Cyanokit

Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai

Cyanokit

Kartona kastīte, Flakons, infūzijas komplekts, pārvades sistēma, īss katetrs, N2
Hydroxocobalaminum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/07/420/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/07/420/001

Ražotājs

Merck Sante s.a.s., Centre de Production de Semoy, France

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

23-NOV-07

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

2,5 g

Zāļu forma

Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

SERB S.A., Belgium

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna (hydroxocobalamin). Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai. Tumši sarkans kristālisks pulveris.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Indicēts lietošanai visām vecuma grupām, ja ir zināma vai iespējama saindēšanās ar cianīdiem.

Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus (skatīt 4.4. apakšpunktu).

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

ml

14

28

56

84

112

140

168

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes (skatīt 4.4. apakšpunktu) var ievadīt otro devu.

Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Maksimālā deva

Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.

2

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Lai arī hidroksokobalamīna drošums un efektivitāte pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem nav pētīta, Cyanokit tiek izmantots tikai kā neatliekamās terapijas līdzeklis akūtās, dzīvību apdraudošās situācijās un devas piemērošana šiem pacientiem nav nepieciešama.
Lietošanas veids
Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.
Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Nav.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidratācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.
Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.
Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simptomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem.
Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc atrašanās slēgtās, ugunsgrēka piedūmotās telpās, pēc cianīdu ieelpošanas, norīšanas vai kontakta ar ādu. Cianīdu saindēšanās avoti var būt ūdeņraža cianīds un tā sāļi, cianogēni, ieskaitot cianogēnos augus, alifātiskie nitrili vai ilgstošs kontakts ar nātrija nitroprusīdu.
Pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem
Biežāk sastopamās pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem: slikta dūša, vemšana, galvassāpes, mentālā statusa izmaiņas (piemēram, apjukums, dezorientācija), smagums krūtīs, aizdusa, paātrināta vai pastiprināta elpošana (agrīni), palēnināta elpošana vai elpošanas apstāšanās (vēlīni), hipertensija (agrīni) vai hipotensija (vēlīni), kardiovaskulārais kolapss, krampju lēkmes vai koma, midriāze un laktāta koncentrācija plazmā > 8 mmol/l.
Katastrofu nelaimes gadījumos, piemēram, terorisma vai ķīmiskas katastrofas apstākļos panikas simptomi, ieskaitot paātrinātu elpošanu un vemšanu, var atgādināt agrīnas saindēšanās ar cianīdiem pazīmes. Par īstu saindēšanos ar cianīdiem liecina mentālā statusa izmaiņas (apjukums un dezorientācija) un/vai midriāze.
3

Dūmu ieelpošana
Ne visi cietušie, kuri ir ieelpojuši dūmus ir saindējušies ar cianīdiem, tomēr var būt apdegumi, ievainojumi kontaktā ar citām toksiskām vielām, kas var pasliktināt klīnisko ainu. Pirms Cyanokit ievadīšanas cietušajiem ir ieteicams pārbaudīt sekojošo:  atrašanās slēgtās, piedūmotās telpās, kur noticis ugunsgrēks  sodrēji ap muti, degunu un/vai žāvas rajonā  mentālā statusa izmaiņas
Pie šiem nosacījumiem hipotensija un/vai laktāta koncentrācija plazmā ≥ 10 mmol/l (augstāka nekā minēts pie saindēšanās pazīmēm un simptomiem, ņemot vērā, ka oglekļa monoksīds izraisa laktātacidozi), lielā mērā liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Augstāk minēto pazīmju gadījumā nekavējoties jāuzsāk Cyanokit lietošana, līdz laktāta koncentrācijas plazmā noteikšanai.
Paaugstinātas jutības reakcijas
Zināma paaugstināta jutība pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu ir jāņem vērā, apsverot ieguvuma un riska attiecību pirms Cyanokit lietošanas, jo pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, iespējamas paaugstinātas jutības reakcijas (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Nieru slimības
Veseliem brīvprātīgajiem, kuri saņēmuši hidroksokobalamīnu, ir novēroti oksalāta kristāli urīnā. Pacientiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu, pēc zināmas vai varbūtējas saindēšanās ar cianīdu ir ziņots par akūtiem nieru mazspējas gadījumiem ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem un kalcija oksalāta kristāliem urīnā. Dažos gadījumos, lai veicinātu atveseļošanos, bija nepieciešama hemodialīze (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tādēļ, piesardzības nolūkā, pēc Cyanokit ievadīšanas uzsākšanas 7 dienas ir regulāri jāpārbauda nieru darbība (ieskaitot urīnvielas slāpekļa līmeni asinīs un kreatinīna līmeni serumā).
Asinsspiediena paaugstināšanās
Pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, var būt pārejoša, vispārēja asimptomātiska asinsspiediena paaugstināšanās. Maksimālā asinsspiediena paaugstināšanās novērota infūzijas beigās (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ietekme uz cianīdu līmeni asinīs
Hidroksokobalamīns pazemina cianīdu koncentrāciju asinīs. Kaut arī cianīdu līmeņa noteikšana asinīs nav obligāta un nedrīkst aizkavēt hidroksokobalamīna terapijas uzsākšanu, tā var būt noderīga, nosakot diagnozi par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas.
Ietekme uz apdegumu novērtējumu
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīnam ir spēja izraisīt ādas iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var ietekmēt apdegumu novērtējumu. Tomēr par apdegumiem īpaši liecina arī tādas pazīmes kā ādas bojājums, tūska un sāpes.
Ietekme uz laboratorijas testiem
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt laboratorijas rādītāju noteikšanu (piemēram, klīnisko seruma bioķīmiju, hematoloģiju, koagulāciju un urīna analīzes rādītājus). In vitro testi liecina, ka mijiedarbības pakāpe un ilgums ir atkarīgi no daudziem faktoriem, piemēram, no hidroksokobalamīna devas, analīta, analīta koncentrācijas, metodoloģijas, analizatora, kobalamīna -(III) koncentrācijas, ieskaitot ciānkobalamīnu, un daļēji atkarīgi arī no laika starp parauga paņemšanas brīža un analīzes veikšanas.
4

Ņemot vērā in vitro pētījumus un farmakokinētiskos datus, kas iegūti no veseliem brīvprātīgajiem, ir apkopots tabulā, kurā parādīta mijiedarbība ar laboratorijas testiem pēc hidroksokobalamīna 5 g devas. Mijiedarbība pēc 10 g devas varētu ilgt vairāk kā 24 stundas. Mijiedarbības pakāpe un ilgums pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, var atšķirties atkarībā no intoksikācijas smaguma pakāpes. Dažādiem analizatoriem rezultāti var ievērojami atšķirties, tāpēc nepieciešama piesardzība, analizējot un skaidrojot laboratorijas testu rezultātus.

In vitro novērotā hidroksokobalamīna mijiedarbība ar laboratorijas testiem

Laboratorijas rādītāji Klīniskā seruma bioķīmija
Hematoloģija

Nav novērota mijiedarbība

Mākslīgi paaugstina*

Kalcijs

Kreatinīns

Nātrijs

Kopējais un

Kālijs

konjugētais

Hlors

bilirubīns**

Urīnviela

Triglicerīdi

Gammaglutamiltrans- Holesterīns

ferāze (GGT)

Kopējais

olbaltums

Glikoze

Albumīns

Sārmainā

fosfatāze

Eritrocīti

Hemoglobīns

Hematokrīts

(Hb)

Vidējais eritrocītu Vidējā

tilpums (MCV)

hemoglobīna

Leikocīti

koncentrācija

Limfocīti

eritrocītos

Monocīti

(MCH)

Eozinofīlie leikocīti Vidējā

Neitrofīlie leikocīti hemoglobīna

Trombocīti

koncentrācija

(MCHC)

Mākslīgi

Nav iespējams

Mijiedarbības

pazemina*

paredzēt***

ilgums pēc

vienas devas

5 g apmērā

Alanīnaminotransferāze Fosfāts

24 stundas,

(ALAT)

Urīnskābe

izņemot

Amilāze

Aspartātaminotransferāze bilirubīnu (līdz

(ASAT)

4 dienām)

Kreatīnkināze (CK)

Kreatīnkināzes

izoenzīms MB (CKMB)

Laktātdehidrogenāze

(LDH)

12 - 16 stundas

Koagulācija

Aktivētais parciālais

24 stundas

tromboplastīna laiks

(aPTT)

Protrombīna laiks (PT)

Kvika raudze vai INR

* ≥ 10% mijiedarbība novērota vismaz ar vienu analizatoru

** Mākslīgi pazemina, izmantojot Diazo metodi

*** Pretrunīgi rezultāti

Lietotie analizatori: ACL Futura (Instrumentation Laboratory), Axsym/Architect (Abbott), BM

Coasys 110 (Boehringer Mannheim), CellDyn 3700 (Abbott), Clinitek 500 (Bayer), Cobas Integra 700,

400 (Roche), Gen-S Coultronics, Hitachi 917, STA Compact, Vitros 950 (Ortho Diagnostics)

Hidroksokobalamīns var ietekmēt visus urīna kolorimetriskos rādītājus. Ietekme uz šiem testiem parasti ilgst 48 stundas pēc 5 g devas, bet var turpināties arī ilgāku laiku. Kamēr turpinās hromatūrija, jāievēro piesardzība, skaidrojot urīna kolorimetriskos rādītājus.

Mijiedarbība ar hemodialīzi

Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos, jo kļūdaini tiek konstatēta „asins noplūde”. Pacientiem, kuri tiek ārstēti ar hidroksokobalamīnu, tas jāņem vērā pirms hemodialīzes uzsākšanas.

5

Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem
Nav drošuma datu par Cyanokit lietošanu kopā ar citiem cianīdu antidotiem (skatīt 6.2. apakšpunktu). Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju (skatīt 6.2. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pētījumi ar dzīvniekiem uzrāda teratogēnu iedarbību pēc lietošanas katru dienu organoģenēzes laikā (skatīt 5.3. apakšpunktu). Nav pietiekamu datu par hidroksokobalamīna lietošanu grūtniecēm un potenciālais risks cilvēkiem nav zināms. Tomēr, ja: - netiek ievadītas vairāk kā divas hidroksokobalamīna injekcijas - nav potenciāli dzīvību apdraudoša stāvokļa - nav piemērotas alternatīvās terapijas hidroksokobalamīnu var nozīmēt grūtniecēm.
Ja Cyanokit lietošanas laikā ir zināms par grūtniecību vai par to uzzina pēc Cyanokit lietošanas, no veselības aprūpes speciālistiem tiek pieprasīts nekavējoties ziņot par iedarbību grūtniecības laikā Reģistrācijas apliecības īpašniekam un/vai Veselības uzraudzības iestādēm un rūpīgi uzraudzīt grūtniecības norisi un rezultātu.
Barošana ar krūti
Tā kā hidroksokobalamīnu izmanto tikai potenciāli dzīvību apdraudošās situācijās, barošana ar krūti nav kontrindikācija tā lietošanai. Tā kā nav datu par lietošanu zīdaiņiem, pēc Cyanokit lietošanas barošanu ar krūti ieteicams pārtraukt.
Fertilitāte
Nav veikti pētījumi par fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma īpašību pārskats
Klīniskajos pētījumos kopumā 347 pacienti lietoja hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna devas laikā 245 no 347 pacientiem bija aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem. Atlikušie 102 pacienti bija veseli brīvprātīgie, kuri hidroksokobalamīna lietošanas laikā nebija saindējušies ar cianīdiem.
Nevēlamo blakusparādību saraksts
Ziņots par sekojošām blakusparādībām, saistībā ar Cyanokit lietošanu. Tā kā par Cyanokit iegūtie dati nav pilnīgi, nav iespējams noteikt šo blakusparādību biežumu:
6

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi Limfocītu procentuālā skaita samazināšanās. Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, ieskaitot angioneirotisku tūsku, ādas izsitumus, nātreni un niezi. Psihiskie traucējumi Nemiers. Nervu sistēmas traucējumi Atmiņas traucējumi; reibonis. Acu bojājumi Pietūkums, kairinājums, apsārtums. Sirds funkcijas traucējumi Ventrikulāras ekstrasistoles. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, tika novērota sirdsdarbības paātrināšanās. Asinsvadu sistēmas traucējumi Pārejoša asinsspiediena paaugstināšanās, kas parasti mazinās pēc vairākām stundām; karstuma viļņi. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās. Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Pleirāls izsvīdums, aizdusa, spiedoša sajūta kaklā, rīkles sausums, diskomforta sajūta krūtīs. Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Diskomforta sajūta vēderā, dispepsija, caureja, vemšana, slikta dūša, disfāgija. Ādas un zemādas audu bojājumi Atgriezeniska ādas un gļotādu iekrāsošanās sarkanā krāsā: lielākā daļa pacientu to novēros līdz 15 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas. Pustulozi izsitumi, kas var turpināties vairākas nedēļas, galvenokārt uz sejas un kakla. Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi  Akūta nieru mazspēja ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem, kalcija oksalāta
kristāliem urīnā (skatīt 4.4. apakšpunktu).  Hromatūrija: visiem pacientiem pirmo trīs dienu laikā pēc ievadīšanas parādīsies tumši sarkana
urīna krāsa. Urīna krāsojums var ilgt līdz 35 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu). Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Galvassāpes; reakcija injekcijas vietā; perifēra tūska.
7

Izmeklējumi
Cyanokit var izraisīt plazmas iekrāsošanos sarkanā krāsā, un tas var veicināt noteiktu laboratorijas rādītāju līmeņa mākslīgu paaugstināšanos vai pazemināšanos (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Analizējot ierobežotos datus par hidroksokobalamīna lietošanu bērniem (0 līdz 18 gadi), netika konstatētas atšķirības hidroksokobalamīna drošuma profilā pieaugušajiem un bērniem.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Lietojot devas līdz 15 g, nav ziņots par specifiskām, no devas atkarīgām blakusparādībām. Pārdozēšanas gadījumā ārstēšana ir vērsta uz simptomu novēršanu. Šādā gadījumā hemodialīze var izrādīties efektīva, bet tā ir indicēta tikai pie nozīmīgas hidroksokobalamīna izraisītas saindēšanās. Tomēr tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt hemodialīzes aparātu darbību (skatīt 4.4. apakšpunktu).
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Antidoti, ATĶ kods: V03AB33
Darbības mehānisms
Hidroksokobalamīna darbības mehānisms, ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, balstās uz tā spēju cieši saistīt cianīdu jonus. Katra hidroksokobalamīna molekula var piesaistīt vienu cianīda jonu, aizvietojot hidrokso ligandu, kas saistīts ar trīsvērtīgo kobalta jonu, izveidojot ciānkobalamīnu. Ciānkobalamīns ir stabils, netoksisks savienojums, kas izdalās ar urīnu.
Efektivitāte
Ētisku apsvērumu dēļ kontrolēti efektivitātes pētījumi cilvēkiem nav veikti.
 Dzīvnieku farmakoloģija
Hidroksokobalamīna efektivitāte tika pētīta kontrolētā pētījumā ar cianīdiem saindētiem pieaugušiem suņiem. Suņi tika saindēti, veicot intravenozu kālija cianīda letālas devas ievadi. Pēc tam suņi saņēma 9 mg/ml nātrija hlorīda, 75 mg/kg vai 150 mg/kg hidroksokobalamīna, ievadot intravenozi 7,5 minūšu laikā. 75 mg/kg un 150 mg/kg devas aptuveni atbilst 5 g un 10 g hidroksokobalamīna cilvēkiem, ne tikai pēc ķermeņa masas, bet arī pēc hidroksokobalamīna Cmax [kopējais kobalamīns-(III), skatīt 5.2. apakšpunktu].
Izdzīvošana pēc 4 stundām un pēc 14 dienām bija ievērojami augstāka hidroksokobalamīna 75 mg/kg un 150 mg/kg devu grupās, salīdzinot ar suņiem, kuri saņēma tikai nātrija hlorīdu 9 mg/ml:
8

Ar cianīdu saindēto suņu izdzīvošana

Rādītājs Izdzīvošana pēc 4 stundām, N (%) Izdzīvošana pēc 14 dienām, N (%)
* p< 0,025

Nātrija hlorīds 9 mg/ml (N=17)
7 (41) 3 (18)

Ārstēšana

Hidroksokobalamīns

75 mg/kg

150 mg/kg

(N=19)

(N=18)

18 (95)*

18 (100)*

15 (79)*

18 (100)*

Histopatoloģiskajā izmeklēšanā tika konstatēts smadzeņu bojājums, kas atbilda cianīdu inducētai hipoksijai. Smadzeņu bojājuma biežums ievērojami zemāks bija suņiem, kuri saņēma 150 mg/kg hidroksokobalamīna, nekā suņiem, kuri saņēma 75 mg/kg hidroksokobalamīna vai nātrija hlorīdu 9 mg/ml.

Pēc saindēšanās ar cianīdiem ātra un pilnīga hemodinamikas atjaunošanās, kam sekoja asins gāzu sastāva, pH un laktāta līmeņa normalizēšanās, visvairāk veicināja labu iznākumu dzīvniekiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīns samazināja kopējo cianīdu koncentrāciju asinīs no apmēram 120 nmol/ml līdz 30 - 40 nmol/ml infūzijas beigās, salīdzinot ar 70 nmol/ml suņiem, tikai pēc 9 mg/ml nātrija hlorīda ievadīšanas.

