Dengvaxia

Pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai

Dengvaxia

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/18/1338/005

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/18/1338/005

Ražotājs

Sanofi Pasteur NVL, France; Sanofi Pasteur, France

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

12-DEC-18

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

Zāļu forma

Pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Sanofi Pasteur, France

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai pilnšļircē Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Vienas devas (0,5 ml) sastāvs pēc sagatavošanas:

Himērisks 1. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)*. 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā** Himērisks 2. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)*. 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**
Himērisks 3. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* .................... 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**
Himērisks 4. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**

*

Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski

modificētus organismus (ĢMO).

** CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai
Pirms sagatavošanas vakcīna ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa).
Šķīdinātājs ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Dengvaxia ir paredzēta 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīrusa izraisītā Denges drudža profilaksei 9-45 gadus veciem endēmiskos apvidos dzīvojošiem indivīdiem, kuriem iepriekš ir bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.2., 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiāliem ieteikumiem.

2

4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
9-45 gadus veciem bērniem un pieaugušajiem Vakcinācijas shēma ietver vienas sagatavotas devas (0,5 ml) 3 injekcijas ik pēc 6 mēnešiem.
Cita pediatriskā populācija Dengvaxia nedrīkst lietot bērniem līdz 9 gadu vecumam (skatīt 4.8. apakšpunktu). 2-8 gadus vecām vakcinētām personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa drošuma novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, tai skaitā klīniski smaga Denges drudža risku. Pieejamie dati nav pietiekami, lai apstiprinātu drošumu un efektivitāti personām, kuras iepriekš bijušas inficētas ar kādu Denges vīrusu un ir jaunākas par 9 gadiem.
Lietošanas veids
Pirms vakcinācijas, pārskatot informāciju par laboratoriski apstiprinātu Denges drudža gadījumu vai veicot atbilstoši validētu seroloģisko pārbaudi, jānovērtē iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Imunizāciju vēlams veikt subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū.
Neinjicēt intravaskulāri.
Ieteikumus par Dengvaxia sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu, jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām vai arī pēc iepriekšējās Dengvaxia vai tādas pašas sastāvdaļas saturošas vakcīnas ievadīšanas.
• Indivīdiem, kuriem ir iedzimts vai iegūts celulārs imūndeficīts, tai skaitā tiem, kuri 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas lietojuši imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (piemēram, 20 mg vai 2 mg/kg prednizona 2 nedēļas vai ilgāk).
• Indivīdiem, kuriem ir simptomātiska HIV infekcija vai asimptomātiska HIV infekcija vienlaicīgi ar imūnsistēmas darbības traucējumu pazīmēm.
• Grūtniecēm (skatīt 4.6. apakšpunktu).
• Sievietēm krūts barošanas periodā (skatīt 4.6. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Aizsardzība
Dengvaxia var neizraisīt aizsargājošu imūnreakciju visiem vakcinētajiem indivīdiem. Pēc vakcinācijas ieteicams turpināt lietot individuālos aizsarglīdzekļus pret odu kodumiem.
3

Īpašas pacientu grupas
Indivīdi, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav
Indivīdus, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav, nedrīkst vakcinēt, jo šiem indivīdiem klīniskos pētījumos ilgstošas novērošanas laikā ir novērots palielināts hospitalizācijas Denges drudža dēļ un klīniski smaga Denges drudža (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģiskā drudža) risks (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ja iepriekš pārciesta Denges vīrusa infekcija nav dokumentēta, tā pirms vakcinācijas jāapstiprina, veicot seroloģisku pārbaudi. Lai izvairītos no vakcinācijas viltus pozitīvu rezultātu gadījumā, drīkst izmantot vienīgi attiecībā uz specifiskumu un krustenisko reaktivitāti atbilstošas veiktspējas testa metodes, ņemot vērā vietējo slimības epidemioloģisko situāciju.
Ceļotāji Drošuma, imunogenitātes vai efektivitātes datu, kas atbalstītu tādu indivīdu vakcināciju, kuri dzīvo neendēmiskos apvidos un ceļo uz endēmiskiem apvidiem, nav, tādēļ šādu indivīdu vakcinācija nav ieteicama.
Uzliesmojumi Dengvaxia nedrīkst izmantot saistībā ar Denges drudža uzliesmojumu neendēmiskos reģionos.
Citi Dengvaxia ievadīšana jāatliek indivīdiem, kuriem ir vidēji smaga vai smaga ar drudzi noritoša vai akūta slimība.
Pirms vakcinācijas jāpārskata indivīda medicīniskā anamnēze (īpaši informācija par iepriekš ievadītajām vakcīnām un iespējamām nevēlamām blakusparādībām, kas radušās pēc vakcinācijas).
Vienmēr jābūt viegli pieejamai atbilstošai medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija.
Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Reproduktīvā vecuma sievietēm vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija (skatīt 4.6. apakšpunktu).
Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pacientiem, kuri saņem ārstēšanu ar imūnglobulīniem vai imūnglobulīnus saturošiem asins preparātiem, piemēram, asinīm vai plazmu, ieteicams nogaidīt vismaz 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas noslēguma un tad ievadīt Dengvaxia, lai izvairītos no vakcīnas sastāvā esošo novājināto vīrusu neitralizēšanas.
Dengvaxia nedrīkst ievadīt personām, kuras 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas ir saņēmušas imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Tā kā datu par Dengvaxia vakcīnas vienlaicīgu lietošanu ar citām vakcīnām indivīdiem no 9 gadu vecuma nav, Dengvaxia lietošana vienlaicīgi ar citām vakcīnām nav ieteicama.
4

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi saistībā ar toksisku iedarbību uz reproduktīvo funkciju (skatīt 5.3. apakšpunktu). Datu par Dengvaxia lietošanu grūtniecēm ir maz. Šie dati nav pietiekami, lai izdarītu secinājumus, ka Dengvaxia neietekmē grūtniecības norisi, embrija-augļa attīstību, dzemdības un attīstību pēc dzimšanas. Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna, tādēļ tās ievadīšana grūtniecības laikā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu). Sievietēm ar reproduktīvo potenciālu vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija.
Barošana ar krūti
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz laktāciju. Pieredze par Denges vīrusa izdalīšanos krūts pienā ir ļoti neliela. Tā kā Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna un pieredze par Dengvaxia lietošanu sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, pēc reģistrācijas ir ļoti neliela, vakcīna krūts barošanas periodā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte
Specifiski fertilitātes pētījumi nav veikti. Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par nelabvēlīgu ietekmi uz sieviešu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
a. Drošuma profila kopsavilkums
9-45 gadus vecām pētāmām personām visbiežāk ziņotās reakcijas neatkarīgi no Denges drudža seroloģiskā statusa pirms vakcinācijas bija galvassāpes (54%), sāpes injekcijas vietā (49%), savārgums (44%), mialģija (43%), astēnija (34%) un drudzis (16%). Nevēlamās blakusparādības radās 3 dienu laikā pēc vakcinācijas, izņemot drudzi, kas radās 14 dienu laikā pēc injekcijas. Nevēlamās blakusparādības parasti bija vieglas vai vidēji smagas un īslaicīgas (03 dienas ilgas). Nosliece uz sistēmiskām nevēlamām blakusparādībām pēc Dengvaxia otrās un trešās injekcijas bija mazāka nekā pēc pirmās injekcijas. Par alerģiskām, tai skaitā anafilaktiskām reakcijām ziņots ļoti reti. Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām personām kopumā novēroja tādas pašas nevēlamās blakusparādības, taču retāk.
5

b. Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā
Nevēlamās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši šādam biežuma iedalījumam: Ļoti bieži: ≥ 1/10 Bieži: ≥ 1/100 līdz < 1/10 Retāk: ≥ 1/1000 līdz < 1/100 Reti: ≥ 1/10 000 līdz < 1/1000 Ļoti reti: <1/10 000
Nevēlamās blakusparādības, informācija par kurām apkopota 28 dienu laikā pēc jebkuras injekcijas klīniskajos pētījumos 9-45 gadus veciem indivīdiem atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā, kurā iekļauti 1306 pieaugušie un 3067 bērni, un nevēlamās blakusparādības, kas novērotas pēcreģistrācijas lietošanas laikā, norādītas 1. un 2. tabulā attiecīgi par 9-17 gadus veciem bērniem un par 18-45 gadus veciem pieaugušajiem.

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības bērniem (9-17 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa Infekcijas un infestācijas

Biežums Reti

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija

Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Ļoti reti Ļoti bieži Reti Reti
Reti
Retāk Reti Ļoti bieži Reti
Ļoti bieži

Bieži Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus Rinoreja
Slikta dūša
Nātrene Izsitumi Mialģija Kakla sāpes
Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, pietūkums) Reakcijas injekcijas vietā (asinsizplūdums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā

6

2. tabula. Nevēlamās blakusparādības pieaugušajiem (18-45 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Infekcijas un infestācijas Retāk

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk Ļoti reti Ļoti bieži Retāk Retāk
Retāk
Retāk
Ļoti bieži Retāk Ļoti bieži

Bieži

Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija Nazofaringīts Limfadenopātija
Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis
Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus
Slikta dūša Sausa mute
Izsitumi Ģeneralizēti izsitumi
Mialģija Kakla sāpes Artralģija Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, asinsizplūdums, pietūkums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā Siltuma sajūta injekcijas vietā Drebuļi Nespēks

c. Hospitalizācija un/vai klīniski smags Denges drudzis ilgtermiņa drošuma novērošanas datos

Veicot pētniecisku analīzi ilgstošam novērošanas periodam pēc pirmās injekcijas trīs efektivitātes pētījumos, vakcinētajām personām bez iepriekš bijušas Denges vīrusa infekcijas novēroja palielinātu hospitalizācijas risku Denges drudža dēļ, tai skaitā klīniski smagu Denges drudzi (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģisko drudzi [pēc PVO 1997. gada klasifikācijas]). Piecu gadu laikā personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas 9-16 gadus vecām ar Dengvaxia vakcinētām pētāmām personām smaga Denges drudža risks, salīdzinot ar tās pašas vecuma grupas nevakcinētām pētāmām personām, palielinājās 2,43 reizes (95% TI: 0,47; 12,56). Aprēķināts, ka 9 gadus vecām vai vecākām pētāmām personām 5 gadu novērošanas laikā pēc vakcinācijas var rasties aptuveni 5 papildu hospitalizācijas gadījumi Denges drudža dēļ vai 2 papildu smaga Denges drudža gadījumi uz 1000 vakcinētajām personām bez iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Ilgstošas analīzes aprēķini liecina, ka visbiežāk risks sāka palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas. Palielinātu risku nekonstatēja indivīdiem, kuri iepriekš bija inficēti ar Denges vīrusu. Aprēķināja, ka, veicot novērošanu 5 gadus pēc pirmās injekcijas, varētu novērst 15 hospitalizācijas gadījumus Denges drudža dēļ vai 4 smagus Denges drudža gadījumus uz 1000 vakcinētajiem ar iepriekš bijušu Denges vīrusa infekciju. Iepriekš aprakstītie 5 gadu perioda aprēķini ir iegūti, pamatojoties uz pivotālu klīnisko pētījumu datiem valstīs ar īpašu Denges drudža seroloģisko izplatību un epidemioloģisko kontekstu. Šos skaitļus nedrīkst ekstrapolēt uz citiem reģioniem, kuros ir atšķirīga seroloģiskā prevalence un epidemioloģiskā situācija.
7

d. Pediatriskā populācija
Pediatriskie dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām Pediatriskā populācijā drudzis novērots biežāk (ļoti bieži) nekā pieaugušajiem (bieži). Par nātreni (retāk) ziņots tikai 9-17 gadus vecām pētāmām personām (nevienam pieaugušajam).
Pediatriskie dati par pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam, t.i., ārpus vecuma indikācijas Atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam ietvertas 2960 šādas pētāmās personas: 1287 pētāmās personas līdz 2 gadu vecumam, 905 pētāmās personas 2-5 gadu vecumā un 768 pētāmās personas 6-8 gadu vecumā.
Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem salīdzinājumā ar pētāmām personām pēc 9 gadu vecuma par apsārtumu un pietūkumu injekcijas vietā ziņots biežāk (biežums: ļoti bieži) un saņemti ziņojumi arī par papildu nevēlamām blakusparādībām (biežums: retāk): asiņošana injekcijas vietā, samazināta ēstgriba un vemšana. Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, ieskaitot klīniski smaga Denges drudža gadījumus vakcinētām pētāmām personām salīdzinājumā ar nevakcinētām pētāmām personām.
Pētāmām personām līdz 2 gadu vecumam biežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības pēc jebkuras Dengvaxia injekcijas bija drudzis, aizkaitināmība, ēstgribas zudums, patoloģiska raudāšana un jutīgums injekcijas vietā.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ziņojumi par pārdozēšanu nav saņemti.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, vīrusu vakcīnas, ATĶ kods: J07BX/ Vēl nav piešķirts
1. Darbības mehānisms
Dengvaxia satur dzīvus novājinātus vīrusus. Pēc ievadīšanas vīrusi vietēji vairojas, izraisa neitralizējošu antivielu veidošanos un celulāro imūno atbildi pret četriem Denges vīrusa serotipiem (sīkāku informāciju skatīt turpmāk 3. apakšsadaļā par imunogenitāti).
2. Klīniskā efektivitāte
Dengvaxia klīnisko efektivitāti vērtēja 3 pētījumos: vienā atbalstošā 2.b fāzes efektivitātes pētījumā (CYD23) Taizemē un 2 pivotālos plašos 3. fāzes efektivitātes pētījumos — CYD14 Āzijā (Indonēzijā, Malaizijā, Filipīnās, Taizemē, Vjetnamā) un CYD15 Latīņamerikā (Brazīlijā, Kolumbijā, Hondurasā, Meksikā, Puertoriko).
8

Kontroles grupa Denges drudža pētījumos bija definēta kā pētāmās personas, kuras saņēma vismaz vienu placebo vai salīdzinājuma vakcīnas injekciju.
2.b fāzes pētījumā Dengvaxia vai kontroles vakcīnas saņemšanai randomizēja kopumā 4002 pētāmās personas vecumā no 4 līdz 11 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9-11 gadus vecām pētāmām personām vērtēja 1554 pētāmām personām (1032 vakcīnas grupā un 522 kontroles grupā).
Divos pivotālos 3. fāzes pētījumos (CYD14 un CYD15) Degnvaxia vai placebo ievadīšanai kopumā randomizēja aptuveni 31 000 pētāmo personu vecumā no 2 līdz 16 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9 gadus vecām un vecākām pētāmām personām vērtēja 17 230 indivīdiem, kuri saņēma Dengvaxia (3316 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 13 914 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 8596 pētāmām personām, kuras saņēma placebo (1656 - CYD14 pētījumā un 6940 – CYD15 pētījumā).
CYD14 un CYD15 pētījuma sākumā Denges vīrusa seroloģiskā izplatība kopējā populācijā pētījuma centros bija 52,8-81,1% CYD14 pētījumā (Āzijas-Klusā okeāna reģionā) un 55,7-92,7% CYD15 pētījumā (Latīņamerikā).
Efektivitāti vērtēja 25 mēnešu aktīvajā posmā, kurā uzraudzības mērķis bija pēc iespējas efektīvāk atklāt visus simptomātiskos viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD; virologically-confirmed dengue) gadījumus neatkarīgi no smaguma pakāpes. Simptomātiska Denges drudža gadījumu aktīva atklāšana sākās pirmās injekcijas dienā un turpinājās līdz brīdim, kad katra pētāmā persona bija novērota vismaz 13 mēnešus pēc trešās injekcijas. Tādēļ šis posms ietver primārā mērķa kritērija novērošanas periodu, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas un turpinot līdz aktīvā posma noslēgumam.
Salīdzināšanu attiecībā uz primāro mērķa kritēriju simptomātisku VCD gadījumu sastopamību 12 mēnešu laikā, sākot no 28. dienas pēc trešās injekcijas, veica ar kontroles grupu.
Pētnieciskas vakcīnas efektivitātes analīzes atbilstoši Denges drudža seroloģiskajam statusam, izmantojot iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT50) pētījumā sākumā (pirms pirmās injekcijas), veica imunogenitātes apakškopā pa 2000 pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā un 300 pētāmām personām CYD23 pētījumā. No 2930 šīs apakškopas 9-16 gadus vecajām pētāmajām personām (aptuveni 80%), kuras pētījuma sākumā bija seroloģiski pozitīvas attiecībā uz Denges drudzi, 1974 pētāmās personas saņēma vakcīnu (901 pētāmā persona CYD14 pētījumā un 1073 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 956 pētāmās personas saņēma placebo (444 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 512 pētāmās personas CYD15 pētījumā) (skatīt arī 3. apakšsadaļu).
2.1. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā
Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) atbilstoši primārajam mērķa kritērijam (simptomātiski VCD gadījumi 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas) 9-16 gadus vecām pētāmām
9

personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā) CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos iekļauti 3. tabulā.
3. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 9-16 gadus vecām pētāmām personām 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati Apvienotie dati* CYD14+CYD15 CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadīju

mi / persong

34/3199

55/1585

185/ 12458

236/6157 6/1033

10/514

219/1565 7

291/ 7742

225/1669 0

301/8256

adā

VE % (95% TI)

69,4 (52,2; 80,6)

61,3 (52,8; 68,2)

70,1 (9,3; 91,1)

62,8 (55,7; 68,8)

63,0 (56,1; 68,9)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā

Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām bijusi vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža

epizode konkrētā periodā.

Persongadi: riska laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā.

TI: ticamības intervāls

*CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas

slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Pētāmām personām vecumā no 9 līdz 16 gadiem Dengvaxia efektivitāte pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisīta viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD) gadījumiem bija pierādīta visos trīs pētījumos — CYD14, CYD15 un CYD23 (skatīt 3. tabulu).

Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) pret simptomātisku VCD, smagu VCD un VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas (sekundārie mērķi) 9-16 gadus vecām pētāmām personām ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos ir iekļauti 4. tabulā. Attiecībā uz smaga VCD gadījumiem izvērtēja divu veidu mērķa kritērijus: klīniski smaga VCD gadījumus un VCD gadījumus, kas atbilda PVO 1997. gada Denges hemorāģiskā drudža (DHF; Dengue Hemorrhagic Fever) kritērijiem. CYD14 un CYD15 pētījumos pierādīja vakcīnas efektivitāti attiecībā uz šiem mērķa kritērijiem (skatīt 4. tabulu).

Vakcīnas efektivitāte pret simptomātisku VCD 1. un 2. serotipa gadījumā ir mērena, bet 3. un 4. serotipa gadījumā lielāka (skatīt 4. tabulu).

10

4. tabula. VE pret simptomātisku, slimnīcā ārstējamu vai smagu VCD 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas 9-16 gadus vecām pētāmām personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

Simtomātisks VCD

CYD14
VE % (95% TI)
N=4972

CYD15
VE % (95% TI)
N=20 854

Apvienotie dati CYD14+CYD15
VE % (95% TI)
N=25 826

CYD23
VE % (95% TI)
N = 1554

Apvienotie dati* CYD14+CYD15+CYD23
VE % (95% TI)
N = 27 380

Jebkurš serotips

67,8

(57,7; 75,6)

64,7 (58,7; 69,8)

65,6

43,3

(60,7; 69,9) (-18,9; 72,7)

64,9 (60,0; 69,2)

1. serotips

65,7 (46,6; 78,2)

54,8 (40,2; 65,9)

58,4

78,4

(47,7; 66,9) (5,4; 96,4)

59,2 (48,9; 67,4)

2. serotips 3. serotips

36,8 (-10,1; 63,3)
69,5 (31,9; 87,0)

50,2 (31,8; 63,6)
74,2 (63,9; 81,7)

47,1 (31,3; 59,2)
73,6 (64,4; 80,4)

5,9 (-178,6;
65,1)
-1,2 (-5870,2 ;
94,7)

44,6 (28,9; 56,9)
73,0 (63,7; 79,9)

4. serotips

87,9 (75,5; 94,6)

80,9 (70,9; 87,7)

83,2 (76,2; 88,2)

100,0
(-1873,3; 100,0)

83,3 (76,4; 88,2)

VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija†

81,6 (60,7; 92,0)

80,3 (64,7; 89,5)

80,8

72,5

(70,1; 87,7) (19,0 ; 91,7)

79,7 (69,6; 86,5)

Klīniski smagi VCD gadījumi†

90,9 (58,4; 99,0)

95,5 (68,8; 99,9)

93,2 (77,3; 98,0)

49,4
(-3870,3; 99,4)

91,3 (74,9; 97,0)

Jebkuram PVO
kritērijam atbilstošs DHF

90,9 (58,4; 99,0)

95,0 (64,9; 99,9)

92,9 (76,1; 97,9)

100,0
(-1871,5; 100,0)

93,2 (77,3; 98,0)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā TI: ticamības intervāls VE ir aprēķināta, izmantojot blīvuma sastopamību (gadījumu skaitu uz 100 riska persongadiem) *CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga. †Efektivitāte pret slimnīcā ārstējama un smaga VCD gadījumiem nebija primārais mērķis, un robežvērtības statistiskās ticamības definēšanai iepriekš nebija noteiktas.

2.2. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar pozitīvu seroloģisko statusu attiecībā uz Denges drudzi pētījuma sākumā

Vakcīnas efektivitātes (VE) rezultāti atbilstoši simtomātisku VCD gadījumu, kas rodas 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, pētnieciskai analīzei pētījuma sākumā seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14, CYD15 un CYD23 pētījuma imunogenitātes apakškopai ir parādīti 5. tabulā.

11

5. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, 9-16 gadus vecām pētāmām personām (pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati CYD14+CYD15

Apvienotie dati * CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles VakcīnasKontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadījumi uz persongadiem

4/471

9/241

7/1002 17/472 0/55 0/19 11/1473 26/713 11/1528 26/732

VE % (95% TI)

77,2 (18,3; 94,9)

80,6 (50,7; 93,2)

NA

79,4 (58,4; 89,8)

79,4 (58,4; 89,8)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža epizode noteiktā periodā. Persongadi: riska ietekmes laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā. TI: ticamības intervāls. NA: nav aprēķināts (gadījumu neesamība vakcīnas un kontroles grupā neļauj aprēķināt VE un TI). * CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Aprēķināts, ka vakcīnas efektivitāte (VE) pret simptomātisku VCD 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām un CYD14 + CYD15 + CYD23 apvienotajai imunogenitātes apakškopai ir 81,9% (95% TI: 67,2; 90,0).

Pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām (imunogenitātes apakškopai) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas katra konkrētā pētījuma (CYD14 un CYD15) kontroles grupā ziņots par vienu klīniski smagu VCD gadījumu un vienu PVO DHF VCD gadījumu. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Kontroles grupā ziņots par četriem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD14 pētījumā un diviem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD15 pētījumā. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Šie dati nav pārliecinoši, jo imunogenitātes apakškopā gadījumu skaits bija mazs. Tomēr aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1- riska attiecība) pētnieciskajā analīze (apvienojot CYD14 + CYD15 + CYD23 pētījuma datus) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas ir 89,2% (95% TI: 78,5; 94,6) VCD un hospitalizācijas gadījumā un 95,3% (95% TI: 68,9; 99,3) smaga VCD gadījumā.

2.3. Klīniskās efektivitātes dati par 17-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos

Klīniskās efektivitātes pētījums 17-45 gadus vecām endēmiskos apvidos dzīvojošām personām nav veikts. Vakcīnas klīniskā efektivitāte ir noteikta, pamatojoties uz imunogenitātes datu pārnešanu (skatīt turpmāk 3.2. apakšsadaļā).

2.4. Citi efektivitātes pētījumos iegūtie pediatriskie dati 2-8 gadus vecām pētāmām personām, t.i., indikācijai neatbilstošā vecuma grupā

Efektivitāti 2-8 gadus vecām personām vērtēja 2443 pētāmām personām (1634 vakcīnas grupā un 809 kontroles grupā) 2.b fāzes pētījumā un 5300 pētāmām personām (3532 pētāmām personām vakcīnas grupā un 1768 pētāmām personām kontroles grupā) pivotālā 3. fāzes pētījumā (CYD14). Vakcīnas efektvitāte pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, bija 40,5% (95% TI: 22,7; 54,2) (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati). Vakcīnas efektivitāte pret jebkura serotipa izraisītiem simptomātiskiem, smagiem un hospitalizējamiem VCD gadījumiem 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati) bija attiecīgi 42,2% (95% TI: 30,6; 51,8), 45,1% (95% TI: 29,3; 76,7), 47,6% (95% TI: 23,7; 64,0).

12

2.5. Ilgtermiņa aizsardzība
Piecu gadu laikā pēc pirmās injekcijas pētāmām personām no 9 gadu vecuma, kurām iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija, aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1-riska attiecība) (datus iegūstot no pētnieciskās analīzes) ir 79% (95% TI: 69; 86) hospitalizējamu VCD gadījumā un 84% (95% TI: 63; 93) smagu VCD gadījumā.
3. Imunogenitāte
Klīniskās izstrādes laikā datus par imunogenitāti apkopoja kopumā par aptuveni 5700 pētāmām personām vecumā no 9 mēnešiem līdz 60 gadiem, kuras saņēma vismaz vienu vakcīnas injekciju.
No šīm 5700 pētāmām personām kopumā 3104 pētāmās personas (9-45 g.v.) no endēmiskiem apvidiem saņēma vismaz vienu Dengvaxia injekciju. Vairums pētāmo personu bija 9-17 gadus vecas (n=2810).
Klīniskās izstrādes laikā neitralizējošo antivielu titrus katram serotipam noteica ar iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT; plaque reduction neutralization test) un izteica kā ģeometrisko vidējo titru (GMT; geometric mean titer). Efektivitātes pētījumos pierādīja saistību starp ģeometrisko vidējo titru (GMT) pēc 3. injekcijas un slimības iespējamību. Augstāki titri pēc 3. injekcijas ir saistīti ar mazāku Denges drudža risku un lielāku vakcīnas efektivitāti, lai gan aizsardzības imunoloģiskā korelācija nav noteikta.
Turpmāk norādītajās tabulās Denges drudža seroloģiskais statuss pētījuma sākumā (pirms pirmās injekcijas) bija definēts šādi:
• seropozitīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir ≥ 10 [1/dil] (apakšējā kvantitatīvas noteikšanas robeža, LLOQ) pret vismaz vienu serotipu;
• seronegatīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir zemāks par apakšējo kvantitatīvas noteikšanas robežu pret jebkuru no 4 serotipiem.
3.1. Imunogenitātes dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
GMT pēc 3. devas 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā norādīti 6. tabulā.
6. tabula. Imunogenitāte 9-16 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem CYD14 un CYD15 pētījumā

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. injekcijas
(95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms injekcijas 1. injekcijas
(95% TI) (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

167

437

319

793

160

443

83,8

272

CYD14 485

(138; 202) (373; 511) (274; 373) (704; 892) (135; 190) (387; 507) (72,0; 97,6) (245; 302)

278

703

306

860

261

762

73,3

306

CYD15 1048

(247; 313) (634; 781) (277; 338) (796; 930) (235; 289) (699; 830) (66,6; 80,7) (286; 328)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD14: Indonēzija, Malaizija, Filipīnas, Taizeme, Vjetnama.

