ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
EU/1/15/1082/001
EU/1/15/1082/001
Almac Pharma Services (Ireland) Limited, Ireland
26-MAY-16
Uz neierobežotu laiku
Recepšu zāles
123 mg
Kapsula, cietā
Ir apstiprināta
Amicus Therapeutics Europe Limited, Ireland
03.09.2019 14:58
Lejupielādēt lietošanas instrukciju
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Galafold 123 mg cietās kapsulas
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra kapsula satur migalastatahidrohlorīdu, kas ir atbilst 123 mg migalastata(migalastat). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Cietā kapsula. 2. izmēra cietā kapsula (6,4 x 18,0 mm) ar zilu necaurspīdīgu vāciņu un baltu necaurspīdīgu korpusu. Kapsulai ir uzdruka „A1001” melnā krāsā. Kapsula satur baltas līdz gaiši brūnas krāsas pulveri.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Galafold indicētas ilgstošai ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma ar apstiprinātu Fabri slimības diagnozi (α-galaktozidāzes deficīts) un maināmu mutāciju (skatīt tabulas 5.1. apakšpunktā).
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar Galafold ir jāsāk un jāuzrauga ārstam, kuram ir pieredze Fabri slimības diagnosticēšanā un ārstēšanā.Galafold nav paredzētas vienlaicīgai lietošanai ar enzīmu aizstājterapiju (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Devas
Ieteicamā devu shēma pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma ir 123 mg migalastata (1 kapsula) katru otro dienu vienā laikā.
Aizmirstā deva Galafold nedrīkst lietot 2 dienas pēc kārtas. Ja ir aizmirsta vienas dienas deva, pacientiem jālieto aizmirstā Galafold deva tikai, ja nav pagājušas vairāk kā 12 stundas no parastā devas lietošanas laika. Ja pagājušas vairāk kā 12 stundas, pacientam jāatsāk Galafold lietošana nākamās plānotās devas dienā un laikā saskaņā ar katras otrās dienas dozēšanas grafiku.
Pediatriskā populācija Galafold drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā no 0 līdz 15 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
2
Īpašas populācijas
Vecāka gadagājuma pacienti Devas pielāgošana, pamatojoties uz vecumu, nav nepieciešama (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Galafold nav ieteicams lietot pacientiem ar Fabri slimību, kuriem aprēķinātais GFĀ ir mazāks par 30 ml/min./1,73 m2 (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav nepieciešama Galafold devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai. Galafold iedarbība samazinās par aptuveni 40%, lietojot kopā ar uzturu, un tāpēc nedrīkst ēst vismaz 2 stundas pirms un 2 stundas pēc Galafold lietošanas, lai paietu vismaz 4 stundas bez ēšanas. Šajā laikā var lietot dzidrus šķidrumus, tostarp gāzētos dzērienus. Galafold jālieto katru otro dienu vienā un tajā pašā laikā, lai pacients saņemtu optimālu ieguvumu.
Kapsulas jānorij veselas. Kapsulas nedrīkst griezt uz pusēm, sadalīt vai sakošļāt.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pacientiem, kuriem uzsākta ārstēšana ar Galafold, vai kuri pārgājuši uz Galafold lietošanu, ieteicams regulāri (ik pēc 6 mēnešiem) kontrolēt nieru darbību, ehokardiogrāfijas parametrus un bioķīmiskos marķierus. Klīniskā stāvokļa pasliktināšanās gadījumā jāveic papildu klīniskā novērtēšana vai jāpārtrauc ārstēšana ar Galafold.
Galafold nav indicēts lietošanai pacientiem ar nemainīgu mutāciju (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pacientiem, kuri tika ārstēti ar Galafold, netika novērota proteīnūrijas samazināšanās.
Galafold nav ieteicams lietot pacientiem ar smagu nieru mazspēju, kuriem aprēķinātais GFĀ ir mazāks par 30 ml/min./1,73m2 (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Ierobežotais datu apjoms liecina, ka vienlaicīga vienas Galafold devas lietošana un standarta enzīmu aizstājterapijas infūzija palielina agalzidāzes iedarbību līdz 5 reizēm. Šajā pētījumā arī norādīts, ka agalzidāze neietekmē migalastata farmakokinētiku. Galafold nav paredzētas vienlaicīgai lietošanai ar enzīmu aizstājterapiju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pamatojoties uz in vitro pētījumos iegūtajiem datiem, migalastats nav CYP1A2, 2B6 vai 3A4 induktors. Turklāt migalastats nav CYP1A2, 2A6, 2B6, 2C8, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1, vai 3A4/5 inhibitors vai substrāts. Migalastats nav MDR1 vai BCRP substrāts un nav BCRP, MDR1 vai cilvēka izplūdes transportproteīna BSEP inhibitors. Turklāt migalastats nav MATE1, MATE2-K, OAT1, OAT3 vai OCT2 substrāts, kā arī OATP1B1, OATP1B3, OAT1, OAT3, OCT1, OCT2, MATE1 vai MATE2-K cilvēka transportvielas inhibitors.
3
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Sievietes reproduktīvā vecumā/Kontracepcija vīriešiem un sievietēm Galafold nav ieteicams sievietēm reproduktīvā vecumā, kas nelieto kontracepciju.
Grūtniecība Dati par Galafold lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti. Pētījumos ar trušiem ietekme uz pēcnācējiem ir novērota tikai pie devām, kas izraisīja toksicitāti dzīvnieku mātītēm (skatīt 5.3. apakšpunktu). Galafold nav ieteicams lietot grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti Nav zināms, vai Galafold izdalās mātes pienā. Tomēr pētījumi ar žurkām pierādījuši, ka migalastats izdalās ar mātes pienu. Tādējādi nevar izslēgt migalastata iedarbības risku ar krūti barotam bērnam. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt Galafold terapiju jāpieņem, vērtējot krūts barošanas sniegto ieguvumu bērnam un terapijas sniegto ieguvumu sievietei.
Fertilitāte Nav pētīta Galafold ietekme uz fertilitāti cilvēkiem. Ārstēšana visu noteikto devu lietošanas gadījumā izraisīja pārejošu un pilnībā atgriezenisku neauglību žurku tēviņiem. Pilnīgu atgriezeniskumu novēroja 4 nedēļas pēc devu lietošanas pārtraukšanas. Līdzīgi secinājumi tika atzīmēti pirmsklīniskajos pētījumos pēc ārstēšanas ar citiem iminocukuriem (skatīt 5.3. apakšpunktu). Migalastats neradīja ietekmi uz feritilitāti žurku mātītēm.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Galafold neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk konstatētās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes, ko novēroja aptuveni 10% pacientu, kuri saņēma Galafold.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Nevēlamo blakusparādību biežums ir noteikts šādi: ļoti bieži (≥1/10), bieži (no ≥1/100 līdz <1/10), retāk (no ≥1/1 000 līdz <1/100), reti (no ≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nezināmi (nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem). Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības norādītas to biežuma samazinājuma secībā katrā orgānu sistēmas klasifikācijā.
1. tabula. Klīniskajos pētījumos novērotās Galafold nevēlamās reakcijas
Orgānu sistēmas klasifikācija
Ļoti bieži
Bieži
Psihiskie traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Galvassāpes
Depresija
Parestēzija Reibonis Hipoestēzija
Ausu un labirinta bojājumi
Reibonis
Sirds funkcijas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Sirdsklauves
Dispnoja Deguna asiņošana
4
Kuņģa–zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi Skeleta–muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Izmeklējumi
Diareja Slikta dūša Sāpes vēderā Aizcietējums Sausa mute Defekācijassteidzamība Dispepsija Izsitumi Nieze
Muskuļu spazmas Mialģija Greizais kakls Sāpes ekstremitātē
Proteinūrija
Nespēks Sāpes
Kreatīnfosfokināzes līmeņa paaugstināšanās asinīs Ķermeņa masaspalielināšanās
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumāminēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Pārdozēšanas gadījumā ieteicama vispārējā medicīniskā aprūpe. Lietojot Galafold līdz pat 1250 mg un 2000 mg devās, visbiežāk novērotās blakusparādības bija galvassāpes un reiboņi.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: citi gremošanas traktu un vielmaiņu ietekmējoši līdzekļi, ATĶ kods: A16AX14
Fabri slimība ir ar X-hromosomu saistīti progresējoši lizosomu uzkrāšanās traucējumi, kas var skart vīriešus un sievietes. Fabri slimība, kas izraisa mutāciju GLA gēnā, rada lizosomālā enzīma -galaktozidāzes A (-Gal A) nepietiekamību, kas ir nepieciešams glikosfingolipīdu substrāta (piem., GL-3, lyso-Gb3līmenis) metabolismam. Tāpēc samazināta -Gal A aktivitāte tiek saistīta ar pakāpenisku substrāta uzkrāšanos neaizsargātajos orgānos un audos, kas izraisa saslimstību un mirstību, kas saistīta ar Fabri slimību.
Darbības mehānisms
Noteiktas GLA mutācijas var izraisīt anomālas un mainīgas α-Gal A mutantu formas. Migalastats ir farmakoloģiskais čaperons, kas paredzēts, lai ar augstu afinitāti selektīvā un atgriezeniskā veidā sasaistītos ar noteiktu -Gal A mutantu formu aktīvajām vietām — genotipiem, kuri tiek attiecināti uz mainīgajām mutācijām. Migalastata sasaistīšanās stabilizē šīs -Gal A mutanta formas
5
endoplazmatiskajā tīklā un nodrošina to pareizu transportēšanu uz lizosomām. Esot lizosomās, migalastata disociācija atjauno -Gal A aktivitāti, radot GL-3 un saistīto substrātu katabolismu.
GLA mutācijas, ko ārstēšanā ar Galafold var vai nevar izmainīt, uzskaitītas 2. un 3. tabulā. GLA mutācijas ir pieejamas arī veselības aprūpes sniedzējiem: www.galafoldamenabilitytable.com.
Uzskaitītās nukleotīdu izmaiņas atspoguļo iespējamās DNS secības izmaiņas, kas izraisa aminoskābju mutāciju. Aminoskābju mutācija (proteīnu secības maiņa) ir visnozīmīgākā, nosakot maināmību. Ja pacientam (vīriešiem un sievietēm) vienā hromosomā ir divas mutācijas, tās ir maināmas, ja šīs abas mutācijas ir norādītas vienā 2. tabulas ierakstā (piemēram, D55V/Q57L). Ja pacientam ir divas mutācijas atšķirīgās hromosomās (tikai sievietēm), tās ir maināmas, ja viena no šīm mutācijām ir norādīta 2. tabulā.
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
c.7C>G c.8T>C c.[11G>T; 620A>C] c.37G>A c.37G>C c.43G>A c.44C>G c.53T>G c.58G>C c.59C>A c.65T>G c.70T>C vai c.70T>A c.70T>G c.72G>C vai c.72G>T c.95T>C c.97G>C c.97G>T c.98A>G c.100A>C c.100A>G c.101A>C c.101A>G c.102T>G vai c.102T>A c.103G>C vai c.103G>A c.104G>A c.104G>C c.104G>T c.107T>C c.107T>G c.108G>C vai c.108G>T c.109G>A c.110C>T c.122C>T c.124A>C vai c.124A>T c.124A>G c.125T>A c.125T>C
Nukleotīdu izmaiņas
c.C7G c.T8C c.G11T/A620C c.G37A c.G37C c.G43A c.C44G c.T53G c.G58C c.C59A c.T65G c.T70C vai c.T70A c.T70G c.G72C vai c.G72T c.T95C c.G97C c.G97T c.A98G c.A100C c.A100G c.A101C c.A101G c.T102G vai c.T102A c.G103C vai c.G103A c.G104A c.G104C c.G104T c.T107C c.T107G c.G108C vai c.G108T c.G109A c.C110T c.C122T c.A124C vai c.A124T c.A124G c.T125A c.T125C
6
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
L3V L3P R4M/Y207S A13T A13P A15T A15G F18C A20P A20D V22G W24R W24G W24C L32P D33H D33Y D33G N34H N34D N34T N34S N34K G35R G35E G35A G35V L36S L36W L36F A37T A37V T41I M42L M42V M42K M42T
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.125T>G c.126G>A vai c.126G>C vai c.126G>T
c.137A>C c.142G>C c.152T>A c.153G>A vai c.153G>T vai c.153G>C c.[157A>C; 158A>T] c.157A>G c.159C>G vai c.159C>A c.160C>T c.161T>C c.164A>G c.164A>T c.[164A>T; 170A>T] c.167G>A c.167G>T c.170A>G c.170A>T c.175G>A c.178C>A c.178C>T c.179C>T c.184_185insTAG c.196G>A c.197A>G c.207C>A vai c.207C>G c.214A>G c.216G>A vai c.216G>T vai c.216G>C c.218C>T c.227T>C c.239G>A c.239G>T c.247G>A c.253G>A c.[253G>A; 254G>A] c.[253G>A; 254G>T; 255T>G] c.254G>A c.261G>C vai c.261G>T c.263A>C c.265C>T c.272T>C c.286A>G c.288G>A vai c.288G>T vai c.288G>C c.289G>C c.290C>T
c.T125G c.G126A vai c.G126C vai c.G126T
c.A137C c.G142C c.T152A c.G153A vai c.G153T vai c.G153C c.A157C/A158T c.A157G c.C159G vai c.C159A c.C160T c.T161C c.A164G c.A164T c.A164T/A170T c.G167A c.G167T c.A170G c.A170T c.G175A c.C178A c.C178T c.C179T c.184_185insTAG c.G196A c.A197G c.C207A vai c.C207G c.A214G c.G216A vai c.G216T vai c.G216C c.C218T c.T227C c.G239A c.G239T c.G247A c.G253A c.G253A/G254A c.G253A/G254T/T255G c.G254A c.G261C vai c.G261T c.A263C c.C265T c.T272C c.A286G c.G288A vai c.G288T vai c.G288C c.G289C c.C290T
7
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
M42R M42I
H46P E48Q M51K M51I
N53L N53D N53K L54F L54P D55G D55V D55V/Q57L C56Y C56F Q57R Q57L E59K P60T P60S P60L S62delinsLA E66K E66G F69L M72V M72I
A73V M76T G80D G80V D83N G85S G85N G85M G85D E87D Y88S L89F I91T M96V M96I
A97P A97V
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.305C>T c.311G>T c.316C>T c.320A>G c.322G>A c.326A>G c.334C>G c.335G>A c.335G>T c.337T>A c.337T>C vai c.339T>A vai c.339T>G c.352C>T c.361G>A c.368A>G c.373C>T c.374A>T c.376A>G c.383G>A c.399T>G c.404C>T c.408T>A vai c.408T>G c.416A>G c.419A>C c.427G>A c.431G>A c.431G>T c.434T>C c.436C>T c.437C>G c.454T>C c.454T>G c.455A>G c.465T>A vai c.465T>G c.466G>A c.466G>T c.467C>T c.471G>C vai c.471G>T c.484T>G c.493G>C c.494A>G c.496_497delinsTC c.496C>G c.[496C>G; 497T>G] c.499C>G c.506T>C c.511G>A c.520T>C c.520T>G c.525C>G vai c.525C>A
c.C305T c.G311T c.C316T c.A320G c.G322A c.A326G c.C334G c.G335A c.G335T c.T337A c.T337C vai c.T339A vai c.T339G c.C352T c.G361A c.A368G c.C373T c.A374T c.A376G c.G383A c.T399G c.C404T c.T408A vai c.T408G c.A416G c.A419C c.G427A c.G431A c.G431T c.T434C c.C436T c.C437G c.T454C c.T454G c.A455G c.T465A vai c.T465G c.G466A c.G466T c.C467T c.G471C vai c.G471T c.T484G c.G493C c.A494G c.496_497delinsTC c.C496G c.C496G/T497G c.C499G c.T506C c.G511A c.T520C c.T520G c.C525G vai c.C525A
8
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
S102L G104V L106F Q107R A108T D109G R112G R112H R112L F113I F113L
R118C A121T Y123C H125Y H125L S126G G128E I133M A135V D136E N139S K140T A143T G144D G144V F145S P146S P146R Y152H Y152D Y152C D155E A156T A156S A156V Q157H W162G D165H D165G L166S L166V L166G L167V F169S G171S C174R C174G D175E
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.539T>G c.540G>C vai c.540G>T c.548G>A c.548G>C c.550T>A c.551A>G c.553A>G c.559_564dup c.559A>G c.560T>C c.561G>T vai c.561G>A vai c.561G>C c.567G>C vai c.567G>T c.572T>A c.580A>G c.581C>T c.584G>T c.586A>G c.593T>C c.595G>A c.596T>C c.596T>G c.599A>G c.602C>A c.602C>T c.608A>T c.609G>C vai c.609G>T c.610T>G c.611G>T c.613C>A c.613C>T c.614C>T c.619T>C c.620A>C c.623T>G c.628C>T c.629C>T c.638A>G c.638A>T c.640C>T c.641C>T c.643A>G c.644A>G c.[644A>G; 937G>T] c.644A>T c.646T>G c.647A>C c.647A>G c.655A>C c.656T>A
c.T539G c.G540C vai c.G540T c.G548A c.G548C c.T550A c.A551G c.A553G c.559_564dup c.A559G c.T560C c.G561T vai c.G561A vai c.G561C c.G567C vai c.G567T c.T572A c.A580G c.C581T c.G584T c.A586G c.T593C c.G595A c.T596C c.T596G c.A599G c.C602A c.C602T c.A608T c.G609C vai c.G609T c.T610G c.G611T c.C613A c.C613T c.C614T c.T619C c.A620C c.T623G c.C628T c.C629T c.A638G c.A638T c.C640T c.C641T c.A643G c.A644G c.A644G/G937T c.A644T c.T646G c.A647C c.A647G c.A655C c.T656A
9
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
L180W L180F G183D G183A Y184N Y184C K185E p.M187_S188dup M187V M187T M187I
L189F L191Q T194A T194I G195V R196G I198T V199M V199A V199G Y200C S201Y S201F E203V E203D W204G W204L P205T P205S P205L Y207H Y207S M208R P210S P210L K213R K213M P214S P214L N215D N215S N215S/D313Y N215I Y216D Y216S Y216C I219L I219N
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.656T>C c.659G>A c.659G>C c.662A>C c.671A>C c.671A>G c.673C>G c.682A>G c.683A>G c.687T>A vai c.687T>G c.695T>C c.712A>G c.713G>A c.716T>C c.717A>G c.720G>C vai c.720G>T c.724A>G c.724A>T c.725T>A c.725T>C c.728T>G c.729G>C vai c.729G>T c.730G>A c.730G>C c.733T>G c.740C>G c.747C>G vai c.747C>A c.748C>A c.749A>C c.749A>G c.750G>C c.758T>C c.758T>G c.760-762delGTT vai c.761763del c.769G>C c.770C>G c.770C>T c.772G>C vai c.772G>A c.773G>T c.776C>A c.776C>G c.776C>T c.779G>A c.779G>C c.781G>A c.781G>C c.781G>T c.788A>G c.790G>T
c.T656C c.G659A c.G659C c.A662C c.A671C c.A671G c.C673G c.A682G c.A683G c.T687A vai c.T687G c.T695C c.A712G c.G713A c.T716C c.A717G c.G720C vai c.G720T c.A724G c.A724T c.T725A c.T725C c.T728G c.G729C vai c.G729T c.G730A c.G730C c.T733G c.C740G c.C747G vai c.C747A c.C748A c.A749C c.A749G c.G750C c.T758C c.T758G c.760_762delGTT vai c.761_763del c.G769C c.C770G c.C770T c.G772C vai c.G772A c.G773T c.C776A c.C776G c.C776T c.G779A c.G779C c.G781A c.G781C c.G781T c.A788G c.G790T
10
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
I219T R220Q R220P Q221P N224T N224S H225D N228D N228S F229L I232T S238G S238N I239T I239M K240N I242V I242F I242N I242T L243W L243F D244N D244H W245G S247C N249K Q250K Q250P Q250R Q250H I253T I253S p.V254del
A257P A257G A257V G258R G258V P259Q P259R P259L G260E G260A G261S G261R G261C N263S D264Y
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.794C>T c.800T>C c.805G>A c.806T>C c.809T>C c.810T>G c.811G>A c.[811G>A; 937G>T] c.812G>A c.823C>G c.827G>A c.829T>G c.831G>T vai c.831G>C c.832A>T c.835C>G c.838C>A c.840A>T vai c.840A>C c.844A>G c.845C>T c.850A>G c.851T>C c.860G>T c.862G>C c.866T>G c.868A>C vai c.868A>T c.869T>C c.870G>A vai c.870G>C vai c.870G>T c.871G>A c.877C>A c.881T>C c.884T>G c.886A>G c.886A>T vai c.886A>C c.887T>C c.888G>A vai c.888G>T vai c.888G>C c.893A>G c.897C>G vai c.897C>A c.898C>T c.899T>C c.901C>G c.902G>A c.902G>C c.902G>T c.907A>T c.908T>A c.911G>A c.911G>C c.919G>A
c.C794T c.T800C c.G805A c.T806C c.T809C c.T810G c.G811A c.G811A/G937T c.G812A c.C823G c.G827A c.T829G c.G831T vai c.G831C c.A832T c.C835G c.C838A c.A840T vai c.A840C c.A844G c.C845T c.A850G c.T851C c.G860T c.G862C c.T866G c.A868C vai c.A868T c.T869C c.G870A vai c.G870C vai c.G870T c.G871A c.C877A c.T881C c.T884G c.A886G c.A886T vai c.A886C c.T887C c.G888A vai c.G888T vai c.G888C c.A893G c.C897G vai c.C897A c.C898T c.T899C c.C901G c.G902A c.G902C c.G902T c.A907T c.T908A c.G911A c.G911C c.G919A
11
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
P265L M267T V269M V269A I270T I270M G271S G271S/D313Y G271D L275V S276N W277G W277C N278Y Q279E Q280K Q280H T282A T282I M284V M284T W287L A288P I289S M290L M290T M290I
A291T P293T L294S F295C M296V M296L M296T M296I
N298S D299E L300F L300P R301G R301Q R301P R301L I303F I303N S304N S304T A307T
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.922A>G c.924A>T vai c.924A>C c.925G>C c.926C>T c.928C>T c.931C>G c.935A>G c.936G>T vai c.936G>C c.937G>T c.[937G>T; 1232G>A] c.938A>G c.946G>A c.947T>G c.950T>C c.955A>T c.956T>C c.958A>C c.959A>T c.962A>G c.962A>T c.963G>C vai c.963G>T c.964G>A c.964G>C c.966C>A vai c.966C>G c.967C>A c.968C>G c.973G>A c.973G>C c.978G>C vai c.978G>T c.979C>G c.980A>T c.983G>C c.989A>C c.989A>G c.1001G>A c.1010T>C c.1012G>A c.1013A>T c.1016T>A c.1016T>C c.1027C>A c.1028C>T c.1033T>C c.1046G>C c.1055C>G c.1055C>T c.1061T>A c.1066C>G c.1066C>T c.1067G>A
c.A922G c.A924T vai c.A924C c.G925C c.C926T c.C928T c.C931G c.A935G c.G936T vai c.G936C c.G937T c.G937T/G1232A c.A938G c.G946A c.T947G c.T950C c.A955T c.T956C c.A958C c.A959T c.A962G c.A962T c.G963C vai c.G963T c.G964A c.G964C c.C966A vai c.C966G c.C967A c.C968G c.G973A c.G973C c.G978C vai c.G978T c.C979G c.A980T c.G983C c.A989C c.A989G c.G1001A c.T1010C c.G1012A c.A1013T c.T1016A c.T1016C c.C1027A c.C1028T c.T1033C c.G1046C c.C1055G c.C1055T c.T1061A c.C1066G c.C1066T c.G1067A
12
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
K308E K308N A309P A309V L310F L311V Q312R Q312H D313Y D313Y/G411D D313G V316I V316G I317T I319F I319T N320H N320I Q321R Q321L Q321H D322N D322H D322E P323T P323R G325S G325R K326N Q327E Q327L G328A Q330P Q330R G334E F337S E338K E338V V339E V339A P343T P343L S345P W349S A352G A352V I354K R356G R356W R356Q
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
c.1067G>C c.1072G>C c.1073A>C c.1073A>G c.1074G>T vai c.1074G>C c.1076T>C c.1078G>A c.1078G>T c.1079G>A c.1082G>A c.1082G>C c.1084C>A c.1085C>T c.1087C>T c.1088G>A c.1102G>A c.1117G>A c.1124G>A c.1139C>T c.1153A>G c.1168G>A c.1171A>G c.1172A>C c.1175G>C c.1184G>A c.1184G>C c.1192G>A
c.1202_1203insGACTTC c.1208T>C c.1222A>T c.1225C>A c.1225C>G c.1225C>T c.1228A>G c.1229C>T c.1232G>A c.1234A>C c.1235C>A c.1253A>G c.1261A>G
NP GAL 0719
Nukleotīdu izmaiņas
c.G1067C c.G1072C c.A1073C c.A1073G c.G1074T vai c.G1074C c.T1076C c.G1078A c.G1078T c.G1079A c.G1082A c.G1082C c.C1084A c.C1085T c.C1087T c.G1088A c.G1102A c.G1117A c.G1124A c.C1139T c.A1153G c.G1168A c.A1171G c.A1172C c.G1175C c.G1184A c.G1184C c.G1192A
c.1202_1203insGACTTC c.T1208C c.A1222T c.C1225A c.C1225G c.C1225T c.A1228G c.C1229T c.G1232A c.A1234C c.C1235A c.A1253G c.A1261G
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
R356P E358Q E358A E358G E358D I359T G360S G360C G360D G361E G361A P362T P362L R363C R363H A368T G373S G375E P380L T385A V390M K391E K391T R392T G395E G395A E398K
p.T400_S401dup L403S N408Y P409T P409A P409S T410A T410I G411D T412P T412N E418G M421V
Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold nevar izmainīt, uzskaitītas zemāk 3. tabulā.