 Pacienti pēc saindēšanās ar cianīdiem

Kopumā 245 pacienti pēc iespējamas vai zināmas saindēšanās ar cianīdiem tika iekļauti klīniskajā pētījumā par hidroksokobalamīna kā antidota efektivitāti. No 213 pacientiem, kuriem bija zināms iznākums, izdzīvoja 58%. No 89 pacientiem, kuri nomira, 63 konstatēja sirdsdarbības apstāšanos, kas liecina, ka daudziem no šiem pacientiem bija neatgriezenisks smadzeņu bojājums pirms hidroksokobalamīna ievadīšanas. No 144 pacientiem, kuriem nebija sākotnējas sirdsdarbības apstāšanās un kuru iznākums bija zināms, izdzīvoja 118 (82%). Turklāt no 34 pacientiem, kuriem bija zināma saindēšanās un cianīdu koncentrācija bija virs letālās devas sliekšņa (≥ 100 µmol/l), izdzīvoja 21 (62%) pēc ārstēšanas ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna ievade izraisīja asinsspiediena normalizēšanos (sistoliskais asinsspiediens > 90 mmHg) 17 no 21 pacientiem (81%), kuriem bija zems asinsspiediens (sistoliskais asinsspiediens > 0 un ≤ 90 mmHg) pēc saindēšanās ar cianīdiem. Ja neiroloģiskā izmeklēšana ilgākā laika posmā bija iespējama (96 pacientiem no 171 pacientiem, kuriem bija neiroloģiski simptomi pirms hidroksokobalamīna ievades), 51 (53%) pacientam pēc hidroksokobalamīna lietošanas novēroja uzlabošanos vai pilnīgu funkcijas atjaunošanos.

 Gados vecāki cilvēki

Klīnisko pētījumu laikā aptuveni 50 zināmie vai iespējamie cianīdu intoksikācijas upuri 65 gadu vecumā vai vecāki saņēma hidroksokobalamīnu. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte šiem pacientiem neatšķīrās no gados jaunākiem pacientiem.

 Pediatriskā populācija

Dati par efektivitāti ir pieejami par 54 pediatrijas pacientiem. Pediatrijas pacientu vidējais vecums bija apmēram seši gadi, un vidējā hidroksokobalamīna deva bija aptuveni 120 mg/kg ķermeņa masas. Izdzīvošanas koeficients 41% bija ļoti atkarīgs no klīniskās situācijas. No 20 pediatrijas pacientiem, kuriem nebija sākotnējās sirdsdarbības apstāšanās, izdzīvoja 18 (90%), no kuriem 4 bija komplikācijas. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte pediatrijas pacientiem neatšķīrās no pieaugušajiem.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Pēc Cyanokit intravenozas ievades notiek izteikta saistīšanās ar plazmas proteīniem un mazmolekulāriem fizioloģiskiem savienojumiem, izveidojot dažādus kobalamīna-(III) kompleksus,

9

aizvietojot hidrokso ligandu. Maza molekulārā svara kobalamīna-(III) savienojumi, kas izveidojušies pēc hidroksokobalamīna ievades, ir tā sauktais brīvais kobalamīns-(III); brīvā un proteīna saistītā kobalamīna summa ir tā sauktais kopējais kobalamīns-(III). Lai atspoguļotu visu derivātu īpašības, tika novērtēta nevis hidroksokobalamīna farmakokinētika, bet gan kobalamīna-(III) īpašības, nosakot koncentrāciju vienā vienībā µg eq/ml (t.i. kobalamīna-(III) esamība bez specifiskā liganda).
Veseliem brīvprātīgajiem novēroja no devas atkarīgu farmakokinētiku pēc vienas no 2,5 līdz 10 g Cyanokit devas intravenozas ievades. Vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 113 un 579 µg eq/ml pēc 5 g Cyanokit devas (ieteicamā sākuma deva). Līdzīgi vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 197 un 995 µg eq/ml pēc 10 g Cyanokit devas. Vidējais dominējošais brīvā un kopējā kobalamīna-(III) eliminācijas pusperiods ilga apmēram 26 līdz 31 stundas, lietojot 5 un 10 g devas.
Vidējais kopējais kobalamīna-(III) daudzums, kas izdalīts ar urīnu 72 stundu laikā, bija aptuveni 60% no 5 g Cyanokit devas un aptuveni 50% no 10 g devas. Kopumā aprēķinātā izdale ar urīnu bija vismaz 60 līdz 70% no ievadītās devas. Lielākā daļa tika izdalīta ar urīnu pirmo 24 stundu laikā, bet urīna iekrāsošanās sarkanā krāsā tika novērota līdz 35 dienām pēc intravenozās infūzijas.
Pēc ķermeņa masas relativācijas, sievietēm un vīriešiem nenovēroja nozīmīgas atšķirības brīvā un kopējā kobalamīna-(III) plazmas un urīna farmakokinētiskajos rādītājos pēc Cyanokit 5 g vai 10 g ievades.
Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, hidroksokobalamīns saistās pie cianīdiem, izveidojot ciānkobalamīnu, kas izdalās urīnā. Kopējā kobalamīna-(III) farmakokinētiku šajā populācijā var ietekmēt organisma cianīdu slodze, jo ziņotais ciānkobalamīna eliminācijas pusperiods ir 2 - 3 reizes mazāks nekā kopējam kobalamīnam-(III) veseliem brīvprātīgajiem.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Anestezētiem trušiem hidroksokobalamīns pastiprināja hemodinamiskos efektus (paaugstināja vidējo arteriālo asinsspiedienu un kopējo perifēro rezistenci, samazināja sirds izsviedi), kas saistīts ar tā spēju samazināt slāpekļa oksīda koncentrāciju.
Standartpētījumos iegūtie dati par vienas devas un atkārtotu devu toksicitāti un genotoksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Galvenie mērķa orgāni bija aknas un nieres. Tomēr to konstatēja tikai, lietojot devas, kas pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamās . Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Īpaši tika novērota aknu fibroze suņiem pēc hidroksokobalamīna ievades 4 nedēļu garumā, lietojot 300 mg/kg devu. Šo atradi nevar attiecināt uz cilvēkiem, jo īstermiņa hidroksokobalamīna pētījumos tas netika ziņots.
Žurkām un trušiem, lietojot devu 150 mg/kg un lielākas devas katru dienu organoģenēzes periodā, novēroja attīstības toksicitāti, tostarp teratogenitāti. 150 mg/kg deva aptuveni atbilst ieteiktajai maksimālajai devai cilvēkiem.
Nav pieejami dati par ietekmi uz vīriešu un sieviešu auglību, tāpat arī nav zināma ietekme uz perinatālo un postnatālo attīstību. Hidroksokobalamīna kancerogenitāte nav pētīta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Sālsskābe (pH korekcijai).
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
10

Tika novērota fizikāla nesaderība (daļiņu veidošanās), lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: diazepāms, dobutamīns, dopamīns, fentanils, nitroglicerīns, pentobarbitāls, fenitoīna nātrija sāls, propofols un tiopentāls.
Tika novērota ķīmiska nesaderība, lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: epinefrīns, lidokaīna hidrohlorīds, adenozīns, atropīns, midazolāms, ketamīns, sukcinilholīna hlorīds, amiodarona hidrohlorīds, nātrija bikarbonāts, nātrija tiosulfāts, nātrija nitrīts, un tika ziņots arī par nesaderību ar askorbīnskābi. Tātad šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana ( asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma) ar to pašu intravenozo līniju nav ieteicama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C), transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C). Ja tiek pārsniegti šie īslaicīgi atļautie nosacījumi, zāles jāiznīcina.
Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2°C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8° C.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25 C.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
II hidrolītiskās klases bezkrāsaina stikla 250 ml flakons ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņš ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur divus flakonus (katrs flakons iepakots mazākā kartona kastītē), divas sterilas pārneses ierīces, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Nav īpašu atkritumu likvidēšanas prasību.
Katrs flakons ir jāsagatavo ar 100 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.
Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 30 sekundes, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt
11

apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo procedūru ar otru flakonu. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 23. novembris 2007 Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. 20. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS MM/GGGG Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
12

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna (hydroxocobalamin). Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai. Tumši sarkans kristālisks pulveris.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Indicēts lietošanai visām vecuma grupām, ja ir zināma vai iespējama saindēšanās ar cianīdiem.

Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus (skatīt 4.4. apakšpunktu).

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

ml

14

28

56

84

112

140

168

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes (skatīt 4.4. apakšpunktu) var ievadīt otro devu.

Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Maksimālā deva

Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.

13

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Lai arī hidroksokobalamīna drošums un efektivitāte pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem nav pētīta, Cyanokit tiek izmantots tikai kā neatliekamās terapijas līdzeklis akūtās, dzīvību apdraudošās situācijās un devas piemērošana šiem pacientiem nav nepieciešama.
Lietošanas veids
Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.
Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Nav.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidratācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.
Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.
Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simptomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem.
Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc atrašanās slēgtās, ugunsgrēka piedūmotās telpās, pēc cianīdu ieelpošanas, norīšanas vai kontakta ar ādu. Cianīdu saindēšanās avoti var būt ūdeņraža cianīds un tā sāļi, cianogēni, ieskaitot cianogēnos augus, alifātiskie nitrili vai ilgstošs kontakts ar nātrija nitroprusīdu.
Pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem
Biežāk sastopamās pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem: slikta dūša, vemšana, galvassāpes, mentālā statusa izmaiņas (piemēram, apjukums, dezorientācija), smagums krūtīs, aizdusa, paātrināta vai pastiprināta elpošana (agrīni), palēnināta elpošana vai elpošanas apstāšanās (vēlīni), hipertensija (agrīni) vai hipotensija (vēlīni), kardiovaskulārais kolapss, krampju lēkmes vai koma, midriāze un laktāta koncentrācija plazmā > 8 mmol/l.
Katastrofu nelaimes gadījumos, piemēram, terorisma vai ķīmiskas katastrofas apstākļos panikas simptomi, ieskaitot paātrinātu elpošanu un vemšanu, var atgādināt agrīnas saindēšanās ar cianīdiem pazīmes. Par īstu saindēšanos ar cianīdiem liecina mentālā statusa izmaiņas (apjukums un dezorientācija) un/vai midriāze.
14

Dūmu ieelpošana
Ne visi cietušie, kuri ir ieelpojuši dūmus ir saindējušies ar cianīdiem, tomēr var būt apdegumi, ievainojumi kontaktā ar citām toksiskām vielām, kas var pasliktināt klīnisko ainu. Pirms Cyanokit ievadīšanas cietušajiem ir ieteicams pārbaudīt sekojošo:  atrašanās slēgtās, piedūmotās telpās, kur noticis ugunsgrēks  sodrēji ap muti, degunu un/vai žāvas rajonā  mentālā statusa izmaiņas
Pie šiem nosacījumiem hipotensija un/vai laktāta koncentrācija plazmā ≥ 10 mmol/l (augstāka nekā minēts pie saindēšanās pazīmēm un simptomiem, ņemot vērā, ka oglekļa monoksīds izraisa laktātacidozi), lielā mērā liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Augstāk minēto pazīmju gadījumā nekavējoties jāuzsāk Cyanokit lietošana, līdz laktāta koncentrācijas plazmā noteikšanai.
Paaugstinātas jutības reakcijas
Zināma paaugstināta jutība pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu ir jāņem vērā, apsverot ieguvuma un riska attiecību pirms Cyanokit lietošanas, jo pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, iespējamas paaugstinātas jutības reakcijas (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Nieru slimības
Veseliem brīvprātīgajiem, kuri saņēmuši hidroksokobalamīnu, ir novēroti oksalāta kristāli urīnā. Pacientiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu, pēc zināmas vai varbūtējas saindēšanās ar cianīdu ir ziņots par akūtiem nieru mazspējas gadījumiem ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem un kalcija oksalāta kristāliem urīnā. Dažos gadījumos, lai veicinātu atveseļošanos, bija nepieciešama hemodialīze (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tādēļ, piesardzības nolūkā, pēc Cyanokit ievadīšanas uzsākšanas 7 dienas ir regulāri jāpārbauda nieru darbība (ieskaitot urīnvielas slāpekļa līmeni asinīs un kreatinīna līmeni serumā).
Asinsspiediena paaugstināšanās
Pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, var būt pārejoša, vispārēja asimptomātiska asinsspiediena paaugstināšanās. Maksimālā asinsspiediena paaugstināšanās novērota infūzijas beigās (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ietekme uz cianīdu līmeni asinīs
Hidroksokobalamīns pazemina cianīdu koncentrāciju asinīs. Kaut arī cianīdu līmeņa noteikšana asinīs nav obligāta un nedrīkst aizkavēt hidroksokobalamīna terapijas uzsākšanu, tā var būt noderīga, nosakot diagnozi par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas.
Ietekme uz apdegumu novērtējumu
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīnam ir spēja izraisīt ādas iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var ietekmēt apdegumu novērtējumu. Tomēr par apdegumiem īpaši liecina arī tādas pazīmes kā ādas bojājums, tūska un sāpes.
Ietekme uz laboratorijas testiem
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt laboratorijas rādītāju noteikšanu (piemēram, klīnisko seruma bioķīmiju, hematoloģiju, koagulāciju un urīna analīzes rādītājus). In vitro testi liecina, ka mijiedarbības pakāpe un ilgums ir atkarīgi no daudziem faktoriem, piemēram, no hidroksokobalamīna devas, analīta, analīta koncentrācijas, metodoloģijas, analizatora, kobalamīna -(III) koncentrācijas, ieskaitot ciānkobalamīnu, un daļēji atkarīgi arī no laika starp parauga paņemšanas brīža un analīzes veikšanas.
15

Ņemot vērā in vitro pētījumus un farmakokinētiskos datus, kas iegūti no veseliem brīvprātīgajiem, ir apkopots tabulā, kurā parādīta mijiedarbība ar laboratorijas testiem pēc hidroksokobalamīna 5 g devas. Mijiedarbība pēc 10 g devas varētu ilgt vairāk kā 24 stundas. Mijiedarbības pakāpe un ilgums pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, var atšķirties atkarībā no intoksikācijas smaguma pakāpes. Dažādiem analizatoriem rezultāti var ievērojami atšķirties, tāpēc nepieciešama piesardzība, analizējot un skaidrojot laboratorijas testu rezultātus.

In vitro novērotā hidroksokobalamīna mijiedarbība ar laboratorijas testiem

Laboratorijas rādītāji Klīniskā seruma bioķīmija
Hematoloģija

Nav novērota mijiedarbība

Mākslīgi paaugstina*

Kalcijs

Kreatinīns

Nātrijs

Kopējais un

Kālijs

konjugētais

Hlors

bilirubīns**

Urīnviela

Triglicerīdi

Gammaglutamiltrans- Holesterīns

ferāze (GGT)

Kopējais

olbaltums

Glikoze

Albumīns

Sārmainā

fosfatāze

Eritrocīti

Hemoglobīns

Hematokrīts

(Hb)

Vidējais eritrocītu Vidējā

tilpums (MCV)

hemoglobīna

Leikocīti

koncentrācija

Limfocīti

eritrocītos

Monocīti

(MCH)

Eozinofīlie leikocīti Vidējā

Neitrofīlie leikocīti hemoglobīna

Trombocīti

koncentrācija

(MCHC)

Mākslīgi

Nav iespējams

Mijiedarbības

pazemina*

paredzēt***

ilgums pēc

vienas devas

5 g apmērā

Alanīnaminotransferāze Fosfāts

24 stundas,

(ALAT)

Urīnskābe

izņemot

Amilāze

Aspartātaminotransferāze bilirubīnu (līdz

(ASAT)

4 dienām)

Kreatīnkināze (CK)

Kreatīnkināzes

izoenzīms MB (CKMB)

Laktātdehidrogenāze

(LDH)

12 - 16 stundas

Koagulācija

Aktivētais parciālais

24 stundas

tromboplastīna laiks

(aPTT)

Protrombīna laiks (PT)

Kvika raudze vai INR

* ≥ 10% mijiedarbība novērota vismaz ar vienu analizatoru

** Mākslīgi pazemina, izmantojot Diazo metodi

*** Pretrunīgi rezultāti

Lietotie analizatori: ACL Futura (Instrumentation Laboratory), Axsym/Architect (Abbott), BM

Coasys 110 (Boehringer Mannheim), CellDyn 3700 (Abbott), Clinitek 500 (Bayer), Cobas Integra 700,

400 (Roche), Gen-S Coultronics, Hitachi 917, STA Compact, Vitros 950 (Ortho Diagnostics)

Hidroksokobalamīns var ietekmēt visus urīna kolorimetriskos rādītājus. Ietekme uz šiem testiem parasti ilgst 48 stundas pēc 5 g devas, bet var turpināties arī ilgāku laiku. Kamēr turpinās hromatūrija, jāievēro piesardzība, skaidrojot urīna kolorimetriskos rādītājus.

Mijiedarbība ar hemodialīzi

Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos, jo kļūdaini tiek konstatēta „asins noplūde”. Pacientiem, kuri tiek ārstēti ar hidroksokobalamīnu, tas jāņem vērā pirms hemodialīzes uzsākšanas.

