Dynastat

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Dynastat

Kartona kastīte, Stikla flakons un ampula, N3
Parecoxibum natricum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/02/209/003

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/02/209/003

Ražotājs

Pfizer Manufacturing Belgium NV, Belgium

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

22-MAR-02

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

20 mg

Zāļu forma

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Pfizer Europe MA EEIG, Belgium

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dynastat 40 mg pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (parecoxib) (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā (parecoxib sodium)). Pēc šķīduma pagatavošanas parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc pulvera izšķīdināšanas katri 2 mililitri šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
Palīgviela ar zināmu iedarbību Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) vienā devā.
Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir aptuveni 0,44 mmol nātrija.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai (pulveris injekcijām). Balts vai gandrīz balts pulveris.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Īslaicīgai pēcoperācijas sāpju mazināšanai pieaugušajiem.
Lēmums par selektīvo ciklooksigenāzes-2 (COX-2) inhibitoru ordinēšanu jāpieņem, izvērtējot vispārējo risku katram pacientam individuāli (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk ievada pēc vajadzības ik pēc 6–12 stundām pa 20 mg vai 40 mg, nepārsniedzot 80 mg dienā.
Tā kā selektīvo COX-2 inhibitoru izraisītais kardiovaskulārais risks var palielināties atkarībā no devas lieluma vai lietošanas ilguma, jāizvēlas iespējami īsākais terapijas ilgums un viszemākā efektīvā dienas deva. Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Vienlaicīga lietošana ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem Opioīdu pretsāpju līdzekļus var lietot vienlaicīgi ar parekoksibu, to dozējot, kā minēts iepriekšējā rindkopā. Izvērtējot parekoksibu klīniski, tas vienmēr tika lietots ar noteiktu laika intervālu, savukārt opioīdi tika lietoti pēc nepieciešamības.
Gados vecāki cilvēki Parasti gados vecākiem ( 65 gadus veciem) pacientiem deva nav jāpielāgo. Tomēr, ja gados vecāka cilvēka ķermeņa masa ir mazāka par 50 kg, ārstēšana jāuzsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālo dienas devu samazina līdz 40 mg (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Aknu darbības traucējumi Nav klīniskās pieredzes par parekoksiba lietošanu pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs  10), tāpēc tas šādiem pacientiem ir kontrindicēts (skatīt 4.3. un 5.2. apakšpunktu). Pacientiem ar vieglas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 5– 6) deva parasti nav jāpielāgo. Pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) Dynastat lietošana jāuzsāk ar piesardzību, sākuma devu samazinot uz pusi no parasti ieteicamās devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss <30 ml/min) vai pacientiem ar tieksmi uz šķidruma aizturi organismā, jānozīmē zemākā ieteicamā parekoksiba deva (20 mg) un jāveic rūpīga pacienta nieru darbības kontrole (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu). Ņemot vērā farmakokinētiku, pacientiem ar vieglas un vidēji smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 30–80 ml/min) devu pielāgošana nav nepieciešama.
Pediatriskā populācija Parekoksiba drošums un efektivitāte bērniem līdz 18 gadu vecumam nav noteikti. Dati nav pieejami. Tādēļ to neiesaka lietot šādiem pacientiem.
Lietošanas veids I.v. bolus injekciju var veikt strauji, ievadot tieši vēnā vai intravenozajā sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī. Norādījumus par zāļu šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
Dynastat šķīdumu kombinējot ar citiem zāļu līdzekļiem, var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi zāļu līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība.
Pēc izšķīdināšanas atbilstošā šķīdinātājā, Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m., vai i.v. infūzijas sistēmā, izmantojot:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijām/ infūzijām;
vai  Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām.
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, kurā plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kuri nav augstāk minēti, jo tie var izraisīt šķīduma izgulsnēšanos.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Anamnēzē nopietnas jebkura tipa zāļu alerģiskas reakcijas, īpaši ādas reakcijas, tādas kā StīvensaDžonsona sindroms, toksiska epidermas nekrolīze, daudzformu eritēma, kā arī pacientiem ar paaugstinātu jutību pret sulfonamīdiem (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Aktīva peptiska čūla vai gastrointestināla (GI) asiņošana.
Anamnēzē bronhospazma, akūts rinīts, deguna polipi, angioedēma, nātrene vai citas alerģiska tipa reakcijas pēc acetilsalicilskābes vai nesteroīdā pretiekaisuma līdzekļa (NSPIL), tajā skaitā COX-2 inhibitora lietošanas.
Grūtniecības trešais trimestris un bērna barošanas ar krūti periods (skatīt 4.6. un 5.3. apakšpunktu).
3

Smagas pakāpes aknu darbības traucējumi (seruma albumīns <25 g/l vai Child-Pugh rādītājs  10).
Iekaisīga zarnu slimība.
Sastrēguma sirds mazspēja (NYHA IIIV).
Pēcoperācijas sāpju ārstēšana pēc koronārās artērijas šuntēšanas (KAŠ) operācijas (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Zināma sirds išēmiskā slimība, perifēro artēriju slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Dynastat pētīts pacientiem pēc stomatoloģiskām, ortopēdiskām, ginekoloģiskām (galvenokārt histerektomijas) un koronārās artērijas šuntēšanas operācijām. Par tā lietošanu pēc cita veida ķirurģiskām operācijām, piemēram, kuņģa- zarnu trakta vai uroloģiskām operācijām, pieejami ierobežoti dati (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Tā kā lielākas parekoksiba, citu COX-2 inhibitoru un NSPIL devas biežāk mēdz izraisīt nevēlamas blakusparādības, pacienti, kuri ārstējas ar parekoksibu, pēc devas palielināšanas atkārtoti jāizmeklē, un tad, ja efekts nav novērojams, jāapsver cita veida ārstēšanas iespējas (skatīt 4.2. apakšpunktu). Nav lielas klīniskas pieredzes par Dynastat lietošanu ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja terapijas laikā pacientam novēro jebkuras tālāk minētās orgānu sistēmas funkcijas pasliktināšanos, tad ir attiecīgi jārīkojas un jāapsver parekoksiba lietošanas pārtraukšana.
Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol (23 mg) nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
Kardiovaskulārā sistēma COX-2 inhibitoru ilgstoša lietošana tiek saistīta ar paaugstinātu kardiovaskulāro un trombotisko blakusparādību risku. Patiesais vienas devas risks netika definēts, tāpat kā terapijas ilgums nav saistīts ar paaugstinātu risku.
Pacientus ar nozīmīgiem kardiovaskulāriem riska faktoriem (piemēram, hipertensija, hiperlipidēmija, cukura diabēts, smēķēšana) var ārstēt ar parekoksibu tikai pēc rūpīgas izvērtēšanas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja šiem pacientiem novēro specifisko klīnisko simptomu pasliktināšanos, jānozīmē atbilstoša ārstēšana un jālemj par parekoksiba terapijas pārtraukšanu. Nav pētījumu par Dynastat citās revaskularizācijas procedūrās, kā tikai koronārās artērijas šuntēšanā (KAŠ). Cita veida operāciju pētījumos, ne KAŠ, iekļāva pacientus tikai ar fiziskā statusa I-III klasi pēc American Society of Anaesthesiology (ASA).
Acetilsalicilskābe un citi NSPIL COX-2 selektīvos inhibitorus nevar izmantot acetilsalicilskābes vietā kardiovaskulāras trombembolijas profilaksei, jo tiem ir vājš antitrombotiskais efekts. Tāpēc antitrombocitārā terapija nav jāpārtrauc (skatīt 5.1. apakšpunktu). Piesardzība jāievēro, lietojot Dynastat vienlaicīgi ar varfarīnu un citiem antikoagulantiem (skatīt 4.5. apakšpunktu). Jāizvairās no parekoksiba un citu ne-aspirīna NSPIL vienlaicīgas lietošanas.
Dynastat var nomākt drudzi un citas iekaisuma izpausmes (skatīt 5.1. apakšpunktu). Aprakstīti atsevišķi gadījumi, kad NSPIL lietošanas laikā un neklīniskos pētījumos Dynastat lietošana pasliktinājusi mīksto audu infekcijas norisi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tādēļ jābūt uzmanīgiem un jāseko, vai ar Dynastat ārstētiem ķirurģiskiem pacientiem incīzijas vietā neparādās infekcijas pazīmes.
4

Kuņģa - zarnu trakts Ar parekoksibu ārstētiem pacientiem novērotas gastrointestinālā trakta (GI) augšējās daļas komplikācijas (perforācija, čūla vai asiņošana [PUA]), daži gadījumi beigušies ar letālu iznākumu. Jāievēro piesardzība, ārstējot pacientus, kuriem pastāv sevišķi augsts NSPIL izraisītu gastrointestinālo komplikāciju risks. Tie ir: gados vecāki cilvēki vai pacienti ar gastrointestinālu slimību, kā gastrointestināla čūla un GI asiņošana anamnēzē, vai pacienti, kuri vienlaicīgi lieto acetilsalicilskābi. NSPIL klase ir saistīta arī ar pieaugošām GI komplikācijām, ja šīs zāles tiek lietotas vienlaicīgi ar glikokortikoīdiem, selektīviem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem, citiem antitrombocītu līdzekļiem, citiem NSPIL, vai pacientiem, kuri lieto alkoholu. Tiek veicināts gastrointestinālo blakusparādību paaugstināts risks (gastrointestināla čūla vai citas gastrointestinālas komplikācijas), ja parekoksibu lieto vienlaicīgi ar acetilsalicilskābi (pat mazās devās).
Ādas reakcijas Par nopietnām ādas reakcijām (dažas no tām ir letālas), ieskaitot daudzformu eritēmu, eksfoliatīvo dermatītu un Stīvensa-Džonsona sindromu, tika ziņotas pēcreģistrācijas uzraudzības laikā pacientiem, kuri saņēma parekoksibu. Papildus pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi par fatāliem toksiskas epidermas nekrolīzes gadījumiem pacientiem, kuri lietoja valdekoksibu (parekoksiba aktīvais metabolīts), un nav izslēgts, ka šādas blakusparādības izraisa arī parekoksibs (skatīt 4.8. apakšpunktu). Paaugstinātu šo reakciju risku pacientiem parasti novēro terapijas kursa sākumā: lielākajā daļā gadījumu reakcijas sākas terapijas pirmajā mēnesī.
Ārstam ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai kontrolētu jebkuru nopietnu ādas reakciju, kas saistīta ar terapiju, piemēram, papildus pacienta konsultācija. Pacientam jāiesaka nekavējoties pastāstīt savam ārstam par jebkuru negaidītu ādas reakciju.
Parādoties pirmajiem ādas izsitumiem, gļotādas bojājumiem vai jebkurām hipersensivitātes pazīmēm, parekoksiba lietošana jāpārtrauc. Ir zināms, ka nopietnas ādas reakcijas var novērot, lietojot NSPIL, ieskaitot COX-2 selektīvos inhibitorus, kā arī citas zāles. Ziņojumu biežums par nopietniem ādas bojājumu notikumiem bija lielāks valdekoksibam (aktīvais parekoksiba metabolīts), salīdzinot ar citiem COX-2 selektīviem inhibitoriem. Lielāks ādas reakciju risks ir pacientiem, kuriem anamnēzē ir alerģija pret sulfonamīdiem (skatīt 4.3. apakšpunktu). Arī pacientiem, kuriem iepriekš nav bijusi alerģija pret sulfonamīdiem, var būt nopietnu ādas reakciju risks.
Hipersensitivitāte Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par hipersensitivitātes reakcijām (anafilaksi un angioedēmu), lietojot valdekoksibu un parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Dažas no šīm reakcijām novēroja pacientiem ar alerģiska tipa reakciju uz sulfonamīdiem anamnēzē (skatīt 4.3. apakšpunktu). Parādoties pirmajiem hipersensitivitātes simptomiem, parekoksiba lietošana jāpārtrauc.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagiem hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Šķidruma aizture, tūska, nieru darbība Tāpat kā ar citiem medicīniskiem produktiem, kas zināmi kā prostaglandīnu sintēzes inhibitori, dažiem pacientiem, lietojot parekoksibu, novērota šķidruma aizture un tūska. Tādēļ parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar traucētu sirds funkciju, iepriekš esošu tūsku vai citiem stāvokļiem, ko var veicināt vai pasliktināt šķidruma aizture, ieskaitot tos, kuriem tiek lietota diurētisko līdzekļu terapija, vai citādi radīt hipovolēmijas risku. Ja ir klīniski pierādījumi par šo stāvokļu pasliktināšanos šādiem pacientiem, jāveic atbilstoši piesardzības pasākumi, ieskaitot parekoksiba atcelšanu.
Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par akūtu nieru mazspēju pacientiem, kuri saņēma parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tā kā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var izraisīt nieru darbības pavājināšanos un šķidruma aizturi, Dynastat jāievada piesardzīgi pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. apakšpunktu) vai hipertensiju, kā arī pacientiem ar traucētu sirds vai aknu darbību, kā arī citiem stāvokļiem, kas izraisa noslieci uz šķidruma aizturi organismā.
5

Jābūt piesardzīgiem, sākot ārstēt dehidratētus pacientus ar Dynastat. Šādos gadījumos ieteicams pacientus vispirms rehidratēt, un tikai tad uzsākt Dynastat lietošanu.
Hipertensija Tāpat kā visi NSPIL, parekoksibs var izraisīt jaunas hipertensijas sākumu vai pasliktināt jau esošu hipertensiju, kas var veicināt paaugstinātu kardiovaskulāro notikumu biežumu. Parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar hipertensiju. Uzsākot terapiju ar parekoksibu un visā ārstēšanas kursa laikā jāveic rūpīga asinsspiediena kontrole. Ja asinsspiediens paaugstinās ievērojami, jāapsver alternatīva ārstēšanas metode.
Aknu darbības traucējumi Dynastat lietojams piesardzīgi pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 79) (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Lietošana kopā ar perorāliem antikoagulantiem NSPIL lietošana vienlaicīgi ar perorāliem antikoagulantiem palielina asiņošanas risku. Perorālie antikoagulanti ietver varfarīnu/kumarīna tipa un jaunākās paaudzes perorālos antikoagulantus (piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu) (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakodinamiskā mijiedarbība Pacientiem, kuri līdztekus lieto varfarīnu vai citus antikoagulantus, jākontrolē antikoagulējošās terapijas efekts, it īpaši uzsākot ārstēšanu ar Dynastat, jo šiem pacientiem ir paaugstināts hemorāģisku komplikāciju risks. Šī iemesla dēļ pacientiem, kuri lieto perorālos antikoagulantus, bieži jāpārbauda protrombīna laiks INR, sevišķi pirmās pāris dienas pēc parekoksiba terapijas uzsākšanas vai parekoksiba devas maiņas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Dynastat neietekmē acetilsalicilskābes inhibējošo ietekmi uz trombocītu agregāciju un nemaina asins tecēšanas laiku. Klīnisko pētījumu dati liecina, ka Dynastat var lietot līdztekus mazām acetilsalicilskābes devām (325 mg). Pēc pētījumu datiem, tāpat kā citu NSPIL lietošanas gadījumos, tad, ja parekoksibu lieto kombinācijā ar mazām acetilsalicilskābes devām, gastrointestinālas čūlas un citu gastrointestinālo komplikāciju risks ir lielāks nekā tad, ja parekoksibu lieto vienu pašu (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Parekoksiba un heparīna vienlaicīga lietošana neietekmēja heparīna farmakodinamiku (aktivētā parciālā tromboplastīna laiku) salīdzinājumā ar heparīna monoterapiju.
NSPIL, tajā skaitā skaitā COX-2 inhibitoru, izraisītā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var vājināt angiotenzīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitoru, angiotenzīna II antagonistu, bēta blokatoru un diurētisko līdzekļu iedarbību. Šī mijiedarbība ir jāņem vērā pacientiem, kuri lieto parekoksibu vienlaicīgi ar AKE inhibitoriem, angiotenzīna II antagonistiem, bēta blokatoriem un diurētiskiem līdzekļiem.
Gados vecākiem pacientiem, pacientiem ar šķidruma deficītu (ieskaitot pacientus, kuri lieto diurētiskos līdzekļus) vai pacientiem ar nieru darbības traucējumiem NSPIL, ieskaitot COX-2 inhibitoru, vienlaicīga lietošana ar AKE inhibitoriem vai angiotensīna II antagonistiem var izraisīt tālāku nieru darbības pavājināšanos, līdz pat iespējamai akūtai nieru mazspējai. Šī iedarbība parasti ir atgriezeniska.
Tādēļ šo zāļu vienlaicīga lietošana jāveic ar piesardzību. Pacientiem ir jāsaņem pietiekami liels šķidruma daudzums, un nepieciešamība uzraudzīt nieru darbību ir jāizvērtē vienlaicīgās ārstēšanas sākumā un vēlāk ar regulāriem laika intervāliem.
6

Pastāv norādījumi, ka NSPIL lietošana līdztekus ciklosporīnam vai takrolimam pastiprina ciklosporīna vai takrolima nefrotoksicitāti, jo NSPIL ietekmē nieru prostaglandīnus. Ja parekoksibu lieto kombinācijā ar kādu no šiem līdzekļiem, jāuzrauga nieru darbība.
Dynastat var ievadīt kopā ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem. Klīniskajos pētījumos novērots, ka ikdienas nepieciešamība pēc opioīdiem, tos lietojot pēc vajadzības, būtiski samazinājās, ja vienlaicīgi lieto parekoksibu.
Citu zāļu ietekme uz parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) farmakokinētiku Parekoksibs tiek strauji hidrolizēts līdz tā aktīvajam metabolītam valdekoksibam. Pētījumos konstatēts, ka cilvēkam valdekoksiba metabolisms galvenokārt norit ar CYP3A4 un 2C9 izoenzīmu starpniecību.
Lietojot kombinācijā ar flukonazolu (CYP2C9 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) palielinājās (attiecīgi par 62% un 19%), norādot, ka pacientiem, kuri saņem flukonazola terapiju, parekoksiba deva ir jāsamazina.
Lietojot kopā ar ketokonazolu (CYP3A4 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) pieauga (attiecīgi par 38% un 24%), tomēr pacientiem, kuri saņem ketokonazolu, devas pielāgošana parasti nav nepieciešama.
Enzīmu indukcijas ietekme nav pētīta. Valdekoksiba metabolisms var paātrināties, ja to lieto vienlaicīgi ar tādiem enzīmu induktoriem kā rifampicīns, fenitoīns, karbamazepīns vai deksametazons.
Parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku Ārstēšanās ar valdekoksibu (7 dienas pa 40 mg divas reizes dienā) izraisīja dekstrometorfāna (CYP2D6 substrāts) koncentrācijas trīskāršu pieaugumu plazmā. Tādēļ jāievēro piesardzība, ordinējot Dynastat kopā ar zālēm, kuras metabolizē galvenokārt CYP2D6 un kam ir šaurs terapeitiskās darbības platums (piem., flekainīds, propafenons, metoprolols).
Pēc tam, kad līdztekus omeprazolam (CYP2C19 substrāts) 40 mg reizi dienā 7 dienas pēc kārtas tika lietots valdekoksibs pa 40 mg divas reizes dienā, omeprazola ekspozīcija plazmā pieauga par 46%, turpretim valdekoksiba ekspozīcija saglabājās nemainīga. Šie rezultāti norāda, ka, lai gan CYP2C19 nepiedalās valdekoksiba metabolizēšanā, valdekoksibs var šo izoenzīmu inhibēt. Tādēļ jābūt uzmanīgiem, Dynastat kombinējot ar zālēm, kas ir CYP2C19 substrāti (piem., fenitoīnu, diazepāmu vai imipramīnu).
Divos farmakokinētiskās mijiedarbības pētījumos reimatoīdā artrīta pacientiem, kuri regulāri reizi nedēļā saņēma metotreksāta devu (5–20 mg/nedēļā, vienreizējā devā iekšķīgi vai kā injekciju muskulī), valdekoksiba perorāla lietošana (10 mg divas reizes dienā vai 40 mg divas reizes dienā) metotreksāta līdzsvara koncentrāciju plazmā ietekmēja maz vai neietekmēja vispār. Tomēr jāievēro piesardzība, lietojot metotreksātu vienlaicīgi ar NSPIL, jo NSPIL lietošana var izraisīt metotreksāta koncentrācijas palielināšanos plazmā. Ja parekoksibu un metotreksātu lieto vienlaicīgi, jāseko, vai neparādās metotreksāta toksiskie efekti.
Valdekoksiba lietošana kopā ar litiju būtiski samazināja litija seruma klīrensu (par 25%) un renālo klīrensu (par 30%), rezultātā ekspozīcija serumā bija par 34% augstāka nekā tad, kad tika lietots litijs vien. Sākot terapiju ar parekoksibu vai mainot tā devu pacientam, kurš lieto litiju, vērīgi jāseko litija koncentrācijai serumā.
Valdekoksiba vienlaicīga lietošana ar glibenklamīdu (CYP3A4 substrāts) neietekmēja ne glibenklamīda farmakokinētiku (ekspozīciju), ne farmakodinamiku (glikozi asinīs un insulīna līmeni).
Injicējamie anestēzijas līdzekļi 40 mg parekoksiba ievadīšana vēnā līdztekus propofolam (CYP2C9 substrāts) vai midazolāmam (CYP3A4 substrāts) nemainīja ne i.v. propofola ne i.v. midazolāma farmakokinētiku (metabolismu un ekspozīciju) un farmakodinamiku (ietekmi uz EEG, psihomotoros testus un pamošanos no narkozes). Turklāt valdekoksiba ievadīšanai nebija arī klīniski nozīmīgas ietekmes uz perorāli lietotā midazolāma
7

metabolizēšanos aknās un zarnās, kuru nodrošina CYP3A4. 40 mg lielas parekoksiba devas ievadīšana vēnā būtiski neiespaidoja ne i.v. fentanila, ne i.v. alfentanila (CYP3A4 substrātu) farmakokinētiku.
Inhalējamie anestēzijas līdzekļi Formāli mijiedarbības pētījumi nav veikti. Pētījumos, kuru laikā pirms operācijas ievadīts parekoksibs, pacientiem, kuri to saņēma līdztekus ar inhalējamiem anestēzijas līdzekļiem slāpekļa oksīdu vai izoflurānu, farmakodinamiska mijiedarbība nav novērota (skatīt 5.1. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Parekoksibs, ja to lieto grūtniecības pēdējā trimestra laikā, var izraisīt nopietnus iedzimtus defektus, jo tas, tāpat kā pārējie līdzekļi, kas inhibē prostaglandīnus, var izraisīt ductus arteriosus priekšlaikus slēgšanos un dzemdību darbības vājumu (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
NSPIL lietošana grūtniecības otrajā vai trešajā trimestrī var radīt augļa nieru darbības traucējumus, kas nopietnos gadījumos var izraisīt amnija šķidruma tilpuma samazināšanos vai oligohidramniju. Šāda iedarbība var rasties neilgi pēc ārstēšanas uzsākšanas un parasti ir atgriezeniska. Grūtniecēm, kuras lieto NSPIL, ir rūpīgi jākontrolē amnija šķidruma tilpums.
Dynastat grūtniecības trešajā trimestra laikā ir kontrindicēts (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Nav pietiekamu datu par parekoksiba lietošanu grūtniecības periodā un dzemdību laikā. Tomēr prostaglandīnu sintēzes inhibīcija var nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecības norisi. Dati no epidemioloģiskajiem pētījumiem vedina domāt par palielinātu priekšlaicīgu dzemdību risku pēc prostaglandīnu sintēzes inhibitoru lietošanas grūtniecības agrīnajā periodā. Pierādīts, ka prostaglandīnu sintēzes inhibitoru – arī parekoksiba – lietošana dzīvniekiem izraisa pirms un pēc implantācijas atgrūšanas gadījumu skaita un letālu gadījumu skaita embrija–augļa stadijā pieaugumu (skatīt 5.1. un 5.3. apakšpunktu). Ja vien tas nav acīmredzami nepieciešams, tad grūtniecības pirmajā un otrajā trimestrī Dynastat lietot nevajadzētu.
Barošana ar krūti Vienas parekoksiba devas ievadīšana sievietei, kura pēc ķeizargrieziena baro bērnu ar krūti, izraisīja relatīvi neliela parekoksiba un tā aktīvā metabolīta valdekoksiba daudzuma izdalīšanos pienā, tādēļ bērna saņemtā deva bija relatīvi maza (aptuveni 1 % no mātes saņemtās devas, koriģējot pēc ķermeņa masas). Dynastat nedrīkst nozīmēt mātei, kura baro bērnu ar krūti (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte Dynastat, tāpat kā jebkuras citas zāles, kas inhibē ciklooksigenāzes/prostaglandīnu sintēzi, neiesaka sievietēm, kuras plāno grūtniecību (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
Dati par darbības mehānismu liecina, ka NSPIL lietošana var novilcināt vai aizkavēt olnīcu folikulu plīšanu, un dažām sievietēm tas tiek saistīts ar pārejošu neauglību. Sievietēm, kurām neiestājas grūtniecība vai kurām tiek meklēti neauglības cēloņi, jāapsver NSPIL – arī Dynastat – lietošanas pārtraukšana.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Pacienti, kuri, saņemot Dynastat, jūt apreibumu, reiboni vai miegainību, nedrīkst vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk novērotā Dynastat blakusparādība ir slikta dūša. Visnopietnākās reakcijas novēro retāk vai reti, un tās ietver kardiovaskulārus notikumus, tādus kā miokarda infarktu un smagu hipotensiju, tāpat arī paaugstinātas jutības reakcijas, tādas kā anafilakse, angioedēma un nopietnas ādas reakcijas. Pēc
8

koronāro artēriju šuntēšanas operācijas pacientiem, kuri saņem Dynastat, ir lielāks risks attīstīties šādām blakusparādībām: kardiovaskulāri/trombemboliski notikumi (ieskaitot miokarda infarktu, insultu/TIL, plaušu emboliju, dziļo vēnu trombozi; skatīt 4.3. un 5.1. apakšpunktu), dziļas ķirurģiskas infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas komplikācijas.

Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulas veidā 28 placebo kontrolētos pētījumos ir saņemti ziņojumi par šādām blakusparādībām pacientiem, kuri lietoja parekoksibu (N=5402). Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemtie ziņojumi uzskaitīti sastopamības biežuma grupā "nav zināmi”, jo to sastopamības biežumu pēc pieejamiem datiem nevar noteikt. Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības uzskaitītas, izmantojot MedDRA terminoloģiju, un sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Reti (1/10000 Nav zināmi

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100) līdz <1/1000)

<1/10)

Infekcijas un infestācijas

Faringīts,

Krūšu kaula brūces

alveolārs

patoloģiska seroza

osteīts (sausā sulošanās, brūču

alveola)

infekcija

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Pēcoperācijas Trombocitopēnija

anēmija

Imūnās sistēmas traucējumi

Anafilaktoīda

reakcija

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Hipokaliēmija Hiperglikēmija,

anoreksija

Psihiskie traucējumi

Uzbudinājums

, bezmiegs

Nervu sistēmas traucējumi

Hipoestēzija, Cerebrovaskulāri

reibonis

traucējumi

Ausu un labirinta bojājumi

Sāpes ausīs

Sirds funkcijas traucējumi

Miokarda infarkts,

Vaskulāras ģenēzes

bradikardija

ģībonis,

sastrēguma sirds

mazspēja,

tahikardija

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Hipertensija, Hipertensijas

hipotensija saasināšanās, ortostatiska

hipotensija

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Elpošanas Plaušu embolija

Aizdusa

mazspēja

9

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Reti (1/10000 Nav zināmi

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100) līdz <1/1000)

<1/10)

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Slikta dūša Sāpes vēderā, Gastroduodenāla čūla, Pankreatīts,

vemšana, gastroezofageāla

ezofagīts, mutes

aizcietējums, refluksa slimība, sausa tūska (periorāls

dispepsija, mute, neparastas skaņas pietūkums)

meteorisms kuņģa zarnu traktā

Ādas un zemādas audu bojājumi

Nieze,

Ekhimozes, izsitumi,

Stīvensa-Džonsona

hiperhidroze nātrene

sindroms,

daudzformu

eritēma, eksfoliatīvs

dermatīts

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Muguras

Artralģija

sāpes

Nieru un urīnceļu traucējumi

Oligūrija

Akūta nieru Nieru mazspēja

mazspēja

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Perifēra tūska Nogurums, sāpes

Hipersensitivitātes

injekcijas vietā, reakcija

reakcijas, tajā

injekcijas vietā

skaitā skaitā

anafilakse un

angioedēma

Izmeklējumi

Paaugstināts Paaugstināts

kreatinīna kreatinīnfosfokināzes

līmenis asinīs līmenis asinīs,

paaugstināts laktāta

dehidrogenāzes

līmenis asinīs,

paaugstināts AsAT

līmenis, paaugstināts

AlAT līmenis,

paaugstināts urīnvielas

slāpekļa daudzums

asinīs

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Komplikācijas pēc

procedūras (uz ādas)

Dažu nevēlamo blakusparādību raksturojums Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi, ka pēc valdekoksiba lietošanas novērota toksiska epidermas nekrolīze, un nav izslēgts, ka tādas var izraisīt arī parekoksibs (skatīt 4.4. apakšpunktu). Papildus saņemti ziņojumi, ka pēc NSPIL lietošanas novērotas tādas retas nopietnas blakusparādības, kā bronhu spazmas un hepatīts, un nav izslēgts, ka tādas var izrasīt arī Dynastat.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
10

4.9. Pārdozēšana
Ziņotā parekoksiba pārdozēšana ir saistīta ar blakusparādībām, kas aprakstītas, lietojot arī ieteiktās parekoksiba devas.
Pārdozēšanas gadījumā pacientus ārstē simptomātiski un seko dzīvībai svarīgām funkcijām. Hemodialīzes ceļā valdekoksibu nevar izvadīt. Tā kā valdekoksibs intensīvi saistās ar proteīniem, forsētai diurēzei un urīna alkalizācijai nebūs efekta.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Pretiekaisuma un pretreimatisma līdzekļi, koksibi, ATĶ kods: M01AH04
Parekoksibs ir valdekoksiba priekšzāles. Valdekoksibs klīnisko devu robežās ir perorāli lietojams selektīvs COX-2 inhibitors. Ciklooksigenāze ir enzīms, kas nepieciešams prostaglandīnu sintēzes procesā. Identificētas divas tā izoformas, COX-1 un COX-2. Pierādīts, ka enzīma izoforma COX-2 inducē iekaisumu veicinošos faktorus un tieši tā ir atbildīga par sāpju, iekaisuma un drudža prostanoīdo mediatoru sintēzi. COX-2 iesaistās arī ovulācijas, implantācijas un ductus arteriosus slēgšanās procesos, tā piedalās nieru darbības kontrolē un centrālās nervu sistēmas funkcijās (inducē drudzi, nodrošina sāpju percepciju un kognitīvo funkciju). Tai varētu būt nozīme arī čūlas sadzīšanas procesā. Cilvēkiem COX-2 konstatēta audos ap kuņģa čūlām, taču tās saistība ar čūlu dzīšanu nav pierādīta.
Atšķirības dažu COX-1 inhibējošo NSPIL un selektīvo COX-2 inhibitoru antitrombocitārajā aktivitātē var būt klīniski svarīgas pacientiem ar trombembolisku komplikāciju risku. COX-2 inhibitori nomāc sistēmiskā (un tādējādi, iespējams, arī endoteliālā) prostaciklīna veidošanos, neietekmējot trombocītos esošo tromboksānu. Pagaidām nav noskaidrots, vai tas tā notiek arī klīniskā situācijā.
Parekoksibs ir izmantots dažādās apjomīgās un nelielās operācijās. Dynastat efektivitāte pierādīta pētījumos par pēcoperatīvo sāpju remdēšanu pacientiem pēc stomatoloģiskām, ginekoloģiskām (histerektomijas), ortopēdiskām (ceļa locītavas un gūžas locītavas protezēšanas) un koronāro artēriju šuntēšanas operācijām. Pirmais jūtamais analgētiskais efekts radās 7–13 minūšu laikā, klīniski nozīmīga analgēzija  pēc 23–39 minūtēm un maksimālā iedarbība bija vērojama 2 stundas pēc vienas 40 mg lielas Dynastat devas i.v. vai i.m. ievadīšanas. 40 mg devas atsāpinošās darbības izteiktība bija salīdzināma ar 60 mg ketorolaka i.m. vai 30 mg ketorolaka i.v. darbību. Pēc vienas devas ievadīšanas analgēzijas ilgums bija atkarīgs no devas un klīniskā sāpju modeļa, un tas sniedzās no 6 līdz vairāk nekā 12 stundām.
Parekoksiba lietošana ilgāk par 3 dienām Lielākajā daļā pētījumu parekoksiba devas paredzēts lietot ne ilgāk par 3 dienām. Tika apkopoti un analizēti dati no 3 randomizētiem, placebo kontrolētiem pētījumiem, kuros saskaņā ar protokoliem ne ilgāk par 3 dienām tika atļauta ārstēšana ar parekoksibu. Tika analizēti apkopotie dati par 676 pacientiem, no kuriem 318 saņēma placebo un 358 – parekoksibu. No visiem pacientiem, kurus ārstēja ar parekoksibu, 317 pacienti parekoksibu saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 32 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 8 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 1 pacients – 7 dienas vai ilgāk. No pacientiem, kurus ārstēja ar placebo, 270 pacienti placebo saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 43 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 3 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 2 pacienti – 7 dienas vai ilgāk. Demogrāfijas rādītāji abām grupām bija līdzīgi. Vidējais (SN) ārstēšanas ilgums bija 4,1 (0,4) dienas parekoksiba grupā un 4,2 (0,5) dienas placebo grupā. Diapazons bija 4–7 dienas parekoksiba grupā un 4–9 dienas placebo grupā. Nevēlamo blakusparādību biežums pacientiem, kuri parekoksibu saņēma 4–7 dienas (mediānas ilgums – 4 dienas), bija mazāks pēc ārstēšanas 3. dienas, kā arī tas bija līdzīgs placebo grupas rādītājiem.
11