„Olbaltumvielu sekvences izmaiņu” ailē NAV ZINĀMS norāda, ka izmaiņas olbaltumvielu secībā, ko izraisa mutācijas, nav viegli izsecināmas, vadoties no nukleotīdu izmaiņām, un ir nosakāmas eksperimentālā veidā. Šādos gadījumos jautājuma zīmes iekavās apzīmē, ka norādītās izmaiņas nav eksperimentāli apstiprinātas un var nebūt pareizas.
13
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1A>C vai c.1A>T c.1A>G c.2T>A c.2T>C c.2T>G c.3G>A vai c.3G>T vai c.3G>C c.19G>T c.41T>C c.43G>C c.44C>A c.46C>G c.47T>A c.47T>C c.47T>G c.53T>C c.56T>A c.56T>C c.59C>T c.61C>T c.62T>C c.62T>G c.71G>A vai c.72G>A c.92C>T c.109G>C c.118C>G c.118C>T c.119C>A c.119C>G c.119C>T c.127G>A c.127G>C c.128G>A c.128G>T c.131G>A vai c.132G>A c.132G>T vai c.132G>C c.134T>C c.134T>G c.136C>T c.137A>G c.137A>T c.[138C>G; 153G>T; 167G>T] c.139T>C vai c.139T>A c.139T>G c.140G>A vai 141G>A c.140G>T c.141G>C vai c.141G>T c.142G>A c.144G>T vai c.144G>C c.145C>A c.145C>G
Nukleotīdu izmaiņas
c.A1C vai c.A1T c.A1G c.T2A c.T2C c.T2G c.G3A vai c.G3T vai c.G3C c.G19T c.T41C c.G43C c.C44A c.C46G c.T47A c.T47C c.T47G c.T53C c.T56A c.T56C c.C59T c.C61T c.T62C c.T62G c.G71A vai c.G72A c.C92T c.G109C c.C118G c.C118T c.C119A c.C119G c.C119T c.G127A c.G127C c.G128A c.G128T c.G131A vai c.G132A c.G132T vai c.G132C c.T134C c.T134G c.C136T c.A137G c.A137T c.C138G/G153T/G167T c.T139C vai c.T139A c.T139G c.G140A vai G141A c.G140T c.G141C vai c.G141T c.G142A c.G144T vai c.G144C c.C145A c.C145G
14
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
M1L M1V M1K M1T M1R M1I E7X L14P A15P A15E L16V L16H L16P L16R F18S L19Q L19P A20V L21F L21P L21R W24X A31V A37P P40A P40S P40H P40R P40L G43S G43R G43D G43V W44X W44C L45P L45R H46Y H46R H46L H46Q/M51I/C56F W47R W47G W47X W47L W47C E48K E48D R49S R49G
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.145C>T c.146G>C c.146G>T c.148T>C vai c.150C>G vai c.150C>A c.149T>G c.154T>A vai c.155G>C c.154T>C c.154T>G c.155G>A c.155G>T c.156C>A c.156C>G c.166T>A vai c.167G>C c.166T>G c.168C>A c.187T>A vai c.188G>C c.187T>C c.188G>A c.194G>C (pieņemtā splaisinga vieta) c.194G>T (pieņemtā splaisinga vieta) c.196G>C c.[196G>C; 334C>T] c.[196G>C; 1061T>A] c.202C>T c.206T>C c.208A>G c.215T>G c.218C>A c.227T>G c.228G>C vai c.228G>A vai c.228G>T c.233C>G vai c.233C>A c.235G>T c.241T>C vai c.241T>A c.242G>A vai c.243G>A c.242G>C c.243G>T vai c.243G>C c.244A>T c.254G>T c.256T>C c.256T>G c.257A>G c.258T>G vai c.258T>A c.262T>G c.266T>A c.266T>C c.266T>G
Nukleotīdu izmaiņas
c.C145T c.G146C c.G146T c.T148C vai c.C150G vai c.C150A c.T149G c.T154A vai c.G155C c.T154C c.T154G c.G155A c.G155T c.C156A c.C156G c.T166A vai c.G167C c.T166G c.C168A c.T187A vai c.G188C c.T187C c.G188A c.G194C (pieņemtā splaisinga vieta) c.G194T (pieņemtā splaisinga vieta) c.G196C c.G196C/C334T c.G196C/T1061A c.C202T c.T206C c.A208G c.T215G c.C218A c.T227G c.G228C vai c.G228A vai c.G228T c.C233G vai c.C233A c.G235T c.T241C vai c.T241A c.G242A vai c.G243A c.G242C c.G243T vai c.G243C c.A244T c.G254T c.T256C c.T256G c.A257G c.T258G vai c.T258A c.T262G c.T266A c.T266C c.T266G
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
R49C R49P R49L F50L
F50C C52S C52R C52G C52Y C52F C52X C52W C56S C56G C56X C63S C63R C63Y NEZINĀMS (S65T)
NEZINĀMS (S65I)
E66Q E66Q/R112C E66Q/I354K L68F F69S M70V M72R A73E M76R M76I
S78X E79X W81R W81X W81S W81C K82X G85V Y86H Y86D Y86C Y86X Y88D L89H L89P L89R
15
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.268T>C c.269G>A c.270C>A c.274G>A c.274G>C c.274G>T c.275A>G c.275A>T c.277G>A c.277G>T c.278A>G c.278A>T c.279C>G vai c.279C>A c.280T>A vai c.281G>C c.[280T>A; 281G>C] c.280T>G c.281G>A c.281G>T c.283T>G c.284G>A vai c.285G>A c.284G>C c.284G>T c.285G>T vai c.285G>C c.295C>T c.299G>A c.299G>C c.305C>G vai c.305C>A c.307G>C c.307G>T c.317T>G c.319C>T c.320A>T c.331C>T c.334C>A c.334C>T c.338T>C c.347G>T c.350T>G c.355C>T c.358C>G c.[358C>T; 359T>C] c.359T>C c.[359T>C; 361G>A] c.361G>C c.369T>G vai c.369T>A c.371T>A c.374A>C c.[374A>T; 383G>A] c.379A>T c.383G>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.T268C c.G269A c.C270A c.G274A c.G274C c.G274T c.A275G c.A275T c.G277A c.G277T c.A278G c.A278T c.C279G vai c.C279A c.T280A vai c.G281C c.T280A/G281C c.T280G c.G281A c.G281T c.T283G c.G284A vai c.G285A c.G284C c.G284T c.G285T vai c.G285C c.C295T c.G299A c.G299C c.C305G vai c.C305A c.G307C c.G307T c.T317G c.C319T c.A320T c.C331T c.C334A c.C334T c.T338C c.G347T c.T350G c.C355T c.C358G c.C358T/T359C c.T359C c.T359C/G361A c.G361C c.T369G vai c.T369A c.T371A c.A374C c.A374T/G383A c.A379T c.G383T
16
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
C90R C90Y C90X D92N D92H D92Y D92G D92V D93N D93Y D93G D93V D93E C94S C94T C94G C94Y C94F W95G W95X W95S W95L W95C Q99X R100K R100T S102X E103Q E103X L106R Q107X Q107L Q111X R112S R112C F113S G116V I117S Q119X L120V L120S L120P L120P/A121T A121P Y123X V124D H125P H125L/G128E K127X G128V
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.386T>C c.388A>G c.389A>G c.392T>A c.392T>C c.394G>A vai c.394G>C c.395G>A c.395G>C c.398T>A c.400T>C c.400T>G c.401A>C c.402T>G vai c.402T>A c.406G>C c.406G>T c.412G>A vai c.412G>C c.413G>A c.416A>C c.422C>A c.422C>T c.424T>C c.425G>A c.426C>A c.426C>G c.427G>C c.439G>A vai c.439G>C c.440G>A c.442A>C vai c.444T>A vai c.444T>G c.443G>A c.453C>G vai c.453C>A c.456C>A vai c.456C>G c.463G>C c.467C>A c.469C>T c.484T>C vai c.484T>A c.485G>A vai c.486G>A c.485G>T c.486G>C vai c.486G>T c.488G>T c.491T>G c.493G>T c.494A>T c.497T>C c.500T>A c.500T>C c.502A>C c.503A>G c.504A>C vai c.504A>T c.508G>A
Nukleotīdu izmaiņas
c.T386C c.A388G c.A389G c.T392A c.T392C c.G394A vai c.G394C c.G395A c.G395C c.T398A c.T400C c.T400G c.A401C c.T402G vai c.T402A c.G406C c.G406T c.G412A vai c.G412C c.G413A c.A416C c.C422A c.C422T c.T424C c.G425A c.C426A c.C426G c.G427C c.G439A vai c.G439C c.G440A c.A442C vai c.T444A vai c.T444G c.G443A c.C453G vai c.C453A c.C456A vai c.C456G c.G463C c.C467A c.C469T c.T484C vai c.T484A c.G485A vai c.G486A c.G485T c.G486C vai c.G486T c.G488T c.T491G c.G493T c.A494T c.T497C c.T500A c.T500C c.A502C c.A503G c.A504C vai c.A504T c.G508A
17
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
L129P K130E K130R L131Q L131P G132R G132E G132A I133N Y134H Y134D Y134S Y134X D136H D136Y G138R G138E N139T T141N T141I C142R C142Y C142X C142W A143P G147R G147E S148R
S148N Y151X Y152X D155H A156D Q157X W162R W162X W162L W162C G163V V164G D165Y D165V L166P L167Q L167P K168Q K168R K168N D170N
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.508G>C c.509A>G c.509A>T c.511G>C c.511G>T c.512G>A c.514T>A vai c.515G>C c.514T>C c.514T>G c.515G>A c.515G>T c.516T>G c.519C>A vai c.519C>G c.522T>A c.523G>A c.530T>A c.547G>A (pieņemtā splaisinga vieta) c.548G>T c.550T>G c.552T>A vai c.552T>G c.553A>T c.557A>C c.560T>G c.572T>C c.588A>T vai c.588A>C c.601T>C c.604T>C c.[604T>C; 644A>G] c.605G>A c.606T>G c.607G>A c.610T>C vai c.610T>A c.611G>A vai 612G>A c.612G>T vai c.612G>C c.614C>G c.617T>C c.620A>G c.626G>A c.634C>T c.639G>A (pieņemtā splaisinga vieta) c.[644A>G; 811G>A] c.[644A>G; 811G>A; 937G>T] c.648T>A vai c.648T>G c.658C>T c.661C>T c.666C>A vai c.666C>G c.667T>A vai c.668G>C c.667T>C
Nukleotīdu izmaiņas
c.G508C c.A509G c.A509T c.G511C c.G511T c.G512A c.T514A vai c.G515C c.T514C c.T514G c.G515A c.G515T c.T516G c.C519A vai c.C519G c.T522A c.G523A c.T530A c.G547A (pieņemtā splaisinga vieta) c.G548T c.T550G c.T552A vai c.T552G c.A553T c.A557C c.T560G c.T572C c.A588T vai c.A588C c.T601C c.T604C c.T604C/A644G c.G605A c.T606G c.G607A c.T610C vai c.T610A c.G611A vai G612A c.G612T vai c.G612C c.C614G c.T617C c.A620G c.G626A c.C634T c.G639A (pieņemtā splaisinga vieta) c.A644G/G811A c.A644G/G811A/G937T c.T648A vai c.T648G c.C658T c.C661T c.C666A vai c.C666G c.T667A vai c.G668C c.T667C
18
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
D170H D170G D170V G171R G171C G171D C172S C172R C172G C172Y C172F C172W Y173X C174X D175N L177X NEZINĀMS (G183S)
G183V Y184D Y184X K185X H186P M187R L191P R196S S201P C202R p.C202R/N215S C202Y C202W E203K W204R W204X W204C P205R L206P Y207C W209X Q212X NEZINĀMS
N215S/G271S N215S/G271S/D313Y Y216X R220X Q221X Y222X C223S C223R
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.667T>G c.668G>A c.668G>T c.670A>G c.674A>G c.676T>C vai c.676T>A c.677G>A vai c.678G>A c.678G>T vai c.678G>C c.679C>T c.680G>A c.680G>C c.680G>T c.688G>A c.691G>A c.691G>T c.692A>C c.692A>G c.692A>T c.695T>G c.700G>T c.701A>G c.701A>T c.702T>G vai c.702T>A c.704C>A c.704C>G c.704C>T c.706T>C vai c.706T>A c.706T>G c.707G>A vai c.708G>A c.707G>T c.708G>C vai c.708G>T c.712A>C vai c.714T>A vai c.714T>G c.718A>T c.734G>A vai c.735G>A c.734G>T c.739T>C c.748C>T c.751G>T c.755G>C c.770C>A c.778G>C vai c.778G>A c.782G>A c.782G>T c.784T>A vai c.784T>C c.785G>A vai c.786G>A c.785G>T c.786G>C vai c.786G>T c.789T>A vai c.789T>G c.[790G>T; 805G>A]
Nukleotīdu izmaiņas
c.T667G c.G668A c.G668T c.A670G c.A674G c.T676C vai c.T676A c.G677A vai c.G678A c.G678T vai c.G678C c.C679T c.G680A c.G680C c.G680T c.G688A c.G691A c.G691T c.A692C c.A692G c.A692T c.T695G c.G700T c.A701G c.A701T c.T702G vai c.T702A c.C704A c.C704G c.C704T c.T706C vai c.T706A c.T706G c.G707A vai c.G708A c.G707T c.G708C vai c.G708T c.A712C vai c.T714A vai c.T714G c.A718T c.G734A vai c.G735A c.G734T c.T739C c.C748T c.G751T c.G755C c.C770A c.G778C vai c.G778A c.G782A c.G782T c.T784A vai c.T784C c.G785A vai c.G786A c.G785T c.G786C vai c.G786T c.T789A vai c.T789G c.G790T/G805A
19
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
C223G C223Y C223F N224D H225R W226R W226X W226C R227X R227Q R227P R227L A230T D231N D231Y D231A D231G D231V I232S D234Y D234G D234V D234E S235Y S235C S235F W236R W236G W236X W236L W236C S238R
K240X W245X W245L S247P Q250X E251X R252T A257D G260R G261D G261V W262R W262X W262L W262C N263K D264Y/V269M
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.791A>C c.791A>T c.793C>T c.794C>G c.796G>A c.796G>C c.796G>T c.797A>C c.797A>G c.797A>T c.798T>A vai c.798T>G c.800T>G c.801G>A (pieņemtā splaisinga vieta) c.803T>C c.806T>A c.[806T>G; 937G>T] c.808A>T c.811G>T c.812G>T c.815A>G c.815A>T c.816C>A vai c.816C>G c.817T>C vai c.819T>A vai c.819T>G c.820G>A c.820G>T c.821G>T c.823C>T c.824T>A c.826A>G c.826A>T c.830G>A vai c.831G>A c.834T>G vai c.834T>A c.835C>A c.835C>T c.836A>G c.[836A>T; 902G>A] c.837G>C vai c.837G>T c.838C>T c.845C>A c.847C>T c.848A>C c.848A>G c.853G>C c.854C>A c.859T>C vai c.859T>A c.859T>G c.860G>A vai c.861G>A c.861G>C vai c.861G>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.A791C c.A791T c.C793T c.C794G c.G796A c.G796C c.G796T c.A797C c.A797G c.A797T c.T798A vai c.T798G c.T800G c.G801A (pieņemtā splaisinga vieta) c.T803C c.T806A c.T806G/G937T c.A808T c.G811T c.G812T c.A815G c.A815T c.C816A vai c.C816G c.T817C vai c.T819A vai c.T819G c.G820A c.G820T c.G821T c.C823T c.T824A c.A826G c.A826T c.G830A vai c.G831A c.T834G vai c.T834A c.C835A c.C835T c.A836G c.A836T/902G>A c.G837C vai c.G837T c.C838T c.C845A c.C847T c.A848C c.A848G c.G853C c.C854A c.T859C vai c.T859A c.T859G c.G860A vai c.G861A c.G861C vai c.G861T
20
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
D264A D264V P265S P265R D266N D266H D266Y D266A D266G D266V D266E M267R NEZINĀMS (M267I)
L268S V269E V269G/D313Y I270F G271C G271V N272S N272I N272K F273L
G274S G274C G274V L275F L275H S276G S276C W277X N278K Q279K Q279X Q279R Q279L/R301Q Q279H Q280X T282N Q283X Q283P Q283R A285P A285D W287R W287G W287X W287C
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.863C>A c.865A>T c.871G>C c.874G>A c.874G>C c.875C>T c.877C>G c.877C>T c.878C>A c.878C>T c.881T>G vai c.881T>A c.890C>G c.890C>T c.892A>C c.894T>G vai c.894T>A c.896A>G c.899T>A c.901C>T c.916C>T c.929T>G c.931C>T c.932T>C c.932T>G c.934C>T c.935A>C c.947T>A c.949A>T c.950T>A c.950T>G c.958A>T c.960T>G vai c.960T>A c.961C>G c.961C>T c.963_964GG>CA c.974G>A c.979C>A c.980A>G c.982G>A vai c.982G>C c.982G>T c.983G>A c.983G>T c.988C>T c.997C>T c.998A>G c.1012G>T c.1016T>G c.1018T>C vai c.1018T>A c.1019G>A vai c.1020G>A c.1019G>C c.1021G>A
Nukleotīdu izmaiņas
c.C863A c.A865T c.G871C c.G874A c.G874C c.C875T c.C877G c.C877T c.C878A c.C878T c.T881G vai c.T881A c.C890G c.C890T c.A892C c.T894G vai c.T894A c.A896G c.T899A c.C901T c.C916T c.T929G c.C931T c.T932C c.T932G c.C934T c.A935C c.T947A c.A949T c.T950A c.T950G c.A958T c.T960G vai c.T960A c.C961G c.C961T c.G963C/G964A c.G974A c.C979A c.A980G c.G982A vai c.G982C c.G982T c.G983A c.G983T c.C988T c.C997T c.A998G c.G1012T c.T1016G c.T1018C vai c.T1018A c.G1019A vai c.G1020A c.G1019C c.G1021A
21
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
A288D I289F A291P A292T A292P A292V P293A P293S P293H P293L L294X S297C S297F N298H N298K D299G L300H R301X Q306X L310R L311F L311P L311R Q312X Q312P V316E I317F I317N I317S N320Y N320K Q321E Q321X Q321H/D322N G325D Q327K Q327R G328R G328W G328E G328V Q330X Q333X Q333R E338X V339G W340R W340X W340S E341K
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1021G>T c.1022A>G c.1023A >C vai c.1023A>T c.1024C>G c.1024C>T c.1025G>A c.1025G>C c.1025G>T c.1031T>C c.1034C>G vai c.1034C>A c.1042G>C c.1045T>C vai c.1045T>A c.1046G>A vai c.1047G>A c.1048G>C c.1054G>C c.1055C>A c.1058T>G c.1065C>A vai c.1065C>G c.[1067G>A; 1078G>C] c.1069C>T c.1072G>A c.1081G>A vai c.1081G>C c.1081G>T c.1088G>C c.1095T>A vai c.1095T>G c.1115T>A c.1115T>C c.1115T>G c.1117G>C c.1118G>A c.1124G>T c.1130C>A c.1132T>C c.1133G>A c.1133G>C c.1133G>T c.1144T>C c.1145G>A c.1146C>G c.1147T>C vai c.1149C>G vai c.1149C>A c.1151T>A c.1153A>C c.1156C>T c.1157A>C c.1160T>C c.1163T>C c.1165C>G c.1166C>G c.1166C>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.G1021T c.A1022G c.A1023C vai c.A1023T c.C1024G c.C1024T c.G1025A c.G1025C c.G1025T c.T1031C c.C1034G vai c.C1034A c.G1042C c.T1045C vai c.T1045A c.G1046A vai c.G1047A c.G1048C c.G1054C c.C1055A c.T1058G c.C1065A vai c.C1065G c.G1067A/G1078C c.C1069T c.G1072A c.G1081A vai c.G1081C c.G1081T c.G1088C c.T1095A vai c.T1095G c.T1115A c.T1115C c.T1115G c.G1117C c.G1118A c.G1124T c.C1130A c.T1132C c.G1133A c.G1133C c.G1133T c.T1144C c.G1145A c.C1146G c.T1147C vai c.C1149G vai c.C1149A c.T1151A c.A1153C c.C1156T c.A1157C c.T1160C c.T1163C c.C1165G c.C1166G c.C1166T
22
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
E341X E341G E341D R342G R342X R342Q R342P R342L L344P S345X A348P W349R W349X A350P A352P A352D M353R N355K R356Q/G360R Q357X E358K G361R G361X R363P Y365X L372Q L372P L372R G373R G373D G375V A377D C378R C378Y C378S C378F C382R C382Y C382W F383L
I384N T385P Q386X Q386P L387P L388P P389A P389R P389L
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1187T>A c.1192G>T c.1193A>C c.1196G>A vai c.1197G>A c.1196G>C c.1202C>G vai c.1202C>A c.1215T>A c.1217A>G c.1219A>G c.1220T>A c.1220T>G c.1228A>C c.1229C>A c.1241T>C c.1243C>T c.1244T>C c.1246C>T c.1247_1248CT>AA c.1247A>C c.1250T>C c.1250T>G c.1288T>C c.18delA c.26delA c.32delG c.33delC c.34_42del c.34_57del c.35_47del c.42_48delTGCGCTT c.58_72del c.58_83del c.85dupG c.89delG c.123_126dupCATG c.123delC c.124_125del c.125_137del c.134_138delTGCACinsGCTCG c.147_148insCCC c.147_148insCGC c.154delT c.157_160delAACC c.162delT c.172delG c.181_182dupA c.184delT c.186delC c.210insT c.214delA
Nukleotīdu izmaiņas