16

Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem
Nav drošuma datu par Cyanokit lietošanu kopā ar citiem cianīdu antidotiem (skatīt 6.2. apakšpunktu). Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju (skatīt 6.2. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pētījumi ar dzīvniekiem uzrāda teratogēnu iedarbību pēc lietošanas katru dienu organoģenēzes laikā (skatīt 5.3. apakšpunktu). Nav pietiekamu datu par hidroksokobalamīna lietošanu grūtniecēm un potenciālais risks cilvēkiem nav zināms. Tomēr, ja: - netiek ievadītas vairāk kā divas hidroksokobalamīna injekcijas - nav potenciāli dzīvību apdraudoša stāvokļa - nav piemērotas alternatīvās terapijas hidroksokobalamīnu var nozīmēt grūtniecēm.
Ja Cyanokit lietošanas laikā ir zināms par grūtniecību vai par to uzzina pēc Cyanokit lietošanas, no veselības aprūpes speciālistiem tiek pieprasīts nekavējoties ziņot par iedarbību grūtniecības laikā Reģistrācijas apliecības īpašniekam un/vai Veselības uzraudzības iestādēm un rūpīgi uzraudzīt grūtniecības norisi un rezultātu.
Barošana ar krūti
Tā kā hidroksokobalamīnu izmanto tikai potenciāli dzīvību apdraudošās situācijās, barošana ar krūti nav kontrindikācija tā lietošanai. Tā kā nav datu par lietošanu zīdaiņiem, pēc Cyanokit lietošanas barošanu ar krūti ieteicams pārtraukt.
Fertilitāte
Nav veikti pētījumi par fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma īpašību pārskats
Klīniskajos pētījumos kopumā 347 pacienti lietoja hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna devas laikā 245 no 347 pacientiem bija aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem. Atlikušie 102 pacienti bija veseli brīvprātīgie, kuri hidroksokobalamīna lietošanas laikā nebija saindējušies ar cianīdiem.
Nevēlamo blakusparādību saraksts
Ziņots par sekojošām blakusparādībām, saistībā ar Cyanokit lietošanu. Tā kā par Cyanokit iegūtie dati nav pilnīgi, nav iespējams noteikt šo blakusparādību biežumu:
17

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi Limfocītu procentuālā skaita samazināšanās. Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, ieskaitot angioneirotisku tūsku, ādas izsitumus, nātreni un niezi. Psihiskie traucējumi Nemiers. Nervu sistēmas traucējumi Atmiņas traucējumi; reibonis. Acu bojājumi Pietūkums, kairinājums, apsārtums. Sirds funkcijas traucējumi Ventrikulāras ekstrasistoles. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, tika novērota sirdsdarbības paātrināšanās. Asinsvadu sistēmas traucējumi Pārejoša asinsspiediena paaugstināšanās, kas parasti mazinās pēc vairākām stundām; karstuma viļņi. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās. Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Pleirāls izsvīdums, aizdusa, spiedoša sajūta kaklā, rīkles sausums, diskomforta sajūta krūtīs. Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Diskomforta sajūta vēderā, dispepsija, caureja, vemšana, slikta dūša, disfāgija. Ādas un zemādas audu bojājumi Atgriezeniska ādas un gļotādu iekrāsošanās sarkanā krāsā: lielākā daļa pacientu to novēros līdz 15 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas. Pustulozi izsitumi, kas var turpināties vairākas nedēļas, galvenokārt uz sejas un kakla. Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi  Akūta nieru mazspēja ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem, kalcija oksalāta
kristāliem urīnā (skatīt 4.4. apakšpunktu).  Hromatūrija: visiem pacientiem pirmo trīs dienu laikā pēc ievadīšanas parādīsies tumši sarkana
urīna krāsa. Urīna krāsojums var ilgt līdz 35 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu). Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Galvassāpes; reakcija injekcijas vietā; perifēra tūska.
18

Izmeklējumi
Cyanokit var izraisīt plazmas iekrāsošanos sarkanā krāsā, un tas var veicināt noteiktu laboratorijas rādītāju līmeņa mākslīgu paaugstināšanos vai pazemināšanos (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Analizējot ierobežotos datus par hidroksokobalamīna lietošanu bērniem (0 līdz 18 gadi), netika konstatētas atšķirības hidroksokobalamīna drošuma profilā pieaugušajiem un bērniem.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Lietojot devas līdz 15 g, nav ziņots par specifiskām, no devas atkarīgām blakusparādībām. Pārdozēšanas gadījumā ārstēšana ir vērsta uz simptomu novēršanu. Šādā gadījumā hemodialīze var izrādīties efektīva, bet tā ir indicēta tikai pie nozīmīgas hidroksokobalamīna izraisītas saindēšanās. Tomēr tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt hemodialīzes aparātu darbību (skatīt 4.4. apakšpunktu).
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Antidoti, ATĶ kods: V03AB33
Darbības mehānisms
Hidroksokobalamīna darbības mehānisms, ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, balstās uz tā spēju cieši saistīt cianīdu jonus. Katra hidroksokobalamīna molekula var piesaistīt vienu cianīda jonu, aizvietojot hidrokso ligandu, kas saistīts ar trīsvērtīgo kobalta jonu, izveidojot ciānkobalamīnu. Ciānkobalamīns ir stabils, netoksisks savienojums, kas izdalās ar urīnu.
Efektivitāte
Ētisku apsvērumu dēļ kontrolēti efektivitātes pētījumi cilvēkiem nav veikti.
 Dzīvnieku farmakoloģija
Hidroksokobalamīna efektivitāte tika pētīta kontrolētā pētījumā ar cianīdiem saindētiem pieaugušiem suņiem. Suņi tika saindēti, veicot intravenozu kālija cianīda letālas devas ievadi. Pēc tam suņi saņēma 9 mg/ml nātrija hlorīda, 75 mg/kg vai 150 mg/kg hidroksokobalamīna, ievadot intravenozi 7,5 minūšu laikā. 75 mg/kg un 150 mg/kg devas aptuveni atbilst 5 g un 10 g hidroksokobalamīna cilvēkiem, ne tikai pēc ķermeņa masas, bet arī pēc hidroksokobalamīna Cmax [kopējais kobalamīns-(III), skatīt 5.2. apakšpunktu].
Izdzīvošana pēc 4 stundām un pēc 14 dienām bija ievērojami augstāka hidroksokobalamīna 75 mg/kg un 150 mg/kg devu grupās, salīdzinot ar suņiem, kuri saņēma tikai nātrija hlorīdu 9 mg/ml:
19

Ar cianīdu saindēto suņu izdzīvošana

Rādītājs Izdzīvošana pēc 4 stundām, N (%) Izdzīvošana pēc 14 dienām, N (%)
* p< 0,025

Nātrija hlorīds 9 mg/ml (N=17)
7 (41) 3 (18)

Ārstēšana

Hidroksokobalamīns

75 mg/kg

150 mg/kg

(N=19)

(N=18)

18 (95)*

18 (100)*

15 (79)*

18 (100)*

Histopatoloģiskajā izmeklēšanā tika konstatēts smadzeņu bojājums, kas atbilda cianīdu inducētai hipoksijai. Smadzeņu bojājuma biežums ievērojami zemāks bija suņiem, kuri saņēma 150 mg/kg hidroksokobalamīna, nekā suņiem, kuri saņēma 75 mg/kg hidroksokobalamīna vai nātrija hlorīdu 9 mg/ml.

Pēc saindēšanās ar cianīdiem ātra un pilnīga hemodinamikas atjaunošanās, kam sekoja asins gāzu sastāva, pH un laktāta līmeņa normalizēšanās, visvairāk veicināja labu iznākumu dzīvniekiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīns samazināja kopējo cianīdu koncentrāciju asinīs no apmēram 120 nmol/ml līdz 30 - 40 nmol/ml infūzijas beigās, salīdzinot ar 70 nmol/ml suņiem, tikai pēc 9 mg/ml nātrija hlorīda ievadīšanas.

 Pacienti pēc saindēšanās ar cianīdiem

Kopumā 245 pacienti pēc iespējamas vai zināmas saindēšanās ar cianīdiem tika iekļauti klīniskajā pētījumā par hidroksokobalamīna kā antidota efektivitāti. No 213 pacientiem, kuriem bija zināms iznākums, izdzīvoja 58%. No 89 pacientiem, kuri nomira, 63 konstatēja sirdsdarbības apstāšanos, kas liecina, ka daudziem no šiem pacientiem bija neatgriezenisks smadzeņu bojājums pirms hidroksokobalamīna ievadīšanas. No 144 pacientiem, kuriem nebija sākotnējas sirdsdarbības apstāšanās un kuru iznākums bija zināms, izdzīvoja 118 (82%). Turklāt no 34 pacientiem, kuriem bija zināma saindēšanās un cianīdu koncentrācija bija virs letālās devas sliekšņa (≥ 100 µmol/l), izdzīvoja 21 (62%) pēc ārstēšanas ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna ievade izraisīja asinsspiediena normalizēšanos (sistoliskais asinsspiediens > 90 mmHg) 17 no 21 pacientiem (81%), kuriem bija zems asinsspiediens (sistoliskais asinsspiediens > 0 un ≤ 90 mmHg) pēc saindēšanās ar cianīdiem. Ja neiroloģiskā izmeklēšana ilgākā laika posmā bija iespējama (96 pacientiem no 171 pacientiem, kuriem bija neiroloģiski simptomi pirms hidroksokobalamīna ievades), 51 (53%) pacientam pēc hidroksokobalamīna lietošanas novēroja uzlabošanos vai pilnīgu funkcijas atjaunošanos.

 Gados vecāki cilvēki

Klīnisko pētījumu laikā aptuveni 50 zināmie vai iespējamie cianīdu intoksikācijas upuri 65 gadu vecumā vai vecāki saņēma hidroksokobalamīnu. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte šiem pacientiem neatšķīrās no gados jaunākiem pacientiem.

 Pediatriskā populācija

Dati par efektivitāti ir pieejami par 54 pediatrijas pacientiem. Pediatrijas pacientu vidējais vecums bija apmēram seši gadi, un vidējā hidroksokobalamīna deva bija aptuveni 120 mg/kg ķermeņa masas. Izdzīvošanas koeficients 41% bija ļoti atkarīgs no klīniskās situācijas. No 20 pediatrijas pacientiem, kuriem nebija sākotnējās sirdsdarbības apstāšanās, izdzīvoja 18 (90%), no kuriem 4 bija komplikācijas. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte pediatrijas pacientiem neatšķīrās no pieaugušajiem.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Pēc Cyanokit intravenozas ievades notiek izteikta saistīšanās ar plazmas proteīniem un mazmolekulāriem fizioloģiskiem savienojumiem, izveidojot dažādus kobalamīna-(III) kompleksus,

20

aizvietojot hidrokso ligandu. Maza molekulārā svara kobalamīna-(III) savienojumi, kas izveidojušies pēc hidroksokobalamīna ievades, ir tā sauktais brīvais kobalamīns-(III); brīvā un proteīna saistītā kobalamīna summa ir tā sauktais kopējais kobalamīns-(III). Lai atspoguļotu visu derivātu īpašības, tika novērtēta nevis hidroksokobalamīna farmakokinētika, bet gan kobalamīna-(III) īpašības, nosakot koncentrāciju vienā vienībā µg eq/ml (t.i. kobalamīna-(III) esamība bez specifiskā liganda).
Veseliem brīvprātīgajiem novēroja no devas atkarīgu farmakokinētiku pēc vienas no 2,5 līdz 10 g Cyanokit devas intravenozas ievades. Vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 113 un 579 µg eq/ml pēc 5 g Cyanokit devas (ieteicamā sākuma deva). Līdzīgi vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 197 un 995 µg eq/ml pēc 10 g Cyanokit devas. Vidējais dominējošais brīvā un kopējā kobalamīna-(III) eliminācijas pusperiods ilga apmēram 26 līdz 31 stundas, lietojot 5 un 10 g devas.
Vidējais kopējais kobalamīna-(III) daudzums, kas izdalīts ar urīnu 72 stundu laikā, bija aptuveni 60% no 5 g Cyanokit devas un aptuveni 50% no 10 g devas. Kopumā aprēķinātā izdale ar urīnu bija vismaz 60 līdz 70% no ievadītās devas. Lielākā daļa tika izdalīta ar urīnu pirmo 24 stundu laikā, bet urīna iekrāsošanās sarkanā krāsā tika novērota līdz 35 dienām pēc intravenozās infūzijas.
Pēc ķermeņa masas relativācijas, sievietēm un vīriešiem nenovēroja nozīmīgas atšķirības brīvā un kopējā kobalamīna-(III) plazmas un urīna farmakokinētiskajos rādītājos pēc Cyanokit 5 g vai 10 g ievades.
Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, hidroksokobalamīns saistās pie cianīdiem, izveidojot ciānkobalamīnu, kas izdalās urīnā. Kopējā kobalamīna-(III) farmakokinētiku šajā populācijā var ietekmēt organisma cianīdu slodze, jo ziņotais ciānkobalamīna eliminācijas pusperiods ir 2 - 3 reizes mazāks nekā kopējam kobalamīnam-(III) veseliem brīvprātīgajiem.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Anestezētiem trušiem hidroksokobalamīns pastiprināja hemodinamiskos efektus (paaugstināja vidējo arteriālo asinsspiedienu un kopējo perifēro rezistenci, samazināja sirds izsviedi), kas saistīts ar tā spēju samazināt slāpekļa oksīda koncentrāciju.
Standartpētījumos iegūtie dati par vienas devas un atkārtotu devu toksicitāti un genotoksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Galvenie mērķa orgāni bija aknas un nieres. Tomēr to konstatēja tikai, lietojot devas, kas pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamās . Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Īpaši tika novērota aknu fibroze suņiem pēc hidroksokobalamīna ievades 4 nedēļu garumā, lietojot 300 mg/kg devu. Šo atradi nevar attiecināt uz cilvēkiem, jo īstermiņa hidroksokobalamīna pētījumos tas netika ziņots.
Žurkām un trušiem, lietojot devu 150 mg/kg un lielākas devas katru dienu organoģenēzes periodā, novēroja attīstības toksicitāti, tostarp teratogenitāti. 150 mg/kg deva aptuveni atbilst ieteiktajai maksimālajai devai cilvēkiem.
Nav pieejami dati par ietekmi uz vīriešu un sieviešu auglību, tāpat arī nav zināma ietekme uz perinatālo un postnatālo attīstību. Hidroksokobalamīna kancerogenitāte nav pētīta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Sālsskābe (pH korekcijai).
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
21

Tika novērota fizikāla nesaderība (daļiņu veidošanās), lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: diazepāms, dobutamīns, dopamīns, fentanils, nitroglicerīns, pentobarbitāls, fenitoīna nātrija sāls, propofols un tiopentāls.
Tika novērota ķīmiska nesaderība, lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: epinefrīns, lidokaīna hidrohlorīds, adenozīns, atropīns, midazolāms, ketamīns, sukcinilholīna hlorīds, amiodarona hidrohlorīds, nātrija bikarbonāts, nātrija tiosulfāts, nātrija nitrīts, un tika ziņots arī par nesaderību ar askorbīnskābi. Tātad šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana ( asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma) ar to pašu intravenozo līniju nav ieteicama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C), transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C). Ja tiek pārsniegti šie īslaicīgi atļautie nosacījumi, zāles jāiznīcina.
Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2°C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8 °C.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25 C.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
I hidrolītiskās klases bezkrāsaina stikla 250 ml flakons ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņš ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur vienu flakonu, kas iepakots mazākā kartona kastītē vienu sterilu pārneses ierīci, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Nav īpašu atkritumu likvidēšanas prasību.
Flakons ir jāsagatavo ar 200 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.
Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 1 minūti, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt
22

apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 23. novembris 2007 Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. 20. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS MM/GGGG Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
23

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
24

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Merck Santé S.A.S. Centre de Production de Semoy 2, rue du Pressoir Vert F-54400 Semoy Francija
Vai
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Vai
SERB 40 Avenue George V 75008 Paris Francija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi atbilstoši Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstam), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
25

Ja PADZ un atjaunotā RPP iesniegšanas termiņš sakrīt, abus minētos dokumentus var iesniegt vienlaicīgi.
26

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
27

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
28

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Divi flakoni Divas pārneses ierīces. Viens intravenozās infūzijas komplekts. Viens īss katetrs zāļu ievadīšanai bērniem. Šis komplekts nesatur šķīdinātāju.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz Izlasiet lietošanas instrukciju par uzglabāšanas apstākļiem ambulatoras lietošanas gadījumā.
29

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
30

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KĀRBA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Viens flakons
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
31

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
32

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai satur 2,5 g hidroksokobalamīna.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
33

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr. 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
34

MEDICĪNAS UN VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTUS INFORMĒJOŠĀ UZLĪME “Pievienošanai pacienta medicīniskajam ierakstam: Šim pacientam ir ievadīts Cyanokit. Cyanokit var ietekmēt apdegumu novērtējumu (ādas iekrāsošanās sarkanā krāsā) un laboratorijas testus, un var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos (skat. “Zāļu apraksts”).”
35

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Viens flakons Viena pārneses ierīce. Viens intravenozās infūzijas komplekts. Viens īss katetrs zāļu ievadīšanai bērniem. Šis komplekts nesatur šķīdinātāju.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz Izlasiet lietošanas instrukciju par uzglabāšanas apstākļiem ambulatoras lietošanas gadījumā.
36

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KĀRBA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Viens flakons
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
38

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
39

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai satur 5 g hidroksokobalamīna.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
40

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr. 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
41

MEDICĪNAS UN VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTUS INFORMĒJOŠĀ UZLĪME “Pievienošanai pacienta medicīniskajam ierakstam: Šim pacientam ir ievadīts Cyanokit. Cyanokit var ietekmēt apdegumu novērtējumu (ādas iekrāsošanās sarkanā krāsā) un laboratorijas testus, un var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos (skat. “Zāļu apraksts”).”
42

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
43

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.  Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas 3. Kā lietot Cyanokit 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Cyanokit 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto
Cyanokit satur aktīvo vielu hidroksokobalamīnu. Cyanokit ir antidots, kas paredzēts visām vecuma grupām zināmas vai iespējamas saindēšanās ar cianīdiem ārstēšanai. Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus.
Cianīds ir ārkārtīgi indīga ķīmiskā viela. Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc kontakta ar dūmiem sadzīves vai industriālos ugunsgrēkos, ieelpojot vai norijot cianīdus vai cianīdiem saskaroties ar ādu.
2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam  ja Jums ir alerģija pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu. Viņi ņems to vērā pirms Cyanokit
lietošanas.  ka Jūs esat saņēmis Cyanokit, ja būs nepieciešams sekojošais:
- veikt kādas asins vai urīna analīzes. Cyanokit var ietekmēt šo testu rezultātus. - apdegumu novērtējums. Cyanokit var ietekmēt novērtējumu, jo tas izraisa ādas iekrāsošanos
sarkanā krāsā. - hemodialīze. Cyanokit var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos līdz tās tiek izvadītas no
asinīm (vismaz 5,5 līdz 6,5 dienas). - nieru darbības kontrole: Cyanokit var izraisīt nieru mazspēju ar kalcija kristāliem urīnā.
Citas zāles un Cyanokit
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par Cyanokit vienlaicīgu lietošanu ar citām zālēm ir atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
44

