna pēcreģistrācijas periodā.
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Izsitumi Izsitumi lielākoties bija viegli līdz mēreni izteikti, parasti makulāri līdz makulopapulāri vai eritematozi, un vairumā gadījumu radās terapijas otrajā nedēļā, bet pēc ceturtās nedēļas tos novēroja reti. Izsitumi lielākoties bija pašierobežojoši un, turpinot terapiju, parasti izzuda 1–2 nedēļu laikā (skatīt 4.4. apakšpunktu). DUET pētījumos etravirīna grupā izsitumi sievietēm radās biežāk nekā vīriešiem (≥ 2.pakāpes izsitumi radās 9/60 [15,0 %] sievietēm un 51/539 [9,5 %] vīriešiem; par terapijas pārtraukšanu izsitumu dēļ tika ziņots 3/60 [5,0 %] sievietēm un 10/539 [1,9 %] vīriešiem) (skatīt 4.4. apakšpunktu). Attiecībā uz izsitumu smaguma pakāpi vai ārstēšanas pārtraukšanu izsitumu dēļ atšķirības starp dzimumiem nenovēroja. Klīniskie dati ir ierobežoti, un nevar izslēgt palielinātu ādas reakciju risku pacientiem, kuriem anamnēzē ir ar NNRTI saistītas ādas reakcijas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Vielmaiņas raksturlielumi Pretretrovīrusu terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa un paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Imūnsistēmas reaktivācijas sindroms Pacientiem ar HIV infekciju, kuriem kombinētās antiretrovīrusu terapijas (KART) uzsākšanas laikā bijis izteikts imūndeficīts, var sākties iekaisuma reakcija pret asimptomātiskām vai atlikušajām oportūnistiskām infekcijām. Par autoimūniem traucējumiem (tādiem kā Greivsa slimība un autoimūns hepatīts) arī ir saņemti ziņojumi; tomēr laiks līdz to rašanās sākumam ir mainīgāks un šie notikumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
16
Osteonekroze Ir ziņots par osteonekrozes gadījumiem, jo īpaši pacientiem ar vispāratzītiem riska faktoriem, progresējošu HIV izraisītu slimību vai kombinētas antiretrovīrusu terapijas ilgstošu iedarbību. Biežums nav zināms (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija (vecumā no 6 līdz 18 gadiem)
Klīniskajos pētījumos nevēlamo blakusparādību biežums, veids un smaguma pakāpe pediatriskiem pacientiem bija līdzīga pieaugušajiem novērotajai. Par izsitumiem meitenēm tika ziņots biežāk nekā zēniem (par ≥ 2. pakāpes izsitumiem ziņots 13/64 [20,3 %] meitenēm un 2/37 [5,4 %] zēniem; par terapijas pārtraukšanu izsitumu dēļ ziņots 4/64 [6,3 %] meitenēm un 0/37 [0 %] zēniem) (skatīt 4.4. apakšpunktu). Visbiežāk izsitumi bija viegli vai vidēji smagi, makulāra/papulāra tipa un radās terapijas otrā nedēļā. Vairumā gadījumu izsitumi bija pašlimitēti un parasti, turpinot terapiju, izzuda 1 nedēļas laikā.
Pēcreģistrācijas periodā veiktā retrospektīvā kohortu pētījumā, kura mērķis bija pamatot vienlaikus ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem HIV-1 ārstēšanai lietota etravirīna ilgtermiņa drošuma profilu ar HIV-1 inficētiem bērniem un pusaudžiem (N = 182), par Stīvensa-Džonsona sindromu ziņoja biežāk (1%), nekā klīniskajos pētījumos ar pieaugušiem pacientiem (< 0,1%).
Citas īpašas pacientu grupas
Pacienti, kuriem vienlaikus ir B un/vai C hepatīta vīrusa infekcija DUET-1 un DUET-2 apvienotajā analīzē bija vērojama tendence, ka ar etravirīnu ārstētiem indivīdiem, kuriem vienlaikus bija šāda infekcija, aknu darbības traucējumus novēroja biežāk nekā indivīdiem placebo grupā, kuriem vienlaikus bija šāda infekcija. INTELENCE šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi (skatīt arī 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Par simptomātisko etravirīna pārdozēšanu nav informācijas, taču iespējams, ka biežākie novērotie simptomi varētu būt biežākās etravirīna nevēlamās blakusparādības, piemēram, izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes. Etravirīna nav specifiska antidota, ko lietot pārdozēšanas gadījumā. INTELENCE pārdozēšanas ārstēšanu veido vispārēji atbalstoši pasākumi, tostarp dzīvībai svarīgāko rādītāju kontrole un pacienta klīniskā stāvokļa novērošana. Tā kā etravirīns izteikti saistās ar olbaltumvielām, nav domājams, ka aktīvo vielu varētu būtiskā daudzumā izvadīt no organisma ar dialīzes palīdzību.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretvīrusu līdzekļi sistēmiskai lietošanai, nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitori, ATĶ kods: J05AG04.
17
Darbības mehānisms
Etravirīns ir 1. tipa cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV-1) NNRTI. Etravirīns nepastarpināti saistās ar reverso transkriptāzi (RT) un bloķē no RNS atkarīgo un no DNS atkarīgo DNS polimerāzes darbību, pārtraucot enzīma katalītisko ķēdi.
Pretvīrusu darbība in vitro
Etravirīns darbojas pret savvaļas tipa HIV-1 T šūnu līnijās un primārajās šūnās ar EC50 vērtības mediānu no 0,9 līdz 5,5 nM. Etravirīns darbojas pret HIV-1 M grupas (A, B, C, D, E, F un G apakštipu) un HIV-1 O grupas primārajiem izolātiem ar EC50 vērtībām attiecīgi no 0,3 līdz 1,7 nM un no 11,5 līdz 21,7 nM. Lai gan etravirīns in vitro darbojas pret savvaļas tipa HIV-2 ar EC50 vērtību mediānu no 5,7 līdz 7,2 µM, HIV-2 infekciju ar etravirīnu ārstēt neiesaka, jo nav pieejami klīniskie dati. Etravirīns saglabā aktivitāti pret HIV-1 vīrusu celmiem, kas ir rezistenti pret nukleozīdu reversās transkriptāzes un/vai proteāzes inhibitoriem. Turklāt etravirīnam ir raksturīga vairākkārtēja pārmaiņa (fold change, FC) EC50 ≤ 3 pret 60 % no 6 171 pret NNRTI rezistentiem klīniskiem izolātiem.
Rezistence
Etravirīna efektivitāte saistībā ar NNRTI rezistenci pētījuma sākumā analizēta, galvenokārt, lietojot etravirīnu kombinācijā ar darunavīru/ritonavīru (DUET-1 un DUET-2). Pastiprinātiem proteāzes inhibitoriem, piemēram, darunavīram/ritonavīram, ir lielāka barjera pret rezistenci nekā citām antiretrovīrusu līdzekļu grupām. Etravirīna samazinātās efektivitātes robežvērtības (> 2 ar etravirīnu saistītas mutācijas pētījuma sākumā, skat. klīnisko rezultātu apakšpunktu) tiek piemērotas, etravirīnu lietojot kombinācijā ar pastiprinātu proteāzes inhibitoru. Šī robežvērtība var būt mazāka, veicot kombinētu terapiju ar antiretrovīrusu līdzekļiem, neietverot pastiprinātu proteāzes inhibitoru.
III fāzes pētījumos DUET-1 un DUET-2 mutācijas, kas visbiežāk radās pacientiem ar viroloģisku neveiksmi attiecībā uz etravirīnu ietverošu shēmu, bija V1081, V179F, V179I, Y181C un Y181I, un tās parasti radās vairāku citu ar rezistenci pret NNRTI saistītu mutāciju fonā. Visos pārējos pētījumos, kas veikti ar etravirīnu pacientiem, kuri inficēti ar HIV-1, visbiežāk radās šādas mutācijas: L100I, E138G, V179F, V179I, Y181C un H221Y.
Krustotā rezistence
Pēc etravirīnu ietverošas shēmas viroloģiskas neveiksmes nav ieteicams ārstēt pacientus ar efavirenzu un/vai nevirapīnu.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Iepriekš ārstēti pieaugušie pacienti Pivotāli pētījumi Etravirīna iedarbīguma pierādījumu pamatā ir 48. nedēļas dati no 2 III fāzes pētījumiem DUET-1 un DUET-2. Šo pētījumu plānojums bija identisks, un abos pētījumos tika konstatēts vienāds etravirīna iedarbīgums. Tālāk minētie rezultāti ir apkopoti dati no abiem pētījumiem.
Pētījumu raksturojums - Dizains: nejaušināti (1:1), dubultmaskēti, placebo kontrolēti pētījumi. - Ārstēšana: etravirīns pret placebo papildus pamata shēmai (PS), kas ietvēra
darunavīru/ritonavīru (DRV/rtv), pētnieka izvēlētus N(t)RTI un pēc izvēles — enfuvirtīdu (ENF). - Galvenie iekļaušanas kritēriji: HIV-1 vīrusa slodze plazmā > 5 000 HIV-1 RNS kopijas/ml atlases laikā; 1 vai vairākas ar rezistenci pret NNRTI saistītas mutācijas atlases laikā vai iepriekš
veiktās genotipa analīzēs (t.i., arhivētā rezistence); 3 vai vairāk primāras PI mutācijas atlases laikā; stabila antiretrovīrusu shēma vismaz 8 nedēļu garumā.
18
- Stratifikācija: nejaušināšana tika stratificēta pēc paredzētās ENF lietošanas PS, iepriekšējas darunavīra lietošanas un vīrusu slodzes atlases laikā.
- Viroloģiskā reakcija tika definēta kā nekonstatējamas vīrusu slodzes noteikšana (< 50 HIV-1 RNS kopiju/ml).
Efektivitātes rezultātu kopsavilkums
3. tabula: Apkopoti 48. nedēļas dati no DUET-1 un DUET-2 pētījuma
Etravirīns + PS
Placebo + PS
Ārstēšanas atšķirība
N=599
N=604
(95 % TI)
Sākotnējie rādītāji
HIV-1 RNS daudzuma plazmā mediāna CD4 šūnu skaita
4,8 log10 kopijas/ml 99 x 106 šūnas/l
4,8 log10 kopijas/ml 109 x 106 šūnas/l
mediāna
Rezultāti
Apstiprināta
nekonstatējama vīrusu
slodze
(< 50 HIV-1 RNS kopijas/ml)a
n ( %)
Kopā
363 (60,6 %)
240 (39,7 %)
20,9 % (15,3 %; 26,4 %)d
de novo ENF
109 (71,2 %)
93 (58,5 %)
12,8 % (2,3 %; 23,2 %)f
Nav de novo ENF
254 (57,0 %)
147 (33,0 %)
23,9 % (17,6 %; 30,3 %)f
< 400 HIV-1 RNS kopijas/mla
n ( %)
428 (71,5 %)
286 (47,4 %)
24,1 % (18,7 %; 29,5 %)d
HIV-1 RNS
log10 vidējais izmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējiem rādītājiem (log10 kopijas/ml)b CD4 šūnu skaita
-2,25
-1,49
-0,6 (-0,8; -0,5)c
vidējās izmaiņas,
salīdzinot ar
sākotnējiem rādītājiem (x 106/l)b
+98,2
+72,9
+24,4 (10,4; 38,5)c
Jebkāda slimība, ko definē kā AIDS, un/vai nāves gadījumi n ( %)
35 (5,8 %)
59 (9,8 %)
-3,9 % (-6,9 %; -0,9 %)e
a
Vērtību aprēķināšana saskaņā ar TLOVR algoritmu (TLOVR = laiks līdz viroloģiskās reakcijas zudumam).
b
Pacienti, kas nav pabeiguši pētījumu, uzskatāmi par neveiksmes gadījumu (NC = F).
c
Ārstēšanas atšķirību pamatā ir mazāko kvadrātu vidējās vērtības no ANCOVA modeļa, ietverot stratifikācijas
faktorus. P vērtība < 0,0001 vidējam HIV-1 RNS samazinājumam; P vērtība = 0,0006 CD4 šūnu skaita vidējām
izmaiņām.
d
Ticamības intervāls attiecībā uz novēroto reakcijas biežuma atšķirību; P vērtība < 0,0001 no loģistiskās regresijas
modeļa, ietverot stratifikācijas faktorus.
e
Ticamības intervāls novērotajām reakcijas atšķirībām; P vērtība = 0,0408.
f
Ticamības intervāls attiecībā uz novēroto reakcijas biežuma atšķirību; P vērtība no CMH stratifikācijas faktoru
pārbaudes = 0,0199 de novo un < 0,0001 ne-de novo gadījumā.
Tā kā starp ārstēšanu un ENF novēroja būtisku mijiedarbību, primārā analīze tika veikta 2 ENF kategorijās (pacienti, kuri atkārtoti lieto vai nelieto ENF pret pacientiem, kuri lieto ENF de novo).
19
Pētījumu DUET-1 un DUET-2 apvienoto rezultātu analīze 48. nedēļā pierādīja, ka etravirīna grupā tie ir labāki par rezultātiem placebo grupā neatkarīgi no tā, vai ENF tika lietots de novo (p = 0,0199) vai nē (p < 0,0001). Šīs analīzes rezultāti (48. nedēļā iegūtie dati) atbilstoši ENF lietošanai parādīti 3. tabulā.
Salīdzinot ar placebo grupu, etravirīna grupā klīnisko rezultātu (kā AIDS definējošu slimību un/vai nāvi) sasniedza ievērojami mazāk pacientu (p = 0,0408).
4. tabulā attēlota viroloģiskās reakcijas (ko definē kā vīrusu slodzi < 50 HIV-1 RNS kopijām/ml) apakšgrupas analīze 48. nedēļā pēc sākotnējās vīrusu slodzes un sākotnējā CD4 šūnu skaita (apkopoti dati no DUET pētījumiem).
4. tabula: Apkopoti dati no DUET-1 un DUET-2 pētījuma
Indivīdu ar HIV-1 RNS < 50 kopijas/ml 48. nedēļā
Apakšgrupas
proporcija
Etravirīns + PS
Placebo + PS
N=599
N=604
Sākotnējais HIV-1 RNS daudzums
< 30 000 kopijas/ml
75,8 %
55,7 %
≥ 30 000 un < 100 000 kopijas/ml
61,2 %
38,5 %
≥ 100 000 kopijas/ml Sākotnējais CD4 šūnu skaits (x 106/l)
49,1 %
28,1 %
< 50
45,1 %
21,5 %
≥ 50 un < 200
65,4 %
47,6 %
≥ 200 un < 350
73,9 %
52,0 %
≥ 350
72,4 %
50,8 %
Piezīme. Vērtību aprēķināšana saskaņā ar TLOVR algoritmu (TLOVR = laiks līdz viroloģiskās reakcijas zudumam).
Sākotnējais genotips vai fenotips un viroloģiskā rezultāta analīze DUET-1 un DUET-2 3 vai vairāku tālāk minēto mutāciju: V90I, A98G, L100I, K101E, K101P, V106I, V179D, V179F, Y181C, Y181I, Y181V, G190A un G190S, (ar rezistenci pret etravirīnu saistītas mutācijas) sākotnēja esamība tika saistīta ar pavājinātu viroloģisko reakciju pret etravirīnu (skatīt 5. tabulu). Šīs individuālās mutācijas radās citu ar rezistenci pret NNRTI saistītu mutāciju klātbūtnē. V179F nekad nenovēroja bez Y181C.
Secinājumi par noteiktu mutāciju vai mutāciju shēmu nozīmīgumu var mainīties, kļūstot pieejamai papildu informācijai, un ieteicams vienmēr ņemt vērā aktuālās sistēmas rezistences pārbaužu rezultātu interpretēšanai.
5. tabula: Pacientu proporcija ar < 50 HIV-1 RNS kopijām/ml 48. nedēļā pēc mutācijām,
kas saistītas ar rezistenci pret etravirīnu, populācijā, kurā nav veikta izslēgšana
pēc neveiksmes, kas nav saistīta ar vīrusiem; apkopoti dati no DUET-1 un
DUET-2 pētījumiem
Sākotnējais ar
Etravirīna grupas
rezistenci pret
N=549
etravirīnu saistīto
mutāciju skaits*
Atkārtoti lietojuši/nav lietojuši
de novo ENF
ENF
Visas kategorijas
63,3 % (254/401)
78,4 % (109/139)
0
74,1 % (117/158)
91,3 % (42/46)
1
61,3 % (73/119)
80,4 % (41/51)
2
64,1 % (41/64)
66,7 % (18/27)
≥3
38,3 % (23/60)
53,3 % (8/15)
Placebo grupas
N=569
Visas kategorijas
37,1 % (147/396)
64,1 % (93/145)
20
*
Ar rezistenci pret etravirīnu saistītās mutācijas = V90I, A98G, L100I, K101E/P, V106I, V179D/F, Y181C/I/V, G190A/S Piezīme. Visi pacienti DUET pētījumos saņēma pamatshēmu, ko veidoja darunavīrs/rtv, pētnieka izvēlēti NRTI un — pēc izvēles — enfuvirtīds.
Tikai K103N esamība, kas bija visbiežāk sastopamā NNRTI mutācija DUET-1 un DUET-2 pētījuma sākumā, netika identificēta kā mutācija, kas saistīta ar rezistenci pret etravirīnu. Turklāt tikai šīs mutācijas esamība neietekmēja atbildes reakciju šajā etravirīna grupā. Nepieciešami papildu dati, lai varētu izdarīt secinājumus par K103N ietekmi saistībā ar citām NNRTI mutācijām.
Dati no DUET pētījumiem liecina, ka viroloģisko rezultātu prognozējošais faktors ir EC50 sākotnējās vairākkārtējās izmaiņas (FC) pret etravirīnu, un virs FC 3 un FC 13 novērotā reakcija pakāpeniski samazinājās. Šo sākotnējo etravirīna FC apakšgrupu pamatā ir noteikta pacientu populācija DUET-1 un DUET-2, un tā nereprezentē noteiktas klīniskā jutīguma robežvērtības attiecībā uz etravirīnu.
Pētniecisks individuāls salīdzinājums ar proteāzes inhibitoru pacientiem, kuri iepriekš nav saņēmuši proteāzes inhibitoru (pētījums TMC125-C227) TMC125-C227 bija pētniecisks, nejaušināts, aktīvi kontrolēts atklāts pētījums, kurā tika noskaidrota etravirīna efektivitāte un drošums ārstēšanas shēmā, kas nav apstiprināta šai indikācijai. Pētījumā TMC125-C227 etravirīnu (N=59) lietoja kopā ar 2 pētnieku izvēlētiem NRTI (t.i., bez ar ritonavīru pastiprināta PI) un salīdzināja ar pētnieku izvēlētu PI kombināciju ar 2 NRTI (N=57). Pētījuma populācija ietvēra pacientus, kuri iepriekš nebija lietojuši PI, un pacientus, kuri iepriekš bija lietojuši NNRTI un kuriem bija pierādījumi par rezistenci pret NNRTI.
12. nedēļā viroloģiskā reakcija bija augstāka nekā kontroles PI grupā (-2,2 log10 kopijas/ml, salīdzinot ar sākotnējiem rādītājiem; n=53), salīdzinot ar etravirīna grupu (-1,4 log10 kopijas/ml, salīdzinot ar sākotnējiem rādītājiem; n=40). Šīs atšķirības starp ārstēšanas grupām bija statistiski nozīmīgas.
Pamatojoties uz šī pētījuma rezultātiem, etravirīnu neiesaka lietot kombinācijā ar N(t)RTI tikai tādiem pacientiem, kuriem bijusi viroloģiska neveiksme, lietojot ārstēšanas shēmu, kas ietvēra NNRTI un N(t)RTI.
Pediatriskā populācija
Terapiju jau saņēmuši pediatriskie pacienti (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) PIANO bija vienas grupas, II fāzes klīniskais pētījums, kurā vērtēta etravirīna farmakokinētika, drošums, panesamība un efektivitāte 101 antiretrovīrusu līdzekļus jau lietojušam, ar HIV-1 inficētam pediatriskam pacientam vecumā no 6 līdz 18 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg. Pētījumā tika iesaistīti pacienti ar stabilu, taču virusoloģiski neefektīvu antiretrovīrusu terapiju, kuriem pierādītā HIV-1 vīrusa RNS slodze plazmā bija ≥ 500 kopijas/ml. Dalībai pētījumā bija nepieciešama vīrusa jutība pret etravirīnu atlases posma laikā.
HIV-1 RNS koncentrācijas plazmā mediāna pētījuma sākumā bija 3,9 log10 kopijas/ml, bet vidējais CD4 šūnu skaits pētījuma sākumā bija 385 x 106 šūnas/l.
6. tabula.
Virusoloģiska reakcija (ITT - TLOVR), log10 vīrusu slodzes izmaiņas, salīdzinot ar sākotnējiem rādītājiem (NC = F), un CD4 proporcijas un šūnu skaita izmaiņas no sākotnējā lieluma (NC = F) TMC125-C213 24. nedēļā un DUET pētījumu apkopotos datos
Pētījums Vecums skrīninga brīdī Ārstēšanas grupa
TMC125-C213 6 līdz < 12 gadi
ETR N=41
TMC125-C213 12 līdz < 18 gadi
ETR N=60
TMC125-C213 6 līdz < 18 gadi
ETR N=101
Apvienoti DUET pētījumu dati ≥ 18 gadi ETR N=599
Virusoloģiski rādītāji
Vīrusu slodze < 50 kopijas/ml 24. nedēļā, n ( %)
24 (58,5)
28 (46,7)
52 (51,5)
363 (60,6)
21
Vīrusu slodze < 400 kopijas/ml 24. nedēļā, n ( %)
28 (68,3)
38 (63,3)
≥ 1 log10 samazināšanās no sākotnējā 24. nedēļā, n ( %)
26 (63,4)
38 (63,3)
log10 vīrusu slodzes izmaiņas, salīdzinot ar sākotnējo lielumu (kopijas/ml) 24. nedēļā, vidēji (standartkļūda) un vidējais (intervāls)
-1,62 (0,21) -1,68 (-4,3; 0,9)
-1,44 (0,17) -1,68 (-4,0; 0,7)
Imunoloģiskie rādītāji
CD4 šūnu skaita izmaiņas no sākotnējā lieluma (x 106
šūnas/l), vidēji (standartkļūda)
un vidējais (intervāls)
125 (33,0) 124 (-410; 718)
104 (17,5) 81 (-243; 472)
CD4 proporcijas izmaiņas no sākotnējā lieluma, vidējais (intervāls)
4% (-9; 20)
3% (-4; 14)
N = pacientu skaits, par kuriem ievākti dati; n = novērojumu skaits.
66 (65,3) 64 (63,4)
-1,51 (0,13) -1,68 (-4,3; 0,9)
112 (16,9) 108 (-410; 718)
4% (-9; 20)
445 (74,3) 475 (79,3)
-2,37 (0,05) -2,78 (-4,6; 1,4)
83,5 (3,64) 77,5 (-331; 517)
3% (-7; 23)
48. nedēļā 53,5 % visu pediatrisko pacientu bija pierādīta nenosakāma vīrusa slodze < 50 HIV-1 RNS
kopijas/ml saskaņā ar TLOVR algoritmu. To pediatrisko pacientu daudzums procentos, kam vīrusa slodze bija < 400 HIV-1 RNS kopijas/ml, bija 63,4 %. Vidējās HIV-1 RNS koncentrācijas izmaiņas
plazmā no pētījuma sākuma līdz 48. nedēļai bija -1,53 log10 kopijas/ml, bet vidējais CD4 šūnu skaita palielinājums no pētījuma sākuma bija 156 x 106 šūnas/ml.
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt INTELENCE pētījumu rezultātus vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās pacientiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusa infekciju saskaņā ar pediatriskās izpētes plāna (PIP) lēmumu pieteiktajai indikācijai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
Grūtniecība un pēcdzemdību periods
Klīniskajā pētījumā ar 15 grūtniecēm, kurā tika izvērtēta etravirīna (200 mg divas reizes dienā) lietošana kombinācijā ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem otrā un trešā grūtniecības trimestra laikā un pēcdzemdību periodā, pierādīja, ka kopējā etravirīna iedarbība kopumā bija lielāka grūtniecības laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu, un mazāka par nesaistītā etravirīna iedarbību (skatīt 5.2. apakšpunktu). Šajā pētījumā netika konstatētas jaunas klīniski nozīmīgas drošuma atrades mātēm vai jaundzimušajiem.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Etravirīna farmakokinētiskās īpašības ir novērtētas veseliem pieaugušajiem un iepriekš ārstētiem pieaugušiem un pediatriskiem pacientiem ar HIV-1 infekciju. Pacientiem ar HIV-1 infekciju etravirīna iedarbība bija nedaudz vājāka (35–50 %), nekā veseliem indivīdiem.
7. tabula. Etravirīna aplēstā populācijas farmakokinētika ar HIV-1 inficētiem
pieaugušajiem, lietojot to pa 200 mg divas reizes dienā (apvienoti III fāzes klīnisko
pētījumu dati 48. nedēļā)*
Raksturlielums
Etravirīns pa 200 mg divas reizes dienā
N = 575
AUC12h (ng•h/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
4 522 ± 4 710
Mediāna (intervāls)
4 380 (458 – 59 084)
C0h (ng/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
297 ± 391
Mediāna (intervāls)
298 (2 – 4 852)
22
*
Visi III fāzes klīniskos pētījumos iesaistītie ar HIV-1 inficētie pacienti pamatterapijā saņēma arī darunavīru/ritonavīru pa 600/100 mg divas reizes dienā. Tādēļ tabulā norādītie farmakokinētiskie raksturlielumi raksturo etravirīna farmakokinētisko raksturlielumu mazinājumu, jo etravirīns lietots kopā ar darunavīru/ritonavīru. Piezīme: proteīnu piesaistīšanās mediāna, kas standartizēta pēc EC50 MT4 šūnām, kas inficētas ar HIV-1/IIIB, in vitro = 4 g/ml.
Uzsūkšanās
Intravenozi ievadāma etravirīna zāļu forma nav pieejama, tādēļ etravirīna absolūtā biopieejamība nav zināma. Pēc iekšķīgas lietošanas kopā ar ēdienu etravirīna maksimālā koncentrācija plazmā parasti tiek sasniegta 4 stundu laikā. Veseliem indivīdiem etravirīna uzsūkšanos neietekmē vienlaikus iekšķīgi lietots ranitidīns vai omeprazols (zāles, kam piemīt zināma spēja paaugstināt kuņģa pH).
Uztura ietekme uz uzsūkšanos Lietojot etravirīnu tukšā dūšā, etravirīna sistēmiskā iedarbība (AUC) bija aptuveni par 50 % mazāka, salīdzinot ar lietošanu pēc ēdienreizes. Tādēļ INTELENCE jālieto pēc ēdienreizes.
Izkliede
In vitro etravirīns aptuveni 99,9 % apmērā saistās ar plazmas olbaltumvielām, galvenokārt albumīnu (99,6 %) un α1-skābo glikoproteīnu (97,66–99,02 %) in vitro. Etravirīna izkliede citās vidēs, izņemot plazmu (piemēram, cerebrospinālajā šķidrumā, dzimumorgānu sekrētos) cilvēkiem nav novērtēta.
Biotransformācija
In vitro eksperimenti ar cilvēka aknu mikrosomām (CAM) liecina, ka etravirīns pamatā tiek pakļauts oksidatīvam metabolismam, ko nodrošina aknu citohroma CYP450 (CYP3A) sistēma un — mazākā mērā CYP2C vielas, kam seko glikuronidācija.
Eliminācija
Pēc radioaktīvi marķētas 14C-etravirīna devas lietošanas izkārnījumos un urīnā var konstatēt attiecīgi 93,7 % un 1,2 % no lietotās 14C-etravirīna devas. 81,2–86,4 % no lietotās etravirīna devas nemainītā veidā konstatējami izkārnījumos. Domājams, ka nemainītais etravirīns izkārnījumos ir zāles, kas nav uzsūkušās. Urīnā etravirīns nemainītā veidā nav konstatēts. Etravirīna eliminācijas pusperiods bija aptuveni 30–40 stundas.
Īpašas pacientu grupas
Pediatriskā populācija (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) Etravirīna farmakokinētika 101 terapiju jau saņēmušam, ar HIV-1 inficētam pediatriskam pacientam vecumā no 6 līdz 18 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg liecināja, ka devas noteikšana atkarībā no ķermeņa masas ļāva panākt etravirīna kopējo iedarbību, kas bija pielīdzināma tā iedarbībai pieaugušajiem, kas etravirīnu lietoja pa 200 mg divas reizes dienā (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu), ja tas tika lietots devā, kas atbilda 5,2 mg/kg divas reizes dienā. Etravirīna AUC12h un C0h populācijas farmakokinētikas aplēses apkopotas tabulā zemāk.
8. tabula. Etravirīna aplēstā populācijas farmakokinētika (visas devas apvienotas) terapiju
jau lietojušiem, ar HIV-1 inficētiem pediatriskiem pacientiem vecumā no 6 līdz
18 gadiem (PIANO analīze 48. nedēļā)
Raksturlielums
Etravirīns
N = 101
AUC12h (ng•h/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
3 729 ± 4 305
Mediāna (intervāls)
4 560 (62 - 28 865)
C0h (ng/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
205 ± 342
23
Mediāna (intervāls)
287 (2 - 2 276)
Pediatriskā populācija (vecumā līdz 6 gadiem) Etravirīna farmakokinētika bērniem vecumā līdz 6 gadiem pašreiz tiek pētīta. Pašreiz pieejamie dati nav pietiekami, lai varētu sniegt ieteikumus par devām pediatriskiem pacientiem vecumā līdz 6 gadiem vai ar ķermeņa masu, kas ir mazāka par 16 kg (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Gados vecāki pacienti Šajā grupā farmakokinētikas analīzes ar HIV inficētiem pacientiem liecināja, ka etravirīna farmakokinētika novērtētajā vecuma grupā (18 – 77 gadi) būtiski neatšķiras; šajā analīzē tika iekļauti 6 indivīdi, kuri bija 65 gadus veci vai vecāki (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Dzimums Būtiskas farmakokinētikas atšķirības starp vīriešiem un sievietēm netika novērotas. Pētījumos tika iekļauts ierobežots skaits sieviešu.
Rase Šajā grupā etravirīna farmakokinētikas analīzes ar HIV inficētiem pacientiem liecināja, ka etravirīna iedarbība eiropeīdās, latīņamerikāņu un negroīdās izcelsmes cilvēkiem būtiski neatšķiras. Farmakokinētika citu rasu pārstāvjiem nav pietiekami novērtēta.