Samazināta vajadzība lietot opioīdus Placebo kontrolētā, ortopēdiskās un vispārējās ķirurģijas pētījumā (n=1050) pacienti saņēma Dynastat parenterāli sākuma devā 40 mg, ko turpināja ar 20 mg divas reizes dienā ne mazāk kā 72 stundu ilgā laika periodā papildus standarta aprūpei, kas ietvēra arī pacienta vajadzībām atbilstošu opioīdu lietošanu pēc nepieciešamības. Opioīdu lietošanas samazināšanās 2. un 3.dienā, tos lietojot vienlaicīgi ar Dynastat, bija 7,2 mg un 2,8 mg (attiecīgi 37% un 28%). Opioīdu lietošanas samazināšanās vienlaicīgi izraisīja arī pacientu sūdzību samazināšanos saistībā ar opioīdu izraisītām blakusparādībām. Tika uzrādīts lielāks pretsāpju efekts, nekā lietojot opioīdus vienus pašus. Papildus pētījumi citās ķirurģiskajās nozarēs nodrošināja līdzīgus novērojumus. Nav datu, kas norādītu par kopējā blakusparādību skaita samazināšanos, lietojot parekoksibu vai placebo vienlaicīgi ar opioīdiem.
Gastrointestinālie pētījumi Īslaicīgos (7 dienu) pētījumos endoskopiski nosakāmu gastroduodenālu čūlu un eroziju rašanās biežums veseliem jauniem un gados vecākiem (65 gadus veciem) pieaugušiem pētījuma subjektiem, kuri saņēma Dynastat (5–21%), kaut bija lielāks nekā placebo grupā (5–12%), tomēr izrādījās statistiski nozīmīgi mazāks nekā tas novērots NSPIL lietošanas laikā (66–90%).
KAŠ pēcoperatīvie drošuma pētījumi Papildus kārtējiem blakusparādību ziņojumiem iepriekš noteiktu notikumu kategorijas, kuras izskatīja neatkarīgo ekspertu komiteja, izvērtēja divus placebo-kontrolētos drošuma pētījumus, kuros pacienti saņēma parekoksibu vismaz 3 dienas, kam sekoja iekšķīgi lietojama valdekoksiba terapija ar kopējo lietošanas ilgumu 10-14 dienas. Ārstēšanas laikā visi pacienti saņēma standarta pretsāpju aprūpi.
Pirms randomizācijas un divu KAŠ operāciju pētījumu laikā pacienti saņēma acetilsalicilskābi mazās devās.
Pirmajā dubultmaskētā, placebo kontrolētā KAŠ operācijas pētījumā, izvērtēja pacientus, kurus ārstēja ar i.v. ievadāmu 40 mg parekoksibu veidā divas reizes dienā, minimāli 3 dienas, kam sekoja ārstēšana ar valdekoksibu 40 mg divas reizes dienā (parekoksiba/ valdekoksiba grupa) (n=311) vai placebo/placebo (n=151) 14 dienas ilgi. Tika izvērtētas deviņas iepriekš noteiktas blakusparādību kategorijas (kardiovaskulāri trombemboliju gadījumi, perikardīts, sastrēguma sirds mazspējas jauns sākums vai paasinājums, nieru mazspēja/disfunkcija un GI trakta augšējās daļas čūlas komplikācijas, nozīmīgas negastrointestinālas asiņošanas, infekcijas, neinfekciozas plaušu komplikācijas un nāve). Novēroja nopietnu (p<0,05) kardiovaskulāru/trombemboliju gadījumu (miokarda infarkts, išēmija, cerebrovaskulāri gadījumi, dziļo vēnu tromboze un plaušu embolija) lielāku skaitu grupā, kuru ārstēja ar parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar grupu, kura saņēma placebo/placebo ārstēšanu i.v. devas ievadīšanas laikā (2,2% un attiecīgi 0,0%) un visā pētījumu periodā (4,8% un attiecīgi 1,3%). Palielinātu ķirurģiskās brūces komplikāciju skaitu (daudz iesaistītas krūšu kaula brūces) novēroja ārstējot ar parekoksibu/valdekoksibu.
Otrajā KAŠ operācijas pētījumā izvērtēja četras iepriekš noteiktu notikumu kategorijas (kardiovaskulārus/trombembolijas gadījumus, nieru disfunkciju/mazspēju, augšējā GI trakta čūlas/asiņošanu vai ķirurģiskās brūces komplikācijas). Pēc KAŠ operācijas pacientus 24 stundas randomizēja: parekoksiba sākuma deva 40 mg i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h, kā minimums 3 dienas, tad sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=544) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas; placebo i.v. sekoja valdekoksibs per os (n=544); vai placebo i.v. sekoja placebo per os (n=548). Ievērojami lielāks incidentu skaits kardiovaskulāro/trombembolijas gadījumu kategorijā tika novērots parekoksiba/valdekoksiba ārstēšanas grupā (2%) salīdzinot ar placebo/placebo ārstēšanas grupu (0,5%). Ārstēšana ar placebo/valdekoksibu arī bija saistīta ar augstāku iespējamību kardiovaskulāro trombembolijas gadījumu skaitam pretēji ārstēšanai ar placebo, bet šī starpība nebija statistiski nozīmīga. Trīs no sešiem kardiovaskulāriem trombembolijas gadījumiem placebo/valdekoksiba ārstēšanas grupā notika placebo ārstēšanas periodā; šie pacienti nesaņēma valdekoksibu. Iepriekš noteikti notikumi ar augstāku iespējamību notika visās trīs ārstēšanas grupās, kuras iekļāva ķirurģiskās brūces komplikāciju kategorijā, ieskaitot dziļās ķirurģiskās infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas gadījumus.
12

Nenovēroja ievērojamu atšķirību starp aktīvo ārstēšanu un placebo jebkurās citās iepriekš noteiktu notikumu kategorijās (nieru disfunkcija/mazspēja, augšējā GI trakta čūlas komplikācijas vai ķirurģiskās brūces komplikācijas).
Vispārējā ķirurģija Lielā (N=1050), nozīmīgā ortopēdiskā/vispārējās ķirurģijas pētījumā pacienti saņēma sākuma devu 40 mg parekoksibu i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h kā minimums 3 dienas, kam sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=525) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas vai placebo i.v., sekoja valdekoksibs per os (n=525). Nenovēroja izteiktu atšķirību visā drošuma profilā, ieskaitot tās pašas iepriekš noteiktas notikumu kategorijas, kas tika lietotas otrajā KAŠ operācijas pētījumā, kas aprakstīts iepriekš par parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar placebo ārstēšanu šiem pēcķirurģiskās operācijas pacientiem.
Trombocītu pētījumi Vairākos nelielos pētījumos par mazu, atkārtotu devu lietošanu veseliem jauniem un gados vecākiem pieaugušiem subjektiem Dynastat pa 20 mg un 40 mg divas reizes dienā neietekmēja trombocītu agregāciju un asinsteces laiku salīdzinājumā ar placebo. Gados jauniem subjektiem Dynastat pa 40 mg divas reizes dienā būtiski neietekmēja acetilsalicilskābes mediēto trombocītu funkcijas nomākumu (skatīt 4.5 apakšpunktu).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Pēc i.v. vai i.m. injekcijas parekoksibs enzīmu ietekmē aknās hidrolizējas, strauji pārvēršoties valdekoksibā – farmakoloģiski aktīvā vielā.
Uzsūkšanās Kopējā valdekoksiba ekspozīcija pēc vienas, atsevišķas Dynastat devas ievadīšanas, nosakot gan pēc laukuma zem plazmas koncentrācijas-laika līknes (AUC), gan pēc maksimālās koncentrācijas (Cmax), klīniski lietojamo devu robežās ir aptuveni lineāra. Ja preparātu ievada divas reizes dienā, tad līdz 50 mg lielai i.v. devai un līdz 20 mg lielai i.m. devai AUC un Cmax pieaug linerāri. Valdekoksiba līdzsvara koncentrācija plazmā, lietojot zāles divas reizes dienā, tika sasniegts 4 dienu laikā.
Pēc vienas, 20 mg lielas parekoksiba devas ievadīšanas i.v. vai i.m. valdekoksiba Cmax tiek sasniegta attiecīgi pēc apmēram 30 minūtēm un apmēram pēc 1 stundas. Ekspozīcija valdekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, spriežot pēc AUC un Cmax, bija vienāda. Ekspozīcija parekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, vērtējot pēc AUC, neatšķīrās. Parekoksiba Cmax pēc i.m. ievadīšanas vidēji bija zemāka nekā pēc i.v. ievadīšanas bolus veidā, kas saistāms ar lēnāku ekstravaskulāro uzsūkšanos pēc i.m. injekcijas. Šī starpība netika uzskatīta par klīniski nozīmīgu, jo valdekoksiba Cmax pēc parekoksiba i.m. vai i.v. ievadīšanas ir līdzīga.
Izkliede Pēc valdekoksiba i.v. ievadīšanas, tā izkliedes tilpums ir aptuveni 55 litri. Pie koncentrācijām, kādas tiek sasniegtas, ievadot augstāko ieteicamo devu, proti, 80 mg, ap 98% valdekoksiba saistās ar plazmas proteīniem. Valdekoksibs, bet ne parekoksibs, galvenokārt izvietojas eritrocītos.
Biotransformācija In vivo parekoksibs ļoti ātri un gandrīz pilnībā pārveidojas par valdekoksibu un propionskābi, un tā eliminācijas pusperiods ir ap 22 minūtēm. Valdekoksibs intensīvi metabolizējas aknās pa vairākiem metabolisma ceļiem, ieskaitot citohroma P-450 (CYP) izoenzīmu (CYP3A4 un CYP2C9) katalizētās pārvērtības, kā arī tiešu sulfonamīda bāzes glikuronizāciju (ap 20%). Cilvēka plazmā konstatēts hidroksilēts valdekoksiba metabolīts (veidojas ar CYP saistītajā metabolisma ceļā), kurš izrādās aktīvs COX-2 inhibitors. Šis metabolīts veido ap 10% no valdekoksiba koncentrācijas; mazās koncentrācijas dēļ tas, jādomā, nevar būtiski ietekmēt klīnisko efektu, kāds rodas pēc parekoksiba terapeitisku devu ievadīšanas.
13

Eliminācija Lielākā daļa valdekoksiba metabolizējas aknās, nepārveidotā formā ar urīnu izdalās mazāk par 5% valdekoksiba. Nepārveidots parekoksibs urīnā nav atrodams, un izkārnījumos konstatē tikai tā pēdas. Ap 70% no devas urīnā izdalās neaktīvu metabolītu veidā. Valdekoksiba plazmas klīrenss (Clp) ir aptuveni 6 l/h. Pēc parekoksiba i.v. vai i.m. ievadīšanas valdekoksiba eliminācijas pusperiods (t1/2) ir apmēram 8 stundas.
Gados vecāki cilvēki Farmakokinētiskos un terapeitiskos pētījumos Dynastat ievadīts ap 335 gados vecākiem (6596 gadus veciem) pacientiem. Veseliem, gados vecākiem cilvēkiem salīdzinājumā ar veseliem jauniem cilvēkiem ir mazāks šķietamais perorālais valdekoksiba klīrenss, tādēļ viņiem ir aptuveni par 40% augstāka ekspozīcija plazmā (AUC). Pārrēķinot devu uz ķermeņa svaru, valdekoksiba ekspozīcija līdzsvara koncentrācijā gados vecākām sievietēm bija par 16% augstāka nekā gados vecākiem vīriešiem (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar dažādas smaguma pakāpes nieru darbības traucējumiem pēc 20 mg Dynastat ievadīšanas vēnā, tas ātri tika izvadīts no plazmas. Tā kā valdekoksiba izvadīšana caur nierēm tā eliminācijai nav būtiska, tad pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem un hemodializētiem pacientiem netika konstatētas būtiskas novirzes valdekoksiba klīrensā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Vidēji smagu aknu darbības traucējumu gadījumā nemainās ne ātrums, ne apjoms, kādā parekoksibs pārvēršas par valdekoksibu. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) ārstēšana jāsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg, jo konstatēts, ka šiem pacientiem valdekoksiba daudzums asinīs ir vairāk nekā divas reizes palielināts (130%). Pacienti ar smagiem aknu darbības traucējumiem nav pētīti, tāpēc Dynastat lietošana pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem nav ieteicama (skatīt 4.2. un 4.3. apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu un atkārtotu devu toksicitāti, izmantojot devas, kas 2 reizes pārsniedz maksimālo devu cilvēkam, neliecina par īpašu risku cilvēkam. Tomēr atkārtotu devu toksiskuma pētījumos suņiem un žurkām valdekoksiba (parekoksiba aktīvā metabolīta) kopējā sistēmiskā iedarbība bija aptuveni 0,8 reizes lielāka nekā gados vecākiem cilvēkiem, lietojot maksimālo ieteicamo terapeitisko devu – 80 mg dienā. Lielāku devu lietošana pasliktināja ādas infekciju norisi un aizkavēja ādas sadzīšanu, kas, iespējams, ir ar COX-2 inhibīciju saistīts efekts.
Reproduktīvās toksicitātes pārbaudēs devas, kas nebija toksiskas trušu mātītēm, radīja dīgļu pastiprinātu bojāeju pēc implantācijas, rezorbēšanās gadījumu skaita pieaugumu un augļu nepietiekamu pieņemšanos svarā. Žurkām parekoksiba ietekme uz tēviņu un mātīšu auglību netika konstatēta.
Parekoksiba ietekme vēlīnā grūsnības, kā arī prenatālā un postnatālā periodā nav vērtēta. Pēc vienas, atsevišķas parekoksiba devas i.v. ievadīšana žurkām zīdīšanas periodā parekoksiba, valdekoksiba un valdekoksiba aktīvā metabolīta koncentrācija pienā bija tikpat augsta kā mātītes plazmā.
Parekoksiba kancerogēnās īpašības nav pārbaudītas.
14

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
Dynastat un opioīdus nedrīkst ievadīt kopā vienā šļircē.
Ja šķīdināšanai izmanto Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām vai glikozi 50 mg/ml (5%) Ringeralaktāta šķīdumā injekcijām, parekoksibs nogulsnēsies, tādēļ tos nevar lietot šķīduma pagatavošanai.
Nav ieteicams izmantot sterilu ūdeni injekcijām, jo iegūtais šķīdums nebūs izotonisks.
Dynastat nedrīkst injicēt i.v. sistēmā, ar kuras palīdzību tiek ievadītas jebkuras citas zāles. Pirms un pēc Dynastat injekcijas i.v. sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība (skatīt 6.6 apakšpunktu).
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, pa kuru plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kas nav minēti 6.6 apakšpunktā, jo tas var izraisīt aktīvās vielas izgulsnēšanos.
6.3. Uzglabāšanas laiks
Neatšķaidītu zāļu uzglabāšanas laiks ir 3 gadi.
Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk kā par 12 stundām 25C temperatūrā.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu izšķīdināšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
I klases bezkrāsaina stikla flakons (5 ml) ar butilgumijas aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu polipropilēna vāciņu violetā krāsā.
Dynastat ir pieejams pa 10 flakoniem iepakojumā.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas Dynastat ir jāšķīdina. Dynastat nesatur konservantus. Šīm zālēm ir nepieciešama aseptiska lietošanas tehnika.
15

Šķīduma pagatavošanai izmantojamie šķīdinātāji Pieļaujamie šķīdinātāji Dynastat šķīdināšanai:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs jāšķīdina aseptiskos apstākļos. Noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci ievelciet no ampulas šļircē apmēram 2 ml šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju. Saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, pilnībā izšķīdiniet pulveri un vizuāli pārbaudiet šķīdumu pirms lietošanas. Šļircē jāievelk viss flakona saturs, jo tas paredzēts vienai lietošanas reizei.
Pēc izšķīdināšanas jābūt dzidram šķīdumam. Pirms lietošanas pagatavotais Dynastat šķīdums jāpārbauda vizuāli, vai šķīdumā nav redzamas atsevišķas daļiņas un vai tas nav mainījis krāsu. Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas. Dynastat šķīdums jāizlieto 24 stundu laikā pēc tā pagatavošanas (skatīt 6.3. apakšpunktu), vai tas jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums ir izotonisks.
I.v. sistēmas šķīduma saderība Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem, Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m., vai arī i.v. sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām;vai  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām.
Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/02/209/005
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 2002. gada 22. marts Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. gada 24. janvāris
16

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .
17

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Pulvera flakons: katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (parecoxib) (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā (parecoxib sodium)). Pēc šķīduma pagatavošanas parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc pulvera izšķīdināšanas katri 2 mililitri šķīduma satur 40 mg parekoksiba. Palīgviela ar zināmu iedarbību Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) vienā devā. Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir aptuveni 0,44 mmol nātrija. Pilnu palīgvielu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai (pulveris injekcijām). Balts vai gandrīz balts pulveris. Šķīdinātājs: caurspīdīgs, bezkrāsains šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Īslaicīgai pēcoperācijas sāpju mazināšanai pieaugušajiem. Lēmums par selektīvo ciklooksigenāzes-2 (COX-2) inhibitoru ordinēšanu jāpieņem, izvērtējot vispārējo risku katram pacientam individuāli (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu). 4.2. Devas un lietošanas veids Devas Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk ievada pēc vajadzības ik pēc 6–12 stundām pa 20 mg vai 40 mg, nepārsniedzot 80 mg dienā. Tā kā selektīvo COX-2 inhibitoru izraisītais kardiovaskulārais risks var palielināties atkarībā no devas lieluma vai lietošanas ilguma, jāizvēlas iespējami īsākais terapijas ilgums un viszemākā efektīvā dienas deva. Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Vienlaicīga lietošana ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem Opioīdu pretsāpju līdzekļus var lietot vienlaicīgi ar parekoksibu, to dozējot, kā minēts iepriekšējā rindkopā. Izvērtējot parekoksibu klīniski, tas vienmēr tika lietots ar noteiktu laika intervālu, savukārt opioīdi tika lietoti pēc nepieciešamības.
18

Gados vecāki cilvēki Parasti gados vecākiem (65 gadus veciem) pacientiem deva nav jāpielāgo. Tomēr, ja gados vecāka cilvēka ķermeņa masa ir mazāka par 50 kg, ārstēšana jāuzsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālo dienas devu samazina līdz 40 mg (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Nav klīniskās pieredzes par parekoksiba lietošanu pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 10), tāpēc tas šādiem pacientiem ir kontrindicēts (skatīt 4.3. un 5.2. apakšpunktu). Pacientiem ar vieglas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 5– 6) deva parasti nav jāpielāgo. Pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) Dynastat lietošana jāuzsāk ar piesardzību, sākuma devu samazinot uz pusi no parasti ieteicamās devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss <30 ml/min) vai pacientiem ar tieksmi uz šķidruma aizturi organismā, jānozīmē zemākā ieteicamā parekoksiba deva (20 mg) un jāveic rūpīga pacienta nieru darbības kontrole (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu). Ņemot vērā farmakokinētiku, pacientiem ar vieglas un vidēji smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 30–80 ml/min) devu pielāgošana nav nepieciešama.
Pediatriskā populācija Parekoksiba drošums un efektivitāte bērniem līdz 18 gadu vecumam nav noteikti. Dati nav pieejami. Tādēļ to neiesaka lietot šādiem pacientiem.
Lietošanas veids I.v. bolus injekciju var veikt strauji, ievadot tieši vēnā vai intravenozajā sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī. Norādījumus par zāļu šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
Dynastat šķīdumu kombinējot ar citiem zāļu līdzekļiem, var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi zāļu līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība.
Pēc izšķīdināšanas atbilstošā šķīdinātājā, Dynastat drīkst injicēt tikai i.v vai i.m., vai i.v. infūzijas sistēmā, izmantojot:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijām/infūzijām;vai  Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām.
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, kurā plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kuri nav augstāk minēti, jo tie var izraisīt šķīduma izgulsnēšanos.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Anamnēzē nopietnas jebkura tipa zāļu alerģiskas reakcijas, īpaši ādas reakcijas, tādas kā StīvensaDžonsona sindroms, toksiska epidermas nekrolīze, daudzformu eritēma, kā arī pacientiem ar paaugstinātu jutību pret sulfonamīdiem (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Aktīva peptiska čūla vai gastrointestināla (GI) asiņošana.
19

Anamnēzē bronhospazma, akūts rinīts, deguna polipi, angioedēma, nātrene vai citas alerģiska tipa reakcijas pēc acetilsalicilskābes vai nesteroīdā pretiekaisuma līdzekļa (NSPIL), tajā skaitā COX-2 inhibitora lietošanas.
Grūtniecības trešais trimestris un bērna barošanas ar krūti periods (skatīt 4.6. un 5.3. apakšpunktu).
Smagas pakāpes aknu darbības traucējumi (seruma albumīns <25 g/l vai Child-Pugh rādītājs  10).
Iekaisīga zarnu slimība.
Sastrēguma sirds mazspēja (NYHA II-IV).
Pēcoperācijas sāpju ārstēšana pēc koronārās artērijas šuntēšanas (KAŠ) operācijas (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Zināma sirds išēmiskā slimība, perifēro artēriju slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Dynastat pētīts pacientiem pēc stomatoloģiskām, ortopēdiskām, ginekoloģiskām (galvenokārt histerektomijas) un koronārās artērijas šuntēšanas operācijām. Par tā lietošanu pēc cita veida ķirurģiskām operācijām, piemēram, kuņģa- zarnu trakta vai uroloģiskām operācijām, ir pieejami ierobežoti dati (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Tā kā lielākas parekoksiba, citu COX-2 inhibitoru un NSPIL devas biežāk mēdz izraisīt nevēlamas blakusparādības, pacienti, kuri ārstējas ar parekoksibu, pēc devas palielināšanas atkārtoti jāizmeklē, un tad, ja efekts nav novērojams, jāapsver cita veida ārstēšanas iespējas (skatīt 4.2. apakšpunktu). Nav lielas klīniskas pieredzes par Dynastat lietošanu ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja terapijas laikā pacientam novēro jebkuras tālāk minētās orgānu sistēmas darbības pasliktināšanos, tad ir attiecīgi jārīkojas un jāapsver parekoksiba lietošanas pārtraukšana. Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol (23 mg) nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
Kardiovaskulārā sistēma COX-2 inhibitoru ilgstoša lietošana tiek saistīta ar paaugstinātu kardiovaskulāro un trombotisko blakusparādību risku. Patiesais vienas devas risks netika definēts, tāpat kā terapijas ilgums nav saistīts ar paaugstinātu risku.
Pacientus ar nozīmīgiem kardiovaskulāriem riska faktoriem (piemēram, hipertensija, hiperlipidēmija, cukura diabēts, smēķēšana) var ārstēt ar parekoksibu tikai pēc rūpīgas izvērtēšanas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja šiem pacientiem novēro specifisko klīnisko simptomu pasliktināšanos, jānozīmē atbilstoša ārstēšana un jālemj par parekoksiba terapijas pārtraukšanu. Nav pētījumu par Dynastat citās revaskularizācijas procedūrās, kā tikai koronārās artērijas šuntēšanā (KAŠ). Cita veida operāciju pētījumos, ne KAŠ, iekļāva pacientus tikai ar fiziskā statusa I-III klasi pēc American Society of Anaesthesiology (ASA).
Acetilsalicilskābe un citi NSPIL COX-2 selektīvos inhibitorus nevar izmantot acetilsalicilskābes vietā kardiovaskulāras trombembolijas profilaksei, jo tiem ir vājš antitrombotiskais efekts. Tāpēc antitrombocitārā terapija nav jāpārtrauc (skatīt 5.1. apakšpunktu). Piesardzība jāievēro, lietojot Dynastat vienlaicīgi ar varfarīnu un citiem antikoagulantiem (skatīt 4.5. apakšpunktu). Jāizvairās no parekoksiba un citu ne-aspirīna NSPIL vienlaicīgas lietošanas.
20

Dynastat var nomākt drudzi un citas iekaisuma izpausmes (skatīt 5.1. apakšpunktu). Aprakstīti atsevišķi gadījumi, kad NSPIL lietošanas laikā un neklīniskos pētījumos Dynastat lietošana pasliktinājusi mīksto audu infekcijas norisi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tādēļ jābūt uzmanīgiem un jāseko, vai ar Dynastat ārstētiem ķirurģiskiem pacientiem incīzijas vietā neparādās infekcijas pazīmes.
Kuņģa - zarnu trakts Ar parekoksibu ārstētiem pacientiem novērotas gastrointestinālā trakta (GI) augšējās daļas komplikācijas (perforācija, čūla vai asiņošana [PUA]), daži gadījumi beigušies ar letālu iznākumu. Jāievēro piesardzība, ārstējot pacientus, kuriem pastāv sevišķi augsts NSPIL izraisītu gastrointestinālo komplikāciju risks. Tie ir: gados vecāki cilvēki vai pacienti ar gastrointestinālu slimību, kā gastrointestināla čūla un GI asiņošana anamnēzē, vai pacienti, kuri vienlaicīgi lieto acetilsalicilskābi. NSPIL klase ir saistīta arī ar pieaugošām GI komplikācijām, ja šīs zāles tiek lietotas vienlaicīgi ar glikokortikoīdiem, selektīviem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoruiem, citiem antitrombocītu līdzekļiem, citiem NSPIL, vai pacientiem, kuri lieto alkoholu. Tiek veicināts gastrointestinālo blakusparādību paaugstināts risks (gastrointestināla čūla vai citas gastrointestinālas komplikācijas), ja parekoksibu lieto vienlaicīgi ar acetilsalicilskābi (pat mazās devās).
Ādas reakcijas Par nopietnām ādas reakcijām (dažas no tām ir letālas), ieskaitot daudzformu eritēmu, eksfoliatīvo dermatītu un Stīvensa-Džonsona sindromu, tika ziņotas pēcreģistrācijas uzraudzības laikā pacientiem, kuri saņēma parekoksibu. Papildus pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi par fatāliem toksiskas epidermas nekrolīzes gadījumiem pacientiem, kuri lietoja valdekoksibu (parekoksiba aktīvais metabolīts), un nav izslēgts, ka šādas blakusparādības izraisa arī parekoksibs (skatīt 4.8. apakšpunktu). Paaugstinātu šo reakciju risku pacientiem parasti novēro terapijas kursa sākumā: lielākajā daļā gadījumu reakcijas sākas terapijas pirmajā mēnesī.
Ārstam ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai kontrolētu jebkuru nopietnu ādas reakciju, kas saistīta ar terapiju, piemēram, papildus pacienta konsultācija. Pacientam jāiesaka nekavējoties pastāstīt savam ārstam par jebkuru negaidītu ādas reakciju.
Parādoties pirmajiem ādas izsitumiem, gļotādas bojājumiem vai jebkurām hipersensivitātes pazīmēm, parekoksiba lietošana jāpārtrauc. Ir zināms, ka nopietnas ādas reakcijas var novērot, lietojot NSPIL, ieskaitot COX-2 selektīvos inhibitorus, kā arī citas zāles. Ziņojumu biežums par nopietniem ādas bojājumu notikumiem bija lielāks valdekoksibam (aktīvais parekoksiba metabolīts), salīdzinot ar citiem COX-2 selektīviem inhibitoriem. Lielāks ādas reakciju risks ir pacientiem, kuriem anamnēzē ir alerģija pret sulfonamīdiem (skatīt 4.3. apakšpunktu). Arī pacientiem, kuriem iepriekš nav bijusi alerģija pret sulfonamīdiem, var būt nopietnu ādas reakciju risks.
Hipersensitivitāte Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par hipersensitivitātes reakcijām (anafilaksi un angioedēmu), lietojot valdekoksibu un parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Dažas no šīm reakcijām novēroja pacientiem ar alerģiska tipa reakciju uz sulfonamīdiem anamnēzē (skatīt 4.3. apakšpunktu). Parādoties pirmajiem hipersensitivitātes simptomiem, parekoksiba lietošana jāpārtrauc.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagiem hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Šķidruma aizture, tūska, nieru darbība Tāpat kā ar citiem medicīniskiem produktiem, kas zināmi kā prostaglandīnu sintēzes inhibitori, dažiem pacientiem, lietojot parekoksibu, novērota šķidruma aizture un tūska. Tādēļ parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar traucētu sirds funkciju, iepriekš esošu tūsku vai citiem stāvokļiem, ko var veicināt vai pasliktināt šķidruma aizture, ieskaitot tos, kuriem tiek lietota diurētisko līdzekļu terapija, vai citādi radīt hipovolēmijas risku. Ja ir klīniski pierādījumi par šo stāvokļu pasliktināšanos šādiem pacientiem, jāveic atbilstoši piesardzības pasākumi, ieskaitot parekoksiba atcelšanu.
21

Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par akūtu nieru mazspēju pacientiem, kuri saņēma parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tā kā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var izraisīt nieru darbības pavājināšanos un šķidruma aizturi, Dynastat jāievada piesardzīgi pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. apakšpunktu) vai hipertensiju, kā arī pacientiem ar traucētu sirds vai aknu darbību, kā arī citiem stāvokļiem, kas izraisa noslieci uz šķidruma aizturi organismā.
Jābūt piesardzīgiem, sākot ārstēt dehidratētus pacientus ar Dynastat. Šādos gadījumos ieteicams pacientus vispirms rehidratēt, un tikai tad sākt Dynastat lietošanu.
Hipertensija Tāpat kā visi NSPIL, parekoksibs var izraisīt jaunas hipertensijas sākumu vai pasliktināt jau esošu hipertensiju, kas var veicināt paaugstinātu kardiovaskulāro notikumu biežumu. Parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar hipertensiju. Uzsākot terapiju ar parekoksibu un visā ārstēšanas kursa laikā jāveic rūpīga asinsspiediena kontrole. Ja asinsspiediens paaugstinās ievērojami, jāapsver alternatīva ārstēšanas metode.
Aknu darbības traucējumi Dynastat lietojams piesardzīgi pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 79) (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Lietošana kopā ar perorāliem antikoagulantiem NSPIL lietošana vienlaicīgi ar perorāliem antikoagulantiem palielina asiņošanas risku. Perorālie antikoagulanti ietver varfarīnu/kumarīna tipa un jaunākās paaudzes perorālos antikoagulantus (piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu) (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakodinamiskā mijiedarbība Pacientiem, kuri līdztekus lieto varfarīnu vai citus antikoagulantus, jākontrolē antikoagulējošās terapijas efekts, it īpaši uzsākot ārstēšanu ar Dynastat, jo šiem pacientiem ir paaugstināts hemorāģisku komplikāciju risks. Šī iemesla dēļ pacientiem, kuri lieto perorālos antikoagulantus, bieži jāpārbauda protrombīna laiks INR, sevišķi pirmās pāris dienas pēc parekoksiba terapijas uzsākšanas vai parekoksiba devas maiņas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Dynastat neietekmē acetilsalicilskābes inhibējošo ietekmi uz trombocītu agregāciju un nemaina asins tecēšanas laiku. Klīnisko pētījumu dati liecina, ka Dynastat var lietot līdztekus mazām acetilsalicilskābes devām (325 mg). Pēc pētījumu datiem, tāpat kā citu NSPIL lietošanas gadījumos, tad, ja parekoksibu lieto kombinācijā ar mazām acetilsalicilskābes devām, gastrointestinālas čūlas un citu gastrointestinālo komplikāciju risks ir lielāks nekā tad, ja parekoksibu lieto vienu pašu (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Parekoksiba un heparīna vienlaicīga lietošana neietekmēja heparīna farmakodinamiku (aktivētā parciālā tromboplastīna laiku) salīdzinājumā ar heparīna monoterapiju.
NSPIL, tajā skaitā skaitā COX-2 inhibitoru, izraisītā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var vājināt angiotenzīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitoru, angiotenzīna II antagonistu, bēta blokatoru un diurētisko līdzekļu iedarbību. Šī mijiedarbība ir jāņem vērā pacientiem, kuri lieto parekoksibu vienlaicīgi ar AKE inhibitoriem, angiotenzīna II antagonistiem, bēta blokatoriem un diurētiskiem līdzekļiem.
Gados vecākiem pacientiem, pacientiem ar šķidruma deficītu (ieskaitot pacientus, kuri lieto diurētiskos līdzekļus) vai pacientiem ar nieru darbības traucējumiem NSPIL, ieskaitot COX-2 inhibitoru, vienlaicīga lietošana ar AKE inhibitoriem vai angiotensīna II antagonistiem var izraisīt tālāku nieru darbības pavājināšanos, līdz pat iespējamai akūtai nieru mazspējai. Šī iedarbība parasti ir atgriezeniska.
22

Tādēļ šo zāļu vienlaicīga lietošana ir jāveic ar piesardzību. Pacientiem ir jāsaņem pietiekami liels šķidruma daudzums, un nepieciešamība uzraudzīt nieru darbību ir jāizvērtē vienlaicīgās ārstēšanas sākumā un vēlāk ar regulāriem laika intervāliem.
Pastāv norādījumi, ka NSPIL lietošana līdztekus ciklosporīnam vai takrolimam pastiprina ciklosporīna vai takrolima nefrotoksicitāti, jo NSPIL ietekmē nieru prostaglandīnus. Ja parekoksibu lieto kombinācijā ar kādu no šiem līdzekļiem, jāuzrauga nieru darbība.
Dynastat var ievadīt kopā ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem. Klīniskajos pētījumos novērots, ka ikdienas nepieciešamība pēc opioīdiem, tos lietojot pēc vajadzības, būtiski samazinājās, ja vienlaicīgi lieto parekoksibu.
Citu zāļu ietekme uz parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) farmakokinētiku Parekoksibs tiek strauji hidrolizēts līdz tā aktīvajam metabolītam valdekoksibam. Pētījumos konstatēts, ka cilvēkam valdekoksiba metabolisms galvenokārt norit ar CYP3A4 un 2C9 izoenzīmu starpniecību.
Lietojot kombinācijā ar flukonazolu (CYP2C9 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) palielinājās (attiecīgi par 62% un 19%), norādot, ka pacientiem, kuri saņem flukonazola terapiju, parekoksiba deva ir jāsamazina.
Lietojot kopā ar ketokonazolu (CYP3A4 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) pieauga (attiecīgi par 38% un 24%), tomēr pacientiem, kuri saņem ketokonazolu, devas pielāgošana parasti nav nepieciešama.
Enzīmu indukcijas ietekme nav pētīta. Valdekoksiba metabolisms var paātrināties, ja to lieto vienlaicīgi ar tādiem enzīmu induktoriem kā rifampicīns, fenitoīns, karbamazepīns vai deksametazons.
Parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku Ārstēšanās ar valdekoksibu (7 dienas pa 40 mg divas reizes dienā) izraisīja dekstrometorfāna (CYP2D6 substrāts) koncentrācijas trīskāršu pieaugumu plazmā. Tādēļ jāievēro piesardzība, ordinējot Dynastat kopā ar zālēm, kuras metabolizē galvenokārt CYP2D6 un kam ir šaurs terapeitiskās darbības platums (piem., flekainīds, propafenons, metoprolols).
Pēc tam, kad līdztekus omeprazolam (CYP2C19 substrāts) 40 mg reizi dienā 7 dienas pēc kārtas tika lietots valdekoksibs pa 40 mg divas reizes dienā, omeprazola ekspozīcija plazmā pieauga par 46%, turpretim valdekoksiba ekspozīcija saglabājās nemainīga. Šie rezultāti norāda, ka, lai gan CYP2C19 nepiedalās valdekoksiba metabolizēšanā, valdekoksibs var šo izoenzīmu inhibēt. Tādēļ jābūt uzmanīgiem, Dynastat kombinējot ar zālēm, kas ir CYP2C19 substrāti (piem., fenitoīnu, diazepāmu vai imipramīnu).
Divos farmakokinētiskās mijiedarbības pētījumos reimatoīdā artrīta pacientiem, kuri regulāri reizi nedēļā saņēma metotreksāta devu (5–20 mg/nedēļā vienreizējā devā iekšķīgi vai kā injekciju muskulī), valdekoksiba perorāla lietošana (10 mg divas reizes dienā vai 40 mg divas reizes dienā) metotreksāta līdzsvara koncentrāciju plazmā ietekmēja maz vai neietekmēja vispār. Tomēr jāievēro piesardzība, lietojot metotreksātu vienlaicīgi ar NSPIL, jo NSPIL lietošana var izraisīt metotreksāta koncentrācijas palielināšanos plazmā. Ja parekoksibu un metotreksātu lieto vienlaicīgi, jāseko, vai neparādās metotreksāta toksiskie efekti.
Valdekoksiba lietošana kopā ar litiju būtiski samazināja litija seruma klīrensu (par 25%) un renālo klīrensu (par 30%), rezultātā ekspozīcija serumā bija par 34% augstāka nekā tad, kad tika lietots litijs vien. Sākot terapiju ar parekoksibu vai mainot tā devu pacientam, kurš lieto litiju, vērīgi jāseko litija koncentrācijai serumā.
Valdekoksiba vienlaicīga lietošana ar glibenklamīdu (CYP3A4 substrāts) neietekmēja ne glibenklamīda farmakokinētiku (ekspozīciju), ne farmakodinamiku (glikozi asinīs un insulīna līmeni).
23

Injicējamie anestēzijas līdzekļi 40 mg parekoksiba ievadīšana vēnā līdztekus propofolam (CYP2C9 substrāts) vai midazolāmam (CYP3A4 substrāts) nemainīja ne i.v. propofola ne i.v. midazolāma farmakokinētiku (metabolismu un ekspozīciju) un farmakodinamiku (ietekmi uz EEG, psihomotoros testus un pamošanos no narkozes). Turklāt valdekoksiba ievadīšanai nebija arī klīniski nozīmīgas ietekmes uz perorāli lietotā midazolāma metabolizēšanos aknās un zarnās, kuru nodrošina CYP3A4. 40 mg lielas parekoksiba devas ievadīšana vēnā būtiski neiespaidoja ne i.v. fentanila, ne i.v. alfentanila (CYP3A4 substrātu) farmakokinētiku.
Inhalējamie anestēzijas līdzekļi Formāli mijiedarbības pētījumi nav veikti. Pētījumos, kuru laikā pirms operācijas ievadīts parekoksibs, pacientiem, kuri to saņēma līdztekus ar inhalējamiem anestēzijas līdzekļiem slāpekļa oksīdu vai izoflurānu, farmakodinamiska mijiedarbība nav novērota (skatīt 5.1. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Parekoksibs, ja to lieto grūtniecības pēdējā trimestra laikā, var izraisīt nopietnus iedzimtus defektus, jo tas, tāpat kā pārējie līdzekļi, kas inhibē prostaglandīnus, var izraisīt ductus arteriosus priekšlaikus slēgšanos un dzemdību darbības vājumu (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
NSPIL lietošana grūtniecības otrajā vai trešajā trimestrī var radīt augļa nieru darbības traucējumus, kas nopietnos gadījumos var izraisīt amnija šķidruma tilpuma samazināšanos vai oligohidramniju. Šāda iedarbība var rasties neilgi pēc ārstēšanas uzsākšanas un parasti ir atgriezeniska. Grūtniecēm, kuras lieto NSPIL, ir rūpīgi jākontrolē amnija šķidruma tilpums.
Dynastat grūtniecības trešajā trimestra laikā ir kontrindicēts (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Nav pietiekamu datu par parekoksiba lietošanu grūtniecības periodā un dzemdību laikā. Tomēr prostaglandīnu sintēzes inhibīcija var nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecības norisi. Dati no epidemioloģiskajiem pētījumiem vedina domāt par palielinātu priekšlaicīgu dzemdību risku pēc prostaglandīnu sintēzes inhibitoru lietošanas grūtniecības agrīnajā periodā. Pierādīts, ka prostaglandīnu sintēzes inhibitoru – arī parekoksiba – lietošana dzīvniekiem izraisa pirms un pēc implantācijas atgrūšanas gadījumu skaita un letālu gadījumu skaita embrija–augļa stadijā pieaugumu (skatīt 5.1. un 5.3. apakšpunktu). Ja acīmredzami nepieciešams, tad grūtniecības pirmajā un otrajā trimestrī Dynastat lietot nevajadzētu.
Barošana ar krūti Vienas parekoksiba devas ievadīšana sievietei, kura pēc ķeizargrieziena baro bērnu ar krūti, izraisīja relatīvi neliela parekoksiba un tā aktīvā metabolīta valdekoksiba daudzuma izdalīšanos pienā, tādēļ bērna saņemtā deva bija relatīvi maza (aptuveni 1 % no mātes saņemtās devas, koriģējot pēc ķermeņa masas). Dynastat nedrīkst nozīmēt mātei, kura baro bērnu ar krūti (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte Dynastat tāpat kā jebkuras citas zāles, kas inhibē ciklooksigenāzes/prostaglandīnu sintēzi, neiesaka sievietēm, kuras plāno grūtniecību (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
Dati par darbības mehānismu liecina, ka NSPIL lietošana var novilcināt vai aizkavēt olnīcu folikulu plīšanu, un dažām sievietēm tas tiek saistīts ar pārejošu neauglību. Sievietēm, kurām neiestājas grūtniecība vai kurām tiek meklēti neauglības cēloņi, jāapsver NSPIL – arī Dynastat – lietošanas pārtraukšana.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Pacienti, kuri, saņemot Dynastat, jūt apreibumu, reiboni vai miegainību, nedrīkst vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.
24

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk novērotā Dynastat blakusparādība ir slikta dūša. Visnopietnākās reakcijas novēro retāk vai reti, un tās ietver kardiovaskulārus notikumus, tādus kā miokarda infarktu un smagu hipotensiju, tāpat arī paaugstinātas jutības reakcijas, tādas kā anafilakse, angioedēma un nopietnas ādas reakcijas. Pēc koronāro artēriju šuntēšanas operācijas pacientiem, kuri saņem Dynastat, ir lielāks risks attīstīties šādām blakusparādībām: kardiovaskulāri/ trombemboliski notikumi (ieskaitot miokarda infarktu, insultu/TIL, plaušu emboliju, dziļo vēnu trombozi; skatīt 4.3. un 5.1. apakšpunktu), dziļas ķirurģiskas infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas komplikācijas.

Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulas veidā 28 placebo kontrolētos pētījumos ir saņemti ziņojumi par šādām blakusparādībām pacientiem, kuri lietoja parekoksibu (N=5402). Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemtie ziņojumi uzskaitīti sastopamības biežuma grupā "nav zināmi”, jo to sastopamības biežumu pēc pieejamiem datiem nevar noteikt. Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības uzskaitītas, izmantojot MedDRA terminoloģiju, un sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100)

<1/10)

Infekcijas un infestācijas

Faringīts,

Krūšu kaula brūces

alveolārs

patoloģiska seroza

osteīts (sausā sulošanās, brūču

alveola)

infekcija

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Pēcoperācijas Trombocitopēnija

anēmija

Imūnās sistēmas traucējumi

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Hipokaliēmija Hiperglikēmija, anoreksija

Psihiskie traucējumi

Uzbudinājums,

bezmiegs

Nervu sistēmas traucējumi

Hipoestēzija, Cerebrovaskulāri

reibonis

traucējumi

Ausu un labirinta bojājumi

Sāpes ausīs

Sirds funkcijas traucējumi

Miokarda infarkts, bradikardija

Reti (1/1000 līdz, <1/1000)
Anafilaktoīda reakcija

Asinsvadu sistēmas traucējumi Hipertensija, Hipertensijas hipotensija saasināšanās, ortostatiska hipotensija

Nav zināms
Vaskulāras ģenēzes ģībonis, sastrēguma sirds mazspēja, tahikardija

25

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Reti (1/1000

Nav zināms

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100) līdz, <1/1000)

<1/10)

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Elpošanas Plaušu embolija

Aizdusa

mazspēja

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Slikta dūša Sāpes vēderā, Gastroduodenāla čūla, Pankreatīts,

vemšana, gastroezofageāla

ezofagīts, mutes

aizcietējums, refluksa slimība, sausa tūska (periorāls

dispepsija, mute, neparastas skaņas pietūkums)

meteorisms kuņģa zarnu traktā

Ādas un zemādas audu bojājumi

Nieze,

Ekhimozes, izsitumi,

Stīvensa-Džonsona

hiperhidroze nātrene

sindroms,

daudzformu

eritēma, eksfoliatīvs

dermatīts

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Muguras

Artralģija

sāpes

Nieru un urīnceļu traucējumi

Oligūrija

Akūta nieru Nieru mazspēja

mazspēja

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Perifēra tūska Nogurums, sāpes

Hipersensitivitātes

injekcijas vietā, reakcija

reakcijas, tajā

injekcijas vietā

skaitā skaitā

anafilakse un

angioedēma

Izmeklējumi

Paaugstināts Paaugstināts

kreatinīna kreatinīnfosfokināzes

līmenis asinīs līmenis asinīs,

paaugstināts laktāta

dehidrogenāzes

līmenis asinīs,

paaugstināts AsAT

līmenis, paaugstināts

AlAT līmenis,

paaugstināts urīnvielas

slāpekļa daudzums

asinīs

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Komplikācijas pēc

procedūras (uz ādas)

Dažu nevēlamo blakusparādību raksturojums Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi, ka pēc valdekoksiba lietošanas novērota toksiska epidermas nekrolīze, un nav izslēgts, ka tādas var izraisīt arī parekoksibs (skatīt 4.4. apakšpunktu). Papildus saņemti ziņojumi, ka pēc NSPIL lietošanas novērotas tādas retas nopietnas blakusparādības, kā bronhu spazmas un hepatīts, un nav izslēgts, ka tādas var izrasīt arī Dynastat.

26

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ziņotā parekoksiba pārdozēšana ir saistīta ar blakusparādībām, kas aprakstītas, lietojot arī ieteiktās parekoksiba devas.
Pārdozēšanas gadījumā pacientus ārstē simptomātiski un seko dzīvībai svarīgām funkcijām. Hemodialīzes ceļā valdekoksibu nevar izvadīt. Tā kā valdekoksibs intensīvi saistās ar proteīniem, forsētai diurēzei un urīna alkalizācijai nebūs efekta.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Pretiekaisuma un pretreimatisma līdzekļi, koksibi, ATĶ kods: M01AH04
Parekoksibs ir valdekoksiba priekšzāles. Valdekoksibs klīnisko devu robežās ir perorāli lietojams selektīvs COX-2 inhibitors. Ciklooksigenāze ir enzīms, kas nepieciešams prostaglandīnu sintēzes procesā. Identificētas divas tā izoformas, COX-1 un COX-2. Pierādīts, ka enzīma izoforma COX-2 inducē iekaisumu veicinošos faktorus un tieši tā ir atbildīga par sāpju, iekaisuma un drudža prostanoīdo mediatoru sintēzi. COX-2 iesaistās arī ovulācijas, implantācijas un ductus arteriosus slēgšanās procesos, tā piedalās nieru darbības kontrolē un centrālās nervu sistēmas funkcijās (inducē drudzi, nodrošina sāpju percepciju un kognitīvo funkciju). Tai varētu būt nozīme arī čūlas sadzīšanas procesā. Cilvēkiem COX-2 konstatēta audos ap kuņģa čūlām, taču tās saistība ar čūlu dzīšanu nav pierādīta.
Atšķirības dažu COX-1 inhibējošo NSPIL un selektīvo COX-2 inhibitoru antitrombocitārajā aktivitātē var būt klīniski svarīgas pacientiem ar trombembolisku komplikāciju risku. COX-2 inhibitori nomāc sistēmiskā (un tādējādi, iespējams, arī endoteliālā) prostaciklīna veidošanos, neietekmējot trombocītos esošo tromboksānu. Pagaidām nav noskaidrots, vai tas tā notiek arī klīniskā situācijā.
Parekoksibs ir izmantots dažādās apjomīgās un nelielās operācijās. Dynastat efektivitāte pierādīta pētījumos par pēcoperatīvo sāpju remdēšanu pacientiem pēc stomatoloģiskām, ginekoloģiskām (histerektomijas), ortopēdiskām (ceļa locītavas un gūžas locītavas protezēšanas) un koronāro artēriju šuntēšanas operācijām. Pirmais jūtamais analgētiskais efekts radās 7–13 minūšu laikā, klīniski nozīmīga analgēzija  pēc 23–39 minūtēm un maksimālā iedarbība bija vērojama 2 stundas pēc vienas 40 mg lielas Dynastat devas i.v. vai i.m. ievadīšanas. 40 mg devas atsāpinošās darbības izteiktība bija salīdzināma ar 60 mg ketorolaka i.m. vai 30 mg ketorolaka i.v. darbību. Pēc vienas devas ievadīšanas analgēzijas ilgums bija atkarīgs no devas un klīniskā sāpju modeļa, un tas sniedzās no 6 līdz vairāk nekā 12 stundām.
Parekoksiba lietošana ilgāk par 3 dienām Lielākajā daļā pētījumu parekoksiba devas paredzēts lietot ne ilgāk par 3 dienām. Tika apkopoti un analizēti dati no 3 randomizētiem, placebo kontrolētiem pētījumiem, kuros saskaņā ar protokoliem ne ilgāk par 3 dienām tika atļauta ārstēšana ar parekoksibu. Tika analizēti apkopotie dati par 676 pacientiem, no kuriem 318 saņēma placebo un 358 – parekoksibu. No visiem pacientiem, kurus ārstēja ar parekoksibu, 317 pacienti parekoksibu saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 32 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 8 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 1 pacients – 7 dienas vai ilgāk. No visiem pacientiem, kurus ārstēja ar placebo, 270 pacienti placebo saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 43 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 3 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 2 pacienti – 7 dienas vai ilgāk. Demogrāfijas rādītāji abām grupām bija līdzīgi. Vidējais (SN) ārstēšanas ilgums bija 4,1 (0,4) dienas parekoksiba grupā un
27

4,2 (0,5) dienas placebo grupā. Diapazons bija 4–7 dienas parekoksiba grupā un 4–9 dienas placebo grupā. Nevēlamo blakusparādību biežums pacientiem, kuri parekoksibu saņēma 4–7 dienas (mediānas ilgums – 4 dienas), bija mazāks pēc ārstēšanas 3. dienas, kā arī tas bija līdzīgs placebo grupas rādītājiem.
Samazināta vajadzība lietot opioīdus Placebo kontrolētā, ortopēdiskās un vispārējās ķirurģijas pētījumā (n=1050) pacienti saņēma Dynastat parenterāli sākuma devā 40 mg, ko turpināja ar 20 mg divas reizes dienā ne mazāk kā 72 stundu ilgā laika periodā papildus standarta aprūpei, kas ietvēra arī pacienta vajadzībām atbilstošu opioīdu lietošanu pēc nepieciešamības. Opioīdu lietošanas samazināšanās 2. un 3.dienā, tos lietojot vienlaicīgi ar Dynastat, bija 7,2 mg un 2,8 mg (attiecīgi 37% un 28%). Opioīdu lietošanas samazināšanās vienlaicīgi izraisīja arī pacientu sūdzību samazināšanos saistībā ar opioīdu izraisītām blakusparādībām. Tika uzrādīts lielāks pretsāpju efekts, nekā lietojot opioīdus vienus pašus. Papildus pētījumi citās ķirurģiskajās nozarēs nodrošināja līdzīgus novērojumus. Nav datu, kas norādītu par kopējā blakusparādību skaita samazināšanos, lietojot parekoksibu vai placebo vienlaicīgi ar opioīdiem.
Gastrointestinālie pētījumi Īslaicīgos (7 dienu) pētījumos endoskopiski nosakāmu gastroduodenālu čūlu un eroziju rašanās biežums veseliem jauniem un gados vecākiem (65 gadus veciem) pieaugušiem pētījuma subjektiem, kuri saņēma Dynastat (5–21%), kaut bija lielāks nekā placebo grupā (5–12%), tomēr izrādījās statistiski nozīmīgi mazāks nekā tas novērots NSPIL lietošanas laikā (66–90%).
KAŠ pēcoperatīvie drošuma pētījumi Papildus kārtējiem blakusparādību ziņojumiem iepriekš noteiktu notikumu kategorijas, kuras izskatīja neatkarīgo ekspertu komiteja, izvērtēja divus placebo-kontrolētos drošuma pētījumus, kuros pacienti saņēma parekoksibu vismaz 3 dienas, kam sekoja iekšķīgi lietojama valdekoksiba terapija ar kopējo lietošanas ilgumu 10-14 dienas. Ārstēšanas laikā visi pacienti saņēma standarta pretsāpju aprūpi.
Pirms randomizācijas un divu KAŠ operāciju pētījumu laikā, pacienti saņēma acetilsalicilskābi mazās devās.
Pirmajā dubultmaskētā, placebo kontrolētā KAŠ operācijas pētījumā, izvērtēja pacientus, kurus ārstēja ar i.v. ievadāmu 40 mg parekoksibu divas reizes dienā, minimāli 3 dienas, kam sekoja ārstēšana ar valdekoksibu 40 mg divas reizes dienā (parekoksiba/ valdekoksiba grupa) (n=311) vai placebo/placebo (n=151) 14 dienas ilgi. Tika izvērtētas deviņas iepriekš noteiktas blakusparādību kategorijas (kardiovaskulāri trombemboliju gadījumi, perikardīts, sastrēguma sirds mazspējas jauns sākums vai paasinājums, nieru mazspēja/disfunkcija un GI trakta augšējās daļas čūlas komplikācijas, nozīmīgas negastrointestinālas asiņošanas, infekcijas, neinfekciozas plaušu komplikācijas un nāve). Novēroja nopietnu (p<0,05) kardiovaskulāru/trombemboliju gadījumu (miokarda infarkts, išēmija, cerebrovaskulāri gadījumi, dziļo vēnu tromboze un plaušu embolija) lielāku skaitu grupā, kuru ārstēja ar parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar grupu, kura saņēma placebo/placebo ārstēšanu i.v. devas ievadīšanas laikā (2,2% un attiecīgi 0,0%) un visā pētījumu periodā (4,8% un attiecīgi 1,3%). Palielinātu ķirurģiskās brūces komplikāciju skaitu (daudz iesaistītas krūšu kaula brūces) novēroja ārstējot ar parekoksibu/valdekoksibu.
Otrajā KAŠ operācijas pētījumā izvērtēja četras iepriekš noteiktu notikumu kategorijas (kardiovaskulārus/trombembolijas gadījumus, nieru disfunkciju/mazspēju, augšējā GI trakta čūlas/asiņošanu vai ķirurģiskās brūces komplikācijas). Pēc KAŠ operācijas pacientus 24 stundas randomizēja: parekoksiba sākuma deva 40 mg i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h, kā minimums 3 dienas, tad sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=544) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas; placebo i.v. sekoja valdekoksibs per os (n=544); vai placebo i.v. sekoja placebo per os (n=548). Ievērojami lielāks incidentu skaits kardiovaskulāro/trombembolijas gadījumu kategorijā tika novērots parekoksiba/valdekoksiba ārstēšanas grupā (2%) salīdzinot ar placebo/placebo ārstēšanas grupu (0,5%). Ārstēšana ar placebo/valdekoksibu arī bija saistīta ar augstāku iespējamību kardiovaskulāro trombembolijas gadījumu skaitam pretēji ārstēšanai ar placebo, bet šī starpība nebija statistiski nozīmīga. Trīs no sešiem kardiovaskulāriem trombembolijas gadījumiem placebo/valdekoksiba ārstēšanas grupā notika placebo ārstēšanas periodā; šie pacienti nesaņēma valdekoksibu. Iepriekš
28

noteikti notikumi ar augstāku iespējamību notika visās trīs ārstēšanas grupās, kuras iekļāva ķirurģiskās brūces komplikāciju kategorijā, ieskaitot dziļās ķirurģiskās infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas gadījumus.
Nenovēroja ievērojamu atšķirību starp aktīvo ārstēšanu un placebo jebkurās citās iepriekš noteiktu notikumu kategorijās (nieru disfunkcija/mazspēja, augšējā GI trakta čūlas komplikācijas vai ķirurģiskās brūces komplikācijas).
Vispārējā ķirurģija Lielā (N=1050), nozīmīgā ortopēdiskā/vispārējās ķirurģijas pētījumā pacienti saņēma sākuma devu 40 mg parekoksibu i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h kā minimums 3 dienas, kam sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=525) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas vai placebo i.v., sekoja valdekoksibs per os (n=525). Nenovēroja izteiktu atšķirību visā drošuma profilā, ieskaitot tās pašas iepriekš noteiktas notikumu kategorijas, kas tika lietotas otrajā KAŠ operācijas pētījumā, kas aprakstīts iepriekš par parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar placebo ārstēšanu šiem pēcķirurģiskās operācijas pacientiem.
Trombocītu pētījumi Vairākos nelielos pētījumos par mazu, atkārtotu devu lietošanu veseliem jauniem un gados vecākiem pieaugušiem subjektiem Dynastat pa 20 mg un 40 mg divas reizes dienā neietekmēja trombocītu agregāciju un asinsteces laiku salīdzinājumā ar placebo. Gados jauniem subjektiem Dynastat pa 40 mg divas reizes dienā būtiski neietekmēja acetilsalicilskābes mediēto trombocītu funkcijas nomākumu (skatīt 4.5 apakšpunktu).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Pēc i.v. vai i.m. injekcijas parekoksibs enzīmu ietekmē aknās hidrolizējas, strauji pārvēršoties valdekoksibā – farmakoloģiski aktīvā vielā.
Uzsūkšanās Kopējā valdekoksiba ekspozīcija pēc vienas, atsevišķas Dynastat devas ievadīšanas, nosakot gan pēc laukuma zem plazmas koncentrācijas-laika līknes (AUC), gan pēc maksimālās koncentrācijas (Cmax), klīniski lietojamo devu robežās ir aptuveni lineāra. Ja preparātu ievada divas reizes dienā, tad līdz 50 mg lielai i.v. devai un līdz 20 mg lielai i.m. devai AUC un Cmax pieaug linerāri. Valdekoksiba līdzsvara koncentrācija plazmā, lietojot zāles divas reizes dienā, tika sasniegts 4 dienu laikā.
Pēc vienas, 20 mg lielas parekoksiba devas ievadīšanas i.v. vai i.m. valdekoksiba Cmax tiek sasniegta attiecīgi pēc apmēram 30 minūtēm un apmēram pēc 1 stundas. Ekspozīcija valdekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, spriežot pēc AUC un Cmax, bija vienāda. Ekspozīcija parekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, vērtējot pēc AUC, neatšķīrās. Parekoksiba Cmax pēc i.m. ievadīšanas vidēji bija zemāka nekā pēc i.v. ievadīšanas bolus veidā, kas saistāms ar lēnāku ekstravaskulāro uzsūkšanos pēc i.m. injekcijas. Šī starpība netika uzskatīta par klīniski nozīmīgu, jo valdekoksiba Cmax pēc parekoksiba i.m. vai i.v. ievadīšanas ir līdzīga.
Izkliede Pēc valdekoksiba i.v. ievadīšanas, tā izkliedes tilpums ir aptuveni 55 litri. Pie koncentrācijām, kādas tiek sasniegtas, ievadot augstāko ieteicamo devu, proti, 80 mg, ap 98% valdekoksiba saistās ar plazmas proteīniem. Valdekoksibs, bet ne parekoksibs, galvenokārt izvietojas eritrocītos.
Biotransformācija In vivo parekoksibs ļoti ātri un gandrīz pilnībā pārveidojas par valdekoksibu un propionskābi, un tā eliminācijas pusperiods ir ap 22 minūtēm. Valdekoksibs intensīvi metabolizējas aknās pa vairākiem metabolisma ceļiem, ieskaitot citohroma P-450 (CYP) izoenzīmu (CYP3A4 un CYP2C9) katalizētās pārvērtības, kā arī tiešu sulfonamīda bāzes glikuronizāciju (ap 20%). Cilvēka plazmā konstatēts hidroksilēts valdekoksiba metabolīts (veidojas ar CYP saistītajā metabolisma ceļā), kurš izrādās aktīvs COX-2 inhibitors. Šis metabolīts veido ap 10% no valdekoksiba koncentrācijas; mazās koncentrācijas
29

dēļ tas, jādomā, nevar būtiski ietekmēt klīnisko efektu, kāds rodas pēc parekoksiba terapeitisku devu ievadīšanas.
Eliminācija Lielākā daļa valdekoksiba metabolizējas aknās, nepārveidotā formā ar urīnu izdalās mazāk par 5% valdekoksiba. Nepārveidots parekoksibs urīnā nav atrodams, un izkārnījumos konstatē tikai tā pēdas. Ap 70% no devas urīnā izdalās neaktīvu metabolītu veidā. Valedekoksiba plazmas klīrenss (Clp) ir aptuveni 6 l/h. Pēc parekoksiba i.v. vai i.m. ievadīšanas valdekoksiba eliminācijas pusperiods (t1/2) ir apmēram 8 stundas.
Gados vecāki cilvēki Farmakokinētiskos un terapeitiskos pētījumos Dynastat ievadīts ap 335 gados vecākiem (6596 gadus veciem) pacientiem. Veseliem, gados vecākiem cilvēkiem salīdzinājumā ar veseliem jauniem cilvēkiem ir mazāks šķietamais perorālais valdekoksiba klīrenss, tādēļ viņiem ir aptuveni par 40% augstāka ekspozīcija plazmā (AUC). Pārrēķinot devu uz ķermeņa svaru, valdekoksiba ekspozīcija līdzsvara koncentrācijā gados vecākām sievietēm bija par 16% augstāka nekā gados vecākiem vīriešiem (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar dažādas smaguma pakāpes nieru darbības traucējumiem pēc 20 mg Dynastat ievadīšanas vēnā, tas ātri tika izvadīts no plazmas. Tā kā valdekoksiba izvadīšana caur nierēm tā eliminācijai nav būtiska, tad pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem un hemodializētiem pacientiem netika konstatētas būtiskas novirzes valdekoksiba klīrensā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Vidēji smagu aknu darbības traucējumu gadījumā nemainās ne ātrums, ne apjoms, kādā parekoksibs pārvēršas par valdekoksibu. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) ārstēšana jāsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg, jo konstatēts, ka šiem pacientiem valdekoksiba daudzums asinīs ir vairāk nekā divas reizes palielināts (130%). Pacienti ar smagiem aknu darbības traucējumiem nav pētīti, tāpēc Dynastat lietošana pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem nav ieteicama (skatīt 4.2. un 4.3. apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu un atkārtotu devu toksicitāti, izmantojot devas, kas 2 reizes pārsniedz maksimālo devu cilvēkam, neliecina par īpašu risku cilvēkam. Tomēr atkārtotu devu toksiskuma pētījumos suņiem un žurkām valdekoksiba (parekoksiba aktīvā metabolīta) kopējā sistēmiskā iedarbība bija aptuveni 0,8 reizes lielāka nekā gados vecākiem cilvēkiem, lietojot maksimālo ieteicamo terapeitisko devu – 80 mg dienā. Lielāku devu lietošana pasliktināja ādas infekciju norisi un aizkavēja ādas sadzīšanu, kas, iespējams, ir ar COX-2 inhibīciju saistīts efekts.
Reproduktīvās toksicitātes pārbaudēs devas, kas nebija toksiskas trušu mātītēm, radīja dīgļu pastiprinātu bojāeju pēc implantācijas, rezorbēšanās gadījumu skaita pieaugumu un augļu nepietiekamu pieņemšanos svarā. Žurkām parekoksiba ietekme uz tēviņu un mātīšu auglību netika konstatēta.
Parekoksiba ietekme vēlīnā grūsnības, kā arī prenatālā un postnatālā periodā nav vērtēta. Pēc vienas, atsevišķas parekoksiba devas i.v. ievadīšana žurkām zīdīšanas periodā parekoksiba, valdekoksiba un valdekoksiba aktīvā metabolīta koncentrācija pienā bija tikpat augsta kā mātītes plazmā.
Parekoksiba kancerogēnās īpašības nav pārbaudītas.
30

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).
Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Sālsskābe vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai) Ūdens injekcijām.
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
Dynastat un opioīdus nedrīkst ievadīt kopā vienā šļircē.
Ja šķīdināšanai izmanto Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām vai glikozi 50 mg/ml (5%) Ringeralaktāta šķīdumā injekcijām, parekoksibs nogulsnēsies, tādēļ tos nevar lietot šķīduma pagatavošanai.
Nav ieteicams izmantot sterilu ūdeni injekcijām, jo iegūtais šķīdums nebūs izotonisks.
Dynastat nedrīkst injicēt i.v. sistēmā, ar kuras palīdzību tiek ievadītas jebkuras citas zāles. Pirms un pēc Dynastat injekcijas i.v. sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība (skatīt 6.6. apakšpunktu).
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, pa kuru plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kas nav minēti 6.6 apakšpunktā, jo tas var izraisīt aktīvās vielas izgulsnēšanos.
6.3. Uzglabāšanas laiks
Neatšķaidītu zāļu uzglabāšanas laiks ir 3 gadi.
Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk nekā par 12 stundām 25C temperatūrā.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu izšķīdināšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Parekoksiba nātrija sāls flakoni I klases bezkrāsaina stikla flakons (5 ml) ar butilgumijas aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu polipropilēna vāciņu violetā krāsā.
31

Šķīdinātāja ampulas 2 ml ampula: bezkrāsains, neitrāls I klases stikls.
Dynastat tiek izlaists sterilā, vienu devu saturošā flakonā komplektā ar 2 ml ampulu, kura satur 2 ml 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīduma (iepakojuma lielumus skatīt tālāk).
Iepakojuma lielumi 1 + 1 iepakojums: 1 flakons ar pulveri un 1 ampula ar šķīdinātāju. 3 + 3 iepakojums: satur 3 flakonus ar pulveri un 3 ampulas ar šķīdinātāju. 5 + 5 iepakojums: satur 5 flakonus ar pulveri un 5 ampulas ar šķīdinātāju.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas Dynastat ir jāšķīdina. Dynastat nesatur konservantus. Šīm zālēm ir nepieciešama aseptiska lietošanas tehnika.
Šķīduma pagatavošanai izmantojamie šķīdinātāji Dynastat 40 mg aseptiskos apstākļos jāizšķīdina 2 mililitros 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīduma. Vienīgie citi pieļaujamie šķīdinātāji ir:
 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām,  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs jāšķīdina aseptiskos apstākļos. Noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci ievelciet no ampulas šļircē apmēram 2 ml šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju. Saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, pilnībā izšķīdiniet pulveri un vizuāli pārbaudiet šķīdumu pirms lietošanas. Šļircē jāievelk viss flakona saturs, jo tas paredzēts vienai lietošanas reizei.
Pēc izšķīdināšanas jābūt dzidram šķīdumam. Pirms lietošanas pagatavotais Dynastat šķīdums jāpārbauda vizuāli, vai šķīdumā nav redzamas atsevišķās daļiņas un vai tas nav mainījis krāsu. Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas. Dynastat šķīdums jāizlieto 24 stundu laikā pēc tā pagatavošanas (skatīt 6.3. apakšpunktu), vai tas jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums ir izotonisks.
I.v. sistēmas šķīduma saderība Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m., vai arī i.v. sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām;
vai  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām.
Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
32

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/006-008 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2002. gada 22. marts Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. gada 24. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .
33

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU
UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
34

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Pfizer Manufacturing Belgium NV Rijksweg 12 2870 Puurs Beļģija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS  Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ EFEKTĪVU UN DROŠU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2 modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP. Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā
35

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg flakoni
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai 10 flakoni
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
38

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/005
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA ETIĶETE: 40 mg 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dynastat 40 mg pulveris injekcijām Parecoxib i.v./i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu. 2 ml šķīdinātāja ampula satur nātrija hlorīdu, sālsskābi, nātrija hidroksīdu un ūdeni injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 1 flakons un 1 šķīdinātāja ampula
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
41

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/006
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
42

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu. 2 ml šķīdinātāja ampula satur nātrija hlorīdu, sālsskābi, nātrija hidroksīdu un ūdeni injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 3 flakoni un 3 šķīdinātāja ampulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
43

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/007
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
44

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu. 2 ml šķīdinātāja ampula satur nātrija hlorīdu, sālsskābi, nātrija hidroksīdu un ūdeni injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 5 flakoni un 5 šķīdinātāja ampulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
45

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/008
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
46

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA AMPULAS ETIĶETE: 2 ml 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9 %) šķīdums 2. LIETOŠANAS VEIDS Dynastat 40 mg šķīdināšanai Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot. 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2 ml 6. CITA
47

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
48

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dynastat 40 mg pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai parecoxib
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai. - Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas 3. Kā lietot Dynastat 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dynastat 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto
Dynastat satur aktīvo vielu parekoksibu.
Dynastat lieto īslaicīgai pēcoperāciju sāpju remdēšanai pieaugušajiem. Tās pieder pie zāļu grupas, ko sauc par COX-2 inhibitoriem (t.i. saīsināts ciklooksigenāzes-2 inhibitoru apzīmējums). Sāpes un pietūkumu reizēm izraisa organismā esošas vielas, kuras sauc par prostaglandīniem. Dynastat samazina šo prostaglandīnu daudzumu.
2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas
Nelietojiet Dynastat šādos gadījumos:
 ja Jums ir alerģija pret parekoksibu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,  ja Jums ir bijusi nopietna alerģiska reakcija (īpaši nopietna ādas reakcija) pret jebkurām zālēm,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret zālēm, ko sauc par sulfonamīdiem (piem., dažas
antibiotikas, ko lieto infekciju ārstēšanai),  ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla vai kuņģa vai zarnu asiņošana,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPL (piemēram,
ibuprofēnu), vai pret COX-2 inhibitoriem. Reakcija varēja izpausties kā sēkšana (bronhospazma), stipri aizlikts deguns, ādas nieze, izsitumi vai sejas, lūpu vai mēles pietūkums, vai arī cita veida alerģiska reakcija, kā deguna polipu izveidošanās pēc šo zāļu lietošanas,  ja esat vairāk nekā 6. grūtniecības mēnesī,  ja Jūs barojat bērnu ar krūti,  ja Jums ir smaga aknu slimība,  ja Jums ir zarnu iekaisums (čūlainais kolīts vai Krona slimība),  ja Jums ir sirds mazspēja,  ja Jums ir paredzēta sirds operācija vai artēriju operācija (ieskaitot jebkuru koronārās artērijas procedūru),  ja Jums zināma sirds slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība, piemēram, ja Jums ir bijusi sirdslēkme, insults, mikro-insults (TIL) vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums, vai operācija nosprostojuma likvidēšanai vai šunta uzlikšana,  ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar asins cirkulāciju (perifēro artēriju slimība).
49