Grūtniecība un barošana ar krūti
Šīs zāles paredzētas lietošanai ārkārtas gadījumos. Tās var ievadīt grūtniecības vai barošanas ar krūti laikā. Ja Jūs ārstēšanas laikā ar Cyanokit bijāt stāvoklī vai Jūs domājat, ka šajā laikā varējāt būt stāvoklī, pastāstiet ārstam cik ātri vien iespējams. Pēc ārstēšanas ar Cyanokit ārsts ieteiks Jums pārtraukt barošanu ar krūti.
3. Kā lietot Cyanokit
Cyanokit Jums ievadīs vēnā infūzijas veidā Jūsu ārsts vai veselības aprūpes speciālists. Jums varētu būt nepieciešama viena vai divas infūzijas.
Pirmā Cyanokit infūzija Jums tiks veikta 15 minūšu laikā. Sākotnējā deva pieaugušajiem ir 5 g. Bērniem tā ir 70 mg/kg ķermeņa masas, līdz maksimālajai devai 5 g. Ja būs nepieciešama otra infūzija, tā ilgs 15 minūtes līdz 2 stundas. Tas ir atkarīgs no saindēšanās smaguma. Maksimālā kopējā ieteicamā deva ir 10 g pieaugušajiem un 140 mg/kg ķermeņa masas bērniem, līdz maksimālajai devai 10 g.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par to, kā sagatavot Cyanokit infūziju un kā noteikt nepieciešamo devu, atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Ir iespējamas šādas blakusparādības (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):
Alerģija (paaugstināta jutība)
Nekavējoties pastāstiet savam ārstam, ja ārstēšanas laikā vai pēc ārstēšanās novērojat šādus simptomus:  pietūkums ap acīm, lūpu, mēles, kakla vai roku tūska  elpošanas grūtības, aizsmakums, runāšanas grūtības  ādas apsārtums, nātrene vai nieze. Šīs blakusparādības var būt nopietnas, un tām nepieciešama tūlītēja ārstēšana.
Sirds un asinsspiediena problēmas
 var novērot tādus simptomus kā galvassāpes vai reiboni sakarā ar paaugstinātu asinsspiedienu. Asinsspiediens īpaši paaugstinās ārstēšanas beigās un parasti normalizējas pēc vairākām stundām.
 neregulāra sirdsdarbība  sejas piesarkums. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās un sirdsdarbības paātrināšanās.
Elpošanas un krūšu kurvja problēmas
 šķidruma uzkrāšanās krūtīs (pleirāls izsvīdums)  elpošanas grūtības  spiedoša sajūta kaklā
45

 rīkles sausums  spiediena sajūta krūtīs.
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
 nieru bojājumi, piemēram, akūta nieru mazspēja un kristāli urīnā.  urīns sarkanā krāsā. Visiem pacientiem būs vērojama izteikta urīna iekrāsošanās tumši sarkanā krāsā trīs dienas pēc ievades. Urīna iekrāsošanās varētu turpināties līdz pat 35 dienām pēc Cyanokit lietošanas. Citas sekas uz Jūsu ķermeni šī sarkanā iekrāsošanās neatstāj.
Kuņģa-zarnu trakta (gremošanas) problēmas
 diskomforta sajūta vēderā  gremošanas traucējumi  caureja  slikta dūša  vemšana  rīšanas grūtības.
Acu problēmas
 pietūkums, kairinājums, apsārtums.
Ādas reakcijas
 vairākumam pacientu novēros ādas un gļotādu iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var turpināties līdz pat 15 dienām pēc Cyanokit ievades.
 pūslīšu veida izsitumi uz ādas (pustulozi izsitumi). Tie var turpināties vairākas nedēļas un ir izvietoti galvenokārt uz sejas un kakla.
 tās ķermeņa daļas iekaisums, kur tika ievadītas zāles.
Citas blakusparādības
 nemiers  atmiņas traucējumi  reibonis  galvassāpes  potīšu tūska  asins analīžu rezultātu izmaiņas ar izmainītu noteiktu balto asinsķermenīšu rādītāju (limfocītu
skaita izmaiņas)  plazmas iekrāsošanās, kas var izraisīt noteiktu laboratorijas rādītāju mākslīgu paaugstināšanos
vai pazemināšanos.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Cyanokit
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
46

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona, kartona kastītes un ārējās kastītes pēc Der.līdz.
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām  parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C)  transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un  sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C).
Lietošanai sagatavota šķīduma uzglabāšanas nosacījumus skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai” lietošanas instrukcijas nobeigumā.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Cyanokit satur
 Aktīvā viela ir hidroksokobalamīns. Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
 Cita sastāvdaļa ir sālsskābe (pH korekcijai).
Cyanokit ārējais izskats un iepakojums
Cyanokit pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai ir tumši sarkans kristālisks pulveris stikla flakonā ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņu ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur divus flakonus (katrs flakons iepakots mazākā kartona kastītē), divas sterilas pārneses ierīces, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Ražotājs
Merck Santé s.a.s. / SEMOY 2, rue du Pressoir Vert 45400 Semoy Francija
Vai
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Vai
47

SERB 40 Avenue George V 75008 Paris Francija

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem:

Norādījumi par sagatavošanu lietošanai

Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidrācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.

Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.

Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Tomēr, ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simtomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir klīniskas aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem, ieteicams nekavējoties ievadīt Cyanokit.

Cyanokit sagatavošana

Katrs flakons ir jāsagatavo ar 100 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.

Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 30 sekundes, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo procedūru ar otru flakonu.

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

48

ml

14

28

56

84

112

140

168

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes var ievadīt otro devu.

Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Maksimālā deva

Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.

Nieru vai aknu darbības traucējumi

Šiem pacientiem devas piemērošana nav nepieciešama.

Lietošanas veids

Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.

Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.

Cyanokit lietošana vienlaicīgi ar citiem preparātiem

Cyanokit nedrīkst sajaukt ar citiem šķīdinātājiem, izņemot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijai vai Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.

Tā kā, ievadot kopā ar atsevišķām reanimācijā izmantotām zālēm, bieži novērota fizikāla un ķīmiska nesaderība, šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.

Ja notiek vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana (asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma), ieteicama atsevišķu intravenozo līniju (ja iespējams pretējās ekstremitātēs) izmantošana.

Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem: Tika novērota ķīmiska nesaderība ar nātrija tiosulfātu, nātrija nitrītu un askorbīnskābi. Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju.

Sagatavotā šķīduma stabilitāte lietošanas laikā

Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2 °C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8 °C.

49

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.  Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas 3. Kā lietot Cyanokit 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Cyanokit 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto
Cyanokit satur aktīvo vielu hidroksokobalamīnu. Cyanokit ir antidots, kas paredzēts visām vecuma grupām zināmas vai iespējamas saindēšanās ar cianīdiem ārstēšanai. Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus.
Cianīds ir ārkārtīgi indīga ķīmiskā viela. Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc kontakta ar dūmiem sadzīves vai industriālos ugunsgrēkos, ieelpojot vai norijot cianīdus vai cianīdiem saskaroties ar ādu.
2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam  ja Jums ir alerģija pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu. Viņi ņems to vērā pirms Cyanokit
lietošanas.  ka Jūs esat saņēmis Cyanokit, ja būs nepieciešams sekojošais:
- veikt kādas asins vai urīna analīzes. Cyanokit var ietekmēt šo testu rezultātus. - apdegumu novērtējums. Cyanokit var ietekmēt novērtējumu, jo tas izraisa ādas iekrāsošanos
sarkanā krāsā. - hemodialīze. Cyanokit var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos līdz tās tiek izvadītas no
asinīm (vismaz 5,5 līdz 6,5 dienas). - nieru darbības kontrole: Cyanokit var izraisīt nieru mazspēju ar kalcija kristāliem urīnā.
Citas zāles un Cyanokit
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par Cyanokit vienlaicīgu lietošanu ar citām zālēm ir atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
50

Grūtniecība un barošana ar krūti
Šīs zāles paredzētas lietošanai ārkārtas gadījumos. Tās var ievadīt grūtniecības vai barošanas ar krūti laikā. Ja Jūs ārstēšanas laikā ar Cyanokit bijāt stāvoklī vai Jūs domājat, ka šajā laikā varējāt būt stāvoklī, pastāstiet ārstam cik ātri vien iespējams. Pēc ārstēšanas ar Cyanokit ārsts ieteiks Jums pārtraukt barošanu ar krūti.
3. Kā lietot Cyanokit
Cyanokit Jums ievadīs vēnā infūzijas veidā Jūsu ārsts vai veselības aprūpes speciālists. Jums varētu būt nepieciešama viena vai divas infūzijas.
Pirmā Cyanokit infūzija Jums tiks veikta 15 minūšu laikā. Sākotnējā deva pieaugušajiem ir 5 g. Bērniem tā ir 70 mg/kg ķermeņa masas, līdz maksimālajai devai 5 g. Ja būs nepieciešama otra infūzija, tā ilgs 15 minūtes līdz 2 stundas. Tas ir atkarīgs no saindēšanās smaguma. Maksimālā kopējā ieteicamā deva ir 10 g pieaugušajiem un 140 mg/kg ķermeņa masas bērniem, līdz maksimālajai devai 10 g.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par to, kā sagatavot Cyanokit infūziju un kā noteikt nepieciešamo devu, atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Ir iespējamas šādas blakusparādības (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):
Alerģija (paaugstināta jutība)
Nekavējoties pastāstiet savam ārstam, ja ārstēšanas laikā vai pēc ārstēšanās novērojat šādus simptomus:  pietūkums ap acīm, lūpu, mēles, kakla vai roku tūska  elpošanas grūtības, aizsmakums, runāšanas grūtības  ādas apsārtums, nātrene vai nieze. Šīs blakusparādības var būt nopietnas, un tām nepieciešama tūlītēja ārstēšana.
Sirds un asinsspiediena problēmas
 var novērot tādus simptomus kā galvassāpes vai reiboni sakarā ar paaugstinātu asinsspiedienu. Asinsspiediens īpaši paaugstinās ārstēšanas beigās un parasti normalizējas pēc vairākām stundām.
 neregulāra sirdsdarbība  sejas piesarkums. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās un sirdsdarbības paātrināšanās.
Elpošanas un krūšu kurvja problēmas
 šķidruma uzkrāšanās krūtīs (pleirāls izsvīdums)  elpošanas grūtības  spiedoša sajūta kaklā
51

 rīkles sausums  spiediena sajūta krūtīs.
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
 nieru bojājumi, piemēram, akūta nieru mazspēja un kristāli urīnā.  urīns sarkanā krāsā. Visiem pacientiem būs vērojama izteikta urīna iekrāsošanās tumši sarkanā krāsā trīs dienas pēc ievades. Urīna iekrāsošanās varētu turpināties līdz pat 35 dienām pēc Cyanokit lietošanas. Citas sekas uz Jūsu ķermeni šī sarkanā iekrāsošanās neatstāj.
Kuņģa-zarnu trakta (gremošanas) problēmas
 diskomforta sajūta vēderā  gremošanas traucējumi  caureja  slikta dūša  vemšana  rīšanas grūtības.
Acu problēmas
 pietūkums, kairinājums, apsārtums.
Ādas reakcijas
 vairākumam pacientu novēros ādas un gļotādu iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var turpināties līdz pat 15 dienām pēc Cyanokit ievades.
 pūslīšu veida izsitumi uz ādas (pustulozi izsitumi). Tie var turpināties vairākas nedēļas un ir izvietoti galvenokārt uz sejas un kakla.
 tās ķermeņa daļas iekaisums, kur tika ievadītas zāles.
Citas blakusparādības
 nemiers  atmiņas traucējumi  reibonis  galvassāpes  potīšu tūska  asins analīžu rezultātu izmaiņas ar izmainītu noteiktu balto asinsķermenīšu rādītāju (limfocītu
skaita izmaiņas)  plazmas iekrāsošanās, kas var izraisīt noteiktu laboratorijas rādītāju mākslīgu paaugstināšanos
vai pazemināšanos.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Cyanokit
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
52

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona, kartona kastītes un ārējās kastītes pēc Der.līdz.
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām  parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C)  transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un  sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C).
Lietošanai sagatavota šķīduma uzglabāšanas nosacījumus skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai' lietošanas instrukcijas nobeigumā.”
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Cyanokit satur
 Aktīvā viela ir hidroksokobalamīns. Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
 Cita sastāvdaļa ir sālsskābe (pH korekcijai).
Cyanokit ārējais izskats un iepakojums
Cyanokit pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai ir tumši sarkans kristālisks pulveris stikla flakonā ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņu ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur vienu flakonu, kas iepakots mazākā kartona kastītē, vienu sterilu pārneses ierīci, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Ražotājs
Merck Santé s.a.s. / SEMOY 2, rue du Pressoir Vert 45400 Semoy Francija
Vai
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Vai
53

SERB 40 Avenue George V 75008 Paris Francija

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem:

Norādījumi par sagatavošanu lietošanai

Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidrācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.

Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.

Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Tomēr, ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simtomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir klīniskas aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem, ieteicams nekavējoties ievadīt Cyanokit.

Cyanokit sagatavošana

Flakons ir jāsagatavo ar 200 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.

Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 1 minūti, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu.

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

ml

14

28

56

84

112

140

168

54

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes var ievadīt otro devu.
Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).
Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.
Maksimālā deva
Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.
Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Šiem pacientiem devas piemērošana nav nepieciešama.
Lietošanas veids Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.
Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.
Cyanokit lietošana vienlaicīgi ar citiem preparātiem Cyanokit nedrīkst sajaukt ar citiem šķīdinātājiem, izņemot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijai vai Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.
Tā kā, ievadot kopā ar atsevišķām reanimācijā izmantotām zālēm, bieži novērota fizikāla un ķīmiska nesaderība, šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Ja notiek vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana (asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma), ieteicama atsevišķu intravenozo līniju (ja iespējams pretējās ekstremitātēs) izmantošana.
Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem: Tika novērota ķīmiska nesaderība ar nātrija tiosulfātu, nātrija nitrītu un askorbīnskābi. Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Sagatavotā šķīduma stabilitāte lietošanas laikā
Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2 °C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8 °C.
55

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna (hydroxocobalamin). Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai. Tumši sarkans kristālisks pulveris.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Indicēts lietošanai visām vecuma grupām, ja ir zināma vai iespējama saindēšanās ar cianīdiem.

Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus (skatīt 4.4. apakšpunktu).

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

ml

14

28

56

84

112

140

168

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes (skatīt 4.4. apakšpunktu) var ievadīt otro devu.

Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Maksimālā deva

Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.

2

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Lai arī hidroksokobalamīna drošums un efektivitāte pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem nav pētīta, Cyanokit tiek izmantots tikai kā neatliekamās terapijas līdzeklis akūtās, dzīvību apdraudošās situācijās un devas piemērošana šiem pacientiem nav nepieciešama.
Lietošanas veids
Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.
Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Nav.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidratācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.
Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.
Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simptomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem.
Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc atrašanās slēgtās, ugunsgrēka piedūmotās telpās, pēc cianīdu ieelpošanas, norīšanas vai kontakta ar ādu. Cianīdu saindēšanās avoti var būt ūdeņraža cianīds un tā sāļi, cianogēni, ieskaitot cianogēnos augus, alifātiskie nitrili vai ilgstošs kontakts ar nātrija nitroprusīdu.
Pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem
Biežāk sastopamās pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem: slikta dūša, vemšana, galvassāpes, mentālā statusa izmaiņas (piemēram, apjukums, dezorientācija), smagums krūtīs, aizdusa, paātrināta vai pastiprināta elpošana (agrīni), palēnināta elpošana vai elpošanas apstāšanās (vēlīni), hipertensija (agrīni) vai hipotensija (vēlīni), kardiovaskulārais kolapss, krampju lēkmes vai koma, midriāze un laktāta koncentrācija plazmā > 8 mmol/l.
Katastrofu nelaimes gadījumos, piemēram, terorisma vai ķīmiskas katastrofas apstākļos panikas simptomi, ieskaitot paātrinātu elpošanu un vemšanu, var atgādināt agrīnas saindēšanās ar cianīdiem pazīmes. Par īstu saindēšanos ar cianīdiem liecina mentālā statusa izmaiņas (apjukums un dezorientācija) un/vai midriāze.
3

Dūmu ieelpošana
Ne visi cietušie, kuri ir ieelpojuši dūmus ir saindējušies ar cianīdiem, tomēr var būt apdegumi, ievainojumi kontaktā ar citām toksiskām vielām, kas var pasliktināt klīnisko ainu. Pirms Cyanokit ievadīšanas cietušajiem ir ieteicams pārbaudīt sekojošo:  atrašanās slēgtās, piedūmotās telpās, kur noticis ugunsgrēks  sodrēji ap muti, degunu un/vai žāvas rajonā  mentālā statusa izmaiņas
Pie šiem nosacījumiem hipotensija un/vai laktāta koncentrācija plazmā ≥ 10 mmol/l (augstāka nekā minēts pie saindēšanās pazīmēm un simptomiem, ņemot vērā, ka oglekļa monoksīds izraisa laktātacidozi), lielā mērā liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Augstāk minēto pazīmju gadījumā nekavējoties jāuzsāk Cyanokit lietošana, līdz laktāta koncentrācijas plazmā noteikšanai.
Paaugstinātas jutības reakcijas
Zināma paaugstināta jutība pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu ir jāņem vērā, apsverot ieguvuma un riska attiecību pirms Cyanokit lietošanas, jo pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, iespējamas paaugstinātas jutības reakcijas (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Nieru slimības
Veseliem brīvprātīgajiem, kuri saņēmuši hidroksokobalamīnu, ir novēroti oksalāta kristāli urīnā. Pacientiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu, pēc zināmas vai varbūtējas saindēšanās ar cianīdu ir ziņots par akūtiem nieru mazspējas gadījumiem ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem un kalcija oksalāta kristāliem urīnā. Dažos gadījumos, lai veicinātu atveseļošanos, bija nepieciešama hemodialīze (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tādēļ, piesardzības nolūkā, pēc Cyanokit ievadīšanas uzsākšanas 7 dienas ir regulāri jāpārbauda nieru darbība (ieskaitot urīnvielas slāpekļa līmeni asinīs un kreatinīna līmeni serumā).
Asinsspiediena paaugstināšanās
Pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, var būt pārejoša, vispārēja asimptomātiska asinsspiediena paaugstināšanās. Maksimālā asinsspiediena paaugstināšanās novērota infūzijas beigās (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ietekme uz cianīdu līmeni asinīs
Hidroksokobalamīns pazemina cianīdu koncentrāciju asinīs. Kaut arī cianīdu līmeņa noteikšana asinīs nav obligāta un nedrīkst aizkavēt hidroksokobalamīna terapijas uzsākšanu, tā var būt noderīga, nosakot diagnozi par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas.
Ietekme uz apdegumu novērtējumu
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīnam ir spēja izraisīt ādas iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var ietekmēt apdegumu novērtējumu. Tomēr par apdegumiem īpaši liecina arī tādas pazīmes kā ādas bojājums, tūska un sāpes.
Ietekme uz laboratorijas testiem
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt laboratorijas rādītāju noteikšanu (piemēram, klīnisko seruma bioķīmiju, hematoloģiju, koagulāciju un urīna analīzes rādītājus). In vitro testi liecina, ka mijiedarbības pakāpe un ilgums ir atkarīgi no daudziem faktoriem, piemēram, no hidroksokobalamīna devas, analīta, analīta koncentrācijas, metodoloģijas, analizatora, kobalamīna -(III) koncentrācijas, ieskaitot ciānkobalamīnu, un daļēji atkarīgi arī no laika starp parauga paņemšanas brīža un analīzes veikšanas.
4

Ņemot vērā in vitro pētījumus un farmakokinētiskos datus, kas iegūti no veseliem brīvprātīgajiem, ir apkopots tabulā, kurā parādīta mijiedarbība ar laboratorijas testiem pēc hidroksokobalamīna 5 g devas. Mijiedarbība pēc 10 g devas varētu ilgt vairāk kā 24 stundas. Mijiedarbības pakāpe un ilgums pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, var atšķirties atkarībā no intoksikācijas smaguma pakāpes. Dažādiem analizatoriem rezultāti var ievērojami atšķirties, tāpēc nepieciešama piesardzība, analizējot un skaidrojot laboratorijas testu rezultātus.

