Foclivia

Suspensija injekcijām

Foclivia

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/09/577/004

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/09/577/004

Ražotājs

Seqirus Vaccines Ltd, United Kingdom

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

19-OCT-09

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

15 µg/ml

Zāļu forma

Suspensija injekcijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Seqirus S.r.l., Italy

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai pilnšļircē Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze)* celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami** 0,5 ml devā

* kultivēts no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās. ** izteikts hemaglutinīna mikrogramos.

Adjuvants MF59C.1 satur:
Skvalēnu Polisorbātu 80 Sorbitāna trioleātu Nātrija citrātu Citronskābi

9,75 miligramus; 1,175 miligramus; 1,175 miligramus;
0,66 miligramus; 0,04 miligramus.

Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un ES lēmumam par pandēmiju.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija injekcijai pilnšļircē. Pienaini balts šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. TERAPEITISKĀS INDIKĀCIJAS
Gripas profilaksei oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Foclivia jālieto atbilstoši oficiālajām vadlīnijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki: 0,5 ml izvēlētā dienā. Otrā vakcīnas deva jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
Foclivia pētīta pieaugušajiem (vecumā no 18 līdz 60 gadiem) un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 60 gadiem) pēc primārās vakcinācijas grafika 1., 22. dienā.
Dati par trešo devu (revakcināciju), kas ievadīta 6 mēnešus pēc pirmās devas, ir ierobežoti (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Foclivia drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejemie dati par bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 18 gadiem ir aprakstīti 5.1. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt.
2

Nav pieejami dati par bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem.
Lietošanas veids Imunizācija jāveic ar intramuskulāru injekciju deltveida muskulī vai augšstilba muskulī (atkarībā no muskuļu masas).
4.3. Kontrindikācijas
Anafilaktiskas (t.i., dzīvībai bīstamas) reakcijas anamnēzē pret jebkuru vakcīnas sastāvdaļu vai olu, vistas proteīnu, kanamicīna un neomicīna sulfāta, formaldehīda un cetiltrimetilamonija bromīda (CTAB) zīmēm. Tomēr pandēmijas gadījumā vakcīnas ievadīšana var būt pamatota, ja nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir pieejams reanimācijas aprīkojums. Skatīt 4.4. apakšpunktu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Jāievēro piesardzība ievadot šo vakcīnu cilvēkiem ar zināmu paaugstinātu jutību (cita veida, nevis anafilaktisku reakciju) pret aktīvo vielu, pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām sastāvdaļām un pret olām, vistas proteīniem, kanamicīna un neomicīna sulfātu, formaldehīdu un cetiltrimetilamonija bromīdu (CTAB). Tāpat kā ievadot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr jānodrošina tūlītēja atbilstoša medicīniska ārstēšana un uzraudzība retu anafilaktisku reakciju gadījumā pēc vakcīnas ievadīšanas. Ja pandēmijas situācija atļauj, imunizācija jāatliek pacientiem ar smagām febrīlām slimībām vai akūtu infekciju.
Foclivia nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Tādēļ veselības aprūpes speciālistiem jāizvērtē ieguvums un iespējamais risks, ko rada vakcīnas ievadīšana indivīdiem ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsrecēšanas traucējumiem, kas varētu būt kontrindikācija intramuskulārai injekcijai, izņemot gadījumus, kad ieguvums nepārprotami atsver asiņošanas risku.
Pacientiem ar endogēnu vai jatrogēnu imūnsupresiju var būt nepietiekama antivielu veidošanās.
Ne visām vakcinētajām personām rodas aizsargājošā atbildes reakcija (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskajos pētījumos novēroja zināmu krustenisku aizsardzību pret radniecīgiem H5N1 vīrusa variantiem (skatīt 5.1. apakšpunktu). Tā kā ir ieteicama otrā deva, jāņem vērā, ka nav datu par lietošanas drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, kas apstiprinātu Foclivia un citu H5N1 monovalento vakcīnu savstarpēju aizstājamību.
Dati par Foclivia izmantošanu nav pieejami, bet ir saņemti ziņojumi par krampju (ar un bez drudža) gadījumiem ar Focetria, H1N1 pandēmijas vakcīnu ar adjuvantu MF59.1, kas ir līdzīga Foclivia, vakcinētiem pacientiem. Vairums febrīlo krampju gadījumu tika konstatēti pediatrijas pacientiem. Daži gadījumi tika novēroti pacientiem ar epilepsiju anamnēzē. Īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kas cieš no epilepsijas, un ārstiem ir jāinformē pacienti (vai vecāki) par iespējamo krampju risku (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pēc jebkuras vakcinācijas vai pat pirms tās kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu var rasties īslaicīgs samaņas zudums (ģībonis). Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai procedūra notiktu vietā, kur var izvairīties no savainojumiem samaņas zaudēšanas gadījumā.
3

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām. Tomēr, ja indicēta vienlaicīga ievadīšana ar citu vakcīnu, imunizācija jāveic, katru vakcīnu ievadot citā ekstremitātē. Jāņem vērā, ka var pastiprināties nevēlamo blakusparādību intensitāte.
Imunoloģiskā atbilde var pavājināties, ja pacients saņem imūnsupresīvu terapiju. Pēc gripas vakcīnas ievadīšanas var tikt iegūti kļūdaini pozitīvi seroloģisko testu rezultāti, ar imūnfermentatīvās analīzes metodi (ELISA — Enzyme-Linked Immuno Sorbent Assay) nosakot antivielas pret cilvēka imūndeficīta vīrusa tipu HIV-1, C hepatīta vīrusu un, jo īpaši, HTLV-1. Šādos gadījumos ar Western blot metodi iegūtie rezultāti ir negatīvi. Šo pārejošo kļūdaini pozitīvo rezultātu cēlonis varētu būt IgM veidošanās kā atbildes reakcija pret vakcīnu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Nav iegūti dati par Foclivia lietošanu grūtniecēm.
Ir pieejami dati par lietošanas drošumu, bet grūtniecēm, kam tika ievadīta Focetria (H1N1 pandēmijas vakcīna, kas ir līdzīga Foclivia), kas satur tādu pašu MF59C.1 dadzumu kā Foclivia. Pēcreģistrācijas periodā saņemtie spontānie ziņojumi par blakusparādībām un intervences pētījuma dati neliecina par tiešu vai netiešu Focetria kaitīgu ietekmi uz grūtniecību. Turklāt divos lielos novērošanas pētījumos, kas tika organizēti Focetria lietošanas drošuma grūtniecības laikā novērtēšanai, starp gandrīz 10 000 vakcinētām grūtniecēm un viņu pēcnācējiem netika konstatēts gestācijas cukura diabēta, preeklampsijas, abortu, nedzīvi dzimušu bērnu, maza dzimšanas svara, priekšlaicīgu dzemdību, jaundzimušo nāves gadījumu un iedzimtu anomāliju skaita pieaugums, salīdzinot ar nevakcinētām kontroles grupām. Ievadot Foclivia vakcīnu grūtniecēm, veselības aprūpes speciālistiem jāapsver Foclivia vakcīnas lietošanas grūtniecēm ieguvumi un iespējamie riski, ņemot vērā oficiālās rekomendācijas.
Barošana ar krūti Vakcīnu var lietot barojot bērnu ar krūti.
Fertilitāte Dati par fertilitāti nav pieejami.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Nevēlamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki (vecāki par 18 gadiem) Klīniskajos pētījumos par pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu ievadīšanu pieaugušiem un gados vecākiem cilvēkiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā) vairums reakciju pēc rakstura bija vieglas, īslaicīgas un kvalitatīvi līdzīgas tām, kuras radās pēc parasto sezonālo gripas vakcīnu ievadīšanas. Ir zināms, ka adjuvanta, kas uzlabo imunogenitāti, pievienošana ir saistīta ar nedaudz biežāku lokālo reakciju (galvenokārt vieglu sāpju) attīstību, salīdzinot ar parastām gripas vakcīnām bez adjuvanta. Pēc otrās devas ievadīšanas novēroja mazāk reakciju kā pēc pirmās devas ievadīšanas.
4

Bērni un pusaudži no 6 mēnešu līdz 17 gadu vecumam II fāzes klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) tika pētīts pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu lietošanas drošums bērniem un pusaudžiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā). Neatkarīgi no vecuma reaktogenitāte bija augstāka pēc pirmās devas ievadīšanas nekā pēc otrās vakcinācijas. Reaktogenitāte pēc trešās devas, kas ievadīta 12 mēnešus pēc otrās devas, bija augstāka nekā pēc pirmās un otrās devas ievadīšanas. Procentuālais pacientu īpatsvars, kas ziņoja par lokālām reakcijām, bija lielāks vecāka gadagājuma pacientu grupās, ko galvenokārt noteica lielāks ziņojumu skaits par sāpēm. Maziem bērniem visbiežāk novērotās paredzamās lokālās reakcijas bija eritēma un jutīgums; visbiežāk paredzamās sistēmiskās reakcijas bija uzbudināmība un pastiprināta raudāšana. Bērniem un pusaudžiem visbiežāk novērotā paredzamā lokālā reakcija bija sāpes; visbiežāk novērotās paredzamās sistēmiskās reakcijas bija nogurums un galvassāpes. Neliels pacientu procentuālais īpatsvars ziņoja par drudzi visās vecuma grupās. Dati par lietošanas drošumu, kas iegūti pēc līdzīgas pandēmiskas vakcīnas (Focetria H1N1v) pirmās un otrās devas ievadīšanas bērniem un pusaudžiem, liecina par drošuma profilu, kas ir salīdzināms ar konstatēto pandēmijas gatavības aH5N1 vakcīnas (Foclivia) drošuma profilu.
Tālāk ir sniegta informācija par klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzībā konstatēto nevēlamo blakusparādību biežumu.
• Klīniskie pētījumi
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pieagušajiem un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 18 gadiem) Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts četros klīniskos pētījumos ar dažādiem gripas celmiem un zāļu formām (H5N3, H9N2 un H5N1); bija iesaistīti 3696 pieaugušie un gados vecākas personas. No šīm personām, 3618 personas saņēma pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu (A/H5N1) (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu ir minētas turpmāk tekstā.
Simptomus retāk novēroja pacientiem, kas bija vecāki par 60 gadiem, salīdzinājumā ar populāciju, kas bija vecumā no 18–60 gadiem.
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā:
Nervu sistēmas traucējumi Bieži (>1/100, <1/10): galvassāpes.
Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): svīšana.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): artralģija un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži (>1/100, <1/10): apsārtums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā, indurācija injekcijas vietā, ekhimoze injekcijas vietā un sāpes injekcijas vietā, drudzis, nespēks, nogurums un drebuļi.
Vairums šo reakciju parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas.
5

Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem Klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) H5N1 vakcīna kombinācijā ar adjuvantu MF59C.1 (n=334) tika salīdzināta ar sezonālo gripas vakcīnu (n=137).

Mazie bērni (6-<36 mēnešus veci) Jebkāda veida reakcija
Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Bērni (3-<9 gadus veci) Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C) Citas nevēlamās blakusparādības
Pusaudži (9-<18 gadus veci)
Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija
Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības

Pirmā deva
N=145
76% 47% 59% 0% 54%
N=96 72% 66% 32% 4% 36%
N=93
91% 81% 69% 0% 30%

Otrā deva (21 dienu Trešā deva (12 mēnešus

pēc pirmās devas)

pēc otrās devas)

H5N1 vakcīna ar adjuvantu

N=138

N=124

68%

80%

46%

60%

51%

54%

0%

0%

49%

35%

N=93 68% 58% 33% 2% 31%

N=85 79% 74% 45% 6% 19%

N=91

N=83

82%

89%

70%

81%

52%

69%

1%

2%

27%

22%

Focetria (H1N1v)
Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 77 bērniem 3–8 gadus veciem un 80 bērniem un pusaudžiem 9–17 gadus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Bērni (3–8 gadus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Pusaudži (9–17 gadus veci)
Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 77 74% 62% 39% 4% 0% 0% 14% N = 80 79% 70% 45% 3% 0% 0% 13%

2. injekcija N = 75 69% 56% 35% 1% 1% 0% 17% N = 79 66% 58% 30% 1% 0% 0% 10%

Dati par bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.
6

Ļoti bieži konstatētas reakcijas bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem: sāpes, sacietējums un eritēma, nespēks, mialģija, galvassāpes un nogurums.

Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 73 zīdaiņiem 6–11 mēnešus veciem un 73 maziem bērniem 12–35 mēnešus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Zīdaiņi (6–11 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Mazi bērni (12–35 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 73 79% 44% 70% 11% 3% 0% 32% N = 73 70% 51% 60% 10% 4% 1% 21%

2. injekcija N = 68 65% 26% 56% 9% 4% 0% 31% N = 71 71% 49% 49% 11% 1% 0% 24%

Dati par zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas 146 zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem: jutīgums, eritēma, paaugstināta uzbudināmība, neparasta raudāšana, miegainība, caureja, vemšana un ēstgribas izmaiņas. Sacietējumi un ekhimozes bija maziem bērniem ļoti bieži novērotās reakcijas, bet zīdaiņiem tās tika novērotas retāk.

• Pēcreģistrācijas uzraudzība

Papildus klīniskajos pētījumos konstatētajām nevēlamajām blakusparādībām Focetria H1N1v pēcreģistrācijas lietošanas periodā tika saņemti ziņojumi par tālāk minētajām blakusparādībām.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Limfadenopātija.

Sirds funkcijas traucējumi Sirdsklauves, tahikardija.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Astēnija.

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi Muskuļu vājums, sāpes ekstremitātēs.

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Klepus.

Ādas un zemādas audu bojājumi Vispārējas ādas reakcijas, tostarp nieze, nātrene vai nespecifiski izsitumi, angioneirotiska tūska.

7

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā un caureja.
Nervu sistēmas traucējumi Galvassāpes, reibonis, miegainība, ģībonis. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, neiralģija, parestēzija, krampji un neirīts.
Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, anafilakse, tostarp aizdusa, bronhu spazmas, balsenes tūska, kas retos gadījumos var izraisīt šoku.
Veicot pēcreģistrācijas uzraudzību starp pandēmiju trivalentām vakcīnām, kam pievienots adjuvants un kas sastāva ziņā bija līdzīgas, piemēram, Foclivia (H1N1 pandēmijas vakcīnas ar adjuvantu MF59C.1), papildus ziņots par tālāk minētajām nevēlamām reakcijām.
Reti (>1/10 000, <1/1 000): trombocitopēnija (ļoti reti saņemti ziņojumi par smagiem gadījumiem, kur trombocītu skaits bija mazāks par 5000 vienā mm3).
Loti reti (<1/10 000): vaskulīts ar īslaicīgu nieru iesaistīšanos un eksudatīvu erythema multiforme. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts, neirīts un Gijēna-Barē sindroms.
Nevēlami notikumi, kas novēroti, veicot pandēmijas vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzību: nav piemērojams.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. FARMAKODINAMISKĀS ĪPAŠĪBAS
Farmakoterapeitiskā grupa: gripas vakcīna, ATĶ kods: J07BB02
Šajā apakšpunktā aprakstīta klīniskā pieredze ar pandēmijas gatavības H5N1vakcīnu pēc divu 7,5 mikrogramu devu lietošanas. Pandēmijas gatavības vakcīnas satur gripas vīrusa antigēnus, kas atšķiras no tajā brīdī cirkulējošiem gripas vīrusu antigēniem. Šos antigēnus var uzskatīt par ‘jauniem’ antigēniem un simulēt situāciju, kurā vakcinējamai mērķa populācijai nav imunoloģiskās atmiņas. Dati, kas iegūti pētot pandēmijas gatavības vakcīnu, tiks izmantoti par pamatu vakcinācijas stratēģijai, kas, visticamāk, tiks lietota pandēmijas vakcīnai: pandēmijas gatavības vakcīnu pētīšanas laikā iegūtie klīniskās efektivitātes un drošības dati ir būtiski pandēmijas vakcīnām.
8

Pieaugušie (18–60 gadus veci)

II fāzes klīniskais pētījums (pētījums V87P1) tika veikts ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C.1 adjuvantu, iesaistot 312 veselus pieaugušos. Ar trīs nedēļu intervālu 156 personām tika ievadītas divas devas H5N1 vakcīnas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 μg hemaglutinīns (HA)/devā ar adjuvantu). Citā (III fāzes) klīniskajā pētījumā (pētījums V87P13) tika iesaistīti 2693 veseli pieaugušie, kas ar trīs nedēļu intervālu saņēma divas H5N1 vakcīnas devas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 µg HA/devā ar adjuvantu). Imunogenitāte tika novērtēta pētījuma populācijas apakškopā (n=197).

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, kas noteikts, izmantojot atsevišķās radiālās hemolīzes (SRH — Single Radial Hemolysis) analīzi, pieaugušajiem bija šāds:

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)**

Pētījums V87P1, 21 dienu pēc 2. devas N=149
85% (79–91) 85% (78–90) 7,74 (6,6–9,07)

Pētījums V87P13, 21 dienu pēc 2. devas N=197
91% (87–95) 78% (72–84) 4,03 (3,54–4,59)

Pētījums V87P13

Anti-HA antiviela (SRH)

21 dienu pēc 2. devas

N=69

Bāzlīnijas seroloģiskais statuss

< 4 mm2

Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas faktors (95% TI)**

8,87 (7,09–11)

* noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=128 ≥ 4 mm2 94% (88–97)
73% (65v81)
2,71 (2,38–3,08)

Ar mikroneitralizācijas (MN) metodi veiktās analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni robežās, attiecīgi, no 67% (60–74) līdz 85% (78–90) un 65% (58–72) līdz 83% (77–89). Imūnreakcija pret vakcināciju, novērtējot ar MK analīzi, saskan ar rezultātiem, kas iegūti ar SRH analīzi.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā tika novērtēta ar hemaglutinācijas inhibīcijas (HI), SRH un MK metodes analīzēm. Salīdzinot ar antivielu līmeni, kas sasniegts 43. dienā pēc primārās vakcinācijas grafika pabeigšanas, antivielu līmenis 202. dienā bija samazinājies par 1/5 līdz ½ no iepriekšējā līmeņa.

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004 personām, kas vecākas par 60 gadiem (ierobežots skaits pacientu bija vecāki par 70 gadiem), divos klīniskajos pētījumos, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

9

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas
N=84 80% (70–88) 70% (59–80) 4,96 (3,87–6,37)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=210 82% (76–87) 63% (56–69) 2,9 (2,53–3,31)

Anti-HA antiviela (SRH)
Bāzlīnijas seroloģiskais statuss Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)* * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=66 < 4 mm2
82% (70–90)
82% (70–90)
8,58 (6,57–11)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=143 < 4 mm2
82% (75–88)
54% (45–62)
1,91 (1,72–2,12)

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni attiecīgi robežās no 57% (50–64) līdz 79% (68–87) un no 55% (48–62) līdz 58% (47–69). MK analīzes rezultāti, līdzīgi kā SRH rezultāti, parādīja spēcīgu imūnreakciju gados vecāku personu populācijā pēc pirmās vakcinācijas sērijas pabeigšanas.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā, novērtējot ar HI, SRH un MK analīzēm, 202. dienā bija samazināta līdz ½ - 1/5, salīdzinot ar pēcvakcinācijas līmeni 43. dienā pēc primārā grafika pabeigšanas. Līdz 50% no gados vecākām personām, kas bija imunizētas ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C, seroprotekcija saglabājās pēc 6 mēnešiem.

Revakcinācija

Trešā (revakcinācijas) H5N1 vakcīnas kombinācijā ar MF59C deva tika ievadīta 6 mēnešus pēc primārās vakcinācijas sērijas. Parādīti SRH rezultāti.

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Pētījums V87P, pieaugušo revakcinācija (6 mēnešus
pēc 2. devas)

SRH
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)** * noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2 ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības

N=71 89% (79–95) 83% (72–91) 5,96 (4,72–7,53)

Pētījums V87P1, gados vecāku personu
revakcinācija (6 mēnešus pēc 2. devas) N=38
84% (69–94)
63% (46–78)
5,15 (3,46–7,66)

Gados vecāku personu revakcinācijas pieredze ir ierobežota.

• Atbalstoši dati par pieaugušo un gados vecāku personu populācijām

Divos devas meklēšanas pētījumos 78 pieaugušajiem tika ievadīta pandēmijas gatavības vakcīna ar adjuvantu (H5N3 vai H9N2). Ar trīs nedēļu intervālu tika ievadītas divas H5N3 celma (A/Duck/Singapore/97) vakcīnas devas, izmantojot 3 dažādas devas (7,5; 15 un 30 µg HA/devā). Seruma paraugus pārbaudīja attiecībā pret oriģinālo H5N3 un vairākiem H5N1 izolātiem.

10

Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot SRH metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 100% subjektu sasniedza seroprotekciju un 100% bija notikusi serokonversija. Tika atklāts, ka vakcīna, kurai pievienots adjuvants, inducē antivielu produkciju pret 2003. un 2004. gadā izolētajiem celmiem, kuriem novēroja vīrusa antigēna “dreifu” (drift), salīdzinājumā ar oriģinālajiem celmiem.

Ar četru nedēļu intervālu tika ievadītas divas H9N2 (A/chicken/Hong Kong/G9/97) celmu saturošas vakcīnas devas, izmantojot 4 dažādas devas (3,75; 7,5; 15 un 30 μg HA/devā). Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot HI metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 92% subjektu sasniedza seroprotekciju un 75% — serokonversiju.

Krusteniskā reaktivitāte Pieaugušie (18–60 gadus veci)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

70% (58–80)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=69

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI) °

36% (25–49)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°°

NA***

* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības.

*** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
59% (52–66) 49% (42–56) 2,37 (2,1–2,67)
N=197 23% (18–30)
19% (14–25) 1,92 (1,64–2,25)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 27% (17–39) (V87P1) līdz 39% (32–46) (V87P13) un serokonversijas līmeni 36% (29–43) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P13 deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,77 (2,4–3,2).

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas gados vecākām personām (> 60 gadiem), mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela
SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*
HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas faktors (95% TI)°°
* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas,
N=37 57% (39–73)
NA*** NA*** N=36 36% (21–54) NA*** NA***

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=207 20% (18–23) 48% (41–55) 1,74 (1,57–1,94)
N=208 25% (19–32) 19% (14–25) 1,79 (1,56–2,06)

11

° mērot ar HI analīzi ≥ 40. °° vidējās ģeometriskās HI attiecības. *** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 11% (3–25) (pētījums V87P1) līdz 30% (24–37) (pētījums V87P13) un serokonversijas līmeni 25% (19–31) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P1 deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,01 (1,78–2,26).

• Dati par pediatrisko populāciju

Tika veikts klīniskais pētījums (pētījums V87P6) ar H5N1 vakcīnu, kas kombinēta ar adjuvantu MF59C.1, iesaistot 471 bērnu vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem. Divas 7,5 mikrogramu devas tika ievadītas ar trīs nedēļu intervālu un trešā deva 12 mēnešus pēc pirmās devas. Pēc 3 nedēļām no 2. vakcinācijas (43. dienā) visās vecuma grupās (t.i., 6–35 mēneši, 3–8 gadi un 9–17 gadi) tika sasniegts augsts antivielu daudzums pret A/Vietnam/1194/2004, novērtējot ar SRH un HI analīzēm, kā parādīts tabulā zemāk*. Šajā pētījumā netika novērota neviena ar vakcīnu saistīta nopietna nevēlama blakusparādība.

Mazie bērni

Bērni (3-<9 gadus veci) Pusaudži (9-<18 gadus

(6-<36 mēnešus veci)

veci)

N=134

N=91

N=89

Seroprotekcijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

Serokonversijas

129

117

67

HI

faktors 43. diena

(109–151)

(97–142)

(51–88)

pret 1. dienu

Serokonversijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

N=133

N=91

N=90

Seroprotekcijas

100%

100%

100%

līmenis (95% TI)

(97–100)

(96–100)

(96–100)

43. diena

Serokonversijas

16

15

14

SRH faktors (95% TI)

(14–18)

(13–17)

(12–16)

43. diena pret 1.

dienu

Serokonversijas

98%

100%

99%

līmenis (95% TI)

(95–100)

(96–100)

(94–100)

43. diena

* Tā kā nav CHMP imunogenitātes kritēriju bērniem, pēc bērnu vakcinācijas iegūto seroloģisko datu

novērtēšanai tika izmantoti CHMP imunogenitātes kritēriji pieaugušajiem, kurus lieto sezonālo gripas

vakcīnu novērtēšanā. Tomēr to nozīmīgums klīniskajai aizsardzībai nav zināms.

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 liecina par seroprotekcijas līmeni 99% (95% TI: 94–100); serokonversijas līmenis robežās no 97% (95% TI: 91–99) līdz 99% (95% TI: 96–100) un VĢA robežās no 29 (95% TI: 25–35) līdz 50 (95% TI: 44–58).

Imunogenitātes pētījumu ar Focetria H1N1v (pētījums V111_03) rezultāti Seroprotekcijas līmenis un serokonversijas līmenis, kas noteikts ar HI analīzi, un anti- HA antivielas serokonversijas faktors, kas izteikts kā HI ģeometriski vidējais koeficients, pēc Focetria vienas vai divu 7,5 µg devu ievadīšanas tika novērtēta 70 bērniem un pusaudžiem (9–17 gadus veciem), 60 bērniem (3–8 gadus veciem), 58 bērniem (12–35 mēnešus veciem) un 49 zīdaiņiem (6–11 mēnešus veciem). CHMP pieaugušajiem (18–60 gadus veciem) izvirzītie imunogenitātes kritēriji tika izpildīti visās iepriekš

12

minētajās vecuma populācijās gan pēc 1., gan 2. devas ievadīšanas (gan vispārējā populācijā, gan apakšgrupā ar seronegatīviem rādītājiem sākumstadijā). Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Foclivia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par aktīvo imunizāciju pret A tipa gripas vīrusa H5N1 apakštipu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Foclivia ir reģistrēta „ārkārtas apstākļos”. Tas nozīmē, ka zinātnisku iemeslu dēļ nevar iegūt pilnīgu informāciju par šī medicīniskā produkta lietošanas ieguvumu un risku. Eiropas zāļu aģentūra (EMA) pārskatīs visu pieejamo jauno informāciju katru gadu un zāļu apraksts tiks papildināts, ja nepieciešams.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojama.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos ar Foclivia un sezonālo gripas vakcīnu, kas satur adjuvantu MF59C.1, iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, lokālu panesību, kā arī toksisku ietekmi uz sieviešu fertilitāti, reproduktivitāti un attīstību (līdz zīdīšanas perioda beigām) neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, Kālija hlorīds, Kālija dihidrogēnfosfāts, Nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, Magnija hlorīda heksahidrāts, Kalcija hlorīda dihidrāts, Ūdens injekcijām.
Informāciju par adjuvantu skatīt 2. apakšpunktā.
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
1 gads
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
0,5 ml pilnšļircē (I tipa stikls) ar virzuli-aizbāzni (bromobutila gumija). Iepakojumi pa 1 vai 10 ar adatu vai bez tās. Šļircēm bez adatas ir Luer Lock savienošanas sistēma. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
13

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet suspensiju. Konstatējot daļinas un/vai neparastu izskatu, vakcīna jāiznīcina. Izmantojot pilnšļirci bez adatas, kurai ir Luer Lock savienošanas sistēma, noņemiet uzgaļa vāciņu, noskrūvējot to pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Kad uzgaļa vāciņš ir noņemts, pievienojiet adatu šļircei, uzskrūvējot to pulksteņrādītāja virzienā, līdz tas nofiksējas. Kad adata ir nofiksēta vietā, noņemiet adatas aizsargu un ievadiet vakcīnu. Neizlietoto vakcīnu vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena Itālija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/001-002 EU/1/09/577/005-006
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2009. g. 19. oktobris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 19. oktobris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
14

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze)* celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami** 0,5 ml devā

* kultivēts no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās. ** izteikts hemaglutinīna mikrogramos.

Adjuvants MF59C.1 satur:
Skvalēnu Polisorbātu 80 Sorbitāna trioleātu Nātrija citrātu Citronskābi

9,75 miligramus; 1,175 miligramus; 1,175 miligramus;
0,66 miligramus; 0,04 miligramus.

Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un ES lēmumam par pandēmiju.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija injekcijai. Pienaini balts šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. TERAPEITISKĀS INDIKĀCIJAS
Gripas profilaksei oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Foclivia jālieto atbilstoši oficiālajām vadlīnijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Pieaugušie un gados vecāki cilvēki: 0,5 ml izvēlētā dienā. Otrā vakcīnas deva jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla. Foclivia pētīta pieaugušajiem (vecumā no 18 līdz 60 gadiem) un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 60 gadiem) pēc primārās vakcinācijas grafika 1., 22. dienā. Dati par trešo devu (revakcināciju), kas ievadīta 6 mēnešus pēc pirmās devas, ir ierobežoti (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Foclivia drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejemie dati par bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 18 gadiem ir aprakstīti 5.1. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt. Nav pieejami dati par bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem.

