Emgality

Šķīdums injekcijām

Emgality

Stikla pilnšļirce, N3
Galcanezumabum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1330/004

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1330/004

Ražotājs

Eli Lilly Italia S.p.A., Italy

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

14-NOV-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

120 mg

Zāļu forma

Šķīdums injekcijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Eli Lilly Nederland B.V., Netherlands

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra pildspalvveida pilnšļirce (1 ml) satur 120 mg galkanezumaba (Galcanezumabum).
Galkanezumabs ir rekombinanta humanizēta monoklonālā antiviela, kas iegūta Ķīnas kāmja olnīcu šūnās.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Šķīdums injekcijām (injekcija).
Šķīdums ir dzidrs un bezkrāsains līdz gaiši dzeltens.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas Emgality indicēts migrēnas profilaksei pieaugušajiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšana jāsāk ārstiem, kuriem ir pieredze migrēnas diagnostikā un ārstēšanā.
Devas
Ieteicamā deva ir 120 mg galkanezumaba subkutānas injekcijas veidā reizi mēnesī, kā pirmo devu lietojot 240 mg piesātinošo devu.
Pacientiem jānorāda injicēt izlaisto devu, cik drīz vien iespējams, un pēc tam atsākt šo zāļu lietošanu reizi mēnesī.
Ieguvums no ārstēšanas jāvērtē 3 mēnešu laikā pēc terapijas uzsākšanas. Jebkādi turpmāki lēmumi par ārstēšanas turpināšanu jāpieņem, katra pacienta situāciju izvērtējot individuāli. Turpmāk ieteicams regulāri vērtēt nepieciešamību turpināt ārstēšanu.
Gados vecāki cilvēki (> 65 gadi) Galkanezumabs nav pētīts gados vecākiem pacientiem. Tā kā vecums neietekmē galkanezumaba farmakokinētiku, deva nav jāpielāgo. Nieru darbības traucējumi vai aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem līdz vidēji smagiem nieru vai aknu darbības traucējumiem deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Pediatriskā populācija Galkanezumaba drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā no 6 līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Galkanezumabs nav piemērots lietošanai bērniem līdz 6 gadu vecumam migrēnas profilaksei.
Lietošanas veids
Subkutānai lietošanai.
Pacients var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ievērojot norādījumus par lietošanu. Galkanezumabu paredzēts injicēt subkutāni vēderā, augšstilbā, augšdelma aizmugurē vai sēžas apvidū. Pēc apmācības pacienti var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ja veselības aprūpes speciālists nosaka, ka tas ir atbilstoši. Visaptveroši ievadīšanas norādījumi ir sniegti lietošanas instrukcijā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Izsekojamība
Lai uzlabotu bioloģisko zāļu izsekojamību, skaidri jāreģistrē lietoto zāļu nosaukums un sērijas numurs.
Kardiovaskulārais risks
Klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar noteiktām nopietnām sirds un asinsvadu slimībām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Dati par drošumu šādiem pacientiem nav pieejami.
Nopietna paaugstināta jutība
Ja rodas smaga paaugstinātas jutības reakcija, nekavējoties jāpārtrauc galkanezumaba lietošana un jāsāk atbilstoša terapija.
Palīgvielas
Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāļu mijiedarbības pētījumi nav veikti. Ņemot vērā galkanezumaba īpašības, farmakokinētiska zāļu mijiedarbība nav paredzama.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par galkanezumaba lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Zināms, ka cilvēka imūnglobulīns (IgG) šķērso placentāro barjeru. Piesardzības nolūkā ieteicams atturēties no galkanezumaba lietošanas grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai galkanezumabs izdalās cilvēka pienā. Zināms, ka pirmajās dienās pēc dzimšanas cilvēka IgG izdalās mātes pienā, un neilgi pēc tam izdalīšanās samazinās līdz zemai koncentrācijai;
3

līdz ar to šajā neilgā laikā nevar izslēgt risku zīdaiņiem, kurus baro ar krūti. Pēc tam barošanas ar krūti periodā galkanezumaba lietošanu var apsvērt tikai tad, ja ir klīniska nepieciešamība.

Fertilitāte

Galkanezumaba ietekme uz cilvēka fertilitāti nav novērtēta. Fertilitātes pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda kaitīgu ietekmi, kas būtu saistīta ar dzīvnieku tēviņu vai mātīšu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pēc galkanezumaba lietošanas var rasties vertigo (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Klīniskajos pētījumos galkanezumabu migrēnas profilaksei saņēma vairāk nekā 2500 pacientu. Vairāk nekā 1400 pacientu galkanezumabu saņēma ar placebo kontrolētu 3. fāzes pētījumu dubultmaskētās terapijas posmu laikā. 279 pacienti saņēma šīs zāles 12 mēnešu garumā.

Ziņotās nevēlamās blakusparādības, lietojot 120 mg vai 240 mg devu, bija sāpes injekcijas vietā (10,1 %/11,6 %), reakcijas injekcijas vietā (9,9 %/14,5 %), vertigo (0,7 %/1,2 %), aizcietējums (1,0 %/1,5 %), nieze (0,7 %/1,2 %) un nātrene (0,3 %/0,1 %). Lielākā daļa blakusparādību bija vieglas līdz vidēji smagas. Zāļu lietošanu nevēlamo blakusparādību dēļ šajos pētījumos pārtrauca mazāk nekā 2,5 % pacientu.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā

1. tabula. Klīniskajos pētījumos novēroto nevēlamo blakusparādību saraksts Prognozējamais biežums: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100).

Orgānu sistēmas klase

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Ausu un labirinta

Vertigo

sistēma

Kuņģa-zarnu trakts

Aizcietējums

Āda un zemādas audi

Nieze

Nātrene

Vispārēji traucējumi Sāpes injekcijas vietā

un reakcijas

Reakcijas injekcijas

ievadīšanas vietā

vietāa

a Biežāk ziņotie termini (≥1 %) bija šādi: reakcija injekcijas vietā, eritēma injekcijas vietā, nieze

injekcijas vietā, asinsizplūdums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Sāpes vai reakcijas injekcijas vietā Lielākā daļa ar injekcijas vietu saistīto notikumu bija viegli līdz vidēji smagi, un mazāk nekā 0,5 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes pētījumos, pārtrauca šo zāļu lietošanu reakcijas injekcijas vietā dēļ. Par lielāko daļu reakciju injekcijas vietā ziņoja 1 dienas laikā, un tās vidēji izzuda 5 dienu laikā. 86 % pacientu, kuri ziņoja par sāpēm injekcijas vietā, tās radās 1 stundas laikā pēc injekcijas un izzuda vidēji 1 dienas laikā. Vienam procentam pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes klīnisko pētījumu laikā, radās stipras sāpes injekcijas vietā.

4

Nātrene Lai gan nātrene rodas retāk, galkanezumaba klīniskajos pētījumos ir ziņots par nopietniem nātrenes gadījumiem.
Imunogenitāte Klīniskajos pētījumos dubultmaskētā terapijas posma laikā antivielu veidošanos pret zālēm konstatēja 4,8 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu reizi mēnesī (visiem viņiem, izņemot vienu, in vitro bija konstatējama neitralizējoša aktivitāte). Pēc 12 mēnešus ilgas galkanezumaba lietošanas antivielas pret šīm zālēm bija izveidojušās līdz 12,5 % šīs zāles lietojušo pacientu, un lielākajai daļai no viņiem bija zems antivielu titrs un tika konstatēta neitralizējoša aktivitāte in vitro. Tomēr antivielu pret zālēm klātbūtne neietekmēja galkanezumaba farmakokinētiku, efektivitāti vai drošumu.
Ziņošana par iespējamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Cilvēkiem bez devu ierobežojošas toksicitātes subkutāni ievadītas līdz 600 mg devas. Pārdozēšanas gadījumā ieteicams vērot, vai pacientam nerodas nevēlamo blakusparādību pazīmes vai simptomi, un nekavējoties jāsāk atbilstoša simptomātiska ārstēšana.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretsāpju līdzekļi, citi līdzekļi pret migrēnu, ATĶ kods: N02CX08.
Darbības mehānisms
Galkanezumabs ir humanizēta IgG4 monoklonālā antiviela, kas saistās ar kalcitonīna gēnu saistītu peptīdu (calcitonin gene-related peptide, CGRP) un kavē tā bioloģisko aktivitāti. Paaugstināta CGRP koncentrācija asinīs ir saistīta ar migrēnas lēkmēm. Galkanezumabs saistās pie CGRP ar augstu afinitāti (KD = 31 pM) un augstu specifiskumu (> 10 000 reižu, salīdzinot ar radniecīgajiem peptīdiem adrenomedulīnu, amilīnu, kalcitonīnu un intermedīnu).
Klīniskā efektivitāte un drošums
Galkanezumaba efektivitāte un drošums pētīti 3 randomizētos, ar placebo kontrolētos, dubultmaskētos 3. fāzes pētījumos pieaugušiem pacientiem (N=2886). Divos epizodiskas migrēnas pētījumos (EVOLVE-1 un EVOLVE-2) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda Starptautiskās galvassāpju traucējumu klasifikācijas (International Classification of Headache Disorders, ICHD) migrēnas ar auru vai bez tās diagnozes kritērijiem un kuriem bija 4-14 migrēnas galvassāpju dienas mēnesī. Hroniskas migrēnas pētījumā (REGAIN) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda ICHD hroniskas migrēnas kritērijiem un kuriem bija ≥ 15 galvassāpju dienas mēnesī, no kurām vismaz 8 bija ar migrēnas iezīmēm. Galkanezumaba klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar nesen bijušiem akūtiem kardiovaskulāriem notikumiem (tai skaitā miokarda infarktu, nestabilu stenokardiju, koronāro artēriju šuntēšanu, insultu, dziļo vēnu trombozi) un/vai pacientus, kuriem bija nopietns kardiovaskulārs risks. Pētījumos neiekļāva arī pacientus, kuru vecums bija > 65 gadi.
Pacienti saņēma placebo, galkanezumabu 120 mg mēnesī (ar sākotnēju piesātinošo devu 240 mg pirmajā mēnesī) vai galkanezumabu 240 mg mēnesī, un viņiem bija atļauts lietot zāles akūtas migrēnas ārstēšanai. Šajos 3 pētījumos pacienti bija galvenokārt sieviešu dzimuma (> 83 %), un viņu
5

vidējais vecums bija 41 gads, bet vidējais migrēnas ilgums anamnēzē bija no 20 līdz 21 gadam. Aptuveni trešajai daļai pacientu pētījumos bija vismaz 1 neveiksmīga iepriekšēja migrēnas profilaktiskā terapija ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, un aptuveni 16% pacientu pētījumos bija vismaz 2 neveiksmīgas iepriekšējas migrēnas profilaktiskās terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ.
Visos 3 pētījumos primārais efektivitātes vērtēšanas kritērijs bija vidējās kopējās mēneša migrēnas galvassāpju dienu (Migraine Headache Days - MHD) izmaiņas salīdzinājumā ar pētījuma sākumu. Atbildes reakcijas rādītājs ir tādu pacientu vidējais procentuālais daudzums, kuriem tika panākta noteiktā MHD skaita mēnesī samazinājuma vērtība (≥ 50 %, ≥ 75 % un 100 %) dubultmaskētās ārstēšanas periodā. Migrēnas ietekmi uz funkcionālām spējām vērtēja pēc Migrēnai specifiskās dzīves kvalitātes anketas (Migraine-Specific Quality of Life Questionnaire, MSQ) Lomu funkciju ierobežojumu (Role Function-Restrictive) domēna versijas 2.1, kā arī pēc Migrēnas izraisīto funkcionālo traucējumu novērtējuma (Migraine Disability Assessment, MIDAS). MSQ vērtē migrēnas ietekmi uz darbu vai ikdienas aktivitātēm, attiecībām ar ģimeni un draugiem, brīvo laiku, produktivitāti, koncentrēšanos, enerģiju un nogurumu. Iespējamais vērtējums ir no 0 līdz 100, un lielāks punktu skaits norāda uz mazākiem traucējumiem, proti, ka pacientam ir mazāk ierobežota ikdienas aktivitāšu veikšana. MIDAS gadījumā lielāks punktu skaits nozīmē izteiktākus funkcionālos traucējumus. MIDAS sākotnējie rādītāji liecināja par smagiem funkcionāliem traucējumiem pacientiem pētījumos EVOLVE-1 un EVOLVE-2 (vidējais rādītājs 33,1) un par populāciju ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem pētījumā REGAIN (vidējā vērtība 67,2).
Epizodiska migrēna
Pētījumā EVOLVE-1 un EVOLVE-2 bija 6 mēnešus ilgs dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periods. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija robežās no 82,8 % līdz 87,7 %.
Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 2. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). Galkanezumabs bija saistīts ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.
Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 6. mēnesim (skatīt 1. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.
6

2. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Efektivitātes iznākumia

MHD

Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

9,21 -4,73

9,14 -4,57

9,08 -2,81

9,07 -4,29

9,06 -4,18

9,19 -2,28

Atšķirība starp terapijām

-1.92

-1.76

-2.02

-1,90

TI95%

(-2.48, -1.37) (-2.31, -1.20)

(-2.55, -1.48) (-2,44, -1,36)

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥50 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

62,3

60,9

38,6

59,3

56,5

36,0

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥75 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

38,8

38,5

19,3

33,5

34,3

17,8

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija 100 %

Procentuālais daudzums, %

15,6

14,6

6,2

11,5

13,8

5,7

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

MHD ar akūtu zāļu lietošanu
Pētījuma sākumā

7,42

7,34

7,38

7,47

7,47

7,62

Vidējās izmaiņas

-3,96

-3,76

-2,15

-3,67

-3,63

-1,85

Atšķirība starp terapijām

-1.81

-1.61

-1.82

-1.78

TI95% P vērtība

(-2.28, -1.33) (-2.09, -1.14)

<0,001d

<0,001d

(-2.29, -1.36) (-2.25, -1.31)

<0,001d

<0,001d

Pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnsb

N Pētījuma sākumā

189 51,39

184 48,76

377 52,92

213 52,47

210 51,71

396 51,35

7

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Vidējās izmaiņas

32,43

32,09 24,69

28,47

27,04

19,65

Atšķirība starp terapijām
TI95%
P vērtība Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna vērtējumamc
N

7,74 (5.20, 10.28)
<0,001d
189

7,40 (4.83, 9.97) <0,001d

184

377

8,82 (6.33, 11.31)
<0,001d

7,39 (4.88, 9.90) <0,001d

213

210

396

Procentuālais daudzums, %
P vērtība
MIDAS kopējais punktu skaitse

63,5 <0,001f

69,6

47,2

<0,001f

58,2 <0,001f

60,0

43,4

<0,001f

N

177

170

345

202

194

374

Pētījuma sākumā

32,93

36,09 31,84

30,87

32,75

34,25

Vidējās izmaiņas

-21,16

-20,06 -14,87

-21,17

-20,24 -12,02

Atšķirība starp terapijām

-6.29

-5.19

-9.15

-8.22

TI95%

(-9.45, -3.13) (-8.39, -1.98)

(-12.61, -5.69) (-11.71, -4.72)

P vērtība

<0,001f

0,002f

<0,001f

<0,001f

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-6. mēnesī b Vērtēts 4.-6. mēnesī. c Definēts kā epizodiskas migrēnas uzlabojums par ≥ 25 punktiem 4.-6. mēneša vidējā vērtējumā. d Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Vērtēts 6. mēnesī f Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un EVOLVE-2, pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -2,69 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -2,78 dienas (p < 0,001). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -2,64 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -3,04 dienas (p < 0,001).

Hroniska migrēna

Pētījums REGAIN ietvēra 3 mēnešus ilgu dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periodu, kuram sekoja 9 mēnešus ilgs nemaskēts pagarinājums. Aptuveni 15 % pacientu turpināja vienlaicīgu protokolā atļauto topiramāta vai propranolola lietošanu migrēnas profilaksei. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija 95,3 %.

Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 3. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). 120 mg deva bija saistīta ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.

8

Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 3. mēnesim (skatīt 2. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.

3. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

Efektivitātes iznākumia MHD
Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas
Atšķirība starp terapijām TI95% P vērtība Atbildes reakcija ≥50 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija ≥75 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija 100 % Procentuālais daudzums, % P vērtība
MHD ar akūtu zāļu lietošanu Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

19,36 -4,83 -2.09 (-2.92, -1.26) <0,001c
27,6 <0,001c
7,0 0,031d
0,7 >0,05d
15,12 -4,74

19,17 -4,62 -1.88 (-2.71, -1.05) <0,001c
27,5 <0,001c
8,8 <0,001c
1,3 >0,05d
14,49 -4,25

19,55 -2,74
15,4 4,5 0,5 15,51 -2,23

9

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

Atšķirība starp terapijām

-2.51

-2.01

TI95% P vērtība Pacientu ziņoto iznākumu rādītājib

(-3.27, -1.76) <0,001d

(-2.77, -1.26) <0,001 c

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēns

N

252

253

494

Pētījuma sākumā

39,29

38,93

38,37

Vidējās izmaiņas

21,81

23,05

16,76

Atšķirība starp terapijām

5.06

6.29

TI95% P vērtība

(2.12, 7.99) <0,001d

(3.03, 9.55) <0,001c

Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu

funkciju ierobežojumu domēna vērtējumam

N

252

253

494

Procentuālais daudzums, % P vērtība

64,3

64,8

54,1

0,003e

0,002e

MIDAS kopējais punktu skaits

N

254

258

504

Pētījuma sākumā

62,46

69,17

68,66

Vidējās izmaiņas

-20,27

-17,02

-11,53

Atšķirība starp terapijām

-8.74

-5.49

TI95%

(-16.39, -1.08)

(-13.10, 2.12)

P vērtība

0,025e

>0,05e

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls. a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-3. mēnesī. b Pacientu ziņotie iznākumi tika vērtēti 3. mēnesī. Atbildes reakciju atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu

vērtējumam definēja kā hroniskas migrēnas uzlabojumu par ≥ 17,14 punktiem 3. mēnesī. c Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. d Nav statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -3,54 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -1,37 dienas (p < 0,05). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -4,48 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -1,86 dienas (p < 0,01).

64 % pacientu pētījuma sākumā bija konstatējama pārmērīga zāļu lietošana akūtu galvassāpju novēršanai. Starp galkanezumabu 120 mg un placebo un starp galkanezumabu 240 mg un placebo novērotā atšķirība MHD samazinājuma ziņā šādiem pacientiem bija attiecīgi -2,53 dienas (p < 0,001) un -2,26 dienas (p < 0,001).

Ilgtermiņa efektivitāte

Nemaskētā pētījumā, kurā piedalījās pacienti ar epizodisku vai hronisku migrēnu (ar sākotnējo vidējo MHD skaitu mēnesī 10,6), kuri saņēma 120 mg galkanezumaba mēnesī (pirmajā mēnesī lietojot 240 mg piesātinošo devu) vai 240 mg galkanezumaba mēnesī, efektivitāte saglabājās līdz 1 gada garumā. 77,8 % pacientu pabeidza ārstēšanas periodu. MHD skaita mēnesī kopējais vidējais samazinājums visā ārstēšanas posmā salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija 5,6 dienas 120 mg devas grupā un 6,5 dienas 240 mg devas grupā. Vairāk nekā 72 % pacientu, kuri pabeidza pētījumu, MHD samazinājums 12. mēnesī bija 50 %. Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un