In vitro novērotā hidroksokobalamīna mijiedarbība ar laboratorijas testiem

Laboratorijas rādītāji Klīniskā seruma bioķīmija
Hematoloģija

Nav novērota mijiedarbība

Mākslīgi paaugstina*

Kalcijs

Kreatinīns

Nātrijs

Kopējais un

Kālijs

konjugētais

Hlors

bilirubīns**

Urīnviela

Triglicerīdi

Gammaglutamiltrans- Holesterīns

ferāze (GGT)

Kopējais

olbaltums

Glikoze

Albumīns

Sārmainā

fosfatāze

Eritrocīti

Hemoglobīns

Hematokrīts

(Hb)

Vidējais eritrocītu Vidējā

tilpums (MCV)

hemoglobīna

Leikocīti

koncentrācija

Limfocīti

eritrocītos

Monocīti

(MCH)

Eozinofīlie leikocīti Vidējā

Neitrofīlie leikocīti hemoglobīna

Trombocīti

koncentrācija

(MCHC)

Mākslīgi

Nav iespējams

Mijiedarbības

pazemina*

paredzēt***

ilgums pēc

vienas devas

5 g apmērā

Alanīnaminotransferāze Fosfāts

24 stundas,

(ALAT)

Urīnskābe

izņemot

Amilāze

Aspartātaminotransferāze bilirubīnu (līdz

(ASAT)

4 dienām)

Kreatīnkināze (CK)

Kreatīnkināzes

izoenzīms MB (CKMB)

Laktātdehidrogenāze

(LDH)

12 - 16 stundas

Koagulācija

Aktivētais parciālais

24 stundas

tromboplastīna laiks

(aPTT)

Protrombīna laiks (PT)

Kvika raudze vai INR

* ≥ 10% mijiedarbība novērota vismaz ar vienu analizatoru

** Mākslīgi pazemina, izmantojot Diazo metodi

*** Pretrunīgi rezultāti

Lietotie analizatori: ACL Futura (Instrumentation Laboratory), Axsym/Architect (Abbott), BM

Coasys 110 (Boehringer Mannheim), CellDyn 3700 (Abbott), Clinitek 500 (Bayer), Cobas Integra 700,

400 (Roche), Gen-S Coultronics, Hitachi 917, STA Compact, Vitros 950 (Ortho Diagnostics)

Hidroksokobalamīns var ietekmēt visus urīna kolorimetriskos rādītājus. Ietekme uz šiem testiem parasti ilgst 48 stundas pēc 5 g devas, bet var turpināties arī ilgāku laiku. Kamēr turpinās hromatūrija, jāievēro piesardzība, skaidrojot urīna kolorimetriskos rādītājus.

Mijiedarbība ar hemodialīzi

Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos, jo kļūdaini tiek konstatēta „asins noplūde”. Pacientiem, kuri tiek ārstēti ar hidroksokobalamīnu, tas jāņem vērā pirms hemodialīzes uzsākšanas.

5

Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem
Nav drošuma datu par Cyanokit lietošanu kopā ar citiem cianīdu antidotiem (skatīt 6.2. apakšpunktu). Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju (skatīt 6.2. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pētījumi ar dzīvniekiem uzrāda teratogēnu iedarbību pēc lietošanas katru dienu organoģenēzes laikā (skatīt 5.3. apakšpunktu). Nav pietiekamu datu par hidroksokobalamīna lietošanu grūtniecēm un potenciālais risks cilvēkiem nav zināms. Tomēr, ja: - netiek ievadītas vairāk kā divas hidroksokobalamīna injekcijas - nav potenciāli dzīvību apdraudoša stāvokļa - nav piemērotas alternatīvās terapijas hidroksokobalamīnu var nozīmēt grūtniecēm.
Ja Cyanokit lietošanas laikā ir zināms par grūtniecību vai par to uzzina pēc Cyanokit lietošanas, no veselības aprūpes speciālistiem tiek pieprasīts nekavējoties ziņot par iedarbību grūtniecības laikā Reģistrācijas apliecības īpašniekam un/vai Veselības uzraudzības iestādēm un rūpīgi uzraudzīt grūtniecības norisi un rezultātu.
Barošana ar krūti
Tā kā hidroksokobalamīnu izmanto tikai potenciāli dzīvību apdraudošās situācijās, barošana ar krūti nav kontrindikācija tā lietošanai. Tā kā nav datu par lietošanu zīdaiņiem, pēc Cyanokit lietošanas barošanu ar krūti ieteicams pārtraukt.
Fertilitāte
Nav veikti pētījumi par fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma īpašību pārskats
Klīniskajos pētījumos kopumā 347 pacienti lietoja hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna devas laikā 245 no 347 pacientiem bija aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem. Atlikušie 102 pacienti bija veseli brīvprātīgie, kuri hidroksokobalamīna lietošanas laikā nebija saindējušies ar cianīdiem.
Nevēlamo blakusparādību saraksts
Ziņots par sekojošām blakusparādībām, saistībā ar Cyanokit lietošanu. Tā kā par Cyanokit iegūtie dati nav pilnīgi, nav iespējams noteikt šo blakusparādību biežumu:
6

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi Limfocītu procentuālā skaita samazināšanās. Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, ieskaitot angioneirotisku tūsku, ādas izsitumus, nātreni un niezi. Psihiskie traucējumi Nemiers. Nervu sistēmas traucējumi Atmiņas traucējumi; reibonis. Acu bojājumi Pietūkums, kairinājums, apsārtums. Sirds funkcijas traucējumi Ventrikulāras ekstrasistoles. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, tika novērota sirdsdarbības paātrināšanās. Asinsvadu sistēmas traucējumi Pārejoša asinsspiediena paaugstināšanās, kas parasti mazinās pēc vairākām stundām; karstuma viļņi. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās. Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Pleirāls izsvīdums, aizdusa, spiedoša sajūta kaklā, rīkles sausums, diskomforta sajūta krūtīs. Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Diskomforta sajūta vēderā, dispepsija, caureja, vemšana, slikta dūša, disfāgija. Ādas un zemādas audu bojājumi Atgriezeniska ādas un gļotādu iekrāsošanās sarkanā krāsā: lielākā daļa pacientu to novēros līdz 15 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas. Pustulozi izsitumi, kas var turpināties vairākas nedēļas, galvenokārt uz sejas un kakla. Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi  Akūta nieru mazspēja ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem, kalcija oksalāta
kristāliem urīnā (skatīt 4.4. apakšpunktu).  Hromatūrija: visiem pacientiem pirmo trīs dienu laikā pēc ievadīšanas parādīsies tumši sarkana
urīna krāsa. Urīna krāsojums var ilgt līdz 35 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu). Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Galvassāpes; reakcija injekcijas vietā; perifēra tūska.
7

Izmeklējumi
Cyanokit var izraisīt plazmas iekrāsošanos sarkanā krāsā, un tas var veicināt noteiktu laboratorijas rādītāju līmeņa mākslīgu paaugstināšanos vai pazemināšanos (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Analizējot ierobežotos datus par hidroksokobalamīna lietošanu bērniem (0 līdz 18 gadi), netika konstatētas atšķirības hidroksokobalamīna drošuma profilā pieaugušajiem un bērniem.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Lietojot devas līdz 15 g, nav ziņots par specifiskām, no devas atkarīgām blakusparādībām. Pārdozēšanas gadījumā ārstēšana ir vērsta uz simptomu novēršanu. Šādā gadījumā hemodialīze var izrādīties efektīva, bet tā ir indicēta tikai pie nozīmīgas hidroksokobalamīna izraisītas saindēšanās. Tomēr tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt hemodialīzes aparātu darbību (skatīt 4.4. apakšpunktu).
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Antidoti, ATĶ kods: V03AB33
Darbības mehānisms
Hidroksokobalamīna darbības mehānisms, ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, balstās uz tā spēju cieši saistīt cianīdu jonus. Katra hidroksokobalamīna molekula var piesaistīt vienu cianīda jonu, aizvietojot hidrokso ligandu, kas saistīts ar trīsvērtīgo kobalta jonu, izveidojot ciānkobalamīnu. Ciānkobalamīns ir stabils, netoksisks savienojums, kas izdalās ar urīnu.
Efektivitāte
Ētisku apsvērumu dēļ kontrolēti efektivitātes pētījumi cilvēkiem nav veikti.
 Dzīvnieku farmakoloģija
Hidroksokobalamīna efektivitāte tika pētīta kontrolētā pētījumā ar cianīdiem saindētiem pieaugušiem suņiem. Suņi tika saindēti, veicot intravenozu kālija cianīda letālas devas ievadi. Pēc tam suņi saņēma 9 mg/ml nātrija hlorīda, 75 mg/kg vai 150 mg/kg hidroksokobalamīna, ievadot intravenozi 7,5 minūšu laikā. 75 mg/kg un 150 mg/kg devas aptuveni atbilst 5 g un 10 g hidroksokobalamīna cilvēkiem, ne tikai pēc ķermeņa masas, bet arī pēc hidroksokobalamīna Cmax [kopējais kobalamīns-(III), skatīt 5.2. apakšpunktu].
Izdzīvošana pēc 4 stundām un pēc 14 dienām bija ievērojami augstāka hidroksokobalamīna 75 mg/kg un 150 mg/kg devu grupās, salīdzinot ar suņiem, kuri saņēma tikai nātrija hlorīdu 9 mg/ml:
8

Ar cianīdu saindēto suņu izdzīvošana

Rādītājs Izdzīvošana pēc 4 stundām, N (%) Izdzīvošana pēc 14 dienām, N (%)
* p< 0,025

Nātrija hlorīds 9 mg/ml (N=17)
7 (41) 3 (18)

Ārstēšana

Hidroksokobalamīns

75 mg/kg

150 mg/kg

(N=19)

(N=18)

18 (95)*

18 (100)*

15 (79)*

18 (100)*

Histopatoloģiskajā izmeklēšanā tika konstatēts smadzeņu bojājums, kas atbilda cianīdu inducētai hipoksijai. Smadzeņu bojājuma biežums ievērojami zemāks bija suņiem, kuri saņēma 150 mg/kg hidroksokobalamīna, nekā suņiem, kuri saņēma 75 mg/kg hidroksokobalamīna vai nātrija hlorīdu 9 mg/ml.

Pēc saindēšanās ar cianīdiem ātra un pilnīga hemodinamikas atjaunošanās, kam sekoja asins gāzu sastāva, pH un laktāta līmeņa normalizēšanās, visvairāk veicināja labu iznākumu dzīvniekiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīns samazināja kopējo cianīdu koncentrāciju asinīs no apmēram 120 nmol/ml līdz 30 - 40 nmol/ml infūzijas beigās, salīdzinot ar 70 nmol/ml suņiem, tikai pēc 9 mg/ml nātrija hlorīda ievadīšanas.

 Pacienti pēc saindēšanās ar cianīdiem

Kopumā 245 pacienti pēc iespējamas vai zināmas saindēšanās ar cianīdiem tika iekļauti klīniskajā pētījumā par hidroksokobalamīna kā antidota efektivitāti. No 213 pacientiem, kuriem bija zināms iznākums, izdzīvoja 58%. No 89 pacientiem, kuri nomira, 63 konstatēja sirdsdarbības apstāšanos, kas liecina, ka daudziem no šiem pacientiem bija neatgriezenisks smadzeņu bojājums pirms hidroksokobalamīna ievadīšanas. No 144 pacientiem, kuriem nebija sākotnējas sirdsdarbības apstāšanās un kuru iznākums bija zināms, izdzīvoja 118 (82%). Turklāt no 34 pacientiem, kuriem bija zināma saindēšanās un cianīdu koncentrācija bija virs letālās devas sliekšņa (≥ 100 µmol/l), izdzīvoja 21 (62%) pēc ārstēšanas ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna ievade izraisīja asinsspiediena normalizēšanos (sistoliskais asinsspiediens > 90 mmHg) 17 no 21 pacientiem (81%), kuriem bija zems asinsspiediens (sistoliskais asinsspiediens > 0 un ≤ 90 mmHg) pēc saindēšanās ar cianīdiem. Ja neiroloģiskā izmeklēšana ilgākā laika posmā bija iespējama (96 pacientiem no 171 pacientiem, kuriem bija neiroloģiski simptomi pirms hidroksokobalamīna ievades), 51 (53%) pacientam pēc hidroksokobalamīna lietošanas novēroja uzlabošanos vai pilnīgu funkcijas atjaunošanos.

 Gados vecāki cilvēki

Klīnisko pētījumu laikā aptuveni 50 zināmie vai iespējamie cianīdu intoksikācijas upuri 65 gadu vecumā vai vecāki saņēma hidroksokobalamīnu. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte šiem pacientiem neatšķīrās no gados jaunākiem pacientiem.

 Pediatriskā populācija

Dati par efektivitāti ir pieejami par 54 pediatrijas pacientiem. Pediatrijas pacientu vidējais vecums bija apmēram seši gadi, un vidējā hidroksokobalamīna deva bija aptuveni 120 mg/kg ķermeņa masas. Izdzīvošanas koeficients 41% bija ļoti atkarīgs no klīniskās situācijas. No 20 pediatrijas pacientiem, kuriem nebija sākotnējās sirdsdarbības apstāšanās, izdzīvoja 18 (90%), no kuriem 4 bija komplikācijas. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte pediatrijas pacientiem neatšķīrās no pieaugušajiem.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Pēc Cyanokit intravenozas ievades notiek izteikta saistīšanās ar plazmas proteīniem un mazmolekulāriem fizioloģiskiem savienojumiem, izveidojot dažādus kobalamīna-(III) kompleksus,