Aknu darbības traucējumi Etravirīna primāro metabolismu un elimināciju veic aknas. Pētījumā, kurā tika salīdzināti 8 pacienti ar viegliem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh A klase) ar 8 pielāgotiem kontroles indivīdiem un 8 pacienti ar mēreniem aknu darbības traucējumiem Child-Pugh B klase) ar 8 pielāgotiem kontroles indivīdiem, vairāku etravirīna devu farmakokinētika pacientiem ar viegliem līdz mēreniemaknu darbības traucējumiem nemainījās. Tomēr nesaistītu zāļu koncentrācija nav novērtēta. Ir iespējama nesaistīto zāļu pastiprināta iedarbība. Devas pielāgošana netiek ieteikta, taču pacientiem ar mēreniem aknu darbības traucējumiem jāievēro piesardzība. Nav veikti pētījumi par INTELENCE lietošanu pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh C klase) (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu), tādēļ šo zāļu lietošanu neiesaka.
Vienlaicīga B un/vai C hepatīta infekcija DUET-1 un DUET-2 pētījumu populācijas farmakokinētikas analīze liecināja par samazinātu etravirīna klīrensu (kā rezultātā iespējama pastiprināta iedarbība un mainīts drošuma profils) pacientiem ar HIV-1 infekciju un vienlaicīgu B un/vai C vīrusu hepatīta infekciju. Ņemot vērā ierobežotos datus, kas pieejami par pacientiem ar vienlaicīgu B un/vai C hepatīta infekciju, īpaša uzmanība nepieciešama gadījumos, kad INTELENCE lieto šādiem pacientiem (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Etravirīna farmakokinētika pacientiem ar nieru mazspēju nav pētīta. Apjomīga pētījuma, kurā izmantoja radioaktīvu 14C-etravirīnu, rezultāti liecināja, ka ar urīnu izdalās < 1,2 % no lietotās etravirīna devas. Nemainītā veidā zāles urīnā netika konstatētas, tādēļ paredzamā nieru mazspējas ietekme uz etravirīna elimināciju ir minimāla. Tā kā etravirīnam piemīt izteikta saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām, maz ticams, ka to varētu ievērojamā daudzumā izdalīt no organisma hemodialīzes vai peritoneālās dialīzes ceļā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Grūtniecība un pēcdzemdību periods Pētījumā TMC114HIV3015, kurā piedalījās 15 grūtnieces, tika izvērtēta etravirīna 200 mg divas reizes dienā lietošana kombinācijā ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem otrā un trešā grūtniecības trimestra laikā un pēcdzemdību periodā. Pēc etravirīna 200 mg divas reizes dienā devas lietošanas kā daļas no antiretrovirālas terapijas, kopējā etravirīna iedarbība kopumā bija lielāka grūtniecības laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu (skatīt 9. tabulu). Atšķirības bija mazāk izteiktas nesaistīta etravirīna iedarbībai. Sievietēm, kuras saņēma etravirīnu 200 mg divas reizes dienā, augstākas Cmax, AUC12h un Cmin vidējās vērtības tika novērotas grūtniecības laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu. Otrajā un trešajā grūtniecības trimestrī šo parametru vidējās vērtības bija līdzīgas.
24
9. tabula: Kopējie etravirīna farmakokinētiskie rezultāti pēc etravirīna 200 mg divas reizes
dienā devas lietošanas kā antiretrovirālās terapijas sastāvdaļu grūtniecības otrā
trimestra, trešā trimestra laikā un pēcdzemdību periodā.
Etravirīna
Etravirīns 200 mg Etravirīns 200 mg Etravirīns 200 mg
farmakokinētika
divas reizes dienā
divas reizes dienā
divas reizes dienā
Vidēji ± SN, (mediāna)
pēcdzemdību periodā N = 10
otrajā trimestrī N = 13
trešajā trimestrī N = 10a
Cmin, ng/ml
269 ± 182 (284)
383 ± 210 (346)
349 ± 103 (371)
Cmax, ng/ml
569 ± 261 (528)
774 ± 300 (828)
785 ± 238 (694)
5 004 ± 2 521 (5 246) 6 617 ± 2 766 (6 836) 6 846 ± 1 482 (6 028)
AUC12h, h*ng /ml
a
n = 9 ar AUC12h
Katrs subjekts sev kalpoja arī kā kontroles grupa, un ar salīdzinājumu vienai personai laika gaitā, kopējā etravirīna Cmin, Cmax un AUC12h vērtības bija attiecīgi 1,2, 1,4 un 1,4 reizes augstākas grūtniecības otrā trimestra laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu, un attiecīgi 1,1, 1,4 un 1,2 reizes augstākas grūtniecības trešā trimestra laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Pētījumi par etravirīna toksikoloģiju dzīvniekiem ir veikti ar pelēm, žurkām, trušiem un suņiem. Tika noskaidrots, ka pelēm svarīgākie mērķa orgāni bija aknas un koagulācijas sistēma. Hemorāģisku kardiomiopātiju novēroja vienīgi peļu tēviņiem, un uzskatīja, ka tā rodas sekundāri smagai koagulopātijai, kuras mediators ir K vitamīns. Tika noskaidrots, ka žurkām svarīgākie mērķa orgāni bija aknas, vairogdziedzeris un koagulācijas sistēma. Iedarbība pelēm bija līdzvērtīga iedarbībai cilvēkiem, savukārt žurkām ieteiktās devas klīniskā iedarbība bija mazāka. Suņiem tika novērotas izmaiņas aknās un žultspūslī, ja zāļu iedarbība bija aptuveni astoņkārt stiprāka nekā iedarbība cilvēkiem, lietojot ieteikto devu (200 mg divas reizes dienā).
Pētījumā ar žurkām nenovēroja ietekmi uz pārošanos vai auglību pie iedarbības, kas ir līdzīga cilvēkiem, lietojot klīniski ieteikto devu. Etravirīna iedarbība, kas bija līdzīga cilvēkiem novērotajai iedarbībai, lietojot ieteikto klīnisko devu, nebija saistīta ar teratogenitāti žurkām un trušiem. Etravirīns neietekmēja dzīvnieku mazuļu attīstību laktācijas fāzē vai pēc atšķiršanas, ja mātei zāļu iedarbība bija līdzīga kā cilvēkiem novērotā iedarbība, lietojot ieteikto klīnisko devu.
Žurkām un peļu tēviņiem etravirīns nebija kancerogēns. Peļu mātītēm biežāk novēroja aknu šūnu adenomas un karcinomas. Peļu mātīšu aknu šūnās novērotās parādības parasti tika uzskatītas par specifiskām grauzēju sugai, saistītām ar aknu enzīmu indukciju un ar ierobežotu nozīmi attiecībā uz cilvēku. Lietojot vislielākās pārbaudītās devas, etravirīna sistēmiskā iedarbība (pamatojoties uz AUC vērtībām) atbilda 0,6 reizēm (pelēm) un no 0,2 līdz 0,7 reizēm (žurkām) no tās, kas novērota, ieteiktās terapeitiskās devas (pa 200 mg divas reizes dienā) lietojot cilvēkam. In vitro un in vivo pētījumos ar etravirīnu netika konstatēts mutagenitātes potenciāls.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
INTELENCE 25 mg tabletes
Hipromeloze Mikrokristāliskā celuloze Koloidāls bezūdens silīcija dioksīds Kroskarmelozes nātrija sāls Magnija stearāts Laktozes monohidrāts
25
INTELENCE 100 mg tabletes
Hipromeloze Mikrokristāliskā celuloze Koloidāls bezūdens silīcija dioksīds Kroskarmelozes nātrija sāls Magnija stearāts Laktozes monohidrāts
INTELENCE 200 mg tabletes
Hipromeloze Silicizēta mikrokristāliskā celuloze Mikrokristāliskā celuloze Koloidāls bezūdens silīcija dioksīds Kroskarmelozes nātrija sāls Magnija stearāts
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
INTELENCE 25 mg tabletes
2 gadi. 8 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
INTELENCE 100 mg tabletes
2 gadi.
INTELENCE 200 mg tabletes
2 gadi. 6 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
INTELENCE 25 mg tabletes
Pudele ir augsta blīvuma polietilēna (ABPE) plastmasas pudele, kurā ir 120 tabletes un 2 desikanta maisiņi un kam ir bērniem neatverams polipropilēna (PP) vāciņš. Katrā kartona kastītē ir viena pudele.
INTELENCE 100 mg tabletes
Pudele ir augsta blīvuma polietilēna (ABPE) plastmasas pudele, kurā ir 120 tabletes un 3 desikanta maisiņi un kam ir bērniem neatverams polipropilēna (PP) vāciņš. Katrā kartona kastītē ir viena pudele.
26
INTELENCE 200 mg tabletes Pudele ir augsta blīvuma polietilēna (ABPE) plastmasas pudele, kurā ir 60 tabletes un 3 desikanta maisiņi un kam ir bērniem neatverams polipropilēna (PP) vāciņš. Katrā kartona kastītē ir viena pudele. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Pacienti, kas nespēj norīt tableti(es) veselu, var tableti(es) šķīdināt glāzē ūdens. Pacientam jānorāda rīkoties šādi: - ievietojiet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz tādā šķidruma daudzumā, kas
pietiekams, lai zāles pārklātu, - labi samaisiet, līdz ūdens izskatās pēc piena, - ja ir vēlēšanās, var pievienot vairāk ūdens vai arī apelsīnu sulu vai pienu (pacienti nedrīkst
ievietot tabletes apelsīnu sulā vai pienā, pirms tam nepievienojot ūdeni), - nekavējoties šo maisījumu izdzeriet, - vairākas reizes glāzi izskalojiet ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi norijiet visu
skalošanai izmantoto šķidrumu, lai pārliecinātos, ka tiek ieņemta visa deva. Nedrīkst lietot siltus (> 40oC) un gāzētus dzērienus. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) 25 mg: EU/1/08/468/003 100 mg: EU/1/08/468/001 200 mg: EU/1/08/468/002
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 28. augusts 2008. Pēdējās pārreģistrācijas datums: 23. augusts 2018.
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
27
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
28
A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Janssen-Cilag SpA Via C. Janssen 04100 Borgo San Michele Latina Itālija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz: pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
29
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
30
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
31
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 25 mg tabletes etravirinum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 25 mg etravirīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā. 4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Nelietot pēc tam, kad ir pagājušas 8 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
32
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/003 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ intelence 25 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES ETIĶETE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 25 mg tabletes etravirinum 2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 25 mg etravirīna. 3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. 4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.
34
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/003 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
35
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 100 mg tabletes etravirinum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 100 mg etravirīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
36
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ intelence 100 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
37
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES ETIĶETE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 100 mg tabletes etravirinum 2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 100 mg etravirīna. 3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. 4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.
38
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/001 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
39
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 200 mg tabletes etravirinum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 200 mg etravirīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 60 tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Nelietot pēc tam, kad ir pagājušas 6 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
40
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ intelence 200 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
41
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES ETIĶETE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 200 mg tabletes etravirinum 2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 200 mg etravirīna. 3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 60 tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.
42
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/002 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
43
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
44
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
INTELENCE 25 mg tabletes etravirinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas 3. Kā lietot INTELENCE 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt INTELENCE 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto
INTELENCE satur aktīvo vielu etravirīnu. INTELECE pieder pie HIV ārstēšanai paredzēto zāļu grupas, ko sauc par nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem (NNRTI).
INTELENCE ir zāles, ko izmanto cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas ārstēšanā. INTELENCE darbojas, samazinot HIV daudzumu Jūsu organismā. Tas uzlabos Jūsu imūnsistēmu un mazina ar HIV infekciju saistītu slimību rašanās risku.
INTELENCE lieto kombinācijā ar citiem pret-HIV līdzekļiem, lai ārstētu pieaugušos un bērnus vecumā no 6 gadiem, kas ir inficēti ar HIV un iepriekš ir lietojuši citus pret-HIV līdzekļus.
Jūsu ārsts ar Jums pārrunās, kura zāļu kombinācija Jums ir vispiemērotākā.
2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas
Nelietojiet INTELENCE šādos gadījumos - ja Jums ir alerģija pret etravirīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, - ja lietojat elbasvīru/grazoprevīru (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms INTELENCE lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
INTELENCE neizārstē HIV infekciju. Tā ir daļa no ārstēšanas, kas samazina vīrusa daudzumu asinīs. Lai gan efektīvas pretretrovīrusu terapijas rezultātā risks mazinās, tomēr Jūs varat turpināt izplatīt HIV arī šo zāļu lietošanas laikā. Pārrunājiet ar savu ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas.
Gados vecāki cilvēki INTELENCE lietojis tikai ierobežots skaits pacientu pēc 65 gadu vecuma. Ja piederat šai vecuma grupai, lūdzam pārrunāt INTELENCE lietošanu ar Jūsu ārstu.
45
Ķermeņa masa un paaugstināts lipīdu un glikozes līmenis asinīs HIV terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa, kā arī paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Tas daļēji saistīts ar veselības atjaunošanos un dzīvesveidu, bet lipīdu līmeni daržkārt ietekmē zāles pret HIV. Jūsu ārsts veiks izmeklējumus, lai konstatētu šīs izmaiņas.
Problēmas saistībā ar kauliem Dažiem pacientiem, kas saņem kombinētu antiretrovīrusu terapiju, var attīstīties kaulu slimība, ko sauc par osteonekrozi (kaulaudu atmiršana, ko izraisa kaula nepietiekama apasiņošana). Daži no daudzajiem riska faktoriem šīs slimības attīstībai ir kombinētās antiretrovīrusu terapijas ilgums, kortikosteroīdu lietošana, alkohola lietošana, smags imūnsistēmas nomākums, palielināts ķermeņa masas indekss. Osteonekrozes pazīmes ir locītavu stīvums un sāpes (īpaši gūžas, ceļgala un pleca locītavā) un apgrūtinātas kustības. Ja ievērojat kādu no šiem simptomiem, lūdzu, informējiet par to savu ārstu.
Pastāstiet ārstam par savu situāciju Noteikti pārbaudiet tālāk minēto un pastāstiet, ja kaut kas no tā ir attiecināms uz Jums. - Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas izsitumi. Izsitumu gadījumā tie parasti rodas neilgi pēc
pret-HIV terapijas ar INTELENCE uzsākšanas un visbiežāk izzūd 1–2 nedēļu laikā, arī tad, ja tiek turpināta zāļu lietošana. Retos gadījumos INTELENCE lietošanas laikā Jums var rasties smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm, vai paaugstinātas jutības reakcija (alerģiska reakcija, kas izpaužas ar izsitumiem un drudzi, kā arī sejas, mēles vai rīkles pietūkšanu, apgrūtinātu elpošanu vai rīšanu), kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Ja Jums rodas šie simptomi, lūdzu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE. Ja Jūs esat pārtraucis ārstēšanu paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, Jūs nedrīkstat atsākt terapiju ar INTELENCE. - Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar aknām, tostarp B un/vai C hepatīts. Jūsu ārsts var novērtēt, cik smaga ir Jūsu aknu slimība, pirms izlemt, vai varat lietot INTELENCE. - Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pamanāt jebkādus infekciju simptomus. Dažiem pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un oportūnistisku infekciju anamnēzē neilgi pēc pretHIV terapijas uzsākšanas var parādīties ar iepriekšējām infekcijām saistīta iekaisuma pazīmes un simptomi. Uzskata, ka šo simptomu cēlonis ir organisma imūnās reakcijas uzlabošanās, kas ļauj organismam cīnīties ar infekcijām, kas varētu būt bijušas organismā bez acīmredzamiem simptomiem. - Pēc Jūsu HIV infekcijas ārstēšanai paredzētās terapijas uzsākšanas, papildus oportūnistiskajām infekcijām, var parādīties arī autoimūni traucējumi (stāvoklis, kad imūnā sistēma uzbrūk organisma veselajiem audiem). Autoimūni traucējumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas. Ja Jūs novērojat jebkādas infekcijas pazīmes vai citus simptomus, tādus kā muskuļu vājumu, vājumu, kas rodas plaukstās un pēdās, bet virzās tālāk, pārņemot ķermeni, sirdsklauves, trīci vai hiperaktivitāti, lūdzu informējiet savu ārstu nekavējoties, lai pielāgotu nepieciešamo ārstēšanu.
Bērni un pusaudži Nelietojiet šīs zāles bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas mazāka par 16 kg, jo iespējamais ieguvums un riski šādiem pacientiem vēl nav izvērtēti.
Citas zāles un INTELENCE INTELENCE var mijiedarboties ar citām zālēm. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vairumā gadījumu INTELENCE var kombinēt ar pret-HIV zālēm, kas pieder pie citas grupas pretHIV zālēm. Tomēr dažas kombinācijas nav ieteicamas. Citos gadījumos var būt nepieciešama pastiprināta novērošana un/vai zāļu devas mainīšana. Tādēļ vienmēr pastāstiet ārstam, kādas citas pret-HIV zāles Jūs lietojat. Turklāt ir svarīgi, lai Jūs rūpīgi izlasītu šo zāļu lietošanas instrukcijas. Precīzi ievērojiet ārsta norādījumus par to, kuras zāles var kombinēt.
46
Nav ieteicams kombinēt INTELENCE ne ar vienām no tālāk minētajām zālēm: - tipranavīrs/ritonavīrs, efavirenzs, nevirapīns, rilpivirīns, indinavīrs, nelfinavīrs,
atazanavīrs/kobicistats, darunavīrs/kobicistats (zāles HIV ārstēšanai); - karbamazepīns, fenobarbitāls, fenitoīns (zāles krampju lēkmju novēršanai); - rifampicīns, jo tas ir kontrindicēts, ja tiek lietoti pastiprināti proteāzes inhibitori, un rifapentīns
(zāles dažu infekciju, piemēram, tuberkulozes ārstēšanai); - zāles, kuru sastāvā ir asinszāle (Hypericum perforatum) (augu valsts līdzeklis, ko lieto
depresijas gadījumā); - daklatasvīrs, simeprevīrs (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Ja Jūs jau lietojat kādu no šiem līdzekļiem, lūdziet padomu ārstam.
Ja lietojat INTELENCE kopā ar kādām no tālāk minētajām zālēm, var mainīties INTELENCE vai citu zāļu iedarbība. Iespējams, būs jāmaina dažu zāļu deva, jo, tās kombinējot ar INTELENCE, var tikt ietekmēta zāļu terapeitiskā iedarbība vai blakusparādības. Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat: - dolutegravīru, maraviroku, amprenavīru/ritonavīru un fosamprenavīru/ritonavīru (zāles pret
HIV); - amiodaronu, bepridilu, digoksīnu, dizopiramīdu, flekainīdu, lidokaīnu, meksiletīnu,
propafenonu un hinidīnu (zāles noteiktu sirdsdarbības traucējumu, piem., sirds ritma traucējumu, ārstēšanai); - varfarīnu (zāles, ko lieto asins recēšanas mazināšanai). Jūsu ārstam būs jāpārbauda Jūsu asinis; - flukonazolu, itrakonazolu, ketokonazolu, pozakonazolu, vorikonazolu (zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai); - klaritromicīnu, rifabutīnu (antibiotikas); - artemeteru/lumefantrīnu (zālēm malārijas ārstēšanai); - diazepāmu (zāles miega traucējumu un/vai trauksmes ārstēšanai); - deksametazonu (kortikosteroīds, ko izmanto dažādu traucējumu, piemēram, iekaisuma un alerģisku reakciju, ārstēšanā); - boceprevīru (zāles C hepatīta infekcijas ārstēšanai); - atorvastatīnu, fluvastatīnu, lovastatīnu, rozuvastatīnu, simvastatīnu (zāles, kas pazemina holesterīna līmeni); - ciklosporīnu, sirolīmu, takrolīmu (imūnsupresanti – zāles, kuras lieto Jūsu imūnsistēmas nomākšanai); - sildenafilu, vardenafilu, tadalafilu (zāles, ar ko ārstē erektilo disfunkciju un/vai pulmonālu arteriālo hipertensiju); - klopidogrelu (zāles trombu veidošanās novēršanai).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece, nekavējoties informējiet par to savu ārstu. Grūtnieces nedrīkst lietot INTELENCE, ja vien to noteikti nav norādījis ārsts. Ar HIV inficētas mātes nedrīkst barot bērnus ar mātes pienu, jo pastāv iespēja, ka zīdainis varētu tikt inficēts ar HIV.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja pēc zāļu lietošanas jūtat miegainību vai reiboni.
INTELENCE satur laktozi INTELENCE tabletes satur laktozi. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura (laktozes) nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
INTELENCE satur nātriju Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā tabletē, - būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
47
3. Kā lietot INTELENCE
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Lietošana pieaugušajiem Cita(s) šo zāļu forma(s) pieaugušajiem var būt piemērotāka(s).
INTELENCE ieteicamā deva ir 200 mg divreiz dienā. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes no rīta, pēc ēdienreizes. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes vakarā, pēc ēdienreizes.
Lietošana bērniem un pusaudžiem vecumā no 6 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg Ārsts noteikts bērnam nepieciešamo devu atkarībā no bērna ķermeņa masas. Ārsts Jūs informēs, cik daudz INTELENCE bērnam jālieto.
Norādījumi par INTELENCE lietošanu visiem pacientiem Ir svarīgi lietot INTELENCE pēc ēdienreizes. Ja lietojat INTELENCE tukšā dūšā, uzsūcas tikai daļa no INTELENCE devas. Ievērojiet ārsta norādījumus par to, kāda veida maltīte Jums jāietur pirms INTELENCE lietošanas.
Norijiet INTELENCE tableti(es) veselā veidā, uzdzerot glāzi ūdens. Nesakošļājiet tableti(es). Tableti var sadalīt divās vienādās devās.
- Ja nespējat norīt veselas INTELENCE tabletes, Jūs varat rīkoties šādi: - ielieciet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz pietiekamā šķidruma daudzumā, lai tas pārklātu zāles, - kārtīgi samaisiet, līdz ūdens izskatās pienains, - ja vēlaties, varat pievienot vēl ūdeni vai arī apelsīnu sulu, vai pienu (nelieciet tabletes tieši apelsīnu sulā vai pienā), - pēc tam nekavējoties izdzeriet to, - vairākas reizes izskalojiet glāzi ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi izdzeriet visu šķīdumu, lai Jūs noteikti iedzertu visu devu.
- Lietojot INTELENCE tableti(es), nelietojiet siltu (40oC un vairāk) vai gāzētus dzērienus.
Bērniem neatveramā vāciņa noņemšana
Plastmasas pudelei ir bērniem neatverams vāciņš, un tas jāatver šādi: - piespiediet skrūvējamo plastmasas vāciņu uz leju, vienlaikus griežot to
pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; - noņemiet atskrūvēto vāciņu.
Ja esat lietojis INTELENCE vairāk nekā noteikts Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Biežākās INTELENCE nevēlamās blakusparādības ir izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).
Ja esat aizmirsis lietot INTELENCE Ja pamanāt to 6 stundu laikā kopš brīža, kad parasti lietojat INTELENCE, Jums jālieto tablete(s), cik drīz iespējams. Vienmēr lietojiet tableti(es) pēc ēšanas. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā. Ja pamanāt to pēc 6 stundām, izlaidiet devu un lietojiet nākamās devas, kā ierasts. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja izvēmāties mazāk kā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, lietojiet vēl vienu devu pēc ēšanas. Ja izvēmāties vairāk nekā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, tad lietot vēl vienu devu līdz parastajam devas lietošanas laikam nav nepieciešams.
48
Sazinieties ar savu ārstu, ja neesat drošs, kā rīkoties, ja izlaidāt devu vai Jums bija vemšana.
Nepārtrauciet lietot INTELENCE, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. HIV terapija var uzlabot Jūsu pašsajūtu. Arī tad, ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat pārtraukt lietot INTELENCE vai citas pret-HIV zāles. Tas var palielināt vīrusu rezistences veidošanās risku. Vispirms konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ar INTELENCE saistīto blakusparādību biežums norādīts zemāk.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - izsitumi uz ādas. Izsitumi parasti ir viegli līdz mēreni izteikti. Ļoti retos gadījumos ziņots par
ļoti nopietniem izsitumiem, kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Tādēļ ir svarīgi nekavējoties sazināties ar ārstu, ja Jums rodas izsitumi. Jūsu ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE; - galvassāpes; - caureja, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība); - diabēts, ēstgribas samazināšanās; - trauksme, miegainība, bezmiegs, miega traucējumi; - durstoša sajūta vai sāpes plaukstās vai pēdās, nejutīgums, ādas jutīguma zudums, atmiņas
zudums, nespēks; - neskaidra redze; - nieru mazspēja, augsts asinsspiediens, sirdslēkme, elpas trūkums slodzes laikā; - vemšana, grēmas, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās, kuņģa iekaisums, pārmērīga gāzu
veidošanās zarnās, aizcietējums, mutes iekaisums, sausums mutē; - svīšana nakts laikā, nieze, sausa āda; - asins šūnu skaita vai bioķīmisko parametru izmaiņas. Tās var būt redzamas asins un/vai urīna
analīžu rezultātos. Jūsu ārsts to Jums izskaidros. Piemēri ir: mazs sarkano asins šūnu skaits.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - samazināts balto asins šūnu skaits; - infekcijas simptomi (piemēram, palielināti limfmezgli un drudzis); - patoloģiski sapņi, apmulsums, dezorientācija, nervozitāte, murgi; - miegainība, trīce, ģībonis, krampju lēkmes, uzmanības traucējumi; - reibonis, lēnums; - stenokardija, neregulāra sirdsdarbība; - apgrūtināta elpošana; - rīstīšanās, aizkuņģa dziedzera iekaisums, vemšana ar asinīm; - aknu darbības traucējumi, piemēram, hepatīts, aknu palielināšanās; - pārmērīga svīšana, sejas un/vai rīkles tūska; - krūšu pietūkums vīriešiem.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) - insults; - smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm; bērniem un
pusaudžiem tas var notikt biežāk nekā pieaugšajiem.
49
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) - smagas paaugstinātas jutības reakcijas, kam raksturīgi izsitumi, ko pavada drudzis un orgānu
iekaisums, piemēram, hepatīts.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt INTELENCE
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes un pudeles pēc apzīmējuma “Derīgs līdz” un “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Nelietot, kad ir pagājušas 8 nedēļas kopš pudeles pirmās atvēršanas.
INTELENCE tabletes jāuzglabā oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabājiet cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Pudelē ir 2 nelieli maisiņi (desikanti), lai saglabātu tabletes sausas. Šiem maisiņiem visu laiku jāpaliek pudelē, un tos nedrīkst apēst. Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko INTELENCE satur - Aktīvā viela ir etravirīns. Katra INTELENCE tablete satur 25 mg etravirīna. - Citas sastāvdaļas ir hipromeloze, mikrokristāliskā celuloze, koloidāls bezūdens silīcija dioksīds,
kroskarmelozes nātrija sāls, magnija stearāts un laktoze (monohidrāta formā).
INTELENCE ārējais izskats un iepakojums Šīs zāles ir baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar dalījuma līniju un iespiedumu “TMC” vienā pusē. Tableti var sadalīt divās vienādās devās. Plastmasas pudelē ir 120 tabletes un 2 maisiņi, lai saglabātu tabletes sausas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Beļģija.
Ražotājs Janssen-Cilag SpA, Via C. Janssen, 04100 Borgo San Michele, Latina, Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.
België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Lietuva UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88 lt@its.jnj.com
50
България „Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00 jjsafety@its.jnj.com
Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227
Danmark Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 45 94 82 82 jacdk@its.jnj.com
Deutschland Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955 jancil@its.jnj.com
Eesti UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410 ee@its.jnj.com
Ελλάδα Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000
España Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00 infojaces@its.jnj.com
France Janssen-Cilag Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03 medisource@its.jnj.com
Hrvatska Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700 jjsafety@JNJCR.JNJ.com
Ireland Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122
Ísland Janssen-Cilag AB c/o Vistor hf. Sími: +354 535 7000 janssen@vistor.is
Luxembourg/Luxemburg Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858
Malta AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000
Nederland Janssen-Cilag B.V. Tel: +31 76 711 1111 janssen@jacnl.jnj.com
Norge Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00 jacno@its.jnj.com
Österreich Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300
Polska Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 237 60 00
Portugal Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600
România Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800
Slovenija Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00 Janssen_safety_slo@its.jnj.com
Slovenská republika Johnson & Johnson s.r.o. Tel: +421 232 408 400
51
Italia Janssen-Cilag SpA Tel: 800.688.777 / +39 02 2510 1 janssenita@its.jnj.com
Suomi/Finland Janssen-Cilag Oy Puh/Tel: +358 207 531 300 jacfi@its.jnj.com
Κύπρος Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ, Τηλ: +357 22 207 700
Sverige Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00 jacse@its.jnj.com
Latvija UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561 lv@its.jnj.com
United Kingdom Janssen-Cilag Ltd. Tel: +44 1 494 567 444
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
52
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
INTELENCE 100 mg tabletes etravirinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas 3. Kā lietot INTELENCE 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt INTELENCE 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto
INTELENCE satur aktīvo vielu etravirīnu. INTELECE pieder pie HIV ārstēšanai paredzēto zāļu grupas, ko sauc par nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem (NNRTI).
INTELENCE ir zāles, ko izmanto cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas ārstēšanā. INTELENCE darbojas, samazinot HIV daudzumu Jūsu organismā. Tas uzlabos Jūsu imūnsistēmu un mazina ar HIV infekciju saistītu slimību rašanās risku.
INTELENCE lieto kombinācijā ar citiem pret-HIV līdzekļiem, lai ārstētu pieaugušos un bērnus vecumā no 6 gadiem, kas ir inficēti ar HIV un iepriekš ir lietojuši citus pret-HIV līdzekļus.
Jūsu ārsts ar Jums pārrunās, kura zāļu kombinācija Jums ir vispiemērotākā.
2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas
Nelietojiet INTELENCE šādos gadījumos - ja Jums ir alerģija pret etravirīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, - ja lietojat elbasvīru/grazoprevīru (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms INTELENCE lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
INTELENCE neizārstē HIV infekciju. Tā ir daļa no ārstēšanas, kas samazina vīrusa daudzumu asinīs. Lai gan efektīvas pretretrovīrusu terapijas rezultātā risks mazinās, tomēr Jūs varat turpināt izplatīt HIV arī šo zāļu lietošanas laikā. Pārrunājiet ar savu ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas.
Gados vecāki cilvēki INTELENCE lietojis tikai ierobežots skaits pacientu pēc 65 gadu vecuma. Ja piederat šai vecuma grupai, lūdzam pārrunāt INTELENCE lietošanu ar Jūsu ārstu.