10

EVOLVE-2 vairāk nekā 19 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu, laikā no 1. līdz 6. mēnesim saglabājās ≥ 50 % atbildes reakcija, savukārt placebo grupās šādu pacientu īpatsvars bija 8 % (p < 0,001).
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par galkanezumabu migrēnas galvassāpju profilaksei vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas (FK) analīzi, maksimālā galkanezumaba koncentrācija serumā (Cmaks.) pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas bija aptuveni 30 μg/ml (27 % variācijas koeficients, (CV)), un laiks līdz Cmaks. sasniegšanai bija 5 dienas pēc zāļu devas lietošanas.
Lietojot 120 mg vai 240 mg devu reizi mēnesī, Cmaks. (Cmaks., ss) līdzsvara fāzē bija attiecīgi aptuveni 28 μg/ml (35 % CV) un 54 μg/ml (31 % CV). Galkanezumaba Cmaks., ss, lietojot devu 120 mg reizi mēnesī, ir sasniegta pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas.
Injekcijas vieta (vēders, augšstilbs, sēžamvieta vai roka) būtiski neietekmē galkanezumaba uzsūkšanos.
Izkliede
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais izkliedes tilpums bija 7,3 l.
Biotransformācija
Paredzams, ka humanizētā IgG4 monoklonālā antiviela galkanezumabs katabolisma procesos tiek sašķelts nelielos peptīdos un aminoskābēs tāpat kā endogēnais IgG.
Eliminācija
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais klīrenss bija aptuveni 0,008 l stundā, bet tā eliminācijas pusperiods bija 27 dienas.
Linearitāte/nelinearitāte
Galkanezumaba ekspozīcija palielinās proporcionāli devai.
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, ietverot 5–300 mg devas, uzsūkšanās ātrums, šķietamais klīrenss un šķietamais izkliedes tilpums nebija atkarīgi no zāļu devas.
Vecums, dzimums, ķermeņa masa, rase, etniskā izcelsme
Vecuma (no 18 līdz 65 gadu vecumam), dzimuma, ķermeņa masas, rases vai etniskās izcelsmes dēļ deva nav jāpielāgo, jo šiem faktoriem nebija klīniski nozīmīgas ietekmes uz galkanezumaba šķietamo klīrensu vai šķietamo izkliedes tilpumu.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Specifiski klīniskās farmakoloģijas pētījumi, lai vērtētu nieru darbības traucējumu un aknu darbības traucējumu ietekmi uz galkanezumaba FK, nav veikti. IgG monoklonālo antivielu eliminācija caur nierēm ir neliela. Arī IgG monoklonālās antivielas galvenokārt tiek eliminētas intracelurāra
11

katabolisma ceļā, un aknu darbības traucējumiem nav paredzama ietekme uz galkanezumaba klīrensu. Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, bilirubīna koncentrācija vai Cockcroft-Gault kreatinīna klīrenss (diapazons: 24 līdz 308 ml/min) būtiski neietekmēja galkanezumaba šķietamo klīrensu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos pētījumos ar žurkām un makaka sugas pērtiķiem iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti un drošuma farmakoloģijas novērtējumi ar makaka sugas pērtiķiem, kuros zāļu kopējā iedarbība bija aptuveni 10 līdz 80 reižu lielāka par kopējo klīnisko iedarbību pacientiem, kuri lieto 240 mg devu, neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Nav veikti neklīniskie pētījumi, lai novērtētu galkanezumaba iespējamo kancerogenitāti vai mutagenitāti. Pamatojoties uz datiem no galkanezumaba farmakoloģijas un hroniskas toksicitātes pētījumiem, kā arī uz literatūras izvērtējumu par CGRP, nav pierādījumu, ka galkanezumaba ilgstoša lietošana varētu palielināt kancerogenitātes risku.
Žurkām, kuras saņēma galkanezumabu (kopējai iedarbībai aptuveni 4 līdz 20 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja lieto 240 mg), nekonstatēja ietekmi uz fertilitātes raksturlielumiem, piemēram, pārošanās ciklu, rādītājiem spermas analīzē vai pārošanos un reproduktīvajiem rādītājiem. Tēviņu auglības pētījumā labā sēklinieka ķermeņa masa bija būtiski samazināta, ja kopējā iedarbība 4 reizes pārsniedza kopējo iedarbību, kāda tiek sasniegta cilvēkam, lietojot 240 mg.
Žurku embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā pie kopējās iedarbības, kas aptuveni 20 reižu pārsniedz kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu, 20. gestācijas dienā palielinājās tādu augļu un pēcnācēju skaits, kam bija īsas ribas un samazināts vidējais pārkauloto astes skriemeļu skaits. Šīs atrades konstatēja, kad nebija vērojama toksiska ietekme uz mātīti, un uzskatīja par saistītām ar galkanezumabu, bet tās nebija nelabvēlīgas.
Trušu embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā 29. gestācijas dienā galvaskausa anomāliju konstatēja vienam vīrišķā dzimuma auglim, kura māte bija ārstēta ar galkanezumabu, kopējai iedarbībai aptuveni 33 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu.
Juvenilās toksikoloģijas pētījumā, kurā žurkas saņēma galkanezumabu divreiz nedēļā laikā no 21. līdz 90. dienai pēc dzimšanas sistēmiskā ietekme aprobežojās ar minimālu atgriezenisku kaulu kopējā minerālvielu satura un kaulu minerālā blīvuma samazinājumu (kad kopējā iedarbība aptuveni 50 reižu pārsniedz to, kāda ir cilvēka organismā, ja lieto 240 mg).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
L-histidīns L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts Polisorbāts 80 Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi
12

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2 °C - 8 °C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C. Ja šie nosacījumi tiek pārkāpti, pildspalvveida pilnšļirce ir jāizmet. 6.5. Iepakojuma veids un saturs 1 ml šķīduma caurspīdīgā I klases stikla šļircē. Šļirce ir ievietota vienreizējās lietošanas pildspalvveida injektorā, kas satur vienu zāļu devu. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pildpalvveida pilnšļirces. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Iepakojumam pievienotā adata ir piemērota tikai subkutānai injekcijai. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Norādījumi par lietošanu Rūpīgi jāievēro lietošanas instrukcijā minētie pildspalvveida injektora lietošanas norādījumi. Pildspalvveida pilnšļirce ir paredzēta tikai pilnīgai lietošanai. Pirms zāļu ievadīšanas pildspalvveida pilnšļirce vizuāli jāpārbauda. Emgality nedrīkst lietot, ja šķīdums ir duļķains, mainījis krāsu vai satur daļiņas, kā arī tad, ja kāda no ierīces daļām šķiet bojāta. Nekratīt. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Eli Lilly Nederland B.V., Papendorpseweg 83, 3528BJ Utrecht, Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/001 EU/1/18/1330/002 EU/1/18/1330/005
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 14. novembris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
13

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra pilnšļirce (1 ml) satur 120 mg galkanezumaba (Galcanezumabum).
Galkanezumabs ir rekombinanta humanizēta monoklonālā antiviela, kas iegūta Ķīnas kāmja olnīcu šūnās.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Šķīdums injekcijām (injekcija).
Šķīdums ir dzidrs un bezkrāsains līdz gaiši dzeltens.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Emgality indicēts migrēnas profilaksei pieaugušajiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšana jāsāk ārstiem, kuriem ir pieredze migrēnas diagnostikā un ārstēšanā. Devas
Ieteicamā deva ir 120 mg galkanezumaba subkutānas injekcijas veidā reizi mēnesī, kā pirmo devu lietojot 240 mg piesātinošo devu.
Pacientiem jānorāda injicēt izlaisto devu, cik drīz vien iespējams, un pēc tam atsākt šo zāļu lietošanu reizi mēnesī.
Ieguvums no ārstēšanas jāvērtē 3 mēnešu laikā pēc terapijas uzsākšanas. Jebkādi turpmāki lēmumi par ārstēšanas turpināšanu jāpieņem, katra pacienta situāciju izvērtējot individuāli. Turpmāk ieteicams regulāri vērtēt nepieciešamību turpināt ārstēšanu.
Gados vecāki cilvēki (> 65 gadi) Galkanezumabs nav pētīts gados vecākiem pacientiem. Tā kā vecums neietekmē galkanezumaba farmakokinētiku, deva nav jāpielāgo. Nieru darbības traucējumi vai aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem līdz vidēji smagiem nieru vai aknu darbības traucējumiem deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).
14

Pediatriskā populācija Galkanezumaba drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā no 6 līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Galkanezumabs nav piemērots lietošanai bērniem līdz 6 gadu vecumam migrēnas profilaksei.
Lietošanas veids
Subkutānai lietošanai.
Pacients var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ievērojot norādījumus par lietošanu. Galkanezumabu paredzēts injicēt subkutāni vēderā, augšstilbā, augšdelma aizmugurē vai sēžas apvidū. Pēc apmācības pacienti var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ja veselības aprūpes speciālists nosaka, ka tas ir atbilstoši. Visaptveroši ievadīšanas norādījumi ir sniegti lietošanas instrukcijā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Izsekojamība
Lai uzlabotu bioloģisko zāļu izsekojamību, skaidri jāreģistrē lietoto zāļu nosaukums un sērijas numurs.
Kardiovaskulārais risks
Klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar noteiktām nopietnām sirds un asinsvadu slimībām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Dati par drošumu šādiem pacientiem nav pieejami.
Nopietna paaugstināta jutība
Ja rodas smaga paaugstinātas jutības reakcija, nekavējoties jāpārtrauc galkanezumaba lietošana un jāsāk atbilstoša terapija.
Palīgvielas
Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāļu mijiedarbības pētījumi nav veikti. Ņemot vērā galkanezumaba īpašības, farmakokinētiska zāļu mijiedarbība nav paredzama.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par galkanezumaba lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Zināms, ka cilvēka imūnglobulīns (IgG) šķērso placentāro barjeru. Piesardzības nolūkā ieteicams atturēties no galkanezumaba lietošanas grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai galkanezumabs izdalās cilvēka pienā. Zināms, ka pirmajās dienās pēc dzimšanas cilvēka IgG izdalās mātes pienā, un neilgi pēc tam izdalīšanās samazinās līdz zemai koncentrācijai;
15

līdz ar to šajā neilgā laikā nevar izslēgt risku zīdaiņiem, kurus baro ar krūti. Pēc tam barošanas ar krūti periodā galkanezumaba lietošanu var apsvērt tikai tad, ja ir klīniska nepieciešamība.

Fertilitāte

Galkanezumaba ietekme uz cilvēka fertilitāti nav novērtēta. Fertilitātes pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda kaitīgu ietekmi, kas būtu saistīta ar dzīvnieku tēviņu vai mātīšu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pēc galkanezumaba lietošanas var rasties vertigo (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Klīniskajos pētījumos galkanezumabu migrēnas profilaksei saņēma vairāk nekā 2500 pacientu. Vairāk nekā 1400 pacientu galkanezumabu saņēma ar placebo kontrolētu 3. fāzes pētījumu dubultmaskētās terapijas posmu laikā. 279 pacienti saņēma šīs zāles 12 mēnešu garumā.

Ziņotās nevēlamās blakusparādības, lietojot 120 mg vai 240 mg devu, bija sāpes injekcijas vietā (10,1 %/11,6 %), reakcijas injekcijas vietā (9,9 %/14,5 %), vertigo (0,7 %/1,2 %), aizcietējums (1,0 %/1,5 %), nieze (0,7 %/1,2 %) un nātrene (0,3 %/0,1 %). Lielākā daļa blakusparādību bija vieglas līdz vidēji smagas. Zāļu lietošanu nevēlamo blakusparādību dēļ šajos pētījumos pārtrauca mazāk nekā 2,5 % pacientu.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā

1. tabula. Klīniskajos pētījumos novēroto nevēlamo blakusparādību saraksts Prognozējamais biežums: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100).

Orgānu sistēmas klase

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Ausu un labirinta

Vertigo

sistēma

Kuņģa-zarnu trakts

Aizcietējums

Āda un zemādas audi

Nieze

Nātrene

Vispārēji traucējumi Sāpes injekcijas vietā

un reakcijas

Reakcijas injekcijas

ievadīšanas vietā

vietāa

a Biežāk ziņotie termini (≥1 %) bija šādi: reakcija injekcijas vietā, eritēma injekcijas vietā, nieze

injekcijas vietā, asinsizplūdums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Sāpes vai reakcijas injekcijas vietā Lielākā daļa ar injekcijas vietu saistīto notikumu bija viegli līdz vidēji smagi, un mazāk nekā 0,5 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes pētījumos, pārtrauca šo zāļu lietošanu reakcijas injekcijas vietā dēļ. Par lielāko daļu reakciju injekcijas vietā ziņoja 1 dienas laikā, un tās vidēji izzuda 5 dienu laikā. 86 % pacientu, kuri ziņoja par sāpēm injekcijas vietā, tās radās 1 stundas laikā pēc injekcijas un izzuda vidēji 1 dienas laikā. Vienam procentam pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes klīnisko pētījumu laikā, radās stipras sāpes injekcijas vietā.

16

Nātrene Lai gan nātrene rodas retāk, galkanezumaba klīniskajos pētījumos ir ziņots par nopietniem nātrenes gadījumiem.
Imunogenitāte Klīniskajos pētījumos dubultmaskētā terapijas posma laikā antivielu veidošanos pret zālēm konstatēja 4,8 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu reizi mēnesī (visiem viņiem, izņemot vienu, in vitro bija konstatējama neitralizējoša aktivitāte). Pēc 12 mēnešus ilgas galkanezumaba lietošanas antivielas pret šīm zālēm bija izveidojušās līdz 12,5 % šīs zāles lietojušo pacientu, un lielākajai daļai no viņiem bija zems antivielu titrs un tika konstatēta neitralizējoša aktivitāte in vitro. Tomēr antivielu pret zālēm klātbūtne neietekmēja galkanezumaba farmakokinētiku, efektivitāti vai drošumu.
Ziņošana par iespējamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Cilvēkiem bez devu ierobežojošas toksicitātes subkutāni ievadītas līdz 600 mg devas. Pārdozēšanas gadījumā ieteicams vērot, vai pacientam nerodas nevēlamo blakusparādību pazīmes vai simptomi, un nekavējoties jāsāk atbilstoša simptomātiska ārstēšana.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretsāpju līdzekļi, citi līdzekļi pret migrēnu, ATĶ kods: N02CX08.
Darbības mehānisms
Galkanezumabs ir humanizēta IgG4 monoklonālā antiviela, kas saistās ar kalcitonīna gēnu saistītu peptīdu (calcitonin gene-related peptide, CGRP) un kavē tā bioloģisko aktivitāti. Paaugstināta CGRP koncentrācija asinīs ir saistīta ar migrēnas lēkmēm. Galkanezumabs saistās pie CGRP ar augstu afinitāti (KD = 31 pM) un augstu specifiskumu (> 10 000 reižu, salīdzinot ar radniecīgajiem peptīdiem adrenomedulīnu, amilīnu, kalcitonīnu un intermedīnu).
Klīniskā efektivitāte un drošums
Galkanezumaba efektivitāte un drošums pētīti 3 randomizētos, ar placebo kontrolētos, dubultmaskētos 3. fāzes pētījumos pieaugušiem pacientiem (N=2886). Divos epizodiskas migrēnas pētījumos (EVOLVE-1 un EVOLVE-2) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda Starptautiskās galvassāpju traucējumu klasifikācijas (International Classification of Headache Disorders, ICHD) migrēnas ar auru vai bez tās diagnozes kritērijiem un kuriem bija 4-14 migrēnas galvassāpju dienas mēnesī. Hroniskas migrēnas pētījumā (REGAIN) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda ICHD hroniskas migrēnas kritērijiem un kuriem bija ≥ 15 galvassāpju dienas mēnesī, no kurām vismaz 8 bija ar migrēnas iezīmēm. Galkanezumaba klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar nesen bijušiem akūtiem kardiovaskulāriem notikumiem (tai skaitā miokarda infarktu, nestabilu stenokardiju, koronāro artēriju šuntēšanu, insultu, dziļo vēnu trombozi) un/vai pacientus, kuriem bija nopietns kardiovaskulārs risks. Pētījumos neiekļāva arī pacientus, kuru vecums bija > 65 gadi.
Pacienti saņēma placebo, galkanezumabu 120 mg mēnesī (ar sākotnēju piesātinošo devu 240 mg pirmajā mēnesī) vai galkanezumabu 240 mg mēnesī, un viņiem bija atļauts lietot zāles akūtas migrēnas ārstēšanai. Šajos 3 pētījumos pacienti bija galvenokārt sieviešu dzimuma (> 83 %), un viņu
17

vidējais vecums bija 41 gads, bet vidējais migrēnas ilgums anamnēzē bija no 20 līdz 21 gadam. Aptuveni trešajai daļai pacientu pētījumos bija vismaz 1 neveiksmīga iepriekšēja migrēnas profilaktiskā terapija ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, un aptuveni 16% pacientu pētījumos bija vismaz 2 neveiksmīgas iepriekšējas migrēnas profilaktiskās terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ.
Visos 3 pētījumos primārais efektivitātes vērtēšanas kritērijs bija vidējās kopējās mēneša migrēnas galvassāpju dienu (Migraine Headache Days - MHD) izmaiņas salīdzinājumā ar pētījuma sākumu. Atbildes reakcijas rādītājs ir tādu pacientu vidējais procentuālais daudzums, kuriem tika panākta noteiktā MHD skaita mēnesī samazinājuma vērtība (≥ 50 %, ≥ 75 % un 100 %) dubultmaskētās ārstēšanas periodā. Migrēnas ietekmi uz funkcionālām spējām vērtēja pēc Migrēnai specifiskās dzīves kvalitātes anketas (Migraine-Specific Quality of Life Questionnaire, MSQ) Lomu funkciju ierobežojumu (Role Function-Restrictive) domēna versijas 2.1, kā arī pēc Migrēnas izraisīto funkcionālo traucējumu novērtējuma (Migraine Disability Assessment, MIDAS). MSQ vērtē migrēnas ietekmi uz darbu vai ikdienas aktivitātēm, attiecībām ar ģimeni un draugiem, brīvo laiku, produktivitāti, koncentrēšanos, enerģiju un nogurumu. Iespējamais vērtējums ir no 0 līdz 100, un lielāks punktu skaits norāda uz mazākiem traucējumiem, proti, ka pacientam ir mazāk ierobežota ikdienas aktivitāšu veikšana. MIDAS gadījumā lielāks punktu skaits nozīmē izteiktākus funkcionālos traucējumus. MIDAS sākotnējie rādītāji liecināja par smagiem funkcionāliem traucējumiem pacientiem pētījumos EVOLVE-1 un EVOLVE-2 (vidējais rādītājs 33,1) un par populāciju ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem pētījumā REGAIN (vidējā vērtība 67,2).
Epizodiska migrēna
Pētījumā EVOLVE-1 un EVOLVE-2 bija 6 mēnešus ilgs dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periods. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija robežās no 82,8 % līdz 87,7 %.
Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 2. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). Galkanezumabs bija saistīts ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.
Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 6. mēnesim (skatīt 1. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.
18

2. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Efektivitātes iznākumia

MHD

Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

9,21 -4,73

9,14 -4,57

9,08 -2,81

9,07 -4,29

9,06 -4,18

9,19 -2,28

Atšķirība starp terapijām

-1.92

-1.76

-2.02

-1,90

TI95%

(-2.48, -1.37) (-2.31, -1.20)

(-2.55, -1.48) (-2,44, -1,36)

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥50 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

62,3

60,9

38,6

59,3

56,5

36,0

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥75 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

38,8

38,5

19,3

33,5

34,3

17,8

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija 100 %

Procentuālais daudzums, %

15,6

14,6

6,2

11,5

13,8

5,7

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

MHD ar akūtu zāļu lietošanu
Pētījuma sākumā

7,42

7,34

7,38

7,47

7,47

7,62

Vidējās izmaiņas

-3,96

-3,76

-2,15

-3,67

-3,63

-1,85

Atšķirība starp terapijām

-1.81

-1.61

-1.82

-1.78

TI95% P vērtība

(-2.28, -1.33) (-2.09, -1.14)

<0,001d

<0,001d

(-2.29, -1.36) (-2.25, -1.31)

<0,001d

<0,001d

Pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnsb

N Pētījuma sākumā

189 51,39

184 48,76

377 52,92

213 52,47

210 51,71

396 51,35

19

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Vidējās izmaiņas

32,43

32,09 24,69

28,47

27,04

19,65

Atšķirība starp terapijām
TI95%
P vērtība Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna vērtējumamc
N

7,74 (5.20, 10.28)
<0,001d
189

7,40 (4.83, 9.97) <0,001d

184

377

8,82 (6.33, 11.31)
<0,001d

7,39 (4.88, 9.90) <0,001d

213

210

396

Procentuālais daudzums, % P vērtība

63,5 <0,001f

69,6

47,2

<0,001f

58,2 <0,001f

60,0

43,4

<0,001f

MIDAS kopējais punktu skaitse

N

177

170

345

202

194

374

Pētījuma sākumā

32,93

36,09 31,84

30,87

32,75

34,25

Vidējās izmaiņas

-21,16

-20,06 -14,87

-21,17

-20,24 -12,02

Atšķirība starp terapijām

-6.29

-5.19

-9.15

-8.22

TI95%

(-9.45, -3.13) (-8.39, -1.98)

(-12.61, -5.69) (-11.71, -4.72)

P vērtība

<0,001f

0,002f

<0,001f

<0,001f

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-6. mēnesī b Vērtēts 4.-6. mēnesī. c Definēts kā epizodiskas migrēnas uzlabojums par ≥ 25 punktiem 4.-6. mēneša vidējā vērtējumā. d Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Vērtēts 6. mēnesī f Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un EVOLVE-2, pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -2,69 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -2,78 dienas (p < 0,001). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -2,64 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -3,04 dienas (p < 0,001).

Hroniska migrēna

Pētījums REGAIN ietvēra 3 mēnešus ilgu dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periodu, kuram sekoja 9 mēnešus ilgs nemaskēts pagarinājums. Aptuveni 15 % pacientu turpināja vienlaicīgu protokolā atļauto topiramāta vai propranolola lietošanu migrēnas profilaksei. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija 95,3 %.

Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 3. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). 120 mg deva bija saistīta ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.

20

Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 3. mēnesim (skatīt 2. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.

3. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

Efektivitātes iznākumia MHD
Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas
Atšķirība starp terapijām TI95% P vērtība Atbildes reakcija ≥50 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija ≥75 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija 100 % Procentuālais daudzums, % P vērtība
MHD ar akūtu zāļu lietošanu Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

19,36 -4,83 -2.09 (-2.92, -1.26) <0,001c
27,6 <0,001c
7,0 0,031d
0,7 >0,05d
15,12 -4,74

19,17 -4,62 -1.88 (-2.71, -1.05) <0,001c
27,5 <0,001c
8,8 <0,001c
1,3 >0,05d
14,49 -4,25

19,55 -2,74
15,4 4,5 0,5 15,51 -2,23

21

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

Atšķirība starp terapijām

-2.51

-2.01

TI95% P vērtība Pacientu ziņoto iznākumu rādītājib

(-3.27, -1.76) <0,001d

(-2.77, -1.26) <0,001 c

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēns

N

252

253

494

Pētījuma sākumā

39,29

38,93

38,37

Vidējās izmaiņas

21,81

23,05

16,76

Atšķirība starp terapijām

5.06

6.29

TI95% P vērtība

(2.12, 7.99) <0,001d

(3.03, 9.55) <0,001c

Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu

funkciju ierobežojumu domēna vērtējumam

N

252

253

494

Procentuālais daudzums, % P vērtība

64,3

64,8

54,1

0,003e

0,002e

MIDAS kopējais punktu skaits

N

254

258

504

Pētījuma sākumā

62,46

69,17

68,66

Vidējās izmaiņas

-20,27

-17,02

-11,53

Atšķirība starp terapijām

-8.74

-5.49

TI95%

(-16.39, -1.08)

(-13.10, 2.12)

P vērtība

0,025e

>0,05e

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls. a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-3. mēnesī. b Pacientu ziņotie iznākumi tika vērtēti 3. mēnesī. Atbildes reakciju atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu

vērtējumam definēja kā hroniskas migrēnas uzlabojumu par ≥ 17,14 punktiem 3. mēnesī. c Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. d Nav statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -3,54 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -1,37 dienas (p < 0,05). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -4,48 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -1,86 dienas (p < 0,01).