15

Lietošanas veids Imunizācija jāveic ar intramuskulāru injekciju deltveida muskulī vai augšstilba muskulī (atkarībā no muskuļu masas).
4.3 Kontrindikācijas
Anafilaktiskas (t.i., dzīvībai bīstamas) reakcijas anamnēzē pret jebkuru vakcīnas sastāvdaļu vai olu, vistas proteīnu, kanamicīna un neomicīna sulfāta, formaldehīda un cetiltrimetilamonija bromīda (CTAB) zīmēm. Tomēr pandēmijas gadījumā vakcīnas ievadīšana var būt pamatota, ja nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir pieejams reanimācijas aprīkojums (skatīt 4.4. apakšpunktu).
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Jāievēro piesardzība ievadot šo vakcīnu cilvēkiem ar zināmu paaugstinātu jutību (cita veida, nevis anafilaktisku reakciju) pret aktīvo vielu, pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām sastāvdaļām un pret olām, vistas proteīniem, kanamicīna un neomicīna sulfātu, formaldehīdu un cetiltrimetilamonija bromīdu (CTAB).
Tāpat kā ievadot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr jānodrošina tūlītēja atbilstoša medicīniska ārstēšana un uzraudzība retu anafilaktisku reakciju gadījumā pēc vakcīnas ievadīšanas.
Ja pandēmijas situācija atļauj, imunizācija jāatliek pacientiem ar smagām febrīlām slimībām vai akūtu infekciju.
Foclivia nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Tādēļ veselības aprūpes speciālistiem jāizvērtē ieguvums un iespējamais risks, ko rada vakcīnas ievadīšana indivīdiem ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsrecēšanas traucējumiem, kas varētu būt kontrindikācija intramuskulārai injekcijai, izņemot gadījumus, kad ieguvums nepārprotami atsver asiņošanas risku.
Pacientiem ar endogēnu vai jatrogēnu imūnsupresiju var būt nepietiekama antivielu veidošanās.
Ne visām vakcinētajām personām rodas aizsargājošā atbildes reakcija (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskajos pētījumos novēroja zināmu krustenisku aizsatdzību pret radniecīgiem H5N1 vīrusa variantiem (skatīt 5.1. apakšpunktu). Tā kā ir ieteicama otrā deva, jāņem vērā, ka nav datu par lietošanas drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, kas apstiprinātu Foclivia un citu H5N1 monovalento vakcīnu savstarpēju aizstājamību. Dati par Foclivia izmantošanu nav pieejami, bet ir saņemti ziņojumi par krampju (ar un bez drudža) gadījumiem ar Focetria, H1N1 pandēmijas vakcīnu ar adjuvantu MF59.1, kas ir līdzīga Foclivia, vakcinētiem pacientiem. Vairums febrīlo krampju gadījumu tika konstatēti pediatrijas pacientiem. Daži gadījumi tik novēroti pacientiem ar epilepsiju anamnēzē. Īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kas cieš no epilepsijas, un ārstiem ir jāinformē pacienti (vai vecāki) par iespējamo krampju risku (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pēc jebkuras vakcinācijas vai pat pirms tās kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu var rasties īslaicīgs samaņas zudums (ģībonis). Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai procedūra notiktu vietā, kur var izvairīties no savainojumiem samaņas zaudēšanas gadījumā.
16

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām. Tomēr, ja indicēta vienlaicīga ievadīšana ar citu vakcīnu, imunizācija jāveic, katru vakcīnu ievadot citā ekstremitātē. Jāņem vērā, ka var pastiprināties nevēlamo blakusparādību intensitāte.
Imunoloģiskā atbilde var pavājināties, ja pacients saņem imūnsupresīvu terapiju.
Pēc gripas vakcīnas ievadīšanas var tikt iegūti kļūdaini pozitīvi seroloģisko testu rezultāti, ar imūnfermentatīvās analīzes metodi (ELISA — Enzyme-Linked Immuno Sorbent Assay) nosakot antivielas pret cilvēka imūndeficīta vīrusa tipu HIV-1, C hepatīta vīrusu un, jo īpaši, HTLV-1. Šādos gadījumos ar Western blot metodi iegūtie rezultāti ir negatīvi. Šo pārejošo kļūdaini pozitīvo rezultātu cēlonis varētu būt IgM veidošanās kā atbildes reakcija pret vakcīnu.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Nav iegūti dati par Foclivia lietošanu grūtniecēm.
Ir pieejami dati par lietošanas drošumu, bet grūtniecēm, kam tika ievadīta Focetria (H1N1 pandēmijas vakcīna, kas ir līdzīga Foclivia), kas satur tādu pašu MF59C.1 dadzumu kā Foclivia. Pēcreģistrācijas periodā saņemtie spontānie ziņojumi par blakusparādībām un intervences pētījuma dati neliecina par tiešu vai netiešu Focetria kaitīgu ietekmi uz grūtniecību. Turklāt divos lielos novērošanas pētījumos, kas tika organizēti Focetria lietošanas drošuma grūtniecības laikā novērtēšanai, starp gandrīz 10 000 vakcinētām grūtniecēm un viņu pēcnācējiem netika konstatēts gestācijas cukura diabēta, preeklampsijas, abortu, nedzīvi dzimušu bērnu, maza dzimšanas svara, priekšlaicīgu dzemdību, jaundzimušo nāves gadījumu un iedzimtu anomāliju skaita pieaugums, salīdzinot ar nevakcinētām kontroles grupām. Ievadot Foclivia vakcīnu grūtniecēm, veselības aprūpes speciālistiem jāapsver Foclivia vakcīnas lietošanas grūtniecēm ieguvumi un iespējamie riski, ņemot vērā oficiālās rekomendācijas.
Barošana ar krūti Vakcīnu var lietot barojot bērnu ar krūti.
Fertilitāte Dati par fertilitāti nav pieejami
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Nevēlamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki (vecāki par 18 gadiem) Klīniskajos pētījumos par pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu ievadīšanu pieaugušiem un gados vecākiem cilvēkiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā) vairums reakciju pēc rakstura bija vieglas, īslaicīgas un kvalitatīvi līdzīgas tām, kuras radās pēc parasto sezonālo gripas vakcīnu ievadīšanas. Ir zināms, ka adjuvanta, kas uzlabo imunogenitāti, pievienošana ir saistīta ar nedaudz biežāku lokālo reakciju (galvenokārt vieglu sāpju) attīstību, salīdzinot ar parastām gripas vakcīnām bez adjuvanta. Pēc otrās devas ievadīšanas novēroja mazāk reakciju kā pēc pirmās devas ievadīšanas.
Bērni un pusaudži no 6 mēnešu līdz 17 gadu vecumam II fāzes klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) tika pētīts pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu lietošanas drošums bērniem un pusaudžiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā).
17

Neatkarīgi no vecuma reaktogenitāte bija augstāka pēc pirmās devas ievadīšanas nekā pēc otrās vakcinācijas. Reaktogenitāte pēc trešās devas, kas ievadīta 12 mēnešus pēc otrās devas, bija augstāka nekā pēc pirmās un otrās devas ievadīšanas. Procentuālais pacientu īpatsvars, kas ziņoja par lokālām reakcijām, bija lielāks vecāka gadagājuma pacientu grupās, ko galvenokārt noteica lielāks ziņojumu skaits par sāpēm. Maziem bērniem visbiežāk novērotās paredzamās lokālās reakcijas bija eritēma un jutīgums; visbiežāk paredzamās sistēmiskās reakcijas bija uzbudināmība un pastiprināta raudāšana. Bērniem un pusaudžiem visbiežāk novērotā paredzamā lokālā reakcija bija sāpes; visbiežāk novērotās paredzamās sistēmiskās reakcijas bija nogurums un galvassāpes. Neliels pacientu procentuālais īpatsvars ziņoja par drudzi visās vecuma grupās. Dati par lietošanas drošumu, kas iegūti pēc līdzīgas pandēmiskas vakcīnas (Focetria H1N1v) pirmās un otrās devas ievadīšanas bērniem un pusaudžiem, liecina par drošuma profilu, kas ir salīdzināms ar konstatēto pandēmijas gatavības aH5N1 vakcīnas (Foclivia) drošuma profilu.
Tālāk ir sniegta informācija par klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzībā konstatēto nevēlamo blakusparādību biežumu.
• Klīniskie pētījumi
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pieagušajiem un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 18 gadiem) Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts četros klīniskos pētījumos ar dažādiem gripas celmiem un zāļu formām (H5N3, H9N2 un H5N1); bija iesaistīti 3696 pieaugušie un gados vecākas personas. No šīm personām, 3618 personas saņēma pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu (A/H5N1) (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu ir minētas turpmāk tekstā.
Simptomus retāk novēroja pacientiem, kas bija vecāki par 60 gadiem, salīdzinājumā ar populāciju, kas bija vecumā no 18-60 gadiem.
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.
Nervu sistēmas traucējumi Bieži (>1/100, <1/10): galvassāpes.
Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): svīšana.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): artralģija un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži (>1/100, <1/10): apsārtums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā, indurācija injekcijas vietā, ekhimoze injekcijas vietā un sāpes injekcijas vietā, drudzis, nespēks, nogurums un drebuļi.
Vairums šo reakciju parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas.
18

Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem

Klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) H5N1 vakcīna kombinācijā ar adjuvantu MF59C.1 (n=334) tika salīdzināta ar sezonālo gripas vakcīnu (n=137).

Mazie bērni (6-<36 mēnešus veci) Jebkāda veida reakcija
Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Bērni (3-<9 gadus veci)
Visu veidu
Vietēja Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Pusaudži (9-<18 gadus
veci)
Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska
Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C) Citas nevēlamās blakusparādības

1. injekcija H5N1 vakcīna ar
adjuvantu N=145
76% 47% 59% 0% 54%
N=96 72% 66% 32% 4% 36%
N=93
91% 81% 69% 0% 30%

2. injekcija H5N1 vakcīna ar
adjuvantu N=138
68% 46% 51% 0% 49%
N=93 68% 58% 33% 2% 31%
N=91
82% 70% 52% 1% 27%

3. injekcija H5N1 vakcīna ar
adjuvantu N=124
80% 60% 54% 0% 35%
N=85 79% 74% 45% 6% 19%
N=83
89% 81% 69% 2% 22%

Focetria (H1N1v)
Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 77 bērniem 3–8 gadus veciem un 80 bērniem un pusaudžiem 9–17 gadus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Bērni (3–8 gadus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Pusaudži (9–17 gadus veci)
Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 77 74% 62% 39% 4% 0% 0% 14% N = 80 79% 70% 45% 3% 0% 0% 13%

2. injekcija N = 75 69% 56% 35% 1% 1% 0% 17% N = 79 66% 58% 30% 1% 0% 0% 10%

19

Dati par bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem: sāpes, sacietējums un eritēma, nespēks, mialģija, galvassāpes un nogurums.

Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 73 zīdaiņiem 6–11 mēnešus veciem un 73 maziem bērniem 12–35 mēnešus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Zīdaiņi (6–11 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Mazi bērni (12–35 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 73 79% 44% 70% 11% 3% 0% 32% N = 73 70% 51% 60% 10% 4% 1% 21%

2. injekcija N = 68 65% 26% 56% 9% 4% 0% 31% N = 71 71% 49% 49% 11% 1% 0% 24%

Dati par zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas 146 zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem: jutīgums, eritēma, paaugstināta uzbudināmība, neparasta raudāšana, miegainība, caureja, vemšana un ēstgribas izmaiņas. Sacietējumi un ekhimozes bija maziem bērniem ļoti bieži novērotās reakcijas, bet zīdaiņiem tās tika novērotas retāk.

• Pēcreģistrācijas uzraudzība

Papildus klīniskajos pētījumos konstatētajām nevēlamajām blakusparādībām Focetria H1N1v pēcreģistrācijas lietošanas periodā tika saņemti ziņojumi par tālāk minētajām blakusparādībām.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Limfadenopātija.

Sirds funkcijas traucējumi Sirdsklauves, tahikardija.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Astēnija.

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi Muskuļu vājums, sāpes ekstremitātēs.

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Klepus.

20

Ādas un zemādas audu bojājumi Vispārējas ādas reakcijas, tostarp nieze, nātrene vai nespecifiski izsitumi, angioneirotiska tūska.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā un caureja.
Nervu sistēmas traucējumi Galvassāpes, reibonis, miegainība, ģībonis. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, neiralģija, parestēzija, krampji un neirīts.
Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, anafilakse, tostarp aizdusa, bronhu spazmas, balsenes tūsku, kas retos gadījumos var izraisīt šoku.
Veicot pēcreģistrācijas uzraudzību starp pandēmiju trivalentām vakcīnām, kam pievienots adjuvants, un kas sastāva ziņā bija līdzīgas, piemēram, Foclivia (H1N1 pandēmijas vakcīnas ar adjuvantu MF59.1), papildus ziņots par tālāk minētajām nevēlamām reakcijām.
Reti (>1/10 000, <1/1 000): Trombocitopēnija (ļoti reti saņemti ziņojumi par smagiem gadījumiem, kur trombocītu skaits bija mazāks par 5000 vienā mm3).
Loti reti (<1/10 000): Vaskulīts ar īslaicīgu nieru iesaistīšanos un eksudatīvu erythema multiforme. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts, neirīts un Gijēna-Barē sindroms.
Nevēlami notikumi, kas novēroti, veicot pandēmijas vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzību: nav piemērojams.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. FARMAKODINAMISKĀS ĪPAŠĪBAS
Farmakoterapeitiskā grupa: gripas vakcīna, ATĶ kods: J07BB02
Šajā apakšpunktā aprakstīta klīniskā pieredze ar pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnu pēc divu 7,5 mikrogramu devu lietošanas.
Pandēmijas gatavības vakcīnas satur gripas vīrusa antigēnus, kas atšķiras no tajā brīdī cirkulējošiem gripas vīrusu antigēniem. Šos antigēnus var uzskatīt par ‘jauniem’ antigēniem un simulēt situāciju, kurā vakcinējamai mērķa populācijai nav imunoloģiskās atmiņas. Dati, kas iegūti pētot pandēmijas gatavības vakcīnu, tiks izmantoti par pamatu vakcinācijas stratēģijai, kas, visticamāk, tiks lietota pandēmijas vakcīnai: pandēmijas gatavības vakcīnu pētīšanas laikā iegūtie klīniskās efektivitātes un drošības dati ir būtiski pandēmijas vakcīnām.
21

Pieaugušie (18–60 gadus veci)

II fāzes klīniskais pētījums (pētījums V87P1) tika veikts ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C.1 adjuvantu, iesaistot 312 veselus pieaugušos. Ar trīs nedēļu intervālu 156 personām tika ievadītas divas devas H5N1 vakcīnas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 μg hemaglutinīns (HA)/devā ar adjuvantu). Citā (III fāzes) klīniskajā pētījumā (pētījums V87P13) tika iesaistīti 2693 veseli pieaugušie, kas ar trīs nedēļu intervālu saņēma divas H5N1 vakcīnas devas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 µg HA/devā ar adjuvantu). Imunogenitāte tika novērtēta pētījuma populācijas apakškopā (n=197).

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, kas noteikts, izmantojot atsevišķās radiālās hemolīzes (SRH — Single Radial Hemolysis) analīzi, pieaugušajiem bija šāds:

Anti-HA antivielas (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)**

Pētījums V87P1, 21 dienu pēc 2. devas N=149
85% (79–91) 85% (78–90) 7,74 (6,6–9,07)

Pētījums V87P13, 21 dienu pēc 2. devas N=197
91% (87–95) 78% (72–84) 4,03 (3,54–4,59)

Pētījums V87P13

Anti-HA antiviela (SRH)

21 dienu pēc 2. devas

N=69

Bāzlīnijas seroloģiskais statuss

< 4 mm2

Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas faktors (95% TI)**

8,87 (7,09–11)

* noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=128 ≥ 4 mm2 94% (88–97)
73% (65–81)
2,71 (2,38–3,08)

Ar mikroneitralizācijas (MN) metodi veiktās analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni robežās, attiecīgi, no 67% (60–74) līdz 85% (78–90) un 65% (58–72) līdz 83% (77–89). Imūnreakcija pret vakcināciju, novērtējot ar MK analīzi, saskan ar rezultātiem, kas iegūti ar SRH analīzi.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā tika novērtēta ar hemaglutinācijas inhibīcijas (HI), SRH un MK metodes analīzēm. Salīdzinot ar antivielu līmeni, kas sasniegts 43. dienā pēc primārās vakcinācijas grafika pabeigšanas, antivielu līmenis 202. dienā bija samazinājies par 1/5 līdz ½ no iepriekšējā līmeņa.

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004 personām, kas vecākas par 60 gadiem (ierobežots skaits pacientu bija vecāki par 70 gadiem), divos klīniskajos pētījumos, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

22

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas
N=84 80% (70–88) 70% (59–80) 4,96 (3,87–6,37)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=210 82% (76–87) 63% (56–69) 2,9 (2,53–3,31)

Anti-HA antiviela (SRH)
Bāzlīnijas seroloģiskais statuss Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)* * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=66 < 4 mm2
82% (70–90)
82% (70–90)
8,58 (6,57–11)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=143 < 4 mm2
82% (75–88)
54% (45–62)
1,91 (1,72–2,12)

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni attiecīgi robežās no 57% (50–64) līdz 79% (68–87) un no 55% (48–62) līdz 58% (47–69). MK analīzes rezultāti, līdzīgi kā SRH rezultāti, parādīja spēcīgu imūnreakciju gados vecāku personu populācijā pēc pirmās vakcinācijas sērijas pabeigšanas.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā, novērtējot ar HI, SRH un MK analīzēm, 202. dienā bija samazināta līdz ½ – 1/5, salīdzinot ar pēcvakcinācijas līmeni 43. dienā pēc primārā grafika pabeigšanas. Līdz 50% no gados vecākām personām, kas bija imunizētas ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C, seroprotekcija saglabājās pēc 6 mēnešiem.

Revakcinācija

Trešā (revakcinācijas) H5N1 vakcīnas kombinācijā ar MF59C deva tika ievadīta 6 mēnešus pēc primārās vakcinācijas sērijas. Parādīti SRH rezultāti.

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Pētījums V87P, pieaugušo revakcinācija (6 mēnešus
pēc 2. devas)

SRH
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)** * noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

N=71 89% (79–95) 83% (72–91) 5,96 (4,72–7,53)

Pētījums V87P1, gados vecāku personu
revakcinācija (6 mēnešus pēc 2. devas) N=38
84% (69–94)
63% (46–78)
5,15 (3,46–7,66)

Gados vecāku personu revakcinācijas pieredze ir ierobežota.

• Atbalstoši dati par pieaugušo un gados vecāku personu populācijām

Divos devas meklēšanas pētījumos 78 pieaugušajiem tika ievadīta pandēmijas gatavības vakcīna ar adjuvantu (H5N3 vai H9N2). Ar trīs nedēļu intervālu tika ievadītas divas H5N3 celma (A/Duck/Singapore/97) vakcīnas devas, izmantojot 3 dažādas devas (7,5; 15 un 30 µg HA/devā).

Seruma paraugus pārbaudīja attiecībā pret oriģinālo H5N3 un vairākiem H5N1 izolātiem.

23

Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot SRH metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 100% subjektu sasniedza seroprotekciju un 100% bija notikusi serokonversija. Tika atklāts, ka vakcīna, kurai pievienots adjuvants, inducē antivielu produkciju pret 2003. un 2004. gadā izolētajiem celmiem, kuriem novēroja vīrusa antigēna “dreifu” (drift), salīdzinājumā ar oriģinālajiem celmiem.

Ar četru nedēļu intervālu tika ievadītas divas H9N2 (A/chicken/Hong Kong/G9/97) celmu saturošas vakcīnas devas, izmantojot 4 dažādas devas (3,75; 7,5; 15 un 30 μg HA/devā). Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot HI metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 92% subjektu sasniedza seroprotekciju un 75% — serokonversiju.

Krusteniskā reaktivitāte Pieaugušie (18–60 gadus veci)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

70% (58–80)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=69

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI) °

36% (25–49)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°°

NA***

* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības.

*** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
59% (52–66) 49% (42–56) 2,37 (2,1–2,67)
N=197 23% (18–30) 19% (14–25) 1,92 (1,64–2,25)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 27% (17–39) (V87P1) līdz 39% (32–46) (V87P13) un serokonversijas līmeni 36% (29–43) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,77 (2,4–3,2).

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas gados vecākām personām (> 60 gadiem), mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela
SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*
HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas faktors (95% TI)°°
* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas,
N=37 57% (39–73)
NA*** NA*** N=36 36% (21–54) NA*** NA***

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=207 20% (18–23) 48% (41–55) 1,74 (1,57–1,94)
N=208 25% (19–32) 19% (14–25) 1,79 (1,56–2,06)

24

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības. ° mērot ar HI analīzi ≥ 40. °° vidējās ģeometriskās HI attiecības. *** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 11% (3–25) (pētījums V87P1) līdz 30% (24–37) (pētījums V87P13) un serokonversijas līmeni 25% (19–31) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P1deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,01 (1,78–2,26).

• Dati par pediatrisko populāciju

Tika veikts klīniskais pētījums (pētījums V87P6) ar H5N1 vakcīnu, kas kombinēta ar adjuvantu MF59C.1, iesaistot 471 bērnu vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem. Divas 7,5 mikrogramu devas tika ievadītas ar trīs nedēļu intervālu un trešā deva 12 mēnešus pēc pirmās devas. Pēc 3 nedēļām no 2. vakcinācijas (43. dienā) visās vecuma grupās (t.i., 6–35 mēneši, 3–8 gadi un 9–17 gadi) tika sasniegts augsts antivielu daudzums pret A/Vietnam/1194/2004, novērtējot ar SRH un HI analīzēm, kā parādīts tabulā zemāk*. Šajā pētījumā netika novērota neviena ar vakcīnu saistīta nopietna nevēlama blakusparādība.

Mazie bērni

Bērni (3-<9 gadus veci) Pusaudži (9-<18 gadus

(6-<36 mēnešus veci)

veci)

N=134

N=91

N=89

Seroprotekcijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

Serokonversijas

129

117

67

HI

faktors 43. diena

(109–151)

(97–142)

(51–88)

pret 1. dienu

Serokonversijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

N=133

N=91

N=90

Seroprotekcijas

100%

100%

100%

līmenis (95% TI)

(97–100)

(96–100)

(96–100)

43. diena

Serokonversijas

16

15

14

SRH faktors (95% TI)

(14–18)

(13–17)

(12–16)

43. diena pret 1.

dienu

Serokonversijas

98%

100%

99%

līmenis (95% TI)

(95–100)

(96–100)

(94–100)

43. diena

* Tā kā nav CHMP imunogenitātes kritēriju bērniem, pēc bērnu vakcinācijas iegūto seroloģisko datu

novērtēšanai tika izmantoti CHMP imunogenitātes kritēriji pieaugušajiem, kurus lieto sezonālo gripas

vakcīnu novērtēšanā. Tomēr to nozīmīgums klīniskajai aizsardzībai nav zināms.

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 liecina par seroprotekcijas līmeni 99% (95% TI: 94–100); serokonversijas līmenis robežās no 97% (95% TI: 91–99) līdz 99% (95% TI: 96–100) un VĢA robežās no 29 (95% TI: 25–35) līdz 50 (95% TI: 44–58).

Imunogenitātes pētījumu ar Focetria H1N1v (pētījums V111_03) rezultāti Seroprotekcijas līmenis un serokonversijas līmenis, kas noteikts ar HI analīzi, un anti- HA antivielas serokonversijas faktors, kas izteikts kā HI ģeometriski vidējais koeficients, pēc Focetria vienas vai divu 7,5 µg devu ievadīšanas tika novērtēta 70 bērniem un pusaudžiem (9–17 gadus veciem), 60 bērniem (3–8 gadus veciem), 58 bērniem (12–35 mēnešus veciem) un 49 zīdaiņiem (6–11 mēnešus veciem). CHMP pieaugušajiem (18–60 gadus veciem) izvirzītie imunogenitātes kritēriji tika izpildīti visās iepriekš

25

minētajās vecuma populācijās gan pēc 1., gan 2. devas ievadīšanas (gan vispārējā populācijā, gan apakšgrupā ar seronegatīviem rādītājiem sākumstadijā).
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Foclivia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par aktīvo imunizāciju pret A tipa gripas vīrusa H5N1 apakštipu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Foclivia ir reģistrēta „ārkārtas apstākļos”. Tas nozīmē, ka zinātnisku iemeslu dēļ nevar iegūt pilnīgu informāciju par šī medicīniskā produkta lietošanas ieguvumu un risku. Eiropas zāļu aģentūra (EMA) pārskatīs visu pieejamo jauno informāciju katru gadu un zāļu apraksts tiks papildināts, ja nepieciešams.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojama.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos ar Foclivia un sezonālo gripas vakcīnu, kas satur adjuvantu MF59C.1, iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, lokālu panesību, kā arī toksisku ietekmi uz sieviešu fertilitāti, reproduktivitāti un attīstību (līdz zīdīšanas perioda beigām) neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, Kālija hlorīds, Kālija dihidrogēnfosfāts, Nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, Magnija hlorīda heksahidrāts, Kalcija hlorīda dihidrāts, Ūdens injekcijām.
Informāciju par adjuvantu skatīt 2. apakšpunktā.
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
1 gads
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
0,5 ml vienas devas flakonā (I tipa stikls) ar aizbāzni (halobutila gumija). Iepakojumi pa 10. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.
26

Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet suspensiju. Konstatējot daļinas un/vai neparastu izskatu, vakcīna jāiznīcina. Neizlietoto vakcīnu vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena Itālija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/003 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2009. gada 19. oktobris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 19. oktobris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
27

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai daudzdevu konteinerā Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze)* celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami** 0,5 ml devā

* kultivēts no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās. ** izteikts hemaglutinīna mikrogramos.

Adjuvants MF59C.1 satur:
Skvalēnu Polisorbātu 80 Sorbitāna trioleātu Nātrija citrātu Citronskābi

9,75 miligramus; 1,175 miligramus; 1,175 miligramus
0,66 miligramus; 0,04 miligramus.

Palīgvielas: tiomersāls

0,05 miligrami.

Šis ir daudzdevu konteiners. Lai iegūtu informāciju par devu skaitu flakonā, skatīt 6.5. apakšpunktu.

Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un ES lēmumam par pandēmiju.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija injekcijai. Pienaini balts šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. TERAPEITISKĀS INDIKĀCIJAS
Gripas profilaksei oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Foclivia jālieto atbilstoši oficiālajām vadlīnijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki: 0,5 ml izvēlētā dienā. Otrā vakcīnas deva jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
Foclivia pētīta pieaugušajiem (vecumā no 18 līdz 60 gadiem) un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 60 gadiem) pēc primārās ievadīšanas 1., 22. dienā.
Dati par trešo devu (revakcināciju), kas ievadīta 6 mēnešus pēc pirmās devas, ir ierobežoti (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
28

Pediatriskā populācija
Foclivia drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejemie dati par bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 18 gadiem ir aprakstīti 5.1. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt. Nav pieejami dati par bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem.
Lietošanas veids Imunizācija jāveic ar intramuskulāru injekciju deltveida muskulī vai augšstilba muskulī (atkarībā no muskuļu masas).
4.3. Kontrindikācijas
Anafilaktiskas (t.i., dzīvībai bīstamas) reakcijas anamnēzē pret jebkuru vakcīnas sastāvdaļu vai olu, vistas proteīnu, kanamicīna un neomicīna sulfāta, formaldehīda un cetiltrimetilamonija bromīda (CTAB) zīmēm. Tomēr pandēmijas gadījumā vakcīnas ievadīšana var būt pamatota, ja nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir pieejams reanimācijas aprīkojums (skatīt 4.4. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Jāievēro piesardzība ievadot šo vakcīnu cilvēkiem ar zināmu paaugstinātu jutību (cita veida, nevis anafilaktisku reakciju) pret aktīvo vielu, pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām sastāvdaļām, pret tiomersālu un pret olām, vistas proteīniem, kanamicīna un neomicīna sulfātu, formaldehīdu un cetiltrimetilamonija bromīdu (CTAB). Tāpat kā ievadot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr jānodrošina tūlītēja atbilstoša medicīniska ārstēšana un uzraudzība retu anafilaktisku reakciju gadījumā pēc vakcīnas ievadīšanas. Ja pandēmijas situācija atļauj, imunizācija jāatliek pacientiem ar smagām febrīlām slimībām vai akūtu infekciju.
Foclivia nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Tādēļ veselības aprūpes speciālistiem jāizvērtē ieguvums un iespējamais risks, ko rada vakcīnas ievadīšana indivīdiem ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsrecēšanas traucējumiem, kas varētu būt kontrindikācija intramuskulārai injekcijai, izņemot gadījumus, kad ieguvums nepārprotami atsver asiņošanas risku.
Pacientiem ar endogēnu vai jatrogēnu imūnsupresiju var būt nepietiekama antivielu veidošanās.
Ne visām vakcinētajām personām rodas aizsargājošā atbildes reakcija (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskajos pētījumos novēroja zināmu krustenisku aizsatdzību pret radniecīgiem H5N1 vīrusa variantiem (skatīt 5.1. apakšpunktu). Tā kā ir ieteicama otrā deva, jāņem vērā, ka nav datu par lietošanas drošumu, imunogenitātu vai efektivitāti, kas apstiprinātu Foclivia un citu H5N1 monovalento vakcīnu savstarpēju aizstājamību.
Dati par Foclivia izmantošanu nav pieejami, bet ir saņemti ziņojumi par krampju (ar un bez drudža) gadījumiem ar Focetria, H1N1 pandēmijas vakcīnu ar adjuvantu MF59.1, kas ir līdzīga Foclivia, vakcinētiem pacientiem. Vairums febrīlo krampju gadījumu tika konstatēti pediatrijas pacientiem. Daži gadījumi tik novēroti pacientiem ar epilepsiju anamnēzē. Īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kas cieš no epilepsijas, un ārstiem ir jāinformē pacienti (vai vecāki) par iespējamo krampju risku (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pēc jebkuras vakcinācijas vai pat pirms tās kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu var rasties īslaicīgs samaņas zudums (ģībonis). Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai procedūra notiktu vietā, kur var izvairīties no savainojumiem samaņas zaudēšanas gadījumā.
29

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām. Tomēr, ja indicēta vienlaicīga ievadīšana ar citu vakcīnu, imunizācija jāveic, katru vakcīnu ievadot citā ekstremitātē. Jāņem vērā, ka var pastiprināties nevēlamo blakusparādību intensitāte. Imunoloģiskā atbilde var pavājināties, ja pacients saņem imūnsupresīvu terapiju.
Pēc gripas vakcīnas ievadīšanas var tikt iegūti kļūdaini pozitīvi seroloģisko testu rezultāti, ar imūnfermentatīvās analīzes metodi (ELISA — Enzyme-Linked Immuno Sorbent Assay) nosakot antivielas pret cilvēka imūndeficīta vīrusa tipu HIV-1, C hepatīta vīrusu un, jo īpaši, HTLV-1. Šādos gadījumos ar Western blot metodi iegūtie rezultāti ir negatīvi. Šo pārejošo kļūdaini pozitīvo rezultātu cēlonis varētu būt IgM veidošanās kā atbildes reakcija pret vakcīnu.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Nav iegūti dati par Foclivia lietošanu grūtniecēm.
Ir pieejami dati par lietošanas drošumu, bet grūtniecēm, kam tika ievadīta Focetria (H1N1 pandēmijas vakcīna, kas ir līdzīga Foclivia), kas satur tādu pašu MF59C.1 dadzumu kā Foclivia. Pēcreģistrācijas periodā saņemtie spontānie ziņojumi par blakusparādībām un intervences pētījuma dati neliecina par tiešu vai netiešu Focetria kaitīgu ietekmi uz grūtniecību. Turklāt divos lielos novērošanas pētījumos, kas tika organizēti Focetria lietošanas drošuma grūtniecības laikā novērtēšanai, starp gandrīz 10 000 vakcinētām grūtniecēm un viņu pēcnācējiem netika konstatēts gestācijas cukura diabēta, preeklampsijas, abortu, nedzīvi dzimušu bērnu, maza dzimšanas svara, priekšlaicīgu dzemdību, jaundzimušo nāves gadījumu un iedzimtu anomāliju skaita pieaugums, salīdzinot ar nevakcinētām kontroles grupām. Ievadot Foclivia vakcīnu grūtniecēm, veselības aprūpes speciālistiem jāapsver Foclivia vakcīnas lietošanas grūtniecēm ieguvumi un iespējamie riski, ņemot vērā oficiālās rekomendācijas.
Barošana ar krūti Vakcīnu var lietot barojot bērnu ar krūti.
Fertilitāte Dati par fertilitāti nav pieejami.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Nevēlamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki (vecāki par 18 gadiem) Klīniskajos pētījumos par pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu ievadīšanu pieaugušiem un gados vecākiem cilvēkiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā) vairums reakciju pēc rakstura bija vieglas, īslaicīgas un kvalitatīvi līdzīgas tām, kuras radās pēc parasto sezonālo gripas vakcīnu ievadīšanas. Ir zināms, ka adjuvanta, kas uzlabo imunogenitāti, pievienošana ir saistīta ar nedaudz biežāku lokālo reakciju (galvenokārt vieglu sāpju) attīstību, salīdzinot ar parastām gripas vakcīnām bez adjuvanta. Pēc otrās devas ievadīšanas novēroja mazāk reakciju kā pēc pirmās devas ievadīšanas.
30

Bērni un pusaudži no 6 mēnešu līdz 17 gadu vecumam II fāzes klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) tika pētīts pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu lietošanas drošums bērniem un pusaudžiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā).
Neatkarīgi no vecuma reaktogenitāte bija augstāka pēc pirmās devas ievadīšanas nekā pēc otrās vakcinācijas. Reaktogenitāte pēc trešās devas, kas ievadīta 12 mēnešus pēc otrās devas, bija augstāka nekā pēc pirmās un otrās devas ievadīšanas. Procentuālais pacientu īpatsvars, kas ziņoja par lokālām reakcijām, bija lielāks vecāka gadagājuma pacientu grupās, ko galvenokārt noteica lielāks ziņojumu skaits par sāpēm. Maziem bērniem visbiežāk novērotās paredzamās lokālās reakcijas bija eritēma un jutīgums; visbiežāk paredzamās sistēmiskās reakcijas bija uzbudināmība un pastiprināta raudāšana. Bērniem un pusaudžiem visbiežāk novērotā paredzamā lokālā reakcija bija sāpes; visbiežāk novērotās paredzamās sistēmiskās reakcijas bija nogurums un galvassāpes. Neliels pacientu procentuālais īpatsvars ziņoja par drudzi visās vecuma grupās. Dati par lietošanas drošumu, kas iegūti pēc līdzīgas pandēmiskas vakcīnas (Focetria H1N1v) pirmās un otrās devas ievadīšanas bērniem un pusaudžiem, liecina par drošuma profilu, kas ir salīdzināms ar konstatēto pandēmijas gatavības aH5N1 vakcīnas (Foclivia) drošuma profilu.
Tālāk ir sniegta informācija par klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzībā konstatēto nevēlamo blakusparādību biežumu.
• Klīniskie pētījumi
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pieagušajiem un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 18 gadiem) Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts četros klīniskos pētījumos ar dažādiem gripas celmiem un zāļu formām (H5N3, H9N2 un H5N1); bija iesaistīti 3696 pieaugušie un gados vecākas personas. No šīm personām, 3618 personas saņēma pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu (A/H5N1). (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu ir minētas turpmāk tekstā.
Simptomus retāk novēroja pacientiem, kas bija vecāki par 60 gadiem, salīdzinājumā ar populāciju, kas bija vecumā no 18–60 gadiem.
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.
Nervu sistēmas traucējumi Bieži (>1/100, <1/10): galvassāpes.
Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): svīšana.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): artralģija un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži (>1/100, <1/10): apsārtums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā, indurācija injekcijas vietā, ekhimoze injekcijas vietā un sāpes injekcijas vietā, drudzis, nespēks, nogurums un drebuļi.
Vairums šo reakciju parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas.
31

Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem

Klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) H5N1 vakcīna kombinācijā ar adjuvantu MF59C.1 (n=334) tika salīdzināta ar sezonālo gripas vakcīnu (n=137).