c.T1187A c.G1192T c.A1193C c.G1196A vai c.G1197A c.G1196C c.C1202G vai c.C1202A c.T1215A c.A1217G c.A1219G c.T1220A c.T1220G c.A1228C c.C1229A c.T1241C c.C1243T c.T1244C c.C1246T c.C1247A/T1248A c.A1247C c.T1250C c.T1250G c.T1288C c.18delA c.26delA c.32delG c.33delC c.34_42del c.34_57del c.35_47del c.42_48delTGCGCTT c.58_72del c.58_83del c.85dupG c.89delG c.123_126dupCATG c.123delC c.124_125del c.125_137del c.134_138delTGCACinsGCTCG c.147_148insCCC c.147_148insCGC c.154delT c.157_160delAACC c.162delT c.172delG c.181_182dupA c.184delT c.186delC c.210insT c.214delA
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
F396Y E398X E398A W399X W399S S401X S405R H406R I407V I407K I407R T410P T410K L414S L415F L415P Q416X L417K Q416P L417P L417R X430Q p.P6fs*114 p.H9Lfs*111 p.G11Afs*109 p.G11fs*109 p.C12_L14del p.C12_L19del p.C12Ffs*104 p.L14Sfs*12 p.A20_W24del p.A20_G28delfs*2 p.A29Gfs*1 p.R30Kfs*89 p.G43Hfs*13 p.T41fs*79 p.M42Gfs*12 p.M42Tfs*74 L45R/H46S p.49insP p.R49ins p.C52Afs*68 p.C52fs*67 p.L54fs*66 p.E58Kfs*61 p.D61Efs*5 p.S62Pfs*58 p.S62fs*58 p.E71X p.M72Wfs*47
23
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.256delT c.259_276del c.267_268dupCT c.270delC c.281_286delinsT c.290delC c.297_298del c.297_300delAAGA c.305delC c.317_327del c.323_324insCAGA c.336del18 c.354_368del c.354_368del15 c.358del6 c.363delT c.402delT c.409delG c.413dupG c.421delA c.426dupC c.428dupC c.452delA c.457_459del c.477delT c.486_498del c.512delG c.516insGAC c.520delT c.560delT c.568delG c.590delG c.606delT c.613_621del c.614delC c.618_619del c.621dupT c.646delT c.646dupT c.650_663dup14 c.672_673ins37 c.674_732del c.678delG c.700_702del c.715_717del c.716dupT c.718_719del c.719delA c.719dupA c.722delG
Nukleotīdu izmaiņas
c.256delT c.259_276del c.267_268dupCT c.270delC c.281_286delinsT c.290delC c.297_298del c.297_300delAAGA c.305delC c.317_327del c.323_324insCAGA c.336del18 c.354_368del c.354_368del15 c.358del6 c.363delT c.402delT c.409delG c.413dupG c.421delA c.426dupC c.428dupC c.452delA c.457_459del c.477delT c.486_498del c.512delG c.516insGAC c.520delT c.560delT c.568delG c.590delG c.606delT c.613_621del c.614delC c.618_619del c.621dupT c.646delT c.646dupT c.650_663dup14 c.672_673ins37 c.674_732del c.678delG c.700_702del c.715_717del c.716dupT c.718_719del c.719delA c.719dupA c.722delG
24
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.Y88Mfs*42 p.87_92del p.C90Sfs*31 p.C90X p.C94Ffs*26 p.A97Vfs*22 p.Q99fs*22 p.Q99fs*19 p.S102X p.S102fs*16 p.D109Rfs*14 p.113del6aa p.Q119_Y123del Q119_Y123del5 p.120del2aa/L120H p.A121fs*8 p.Y134X p.V137Lfs*27 p.G138fs*2 p.T141Pfs*23 p.A143Rfs*13 p.G144Qfs*12 p.Y151Sfs*13 p.153delD p.F159Lfs*5 p.W162Cfs*1 p.G171Vfs*19 p.152insD p.C174Vfs*17 p.M187Sfs*3 p.A190Pfs*1 p.S197Tfs*42 p.C202Wfs*37 p.205_207del p.P205Lfs*34 p.L206fs*24 p.M208Yfs*24 p.Y216Ifs*23 p.Y216Lfs*15 p.Q221fs*23 p.H225Tfs*18 p.H225Lfs*5 p.A230Lfs*9 p.D234del p.delI239 p.I239fs*10 p.K240Efs*8 p.K240Rfs*29 p.K240fs*9 p.S241Ifs*27
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.723dupT c.732delC c.736_739delinsCAA c.741ins9 c.744_745del c.744delT c.746_747del c.756delA c.759delT c.760dupG c.761_762del c.774_775del c.777delA c.782dupG c.802-2_802-3delCA c.803_806delTAGT c.807delG c.833_845del c.833delA c.833dupA c.838_849del c.841_844delGTAA c.842_844del c.848_851delAGAT c.858_863delinsTTGG c.863delC c.881delT c.891dupT c.892_893insT c.893_894insG c.902dupG c.909_918del c.914delC c.931delC c.931dupC c.941_961del c.946_954dup c.946_966del c.946delG c.950_954dupTTGCC c.972delG c.974dupG c.986delA c.988delC c.994delA c.994dupA c.996_999del c.997dupC c.1011_1029del c.1017_1020delins24
Nukleotīdu izmaiņas
c.723dupT c.732delC c.736_739delinsCAA c.741ins9 c.744_745del c.744delT c.746_747del c.756delA c.759delT c.760dupG c.761_762del c.774_775del c.777delA c.782dupG c.802-2_802-3delCA c.803_806delTAGT c.807delG c.833_845del c.833delA c.833dupA c.838_849del c.841_844delGTAA c.842_844del c.848_851delAGAT c.858_863delinsTTGG c.863delC c.881delT c.891dupT c.892_893insT c.893_894insG c.902dupG c.909_918del c.914delC c.931delC c.931dupC c.941_961del c.946_954dup c.946_966del c.946delG c.950_954dupTTGCC c.972delG c.974dupG c.986delA c.988delC c.994delA c.994dupA c.996_999del c.997dupC c.1011_1029del c.1017_1020delins24
25
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.I242Yfs*8 p.D244fs*24 p.T246Qfs*21 p.247ins3 p.F248Lfs*6 p.F248Lfs*20 p.N249Tfs*5 p.I253Vfs*14 p.I253Mfs*15 p.V254Gfs*1 p.V254Gfs*9 p.G258fx*5 p.P259fs*9 p.G261fs*3 NEZINĀMS p.L268X p.V269fs*12 p.W277fs*34 p.N278Ifs*3 p.N278Kfs*20 p.Q280_283del p.Q280fs*34 p.V281AdelT282 Q283Rfs*33 p.W287fs*9 p.A288Vfs*29 p.L294Yfs*22 p.N298X p.N298Ifs*1 p.N298Kfs*1 p.R301fs*13 p.I303Mfx*10 p.P305Lfs*11 p.L311Ffs*5 p.L311Pfs*4 p.D315_Q321del p.V316_A318dup p.V316_D322del p.V316X p.A318fs*31 p.G325Afs*21 p.G325fs*7 p.Y329Sfs*18 p.Q330Sfs*17 p.R332Dfs*15 p.R332Kfs*5 p.R332fs*14 p.Q333Pfs*5 p.F337fs*4 p.V339fs*7
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1017_1027del c.1021delG c.1025delG c.1028delC c.1029_1030delTC c.1030_1031insT c.1033_1034del c.1037delG c.1040dupT c.1041dupA c.1042dupG c.1043_1044insG c.1049delC c.1055_1056delCT c.1055_1057dup c.1057_1058del c.1072_1074del c.1074_1075del c.1077delT c.1081_1100del c.1086_1098del c.1088delG c.1091_1092del c.1093dupT c.1095delT c.1096_1100del c.1102delG c.1102delGinsTTATAC c.1114_1115insTCCC c.1122_1125del c.1123_1175del c.1124_1129del c.1129_1140dup c.1139delC c.1145_1149del c.1146_1148del c.1151_1152delinsAT c.1156_1157del c.1167dupT c.1168insT c.1176_1179del c.1177_1178del c.1181_1183dup c.1181_1192del c.1187delT c.1187dupT c.1188delC c.1193_1196delAATG c.1201dupT c.1202dupC
Nukleotīdu izmaiņas
c.1017_1027del c.1021delG c.1025delG c.1028delC c.1029_1030delTC c.1030_1031insT c.1033_1034del c.1037delG c.1040dupT c.1041dupA c.1042dupG c.1043_1044insG c.1049delC c.1055_1056delCT c.1055_1057dup c.1057_1058del c.1072_1074del c.1074_1075del c.1077delT c.1081_1100del c.1086_1098del c.1088delG c.1091_1092del c.1093dupT c.1095delT c.1096_1100del c.1102delG c.1102delGinsTTATAC c.1114_1115insTCCC c.1122_1125del c.1123_1175del c.1124_1129del c.1129_1140dup c.1139delC c.1145_1149del c.1146_1148del c.1151_1152delinsAT c.1156_1157del c.1167dupT c.1168insT c.1176_1179del c.1177_1178del c.1181_1183dup c.1181_1192del c.1187delT c.1187dupT c.1188delC c.1193_1196delAATG c.1201dupT c.1202dupC
26
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.V339fs*5 p.E341Nfs*6 p.R342Hfs*5 p.343Lfs*3 p.P343fs*29 p.L344fs*30 p.S345Rfs*28 p.G346Afs*1 p.L347Ffs*27 p.L347fs*27 p.A348Gfs*26 p.A348fs*26 p.A350Vfs*1 p.A352Dfs*20 p.353insT p.M353Dfs*20 p.358delE p.E358Dfs*15 p.I359Mfs*31 p.G360fs*7 p.P362fs*24 p.R363Pfs*27 p.S364Lfs*9 p.Y365Lfs*9 p.Y365X p.Y365fs*7 p.A368Qfs*21 p.A368delinsFYfs*23 p.G373Pfs*1 p.K374fs*15 p.G375_R392del G375_V376del A377_P380dup p.380Lfs*10 p.C382Yfs*14 p.383delF p.I384N p.Q386Afs*10 p.P389fs*9 p.V390fs*9 p.R392Sfs*1 p.K393Afs*4 L394_G395insV p.L394_E398delinsQ p.F396Sfs*7 p.F396fs*2 p.F396fs*7 p.E398Gfs*3 p.S401Ffs*49 p.R402Kfs*48
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1208delT c.1208ins21 c.1209_1211del c.1223delA c.1226_1231del c.1235_1236del c.1277_1278del c.1281_1282insCTTA c.1284_1287del g.941_5845del g.2594_10904dup g.2934_6378del
g.2979_6442del
g.3260_6410del
g.3396_6012del
g.3422_6041delinsCG
g.5052_5079del28 g.5106_5919delins231 g.5271_9366del4096insT
g.6009_9741del
g.6547_9783del
g.6736_11545del
g.7086_7487del g.[10237_11932del; 11933_12083inv; 12084_12097del] g.>5.5kbdel to 3UTR
g.?_?del
g.?_?del
g.?_?del
g.?_?dup
IVS1+2T>C
Nukleotīdu izmaiņas
c.1208delT c.1208ins21 c.1209_1211del c.1223delA c.1226_1231del c.1235_1236del c.1277_1278del c.1281_1282insCTTA c.1284_1287del c.1-179_369+577del c.195-2500_999+197dup c.194+1561_370-891del
c.194+1606_369+1174del
c.194+1887_370-859del
c.194+2023_370-1257del
c.194+2049_369+773del2620ins CG g.5052_5079del28 c.207_369+651del814ins231 c.369+3_639+954del3129insT
c.369+741_640-390del
c.369+1279_640-348del
c.370-533_c.1290+277del
c.370-183_547+41del g.10237_11932del/11933_12083i nv/12084_12097del
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.L403X NEZINĀMS p.404delR p.N408Ifs*9 p.409_410delinsR p.T412Sfs*37 p.K426Rfs*23 p.L429Ifs*21 p.L428Ffs*23 p.?(Exon1_2del) NEZINĀMS NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2?) NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2) NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2?) NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2?) NEZINĀMS
NEZINĀMS NEZINĀMS (del Exon2?) NEZINĀMS (del Exon3 un 4?) NEZINĀMS (del Exon3 un 4?) NEZINĀMS (del Exon3 un 4?) NEZINĀMS (del Exon3_7?) NEZINĀMS (del Exon3?) NEZINĀMS
c.?_?del c.?_? c.195-?_547+?del c.?_?del c.?_?dup c.194+2T>C
NEZINĀMS (delExon3_3’UTR?) NEZINĀMS (del Exon1_2?) NEZINĀMS (del Exon2_3?) NEZINĀMS (del Exon5_7?) NEZINĀMS (Exon2_4dup?) NEZINĀMS
27
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
IVS1+39delAT IVS1-1G>A IVS1-1G>T IVS1-2A>G IVS1-2A>G; IVS1-49T>C IVS2+1G>A IVS2+1G>T IVS2+2T>G IVS2-2A>G IVS3+1G>A IVS3+1G>C IVS3+1G>T IVS3-1G>A IVS3-1G>C IVS3-1G>T IVS3-2A>G IVS3-162A>T IVS4+1G>A IVS4+1G>C IVS4+4A>T IVS4+861C>T IVS4+919G>A IVS4-1G>A IVS4-1G>T IVS4-2A>T IVS4-3C>G IVS4-4A>C IVS4-11T>A IVS4-859C>T IVS5+1G>T IVS5+2T>C IVS5+3A>G IVS5+3A>T IVS5+4A>G IVS5-2A>G IVS6+1G>T IVS6+2T>C IVS6-1G>A IVS6-1G>C IVS6-2A>G IVS6-2A>T IVS6-10G>A; IVS6-22C>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.194+39delAT c.195-1G>A c.195-1G>T c.195-2A>G c.195-2A>G/195-49T>C c.369+1G>A c.369+1G>T c.369+2T>G c.370-2A>G c.547+1G>A c.547+1G>C c.547+1G>T c.548-1G>A c.548-1G>C c.548-1G>T c.548-2A>G c.548-162A>T c.639+1G>A c.639+1G>C c.639+4A>T c.639+861C>T c.639+919G>A c.640-1G>A c.640-1G>T c.640-2A>T c.640-3C>G c.640-4A>C c.640-11T>A c.640-859C>T c.801+1G>T c.801+2T>C c.801+3A>G c.801+3A>T c.801+4A>G c.802-2A>G c.999+1G>T c.999+2T>C c.1000-1G>A c.1000-1G>C c.1000-2A>G c.1000-2A>T c.1000-10G>A/1000-22C>T
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS
NP GAL 0719
Ne visām mutācijām ir veiktas pārbaudes.
28
Farmakodinamiskā iedarbība
Ārstēšanas ar Galafold rezultātā II fāzes farmakodinamikas pētījumos baltajos asinsķermenīšos un vairumam pacientu arī ādā un nierēs palielinājās endogēnās α-Gal A darbības līmenis. Pacientos ar maināmu mutāciju novēroja GL-3 līmeņu pazemināšanos urīnā un nieru intersticiālajos kapilāros.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Klīnisko efektivitāti un drošumu ārstēšanā ar Galafold novērtēja divos III fāzes pivotālajos klīniskajos pētījumos un divos atklātā pētījuma pagarinājumos (OLE). Visi pacienti saņēma ieteikto devu – 123 mg Galafold katru otro dienu.
Pirmais III fāzes pētījums (ATTRACT) bija randomizēts atklāts pētījums ar aktīvu salīdzināšanas līdzekli, kurā novērtēja Galafold efektivitāti un drošumu, salīdzinot ar enzīmu aizstājterapiju (EAT) (bētaagalzidāze, agalzidāzes alfa) 52 vīriešu un sieviešu dzimuma pacientiem ar Fabri slimību, kuri saņēma EAT pirms pētījuma uzsākšanas un kuru mutācijas bija izmaināmas (EAT-terapija iepriekš ārstētiem pacientiem). Pētījums bija strukturēts divos periodos. Pirmajā periodā (18 mēneši) EAT saņēmušie pacienti tika randomizēti, lai pārietu no EAT lietošanas uz Galafold vai turpinātu lietot EAT. Otrais periods bija izvēles 12 mēnešu atklāts pētījumapagarinājums, kurā visas pētāmās personas saņēma Galafold.
Otrais III fāzes pētījums (FASETS) bija 6 mēnešu ilgs, randomizēts, dubultmaskēts, placebo kontrolēts pētījums (6. mēnesī) ar 18 mēnešu ilgu atklāto periodu, kurā novērtēja Galafold efektivitāti un drošumu 50 vīriešiem un sievietēm ar Fabri slimību, kuri iepriekš nebija saņēmuši EAT vai arī saņēma, taču bija pārtraukuši tās lietošanu vismaz 6 mēnešus, un kuru mutācijas bija izmaināmas (EAT-terapija agrāk neārstētiem pacientiem).
Pirmais OLE pētījums (AT1001-041) ietvēra pacientus no II un III fāzes pētījumiem un ir pabeigts. Vidējā iedarbības pakāpe Galafold 123 mg tirgū pieejamajai devai, lietojot katru otro dienu, pacientiem, kuri pabeidza pētījumu AT1001-041, bija 3,57 (±1,23) gadi (n=85). Maksimālā iedarbība bija 5,6 gadi.
Otrais OLE pētījums (AT1001-042) ietvēra gan pacientus, kuri pārcelti no OLE pētījuma AT1001041, gan iekļauti tieši no III fāzes pētījuma ATTRACT, un tas vēl turpinās.
Nieru darbība Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem nieru darbība ārstēšanā ar Galafold saglabājās stabila līdz pat 18 mēnešiem. Vidējais eGFĀCKD-EPI rādītājs gadā bija -0,40 ml/min./1,73 m2 (95% TI: -2,272, 1,478; n=34) arGalafold ārstētu pacientu grupā, salīdzinot ar -1,03 ml/min/1,73 m2 (95% TI: -3,636, 1,575; n=18) EAT ārstētu pacientu grupā. Vidējais eGFĀCKD-EPI izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa gadā pacientiem, kuri ārstēti 30 mēnešus ar Galafold, bija -1,72 ml/min/1,73 m2 (95% TI: -2,653, -0,782; n=31).
Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem un atklāto pagarināto posmu nieru darbība saglabājās stabila līdz 5 gadiem pacientiem, kuri saņēma Galafold. Vidējais izmaiņu rādītājs pēc aptuveni 3,4 gadu ilgas ārstēšanas bija -0,74 ml/min/1,73 m2 gadā (95% TI: -1,89, 0,40; n=41). 6 mēnešu placebo kontrolētā perioda sākumā rādītājos netika novērotas klīniski nozīmīgas atšķirības.
Kreisā kambara masas indekss (KKMI) Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem pēc 18 mēnešus ilgas ārstēšanas ar Galafold novēroja statistiski nozīmīgu KKMI samazināšanos (p <0.05). Galafolda grupas sākuma vērtības bija 95,3 g/m2, enzīmu aizstājterapijas grupas sākuma vērtības bija 92,9 g/m2, un vidējās LVMi izmaiņas 18. mēnesī, salīdzinot ar sākuma vērtībām, galafolda grupai bija -6,6 (95% TI: -11,0, -2,1; n=31) un enzīmu aizstājterapijas grupai bija -2,0 (95% TI: -11,0, 7,0; n=13). Izmaiņu KKMI (g/m2) rādītājs no sākumstāvokļa līdz 18. mēnesim pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju (sievietēm ar sākumstāvokļa KKMI> 95 g/m2 un vīriešiem ar sākumstāvokļa KKMI> 115 g/m2) bija -8,4 (95% TI:
29
-15,7, 2,6; n=13) ar migalastatu un 4,5 (95% TI: -10,7, 18,4; n=5) ar EAT. Pēc 30 mēnešu ārstēšanas ar Galafold vidējais izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa KKMI bija -3,8 (95% TI: -8,9, 1,3; n=28) vidējais izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa KKMI pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju bija -10,0 (95% TI: -16,6, -3,3; n=10).
Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem Galafold lietošana uzrādīja statistiski nozīmīgu KKMI samazināšanos (p<0.05); vidējais izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa 18.-24. mēnesī bija -7,7 (95% TI: -15,4, -0,01; n=27). Pēc papildu OLE vidējais KKMI izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa 36. mēnesī bija -8,3 (95% TI: -17,1, 0,4; n=25) un 48. mēnesī bija -9,1 (95% TI: -20,3, 2.0; n=18). Vidējais KKMI izmaiņu rādītājs pēc18-24 mēnešiem pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju sākumstāvoklī (sievietēm ar sākumstāvokļa KKMI> 95 g/m2vai vīriešiem ar sākumstāvokļa KKMI>115 g/m2) bija -18,6 (95% TI: -38.2, 1,0; n=8). Pēc papildu OLE vidējais KKMI izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju 36. mēnesī bija -30,0 (95% TI: 57,9, -2,2; n=4) un 48. mēnesī bija -33,1 (TI: -60,9, -5,4; n=4). Klīniski nozīmīgas KKMI atšķirības 6 mēnešu placebo kontrolētā perioda sākumā netika novērotas.
Slimības substrāts Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem plazmas lyso-Gb3līmeņi nedaudz palielinājās, bet saglabājās zemi pacientiem, kuru mutācijas bija izmaināmas un tika ārstētas ar Galafold 30 pētījuma mēnešus. Plazmas lyso-Gb3 līmeņi arī saglabājās zemi līdz pat 18 mēnešiem pacientiem, kuri turpināja saņemt EAT.
Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem Galafold uzrādīja statistiski nozīmīgu plazmas lyso-Gb3 koncentrācijas samazinājumu un nieru intersticiāla kapilāru GL-3 iekļaušanu pacientiem, kuru mutācijas bija izmaināmas. Pacienti, kuri tika randomizēti Galafold saņemšanai, 1. posmā uzrādīja statistiski nozīmīgu lielāku intersticiālo kapilāru GL-3 uzkrāšanās samazinājumu (±SEM) (-0,25 ± 0,10; -39%) 6. mēnesī, salīdzinot ar placebo (0,07 ± 0,13; + 14%) (p = 0,008). Arī pacienti, kuri tika randomizēti placebo ārstēšanai 1. posmā un pārgāja uz Galafold terapiju 6. mēnesī (2. posms), uzrādīja statistiski nozīmīgu intersticiālo kapilāru GL-3 uzkrāšanās samazinājumu 12. mēnesī (-0,33 ± 0,15;-58%) (p=0,014). Vairākos nieru šūnu tipos novēroja GL-3 līmeņu samazināšanos kvalitatīvā izteiksmē: podocīti, mezangiālās šūnas un glomerulāro kapilāru endotēlija šūnas attiecīgi vairāk nekā 12 mēnešos, ārstējot ar Galafold.
Kombinētais klīniskais iznākums Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem, kur kombinētā klīniskā iznākuma analīzes pamatā bija nieru, sirds un cerebrovaskulāras epizodes vai nāves iestāšanās gadījumi, tika pierādīts, ka novēroto epizožu sastopamības biežums Galafold terapijas grupā bija 29%, salīdzinot ar 44% EAT grupā 18 mēnešu laikā. Epizožu biežums pacientiem, kas tika ārstēti ar Galafold 30 mēnešus (32%) bija līdzīgs 18 mēnešu periodam.
Pacientu ziņotais iznākums — kuņģa-zarnu trakta simptomu vērtēšanas skala Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem kuņģa-zarnu trakta simptomu vērtēšanas skalas analīzes uzrādīja, ka ārstēšana ar Galafold izraisīja statistiski nozīmīgus uzlabojumus (p<0,05), salīdzinot ar placebo no sākumstāvokļa līdz 6. mēnesim diarejas gadījumā, un atviļņa slimības gadījumā pacientiem ar sākumstāvokļa simptomiem. Atklātā pagarinājuma laikā statistiski nozīmīgus uzlabojumus (p<0,05) no sākumstāvokļa novēroja diarejas un gremošanas traucējumu gadījumos ar uzlabošanās tendenci aizcietējuma gadījumā.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par Galafold vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās Fabri slimības ārstēšanai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
30
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Absolūtā biopieejamība (AUC) vienai perorālai 150 mg migalastatahidrohlorīda devai vai vienai 2 stundu 150 mg intravenozai infūzijai bija aptuveni 75%. Pēc vienas perorālās 150 mg migalastatahidrohlorīda šķīduma devas laiks līdz maksimālai koncentrācijai plazmā bija aptuveni 3 stundas. Plazmas migalastata iedarbība (AUC0-∞) un Cmax uzrādīja pieaugumu proporcionāli devai, lietojot migalastata hidrohlorīda perorālo devu no 50 mg līdz 1250 mg.
Migalastats kopā ar augsta tauku satura maltīti vai 1 stundu pirms augsta tauku satura vai vieglas maltītes, vai 1 stundu pēc vieglas maltītes izraisīja nozīmīgu pazemināšanos — no 37% līdz 42% vidējā kopējā migalastata iedarbībā (AUC0-∞) un no 15% līdz 40% pazemināšanos vidējā maksimālā migalastata iedarbībā (Cmax), salīdzinot ar lietošanu tukšā dūšā. Skatīt 4.2. apakšpunktu.
Izkliede
Veseliem brīvprātīgajiem migalastata izkliedes tilpums (Vz/F) pēc vienas iekšķīgas devas pieaugošā secībā (25-675 mg migalastataHCl) bija no 77 līdz 133 l, kas norāda, ka tā tiek labi izkliedēta audos un ir lielāka par kopējo ķermeņa ūdens daudzumu (42 litriem). Saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām pēc [14C]-migalastatahidrohlorīda lietošanas koncentrācijā no 1 un 100 M netika konstatēta.
Biotransformācija
Pamatojoties uz invivo pētījumos iegūtajiem datiem, migalastats ir UGT substrāts kā eliminācijas ceļš nelielā daudzumā. Pamatojoties uz invitro pētījumiem, migalastats nav P-glikoproteīna (P-gp) substrāts un ir maz ticams, ka migalastatam varētu rasties mijiedarbība ar citām zālēm — citohromu P450s. Farmakokinētiskajā pētījumā, iesaistot veselus brīvprātīgos vīriešus ar 150 mg [14C] -migalastataHCl, atklāja, ka 99% no plazmā konstatētās, ar radioaktīvo izotopu iezīmētās devas sastāvēja no migalastata (77%) neizmainītā veidā un 3 dehidrogenētiem O-glikuronīdu konjugētiem metabolītiem M1 uz M3 (13%). Neizdalījās aptuveni 9% no kopējā radioaktīvās vielas daudzuma.
Eliminācija
Farmakokinētiskajā pētījumā, iesaistot veselus brīvprātīgos vīriešus ar 150 mg [14C]-migalastatahidrohlorīdu, atklāja, ka aptuveni 77% ar radioaktīvo izotopu iezīmētās devas izdalījās ar urīnu, no kurām 55% devas izdalījās neizmainīta migalastata veidā un 4% kā M1, M2 un M3. Apmēram 5% no kopējās parauga radioaktivitātes bija neizdalītās sastāvdaļas. Aptuveni 20% no kopējās ar radioaktīvo izotopu iezīmētās devas izdalījās ar fekālijām ar migalastatu nemainīgā veidā, kas bija vienīgā izmērītā sastāvdaļa.
Pēc pieaugušām perorālām devām (25-675 mg migalastatahidrohlorīda) klīrensa tendences netika konstatētas, CL/F). 150 mg devā CL/F bija aptuveni 11 līdz 14 l/h. Pēc tādu pašu devu lietošanas vidējais eliminācijas pusperiods (t1/2) ir aptuveni 3 līdz 5 stundas.
Īpašas pacientu grupas
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem Galafold nav pētītas pacientiem ar Fabri slimību, kuriem aprēķinātais GFĀ ir mazāks par 30 ml/min./1,73 m2. Vienas devas pētījumā ar Galafold, iesaistot pacientus, kam nebija Fabri slimības, bet ar dažādas pakāpes nieru mazspēju, iedarbība tika palielināta 4,3 reizes pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (GFĀ < 30 ml/min/1.73 m2).
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem Nav veikti pētījumi pacientiem ar aknu darbības traucējumiem Nav sagaidāms, ka metabolisma un izdalīšanās ceļā pavājināta aknu darbība var ietekmēt migalastata farmakokinētiku.
31
Gados vecāki pacienti (> 65 gadi) Galafold klīniskajos pētījumos iesaistīja nelielu pacientu skaitu no 65 gadu vecuma. Populācijas farmakokinētikas plazmas migalastata klīrensa analīzē pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem tika izvērtēta vecuma ietekme. Klīrensa atšķirība Fabri pacientiem ≥ 65 gadu vecumā un <65 gadu vecumā bija 20%, kas netika uzskatīta par klīniski nozīmīgu.
Dzimums
Migalastatafarmakokinētiskās īpašības būtiski neatšķīrās starpsievietēm un vīriešiem,gan veseliem brīvprātīgajiem, gan pacientiem ar Fabri slimību.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos pētījumos iegūtie dati neuzrādīja īpašu risku cilvēkiem, pamatojoties uz vienas devas un atkārtotas devas pētījumiem, izņemot pārejošu un pilnībā atgriezenisku neauglību žurku tēviņiem, kas saistīta ar migalastata terapiju. Tika ziņots par neauglību, kas saistīta ar migalastata terapiju atbilstošās klīnikās lietojamajās devās. Pilnīgu atgriezeniskumu novēroja 4 nedēļas pēc devu lietošanas pārtraukšanas. Līdzīgi secinājumi tika atzīmēti pirmsklīniskajos pētījumos pēc ārstēšanas ar citiem iminocukuriem. Veicot embrija-augļa toksicitātes pētījumu trušiem, novēroja embrija-augļa nāves iestāšanos, samazinātu augļa vidējo svaru, aizkavētu osifikāciju un nedaudz paaugstinātu nelielu skeleta anomāliju biežumu tikai devās, kas saistītas ar toksicitāti mātītēm
104 nedēļu kancerogenitātes pētījumā ar žurkām biežāk novēroja aizkuņģa dziedzera saliņu šūnu adenomu tēviņiem devā, kas ir 19 reizes augstāka par iedarbību (AUC) klīniski efektīvā devā. Tas ir izplatīts spontāns audzējs ar adlibitum barotiem žurku tēviņiem. Tā kā nav līdzīgu atradņu par mātītēm, nav genotoksicitātes vai kancerogenitātes secinājumu pētījumā ar Tg.rasH2 pelēm, un nav arī secinājumu par preneoplastisko aizkuņģa dziedzeri attiecībā uz grauzējiem vai pērtiķiem, šo novērojumu žurku tēviņos nevar attiecināt uz ārstēšanu un nav zināms, vai šī sakarība attiecināma arī uz cilvēkiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Kapsulas saturs Preželatinizēta kukurūzas ciete Magnija stearāts
Kapsulas apvalks Želatīns Titāna dioksīds (E171) Indigotīns (E132)
Uzdrukas tinte Šellaka Melnais dzelzs oksīds Kālija hidroksīds
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
32
6.3. Uzglabāšanas laiks 4 gadi 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Šīm zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. 6.5. Iepakojuma veids un saturs PVH / PHTFE / PVH/Al blisteris. Iepakojumā 14 kapsulas. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Amicus Therapeutics Europe Limited Block 1, Blanchardstown Corporate Park Ballycoolen Road Blanchardstown, Dublin D15 AKK1 Īrija Tel.: +353 (0) 1 588 6850 Fakss: +353 (0) 1 588 6851 e-pasts: info@amicusrx.co.uk
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) ES/1/15/1082/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 26. maijs 2016
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS DD. mēnesis GGGG. Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
33
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU
34
A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Almac Pharma Services (Ireland) Limited Finnabair Industrial Estate Dundalk, Co. Louth A91 P9KD Īrija B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts). C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas. D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP. Papildināts RPP jāiesniedz:
pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
35
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
37
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Galafold 123 mg cietās kapsulas migalastat
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra kapsula satur migalastatahidrohlorīdu, kas atbilst 123 mg migalastata.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Neēdiet vismaz 2 stundas pirms un 2 stundas pēc zāļu lietošanas, lai nodrošinātu vismaz 4 stundu gavēni. Lietojiet vienā un tajā pašā laikā katru dienu. Norijiet kapsulu veselu. Kapsulu nedrīkst sagriezt uz pusēm, saspiest vai sakost. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai. Lietot Galafold kapsulu katru otro dienu, savukārt dienās, kad nelietojat Galafold, izspiest perforēto aplīti blistera plāksnītē. Atvēršanas norādījumi
1. NOSPIEDIET un turiet aiz cilpiņas kreisajā pusē 2. Labajā pusē IZVELCIET laukā plāksnīti 3. IZSPIEDIET kapsulu caur foliju 4. IESPIEDIET plāksnīti atpakaļ turētājā Lai piekļūtu zāļu lietošanas instrukcijai, skenējiet zemāk norādīto kodu. Jāiekļauj QR kods + www.galafoldsmpc.co.uk
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
38
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Amicus Therapeutics Europe Limited Block 1, Blanchardstown Corporate Park Ballycoolen Road Blanchardstown, Dublin D15 AKK1 Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) ES/1/15/1082/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Galafold 123 mg cietās kapsulas
39
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.> 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
40
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ STARPIEPAKOJUMA BLISTERA PLĒVE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Galafold 123 mg cietās kapsulas migalastat 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Amicus Therapeutics Europe Limited 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ DERĪGS LĪDZ: 4. SĒRIJAS NUMURS SĒRIJA: 5. CITI Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā. Dienās, kurās nelietojat Galafold, izspiediet perforētos aplīšus. Galafold ir jālieto katru otro dienu. Sākuma datums:
41
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ STARPIEPAKOJUMA BLISTERA FOLIJA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS SĒRIJA: 5. CITI
42
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
43
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Galafold 123 mg cietās kapsulas Migalastat
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Galafold un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Galafold lietošanas 3. Kā lietot Galafold? 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Galafold? 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Galafold un kādam nolūkam tās lieto
Galafold satur aktīvo vielu migalastātu.
Šīs zāles lieto Fabri slimības ilgtermiņa ārstēšana pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma, kuriem ir noteiktas ģenētiskās mutācijas (izmaiņas).
Fabri slimību izraisa enzīma alfagalaktozidāzes A (a-Gal A) nepietiekamība vai trūkums. Atkarībā no mutācijas (izmaiņu) veida gēnā, kas ražo α–Gal A, enzīms nedarbojas pareizi vai tā trūkst. Šis enzīma defekts izraisa patoloģiskus taukveida vielas nogulsnējumus, ko sauc par globotriaozilkeramīdu (GL-3) nierēs, sirdī un citos orgānos, kas izraisa Fabri slimības simptomus.
Šīs zāles darbojas, stabilizējot enzīmu, ko ražo organisms dabiskā veidā, lai uzlabotu tā darbību, tādējādi samazinot GL-3 daudzumu, kas uzkrājies šūnās un audos.
2. Kas Jums jāzina pirms Galafold lietošanas
Nelietojiet Galafold, ja: Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret migalastātu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Galafold lietošanas konsultējieties ar ārstu, ja Jūs pašlaik lietojat enzīmu aizstājterapiju. Galafold nedrīkst lietot, ja Jūs saņemat enzīmu aizstājterapiju.
Kamēr Jūs lietosiet Galafold, Jūsu ārsts ik pēc 6 mēnešiem pārbaudīs Jūsu veselības stāvokli. Ja Jums pasliktinās veselības stāvoklis, ārsts Jums var veikt papildus izmeklējumus vai arī pārtraukt ārstēšanu ar Galafold.
44
Bērni un pusaudži Šo zāļu drošums un efektivitāte bērniem un pusaudžiem jaunākiem par 16 gadiem nav izpētīts, tāpēc drošums un efektivitāte šajā vecuma grupā nav pierādīta.
Citas zāles un Galafold Pastāstiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, esat lietojis pēdējā laikā vai varētu lietot, jo citas zāles var palielināt vai samazināt Galafold daudzumu Jūsu organismā.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte Grūtniecība Pieredze šo zāļu lietošanā grūtniecēm ir ļoti ierobežota. Ja Jums ir iestājusies grūtniecība vai domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Lietojot Galafold, Jums jāizmanto efektīvo kontracepcijas līdzekļi. Barošana ar krūti Nelietojiet šīs zāles, ja barojat bērnu ar krūti, kamēr neesat konsultējusies ar savu ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Vēl nav zināms, vai zāles nokļūst mātes pienā. Jūsu ārsts izlems, vai Jums ir jāpārtrauc barošana ar krūti vai īslaicīgi jāpārtrauc zāļu lietošana. Vīriešu fertilitāte Vēl nav zināms, vai šīs zāles ietekmē vīriešu fertilitāti. Nav pētīta Galafold ietekme uz cilvēku fertilitāti. Sieviešu fertilitāte Vēl nav zināms, vai šīs zāles ietekmē sieviešu fertilitāti. Ja Jūs plānojat mazuli, konsultējieties ar savu ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka šīs zāles var ietekmēt Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Galafold Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā Jums to ir norādījis ārsts, farmaceits vai medmāsa. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. Lietojiet vienu kapsulu katru otro dienu vienā un tajā pašā laikā. Nelietojiet Galafold divas dienas pēc kārtas.
Neēdiet vismaz 2 stundas pirms un 2 stundas pēc zāļu lietošanas. Lai ļautu zālēm pilnībā uzsūkties, nepieciešamas, lai vismaz 4 stundas paietu bez ēšanas. Šajā laikā var lietot dzidrus šķidrumus, tostarp gāzētos dzērienus.
Norijiet kapsulu veselu. Kapsulu nedrīkst sagriezt uz pusēm, saspiest vai sakost.
45
Viena Galafold blistera plāksnīte = 14 cietās kapsulas = 28 dienu terapija Lietojot zāles pirmajā dienā no jaunas blistera plāksnītes, ierakstiet datumu uz blistera plāksnītes.
Pēc tam izspiediet kreisajā pusē kapsulu, kas marķēta ar „Day 1” (1.diena).
Nākamajā dienā izspiediet caurumoto balto apli, kas marķēts ar „Day 2” (2. diena). Tas palīdzēs Jums atcerēties, kurā dienā lietojāt zāles. Lietojiet Galafold katru otro dienu.
46
Pēc 2. dienas spiediet blistera plāksnītes labajā pusē. Izspiediet lietojamās kapsulas nepāra dienās un pāra dienās izspiediet perforētos baltos aplīšus līdz pat 28. dienai ieskaitot.
Ja esat lietojis Galafold vairāk nekā noteikts Ja esat lietojis vairāk kapsulu nekā noteikts, pārtrauciet zāļu lietošanu un konsultējieties ar savu ārstu. Jums var rasties galvassāpes un reibonis.
Ja esat aizmirsis lietot Galafold Ja esat aizmirsis lietot kapsulu parastajā laikā, taču atceraties par to vēlāk, Jūs varat lietot kapsulu tikai, ja nav pagājušas vairāk kā 12 stundas no Jūsu parastā devas lietošanas laika. Ja pagājušas vairāk kā 12 stundas, Jums ir jāatsāk Galafold lietošana nākamās plānotās devas dienā un laikā saskaņā ar katras otrās dienas dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu kapsulu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja pārtraucat lietot Galafold Nepārtrauciet šo zāļu lietošanu, iepriekš nekonsultējoties ar savu ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ļoti bieži: var ietekmēt vairāk nekā 1 pacientu no 10 Galvassāpes
Bieži: var ietekmēt līdz 1 pacientam no 10)
Sirdsklauves (pastiprinātas sirdsdarbības sajūta)
Griešanās sajūta (vertigo)
Caureja Slikta dūša (nelabums) Vēdergraizes Aizcietējums Sausa mute Neatliekama vajadzība
izkārnīties Gremošanas traucējumi
(dispepsija) Nogurums
Paaugstināts kreatinīnfosfokināzes līmenis asinīs
Ķermeņa masas palielināšanās
Muskuļu spazmas Muskuļu sāpes
(mialģija) Sāpīgs un stīvs kakls
(greizais kakls) Tirpšana ekstremitātēs
(parestēzija) Reibonis Samazināta taustes
sajūta vai jutība(hipoestēzija) Depresija
47
Olbaltumvielu saturs urīnā (proteinūrija)
Elpas trūkums (aizdusa) Deguna asiņošana
(epistaksis) Izsitumi Ilgstoša nieze (prurīts) Sāpes
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā.Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Galafold
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc „Derīgs līdz” vai „EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Šīm zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā,lai pasargātu no mitruma.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Galafold satur? - Aktīvā viela ir migalastats. Katra kapsula satur migalastatahidrohlorīdu, kas atbilst 123 mg
migalastata. - Citas sastāvdaļas ir:
Kapsulas saturs: preželatinizēta kukurūzas ciete un magnija stearāts Kapsulas apvalks: želatīns, titāna dioksīds un indigotīns Uzdrukas tinte: šellaka, melnais dzelzs oksīds, un kālija hidroksīds
Galafold ārējais izskats un iepakojums Necaurspīdīgas, zilas un baltas cietās kapsulas ar melnas tintes uzdruku „A1001”, satur baltas līdz gaiši brūnas krāsas pulveri.
Galafold ir pieejamas blisteriepakojumā, kas satur 14 kapsulas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Amicus Therapeutics Europe Limited Block 1, Blanchardstown Corporate Park Ballycoolen Road Blanchardstown, Dublin D15 AKK1 Īrija Tel.: +353 (0) 1 588 6850 Fakss: +353 (0) 1 588 6851 e-pasts: info@amicusrx.co.uk
48
Ražotājs Almac Pharma Services (Ireland) Limited Finnabair Industrial Estate Dundalk, Co. Louth A91 P9KD Īrija
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību (ja nevarat sazināties ar Amicus pārstāvi pa tālruni, lūdzu, sazinieties pa tālāk norādīto e-pasta adresi):
België/Belgique/Belgien Amicus Therapeutics Europe Limited Tél/Tel: 0800 79245 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Lietuva Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 8800 33167 El. paštas: MedInfo@amicusrx.com
България Amicus Therapeutics Europe Limited Teл.: 00800 111 3214 имейл: MedInfo@amicusrx.com
Luxembourg/Luxemburg Amicus Therapeutics Europe Limited Tél/Tel: 800 27003 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Česká republika Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 800 142 207 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Magyarország Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 06 800 21202 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Danmark Amicus Therapeutics Europe Limited Tlf.: 80 253 262 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Malta Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 800 62674 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Deutschland Amicus Therapeutics GmbH Tel.: + 49 89 2488 79810 / 0800 000 2038 E-Mail: MedInfo@amicusrx.com
Nederland Amicus Therapeutics BV Tel: + 31 20 235 8510 / 0800 022 8399 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Eesti Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 800 0111 911 e-post: MedInfo@amicusrx.com
Norge Amicus Therapeutics Europe Limited Tlf: 800 13837 e-post: MedInfo@amicusrx.com
Ελλάδα Amicus Therapeutics Europe Limited Τηλ.: 00800 126 169 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Österreich Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 0800 005 475 E-Mail: MedInfo@amicusrx.com
España Amicus Therapeutics S.L.U. Tel: 900 941 616 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Polska Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0080 012 15475 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
49
France Amicus Therapeutics SAS Tél: 0800 906 788 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Hrvatska Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 0800 222 452 e-pošta: MedInfo@amicusrx.com
Ireland Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 1800 936 230 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Ísland Amicus Therapeutics Europe Limited Sími: 800 7634 Netfang: MedInfo@amicusrx.com
Italia Amicus Therapeutics S.r.l. Tel: 800 795 572 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Κύπρος Amicus Therapeutics Europe Limited Τηλ.: 800 97595 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Latvija Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 800 05391 e-pasts: MedInfo@amicusrx.com
Portugal Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 800 812 531 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
România Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0808 034 288 / 877 309 5040 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Slovenija Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0800 81794 e-pošta: MedInfo@amicusrx.com
Slovenská republika Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0800 002 437 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Suomi/Finland Amicus Therapeutics Europe Limited Puh/Tel: 0800 917 780 sähköposti/e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Sverige Amicus Therapeutics Europe Limited Tfn: 020 795 493 e-post: MedInfo@amicusrx.com
United Kingdom Amicus Therapeutics, UK Limited Tel: +44 175 3888 567 / 08 0823 46864 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu. Tur ir arī saites uz citām tīmekļa vietnēm par retām slimībām un to ārstēšanu.
50
I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Galafold 123 mg cietās kapsulas
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katra kapsula satur migalastatahidrohlorīdu, kas ir atbilst 123 mg migalastata(migalastat). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Cietā kapsula. 2. izmēra cietā kapsula (6,4 x 18,0 mm) ar zilu necaurspīdīgu vāciņu un baltu necaurspīdīgu korpusu. Kapsulai ir uzdruka „A1001” melnā krāsā. Kapsula satur baltas līdz gaiši brūnas krāsas pulveri.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Galafold indicētas ilgstošai ārstēšanai pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma ar apstiprinātu Fabri slimības diagnozi (α-galaktozidāzes deficīts) un maināmu mutāciju (skatīt tabulas 5.1. apakšpunktā).