9

aizvietojot hidrokso ligandu. Maza molekulārā svara kobalamīna-(III) savienojumi, kas izveidojušies pēc hidroksokobalamīna ievades, ir tā sauktais brīvais kobalamīns-(III); brīvā un proteīna saistītā kobalamīna summa ir tā sauktais kopējais kobalamīns-(III). Lai atspoguļotu visu derivātu īpašības, tika novērtēta nevis hidroksokobalamīna farmakokinētika, bet gan kobalamīna-(III) īpašības, nosakot koncentrāciju vienā vienībā µg eq/ml (t.i. kobalamīna-(III) esamība bez specifiskā liganda).
Veseliem brīvprātīgajiem novēroja no devas atkarīgu farmakokinētiku pēc vienas no 2,5 līdz 10 g Cyanokit devas intravenozas ievades. Vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 113 un 579 µg eq/ml pēc 5 g Cyanokit devas (ieteicamā sākuma deva). Līdzīgi vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 197 un 995 µg eq/ml pēc 10 g Cyanokit devas. Vidējais dominējošais brīvā un kopējā kobalamīna-(III) eliminācijas pusperiods ilga apmēram 26 līdz 31 stundas, lietojot 5 un 10 g devas.
Vidējais kopējais kobalamīna-(III) daudzums, kas izdalīts ar urīnu 72 stundu laikā, bija aptuveni 60% no 5 g Cyanokit devas un aptuveni 50% no 10 g devas. Kopumā aprēķinātā izdale ar urīnu bija vismaz 60 līdz 70% no ievadītās devas. Lielākā daļa tika izdalīta ar urīnu pirmo 24 stundu laikā, bet urīna iekrāsošanās sarkanā krāsā tika novērota līdz 35 dienām pēc intravenozās infūzijas.
Pēc ķermeņa masas relativācijas, sievietēm un vīriešiem nenovēroja nozīmīgas atšķirības brīvā un kopējā kobalamīna-(III) plazmas un urīna farmakokinētiskajos rādītājos pēc Cyanokit 5 g vai 10 g ievades.
Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, hidroksokobalamīns saistās pie cianīdiem, izveidojot ciānkobalamīnu, kas izdalās urīnā. Kopējā kobalamīna-(III) farmakokinētiku šajā populācijā var ietekmēt organisma cianīdu slodze, jo ziņotais ciānkobalamīna eliminācijas pusperiods ir 2 - 3 reizes mazāks nekā kopējam kobalamīnam-(III) veseliem brīvprātīgajiem.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Anestezētiem trušiem hidroksokobalamīns pastiprināja hemodinamiskos efektus (paaugstināja vidējo arteriālo asinsspiedienu un kopējo perifēro rezistenci, samazināja sirds izsviedi), kas saistīts ar tā spēju samazināt slāpekļa oksīda koncentrāciju.
Standartpētījumos iegūtie dati par vienas devas un atkārtotu devu toksicitāti un genotoksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Galvenie mērķa orgāni bija aknas un nieres. Tomēr to konstatēja tikai, lietojot devas, kas pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamās . Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Īpaši tika novērota aknu fibroze suņiem pēc hidroksokobalamīna ievades 4 nedēļu garumā, lietojot 300 mg/kg devu. Šo atradi nevar attiecināt uz cilvēkiem, jo īstermiņa hidroksokobalamīna pētījumos tas netika ziņots.
Žurkām un trušiem, lietojot devu 150 mg/kg un lielākas devas katru dienu organoģenēzes periodā, novēroja attīstības toksicitāti, tostarp teratogenitāti. 150 mg/kg deva aptuveni atbilst ieteiktajai maksimālajai devai cilvēkiem.
Nav pieejami dati par ietekmi uz vīriešu un sieviešu auglību, tāpat arī nav zināma ietekme uz perinatālo un postnatālo attīstību. Hidroksokobalamīna kancerogenitāte nav pētīta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Sālsskābe (pH korekcijai).
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
10

Tika novērota fizikāla nesaderība (daļiņu veidošanās), lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: diazepāms, dobutamīns, dopamīns, fentanils, nitroglicerīns, pentobarbitāls, fenitoīna nātrija sāls, propofols un tiopentāls.
Tika novērota ķīmiska nesaderība, lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: epinefrīns, lidokaīna hidrohlorīds, adenozīns, atropīns, midazolāms, ketamīns, sukcinilholīna hlorīds, amiodarona hidrohlorīds, nātrija bikarbonāts, nātrija tiosulfāts, nātrija nitrīts, un tika ziņots arī par nesaderību ar askorbīnskābi. Tātad šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana ( asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma) ar to pašu intravenozo līniju nav ieteicama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C), transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C). Ja tiek pārsniegti šie īslaicīgi atļautie nosacījumi, zāles jāiznīcina.
Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2°C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8° C.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25 C.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
II hidrolītiskās klases bezkrāsaina stikla 250 ml flakons ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņš ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur divus flakonus (katrs flakons iepakots mazākā kartona kastītē), divas sterilas pārneses ierīces, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Nav īpašu atkritumu likvidēšanas prasību.
Katrs flakons ir jāsagatavo ar 100 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.
Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 30 sekundes, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt
11

apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo procedūru ar otru flakonu. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 23. novembris 2007 Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. 20. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS MM/GGGG Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
12

1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai

2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna (hydroxocobalamin). Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.

3. ZĀĻU FORMA Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai. Tumši sarkans kristālisks pulveris.

4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA

4.1. Terapeitiskās indikācijas

Indicēts lietošanai visām vecuma grupām, ja ir zināma vai iespējama saindēšanās ar cianīdiem.

Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus (skatīt 4.4. apakšpunktu).

4.2. Devas un lietošanas veids

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

ml

14

28

56

84

112

140

168

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes (skatīt 4.4. apakšpunktu) var ievadīt otro devu.

Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Maksimālā deva

Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.

13

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Lai arī hidroksokobalamīna drošums un efektivitāte pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem nav pētīta, Cyanokit tiek izmantots tikai kā neatliekamās terapijas līdzeklis akūtās, dzīvību apdraudošās situācijās un devas piemērošana šiem pacientiem nav nepieciešama.
Lietošanas veids
Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.
Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Nav.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidratācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.
Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.
Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simptomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem.
Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc atrašanās slēgtās, ugunsgrēka piedūmotās telpās, pēc cianīdu ieelpošanas, norīšanas vai kontakta ar ādu. Cianīdu saindēšanās avoti var būt ūdeņraža cianīds un tā sāļi, cianogēni, ieskaitot cianogēnos augus, alifātiskie nitrili vai ilgstošs kontakts ar nātrija nitroprusīdu.
Pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem
Biežāk sastopamās pazīmes un simptomi, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem: slikta dūša, vemšana, galvassāpes, mentālā statusa izmaiņas (piemēram, apjukums, dezorientācija), smagums krūtīs, aizdusa, paātrināta vai pastiprināta elpošana (agrīni), palēnināta elpošana vai elpošanas apstāšanās (vēlīni), hipertensija (agrīni) vai hipotensija (vēlīni), kardiovaskulārais kolapss, krampju lēkmes vai koma, midriāze un laktāta koncentrācija plazmā > 8 mmol/l.
Katastrofu nelaimes gadījumos, piemēram, terorisma vai ķīmiskas katastrofas apstākļos panikas simptomi, ieskaitot paātrinātu elpošanu un vemšanu, var atgādināt agrīnas saindēšanās ar cianīdiem pazīmes. Par īstu saindēšanos ar cianīdiem liecina mentālā statusa izmaiņas (apjukums un dezorientācija) un/vai midriāze.
14

Dūmu ieelpošana
Ne visi cietušie, kuri ir ieelpojuši dūmus ir saindējušies ar cianīdiem, tomēr var būt apdegumi, ievainojumi kontaktā ar citām toksiskām vielām, kas var pasliktināt klīnisko ainu. Pirms Cyanokit ievadīšanas cietušajiem ir ieteicams pārbaudīt sekojošo:  atrašanās slēgtās, piedūmotās telpās, kur noticis ugunsgrēks  sodrēji ap muti, degunu un/vai žāvas rajonā  mentālā statusa izmaiņas
Pie šiem nosacījumiem hipotensija un/vai laktāta koncentrācija plazmā ≥ 10 mmol/l (augstāka nekā minēts pie saindēšanās pazīmēm un simptomiem, ņemot vērā, ka oglekļa monoksīds izraisa laktātacidozi), lielā mērā liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Augstāk minēto pazīmju gadījumā nekavējoties jāuzsāk Cyanokit lietošana, līdz laktāta koncentrācijas plazmā noteikšanai.
Paaugstinātas jutības reakcijas
Zināma paaugstināta jutība pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu ir jāņem vērā, apsverot ieguvuma un riska attiecību pirms Cyanokit lietošanas, jo pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, iespējamas paaugstinātas jutības reakcijas (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Nieru slimības
Veseliem brīvprātīgajiem, kuri saņēmuši hidroksokobalamīnu, ir novēroti oksalāta kristāli urīnā. Pacientiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu, pēc zināmas vai varbūtējas saindēšanās ar cianīdu ir ziņots par akūtiem nieru mazspējas gadījumiem ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem un kalcija oksalāta kristāliem urīnā. Dažos gadījumos, lai veicinātu atveseļošanos, bija nepieciešama hemodialīze (skatīt 4.8. apakšpunktu). Tādēļ, piesardzības nolūkā, pēc Cyanokit ievadīšanas uzsākšanas 7 dienas ir regulāri jāpārbauda nieru darbība (ieskaitot urīnvielas slāpekļa līmeni asinīs un kreatinīna līmeni serumā).
Asinsspiediena paaugstināšanās
Pacientiem, kuri saņem hidroksokobalamīnu, var būt pārejoša, vispārēja asimptomātiska asinsspiediena paaugstināšanās. Maksimālā asinsspiediena paaugstināšanās novērota infūzijas beigās (skatīt 4.8. apakšpunktu).
Ietekme uz cianīdu līmeni asinīs
Hidroksokobalamīns pazemina cianīdu koncentrāciju asinīs. Kaut arī cianīdu līmeņa noteikšana asinīs nav obligāta un nedrīkst aizkavēt hidroksokobalamīna terapijas uzsākšanu, tā var būt noderīga, nosakot diagnozi par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas.
Ietekme uz apdegumu novērtējumu
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīnam ir spēja izraisīt ādas iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var ietekmēt apdegumu novērtējumu. Tomēr par apdegumiem īpaši liecina arī tādas pazīmes kā ādas bojājums, tūska un sāpes.
Ietekme uz laboratorijas testiem
Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt laboratorijas rādītāju noteikšanu (piemēram, klīnisko seruma bioķīmiju, hematoloģiju, koagulāciju un urīna analīzes rādītājus). In vitro testi liecina, ka mijiedarbības pakāpe un ilgums ir atkarīgi no daudziem faktoriem, piemēram, no hidroksokobalamīna devas, analīta, analīta koncentrācijas, metodoloģijas, analizatora, kobalamīna -(III) koncentrācijas, ieskaitot ciānkobalamīnu, un daļēji atkarīgi arī no laika starp parauga paņemšanas brīža un analīzes veikšanas.
15

Ņemot vērā in vitro pētījumus un farmakokinētiskos datus, kas iegūti no veseliem brīvprātīgajiem, ir apkopots tabulā, kurā parādīta mijiedarbība ar laboratorijas testiem pēc hidroksokobalamīna 5 g devas. Mijiedarbība pēc 10 g devas varētu ilgt vairāk kā 24 stundas. Mijiedarbības pakāpe un ilgums pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, var atšķirties atkarībā no intoksikācijas smaguma pakāpes. Dažādiem analizatoriem rezultāti var ievērojami atšķirties, tāpēc nepieciešama piesardzība, analizējot un skaidrojot laboratorijas testu rezultātus.

In vitro novērotā hidroksokobalamīna mijiedarbība ar laboratorijas testiem

Laboratorijas rādītāji Klīniskā seruma bioķīmija
Hematoloģija

Nav novērota mijiedarbība

Mākslīgi paaugstina*

Kalcijs

Kreatinīns

Nātrijs

Kopējais un

Kālijs

konjugētais

Hlors

bilirubīns**

Urīnviela

Triglicerīdi

Gammaglutamiltrans- Holesterīns

ferāze (GGT)

Kopējais

olbaltums

Glikoze

Albumīns

Sārmainā

fosfatāze

Eritrocīti

Hemoglobīns

Hematokrīts

(Hb)

Vidējais eritrocītu Vidējā

tilpums (MCV)

hemoglobīna

Leikocīti

koncentrācija

Limfocīti

eritrocītos

Monocīti

(MCH)

Eozinofīlie leikocīti Vidējā

Neitrofīlie leikocīti hemoglobīna

Trombocīti

koncentrācija

(MCHC)

Mākslīgi

Nav iespējams

Mijiedarbības

pazemina*

paredzēt***

ilgums pēc

vienas devas

5 g apmērā

Alanīnaminotransferāze Fosfāts

24 stundas,

(ALAT)

Urīnskābe

izņemot

Amilāze

Aspartātaminotransferāze bilirubīnu (līdz

(ASAT)

4 dienām)

Kreatīnkināze (CK)

Kreatīnkināzes

izoenzīms MB (CKMB)

Laktātdehidrogenāze

(LDH)

12 - 16 stundas

Koagulācija

Aktivētais parciālais

24 stundas

tromboplastīna laiks

(aPTT)

Protrombīna laiks (PT)

Kvika raudze vai INR

* ≥ 10% mijiedarbība novērota vismaz ar vienu analizatoru

** Mākslīgi pazemina, izmantojot Diazo metodi

*** Pretrunīgi rezultāti

Lietotie analizatori: ACL Futura (Instrumentation Laboratory), Axsym/Architect (Abbott), BM

Coasys 110 (Boehringer Mannheim), CellDyn 3700 (Abbott), Clinitek 500 (Bayer), Cobas Integra 700,

400 (Roche), Gen-S Coultronics, Hitachi 917, STA Compact, Vitros 950 (Ortho Diagnostics)

Hidroksokobalamīns var ietekmēt visus urīna kolorimetriskos rādītājus. Ietekme uz šiem testiem parasti ilgst 48 stundas pēc 5 g devas, bet var turpināties arī ilgāku laiku. Kamēr turpinās hromatūrija, jāievēro piesardzība, skaidrojot urīna kolorimetriskos rādītājus.

Mijiedarbība ar hemodialīzi

Tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos, jo kļūdaini tiek konstatēta „asins noplūde”. Pacientiem, kuri tiek ārstēti ar hidroksokobalamīnu, tas jāņem vērā pirms hemodialīzes uzsākšanas.

16

Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem
Nav drošuma datu par Cyanokit lietošanu kopā ar citiem cianīdu antidotiem (skatīt 6.2. apakšpunktu). Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju (skatīt 6.2. apakšpunktu).
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Pētījumi ar dzīvniekiem uzrāda teratogēnu iedarbību pēc lietošanas katru dienu organoģenēzes laikā (skatīt 5.3. apakšpunktu). Nav pietiekamu datu par hidroksokobalamīna lietošanu grūtniecēm un potenciālais risks cilvēkiem nav zināms. Tomēr, ja: - netiek ievadītas vairāk kā divas hidroksokobalamīna injekcijas - nav potenciāli dzīvību apdraudoša stāvokļa - nav piemērotas alternatīvās terapijas hidroksokobalamīnu var nozīmēt grūtniecēm.
Ja Cyanokit lietošanas laikā ir zināms par grūtniecību vai par to uzzina pēc Cyanokit lietošanas, no veselības aprūpes speciālistiem tiek pieprasīts nekavējoties ziņot par iedarbību grūtniecības laikā Reģistrācijas apliecības īpašniekam un/vai Veselības uzraudzības iestādēm un rūpīgi uzraudzīt grūtniecības norisi un rezultātu.
Barošana ar krūti
Tā kā hidroksokobalamīnu izmanto tikai potenciāli dzīvību apdraudošās situācijās, barošana ar krūti nav kontrindikācija tā lietošanai. Tā kā nav datu par lietošanu zīdaiņiem, pēc Cyanokit lietošanas barošanu ar krūti ieteicams pārtraukt.
Fertilitāte
Nav veikti pētījumi par fertilitāti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Nav piemērojama.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma īpašību pārskats
Klīniskajos pētījumos kopumā 347 pacienti lietoja hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna devas laikā 245 no 347 pacientiem bija aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem. Atlikušie 102 pacienti bija veseli brīvprātīgie, kuri hidroksokobalamīna lietošanas laikā nebija saindējušies ar cianīdiem.
Nevēlamo blakusparādību saraksts
Ziņots par sekojošām blakusparādībām, saistībā ar Cyanokit lietošanu. Tā kā par Cyanokit iegūtie dati nav pilnīgi, nav iespējams noteikt šo blakusparādību biežumu:
17

Asins un limfatiskās sistēmas traucējumi Limfocītu procentuālā skaita samazināšanās. Imūnās sistēmas traucējumi Alerģiskas reakcijas, ieskaitot angioneirotisku tūsku, ādas izsitumus, nātreni un niezi. Psihiskie traucējumi Nemiers. Nervu sistēmas traucējumi Atmiņas traucējumi; reibonis. Acu bojājumi Pietūkums, kairinājums, apsārtums. Sirds funkcijas traucējumi Ventrikulāras ekstrasistoles. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, tika novērota sirdsdarbības paātrināšanās. Asinsvadu sistēmas traucējumi Pārejoša asinsspiediena paaugstināšanās, kas parasti mazinās pēc vairākām stundām; karstuma viļņi. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās. Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības Pleirāls izsvīdums, aizdusa, spiedoša sajūta kaklā, rīkles sausums, diskomforta sajūta krūtīs. Kuņģa-zarnu trakta traucējumi Diskomforta sajūta vēderā, dispepsija, caureja, vemšana, slikta dūša, disfāgija. Ādas un zemādas audu bojājumi Atgriezeniska ādas un gļotādu iekrāsošanās sarkanā krāsā: lielākā daļa pacientu to novēros līdz 15 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas. Pustulozi izsitumi, kas var turpināties vairākas nedēļas, galvenokārt uz sejas un kakla. Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi  Akūta nieru mazspēja ar akūtu tubulāro nekrozi, nieru darbības traucējumiem, kalcija oksalāta
kristāliem urīnā (skatīt 4.4. apakšpunktu).  Hromatūrija: visiem pacientiem pirmo trīs dienu laikā pēc ievadīšanas parādīsies tumši sarkana
urīna krāsa. Urīna krāsojums var ilgt līdz 35 dienām pēc Cyanokit ievadīšanas (skatīt 4.4. apakšpunktu). Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā Galvassāpes; reakcija injekcijas vietā; perifēra tūska.
18

Izmeklējumi
Cyanokit var izraisīt plazmas iekrāsošanos sarkanā krāsā, un tas var veicināt noteiktu laboratorijas rādītāju līmeņa mākslīgu paaugstināšanos vai pazemināšanos (skatīt 4.4. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija
Analizējot ierobežotos datus par hidroksokobalamīna lietošanu bērniem (0 līdz 18 gadi), netika konstatētas atšķirības hidroksokobalamīna drošuma profilā pieaugušajiem un bērniem.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Lietojot devas līdz 15 g, nav ziņots par specifiskām, no devas atkarīgām blakusparādībām. Pārdozēšanas gadījumā ārstēšana ir vērsta uz simptomu novēršanu. Šādā gadījumā hemodialīze var izrādīties efektīva, bet tā ir indicēta tikai pie nozīmīgas hidroksokobalamīna izraisītas saindēšanās. Tomēr tumši sarkanās krāsas dēļ hidroksokobalamīns var ietekmēt hemodialīzes aparātu darbību (skatīt 4.4. apakšpunktu).
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: Antidoti, ATĶ kods: V03AB33
Darbības mehānisms
Hidroksokobalamīna darbības mehānisms, ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, balstās uz tā spēju cieši saistīt cianīdu jonus. Katra hidroksokobalamīna molekula var piesaistīt vienu cianīda jonu, aizvietojot hidrokso ligandu, kas saistīts ar trīsvērtīgo kobalta jonu, izveidojot ciānkobalamīnu. Ciānkobalamīns ir stabils, netoksisks savienojums, kas izdalās ar urīnu.
Efektivitāte
Ētisku apsvērumu dēļ kontrolēti efektivitātes pētījumi cilvēkiem nav veikti.
 Dzīvnieku farmakoloģija
Hidroksokobalamīna efektivitāte tika pētīta kontrolētā pētījumā ar cianīdiem saindētiem pieaugušiem suņiem. Suņi tika saindēti, veicot intravenozu kālija cianīda letālas devas ievadi. Pēc tam suņi saņēma 9 mg/ml nātrija hlorīda, 75 mg/kg vai 150 mg/kg hidroksokobalamīna, ievadot intravenozi 7,5 minūšu laikā. 75 mg/kg un 150 mg/kg devas aptuveni atbilst 5 g un 10 g hidroksokobalamīna cilvēkiem, ne tikai pēc ķermeņa masas, bet arī pēc hidroksokobalamīna Cmax [kopējais kobalamīns-(III), skatīt 5.2. apakšpunktu].
Izdzīvošana pēc 4 stundām un pēc 14 dienām bija ievērojami augstāka hidroksokobalamīna 75 mg/kg un 150 mg/kg devu grupās, salīdzinot ar suņiem, kuri saņēma tikai nātrija hlorīdu 9 mg/ml:
19

Ar cianīdu saindēto suņu izdzīvošana

Rādītājs Izdzīvošana pēc 4 stundām, N (%) Izdzīvošana pēc 14 dienām, N (%)
* p< 0,025

Nātrija hlorīds 9 mg/ml (N=17)
7 (41) 3 (18)

Ārstēšana

Hidroksokobalamīns

75 mg/kg

150 mg/kg

(N=19)

(N=18)

18 (95)*

18 (100)*

15 (79)*

18 (100)*

Histopatoloģiskajā izmeklēšanā tika konstatēts smadzeņu bojājums, kas atbilda cianīdu inducētai hipoksijai. Smadzeņu bojājuma biežums ievērojami zemāks bija suņiem, kuri saņēma 150 mg/kg hidroksokobalamīna, nekā suņiem, kuri saņēma 75 mg/kg hidroksokobalamīna vai nātrija hlorīdu 9 mg/ml.