Mazie bērni (6-<36 mēnešus veci) Jebkāda veida reakcija
Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Bērni (3-<9 gadus veci) Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C) Citas nevēlamās blakusparādības
Pusaudži (9-<18 gadus veci)
Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija
Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības

Pirmā deva
N=145
76% 47% 59% 0% 54%
N=96 72% 66% 32% 4% 36%
N=93
91% 81% 69% 0% 30%

Otrā deva (21 dienu Trešā deva (12 mēnešus

pēc pirmās devas)

pēc otrās devas)

H5N1 vakcīna ar adjuvantu

N=138

N=124

68%

80%

46%

60%

51%

54%

0%

0%

49%

35%

N=93 68% 58% 33% 2% 31%

N=85 79% 74% 45% 6% 19%

N=91

N=83

82%

89%

70%

81%

52%

69%

1%

2%

27%

22%

Focetria (H1N1v)
Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 77 bērniem 3–8 gadus veciem un 80 bērniem un pusaudžiem 9–17 gadus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Bērni (3–8 gadus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Pusaudži (9–17 gadus veci)
Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 77 74% 62% 39% 4% 0% 0% 14% N = 80 79% 70% 45% 3% 0% 0% 13%

2. injekcija N = 75 69% 56% 35% 1% 1% 0% 17% N = 79 66% 58% 30% 1% 0% 0% 10%

32

Dati par bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem: sāpes, sacietējums un eritēma, nespēks, mialģija, galvassāpes un nogurums.

Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 73 zīdaiņiem 6–11 mēnešus veciem un 73 maziem bērniem 12–35 mēnešus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Zīdaiņi (6–11 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Mazi bērni (12–35 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 73 79% 44% 70% 11% 3% 0% 32% N = 73 70% 51% 60% 10% 4% 1% 21%

2. injekcija N = 68 65% 26% 56% 9% 4% 0% 31% N = 71 71% 49% 49% 11% 1% 0% 24%

Dati par zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas 146 zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem: jutīgums, eritēma, paaugstināta uzbudināmība, neparasta raudāšana, miegainība, caureja, vemšana un ēstgribas izmaiņas. Sacietējumi un ekhimozes bija maziem bērniem ļoti bieži novērotās reakcijas, bet zīdaiņiem tās tika novērotas retāk.

• Pēcreģistrācijas uzraudzība

Papildus klīniskajos pētījumos konstatētajām nevēlamajām blakusparādībām Focetria H1N1v pēcreģistrācijas lietošanas periodā tika saņemti ziņojumi par tālāk minētajām blakusparādībām.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Limfadenopātija.

Sirds funkcijas traucējumi Sirdsklauves, tahikardija.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Astēnija.

33

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi Muskuļu vājums, sāpes ekstremitātēs.
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Klepus.
Ādas un zemādas audu bojājumi Vispārējas ādas reakcijas, tostarp nieze, nātrene vai nespecifiski izsitumi, angioneirotiska tūska.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā un caureja.
Nervu sistēmas traucējumi Galvassāpes, reibonis, miegainība, ģībonis. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, neiralģija, parestēzija, krampji un neirīts.
Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, anafilakse, tostarp aizdusa, bronhu spazmas, balsenes tūsku, kas retos gadījumos var izraisīt šoku.
Veicot pēcreģistrācijas uzraudzību starp pandēmiju trivalentām vakcīnām, kam pievienots adjuvants, un kas sastāva ziņā bija līdzīgas, piemēram, Foclivia (H1N1 pandēmijas vakcīnas ar adjuvantu MF59.1), papildus ziņots par tālāk minētajām nevēlamām reakcijām.
Reti (>1/10 000, <1/1 000): Trombocitopēnija (ļoti reti saņemti ziņojumi par smagiem gadījumiem, kur trombocītu skaits bija mazāks par 5000 vienā mm3).
Loti reti (<1/10 000): Vaskulīts ar īslaicīgu nieru iesaistīšanos un eksudatīvu erythema multiforme. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts, neirīts un Gijēna-Barē sindroms.
Nevēlami notikumi, kas novēroti, veicot pandēmijas vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzību: nav piemērojams.
Šīs zāles kā konservantu satur tiomersālu (organiskā dzīvsudraba sastāvdaļa) un tādēļ iespējama alerģiskas reakcijas attīstība (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
34

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. FARMAKODINAMISKĀS ĪPAŠĪBAS
Farmakoterapeitiskā grupa: gripas vakcīna, ATĶ kods: J07BB02
Šajā apakšpunktā aprakstīta klīniskā pieredze ar H5N1 pandēmijas gatavības) vakcīnu pēc divu 7,5 mikrogramu devu lietošanas.

Pandēmijas gatavības vakcīnas satur gripas vīrusa antigēnus, kas atšķiras no tajā brīdī cirkulējošiem gripas vīrusu antigēniem. Šos antigēnus var uzskatīt par ‘jauniem’ antigēniem un simulēt situāciju, kurā vakcinējamai mērķa populācijai nav imunoloģiskās atmiņas. Dati, kas iegūti pētot pandēmijas gatavības vakcīnu, tiks izmantoti par pamatu vakcinācijas stratēģijai, kas, visticamāk, tiks lietota pandēmijas vakcīnai: pandēmijas gatavības vakcīnu pētīšanas laikā iegūtie klīniskās efektivitātes un drošības dati ir būtiski pandēmijas vakcīnām.

Pieauguši (18–60 gadus veci)

II fāzes klīniskais pētījums (pētījums V87P1) tika veikts ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C.1 adjuvantu, iesaistot 312 veselus pieaugušos. Ar trīs nedēļu intervālu 156 personām tika ievadītas divas devas H5N1 vakcīnas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 μg hemaglutinīns (HA)/devā ar adjuvantu). Citā (III fāzes) klīniskajā pētījumā (pētījums V87P13) tika iesaistīti 2693 veseli pieaugušie, kas ar trīs nedēļu intervālu saņēma divas H5N1 vakcīnas devas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 µg HA/devā ar adjuvantu). Imunogenitāte tika novērtēta pētījuma populācijas apakškopā (n=197).

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, kas noteikts, izmantojot atsevišķās radiālās hemolīzes (SRH — Single Radial Hemolysis) analīzi, pieaugušajiem bija šāds:

Anti-HA antivielas (SRH) Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

Pētījums V87P1, 21 dienu pēc 2. devas N=149
85% (79–91)

Pētījums V87P13, 21 dienu pēc 2. devas N=197
91% (87–95)

Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)**

85% (78–90) 774 (6,6–9,07)

78% (72–84) 4,03 (3,54–4,59)

Pētījums V87P13

Anti-HA antiviela (SRH)

21 dienu pēc 2. devas

N=69

Bāzlīnijas seroloģiskais statuss

< 4 mm2

Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas faktors (95% TI)**

8,87 (7,09–11)

* noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=128 ≥ 4 mm2 94% (88–97)
73% (65–81)
2,71 (2,38–3,08)

Ar mikroneitralizācijas (MN) metodi veiktās analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni robežās, attiecīgi, no 67% (60–74) līdz 85% (78–90) un 65% (58–72) līdz 83% (77–89). Imūnreakcija pret vakcināciju, novērtējot ar MK analīzi, saskan ar rezultātiem, kas iegūti ar SRH analīzi.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā tika novērtēta ar hemaglutinācijas inhibīcijas (HI), SRH un MK metodes analīzēm. Salīdzinot ar antivielu līmeni, kas sasniegts 43. dienā pēc primārās vakcinācijas grafika pabeigšanas, antivielu līmenis 202. dienā bija samazinājies par 1/5 līdz ½ no iepriekšējā līmeņa.

35

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004 personām, kas vecākas par 60 gadiem (ierobežots skaits pacientu bija vecāki par 70 gadiem), divos klīniskajos pētījumos, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas
N=84 80% (70–88) 70% (59–80) 4,96 (3,87–6,37)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=210 82% (76–87) 63% (56–69) 2,9 (2,53–3,31)

Anti-HA antiviela (SRH)
Bāzlīnijas seroloģiskais statuss Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)* * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=66 < 4 mm2
82% (70–90)
82% (70–90)
8,58 (6,57–11)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=143 < 4 mm2
82% (75–88)
54% (45–62)
1,91 (1,72–2,12)

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni attiecīgi robežās no 57% (50–64) līdz 79% (68–87) un no 55% (48–62) līdz 58% (47–69). MK analīzes rezultāti, līdzīgi kā SRH rezultāti, parādīja spēcīgu imūnreakciju gados vecāku personu populācijā pēc pirmās vakcinācijas sērijas pabeigšanas.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā, novērtējot ar HI, SRH un MK analīzēm, 202. dienā bija samazināta līdz ½ – 1/5, salīdzinot ar pēcvakcinācijas līmeni 43. dienā pēc primārā grafika pabeigšanas. Līdz 50% no gados vecākām personām, kas bija imunizētas ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C, seroprotekcija saglabājās pēc 6 mēnešiem.

Revakcinācija

Trešā (revakcinācijas) H5N1 vakcīnas kombinācijā ar MF59C deva tika ievadīta 6 mēnešus pēc primārās vakcinācijas sērijas. Parādīti SRH rezultāti.

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Pētījums V87P, pieaugušo revakcinācija (6 mēnešus
pēc 2. devas)

SRH
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)** * noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

N=71 89% (79–95) 83% (72–91) 5,96 (4,72–7,53)

Pētījums V87P1, gados vecāku personu revakcinācija
(6 mēnešus pēc 2. devas) N=38
84% (69–94)
63% (46–78)
5,15 (3,46–7,66)

36

Gados vecāku personu revakcinācijas pieredze ir ierobežota.

• Atbalstoši dati par pieaugušo un gados vecāku personu populācijām

Divos devas meklēšanas pētījumos 78 pieaugušajiem tika ievadīta pandēmijas gatavības vakcīna ar adjuvantu (H5N3 vai H9N2). Ar trīs nedēļu intervālu tika ievadītas divas H5N3 celma (A/Duck/Singapore/97) vakcīnas devas, izmantojot 3 dažādas devas (7,5; 15 un 30 µg HA/devā). Seruma paraugus pārbaudīja attiecībā pret oriģinālo H5N3 un vairākiem H5N1 izolātiem. Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot SRH metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 100% subjektu sasniedza seroprotekciju un 100% bija notikusi serokonversija. Tika atklāts, ka vakcīna, kurai pievienots adjuvants, inducē antivielu produkciju pret 2003. un 2004. gadā izolētajiem celmiem, kuriem novēroja vīrusa antigēna “dreifu” (drift), salīdzinājumā ar oriģinālajiem celmiem.

Ar četru nedēļu intervālu tika ievadītas divas H9N2 (A/chicken/Hong Kong/G9/97) celmu saturošas vakcīnas devas, izmantojot 4 dažādas devas (3,75; 7,5; 15 un 30 μg HA/devā). Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot HI metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 92% subjektu sasniedza seroprotekciju un 75% — serokonversiju.

Krusteniskā reaktivitāte Pieaugušie (18–60 gadus veci)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

70% (58–80)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=69

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI) °

36% (25–49)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°°

NA***

* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības līmenis.

*** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
59% (52–66) 49% (42–56) 2,37 (2,1–2,67)
N=197 23% (18–30) 19% (14–25) 1,92 (1,64–2,25)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 27% (17–39) (V87P1) līdz 39% (32–46) (V87P13) un serokonversijas līmeni 36% (29–43) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,77 (2,4–3,2).

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas gados vecākām personām (> 60 gadiem), mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

37

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas,

N=37

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

57% (39–73)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=36

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI)°

36% (21–54)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°° * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

NA***

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības.

***Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=207
20% (18–23) 48% (41–55) 1,74 (1,57–1,94)
N=208 25% (19–32) 19% (14–25) 1,79 (1,56–2,06)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 11% (3–25) (pētījums V87P1) līdz 30% (24–37) (pētījums V87P13) un serokonversijas līmeni 25% (19–31) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P1 deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,01 (1,78–2,26).

• Dati par pediatrisko populāciju

Tika veikts klīniskais pētījums (pētījums V87P6) ar H5N1 vakcīnu, kas kombinēta ar adjuvantu MF59C.1, iesaistot 471 bērnu vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem. Divas 7,5 mikrogramu devas tika ievadītas ar trīs nedēļu intervālu un trešā deva 12 mēnešus pēc pirmās devas. Pēc 3 nedēļām no 2. vakcinācijas (43. dienā) visās vecuma grupās (t.i., 6–35 mēneši, 3–8 gadi un 9–17 gadi) tika sasniegts augsts antivielu līmenis pret A/Vietnam/1194/2004, novērtējot ar SRH un HI analīzēm, kā parādīts tabulā zemāk*. Šajā pētījumā netika novērota neviena ar vakcīnu saistīta nopietna nevēlama blakusparādība.

38

Mazie bērni

Bērni (3-<9 gadus veci) Pusaudži (9-<18 gadus

(6-<36 mēnešus veci)

veci)

N=134

N=91

N=89

Seroprotekcijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

Serokonversijas

129

117

67

HI

faktors 43. diena

(109–151)

(97–142)

(51–88)

pret 1. dienu

Serokonversijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

N=133

N=91

N=90

Seroprotekcijas

100%

100%

100%

līmenis (95% TI)

(97–100)

(96–100)

(96–100)

43. diena

Serokonversijas

16

15

14

SRH faktors (95% TI)

(14–18)

(13–17)

(12–16)

43. diena

pret 1. dienu

Serokonversijas

98%

100%

99%

līmenis (95% TI)

(95–100)

(96–100)

(94–100)

43. diena

* Tā kā nav CHMP imunogenitātes kritēriju bērniem, pēc bērnu vakcinācijas iegūto seroloģisko datu

novērtēšanai tika izmantoti CHMP imunogenitātes kritēriji pieaugušajiem, kurus lieto sezonālo gripas

vakcīnu novērtēšanā. Tomēr to nozīmīgums klīniskajai aizsardzībai nav zināms.

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 liecina par seroprotekcijas līmeni 99% (95% TI: 94–100); serokonversijas līmenis robežās no 97% (95% TI: 91–99) līdz 99% (95% TI: 96–100) un VĢA robežās no 29 (95% TI: 25–35) līdz 50 (95% TI: 44–58).

Imunogenitātes pētījumu ar Focetria H1N1v (pētījums V111_03) rezultāti Seroprotekcijas līmenis un serokonversijas līmenis, kas noteikts ar HI analīzi, un anti- HA antivielas serokonversijas faktors, kas izteikts kā HI ģeometriski vidējais koeficients, pēc Focetria vienas vai divu 7,5 µg devu ievadīšanas tika novērtēta 70 bērniem un pusaudžiem (9–17 gadus veciem), 60 bērniem (3–8 gadus veciem), 58 bērniem (12–35 mēnešus veciem) un 49 zīdaiņiem (6–11 mēnešus veciem). CHMP pieaugušajiem (18–60 gadus veciem) izvirzītie imunogenitātes kritēriji tika izpildīti visās iepriekš minētajās vecuma populācijās gan pēc 1., gan 2. devas ievadīšanas (gan vispārējā populācijā, gan apakšgrupā ar seronegatīviem rādītājiem sākumstadijā).

Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Foclivia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par aktīvo imunizāciju pret A tipa gripas vīrusa H5N1 apakštipu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.

Foclivia ir reģistrēta „ārkārtas apstākļos”. Tas nozīmē, ka zinātnisku iemeslu dēļ nevar iegūt pilnīgu informāciju par šī medicīniskā produkta lietošanas ieguvumu un risku.
Eiropas zāļu aģentūra (EMA) pārskatīs visu pieejamo jauno informāciju katru gadu un zāļu apraksts tiks papildināts, ja nepieciešams.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Nav piemērojama.

39

5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos ar Foclivia un sezonālo gripas vakcīnu, kas satur adjuvantu MF59C.1, iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, lokālu panesību, kā arī toksisku ietekmi uz sieviešu fertilitāti, reproduktivitāti un attīstību (līdz zīdīšanas perioda beigām) neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, Kālija hlorīds, Kālija dihidrogēnfosfāts, Nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, Magnija hlorīda heksahidrāts, Kalcija hlorīda dihidrāts,
Tiomersāls Ūdens injekcijām.
Informāciju par adjuvantu skatīt 2. apakšpunktā.
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
1 gads
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
5,0 ml 10 devu flakonā (I tipa stikls) ar aizbāzni (halobutila gumija). Iepakojumi pa 10 . Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet suspensiju. Konstatējot daļinas un/vai neparastu izskatu, vakcīna jāiznīcina. Pirms devas (0,5 ml) ievilkšanas šļircē katru reizi viegli sakratiet daudzdevu flakonu. Pirms ievadīšanas šļircē ievilktajai vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūra. Lai gan Foclivia daudzdevu flakoni satur konservantu, kas inhibē mikroorganismu augšanu, katras devas ievilkšanas laikā lietotājs ir atbildīgs par daudzdevu flakona kontaminācijas riska ierobežošanu. Uz flakona etiķetes atzīmējiet pirmās devas ievilkšanas datumu un laiku. Starp lietošanas reizēm turpiniet daudzdevu flakonu uzglabāt ieteicamajos apstākļos 2° – 8°C temperatūrā. Daudzdevu flakonu ieteicams izmantot 24 stundu laikā pēc pirmās devas ievilkšanas. Pieejamie dati liecina, ka daudzdevu flakonus var izmantot maksimāli 72 stundu laikā pēc pirmās devas ievilkšanas, lai gan nav ieteicams izmantot šādu ilgstošas uzglabāšanas iespēju. Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
40

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena Itālija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU1/09/577/004 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2009. gada 19. oktobris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 19. oktobris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
41

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I)
UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU E. ĪPAŠAS SAISTĪBAS, LAI VEIKTU PĒCREĢISTRĀCIJAS
PASĀKUMUS ZĀLĒM, KAS REĢISTRĒTAS „IZŅĒMUMA KĀRTĀ”
42

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāju nosaukums un adrese
Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
Foclivia drīkst ražot tikai, ja ir izplatīts oficiāls PVO/ES paziņojums par gripas pandēmiju, pie nosacījuma, ka Foclivia reģistrācijas apliecības īpašnieks ņem vērā oficiāli pasludinātās pandēmijas celmu.
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Ārpus pandēmijas perioda ir jāsaglabā normāls PSUR periodiskums, īpaši apskatot AESI un iespējamās blakusparādības, kas saistītas ar adjuvantiem. Tajos ir jāiekļauj dati no notiekošajiem pētījumiem vai pašreizējas lietošanas, ja piemērojams, ar pandēmijas gatavības celmiem un ar adjuvanta sistēmu saistītie nekaitīguma dati.
Pandēmijas situācijā resursi ir jākoncentrē savlaicīgam un efektīvam pandēmijas laikā lietoto gripas vakcīnu nekaitīguma profila monitoringam. Turklāt 6 mēnešu cikls var būt par garu, lai ļautu novērtēt vakcīnas nekaitīgumu, kuru paredzēts plaši lietot īsā laika periodā. Tāpēc 6 mēnešu vai ikgadējie PSUR, kas iekrīt pandēmijas periodā, tiks aizvietoti ar ikmēneša “vienkāršotiem PSUR” (S-PSUR), kam pievienots vakcīnas izplatīšanas kopsavilkums.
43

• Iesniegšanas biežums:

- Laika skaitīšana tiek uzsākta no pirmās pirmdienas pēc pirmās vakcīnas sērijas sūtījuma. - Pirmais datu slēgšanas punkts ir pēc 30 dienām. - S-PSUR jāiesniedz ziņotājam un CHMP locekļiem pēc 45 dienām. - Ziņotāja novērtējuma ziņojums jānosūta CHMP locekļiem pēc 50 dienām. - CHMP ziņojums jānosūta vakcīnas ražotājam pēc 55 dienām. - Pirmajos 6 mēnešos ziņojumi jāsniedz katru mēnesi. - Periodiskums reizi 6 mēnešos jāizskata reģistrācijas apliecības īpašniekam un
(līdz-)ziņotājam (Co-)rapporteur.

Ja CHMP apstiprina, ka S-PSUR vairs nav vajadzīgi, ar ziņotāju saskaņotā laikā ir jāiesniedz pilns PSUR, kurā aptverts periods kopš pēdējā kārtējā PSUR datu slēgšanas punkta.

• Vienkāršotā PSUR formāts.

Šajā PSUR ir jāiekļauj tikai spontāni ziņoti dati. Ziņojumā ir jābūt iekļautām šādām apkopoto datu tabulām (izmantojot iepriekš sagatavotas veidnes, kas atrodamas 2. pielikumā). 1. Pārskats par visiem spontānajiem gadījumiem pa valstīm, sakārtotiem atbilstoši ziņojuma tipam
(medicīniski apstiprināti vai nemedicīniski apstiprināti) un nopietnībai, ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

2. Pārskats par visām spontānajām blakusparādībām pēc OSK, augsta līmeņa termina (ALT) un vēlamā termina (VT), sakārtotiem atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprināts vai nemedicīniski apstiprināts), un iekļaujot ziņojumu skaitu par letāliem rezultātiem, ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

3. Nevēlami notikumi, kas izraisījuši īpašu interesi, sakārtoti atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprināts vai nemedicīniski apstiprināts). AESI jādefinē šādi:

- Neirīts:

VT “Neirīts”

- Krampji:

šaura SMK “Krampji”

- Anafilakse:

šaura SMK “Anafilaktiska reakcija” un šaura SMK

“Angioedēma”

- Encefalīts:

šaura SMK “Neinfekcijas encefalīts”

- Vaskulīts:

šaura SMK “Vaskulīts”

- Gijēna-Barē (Guillain-Barré) sindroms: šaura SMK “Gijēna-Barē (Guillain-Barré) sindroms”:

- Demielinācija:

šaura SMK “Demielinācija” (tā kā šajā SMK ir

iekļauts arī GBS, gadījumu skaits šajās divās

kategorijās pārklāsies).

- Bella paralīze:

VT “Bella paralīze”

- Neveiksmīga vakcinācija:

VT “Neveiksmīga vakcinācija”:

4. Nopietnas neparedzētas blakusparādības (OSK, ALT, VT), sakārtotas atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprinātas vai nemedicīniski apstiprinātas), ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

5. Visas spontānās blakusparādības pa vecuma grupām (OSK, ALT, VT), sakārtotas atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprinātas vai nemedicīniski apstiprinātas), ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi. Jālieto šādas vecuma grupas: < 2 gadi, 2–8 gadi, ≥ 9 gadi.

6. Visas spontānās blakusparādības, kas novērotas grūtniecēm (OSK, ALT, VT), sakārtotas atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprināts vai nemedicīniski apstiprināts), ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

44

Vācot datus, jāievēro šādi principi:
- Izņemot 1. tabulu, visas tabulas jāsagatavo, pamatojoties uz reakciju skaitu (prezentētas VT līmenī, klasificētas pēc orgānu sistēmu klasifikācijas [OSK]) un augsta līmeņa termina [ALT], nevis pēc gadījumu skaita.
- Visas tabulas tiks sagatavotas, pamatojoties uz vispārējiem, nevis produktam specifiskiem datiem1. Produktam specifiskos datus var izvērtēt signālu analīzē.
- “Kumulatīvi” nozīmē: kopš vakcīnas lietošanas sākuma; notikumus, par kuriem ziņots ārpus interesējošā perioda, nedrīkst iekļaut tabulās.
- Visi nemedicīniski apstiprinātie notikumi ir tie notikumi, kas ievadīti datu bāzē līdz datu slēgšanas punktam. Tie, kuri vēl nav ievadīti, ir jāziņo nākošajā S-PSUR.
- Letālo gadījumu apraksta tabula jāsniedz kā Pielikums.
Jādod īss kopsavilkums, kurā ir izcelti validēti signāli un bažu zonas, ņemot vērā informāciju, kas radusies no perspektīvā kohortu pētījuma, kurš aprakstīts 4.5. apakšpunktā. Ja signālu skaits ir lielāks, var piešķirt prioritāti signālu analīzei un paredzēt laiku pilna signālu novērtējuma ziņojuma iesniegšanai.
Ziņojums par vakcīnas izplatīšanu
Lai kontekstuāli piesaistītu nekaitīguma ziņojumu, jāiekļauj vakcīnu izplatīšanas kopsavilkums un jāsniedz ziņas par izplatītājām vakcīnas devām: i) ES dalībvalstīs ziņošanas perioda laikā pēc sērijas numura, ii) ES dalībvalstīs kopā un iii) pārējā pasaulē
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
E. ĪPAŠAS SAISTĪBAS, LAI VEIKTU PĒCREĢISTRĀCIJAS PASĀKUMUS ZĀLĒM, KAS REĢISTRĒTAS „IZŅĒMUMA KĀRTĀ”
Tā kā šī ir reģistrācija „izņēmuma kārtā” un saskaņā ar EK Regulas Nr. 726/2004 14. panta 8. punktu, RAĪ noteiktajā laika posmā jāveic šādi pasākumi:
1 Pamatojoties uz pieņēmumu, ka nozīmīgā gadījumu skaitā produkta nosaukums netiks dots.
45

Apraksts Pandēmijas laikā iesniedzējs apkopos datus par pandēmijas vakcīnas klīnisko drošību un efektivitāti un iesniegs šo informāciju CHMP izvērtēšanai.
Pandēmijas laikā iesniedzējs veiks prospektīvu kohortas pētījumu, kā norādīts Zāļu drošības uzraudzības plānā.

Izpildes termiņš Atkarībā no vakcīnas ieviešanas un pēc tās, kad sāksies pirmā pandēmija. Atkarībā no vakcīnas ieviešanas un pēc tās, kad sāksies pirmā pandēmija.