CYD15: Brazīlija, Kolumbija, Hondurasa, Meksika, Puertoriko.

13

3.2. Imunogenitātes dati par 18-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
CYD Denges drudža vakcīnas galīgā sastāva imunogenitāti 18-45 gadus veciem pieaugušajiem endēmiskos apvidos vērtēja 3 pētījumos, kuri visi tika veikti Āzijas-Klusā okeāna reģionā (CYD22 Vjetnamā, CYD28 Singapūrā un CYD47 Indijā). GMT pēc 3. devas 18-45 gadus vecām pētāmām personām norādīti 7. tabulā.
7. tabula. Imunogenitāte 18-45 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas
(95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI)

408

785

437

937

192

482

86,5

387

CYD22 19

(205; 810) (379; 1626) (240; 797) (586; 1499) (117; 313) (357; 651) (41,2; 182) (253; 591)

CYD28 66

59,8
(36,8; 97,4)

235

67,1

236

(135; 409) (40,9; 110) (144; 387)

48,4
(32,9; 71,0)

239 (166; 342)

22,1
(14,7; 33,4)

211 (155; 287)

324

688

363

644

394

CYD47 109

(236; 445) (524; 901) (269; 490) (509; 814) (299; 519)

961
(763; 1211)

80,7

413

(613; 106) (331; 516)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD28: valsts ar mazu vīrusa endēmisko izplatību

CYD22: Vjetnama; CYD28: Singapūra; CYD47: Indija

Efektivitātes datu pārnešanai tiek izmantoti iepriekš minētie pieejamie dati un kopējie rezultāti. Imunogenitātes dati, kas pieejami no 18-45 gadus veciem endēmiskos reģionos dzīvojošiem pieaugušajiem veiktajiem pētījumiem, liecina, ka CYD14 un CYD15 pētījumā GMT pēc 3. injekcijas pret katru serotipu pieaugušajiem kopumā ir augstāks nekā bērniem un pusaudžiem. Tādēļ pieaugušajiem endēmiskajos apvidos ir paredzama aizsardzība, lai gan reālā efektivitāte salīdzinājumā ar bērniem un pusaudžiem novēroto nav zināma.

3.3. Antivielu saglabāšanās ilgtermiņā

GMT pazemināšanos pret visiem 4 serotipiem novēroja vienu gadu pēc trešās injekcijas. GMT stabilizējas nākamo 2-4 gadu laikā un saglabājas augstāks nekā GMT pirms vakcinācijas. GMT līmenis ir atkarīgs no vecuma un Denges seroloģiskā statusa pētījuma sākumā.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Farmakokinētikas pētījumi ar Dengvaxia nav veikti.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, kas ietver vietējās panesamības vērtējumu, un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam. Izkliedes un izdalīšanas pētījumā Dengvaxia RNS izdalīšanos nekonstatēja, līdz ar to nav riska, ka varētu notikt izplatīšanās apkārtējā vidē vai slimības transmisija no vakcinētajām personām. Neirovirulences pētījums liecina, ka CYD Denges drudža vakcīna nav neirotoksiska.

14

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris Neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns Aizvietojamās aminoskābes Arginīna hidrohlorīds Saharoze Trehalozes dihidrāts Sorbīts (E420) Trometamols Urīnviela
Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Dengvaxia nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām vai zālēm.
6.3. Derīguma termiņš
3 gadi
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jālieto nekavējoties.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C).
Nesasaldēt.
Uzglabāt ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc Dengvaxia sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
• Pulveris (1 deva) flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns) + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē (1. hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļaizbāzni (halobutils), uzgali (elastomērs) un 2 atsevišķām adatām.
Iepakojumā pa 1 vai 10.
• Pulveris (1 deva) flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns) + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē (1. hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļaizbāzni (halobutils) un uzgali (elastomērs).
Iepakojumā pa 1 vai 10.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
15

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus. Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo. Dengvaxia sagatavo, ievadot liofilizētā pulvera flakonā ar dzeltenīgi zaļo noņemamo vāciņu visu ar zilo krāsu marķētajā pilnšļircē esošo šķīdinātāja (0,4% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, pievienojiet pilnšļircei sterilu adatu. 2. Pārnesiet visu pilnšļirces saturu uz pulvera flakonu. 3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis. Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas. Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk tajā pašā šļircē. Lai veiktu injekciju, šļircei jāpievieno jauna sterila adata. Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jālieto nekavējoties. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1338/001 EU/1/18/1338/002 EU/1/18/1338/003 EU/1/18/1338/004
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http/www,ema.europa.eu.
16

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai daudzdevu iepakojumos Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Vienas devas (0,5 ml) sastāvs pēc sagatavošanas:

Himērisks 1. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)*. 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**

Himērisks 2. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10

CCID50/devā**

Himērisks 3. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10

CCID50/devā**

Himērisks 4. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10

CCID50/devā**

*

Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski

modificētus organismus (ĢMO).

** CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai
Pirms sagatavošanas vakcīna ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa).
Šķīdinātājs ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Dengvaxia ir paredzēta 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīrusa izraisītā Denges drudža profilaksei 9-45 gadus veciem endēmiskos apvidos dzīvojošiem indivīdiem, kuriem iepriekš ir bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.2., 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiāliem ieteikumiem.

17

4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
9-45 gadus veciem bērniem un pieaugušajiem Vakcinācijas shēma ietver vienas sagatavotas devas (0,5 ml) 3 injekcijas ik pēc 6 mēnešiem.
Cita pediatriskā populācija Dengvaxia nedrīkst lietot bērniem līdz 9 gadu vecumam (skatīt 4.8. apakšpunktu). 2-8 gadus vecām vakcinētām personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa drošuma novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, tai skaitā klīniski smaga Denges drudža risku. Pieejamie dati nav pietiekami, lai apstiprinātu drošumu un efektivitāti personām, kuras iepriekš bijušas inficētas ar kādu Denges vīrusu un ir jaunākas par 9 gadiem.
Lietošanas veids
Pirms vakcinācijas, pārskatot informāciju par laboratoriski apstiprinātu Denges drudža gadījumu vai veicot atbilstoši validētu seroloģisko pārbaudi, jānovērtē iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Imunizāciju vēlams veikt subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū.
Neinjicēt intravaskulāri.
Ieteikumus par Dengvaxia sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu, jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām vai arī pēc iepriekšējās Dengvaxia vai tādas pašas sastāvdaļas saturošas vakcīnas ievadīšanas.
• Indivīdiem, kuriem ir iedzimts vai iegūts celulārs imūndeficīts, tai skaitā tiem, kuri 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas lietojuši imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (piemēram, 20 mg vai 2 mg/kg prednizona 2 nedēļas vai ilgāk).
• Indivīdiem, kuriem ir simptomātiska HIV infekcija vai asimptomātiska HIV infekcija vienlaicīgi ar imūnsistēmas darbības traucējumu pazīmēm.
• Grūtniecēm (skatīt 4.6. apakšpunktu).
• Sievietēm krūts barošanas periodā (skatīt 4.6. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Aizsardzība
Dengvaxia var neizraisīt aizsargājošu imūnreakciju visiem vakcinētajiem indivīdiem. Pēc vakcinācijas ieteicams turpināt lietot individuālos aizsarglīdzekļus pret odu kodumiem.
18

Īpašas pacientu grupas
Indivīdi, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav
Indivīdus, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav, nedrīkst vakcinēt, jo šiem indivīdiem klīniskos pētījumos ilgstošas novērošanas laikā ir novērots palielināts hospitalizācijas Denges drudža dēļ un klīniski smaga Denges drudža (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģiskā drudža) risks (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ja iepriekš pārciesta Denges vīrusa infekcija nav dokumentēta, tā pirms vakcinācijas jāapstiprina, veicot seroloģisku pārbaudi. Lai izvairītos no vakcinācijas viltus pozitīvu rezultātu gadījumā, drīkst izmantot vienīgi attiecībā uz specifiskumu un krustenisko reaktivitāti atbilstošas veiktspējas testa metodes, ņemot vērā vietējo slimības epidemioloģisko situāciju.
Ceļotāji Drošuma, imunogenitātes vai efektivitātes datu, kas atbalstītu tādu indivīdu vakcināciju, kuri dzīvo neendēmiskos apvidos un ceļo uz endēmiskiem apvidiem, nav, tādēļ šādu indivīdu vakcinācija nav ieteicama.
Uzliesmojumi Dengvaxia nedrīkst izmantot saistībā ar Denges drudža uzliesmojumu neendēmiskos reģionos.
Citi Dengvaxia ievadīšana jāatliek indivīdiem, kuriem ir vidēji smaga vai smaga ar drudzi noritoša vai akūta slimība.
Pirms vakcinācijas jāpārskata indivīda medicīniskā anamnēze (īpaši informācija par iepriekš ievadītajām vakcīnām un iespējamām nevēlamām blakusparādībām, kas radušās pēc vakcinācijas).
Vienmēr jābūt viegli pieejamai atbilstošai medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija.
Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Reproduktīvā vecuma sievietēm vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija (skatīt 4.6. apakšpunktu).
Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pacientiem, kuri saņem ārstēšanu ar imūnglobulīniem vai imūnglobulīnus saturošiem asins preparātiem, piemēram, asinīm vai plazmu, ieteicams nogaidīt vismaz 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas noslēguma un tad ievadīt Dengvaxia, lai izvairītos no vakcīnas sastāvā esošo novājināto vīrusu neitralizēšanas.
Dengvaxia nedrīkst ievadīt personām, kuras 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas ir saņēmušas imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Tā kā datu par Dengvaxia vakcīnas vienlaicīgu lietošanu ar citām vakcīnām indivīdiem no 9 gadu vecuma nav, Dengvaxia lietošana vienlaicīgi ar citām vakcīnām nav ieteicama.
19

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi saistībā ar toksisku iedarbību uz reproduktīvo funkciju (skatīt 5.3. apakšpunktu). Datu par Dengvaxia lietošanu grūtniecēm ir maz. Šie dati nav pietiekami, lai izdarītu secinājumus, ka Dengvaxia neietekmē grūtniecības norisi, embrija-augļa attīstību, dzemdības un attīstību pēc dzimšanas. Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna, tādēļ tās ievadīšana grūtniecības laikā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu). Sievietēm ar reproduktīvo potenciālu vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija.
Barošana ar krūti
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz laktāciju. Pieredze par Denges vīrusa izdalīšanos krūts pienā ir ļoti neliela. Tā kā Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna un pieredze par Dengvaxia lietošanu sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, pēc reģistrācijas ir ļoti neliela, vakcīna krūts barošanas periodā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte
Specifiski fertilitātes pētījumi nav veikti. Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par nelabvēlīgu ietekmi uz sieviešu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
a. Drošuma profila kopsavilkums
9-45 gadus vecām pētāmām personām visbiežāk ziņotās reakcijas neatkarīgi no Denges drudža seroloģiskā statusa pirms vakcinācijas bija galvassāpes (54%), sāpes injekcijas vietā (49%), savārgums (44%), mialģija (43%), astēnija (34%) un drudzis (16%). Nevēlamās blakusparādības radās 3 dienu laikā pēc vakcinācijas, izņemot drudzi, kas radās 14 dienu laikā pēc injekcijas. Nevēlamās blakusparādības parasti bija vieglas vai vidēji smagas un īslaicīgas (03 dienas ilgas). Nosliece uz sistēmiskām nevēlamām blakusparādībām pēc Dengvaxia otrās un trešās injekcijas bija mazāka nekā pēc pirmās injekcijas. Par alerģiskām, tai skaitā anafilaktiskām reakcijām ziņots ļoti reti. Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām personām kopumā novēroja tādas pašas nevēlamās blakusparādības, taču retāk.
20

b. Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā
Nevēlamās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši šādam biežuma iedalījumam: Ļoti bieži: ≥ 1/10 Bieži: ≥ 1/100 līdz < 1/10 Retāk: ≥ 1/1000 līdz < 1/100 Reti: ≥ 1/10 000 līdz < 1/1000 Ļoti reti: <1/10 000
Nevēlamās blakusparādības, informācija par kurām apkopota 28 dienu laikā pēc jebkuras injekcijas klīniskajos pētījumos 9-45 gadus veciem indivīdiem atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā, kurā iekļauti 1306 pieaugušie un 3067 bērni, un nevēlamās blakusparādības, kas novērotas pēcreģistrācijas lietošanas laikā, norādītas 1. un 2. tabulā attiecīgi par 9-17 gadus veciem bērniem un par 18-45 gadus veciem pieaugušajiem.

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības bērniem (9-17 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa Infekcijas un infestācijas

Biežums Reti

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija

Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Ļoti reti Ļoti bieži Reti Reti
Reti
Retāk Reti Ļoti bieži Reti
Ļoti bieži

Bieži Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus Rinoreja
Slikta dūša
Nātrene Izsitumi Mialģija Kakla sāpes
Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, pietūkums) Reakcijas injekcijas vietā (asinsizplūdums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā

21

2. tabula. Nevēlamās blakusparādības pieaugušajiem (18-45 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Infekcijas un infestācijas Retāk

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk Ļoti reti Ļoti bieži Retāk Retāk
Retāk
Retāk
Ļoti bieži Retāk Ļoti bieži

Bieži

Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija Nazofaringīts Limfadenopātija
Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis
Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus
Slikta dūša Sausa mute
Izsitumi Ģeneralizēti izsitumi
Mialģija Kakla sāpes Artralģija Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, asinsizplūdums, pietūkums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā Siltuma sajūta injekcijas vietā Drebuļi Nespēks

c. Hospitalizācija un/vai klīniski smags Denges drudzis ilgtermiņa drošuma novērošanas datos

Veicot pētniecisku analīzi ilgstošam novērošanas periodam pēc pirmās injekcijas trīs efektivitātes pētījumos, vakcinētajām personām bez iepriekš bijušas Denges vīrusa infekcijas novēroja palielinātu hospitalizācijas risku Denges drudža dēļ, tai skaitā klīniski smagu Denges drudzi (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģisko drudzi [pēc PVO 1997. gada klasifikācijas]). Piecu gadu laikā personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas 9-16 gadus vecām ar Dengvaxia vakcinētām pētāmām personām smaga Denges drudža risks, salīdzinot ar tās pašas vecuma grupas nevakcinētām pētāmām personām, palielinājās 2,43 reizes (95% TI: 0,47; 12,56). Aprēķināts, ka 9 gadus vecām vai vecākām pētāmām personām 5 gadu novērošanas laikā pēc vakcinācijas var rasties aptuveni 5 papildu hospitalizācijas gadījumi Denges drudža dēļ vai 2 papildu smaga Denges drudža gadījumi uz 1000 vakcinētajām personām bez iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Ilgstošas analīzes aprēķini liecina, ka visbiežāk risks sāka palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas. Palielinātu risku nekonstatēja indivīdiem, kuri iepriekš bija inficēti ar Denges vīrusu. Aprēķināja, ka, veicot novērošanu 5 gadus pēc pirmās injekcijas, varētu novērst 15 hospitalizācijas gadījumus Denges drudža dēļ vai 4 smagus Denges drudža gadījumus uz 1000 vakcinētajiem ar iepriekš bijušu Denges vīrusa infekciju. Iepriekš aprakstītie 5 gadu perioda aprēķini ir iegūti, pamatojoties uz pivotālu klīnisko pētījumu datiem valstīs ar īpašu Denges drudža seroloģisko izplatību un epidemioloģisko kontekstu. Šos skaitļus nedrīkst ekstrapolēt uz citiem reģioniem, kuros ir atšķirīga seroloģiskā prevalence un epidemioloģiskā situācija.
22

d. Pediatriskā populācija
Pediatriskie dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām Pediatriskā populācijā drudzis novērots biežāk (ļoti bieži) nekā pieaugušajiem (bieži). Par nātreni (retāk) ziņots tikai 9-17 gadus vecām pētāmām personām (nevienam pieaugušajam).
Pediatriskie dati par pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam, t.i., ārpus vecuma indikācijas Atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam ietvertas 2960 šādas pētāmās personas: 1287 pētāmās personas līdz 2 gadu vecumam, 905 pētāmās personas 2-5 gadu vecumā un 768 pētāmās personas 6-8 gadu vecumā.
Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem salīdzinājumā ar pētāmām personām pēc 9 gadu vecuma par apsārtumu un pietūkumu injekcijas vietā ziņots biežāk (biežums: ļoti bieži) un saņemti ziņojumi arī par papildu nevēlamām blakusparādībām (biežums: retāk): asiņošana injekcijas vietā, samazināta ēstgriba un vemšana. Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, ieskaitot klīniski smaga Denges drudža gadījumus vakcinētām pētāmām personām salīdzinājumā ar nevakcinētām pētāmām personām.
Pētāmām personām līdz 2 gadu vecumam biežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības pēc jebkuras Dengvaxia injekcijas bija drudzis, aizkaitināmība, ēstgribas zudums, patoloģiska raudāšana un jutīgums injekcijas vietā.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ziņojumi par pārdozēšanu nav saņemti.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, vīrusu vakcīnas, ATĶ kods: J07BX/ Vēl nav piešķirts
1. Darbības mehānisms
Dengvaxia satur dzīvus novājinātus vīrusus. Pēc ievadīšanas vīrusi vietēji vairojas, izraisa neitralizējošu antivielu veidošanos un celulāro imūno atbildi pret četriem Denges vīrusa serotipiem (sīkāku informāciju skatīt turpmāk 3. apakšsadaļā par imunogenitāti).
2. Klīniskā efektivitāte
Dengvaxia klīnisko efektivitāti vērtēja 3 pētījumos: vienā atbalstošā 2.b fāzes efektivitātes pētījumā (CYD23) Taizemē un 2 pivotālos plašos 3. fāzes efektivitātes pētījumos — CYD14 Āzijā (Indonēzijā, Malaizijā, Filipīnās, Taizemē, Vjetnamā) un CYD15 Latīņamerikā (Brazīlijā, Kolumbijā, Hondurasā, Meksikā, Puertoriko).
23

Kontroles grupa Denges drudža pētījumos bija definēta kā pētāmās personas, kuras saņēma vismaz vienu placebo vai salīdzinājuma vakcīnas injekciju.
2.b fāzes pētījumā Dengvaxia vai kontroles vakcīnas saņemšanai randomizēja kopumā 4002 pētāmās personas vecumā no 4 līdz 11 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9-11 gadus vecām pētāmām personām vērtēja 1554 pētāmām personām (1032 vakcīnas grupā un 522 kontroles grupā).
Divos pivotālos 3. fāzes pētījumos (CYD14 un CYD15) Degnvaxia vai placebo ievadīšanai kopumā randomizēja aptuveni 31 000 pētāmo personu vecumā no 2 līdz 16 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9 gadus vecām un vecākām pētāmām personām vērtēja 17 230 indivīdiem, kuri saņēma Dengvaxia (3316 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 13914 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 8596 pētāmām personām, kuras saņēma placebo (1656 CYD14 pētījumā un 6940 – CYD15 pētījumā).
CYD14 un CYD15 pētījuma sākumā Denges vīrusa seroloģiskā izplatība kopējā populācijā pētījuma centros bija 52,8-81,1% CYD14 pētījumā (Āzijas-Klusā okeāna reģionā) un 55,7-92,7% CYD15 pētījumā (Latīņamerikā).
Efektivitāti vērtēja 25 mēnešu aktīvajā posmā, kurā uzraudzības mērķis bija pēc iespējas efektīvāk atklāt visus simptomātiskos viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD; virologically-confirmed dengue) gadījumus neatkarīgi no smaguma pakāpes. Simptomātiska Denges drudža gadījumu aktīva atklāšana sākās pirmās injekcijas dienā un turpinājās līdz brīdim, kad katra pētāmā persona bija novērota vismaz 13 mēnešus pēc trešās injekcijas. Tādēļ šis posms ietver primārā mērķa kritērija novērošanas periodu, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas un turpinot līdz aktīvā posma noslēgumam.
Salīdzināšanu attiecībā uz primāro mērķa kritēriju simptomātisku VCD gadījumu sastopamību 12 mēnešu laikā, sākot no 28. dienas pēc trešās injekcijas, veica ar kontroles grupu.
Pētnieciskas vakcīnas efektivitātes analīzes atbilstoši Denges drudža seroloģiskajam statusam, izmantojot iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT50) pētījumā sākumā (pirms pirmās injekcijas), veica imunogenitātes apakškopā pa 2000 pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā un 300 pētāmām personām CYD23 pētījumā. No 2930 šīs apakškopas 9-16 gadus vecajām pētāmajām personām (aptuveni 80%), kuras pētījuma sākumā bija seroloģiski pozitīvas attiecībā uz Denges drudzi, 1974 pētāmās personas saņēma vakcīnu (901 pētāmā persona CYD14 pētījumā un 1073 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 956 pētāmās personas saņēma placebo (444 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 512 pētāmās personas CYD15 pētījumā) (skatīt arī 3. apakšsadaļu).
2.1. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā
Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) atbilstoši primārajam mērķa kritērijam (simptomātiski VCD gadījumi 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas) 9-16 gadus vecām pētāmām personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā) CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos iekļauti 3. tabulā.
24

3. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 9-16 gadus vecām pētāmām personām 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati Apvienotie dati** CYD14+CYD15 CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadīju

mi / persong

34/3199

55/1585

185/ 12458

236/6157 6/1033

10/514

219/1565 7

291/ 7742

225/1669 0

301/8256

adā

VE % (95% TI)

69,4 (52,2; 80,6)

61,3 (52,8; 68,2)

70,1 (9,3; 91,1)

62,8 (55,7; 68,8)

63,0 (56,1; 68,9)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā

Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām bijusi vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža

epizode konkrētā periodā.

Persongadi: riska laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā.

TI: ticamības intervāls

*CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas

slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Pētāmām personām vecumā no 9 līdz 16 gadiem Dengvaxia efektivitāte pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisīta viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD) gadījumiem bija pierādīta visos trīs pētījumos — CYD14, CYD15 un CYD23 (skatīt 3. tabulu).

Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) pret simptomātisku VCD, smagu VCD un VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas (sekundārie mērķi) 9-16 gadus vecām pētāmām personām ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos ir iekļauti 4. tabulā. Attiecībā uz smaga VCD gadījumiem izvērtēja divu veidu mērķa kritērijus: klīniski smaga VCD gadījumus un VCD gadījumus, kas atbilda PVO 1997. gada Denges hemorāģiskā drudža (DHF; Dengue Hemorrhagic Fever) kritērijiem. CYD14 un CYD15 pētījumos pierādīja vakcīnas efektivitāti attiecībā uz šiem mērķa kritērijiem (skatīt 4. tabulu).

Vakcīnas efektivitāte pret simptomātisku VCD 1. un 2. serotipa gadījumā ir mērena, bet 3. un 4. serotipa gadījumā lielāka (skatīt 4. tabulu).

25

4. tabula. VE pret simptomātisku, slimnīcā ārstējamu vai smagu VCD 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas 9-16 gadus vecām pētāmām personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

Simtomātisks VCD

CYD14
VE % (95% TI)
N=4972

CYD15
VE % (95% TI)
N=20 854

Apvienotie dati CYD14+CYD15
VE % (95% TI)
N=25 826

CYD23
VE % (95% TI)
N = 1554

Apvienotie dati* CYD14+CYD15+CYD23
VE % (95% TI)
N = 27 380

Jebkurš serotips

67,8

(57,7; 75,6)

64,7 (58,7; 69,8)

65,6

43,3

(60,7; 69,9) (-18,9; 72,7)

64,9 (60,0; 69,2)

1. serotips

65,7 (46,6; 78,2)

54,8 (40,2; 65,9)

58,4

78,4

(47,7; 66,9) (5,4; 96,4)

59,2 (48,9; 67,4)

2. serotips 3. serotips

36,8 (-10,1; 63,3)
69,5 (31,9; 87,0)

50,2 (31,8; 63,6)
74,2 (63,9; 81,7)

47,1 (31,3; 59,2)
73,6 (64,4; 80,4)

5,9 (-178,6;
65,1)
-1,2 (-5870,2 ;
94,7)

44,6 (28,9; 56,9)
73,0 (63,7; 79,9)

4. serotips

87,9 (75,5; 94,6)

80,9 (70,9; 87,7)

83,2 (76,2; 88,2)

100,0
(-1873,3; 100,0)

83,3 (76,4; 88,2)

VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija†

81,6 (60,7; 92,0)

80,3 (64,7; 89,5)

80,8

72,5

(70,1; 87,7) (19,0 ; 91,7)

79,7 (69,6; 86,5)

Klīniski smagi VCD gadījumi†

90,9 (58,4; 99,0)

95,5 (68,8; 99,9)

93,2 (77,3; 98,0)

49,4
(-3870,3; 99,4)

91,3 (74,9; 97,0)

Jebkuram PVO
kritērijam atbilstošs DHF

90,9 (58,4; 99,0)

95,0 (64,9; 99,9)

92,9 (76,1; 97,9)

100,0
(-1871,5; 100,0)

93,2 (77,3; 98,0)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā TI: ticamības intervāls VE ir aprēķināta, izmantojot blīvuma sastopamību (gadījumu skaitu uz 100 riska persongadiem) *CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga. †Efektivitāte pret slimnīcā ārstējama un smaga VCD gadījumiem nebija primārais mērķis, un robežvērtības statistiskās ticamības definēšanai iepriekš nebija noteiktas.

2.2. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar pozitīvu seroloģisko statusu attiecībā uz Denges drudzi pētījuma sākumā

Vakcīnas efektivitātes (VE) rezultāti atbilstoši simtomātisku VCD gadījumu, kas rodas 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, pētnieciskai analīzei pētījuma sākumā seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14, CYD15 un CYD23 pētījuma imunogenitātes apakškopai ir parādīti 5. tabulā.

26

5. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, 9-16 gadus vecām pētāmām personām (pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati CYD14+CYD15

Apvienotie dati * CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles VakcīnasKontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadījumi uz persongadiem

4/471

9/241

7/1002 17/472 0/55 0/19 11/1473 26/713 11/1528 26/732

VE % (95% TI)

77,2 (18,3; 94,9)

80,6 (50,7; 93,2)

NA

79,4 (58,4; 89,8)

79,4 (58,4; 89,8)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža epizode noteiktā periodā. Persongadi: riska ietekmes laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā. TI: ticamības intervāls. NA: nav aprēķināts (gadījumu neesamība vakcīnas un kontroles grupā neļauj aprēķināt VE un TI). * CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Aprēķināts, ka vakcīnas efektivitāte (VE) pret simptomātisku VCD 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām un CYD14 + CYD15 + CYD23 apvienotajai imunogenitātes apakškopai ir 81,9% (95% TI: 67,2; 90,0).

Pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām (imunogenitātes apakškopai) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas katra konkrētā pētījuma (CYD14 un CYD15) kontroles grupā ziņots par vienu klīniski smagu VCD gadījumu un vienu PVO DHF VCD gadījumu. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Kontroles grupā ziņots par četriem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD14 pētījumā un diviem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD15 pētījumā. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Šie dati nav pārliecinoši, jo imunogenitātes apakškopā gadījumu skaits bija mazs. Tomēr aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1- riska attiecība) pētnieciskajā analīze (apvienojot CYD14 + CYD15 + CYD23 pētījuma datus) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas ir 89,2% (95% TI: 78,5; 94,6) VCD un hospitalizācijas gadījumā un 95,3% (95% TI: 68,9; 99,3) smaga VCD gadījumā.

2.3. Klīniskās efektivitātes dati par 17-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos

Klīniskās efektivitātes pētījums 17-45 gadus vecām endēmiskos apvidos dzīvojošām personām nav veikts. Vakcīnas klīniskā efektivitāte ir noteikta, pamatojoties uz imunogenitātes datu pārnešanu (skatīt turpmāk 3.2. apakšsadaļā).

2.4. Citi efektivitātes pētījumos iegūtie pediatriskie dati 2-8 gadus vecām pētāmām personām, t.i., indikācijai neatbilstošā vecuma grupā

Efektivitāti 2-8 gadus vecām personām vērtēja 2443 pētāmām personām (1634 vakcīnas grupā un 809 kontroles grupā) 2.b fāzes pētījumā un 5300 pētāmām personām (3532 pētāmām personām vakcīnas grupā un 1768 pētāmām personām kontroles grupā) pivotālā 3. fāzes pētījumā (CYD14). Vakcīnas efektvitāte pret simptomātiskiem jebkura serotipa izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, bija 40,5% (95% TI: 22,7; 54,2) (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati). Vakcīnas efektivitāte pret jebkura serotipa izraisītiem simptomātiskiem, smagiem un hospitalizējamiem VCD gadījumiem 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati) bija attiecīgi 42,2% (95% TI: 30,6; 51,8), 45,1% (95% TI: 29,3; 76,7), 47,6% (95% TI: 23,7; 64,0).

27

2.5. Ilgtermiņa aizsardzība
Piecu gadu laikā pēc pirmās injekcijas pētāmām personām no 9 gadu vecuma, kurām iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija, aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1-riska attiecība) (datus iegūstot no pētnieciskās analīzes) ir 79% (95% TI: 69; 86) hospitalizējamu VCD gadījumā un 84% (95% TI: 63; 93) smagu VCD gadījumā.
3. Imunogenitāte
Klīniskās izstrādes laikā datus par imunogenitāti apkopoja kopumā par aptuveni 5700 pētāmām personām vecumā no 9 mēnešiem līdz 60 gadiem, kuras saņēma vismaz vienu vakcīnas injekciju.
No šīm 5700 pētāmām personām kopumā 3104 pētāmās personas (9-45 g.v.) no endēmiskiem apvidiem saņēma vismaz vienu Dengvaxia injekciju. Vairums pētāmo personu bija 9-17 gadus vecas (n= 2810).
Klīniskās izstrādes laikā neitralizējošo antivielu titrus katram serotipam noteica ar iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT; plaque reduction neutralization test) un izteica kā ģeometrisko vidējo titru (GMT; geometric mean titer). Efektivitātes pētījumos pierādīja saistību starp ģeometrisko vidējo titru (GMT) pēc 3. injekcijas un slimības iespējamību. Augstāki titri pēc 3. injekcijas ir saistīti ar mazāku Denges drudža risku un lielāku vakcīnas efektivitāti, lai gan aizsardzības imunoloģiskā korelācija nav noteikta.
Turpmāk norādītajās tabulās Denges drudža seroloģiskais statuss pētījuma sākumā (pirms pirmās injekcijas) bija definēts šādi:
• seropozitīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir ≥ 10 [1/dil] (apakšējā kvantitatīvas noteikšanas robeža, LLOQ) pret vismaz vienu serotipu;
• seronegatīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir zemāks par apakšējo kvantitatīvas noteikšanas robežu pret jebkuru no 4 serotipiem.
3.1. Imunogenitātes dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
GMT pēc 3. devas 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā norādīti 6. tabulā.
6. tabula. Imunogenitāte 9-16 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem CYD14 un CYD15 pētījumā

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. injekcijas
(95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms injekcijas 1. injekcijas
(95% TI) (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

167

437

319

793

160

443

83,8

272

CYD14 485

(138; 202) (373; 511) (274; 373) (704; 892) (135; 190) (387; 507) (72,0; 97,6) (245; 302)

278

703

306

860

261

762

73,3

306

CYD15 1048

(247; 313) (634; 781) (277; 338) (796; 930) (235; 289) (699; 830) (66,6; 80,7) (286; 328)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD14: Indonēzija, Malaizija, Filipīnas, Taizeme, Vjetnama.

CYD15: Brazīlija, Kolumbija, Hondurasa, Meksika, Puertoriko.

28

3.2. Imunogenitātes dati par 18-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
CYD Denges drudža vakcīnas galīgā sastāva imunogenitāti 18-45 gadus veciem pieaugušajiem endēmiskos apvidos vērtēja 3 pētījumos, kuri visi tika veikti Āzijas-Klusā okeāna reģionā (CYD22 Vjetnamā, CYD28 Singapūrā un CYD47 Indijā). GMT pēc 3. devas 18-45 gadus vecām pētāmām personām norādīti 7. tabulā.
7. tabula. Imunogenitāte 18-45 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas
(95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI)

408

785

437

937

192

482

86,5

387

CYD22 19

(205; 810) (379; 1626) (240; 797) (586; 1499) (117; 313) (357; 651) (41,2; 182) (253; 591)

CYD28 66

59,8
(36,8; 97,4)

235

67,1

236

(135; 409) (40,9; 110) (144; 387)

48,4
(32,9; 71,0)

239 (166; 342)

22,1
(14,7; 33,4)

211 (155; 287)

324

688

363

644

394

CYD47 109

(236; 445) (524; 901) (269; 490) (509; 814) (299; 519)

961
(763; 1211)

80,7

413

(613; 106) (331; 516)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD28: valsts ar mazu vīrusa endēmisko izplatību

CYD22: Vjetnama; CYD28: Singapūra; CYD47: Indija

Efektivitātes datu pārnešanai tiek izmantoti iepriekš minētie pieejamie dati un kopējie rezultāti. Imunogenitātes dati, kas pieejami no 18-45 gadus veciem endēmiskos reģionos dzīvojošiem pieaugušajiem veiktajiem pētījumiem, liecina, ka CYD14 un CYD15 pētījumā GMT pēc 3. injekcijas pret katru serotipu pieaugušajiem kopumā ir augstāks nekā bērniem un pusaudžiem. Tādēļ pieaugušajiem endēmiskajos apvidos ir paredzama aizsardzība, lai gan reālā efektivitāte salīdzinājumā ar bērniem un pusaudžiem novēroto nav zināma.

3.3. Antivielu saglabāšanās ilgtermiņā

GMT pazemināšanos pret visiem 4 serotipiem novēroja vienu gadu pēc trešās injekcijas. GMT stabilizējas nākamo 2-4 gadu laikā un saglabājas augstāks nekā GMT pirms vakcinācijas. GMT līmenis ir atkarīgs no vecuma un Denges seroloģiskā statusa pētījuma sākumā.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Farmakokinētikas pētījumi ar Dengvaxia nav veikti.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, kas ietver vietējās panesamības vērtējumu, un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam. Izkliedes un izdalīšanas pētījumā Dengvaxia RNS izdalīšanos nekonstatēja, līdz ar to nav riska, ka varētu notikt izplatīšanās apkārtējā vidē vai slimības transmisija no vakcinētajām personām. Neirovirulences pētījums liecina, ka CYD Denges drudža vakcīna nav neirotoksiska.

29

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Pulveris Neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns Aizvietojamās aminoskābes Arginīna hidrohlorīds Saharoze Trehalozes dihidrāts Sorbīts (E420) Trometamols Urīnviela Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām 6.2. Nesaderība Dengvaxia nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām vai zālēm. 6.3. Derīguma termiņš 3 gadi Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jāglabā ledusskapī (2°C-8°C) un jāizlieto 6 stundu laikā. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc Dengvaxia sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā. 6.5. Iepakojuma veids un saturs
• Pulveris (5 devas) flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns) + 2,5 ml šķīdinātāja flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns).
Iepakojumā pa 5.
30

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus.
Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo.
Dengvaxia sagatavo, ar sterilu šļirci un adatu ievadot 5 devu liofilizētā pulvera flakonā ar vidēji brūnu noņemamo vāciņu visu 5 devu flakonā ar tumši pelēku noņemamo vāciņu esošo šķīdinātāja (0,9% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, izmantojiet sterilu šļirci un adatu.
2. Pārnesiet visu šķīdinātāja flakona (kuram ir tumši pelēks noņemams vāciņš) saturu uz pulvera flakonu (kuram ir vidēji brūns noņemams vāciņš).
3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis.
Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas.
Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk tajā pašā šļircē. Lai paņemtu katru no 5 devām, jāizmanto jauna sterila šļirce un adata. Ieteicams izmantot 23G vai 25G izmēra adatu.
Pirms katras injekcijas sagatavotā suspensija vēlreiz maigi jāpasvārsta.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jāizlieto 6 stundu laikā.
Daļēji izmantotie flakoni jāglabā 2°C-8°C temperatūrā (ledusskapī) un jāsargā no gaismas.
Atlikušās vakcīnas devas jāiznīcina imunizācijas sesijas noslēgumā vai 6 stundu laikā pēc sagatavošanas – atkarībā no tā, kas ir agrāk.
Daļēji izlietots daudzdevu flakons nekavējoties jāiznīcina šādos gadījumos: • deva nav paņemta sterilā veidā; • katras iepriekšējās devas sagatavošanai vai atvilkšanai nav izmantota jauna sterila šļirce un adata; • aizdomas par daļēji izlietotā flakona kontamināciju; • redzamas kontaminācijas pazīmes, piemēram, izskata pārmaiņas.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/18/1338/005
31

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http/www,ema.europa.eu.
32

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS
ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU
ZĀĻU LIETOŠANU
33

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja(-u) nosaukums un adrese Sanofi Pasteur NVL 31-33 quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija
Sanofi Pasteur 1541 avenue Marcel Mérieux 69280 Marcy l’Etoile Francija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Sanofi Pasteur NVL 31-33 quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija
Sanofi Pasteur Parc Industriel d’Incarville 27100 Val de Reuil Francija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
34

D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms Dengvaxia laišanas tirgū reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) katrā dalībvalstī ar valsts kompetento iestādi jāvienojas par izglītojošās programmas saturu un formātu, kā arī par saziņas līdzekļiem, izplatīšanas veidiem un jebkādiem citiem programmas aspektiem.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jānodrošina, ka katrā dalībvalstī, kuras tirgū ir pieejama Dengvaxia, visiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri varētu lietot Dengvaxia, ir piekļuve šādiem izglītojošiem materiāliem vai arī tie ir viņiem izsniegti:
• ārstiem paredzēts izglītojošais materiāls.
Ārstiem paredzētajā izglītojošā materiālā jābūt iekļautam:
• zāļu aprakstam;
• norādījumiem veselības aprūpes speciālistiem.
Norādījumiem veselības aprūpes speciālistiem jāietver šādi svarīgākie elementi:
o iepriekš ar Denges vīrusu neinficētiem indivīdiem pēc vakcinācijas ir palielināts smaga un/vai slimnīcā ārstējama Denges drudža risks;
o veselības aprūpes speciālistiem pirms vakcinācijas ir jādokumentē iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija, kas jānovērtē pēc laboratoriski apstiprinātiem anamnestiskiem Denges drudža datiem vai veicot seroloģisku pārbaudi;
o veselības aprūpes speciālistiem jāzina, ka viņu izmantotajai pārbaudei ir jābūt atbilstošai specifiskuma un krusteniskās reaktivitātes ziņā, ņemot vērā vietējo slimības epidemioloģisko situāciju;
o veselības aprūpes speciālistiem ir jābūt informētiem par Denges drudža agrīnajām brīdinājuma pazīmēm.
35

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē un 2 atsevišķas adatas. Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē. Iepakojumā pa 1 vai 10.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai pilnšļircē Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
2. AKTĪVO VIELU NOSAUKUMS Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50 katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Pulveris: neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts, trometamols, urīnviela. Šķīdinātājs: nātrija hlorīds (0,4%), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē un 2 atsevišķas adatas. Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē. Iepakojumā pa 1 vai 10
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Subkutānai lietošanai pēc sagatavošanas Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju un norādījumus par sagatavošanu. Izšķīdiniet Dengvaxia pievienotajā šķīdinātājā. Sīkāka informācija par Denges drudzi un vakcināciju Jānorāda QR kods + http://qr.sanofi.com/dengvaxia
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
38

8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Sargāt no gaismas. Pēc sagatavošanas lietot nekavējoties.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1338/001 EU/1/18/1338/002 EU/1/18/1338/003 EU/1/18/1338/004
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
39

18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
40

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - pulveris (1 deva) flakonā 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dengvaxia, pulveris injekcijām Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum) s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva 1D 6. CITA
41

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - šķīdinātājs pilnšļircē (0,5 ml) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Šķīdinātājs Dengvaxia šķīdināšanai NaCl (0,4%) 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva - 0,5 ml 1D 6. CITA
42

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia – pulveris (5 devas) flakonā + 2,5 ml šķīdinātāja flakonā. Iepakojumā pa 5
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai daudzdevu iepakojumos Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
2. AKTĪVO VIELU NOSAUKUMS Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50 katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Pulveris: neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts, trometamols, urīnviela. Šķīdinātājs: nātrija hlorīds (0,9%), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris (5 devas) flakonā + 2,5 ml šķīdinātāja flakonā Iepakojumā pa 5.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Subkutānai lietošanai pēc sagatavošanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju un norādījumus par sagatavošanu. Izšķīdiniet Dengvaxia pievienotajā šķīdinātājā. Sīkāka informācija par Denges drudzi un vakcināciju Jānorāda QR kods + http://qr.sanofi.com/dengvaxia
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
43

8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Sargāt no gaismas. Pēc sagatavošanas izlietot 6 stundu laikā, ja tiek uzglabāta 2°C– 8°C temperatūrā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
44

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - pulveris (5 devas) flakonā 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dengvaxia, pulveris injekcijām Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum) s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 devas 5D 6. CITA
45

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - šķīdinātājs flakonā (2,5 ml) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Šķīdinātājs Dengvaxia šķīdināšanai NaCl (0,9%) 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 devas - 2,5 ml 5D 6. CITA
46

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
47

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai pilnšļircē Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms Jūsu vai Jūsu bērna vakcinācijas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. • Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. • Ja Jums vai Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai
medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam 3. Kā lietot Dengvaxia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dengvaxia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto
Dengvaxia ir vakcīna. To lieto, lai palīdzētu pasargāt Jūs vai Jūsu bērnu no Denges drudža, ko izraisa 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīruss. Tā satur šo 4 vīrusa paveidu novājinātas versijas, lai tās nespētu izraisīt slimību.
Dengvaxia ievada endēmiskos apvidos dzīvojošiem pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem (vecumā no 9 līdz 45 gadiem), kuriem iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt arī 2. un 3. punktu). Endēmiskie apvidi ir apvidi, kuros slimība pastāvīgi sastopama šeit dzīvojošiem cilvēkiem un kuros ir bijuši slimības uzliesmojumi vai epidēmijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
Kā vakcīna darbojas
Dengvaxia stimulē organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), lai tie veidotu antivielas, kas palīdzēs nodrošināt aizsardzību pret Denges drudzi izraisošiem vīrusiem, ja nākotnē organisms ar tiem saskartos.
Kas ir Denges vīruss un Denges drudzis?
Denges drudzis ir vīrusu infekcija, kas izplatās ar inficētu Aedes odu kodumu starpniecību. Vīruss no inficētās personas var tikt nodots citiem cilvēkiem ar odu kodumiem aptuveni 4-5 (ne vairāk kā 12) dienas pēc pirmo simptomu rašanās. Denges drudzis netiek nodots tiešā veidā no viena cilvēka otram.
48

Denges drudzis izraisa tādus simptomus kā drudzis, galvassāpes, sāpes aiz acu āboliem, muskuļu un locītavu sāpes, slikta dūša, vemšana, palielināti limfmezgli vai ādas izsitumi. Simptomi parasti ilgst 27 dienas. Jums var būt Denges drudzis, bet nebūt simptomu ("asimptomātiska" slimība).
Dažkārt Denges drudzis var būt tik smags, ka Jums ir jādodas uz slimnīcu, un retos gadījumos tas var izraisīt nāvi. Smaga Denges drudža gadījumā var būt stiprs drudzis un kāds no šiem simptomiem: stipras sāpes vēderā, pastāvīgs nelabums (vemšana), ātra elpošana, stipra asiņošana, kuņģa asiņošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers, koma, krampji un orgānu mazspēja.
2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam
Lai pārliecinātos, ka Dengvaxia ir piemērota Jums vai Jūsu bērnam, ir svarīgi pastāstīt ārstam, farmaceitam vai medmāsai, ja kaut kas no turpmāk minētā attiecas uz Jums vai Jūsu bērnu. Ja Jūs kaut ko nesaprotat, lūdziet, lai ārsts, farmaceits vai medmāsa to izskaidro.
Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam nedrīkst ievadīt šādos gadījumos
• Jums ir alerģija pret aktīvajām vielām vai kādu citu (6. punktā minēto) Dengvaxia sastāvdaļu; • ir bijusi alerģiska reakcija pēc Dengvaxia ievadīšanas iepriekš; alerģiskas reakcijas pazīmes var
būt niezoši izsitumi, elpas trūkums, kā arī sejas un mēles pietūkums; • ir vāja imūnsistēma (organisma dabiskie aizsargspēki). Tas var būt saistīts ar ģenētisku defektu vai
HIV infekciju; • ja tiek lietotas imūnsistēmu ietekmējošas zāles (piemēram, lielas kortikosteroīdu devas vai
ķīmijterapija). Ārsts Jums neievadīs Dengvaxia, kamēr nebūs pagājušas 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas; • grūtniecības un barošanas ar krūti periodā.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ja pirms vakcinācijas Jūs nekad neesat bijis vai Jūsu bērns nekad nav bijis inficēts ar Denges vīrusu un Jums vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods, Jums var būt palielināts smagāka Denges drudža, kura dēļ var būt nepieciešama hospitalizācija, risks. Pirms Dengvaxia lietošanas Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa pārbaudīs, vai Jūs kādreiz esat bijis vai Jūsu bērns kādreiz ir bijis inficēts ar Denges vīrusu, un informēs Jūs, ja Jums jāveic seroloģiska pārbaude.
Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai pirms Dengvaxia lietošanas, ja Jums vai Jūsu bērnam: • ir viegls līdz stiprs drudzis vai akūta slimība. Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam ievadīs tikai pēc
atveseļošanās; • kādreiz ir bijuši veselības traucējumi pēc vakcīnas ievadīšanas. Ārsts rūpīgi izvērtēs vakcinācijas
radīto risku un ieguvumus; • kādreiz ir bijis ģībonis pēc injekcijas. Pēc vai pat pirms dūriena ar adatu (lielākoties jauniem
cilvēkiem) ir iespējams ģībonis un dažkārt kritieni.
Ceļotāji
Vakcinācija netiek ieteikta, ja Jūs dzīvojat apvidū, kurā Denges vīrusa infekcijas gadījumu parasti nav un plānojat ceļojumu uz apvidu, kurā regulāri sastopami Denges vīrusa infekcijas gadījumi.
Uzliesmojumi
Dengvaxia nedrīkst izmantot Denges drudža uzliesmojuma (slimības pēkšņas rašanās) gadījumā neendēmiskos apvidos.
49

Svarīga informācija par nodrošināto aizsardzību
Tāpat kā jebkura vakcīna, Dengvaxia var nepasargāt visas vakcinētās personas. Jums jāturpina sargāt sevi no odu kodumiem pat pēc vakcinācijas.
Pēc vakcinācijas Jums jākonsultējas ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam varētu būt Denges vīrusa infekcija un rodas kāds no šiem simptomiem: stiprs drudzis, stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, ātra elpošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers un asins piejaukums atvemtajām masām.
Papildu piesardzības pasākumi
Jums jāveic piesardzības pasākumi, lai novērstu odu kodumus. Tas ietver kukaiņus atbaidošu līdzekļu lietošanu, aizsargājoša apģērba valkāšanu un pretodu tīklu izmantošanu.
Jaunāki bērni
Bērniem līdz 9 gadu vecumam šo vakcīnu nedrīkst ievadīt.
Citas zāles un Dengvaxia
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm vai vakcīnām, kuras Jūs vai Jūsu bērns lieto, pēdējā laikā ir lietojis vai varētu lietot.
Īpaši pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam, ja lietojat kādas no šīm zālēm: • zāles, kas ietekmē Jūsu organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), piemēram, lielas
kortikosteroīdu devas vai ķīmijterapiju. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba; • zāles, kuras sauc par "imūnglobulīniem" vai imūnglobulīnus saturošus asins preparātus, piemēram, asinis vai plazmu. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Neizmantojiet Dengvaxia, ja Jūs esat vai Jūsu meita ir grūtniece vai baro bērnu ar krūti. Ja Jūs esat vai Jūsu meita ir: • reproduktīvā vecumā, ir jālieto efektīva kontracepcija, lai izvairītos no grūtniecības iestāšanās
vismaz vienu mēnesi pēc katras Dengvaxia devas ievadīšanas; • ja domājat, ka Jums vai Jūsu meitai varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms
Dengvaxia lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Dengvaxia
Dengvaxia ievada Jūsu ārsts vai medmāsa zemādas (subkutānas) injekcijas veidā augšdelmā. To nedrīkst injicēt asinsvadā.
Jūs vai Jūsu bērns saņemsiet 3 injekcijas pa 0,5 ml — vienu ik pēc 6 mēnešiem. • Pirmo injekciju ievadīs izvēlētā vai ieplānotā datumā. • Otrā injekcija 6 mēnešus pēc pirmās injekcijas. • Trešā injekcija 6 mēnešus pēc otrās injekcijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
50

Denges vīrusa infekcija anamnēzē jānovērtē pēc apstiprinošiem laboratoriskiem Denges drudža datiem, vai veicot seroloģiskās pārbaudes atbilstoši oficiāliem ieteikumiem.
Norādījumi ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem par vakcīnas sagatavošanu iekļauti instrukcijas beigās.
Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirstat par Dengvaxia injekciju
• Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirst par plānoto injekciju, ārsts pieņems lēmumu, kad veikt izlaisto injekciju. Svarīgi, lai Jūs vai Jūsu bērns ievērotu ārsta, farmaceita vai medmāsas sniegtos norādījumus par turpmākām injekcijām.
• Ja esat aizmirsis vai nevarat ierasties plānotajā laikā, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šīs vakcīnas lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Dengvaxia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Smagas alerģiskas (anafilaktiskas) reakcijas Ja kāds no šiem simptomiem rodas pēc tam, kad esat atstājis vietu, kur Jums vai Jūsu bērnam veica injekciju, nekavējoties sazinieties ar ārstu: • apgrūtināta elpošana; • zilgana mēle vai lūpas; • izsitumi; • sejas vai rīkles pietūkums; • zems asinsspiediens, kas izraisa reiboni vai ģīboni; • pēkšņa un nopietna saslimšanas sajūta vai slikta pašsajūta vienlaicīgi ar asinsspiediena
pazemināšanos, kas izraisa reiboni un samaņas zudumu, ar elpošanas traucējumiem saistītu sirdsdarbības paātrināšanos.
Šīs pazīmes vai simptomi (anafilaktiskas reakcijas) parasti rodas neilgi pēc injekcijas ievadīšanas un laikā, kamēr Jūs vai Jūsu bērns vēl atrodas klīnikā vai ārsta prakses vietā. Ļoti reti tie var rasties pēc jebkuras vakcīnas ievadīšanas (līdz 1 no 10 000 cilvēkiem).
Citas smagas reakcijas
Dažiem cilvēkiem, kuri pirms vakcinācijas nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu, var būt palielināts smagāka, slimnīcā ārstējama Denges drudža risks, ja viņiem vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods. Šis risks galvenokārt sāk palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas.
Citas blakusparādības
Turpmāk minētās blakusparādības pētījumu laikā radās bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Lielākā daļa blakusparādību radās 3 dienu laikā pēc Dengvaxia injekcijas.
Ļoti bieži (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): • galvassāpes; • muskuļu sāpes (mialģija); • vispārēji slikta pašsajūta (savārgums); • vājums (astēnija); • sāpes injekcijas vietā; • drudzis.
51

Bieži (var skart ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem): • reakcijas injekcijas vietā: apsārtums (eritēma), asinsizplūdums (hematoma), pietūkums un nieze.
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • deguna vai rīkles (augšējo elpceļu) infekcijas; • reibonis; • rīkles iekaisums (sāpes mutes dobumā un rīklē); • klepus; • slikta dūša; • izsitumi (uz ādas); • kakla sāpes; • ādas sacietējums injekcijas vietā.
Ļoti reti (var skart ne vairāk kā 1 no 10 000 cilvēkiem): • alerģiskas reakcijas.
Papildu blakusparādības pieaugušajiem
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • sāpes vai pietūkums degunā vai rīklē (nazofaringīts); • limfmezglu palielināšanās (limfadenopātija); • sausa mute; • izsitumi uz ādas pa visu ķermeni (ģeneralizēti izsitumi); • locītavu sāpes (artralģija); • siltuma sajūta injekcijas vietā; • drebuļi; • nespēks.
Papildu blakusparādības bērniem un pusaudžiem (no 9 līdz 17 gadu vecumam, ieskaitot)
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • niezoši izsitumi (nātrene).
Reti (var skart ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem): • iesnas (rinoreja).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dengvaxia
Uzglabāt Dengvaxia bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Dengvaxia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C - 8°C).
Nesasaldēt.
Uzglabāt vakcīnu ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas.
52

Pēc sajaukšanas (sagatavošanas) ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju vakcīna jālieto nekavējoties. Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija Ko Dengvaxia satur • Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50* katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa
himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta). * CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras. ** Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski modificētus organismus (ĢMO). • Citas sastāvdaļas ir neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts (E420), trometamols, urīnviela, nātrija hlorīds, ūdens injekcijām. Dengvaxia ārējais izskats un iepakojums Dengvaxia ir pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai. Dengvaxia tiek piegādāta kā pulveris vienas devas flakonā un šķīdinātājs vienas devas pilnšļircē (0,5 ml) ar 2 atsevišķām adatām vai bez adatas. Pulveris un šķīdinātājs pirms lietošanas ir jāsamaisa kopā. Dengvaxia ir pieejama iepakojumos pa 1 vai 10. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Pulveris ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa). Šķīdinātājs (0,4% nātrija hlorīda šķīdums) ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas daļiņas.
53

