Galstena

Pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Galstena pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Kartona kastīte, Pudelīte, N1
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C
Phosphorus Silybum marianum Taraxacum officinale Chelidonium majus Natrium sulphuricum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

99-0020-03

Zāļu reģistrācijas numurs

99-0020

Ražotājs

Richard Bittner AG, Austria

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

03-MAR-09

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Bez receptes

Zāļu stiprums/koncentrācija

Zāļu forma

Pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Richard Bittner AG, Austria

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

Apstiprināts ZVA 20268-270209 LIETOŠANAS INSTRUKCIJA: INFORMĀCIJA ZĀĻU LIETOTĀJAM
GALSTENA® pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Aktīvās vielas: Carduus D1, Taraxacum D6, Chelidonium D6, Natrium sulfuricum D12, Phosphorus D12.

Uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. Šīs zāles ir pieejamas bez receptes. Tomēr jums jālieto GALSTENA® rūpīgi, lai no zāļu lietošanas iegūtu vislabākos rezultātus.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums nepieciešama papildus informācija vai padoms, vaicājiet farmaceitam. - Ja Jūsu veselības stāvoklis pasliktinās vai neuzlabojas, Jums jāsazinās ar savu ārstu. - Ja Jūs novērojat kādas blakusparādības, kas šajā instrukcijā nav minētas vai kāda no
minētājām blakusparādībām Jums izpaužas smagi, lūdzu, izstāstiet to savam ārstam vai farmaceitam.

Šajā instrukcijā varat uzzināt 1. Kas ir GALSTENA® un kādam nolūkam to lieto 2. Pirms GALSTENA® lietošanas 3. Kā lietot GALSTENA® 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt GALSTENA® 6. Sīkāka informācija
1. KAS IR GALSTENA® UN KĀDAM NOLŪKAM TO LIETO
GALSTENA® pilieni aknu un žultspūšļa slimību ārstēšanai

Indikācijas

Aknu un žultspūšļa slimību, kā arī aknu disfunkcijas izraisītu gremošanas traucējumu un aizkuņģa dziedzera slimību ārstēšanai.
Specifiskā GALSTENA® sastāvdaļu kombinācija papildina tās iedarbības rezultātus, paplašinot indikāciju amplitūdu un paaugstina terapijas drošību un vienkāršību.

Atbilstoši mācībai par homeopātiskiem ārstniecības līdzekļiem GALSTENA® sastāvdaļas palīdz atvieglot un izārstēt sekojošus traucējumus:

Carduus (Mārdadzis)
Taraxacum (Pienene)
Chelidonium (Strutene)
Natrium sulfuricum (Nātrija sulfāts)
Phosphorus (Fosfors)

Pietūkums un sāpīgums aknu rajonā. Nogurums, slikta dūša, caureja vai aizcietējumi. Palīglīdzeklis žultsakmeņu slimības ārstēšanai.
Palielinātas aknas ar spiediena sajūtu labajā paribē. Pilnuma sajūta ar vēdera uzpūšanos. Galvas sāpes, ko izraisa aknu slimības.
Gremošanas traucējumi. Slikta dūša ar sāpēm kuņģa apvidū. Palīglīdzeklis žultsakmeņu slimības un hepatītu ārstēšanai.
Aknu darbības traucējumi. Palīglīdzeklis hepatomegālijas un dzeltes ārstēšanai. Caureja pārmaiņus ar aizcietējumiem. Hepatomegālija un aknu taukainā distrofija. Aizkuņģa dziedzera saslimšanas. Palīglīdzeklis akūta un hroniska hepatīta un dzeltes ārstēšanai. Nespēks un neirastēnija.

GALSTENA pil 20268-270209

1

Apstiprināts ZVA 20268-270209
2. PIRMS GALSTENA® LIETOŠANAS
Nelietojiet GALSTENA® - ja jums ir alerģija(paaugstināta jutība) pret aktīvajām vielām vai kādu citu sastāvdaļu.
Īpaša piesardzība, lietojot GALSTENA®, nepieciešama šādos gadījumos: - jo GALSTENA® pilieni satur 43 svara % etanola. Pieaugušo un pusaudžu reizes deva (10 pilieni) satur 0.16g etanola, kas nav ieteicams cilvēkiem ar noslieci uz alkoholismu. Grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā, bērniem un pacientiem ar aknu saslimšanām vai epilepsiju ir jāņem vērā GALSTENA® pilieni sastāvā esošais etanols.
Citu zāļu lietošana Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Mijiedarbība ar citiem ārstniecības līdzekļiem līdz šim nav zināma.
GALSTENA® lietošana kopā ar uzturu GALSTENA® vajadzētu lietot 30 minūtes pirms vai vismaz stundu pēc ēšanas, lai nodrošinātu maksimālu iedarbīgumu.
Grūtniecības un zīdīšanas periods Pirms jebkuru zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Pašreiz nav ziņu par iespējamiem riskiem, lietojot GALSTENA® grūtniecības un zīdīšanas periodā.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Lietojot GALSTENA® ieteiktās devās, tas neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
Svarīga informācija par kādu no GALSTENA® sastāvdaļām Satur 43 svara % etanola. Etanola saturs 1ml = apmēram 0‚40 g. 1ml = apmēram 25 pilieni.