46

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
47

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
48

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ŠĻIRCES KARTONA KĀRBA

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai pilnšļircē Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Viena deva (0,5 ml) satur: Aktīvās vielas: Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze), kultivēti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās, adjuvants – MF59C.1, celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami hemaglutinīna

Adjuvants: MF59C.1 eļļas-ūdens emulsija, kas satur skvalēnu kā eļļas fāzi, stabilizētu ar polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts, ūdens injekcijām.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija injekcijai.
1 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirce ar adatu 1 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirce bez adatas 10 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirces ar adatu 10 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirces bez adatas

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Ievadīt intramuskulāri deltveida muskulī. Brīdinājums: Neinjicēt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
49

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 – Siena, Itālija.
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/001 1 pilnšļirce ar adatu EU/1/09/577/002 10 pilnšļirces ar adatu EU/1/09/577/005 1 pilnšļirce bez adatas EU/1/09/577/006 10 pilnšļirces bez adatas
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
50

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
51

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1 DEVAS FLAKONA KARTONA KĀRBA

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Viena deva (0,5 ml) satur: Aktīvās vielas: Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze), kultivēti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās, adjuvants – MF59C.1, celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami hemaglutinīna

Adjuvants: MF59C.1 eļļas-ūdens emulsija, kas satur skvalēnu kā eļļas fāzi, stabilizētu ar polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts, ūdens injekcijām.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija injekcijai.
Flakons 10 x 1 deva 1 deva (0,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS (-I) Ievadīt intramuskulāri deltveida muskulī. Brīdinājums: Neinjicēt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

52

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 – Siena, Itālija.
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/003 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC:
53

SN: NN:
54

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 10 DEVU FLAKONA KARTONA KĀRBA

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai daudzdevu konteinerā Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Viena deva (0,5 ml) satur: Aktīvās vielas: Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze), kultivēti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās, adjuvants – MF59C.1, celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami hemaglutinīna

Adjuvants: MF59C.1 eļļas-ūdens emulsija, kas satur skvalēnu kā eļļas fāzi, stabilizētu ar polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts, tiomersāls, ūdens injekcijām.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija injekcijai. Flakons 10 x 10 devas 1 deva (0,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Ievadīt intramuskulāri deltveida muskulī. Brīdinājums: Neinjicēt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

55

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 – Siena, Itālija.
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/004 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC:
56

SN: NN:
57

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA IZVIETOJAMĀ UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMĀ ŠĻIRCES UN 1 DEVAS FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Foclivia injekcija Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants) I.M. injekcijai deltveida muskulī 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sēr 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (0,5 ml) 6. CITA Seqirus S.r.l. – Itālija Uzglabāt ledusskapī.
58

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA IZVIETOJAMĀ UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMĀ 10 DEVU FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Foclivia injekcija Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants) I.M. injekcijai deltveida muskulī 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sēr 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml flakons, kas satur 10 devas (0,5 ml/deva) 6. CITA Seqirus S.r.l. – Itālija Uzglabāt ledusskapī.
59

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
60

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Foclivia suspensija injekcijai pilnšļircē Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)
Pirms vakcīnas lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Foclivia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Foclivia lietošanas 3. Kā lietot Foclivia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Foclivia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir FOCLIVIA un kādam nolūkam to lieto
Foclivia ir vakcīna, kas paredzēta lietošanai, lai novērstu gripu oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Pandēmiska gripa ir gripas paveids, kas rodas ar mainīgiem intervāliem — īsākiem par 10 gadiem līdz vairākām desmitgadēm. Tā strauji izplatās visā pasaulē. Pandēmiskas gripas simptomi ir tādi paši kā “parastai” gripai, bet parasti tie izpaužas smagāk.
Tā ir jālieto pieaugušajiem (no 18 līdz 60 gadus veciem) un gados vecākiem cilvēkiem (virs 60 gadu vecuma), lai novērstu gripu, kuru izraisa H5N1 tipa vīruss.
Ievadot vakcīnu, cilvēka organisma dabiskā aizsardzības sistēma (imūnsistēma) rada savu aizsardzību (antivielas) pret konkrēto slimību. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neizraisa saslimšanu ar gripu.
Līdzīgi kā visu vakcīnu gadījumā, Foclivia var nenodrošināt pilnīgu visu vakcinēto personu aizsardzību.
2. Kas Jums jāzina pirms FOCLIVIA lietošanas
Foclivia nedrīkst lietot šādos gadījumos: - ja Jums ir bijušas smagas alerģiskas reakcijas (t.i. dzīvībai bīstamas) pret jebkuru no Foclivia
sastāvdaļām, - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gripas vakcīnām vai kādu citu Foclivia sastāvdaļu, - ir alerģija pret olām, vistas olbaltumvielām, - ja Jums ir alerģija pret jebkuru antibiotiku, formaldehīdu, cetiltrimetilamonija bromīdu (CRAB)
vai polisorbātu 80; - ja Jums ir bijušas alerģisku reakciju pazīmes, tostarp, niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums
un sejas vai mēles pietūkums. - Taču pandēmijas gadījumā, iespējams, ka Jums tomēr tiek ievadīta vakcīna. Tas tiek
veikts, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums rodas alerģiska reakcija.
61

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms vakcinēšanās konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos: - ja Jums ir drudzis, - ja Jūs slimojat ar kādu slimību vai infekciju, - ja Jūs lietojat imūnsupresīvu ārstēšanu, piem., kortikosteroīdus vai ķīmijterapiju vēža ārstēšanai,
vai, ja slimojat ar kādu slimību, kas pavājina spējas pretoties infekcijām (imūndeficīti).
Lūdzu, informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir asinsreces traucējumi vai viegli rodas asinsizplūdumi.
Ārstam Jūs jāinformē par krampju rašanās risku, it īpaši tad, ja Jums ir bijusi epilepsija.
Pēc vai pat pirms injekcijas ar adatu var rasties samaņas zudums. Tāpēc pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums iepriekš injekciju laikā ir bijis samaņas zudums.
Jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem IZSTĀSTIET TO SAVAM ĀRSTAM VAI MEDMĀSAI, jo, iespējams, vakcinācija nav ieteicama vai vēlams to atlikt.
Citas zāles un FOCLIVIA Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām (ja vienlaicīgi nepieciešams ievadīt citu vakcīnu, tad tās injekcija jāveic citā ekstremitātē. Tādā gadījumā var pastiprināties blakusparādību intensitāte.).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Ārstam ir jānovērtē vakcinācijas pozitīvā ietekme un potenciālais risks. Konsultējieties ar ārstu, vai Jums ir jāsaņem FOCLIVIA. Vakcīnu drīkst lietot barojot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Iespējamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms šo darbību veikšanas ieteicams vispirms novērtēt, kādu ietekmi rada Foclivia.
Foclivia satur nātriju un kāliju Foclivia satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) un mazāk nekā 1 mmol kālija (39 mg) vienā devā. Tas nozīmē, ka preparāts praktiski nesatur nātriju un kāliju.
3. Kā lietot FOCLIVIA
Vakcīnu ievada ārsts vai medmāsa saskaņā ar oficiālām rekomendācijām. Vakcīnas deva (0,5 ml) tiks injicēta augšdelmā (deltveida muskulī). Otro vakcīnas devu jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, Foclivia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Bieži (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 lietotājiem). Apsārtums, pietūkums, sāpes injekcijas vietā, zilumu veidošanās, ādas sacietējums injekcijas vietā. Dažos gadījumos var novērot arī paaugstinātu temperatūru, savārgumu (vispārēju sliktu pašsajūtu), drebuļus, nogurumu, galvassāpes, svīšanu, sāpes muskuļos un locītavās. Šīs reakcijas parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas. Ja tās saglabājas, KONSULTĒJIETIES AR SAVU ĀRSTU.
62

Retāk (var ietekmēt līdz pat 1 no 100 lietotājiem). Ģeneralizētas ādas reakcijas, ieskaitot niezi, ādas pacēlumus vai nespecifiskus izsitumus.
Reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 1000 lietotājiem). Kņudēšanas vai nejūtīguma sajūta, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas vai trombocitopēnija (konkrētu asins šūnu, ko sauc par trombocītiem, skaita samazināšanās; pazemināts to skaits var izraisīt pastirpinātu asiņošanu vai asinsizplūdumu veidošanos). Pēc vakcinācijas var attīstīties alerģiskas reakcijas, retos gadījumos –tādas, kas izraisa šoku. Ārsti ir informēti par šādu iespējamību un viņiem ir pieejamas zāles un aparatūra, ko izmantot šādos neatliekamos gadījumos.
Ļoti reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 000 lietotājiem). Vaskulīts (asinsvadu iekaisums, kas izraisa ādas izsitumus, sāpes locītavās un nieru darbības traucējumus) un eksudatīvais Stīvensa-Džonsona sindroms (erythema multiforme). Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts (centrālās nervu sistēmas iekaisums), neirīts (nervu iekaisums) un paralīzes veids, ko pazīst kā Gijēna-Barē sindromu.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt FOCLIVIA
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Foclivia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un etiķetes pēc „Derīgs līdz” un „Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Foclivia satur
- Aktīvā viela Vakcīnas aktīvās sastāvdaļas ir attīrīti vīrusa proteīni (saukti par hemaglutinīnu un neiraminidāzi). Tie ir izolēti no gripas vīrusa daļiņu virsmas, pavairoti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās un inaktivēti, izmantojot formaldehīdu. Šie vīrusu proteīni ir iegūti no gripas vīrusa celma, kas atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem un ES lēmumam oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Viena vakcīnas deva (0,5 ml) satur ne mazāk kā 7,5 mikrogramus hemaglutinīna no šāda rekomendētā gripas vīrusa celma:
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)
- Adjuvants Vakcīna satur 'adjuvantu’ (savienojumu, kas satur skvalēnu), lai tiktu stimulēta atbildes reakcija. Adjuvants satur arī polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).
63

- Citas sastāvdaļas Citas sastāvdaļas ir: nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts un ūdens injekcijām.
Foclivia ārējais izskats un iepakojums Foclivia ir pienaini balts šķidrums. Tas tiek piegādāts lietošanai gatavā šļircē, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām, kastītē pa 1 vai 10 šļircēm ar adatu vai bez tās.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena, Itālija
Ražotājs Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Foclivia ir reģistrēta „izņēmuma kārtā”. Tas nozīmē, ka zinātnisku apsvērumu dēļ nav bijis iespējams iegūt pilnīgu informāciju par šīm zālēm. Eiropas Zāļu aģentūra ik gadu pārbaudīs visu jauniegūto informāciju par šīm zālēm un vajadzības gadījumā atjauninās šo lietošanas instrukciju.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/
-----------------------------------------------------------------------------------------
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem.
Norādījumi par vakcīnas ievadīšanu
Vakcīnu nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni.
Izmantojot pilnšļirci bez adatas, kurai ir Luer Lock savienošanas sistēma, noņemiet uzgaļa vāciņu, noskrūvējot to pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Kad uzgaļa vāciņš ir noņemts, pievienojiet adatu šļircei, uzskrūvējot to pulksteņrādītāja virzienā, līdz tas nofiksējas. Kad adata ir nofiksēta vietā, noņemiet adatas aizsargu un ievadiet vakcīnu.
Lietošanai gatava šļirce, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām.
Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru.
Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.
Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
64

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Foclivia suspensija injekcijai Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)
Pirms vakcīnas lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Foclivia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Foclivia lietošanas 3. Kā lietot Foclivia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Foclivia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir FOCLIVIA un kādam nolūkam to lieto
Foclivia ir vakcīna, kas paredzēta lietošanai, lai novērstu gripu oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā.
Pandēmiska gripa ir gripas paveids, kas rodas ar mainīgiem intervāliem — īsākiem par 10 gadiem līdz vairākām desmitgadēm. Tā strauji izplatās visā pasaulē. Pandēmiskas gripas simptomi ir tādi paši kā “parastai ” gripai, bet parasti tie izpaužas smagāk.
Tā ir jālieto pieaugušajiem (no 18 līdz 60 gadus veciem) un gados vecākiem cilvēkiem (virs 60 gadu vecuma), lai novērstu gripu, kuru izraisa H5N1 tipa vīruss.
Ievadot vakcīnu, cilvēka organisma dabiskā aizsardzības sistēma (imūnsistēma) rada savu aizsardzību (antivielas) pret konkrēto slimību. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neizraisa saslimšanu ar gripu.
Līdzīgi kā visu vakcīnu gadījumā, Foclivia var nenodrošināt pilnīgu visu vakcinēto personu aizsardzību.
2. Kas Jums jāzina pirms FOCLIVIA lietošanas
Foclivia nedrīkst lietot šādos gadījumos: - ja Jums ir bijušas smagas alerģiskas reakcijas (t.i. dzīvībai bīstamas) pret jebkuru no Foclivia
sastāvdaļām, - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gripas vakcīnām vai kādu citu Foclivia sastāvdaļu, - ja Jums ir alerģija pret olām, vistas olbaltumvielām, - ja Jums ir alerģija pret jebkuru antibiotiku, formaldehīdu, cetiltrimetilamonija bromīdu (CRAB)
vai polisorbātu 80; - ja Jums ir bijušas alerģisku reakciju pazīmes, tostarp, niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums
un sejas vai mēles pietūkums. - Taču pandēmijas gadījumā, iespējams, ka Jums tomēr tiek ievadīta vakcīna. Tas tiek
veikts, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums rodas alerģiska reakcija.
65

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms vakcinēšanās konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos: - ja Jums ir drudzis, - ja Jūs slimojat ar kādu slimību vai infekciju, - ja Jūs lietojat imūnsupresīvu ārstēšanu, piem., kortikosteroīdus vai ķīmijterapiju vēža ārstēšanai,
vai, ja slimojat ar kādu slimību, kas pavājina spējas pretoties infekcijām (imūndeficīti).
Lūdzu, informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir asinsreces traucējumi vai viegli rodas asinsizplūdumi.
Ārstam Jūs jāinformē par krampju rašanās risku, it īpaši tad, ja Jums ir bijusi epilepsija.
Pēc vai pat pirms injekcijas ar adatu var rasties samaņas zudums. Tāpēc pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums iepriekš injekciju laikā ir bijis samaņas zudums.
Jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem IZSTĀSTIET TO SAVAM ĀRSTAM VAI MEDMĀSAI, jo, iespējams, vakcinācija nav ieteicama vai vēlams to atlikt.
Citas zāles un FOCLIVIA Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām (ja vienlaicīgi nepieciešams ievadīt citu vakcīnu, tad tās injekcija jāveic citā ekstremitātē. Tādā gadījumā var pastiprināties blakusparādību intensitāte.).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Ārstam ir jānovērtē vakcinācijas pozitīvā ietekme un potenciālais risks. Konsultējieties ar ārstu, vai Jums ir jāsaņem Foclivia. Vakcīnu drīkst lietot barojot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Iespējamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms šo darbību veikšanas ieteicams vispirms novērtēt, kādu ietekmi rada Foclivia.
Foclivia satur nātriju un kāliju Foclivia satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) un mazāk nekā 1 mmol kālija (39 mg) vienā devā. Tas nozīmē, ka preparāts praktiski nesatur nātriju un kāliju.
3. Kā lietot FOCLIVIA
Vakcīnu ievada ārsts vai medmāsa saskaņā ar oficiālām rekomendācijām. Vakcīnas deva (0,5 ml) tiks injicēta augšdelmā (deltveida muskulī). Otro vakcīnas devu jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, Foclivia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Bieži (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 lietotājiem) Apsārtums, pietūkums, sāpes injekcijas vietā, zilumu veidošanās, ādas sacietējums injekcijas vietā. Dažos gadījumos var novērot arī paaugstinātu temperatūru, savārgumu (vispārēju sliktu pašsajūtu), drebuļus, nogurumu, galvassāpes, svīšanu, sāpes muskuļos un locītavās. Šīs reakcijas parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas. Ja tās saglabājas, KONSULTĒJIETIES AR SAVU ĀRSTU.
66

Retāk (var ietekmēt līdz pat 1 no 100 lietotājiem) Ģeneralizētas ādas reakcijas, ieskaitot niezi, ādas pacēlumus vai nespecifiskus izsitumus.
Reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 1000 lietotājiem) Kņudēšanas vai nejūtīguma sajūta, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas vai trombocitopēnija (konkrētu asins šūnu, ko sauc par trombocītiem, skaita samazināšanās; pazemināts to skaits var izraisīt pastirpinātu asiņošanu vai asinsizplūdumu veidošanos). Pēc vakcinācijas var attīstīties alerģiskas reakcijas, retos gadījumos –tādas, kas izraisa šoku. Ārsti ir informēti par šādu iespējamību un viņiem ir pieejamas zāles un aparatūra, ko izmantot šādos neatliekamos gadījumos.
Ļoti reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 000 lietotājiem) Vaskulīts (asinsvadu iekaisums, kas izraisa ādas izsitumus, sāpes locītavās un nieru darbības traucējumus) un eksudatīvais Stīvensa-Džonsona sindroms (erythema multiforme). Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts (centrālās nervu sistēmas iekaisums), neirīts (nervu iekaisums) un paralīzes veids, ko pazīst kā Gijēna-Barē sindromu.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt FOCLIVIA
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Foclivia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un etiķetes pēc „Derīgs līdz” un „Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Foclivia satur
- Aktīvā viela Vakcīnas aktīvās sastāvdaļas ir attīrīti vīrusa proteīni (saukti par hemaglutinīnu un neiraminidāzi). Tie ir izolēti no gripas vīrusa daļiņu virsmas, pavairoti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās un inaktivēti, izmantojot formaldehīdu. Šie vīrusu proteīni ir iegūti no gripas vīrusa celma, kas atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem un ES lēmumam oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Viena vakcīnas deva (0,5 ml) satur ne mazāk kā 7,5 mikrogramus hemaglutinīna no šāda rekomendētā gripas vīrusa celma:
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)
- Adjuvants Vakcīna satur 'adjuvantu’ (savienojumu, kas satur skvalēnu), lai tiktu stimulēta atbildes reakcija. Adjuvants satur arī polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).
67

- Citas sastāvdaļas Citas sastāvdaļas ir: nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts un ūdens injekcijām. Foclivia ārējais izskats un iepakojums Foclivia ir pienaini balts šķidrums. Tas tiek piegādāts flakonā, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena, Itālija Ražotājs Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta{MM/GGGG} Foclivia ir reģistrēta „izņēmuma kārtā”. Tas nozīmē, ka zinātnisku apsvērumu dēļ nav bijis iespējams iegūt pilnīgu informāciju par šīm zālēm. Eiropas Zāļu aģentūra ik gadu pārbaudīs visu jauniegūto informāciju par šīm zālēm katru gadu un vajadzības gadījumā atjauninās šo lietošanas instrukciju. Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/ ----------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem. Vienas devas flakons: 1 flakons, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām. Norādījumi par vakcīnas ievadīšanu Vakcīnu nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām
68

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Foclivia suspensija injekcijai daudzdevu konteinerā Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)
Pirms vakcīnas lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Foclivia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Foclivia lietošanas 3. Kā lietot Foclivia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Foclivia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir FOCLIVIA un kādam nolūkam to lieto
Foclivia ir vakcīna, kas paredzēta lietošanai, lai novērstu gripu oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Pandēmiska gripa ir gripas paveids, kas rodas ar mainīgiem intervāliem — īsākiem par 10 gadiem līdz vairākām desmitgadēm. Tā strauji izplatās visā pasaulē. Pandēmiskas gripas simptomi ir tādi paši kā “parastai ” gripai, bet parasti tie izpaužas smagāk.
Tā ir jālieto pieaugušajiem (no 18 līdz 60 gadus veciem) un gados vecākiem cilvēkiem (virs 60 gadu vecuma), lai novērstu gripu, kuru izraisa H5N1 tipa vīruss. Ievadot vakcīnu, cilvēka organisma dabiskā aizsardzības sistēma (imūnsistēma) rada savu aizsardzību (antivielas) pret konkrēto slimību. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neizraisa saslimšanu ar gripu.
Līdzīgi kā visu vakcīnu gadījumā, Foclivia var nenodrošināt pilnīgu visu vakcinēto personu aizsardzību.
2. Kas Jums jāzina pirms FOCLIVIA lietošanas
Foclivia nedrīkst lietot šādos gadījumos: - ja Jums ir bijušas smagas alerģiskas reakcijas (t.i. dzīvībai bīstamas) pret jebkuru no Foclivia
sastāvdaļām, - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gripas vakcīnām vai kādu citu Foclivia sastāvdaļu, - ja Jums ir alerģija pret olām, vistas olbaltumvielām, - ja Jums ir alerģija pret jebkuru antibiotiku, formaldehīdu, cetiltrimetilamonija bromīdu (CRAB)
vai polisorbātu 80; - ja Jums ir bijušas alerģisku reakciju pazīmes, tostarp, niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums
un sejas vai mēles pietūkums. - Taču pandēmijas gadījumā, iespējams, ka Jums tomēr tiek ievadīta vakcīna. Tas tiek
veikts, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums rodas alerģiska reakcija.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms vakcinēšanās konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos: - ja Jums ir drudzis, - ja Jūs slimojat ar kādu slimību vai infekciju, - ja Jūs lietojat imūnsupresīvu ārstēšanu, piem., kortikosteroīdus vai ķīmijterapiju vēža ārstēšanai,
vai, ja slimojat ar kādu slimību, kas pavājina spējas pretoties infekcijām (imūndeficīti).
69

Lūdzu, informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir asinsreces traucējumi vai viegli rodas asinsizplūdumi.
Ārstam Jūs jāinformē par krampju rašanās risku, it īpaši tad, ja Jums ir bijusi epilepsija.
Pēc vai pat pirms injekcijas ar adatu var rasties samaņas zudums. Tāpēc pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums iepriekš injekciju laikā ir bijis samaņas zudums.
Jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem IZSTĀSTIET TO SAVAM ĀRSTAM VAI MEDMĀSAI, jo, iespējams, vakcinācija nav ieteicama vai vēlams to atlikt.
Citas zāles un FOCLIVIA Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām (ja vienlaicīgi nepieciešams ievadīt citu vakcīnu, tad tās injekcija jāveic citā ekstremitātē. Tādā gadījumā var pastiprināties blakusparādību intensitāte.).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Ārstam ir jānovērtē vakcinācijas pozitīvā ietekme un potenciālais risks. Konsultējieties ar ārstu, vai Jums ir jāsaņem Foclivia. Vakcīnu drīkst lietot barojot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Iespējamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms šo darbību veikšanas ieteicams vispirms novērtēt, kādu ietekmi rada Foclivia.
Svarīga informācija par kādu no Foclivia sastāvdaļām
Foclivia satur tiomersālu Foclivia satur tiomersālu kā konservantu, un tādēļ, iespējams, Jums var rasties alerģiska reakcija. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir kāda zināma alerģija.
Foclivia satur nātriju un kāliju Foclivia satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) un mazāk nekā 1 mmol kālija (39 mg) vienā devā. Tas nozīmē, ka preparāts praktiski nesatur nātriju un kāliju.
3. Kā lietot FOCLIVIA
Vakcīnu ievada ārsts vai medmāsa saskaņā ar oficiālām rekomendācijām. Vakcīnas deva (0,5 ml) tiks injicēta augšdelmā (deltveida muskulī). Otro vakcīnas devu jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, Foclivia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Bieži (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 lietotājiem) Apsārtums, pietūkums, sāpes injekcijas vietā, zilumu veidošanās, ādas sacietējums injekcijas vietā. Dažos gadījumos var novērot arī paaugstinātu temperatūru, savārgumu (vispārēju sliktu pašsajūtu), drebuļus, nogurumu, galvassāpes, svīšanu, sāpes muskuļos un locītavās. Šīs reakcijas parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas. Ja tās saglabājas, KONSULTĒJIETIES AR SAVU ĀRSTU.
Retāk (var ietekmēt līdz pat 1 no 100 lietotājiem) Ģeneralizētas ādas reakcijas, ieskaitot niezi, ādas pacēlumus vai nespecifiskus izsitumus.
70

Reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 1000 lietotājiem) Kņudēšanas vai nejūtīguma sajūta, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas vai trombocitopēnija (konkrētu asins šūnu, ko sauc par trombocītiem, skaita samazināšanās; pazemināts to skaits var izraisīt pastirpinātu asiņošanu vai asinsizplūdumu veidošanos). Pēc vakcinācijas var attīstīties alerģiskas reakcijas, retos gadījumos –tādas, kas izraisa šoku. Ārsti ir informēti par šādu iespējamību un viņiem ir pieejamas zāles un aparatūra, ko izmantot šādos neatliekamos gadījumos.
Ļoti reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 000 lietotājiem). Vaskulīts (asinsvadu iekaisums, kas izraisa ādas izsitumus, sāpes locītavās un nieru darbības traucējumus) un eksudatīvais Stīvensa-Džonsona sindroms (erythema multiforme). Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts (centrālās nervu sistēmas iekaisums), neirīts (nervu iekaisums) un paralīzes veids, ko pazīst kā Gijēna-Barē sindromu.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt FOCLIVIA
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Foclivia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un etiķetes pēc „Derīgs līdz” un „Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Foclivia satur
- Aktīvā viela Vakcīnas aktīvās sastāvdaļas ir attīrīti vīrusa proteīni (saukti par hemaglutinīnu un neiraminidāzi). Tie ir izolēti no gripas vīrusa daļiņu virsmas, pavairoti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās un inaktivēti, izmantojot formaldehīdu. Šie vīrusu proteīni ir iegūti no gripas vīrusa celma, kas atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem un ES lēmumam oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Viena vakcīnas deva (0,5 ml) satur ne mazāk kā 7,5 mikrogramus hemaglutinīna no šāda rekomendētā gripas vīrusa celma:
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)
- Adjuvants Vakcīna satur 'adjuvantu’ (savienojumu, kas satur skvalēnu), lai tiktu stimulēta atbildes reakcija. Adjuvants satur arī polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).
- Citas sastāvdaļas Citas sastāvdaļas ir: tiomersāls, nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts un ūdens injekcijām.
71

Foclivia ārējais izskats un iepakojums
Foclivia ir pienaini balts šķidrums. Tas tiek piegādāts flakonā, kas satur desmit devas (viena deva — 0,5 ml) injekcijām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena, Itālija
Ražotājs Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Foclivia ir reģistrēta „izņēmuma kārtā”. Tas nozīmē, ka zinātnisku apsvērumu dēļ nav bijis iespējams iegūt pilnīgu informāciju par šīm zālēm. Eiropas Zāļu aģentūra ik gadu pārbaudīs visu jauniegūto informāciju par šīm zālēm katru gadu un vajadzības gadījumā atjauninās šo lietošanas instrukciju.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/
-------------------------------------------------------------------
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem.
Daudzdevu flakons: flakons satur 10 injekcijas devas (viena deva 0,5 ml).
Norādījumi par vakcīnas ievadīšanu
Vakcīnu nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni.
Pirms devas (0,5 ml) ievilkšanas šļircē katru reizi viegli sakratiet daudzdevu flakonu. Pirms ievadīšanas šļircē ievilktajai vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūra. Lai gan Foclivia daudzdevu flakoni satur konservantu, kas inhibē mikroorganismu augšanu, katras devas ievilkšanas laikā lietotājs ir atbildīgs par daudzdevu flakona kontaminācijas riska ierobežošanu. Uz flakona etiķetes atzīmējiet pirmās devas ievilkšanas datumu un laiku. Starp lietošanas reizēm turpiniet daudzdevu flakonu uzglabāt ieteicamajos apstākļos 2° – 8°C temperatūrā. Daudzdevu flakonu ieteicams izmantot 24 stundu laikā pēc pirmās devas ievilkšanas.
Pieejamie dati liecina, ka daudzdevu flakonus var izmantot maksimāli 72 stundu laikā pēc pirmās ievilkšanas, lai gan nav ieteicams izmantot šādu ilgstošas uzglabāšanas iespēju.
Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
72

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai pilnšļircē Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze)* celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami** 0,5 ml devā

* kultivēts no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās. ** izteikts hemaglutinīna mikrogramos.

Adjuvants MF59C.1 satur:
Skvalēnu Polisorbātu 80 Sorbitāna trioleātu Nātrija citrātu Citronskābi

9,75 miligramus; 1,175 miligramus; 1,175 miligramus;
0,66 miligramus; 0,04 miligramus.

Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un ES lēmumam par pandēmiju.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija injekcijai pilnšļircē. Pienaini balts šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. TERAPEITISKĀS INDIKĀCIJAS
Gripas profilaksei oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Foclivia jālieto atbilstoši oficiālajām vadlīnijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki: 0,5 ml izvēlētā dienā. Otrā vakcīnas deva jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
Foclivia pētīta pieaugušajiem (vecumā no 18 līdz 60 gadiem) un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 60 gadiem) pēc primārās vakcinācijas grafika 1., 22. dienā.
Dati par trešo devu (revakcināciju), kas ievadīta 6 mēnešus pēc pirmās devas, ir ierobežoti (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Foclivia drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejemie dati par bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 18 gadiem ir aprakstīti 5.1. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt.
2

Nav pieejami dati par bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem.
Lietošanas veids Imunizācija jāveic ar intramuskulāru injekciju deltveida muskulī vai augšstilba muskulī (atkarībā no muskuļu masas).
4.3. Kontrindikācijas
Anafilaktiskas (t.i., dzīvībai bīstamas) reakcijas anamnēzē pret jebkuru vakcīnas sastāvdaļu vai olu, vistas proteīnu, kanamicīna un neomicīna sulfāta, formaldehīda un cetiltrimetilamonija bromīda (CTAB) zīmēm. Tomēr pandēmijas gadījumā vakcīnas ievadīšana var būt pamatota, ja nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir pieejams reanimācijas aprīkojums. Skatīt 4.4. apakšpunktu.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Jāievēro piesardzība ievadot šo vakcīnu cilvēkiem ar zināmu paaugstinātu jutību (cita veida, nevis anafilaktisku reakciju) pret aktīvo vielu, pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām sastāvdaļām un pret olām, vistas proteīniem, kanamicīna un neomicīna sulfātu, formaldehīdu un cetiltrimetilamonija bromīdu (CTAB). Tāpat kā ievadot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr jānodrošina tūlītēja atbilstoša medicīniska ārstēšana un uzraudzība retu anafilaktisku reakciju gadījumā pēc vakcīnas ievadīšanas. Ja pandēmijas situācija atļauj, imunizācija jāatliek pacientiem ar smagām febrīlām slimībām vai akūtu infekciju.
Foclivia nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Tādēļ veselības aprūpes speciālistiem jāizvērtē ieguvums un iespējamais risks, ko rada vakcīnas ievadīšana indivīdiem ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsrecēšanas traucējumiem, kas varētu būt kontrindikācija intramuskulārai injekcijai, izņemot gadījumus, kad ieguvums nepārprotami atsver asiņošanas risku.
Pacientiem ar endogēnu vai jatrogēnu imūnsupresiju var būt nepietiekama antivielu veidošanās.
Ne visām vakcinētajām personām rodas aizsargājošā atbildes reakcija (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskajos pētījumos novēroja zināmu krustenisku aizsardzību pret radniecīgiem H5N1 vīrusa variantiem (skatīt 5.1. apakšpunktu). Tā kā ir ieteicama otrā deva, jāņem vērā, ka nav datu par lietošanas drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, kas apstiprinātu Foclivia un citu H5N1 monovalento vakcīnu savstarpēju aizstājamību.
Dati par Foclivia izmantošanu nav pieejami, bet ir saņemti ziņojumi par krampju (ar un bez drudža) gadījumiem ar Focetria, H1N1 pandēmijas vakcīnu ar adjuvantu MF59.1, kas ir līdzīga Foclivia, vakcinētiem pacientiem. Vairums febrīlo krampju gadījumu tika konstatēti pediatrijas pacientiem. Daži gadījumi tika novēroti pacientiem ar epilepsiju anamnēzē. Īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kas cieš no epilepsijas, un ārstiem ir jāinformē pacienti (vai vecāki) par iespējamo krampju risku (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pēc jebkuras vakcinācijas vai pat pirms tās kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu var rasties īslaicīgs samaņas zudums (ģībonis). Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai procedūra notiktu vietā, kur var izvairīties no savainojumiem samaņas zaudēšanas gadījumā.
3

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām. Tomēr, ja indicēta vienlaicīga ievadīšana ar citu vakcīnu, imunizācija jāveic, katru vakcīnu ievadot citā ekstremitātē. Jāņem vērā, ka var pastiprināties nevēlamo blakusparādību intensitāte.
Imunoloģiskā atbilde var pavājināties, ja pacients saņem imūnsupresīvu terapiju. Pēc gripas vakcīnas ievadīšanas var tikt iegūti kļūdaini pozitīvi seroloģisko testu rezultāti, ar imūnfermentatīvās analīzes metodi (ELISA — Enzyme-Linked Immuno Sorbent Assay) nosakot antivielas pret cilvēka imūndeficīta vīrusa tipu HIV-1, C hepatīta vīrusu un, jo īpaši, HTLV-1. Šādos gadījumos ar Western blot metodi iegūtie rezultāti ir negatīvi. Šo pārejošo kļūdaini pozitīvo rezultātu cēlonis varētu būt IgM veidošanās kā atbildes reakcija pret vakcīnu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Nav iegūti dati par Foclivia lietošanu grūtniecēm.
Ir pieejami dati par lietošanas drošumu, bet grūtniecēm, kam tika ievadīta Focetria (H1N1 pandēmijas vakcīna, kas ir līdzīga Foclivia), kas satur tādu pašu MF59C.1 dadzumu kā Foclivia. Pēcreģistrācijas periodā saņemtie spontānie ziņojumi par blakusparādībām un intervences pētījuma dati neliecina par tiešu vai netiešu Focetria kaitīgu ietekmi uz grūtniecību. Turklāt divos lielos novērošanas pētījumos, kas tika organizēti Focetria lietošanas drošuma grūtniecības laikā novērtēšanai, starp gandrīz 10 000 vakcinētām grūtniecēm un viņu pēcnācējiem netika konstatēts gestācijas cukura diabēta, preeklampsijas, abortu, nedzīvi dzimušu bērnu, maza dzimšanas svara, priekšlaicīgu dzemdību, jaundzimušo nāves gadījumu un iedzimtu anomāliju skaita pieaugums, salīdzinot ar nevakcinētām kontroles grupām. Ievadot Foclivia vakcīnu grūtniecēm, veselības aprūpes speciālistiem jāapsver Foclivia vakcīnas lietošanas grūtniecēm ieguvumi un iespējamie riski, ņemot vērā oficiālās rekomendācijas.
Barošana ar krūti Vakcīnu var lietot barojot bērnu ar krūti.
Fertilitāte Dati par fertilitāti nav pieejami.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Nevēlamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki (vecāki par 18 gadiem) Klīniskajos pētījumos par pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu ievadīšanu pieaugušiem un gados vecākiem cilvēkiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā) vairums reakciju pēc rakstura bija vieglas, īslaicīgas un kvalitatīvi līdzīgas tām, kuras radās pēc parasto sezonālo gripas vakcīnu ievadīšanas. Ir zināms, ka adjuvanta, kas uzlabo imunogenitāti, pievienošana ir saistīta ar nedaudz biežāku lokālo reakciju (galvenokārt vieglu sāpju) attīstību, salīdzinot ar parastām gripas vakcīnām bez adjuvanta. Pēc otrās devas ievadīšanas novēroja mazāk reakciju kā pēc pirmās devas ievadīšanas.
4

Bērni un pusaudži no 6 mēnešu līdz 17 gadu vecumam II fāzes klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) tika pētīts pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu lietošanas drošums bērniem un pusaudžiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā). Neatkarīgi no vecuma reaktogenitāte bija augstāka pēc pirmās devas ievadīšanas nekā pēc otrās vakcinācijas. Reaktogenitāte pēc trešās devas, kas ievadīta 12 mēnešus pēc otrās devas, bija augstāka nekā pēc pirmās un otrās devas ievadīšanas. Procentuālais pacientu īpatsvars, kas ziņoja par lokālām reakcijām, bija lielāks vecāka gadagājuma pacientu grupās, ko galvenokārt noteica lielāks ziņojumu skaits par sāpēm. Maziem bērniem visbiežāk novērotās paredzamās lokālās reakcijas bija eritēma un jutīgums; visbiežāk paredzamās sistēmiskās reakcijas bija uzbudināmība un pastiprināta raudāšana. Bērniem un pusaudžiem visbiežāk novērotā paredzamā lokālā reakcija bija sāpes; visbiežāk novērotās paredzamās sistēmiskās reakcijas bija nogurums un galvassāpes. Neliels pacientu procentuālais īpatsvars ziņoja par drudzi visās vecuma grupās. Dati par lietošanas drošumu, kas iegūti pēc līdzīgas pandēmiskas vakcīnas (Focetria H1N1v) pirmās un otrās devas ievadīšanas bērniem un pusaudžiem, liecina par drošuma profilu, kas ir salīdzināms ar konstatēto pandēmijas gatavības aH5N1 vakcīnas (Foclivia) drošuma profilu.
Tālāk ir sniegta informācija par klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzībā konstatēto nevēlamo blakusparādību biežumu.
• Klīniskie pētījumi
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pieagušajiem un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 18 gadiem) Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts četros klīniskos pētījumos ar dažādiem gripas celmiem un zāļu formām (H5N3, H9N2 un H5N1); bija iesaistīti 3696 pieaugušie un gados vecākas personas. No šīm personām, 3618 personas saņēma pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu (A/H5N1) (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu ir minētas turpmāk tekstā.
Simptomus retāk novēroja pacientiem, kas bija vecāki par 60 gadiem, salīdzinājumā ar populāciju, kas bija vecumā no 18–60 gadiem.
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā:
Nervu sistēmas traucējumi Bieži (>1/100, <1/10): galvassāpes.
Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): svīšana.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): artralģija un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži (>1/100, <1/10): apsārtums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā, indurācija injekcijas vietā, ekhimoze injekcijas vietā un sāpes injekcijas vietā, drudzis, nespēks, nogurums un drebuļi.
Vairums šo reakciju parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas.
5

Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem Klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) H5N1 vakcīna kombinācijā ar adjuvantu MF59C.1 (n=334) tika salīdzināta ar sezonālo gripas vakcīnu (n=137).

Mazie bērni (6-<36 mēnešus veci) Jebkāda veida reakcija
Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Bērni (3-<9 gadus veci) Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C) Citas nevēlamās blakusparādības
Pusaudži (9-<18 gadus veci)
Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija
Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības

Pirmā deva
N=145
76% 47% 59% 0% 54%
N=96 72% 66% 32% 4% 36%
N=93
91% 81% 69% 0% 30%

Otrā deva (21 dienu Trešā deva (12 mēnešus

pēc pirmās devas)

pēc otrās devas)

H5N1 vakcīna ar adjuvantu

N=138

N=124

68%

80%

46%

60%

51%

54%

0%

0%

49%

35%

N=93 68% 58% 33% 2% 31%

N=85 79% 74% 45% 6% 19%

N=91

N=83

82%

89%

70%

81%

52%

69%

1%

2%

27%

22%

Focetria (H1N1v)
Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 77 bērniem 3–8 gadus veciem un 80 bērniem un pusaudžiem 9–17 gadus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Bērni (3–8 gadus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Pusaudži (9–17 gadus veci)
Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 77 74% 62% 39% 4% 0% 0% 14% N = 80 79% 70% 45% 3% 0% 0% 13%

2. injekcija N = 75 69% 56% 35% 1% 1% 0% 17% N = 79 66% 58% 30% 1% 0% 0% 10%

Dati par bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.
6

Ļoti bieži konstatētas reakcijas bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem: sāpes, sacietējums un eritēma, nespēks, mialģija, galvassāpes un nogurums.

Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 73 zīdaiņiem 6–11 mēnešus veciem un 73 maziem bērniem 12–35 mēnešus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Zīdaiņi (6–11 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Mazi bērni (12–35 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 73 79% 44% 70% 11% 3% 0% 32% N = 73 70% 51% 60% 10% 4% 1% 21%

2. injekcija N = 68 65% 26% 56% 9% 4% 0% 31% N = 71 71% 49% 49% 11% 1% 0% 24%

Dati par zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas 146 zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem: jutīgums, eritēma, paaugstināta uzbudināmība, neparasta raudāšana, miegainība, caureja, vemšana un ēstgribas izmaiņas. Sacietējumi un ekhimozes bija maziem bērniem ļoti bieži novērotās reakcijas, bet zīdaiņiem tās tika novērotas retāk.

• Pēcreģistrācijas uzraudzība

Papildus klīniskajos pētījumos konstatētajām nevēlamajām blakusparādībām Focetria H1N1v pēcreģistrācijas lietošanas periodā tika saņemti ziņojumi par tālāk minētajām blakusparādībām.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Limfadenopātija.

Sirds funkcijas traucējumi Sirdsklauves, tahikardija.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Astēnija.

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi Muskuļu vājums, sāpes ekstremitātēs.

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Klepus.

Ādas un zemādas audu bojājumi Vispārējas ādas reakcijas, tostarp nieze, nātrene vai nespecifiski izsitumi, angioneirotiska tūska.

7

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā un caureja.
Nervu sistēmas traucējumi Galvassāpes, reibonis, miegainība, ģībonis. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, neiralģija, parestēzija, krampji un neirīts.
Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, anafilakse, tostarp aizdusa, bronhu spazmas, balsenes tūska, kas retos gadījumos var izraisīt šoku.
Veicot pēcreģistrācijas uzraudzību starp pandēmiju trivalentām vakcīnām, kam pievienots adjuvants un kas sastāva ziņā bija līdzīgas, piemēram, Foclivia (H1N1 pandēmijas vakcīnas ar adjuvantu MF59C.1), papildus ziņots par tālāk minētajām nevēlamām reakcijām.
Reti (>1/10 000, <1/1 000): trombocitopēnija (ļoti reti saņemti ziņojumi par smagiem gadījumiem, kur trombocītu skaits bija mazāks par 5000 vienā mm3).
Loti reti (<1/10 000): vaskulīts ar īslaicīgu nieru iesaistīšanos un eksudatīvu erythema multiforme. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts, neirīts un Gijēna-Barē sindroms.
Nevēlami notikumi, kas novēroti, veicot pandēmijas vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzību: nav piemērojams.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. FARMAKODINAMISKĀS ĪPAŠĪBAS
Farmakoterapeitiskā grupa: gripas vakcīna, ATĶ kods: J07BB02
Šajā apakšpunktā aprakstīta klīniskā pieredze ar pandēmijas gatavības H5N1vakcīnu pēc divu 7,5 mikrogramu devu lietošanas. Pandēmijas gatavības vakcīnas satur gripas vīrusa antigēnus, kas atšķiras no tajā brīdī cirkulējošiem gripas vīrusu antigēniem. Šos antigēnus var uzskatīt par ‘jauniem’ antigēniem un simulēt situāciju, kurā vakcinējamai mērķa populācijai nav imunoloģiskās atmiņas. Dati, kas iegūti pētot pandēmijas gatavības vakcīnu, tiks izmantoti par pamatu vakcinācijas stratēģijai, kas, visticamāk, tiks lietota pandēmijas vakcīnai: pandēmijas gatavības vakcīnu pētīšanas laikā iegūtie klīniskās efektivitātes un drošības dati ir būtiski pandēmijas vakcīnām.
8

Pieaugušie (18–60 gadus veci)

II fāzes klīniskais pētījums (pētījums V87P1) tika veikts ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C.1 adjuvantu, iesaistot 312 veselus pieaugušos. Ar trīs nedēļu intervālu 156 personām tika ievadītas divas devas H5N1 vakcīnas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 μg hemaglutinīns (HA)/devā ar adjuvantu). Citā (III fāzes) klīniskajā pētījumā (pētījums V87P13) tika iesaistīti 2693 veseli pieaugušie, kas ar trīs nedēļu intervālu saņēma divas H5N1 vakcīnas devas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 µg HA/devā ar adjuvantu). Imunogenitāte tika novērtēta pētījuma populācijas apakškopā (n=197).

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, kas noteikts, izmantojot atsevišķās radiālās hemolīzes (SRH — Single Radial Hemolysis) analīzi, pieaugušajiem bija šāds:

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)**

Pētījums V87P1, 21 dienu pēc 2. devas N=149
85% (79–91) 85% (78–90) 7,74 (6,6–9,07)

Pētījums V87P13, 21 dienu pēc 2. devas N=197
91% (87–95) 78% (72–84) 4,03 (3,54–4,59)

Pētījums V87P13

Anti-HA antiviela (SRH)

21 dienu pēc 2. devas

N=69

Bāzlīnijas seroloģiskais statuss

< 4 mm2

Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas faktors (95% TI)**

8,87 (7,09–11)

* noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=128 ≥ 4 mm2 94% (88–97)
73% (65v81)
2,71 (2,38–3,08)

Ar mikroneitralizācijas (MN) metodi veiktās analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni robežās, attiecīgi, no 67% (60–74) līdz 85% (78–90) un 65% (58–72) līdz 83% (77–89). Imūnreakcija pret vakcināciju, novērtējot ar MK analīzi, saskan ar rezultātiem, kas iegūti ar SRH analīzi.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā tika novērtēta ar hemaglutinācijas inhibīcijas (HI), SRH un MK metodes analīzēm. Salīdzinot ar antivielu līmeni, kas sasniegts 43. dienā pēc primārās vakcinācijas grafika pabeigšanas, antivielu līmenis 202. dienā bija samazinājies par 1/5 līdz ½ no iepriekšējā līmeņa.

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004 personām, kas vecākas par 60 gadiem (ierobežots skaits pacientu bija vecāki par 70 gadiem), divos klīniskajos pētījumos, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

9

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas
N=84 80% (70–88) 70% (59–80) 4,96 (3,87–6,37)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=210 82% (76–87) 63% (56–69) 2,9 (2,53–3,31)

Anti-HA antiviela (SRH)
Bāzlīnijas seroloģiskais statuss Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)* * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=66 < 4 mm2
82% (70–90)
82% (70–90)
8,58 (6,57–11)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=143 < 4 mm2
82% (75–88)
54% (45–62)
1,91 (1,72–2,12)

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni attiecīgi robežās no 57% (50–64) līdz 79% (68–87) un no 55% (48–62) līdz 58% (47–69). MK analīzes rezultāti, līdzīgi kā SRH rezultāti, parādīja spēcīgu imūnreakciju gados vecāku personu populācijā pēc pirmās vakcinācijas sērijas pabeigšanas.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā, novērtējot ar HI, SRH un MK analīzēm, 202. dienā bija samazināta līdz ½ - 1/5, salīdzinot ar pēcvakcinācijas līmeni 43. dienā pēc primārā grafika pabeigšanas. Līdz 50% no gados vecākām personām, kas bija imunizētas ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C, seroprotekcija saglabājās pēc 6 mēnešiem.

Revakcinācija

Trešā (revakcinācijas) H5N1 vakcīnas kombinācijā ar MF59C deva tika ievadīta 6 mēnešus pēc primārās vakcinācijas sērijas. Parādīti SRH rezultāti.

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Pētījums V87P, pieaugušo revakcinācija (6 mēnešus
pēc 2. devas)

SRH
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)** * noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2 ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības

N=71 89% (79–95) 83% (72–91) 5,96 (4,72–7,53)

Pētījums V87P1, gados vecāku personu
revakcinācija (6 mēnešus pēc 2. devas) N=38
84% (69–94)
63% (46–78)
5,15 (3,46–7,66)

Gados vecāku personu revakcinācijas pieredze ir ierobežota.

• Atbalstoši dati par pieaugušo un gados vecāku personu populācijām

Divos devas meklēšanas pētījumos 78 pieaugušajiem tika ievadīta pandēmijas gatavības vakcīna ar adjuvantu (H5N3 vai H9N2). Ar trīs nedēļu intervālu tika ievadītas divas H5N3 celma (A/Duck/Singapore/97) vakcīnas devas, izmantojot 3 dažādas devas (7,5; 15 un 30 µg HA/devā). Seruma paraugus pārbaudīja attiecībā pret oriģinālo H5N3 un vairākiem H5N1 izolātiem.

10

Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot SRH metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 100% subjektu sasniedza seroprotekciju un 100% bija notikusi serokonversija. Tika atklāts, ka vakcīna, kurai pievienots adjuvants, inducē antivielu produkciju pret 2003. un 2004. gadā izolētajiem celmiem, kuriem novēroja vīrusa antigēna “dreifu” (drift), salīdzinājumā ar oriģinālajiem celmiem.

Ar četru nedēļu intervālu tika ievadītas divas H9N2 (A/chicken/Hong Kong/G9/97) celmu saturošas vakcīnas devas, izmantojot 4 dažādas devas (3,75; 7,5; 15 un 30 μg HA/devā). Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot HI metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 92% subjektu sasniedza seroprotekciju un 75% — serokonversiju.

Krusteniskā reaktivitāte Pieaugušie (18–60 gadus veci)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

70% (58–80)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=69

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI) °

36% (25–49)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°°

NA***

* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības.

*** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
59% (52–66) 49% (42–56) 2,37 (2,1–2,67)
N=197 23% (18–30)
19% (14–25) 1,92 (1,64–2,25)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 27% (17–39) (V87P1) līdz 39% (32–46) (V87P13) un serokonversijas līmeni 36% (29–43) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P13 deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,77 (2,4–3,2).

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas gados vecākām personām (> 60 gadiem), mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela
SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*
HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas faktors (95% TI)°°
* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas,
N=37 57% (39–73)
NA*** NA*** N=36 36% (21–54) NA*** NA***

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=207 20% (18–23) 48% (41–55) 1,74 (1,57–1,94)
N=208 25% (19–32) 19% (14–25) 1,79 (1,56–2,06)

11

° mērot ar HI analīzi ≥ 40. °° vidējās ģeometriskās HI attiecības. *** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 11% (3–25) (pētījums V87P1) līdz 30% (24–37) (pētījums V87P13) un serokonversijas līmeni 25% (19–31) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P1 deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,01 (1,78–2,26).

• Dati par pediatrisko populāciju

Tika veikts klīniskais pētījums (pētījums V87P6) ar H5N1 vakcīnu, kas kombinēta ar adjuvantu MF59C.1, iesaistot 471 bērnu vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem. Divas 7,5 mikrogramu devas tika ievadītas ar trīs nedēļu intervālu un trešā deva 12 mēnešus pēc pirmās devas. Pēc 3 nedēļām no 2. vakcinācijas (43. dienā) visās vecuma grupās (t.i., 6–35 mēneši, 3–8 gadi un 9–17 gadi) tika sasniegts augsts antivielu daudzums pret A/Vietnam/1194/2004, novērtējot ar SRH un HI analīzēm, kā parādīts tabulā zemāk*. Šajā pētījumā netika novērota neviena ar vakcīnu saistīta nopietna nevēlama blakusparādība.

Mazie bērni

Bērni (3-<9 gadus veci) Pusaudži (9-<18 gadus

(6-<36 mēnešus veci)

veci)

N=134

N=91

N=89

Seroprotekcijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

Serokonversijas

129

117

67

HI

faktors 43. diena

(109–151)

(97–142)

(51–88)

pret 1. dienu

Serokonversijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

N=133

N=91

N=90

Seroprotekcijas

100%

100%

100%

līmenis (95% TI)

(97–100)

(96–100)

(96–100)

43. diena

Serokonversijas

16

15

14

SRH faktors (95% TI)

(14–18)

(13–17)

(12–16)

43. diena pret 1.

dienu

Serokonversijas

98%

100%

99%

līmenis (95% TI)

(95–100)

(96–100)

(94–100)

43. diena

* Tā kā nav CHMP imunogenitātes kritēriju bērniem, pēc bērnu vakcinācijas iegūto seroloģisko datu

novērtēšanai tika izmantoti CHMP imunogenitātes kritēriji pieaugušajiem, kurus lieto sezonālo gripas

vakcīnu novērtēšanā. Tomēr to nozīmīgums klīniskajai aizsardzībai nav zināms.

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 liecina par seroprotekcijas līmeni 99% (95% TI: 94–100); serokonversijas līmenis robežās no 97% (95% TI: 91–99) līdz 99% (95% TI: 96–100) un VĢA robežās no 29 (95% TI: 25–35) līdz 50 (95% TI: 44–58).

Imunogenitātes pētījumu ar Focetria H1N1v (pētījums V111_03) rezultāti Seroprotekcijas līmenis un serokonversijas līmenis, kas noteikts ar HI analīzi, un anti- HA antivielas serokonversijas faktors, kas izteikts kā HI ģeometriski vidējais koeficients, pēc Focetria vienas vai divu 7,5 µg devu ievadīšanas tika novērtēta 70 bērniem un pusaudžiem (9–17 gadus veciem), 60 bērniem (3–8 gadus veciem), 58 bērniem (12–35 mēnešus veciem) un 49 zīdaiņiem (6–11 mēnešus veciem). CHMP pieaugušajiem (18–60 gadus veciem) izvirzītie imunogenitātes kritēriji tika izpildīti visās iepriekš

12

minētajās vecuma populācijās gan pēc 1., gan 2. devas ievadīšanas (gan vispārējā populācijā, gan apakšgrupā ar seronegatīviem rādītājiem sākumstadijā). Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Foclivia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par aktīvo imunizāciju pret A tipa gripas vīrusa H5N1 apakštipu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Foclivia ir reģistrēta „ārkārtas apstākļos”. Tas nozīmē, ka zinātnisku iemeslu dēļ nevar iegūt pilnīgu informāciju par šī medicīniskā produkta lietošanas ieguvumu un risku. Eiropas zāļu aģentūra (EMA) pārskatīs visu pieejamo jauno informāciju katru gadu un zāļu apraksts tiks papildināts, ja nepieciešams.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojama.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos ar Foclivia un sezonālo gripas vakcīnu, kas satur adjuvantu MF59C.1, iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, lokālu panesību, kā arī toksisku ietekmi uz sieviešu fertilitāti, reproduktivitāti un attīstību (līdz zīdīšanas perioda beigām) neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, Kālija hlorīds, Kālija dihidrogēnfosfāts, Nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, Magnija hlorīda heksahidrāts, Kalcija hlorīda dihidrāts, Ūdens injekcijām.
Informāciju par adjuvantu skatīt 2. apakšpunktā.
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
1 gads
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
0,5 ml pilnšļircē (I tipa stikls) ar virzuli-aizbāzni (bromobutila gumija). Iepakojumi pa 1 vai 10 ar adatu vai bez tās. Šļircēm bez adatas ir Luer Lock savienošanas sistēma. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
13

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet suspensiju. Konstatējot daļinas un/vai neparastu izskatu, vakcīna jāiznīcina. Izmantojot pilnšļirci bez adatas, kurai ir Luer Lock savienošanas sistēma, noņemiet uzgaļa vāciņu, noskrūvējot to pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Kad uzgaļa vāciņš ir noņemts, pievienojiet adatu šļircei, uzskrūvējot to pulksteņrādītāja virzienā, līdz tas nofiksējas. Kad adata ir nofiksēta vietā, noņemiet adatas aizsargu un ievadiet vakcīnu. Neizlietoto vakcīnu vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena Itālija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/001-002 EU/1/09/577/005-006
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2009. g. 19. oktobris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 19. oktobris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
14

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze)* celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami** 0,5 ml devā

* kultivēts no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās. ** izteikts hemaglutinīna mikrogramos.

Adjuvants MF59C.1 satur:
Skvalēnu Polisorbātu 80 Sorbitāna trioleātu Nātrija citrātu Citronskābi

9,75 miligramus; 1,175 miligramus; 1,175 miligramus;
0,66 miligramus; 0,04 miligramus.

Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un ES lēmumam par pandēmiju.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija injekcijai. Pienaini balts šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. TERAPEITISKĀS INDIKĀCIJAS
Gripas profilaksei oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Foclivia jālieto atbilstoši oficiālajām vadlīnijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Pieaugušie un gados vecāki cilvēki: 0,5 ml izvēlētā dienā. Otrā vakcīnas deva jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla. Foclivia pētīta pieaugušajiem (vecumā no 18 līdz 60 gadiem) un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 60 gadiem) pēc primārās vakcinācijas grafika 1., 22. dienā. Dati par trešo devu (revakcināciju), kas ievadīta 6 mēnešus pēc pirmās devas, ir ierobežoti (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Foclivia drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejemie dati par bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 18 gadiem ir aprakstīti 5.1. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt. Nav pieejami dati par bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem.

15

Lietošanas veids Imunizācija jāveic ar intramuskulāru injekciju deltveida muskulī vai augšstilba muskulī (atkarībā no muskuļu masas).
4.3 Kontrindikācijas
Anafilaktiskas (t.i., dzīvībai bīstamas) reakcijas anamnēzē pret jebkuru vakcīnas sastāvdaļu vai olu, vistas proteīnu, kanamicīna un neomicīna sulfāta, formaldehīda un cetiltrimetilamonija bromīda (CTAB) zīmēm. Tomēr pandēmijas gadījumā vakcīnas ievadīšana var būt pamatota, ja nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir pieejams reanimācijas aprīkojums (skatīt 4.4. apakšpunktu).
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Jāievēro piesardzība ievadot šo vakcīnu cilvēkiem ar zināmu paaugstinātu jutību (cita veida, nevis anafilaktisku reakciju) pret aktīvo vielu, pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām sastāvdaļām un pret olām, vistas proteīniem, kanamicīna un neomicīna sulfātu, formaldehīdu un cetiltrimetilamonija bromīdu (CTAB).
Tāpat kā ievadot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr jānodrošina tūlītēja atbilstoša medicīniska ārstēšana un uzraudzība retu anafilaktisku reakciju gadījumā pēc vakcīnas ievadīšanas.
Ja pandēmijas situācija atļauj, imunizācija jāatliek pacientiem ar smagām febrīlām slimībām vai akūtu infekciju.
Foclivia nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Tādēļ veselības aprūpes speciālistiem jāizvērtē ieguvums un iespējamais risks, ko rada vakcīnas ievadīšana indivīdiem ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsrecēšanas traucējumiem, kas varētu būt kontrindikācija intramuskulārai injekcijai, izņemot gadījumus, kad ieguvums nepārprotami atsver asiņošanas risku.
Pacientiem ar endogēnu vai jatrogēnu imūnsupresiju var būt nepietiekama antivielu veidošanās.
Ne visām vakcinētajām personām rodas aizsargājošā atbildes reakcija (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskajos pētījumos novēroja zināmu krustenisku aizsatdzību pret radniecīgiem H5N1 vīrusa variantiem (skatīt 5.1. apakšpunktu). Tā kā ir ieteicama otrā deva, jāņem vērā, ka nav datu par lietošanas drošumu, imunogenitāti vai efektivitāti, kas apstiprinātu Foclivia un citu H5N1 monovalento vakcīnu savstarpēju aizstājamību. Dati par Foclivia izmantošanu nav pieejami, bet ir saņemti ziņojumi par krampju (ar un bez drudža) gadījumiem ar Focetria, H1N1 pandēmijas vakcīnu ar adjuvantu MF59.1, kas ir līdzīga Foclivia, vakcinētiem pacientiem. Vairums febrīlo krampju gadījumu tika konstatēti pediatrijas pacientiem. Daži gadījumi tik novēroti pacientiem ar epilepsiju anamnēzē. Īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kas cieš no epilepsijas, un ārstiem ir jāinformē pacienti (vai vecāki) par iespējamo krampju risku (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pēc jebkuras vakcinācijas vai pat pirms tās kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu var rasties īslaicīgs samaņas zudums (ģībonis). Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai procedūra notiktu vietā, kur var izvairīties no savainojumiem samaņas zaudēšanas gadījumā.
16

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām. Tomēr, ja indicēta vienlaicīga ievadīšana ar citu vakcīnu, imunizācija jāveic, katru vakcīnu ievadot citā ekstremitātē. Jāņem vērā, ka var pastiprināties nevēlamo blakusparādību intensitāte.
Imunoloģiskā atbilde var pavājināties, ja pacients saņem imūnsupresīvu terapiju.
Pēc gripas vakcīnas ievadīšanas var tikt iegūti kļūdaini pozitīvi seroloģisko testu rezultāti, ar imūnfermentatīvās analīzes metodi (ELISA — Enzyme-Linked Immuno Sorbent Assay) nosakot antivielas pret cilvēka imūndeficīta vīrusa tipu HIV-1, C hepatīta vīrusu un, jo īpaši, HTLV-1. Šādos gadījumos ar Western blot metodi iegūtie rezultāti ir negatīvi. Šo pārejošo kļūdaini pozitīvo rezultātu cēlonis varētu būt IgM veidošanās kā atbildes reakcija pret vakcīnu.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Nav iegūti dati par Foclivia lietošanu grūtniecēm.
Ir pieejami dati par lietošanas drošumu, bet grūtniecēm, kam tika ievadīta Focetria (H1N1 pandēmijas vakcīna, kas ir līdzīga Foclivia), kas satur tādu pašu MF59C.1 dadzumu kā Foclivia. Pēcreģistrācijas periodā saņemtie spontānie ziņojumi par blakusparādībām un intervences pētījuma dati neliecina par tiešu vai netiešu Focetria kaitīgu ietekmi uz grūtniecību. Turklāt divos lielos novērošanas pētījumos, kas tika organizēti Focetria lietošanas drošuma grūtniecības laikā novērtēšanai, starp gandrīz 10 000 vakcinētām grūtniecēm un viņu pēcnācējiem netika konstatēts gestācijas cukura diabēta, preeklampsijas, abortu, nedzīvi dzimušu bērnu, maza dzimšanas svara, priekšlaicīgu dzemdību, jaundzimušo nāves gadījumu un iedzimtu anomāliju skaita pieaugums, salīdzinot ar nevakcinētām kontroles grupām. Ievadot Foclivia vakcīnu grūtniecēm, veselības aprūpes speciālistiem jāapsver Foclivia vakcīnas lietošanas grūtniecēm ieguvumi un iespējamie riski, ņemot vērā oficiālās rekomendācijas.
Barošana ar krūti Vakcīnu var lietot barojot bērnu ar krūti.
Fertilitāte Dati par fertilitāti nav pieejami
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Nevēlamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki (vecāki par 18 gadiem) Klīniskajos pētījumos par pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu ievadīšanu pieaugušiem un gados vecākiem cilvēkiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā) vairums reakciju pēc rakstura bija vieglas, īslaicīgas un kvalitatīvi līdzīgas tām, kuras radās pēc parasto sezonālo gripas vakcīnu ievadīšanas. Ir zināms, ka adjuvanta, kas uzlabo imunogenitāti, pievienošana ir saistīta ar nedaudz biežāku lokālo reakciju (galvenokārt vieglu sāpju) attīstību, salīdzinot ar parastām gripas vakcīnām bez adjuvanta. Pēc otrās devas ievadīšanas novēroja mazāk reakciju kā pēc pirmās devas ievadīšanas.
Bērni un pusaudži no 6 mēnešu līdz 17 gadu vecumam II fāzes klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) tika pētīts pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu lietošanas drošums bērniem un pusaudžiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā).
17

Neatkarīgi no vecuma reaktogenitāte bija augstāka pēc pirmās devas ievadīšanas nekā pēc otrās vakcinācijas. Reaktogenitāte pēc trešās devas, kas ievadīta 12 mēnešus pēc otrās devas, bija augstāka nekā pēc pirmās un otrās devas ievadīšanas. Procentuālais pacientu īpatsvars, kas ziņoja par lokālām reakcijām, bija lielāks vecāka gadagājuma pacientu grupās, ko galvenokārt noteica lielāks ziņojumu skaits par sāpēm. Maziem bērniem visbiežāk novērotās paredzamās lokālās reakcijas bija eritēma un jutīgums; visbiežāk paredzamās sistēmiskās reakcijas bija uzbudināmība un pastiprināta raudāšana. Bērniem un pusaudžiem visbiežāk novērotā paredzamā lokālā reakcija bija sāpes; visbiežāk novērotās paredzamās sistēmiskās reakcijas bija nogurums un galvassāpes. Neliels pacientu procentuālais īpatsvars ziņoja par drudzi visās vecuma grupās. Dati par lietošanas drošumu, kas iegūti pēc līdzīgas pandēmiskas vakcīnas (Focetria H1N1v) pirmās un otrās devas ievadīšanas bērniem un pusaudžiem, liecina par drošuma profilu, kas ir salīdzināms ar konstatēto pandēmijas gatavības aH5N1 vakcīnas (Foclivia) drošuma profilu.
Tālāk ir sniegta informācija par klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzībā konstatēto nevēlamo blakusparādību biežumu.
• Klīniskie pētījumi
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pieagušajiem un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 18 gadiem) Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts četros klīniskos pētījumos ar dažādiem gripas celmiem un zāļu formām (H5N3, H9N2 un H5N1); bija iesaistīti 3696 pieaugušie un gados vecākas personas. No šīm personām, 3618 personas saņēma pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu (A/H5N1) (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu ir minētas turpmāk tekstā.
Simptomus retāk novēroja pacientiem, kas bija vecāki par 60 gadiem, salīdzinājumā ar populāciju, kas bija vecumā no 18-60 gadiem.
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.
Nervu sistēmas traucējumi Bieži (>1/100, <1/10): galvassāpes.
Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): svīšana.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): artralģija un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži (>1/100, <1/10): apsārtums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā, indurācija injekcijas vietā, ekhimoze injekcijas vietā un sāpes injekcijas vietā, drudzis, nespēks, nogurums un drebuļi.
Vairums šo reakciju parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas.
18

Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem

Klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) H5N1 vakcīna kombinācijā ar adjuvantu MF59C.1 (n=334) tika salīdzināta ar sezonālo gripas vakcīnu (n=137).