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar Galafold ir jāsāk un jāuzrauga ārstam, kuram ir pieredze Fabri slimības diagnosticēšanā un ārstēšanā.Galafold nav paredzētas vienlaicīgai lietošanai ar enzīmu aizstājterapiju (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Devas
Ieteicamā devu shēma pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma ir 123 mg migalastata (1 kapsula) katru otro dienu vienā laikā.
Aizmirstā deva Galafold nedrīkst lietot 2 dienas pēc kārtas. Ja ir aizmirsta vienas dienas deva, pacientiem jālieto aizmirstā Galafold deva tikai, ja nav pagājušas vairāk kā 12 stundas no parastā devas lietošanas laika. Ja pagājušas vairāk kā 12 stundas, pacientam jāatsāk Galafold lietošana nākamās plānotās devas dienā un laikā saskaņā ar katras otrās dienas dozēšanas grafiku.
Pediatriskā populācija Galafold drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā no 0 līdz 15 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
2
Īpašas populācijas
Vecāka gadagājuma pacienti Devas pielāgošana, pamatojoties uz vecumu, nav nepieciešama (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Galafold nav ieteicams lietot pacientiem ar Fabri slimību, kuriem aprēķinātais GFĀ ir mazāks par 30 ml/min./1,73 m2 (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav nepieciešama Galafold devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Lietošanas veids
Iekšķīgai lietošanai. Galafold iedarbība samazinās par aptuveni 40%, lietojot kopā ar uzturu, un tāpēc nedrīkst ēst vismaz 2 stundas pirms un 2 stundas pēc Galafold lietošanas, lai paietu vismaz 4 stundas bez ēšanas. Šajā laikā var lietot dzidrus šķidrumus, tostarp gāzētos dzērienus. Galafold jālieto katru otro dienu vienā un tajā pašā laikā, lai pacients saņemtu optimālu ieguvumu.
Kapsulas jānorij veselas. Kapsulas nedrīkst griezt uz pusēm, sadalīt vai sakošļāt.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pacientiem, kuriem uzsākta ārstēšana ar Galafold, vai kuri pārgājuši uz Galafold lietošanu, ieteicams regulāri (ik pēc 6 mēnešiem) kontrolēt nieru darbību, ehokardiogrāfijas parametrus un bioķīmiskos marķierus. Klīniskā stāvokļa pasliktināšanās gadījumā jāveic papildu klīniskā novērtēšana vai jāpārtrauc ārstēšana ar Galafold.
Galafold nav indicēts lietošanai pacientiem ar nemainīgu mutāciju (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Pacientiem, kuri tika ārstēti ar Galafold, netika novērota proteīnūrijas samazināšanās.
Galafold nav ieteicams lietot pacientiem ar smagu nieru mazspēju, kuriem aprēķinātais GFĀ ir mazāks par 30 ml/min./1,73m2 (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Ierobežotais datu apjoms liecina, ka vienlaicīga vienas Galafold devas lietošana un standarta enzīmu aizstājterapijas infūzija palielina agalzidāzes iedarbību līdz 5 reizēm. Šajā pētījumā arī norādīts, ka agalzidāze neietekmē migalastata farmakokinētiku. Galafold nav paredzētas vienlaicīgai lietošanai ar enzīmu aizstājterapiju.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pamatojoties uz in vitro pētījumos iegūtajiem datiem, migalastats nav CYP1A2, 2B6 vai 3A4 induktors. Turklāt migalastats nav CYP1A2, 2A6, 2B6, 2C8, 2C9, 2C19, 2D6, 2E1, vai 3A4/5 inhibitors vai substrāts. Migalastats nav MDR1 vai BCRP substrāts un nav BCRP, MDR1 vai cilvēka izplūdes transportproteīna BSEP inhibitors. Turklāt migalastats nav MATE1, MATE2-K, OAT1, OAT3 vai OCT2 substrāts, kā arī OATP1B1, OATP1B3, OAT1, OAT3, OCT1, OCT2, MATE1 vai MATE2-K cilvēka transportvielas inhibitors.
3
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Sievietes reproduktīvā vecumā/Kontracepcija vīriešiem un sievietēm Galafold nav ieteicams sievietēm reproduktīvā vecumā, kas nelieto kontracepciju.
Grūtniecība Dati par Galafold lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti. Pētījumos ar trušiem ietekme uz pēcnācējiem ir novērota tikai pie devām, kas izraisīja toksicitāti dzīvnieku mātītēm (skatīt 5.3. apakšpunktu). Galafold nav ieteicams lietot grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti Nav zināms, vai Galafold izdalās mātes pienā. Tomēr pētījumi ar žurkām pierādījuši, ka migalastats izdalās ar mātes pienu. Tādējādi nevar izslēgt migalastata iedarbības risku ar krūti barotam bērnam. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt Galafold terapiju jāpieņem, vērtējot krūts barošanas sniegto ieguvumu bērnam un terapijas sniegto ieguvumu sievietei.
Fertilitāte Nav pētīta Galafold ietekme uz fertilitāti cilvēkiem. Ārstēšana visu noteikto devu lietošanas gadījumā izraisīja pārejošu un pilnībā atgriezenisku neauglību žurku tēviņiem. Pilnīgu atgriezeniskumu novēroja 4 nedēļas pēc devu lietošanas pārtraukšanas. Līdzīgi secinājumi tika atzīmēti pirmsklīniskajos pētījumos pēc ārstēšanas ar citiem iminocukuriem (skatīt 5.3. apakšpunktu). Migalastats neradīja ietekmi uz feritilitāti žurku mātītēm.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Galafold neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk konstatētās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes, ko novēroja aptuveni 10% pacientu, kuri saņēma Galafold.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Nevēlamo blakusparādību biežums ir noteikts šādi: ļoti bieži (≥1/10), bieži (no ≥1/100 līdz <1/10), retāk (no ≥1/1 000 līdz <1/100), reti (no ≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000), nezināmi (nevar noteikt pēc pieejamajiem datiem). Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības norādītas to biežuma samazinājuma secībā katrā orgānu sistēmas klasifikācijā.
1. tabula. Klīniskajos pētījumos novērotās Galafold nevēlamās reakcijas
Orgānu sistēmas klasifikācija
Ļoti bieži
Bieži
Psihiskie traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Galvassāpes
Depresija
Parestēzija Reibonis Hipoestēzija
Ausu un labirinta bojājumi
Reibonis
Sirds funkcijas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Sirdsklauves
Dispnoja Deguna asiņošana
4
Kuņģa–zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi Skeleta–muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Izmeklējumi
Diareja Slikta dūša Sāpes vēderā Aizcietējums Sausa mute Defekācijassteidzamība Dispepsija Izsitumi Nieze
Muskuļu spazmas Mialģija Greizais kakls Sāpes ekstremitātē
Proteinūrija
Nespēks Sāpes
Kreatīnfosfokināzes līmeņa paaugstināšanās asinīs Ķermeņa masaspalielināšanās
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumāminēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Pārdozēšanas gadījumā ieteicama vispārējā medicīniskā aprūpe. Lietojot Galafold līdz pat 1250 mg un 2000 mg devās, visbiežāk novērotās blakusparādības bija galvassāpes un reiboņi.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: citi gremošanas traktu un vielmaiņu ietekmējoši līdzekļi, ATĶ kods: A16AX14
Fabri slimība ir ar X-hromosomu saistīti progresējoši lizosomu uzkrāšanās traucējumi, kas var skart vīriešus un sievietes. Fabri slimība, kas izraisa mutāciju GLA gēnā, rada lizosomālā enzīma -galaktozidāzes A (-Gal A) nepietiekamību, kas ir nepieciešams glikosfingolipīdu substrāta (piem., GL-3, lyso-Gb3līmenis) metabolismam. Tāpēc samazināta -Gal A aktivitāte tiek saistīta ar pakāpenisku substrāta uzkrāšanos neaizsargātajos orgānos un audos, kas izraisa saslimstību un mirstību, kas saistīta ar Fabri slimību.
Darbības mehānisms
Noteiktas GLA mutācijas var izraisīt anomālas un mainīgas α-Gal A mutantu formas. Migalastats ir farmakoloģiskais čaperons, kas paredzēts, lai ar augstu afinitāti selektīvā un atgriezeniskā veidā sasaistītos ar noteiktu -Gal A mutantu formu aktīvajām vietām — genotipiem, kuri tiek attiecināti uz mainīgajām mutācijām. Migalastata sasaistīšanās stabilizē šīs -Gal A mutanta formas
5
endoplazmatiskajā tīklā un nodrošina to pareizu transportēšanu uz lizosomām. Esot lizosomās, migalastata disociācija atjauno -Gal A aktivitāti, radot GL-3 un saistīto substrātu katabolismu.
GLA mutācijas, ko ārstēšanā ar Galafold var vai nevar izmainīt, uzskaitītas 2. un 3. tabulā. GLA mutācijas ir pieejamas arī veselības aprūpes sniedzējiem: www.galafoldamenabilitytable.com.
Uzskaitītās nukleotīdu izmaiņas atspoguļo iespējamās DNS secības izmaiņas, kas izraisa aminoskābju mutāciju. Aminoskābju mutācija (proteīnu secības maiņa) ir visnozīmīgākā, nosakot maināmību. Ja pacientam (vīriešiem un sievietēm) vienā hromosomā ir divas mutācijas, tās ir maināmas, ja šīs abas mutācijas ir norādītas vienā 2. tabulas ierakstā (piemēram, D55V/Q57L). Ja pacientam ir divas mutācijas atšķirīgās hromosomās (tikai sievietēm), tās ir maināmas, ja viena no šīm mutācijām ir norādīta 2. tabulā.
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
c.7C>G c.8T>C c.[11G>T; 620A>C] c.37G>A c.37G>C c.43G>A c.44C>G c.53T>G c.58G>C c.59C>A c.65T>G c.70T>C vai c.70T>A c.70T>G c.72G>C vai c.72G>T c.95T>C c.97G>C c.97G>T c.98A>G c.100A>C c.100A>G c.101A>C c.101A>G c.102T>G vai c.102T>A c.103G>C vai c.103G>A c.104G>A c.104G>C c.104G>T c.107T>C c.107T>G c.108G>C vai c.108G>T c.109G>A c.110C>T c.122C>T c.124A>C vai c.124A>T c.124A>G c.125T>A c.125T>C
Nukleotīdu izmaiņas
c.C7G c.T8C c.G11T/A620C c.G37A c.G37C c.G43A c.C44G c.T53G c.G58C c.C59A c.T65G c.T70C vai c.T70A c.T70G c.G72C vai c.G72T c.T95C c.G97C c.G97T c.A98G c.A100C c.A100G c.A101C c.A101G c.T102G vai c.T102A c.G103C vai c.G103A c.G104A c.G104C c.G104T c.T107C c.T107G c.G108C vai c.G108T c.G109A c.C110T c.C122T c.A124C vai c.A124T c.A124G c.T125A c.T125C
6
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
L3V L3P R4M/Y207S A13T A13P A15T A15G F18C A20P A20D V22G W24R W24G W24C L32P D33H D33Y D33G N34H N34D N34T N34S N34K G35R G35E G35A G35V L36S L36W L36F A37T A37V T41I M42L M42V M42K M42T
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.125T>G c.126G>A vai c.126G>C vai c.126G>T
c.137A>C c.142G>C c.152T>A c.153G>A vai c.153G>T vai c.153G>C c.[157A>C; 158A>T] c.157A>G c.159C>G vai c.159C>A c.160C>T c.161T>C c.164A>G c.164A>T c.[164A>T; 170A>T] c.167G>A c.167G>T c.170A>G c.170A>T c.175G>A c.178C>A c.178C>T c.179C>T c.184_185insTAG c.196G>A c.197A>G c.207C>A vai c.207C>G c.214A>G c.216G>A vai c.216G>T vai c.216G>C c.218C>T c.227T>C c.239G>A c.239G>T c.247G>A c.253G>A c.[253G>A; 254G>A] c.[253G>A; 254G>T; 255T>G] c.254G>A c.261G>C vai c.261G>T c.263A>C c.265C>T c.272T>C c.286A>G c.288G>A vai c.288G>T vai c.288G>C c.289G>C c.290C>T
c.T125G c.G126A vai c.G126C vai c.G126T
c.A137C c.G142C c.T152A c.G153A vai c.G153T vai c.G153C c.A157C/A158T c.A157G c.C159G vai c.C159A c.C160T c.T161C c.A164G c.A164T c.A164T/A170T c.G167A c.G167T c.A170G c.A170T c.G175A c.C178A c.C178T c.C179T c.184_185insTAG c.G196A c.A197G c.C207A vai c.C207G c.A214G c.G216A vai c.G216T vai c.G216C c.C218T c.T227C c.G239A c.G239T c.G247A c.G253A c.G253A/G254A c.G253A/G254T/T255G c.G254A c.G261C vai c.G261T c.A263C c.C265T c.T272C c.A286G c.G288A vai c.G288T vai c.G288C c.G289C c.C290T
7
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
M42R M42I
H46P E48Q M51K M51I
N53L N53D N53K L54F L54P D55G D55V D55V/Q57L C56Y C56F Q57R Q57L E59K P60T P60S P60L S62delinsLA E66K E66G F69L M72V M72I
A73V M76T G80D G80V D83N G85S G85N G85M G85D E87D Y88S L89F I91T M96V M96I
A97P A97V
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.305C>T c.311G>T c.316C>T c.320A>G c.322G>A c.326A>G c.334C>G c.335G>A c.335G>T c.337T>A c.337T>C vai c.339T>A vai c.339T>G c.352C>T c.361G>A c.368A>G c.373C>T c.374A>T c.376A>G c.383G>A c.399T>G c.404C>T c.408T>A vai c.408T>G c.416A>G c.419A>C c.427G>A c.431G>A c.431G>T c.434T>C c.436C>T c.437C>G c.454T>C c.454T>G c.455A>G c.465T>A vai c.465T>G c.466G>A c.466G>T c.467C>T c.471G>C vai c.471G>T c.484T>G c.493G>C c.494A>G c.496_497delinsTC c.496C>G c.[496C>G; 497T>G] c.499C>G c.506T>C c.511G>A c.520T>C c.520T>G c.525C>G vai c.525C>A
c.C305T c.G311T c.C316T c.A320G c.G322A c.A326G c.C334G c.G335A c.G335T c.T337A c.T337C vai c.T339A vai c.T339G c.C352T c.G361A c.A368G c.C373T c.A374T c.A376G c.G383A c.T399G c.C404T c.T408A vai c.T408G c.A416G c.A419C c.G427A c.G431A c.G431T c.T434C c.C436T c.C437G c.T454C c.T454G c.A455G c.T465A vai c.T465G c.G466A c.G466T c.C467T c.G471C vai c.G471T c.T484G c.G493C c.A494G c.496_497delinsTC c.C496G c.C496G/T497G c.C499G c.T506C c.G511A c.T520C c.T520G c.C525G vai c.C525A
8
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
S102L G104V L106F Q107R A108T D109G R112G R112H R112L F113I F113L
R118C A121T Y123C H125Y H125L S126G G128E I133M A135V D136E N139S K140T A143T G144D G144V F145S P146S P146R Y152H Y152D Y152C D155E A156T A156S A156V Q157H W162G D165H D165G L166S L166V L166G L167V F169S G171S C174R C174G D175E
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.539T>G c.540G>C vai c.540G>T c.548G>A c.548G>C c.550T>A c.551A>G c.553A>G c.559_564dup c.559A>G c.560T>C c.561G>T vai c.561G>A vai c.561G>C c.567G>C vai c.567G>T c.572T>A c.580A>G c.581C>T c.584G>T c.586A>G c.593T>C c.595G>A c.596T>C c.596T>G c.599A>G c.602C>A c.602C>T c.608A>T c.609G>C vai c.609G>T c.610T>G c.611G>T c.613C>A c.613C>T c.614C>T c.619T>C c.620A>C c.623T>G c.628C>T c.629C>T c.638A>G c.638A>T c.640C>T c.641C>T c.643A>G c.644A>G c.[644A>G; 937G>T] c.644A>T c.646T>G c.647A>C c.647A>G c.655A>C c.656T>A
c.T539G c.G540C vai c.G540T c.G548A c.G548C c.T550A c.A551G c.A553G c.559_564dup c.A559G c.T560C c.G561T vai c.G561A vai c.G561C c.G567C vai c.G567T c.T572A c.A580G c.C581T c.G584T c.A586G c.T593C c.G595A c.T596C c.T596G c.A599G c.C602A c.C602T c.A608T c.G609C vai c.G609T c.T610G c.G611T c.C613A c.C613T c.C614T c.T619C c.A620C c.T623G c.C628T c.C629T c.A638G c.A638T c.C640T c.C641T c.A643G c.A644G c.A644G/G937T c.A644T c.T646G c.A647C c.A647G c.A655C c.T656A
9
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
L180W L180F G183D G183A Y184N Y184C K185E p.M187_S188dup M187V M187T M187I
L189F L191Q T194A T194I G195V R196G I198T V199M V199A V199G Y200C S201Y S201F E203V E203D W204G W204L P205T P205S P205L Y207H Y207S M208R P210S P210L K213R K213M P214S P214L N215D N215S N215S/D313Y N215I Y216D Y216S Y216C I219L I219N
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.656T>C c.659G>A c.659G>C c.662A>C c.671A>C c.671A>G c.673C>G c.682A>G c.683A>G c.687T>A vai c.687T>G c.695T>C c.712A>G c.713G>A c.716T>C c.717A>G c.720G>C vai c.720G>T c.724A>G c.724A>T c.725T>A c.725T>C c.728T>G c.729G>C vai c.729G>T c.730G>A c.730G>C c.733T>G c.740C>G c.747C>G vai c.747C>A c.748C>A c.749A>C c.749A>G c.750G>C c.758T>C c.758T>G c.760-762delGTT vai c.761763del c.769G>C c.770C>G c.770C>T c.772G>C vai c.772G>A c.773G>T c.776C>A c.776C>G c.776C>T c.779G>A c.779G>C c.781G>A c.781G>C c.781G>T c.788A>G c.790G>T
c.T656C c.G659A c.G659C c.A662C c.A671C c.A671G c.C673G c.A682G c.A683G c.T687A vai c.T687G c.T695C c.A712G c.G713A c.T716C c.A717G c.G720C vai c.G720T c.A724G c.A724T c.T725A c.T725C c.T728G c.G729C vai c.G729T c.G730A c.G730C c.T733G c.C740G c.C747G vai c.C747A c.C748A c.A749C c.A749G c.G750C c.T758C c.T758G c.760_762delGTT vai c.761_763del c.G769C c.C770G c.C770T c.G772C vai c.G772A c.G773T c.C776A c.C776G c.C776T c.G779A c.G779C c.G781A c.G781C c.G781T c.A788G c.G790T
10
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
I219T R220Q R220P Q221P N224T N224S H225D N228D N228S F229L I232T S238G S238N I239T I239M K240N I242V I242F I242N I242T L243W L243F D244N D244H W245G S247C N249K Q250K Q250P Q250R Q250H I253T I253S p.V254del
A257P A257G A257V G258R G258V P259Q P259R P259L G260E G260A G261S G261R G261C N263S D264Y
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.794C>T c.800T>C c.805G>A c.806T>C c.809T>C c.810T>G c.811G>A c.[811G>A; 937G>T] c.812G>A c.823C>G c.827G>A c.829T>G c.831G>T vai c.831G>C c.832A>T c.835C>G c.838C>A c.840A>T vai c.840A>C c.844A>G c.845C>T c.850A>G c.851T>C c.860G>T c.862G>C c.866T>G c.868A>C vai c.868A>T c.869T>C c.870G>A vai c.870G>C vai c.870G>T c.871G>A c.877C>A c.881T>C c.884T>G c.886A>G c.886A>T vai c.886A>C c.887T>C c.888G>A vai c.888G>T vai c.888G>C c.893A>G c.897C>G vai c.897C>A c.898C>T c.899T>C c.901C>G c.902G>A c.902G>C c.902G>T c.907A>T c.908T>A c.911G>A c.911G>C c.919G>A
c.C794T c.T800C c.G805A c.T806C c.T809C c.T810G c.G811A c.G811A/G937T c.G812A c.C823G c.G827A c.T829G c.G831T vai c.G831C c.A832T c.C835G c.C838A c.A840T vai c.A840C c.A844G c.C845T c.A850G c.T851C c.G860T c.G862C c.T866G c.A868C vai c.A868T c.T869C c.G870A vai c.G870C vai c.G870T c.G871A c.C877A c.T881C c.T884G c.A886G c.A886T vai c.A886C c.T887C c.G888A vai c.G888T vai c.G888C c.A893G c.C897G vai c.C897A c.C898T c.T899C c.C901G c.G902A c.G902C c.G902T c.A907T c.T908A c.G911A c.G911C c.G919A
11
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
P265L M267T V269M V269A I270T I270M G271S G271S/D313Y G271D L275V S276N W277G W277C N278Y Q279E Q280K Q280H T282A T282I M284V M284T W287L A288P I289S M290L M290T M290I
A291T P293T L294S F295C M296V M296L M296T M296I
N298S D299E L300F L300P R301G R301Q R301P R301L I303F I303N S304N S304T A307T
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
Nukleotīdu izmaiņas
c.922A>G c.924A>T vai c.924A>C c.925G>C c.926C>T c.928C>T c.931C>G c.935A>G c.936G>T vai c.936G>C c.937G>T c.[937G>T; 1232G>A] c.938A>G c.946G>A c.947T>G c.950T>C c.955A>T c.956T>C c.958A>C c.959A>T c.962A>G c.962A>T c.963G>C vai c.963G>T c.964G>A c.964G>C c.966C>A vai c.966C>G c.967C>A c.968C>G c.973G>A c.973G>C c.978G>C vai c.978G>T c.979C>G c.980A>T c.983G>C c.989A>C c.989A>G c.1001G>A c.1010T>C c.1012G>A c.1013A>T c.1016T>A c.1016T>C c.1027C>A c.1028C>T c.1033T>C c.1046G>C c.1055C>G c.1055C>T c.1061T>A c.1066C>G c.1066C>T c.1067G>A
c.A922G c.A924T vai c.A924C c.G925C c.C926T c.C928T c.C931G c.A935G c.G936T vai c.G936C c.G937T c.G937T/G1232A c.A938G c.G946A c.T947G c.T950C c.A955T c.T956C c.A958C c.A959T c.A962G c.A962T c.G963C vai c.G963T c.G964A c.G964C c.C966A vai c.C966G c.C967A c.C968G c.G973A c.G973C c.G978C vai c.G978T c.C979G c.A980T c.G983C c.A989C c.A989G c.G1001A c.T1010C c.G1012A c.A1013T c.T1016A c.T1016C c.C1027A c.C1028T c.T1033C c.G1046C c.C1055G c.C1055T c.T1061A c.C1066G c.C1066T c.G1067A
12
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
K308E K308N A309P A309V L310F L311V Q312R Q312H D313Y D313Y/G411D D313G V316I V316G I317T I319F I319T N320H N320I Q321R Q321L Q321H D322N D322H D322E P323T P323R G325S G325R K326N Q327E Q327L G328A Q330P Q330R G334E F337S E338K E338V V339E V339A P343T P343L S345P W349S A352G A352V I354K R356G R356W R356Q
2. tabula. Ar Galafold (migalastatu) maināmu mutāciju tabula
Nukleotīdu izmaiņas
c.1067G>C c.1072G>C c.1073A>C c.1073A>G c.1074G>T vai c.1074G>C c.1076T>C c.1078G>A c.1078G>T c.1079G>A c.1082G>A c.1082G>C c.1084C>A c.1085C>T c.1087C>T c.1088G>A c.1102G>A c.1117G>A c.1124G>A c.1139C>T c.1153A>G c.1168G>A c.1171A>G c.1172A>C c.1175G>C c.1184G>A c.1184G>C c.1192G>A
c.1202_1203insGACTTC c.1208T>C c.1222A>T c.1225C>A c.1225C>G c.1225C>T c.1228A>G c.1229C>T c.1232G>A c.1234A>C c.1235C>A c.1253A>G c.1261A>G
NP GAL 0719
Nukleotīdu izmaiņas
c.G1067C c.G1072C c.A1073C c.A1073G c.G1074T vai c.G1074C c.T1076C c.G1078A c.G1078T c.G1079A c.G1082A c.G1082C c.C1084A c.C1085T c.C1087T c.G1088A c.G1102A c.G1117A c.G1124A c.C1139T c.A1153G c.G1168A c.A1171G c.A1172C c.G1175C c.G1184A c.G1184C c.G1192A
c.1202_1203insGACTTC c.T1208C c.A1222T c.C1225A c.C1225G c.C1225T c.A1228G c.C1229T c.G1232A c.A1234C c.C1235A c.A1253G c.A1261G
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
R356P E358Q E358A E358G E358D I359T G360S G360C G360D G361E G361A P362T P362L R363C R363H A368T G373S G375E P380L T385A V390M K391E K391T R392T G395E G395A E398K
p.T400_S401dup L403S N408Y P409T P409A P409S T410A T410I G411D T412P T412N E418G M421V
Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold nevar izmainīt, uzskaitītas zemāk 3. tabulā.