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija Ražotājs: SANOFI PASTEUR Parc Industriel d'Incarville 27100 Val de Reuil Francija vai SANOFI PASTEUR NVL 31-33 Quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
54

België/ Belgique /Belgien Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
България Sanofi Bulgaria EOOD Teл.: +359 2 970 53 00
Česká republika Sanofi Pasteur divize. vakcín sanofi-aventis, s.r.o. Tel: +420 233 086 111 Danmark Sanofi A/S Tel: +45 4516 7000
Deutschland Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Tel.: 0800 54 54 010 Tel. aus dem Ausland: +49 69 305 21 130 Eesti Sanofi-Aventis Estonia OÜ Tel.: +372 627 3488
Ελλάδα sanofi-aventis AEBE Τηλ.+30 210 900 16 00
España sanofi-aventis, S.A. Tel: +34 93 485 94 00 France Sanofi Pasteur Europe Tél: 0800 42 43 46 Appel depuis l’étranger : +33 1 57 63 67 97 Hrvatska sanofi-aventis Croatia d.o.o Tel.: +385 1 6003 400 Ireland sanofi-aventis Ireland T/A SANOFI Tel: + 353 (0) 1 4035 600 Ísland Vistor Tel : +354 535 7000
Italia Sanofi S.p.A. Tel: 800536389 Tel dall'estero: +39 02 39394983 Κύπρος sanofi-aventis Cyprus Ltd. Τηλ.: +357 – 22 871600 Latvija Sanofi Aventis Latvia SIA Vakcīnu nodaļa Tel.: +371 67114978

Lietuva Sanofi – Aventis Lietuva, UAB Tel.: +370 5 2755224
Luxembourg/Luxemburg Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
Magyarország sanofi-aventis zrt Tel.: +36 1 505 0055
Malta Sanofi S.p.A. Tel: +39 02 39394983
Nederland sanofi-aventis Netherlands B.V. Tel: +31 20 245 4000
Norge Sanofi-aventis Norge AS Tel: + 47 67 10 71 00
Österreich Sanofi-Aventis GmbH Tel: +43 (1) 80185-0.
Polska Sanofi Pasteur Sp. z o.o. Tel.: +48 22 280 05 00 Portugal Sanofi – Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel.: + 351 21 35 89 400
România Sanofi Romania SRL Tel.: +40(21) 317 31 36 Slovenija sanofi-aventis d.o.o. Tel.: +386 1 560 48 00 Slovenská republika sanofi-aventis Pharma Slovakia s.r.o. divízia vakcín Sanofi Pasteur Tel.: +421 2 33 100 100 Suomi/Finland Sanofi Oy Tel: +358 (0) 201 200 300
Sverige Sanofi AB Tel: +46 8-634 50 00 United Kingdom Sanofi Tel: +44 845 372 7101

55

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta [{MM/GGGG}]. Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
Vairāk informācijas par Denges drudzi vai vakcināciju varat iegūt, ar viedtālruni noskenējot uz ārējās kastītes redzamo QR kodu. Tā pati informācija ir pieejama arī šajā saitē: http://qr.sanofi.com/dengvaxia ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem • Tāpat kā lietojot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr viegli pieejamai jābūt atbilstošai
medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc Dengvaxia ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija. • Dengvaxia nedrīkst samaisīt vienā šļircē kopā ar citām zālēm. • Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri. • Imunizācija jāveic subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū. • Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Sagatavošana un rīcība ar vienas devas iepakojumu
Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo. Dengvaxia sagatavo, ievadot liofilizētā pulvera flakonā ar dzeltenīgi zaļo noņemamo vāciņu visu ar zilo krāsu marķētajā pilnšļircē esošo šķīdinātāja (0,4% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, pievienojiet pilnšļircei sterilu adatu. 2. Pārnesiet visu pilnšļirces saturu uz pulvera flakonu. 3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis.
Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas. Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk tajā pašā šļircē. Lai veiktu injekciju, šļircei jāpievieno jauna sterila adata.
Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jālieto nekavējoties. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
56

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai daudzdevu iepakojumos Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms Jūsu vai Jūsu bērna vakcinācijas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. • Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. • Ja Jums vai Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai
medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam 3. Kā lietot Dengvaxia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dengvaxia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto
Dengvaxia ir vakcīna. To lieto, lai palīdzētu pasargāt Jūs vai Jūsu bērnu no Denges drudža, ko izraisa 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīruss. Tā satur šo 4 vīrusa paveidu novājinātas versijas, lai tās nespētu izraisīt slimību.
Dengvaxia ievada endēmiskos apvidos dzīvojošiem pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem (vecumā no 9 līdz 45 gadiem), kuriem iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt arī 2. un 3. punktu). Endēmiskie apvidi ir apvidi, kuros slimība pastāvīgi sastopama šeit dzīvojošiem cilvēkiem un kuros ir bijuši slimības uzliesmojumi vai epidēmijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
Kā vakcīna darbojas
Dengvaxia stimulē organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), lai tie veidotu antivielas, kas palīdzēs nodrošināt aizsardzību pret Denges drudzi izraisošiem vīrusiem, ja nākotnē organisms ar tiem saskartos.
Kas ir Denges vīruss un Denges drudzis?
Denges drudzis ir vīrusu infekcija, kas izplatās ar inficētu Aedes odu kodumu starpniecību. Vīruss no inficētās personas var tikt nodots citiem cilvēkiem ar odu kodumiem aptuveni 4-5 (ne vairāk kā 12) dienas pēc pirmo simptomu rašanās. Denges drudzis netiek nodots tiešā veidā no viena cilvēka otram.
57

Denges drudzis izraisa tādus simptomus kā drudzis, galvassāpes, sāpes aiz acu āboliem, muskuļu un locītavu sāpes, slikta dūša, vemšana, palielināti limfmezgli vai ādas izsitumi. Simptomi parasti ilgst 27 dienas. Jums var būt Denges drudzis, bet nebūt simptomu ("asimptomātiska" slimība).
Dažkārt Denges drudzis var būt tik smags, ka Jums ir jādodas uz slimnīcu, un retos gadījumos tas var izraisīt nāvi. Smaga Denges drudža gadījumā var būt stiprs drudzis un kāds no šiem simptomiem: stipras sāpes vēderā, pastāvīgs nelabums (vemšana), ātra elpošana, stipra asiņošana, kuņģa asiņošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers, koma, krampji un orgānu mazspēja.
2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam
Lai pārliecinātos, ka Dengvaxia ir piemērota Jums vai Jūsu bērnam, ir svarīgi pastāstīt ārstam, farmaceitam vai medmāsai, ja kaut kas no turpmāk minētā attiecas uz Jums vai Jūsu bērnu. Ja Jūs kaut ko nesaprotat, lūdziet, lai ārsts, farmaceits vai medmāsa to izskaidro.
Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam nedrīkst ievadīt šādos gadījumos
• Jums ir alerģija pret aktīvajām vielām vai kādu citu (6. punktā minēto) Dengvaxia sastāvdaļu; • ir bijusi alerģiska reakcija pēc Dengvaxia ievadīšanas iepriekš; alerģiskas reakcijas pazīmes var
būt niezoši izsitumi, elpas trūkums, kā arī sejas un mēles pietūkums; • ir vāja imūnsistēma (organisma dabiskie aizsargspēki). Tas var būt saistīts ar ģenētisku defektu vai
HIV infekciju; • ja tiek lietotas imūnsistēmu ietekmējošas zāles (piemēram, lielas kortikosteroīdu devas vai
ķīmijterapija). Ārsts Jums neievadīs Dengvaxia, kamēr nebūs pagājušas 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas; • grūtniecības un barošanas ar krūti periodā.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ja pirms vakcinācijas Jūs nekad neesat bijis vai Jūsu bērns nekad nav bijis inficēts ar Denges vīrusu un Jums vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods, Jums var būt palielināts smagāka Denges drudža, kura dēļ var būt nepieciešama hospitalizācija, risks. Pirms Dengvaxia lietošanas Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa pārbaudīs, vai Jūs kādreiz esat bijis vai Jūsu bērns kādreiz ir bijis inficēts ar Denges vīrusu, un informēs Jūs, ja Jums jāveic seroloģiska pārbaude.
Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai pirms Dengvaxia lietošanas, ja Jums vai Jūsu bērnam: • ir viegls līdz stiprs drudzis vai akūta slimība. Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam ievadīs tikai pēc
atveseļošanās; • kādreiz ir bijuši veselības traucējumi pēc vakcīnas ievadīšanas. Ārsts rūpīgi izvērtēs vakcinācijas
radīto risku un ieguvumus; • kādreiz ir bijis ģībonis pēc injekcijas. Pēc vai pat pirms dūriena ar adatu (lielākoties jauniem
cilvēkiem) ir iespējams ģībonis un dažkārt kritieni.
Ceļotāji
Vakcinācija netiek ieteikta, ja Jūs dzīvojat apvidū, kurā Denges vīrusa infekcijas gadījumu parasti nav un plānojat ceļojumu uz apvidu, kurā regulāri sastopami Denges vīrusa infekcijas gadījumi.
Uzliesmojumi
Dengvaxia nedrīkst izmantot Denges drudža uzliesmojuma (slimības pēkšņas rašanās) gadījumā neendēmiskos apvidos.
58

Svarīga informācija par nodrošināto aizsardzību
Tāpat kā jebkura vakcīna, Dengvaxia var nepasargāt visas vakcinētās personas. Jums jāturpina sargāt sevi no odu kodumiem pat pēc vakcinācijas.
Pēc vakcinācijas Jums jākonsultējas ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam varētu būt Denges vīrusa infekcija un rodas kāds no šiem simptomiem: stiprs drudzis, stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, ātra elpošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers un asins piejaukums atvemtajām masām.
Papildu piesardzības pasākumi
Jums jāveic piesardzības pasākumi, lai novērstu odu kodumus. Tas ietver kukaiņus atbaidošu līdzekļu lietošanu, aizsargājoša apģērba valkāšanu un pretodu tīklu izmantošanu.
Jaunāki bērni
Bērniem līdz 9 gadu vecumam šo vakcīnu nedrīkst ievadīt.
Citas zāles un Dengvaxia
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm vai vakcīnām, kuras Jūs vai Jūsu bērns lieto, pēdējā laikā ir lietojis vai varētu lietot.
Īpaši pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam, ja lietojat kādas no šīm zālēm: • zāles, kas ietekmē Jūsu organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), piemēram, lielas
kortikosteroīdu devas vai ķīmijterapiju. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba; • zāles, kuras sauc par "imūnglobulīniem" vai imūnglobulīnus saturošus asins preparātus, piemēram, asinis vai plazmu. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Neizmantojiet Dengvaxia, ja Jūs esat vai Jūsu meita ir grūtniece vai baro bērnu ar krūti. Ja Jūs esat vai Jūsu meita ir: • reproduktīvā vecumā, ir jālieto efektīva kontracepcija, lai izvairītos no grūtniecības iestāšanās
vismaz vienu mēnesi pēc katras Dengvaxia devas ievadīšanas; • ja domājat, ka Jums vai Jūsu meitai varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms
Dengvaxia lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Dengvaxia
Dengvaxia ievada Jūsu ārsts vai medmāsa zemādas (subkutānas) injekcijas veidā augšdelmā. To nedrīkst injicēt asinsvadā.
Jūs vai Jūsu bērns saņemsiet 3 injekcijas pa 0,5 ml — vienu ik pēc 6 mēnešiem. • Pirmo injekciju ievadīs izvēlētā vai ieplānotā datumā. • Otrā injekcija 6 mēnešus pēc pirmās injekcijas. • Trešā injekcija 6 mēnešus pēc otrās injekcijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
59

Denges vīrusa infekcija anamnēzē jānovērtē pēc apstiprinošiem laboratoriskiem Denges drudža datiem, vai veicot seroloģiskās pārbaudes atbilstoši oficiāliem ieteikumiem.
Norādījumi ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem par vakcīnas sagatavošanu iekļauti instrukcijas beigās.
Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirstat par Dengvaxia injekciju
• Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirst par plānoto injekciju, ārsts pieņems lēmumu, kad veikt izlaisto injekciju. Svarīgi, lai Jūs vai Jūsu bērns ievērotu ārsta, farmaceita vai medmāsas sniegtos norādījumus par turpmākām injekcijām.
• Ja esat aizmirsis vai nevarat ierasties plānotajā laikā, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šīs vakcīnas lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Dengvaxia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Smagas alerģiskas (anafilaktiskas) reakcijas Ja kāds no šiem simptomiem rodas pēc tam, kad esat atstājis vietu, kur Jums vai Jūsu bērnam veica injekciju, nekavējoties sazinieties ar ārstu: • apgrūtināta elpošana; • zilgana mēle vai lūpas; • izsitumi; • sejas vai rīkles pietūkums; • zems asinsspiediens, kas izraisa reiboni vai ģīboni; • pēkšņa un nopietna saslimšanas sajūta vai slikta pašsajūta vienlaicīgi ar asinsspiediena
pazemināšanos, kas izraisa reiboni un samaņas zudumu, ar elpošanas traucējumiem saistītu sirdsdarbības paātrināšanos.
Šīs pazīmes vai simptomi (anafilaktiskas reakcijas) parasti rodas neilgi pēc injekcijas ievadīšanas un laikā, kamēr Jūs vai Jūsu bērns vēl atrodas klīnikā vai ārsta prakses vietā. Ļoti reti tie var rasties pēc jebkuras vakcīnas ievadīšanas (līdz 1 no 10 000 cilvēkiem).
Citas smagas reakcijas
Dažiem cilvēkiem, kuri pirms vakcinācijas nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu, var būt palielināts smagāka, slimnīcā ārstējama Denges drudža risks, ja viņiem vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods. Šis risks galvenokārt sāk palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas.
Citas blakusparādības
Turpmāk minētās blakusparādības pētījumu laikā radās bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Lielākā daļa blakusparādību radās 3 dienu laikā pēc Dengvaxia injekcijas.
Ļoti bieži (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): • galvassāpes; • muskuļu sāpes (mialģija); • vispārēji slikta pašsajūta (savārgums); • vājums (astēnija); • sāpes injekcijas vietā; • drudzis.
60

Bieži (var skart ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem): • reakcijas injekcijas vietā: apsārtums (eritēma), asinsizplūdums (hematoma), pietūkums un nieze.
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • deguna vai rīkles (augšējo elpceļu) infekcijas; • reibonis; • rīkles iekaisums (sāpes mutes dobumā un rīklē); • klepus; • slikta dūša; • izsitumi (uz ādas); • kakla sāpes; • ādas sacietējums injekcijas vietā.
Ļoti reti (var skart ne vairāk kā 1 no 10 000 cilvēkiem): • alerģiskas reakcijas.
Papildu blakusparādības pieaugušajiem
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • sāpes vai pietūkums degunā vai rīklē (nazofaringīts); • limfmezglu palielināšanās (limfadenopātija); • sausa mute; • izsitumi uz ādas pa visu ķermeni (ģeneralizēti izsitumi); • locītavu sāpes (artralģija); • siltuma sajūta injekcijas vietā; • drebuļi; • nespēks.
Papildu blakusparādības bērniem un pusaudžiem (no 9 līdz 17 gadu vecumam, ieskaitot)
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • niezoši izsitumi (nātrene).
Reti (var skart ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem): • iesnas (rinoreja).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dengvaxia
Uzglabāt Dengvaxia bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Dengvaxia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C - 8°C).
Nesasaldēt.
Uzglabāt vakcīnu ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas.
61

Pēc sajaukšanas (sagatavošanas) ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju vakcīna jāizlieto 6 stundu laikā, ja tā tiek uzglabāta 2°C - 8°C temperatūrā (t. i., ledusskapī) un pasargāta no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Dengvaxia satur
• Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50* katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta). * CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras. ** Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski modificētus organismus (ĢMO).
• Citas sastāvdaļas ir neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts (E420), trometamols, urīnviela, nātrija hlorīds, ūdens injekcijām.
Dengvaxia ārējais izskats un iepakojums
Dengvaxia ir pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai. Dengvaxia tiek piegādāta kā pulveris 5 devu flakonā un šķīdinātājs 5 devu flakonā (2,5 ml). Pulveris un šķīdinātājs pirms lietošanas ir jāsamaisa kopā.
Dengvaxia ir pieejama iepakojumos pa 5 (vakcīnas un šķīdinātāja flakoni ir iepakoti vienā kastītē).
Pulveris ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa).
Šķīdinātājs (0,9% nātrija hlorīda šķīdums) ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas daļiņas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks:
Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
Ražotājs:
SANOFI PASTEUR Parc Industriel d'Incarville 27100 Val de Reuil Francija
62

vai SANOFI PASTEUR NVL 31-33 Quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
63

België/ Belgique /Belgien Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
България Sanofi Bulgaria EOOD Teл.: +359 2 970 53 00
Česká republika Sanofi Pasteur divize. vakcín sanofi-aventis, s.r.o. Tel: +420 233 086 111 Danmark Sanofi A/S Tel: +45 4516 7000
Deutschland Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Tel.: 0800 54 54 010 Tel. aus dem Ausland: +49 69 305 21 130 Eesti Sanofi-Aventis Estonia OÜ Tel.: +372 627 3488
Ελλάδα sanofi-aventis AEBE Τηλ.+30 210 900 16 00
España sanofi-aventis, S.A. Tel: +34 93 485 94 00 France Sanofi Pasteur Europe Tél: 0800 42 43 46 Appel depuis l’étranger : +33 1 57 63 67 97 Hrvatska sanofi-aventis Croatia d.o.o Tel.: +385 1 6003 400 Ireland sanofi-aventis Ireland T/A SANOFI Tel: + 353 (0) 1 4035 600 Ísland Vistor Tel : +354 535 7000
Italia Sanofi S.p.A. Tel: 800536389 Tel dall'estero: +39 02 39394983 Κύπρος sanofi-aventis Cyprus Ltd. Τηλ.: +357 – 22 871600 Latvija Sanofi Aventis Latvia SIA Vakcīnu nodaļa Tel.: +371 67114978

Lietuva Sanofi – Aventis Lietuva, UAB Tel.: +370 5 2755224
Luxembourg/Luxemburg Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
Magyarország sanofi-aventis zrt Tel.: +36 1 505 0055
Malta Sanofi S.p.A. Tel: +39 02 39394983
Nederland sanofi-aventis Netherlands B.V. Tel: +31 20 245 4000
Norge Sanofi-aventis Norge AS Tel: + 47 67 10 71 00
Österreich Sanofi-Aventis GmbH Tel: +43 (1) 80185-0.
Polska Sanofi Pasteur Sp. z o.o. Tel.: +48 22 280 05 00 Portugal Sanofi – Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 35 89 400
România Sanofi Romania SRL Tel.: +40(21) 317 31 36 Slovenija sanofi-aventis d.o.o. Tel.: +386 1 560 48 00 Slovenská republika sanofi-aventis Pharma Slovakia s.r.o. divízia vakcín Sanofi Pasteur Tel.: +421 2 33 100 100 Suomi/Finland Sanofi Oy Tel: +358 (0) 201 200 300
Sverige Sanofi AB Tel.: +46 8-634 50 00 United Kingdom Sanofi Tel: +44 845 372 7101

64

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta [{MM/GGGG}].
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
Vairāk informācijas par Denges drudzi vai vakcināciju varat iegūt, ar viedtālruni noskenējot uz ārējās kastītes redzamo QR kodu. Tā pati informācija ir pieejama arī šajā saitē: http://qr.sanofi.com/dengvaxia ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem • Tāpat kā lietojot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr viegli pieejamai jābūt atbilstošai
medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc Dengvaxia ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija. • Dengvaxia nedrīkst samaisīt vienā šļircē kopā ar citām zālēm. • Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri. • Imunizācija jāveic subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū. • Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Sagatavošana un rīcība ar daudzdevu iepakojumu
Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo.
Dengvaxia sagatavo, ar sterilu šļirci un adatu ievadot 5 devu liofilizētā pulvera flakonā ar vidēji brūnu noņemamo vāciņu visu 5 devu flakonā ar tumši pelēku noņemamo vāciņu esošo šķīdinātāja (0,9% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, izmantojiet sterilu šļirci un adatu. 2. Pārnesiet visu šķīdinātāja flakona (kuram ir tumši pelēks noņemams vāciņš) saturu uz pulvera
flakonu (kuram ir vidēji brūns noņemams vāciņš). 3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir izšķīdis.
Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas.
Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk sterilā šļircē. Lai paņemtu katru no 5 devām, jāizmanto jauna sterila šļirce un adata. Ieteicams izmantot 23G vai 25G izmēra adatu.
Pirms katras injekcijas sagatavotā suspensija vēlreiz maigi jāpasvārsta.
Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jāizlieto 6 stundu laikā.
Daļēji izmantotie daudzdevu flakoni jāglabā 2°C-8°C temperatūrā (t. i., ledusskapī) un jāsargā no gaismas.
Atlikušās vakcīnas devas jāiznīcina imunizācijas sesijas noslēgumā vai 6 stundu laikā pēc sagatavošanas – atkarībā no tā, kas ir agrāk.
Daļēji izlietots daudzdevu flakons nekavējoties jāiznīcina šādos gadījumos: • deva nav paņemta sterilā veidā; • katras iepriekšējās devas sagatavošanai vai atvilkšanai nav izmantota jauna sterila šļirce un adata; • aizdomas par daļēji izlietotā flakona kontamināciju;
65

• redzamas kontaminācijas pazīmes, piemēram, izskata pārmaiņas. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
66

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai pilnšļircē Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Vienas devas (0,5 ml) sastāvs pēc sagatavošanas:

Himērisks 1. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)*. 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā** Himērisks 2. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)*. 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**
Himērisks 3. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* .................... 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**
Himērisks 4. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**

*

Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski

modificētus organismus (ĢMO).

** CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai
Pirms sagatavošanas vakcīna ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa).
Šķīdinātājs ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Dengvaxia ir paredzēta 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīrusa izraisītā Denges drudža profilaksei 9-45 gadus veciem endēmiskos apvidos dzīvojošiem indivīdiem, kuriem iepriekš ir bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.2., 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiāliem ieteikumiem.

2

4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
9-45 gadus veciem bērniem un pieaugušajiem Vakcinācijas shēma ietver vienas sagatavotas devas (0,5 ml) 3 injekcijas ik pēc 6 mēnešiem.
Cita pediatriskā populācija Dengvaxia nedrīkst lietot bērniem līdz 9 gadu vecumam (skatīt 4.8. apakšpunktu). 2-8 gadus vecām vakcinētām personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa drošuma novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, tai skaitā klīniski smaga Denges drudža risku. Pieejamie dati nav pietiekami, lai apstiprinātu drošumu un efektivitāti personām, kuras iepriekš bijušas inficētas ar kādu Denges vīrusu un ir jaunākas par 9 gadiem.
Lietošanas veids
Pirms vakcinācijas, pārskatot informāciju par laboratoriski apstiprinātu Denges drudža gadījumu vai veicot atbilstoši validētu seroloģisko pārbaudi, jānovērtē iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Imunizāciju vēlams veikt subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū.
Neinjicēt intravaskulāri.
Ieteikumus par Dengvaxia sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu, jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām vai arī pēc iepriekšējās Dengvaxia vai tādas pašas sastāvdaļas saturošas vakcīnas ievadīšanas.
• Indivīdiem, kuriem ir iedzimts vai iegūts celulārs imūndeficīts, tai skaitā tiem, kuri 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas lietojuši imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (piemēram, 20 mg vai 2 mg/kg prednizona 2 nedēļas vai ilgāk).
• Indivīdiem, kuriem ir simptomātiska HIV infekcija vai asimptomātiska HIV infekcija vienlaicīgi ar imūnsistēmas darbības traucējumu pazīmēm.
• Grūtniecēm (skatīt 4.6. apakšpunktu).
• Sievietēm krūts barošanas periodā (skatīt 4.6. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Aizsardzība
Dengvaxia var neizraisīt aizsargājošu imūnreakciju visiem vakcinētajiem indivīdiem. Pēc vakcinācijas ieteicams turpināt lietot individuālos aizsarglīdzekļus pret odu kodumiem.
3

Īpašas pacientu grupas
Indivīdi, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav
Indivīdus, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav, nedrīkst vakcinēt, jo šiem indivīdiem klīniskos pētījumos ilgstošas novērošanas laikā ir novērots palielināts hospitalizācijas Denges drudža dēļ un klīniski smaga Denges drudža (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģiskā drudža) risks (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ja iepriekš pārciesta Denges vīrusa infekcija nav dokumentēta, tā pirms vakcinācijas jāapstiprina, veicot seroloģisku pārbaudi. Lai izvairītos no vakcinācijas viltus pozitīvu rezultātu gadījumā, drīkst izmantot vienīgi attiecībā uz specifiskumu un krustenisko reaktivitāti atbilstošas veiktspējas testa metodes, ņemot vērā vietējo slimības epidemioloģisko situāciju.
Ceļotāji Drošuma, imunogenitātes vai efektivitātes datu, kas atbalstītu tādu indivīdu vakcināciju, kuri dzīvo neendēmiskos apvidos un ceļo uz endēmiskiem apvidiem, nav, tādēļ šādu indivīdu vakcinācija nav ieteicama.
Uzliesmojumi Dengvaxia nedrīkst izmantot saistībā ar Denges drudža uzliesmojumu neendēmiskos reģionos.
Citi Dengvaxia ievadīšana jāatliek indivīdiem, kuriem ir vidēji smaga vai smaga ar drudzi noritoša vai akūta slimība.
Pirms vakcinācijas jāpārskata indivīda medicīniskā anamnēze (īpaši informācija par iepriekš ievadītajām vakcīnām un iespējamām nevēlamām blakusparādībām, kas radušās pēc vakcinācijas).
Vienmēr jābūt viegli pieejamai atbilstošai medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija.
Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Reproduktīvā vecuma sievietēm vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija (skatīt 4.6. apakšpunktu).
Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pacientiem, kuri saņem ārstēšanu ar imūnglobulīniem vai imūnglobulīnus saturošiem asins preparātiem, piemēram, asinīm vai plazmu, ieteicams nogaidīt vismaz 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas noslēguma un tad ievadīt Dengvaxia, lai izvairītos no vakcīnas sastāvā esošo novājināto vīrusu neitralizēšanas.
Dengvaxia nedrīkst ievadīt personām, kuras 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas ir saņēmušas imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Tā kā datu par Dengvaxia vakcīnas vienlaicīgu lietošanu ar citām vakcīnām indivīdiem no 9 gadu vecuma nav, Dengvaxia lietošana vienlaicīgi ar citām vakcīnām nav ieteicama.
4

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi saistībā ar toksisku iedarbību uz reproduktīvo funkciju (skatīt 5.3. apakšpunktu). Datu par Dengvaxia lietošanu grūtniecēm ir maz. Šie dati nav pietiekami, lai izdarītu secinājumus, ka Dengvaxia neietekmē grūtniecības norisi, embrija-augļa attīstību, dzemdības un attīstību pēc dzimšanas. Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna, tādēļ tās ievadīšana grūtniecības laikā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu). Sievietēm ar reproduktīvo potenciālu vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija.
Barošana ar krūti
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz laktāciju. Pieredze par Denges vīrusa izdalīšanos krūts pienā ir ļoti neliela. Tā kā Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna un pieredze par Dengvaxia lietošanu sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, pēc reģistrācijas ir ļoti neliela, vakcīna krūts barošanas periodā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte
Specifiski fertilitātes pētījumi nav veikti. Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par nelabvēlīgu ietekmi uz sieviešu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
a. Drošuma profila kopsavilkums
9-45 gadus vecām pētāmām personām visbiežāk ziņotās reakcijas neatkarīgi no Denges drudža seroloģiskā statusa pirms vakcinācijas bija galvassāpes (54%), sāpes injekcijas vietā (49%), savārgums (44%), mialģija (43%), astēnija (34%) un drudzis (16%). Nevēlamās blakusparādības radās 3 dienu laikā pēc vakcinācijas, izņemot drudzi, kas radās 14 dienu laikā pēc injekcijas. Nevēlamās blakusparādības parasti bija vieglas vai vidēji smagas un īslaicīgas (03 dienas ilgas). Nosliece uz sistēmiskām nevēlamām blakusparādībām pēc Dengvaxia otrās un trešās injekcijas bija mazāka nekā pēc pirmās injekcijas. Par alerģiskām, tai skaitā anafilaktiskām reakcijām ziņots ļoti reti. Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām personām kopumā novēroja tādas pašas nevēlamās blakusparādības, taču retāk.
5

b. Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā
Nevēlamās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši šādam biežuma iedalījumam: Ļoti bieži: ≥ 1/10 Bieži: ≥ 1/100 līdz < 1/10 Retāk: ≥ 1/1000 līdz < 1/100 Reti: ≥ 1/10 000 līdz < 1/1000 Ļoti reti: <1/10 000
Nevēlamās blakusparādības, informācija par kurām apkopota 28 dienu laikā pēc jebkuras injekcijas klīniskajos pētījumos 9-45 gadus veciem indivīdiem atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā, kurā iekļauti 1306 pieaugušie un 3067 bērni, un nevēlamās blakusparādības, kas novērotas pēcreģistrācijas lietošanas laikā, norādītas 1. un 2. tabulā attiecīgi par 9-17 gadus veciem bērniem un par 18-45 gadus veciem pieaugušajiem.