Mazie bērni (6-<36 mēnešus veci) Jebkāda veida reakcija
Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Bērni (3-<9 gadus veci)
Visu veidu
Vietēja Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Pusaudži (9-<18 gadus
veci)
Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska
Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C) Citas nevēlamās blakusparādības

1. injekcija H5N1 vakcīna ar
adjuvantu N=145
76% 47% 59% 0% 54%
N=96 72% 66% 32% 4% 36%
N=93
91% 81% 69% 0% 30%

2. injekcija H5N1 vakcīna ar
adjuvantu N=138
68% 46% 51% 0% 49%
N=93 68% 58% 33% 2% 31%
N=91
82% 70% 52% 1% 27%

3. injekcija H5N1 vakcīna ar
adjuvantu N=124
80% 60% 54% 0% 35%
N=85 79% 74% 45% 6% 19%
N=83
89% 81% 69% 2% 22%

Focetria (H1N1v)
Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 77 bērniem 3–8 gadus veciem un 80 bērniem un pusaudžiem 9–17 gadus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Bērni (3–8 gadus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Pusaudži (9–17 gadus veci)
Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 77 74% 62% 39% 4% 0% 0% 14% N = 80 79% 70% 45% 3% 0% 0% 13%

2. injekcija N = 75 69% 56% 35% 1% 1% 0% 17% N = 79 66% 58% 30% 1% 0% 0% 10%

19

Dati par bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem: sāpes, sacietējums un eritēma, nespēks, mialģija, galvassāpes un nogurums.

Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 73 zīdaiņiem 6–11 mēnešus veciem un 73 maziem bērniem 12–35 mēnešus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Zīdaiņi (6–11 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Mazi bērni (12–35 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 73 79% 44% 70% 11% 3% 0% 32% N = 73 70% 51% 60% 10% 4% 1% 21%

2. injekcija N = 68 65% 26% 56% 9% 4% 0% 31% N = 71 71% 49% 49% 11% 1% 0% 24%

Dati par zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas 146 zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem: jutīgums, eritēma, paaugstināta uzbudināmība, neparasta raudāšana, miegainība, caureja, vemšana un ēstgribas izmaiņas. Sacietējumi un ekhimozes bija maziem bērniem ļoti bieži novērotās reakcijas, bet zīdaiņiem tās tika novērotas retāk.

• Pēcreģistrācijas uzraudzība

Papildus klīniskajos pētījumos konstatētajām nevēlamajām blakusparādībām Focetria H1N1v pēcreģistrācijas lietošanas periodā tika saņemti ziņojumi par tālāk minētajām blakusparādībām.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Limfadenopātija.

Sirds funkcijas traucējumi Sirdsklauves, tahikardija.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Astēnija.

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi Muskuļu vājums, sāpes ekstremitātēs.

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Klepus.

20

Ādas un zemādas audu bojājumi Vispārējas ādas reakcijas, tostarp nieze, nātrene vai nespecifiski izsitumi, angioneirotiska tūska.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā un caureja.
Nervu sistēmas traucējumi Galvassāpes, reibonis, miegainība, ģībonis. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, neiralģija, parestēzija, krampji un neirīts.
Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, anafilakse, tostarp aizdusa, bronhu spazmas, balsenes tūsku, kas retos gadījumos var izraisīt šoku.
Veicot pēcreģistrācijas uzraudzību starp pandēmiju trivalentām vakcīnām, kam pievienots adjuvants, un kas sastāva ziņā bija līdzīgas, piemēram, Foclivia (H1N1 pandēmijas vakcīnas ar adjuvantu MF59.1), papildus ziņots par tālāk minētajām nevēlamām reakcijām.
Reti (>1/10 000, <1/1 000): Trombocitopēnija (ļoti reti saņemti ziņojumi par smagiem gadījumiem, kur trombocītu skaits bija mazāks par 5000 vienā mm3).
Loti reti (<1/10 000): Vaskulīts ar īslaicīgu nieru iesaistīšanos un eksudatīvu erythema multiforme. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts, neirīts un Gijēna-Barē sindroms.
Nevēlami notikumi, kas novēroti, veicot pandēmijas vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzību: nav piemērojams.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. FARMAKODINAMISKĀS ĪPAŠĪBAS
Farmakoterapeitiskā grupa: gripas vakcīna, ATĶ kods: J07BB02
Šajā apakšpunktā aprakstīta klīniskā pieredze ar pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnu pēc divu 7,5 mikrogramu devu lietošanas.
Pandēmijas gatavības vakcīnas satur gripas vīrusa antigēnus, kas atšķiras no tajā brīdī cirkulējošiem gripas vīrusu antigēniem. Šos antigēnus var uzskatīt par ‘jauniem’ antigēniem un simulēt situāciju, kurā vakcinējamai mērķa populācijai nav imunoloģiskās atmiņas. Dati, kas iegūti pētot pandēmijas gatavības vakcīnu, tiks izmantoti par pamatu vakcinācijas stratēģijai, kas, visticamāk, tiks lietota pandēmijas vakcīnai: pandēmijas gatavības vakcīnu pētīšanas laikā iegūtie klīniskās efektivitātes un drošības dati ir būtiski pandēmijas vakcīnām.
21

Pieaugušie (18–60 gadus veci)

II fāzes klīniskais pētījums (pētījums V87P1) tika veikts ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C.1 adjuvantu, iesaistot 312 veselus pieaugušos. Ar trīs nedēļu intervālu 156 personām tika ievadītas divas devas H5N1 vakcīnas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 μg hemaglutinīns (HA)/devā ar adjuvantu). Citā (III fāzes) klīniskajā pētījumā (pētījums V87P13) tika iesaistīti 2693 veseli pieaugušie, kas ar trīs nedēļu intervālu saņēma divas H5N1 vakcīnas devas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 µg HA/devā ar adjuvantu). Imunogenitāte tika novērtēta pētījuma populācijas apakškopā (n=197).

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, kas noteikts, izmantojot atsevišķās radiālās hemolīzes (SRH — Single Radial Hemolysis) analīzi, pieaugušajiem bija šāds:

Anti-HA antivielas (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)**

Pētījums V87P1, 21 dienu pēc 2. devas N=149
85% (79–91) 85% (78–90) 7,74 (6,6–9,07)

Pētījums V87P13, 21 dienu pēc 2. devas N=197
91% (87–95) 78% (72–84) 4,03 (3,54–4,59)

Pētījums V87P13

Anti-HA antiviela (SRH)

21 dienu pēc 2. devas

N=69

Bāzlīnijas seroloģiskais statuss

< 4 mm2

Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas faktors (95% TI)**

8,87 (7,09–11)

* noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=128 ≥ 4 mm2 94% (88–97)
73% (65–81)
2,71 (2,38–3,08)

Ar mikroneitralizācijas (MN) metodi veiktās analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni robežās, attiecīgi, no 67% (60–74) līdz 85% (78–90) un 65% (58–72) līdz 83% (77–89). Imūnreakcija pret vakcināciju, novērtējot ar MK analīzi, saskan ar rezultātiem, kas iegūti ar SRH analīzi.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā tika novērtēta ar hemaglutinācijas inhibīcijas (HI), SRH un MK metodes analīzēm. Salīdzinot ar antivielu līmeni, kas sasniegts 43. dienā pēc primārās vakcinācijas grafika pabeigšanas, antivielu līmenis 202. dienā bija samazinājies par 1/5 līdz ½ no iepriekšējā līmeņa.

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004 personām, kas vecākas par 60 gadiem (ierobežots skaits pacientu bija vecāki par 70 gadiem), divos klīniskajos pētījumos, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

22

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas
N=84 80% (70–88) 70% (59–80) 4,96 (3,87–6,37)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=210 82% (76–87) 63% (56–69) 2,9 (2,53–3,31)

Anti-HA antiviela (SRH)
Bāzlīnijas seroloģiskais statuss Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)* * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=66 < 4 mm2
82% (70–90)
82% (70–90)
8,58 (6,57–11)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=143 < 4 mm2
82% (75–88)
54% (45–62)
1,91 (1,72–2,12)

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni attiecīgi robežās no 57% (50–64) līdz 79% (68–87) un no 55% (48–62) līdz 58% (47–69). MK analīzes rezultāti, līdzīgi kā SRH rezultāti, parādīja spēcīgu imūnreakciju gados vecāku personu populācijā pēc pirmās vakcinācijas sērijas pabeigšanas.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā, novērtējot ar HI, SRH un MK analīzēm, 202. dienā bija samazināta līdz ½ – 1/5, salīdzinot ar pēcvakcinācijas līmeni 43. dienā pēc primārā grafika pabeigšanas. Līdz 50% no gados vecākām personām, kas bija imunizētas ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C, seroprotekcija saglabājās pēc 6 mēnešiem.

Revakcinācija

Trešā (revakcinācijas) H5N1 vakcīnas kombinācijā ar MF59C deva tika ievadīta 6 mēnešus pēc primārās vakcinācijas sērijas. Parādīti SRH rezultāti.

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Pētījums V87P, pieaugušo revakcinācija (6 mēnešus
pēc 2. devas)

SRH
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)** * noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

N=71 89% (79–95) 83% (72–91) 5,96 (4,72–7,53)

Pētījums V87P1, gados vecāku personu
revakcinācija (6 mēnešus pēc 2. devas) N=38
84% (69–94)
63% (46–78)
5,15 (3,46–7,66)

Gados vecāku personu revakcinācijas pieredze ir ierobežota.

• Atbalstoši dati par pieaugušo un gados vecāku personu populācijām

Divos devas meklēšanas pētījumos 78 pieaugušajiem tika ievadīta pandēmijas gatavības vakcīna ar adjuvantu (H5N3 vai H9N2). Ar trīs nedēļu intervālu tika ievadītas divas H5N3 celma (A/Duck/Singapore/97) vakcīnas devas, izmantojot 3 dažādas devas (7,5; 15 un 30 µg HA/devā).

Seruma paraugus pārbaudīja attiecībā pret oriģinālo H5N3 un vairākiem H5N1 izolātiem.

23

Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot SRH metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 100% subjektu sasniedza seroprotekciju un 100% bija notikusi serokonversija. Tika atklāts, ka vakcīna, kurai pievienots adjuvants, inducē antivielu produkciju pret 2003. un 2004. gadā izolētajiem celmiem, kuriem novēroja vīrusa antigēna “dreifu” (drift), salīdzinājumā ar oriģinālajiem celmiem.

Ar četru nedēļu intervālu tika ievadītas divas H9N2 (A/chicken/Hong Kong/G9/97) celmu saturošas vakcīnas devas, izmantojot 4 dažādas devas (3,75; 7,5; 15 un 30 μg HA/devā). Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot HI metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 92% subjektu sasniedza seroprotekciju un 75% — serokonversiju.

Krusteniskā reaktivitāte Pieaugušie (18–60 gadus veci)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

70% (58–80)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=69

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI) °

36% (25–49)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°°

NA***

* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības.

*** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
59% (52–66) 49% (42–56) 2,37 (2,1–2,67)
N=197 23% (18–30) 19% (14–25) 1,92 (1,64–2,25)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 27% (17–39) (V87P1) līdz 39% (32–46) (V87P13) un serokonversijas līmeni 36% (29–43) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,77 (2,4–3,2).

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas gados vecākām personām (> 60 gadiem), mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela
SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*
HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas līmenis (95% TI)° Serokonversijas faktors (95% TI)°°
* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas,
N=37 57% (39–73)
NA*** NA*** N=36 36% (21–54) NA*** NA***

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=207 20% (18–23) 48% (41–55) 1,74 (1,57–1,94)
N=208 25% (19–32) 19% (14–25) 1,79 (1,56–2,06)

24

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības. ° mērot ar HI analīzi ≥ 40. °° vidējās ģeometriskās HI attiecības. *** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 11% (3–25) (pētījums V87P1) līdz 30% (24–37) (pētījums V87P13) un serokonversijas līmeni 25% (19–31) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P1deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,01 (1,78–2,26).

• Dati par pediatrisko populāciju

Tika veikts klīniskais pētījums (pētījums V87P6) ar H5N1 vakcīnu, kas kombinēta ar adjuvantu MF59C.1, iesaistot 471 bērnu vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem. Divas 7,5 mikrogramu devas tika ievadītas ar trīs nedēļu intervālu un trešā deva 12 mēnešus pēc pirmās devas. Pēc 3 nedēļām no 2. vakcinācijas (43. dienā) visās vecuma grupās (t.i., 6–35 mēneši, 3–8 gadi un 9–17 gadi) tika sasniegts augsts antivielu daudzums pret A/Vietnam/1194/2004, novērtējot ar SRH un HI analīzēm, kā parādīts tabulā zemāk*. Šajā pētījumā netika novērota neviena ar vakcīnu saistīta nopietna nevēlama blakusparādība.

Mazie bērni

Bērni (3-<9 gadus veci) Pusaudži (9-<18 gadus

(6-<36 mēnešus veci)

veci)

N=134

N=91

N=89

Seroprotekcijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

Serokonversijas

129

117

67

HI

faktors 43. diena

(109–151)

(97–142)

(51–88)

pret 1. dienu

Serokonversijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

N=133

N=91

N=90

Seroprotekcijas

100%

100%

100%

līmenis (95% TI)

(97–100)

(96–100)

(96–100)

43. diena

Serokonversijas

16

15

14

SRH faktors (95% TI)

(14–18)

(13–17)

(12–16)

43. diena pret 1.

dienu

Serokonversijas

98%

100%

99%

līmenis (95% TI)

(95–100)

(96–100)

(94–100)

43. diena

* Tā kā nav CHMP imunogenitātes kritēriju bērniem, pēc bērnu vakcinācijas iegūto seroloģisko datu

novērtēšanai tika izmantoti CHMP imunogenitātes kritēriji pieaugušajiem, kurus lieto sezonālo gripas

vakcīnu novērtēšanā. Tomēr to nozīmīgums klīniskajai aizsardzībai nav zināms.

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 liecina par seroprotekcijas līmeni 99% (95% TI: 94–100); serokonversijas līmenis robežās no 97% (95% TI: 91–99) līdz 99% (95% TI: 96–100) un VĢA robežās no 29 (95% TI: 25–35) līdz 50 (95% TI: 44–58).

Imunogenitātes pētījumu ar Focetria H1N1v (pētījums V111_03) rezultāti Seroprotekcijas līmenis un serokonversijas līmenis, kas noteikts ar HI analīzi, un anti- HA antivielas serokonversijas faktors, kas izteikts kā HI ģeometriski vidējais koeficients, pēc Focetria vienas vai divu 7,5 µg devu ievadīšanas tika novērtēta 70 bērniem un pusaudžiem (9–17 gadus veciem), 60 bērniem (3–8 gadus veciem), 58 bērniem (12–35 mēnešus veciem) un 49 zīdaiņiem (6–11 mēnešus veciem). CHMP pieaugušajiem (18–60 gadus veciem) izvirzītie imunogenitātes kritēriji tika izpildīti visās iepriekš

25

minētajās vecuma populācijās gan pēc 1., gan 2. devas ievadīšanas (gan vispārējā populācijā, gan apakšgrupā ar seronegatīviem rādītājiem sākumstadijā).
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Foclivia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par aktīvo imunizāciju pret A tipa gripas vīrusa H5N1 apakštipu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.
Foclivia ir reģistrēta „ārkārtas apstākļos”. Tas nozīmē, ka zinātnisku iemeslu dēļ nevar iegūt pilnīgu informāciju par šī medicīniskā produkta lietošanas ieguvumu un risku. Eiropas zāļu aģentūra (EMA) pārskatīs visu pieejamo jauno informāciju katru gadu un zāļu apraksts tiks papildināts, ja nepieciešams.
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Nav piemērojama.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos ar Foclivia un sezonālo gripas vakcīnu, kas satur adjuvantu MF59C.1, iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, lokālu panesību, kā arī toksisku ietekmi uz sieviešu fertilitāti, reproduktivitāti un attīstību (līdz zīdīšanas perioda beigām) neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, Kālija hlorīds, Kālija dihidrogēnfosfāts, Nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, Magnija hlorīda heksahidrāts, Kalcija hlorīda dihidrāts, Ūdens injekcijām.
Informāciju par adjuvantu skatīt 2. apakšpunktā.
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
1 gads
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
0,5 ml vienas devas flakonā (I tipa stikls) ar aizbāzni (halobutila gumija). Iepakojumi pa 10. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.
26

Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet suspensiju. Konstatējot daļinas un/vai neparastu izskatu, vakcīna jāiznīcina. Neizlietoto vakcīnu vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena Itālija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/003 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2009. gada 19. oktobris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 19. oktobris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
27

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai daudzdevu konteinerā Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze)* celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami** 0,5 ml devā

* kultivēts no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās. ** izteikts hemaglutinīna mikrogramos.

Adjuvants MF59C.1 satur:
Skvalēnu Polisorbātu 80 Sorbitāna trioleātu Nātrija citrātu Citronskābi

9,75 miligramus; 1,175 miligramus; 1,175 miligramus
0,66 miligramus; 0,04 miligramus.

Palīgvielas: tiomersāls

0,05 miligrami.

Šis ir daudzdevu konteiners. Lai iegūtu informāciju par devu skaitu flakonā, skatīt 6.5. apakšpunktu.

Vakcīna atbilst PVO rekomendācijām un ES lēmumam par pandēmiju.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Suspensija injekcijai. Pienaini balts šķidrums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. TERAPEITISKĀS INDIKĀCIJAS
Gripas profilaksei oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Foclivia jālieto atbilstoši oficiālajām vadlīnijām.
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki: 0,5 ml izvēlētā dienā. Otrā vakcīnas deva jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
Foclivia pētīta pieaugušajiem (vecumā no 18 līdz 60 gadiem) un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 60 gadiem) pēc primārās ievadīšanas 1., 22. dienā.
Dati par trešo devu (revakcināciju), kas ievadīta 6 mēnešus pēc pirmās devas, ir ierobežoti (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
28

Pediatriskā populācija
Foclivia drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Pašlaik pieejemie dati par bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 18 gadiem ir aprakstīti 5.1. apakšpunktā, taču ieteikumus par devām nevar sniegt. Nav pieejami dati par bērniem, kas jaunāki par 6 mēnešiem.
Lietošanas veids Imunizācija jāveic ar intramuskulāru injekciju deltveida muskulī vai augšstilba muskulī (atkarībā no muskuļu masas).
4.3. Kontrindikācijas
Anafilaktiskas (t.i., dzīvībai bīstamas) reakcijas anamnēzē pret jebkuru vakcīnas sastāvdaļu vai olu, vistas proteīnu, kanamicīna un neomicīna sulfāta, formaldehīda un cetiltrimetilamonija bromīda (CTAB) zīmēm. Tomēr pandēmijas gadījumā vakcīnas ievadīšana var būt pamatota, ja nepieciešamības gadījumā nekavējoties ir pieejams reanimācijas aprīkojums (skatīt 4.4. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Jāievēro piesardzība ievadot šo vakcīnu cilvēkiem ar zināmu paaugstinātu jutību (cita veida, nevis anafilaktisku reakciju) pret aktīvo vielu, pret jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām sastāvdaļām, pret tiomersālu un pret olām, vistas proteīniem, kanamicīna un neomicīna sulfātu, formaldehīdu un cetiltrimetilamonija bromīdu (CTAB). Tāpat kā ievadot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr jānodrošina tūlītēja atbilstoša medicīniska ārstēšana un uzraudzība retu anafilaktisku reakciju gadījumā pēc vakcīnas ievadīšanas. Ja pandēmijas situācija atļauj, imunizācija jāatliek pacientiem ar smagām febrīlām slimībām vai akūtu infekciju.
Foclivia nekādā gadījumā nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Tādēļ veselības aprūpes speciālistiem jāizvērtē ieguvums un iespējamais risks, ko rada vakcīnas ievadīšana indivīdiem ar trombocitopēniju vai jebkādiem asinsrecēšanas traucējumiem, kas varētu būt kontrindikācija intramuskulārai injekcijai, izņemot gadījumus, kad ieguvums nepārprotami atsver asiņošanas risku.
Pacientiem ar endogēnu vai jatrogēnu imūnsupresiju var būt nepietiekama antivielu veidošanās.
Ne visām vakcinētajām personām rodas aizsargājošā atbildes reakcija (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Klīniskajos pētījumos novēroja zināmu krustenisku aizsatdzību pret radniecīgiem H5N1 vīrusa variantiem (skatīt 5.1. apakšpunktu). Tā kā ir ieteicama otrā deva, jāņem vērā, ka nav datu par lietošanas drošumu, imunogenitātu vai efektivitāti, kas apstiprinātu Foclivia un citu H5N1 monovalento vakcīnu savstarpēju aizstājamību.
Dati par Foclivia izmantošanu nav pieejami, bet ir saņemti ziņojumi par krampju (ar un bez drudža) gadījumiem ar Focetria, H1N1 pandēmijas vakcīnu ar adjuvantu MF59.1, kas ir līdzīga Foclivia, vakcinētiem pacientiem. Vairums febrīlo krampju gadījumu tika konstatēti pediatrijas pacientiem. Daži gadījumi tik novēroti pacientiem ar epilepsiju anamnēzē. Īpaša uzmanība jāpievērš pacientiem, kas cieš no epilepsijas, un ārstiem ir jāinformē pacienti (vai vecāki) par iespējamo krampju risku (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Pēc jebkuras vakcinācijas vai pat pirms tās kā psihogēna reakcija pret injekciju ar adatu var rasties īslaicīgs samaņas zudums (ģībonis). Vienlaikus var būt vairākas neiroloģiskas pazīmes, piemēram, pārejoši redzes traucējumi, parestēzija un toniski-kloniskas ekstremitāšu kustības atlabšanas laikā. Svarīgi, lai procedūra notiktu vietā, kur var izvairīties no savainojumiem samaņas zaudēšanas gadījumā.
29

4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām. Tomēr, ja indicēta vienlaicīga ievadīšana ar citu vakcīnu, imunizācija jāveic, katru vakcīnu ievadot citā ekstremitātē. Jāņem vērā, ka var pastiprināties nevēlamo blakusparādību intensitāte. Imunoloģiskā atbilde var pavājināties, ja pacients saņem imūnsupresīvu terapiju.
Pēc gripas vakcīnas ievadīšanas var tikt iegūti kļūdaini pozitīvi seroloģisko testu rezultāti, ar imūnfermentatīvās analīzes metodi (ELISA — Enzyme-Linked Immuno Sorbent Assay) nosakot antivielas pret cilvēka imūndeficīta vīrusa tipu HIV-1, C hepatīta vīrusu un, jo īpaši, HTLV-1. Šādos gadījumos ar Western blot metodi iegūtie rezultāti ir negatīvi. Šo pārejošo kļūdaini pozitīvo rezultātu cēlonis varētu būt IgM veidošanās kā atbildes reakcija pret vakcīnu.
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Nav iegūti dati par Foclivia lietošanu grūtniecēm.
Ir pieejami dati par lietošanas drošumu, bet grūtniecēm, kam tika ievadīta Focetria (H1N1 pandēmijas vakcīna, kas ir līdzīga Foclivia), kas satur tādu pašu MF59C.1 dadzumu kā Foclivia. Pēcreģistrācijas periodā saņemtie spontānie ziņojumi par blakusparādībām un intervences pētījuma dati neliecina par tiešu vai netiešu Focetria kaitīgu ietekmi uz grūtniecību. Turklāt divos lielos novērošanas pētījumos, kas tika organizēti Focetria lietošanas drošuma grūtniecības laikā novērtēšanai, starp gandrīz 10 000 vakcinētām grūtniecēm un viņu pēcnācējiem netika konstatēts gestācijas cukura diabēta, preeklampsijas, abortu, nedzīvi dzimušu bērnu, maza dzimšanas svara, priekšlaicīgu dzemdību, jaundzimušo nāves gadījumu un iedzimtu anomāliju skaita pieaugums, salīdzinot ar nevakcinētām kontroles grupām. Ievadot Foclivia vakcīnu grūtniecēm, veselības aprūpes speciālistiem jāapsver Foclivia vakcīnas lietošanas grūtniecēm ieguvumi un iespējamie riski, ņemot vērā oficiālās rekomendācijas.
Barošana ar krūti Vakcīnu var lietot barojot bērnu ar krūti.
Fertilitāte Dati par fertilitāti nav pieejami.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Nevēlamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums
Pieaugušie un gados vecāki cilvēki (vecāki par 18 gadiem) Klīniskajos pētījumos par pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu ievadīšanu pieaugušiem un gados vecākiem cilvēkiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā) vairums reakciju pēc rakstura bija vieglas, īslaicīgas un kvalitatīvi līdzīgas tām, kuras radās pēc parasto sezonālo gripas vakcīnu ievadīšanas. Ir zināms, ka adjuvanta, kas uzlabo imunogenitāti, pievienošana ir saistīta ar nedaudz biežāku lokālo reakciju (galvenokārt vieglu sāpju) attīstību, salīdzinot ar parastām gripas vakcīnām bez adjuvanta. Pēc otrās devas ievadīšanas novēroja mazāk reakciju kā pēc pirmās devas ievadīšanas.
30

Bērni un pusaudži no 6 mēnešu līdz 17 gadu vecumam II fāzes klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) tika pētīts pandēmijas gatavības H5N1 vakcīnas ar adjuvantu lietošanas drošums bērniem un pusaudžiem (sīkāku informāciju skatīt 5.1. apakšpunktā).
Neatkarīgi no vecuma reaktogenitāte bija augstāka pēc pirmās devas ievadīšanas nekā pēc otrās vakcinācijas. Reaktogenitāte pēc trešās devas, kas ievadīta 12 mēnešus pēc otrās devas, bija augstāka nekā pēc pirmās un otrās devas ievadīšanas. Procentuālais pacientu īpatsvars, kas ziņoja par lokālām reakcijām, bija lielāks vecāka gadagājuma pacientu grupās, ko galvenokārt noteica lielāks ziņojumu skaits par sāpēm. Maziem bērniem visbiežāk novērotās paredzamās lokālās reakcijas bija eritēma un jutīgums; visbiežāk paredzamās sistēmiskās reakcijas bija uzbudināmība un pastiprināta raudāšana. Bērniem un pusaudžiem visbiežāk novērotā paredzamā lokālā reakcija bija sāpes; visbiežāk novērotās paredzamās sistēmiskās reakcijas bija nogurums un galvassāpes. Neliels pacientu procentuālais īpatsvars ziņoja par drudzi visās vecuma grupās. Dati par lietošanas drošumu, kas iegūti pēc līdzīgas pandēmiskas vakcīnas (Focetria H1N1v) pirmās un otrās devas ievadīšanas bērniem un pusaudžiem, liecina par drošuma profilu, kas ir salīdzināms ar konstatēto pandēmijas gatavības aH5N1 vakcīnas (Foclivia) drošuma profilu.
Tālāk ir sniegta informācija par klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas uzraudzībā konstatēto nevēlamo blakusparādību biežumu.
• Klīniskie pētījumi
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pieagušajiem un gados vecākiem cilvēkiem (vecākiem par 18 gadiem) Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts četros klīniskos pētījumos ar dažādiem gripas celmiem un zāļu formām (H5N3, H9N2 un H5N1); bija iesaistīti 3696 pieaugušie un gados vecākas personas. No šīm personām, 3618 personas saņēma pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu (A/H5N1). (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar pandēmijas gatavības Foclivia vakcīnu ir minētas turpmāk tekstā.
Simptomus retāk novēroja pacientiem, kas bija vecāki par 60 gadiem, salīdzinājumā ar populāciju, kas bija vecumā no 18–60 gadiem.
Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.
Nervu sistēmas traucējumi Bieži (>1/100, <1/10): galvassāpes.
Ādas un zemādas audu bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): svīšana.
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi Bieži (>1/100, <1/10): artralģija un mialģija.
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Bieži (>1/100, <1/10): apsārtums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā, indurācija injekcijas vietā, ekhimoze injekcijas vietā un sāpes injekcijas vietā, drudzis, nespēks, nogurums un drebuļi.
Vairums šo reakciju parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas.
31

Nevēlamās blakusparādības no klīniskajiem pētījumiem ar bērniem vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem

Klīniskajā pētījumā (pētījums V87P6) H5N1 vakcīna kombinācijā ar adjuvantu MF59C.1 (n=334) tika salīdzināta ar sezonālo gripas vakcīnu (n=137).

