Elonva

Šķīdums injekcijām

Elonva

Kastīte, Stikla pilnšļirce, N1
Corifollitropinum alfa

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/09/609/002

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/09/609/002

Ražotājs

N.V. Organon, Netherlands

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

25-JAN-10

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

150 µg

Zāļu forma

Šķīdums injekcijām

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Merck Sharp & Dohme B.V., Netherlands

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām. Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 100 mikrogramus alfa* korifolitropīna (corifollitropin alfa). Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 150 mikrogramus alfa* korifolitropīna (corifollitropin alfa). *alfa korifolitropīns ir glikoproteīns, ko izstrādā Ķīnas kāmju olnīcu (Chinese Hamster Ovary; CHO) šūnas ar rekombinanto DNS tehnoloģiju. Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību: Šīs zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā devā, – būtībā tas ir „nātriju nesaturošs”. Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Šķīdums injekcijām (injekcijām). Dzidrs un bezkrāsains ūdens šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Elonva indicēts kontrolētai olnīcu stimulācijai (KOS) apvienojumā ar Gonadotropīna atbrīvojošo hormonu (GnRH) antagonistu daudzu folikulu attīstībai sievietēm, kuras piedalās atbalstītās reproduktīvās tehnoloģijas (ART) programmā. 4.2. Devas un lietošanas veids Ārstēšana ar Elonva jāsāk auglības traucējumu ārstēšanā pieredzējuša ārsta uzraudzībā. Devas Reproduktīva vecuma sieviešu terapijā Elonva deva ir atkarīga no ķermeņa masas un vecuma.  Viena 100 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm vecumā līdz 36 gadiem un ar ķermeņa
masu, kas nepārsniedz 60 kilogramus .  Viena 150 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm:
- kuru ķermeņa masa ir lielāka par 60 kilogramiem neatkarīgi no vecuma; - kuru ķermeņa masa ir 50 kilogramu vai vairāk un kuras ir vecākas par 36 gadiem.
2

Pētījumos nepiedalījās sievietes vecumā pēc 36 gadiem un ar ķermeņa masu, kas nepārsniedz 50 kilogramus.

Vecums

36 gadi un jaunākas Vecākas par 36 gadiem

Mazāk par 50 kg 100 mikrogramu
Nav pētīts.

Ķermeņa masa 50 – 60 kg
100 mikrogramu

Vairāk par 60 kg 150 mikrogramu

150 mikrogramu 150 mikrogramu

Ieteicamās Elonva devas ir noteiktas tikai terapijas ciklam ar GnRH antagonistu, kas tika ievadīts no 5. vai 6. stimulācijas dienas (skatīt arī 4.1., 4.4. un 5.1. apakšpunktu).

Stimulācijas 1. diena: Menstruālā cikla agrīnās folikulārās fāzes laikā Elonva jāievada vienreizējas subkutānas injekcijas veidā, vislabāk vēdera priekšējā sienā.

Stimulācijas 5. vai 6. diena: Ārstēšana ar GnRH antagonistu vēlams sākt stimulācijas 5. vai 6. dienā atkarībā no olnīcu atbildes reakcijas, t.i., augošu folikulu skaita un izmēra .Paralēla estradiola līmeņa noteikšana serumā var būt noderīga. GnRH antagonistu lieto, lai novērstu priekšlaicīgu luteinizējošā hormona (LH) koncentrācijas palielināšanos.

Stimulācijas 8. diena: Kad pagājušas septiņas dienas pēc Elonva injekcijas, stimulācijas 1. dienā, KOS terapiju var turpināt, katru dienu injicējot (rekombinanto) folikulus stimulējošo hormonu [(rec)FSH], līdz ir sasniegti kritēriji oocītu galīgās nobriešanas ierosināšanai (3 folikuli  17 mm). (rec)FSH dienas devas lielums var būt atkarīgs no olnīcu atbildes reakcijas. Sievietēm, kuru olnīcas reaģē normāli, ieteicama 150 SV liela (rec)FSH dienas deva. Atkarībā no olnīcu atbildes reakcijas dienā, kad ievada cilvēka horija gonadotropīnu (hCG), (rec)FSH ievadi var izlaist.. Parasti pietiekama folikulu attīstība tiek sasniegta vidēji līdz terapijas devītajai diena (no 6. līdz 18. dienai).

Lai ierosinātu galīgo oocītu nobriešanu, tiklīdz tiek konstatēti 3 folikuli, kuru izmērs ir  17 mm, tai pašā dienā vai vienu dienu vēlāk vienu reizi injicē 5000 līdz 10 000 SV hCG. Lai līdz minimumam samazinātu olnīcu hiperstimulācijas sindroma (OHSS) risku, pārāk izteiktas olnīcu atbildes reakcijas gadījumā skatīt 4.4. apakšpunktā sniegtos ieteikumus.

Īpašas pacientu grupas

Nieru darbības traucējumi Pētījumi pacientēm ar nieru mazspēju nav veikti. Tā kā pacientēm ar nieru mazspēju var būt samazināts korifolitropīna eliminācijas ātrums, šīm sievietēm Elonva lietošana nav ieteicama (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).

Aknu darbības traucējumi Lai gan dati par pacientēm ar aknu darbības traucējumiem nav pieejami, nav ticams, ka aknu darbības traucējumi ietekmē alfa korifolitropīna elimināciju (skatīt 5.2. apakšpunktu).

Pediatriskā populācija

Reģistrētās indikācijas ietvaros Elonva lietošana uz pediatrisko populāciju neattiecas.

3

Lietošanas veids
Ja tiek pareizi ievēroti ārsta sniegtie norādījumi, Elonva zemādas injekciju var veikt pati sieviete vai viņas partneris. Elonva pašinjekciju atļauts veikt tikai labi motivētām, pietiekami apmācītām sievietēm, kurām pieejami eksperta ieteikumi.
4.3. Kontrindikācijas
 Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.  Olnīcu, krūts, dzemdes, hipofīzes vai hipotalāma audzēji.  Patoloģiska (ne menstruāla) asiņošana no maksts bez zināma/diagnosticēta cēloņa.  Primāra olnīcu mazspēja.  Olnīcu cistas vai palielinātas olnīcas.  Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS) nesenā anamnēzē.  Iepriekš bijis COS cikls, kura rezultātā attīstījušies vairāk nekā 30 folikuli  11 mm, kas
konstatēts ultrasonogrāfiski.  Bazālais antrālo folikulu skaits > 20.  Fibroīdi dzemdes audzēji, kas nav saderīgi ar grūtniecību.  Vairošanās orgānu kroplības, kas nav saderīgas ar grūtniecību.  Policistiskais olnīcu sindroms (PCOS).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Neauglības novērtējums pirms ārstēšanas uzsākšanas
Pirms terapijas sākuma piemērotā veidā jāizmeklē pāra neauglība. Īpaši nepieciešami sievietes izmeklējumi attiecībā uz hipotireozi, virsnieru garozas nepietiekamību un hiperprolaktinēmiju, kā arī hipofīzes vai hipotalama audzējiem, ordinējot piemērotu specifisku terapiju. Pirms ārstēšanas ar Elonva uzsākšanas, jāizvērtē medicīniskie stāvokļi, kad grūtniecība ir kontrindicēta.
Devas cikla stimulācijas laikā
Elonva paredzētas tikai vienai subkutānai injekcijai. Vienā ārstēšanas ciklā nedrīkst ievadīt vēl kādu Elonva injekciju (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Pēc Elonva ievadīšanas nedrīkst ievadīt papildus FSH saturošās zāles pirms stimulācijas 8. dienas (skatīt arī 4.2. apakšpunktu).
Nieru mazspēja
Pacientēm ar vieglu, vidēji smagu vai smagu nieru mazspēju var būt samazināta alfa korifolitropīna eliminācija (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu). Tāpēc šīm sievietēm Elonva nav ieteicams.
Nav ieteicams ar GnRH agonistiem
Ir maz datu par Elonva lietošanu kombinācijā ar GnRH agonistu. Neliela nekontrolēta pētījuma rezultāti liecina par izteiktāku olnīcu atbildes reakciju nekā kombinācijā ar GnRH antagonistu. Tādēļ Elonva lietošana nav ieteicama kombinācijā ar GnRH agonistu (skatīt arī 4.2. apakšpunktu).
Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS)
OHSS ir medicīniska blakusparādība, kas atšķiras no nekomplicētas olnīcu palielināšanas. Viegla vai vidēji smaga OHSS klīniskie simptomi ir sāpes vēderā, slikta dūša, caureja, neliela vai vidēji izteikta
4

olnīcu palielināšanās un olnīcu cistas. Smags OHSS var apdraudēt dzīvību. Smaga OHSS klīniskie simptomi ir lielas olnīcu cistas, akūtas sāpes vēderā, ascīts, pleiras izsvīdums, hidrotorakss, aizdusa, oligūrija, hematoloģiskas novirzes un ķermeņa masas palielināšanās. Retos gadījumos saistībā ar OHSS iespējama venoza vai arteriāla trombembolija. Saistībā ar OHSS ziņots par pārejošiem izmainītiem aknu funkcionālajiem radītājiem, kas var liecināt par aknu disfunkciju ar vai bez morfoloģiskām izmaiņām aknu biopsijā.
OHSS var izraisīt hCG ievadīšana un grūtniecība (endogēnais hCG). Agrīns OHSS parasti rodas 10 dienu laikā pēc hCG ievadīšanas un var būt saistīts ar pārmērīgu olnīcu atbildes reakciju pret gonadotropīna stimulāciju. Vēlīns OHSS sākas vairāk nekā 10 dienas pēc hCG ievadīšanas un ir grūtniecības hormonālo izmaiņu sekas. OHSS riska dēļ pacientes jāuzrauga vismaz divas nedēļas pēc hCG ievadīšanas.
Sievietēm ar zināmiem izteiktiem olnīcu atbildes reakciju riska faktoriem, varbūt īpaša nosliece uz OHSS attīstību pēc terapijas ar Elonva. Sievietēm, kurām ir olnīcu pirmā cikla stimulācija un kuru riska faktori ir daļēji zināmi, ieteicama rūpīga agrīno OHSS simptomu un pazīmju novērošana. Lai samazinātu OHSS risku, pirms ārstēšanas un ar regulāriem starplaikiem ārstēšanas gaitā jāveic folikulārās attīstības ultraskaņas izmeklējumi. Paralēla estradiola līmeņa noteikšana serumā var būt noderīga. ART gadījumā ir palielināts OHSS risks ar 18 vai vairāk folikuliem 11 mm vai lielākā diametrā. Ja kopā ir 30 vai vairāk folikulu, ieteicams atturēties no hCG ievadīšanas.
Atkarībā no olnīcu atbildes reakcijas, lai samazinātu OHSS risku, var apsvērt sekojošus pasākumus: - atturēties no turpmākas stimulēšanas ar gonadotropīnu maksimāli 3 dienas; - neievadīt hCG un pārtraukt ārstēšanas kursu; - ievadīt mazāku hCG devu nekā 10 000 SV, lai veicinātu galīgo olšūnas nobriešanu, t. i., 5000 SV hCG vai 250 mikrogramu rec-hCG (kas atbilst aptuveni 6500 SV); - atcelt sasaldēto embriju pārvietošanu; - izvairīties no hCG ievadīšanas, luteālās fāzes atbalstam .
Ir svarīgi ievērot ieteikto Elonva devu un ārstēšanas ciklu un uzmanīgi kontrolēt olnīcu atbildes reakciju, lai samazinātu OHSS risku. Ja attīstās OHSS, jāseko standarta un attiecīgajām OHSS procedūrām.
Olnīcu sagriešanās
Olnīcu sagriešanās tika konstatēta, veicot ārstēšanu ar gonadotropīniem, tajā skaitā Elonva. Olnīcu sagriešanās būt saistīta ar citiem riska faktoriem, piemēram, OHSS, grūtniecību, iepriekš veiktu abdominālu operāciju, iepriekšēju olvadu sagriešanos, iepriekšēju vai pašreizēju olnīcu cistu. Olnīcu bojājumus, kas var rasties samazinātas asins piegādes dēļ, var ierobežot, agri nosakot olnīcu sagriešanās diagnozi un nekavējoties novēršot to.
Vairākaugļu grūtniecība
Ārstēšanas gadījumā ar visiem gonadotropīniem, tajā skaitā Elonva, ziņots par vairākaugļu grūtniecību un dzimšanu. Sieviete un viņas partneris jābrīdina par iespējamo risku mātei (grūtniecības un dzemdību sarežģījumi) un jaundzimušajam (mazs svars dzimšanas brīdī) pirms ārstēšanas sākšanas. Sievietei, kurai tiek veiktas ART procedūras, vairākaugļu grūtniecības risks ir galvenokārt saistīts ar pārvietoto embriju skaitu.
Ārpusdzemdes grūtniecība
Neauglīgām sievietēm, kurām tiek veikta ART ārpusdzemdes grūtniecības rašanās biežums ir lielāks. Ir svarīgi agrīni saņemt ultraskaņas apliecinājumu, ka grūtniecība ir dzemdē, un izslēgt ārpusdzemdes grūtniecības varbūtību.
Iedzimtas malformācijas
5

Iedzimtu kroplību sastopamība pēc ART var būt nedaudz lielāka nekā pēc spontānas apaugļošanās. Uzskata, ka cēlonis ir vecāku parametru atšķirības (piemēram, mātes vecums, spermas īpašības) un lielākā vairākaugļu grūtniecības sastopamība.
Olnīcu un dzimumorgānu jaunveidojumi
Saņemti ziņojumi par olnīcu un citu vairošanās sistēmas orgānu jaunveidojumiem – gan labdabīgiem, gan ļaundabīgiem – sievietēm, kurām vairākas reizes veikta neauglības ārstēšana. Nav noskaidrots, vai ārstēšana ar gonadotropīniem palielina neauglīgām sievietēm šo audzēju risku.
Asinsvadu komplikācijas
Ārstēšanas gadījumā ar gonadotropīniem, tajā skaitā Elonva, ziņots par trombembolijas traucējumiem, kas saistīti ar OHSS un atsevišķi no OHSS. Asinsvadu tromboze, kas var rasties vēnās vai artērijās, var izraisīt samazinātu asins plūsmu dzīvībai svarīgajiem orgāniem vai ekstremitātēm. Sievietēm ar vispāratzītiem trombembolisku traucējumu riska faktoriem, piemēram, personiskā vai ģimenes anamnēze, stipra aptaukošanās vai trombofilija, ārstēšana ar gonadotropīniem var vēl palielināt šo risku. Šīm sievietēm jāsalīdzina gonadotropīna ievadīšanas sniegtais guvums ar risku. Tomēr jāatzīmē, ka arī pati grūtniecība rada palielinātu trombozes risku.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Ar Elonva un citām zālēm nav veikti mijiedarbības pētījumi. Alfa korifolitropīns nav citohroma P450 enzīmu substrāts, tāpēc nav paredzama metaboliska mijiedarbība ar citām zālēm.
Elonva var izraisīt viltus pozitīvu hCG grūtniecības testu, ja tests ir veikts olnīcu stimulācijas ART cikla daļas laikā. Tas var būt saistīts ar dažu hCG grūtniecības testu krustenisko reaktivitāti ar Elonva bēta apakšvienības karboksi –gala peptīdu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Ja gadījumā Elonva tiek netīšām ievadītas grūtniecības laikā, klīniskie dati nesniedz pietiekamus pierādījumus, lai izslēgtu nelabvēlīgu grūtniecības iznākumu. Pētījumos dzīvniekiem novērota toskiska ietekme uz vairošanos (skatīt preklīniskos datus par drošību 5.3. apakšpunktā). Elonva lietošana grūtniecības laikā nav indicēta.
Barošana ar krūti Elonva lietošana zīdīšanas periodā nav indicēta.
Fertilitāte Elonva ir indicēts lietošanai neauglības gadījumā (skatīt 4.1. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav veikti pētījumi, lai novērtētu ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Elonva var izraisīt reiboni. Sievietes jābrīdina, ka, ja viņas jūtas apreibušas, viņas nedrīkst vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
6