„Olbaltumvielu sekvences izmaiņu” ailē NAV ZINĀMS norāda, ka izmaiņas olbaltumvielu secībā, ko izraisa mutācijas, nav viegli izsecināmas, vadoties no nukleotīdu izmaiņām, un ir nosakāmas eksperimentālā veidā. Šādos gadījumos jautājuma zīmes iekavās apzīmē, ka norādītās izmaiņas nav eksperimentāli apstiprinātas un var nebūt pareizas.
13
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1A>C vai c.1A>T c.1A>G c.2T>A c.2T>C c.2T>G c.3G>A vai c.3G>T vai c.3G>C c.19G>T c.41T>C c.43G>C c.44C>A c.46C>G c.47T>A c.47T>C c.47T>G c.53T>C c.56T>A c.56T>C c.59C>T c.61C>T c.62T>C c.62T>G c.71G>A vai c.72G>A c.92C>T c.109G>C c.118C>G c.118C>T c.119C>A c.119C>G c.119C>T c.127G>A c.127G>C c.128G>A c.128G>T c.131G>A vai c.132G>A c.132G>T vai c.132G>C c.134T>C c.134T>G c.136C>T c.137A>G c.137A>T c.[138C>G; 153G>T; 167G>T] c.139T>C vai c.139T>A c.139T>G c.140G>A vai 141G>A c.140G>T c.141G>C vai c.141G>T c.142G>A c.144G>T vai c.144G>C c.145C>A c.145C>G
Nukleotīdu izmaiņas
c.A1C vai c.A1T c.A1G c.T2A c.T2C c.T2G c.G3A vai c.G3T vai c.G3C c.G19T c.T41C c.G43C c.C44A c.C46G c.T47A c.T47C c.T47G c.T53C c.T56A c.T56C c.C59T c.C61T c.T62C c.T62G c.G71A vai c.G72A c.C92T c.G109C c.C118G c.C118T c.C119A c.C119G c.C119T c.G127A c.G127C c.G128A c.G128T c.G131A vai c.G132A c.G132T vai c.G132C c.T134C c.T134G c.C136T c.A137G c.A137T c.C138G/G153T/G167T c.T139C vai c.T139A c.T139G c.G140A vai G141A c.G140T c.G141C vai c.G141T c.G142A c.G144T vai c.G144C c.C145A c.C145G
14
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
M1L M1V M1K M1T M1R M1I E7X L14P A15P A15E L16V L16H L16P L16R F18S L19Q L19P A20V L21F L21P L21R W24X A31V A37P P40A P40S P40H P40R P40L G43S G43R G43D G43V W44X W44C L45P L45R H46Y H46R H46L H46Q/M51I/C56F W47R W47G W47X W47L W47C E48K E48D R49S R49G
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.145C>T c.146G>C c.146G>T c.148T>C vai c.150C>G vai c.150C>A c.149T>G c.154T>A vai c.155G>C c.154T>C c.154T>G c.155G>A c.155G>T c.156C>A c.156C>G c.166T>A vai c.167G>C c.166T>G c.168C>A c.187T>A vai c.188G>C c.187T>C c.188G>A c.194G>C (pieņemtā splaisinga vieta) c.194G>T (pieņemtā splaisinga vieta) c.196G>C c.[196G>C; 334C>T] c.[196G>C; 1061T>A] c.202C>T c.206T>C c.208A>G c.215T>G c.218C>A c.227T>G c.228G>C vai c.228G>A vai c.228G>T c.233C>G vai c.233C>A c.235G>T c.241T>C vai c.241T>A c.242G>A vai c.243G>A c.242G>C c.243G>T vai c.243G>C c.244A>T c.254G>T c.256T>C c.256T>G c.257A>G c.258T>G vai c.258T>A c.262T>G c.266T>A c.266T>C c.266T>G
Nukleotīdu izmaiņas
c.C145T c.G146C c.G146T c.T148C vai c.C150G vai c.C150A c.T149G c.T154A vai c.G155C c.T154C c.T154G c.G155A c.G155T c.C156A c.C156G c.T166A vai c.G167C c.T166G c.C168A c.T187A vai c.G188C c.T187C c.G188A c.G194C (pieņemtā splaisinga vieta) c.G194T (pieņemtā splaisinga vieta) c.G196C c.G196C/C334T c.G196C/T1061A c.C202T c.T206C c.A208G c.T215G c.C218A c.T227G c.G228C vai c.G228A vai c.G228T c.C233G vai c.C233A c.G235T c.T241C vai c.T241A c.G242A vai c.G243A c.G242C c.G243T vai c.G243C c.A244T c.G254T c.T256C c.T256G c.A257G c.T258G vai c.T258A c.T262G c.T266A c.T266C c.T266G
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
R49C R49P R49L F50L
F50C C52S C52R C52G C52Y C52F C52X C52W C56S C56G C56X C63S C63R C63Y NEZINĀMS (S65T)
NEZINĀMS (S65I)
E66Q E66Q/R112C E66Q/I354K L68F F69S M70V M72R A73E M76R M76I
S78X E79X W81R W81X W81S W81C K82X G85V Y86H Y86D Y86C Y86X Y88D L89H L89P L89R
15
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.268T>C c.269G>A c.270C>A c.274G>A c.274G>C c.274G>T c.275A>G c.275A>T c.277G>A c.277G>T c.278A>G c.278A>T c.279C>G vai c.279C>A c.280T>A vai c.281G>C c.[280T>A; 281G>C] c.280T>G c.281G>A c.281G>T c.283T>G c.284G>A vai c.285G>A c.284G>C c.284G>T c.285G>T vai c.285G>C c.295C>T c.299G>A c.299G>C c.305C>G vai c.305C>A c.307G>C c.307G>T c.317T>G c.319C>T c.320A>T c.331C>T c.334C>A c.334C>T c.338T>C c.347G>T c.350T>G c.355C>T c.358C>G c.[358C>T; 359T>C] c.359T>C c.[359T>C; 361G>A] c.361G>C c.369T>G vai c.369T>A c.371T>A c.374A>C c.[374A>T; 383G>A] c.379A>T c.383G>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.T268C c.G269A c.C270A c.G274A c.G274C c.G274T c.A275G c.A275T c.G277A c.G277T c.A278G c.A278T c.C279G vai c.C279A c.T280A vai c.G281C c.T280A/G281C c.T280G c.G281A c.G281T c.T283G c.G284A vai c.G285A c.G284C c.G284T c.G285T vai c.G285C c.C295T c.G299A c.G299C c.C305G vai c.C305A c.G307C c.G307T c.T317G c.C319T c.A320T c.C331T c.C334A c.C334T c.T338C c.G347T c.T350G c.C355T c.C358G c.C358T/T359C c.T359C c.T359C/G361A c.G361C c.T369G vai c.T369A c.T371A c.A374C c.A374T/G383A c.A379T c.G383T
16
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
C90R C90Y C90X D92N D92H D92Y D92G D92V D93N D93Y D93G D93V D93E C94S C94T C94G C94Y C94F W95G W95X W95S W95L W95C Q99X R100K R100T S102X E103Q E103X L106R Q107X Q107L Q111X R112S R112C F113S G116V I117S Q119X L120V L120S L120P L120P/A121T A121P Y123X V124D H125P H125L/G128E K127X G128V
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.386T>C c.388A>G c.389A>G c.392T>A c.392T>C c.394G>A vai c.394G>C c.395G>A c.395G>C c.398T>A c.400T>C c.400T>G c.401A>C c.402T>G vai c.402T>A c.406G>C c.406G>T c.412G>A vai c.412G>C c.413G>A c.416A>C c.422C>A c.422C>T c.424T>C c.425G>A c.426C>A c.426C>G c.427G>C c.439G>A vai c.439G>C c.440G>A c.442A>C vai c.444T>A vai c.444T>G c.443G>A c.453C>G vai c.453C>A c.456C>A vai c.456C>G c.463G>C c.467C>A c.469C>T c.484T>C vai c.484T>A c.485G>A vai c.486G>A c.485G>T c.486G>C vai c.486G>T c.488G>T c.491T>G c.493G>T c.494A>T c.497T>C c.500T>A c.500T>C c.502A>C c.503A>G c.504A>C vai c.504A>T c.508G>A
Nukleotīdu izmaiņas
c.T386C c.A388G c.A389G c.T392A c.T392C c.G394A vai c.G394C c.G395A c.G395C c.T398A c.T400C c.T400G c.A401C c.T402G vai c.T402A c.G406C c.G406T c.G412A vai c.G412C c.G413A c.A416C c.C422A c.C422T c.T424C c.G425A c.C426A c.C426G c.G427C c.G439A vai c.G439C c.G440A c.A442C vai c.T444A vai c.T444G c.G443A c.C453G vai c.C453A c.C456A vai c.C456G c.G463C c.C467A c.C469T c.T484C vai c.T484A c.G485A vai c.G486A c.G485T c.G486C vai c.G486T c.G488T c.T491G c.G493T c.A494T c.T497C c.T500A c.T500C c.A502C c.A503G c.A504C vai c.A504T c.G508A
17
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
L129P K130E K130R L131Q L131P G132R G132E G132A I133N Y134H Y134D Y134S Y134X D136H D136Y G138R G138E N139T T141N T141I C142R C142Y C142X C142W A143P G147R G147E S148R
S148N Y151X Y152X D155H A156D Q157X W162R W162X W162L W162C G163V V164G D165Y D165V L166P L167Q L167P K168Q K168R K168N D170N
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.508G>C c.509A>G c.509A>T c.511G>C c.511G>T c.512G>A c.514T>A vai c.515G>C c.514T>C c.514T>G c.515G>A c.515G>T c.516T>G c.519C>A vai c.519C>G c.522T>A c.523G>A c.530T>A c.547G>A (pieņemtā splaisinga vieta) c.548G>T c.550T>G c.552T>A vai c.552T>G c.553A>T c.557A>C c.560T>G c.572T>C c.588A>T vai c.588A>C c.601T>C c.604T>C c.[604T>C; 644A>G] c.605G>A c.606T>G c.607G>A c.610T>C vai c.610T>A c.611G>A vai 612G>A c.612G>T vai c.612G>C c.614C>G c.617T>C c.620A>G c.626G>A c.634C>T c.639G>A (pieņemtā splaisinga vieta) c.[644A>G; 811G>A] c.[644A>G; 811G>A; 937G>T] c.648T>A vai c.648T>G c.658C>T c.661C>T c.666C>A vai c.666C>G c.667T>A vai c.668G>C c.667T>C
Nukleotīdu izmaiņas
c.G508C c.A509G c.A509T c.G511C c.G511T c.G512A c.T514A vai c.G515C c.T514C c.T514G c.G515A c.G515T c.T516G c.C519A vai c.C519G c.T522A c.G523A c.T530A c.G547A (pieņemtā splaisinga vieta) c.G548T c.T550G c.T552A vai c.T552G c.A553T c.A557C c.T560G c.T572C c.A588T vai c.A588C c.T601C c.T604C c.T604C/A644G c.G605A c.T606G c.G607A c.T610C vai c.T610A c.G611A vai G612A c.G612T vai c.G612C c.C614G c.T617C c.A620G c.G626A c.C634T c.G639A (pieņemtā splaisinga vieta) c.A644G/G811A c.A644G/G811A/G937T c.T648A vai c.T648G c.C658T c.C661T c.C666A vai c.C666G c.T667A vai c.G668C c.T667C
18
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
D170H D170G D170V G171R G171C G171D C172S C172R C172G C172Y C172F C172W Y173X C174X D175N L177X NEZINĀMS (G183S)
G183V Y184D Y184X K185X H186P M187R L191P R196S S201P C202R p.C202R/N215S C202Y C202W E203K W204R W204X W204C P205R L206P Y207C W209X Q212X NEZINĀMS
N215S/G271S N215S/G271S/D313Y Y216X R220X Q221X Y222X C223S C223R
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.667T>G c.668G>A c.668G>T c.670A>G c.674A>G c.676T>C vai c.676T>A c.677G>A vai c.678G>A c.678G>T vai c.678G>C c.679C>T c.680G>A c.680G>C c.680G>T c.688G>A c.691G>A c.691G>T c.692A>C c.692A>G c.692A>T c.695T>G c.700G>T c.701A>G c.701A>T c.702T>G vai c.702T>A c.704C>A c.704C>G c.704C>T c.706T>C vai c.706T>A c.706T>G c.707G>A vai c.708G>A c.707G>T c.708G>C vai c.708G>T c.712A>C vai c.714T>A vai c.714T>G c.718A>T c.734G>A vai c.735G>A c.734G>T c.739T>C c.748C>T c.751G>T c.755G>C c.770C>A c.778G>C vai c.778G>A c.782G>A c.782G>T c.784T>A vai c.784T>C c.785G>A vai c.786G>A c.785G>T c.786G>C vai c.786G>T c.789T>A vai c.789T>G c.[790G>T; 805G>A]
Nukleotīdu izmaiņas
c.T667G c.G668A c.G668T c.A670G c.A674G c.T676C vai c.T676A c.G677A vai c.G678A c.G678T vai c.G678C c.C679T c.G680A c.G680C c.G680T c.G688A c.G691A c.G691T c.A692C c.A692G c.A692T c.T695G c.G700T c.A701G c.A701T c.T702G vai c.T702A c.C704A c.C704G c.C704T c.T706C vai c.T706A c.T706G c.G707A vai c.G708A c.G707T c.G708C vai c.G708T c.A712C vai c.T714A vai c.T714G c.A718T c.G734A vai c.G735A c.G734T c.T739C c.C748T c.G751T c.G755C c.C770A c.G778C vai c.G778A c.G782A c.G782T c.T784A vai c.T784C c.G785A vai c.G786A c.G785T c.G786C vai c.G786T c.T789A vai c.T789G c.G790T/G805A
19
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
C223G C223Y C223F N224D H225R W226R W226X W226C R227X R227Q R227P R227L A230T D231N D231Y D231A D231G D231V I232S D234Y D234G D234V D234E S235Y S235C S235F W236R W236G W236X W236L W236C S238R
K240X W245X W245L S247P Q250X E251X R252T A257D G260R G261D G261V W262R W262X W262L W262C N263K D264Y/V269M
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.791A>C c.791A>T c.793C>T c.794C>G c.796G>A c.796G>C c.796G>T c.797A>C c.797A>G c.797A>T c.798T>A vai c.798T>G c.800T>G c.801G>A (pieņemtā splaisinga vieta) c.803T>C c.806T>A c.[806T>G; 937G>T] c.808A>T c.811G>T c.812G>T c.815A>G c.815A>T c.816C>A vai c.816C>G c.817T>C vai c.819T>A vai c.819T>G c.820G>A c.820G>T c.821G>T c.823C>T c.824T>A c.826A>G c.826A>T c.830G>A vai c.831G>A c.834T>G vai c.834T>A c.835C>A c.835C>T c.836A>G c.[836A>T; 902G>A] c.837G>C vai c.837G>T c.838C>T c.845C>A c.847C>T c.848A>C c.848A>G c.853G>C c.854C>A c.859T>C vai c.859T>A c.859T>G c.860G>A vai c.861G>A c.861G>C vai c.861G>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.A791C c.A791T c.C793T c.C794G c.G796A c.G796C c.G796T c.A797C c.A797G c.A797T c.T798A vai c.T798G c.T800G c.G801A (pieņemtā splaisinga vieta) c.T803C c.T806A c.T806G/G937T c.A808T c.G811T c.G812T c.A815G c.A815T c.C816A vai c.C816G c.T817C vai c.T819A vai c.T819G c.G820A c.G820T c.G821T c.C823T c.T824A c.A826G c.A826T c.G830A vai c.G831A c.T834G vai c.T834A c.C835A c.C835T c.A836G c.A836T/902G>A c.G837C vai c.G837T c.C838T c.C845A c.C847T c.A848C c.A848G c.G853C c.C854A c.T859C vai c.T859A c.T859G c.G860A vai c.G861A c.G861C vai c.G861T
20
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
D264A D264V P265S P265R D266N D266H D266Y D266A D266G D266V D266E M267R NEZINĀMS (M267I)
L268S V269E V269G/D313Y I270F G271C G271V N272S N272I N272K F273L
G274S G274C G274V L275F L275H S276G S276C W277X N278K Q279K Q279X Q279R Q279L/R301Q Q279H Q280X T282N Q283X Q283P Q283R A285P A285D W287R W287G W287X W287C
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.863C>A c.865A>T c.871G>C c.874G>A c.874G>C c.875C>T c.877C>G c.877C>T c.878C>A c.878C>T c.881T>G vai c.881T>A c.890C>G c.890C>T c.892A>C c.894T>G vai c.894T>A c.896A>G c.899T>A c.901C>T c.916C>T c.929T>G c.931C>T c.932T>C c.932T>G c.934C>T c.935A>C c.947T>A c.949A>T c.950T>A c.950T>G c.958A>T c.960T>G vai c.960T>A c.961C>G c.961C>T c.963_964GG>CA c.974G>A c.979C>A c.980A>G c.982G>A vai c.982G>C c.982G>T c.983G>A c.983G>T c.988C>T c.997C>T c.998A>G c.1012G>T c.1016T>G c.1018T>C vai c.1018T>A c.1019G>A vai c.1020G>A c.1019G>C c.1021G>A
Nukleotīdu izmaiņas
c.C863A c.A865T c.G871C c.G874A c.G874C c.C875T c.C877G c.C877T c.C878A c.C878T c.T881G vai c.T881A c.C890G c.C890T c.A892C c.T894G vai c.T894A c.A896G c.T899A c.C901T c.C916T c.T929G c.C931T c.T932C c.T932G c.C934T c.A935C c.T947A c.A949T c.T950A c.T950G c.A958T c.T960G vai c.T960A c.C961G c.C961T c.G963C/G964A c.G974A c.C979A c.A980G c.G982A vai c.G982C c.G982T c.G983A c.G983T c.C988T c.C997T c.A998G c.G1012T c.T1016G c.T1018C vai c.T1018A c.G1019A vai c.G1020A c.G1019C c.G1021A
21
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
A288D I289F A291P A292T A292P A292V P293A P293S P293H P293L L294X S297C S297F N298H N298K D299G L300H R301X Q306X L310R L311F L311P L311R Q312X Q312P V316E I317F I317N I317S N320Y N320K Q321E Q321X Q321H/D322N G325D Q327K Q327R G328R G328W G328E G328V Q330X Q333X Q333R E338X V339G W340R W340X W340S E341K
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1021G>T c.1022A>G c.1023A >C vai c.1023A>T c.1024C>G c.1024C>T c.1025G>A c.1025G>C c.1025G>T c.1031T>C c.1034C>G vai c.1034C>A c.1042G>C c.1045T>C vai c.1045T>A c.1046G>A vai c.1047G>A c.1048G>C c.1054G>C c.1055C>A c.1058T>G c.1065C>A vai c.1065C>G c.[1067G>A; 1078G>C] c.1069C>T c.1072G>A c.1081G>A vai c.1081G>C c.1081G>T c.1088G>C c.1095T>A vai c.1095T>G c.1115T>A c.1115T>C c.1115T>G c.1117G>C c.1118G>A c.1124G>T c.1130C>A c.1132T>C c.1133G>A c.1133G>C c.1133G>T c.1144T>C c.1145G>A c.1146C>G c.1147T>C vai c.1149C>G vai c.1149C>A c.1151T>A c.1153A>C c.1156C>T c.1157A>C c.1160T>C c.1163T>C c.1165C>G c.1166C>G c.1166C>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.G1021T c.A1022G c.A1023C vai c.A1023T c.C1024G c.C1024T c.G1025A c.G1025C c.G1025T c.T1031C c.C1034G vai c.C1034A c.G1042C c.T1045C vai c.T1045A c.G1046A vai c.G1047A c.G1048C c.G1054C c.C1055A c.T1058G c.C1065A vai c.C1065G c.G1067A/G1078C c.C1069T c.G1072A c.G1081A vai c.G1081C c.G1081T c.G1088C c.T1095A vai c.T1095G c.T1115A c.T1115C c.T1115G c.G1117C c.G1118A c.G1124T c.C1130A c.T1132C c.G1133A c.G1133C c.G1133T c.T1144C c.G1145A c.C1146G c.T1147C vai c.C1149G vai c.C1149A c.T1151A c.A1153C c.C1156T c.A1157C c.T1160C c.T1163C c.C1165G c.C1166G c.C1166T
22
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
E341X E341G E341D R342G R342X R342Q R342P R342L L344P S345X A348P W349R W349X A350P A352P A352D M353R N355K R356Q/G360R Q357X E358K G361R G361X R363P Y365X L372Q L372P L372R G373R G373D G375V A377D C378R C378Y C378S C378F C382R C382Y C382W F383L
I384N T385P Q386X Q386P L387P L388P P389A P389R P389L
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1187T>A c.1192G>T c.1193A>C c.1196G>A vai c.1197G>A c.1196G>C c.1202C>G vai c.1202C>A c.1215T>A c.1217A>G c.1219A>G c.1220T>A c.1220T>G c.1228A>C c.1229C>A c.1241T>C c.1243C>T c.1244T>C c.1246C>T c.1247_1248CT>AA c.1247A>C c.1250T>C c.1250T>G c.1288T>C c.18delA c.26delA c.32delG c.33delC c.34_42del c.34_57del c.35_47del c.42_48delTGCGCTT c.58_72del c.58_83del c.85dupG c.89delG c.123_126dupCATG c.123delC c.124_125del c.125_137del c.134_138delTGCACinsGCTCG c.147_148insCCC c.147_148insCGC c.154delT c.157_160delAACC c.162delT c.172delG c.181_182dupA c.184delT c.186delC c.210insT c.214delA
Nukleotīdu izmaiņas
c.T1187A c.G1192T c.A1193C c.G1196A vai c.G1197A c.G1196C c.C1202G vai c.C1202A c.T1215A c.A1217G c.A1219G c.T1220A c.T1220G c.A1228C c.C1229A c.T1241C c.C1243T c.T1244C c.C1246T c.C1247A/T1248A c.A1247C c.T1250C c.T1250G c.T1288C c.18delA c.26delA c.32delG c.33delC c.34_42del c.34_57del c.35_47del c.42_48delTGCGCTT c.58_72del c.58_83del c.85dupG c.89delG c.123_126dupCATG c.123delC c.124_125del c.125_137del c.134_138delTGCACinsGCTCG c.147_148insCCC c.147_148insCGC c.154delT c.157_160delAACC c.162delT c.172delG c.181_182dupA c.184delT c.186delC c.210insT c.214delA
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