Pēc saindēšanās ar cianīdiem ātra un pilnīga hemodinamikas atjaunošanās, kam sekoja asins gāzu sastāva, pH un laktāta līmeņa normalizēšanās, visvairāk veicināja labu iznākumu dzīvniekiem, kuri tika ārstēti ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīns samazināja kopējo cianīdu koncentrāciju asinīs no apmēram 120 nmol/ml līdz 30 - 40 nmol/ml infūzijas beigās, salīdzinot ar 70 nmol/ml suņiem, tikai pēc 9 mg/ml nātrija hlorīda ievadīšanas.

 Pacienti pēc saindēšanās ar cianīdiem

Kopumā 245 pacienti pēc iespējamas vai zināmas saindēšanās ar cianīdiem tika iekļauti klīniskajā pētījumā par hidroksokobalamīna kā antidota efektivitāti. No 213 pacientiem, kuriem bija zināms iznākums, izdzīvoja 58%. No 89 pacientiem, kuri nomira, 63 konstatēja sirdsdarbības apstāšanos, kas liecina, ka daudziem no šiem pacientiem bija neatgriezenisks smadzeņu bojājums pirms hidroksokobalamīna ievadīšanas. No 144 pacientiem, kuriem nebija sākotnējas sirdsdarbības apstāšanās un kuru iznākums bija zināms, izdzīvoja 118 (82%). Turklāt no 34 pacientiem, kuriem bija zināma saindēšanās un cianīdu koncentrācija bija virs letālās devas sliekšņa (≥ 100 µmol/l), izdzīvoja 21 (62%) pēc ārstēšanas ar hidroksokobalamīnu. Hidroksokobalamīna ievade izraisīja asinsspiediena normalizēšanos (sistoliskais asinsspiediens > 90 mmHg) 17 no 21 pacientiem (81%), kuriem bija zems asinsspiediens (sistoliskais asinsspiediens > 0 un ≤ 90 mmHg) pēc saindēšanās ar cianīdiem. Ja neiroloģiskā izmeklēšana ilgākā laika posmā bija iespējama (96 pacientiem no 171 pacientiem, kuriem bija neiroloģiski simptomi pirms hidroksokobalamīna ievades), 51 (53%) pacientam pēc hidroksokobalamīna lietošanas novēroja uzlabošanos vai pilnīgu funkcijas atjaunošanos.

 Gados vecāki cilvēki

Klīnisko pētījumu laikā aptuveni 50 zināmie vai iespējamie cianīdu intoksikācijas upuri 65 gadu vecumā vai vecāki saņēma hidroksokobalamīnu. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte šiem pacientiem neatšķīrās no gados jaunākiem pacientiem.

 Pediatriskā populācija

Dati par efektivitāti ir pieejami par 54 pediatrijas pacientiem. Pediatrijas pacientu vidējais vecums bija apmēram seši gadi, un vidējā hidroksokobalamīna deva bija aptuveni 120 mg/kg ķermeņa masas. Izdzīvošanas koeficients 41% bija ļoti atkarīgs no klīniskās situācijas. No 20 pediatrijas pacientiem, kuriem nebija sākotnējās sirdsdarbības apstāšanās, izdzīvoja 18 (90%), no kuriem 4 bija komplikācijas. Kopumā hidroksokobalamīna efektivitāte pediatrijas pacientiem neatšķīrās no pieaugušajiem.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Pēc Cyanokit intravenozas ievades notiek izteikta saistīšanās ar plazmas proteīniem un mazmolekulāriem fizioloģiskiem savienojumiem, izveidojot dažādus kobalamīna-(III) kompleksus,

20

aizvietojot hidrokso ligandu. Maza molekulārā svara kobalamīna-(III) savienojumi, kas izveidojušies pēc hidroksokobalamīna ievades, ir tā sauktais brīvais kobalamīns-(III); brīvā un proteīna saistītā kobalamīna summa ir tā sauktais kopējais kobalamīns-(III). Lai atspoguļotu visu derivātu īpašības, tika novērtēta nevis hidroksokobalamīna farmakokinētika, bet gan kobalamīna-(III) īpašības, nosakot koncentrāciju vienā vienībā µg eq/ml (t.i. kobalamīna-(III) esamība bez specifiskā liganda).
Veseliem brīvprātīgajiem novēroja no devas atkarīgu farmakokinētiku pēc vienas no 2,5 līdz 10 g Cyanokit devas intravenozas ievades. Vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 113 un 579 µg eq/ml pēc 5 g Cyanokit devas (ieteicamā sākuma deva). Līdzīgi vidējās brīvā un kopējā kobalamīna-(III) Cmax vērtības bija atbilstoši 197 un 995 µg eq/ml pēc 10 g Cyanokit devas. Vidējais dominējošais brīvā un kopējā kobalamīna-(III) eliminācijas pusperiods ilga apmēram 26 līdz 31 stundas, lietojot 5 un 10 g devas.
Vidējais kopējais kobalamīna-(III) daudzums, kas izdalīts ar urīnu 72 stundu laikā, bija aptuveni 60% no 5 g Cyanokit devas un aptuveni 50% no 10 g devas. Kopumā aprēķinātā izdale ar urīnu bija vismaz 60 līdz 70% no ievadītās devas. Lielākā daļa tika izdalīta ar urīnu pirmo 24 stundu laikā, bet urīna iekrāsošanās sarkanā krāsā tika novērota līdz 35 dienām pēc intravenozās infūzijas.
Pēc ķermeņa masas relativācijas, sievietēm un vīriešiem nenovēroja nozīmīgas atšķirības brīvā un kopējā kobalamīna-(III) plazmas un urīna farmakokinētiskajos rādītājos pēc Cyanokit 5 g vai 10 g ievades.
Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, hidroksokobalamīns saistās pie cianīdiem, izveidojot ciānkobalamīnu, kas izdalās urīnā. Kopējā kobalamīna-(III) farmakokinētiku šajā populācijā var ietekmēt organisma cianīdu slodze, jo ziņotais ciānkobalamīna eliminācijas pusperiods ir 2 - 3 reizes mazāks nekā kopējam kobalamīnam-(III) veseliem brīvprātīgajiem.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Anestezētiem trušiem hidroksokobalamīns pastiprināja hemodinamiskos efektus (paaugstināja vidējo arteriālo asinsspiedienu un kopējo perifēro rezistenci, samazināja sirds izsviedi), kas saistīts ar tā spēju samazināt slāpekļa oksīda koncentrāciju.
Standartpētījumos iegūtie dati par vienas devas un atkārtotu devu toksicitāti un genotoksicitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Galvenie mērķa orgāni bija aknas un nieres. Tomēr to konstatēja tikai, lietojot devas, kas pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamās . Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Īpaši tika novērota aknu fibroze suņiem pēc hidroksokobalamīna ievades 4 nedēļu garumā, lietojot 300 mg/kg devu. Šo atradi nevar attiecināt uz cilvēkiem, jo īstermiņa hidroksokobalamīna pētījumos tas netika ziņots.
Žurkām un trušiem, lietojot devu 150 mg/kg un lielākas devas katru dienu organoģenēzes periodā, novēroja attīstības toksicitāti, tostarp teratogenitāti. 150 mg/kg deva aptuveni atbilst ieteiktajai maksimālajai devai cilvēkiem.
Nav pieejami dati par ietekmi uz vīriešu un sieviešu auglību, tāpat arī nav zināma ietekme uz perinatālo un postnatālo attīstību. Hidroksokobalamīna kancerogenitāte nav pētīta.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Sālsskābe (pH korekcijai).
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
21

Tika novērota fizikāla nesaderība (daļiņu veidošanās), lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: diazepāms, dobutamīns, dopamīns, fentanils, nitroglicerīns, pentobarbitāls, fenitoīna nātrija sāls, propofols un tiopentāls.
Tika novērota ķīmiska nesaderība, lietojot sagatavoto hidroksokobalamīna šķīdumu maisījumā ar šādām zālēm: epinefrīns, lidokaīna hidrohlorīds, adenozīns, atropīns, midazolāms, ketamīns, sukcinilholīna hlorīds, amiodarona hidrohlorīds, nātrija bikarbonāts, nātrija tiosulfāts, nātrija nitrīts, un tika ziņots arī par nesaderību ar askorbīnskābi. Tātad šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana ( asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma) ar to pašu intravenozo līniju nav ieteicama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C), transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C). Ja tiek pārsniegti šie īslaicīgi atļautie nosacījumi, zāles jāiznīcina.
Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9 %) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2°C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8 °C.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25 C.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
I hidrolītiskās klases bezkrāsaina stikla 250 ml flakons ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņš ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur vienu flakonu, kas iepakots mazākā kartona kastītē vienu sterilu pārneses ierīci, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Nav īpašu atkritumu likvidēšanas prasību.
Flakons ir jāsagatavo ar 200 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.
Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 1 minūti, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt
22

apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 23. novembris 2007 Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2012. 20. jūlijs 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS MM/GGGG Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
23

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
24

A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Merck Santé S.A.S. Centre de Production de Semoy 2, rue du Pressoir Vert F-54400 Semoy Francija
Vai
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Vai
SERB 40 Avenue George V 75008 Paris Francija
Drukātajā lietošanas instrukcijā jānorāda ražotāja, kas atbild par attiecīgās sērijas izlaidi, nosaukums un adrese.
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi atbilstoši Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstam (EURD sarakstam), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjaunotajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
25

Ja PADZ un atjaunotā RPP iesniegšanas termiņš sakrīt, abus minētos dokumentus var iesniegt vienlaicīgi.
26

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
27

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
28

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Divi flakoni Divas pārneses ierīces. Viens intravenozās infūzijas komplekts. Viens īss katetrs zāļu ievadīšanai bērniem. Šis komplekts nesatur šķīdinātāju.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz Izlasiet lietošanas instrukciju par uzglabāšanas apstākļiem ambulatoras lietošanas gadījumā.
29

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
30

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KĀRBA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Viens flakons
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
31

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
32

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai satur 2,5 g hidroksokobalamīna.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
33

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr. 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
34

MEDICĪNAS UN VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTUS INFORMĒJOŠĀ UZLĪME “Pievienošanai pacienta medicīniskajam ierakstam: Šim pacientam ir ievadīts Cyanokit. Cyanokit var ietekmēt apdegumu novērtējumu (ādas iekrāsošanās sarkanā krāsā) un laboratorijas testus, un var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos (skat. “Zāļu apraksts”).”
35

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Viens flakons Viena pārneses ierīce. Viens intravenozās infūzijas komplekts. Viens īss katetrs zāļu ievadīšanai bērniem. Šis komplekts nesatur šķīdinātāju.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz Izlasiet lietošanas instrukciju par uzglabāšanas apstākļiem ambulatoras lietošanas gadījumā.
36

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles.
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: {numurs} SN: {numurs} NN: {numurs}
37

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KĀRBA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Viens flakons
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
38

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sērija 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
39

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONS
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Palīgviela: sālsskābe (pH korekcijai).
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai satur 5 g hidroksokobalamīna.
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der.līdz
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25 °C.
40

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/07/420/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr. 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Pamatojums Braila raksta nepiemērošanai ir apstiprināts
41

MEDICĪNAS UN VESELĪBAS APRŪPES SPECIĀLISTUS INFORMĒJOŠĀ UZLĪME “Pievienošanai pacienta medicīniskajam ierakstam: Šim pacientam ir ievadīts Cyanokit. Cyanokit var ietekmēt apdegumu novērtējumu (ādas iekrāsošanās sarkanā krāsā) un laboratorijas testus, un var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos (skat. “Zāļu apraksts”).”
42

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
43

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Cyanokit 2,5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.  Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas 3. Kā lietot Cyanokit 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Cyanokit 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto
Cyanokit satur aktīvo vielu hidroksokobalamīnu. Cyanokit ir antidots, kas paredzēts visām vecuma grupām zināmas vai iespējamas saindēšanās ar cianīdiem ārstēšanai. Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus.
Cianīds ir ārkārtīgi indīga ķīmiskā viela. Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc kontakta ar dūmiem sadzīves vai industriālos ugunsgrēkos, ieelpojot vai norijot cianīdus vai cianīdiem saskaroties ar ādu.
2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam  ja Jums ir alerģija pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu. Viņi ņems to vērā pirms Cyanokit
lietošanas.  ka Jūs esat saņēmis Cyanokit, ja būs nepieciešams sekojošais:
- veikt kādas asins vai urīna analīzes. Cyanokit var ietekmēt šo testu rezultātus. - apdegumu novērtējums. Cyanokit var ietekmēt novērtējumu, jo tas izraisa ādas iekrāsošanos
sarkanā krāsā. - hemodialīze. Cyanokit var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos līdz tās tiek izvadītas no
asinīm (vismaz 5,5 līdz 6,5 dienas). - nieru darbības kontrole: Cyanokit var izraisīt nieru mazspēju ar kalcija kristāliem urīnā.
Citas zāles un Cyanokit
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par Cyanokit vienlaicīgu lietošanu ar citām zālēm ir atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
44

Grūtniecība un barošana ar krūti
Šīs zāles paredzētas lietošanai ārkārtas gadījumos. Tās var ievadīt grūtniecības vai barošanas ar krūti laikā. Ja Jūs ārstēšanas laikā ar Cyanokit bijāt stāvoklī vai Jūs domājat, ka šajā laikā varējāt būt stāvoklī, pastāstiet ārstam cik ātri vien iespējams. Pēc ārstēšanas ar Cyanokit ārsts ieteiks Jums pārtraukt barošanu ar krūti.
3. Kā lietot Cyanokit
Cyanokit Jums ievadīs vēnā infūzijas veidā Jūsu ārsts vai veselības aprūpes speciālists. Jums varētu būt nepieciešama viena vai divas infūzijas.
Pirmā Cyanokit infūzija Jums tiks veikta 15 minūšu laikā. Sākotnējā deva pieaugušajiem ir 5 g. Bērniem tā ir 70 mg/kg ķermeņa masas, līdz maksimālajai devai 5 g. Ja būs nepieciešama otra infūzija, tā ilgs 15 minūtes līdz 2 stundas. Tas ir atkarīgs no saindēšanās smaguma. Maksimālā kopējā ieteicamā deva ir 10 g pieaugušajiem un 140 mg/kg ķermeņa masas bērniem, līdz maksimālajai devai 10 g.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par to, kā sagatavot Cyanokit infūziju un kā noteikt nepieciešamo devu, atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Ir iespējamas šādas blakusparādības (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):
Alerģija (paaugstināta jutība)
Nekavējoties pastāstiet savam ārstam, ja ārstēšanas laikā vai pēc ārstēšanās novērojat šādus simptomus:  pietūkums ap acīm, lūpu, mēles, kakla vai roku tūska  elpošanas grūtības, aizsmakums, runāšanas grūtības  ādas apsārtums, nātrene vai nieze. Šīs blakusparādības var būt nopietnas, un tām nepieciešama tūlītēja ārstēšana.
Sirds un asinsspiediena problēmas
 var novērot tādus simptomus kā galvassāpes vai reiboni sakarā ar paaugstinātu asinsspiedienu. Asinsspiediens īpaši paaugstinās ārstēšanas beigās un parasti normalizējas pēc vairākām stundām.
 neregulāra sirdsdarbība  sejas piesarkums. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās un sirdsdarbības paātrināšanās.
Elpošanas un krūšu kurvja problēmas
 šķidruma uzkrāšanās krūtīs (pleirāls izsvīdums)  elpošanas grūtības  spiedoša sajūta kaklā
45

 rīkles sausums  spiediena sajūta krūtīs.
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
 nieru bojājumi, piemēram, akūta nieru mazspēja un kristāli urīnā.  urīns sarkanā krāsā. Visiem pacientiem būs vērojama izteikta urīna iekrāsošanās tumši sarkanā krāsā trīs dienas pēc ievades. Urīna iekrāsošanās varētu turpināties līdz pat 35 dienām pēc Cyanokit lietošanas. Citas sekas uz Jūsu ķermeni šī sarkanā iekrāsošanās neatstāj.
Kuņģa-zarnu trakta (gremošanas) problēmas
 diskomforta sajūta vēderā  gremošanas traucējumi  caureja  slikta dūša  vemšana  rīšanas grūtības.
Acu problēmas
 pietūkums, kairinājums, apsārtums.
Ādas reakcijas
 vairākumam pacientu novēros ādas un gļotādu iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var turpināties līdz pat 15 dienām pēc Cyanokit ievades.
 pūslīšu veida izsitumi uz ādas (pustulozi izsitumi). Tie var turpināties vairākas nedēļas un ir izvietoti galvenokārt uz sejas un kakla.
 tās ķermeņa daļas iekaisums, kur tika ievadītas zāles.
Citas blakusparādības
 nemiers  atmiņas traucējumi  reibonis  galvassāpes  potīšu tūska  asins analīžu rezultātu izmaiņas ar izmainītu noteiktu balto asinsķermenīšu rādītāju (limfocītu
skaita izmaiņas)  plazmas iekrāsošanās, kas var izraisīt noteiktu laboratorijas rādītāju mākslīgu paaugstināšanos
vai pazemināšanos.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Cyanokit
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
46