4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Klīniskajos pētījumos (n = 2397) Elonva lietošanas laikā biežāk novērotās nevēlamās reakcijas ir diskomforts iegurnī (6,0 %), OHSS (4,3 %, skatīt arī 4.4. apakšpunktu), galvassāpes (4,0 %), sāpes iegurnī (2,9 %) slikta dūša (2,3 %), nespēks (1,5 %) un krūšu dziedzeru jutīgums (1,3 %).
Blakusparādību uzskaitījums tabulā Zemāk tabulā parādītas galvenās klīnisko pētījumu laikā un pēcreģistrācijas pieredzē ar Elonva ārstētajām sievietēm novērotās nevēlamās blakusparādības, kas sistematizētas pēc orgānu sistēmām un sastopamības; ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1 000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000), ļoti reti (< 1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

Orgānu sistēma

Sastopamības biežums

Blakusparādība

Imūnās sistēmas

Nav zināmi

Hipersensitivitātes reakcijas,

traucējumi

lokālas un vispārējas, tajā

skaitā izsitumi*

Psihiskie traucējumi

Retāk

Garastāvokļa svārstības

Nervu sistēmas traucējumi Bieži

Galvassāpes

Retāk

Reibonis

Asinsvadu sistēmas

Retāk

Karstuma viļņi

traucējumi

Kuņģa-zarnu trakta

Bieži

Slikta dūša,

traucējumi

Retāk

Vēdera apjoma

palielināšanās, vemšana,

caureja, aizcietējums

Skeleta-muskuļu un

Retāk

Muguras sāpes

saistaudu sistēmas

bojājumi

Traucējumi grūtniecības, Retāk

Spontāns aborts

pēcdzemdību un

perinatālajā periodā

Reproduktīvās sistēmas

Bieži

OHSS, sāpes iegurnī,

traucējumi un krūts

diskomforta sajūta iegurnī,

slimības

krūšu dziedzeru jutīgums

Retāk

Olnīcu sagriešanās, sāpes

dzemdes piedēkļos,

priekšlaicīga ovulācija, krūšu

dziedzeru sāpes

Vispārēji traucējumi un Bieži

Nogurums

reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk

Hematoma injekcijas vietā,

sāpes injekcijas vietā,

aizkaitināmība

Izmeklējumi

Retāk

Paaugstināts

alanīnaminotransferāzes

līmenis, paaugstināts

aspartātaminotransferāzes

līmenis

Traumas, saindēšanās un Retāk

Procedūras izraisītas sāpes

ar manipulācijām saistītas

komplikācijas

*Nevēlamās blakusparādības, kas noteiktas pēcreģistrācijas pieredzē.

7

Izvēlēto blakusparādību raksturojums
Ziņots arī par ektopisku grūtniecību un vairākkārtēju grūtniecību. Uzskata, ka tas ir saistīts ar ART vai turpmāko grūtniecību.
Atsevišķos gadījumos trombembolismu saista ar Elonvas terapiju kā arī ar citu gonadotropīnu terapiju.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Vairāk par vienu Elonva injekciju ārstēšanas kursā vai pārāk liela Elonva un/vai (rec)FSH deva var palielināt OHSS risku. OHSS riska samazināšanas pasākumus skatīt 4.4. apakšpunktā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: dzimumhormoni un dzimumorgānu modulatori, gonadotropīni, ATĶ kods: G03GA09
Darbības mehānisms
Alfa korifolitropīns ir izstrādāts kā ilgstošas darbības folikulu stimulators ar tādu pašu farmakodinamisko raksturojumu kā (rec)FSH, taču ar izteikti ilgstošāku FSH iedarbību. Viena subkutāna ieteicamās Elonva devas injekcija spēj ierosināt un uzturēt vairāku folikulu augšanu visu nedēļu un tā var aizstāt pirmās septiņas jebkura katru dienu injicējama (rec)FSH zāļu injekcijas KOS ārstēšanas kursā. FSH aktivitātes ilgums tika sasniegts, pievienojot cilvēka horiona gonadotropīna (hCG) β apakšvienības C-gala peptīdu cilvēka FSH β ķēdei. Alfa korifolitropīnam nepiemīt nekāda iekšēja LH/hCG aktivitāte.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Trīs nejaušinātos, dubultmaskētos klīniskos pētījumos ārstēšana ar vienu subkutānu Elonva 100 mikrogramu (ENSURE pētījums) vai 150 mikrogramu (ENGAGE un PURSUE pētījums) injekciju pirmās septiņas KOS dienas tika salīdzināta ar ārstēšanu ar attiecīgi 150, 200 vai 300 SV recFSH dienas devām. Visos trīs klīniskajos pētījumos tika izmantota hipofīzes funkciju nomākšana ar GnRH antagonistu (ganireliksa acetāta injekciju 0,25 mg dienas devā).
ENSURE pētījumā 396 klīniski veselas sievietes ar normālu ovulāciju vecumā no 18 līdz 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas nepārsniedza 60 kg ART programmas ietvaros vienu ciklu tika ārstētas ar 100 mikrogramiem Elonva un hipofīzes nomākumu ar GnRH antagonistu. Primārais efektivitātes mērķa kritērijs bija iegūto olšūnu skaits. Vidējais kopējais stimulācijas ilgums abās grupās bija 9 dienas, kas liecina, ka olnīcu stimulācijas pabeigšanai bija nepieciešamas divas recFSH dienas, sākot no 8. stimulācijas dienas (šajā pētījumā recFSH tika ievadīts hCG dienā).
ENGAGE pētījumā 1506 klīniski veselas sievietes ar normālu ovulāciju vecumā no 18 līdz 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas bija lielāka par 60 kg un nepārsniedza 90 kg, ART programmas ietvaros vienu ciklu tika ārstētas ar 150 mikrogramiem Elonva un hipofīzes nomākumu ar GnRH antagonistu. Divi
8

primārie efektivitātes mērķa kritēriji bija turpinātas grūtniecības gadījumu skaits un iegūto olšūnu skaits. Vidējais kopējais stimulācijas ilgums abās grupās bija 9 dienas, kas liecina, ka olnīcu stimulācijas pabeigšanai bija nepieciešamas divas recFSH dienas, sākot no 8. stimulācijas dienas (šajā pētījumā recFSH tika ievadīts hCG dienā).

PURSUE pētījumā 1390 klīniski veselas sievietes ar normālu ovulāciju vecumā no 35 līdz 42 gadiem ar ķermeņa masu, kas bija vismaz 50 kg ART programmas ietvaros vienu ciklu tika ārstētas ar 150 mikrogramiem Elonva un hipofīzes nomākumu ar GnRH antagonistu. Primārais efektivitātes mērķa kritērijs bija vitālas grūtniecības gadījumu skaits. Iegūto olšūnu skaits bija galvenais sekundārais efektivitātes mērķa kritērijs. Vidējais kopējais stimulācijas ilgums abās grupās bija 9 dienas, kas liecina, ka olnīcu stimulācijas pabeigšanai bija nepieciešama viena recFSH diena, sākot no 8. stimulācijas dienas (šajā pētījumā recFSH hCG dienā netika ievadīts).

Iegūto olšūnu skaits Visos trīs pētījumos vienas 100 vai 150 mikrogramu Elonva injekcijas ievadīšana pirmās septiņas KOS dienas izraisīja lielāku iegūto olšūnu skaitu nekā recFSH lietošana reizi dienā. Tomēr atšķirības tika novērotas tikai iepriekš definētās ekvivalences (ENGAGE un ENSURE) vai nepārākuma (PURSUE) robežas. Skatīt 1. tabulu zemāk.

1. tabula. Vidējais iegūto olšūnu skaits ENSURE, ENGAGE un PURSUE pētījumā Ārstēt paredzētā populācija (ITT)

Raksturlielu ms

ENSURE (18-36 g. v.) (ķermeņa masa nepārsniedza
60 kg)

ENGAGE (18-36 g. v.) (ķermeņa masa bija lielāka par 60 kg un nepārsniedza
90 kg)

PURSUE (35-42 g. v.) (ķermeņa masa bija vismaz
50 kg)

Vidējais olšūnu skaits Atšķirība [95% TI]

Elonva 100 µg N = 268
13,3

recFSH 150 SV N = 128
10,6

2,5 [1,2; 3,9]

Elonva 150 µg N = 756
13,8

recFSH 200 SV N = 750
12,6

1,2 [0,5; 1,9]

Elonva 150 µg N = 694
10,7

recFSH 300 SV N = 696
10,3

0,5 [-0,2; 1,2]

Grūtniecība no svaigiem olšūnu cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā ENGAGE pētījumā, Elonva salīdzinot ar recFSH, tika pierādīts Elonva nepārākums, vērtējot pēc turpinātas grūtniecības īpatsvara, turpinātu grūtniecību definējot kā vismaz viena augļa esamību ar sirdsdarbību, kā noteikts vismaz 10 nedēļas pēc embrija pārneses.
PURSUE pētījumā, Elonva salīdzinot ar recFSH, tika pierādīts Elonva nepārākums, vērtējot pēc vitālas grūtniecības gadījumu īpatsvara, vitālas grūtniecības gadījumu īpatsvaru definējot kā to pētījuma dalībnieču skaitu procentos, kam bija vismaz viens auglis ar sirdsdarbību, kā noteikts 5 – 6 nedēļas pēc embrija pārneses.
Dati par grūtniecību no svaigiem olšūnu cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā apkopoti 2. tabulā zemāk.

9

2. tabula. Grūtniecības rezultāti no svaigiem olšūnu cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā
Ārstēt paredzētā populācija (ITT)

Raksturlielums

ENGAGE† svaigie olšūnu cikli

PURSUE‡ svaigie olšūnu cikli

(18-36 g. v.)

(35-42 g. v.)

(ķermeņa masa bija lielāka par 60 kg un (ķermeņa masa bija vismaz 50 kg)

nepārsniedza 90 kg)

Elonva recFSH Atšķirība Elonva recFSH Atšķirība

150 µg 200 SV [95% TI]

150 µg

300 SV

[95% TI]

N = 756 N = 750

N = 694 N = 696

Vitālas

39,9 % 39,1 % 1,1 [-3,8; 5,9] 23,9 %

26,9 % -3,0 [-7,3;

grūtniecības

1,4]

gadījumu

īpatsvars

Turpinātas

39,0 % 38,1 % 1,1 [-3,8; 5,9] 22,2 %

24,0 % -1,9 [-6,1:

grūtniecības

2,3]

gadījumu

īpatsvars

Dzīvi dzimušo

35,6 % 34,4 % 1,3 [-3,5; 6,1] 21,3 %

23,4 % -2,3 [-6,5;

skaits*

1,9]

†Primārais efektivitātes mērķa kritērijs ENGAGE pētījumā bija turpināta grūtniecība (noteikta vismaz 10 nedēļas

pēc embrija pārneses). ‡Primārais efektivitātes mērķa kritērijs PURSUE pētījumā bija vitālas grūtniecības gadījumu īpatsvars, kas tika

definēts kā to pētījuma dalībnieču daudzums procentos, kam bija vismaz viens auglis ar sirdsdarbību, kā noteikts

5 –6 nedēļas pēc embrija pārneses.

*Dzīvi dzimušo skaits ENGAGE un PURSUE bija sekundārais efektivitātes mērķa kritērijs.

Šajos klīniskajos pētījumos vienas Elonva injekcijas drošuma raksturojums bija salīdzināms ar ikdienas recFSH injekcijām.

Grūtniecība no saldētiem-atsaldētiem embriju transfēru (SAET) cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā

ENGAGE novērojuma SAET pētījumā tika iekļautas sievietes, kam vismaz viens embrijs tika atsaldēts lietošanai līdz vismaz vienam gadam pēc kriosaglabāšanas. ENGAGE pētījuma SAET ciklos pārnesto embriju vidējais skaits bija 1,7 abās ārstēšanas grupās.

PURSUE novērojuma SAET pētījumā tika iekļautas sievietes, kam vismaz viens embrijs tika atsaldēts lietošanai divu gadu laikā pēc pēdējā kriosaglabāšanas datuma šajā pētījumā. PURSUE pētījuma SAET ciklos pārnesto embriju vidējais skaits bija 2,4 abās terapijas grupās. Šis pētījums sniedza arī drošuma datus par bērniem, kas dzimuši no kriosaglabātiem embrijiem.

Lielākais SAET ciklu skaits bija 5 un 4 novērojuma SAET pētījumā attiecīgi ENGAGE un PURSUE pētījumam. Grūtniecības iznākums no pirmajiem diviem SAET cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā apkopoti 3. tabulā zemāk.

3. tabula. Grūtniecības rezultāti no SAET cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā Ārstēt paredzētā populācija (ĀPP)

SAET cikli ENGAGE pētījumā (18-36 g. v.)
(ķermeņa masa bija lielāka par 60 kg un nepārsniedza 90 kg)

SAET cikli PURSUE pētījumā (35-42 g. v.)
(ķermeņa masa bija vismaz 50 kg)

10

Elonva 150 µg

recFSH 200 SV

SAET 1. ciklsa

n N% n N %

Turpināta grūtniecība

55 148 37. 45 147 30.6 2

Dzīvi dzimušie SAET 2. ciklsa

--- -- -

Turpināta grūtniecība

9 38 23. 9 31 29.0 7

Dzīvi dzimušie

--- -- -

n = dalībnieču skaits ar notikumu; N = kopējais dalībnieču skaits a Uz embrija transfēru.

Elonva 150 µg n N%
43 152 28.3 43 152 28.3
8 23 34.8 8 23 34.8

recFSH 300 SV n N%
42 145 29.0 41 145 28.3
6 14 42.9 6 14 42.9

Iedzimtas malformācijas, kas ziņotas pēc saldēta-atsaldēta embrija transfēra (SAET) cikla dzimušajiem bērniem Pēc Elonva lietošanas 61 bērns piedzima pēc SAET cikla PURSUE novērojuma pētījuma un 607 bērni piedzima pēc svaigiem ART cikliem kombinētos ENSURE, ENGAGE un PURSUE pētījumos. Iedzimto malformāciju īpatsvars (kopā lielās un mazās), kas ziņots bērniem, kuri dzimuši pēc SAET cikla PURSUE novērojuma pētījuma (16,4%), bija līdzīgs tam, kas ziņots bērniem, kuri dzimuši pēc svaigiem ART cikliem kombinētos ENSURE, ENGAGE un PURSUE pētījumos (16,8%).

Imunogenitāte No 2511 sievietēm, kas lietoja Elonva un kam tika noteikta antivielu veidošanās pēc terapijas, četrām sievietēm (0,16 %) bija pierādījumi par antivielu veidošanos, tai skaitā trīs sievietēm, kas vienreiz bija lietojušas Elonva, un vienai sievietei, kas divas reizes bija lietojusi Elonva. Visos gadījumos šīs antivielas nebija neitralizējošas un neietekmēja atbildreakciju pret stimulāciju vai hipotalāma-hipofīzes-olnīcu (HPO) ass normālās fizioloģiskās atbildreakcijaspret. Divām no šīm četrām sievietēm grūtniecība iestājās tajā pašā ārstēšanas ciklā, kad tika atklātas antivielas, kas liecina, ka neneitralizējošām antivielām pēc stimulācijas ar Elonva nav klīniskas nozīmes.
Pediatriskā populācija

Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Elonva vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās, kas slimo ar hipogonadotropisku hipogonādismu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Alfa korifolitropīna farmakokinētiskos lielumus noteica pēc subkutānas ievadīšanas sievietēm, kam tika veikts KOS ārstēšanas cikls.