53
Ķermeņa masa un paaugstināts lipīdu un glikozes līmenis asinīs HIV terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa, kā arī paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Tas daļēji saistīts ar veselības atjaunošanos un dzīvesveidu, bet lipīdu līmeni asinīs daržkārt ietekmē zāles pret HIV. Jūsu ārsts veiks izmeklējumus, lai konstatētu šīs izmaiņas.
Problēmas saistībā ar kauliem Dažiem pacientiem, kas saņem kombinētu antiretrovīrusu terapiju, var attīstīties kaulu slimība, ko sauc par osteonekrozi (kaulaudu atmiršana, ko izraisa kaula nepietiekama apasiņošana). Daži no daudzajiem riska faktoriem šīs slimības attīstībai ir kombinētās antiretrovīrusu terapijas ilgums, kortikosteroīdu lietošana, alkohola lietošana, smags imūnsistēmas nomākums, palielināts ķermeņa masas indekss. Osteonekrozes pazīmes ir locītavu stīvums un sāpes (īpaši gūžas, ceļgala un pleca locītavā) un apgrūtinātas kustības. Ja ievērojat kādu no šiem simptomiem, lūdzu, informējiet par to savu ārstu.
Pastāstiet ārstam par savu situāciju Noteikti pārbaudiet tālāk minēto un pastāstiet, ja kaut kas no tā ir attiecināms uz Jums. - Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas izsitumi. Izsitumu gadījumā tie parasti rodas neilgi pēc
pret-HIV terapijas ar INTELENCE uzsākšanas un visbiežāk izzūd 1–2 nedēļu laikā, arī tad, ja tiek turpināta zāļu lietošana. Retos gadījumos INTELENCE lietošanas laikā Jums var rasties smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm, vai paaugstinātas jutības reakcija (alerģiska reakcija, kas izpaužas ar izsitumiem un drudzi, kā arī sejas, mēles vai rīkles pietūkšanu, apgrūtinātu elpošanu vai rīšanu), kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Ja Jums rodas šie simptomi, lūdzu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE. Ja Jūs esat pārtraucis ārstēšanu paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, Jūs nedrīkstat atsākt terapiju ar INTELENCE. - Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar aknām, tostarp B un/vai C hepatīts. Jūsu ārsts var novērtēt, cik smaga ir Jūsu aknu slimība, pirms izlemt, vai varat lietot INTELENCE. - Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pamanāt jebkādus infekciju simptomus. Dažiem pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un oportūnistisku infekciju anamnēzē neilgi pēc pretHIV terapijas uzsākšanas var parādīties ar iepriekšējām infekcijām saistīta iekaisuma pazīmes un simptomi. Uzskata, ka šo simptomu cēlonis ir organisma imūnās reakcijas uzlabošanās, kas ļauj organismam cīnīties ar infekcijām, kas varētu būt bijušas organismā bez acīmredzamiem simptomiem. - Pēc Jūsu HIV infekcijas ārstēšanai paredzētās terapijas uzsākšanas, papildus oportūnistiskajām infekcijām, var parādīties arī autoimūni traucējumi (stāvoklis, kad imūnā sistēma uzbrūk organisma veselajiem audiem). Autoimūni traucējumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas. Ja Jūs novērojat jebkādas infekcijas pazīmes vai citus simptomus, tādus kā muskuļu vājumu, vājumu, kas rodas plaukstās un pēdās, bet virzās tālāk, pārņemot ķermeni, sirdsklauves, trīci vai hiperaktivitāti, lūdzu informējiet savu ārstu nekavējoties, lai pielāgotu nepieciešamo ārstēšanu.
Bērni un pusaudži Nelietojiet šīs zāles bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas mazāka par 16 kg, jo iespējamais ieguvums un riski šādiem pacientiem vēl nav izvērtēti.
Citas zāles un INTELENCE INTELENCE var mijiedarboties ar citām zālēm. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vairumā gadījumu INTELENCE var kombinēt ar pret-HIV zālēm, kas pieder pie citas grupas pretHIV zālēm. Tomēr dažas kombinācijas nav ieteicamas. Citos gadījumos var būt nepieciešama pastiprināta novērošana un/vai zāļu devas mainīšana. Tādēļ vienmēr pastāstiet ārstam, kādas citas pret-HIV zāles Jūs lietojat. Turklāt ir svarīgi, lai Jūs rūpīgi izlasītu šo zāļu lietošanas instrukcijas. Precīzi ievērojiet ārsta norādījumus par to, kuras zāles var kombinēt.
54
Nav ieteicams kombinēt INTELENCE ne ar vienām no tālāk minētajām zālēm: - tipranavīrs/ritonavīrs, efavirenzs, nevirapīns, rilpivirīns, indinavīrs, nelfinavīrs,
atazanavīrs/kobicistats, darunavīrs/kobicistats (zāles HIV ārstēšanai); - karbamazepīns, fenobarbitāls, fenitoīns (zāles krampju lēkmju novēršanai); - rifampicīns, jo tas ir kontrindicēts, ja tiek lietoti pastiprināti proteāzes inhibitori, un rifapentīns
(zāles dažu infekciju, piemēram, tuberkulozes ārstēšanai); - zāles, kuru sastāvā ir asinszāle (Hypericum perforatum) (augu valsts līdzeklis, ko lieto
depresijas gadījumā); - daklatasvīrs, simeprevīrs (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Ja Jūs jau lietojat kādu no šiem līdzekļiem, lūdziet padomu ārstam.
Ja lietojat INTELENCE kopā ar kādām no tālāk minētajām zālēm, var mainīties INTELENCE vai citu zāļu iedarbība. Iespējams, būs jāmaina dažu zāļu deva, jo, tās kombinējot ar INTELENCE, var tikt ietekmēta zāļu terapeitiskā iedarbība vai blakusparādības. Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat: - dolutegravīru, maraviroku, amprenavīru/ritonavīru un fosamprenavīru/ritonavīru (zāles pret
HIV); - amiodaronu, bepridilu, digoksīnu, dizopiramīdu, flekainīdu, lidokaīnu, meksiletīnu,
propafenonu un hinidīnu (zāles noteiktu sirdsdarbības traucējumu, piem., sirds ritma traucējumu, ārstēšanai); - varfarīnu (zāles, ko lieto asins recēšanas mazināšanai). Jūsu ārstam būs jāpārbauda Jūsu asinis; - flukonazolu, itrakonazolu, ketokonazolu, pozakonazolu, vorikonazolu (zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai); - klaritromicīnu, rifabutīnu (antibiotikas); - artemeteru/lumefantrīnu (zālēm malārijas ārstēšanai); - diazepāmu (zāles miega traucējumu un/vai trauksmes ārstēšanai); - deksametazonu (kortikosteroīds, ko izmanto dažādu traucējumu, piemēram, iekaisuma un alerģisku reakciju, ārstēšanā); - boceprevīru (zāles C hepatīta infekcijas ārstēšanai); - atorvastatīnu, fluvastatīnu, lovastatīnu, rozuvastatīnu, simvastatīnu (zāles, kas pazemina holesterīna līmeni); - ciklosporīnu, sirolīmu, takrolīmu (imūnsupresanti – zāles, kuras lieto Jūsu imūnsistēmas nomākšanai); - sildenafilu, vardenafilu, tadalafilu (zāles, ar ko ārstē erektilo disfunkciju un/vai pulmonālu arteriālo hipertensiju); - klopidogrelu (zāles trombu veidošanās novēršanai).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece, nekavējoties informējiet par to savu ārstu. Grūtnieces nedrīkst lietot INTELENCE, ja vien to noteikti nav norādījis ārsts. Ar HIV inficētas mātes nedrīkst barot bērnus ar mātes pienu, jo pastāv iespēja, ka zīdainis varētu tikt inficēts ar HIV.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja pēc zāļu lietošanas jūtat miegainību vai reiboni.
INTELENCE satur laktozi INTELENCE tabletes satur laktozi. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura (laktozes) nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
INTELENCE satur nātriju Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā tabletē, - būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
55
3. Kā lietot INTELENCE
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Lietošana pieaugušajiem INTELENCE ieteicamā deva ir divas tabletes divreiz dienā. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes no rīta, pēc ēdienreizes. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes vakarā, pēc ēdienreizes.
Lietošana bērniem un pusaudžiem vecumā no 6 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg Ārsts noteikts bērnam nepieciešamo devu atkarībā no bērna ķermeņa masas. Ārsts Jūs informēs, cik daudz INTELENCE bērnam jālieto.
Norādījumi par INTELENCE lietošanu visiem pacientiem Ir svarīgi lietot INTELENCE pēc ēdienreizes. Ja lietojat INTELENCE tukšā dūšā, uzsūcas tikai daļa no INTELENCE devas. Ievērojiet ārsta norādījumus par to, kāda veida maltīte Jums jāietur pirms INTELENCE lietošanas.
Norijiet INTELENCE tableti(es) veselā veidā, uzdzerot glāzi ūdens. Nesakošļājiet tableti(es).
- Ja nespējat norīt veselas INTELENCE tabletes, Jūs varat rīkoties šādi: - ielieciet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz pietiekamā šķidruma daudzumā, lai tas pārklātu zāles, - kārtīgi samaisiet, līdz ūdens izskatās pienains, - ja vēlaties, varat pievienot vēl ūdeni vai arī apelsīnu sulu, vai pienu (nelieciet tabletes tieši apelsīnu sulā vai pienā), - pēc tam nekavējoties izdzeriet to, - vairākas reizes izskalojiet glāzi ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi izdzeriet visu šķīdumu, lai Jūs noteikti iedzertu visu devu.
- Lietojot INTELENCE tableti(es), nelietojiet siltu (40oC un vairāk) vai gāzētus dzērienus.
Bērniem neatveramā vāciņa noņemšana
Plastmasas pudelei ir bērniem neatverams vāciņš, un tas jāatver šādi: - piespiediet skrūvējamo plastmasas vāciņu uz leju, vienlaikus griežot to
pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; - noņemiet atskrūvēto vāciņu.
Ja esat lietojis INTELENCE vairāk, nekā noteikts Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Biežākās INTELENCE nevēlamās blakusparādības ir izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).
Ja esat aizmirsis lietot INTELENCE Ja pamanāt to 6 stundu laikā kopš brīža, kad parasti lietojat INTELENCE, Jums jālieto tablete(s), cik drīz iespējams. Vienmēr lietojiet tableti(es) pēc ēšanas. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā. Ja pamanāt to pēc 6 stundām, izlaidiet devu un lietojiet nākamās devas, kā ierasts. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja izvēmāties mazāk kā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, lietojiet vēl vienu devu pēc ēšanas. Ja izvēmāties vairāk nekā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, tad lietot vēl vienu devu līdz parastajam devas lietošanas laikam nav nepieciešams.
Sazinieties ar savu ārstu, ja neesat drošs, kā rīkoties, ja izlaidāt devu vai arī Jums bija vemšana.
56
Nepārtrauciet lietot INTELENCE, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. HIV terapija var uzlabot Jūsu pašsajūtu. Arī tad, ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat pārtraukt lietot INTELENCE vai citas pret-HIV zāles. Tas var palielināt vīrusu rezistences veidošanās risku. Vispirms konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ar INTELENCE saistīto blakusparādību biežums norādīts zemāk.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - izsitumi uz ādas. Izsitumi parasti ir viegli līdz mēreni izteikti. Ļoti retos gadījumos ziņots par
ļoti nopietniem izsitumiem, kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Tādēļ ir svarīgi nekavējoties sazināties ar ārstu, ja Jums rodas izsitumi. Jūsu ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE; - galvassāpes; - caureja, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība); - diabēts, ēstgribas samazināšanās; - trauksme, miegainība, bezmiegs, miega traucējumi; - durstoša sajūta vai sāpes plaukstās vai pēdās, nejutīgums, ādas jutīguma zudums, atmiņas
zudums, nespēks; - neskaidra redze; - nieru mazspēja, augsts asinsspiediens, sirdslēkme, elpas trūkums slodzes laikā; - vemšana, grēmas, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās, kuņģa iekaisums, pārmērīga gāzu
veidošanās zarnās, aizcietējums, mutes iekaisums, sausums mutē; - svīšana nakts laikā, nieze, sausa āda; - asins šūnu skaita vai bioķīmisko parametru izmaiņas. Tās var būt redzamas asins un/vai urīna
analīžu rezultātos. Jūsu ārsts to Jums izskaidros. Piemēri ir: mazs sarkano asins šūnu skaits.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - samazināts balto asins šūnu skaits; - infekcijas simptomi (piemēram, palielināti limfmezgli un drudzis); - patoloģiski sapņi, apmulsums, dezorientācija, nervozitāte, murgi; - miegainība, trīce, ģībonis, krampju lēkmes, uzmanības traucējumi; - reibonis, lēnums; - stenokardija, neregulāra sirdsdarbība; - apgrūtināta elpošana; - rīstīšanās, aizkuņģa dziedzera iekaisums, vemšana ar asinīm; - aknu darbības traucējumi, piemēram, hepatīts, aknu palielināšanās; - pārmērīga svīšana, sejas un/vai rīkles tūska; - krūšu pietūkums vīriešiem.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) - insults; - smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm; bērniem un
pusaudžiem tas var notikt biežāk nekā pieaugšajiem.
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) - smagas paaugstinātas jutības reakcijas, kam raksturīgi izsitumi, ko pavada drudzis un orgānu
iekaisums, piemēram, hepatīts.
57
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt INTELENCE
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes un pudeles pēc apzīmējuma “Derīgs līdz” un “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
INTELENCE tabletes jāuzglabā oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabājiet cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Pudelē ir 3 nelieli maisiņi (desikanti), lai saglabātu tabletes sausas. Šiem maisiņiem visu laiku jāpaliek pudelē, un tos nedrīkst apēst.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko INTELENCE satur - Aktīvā viela ir etravirīns. Katra INTELENCE tablete satur 100 mg etravirīna. - Citas sastāvdaļas ir hipromeloze, mikrokristāliskā celuloze, koloidāls bezūdens silīcija dioksīds,
kroskarmelozes nātrija sāls, magnija stearāts un laktoze (monohidrāta formā).
INTELENCE ārējais izskats un iepakojums Šīs zāles ir baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar iespiedumu “T125” vienā pusē un “100” otrā pusē. Plastmasas pudelē ir 120 tabletes un 3 maisiņi, lai saglabātu tabletes sausas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Beļģija.
Ražotājs Janssen-Cilag SpA, Via C. Janssen, 04100 Borgo San Michele, Latina, Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.
België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Lietuva UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88 lt@its.jnj.com
България „Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00 jjsafety@its.jnj.com
Luxembourg/Luxemburg Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
58
Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227
Danmark Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 45 94 82 82 jacdk@its.jnj.com
Deutschland Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955 jancil@its.jnj.com
Eesti UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410 ee@its.jnj.com
Ελλάδα Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000
España Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00 infojaces@its.jnj.com
France Janssen-Cilag Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03 medisource@its.jnj.com
Hrvatska Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700 jjsafety@JNJCR.JNJ.com
Ireland Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122
Ísland Janssen-Cilag AB c/o Vistor hf. Sími: +354 535 7000 janssen@vistor.is
Italia Janssen-Cilag SpA Tel: 800.688.777 / +39 02 2510 1 janssenita@its.jnj.com
Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858
Malta AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000
Nederland Janssen-Cilag B.V. Tel: +31 76 711 1111 janssen@jacnl.jnj.com
Norge Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00 jacno@its.jnj.com
Österreich Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300
Polska Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 237 60 00
Portugal Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600
România Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800
Slovenija Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00 Janssen_safety_slo@its.jnj.com
Slovenská republika Johnson & Johnson s.r.o. Tel: +421 232 408 400
Suomi/Finland Janssen-Cilag Oy Puh/Tel: +358 207 531 300 jacfi@its.jnj.com
59
Κύπρος Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ, Τηλ: +357 22 207 700
Sverige Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00 jacse@its.jnj.com
Latvija UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561 lv@its.jnj.com
United Kingdom Janssen-Cilag Ltd. Tel: +44 1 494 567 444
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
60
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
INTELENCE 200 mg tabletes etravirinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas 3. Kā lietot INTELENCE 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt INTELENCE 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto
INTELENCE satur aktīvo vielu etravirīnu. INTELECE pieder pie HIV ārstēšanai paredzēto zāļu grupas, ko sauc par nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem (NNRTI).
INTELENCE ir zāles, ko izmanto cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas ārstēšanā. INTELENCE darbojas, samazinot HIV daudzumu Jūsu organismā. Tas uzlabos Jūsu imūnsistēmu un mazina ar HIV infekciju saistītu slimību rašanās risku.
INTELENCE lieto kombinācijā ar citiem pret-HIV līdzekļiem, lai ārstētu pieaugušos un bērnus vecumā no 6 gadiem, kas ir inficēti ar HIV un iepriekš ir lietojuši citus pret-HIV līdzekļus.
Jūsu ārsts ar Jums pārrunās, kura zāļu kombinācija Jums ir vispiemērotākā.
2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas
Nelietojiet INTELENCE šādos gadījumos - ja Jums ir alerģija pret etravirīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, - ja lietojat elbasvīru/grazoprevīru (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms INTELENCE lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
INTELENCE neizārstē HIV infekciju. Tā ir daļa no ārstēšanas, kas samazina vīrusa daudzumu asinīs. Lai gan efektīvas pretretrovīrusu terapijas rezultātā risks mazinās, tomēr Jūs varat turpināt izplatīt HIV arī šo zāļu lietošanas laikā. Pārrunājiet ar savu ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas.
Gados vecāki cilvēki INTELENCE lietojis tikai ierobežots skaits pacientu pēc 65 gadu vecuma. Ja piederat šai vecuma grupai, lūdzam pārrunāt INTELENCE lietošanu ar Jūsu ārstu.
61
Ķermeņa masa un paaugstināts lipīdu un glikozes līmenis asinīs HIV terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa, kā arī paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Tas daļēji saistīts ar veselības atjaunošanos un dzīvesveidu, bet lipīdu līmeni daržkārt maina zāles pret HIV. Jūsu ārsts veiks izmeklējumus, lai konstatētu šīs izmaiņas.
Problēmas saistībā ar kauliem Dažiem pacientiem, kas saņem kombinētu antiretrovīrusu terapiju, var attīstīties kaulu slimība, ko sauc par osteonekrozi (kaulaudu atmiršana, ko izraisa kaula nepietiekama apasiņošana). Daži no daudzajiem riska faktoriem šīs slimības attīstībai ir kombinētās antiretrovīrusu terapijas ilgums, kortikosteroīdu lietošana, alkohola lietošana, smags imūnsistēmas nomākums, palielināts ķermeņa masas indekss. Osteonekrozes pazīmes ir locītavu stīvums un sāpes (īpaši gūžas, ceļgala un pleca locītavā) un apgrūtinātas kustības. Ja ievērojat kādu no šiem simptomiem, lūdzu, informējiet par to savu ārstu.
Pastāstiet ārstam par savu situāciju Noteikti pārbaudiet tālāk minēto un pastāstiet, ja kaut kas no tā ir attiecināms uz Jums. - Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas izsitumi. Izsitumu gadījumā tie parasti rodas neilgi pēc
pret-HIV terapijas ar INTELENCE uzsākšanas un visbiežāk izzūd 1–2 nedēļu laikā, arī tad, ja tiek turpināta zāļu lietošana. Retos gadījumos INTELENCE lietošanas laikā Jums var rasties smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm, vai paaugstinātas jutības reakcija (alerģiska reakcija, kas izpaužas ar izsitumiem un drudzi, kā arī sejas, mēles vai rīkles pietūkšanu, apgrūtinātu elpošanu vai rīšanu), kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Ja Jums rodas šie simptomi, lūdzu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE. Ja Jūs esat pārtraucis ārstēšanu paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, Jūs nedrīkstat atsākt terapiju ar INTELENCE. - Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar aknām, tostarp B un/vai C hepatīts. Jūsu ārsts var novērtēt, cik smaga ir Jūsu aknu slimība, pirms izlemt, vai varat lietot INTELENCE. - Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pamanāt jebkādus infekciju simptomus. Dažiem pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un oportūnistisku infekciju anamnēzē neilgi pēc pretHIV terapijas uzsākšanas var parādīties ar iepriekšējām infekcijām saistīta iekaisuma pazīmes un simptomi. Uzskata, ka šo simptomu cēlonis ir organisma imūnās reakcijas uzlabošanās, kas ļauj organismam cīnīties ar infekcijām, kas varētu būt bijušas organismā bez acīmredzamiem simptomiem. - Pēc Jūsu HIV infekcijas ārstēšanai paredzētās terapijas uzsākšanas, papildus oportūnistiskajām infekcijām, var parādīties arī autoimūni traucējumi (stāvoklis, kad imūnā sistēma uzbrūk organisma veselajiem audiem). Autoimūni traucējumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas. Ja Jūs novērojat jebkādas infekcijas pazīmes vai citus simptomus, tādus kā muskuļu vājumu, vājumu, kas rodas plaukstās un pēdās, bet virzās tālāk, pārņemot ķermeni, sirdsklauves, trīci vai hiperaktivitāti, lūdzu informējiet savu ārstu nekavējoties, lai pielāgotu nepieciešamo ārstēšanu.
Bērni un pusaudži Nelietojiet šīs zāles bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas mazāka par 16 kg, jo iespējamais ieguvums un riski šādiem pacientiem vēl nav izvērtēti.
Citas zāles un INTELENCE INTELENCE var mijiedarboties ar citām zālēm. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vairumā gadījumu INTELENCE var kombinēt ar pret-HIV zālēm, kas pieder pie citas grupas pretHIV zālēm. Tomēr dažas kombinācijas nav ieteicamas. Citos gadījumos var būt nepieciešama pastiprināta novērošana un/vai zāļu devas mainīšana. Tādēļ vienmēr pastāstiet ārstam, kādas citas pret-HIV zāles Jūs lietojat. Turklāt ir svarīgi, lai Jūs rūpīgi izlasītu šo zāļu lietošanas instrukcijas. Precīzi ievērojiet ārsta norādījumus par to, kuras zāles var kombinēt.
62
Nav ieteicams kombinēt INTELENCE ne ar vienām no tālāk minētajām zālēm: - tipranavīrs/ritonavīrs, efavirenzs, nevirapīns, rilpivirīns, indinavīrs, nelfinavīrs,
atazanavīrs/kobicistats, darunavīrs/kobicistats (zāles HIV ārstēšanai); - karbamazepīns, fenobarbitāls, fenitoīns (zāles krampju lēkmju novēršanai); - rifampicīns, jo tas ir kontrindicēts, ja tiek lietoti pastiprināti proteāzes inhibitori, un rifapentīns
(zāles dažu infekciju, piemēram, tuberkulozes ārstēšanai); - zāles, kuru sastāvā ir asinszāle (Hypericum perforatum) (augu valsts līdzeklis, ko lieto
depresijas gadījumā); - daklatasvīrs, simeprevīrs (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Ja Jūs jau lietojat kādu no šiem līdzekļiem, lūdziet padomu ārstam.
Ja lietojat INTELENCE kopā ar kādām no tālāk minētajām zālēm, var mainīties INTELENCE vai citu zāļu iedarbība. Iespējams, būs jāmaina dažu zāļu deva, jo, tās kombinējot ar INTELENCE, var tikt ietekmēta zāļu terapeitiskā iedarbība vai blakusparādības. Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat: - dolutegravīru, maraviroku, amprenavīru/ritonavīru un fosamprenavīru/ritonavīru (zāles pret
HIV); - amiodaronu, bepridilu, digoksīnu, dizopiramīdu, flekainīdu, lidokaīnu, meksiletīnu,
propafenonu un hinidīnu (zāles noteiktu sirdsdarbības traucējumu, piem., sirds ritma traucējumu, ārstēšanai); - varfarīnu (zāles, ko lieto asins recēšanas mazināšanai). Jūsu ārstam būs jāpārbauda Jūsu asinis; - flukonazolu, itrakonazolu, ketokonazolu, pozakonazolu, vorikonazolu (zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai); - klaritromicīnu, rifabutīnu (antibiotikas); - artemeteru/lumefantrīnu (zālēm malārijas ārstēšanai); - diazepāmu (zāles miega traucējumu un/vai trauksmes ārstēšanai); - deksametazonu (kortikosteroīds, ko izmanto dažādu traucējumu, piemēram, iekaisuma un alerģisku reakciju, ārstēšanā); - boceprevīru (zāles C hepatīta infekcijas ārstēšanai); - atorvastatīnu, fluvastatīnu, lovastatīnu, rozuvastatīnu, simvastatīnu (zāles, kas pazemina holesterīna līmeni); - ciklosporīnu, sirolīmu, takrolīmu (imūnsupresanti – zāles, kuras lieto Jūsu imūnsistēmas nomākšanai); - sildenafilu, vardenafilu, tadalafilu (zāles, ar ko ārstē erektilo disfunkciju un/vai pulmonālu arteriālo hipertensiju); - klopidogrelu (zāles trombu veidošanās novēršanai).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece, nekavējoties informējiet par to savu ārstu. Grūtnieces nedrīkst lietot INTELENCE, ja vien to noteikti nav norādījis ārsts. Ar HIV inficētas mātes nedrīkst barot bērnus ar mātes pienu, jo pastāv iespēja, ka zīdainis varētu tikt inficēts ar HIV.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja pēc zāļu lietošanas jūtat miegainību vai reiboni.
INTELENCE satur nātriju Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā tabletē, - būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
3. Kā lietot INTELENCE
Vienmēr lietojiet šīs zāles saskaņā ar ārsta norādījumiem. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
63
Lietošana pieaugušajiem INTELENCE ieteicamā deva ir viena tablete divreiz dienā. Lietojiet vienu 200 miligramu INTELENCE tableti no rīta, pēc ēdienreizes. Lietojiet vienu 200 miligramu INTELENCE tableti vakarā, pēc ēdienreizes.
Lietošana bērniem un pusaudžiem vecumā no 6 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg Ārsts noteikts bērnam nepieciešamo devu atkarībā no bērna ķermeņa masas. Ārsts Jūs informēs, cik daudz INTELENCE bērnam jālieto.
Norādījumi par INTELENCE lietošanu visiem pacientiem Ir svarīgi lietot INTELENCE pēc ēdienreizes. Ja lietojat INTELENCE tukšā dūšā, uzsūcas tikai daļa no INTELENCE devas. Ievērojiet ārsta norādījumus par to, kāda veida maltīte Jums jāietur pirms INTELENCE lietošanas.
Norijiet INTELENCE tableti(es) veselā veidā, uzdzerot glāzi ūdens. Nesakošļājiet tableti(es).
- Ja nespējat norīt veselas INTELENCE tabletes, Jūs varat rīkoties šādi: - ielieciet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz pietiekamā šķidruma daudzumā, lai tas pārklātu zāles, - kārtīgi samaisiet, līdz ūdens izskatās pienains, - ja vēlaties, varat pievienot vēl ūdeni vai arī apelsīnu sulu, vai pienu (nelieciet tabletes tieši apelsīnu sulā vai pienā), - pēc tam nekavējoties izdzeriet to, - vairākas reizes izskalojiet glāzi ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi izdzeriet visu šķīdumu, lai Jūs noteikti iedzertu visu devu.
- Lietojot INTELENCE tableti(es), nelietojiet siltu (40oC un vairāk) vai gāzētus dzērienus.
Bērniem neatveramā vāciņa noņemšana
Plastmasas pudelei ir bērniem neatverams vāciņš, un tas jāatver šādi: - piespiediet skrūvējamo plastmasas vāciņu uz leju, vienlaikus griežot to
pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; - noņemiet atskrūvēto vāciņu.
Ja esat lietojis INTELENCE vairāk, nekā noteikts Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Biežākās INTELENCE nevēlamās blakusparādības ir izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).
Ja esat aizmirsis lietot INTELENCE Ja pamanāt to 6 stundu laikā kopš brīža, kad parasti lietojat INTELENCE, Jums jālieto tablete, cik drīz iespējams. Vienmēr lietojiet tableti pēc ēšanas. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā. Ja pamanāt to pēc 6 stundām, izlaidiet devu un lietojiet nākamās devas, kā ierasts. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja izvēmāties mazāk kā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, lietojiet vēl vienu devu pēc ēšanas. Ja izvēmāties vairāk nekā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, tad lietot vēl vienu devu līdz parastajam devas lietošanas laikam nav nepieciešams.
Sazinieties ar savu ārstu, ja neesat drošs, kā rīkoties, ja izlaidāt devu vai arī Jums bija vemšana.
Nepārtrauciet lietot INTELENCE, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. HIV terapija var uzlabot Jūsu pašsajūtu. Arī tad, ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat pārtraukt lietot INTELENCE vai citas pret-HIV zāles. Tas var palielināt vīrusu rezistences veidošanās risku. Vispirms konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
64
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ar INTELENCE saistīto blakusparādību biežums norādīts zemāk.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - izsitumi uz ādas. Izsitumi parasti ir viegli līdz mēreni izteikti. Ļoti retos gadījumos ziņots par
ļoti nopietniem izsitumiem, kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Tādēļ ir svarīgi nekavējoties sazināties ar ārstu, ja Jums rodas izsitumi. Jūsu ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE; - galvassāpes; - caureja, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība); - diabēts, ēstgribas samazināšanās; - trauksme, miegainība, bezmiegs, miega traucējumi; - durstoša sajūta vai sāpes plaukstās vai pēdās, nejutīgums, ādas jutīguma zudums, atmiņas
zudums, nespēks; - neskaidra redze; - nieru mazspēja, augsts asinsspiediens, sirdslēkme, elpas trūkums slodzes laikā; - vemšana, grēmas, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās, kuņģa iekaisums, pārmērīga gāzu
veidošanās zarnās, aizcietējums, mutes iekaisums, sausums mutē; - svīšana nakts laikā, nieze, sausa āda; - asins šūnu skaita vai bioķīmisko parametru izmaiņas. Tās var būt redzamas asins un/vai urīna
analīžu rezultātos. Jūsu ārsts to Jums izskaidros. Piemēri ir: mazs sarkano asins šūnu skaits.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - samazināts balto asins šūnu skaits; - infekcijas simptomi (piemēram, palielināti limfmezgli un drudzis); - patoloģiski sapņi, apmulsums, dezorientācija, nervozitāte, murgi; - miegainība, trīce, ģībonis, krampju lēkmes, uzmanības traucējumi; - reibonis, lēnums; - stenokardija, neregulāra sirdsdarbība; - apgrūtināta elpošana; - rīstīšanās, aizkuņģa dziedzera iekaisums, vemšana ar asinīm; - aknu darbības traucējumi, piemēram, hepatīts, aknu palielināšanās; - pārmērīga svīšana, sejas un/vai rīkles tūska; - krūšu pietūkums vīriešiem.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) - insults; - smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm; bērniem un
pusaudžiem tas var notikt biežāk nekā pieaugšajiem.