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības bērniem (9-17 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa Infekcijas un infestācijas

Biežums Reti

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija

Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Ļoti reti Ļoti bieži Reti Reti
Reti
Retāk Reti Ļoti bieži Reti
Ļoti bieži

Bieži Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus Rinoreja
Slikta dūša
Nātrene Izsitumi Mialģija Kakla sāpes
Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, pietūkums) Reakcijas injekcijas vietā (asinsizplūdums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā

6

2. tabula. Nevēlamās blakusparādības pieaugušajiem (18-45 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Infekcijas un infestācijas Retāk

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk Ļoti reti Ļoti bieži Retāk Retāk
Retāk
Retāk
Ļoti bieži Retāk Ļoti bieži

Bieži

Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija Nazofaringīts Limfadenopātija
Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis
Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus
Slikta dūša Sausa mute
Izsitumi Ģeneralizēti izsitumi
Mialģija Kakla sāpes Artralģija Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, asinsizplūdums, pietūkums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā Siltuma sajūta injekcijas vietā Drebuļi Nespēks

c. Hospitalizācija un/vai klīniski smags Denges drudzis ilgtermiņa drošuma novērošanas datos

Veicot pētniecisku analīzi ilgstošam novērošanas periodam pēc pirmās injekcijas trīs efektivitātes pētījumos, vakcinētajām personām bez iepriekš bijušas Denges vīrusa infekcijas novēroja palielinātu hospitalizācijas risku Denges drudža dēļ, tai skaitā klīniski smagu Denges drudzi (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģisko drudzi [pēc PVO 1997. gada klasifikācijas]). Piecu gadu laikā personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas 9-16 gadus vecām ar Dengvaxia vakcinētām pētāmām personām smaga Denges drudža risks, salīdzinot ar tās pašas vecuma grupas nevakcinētām pētāmām personām, palielinājās 2,43 reizes (95% TI: 0,47; 12,56). Aprēķināts, ka 9 gadus vecām vai vecākām pētāmām personām 5 gadu novērošanas laikā pēc vakcinācijas var rasties aptuveni 5 papildu hospitalizācijas gadījumi Denges drudža dēļ vai 2 papildu smaga Denges drudža gadījumi uz 1000 vakcinētajām personām bez iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Ilgstošas analīzes aprēķini liecina, ka visbiežāk risks sāka palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas. Palielinātu risku nekonstatēja indivīdiem, kuri iepriekš bija inficēti ar Denges vīrusu. Aprēķināja, ka, veicot novērošanu 5 gadus pēc pirmās injekcijas, varētu novērst 15 hospitalizācijas gadījumus Denges drudža dēļ vai 4 smagus Denges drudža gadījumus uz 1000 vakcinētajiem ar iepriekš bijušu Denges vīrusa infekciju. Iepriekš aprakstītie 5 gadu perioda aprēķini ir iegūti, pamatojoties uz pivotālu klīnisko pētījumu datiem valstīs ar īpašu Denges drudža seroloģisko izplatību un epidemioloģisko kontekstu. Šos skaitļus nedrīkst ekstrapolēt uz citiem reģioniem, kuros ir atšķirīga seroloģiskā prevalence un epidemioloģiskā situācija.
7

d. Pediatriskā populācija
Pediatriskie dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām Pediatriskā populācijā drudzis novērots biežāk (ļoti bieži) nekā pieaugušajiem (bieži). Par nātreni (retāk) ziņots tikai 9-17 gadus vecām pētāmām personām (nevienam pieaugušajam).
Pediatriskie dati par pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam, t.i., ārpus vecuma indikācijas Atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam ietvertas 2960 šādas pētāmās personas: 1287 pētāmās personas līdz 2 gadu vecumam, 905 pētāmās personas 2-5 gadu vecumā un 768 pētāmās personas 6-8 gadu vecumā.
Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem salīdzinājumā ar pētāmām personām pēc 9 gadu vecuma par apsārtumu un pietūkumu injekcijas vietā ziņots biežāk (biežums: ļoti bieži) un saņemti ziņojumi arī par papildu nevēlamām blakusparādībām (biežums: retāk): asiņošana injekcijas vietā, samazināta ēstgriba un vemšana. Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, ieskaitot klīniski smaga Denges drudža gadījumus vakcinētām pētāmām personām salīdzinājumā ar nevakcinētām pētāmām personām.
Pētāmām personām līdz 2 gadu vecumam biežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības pēc jebkuras Dengvaxia injekcijas bija drudzis, aizkaitināmība, ēstgribas zudums, patoloģiska raudāšana un jutīgums injekcijas vietā.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ziņojumi par pārdozēšanu nav saņemti.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, vīrusu vakcīnas, ATĶ kods: J07BX/ Vēl nav piešķirts
1. Darbības mehānisms
Dengvaxia satur dzīvus novājinātus vīrusus. Pēc ievadīšanas vīrusi vietēji vairojas, izraisa neitralizējošu antivielu veidošanos un celulāro imūno atbildi pret četriem Denges vīrusa serotipiem (sīkāku informāciju skatīt turpmāk 3. apakšsadaļā par imunogenitāti).
2. Klīniskā efektivitāte
Dengvaxia klīnisko efektivitāti vērtēja 3 pētījumos: vienā atbalstošā 2.b fāzes efektivitātes pētījumā (CYD23) Taizemē un 2 pivotālos plašos 3. fāzes efektivitātes pētījumos — CYD14 Āzijā (Indonēzijā, Malaizijā, Filipīnās, Taizemē, Vjetnamā) un CYD15 Latīņamerikā (Brazīlijā, Kolumbijā, Hondurasā, Meksikā, Puertoriko).
8

Kontroles grupa Denges drudža pētījumos bija definēta kā pētāmās personas, kuras saņēma vismaz vienu placebo vai salīdzinājuma vakcīnas injekciju.
2.b fāzes pētījumā Dengvaxia vai kontroles vakcīnas saņemšanai randomizēja kopumā 4002 pētāmās personas vecumā no 4 līdz 11 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9-11 gadus vecām pētāmām personām vērtēja 1554 pētāmām personām (1032 vakcīnas grupā un 522 kontroles grupā).
Divos pivotālos 3. fāzes pētījumos (CYD14 un CYD15) Degnvaxia vai placebo ievadīšanai kopumā randomizēja aptuveni 31 000 pētāmo personu vecumā no 2 līdz 16 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9 gadus vecām un vecākām pētāmām personām vērtēja 17 230 indivīdiem, kuri saņēma Dengvaxia (3316 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 13 914 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 8596 pētāmām personām, kuras saņēma placebo (1656 - CYD14 pētījumā un 6940 – CYD15 pētījumā).
CYD14 un CYD15 pētījuma sākumā Denges vīrusa seroloģiskā izplatība kopējā populācijā pētījuma centros bija 52,8-81,1% CYD14 pētījumā (Āzijas-Klusā okeāna reģionā) un 55,7-92,7% CYD15 pētījumā (Latīņamerikā).
Efektivitāti vērtēja 25 mēnešu aktīvajā posmā, kurā uzraudzības mērķis bija pēc iespējas efektīvāk atklāt visus simptomātiskos viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD; virologically-confirmed dengue) gadījumus neatkarīgi no smaguma pakāpes. Simptomātiska Denges drudža gadījumu aktīva atklāšana sākās pirmās injekcijas dienā un turpinājās līdz brīdim, kad katra pētāmā persona bija novērota vismaz 13 mēnešus pēc trešās injekcijas. Tādēļ šis posms ietver primārā mērķa kritērija novērošanas periodu, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas un turpinot līdz aktīvā posma noslēgumam.
Salīdzināšanu attiecībā uz primāro mērķa kritēriju simptomātisku VCD gadījumu sastopamību 12 mēnešu laikā, sākot no 28. dienas pēc trešās injekcijas, veica ar kontroles grupu.
Pētnieciskas vakcīnas efektivitātes analīzes atbilstoši Denges drudža seroloģiskajam statusam, izmantojot iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT50) pētījumā sākumā (pirms pirmās injekcijas), veica imunogenitātes apakškopā pa 2000 pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā un 300 pētāmām personām CYD23 pētījumā. No 2930 šīs apakškopas 9-16 gadus vecajām pētāmajām personām (aptuveni 80%), kuras pētījuma sākumā bija seroloģiski pozitīvas attiecībā uz Denges drudzi, 1974 pētāmās personas saņēma vakcīnu (901 pētāmā persona CYD14 pētījumā un 1073 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 956 pētāmās personas saņēma placebo (444 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 512 pētāmās personas CYD15 pētījumā) (skatīt arī 3. apakšsadaļu).
2.1. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā
Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) atbilstoši primārajam mērķa kritērijam (simptomātiski VCD gadījumi 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas) 9-16 gadus vecām pētāmām
9

personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā) CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos iekļauti 3. tabulā.
3. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 9-16 gadus vecām pētāmām personām 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati Apvienotie dati* CYD14+CYD15 CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadīju

mi / persong

34/3199

55/1585

185/ 12458

236/6157 6/1033

10/514

219/1565 7

291/ 7742

225/1669 0

301/8256

adā

VE % (95% TI)

69,4 (52,2; 80,6)

61,3 (52,8; 68,2)

70,1 (9,3; 91,1)

62,8 (55,7; 68,8)

63,0 (56,1; 68,9)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā

Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām bijusi vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža

epizode konkrētā periodā.

Persongadi: riska laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā.

TI: ticamības intervāls

*CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas

slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Pētāmām personām vecumā no 9 līdz 16 gadiem Dengvaxia efektivitāte pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisīta viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD) gadījumiem bija pierādīta visos trīs pētījumos — CYD14, CYD15 un CYD23 (skatīt 3. tabulu).

Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) pret simptomātisku VCD, smagu VCD un VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas (sekundārie mērķi) 9-16 gadus vecām pētāmām personām ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos ir iekļauti 4. tabulā. Attiecībā uz smaga VCD gadījumiem izvērtēja divu veidu mērķa kritērijus: klīniski smaga VCD gadījumus un VCD gadījumus, kas atbilda PVO 1997. gada Denges hemorāģiskā drudža (DHF; Dengue Hemorrhagic Fever) kritērijiem. CYD14 un CYD15 pētījumos pierādīja vakcīnas efektivitāti attiecībā uz šiem mērķa kritērijiem (skatīt 4. tabulu).

Vakcīnas efektivitāte pret simptomātisku VCD 1. un 2. serotipa gadījumā ir mērena, bet 3. un 4. serotipa gadījumā lielāka (skatīt 4. tabulu).

10

4. tabula. VE pret simptomātisku, slimnīcā ārstējamu vai smagu VCD 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas 9-16 gadus vecām pētāmām personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

Simtomātisks VCD

CYD14
VE % (95% TI)
N=4972

CYD15
VE % (95% TI)
N=20 854

Apvienotie dati CYD14+CYD15
VE % (95% TI)
N=25 826

CYD23
VE % (95% TI)
N = 1554

Apvienotie dati* CYD14+CYD15+CYD23
VE % (95% TI)
N = 27 380

Jebkurš serotips

67,8

(57,7; 75,6)

64,7 (58,7; 69,8)

65,6

43,3

(60,7; 69,9) (-18,9; 72,7)

64,9 (60,0; 69,2)

1. serotips

65,7 (46,6; 78,2)

54,8 (40,2; 65,9)

58,4

78,4

(47,7; 66,9) (5,4; 96,4)

59,2 (48,9; 67,4)

2. serotips 3. serotips

36,8 (-10,1; 63,3)
69,5 (31,9; 87,0)

50,2 (31,8; 63,6)
74,2 (63,9; 81,7)

47,1 (31,3; 59,2)
73,6 (64,4; 80,4)

5,9 (-178,6;
65,1)
-1,2 (-5870,2 ;
94,7)

44,6 (28,9; 56,9)
73,0 (63,7; 79,9)

4. serotips

87,9 (75,5; 94,6)

80,9 (70,9; 87,7)

83,2 (76,2; 88,2)

100,0
(-1873,3; 100,0)

83,3 (76,4; 88,2)

VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija†

81,6 (60,7; 92,0)

80,3 (64,7; 89,5)

80,8

72,5

(70,1; 87,7) (19,0 ; 91,7)

79,7 (69,6; 86,5)

Klīniski smagi VCD gadījumi†

90,9 (58,4; 99,0)

95,5 (68,8; 99,9)

93,2 (77,3; 98,0)

49,4
(-3870,3; 99,4)

91,3 (74,9; 97,0)

Jebkuram PVO
kritērijam atbilstošs DHF

90,9 (58,4; 99,0)

95,0 (64,9; 99,9)

92,9 (76,1; 97,9)

100,0
(-1871,5; 100,0)

93,2 (77,3; 98,0)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā TI: ticamības intervāls VE ir aprēķināta, izmantojot blīvuma sastopamību (gadījumu skaitu uz 100 riska persongadiem) *CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga. †Efektivitāte pret slimnīcā ārstējama un smaga VCD gadījumiem nebija primārais mērķis, un robežvērtības statistiskās ticamības definēšanai iepriekš nebija noteiktas.

2.2. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar pozitīvu seroloģisko statusu attiecībā uz Denges drudzi pētījuma sākumā

Vakcīnas efektivitātes (VE) rezultāti atbilstoši simtomātisku VCD gadījumu, kas rodas 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, pētnieciskai analīzei pētījuma sākumā seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14, CYD15 un CYD23 pētījuma imunogenitātes apakškopai ir parādīti 5. tabulā.

11

5. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, 9-16 gadus vecām pētāmām personām (pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati CYD14+CYD15

Apvienotie dati * CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles VakcīnasKontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadījumi uz persongadiem

4/471

9/241

7/1002 17/472 0/55 0/19 11/1473 26/713 11/1528 26/732

VE % (95% TI)

77,2 (18,3; 94,9)

80,6 (50,7; 93,2)

NA

79,4 (58,4; 89,8)

79,4 (58,4; 89,8)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža epizode noteiktā periodā. Persongadi: riska ietekmes laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā. TI: ticamības intervāls. NA: nav aprēķināts (gadījumu neesamība vakcīnas un kontroles grupā neļauj aprēķināt VE un TI). * CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Aprēķināts, ka vakcīnas efektivitāte (VE) pret simptomātisku VCD 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām un CYD14 + CYD15 + CYD23 apvienotajai imunogenitātes apakškopai ir 81,9% (95% TI: 67,2; 90,0).

Pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām (imunogenitātes apakškopai) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas katra konkrētā pētījuma (CYD14 un CYD15) kontroles grupā ziņots par vienu klīniski smagu VCD gadījumu un vienu PVO DHF VCD gadījumu. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Kontroles grupā ziņots par četriem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD14 pētījumā un diviem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD15 pētījumā. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Šie dati nav pārliecinoši, jo imunogenitātes apakškopā gadījumu skaits bija mazs. Tomēr aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1- riska attiecība) pētnieciskajā analīze (apvienojot CYD14 + CYD15 + CYD23 pētījuma datus) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas ir 89,2% (95% TI: 78,5; 94,6) VCD un hospitalizācijas gadījumā un 95,3% (95% TI: 68,9; 99,3) smaga VCD gadījumā.

2.3. Klīniskās efektivitātes dati par 17-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos

Klīniskās efektivitātes pētījums 17-45 gadus vecām endēmiskos apvidos dzīvojošām personām nav veikts. Vakcīnas klīniskā efektivitāte ir noteikta, pamatojoties uz imunogenitātes datu pārnešanu (skatīt turpmāk 3.2. apakšsadaļā).

2.4. Citi efektivitātes pētījumos iegūtie pediatriskie dati 2-8 gadus vecām pētāmām personām, t.i., indikācijai neatbilstošā vecuma grupā

Efektivitāti 2-8 gadus vecām personām vērtēja 2443 pētāmām personām (1634 vakcīnas grupā un 809 kontroles grupā) 2.b fāzes pētījumā un 5300 pētāmām personām (3532 pētāmām personām vakcīnas grupā un 1768 pētāmām personām kontroles grupā) pivotālā 3. fāzes pētījumā (CYD14). Vakcīnas efektvitāte pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, bija 40,5% (95% TI: 22,7; 54,2) (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati). Vakcīnas efektivitāte pret jebkura serotipa izraisītiem simptomātiskiem, smagiem un hospitalizējamiem VCD gadījumiem 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati) bija attiecīgi 42,2% (95% TI: 30,6; 51,8), 45,1% (95% TI: 29,3; 76,7), 47,6% (95% TI: 23,7; 64,0).

12

2.5. Ilgtermiņa aizsardzība
Piecu gadu laikā pēc pirmās injekcijas pētāmām personām no 9 gadu vecuma, kurām iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija, aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1-riska attiecība) (datus iegūstot no pētnieciskās analīzes) ir 79% (95% TI: 69; 86) hospitalizējamu VCD gadījumā un 84% (95% TI: 63; 93) smagu VCD gadījumā.
3. Imunogenitāte
Klīniskās izstrādes laikā datus par imunogenitāti apkopoja kopumā par aptuveni 5700 pētāmām personām vecumā no 9 mēnešiem līdz 60 gadiem, kuras saņēma vismaz vienu vakcīnas injekciju.
No šīm 5700 pētāmām personām kopumā 3104 pētāmās personas (9-45 g.v.) no endēmiskiem apvidiem saņēma vismaz vienu Dengvaxia injekciju. Vairums pētāmo personu bija 9-17 gadus vecas (n=2810).
Klīniskās izstrādes laikā neitralizējošo antivielu titrus katram serotipam noteica ar iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT; plaque reduction neutralization test) un izteica kā ģeometrisko vidējo titru (GMT; geometric mean titer). Efektivitātes pētījumos pierādīja saistību starp ģeometrisko vidējo titru (GMT) pēc 3. injekcijas un slimības iespējamību. Augstāki titri pēc 3. injekcijas ir saistīti ar mazāku Denges drudža risku un lielāku vakcīnas efektivitāti, lai gan aizsardzības imunoloģiskā korelācija nav noteikta.
Turpmāk norādītajās tabulās Denges drudža seroloģiskais statuss pētījuma sākumā (pirms pirmās injekcijas) bija definēts šādi:
• seropozitīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir ≥ 10 [1/dil] (apakšējā kvantitatīvas noteikšanas robeža, LLOQ) pret vismaz vienu serotipu;
• seronegatīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir zemāks par apakšējo kvantitatīvas noteikšanas robežu pret jebkuru no 4 serotipiem.
3.1. Imunogenitātes dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
GMT pēc 3. devas 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā norādīti 6. tabulā.
6. tabula. Imunogenitāte 9-16 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem CYD14 un CYD15 pētījumā

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. injekcijas
(95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms injekcijas 1. injekcijas
(95% TI) (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

167

437

319

793

160

443

83,8

272

CYD14 485

(138; 202) (373; 511) (274; 373) (704; 892) (135; 190) (387; 507) (72,0; 97,6) (245; 302)

278

703

306

860

261

762

73,3

306

CYD15 1048

(247; 313) (634; 781) (277; 338) (796; 930) (235; 289) (699; 830) (66,6; 80,7) (286; 328)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD14: Indonēzija, Malaizija, Filipīnas, Taizeme, Vjetnama.

CYD15: Brazīlija, Kolumbija, Hondurasa, Meksika, Puertoriko.

13

3.2. Imunogenitātes dati par 18-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
CYD Denges drudža vakcīnas galīgā sastāva imunogenitāti 18-45 gadus veciem pieaugušajiem endēmiskos apvidos vērtēja 3 pētījumos, kuri visi tika veikti Āzijas-Klusā okeāna reģionā (CYD22 Vjetnamā, CYD28 Singapūrā un CYD47 Indijā). GMT pēc 3. devas 18-45 gadus vecām pētāmām personām norādīti 7. tabulā.
7. tabula. Imunogenitāte 18-45 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas
(95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI)

408

785

437

937

192

482

86,5

387

CYD22 19

(205; 810) (379; 1626) (240; 797) (586; 1499) (117; 313) (357; 651) (41,2; 182) (253; 591)

CYD28 66

59,8
(36,8; 97,4)

235

67,1

236

(135; 409) (40,9; 110) (144; 387)

48,4
(32,9; 71,0)

239 (166; 342)

22,1
(14,7; 33,4)

211 (155; 287)

324

688

363

644

394

CYD47 109

(236; 445) (524; 901) (269; 490) (509; 814) (299; 519)

961
(763; 1211)

80,7

413

(613; 106) (331; 516)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD28: valsts ar mazu vīrusa endēmisko izplatību

CYD22: Vjetnama; CYD28: Singapūra; CYD47: Indija

Efektivitātes datu pārnešanai tiek izmantoti iepriekš minētie pieejamie dati un kopējie rezultāti. Imunogenitātes dati, kas pieejami no 18-45 gadus veciem endēmiskos reģionos dzīvojošiem pieaugušajiem veiktajiem pētījumiem, liecina, ka CYD14 un CYD15 pētījumā GMT pēc 3. injekcijas pret katru serotipu pieaugušajiem kopumā ir augstāks nekā bērniem un pusaudžiem. Tādēļ pieaugušajiem endēmiskajos apvidos ir paredzama aizsardzība, lai gan reālā efektivitāte salīdzinājumā ar bērniem un pusaudžiem novēroto nav zināma.

3.3. Antivielu saglabāšanās ilgtermiņā

GMT pazemināšanos pret visiem 4 serotipiem novēroja vienu gadu pēc trešās injekcijas. GMT stabilizējas nākamo 2-4 gadu laikā un saglabājas augstāks nekā GMT pirms vakcinācijas. GMT līmenis ir atkarīgs no vecuma un Denges seroloģiskā statusa pētījuma sākumā.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Farmakokinētikas pētījumi ar Dengvaxia nav veikti.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, kas ietver vietējās panesamības vērtējumu, un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam. Izkliedes un izdalīšanas pētījumā Dengvaxia RNS izdalīšanos nekonstatēja, līdz ar to nav riska, ka varētu notikt izplatīšanās apkārtējā vidē vai slimības transmisija no vakcinētajām personām. Neirovirulences pētījums liecina, ka CYD Denges drudža vakcīna nav neirotoksiska.

14

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris Neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns Aizvietojamās aminoskābes Arginīna hidrohlorīds Saharoze Trehalozes dihidrāts Sorbīts (E420) Trometamols Urīnviela
Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Dengvaxia nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām vai zālēm.
6.3. Derīguma termiņš
3 gadi
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jālieto nekavējoties.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C).
Nesasaldēt.
Uzglabāt ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc Dengvaxia sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
• Pulveris (1 deva) flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns) + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē (1. hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļaizbāzni (halobutils), uzgali (elastomērs) un 2 atsevišķām adatām.
Iepakojumā pa 1 vai 10.
• Pulveris (1 deva) flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns) + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē (1. hidrolītiskās klases stikls) ar virzuļaizbāzni (halobutils) un uzgali (elastomērs).
Iepakojumā pa 1 vai 10.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
15

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus. Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo. Dengvaxia sagatavo, ievadot liofilizētā pulvera flakonā ar dzeltenīgi zaļo noņemamo vāciņu visu ar zilo krāsu marķētajā pilnšļircē esošo šķīdinātāja (0,4% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, pievienojiet pilnšļircei sterilu adatu. 2. Pārnesiet visu pilnšļirces saturu uz pulvera flakonu. 3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis. Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas. Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk tajā pašā šļircē. Lai veiktu injekciju, šļircei jāpievieno jauna sterila adata. Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jālieto nekavējoties. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1338/001 EU/1/18/1338/002 EU/1/18/1338/003 EU/1/18/1338/004
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http/www,ema.europa.eu.
16

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai daudzdevu iepakojumos Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS

Vienas devas (0,5 ml) sastāvs pēc sagatavošanas:

Himērisks 1. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)*. 4,5 - 6,0 log10 CCID50/devā**

Himērisks 2. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10

CCID50/devā**

Himērisks 3. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10

CCID50/devā**

Himērisks 4. serotipa dzeltenā drudža Denges vīruss (dzīvs, novājināts)* ..................... 4,5 - 6,0 log10

CCID50/devā**

*

Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski

modificētus organismus (ĢMO).

** CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras.

Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai
Pirms sagatavošanas vakcīna ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa).
Šķīdinātājs ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Dengvaxia ir paredzēta 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīrusa izraisītā Denges drudža profilaksei 9-45 gadus veciem endēmiskos apvidos dzīvojošiem indivīdiem, kuriem iepriekš ir bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.2., 4.4. un 4.8. apakšpunktu).
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiāliem ieteikumiem.

17

4.2. Devas un lietošanas veids
Devas
9-45 gadus veciem bērniem un pieaugušajiem Vakcinācijas shēma ietver vienas sagatavotas devas (0,5 ml) 3 injekcijas ik pēc 6 mēnešiem.
Cita pediatriskā populācija Dengvaxia nedrīkst lietot bērniem līdz 9 gadu vecumam (skatīt 4.8. apakšpunktu). 2-8 gadus vecām vakcinētām personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa drošuma novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, tai skaitā klīniski smaga Denges drudža risku. Pieejamie dati nav pietiekami, lai apstiprinātu drošumu un efektivitāti personām, kuras iepriekš bijušas inficētas ar kādu Denges vīrusu un ir jaunākas par 9 gadiem.
Lietošanas veids
Pirms vakcinācijas, pārskatot informāciju par laboratoriski apstiprinātu Denges drudža gadījumu vai veicot atbilstoši validētu seroloģisko pārbaudi, jānovērtē iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Imunizāciju vēlams veikt subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū.
Neinjicēt intravaskulāri.
Ieteikumus par Dengvaxia sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
• Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu, jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām vai arī pēc iepriekšējās Dengvaxia vai tādas pašas sastāvdaļas saturošas vakcīnas ievadīšanas.
• Indivīdiem, kuriem ir iedzimts vai iegūts celulārs imūndeficīts, tai skaitā tiem, kuri 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas lietojuši imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (piemēram, 20 mg vai 2 mg/kg prednizona 2 nedēļas vai ilgāk).
• Indivīdiem, kuriem ir simptomātiska HIV infekcija vai asimptomātiska HIV infekcija vienlaicīgi ar imūnsistēmas darbības traucējumu pazīmēm.
• Grūtniecēm (skatīt 4.6. apakšpunktu).
• Sievietēm krūts barošanas periodā (skatīt 4.6. apakšpunktu).
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Aizsardzība
Dengvaxia var neizraisīt aizsargājošu imūnreakciju visiem vakcinētajiem indivīdiem. Pēc vakcinācijas ieteicams turpināt lietot individuālos aizsarglīdzekļus pret odu kodumiem.
18

Īpašas pacientu grupas
Indivīdi, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav
Indivīdus, kuri iepriekš nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu vai par kuriem šādas informācijas nav, nedrīkst vakcinēt, jo šiem indivīdiem klīniskos pētījumos ilgstošas novērošanas laikā ir novērots palielināts hospitalizācijas Denges drudža dēļ un klīniski smaga Denges drudža (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģiskā drudža) risks (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ja iepriekš pārciesta Denges vīrusa infekcija nav dokumentēta, tā pirms vakcinācijas jāapstiprina, veicot seroloģisku pārbaudi. Lai izvairītos no vakcinācijas viltus pozitīvu rezultātu gadījumā, drīkst izmantot vienīgi attiecībā uz specifiskumu un krustenisko reaktivitāti atbilstošas veiktspējas testa metodes, ņemot vērā vietējo slimības epidemioloģisko situāciju.
Ceļotāji Drošuma, imunogenitātes vai efektivitātes datu, kas atbalstītu tādu indivīdu vakcināciju, kuri dzīvo neendēmiskos apvidos un ceļo uz endēmiskiem apvidiem, nav, tādēļ šādu indivīdu vakcinācija nav ieteicama.
Uzliesmojumi Dengvaxia nedrīkst izmantot saistībā ar Denges drudža uzliesmojumu neendēmiskos reģionos.
Citi Dengvaxia ievadīšana jāatliek indivīdiem, kuriem ir vidēji smaga vai smaga ar drudzi noritoša vai akūta slimība.
Pirms vakcinācijas jāpārskata indivīda medicīniskā anamnēze (īpaši informācija par iepriekš ievadītajām vakcīnām un iespējamām nevēlamām blakusparādībām, kas radušās pēc vakcinācijas).
Vienmēr jābūt viegli pieejamai atbilstošai medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc vakcīnas ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija.
Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Reproduktīvā vecuma sievietēm vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija (skatīt 4.6. apakšpunktu).
Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pacientiem, kuri saņem ārstēšanu ar imūnglobulīniem vai imūnglobulīnus saturošiem asins preparātiem, piemēram, asinīm vai plazmu, ieteicams nogaidīt vismaz 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas noslēguma un tad ievadīt Dengvaxia, lai izvairītos no vakcīnas sastāvā esošo novājināto vīrusu neitralizēšanas.
Dengvaxia nedrīkst ievadīt personām, kuras 4 nedēļu laikā pirms vakcinācijas ir saņēmušas imūnsupresīvus līdzekļus, piemēram, ķīmijterapiju vai lielas sistēmisko kortikosteroīdu devas (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Tā kā datu par Dengvaxia vakcīnas vienlaicīgu lietošanu ar citām vakcīnām indivīdiem no 9 gadu vecuma nav, Dengvaxia lietošana vienlaicīgi ar citām vakcīnām nav ieteicama.
19

4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi saistībā ar toksisku iedarbību uz reproduktīvo funkciju (skatīt 5.3. apakšpunktu). Datu par Dengvaxia lietošanu grūtniecēm ir maz. Šie dati nav pietiekami, lai izdarītu secinājumus, ka Dengvaxia neietekmē grūtniecības norisi, embrija-augļa attīstību, dzemdības un attīstību pēc dzimšanas. Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna, tādēļ tās ievadīšana grūtniecības laikā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu). Sievietēm ar reproduktīvo potenciālu vismaz vienu mēnesi pēc katras devas ievadīšanas jālieto efektīva kontracepcija.
Barošana ar krūti
Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par tiešu vai netiešu nelabvēlīgu ietekmi uz laktāciju. Pieredze par Denges vīrusa izdalīšanos krūts pienā ir ļoti neliela. Tā kā Dengvaxia ir dzīva novājināta vakcīna un pieredze par Dengvaxia lietošanu sievietēm, kuras baro bērnu ar krūti, pēc reģistrācijas ir ļoti neliela, vakcīna krūts barošanas periodā ir kontrindicēta (skatīt 4.3. apakšpunktu).
Fertilitāte
Specifiski fertilitātes pētījumi nav veikti. Dzīvniekiem veiktie pētījumi neliecina par nelabvēlīgu ietekmi uz sieviešu fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
a. Drošuma profila kopsavilkums
9-45 gadus vecām pētāmām personām visbiežāk ziņotās reakcijas neatkarīgi no Denges drudža seroloģiskā statusa pirms vakcinācijas bija galvassāpes (54%), sāpes injekcijas vietā (49%), savārgums (44%), mialģija (43%), astēnija (34%) un drudzis (16%). Nevēlamās blakusparādības radās 3 dienu laikā pēc vakcinācijas, izņemot drudzi, kas radās 14 dienu laikā pēc injekcijas. Nevēlamās blakusparādības parasti bija vieglas vai vidēji smagas un īslaicīgas (03 dienas ilgas). Nosliece uz sistēmiskām nevēlamām blakusparādībām pēc Dengvaxia otrās un trešās injekcijas bija mazāka nekā pēc pirmās injekcijas. Par alerģiskām, tai skaitā anafilaktiskām reakcijām ziņots ļoti reti. Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām personām kopumā novēroja tādas pašas nevēlamās blakusparādības, taču retāk.
20

b. Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulā
Nevēlamās blakusparādības uzskaitītas atbilstoši šādam biežuma iedalījumam: Ļoti bieži: ≥ 1/10 Bieži: ≥ 1/100 līdz < 1/10 Retāk: ≥ 1/1000 līdz < 1/100 Reti: ≥ 1/10 000 līdz < 1/1000 Ļoti reti: <1/10 000
Nevēlamās blakusparādības, informācija par kurām apkopota 28 dienu laikā pēc jebkuras injekcijas klīniskajos pētījumos 9-45 gadus veciem indivīdiem atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā, kurā iekļauti 1306 pieaugušie un 3067 bērni, un nevēlamās blakusparādības, kas novērotas pēcreģistrācijas lietošanas laikā, norādītas 1. un 2. tabulā attiecīgi par 9-17 gadus veciem bērniem un par 18-45 gadus veciem pieaugušajiem.

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības bērniem (9-17 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa Infekcijas un infestācijas

Biežums Reti

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija

Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Ļoti reti Ļoti bieži Reti Reti
Reti
Retāk Reti Ļoti bieži Reti
Ļoti bieži

Bieži Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus Rinoreja
Slikta dūša
Nātrene Izsitumi Mialģija Kakla sāpes
Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, pietūkums) Reakcijas injekcijas vietā (asinsizplūdums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā

21

2. tabula. Nevēlamās blakusparādības pieaugušajiem (18-45 gadu vecumā), kas novērotas klīniskajos pētījumos un par kurām ziņots pēcreģistrācijas lietošanas laikā

Orgānu sistēmu grupa

Biežums

Infekcijas un infestācijas Retāk

Asins un limfātiskās sistēmas traucējumi Imūnās sistēmas traucējumi Nervu sistēmas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi
Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Retāk Ļoti reti Ļoti bieži Retāk Retāk
Retāk
Retāk
Ļoti bieži Retāk Ļoti bieži

Bieži

Retāk

* Spontānos ziņojumos minētās nevēlamās blakusparādības.

Nevēlamās blakusparādības Augšējo elpceļu infekcija Nazofaringīts Limfadenopātija
Alerģiskas, tai skaitā anafilaktiskas reakcijas*
Galvassāpes Reibonis
Sāpes mutes dobumā un rīklē Klepus
Slikta dūša Sausa mute
Izsitumi Ģeneralizēti izsitumi
Mialģija Kakla sāpes Artralģija Sāpes injekcijas vietā Savārgums Astēnija Drudzis Reakcijas injekcijas vietā (apsārtums, asinsizplūdums, pietūkums, nieze) Sacietējums injekcijas vietā Siltuma sajūta injekcijas vietā Drebuļi Nespēks

c. Hospitalizācija un/vai klīniski smags Denges drudzis ilgtermiņa drošuma novērošanas datos

Veicot pētniecisku analīzi ilgstošam novērošanas periodam pēc pirmās injekcijas trīs efektivitātes pētījumos, vakcinētajām personām bez iepriekš bijušas Denges vīrusa infekcijas novēroja palielinātu hospitalizācijas risku Denges drudža dēļ, tai skaitā klīniski smagu Denges drudzi (galvenokārt 1. vai 2. pakāpes Denges hemorāģisko drudzi [pēc PVO 1997. gada klasifikācijas]). Piecu gadu laikā personām bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas 9-16 gadus vecām ar Dengvaxia vakcinētām pētāmām personām smaga Denges drudža risks, salīdzinot ar tās pašas vecuma grupas nevakcinētām pētāmām personām, palielinājās 2,43 reizes (95% TI: 0,47; 12,56). Aprēķināts, ka 9 gadus vecām vai vecākām pētāmām personām 5 gadu novērošanas laikā pēc vakcinācijas var rasties aptuveni 5 papildu hospitalizācijas gadījumi Denges drudža dēļ vai 2 papildu smaga Denges drudža gadījumi uz 1000 vakcinētajām personām bez iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Ilgstošas analīzes aprēķini liecina, ka visbiežāk risks sāka palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas. Palielinātu risku nekonstatēja indivīdiem, kuri iepriekš bija inficēti ar Denges vīrusu. Aprēķināja, ka, veicot novērošanu 5 gadus pēc pirmās injekcijas, varētu novērst 15 hospitalizācijas gadījumus Denges drudža dēļ vai 4 smagus Denges drudža gadījumus uz 1000 vakcinētajiem ar iepriekš bijušu Denges vīrusa infekciju. Iepriekš aprakstītie 5 gadu perioda aprēķini ir iegūti, pamatojoties uz pivotālu klīnisko pētījumu datiem valstīs ar īpašu Denges drudža seroloģisko izplatību un epidemioloģisko kontekstu. Šos skaitļus nedrīkst ekstrapolēt uz citiem reģioniem, kuros ir atšķirīga seroloģiskā prevalence un epidemioloģiskā situācija.
22

d. Pediatriskā populācija
Pediatriskie dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām Pediatriskā populācijā drudzis novērots biežāk (ļoti bieži) nekā pieaugušajiem (bieži). Par nātreni (retāk) ziņots tikai 9-17 gadus vecām pētāmām personām (nevienam pieaugušajam).
Pediatriskie dati par pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam, t.i., ārpus vecuma indikācijas Atbildes reakcijas vērtēšanas apakškopā pētāmām personām līdz 9 gadu vecumam ietvertas 2960 šādas pētāmās personas: 1287 pētāmās personas līdz 2 gadu vecumam, 905 pētāmās personas 2-5 gadu vecumā un 768 pētāmās personas 6-8 gadu vecumā.
Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem salīdzinājumā ar pētāmām personām pēc 9 gadu vecuma par apsārtumu un pietūkumu injekcijas vietā ziņots biežāk (biežums: ļoti bieži) un saņemti ziņojumi arī par papildu nevēlamām blakusparādībām (biežums: retāk): asiņošana injekcijas vietā, samazināta ēstgriba un vemšana. Pētāmām personām vecumā no 2 līdz 8 gadiem bez iepriekšējas Denges vīrusa infekcijas ilgtermiņa novērošanas dati liecināja par palielinātu tāda Denges drudža risku, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, ieskaitot klīniski smaga Denges drudža gadījumus vakcinētām pētāmām personām salīdzinājumā ar nevakcinētām pētāmām personām.
Pētāmām personām līdz 2 gadu vecumam biežāk ziņotās nevēlamās blakusparādības pēc jebkuras Dengvaxia injekcijas bija drudzis, aizkaitināmība, ēstgribas zudums, patoloģiska raudāšana un jutīgums injekcijas vietā.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ziņojumi par pārdozēšanu nav saņemti.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: vakcīnas, vīrusu vakcīnas, ATĶ kods: J07BX/ Vēl nav piešķirts
1. Darbības mehānisms
Dengvaxia satur dzīvus novājinātus vīrusus. Pēc ievadīšanas vīrusi vietēji vairojas, izraisa neitralizējošu antivielu veidošanos un celulāro imūno atbildi pret četriem Denges vīrusa serotipiem (sīkāku informāciju skatīt turpmāk 3. apakšsadaļā par imunogenitāti).
2. Klīniskā efektivitāte
Dengvaxia klīnisko efektivitāti vērtēja 3 pētījumos: vienā atbalstošā 2.b fāzes efektivitātes pētījumā (CYD23) Taizemē un 2 pivotālos plašos 3. fāzes efektivitātes pētījumos — CYD14 Āzijā (Indonēzijā, Malaizijā, Filipīnās, Taizemē, Vjetnamā) un CYD15 Latīņamerikā (Brazīlijā, Kolumbijā, Hondurasā, Meksikā, Puertoriko).
23

Kontroles grupa Denges drudža pētījumos bija definēta kā pētāmās personas, kuras saņēma vismaz vienu placebo vai salīdzinājuma vakcīnas injekciju.
2.b fāzes pētījumā Dengvaxia vai kontroles vakcīnas saņemšanai randomizēja kopumā 4002 pētāmās personas vecumā no 4 līdz 11 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9-11 gadus vecām pētāmām personām vērtēja 1554 pētāmām personām (1032 vakcīnas grupā un 522 kontroles grupā).
Divos pivotālos 3. fāzes pētījumos (CYD14 un CYD15) Degnvaxia vai placebo ievadīšanai kopumā randomizēja aptuveni 31 000 pētāmo personu vecumā no 2 līdz 16 gadiem neatkarīgi no iepriekš konstatētas Denges vīrusa infekcijas. Efektivitāti 9 gadus vecām un vecākām pētāmām personām vērtēja 17 230 indivīdiem, kuri saņēma Dengvaxia (3316 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 13914 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 8596 pētāmām personām, kuras saņēma placebo (1656 CYD14 pētījumā un 6940 – CYD15 pētījumā).
CYD14 un CYD15 pētījuma sākumā Denges vīrusa seroloģiskā izplatība kopējā populācijā pētījuma centros bija 52,8-81,1% CYD14 pētījumā (Āzijas-Klusā okeāna reģionā) un 55,7-92,7% CYD15 pētījumā (Latīņamerikā).
Efektivitāti vērtēja 25 mēnešu aktīvajā posmā, kurā uzraudzības mērķis bija pēc iespējas efektīvāk atklāt visus simptomātiskos viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD; virologically-confirmed dengue) gadījumus neatkarīgi no smaguma pakāpes. Simptomātiska Denges drudža gadījumu aktīva atklāšana sākās pirmās injekcijas dienā un turpinājās līdz brīdim, kad katra pētāmā persona bija novērota vismaz 13 mēnešus pēc trešās injekcijas. Tādēļ šis posms ietver primārā mērķa kritērija novērošanas periodu, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas un turpinot līdz aktīvā posma noslēgumam.
Salīdzināšanu attiecībā uz primāro mērķa kritēriju simptomātisku VCD gadījumu sastopamību 12 mēnešu laikā, sākot no 28. dienas pēc trešās injekcijas, veica ar kontroles grupu.
Pētnieciskas vakcīnas efektivitātes analīzes atbilstoši Denges drudža seroloģiskajam statusam, izmantojot iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT50) pētījumā sākumā (pirms pirmās injekcijas), veica imunogenitātes apakškopā pa 2000 pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā un 300 pētāmām personām CYD23 pētījumā. No 2930 šīs apakškopas 9-16 gadus vecajām pētāmajām personām (aptuveni 80%), kuras pētījuma sākumā bija seroloģiski pozitīvas attiecībā uz Denges drudzi, 1974 pētāmās personas saņēma vakcīnu (901 pētāmā persona CYD14 pētījumā un 1073 pētāmās personas CYD15 pētījumā) un 956 pētāmās personas saņēma placebo (444 pētāmās personas CYD14 pētījumā un 512 pētāmās personas CYD15 pētījumā) (skatīt arī 3. apakšsadaļu).
2.1. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā
Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) atbilstoši primārajam mērķa kritērijam (simptomātiski VCD gadījumi 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas) 9-16 gadus vecām pētāmām personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā) CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos iekļauti 3. tabulā.
24

3. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 9-16 gadus vecām pētāmām personām 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati Apvienotie dati** CYD14+CYD15 CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadīju

mi / persong

34/3199

55/1585

185/ 12458

236/6157 6/1033

10/514

219/1565 7

291/ 7742

225/1669 0

301/8256

adā

VE % (95% TI)

69,4 (52,2; 80,6)

61,3 (52,8; 68,2)

70,1 (9,3; 91,1)

62,8 (55,7; 68,8)

63,0 (56,1; 68,9)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā

Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām bijusi vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža

epizode konkrētā periodā.

Persongadi: riska laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā.

TI: ticamības intervāls

*CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas

slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Pētāmām personām vecumā no 9 līdz 16 gadiem Dengvaxia efektivitāte pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisīta viroloģiski apstiprināta Denges drudža (VCD) gadījumiem bija pierādīta visos trīs pētījumos — CYD14, CYD15 un CYD23 (skatīt 3. tabulu).

Dati par vakcīnas efektivitāti (VE) pret simptomātisku VCD, smagu VCD un VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija, 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas (sekundārie mērķi) 9-16 gadus vecām pētāmām personām ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā CYD14, CYD15 un CYD23 pētījumos ir iekļauti 4. tabulā. Attiecībā uz smaga VCD gadījumiem izvērtēja divu veidu mērķa kritērijus: klīniski smaga VCD gadījumus un VCD gadījumus, kas atbilda PVO 1997. gada Denges hemorāģiskā drudža (DHF; Dengue Hemorrhagic Fever) kritērijiem. CYD14 un CYD15 pētījumos pierādīja vakcīnas efektivitāti attiecībā uz šiem mērķa kritērijiem (skatīt 4. tabulu).

Vakcīnas efektivitāte pret simptomātisku VCD 1. un 2. serotipa gadījumā ir mērena, bet 3. un 4. serotipa gadījumā lielāka (skatīt 4. tabulu).

25

4. tabula. VE pret simptomātisku, slimnīcā ārstējamu vai smagu VCD 25 mēnešu laikā pēc pirmās injekcijas 9-16 gadus vecām pētāmām personām (ar jebkādu seroloģisko statusu pētījuma sākumā)

Simtomātisks VCD

CYD14
VE % (95% TI)
N=4972

CYD15
VE % (95% TI)
N=20 854

Apvienotie dati CYD14+CYD15
VE % (95% TI)
N=25 826

CYD23
VE % (95% TI)
N = 1554

Apvienotie dati* CYD14+CYD15+CYD23
VE % (95% TI)
N = 27 380

Jebkurš serotips

67,8

(57,7; 75,6)

64,7 (58,7; 69,8)

65,6

43,3

(60,7; 69,9) (-18,9; 72,7)

64,9 (60,0; 69,2)

1. serotips

65,7 (46,6; 78,2)

54,8 (40,2; 65,9)

58,4

78,4

(47,7; 66,9) (5,4; 96,4)

59,2 (48,9; 67,4)

2. serotips 3. serotips

36,8 (-10,1; 63,3)
69,5 (31,9; 87,0)

50,2 (31,8; 63,6)
74,2 (63,9; 81,7)

47,1 (31,3; 59,2)
73,6 (64,4; 80,4)

5,9 (-178,6;
65,1)
-1,2 (-5870,2 ;
94,7)

44,6 (28,9; 56,9)
73,0 (63,7; 79,9)

4. serotips

87,9 (75,5; 94,6)

80,9 (70,9; 87,7)

83,2 (76,2; 88,2)

100,0
(-1873,3; 100,0)

83,3 (76,4; 88,2)

VCD, kura dēļ nepieciešama hospitalizācija†

81,6 (60,7; 92,0)

80,3 (64,7; 89,5)

80,8

72,5

(70,1; 87,7) (19,0 ; 91,7)

79,7 (69,6; 86,5)

Klīniski smagi VCD gadījumi†

90,9 (58,4; 99,0)

95,5 (68,8; 99,9)

93,2 (77,3; 98,0)

49,4
(-3870,3; 99,4)

91,3 (74,9; 97,0)

Jebkuram PVO
kritērijam atbilstošs DHF

90,9 (58,4; 99,0)

95,0 (64,9; 99,9)

92,9 (76,1; 97,9)

100,0
(-1871,5; 100,0)

93,2 (77,3; 98,0)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā TI: ticamības intervāls VE ir aprēķināta, izmantojot blīvuma sastopamību (gadījumu skaitu uz 100 riska persongadiem) *CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga. †Efektivitāte pret slimnīcā ārstējama un smaga VCD gadījumiem nebija primārais mērķis, un robežvērtības statistiskās ticamības definēšanai iepriekš nebija noteiktas.

2.2. Klīniskās efektivitātes dati par 9-16 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos ar pozitīvu seroloģisko statusu attiecībā uz Denges drudzi pētījuma sākumā

Vakcīnas efektivitātes (VE) rezultāti atbilstoši simtomātisku VCD gadījumu, kas rodas 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, pētnieciskai analīzei pētījuma sākumā seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14, CYD15 un CYD23 pētījuma imunogenitātes apakškopai ir parādīti 5. tabulā.

26

5. tabula. VE pret simptomātiskiem jebkura no 4 serotipiem izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, 9-16 gadus vecām pētāmām personām (pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām)

CYD14

CYD15

CYD23

Apvienotie dati CYD14+CYD15

Apvienotie dati * CYD14+CYD15+
CYD23

Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles VakcīnasKontroles Vakcīnas Kontroles Vakcīnas Kontroles grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa grupa

Gadījumi uz persongadiem

4/471

9/241

7/1002 17/472 0/55 0/19 11/1473 26/713 11/1528 26/732

VE % (95% TI)

77,2 (18,3; 94,9)

80,6 (50,7; 93,2)

NA

79,4 (58,4; 89,8)

79,4 (58,4; 89,8)

N: pētāmo personu skaits katrā pētījumā Gadījumi: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir vismaz viena simptomātiska viroloģiski apstiprināta Denges drudža epizode noteiktā periodā. Persongadi: riska ietekmes laika kopsumma (gados) pētāmajām personām pētījuma periodā. TI: ticamības intervāls. NA: nav aprēķināts (gadījumu neesamība vakcīnas un kontroles grupā neļauj aprēķināt VE un TI). * CYD14, 15 un 23 apvienotie rezultāti jāinterpretē piesardzīgi, jo Denges drudža apstiprinājuma tests un akūtas febrilas slimības definīcija CYD14/15 un CYD23 ir atšķirīga.

Aprēķināts, ka vakcīnas efektivitāte (VE) pret simptomātisku VCD 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām un CYD14 + CYD15 + CYD23 apvienotajai imunogenitātes apakškopai ir 81,9% (95% TI: 67,2; 90,0).

Pētījuma sākumā attiecībā uz Denges drudzi seroloģiski pozitīvām 9-16 gadus vecām pētāmām personām (imunogenitātes apakškopai) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas katra konkrētā pētījuma (CYD14 un CYD15) kontroles grupā ziņots par vienu klīniski smagu VCD gadījumu un vienu PVO DHF VCD gadījumu. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Kontroles grupā ziņots par četriem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD14 pētījumā un diviem VCD un hospitalizācijas gadījumiem CYD15 pētījumā. Vakcīnas grupā šādi gadījumi nebija konstatēti. Šie dati nav pārliecinoši, jo imunogenitātes apakškopā gadījumu skaits bija mazs. Tomēr aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1- riska attiecība) pētnieciskajā analīze (apvienojot CYD14 + CYD15 + CYD23 pētījuma datus) 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas ir 89,2% (95% TI: 78,5; 94,6) VCD un hospitalizācijas gadījumā un 95,3% (95% TI: 68,9; 99,3) smaga VCD gadījumā.

2.3. Klīniskās efektivitātes dati par 17-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos

Klīniskās efektivitātes pētījums 17-45 gadus vecām endēmiskos apvidos dzīvojošām personām nav veikts. Vakcīnas klīniskā efektivitāte ir noteikta, pamatojoties uz imunogenitātes datu pārnešanu (skatīt turpmāk 3.2. apakšsadaļā).