64 % pacientu pētījuma sākumā bija konstatējama pārmērīga zāļu lietošana akūtu galvassāpju novēršanai. Starp galkanezumabu 120 mg un placebo un starp galkanezumabu 240 mg un placebo novērotā atšķirība MHD samazinājuma ziņā šādiem pacientiem bija attiecīgi -2,53 dienas (p < 0,001) un -2,26 dienas (p < 0,001).

Ilgtermiņa efektivitāte

Nemaskētā pētījumā, kurā piedalījās pacienti ar epizodisku vai hronisku migrēnu (ar sākotnējo vidējo MHD skaitu mēnesī 10,6), kuri saņēma 120 mg galkanezumaba mēnesī (pirmajā mēnesī lietojot 240 mg piesātinošo devu) vai 240 mg galkanezumaba mēnesī, efektivitāte saglabājās līdz 1 gada garumā. 77,8 % pacientu pabeidza ārstēšanas periodu. MHD skaita mēnesī kopējais vidējais samazinājums visā ārstēšanas posmā salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija 5,6 dienas 120 mg devas grupā un 6,5 dienas 240 mg devas grupā. Vairāk nekā 72 % pacientu, kuri pabeidza pētījumu, MHD samazinājums 12. mēnesī bija 50 %. Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un

22

EVOLVE-2 vairāk nekā 19 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu, laikā no 1. līdz 6. mēnesim saglabājās ≥ 50 % atbildes reakcija, savukārt placebo grupās šādu pacientu īpatsvars bija 8 % (p < 0,001).
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par galkanezumabu migrēnas galvassāpju profilaksei vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas (FK) analīzi, maksimālā galkanezumaba koncentrācija serumā (Cmaks.) pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas bija aptuveni 30 μg/ml (27 % variācijas koeficients, (CV)), un laiks līdz Cmaks. sasniegšanai bija 5 dienas pēc zāļu devas lietošanas.
Lietojot 120 mg vai 240 mg devu reizi mēnesī, Cmaks. (Cmaks., ss) līdzsvara fāzē bija attiecīgi aptuveni 28 μg/ml (35 % CV) un 54 μg/ml (31 % CV). Galkanezumaba Cmaks., ss, lietojot devu 120 mg reizi mēnesī, ir sasniegta pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas.
Injekcijas vieta (vēders, augšstilbs, sēžamvieta vai roka) būtiski neietekmē galkanezumaba uzsūkšanos.
Izkliede
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais izkliedes tilpums bija 7,3 l.
Biotransformācija
Paredzams, ka humanizētā IgG4 monoklonālā antiviela galkanezumabs katabolisma procesos tiek sašķelts nelielos peptīdos un aminoskābēs tāpat kā endogēnais IgG.
Eliminācija
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais klīrenss bija aptuveni 0,008 l stundā, bet tā eliminācijas pusperiods bija 27 dienas.
Linearitāte/nelinearitāte
Galkanezumaba ekspozīcija palielinās proporcionāli devai.
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, ietverot 5–300 mg devas, uzsūkšanās ātrums, šķietamais klīrenss un šķietamais izkliedes tilpums nebija atkarīgi no zāļu devas.
Vecums, dzimums, ķermeņa masa, rase, etniskā izcelsme
Vecuma (no 18 līdz 65 gadu vecumam), dzimuma, ķermeņa masas, rases vai etniskās izcelsmes dēļ deva nav jāpielāgo, jo šiem faktoriem nebija klīniski nozīmīgas ietekmes uz galkanezumaba šķietamo klīrensu vai šķietamo izkliedes tilpumu.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Specifiski klīniskās farmakoloģijas pētījumi, lai vērtētu nieru darbības traucējumu un aknu darbības traucējumu ietekmi uz galkanezumaba FK, nav veikti. IgG monoklonālo antivielu eliminācija caur nierēm ir neliela. Arī IgG monoklonālās antivielas galvenokārt tiek eliminētas intracelurāra
23

katabolisma ceļā, un aknu darbības traucējumiem nav paredzama ietekme uz galkanezumaba klīrensu. Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, bilirubīna koncentrācija vai Cockcroft-Gault kreatinīna klīrenss (diapazons: 24 līdz 308 ml/min) būtiski neietekmēja galkanezumaba šķietamo klīrensu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos pētījumos ar žurkām un makaka sugas pērtiķiem iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti un drošuma farmakoloģijas novērtējumi ar makaka sugas pērtiķiem, kuros zāļu kopējā iedarbība bija aptuveni 10 līdz 80 reižu lielāka par kopējo klīnisko iedarbību pacientiem, kuri lieto 240 mg devu, neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Nav veikti neklīniskie pētījumi, lai novērtētu galkanezumaba iespējamo kancerogenitāti vai mutagenitāti. Pamatojoties uz datiem no galkanezumaba farmakoloģijas un hroniskas toksicitātes pētījumiem, kā arī uz literatūras izvērtējumu par CGRP, nav pierādījumu, ka galkanezumaba ilgstoša lietošana varētu palielināt kancerogenitātes risku.
Žurkām, kuras saņēma galkanezumabu (kopējai iedarbībai aptuveni 4 līdz 20 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja lieto 240 mg), nekonstatēja ietekmi uz fertilitātes raksturlielumiem, piemēram, pārošanās ciklu, rādītājiem spermas analīzē vai pārošanos un reproduktīvajiem rādītājiem. Tēviņu auglības pētījumā labā sēklinieka ķermeņa masa bija būtiski samazināta, ja kopējā iedarbība 4 reizes pārsniedza kopējo iedarbību, kāda tiek sasniegta cilvēkam, lietojot 240 mg.
Žurku embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā pie kopējās iedarbības, kas aptuveni 20 reižu pārsniedz kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu, 20. gestācijas dienā palielinājās tādu augļu un pēcnācēju skaits, kam bija īsas ribas un samazināts vidējais pārkauloto astes skriemeļu skaits. Šīs atrades konstatēja, kad nebija vērojama toksiska ietekme uz mātīti, un uzskatīja par saistītām ar galkanezumabu, bet tās nebija nelabvēlīgas.
Trušu embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā 29. gestācijas dienā galvaskausa anomāliju konstatēja vienam vīrišķā dzimuma auglim, kura māte bija ārstēta ar galkanezumabu, kopējai iedarbībai aptuveni 33 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu.
Juvenilās toksikoloģijas pētījumā, kurā žurkas saņēma galkanezumabu divreiz nedēļā laikā no 21. līdz 90. dienai pēc dzimšanas sistēmiskā ietekme aprobežojās ar minimālu atgriezenisku kaulu kopējā minerālvielu satura un kaulu minerālā blīvuma samazinājumu (kad kopējā iedarbība aptuveni 50 reižu pārsniedz to, kāda ir cilvēka organismā, ja lieto 240 mg).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
L-histidīns L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts Polisorbāts 80 Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi
24

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2 °C - 8 °C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30°C. Ja šie nosacījumi tiek pārkārpti, pilnšļirce ir jāizmet. 6.5. Iepakojuma veids un saturs 1 ml šķīduma caurspīdīgā I klases stikla šļircē, kas satur vienu zāļu devu. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pilnšļirces. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Iepakojumam pievienotā adata ir piemērota tikai subkutānai injekcijai. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Norādījumi par lietošanu Rūpīgi jāievēro lietošanas instrukcijā minētie šļirces lietošanas norādījumi. Pilnšļirce ir paredzēta tikai pilnīgai lietošanai. Pirms zāļu ievadīšanas pilnšļirce vizuāli jāpārbauda. Emgality nedrīkst lietot, ja šķīdums ir duļķains, mainījis krāsu vai satur daļiņas, kā arī tad, ja kāda no ierīces daļām šķiet bojāta. Nekratīt. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Eli Lilly Nederland B.V., Papendorpseweg 83, 3528BJ Utrecht, Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/003 EU/1/18/1330/004 EU/1/18/1330/006
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 14. novembris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
25

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I)
UN RAŽOTĀJS (-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
26

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I) UN RAŽOTĀJS (-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja(-u) nosaukums un adrese
ImClone Systems LLC 33 ImClone Drive, Branchburg New Jersey NJ 08876 ASV
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Eli Lilly Italia S.p.A. Via Gramsci, 731-733 50019 Sesto Fiorentino (FI) Itālija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles ar ierobežotu izrakstīšanu
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
27

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
28

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
29

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE - PILNŠĻIRCE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē galcanezumabum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāats, nātrija hlorīds, polisorbāts 80, ūdens injekcijām. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām. 1 pilnšļirce 3 pilnšļirces 2 pilnšļirces
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai. Nekratīt.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
30

Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Eli Lilly Nederland B.V. Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/003 (1 pilnšļirce) EU/1/18/1330/004 (3 pilnšļirces) EU/1/18/1330/006 (2 pilnšļirces)
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Emgality
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
31

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Emgality 120 mg injekcija galcanezumabum Subkutānai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 ml 6. CITA
32

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE - PILDSPALVVEIDA PILNŠĻIRCE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē galcanezumabum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra pildspalvveida pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts, nātrija hlorīds, polisorbāts 80, ūdens injekcijām. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām. 1 pildspalvveida pilnšļirce 3 pildspalvveida pilnšļirces 2 pildspalvveida pilnšļirces
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai. Nekratīt.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
33

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Eli Lilly Nederland B.V. Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/001 (1 pildspalvveida pilnšļirce) EU/1/18/1330/002 (3 pildspalvveida pilnšļirces) EU/1/18/1330/005 (2 pildspalvveida pilnšļirces)
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Emgality
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
34

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILDSPALVVEIDA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Emgality 120 mg injekcija galcanezumabum Subkutānai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 ml 6. CITA
35

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē
galcanezumabum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas 3. Kā lietot Emgality 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Emgality 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto
Emgality satur galkanezumabu, zāles, kas organismā aptur dabiskas vielas, kuras nosaukums ir ar kalcitonīna gēnu saistītais peptīds (calcitonin gene-related peptide, CGRP), darbību. Cilvēkiem ar migrēnu var būt paaugstināts CGRP līmenis.
Emgality lieto migrēnas profilaksei pieaugušiem pacientiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
Emgality var samazināt migrēnas galvassāpju biežumu un uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti. Tas sāk darboties aptuveni nedēļas laikā.
2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas
Nelietojiet Emgality šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret galkanezumabu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Emgality lietošanas vai tās laikā konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:
- ja Jums ir nopietna sirds un asinsvadu slimība. Emgality nav pētīts pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu slimībām.
Pievērsiet uzmanību alerģiskām reakcijām Emgality, iespējams, var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas. Emgality lietošanas laikā Jums jāpievērš uzmanība šādu reakciju pazīmēm. Šādas pazīmes ir minētas 4. punktā “Iespējamās blakusparādības”.
37

Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, jo tās nav pētītas šajā vecuma grupā.
Citas zāles un Emgality Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja esat sieviete, kurai var būt bērni, Jums ieteicams izvairīties no grūtniecības iestāšanās Emgality lietošanas laikā.
Ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Vēlams izvairīties no Emgality lietošanas grūtniecības laikā, jo nav zināms, kā šīs zāles ietekmē sievietes grūtniecības laikā.
Ja Jūs barojat ar krūti vai plānojat barot ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Jums un Jūsu ārstam jāizlemj, vai Jūs barosiet bērnu ar krūti un lietosiet Emgality.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Dažiem pacientiem Emgality lietošanas laikā ir bijis reibonis.
Emgality satur nātriju Zāles satur 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
3. Kā lietot Emgality
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts, farmaceits vai medmāsa Jums teicis(-kusi). Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
Emgality pildspalvveida pilnšļirce ir paredzēta tikai vienreizējai lietošanai un satur vienu Emgality devu (120 mg).
- Pirmajā Emgality lietošanas reizē Jūsu ārsts vai medmāsa injicēs divu pildspalvveida injektoru saturu (kopā 240 mg).
- Pēc pirmās devas Jūs lietosiet vienu pildspalvveida injektoru (120 mg) katru mēnesi.
Jūsu ārsts izlems, cik ilgi Jums jālieto Emgality.
Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija). Jums un Jūsu ārstam vai medmāsai jāizlemj, vai Jūs varat injicēt Emgality patstāvīgi.
Svarīgi, lai Jūs nemēģinātu patstāvīgi izdarīt injekciju, kamēr ārsts vai medmāsa nav Jūs apmācījuši. Pēc atbilstošas apmācības Emgality injekcijas var veikt arī aprūpētājs.
Pildspalvveida injektoru nedrīkst sakratīt.
Pirms Emgality lietošanas uzmanīgi izlasiet sadaļu “Lietošanas norādījumi”, kas attiecas uz pildspalvveida injektoru.
Ja esat lietojis Emgality vairāk nekā noteikts Ja Jūs esat injicējis Emgality vairāk nekā noteikts, piemēram, ja pēc pirmās 240 mg devas Jūs esat injicējis zāles divreiz viena mēneša laikā vai ja Emgality ir nejauši lietojis kāds cits, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
38

Ja esat aizmirsis lietot Emgality Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto injekciju.
Ja esat aizmirsis injicēt vienu Emgality devu, injicējiet aizmirsto devu, tiklīdz iespējams, un pēc tam injicējiet nākamo devu vienu mēnesi pēc attiecīgās dienas.
Ja Jūs pārtraucat lietot Emgality Nepārtrauciet lietot Emgality, vispirms nekonsultējoties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Alerģiskas reakcijas, lietojot Emgality, parasti ir vieglas līdz vidēji smagas (piemēram, izsitumi vai nieze), taču var rasties arī nopietnākas reakcijas. Smagas alerģiskas reakcijas pazīmes var būt, piemēram, šādas:
- apgrūtināta elpošana vai rīšana; - zems asinsspiediens, kas var izraisīt reiboni vai apreibuma sajūtu; - sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums; - stipra ādas nieze ar sarkaniem vai virs ādas virsmas paceltiem izsitumiem. Ja Jūs pamanāt jebkuras no šīm pazīmēm, nekavējoties pastāstiet savam ārstam vai vērsieties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības.
Blakusparādības, par kurām ir ziņots.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): - sāpes injekcijas vietā, - reakcijas injekcijas vietā (piemēram, apsārtusi āda, nieze, asinsizplūdums, pietūkums).
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): - vertigo (reibonis vai “galvas griešanās” sajūta), - aizcietējums, - nieze.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): - nātrene (virs ādas virsmas pacelti, niezoši plankumi).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Emgality
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2 °C līdz 8 °C). Nesasaldēt.
39

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C. Ja pildspalvveida injektors uzglabāts augstākā temperatūrā vai ilgāku laiku, tas ir jāizmet.
Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka pildspalvveida injektors ir bojāts vai ja zāles ir duļķainas vai satur daļiņas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Emgality satur Aktīvā viela ir galkanezumabs. Katra pildspalvveida pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba 1 ml šķīduma.
Citas sastāvdaļas ir L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts, polisorbāts 80, nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.
Emgality ārējais izskats un iepakojums Emgality ir šķīdums injekcijām caurspīdīgā stikla šļircē. Tas var būt bezkrāsains līdz gaiši dzeltens.
Šļirce ir ievietota vienreizējās lietošanas pildspalvveida injektorā, kas satur vienu zāļu devu. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pildspalvveida pilnšļirces.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Eli Lilly Nederland B. V., Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht, Nīderlande.
Ražotājs Eli Lilly Italia S.p.A., Via Gramsci 731/733, 50019, Sesto Fiorentino (FI), Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84
България ТП "Ели Лили Недерланд" Б.В. - България тел. + 359 2 491 41 40 Česká republika ELI LILLY ČR, s.r.o. Tel: + 420 234 664 111
Danmark Eli Lilly Danmark A/S Tlf: +45 45 26 60 00
Deutschland Lilly Deutschland GmbH Tel. + 49-(0) 6172 273 2222

Lietuva Eli Lilly Lietuva Tel. +370 (5) 2649600
Luxembourg/Luxemburg Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84 Magyarország Lilly Hungária Kft. Tel: + 36 1 328 5100
Malta Charles de Giorgio Ltd. Tel: + 356 25600 500
Nederland Eli Lilly Nederland B.V. Tel: + 31-(0) 30 60 25 800

40

Eesti Tel: +372 6 817 280
Ελλάδα ΦΑΡΜΑΣΕΡΒ-ΛΙΛΛΥ Α.Ε.Β.Ε. Τηλ: +30 210 629 4600
España Lilly S.A. Tel: + 34-91 663 50 00
France Lilly France Tél: +33-(0) 1 55 49 34 34
Hrvatska Eli Lilly Hrvatska d.o.o. Tel: +385 1 2350 999
Ireland Eli Lilly and Company (Ireland) Limited Tel: + 353-(0) 1 661 4377
Ísland Icepharma hf. Sími + 354 540 8000
Italia Eli Lilly Italia S.p.A. Tel: + 39- 055 42571
Κύπρος Phadisco Ltd Τηλ: +357 22 715000
Latvija Eli Lilly (Suisse) S.A Pārstāvniecība Latvijā Tel: +371 67364000

Norge Eli Lilly Norge A.S. Tlf: + 47 22 88 18 00
Österreich Eli Lilly Ges.m.b.H. Tel: + 43-(0) 1 711 780
Polska Eli Lilly Polska Sp. z o.o. Tel: +48 22 440 33 00
Portugal Lilly Portugal Produtos Farmacêuticos, Lda Tel: + 351-21-4126600
România Eli Lilly România S.R.L. Tel: + 40 21 4023000
Slovenija Eli Lilly farmacevtska družba, d.o.o. Tel: +386 (0)1 580 00 10
Slovenská republika Eli Lilly Slovakia, s.r.o. Tel: + 421 220 663 111
Suomi/Finland Oy Eli Lilly Finland Ab Puh/Tel: + 358-(0) 9 85 45 250
Sverige Eli Lilly Sweden AB Tel: + 46-(0) 8 7378800
United Kingdom Eli Lilly and Company Limited Tel: + 44-(0) 1256 315000

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu

41

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē
galcanezumabum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas 3. Kā lietot Emgality 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Emgality 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto
Emgality satur galkanezumabu, zāles, kas organismā aptur dabiskas vielas, kuras nosaukums ir ar kalcitonīna gēnu saistītais peptīds (calcitonin gene-related peptide, CGRP), darbību. Cilvēkiem ar migrēnu var būt paaugstināts CGRP līmenis.
Emgality lieto migrēnas profilaksei pieaugušiem pacientiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
Emgality var samazināt migrēnas galvassāpju biežumu un uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti. Tas sāk darboties aptuveni nedēļas laikā.
2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas
Nelietojiet Emgality šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret galkanezumabu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Emgality lietošanas vai tās laikā konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:
- ja Jums ir nopietna sirds un asinsvadu slimība. Emgality nav pētīts pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu slimībām.
Pievērsiet uzmanību alerģiskām reakcijām Emgality, iespējams, var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas. Emgality lietošanas laikā Jums jāpievērš uzmanība šādu reakciju pazīmēm. Šādas pazīmes ir minētas 4. punktā “Iespējamās blakusparādības”.
42

Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, jo tās nav pētītas šajā vecuma grupā.
Citas zāles un Emgality Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja esat sieviete, kurai var būt bērni, Jums ieteicams izvairīties no grūtniecības iestāšanās Emgality lietošanas laikā.
Ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Vēlams izvairīties no Emgality lietošanas grūtniecības laikā, jo nav zināms, kā šīs zāles ietekmē sievietes grūtniecības laikā.
Ja Jūs barojat ar krūti vai plānojat barot ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Jums un Jūsu ārstam jāizlemj, vai Jūs barosiet bērnu ar krūti un lietosiet Emgality.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Dažiem pacientiem Emgality lietošanas laikā ir bijis reibonis.
Emgality satur nātriju Zāles satur 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
3. Kā lietot Emgality
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts, farmaceits vai medmāsa Jums teicis(-kusi). Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
Emgality pilnšļirce ir paredzēta tikai vienreizējai lietošanai un satur vienu Emgality devu (120 mg). - Pirmajā Emgality lietošanas reizē Jūsu ārsts vai medmāsa injicēs divu šļirču saturu (kopā 240 mg). - Pēc pirmās devas Jūs lietosiet vienu šļirci (120 mg) katru mēnesi.
Jūsu ārsts izlems, cik ilgi Jums jālieto Emgality.
Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija). Jums un Jūsu ārstam vai medmāsai jāizlemj, vai Jūs varat injicēt Emgality patstāvīgi.
Svarīgi, lai Jūs nemēģinātu patstāvīgi izdarīt injekciju, kamēr ārsts vai medmāsa nav Jūs apmācījuši. Pēc atbilstošas apmācības Emgality injekcijas var veikt arī aprūpētājs.
Šļirci nedrīkst sakratīt.
Pirms Emgality lietošanas uzmanīgi izlasiet sadaļu “Lietošanas norādījumi”, kas attiecas uz šļirci.
Ja esat lietojis Emgality vairāk nekā noteikts Ja Jūs esat injicējis Emgality vairāk nekā noteikts, piemēram, ja pēc pirmās 240 mg devas Jūs esat injicējis zāles divreiz viena mēneša laikā vai ja Emgality ir nejauši lietojis kāds cits, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
43

Ja esat aizmirsis lietot Emgality Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto injekciju.
Ja esat aizmirsis injicēt vienu Emgality devu, injicējiet aizmirsto devu, tiklīdz iespējams, un pēc tam injicējiet nākamo devu vienu mēnesi pēc attiecīgās dienas.
Ja Jūs pārtraucat lietot Emgality Nepārtrauciet lietot Emgality, vispirms nekonsultējoties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Alerģiskas reakcijas, lietojot Emgality, parasti ir vieglas līdz vidēji smagas (piemēram, izsitumi vai nieze), taču var rasties arī nopietnākas reakcijas. Smagas alerģiskas reakcijas pazīmes var būt, piemēram, šādas:
- apgrūtināta elpošana vai rīšana; - zems asinsspiediens, kas var izraisīt reiboni vai apreibuma sajūtu; - sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums; - stipra ādas nieze ar sarkaniem vai virs ādas virsmas paceltiem izsitumiem. Ja Jūs pamanāt jebkuras no šīm pazīmēm, nekavējoties pastāstiet savam ārstam vai vērsieties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības.
Blakusparādības, par kurām ir ziņots.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): - sāpes injekcijas vietā, - reakcijas injekcijas vietā (piemēram, apsārtusi āda, nieze, asinsizplūdums, pietūkums).
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): - vertigo (reibonis vai “galvas griešanās” sajūta), - aizcietējums, - nieze.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): - nātrene (virs ādas virsmas pacelti, niezoši plankumi).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Emgality
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2 °C līdz 8 °C). Nesasaldēt.
44