Ilgā eliminācijas pusperioda dēļ pēc ieteiktās devas ievadīšanas alfa korifolitropīna koncentrācija serumā ir pietiekama, lai nodrošinātu daudzu folikulu augšanu veselu nedēļu. Tas attaisno pirmo septiņu ikdienas (rec)FSH injekciju aizstāšanu ar vienu subkutānu Elonva injekciju KOS, lai izveidotos daudzi folikuli un iestātos grūtniecība ART programmā (skatīt 4.2. apakšpunktu).

Ķermeņa masa ir alfa korifolitropīna kopējo iedarbību noteicošs faktors. Alfa korifolitropīna kopējā iedarbība pēc vienas subkutānas injekcijas ir 665 stundas*ng/ml (AUC, 426-1037 stundas*ng/ml1) un
pēc 100 mikrogramu alfa korifolitropīna ievadīšanas sievietēm ar ķermeņa masu, kas nepārsniedza

1

Paredzētais intervāls 90% pētījuma dalībnieču.

11

60 kilogramus, un pēc 150 mikrogramu alfa korifolitropīna ievadīšanas sievietēm ar ķermeņa masu, kas pārsniedza 60 kilogramus, bija līdzīga.
Uzsūkšanās
Pēc vienas subkutānas Elonva injekcijas maksimālā alfa korifolitropīna koncentrācija serumā ir 4,24 ng/ml (2,49-7,21 ng/ml1) un tiek sasniegta 44 stundas (35–57 stundas1) pēc devas ievadīšanas. Absolūtā biopieejamība ir 58% (48–70%1).
Izkliede
Alfa korifolitropīna izkliede, metabolisms un eliminācija ir ļoti līdzīgi citiem gonadotropīniem, piemēram, FSH, hCG un LH. Pēc uzsūkšanās asinīs alfa korifolitropīns izkliedējas galvenokārt olnīcās un nierēs. Līdzsvara stāvokļa izkliedes tilpums ir 9,2 l (6,5–13,1 l1). Alfa korifolitropīna kopējā iedarbība devu intervālā no 60 līdz 240 mikrogramiem palielinās tieši proporcionāli devai.
Eliminācija
Alfa korifolitropīna eliminācijas pusperiods ir 70 stundu (59-82 stundas 1) un klīrenss 0,13 l/stundā (0,10-0,18 l/stundā1). Alfa korifolitropīna eliminācija notiek pārsvarā caur nierēm, un izdalīšanās ātrums pacientēm ar nieru mazspēju tā var būt samazināts (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu). Metabolisms aknās mazāk iespaido alfa korifolitropīna eliminācijas apjomu.
Citas īpašas populācijas
Aknu darbības traucējumi Lai gan nav pieejami dati par pacientēm ar traucētu aknu darbību, aknu darbības traucējumiem nevajadzētu ietekmēt alfa korifolitropīna farmakokinētikas raksturojumu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Ne-klīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par vienas un atkārtotu devu toksicitāti un drošuma farmakoloģiju neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Reproduktīvās toksikoloģijas pētījumi žurkām un trušiem liecina, ka alfa korifolitropīns neietekmē auglību. Alfa korifolitropīna ievadīšana žurkām un trušiem pirms un tieši pēc pārošanās, kā arī agrīni grūsnības laikā izraisīja embriotoksicitāti. Trušiem, ievadot pirms pārošanās, novērota teratogenitāte. Uzskata, ka gan embriotoksicitāte, gan teratogenitāte ir dzīvnieka superovulatorā stāvokļa sekas, kas nespēj saglabāt to embriju skaitu, kas pārsniedz fizioloģiskās robežas. Šīs atrades ir maz saistītas ar klīnisko Elonva lietošanu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Nātrija citrāts Saharoze Polisorbāts 20 Metionīns Nātrija hidroksīds (pH korekcijai) Sālsskābe (pH korekcijai) Ūdens injekcijām
12

6.2. Nesaderība Saderības pētījumu trūkuma dēļ zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm. 6.3. Uzglabāšanas laiks 3 gadi 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2 °C – 8 °C). Nesasaldēt. Ērtības dēļ, pacientei ir atļauts uzglabāt zāles līdz 25 °C temperatūrā ne ilgāk par 1 mēnesi. Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Elonva ir iepildītas pilnšļircēs ar Luera uzgali, pa 1 ml (I klases hidrolītiskais stikls), kas noslēgtas ar brombutila elastomēra virzuli un vāciņu. Šļirce ir apgādāta ar automātisku drošības sistēmu, lai nepieļautu saduršanos ar adatu pēc lietošanas. Šļirce ir iepakojumā ar sterilu injekciju adatu. Katra pilnšlirce satur 0,5 ml šķīduma injekcijām. Elonva iepakojumā ir 1 pilnšļirce. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Nelietojiet Elonva, ja šķīdums nav dzidrs. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/609/001 EU/1/09/609/002
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmās reģistrācijas datums: 2010. gada 25. janvāris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 22. augusts
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS GGG.DD.mēnesis Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/
13

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN
RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
N.V. Organon Kloosterstraat 6 5349 AB Oss Nīderlande
N.V. Organon Veersemeer 4, 5347 JN Oss Nīderlande
Ražotāju, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
N.V. Organon Kloosterstraat 6 5349 AB Oss P.O. Box 20, 5340 BH Oss Nīderlande
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamāš farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
15

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
16

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
17

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām corifollitropin alfa
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 100 mikrogramus alfa korifolitropīna
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Citas sastāvdaļas: nārija citrāts, saharoze, polisorbāts 20, metionīns, nātrija hidroksīds (pH korekcijai), sālsskābe (pH korekcijai), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām 1 pilnšļirce ar automātisku drošības sistēmu (nepieļauj saduršanos ar adatu) un sterila injekciju adata. 0,5 ml.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai vienai lietošanas reizei. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai (s.c.)
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
18

Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro farmaceitam Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro pacientam Ir divas iespējas: 1. Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt; 2. Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C, nepārsniedzot 1 mēnesi. Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/609/001
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ <Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts >
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN:
19

NN:
20

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Elonva 100 mikrogramu injekcijām corifollitropin alfa s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 0,5 ml 6. CITA
21

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām corifollitropin alfa
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 150 mikrogramus alfa korifolitropīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Citas sastāvdaļas: nārija citrāts, saharoze, polisorbāts 20, metionīns, nātrija hidroksīds (pH korekcijai), sālsskābe (pH korekcijai), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām 1 pilnšļirce ar automātisku drošības sistēmu (nepieļauj saduršanos ar adatu) un sterila injekciju adata. 0,5 ml.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai vienai lietošanas reizei. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai (s.c.)
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
22

Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro farmaceitam Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro pacientam Ir divas iespējas: 1. Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt; 2. Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C, nepārsniedzot 1 mēnesi. Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/609/002
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ <Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts >
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN:
23

NN:
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Elonva 150 mikrogramu injekcijām corifollitropin alfa s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 0,5 ml 6. CITA
25

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
26

Lietošanas instrukcija: informācija zāļu lietotājam
Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām
corifollitropin alfa
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Elonva un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Elonva lietošanas 3. Kā lietot Elonva 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Elonva 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Elonva un kādam nolūkam tās lieto
Elonva satur aktīvo vielu alfa korifolitropīnu un pieder pie zāļu grupas, ko sauc par gonadotropajiem hormoniem. Gonadotropajiem hormoniem ir svarīga nozīme cilvēka auglībā un vairošanās nodrošināšanā. Viens no šiem gonadotropajiem hormoniem ir folikulus stimulējošais hormons (FSH), kas sievietei nepieciešams folikulu (mazi, apaļi maisiņi Jūsu olnīcās, kas satur olšūnas) augšanai un attīstībai olnīcās.
Elonva lieto, lai sievietēm, kurām ārstē neauglību, piemēram, in vitro fertilizācijas (IVF) gadījumā, palīdzētu sasniegt grūtniecības iestāšanos. IVF ietver olšūnu ņemšanu no olnīcas, to apaugļošanu laboratorijā un embriju pārnešanu dzemdē (pēc dažām dienām). Elonva izraisa vienlaicīgu vairāku folikulu nobriešanu un attīstību, kontrolēti stimulējot olnīcas.
2. Kas Jums jāzina pirms Elonva lietošanas
Nelietojiet Elonva šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret alfa korifolitropīnu vai kādu citu (6. punktā minēto)
šo zāļu sastāvdaļu ; - ja Jums ir olnīcu, krūts, dzemdes vai galvas smadzeņu (hipofīzes vai hipotalāma) vēzis; - ja Jums nesen bijusi neparedzēta ne-menstruāla asiņošana bez diagnosticēta iemesla; - ja Jums ir olnīcas, kas nefunkcionē tā dēvētās primārās olnīcu mazspējas dēļ; - ja Jums ir olnīcu cistas vai palielinātas olnīcas; - ja Jums ir policistiskais olnīcu sindroms (PCOS); - ja Jums bijis olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS), OHSS ir nopietna medicīniska
problēma, kas var rasties gadījumos, kad olnīcas tiek pārāk daudz stimulētas. papildus skaidrojumu skatīt tālāk; - ja Jums agrāk ir veikts kontrolētas olnīcu stimulācijas cikls, kā rezultātā izaugušas vairāk nekā 30 folikuli, kuru izmērs bijis 11 mm vai vairāk; - ja Jums bazālais antrālo folikulu skaits (Jūsu olnīcās atrodošos sīko folikulu skaits menstruālā cikla sākumā) ir lielāks par 20; - ja Jums ir dzimumorgānu kroplības, kad normāla grūtniecība nav iespējama; - ja Jums ir fibroīds dzemdes audzējs, kad normāla grūtniecība nav iespējama.
27

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Elonva lietošanas konsultējieties ar ārstu.
Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS) Ārstēšana ar tādiem gonadotropajiem hormoniem kā Elonva, var izraisīt olnīcu hiperstimulācijas sindromu (OHSS). Tas ir nopietns medicīnisks traucējums, kad olnīcas tiek pārāk daudz stimulētas un augošie folikuli kļūst lielāki nekā tiem normāli vajadzētu būt. Retos gadījumo OHSS var būt dzīvībai bīstams. Tāpēc ļoti svarīgi ir atrasties ciešā ārsta uzraudzībā. Lai pārbaudītu ārstēšanas iedarbību, parasti veic olnīcu ultraskaņas izmeklējumus. Ārsts var arī pārbaudīt hormonu līmeni asinīs (skatīt arī 4. punktu). OHSS izraisa pēkšņa sķidruma izkrāšanās vēderā un krūšu kurvja rajonā un var izraisīt asins recekļu veidošanos. Nekavējoties zvaniet ārstam, ja Jums ir: - stipra vēdera uzpūšanās un sāpes vēdera rajona; - slikta pašsajūta (slikta dūša); - vemšana; - pēkšņs svara pieaugums saistīts ar šķidruma uzkrāšanos; - caureja; - samazināta urīna izdalīšanās; - apgrūtināta elpošana.
Elonva Jūs drīkstat lietot tikai vienu reizi ārstēšanas ciklā, jo citādi var palielināties OHSS rašanās iespēja.
Pirms šo zāļu lietošanas sākšanas informējat ārstu, ja Jums kādreiz bijis olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS).
Olnīcu sagriešanās Olnīcu sagriešanās ir to apvīšanās ap savu asi. Olnīcu apvīšanās ap savu asi var izraisīt asins plūsmas pārtraukumu olnīcās.
Pirms šo zāļu lietošanas sākšanas informējat ārstu: - ja Jums kādreiz ir bijis olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS); - ja esat stāvoklī vai domājat, ka varētu būt stāvoklī; - ja Jums ir bijušas ķirurģiskas vēdera operacijas; - ja Jums ir bijusi olvadu apvīšanās ap olnīcu; - ja Jums ir bijušas vai patrreiz ir olnīcas vai olnīcu cistas.
Asins trombs (Tromboze) Ārstēšana ar tādiem gonadotropajiem hormoniem kā Elonva var (tāpat kā grūtniecība) palielināt trombozes rašanās risku. Tromboze ir asins trombu veidošanās asinsvadā.
Asins trombi var izraisīt nopietnus traucējumus, tādus kā: - nosprostojumu plaušās (plaušu embolija); - trieku; - sirdslēkmi; - asinsvadu problēmas (tromboflebīts); - nepietiekama asinsplūsma rokā vai kājā (dziļo vēnu tromboze).
Lūdzu, apspriediet to ar savu ārstu pirms ārstēšanas sākšanas, īpaši ja: - zināt, ka Jums jau ir palielināts trombozes risks - Jums vai kādam tuvam radiniekam kādreiz bijusi tromboze - Jums ir stipra aptaukošanās.
28

Vairākaugļu grūtniecība vai dzemdību patoloģijas Ja dzemdē tiek ievietots pat tikai viens embrijs, ir palielināta dvīņu vai pat vairāku bērnu piedzimšanas iespēja. Vairākaugļu grūtniecība var radīt palielinātu risku gan mātes, gan bērnu veselībai. Vairākaugļu grūtniecība un specifiskas pāra īpašības, kuram ir auglības traucējumi (piemēram, sievietes vecums, zināmas spermas problēmas, abu vecāku ģenētiskais fons), var būt saistīta arī ar palielinātu dzemdību patoloģiju iespējamību.
Grūtniecības sarežģījumi Ja pēc ārstēšanas ar Elonva iestājas grūtniecība, pastāv lielāka ārpusdzemdes grūtniecības (ektopiskas grūtniecības) iespējamība. Tāpēc ārstam jāveic agrīni ultraskaņas izmeklējumi, lai izslēgtu ārpusdzemdes grūtniecības varbūtību.
Olnīcu un citu reproduktīvās sistēmas orgānu audzēji Ir bijuši ziņojumi, ka sievietēm, kuras izgājušas neauglības ārstēšanas ciklus,iespējami olnīcu un citu reproduktīvās sistēmas orgānu audzēji. Nav pierādīts, ka ārstēšana ar neauglības ārstēšanas zālēm paaugstina šo saslimšanas risku neauglīgām sievietēm.
Citi medicīniski traucējumi Pirms šo zāļu lietošanas uzsākšanas pastāstiet ārstam, ja: - Jums ir nieru slimība; - Jums ir nekontrolētas hipofīzes vai hipotalāma problēmas; - Jums ir neaktīvs vairogdziedzeris (hipotireoīdisms); - Jūsu virsnieres strādā nepietiekami (virsnieru mazspēja); - Jums ir augsts prolaktīna līmenis asinīs (hiperprolaktinēmija); - Jums ir citi medicīniski traucējumi (kā piemēram, cukura diabēts, sirds slimība vai kāda cita
ilgstoša slimība); - Jūsu ārsts teicis, ka grūtniecība Jums varētu būt bīstama.
Ja Jūs veicat grūtniecības testu neauglības ārstēšanas ar Elonva laikā, tests var kļūdaini uzrādīt, ka esat grūtniece. Jūsu ārsts ieteiks, kad varat sākt veikt grūtniecības testus. Pozitīva grūtniecības testa gadījumā sazinieties ar savu ārstu.
Citas zāles un Elonva Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis, vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Grūtniecība un barošana ar krūti Jūs nedrīkstat lietot Elonva, ja jau esat stāvoklī vai domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai ja barojat bērnu ar krūti.
Pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Elonva var izraisīt reiboni. Ja jūtaties apreibusi, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus.
Elonva satur nātriju Šo zāļu sastāvā ir mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) vienā injekcijā, t. i., tās praktiski nesatur nātriju.
3. Kā lietot Elonva
Vienmēr lietojiet Elonva tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
29

Elonva lieto sievietēm, kurām tiek veikta neauglības ārstēšana, piemēram, “apaugļošana mēģenē” (in vitro apaugļošana, IVA). Šīs ārstēšanas gaitā Elonva tiek lietotas apvienojumā ar zālēm, kas novērš olšūnu pāragru atbrīvošanos no olnīcām (tā dēvētajiem GnRH antagonistiem). Ārstēšanu ar GnRH antagonistu parasti sāk 4 – 5 dienas pēc Elonva injekcijas.