3. KĀ LIETOT GALSTENA® Vienmēr lietojiet GALSTENA® tieši tā, kā ārsts jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Ieteicamā deva ir:
Žultsceļu diskinēzija

Pusaudži un pieaugušie Bērni līdz 12 g.v.

Devas 10 pilieni 5 pilieni

Lietošana 3 reizes dienā 2-3 nedēļas Ja nepieciešams, šo ārstēšanas kursu var atkārtot.

GALSTENA pil 20268-270209

2

Apstiprināts ZVA 20268-270209
Akūts un hronisks aknu iekaisums, hepatoze un aknu ciroze, hronisks aizkuņģa dziedzera iekaisums

Pusaudži un pieaugušie Bērni līdz 12 g.v. Zīdaiņi

Devas 10 pilieni 5 pilieni 1 piliens

Lietošana
3 reizes dienā 3 mēnešus Ja nepieciešams, šo ārstēšanas kursu var atkārtot.

Hronisks žultspūšļa iekaisums, žultsakmeņu slimība, stāvoklis pēc žultspūšļa izoperēšanas

Pusaudži un pieaugušie Bērni līdz 12 g.v.

Devas 10 pilieni 5 pilieni

Lietošana 3 reizes dienā 2-3 mēnešus Ja nepieciešams, šo ārstēšanas kursu var atkārtot.

Ārstēšanās sākumā, kā arī lai paātrinātu slimības simptomu mazināšanos, pieaugušie un pusaudži drīkst lietot 10 pilienus, bērni līdz 12 g.v.– 5 pilienus, zīdaiņi - 1 pilienu ik pēc 30-60 minūtēm (maksimums 8 reizes dienā). Kad sākas uzlabošanās, lietošanas biežumu vajadzētu samazināt līdz 3 reizēm dienā.
GALSTENA® vajadzētu lietot 30 minūtes pirms vai vismaz stundu pēc ēšanas, lai nodrošinātu maksimālu iedarbīgumu. Paturēt GALSTENA® neilgi mutē pirms norīšanas. GALSTENA® ieteicams uzņemt neatšķaidītu vai atšķaidītu nelielā ūdens daudzumā.
Ja esat lietojis GALSTENA® vairāk nekā noteikts Sastāvdaļas ir lielā mērā atšķaidītas, tāpēc pārdozēšanas gadījumā nevajadzētu sagaidīt toksisku iedarbību vai kādus traucējumus.
Ja esat aizmirsis lietot GALSTENA® Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu. Lietojiet nākamo devu pēc iespējas ātrāk.
Ja jūs pārtraucat lietot GALSTENA® Ja jums ir kādi jautājumi par šī produkta lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. IESPĒJAMĀS BLAKUSPARĀDĪBAS
Tāpat kā citas zāles, GALSTENA® var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Ja novērojat jebkādas blakusparādības, lūdzam par to izstāstīt savam ārstam vai farmaceitam.

5. KĀ UZGLABĀT GALSTENA®
Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā. Sargāt no gaismas. Uzglabāt bērniem nepieejamā un neredzamā vietā. Nelietojiet GALSTENA® pēc derīguma termiņa, kas norādīts uz etiķetes un kastītes. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.

GALSTENA pil 20268-270209

3

Apstiprināts ZVA 20268-270209

6. SĪKĀKA INFORMĀCIJA Ko GALSTENA® satur

- Aktīvās vielas 100ml ir:

Carduus D1

2ml,

Taraxacum D6

10ml,

Chelidonium D6

10ml,

Natrium sulfuricum D12 10ml,

Phosphorus D12

10ml.

- Citas sastāvdaļas ir 43 svara % etanola, attīrīts ūdens
GALSTENA® ārējais izskats un iepakojums GALSTENA ir gatavots no augiem un citām dabiskām izejvielām‚ tad tam ir iespējamas garšas un smaržas svārstības‚ var būt arī viegls duļķojums‚ taču tas neietekmē ārstniecības līdzekļa iedarbību.