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C. Ja šļirce uzglabāta augstākā temperatūrā vai ilgāku laiku, tā ir jāizmet.
Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka šļirce ir bojāta vai ja zāles ir duļķainas vai satur daļiņas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Emgality satur Aktīvā viela ir galkanezumabs. Katra pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba 1 ml šķīduma.
Citas sastāvdaļas ir L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts, polisorbāts 80, nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.
Emgality ārējais izskats un iepakojums Emgality ir šķīdums injekcijām caurspīdīgā vienas devas stikla šļircē. Tas var būt bezkrāsains līdz gaiši dzeltens. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pilnšļirces.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Eli Lilly Nederland B. V., Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht, Nīderlande.
Ražotājs Eli Lilly Italia S.p.A., Via Gramsci 731/733, 50019, Sesto Fiorentino (FI), Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84
България ТП "Ели Лили Недерланд" Б.В. - България тел. + 359 2 491 41 40 Česká republika ELI LILLY ČR, s.r.o. Tel: + 420 234 664 111
Danmark Eli Lilly Danmark A/S Tlf: +45 45 26 60 00
Deutschland Lilly Deutschland GmbH Tel. + 49-(0) 6172 273 2222
Eesti Tel: +372 6 817 280

Lietuva Eli Lilly Lietuva Tel. +370 (5) 2649600
Luxembourg/Luxemburg Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84 Magyarország Lilly Hungária Kft. Tel: + 36 1 328 5100
Malta Charles de Giorgio Ltd. Tel: + 356 25600 500
Nederland Eli Lilly Nederland B.V. Tel: + 31-(0) 30 60 25 800
Norge Eli Lilly Norge A.S. Tlf: + 47 22 88 18 00

45

Ελλάδα ΦΑΡΜΑΣΕΡΒ-ΛΙΛΛΥ Α.Ε.Β.Ε. Τηλ: +30 210 629 4600
España Lilly S.A. Tel: + 34-91 663 50 00
France Lilly France Tél: +33-(0) 1 55 49 34 34
Hrvatska Eli Lilly Hrvatska d.o.o. Tel: +385 1 2350 999
Ireland Eli Lilly and Company (Ireland) Limited Tel: + 353-(0) 1 661 4377
Ísland Icepharma hf. Sími + 354 540 8000
Italia Eli Lilly Italia S.p.A. Tel: + 39- 055 42571
Κύπρος Phadisco Ltd Τηλ: +357 22 715000
Latvija Eli Lilly (Suisse) S.A Pārstāvniecība Latvijā Tel: +371 67364000

Österreich Eli Lilly Ges.m.b.H. Tel: + 43-(0) 1 711 780
Polska Eli Lilly Polska Sp. z o.o. Tel: +48 22 440 33 00
Portugal Lilly Portugal Produtos Farmacêuticos, Lda Tel: + 351-21-4126600
România Eli Lilly România S.R.L. Tel: + 40 21 4023000
Slovenija Eli Lilly farmacevtska družba, d.o.o. Tel: +386 (0)1 580 00 10
Slovenská republika Eli Lilly Slovakia, s.r.o. Tel: + 421 220 663 111
Suomi/Finland Oy Eli Lilly Finland Ab Puh/Tel: + 358-(0) 9 85 45 250
Sverige Eli Lilly Sweden AB Tel: + 46-(0) 8 7378800
United Kingdom Eli Lilly and Company Limited Tel: + 44-(0) 1256 315000

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu

46

Norādījumi par lietošanu
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē
Galcanezumabum Subkutānai lietošanai
Pirms pildspalvveida pilnšļirces (pildspalvveida injektora) lietošanas:
Svarīga informācija
• Jūsu ārstam vai medmāsai jāparāda Jums, kā sagatavot un injicēt Emgality, izmantojot pildspalvveida injektoru. Neinjicējiet Emgality sev vai kādam citam, kamēr Jums nav parādīts, kā tas jādara.
• Saglabājiet šo instrukciju un skatiet to, kad nepieciešams. • Katrs pildspalvveida injektors ir paredzēts TIKAI VIENREIZĒJAI LIETOŠANAI.
Pildspalvveida injektoru nedrīkst dot citiem cilvēkiem vai izmantot atkārtoti. Pretējā gadījumā Jūs varat inficēt citus vai inficēties pats. • Pildspalvveida injektoram ir stikla daļas. Ar to jārīkojas uzmanīgi. Ja tas ir bijis nomests uz cietas virsmas, nelietojiet to. Injekcijai izmantojiet jaunu pildspalvveida injektoru. • Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izlemt, kurā ķermeņa daļā injicēt zāļu devu. Jūs varat arī izlasīt šīs instrukcijas sadaļu “Injekcijas vietas izvēlēšanās”, kas Jums var palīdzēt izvēlēties, kura ķermeņa daļa varētu būt vispiemērotākā. • Ja Jums ir redzes vai dzirdes traucējumi, nelietojiet šo pildspalvveida injektoru bez aprūpētāja palīdzības.
NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
Pirms EMGALITY pildspalvveida injektora lietošanas izlasiet un rūpīgi ievērojiet šos soli pa solim norādījumus.
47

Emgality pildspalvveida injektora sastāvdaļas
Augšdaļa Zilganzaļas krāsas injekcijas poga Bloķēšanas gredzens Bloķēšanas/ atbloķēšanas simboli
Zāles Caurspīdīgā pamatne
Pamatnes uzgalis Apakšdaļa/ Adatas gals
48

Pirms Jūs sākat
Izņemiet pildspalvveida injektoru no ledusskapja

Ievietojiet oriģinālo iepakojumu ar visiem neizlietotajiem pildspalvveida injektoriem atpakaļ ledusskapī.
Atstājiet šo pamatnes uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju. Nekratiet. Lai injekcija būtu patīkamāka, pirms injicēšanas paturiet pildspalvveida injektoru 30 minūtes istabas temperatūrā. Pildspalvveida injektoru nedrīkst sildīt mikroviļņu krāsnī vai zem tekoša karstā ūdens, un to nedrīkst atstāt tiešos saules staros.

Pārbaudiet pildspalvveida injektoru un zāles

Pārliecinieties, ka Jums ir pareizās zāles. Zālēm iekšā jābūt dzidrām. Tās var būt bezkrāsainas līdz gaiši dzeltenas.
Nelietojiet pildspalvveida injektoru un izmetiet to saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem, ja:
• tas izskatās bojāts; • zāles ir duļķainas, mainījušas krāsu vai satur nelielas
daļiņas; • ir beidzies uz etiķetes nodrukātais derīguma termiņš; • zāles ir sasalušas.
Derīguma termiņš

49

Sagatavošanās injekcijai
Izvēlieties injekcijas vietu
Rokas aizmugure Vēders Sēžamvieta
Augšstilbs

Pirms Emgality injekcijas nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Pārliecinieties, ka ērti pieejamā vietā ir asiem priekšmetiem paredzētā tvertne.
Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izvēlēties piemērotāko injekcijas vietu.
• Jūs varat injicēt zāles vēdera zonā vai augšstilbā. Nedrīkst injicēt 5 centimetru rajonā ap nabu.
• Cits cilvēks var injicēt Jums zāles augšdelma aizmugurē vai sēžamvietā.
• Neinjicējiet tajā pašā vietā, kur iepriekš. Piemēram, ja Jūsu pirmā injekcija bija vēderā, nākamā injekcija varētu būt citā vietā uz vēdera.
• Pirms injekcijas notīriet un nožāvējiet injekcijas vietu.

1. Noņemiet pildspalvveida injektora uzgali
Pārliecinieties, ka pildspalvveida injektors ir bloķēts. Atstājiet pamatnes uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju. • Kad esat gatavs veikt injekciju, noskrūvējiet pamatnes uzgali un izmetiet to atkritumu tvertnē. • Nelieciet pamatnes uzgali atpakaļ – tas var bojāt adatu.
• Nepieskarieties adatai.
2. Novietojiet un atbloķējiet
• Novietojiet un turiet caurspīdīgo pamatni taisni un stingri pret ādu. Pagrieziet bloķēšanas gredzenu uz atbloķēta
stāvokļa pozīciju.

50

3. Piespiediet un turiet
• Piespiediet un turiet piespiestu zilganzaļās krāsas injekcijas pogu; Jūs dzirdēsiet skaļu klikšķi.
• Turpiniet turēt caurspīdīgo pamatni cieši piespiestu ādai. Aptuveni 5 līdz 10 sekundes pēc pirmā klikšķa Jūs dzirdēsiet otro klikšķi. Šis otrais klikšķis nozīmē, ka injekcija ir pabeigta.
• Noņemiet pildspalvveida injektoru no ādas.
Pēc zāļu injicēšanas
Izmetiet pildspalvveida injektoru NELIECIET atpakaļ pamatnes uzgali. Izmetiet pildspalvveida injektoru asiem priekšmetiem paredzētajā tvertnē vai saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem.

Klik!

10 sekundes

Jūs zināsiet, ka injekcija ir
pabeigta, kad būs redzams pelēkais virzulis.

Kad likvidējat pildspalvveida injektoru un asu priekšmetu izmešanai paredzēto tvertni: • Pilno asiem priekšmetiem paredzēto tvertni nedrīkst izmantot otrreizējai pārstrādei.
• Vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat.

Bieži uzdoti jautājumi

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja manā pildspalvveida injektorā ir redzami gaisa pūslīši?
Tas ir normāli, ka pildspalvveida injektorā ir gaisa pūslīši. Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija).

Jaut. Ko nozīmē, ja uz adatas gala ir šķidruma piliens, kad es noņemu pamatnes uzgali? Atb. Ja uz adatas gala ir redzams šķidruma piliens, viss ir kārtībā.

Jaut. Ko darīt, ja es atbloķēju pildspalvveida injektoru un nospiežu zilganzaļās krāsas injekcijas pogu, pirms noņemu pamatnes uzgali?
Atb. Nenoņemiet pamatnes uzgali. Izmetiet šo pildspalvveida injektoru un ņemiet jaunu.

51

Jaut. Vai man ir jātur injekcijas poga piespiesta, kamēr injekcija ir pabeigta?
Atb. Tas nav nepieciešams, taču var palīdzēt noturēt pildspalvveida injektoru nekustīgu un cieši piespiestu ādai.

Jaut. Atb.

Ko darīt, ja adata pēc injekcijas neievelkas iekšā?
Nepieskarieties adatai un nelieciet atpakaļ pamatnes uzgali. Uzglabājiet drošā vietā, lai izvairītos no nejaušas savainošanās ar adatu. Lai saņemtu norādījumus par to, kā nosūtīt pildspalvveida injektoru atpakaļ, sazinieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.

Jaut. Ko nozīmē, ja pēc injekcijas uz manas ādas ir šķidruma vai asiņu piliens? Atb. Tas ir normāli. Piespiediet injekcijas vietai vates tamponu vai marli. Neberziet injekcijas vietu.

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja injekcijas laikā es dzirdu vairāk nekā 2 klikšķus – 2 skaļus un vienu vieglu klikšķi. Vai es saņēmu pilnu injekciju?
Daži pacienti var dzirdēt vieglu klikšķi tieši pirms otrā skaļā klikšķa. Tā ir normāla pildspalvveida injektora darbība. Nenoņemiet pildspalvveida injektoru no ādas, kamēr neesat dzirdējis otro skaļo klikšķi.

Jaut. Atb.

Kā es varu noteikt, vai injekcija ir pabeigta?
Pēc zilganzaļās krāsas injekcijas pogas piespiešanas Jūs dzirdēsiet 2 skaļus klikšķus. Otrais klikšķis nozīmē, ka injekcija ir pabeigta. Jūs arī redzēsiet pelēku virzuli caurspīdīgās pamatnes augšējā daļā.

Izlasiet visu Emgality lietošanas instrukciju, kas atrodas kastītē, lai uzzinātu vairāk informācijas par šīm zālēm.

52

Norādījumi par lietošanu
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē
Galcanezumabum Subkutānai lietošanai
Pirms pilnšļirces lietošanas:
Svarīga informācija
• Jūsu ārstam vai medmāsai jāparāda Jums, kā sagatavot un injicēt Emgality, izmantojot šļirci. Neinjicējiet Emgality sev vai kādam citam, kamēr Jums nav parādīts, kā tas jādara.
• Saglabājiet šo instrukciju un skatiet to, kad nepieciešams. • Katra šļirce ir paredzēta TIKAI VIENREIZĒJAI LIETOŠANAI. Šļirci nedrīkst dot
citiem cilvēkiem vai izmantot atkārtoti. Pretējā gadījumā Jūs varat inficēt citus vai inficēties pats. • Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izlemt, kurā ķermeņa daļā injicēt zāļu devu. Jūs varat arī izlasīt šīs instrukcijas sadaļu “Injekcijas vietas izvēlēšanās”, kas Jums var palīdzēt izvēlēties, kura ķermeņa daļa varētu būt vispiemērotākā. • Ja Jums ir redzes traucējumi, nelietojiet Emgality šļirci bez aprūpētāja palīdzības.
NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
Pirms EMGALITY šļirces lietošanas izlasiet un rūpīgi ievērojiet šos soli pa solim norādījumus.
53

Emgality šļirces sastāvdaļas
Šļirces korpuss ar zālēm

Īkšķa spilventiņš
Zilganzaļas krāsas virzuļa stienītis
Vietas satveršanai ar pirkstiem Pelēkais šļirces virzulis

Adata

Adatas uzgalis

54

Pirms Jūs sākat
Izņemiet šļirci no ledusskapja

Ievietojiet oriģinālo iepakojumu ar visām nelietotajām šļircēm atpakaļ ledusskapī. Atstājiet adatas uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju.
Nekratīt.
Lai injekcija būtu patīkamāka, pirms injicēšanas 30 minūtes paturiet šļirci istabas temperatūrā.
Šļirci nedrīkst sildīt mikroviļņu krāsnī vai zem tekoša karstā ūdens, un to nedrīkst atstāt tiešos saules staros.

Pārbaudiet šļirci un zāles

Pārliecinieties, ka Jums ir pareizās zāles. Zālēm iekšā jābūt dzidrām. Tās var būt bezkrāsainas līdz gaiši dzeltenas.
Nelietojiet šļirci un izmetiet to saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem, ja:
• tā izskatās bojāta; • zāles ir duļķainas, mainījušas krāsu vai satur
nelielas daļiņas; • ir beidzies uz etiķetes nodrukātais derīguma
termiņš; • zāles ir sasalušas.
Derīguma termiņš

Sagatavošanās injekcijai Izvēlieties injekcijas vietu

Pirms Emgality injekcijas nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Pārliecinieties, ka ērti pieejamā vietā ir asiem priekšmetiem paredzētā tvertne.
Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izvēlēties piemērotāko injekcijas vietu.
• Jūs varat injicēt zāles vēdera zonā vai augšstilbā. Nedrīkst injicēt 5 centimetru rajonā ap nabu.
• Cits cilvēks var injicēt Jums zāles augšdelma aizmugurē vai sēžamvietā.
• Neinjicējiet tajā pašā vietā, kur iepriekš. Piemēram, ja Jūsu pirmā injekcija bija vēderā, nākamā injekcija varētu būt citā vietā uz vēdera.

55

Rokas aizmugure

• Pirms injekcijas notīriet un nožāvējiet injekcijas vietu.

Vēders
Sēžamvieta
Augšstil bs
1. Noņemiet uzgali
• Atstājiet adatas uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju.
• Kad esat gatavs veikt injekciju, noņemiet adatas uzgali un izmetiet to atkritumu tvertnē.
• Nelieciet adatas uzgali atpakaļ – tas var bojāt adatu, vai arī Jūs varat nejauši savainoties.
• Nepieskarieties adatai.
2. Ievietošana
• Uzmanīgi satveriet un turiet ādas kroku vietā, kur injicēsiet zāles.
• Ievadiet adatu 45 grādu leņķī.
3. Injicēšana
• Lēni spiediet uz īkšķa spilventiņa, lai līdz galam iespiestu uzgali, līdz ir injicētas visas zāles.
• Pelēkais šļirces virzulis ir jāiespiež līdz šļirces galam.

45°
90°

56

• Jums jāredz zilganzaļās krāsas virzuļa stienītis caur šļirces korpusu, kad injekcija ir pabeigta.
• Izņemiet adatu no ādas un uzmanīgi atlaidiet ādu.
• Nelieciet atpakaļ adatas uzgali uz šļirces.
Pēc zāļu injicēšanas
Izmetiet šļirci NELIECIET atpakaļ adatas uzgali. Izmetiet šļirci asiem priekšmetiem paredzētajā tvertnē vai saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem.

Zilganzaļas krāsas virzuļa stienītis
Pelēkais šļirces virzulis

Kad likvidējat šļirci un asu priekšmetu izmešanai paredzēto tvertni:
• pilno asiem priekšmetiem paredzēto tvertni nedrīkst izmantot otrreizējai pārstrādei. • Vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat.

57

Bieži uzdoti jautājumi

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja manā Emgality šļircē ir redzami gaisa pūslīši?
Tas ir normāli, ka šļircē ir gaisa pūslīši. Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija).

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja uz adatas gala ir šķidruma piliens, kad es noņemu adatas uzgali? Ja uz adatas gala ir redzams šķidruma piliens, viss ir kārtībā.

Jaut. Atb.

Ko darīt, ja es nevaru iespiest virzuli?
Ja virzulis ir ieķēries vai bojāts: • neturpiniet lietot šo šļirci; • izņemiet adatu no ādas; • izmetiet šo šļirci un ņemiet jaunu.

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja pēc injekcijas uz manas ādas ir šķidruma vai asiņu piliens?
Tas ir normāli. Piespiediet injekcijas vietai vates tamponu vai marli. Neberziet injekcijas vietu.

Jaut. Atb.

Kā es varu noteikt, vai injekcija ir pabeigta?
Kad injekcija ir pabeigta: • caur šļirces korpusu ir redzams zilganzaļās krāsas virzuļa stienītis; • pelēkajam šļirces virzulim ir jābūt līdz galam iespiestam šļircē.

Izlasiet visu Emgality lietošanas instrukciju, kas atrodas kastītē, lai uzzinātu vairāk informācijas par šīm zālēm.

58

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra pildspalvveida pilnšļirce (1 ml) satur 120 mg galkanezumaba (Galcanezumabum).
Galkanezumabs ir rekombinanta humanizēta monoklonālā antiviela, kas iegūta Ķīnas kāmja olnīcu šūnās.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Šķīdums injekcijām (injekcija).
Šķīdums ir dzidrs un bezkrāsains līdz gaiši dzeltens.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas Emgality indicēts migrēnas profilaksei pieaugušajiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšana jāsāk ārstiem, kuriem ir pieredze migrēnas diagnostikā un ārstēšanā.
Devas
Ieteicamā deva ir 120 mg galkanezumaba subkutānas injekcijas veidā reizi mēnesī, kā pirmo devu lietojot 240 mg piesātinošo devu.
Pacientiem jānorāda injicēt izlaisto devu, cik drīz vien iespējams, un pēc tam atsākt šo zāļu lietošanu reizi mēnesī.
Ieguvums no ārstēšanas jāvērtē 3 mēnešu laikā pēc terapijas uzsākšanas. Jebkādi turpmāki lēmumi par ārstēšanas turpināšanu jāpieņem, katra pacienta situāciju izvērtējot individuāli. Turpmāk ieteicams regulāri vērtēt nepieciešamību turpināt ārstēšanu.
Gados vecāki cilvēki (> 65 gadi) Galkanezumabs nav pētīts gados vecākiem pacientiem. Tā kā vecums neietekmē galkanezumaba farmakokinētiku, deva nav jāpielāgo. Nieru darbības traucējumi vai aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem līdz vidēji smagiem nieru vai aknu darbības traucējumiem deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Pediatriskā populācija Galkanezumaba drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā no 6 līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Galkanezumabs nav piemērots lietošanai bērniem līdz 6 gadu vecumam migrēnas profilaksei.
Lietošanas veids
Subkutānai lietošanai.
Pacients var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ievērojot norādījumus par lietošanu. Galkanezumabu paredzēts injicēt subkutāni vēderā, augšstilbā, augšdelma aizmugurē vai sēžas apvidū. Pēc apmācības pacienti var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ja veselības aprūpes speciālists nosaka, ka tas ir atbilstoši. Visaptveroši ievadīšanas norādījumi ir sniegti lietošanas instrukcijā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Izsekojamība
Lai uzlabotu bioloģisko zāļu izsekojamību, skaidri jāreģistrē lietoto zāļu nosaukums un sērijas numurs.
Kardiovaskulārais risks
Klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar noteiktām nopietnām sirds un asinsvadu slimībām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Dati par drošumu šādiem pacientiem nav pieejami.
Nopietna paaugstināta jutība
Ja rodas smaga paaugstinātas jutības reakcija, nekavējoties jāpārtrauc galkanezumaba lietošana un jāsāk atbilstoša terapija.
Palīgvielas
Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāļu mijiedarbības pētījumi nav veikti. Ņemot vērā galkanezumaba īpašības, farmakokinētiska zāļu mijiedarbība nav paredzama.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par galkanezumaba lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Zināms, ka cilvēka imūnglobulīns (IgG) šķērso placentāro barjeru. Piesardzības nolūkā ieteicams atturēties no galkanezumaba lietošanas grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai galkanezumabs izdalās cilvēka pienā. Zināms, ka pirmajās dienās pēc dzimšanas cilvēka IgG izdalās mātes pienā, un neilgi pēc tam izdalīšanās samazinās līdz zemai koncentrācijai;
3

līdz ar to šajā neilgā laikā nevar izslēgt risku zīdaiņiem, kurus baro ar krūti. Pēc tam barošanas ar krūti periodā galkanezumaba lietošanu var apsvērt tikai tad, ja ir klīniska nepieciešamība.