Ja kāds no šiem apgalvojumiem attiecas uz Jums, zāles Jums nedrīkst ievadīt. Nekavējoties pasakiet par to ārstam vai medmāsai.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nelietojiet Dynastat, ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla, vai kuņģa-zarnu trakta asiņošana.
Nelietojiet Dynastat, ja Jums ir smaga aknu slimība.
Pirms Dynastat lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu:
 ja Jums agrāk ir bijusi čūla, asiņošana vai kuņģa-zarnu trakta perforācija,  ja Jūs lietojat acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPIL (piem., ibuprofēnu),  ja Jūs smēķējat vai lietojat alkoholu,  ja Jums ir diabēts,  ja Jums ir stenokardija, asins recēšanas problēmas, augsts asinsspiediens vai paaugstināts
holesterīna līmenis,  ja Jūs lietojat kādu līdzekli trombozes profilaksei (piem., acetilsalicilskābi),  ja Jums ir šķidruma aizture (tūska),  ja Jums ir aknu vai nieru slimība.  ja Jūs esat dehidratēts – tas iespējams, ja ir bijusi caureja vai vemšana, vai nespējat neko iedzert,  ja Jums ir infekcija, jo Dynastat var maskēt drudzi (kas ir infekcijas pazīme),  ja Jūs lietojat zāles, lai samazinātu asins recēšanu (piem., varfarīnu/varfarīna tipa
antikoagulantus vai jaunākās paaudzes zāles pret asins sabiezēšanu, piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu),  ja Jūs lietojat kortikosteroīdu grupas līdzekļus (piemēram, prednizonu),  ja Jūs lietojat zāles, ko izmanto depresijas ārstēšanai un kuras sauc par selektīvajiem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem (piemēram, sertralīnu).
Dynastat var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos vai pasliktināt jau esošu augstu asinsspiedienu, kā rezultātā var palielināties ar sirds stāvokli saistītās blakusparādības. Jūsu ārsts var vēlēties veikt asinsspiediena kontroli Dynastat lietošanas laikā.
Bērni un pusaudži Dynastat nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam.
Citas zāles un Dynastat Pastāstiet savam ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kādas lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Dažreiz zāles var savstarpēji mijiedarboties. Tādēļ ārstam var nākties samazināt Dynastat vai citu līdztekus lietoto zāļu devas, vai arī izvēlēties Jums citas zāles. Sevišķi svarīgi informēt ārstu, ja tiek lietotas šādas zāles:
 acetilsalicilskābe (aspirīns) vai kādas citas pretiekaisuma zāles;  flukonazols – lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai;  AKE inhibitori, angiotenzīna II inhibitori, bēta blokatori un diurētiskie līdzekļi - lieto
paaugstināta asinsspiediena un sirds slimību ārstēšanai;  ciklosporīns vai takrolims – lieto pēc orgānu pārstādīšanas;  varfarīns – vai citas varfarīna tipa zāles pret trombu veidošanos, tajā skaitā skaitā jaunākās
paaudzes zāles, piemēram, apiksabāns, dabigatrāns un rivaroksabāns;  litijs – lieto depresijas ārstēšanai;  rifampicīns – lieto bakteriālu infekciju ārstēšanai;  pretaritmijas līdzekļi – lieto neregulāras sirdsdarbības ārstēšanai;  fenitoīns vai karbamazepīns – lieto epilepsijas ārstēšanai;  metotreksāts – lieto reimatoīdā artrīta un vēža ārstēšanai;
50

 diazepāms – lieto kā nomierinošu līdzekli un trauksmes ārstēšanai;  omeprazols – lieto čūlu ārstēšanai.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte  Ja Jūs esat grūtniece vai cenšaties palikt stāvoklī, izstāstiet to ārstam. Dynastat neiesaka
lietot pirmajos 6 grūtniecības mēnešos, un Jums to nedrīkstat ievadīt pēdējo trīs grūtniecības mēnešu laikā.  Ja Jūs barojat bērnu ar krūti, Jums nedrīkstat ievadīt Dynastat, jo neliels daudzums Dynastat izdalīsies Jūsu pienā.  NSPIL – arī Dynastat – lietošana var apgrūtināt grūtniecības iestāšanos. Ja plānojat grūtniecību vai ja Jums ir problēmas ar bērna ieņemšanu, Jums tas jāpastāsta savam ārstam.
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Ja pēc zāļu injekcijas sajūtat apreibumu vai nogurumu, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet iekārtas vai mehānismus tikmēr, kamēr tas pāriet.
Dynastat satur nātriju Šīs zāles satur mazāk nekā 23 mg nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
3. Kā lietot Dynastat
Dynastat Jums injicēs ārsts vai medmāsa. Pirms injicēšanas pulveri izšķīdinās, un tad šķīdumu ievadīs vēnā vai muskulī. Injekciju var veikt strauji un tieši vēnā vai intravenozā sistēmā, vai lēnām un dziļi muskulī. Dynastat Jūs saņemsit īslaicīgi un tikai sāpju remdēšanai.
Parastā sākuma deva ir 40 mg. Jums var ievadīt vēl vienu devu – vai nu 20 mg, vai 40 mg – 6–12 stundas pēc pirmās devas.
Jums neievadīs vairāk par 80 mg 24 stundu laikā.
Dažiem cilvēkiem var tikt ievadītas mazākas devas  cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem,  cilvēkiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem,  par 65 gadiem vecākiem pacientiem, kuru ķermeņa masa ir mazāka nekā 50 kg,  cilvēkiem, kuri lieto flukonazolu.
Ja Dynastat tiek lietots vienlaicīgi ar stipriem pretsāpju līdzekļiem (sauktiem par opioīdu analgētiķiem), piemēram, morfiju, Dynastat devām jābūt tādām pašām, kā iepriekš norādīts.
Ja Jums tiek ievadīts Dynastat vairāk nekā noteikts, Jums var rasties blakusparādības, kādas ziņotas, lietojot zāles ieteicamās devās.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pārtrauciet lietot Dynastat un nekavējoties izstāstiet savam ārstam:  ja Jums uz jebkuras ķermeņa daļas parādās izsitumi vai čūlas (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz
sejas, lūpām vai mēles) vai attīstās jebkuras alerģiskas reakcijas pazīmes tādas kā ādas izsitumi,
51

sejas, lūpu vai mēles pietūkums, kas var radīt sēkšanu, elpošanas vai rīšanas grūtības - tās tiek novērotas reti,  ja Jums ir ādas čūlošanās vai lobīšanās - tā tiek novērota reti,  ādas reakcijas var būt jebkurā laikā, bet visbiežāk tās parādās pirmajā ārstēšanas mēnesī; salīdzinot ar citiem COX-2 inhibitoriem, ziņojumu skaits par šādiem gadījumiem ir lielāks pacientiem, kuri ārstēti ar valdekoksibu- parekoksibam radniecīgām zālēm,  ja Jums ir dzelte (ja āda vai acu baltumi kļūst dzelteni),  ja Jums ir jebkādas kuņģa vai zarnu asiņošanas pazīmes, kā melnas fēces, vai tās ir ar asins piejaukumu, vai arī vemšana ar asinīm.
Ļoti bieži: var rasties biežāk nekā 1 no 10 cilvēkiem  Slikta dūša (sajūta, ka neesat vesels)
Bieži: var rasties ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem  Izmaiņas Jūsu asinspiedienā (paaugstināts vai pazemināts)  Var sākt sāpēt mugura  Var pietūkt potītes, kājas vai pēdas (šķidruma aizture)  Jūs varat just notirpumu- Jūsu ādai var zust jutība pret sāpēm un pieskārieniem  Jums var rasties vemšana, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, aizcietējums, vēdera uzpūšanās
un pastiprināta gāzu izdalīšanās  Analīzēs var konstatēt nieru darbības traucējumus  Jūs varat justies uzbudināts vai Jums var būt grūti aizmigt  Reibonis  Pastāv anēmijas risks- izmaiņas sarkanajos asins ķermenīšos pēc operācijas, kas var izraisīt
nogurumu un elpas trūkumu  Jums var rasties sāpes kaklā vai apgrūtināta elpošana (īsa elpa)  Jums var sākt niezēt āda  Var samazināties urīna daudzums  „Sausā alveola”- iekaisums un sāpes pēc zoba ekstrakcijas  Pastiprināta svīšana  Zems kālija līmenis asins analīzēs
Retāk: var rasties ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem  Sirdslēkme  Pastāv cerebrovaskulāro slimību risks, piemēram, insults vai īslaicīga išēmiska lēkme (īslaicīga
samazināta asins pieplūdes smadzenēm)/ minitrieka vai stenokardija, vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums  Trombi plaušās  Jau esoša paaugstināta asinsspiediena paaugstināšanās  Čūlas gremošanas traktā, hronisks kuņģa skābes reflukss  Sirds var sisties lēnāk  Zems asinsspiediens, pieceļoties kājās  Asins analīzēs var atklāties aknu darbības traucējumi  Jums var viegli rasties zilumi, jo ir zems trombocītu skaits asinīs  Var inficēties ķirurģiskās brūces, neparasti izdalījumi no ķirurģiskām brūcēm  Ādas krāsas maiņa vai zilumu parādīšanās  Apgrūtināta ādas dzīšana pēc operācijām  Augsts cukura līmenis asins analīzēs  Sāpes injekcijas vietā vai reakcija injekcijas vietā  Izsitumi vai piepacelti niezoši izsitumi (nātrene)  Anoreksija (apetītes zudums)  Sāpes locītavās  Paaugstināts enzīmu līmenis asinsanalīžu rezultātos, kas norāda uz sirds, smadzeņu vai muskuļu šūnu bojājumu vai ietekmēšanu
52

 Sausa mute  Muskuļu vājums  Sāpes ausīs  Neparastas skaņas vēderā
Reti: var rasties ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem  Izsitumi vai izčūlojumi jebkurā Jūsu ķermeņa daļā (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz sejas,
lūpām vai mēles) vai jebkuras citas alerģiskas reakcijas pazīmes, tādas kā ādas izsitumi, sejas, lūpu un mēles pietūkums, sēcoša elpošana, grūtības elpot vai rīšanas traucējumi (iespējams letāls iznākums)  Ādas pietūkums, čūlu veidošanās vai izteikta ādas lobīšanās  Akūta nieru mazspēja  Hepatīts (aknu iekaisums)  Iekaisums barības vadā (ezofagīts)  Aizkuņģa dziedzera iekaisums (var izraisīt sāpes kuņģī)
Nav zināmi: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem
 Kolapss, ko izraisa stipra asinsspiediena pazemināšanās  Sirds mazspēja  Nieru mazspēja  Paātrināta vai neregulāra sirdsdarbība  Elpas trūkums
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dynastat
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādītas uz kastītes un flakona etiķetes pēc „Derīgs līdz” vai “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Dynastat iesaka izlietot pēc iespējas drīzāk pēc tā izšķīdināšanas, lai gan to var uzglabāt, ja tiek stingri ievēroti šīs lietošanas instrukcijas beigās minētie norādījumi.
Injekciju šķīdumam jābūt caurspīdīgam un bezkrāsainam. Ja injekciju šķīdumā redzamas atsevišķas daļiņas, kā arī tad, ja pulveris vai šķīdums mainījis krāsu, šķīdumu nedrīkst lietot.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Dynastat satur
- Aktīvā viela ir parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls veidā). Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja, parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir ap 0,44 mEq nātrija.
53

- Citas sastāvdaļas ir:

Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).

Dynastat ārējais izskats un iepakojums

Dynastat ir balts vai gandrīz balts pulveris. Pulveris iepildīts I klases bezkrāsaina stikla flakonos (5 ml) ar aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu plastmasas vāciņu violetā krāsā.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG, Boulevard de la Plaine 17, 1050 Bruxelles, Beļģija Ražotājs: Pfizer Manufacturing Belgium NV, Rijksweg 12, 2870 Puurs, Beļģija

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.

België /Belgique / Belgien Pfizer S.A./ N.V. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje. Tel. +3705 2514000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Тел.: +359 2 970 4333

Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Magyarország Pfizer Kft. Tel.: + 36 1 488 37 00

Danmark Pfizer ApS Tlf: +45 44 20 11 00

Malta V.J. Salomone Pharma Ltd. Tel : +356 21 22 01 74

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: +49 (0)30 550055 51000

Nederland Pfizer bv Tel: +31 (0)10 406 4301

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Ελλάδα PFIZER ΕΛΛΑΣ A.E. Τλ: +30 210 6785800

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: +43 (0)1 521 15-0

España Pfizer, S.L. Tel: +34 91 490 99 00

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o., Tel.: +48 22 335 61 00

France Pfizer Tél: +33 (0)1 58 07 34 40

Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel:+351 21 423 5500

54

Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777

România Pfizer România S.R.L. Tel: +40 (0)21 207 28 00

Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1 800 633 363 (toll free) +44 (0)1304 616161

Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja Farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel: + 386 (0)152 11 400

Ísland Icepharma hf. Sími:+ 354 540 8000

Slovenská republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: +421–2–3355 5500

Italia Pfizer S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21

Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358(0)9 43 00 40

Κύπρος PFIZER ΕΛΛΑΣ Α.Ε. (Cyprus Branch) Τηλ: +357 22 817690

Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00

Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel: +371 670 35 775

United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0)1304 616161

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta <{MM/GGGG}> <GGGG. mēnesis}>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .

55

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Devas. Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk pa 20 mg vai 40 mg ik pēc 6 līdz 12 stundām, nepārsniedzot devu 80 mg dienā. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī.
Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām.
Tā kā ciklooksigenāzes-2 (COX-2) specifisko inhibitoru kardiovaskulārais risks var palielināties, pieaugot devai un iedarbības laikam, jālieto pēc iespējas mazāka efektīvā deva visīsāko iespējamo terapijas laiku.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagas hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Zāles ievada intramuskulāras (i.m.) vai intravenozas (i.v.) injekcijas veidā. I.m. injekcija jāizdara lēni un dziļi muskulī. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā.
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Šķīdinātāji šķīduma pagatavošanai Šīs zāles nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm. Šķīduma pagatavošanai drīkst izmantot tikai vienu no šādiem šķīdinātājiem:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīdināšanai nedrīkst izmantot šādus šķīdumus  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām vai glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām var radīt parekoksiba šķīduma izgulsnēšanos.  Sterila ūdens injekcijām lietošana nav ieteicama, jo šāds šķīdums nav izotonisks.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls) jāšķīdina aseptiskos apstākļos. 40 mg flakons: noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci no ampulas šļircē ievelciet 2 ml pieļaujamā šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju.
Pilnībā izšķīdiniet pulveri, saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, un šķīdumu pirms preparāta ievadīšanas vizuāli pārbaudiet.
Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains, vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas.
Šļircē jāievelk viss flakona saturs, kas paredzēts vienai lietošanas reizei. Ja ir nepieciešama deva, kas mazāka par 40 mg, atlikušais zāļu daudzums jāiznīcina.
I.v. sistēmas saderība Dynastat šķīduma veidā kombinējot ar citiem medicīniskiem līdzekļiem var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi medicīniski līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar saderīgu šķīdumu.
56

Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m. vai tādā i.v. infūzijas sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums, injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām;  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām. Nerekomendē injekciju i.v. sistēmā, ar kuru tiek ievadīta glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķidrumi, kas nav nosaukti šajā apakšpunktā, jo tas var radīt šķīduma izgulsnēšanos. Šķīdums ir paredzēts tikai vienai lietošanas reizei, to nedrīkst glabāt ledusskapī vai saldētavā. Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk kā par 12 stundām 25C temperatūrā.
57

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai parecoxib
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai. - Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas 3. Kā lietot Dynastat 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dynastat 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto
Dynastat satur aktīvo vielu parekoksibu.
Dynastat lieto īslaicīgai pēcoperāciju sāpju remdēšanai pieaugušajiem. Tās pieder pie zāļu grupas, ko sauc par COX-2 inhibitoriem (t.i. saīsināts ciklooksigenāzes-2 inhibitoru apzīmējums). Sāpes un pietūkumu reizēm izraisa organismā esošas vielas, kuras sauc par prostaglandīniem. Dynastat samazina šo prostaglandīnu daudzumu.
2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas
Nelietojiet Dynastat šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret parekoksibu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,  ja Jums ir bijusi nopietna alerģiska reakcija (īpaši nopietna ādas reakcija) pret jebkurām zālēm,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret zālēm, ko sauc par sulfonamīdiem (piem., dažas
antibiotikas, ko lieto infekciju ārstēšanai),  ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla vai kuņģa vai zarnu asiņošana,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPL (piemēram,
ibuprofēnu), vai pret COX-2 inhibitoriem. Reakcija varēja izpausties kā sēkšana (bronhospazma), stipri aizlikts deguns, ādas nieze, izsitumi vai sejas, lūpu vai mēles pietūkums, vai arī cita veida alerģiska reakcija, kā deguna polipu izveidošanās pēc šo zāļu lietošanas,  ja esat vairāk nekā 6. grūtniecības mēnesī,  ja Jūs barojat bērnu ar krūti,  ja Jums ir smaga aknu slimība,  ja Jums ir zarnu iekaisums (čūlainais kolīts vai Krona slimība),  ja Jums ir sirds mazspēja,  ja Jums ir paredzēta sirds operācija vai artēriju operācija (ieskaitot jebkuru koronārās artērijas procedūru),  ja Jums zināma sirds slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība, piemēram, ja Jums ir bijusi sirdslēkme, insults, mikro-insults (TIL) vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums, vai operācija nosprostojuma likvidēšanai vai šunta uzlikšana,  ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar asins cirkulāciju (perifēro artēriju slimība).
58

Ja kāds no šiem apgalvojumiem attiecas uz Jums, zāles jums nedrīkst ievadīt. Nekavējoties pasakiet par to ārstam vai medmāsai.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nelietojiet Dynastat, ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla, vai kuņģa-zarnu trakta asiņošana.
Nelietojiet Dynastat, ja Jums ir smaga aknu slimība.
Pirms Dynastat lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu:
 ja Jums agrāk ir bijusi čūla, asiņošanas vai kuņģa-zarnu trakta perforācija,  ja Jūs lietojat acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPIL (piem., ibuprofēnu),  ja Jūs smēķējat vai lietojat alkoholu,  ja Jums ir diabēts,  ja Jums ir stenokardija, asins recēšanas problēmas, augsts asinsspiediens vai paaugstināts
holesterīna līmenis,  ja Jūs lietojat kādu līdzekli trombozes profilaksei (piem., acetilsalicilskābi),  ja Jums ir šķidruma aizture (tūska),  ja Jums ir aknu vai nieru slimība,  ja Jūs esat dehidratēts – tas iespējams, ja ir bijusi caureja vai vemšana, vai nespējat neko iedzert,  ja Jums ir infekcija, jo Dynastat var maskēt drudzi (kas ir infekcijas pazīme),  ja Jūs lietojat zāles, lai samazinātu asins recēšanu (piem., varfarīnu/varfarīna tipa
antikoagulantus vai jaunākās paaudzes zāles pret asins sabiezēšanu, piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu),  ja Jūs lietojat zāles kortikosteroīdu grupas līdzekļus (piemēram, prednizonu),  ja Jūs lietojat zāles, ko izmanto depresijas ārstēšanai un kuras sauc par selektīvajiem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem (piemēram, sertralīnu).
Dynastat var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos vai pasliktināt jau esošu augstu asinsspiedienu, kā rezultātā var palielināties ar sirds stāvokli saistītās blakusparādības. Jūsu ārsts var vēlēties veikt asinsspiediena kontroli Dynastat lietošanas laikā.
Bērni un pusaudži Dynastat nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam.
Citas zāles un Dynastat Pastāstiet savam ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kādas lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Dažreiz zāles var savstarpēji mijiedarboties. Tādēļ ārstam var nākties samazināt Dynastat vai citu līdztekus lietoto zāļu devas, vai arī izvēlēties Jums citas zāles. Sevišķi svarīgi informēt ārstu, ja tiek lietotas šādas zāles:
 acetilsalicilskābe (aspirīns) vai kādas citas pretiekaisuma zāles;  flukonazols – lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai;  AKE inhibitori, angiotensīna II inhibitori, bēta blokatori un diurētiskie līdzekļi - lieto
paaugstināta asinsspiediena un sirds slimību ārstēšanai;  ciklosporīns vai takrolims – lieto pēc orgānu pārstādīšanas;  varfarīns – vai citas varfarīna tipa zāles pret trombu veidošanos, tajā skaitā skaitā jaunākās
paaudzes zāles, piemēram, apiksabāns, dabigatrāns un rivaroksabāns;  litijs – lieto depresijas ārstēšanai;  rifampicīns – lieto bakteriālu infekciju ārstēšanai;  pretaritmijas līdzekļi – lieto neregulāras sirdsdarbības ārstēšanai;  fenitoīns vai karbamazepīns – lieto epilepsijas ārstēšanai;  metotreksāts – lieto reimatoīdā artrīta un vēža ārstēšanai;
59

 diazepāms – lieto kā nomierinošu līdzekli un trauksmes ārstēšanai;  omeprazols – lieto čūlu ārstēšanai.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte  Ja Jūs esat grūtniece vai cenšaties palikt stāvoklī, izstāstiet to ārstam. Dynastat neiesaka
lietot pirmajos 6 grūtniecības mēnešos, un Jums to nedrīkstat ievadīt pēdējo trīs grūtniecības mēnešu laikā.  Ja Jūs barojat bērnu ar krūti, Jums nedrīkstat ievadīt Dynastat, jo neliels daudzums Dynastat izdalīsies Jūsu pienā.  NSPIL – arī Dynastat – lietošana var apgrūtināt grūtniecības iestāšanos. Ja plānojat grūtniecību vai ja Jums ir problēmas ar bērna ieņemšanu, Jums tas jāpastāsta savam ārstam.
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Ja pēc zāļu injekcijas sajūtat apreibumu vai nogurumu, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet iekārtas vai mehānismus tikmēr, kamēr tas pāriet.
Dynastat satur nātriju Šīs zāles satur mazāk nekā 23 mg nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
3. Kā lietot Dynastat
Dynastat Jums injicēs ārsts vai medmāsa. Pirms injicēšanas pulveri izšķīdinās, un tad šķīdumu ievadīs vēnā vai muskulī. Injekciju var veikt strauji un tieši vēnā vai intravenozā sistēmā, vai lēnām un dziļi muskulī. Dynastat Jūs saņemsit īslaicīgi un tikai sāpju remdēšanai.
Parastā sākuma deva ir 40 mg. Jums var ievadīt vēl vienu devu – vai nu 20 mg, vai 40 mg – 6–12 stundas pēc pirmās devas.
Jums neievadīs vairāk par 80 mg 24 stundu laikā.
Dažiem cilvēkiem var tikt ievadītas mazākas devas  cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem,  cilvēkiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem,  par 65 gadiem vecākiem pacientiem, kuru ķermeņa masa ir mazāka nekā 50 kg,  cilvēkiem, kuri lieto flukonazolu.
Ja Dynastat tiek lietots vienlaicīgi ar stipriem pretsāpju līdzekļiem (sauktiem par opioīdu analgētiķiem), piemēram, morfiju, Dynastat devām jābūt tādām pašām, kā iepriekš norādīts.
Ja Jums tiek ievadīts Dynastat vairāk nekā noteikts, Jums var rasties blakusparādības, kādas ziņotas, lietojot zāles ieteicamās devās.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pārtrauciet lietot Dynastat un nekavējoties izstāstiet savam ārstam:  ja Jums uz jebkuras ķermeņa daļas parādās izsitumi vai čūlas (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz
sejas, lūpām vai mēles) vai attīstās jebkuras alerģiskas reakcijas pazīmes tādas kā ādas izsitumi,
60

sejas, lūpu vai mēles pietūkums, kas var radīt sēkšanu, elpošanas vai rīšanas grūtības - tās tiek novērotas reti,  ja Jums ir ādas čūlošanās vai lobīšanās - tā tiek novērota reti,  ādas reakcijas var būt jebkurā laikā, bet visbiežāk tās parādās pirmajā ārstēšanas mēnesī; salīdzinot ar citiem COX-2 inhibitoriem, ziņojumu skaits par šādiem gadījumiem ir lielāks pacientiem, kuri ārstēti ar valdekoksibu- parekoksibam radniecīgām zālēm,  ja Jums ir dzelte (ja āda vai acu baltumi kļūst dzelteni),  ja Jums ir jebkādas kuņģa vai zarnu asiņošanas pazīmes, kā melnas fēces, vai tās ir ar asins piejaukumu, vai arī vemšana ar asinīm.
Ļoti bieži: var rasties biežāk nekā 1 no 10 cilvēkiem
 Slikta dūša (sajūta, ka neesat vesels)
Bieži: var rasties ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem  Izmaiņas Jūsu asinspiedienā (paaugstināts vai pazemināts)  Var sākt sāpēt mugura  Var pietūkt potītes, kājas vai pēdas (šķidruma aizture)  Jūs varat just notirpumu- Jūsu ādai var zust jutība pret sāpēm un pieskārieniem  Jums var rasties vemšana, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, aizcietējums, vēdera uzpūšanās
un pastiprināta gāzu izdalīšanās  Analīzēs var konstatēt nieru darbības traucējumus  Jūs varat justies uzbudināts vai Jums var būt grūti aizmigt  Reibonis  Pastāv anēmijas risks- izmaiņas sarkanajos asins ķermenīšos pēc operācijas, kas var izraisīt
nogurumu un elpas trūkumu  Jums var rasties sāpes kaklā vai apgrūtināta elpošana (īsa elpa)  Jums var sākt niezēt āda  Var samazināties urīna daudzums  „Sausā alveola”- iekaisums un sāpes pēc zoba ekstrakcijas  Pastiprināta svīšana  Zems kālija līmenis asins analīzēs
Retāk: var rasties ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem  Sirdslēkme  Pastāv cerebrovaskulāro slimību risks, piemēram, insults vai īslaicīga išēmiska lēkme (īslaicīga
samazināta asins pieplūdes smadzenēm)/ minitrieka vai stenokardija, vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums  Trombi plaušās  Jau esoša paaugstināta asinsspiediena paaugstināšanās  Čūlas gremošanas traktā, hronisks kuņģa skābes reflukss  Sirds var sisties lēnāk  Zems asinsspiediens, pieceļoties kājās  Asins analīzēs var atklāties aknu darbības traucējumi  Jums var viegli rasties zilumi, jo ir zems trombocītu skaits asinīs  Var inficēties ķirurģiskās brūces, neparasti izdalījumi no ķirurģiskām brūcēm  Ādas krāsas maiņa vai zilumu parādīšanās  Apgrūtināta ādas dzīšana pēc operācijām  Augsts cukura līmenis asins analīzēs  Sāpes injekcijas vietā vai reakcija injekcijas vietā  Izsitumi vai piepacelti niezoši izsitumi (nātrene)  Anoreksija (apetītes zudums)  Sāpes locītavās
61

 Paaugstināts enzīmu līmenis asinsanalīžu rezultātos, kas norāda uz sirds, smadzeņu vai muskuļu šūnu bojājumu vai ietekmēšanu
 Sausa mute  Muskuļu vājums  Sāpes ausīs  Neparastas skaņas vēderā
Reti: var rasties ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem  Izsitumi vai izčūlojumi jebkurā Jūsu ķermeņa daļā (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz sejas,
lūpām vai mēles) vai jebkuras citas alerģiskas reakcijas pazīmes, tādas kā ādas izsitumi, sejas, lūpu un mēles pietūkums, sēcoša elpošana, grūtības elpot vai rīšanas traucējumi (iespējams letāls iznākums)  Ādas pietūkums, čūlu veidošanās vai izteikta ādas lobīšanās  Akūta nieru mazspēja  Hepatīts (aknu iekaisums)  Iekaisums barības vadā (ezofagīts)  Aizkuņģa dziedzera iekaisums (var izraisīt sāpes kuņģī)
Nav zināms: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem  Kolapss, ko izraisa stipra asinsspiediena pazemināšanās  Sirds mazspēja  Nieru mazspēja  Paātrināta vai neregulāra sirdsdarbība  Elpas trūkums
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dynastat
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādītas uz kastītes un flakona etiķetes pēc „Derīgs līdz” vai “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Dynastat iesaka izlietot pēc iespējas drīzāk pēc tā izšķīdināšanas, lai gan to var uzglabāt, ja tiek stingri ievēroti šīs lietošanas instrukcijas beigās minētie norādījumi. Šķīdumam injekcijām jābūt caurspīdīgam un bezkrāsainam. Ja šķīdumā injekcijām redzamas atsevišķas daļiņas, kā arī tad, ja pulveris vai šķīdums mainījis krāsu, šķīdumu nedrīkst lietot.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Dynastat satur
- Aktīvā viela ir parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls veidā). Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja, parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir ap 0,44 mEq nātrija.
62

- Citas sastāvdaļas ir: Pulveris Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).

Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Sālsskābe vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai) Ūdens injekcijām

Dynastat ārējais izskats un iepakojums

Dynastat ir balts vai gandrīz balts pulveris. Pulveris iepildīts I klases bezkrāsaina stikla flakonos (5 ml) ar aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu plastmasas vāciņu violetā krāsā.

Šķīdinātājs ir iepildīts bezkrāsaina, neitrāla stikla ampulās (2 ml).

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG, Boulevard de la Plaine 17, 1050 Bruxelles, Beļģija Ražotājs: Pfizer Manufacturing Belgium NV, Rijksweg 12, 2870 Puurs, Beļģija

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.

België /Belgique / Belgien Pfizer S.A./ N.V. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje. Tel. +3705 2514000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Тел.: +359 2 970 4333

Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Magyarország Pfizer Kft. Tel.: + 36 1 488 37 00

Danmark Pfizer ApS Tlf: +45 44 20 11 00

Malta V.J. Salomone Pharma Ltd Tel : +356 21 22 01 74

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: +49 (0)30 550055 51000

Nederland Pfizer bv Tel: +31 (0)10 406 4301

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Ελλάδα PFIZER ΕΛΛΑΣ A.E. Τλ: +30 210 6785800

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: +43 (0)1 521 15-0

63

España Pfizer, S.L. Tel: +34 91 490 99 00
France Pfizer Tél: +33 (0)1 58 07 34 40
Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777
Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1 800 633 363 (toll free) + 44 (0)1304 616161
Ísland Icepharma hf. Sími:+ 354 540 8000
Italia Pfizer S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21
Κύπρος PFIZER ΕΛΛΑΣ Α.Ε. (Cyprus Branch) Τηλ: +357 22 817690
Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel: +371 670 35 775

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o., Tel.: +48 22 335 61 00
Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel: +351 21 423 5500
România Pfizer România S.R.L. Tel: +40 (0)21 207 28 00
Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja Farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel: + 386 (0)152 11 400
Slovenská republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: +421–2–3355 5500
Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358(0)9 43 00 40
Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00
United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0)1304 616161

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta <{MM/GGGG}> <GGGG. mēnesis}>
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .

64

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Devas. Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk pa 20 mg vai 40 mg ik pēc 6 līdz 12 stundām, nepārsniedzot devu 80 mg dienā. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī.
Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām.
Tā kā ciklooksigenāzes-2 (COX-2) specifisko inhibitoru kardiovaskulārais risks var palielināties, pieaugot devai un iedarbības laikam, jālieto pēc iespējas mazāka efektīvā deva visīsāko iespējamo terapijas laiku.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagas hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Zāles ievada intramuskulāras (i.m.) vai intravenozas (i.v.) injekcijas veidā. I.m. injekcija jāizdara lēni un dziļi muskulī. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā.
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Šķīdinātāji šķīduma pagatavošanai Šīs zāles nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm. Šķīduma pagatavošanai drīkst izmantot tikai vienu no šādiem šķīdinātājiem:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīdināšanai nedrīkst izmantot šādus šķīdumus  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām vai glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām var radīt parekoksiba šķīduma izgulsnēšanos.  Sterila ūdens injekcijām lietošana nav ieteicama, jo šāds šķīdums nav izotonisks.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls) jāšķīdina aseptiskos apstākļos. 40 mg flakons: noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci no ampulas šļircē ievelciet 2 ml pieļaujamā šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju.
Pilnībā izšķīdiniet pulveri, saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, un šķīdumu pirms preparāta ievadīšanas vizuāli pārbaudiet.
Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains, vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas.
Šļircē jāievelk viss flakona saturs, kas paredzēts vienai lietošanas reizei. Ja ir nepieciešama deva, kas mazāka par 40 mg, atlikušais zāļu daudzums jāiznīcina.
I.v. sistēmas saderība Dynastat šķīduma veidā kombinējot ar citiem medicīniskiem līdzekļiem var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi medicīniski līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar saderīgu šķīdumu.
65

Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m. vai tādā i.v. infūzijas sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums, injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām;  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām. Nerekomendē injekciju i.v. sistēmā, ar kuru tiek ievadīta glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķidrumi, kas nav nosaukti šajā apakšpunktā, jo tas var radīt šķīduma izgulsnēšanos. Šķīdums ir paredzēts tikai vienai lietošanas reizei, to nedrīkst glabāt ledusskapī vai saldētavā. Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk kā par 12 stundām 25C temperatūrā.
66

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dynastat 40 mg pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (parecoxib) (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā (parecoxib sodium)). Pēc šķīduma pagatavošanas parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc pulvera izšķīdināšanas katri 2 mililitri šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
Palīgviela ar zināmu iedarbību Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) vienā devā.
Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir aptuveni 0,44 mmol nātrija.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai (pulveris injekcijām). Balts vai gandrīz balts pulveris.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Īslaicīgai pēcoperācijas sāpju mazināšanai pieaugušajiem.
Lēmums par selektīvo ciklooksigenāzes-2 (COX-2) inhibitoru ordinēšanu jāpieņem, izvērtējot vispārējo risku katram pacientam individuāli (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu).
4.2. Devas un lietošanas veids
Devas Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk ievada pēc vajadzības ik pēc 6–12 stundām pa 20 mg vai 40 mg, nepārsniedzot 80 mg dienā.
Tā kā selektīvo COX-2 inhibitoru izraisītais kardiovaskulārais risks var palielināties atkarībā no devas lieluma vai lietošanas ilguma, jāizvēlas iespējami īsākais terapijas ilgums un viszemākā efektīvā dienas deva. Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Vienlaicīga lietošana ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem Opioīdu pretsāpju līdzekļus var lietot vienlaicīgi ar parekoksibu, to dozējot, kā minēts iepriekšējā rindkopā. Izvērtējot parekoksibu klīniski, tas vienmēr tika lietots ar noteiktu laika intervālu, savukārt opioīdi tika lietoti pēc nepieciešamības.
Gados vecāki cilvēki Parasti gados vecākiem ( 65 gadus veciem) pacientiem deva nav jāpielāgo. Tomēr, ja gados vecāka cilvēka ķermeņa masa ir mazāka par 50 kg, ārstēšana jāuzsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālo dienas devu samazina līdz 40 mg (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Aknu darbības traucējumi Nav klīniskās pieredzes par parekoksiba lietošanu pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs  10), tāpēc tas šādiem pacientiem ir kontrindicēts (skatīt 4.3. un 5.2. apakšpunktu). Pacientiem ar vieglas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 5– 6) deva parasti nav jāpielāgo. Pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) Dynastat lietošana jāuzsāk ar piesardzību, sākuma devu samazinot uz pusi no parasti ieteicamās devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss <30 ml/min) vai pacientiem ar tieksmi uz šķidruma aizturi organismā, jānozīmē zemākā ieteicamā parekoksiba deva (20 mg) un jāveic rūpīga pacienta nieru darbības kontrole (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu). Ņemot vērā farmakokinētiku, pacientiem ar vieglas un vidēji smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 30–80 ml/min) devu pielāgošana nav nepieciešama.
Pediatriskā populācija Parekoksiba drošums un efektivitāte bērniem līdz 18 gadu vecumam nav noteikti. Dati nav pieejami. Tādēļ to neiesaka lietot šādiem pacientiem.
Lietošanas veids I.v. bolus injekciju var veikt strauji, ievadot tieši vēnā vai intravenozajā sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī. Norādījumus par zāļu šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
Dynastat šķīdumu kombinējot ar citiem zāļu līdzekļiem, var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi zāļu līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība.
Pēc izšķīdināšanas atbilstošā šķīdinātājā, Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m., vai i.v. infūzijas sistēmā, izmantojot:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijām/ infūzijām;
vai  Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām.
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, kurā plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kuri nav augstāk minēti, jo tie var izraisīt šķīduma izgulsnēšanos.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Anamnēzē nopietnas jebkura tipa zāļu alerģiskas reakcijas, īpaši ādas reakcijas, tādas kā StīvensaDžonsona sindroms, toksiska epidermas nekrolīze, daudzformu eritēma, kā arī pacientiem ar paaugstinātu jutību pret sulfonamīdiem (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Aktīva peptiska čūla vai gastrointestināla (GI) asiņošana.
Anamnēzē bronhospazma, akūts rinīts, deguna polipi, angioedēma, nātrene vai citas alerģiska tipa reakcijas pēc acetilsalicilskābes vai nesteroīdā pretiekaisuma līdzekļa (NSPIL), tajā skaitā COX-2 inhibitora lietošanas.
Grūtniecības trešais trimestris un bērna barošanas ar krūti periods (skatīt 4.6. un 5.3. apakšpunktu).
3