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) - smagas paaugstinātas jutības reakcijas, kam raksturīgi izsitumi, ko pavada drudzis un orgānu
iekaisums, piemēram, hepatīts.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
65
5. Kā uzglabāt INTELENCE
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes un pudeles pēc apzīmējuma “Derīgs līdz” un “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Nelietot, kad ir pagājušas 6 nedēļas kopš pudeles pirmās atvēršanas.
INTELENCE tabletes jāuzglabā oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabājiet cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Pudelē ir 3 nelieli maisiņi (desikanti), lai saglabātu tabletes sausas. Šiem maisiņiem visu laiku jāpaliek pudelē, un tos nedrīkst apēst.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko INTELENCE satur - Aktīvā viela ir etravirīns. Katra INTELENCE tablete satur 200 mg etravirīna. - Citas sastāvdaļas ir hipromeloze, silicizēta mikrokristāliskā celuloze, mikrokristāliskā celuloze,
koloidāls bezūdens silīcija dioksīds, kroskarmelozes nātrija sāls un magnija stearāts.
INTELENCE ārējais izskats un iepakojums Šīs zāles ir baltas līdz pelēkbaltas, abpusēji izliektas iegarenas formas tabletes ar iespiedumu “T200” vienā pusē. Plastmasas pudelē ir 60 tabletes un 3 maisiņi, lai saglabātu tabletes sausas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Beļģija.
Ražotājs Janssen-Cilag SpA, Via C. Janssen, 04100 Borgo San Michele, Latina, Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.
België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Lietuva UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88 lt@its.jnj.com
България „Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00 jjsafety@its.jnj.com
Luxembourg/Luxemburg Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227
Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858
66
Danmark Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 45 94 82 82 jacdk@its.jnj.com
Deutschland Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955 jancil@its.jnj.com
Eesti UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410 ee@its.jnj.com
Ελλάδα Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000
España Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00 infojaces@its.jnj.com
France Janssen-Cilag Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03 medisource@its.jnj.com
Hrvatska Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700 jjsafety@JNJCR.JNJ.com
Ireland Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122
Ísland Janssen-Cilag AB IS-210 Garðabær Sími: +354 535 7000 janssen@vistor.is
Italia Janssen-Cilag SpA Tel: 800.688.777 / +39 02 2510 1 janssenita@its.jnj.com
Κύπρος Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ, Τηλ: +357 22 207 700
Malta AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000
Nederland Janssen-Cilag B.V. Tel: +76 711 1111 janssen@jacnl.jnj.com
Norge Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00 jacno@its.jnj.com
Österreich Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300
Polska Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 237 60 00
Portugal Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600
România Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800
Slovenija Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00 Janssen_safety_slo@its.jnj.com
Slovenská republika Johnson & Johnson s.r.o. Tel: +421 232 408 400
Suomi/Finland Janssen-Cilag Oy Puh/Tel: +358 207 531 300 jacfi@its.jnj.com
Sverige Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00 jacse@its.jnj.com
67
Latvija UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561 lv@its.jnj.com
United Kingdom Janssen-Cilag Ltd. Tel: +44 1 494 567 444
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
68
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 25 mg tabletes INTELENCE 100 mg tabletes INTELENCE 200 mg tabletes
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS INTELENCE 25 mg tabletes Katra tablete satur 25 mg etravirīna (etravirinum). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur 40 mg laktozes (monohidrāta veidā). Katra tablete satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg), - būtībā tās ir nātriju nesaturošas. INTELENCE 100 mg tabletes Katra tablete satur 100 mg etravirīna (etravirinum). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur 160 mg laktozes (monohidrāta veidā). Katra tablete satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg), - būtībā tās ir nātriju nesaturošas. INTELENCE 200 mg tabletes Katra tablete satur 200 mg etravirīna (etravirinum). Palīgviela ar zināmu iedarbību Katra tablete satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg), - būtībā tās ir nātriju nesaturošas. Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA INTELENCE 25 mg tabletes Tablete Baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar dalījuma līniju un iespiedumu “TMC” vienā pusē. Tableti var sadalīt divās vienādās devās. INTELENCE 100 mg tabletes Tablete Baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar iespiedumu “T125” vienā pusē un “100” – otrā pusē. INTELENCE 200 mg tabletes Tablete Baltas līdz pelēkbaltas abpusēji izliektas, garenas tabletes ar iespiedumu “T200” vienā pusē.
2
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
INTELENCE kombinācijā ar pastiprinātu proteāzes inhibitoru un citām antiretrovīrusu zālēm ir indicēts pieaugušiem pacientiem ar 1. tipa cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV-1) infekciju, kuri jau ir saņēmuši antiretrovīrusu terapiju, un antiretrovīrusu terapiju jau saņēmušiem pediatriskiem pacientiem no 6 gadu vecuma (skatīt 4.4., 4.5. un 5.1. apakšpunktu).
4.2. Devas un lietošanas veids
Terapija jāsāk ārstam, kuram ir pieredze HIV infekcijas ārstēšanā.
Devas
INTELENCE vienmēr jālieto kombinācijā ar citām antiretrovīrusu zālēm.
Pieaugušie Etravirīna ieteicamā deva pieaugušajiem ir 200 mg (viena 200 mg tablete vai divas 100 mg tabletes) iekšķīgi divreiz dienā pēc ēdienreizēm (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) Etravirīna ieteicamā deva pediatriskiem pacientiem (vecumā no 6 līdz 18 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg) ir atkarīga no ķermeņa masas (skatīt tabulu zemāk). INTELENCE tableti(es) jālieto iekšķīgi pēc maltītes (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Etravirīna ieteicamā deva pediatriskiem pacientiem vecumā no 6 līdz 18 gadiem
Ķermeņa masa
Deva
Tabletes
≥ 16 līdz < 20 kg
pa 100 mg divas
pa četrām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa vienai 100 mg tabletei divas reizes dienā
≥ 20 līdz < 25 kg
pa 125 mg divas
pa piecām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa vienai 100 mg un vienai 25 mg tabletei divas
reizes dienā
≥ 25 līdz < 30 kg
pa 150 mg divas
pa sešām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa vienai 100 mg tabletei un divām 25 mg tabletēm
divas reizes dienā
≥ 30 kg
pa 200 mg divas pa astoņām 25 mg tabletēm divas reizes dienā vai
reizes dienā
pa divām 100 mg tabletēm divas reizes dienā,
vai pa vienai 200 mg tabletei divas reizes dienā
Izlaista deva
Ja pacients izlaiž INTELENCE devu un no ierastā zāļu lietošanas laika nav pagājušas vairāk kā 6 stundas, pacientam tā jāiedzer pēc ēdienreizes, tiklīdz iespējams, un nākamā deva jālieto ierastajā laikā. Ja pacients izlaiž devu un no ierastā zāļu lietošanas laika pagājušas vairāk nekā 6 stundas, pacients nedrīkst lietot izlaisto devu un viņam vienkārši jāturpina ievērot ierasto zāļu lietošanas shēmu.
Ja pacients vemj 4 stundu laikā pēc šo zāļu lietošanas, pēc iespējas drīzāk pēc ēdienreizes jāiedzer vēl viena INTELENCE deva. Ja pacients vemj vairāk nekā 4 stundas pēc šo zāļu lietošanas, lietot vēl vienu devu līdz ierastajam laikam nav nepieciešams.
Gados vecāki cilvēki Informācija par INTELENCE lietošanu pacientiem > 65 gadu vecuma ir ierobežota (skatīt 5.2. apakšpunktu), tādēļ šajā pacientu grupā jāievēro piesardzība.
3
Aknu darbības traucējumi Uzskata, ka pacientiem ar viegliem vai mēreniem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh A vai B klase) devas pielāgošana nav nepieciešama; pacientiem ar mēreniem aknu darbības traucējumiem INTELENCE jālieto piesardzīgi. Pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh C klase) etravirīna farmakokinētika nav pētīta. Tādēļ INTELENCE neiesaka lietot pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem devas pielāgošana nav nepieciešama (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija (vecumā līdz 6 gadiem) Etravirīna drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas ir mazāka par 16 kg, līdz šim nav pierādīta (skatīt 5.2. apakšpunktu). Dati nav pieejami.
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai. Pacientiem jānorāda tableti(es) norīt veselu, uzdzerot šķidrumu, piemēram, ūdeni. Pacienti, kas nespēj norīt veselu(as) tableti(es), to var izšķīdināt glāzē ar ūdeni. Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu un/vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Vienlaicīga lietošana ar elbasvīru/grazoprevīru (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Lai gan ir pierādīts, ka efektīva vīrusu supresija, lietojot pretretrovīrusu terapiju, būtiski mazina seksuālas transmisijas risku, nevar izslēgt noteiktu atlikušo risku. Jāveic piesardzības pasākumi transmisijas novēršanai saskaņā ar nacionālajām vadlīnijām.
Optimālā gadījumā INTELENCE jākombinē ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem, kas darbojas pret pacienta organismā esošo vīrusu (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pavājināta virusoloģiskā atbildes reakcija uz etravirīnu novērota pacientiem ar vīrusu celmiem, kam ir 3 vai vairākas no šādām mutācijām: V90I, A98G, L100I, K101E/P, V106I, V179D/F, Y181C/I/V un G190A/S (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Secinājumi par noteiktu mutāciju vai mutāciju shēmu nozīmīgumu var mainīties, ja kļūst pieejami papildu dati, un ieteicams vienmēr izmantot aktuālās interpretēšanas sistēmas rezistences testu rezultātu analizēšanai.
Nav pieejami nekādi citi dati, kā vien dati par zāļu mijiedarbību (skatīt 4.5. apakšpunktu), attiecībā uz etravirīna kombinēšanu ar raltegravīru vai maraviroku.
Smagas ādas un paaugstinātas jutības reakcijas
Ir ziņots par smagām ādas reakcijām, lietojot etravirīnu. Klīniskajos pētījumos retos gadījumos (< 0,1 %) ir ziņots par Stīvensa-Džonsona sindromu un erythema multiforme. Ja rodas smaga ādas reakcija, ārstēšana ar INTELENCE jāpārtrauc.
Klīniskie dati ir ierobežoti, un nevar izslēgt palielinātu ādas reakciju risku pacientiem, kuriem iepriekš bijušas ar NNRTI saistītas ādas reakcijas. Šādiem pacientiem jāievēro piesardzība, jo īpaši gadījumos, kad anamnēzē ir smaga ādas reakcija uz zāļu lietošanu.
4
Etravirīna lietošanas laikā ziņots par smagiem paaugstinātas jutības sindromiem, tai skaitā MIEVS (medikamentoziem izsitumiem ar eozinofiliju un vispārējiem simptomiem) un TEN (toksisku epidermas nekrolīzi), kuriem dažkārt bijis letāls iznākums (skatīt 4.8. apakšpunktu). MIEVS sindromam raksturīgi izsitumi, drudzis, eozinofilija un vispārējas izpausmes (tai skaitā, bet ne tikai smagi izsitumi vai izsitumi, ko pavada drudzis, vispārējs savārgums, nespēks, muskuļu vai locītavu sāpes, pūšļveida izsitumi, bojājumi mutes dobumā, konjunktivīts, hepatīts vai eozinofilija). Sindroms parasti sākas pēc 3-6 nedēļām, un, ja tiek pārtraukta zāļu lietošana un sākta kortikosteroīdu terapija, vairumā gadījumu iznākums ir labvēlīgs.
Pacientiem jāiesaka meklēt medicīnisku palīdzību, ja rodas smagi izsitumi vai paaugstinātas jutības reakcijas. Pacientiem, kam terapijas laikā tiek noteikta paaugstinātas jutības reakcijas diagnoze, INTELENCE lietošana nekavējoties jāpārtrauc.
Ja pēc smagu izsitumu rašanās ārstēšana ar INTELENCE netiek nekavējoties pārtraukta, var rasties dzīvībai bīstama reakcija.
Pacienti, kas terapiju pārtraukuši paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, nedrīkst atsākt INTELENCE lietošanu.
Izsitumi
Etravirīna lietošanas laikā ziņots par izsitumu rašanos. Visbiežāk izsitumi bija viegli vai vidēji smagi, radās terapijas otrā nedēļā un bija retāk sastopami pēc 4. nedēļas. Vairumā gadījumu izsitumi bija pašlimitēti un, terapiju turpinot, parasti izzuda 1 līdz 2 nedēļu laikā. Parakstot INTELENCE sievietēm, parakstītājam jāņem vērā, ka sievietēm izsitumi radās biežāk (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Gados vecāki pacienti
Pieredze ar gados vecākiem pacientiem ir ierobežota: III fāzes pētījumos etravirīnu saņēma 6 pacienti, kuri bija 65 gadus veci vai vecāki, un 53 pacienti vecumā no 56 līdz 64 gadiem. Pacientiem pēc 55 gadu vecuma nevēlamo blakusparādību veids un biežums bija identisks kā gados jaunākiem pacientiem (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Grūtniecība
Ņemot vērā etravirīna pastiprināto iedarbību grūtniecības laikā, tām grūtniecēm, kurām nepieciešama vienlaikus zāļu lietošana vai kurām ir blakusslimības, kas var turpināt etravirīna iedarbības pastiprināšanos, jāievēro piesardzība.
Pacienti ar blakusslimībām
Aknu darbības traucējumi Etravirīna metabolisms un eliminācija norisinās galvenokārt aknās, un viela izteikti saistās ar plazmas olbaltumvielām. Ir paredzama ietekme uz nesaistītās vielas iedarbību (pētījumi nav veikti), un tādēļ pacientiem ar mēreniem aknu darbības traucējumiem jāievēro piesardzība. Pētījumi par etravirīna lietošanu pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (C klase pēc Child-Pugh klasifikācijas) nav veikti, un tā lietošana šajā pacientu grupā nav ieteicama (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu).
Vienlaikus infekcija ar HBV (B hepatīta vīrusu) vai HCV (C hepatīta vīrusu) Tā kā pašreiz pieejamie dati ir ierobežoti, piesardzība jāievēro pacientiem, kuriem vienlaikus ir B vai C hepatīta vīrusa infekcija. Nevar izslēgt iespējamu paaugstināta aknu enzīmu līmeņa risku.
Ķermeņa masa un vielmaiņas raksturlielumi Pretretrovīrusu terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa un paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Šīs izmaiņas daļēji var būt saistītas ar slimības kontroli un ar dzīvesveidu. Dažos gadījumos iegūti pierādījumi par terapijas ietekmi uz lipīdu līmeni, bet nav pārliecinošu pierādījumu,
5
kas ķermeņa masas palielināšanos ļautu saistīt ar kādu noteiktu ārstēšanas līdzekli. Par lipīdu un glikozes līmeņa kontroli asinīs sniegta atsauce uz oficiālām HIV ārstēšanas vadlīnijām. Lipīdu līmeņa traucējumi jāārstē atbilstoši klīniskām indikācijām.
Imūnsistēmas reaktivācijas sindroms
Ar HIV inficētiem pacientiem, kuriem KART uzsākšanas brīdī ir bijis izteikts imūndeficīts, var rasties iekaisuma reakcija pret asimptomātiskiem vai atlikušajiem oportūnistiskiem patogēniem, kas var izraisīt nopietnus klīniskus stāvokļus vai simptomu saasinājumu. Visbiežāk šādas reakcijas novērotas pirmajās nedēļās vai mēnešos pēc KART uzsākšanas. Piemēri ir citomegalovīrusa retinīts, ģeneralizētas un/vai perēkļveida mikobaktēriju infekcijas un Pneumocystis jiroveci izraisīta pneimonija. Jebkādi iekaisumi simptomi jānovērtē un, ja nepieciešams, jāsāk ārstēšana.
Ir saņemti ziņojumi par autoimūniem traucējumiem (tādiem kā Greivsa slimība un autoimūns hepatīts), kas notiek imūnsistēmas reaktivācijas apstākļos; tomēr laiks līdz to rašanās sākumam ir mainīgāks un šie notikumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Osteonekroze
Lai gan uzskata, ka etioloģija ir saistīta ar vairākiem faktoriem (tostarp kortikosteroīdu lietošanu, alkohola lietošanu, izteiktu imūnsupresiju, palielinātu ķermeņa masas indeksu), ir ziņots par osteonekrozes gadījumiem, jo īpaši pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un/vai pacientiem, kuri ilgstoši bijuši pakļauti KART iedarbībai. Pacienti jāinformē, ka tad, ja viņiem rodas sāpes locītavās, locītavu stīvums vai apgrūtinātas kustības, ir nepieciešams konsultēties ar ārstu.
Mijiedarbība ar citām zālēm
Izteiktās farmakokinētiskās mijiedarbības dēļ (par 76 % samazināts etravirīna AUC) etravirīnu nav ieteicams kombinēt ar tipranavīru/ritonavīru, jo var tikt būtiski traucēta viroloģiskā atbildes reakcija uz etravirīnu.
Etravirīna kombinācija ar simeprevīru, daklastavīru, atazanavīru/kobicistatu vai darunavīru/kobicistatu nav ieteicama (skatīt 4.5. apakšpunktu).
Sīkāku informāciju par mijiedarbību ar citām zālēm skatīt 4.5. apakšpunktā.
Laktozes nepanesība un laktāzes deficīts
INTELENCE 25 mg tabletes Katra tablete satur 40 mg laktozes monohidrāta. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, Lapp laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
INTELENCE 100 mg tabletes Katra tablete satur 160 mg laktozes monohidrāta. Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, Lapp laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāles, kas ietekmē etravirīna iedarbību
Etravirīnu metabolizē CYP3A4, CYP2C9 un CYP2C19, kam seko metabolītu glikuronidācija ar uridīna difosfāta glikuronoziltransferāzes (UDPGT) starpniecību. Zāles, kas inducē CYP3A4, CYP2C9 vai CYP2C19, var pastiprināt etravirīna klīrensu, kā rezultātā pazeminās etravirīna koncentrācija plazmā. Ja vienlaikus lieto etravirīnu un zāles, kas inhibē CYP3A4, CYP2C9 vai CYP2C19, etravirīna klīrenss var samazināties, kā rezultātā var būt paaugstināta etravirīna koncentrācija plazmā.
6
Zāles, ko ietekmē etravirīna lietošana
Etravirīns ir vājš CYP3A4 induktors. Ja vienlaikus lieto etravirīnu un zāles, ko primāri metabolizē CYP3A4, var pazemināties šo zāļu koncentrācija plazmā un pavājināties to terapeitiskā iedarbība vai samazināties tās ilgums. Etravirīns ir vājš CYP2C9 un CYP2C19 inhibitors. Etravirīns ir arī vājš P-glikoproteīna inhibitors. Ja vienlaikus lieto zāles, ko primāri metabolizē CYP2C9 vai CYP2C19 vai transportē P-glikoproteīns, var paaugstināties šo zāļu koncentrācija plazmā, kā rezultātā var pastiprināties to terapeitiskā iedarbība, palielināties darbības ilgums, vai mainīties nevēlamo blakusparādību profils.
1. tabulā ir sniegts pārskats par zināmo vai teorētiski iespējamo mijiedarbību ar noteiktiem antiretrovīrusu līdzekļiem un ne-antiretrovīrusu zālēm. Tabula nav visaptveroša.
Mijiedarbības tabula 1. tabulā ir sniegta informācija par mijiedarbību starp etravirīnu un vienlaikus lietotām zālēm (pieaugums ir apzīmēts ar “↑”, samazinājums — ar “↓”, izmaiņu neesamība — ar “↔”, nav veikts — ar “NV” un ticamības intervāls — ar “TI”).
1. tabula. Mijiedarbība un ieteikumi par devām, lietojot kopā ar citām zālēm
Zāles pa terapeitiskajām Ietekme uz zāļu koncentrāciju
Ieteikumi attiecībā uz
kategorijām
Mazāko kvadrātu vidējais koeficients
vienlaicīgu lietošanu
(90 % TI; 1,00 = nav efekta)
PRETINFEKCIJAS LĪDZEKĻI
Antiretrovīrusu līdzekļi
NRTI
Didanozīns
didanozīna
400 mg vienreiz dienā AUC ↔ 0,99 (0,79–1,25)
Cmin NV Cmax ↔ 0,91 (0,58–1,42) etravirīna
AUC ↔ 1,11 (0,99–1,25)
Cmin ↔ 1,05 (0,93–1,18)
Cmax ↔ 1,16 (1,02–1,32)
Tenofovīra dizoproksils tenofovīra 245 mg vienreiz dienāb AUC ↔ 1,15 (1,09–1,21)
Cmin ↔ 1,19 (1,13–1,26) Cmax ↔ 1,15 (1,04–1,27) etravirīna
AUC ↓ 0,81 (0,75–0,88)
Cmin ↓ 0,82 (0,73–0,91) Cmax ↓ 0,81 (0,75–0,88)
Citi NRTI
Mijiedarbība nav pētīta, taču, ņemot vērā to, ka
citi NRTI (piem., abakavīrs, emtricitabīns,
lamivudīns, stavudīns un zidovudīns) izdalās
galvenokārt caur nierēm, mijiedarbība nav
paredzama.
NNRTI
Efavirenzs
Nav pierādīts, ka divu NNRTI kombinēšana
Nevirapīns
radītu ieguvumu. Vienlaicīga etravirīna un
Rilpivirīns
efavirenza vai nevirapīna lietošana var būtiski
pazemināt etravirīna koncentrāciju plazmā un
izraisīt etravirīna terapeitiskās iedarbības
zudumu. Vienlaicīga etravirīna un rilpivirīna
lietošana var pazemināt rilpivirīna
koncentrāciju plazmā un izraisīt rilpivirīna
terapeitiskās iedarbības zudumu.
Būtisku ietekmi uz didanozīna un etravirīna farmakokinētiskajiem parametriem nenovēro. INTELENCE un didanozīnu var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
Būtisku ietekmi uz tenofovīra un etravirīna farmakokinētiskajiem parametriem nenovēro. INTELENCE un tenofovīru var lietot, nepielāgojot devu.
INTELENCE kopā ar šiem NRTI var lietot neveicot devu pielāgošanu.
Nav ieteicams lietot INTELENCE kopā ar citiem NNRTI.
7
HIV proteāzes inhibitori (PI) — nepastiprināti (t.i., ja vienlaikus nelieto ritonavīru nelielās devās)
Indinavīrs
Vienlaicīga etravirīna un indinavīra lietošana Nav ieteicams lietot
var būtiski pazemināt indinavīra koncentrāciju INTELENCE kopā ar
plazmā un izraisīt tā terapeitiskās iedarbības indinavīru.
zudumu.
Nelfinavīrs
Nav pētīta. Domājams, ka etravirīns paaugstina Nav ieteicams lietot
nelfinavīra koncentrāciju plazmā.
INTELENCE kopā ar
nelfinavīru.
HIV PI — pastiprināti ar ritonavīru nelielās devās
Atazanavīrs/ritonavīrs atazanavīra
INTELENCE un
300/100 mg vienreiz
AUC ↓ 0,86 (0,79–0,93)
atazanavīru/ritonavīru var
dienā
Cmin ↓ 0,62 (0,55–0,71) Cmax ↔ 0,97 (0,89–1,05) etravirīna
lietot, nepielāgojot devu.
AUC ↑ 1,30 (1,18–1,44)
Cmin ↑ 1,26 (1,12–1,42) Cmax ↑ 1,30 (1,17–1,44)
Darunavīrs/ritonavīrs
darunavīra
INTELENCE un
600/100 mg divreiz dienā AUC ↔ 1,15 (1,05–1,26)
darunavīru/ritonavīru var
Cmin ↔ 1,02 (0,90–1,17) Cmax ↔ 1,11 (1,01–1,22) etravirīna
lietot, neveicot devu pielāgošanu (skatīt arī 5.1. apakšpunktu).
AUC ↓ 0,63 (0,54–0,73)
Cmin ↓ 0,51 (0,44–0,61) Cmax ↓ 0,68 (0,57–0,82)
Fosamprenavīrs/
amprenavīra
Ja amprenavīru/ritonavīru
ritonavīrs
AUC ↑ 1,69 (1,53–1,86)
un
700/100 mg divreiz dienā
Cmin ↑ 1,77 (1,39–2,25)
Cmax ↑ 1,62 (1,47–1,79)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
fosamprenavīru/ritonavīru lieto vienlaikus ar INTELENCE, var būt nepieciešama devas samazināšana. Var apsvērt iekšķīgi lietojamā šķīduma lietošanu, lai samazinātu
devu.
Lopinavīrs/ritonavīrs
lopinavīra
INTELENCE un
(tablete)
AUC ↔ 0,87 (0,83-0,92)
lopinavīru/ritonavīru var
400/100 mg divreiz dienā Cmin ↓ 0,80 (0,73-0,88) Cmax ↔ 0,89 (0,82-0,96) etravirīna
lietot, neveicot devu pielāgošanu.
AUC ↓ 0,65 (0,59-0,71)
Cmin ↓ 0,55 (0,49-0,62) Cmax ↓ 0,70 (0,64-0,78)
Sakvinavīrs/ritonavīrs sakvinavīra
INTELENCE un
1 000/100 mg divreiz
AUC ↔ 0,95 (0,64–1,42)
sakvinavīru/ritonavīru var
dienā
Cmin ↓ 0,80 (0,46–1,38) Cmax ↔ 1,00 (0,70–1,42) etravirīna
lietot, neveicot devu pielāgošanu.
AUC ↓ 0,67 (0,56–0,80)
Cmin ↓ 0,71 (0,58–0,87)
Cmax ↓ 0,63 (0,53–0,75)
Tipranavīrs/ritonavīrs
tipranavīra
Nav ieteicams lietot
500/200 mg divreiz dienā AUC ↑ 1,18 (1,03–1,36)
INTELENCE kopā ar
Cmin ↑ 1,24 (0,96–1,59) Cmax ↑ 1,14 (1,02–1,27) etravirīna AUC ↓ 0,24 (0,18–0,33)
tipranavīru/ritonavīru (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Cmin ↓ 0,18 (0,13–0,25)
Cmax ↓ 0,29 (0,22–0,40)
8
HIV PI — pastiprināti ar kobicistatu
Atazanavīrs/kobicistats Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar
Darunavīrs/kobicistats atazanavīru/kobicistatu vai
darunavīru/kobicistatu
var pazemināt PI un/vai kobicistata
koncentrācijas plazmā, kas var izraisīt
terapeitiskās iedarbības zudumu un rezistences
attīstību.
CCR5 antagonisti
Maraviroks
maraviroka
300 mg divreiz dienā
AUC ↓ 0,47 (0,38–0,58)
Cmin ↓ 0,61 (0,53–0,71) Cmax ↓ 0,40 (0,28–0,57) etravirīna
AUC ↔ 1,06 (0,99–1,14)
Maraviroks/darunavīrs/
Cmin ↔ 1,08 (0,98–1,19) Cmax ↔ 1,05 (0,95–1,17) maraviroka*
ritonavīrs
AUC ↑ 3,10* (2,57–3,74)
150/600/100 mg divreiz dienā
Cmin ↑ 5,27* (4,51–6,15) Cmax ↑ 1,77* (1,20–2,60) * salīdzinot ar maraviroku 150 mg divreiz
dienā
Saplūšanas inhibitori
Enfuvirtīds 90 mg divreiz dienā
etravirīna* AUC ↔a C0h ↔a
Enfuvirtīda koncentrācija nav pētīta un
ietekme nav sagaidāma.
* Pamatojoties uz farmakokinētikas analīzēm
pacientu populācijā.
Integrāzes inhibitori
Dolutegravīrs
dolutegravīra
50 mg vienreiz dienā
AUC ↓ 0,29 (0,26–0,34)
Cmin ↓ 0,12 (0,09–0,16)
Cmax ↓ 0,48 (0,43–0,54)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
Dolutegravīrs + darunavīrs/ritonavīrs 50 mg vienreiz dienā + 600/100 mg divreiz dienā
dolutegravīra
AUC ↓ 0,75 (0,69–0,81)
Cmin ↓ 0,63 (0,52–0,77)
Cmax ↓ 0,88 (0,78–1,00)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
Dolutegravīrs + lopinavīrs/ritonavīrs 50 mg vienreiz dienā + 400/100 mg divreiz dienā
dolutegravīra
AUC ↔ 1,11 (1,02–1,20)
Cmin ↑ 1,28 (1,13–1,45)
Cmax ↔ 1,07 (1,02–1,13) etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
INTELENCE vienlaicīga lietošana ar atazanavīru/kobicistatu vai darunavīru/kobicistatu nav ieteicama.
Maraviroka ieteicamā deva, lietojot kombinācijā ar INTELENCE un PI ir 150 mg divreiz dienā, izņemot fosamprenavīra/ritonavīra gadījumā, kas nav ieteicami kopā ar maraviroku. INTELENCE deva nav jāpielāgo. Skatīt arī 4.4. apakšpunktu.
Lietojot vienlaikus, mijiedarbība nav paredzama ne INTELENCE, ne enfuvirtīdam.
Etravirīns ievērojami samazināja dolutegravīra koncentrāciju plazmā. Etravirīna ietekmi uz dolutegravīra koncentrāciju plazmā vājināja vienlaikus lietots darunavīrs/ritonavīrs vai lopinavīrs/ritonavīrs, un ir paredzams, ka to vājinās atazanavīrs/ritonavīrs.
INTELENCE un dolutegravīra kombināciju ir atļauts lietot tikai tad, ja vienlaikus tiek lietots atazanavīrs/ritonavīrs, darunavīrs/ritonavīrs vai lopinavīrs/ritonavīrs. Šo kombināciju ir atļauts lietot, nepielāgojot devu.
9
Raltegravīrs
raltegravīra
400 mg divreiz dienā
AUC ↓ 0,90 (0,68–1,18)
Cmin ↓ 0,66 (0,34–1,26)
Cmax ↓ 0,89 (0,68–1,15)
etravirīna
AUC ↔ 1,10 (1,03–1,16)
Cmin ↔ 1,17 (1,10–1,26)
Cmax ↔ 1,04 (0,97–1,12)
ANTIARITMISKI LĪDZEKĻI
Digoksīns
digoksīna
vienreizēja 0,5 mg deva AUC ↑ 1,18 (0,90–1,56)
Cmin NV
Cmax ↑ 1,19 (0,96–1,49)
Amiodarons Bepridils Dizopiramīds Flekainīds Lidokaīns (sistēmiski) Meksiletīns Propafenons Hinidīns ANTIBIOTIKAS Azitromicīns
Klaritromicīns 500 mg divreiz dienā
Nav pētīta. Domājams, ka INTELENCE pazemina šo antiaritmisko līdzekļu koncentrāciju plazmā.