Fertilitāte

Galkanezumaba ietekme uz cilvēka fertilitāti nav novērtēta. Fertilitātes pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda kaitīgu ietekmi, kas būtu saistīta ar dzīvnieku tēviņu vai mātīšu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pēc galkanezumaba lietošanas var rasties vertigo (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Klīniskajos pētījumos galkanezumabu migrēnas profilaksei saņēma vairāk nekā 2500 pacientu. Vairāk nekā 1400 pacientu galkanezumabu saņēma ar placebo kontrolētu 3. fāzes pētījumu dubultmaskētās terapijas posmu laikā. 279 pacienti saņēma šīs zāles 12 mēnešu garumā.

Ziņotās nevēlamās blakusparādības, lietojot 120 mg vai 240 mg devu, bija sāpes injekcijas vietā (10,1 %/11,6 %), reakcijas injekcijas vietā (9,9 %/14,5 %), vertigo (0,7 %/1,2 %), aizcietējums (1,0 %/1,5 %), nieze (0,7 %/1,2 %) un nātrene (0,3 %/0,1 %). Lielākā daļa blakusparādību bija vieglas līdz vidēji smagas. Zāļu lietošanu nevēlamo blakusparādību dēļ šajos pētījumos pārtrauca mazāk nekā 2,5 % pacientu.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā

1. tabula. Klīniskajos pētījumos novēroto nevēlamo blakusparādību saraksts Prognozējamais biežums: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100).

Orgānu sistēmas klase

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Ausu un labirinta

Vertigo

sistēma

Kuņģa-zarnu trakts

Aizcietējums

Āda un zemādas audi

Nieze

Nātrene

Vispārēji traucējumi Sāpes injekcijas vietā

un reakcijas

Reakcijas injekcijas

ievadīšanas vietā

vietāa

a Biežāk ziņotie termini (≥1 %) bija šādi: reakcija injekcijas vietā, eritēma injekcijas vietā, nieze

injekcijas vietā, asinsizplūdums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Sāpes vai reakcijas injekcijas vietā Lielākā daļa ar injekcijas vietu saistīto notikumu bija viegli līdz vidēji smagi, un mazāk nekā 0,5 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes pētījumos, pārtrauca šo zāļu lietošanu reakcijas injekcijas vietā dēļ. Par lielāko daļu reakciju injekcijas vietā ziņoja 1 dienas laikā, un tās vidēji izzuda 5 dienu laikā. 86 % pacientu, kuri ziņoja par sāpēm injekcijas vietā, tās radās 1 stundas laikā pēc injekcijas un izzuda vidēji 1 dienas laikā. Vienam procentam pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes klīnisko pētījumu laikā, radās stipras sāpes injekcijas vietā.

4

Nātrene Lai gan nātrene rodas retāk, galkanezumaba klīniskajos pētījumos ir ziņots par nopietniem nātrenes gadījumiem.
Imunogenitāte Klīniskajos pētījumos dubultmaskētā terapijas posma laikā antivielu veidošanos pret zālēm konstatēja 4,8 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu reizi mēnesī (visiem viņiem, izņemot vienu, in vitro bija konstatējama neitralizējoša aktivitāte). Pēc 12 mēnešus ilgas galkanezumaba lietošanas antivielas pret šīm zālēm bija izveidojušās līdz 12,5 % šīs zāles lietojušo pacientu, un lielākajai daļai no viņiem bija zems antivielu titrs un tika konstatēta neitralizējoša aktivitāte in vitro. Tomēr antivielu pret zālēm klātbūtne neietekmēja galkanezumaba farmakokinētiku, efektivitāti vai drošumu.
Ziņošana par iespējamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Cilvēkiem bez devu ierobežojošas toksicitātes subkutāni ievadītas līdz 600 mg devas. Pārdozēšanas gadījumā ieteicams vērot, vai pacientam nerodas nevēlamo blakusparādību pazīmes vai simptomi, un nekavējoties jāsāk atbilstoša simptomātiska ārstēšana.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretsāpju līdzekļi, citi līdzekļi pret migrēnu, ATĶ kods: N02CX08.
Darbības mehānisms
Galkanezumabs ir humanizēta IgG4 monoklonālā antiviela, kas saistās ar kalcitonīna gēnu saistītu peptīdu (calcitonin gene-related peptide, CGRP) un kavē tā bioloģisko aktivitāti. Paaugstināta CGRP koncentrācija asinīs ir saistīta ar migrēnas lēkmēm. Galkanezumabs saistās pie CGRP ar augstu afinitāti (KD = 31 pM) un augstu specifiskumu (> 10 000 reižu, salīdzinot ar radniecīgajiem peptīdiem adrenomedulīnu, amilīnu, kalcitonīnu un intermedīnu).
Klīniskā efektivitāte un drošums
Galkanezumaba efektivitāte un drošums pētīti 3 randomizētos, ar placebo kontrolētos, dubultmaskētos 3. fāzes pētījumos pieaugušiem pacientiem (N=2886). Divos epizodiskas migrēnas pētījumos (EVOLVE-1 un EVOLVE-2) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda Starptautiskās galvassāpju traucējumu klasifikācijas (International Classification of Headache Disorders, ICHD) migrēnas ar auru vai bez tās diagnozes kritērijiem un kuriem bija 4-14 migrēnas galvassāpju dienas mēnesī. Hroniskas migrēnas pētījumā (REGAIN) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda ICHD hroniskas migrēnas kritērijiem un kuriem bija ≥ 15 galvassāpju dienas mēnesī, no kurām vismaz 8 bija ar migrēnas iezīmēm. Galkanezumaba klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar nesen bijušiem akūtiem kardiovaskulāriem notikumiem (tai skaitā miokarda infarktu, nestabilu stenokardiju, koronāro artēriju šuntēšanu, insultu, dziļo vēnu trombozi) un/vai pacientus, kuriem bija nopietns kardiovaskulārs risks. Pētījumos neiekļāva arī pacientus, kuru vecums bija > 65 gadi.
Pacienti saņēma placebo, galkanezumabu 120 mg mēnesī (ar sākotnēju piesātinošo devu 240 mg pirmajā mēnesī) vai galkanezumabu 240 mg mēnesī, un viņiem bija atļauts lietot zāles akūtas migrēnas ārstēšanai. Šajos 3 pētījumos pacienti bija galvenokārt sieviešu dzimuma (> 83 %), un viņu
5

vidējais vecums bija 41 gads, bet vidējais migrēnas ilgums anamnēzē bija no 20 līdz 21 gadam. Aptuveni trešajai daļai pacientu pētījumos bija vismaz 1 neveiksmīga iepriekšēja migrēnas profilaktiskā terapija ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, un aptuveni 16% pacientu pētījumos bija vismaz 2 neveiksmīgas iepriekšējas migrēnas profilaktiskās terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ.
Visos 3 pētījumos primārais efektivitātes vērtēšanas kritērijs bija vidējās kopējās mēneša migrēnas galvassāpju dienu (Migraine Headache Days - MHD) izmaiņas salīdzinājumā ar pētījuma sākumu. Atbildes reakcijas rādītājs ir tādu pacientu vidējais procentuālais daudzums, kuriem tika panākta noteiktā MHD skaita mēnesī samazinājuma vērtība (≥ 50 %, ≥ 75 % un 100 %) dubultmaskētās ārstēšanas periodā. Migrēnas ietekmi uz funkcionālām spējām vērtēja pēc Migrēnai specifiskās dzīves kvalitātes anketas (Migraine-Specific Quality of Life Questionnaire, MSQ) Lomu funkciju ierobežojumu (Role Function-Restrictive) domēna versijas 2.1, kā arī pēc Migrēnas izraisīto funkcionālo traucējumu novērtējuma (Migraine Disability Assessment, MIDAS). MSQ vērtē migrēnas ietekmi uz darbu vai ikdienas aktivitātēm, attiecībām ar ģimeni un draugiem, brīvo laiku, produktivitāti, koncentrēšanos, enerģiju un nogurumu. Iespējamais vērtējums ir no 0 līdz 100, un lielāks punktu skaits norāda uz mazākiem traucējumiem, proti, ka pacientam ir mazāk ierobežota ikdienas aktivitāšu veikšana. MIDAS gadījumā lielāks punktu skaits nozīmē izteiktākus funkcionālos traucējumus. MIDAS sākotnējie rādītāji liecināja par smagiem funkcionāliem traucējumiem pacientiem pētījumos EVOLVE-1 un EVOLVE-2 (vidējais rādītājs 33,1) un par populāciju ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem pētījumā REGAIN (vidējā vērtība 67,2).
Epizodiska migrēna
Pētījumā EVOLVE-1 un EVOLVE-2 bija 6 mēnešus ilgs dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periods. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija robežās no 82,8 % līdz 87,7 %.
Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 2. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). Galkanezumabs bija saistīts ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.
Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 6. mēnesim (skatīt 1. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.
6

2. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Efektivitātes iznākumia

MHD

Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

9,21 -4,73

9,14 -4,57

9,08 -2,81

9,07 -4,29

9,06 -4,18

9,19 -2,28

Atšķirība starp terapijām

-1.92

-1.76

-2.02

-1,90

TI95%

(-2.48, -1.37) (-2.31, -1.20)

(-2.55, -1.48) (-2,44, -1,36)

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥50 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

62,3

60,9

38,6

59,3

56,5

36,0

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥75 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

38,8

38,5

19,3

33,5

34,3

17,8

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija 100 %

Procentuālais daudzums, %

15,6

14,6

6,2

11,5

13,8

5,7

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

MHD ar akūtu zāļu lietošanu
Pētījuma sākumā

7,42

7,34

7,38

7,47

7,47

7,62

Vidējās izmaiņas

-3,96

-3,76

-2,15

-3,67

-3,63

-1,85

Atšķirība starp terapijām

-1.81

-1.61

-1.82

-1.78

TI95% P vērtība

(-2.28, -1.33) (-2.09, -1.14)

<0,001d

<0,001d

(-2.29, -1.36) (-2.25, -1.31)

<0,001d

<0,001d

Pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnsb

N Pētījuma sākumā

189 51,39

184 48,76

377 52,92

213 52,47

210 51,71

396 51,35

7

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Vidējās izmaiņas

32,43

32,09 24,69

28,47

27,04

19,65

Atšķirība starp terapijām
TI95%
P vērtība Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna vērtējumamc
N

7,74 (5.20, 10.28)
<0,001d
189

7,40 (4.83, 9.97) <0,001d

184

377

8,82 (6.33, 11.31)
<0,001d

7,39 (4.88, 9.90) <0,001d

213

210

396

Procentuālais daudzums, %
P vērtība
MIDAS kopējais punktu skaitse

63,5 <0,001f

69,6

47,2

<0,001f

58,2 <0,001f

60,0

43,4

<0,001f

N

177

170

345

202

194

374

Pētījuma sākumā

32,93

36,09 31,84

30,87

32,75

34,25

Vidējās izmaiņas

-21,16

-20,06 -14,87

-21,17

-20,24 -12,02

Atšķirība starp terapijām

-6.29

-5.19

-9.15

-8.22

TI95%

(-9.45, -3.13) (-8.39, -1.98)

(-12.61, -5.69) (-11.71, -4.72)

P vērtība

<0,001f

0,002f

<0,001f

<0,001f

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-6. mēnesī b Vērtēts 4.-6. mēnesī. c Definēts kā epizodiskas migrēnas uzlabojums par ≥ 25 punktiem 4.-6. mēneša vidējā vērtējumā. d Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Vērtēts 6. mēnesī f Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un EVOLVE-2, pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -2,69 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -2,78 dienas (p < 0,001). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -2,64 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -3,04 dienas (p < 0,001).

Hroniska migrēna

Pētījums REGAIN ietvēra 3 mēnešus ilgu dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periodu, kuram sekoja 9 mēnešus ilgs nemaskēts pagarinājums. Aptuveni 15 % pacientu turpināja vienlaicīgu protokolā atļauto topiramāta vai propranolola lietošanu migrēnas profilaksei. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija 95,3 %.

Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 3. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). 120 mg deva bija saistīta ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.

8

Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 3. mēnesim (skatīt 2. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.

3. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

Efektivitātes iznākumia MHD
Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas
Atšķirība starp terapijām TI95% P vērtība Atbildes reakcija ≥50 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija ≥75 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija 100 % Procentuālais daudzums, % P vērtība
MHD ar akūtu zāļu lietošanu Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

19,36 -4,83 -2.09 (-2.92, -1.26) <0,001c
27,6 <0,001c
7,0 0,031d
0,7 >0,05d
15,12 -4,74

19,17 -4,62 -1.88 (-2.71, -1.05) <0,001c
27,5 <0,001c
8,8 <0,001c
1,3 >0,05d
14,49 -4,25

19,55 -2,74
15,4 4,5 0,5 15,51 -2,23

9

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

Atšķirība starp terapijām

-2.51

-2.01

TI95% P vērtība Pacientu ziņoto iznākumu rādītājib

(-3.27, -1.76) <0,001d

(-2.77, -1.26) <0,001 c

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēns

N

252

253

494

Pētījuma sākumā

39,29

38,93

38,37

Vidējās izmaiņas

21,81

23,05

16,76

Atšķirība starp terapijām

5.06

6.29

TI95% P vērtība

(2.12, 7.99) <0,001d

(3.03, 9.55) <0,001c

Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu

funkciju ierobežojumu domēna vērtējumam

N

252

253

494

Procentuālais daudzums, % P vērtība

64,3

64,8

54,1

0,003e

0,002e

MIDAS kopējais punktu skaits

N

254

258

504

Pētījuma sākumā

62,46

69,17

68,66

Vidējās izmaiņas

-20,27

-17,02

-11,53

Atšķirība starp terapijām

-8.74

-5.49

TI95%

(-16.39, -1.08)

(-13.10, 2.12)

P vērtība

0,025e

>0,05e

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls. a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-3. mēnesī. b Pacientu ziņotie iznākumi tika vērtēti 3. mēnesī. Atbildes reakciju atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu

vērtējumam definēja kā hroniskas migrēnas uzlabojumu par ≥ 17,14 punktiem 3. mēnesī. c Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. d Nav statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -3,54 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -1,37 dienas (p < 0,05). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -4,48 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -1,86 dienas (p < 0,01).

64 % pacientu pētījuma sākumā bija konstatējama pārmērīga zāļu lietošana akūtu galvassāpju novēršanai. Starp galkanezumabu 120 mg un placebo un starp galkanezumabu 240 mg un placebo novērotā atšķirība MHD samazinājuma ziņā šādiem pacientiem bija attiecīgi -2,53 dienas (p < 0,001) un -2,26 dienas (p < 0,001).

Ilgtermiņa efektivitāte

Nemaskētā pētījumā, kurā piedalījās pacienti ar epizodisku vai hronisku migrēnu (ar sākotnējo vidējo MHD skaitu mēnesī 10,6), kuri saņēma 120 mg galkanezumaba mēnesī (pirmajā mēnesī lietojot 240 mg piesātinošo devu) vai 240 mg galkanezumaba mēnesī, efektivitāte saglabājās līdz 1 gada garumā. 77,8 % pacientu pabeidza ārstēšanas periodu. MHD skaita mēnesī kopējais vidējais samazinājums visā ārstēšanas posmā salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija 5,6 dienas 120 mg devas grupā un 6,5 dienas 240 mg devas grupā. Vairāk nekā 72 % pacientu, kuri pabeidza pētījumu, MHD samazinājums 12. mēnesī bija 50 %. Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un

10

EVOLVE-2 vairāk nekā 19 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu, laikā no 1. līdz 6. mēnesim saglabājās ≥ 50 % atbildes reakcija, savukārt placebo grupās šādu pacientu īpatsvars bija 8 % (p < 0,001).
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par galkanezumabu migrēnas galvassāpju profilaksei vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas (FK) analīzi, maksimālā galkanezumaba koncentrācija serumā (Cmaks.) pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas bija aptuveni 30 μg/ml (27 % variācijas koeficients, (CV)), un laiks līdz Cmaks. sasniegšanai bija 5 dienas pēc zāļu devas lietošanas.
Lietojot 120 mg vai 240 mg devu reizi mēnesī, Cmaks. (Cmaks., ss) līdzsvara fāzē bija attiecīgi aptuveni 28 μg/ml (35 % CV) un 54 μg/ml (31 % CV). Galkanezumaba Cmaks., ss, lietojot devu 120 mg reizi mēnesī, ir sasniegta pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas.
Injekcijas vieta (vēders, augšstilbs, sēžamvieta vai roka) būtiski neietekmē galkanezumaba uzsūkšanos.
Izkliede
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais izkliedes tilpums bija 7,3 l.
Biotransformācija
Paredzams, ka humanizētā IgG4 monoklonālā antiviela galkanezumabs katabolisma procesos tiek sašķelts nelielos peptīdos un aminoskābēs tāpat kā endogēnais IgG.
Eliminācija
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais klīrenss bija aptuveni 0,008 l stundā, bet tā eliminācijas pusperiods bija 27 dienas.
Linearitāte/nelinearitāte
Galkanezumaba ekspozīcija palielinās proporcionāli devai.
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, ietverot 5–300 mg devas, uzsūkšanās ātrums, šķietamais klīrenss un šķietamais izkliedes tilpums nebija atkarīgi no zāļu devas.
Vecums, dzimums, ķermeņa masa, rase, etniskā izcelsme
Vecuma (no 18 līdz 65 gadu vecumam), dzimuma, ķermeņa masas, rases vai etniskās izcelsmes dēļ deva nav jāpielāgo, jo šiem faktoriem nebija klīniski nozīmīgas ietekmes uz galkanezumaba šķietamo klīrensu vai šķietamo izkliedes tilpumu.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Specifiski klīniskās farmakoloģijas pētījumi, lai vērtētu nieru darbības traucējumu un aknu darbības traucējumu ietekmi uz galkanezumaba FK, nav veikti. IgG monoklonālo antivielu eliminācija caur nierēm ir neliela. Arī IgG monoklonālās antivielas galvenokārt tiek eliminētas intracelurāra
11

katabolisma ceļā, un aknu darbības traucējumiem nav paredzama ietekme uz galkanezumaba klīrensu. Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, bilirubīna koncentrācija vai Cockcroft-Gault kreatinīna klīrenss (diapazons: 24 līdz 308 ml/min) būtiski neietekmēja galkanezumaba šķietamo klīrensu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos pētījumos ar žurkām un makaka sugas pērtiķiem iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti un drošuma farmakoloģijas novērtējumi ar makaka sugas pērtiķiem, kuros zāļu kopējā iedarbība bija aptuveni 10 līdz 80 reižu lielāka par kopējo klīnisko iedarbību pacientiem, kuri lieto 240 mg devu, neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Nav veikti neklīniskie pētījumi, lai novērtētu galkanezumaba iespējamo kancerogenitāti vai mutagenitāti. Pamatojoties uz datiem no galkanezumaba farmakoloģijas un hroniskas toksicitātes pētījumiem, kā arī uz literatūras izvērtējumu par CGRP, nav pierādījumu, ka galkanezumaba ilgstoša lietošana varētu palielināt kancerogenitātes risku.
Žurkām, kuras saņēma galkanezumabu (kopējai iedarbībai aptuveni 4 līdz 20 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja lieto 240 mg), nekonstatēja ietekmi uz fertilitātes raksturlielumiem, piemēram, pārošanās ciklu, rādītājiem spermas analīzē vai pārošanos un reproduktīvajiem rādītājiem. Tēviņu auglības pētījumā labā sēklinieka ķermeņa masa bija būtiski samazināta, ja kopējā iedarbība 4 reizes pārsniedza kopējo iedarbību, kāda tiek sasniegta cilvēkam, lietojot 240 mg.
Žurku embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā pie kopējās iedarbības, kas aptuveni 20 reižu pārsniedz kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu, 20. gestācijas dienā palielinājās tādu augļu un pēcnācēju skaits, kam bija īsas ribas un samazināts vidējais pārkauloto astes skriemeļu skaits. Šīs atrades konstatēja, kad nebija vērojama toksiska ietekme uz mātīti, un uzskatīja par saistītām ar galkanezumabu, bet tās nebija nelabvēlīgas.
Trušu embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā 29. gestācijas dienā galvaskausa anomāliju konstatēja vienam vīrišķā dzimuma auglim, kura māte bija ārstēta ar galkanezumabu, kopējai iedarbībai aptuveni 33 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu.
Juvenilās toksikoloģijas pētījumā, kurā žurkas saņēma galkanezumabu divreiz nedēļā laikā no 21. līdz 90. dienai pēc dzimšanas sistēmiskā ietekme aprobežojās ar minimālu atgriezenisku kaulu kopējā minerālvielu satura un kaulu minerālā blīvuma samazinājumu (kad kopējā iedarbība aptuveni 50 reižu pārsniedz to, kāda ir cilvēka organismā, ja lieto 240 mg).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
L-histidīns L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts Polisorbāts 80 Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi
12

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2 °C - 8 °C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C. Ja šie nosacījumi tiek pārkāpti, pildspalvveida pilnšļirce ir jāizmet. 6.5. Iepakojuma veids un saturs 1 ml šķīduma caurspīdīgā I klases stikla šļircē. Šļirce ir ievietota vienreizējās lietošanas pildspalvveida injektorā, kas satur vienu zāļu devu. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pildpalvveida pilnšļirces. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Iepakojumam pievienotā adata ir piemērota tikai subkutānai injekcijai. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Norādījumi par lietošanu Rūpīgi jāievēro lietošanas instrukcijā minētie pildspalvveida injektora lietošanas norādījumi. Pildspalvveida pilnšļirce ir paredzēta tikai pilnīgai lietošanai. Pirms zāļu ievadīšanas pildspalvveida pilnšļirce vizuāli jāpārbauda. Emgality nedrīkst lietot, ja šķīdums ir duļķains, mainījis krāsu vai satur daļiņas, kā arī tad, ja kāda no ierīces daļām šķiet bojāta. Nekratīt. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Eli Lilly Nederland B.V., Papendorpseweg 83, 3528BJ Utrecht, Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/001 EU/1/18/1330/002 EU/1/18/1330/005
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 14. novembris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
13