Smagas pakāpes aknu darbības traucējumi (seruma albumīns <25 g/l vai Child-Pugh rādītājs  10).
Iekaisīga zarnu slimība.
Sastrēguma sirds mazspēja (NYHA IIIV).
Pēcoperācijas sāpju ārstēšana pēc koronārās artērijas šuntēšanas (KAŠ) operācijas (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Zināma sirds išēmiskā slimība, perifēro artēriju slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Dynastat pētīts pacientiem pēc stomatoloģiskām, ortopēdiskām, ginekoloģiskām (galvenokārt histerektomijas) un koronārās artērijas šuntēšanas operācijām. Par tā lietošanu pēc cita veida ķirurģiskām operācijām, piemēram, kuņģa- zarnu trakta vai uroloģiskām operācijām, pieejami ierobežoti dati (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Tā kā lielākas parekoksiba, citu COX-2 inhibitoru un NSPIL devas biežāk mēdz izraisīt nevēlamas blakusparādības, pacienti, kuri ārstējas ar parekoksibu, pēc devas palielināšanas atkārtoti jāizmeklē, un tad, ja efekts nav novērojams, jāapsver cita veida ārstēšanas iespējas (skatīt 4.2. apakšpunktu). Nav lielas klīniskas pieredzes par Dynastat lietošanu ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja terapijas laikā pacientam novēro jebkuras tālāk minētās orgānu sistēmas funkcijas pasliktināšanos, tad ir attiecīgi jārīkojas un jāapsver parekoksiba lietošanas pārtraukšana.
Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol (23 mg) nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
Kardiovaskulārā sistēma COX-2 inhibitoru ilgstoša lietošana tiek saistīta ar paaugstinātu kardiovaskulāro un trombotisko blakusparādību risku. Patiesais vienas devas risks netika definēts, tāpat kā terapijas ilgums nav saistīts ar paaugstinātu risku.
Pacientus ar nozīmīgiem kardiovaskulāriem riska faktoriem (piemēram, hipertensija, hiperlipidēmija, cukura diabēts, smēķēšana) var ārstēt ar parekoksibu tikai pēc rūpīgas izvērtēšanas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja šiem pacientiem novēro specifisko klīnisko simptomu pasliktināšanos, jānozīmē atbilstoša ārstēšana un jālemj par parekoksiba terapijas pārtraukšanu. Nav pētījumu par Dynastat citās revaskularizācijas procedūrās, kā tikai koronārās artērijas šuntēšanā (KAŠ). Cita veida operāciju pētījumos, ne KAŠ, iekļāva pacientus tikai ar fiziskā statusa I-III klasi pēc American Society of Anaesthesiology (ASA).
Acetilsalicilskābe un citi NSPIL COX-2 selektīvos inhibitorus nevar izmantot acetilsalicilskābes vietā kardiovaskulāras trombembolijas profilaksei, jo tiem ir vājš antitrombotiskais efekts. Tāpēc antitrombocitārā terapija nav jāpārtrauc (skatīt 5.1. apakšpunktu). Piesardzība jāievēro, lietojot Dynastat vienlaicīgi ar varfarīnu un citiem antikoagulantiem (skatīt 4.5. apakšpunktu). Jāizvairās no parekoksiba un citu ne-aspirīna NSPIL vienlaicīgas lietošanas.
Dynastat var nomākt drudzi un citas iekaisuma izpausmes (skatīt 5.1. apakšpunktu). Aprakstīti atsevišķi gadījumi, kad NSPIL lietošanas laikā un neklīniskos pētījumos Dynastat lietošana pasliktinājusi mīksto audu infekcijas norisi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tādēļ jābūt uzmanīgiem un jāseko, vai ar Dynastat ārstētiem ķirurģiskiem pacientiem incīzijas vietā neparādās infekcijas pazīmes.
4

Kuņģa - zarnu trakts Ar parekoksibu ārstētiem pacientiem novērotas gastrointestinālā trakta (GI) augšējās daļas komplikācijas (perforācija, čūla vai asiņošana [PUA]), daži gadījumi beigušies ar letālu iznākumu. Jāievēro piesardzība, ārstējot pacientus, kuriem pastāv sevišķi augsts NSPIL izraisītu gastrointestinālo komplikāciju risks. Tie ir: gados vecāki cilvēki vai pacienti ar gastrointestinālu slimību, kā gastrointestināla čūla un GI asiņošana anamnēzē, vai pacienti, kuri vienlaicīgi lieto acetilsalicilskābi. NSPIL klase ir saistīta arī ar pieaugošām GI komplikācijām, ja šīs zāles tiek lietotas vienlaicīgi ar glikokortikoīdiem, selektīviem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem, citiem antitrombocītu līdzekļiem, citiem NSPIL, vai pacientiem, kuri lieto alkoholu. Tiek veicināts gastrointestinālo blakusparādību paaugstināts risks (gastrointestināla čūla vai citas gastrointestinālas komplikācijas), ja parekoksibu lieto vienlaicīgi ar acetilsalicilskābi (pat mazās devās).
Ādas reakcijas Par nopietnām ādas reakcijām (dažas no tām ir letālas), ieskaitot daudzformu eritēmu, eksfoliatīvo dermatītu un Stīvensa-Džonsona sindromu, tika ziņotas pēcreģistrācijas uzraudzības laikā pacientiem, kuri saņēma parekoksibu. Papildus pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi par fatāliem toksiskas epidermas nekrolīzes gadījumiem pacientiem, kuri lietoja valdekoksibu (parekoksiba aktīvais metabolīts), un nav izslēgts, ka šādas blakusparādības izraisa arī parekoksibs (skatīt 4.8. apakšpunktu). Paaugstinātu šo reakciju risku pacientiem parasti novēro terapijas kursa sākumā: lielākajā daļā gadījumu reakcijas sākas terapijas pirmajā mēnesī.
Ārstam ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai kontrolētu jebkuru nopietnu ādas reakciju, kas saistīta ar terapiju, piemēram, papildus pacienta konsultācija. Pacientam jāiesaka nekavējoties pastāstīt savam ārstam par jebkuru negaidītu ādas reakciju.
Parādoties pirmajiem ādas izsitumiem, gļotādas bojājumiem vai jebkurām hipersensivitātes pazīmēm, parekoksiba lietošana jāpārtrauc. Ir zināms, ka nopietnas ādas reakcijas var novērot, lietojot NSPIL, ieskaitot COX-2 selektīvos inhibitorus, kā arī citas zāles. Ziņojumu biežums par nopietniem ādas bojājumu notikumiem bija lielāks valdekoksibam (aktīvais parekoksiba metabolīts), salīdzinot ar citiem COX-2 selektīviem inhibitoriem. Lielāks ādas reakciju risks ir pacientiem, kuriem anamnēzē ir alerģija pret sulfonamīdiem (skatīt 4.3. apakšpunktu). Arī pacientiem, kuriem iepriekš nav bijusi alerģija pret sulfonamīdiem, var būt nopietnu ādas reakciju risks.
Hipersensitivitāte Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par hipersensitivitātes reakcijām (anafilaksi un angioedēmu), lietojot valdekoksibu un parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Dažas no šīm reakcijām novēroja pacientiem ar alerģiska tipa reakciju uz sulfonamīdiem anamnēzē (skatīt 4.3. apakšpunktu). Parādoties pirmajiem hipersensitivitātes simptomiem, parekoksiba lietošana jāpārtrauc.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagiem hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Šķidruma aizture, tūska, nieru darbība Tāpat kā ar citiem medicīniskiem produktiem, kas zināmi kā prostaglandīnu sintēzes inhibitori, dažiem pacientiem, lietojot parekoksibu, novērota šķidruma aizture un tūska. Tādēļ parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar traucētu sirds funkciju, iepriekš esošu tūsku vai citiem stāvokļiem, ko var veicināt vai pasliktināt šķidruma aizture, ieskaitot tos, kuriem tiek lietota diurētisko līdzekļu terapija, vai citādi radīt hipovolēmijas risku. Ja ir klīniski pierādījumi par šo stāvokļu pasliktināšanos šādiem pacientiem, jāveic atbilstoši piesardzības pasākumi, ieskaitot parekoksiba atcelšanu.
Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par akūtu nieru mazspēju pacientiem, kuri saņēma parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tā kā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var izraisīt nieru darbības pavājināšanos un šķidruma aizturi, Dynastat jāievada piesardzīgi pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. apakšpunktu) vai hipertensiju, kā arī pacientiem ar traucētu sirds vai aknu darbību, kā arī citiem stāvokļiem, kas izraisa noslieci uz šķidruma aizturi organismā.
5

Jābūt piesardzīgiem, sākot ārstēt dehidratētus pacientus ar Dynastat. Šādos gadījumos ieteicams pacientus vispirms rehidratēt, un tikai tad uzsākt Dynastat lietošanu.
Hipertensija Tāpat kā visi NSPIL, parekoksibs var izraisīt jaunas hipertensijas sākumu vai pasliktināt jau esošu hipertensiju, kas var veicināt paaugstinātu kardiovaskulāro notikumu biežumu. Parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar hipertensiju. Uzsākot terapiju ar parekoksibu un visā ārstēšanas kursa laikā jāveic rūpīga asinsspiediena kontrole. Ja asinsspiediens paaugstinās ievērojami, jāapsver alternatīva ārstēšanas metode.
Aknu darbības traucējumi Dynastat lietojams piesardzīgi pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 79) (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Lietošana kopā ar perorāliem antikoagulantiem NSPIL lietošana vienlaicīgi ar perorāliem antikoagulantiem palielina asiņošanas risku. Perorālie antikoagulanti ietver varfarīnu/kumarīna tipa un jaunākās paaudzes perorālos antikoagulantus (piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu) (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakodinamiskā mijiedarbība Pacientiem, kuri līdztekus lieto varfarīnu vai citus antikoagulantus, jākontrolē antikoagulējošās terapijas efekts, it īpaši uzsākot ārstēšanu ar Dynastat, jo šiem pacientiem ir paaugstināts hemorāģisku komplikāciju risks. Šī iemesla dēļ pacientiem, kuri lieto perorālos antikoagulantus, bieži jāpārbauda protrombīna laiks INR, sevišķi pirmās pāris dienas pēc parekoksiba terapijas uzsākšanas vai parekoksiba devas maiņas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Dynastat neietekmē acetilsalicilskābes inhibējošo ietekmi uz trombocītu agregāciju un nemaina asins tecēšanas laiku. Klīnisko pētījumu dati liecina, ka Dynastat var lietot līdztekus mazām acetilsalicilskābes devām (325 mg). Pēc pētījumu datiem, tāpat kā citu NSPIL lietošanas gadījumos, tad, ja parekoksibu lieto kombinācijā ar mazām acetilsalicilskābes devām, gastrointestinālas čūlas un citu gastrointestinālo komplikāciju risks ir lielāks nekā tad, ja parekoksibu lieto vienu pašu (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Parekoksiba un heparīna vienlaicīga lietošana neietekmēja heparīna farmakodinamiku (aktivētā parciālā tromboplastīna laiku) salīdzinājumā ar heparīna monoterapiju.
NSPIL, tajā skaitā skaitā COX-2 inhibitoru, izraisītā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var vājināt angiotenzīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitoru, angiotenzīna II antagonistu, bēta blokatoru un diurētisko līdzekļu iedarbību. Šī mijiedarbība ir jāņem vērā pacientiem, kuri lieto parekoksibu vienlaicīgi ar AKE inhibitoriem, angiotenzīna II antagonistiem, bēta blokatoriem un diurētiskiem līdzekļiem.
Gados vecākiem pacientiem, pacientiem ar šķidruma deficītu (ieskaitot pacientus, kuri lieto diurētiskos līdzekļus) vai pacientiem ar nieru darbības traucējumiem NSPIL, ieskaitot COX-2 inhibitoru, vienlaicīga lietošana ar AKE inhibitoriem vai angiotensīna II antagonistiem var izraisīt tālāku nieru darbības pavājināšanos, līdz pat iespējamai akūtai nieru mazspējai. Šī iedarbība parasti ir atgriezeniska.
Tādēļ šo zāļu vienlaicīga lietošana jāveic ar piesardzību. Pacientiem ir jāsaņem pietiekami liels šķidruma daudzums, un nepieciešamība uzraudzīt nieru darbību ir jāizvērtē vienlaicīgās ārstēšanas sākumā un vēlāk ar regulāriem laika intervāliem.
6

Pastāv norādījumi, ka NSPIL lietošana līdztekus ciklosporīnam vai takrolimam pastiprina ciklosporīna vai takrolima nefrotoksicitāti, jo NSPIL ietekmē nieru prostaglandīnus. Ja parekoksibu lieto kombinācijā ar kādu no šiem līdzekļiem, jāuzrauga nieru darbība.
Dynastat var ievadīt kopā ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem. Klīniskajos pētījumos novērots, ka ikdienas nepieciešamība pēc opioīdiem, tos lietojot pēc vajadzības, būtiski samazinājās, ja vienlaicīgi lieto parekoksibu.
Citu zāļu ietekme uz parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) farmakokinētiku Parekoksibs tiek strauji hidrolizēts līdz tā aktīvajam metabolītam valdekoksibam. Pētījumos konstatēts, ka cilvēkam valdekoksiba metabolisms galvenokārt norit ar CYP3A4 un 2C9 izoenzīmu starpniecību.
Lietojot kombinācijā ar flukonazolu (CYP2C9 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) palielinājās (attiecīgi par 62% un 19%), norādot, ka pacientiem, kuri saņem flukonazola terapiju, parekoksiba deva ir jāsamazina.
Lietojot kopā ar ketokonazolu (CYP3A4 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) pieauga (attiecīgi par 38% un 24%), tomēr pacientiem, kuri saņem ketokonazolu, devas pielāgošana parasti nav nepieciešama.
Enzīmu indukcijas ietekme nav pētīta. Valdekoksiba metabolisms var paātrināties, ja to lieto vienlaicīgi ar tādiem enzīmu induktoriem kā rifampicīns, fenitoīns, karbamazepīns vai deksametazons.
Parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku Ārstēšanās ar valdekoksibu (7 dienas pa 40 mg divas reizes dienā) izraisīja dekstrometorfāna (CYP2D6 substrāts) koncentrācijas trīskāršu pieaugumu plazmā. Tādēļ jāievēro piesardzība, ordinējot Dynastat kopā ar zālēm, kuras metabolizē galvenokārt CYP2D6 un kam ir šaurs terapeitiskās darbības platums (piem., flekainīds, propafenons, metoprolols).
Pēc tam, kad līdztekus omeprazolam (CYP2C19 substrāts) 40 mg reizi dienā 7 dienas pēc kārtas tika lietots valdekoksibs pa 40 mg divas reizes dienā, omeprazola ekspozīcija plazmā pieauga par 46%, turpretim valdekoksiba ekspozīcija saglabājās nemainīga. Šie rezultāti norāda, ka, lai gan CYP2C19 nepiedalās valdekoksiba metabolizēšanā, valdekoksibs var šo izoenzīmu inhibēt. Tādēļ jābūt uzmanīgiem, Dynastat kombinējot ar zālēm, kas ir CYP2C19 substrāti (piem., fenitoīnu, diazepāmu vai imipramīnu).
Divos farmakokinētiskās mijiedarbības pētījumos reimatoīdā artrīta pacientiem, kuri regulāri reizi nedēļā saņēma metotreksāta devu (5–20 mg/nedēļā, vienreizējā devā iekšķīgi vai kā injekciju muskulī), valdekoksiba perorāla lietošana (10 mg divas reizes dienā vai 40 mg divas reizes dienā) metotreksāta līdzsvara koncentrāciju plazmā ietekmēja maz vai neietekmēja vispār. Tomēr jāievēro piesardzība, lietojot metotreksātu vienlaicīgi ar NSPIL, jo NSPIL lietošana var izraisīt metotreksāta koncentrācijas palielināšanos plazmā. Ja parekoksibu un metotreksātu lieto vienlaicīgi, jāseko, vai neparādās metotreksāta toksiskie efekti.
Valdekoksiba lietošana kopā ar litiju būtiski samazināja litija seruma klīrensu (par 25%) un renālo klīrensu (par 30%), rezultātā ekspozīcija serumā bija par 34% augstāka nekā tad, kad tika lietots litijs vien. Sākot terapiju ar parekoksibu vai mainot tā devu pacientam, kurš lieto litiju, vērīgi jāseko litija koncentrācijai serumā.
Valdekoksiba vienlaicīga lietošana ar glibenklamīdu (CYP3A4 substrāts) neietekmēja ne glibenklamīda farmakokinētiku (ekspozīciju), ne farmakodinamiku (glikozi asinīs un insulīna līmeni).
Injicējamie anestēzijas līdzekļi 40 mg parekoksiba ievadīšana vēnā līdztekus propofolam (CYP2C9 substrāts) vai midazolāmam (CYP3A4 substrāts) nemainīja ne i.v. propofola ne i.v. midazolāma farmakokinētiku (metabolismu un ekspozīciju) un farmakodinamiku (ietekmi uz EEG, psihomotoros testus un pamošanos no narkozes). Turklāt valdekoksiba ievadīšanai nebija arī klīniski nozīmīgas ietekmes uz perorāli lietotā midazolāma
7

metabolizēšanos aknās un zarnās, kuru nodrošina CYP3A4. 40 mg lielas parekoksiba devas ievadīšana vēnā būtiski neiespaidoja ne i.v. fentanila, ne i.v. alfentanila (CYP3A4 substrātu) farmakokinētiku.
Inhalējamie anestēzijas līdzekļi Formāli mijiedarbības pētījumi nav veikti. Pētījumos, kuru laikā pirms operācijas ievadīts parekoksibs, pacientiem, kuri to saņēma līdztekus ar inhalējamiem anestēzijas līdzekļiem slāpekļa oksīdu vai izoflurānu, farmakodinamiska mijiedarbība nav novērota (skatīt 5.1. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Parekoksibs, ja to lieto grūtniecības pēdējā trimestra laikā, var izraisīt nopietnus iedzimtus defektus, jo tas, tāpat kā pārējie līdzekļi, kas inhibē prostaglandīnus, var izraisīt ductus arteriosus priekšlaikus slēgšanos un dzemdību darbības vājumu (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
NSPIL lietošana grūtniecības otrajā vai trešajā trimestrī var radīt augļa nieru darbības traucējumus, kas nopietnos gadījumos var izraisīt amnija šķidruma tilpuma samazināšanos vai oligohidramniju. Šāda iedarbība var rasties neilgi pēc ārstēšanas uzsākšanas un parasti ir atgriezeniska. Grūtniecēm, kuras lieto NSPIL, ir rūpīgi jākontrolē amnija šķidruma tilpums.
Dynastat grūtniecības trešajā trimestra laikā ir kontrindicēts (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Nav pietiekamu datu par parekoksiba lietošanu grūtniecības periodā un dzemdību laikā. Tomēr prostaglandīnu sintēzes inhibīcija var nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecības norisi. Dati no epidemioloģiskajiem pētījumiem vedina domāt par palielinātu priekšlaicīgu dzemdību risku pēc prostaglandīnu sintēzes inhibitoru lietošanas grūtniecības agrīnajā periodā. Pierādīts, ka prostaglandīnu sintēzes inhibitoru – arī parekoksiba – lietošana dzīvniekiem izraisa pirms un pēc implantācijas atgrūšanas gadījumu skaita un letālu gadījumu skaita embrija–augļa stadijā pieaugumu (skatīt 5.1. un 5.3. apakšpunktu). Ja vien tas nav acīmredzami nepieciešams, tad grūtniecības pirmajā un otrajā trimestrī Dynastat lietot nevajadzētu.
Barošana ar krūti Vienas parekoksiba devas ievadīšana sievietei, kura pēc ķeizargrieziena baro bērnu ar krūti, izraisīja relatīvi neliela parekoksiba un tā aktīvā metabolīta valdekoksiba daudzuma izdalīšanos pienā, tādēļ bērna saņemtā deva bija relatīvi maza (aptuveni 1 % no mātes saņemtās devas, koriģējot pēc ķermeņa masas). Dynastat nedrīkst nozīmēt mātei, kura baro bērnu ar krūti (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte Dynastat, tāpat kā jebkuras citas zāles, kas inhibē ciklooksigenāzes/prostaglandīnu sintēzi, neiesaka sievietēm, kuras plāno grūtniecību (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
Dati par darbības mehānismu liecina, ka NSPIL lietošana var novilcināt vai aizkavēt olnīcu folikulu plīšanu, un dažām sievietēm tas tiek saistīts ar pārejošu neauglību. Sievietēm, kurām neiestājas grūtniecība vai kurām tiek meklēti neauglības cēloņi, jāapsver NSPIL – arī Dynastat – lietošanas pārtraukšana.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Pacienti, kuri, saņemot Dynastat, jūt apreibumu, reiboni vai miegainību, nedrīkst vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk novērotā Dynastat blakusparādība ir slikta dūša. Visnopietnākās reakcijas novēro retāk vai reti, un tās ietver kardiovaskulārus notikumus, tādus kā miokarda infarktu un smagu hipotensiju, tāpat arī paaugstinātas jutības reakcijas, tādas kā anafilakse, angioedēma un nopietnas ādas reakcijas. Pēc
8

koronāro artēriju šuntēšanas operācijas pacientiem, kuri saņem Dynastat, ir lielāks risks attīstīties šādām blakusparādībām: kardiovaskulāri/trombemboliski notikumi (ieskaitot miokarda infarktu, insultu/TIL, plaušu emboliju, dziļo vēnu trombozi; skatīt 4.3. un 5.1. apakšpunktu), dziļas ķirurģiskas infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas komplikācijas.

Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulas veidā 28 placebo kontrolētos pētījumos ir saņemti ziņojumi par šādām blakusparādībām pacientiem, kuri lietoja parekoksibu (N=5402). Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemtie ziņojumi uzskaitīti sastopamības biežuma grupā "nav zināmi”, jo to sastopamības biežumu pēc pieejamiem datiem nevar noteikt. Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības uzskaitītas, izmantojot MedDRA terminoloģiju, un sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Reti (1/10000 Nav zināmi

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100) līdz <1/1000)

<1/10)

Infekcijas un infestācijas

Faringīts,

Krūšu kaula brūces

alveolārs

patoloģiska seroza

osteīts (sausā sulošanās, brūču

alveola)

infekcija

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Pēcoperācijas Trombocitopēnija

anēmija

Imūnās sistēmas traucējumi

Anafilaktoīda

reakcija

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Hipokaliēmija Hiperglikēmija,

anoreksija

Psihiskie traucējumi

Uzbudinājums

, bezmiegs

Nervu sistēmas traucējumi

Hipoestēzija, Cerebrovaskulāri

reibonis

traucējumi

Ausu un labirinta bojājumi

Sāpes ausīs

Sirds funkcijas traucējumi

Miokarda infarkts,

Vaskulāras ģenēzes

bradikardija

ģībonis,

sastrēguma sirds

mazspēja,

tahikardija

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Hipertensija, Hipertensijas

hipotensija saasināšanās, ortostatiska

hipotensija

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Elpošanas Plaušu embolija

Aizdusa

mazspēja

9

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Reti (1/10000 Nav zināmi

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100) līdz <1/1000)

<1/10)

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Slikta dūša Sāpes vēderā, Gastroduodenāla čūla, Pankreatīts,

vemšana, gastroezofageāla

ezofagīts, mutes

aizcietējums, refluksa slimība, sausa tūska (periorāls

dispepsija, mute, neparastas skaņas pietūkums)

meteorisms kuņģa zarnu traktā

Ādas un zemādas audu bojājumi

Nieze,

Ekhimozes, izsitumi,

Stīvensa-Džonsona

hiperhidroze nātrene

sindroms,

daudzformu

eritēma, eksfoliatīvs

dermatīts

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Muguras

Artralģija

sāpes

Nieru un urīnceļu traucējumi

Oligūrija

Akūta nieru Nieru mazspēja

mazspēja

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Perifēra tūska Nogurums, sāpes

Hipersensitivitātes

injekcijas vietā, reakcija

reakcijas, tajā

injekcijas vietā

skaitā skaitā

anafilakse un

angioedēma

Izmeklējumi

Paaugstināts Paaugstināts

kreatinīna kreatinīnfosfokināzes

līmenis asinīs līmenis asinīs,

paaugstināts laktāta

dehidrogenāzes

līmenis asinīs,

paaugstināts AsAT

līmenis, paaugstināts

AlAT līmenis,

paaugstināts urīnvielas

slāpekļa daudzums

asinīs

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Komplikācijas pēc

procedūras (uz ādas)

Dažu nevēlamo blakusparādību raksturojums Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi, ka pēc valdekoksiba lietošanas novērota toksiska epidermas nekrolīze, un nav izslēgts, ka tādas var izraisīt arī parekoksibs (skatīt 4.4. apakšpunktu). Papildus saņemti ziņojumi, ka pēc NSPIL lietošanas novērotas tādas retas nopietnas blakusparādības, kā bronhu spazmas un hepatīts, un nav izslēgts, ka tādas var izrasīt arī Dynastat.

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
10

4.9. Pārdozēšana
Ziņotā parekoksiba pārdozēšana ir saistīta ar blakusparādībām, kas aprakstītas, lietojot arī ieteiktās parekoksiba devas.
Pārdozēšanas gadījumā pacientus ārstē simptomātiski un seko dzīvībai svarīgām funkcijām. Hemodialīzes ceļā valdekoksibu nevar izvadīt. Tā kā valdekoksibs intensīvi saistās ar proteīniem, forsētai diurēzei un urīna alkalizācijai nebūs efekta.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Pretiekaisuma un pretreimatisma līdzekļi, koksibi, ATĶ kods: M01AH04
Parekoksibs ir valdekoksiba priekšzāles. Valdekoksibs klīnisko devu robežās ir perorāli lietojams selektīvs COX-2 inhibitors. Ciklooksigenāze ir enzīms, kas nepieciešams prostaglandīnu sintēzes procesā. Identificētas divas tā izoformas, COX-1 un COX-2. Pierādīts, ka enzīma izoforma COX-2 inducē iekaisumu veicinošos faktorus un tieši tā ir atbildīga par sāpju, iekaisuma un drudža prostanoīdo mediatoru sintēzi. COX-2 iesaistās arī ovulācijas, implantācijas un ductus arteriosus slēgšanās procesos, tā piedalās nieru darbības kontrolē un centrālās nervu sistēmas funkcijās (inducē drudzi, nodrošina sāpju percepciju un kognitīvo funkciju). Tai varētu būt nozīme arī čūlas sadzīšanas procesā. Cilvēkiem COX-2 konstatēta audos ap kuņģa čūlām, taču tās saistība ar čūlu dzīšanu nav pierādīta.
Atšķirības dažu COX-1 inhibējošo NSPIL un selektīvo COX-2 inhibitoru antitrombocitārajā aktivitātē var būt klīniski svarīgas pacientiem ar trombembolisku komplikāciju risku. COX-2 inhibitori nomāc sistēmiskā (un tādējādi, iespējams, arī endoteliālā) prostaciklīna veidošanos, neietekmējot trombocītos esošo tromboksānu. Pagaidām nav noskaidrots, vai tas tā notiek arī klīniskā situācijā.
Parekoksibs ir izmantots dažādās apjomīgās un nelielās operācijās. Dynastat efektivitāte pierādīta pētījumos par pēcoperatīvo sāpju remdēšanu pacientiem pēc stomatoloģiskām, ginekoloģiskām (histerektomijas), ortopēdiskām (ceļa locītavas un gūžas locītavas protezēšanas) un koronāro artēriju šuntēšanas operācijām. Pirmais jūtamais analgētiskais efekts radās 7–13 minūšu laikā, klīniski nozīmīga analgēzija  pēc 23–39 minūtēm un maksimālā iedarbība bija vērojama 2 stundas pēc vienas 40 mg lielas Dynastat devas i.v. vai i.m. ievadīšanas. 40 mg devas atsāpinošās darbības izteiktība bija salīdzināma ar 60 mg ketorolaka i.m. vai 30 mg ketorolaka i.v. darbību. Pēc vienas devas ievadīšanas analgēzijas ilgums bija atkarīgs no devas un klīniskā sāpju modeļa, un tas sniedzās no 6 līdz vairāk nekā 12 stundām.
Parekoksiba lietošana ilgāk par 3 dienām Lielākajā daļā pētījumu parekoksiba devas paredzēts lietot ne ilgāk par 3 dienām. Tika apkopoti un analizēti dati no 3 randomizētiem, placebo kontrolētiem pētījumiem, kuros saskaņā ar protokoliem ne ilgāk par 3 dienām tika atļauta ārstēšana ar parekoksibu. Tika analizēti apkopotie dati par 676 pacientiem, no kuriem 318 saņēma placebo un 358 – parekoksibu. No visiem pacientiem, kurus ārstēja ar parekoksibu, 317 pacienti parekoksibu saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 32 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 8 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 1 pacients – 7 dienas vai ilgāk. No pacientiem, kurus ārstēja ar placebo, 270 pacienti placebo saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 43 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 3 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 2 pacienti – 7 dienas vai ilgāk. Demogrāfijas rādītāji abām grupām bija līdzīgi. Vidējais (SN) ārstēšanas ilgums bija 4,1 (0,4) dienas parekoksiba grupā un 4,2 (0,5) dienas placebo grupā. Diapazons bija 4–7 dienas parekoksiba grupā un 4–9 dienas placebo grupā. Nevēlamo blakusparādību biežums pacientiem, kuri parekoksibu saņēma 4–7 dienas (mediānas ilgums – 4 dienas), bija mazāks pēc ārstēšanas 3. dienas, kā arī tas bija līdzīgs placebo grupas rādītājiem.
11

Samazināta vajadzība lietot opioīdus Placebo kontrolētā, ortopēdiskās un vispārējās ķirurģijas pētījumā (n=1050) pacienti saņēma Dynastat parenterāli sākuma devā 40 mg, ko turpināja ar 20 mg divas reizes dienā ne mazāk kā 72 stundu ilgā laika periodā papildus standarta aprūpei, kas ietvēra arī pacienta vajadzībām atbilstošu opioīdu lietošanu pēc nepieciešamības. Opioīdu lietošanas samazināšanās 2. un 3.dienā, tos lietojot vienlaicīgi ar Dynastat, bija 7,2 mg un 2,8 mg (attiecīgi 37% un 28%). Opioīdu lietošanas samazināšanās vienlaicīgi izraisīja arī pacientu sūdzību samazināšanos saistībā ar opioīdu izraisītām blakusparādībām. Tika uzrādīts lielāks pretsāpju efekts, nekā lietojot opioīdus vienus pašus. Papildus pētījumi citās ķirurģiskajās nozarēs nodrošināja līdzīgus novērojumus. Nav datu, kas norādītu par kopējā blakusparādību skaita samazināšanos, lietojot parekoksibu vai placebo vienlaicīgi ar opioīdiem.
Gastrointestinālie pētījumi Īslaicīgos (7 dienu) pētījumos endoskopiski nosakāmu gastroduodenālu čūlu un eroziju rašanās biežums veseliem jauniem un gados vecākiem (65 gadus veciem) pieaugušiem pētījuma subjektiem, kuri saņēma Dynastat (5–21%), kaut bija lielāks nekā placebo grupā (5–12%), tomēr izrādījās statistiski nozīmīgi mazāks nekā tas novērots NSPIL lietošanas laikā (66–90%).
KAŠ pēcoperatīvie drošuma pētījumi Papildus kārtējiem blakusparādību ziņojumiem iepriekš noteiktu notikumu kategorijas, kuras izskatīja neatkarīgo ekspertu komiteja, izvērtēja divus placebo-kontrolētos drošuma pētījumus, kuros pacienti saņēma parekoksibu vismaz 3 dienas, kam sekoja iekšķīgi lietojama valdekoksiba terapija ar kopējo lietošanas ilgumu 10-14 dienas. Ārstēšanas laikā visi pacienti saņēma standarta pretsāpju aprūpi.
Pirms randomizācijas un divu KAŠ operāciju pētījumu laikā pacienti saņēma acetilsalicilskābi mazās devās.
Pirmajā dubultmaskētā, placebo kontrolētā KAŠ operācijas pētījumā, izvērtēja pacientus, kurus ārstēja ar i.v. ievadāmu 40 mg parekoksibu veidā divas reizes dienā, minimāli 3 dienas, kam sekoja ārstēšana ar valdekoksibu 40 mg divas reizes dienā (parekoksiba/ valdekoksiba grupa) (n=311) vai placebo/placebo (n=151) 14 dienas ilgi. Tika izvērtētas deviņas iepriekš noteiktas blakusparādību kategorijas (kardiovaskulāri trombemboliju gadījumi, perikardīts, sastrēguma sirds mazspējas jauns sākums vai paasinājums, nieru mazspēja/disfunkcija un GI trakta augšējās daļas čūlas komplikācijas, nozīmīgas negastrointestinālas asiņošanas, infekcijas, neinfekciozas plaušu komplikācijas un nāve). Novēroja nopietnu (p<0,05) kardiovaskulāru/trombemboliju gadījumu (miokarda infarkts, išēmija, cerebrovaskulāri gadījumi, dziļo vēnu tromboze un plaušu embolija) lielāku skaitu grupā, kuru ārstēja ar parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar grupu, kura saņēma placebo/placebo ārstēšanu i.v. devas ievadīšanas laikā (2,2% un attiecīgi 0,0%) un visā pētījumu periodā (4,8% un attiecīgi 1,3%). Palielinātu ķirurģiskās brūces komplikāciju skaitu (daudz iesaistītas krūšu kaula brūces) novēroja ārstējot ar parekoksibu/valdekoksibu.
Otrajā KAŠ operācijas pētījumā izvērtēja četras iepriekš noteiktu notikumu kategorijas (kardiovaskulārus/trombembolijas gadījumus, nieru disfunkciju/mazspēju, augšējā GI trakta čūlas/asiņošanu vai ķirurģiskās brūces komplikācijas). Pēc KAŠ operācijas pacientus 24 stundas randomizēja: parekoksiba sākuma deva 40 mg i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h, kā minimums 3 dienas, tad sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=544) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas; placebo i.v. sekoja valdekoksibs per os (n=544); vai placebo i.v. sekoja placebo per os (n=548). Ievērojami lielāks incidentu skaits kardiovaskulāro/trombembolijas gadījumu kategorijā tika novērots parekoksiba/valdekoksiba ārstēšanas grupā (2%) salīdzinot ar placebo/placebo ārstēšanas grupu (0,5%). Ārstēšana ar placebo/valdekoksibu arī bija saistīta ar augstāku iespējamību kardiovaskulāro trombembolijas gadījumu skaitam pretēji ārstēšanai ar placebo, bet šī starpība nebija statistiski nozīmīga. Trīs no sešiem kardiovaskulāriem trombembolijas gadījumiem placebo/valdekoksiba ārstēšanas grupā notika placebo ārstēšanas periodā; šie pacienti nesaņēma valdekoksibu. Iepriekš noteikti notikumi ar augstāku iespējamību notika visās trīs ārstēšanas grupās, kuras iekļāva ķirurģiskās brūces komplikāciju kategorijā, ieskaitot dziļās ķirurģiskās infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas gadījumus.
12