Nav pētīta. Ņemot vērā azitromicīna izvadīšanu ar žulti, zāļu mijiedarbība starp azitromicīnu un INTELENCE nav paredzama. klaritromicīna AUC ↓ 0,61 (0,53-0,69) Cmin ↓ 0,47 (0,38-0,57) Cmax ↓ 0,66 (0,57-0,77) 14-OH-klaritromicīna AUC ↑ 1,21 (1,05-1,39) Cmin ↔ 1,05 (0,90-1,22) Cmax ↑ 1,33 (1,13-1,56) etravirīna AUC ↑ 1,42 (1,34-1,50) Cmin ↑ 1,46 (1,36-1,58) Cmax ↑ 1,46 (1,38-1,56)
ANTIKOAGULANTI Varfarīns
Nav pētīta. Domājams, ka etravirīns paaugstina varfarīna koncentrāciju plazmā.
PRETKRAMPJU LĪDZEKĻI
Karbamazepīns
Nav pētīta. Domājams, ka karbamazepīns,
Fenobarbitāls
fenobarbitāls un fenitoīns pazemina etravirīna
Fenitoīns
koncentrāciju plazmā.
PRETSĒNĪŠU LĪDZEKĻI
Flukonazols
flukonazola
200 mg vienreiz dienā AUC ↔ 0,94 (0,88-1,01)
rītos
Cmin ↔ 0,91 (0,84-0,98)
Cmax ↔ 0,92 (0,85-1,00)
etravirīna
AUC ↑ 1,86 (1,73-2,00)
Cmin ↑ 2,09 (1,90-2,31) Cmax ↑ 1,75 (1,60-1,91)
INTELENCE un raltegravīru var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
INTELENCE un digoksīnu var lietot, neveicot devu pielāgošanu. Ja digoksīnu kombinē ar INTELENCE, ieteicams kontrolēt digoksīna koncentrāciju. Antiaritmisku līdzekļu un INTELENCE vienlaicīgas lietošanas gadījumā jāievēro piesardzība un, ja iespējams, ieteicams veikt terapeitiskās koncentrācijas kontroli.
INTELENCE un azitromicīnu var lietot neveicot devu pielāgošanu. Etravirīns samazināja klaritromicīna iedarbību; taču aktīvā metabolīta, 14-OH-klaritromicīna, koncentrācija paaugstinājās. Tā kā 14-OH-klaritromicīnam ir samazināta aktivitāte pret Mycobacterium avium kompleksu (MAC), kopējā aktivitāte pret šo patogēnu var būt izmainīta; tādēļ MAC ārstēšanai jāapsver alternatīvs līdzeklis, nevis klaritromicīns.
Ja varfarīnu kombinē ar INTELENCE, ieteicams kontrolēt INR (starptautisko standartizēto koeficientu).
Kombinācija nav ieteicama.
INTELENCE un flukonazolu var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
10
Itrakonazols
Nav pētīta. Posakonazols, kas ir spēcīgs
Ketokonazols
CYP3A4 inhibitors, var paaugstināt etravirīna
Posakonazols
koncentrāciju plazmā. Itrakonazols un
ketokonazols ir spēcīgi CYP3A4 inhibitori un
substrāti. Itrakonazola vai ketokonazola un
etravirīna vienlaicīga sistēmiska lietošana var
paaugstināt etravirīna koncentrāciju plazmā.
Turklāt etravirīns var pazemināt itrakonazola
vai ketokonazola koncentrāciju plazmā.
Vorikonazols
vorikonazola
200 mg divreiz dienā
AUC ↑ 1,14 (0,88-1,47)
Cmin ↑ 1,23 (0,87-1,75) Cmax ↓ 0,95 (0,75-1,21) etravirīna
AUC ↑ 1,36 (1,25-1,47)
Cmin ↑ 1,52 (1,41-1,64) Cmax ↑ 1,26 (1,16-1,38)
PRETMALĀRIJAS LĪDZEKĻI
Artemeters/
artemetera
Lumefantrīns
AUC ↓ 0,62 (0,48–0,80)
80/480 mg, sešas devas pēc 0, 8, 24, 36, 48 un 60 stundām
Cmin ↓ 0,82 (0,67–1,01) Cmax ↓ 0,72 (0,55–0,94) dihidroartemizinīna
AUC ↓ 0,85 (0,75–0,97)
Cmin ↓ 0,83 (0,71–0,97) Cmax ↓ 0,84 (0,71–0,99) lumefantrīna
AUC ↓ 0,87 (0,77–0,98)
Cmin ↔ 0,97 (0,83–1,15)
Cmax ↔ 1,07 (0,94–1,23) etravirīna
AUC ↔ 1,10 (1,06–1,15)
Cmin ↔ 1,08 (1,04–1,14) Cmax ↔ 1,11 (1,06–1,17)
ANTIMIKOBAKTERIĀLI LĪDZEKĻI
Rifampicīns
Nav pētīta. Domājams, ka rifampicīns un
Rifapentīns
rifapentīns pazemina etravirīna koncentrāciju
plazmā.
INTELENCE jālieto kopā ar pastiprinātā PI.
Rifampicīns ir kontrindicēts kombinācijā
pastiprinātā PI.
Rifabutīns
Ar saistītu pastiprinātu PI:
300 mg vienreiz dienā mijiedarbības pētījums nav veikts. Ņemot vērā
iepriekš iegūtos datus, iespējama etravirīna
iedarbības samazināšanās, bet rifabutīna un
īpaši 25-O-dezacetil-rifabutīna iedarbības
pastiprināšanās.
Bez saistīta pastiprinātu PI (ārpus ieteiktajām etravirīna indikācijām): rifabutīna AUC ↓ 0,83 (0,75–0,94) Cmin ↓ 0,76 (0,66–0,87) Cmax ↓ 0,90 (0,78–1,03) 25-O-dezacetilrifabutīna AUC ↓ 0,83 (0,74-0,92) Cmin ↓ 0,78 (0,70–0,87) Cmax ↓ 0,85 (0,72–1,00) etravirīna AUC ↓ 0,63 (0,54–0,74) Cmin ↓ 0,65 (0,56–0,74) Cmax ↓ 0,63 (0,53–0,74)
INTELENCE un šos pretsēnīšu līdzekļus var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
INTELENCE un vorikonazolu var lietot, neveicot devu pielāgošanu.
INTELENCE lietojot kopā ar artemeteru/lumefantrīnu, obligāti rūpīgi jākontrolē atbildes reakcija uz pretmalārijas līdzekļiem, jo ir novērota artemetera un/vai tā aktīvā metabolīta dihidroartemizinīna iedarbības intensitātes samazināšanās, kas var vājināt iedarbību pret malāriju. INTELENCE deva nav jāpielāgo.
Kombinācija nav ieteicama.
INTELENCE, pastiprināta PI un rifabutīna kombinācija jālieto piesardzīgi, jo pastāv pavājinātas etravirīna un palielinātas rifabutīna un 25-O-dezacetil-rifabutīna iedarbības risks. Ieteicama stingra viroloģiskās atbildes reakcijas un ar rifabutīnu saistīto blakusparādību uzraudzība. Informāciju par rifabutīna devu pielāgošanu skat. saistītā pastiprinātā PI zāļu aprakstā.
11
BENZODIAZEPĪNI
Diazepāms
Nav pētīta. Sagaidāms, ka etravirīns
Jāapsver iespēja lietot
paaugstinās diazepāma koncentrāciju plazmā. diazepāmam alternatīvus
līdzekļus.
KORTIKOSTEROĪDI
Deksametazons
Nav pētīta. Domājams, ka deksametazons
Deksametazons sistēmiski
(sistēmiski)
pazemina etravirīna koncentrāciju plazmā.
jālieto piesardzīgi vai
jāapsver iespēja izmantot
alternatīvus līdzekļus, jo
īpaši ilgstošai lietošanai.
KONTRACEPCIJAS LĪDZEKĻI UZ ESTROGĒNU BĀZES
Etinilestradiols
etinilestradiola
Kontracepcijas līdzekļus uz
0,035 mg vienreiz dienā AUC ↑ 1,22 (1,13–1,31)
estrogēnu un/vai
Noretindrons 1 mg vienreiz dienā
Cmin ↔ 1,09 (1,01–1,18) Cmax ↑ 1,33 (1,21–1,46) noretindrona
progesteronu bāzes kombinācijā ar INTELENCE var lietot,
AUC ↔ 0,95 (0,90–0,99)
nepielāgojot devas.
Cmin ↓ 0,78 (0,68–0,90)
Cmax ↔ 1,05 (0,98–1,12)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
PRETVĪRUSU LĪDZEKĻI, KAS TIEŠI IEDARBOJAS UZ C HEPATĪTA VĪRUSU (HCV)
Ribavirīns
Nav pētīta, tomēr, ņemot vērā ribavirīna
INTELENCE un ribavirīna
elimināciju caur nierēm, mijiedarbība nav
kombināciju iespējams
sagaidāma.
lietot, nepielāgojot devas.
Boceprevīrs
boceprevīrs
Klīniskā nozīme, ko rada
800 mg
AUC ↑ 1,10 (0,94-1,28)
etravirīna farmakokinētisko
3 reizes dienā + etravirīns 200 mg ik pēc 12 h
Cmax ↑ 1,10 (0,94-1,29) Cmin ↓ 0,88 (0,66-1,17) etravirīns
parametru un boceprevīra Cmin samazināšanās, lietojot kopā ar HIV
AUC ↓ 0,77 (0,66-0,91)
pretretrovīrusu zālēm (kuras
Cmax ↓ 0,76 (0,68-0,85) Cmin ↓ 0,71 (0,54-0,95)
arī ietekmē etravirīna un/vai boceprevīra farmakokinētiskos
parametrus), nav tieši pētīta.
Ieteicama pastiprināta HIV
un HCV supresijas klīniskā
un laboratoriskā uzraudzība.
Daklatasvīrs
Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar Vienlaicīga Intelence un
daklastavīru var pazemināt daklastavīra
daklatasvīra lietošana nav
koncentrācijas.
ieteicama.
Elbasvīrs/grazoprevīrs Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar Vienlaicīga lietošana ir
elbasvīru/grazoprevīru var pazemināt elbasvīra kontrindicēta (skatīt
un grazoprevīra koncentrāciju, kā rezultātā
4.3. apakšpunktu).
pavājināsies elbasvīra/grazoprevīra terapeitiskā
iedarbība.
Simeprevīrs
Nav pētīta. Etravirīna vienlaicīga lietošana ar Vienlaicīga Intelence un
simeprevīru var pazemināt simeprevīra
simeprevīra lietošana nav
koncentrāciju plazmā.
ieteicama.
AUGU VALSTS LĪDZEKĻI
Asinszāle (Hypericum Nav pētīta. Domājams, kas asinszāles
Kombinācija nav ieteicama.
perforatum)
pazemina etravirīna koncentrāciju plazmā.
12
HMG CO-A REDUKTĀZES INHIBITORI
Atorvastatīns
atorvastatīna
40 mg vienreiz dienā
AUC ↓ 0,63 (0,58–0,68)
Cmin NV Cmax ↑ 1,04 (0,84–1,30) 2-OH-atorvastatīna
AUC ↑ 1,27 (1,19–1,36)
Cmin NV Cmax ↑ 1,76 (1,60–1,94) etravirīna
AUC ↔ 1,02 (0,97–1,07)
Cmin ↔ 1,10 (1,02–1,19) Cmax ↔ 0,97 (0,93–1,02)
Fluvastatīns
Nav pētīta. Mijiedarbība starp pravastatīnu un
Lovastatīns
etravirīnu nav paredzama.
Pravastatīns
Lovastatīns, rosuvastatīns un simvastatīns ir
Rosuvastatīns
CYP3A4 substrāti, un to lietošana kopā ar
Simvastatīns
etravirīnu var novest pie pazeminātas
HMG Co-A reduktāzes inhibitora
koncentrācijas plazmā. Fluvastatīnu un
rosuvastatīnu metabolizē CYP2C9, un to
lietošana kopā ar etravirīnu var novest pie
augstākas HMG Co-A reduktāzes inhibitora
koncentrācijas plazmā.
H2 RECEPTORU ANTAGONISTI
Ranitidīns
etravirīna
150 mg divreiz dienā
AUC ↓ 0,86 (0,76–0,97)
Cmin NV Cmax ↓ 0,94 (0,75–1,17)
IMŪNSUPRESANTI
Ciklosporīns
Nav pētīta. Domājams, ka etravirīns pazemina
Sirolīms
ciklosporīna, sirolīma un takrolīma
Takrolīms
koncentrāciju plazmā.
NARKOTISKIE PRETSĀPJU LĪDZEKĻI
Metadons
R(-) metadona
Individuālas devas 60– AUC ↔ 1,06 (0,99–1,13)
130 mg diapazonā vienreiz dienā
Cmin ↔ 1,10 (1,02–1,19) Cmax ↔ 1,02 (0,96–1,09) S(+) metadona
AUC ↔ 0,89 (0,82–0,96)
Cmin ↔ 0,89 (0,81–0,98)
Cmax ↔ 0,89 (0,83–0,97)
etravirīna AUC ↔a Cmin ↔a Cmax ↔a
5. TIPA FOSFODIESTERĀZES (FDE-5) INHIBITORI
Sildenafils, vienreizēja sildenafila
50 mg deva
AUC ↓ 0,43 (0,36–0,51)
Tadalafils Vardenafils
Cmin NV Cmax ↓ 0,55 (0,40–0,75) N-desmetilsildenafila
AUC ↓ 0,59 (0,52–0,68)
Cmin NV Cmax ↓ 0,75 (0,59–0,96)
INTELENCE un atorvastatīna kombināciju var lietot, neveicot devu pielāgošanu, taču atorvastatīna devu var būt nepieciešams pielāgot, pamatojoties uz klīnisko atbildes reakciju.
Var būt nepieciešams pielāgot šo HMG Co-A reduktāzes inhibitoru devu.
INTELENCE var lietot kopā ar H2 receptoru antagonistiem, neveicot devu pielāgošanu.
Ja vienlaikus lieto sistēmiskus imūnsupresantus, tas jādara piesardzīgi, jo, lietojot kopā ar INTELENCE, var tikt ietekmēta ciklosporīna, sirolīma vai takrolīma koncentrācija.
Lietojot kopā ar INTELENCE vai pēc šī perioda nebija nepieciešamības mainīt metadona devu klīniskā stāvokļa dēļ.
FDE-5 inhibitoru un INTELENCE vienlaicīgas lietošanas gadījumā var būt nepieciešams pielāgot FDE-5 inhibitora devu, lai panāktu vēlamo klīnisko efektu.
13
TROMBOCĪTU AGREGĀCIJAS INHIBITORI
Klopidogrels
In vitro dati liecina, ka etravirīnam piemīt
Piesardzības nolūkā ieteicams
CYP2C19 inhibējošas īpašības. Tādēļ ir
izvairīties no etravirīna un
iespējams, ka etravirīns varētu inhibēt
klopidogrela vienlaicīgas
klopidogrela metabolismu līdz tā aktīvajam lietošanas.
metabolītam, šādā veidā inhibējot CYP2C19
in vivo. Šādas mijiedarbības klīniskais
nozīmīgums nav pierādīts.
PROTONU SŪKŅA INHIBITORI
Omeprazols
etravirīna
INTELENCE var lietot
40 mg vienreiz dienā
AUC ↑ 1,41 (1,22–1,62)
kopā ar protonu sūkņa
Cmin NV
inhibitoriem, neveicot devu
Cmax ↑ 1,17 (0,96–1,43)
pielāgošanu.
SELEKTĪVIE SEROTONĪNA ATPAKAĻSAISTES INHIBITORI (SSAI)
Paroksetīns
paroksetīna
INTELENCE var lietot
20 mg vienreiz dienā
AUC ↔ 1,03 (0,90–1,18)
kopā ar paroksetīnu,
Cmin ↓ 0,87 (0,75–1,02) Cmax ↔ 1,06 (0,95–1,20) etravirīna
neveicot devu pielāgošanu.
AUC ↔ 1,01 (0,93–1,10)
Cmin ↔ 1,07 (0,98–1,17)
Cmax ↔ 1,05 (0,96–1,15)
a
Salīdzinājuma pamatā ir iepriekš veiktas pārbaudes.
b
Pētījums tika veikts ar tenofovīra dizoproksila fumarātu, lietojot 300 mg vienreiz dienā.
Piezīme. Pētījumos par mijiedarbību ar citām zālēm tika izmantotas dažādas etravirīna zāļu formas un/vai devas, kā
rezultātā tika panākta vienlīdzīga iedarbība, tādēļ vienai zāļu formai noteiktā mijiedarbība ir attiecināma arī uz citām zāļu
formām.
Pediatriskā populācija
Mijiedarbības pētījumi veikti tikai pieaugušajiem.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Vienmēr, kad tiek lemts par antiretrovīrusu zāļu lietošanu, lai grūtniecei ārstētu HIV infekciju un tā samazinātu risku, ka HIV infekcija tiks vertikāli nodota jaundzimušajam, nosakot drošumu auglim, jāņem vērā no dzīvniekiem iegūtie dati un klīniskā pieredze ar minēto preparātu lietošanu grūtniecēm.
Novērots, ka etravirīna aktīvā viela šķērso grūsnu žurku placentu, tomēr nav zināms, vai tas notiek grūtniecēm. Ar dzīvniekiem veikto pētījumu rezultāti neliecina par tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi uz grūtniecību, embrija/augļa attīstību, dzemdībām vai postnatālo attīstību (skatīt 5.3. apakšpunktu). Pamatojoties uz datiem, kas iegūti no dzīvniekiem, cilvēkam anomāliju risks ir uzskatāms par maz ticamu. Šie ļoti ierobežotie klīniskie dati neliecina par problēmām saistībā ar lietošanas drošumu.
Barošana ar krūti
Etravirīns izdalās cilvēka pienā. Vienmēr jāievēro, ka ar HIV inficētai mātei nekādos apstākļos nav ieteicams bērnu barot ar krūti, lai izvairītos no HIV infekcijas nodošanas.
Fertilitāte
Dati par etravirīna ietekmi uz cilvēku auglību nav pieejami. Žurkām etravirīna terapija neietekmēja pārošanos vai auglību (skatīt 5.3. apakšpunktu).
14
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
INTELENCE maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pētījumi par INTELENCE ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus nav veikti. Ar etravirīnu ārstētiem pacientiem ziņots par tādām zāļu blakusparādībām kā miegainība un vertigo, un tas jāņem vērā, vērtējot pacienta spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus (skatīt 4.8. apakšpunktu).
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Visbiežāk sastopamās (biežums ≥ 10 %) ziņojumos minētās jebkuras smaguma pakāpes etravirīna nevēlamās blakusparādības bija izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes. III fāzes pētījumos jebkāda veida nevēlamo blakusparādību dēļ ārstēšanu pārtrauca 7,2 % pacientu, kuri saņēma etravirīnu. Visbiežākā nevēlamā blakusparādība, kuras dēļ tika pārtraukta ārstēšana, bija izsitumi.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā
2. tabulā ir sniegts kopsavilkums par nevēlamajām blakusparādībām, kas minētas ziņojumos par ar etravirīnu ārstētajiem pacientiem. Nevēlamās blakusparādības ir sakārtotas pēc orgānu sistēmu klasifikācijas un biežuma. Katrā biežuma grupā nevēlamās blakusparādības minētas to nopietnības samazinājuma secībā. Biežums ir izteikts sekojoši: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10) un retāk (≥1/1000 līdz <1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1000) un ļoti reti (< 1/10 000) sastopamas.
2. tabula: Klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas periodā novērotās etravirīna
blakusparādības
Orgānu sistēmu
Biežuma
Nevēlamas blakusparādības
klasifikācija
kategorija
Asins un limfātiskās Bieži
Trombocitopēnija, anēmija, samazināts neitrofilo
sistēmas traucējumi
leikocītu skaits
Retāk
Samazināts balto asins šūnu skaits
Imūnās sistēmas
Bieži
Paaugstināta jutība pret zālēm
traucējumi
Retāk
Imūnsistēmas reaktivācijas sindroms
Vielmaiņas un uztures Bieži
Cukura diabēts, hiperglikēmija, hiperholesterinēmija,
traucējumi
paaugstināts zema blīvuma lipoproteīnu (ZBL) līmenis,
hipertrigliceridēmija, hiperlipidēmija, dislipidēmija,
anoreksija
Psihiskie traucējumi
Bieži
Trauksme, bezmiegs, miega traucējumi
Retāk
Apjukuma stāvoklis, dezorientācija, murgi, nervozitāte,
patoloģiski sapņi
Nervu sistēmas
Ļoti bieži
Galvassāpes
traucējumi
Bieži
Perifēriska neiropātija, parestēzija, hipoestēzija,
amnēzija, miegainība
Retāk
Krampji, sinkope, trīce, pastiprināta miegainība,
uzmanības traucējumi
Acu bojājumi
Bieži
Neskaidra redze
Ausu un labirinta
Retāk
Vertigo
bojājumi
Sirds funkcijas
Bieži
Miokarda infarkts
traucējumi
Retāk
Priekškambaru mirdzēšana, stenokardija
Asinsvadu sistēmas traucējumi
Bieži Reti
Hipertensija Hemorāģisks insultsa
Elpošanas sistēmas
Bieži
Aizdusa slodzes laikā
traucējumi, krūšu kurvja Retāk
Bronhu spazmas
un videnes slimības
15
Kuņģa-zarnu trakta
Ļoti bieži
Caureja, slikta dūša
traucējumi
Bieži
Gastroezofageālā atviļņa slimība, vemšana, vēdersāpes,
vēdera apjoma palielināšanās, vēdera uzpūšanās,
gastrīts, aizcietējums, sausums mutē, stomatīts,
paaugstināts lipāzes līmenis, paaugstināts amilāzes
līmenis asinīs
Retāk
Pankreatīts, asins vemšana, rīstīšanās
Aknu un/vai žults
Bieži
Paaugstināts alanīna aminotransferāzes (AlAT) līmenis,
izvades sistēmas
paaugstināts aspartāta aminotransferāzes līmenis
traucējumi
(AsAT)
Retāk
Hepatīts, aknu steatoze, citolītisks hepatīts,
hepatomegālija
Ādas un zemādas audu Ļoti bieži
Izsitumi
bojājumi
Bieži Retāk Reti Ļoti reti
Svīšana nakts laikā, sausa āda, prurigo Angioedēmaa, sejas pietūkums, pastiprināta svīšana Stīvensa-Džonsona sindromsa, erythema multiformea Toksiska epidermas nekrolīzea, MIEVSb
Nieru un urīnizvades Bieži
Nieru mazspēja, paaugstināts kreatinīna līmenis asinīs
sistēmas traucējumi
Reproduktīvās sistēmas Retāk
Ginekomastija
traucējumi un krūts
slimības
Vispārēji traucējumi un Bieži
Nespēks
reakcijas ievadīšanas vietā
Retāk
Lēnīgums
a
Šīs nevēlamās blakusparādības tika novērotas citos, nevis DUET-1 un DUET-2, klīniskajos pētījumos.
b
Šīs nevēlamās blakusparādības ir identificētas etravirīna pēcreģistrācijas periodā.
Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts
Izsitumi Izsitumi lielākoties bija viegli līdz mēreni izteikti, parasti makulāri līdz makulopapulāri vai eritematozi, un vairumā gadījumu radās terapijas otrajā nedēļā, bet pēc ceturtās nedēļas tos novēroja reti. Izsitumi lielākoties bija pašierobežojoši un, turpinot terapiju, parasti izzuda 1–2 nedēļu laikā (skatīt 4.4. apakšpunktu). DUET pētījumos etravirīna grupā izsitumi sievietēm radās biežāk nekā vīriešiem (≥ 2.pakāpes izsitumi radās 9/60 [15,0 %] sievietēm un 51/539 [9,5 %] vīriešiem; par terapijas pārtraukšanu izsitumu dēļ tika ziņots 3/60 [5,0 %] sievietēm un 10/539 [1,9 %] vīriešiem) (skatīt 4.4. apakšpunktu). Attiecībā uz izsitumu smaguma pakāpi vai ārstēšanas pārtraukšanu izsitumu dēļ atšķirības starp dzimumiem nenovēroja. Klīniskie dati ir ierobežoti, un nevar izslēgt palielinātu ādas reakciju risku pacientiem, kuriem anamnēzē ir ar NNRTI saistītas ādas reakcijas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Vielmaiņas raksturlielumi Pretretrovīrusu terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa un paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Imūnsistēmas reaktivācijas sindroms Pacientiem ar HIV infekciju, kuriem kombinētās antiretrovīrusu terapijas (KART) uzsākšanas laikā bijis izteikts imūndeficīts, var sākties iekaisuma reakcija pret asimptomātiskām vai atlikušajām oportūnistiskām infekcijām. Par autoimūniem traucējumiem (tādiem kā Greivsa slimība un autoimūns hepatīts) arī ir saņemti ziņojumi; tomēr laiks līdz to rašanās sākumam ir mainīgāks un šie notikumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
16
Osteonekroze Ir ziņots par osteonekrozes gadījumiem, jo īpaši pacientiem ar vispāratzītiem riska faktoriem, progresējošu HIV izraisītu slimību vai kombinētas antiretrovīrusu terapijas ilgstošu iedarbību. Biežums nav zināms (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija (vecumā no 6 līdz 18 gadiem)
Klīniskajos pētījumos nevēlamo blakusparādību biežums, veids un smaguma pakāpe pediatriskiem pacientiem bija līdzīga pieaugušajiem novērotajai. Par izsitumiem meitenēm tika ziņots biežāk nekā zēniem (par ≥ 2. pakāpes izsitumiem ziņots 13/64 [20,3 %] meitenēm un 2/37 [5,4 %] zēniem; par terapijas pārtraukšanu izsitumu dēļ ziņots 4/64 [6,3 %] meitenēm un 0/37 [0 %] zēniem) (skatīt 4.4. apakšpunktu). Visbiežāk izsitumi bija viegli vai vidēji smagi, makulāra/papulāra tipa un radās terapijas otrā nedēļā. Vairumā gadījumu izsitumi bija pašlimitēti un parasti, turpinot terapiju, izzuda 1 nedēļas laikā.
Pēcreģistrācijas periodā veiktā retrospektīvā kohortu pētījumā, kura mērķis bija pamatot vienlaikus ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem HIV-1 ārstēšanai lietota etravirīna ilgtermiņa drošuma profilu ar HIV-1 inficētiem bērniem un pusaudžiem (N = 182), par Stīvensa-Džonsona sindromu ziņoja biežāk (1%), nekā klīniskajos pētījumos ar pieaugušiem pacientiem (< 0,1%).
Citas īpašas pacientu grupas
Pacienti, kuriem vienlaikus ir B un/vai C hepatīta vīrusa infekcija DUET-1 un DUET-2 apvienotajā analīzē bija vērojama tendence, ka ar etravirīnu ārstētiem indivīdiem, kuriem vienlaikus bija šāda infekcija, aknu darbības traucējumus novēroja biežāk nekā indivīdiem placebo grupā, kuriem vienlaikus bija šāda infekcija. INTELENCE šādiem pacientiem jālieto piesardzīgi (skatīt arī 4.4. un 5.2. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Par simptomātisko etravirīna pārdozēšanu nav informācijas, taču iespējams, ka biežākie novērotie simptomi varētu būt biežākās etravirīna nevēlamās blakusparādības, piemēram, izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes. Etravirīna nav specifiska antidota, ko lietot pārdozēšanas gadījumā. INTELENCE pārdozēšanas ārstēšanu veido vispārēji atbalstoši pasākumi, tostarp dzīvībai svarīgāko rādītāju kontrole un pacienta klīniskā stāvokļa novērošana. Tā kā etravirīns izteikti saistās ar olbaltumvielām, nav domājams, ka aktīvo vielu varētu būtiskā daudzumā izvadīt no organisma ar dialīzes palīdzību.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretvīrusu līdzekļi sistēmiskai lietošanai, nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitori, ATĶ kods: J05AG04.
17
Darbības mehānisms
Etravirīns ir 1. tipa cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV-1) NNRTI. Etravirīns nepastarpināti saistās ar reverso transkriptāzi (RT) un bloķē no RNS atkarīgo un no DNS atkarīgo DNS polimerāzes darbību, pārtraucot enzīma katalītisko ķēdi.
Pretvīrusu darbība in vitro
Etravirīns darbojas pret savvaļas tipa HIV-1 T šūnu līnijās un primārajās šūnās ar EC50 vērtības mediānu no 0,9 līdz 5,5 nM. Etravirīns darbojas pret HIV-1 M grupas (A, B, C, D, E, F un G apakštipu) un HIV-1 O grupas primārajiem izolātiem ar EC50 vērtībām attiecīgi no 0,3 līdz 1,7 nM un no 11,5 līdz 21,7 nM. Lai gan etravirīns in vitro darbojas pret savvaļas tipa HIV-2 ar EC50 vērtību mediānu no 5,7 līdz 7,2 µM, HIV-2 infekciju ar etravirīnu ārstēt neiesaka, jo nav pieejami klīniskie dati. Etravirīns saglabā aktivitāti pret HIV-1 vīrusu celmiem, kas ir rezistenti pret nukleozīdu reversās transkriptāzes un/vai proteāzes inhibitoriem. Turklāt etravirīnam ir raksturīga vairākkārtēja pārmaiņa (fold change, FC) EC50 ≤ 3 pret 60 % no 6 171 pret NNRTI rezistentiem klīniskiem izolātiem.
Rezistence
Etravirīna efektivitāte saistībā ar NNRTI rezistenci pētījuma sākumā analizēta, galvenokārt, lietojot etravirīnu kombinācijā ar darunavīru/ritonavīru (DUET-1 un DUET-2). Pastiprinātiem proteāzes inhibitoriem, piemēram, darunavīram/ritonavīram, ir lielāka barjera pret rezistenci nekā citām antiretrovīrusu līdzekļu grupām. Etravirīna samazinātās efektivitātes robežvērtības (> 2 ar etravirīnu saistītas mutācijas pētījuma sākumā, skat. klīnisko rezultātu apakšpunktu) tiek piemērotas, etravirīnu lietojot kombinācijā ar pastiprinātu proteāzes inhibitoru. Šī robežvērtība var būt mazāka, veicot kombinētu terapiju ar antiretrovīrusu līdzekļiem, neietverot pastiprinātu proteāzes inhibitoru.
III fāzes pētījumos DUET-1 un DUET-2 mutācijas, kas visbiežāk radās pacientiem ar viroloģisku neveiksmi attiecībā uz etravirīnu ietverošu shēmu, bija V1081, V179F, V179I, Y181C un Y181I, un tās parasti radās vairāku citu ar rezistenci pret NNRTI saistītu mutāciju fonā. Visos pārējos pētījumos, kas veikti ar etravirīnu pacientiem, kuri inficēti ar HIV-1, visbiežāk radās šādas mutācijas: L100I, E138G, V179F, V179I, Y181C un H221Y.