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra pilnšļirce (1 ml) satur 120 mg galkanezumaba (Galcanezumabum).
Galkanezumabs ir rekombinanta humanizēta monoklonālā antiviela, kas iegūta Ķīnas kāmja olnīcu šūnās.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Šķīdums injekcijām (injekcija).
Šķīdums ir dzidrs un bezkrāsains līdz gaiši dzeltens.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Emgality indicēts migrēnas profilaksei pieaugušajiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
4.2. Devas un lietošanas veids
Ārstēšana jāsāk ārstiem, kuriem ir pieredze migrēnas diagnostikā un ārstēšanā. Devas
Ieteicamā deva ir 120 mg galkanezumaba subkutānas injekcijas veidā reizi mēnesī, kā pirmo devu lietojot 240 mg piesātinošo devu.
Pacientiem jānorāda injicēt izlaisto devu, cik drīz vien iespējams, un pēc tam atsākt šo zāļu lietošanu reizi mēnesī.
Ieguvums no ārstēšanas jāvērtē 3 mēnešu laikā pēc terapijas uzsākšanas. Jebkādi turpmāki lēmumi par ārstēšanas turpināšanu jāpieņem, katra pacienta situāciju izvērtējot individuāli. Turpmāk ieteicams regulāri vērtēt nepieciešamību turpināt ārstēšanu.
Gados vecāki cilvēki (> 65 gadi) Galkanezumabs nav pētīts gados vecākiem pacientiem. Tā kā vecums neietekmē galkanezumaba farmakokinētiku, deva nav jāpielāgo. Nieru darbības traucējumi vai aknu darbības traucējumi Pacientiem ar viegliem līdz vidēji smagiem nieru vai aknu darbības traucējumiem deva nav jāpielāgo (skatīt 5.2. apakšpunktu).
14

Pediatriskā populācija Galkanezumaba drošums un efektivitāte, lietojot bērniem vecumā no 6 līdz 18 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati nav pieejami.
Galkanezumabs nav piemērots lietošanai bērniem līdz 6 gadu vecumam migrēnas profilaksei.
Lietošanas veids
Subkutānai lietošanai.
Pacients var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ievērojot norādījumus par lietošanu. Galkanezumabu paredzēts injicēt subkutāni vēderā, augšstilbā, augšdelma aizmugurē vai sēžas apvidū. Pēc apmācības pacienti var injicēt galkanezumabu patstāvīgi, ja veselības aprūpes speciālists nosaka, ka tas ir atbilstoši. Visaptveroši ievadīšanas norādījumi ir sniegti lietošanas instrukcijā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Izsekojamība
Lai uzlabotu bioloģisko zāļu izsekojamību, skaidri jāreģistrē lietoto zāļu nosaukums un sērijas numurs.
Kardiovaskulārais risks
Klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar noteiktām nopietnām sirds un asinsvadu slimībām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Dati par drošumu šādiem pacientiem nav pieejami.
Nopietna paaugstināta jutība
Ja rodas smaga paaugstinātas jutības reakcija, nekavējoties jāpārtrauc galkanezumaba lietošana un jāsāk atbilstoša terapija.
Palīgvielas
Zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Zāļu mijiedarbības pētījumi nav veikti. Ņemot vērā galkanezumaba īpašības, farmakokinētiska zāļu mijiedarbība nav paredzama.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par galkanezumaba lietošanu grūtniecības laikā ir ierobežoti. Pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda tiešu vai netiešu kaitīgu ietekmi saistītu ar reproduktīvo toksicitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu). Zināms, ka cilvēka imūnglobulīns (IgG) šķērso placentāro barjeru. Piesardzības nolūkā ieteicams atturēties no galkanezumaba lietošanas grūtniecības laikā.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai galkanezumabs izdalās cilvēka pienā. Zināms, ka pirmajās dienās pēc dzimšanas cilvēka IgG izdalās mātes pienā, un neilgi pēc tam izdalīšanās samazinās līdz zemai koncentrācijai;
15

līdz ar to šajā neilgā laikā nevar izslēgt risku zīdaiņiem, kurus baro ar krūti. Pēc tam barošanas ar krūti periodā galkanezumaba lietošanu var apsvērt tikai tad, ja ir klīniska nepieciešamība.

Fertilitāte

Galkanezumaba ietekme uz cilvēka fertilitāti nav novērtēta. Fertilitātes pētījumi ar dzīvniekiem neuzrāda kaitīgu ietekmi, kas būtu saistīta ar dzīvnieku tēviņu vai mātīšu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).

4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus

Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Pēc galkanezumaba lietošanas var rasties vertigo (skatīt 4.8. apakšpunktu).

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums

Klīniskajos pētījumos galkanezumabu migrēnas profilaksei saņēma vairāk nekā 2500 pacientu. Vairāk nekā 1400 pacientu galkanezumabu saņēma ar placebo kontrolētu 3. fāzes pētījumu dubultmaskētās terapijas posmu laikā. 279 pacienti saņēma šīs zāles 12 mēnešu garumā.

Ziņotās nevēlamās blakusparādības, lietojot 120 mg vai 240 mg devu, bija sāpes injekcijas vietā (10,1 %/11,6 %), reakcijas injekcijas vietā (9,9 %/14,5 %), vertigo (0,7 %/1,2 %), aizcietējums (1,0 %/1,5 %), nieze (0,7 %/1,2 %) un nātrene (0,3 %/0,1 %). Lielākā daļa blakusparādību bija vieglas līdz vidēji smagas. Zāļu lietošanu nevēlamo blakusparādību dēļ šajos pētījumos pārtrauca mazāk nekā 2,5 % pacientu.

Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā

1. tabula. Klīniskajos pētījumos novēroto nevēlamo blakusparādību saraksts Prognozējamais biežums: ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1000 līdz < 1/100).

Orgānu sistēmas klase

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Ausu un labirinta

Vertigo

sistēma

Kuņģa-zarnu trakts

Aizcietējums

Āda un zemādas audi

Nieze

Nātrene

Vispārēji traucējumi Sāpes injekcijas vietā

un reakcijas

Reakcijas injekcijas

ievadīšanas vietā

vietāa

a Biežāk ziņotie termini (≥1 %) bija šādi: reakcija injekcijas vietā, eritēma injekcijas vietā, nieze

injekcijas vietā, asinsizplūdums injekcijas vietā, pietūkums injekcijas vietā.

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts

Sāpes vai reakcijas injekcijas vietā Lielākā daļa ar injekcijas vietu saistīto notikumu bija viegli līdz vidēji smagi, un mazāk nekā 0,5 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes pētījumos, pārtrauca šo zāļu lietošanu reakcijas injekcijas vietā dēļ. Par lielāko daļu reakciju injekcijas vietā ziņoja 1 dienas laikā, un tās vidēji izzuda 5 dienu laikā. 86 % pacientu, kuri ziņoja par sāpēm injekcijas vietā, tās radās 1 stundas laikā pēc injekcijas un izzuda vidēji 1 dienas laikā. Vienam procentam pacientu, kuri saņēma galkanezumabu 3. fāzes klīnisko pētījumu laikā, radās stipras sāpes injekcijas vietā.

16

Nātrene Lai gan nātrene rodas retāk, galkanezumaba klīniskajos pētījumos ir ziņots par nopietniem nātrenes gadījumiem.
Imunogenitāte Klīniskajos pētījumos dubultmaskētā terapijas posma laikā antivielu veidošanos pret zālēm konstatēja 4,8 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu reizi mēnesī (visiem viņiem, izņemot vienu, in vitro bija konstatējama neitralizējoša aktivitāte). Pēc 12 mēnešus ilgas galkanezumaba lietošanas antivielas pret šīm zālēm bija izveidojušās līdz 12,5 % šīs zāles lietojušo pacientu, un lielākajai daļai no viņiem bija zems antivielu titrs un tika konstatēta neitralizējoša aktivitāte in vitro. Tomēr antivielu pret zālēm klātbūtne neietekmēja galkanezumaba farmakokinētiku, efektivitāti vai drošumu.
Ziņošana par iespējamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Cilvēkiem bez devu ierobežojošas toksicitātes subkutāni ievadītas līdz 600 mg devas. Pārdozēšanas gadījumā ieteicams vērot, vai pacientam nerodas nevēlamo blakusparādību pazīmes vai simptomi, un nekavējoties jāsāk atbilstoša simptomātiska ārstēšana.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: pretsāpju līdzekļi, citi līdzekļi pret migrēnu, ATĶ kods: N02CX08.
Darbības mehānisms
Galkanezumabs ir humanizēta IgG4 monoklonālā antiviela, kas saistās ar kalcitonīna gēnu saistītu peptīdu (calcitonin gene-related peptide, CGRP) un kavē tā bioloģisko aktivitāti. Paaugstināta CGRP koncentrācija asinīs ir saistīta ar migrēnas lēkmēm. Galkanezumabs saistās pie CGRP ar augstu afinitāti (KD = 31 pM) un augstu specifiskumu (> 10 000 reižu, salīdzinot ar radniecīgajiem peptīdiem adrenomedulīnu, amilīnu, kalcitonīnu un intermedīnu).
Klīniskā efektivitāte un drošums
Galkanezumaba efektivitāte un drošums pētīti 3 randomizētos, ar placebo kontrolētos, dubultmaskētos 3. fāzes pētījumos pieaugušiem pacientiem (N=2886). Divos epizodiskas migrēnas pētījumos (EVOLVE-1 un EVOLVE-2) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda Starptautiskās galvassāpju traucējumu klasifikācijas (International Classification of Headache Disorders, ICHD) migrēnas ar auru vai bez tās diagnozes kritērijiem un kuriem bija 4-14 migrēnas galvassāpju dienas mēnesī. Hroniskas migrēnas pētījumā (REGAIN) tika iesaistīti pacienti, kuri atbilda ICHD hroniskas migrēnas kritērijiem un kuriem bija ≥ 15 galvassāpju dienas mēnesī, no kurām vismaz 8 bija ar migrēnas iezīmēm. Galkanezumaba klīniskajos pētījumos neiekļāva pacientus ar nesen bijušiem akūtiem kardiovaskulāriem notikumiem (tai skaitā miokarda infarktu, nestabilu stenokardiju, koronāro artēriju šuntēšanu, insultu, dziļo vēnu trombozi) un/vai pacientus, kuriem bija nopietns kardiovaskulārs risks. Pētījumos neiekļāva arī pacientus, kuru vecums bija > 65 gadi.
Pacienti saņēma placebo, galkanezumabu 120 mg mēnesī (ar sākotnēju piesātinošo devu 240 mg pirmajā mēnesī) vai galkanezumabu 240 mg mēnesī, un viņiem bija atļauts lietot zāles akūtas migrēnas ārstēšanai. Šajos 3 pētījumos pacienti bija galvenokārt sieviešu dzimuma (> 83 %), un viņu
17

vidējais vecums bija 41 gads, bet vidējais migrēnas ilgums anamnēzē bija no 20 līdz 21 gadam. Aptuveni trešajai daļai pacientu pētījumos bija vismaz 1 neveiksmīga iepriekšēja migrēnas profilaktiskā terapija ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, un aptuveni 16% pacientu pētījumos bija vismaz 2 neveiksmīgas iepriekšējas migrēnas profilaktiskās terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ.
Visos 3 pētījumos primārais efektivitātes vērtēšanas kritērijs bija vidējās kopējās mēneša migrēnas galvassāpju dienu (Migraine Headache Days - MHD) izmaiņas salīdzinājumā ar pētījuma sākumu. Atbildes reakcijas rādītājs ir tādu pacientu vidējais procentuālais daudzums, kuriem tika panākta noteiktā MHD skaita mēnesī samazinājuma vērtība (≥ 50 %, ≥ 75 % un 100 %) dubultmaskētās ārstēšanas periodā. Migrēnas ietekmi uz funkcionālām spējām vērtēja pēc Migrēnai specifiskās dzīves kvalitātes anketas (Migraine-Specific Quality of Life Questionnaire, MSQ) Lomu funkciju ierobežojumu (Role Function-Restrictive) domēna versijas 2.1, kā arī pēc Migrēnas izraisīto funkcionālo traucējumu novērtējuma (Migraine Disability Assessment, MIDAS). MSQ vērtē migrēnas ietekmi uz darbu vai ikdienas aktivitātēm, attiecībām ar ģimeni un draugiem, brīvo laiku, produktivitāti, koncentrēšanos, enerģiju un nogurumu. Iespējamais vērtējums ir no 0 līdz 100, un lielāks punktu skaits norāda uz mazākiem traucējumiem, proti, ka pacientam ir mazāk ierobežota ikdienas aktivitāšu veikšana. MIDAS gadījumā lielāks punktu skaits nozīmē izteiktākus funkcionālos traucējumus. MIDAS sākotnējie rādītāji liecināja par smagiem funkcionāliem traucējumiem pacientiem pētījumos EVOLVE-1 un EVOLVE-2 (vidējais rādītājs 33,1) un par populāciju ar ļoti smagiem funkcionāliem traucējumiem pētījumā REGAIN (vidējā vērtība 67,2).
Epizodiska migrēna
Pētījumā EVOLVE-1 un EVOLVE-2 bija 6 mēnešus ilgs dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periods. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija robežās no 82,8 % līdz 87,7 %.
Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 2. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). Galkanezumabs bija saistīts ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.
Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 6. mēnesim (skatīt 1. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.
18

2. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Efektivitātes iznākumia

MHD

Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

9,21 -4,73

9,14 -4,57

9,08 -2,81

9,07 -4,29

9,06 -4,18

9,19 -2,28

Atšķirība starp terapijām

-1.92

-1.76

-2.02

-1,90

TI95%

(-2.48, -1.37) (-2.31, -1.20)

(-2.55, -1.48) (-2,44, -1,36)

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥50 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

62,3

60,9

38,6

59,3

56,5

36,0

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija ≥75 %

MHD

Procentuālais daudzums, %

38,8

38,5

19,3

33,5

34,3

17,8

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

Atbildes reakcija 100 %

Procentuālais daudzums, %

15,6

14,6

6,2

11,5

13,8

5,7

P vērtība

<0,001d

<0,001d

<0,001d

<0,001d

MHD ar akūtu zāļu lietošanu
Pētījuma sākumā

7,42

7,34

7,38

7,47

7,47

7,62

Vidējās izmaiņas

-3,96

-3,76

-2,15

-3,67

-3,63

-1,85

Atšķirība starp terapijām

-1.81

-1.61

-1.82

-1.78

TI95% P vērtība

(-2.28, -1.33) (-2.09, -1.14)

<0,001d

<0,001d

(-2.29, -1.36) (-2.25, -1.31)

<0,001d

<0,001d

Pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnsb

N Pētījuma sākumā

189 51,39

184 48,76

377 52,92

213 52,47

210 51,71

396 51,35

19

EVOLVE 1 – Epizodiska migrēna EVOLVE 2 – Epizodiska migrēna

Emgality

Placebo

120 mg

240 mg

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=210

N=208 N=425 N=226

N=220 N=450

Vidējās izmaiņas

32,43

32,09 24,69

28,47

27,04

19,65

Atšķirība starp terapijām
TI95%
P vērtība Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna vērtējumamc
N

7,74 (5.20, 10.28)
<0,001d
189

7,40 (4.83, 9.97) <0,001d

184

377

8,82 (6.33, 11.31)
<0,001d

7,39 (4.88, 9.90) <0,001d

213

210

396

Procentuālais daudzums, % P vērtība

63,5 <0,001f

69,6

47,2

<0,001f

58,2 <0,001f

60,0

43,4

<0,001f

MIDAS kopējais punktu skaitse

N

177

170

345

202

194

374

Pētījuma sākumā

32,93

36,09 31,84

30,87

32,75

34,25

Vidējās izmaiņas

-21,16

-20,06 -14,87

-21,17

-20,24 -12,02

Atšķirība starp terapijām

-6.29

-5.19

-9.15

-8.22

TI95%

(-9.45, -3.13) (-8.39, -1.98)

(-12.61, -5.69) (-11.71, -4.72)

P vērtība

<0,001f

0,002f

<0,001f

<0,001f

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-6. mēnesī b Vērtēts 4.-6. mēnesī. c Definēts kā epizodiskas migrēnas uzlabojums par ≥ 25 punktiem 4.-6. mēneša vidējā vērtējumā. d Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Vērtēts 6. mēnesī f Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un EVOLVE-2, pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -2,69 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -2,78 dienas (p < 0,001). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -2,64 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -3,04 dienas (p < 0,001).

Hroniska migrēna

Pētījums REGAIN ietvēra 3 mēnešus ilgu dubultmaskētas, ar placebo kontrolētas terapijas periodu, kuram sekoja 9 mēnešus ilgs nemaskēts pagarinājums. Aptuveni 15 % pacientu turpināja vienlaicīgu protokolā atļauto topiramāta vai propranolola lietošanu migrēnas profilaksei. Dubultmaskētās ārstēšanas fāzes pabeigšanas rādītājs pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu, bija 95,3 %.

Salīdzinot ar placebo, gan galkanezumaba 120 mg, gan galkanezumaba 240 mg terapijas grupās konstatēja statistiski ticamu un klīniski nozīmīgu uzlabojumu salīdzinājumā ar pētījuma sākumu MHD vidējo izmaiņu ziņā (skatīt 3. tabulu). Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem bija labāki atbildes reakcijas rādītāji un izteiktāks tādu MHD, kad akūti jālieto zāles, skaita samazinājums mēnesī, salīdzinot ar placebo lietotājiem. Ar galkanezumabu ārstētiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo lietotājiem no pirmā mēneša izteiktāk uzlabojās funkcionālās spējas (vērtējot pēc MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēna punktu skaita). Salīdzinājumā ar placebo lietotājiem vairāk ar galkanezumabu ārstēto pacientu sasniedza klīniski nozīmīgu funkcionālo spēju uzlabojuma līmeni (atbildes reakcijas rādītājs, pamatojoties uz MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēnu). 120 mg deva bija saistīta ar statistiski ticamu funkcionālo traucējumu samazinājumu salīdzinājumā ar placebo.

20

Salīdzinot ar pacientiem, kuri saņēma placebo, pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu 120 mg vai 240 mg devā, bija būtiski izteiktāks MHD skaita mēnesī vidējais samazinājums pēc 1 mēneša un visos turpmākajos mēnešos līdz pat 3. mēnesim (skatīt 2. attēlu). Turklāt 1. mēnesī pacientiem, kuri saņēma galkanezumabu (240 mg piesātinošo devu), bija būtiski mazāks MHD skaits nedēļā, nekā placebo grupas pacientiem, 1. nedēļā un visās turpmākajās nedēļās.

3. tabula. Efektivitātes un pacientu ziņoto iznākumu rādītāji

Efektivitātes iznākumia MHD
Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas
Atšķirība starp terapijām TI95% P vērtība Atbildes reakcija ≥50 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija ≥75 % MHD Procentuālais daudzums, % P vērtība Atbildes reakcija 100 % Procentuālais daudzums, % P vērtība
MHD ar akūtu zāļu lietošanu Pētījuma sākumā Vidējās izmaiņas

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

19,36 -4,83 -2.09 (-2.92, -1.26) <0,001c
27,6 <0,001c
7,0 0,031d
0,7 >0,05d
15,12 -4,74

19,17 -4,62 -1.88 (-2.71, -1.05) <0,001c
27,5 <0,001c
8,8 <0,001c
1,3 >0,05d
14,49 -4,25

19,55 -2,74
15,4 4,5 0,5 15,51 -2,23

21

REGAIN – Hroniska migrēna

Emgality

120 mg

240 mg

Placebo

N=273

N=274

N=538

Atšķirība starp terapijām

-2.51

-2.01

TI95% P vērtība Pacientu ziņoto iznākumu rādītājib

(-3.27, -1.76) <0,001d

(-2.77, -1.26) <0,001 c

MSQ Lomu funkciju ierobežojumu domēns

N

252

253

494

Pētījuma sākumā

39,29

38,93

38,37

Vidējās izmaiņas

21,81

23,05

16,76

Atšķirība starp terapijām

5.06

6.29

TI95% P vērtība

(2.12, 7.99) <0,001d

(3.03, 9.55) <0,001c

Atbildes reakcija atbilstoši MSQ Lomu

funkciju ierobežojumu domēna vērtējumam

N

252

253

494

Procentuālais daudzums, % P vērtība

64,3

64,8

54,1

0,003e

0,002e

MIDAS kopējais punktu skaits

N

254

258

504

Pētījuma sākumā

62,46

69,17

68,66

Vidējās izmaiņas

-20,27

-17,02

-11,53

Atšķirība starp terapijām

-8.74

-5.49

TI95%

(-16.39, -1.08)

(-13.10, 2.12)

P vērtība

0,025e

>0,05e

N = pacientu skaits; TI95% = 95% ticamības intervāls. a Efektivitātes iznākumus vērtēja 1.-3. mēnesī. b Pacientu ziņotie iznākumi tika vērtēti 3. mēnesī. Atbildes reakciju atbilstoši MSQ Lomu funkciju ierobežojumu

vērtējumam definēja kā hroniskas migrēnas uzlabojumu par ≥ 17,14 punktiem 3. mēnesī. c Statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. d Nav statistiski ticams pēc koriģēšanas atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem. e Nav koriģēts atbilstoši vairākiem salīdzinājumiem.