Nenovēroja ievērojamu atšķirību starp aktīvo ārstēšanu un placebo jebkurās citās iepriekš noteiktu notikumu kategorijās (nieru disfunkcija/mazspēja, augšējā GI trakta čūlas komplikācijas vai ķirurģiskās brūces komplikācijas).
Vispārējā ķirurģija Lielā (N=1050), nozīmīgā ortopēdiskā/vispārējās ķirurģijas pētījumā pacienti saņēma sākuma devu 40 mg parekoksibu i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h kā minimums 3 dienas, kam sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=525) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas vai placebo i.v., sekoja valdekoksibs per os (n=525). Nenovēroja izteiktu atšķirību visā drošuma profilā, ieskaitot tās pašas iepriekš noteiktas notikumu kategorijas, kas tika lietotas otrajā KAŠ operācijas pētījumā, kas aprakstīts iepriekš par parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar placebo ārstēšanu šiem pēcķirurģiskās operācijas pacientiem.
Trombocītu pētījumi Vairākos nelielos pētījumos par mazu, atkārtotu devu lietošanu veseliem jauniem un gados vecākiem pieaugušiem subjektiem Dynastat pa 20 mg un 40 mg divas reizes dienā neietekmēja trombocītu agregāciju un asinsteces laiku salīdzinājumā ar placebo. Gados jauniem subjektiem Dynastat pa 40 mg divas reizes dienā būtiski neietekmēja acetilsalicilskābes mediēto trombocītu funkcijas nomākumu (skatīt 4.5 apakšpunktu).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Pēc i.v. vai i.m. injekcijas parekoksibs enzīmu ietekmē aknās hidrolizējas, strauji pārvēršoties valdekoksibā – farmakoloģiski aktīvā vielā.
Uzsūkšanās Kopējā valdekoksiba ekspozīcija pēc vienas, atsevišķas Dynastat devas ievadīšanas, nosakot gan pēc laukuma zem plazmas koncentrācijas-laika līknes (AUC), gan pēc maksimālās koncentrācijas (Cmax), klīniski lietojamo devu robežās ir aptuveni lineāra. Ja preparātu ievada divas reizes dienā, tad līdz 50 mg lielai i.v. devai un līdz 20 mg lielai i.m. devai AUC un Cmax pieaug linerāri. Valdekoksiba līdzsvara koncentrācija plazmā, lietojot zāles divas reizes dienā, tika sasniegts 4 dienu laikā.
Pēc vienas, 20 mg lielas parekoksiba devas ievadīšanas i.v. vai i.m. valdekoksiba Cmax tiek sasniegta attiecīgi pēc apmēram 30 minūtēm un apmēram pēc 1 stundas. Ekspozīcija valdekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, spriežot pēc AUC un Cmax, bija vienāda. Ekspozīcija parekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, vērtējot pēc AUC, neatšķīrās. Parekoksiba Cmax pēc i.m. ievadīšanas vidēji bija zemāka nekā pēc i.v. ievadīšanas bolus veidā, kas saistāms ar lēnāku ekstravaskulāro uzsūkšanos pēc i.m. injekcijas. Šī starpība netika uzskatīta par klīniski nozīmīgu, jo valdekoksiba Cmax pēc parekoksiba i.m. vai i.v. ievadīšanas ir līdzīga.
Izkliede Pēc valdekoksiba i.v. ievadīšanas, tā izkliedes tilpums ir aptuveni 55 litri. Pie koncentrācijām, kādas tiek sasniegtas, ievadot augstāko ieteicamo devu, proti, 80 mg, ap 98% valdekoksiba saistās ar plazmas proteīniem. Valdekoksibs, bet ne parekoksibs, galvenokārt izvietojas eritrocītos.
Biotransformācija In vivo parekoksibs ļoti ātri un gandrīz pilnībā pārveidojas par valdekoksibu un propionskābi, un tā eliminācijas pusperiods ir ap 22 minūtēm. Valdekoksibs intensīvi metabolizējas aknās pa vairākiem metabolisma ceļiem, ieskaitot citohroma P-450 (CYP) izoenzīmu (CYP3A4 un CYP2C9) katalizētās pārvērtības, kā arī tiešu sulfonamīda bāzes glikuronizāciju (ap 20%). Cilvēka plazmā konstatēts hidroksilēts valdekoksiba metabolīts (veidojas ar CYP saistītajā metabolisma ceļā), kurš izrādās aktīvs COX-2 inhibitors. Šis metabolīts veido ap 10% no valdekoksiba koncentrācijas; mazās koncentrācijas dēļ tas, jādomā, nevar būtiski ietekmēt klīnisko efektu, kāds rodas pēc parekoksiba terapeitisku devu ievadīšanas.
13

Eliminācija Lielākā daļa valdekoksiba metabolizējas aknās, nepārveidotā formā ar urīnu izdalās mazāk par 5% valdekoksiba. Nepārveidots parekoksibs urīnā nav atrodams, un izkārnījumos konstatē tikai tā pēdas. Ap 70% no devas urīnā izdalās neaktīvu metabolītu veidā. Valdekoksiba plazmas klīrenss (Clp) ir aptuveni 6 l/h. Pēc parekoksiba i.v. vai i.m. ievadīšanas valdekoksiba eliminācijas pusperiods (t1/2) ir apmēram 8 stundas.
Gados vecāki cilvēki Farmakokinētiskos un terapeitiskos pētījumos Dynastat ievadīts ap 335 gados vecākiem (6596 gadus veciem) pacientiem. Veseliem, gados vecākiem cilvēkiem salīdzinājumā ar veseliem jauniem cilvēkiem ir mazāks šķietamais perorālais valdekoksiba klīrenss, tādēļ viņiem ir aptuveni par 40% augstāka ekspozīcija plazmā (AUC). Pārrēķinot devu uz ķermeņa svaru, valdekoksiba ekspozīcija līdzsvara koncentrācijā gados vecākām sievietēm bija par 16% augstāka nekā gados vecākiem vīriešiem (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar dažādas smaguma pakāpes nieru darbības traucējumiem pēc 20 mg Dynastat ievadīšanas vēnā, tas ātri tika izvadīts no plazmas. Tā kā valdekoksiba izvadīšana caur nierēm tā eliminācijai nav būtiska, tad pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem un hemodializētiem pacientiem netika konstatētas būtiskas novirzes valdekoksiba klīrensā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Vidēji smagu aknu darbības traucējumu gadījumā nemainās ne ātrums, ne apjoms, kādā parekoksibs pārvēršas par valdekoksibu. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) ārstēšana jāsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg, jo konstatēts, ka šiem pacientiem valdekoksiba daudzums asinīs ir vairāk nekā divas reizes palielināts (130%). Pacienti ar smagiem aknu darbības traucējumiem nav pētīti, tāpēc Dynastat lietošana pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem nav ieteicama (skatīt 4.2. un 4.3. apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu un atkārtotu devu toksicitāti, izmantojot devas, kas 2 reizes pārsniedz maksimālo devu cilvēkam, neliecina par īpašu risku cilvēkam. Tomēr atkārtotu devu toksiskuma pētījumos suņiem un žurkām valdekoksiba (parekoksiba aktīvā metabolīta) kopējā sistēmiskā iedarbība bija aptuveni 0,8 reizes lielāka nekā gados vecākiem cilvēkiem, lietojot maksimālo ieteicamo terapeitisko devu – 80 mg dienā. Lielāku devu lietošana pasliktināja ādas infekciju norisi un aizkavēja ādas sadzīšanu, kas, iespējams, ir ar COX-2 inhibīciju saistīts efekts.
Reproduktīvās toksicitātes pārbaudēs devas, kas nebija toksiskas trušu mātītēm, radīja dīgļu pastiprinātu bojāeju pēc implantācijas, rezorbēšanās gadījumu skaita pieaugumu un augļu nepietiekamu pieņemšanos svarā. Žurkām parekoksiba ietekme uz tēviņu un mātīšu auglību netika konstatēta.
Parekoksiba ietekme vēlīnā grūsnības, kā arī prenatālā un postnatālā periodā nav vērtēta. Pēc vienas, atsevišķas parekoksiba devas i.v. ievadīšana žurkām zīdīšanas periodā parekoksiba, valdekoksiba un valdekoksiba aktīvā metabolīta koncentrācija pienā bija tikpat augsta kā mātītes plazmā.
Parekoksiba kancerogēnās īpašības nav pārbaudītas.
14

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
Dynastat un opioīdus nedrīkst ievadīt kopā vienā šļircē.
Ja šķīdināšanai izmanto Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām vai glikozi 50 mg/ml (5%) Ringeralaktāta šķīdumā injekcijām, parekoksibs nogulsnēsies, tādēļ tos nevar lietot šķīduma pagatavošanai.
Nav ieteicams izmantot sterilu ūdeni injekcijām, jo iegūtais šķīdums nebūs izotonisks.
Dynastat nedrīkst injicēt i.v. sistēmā, ar kuras palīdzību tiek ievadītas jebkuras citas zāles. Pirms un pēc Dynastat injekcijas i.v. sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība (skatīt 6.6 apakšpunktu).
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, pa kuru plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kas nav minēti 6.6 apakšpunktā, jo tas var izraisīt aktīvās vielas izgulsnēšanos.
6.3. Uzglabāšanas laiks
Neatšķaidītu zāļu uzglabāšanas laiks ir 3 gadi.
Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk kā par 12 stundām 25C temperatūrā.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu izšķīdināšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
I klases bezkrāsaina stikla flakons (5 ml) ar butilgumijas aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu polipropilēna vāciņu violetā krāsā.
Dynastat ir pieejams pa 10 flakoniem iepakojumā.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas Dynastat ir jāšķīdina. Dynastat nesatur konservantus. Šīm zālēm ir nepieciešama aseptiska lietošanas tehnika.
15

Šķīduma pagatavošanai izmantojamie šķīdinātāji Pieļaujamie šķīdinātāji Dynastat šķīdināšanai:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs jāšķīdina aseptiskos apstākļos. Noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci ievelciet no ampulas šļircē apmēram 2 ml šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju. Saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, pilnībā izšķīdiniet pulveri un vizuāli pārbaudiet šķīdumu pirms lietošanas. Šļircē jāievelk viss flakona saturs, jo tas paredzēts vienai lietošanas reizei.
Pēc izšķīdināšanas jābūt dzidram šķīdumam. Pirms lietošanas pagatavotais Dynastat šķīdums jāpārbauda vizuāli, vai šķīdumā nav redzamas atsevišķas daļiņas un vai tas nav mainījis krāsu. Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas. Dynastat šķīdums jāizlieto 24 stundu laikā pēc tā pagatavošanas (skatīt 6.3. apakšpunktu), vai tas jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums ir izotonisks.
I.v. sistēmas šķīduma saderība Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem, Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m., vai arī i.v. sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām;vai  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām.
Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/02/209/005
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
Reģistrācijas datums: 2002. gada 22. marts Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. gada 24. janvāris
16

10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .
17

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Pulvera flakons: katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (parecoxib) (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā (parecoxib sodium)). Pēc šķīduma pagatavošanas parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc pulvera izšķīdināšanas katri 2 mililitri šķīduma satur 40 mg parekoksiba. Palīgviela ar zināmu iedarbību Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol nātrija (23 mg) vienā devā. Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir aptuveni 0,44 mmol nātrija. Pilnu palīgvielu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai (pulveris injekcijām). Balts vai gandrīz balts pulveris. Šķīdinātājs: caurspīdīgs, bezkrāsains šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Īslaicīgai pēcoperācijas sāpju mazināšanai pieaugušajiem. Lēmums par selektīvo ciklooksigenāzes-2 (COX-2) inhibitoru ordinēšanu jāpieņem, izvērtējot vispārējo risku katram pacientam individuāli (skatīt 4.3. un 4.4. apakšpunktu). 4.2. Devas un lietošanas veids Devas Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk ievada pēc vajadzības ik pēc 6–12 stundām pa 20 mg vai 40 mg, nepārsniedzot 80 mg dienā. Tā kā selektīvo COX-2 inhibitoru izraisītais kardiovaskulārais risks var palielināties atkarībā no devas lieluma vai lietošanas ilguma, jāizvēlas iespējami īsākais terapijas ilgums un viszemākā efektīvā dienas deva. Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu). Vienlaicīga lietošana ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem Opioīdu pretsāpju līdzekļus var lietot vienlaicīgi ar parekoksibu, to dozējot, kā minēts iepriekšējā rindkopā. Izvērtējot parekoksibu klīniski, tas vienmēr tika lietots ar noteiktu laika intervālu, savukārt opioīdi tika lietoti pēc nepieciešamības.
18

Gados vecāki cilvēki Parasti gados vecākiem (65 gadus veciem) pacientiem deva nav jāpielāgo. Tomēr, ja gados vecāka cilvēka ķermeņa masa ir mazāka par 50 kg, ārstēšana jāuzsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālo dienas devu samazina līdz 40 mg (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Nav klīniskās pieredzes par parekoksiba lietošanu pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 10), tāpēc tas šādiem pacientiem ir kontrindicēts (skatīt 4.3. un 5.2. apakšpunktu). Pacientiem ar vieglas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 5– 6) deva parasti nav jāpielāgo. Pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) Dynastat lietošana jāuzsāk ar piesardzību, sākuma devu samazinot uz pusi no parasti ieteicamās devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg.
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss <30 ml/min) vai pacientiem ar tieksmi uz šķidruma aizturi organismā, jānozīmē zemākā ieteicamā parekoksiba deva (20 mg) un jāveic rūpīga pacienta nieru darbības kontrole (skatīt 4.4. un 5.2. apakšpunktu). Ņemot vērā farmakokinētiku, pacientiem ar vieglas un vidēji smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem (kreatinīna klīrenss 30–80 ml/min) devu pielāgošana nav nepieciešama.
Pediatriskā populācija Parekoksiba drošums un efektivitāte bērniem līdz 18 gadu vecumam nav noteikti. Dati nav pieejami. Tādēļ to neiesaka lietot šādiem pacientiem.
Lietošanas veids I.v. bolus injekciju var veikt strauji, ievadot tieši vēnā vai intravenozajā sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī. Norādījumus par zāļu šķīdināšanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
Dynastat šķīdumu kombinējot ar citiem zāļu līdzekļiem, var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi zāļu līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība.
Pēc izšķīdināšanas atbilstošā šķīdinātājā, Dynastat drīkst injicēt tikai i.v vai i.m., vai i.v. infūzijas sistēmā, izmantojot:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijām/infūzijām;vai  Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām.
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, kurā plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kuri nav augstāk minēti, jo tie var izraisīt šķīduma izgulsnēšanos.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
Anamnēzē nopietnas jebkura tipa zāļu alerģiskas reakcijas, īpaši ādas reakcijas, tādas kā StīvensaDžonsona sindroms, toksiska epidermas nekrolīze, daudzformu eritēma, kā arī pacientiem ar paaugstinātu jutību pret sulfonamīdiem (skatīt 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Aktīva peptiska čūla vai gastrointestināla (GI) asiņošana.
19

Anamnēzē bronhospazma, akūts rinīts, deguna polipi, angioedēma, nātrene vai citas alerģiska tipa reakcijas pēc acetilsalicilskābes vai nesteroīdā pretiekaisuma līdzekļa (NSPIL), tajā skaitā COX-2 inhibitora lietošanas.
Grūtniecības trešais trimestris un bērna barošanas ar krūti periods (skatīt 4.6. un 5.3. apakšpunktu).
Smagas pakāpes aknu darbības traucējumi (seruma albumīns <25 g/l vai Child-Pugh rādītājs  10).
Iekaisīga zarnu slimība.
Sastrēguma sirds mazspēja (NYHA II-IV).
Pēcoperācijas sāpju ārstēšana pēc koronārās artērijas šuntēšanas (KAŠ) operācijas (skatīt 4.8. un 5.1. apakšpunktu).
Zināma sirds išēmiskā slimība, perifēro artēriju slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Dynastat pētīts pacientiem pēc stomatoloģiskām, ortopēdiskām, ginekoloģiskām (galvenokārt histerektomijas) un koronārās artērijas šuntēšanas operācijām. Par tā lietošanu pēc cita veida ķirurģiskām operācijām, piemēram, kuņģa- zarnu trakta vai uroloģiskām operācijām, ir pieejami ierobežoti dati (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Tā kā lielākas parekoksiba, citu COX-2 inhibitoru un NSPIL devas biežāk mēdz izraisīt nevēlamas blakusparādības, pacienti, kuri ārstējas ar parekoksibu, pēc devas palielināšanas atkārtoti jāizmeklē, un tad, ja efekts nav novērojams, jāapsver cita veida ārstēšanas iespējas (skatīt 4.2. apakšpunktu). Nav lielas klīniskas pieredzes par Dynastat lietošanu ilgāk par trīs dienām (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja terapijas laikā pacientam novēro jebkuras tālāk minētās orgānu sistēmas darbības pasliktināšanos, tad ir attiecīgi jārīkojas un jāapsver parekoksiba lietošanas pārtraukšana. Šīs zāles satur mazāk nekā 1 mmol (23 mg) nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
Kardiovaskulārā sistēma COX-2 inhibitoru ilgstoša lietošana tiek saistīta ar paaugstinātu kardiovaskulāro un trombotisko blakusparādību risku. Patiesais vienas devas risks netika definēts, tāpat kā terapijas ilgums nav saistīts ar paaugstinātu risku.
Pacientus ar nozīmīgiem kardiovaskulāriem riska faktoriem (piemēram, hipertensija, hiperlipidēmija, cukura diabēts, smēķēšana) var ārstēt ar parekoksibu tikai pēc rūpīgas izvērtēšanas (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Ja šiem pacientiem novēro specifisko klīnisko simptomu pasliktināšanos, jānozīmē atbilstoša ārstēšana un jālemj par parekoksiba terapijas pārtraukšanu. Nav pētījumu par Dynastat citās revaskularizācijas procedūrās, kā tikai koronārās artērijas šuntēšanā (KAŠ). Cita veida operāciju pētījumos, ne KAŠ, iekļāva pacientus tikai ar fiziskā statusa I-III klasi pēc American Society of Anaesthesiology (ASA).
Acetilsalicilskābe un citi NSPIL COX-2 selektīvos inhibitorus nevar izmantot acetilsalicilskābes vietā kardiovaskulāras trombembolijas profilaksei, jo tiem ir vājš antitrombotiskais efekts. Tāpēc antitrombocitārā terapija nav jāpārtrauc (skatīt 5.1. apakšpunktu). Piesardzība jāievēro, lietojot Dynastat vienlaicīgi ar varfarīnu un citiem antikoagulantiem (skatīt 4.5. apakšpunktu). Jāizvairās no parekoksiba un citu ne-aspirīna NSPIL vienlaicīgas lietošanas.
20

Dynastat var nomākt drudzi un citas iekaisuma izpausmes (skatīt 5.1. apakšpunktu). Aprakstīti atsevišķi gadījumi, kad NSPIL lietošanas laikā un neklīniskos pētījumos Dynastat lietošana pasliktinājusi mīksto audu infekcijas norisi (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tādēļ jābūt uzmanīgiem un jāseko, vai ar Dynastat ārstētiem ķirurģiskiem pacientiem incīzijas vietā neparādās infekcijas pazīmes.
Kuņģa - zarnu trakts Ar parekoksibu ārstētiem pacientiem novērotas gastrointestinālā trakta (GI) augšējās daļas komplikācijas (perforācija, čūla vai asiņošana [PUA]), daži gadījumi beigušies ar letālu iznākumu. Jāievēro piesardzība, ārstējot pacientus, kuriem pastāv sevišķi augsts NSPIL izraisītu gastrointestinālo komplikāciju risks. Tie ir: gados vecāki cilvēki vai pacienti ar gastrointestinālu slimību, kā gastrointestināla čūla un GI asiņošana anamnēzē, vai pacienti, kuri vienlaicīgi lieto acetilsalicilskābi. NSPIL klase ir saistīta arī ar pieaugošām GI komplikācijām, ja šīs zāles tiek lietotas vienlaicīgi ar glikokortikoīdiem, selektīviem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoruiem, citiem antitrombocītu līdzekļiem, citiem NSPIL, vai pacientiem, kuri lieto alkoholu. Tiek veicināts gastrointestinālo blakusparādību paaugstināts risks (gastrointestināla čūla vai citas gastrointestinālas komplikācijas), ja parekoksibu lieto vienlaicīgi ar acetilsalicilskābi (pat mazās devās).
Ādas reakcijas Par nopietnām ādas reakcijām (dažas no tām ir letālas), ieskaitot daudzformu eritēmu, eksfoliatīvo dermatītu un Stīvensa-Džonsona sindromu, tika ziņotas pēcreģistrācijas uzraudzības laikā pacientiem, kuri saņēma parekoksibu. Papildus pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi par fatāliem toksiskas epidermas nekrolīzes gadījumiem pacientiem, kuri lietoja valdekoksibu (parekoksiba aktīvais metabolīts), un nav izslēgts, ka šādas blakusparādības izraisa arī parekoksibs (skatīt 4.8. apakšpunktu). Paaugstinātu šo reakciju risku pacientiem parasti novēro terapijas kursa sākumā: lielākajā daļā gadījumu reakcijas sākas terapijas pirmajā mēnesī.
Ārstam ir jāveic atbilstoši pasākumi, lai kontrolētu jebkuru nopietnu ādas reakciju, kas saistīta ar terapiju, piemēram, papildus pacienta konsultācija. Pacientam jāiesaka nekavējoties pastāstīt savam ārstam par jebkuru negaidītu ādas reakciju.
Parādoties pirmajiem ādas izsitumiem, gļotādas bojājumiem vai jebkurām hipersensivitātes pazīmēm, parekoksiba lietošana jāpārtrauc. Ir zināms, ka nopietnas ādas reakcijas var novērot, lietojot NSPIL, ieskaitot COX-2 selektīvos inhibitorus, kā arī citas zāles. Ziņojumu biežums par nopietniem ādas bojājumu notikumiem bija lielāks valdekoksibam (aktīvais parekoksiba metabolīts), salīdzinot ar citiem COX-2 selektīviem inhibitoriem. Lielāks ādas reakciju risks ir pacientiem, kuriem anamnēzē ir alerģija pret sulfonamīdiem (skatīt 4.3. apakšpunktu). Arī pacientiem, kuriem iepriekš nav bijusi alerģija pret sulfonamīdiem, var būt nopietnu ādas reakciju risks.
Hipersensitivitāte Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par hipersensitivitātes reakcijām (anafilaksi un angioedēmu), lietojot valdekoksibu un parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Dažas no šīm reakcijām novēroja pacientiem ar alerģiska tipa reakciju uz sulfonamīdiem anamnēzē (skatīt 4.3. apakšpunktu). Parādoties pirmajiem hipersensitivitātes simptomiem, parekoksiba lietošana jāpārtrauc.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagiem hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Šķidruma aizture, tūska, nieru darbība Tāpat kā ar citiem medicīniskiem produktiem, kas zināmi kā prostaglandīnu sintēzes inhibitori, dažiem pacientiem, lietojot parekoksibu, novērota šķidruma aizture un tūska. Tādēļ parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar traucētu sirds funkciju, iepriekš esošu tūsku vai citiem stāvokļiem, ko var veicināt vai pasliktināt šķidruma aizture, ieskaitot tos, kuriem tiek lietota diurētisko līdzekļu terapija, vai citādi radīt hipovolēmijas risku. Ja ir klīniski pierādījumi par šo stāvokļu pasliktināšanos šādiem pacientiem, jāveic atbilstoši piesardzības pasākumi, ieskaitot parekoksiba atcelšanu.
21

Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā tika ziņots par akūtu nieru mazspēju pacientiem, kuri saņēma parekoksibu (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tā kā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var izraisīt nieru darbības pavājināšanos un šķidruma aizturi, Dynastat jāievada piesardzīgi pacientiem ar nieru darbības traucējumiem (skatīt 4.2. apakšpunktu) vai hipertensiju, kā arī pacientiem ar traucētu sirds vai aknu darbību, kā arī citiem stāvokļiem, kas izraisa noslieci uz šķidruma aizturi organismā.
Jābūt piesardzīgiem, sākot ārstēt dehidratētus pacientus ar Dynastat. Šādos gadījumos ieteicams pacientus vispirms rehidratēt, un tikai tad sākt Dynastat lietošanu.
Hipertensija Tāpat kā visi NSPIL, parekoksibs var izraisīt jaunas hipertensijas sākumu vai pasliktināt jau esošu hipertensiju, kas var veicināt paaugstinātu kardiovaskulāro notikumu biežumu. Parekoksibs ar piesardzību jālieto pacientiem ar hipertensiju. Uzsākot terapiju ar parekoksibu un visā ārstēšanas kursa laikā jāveic rūpīga asinsspiediena kontrole. Ja asinsspiediens paaugstinās ievērojami, jāapsver alternatīva ārstēšanas metode.
Aknu darbības traucējumi Dynastat lietojams piesardzīgi pacientiem ar vidēji smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 79) (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Lietošana kopā ar perorāliem antikoagulantiem NSPIL lietošana vienlaicīgi ar perorāliem antikoagulantiem palielina asiņošanas risku. Perorālie antikoagulanti ietver varfarīnu/kumarīna tipa un jaunākās paaudzes perorālos antikoagulantus (piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu) (skatīt 4.5. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Farmakodinamiskā mijiedarbība Pacientiem, kuri līdztekus lieto varfarīnu vai citus antikoagulantus, jākontrolē antikoagulējošās terapijas efekts, it īpaši uzsākot ārstēšanu ar Dynastat, jo šiem pacientiem ir paaugstināts hemorāģisku komplikāciju risks. Šī iemesla dēļ pacientiem, kuri lieto perorālos antikoagulantus, bieži jāpārbauda protrombīna laiks INR, sevišķi pirmās pāris dienas pēc parekoksiba terapijas uzsākšanas vai parekoksiba devas maiņas (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Dynastat neietekmē acetilsalicilskābes inhibējošo ietekmi uz trombocītu agregāciju un nemaina asins tecēšanas laiku. Klīnisko pētījumu dati liecina, ka Dynastat var lietot līdztekus mazām acetilsalicilskābes devām (325 mg). Pēc pētījumu datiem, tāpat kā citu NSPIL lietošanas gadījumos, tad, ja parekoksibu lieto kombinācijā ar mazām acetilsalicilskābes devām, gastrointestinālas čūlas un citu gastrointestinālo komplikāciju risks ir lielāks nekā tad, ja parekoksibu lieto vienu pašu (skatīt 5.1. apakšpunktu).
Parekoksiba un heparīna vienlaicīga lietošana neietekmēja heparīna farmakodinamiku (aktivētā parciālā tromboplastīna laiku) salīdzinājumā ar heparīna monoterapiju.
NSPIL, tajā skaitā skaitā COX-2 inhibitoru, izraisītā prostaglandīnu sintēzes nomākšana var vājināt angiotenzīnu konvertējošā enzīma (AKE) inhibitoru, angiotenzīna II antagonistu, bēta blokatoru un diurētisko līdzekļu iedarbību. Šī mijiedarbība ir jāņem vērā pacientiem, kuri lieto parekoksibu vienlaicīgi ar AKE inhibitoriem, angiotenzīna II antagonistiem, bēta blokatoriem un diurētiskiem līdzekļiem.
Gados vecākiem pacientiem, pacientiem ar šķidruma deficītu (ieskaitot pacientus, kuri lieto diurētiskos līdzekļus) vai pacientiem ar nieru darbības traucējumiem NSPIL, ieskaitot COX-2 inhibitoru, vienlaicīga lietošana ar AKE inhibitoriem vai angiotensīna II antagonistiem var izraisīt tālāku nieru darbības pavājināšanos, līdz pat iespējamai akūtai nieru mazspējai. Šī iedarbība parasti ir atgriezeniska.
22

Tādēļ šo zāļu vienlaicīga lietošana ir jāveic ar piesardzību. Pacientiem ir jāsaņem pietiekami liels šķidruma daudzums, un nepieciešamība uzraudzīt nieru darbību ir jāizvērtē vienlaicīgās ārstēšanas sākumā un vēlāk ar regulāriem laika intervāliem.
Pastāv norādījumi, ka NSPIL lietošana līdztekus ciklosporīnam vai takrolimam pastiprina ciklosporīna vai takrolima nefrotoksicitāti, jo NSPIL ietekmē nieru prostaglandīnus. Ja parekoksibu lieto kombinācijā ar kādu no šiem līdzekļiem, jāuzrauga nieru darbība.
Dynastat var ievadīt kopā ar opioīdu pretsāpju līdzekļiem. Klīniskajos pētījumos novērots, ka ikdienas nepieciešamība pēc opioīdiem, tos lietojot pēc vajadzības, būtiski samazinājās, ja vienlaicīgi lieto parekoksibu.
Citu zāļu ietekme uz parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) farmakokinētiku Parekoksibs tiek strauji hidrolizēts līdz tā aktīvajam metabolītam valdekoksibam. Pētījumos konstatēts, ka cilvēkam valdekoksiba metabolisms galvenokārt norit ar CYP3A4 un 2C9 izoenzīmu starpniecību.
Lietojot kombinācijā ar flukonazolu (CYP2C9 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) palielinājās (attiecīgi par 62% un 19%), norādot, ka pacientiem, kuri saņem flukonazola terapiju, parekoksiba deva ir jāsamazina.
Lietojot kopā ar ketokonazolu (CYP3A4 inhibitors), valdekoksiba ekspozīcija plazmā (AUC un Cmax) pieauga (attiecīgi par 38% un 24%), tomēr pacientiem, kuri saņem ketokonazolu, devas pielāgošana parasti nav nepieciešama.
Enzīmu indukcijas ietekme nav pētīta. Valdekoksiba metabolisms var paātrināties, ja to lieto vienlaicīgi ar tādiem enzīmu induktoriem kā rifampicīns, fenitoīns, karbamazepīns vai deksametazons.
Parekoksiba (vai tā aktīvā metabolīta valdekoksiba) ietekme uz citu zāļu farmakokinētiku Ārstēšanās ar valdekoksibu (7 dienas pa 40 mg divas reizes dienā) izraisīja dekstrometorfāna (CYP2D6 substrāts) koncentrācijas trīskāršu pieaugumu plazmā. Tādēļ jāievēro piesardzība, ordinējot Dynastat kopā ar zālēm, kuras metabolizē galvenokārt CYP2D6 un kam ir šaurs terapeitiskās darbības platums (piem., flekainīds, propafenons, metoprolols).
Pēc tam, kad līdztekus omeprazolam (CYP2C19 substrāts) 40 mg reizi dienā 7 dienas pēc kārtas tika lietots valdekoksibs pa 40 mg divas reizes dienā, omeprazola ekspozīcija plazmā pieauga par 46%, turpretim valdekoksiba ekspozīcija saglabājās nemainīga. Šie rezultāti norāda, ka, lai gan CYP2C19 nepiedalās valdekoksiba metabolizēšanā, valdekoksibs var šo izoenzīmu inhibēt. Tādēļ jābūt uzmanīgiem, Dynastat kombinējot ar zālēm, kas ir CYP2C19 substrāti (piem., fenitoīnu, diazepāmu vai imipramīnu).
Divos farmakokinētiskās mijiedarbības pētījumos reimatoīdā artrīta pacientiem, kuri regulāri reizi nedēļā saņēma metotreksāta devu (5–20 mg/nedēļā vienreizējā devā iekšķīgi vai kā injekciju muskulī), valdekoksiba perorāla lietošana (10 mg divas reizes dienā vai 40 mg divas reizes dienā) metotreksāta līdzsvara koncentrāciju plazmā ietekmēja maz vai neietekmēja vispār. Tomēr jāievēro piesardzība, lietojot metotreksātu vienlaicīgi ar NSPIL, jo NSPIL lietošana var izraisīt metotreksāta koncentrācijas palielināšanos plazmā. Ja parekoksibu un metotreksātu lieto vienlaicīgi, jāseko, vai neparādās metotreksāta toksiskie efekti.
Valdekoksiba lietošana kopā ar litiju būtiski samazināja litija seruma klīrensu (par 25%) un renālo klīrensu (par 30%), rezultātā ekspozīcija serumā bija par 34% augstāka nekā tad, kad tika lietots litijs vien. Sākot terapiju ar parekoksibu vai mainot tā devu pacientam, kurš lieto litiju, vērīgi jāseko litija koncentrācijai serumā.
Valdekoksiba vienlaicīga lietošana ar glibenklamīdu (CYP3A4 substrāts) neietekmēja ne glibenklamīda farmakokinētiku (ekspozīciju), ne farmakodinamiku (glikozi asinīs un insulīna līmeni).
23

Injicējamie anestēzijas līdzekļi 40 mg parekoksiba ievadīšana vēnā līdztekus propofolam (CYP2C9 substrāts) vai midazolāmam (CYP3A4 substrāts) nemainīja ne i.v. propofola ne i.v. midazolāma farmakokinētiku (metabolismu un ekspozīciju) un farmakodinamiku (ietekmi uz EEG, psihomotoros testus un pamošanos no narkozes). Turklāt valdekoksiba ievadīšanai nebija arī klīniski nozīmīgas ietekmes uz perorāli lietotā midazolāma metabolizēšanos aknās un zarnās, kuru nodrošina CYP3A4. 40 mg lielas parekoksiba devas ievadīšana vēnā būtiski neiespaidoja ne i.v. fentanila, ne i.v. alfentanila (CYP3A4 substrātu) farmakokinētiku.
Inhalējamie anestēzijas līdzekļi Formāli mijiedarbības pētījumi nav veikti. Pētījumos, kuru laikā pirms operācijas ievadīts parekoksibs, pacientiem, kuri to saņēma līdztekus ar inhalējamiem anestēzijas līdzekļiem slāpekļa oksīdu vai izoflurānu, farmakodinamiska mijiedarbība nav novērota (skatīt 5.1. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Parekoksibs, ja to lieto grūtniecības pēdējā trimestra laikā, var izraisīt nopietnus iedzimtus defektus, jo tas, tāpat kā pārējie līdzekļi, kas inhibē prostaglandīnus, var izraisīt ductus arteriosus priekšlaikus slēgšanos un dzemdību darbības vājumu (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
NSPIL lietošana grūtniecības otrajā vai trešajā trimestrī var radīt augļa nieru darbības traucējumus, kas nopietnos gadījumos var izraisīt amnija šķidruma tilpuma samazināšanos vai oligohidramniju. Šāda iedarbība var rasties neilgi pēc ārstēšanas uzsākšanas un parasti ir atgriezeniska. Grūtniecēm, kuras lieto NSPIL, ir rūpīgi jākontrolē amnija šķidruma tilpums.
Dynastat grūtniecības trešajā trimestra laikā ir kontrindicēts (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Nav pietiekamu datu par parekoksiba lietošanu grūtniecības periodā un dzemdību laikā. Tomēr prostaglandīnu sintēzes inhibīcija var nelabvēlīgi ietekmēt grūtniecības norisi. Dati no epidemioloģiskajiem pētījumiem vedina domāt par palielinātu priekšlaicīgu dzemdību risku pēc prostaglandīnu sintēzes inhibitoru lietošanas grūtniecības agrīnajā periodā. Pierādīts, ka prostaglandīnu sintēzes inhibitoru – arī parekoksiba – lietošana dzīvniekiem izraisa pirms un pēc implantācijas atgrūšanas gadījumu skaita un letālu gadījumu skaita embrija–augļa stadijā pieaugumu (skatīt 5.1. un 5.3. apakšpunktu). Ja acīmredzami nepieciešams, tad grūtniecības pirmajā un otrajā trimestrī Dynastat lietot nevajadzētu.
Barošana ar krūti Vienas parekoksiba devas ievadīšana sievietei, kura pēc ķeizargrieziena baro bērnu ar krūti, izraisīja relatīvi neliela parekoksiba un tā aktīvā metabolīta valdekoksiba daudzuma izdalīšanos pienā, tādēļ bērna saņemtā deva bija relatīvi maza (aptuveni 1 % no mātes saņemtās devas, koriģējot pēc ķermeņa masas). Dynastat nedrīkst nozīmēt mātei, kura baro bērnu ar krūti (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte Dynastat tāpat kā jebkuras citas zāles, kas inhibē ciklooksigenāzes/prostaglandīnu sintēzi, neiesaka sievietēm, kuras plāno grūtniecību (skatīt 4.3., 5.1. un 5.3. apakšpunktu).
Dati par darbības mehānismu liecina, ka NSPIL lietošana var novilcināt vai aizkavēt olnīcu folikulu plīšanu, un dažām sievietēm tas tiek saistīts ar pārejošu neauglību. Sievietēm, kurām neiestājas grūtniecība vai kurām tiek meklēti neauglības cēloņi, jāapsver NSPIL – arī Dynastat – lietošanas pārtraukšana.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Pacienti, kuri, saņemot Dynastat, jūt apreibumu, reiboni vai miegainību, nedrīkst vadīt transportlīdzekli un apkalpot mehānismus.
24

4.8. Nevēlamās blakusparādības

Drošuma profila kopsavilkums Visbiežāk novērotā Dynastat blakusparādība ir slikta dūša. Visnopietnākās reakcijas novēro retāk vai reti, un tās ietver kardiovaskulārus notikumus, tādus kā miokarda infarktu un smagu hipotensiju, tāpat arī paaugstinātas jutības reakcijas, tādas kā anafilakse, angioedēma un nopietnas ādas reakcijas. Pēc koronāro artēriju šuntēšanas operācijas pacientiem, kuri saņem Dynastat, ir lielāks risks attīstīties šādām blakusparādībām: kardiovaskulāri/ trombemboliski notikumi (ieskaitot miokarda infarktu, insultu/TIL, plaušu emboliju, dziļo vēnu trombozi; skatīt 4.3. un 5.1. apakšpunktu), dziļas ķirurģiskas infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas komplikācijas.