Mazie bērni (6-<36 mēnešus veci) Jebkāda veida reakcija
Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības Bērni (3-<9 gadus veci) Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C) Citas nevēlamās blakusparādības
Pusaudži (9-<18 gadus veci)
Jebkāda veida reakcija Lokāla reakcija
Sistēmiska reakcija Drudzis ≥ 38 °C (≥ 40 °C)
Citas nevēlamās blakusparādības

Pirmā deva
N=145
76% 47% 59% 0% 54%
N=96 72% 66% 32% 4% 36%
N=93
91% 81% 69% 0% 30%

Otrā deva (21 dienu Trešā deva (12 mēnešus

pēc pirmās devas)

pēc otrās devas)

H5N1 vakcīna ar adjuvantu

N=138

N=124

68%

80%

46%

60%

51%

54%

0%

0%

49%

35%

N=93 68% 58% 33% 2% 31%

N=85 79% 74% 45% 6% 19%

N=91

N=83

82%

89%

70%

81%

52%

69%

1%

2%

27%

22%

Focetria (H1N1v)
Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 77 bērniem 3–8 gadus veciem un 80 bērniem un pusaudžiem 9–17 gadus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Bērni (3–8 gadus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Pusaudži (9–17 gadus veci)
Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 77 74% 62% 39% 4% 0% 0% 14% N = 80 79% 70% 45% 3% 0% 0% 13%

2. injekcija N = 75 69% 56% 35% 1% 1% 0% 17% N = 79 66% 58% 30% 1% 0% 0% 10%

32

Dati par bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas bērniem un pusaudžiem 3–17 gadus veciem: sāpes, sacietējums un eritēma, nespēks, mialģija, galvassāpes un nogurums.

Nākamajā nedēļā pēc Focetria H1N1v vakcinēšanas 73 zīdaiņiem 6–11 mēnešus veciem un 73 maziem bērniem 12–35 mēnešus veciem, kas saņēma 7,5 µg vakcīnu, tika konstatētas tālāk minētās blakusparādības.

Zīdaiņi (6–11 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība Mazi bērni (12–35 mēnešus veci) Jebkāda nevēlama reakcija Lokāla reakcija Sistēmiska reakcija Drudzis no ≥ 38°C līdz 38,9°C Drudzis no 39°C līdz 39,9°C Drudzis ≥ 40°C Jebkāda cita blakusparādība

1. injekcija N = 73 79% 44% 70% 11% 3% 0% 32% N = 73 70% 51% 60% 10% 4% 1% 21%

2. injekcija N = 68 65% 26% 56% 9% 4% 0% 31% N = 71 71% 49% 49% 11% 1% 0% 24%

Dati par zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem liecina par nelielu reaktogenitātes samazināšanos pēc otrās devas ievadīšanas, nepalielinoties drudža gadījumu skaitam.

Ļoti bieži konstatētas reakcijas 146 zīdaiņiem un maziem bērniem 6–35 mēnešus veciem: jutīgums, eritēma, paaugstināta uzbudināmība, neparasta raudāšana, miegainība, caureja, vemšana un ēstgribas izmaiņas. Sacietējumi un ekhimozes bija maziem bērniem ļoti bieži novērotās reakcijas, bet zīdaiņiem tās tika novērotas retāk.

• Pēcreģistrācijas uzraudzība

Papildus klīniskajos pētījumos konstatētajām nevēlamajām blakusparādībām Focetria H1N1v pēcreģistrācijas lietošanas periodā tika saņemti ziņojumi par tālāk minētajām blakusparādībām.

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Limfadenopātija.

Sirds funkcijas traucējumi Sirdsklauves, tahikardija.

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Astēnija.

33

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas un kaulu bojājumi Muskuļu vājums, sāpes ekstremitātēs.
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Klepus.
Ādas un zemādas audu bojājumi Vispārējas ādas reakcijas, tostarp nieze, nātrene vai nespecifiski izsitumi, angioneirotiska tūska.
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Kuņģa-zarnu trakta traucējumi, piemēram, slikta dūša, vemšana, sāpes vēderā un caureja.
Nervu sistēmas traucējumi Galvassāpes, reibonis, miegainība, ģībonis. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, neiralģija, parestēzija, krampji un neirīts.
Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, anafilakse, tostarp aizdusa, bronhu spazmas, balsenes tūsku, kas retos gadījumos var izraisīt šoku.
Veicot pēcreģistrācijas uzraudzību starp pandēmiju trivalentām vakcīnām, kam pievienots adjuvants, un kas sastāva ziņā bija līdzīgas, piemēram, Foclivia (H1N1 pandēmijas vakcīnas ar adjuvantu MF59.1), papildus ziņots par tālāk minētajām nevēlamām reakcijām.
Reti (>1/10 000, <1/1 000): Trombocitopēnija (ļoti reti saņemti ziņojumi par smagiem gadījumiem, kur trombocītu skaits bija mazāks par 5000 vienā mm3).
Loti reti (<1/10 000): Vaskulīts ar īslaicīgu nieru iesaistīšanos un eksudatīvu erythema multiforme. Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts, neirīts un Gijēna-Barē sindroms.
Nevēlami notikumi, kas novēroti, veicot pandēmijas vakcīnas pēcreģistrācijas uzraudzību: nav piemērojams.
Šīs zāles kā konservantu satur tiomersālu (organiskā dzīvsudraba sastāvdaļa) un tādēļ iespējama alerģiskas reakcijas attīstība (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
34

5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. FARMAKODINAMISKĀS ĪPAŠĪBAS
Farmakoterapeitiskā grupa: gripas vakcīna, ATĶ kods: J07BB02
Šajā apakšpunktā aprakstīta klīniskā pieredze ar H5N1 pandēmijas gatavības) vakcīnu pēc divu 7,5 mikrogramu devu lietošanas.

Pandēmijas gatavības vakcīnas satur gripas vīrusa antigēnus, kas atšķiras no tajā brīdī cirkulējošiem gripas vīrusu antigēniem. Šos antigēnus var uzskatīt par ‘jauniem’ antigēniem un simulēt situāciju, kurā vakcinējamai mērķa populācijai nav imunoloģiskās atmiņas. Dati, kas iegūti pētot pandēmijas gatavības vakcīnu, tiks izmantoti par pamatu vakcinācijas stratēģijai, kas, visticamāk, tiks lietota pandēmijas vakcīnai: pandēmijas gatavības vakcīnu pētīšanas laikā iegūtie klīniskās efektivitātes un drošības dati ir būtiski pandēmijas vakcīnām.

Pieauguši (18–60 gadus veci)

II fāzes klīniskais pētījums (pētījums V87P1) tika veikts ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C.1 adjuvantu, iesaistot 312 veselus pieaugušos. Ar trīs nedēļu intervālu 156 personām tika ievadītas divas devas H5N1 vakcīnas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 μg hemaglutinīns (HA)/devā ar adjuvantu). Citā (III fāzes) klīniskajā pētījumā (pētījums V87P13) tika iesaistīti 2693 veseli pieaugušie, kas ar trīs nedēļu intervālu saņēma divas H5N1 vakcīnas devas (A/Vietnam/1194/2004; 7,5 µg HA/devā ar adjuvantu). Imunogenitāte tika novērtēta pētījuma populācijas apakškopā (n=197).

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, kas noteikts, izmantojot atsevišķās radiālās hemolīzes (SRH — Single Radial Hemolysis) analīzi, pieaugušajiem bija šāds:

Anti-HA antivielas (SRH) Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

Pētījums V87P1, 21 dienu pēc 2. devas N=149
85% (79–91)

Pētījums V87P13, 21 dienu pēc 2. devas N=197
91% (87–95)

Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)**

85% (78–90) 774 (6,6–9,07)

78% (72–84) 4,03 (3,54–4,59)

Pētījums V87P13

Anti-HA antiviela (SRH)

21 dienu pēc 2. devas

N=69

Bāzlīnijas seroloģiskais statuss

< 4 mm2

Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

87% (77–94)

Serokonversijas faktors (95% TI)**

8,87 (7,09–11)

* noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=128 ≥ 4 mm2 94% (88–97)
73% (65–81)
2,71 (2,38–3,08)

Ar mikroneitralizācijas (MN) metodi veiktās analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni robežās, attiecīgi, no 67% (60–74) līdz 85% (78–90) un 65% (58–72) līdz 83% (77–89). Imūnreakcija pret vakcināciju, novērtējot ar MK analīzi, saskan ar rezultātiem, kas iegūti ar SRH analīzi.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā tika novērtēta ar hemaglutinācijas inhibīcijas (HI), SRH un MK metodes analīzēm. Salīdzinot ar antivielu līmeni, kas sasniegts 43. dienā pēc primārās vakcinācijas grafika pabeigšanas, antivielu līmenis 202. dienā bija samazinājies par 1/5 līdz ½ no iepriekšējā līmeņa.

35

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004 personām, kas vecākas par 60 gadiem (ierobežots skaits pacientu bija vecāki par 70 gadiem), divos klīniskajos pētījumos, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Anti-HA antiviela (SRH)
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)*

Pētījums V87P1 21 dienu pēc 2. devas
N=84 80% (70–88) 70% (59–80) 4,96 (3,87–6,37)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=210 82% (76–87) 63% (56–69) 2,9 (2,53–3,31)

Anti-HA antiviela (SRH)
Bāzlīnijas seroloģiskais statuss Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)* * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=66 < 4 mm2
82% (70–90)
82% (70–90)
8,58 (6,57–11)

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=143 < 4 mm2
82% (75–88)
54% (45–62)
1,91 (1,72–2,12)

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 uzrāda seroprotekcijas un serokonversijas līmeni attiecīgi robežās no 57% (50–64) līdz 79% (68–87) un no 55% (48–62) līdz 58% (47–69). MK analīzes rezultāti, līdzīgi kā SRH rezultāti, parādīja spēcīgu imūnreakciju gados vecāku personu populācijā pēc pirmās vakcinācijas sērijas pabeigšanas.

Antivielu saglabāšanās pēc primārās vakcinācijas šajā populācijā, novērtējot ar HI, SRH un MK analīzēm, 202. dienā bija samazināta līdz ½ – 1/5, salīdzinot ar pēcvakcinācijas līmeni 43. dienā pēc primārā grafika pabeigšanas. Līdz 50% no gados vecākām personām, kas bija imunizētas ar H5N1 vakcīnu kombinācijā ar MF59C, seroprotekcija saglabājās pēc 6 mēnešiem.

Revakcinācija

Trešā (revakcinācijas) H5N1 vakcīnas kombinācijā ar MF59C deva tika ievadīta 6 mēnešus pēc primārās vakcinācijas sērijas. Parādīti SRH rezultāti.

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielai pret H5N1 A/Vietnam/1194/2004, mērot ar SRH analīzi, bija šāds:

Pētījums V87P, pieaugušo revakcinācija (6 mēnešus
pēc 2. devas)

SRH
Seroprotekcijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas līmenis (95% TI)* Serokonversijas faktors (95% TI)** * noteikts, izmantojot SRH metodi ≥ 25 mm2. ** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

N=71 89% (79–95) 83% (72–91) 5,96 (4,72–7,53)

Pētījums V87P1, gados vecāku personu revakcinācija
(6 mēnešus pēc 2. devas) N=38
84% (69–94)
63% (46–78)
5,15 (3,46–7,66)

36

Gados vecāku personu revakcinācijas pieredze ir ierobežota.

• Atbalstoši dati par pieaugušo un gados vecāku personu populācijām

Divos devas meklēšanas pētījumos 78 pieaugušajiem tika ievadīta pandēmijas gatavības vakcīna ar adjuvantu (H5N3 vai H9N2). Ar trīs nedēļu intervālu tika ievadītas divas H5N3 celma (A/Duck/Singapore/97) vakcīnas devas, izmantojot 3 dažādas devas (7,5; 15 un 30 µg HA/devā). Seruma paraugus pārbaudīja attiecībā pret oriģinālo H5N3 un vairākiem H5N1 izolātiem. Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot SRH metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 100% subjektu sasniedza seroprotekciju un 100% bija notikusi serokonversija. Tika atklāts, ka vakcīna, kurai pievienots adjuvants, inducē antivielu produkciju pret 2003. un 2004. gadā izolētajiem celmiem, kuriem novēroja vīrusa antigēna “dreifu” (drift), salīdzinājumā ar oriģinālajiem celmiem.

Ar četru nedēļu intervālu tika ievadītas divas H9N2 (A/chicken/Hong Kong/G9/97) celmu saturošas vakcīnas devas, izmantojot 4 dažādas devas (3,75; 7,5; 15 un 30 μg HA/devā). Seroloģiskās atbildes reakcijas, kas tika iegūtas, izmantojot HI metodi, parādīja, ka pēc divām 7,5 µg injekcijām 92% subjektu sasniedza seroprotekciju un 75% — serokonversiju.

Krusteniskā reaktivitāte Pieaugušie (18–60 gadus veci)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas pieaugušajiem vecumā no 18 līdz 60 gadiem, mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

70% (58–80)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=69

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI) °

36% (25–49)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°°

NA***

* noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības līmenis.

*** Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
59% (52–66) 49% (42–56) 2,37 (2,1–2,67)
N=197 23% (18–30) 19% (14–25) 1,92 (1,64–2,25)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 27% (17–39) (V87P1) līdz 39% (32–46) (V87P13) un serokonversijas līmeni 36% (29–43) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,77 (2,4–3,2).

Gados vecākas personas (>60 gadus vecas)

Seroprotekcijas līmenis*, serokonversijas līmenis* un serokonversijas faktors** anti-HA antivielām pret H5N1 A/turkey/Turkey/05 pēc 2. devas gados vecākām personām (> 60 gadiem), mērot ar SRH un HI analīzēm, bija šāds:

37

Anti-HA antiviela

Pētījums V87P1

21 dienu pēc 2. devas,

N=37

SRH Seroprotekcijas līmenis (95% TI)*

57% (39–73)

Serokonversijas līmenis (95% TI)*

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)*

NA***

N=36

HI Seroprotekcijas līmenis (95% TI)°

36% (21–54)

Serokonversijas līmenis (95% TI)°

NA***

Serokonversijas faktors (95% TI)°° * noteikts ar SRH analīzi ≥ 25 mm2.

NA***

** vidējās ģeometriskās SRH attiecības.

° mērot ar HI analīzi ≥ 40.

°° vidējās ģeometriskās HI attiecības.

***Pētījumā V87P1: bāzlīnija netika analizēta.

Pētījums V87P13 21 dienu pēc 2. devas
N=207
20% (18–23) 48% (41–55) 1,74 (1,57–1,94)
N=208 25% (19–32) 19% (14–25) 1,79 (1,56–2,06)

MK analīzes rezultāti klīniskajiem pētījumiem, kas minēti iepriekšējā tabulā, parādīja seroprotekcijas līmeni pret A/turkey/Turkey/05 robežās no 11% (3–25) (pētījums V87P1) līdz 30% (24–37) (pētījums V87P13) un serokonversijas līmeni 25% (19–31) pētījumam V87P13. MK analīzes rezultāti pētījumā V87P1 deva VĢA pret A/turkey/Turkey/05 2,01 (1,78–2,26).

• Dati par pediatrisko populāciju

Tika veikts klīniskais pētījums (pētījums V87P6) ar H5N1 vakcīnu, kas kombinēta ar adjuvantu MF59C.1, iesaistot 471 bērnu vecumā no 6 mēnešiem līdz 17 gadiem. Divas 7,5 mikrogramu devas tika ievadītas ar trīs nedēļu intervālu un trešā deva 12 mēnešus pēc pirmās devas. Pēc 3 nedēļām no 2. vakcinācijas (43. dienā) visās vecuma grupās (t.i., 6–35 mēneši, 3–8 gadi un 9–17 gadi) tika sasniegts augsts antivielu līmenis pret A/Vietnam/1194/2004, novērtējot ar SRH un HI analīzēm, kā parādīts tabulā zemāk*. Šajā pētījumā netika novērota neviena ar vakcīnu saistīta nopietna nevēlama blakusparādība.

38

Mazie bērni

Bērni (3-<9 gadus veci) Pusaudži (9-<18 gadus

(6-<36 mēnešus veci)

veci)

N=134

N=91

N=89

Seroprotekcijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

Serokonversijas

129

117

67

HI

faktors 43. diena

(109–151)

(97–142)

(51–88)

pret 1. dienu

Serokonversijas

97%

97%

89%

līmenis (95% TI)

(92–99)

(91–99)

(80–94)

43. diena

N=133

N=91

N=90

Seroprotekcijas

100%

100%

100%

līmenis (95% TI)

(97–100)

(96–100)

(96–100)

43. diena

Serokonversijas

16

15

14

SRH faktors (95% TI)

(14–18)

(13–17)

(12–16)

43. diena

pret 1. dienu

Serokonversijas

98%

100%

99%

līmenis (95% TI)

(95–100)

(96–100)

(94–100)

43. diena

* Tā kā nav CHMP imunogenitātes kritēriju bērniem, pēc bērnu vakcinācijas iegūto seroloģisko datu

novērtēšanai tika izmantoti CHMP imunogenitātes kritēriji pieaugušajiem, kurus lieto sezonālo gripas

vakcīnu novērtēšanā. Tomēr to nozīmīgums klīniskajai aizsardzībai nav zināms.

MK analīzes rezultāti pret A/Vietnam/1194/2004 liecina par seroprotekcijas līmeni 99% (95% TI: 94–100); serokonversijas līmenis robežās no 97% (95% TI: 91–99) līdz 99% (95% TI: 96–100) un VĢA robežās no 29 (95% TI: 25–35) līdz 50 (95% TI: 44–58).

Imunogenitātes pētījumu ar Focetria H1N1v (pētījums V111_03) rezultāti Seroprotekcijas līmenis un serokonversijas līmenis, kas noteikts ar HI analīzi, un anti- HA antivielas serokonversijas faktors, kas izteikts kā HI ģeometriski vidējais koeficients, pēc Focetria vienas vai divu 7,5 µg devu ievadīšanas tika novērtēta 70 bērniem un pusaudžiem (9–17 gadus veciem), 60 bērniem (3–8 gadus veciem), 58 bērniem (12–35 mēnešus veciem) un 49 zīdaiņiem (6–11 mēnešus veciem). CHMP pieaugušajiem (18–60 gadus veciem) izvirzītie imunogenitātes kritēriji tika izpildīti visās iepriekš minētajās vecuma populācijās gan pēc 1., gan 2. devas ievadīšanas (gan vispārējā populācijā, gan apakšgrupā ar seronegatīviem rādītājiem sākumstadijā).

Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Foclivia vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās par aktīvo imunizāciju pret A tipa gripas vīrusa H5N1 apakštipu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.

Foclivia ir reģistrēta „ārkārtas apstākļos”. Tas nozīmē, ka zinātnisku iemeslu dēļ nevar iegūt pilnīgu informāciju par šī medicīniskā produkta lietošanas ieguvumu un risku.
Eiropas zāļu aģentūra (EMA) pārskatīs visu pieejamo jauno informāciju katru gadu un zāļu apraksts tiks papildināts, ja nepieciešams.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Nav piemērojama.

39

5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos ar Foclivia un sezonālo gripas vakcīnu, kas satur adjuvantu MF59C.1, iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, lokālu panesību, kā arī toksisku ietekmi uz sieviešu fertilitāti, reproduktivitāti un attīstību (līdz zīdīšanas perioda beigām) neliecina par īpašu risku cilvēkam.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, Kālija hlorīds, Kālija dihidrogēnfosfāts, Nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, Magnija hlorīda heksahidrāts, Kalcija hlorīda dihidrāts,
Tiomersāls Ūdens injekcijām.
Informāciju par adjuvantu skatīt 2. apakšpunktā.
6.2. Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm.
6.3. Uzglabāšanas laiks
1 gads
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
5,0 ml 10 devu flakonā (I tipa stikls) ar aizbāzni (halobutila gumija). Iepakojumi pa 10 . Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms ievadīšanas vizuāli pārbaudiet suspensiju. Konstatējot daļinas un/vai neparastu izskatu, vakcīna jāiznīcina. Pirms devas (0,5 ml) ievilkšanas šļircē katru reizi viegli sakratiet daudzdevu flakonu. Pirms ievadīšanas šļircē ievilktajai vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūra. Lai gan Foclivia daudzdevu flakoni satur konservantu, kas inhibē mikroorganismu augšanu, katras devas ievilkšanas laikā lietotājs ir atbildīgs par daudzdevu flakona kontaminācijas riska ierobežošanu. Uz flakona etiķetes atzīmējiet pirmās devas ievilkšanas datumu un laiku. Starp lietošanas reizēm turpiniet daudzdevu flakonu uzglabāt ieteicamajos apstākļos 2° – 8°C temperatūrā. Daudzdevu flakonu ieteicams izmantot 24 stundu laikā pēc pirmās devas ievilkšanas. Pieejamie dati liecina, ka daudzdevu flakonus var izmantot maksimāli 72 stundu laikā pēc pirmās devas ievilkšanas, lai gan nav ieteicams izmantot šādu ilgstošas uzglabāšanas iespēju. Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
40

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena Itālija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU1/09/577/004 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2009. gada 19. oktobris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 19. oktobris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
41

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I)
UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU E. ĪPAŠAS SAISTĪBAS, LAI VEIKTU PĒCREĢISTRĀCIJAS
PASĀKUMUS ZĀLĒM, KAS REĢISTRĒTAS „IZŅĒMUMA KĀRTĀ”
42

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāju nosaukums un adrese
Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
Foclivia drīkst ražot tikai, ja ir izplatīts oficiāls PVO/ES paziņojums par gripas pandēmiju, pie nosacījuma, ka Foclivia reģistrācijas apliecības īpašnieks ņem vērā oficiāli pasludinātās pandēmijas celmu.
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Ārpus pandēmijas perioda ir jāsaglabā normāls PSUR periodiskums, īpaši apskatot AESI un iespējamās blakusparādības, kas saistītas ar adjuvantiem. Tajos ir jāiekļauj dati no notiekošajiem pētījumiem vai pašreizējas lietošanas, ja piemērojams, ar pandēmijas gatavības celmiem un ar adjuvanta sistēmu saistītie nekaitīguma dati.
Pandēmijas situācijā resursi ir jākoncentrē savlaicīgam un efektīvam pandēmijas laikā lietoto gripas vakcīnu nekaitīguma profila monitoringam. Turklāt 6 mēnešu cikls var būt par garu, lai ļautu novērtēt vakcīnas nekaitīgumu, kuru paredzēts plaši lietot īsā laika periodā. Tāpēc 6 mēnešu vai ikgadējie PSUR, kas iekrīt pandēmijas periodā, tiks aizvietoti ar ikmēneša “vienkāršotiem PSUR” (S-PSUR), kam pievienots vakcīnas izplatīšanas kopsavilkums.
43

• Iesniegšanas biežums:

- Laika skaitīšana tiek uzsākta no pirmās pirmdienas pēc pirmās vakcīnas sērijas sūtījuma. - Pirmais datu slēgšanas punkts ir pēc 30 dienām. - S-PSUR jāiesniedz ziņotājam un CHMP locekļiem pēc 45 dienām. - Ziņotāja novērtējuma ziņojums jānosūta CHMP locekļiem pēc 50 dienām. - CHMP ziņojums jānosūta vakcīnas ražotājam pēc 55 dienām. - Pirmajos 6 mēnešos ziņojumi jāsniedz katru mēnesi. - Periodiskums reizi 6 mēnešos jāizskata reģistrācijas apliecības īpašniekam un
(līdz-)ziņotājam (Co-)rapporteur.

Ja CHMP apstiprina, ka S-PSUR vairs nav vajadzīgi, ar ziņotāju saskaņotā laikā ir jāiesniedz pilns PSUR, kurā aptverts periods kopš pēdējā kārtējā PSUR datu slēgšanas punkta.

• Vienkāršotā PSUR formāts.

Šajā PSUR ir jāiekļauj tikai spontāni ziņoti dati. Ziņojumā ir jābūt iekļautām šādām apkopoto datu tabulām (izmantojot iepriekš sagatavotas veidnes, kas atrodamas 2. pielikumā). 1. Pārskats par visiem spontānajiem gadījumiem pa valstīm, sakārtotiem atbilstoši ziņojuma tipam
(medicīniski apstiprināti vai nemedicīniski apstiprināti) un nopietnībai, ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

2. Pārskats par visām spontānajām blakusparādībām pēc OSK, augsta līmeņa termina (ALT) un vēlamā termina (VT), sakārtotiem atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprināts vai nemedicīniski apstiprināts), un iekļaujot ziņojumu skaitu par letāliem rezultātiem, ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

3. Nevēlami notikumi, kas izraisījuši īpašu interesi, sakārtoti atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprināts vai nemedicīniski apstiprināts). AESI jādefinē šādi:

- Neirīts:

VT “Neirīts”

- Krampji:

šaura SMK “Krampji”

- Anafilakse:

šaura SMK “Anafilaktiska reakcija” un šaura SMK

“Angioedēma”

- Encefalīts:

šaura SMK “Neinfekcijas encefalīts”

- Vaskulīts:

šaura SMK “Vaskulīts”

- Gijēna-Barē (Guillain-Barré) sindroms: šaura SMK “Gijēna-Barē (Guillain-Barré) sindroms”:

- Demielinācija:

šaura SMK “Demielinācija” (tā kā šajā SMK ir

iekļauts arī GBS, gadījumu skaits šajās divās

kategorijās pārklāsies).

- Bella paralīze:

VT “Bella paralīze”

- Neveiksmīga vakcinācija:

VT “Neveiksmīga vakcinācija”:

4. Nopietnas neparedzētas blakusparādības (OSK, ALT, VT), sakārtotas atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprinātas vai nemedicīniski apstiprinātas), ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

5. Visas spontānās blakusparādības pa vecuma grupām (OSK, ALT, VT), sakārtotas atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprinātas vai nemedicīniski apstiprinātas), ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi. Jālieto šādas vecuma grupas: < 2 gadi, 2–8 gadi, ≥ 9 gadi.

6. Visas spontānās blakusparādības, kas novērotas grūtniecēm (OSK, ALT, VT), sakārtotas atbilstoši ziņojuma tipam (medicīniski apstiprināts vai nemedicīniski apstiprināts), ziņojuma aptvertajā periodā un kumulatīvi.

44

Vācot datus, jāievēro šādi principi:
- Izņemot 1. tabulu, visas tabulas jāsagatavo, pamatojoties uz reakciju skaitu (prezentētas VT līmenī, klasificētas pēc orgānu sistēmu klasifikācijas [OSK]) un augsta līmeņa termina [ALT], nevis pēc gadījumu skaita.
- Visas tabulas tiks sagatavotas, pamatojoties uz vispārējiem, nevis produktam specifiskiem datiem1. Produktam specifiskos datus var izvērtēt signālu analīzē.
- “Kumulatīvi” nozīmē: kopš vakcīnas lietošanas sākuma; notikumus, par kuriem ziņots ārpus interesējošā perioda, nedrīkst iekļaut tabulās.
- Visi nemedicīniski apstiprinātie notikumi ir tie notikumi, kas ievadīti datu bāzē līdz datu slēgšanas punktam. Tie, kuri vēl nav ievadīti, ir jāziņo nākošajā S-PSUR.
- Letālo gadījumu apraksta tabula jāsniedz kā Pielikums.
Jādod īss kopsavilkums, kurā ir izcelti validēti signāli un bažu zonas, ņemot vērā informāciju, kas radusies no perspektīvā kohortu pētījuma, kurš aprakstīts 4.5. apakšpunktā. Ja signālu skaits ir lielāks, var piešķirt prioritāti signālu analīzei un paredzēt laiku pilna signālu novērtējuma ziņojuma iesniegšanai.
Ziņojums par vakcīnas izplatīšanu
Lai kontekstuāli piesaistītu nekaitīguma ziņojumu, jāiekļauj vakcīnu izplatīšanas kopsavilkums un jāsniedz ziņas par izplatītājām vakcīnas devām: i) ES dalībvalstīs ziņošanas perioda laikā pēc sērijas numura, ii) ES dalībvalstīs kopā un iii) pārējā pasaulē
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
E. ĪPAŠAS SAISTĪBAS, LAI VEIKTU PĒCREĢISTRĀCIJAS PASĀKUMUS ZĀLĒM, KAS REĢISTRĒTAS „IZŅĒMUMA KĀRTĀ”
Tā kā šī ir reģistrācija „izņēmuma kārtā” un saskaņā ar EK Regulas Nr. 726/2004 14. panta 8. punktu, RAĪ noteiktajā laika posmā jāveic šādi pasākumi:
1 Pamatojoties uz pieņēmumu, ka nozīmīgā gadījumu skaitā produkta nosaukums netiks dots.
45

Apraksts Pandēmijas laikā iesniedzējs apkopos datus par pandēmijas vakcīnas klīnisko drošību un efektivitāti un iesniegs šo informāciju CHMP izvērtēšanai.
Pandēmijas laikā iesniedzējs veiks prospektīvu kohortas pētījumu, kā norādīts Zāļu drošības uzraudzības plānā.