Elonva lietošana kombinācijā ar GnRH agonistu (vēl vienām zālēm, kas novērš olšūnu pāragru atbrīvošanos no olnīcām) nav ieteicama. Tā Jums var izraisīt pastiprinātu olnīcu stimulāciju.

Deva

Reproduktīvā vecuma sieviešu terapijā Elonva deva ir atkarīga no ķermeņa masas un vecuma.

 Viena 100 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm vecumā līdz 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas nepārsniedz 60 kilogramus.

 Viena 150 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm: - kuru ķermeņa masa pārsniedz 60 kilogramus neatkarīgi no vecuma; - kuru ķermeņa masa ir 50 kilogramu vai vairāk un kuras ir vecākas par 36 gadiem.

Pētījumos nav piedalījušās sievietes vecumā pēc 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas nepārsniedz 50 kilogramus.

Vecums

36 gadi un jaunākas Vecākas par 36 gadiem

Mazāk par 50 kg 100 mikrogramu
Nav pētīts.

Ķermeņa masa 50 – 60 kg
100 mikrogramu

Vairāk par 60 kg 150 mikrogramu

150 mikrogramu 150 mikrogramu

Pirmajās septiņās dienās pēc Elonva injekcijas Jūs nedrīkstat lietot (rekombinanto) folikulus stimulējošo hormonu ((rec)FSH). Septiņas dienas pēc Elonva injekcijas Jūsu ārsts var nolemt turpināt Jūsu cikla stimulāciju ar citu gonadotropo hormonu, piemēram, (rec)FSH. To var turpināt pāris dienu, līdz izveidojies pietiekami daudz atbilstoša izmēra folikuļu. To var kontrolēt ar ultrasonogrāfijas izmeklējumu palīdzību. Tad ārstēšana ar (rec)FSH tiek pārtraukta un olšūnu nobriešana panākta, ievadot hCG (cilvēka horija gonadotropīnu). Olšūnas no olnīcas paņem pēc 34 – 36 stundām.

Kā ievada Elonva Ārstēšanu ar Elonva jāuzrauga ārstam ar pieredzi auglības traucējumu ārstēšanā. Elonva jāinjicē zem ādas (subkutāni) ādas krokā (saņemot to starp īkšķi un rādītājpirkstu), vēlams tieši zem nabas. Injekciju var veikt medicīnas darbinieks (piemēram, medicīnas māsa), Jūsu partneris vai Jūs pati, ja to ierādījis ārsts. Vienmēr lietojiet Elonva tieši tā, kā norādījis ārsts. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Sīkāki norādījumi par lietošanu sniegti šīs instrukcijas beigās. Neinjicējiet Elonva muskulī.

Elonva tiek piegādāts pilnšļircē ar automātisku drošības sistēmu, kas nepieļauj saduršanos ar adatu pēc lietošanas.

Ja esat lietojusi Elonva vai (rec)FSH vairāk nekā noteikts Ja uzskatāt, ka Jums tiek ievadīts vairāk Elonva vai (rec)FSH nekā noteikts, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

Ja esat aizmirsusi lietot Elonva Ja esat aizmirsusi injicēt Elonva dienā, kad vajadzēja, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Neinjicējiet Elonva bez ārsta ziņas.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam.
30

4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nopietnas blakusparādības
Iespējamie ārstēšanas sarežģījumi ar tādiem gonadotropajiem hormoniem kā Elonva ir nevēlama olnīcu pārstimulēšana. Šī sarežģījuma rašanās iespējamību var mazināt, uzmanīgi kontrolējot folikulu nobriešanu. Jūsu ārsts veiks Jūsu olnīcu ultrasonogrāfiju, lai uzmanīgi kontrolētu folikulu nobriešanu. Ārsts Jums arī pārbaudīs hormonu līmeni asinīs. Pirmās olnīcu hiperstimulācijas pazīmes var sajust kā vēdera sāpes, sliktu dūšu vai caureju. Olnīcu hiperstimulācija var pāriet medicīniskā stāvoklī, ko sauc par olnīcu hiperstimulācijas sindromu (OHSS), kas var būt nopietna medicīniska blakusparādība. Smagākos gadījumos tas var izraisīt olnīcu palielināšanos, šķidruma uzkrāšanos vēderā vai krūškurvī (šķidruma uzkrāšanās var izraisīt pēkšņu ķermeņa masas palielināšanos ) vai trombus asinsvados. Nekavējoties sazinieties ar ārstu, ja Jums ir sāpes vēderā vai kādas citas olnīcu hiperstimulācijas pazīmes, pat ja tās rodas dažas dienas pēc injekcijas ievadīšanas.
Blakusparādību iespēja ir aprakstīta, izmantojot šādu iedalījumu:
Bieži (var skart līdz 1 no 10 sievietēm) - Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS) - Sāpes iegurnī - Slikta dūša - Galvassāpes - Diskomforta sajūta iegurnī - Krūšu dziedzeru jutīgums - Nogurums (nespēks)
Retāk (var skart līdz 1 no 100 sievietēm) - Olnīcu sagriešanās - Paaugstināts aknu enzīmu līmenis - Spontāns aborts - Sāpes pēc olšūnas paņemšanas - Pāragra olšūnas atdalīšanās (priekšlaicīga ovulācija) - Vēdera izspīlēšanās - Vemšana - Caureja - Aizcietējums - Muguras sāpes - Sāpes krūšu dziedzeros - Zilums vai sāpes injekcijas vietā - Aizkaitināmība - Garastāvokļa svārstības - Reibonis - Karstuma viļņi
Nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) - Alerģiskas reakcijas (paaugstinātas jutības reakcijas, lokālas un vispārējas, tajā skaitā izsitumi)
Aprakstīta arī ārpusdzemdes grūtniecība un daudzaugļu grūtniecība. Pastāv uzskats, ka šīs blakusparādības nav saistītas ar Elonva lietošanu, bet gan ar mākslīgās apaugļošanas tehnoloģijas (ART) vai nākamo grūtniecību.
31

Retos gadījumos asins recekļu (trombozes), kas veidojas asinsvadu iekšienē, notrūkšana un nokļūšana asins plūsmā, kur tiek bloķēts cits asinsvads (trombembolija) tiek saistīta ar Elonvas terapiju kā arī citu gonadotropīnu terapiju.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Elonva
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un uz kastītes pēc ‘EXP’. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro farmaceitam Uzglabāt ledusskapī (2ºC – 8°C). Nesasaldēt.
Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro pacientam Ir divas iespējas: 1. Uzglabāt ledusskapī (2ºC – 8°C). Nesasaldēt; 2. Uzglabāt temperatūrā līdz 25ºC līdz vienam mēnesim ilgi. Pierakstiet, kad sākāt glabāt zāles
ārpus ledusskapja, un izlietojiet zāles viena mēneša laikā no šī datuma.
Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas.
Nelietojiet Elonva - ja tās glabātas ārpus ledusskapja jau vairāk nekā vienu mēnesi. - ja tās glabātas ārpus ledusskapja temperatūrā, kas pārsniedz 25 ºC. - ja ievērojat, ka šķīdums nav dzidrs. - ja ievērojat, ka šļirce vai adata ir bojāta.
Neizmetiet tukšo vai neizlietoto šļirci sadzīves atkritumos vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Elonva satur - Aktīvā viela ir alfa korifolitropīns. Katrā Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām pilnšļircē ir
100 mikrogramu 0,5 mililitros (ml) šķīduma injekcijām. Katrā Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām pilnšļircē ir 150 mikrogramu 0,5 mililitros (ml) šķīduma injekcijām. - Citas sastāvdaļas ir nātrija citrāts, saharoze, polisorbāts 20, metionīns un ūdens injekcijām. pH varētu būt koriģēts ar nātrija hidroksīdu un/vai sālsskābi.
Elonva ārējais izskats un iepakojums Elonva ir dzidrs un bezkrāsains ūdens šķīdums injekcijām (injekcijām) pilnšļircē ar automātisku drošības sistēmu, kas nepieļauj saduršanos ar adatu pēc lietošanas. Šļirce ir iepakojumā kopā ar sterilu injekciju adatu. Katra šļirce satur 0,5 ml šķīduma. Atsevišķajā iepakojumā ir viena pilnšļirce.
Elonva ir pieejamas 2 veida stiprumos: 100 mikrogramu un 150 mikrogramu šķīdums injekcijām.
32

Reģistrācijas apliecības īpašnieks Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande

Ražotāji N.V. Organon, Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, Nīderlande.

Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien MSD Belgium BVBA/SPRL Tel/Tél: 0800 38 693 (+32(0)27766211) dpoc_belux@merck.com

Lietuva UAB Merck Sharp & Dohme Tel: + 370 5 2780247 msd_lietuva@merck.com

България Мерк Шарп и Доум България ЕООД Teл.: + 359 2 819 37 37 info-msdbg@merck.com

Luxembourg/Luxemburg MSD Belgium BVBA/SPRL Tel/Tél: +32(0)27766211 dpoc_belux@merck.com

Česká republika Merck Sharp & Dohme s.r.o. Tel.: +420 233 010 111 dpoc_czechslovak@merck.com

Magyarország MSD Pharma Hungary Kft. Tel.: + 36 1 888-5300 hungary_msd@merck.com

Danmark MSD Danmark ApS Tlf: + 45 4482 4000 dkmail@merck.com

Malta Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Tel: 8007 4433 (+356 99917558) malta_info@merck.com

Deutschland MSD SHARP & DOHME GMBH Tel: 0800 673 673 673 (+49 (0) 89 4561 2612) e-mail@msd.de

Nederland Merck Sharp & Dohme BV Tel: 0800 99 99 000 (+ 31 23 5153153) medicalinfo.nl@merck.com

Eesti Merck Sharp & Dohme OÜ Tel: + 372 6144 200 msdeesti@merck.com

Norge MSD (Norge) AS Tlf: + 47 32 20 73 00 msdnorge@msd.no

Ελλάδα MSD Α.Φ.Β.Ε.Ε Τηλ: + 30 210 98 97 300 dpoc_greece@merck.com

Österreich Merck Sharp & Dohme Ges.m.b.H. Tel: +43 (0) 1 26 044 msd-medizin@merck.com

España Merck Sharp & Dohme de España, S.A. Tel: +34 91 321 06 00 msd_info@merck.com

Polska MSD Polska Sp.z o.o. Tel.: +48 22 549 51 00 msdpolska@merck.com

33

France MSD France Tél. + 33 (0) 1 80 46 40 40

raPnocretugal Merck Sharp & Dohme, Lda Tel: + 351 214 465 700 clic@merck.com

Hrvatska Merck Sharp & Dohme d.o.o. Tel: + 385 1 6611 333 croatia_info@merck.com

România Merck Sharp & Dohme Romania S.R.L. Tel: + 40 21 529 29 00 msdromania@merck.com

Ireland Merck Sharp & Dohme Ireland (Human Health) Limited Tel: +353 (0)1 2998700 medinfo_ireland@merck.com

Slovenija Merck Sharp & Dohme, inovativna zdravila d.o.o. Tel: + 386 1 5204201 msd_slovenia@merck.com

Ísland Vistor hf. Sími: + 354 535 7000

Slovenská republika Merck Sharp & Dohme, s. r. o. Tel: + 421 (2) 58282010 dpoc_czechslovak@merck.com

Italia MSD Italia S.r.l. Tel: +39 06 361911 medicalinformation.it@merck.com

Suomi/Finland MSD Finland Oy Puh/Tel: + 358 (0)9 804650 info@msd.fi

Κύπρος Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Τηλ: 800 00 673
+357 22866700 cyprus_info@merck.com

Sverige Merck Sharp & Dohme (Sweden) AB Tel: + 46 (0)77 5700488 medicinskinfo@merck.com

Latvija SIA Merck Sharp &Dohme Latvija Tel: + 371 67 364224 msd_lv@merck.com

United Kingdom Merck Sharp & Dohme Limited Tel: +44 (0) 1992 467272 medicalinformationuk@merck.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta: MM/GGGG
Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

Norādījumi par lietošanu Elonva šļirces un adatas sastāvdaļas

34

Sagatavošanās injekcijai 1. - Pirms Elonva lietošanas nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni un nosusiniet tās. - Ar spirta salvetīti dezinficējiet injekcijas vietu (laukumā zem nabas). - Notīriet injekcijas vietu 5 cm platībā un ļaujiet dezinficējošam šķīdumam nožūt vismaz 1 minūti pirms turpināt injekciju. 2. - Gaidot dezinficējošā līdzekļa nožūšanu, pārplēsiet etiķetes perforāciju un noņemiet adatas vāciņu. - Atstājiet adatas apvalku uz adatas. - Nolieciet adatas apvalku (ar adatu) uz tīras un sausas virsmas, kamēr sagatavojat šļirci.
3. - Turiet šļirci ar pelēko vāciņu uz augšu. - Viegli ar pirkstu piesitiet šļircei, lai gaisa pūslīši paceltos augšup.
4. - Turiet šļirci uz augšu. - Pretēji pulksteņa rādītāju kustības virzienam noskrūvējiet šļirces
vāciņu.
5. - Turpiniet turēt šļirci uz augšu. - Pulksteņa rādītāju kustības virzienā uzskrūvējiet uz šļirces adatas
apvalku (ar adatu).
35

6. - Turpiniet turēt šļirci uz augšu. - Noņemiet adatas apvalku virzienā taisni uz augšu un izmetiet to. - Ar adatu rīkojieties UZMANĪGI.

Injicēšana

7. - Tagad paņemiet šļirci starp rādītājpirkstu un vidējo pirkstu, turot uz
augšu. - Uzlieciet īkšķi uz virzuļa. - Uzmanīgi spiediet virzuli uz augšu, līdz adatas galā parādās sīks
piliens.
8. - Saņemiet ādu starp īkšķi un rādītājpirkstu. - Ieduriet adatu visā garumā 90 grādu leņķī ādas krokā. - UZMANĪGI spiediet virzuli līdz atdurei un turiet virzuli nospiestu. - IZSKAITIET LĪDZ PIECI, lai būtu droša, ka viss šķīdums ir
ievadīts.
9. - Noņemiet īkšķi no virzuļa. - Adata tiks automātiski ievilkta šļircē, kur tā tiks stingri nofiksēta.