Krustotā rezistence
Pēc etravirīnu ietverošas shēmas viroloģiskas neveiksmes nav ieteicams ārstēt pacientus ar efavirenzu un/vai nevirapīnu.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Iepriekš ārstēti pieaugušie pacienti Pivotāli pētījumi Etravirīna iedarbīguma pierādījumu pamatā ir 48. nedēļas dati no 2 III fāzes pētījumiem DUET-1 un DUET-2. Šo pētījumu plānojums bija identisks, un abos pētījumos tika konstatēts vienāds etravirīna iedarbīgums. Tālāk minētie rezultāti ir apkopoti dati no abiem pētījumiem.
Pētījumu raksturojums - Dizains: nejaušināti (1:1), dubultmaskēti, placebo kontrolēti pētījumi. - Ārstēšana: etravirīns pret placebo papildus pamata shēmai (PS), kas ietvēra
darunavīru/ritonavīru (DRV/rtv), pētnieka izvēlētus N(t)RTI un pēc izvēles — enfuvirtīdu (ENF). - Galvenie iekļaušanas kritēriji: HIV-1 vīrusa slodze plazmā > 5 000 HIV-1 RNS kopijas/ml atlases laikā; 1 vai vairākas ar rezistenci pret NNRTI saistītas mutācijas atlases laikā vai iepriekš
veiktās genotipa analīzēs (t.i., arhivētā rezistence); 3 vai vairāk primāras PI mutācijas atlases laikā; stabila antiretrovīrusu shēma vismaz 8 nedēļu garumā.
18
- Stratifikācija: nejaušināšana tika stratificēta pēc paredzētās ENF lietošanas PS, iepriekšējas darunavīra lietošanas un vīrusu slodzes atlases laikā.
- Viroloģiskā reakcija tika definēta kā nekonstatējamas vīrusu slodzes noteikšana (< 50 HIV-1 RNS kopiju/ml).
Efektivitātes rezultātu kopsavilkums
3. tabula: Apkopoti 48. nedēļas dati no DUET-1 un DUET-2 pētījuma
Etravirīns + PS
Placebo + PS
Ārstēšanas atšķirība
N=599
N=604
(95 % TI)
Sākotnējie rādītāji
HIV-1 RNS daudzuma plazmā mediāna CD4 šūnu skaita
4,8 log10 kopijas/ml 99 x 106 šūnas/l
4,8 log10 kopijas/ml 109 x 106 šūnas/l
mediāna
Rezultāti
Apstiprināta
nekonstatējama vīrusu
slodze
(< 50 HIV-1 RNS kopijas/ml)a
n ( %)
Kopā
363 (60,6 %)
240 (39,7 %)
20,9 % (15,3 %; 26,4 %)d
de novo ENF
109 (71,2 %)
93 (58,5 %)
12,8 % (2,3 %; 23,2 %)f
Nav de novo ENF
254 (57,0 %)
147 (33,0 %)
23,9 % (17,6 %; 30,3 %)f
< 400 HIV-1 RNS kopijas/mla
n ( %)
428 (71,5 %)
286 (47,4 %)
24,1 % (18,7 %; 29,5 %)d
HIV-1 RNS
log10 vidējais izmaiņas, salīdzinot ar
sākotnējiem rādītājiem (log10 kopijas/ml)b CD4 šūnu skaita
-2,25
-1,49
-0,6 (-0,8; -0,5)c
vidējās izmaiņas,
salīdzinot ar
sākotnējiem rādītājiem (x 106/l)b
+98,2
+72,9
+24,4 (10,4; 38,5)c
Jebkāda slimība, ko definē kā AIDS, un/vai nāves gadījumi n ( %)
35 (5,8 %)
59 (9,8 %)
-3,9 % (-6,9 %; -0,9 %)e
a
Vērtību aprēķināšana saskaņā ar TLOVR algoritmu (TLOVR = laiks līdz viroloģiskās reakcijas zudumam).
b
Pacienti, kas nav pabeiguši pētījumu, uzskatāmi par neveiksmes gadījumu (NC = F).
c
Ārstēšanas atšķirību pamatā ir mazāko kvadrātu vidējās vērtības no ANCOVA modeļa, ietverot stratifikācijas
faktorus. P vērtība < 0,0001 vidējam HIV-1 RNS samazinājumam; P vērtība = 0,0006 CD4 šūnu skaita vidējām
izmaiņām.
d
Ticamības intervāls attiecībā uz novēroto reakcijas biežuma atšķirību; P vērtība < 0,0001 no loģistiskās regresijas
modeļa, ietverot stratifikācijas faktorus.
e
Ticamības intervāls novērotajām reakcijas atšķirībām; P vērtība = 0,0408.
f
Ticamības intervāls attiecībā uz novēroto reakcijas biežuma atšķirību; P vērtība no CMH stratifikācijas faktoru
pārbaudes = 0,0199 de novo un < 0,0001 ne-de novo gadījumā.
Tā kā starp ārstēšanu un ENF novēroja būtisku mijiedarbību, primārā analīze tika veikta 2 ENF kategorijās (pacienti, kuri atkārtoti lieto vai nelieto ENF pret pacientiem, kuri lieto ENF de novo).
19
Pētījumu DUET-1 un DUET-2 apvienoto rezultātu analīze 48. nedēļā pierādīja, ka etravirīna grupā tie ir labāki par rezultātiem placebo grupā neatkarīgi no tā, vai ENF tika lietots de novo (p = 0,0199) vai nē (p < 0,0001). Šīs analīzes rezultāti (48. nedēļā iegūtie dati) atbilstoši ENF lietošanai parādīti 3. tabulā.
Salīdzinot ar placebo grupu, etravirīna grupā klīnisko rezultātu (kā AIDS definējošu slimību un/vai nāvi) sasniedza ievērojami mazāk pacientu (p = 0,0408).
4. tabulā attēlota viroloģiskās reakcijas (ko definē kā vīrusu slodzi < 50 HIV-1 RNS kopijām/ml) apakšgrupas analīze 48. nedēļā pēc sākotnējās vīrusu slodzes un sākotnējā CD4 šūnu skaita (apkopoti dati no DUET pētījumiem).
4. tabula: Apkopoti dati no DUET-1 un DUET-2 pētījuma
Indivīdu ar HIV-1 RNS < 50 kopijas/ml 48. nedēļā
Apakšgrupas
proporcija
Etravirīns + PS
Placebo + PS
N=599
N=604
Sākotnējais HIV-1 RNS daudzums
< 30 000 kopijas/ml
75,8 %
55,7 %
≥ 30 000 un < 100 000 kopijas/ml
61,2 %
38,5 %
≥ 100 000 kopijas/ml Sākotnējais CD4 šūnu skaits (x 106/l)
49,1 %
28,1 %
< 50
45,1 %
21,5 %
≥ 50 un < 200
65,4 %
47,6 %
≥ 200 un < 350
73,9 %
52,0 %
≥ 350
72,4 %
50,8 %
Piezīme. Vērtību aprēķināšana saskaņā ar TLOVR algoritmu (TLOVR = laiks līdz viroloģiskās reakcijas zudumam).
Sākotnējais genotips vai fenotips un viroloģiskā rezultāta analīze DUET-1 un DUET-2 3 vai vairāku tālāk minēto mutāciju: V90I, A98G, L100I, K101E, K101P, V106I, V179D, V179F, Y181C, Y181I, Y181V, G190A un G190S, (ar rezistenci pret etravirīnu saistītas mutācijas) sākotnēja esamība tika saistīta ar pavājinātu viroloģisko reakciju pret etravirīnu (skatīt 5. tabulu). Šīs individuālās mutācijas radās citu ar rezistenci pret NNRTI saistītu mutāciju klātbūtnē. V179F nekad nenovēroja bez Y181C.
Secinājumi par noteiktu mutāciju vai mutāciju shēmu nozīmīgumu var mainīties, kļūstot pieejamai papildu informācijai, un ieteicams vienmēr ņemt vērā aktuālās sistēmas rezistences pārbaužu rezultātu interpretēšanai.
5. tabula: Pacientu proporcija ar < 50 HIV-1 RNS kopijām/ml 48. nedēļā pēc mutācijām,
kas saistītas ar rezistenci pret etravirīnu, populācijā, kurā nav veikta izslēgšana
pēc neveiksmes, kas nav saistīta ar vīrusiem; apkopoti dati no DUET-1 un
DUET-2 pētījumiem
Sākotnējais ar
Etravirīna grupas
rezistenci pret
N=549
etravirīnu saistīto
mutāciju skaits*
Atkārtoti lietojuši/nav lietojuši
de novo ENF
ENF
Visas kategorijas
63,3 % (254/401)
78,4 % (109/139)
0
74,1 % (117/158)
91,3 % (42/46)
1
61,3 % (73/119)
80,4 % (41/51)
2
64,1 % (41/64)
66,7 % (18/27)
≥3
38,3 % (23/60)
53,3 % (8/15)
Placebo grupas
N=569
Visas kategorijas
37,1 % (147/396)
64,1 % (93/145)
20
*
Ar rezistenci pret etravirīnu saistītās mutācijas = V90I, A98G, L100I, K101E/P, V106I, V179D/F, Y181C/I/V, G190A/S Piezīme. Visi pacienti DUET pētījumos saņēma pamatshēmu, ko veidoja darunavīrs/rtv, pētnieka izvēlēti NRTI un — pēc izvēles — enfuvirtīds.
Tikai K103N esamība, kas bija visbiežāk sastopamā NNRTI mutācija DUET-1 un DUET-2 pētījuma sākumā, netika identificēta kā mutācija, kas saistīta ar rezistenci pret etravirīnu. Turklāt tikai šīs mutācijas esamība neietekmēja atbildes reakciju šajā etravirīna grupā. Nepieciešami papildu dati, lai varētu izdarīt secinājumus par K103N ietekmi saistībā ar citām NNRTI mutācijām.
Dati no DUET pētījumiem liecina, ka viroloģisko rezultātu prognozējošais faktors ir EC50 sākotnējās vairākkārtējās izmaiņas (FC) pret etravirīnu, un virs FC 3 un FC 13 novērotā reakcija pakāpeniski samazinājās. Šo sākotnējo etravirīna FC apakšgrupu pamatā ir noteikta pacientu populācija DUET-1 un DUET-2, un tā nereprezentē noteiktas klīniskā jutīguma robežvērtības attiecībā uz etravirīnu.
Pētniecisks individuāls salīdzinājums ar proteāzes inhibitoru pacientiem, kuri iepriekš nav saņēmuši proteāzes inhibitoru (pētījums TMC125-C227) TMC125-C227 bija pētniecisks, nejaušināts, aktīvi kontrolēts atklāts pētījums, kurā tika noskaidrota etravirīna efektivitāte un drošums ārstēšanas shēmā, kas nav apstiprināta šai indikācijai. Pētījumā TMC125-C227 etravirīnu (N=59) lietoja kopā ar 2 pētnieku izvēlētiem NRTI (t.i., bez ar ritonavīru pastiprināta PI) un salīdzināja ar pētnieku izvēlētu PI kombināciju ar 2 NRTI (N=57). Pētījuma populācija ietvēra pacientus, kuri iepriekš nebija lietojuši PI, un pacientus, kuri iepriekš bija lietojuši NNRTI un kuriem bija pierādījumi par rezistenci pret NNRTI.
12. nedēļā viroloģiskā reakcija bija augstāka nekā kontroles PI grupā (-2,2 log10 kopijas/ml, salīdzinot ar sākotnējiem rādītājiem; n=53), salīdzinot ar etravirīna grupu (-1,4 log10 kopijas/ml, salīdzinot ar sākotnējiem rādītājiem; n=40). Šīs atšķirības starp ārstēšanas grupām bija statistiski nozīmīgas.
Pamatojoties uz šī pētījuma rezultātiem, etravirīnu neiesaka lietot kombinācijā ar N(t)RTI tikai tādiem pacientiem, kuriem bijusi viroloģiska neveiksme, lietojot ārstēšanas shēmu, kas ietvēra NNRTI un N(t)RTI.
Pediatriskā populācija
Terapiju jau saņēmuši pediatriskie pacienti (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) PIANO bija vienas grupas, II fāzes klīniskais pētījums, kurā vērtēta etravirīna farmakokinētika, drošums, panesamība un efektivitāte 101 antiretrovīrusu līdzekļus jau lietojušam, ar HIV-1 inficētam pediatriskam pacientam vecumā no 6 līdz 18 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg. Pētījumā tika iesaistīti pacienti ar stabilu, taču virusoloģiski neefektīvu antiretrovīrusu terapiju, kuriem pierādītā HIV-1 vīrusa RNS slodze plazmā bija ≥ 500 kopijas/ml. Dalībai pētījumā bija nepieciešama vīrusa jutība pret etravirīnu atlases posma laikā.
HIV-1 RNS koncentrācijas plazmā mediāna pētījuma sākumā bija 3,9 log10 kopijas/ml, bet vidējais CD4 šūnu skaits pētījuma sākumā bija 385 x 106 šūnas/l.
6. tabula.
Virusoloģiska reakcija (ITT - TLOVR), log10 vīrusu slodzes izmaiņas, salīdzinot ar sākotnējiem rādītājiem (NC = F), un CD4 proporcijas un šūnu skaita izmaiņas no sākotnējā lieluma (NC = F) TMC125-C213 24. nedēļā un DUET pētījumu apkopotos datos
Pētījums Vecums skrīninga brīdī Ārstēšanas grupa
TMC125-C213 6 līdz < 12 gadi
ETR N=41
TMC125-C213 12 līdz < 18 gadi
ETR N=60
TMC125-C213 6 līdz < 18 gadi
ETR N=101
Apvienoti DUET pētījumu dati ≥ 18 gadi ETR N=599
Virusoloģiski rādītāji
Vīrusu slodze < 50 kopijas/ml 24. nedēļā, n ( %)
24 (58,5)
28 (46,7)
52 (51,5)
363 (60,6)
21
Vīrusu slodze < 400 kopijas/ml 24. nedēļā, n ( %)
28 (68,3)
38 (63,3)
≥ 1 log10 samazināšanās no sākotnējā 24. nedēļā, n ( %)
26 (63,4)
38 (63,3)
log10 vīrusu slodzes izmaiņas, salīdzinot ar sākotnējo lielumu (kopijas/ml) 24. nedēļā, vidēji (standartkļūda) un vidējais (intervāls)
-1,62 (0,21) -1,68 (-4,3; 0,9)
-1,44 (0,17) -1,68 (-4,0; 0,7)
Imunoloģiskie rādītāji
CD4 šūnu skaita izmaiņas no sākotnējā lieluma (x 106
šūnas/l), vidēji (standartkļūda)
un vidējais (intervāls)
125 (33,0) 124 (-410; 718)
104 (17,5) 81 (-243; 472)
CD4 proporcijas izmaiņas no sākotnējā lieluma, vidējais (intervāls)
4% (-9; 20)
3% (-4; 14)
N = pacientu skaits, par kuriem ievākti dati; n = novērojumu skaits.
66 (65,3) 64 (63,4)
-1,51 (0,13) -1,68 (-4,3; 0,9)
112 (16,9) 108 (-410; 718)
4% (-9; 20)
445 (74,3) 475 (79,3)
-2,37 (0,05) -2,78 (-4,6; 1,4)
83,5 (3,64) 77,5 (-331; 517)
3% (-7; 23)
48. nedēļā 53,5 % visu pediatrisko pacientu bija pierādīta nenosakāma vīrusa slodze < 50 HIV-1 RNS
kopijas/ml saskaņā ar TLOVR algoritmu. To pediatrisko pacientu daudzums procentos, kam vīrusa slodze bija < 400 HIV-1 RNS kopijas/ml, bija 63,4 %. Vidējās HIV-1 RNS koncentrācijas izmaiņas
plazmā no pētījuma sākuma līdz 48. nedēļai bija -1,53 log10 kopijas/ml, bet vidējais CD4 šūnu skaita palielinājums no pētījuma sākuma bija 156 x 106 šūnas/ml.
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt INTELENCE pētījumu rezultātus vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās pacientiem ar cilvēka imūndeficīta vīrusa infekciju saskaņā ar pediatriskās izpētes plāna (PIP) lēmumu pieteiktajai indikācijai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
Grūtniecība un pēcdzemdību periods
Klīniskajā pētījumā ar 15 grūtniecēm, kurā tika izvērtēta etravirīna (200 mg divas reizes dienā) lietošana kombinācijā ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem otrā un trešā grūtniecības trimestra laikā un pēcdzemdību periodā, pierādīja, ka kopējā etravirīna iedarbība kopumā bija lielāka grūtniecības laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu, un mazāka par nesaistītā etravirīna iedarbību (skatīt 5.2. apakšpunktu). Šajā pētījumā netika konstatētas jaunas klīniski nozīmīgas drošuma atrades mātēm vai jaundzimušajiem.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Etravirīna farmakokinētiskās īpašības ir novērtētas veseliem pieaugušajiem un iepriekš ārstētiem pieaugušiem un pediatriskiem pacientiem ar HIV-1 infekciju. Pacientiem ar HIV-1 infekciju etravirīna iedarbība bija nedaudz vājāka (35–50 %), nekā veseliem indivīdiem.
7. tabula. Etravirīna aplēstā populācijas farmakokinētika ar HIV-1 inficētiem
pieaugušajiem, lietojot to pa 200 mg divas reizes dienā (apvienoti III fāzes klīnisko
pētījumu dati 48. nedēļā)*
Raksturlielums
Etravirīns pa 200 mg divas reizes dienā
N = 575
AUC12h (ng•h/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
4 522 ± 4 710
Mediāna (intervāls)
4 380 (458 – 59 084)
C0h (ng/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
297 ± 391
Mediāna (intervāls)
298 (2 – 4 852)
22
*
Visi III fāzes klīniskos pētījumos iesaistītie ar HIV-1 inficētie pacienti pamatterapijā saņēma arī darunavīru/ritonavīru pa 600/100 mg divas reizes dienā. Tādēļ tabulā norādītie farmakokinētiskie raksturlielumi raksturo etravirīna farmakokinētisko raksturlielumu mazinājumu, jo etravirīns lietots kopā ar darunavīru/ritonavīru. Piezīme: proteīnu piesaistīšanās mediāna, kas standartizēta pēc EC50 MT4 šūnām, kas inficētas ar HIV-1/IIIB, in vitro = 4 g/ml.
Uzsūkšanās
Intravenozi ievadāma etravirīna zāļu forma nav pieejama, tādēļ etravirīna absolūtā biopieejamība nav zināma. Pēc iekšķīgas lietošanas kopā ar ēdienu etravirīna maksimālā koncentrācija plazmā parasti tiek sasniegta 4 stundu laikā. Veseliem indivīdiem etravirīna uzsūkšanos neietekmē vienlaikus iekšķīgi lietots ranitidīns vai omeprazols (zāles, kam piemīt zināma spēja paaugstināt kuņģa pH).
Uztura ietekme uz uzsūkšanos Lietojot etravirīnu tukšā dūšā, etravirīna sistēmiskā iedarbība (AUC) bija aptuveni par 50 % mazāka, salīdzinot ar lietošanu pēc ēdienreizes. Tādēļ INTELENCE jālieto pēc ēdienreizes.
Izkliede
In vitro etravirīns aptuveni 99,9 % apmērā saistās ar plazmas olbaltumvielām, galvenokārt albumīnu (99,6 %) un α1-skābo glikoproteīnu (97,66–99,02 %) in vitro. Etravirīna izkliede citās vidēs, izņemot plazmu (piemēram, cerebrospinālajā šķidrumā, dzimumorgānu sekrētos) cilvēkiem nav novērtēta.
Biotransformācija
In vitro eksperimenti ar cilvēka aknu mikrosomām (CAM) liecina, ka etravirīns pamatā tiek pakļauts oksidatīvam metabolismam, ko nodrošina aknu citohroma CYP450 (CYP3A) sistēma un — mazākā mērā CYP2C vielas, kam seko glikuronidācija.
Eliminācija
Pēc radioaktīvi marķētas 14C-etravirīna devas lietošanas izkārnījumos un urīnā var konstatēt attiecīgi 93,7 % un 1,2 % no lietotās 14C-etravirīna devas. 81,2–86,4 % no lietotās etravirīna devas nemainītā veidā konstatējami izkārnījumos. Domājams, ka nemainītais etravirīns izkārnījumos ir zāles, kas nav uzsūkušās. Urīnā etravirīns nemainītā veidā nav konstatēts. Etravirīna eliminācijas pusperiods bija aptuveni 30–40 stundas.
Īpašas pacientu grupas
Pediatriskā populācija (vecumā no 6 līdz 18 gadiem) Etravirīna farmakokinētika 101 terapiju jau saņēmušam, ar HIV-1 inficētam pediatriskam pacientam vecumā no 6 līdz 18 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg liecināja, ka devas noteikšana atkarībā no ķermeņa masas ļāva panākt etravirīna kopējo iedarbību, kas bija pielīdzināma tā iedarbībai pieaugušajiem, kas etravirīnu lietoja pa 200 mg divas reizes dienā (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu), ja tas tika lietots devā, kas atbilda 5,2 mg/kg divas reizes dienā. Etravirīna AUC12h un C0h populācijas farmakokinētikas aplēses apkopotas tabulā zemāk.
8. tabula. Etravirīna aplēstā populācijas farmakokinētika (visas devas apvienotas) terapiju
jau lietojušiem, ar HIV-1 inficētiem pediatriskiem pacientiem vecumā no 6 līdz
18 gadiem (PIANO analīze 48. nedēļā)
Raksturlielums
Etravirīns
N = 101
AUC12h (ng•h/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
3 729 ± 4 305
Mediāna (intervāls)
4 560 (62 - 28 865)
C0h (ng/ml)
Ģeometriskais vidējais ± standartnovirze
205 ± 342
23
Mediāna (intervāls)
287 (2 - 2 276)
Pediatriskā populācija (vecumā līdz 6 gadiem) Etravirīna farmakokinētika bērniem vecumā līdz 6 gadiem pašreiz tiek pētīta. Pašreiz pieejamie dati nav pietiekami, lai varētu sniegt ieteikumus par devām pediatriskiem pacientiem vecumā līdz 6 gadiem vai ar ķermeņa masu, kas ir mazāka par 16 kg (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Gados vecāki pacienti Šajā grupā farmakokinētikas analīzes ar HIV inficētiem pacientiem liecināja, ka etravirīna farmakokinētika novērtētajā vecuma grupā (18 – 77 gadi) būtiski neatšķiras; šajā analīzē tika iekļauti 6 indivīdi, kuri bija 65 gadus veci vai vecāki (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu).
Dzimums Būtiskas farmakokinētikas atšķirības starp vīriešiem un sievietēm netika novērotas. Pētījumos tika iekļauts ierobežots skaits sieviešu.
Rase Šajā grupā etravirīna farmakokinētikas analīzes ar HIV inficētiem pacientiem liecināja, ka etravirīna iedarbība eiropeīdās, latīņamerikāņu un negroīdās izcelsmes cilvēkiem būtiski neatšķiras. Farmakokinētika citu rasu pārstāvjiem nav pietiekami novērtēta.
Aknu darbības traucējumi Etravirīna primāro metabolismu un elimināciju veic aknas. Pētījumā, kurā tika salīdzināti 8 pacienti ar viegliem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh A klase) ar 8 pielāgotiem kontroles indivīdiem un 8 pacienti ar mēreniem aknu darbības traucējumiem Child-Pugh B klase) ar 8 pielāgotiem kontroles indivīdiem, vairāku etravirīna devu farmakokinētika pacientiem ar viegliem līdz mēreniemaknu darbības traucējumiem nemainījās. Tomēr nesaistītu zāļu koncentrācija nav novērtēta. Ir iespējama nesaistīto zāļu pastiprināta iedarbība. Devas pielāgošana netiek ieteikta, taču pacientiem ar mēreniem aknu darbības traucējumiem jāievēro piesardzība. Nav veikti pētījumi par INTELENCE lietošanu pacientiem ar izteiktiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh C klase) (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu), tādēļ šo zāļu lietošanu neiesaka.
Vienlaicīga B un/vai C hepatīta infekcija DUET-1 un DUET-2 pētījumu populācijas farmakokinētikas analīze liecināja par samazinātu etravirīna klīrensu (kā rezultātā iespējama pastiprināta iedarbība un mainīts drošuma profils) pacientiem ar HIV-1 infekciju un vienlaicīgu B un/vai C vīrusu hepatīta infekciju. Ņemot vērā ierobežotos datus, kas pieejami par pacientiem ar vienlaicīgu B un/vai C hepatīta infekciju, īpaša uzmanība nepieciešama gadījumos, kad INTELENCE lieto šādiem pacientiem (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Etravirīna farmakokinētika pacientiem ar nieru mazspēju nav pētīta. Apjomīga pētījuma, kurā izmantoja radioaktīvu 14C-etravirīnu, rezultāti liecināja, ka ar urīnu izdalās < 1,2 % no lietotās etravirīna devas. Nemainītā veidā zāles urīnā netika konstatētas, tādēļ paredzamā nieru mazspējas ietekme uz etravirīna elimināciju ir minimāla. Tā kā etravirīnam piemīt izteikta saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām, maz ticams, ka to varētu ievērojamā daudzumā izdalīt no organisma hemodialīzes vai peritoneālās dialīzes ceļā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Grūtniecība un pēcdzemdību periods Pētījumā TMC114HIV3015, kurā piedalījās 15 grūtnieces, tika izvērtēta etravirīna 200 mg divas reizes dienā lietošana kombinācijā ar citiem antiretrovīrusu līdzekļiem otrā un trešā grūtniecības trimestra laikā un pēcdzemdību periodā. Pēc etravirīna 200 mg divas reizes dienā devas lietošanas kā daļas no antiretrovirālas terapijas, kopējā etravirīna iedarbība kopumā bija lielāka grūtniecības laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu (skatīt 9. tabulu). Atšķirības bija mazāk izteiktas nesaistīta etravirīna iedarbībai. Sievietēm, kuras saņēma etravirīnu 200 mg divas reizes dienā, augstākas Cmax, AUC12h un Cmin vidējās vērtības tika novērotas grūtniecības laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu. Otrajā un trešajā grūtniecības trimestrī šo parametru vidējās vērtības bija līdzīgas.
24
9. tabula: Kopējie etravirīna farmakokinētiskie rezultāti pēc etravirīna 200 mg divas reizes
dienā devas lietošanas kā antiretrovirālās terapijas sastāvdaļu grūtniecības otrā
trimestra, trešā trimestra laikā un pēcdzemdību periodā.
Etravirīna
Etravirīns 200 mg Etravirīns 200 mg Etravirīns 200 mg
farmakokinētika
divas reizes dienā
divas reizes dienā
divas reizes dienā
Vidēji ± SN, (mediāna)
pēcdzemdību periodā N = 10
otrajā trimestrī N = 13
trešajā trimestrī N = 10a
Cmin, ng/ml
269 ± 182 (284)
383 ± 210 (346)
349 ± 103 (371)
Cmax, ng/ml
569 ± 261 (528)
774 ± 300 (828)
785 ± 238 (694)
5 004 ± 2 521 (5 246) 6 617 ± 2 766 (6 836) 6 846 ± 1 482 (6 028)
AUC12h, h*ng /ml
a
n = 9 ar AUC12h
Katrs subjekts sev kalpoja arī kā kontroles grupa, un ar salīdzinājumu vienai personai laika gaitā, kopējā etravirīna Cmin, Cmax un AUC12h vērtības bija attiecīgi 1,2, 1,4 un 1,4 reizes augstākas grūtniecības otrā trimestra laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu, un attiecīgi 1,1, 1,4 un 1,2 reizes augstākas grūtniecības trešā trimestra laikā, salīdzinot ar pēcdzemdību periodu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Pētījumi par etravirīna toksikoloģiju dzīvniekiem ir veikti ar pelēm, žurkām, trušiem un suņiem. Tika noskaidrots, ka pelēm svarīgākie mērķa orgāni bija aknas un koagulācijas sistēma. Hemorāģisku kardiomiopātiju novēroja vienīgi peļu tēviņiem, un uzskatīja, ka tā rodas sekundāri smagai koagulopātijai, kuras mediators ir K vitamīns. Tika noskaidrots, ka žurkām svarīgākie mērķa orgāni bija aknas, vairogdziedzeris un koagulācijas sistēma. Iedarbība pelēm bija līdzvērtīga iedarbībai cilvēkiem, savukārt žurkām ieteiktās devas klīniskā iedarbība bija mazāka. Suņiem tika novērotas izmaiņas aknās un žultspūslī, ja zāļu iedarbība bija aptuveni astoņkārt stiprāka nekā iedarbība cilvēkiem, lietojot ieteikto devu (200 mg divas reizes dienā).
Pētījumā ar žurkām nenovēroja ietekmi uz pārošanos vai auglību pie iedarbības, kas ir līdzīga cilvēkiem, lietojot klīniski ieteikto devu. Etravirīna iedarbība, kas bija līdzīga cilvēkiem novērotajai iedarbībai, lietojot ieteikto klīnisko devu, nebija saistīta ar teratogenitāti žurkām un trušiem. Etravirīns neietekmēja dzīvnieku mazuļu attīstību laktācijas fāzē vai pēc atšķiršanas, ja mātei zāļu iedarbība bija līdzīga kā cilvēkiem novērotā iedarbība, lietojot ieteikto klīnisko devu.
Žurkām un peļu tēviņiem etravirīns nebija kancerogēns. Peļu mātītēm biežāk novēroja aknu šūnu adenomas un karcinomas. Peļu mātīšu aknu šūnās novērotās parādības parasti tika uzskatītas par specifiskām grauzēju sugai, saistītām ar aknu enzīmu indukciju un ar ierobežotu nozīmi attiecībā uz cilvēku. Lietojot vislielākās pārbaudītās devas, etravirīna sistēmiskā iedarbība (pamatojoties uz AUC vērtībām) atbilda 0,6 reizēm (pelēm) un no 0,2 līdz 0,7 reizēm (žurkām) no tās, kas novērota, ieteiktās terapeitiskās devas (pa 200 mg divas reizes dienā) lietojot cilvēkam. In vitro un in vivo pētījumos ar etravirīnu netika konstatēts mutagenitātes potenciāls.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
INTELENCE 25 mg tabletes
Hipromeloze Mikrokristāliskā celuloze Koloidāls bezūdens silīcija dioksīds Kroskarmelozes nātrija sāls Magnija stearāts Laktozes monohidrāts
25
INTELENCE 100 mg tabletes
Hipromeloze Mikrokristāliskā celuloze Koloidāls bezūdens silīcija dioksīds Kroskarmelozes nātrija sāls Magnija stearāts Laktozes monohidrāts
INTELENCE 200 mg tabletes
Hipromeloze Silicizēta mikrokristāliskā celuloze Mikrokristāliskā celuloze Koloidāls bezūdens silīcija dioksīds Kroskarmelozes nātrija sāls Magnija stearāts
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
INTELENCE 25 mg tabletes
2 gadi. 8 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
INTELENCE 100 mg tabletes
2 gadi.