Izpildes termiņš Atkarībā no vakcīnas ieviešanas un pēc tās, kad sāksies pirmā pandēmija. Atkarībā no vakcīnas ieviešanas un pēc tās, kad sāksies pirmā pandēmija.

46

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
47

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
48

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ŠĻIRCES KARTONA KĀRBA

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai pilnšļircē Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Viena deva (0,5 ml) satur: Aktīvās vielas: Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze), kultivēti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās, adjuvants – MF59C.1, celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami hemaglutinīna

Adjuvants: MF59C.1 eļļas-ūdens emulsija, kas satur skvalēnu kā eļļas fāzi, stabilizētu ar polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts, ūdens injekcijām.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija injekcijai.
1 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirce ar adatu 1 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirce bez adatas 10 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirces ar adatu 10 x vienas devas (0,5 ml) pilnšļirces bez adatas

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Ievadīt intramuskulāri deltveida muskulī. Brīdinājums: Neinjicēt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
49

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 – Siena, Itālija.
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/001 1 pilnšļirce ar adatu EU/1/09/577/002 10 pilnšļirces ar adatu EU/1/09/577/005 1 pilnšļirce bez adatas EU/1/09/577/006 10 pilnšļirces bez adatas
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
50

17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
51

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 1 DEVAS FLAKONA KARTONA KĀRBA

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Viena deva (0,5 ml) satur: Aktīvās vielas: Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze), kultivēti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās, adjuvants – MF59C.1, celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami hemaglutinīna

Adjuvants: MF59C.1 eļļas-ūdens emulsija, kas satur skvalēnu kā eļļas fāzi, stabilizētu ar polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts, ūdens injekcijām.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija injekcijai.
Flakons 10 x 1 deva 1 deva (0,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS (-I) Ievadīt intramuskulāri deltveida muskulī. Brīdinājums: Neinjicēt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

52

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 – Siena, Itālija.
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/003 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC:
53

SN: NN:
54

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA 10 DEVU FLAKONA KARTONA KĀRBA

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Foclivia suspensija injekcijai daudzdevu konteinerā Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)

2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I)

Viena deva (0,5 ml) satur: Aktīvās vielas: Gripas vīrusa virsmas antigēni (hemaglutinīns un neiraminidāze), kultivēti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās, adjuvants – MF59C.1, celmam:

A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)

7,5 mikrogrami hemaglutinīna

Adjuvants: MF59C.1 eļļas-ūdens emulsija, kas satur skvalēnu kā eļļas fāzi, stabilizētu ar polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).

3. PALĪGVIELU SARAKSTS
Nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts, tiomersāls, ūdens injekcijām.

4. ZĀĻU FORMA UN SATURS
Suspensija injekcijai. Flakons 10 x 10 devas 1 deva (0,5 ml)

5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Ievadīt intramuskulāri deltveida muskulī. Brīdinājums: Neinjicēt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.

6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.

55

7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Iznīcināt atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 – Siena, Itālija.
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/577/004 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC:
56

SN: NN:
57

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA IZVIETOJAMĀ UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMĀ ŠĻIRCES UN 1 DEVAS FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Foclivia injekcija Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants) I.M. injekcijai deltveida muskulī 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sēr 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva (0,5 ml) 6. CITA Seqirus S.r.l. – Itālija Uzglabāt ledusskapī.
58

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA IZVIETOJAMĀ UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMĀ 10 DEVU FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Foclivia injekcija Pandēmijas gripas vakcīna (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants) I.M. injekcijai deltveida muskulī 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz 4. SĒRIJAS NUMURS Sēr 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml flakons, kas satur 10 devas (0,5 ml/deva) 6. CITA Seqirus S.r.l. – Itālija Uzglabāt ledusskapī.
59

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
60

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Foclivia suspensija injekcijai pilnšļircē Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)
Pirms vakcīnas lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Foclivia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Foclivia lietošanas 3. Kā lietot Foclivia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Foclivia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir FOCLIVIA un kādam nolūkam to lieto
Foclivia ir vakcīna, kas paredzēta lietošanai, lai novērstu gripu oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Pandēmiska gripa ir gripas paveids, kas rodas ar mainīgiem intervāliem — īsākiem par 10 gadiem līdz vairākām desmitgadēm. Tā strauji izplatās visā pasaulē. Pandēmiskas gripas simptomi ir tādi paši kā “parastai” gripai, bet parasti tie izpaužas smagāk.
Tā ir jālieto pieaugušajiem (no 18 līdz 60 gadus veciem) un gados vecākiem cilvēkiem (virs 60 gadu vecuma), lai novērstu gripu, kuru izraisa H5N1 tipa vīruss.
Ievadot vakcīnu, cilvēka organisma dabiskā aizsardzības sistēma (imūnsistēma) rada savu aizsardzību (antivielas) pret konkrēto slimību. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neizraisa saslimšanu ar gripu.
Līdzīgi kā visu vakcīnu gadījumā, Foclivia var nenodrošināt pilnīgu visu vakcinēto personu aizsardzību.
2. Kas Jums jāzina pirms FOCLIVIA lietošanas
Foclivia nedrīkst lietot šādos gadījumos: - ja Jums ir bijušas smagas alerģiskas reakcijas (t.i. dzīvībai bīstamas) pret jebkuru no Foclivia
sastāvdaļām, - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gripas vakcīnām vai kādu citu Foclivia sastāvdaļu, - ir alerģija pret olām, vistas olbaltumvielām, - ja Jums ir alerģija pret jebkuru antibiotiku, formaldehīdu, cetiltrimetilamonija bromīdu (CRAB)
vai polisorbātu 80; - ja Jums ir bijušas alerģisku reakciju pazīmes, tostarp, niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums
un sejas vai mēles pietūkums. - Taču pandēmijas gadījumā, iespējams, ka Jums tomēr tiek ievadīta vakcīna. Tas tiek
veikts, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums rodas alerģiska reakcija.
61

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms vakcinēšanās konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos: - ja Jums ir drudzis, - ja Jūs slimojat ar kādu slimību vai infekciju, - ja Jūs lietojat imūnsupresīvu ārstēšanu, piem., kortikosteroīdus vai ķīmijterapiju vēža ārstēšanai,
vai, ja slimojat ar kādu slimību, kas pavājina spējas pretoties infekcijām (imūndeficīti).
Lūdzu, informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir asinsreces traucējumi vai viegli rodas asinsizplūdumi.
Ārstam Jūs jāinformē par krampju rašanās risku, it īpaši tad, ja Jums ir bijusi epilepsija.
Pēc vai pat pirms injekcijas ar adatu var rasties samaņas zudums. Tāpēc pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums iepriekš injekciju laikā ir bijis samaņas zudums.
Jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem IZSTĀSTIET TO SAVAM ĀRSTAM VAI MEDMĀSAI, jo, iespējams, vakcinācija nav ieteicama vai vēlams to atlikt.
Citas zāles un FOCLIVIA Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām (ja vienlaicīgi nepieciešams ievadīt citu vakcīnu, tad tās injekcija jāveic citā ekstremitātē. Tādā gadījumā var pastiprināties blakusparādību intensitāte.).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Ārstam ir jānovērtē vakcinācijas pozitīvā ietekme un potenciālais risks. Konsultējieties ar ārstu, vai Jums ir jāsaņem FOCLIVIA. Vakcīnu drīkst lietot barojot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Iespējamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms šo darbību veikšanas ieteicams vispirms novērtēt, kādu ietekmi rada Foclivia.
Foclivia satur nātriju un kāliju Foclivia satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) un mazāk nekā 1 mmol kālija (39 mg) vienā devā. Tas nozīmē, ka preparāts praktiski nesatur nātriju un kāliju.
3. Kā lietot FOCLIVIA
Vakcīnu ievada ārsts vai medmāsa saskaņā ar oficiālām rekomendācijām. Vakcīnas deva (0,5 ml) tiks injicēta augšdelmā (deltveida muskulī). Otro vakcīnas devu jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, Foclivia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Bieži (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 lietotājiem). Apsārtums, pietūkums, sāpes injekcijas vietā, zilumu veidošanās, ādas sacietējums injekcijas vietā. Dažos gadījumos var novērot arī paaugstinātu temperatūru, savārgumu (vispārēju sliktu pašsajūtu), drebuļus, nogurumu, galvassāpes, svīšanu, sāpes muskuļos un locītavās. Šīs reakcijas parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas. Ja tās saglabājas, KONSULTĒJIETIES AR SAVU ĀRSTU.
62

Retāk (var ietekmēt līdz pat 1 no 100 lietotājiem). Ģeneralizētas ādas reakcijas, ieskaitot niezi, ādas pacēlumus vai nespecifiskus izsitumus.
Reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 1000 lietotājiem). Kņudēšanas vai nejūtīguma sajūta, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas vai trombocitopēnija (konkrētu asins šūnu, ko sauc par trombocītiem, skaita samazināšanās; pazemināts to skaits var izraisīt pastirpinātu asiņošanu vai asinsizplūdumu veidošanos). Pēc vakcinācijas var attīstīties alerģiskas reakcijas, retos gadījumos –tādas, kas izraisa šoku. Ārsti ir informēti par šādu iespējamību un viņiem ir pieejamas zāles un aparatūra, ko izmantot šādos neatliekamos gadījumos.
Ļoti reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 000 lietotājiem). Vaskulīts (asinsvadu iekaisums, kas izraisa ādas izsitumus, sāpes locītavās un nieru darbības traucējumus) un eksudatīvais Stīvensa-Džonsona sindroms (erythema multiforme). Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts (centrālās nervu sistēmas iekaisums), neirīts (nervu iekaisums) un paralīzes veids, ko pazīst kā Gijēna-Barē sindromu.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt FOCLIVIA
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Foclivia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un etiķetes pēc „Derīgs līdz” un „Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Foclivia satur
- Aktīvā viela Vakcīnas aktīvās sastāvdaļas ir attīrīti vīrusa proteīni (saukti par hemaglutinīnu un neiraminidāzi). Tie ir izolēti no gripas vīrusa daļiņu virsmas, pavairoti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās un inaktivēti, izmantojot formaldehīdu. Šie vīrusu proteīni ir iegūti no gripas vīrusa celma, kas atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem un ES lēmumam oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Viena vakcīnas deva (0,5 ml) satur ne mazāk kā 7,5 mikrogramus hemaglutinīna no šāda rekomendētā gripas vīrusa celma:
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)
- Adjuvants Vakcīna satur 'adjuvantu’ (savienojumu, kas satur skvalēnu), lai tiktu stimulēta atbildes reakcija. Adjuvants satur arī polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).
63

- Citas sastāvdaļas Citas sastāvdaļas ir: nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts un ūdens injekcijām.
Foclivia ārējais izskats un iepakojums Foclivia ir pienaini balts šķidrums. Tas tiek piegādāts lietošanai gatavā šļircē, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām, kastītē pa 1 vai 10 šļircēm ar adatu vai bez tās.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena, Itālija
Ražotājs Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Foclivia ir reģistrēta „izņēmuma kārtā”. Tas nozīmē, ka zinātnisku apsvērumu dēļ nav bijis iespējams iegūt pilnīgu informāciju par šīm zālēm. Eiropas Zāļu aģentūra ik gadu pārbaudīs visu jauniegūto informāciju par šīm zālēm un vajadzības gadījumā atjauninās šo lietošanas instrukciju.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/
-----------------------------------------------------------------------------------------
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem.
Norādījumi par vakcīnas ievadīšanu
Vakcīnu nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni.
Izmantojot pilnšļirci bez adatas, kurai ir Luer Lock savienošanas sistēma, noņemiet uzgaļa vāciņu, noskrūvējot to pretēji pulksteņrādītāja virzienam. Kad uzgaļa vāciņš ir noņemts, pievienojiet adatu šļircei, uzskrūvējot to pulksteņrādītāja virzienā, līdz tas nofiksējas. Kad adata ir nofiksēta vietā, noņemiet adatas aizsargu un ievadiet vakcīnu.
Lietošanai gatava šļirce, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām.
Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru.
Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt.
Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
64

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Foclivia suspensija injekcijai Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)
Pirms vakcīnas lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Foclivia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Foclivia lietošanas 3. Kā lietot Foclivia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Foclivia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir FOCLIVIA un kādam nolūkam to lieto
Foclivia ir vakcīna, kas paredzēta lietošanai, lai novērstu gripu oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā.
Pandēmiska gripa ir gripas paveids, kas rodas ar mainīgiem intervāliem — īsākiem par 10 gadiem līdz vairākām desmitgadēm. Tā strauji izplatās visā pasaulē. Pandēmiskas gripas simptomi ir tādi paši kā “parastai ” gripai, bet parasti tie izpaužas smagāk.
Tā ir jālieto pieaugušajiem (no 18 līdz 60 gadus veciem) un gados vecākiem cilvēkiem (virs 60 gadu vecuma), lai novērstu gripu, kuru izraisa H5N1 tipa vīruss.
Ievadot vakcīnu, cilvēka organisma dabiskā aizsardzības sistēma (imūnsistēma) rada savu aizsardzību (antivielas) pret konkrēto slimību. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neizraisa saslimšanu ar gripu.
Līdzīgi kā visu vakcīnu gadījumā, Foclivia var nenodrošināt pilnīgu visu vakcinēto personu aizsardzību.
2. Kas Jums jāzina pirms FOCLIVIA lietošanas
Foclivia nedrīkst lietot šādos gadījumos: - ja Jums ir bijušas smagas alerģiskas reakcijas (t.i. dzīvībai bīstamas) pret jebkuru no Foclivia
sastāvdaļām, - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gripas vakcīnām vai kādu citu Foclivia sastāvdaļu, - ja Jums ir alerģija pret olām, vistas olbaltumvielām, - ja Jums ir alerģija pret jebkuru antibiotiku, formaldehīdu, cetiltrimetilamonija bromīdu (CRAB)
vai polisorbātu 80; - ja Jums ir bijušas alerģisku reakciju pazīmes, tostarp, niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums
un sejas vai mēles pietūkums. - Taču pandēmijas gadījumā, iespējams, ka Jums tomēr tiek ievadīta vakcīna. Tas tiek
veikts, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums rodas alerģiska reakcija.
65

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms vakcinēšanās konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos: - ja Jums ir drudzis, - ja Jūs slimojat ar kādu slimību vai infekciju, - ja Jūs lietojat imūnsupresīvu ārstēšanu, piem., kortikosteroīdus vai ķīmijterapiju vēža ārstēšanai,
vai, ja slimojat ar kādu slimību, kas pavājina spējas pretoties infekcijām (imūndeficīti).
Lūdzu, informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir asinsreces traucējumi vai viegli rodas asinsizplūdumi.
Ārstam Jūs jāinformē par krampju rašanās risku, it īpaši tad, ja Jums ir bijusi epilepsija.
Pēc vai pat pirms injekcijas ar adatu var rasties samaņas zudums. Tāpēc pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums iepriekš injekciju laikā ir bijis samaņas zudums.
Jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem IZSTĀSTIET TO SAVAM ĀRSTAM VAI MEDMĀSAI, jo, iespējams, vakcinācija nav ieteicama vai vēlams to atlikt.
Citas zāles un FOCLIVIA Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām (ja vienlaicīgi nepieciešams ievadīt citu vakcīnu, tad tās injekcija jāveic citā ekstremitātē. Tādā gadījumā var pastiprināties blakusparādību intensitāte.).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Ārstam ir jānovērtē vakcinācijas pozitīvā ietekme un potenciālais risks. Konsultējieties ar ārstu, vai Jums ir jāsaņem Foclivia. Vakcīnu drīkst lietot barojot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Iespējamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms šo darbību veikšanas ieteicams vispirms novērtēt, kādu ietekmi rada Foclivia.
Foclivia satur nātriju un kāliju Foclivia satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) un mazāk nekā 1 mmol kālija (39 mg) vienā devā. Tas nozīmē, ka preparāts praktiski nesatur nātriju un kāliju.
3. Kā lietot FOCLIVIA
Vakcīnu ievada ārsts vai medmāsa saskaņā ar oficiālām rekomendācijām. Vakcīnas deva (0,5 ml) tiks injicēta augšdelmā (deltveida muskulī). Otro vakcīnas devu jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, Foclivia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Bieži (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 lietotājiem) Apsārtums, pietūkums, sāpes injekcijas vietā, zilumu veidošanās, ādas sacietējums injekcijas vietā. Dažos gadījumos var novērot arī paaugstinātu temperatūru, savārgumu (vispārēju sliktu pašsajūtu), drebuļus, nogurumu, galvassāpes, svīšanu, sāpes muskuļos un locītavās. Šīs reakcijas parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas. Ja tās saglabājas, KONSULTĒJIETIES AR SAVU ĀRSTU.
66

Retāk (var ietekmēt līdz pat 1 no 100 lietotājiem) Ģeneralizētas ādas reakcijas, ieskaitot niezi, ādas pacēlumus vai nespecifiskus izsitumus.
Reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 1000 lietotājiem) Kņudēšanas vai nejūtīguma sajūta, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas vai trombocitopēnija (konkrētu asins šūnu, ko sauc par trombocītiem, skaita samazināšanās; pazemināts to skaits var izraisīt pastirpinātu asiņošanu vai asinsizplūdumu veidošanos). Pēc vakcinācijas var attīstīties alerģiskas reakcijas, retos gadījumos –tādas, kas izraisa šoku. Ārsti ir informēti par šādu iespējamību un viņiem ir pieejamas zāles un aparatūra, ko izmantot šādos neatliekamos gadījumos.
Ļoti reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 000 lietotājiem) Vaskulīts (asinsvadu iekaisums, kas izraisa ādas izsitumus, sāpes locītavās un nieru darbības traucējumus) un eksudatīvais Stīvensa-Džonsona sindroms (erythema multiforme). Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts (centrālās nervu sistēmas iekaisums), neirīts (nervu iekaisums) un paralīzes veids, ko pazīst kā Gijēna-Barē sindromu.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt FOCLIVIA
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Foclivia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un etiķetes pēc „Derīgs līdz” un „Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Foclivia satur
- Aktīvā viela Vakcīnas aktīvās sastāvdaļas ir attīrīti vīrusa proteīni (saukti par hemaglutinīnu un neiraminidāzi). Tie ir izolēti no gripas vīrusa daļiņu virsmas, pavairoti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās un inaktivēti, izmantojot formaldehīdu. Šie vīrusu proteīni ir iegūti no gripas vīrusa celma, kas atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem un ES lēmumam oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Viena vakcīnas deva (0,5 ml) satur ne mazāk kā 7,5 mikrogramus hemaglutinīna no šāda rekomendētā gripas vīrusa celma:
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)
- Adjuvants Vakcīna satur 'adjuvantu’ (savienojumu, kas satur skvalēnu), lai tiktu stimulēta atbildes reakcija. Adjuvants satur arī polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).
67

- Citas sastāvdaļas Citas sastāvdaļas ir: nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts un ūdens injekcijām. Foclivia ārējais izskats un iepakojums Foclivia ir pienaini balts šķidrums. Tas tiek piegādāts flakonā, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena, Itālija Ražotājs Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta{MM/GGGG} Foclivia ir reģistrēta „izņēmuma kārtā”. Tas nozīmē, ka zinātnisku apsvērumu dēļ nav bijis iespējams iegūt pilnīgu informāciju par šīm zālēm. Eiropas Zāļu aģentūra ik gadu pārbaudīs visu jauniegūto informāciju par šīm zālēm katru gadu un vajadzības gadījumā atjauninās šo lietošanas instrukciju. Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras (EMA) tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/ ----------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem. Vienas devas flakons: 1 flakons, kas satur vienu devu (0,5 ml) injekcijām. Norādījumi par vakcīnas ievadīšanu Vakcīnu nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni. Pirms lietošanas vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūru. Pirms lietošanas uzmanīgi sakratīt. Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām
68

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Foclivia suspensija injekcijai daudzdevu konteinerā Pandēmijas gripas vakcīna (H5N1) (virsmas antigēni, inaktivēti, pievienots adjuvants)
Pirms vakcīnas lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Foclivia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Foclivia lietošanas 3. Kā lietot Foclivia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Foclivia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir FOCLIVIA un kādam nolūkam to lieto
Foclivia ir vakcīna, kas paredzēta lietošanai, lai novērstu gripu oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Pandēmiska gripa ir gripas paveids, kas rodas ar mainīgiem intervāliem — īsākiem par 10 gadiem līdz vairākām desmitgadēm. Tā strauji izplatās visā pasaulē. Pandēmiskas gripas simptomi ir tādi paši kā “parastai ” gripai, bet parasti tie izpaužas smagāk.
Tā ir jālieto pieaugušajiem (no 18 līdz 60 gadus veciem) un gados vecākiem cilvēkiem (virs 60 gadu vecuma), lai novērstu gripu, kuru izraisa H5N1 tipa vīruss. Ievadot vakcīnu, cilvēka organisma dabiskā aizsardzības sistēma (imūnsistēma) rada savu aizsardzību (antivielas) pret konkrēto slimību. Neviena no vakcīnas sastāvdaļām neizraisa saslimšanu ar gripu.
Līdzīgi kā visu vakcīnu gadījumā, Foclivia var nenodrošināt pilnīgu visu vakcinēto personu aizsardzību.
2. Kas Jums jāzina pirms FOCLIVIA lietošanas
Foclivia nedrīkst lietot šādos gadījumos: - ja Jums ir bijušas smagas alerģiskas reakcijas (t.i. dzīvībai bīstamas) pret jebkuru no Foclivia
sastāvdaļām, - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret gripas vakcīnām vai kādu citu Foclivia sastāvdaļu, - ja Jums ir alerģija pret olām, vistas olbaltumvielām, - ja Jums ir alerģija pret jebkuru antibiotiku, formaldehīdu, cetiltrimetilamonija bromīdu (CRAB)
vai polisorbātu 80; - ja Jums ir bijušas alerģisku reakciju pazīmes, tostarp, niezoši ādas izsitumi, elpas trūkums
un sejas vai mēles pietūkums. - Taču pandēmijas gadījumā, iespējams, ka Jums tomēr tiek ievadīta vakcīna. Tas tiek
veikts, nodrošinot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ja Jums rodas alerģiska reakcija.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms vakcinēšanās konsultējieties ar ārstu vai medmāsu šādos gadījumos: - ja Jums ir drudzis, - ja Jūs slimojat ar kādu slimību vai infekciju, - ja Jūs lietojat imūnsupresīvu ārstēšanu, piem., kortikosteroīdus vai ķīmijterapiju vēža ārstēšanai,
vai, ja slimojat ar kādu slimību, kas pavājina spējas pretoties infekcijām (imūndeficīti).
69

Lūdzu, informējiet ārstu vai medmāsu, ja Jums ir asinsreces traucējumi vai viegli rodas asinsizplūdumi.
Ārstam Jūs jāinformē par krampju rašanās risku, it īpaši tad, ja Jums ir bijusi epilepsija.
Pēc vai pat pirms injekcijas ar adatu var rasties samaņas zudums. Tāpēc pastāstiet ārstam vai medmāsai, ja Jums iepriekš injekciju laikā ir bijis samaņas zudums.
Jebkurā no iepriekš minētajiem gadījumiem IZSTĀSTIET TO SAVAM ĀRSTAM VAI MEDMĀSAI, jo, iespējams, vakcinācija nav ieteicama vai vēlams to atlikt.
Citas zāles un FOCLIVIA Pastāstiet ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes. Foclivia nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar citām vakcīnām (ja vienlaicīgi nepieciešams ievadīt citu vakcīnu, tad tās injekcija jāveic citā ekstremitātē. Tādā gadījumā var pastiprināties blakusparādību intensitāte.).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Ārstam ir jānovērtē vakcinācijas pozitīvā ietekme un potenciālais risks. Konsultējieties ar ārstu, vai Jums ir jāsaņem Foclivia. Vakcīnu drīkst lietot barojot bērnu ar krūti.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Dažas no reakcijām, kas minētas 4.8. apakšpunktā “Iespējamās blakusparādības”, var ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pirms šo darbību veikšanas ieteicams vispirms novērtēt, kādu ietekmi rada Foclivia.
Svarīga informācija par kādu no Foclivia sastāvdaļām
Foclivia satur tiomersālu Foclivia satur tiomersālu kā konservantu, un tādēļ, iespējams, Jums var rasties alerģiska reakcija. Pastāstiet ārstam, ja Jums ir kāda zināma alerģija.
Foclivia satur nātriju un kāliju Foclivia satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) un mazāk nekā 1 mmol kālija (39 mg) vienā devā. Tas nozīmē, ka preparāts praktiski nesatur nātriju un kāliju.
3. Kā lietot FOCLIVIA
Vakcīnu ievada ārsts vai medmāsa saskaņā ar oficiālām rekomendācijām. Vakcīnas deva (0,5 ml) tiks injicēta augšdelmā (deltveida muskulī). Otro vakcīnas devu jāievada pēc vismaz 3 nedēļu intervāla.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, Foclivia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Bieži (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 lietotājiem) Apsārtums, pietūkums, sāpes injekcijas vietā, zilumu veidošanās, ādas sacietējums injekcijas vietā. Dažos gadījumos var novērot arī paaugstinātu temperatūru, savārgumu (vispārēju sliktu pašsajūtu), drebuļus, nogurumu, galvassāpes, svīšanu, sāpes muskuļos un locītavās. Šīs reakcijas parasti izzūd 1–2 dienu laikā bez ārstēšanas. Ja tās saglabājas, KONSULTĒJIETIES AR SAVU ĀRSTU.
Retāk (var ietekmēt līdz pat 1 no 100 lietotājiem) Ģeneralizētas ādas reakcijas, ieskaitot niezi, ādas pacēlumus vai nespecifiskus izsitumus.
70

Reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 1000 lietotājiem) Kņudēšanas vai nejūtīguma sajūta, patvaļīgas muskuļu kontrakcijas vai trombocitopēnija (konkrētu asins šūnu, ko sauc par trombocītiem, skaita samazināšanās; pazemināts to skaits var izraisīt pastirpinātu asiņošanu vai asinsizplūdumu veidošanos). Pēc vakcinācijas var attīstīties alerģiskas reakcijas, retos gadījumos –tādas, kas izraisa šoku. Ārsti ir informēti par šādu iespējamību un viņiem ir pieejamas zāles un aparatūra, ko izmantot šādos neatliekamos gadījumos.
Ļoti reti (var ietekmēt līdz pat 1 no 10 000 lietotājiem). Vaskulīts (asinsvadu iekaisums, kas izraisa ādas izsitumus, sāpes locītavās un nieru darbības traucējumus) un eksudatīvais Stīvensa-Džonsona sindroms (erythema multiforme). Neiroloģiski traucējumi, piemēram, encefalomielīts (centrālās nervu sistēmas iekaisums), neirīts (nervu iekaisums) un paralīzes veids, ko pazīst kā Gijēna-Barē sindromu.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt FOCLIVIA
Uzglabāt šo vakcīnu bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Foclivia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes un etiķetes pēc „Derīgs līdz” un „Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Foclivia satur
- Aktīvā viela Vakcīnas aktīvās sastāvdaļas ir attīrīti vīrusa proteīni (saukti par hemaglutinīnu un neiraminidāzi). Tie ir izolēti no gripas vīrusa daļiņu virsmas, pavairoti no veseliem cāļiem izaudzētu vistu apaugļotās olās un inaktivēti, izmantojot formaldehīdu. Šie vīrusu proteīni ir iegūti no gripas vīrusa celma, kas atbilst Pasaules Veselības organizācijas ieteikumiem un ES lēmumam oficiāli pasludinātas pandēmijas gadījumā. Viena vakcīnas deva (0,5 ml) satur ne mazāk kā 7,5 mikrogramus hemaglutinīna no šāda rekomendētā gripas vīrusa celma:
A/Vietnam/1194/2004 (H5N1)
- Adjuvants Vakcīna satur 'adjuvantu’ (savienojumu, kas satur skvalēnu), lai tiktu stimulēta atbildes reakcija. Adjuvants satur arī polisorbātu 80 un sorbitāna trioleātu citrāta buferī (nātrija citrāts, citronskābe).
- Citas sastāvdaļas Citas sastāvdaļas ir: tiomersāls, nātrija hlorīds, kālija hlorīds, kālija dihidrogēnfosfāts, nātrija hidrogēnfosfāta dihidrāts, magnija hlorīda heksahidrāts, kalcija hlorīda dihidrāts un ūdens injekcijām.
71

Foclivia ārējais izskats un iepakojums
Foclivia ir pienaini balts šķidrums. Tas tiek piegādāts flakonā, kas satur desmit devas (viena deva — 0,5 ml) injekcijām.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs Seqirus S.r.l. Via Fiorentina, 1 Siena, Itālija
Ražotājs Seqirus Vaccines Ltd Gaskill Road, Speke, Liverpool L24 9GR Lielbritānija
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Foclivia ir reģistrēta „izņēmuma kārtā”. Tas nozīmē, ka zinātnisku apsvērumu dēļ nav bijis iespējams iegūt pilnīgu informāciju par šīm zālēm. Eiropas Zāļu aģentūra ik gadu pārbaudīs visu jauniegūto informāciju par šīm zālēm katru gadu un vajadzības gadījumā atjauninās šo lietošanas instrukciju.
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/
-------------------------------------------------------------------
Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem.
Daudzdevu flakons: flakons satur 10 injekcijas devas (viena deva 0,5 ml).
Norādījumi par vakcīnas ievadīšanu
Vakcīnu nedrīkst ievadīt intravaskulāri vai subkutāni.
Pirms devas (0,5 ml) ievilkšanas šļircē katru reizi viegli sakratiet daudzdevu flakonu. Pirms ievadīšanas šļircē ievilktajai vakcīnai jāļauj sasniegt istabas temperatūra. Lai gan Foclivia daudzdevu flakoni satur konservantu, kas inhibē mikroorganismu augšanu, katras devas ievilkšanas laikā lietotājs ir atbildīgs par daudzdevu flakona kontaminācijas riska ierobežošanu. Uz flakona etiķetes atzīmējiet pirmās devas ievilkšanas datumu un laiku. Starp lietošanas reizēm turpiniet daudzdevu flakonu uzglabāt ieteicamajos apstākļos 2° – 8°C temperatūrā. Daudzdevu flakonu ieteicams izmantot 24 stundu laikā pēc pirmās devas ievilkšanas.
Pieejamie dati liecina, ka daudzdevu flakonus var izmantot maksimāli 72 stundu laikā pēc pirmās ievilkšanas, lai gan nav ieteicams izmantot šādu ilgstošas uzglabāšanas iespēju.
Neizlietotā vakcīna vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
72