36

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām. Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām.
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 100 mikrogramus alfa* korifolitropīna (corifollitropin alfa). Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 150 mikrogramus alfa* korifolitropīna (corifollitropin alfa). *alfa korifolitropīns ir glikoproteīns, ko izstrādā Ķīnas kāmju olnīcu (Chinese Hamster Ovary; CHO) šūnas ar rekombinanto DNS tehnoloģiju. Palīgviela(-s) ar zināmu iedarbību: Šīs zāles satur mazāk par 1 mmol nātrija (23 mg) katrā devā, – būtībā tas ir „nātriju nesaturošs”. Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Šķīdums injekcijām (injekcijām). Dzidrs un bezkrāsains ūdens šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Elonva indicēts kontrolētai olnīcu stimulācijai (KOS) apvienojumā ar Gonadotropīna atbrīvojošo hormonu (GnRH) antagonistu daudzu folikulu attīstībai sievietēm, kuras piedalās atbalstītās reproduktīvās tehnoloģijas (ART) programmā. 4.2. Devas un lietošanas veids Ārstēšana ar Elonva jāsāk auglības traucējumu ārstēšanā pieredzējuša ārsta uzraudzībā. Devas Reproduktīva vecuma sieviešu terapijā Elonva deva ir atkarīga no ķermeņa masas un vecuma.  Viena 100 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm vecumā līdz 36 gadiem un ar ķermeņa
masu, kas nepārsniedz 60 kilogramus .  Viena 150 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm:
- kuru ķermeņa masa ir lielāka par 60 kilogramiem neatkarīgi no vecuma; - kuru ķermeņa masa ir 50 kilogramu vai vairāk un kuras ir vecākas par 36 gadiem.
2

Pētījumos nepiedalījās sievietes vecumā pēc 36 gadiem un ar ķermeņa masu, kas nepārsniedz 50 kilogramus.

Vecums

36 gadi un jaunākas Vecākas par 36 gadiem

Mazāk par 50 kg 100 mikrogramu
Nav pētīts.

Ķermeņa masa 50 – 60 kg
100 mikrogramu

Vairāk par 60 kg 150 mikrogramu

150 mikrogramu 150 mikrogramu

Ieteicamās Elonva devas ir noteiktas tikai terapijas ciklam ar GnRH antagonistu, kas tika ievadīts no 5. vai 6. stimulācijas dienas (skatīt arī 4.1., 4.4. un 5.1. apakšpunktu).

Stimulācijas 1. diena: Menstruālā cikla agrīnās folikulārās fāzes laikā Elonva jāievada vienreizējas subkutānas injekcijas veidā, vislabāk vēdera priekšējā sienā.

Stimulācijas 5. vai 6. diena: Ārstēšana ar GnRH antagonistu vēlams sākt stimulācijas 5. vai 6. dienā atkarībā no olnīcu atbildes reakcijas, t.i., augošu folikulu skaita un izmēra .Paralēla estradiola līmeņa noteikšana serumā var būt noderīga. GnRH antagonistu lieto, lai novērstu priekšlaicīgu luteinizējošā hormona (LH) koncentrācijas palielināšanos.

Stimulācijas 8. diena: Kad pagājušas septiņas dienas pēc Elonva injekcijas, stimulācijas 1. dienā, KOS terapiju var turpināt, katru dienu injicējot (rekombinanto) folikulus stimulējošo hormonu [(rec)FSH], līdz ir sasniegti kritēriji oocītu galīgās nobriešanas ierosināšanai (3 folikuli  17 mm). (rec)FSH dienas devas lielums var būt atkarīgs no olnīcu atbildes reakcijas. Sievietēm, kuru olnīcas reaģē normāli, ieteicama 150 SV liela (rec)FSH dienas deva. Atkarībā no olnīcu atbildes reakcijas dienā, kad ievada cilvēka horija gonadotropīnu (hCG), (rec)FSH ievadi var izlaist.. Parasti pietiekama folikulu attīstība tiek sasniegta vidēji līdz terapijas devītajai diena (no 6. līdz 18. dienai).

Lai ierosinātu galīgo oocītu nobriešanu, tiklīdz tiek konstatēti 3 folikuli, kuru izmērs ir  17 mm, tai pašā dienā vai vienu dienu vēlāk vienu reizi injicē 5000 līdz 10 000 SV hCG. Lai līdz minimumam samazinātu olnīcu hiperstimulācijas sindroma (OHSS) risku, pārāk izteiktas olnīcu atbildes reakcijas gadījumā skatīt 4.4. apakšpunktā sniegtos ieteikumus.

Īpašas pacientu grupas

Nieru darbības traucējumi Pētījumi pacientēm ar nieru mazspēju nav veikti. Tā kā pacientēm ar nieru mazspēju var būt samazināts korifolitropīna eliminācijas ātrums, šīm sievietēm Elonva lietošana nav ieteicama (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu).

Aknu darbības traucējumi Lai gan dati par pacientēm ar aknu darbības traucējumiem nav pieejami, nav ticams, ka aknu darbības traucējumi ietekmē alfa korifolitropīna elimināciju (skatīt 5.2. apakšpunktu).

Pediatriskā populācija

Reģistrētās indikācijas ietvaros Elonva lietošana uz pediatrisko populāciju neattiecas.

3

Lietošanas veids
Ja tiek pareizi ievēroti ārsta sniegtie norādījumi, Elonva zemādas injekciju var veikt pati sieviete vai viņas partneris. Elonva pašinjekciju atļauts veikt tikai labi motivētām, pietiekami apmācītām sievietēm, kurām pieejami eksperta ieteikumi.
4.3. Kontrindikācijas
 Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.  Olnīcu, krūts, dzemdes, hipofīzes vai hipotalāma audzēji.  Patoloģiska (ne menstruāla) asiņošana no maksts bez zināma/diagnosticēta cēloņa.  Primāra olnīcu mazspēja.  Olnīcu cistas vai palielinātas olnīcas.  Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS) nesenā anamnēzē.  Iepriekš bijis COS cikls, kura rezultātā attīstījušies vairāk nekā 30 folikuli  11 mm, kas
konstatēts ultrasonogrāfiski.  Bazālais antrālo folikulu skaits > 20.  Fibroīdi dzemdes audzēji, kas nav saderīgi ar grūtniecību.  Vairošanās orgānu kroplības, kas nav saderīgas ar grūtniecību.  Policistiskais olnīcu sindroms (PCOS).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Neauglības novērtējums pirms ārstēšanas uzsākšanas
Pirms terapijas sākuma piemērotā veidā jāizmeklē pāra neauglība. Īpaši nepieciešami sievietes izmeklējumi attiecībā uz hipotireozi, virsnieru garozas nepietiekamību un hiperprolaktinēmiju, kā arī hipofīzes vai hipotalama audzējiem, ordinējot piemērotu specifisku terapiju. Pirms ārstēšanas ar Elonva uzsākšanas, jāizvērtē medicīniskie stāvokļi, kad grūtniecība ir kontrindicēta.
Devas cikla stimulācijas laikā
Elonva paredzētas tikai vienai subkutānai injekcijai. Vienā ārstēšanas ciklā nedrīkst ievadīt vēl kādu Elonva injekciju (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Pēc Elonva ievadīšanas nedrīkst ievadīt papildus FSH saturošās zāles pirms stimulācijas 8. dienas (skatīt arī 4.2. apakšpunktu).
Nieru mazspēja
Pacientēm ar vieglu, vidēji smagu vai smagu nieru mazspēju var būt samazināta alfa korifolitropīna eliminācija (skatīt 4.2. un 5.2. apakšpunktu). Tāpēc šīm sievietēm Elonva nav ieteicams.
Nav ieteicams ar GnRH agonistiem
Ir maz datu par Elonva lietošanu kombinācijā ar GnRH agonistu. Neliela nekontrolēta pētījuma rezultāti liecina par izteiktāku olnīcu atbildes reakciju nekā kombinācijā ar GnRH antagonistu. Tādēļ Elonva lietošana nav ieteicama kombinācijā ar GnRH agonistu (skatīt arī 4.2. apakšpunktu).
Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS)
OHSS ir medicīniska blakusparādība, kas atšķiras no nekomplicētas olnīcu palielināšanas. Viegla vai vidēji smaga OHSS klīniskie simptomi ir sāpes vēderā, slikta dūša, caureja, neliela vai vidēji izteikta
4

olnīcu palielināšanās un olnīcu cistas. Smags OHSS var apdraudēt dzīvību. Smaga OHSS klīniskie simptomi ir lielas olnīcu cistas, akūtas sāpes vēderā, ascīts, pleiras izsvīdums, hidrotorakss, aizdusa, oligūrija, hematoloģiskas novirzes un ķermeņa masas palielināšanās. Retos gadījumos saistībā ar OHSS iespējama venoza vai arteriāla trombembolija. Saistībā ar OHSS ziņots par pārejošiem izmainītiem aknu funkcionālajiem radītājiem, kas var liecināt par aknu disfunkciju ar vai bez morfoloģiskām izmaiņām aknu biopsijā.
OHSS var izraisīt hCG ievadīšana un grūtniecība (endogēnais hCG). Agrīns OHSS parasti rodas 10 dienu laikā pēc hCG ievadīšanas un var būt saistīts ar pārmērīgu olnīcu atbildes reakciju pret gonadotropīna stimulāciju. Vēlīns OHSS sākas vairāk nekā 10 dienas pēc hCG ievadīšanas un ir grūtniecības hormonālo izmaiņu sekas. OHSS riska dēļ pacientes jāuzrauga vismaz divas nedēļas pēc hCG ievadīšanas.
Sievietēm ar zināmiem izteiktiem olnīcu atbildes reakciju riska faktoriem, varbūt īpaša nosliece uz OHSS attīstību pēc terapijas ar Elonva. Sievietēm, kurām ir olnīcu pirmā cikla stimulācija un kuru riska faktori ir daļēji zināmi, ieteicama rūpīga agrīno OHSS simptomu un pazīmju novērošana. Lai samazinātu OHSS risku, pirms ārstēšanas un ar regulāriem starplaikiem ārstēšanas gaitā jāveic folikulārās attīstības ultraskaņas izmeklējumi. Paralēla estradiola līmeņa noteikšana serumā var būt noderīga. ART gadījumā ir palielināts OHSS risks ar 18 vai vairāk folikuliem 11 mm vai lielākā diametrā. Ja kopā ir 30 vai vairāk folikulu, ieteicams atturēties no hCG ievadīšanas.
Atkarībā no olnīcu atbildes reakcijas, lai samazinātu OHSS risku, var apsvērt sekojošus pasākumus: - atturēties no turpmākas stimulēšanas ar gonadotropīnu maksimāli 3 dienas; - neievadīt hCG un pārtraukt ārstēšanas kursu; - ievadīt mazāku hCG devu nekā 10 000 SV, lai veicinātu galīgo olšūnas nobriešanu, t. i., 5000 SV hCG vai 250 mikrogramu rec-hCG (kas atbilst aptuveni 6500 SV); - atcelt sasaldēto embriju pārvietošanu; - izvairīties no hCG ievadīšanas, luteālās fāzes atbalstam .
Ir svarīgi ievērot ieteikto Elonva devu un ārstēšanas ciklu un uzmanīgi kontrolēt olnīcu atbildes reakciju, lai samazinātu OHSS risku. Ja attīstās OHSS, jāseko standarta un attiecīgajām OHSS procedūrām.
Olnīcu sagriešanās
Olnīcu sagriešanās tika konstatēta, veicot ārstēšanu ar gonadotropīniem, tajā skaitā Elonva. Olnīcu sagriešanās būt saistīta ar citiem riska faktoriem, piemēram, OHSS, grūtniecību, iepriekš veiktu abdominālu operāciju, iepriekšēju olvadu sagriešanos, iepriekšēju vai pašreizēju olnīcu cistu. Olnīcu bojājumus, kas var rasties samazinātas asins piegādes dēļ, var ierobežot, agri nosakot olnīcu sagriešanās diagnozi un nekavējoties novēršot to.
Vairākaugļu grūtniecība
Ārstēšanas gadījumā ar visiem gonadotropīniem, tajā skaitā Elonva, ziņots par vairākaugļu grūtniecību un dzimšanu. Sieviete un viņas partneris jābrīdina par iespējamo risku mātei (grūtniecības un dzemdību sarežģījumi) un jaundzimušajam (mazs svars dzimšanas brīdī) pirms ārstēšanas sākšanas. Sievietei, kurai tiek veiktas ART procedūras, vairākaugļu grūtniecības risks ir galvenokārt saistīts ar pārvietoto embriju skaitu.
Ārpusdzemdes grūtniecība
Neauglīgām sievietēm, kurām tiek veikta ART ārpusdzemdes grūtniecības rašanās biežums ir lielāks. Ir svarīgi agrīni saņemt ultraskaņas apliecinājumu, ka grūtniecība ir dzemdē, un izslēgt ārpusdzemdes grūtniecības varbūtību.
Iedzimtas malformācijas
5

Iedzimtu kroplību sastopamība pēc ART var būt nedaudz lielāka nekā pēc spontānas apaugļošanās. Uzskata, ka cēlonis ir vecāku parametru atšķirības (piemēram, mātes vecums, spermas īpašības) un lielākā vairākaugļu grūtniecības sastopamība.
Olnīcu un dzimumorgānu jaunveidojumi
Saņemti ziņojumi par olnīcu un citu vairošanās sistēmas orgānu jaunveidojumiem – gan labdabīgiem, gan ļaundabīgiem – sievietēm, kurām vairākas reizes veikta neauglības ārstēšana. Nav noskaidrots, vai ārstēšana ar gonadotropīniem palielina neauglīgām sievietēm šo audzēju risku.
Asinsvadu komplikācijas
Ārstēšanas gadījumā ar gonadotropīniem, tajā skaitā Elonva, ziņots par trombembolijas traucējumiem, kas saistīti ar OHSS un atsevišķi no OHSS. Asinsvadu tromboze, kas var rasties vēnās vai artērijās, var izraisīt samazinātu asins plūsmu dzīvībai svarīgajiem orgāniem vai ekstremitātēm. Sievietēm ar vispāratzītiem trombembolisku traucējumu riska faktoriem, piemēram, personiskā vai ģimenes anamnēze, stipra aptaukošanās vai trombofilija, ārstēšana ar gonadotropīniem var vēl palielināt šo risku. Šīm sievietēm jāsalīdzina gonadotropīna ievadīšanas sniegtais guvums ar risku. Tomēr jāatzīmē, ka arī pati grūtniecība rada palielinātu trombozes risku.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Ar Elonva un citām zālēm nav veikti mijiedarbības pētījumi. Alfa korifolitropīns nav citohroma P450 enzīmu substrāts, tāpēc nav paredzama metaboliska mijiedarbība ar citām zālēm.
Elonva var izraisīt viltus pozitīvu hCG grūtniecības testu, ja tests ir veikts olnīcu stimulācijas ART cikla daļas laikā. Tas var būt saistīts ar dažu hCG grūtniecības testu krustenisko reaktivitāti ar Elonva bēta apakšvienības karboksi –gala peptīdu.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Ja gadījumā Elonva tiek netīšām ievadītas grūtniecības laikā, klīniskie dati nesniedz pietiekamus pierādījumus, lai izslēgtu nelabvēlīgu grūtniecības iznākumu. Pētījumos dzīvniekiem novērota toskiska ietekme uz vairošanos (skatīt preklīniskos datus par drošību 5.3. apakšpunktā). Elonva lietošana grūtniecības laikā nav indicēta.
Barošana ar krūti Elonva lietošana zīdīšanas periodā nav indicēta.
Fertilitāte Elonva ir indicēts lietošanai neauglības gadījumā (skatīt 4.1. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav veikti pētījumi, lai novērtētu ietekmi uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Elonva var izraisīt reiboni. Sievietes jābrīdina, ka, ja viņas jūtas apreibušas, viņas nedrīkst vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
6

4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Klīniskajos pētījumos (n = 2397) Elonva lietošanas laikā biežāk novērotās nevēlamās reakcijas ir diskomforts iegurnī (6,0 %), OHSS (4,3 %, skatīt arī 4.4. apakšpunktu), galvassāpes (4,0 %), sāpes iegurnī (2,9 %) slikta dūša (2,3 %), nespēks (1,5 %) un krūšu dziedzeru jutīgums (1,3 %).
Blakusparādību uzskaitījums tabulā Zemāk tabulā parādītas galvenās klīnisko pētījumu laikā un pēcreģistrācijas pieredzē ar Elonva ārstētajām sievietēm novērotās nevēlamās blakusparādības, kas sistematizētas pēc orgānu sistēmām un sastopamības; ļoti bieži (≥ 1/10), bieži (≥ 1/100 līdz < 1/10), retāk (≥ 1/1 000 līdz < 1/100), reti (≥ 1/10 000 līdz < 1/1 000), ļoti reti (< 1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem). Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

Orgānu sistēma

Sastopamības biežums

Blakusparādība

Imūnās sistēmas

Nav zināmi

Hipersensitivitātes reakcijas,

traucējumi

lokālas un vispārējas, tajā

skaitā izsitumi*

Psihiskie traucējumi

Retāk

Garastāvokļa svārstības

Nervu sistēmas traucējumi Bieži

Galvassāpes

Retāk

Reibonis

Asinsvadu sistēmas

Retāk

Karstuma viļņi

traucējumi

Kuņģa-zarnu trakta

Bieži

Slikta dūša,

traucējumi

Retāk

Vēdera apjoma

palielināšanās, vemšana,

caureja, aizcietējums

Skeleta-muskuļu un

Retāk

Muguras sāpes

saistaudu sistēmas

bojājumi

Traucējumi grūtniecības, Retāk

Spontāns aborts

pēcdzemdību un

perinatālajā periodā

Reproduktīvās sistēmas

Bieži

OHSS, sāpes iegurnī,

traucējumi un krūts

diskomforta sajūta iegurnī,

slimības

krūšu dziedzeru jutīgums

Retāk

Olnīcu sagriešanās, sāpes

dzemdes piedēkļos,

priekšlaicīga ovulācija, krūšu

dziedzeru sāpes

Vispārēji traucējumi un Bieži

Nogurums

reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk

Hematoma injekcijas vietā,

sāpes injekcijas vietā,

aizkaitināmība

Izmeklējumi

Retāk

Paaugstināts

alanīnaminotransferāzes

līmenis, paaugstināts

aspartātaminotransferāzes

līmenis

Traumas, saindēšanās un Retāk

Procedūras izraisītas sāpes

ar manipulācijām saistītas

komplikācijas

*Nevēlamās blakusparādības, kas noteiktas pēcreģistrācijas pieredzē.