F396Y E398X E398A W399X W399S S401X S405R H406R I407V I407K I407R T410P T410K L414S L415F L415P Q416X L417K Q416P L417P L417R X430Q p.P6fs*114 p.H9Lfs*111 p.G11Afs*109 p.G11fs*109 p.C12_L14del p.C12_L19del p.C12Ffs*104 p.L14Sfs*12 p.A20_W24del p.A20_G28delfs*2 p.A29Gfs*1 p.R30Kfs*89 p.G43Hfs*13 p.T41fs*79 p.M42Gfs*12 p.M42Tfs*74 L45R/H46S p.49insP p.R49ins p.C52Afs*68 p.C52fs*67 p.L54fs*66 p.E58Kfs*61 p.D61Efs*5 p.S62Pfs*58 p.S62fs*58 p.E71X p.M72Wfs*47
23
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.256delT c.259_276del c.267_268dupCT c.270delC c.281_286delinsT c.290delC c.297_298del c.297_300delAAGA c.305delC c.317_327del c.323_324insCAGA c.336del18 c.354_368del c.354_368del15 c.358del6 c.363delT c.402delT c.409delG c.413dupG c.421delA c.426dupC c.428dupC c.452delA c.457_459del c.477delT c.486_498del c.512delG c.516insGAC c.520delT c.560delT c.568delG c.590delG c.606delT c.613_621del c.614delC c.618_619del c.621dupT c.646delT c.646dupT c.650_663dup14 c.672_673ins37 c.674_732del c.678delG c.700_702del c.715_717del c.716dupT c.718_719del c.719delA c.719dupA c.722delG
Nukleotīdu izmaiņas
c.256delT c.259_276del c.267_268dupCT c.270delC c.281_286delinsT c.290delC c.297_298del c.297_300delAAGA c.305delC c.317_327del c.323_324insCAGA c.336del18 c.354_368del c.354_368del15 c.358del6 c.363delT c.402delT c.409delG c.413dupG c.421delA c.426dupC c.428dupC c.452delA c.457_459del c.477delT c.486_498del c.512delG c.516insGAC c.520delT c.560delT c.568delG c.590delG c.606delT c.613_621del c.614delC c.618_619del c.621dupT c.646delT c.646dupT c.650_663dup14 c.672_673ins37 c.674_732del c.678delG c.700_702del c.715_717del c.716dupT c.718_719del c.719delA c.719dupA c.722delG
24
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.Y88Mfs*42 p.87_92del p.C90Sfs*31 p.C90X p.C94Ffs*26 p.A97Vfs*22 p.Q99fs*22 p.Q99fs*19 p.S102X p.S102fs*16 p.D109Rfs*14 p.113del6aa p.Q119_Y123del Q119_Y123del5 p.120del2aa/L120H p.A121fs*8 p.Y134X p.V137Lfs*27 p.G138fs*2 p.T141Pfs*23 p.A143Rfs*13 p.G144Qfs*12 p.Y151Sfs*13 p.153delD p.F159Lfs*5 p.W162Cfs*1 p.G171Vfs*19 p.152insD p.C174Vfs*17 p.M187Sfs*3 p.A190Pfs*1 p.S197Tfs*42 p.C202Wfs*37 p.205_207del p.P205Lfs*34 p.L206fs*24 p.M208Yfs*24 p.Y216Ifs*23 p.Y216Lfs*15 p.Q221fs*23 p.H225Tfs*18 p.H225Lfs*5 p.A230Lfs*9 p.D234del p.delI239 p.I239fs*10 p.K240Efs*8 p.K240Rfs*29 p.K240fs*9 p.S241Ifs*27
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.723dupT c.732delC c.736_739delinsCAA c.741ins9 c.744_745del c.744delT c.746_747del c.756delA c.759delT c.760dupG c.761_762del c.774_775del c.777delA c.782dupG c.802-2_802-3delCA c.803_806delTAGT c.807delG c.833_845del c.833delA c.833dupA c.838_849del c.841_844delGTAA c.842_844del c.848_851delAGAT c.858_863delinsTTGG c.863delC c.881delT c.891dupT c.892_893insT c.893_894insG c.902dupG c.909_918del c.914delC c.931delC c.931dupC c.941_961del c.946_954dup c.946_966del c.946delG c.950_954dupTTGCC c.972delG c.974dupG c.986delA c.988delC c.994delA c.994dupA c.996_999del c.997dupC c.1011_1029del c.1017_1020delins24
Nukleotīdu izmaiņas
c.723dupT c.732delC c.736_739delinsCAA c.741ins9 c.744_745del c.744delT c.746_747del c.756delA c.759delT c.760dupG c.761_762del c.774_775del c.777delA c.782dupG c.802-2_802-3delCA c.803_806delTAGT c.807delG c.833_845del c.833delA c.833dupA c.838_849del c.841_844delGTAA c.842_844del c.848_851delAGAT c.858_863delinsTTGG c.863delC c.881delT c.891dupT c.892_893insT c.893_894insG c.902dupG c.909_918del c.914delC c.931delC c.931dupC c.941_961del c.946_954dup c.946_966del c.946delG c.950_954dupTTGCC c.972delG c.974dupG c.986delA c.988delC c.994delA c.994dupA c.996_999del c.997dupC c.1011_1029del c.1017_1020delins24
25
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.I242Yfs*8 p.D244fs*24 p.T246Qfs*21 p.247ins3 p.F248Lfs*6 p.F248Lfs*20 p.N249Tfs*5 p.I253Vfs*14 p.I253Mfs*15 p.V254Gfs*1 p.V254Gfs*9 p.G258fx*5 p.P259fs*9 p.G261fs*3 NEZINĀMS p.L268X p.V269fs*12 p.W277fs*34 p.N278Ifs*3 p.N278Kfs*20 p.Q280_283del p.Q280fs*34 p.V281AdelT282 Q283Rfs*33 p.W287fs*9 p.A288Vfs*29 p.L294Yfs*22 p.N298X p.N298Ifs*1 p.N298Kfs*1 p.R301fs*13 p.I303Mfx*10 p.P305Lfs*11 p.L311Ffs*5 p.L311Pfs*4 p.D315_Q321del p.V316_A318dup p.V316_D322del p.V316X p.A318fs*31 p.G325Afs*21 p.G325fs*7 p.Y329Sfs*18 p.Q330Sfs*17 p.R332Dfs*15 p.R332Kfs*5 p.R332fs*14 p.Q333Pfs*5 p.F337fs*4 p.V339fs*7
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1017_1027del c.1021delG c.1025delG c.1028delC c.1029_1030delTC c.1030_1031insT c.1033_1034del c.1037delG c.1040dupT c.1041dupA c.1042dupG c.1043_1044insG c.1049delC c.1055_1056delCT c.1055_1057dup c.1057_1058del c.1072_1074del c.1074_1075del c.1077delT c.1081_1100del c.1086_1098del c.1088delG c.1091_1092del c.1093dupT c.1095delT c.1096_1100del c.1102delG c.1102delGinsTTATAC c.1114_1115insTCCC c.1122_1125del c.1123_1175del c.1124_1129del c.1129_1140dup c.1139delC c.1145_1149del c.1146_1148del c.1151_1152delinsAT c.1156_1157del c.1167dupT c.1168insT c.1176_1179del c.1177_1178del c.1181_1183dup c.1181_1192del c.1187delT c.1187dupT c.1188delC c.1193_1196delAATG c.1201dupT c.1202dupC
Nukleotīdu izmaiņas
c.1017_1027del c.1021delG c.1025delG c.1028delC c.1029_1030delTC c.1030_1031insT c.1033_1034del c.1037delG c.1040dupT c.1041dupA c.1042dupG c.1043_1044insG c.1049delC c.1055_1056delCT c.1055_1057dup c.1057_1058del c.1072_1074del c.1074_1075del c.1077delT c.1081_1100del c.1086_1098del c.1088delG c.1091_1092del c.1093dupT c.1095delT c.1096_1100del c.1102delG c.1102delGinsTTATAC c.1114_1115insTCCC c.1122_1125del c.1123_1175del c.1124_1129del c.1129_1140dup c.1139delC c.1145_1149del c.1146_1148del c.1151_1152delinsAT c.1156_1157del c.1167dupT c.1168insT c.1176_1179del c.1177_1178del c.1181_1183dup c.1181_1192del c.1187delT c.1187dupT c.1188delC c.1193_1196delAATG c.1201dupT c.1202dupC
26
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.V339fs*5 p.E341Nfs*6 p.R342Hfs*5 p.343Lfs*3 p.P343fs*29 p.L344fs*30 p.S345Rfs*28 p.G346Afs*1 p.L347Ffs*27 p.L347fs*27 p.A348Gfs*26 p.A348fs*26 p.A350Vfs*1 p.A352Dfs*20 p.353insT p.M353Dfs*20 p.358delE p.E358Dfs*15 p.I359Mfs*31 p.G360fs*7 p.P362fs*24 p.R363Pfs*27 p.S364Lfs*9 p.Y365Lfs*9 p.Y365X p.Y365fs*7 p.A368Qfs*21 p.A368delinsFYfs*23 p.G373Pfs*1 p.K374fs*15 p.G375_R392del G375_V376del A377_P380dup p.380Lfs*10 p.C382Yfs*14 p.383delF p.I384N p.Q386Afs*10 p.P389fs*9 p.V390fs*9 p.R392Sfs*1 p.K393Afs*4 L394_G395insV p.L394_E398delinsQ p.F396Sfs*7 p.F396fs*2 p.F396fs*7 p.E398Gfs*3 p.S401Ffs*49 p.R402Kfs*48
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
c.1208delT c.1208ins21 c.1209_1211del c.1223delA c.1226_1231del c.1235_1236del c.1277_1278del c.1281_1282insCTTA c.1284_1287del g.941_5845del g.2594_10904dup g.2934_6378del
g.2979_6442del
g.3260_6410del
g.3396_6012del
g.3422_6041delinsCG
g.5052_5079del28 g.5106_5919delins231 g.5271_9366del4096insT
g.6009_9741del
g.6547_9783del
g.6736_11545del
g.7086_7487del g.[10237_11932del; 11933_12083inv; 12084_12097del] g.>5.5kbdel to 3UTR
g.?_?del
g.?_?del
g.?_?del
g.?_?dup
IVS1+2T>C
Nukleotīdu izmaiņas
c.1208delT c.1208ins21 c.1209_1211del c.1223delA c.1226_1231del c.1235_1236del c.1277_1278del c.1281_1282insCTTA c.1284_1287del c.1-179_369+577del c.195-2500_999+197dup c.194+1561_370-891del
c.194+1606_369+1174del
c.194+1887_370-859del
c.194+2023_370-1257del
c.194+2049_369+773del2620ins CG g.5052_5079del28 c.207_369+651del814ins231 c.369+3_639+954del3129insT
c.369+741_640-390del
c.369+1279_640-348del
c.370-533_c.1290+277del
c.370-183_547+41del g.10237_11932del/11933_12083i nv/12084_12097del
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
p.L403X NEZINĀMS p.404delR p.N408Ifs*9 p.409_410delinsR p.T412Sfs*37 p.K426Rfs*23 p.L429Ifs*21 p.L428Ffs*23 p.?(Exon1_2del) NEZINĀMS NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2?) NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2) NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2?) NEZINĀMS (E66_Y123del; del Exon2?) NEZINĀMS
NEZINĀMS NEZINĀMS (del Exon2?) NEZINĀMS (del Exon3 un 4?) NEZINĀMS (del Exon3 un 4?) NEZINĀMS (del Exon3 un 4?) NEZINĀMS (del Exon3_7?) NEZINĀMS (del Exon3?) NEZINĀMS
c.?_?del c.?_? c.195-?_547+?del c.?_?del c.?_?dup c.194+2T>C
NEZINĀMS (delExon3_3’UTR?) NEZINĀMS (del Exon1_2?) NEZINĀMS (del Exon2_3?) NEZINĀMS (del Exon5_7?) NEZINĀMS (Exon2_4dup?) NEZINĀMS
27
3. tabula. Mutācijas, kuras ārstēšanā ar Galafold (migalastatu) nevar izmainīt
Nukleotīdu izmaiņas
IVS1+39delAT IVS1-1G>A IVS1-1G>T IVS1-2A>G IVS1-2A>G; IVS1-49T>C IVS2+1G>A IVS2+1G>T IVS2+2T>G IVS2-2A>G IVS3+1G>A IVS3+1G>C IVS3+1G>T IVS3-1G>A IVS3-1G>C IVS3-1G>T IVS3-2A>G IVS3-162A>T IVS4+1G>A IVS4+1G>C IVS4+4A>T IVS4+861C>T IVS4+919G>A IVS4-1G>A IVS4-1G>T IVS4-2A>T IVS4-3C>G IVS4-4A>C IVS4-11T>A IVS4-859C>T IVS5+1G>T IVS5+2T>C IVS5+3A>G IVS5+3A>T IVS5+4A>G IVS5-2A>G IVS6+1G>T IVS6+2T>C IVS6-1G>A IVS6-1G>C IVS6-2A>G IVS6-2A>T IVS6-10G>A; IVS6-22C>T
Nukleotīdu izmaiņas
c.194+39delAT c.195-1G>A c.195-1G>T c.195-2A>G c.195-2A>G/195-49T>C c.369+1G>A c.369+1G>T c.369+2T>G c.370-2A>G c.547+1G>A c.547+1G>C c.547+1G>T c.548-1G>A c.548-1G>C c.548-1G>T c.548-2A>G c.548-162A>T c.639+1G>A c.639+1G>C c.639+4A>T c.639+861C>T c.639+919G>A c.640-1G>A c.640-1G>T c.640-2A>T c.640-3C>G c.640-4A>C c.640-11T>A c.640-859C>T c.801+1G>T c.801+2T>C c.801+3A>G c.801+3A>T c.801+4A>G c.802-2A>G c.999+1G>T c.999+2T>C c.1000-1G>A c.1000-1G>C c.1000-2A>G c.1000-2A>T c.1000-10G>A/1000-22C>T
Olbaltumvielu sekvences izmaiņas
NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS NEZINĀMS
NP GAL 0719
Ne visām mutācijām ir veiktas pārbaudes.
28
Farmakodinamiskā iedarbība
Ārstēšanas ar Galafold rezultātā II fāzes farmakodinamikas pētījumos baltajos asinsķermenīšos un vairumam pacientu arī ādā un nierēs palielinājās endogēnās α-Gal A darbības līmenis. Pacientos ar maināmu mutāciju novēroja GL-3 līmeņu pazemināšanos urīnā un nieru intersticiālajos kapilāros.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Klīnisko efektivitāti un drošumu ārstēšanā ar Galafold novērtēja divos III fāzes pivotālajos klīniskajos pētījumos un divos atklātā pētījuma pagarinājumos (OLE). Visi pacienti saņēma ieteikto devu – 123 mg Galafold katru otro dienu.
Pirmais III fāzes pētījums (ATTRACT) bija randomizēts atklāts pētījums ar aktīvu salīdzināšanas līdzekli, kurā novērtēja Galafold efektivitāti un drošumu, salīdzinot ar enzīmu aizstājterapiju (EAT) (bētaagalzidāze, agalzidāzes alfa) 52 vīriešu un sieviešu dzimuma pacientiem ar Fabri slimību, kuri saņēma EAT pirms pētījuma uzsākšanas un kuru mutācijas bija izmaināmas (EAT-terapija iepriekš ārstētiem pacientiem). Pētījums bija strukturēts divos periodos. Pirmajā periodā (18 mēneši) EAT saņēmušie pacienti tika randomizēti, lai pārietu no EAT lietošanas uz Galafold vai turpinātu lietot EAT. Otrais periods bija izvēles 12 mēnešu atklāts pētījumapagarinājums, kurā visas pētāmās personas saņēma Galafold.
Otrais III fāzes pētījums (FASETS) bija 6 mēnešu ilgs, randomizēts, dubultmaskēts, placebo kontrolēts pētījums (6. mēnesī) ar 18 mēnešu ilgu atklāto periodu, kurā novērtēja Galafold efektivitāti un drošumu 50 vīriešiem un sievietēm ar Fabri slimību, kuri iepriekš nebija saņēmuši EAT vai arī saņēma, taču bija pārtraukuši tās lietošanu vismaz 6 mēnešus, un kuru mutācijas bija izmaināmas (EAT-terapija agrāk neārstētiem pacientiem).
Pirmais OLE pētījums (AT1001-041) ietvēra pacientus no II un III fāzes pētījumiem un ir pabeigts. Vidējā iedarbības pakāpe Galafold 123 mg tirgū pieejamajai devai, lietojot katru otro dienu, pacientiem, kuri pabeidza pētījumu AT1001-041, bija 3,57 (±1,23) gadi (n=85). Maksimālā iedarbība bija 5,6 gadi.
Otrais OLE pētījums (AT1001-042) ietvēra gan pacientus, kuri pārcelti no OLE pētījuma AT1001041, gan iekļauti tieši no III fāzes pētījuma ATTRACT, un tas vēl turpinās.
Nieru darbība Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem nieru darbība ārstēšanā ar Galafold saglabājās stabila līdz pat 18 mēnešiem. Vidējais eGFĀCKD-EPI rādītājs gadā bija -0,40 ml/min./1,73 m2 (95% TI: -2,272, 1,478; n=34) arGalafold ārstētu pacientu grupā, salīdzinot ar -1,03 ml/min/1,73 m2 (95% TI: -3,636, 1,575; n=18) EAT ārstētu pacientu grupā. Vidējais eGFĀCKD-EPI izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa gadā pacientiem, kuri ārstēti 30 mēnešus ar Galafold, bija -1,72 ml/min/1,73 m2 (95% TI: -2,653, -0,782; n=31).
Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem un atklāto pagarināto posmu nieru darbība saglabājās stabila līdz 5 gadiem pacientiem, kuri saņēma Galafold. Vidējais izmaiņu rādītājs pēc aptuveni 3,4 gadu ilgas ārstēšanas bija -0,74 ml/min/1,73 m2 gadā (95% TI: -1,89, 0,40; n=41). 6 mēnešu placebo kontrolētā perioda sākumā rādītājos netika novērotas klīniski nozīmīgas atšķirības.
Kreisā kambara masas indekss (KKMI) Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem pēc 18 mēnešus ilgas ārstēšanas ar Galafold novēroja statistiski nozīmīgu KKMI samazināšanos (p <0.05). Galafolda grupas sākuma vērtības bija 95,3 g/m2, enzīmu aizstājterapijas grupas sākuma vērtības bija 92,9 g/m2, un vidējās LVMi izmaiņas 18. mēnesī, salīdzinot ar sākuma vērtībām, galafolda grupai bija -6,6 (95% TI: -11,0, -2,1; n=31) un enzīmu aizstājterapijas grupai bija -2,0 (95% TI: -11,0, 7,0; n=13). Izmaiņu KKMI (g/m2) rādītājs no sākumstāvokļa līdz 18. mēnesim pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju (sievietēm ar sākumstāvokļa KKMI> 95 g/m2 un vīriešiem ar sākumstāvokļa KKMI> 115 g/m2) bija -8,4 (95% TI:
29
-15,7, 2,6; n=13) ar migalastatu un 4,5 (95% TI: -10,7, 18,4; n=5) ar EAT. Pēc 30 mēnešu ārstēšanas ar Galafold vidējais izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa KKMI bija -3,8 (95% TI: -8,9, 1,3; n=28) vidējais izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa KKMI pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju bija -10,0 (95% TI: -16,6, -3,3; n=10).
Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem Galafold lietošana uzrādīja statistiski nozīmīgu KKMI samazināšanos (p<0.05); vidējais izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa 18.-24. mēnesī bija -7,7 (95% TI: -15,4, -0,01; n=27). Pēc papildu OLE vidējais KKMI izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa 36. mēnesī bija -8,3 (95% TI: -17,1, 0,4; n=25) un 48. mēnesī bija -9,1 (95% TI: -20,3, 2.0; n=18). Vidējais KKMI izmaiņu rādītājs pēc18-24 mēnešiem pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju sākumstāvoklī (sievietēm ar sākumstāvokļa KKMI> 95 g/m2vai vīriešiem ar sākumstāvokļa KKMI>115 g/m2) bija -18,6 (95% TI: -38.2, 1,0; n=8). Pēc papildu OLE vidējais KKMI izmaiņu rādītājs no sākumstāvokļa pacientiem ar kreisā kambara hipertrofiju 36. mēnesī bija -30,0 (95% TI: 57,9, -2,2; n=4) un 48. mēnesī bija -33,1 (TI: -60,9, -5,4; n=4). Klīniski nozīmīgas KKMI atšķirības 6 mēnešu placebo kontrolētā perioda sākumā netika novērotas.
Slimības substrāts Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem plazmas lyso-Gb3līmeņi nedaudz palielinājās, bet saglabājās zemi pacientiem, kuru mutācijas bija izmaināmas un tika ārstētas ar Galafold 30 pētījuma mēnešus. Plazmas lyso-Gb3 līmeņi arī saglabājās zemi līdz pat 18 mēnešiem pacientiem, kuri turpināja saņemt EAT.
Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem Galafold uzrādīja statistiski nozīmīgu plazmas lyso-Gb3 koncentrācijas samazinājumu un nieru intersticiāla kapilāru GL-3 iekļaušanu pacientiem, kuru mutācijas bija izmaināmas. Pacienti, kuri tika randomizēti Galafold saņemšanai, 1. posmā uzrādīja statistiski nozīmīgu lielāku intersticiālo kapilāru GL-3 uzkrāšanās samazinājumu (±SEM) (-0,25 ± 0,10; -39%) 6. mēnesī, salīdzinot ar placebo (0,07 ± 0,13; + 14%) (p = 0,008). Arī pacienti, kuri tika randomizēti placebo ārstēšanai 1. posmā un pārgāja uz Galafold terapiju 6. mēnesī (2. posms), uzrādīja statistiski nozīmīgu intersticiālo kapilāru GL-3 uzkrāšanās samazinājumu 12. mēnesī (-0,33 ± 0,15;-58%) (p=0,014). Vairākos nieru šūnu tipos novēroja GL-3 līmeņu samazināšanos kvalitatīvā izteiksmē: podocīti, mezangiālās šūnas un glomerulāro kapilāru endotēlija šūnas attiecīgi vairāk nekā 12 mēnešos, ārstējot ar Galafold.