Pacientiem, kuri bija saņēmuši vienu vai vairākas neveiksmīgas profilaktiskas terapijas ar efektivitāti saistītu iemeslu dēļ, vidējā MHD skaita mēnesī samazinājuma atšķirība starp galkanezumaba 120 mg un placebo grupām bija -3,54 dienas (p < 0,001), bet starp galkanezumaba 240 mg un placebo grupām tā bija -1,37 dienas (p < 0,05). Pacientiem, kuriem bija bijušas divas vai vairāk neveiksmīgas profilaktiskas terapijas, atšķirība starp 120 mg un placebo grupām bija -4,48 dienas (p < 0,001), bet atšķirība starp 240 mg un placebo grupām bija -1,86 dienas (p < 0,01).

64 % pacientu pētījuma sākumā bija konstatējama pārmērīga zāļu lietošana akūtu galvassāpju novēršanai. Starp galkanezumabu 120 mg un placebo un starp galkanezumabu 240 mg un placebo novērotā atšķirība MHD samazinājuma ziņā šādiem pacientiem bija attiecīgi -2,53 dienas (p < 0,001) un -2,26 dienas (p < 0,001).

Ilgtermiņa efektivitāte

Nemaskētā pētījumā, kurā piedalījās pacienti ar epizodisku vai hronisku migrēnu (ar sākotnējo vidējo MHD skaitu mēnesī 10,6), kuri saņēma 120 mg galkanezumaba mēnesī (pirmajā mēnesī lietojot 240 mg piesātinošo devu) vai 240 mg galkanezumaba mēnesī, efektivitāte saglabājās līdz 1 gada garumā. 77,8 % pacientu pabeidza ārstēšanas periodu. MHD skaita mēnesī kopējais vidējais samazinājums visā ārstēšanas posmā salīdzinājumā ar sākumstāvokli bija 5,6 dienas 120 mg devas grupā un 6,5 dienas 240 mg devas grupā. Vairāk nekā 72 % pacientu, kuri pabeidza pētījumu, MHD samazinājums 12. mēnesī bija 50 %. Saskaņā ar datu apkopojumu no pētījumiem EVOLVE-1 un

22

EVOLVE-2 vairāk nekā 19 % pacientu, kuri saņēma galkanezumabu, laikā no 1. līdz 6. mēnesim saglabājās ≥ 50 % atbildes reakcija, savukārt placebo grupās šādu pacientu īpatsvars bija 8 % (p < 0,001).
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus par galkanezumabu migrēnas galvassāpju profilaksei vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Uzsūkšanās
Pamatojoties uz populācijas farmakokinētikas (FK) analīzi, maksimālā galkanezumaba koncentrācija serumā (Cmaks.) pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas bija aptuveni 30 μg/ml (27 % variācijas koeficients, (CV)), un laiks līdz Cmaks. sasniegšanai bija 5 dienas pēc zāļu devas lietošanas.
Lietojot 120 mg vai 240 mg devu reizi mēnesī, Cmaks. (Cmaks., ss) līdzsvara fāzē bija attiecīgi aptuveni 28 μg/ml (35 % CV) un 54 μg/ml (31 % CV). Galkanezumaba Cmaks., ss, lietojot devu 120 mg reizi mēnesī, ir sasniegta pēc 240 mg piesātinošās devas lietošanas.
Injekcijas vieta (vēders, augšstilbs, sēžamvieta vai roka) būtiski neietekmē galkanezumaba uzsūkšanos.
Izkliede
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais izkliedes tilpums bija 7,3 l.
Biotransformācija
Paredzams, ka humanizētā IgG4 monoklonālā antiviela galkanezumabs katabolisma procesos tiek sašķelts nelielos peptīdos un aminoskābēs tāpat kā endogēnais IgG.
Eliminācija
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, galkanezumaba šķietamais klīrenss bija aptuveni 0,008 l stundā, bet tā eliminācijas pusperiods bija 27 dienas.
Linearitāte/nelinearitāte
Galkanezumaba ekspozīcija palielinās proporcionāli devai.
Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, ietverot 5–300 mg devas, uzsūkšanās ātrums, šķietamais klīrenss un šķietamais izkliedes tilpums nebija atkarīgi no zāļu devas.
Vecums, dzimums, ķermeņa masa, rase, etniskā izcelsme
Vecuma (no 18 līdz 65 gadu vecumam), dzimuma, ķermeņa masas, rases vai etniskās izcelsmes dēļ deva nav jāpielāgo, jo šiem faktoriem nebija klīniski nozīmīgas ietekmes uz galkanezumaba šķietamo klīrensu vai šķietamo izkliedes tilpumu.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Specifiski klīniskās farmakoloģijas pētījumi, lai vērtētu nieru darbības traucējumu un aknu darbības traucējumu ietekmi uz galkanezumaba FK, nav veikti. IgG monoklonālo antivielu eliminācija caur nierēm ir neliela. Arī IgG monoklonālās antivielas galvenokārt tiek eliminētas intracelurāra
23

katabolisma ceļā, un aknu darbības traucējumiem nav paredzama ietekme uz galkanezumaba klīrensu. Pamatojoties uz populācijas FK analīzi, bilirubīna koncentrācija vai Cockcroft-Gault kreatinīna klīrenss (diapazons: 24 līdz 308 ml/min) būtiski neietekmēja galkanezumaba šķietamo klīrensu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos pētījumos ar žurkām un makaka sugas pērtiķiem iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti un drošuma farmakoloģijas novērtējumi ar makaka sugas pērtiķiem, kuros zāļu kopējā iedarbība bija aptuveni 10 līdz 80 reižu lielāka par kopējo klīnisko iedarbību pacientiem, kuri lieto 240 mg devu, neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Nav veikti neklīniskie pētījumi, lai novērtētu galkanezumaba iespējamo kancerogenitāti vai mutagenitāti. Pamatojoties uz datiem no galkanezumaba farmakoloģijas un hroniskas toksicitātes pētījumiem, kā arī uz literatūras izvērtējumu par CGRP, nav pierādījumu, ka galkanezumaba ilgstoša lietošana varētu palielināt kancerogenitātes risku.
Žurkām, kuras saņēma galkanezumabu (kopējai iedarbībai aptuveni 4 līdz 20 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēka organismā, ja lieto 240 mg), nekonstatēja ietekmi uz fertilitātes raksturlielumiem, piemēram, pārošanās ciklu, rādītājiem spermas analīzē vai pārošanos un reproduktīvajiem rādītājiem. Tēviņu auglības pētījumā labā sēklinieka ķermeņa masa bija būtiski samazināta, ja kopējā iedarbība 4 reizes pārsniedza kopējo iedarbību, kāda tiek sasniegta cilvēkam, lietojot 240 mg.
Žurku embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā pie kopējās iedarbības, kas aptuveni 20 reižu pārsniedz kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu, 20. gestācijas dienā palielinājās tādu augļu un pēcnācēju skaits, kam bija īsas ribas un samazināts vidējais pārkauloto astes skriemeļu skaits. Šīs atrades konstatēja, kad nebija vērojama toksiska ietekme uz mātīti, un uzskatīja par saistītām ar galkanezumabu, bet tās nebija nelabvēlīgas.
Trušu embriofetālās attīstības toksicitātes pētījumā 29. gestācijas dienā galvaskausa anomāliju konstatēja vienam vīrišķā dzimuma auglim, kura māte bija ārstēta ar galkanezumabu, kopējai iedarbībai aptuveni 33 reizes pārsniedzot kopējo iedarbību cilvēkam, lietojot 240 mg devu.
Juvenilās toksikoloģijas pētījumā, kurā žurkas saņēma galkanezumabu divreiz nedēļā laikā no 21. līdz 90. dienai pēc dzimšanas sistēmiskā ietekme aprobežojās ar minimālu atgriezenisku kaulu kopējā minerālvielu satura un kaulu minerālā blīvuma samazinājumu (kad kopējā iedarbība aptuveni 50 reižu pārsniedz to, kāda ir cilvēka organismā, ja lieto 240 mg).
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
L-histidīns L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts Polisorbāts 80 Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi
24

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2 °C - 8 °C). Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālajā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30°C. Ja šie nosacījumi tiek pārkārpti, pilnšļirce ir jāizmet. 6.5. Iepakojuma veids un saturs 1 ml šķīduma caurspīdīgā I klases stikla šļircē, kas satur vienu zāļu devu. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pilnšļirces. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Iepakojumam pievienotā adata ir piemērota tikai subkutānai injekcijai. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Norādījumi par lietošanu Rūpīgi jāievēro lietošanas instrukcijā minētie šļirces lietošanas norādījumi. Pilnšļirce ir paredzēta tikai pilnīgai lietošanai. Pirms zāļu ievadīšanas pilnšļirce vizuāli jāpārbauda. Emgality nedrīkst lietot, ja šķīdums ir duļķains, mainījis krāsu vai satur daļiņas, kā arī tad, ja kāda no ierīces daļām šķiet bojāta. Nekratīt. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Eli Lilly Nederland B.V., Papendorpseweg 83, 3528BJ Utrecht, Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/003 EU/1/18/1330/004 EU/1/18/1330/006
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2018. gada 14. novembris
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
25

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I)
UN RAŽOTĀJS (-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
26

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS (-O) VIELAS (-U) RAŽOTĀJS (-I) UN RAŽOTĀJS (-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja(-u) nosaukums un adrese
ImClone Systems LLC 33 ImClone Drive, Branchburg New Jersey NJ 08876 ASV
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Eli Lilly Italia S.p.A. Via Gramsci, 731-733 50019 Sesto Fiorentino (FI) Itālija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles ar ierobežotu izrakstīšanu
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
27

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
28

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
29

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE - PILNŠĻIRCE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē galcanezumabum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāats, nātrija hlorīds, polisorbāts 80, ūdens injekcijām. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām. 1 pilnšļirce 3 pilnšļirces 2 pilnšļirces
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai. Nekratīt.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī.
30

Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Eli Lilly Nederland B.V. Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/003 (1 pilnšļirce) EU/1/18/1330/004 (3 pilnšļirces) EU/1/18/1330/006 (2 pilnšļirces)
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Emgality
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
31

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Emgality 120 mg injekcija galcanezumabum Subkutānai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 ml 6. CITA
32

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KASTĪTE - PILDSPALVVEIDA PILNŠĻIRCE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē galcanezumabum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra pildspalvveida pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts, nātrija hlorīds, polisorbāts 80, ūdens injekcijām. Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām. 1 pildspalvveida pilnšļirce 3 pildspalvveida pilnšļirces 2 pildspalvveida pilnšļirces
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai. Tikai vienreizējai lietošanai. Nekratīt.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
33

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Eli Lilly Nederland B.V. Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1330/001 (1 pildspalvveida pilnšļirce) EU/1/18/1330/002 (3 pildspalvveida pilnšļirces) EU/1/18/1330/005 (2 pildspalvveida pilnšļirces)
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Emgality
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
34

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILDSPALVVEIDA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Emgality 120 mg injekcija galcanezumabum Subkutānai lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 ml 6. CITA
35

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē
galcanezumabum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas 3. Kā lietot Emgality 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Emgality 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto
Emgality satur galkanezumabu, zāles, kas organismā aptur dabiskas vielas, kuras nosaukums ir ar kalcitonīna gēnu saistītais peptīds (calcitonin gene-related peptide, CGRP), darbību. Cilvēkiem ar migrēnu var būt paaugstināts CGRP līmenis.
Emgality lieto migrēnas profilaksei pieaugušiem pacientiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
Emgality var samazināt migrēnas galvassāpju biežumu un uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti. Tas sāk darboties aptuveni nedēļas laikā.
2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas
Nelietojiet Emgality šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret galkanezumabu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Emgality lietošanas vai tās laikā konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:
- ja Jums ir nopietna sirds un asinsvadu slimība. Emgality nav pētīts pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu slimībām.
Pievērsiet uzmanību alerģiskām reakcijām Emgality, iespējams, var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas. Emgality lietošanas laikā Jums jāpievērš uzmanība šādu reakciju pazīmēm. Šādas pazīmes ir minētas 4. punktā “Iespējamās blakusparādības”.
37

Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, jo tās nav pētītas šajā vecuma grupā.
Citas zāles un Emgality Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja esat sieviete, kurai var būt bērni, Jums ieteicams izvairīties no grūtniecības iestāšanās Emgality lietošanas laikā.
Ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Vēlams izvairīties no Emgality lietošanas grūtniecības laikā, jo nav zināms, kā šīs zāles ietekmē sievietes grūtniecības laikā.
Ja Jūs barojat ar krūti vai plānojat barot ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Jums un Jūsu ārstam jāizlemj, vai Jūs barosiet bērnu ar krūti un lietosiet Emgality.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Dažiem pacientiem Emgality lietošanas laikā ir bijis reibonis.
Emgality satur nātriju Zāles satur 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
3. Kā lietot Emgality
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts, farmaceits vai medmāsa Jums teicis(-kusi). Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
Emgality pildspalvveida pilnšļirce ir paredzēta tikai vienreizējai lietošanai un satur vienu Emgality devu (120 mg).
- Pirmajā Emgality lietošanas reizē Jūsu ārsts vai medmāsa injicēs divu pildspalvveida injektoru saturu (kopā 240 mg).
- Pēc pirmās devas Jūs lietosiet vienu pildspalvveida injektoru (120 mg) katru mēnesi.
Jūsu ārsts izlems, cik ilgi Jums jālieto Emgality.
Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija). Jums un Jūsu ārstam vai medmāsai jāizlemj, vai Jūs varat injicēt Emgality patstāvīgi.
Svarīgi, lai Jūs nemēģinātu patstāvīgi izdarīt injekciju, kamēr ārsts vai medmāsa nav Jūs apmācījuši. Pēc atbilstošas apmācības Emgality injekcijas var veikt arī aprūpētājs.
Pildspalvveida injektoru nedrīkst sakratīt.
Pirms Emgality lietošanas uzmanīgi izlasiet sadaļu “Lietošanas norādījumi”, kas attiecas uz pildspalvveida injektoru.
Ja esat lietojis Emgality vairāk nekā noteikts Ja Jūs esat injicējis Emgality vairāk nekā noteikts, piemēram, ja pēc pirmās 240 mg devas Jūs esat injicējis zāles divreiz viena mēneša laikā vai ja Emgality ir nejauši lietojis kāds cits, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
38

Ja esat aizmirsis lietot Emgality Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto injekciju.
Ja esat aizmirsis injicēt vienu Emgality devu, injicējiet aizmirsto devu, tiklīdz iespējams, un pēc tam injicējiet nākamo devu vienu mēnesi pēc attiecīgās dienas.
Ja Jūs pārtraucat lietot Emgality Nepārtrauciet lietot Emgality, vispirms nekonsultējoties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Alerģiskas reakcijas, lietojot Emgality, parasti ir vieglas līdz vidēji smagas (piemēram, izsitumi vai nieze), taču var rasties arī nopietnākas reakcijas. Smagas alerģiskas reakcijas pazīmes var būt, piemēram, šādas:
- apgrūtināta elpošana vai rīšana; - zems asinsspiediens, kas var izraisīt reiboni vai apreibuma sajūtu; - sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums; - stipra ādas nieze ar sarkaniem vai virs ādas virsmas paceltiem izsitumiem. Ja Jūs pamanāt jebkuras no šīm pazīmēm, nekavējoties pastāstiet savam ārstam vai vērsieties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības.
Blakusparādības, par kurām ir ziņots.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): - sāpes injekcijas vietā, - reakcijas injekcijas vietā (piemēram, apsārtusi āda, nieze, asinsizplūdums, pietūkums).
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): - vertigo (reibonis vai “galvas griešanās” sajūta), - aizcietējums, - nieze.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): - nātrene (virs ādas virsmas pacelti, niezoši plankumi).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Emgality
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2 °C līdz 8 °C). Nesasaldēt.
39

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C. Ja pildspalvveida injektors uzglabāts augstākā temperatūrā vai ilgāku laiku, tas ir jāizmet.
Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka pildspalvveida injektors ir bojāts vai ja zāles ir duļķainas vai satur daļiņas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Emgality satur Aktīvā viela ir galkanezumabs. Katra pildspalvveida pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba 1 ml šķīduma.
Citas sastāvdaļas ir L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts, polisorbāts 80, nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.
Emgality ārējais izskats un iepakojums Emgality ir šķīdums injekcijām caurspīdīgā stikla šļircē. Tas var būt bezkrāsains līdz gaiši dzeltens.
Šļirce ir ievietota vienreizējās lietošanas pildspalvveida injektorā, kas satur vienu zāļu devu. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pildspalvveida pilnšļirces.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Eli Lilly Nederland B. V., Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht, Nīderlande.
Ražotājs Eli Lilly Italia S.p.A., Via Gramsci 731/733, 50019, Sesto Fiorentino (FI), Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84
България ТП "Ели Лили Недерланд" Б.В. - България тел. + 359 2 491 41 40 Česká republika ELI LILLY ČR, s.r.o. Tel: + 420 234 664 111
Danmark Eli Lilly Danmark A/S Tlf: +45 45 26 60 00
Deutschland Lilly Deutschland GmbH Tel. + 49-(0) 6172 273 2222

Lietuva Eli Lilly Lietuva Tel. +370 (5) 2649600
Luxembourg/Luxemburg Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84 Magyarország Lilly Hungária Kft. Tel: + 36 1 328 5100
Malta Charles de Giorgio Ltd. Tel: + 356 25600 500
Nederland Eli Lilly Nederland B.V. Tel: + 31-(0) 30 60 25 800

40

Eesti Tel: +372 6 817 280
Ελλάδα ΦΑΡΜΑΣΕΡΒ-ΛΙΛΛΥ Α.Ε.Β.Ε. Τηλ: +30 210 629 4600
España Lilly S.A. Tel: + 34-91 663 50 00
France Lilly France Tél: +33-(0) 1 55 49 34 34
Hrvatska Eli Lilly Hrvatska d.o.o. Tel: +385 1 2350 999
Ireland Eli Lilly and Company (Ireland) Limited Tel: + 353-(0) 1 661 4377
Ísland Icepharma hf. Sími + 354 540 8000
Italia Eli Lilly Italia S.p.A. Tel: + 39- 055 42571
Κύπρος Phadisco Ltd Τηλ: +357 22 715000
Latvija Eli Lilly (Suisse) S.A Pārstāvniecība Latvijā Tel: +371 67364000

Norge Eli Lilly Norge A.S. Tlf: + 47 22 88 18 00
Österreich Eli Lilly Ges.m.b.H. Tel: + 43-(0) 1 711 780
Polska Eli Lilly Polska Sp. z o.o. Tel: +48 22 440 33 00
Portugal Lilly Portugal Produtos Farmacêuticos, Lda Tel: + 351-21-4126600
România Eli Lilly România S.R.L. Tel: + 40 21 4023000
Slovenija Eli Lilly farmacevtska družba, d.o.o. Tel: +386 (0)1 580 00 10
Slovenská republika Eli Lilly Slovakia, s.r.o. Tel: + 421 220 663 111
Suomi/Finland Oy Eli Lilly Finland Ab Puh/Tel: + 358-(0) 9 85 45 250
Sverige Eli Lilly Sweden AB Tel: + 46-(0) 8 7378800
United Kingdom Eli Lilly and Company Limited Tel: + 44-(0) 1256 315000

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu

41

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē
galcanezumabum
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas 3. Kā lietot Emgality 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Emgality 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Emgality un kādam nolūkam to lieto
Emgality satur galkanezumabu, zāles, kas organismā aptur dabiskas vielas, kuras nosaukums ir ar kalcitonīna gēnu saistītais peptīds (calcitonin gene-related peptide, CGRP), darbību. Cilvēkiem ar migrēnu var būt paaugstināts CGRP līmenis.
Emgality lieto migrēnas profilaksei pieaugušiem pacientiem, kuriem migrēna ir vismaz 4 dienas mēnesī.
Emgality var samazināt migrēnas galvassāpju biežumu un uzlabot Jūsu dzīves kvalitāti. Tas sāk darboties aptuveni nedēļas laikā.
2. Kas Jums jāzina pirms Emgality lietošanas
Nelietojiet Emgality šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret galkanezumabu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Emgality lietošanas vai tās laikā konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu:
- ja Jums ir nopietna sirds un asinsvadu slimība. Emgality nav pētīts pacientiem ar smagām sirds un asinsvadu slimībām.
Pievērsiet uzmanību alerģiskām reakcijām Emgality, iespējams, var izraisīt smagas alerģiskas reakcijas. Emgality lietošanas laikā Jums jāpievērš uzmanība šādu reakciju pazīmēm. Šādas pazīmes ir minētas 4. punktā “Iespējamās blakusparādības”.
42

Bērni un pusaudži Šīs zāles nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem vecumā līdz 18 gadiem, jo tās nav pētītas šajā vecuma grupā.
Citas zāles un Emgality Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja esat sieviete, kurai var būt bērni, Jums ieteicams izvairīties no grūtniecības iestāšanās Emgality lietošanas laikā.
Ja Jūs esat grūtniece, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Vēlams izvairīties no Emgality lietošanas grūtniecības laikā, jo nav zināms, kā šīs zāles ietekmē sievietes grūtniecības laikā.
Ja Jūs barojat ar krūti vai plānojat barot ar krūti, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu. Jums un Jūsu ārstam jāizlemj, vai Jūs barosiet bērnu ar krūti un lietosiet Emgality.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Galkanezumabs var nedaudz ietekmēt spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Dažiem pacientiem Emgality lietošanas laikā ir bijis reibonis.
Emgality satur nātriju Zāles satur 1 mmol nātrija (23 mg) katrā 120 mg devā, - būtībā tās ir “nātriju nesaturošas”.
3. Kā lietot Emgality
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts, farmaceits vai medmāsa Jums teicis(-kusi). Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
Emgality pilnšļirce ir paredzēta tikai vienreizējai lietošanai un satur vienu Emgality devu (120 mg). - Pirmajā Emgality lietošanas reizē Jūsu ārsts vai medmāsa injicēs divu šļirču saturu (kopā 240 mg). - Pēc pirmās devas Jūs lietosiet vienu šļirci (120 mg) katru mēnesi.
Jūsu ārsts izlems, cik ilgi Jums jālieto Emgality.
Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija). Jums un Jūsu ārstam vai medmāsai jāizlemj, vai Jūs varat injicēt Emgality patstāvīgi.
Svarīgi, lai Jūs nemēģinātu patstāvīgi izdarīt injekciju, kamēr ārsts vai medmāsa nav Jūs apmācījuši. Pēc atbilstošas apmācības Emgality injekcijas var veikt arī aprūpētājs.
Šļirci nedrīkst sakratīt.
Pirms Emgality lietošanas uzmanīgi izlasiet sadaļu “Lietošanas norādījumi”, kas attiecas uz šļirci.
Ja esat lietojis Emgality vairāk nekā noteikts Ja Jūs esat injicējis Emgality vairāk nekā noteikts, piemēram, ja pēc pirmās 240 mg devas Jūs esat injicējis zāles divreiz viena mēneša laikā vai ja Emgality ir nejauši lietojis kāds cits, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.
43