Nevēlamo blakusparādību uzskaitījums tabulas veidā 28 placebo kontrolētos pētījumos ir saņemti ziņojumi par šādām blakusparādībām pacientiem, kuri lietoja parekoksibu (N=5402). Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemtie ziņojumi uzskaitīti sastopamības biežuma grupā "nav zināmi”, jo to sastopamības biežumu pēc pieejamiem datiem nevar noteikt. Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības uzskaitītas, izmantojot MedDRA terminoloģiju, un sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā.

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100)

<1/10)

Infekcijas un infestācijas

Faringīts,

Krūšu kaula brūces

alveolārs

patoloģiska seroza

osteīts (sausā sulošanās, brūču

alveola)

infekcija

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi

Pēcoperācijas Trombocitopēnija

anēmija

Imūnās sistēmas traucējumi

Vielmaiņas un uztures traucējumi

Hipokaliēmija Hiperglikēmija, anoreksija

Psihiskie traucējumi

Uzbudinājums,

bezmiegs

Nervu sistēmas traucējumi

Hipoestēzija, Cerebrovaskulāri

reibonis

traucējumi

Ausu un labirinta bojājumi

Sāpes ausīs

Sirds funkcijas traucējumi

Miokarda infarkts, bradikardija

Reti (1/1000 līdz, <1/1000)
Anafilaktoīda reakcija

Asinsvadu sistēmas traucējumi Hipertensija, Hipertensijas hipotensija saasināšanās, ortostatiska hipotensija

Nav zināms
Vaskulāras ģenēzes ģībonis, sastrēguma sirds mazspēja, tahikardija

25

Nevēlamo blakusparādību biežums

Ļoti bieži

Bieži

Retāk

Reti (1/1000

Nav zināms

(1/10) (1/100 līdz (1/1000 līdz <1/100) līdz, <1/1000)

<1/10)

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Elpošanas Plaušu embolija

Aizdusa

mazspēja

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Slikta dūša Sāpes vēderā, Gastroduodenāla čūla, Pankreatīts,

vemšana, gastroezofageāla

ezofagīts, mutes

aizcietējums, refluksa slimība, sausa tūska (periorāls

dispepsija, mute, neparastas skaņas pietūkums)

meteorisms kuņģa zarnu traktā

Ādas un zemādas audu bojājumi

Nieze,

Ekhimozes, izsitumi,

Stīvensa-Džonsona

hiperhidroze nātrene

sindroms,

daudzformu

eritēma, eksfoliatīvs

dermatīts

Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi

Muguras

Artralģija

sāpes

Nieru un urīnceļu traucējumi

Oligūrija

Akūta nieru Nieru mazspēja

mazspēja

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Perifēra tūska Nogurums, sāpes

Hipersensitivitātes

injekcijas vietā, reakcija

reakcijas, tajā

injekcijas vietā

skaitā skaitā

anafilakse un

angioedēma

Izmeklējumi

Paaugstināts Paaugstināts

kreatinīna kreatinīnfosfokināzes

līmenis asinīs līmenis asinīs,

paaugstināts laktāta

dehidrogenāzes

līmenis asinīs,

paaugstināts AsAT

līmenis, paaugstināts

AlAT līmenis,

paaugstināts urīnvielas

slāpekļa daudzums

asinīs

Traumas, saindēšanās un ar manipulācijām saistītas komplikācijas

Komplikācijas pēc

procedūras (uz ādas)

Dažu nevēlamo blakusparādību raksturojums Pēcreģistrācijas uzraudzības laikā saņemti ziņojumi, ka pēc valdekoksiba lietošanas novērota toksiska epidermas nekrolīze, un nav izslēgts, ka tādas var izraisīt arī parekoksibs (skatīt 4.4. apakšpunktu). Papildus saņemti ziņojumi, ka pēc NSPIL lietošanas novērotas tādas retas nopietnas blakusparādības, kā bronhu spazmas un hepatīts, un nav izslēgts, ka tādas var izrasīt arī Dynastat.

26

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ziņotā parekoksiba pārdozēšana ir saistīta ar blakusparādībām, kas aprakstītas, lietojot arī ieteiktās parekoksiba devas.
Pārdozēšanas gadījumā pacientus ārstē simptomātiski un seko dzīvībai svarīgām funkcijām. Hemodialīzes ceļā valdekoksibu nevar izvadīt. Tā kā valdekoksibs intensīvi saistās ar proteīniem, forsētai diurēzei un urīna alkalizācijai nebūs efekta.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Pretiekaisuma un pretreimatisma līdzekļi, koksibi, ATĶ kods: M01AH04
Parekoksibs ir valdekoksiba priekšzāles. Valdekoksibs klīnisko devu robežās ir perorāli lietojams selektīvs COX-2 inhibitors. Ciklooksigenāze ir enzīms, kas nepieciešams prostaglandīnu sintēzes procesā. Identificētas divas tā izoformas, COX-1 un COX-2. Pierādīts, ka enzīma izoforma COX-2 inducē iekaisumu veicinošos faktorus un tieši tā ir atbildīga par sāpju, iekaisuma un drudža prostanoīdo mediatoru sintēzi. COX-2 iesaistās arī ovulācijas, implantācijas un ductus arteriosus slēgšanās procesos, tā piedalās nieru darbības kontrolē un centrālās nervu sistēmas funkcijās (inducē drudzi, nodrošina sāpju percepciju un kognitīvo funkciju). Tai varētu būt nozīme arī čūlas sadzīšanas procesā. Cilvēkiem COX-2 konstatēta audos ap kuņģa čūlām, taču tās saistība ar čūlu dzīšanu nav pierādīta.
Atšķirības dažu COX-1 inhibējošo NSPIL un selektīvo COX-2 inhibitoru antitrombocitārajā aktivitātē var būt klīniski svarīgas pacientiem ar trombembolisku komplikāciju risku. COX-2 inhibitori nomāc sistēmiskā (un tādējādi, iespējams, arī endoteliālā) prostaciklīna veidošanos, neietekmējot trombocītos esošo tromboksānu. Pagaidām nav noskaidrots, vai tas tā notiek arī klīniskā situācijā.
Parekoksibs ir izmantots dažādās apjomīgās un nelielās operācijās. Dynastat efektivitāte pierādīta pētījumos par pēcoperatīvo sāpju remdēšanu pacientiem pēc stomatoloģiskām, ginekoloģiskām (histerektomijas), ortopēdiskām (ceļa locītavas un gūžas locītavas protezēšanas) un koronāro artēriju šuntēšanas operācijām. Pirmais jūtamais analgētiskais efekts radās 7–13 minūšu laikā, klīniski nozīmīga analgēzija  pēc 23–39 minūtēm un maksimālā iedarbība bija vērojama 2 stundas pēc vienas 40 mg lielas Dynastat devas i.v. vai i.m. ievadīšanas. 40 mg devas atsāpinošās darbības izteiktība bija salīdzināma ar 60 mg ketorolaka i.m. vai 30 mg ketorolaka i.v. darbību. Pēc vienas devas ievadīšanas analgēzijas ilgums bija atkarīgs no devas un klīniskā sāpju modeļa, un tas sniedzās no 6 līdz vairāk nekā 12 stundām.
Parekoksiba lietošana ilgāk par 3 dienām Lielākajā daļā pētījumu parekoksiba devas paredzēts lietot ne ilgāk par 3 dienām. Tika apkopoti un analizēti dati no 3 randomizētiem, placebo kontrolētiem pētījumiem, kuros saskaņā ar protokoliem ne ilgāk par 3 dienām tika atļauta ārstēšana ar parekoksibu. Tika analizēti apkopotie dati par 676 pacientiem, no kuriem 318 saņēma placebo un 358 – parekoksibu. No visiem pacientiem, kurus ārstēja ar parekoksibu, 317 pacienti parekoksibu saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 32 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 8 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 1 pacients – 7 dienas vai ilgāk. No visiem pacientiem, kurus ārstēja ar placebo, 270 pacienti placebo saņēma ne ilgāk par 4 dienām, 43 pacienti – ne ilgāk par 5 dienām, 3 pacienti – ne ilgāk par 6 dienām un 2 pacienti – 7 dienas vai ilgāk. Demogrāfijas rādītāji abām grupām bija līdzīgi. Vidējais (SN) ārstēšanas ilgums bija 4,1 (0,4) dienas parekoksiba grupā un
27

4,2 (0,5) dienas placebo grupā. Diapazons bija 4–7 dienas parekoksiba grupā un 4–9 dienas placebo grupā. Nevēlamo blakusparādību biežums pacientiem, kuri parekoksibu saņēma 4–7 dienas (mediānas ilgums – 4 dienas), bija mazāks pēc ārstēšanas 3. dienas, kā arī tas bija līdzīgs placebo grupas rādītājiem.
Samazināta vajadzība lietot opioīdus Placebo kontrolētā, ortopēdiskās un vispārējās ķirurģijas pētījumā (n=1050) pacienti saņēma Dynastat parenterāli sākuma devā 40 mg, ko turpināja ar 20 mg divas reizes dienā ne mazāk kā 72 stundu ilgā laika periodā papildus standarta aprūpei, kas ietvēra arī pacienta vajadzībām atbilstošu opioīdu lietošanu pēc nepieciešamības. Opioīdu lietošanas samazināšanās 2. un 3.dienā, tos lietojot vienlaicīgi ar Dynastat, bija 7,2 mg un 2,8 mg (attiecīgi 37% un 28%). Opioīdu lietošanas samazināšanās vienlaicīgi izraisīja arī pacientu sūdzību samazināšanos saistībā ar opioīdu izraisītām blakusparādībām. Tika uzrādīts lielāks pretsāpju efekts, nekā lietojot opioīdus vienus pašus. Papildus pētījumi citās ķirurģiskajās nozarēs nodrošināja līdzīgus novērojumus. Nav datu, kas norādītu par kopējā blakusparādību skaita samazināšanos, lietojot parekoksibu vai placebo vienlaicīgi ar opioīdiem.
Gastrointestinālie pētījumi Īslaicīgos (7 dienu) pētījumos endoskopiski nosakāmu gastroduodenālu čūlu un eroziju rašanās biežums veseliem jauniem un gados vecākiem (65 gadus veciem) pieaugušiem pētījuma subjektiem, kuri saņēma Dynastat (5–21%), kaut bija lielāks nekā placebo grupā (5–12%), tomēr izrādījās statistiski nozīmīgi mazāks nekā tas novērots NSPIL lietošanas laikā (66–90%).
KAŠ pēcoperatīvie drošuma pētījumi Papildus kārtējiem blakusparādību ziņojumiem iepriekš noteiktu notikumu kategorijas, kuras izskatīja neatkarīgo ekspertu komiteja, izvērtēja divus placebo-kontrolētos drošuma pētījumus, kuros pacienti saņēma parekoksibu vismaz 3 dienas, kam sekoja iekšķīgi lietojama valdekoksiba terapija ar kopējo lietošanas ilgumu 10-14 dienas. Ārstēšanas laikā visi pacienti saņēma standarta pretsāpju aprūpi.
Pirms randomizācijas un divu KAŠ operāciju pētījumu laikā, pacienti saņēma acetilsalicilskābi mazās devās.
Pirmajā dubultmaskētā, placebo kontrolētā KAŠ operācijas pētījumā, izvērtēja pacientus, kurus ārstēja ar i.v. ievadāmu 40 mg parekoksibu divas reizes dienā, minimāli 3 dienas, kam sekoja ārstēšana ar valdekoksibu 40 mg divas reizes dienā (parekoksiba/ valdekoksiba grupa) (n=311) vai placebo/placebo (n=151) 14 dienas ilgi. Tika izvērtētas deviņas iepriekš noteiktas blakusparādību kategorijas (kardiovaskulāri trombemboliju gadījumi, perikardīts, sastrēguma sirds mazspējas jauns sākums vai paasinājums, nieru mazspēja/disfunkcija un GI trakta augšējās daļas čūlas komplikācijas, nozīmīgas negastrointestinālas asiņošanas, infekcijas, neinfekciozas plaušu komplikācijas un nāve). Novēroja nopietnu (p<0,05) kardiovaskulāru/trombemboliju gadījumu (miokarda infarkts, išēmija, cerebrovaskulāri gadījumi, dziļo vēnu tromboze un plaušu embolija) lielāku skaitu grupā, kuru ārstēja ar parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar grupu, kura saņēma placebo/placebo ārstēšanu i.v. devas ievadīšanas laikā (2,2% un attiecīgi 0,0%) un visā pētījumu periodā (4,8% un attiecīgi 1,3%). Palielinātu ķirurģiskās brūces komplikāciju skaitu (daudz iesaistītas krūšu kaula brūces) novēroja ārstējot ar parekoksibu/valdekoksibu.
Otrajā KAŠ operācijas pētījumā izvērtēja četras iepriekš noteiktu notikumu kategorijas (kardiovaskulārus/trombembolijas gadījumus, nieru disfunkciju/mazspēju, augšējā GI trakta čūlas/asiņošanu vai ķirurģiskās brūces komplikācijas). Pēc KAŠ operācijas pacientus 24 stundas randomizēja: parekoksiba sākuma deva 40 mg i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h, kā minimums 3 dienas, tad sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=544) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas; placebo i.v. sekoja valdekoksibs per os (n=544); vai placebo i.v. sekoja placebo per os (n=548). Ievērojami lielāks incidentu skaits kardiovaskulāro/trombembolijas gadījumu kategorijā tika novērots parekoksiba/valdekoksiba ārstēšanas grupā (2%) salīdzinot ar placebo/placebo ārstēšanas grupu (0,5%). Ārstēšana ar placebo/valdekoksibu arī bija saistīta ar augstāku iespējamību kardiovaskulāro trombembolijas gadījumu skaitam pretēji ārstēšanai ar placebo, bet šī starpība nebija statistiski nozīmīga. Trīs no sešiem kardiovaskulāriem trombembolijas gadījumiem placebo/valdekoksiba ārstēšanas grupā notika placebo ārstēšanas periodā; šie pacienti nesaņēma valdekoksibu. Iepriekš
28

noteikti notikumi ar augstāku iespējamību notika visās trīs ārstēšanas grupās, kuras iekļāva ķirurģiskās brūces komplikāciju kategorijā, ieskaitot dziļās ķirurģiskās infekcijas un krūšu kaula brūces dzīšanas gadījumus.
Nenovēroja ievērojamu atšķirību starp aktīvo ārstēšanu un placebo jebkurās citās iepriekš noteiktu notikumu kategorijās (nieru disfunkcija/mazspēja, augšējā GI trakta čūlas komplikācijas vai ķirurģiskās brūces komplikācijas).
Vispārējā ķirurģija Lielā (N=1050), nozīmīgā ortopēdiskā/vispārējās ķirurģijas pētījumā pacienti saņēma sākuma devu 40 mg parekoksibu i.v., tad 20 mg i.v. ik 12 h kā minimums 3 dienas, kam sekoja valdekoksibs per os (20 mg ik 12 h) (n=525) atlikušās ārstēšanas perioda 10 dienas vai placebo i.v., sekoja valdekoksibs per os (n=525). Nenovēroja izteiktu atšķirību visā drošuma profilā, ieskaitot tās pašas iepriekš noteiktas notikumu kategorijas, kas tika lietotas otrajā KAŠ operācijas pētījumā, kas aprakstīts iepriekš par parekoksibu/valdekoksibu, salīdzinot ar placebo ārstēšanu šiem pēcķirurģiskās operācijas pacientiem.
Trombocītu pētījumi Vairākos nelielos pētījumos par mazu, atkārtotu devu lietošanu veseliem jauniem un gados vecākiem pieaugušiem subjektiem Dynastat pa 20 mg un 40 mg divas reizes dienā neietekmēja trombocītu agregāciju un asinsteces laiku salīdzinājumā ar placebo. Gados jauniem subjektiem Dynastat pa 40 mg divas reizes dienā būtiski neietekmēja acetilsalicilskābes mediēto trombocītu funkcijas nomākumu (skatīt 4.5 apakšpunktu).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Pēc i.v. vai i.m. injekcijas parekoksibs enzīmu ietekmē aknās hidrolizējas, strauji pārvēršoties valdekoksibā – farmakoloģiski aktīvā vielā.
Uzsūkšanās Kopējā valdekoksiba ekspozīcija pēc vienas, atsevišķas Dynastat devas ievadīšanas, nosakot gan pēc laukuma zem plazmas koncentrācijas-laika līknes (AUC), gan pēc maksimālās koncentrācijas (Cmax), klīniski lietojamo devu robežās ir aptuveni lineāra. Ja preparātu ievada divas reizes dienā, tad līdz 50 mg lielai i.v. devai un līdz 20 mg lielai i.m. devai AUC un Cmax pieaug linerāri. Valdekoksiba līdzsvara koncentrācija plazmā, lietojot zāles divas reizes dienā, tika sasniegts 4 dienu laikā.
Pēc vienas, 20 mg lielas parekoksiba devas ievadīšanas i.v. vai i.m. valdekoksiba Cmax tiek sasniegta attiecīgi pēc apmēram 30 minūtēm un apmēram pēc 1 stundas. Ekspozīcija valdekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, spriežot pēc AUC un Cmax, bija vienāda. Ekspozīcija parekoksibam pēc i.v. vai i.m. ievadīšanas, vērtējot pēc AUC, neatšķīrās. Parekoksiba Cmax pēc i.m. ievadīšanas vidēji bija zemāka nekā pēc i.v. ievadīšanas bolus veidā, kas saistāms ar lēnāku ekstravaskulāro uzsūkšanos pēc i.m. injekcijas. Šī starpība netika uzskatīta par klīniski nozīmīgu, jo valdekoksiba Cmax pēc parekoksiba i.m. vai i.v. ievadīšanas ir līdzīga.
Izkliede Pēc valdekoksiba i.v. ievadīšanas, tā izkliedes tilpums ir aptuveni 55 litri. Pie koncentrācijām, kādas tiek sasniegtas, ievadot augstāko ieteicamo devu, proti, 80 mg, ap 98% valdekoksiba saistās ar plazmas proteīniem. Valdekoksibs, bet ne parekoksibs, galvenokārt izvietojas eritrocītos.
Biotransformācija In vivo parekoksibs ļoti ātri un gandrīz pilnībā pārveidojas par valdekoksibu un propionskābi, un tā eliminācijas pusperiods ir ap 22 minūtēm. Valdekoksibs intensīvi metabolizējas aknās pa vairākiem metabolisma ceļiem, ieskaitot citohroma P-450 (CYP) izoenzīmu (CYP3A4 un CYP2C9) katalizētās pārvērtības, kā arī tiešu sulfonamīda bāzes glikuronizāciju (ap 20%). Cilvēka plazmā konstatēts hidroksilēts valdekoksiba metabolīts (veidojas ar CYP saistītajā metabolisma ceļā), kurš izrādās aktīvs COX-2 inhibitors. Šis metabolīts veido ap 10% no valdekoksiba koncentrācijas; mazās koncentrācijas
29

dēļ tas, jādomā, nevar būtiski ietekmēt klīnisko efektu, kāds rodas pēc parekoksiba terapeitisku devu ievadīšanas.
Eliminācija Lielākā daļa valdekoksiba metabolizējas aknās, nepārveidotā formā ar urīnu izdalās mazāk par 5% valdekoksiba. Nepārveidots parekoksibs urīnā nav atrodams, un izkārnījumos konstatē tikai tā pēdas. Ap 70% no devas urīnā izdalās neaktīvu metabolītu veidā. Valedekoksiba plazmas klīrenss (Clp) ir aptuveni 6 l/h. Pēc parekoksiba i.v. vai i.m. ievadīšanas valdekoksiba eliminācijas pusperiods (t1/2) ir apmēram 8 stundas.
Gados vecāki cilvēki Farmakokinētiskos un terapeitiskos pētījumos Dynastat ievadīts ap 335 gados vecākiem (6596 gadus veciem) pacientiem. Veseliem, gados vecākiem cilvēkiem salīdzinājumā ar veseliem jauniem cilvēkiem ir mazāks šķietamais perorālais valdekoksiba klīrenss, tādēļ viņiem ir aptuveni par 40% augstāka ekspozīcija plazmā (AUC). Pārrēķinot devu uz ķermeņa svaru, valdekoksiba ekspozīcija līdzsvara koncentrācijā gados vecākām sievietēm bija par 16% augstāka nekā gados vecākiem vīriešiem (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar dažādas smaguma pakāpes nieru darbības traucējumiem pēc 20 mg Dynastat ievadīšanas vēnā, tas ātri tika izvadīts no plazmas. Tā kā valdekoksiba izvadīšana caur nierēm tā eliminācijai nav būtiska, tad pacientiem ar smagas pakāpes nieru darbības traucējumiem un hemodializētiem pacientiem netika konstatētas būtiskas novirzes valdekoksiba klīrensā (skatīt 4.2. apakšpunktu).
Aknu darbības traucējumi Vidēji smagu aknu darbības traucējumu gadījumā nemainās ne ātrums, ne apjoms, kādā parekoksibs pārvēršas par valdekoksibu. Pacientiem ar vidēji smagiem aknu darbības traucējumiem (Child-Pugh rādītājs 7–9) ārstēšana jāsāk ar pusi no parastās ieteicamās Dynastat devas un maksimālā dienas deva jāsamazina līdz 40 mg, jo konstatēts, ka šiem pacientiem valdekoksiba daudzums asinīs ir vairāk nekā divas reizes palielināts (130%). Pacienti ar smagiem aknu darbības traucējumiem nav pētīti, tāpēc Dynastat lietošana pacientiem ar smagas pakāpes aknu darbības traucējumiem nav ieteicama (skatīt 4.2. un 4.3. apakšpunktu).
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu un atkārtotu devu toksicitāti, izmantojot devas, kas 2 reizes pārsniedz maksimālo devu cilvēkam, neliecina par īpašu risku cilvēkam. Tomēr atkārtotu devu toksiskuma pētījumos suņiem un žurkām valdekoksiba (parekoksiba aktīvā metabolīta) kopējā sistēmiskā iedarbība bija aptuveni 0,8 reizes lielāka nekā gados vecākiem cilvēkiem, lietojot maksimālo ieteicamo terapeitisko devu – 80 mg dienā. Lielāku devu lietošana pasliktināja ādas infekciju norisi un aizkavēja ādas sadzīšanu, kas, iespējams, ir ar COX-2 inhibīciju saistīts efekts.
Reproduktīvās toksicitātes pārbaudēs devas, kas nebija toksiskas trušu mātītēm, radīja dīgļu pastiprinātu bojāeju pēc implantācijas, rezorbēšanās gadījumu skaita pieaugumu un augļu nepietiekamu pieņemšanos svarā. Žurkām parekoksiba ietekme uz tēviņu un mātīšu auglību netika konstatēta.
Parekoksiba ietekme vēlīnā grūsnības, kā arī prenatālā un postnatālā periodā nav vērtēta. Pēc vienas, atsevišķas parekoksiba devas i.v. ievadīšana žurkām zīdīšanas periodā parekoksiba, valdekoksiba un valdekoksiba aktīvā metabolīta koncentrācija pienā bija tikpat augsta kā mātītes plazmā.
Parekoksiba kancerogēnās īpašības nav pārbaudītas.
30

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).
Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Sālsskābe vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai) Ūdens injekcijām.
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
Dynastat un opioīdus nedrīkst ievadīt kopā vienā šļircē.
Ja šķīdināšanai izmanto Ringera-laktāta šķīdumu injekcijām vai glikozi 50 mg/ml (5%) Ringeralaktāta šķīdumā injekcijām, parekoksibs nogulsnēsies, tādēļ tos nevar lietot šķīduma pagatavošanai.
Nav ieteicams izmantot sterilu ūdeni injekcijām, jo iegūtais šķīdums nebūs izotonisks.
Dynastat nedrīkst injicēt i.v. sistēmā, ar kuras palīdzību tiek ievadītas jebkuras citas zāles. Pirms un pēc Dynastat injekcijas i.v. sistēma adekvāti jāizskalo ar šķīdumu, kam ir zināma saderība (skatīt 6.6. apakšpunktu).
Nav ieteicams ievadīt i.v. sistēmā, pa kuru plūst 50 mg/ml (5%) glikoze Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķīdumi, kas nav minēti 6.6 apakšpunktā, jo tas var izraisīt aktīvās vielas izgulsnēšanos.
6.3. Uzglabāšanas laiks
Neatšķaidītu zāļu uzglabāšanas laiks ir 3 gadi.
Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk nekā par 12 stundām 25C temperatūrā.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu izšķīdināšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Parekoksiba nātrija sāls flakoni I klases bezkrāsaina stikla flakons (5 ml) ar butilgumijas aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu polipropilēna vāciņu violetā krāsā.
31

Šķīdinātāja ampulas 2 ml ampula: bezkrāsains, neitrāls I klases stikls.
Dynastat tiek izlaists sterilā, vienu devu saturošā flakonā komplektā ar 2 ml ampulu, kura satur 2 ml 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīduma (iepakojuma lielumus skatīt tālāk).
Iepakojuma lielumi 1 + 1 iepakojums: 1 flakons ar pulveri un 1 ampula ar šķīdinātāju. 3 + 3 iepakojums: satur 3 flakonus ar pulveri un 3 ampulas ar šķīdinātāju. 5 + 5 iepakojums: satur 5 flakonus ar pulveri un 5 ampulas ar šķīdinātāju.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Pirms lietošanas Dynastat ir jāšķīdina. Dynastat nesatur konservantus. Šīm zālēm ir nepieciešama aseptiska lietošanas tehnika.
Šķīduma pagatavošanai izmantojamie šķīdinātāji Dynastat 40 mg aseptiskos apstākļos jāizšķīdina 2 mililitros 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīduma. Vienīgie citi pieļaujamie šķīdinātāji ir:
 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām,  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs jāšķīdina aseptiskos apstākļos. Noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci ievelciet no ampulas šļircē apmēram 2 ml šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju. Saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, pilnībā izšķīdiniet pulveri un vizuāli pārbaudiet šķīdumu pirms lietošanas. Šļircē jāievelk viss flakona saturs, jo tas paredzēts vienai lietošanas reizei.
Pēc izšķīdināšanas jābūt dzidram šķīdumam. Pirms lietošanas pagatavotais Dynastat šķīdums jāpārbauda vizuāli, vai šķīdumā nav redzamas atsevišķās daļiņas un vai tas nav mainījis krāsu. Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas. Dynastat šķīdums jāizlieto 24 stundu laikā pēc tā pagatavošanas (skatīt 6.3. apakšpunktu), vai tas jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums ir izotonisks.
I.v. sistēmas šķīduma saderība Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m., vai arī i.v. sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:
 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām;
vai  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām.
Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
32

7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/006-008 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS /PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2002. gada 22. marts Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. gada 24. janvāris 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .
33

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI
VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU
UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
34

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Pfizer Manufacturing Belgium NV Rijksweg 12 2870 Puurs Beļģija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS  Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ EFEKTĪVU UN DROŠU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2 modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP. Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā
35

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg flakoni
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai 10 flakoni
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
38

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/005
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
39

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA ETIĶETE: 40 mg 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dynastat 40 mg pulveris injekcijām Parecoxib i.v./i.m. 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 6. CITA
40

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu. 2 ml šķīdinātāja ampula satur nātrija hlorīdu, sālsskābi, nātrija hidroksīdu un ūdeni injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 1 flakons un 1 šķīdinātāja ampula
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
41

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/006
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
42

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu. 2 ml šķīdinātāja ampula satur nātrija hlorīdu, sālsskābi, nātrija hidroksīdu un ūdeni injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 3 flakoni un 3 šķīdinātāja ampulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
43

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/007
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
44

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA UN UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJAIS KARTONA IEPAKOJUMS: 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Parecoxib
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrā flakonā ir 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Katri 2 mililitri pagatavotā šķīduma satur 40 mg parekoksiba.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī nātrija hidrogēnfosfātu, fosforskābi un nātrija hidroksīdu. 2 ml šķīdinātāja ampula satur nātrija hlorīdu, sālsskābi, nātrija hidroksīdu un ūdeni injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 5 flakoni un 5 šķīdinātāja ampulas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Paredzēts tikai vienai lietošanas reizei. Intravenozai vai intramuskulārai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties (24 stundu laikā pēc pagatavošanas aseptiskos apstākļos), to nedrīkst atdzesēt vai sasaldēt.
45

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Sīkāku informāciju par zāļu uzglabāšanu skatīt lietošanas instrukcijā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Pfizer Europe MA EEIG Boulevard de la Plaine 17 1050 Bruxelles Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/02/209/008
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Dynastat 40 mg
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS <2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.>
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS - DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
46

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA AMPULAS ETIĶETE: 2 ml 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Nātrija hlorīda 9 mg/ml (0,9 %) šķīdums 2. LIETOŠANAS VEIDS Dynastat 40 mg šķīdināšanai Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot. 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 2 ml 6. CITA
47

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
48

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dynastat 40 mg pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai parecoxib
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai. - Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas 3. Kā lietot Dynastat 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dynastat 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto
Dynastat satur aktīvo vielu parekoksibu.
Dynastat lieto īslaicīgai pēcoperāciju sāpju remdēšanai pieaugušajiem. Tās pieder pie zāļu grupas, ko sauc par COX-2 inhibitoriem (t.i. saīsināts ciklooksigenāzes-2 inhibitoru apzīmējums). Sāpes un pietūkumu reizēm izraisa organismā esošas vielas, kuras sauc par prostaglandīniem. Dynastat samazina šo prostaglandīnu daudzumu.
2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas
Nelietojiet Dynastat šādos gadījumos:
 ja Jums ir alerģija pret parekoksibu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,  ja Jums ir bijusi nopietna alerģiska reakcija (īpaši nopietna ādas reakcija) pret jebkurām zālēm,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret zālēm, ko sauc par sulfonamīdiem (piem., dažas
antibiotikas, ko lieto infekciju ārstēšanai),  ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla vai kuņģa vai zarnu asiņošana,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPL (piemēram,
ibuprofēnu), vai pret COX-2 inhibitoriem. Reakcija varēja izpausties kā sēkšana (bronhospazma), stipri aizlikts deguns, ādas nieze, izsitumi vai sejas, lūpu vai mēles pietūkums, vai arī cita veida alerģiska reakcija, kā deguna polipu izveidošanās pēc šo zāļu lietošanas,  ja esat vairāk nekā 6. grūtniecības mēnesī,  ja Jūs barojat bērnu ar krūti,  ja Jums ir smaga aknu slimība,  ja Jums ir zarnu iekaisums (čūlainais kolīts vai Krona slimība),  ja Jums ir sirds mazspēja,  ja Jums ir paredzēta sirds operācija vai artēriju operācija (ieskaitot jebkuru koronārās artērijas procedūru),  ja Jums zināma sirds slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība, piemēram, ja Jums ir bijusi sirdslēkme, insults, mikro-insults (TIL) vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums, vai operācija nosprostojuma likvidēšanai vai šunta uzlikšana,  ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar asins cirkulāciju (perifēro artēriju slimība).
49