7

Izvēlēto blakusparādību raksturojums
Ziņots arī par ektopisku grūtniecību un vairākkārtēju grūtniecību. Uzskata, ka tas ir saistīts ar ART vai turpmāko grūtniecību.
Atsevišķos gadījumos trombembolismu saista ar Elonvas terapiju kā arī ar citu gonadotropīnu terapiju.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Vairāk par vienu Elonva injekciju ārstēšanas kursā vai pārāk liela Elonva un/vai (rec)FSH deva var palielināt OHSS risku. OHSS riska samazināšanas pasākumus skatīt 4.4. apakšpunktā.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: dzimumhormoni un dzimumorgānu modulatori, gonadotropīni, ATĶ kods: G03GA09
Darbības mehānisms
Alfa korifolitropīns ir izstrādāts kā ilgstošas darbības folikulu stimulators ar tādu pašu farmakodinamisko raksturojumu kā (rec)FSH, taču ar izteikti ilgstošāku FSH iedarbību. Viena subkutāna ieteicamās Elonva devas injekcija spēj ierosināt un uzturēt vairāku folikulu augšanu visu nedēļu un tā var aizstāt pirmās septiņas jebkura katru dienu injicējama (rec)FSH zāļu injekcijas KOS ārstēšanas kursā. FSH aktivitātes ilgums tika sasniegts, pievienojot cilvēka horiona gonadotropīna (hCG) β apakšvienības C-gala peptīdu cilvēka FSH β ķēdei. Alfa korifolitropīnam nepiemīt nekāda iekšēja LH/hCG aktivitāte.
Klīniskā efektivitāte un drošums
Trīs nejaušinātos, dubultmaskētos klīniskos pētījumos ārstēšana ar vienu subkutānu Elonva 100 mikrogramu (ENSURE pētījums) vai 150 mikrogramu (ENGAGE un PURSUE pētījums) injekciju pirmās septiņas KOS dienas tika salīdzināta ar ārstēšanu ar attiecīgi 150, 200 vai 300 SV recFSH dienas devām. Visos trīs klīniskajos pētījumos tika izmantota hipofīzes funkciju nomākšana ar GnRH antagonistu (ganireliksa acetāta injekciju 0,25 mg dienas devā).
ENSURE pētījumā 396 klīniski veselas sievietes ar normālu ovulāciju vecumā no 18 līdz 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas nepārsniedza 60 kg ART programmas ietvaros vienu ciklu tika ārstētas ar 100 mikrogramiem Elonva un hipofīzes nomākumu ar GnRH antagonistu. Primārais efektivitātes mērķa kritērijs bija iegūto olšūnu skaits. Vidējais kopējais stimulācijas ilgums abās grupās bija 9 dienas, kas liecina, ka olnīcu stimulācijas pabeigšanai bija nepieciešamas divas recFSH dienas, sākot no 8. stimulācijas dienas (šajā pētījumā recFSH tika ievadīts hCG dienā).
ENGAGE pētījumā 1506 klīniski veselas sievietes ar normālu ovulāciju vecumā no 18 līdz 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas bija lielāka par 60 kg un nepārsniedza 90 kg, ART programmas ietvaros vienu ciklu tika ārstētas ar 150 mikrogramiem Elonva un hipofīzes nomākumu ar GnRH antagonistu. Divi
8

primārie efektivitātes mērķa kritēriji bija turpinātas grūtniecības gadījumu skaits un iegūto olšūnu skaits. Vidējais kopējais stimulācijas ilgums abās grupās bija 9 dienas, kas liecina, ka olnīcu stimulācijas pabeigšanai bija nepieciešamas divas recFSH dienas, sākot no 8. stimulācijas dienas (šajā pētījumā recFSH tika ievadīts hCG dienā).

PURSUE pētījumā 1390 klīniski veselas sievietes ar normālu ovulāciju vecumā no 35 līdz 42 gadiem ar ķermeņa masu, kas bija vismaz 50 kg ART programmas ietvaros vienu ciklu tika ārstētas ar 150 mikrogramiem Elonva un hipofīzes nomākumu ar GnRH antagonistu. Primārais efektivitātes mērķa kritērijs bija vitālas grūtniecības gadījumu skaits. Iegūto olšūnu skaits bija galvenais sekundārais efektivitātes mērķa kritērijs. Vidējais kopējais stimulācijas ilgums abās grupās bija 9 dienas, kas liecina, ka olnīcu stimulācijas pabeigšanai bija nepieciešama viena recFSH diena, sākot no 8. stimulācijas dienas (šajā pētījumā recFSH hCG dienā netika ievadīts).

Iegūto olšūnu skaits Visos trīs pētījumos vienas 100 vai 150 mikrogramu Elonva injekcijas ievadīšana pirmās septiņas KOS dienas izraisīja lielāku iegūto olšūnu skaitu nekā recFSH lietošana reizi dienā. Tomēr atšķirības tika novērotas tikai iepriekš definētās ekvivalences (ENGAGE un ENSURE) vai nepārākuma (PURSUE) robežas. Skatīt 1. tabulu zemāk.

1. tabula. Vidējais iegūto olšūnu skaits ENSURE, ENGAGE un PURSUE pētījumā Ārstēt paredzētā populācija (ITT)

Raksturlielu ms

ENSURE (18-36 g. v.) (ķermeņa masa nepārsniedza
60 kg)

ENGAGE (18-36 g. v.) (ķermeņa masa bija lielāka par 60 kg un nepārsniedza
90 kg)

PURSUE (35-42 g. v.) (ķermeņa masa bija vismaz
50 kg)

Vidējais olšūnu skaits Atšķirība [95% TI]

Elonva 100 µg N = 268
13,3

recFSH 150 SV N = 128
10,6

2,5 [1,2; 3,9]

Elonva 150 µg N = 756
13,8

recFSH 200 SV N = 750
12,6

1,2 [0,5; 1,9]

Elonva 150 µg N = 694
10,7

recFSH 300 SV N = 696
10,3

0,5 [-0,2; 1,2]

Grūtniecība no svaigiem olšūnu cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā ENGAGE pētījumā, Elonva salīdzinot ar recFSH, tika pierādīts Elonva nepārākums, vērtējot pēc turpinātas grūtniecības īpatsvara, turpinātu grūtniecību definējot kā vismaz viena augļa esamību ar sirdsdarbību, kā noteikts vismaz 10 nedēļas pēc embrija pārneses.
PURSUE pētījumā, Elonva salīdzinot ar recFSH, tika pierādīts Elonva nepārākums, vērtējot pēc vitālas grūtniecības gadījumu īpatsvara, vitālas grūtniecības gadījumu īpatsvaru definējot kā to pētījuma dalībnieču skaitu procentos, kam bija vismaz viens auglis ar sirdsdarbību, kā noteikts 5 – 6 nedēļas pēc embrija pārneses.
Dati par grūtniecību no svaigiem olšūnu cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā apkopoti 2. tabulā zemāk.

9

2. tabula. Grūtniecības rezultāti no svaigiem olšūnu cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā
Ārstēt paredzētā populācija (ITT)

Raksturlielums

ENGAGE† svaigie olšūnu cikli

PURSUE‡ svaigie olšūnu cikli

(18-36 g. v.)

(35-42 g. v.)

(ķermeņa masa bija lielāka par 60 kg un (ķermeņa masa bija vismaz 50 kg)

nepārsniedza 90 kg)

Elonva recFSH Atšķirība Elonva recFSH Atšķirība

150 µg 200 SV [95% TI]

150 µg

300 SV

[95% TI]

N = 756 N = 750

N = 694 N = 696

Vitālas

39,9 % 39,1 % 1,1 [-3,8; 5,9] 23,9 %

26,9 % -3,0 [-7,3;

grūtniecības

1,4]

gadījumu

īpatsvars

Turpinātas

39,0 % 38,1 % 1,1 [-3,8; 5,9] 22,2 %

24,0 % -1,9 [-6,1:

grūtniecības

2,3]

gadījumu

īpatsvars

Dzīvi dzimušo

35,6 % 34,4 % 1,3 [-3,5; 6,1] 21,3 %

23,4 % -2,3 [-6,5;

skaits*

1,9]

†Primārais efektivitātes mērķa kritērijs ENGAGE pētījumā bija turpināta grūtniecība (noteikta vismaz 10 nedēļas

pēc embrija pārneses). ‡Primārais efektivitātes mērķa kritērijs PURSUE pētījumā bija vitālas grūtniecības gadījumu īpatsvars, kas tika

definēts kā to pētījuma dalībnieču daudzums procentos, kam bija vismaz viens auglis ar sirdsdarbību, kā noteikts

5 –6 nedēļas pēc embrija pārneses.

*Dzīvi dzimušo skaits ENGAGE un PURSUE bija sekundārais efektivitātes mērķa kritērijs.

Šajos klīniskajos pētījumos vienas Elonva injekcijas drošuma raksturojums bija salīdzināms ar ikdienas recFSH injekcijām.

Grūtniecība no saldētiem-atsaldētiem embriju transfēru (SAET) cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā

ENGAGE novērojuma SAET pētījumā tika iekļautas sievietes, kam vismaz viens embrijs tika atsaldēts lietošanai līdz vismaz vienam gadam pēc kriosaglabāšanas. ENGAGE pētījuma SAET ciklos pārnesto embriju vidējais skaits bija 1,7 abās ārstēšanas grupās.

PURSUE novērojuma SAET pētījumā tika iekļautas sievietes, kam vismaz viens embrijs tika atsaldēts lietošanai divu gadu laikā pēc pēdējā kriosaglabāšanas datuma šajā pētījumā. PURSUE pētījuma SAET ciklos pārnesto embriju vidējais skaits bija 2,4 abās terapijas grupās. Šis pētījums sniedza arī drošuma datus par bērniem, kas dzimuši no kriosaglabātiem embrijiem.

Lielākais SAET ciklu skaits bija 5 un 4 novērojuma SAET pētījumā attiecīgi ENGAGE un PURSUE pētījumam. Grūtniecības iznākums no pirmajiem diviem SAET cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā apkopoti 3. tabulā zemāk.

3. tabula. Grūtniecības rezultāti no SAET cikliem ENGAGE un PURSUE pētījumā Ārstēt paredzētā populācija (ĀPP)

SAET cikli ENGAGE pētījumā (18-36 g. v.)
(ķermeņa masa bija lielāka par 60 kg un nepārsniedza 90 kg)

SAET cikli PURSUE pētījumā (35-42 g. v.)
(ķermeņa masa bija vismaz 50 kg)

10

Elonva 150 µg

recFSH 200 SV

SAET 1. ciklsa

n N% n N %

Turpināta grūtniecība

55 148 37. 45 147 30.6 2

Dzīvi dzimušie SAET 2. ciklsa

--- -- -

Turpināta grūtniecība

9 38 23. 9 31 29.0 7

Dzīvi dzimušie

--- -- -

n = dalībnieču skaits ar notikumu; N = kopējais dalībnieču skaits a Uz embrija transfēru.

Elonva 150 µg n N%
43 152 28.3 43 152 28.3
8 23 34.8 8 23 34.8

recFSH 300 SV n N%
42 145 29.0 41 145 28.3
6 14 42.9 6 14 42.9

Iedzimtas malformācijas, kas ziņotas pēc saldēta-atsaldēta embrija transfēra (SAET) cikla dzimušajiem bērniem Pēc Elonva lietošanas 61 bērns piedzima pēc SAET cikla PURSUE novērojuma pētījuma un 607 bērni piedzima pēc svaigiem ART cikliem kombinētos ENSURE, ENGAGE un PURSUE pētījumos. Iedzimto malformāciju īpatsvars (kopā lielās un mazās), kas ziņots bērniem, kuri dzimuši pēc SAET cikla PURSUE novērojuma pētījuma (16,4%), bija līdzīgs tam, kas ziņots bērniem, kuri dzimuši pēc svaigiem ART cikliem kombinētos ENSURE, ENGAGE un PURSUE pētījumos (16,8%).

Imunogenitāte No 2511 sievietēm, kas lietoja Elonva un kam tika noteikta antivielu veidošanās pēc terapijas, četrām sievietēm (0,16 %) bija pierādījumi par antivielu veidošanos, tai skaitā trīs sievietēm, kas vienreiz bija lietojušas Elonva, un vienai sievietei, kas divas reizes bija lietojusi Elonva. Visos gadījumos šīs antivielas nebija neitralizējošas un neietekmēja atbildreakciju pret stimulāciju vai hipotalāma-hipofīzes-olnīcu (HPO) ass normālās fizioloģiskās atbildreakcijaspret. Divām no šīm četrām sievietēm grūtniecība iestājās tajā pašā ārstēšanas ciklā, kad tika atklātas antivielas, kas liecina, ka neneitralizējošām antivielām pēc stimulācijas ar Elonva nav klīniskas nozīmes.
Pediatriskā populācija

Eiropas Zāļu aģentūra atliek pienākumu iesniegt pētījumu rezultātus Elonva vienā vai vairākās pediatriskās populācijas apakšgrupās, kas slimo ar hipogonadotropisku hipogonādismu. Informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Alfa korifolitropīna farmakokinētiskos lielumus noteica pēc subkutānas ievadīšanas sievietēm, kam tika veikts KOS ārstēšanas cikls.