Stikla pudele ar plastmasas skrūvējamu korķīti un plastmasas pilienu sadalītāju. Iepakojuma izmērs: 20 ml, 50 ml, 100 ml. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Richard Bittner AG, Reisnerstraße 55-57; A-1030 Vīne, Austrija tel.: +43 15030972 fakss: +43 1503097240 e-pasts: office.vienna@richard-bittner.com

Ražotājs: Richard Bittner AG, Ossiacherstrasse 7, A-9560 Feldkirchen, Austrija tel.: +43 0427644940 fakss: +43 04276449430 e-pasts: office@richard-bittner.com

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam kontaktēties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka pilnvaroto pārstāvi - SIA OMEGA PHARMA BALTICS, Bauskas iela 58a-902, Rīga, LV-1004, tālr.: 6 7103144, fakss : 6 7103143, e-pasts: office@fitania.lv.

TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS: 2009. gada 26. janvāris

Teksta pēdējās pārskatīšanas datuns: 2009. gada 26. janvāris

GALSTENA pil 20268-270209

4

Lejupielādēt zāļu aprakstu

ZĀĻU APRAKSTS 1. ZĀĻU NOSAUKUMS
GALSTENA® pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

Apstiprināts ZVA 11958-250209

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS 100ml GALSTENA® satur: Carduus D1 2ml, Taraxacum D6 10ml, Chelidonium D6 10ml, Natrium sulfuricum D12 10ml, Phosphorus D12 10ml.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.

3. ZĀĻU FORMA
Homeopātiskas zāles Pilieni iekšķīgai lietošanai, šķīdums

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Akūtu un hronisku aknu slimību (hepatīts, hepatoze), žultspūšļa slimību (hronisks holecistīts, žultsakmeņu slimība, postholecistektomijas sindroms) un aizkuņģa dziedzera slimību (hronisks pankreatīts) ārstēšanai.
Atbilstoši mācībai par homeopātiskiem ārstniecības līdzekļiem GALSTENA® sastāvdaļas palīdz atvieglot un izārstēt sekojošus traucējumus:

Carduus (Mārdadzis)

Pietūkums un sāpīgums aknu rajonā. Nogurums, slikta dūša, caureja vai aizcietējumi. Palīglīdzeklis žultsakmeņu slimības ārstēšanai.

Taraxacum (Pienene)

Palielinātas aknas ar spiediena sajūtu labajā paribē. Pilnuma sajūta ar vēdera uzpūšanos. Galvas sāpes, ko izraisa aknu slimības.

Chelidonium (Strutene)

Gremošanas traucējumi. Slikta dūša ar sāpēm kuņģa apvidū. Palīglīdzeklis žultsakmeņu slimības un hepatītu ārstēšanai.

Natrium sulfuricum Aknu darbības traucējumi. Palīglīdzeklis hepatomegālijas un dzeltes (Nātrija sulfāts) ārstēšanai. Caureja pārmaiņus ar aizcietējumiem.

Phosphorus (Fosfors)

Hepatomegālija un aknu taukainā distrofija. Aizkuņģa dziedzera saslimšanas. Palīglīdzeklis akūta un hroniska hepatīta un dzeltes ārstēšanai. Nespēks un neirastēnija.

4.2. Devas un lietošanas veids

GALSTENA_drops_11958-250209

1

Apstiprināts ZVA 11958-250209

Devu izvēle ir individuāla atkarībā no slimības ainas. Žultsceļu diskinēzija

Pusaudži un pieaugušie Bērni līdz 12 g.v.

Devas 10 pilieni 5 pilieni

Lietošana 3 reizes dienā 2-3 nedēļas Ja nepieciešams, šo ārstēšanas kursu var atkārtot.

Akūts un hronisks aknu iekaisums, hepatoze un aknu ciroze, hronisks aizkuņģa dziedzera iekaisums

Pusaudži un pieaugušie Bērni līdz 12 g.v. Zīdaiņi līdz 1 g.v.

Devas 10 pilieni 5 pilieni 1 piliens

Lietošana
3 reizes dienā 3 mēnešus Ja nepieciešams, šo ārstēšanas kursu var atkārtot.

Hronisks žultspūšļa iekaisums, žultsakmeņu slimība, stāvoklis pēc žultspūšļa izoperēšanas

Pusaudži un pieaugušie Bērni līdz 12 g.v.