INTELENCE 200 mg tabletes
2 gadi. 6 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
INTELENCE 25 mg tabletes
Pudele ir augsta blīvuma polietilēna (ABPE) plastmasas pudele, kurā ir 120 tabletes un 2 desikanta maisiņi un kam ir bērniem neatverams polipropilēna (PP) vāciņš. Katrā kartona kastītē ir viena pudele.
INTELENCE 100 mg tabletes
Pudele ir augsta blīvuma polietilēna (ABPE) plastmasas pudele, kurā ir 120 tabletes un 3 desikanta maisiņi un kam ir bērniem neatverams polipropilēna (PP) vāciņš. Katrā kartona kastītē ir viena pudele.
26
INTELENCE 200 mg tabletes Pudele ir augsta blīvuma polietilēna (ABPE) plastmasas pudele, kurā ir 60 tabletes un 3 desikanta maisiņi un kam ir bērniem neatverams polipropilēna (PP) vāciņš. Katrā kartona kastītē ir viena pudele. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Pacienti, kas nespēj norīt tableti(es) veselu, var tableti(es) šķīdināt glāzē ūdens. Pacientam jānorāda rīkoties šādi: - ievietojiet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz tādā šķidruma daudzumā, kas
pietiekams, lai zāles pārklātu, - labi samaisiet, līdz ūdens izskatās pēc piena, - ja ir vēlēšanās, var pievienot vairāk ūdens vai arī apelsīnu sulu vai pienu (pacienti nedrīkst
ievietot tabletes apelsīnu sulā vai pienā, pirms tam nepievienojot ūdeni), - nekavējoties šo maisījumu izdzeriet, - vairākas reizes glāzi izskalojiet ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi norijiet visu
skalošanai izmantoto šķidrumu, lai pārliecinātos, ka tiek ieņemta visa deva. Nedrīkst lietot siltus (> 40oC) un gāzētus dzērienus. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) 25 mg: EU/1/08/468/003 100 mg: EU/1/08/468/001 200 mg: EU/1/08/468/002
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 28. augusts 2008. Pēdējās pārreģistrācijas datums: 23. augusts 2018.
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
27
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
28
A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Janssen-Cilag SpA Via C. Janssen 04100 Borgo San Michele Latina Itālija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz: pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
29
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
30
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
31
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 25 mg tabletes etravirinum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 25 mg etravirīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā. 4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Nelietot pēc tam, kad ir pagājušas 8 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
32
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/003 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ intelence 25 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
33
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES ETIĶETE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 25 mg tabletes etravirinum 2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 25 mg etravirīna. 3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. 4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.
34
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/003 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
35
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 100 mg tabletes etravirinum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 100 mg etravirīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
36
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ intelence 100 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
37
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES ETIĶETE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 100 mg tabletes etravirinum 2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 100 mg etravirīna. 3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur laktozes monohidrātu. 4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 120 tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.
38
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/001 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
39
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 200 mg tabletes etravirinum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 200 mg etravirīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 60 tabletes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Nelietot pēc tam, kad ir pagājušas 6 nedēļas pēc pudeles pirmās atvēršanas.
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Neizņemt maisiņus ar desikantu.
40
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ intelence 200 mg 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
41
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA PUDELES ETIĶETE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS INTELENCE 200 mg tabletes etravirinum 2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra tablete satur 200 mg etravirīna. 3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 60 tabletes 5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. 7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabāt cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma.
42
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Janssen-Cilag International NV Turnhoutseweg 30 B-2340 Beerse Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/08/468/002 13. SĒRIJAS NUMURS Lot 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA
43
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
44
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
INTELENCE 25 mg tabletes etravirinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas 3. Kā lietot INTELENCE 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt INTELENCE 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto
INTELENCE satur aktīvo vielu etravirīnu. INTELECE pieder pie HIV ārstēšanai paredzēto zāļu grupas, ko sauc par nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem (NNRTI).
INTELENCE ir zāles, ko izmanto cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas ārstēšanā. INTELENCE darbojas, samazinot HIV daudzumu Jūsu organismā. Tas uzlabos Jūsu imūnsistēmu un mazina ar HIV infekciju saistītu slimību rašanās risku.
INTELENCE lieto kombinācijā ar citiem pret-HIV līdzekļiem, lai ārstētu pieaugušos un bērnus vecumā no 6 gadiem, kas ir inficēti ar HIV un iepriekš ir lietojuši citus pret-HIV līdzekļus.
Jūsu ārsts ar Jums pārrunās, kura zāļu kombinācija Jums ir vispiemērotākā.
2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas
Nelietojiet INTELENCE šādos gadījumos - ja Jums ir alerģija pret etravirīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, - ja lietojat elbasvīru/grazoprevīru (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms INTELENCE lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
INTELENCE neizārstē HIV infekciju. Tā ir daļa no ārstēšanas, kas samazina vīrusa daudzumu asinīs. Lai gan efektīvas pretretrovīrusu terapijas rezultātā risks mazinās, tomēr Jūs varat turpināt izplatīt HIV arī šo zāļu lietošanas laikā. Pārrunājiet ar savu ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas.
Gados vecāki cilvēki INTELENCE lietojis tikai ierobežots skaits pacientu pēc 65 gadu vecuma. Ja piederat šai vecuma grupai, lūdzam pārrunāt INTELENCE lietošanu ar Jūsu ārstu.
45
Ķermeņa masa un paaugstināts lipīdu un glikozes līmenis asinīs HIV terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa, kā arī paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Tas daļēji saistīts ar veselības atjaunošanos un dzīvesveidu, bet lipīdu līmeni daržkārt ietekmē zāles pret HIV. Jūsu ārsts veiks izmeklējumus, lai konstatētu šīs izmaiņas.
Problēmas saistībā ar kauliem Dažiem pacientiem, kas saņem kombinētu antiretrovīrusu terapiju, var attīstīties kaulu slimība, ko sauc par osteonekrozi (kaulaudu atmiršana, ko izraisa kaula nepietiekama apasiņošana). Daži no daudzajiem riska faktoriem šīs slimības attīstībai ir kombinētās antiretrovīrusu terapijas ilgums, kortikosteroīdu lietošana, alkohola lietošana, smags imūnsistēmas nomākums, palielināts ķermeņa masas indekss. Osteonekrozes pazīmes ir locītavu stīvums un sāpes (īpaši gūžas, ceļgala un pleca locītavā) un apgrūtinātas kustības. Ja ievērojat kādu no šiem simptomiem, lūdzu, informējiet par to savu ārstu.
Pastāstiet ārstam par savu situāciju Noteikti pārbaudiet tālāk minēto un pastāstiet, ja kaut kas no tā ir attiecināms uz Jums. - Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas izsitumi. Izsitumu gadījumā tie parasti rodas neilgi pēc
pret-HIV terapijas ar INTELENCE uzsākšanas un visbiežāk izzūd 1–2 nedēļu laikā, arī tad, ja tiek turpināta zāļu lietošana. Retos gadījumos INTELENCE lietošanas laikā Jums var rasties smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm, vai paaugstinātas jutības reakcija (alerģiska reakcija, kas izpaužas ar izsitumiem un drudzi, kā arī sejas, mēles vai rīkles pietūkšanu, apgrūtinātu elpošanu vai rīšanu), kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Ja Jums rodas šie simptomi, lūdzu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE. Ja Jūs esat pārtraucis ārstēšanu paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, Jūs nedrīkstat atsākt terapiju ar INTELENCE. - Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar aknām, tostarp B un/vai C hepatīts. Jūsu ārsts var novērtēt, cik smaga ir Jūsu aknu slimība, pirms izlemt, vai varat lietot INTELENCE. - Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pamanāt jebkādus infekciju simptomus. Dažiem pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un oportūnistisku infekciju anamnēzē neilgi pēc pretHIV terapijas uzsākšanas var parādīties ar iepriekšējām infekcijām saistīta iekaisuma pazīmes un simptomi. Uzskata, ka šo simptomu cēlonis ir organisma imūnās reakcijas uzlabošanās, kas ļauj organismam cīnīties ar infekcijām, kas varētu būt bijušas organismā bez acīmredzamiem simptomiem. - Pēc Jūsu HIV infekcijas ārstēšanai paredzētās terapijas uzsākšanas, papildus oportūnistiskajām infekcijām, var parādīties arī autoimūni traucējumi (stāvoklis, kad imūnā sistēma uzbrūk organisma veselajiem audiem). Autoimūni traucējumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas. Ja Jūs novērojat jebkādas infekcijas pazīmes vai citus simptomus, tādus kā muskuļu vājumu, vājumu, kas rodas plaukstās un pēdās, bet virzās tālāk, pārņemot ķermeni, sirdsklauves, trīci vai hiperaktivitāti, lūdzu informējiet savu ārstu nekavējoties, lai pielāgotu nepieciešamo ārstēšanu.
Bērni un pusaudži Nelietojiet šīs zāles bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas mazāka par 16 kg, jo iespējamais ieguvums un riski šādiem pacientiem vēl nav izvērtēti.
Citas zāles un INTELENCE INTELENCE var mijiedarboties ar citām zālēm. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vairumā gadījumu INTELENCE var kombinēt ar pret-HIV zālēm, kas pieder pie citas grupas pretHIV zālēm. Tomēr dažas kombinācijas nav ieteicamas. Citos gadījumos var būt nepieciešama pastiprināta novērošana un/vai zāļu devas mainīšana. Tādēļ vienmēr pastāstiet ārstam, kādas citas pret-HIV zāles Jūs lietojat. Turklāt ir svarīgi, lai Jūs rūpīgi izlasītu šo zāļu lietošanas instrukcijas. Precīzi ievērojiet ārsta norādījumus par to, kuras zāles var kombinēt.
46
Nav ieteicams kombinēt INTELENCE ne ar vienām no tālāk minētajām zālēm: - tipranavīrs/ritonavīrs, efavirenzs, nevirapīns, rilpivirīns, indinavīrs, nelfinavīrs,
atazanavīrs/kobicistats, darunavīrs/kobicistats (zāles HIV ārstēšanai); - karbamazepīns, fenobarbitāls, fenitoīns (zāles krampju lēkmju novēršanai); - rifampicīns, jo tas ir kontrindicēts, ja tiek lietoti pastiprināti proteāzes inhibitori, un rifapentīns
(zāles dažu infekciju, piemēram, tuberkulozes ārstēšanai); - zāles, kuru sastāvā ir asinszāle (Hypericum perforatum) (augu valsts līdzeklis, ko lieto
depresijas gadījumā); - daklatasvīrs, simeprevīrs (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Ja Jūs jau lietojat kādu no šiem līdzekļiem, lūdziet padomu ārstam.
Ja lietojat INTELENCE kopā ar kādām no tālāk minētajām zālēm, var mainīties INTELENCE vai citu zāļu iedarbība. Iespējams, būs jāmaina dažu zāļu deva, jo, tās kombinējot ar INTELENCE, var tikt ietekmēta zāļu terapeitiskā iedarbība vai blakusparādības. Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat: - dolutegravīru, maraviroku, amprenavīru/ritonavīru un fosamprenavīru/ritonavīru (zāles pret
HIV); - amiodaronu, bepridilu, digoksīnu, dizopiramīdu, flekainīdu, lidokaīnu, meksiletīnu,
propafenonu un hinidīnu (zāles noteiktu sirdsdarbības traucējumu, piem., sirds ritma traucējumu, ārstēšanai); - varfarīnu (zāles, ko lieto asins recēšanas mazināšanai). Jūsu ārstam būs jāpārbauda Jūsu asinis; - flukonazolu, itrakonazolu, ketokonazolu, pozakonazolu, vorikonazolu (zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai); - klaritromicīnu, rifabutīnu (antibiotikas); - artemeteru/lumefantrīnu (zālēm malārijas ārstēšanai); - diazepāmu (zāles miega traucējumu un/vai trauksmes ārstēšanai); - deksametazonu (kortikosteroīds, ko izmanto dažādu traucējumu, piemēram, iekaisuma un alerģisku reakciju, ārstēšanā); - boceprevīru (zāles C hepatīta infekcijas ārstēšanai); - atorvastatīnu, fluvastatīnu, lovastatīnu, rozuvastatīnu, simvastatīnu (zāles, kas pazemina holesterīna līmeni); - ciklosporīnu, sirolīmu, takrolīmu (imūnsupresanti – zāles, kuras lieto Jūsu imūnsistēmas nomākšanai); - sildenafilu, vardenafilu, tadalafilu (zāles, ar ko ārstē erektilo disfunkciju un/vai pulmonālu arteriālo hipertensiju); - klopidogrelu (zāles trombu veidošanās novēršanai).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece, nekavējoties informējiet par to savu ārstu. Grūtnieces nedrīkst lietot INTELENCE, ja vien to noteikti nav norādījis ārsts. Ar HIV inficētas mātes nedrīkst barot bērnus ar mātes pienu, jo pastāv iespēja, ka zīdainis varētu tikt inficēts ar HIV.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja pēc zāļu lietošanas jūtat miegainību vai reiboni.
INTELENCE satur laktozi INTELENCE tabletes satur laktozi. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura (laktozes) nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
INTELENCE satur nātriju Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā tabletē, - būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
47
3. Kā lietot INTELENCE
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Lietošana pieaugušajiem Cita(s) šo zāļu forma(s) pieaugušajiem var būt piemērotāka(s).
INTELENCE ieteicamā deva ir 200 mg divreiz dienā. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes no rīta, pēc ēdienreizes. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes vakarā, pēc ēdienreizes.
Lietošana bērniem un pusaudžiem vecumā no 6 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg Ārsts noteikts bērnam nepieciešamo devu atkarībā no bērna ķermeņa masas. Ārsts Jūs informēs, cik daudz INTELENCE bērnam jālieto.
Norādījumi par INTELENCE lietošanu visiem pacientiem Ir svarīgi lietot INTELENCE pēc ēdienreizes. Ja lietojat INTELENCE tukšā dūšā, uzsūcas tikai daļa no INTELENCE devas. Ievērojiet ārsta norādījumus par to, kāda veida maltīte Jums jāietur pirms INTELENCE lietošanas.
Norijiet INTELENCE tableti(es) veselā veidā, uzdzerot glāzi ūdens. Nesakošļājiet tableti(es). Tableti var sadalīt divās vienādās devās.
- Ja nespējat norīt veselas INTELENCE tabletes, Jūs varat rīkoties šādi: - ielieciet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz pietiekamā šķidruma daudzumā, lai tas pārklātu zāles, - kārtīgi samaisiet, līdz ūdens izskatās pienains, - ja vēlaties, varat pievienot vēl ūdeni vai arī apelsīnu sulu, vai pienu (nelieciet tabletes tieši apelsīnu sulā vai pienā), - pēc tam nekavējoties izdzeriet to, - vairākas reizes izskalojiet glāzi ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi izdzeriet visu šķīdumu, lai Jūs noteikti iedzertu visu devu.
- Lietojot INTELENCE tableti(es), nelietojiet siltu (40oC un vairāk) vai gāzētus dzērienus.
Bērniem neatveramā vāciņa noņemšana
Plastmasas pudelei ir bērniem neatverams vāciņš, un tas jāatver šādi: - piespiediet skrūvējamo plastmasas vāciņu uz leju, vienlaikus griežot to
pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; - noņemiet atskrūvēto vāciņu.
Ja esat lietojis INTELENCE vairāk nekā noteikts Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Biežākās INTELENCE nevēlamās blakusparādības ir izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).
Ja esat aizmirsis lietot INTELENCE Ja pamanāt to 6 stundu laikā kopš brīža, kad parasti lietojat INTELENCE, Jums jālieto tablete(s), cik drīz iespējams. Vienmēr lietojiet tableti(es) pēc ēšanas. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā. Ja pamanāt to pēc 6 stundām, izlaidiet devu un lietojiet nākamās devas, kā ierasts. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja izvēmāties mazāk kā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, lietojiet vēl vienu devu pēc ēšanas. Ja izvēmāties vairāk nekā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, tad lietot vēl vienu devu līdz parastajam devas lietošanas laikam nav nepieciešams.
48
Sazinieties ar savu ārstu, ja neesat drošs, kā rīkoties, ja izlaidāt devu vai Jums bija vemšana.
Nepārtrauciet lietot INTELENCE, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. HIV terapija var uzlabot Jūsu pašsajūtu. Arī tad, ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat pārtraukt lietot INTELENCE vai citas pret-HIV zāles. Tas var palielināt vīrusu rezistences veidošanās risku. Vispirms konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ar INTELENCE saistīto blakusparādību biežums norādīts zemāk.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - izsitumi uz ādas. Izsitumi parasti ir viegli līdz mēreni izteikti. Ļoti retos gadījumos ziņots par
ļoti nopietniem izsitumiem, kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Tādēļ ir svarīgi nekavējoties sazināties ar ārstu, ja Jums rodas izsitumi. Jūsu ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE; - galvassāpes; - caureja, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība); - diabēts, ēstgribas samazināšanās; - trauksme, miegainība, bezmiegs, miega traucējumi; - durstoša sajūta vai sāpes plaukstās vai pēdās, nejutīgums, ādas jutīguma zudums, atmiņas
zudums, nespēks; - neskaidra redze; - nieru mazspēja, augsts asinsspiediens, sirdslēkme, elpas trūkums slodzes laikā; - vemšana, grēmas, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās, kuņģa iekaisums, pārmērīga gāzu
veidošanās zarnās, aizcietējums, mutes iekaisums, sausums mutē; - svīšana nakts laikā, nieze, sausa āda; - asins šūnu skaita vai bioķīmisko parametru izmaiņas. Tās var būt redzamas asins un/vai urīna
analīžu rezultātos. Jūsu ārsts to Jums izskaidros. Piemēri ir: mazs sarkano asins šūnu skaits.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - samazināts balto asins šūnu skaits; - infekcijas simptomi (piemēram, palielināti limfmezgli un drudzis); - patoloģiski sapņi, apmulsums, dezorientācija, nervozitāte, murgi; - miegainība, trīce, ģībonis, krampju lēkmes, uzmanības traucējumi; - reibonis, lēnums; - stenokardija, neregulāra sirdsdarbība; - apgrūtināta elpošana; - rīstīšanās, aizkuņģa dziedzera iekaisums, vemšana ar asinīm; - aknu darbības traucējumi, piemēram, hepatīts, aknu palielināšanās; - pārmērīga svīšana, sejas un/vai rīkles tūska; - krūšu pietūkums vīriešiem.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) - insults; - smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm; bērniem un
pusaudžiem tas var notikt biežāk nekā pieaugšajiem.
49
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) - smagas paaugstinātas jutības reakcijas, kam raksturīgi izsitumi, ko pavada drudzis un orgānu
iekaisums, piemēram, hepatīts.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt INTELENCE
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes un pudeles pēc apzīmējuma “Derīgs līdz” un “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Nelietot, kad ir pagājušas 8 nedēļas kopš pudeles pirmās atvēršanas.
INTELENCE tabletes jāuzglabā oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabājiet cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Pudelē ir 2 nelieli maisiņi (desikanti), lai saglabātu tabletes sausas. Šiem maisiņiem visu laiku jāpaliek pudelē, un tos nedrīkst apēst. Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko INTELENCE satur - Aktīvā viela ir etravirīns. Katra INTELENCE tablete satur 25 mg etravirīna. - Citas sastāvdaļas ir hipromeloze, mikrokristāliskā celuloze, koloidāls bezūdens silīcija dioksīds,
kroskarmelozes nātrija sāls, magnija stearāts un laktoze (monohidrāta formā).
INTELENCE ārējais izskats un iepakojums Šīs zāles ir baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar dalījuma līniju un iespiedumu “TMC” vienā pusē. Tableti var sadalīt divās vienādās devās. Plastmasas pudelē ir 120 tabletes un 2 maisiņi, lai saglabātu tabletes sausas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Beļģija.
Ražotājs Janssen-Cilag SpA, Via C. Janssen, 04100 Borgo San Michele, Latina, Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.
België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Lietuva UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88 lt@its.jnj.com
50
България „Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00 jjsafety@its.jnj.com
Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227
Danmark Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 45 94 82 82 jacdk@its.jnj.com
Deutschland Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955 jancil@its.jnj.com
Eesti UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410 ee@its.jnj.com
Ελλάδα Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000
España Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00 infojaces@its.jnj.com
France Janssen-Cilag Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03 medisource@its.jnj.com
Hrvatska Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700 jjsafety@JNJCR.JNJ.com
Ireland Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122
Ísland Janssen-Cilag AB c/o Vistor hf. Sími: +354 535 7000 janssen@vistor.is
Luxembourg/Luxemburg Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858
Malta AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000
Nederland Janssen-Cilag B.V. Tel: +31 76 711 1111 janssen@jacnl.jnj.com
Norge Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00 jacno@its.jnj.com
Österreich Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300
Polska Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 237 60 00
Portugal Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600
România Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800
Slovenija Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00 Janssen_safety_slo@its.jnj.com
Slovenská republika Johnson & Johnson s.r.o. Tel: +421 232 408 400
51
Italia Janssen-Cilag SpA Tel: 800.688.777 / +39 02 2510 1 janssenita@its.jnj.com
Suomi/Finland Janssen-Cilag Oy Puh/Tel: +358 207 531 300 jacfi@its.jnj.com
Κύπρος Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ, Τηλ: +357 22 207 700
Sverige Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00 jacse@its.jnj.com
Latvija UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561 lv@its.jnj.com
United Kingdom Janssen-Cilag Ltd. Tel: +44 1 494 567 444
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
52
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
INTELENCE 100 mg tabletes etravirinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas 3. Kā lietot INTELENCE 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt INTELENCE 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto
INTELENCE satur aktīvo vielu etravirīnu. INTELECE pieder pie HIV ārstēšanai paredzēto zāļu grupas, ko sauc par nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem (NNRTI).
INTELENCE ir zāles, ko izmanto cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas ārstēšanā. INTELENCE darbojas, samazinot HIV daudzumu Jūsu organismā. Tas uzlabos Jūsu imūnsistēmu un mazina ar HIV infekciju saistītu slimību rašanās risku.
INTELENCE lieto kombinācijā ar citiem pret-HIV līdzekļiem, lai ārstētu pieaugušos un bērnus vecumā no 6 gadiem, kas ir inficēti ar HIV un iepriekš ir lietojuši citus pret-HIV līdzekļus.
Jūsu ārsts ar Jums pārrunās, kura zāļu kombinācija Jums ir vispiemērotākā.
2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas
Nelietojiet INTELENCE šādos gadījumos - ja Jums ir alerģija pret etravirīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, - ja lietojat elbasvīru/grazoprevīru (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms INTELENCE lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
INTELENCE neizārstē HIV infekciju. Tā ir daļa no ārstēšanas, kas samazina vīrusa daudzumu asinīs. Lai gan efektīvas pretretrovīrusu terapijas rezultātā risks mazinās, tomēr Jūs varat turpināt izplatīt HIV arī šo zāļu lietošanas laikā. Pārrunājiet ar savu ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas.
Gados vecāki cilvēki INTELENCE lietojis tikai ierobežots skaits pacientu pēc 65 gadu vecuma. Ja piederat šai vecuma grupai, lūdzam pārrunāt INTELENCE lietošanu ar Jūsu ārstu.
53
Ķermeņa masa un paaugstināts lipīdu un glikozes līmenis asinīs HIV terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa, kā arī paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Tas daļēji saistīts ar veselības atjaunošanos un dzīvesveidu, bet lipīdu līmeni asinīs daržkārt ietekmē zāles pret HIV. Jūsu ārsts veiks izmeklējumus, lai konstatētu šīs izmaiņas.
Problēmas saistībā ar kauliem Dažiem pacientiem, kas saņem kombinētu antiretrovīrusu terapiju, var attīstīties kaulu slimība, ko sauc par osteonekrozi (kaulaudu atmiršana, ko izraisa kaula nepietiekama apasiņošana). Daži no daudzajiem riska faktoriem šīs slimības attīstībai ir kombinētās antiretrovīrusu terapijas ilgums, kortikosteroīdu lietošana, alkohola lietošana, smags imūnsistēmas nomākums, palielināts ķermeņa masas indekss. Osteonekrozes pazīmes ir locītavu stīvums un sāpes (īpaši gūžas, ceļgala un pleca locītavā) un apgrūtinātas kustības. Ja ievērojat kādu no šiem simptomiem, lūdzu, informējiet par to savu ārstu.
Pastāstiet ārstam par savu situāciju Noteikti pārbaudiet tālāk minēto un pastāstiet, ja kaut kas no tā ir attiecināms uz Jums. - Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas izsitumi. Izsitumu gadījumā tie parasti rodas neilgi pēc
pret-HIV terapijas ar INTELENCE uzsākšanas un visbiežāk izzūd 1–2 nedēļu laikā, arī tad, ja tiek turpināta zāļu lietošana. Retos gadījumos INTELENCE lietošanas laikā Jums var rasties smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm, vai paaugstinātas jutības reakcija (alerģiska reakcija, kas izpaužas ar izsitumiem un drudzi, kā arī sejas, mēles vai rīkles pietūkšanu, apgrūtinātu elpošanu vai rīšanu), kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Ja Jums rodas šie simptomi, lūdzu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE. Ja Jūs esat pārtraucis ārstēšanu paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, Jūs nedrīkstat atsākt terapiju ar INTELENCE. - Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar aknām, tostarp B un/vai C hepatīts. Jūsu ārsts var novērtēt, cik smaga ir Jūsu aknu slimība, pirms izlemt, vai varat lietot INTELENCE. - Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pamanāt jebkādus infekciju simptomus. Dažiem pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un oportūnistisku infekciju anamnēzē neilgi pēc pretHIV terapijas uzsākšanas var parādīties ar iepriekšējām infekcijām saistīta iekaisuma pazīmes un simptomi. Uzskata, ka šo simptomu cēlonis ir organisma imūnās reakcijas uzlabošanās, kas ļauj organismam cīnīties ar infekcijām, kas varētu būt bijušas organismā bez acīmredzamiem simptomiem. - Pēc Jūsu HIV infekcijas ārstēšanai paredzētās terapijas uzsākšanas, papildus oportūnistiskajām infekcijām, var parādīties arī autoimūni traucējumi (stāvoklis, kad imūnā sistēma uzbrūk organisma veselajiem audiem). Autoimūni traucējumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas. Ja Jūs novērojat jebkādas infekcijas pazīmes vai citus simptomus, tādus kā muskuļu vājumu, vājumu, kas rodas plaukstās un pēdās, bet virzās tālāk, pārņemot ķermeni, sirdsklauves, trīci vai hiperaktivitāti, lūdzu informējiet savu ārstu nekavējoties, lai pielāgotu nepieciešamo ārstēšanu.
Bērni un pusaudži Nelietojiet šīs zāles bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas mazāka par 16 kg, jo iespējamais ieguvums un riski šādiem pacientiem vēl nav izvērtēti.
Citas zāles un INTELENCE INTELENCE var mijiedarboties ar citām zālēm. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vairumā gadījumu INTELENCE var kombinēt ar pret-HIV zālēm, kas pieder pie citas grupas pretHIV zālēm. Tomēr dažas kombinācijas nav ieteicamas. Citos gadījumos var būt nepieciešama pastiprināta novērošana un/vai zāļu devas mainīšana. Tādēļ vienmēr pastāstiet ārstam, kādas citas pret-HIV zāles Jūs lietojat. Turklāt ir svarīgi, lai Jūs rūpīgi izlasītu šo zāļu lietošanas instrukcijas. Precīzi ievērojiet ārsta norādījumus par to, kuras zāles var kombinēt.
54
Nav ieteicams kombinēt INTELENCE ne ar vienām no tālāk minētajām zālēm: - tipranavīrs/ritonavīrs, efavirenzs, nevirapīns, rilpivirīns, indinavīrs, nelfinavīrs,
atazanavīrs/kobicistats, darunavīrs/kobicistats (zāles HIV ārstēšanai); - karbamazepīns, fenobarbitāls, fenitoīns (zāles krampju lēkmju novēršanai); - rifampicīns, jo tas ir kontrindicēts, ja tiek lietoti pastiprināti proteāzes inhibitori, un rifapentīns
(zāles dažu infekciju, piemēram, tuberkulozes ārstēšanai); - zāles, kuru sastāvā ir asinszāle (Hypericum perforatum) (augu valsts līdzeklis, ko lieto
depresijas gadījumā); - daklatasvīrs, simeprevīrs (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Ja Jūs jau lietojat kādu no šiem līdzekļiem, lūdziet padomu ārstam.
Ja lietojat INTELENCE kopā ar kādām no tālāk minētajām zālēm, var mainīties INTELENCE vai citu zāļu iedarbība. Iespējams, būs jāmaina dažu zāļu deva, jo, tās kombinējot ar INTELENCE, var tikt ietekmēta zāļu terapeitiskā iedarbība vai blakusparādības. Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat: - dolutegravīru, maraviroku, amprenavīru/ritonavīru un fosamprenavīru/ritonavīru (zāles pret
HIV); - amiodaronu, bepridilu, digoksīnu, dizopiramīdu, flekainīdu, lidokaīnu, meksiletīnu,
propafenonu un hinidīnu (zāles noteiktu sirdsdarbības traucējumu, piem., sirds ritma traucējumu, ārstēšanai); - varfarīnu (zāles, ko lieto asins recēšanas mazināšanai). Jūsu ārstam būs jāpārbauda Jūsu asinis; - flukonazolu, itrakonazolu, ketokonazolu, pozakonazolu, vorikonazolu (zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai); - klaritromicīnu, rifabutīnu (antibiotikas); - artemeteru/lumefantrīnu (zālēm malārijas ārstēšanai); - diazepāmu (zāles miega traucējumu un/vai trauksmes ārstēšanai); - deksametazonu (kortikosteroīds, ko izmanto dažādu traucējumu, piemēram, iekaisuma un alerģisku reakciju, ārstēšanā); - boceprevīru (zāles C hepatīta infekcijas ārstēšanai); - atorvastatīnu, fluvastatīnu, lovastatīnu, rozuvastatīnu, simvastatīnu (zāles, kas pazemina holesterīna līmeni); - ciklosporīnu, sirolīmu, takrolīmu (imūnsupresanti – zāles, kuras lieto Jūsu imūnsistēmas nomākšanai); - sildenafilu, vardenafilu, tadalafilu (zāles, ar ko ārstē erektilo disfunkciju un/vai pulmonālu arteriālo hipertensiju); - klopidogrelu (zāles trombu veidošanās novēršanai).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece, nekavējoties informējiet par to savu ārstu. Grūtnieces nedrīkst lietot INTELENCE, ja vien to noteikti nav norādījis ārsts. Ar HIV inficētas mātes nedrīkst barot bērnus ar mātes pienu, jo pastāv iespēja, ka zīdainis varētu tikt inficēts ar HIV.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja pēc zāļu lietošanas jūtat miegainību vai reiboni.