Kombinētais klīniskais iznākums Pētījumā ar EAT-terapiju iepriekš ārstētiem pacientiem, kur kombinētā klīniskā iznākuma analīzes pamatā bija nieru, sirds un cerebrovaskulāras epizodes vai nāves iestāšanās gadījumi, tika pierādīts, ka novēroto epizožu sastopamības biežums Galafold terapijas grupā bija 29%, salīdzinot ar 44% EAT grupā 18 mēnešu laikā. Epizožu biežums pacientiem, kas tika ārstēti ar Galafold 30 mēnešus (32%) bija līdzīgs 18 mēnešu periodam.
Pacientu ziņotais iznākums — kuņģa-zarnu trakta simptomu vērtēšanas skala Pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem kuņģa-zarnu trakta simptomu vērtēšanas skalas analīzes uzrādīja, ka ārstēšana ar Galafold izraisīja statistiski nozīmīgus uzlabojumus (p<0,05), salīdzinot ar placebo no sākumstāvokļa līdz 6. mēnesim diarejas gadījumā, un atviļņa slimības gadījumā pacientiem ar sākumstāvokļa simptomiem. Atklātā pagarinājuma laikā statistiski nozīmīgus uzlabojumus (p<0,05) no sākumstāvokļa novēroja diarejas un gremošanas traucējumu gadījumos ar uzlabošanās tendenci aizcietējuma gadījumā.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par Galafold vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās Fabri slimības ārstēšanai (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
30
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Absolūtā biopieejamība (AUC) vienai perorālai 150 mg migalastatahidrohlorīda devai vai vienai 2 stundu 150 mg intravenozai infūzijai bija aptuveni 75%. Pēc vienas perorālās 150 mg migalastatahidrohlorīda šķīduma devas laiks līdz maksimālai koncentrācijai plazmā bija aptuveni 3 stundas. Plazmas migalastata iedarbība (AUC0-∞) un Cmax uzrādīja pieaugumu proporcionāli devai, lietojot migalastata hidrohlorīda perorālo devu no 50 mg līdz 1250 mg.
Migalastats kopā ar augsta tauku satura maltīti vai 1 stundu pirms augsta tauku satura vai vieglas maltītes, vai 1 stundu pēc vieglas maltītes izraisīja nozīmīgu pazemināšanos — no 37% līdz 42% vidējā kopējā migalastata iedarbībā (AUC0-∞) un no 15% līdz 40% pazemināšanos vidējā maksimālā migalastata iedarbībā (Cmax), salīdzinot ar lietošanu tukšā dūšā. Skatīt 4.2. apakšpunktu.
Izkliede
Veseliem brīvprātīgajiem migalastata izkliedes tilpums (Vz/F) pēc vienas iekšķīgas devas pieaugošā secībā (25-675 mg migalastataHCl) bija no 77 līdz 133 l, kas norāda, ka tā tiek labi izkliedēta audos un ir lielāka par kopējo ķermeņa ūdens daudzumu (42 litriem). Saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām pēc [14C]-migalastatahidrohlorīda lietošanas koncentrācijā no 1 un 100 M netika konstatēta.
Biotransformācija
Pamatojoties uz invivo pētījumos iegūtajiem datiem, migalastats ir UGT substrāts kā eliminācijas ceļš nelielā daudzumā. Pamatojoties uz invitro pētījumiem, migalastats nav P-glikoproteīna (P-gp) substrāts un ir maz ticams, ka migalastatam varētu rasties mijiedarbība ar citām zālēm — citohromu P450s. Farmakokinētiskajā pētījumā, iesaistot veselus brīvprātīgos vīriešus ar 150 mg [14C] -migalastataHCl, atklāja, ka 99% no plazmā konstatētās, ar radioaktīvo izotopu iezīmētās devas sastāvēja no migalastata (77%) neizmainītā veidā un 3 dehidrogenētiem O-glikuronīdu konjugētiem metabolītiem M1 uz M3 (13%). Neizdalījās aptuveni 9% no kopējā radioaktīvās vielas daudzuma.
Eliminācija
Farmakokinētiskajā pētījumā, iesaistot veselus brīvprātīgos vīriešus ar 150 mg [14C]-migalastatahidrohlorīdu, atklāja, ka aptuveni 77% ar radioaktīvo izotopu iezīmētās devas izdalījās ar urīnu, no kurām 55% devas izdalījās neizmainīta migalastata veidā un 4% kā M1, M2 un M3. Apmēram 5% no kopējās parauga radioaktivitātes bija neizdalītās sastāvdaļas. Aptuveni 20% no kopējās ar radioaktīvo izotopu iezīmētās devas izdalījās ar fekālijām ar migalastatu nemainīgā veidā, kas bija vienīgā izmērītā sastāvdaļa.
Pēc pieaugušām perorālām devām (25-675 mg migalastatahidrohlorīda) klīrensa tendences netika konstatētas, CL/F). 150 mg devā CL/F bija aptuveni 11 līdz 14 l/h. Pēc tādu pašu devu lietošanas vidējais eliminācijas pusperiods (t1/2) ir aptuveni 3 līdz 5 stundas.
Īpašas pacientu grupas
Pacienti ar nieru darbības traucējumiem Galafold nav pētītas pacientiem ar Fabri slimību, kuriem aprēķinātais GFĀ ir mazāks par 30 ml/min./1,73 m2. Vienas devas pētījumā ar Galafold, iesaistot pacientus, kam nebija Fabri slimības, bet ar dažādas pakāpes nieru mazspēju, iedarbība tika palielināta 4,3 reizes pacientiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem (GFĀ < 30 ml/min/1.73 m2).
Pacienti ar aknu darbības traucējumiem Nav veikti pētījumi pacientiem ar aknu darbības traucējumiem Nav sagaidāms, ka metabolisma un izdalīšanās ceļā pavājināta aknu darbība var ietekmēt migalastata farmakokinētiku.
31
Gados vecāki pacienti (> 65 gadi) Galafold klīniskajos pētījumos iesaistīja nelielu pacientu skaitu no 65 gadu vecuma. Populācijas farmakokinētikas plazmas migalastata klīrensa analīzē pētījumā ar EAT-terapiju agrāk neārstētiem pacientiem tika izvērtēta vecuma ietekme. Klīrensa atšķirība Fabri pacientiem ≥ 65 gadu vecumā un <65 gadu vecumā bija 20%, kas netika uzskatīta par klīniski nozīmīgu.
Dzimums
Migalastatafarmakokinētiskās īpašības būtiski neatšķīrās starpsievietēm un vīriešiem,gan veseliem brīvprātīgajiem, gan pacientiem ar Fabri slimību.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos pētījumos iegūtie dati neuzrādīja īpašu risku cilvēkiem, pamatojoties uz vienas devas un atkārtotas devas pētījumiem, izņemot pārejošu un pilnībā atgriezenisku neauglību žurku tēviņiem, kas saistīta ar migalastata terapiju. Tika ziņots par neauglību, kas saistīta ar migalastata terapiju atbilstošās klīnikās lietojamajās devās. Pilnīgu atgriezeniskumu novēroja 4 nedēļas pēc devu lietošanas pārtraukšanas. Līdzīgi secinājumi tika atzīmēti pirmsklīniskajos pētījumos pēc ārstēšanas ar citiem iminocukuriem. Veicot embrija-augļa toksicitātes pētījumu trušiem, novēroja embrija-augļa nāves iestāšanos, samazinātu augļa vidējo svaru, aizkavētu osifikāciju un nedaudz paaugstinātu nelielu skeleta anomāliju biežumu tikai devās, kas saistītas ar toksicitāti mātītēm
104 nedēļu kancerogenitātes pētījumā ar žurkām biežāk novēroja aizkuņģa dziedzera saliņu šūnu adenomu tēviņiem devā, kas ir 19 reizes augstāka par iedarbību (AUC) klīniski efektīvā devā. Tas ir izplatīts spontāns audzējs ar adlibitum barotiem žurku tēviņiem. Tā kā nav līdzīgu atradņu par mātītēm, nav genotoksicitātes vai kancerogenitātes secinājumu pētījumā ar Tg.rasH2 pelēm, un nav arī secinājumu par preneoplastisko aizkuņģa dziedzeri attiecībā uz grauzējiem vai pērtiķiem, šo novērojumu žurku tēviņos nevar attiecināt uz ārstēšanu un nav zināms, vai šī sakarība attiecināma arī uz cilvēkiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Kapsulas saturs Preželatinizēta kukurūzas ciete Magnija stearāts
Kapsulas apvalks Želatīns Titāna dioksīds (E171) Indigotīns (E132)
Uzdrukas tinte Šellaka Melnais dzelzs oksīds Kālija hidroksīds
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
32
6.3. Uzglabāšanas laiks 4 gadi 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Šīm zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma. 6.5. Iepakojuma veids un saturs PVH / PHTFE / PVH/Al blisteris. Iepakojumā 14 kapsulas. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Amicus Therapeutics Europe Limited Block 1, Blanchardstown Corporate Park Ballycoolen Road Blanchardstown, Dublin D15 AKK1 Īrija Tel.: +353 (0) 1 588 6850 Fakss: +353 (0) 1 588 6851 e-pasts: info@amicusrx.co.uk
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) ES/1/15/1082/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 26. maijs 2016
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS DD. mēnesis GGGG. Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
33
II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU
34
A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Almac Pharma Services (Ireland) Limited Finnabair Industrial Estate Dundalk, Co. Louth A91 P9KD Īrija B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts). C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē. Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas. D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU
LIETOŠANU Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP. Papildināts RPP jāiesniedz:
pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
35
III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36
A. MARĶĒJUMA TEKSTS
37
INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Galafold 123 mg cietās kapsulas migalastat
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra kapsula satur migalastatahidrohlorīdu, kas atbilst 123 mg migalastata.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS 14 cietās kapsulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Neēdiet vismaz 2 stundas pirms un 2 stundas pēc zāļu lietošanas, lai nodrošinātu vismaz 4 stundu gavēni. Lietojiet vienā un tajā pašā laikā katru dienu. Norijiet kapsulu veselu. Kapsulu nedrīkst sagriezt uz pusēm, saspiest vai sakost. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Iekšķīgai lietošanai. Lietot Galafold kapsulu katru otro dienu, savukārt dienās, kad nelietojat Galafold, izspiest perforēto aplīti blistera plāksnītē. Atvēršanas norādījumi
1. NOSPIEDIET un turiet aiz cilpiņas kreisajā pusē 2. Labajā pusē IZVELCIET laukā plāksnīti 3. IZSPIEDIET kapsulu caur foliju 4. IESPIEDIET plāksnīti atpakaļ turētājā Lai piekļūtu zāļu lietošanas instrukcijai, skenējiet zemāk norādīto kodu. Jāiekļauj QR kods + www.galafoldsmpc.co.uk
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
38
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no mitruma.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Amicus Therapeutics Europe Limited Block 1, Blanchardstown Corporate Park Ballycoolen Road Blanchardstown, Dublin D15 AKK1 Īrija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) ES/1/15/1082/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Galafold 123 mg cietās kapsulas
39
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.> 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
40
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ STARPIEPAKOJUMA BLISTERA PLĒVE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Galafold 123 mg cietās kapsulas migalastat 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS Amicus Therapeutics Europe Limited 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ DERĪGS LĪDZ: 4. SĒRIJAS NUMURS SĒRIJA: 5. CITI Sīkāku informāciju skatīt lietošanas instrukcijā. Dienās, kurās nelietojat Galafold, izspiediet perforētos aplīšus. Galafold ir jālieto katru otro dienu. Sākuma datums:
41
MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ STARPIEPAKOJUMA BLISTERA FOLIJA 1. ZĀĻU NOSAUKUMS 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ 4. SĒRIJAS NUMURS SĒRIJA: 5. CITI
42
B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
43
Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Galafold 123 mg cietās kapsulas Migalastat
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Galafold un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Galafold lietošanas 3. Kā lietot Galafold? 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Galafold? 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Galafold un kādam nolūkam tās lieto
Galafold satur aktīvo vielu migalastātu.
Šīs zāles lieto Fabri slimības ilgtermiņa ārstēšana pieaugušajiem un pusaudžiem no 16 gadu vecuma, kuriem ir noteiktas ģenētiskās mutācijas (izmaiņas).
Fabri slimību izraisa enzīma alfagalaktozidāzes A (a-Gal A) nepietiekamība vai trūkums. Atkarībā no mutācijas (izmaiņu) veida gēnā, kas ražo α–Gal A, enzīms nedarbojas pareizi vai tā trūkst. Šis enzīma defekts izraisa patoloģiskus taukveida vielas nogulsnējumus, ko sauc par globotriaozilkeramīdu (GL-3) nierēs, sirdī un citos orgānos, kas izraisa Fabri slimības simptomus.
Šīs zāles darbojas, stabilizējot enzīmu, ko ražo organisms dabiskā veidā, lai uzlabotu tā darbību, tādējādi samazinot GL-3 daudzumu, kas uzkrājies šūnās un audos.
2. Kas Jums jāzina pirms Galafold lietošanas
Nelietojiet Galafold, ja: Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret migalastātu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Galafold lietošanas konsultējieties ar ārstu, ja Jūs pašlaik lietojat enzīmu aizstājterapiju. Galafold nedrīkst lietot, ja Jūs saņemat enzīmu aizstājterapiju.
Kamēr Jūs lietosiet Galafold, Jūsu ārsts ik pēc 6 mēnešiem pārbaudīs Jūsu veselības stāvokli. Ja Jums pasliktinās veselības stāvoklis, ārsts Jums var veikt papildus izmeklējumus vai arī pārtraukt ārstēšanu ar Galafold.
44
Bērni un pusaudži Šo zāļu drošums un efektivitāte bērniem un pusaudžiem jaunākiem par 16 gadiem nav izpētīts, tāpēc drošums un efektivitāte šajā vecuma grupā nav pierādīta.
Citas zāles un Galafold Pastāstiet savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, esat lietojis pēdējā laikā vai varētu lietot, jo citas zāles var palielināt vai samazināt Galafold daudzumu Jūsu organismā.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte Grūtniecība Pieredze šo zāļu lietošanā grūtniecēm ir ļoti ierobežota. Ja Jums ir iestājusies grūtniecība vai domājat, ka Jums varētu būt iestājusies grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai farmaceitu. Lietojot Galafold, Jums jāizmanto efektīvo kontracepcijas līdzekļi. Barošana ar krūti Nelietojiet šīs zāles, ja barojat bērnu ar krūti, kamēr neesat konsultējusies ar savu ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Vēl nav zināms, vai zāles nokļūst mātes pienā. Jūsu ārsts izlems, vai Jums ir jāpārtrauc barošana ar krūti vai īslaicīgi jāpārtrauc zāļu lietošana. Vīriešu fertilitāte Vēl nav zināms, vai šīs zāles ietekmē vīriešu fertilitāti. Nav pētīta Galafold ietekme uz cilvēku fertilitāti. Sieviešu fertilitāte Vēl nav zināms, vai šīs zāles ietekmē sieviešu fertilitāti. Ja Jūs plānojat mazuli, konsultējieties ar savu ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka šīs zāles var ietekmēt Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Galafold Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā Jums to ir norādījis ārsts, farmaceits vai medmāsa. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. Lietojiet vienu kapsulu katru otro dienu vienā un tajā pašā laikā. Nelietojiet Galafold divas dienas pēc kārtas.
Neēdiet vismaz 2 stundas pirms un 2 stundas pēc zāļu lietošanas. Lai ļautu zālēm pilnībā uzsūkties, nepieciešamas, lai vismaz 4 stundas paietu bez ēšanas. Šajā laikā var lietot dzidrus šķidrumus, tostarp gāzētos dzērienus.
Norijiet kapsulu veselu. Kapsulu nedrīkst sagriezt uz pusēm, saspiest vai sakost.
45
Viena Galafold blistera plāksnīte = 14 cietās kapsulas = 28 dienu terapija Lietojot zāles pirmajā dienā no jaunas blistera plāksnītes, ierakstiet datumu uz blistera plāksnītes.
Pēc tam izspiediet kreisajā pusē kapsulu, kas marķēta ar „Day 1” (1.diena).
Nākamajā dienā izspiediet caurumoto balto apli, kas marķēts ar „Day 2” (2. diena). Tas palīdzēs Jums atcerēties, kurā dienā lietojāt zāles. Lietojiet Galafold katru otro dienu.
46
Pēc 2. dienas spiediet blistera plāksnītes labajā pusē. Izspiediet lietojamās kapsulas nepāra dienās un pāra dienās izspiediet perforētos baltos aplīšus līdz pat 28. dienai ieskaitot.
Ja esat lietojis Galafold vairāk nekā noteikts Ja esat lietojis vairāk kapsulu nekā noteikts, pārtrauciet zāļu lietošanu un konsultējieties ar savu ārstu. Jums var rasties galvassāpes un reibonis.
Ja esat aizmirsis lietot Galafold Ja esat aizmirsis lietot kapsulu parastajā laikā, taču atceraties par to vēlāk, Jūs varat lietot kapsulu tikai, ja nav pagājušas vairāk kā 12 stundas no Jūsu parastā devas lietošanas laika. Ja pagājušas vairāk kā 12 stundas, Jums ir jāatsāk Galafold lietošana nākamās plānotās devas dienā un laikā saskaņā ar katras otrās dienas dozēšanas grafiku. Nelietojiet dubultu kapsulu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja pārtraucat lietot Galafold Nepārtrauciet šo zāļu lietošanu, iepriekš nekonsultējoties ar savu ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Ļoti bieži: var ietekmēt vairāk nekā 1 pacientu no 10 Galvassāpes
Bieži: var ietekmēt līdz 1 pacientam no 10)
Sirdsklauves (pastiprinātas sirdsdarbības sajūta)
Griešanās sajūta (vertigo)
Caureja Slikta dūša (nelabums) Vēdergraizes Aizcietējums Sausa mute Neatliekama vajadzība
izkārnīties Gremošanas traucējumi
(dispepsija) Nogurums
Paaugstināts kreatinīnfosfokināzes līmenis asinīs
Ķermeņa masas palielināšanās
Muskuļu spazmas Muskuļu sāpes
(mialģija) Sāpīgs un stīvs kakls
(greizais kakls) Tirpšana ekstremitātēs
(parestēzija) Reibonis Samazināta taustes
sajūta vai jutība(hipoestēzija) Depresija
47
Olbaltumvielu saturs urīnā (proteinūrija)
Elpas trūkums (aizdusa) Deguna asiņošana
(epistaksis) Izsitumi Ilgstoša nieze (prurīts) Sāpes
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā.Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Galafold
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un blistera pēc „Derīgs līdz” vai „EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Šīm zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā,lai pasargātu no mitruma.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Galafold satur? - Aktīvā viela ir migalastats. Katra kapsula satur migalastatahidrohlorīdu, kas atbilst 123 mg
migalastata. - Citas sastāvdaļas ir:
Kapsulas saturs: preželatinizēta kukurūzas ciete un magnija stearāts Kapsulas apvalks: želatīns, titāna dioksīds un indigotīns Uzdrukas tinte: šellaka, melnais dzelzs oksīds, un kālija hidroksīds
Galafold ārējais izskats un iepakojums Necaurspīdīgas, zilas un baltas cietās kapsulas ar melnas tintes uzdruku „A1001”, satur baltas līdz gaiši brūnas krāsas pulveri.
Galafold ir pieejamas blisteriepakojumā, kas satur 14 kapsulas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Amicus Therapeutics Europe Limited Block 1, Blanchardstown Corporate Park Ballycoolen Road Blanchardstown, Dublin D15 AKK1 Īrija Tel.: +353 (0) 1 588 6850 Fakss: +353 (0) 1 588 6851 e-pasts: info@amicusrx.co.uk
48
Ražotājs Almac Pharma Services (Ireland) Limited Finnabair Industrial Estate Dundalk, Co. Louth A91 P9KD Īrija
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību (ja nevarat sazināties ar Amicus pārstāvi pa tālruni, lūdzu, sazinieties pa tālāk norādīto e-pasta adresi):
België/Belgique/Belgien Amicus Therapeutics Europe Limited Tél/Tel: 0800 79245 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Lietuva Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 8800 33167 El. paštas: MedInfo@amicusrx.com
България Amicus Therapeutics Europe Limited Teл.: 00800 111 3214 имейл: MedInfo@amicusrx.com
Luxembourg/Luxemburg Amicus Therapeutics Europe Limited Tél/Tel: 800 27003 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Česká republika Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 800 142 207 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Magyarország Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 06 800 21202 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Danmark Amicus Therapeutics Europe Limited Tlf.: 80 253 262 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Malta Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 800 62674 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Deutschland Amicus Therapeutics GmbH Tel.: + 49 89 2488 79810 / 0800 000 2038 E-Mail: MedInfo@amicusrx.com
Nederland Amicus Therapeutics BV Tel: + 31 20 235 8510 / 0800 022 8399 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Eesti Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 800 0111 911 e-post: MedInfo@amicusrx.com
Norge Amicus Therapeutics Europe Limited Tlf: 800 13837 e-post: MedInfo@amicusrx.com
Ελλάδα Amicus Therapeutics Europe Limited Τηλ.: 00800 126 169 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Österreich Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 0800 005 475 E-Mail: MedInfo@amicusrx.com
España Amicus Therapeutics S.L.U. Tel: 900 941 616 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Polska Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0080 012 15475 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
49
France Amicus Therapeutics SAS Tél: 0800 906 788 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Hrvatska Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 0800 222 452 e-pošta: MedInfo@amicusrx.com
Ireland Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 1800 936 230 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Ísland Amicus Therapeutics Europe Limited Sími: 800 7634 Netfang: MedInfo@amicusrx.com
Italia Amicus Therapeutics S.r.l. Tel: 800 795 572 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Κύπρος Amicus Therapeutics Europe Limited Τηλ.: 800 97595 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Latvija Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 800 05391 e-pasts: MedInfo@amicusrx.com
Portugal Amicus Therapeutics Europe Limited Tel: 800 812 531 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
România Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0808 034 288 / 877 309 5040 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Slovenija Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0800 81794 e-pošta: MedInfo@amicusrx.com
Slovenská republika Amicus Therapeutics Europe Limited Tel.: 0800 002 437 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Suomi/Finland Amicus Therapeutics Europe Limited Puh/Tel: 0800 917 780 sähköposti/e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Sverige Amicus Therapeutics Europe Limited Tfn: 020 795 493 e-post: MedInfo@amicusrx.com
United Kingdom Amicus Therapeutics, UK Limited Tel: +44 175 3888 567 / 08 0823 46864 e-mail: MedInfo@amicusrx.com
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu. Tur ir arī saites uz citām tīmekļa vietnēm par retām slimībām un to ārstēšanu.
50