Ilgā eliminācijas pusperioda dēļ pēc ieteiktās devas ievadīšanas alfa korifolitropīna koncentrācija serumā ir pietiekama, lai nodrošinātu daudzu folikulu augšanu veselu nedēļu. Tas attaisno pirmo septiņu ikdienas (rec)FSH injekciju aizstāšanu ar vienu subkutānu Elonva injekciju KOS, lai izveidotos daudzi folikuli un iestātos grūtniecība ART programmā (skatīt 4.2. apakšpunktu).

Ķermeņa masa ir alfa korifolitropīna kopējo iedarbību noteicošs faktors. Alfa korifolitropīna kopējā iedarbība pēc vienas subkutānas injekcijas ir 665 stundas*ng/ml (AUC, 426-1037 stundas*ng/ml1) un
pēc 100 mikrogramu alfa korifolitropīna ievadīšanas sievietēm ar ķermeņa masu, kas nepārsniedza

1

Paredzētais intervāls 90% pētījuma dalībnieču.

11

60 kilogramus, un pēc 150 mikrogramu alfa korifolitropīna ievadīšanas sievietēm ar ķermeņa masu, kas pārsniedza 60 kilogramus, bija līdzīga.
Uzsūkšanās
Pēc vienas subkutānas Elonva injekcijas maksimālā alfa korifolitropīna koncentrācija serumā ir 4,24 ng/ml (2,49-7,21 ng/ml1) un tiek sasniegta 44 stundas (35–57 stundas1) pēc devas ievadīšanas. Absolūtā biopieejamība ir 58% (48–70%1).
Izkliede
Alfa korifolitropīna izkliede, metabolisms un eliminācija ir ļoti līdzīgi citiem gonadotropīniem, piemēram, FSH, hCG un LH. Pēc uzsūkšanās asinīs alfa korifolitropīns izkliedējas galvenokārt olnīcās un nierēs. Līdzsvara stāvokļa izkliedes tilpums ir 9,2 l (6,5–13,1 l1). Alfa korifolitropīna kopējā iedarbība devu intervālā no 60 līdz 240 mikrogramiem palielinās tieši proporcionāli devai.
Eliminācija
Alfa korifolitropīna eliminācijas pusperiods ir 70 stundu (59-82 stundas 1) un klīrenss 0,13 l/stundā (0,10-0,18 l/stundā1). Alfa korifolitropīna eliminācija notiek pārsvarā caur nierēm, un izdalīšanās ātrums pacientēm ar nieru mazspēju tā var būt samazināts (skatīt 4.2. un 4.4. apakšpunktu). Metabolisms aknās mazāk iespaido alfa korifolitropīna eliminācijas apjomu.
Citas īpašas populācijas
Aknu darbības traucējumi Lai gan nav pieejami dati par pacientēm ar traucētu aknu darbību, aknu darbības traucējumiem nevajadzētu ietekmēt alfa korifolitropīna farmakokinētikas raksturojumu.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Ne-klīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par vienas un atkārtotu devu toksicitāti un drošuma farmakoloģiju neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Reproduktīvās toksikoloģijas pētījumi žurkām un trušiem liecina, ka alfa korifolitropīns neietekmē auglību. Alfa korifolitropīna ievadīšana žurkām un trušiem pirms un tieši pēc pārošanās, kā arī agrīni grūsnības laikā izraisīja embriotoksicitāti. Trušiem, ievadot pirms pārošanās, novērota teratogenitāte. Uzskata, ka gan embriotoksicitāte, gan teratogenitāte ir dzīvnieka superovulatorā stāvokļa sekas, kas nespēj saglabāt to embriju skaitu, kas pārsniedz fizioloģiskās robežas. Šīs atrades ir maz saistītas ar klīnisko Elonva lietošanu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Nātrija citrāts Saharoze Polisorbāts 20 Metionīns Nātrija hidroksīds (pH korekcijai) Sālsskābe (pH korekcijai) Ūdens injekcijām
12

6.2. Nesaderība Saderības pētījumu trūkuma dēļ zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm. 6.3. Uzglabāšanas laiks 3 gadi 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2 °C – 8 °C). Nesasaldēt. Ērtības dēļ, pacientei ir atļauts uzglabāt zāles līdz 25 °C temperatūrā ne ilgāk par 1 mēnesi. Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas. 6.5. Iepakojuma veids un saturs Elonva ir iepildītas pilnšļircēs ar Luera uzgali, pa 1 ml (I klases hidrolītiskais stikls), kas noslēgtas ar brombutila elastomēra virzuli un vāciņu. Šļirce ir apgādāta ar automātisku drošības sistēmu, lai nepieļautu saduršanos ar adatu pēc lietošanas. Šļirce ir iepakojumā ar sterilu injekciju adatu. Katra pilnšlirce satur 0,5 ml šķīduma injekcijām. Elonva iepakojumā ir 1 pilnšļirce. 6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Nelietojiet Elonva, ja šķīdums nav dzidrs. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/609/001 EU/1/09/609/002
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmās reģistrācijas datums: 2010. gada 25. janvāris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2014. gada 22. augusts
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS GGG.DD.mēnesis Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/
13

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN
RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS VIELAS RAŽOTĀJS UN RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
N.V. Organon Kloosterstraat 6 5349 AB Oss Nīderlande
N.V. Organon Veersemeer 4, 5347 JN Oss Nīderlande
Ražotāju, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
N.V. Organon Kloosterstraat 6 5349 AB Oss P.O. Box 20, 5340 BH Oss Nīderlande
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamāš farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
15

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
16

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
17

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām corifollitropin alfa
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 100 mikrogramus alfa korifolitropīna
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Citas sastāvdaļas: nārija citrāts, saharoze, polisorbāts 20, metionīns, nātrija hidroksīds (pH korekcijai), sālsskābe (pH korekcijai), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām 1 pilnšļirce ar automātisku drošības sistēmu (nepieļauj saduršanos ar adatu) un sterila injekciju adata. 0,5 ml.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai vienai lietošanas reizei. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai (s.c.)
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
18

Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro farmaceitam Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro pacientam Ir divas iespējas: 1. Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt; 2. Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C, nepārsniedzot 1 mēnesi. Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/609/001
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ <Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts >
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN:
19

NN:
20

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Elonva 100 mikrogramu injekcijām corifollitropin alfa s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 0,5 ml 6. CITA
21

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām corifollitropin alfa
2. AKTĪVĀS(O) VIELAS(U) NOSAUKUMS(I) UN DAUDZUMS(I) Katrā pilnšļircē ir 0,5 ml šķīduma injekcijām, kas satur 150 mikrogramus alfa korifolitropīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Citas sastāvdaļas: nārija citrāts, saharoze, polisorbāts 20, metionīns, nātrija hidroksīds (pH korekcijai), sālsskābe (pH korekcijai), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Šķīdums injekcijām 1 pilnšļirce ar automātisku drošības sistēmu (nepieļauj saduršanos ar adatu) un sterila injekciju adata. 0,5 ml.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Tikai vienai lietošanas reizei. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Subkutānai lietošanai (s.c.)
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI
22

Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro farmaceitam Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro pacientam Ir divas iespējas: 1. Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt; 2. Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C, nepārsniedzot 1 mēnesi. Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM (JA PIEMĒROJAMS)
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/09/609/002
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ <Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts >
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN:
23

NN:
24

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA PILNŠĻIRCES ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Elonva 150 mikrogramu injekcijām corifollitropin alfa s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 0,5 ml 6. CITA
25

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
26

Lietošanas instrukcija: informācija zāļu lietotājam
Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām
corifollitropin alfa
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Elonva un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Elonva lietošanas 3. Kā lietot Elonva 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Elonva 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Elonva un kādam nolūkam tās lieto
Elonva satur aktīvo vielu alfa korifolitropīnu un pieder pie zāļu grupas, ko sauc par gonadotropajiem hormoniem. Gonadotropajiem hormoniem ir svarīga nozīme cilvēka auglībā un vairošanās nodrošināšanā. Viens no šiem gonadotropajiem hormoniem ir folikulus stimulējošais hormons (FSH), kas sievietei nepieciešams folikulu (mazi, apaļi maisiņi Jūsu olnīcās, kas satur olšūnas) augšanai un attīstībai olnīcās.
Elonva lieto, lai sievietēm, kurām ārstē neauglību, piemēram, in vitro fertilizācijas (IVF) gadījumā, palīdzētu sasniegt grūtniecības iestāšanos. IVF ietver olšūnu ņemšanu no olnīcas, to apaugļošanu laboratorijā un embriju pārnešanu dzemdē (pēc dažām dienām). Elonva izraisa vienlaicīgu vairāku folikulu nobriešanu un attīstību, kontrolēti stimulējot olnīcas.
2. Kas Jums jāzina pirms Elonva lietošanas
Nelietojiet Elonva šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret alfa korifolitropīnu vai kādu citu (6. punktā minēto)
šo zāļu sastāvdaļu ; - ja Jums ir olnīcu, krūts, dzemdes vai galvas smadzeņu (hipofīzes vai hipotalāma) vēzis; - ja Jums nesen bijusi neparedzēta ne-menstruāla asiņošana bez diagnosticēta iemesla; - ja Jums ir olnīcas, kas nefunkcionē tā dēvētās primārās olnīcu mazspējas dēļ; - ja Jums ir olnīcu cistas vai palielinātas olnīcas; - ja Jums ir policistiskais olnīcu sindroms (PCOS); - ja Jums bijis olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS), OHSS ir nopietna medicīniska
problēma, kas var rasties gadījumos, kad olnīcas tiek pārāk daudz stimulētas. papildus skaidrojumu skatīt tālāk; - ja Jums agrāk ir veikts kontrolētas olnīcu stimulācijas cikls, kā rezultātā izaugušas vairāk nekā 30 folikuli, kuru izmērs bijis 11 mm vai vairāk; - ja Jums bazālais antrālo folikulu skaits (Jūsu olnīcās atrodošos sīko folikulu skaits menstruālā cikla sākumā) ir lielāks par 20; - ja Jums ir dzimumorgānu kroplības, kad normāla grūtniecība nav iespējama; - ja Jums ir fibroīds dzemdes audzējs, kad normāla grūtniecība nav iespējama.
27

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms Elonva lietošanas konsultējieties ar ārstu.
Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS) Ārstēšana ar tādiem gonadotropajiem hormoniem kā Elonva, var izraisīt olnīcu hiperstimulācijas sindromu (OHSS). Tas ir nopietns medicīnisks traucējums, kad olnīcas tiek pārāk daudz stimulētas un augošie folikuli kļūst lielāki nekā tiem normāli vajadzētu būt. Retos gadījumo OHSS var būt dzīvībai bīstams. Tāpēc ļoti svarīgi ir atrasties ciešā ārsta uzraudzībā. Lai pārbaudītu ārstēšanas iedarbību, parasti veic olnīcu ultraskaņas izmeklējumus. Ārsts var arī pārbaudīt hormonu līmeni asinīs (skatīt arī 4. punktu). OHSS izraisa pēkšņa sķidruma izkrāšanās vēderā un krūšu kurvja rajonā un var izraisīt asins recekļu veidošanos. Nekavējoties zvaniet ārstam, ja Jums ir: - stipra vēdera uzpūšanās un sāpes vēdera rajona; - slikta pašsajūta (slikta dūša); - vemšana; - pēkšņs svara pieaugums saistīts ar šķidruma uzkrāšanos; - caureja; - samazināta urīna izdalīšanās; - apgrūtināta elpošana.
Elonva Jūs drīkstat lietot tikai vienu reizi ārstēšanas ciklā, jo citādi var palielināties OHSS rašanās iespēja.
Pirms šo zāļu lietošanas sākšanas informējat ārstu, ja Jums kādreiz bijis olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS).
Olnīcu sagriešanās Olnīcu sagriešanās ir to apvīšanās ap savu asi. Olnīcu apvīšanās ap savu asi var izraisīt asins plūsmas pārtraukumu olnīcās.
Pirms šo zāļu lietošanas sākšanas informējat ārstu: - ja Jums kādreiz ir bijis olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS); - ja esat stāvoklī vai domājat, ka varētu būt stāvoklī; - ja Jums ir bijušas ķirurģiskas vēdera operacijas; - ja Jums ir bijusi olvadu apvīšanās ap olnīcu; - ja Jums ir bijušas vai patrreiz ir olnīcas vai olnīcu cistas.
Asins trombs (Tromboze) Ārstēšana ar tādiem gonadotropajiem hormoniem kā Elonva var (tāpat kā grūtniecība) palielināt trombozes rašanās risku. Tromboze ir asins trombu veidošanās asinsvadā.
Asins trombi var izraisīt nopietnus traucējumus, tādus kā: - nosprostojumu plaušās (plaušu embolija); - trieku; - sirdslēkmi; - asinsvadu problēmas (tromboflebīts); - nepietiekama asinsplūsma rokā vai kājā (dziļo vēnu tromboze).
Lūdzu, apspriediet to ar savu ārstu pirms ārstēšanas sākšanas, īpaši ja: - zināt, ka Jums jau ir palielināts trombozes risks - Jums vai kādam tuvam radiniekam kādreiz bijusi tromboze - Jums ir stipra aptaukošanās.
28

Vairākaugļu grūtniecība vai dzemdību patoloģijas Ja dzemdē tiek ievietots pat tikai viens embrijs, ir palielināta dvīņu vai pat vairāku bērnu piedzimšanas iespēja. Vairākaugļu grūtniecība var radīt palielinātu risku gan mātes, gan bērnu veselībai. Vairākaugļu grūtniecība un specifiskas pāra īpašības, kuram ir auglības traucējumi (piemēram, sievietes vecums, zināmas spermas problēmas, abu vecāku ģenētiskais fons), var būt saistīta arī ar palielinātu dzemdību patoloģiju iespējamību.
Grūtniecības sarežģījumi Ja pēc ārstēšanas ar Elonva iestājas grūtniecība, pastāv lielāka ārpusdzemdes grūtniecības (ektopiskas grūtniecības) iespējamība. Tāpēc ārstam jāveic agrīni ultraskaņas izmeklējumi, lai izslēgtu ārpusdzemdes grūtniecības varbūtību.
Olnīcu un citu reproduktīvās sistēmas orgānu audzēji Ir bijuši ziņojumi, ka sievietēm, kuras izgājušas neauglības ārstēšanas ciklus,iespējami olnīcu un citu reproduktīvās sistēmas orgānu audzēji. Nav pierādīts, ka ārstēšana ar neauglības ārstēšanas zālēm paaugstina šo saslimšanas risku neauglīgām sievietēm.
Citi medicīniski traucējumi Pirms šo zāļu lietošanas uzsākšanas pastāstiet ārstam, ja: - Jums ir nieru slimība; - Jums ir nekontrolētas hipofīzes vai hipotalāma problēmas; - Jums ir neaktīvs vairogdziedzeris (hipotireoīdisms); - Jūsu virsnieres strādā nepietiekami (virsnieru mazspēja); - Jums ir augsts prolaktīna līmenis asinīs (hiperprolaktinēmija); - Jums ir citi medicīniski traucējumi (kā piemēram, cukura diabēts, sirds slimība vai kāda cita
ilgstoša slimība); - Jūsu ārsts teicis, ka grūtniecība Jums varētu būt bīstama.
Ja Jūs veicat grūtniecības testu neauglības ārstēšanas ar Elonva laikā, tests var kļūdaini uzrādīt, ka esat grūtniece. Jūsu ārsts ieteiks, kad varat sākt veikt grūtniecības testus. Pozitīva grūtniecības testa gadījumā sazinieties ar savu ārstu.
Citas zāles un Elonva Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis, vai varētu lietot, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Grūtniecība un barošana ar krūti Jūs nedrīkstat lietot Elonva, ja jau esat stāvoklī vai domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai ja barojat bērnu ar krūti.
Pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Elonva var izraisīt reiboni. Ja jūtaties apreibusi, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet mehānismus.
Elonva satur nātriju Šo zāļu sastāvā ir mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) vienā injekcijā, t. i., tās praktiski nesatur nātriju.
3. Kā lietot Elonva
Vienmēr lietojiet Elonva tieši tā, kā ārsts Jums stāstījis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
29

Elonva lieto sievietēm, kurām tiek veikta neauglības ārstēšana, piemēram, “apaugļošana mēģenē” (in vitro apaugļošana, IVA). Šīs ārstēšanas gaitā Elonva tiek lietotas apvienojumā ar zālēm, kas novērš olšūnu pāragru atbrīvošanos no olnīcām (tā dēvētajiem GnRH antagonistiem). Ārstēšanu ar GnRH antagonistu parasti sāk 4 – 5 dienas pēc Elonva injekcijas.