INTELENCE satur laktozi INTELENCE tabletes satur laktozi. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura (laktozes) nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
INTELENCE satur nātriju Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā tabletē, - būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
55
3. Kā lietot INTELENCE
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
Lietošana pieaugušajiem INTELENCE ieteicamā deva ir divas tabletes divreiz dienā. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes no rīta, pēc ēdienreizes. Lietojiet divas 100 miligramu INTELENCE tabletes vakarā, pēc ēdienreizes.
Lietošana bērniem un pusaudžiem vecumā no 6 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg Ārsts noteikts bērnam nepieciešamo devu atkarībā no bērna ķermeņa masas. Ārsts Jūs informēs, cik daudz INTELENCE bērnam jālieto.
Norādījumi par INTELENCE lietošanu visiem pacientiem Ir svarīgi lietot INTELENCE pēc ēdienreizes. Ja lietojat INTELENCE tukšā dūšā, uzsūcas tikai daļa no INTELENCE devas. Ievērojiet ārsta norādījumus par to, kāda veida maltīte Jums jāietur pirms INTELENCE lietošanas.
Norijiet INTELENCE tableti(es) veselā veidā, uzdzerot glāzi ūdens. Nesakošļājiet tableti(es).
- Ja nespējat norīt veselas INTELENCE tabletes, Jūs varat rīkoties šādi: - ielieciet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz pietiekamā šķidruma daudzumā, lai tas pārklātu zāles, - kārtīgi samaisiet, līdz ūdens izskatās pienains, - ja vēlaties, varat pievienot vēl ūdeni vai arī apelsīnu sulu, vai pienu (nelieciet tabletes tieši apelsīnu sulā vai pienā), - pēc tam nekavējoties izdzeriet to, - vairākas reizes izskalojiet glāzi ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi izdzeriet visu šķīdumu, lai Jūs noteikti iedzertu visu devu.
- Lietojot INTELENCE tableti(es), nelietojiet siltu (40oC un vairāk) vai gāzētus dzērienus.
Bērniem neatveramā vāciņa noņemšana
Plastmasas pudelei ir bērniem neatverams vāciņš, un tas jāatver šādi: - piespiediet skrūvējamo plastmasas vāciņu uz leju, vienlaikus griežot to
pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; - noņemiet atskrūvēto vāciņu.
Ja esat lietojis INTELENCE vairāk, nekā noteikts Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Biežākās INTELENCE nevēlamās blakusparādības ir izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).
Ja esat aizmirsis lietot INTELENCE Ja pamanāt to 6 stundu laikā kopš brīža, kad parasti lietojat INTELENCE, Jums jālieto tablete(s), cik drīz iespējams. Vienmēr lietojiet tableti(es) pēc ēšanas. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā. Ja pamanāt to pēc 6 stundām, izlaidiet devu un lietojiet nākamās devas, kā ierasts. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja izvēmāties mazāk kā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, lietojiet vēl vienu devu pēc ēšanas. Ja izvēmāties vairāk nekā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, tad lietot vēl vienu devu līdz parastajam devas lietošanas laikam nav nepieciešams.
Sazinieties ar savu ārstu, ja neesat drošs, kā rīkoties, ja izlaidāt devu vai arī Jums bija vemšana.
56
Nepārtrauciet lietot INTELENCE, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. HIV terapija var uzlabot Jūsu pašsajūtu. Arī tad, ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat pārtraukt lietot INTELENCE vai citas pret-HIV zāles. Tas var palielināt vīrusu rezistences veidošanās risku. Vispirms konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ar INTELENCE saistīto blakusparādību biežums norādīts zemāk.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - izsitumi uz ādas. Izsitumi parasti ir viegli līdz mēreni izteikti. Ļoti retos gadījumos ziņots par
ļoti nopietniem izsitumiem, kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Tādēļ ir svarīgi nekavējoties sazināties ar ārstu, ja Jums rodas izsitumi. Jūsu ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE; - galvassāpes; - caureja, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība); - diabēts, ēstgribas samazināšanās; - trauksme, miegainība, bezmiegs, miega traucējumi; - durstoša sajūta vai sāpes plaukstās vai pēdās, nejutīgums, ādas jutīguma zudums, atmiņas
zudums, nespēks; - neskaidra redze; - nieru mazspēja, augsts asinsspiediens, sirdslēkme, elpas trūkums slodzes laikā; - vemšana, grēmas, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās, kuņģa iekaisums, pārmērīga gāzu
veidošanās zarnās, aizcietējums, mutes iekaisums, sausums mutē; - svīšana nakts laikā, nieze, sausa āda; - asins šūnu skaita vai bioķīmisko parametru izmaiņas. Tās var būt redzamas asins un/vai urīna
analīžu rezultātos. Jūsu ārsts to Jums izskaidros. Piemēri ir: mazs sarkano asins šūnu skaits.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - samazināts balto asins šūnu skaits; - infekcijas simptomi (piemēram, palielināti limfmezgli un drudzis); - patoloģiski sapņi, apmulsums, dezorientācija, nervozitāte, murgi; - miegainība, trīce, ģībonis, krampju lēkmes, uzmanības traucējumi; - reibonis, lēnums; - stenokardija, neregulāra sirdsdarbība; - apgrūtināta elpošana; - rīstīšanās, aizkuņģa dziedzera iekaisums, vemšana ar asinīm; - aknu darbības traucējumi, piemēram, hepatīts, aknu palielināšanās; - pārmērīga svīšana, sejas un/vai rīkles tūska; - krūšu pietūkums vīriešiem.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) - insults; - smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm; bērniem un
pusaudžiem tas var notikt biežāk nekā pieaugšajiem.
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) - smagas paaugstinātas jutības reakcijas, kam raksturīgi izsitumi, ko pavada drudzis un orgānu
iekaisums, piemēram, hepatīts.
57
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt INTELENCE
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes un pudeles pēc apzīmējuma “Derīgs līdz” un “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
INTELENCE tabletes jāuzglabā oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabājiet cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Pudelē ir 3 nelieli maisiņi (desikanti), lai saglabātu tabletes sausas. Šiem maisiņiem visu laiku jāpaliek pudelē, un tos nedrīkst apēst.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko INTELENCE satur - Aktīvā viela ir etravirīns. Katra INTELENCE tablete satur 100 mg etravirīna. - Citas sastāvdaļas ir hipromeloze, mikrokristāliskā celuloze, koloidāls bezūdens silīcija dioksīds,
kroskarmelozes nātrija sāls, magnija stearāts un laktoze (monohidrāta formā).
INTELENCE ārējais izskats un iepakojums Šīs zāles ir baltas līdz pelēkbaltas ovālas formas tabletes ar iespiedumu “T125” vienā pusē un “100” otrā pusē. Plastmasas pudelē ir 120 tabletes un 3 maisiņi, lai saglabātu tabletes sausas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Beļģija.
Ražotājs Janssen-Cilag SpA, Via C. Janssen, 04100 Borgo San Michele, Latina, Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.
België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Lietuva UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88 lt@its.jnj.com
България „Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00 jjsafety@its.jnj.com
Luxembourg/Luxemburg Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
58
Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227
Danmark Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 45 94 82 82 jacdk@its.jnj.com
Deutschland Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955 jancil@its.jnj.com
Eesti UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410 ee@its.jnj.com
Ελλάδα Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000
España Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00 infojaces@its.jnj.com
France Janssen-Cilag Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03 medisource@its.jnj.com
Hrvatska Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700 jjsafety@JNJCR.JNJ.com
Ireland Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122
Ísland Janssen-Cilag AB c/o Vistor hf. Sími: +354 535 7000 janssen@vistor.is
Italia Janssen-Cilag SpA Tel: 800.688.777 / +39 02 2510 1 janssenita@its.jnj.com
Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858
Malta AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000
Nederland Janssen-Cilag B.V. Tel: +31 76 711 1111 janssen@jacnl.jnj.com
Norge Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00 jacno@its.jnj.com
Österreich Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300
Polska Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 237 60 00
Portugal Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600
România Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800
Slovenija Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00 Janssen_safety_slo@its.jnj.com
Slovenská republika Johnson & Johnson s.r.o. Tel: +421 232 408 400
Suomi/Finland Janssen-Cilag Oy Puh/Tel: +358 207 531 300 jacfi@its.jnj.com
59
Κύπρος Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ, Τηλ: +357 22 207 700
Sverige Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00 jacse@its.jnj.com
Latvija UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561 lv@its.jnj.com
United Kingdom Janssen-Cilag Ltd. Tel: +44 1 494 567 444
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
60
Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
INTELENCE 200 mg tabletes etravirinum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas 3. Kā lietot INTELENCE 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt INTELENCE 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir INTELENCE un kādam nolūkam tās lieto
INTELENCE satur aktīvo vielu etravirīnu. INTELECE pieder pie HIV ārstēšanai paredzēto zāļu grupas, ko sauc par nenukleozīdu reversās transkriptāzes inhibitoriem (NNRTI).
INTELENCE ir zāles, ko izmanto cilvēka imūndeficīta vīrusa (HIV) infekcijas ārstēšanā. INTELENCE darbojas, samazinot HIV daudzumu Jūsu organismā. Tas uzlabos Jūsu imūnsistēmu un mazina ar HIV infekciju saistītu slimību rašanās risku.
INTELENCE lieto kombinācijā ar citiem pret-HIV līdzekļiem, lai ārstētu pieaugušos un bērnus vecumā no 6 gadiem, kas ir inficēti ar HIV un iepriekš ir lietojuši citus pret-HIV līdzekļus.
Jūsu ārsts ar Jums pārrunās, kura zāļu kombinācija Jums ir vispiemērotākā.
2. Kas Jums jāzina pirms INTELENCE lietošanas
Nelietojiet INTELENCE šādos gadījumos - ja Jums ir alerģija pret etravirīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, - ja lietojat elbasvīru/grazoprevīru (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms INTELENCE lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
INTELENCE neizārstē HIV infekciju. Tā ir daļa no ārstēšanas, kas samazina vīrusa daudzumu asinīs. Lai gan efektīvas pretretrovīrusu terapijas rezultātā risks mazinās, tomēr Jūs varat turpināt izplatīt HIV arī šo zāļu lietošanas laikā. Pārrunājiet ar savu ārstu nepieciešamos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no citu cilvēku inficēšanas.
Gados vecāki cilvēki INTELENCE lietojis tikai ierobežots skaits pacientu pēc 65 gadu vecuma. Ja piederat šai vecuma grupai, lūdzam pārrunāt INTELENCE lietošanu ar Jūsu ārstu.
61
Ķermeņa masa un paaugstināts lipīdu un glikozes līmenis asinīs HIV terapijas laikā var palielināties ķermeņa masa, kā arī paaugstināties lipīdu un glikozes līmenis asinīs. Tas daļēji saistīts ar veselības atjaunošanos un dzīvesveidu, bet lipīdu līmeni daržkārt maina zāles pret HIV. Jūsu ārsts veiks izmeklējumus, lai konstatētu šīs izmaiņas.
Problēmas saistībā ar kauliem Dažiem pacientiem, kas saņem kombinētu antiretrovīrusu terapiju, var attīstīties kaulu slimība, ko sauc par osteonekrozi (kaulaudu atmiršana, ko izraisa kaula nepietiekama apasiņošana). Daži no daudzajiem riska faktoriem šīs slimības attīstībai ir kombinētās antiretrovīrusu terapijas ilgums, kortikosteroīdu lietošana, alkohola lietošana, smags imūnsistēmas nomākums, palielināts ķermeņa masas indekss. Osteonekrozes pazīmes ir locītavu stīvums un sāpes (īpaši gūžas, ceļgala un pleca locītavā) un apgrūtinātas kustības. Ja ievērojat kādu no šiem simptomiem, lūdzu, informējiet par to savu ārstu.
Pastāstiet ārstam par savu situāciju Noteikti pārbaudiet tālāk minēto un pastāstiet, ja kaut kas no tā ir attiecināms uz Jums. - Pastāstiet ārstam, ja Jums rodas izsitumi. Izsitumu gadījumā tie parasti rodas neilgi pēc
pret-HIV terapijas ar INTELENCE uzsākšanas un visbiežāk izzūd 1–2 nedēļu laikā, arī tad, ja tiek turpināta zāļu lietošana. Retos gadījumos INTELENCE lietošanas laikā Jums var rasties smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm, vai paaugstinātas jutības reakcija (alerģiska reakcija, kas izpaužas ar izsitumiem un drudzi, kā arī sejas, mēles vai rīkles pietūkšanu, apgrūtinātu elpošanu vai rīšanu), kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Ja Jums rodas šie simptomi, lūdzu, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE. Ja Jūs esat pārtraucis ārstēšanu paaugstinātas jutības reakcijas dēļ, Jūs nedrīkstat atsākt terapiju ar INTELENCE. - Pastāstiet ārstam, ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar aknām, tostarp B un/vai C hepatīts. Jūsu ārsts var novērtēt, cik smaga ir Jūsu aknu slimība, pirms izlemt, vai varat lietot INTELENCE. - Nekavējoties informējiet savu ārstu, ja pamanāt jebkādus infekciju simptomus. Dažiem pacientiem ar HIV infekciju vēlīnā stadijā un oportūnistisku infekciju anamnēzē neilgi pēc pretHIV terapijas uzsākšanas var parādīties ar iepriekšējām infekcijām saistīta iekaisuma pazīmes un simptomi. Uzskata, ka šo simptomu cēlonis ir organisma imūnās reakcijas uzlabošanās, kas ļauj organismam cīnīties ar infekcijām, kas varētu būt bijušas organismā bez acīmredzamiem simptomiem. - Pēc Jūsu HIV infekcijas ārstēšanai paredzētās terapijas uzsākšanas, papildus oportūnistiskajām infekcijām, var parādīties arī autoimūni traucējumi (stāvoklis, kad imūnā sistēma uzbrūk organisma veselajiem audiem). Autoimūni traucējumi var parādīties daudzus mēnešus pēc terapijas uzsākšanas. Ja Jūs novērojat jebkādas infekcijas pazīmes vai citus simptomus, tādus kā muskuļu vājumu, vājumu, kas rodas plaukstās un pēdās, bet virzās tālāk, pārņemot ķermeni, sirdsklauves, trīci vai hiperaktivitāti, lūdzu informējiet savu ārstu nekavējoties, lai pielāgotu nepieciešamo ārstēšanu.
Bērni un pusaudži Nelietojiet šīs zāles bērniem vecumā līdz 6 gadiem un ar ķermeņa masu, kas mazāka par 16 kg, jo iespējamais ieguvums un riski šādiem pacientiem vēl nav izvērtēti.
Citas zāles un INTELENCE INTELENCE var mijiedarboties ar citām zālēm. Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Vairumā gadījumu INTELENCE var kombinēt ar pret-HIV zālēm, kas pieder pie citas grupas pretHIV zālēm. Tomēr dažas kombinācijas nav ieteicamas. Citos gadījumos var būt nepieciešama pastiprināta novērošana un/vai zāļu devas mainīšana. Tādēļ vienmēr pastāstiet ārstam, kādas citas pret-HIV zāles Jūs lietojat. Turklāt ir svarīgi, lai Jūs rūpīgi izlasītu šo zāļu lietošanas instrukcijas. Precīzi ievērojiet ārsta norādījumus par to, kuras zāles var kombinēt.
62
Nav ieteicams kombinēt INTELENCE ne ar vienām no tālāk minētajām zālēm: - tipranavīrs/ritonavīrs, efavirenzs, nevirapīns, rilpivirīns, indinavīrs, nelfinavīrs,
atazanavīrs/kobicistats, darunavīrs/kobicistats (zāles HIV ārstēšanai); - karbamazepīns, fenobarbitāls, fenitoīns (zāles krampju lēkmju novēršanai); - rifampicīns, jo tas ir kontrindicēts, ja tiek lietoti pastiprināti proteāzes inhibitori, un rifapentīns
(zāles dažu infekciju, piemēram, tuberkulozes ārstēšanai); - zāles, kuru sastāvā ir asinszāle (Hypericum perforatum) (augu valsts līdzeklis, ko lieto
depresijas gadījumā); - daklatasvīrs, simeprevīrs (zāles C hepatīta ārstēšanai).
Ja Jūs jau lietojat kādu no šiem līdzekļiem, lūdziet padomu ārstam.
Ja lietojat INTELENCE kopā ar kādām no tālāk minētajām zālēm, var mainīties INTELENCE vai citu zāļu iedarbība. Iespējams, būs jāmaina dažu zāļu deva, jo, tās kombinējot ar INTELENCE, var tikt ietekmēta zāļu terapeitiskā iedarbība vai blakusparādības. Pastāstiet ārstam, ja Jūs lietojat: - dolutegravīru, maraviroku, amprenavīru/ritonavīru un fosamprenavīru/ritonavīru (zāles pret
HIV); - amiodaronu, bepridilu, digoksīnu, dizopiramīdu, flekainīdu, lidokaīnu, meksiletīnu,
propafenonu un hinidīnu (zāles noteiktu sirdsdarbības traucējumu, piem., sirds ritma traucējumu, ārstēšanai); - varfarīnu (zāles, ko lieto asins recēšanas mazināšanai). Jūsu ārstam būs jāpārbauda Jūsu asinis; - flukonazolu, itrakonazolu, ketokonazolu, pozakonazolu, vorikonazolu (zāles sēnīšu infekciju ārstēšanai); - klaritromicīnu, rifabutīnu (antibiotikas); - artemeteru/lumefantrīnu (zālēm malārijas ārstēšanai); - diazepāmu (zāles miega traucējumu un/vai trauksmes ārstēšanai); - deksametazonu (kortikosteroīds, ko izmanto dažādu traucējumu, piemēram, iekaisuma un alerģisku reakciju, ārstēšanā); - boceprevīru (zāles C hepatīta infekcijas ārstēšanai); - atorvastatīnu, fluvastatīnu, lovastatīnu, rozuvastatīnu, simvastatīnu (zāles, kas pazemina holesterīna līmeni); - ciklosporīnu, sirolīmu, takrolīmu (imūnsupresanti – zāles, kuras lieto Jūsu imūnsistēmas nomākšanai); - sildenafilu, vardenafilu, tadalafilu (zāles, ar ko ārstē erektilo disfunkciju un/vai pulmonālu arteriālo hipertensiju); - klopidogrelu (zāles trombu veidošanās novēršanai).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece, nekavējoties informējiet par to savu ārstu. Grūtnieces nedrīkst lietot INTELENCE, ja vien to noteikti nav norādījis ārsts. Ar HIV inficētas mātes nedrīkst barot bērnus ar mātes pienu, jo pastāv iespēja, ka zīdainis varētu tikt inficēts ar HIV.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus, ja pēc zāļu lietošanas jūtat miegainību vai reiboni.
INTELENCE satur nātriju Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā tabletē, - būtībā tās ir nātriju nesaturošas.
3. Kā lietot INTELENCE
Vienmēr lietojiet šīs zāles saskaņā ar ārsta norādījumiem. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
63
Lietošana pieaugušajiem INTELENCE ieteicamā deva ir viena tablete divreiz dienā. Lietojiet vienu 200 miligramu INTELENCE tableti no rīta, pēc ēdienreizes. Lietojiet vienu 200 miligramu INTELENCE tableti vakarā, pēc ēdienreizes.
Lietošana bērniem un pusaudžiem vecumā no 6 gadiem un ar ķermeņa masu vismaz 16 kg Ārsts noteikts bērnam nepieciešamo devu atkarībā no bērna ķermeņa masas. Ārsts Jūs informēs, cik daudz INTELENCE bērnam jālieto.
Norādījumi par INTELENCE lietošanu visiem pacientiem Ir svarīgi lietot INTELENCE pēc ēdienreizes. Ja lietojat INTELENCE tukšā dūšā, uzsūcas tikai daļa no INTELENCE devas. Ievērojiet ārsta norādījumus par to, kāda veida maltīte Jums jāietur pirms INTELENCE lietošanas.
Norijiet INTELENCE tableti(es) veselā veidā, uzdzerot glāzi ūdens. Nesakošļājiet tableti(es).
- Ja nespējat norīt veselas INTELENCE tabletes, Jūs varat rīkoties šādi: - ielieciet tableti(es) 5 ml (1 tējkarotē) ūdens vai vismaz pietiekamā šķidruma daudzumā, lai tas pārklātu zāles, - kārtīgi samaisiet, līdz ūdens izskatās pienains, - ja vēlaties, varat pievienot vēl ūdeni vai arī apelsīnu sulu, vai pienu (nelieciet tabletes tieši apelsīnu sulā vai pienā), - pēc tam nekavējoties izdzeriet to, - vairākas reizes izskalojiet glāzi ar ūdeni, apelsīnu sulu vai pienu un katru reizi izdzeriet visu šķīdumu, lai Jūs noteikti iedzertu visu devu.
- Lietojot INTELENCE tableti(es), nelietojiet siltu (40oC un vairāk) vai gāzētus dzērienus.
Bērniem neatveramā vāciņa noņemšana
Plastmasas pudelei ir bērniem neatverams vāciņš, un tas jāatver šādi: - piespiediet skrūvējamo plastmasas vāciņu uz leju, vienlaikus griežot to
pretēji pulksteņrādītāja kustības virzienam; - noņemiet atskrūvēto vāciņu.
Ja esat lietojis INTELENCE vairāk, nekā noteikts Nekavējoties sazinieties ar ārstu vai farmaceitu. Biežākās INTELENCE nevēlamās blakusparādības ir izsitumi, caureja, slikta dūša un galvassāpes (skatīt 4. punktu „Iespējamās blakusparādības”).
Ja esat aizmirsis lietot INTELENCE Ja pamanāt to 6 stundu laikā kopš brīža, kad parasti lietojat INTELENCE, Jums jālieto tablete, cik drīz iespējams. Vienmēr lietojiet tableti pēc ēšanas. Nākamo devu lietojiet ierastajā laikā. Ja pamanāt to pēc 6 stundām, izlaidiet devu un lietojiet nākamās devas, kā ierasts. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja izvēmāties mazāk kā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, lietojiet vēl vienu devu pēc ēšanas. Ja izvēmāties vairāk nekā 4 stundas pēc INTELENCE lietošanas, tad lietot vēl vienu devu līdz parastajam devas lietošanas laikam nav nepieciešams.
Sazinieties ar savu ārstu, ja neesat drošs, kā rīkoties, ja izlaidāt devu vai arī Jums bija vemšana.
Nepārtrauciet lietot INTELENCE, iepriekš nekonsultējoties ar ārstu. HIV terapija var uzlabot Jūsu pašsajūtu. Arī tad, ja jūtaties labāk, Jūs nedrīkstat pārtraukt lietot INTELENCE vai citas pret-HIV zāles. Tas var palielināt vīrusu rezistences veidošanās risku. Vispirms konsultējieties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
64
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ar INTELENCE saistīto blakusparādību biežums norādīts zemāk.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem) - izsitumi uz ādas. Izsitumi parasti ir viegli līdz mēreni izteikti. Ļoti retos gadījumos ziņots par
ļoti nopietniem izsitumiem, kas, iespējams, var apdraudēt dzīvību. Tādēļ ir svarīgi nekavējoties sazināties ar ārstu, ja Jums rodas izsitumi. Jūsu ārsts ieteiks, kā tikt galā ar simptomiem un vai jāpārtrauc lietot INTELENCE; - galvassāpes; - caureja, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - alerģiskas reakcijas (paaugstināta jutība); - diabēts, ēstgribas samazināšanās; - trauksme, miegainība, bezmiegs, miega traucējumi; - durstoša sajūta vai sāpes plaukstās vai pēdās, nejutīgums, ādas jutīguma zudums, atmiņas
zudums, nespēks; - neskaidra redze; - nieru mazspēja, augsts asinsspiediens, sirdslēkme, elpas trūkums slodzes laikā; - vemšana, grēmas, vēdersāpes, vēdera apjoma palielināšanās, kuņģa iekaisums, pārmērīga gāzu
veidošanās zarnās, aizcietējums, mutes iekaisums, sausums mutē; - svīšana nakts laikā, nieze, sausa āda; - asins šūnu skaita vai bioķīmisko parametru izmaiņas. Tās var būt redzamas asins un/vai urīna
analīžu rezultātos. Jūsu ārsts to Jums izskaidros. Piemēri ir: mazs sarkano asins šūnu skaits.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - samazināts balto asins šūnu skaits; - infekcijas simptomi (piemēram, palielināti limfmezgli un drudzis); - patoloģiski sapņi, apmulsums, dezorientācija, nervozitāte, murgi; - miegainība, trīce, ģībonis, krampju lēkmes, uzmanības traucējumi; - reibonis, lēnums; - stenokardija, neregulāra sirdsdarbība; - apgrūtināta elpošana; - rīstīšanās, aizkuņģa dziedzera iekaisums, vemšana ar asinīm; - aknu darbības traucējumi, piemēram, hepatīts, aknu palielināšanās; - pārmērīga svīšana, sejas un/vai rīkles tūska; - krūšu pietūkums vīriešiem.
Retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 1000 cilvēkiem) - insults; - smagi ādas izsitumi ar pūšļiem vai ādas lobīšanos, īpaši ap muti vai acīm; bērniem un
pusaudžiem tas var notikt biežāk nekā pieaugšajiem.
Ļoti retas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 000 cilvēkiem) - smagas paaugstinātas jutības reakcijas, kam raksturīgi izsitumi, ko pavada drudzis un orgānu
iekaisums, piemēram, hepatīts.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
65
5. Kā uzglabāt INTELENCE
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kartona kastītes un pudeles pēc apzīmējuma “Derīgs līdz” un “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Nelietot, kad ir pagājušas 6 nedēļas kopš pudeles pirmās atvēršanas.
INTELENCE tabletes jāuzglabā oriģinālā pudelē, un pudeli uzglabājiet cieši aizvērtu, lai pasargātu no mitruma. Pudelē ir 3 nelieli maisiņi (desikanti), lai saglabātu tabletes sausas. Šiem maisiņiem visu laiku jāpaliek pudelē, un tos nedrīkst apēst.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko INTELENCE satur - Aktīvā viela ir etravirīns. Katra INTELENCE tablete satur 200 mg etravirīna. - Citas sastāvdaļas ir hipromeloze, silicizēta mikrokristāliskā celuloze, mikrokristāliskā celuloze,
koloidāls bezūdens silīcija dioksīds, kroskarmelozes nātrija sāls un magnija stearāts.
INTELENCE ārējais izskats un iepakojums Šīs zāles ir baltas līdz pelēkbaltas, abpusēji izliektas iegarenas formas tabletes ar iespiedumu “T200” vienā pusē. Plastmasas pudelē ir 60 tabletes un 3 maisiņi, lai saglabātu tabletes sausas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Janssen-Cilag International NV, Turnhoutseweg 30, B-2340 Beerse, Beļģija.
Ražotājs Janssen-Cilag SpA, Via C. Janssen, 04100 Borgo San Michele, Latina, Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.
België/Belgique/Belgien Janssen-Cilag NV Tel/Tél: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Lietuva UAB "JOHNSON & JOHNSON" Tel: +370 5 278 68 88 lt@its.jnj.com
България „Джонсън & Джонсън България” ЕООД Тел.: +359 2 489 94 00 jjsafety@its.jnj.com
Luxembourg/Luxemburg Janssen-Cilag NV Tél/Tel: +32 14 64 94 11 janssen@jacbe.jnj.com
Česká republika Janssen-Cilag s.r.o. Tel: +420 227 012 227
Magyarország Janssen-Cilag Kft. Tel.: +36 1 884 2858
66
Danmark Janssen-Cilag A/S Tlf: +45 45 94 82 82 jacdk@its.jnj.com
Deutschland Janssen-Cilag GmbH Tel: +49 2137 955-955 jancil@its.jnj.com
Eesti UAB "JOHNSON & JOHNSON" Eesti filiaal Tel: +372 617 7410 ee@its.jnj.com
Ελλάδα Janssen-Cilag Φαρμακευτική Α.Ε.Β.Ε. Tηλ: +30 210 80 90 000
España Janssen-Cilag, S.A. Tel: +34 91 722 81 00 infojaces@its.jnj.com
France Janssen-Cilag Tél: 0 800 25 50 75 / +33 1 55 00 40 03 medisource@its.jnj.com
Hrvatska Johnson & Johnson S.E. d.o.o. Tel: +385 1 6610 700 jjsafety@JNJCR.JNJ.com
Ireland Janssen Sciences Ireland UC Tel: +353 1 800 709 122
Ísland Janssen-Cilag AB IS-210 Garðabær Sími: +354 535 7000 janssen@vistor.is
Italia Janssen-Cilag SpA Tel: 800.688.777 / +39 02 2510 1 janssenita@its.jnj.com
Κύπρος Βαρνάβας Χατζηπαναγής Λτδ, Τηλ: +357 22 207 700
Malta AM MANGION LTD. Tel: +356 2397 6000
Nederland Janssen-Cilag B.V. Tel: +76 711 1111 janssen@jacnl.jnj.com
Norge Janssen-Cilag AS Tlf: +47 24 12 65 00 jacno@its.jnj.com
Österreich Janssen-Cilag Pharma GmbH Tel: +43 1 610 300
Polska Janssen-Cilag Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 237 60 00
Portugal Janssen-Cilag Farmacêutica, Lda. Tel: +351 214 368 600
România Johnson & Johnson România SRL Tel: +40 21 207 1800
Slovenija Johnson & Johnson d.o.o. Tel: +386 1 401 18 00 Janssen_safety_slo@its.jnj.com
Slovenská republika Johnson & Johnson s.r.o. Tel: +421 232 408 400
Suomi/Finland Janssen-Cilag Oy Puh/Tel: +358 207 531 300 jacfi@its.jnj.com
Sverige Janssen-Cilag AB Tfn: +46 8 626 50 00 jacse@its.jnj.com
67
Latvija UAB "JOHNSON & JOHNSON" filiāle Latvijā Tel: +371 678 93561 lv@its.jnj.com
United Kingdom Janssen-Cilag Ltd. Tel: +44 1 494 567 444
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
68