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona, kartona kastītes un ārējās kastītes pēc Der.līdz.
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām  parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C)  transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un  sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C).
Lietošanai sagatavota šķīduma uzglabāšanas nosacījumus skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai” lietošanas instrukcijas nobeigumā.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Cyanokit satur
 Aktīvā viela ir hidroksokobalamīns. Katrs flakons satur 2,5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 100 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
 Cita sastāvdaļa ir sālsskābe (pH korekcijai).
Cyanokit ārējais izskats un iepakojums
Cyanokit pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai ir tumši sarkans kristālisks pulveris stikla flakonā ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņu ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur divus flakonus (katrs flakons iepakots mazākā kartona kastītē), divas sterilas pārneses ierīces, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Ražotājs
Merck Santé s.a.s. / SEMOY 2, rue du Pressoir Vert 45400 Semoy Francija
Vai
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Vai
47

SERB 40 Avenue George V 75008 Paris Francija

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/. -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- -

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem:

Norādījumi par sagatavošanu lietošanai

Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidrācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.

Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.

Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Tomēr, ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simtomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir klīniskas aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem, ieteicams nekavējoties ievadīt Cyanokit.

Cyanokit sagatavošana

Katrs flakons ir jāsagatavo ar 100 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.

Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 30 sekundes, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu. Ja nepieciešams, atkārtojiet šo procedūru ar otru flakonu.

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

48

ml

14

28

56

84

112

140

168

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes var ievadīt otro devu.

Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (2 x 100 ml).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Maksimālā deva

Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.

Nieru vai aknu darbības traucējumi

Šiem pacientiem devas piemērošana nav nepieciešama.

Lietošanas veids

Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.

Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.

Cyanokit lietošana vienlaicīgi ar citiem preparātiem

Cyanokit nedrīkst sajaukt ar citiem šķīdinātājiem, izņemot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijai vai Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.

Tā kā, ievadot kopā ar atsevišķām reanimācijā izmantotām zālēm, bieži novērota fizikāla un ķīmiska nesaderība, šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.

Ja notiek vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana (asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma), ieteicama atsevišķu intravenozo līniju (ja iespējams pretējās ekstremitātēs) izmantošana.

Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem: Tika novērota ķīmiska nesaderība ar nātrija tiosulfātu, nātrija nitrītu un askorbīnskābi. Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju.

Sagatavotā šķīduma stabilitāte lietošanas laikā

Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2 °C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8 °C.

49

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Cyanokit 5 g pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai Hydroxocobalamin
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.  Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt.  Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam.  Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas 3. Kā lietot Cyanokit 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Cyanokit 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Cyanokit un kādam nolūkam tās lieto
Cyanokit satur aktīvo vielu hidroksokobalamīnu. Cyanokit ir antidots, kas paredzēts visām vecuma grupām zināmas vai iespējamas saindēšanās ar cianīdiem ārstēšanai. Cyanokit jāievada, ievērojot atbilstošus dekontaminācijas un uzturošos pasākumus.
Cianīds ir ārkārtīgi indīga ķīmiskā viela. Saindēšanās ar cianīdiem var notikt pēc kontakta ar dūmiem sadzīves vai industriālos ugunsgrēkos, ieelpojot vai norijot cianīdus vai cianīdiem saskaroties ar ādu.
2. Kas Jums jāzina pirms Cyanokit lietošanas
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam  ja Jums ir alerģija pret hidroksokobalamīnu vai B12 vitamīnu. Viņi ņems to vērā pirms Cyanokit
lietošanas.  ka Jūs esat saņēmis Cyanokit, ja būs nepieciešams sekojošais:
- veikt kādas asins vai urīna analīzes. Cyanokit var ietekmēt šo testu rezultātus. - apdegumu novērtējums. Cyanokit var ietekmēt novērtējumu, jo tas izraisa ādas iekrāsošanos
sarkanā krāsā. - hemodialīze. Cyanokit var izraisīt hemodialīzes aparātu apstāšanos līdz tās tiek izvadītas no
asinīm (vismaz 5,5 līdz 6,5 dienas). - nieru darbības kontrole: Cyanokit var izraisīt nieru mazspēju ar kalcija kristāliem urīnā.
Citas zāles un Cyanokit
Pastāstiet ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par Cyanokit vienlaicīgu lietošanu ar citām zālēm ir atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
50

Grūtniecība un barošana ar krūti
Šīs zāles paredzētas lietošanai ārkārtas gadījumos. Tās var ievadīt grūtniecības vai barošanas ar krūti laikā. Ja Jūs ārstēšanas laikā ar Cyanokit bijāt stāvoklī vai Jūs domājat, ka šajā laikā varējāt būt stāvoklī, pastāstiet ārstam cik ātri vien iespējams. Pēc ārstēšanas ar Cyanokit ārsts ieteiks Jums pārtraukt barošanu ar krūti.
3. Kā lietot Cyanokit
Cyanokit Jums ievadīs vēnā infūzijas veidā Jūsu ārsts vai veselības aprūpes speciālists. Jums varētu būt nepieciešama viena vai divas infūzijas.
Pirmā Cyanokit infūzija Jums tiks veikta 15 minūšu laikā. Sākotnējā deva pieaugušajiem ir 5 g. Bērniem tā ir 70 mg/kg ķermeņa masas, līdz maksimālajai devai 5 g. Ja būs nepieciešama otra infūzija, tā ilgs 15 minūtes līdz 2 stundas. Tas ir atkarīgs no saindēšanās smaguma. Maksimālā kopējā ieteicamā deva ir 10 g pieaugušajiem un 140 mg/kg ķermeņa masas bērniem, līdz maksimālajai devai 10 g.
Sīkāka informācija Jūsu ārstam vai citam veselības aprūpes speciālistam par to, kā sagatavot Cyanokit infūziju un kā noteikt nepieciešamo devu, atrodama šīs lietošanas instrukcijas nobeigumā (skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai”).
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Ir iespējamas šādas blakusparādības (biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem):
Alerģija (paaugstināta jutība)
Nekavējoties pastāstiet savam ārstam, ja ārstēšanas laikā vai pēc ārstēšanās novērojat šādus simptomus:  pietūkums ap acīm, lūpu, mēles, kakla vai roku tūska  elpošanas grūtības, aizsmakums, runāšanas grūtības  ādas apsārtums, nātrene vai nieze. Šīs blakusparādības var būt nopietnas, un tām nepieciešama tūlītēja ārstēšana.
Sirds un asinsspiediena problēmas
 var novērot tādus simptomus kā galvassāpes vai reiboni sakarā ar paaugstinātu asinsspiedienu. Asinsspiediens īpaši paaugstinās ārstēšanas beigās un parasti normalizējas pēc vairākām stundām.
 neregulāra sirdsdarbība  sejas piesarkums. Pacientiem, kuri saindējušies ar cianīdiem, novērota arī asinsspiediena pazemināšanās un sirdsdarbības paātrināšanās.
Elpošanas un krūšu kurvja problēmas
 šķidruma uzkrāšanās krūtīs (pleirāls izsvīdums)  elpošanas grūtības  spiedoša sajūta kaklā
51

 rīkles sausums  spiediena sajūta krūtīs.
Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
 nieru bojājumi, piemēram, akūta nieru mazspēja un kristāli urīnā.  urīns sarkanā krāsā. Visiem pacientiem būs vērojama izteikta urīna iekrāsošanās tumši sarkanā krāsā trīs dienas pēc ievades. Urīna iekrāsošanās varētu turpināties līdz pat 35 dienām pēc Cyanokit lietošanas. Citas sekas uz Jūsu ķermeni šī sarkanā iekrāsošanās neatstāj.
Kuņģa-zarnu trakta (gremošanas) problēmas
 diskomforta sajūta vēderā  gremošanas traucējumi  caureja  slikta dūša  vemšana  rīšanas grūtības.
Acu problēmas
 pietūkums, kairinājums, apsārtums.
Ādas reakcijas
 vairākumam pacientu novēros ādas un gļotādu iekrāsošanos sarkanā krāsā, kas var turpināties līdz pat 15 dienām pēc Cyanokit ievades.
 pūslīšu veida izsitumi uz ādas (pustulozi izsitumi). Tie var turpināties vairākas nedēļas un ir izvietoti galvenokārt uz sejas un kakla.
 tās ķermeņa daļas iekaisums, kur tika ievadītas zāles.
Citas blakusparādības
 nemiers  atmiņas traucējumi  reibonis  galvassāpes  potīšu tūska  asins analīžu rezultātu izmaiņas ar izmainītu noteiktu balto asinsķermenīšu rādītāju (limfocītu
skaita izmaiņas)  plazmas iekrāsošanās, kas var izraisīt noteiktu laboratorijas rādītāju mākslīgu paaugstināšanos
vai pazemināšanos.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Cyanokit
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
52

Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz flakona, kartona kastītes un ārējās kastītes pēc Der.līdz.
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C.
Ambulatorai lietošanai Cyanokit īslaicīgi var pakļaut temperatūras svārstībām  parastas transportēšanas laikā (15 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 40 °C)  transportējot tuksnesī (4 dienas temperatūrā no 5 °C līdz 60 °C) un  sasalšanas/atkušanas apstākļos (15 dienas temperatūrā no -20 °C līdz 40 °C).
Lietošanai sagatavota šķīduma uzglabāšanas nosacījumus skatīt „Norādījumi par sagatavošanu lietošanai' lietošanas instrukcijas nobeigumā.”
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Cyanokit satur
 Aktīvā viela ir hidroksokobalamīns. Flakons satur 5 g hidroksokobalamīna. Pēc sagatavošanas ar 200 ml šķīdinātāja, katrs iegūtā šķīduma ml satur 25 mg hidroksokobalamīna.
 Cita sastāvdaļa ir sālsskābe (pH korekcijai).
Cyanokit ārējais izskats un iepakojums
Cyanokit pulveris infūziju šķīduma pagatavošanai ir tumši sarkans kristālisks pulveris stikla flakonā ar bromobutila gumijas aizbāzni un alumīnija vāciņu ar plastmasas aizsargvāciņu.
Katrs iepakojums satur vienu flakonu, kas iepakots mazākā kartona kastītē, vienu sterilu pārneses ierīci, vienu sterilu intravenozās infūzijas komplektu un vienu sterilu īso katetru, zāļu ievadīšanai bērniem.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Ražotājs
Merck Santé s.a.s. / SEMOY 2, rue du Pressoir Vert 45400 Semoy Francija
Vai
SERB S.A. Avenue Louise 480 1050 Brussels Beļģija
Vai
53

SERB 40 Avenue George V 75008 Paris Francija

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta MM/GGGG.

Citi informācijas avoti

Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/. ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai medicīnas vai veselības aprūpes speciālistiem:

Norādījumi par sagatavošanu lietošanai

Ārstējot saindēšanos ar cianīdiem, nekavējoties jāpievērš uzmanība elpceļu caurejamībai, adekvātai oksigenācijai un hidrācijai, sirds un asinsvadu sistēmas stabilitātei un krampju lēkmju novēršanai. Jāapsver dekontaminācijas pasākumi, ņemot vērā saindēšanās veidu.

Cyanokit nav skābekļa terapijas aizstājējs, tā lietošana nedrīkst aizkavēt augstāk minētos pasākumus.

Bieži vien sākotnēji nav pārliecības par saindēšanos ar cianīdiem un saindēšanās pakāpi. Plaši pieejams, ātrs, apstiprinošs tests cianīdu līmeņa noteikšanai asinīs nav pieejams. Tomēr, ja ir ieplānots noteikt cianīdu līmeni asinīs, asins paraugu ir ieteicams paņemt pirms Cyanokit terapijas uzsākšanas. Lēmums par ārstēšanu jāpieņem, balstoties uz klīnisko anamnēzi un/vai pazīmēm un simtomiem, kas liecina par saindēšanos ar cianīdiem. Ja ir klīniskas aizdomas par saindēšanos ar cianīdiem, ieteicams nekavējoties ievadīt Cyanokit.

Cyanokit sagatavošana

Flakons ir jāsagatavo ar 200 ml šķīdinātāja, izmantojot pievienoto sterilo pārneses ierīci. Ieteicamais šķīdinātājs ir 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai. Tikai tad, ja nav pieejams 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdums injekcijai, var izmantot Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.

Cyanokit flakons ir jāsaskalo vai jāapgriež vismaz 1 minūti, lai samaisītu šķīdumu. To nedrīkst sakratīt, jo sakratīšanas rezultātā var izveidoties putas, kas var apgrūtināt atšķaidījuma līmeņa noskaidrošanu. Tā kā sagatavotais šķīdums ir tumši sarkans, dažu nešķīstošu daļiņu ievērošana var būt apgrūtinoša. Šādiem gadījumiem jāizmanto pievienotais intravenozās infūzijas komplekts, jo tajā ir atbilstošais filtrs, kurš jāizmanto ar sagatavoto šķīdumu.

Devas

Sākuma deva Pieaugušie: Cyanokit sākuma deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).

Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) Cyanokit sākuma deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.

Ķermeņa masa

kg

5

10

20

30

40

50

60

Sākuma deva

g

0,35

0,70

1,40

2,10

2,80

3,50

4,20

ml

14

28

56

84

112

140

168

54

Nākamā deva Atkarībā no saindēšanās smaguma pakāpes un klīniskās atbildes var ievadīt otro devu.
Pieaugušie: Nākamā Cyanokit deva ir 5 g (200 ml, pilns sagatavota šķīduma tilpums).
Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) nākamā Cyanokit deva ir 70 mg/kg ķermeņa masas, nepārsniedzot 5 g.
Maksimālā deva
Pieaugušie: Maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 10 g.
Pediatriskā populācija: No zīdaiņu vecuma līdz pusaudžu vecumam (0 līdz 18 gadi) maksimālā ieteicamā kopējā deva ir 140 mg/kg, nepārsniedzot 10 g.
Nieru vai aknu darbības traucējumi
Šiem pacientiem devas piemērošana nav nepieciešama.
Lietošanas veids Cyanokit sākuma devu ievada intravenozas infūzijas veidā 15 minūšu laikā.
Otrās devas intravenozās infūzijas ātrums svārstās no 15 minūtēm (ļoti nestabiliem pacientiem) līdz 2 stundām, atkarībā no pacienta stāvokļa.
Cyanokit lietošana vienlaicīgi ar citiem preparātiem Cyanokit nedrīkst sajaukt ar citiem šķīdinātājiem, izņemot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu injekcijai vai Ringera laktāta šķīdumu vai 50 mg/ml (5%) glikozes šķīdumu injekcijai.
Tā kā, ievadot kopā ar atsevišķām reanimācijā izmantotām zālēm, bieži novērota fizikāla un ķīmiska nesaderība, šīs un citas zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi ar hidroksokobalamīnu, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Ja notiek vienlaicīga hidroksokobalamīna un asins produktu ievadīšana (asinis, eritrocītu masa, trombocītu koncentrāts un svaigi saldēta plazma), ieteicama atsevišķu intravenozo līniju (ja iespējams pretējās ekstremitātēs) izmantošana.
Lietošana kopā ar citiem cianīdu antidotiem: Tika novērota ķīmiska nesaderība ar nātrija tiosulfātu, nātrija nitrītu un askorbīnskābi. Ja ir pieņemts lēmums lietot citu cianīdu antidotu kopā ar Cyanokit, šīs zāles nedrīkst ievadīt vienlaicīgi, izmantojot to pašu intravenozo līniju.
Sagatavotā šķīduma stabilitāte lietošanas laikā
Šķīdumam, kas pagatavots, izmantojot 9 mg/ml (0,9%) nātrija hlorīda šķīdumu, ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā pierādīta 6 stundas temperatūrā no 2 °C līdz 40 °C. No mikrobioloģiskā viedokļa zāles jāizmanto nekavējoties. Ja tās neievada nekavējoties, par uzglabāšanas laiku un apstākļiem pēc atvēršanas un pirms ievadīšanas ir atbildīgs lietotājs. Uzglabāšanas laiks parasti nedrīkstētu pārsniegt 6 stundas temperatūrā no 2 °C – 8 °C.
55