Elonva lietošana kombinācijā ar GnRH agonistu (vēl vienām zālēm, kas novērš olšūnu pāragru atbrīvošanos no olnīcām) nav ieteicama. Tā Jums var izraisīt pastiprinātu olnīcu stimulāciju.

Deva

Reproduktīvā vecuma sieviešu terapijā Elonva deva ir atkarīga no ķermeņa masas un vecuma.

 Viena 100 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm vecumā līdz 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas nepārsniedz 60 kilogramus.

 Viena 150 mikrogramu deva ir ieteicama sievietēm: - kuru ķermeņa masa pārsniedz 60 kilogramus neatkarīgi no vecuma; - kuru ķermeņa masa ir 50 kilogramu vai vairāk un kuras ir vecākas par 36 gadiem.

Pētījumos nav piedalījušās sievietes vecumā pēc 36 gadiem ar ķermeņa masu, kas nepārsniedz 50 kilogramus.

Vecums

36 gadi un jaunākas Vecākas par 36 gadiem

Mazāk par 50 kg 100 mikrogramu
Nav pētīts.

Ķermeņa masa 50 – 60 kg
100 mikrogramu

Vairāk par 60 kg 150 mikrogramu

150 mikrogramu 150 mikrogramu

Pirmajās septiņās dienās pēc Elonva injekcijas Jūs nedrīkstat lietot (rekombinanto) folikulus stimulējošo hormonu ((rec)FSH). Septiņas dienas pēc Elonva injekcijas Jūsu ārsts var nolemt turpināt Jūsu cikla stimulāciju ar citu gonadotropo hormonu, piemēram, (rec)FSH. To var turpināt pāris dienu, līdz izveidojies pietiekami daudz atbilstoša izmēra folikuļu. To var kontrolēt ar ultrasonogrāfijas izmeklējumu palīdzību. Tad ārstēšana ar (rec)FSH tiek pārtraukta un olšūnu nobriešana panākta, ievadot hCG (cilvēka horija gonadotropīnu). Olšūnas no olnīcas paņem pēc 34 – 36 stundām.

Kā ievada Elonva Ārstēšanu ar Elonva jāuzrauga ārstam ar pieredzi auglības traucējumu ārstēšanā. Elonva jāinjicē zem ādas (subkutāni) ādas krokā (saņemot to starp īkšķi un rādītājpirkstu), vēlams tieši zem nabas. Injekciju var veikt medicīnas darbinieks (piemēram, medicīnas māsa), Jūsu partneris vai Jūs pati, ja to ierādījis ārsts. Vienmēr lietojiet Elonva tieši tā, kā norādījis ārsts. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam. Sīkāki norādījumi par lietošanu sniegti šīs instrukcijas beigās. Neinjicējiet Elonva muskulī.

Elonva tiek piegādāts pilnšļircē ar automātisku drošības sistēmu, kas nepieļauj saduršanos ar adatu pēc lietošanas.

Ja esat lietojusi Elonva vai (rec)FSH vairāk nekā noteikts Ja uzskatāt, ka Jums tiek ievadīts vairāk Elonva vai (rec)FSH nekā noteikts, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu.

Ja esat aizmirsusi lietot Elonva Ja esat aizmirsusi injicēt Elonva dienā, kad vajadzēja, nekavējoties sazinieties ar savu ārstu. Neinjicējiet Elonva bez ārsta ziņas.

Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam.
30

4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā citas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Nopietnas blakusparādības
Iespējamie ārstēšanas sarežģījumi ar tādiem gonadotropajiem hormoniem kā Elonva ir nevēlama olnīcu pārstimulēšana. Šī sarežģījuma rašanās iespējamību var mazināt, uzmanīgi kontrolējot folikulu nobriešanu. Jūsu ārsts veiks Jūsu olnīcu ultrasonogrāfiju, lai uzmanīgi kontrolētu folikulu nobriešanu. Ārsts Jums arī pārbaudīs hormonu līmeni asinīs. Pirmās olnīcu hiperstimulācijas pazīmes var sajust kā vēdera sāpes, sliktu dūšu vai caureju. Olnīcu hiperstimulācija var pāriet medicīniskā stāvoklī, ko sauc par olnīcu hiperstimulācijas sindromu (OHSS), kas var būt nopietna medicīniska blakusparādība. Smagākos gadījumos tas var izraisīt olnīcu palielināšanos, šķidruma uzkrāšanos vēderā vai krūškurvī (šķidruma uzkrāšanās var izraisīt pēkšņu ķermeņa masas palielināšanos ) vai trombus asinsvados. Nekavējoties sazinieties ar ārstu, ja Jums ir sāpes vēderā vai kādas citas olnīcu hiperstimulācijas pazīmes, pat ja tās rodas dažas dienas pēc injekcijas ievadīšanas.
Blakusparādību iespēja ir aprakstīta, izmantojot šādu iedalījumu:
Bieži (var skart līdz 1 no 10 sievietēm) - Olnīcu hiperstimulācijas sindroms (OHSS) - Sāpes iegurnī - Slikta dūša - Galvassāpes - Diskomforta sajūta iegurnī - Krūšu dziedzeru jutīgums - Nogurums (nespēks)
Retāk (var skart līdz 1 no 100 sievietēm) - Olnīcu sagriešanās - Paaugstināts aknu enzīmu līmenis - Spontāns aborts - Sāpes pēc olšūnas paņemšanas - Pāragra olšūnas atdalīšanās (priekšlaicīga ovulācija) - Vēdera izspīlēšanās - Vemšana - Caureja - Aizcietējums - Muguras sāpes - Sāpes krūšu dziedzeros - Zilums vai sāpes injekcijas vietā - Aizkaitināmība - Garastāvokļa svārstības - Reibonis - Karstuma viļņi
Nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem) - Alerģiskas reakcijas (paaugstinātas jutības reakcijas, lokālas un vispārējas, tajā skaitā izsitumi)
Aprakstīta arī ārpusdzemdes grūtniecība un daudzaugļu grūtniecība. Pastāv uzskats, ka šīs blakusparādības nav saistītas ar Elonva lietošanu, bet gan ar mākslīgās apaugļošanas tehnoloģijas (ART) vai nākamo grūtniecību.
31

Retos gadījumos asins recekļu (trombozes), kas veidojas asinsvadu iekšienē, notrūkšana un nokļūšana asins plūsmā, kur tiek bloķēts cits asinsvads (trombembolija) tiek saistīta ar Elonvas terapiju kā arī citu gonadotropīnu terapiju.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Elonva
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes un uz kastītes pēc ‘EXP’. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro farmaceitam Uzglabāt ledusskapī (2ºC – 8°C). Nesasaldēt.
Uzglabāšanas nosacījumi, kas jāievēro pacientam Ir divas iespējas: 1. Uzglabāt ledusskapī (2ºC – 8°C). Nesasaldēt; 2. Uzglabāt temperatūrā līdz 25ºC līdz vienam mēnesim ilgi. Pierakstiet, kad sākāt glabāt zāles
ārpus ledusskapja, un izlietojiet zāles viena mēneša laikā no šī datuma.
Uzglabāt ārējā kastītē, sargāt no gaismas.
Nelietojiet Elonva - ja tās glabātas ārpus ledusskapja jau vairāk nekā vienu mēnesi. - ja tās glabātas ārpus ledusskapja temperatūrā, kas pārsniedz 25 ºC. - ja ievērojat, ka šķīdums nav dzidrs. - ja ievērojat, ka šļirce vai adata ir bojāta.
Neizmetiet tukšo vai neizlietoto šļirci sadzīves atkritumos vai kanalizācijā. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Elonva satur - Aktīvā viela ir alfa korifolitropīns. Katrā Elonva 100 mikrogrami šķīdums injekcijām pilnšļircē ir
100 mikrogramu 0,5 mililitros (ml) šķīduma injekcijām. Katrā Elonva 150 mikrogrami šķīdums injekcijām pilnšļircē ir 150 mikrogramu 0,5 mililitros (ml) šķīduma injekcijām. - Citas sastāvdaļas ir nātrija citrāts, saharoze, polisorbāts 20, metionīns un ūdens injekcijām. pH varētu būt koriģēts ar nātrija hidroksīdu un/vai sālsskābi.
Elonva ārējais izskats un iepakojums Elonva ir dzidrs un bezkrāsains ūdens šķīdums injekcijām (injekcijām) pilnšļircē ar automātisku drošības sistēmu, kas nepieļauj saduršanos ar adatu pēc lietošanas. Šļirce ir iepakojumā kopā ar sterilu injekciju adatu. Katra šļirce satur 0,5 ml šķīduma. Atsevišķajā iepakojumā ir viena pilnšļirce.
Elonva ir pieejamas 2 veida stiprumos: 100 mikrogramu un 150 mikrogramu šķīdums injekcijām.
32

Reģistrācijas apliecības īpašnieks Merck Sharp & Dohme B.V. Waarderweg 39 2031 BN Haarlem Nīderlande

Ražotāji N.V. Organon, Kloosterstraat 6, 5349 AB Oss, Nīderlande.

Lai iegūtu papildus informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien MSD Belgium BVBA/SPRL Tel/Tél: 0800 38 693 (+32(0)27766211) dpoc_belux@merck.com

Lietuva UAB Merck Sharp & Dohme Tel: + 370 5 2780247 msd_lietuva@merck.com

България Мерк Шарп и Доум България ЕООД Teл.: + 359 2 819 37 37 info-msdbg@merck.com

Luxembourg/Luxemburg MSD Belgium BVBA/SPRL Tel/Tél: +32(0)27766211 dpoc_belux@merck.com

Česká republika Merck Sharp & Dohme s.r.o. Tel.: +420 233 010 111 dpoc_czechslovak@merck.com

Magyarország MSD Pharma Hungary Kft. Tel.: + 36 1 888-5300 hungary_msd@merck.com

Danmark MSD Danmark ApS Tlf: + 45 4482 4000 dkmail@merck.com

Malta Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Tel: 8007 4433 (+356 99917558) malta_info@merck.com

Deutschland MSD SHARP & DOHME GMBH Tel: 0800 673 673 673 (+49 (0) 89 4561 2612) e-mail@msd.de

Nederland Merck Sharp & Dohme BV Tel: 0800 99 99 000 (+ 31 23 5153153) medicalinfo.nl@merck.com

Eesti Merck Sharp & Dohme OÜ Tel: + 372 6144 200 msdeesti@merck.com

Norge MSD (Norge) AS Tlf: + 47 32 20 73 00 msdnorge@msd.no

Ελλάδα MSD Α.Φ.Β.Ε.Ε Τηλ: + 30 210 98 97 300 dpoc_greece@merck.com

Österreich Merck Sharp & Dohme Ges.m.b.H. Tel: +43 (0) 1 26 044 msd-medizin@merck.com

España Merck Sharp & Dohme de España, S.A. Tel: +34 91 321 06 00 msd_info@merck.com

Polska MSD Polska Sp.z o.o. Tel.: +48 22 549 51 00 msdpolska@merck.com

33

France MSD France Tél. + 33 (0) 1 80 46 40 40

raPnocretugal Merck Sharp & Dohme, Lda Tel: + 351 214 465 700 clic@merck.com

Hrvatska Merck Sharp & Dohme d.o.o. Tel: + 385 1 6611 333 croatia_info@merck.com

România Merck Sharp & Dohme Romania S.R.L. Tel: + 40 21 529 29 00 msdromania@merck.com

Ireland Merck Sharp & Dohme Ireland (Human Health) Limited Tel: +353 (0)1 2998700 medinfo_ireland@merck.com

Slovenija Merck Sharp & Dohme, inovativna zdravila d.o.o. Tel: + 386 1 5204201 msd_slovenia@merck.com

Ísland Vistor hf. Sími: + 354 535 7000

Slovenská republika Merck Sharp & Dohme, s. r. o. Tel: + 421 (2) 58282010 dpoc_czechslovak@merck.com

Italia MSD Italia S.r.l. Tel: +39 06 361911 medicalinformation.it@merck.com

Suomi/Finland MSD Finland Oy Puh/Tel: + 358 (0)9 804650 info@msd.fi

Κύπρος Merck Sharp & Dohme Cyprus Limited Τηλ: 800 00 673
+357 22866700 cyprus_info@merck.com

Sverige Merck Sharp & Dohme (Sweden) AB Tel: + 46 (0)77 5700488 medicinskinfo@merck.com

Latvija SIA Merck Sharp &Dohme Latvija Tel: + 371 67 364224 msd_lv@merck.com

United Kingdom Merck Sharp & Dohme Limited Tel: +44 (0) 1992 467272 medicalinformationuk@merck.com

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta: MM/GGGG
Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

Norādījumi par lietošanu Elonva šļirces un adatas sastāvdaļas

34

Sagatavošanās injekcijai 1. - Pirms Elonva lietošanas nomazgājiet rokas ar ziepēm un ūdeni un nosusiniet tās. - Ar spirta salvetīti dezinficējiet injekcijas vietu (laukumā zem nabas). - Notīriet injekcijas vietu 5 cm platībā un ļaujiet dezinficējošam šķīdumam nožūt vismaz 1 minūti pirms turpināt injekciju. 2. - Gaidot dezinficējošā līdzekļa nožūšanu, pārplēsiet etiķetes perforāciju un noņemiet adatas vāciņu. - Atstājiet adatas apvalku uz adatas. - Nolieciet adatas apvalku (ar adatu) uz tīras un sausas virsmas, kamēr sagatavojat šļirci.
3. - Turiet šļirci ar pelēko vāciņu uz augšu. - Viegli ar pirkstu piesitiet šļircei, lai gaisa pūslīši paceltos augšup.
4. - Turiet šļirci uz augšu. - Pretēji pulksteņa rādītāju kustības virzienam noskrūvējiet šļirces
vāciņu.
5. - Turpiniet turēt šļirci uz augšu. - Pulksteņa rādītāju kustības virzienā uzskrūvējiet uz šļirces adatas
apvalku (ar adatu).
35

6. - Turpiniet turēt šļirci uz augšu. - Noņemiet adatas apvalku virzienā taisni uz augšu un izmetiet to. - Ar adatu rīkojieties UZMANĪGI.

Injicēšana

7. - Tagad paņemiet šļirci starp rādītājpirkstu un vidējo pirkstu, turot uz
augšu. - Uzlieciet īkšķi uz virzuļa. - Uzmanīgi spiediet virzuli uz augšu, līdz adatas galā parādās sīks
piliens.
8. - Saņemiet ādu starp īkšķi un rādītājpirkstu. - Ieduriet adatu visā garumā 90 grādu leņķī ādas krokā. - UZMANĪGI spiediet virzuli līdz atdurei un turiet virzuli nospiestu. - IZSKAITIET LĪDZ PIECI, lai būtu droša, ka viss šķīdums ir
ievadīts.
9. - Noņemiet īkšķi no virzuļa. - Adata tiks automātiski ievilkta šļircē, kur tā tiks stingri nofiksēta.

36