Ja kāds no šiem apgalvojumiem attiecas uz Jums, zāles Jums nedrīkst ievadīt. Nekavējoties pasakiet par to ārstam vai medmāsai.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nelietojiet Dynastat, ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla, vai kuņģa-zarnu trakta asiņošana.
Nelietojiet Dynastat, ja Jums ir smaga aknu slimība.
Pirms Dynastat lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu:
 ja Jums agrāk ir bijusi čūla, asiņošana vai kuņģa-zarnu trakta perforācija,  ja Jūs lietojat acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPIL (piem., ibuprofēnu),  ja Jūs smēķējat vai lietojat alkoholu,  ja Jums ir diabēts,  ja Jums ir stenokardija, asins recēšanas problēmas, augsts asinsspiediens vai paaugstināts
holesterīna līmenis,  ja Jūs lietojat kādu līdzekli trombozes profilaksei (piem., acetilsalicilskābi),  ja Jums ir šķidruma aizture (tūska),  ja Jums ir aknu vai nieru slimība.  ja Jūs esat dehidratēts – tas iespējams, ja ir bijusi caureja vai vemšana, vai nespējat neko iedzert,  ja Jums ir infekcija, jo Dynastat var maskēt drudzi (kas ir infekcijas pazīme),  ja Jūs lietojat zāles, lai samazinātu asins recēšanu (piem., varfarīnu/varfarīna tipa
antikoagulantus vai jaunākās paaudzes zāles pret asins sabiezēšanu, piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu),  ja Jūs lietojat kortikosteroīdu grupas līdzekļus (piemēram, prednizonu),  ja Jūs lietojat zāles, ko izmanto depresijas ārstēšanai un kuras sauc par selektīvajiem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem (piemēram, sertralīnu).
Dynastat var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos vai pasliktināt jau esošu augstu asinsspiedienu, kā rezultātā var palielināties ar sirds stāvokli saistītās blakusparādības. Jūsu ārsts var vēlēties veikt asinsspiediena kontroli Dynastat lietošanas laikā.
Bērni un pusaudži Dynastat nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam.
Citas zāles un Dynastat Pastāstiet savam ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kādas lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Dažreiz zāles var savstarpēji mijiedarboties. Tādēļ ārstam var nākties samazināt Dynastat vai citu līdztekus lietoto zāļu devas, vai arī izvēlēties Jums citas zāles. Sevišķi svarīgi informēt ārstu, ja tiek lietotas šādas zāles:
 acetilsalicilskābe (aspirīns) vai kādas citas pretiekaisuma zāles;  flukonazols – lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai;  AKE inhibitori, angiotenzīna II inhibitori, bēta blokatori un diurētiskie līdzekļi - lieto
paaugstināta asinsspiediena un sirds slimību ārstēšanai;  ciklosporīns vai takrolims – lieto pēc orgānu pārstādīšanas;  varfarīns – vai citas varfarīna tipa zāles pret trombu veidošanos, tajā skaitā skaitā jaunākās
paaudzes zāles, piemēram, apiksabāns, dabigatrāns un rivaroksabāns;  litijs – lieto depresijas ārstēšanai;  rifampicīns – lieto bakteriālu infekciju ārstēšanai;  pretaritmijas līdzekļi – lieto neregulāras sirdsdarbības ārstēšanai;  fenitoīns vai karbamazepīns – lieto epilepsijas ārstēšanai;  metotreksāts – lieto reimatoīdā artrīta un vēža ārstēšanai;
50

 diazepāms – lieto kā nomierinošu līdzekli un trauksmes ārstēšanai;  omeprazols – lieto čūlu ārstēšanai.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte  Ja Jūs esat grūtniece vai cenšaties palikt stāvoklī, izstāstiet to ārstam. Dynastat neiesaka
lietot pirmajos 6 grūtniecības mēnešos, un Jums to nedrīkstat ievadīt pēdējo trīs grūtniecības mēnešu laikā.  Ja Jūs barojat bērnu ar krūti, Jums nedrīkstat ievadīt Dynastat, jo neliels daudzums Dynastat izdalīsies Jūsu pienā.  NSPIL – arī Dynastat – lietošana var apgrūtināt grūtniecības iestāšanos. Ja plānojat grūtniecību vai ja Jums ir problēmas ar bērna ieņemšanu, Jums tas jāpastāsta savam ārstam.
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Ja pēc zāļu injekcijas sajūtat apreibumu vai nogurumu, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet iekārtas vai mehānismus tikmēr, kamēr tas pāriet.
Dynastat satur nātriju Šīs zāles satur mazāk nekā 23 mg nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
3. Kā lietot Dynastat
Dynastat Jums injicēs ārsts vai medmāsa. Pirms injicēšanas pulveri izšķīdinās, un tad šķīdumu ievadīs vēnā vai muskulī. Injekciju var veikt strauji un tieši vēnā vai intravenozā sistēmā, vai lēnām un dziļi muskulī. Dynastat Jūs saņemsit īslaicīgi un tikai sāpju remdēšanai.
Parastā sākuma deva ir 40 mg. Jums var ievadīt vēl vienu devu – vai nu 20 mg, vai 40 mg – 6–12 stundas pēc pirmās devas.
Jums neievadīs vairāk par 80 mg 24 stundu laikā.
Dažiem cilvēkiem var tikt ievadītas mazākas devas  cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem,  cilvēkiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem,  par 65 gadiem vecākiem pacientiem, kuru ķermeņa masa ir mazāka nekā 50 kg,  cilvēkiem, kuri lieto flukonazolu.
Ja Dynastat tiek lietots vienlaicīgi ar stipriem pretsāpju līdzekļiem (sauktiem par opioīdu analgētiķiem), piemēram, morfiju, Dynastat devām jābūt tādām pašām, kā iepriekš norādīts.
Ja Jums tiek ievadīts Dynastat vairāk nekā noteikts, Jums var rasties blakusparādības, kādas ziņotas, lietojot zāles ieteicamās devās.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pārtrauciet lietot Dynastat un nekavējoties izstāstiet savam ārstam:  ja Jums uz jebkuras ķermeņa daļas parādās izsitumi vai čūlas (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz
sejas, lūpām vai mēles) vai attīstās jebkuras alerģiskas reakcijas pazīmes tādas kā ādas izsitumi,
51

sejas, lūpu vai mēles pietūkums, kas var radīt sēkšanu, elpošanas vai rīšanas grūtības - tās tiek novērotas reti,  ja Jums ir ādas čūlošanās vai lobīšanās - tā tiek novērota reti,  ādas reakcijas var būt jebkurā laikā, bet visbiežāk tās parādās pirmajā ārstēšanas mēnesī; salīdzinot ar citiem COX-2 inhibitoriem, ziņojumu skaits par šādiem gadījumiem ir lielāks pacientiem, kuri ārstēti ar valdekoksibu- parekoksibam radniecīgām zālēm,  ja Jums ir dzelte (ja āda vai acu baltumi kļūst dzelteni),  ja Jums ir jebkādas kuņģa vai zarnu asiņošanas pazīmes, kā melnas fēces, vai tās ir ar asins piejaukumu, vai arī vemšana ar asinīm.
Ļoti bieži: var rasties biežāk nekā 1 no 10 cilvēkiem  Slikta dūša (sajūta, ka neesat vesels)
Bieži: var rasties ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem  Izmaiņas Jūsu asinspiedienā (paaugstināts vai pazemināts)  Var sākt sāpēt mugura  Var pietūkt potītes, kājas vai pēdas (šķidruma aizture)  Jūs varat just notirpumu- Jūsu ādai var zust jutība pret sāpēm un pieskārieniem  Jums var rasties vemšana, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, aizcietējums, vēdera uzpūšanās
un pastiprināta gāzu izdalīšanās  Analīzēs var konstatēt nieru darbības traucējumus  Jūs varat justies uzbudināts vai Jums var būt grūti aizmigt  Reibonis  Pastāv anēmijas risks- izmaiņas sarkanajos asins ķermenīšos pēc operācijas, kas var izraisīt
nogurumu un elpas trūkumu  Jums var rasties sāpes kaklā vai apgrūtināta elpošana (īsa elpa)  Jums var sākt niezēt āda  Var samazināties urīna daudzums  „Sausā alveola”- iekaisums un sāpes pēc zoba ekstrakcijas  Pastiprināta svīšana  Zems kālija līmenis asins analīzēs
Retāk: var rasties ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem  Sirdslēkme  Pastāv cerebrovaskulāro slimību risks, piemēram, insults vai īslaicīga išēmiska lēkme (īslaicīga
samazināta asins pieplūdes smadzenēm)/ minitrieka vai stenokardija, vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums  Trombi plaušās  Jau esoša paaugstināta asinsspiediena paaugstināšanās  Čūlas gremošanas traktā, hronisks kuņģa skābes reflukss  Sirds var sisties lēnāk  Zems asinsspiediens, pieceļoties kājās  Asins analīzēs var atklāties aknu darbības traucējumi  Jums var viegli rasties zilumi, jo ir zems trombocītu skaits asinīs  Var inficēties ķirurģiskās brūces, neparasti izdalījumi no ķirurģiskām brūcēm  Ādas krāsas maiņa vai zilumu parādīšanās  Apgrūtināta ādas dzīšana pēc operācijām  Augsts cukura līmenis asins analīzēs  Sāpes injekcijas vietā vai reakcija injekcijas vietā  Izsitumi vai piepacelti niezoši izsitumi (nātrene)  Anoreksija (apetītes zudums)  Sāpes locītavās  Paaugstināts enzīmu līmenis asinsanalīžu rezultātos, kas norāda uz sirds, smadzeņu vai muskuļu šūnu bojājumu vai ietekmēšanu
52

 Sausa mute  Muskuļu vājums  Sāpes ausīs  Neparastas skaņas vēderā
Reti: var rasties ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem  Izsitumi vai izčūlojumi jebkurā Jūsu ķermeņa daļā (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz sejas,
lūpām vai mēles) vai jebkuras citas alerģiskas reakcijas pazīmes, tādas kā ādas izsitumi, sejas, lūpu un mēles pietūkums, sēcoša elpošana, grūtības elpot vai rīšanas traucējumi (iespējams letāls iznākums)  Ādas pietūkums, čūlu veidošanās vai izteikta ādas lobīšanās  Akūta nieru mazspēja  Hepatīts (aknu iekaisums)  Iekaisums barības vadā (ezofagīts)  Aizkuņģa dziedzera iekaisums (var izraisīt sāpes kuņģī)
Nav zināmi: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem
 Kolapss, ko izraisa stipra asinsspiediena pazemināšanās  Sirds mazspēja  Nieru mazspēja  Paātrināta vai neregulāra sirdsdarbība  Elpas trūkums
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dynastat
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādītas uz kastītes un flakona etiķetes pēc „Derīgs līdz” vai “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Dynastat iesaka izlietot pēc iespējas drīzāk pēc tā izšķīdināšanas, lai gan to var uzglabāt, ja tiek stingri ievēroti šīs lietošanas instrukcijas beigās minētie norādījumi.
Injekciju šķīdumam jābūt caurspīdīgam un bezkrāsainam. Ja injekciju šķīdumā redzamas atsevišķas daļiņas, kā arī tad, ja pulveris vai šķīdums mainījis krāsu, šķīdumu nedrīkst lietot.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Dynastat satur
- Aktīvā viela ir parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls veidā). Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja, parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir ap 0,44 mEq nātrija.
53

- Citas sastāvdaļas ir:

Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).

Dynastat ārējais izskats un iepakojums

Dynastat ir balts vai gandrīz balts pulveris. Pulveris iepildīts I klases bezkrāsaina stikla flakonos (5 ml) ar aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu plastmasas vāciņu violetā krāsā.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG, Boulevard de la Plaine 17, 1050 Bruxelles, Beļģija Ražotājs: Pfizer Manufacturing Belgium NV, Rijksweg 12, 2870 Puurs, Beļģija

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.

België /Belgique / Belgien Pfizer S.A./ N.V. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje. Tel. +3705 2514000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Тел.: +359 2 970 4333

Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Magyarország Pfizer Kft. Tel.: + 36 1 488 37 00

Danmark Pfizer ApS Tlf: +45 44 20 11 00

Malta V.J. Salomone Pharma Ltd. Tel : +356 21 22 01 74

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: +49 (0)30 550055 51000

Nederland Pfizer bv Tel: +31 (0)10 406 4301

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Ελλάδα PFIZER ΕΛΛΑΣ A.E. Τλ: +30 210 6785800

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: +43 (0)1 521 15-0

España Pfizer, S.L. Tel: +34 91 490 99 00

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o., Tel.: +48 22 335 61 00

France Pfizer Tél: +33 (0)1 58 07 34 40

Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel:+351 21 423 5500

54

Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777

România Pfizer România S.R.L. Tel: +40 (0)21 207 28 00

Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1 800 633 363 (toll free) +44 (0)1304 616161

Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja Farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel: + 386 (0)152 11 400

Ísland Icepharma hf. Sími:+ 354 540 8000

Slovenská republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: +421–2–3355 5500

Italia Pfizer S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21

Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358(0)9 43 00 40

Κύπρος PFIZER ΕΛΛΑΣ Α.Ε. (Cyprus Branch) Τηλ: +357 22 817690

Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00

Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel: +371 670 35 775

United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0)1304 616161

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta <{MM/GGGG}> <GGGG. mēnesis}>

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .

55

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Devas. Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk pa 20 mg vai 40 mg ik pēc 6 līdz 12 stundām, nepārsniedzot devu 80 mg dienā. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī.
Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām.
Tā kā ciklooksigenāzes-2 (COX-2) specifisko inhibitoru kardiovaskulārais risks var palielināties, pieaugot devai un iedarbības laikam, jālieto pēc iespējas mazāka efektīvā deva visīsāko iespējamo terapijas laiku.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagas hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Zāles ievada intramuskulāras (i.m.) vai intravenozas (i.v.) injekcijas veidā. I.m. injekcija jāizdara lēni un dziļi muskulī. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā.
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Šķīdinātāji šķīduma pagatavošanai Šīs zāles nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm. Šķīduma pagatavošanai drīkst izmantot tikai vienu no šādiem šķīdinātājiem:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīdināšanai nedrīkst izmantot šādus šķīdumus  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām vai glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām var radīt parekoksiba šķīduma izgulsnēšanos.  Sterila ūdens injekcijām lietošana nav ieteicama, jo šāds šķīdums nav izotonisks.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls) jāšķīdina aseptiskos apstākļos. 40 mg flakons: noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci no ampulas šļircē ievelciet 2 ml pieļaujamā šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju.
Pilnībā izšķīdiniet pulveri, saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, un šķīdumu pirms preparāta ievadīšanas vizuāli pārbaudiet.
Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains, vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas.
Šļircē jāievelk viss flakona saturs, kas paredzēts vienai lietošanas reizei. Ja ir nepieciešama deva, kas mazāka par 40 mg, atlikušais zāļu daudzums jāiznīcina.
I.v. sistēmas saderība Dynastat šķīduma veidā kombinējot ar citiem medicīniskiem līdzekļiem var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi medicīniski līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar saderīgu šķīdumu.
56

Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m. vai tādā i.v. infūzijas sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums, injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām;  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām. Nerekomendē injekciju i.v. sistēmā, ar kuru tiek ievadīta glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķidrumi, kas nav nosaukti šajā apakšpunktā, jo tas var radīt šķīduma izgulsnēšanos. Šķīdums ir paredzēts tikai vienai lietošanas reizei, to nedrīkst glabāt ledusskapī vai saldētavā. Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk kā par 12 stundām 25C temperatūrā.
57

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dynastat 40 mg pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai parecoxib
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai medmāsai. - Ja Jums ir jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas 3. Kā lietot Dynastat 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dynastat 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dynastat, un kādam nolūkam tās lieto
Dynastat satur aktīvo vielu parekoksibu.
Dynastat lieto īslaicīgai pēcoperāciju sāpju remdēšanai pieaugušajiem. Tās pieder pie zāļu grupas, ko sauc par COX-2 inhibitoriem (t.i. saīsināts ciklooksigenāzes-2 inhibitoru apzīmējums). Sāpes un pietūkumu reizēm izraisa organismā esošas vielas, kuras sauc par prostaglandīniem. Dynastat samazina šo prostaglandīnu daudzumu.
2. Kas Jums jāzina pirms Dynastat lietošanas
Nelietojiet Dynastat šādos gadījumos:  ja Jums ir alerģija pret parekoksibu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu,  ja Jums ir bijusi nopietna alerģiska reakcija (īpaši nopietna ādas reakcija) pret jebkurām zālēm,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret zālēm, ko sauc par sulfonamīdiem (piem., dažas
antibiotikas, ko lieto infekciju ārstēšanai),  ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla vai kuņģa vai zarnu asiņošana,  ja Jums bijusi alerģiska reakcija pret acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPL (piemēram,
ibuprofēnu), vai pret COX-2 inhibitoriem. Reakcija varēja izpausties kā sēkšana (bronhospazma), stipri aizlikts deguns, ādas nieze, izsitumi vai sejas, lūpu vai mēles pietūkums, vai arī cita veida alerģiska reakcija, kā deguna polipu izveidošanās pēc šo zāļu lietošanas,  ja esat vairāk nekā 6. grūtniecības mēnesī,  ja Jūs barojat bērnu ar krūti,  ja Jums ir smaga aknu slimība,  ja Jums ir zarnu iekaisums (čūlainais kolīts vai Krona slimība),  ja Jums ir sirds mazspēja,  ja Jums ir paredzēta sirds operācija vai artēriju operācija (ieskaitot jebkuru koronārās artērijas procedūru),  ja Jums zināma sirds slimība un/vai cerebrovaskulāra slimība, piemēram, ja Jums ir bijusi sirdslēkme, insults, mikro-insults (TIL) vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums, vai operācija nosprostojuma likvidēšanai vai šunta uzlikšana,  ja Jums ir vai ir bijušas problēmas ar asins cirkulāciju (perifēro artēriju slimība).
58

Ja kāds no šiem apgalvojumiem attiecas uz Jums, zāles jums nedrīkst ievadīt. Nekavējoties pasakiet par to ārstam vai medmāsai.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Nelietojiet Dynastat, ja Jums pašlaik ir kuņģa vai zarnu čūla, vai kuņģa-zarnu trakta asiņošana.
Nelietojiet Dynastat, ja Jums ir smaga aknu slimība.
Pirms Dynastat lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu:
 ja Jums agrāk ir bijusi čūla, asiņošanas vai kuņģa-zarnu trakta perforācija,  ja Jūs lietojat acetilsalicilskābi (aspirīnu) vai kādu citu NSPIL (piem., ibuprofēnu),  ja Jūs smēķējat vai lietojat alkoholu,  ja Jums ir diabēts,  ja Jums ir stenokardija, asins recēšanas problēmas, augsts asinsspiediens vai paaugstināts
holesterīna līmenis,  ja Jūs lietojat kādu līdzekli trombozes profilaksei (piem., acetilsalicilskābi),  ja Jums ir šķidruma aizture (tūska),  ja Jums ir aknu vai nieru slimība,  ja Jūs esat dehidratēts – tas iespējams, ja ir bijusi caureja vai vemšana, vai nespējat neko iedzert,  ja Jums ir infekcija, jo Dynastat var maskēt drudzi (kas ir infekcijas pazīme),  ja Jūs lietojat zāles, lai samazinātu asins recēšanu (piem., varfarīnu/varfarīna tipa
antikoagulantus vai jaunākās paaudzes zāles pret asins sabiezēšanu, piemēram, apiksabānu, dabigatrānu un rivaroksabānu),  ja Jūs lietojat zāles kortikosteroīdu grupas līdzekļus (piemēram, prednizonu),  ja Jūs lietojat zāles, ko izmanto depresijas ārstēšanai un kuras sauc par selektīvajiem serotonīna atpakaļsaistes inhibitoriem (piemēram, sertralīnu).
Dynastat var izraisīt asinsspiediena paaugstināšanos vai pasliktināt jau esošu augstu asinsspiedienu, kā rezultātā var palielināties ar sirds stāvokli saistītās blakusparādības. Jūsu ārsts var vēlēties veikt asinsspiediena kontroli Dynastat lietošanas laikā.
Bērni un pusaudži Dynastat nedrīkst lietot bērniem un pusaudžiem līdz 18 gadu vecumam.
Citas zāles un Dynastat Pastāstiet savam ārstam vai medmāsai par visām zālēm, kādas lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Dažreiz zāles var savstarpēji mijiedarboties. Tādēļ ārstam var nākties samazināt Dynastat vai citu līdztekus lietoto zāļu devas, vai arī izvēlēties Jums citas zāles. Sevišķi svarīgi informēt ārstu, ja tiek lietotas šādas zāles:
 acetilsalicilskābe (aspirīns) vai kādas citas pretiekaisuma zāles;  flukonazols – lieto sēnīšu infekciju ārstēšanai;  AKE inhibitori, angiotensīna II inhibitori, bēta blokatori un diurētiskie līdzekļi - lieto
paaugstināta asinsspiediena un sirds slimību ārstēšanai;  ciklosporīns vai takrolims – lieto pēc orgānu pārstādīšanas;  varfarīns – vai citas varfarīna tipa zāles pret trombu veidošanos, tajā skaitā skaitā jaunākās
paaudzes zāles, piemēram, apiksabāns, dabigatrāns un rivaroksabāns;  litijs – lieto depresijas ārstēšanai;  rifampicīns – lieto bakteriālu infekciju ārstēšanai;  pretaritmijas līdzekļi – lieto neregulāras sirdsdarbības ārstēšanai;  fenitoīns vai karbamazepīns – lieto epilepsijas ārstēšanai;  metotreksāts – lieto reimatoīdā artrīta un vēža ārstēšanai;
59

 diazepāms – lieto kā nomierinošu līdzekli un trauksmes ārstēšanai;  omeprazols – lieto čūlu ārstēšanai.
Grūtniecība, barošana ar krūti un fertilitāte  Ja Jūs esat grūtniece vai cenšaties palikt stāvoklī, izstāstiet to ārstam. Dynastat neiesaka
lietot pirmajos 6 grūtniecības mēnešos, un Jums to nedrīkstat ievadīt pēdējo trīs grūtniecības mēnešu laikā.  Ja Jūs barojat bērnu ar krūti, Jums nedrīkstat ievadīt Dynastat, jo neliels daudzums Dynastat izdalīsies Jūsu pienā.  NSPIL – arī Dynastat – lietošana var apgrūtināt grūtniecības iestāšanos. Ja plānojat grūtniecību vai ja Jums ir problēmas ar bērna ieņemšanu, Jums tas jāpastāsta savam ārstam.
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar savu ārstu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Ja pēc zāļu injekcijas sajūtat apreibumu vai nogurumu, nevadiet transportlīdzekli un neapkalpojiet iekārtas vai mehānismus tikmēr, kamēr tas pāriet.
Dynastat satur nātriju Šīs zāles satur mazāk nekā 23 mg nātrija vienā devā, tādēļ tās tiek uzskatītas par nātriju nesaturošām.
3. Kā lietot Dynastat
Dynastat Jums injicēs ārsts vai medmāsa. Pirms injicēšanas pulveri izšķīdinās, un tad šķīdumu ievadīs vēnā vai muskulī. Injekciju var veikt strauji un tieši vēnā vai intravenozā sistēmā, vai lēnām un dziļi muskulī. Dynastat Jūs saņemsit īslaicīgi un tikai sāpju remdēšanai.
Parastā sākuma deva ir 40 mg. Jums var ievadīt vēl vienu devu – vai nu 20 mg, vai 40 mg – 6–12 stundas pēc pirmās devas.
Jums neievadīs vairāk par 80 mg 24 stundu laikā.
Dažiem cilvēkiem var tikt ievadītas mazākas devas  cilvēkiem ar aknu darbības traucējumiem,  cilvēkiem ar smagiem nieru darbības traucējumiem,  par 65 gadiem vecākiem pacientiem, kuru ķermeņa masa ir mazāka nekā 50 kg,  cilvēkiem, kuri lieto flukonazolu.
Ja Dynastat tiek lietots vienlaicīgi ar stipriem pretsāpju līdzekļiem (sauktiem par opioīdu analgētiķiem), piemēram, morfiju, Dynastat devām jābūt tādām pašām, kā iepriekš norādīts.
Ja Jums tiek ievadīts Dynastat vairāk nekā noteikts, Jums var rasties blakusparādības, kādas ziņotas, lietojot zāles ieteicamās devās.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pārtrauciet lietot Dynastat un nekavējoties izstāstiet savam ārstam:  ja Jums uz jebkuras ķermeņa daļas parādās izsitumi vai čūlas (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz
sejas, lūpām vai mēles) vai attīstās jebkuras alerģiskas reakcijas pazīmes tādas kā ādas izsitumi,
60

sejas, lūpu vai mēles pietūkums, kas var radīt sēkšanu, elpošanas vai rīšanas grūtības - tās tiek novērotas reti,  ja Jums ir ādas čūlošanās vai lobīšanās - tā tiek novērota reti,  ādas reakcijas var būt jebkurā laikā, bet visbiežāk tās parādās pirmajā ārstēšanas mēnesī; salīdzinot ar citiem COX-2 inhibitoriem, ziņojumu skaits par šādiem gadījumiem ir lielāks pacientiem, kuri ārstēti ar valdekoksibu- parekoksibam radniecīgām zālēm,  ja Jums ir dzelte (ja āda vai acu baltumi kļūst dzelteni),  ja Jums ir jebkādas kuņģa vai zarnu asiņošanas pazīmes, kā melnas fēces, vai tās ir ar asins piejaukumu, vai arī vemšana ar asinīm.
Ļoti bieži: var rasties biežāk nekā 1 no 10 cilvēkiem
 Slikta dūša (sajūta, ka neesat vesels)
Bieži: var rasties ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem  Izmaiņas Jūsu asinspiedienā (paaugstināts vai pazemināts)  Var sākt sāpēt mugura  Var pietūkt potītes, kājas vai pēdas (šķidruma aizture)  Jūs varat just notirpumu- Jūsu ādai var zust jutība pret sāpēm un pieskārieniem  Jums var rasties vemšana, sāpes vēderā, gremošanas traucējumi, aizcietējums, vēdera uzpūšanās
un pastiprināta gāzu izdalīšanās  Analīzēs var konstatēt nieru darbības traucējumus  Jūs varat justies uzbudināts vai Jums var būt grūti aizmigt  Reibonis  Pastāv anēmijas risks- izmaiņas sarkanajos asins ķermenīšos pēc operācijas, kas var izraisīt
nogurumu un elpas trūkumu  Jums var rasties sāpes kaklā vai apgrūtināta elpošana (īsa elpa)  Jums var sākt niezēt āda  Var samazināties urīna daudzums  „Sausā alveola”- iekaisums un sāpes pēc zoba ekstrakcijas  Pastiprināta svīšana  Zems kālija līmenis asins analīzēs
Retāk: var rasties ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem  Sirdslēkme  Pastāv cerebrovaskulāro slimību risks, piemēram, insults vai īslaicīga išēmiska lēkme (īslaicīga
samazināta asins pieplūdes smadzenēm)/ minitrieka vai stenokardija, vai sirds vai smadzeņu asinsvadu nosprostojums  Trombi plaušās  Jau esoša paaugstināta asinsspiediena paaugstināšanās  Čūlas gremošanas traktā, hronisks kuņģa skābes reflukss  Sirds var sisties lēnāk  Zems asinsspiediens, pieceļoties kājās  Asins analīzēs var atklāties aknu darbības traucējumi  Jums var viegli rasties zilumi, jo ir zems trombocītu skaits asinīs  Var inficēties ķirurģiskās brūces, neparasti izdalījumi no ķirurģiskām brūcēm  Ādas krāsas maiņa vai zilumu parādīšanās  Apgrūtināta ādas dzīšana pēc operācijām  Augsts cukura līmenis asins analīzēs  Sāpes injekcijas vietā vai reakcija injekcijas vietā  Izsitumi vai piepacelti niezoši izsitumi (nātrene)  Anoreksija (apetītes zudums)  Sāpes locītavās
61

 Paaugstināts enzīmu līmenis asinsanalīžu rezultātos, kas norāda uz sirds, smadzeņu vai muskuļu šūnu bojājumu vai ietekmēšanu
 Sausa mute  Muskuļu vājums  Sāpes ausīs  Neparastas skaņas vēderā
Reti: var rasties ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem  Izsitumi vai izčūlojumi jebkurā Jūsu ķermeņa daļā (piemēram, uz ādas, mutē, acīs, uz sejas,
lūpām vai mēles) vai jebkuras citas alerģiskas reakcijas pazīmes, tādas kā ādas izsitumi, sejas, lūpu un mēles pietūkums, sēcoša elpošana, grūtības elpot vai rīšanas traucējumi (iespējams letāls iznākums)  Ādas pietūkums, čūlu veidošanās vai izteikta ādas lobīšanās  Akūta nieru mazspēja  Hepatīts (aknu iekaisums)  Iekaisums barības vadā (ezofagīts)  Aizkuņģa dziedzera iekaisums (var izraisīt sāpes kuņģī)
Nav zināms: biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem  Kolapss, ko izraisa stipra asinsspiediena pazemināšanās  Sirds mazspēja  Nieru mazspēja  Paātrināta vai neregulāra sirdsdarbība  Elpas trūkums
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas šajā instrukcijā nav minētas. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dynastat
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādītas uz kastītes un flakona etiķetes pēc „Derīgs līdz” vai “EXP”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Pirms izšķīdināšanas zālēm nav nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi.
Dynastat iesaka izlietot pēc iespējas drīzāk pēc tā izšķīdināšanas, lai gan to var uzglabāt, ja tiek stingri ievēroti šīs lietošanas instrukcijas beigās minētie norādījumi. Šķīdumam injekcijām jābūt caurspīdīgam un bezkrāsainam. Ja šķīdumā injekcijām redzamas atsevišķas daļiņas, kā arī tad, ja pulveris vai šķīdums mainījis krāsu, šķīdumu nedrīkst lietot.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Dynastat satur
- Aktīvā viela ir parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls veidā). Katrs flakons satur 40 mg parekoksiba (42,36 mg parekoksiba nātrija sāls veidā). Pēc izšķīdināšanas 2 ml šķīdinātāja, parekoksiba koncentrācija ir 20 mg/ml. Pēc izšķīdināšanas 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumā, vienā flakonā Dynastat ir ap 0,44 mEq nātrija.
62

- Citas sastāvdaļas ir: Pulveris Nātrija hidrogēnfosfāts Fosforskābe un/vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai).

Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Sālsskābe vai nātrija hidroksīds (pH korekcijai) Ūdens injekcijām

Dynastat ārējais izskats un iepakojums

Dynastat ir balts vai gandrīz balts pulveris. Pulveris iepildīts I klases bezkrāsaina stikla flakonos (5 ml) ar aizbāzni, ko nosedz alumīnija uzmava ar noņemamu plastmasas vāciņu violetā krāsā.

Šķīdinātājs ir iepildīts bezkrāsaina, neitrāla stikla ampulās (2 ml).

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Pfizer Europe MA EEIG, Boulevard de la Plaine 17, 1050 Bruxelles, Beļģija Ražotājs: Pfizer Manufacturing Belgium NV, Rijksweg 12, 2870 Puurs, Beļģija

Lai iegūtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību.

België /Belgique / Belgien Pfizer S.A./ N.V. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Lietuva Pfizer Luxembourg SARL filialas Lietuvoje. Tel. +3705 2514000

България Пфайзер Люксембург САРЛ, Клон България Тел.: +359 2 970 4333

Luxembourg/Luxemburg Pfizer S.A. Tél/Tel: +32 (0)2 554 62 11

Česká Republika Pfizer PFE, spol. s r.o. Tel: +420 283 004 111

Magyarország Pfizer Kft. Tel.: + 36 1 488 37 00

Danmark Pfizer ApS Tlf: +45 44 20 11 00

Malta V.J. Salomone Pharma Ltd Tel : +356 21 22 01 74

Deutschland Pfizer Pharma GmbH Tel: +49 (0)30 550055 51000

Nederland Pfizer bv Tel: +31 (0)10 406 4301

Eesti Pfizer Luxembourg SARL Eesti filiaal Tel: +372 666 7500

Norge Pfizer Norge AS Tlf: +47 67 52 61 00

Ελλάδα PFIZER ΕΛΛΑΣ A.E. Τλ: +30 210 6785800

Österreich Pfizer Corporation Austria Ges.m.b.H. Tel: +43 (0)1 521 15-0

63

España Pfizer, S.L. Tel: +34 91 490 99 00
France Pfizer Tél: +33 (0)1 58 07 34 40
Hrvatska Pfizer Croatia d.o.o. Tel: + 385 1 3908 777
Ireland Pfizer Healthcare Ireland Tel: 1 800 633 363 (toll free) + 44 (0)1304 616161
Ísland Icepharma hf. Sími:+ 354 540 8000
Italia Pfizer S.r.l. Tel: +39 06 33 18 21
Κύπρος PFIZER ΕΛΛΑΣ Α.Ε. (Cyprus Branch) Τηλ: +357 22 817690
Latvija Pfizer Luxembourg SARL filiāle Latvijā Tel: +371 670 35 775

Polska Pfizer Polska Sp. z o.o., Tel.: +48 22 335 61 00
Portugal Pfizer Biofarmacêutica, Sociedade Unipessoal Lda Tel: +351 21 423 5500
România Pfizer România S.R.L. Tel: +40 (0)21 207 28 00
Slovenija Pfizer Luxembourg SARL Pfizer, podružnica za svetovanje s področja Farmacevtske dejavnosti, Ljubljana Tel: + 386 (0)152 11 400
Slovenská republika Pfizer Luxembourg SARL, organizačná zložka Tel: +421–2–3355 5500
Suomi/Finland Pfizer Oy Puh/Tel: +358(0)9 43 00 40
Sverige Pfizer Innovations AB Tel: +46 (0)8 550 520 00
United Kingdom Pfizer Limited Tel: +44 (0)1304 616161

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta <{MM/GGGG}> <GGGG. mēnesis}>
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu .

64

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem
Devas. Ieteicamā deva ir 40 mg intravenozi (i.v.) vai intramuskulāri (i.m.), turpmāk pa 20 mg vai 40 mg ik pēc 6 līdz 12 stundām, nepārsniedzot devu 80 mg dienā. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā. I.m. injekcija jāveic lēni un dziļi muskulī.
Ir ierobežota klīniskā pieredze Dynastat lietošanā ilgāk par trīs dienām.
Tā kā ciklooksigenāzes-2 (COX-2) specifisko inhibitoru kardiovaskulārais risks var palielināties, pieaugot devai un iedarbības laikam, jālieto pēc iespējas mazāka efektīvā deva visīsāko iespējamo terapijas laiku.
Parekoksiba pēcreģistrācijas uzraudzības laikā ziņots par smagas hipotensijas gadījumiem īsi pēc parekoksiba ievadīšanas. Dažos gadījumos citi anafilakses simptomi netika novēroti. Ārstam jābūt sagatavotam smagas hipotensijas ārstēšanai.
Zāles ievada intramuskulāras (i.m.) vai intravenozas (i.v.) injekcijas veidā. I.m. injekcija jāizdara lēni un dziļi muskulī. I.v. bolus veidā var ievadīt strauji un tieši vēnā vai iepriekš pievienotā i.v. sistēmā.
Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija Citi ievadīšanas veidi, kas nav i.v. vai i.m. injekcija (piemēram, intraartikulāra, intratekāla ievadīšana), nav pētīti, un tos nedrīkst izmantot.
Šķīdinātāji šķīduma pagatavošanai Šīs zāles nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm. Šķīduma pagatavošanai drīkst izmantot tikai vienu no šādiem šķīdinātājiem:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām/ infūzijām.
Šķīdināšanai nedrīkst izmantot šādus šķīdumus  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām vai glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām var radīt parekoksiba šķīduma izgulsnēšanos.  Sterila ūdens injekcijām lietošana nav ieteicama, jo šāds šķīdums nav izotonisks.
Šķīduma pagatavošanas process Liofilizētais parekoksibs (parekoksiba nātrija sāls) jāšķīdina aseptiskos apstākļos. 40 mg flakons: noņemiet violeto vāciņu, lai būtu redzama parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centrālā daļa. Ar sterilu adatu un šļirci no ampulas šļircē ievelciet 2 ml pieļaujamā šķīdinātāja, pēc tam izduriet adatu cauri parekoksiba 40 mg flakona gumijas aizbāžņa centram un ievadiet tajā šķīdinātāju.
Pilnībā izšķīdiniet pulveri, saudzīgi virpinot flakonu pirkstos, un šķīdumu pirms preparāta ievadīšanas vizuāli pārbaudiet.
Šķīdumu nedrīkst ievadīt, ja tas mainījis krāsu, ir duļķains, vai tajā redzamas neizšķīdušas daļiņas.
Šļircē jāievelk viss flakona saturs, kas paredzēts vienai lietošanas reizei. Ja ir nepieciešama deva, kas mazāka par 40 mg, atlikušais zāļu daudzums jāiznīcina.
I.v. sistēmas saderība Dynastat šķīduma veidā kombinējot ar citiem medicīniskiem līdzekļiem var novērot nogulšņu veidošanos, tāpēc Dynastat nedrīkst jaukt kopā ar citām zālēm, arī atšķaidīšanas vai injekcijas laikā. Tiem pacientiem, kuriem vienā i.v. sistēmā jāievada citi medicīniski līdzekļi, pirms un pēc Dynastat injekcijas sistēma adekvāti jāizskalo ar saderīgu šķīdumu.
65

Pēc izšķīdināšanas kādā no ieteiktiem šķīdinātājiem Dynastat drīkst injicēt tikai i.v. vai i.m. vai tādā i.v. infūzijas sistēmā, ar kuru pacientam tiek ievadīts:  9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums, injekcijām/ infūzijām;  50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums infūzijām;  4,5 mg/ml (0,45%) nātrija hlorīda un 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdums injekcijām;  Ringera-laktāta šķīdums injekcijām. Nerekomendē injekciju i.v. sistēmā, ar kuru tiek ievadīta glikoze 50 mg/ml (5%) Ringera-laktāta šķīdumā injekcijām vai citi i.v. šķidrumi, kas nav nosaukti šajā apakšpunktā, jo tas var radīt šķīduma izgulsnēšanos. Šķīdums ir paredzēts tikai vienai lietošanas reizei, to nedrīkst glabāt ledusskapī vai saldētavā. Pierādīts, ka pagatavotais šķīdums, ja tas netiek atdzesēts vai sasaldēts, saglabā ķīmisko un fizikālo stabilitāti 25C temperatūrā 24 stundas. Tādējādi 24 stundas jāuzskata par pagatavota šķīduma maksimālo uzglabāšanas laiku. Tomēr injicējamo preparātu mikrobioģiskās infekcijas riska dēļ, pagatavotais šķīdums jāizmanto nekavējoties, ja vien atšķaidīšana nav notikusi kontrolētos un standartiem atbilstošos aseptiskos apstākļos. Ja šādi nosacījumi nav ievēroti, lietotājs pats ir atbildīgs par šķīduma glabāšanas ilgumu un apstākļiem, taču ievadīšanu nevajadzētu atlikt vairāk kā par 12 stundām 25C temperatūrā.
66