2.4. Citi efektivitātes pētījumos iegūtie pediatriskie dati 2-8 gadus vecām pētāmām personām, t.i., indikācijai neatbilstošā vecuma grupā

Efektivitāti 2-8 gadus vecām personām vērtēja 2443 pētāmām personām (1634 vakcīnas grupā un 809 kontroles grupā) 2.b fāzes pētījumā un 5300 pētāmām personām (3532 pētāmām personām vakcīnas grupā un 1768 pētāmām personām kontroles grupā) pivotālā 3. fāzes pētījumā (CYD14). Vakcīnas efektvitāte pret simptomātiskiem jebkura serotipa izraisītiem VCD gadījumiem 12 mēnešu laikā, sākot ar 28. dienu pēc trešās injekcijas, bija 40,5% (95% TI: 22,7; 54,2) (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati). Vakcīnas efektivitāte pret jebkura serotipa izraisītiem simptomātiskiem, smagiem un hospitalizējamiem VCD gadījumiem 25 mēnešu periodā pēc pirmās injekcijas (apvienotie CYD14 + CYD23 pētījuma dati) bija attiecīgi 42,2% (95% TI: 30,6; 51,8), 45,1% (95% TI: 29,3; 76,7), 47,6% (95% TI: 23,7; 64,0).

27

2.5. Ilgtermiņa aizsardzība
Piecu gadu laikā pēc pirmās injekcijas pētāmām personām no 9 gadu vecuma, kurām iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija, aprēķināts, ka ekstrapolētā vakcīnas efektivitāte (1-riska attiecība) (datus iegūstot no pētnieciskās analīzes) ir 79% (95% TI: 69; 86) hospitalizējamu VCD gadījumā un 84% (95% TI: 63; 93) smagu VCD gadījumā.
3. Imunogenitāte
Klīniskās izstrādes laikā datus par imunogenitāti apkopoja kopumā par aptuveni 5700 pētāmām personām vecumā no 9 mēnešiem līdz 60 gadiem, kuras saņēma vismaz vienu vakcīnas injekciju.
No šīm 5700 pētāmām personām kopumā 3104 pētāmās personas (9-45 g.v.) no endēmiskiem apvidiem saņēma vismaz vienu Dengvaxia injekciju. Vairums pētāmo personu bija 9-17 gadus vecas (n= 2810).
Klīniskās izstrādes laikā neitralizējošo antivielu titrus katram serotipam noteica ar iekaisuma plankuma samazinājuma neitralizācijas testu (PRNT; plaque reduction neutralization test) un izteica kā ģeometrisko vidējo titru (GMT; geometric mean titer). Efektivitātes pētījumos pierādīja saistību starp ģeometrisko vidējo titru (GMT) pēc 3. injekcijas un slimības iespējamību. Augstāki titri pēc 3. injekcijas ir saistīti ar mazāku Denges drudža risku un lielāku vakcīnas efektivitāti, lai gan aizsardzības imunoloģiskā korelācija nav noteikta.
Turpmāk norādītajās tabulās Denges drudža seroloģiskais statuss pētījuma sākumā (pirms pirmās injekcijas) bija definēts šādi:
• seropozitīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir ≥ 10 [1/dil] (apakšējā kvantitatīvas noteikšanas robeža, LLOQ) pret vismaz vienu serotipu;
• seronegatīva Denges drudža reakcija, ja PRNT50 titrs ir zemāks par apakšējo kvantitatīvas noteikšanas robežu pret jebkuru no 4 serotipiem.
3.1. Imunogenitātes dati par 9-17 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
GMT pēc 3. devas 9-16 gadus vecām pētāmām personām CYD14 un CYD15 pētījumā norādīti 6. tabulā.
6. tabula. Imunogenitāte 9-16 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem CYD14 un CYD15 pētījumā

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. injekcijas
(95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms injekcijas 1. injekcijas
(95% TI) (95% TI)

GMT pēc 3.
injekcijas (95% TI)

167

437

319

793

160

443

83,8

272

CYD14 485

(138; 202) (373; 511) (274; 373) (704; 892) (135; 190) (387; 507) (72,0; 97,6) (245; 302)

278

703

306

860

261

762

73,3

306

CYD15 1048

(247; 313) (634; 781) (277; 338) (796; 930) (235; 289) (699; 830) (66,6; 80,7) (286; 328)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD14: Indonēzija, Malaizija, Filipīnas, Taizeme, Vjetnama.

CYD15: Brazīlija, Kolumbija, Hondurasa, Meksika, Puertoriko.

28

3.2. Imunogenitātes dati par 18-45 gadus vecām pētāmām personām endēmiskos apvidos
CYD Denges drudža vakcīnas galīgā sastāva imunogenitāti 18-45 gadus veciem pieaugušajiem endēmiskos apvidos vērtēja 3 pētījumos, kuri visi tika veikti Āzijas-Klusā okeāna reģionā (CYD22 Vjetnamā, CYD28 Singapūrā un CYD47 Indijā). GMT pēc 3. devas 18-45 gadus vecām pētāmām personām norādīti 7. tabulā.
7. tabula. Imunogenitāte 18-45 gadus vecām attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvām pētāmām personām no endēmiskiem apvidiem

1. serotips

2. serotips

3. serotips

4. serotips

Pētījums

N

GMT pirms 1. injekcijas (95% TI)

GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. GMT pirms GMT pēc 3. injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas 1. injekcijas injekcijas
(95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI) (95% TI)

408

785

437

937

192

482

86,5

387

CYD22 19

(205; 810) (379; 1626) (240; 797) (586; 1499) (117; 313) (357; 651) (41,2; 182) (253; 591)

CYD28 66

59,8
(36,8; 97,4)

235

67,1

236

(135; 409) (40,9; 110) (144; 387)

48,4
(32,9; 71,0)

239 (166; 342)

22,1
(14,7; 33,4)

211 (155; 287)

324

688

363

644

394

CYD47 109

(236; 445) (524; 901) (269; 490) (509; 814) (299; 519)

961
(763; 1211)

80,7

413

(613; 106) (331; 516)

N: tādu pētāmo personu skaits, kurām ir zināms antivielu titrs atbilstošam mērķa kritērijam.

Attiecībā uz Denges drudzi seropozitīvas pētāmās personas ir pētāmās personas, kurām titrs pret vismaz vienu Denges vīrusa

serotipu pētījuma sākumā atbilst LLOQ vai pārsniedz to

TI: ticamības intervāls

CYD28: valsts ar mazu vīrusa endēmisko izplatību

CYD22: Vjetnama; CYD28: Singapūra; CYD47: Indija

Efektivitātes datu pārnešanai tiek izmantoti iepriekš minētie pieejamie dati un kopējie rezultāti. Imunogenitātes dati, kas pieejami no 18-45 gadus veciem endēmiskos reģionos dzīvojošiem pieaugušajiem veiktajiem pētījumiem, liecina, ka CYD14 un CYD15 pētījumā GMT pēc 3. injekcijas pret katru serotipu pieaugušajiem kopumā ir augstāks nekā bērniem un pusaudžiem. Tādēļ pieaugušajiem endēmiskajos apvidos ir paredzama aizsardzība, lai gan reālā efektivitāte salīdzinājumā ar bērniem un pusaudžiem novēroto nav zināma.

3.3. Antivielu saglabāšanās ilgtermiņā

GMT pazemināšanos pret visiem 4 serotipiem novēroja vienu gadu pēc trešās injekcijas. GMT stabilizējas nākamo 2-4 gadu laikā un saglabājas augstāks nekā GMT pirms vakcinācijas. GMT līmenis ir atkarīgs no vecuma un Denges seroloģiskā statusa pētījuma sākumā.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Farmakokinētikas pētījumi ar Dengvaxia nav veikti.

5.3. Preklīniskie dati par drošumu

Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par atkārtotu devu toksicitāti, kas ietver vietējās panesamības vērtējumu, un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam. Izkliedes un izdalīšanas pētījumā Dengvaxia RNS izdalīšanos nekonstatēja, līdz ar to nav riska, ka varētu notikt izplatīšanās apkārtējā vidē vai slimības transmisija no vakcinētajām personām. Neirovirulences pētījums liecina, ka CYD Denges drudža vakcīna nav neirotoksiska.

29

6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA 6.1. Palīgvielu saraksts Pulveris Neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns Aizvietojamās aminoskābes Arginīna hidrohlorīds Saharoze Trehalozes dihidrāts Sorbīts (E420) Trometamols Urīnviela Šķīdinātājs Nātrija hlorīds Ūdens injekcijām 6.2. Nesaderība Dengvaxia nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām vakcīnām vai zālēm. 6.3. Derīguma termiņš 3 gadi Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jāglabā ledusskapī (2°C-8°C) un jāizlieto 6 stundu laikā. 6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi Uzglabāt ledusskapī (2°C – 8°C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc Dengvaxia sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā. 6.5. Iepakojuma veids un saturs
• Pulveris (5 devas) flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns) + 2,5 ml šķīdinātāja flakonā (1. hidrolītiskās klases stikls) ar aizbāzni (halobutils) un noņemamu vāciņu (alumīnijs, polipropilēns).
Iepakojumā pa 5.
30

6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus.
Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo.
Dengvaxia sagatavo, ar sterilu šļirci un adatu ievadot 5 devu liofilizētā pulvera flakonā ar vidēji brūnu noņemamo vāciņu visu 5 devu flakonā ar tumši pelēku noņemamo vāciņu esošo šķīdinātāja (0,9% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, izmantojiet sterilu šļirci un adatu.
2. Pārnesiet visu šķīdinātāja flakona (kuram ir tumši pelēks noņemams vāciņš) saturu uz pulvera flakonu (kuram ir vidēji brūns noņemams vāciņš).
3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis.
Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas.
Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk tajā pašā šļircē. Lai paņemtu katru no 5 devām, jāizmanto jauna sterila šļirce un adata. Ieteicams izmantot 23G vai 25G izmēra adatu.
Pirms katras injekcijas sagatavotā suspensija vēlreiz maigi jāpasvārsta.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jāizlieto 6 stundu laikā.
Daļēji izmantotie flakoni jāglabā 2°C-8°C temperatūrā (ledusskapī) un jāsargā no gaismas.
Atlikušās vakcīnas devas jāiznīcina imunizācijas sesijas noslēgumā vai 6 stundu laikā pēc sagatavošanas – atkarībā no tā, kas ir agrāk.
Daļēji izlietots daudzdevu flakons nekavējoties jāiznīcina šādos gadījumos: • deva nav paņemta sterilā veidā; • katras iepriekšējās devas sagatavošanai vai atvilkšanai nav izmantota jauna sterila šļirce un adata; • aizdomas par daļēji izlietotā flakona kontamināciju; • redzamas kontaminācijas pazīmes, piemēram, izskata pārmaiņas.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS
Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
EU/1/18/1338/005
31

9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http/www,ema.europa.eu.
32

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS
ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU
ZĀĻU LIETOŠANU
33

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja(-u) nosaukums un adrese Sanofi Pasteur NVL 31-33 quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija
Sanofi Pasteur 1541 avenue Marcel Mérieux 69280 Marcy l’Etoile Francija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Sanofi Pasteur NVL 31-33 quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija
Sanofi Pasteur Parc Industriel d’Incarville 27100 Val de Reuil Francija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu pirmais periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums 6 mēnešu laikā pēc reģistrācijas apliecības piešķiršanas.
34

D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms Dengvaxia laišanas tirgū reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) katrā dalībvalstī ar valsts kompetento iestādi jāvienojas par izglītojošās programmas saturu un formātu, kā arī par saziņas līdzekļiem, izplatīšanas veidiem un jebkādiem citiem programmas aspektiem.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jānodrošina, ka katrā dalībvalstī, kuras tirgū ir pieejama Dengvaxia, visiem veselības aprūpes speciālistiem, kuri varētu lietot Dengvaxia, ir piekļuve šādiem izglītojošiem materiāliem vai arī tie ir viņiem izsniegti:
• ārstiem paredzēts izglītojošais materiāls.
Ārstiem paredzētajā izglītojošā materiālā jābūt iekļautam:
• zāļu aprakstam;
• norādījumiem veselības aprūpes speciālistiem.
Norādījumiem veselības aprūpes speciālistiem jāietver šādi svarīgākie elementi:
o iepriekš ar Denges vīrusu neinficētiem indivīdiem pēc vakcinācijas ir palielināts smaga un/vai slimnīcā ārstējama Denges drudža risks;
o veselības aprūpes speciālistiem pirms vakcinācijas ir jādokumentē iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija, kas jānovērtē pēc laboratoriski apstiprinātiem anamnestiskiem Denges drudža datiem vai veicot seroloģisku pārbaudi;
o veselības aprūpes speciālistiem jāzina, ka viņu izmantotajai pārbaudei ir jābūt atbilstošai specifiskuma un krusteniskās reaktivitātes ziņā, ņemot vērā vietējo slimības epidemioloģisko situāciju;
o veselības aprūpes speciālistiem ir jābūt informētiem par Denges drudža agrīnajām brīdinājuma pazīmēm.
35

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
36

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē un 2 atsevišķas adatas. Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē. Iepakojumā pa 1 vai 10.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai pilnšļircē Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
2. AKTĪVO VIELU NOSAUKUMS Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50 katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Pulveris: neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts, trometamols, urīnviela. Šķīdinātājs: nātrija hlorīds (0,4%), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē un 2 atsevišķas adatas. Pulveris (1 deva) flakonā + 0,5 ml šķīdinātāja pilnšļircē. Iepakojumā pa 1 vai 10
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Subkutānai lietošanai pēc sagatavošanas Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju un norādījumus par sagatavošanu. Izšķīdiniet Dengvaxia pievienotajā šķīdinātājā. Sīkāka informācija par Denges drudzi un vakcināciju Jānorāda QR kods + http://qr.sanofi.com/dengvaxia
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
38

8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Sargāt no gaismas. Pēc sagatavošanas lietot nekavējoties.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/18/1338/001 EU/1/18/1338/002 EU/1/18/1338/003 EU/1/18/1338/004
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
39

18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
40

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - pulveris (1 deva) flakonā 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dengvaxia, pulveris injekcijām Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum) s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva 1D 6. CITA
41

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - šķīdinātājs pilnšļircē (0,5 ml) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Šķīdinātājs Dengvaxia šķīdināšanai NaCl (0,4%) 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 1 deva - 0,5 ml 1D 6. CITA
42

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia – pulveris (5 devas) flakonā + 2,5 ml šķīdinātāja flakonā. Iepakojumā pa 5
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai daudzdevu iepakojumos Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
2. AKTĪVO VIELU NOSAUKUMS Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50 katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta).
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgvielas: Pulveris: neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts, trometamols, urīnviela. Šķīdinātājs: nātrija hlorīds (0,9%), ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris (5 devas) flakonā + 2,5 ml šķīdinātāja flakonā Iepakojumā pa 5.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Subkutānai lietošanai pēc sagatavošanas. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju un norādījumus par sagatavošanu. Izšķīdiniet Dengvaxia pievienotajā šķīdinātājā. Sīkāka informācija par Denges drudzi un vakcināciju Jānorāda QR kods + http://qr.sanofi.com/dengvaxia
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
43

8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG}
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Nesasaldēt. Sargāt no gaismas. Pēc sagatavošanas izlietot 6 stundu laikā, ja tiek uzglabāta 2°C– 8°C temperatūrā.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I)
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts.
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
44

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - pulveris (5 devas) flakonā 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Dengvaxia, pulveris injekcijām Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum) s.c. 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 devas 5D 6. CITA
45

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA Dengvaxia - šķīdinātājs flakonā (2,5 ml) 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Šķīdinātājs Dengvaxia šķīdināšanai NaCl (0,9%) 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP {MM/GGGG} 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 devas - 2,5 ml 5D 6. CITA
46

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
47

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai pilnšļircē Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms Jūsu vai Jūsu bērna vakcinācijas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. • Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. • Ja Jums vai Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai
medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam 3. Kā lietot Dengvaxia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dengvaxia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto
Dengvaxia ir vakcīna. To lieto, lai palīdzētu pasargāt Jūs vai Jūsu bērnu no Denges drudža, ko izraisa 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīruss. Tā satur šo 4 vīrusa paveidu novājinātas versijas, lai tās nespētu izraisīt slimību.
Dengvaxia ievada endēmiskos apvidos dzīvojošiem pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem (vecumā no 9 līdz 45 gadiem), kuriem iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt arī 2. un 3. punktu). Endēmiskie apvidi ir apvidi, kuros slimība pastāvīgi sastopama šeit dzīvojošiem cilvēkiem un kuros ir bijuši slimības uzliesmojumi vai epidēmijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
Kā vakcīna darbojas
Dengvaxia stimulē organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), lai tie veidotu antivielas, kas palīdzēs nodrošināt aizsardzību pret Denges drudzi izraisošiem vīrusiem, ja nākotnē organisms ar tiem saskartos.
Kas ir Denges vīruss un Denges drudzis?
Denges drudzis ir vīrusu infekcija, kas izplatās ar inficētu Aedes odu kodumu starpniecību. Vīruss no inficētās personas var tikt nodots citiem cilvēkiem ar odu kodumiem aptuveni 4-5 (ne vairāk kā 12) dienas pēc pirmo simptomu rašanās. Denges drudzis netiek nodots tiešā veidā no viena cilvēka otram.
48

Denges drudzis izraisa tādus simptomus kā drudzis, galvassāpes, sāpes aiz acu āboliem, muskuļu un locītavu sāpes, slikta dūša, vemšana, palielināti limfmezgli vai ādas izsitumi. Simptomi parasti ilgst 27 dienas. Jums var būt Denges drudzis, bet nebūt simptomu ("asimptomātiska" slimība).
Dažkārt Denges drudzis var būt tik smags, ka Jums ir jādodas uz slimnīcu, un retos gadījumos tas var izraisīt nāvi. Smaga Denges drudža gadījumā var būt stiprs drudzis un kāds no šiem simptomiem: stipras sāpes vēderā, pastāvīgs nelabums (vemšana), ātra elpošana, stipra asiņošana, kuņģa asiņošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers, koma, krampji un orgānu mazspēja.
2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam
Lai pārliecinātos, ka Dengvaxia ir piemērota Jums vai Jūsu bērnam, ir svarīgi pastāstīt ārstam, farmaceitam vai medmāsai, ja kaut kas no turpmāk minētā attiecas uz Jums vai Jūsu bērnu. Ja Jūs kaut ko nesaprotat, lūdziet, lai ārsts, farmaceits vai medmāsa to izskaidro.
Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam nedrīkst ievadīt šādos gadījumos
• Jums ir alerģija pret aktīvajām vielām vai kādu citu (6. punktā minēto) Dengvaxia sastāvdaļu; • ir bijusi alerģiska reakcija pēc Dengvaxia ievadīšanas iepriekš; alerģiskas reakcijas pazīmes var
būt niezoši izsitumi, elpas trūkums, kā arī sejas un mēles pietūkums; • ir vāja imūnsistēma (organisma dabiskie aizsargspēki). Tas var būt saistīts ar ģenētisku defektu vai
HIV infekciju; • ja tiek lietotas imūnsistēmu ietekmējošas zāles (piemēram, lielas kortikosteroīdu devas vai
ķīmijterapija). Ārsts Jums neievadīs Dengvaxia, kamēr nebūs pagājušas 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas; • grūtniecības un barošanas ar krūti periodā.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ja pirms vakcinācijas Jūs nekad neesat bijis vai Jūsu bērns nekad nav bijis inficēts ar Denges vīrusu un Jums vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods, Jums var būt palielināts smagāka Denges drudža, kura dēļ var būt nepieciešama hospitalizācija, risks. Pirms Dengvaxia lietošanas Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa pārbaudīs, vai Jūs kādreiz esat bijis vai Jūsu bērns kādreiz ir bijis inficēts ar Denges vīrusu, un informēs Jūs, ja Jums jāveic seroloģiska pārbaude.
Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai pirms Dengvaxia lietošanas, ja Jums vai Jūsu bērnam: • ir viegls līdz stiprs drudzis vai akūta slimība. Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam ievadīs tikai pēc
atveseļošanās; • kādreiz ir bijuši veselības traucējumi pēc vakcīnas ievadīšanas. Ārsts rūpīgi izvērtēs vakcinācijas
radīto risku un ieguvumus; • kādreiz ir bijis ģībonis pēc injekcijas. Pēc vai pat pirms dūriena ar adatu (lielākoties jauniem
cilvēkiem) ir iespējams ģībonis un dažkārt kritieni.
Ceļotāji
Vakcinācija netiek ieteikta, ja Jūs dzīvojat apvidū, kurā Denges vīrusa infekcijas gadījumu parasti nav un plānojat ceļojumu uz apvidu, kurā regulāri sastopami Denges vīrusa infekcijas gadījumi.
Uzliesmojumi
Dengvaxia nedrīkst izmantot Denges drudža uzliesmojuma (slimības pēkšņas rašanās) gadījumā neendēmiskos apvidos.
49

Svarīga informācija par nodrošināto aizsardzību
Tāpat kā jebkura vakcīna, Dengvaxia var nepasargāt visas vakcinētās personas. Jums jāturpina sargāt sevi no odu kodumiem pat pēc vakcinācijas.
Pēc vakcinācijas Jums jākonsultējas ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam varētu būt Denges vīrusa infekcija un rodas kāds no šiem simptomiem: stiprs drudzis, stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, ātra elpošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers un asins piejaukums atvemtajām masām.
Papildu piesardzības pasākumi
Jums jāveic piesardzības pasākumi, lai novērstu odu kodumus. Tas ietver kukaiņus atbaidošu līdzekļu lietošanu, aizsargājoša apģērba valkāšanu un pretodu tīklu izmantošanu.
Jaunāki bērni
Bērniem līdz 9 gadu vecumam šo vakcīnu nedrīkst ievadīt.
Citas zāles un Dengvaxia
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm vai vakcīnām, kuras Jūs vai Jūsu bērns lieto, pēdējā laikā ir lietojis vai varētu lietot.
Īpaši pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam, ja lietojat kādas no šīm zālēm: • zāles, kas ietekmē Jūsu organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), piemēram, lielas
kortikosteroīdu devas vai ķīmijterapiju. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba; • zāles, kuras sauc par "imūnglobulīniem" vai imūnglobulīnus saturošus asins preparātus, piemēram, asinis vai plazmu. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Neizmantojiet Dengvaxia, ja Jūs esat vai Jūsu meita ir grūtniece vai baro bērnu ar krūti. Ja Jūs esat vai Jūsu meita ir: • reproduktīvā vecumā, ir jālieto efektīva kontracepcija, lai izvairītos no grūtniecības iestāšanās
vismaz vienu mēnesi pēc katras Dengvaxia devas ievadīšanas; • ja domājat, ka Jums vai Jūsu meitai varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms
Dengvaxia lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Dengvaxia
Dengvaxia ievada Jūsu ārsts vai medmāsa zemādas (subkutānas) injekcijas veidā augšdelmā. To nedrīkst injicēt asinsvadā.
Jūs vai Jūsu bērns saņemsiet 3 injekcijas pa 0,5 ml — vienu ik pēc 6 mēnešiem. • Pirmo injekciju ievadīs izvēlētā vai ieplānotā datumā. • Otrā injekcija 6 mēnešus pēc pirmās injekcijas. • Trešā injekcija 6 mēnešus pēc otrās injekcijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
50

Denges vīrusa infekcija anamnēzē jānovērtē pēc apstiprinošiem laboratoriskiem Denges drudža datiem, vai veicot seroloģiskās pārbaudes atbilstoši oficiāliem ieteikumiem.
Norādījumi ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem par vakcīnas sagatavošanu iekļauti instrukcijas beigās.
Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirstat par Dengvaxia injekciju
• Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirst par plānoto injekciju, ārsts pieņems lēmumu, kad veikt izlaisto injekciju. Svarīgi, lai Jūs vai Jūsu bērns ievērotu ārsta, farmaceita vai medmāsas sniegtos norādījumus par turpmākām injekcijām.
• Ja esat aizmirsis vai nevarat ierasties plānotajā laikā, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šīs vakcīnas lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Dengvaxia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Smagas alerģiskas (anafilaktiskas) reakcijas Ja kāds no šiem simptomiem rodas pēc tam, kad esat atstājis vietu, kur Jums vai Jūsu bērnam veica injekciju, nekavējoties sazinieties ar ārstu: • apgrūtināta elpošana; • zilgana mēle vai lūpas; • izsitumi; • sejas vai rīkles pietūkums; • zems asinsspiediens, kas izraisa reiboni vai ģīboni; • pēkšņa un nopietna saslimšanas sajūta vai slikta pašsajūta vienlaicīgi ar asinsspiediena
pazemināšanos, kas izraisa reiboni un samaņas zudumu, ar elpošanas traucējumiem saistītu sirdsdarbības paātrināšanos.
Šīs pazīmes vai simptomi (anafilaktiskas reakcijas) parasti rodas neilgi pēc injekcijas ievadīšanas un laikā, kamēr Jūs vai Jūsu bērns vēl atrodas klīnikā vai ārsta prakses vietā. Ļoti reti tie var rasties pēc jebkuras vakcīnas ievadīšanas (līdz 1 no 10 000 cilvēkiem).
Citas smagas reakcijas
Dažiem cilvēkiem, kuri pirms vakcinācijas nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu, var būt palielināts smagāka, slimnīcā ārstējama Denges drudža risks, ja viņiem vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods. Šis risks galvenokārt sāk palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas.
Citas blakusparādības
Turpmāk minētās blakusparādības pētījumu laikā radās bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Lielākā daļa blakusparādību radās 3 dienu laikā pēc Dengvaxia injekcijas.
Ļoti bieži (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): • galvassāpes; • muskuļu sāpes (mialģija); • vispārēji slikta pašsajūta (savārgums); • vājums (astēnija); • sāpes injekcijas vietā; • drudzis.
51

Bieži (var skart ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem): • reakcijas injekcijas vietā: apsārtums (eritēma), asinsizplūdums (hematoma), pietūkums un nieze.
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • deguna vai rīkles (augšējo elpceļu) infekcijas; • reibonis; • rīkles iekaisums (sāpes mutes dobumā un rīklē); • klepus; • slikta dūša; • izsitumi (uz ādas); • kakla sāpes; • ādas sacietējums injekcijas vietā.
Ļoti reti (var skart ne vairāk kā 1 no 10 000 cilvēkiem): • alerģiskas reakcijas.
Papildu blakusparādības pieaugušajiem
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • sāpes vai pietūkums degunā vai rīklē (nazofaringīts); • limfmezglu palielināšanās (limfadenopātija); • sausa mute; • izsitumi uz ādas pa visu ķermeni (ģeneralizēti izsitumi); • locītavu sāpes (artralģija); • siltuma sajūta injekcijas vietā; • drebuļi; • nespēks.
Papildu blakusparādības bērniem un pusaudžiem (no 9 līdz 17 gadu vecumam, ieskaitot)
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • niezoši izsitumi (nātrene).
Reti (var skart ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem): • iesnas (rinoreja).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dengvaxia
Uzglabāt Dengvaxia bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Dengvaxia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C - 8°C).
Nesasaldēt.
Uzglabāt vakcīnu ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas.
52