Ja esat aizmirsis lietot Emgality Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto injekciju.
Ja esat aizmirsis injicēt vienu Emgality devu, injicējiet aizmirsto devu, tiklīdz iespējams, un pēc tam injicējiet nākamo devu vienu mēnesi pēc attiecīgās dienas.
Ja Jūs pārtraucat lietot Emgality Nepārtrauciet lietot Emgality, vispirms nekonsultējoties ar ārstu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Alerģiskas reakcijas, lietojot Emgality, parasti ir vieglas līdz vidēji smagas (piemēram, izsitumi vai nieze), taču var rasties arī nopietnākas reakcijas. Smagas alerģiskas reakcijas pazīmes var būt, piemēram, šādas:
- apgrūtināta elpošana vai rīšana; - zems asinsspiediens, kas var izraisīt reiboni vai apreibuma sajūtu; - sejas, lūpu, mēles vai rīkles pietūkums; - stipra ādas nieze ar sarkaniem vai virs ādas virsmas paceltiem izsitumiem. Ja Jūs pamanāt jebkuras no šīm pazīmēm, nekavējoties pastāstiet savam ārstam vai vērsieties pēc neatliekamās medicīniskās palīdzības.
Blakusparādības, par kurām ir ziņots.
Ļoti biežas blakusparādības (var rasties vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): - sāpes injekcijas vietā, - reakcijas injekcijas vietā (piemēram, apsārtusi āda, nieze, asinsizplūdums, pietūkums).
Biežas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 10 cilvēkiem): - vertigo (reibonis vai “galvas griešanās” sajūta), - aizcietējums, - nieze.
Retākas blakusparādības (var rasties līdz 1 no 100 cilvēkiem): - nātrene (virs ādas virsmas pacelti, niezoši plankumi).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Emgality
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2 °C līdz 8 °C). Nesasaldēt.
44

Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Emgality vienu reizi līdz 7 dienām drīkst uzglabāt ārpus ledusskapja temperatūrā līdz 30 °C. Ja šļirce uzglabāta augstākā temperatūrā vai ilgāku laiku, tā ir jāizmet.
Nelietojiet šīs zāles, ja pamanāt, ka šļirce ir bojāta vai ja zāles ir duļķainas vai satur daļiņas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet ārstam, medmāsai vai farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Emgality satur Aktīvā viela ir galkanezumabs. Katra pilnšļirce satur 120 mg galkanezumaba 1 ml šķīduma.
Citas sastāvdaļas ir L-histidīns, L-histidīna hidrohlorīda monohidrāts, polisorbāts 80, nātrija hlorīds un ūdens injekcijām.
Emgality ārējais izskats un iepakojums Emgality ir šķīdums injekcijām caurspīdīgā vienas devas stikla šļircē. Tas var būt bezkrāsains līdz gaiši dzeltens. Iepakojumā ir 1, 2 vai 3 pilnšļirces.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Eli Lilly Nederland B. V., Papendorpseweg 83, 3528 BJ Utrecht, Nīderlande.
Ražotājs Eli Lilly Italia S.p.A., Via Gramsci 731/733, 50019, Sesto Fiorentino (FI), Itālija.
Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

Belgique/België/Belgien Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84
България ТП "Ели Лили Недерланд" Б.В. - България тел. + 359 2 491 41 40 Česká republika ELI LILLY ČR, s.r.o. Tel: + 420 234 664 111
Danmark Eli Lilly Danmark A/S Tlf: +45 45 26 60 00
Deutschland Lilly Deutschland GmbH Tel. + 49-(0) 6172 273 2222
Eesti Tel: +372 6 817 280

Lietuva Eli Lilly Lietuva Tel. +370 (5) 2649600
Luxembourg/Luxemburg Eli Lilly Benelux S.A./N.V. Tél/Tel: + 32-(0)2 548 84 84 Magyarország Lilly Hungária Kft. Tel: + 36 1 328 5100
Malta Charles de Giorgio Ltd. Tel: + 356 25600 500
Nederland Eli Lilly Nederland B.V. Tel: + 31-(0) 30 60 25 800
Norge Eli Lilly Norge A.S. Tlf: + 47 22 88 18 00

45

Ελλάδα ΦΑΡΜΑΣΕΡΒ-ΛΙΛΛΥ Α.Ε.Β.Ε. Τηλ: +30 210 629 4600
España Lilly S.A. Tel: + 34-91 663 50 00
France Lilly France Tél: +33-(0) 1 55 49 34 34
Hrvatska Eli Lilly Hrvatska d.o.o. Tel: +385 1 2350 999
Ireland Eli Lilly and Company (Ireland) Limited Tel: + 353-(0) 1 661 4377
Ísland Icepharma hf. Sími + 354 540 8000
Italia Eli Lilly Italia S.p.A. Tel: + 39- 055 42571
Κύπρος Phadisco Ltd Τηλ: +357 22 715000
Latvija Eli Lilly (Suisse) S.A Pārstāvniecība Latvijā Tel: +371 67364000

Österreich Eli Lilly Ges.m.b.H. Tel: + 43-(0) 1 711 780
Polska Eli Lilly Polska Sp. z o.o. Tel: +48 22 440 33 00
Portugal Lilly Portugal Produtos Farmacêuticos, Lda Tel: + 351-21-4126600
România Eli Lilly România S.R.L. Tel: + 40 21 4023000
Slovenija Eli Lilly farmacevtska družba, d.o.o. Tel: +386 (0)1 580 00 10
Slovenská republika Eli Lilly Slovakia, s.r.o. Tel: + 421 220 663 111
Suomi/Finland Oy Eli Lilly Finland Ab Puh/Tel: + 358-(0) 9 85 45 250
Sverige Eli Lilly Sweden AB Tel: + 46-(0) 8 7378800
United Kingdom Eli Lilly and Company Limited Tel: + 44-(0) 1256 315000

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta

Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē: http://www.ema.europa.eu

46

Norādījumi par lietošanu
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pildspalvveida pilnšļircē
Galcanezumabum Subkutānai lietošanai
Pirms pildspalvveida pilnšļirces (pildspalvveida injektora) lietošanas:
Svarīga informācija
• Jūsu ārstam vai medmāsai jāparāda Jums, kā sagatavot un injicēt Emgality, izmantojot pildspalvveida injektoru. Neinjicējiet Emgality sev vai kādam citam, kamēr Jums nav parādīts, kā tas jādara.
• Saglabājiet šo instrukciju un skatiet to, kad nepieciešams. • Katrs pildspalvveida injektors ir paredzēts TIKAI VIENREIZĒJAI LIETOŠANAI.
Pildspalvveida injektoru nedrīkst dot citiem cilvēkiem vai izmantot atkārtoti. Pretējā gadījumā Jūs varat inficēt citus vai inficēties pats. • Pildspalvveida injektoram ir stikla daļas. Ar to jārīkojas uzmanīgi. Ja tas ir bijis nomests uz cietas virsmas, nelietojiet to. Injekcijai izmantojiet jaunu pildspalvveida injektoru. • Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izlemt, kurā ķermeņa daļā injicēt zāļu devu. Jūs varat arī izlasīt šīs instrukcijas sadaļu “Injekcijas vietas izvēlēšanās”, kas Jums var palīdzēt izvēlēties, kura ķermeņa daļa varētu būt vispiemērotākā. • Ja Jums ir redzes vai dzirdes traucējumi, nelietojiet šo pildspalvveida injektoru bez aprūpētāja palīdzības.
NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
Pirms EMGALITY pildspalvveida injektora lietošanas izlasiet un rūpīgi ievērojiet šos soli pa solim norādījumus.
47

Emgality pildspalvveida injektora sastāvdaļas
Augšdaļa Zilganzaļas krāsas injekcijas poga Bloķēšanas gredzens Bloķēšanas/ atbloķēšanas simboli
Zāles Caurspīdīgā pamatne
Pamatnes uzgalis Apakšdaļa/ Adatas gals
48

Pirms Jūs sākat
Izņemiet pildspalvveida injektoru no ledusskapja

Ievietojiet oriģinālo iepakojumu ar visiem neizlietotajiem pildspalvveida injektoriem atpakaļ ledusskapī.
Atstājiet šo pamatnes uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju. Nekratiet. Lai injekcija būtu patīkamāka, pirms injicēšanas paturiet pildspalvveida injektoru 30 minūtes istabas temperatūrā. Pildspalvveida injektoru nedrīkst sildīt mikroviļņu krāsnī vai zem tekoša karstā ūdens, un to nedrīkst atstāt tiešos saules staros.

Pārbaudiet pildspalvveida injektoru un zāles

Pārliecinieties, ka Jums ir pareizās zāles. Zālēm iekšā jābūt dzidrām. Tās var būt bezkrāsainas līdz gaiši dzeltenas.
Nelietojiet pildspalvveida injektoru un izmetiet to saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem, ja:
• tas izskatās bojāts; • zāles ir duļķainas, mainījušas krāsu vai satur nelielas
daļiņas; • ir beidzies uz etiķetes nodrukātais derīguma termiņš; • zāles ir sasalušas.
Derīguma termiņš

49

Sagatavošanās injekcijai
Izvēlieties injekcijas vietu
Rokas aizmugure Vēders Sēžamvieta
Augšstilbs

Pirms Emgality injekcijas nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Pārliecinieties, ka ērti pieejamā vietā ir asiem priekšmetiem paredzētā tvertne.
Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izvēlēties piemērotāko injekcijas vietu.
• Jūs varat injicēt zāles vēdera zonā vai augšstilbā. Nedrīkst injicēt 5 centimetru rajonā ap nabu.
• Cits cilvēks var injicēt Jums zāles augšdelma aizmugurē vai sēžamvietā.
• Neinjicējiet tajā pašā vietā, kur iepriekš. Piemēram, ja Jūsu pirmā injekcija bija vēderā, nākamā injekcija varētu būt citā vietā uz vēdera.
• Pirms injekcijas notīriet un nožāvējiet injekcijas vietu.

1. Noņemiet pildspalvveida injektora uzgali
Pārliecinieties, ka pildspalvveida injektors ir bloķēts. Atstājiet pamatnes uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju. • Kad esat gatavs veikt injekciju, noskrūvējiet pamatnes uzgali un izmetiet to atkritumu tvertnē. • Nelieciet pamatnes uzgali atpakaļ – tas var bojāt adatu.
• Nepieskarieties adatai.
2. Novietojiet un atbloķējiet
• Novietojiet un turiet caurspīdīgo pamatni taisni un stingri pret ādu. Pagrieziet bloķēšanas gredzenu uz atbloķēta
stāvokļa pozīciju.

50

3. Piespiediet un turiet
• Piespiediet un turiet piespiestu zilganzaļās krāsas injekcijas pogu; Jūs dzirdēsiet skaļu klikšķi.
• Turpiniet turēt caurspīdīgo pamatni cieši piespiestu ādai. Aptuveni 5 līdz 10 sekundes pēc pirmā klikšķa Jūs dzirdēsiet otro klikšķi. Šis otrais klikšķis nozīmē, ka injekcija ir pabeigta.
• Noņemiet pildspalvveida injektoru no ādas.
Pēc zāļu injicēšanas
Izmetiet pildspalvveida injektoru NELIECIET atpakaļ pamatnes uzgali. Izmetiet pildspalvveida injektoru asiem priekšmetiem paredzētajā tvertnē vai saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem.

Klik!

10 sekundes

Jūs zināsiet, ka injekcija ir
pabeigta, kad būs redzams pelēkais virzulis.

Kad likvidējat pildspalvveida injektoru un asu priekšmetu izmešanai paredzēto tvertni: • Pilno asiem priekšmetiem paredzēto tvertni nedrīkst izmantot otrreizējai pārstrādei.
• Vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat.

Bieži uzdoti jautājumi

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja manā pildspalvveida injektorā ir redzami gaisa pūslīši?
Tas ir normāli, ka pildspalvveida injektorā ir gaisa pūslīši. Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija).

Jaut. Ko nozīmē, ja uz adatas gala ir šķidruma piliens, kad es noņemu pamatnes uzgali? Atb. Ja uz adatas gala ir redzams šķidruma piliens, viss ir kārtībā.

Jaut. Ko darīt, ja es atbloķēju pildspalvveida injektoru un nospiežu zilganzaļās krāsas injekcijas pogu, pirms noņemu pamatnes uzgali?
Atb. Nenoņemiet pamatnes uzgali. Izmetiet šo pildspalvveida injektoru un ņemiet jaunu.

51

Jaut. Vai man ir jātur injekcijas poga piespiesta, kamēr injekcija ir pabeigta?
Atb. Tas nav nepieciešams, taču var palīdzēt noturēt pildspalvveida injektoru nekustīgu un cieši piespiestu ādai.

Jaut. Atb.

Ko darīt, ja adata pēc injekcijas neievelkas iekšā?
Nepieskarieties adatai un nelieciet atpakaļ pamatnes uzgali. Uzglabājiet drošā vietā, lai izvairītos no nejaušas savainošanās ar adatu. Lai saņemtu norādījumus par to, kā nosūtīt pildspalvveida injektoru atpakaļ, sazinieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.

Jaut. Ko nozīmē, ja pēc injekcijas uz manas ādas ir šķidruma vai asiņu piliens? Atb. Tas ir normāli. Piespiediet injekcijas vietai vates tamponu vai marli. Neberziet injekcijas vietu.

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja injekcijas laikā es dzirdu vairāk nekā 2 klikšķus – 2 skaļus un vienu vieglu klikšķi. Vai es saņēmu pilnu injekciju?
Daži pacienti var dzirdēt vieglu klikšķi tieši pirms otrā skaļā klikšķa. Tā ir normāla pildspalvveida injektora darbība. Nenoņemiet pildspalvveida injektoru no ādas, kamēr neesat dzirdējis otro skaļo klikšķi.

Jaut. Atb.

Kā es varu noteikt, vai injekcija ir pabeigta?
Pēc zilganzaļās krāsas injekcijas pogas piespiešanas Jūs dzirdēsiet 2 skaļus klikšķus. Otrais klikšķis nozīmē, ka injekcija ir pabeigta. Jūs arī redzēsiet pelēku virzuli caurspīdīgās pamatnes augšējā daļā.

Izlasiet visu Emgality lietošanas instrukciju, kas atrodas kastītē, lai uzzinātu vairāk informācijas par šīm zālēm.

52

Norādījumi par lietošanu
Emgality 120 mg šķīdums injekcijām pilnšļircē
Galcanezumabum Subkutānai lietošanai
Pirms pilnšļirces lietošanas:
Svarīga informācija
• Jūsu ārstam vai medmāsai jāparāda Jums, kā sagatavot un injicēt Emgality, izmantojot šļirci. Neinjicējiet Emgality sev vai kādam citam, kamēr Jums nav parādīts, kā tas jādara.
• Saglabājiet šo instrukciju un skatiet to, kad nepieciešams. • Katra šļirce ir paredzēta TIKAI VIENREIZĒJAI LIETOŠANAI. Šļirci nedrīkst dot
citiem cilvēkiem vai izmantot atkārtoti. Pretējā gadījumā Jūs varat inficēt citus vai inficēties pats. • Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izlemt, kurā ķermeņa daļā injicēt zāļu devu. Jūs varat arī izlasīt šīs instrukcijas sadaļu “Injekcijas vietas izvēlēšanās”, kas Jums var palīdzēt izvēlēties, kura ķermeņa daļa varētu būt vispiemērotākā. • Ja Jums ir redzes traucējumi, nelietojiet Emgality šļirci bez aprūpētāja palīdzības.
NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
Pirms EMGALITY šļirces lietošanas izlasiet un rūpīgi ievērojiet šos soli pa solim norādījumus.
53

Emgality šļirces sastāvdaļas
Šļirces korpuss ar zālēm

Īkšķa spilventiņš
Zilganzaļas krāsas virzuļa stienītis
Vietas satveršanai ar pirkstiem Pelēkais šļirces virzulis

Adata

Adatas uzgalis

54

Pirms Jūs sākat
Izņemiet šļirci no ledusskapja

Ievietojiet oriģinālo iepakojumu ar visām nelietotajām šļircēm atpakaļ ledusskapī. Atstājiet adatas uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju.
Nekratīt.
Lai injekcija būtu patīkamāka, pirms injicēšanas 30 minūtes paturiet šļirci istabas temperatūrā.
Šļirci nedrīkst sildīt mikroviļņu krāsnī vai zem tekoša karstā ūdens, un to nedrīkst atstāt tiešos saules staros.

Pārbaudiet šļirci un zāles

Pārliecinieties, ka Jums ir pareizās zāles. Zālēm iekšā jābūt dzidrām. Tās var būt bezkrāsainas līdz gaiši dzeltenas.
Nelietojiet šļirci un izmetiet to saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem, ja:
• tā izskatās bojāta; • zāles ir duļķainas, mainījušas krāsu vai satur
nelielas daļiņas; • ir beidzies uz etiķetes nodrukātais derīguma
termiņš; • zāles ir sasalušas.
Derīguma termiņš

Sagatavošanās injekcijai Izvēlieties injekcijas vietu

Pirms Emgality injekcijas nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni. Pārliecinieties, ka ērti pieejamā vietā ir asiem priekšmetiem paredzētā tvertne.
Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa var palīdzēt Jums izvēlēties piemērotāko injekcijas vietu.
• Jūs varat injicēt zāles vēdera zonā vai augšstilbā. Nedrīkst injicēt 5 centimetru rajonā ap nabu.
• Cits cilvēks var injicēt Jums zāles augšdelma aizmugurē vai sēžamvietā.
• Neinjicējiet tajā pašā vietā, kur iepriekš. Piemēram, ja Jūsu pirmā injekcija bija vēderā, nākamā injekcija varētu būt citā vietā uz vēdera.

55

Rokas aizmugure

• Pirms injekcijas notīriet un nožāvējiet injekcijas vietu.

Vēders
Sēžamvieta
Augšstil bs
1. Noņemiet uzgali
• Atstājiet adatas uzgali uzliktu līdz brīdim, kad esat gatavs veikt injekciju.
• Kad esat gatavs veikt injekciju, noņemiet adatas uzgali un izmetiet to atkritumu tvertnē.
• Nelieciet adatas uzgali atpakaļ – tas var bojāt adatu, vai arī Jūs varat nejauši savainoties.
• Nepieskarieties adatai.
2. Ievietošana
• Uzmanīgi satveriet un turiet ādas kroku vietā, kur injicēsiet zāles.
• Ievadiet adatu 45 grādu leņķī.
3. Injicēšana
• Lēni spiediet uz īkšķa spilventiņa, lai līdz galam iespiestu uzgali, līdz ir injicētas visas zāles.
• Pelēkais šļirces virzulis ir jāiespiež līdz šļirces galam.

45°
90°

56

• Jums jāredz zilganzaļās krāsas virzuļa stienītis caur šļirces korpusu, kad injekcija ir pabeigta.
• Izņemiet adatu no ādas un uzmanīgi atlaidiet ādu.
• Nelieciet atpakaļ adatas uzgali uz šļirces.
Pēc zāļu injicēšanas
Izmetiet šļirci NELIECIET atpakaļ adatas uzgali. Izmetiet šļirci asiem priekšmetiem paredzētajā tvertnē vai saskaņā ar ārsta, farmaceita vai medmāsas norādījumiem.

Zilganzaļas krāsas virzuļa stienītis
Pelēkais šļirces virzulis

Kad likvidējat šļirci un asu priekšmetu izmešanai paredzēto tvertni:
• pilno asiem priekšmetiem paredzēto tvertni nedrīkst izmantot otrreizējai pārstrādei. • Vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat.

57

Bieži uzdoti jautājumi

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja manā Emgality šļircē ir redzami gaisa pūslīši?
Tas ir normāli, ka šļircē ir gaisa pūslīši. Emgality ievada injekcijas veidā zem ādas (subkutāna injekcija).

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja uz adatas gala ir šķidruma piliens, kad es noņemu adatas uzgali? Ja uz adatas gala ir redzams šķidruma piliens, viss ir kārtībā.

Jaut. Atb.

Ko darīt, ja es nevaru iespiest virzuli?
Ja virzulis ir ieķēries vai bojāts: • neturpiniet lietot šo šļirci; • izņemiet adatu no ādas; • izmetiet šo šļirci un ņemiet jaunu.

Jaut. Atb.

Ko nozīmē, ja pēc injekcijas uz manas ādas ir šķidruma vai asiņu piliens?
Tas ir normāli. Piespiediet injekcijas vietai vates tamponu vai marli. Neberziet injekcijas vietu.

Jaut. Atb.

Kā es varu noteikt, vai injekcija ir pabeigta?
Kad injekcija ir pabeigta: • caur šļirces korpusu ir redzams zilganzaļās krāsas virzuļa stienītis; • pelēkajam šļirces virzulim ir jābūt līdz galam iespiestam šļircē.

Izlasiet visu Emgality lietošanas instrukciju, kas atrodas kastītē, lai uzzinātu vairāk informācijas par šīm zālēm.

58