Devas 10 pilieni 5 pilieni

Lietošana 3 reizes dienā 2-3 mēnešus Ja nepieciešams, šo ārstēšanas kursu var atkārtot.

Ārstēšanās sākumā, kā arī lai paātrinātu slimības simptomu mazināšanos, pieaugušie un pusaudži drīkst lietot 10 pilienus, bērni līdz 12 g. v. – 5 pilienus, zīdaiņi – 1 pilienu ik pēc 30-60 minūtēm (maksimums 8 reizes dienā). Kad sākas uzlabošanās, lietošanas biežumu vajadzētu samazināt līdz 3 reizēm dienā.
GALSTENA® vajadzētu lietot 30 minūtes pirms vai vismaz stundu pēc ēšanas, lai nodrošinātu maksimālu iedarbīgumu. Paturēt GALSTENA® neilgi mutē pirms norīšanas. GALSTENA® ieteicams uzņemt neatšķaidītu vai atšķaidītu nelielā ūdens daudzumā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām un/ vai jebkuru no palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzības pasākumi
GALSTENA® pilieni satur 43 svara % etanola. Pieaugušo un pusaudžu reizes deva (10 pilieni) satur 0.16g etanola, kas nav ieteicams cilvēkiem ar noslieci uz alkoholismu. Grūtniecēm un sievietēm zīdīšanas periodā, bērniem un pacientiem ar aknu saslimšanām vai epilepsiju ir jāņem vērā GALSTENA® pilieni sastāvā esošais etanols.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pašreiz nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm

GALSTENA_drops_11958-250209

2

4.6. Grūtniecība un zīdīšana

Apstiprināts ZVA 11958-250209

Iespējamais risks, lietojot GALSTENA® grūtniecības un zīdīšanas periodā, līdz šim nav zināms.

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus GALSTENA® neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Pašreiz nav datu par nevēlamajām blakusparādībām.

4.9 Pārdozēšana

Pašreiz nav datu par pārdozēšanas gadījumiem.

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS

5.1. Farmakodinamiskās īpašības

Farmakoterapeitiskā grupa: Homeopātiskas zāles ATC kods: V03AX
GALSTENA® ir dažādu atsevišķu homeopātisku zāļu savienojums. Specifiskā GALSTENA® sastāvdaļu kombinācija papildina tās iedarbības rezultātus, paplašinot indikāciju amplitūdu un paaugstina terapijas drošību un vienkāršību.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Pamatojoties uz homeopātisko līdzekļu augstām atšķaidījuma pakāpēm un bioinformatīvo raksturojumu, līdz šim nav datu par farmakokinētiskajām īpašībām.

5.3. Preklīniskie dati par drošību.

Nav noteikta, sakarā ar aktīvo vielu augsto atšķaidījumu.

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA

6.1. Palīgvielu saraksts

Satur 43 svara % etanola un attīrītu ūdeni. 1ml = apmēram 25 pilieni. Etanola saturs 1 ml = apmēram 0,40 g.

6.2. Nesaderība Nav piemērojama.

GALSTENA_drops_11958-250209

3

6.3. Uzglabāšanas laiks

Apstiprināts ZVA 11958-250209

5 gadi GALSTENA® ir gatavots no augiem un citām dabiskām izejvielām, tam ir iespējamas garšas un
smaržas svārstības‚ var būt arī viegls duļķojums‚ taču tas neietekmē ārstniecības līdzekļa iedarbību.

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi

Uzglabāt temperatūrā līdz 30°C.
Uzglabāt cieši noslēgtā pudelē.
Uzglabāt oriģinālā iepakojumā. Sargāt no gaismas.

6.5. Iepakojuma veids un saturs Stikla pudeles ar plastmasas skrūvējamu korķīti un plastmasas pilienu sadalītāju. Iepakojuma lielumi: 20ml, 50ml un 100ml. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un norādījumi par sagatavošanu lietošanai Nav īpašu prasību.

7. REĢISTRĀCJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Richard Bittner AG, Reisnerstraße 55-57 A-1030 Vīne, Austrija tel.: +43 15030972 fakss: +43 1503097240 e-pasts: office.vienna@richard-bittner.com
8. REĢISTRĀCIJAS NUMURS: 99-0020
9. REĢISTRĀCIJAS / PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS: 1999. gada 20. janvāris 2004. gada 9. marts
10. TEKSTA PĒDĒJĀS PĀRSKATĪŠANAS DATUMS: 2009. gada 26. janvāris

GALSTENA_drops_11958-250209

4