Pēc sajaukšanas (sagatavošanas) ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju vakcīna jālieto nekavējoties. Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija Ko Dengvaxia satur • Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50* katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa
himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta). * CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras. ** Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski modificētus organismus (ĢMO). • Citas sastāvdaļas ir neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts (E420), trometamols, urīnviela, nātrija hlorīds, ūdens injekcijām. Dengvaxia ārējais izskats un iepakojums Dengvaxia ir pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai. Dengvaxia tiek piegādāta kā pulveris vienas devas flakonā un šķīdinātājs vienas devas pilnšļircē (0,5 ml) ar 2 atsevišķām adatām vai bez adatas. Pulveris un šķīdinātājs pirms lietošanas ir jāsamaisa kopā. Dengvaxia ir pieejama iepakojumos pa 1 vai 10. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. Pulveris ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa). Šķīdinātājs (0,4% nātrija hlorīda šķīdums) ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums. Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas daļiņas.
53

Reģistrācijas apliecības īpašnieks: Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija Ražotājs: SANOFI PASTEUR Parc Industriel d'Incarville 27100 Val de Reuil Francija vai SANOFI PASTEUR NVL 31-33 Quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
54

België/ Belgique /Belgien Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
България Sanofi Bulgaria EOOD Teл.: +359 2 970 53 00
Česká republika Sanofi Pasteur divize. vakcín sanofi-aventis, s.r.o. Tel: +420 233 086 111 Danmark Sanofi A/S Tel: +45 4516 7000
Deutschland Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Tel.: 0800 54 54 010 Tel. aus dem Ausland: +49 69 305 21 130 Eesti Sanofi-Aventis Estonia OÜ Tel.: +372 627 3488
Ελλάδα sanofi-aventis AEBE Τηλ.+30 210 900 16 00
España sanofi-aventis, S.A. Tel: +34 93 485 94 00 France Sanofi Pasteur Europe Tél: 0800 42 43 46 Appel depuis l’étranger : +33 1 57 63 67 97 Hrvatska sanofi-aventis Croatia d.o.o Tel.: +385 1 6003 400 Ireland sanofi-aventis Ireland T/A SANOFI Tel: + 353 (0) 1 4035 600 Ísland Vistor Tel : +354 535 7000
Italia Sanofi S.p.A. Tel: 800536389 Tel dall'estero: +39 02 39394983 Κύπρος sanofi-aventis Cyprus Ltd. Τηλ.: +357 – 22 871600 Latvija Sanofi Aventis Latvia SIA Vakcīnu nodaļa Tel.: +371 67114978

Lietuva Sanofi – Aventis Lietuva, UAB Tel.: +370 5 2755224
Luxembourg/Luxemburg Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
Magyarország sanofi-aventis zrt Tel.: +36 1 505 0055
Malta Sanofi S.p.A. Tel: +39 02 39394983
Nederland sanofi-aventis Netherlands B.V. Tel: +31 20 245 4000
Norge Sanofi-aventis Norge AS Tel: + 47 67 10 71 00
Österreich Sanofi-Aventis GmbH Tel: +43 (1) 80185-0.
Polska Sanofi Pasteur Sp. z o.o. Tel.: +48 22 280 05 00 Portugal Sanofi – Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel.: + 351 21 35 89 400
România Sanofi Romania SRL Tel.: +40(21) 317 31 36 Slovenija sanofi-aventis d.o.o. Tel.: +386 1 560 48 00 Slovenská republika sanofi-aventis Pharma Slovakia s.r.o. divízia vakcín Sanofi Pasteur Tel.: +421 2 33 100 100 Suomi/Finland Sanofi Oy Tel: +358 (0) 201 200 300
Sverige Sanofi AB Tel: +46 8-634 50 00 United Kingdom Sanofi Tel: +44 845 372 7101

55

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta [{MM/GGGG}]. Citi informācijas avoti Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
Vairāk informācijas par Denges drudzi vai vakcināciju varat iegūt, ar viedtālruni noskenējot uz ārējās kastītes redzamo QR kodu. Tā pati informācija ir pieejama arī šajā saitē: http://qr.sanofi.com/dengvaxia ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem • Tāpat kā lietojot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr viegli pieejamai jābūt atbilstošai
medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc Dengvaxia ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija. • Dengvaxia nedrīkst samaisīt vienā šļircē kopā ar citām zālēm. • Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri. • Imunizācija jāveic subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū. • Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Sagatavošana un rīcība ar vienas devas iepakojumu
Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo. Dengvaxia sagatavo, ievadot liofilizētā pulvera flakonā ar dzeltenīgi zaļo noņemamo vāciņu visu ar zilo krāsu marķētajā pilnšļircē esošo šķīdinātāja (0,4% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, pievienojiet pilnšļircei sterilu adatu. 2. Pārnesiet visu pilnšļirces saturu uz pulvera flakonu. 3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir pilnībā izšķīdis.
Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas. Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk tajā pašā šļircē. Lai veiktu injekciju, šļircei jāpievieno jauna sterila adata.
Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jālieto nekavējoties. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
56

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Dengvaxia, pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai daudzdevu iepakojumos Denges drudža tetravalenta vakcīna (dzīva, novājināta) Vaccinum febris dengue tetravalent (vivum, attenuatum)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms Jūsu vai Jūsu bērna vakcinācijas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. • Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. • Šī vakcīna ir parakstīta tikai Jums vai Jūsu bērnam. Nedodiet to citiem. • Ja Jums vai Jūsu bērnam rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai
medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam 3. Kā lietot Dengvaxia 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Dengvaxia 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Dengvaxia un kādam nolūkam to lieto
Dengvaxia ir vakcīna. To lieto, lai palīdzētu pasargāt Jūs vai Jūsu bērnu no Denges drudža, ko izraisa 1., 2., 3. un 4. serotipa Denges vīruss. Tā satur šo 4 vīrusa paveidu novājinātas versijas, lai tās nespētu izraisīt slimību.
Dengvaxia ievada endēmiskos apvidos dzīvojošiem pieaugušajiem, jauniešiem un bērniem (vecumā no 9 līdz 45 gadiem), kuriem iepriekš bijusi Denges vīrusa infekcija (skatīt arī 2. un 3. punktu). Endēmiskie apvidi ir apvidi, kuros slimība pastāvīgi sastopama šeit dzīvojošiem cilvēkiem un kuros ir bijuši slimības uzliesmojumi vai epidēmijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
Kā vakcīna darbojas
Dengvaxia stimulē organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), lai tie veidotu antivielas, kas palīdzēs nodrošināt aizsardzību pret Denges drudzi izraisošiem vīrusiem, ja nākotnē organisms ar tiem saskartos.
Kas ir Denges vīruss un Denges drudzis?
Denges drudzis ir vīrusu infekcija, kas izplatās ar inficētu Aedes odu kodumu starpniecību. Vīruss no inficētās personas var tikt nodots citiem cilvēkiem ar odu kodumiem aptuveni 4-5 (ne vairāk kā 12) dienas pēc pirmo simptomu rašanās. Denges drudzis netiek nodots tiešā veidā no viena cilvēka otram.
57

Denges drudzis izraisa tādus simptomus kā drudzis, galvassāpes, sāpes aiz acu āboliem, muskuļu un locītavu sāpes, slikta dūša, vemšana, palielināti limfmezgli vai ādas izsitumi. Simptomi parasti ilgst 27 dienas. Jums var būt Denges drudzis, bet nebūt simptomu ("asimptomātiska" slimība).
Dažkārt Denges drudzis var būt tik smags, ka Jums ir jādodas uz slimnīcu, un retos gadījumos tas var izraisīt nāvi. Smaga Denges drudža gadījumā var būt stiprs drudzis un kāds no šiem simptomiem: stipras sāpes vēderā, pastāvīgs nelabums (vemšana), ātra elpošana, stipra asiņošana, kuņģa asiņošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers, koma, krampji un orgānu mazspēja.
2. Kas Jums jāzina pirms Dengvaxia lietošanas Jums vai Jūsu bērnam
Lai pārliecinātos, ka Dengvaxia ir piemērota Jums vai Jūsu bērnam, ir svarīgi pastāstīt ārstam, farmaceitam vai medmāsai, ja kaut kas no turpmāk minētā attiecas uz Jums vai Jūsu bērnu. Ja Jūs kaut ko nesaprotat, lūdziet, lai ārsts, farmaceits vai medmāsa to izskaidro.
Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam nedrīkst ievadīt šādos gadījumos
• Jums ir alerģija pret aktīvajām vielām vai kādu citu (6. punktā minēto) Dengvaxia sastāvdaļu; • ir bijusi alerģiska reakcija pēc Dengvaxia ievadīšanas iepriekš; alerģiskas reakcijas pazīmes var
būt niezoši izsitumi, elpas trūkums, kā arī sejas un mēles pietūkums; • ir vāja imūnsistēma (organisma dabiskie aizsargspēki). Tas var būt saistīts ar ģenētisku defektu vai
HIV infekciju; • ja tiek lietotas imūnsistēmu ietekmējošas zāles (piemēram, lielas kortikosteroīdu devas vai
ķīmijterapija). Ārsts Jums neievadīs Dengvaxia, kamēr nebūs pagājušas 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas; • grūtniecības un barošanas ar krūti periodā.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ja pirms vakcinācijas Jūs nekad neesat bijis vai Jūsu bērns nekad nav bijis inficēts ar Denges vīrusu un Jums vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods, Jums var būt palielināts smagāka Denges drudža, kura dēļ var būt nepieciešama hospitalizācija, risks. Pirms Dengvaxia lietošanas Jūsu ārsts, farmaceits vai medmāsa pārbaudīs, vai Jūs kādreiz esat bijis vai Jūsu bērns kādreiz ir bijis inficēts ar Denges vīrusu, un informēs Jūs, ja Jums jāveic seroloģiska pārbaude.
Pastāstiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai pirms Dengvaxia lietošanas, ja Jums vai Jūsu bērnam: • ir viegls līdz stiprs drudzis vai akūta slimība. Dengvaxia Jums vai Jūsu bērnam ievadīs tikai pēc
atveseļošanās; • kādreiz ir bijuši veselības traucējumi pēc vakcīnas ievadīšanas. Ārsts rūpīgi izvērtēs vakcinācijas
radīto risku un ieguvumus; • kādreiz ir bijis ģībonis pēc injekcijas. Pēc vai pat pirms dūriena ar adatu (lielākoties jauniem
cilvēkiem) ir iespējams ģībonis un dažkārt kritieni.
Ceļotāji
Vakcinācija netiek ieteikta, ja Jūs dzīvojat apvidū, kurā Denges vīrusa infekcijas gadījumu parasti nav un plānojat ceļojumu uz apvidu, kurā regulāri sastopami Denges vīrusa infekcijas gadījumi.
Uzliesmojumi
Dengvaxia nedrīkst izmantot Denges drudža uzliesmojuma (slimības pēkšņas rašanās) gadījumā neendēmiskos apvidos.
58

Svarīga informācija par nodrošināto aizsardzību
Tāpat kā jebkura vakcīna, Dengvaxia var nepasargāt visas vakcinētās personas. Jums jāturpina sargāt sevi no odu kodumiem pat pēc vakcinācijas.
Pēc vakcinācijas Jums jākonsultējas ar ārstu, ja Jums vai Jūsu bērnam varētu būt Denges vīrusa infekcija un rodas kāds no šiem simptomiem: stiprs drudzis, stipras sāpes vēderā, pastāvīga vemšana, ātra elpošana, smaganu asiņošana, nogurums, nemiers un asins piejaukums atvemtajām masām.
Papildu piesardzības pasākumi
Jums jāveic piesardzības pasākumi, lai novērstu odu kodumus. Tas ietver kukaiņus atbaidošu līdzekļu lietošanu, aizsargājoša apģērba valkāšanu un pretodu tīklu izmantošanu.
Jaunāki bērni
Bērniem līdz 9 gadu vecumam šo vakcīnu nedrīkst ievadīt.
Citas zāles un Dengvaxia
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm vai vakcīnām, kuras Jūs vai Jūsu bērns lieto, pēdējā laikā ir lietojis vai varētu lietot.
Īpaši pastāstiet savam ārstam vai farmaceitam, ja lietojat kādas no šīm zālēm: • zāles, kas ietekmē Jūsu organisma dabiskos aizsargspēkus (imūnsistēmu), piemēram, lielas
kortikosteroīdu devas vai ķīmijterapiju. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 4 nedēļas pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba; • zāles, kuras sauc par "imūnglobulīniem" vai imūnglobulīnus saturošus asins preparātus, piemēram, asinis vai plazmu. Šajā gadījumā ārsts Jums Dengvaxia ievadīs ne ātrāk kā 6 nedēļas un vēlams pat 3 mēnešus pēc ārstēšanas pārtraukšanas, jo Dengvaxia iedarbība var nebūt tik laba.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Neizmantojiet Dengvaxia, ja Jūs esat vai Jūsu meita ir grūtniece vai baro bērnu ar krūti. Ja Jūs esat vai Jūsu meita ir: • reproduktīvā vecumā, ir jālieto efektīva kontracepcija, lai izvairītos no grūtniecības iestāšanās
vismaz vienu mēnesi pēc katras Dengvaxia devas ievadīšanas; • ja domājat, ka Jums vai Jūsu meitai varētu būt grūtniecība, vai plānojat grūtniecību, pirms
Dengvaxia lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Dengvaxia nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
3. Kā lietot Dengvaxia
Dengvaxia ievada Jūsu ārsts vai medmāsa zemādas (subkutānas) injekcijas veidā augšdelmā. To nedrīkst injicēt asinsvadā.
Jūs vai Jūsu bērns saņemsiet 3 injekcijas pa 0,5 ml — vienu ik pēc 6 mēnešiem. • Pirmo injekciju ievadīs izvēlētā vai ieplānotā datumā. • Otrā injekcija 6 mēnešus pēc pirmās injekcijas. • Trešā injekcija 6 mēnešus pēc otrās injekcijas.
Dengvaxia jālieto saskaņā ar oficiālajiem ieteikumiem.
59

Denges vīrusa infekcija anamnēzē jānovērtē pēc apstiprinošiem laboratoriskiem Denges drudža datiem, vai veicot seroloģiskās pārbaudes atbilstoši oficiāliem ieteikumiem.
Norādījumi ārstiem un veselības aprūpes speciālistiem par vakcīnas sagatavošanu iekļauti instrukcijas beigās.
Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirstat par Dengvaxia injekciju
• Ja Jūs vai Jūsu bērns aizmirst par plānoto injekciju, ārsts pieņems lēmumu, kad veikt izlaisto injekciju. Svarīgi, lai Jūs vai Jūsu bērns ievērotu ārsta, farmaceita vai medmāsas sniegtos norādījumus par turpmākām injekcijām.
• Ja esat aizmirsis vai nevarat ierasties plānotajā laikā, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šīs vakcīnas lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Dengvaxia var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Smagas alerģiskas (anafilaktiskas) reakcijas Ja kāds no šiem simptomiem rodas pēc tam, kad esat atstājis vietu, kur Jums vai Jūsu bērnam veica injekciju, nekavējoties sazinieties ar ārstu: • apgrūtināta elpošana; • zilgana mēle vai lūpas; • izsitumi; • sejas vai rīkles pietūkums; • zems asinsspiediens, kas izraisa reiboni vai ģīboni; • pēkšņa un nopietna saslimšanas sajūta vai slikta pašsajūta vienlaicīgi ar asinsspiediena
pazemināšanos, kas izraisa reiboni un samaņas zudumu, ar elpošanas traucējumiem saistītu sirdsdarbības paātrināšanos.
Šīs pazīmes vai simptomi (anafilaktiskas reakcijas) parasti rodas neilgi pēc injekcijas ievadīšanas un laikā, kamēr Jūs vai Jūsu bērns vēl atrodas klīnikā vai ārsta prakses vietā. Ļoti reti tie var rasties pēc jebkuras vakcīnas ievadīšanas (līdz 1 no 10 000 cilvēkiem).
Citas smagas reakcijas
Dažiem cilvēkiem, kuri pirms vakcinācijas nav bijuši inficēti ar Denges vīrusu, var būt palielināts smagāka, slimnīcā ārstējama Denges drudža risks, ja viņiem vēlāk iekož ar Denges vīrusu inficēts ods. Šis risks galvenokārt sāk palielināties trešajā gadā pēc pirmās injekcijas.
Citas blakusparādības
Turpmāk minētās blakusparādības pētījumu laikā radās bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Lielākā daļa blakusparādību radās 3 dienu laikā pēc Dengvaxia injekcijas.
Ļoti bieži (var skart vairāk nekā 1 no 10 cilvēkiem): • galvassāpes; • muskuļu sāpes (mialģija); • vispārēji slikta pašsajūta (savārgums); • vājums (astēnija); • sāpes injekcijas vietā; • drudzis.
60

Bieži (var skart ne vairāk kā 1 no 10 cilvēkiem): • reakcijas injekcijas vietā: apsārtums (eritēma), asinsizplūdums (hematoma), pietūkums un nieze.
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • deguna vai rīkles (augšējo elpceļu) infekcijas; • reibonis; • rīkles iekaisums (sāpes mutes dobumā un rīklē); • klepus; • slikta dūša; • izsitumi (uz ādas); • kakla sāpes; • ādas sacietējums injekcijas vietā.
Ļoti reti (var skart ne vairāk kā 1 no 10 000 cilvēkiem): • alerģiskas reakcijas.
Papildu blakusparādības pieaugušajiem
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • sāpes vai pietūkums degunā vai rīklē (nazofaringīts); • limfmezglu palielināšanās (limfadenopātija); • sausa mute; • izsitumi uz ādas pa visu ķermeni (ģeneralizēti izsitumi); • locītavu sāpes (artralģija); • siltuma sajūta injekcijas vietā; • drebuļi; • nespēks.
Papildu blakusparādības bērniem un pusaudžiem (no 9 līdz 17 gadu vecumam, ieskaitot)
Retāk (var skart ne vairāk kā 1 no 100 cilvēkiem): • niezoši izsitumi (nātrene).
Reti (var skart ne vairāk kā 1 no 1000 cilvēkiem): • iesnas (rinoreja).
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Dengvaxia
Uzglabāt Dengvaxia bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Dengvaxia pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes pēc "EXP". Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Uzglabāt ledusskapī (2°C - 8°C).
Nesasaldēt.
Uzglabāt vakcīnu ārējā kastītē, lai pasargātu no gaismas.
61

Pēc sajaukšanas (sagatavošanas) ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju vakcīna jāizlieto 6 stundu laikā, ja tā tiek uzglabāta 2°C - 8°C temperatūrā (t. i., ledusskapī) un pasargāta no gaismas.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Dengvaxia satur
• Pēc sagatavošanas viena deva (0,5 ml) satur 4,5 - 6,0 log10 CCID50* katra (1., 2., 3. un 4.) serotipa himēriskā dzeltenā drudža Denges vīrusa (dzīva, novājināta). * CCID50: deva, kas inficē 50% šūnu kultūras. ** Iegūts Vero šūnās, izmantojot rekombinantu DNS tehnoloģiju. Šī vakcīna satur ģenētiski modificētus organismus (ĢMO).
• Citas sastāvdaļas ir neaizvietojamās aminoskābes, tai skaitā fenilalanīns, aizvietojamās aminoskābes, arginīna hidrohlorīds, saharoze, trehalozes dihidrāts, sorbīts (E420), trometamols, urīnviela, nātrija hlorīds, ūdens injekcijām.
Dengvaxia ārējais izskats un iepakojums
Dengvaxia ir pulveris un šķīdinātājs injekciju suspensijas pagatavošanai. Dengvaxia tiek piegādāta kā pulveris 5 devu flakonā un šķīdinātājs 5 devu flakonā (2,5 ml). Pulveris un šķīdinātājs pirms lietošanas ir jāsamaisa kopā.
Dengvaxia ir pieejama iepakojumos pa 5 (vakcīnas un šķīdinātāja flakoni ir iepakoti vienā kastītē).
Pulveris ir balts, viendabīgs, liofilizēts pulveris, kas var būt pielipis flakona pamatnei (var būt gredzena formas masa).
Šķīdinātājs (0,9% nātrija hlorīda šķīdums) ir dzidrs, bezkrāsains šķīdums.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas daļiņas.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks:
Sanofi Pasteur 14 Espace Henry Vallée 69007 Lyon Francija
Ražotājs:
SANOFI PASTEUR Parc Industriel d'Incarville 27100 Val de Reuil Francija
62

vai SANOFI PASTEUR NVL 31-33 Quai Armand Barbès 69250 Neuville-sur-Saône Francija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:
63

België/ Belgique /Belgien Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
България Sanofi Bulgaria EOOD Teл.: +359 2 970 53 00
Česká republika Sanofi Pasteur divize. vakcín sanofi-aventis, s.r.o. Tel: +420 233 086 111 Danmark Sanofi A/S Tel: +45 4516 7000
Deutschland Sanofi-Aventis Deutschland GmbH Tel.: 0800 54 54 010 Tel. aus dem Ausland: +49 69 305 21 130 Eesti Sanofi-Aventis Estonia OÜ Tel.: +372 627 3488
Ελλάδα sanofi-aventis AEBE Τηλ.+30 210 900 16 00
España sanofi-aventis, S.A. Tel: +34 93 485 94 00 France Sanofi Pasteur Europe Tél: 0800 42 43 46 Appel depuis l’étranger : +33 1 57 63 67 97 Hrvatska sanofi-aventis Croatia d.o.o Tel.: +385 1 6003 400 Ireland sanofi-aventis Ireland T/A SANOFI Tel: + 353 (0) 1 4035 600 Ísland Vistor Tel : +354 535 7000
Italia Sanofi S.p.A. Tel: 800536389 Tel dall'estero: +39 02 39394983 Κύπρος sanofi-aventis Cyprus Ltd. Τηλ.: +357 – 22 871600 Latvija Sanofi Aventis Latvia SIA Vakcīnu nodaļa Tel.: +371 67114978

Lietuva Sanofi – Aventis Lietuva, UAB Tel.: +370 5 2755224
Luxembourg/Luxemburg Sanofi Belgium tel.: +32 2 710.54.00
Magyarország sanofi-aventis zrt Tel.: +36 1 505 0055
Malta Sanofi S.p.A. Tel: +39 02 39394983
Nederland sanofi-aventis Netherlands B.V. Tel: +31 20 245 4000
Norge Sanofi-aventis Norge AS Tel: + 47 67 10 71 00
Österreich Sanofi-Aventis GmbH Tel: +43 (1) 80185-0.
Polska Sanofi Pasteur Sp. z o.o. Tel.: +48 22 280 05 00 Portugal Sanofi – Produtos Farmacêuticos, Lda. Tel: + 351 21 35 89 400
România Sanofi Romania SRL Tel.: +40(21) 317 31 36 Slovenija sanofi-aventis d.o.o. Tel.: +386 1 560 48 00 Slovenská republika sanofi-aventis Pharma Slovakia s.r.o. divízia vakcín Sanofi Pasteur Tel.: +421 2 33 100 100 Suomi/Finland Sanofi Oy Tel: +358 (0) 201 200 300
Sverige Sanofi AB Tel.: +46 8-634 50 00 United Kingdom Sanofi Tel: +44 845 372 7101

64

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta [{MM/GGGG}].
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
Vairāk informācijas par Denges drudzi vai vakcināciju varat iegūt, ar viedtālruni noskenējot uz ārējās kastītes redzamo QR kodu. Tā pati informācija ir pieejama arī šajā saitē: http://qr.sanofi.com/dengvaxia ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem • Tāpat kā lietojot citas injicējamas vakcīnas, vienmēr viegli pieejamai jābūt atbilstošai
medicīniskai ārstēšanai un uzraudzībai gadījumam, ja pēc Dengvaxia ievadīšanas rodas anafilaktiska reakcija. • Dengvaxia nedrīkst samaisīt vienā šļircē kopā ar citām zālēm. • Dengvaxia nekādā gadījumā nedrīkst injicēt intravaskulāri. • Imunizācija jāveic subkutānas (s.c.) injekcijas veidā, vislabāk augšdelmā deltveida muskuļa apvidū. • Kā psiholoģiska atbildes reakcija uz injekciju ar adatu pēc vai pat pirms vakcinācijas var rasties sinkope (ģībonis). Jāveic pasākumi, lai novērstu savainošanos krišanas gadījumā un ārstētu sinkopi.
Sagatavošana un rīcība ar daudzdevu iepakojumu
Dengvaxia pirms ievadīšanas ir jāsagatavo.
Dengvaxia sagatavo, ar sterilu šļirci un adatu ievadot 5 devu liofilizētā pulvera flakonā ar vidēji brūnu noņemamo vāciņu visu 5 devu flakonā ar tumši pelēku noņemamo vāciņu esošo šķīdinātāja (0,9% nātrija hlorīda šķīduma) daudzumu.
1. Lai pārnestu šķīdinātāju, izmantojiet sterilu šļirci un adatu. 2. Pārnesiet visu šķīdinātāja flakona (kuram ir tumši pelēks noņemams vāciņš) saturu uz pulvera
flakonu (kuram ir vidēji brūns noņemams vāciņš). 3. Maigi pagroziet, līdz pulveris ir izšķīdis.
Suspensija pirms ievadīšanas ir vizuāli jāpārbauda. Pēc sagatavošanas Dengvaxia ir dzidrs, bezkrāsains šķidrums, kas var saturēt baltas vai caurspīdīgas (endogēnas izcelsmes) daļiņas.
Pēc pilnīgas izšķīdināšanas sagatavotās suspensijas 0,5 ml devu ievelk sterilā šļircē. Lai paņemtu katru no 5 devām, jāizmanto jauna sterila šļirce un adata. Ieteicams izmantot 23G vai 25G izmēra adatu.
Pirms katras injekcijas sagatavotā suspensija vēlreiz maigi jāpasvārsta.
Jāizvairās no saskares ar dezinfekcijas līdzekļiem, jo tie var inaktivēt vakcīnas sastāvā esošos vīrusus.
Pēc sagatavošanas ar iepakojumam pievienoto šķīdinātāju Dengvaxia jāizlieto 6 stundu laikā.
Daļēji izmantotie daudzdevu flakoni jāglabā 2°C-8°C temperatūrā (t. i., ledusskapī) un jāsargā no gaismas.
Atlikušās vakcīnas devas jāiznīcina imunizācijas sesijas noslēgumā vai 6 stundu laikā pēc sagatavošanas – atkarībā no tā, kas ir agrāk.
Daļēji izlietots daudzdevu flakons nekavējoties jāiznīcina šādos gadījumos: • deva nav paņemta sterilā veidā; • katras iepriekšējās devas sagatavošanai vai atvilkšanai nav izmantota jauna sterila šļirce un adata; • aizdomas par daļēji izlietotā flakona kontamināciju;
65

• redzamas kontaminācijas pazīmes, piemēram, izskata pārmaiņas. Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējiem noteikumiem.
66