Cinryze

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Cinryze

Stikla flakons un flakons, N2
Inhibitor C1 humanum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI

Maks. cenu diapazons

€ ar PVN

2085.89 €

Zāļu produkta identifikators

EU/1/11/688/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/11/688/001

Ražotājs

Shire International Licensing B.V., Netherlands

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

15-JUN-11

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

500 V

Zāļu forma

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Shire Services BVBA, Belgium

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Cinryze 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrā vienreizējas lietošanas pulvera flakonā ir 500 starptautiskās vienības (SV) C1 inhibitora (cilvēka) (C1 inhibitor (human)), kas izgatavots no donoru – cilvēku – plazmas.
Pēc sagatavošanas vienā flakonā ir 500 SV C1 inhibitora (cilvēka) katros 5 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV /ml. Viena SV ir vienāda ar C1 inhibitora daudzumu normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.
Kopējais proteīnu saturs sagatavotajā šķīdumā ir 15 ±5 mg/ml.
Palīgviela ar zināmu iedarbību: Katrs Cinryze flakons satur aptuveni 11,5 mg nātrija.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Balts pulveris. Šķīdinātājs ir dzidrs bezkrāsains šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Angioedēmas lēkmju ārstēšana un profilakse pirms procedūrām pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem (sākot no 2 gadu vecuma) ar iedzimtu angioedēmu (HAE – hereditary angioedema).
Regulāra angioedēmas lēkmju profilakse pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem (sākot no 6 gadu vecuma un vecākiem) ar smagām un recidivējošām iedzimtas angioedēmas (HAE) lēkmēm, kuri nepanes vai netiek pietiekami pasargāti, profilaktiski lietojot zāles iekšķīgī, vai pacientiem, kuriem nav pietiekami efektīva atkārtotu akūtu lēkmju ārstēšana.
4.2. Devas un lietošanas veids
Cinryze terapija jāsāk tāda ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze ārstēt pacientus ar iedzimtu angioedēmu (HAE).
Devas
Pieaugušie Angioedēmas lēkmju ārstēšana • 1000 SV Cinryze, līdzko parādās pirmā angioedēmas lēkmes sākuma pazīme.
2

• Otru 1000 SV devu var ievadīt, ja pacienta atbildes reakcija pēc 60 minūtēm nav pienācīga. • Pacientiem, kuriem ir balsenes tūskas lēkmes, vai ja ārstēšanas sākums ir novēlots, otro devu
var dot ātrāk kā pēc 60 minūtēm.

Regulāra angioedēmas lēkmju profilakse • Ieteicamā sākuma deva angioedēmas lēkmju regulārai profilaksei ir 1000 SV Cinryze ik pēc
3 vai 4 dienām; starplaiks starp devām, iespējams, jāpielāgo atbilstīgi konkrētam pacientam raksturīgajai reakcijai. Regulāri jāpārskata nepieciešamība pēc ilgstošas regulāras profilakses ar Cinryze.

Angioedēmas lēkmju profilakse pirms procedūrām • 1000 SV Cinryze 24 stundu intervālā pirms medicīniskas, stomatoloģiskas vai ķirurģiskas
procedūras.

Pediatriskā populācija

Pusaudži Ārstēšanas, regulāras profilakses un profilakses pirms procedūrām deva 12 līdz 17 gadus veciem pusaudžiem ir tāda pati kā pieaugušajiem.

Bērni Cinryze drošums un efektivitāte, lietojot bērniem, kas jaunāki par 2 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati, kas atbalsta ieteikumus par devām bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem, ir ļoti ierobežoti. Pašlaik pieejamie dati aprakstīti 4.8., 5.1. un 5.2. apakšpunktā.

Angioedēmas lēkmju ārstēšana
2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze, līdzko parādās pirmā akūtas lēkmes sākuma pazīme.
Ja pacients pēc 60 minūtēm atbilstoši nereaģē, var ievadīt otru 1000 SV devu.

Angioedēmas lēkmju profilakse pirms procedūrām
2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.

2 līdz 11 gadu vecumā, 10-25 kg 500 SV Cinryze, līdzko parādās pirmā akūtas lēkmes sākuma pazīme.
Ja pacients pēc 60 minūtēm atbilstoši nereaģē, var ievadīt otru 500 SV devu.

2 līdz 11 gadu vecumā, 1025 kg 500 SV Cinryze 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.

Angioedēmas lēkmju regulāra profilakse
6 līdz 11 gadu vecumā Kā sākuma deva angioedēmas lēkmju regulārai profilaksei tiek ieteiktas 500 SV Cinryze ik pēc 3 vai 4 dienām. Dozēšanas intervālu un devu var būt nepieciešams pielāgot atbilstoši individuālai reakcijai. Regulāri jāpārskata turpmākā regulāras profilakses nepieciešamība ar Cinryze.

.Gados vecāki pacienti Īpaši pētījumi nav veikti. Ārstēšanas, regulāras profilakses un profilakses pirms procedūrām deva gados vecākiem pacientiem, kas sasnieguši 65 gadu vecumu, ir tāda pati kā pieaugušajiem.
Pacienti ar nieru vai aknu darbības traucējumiem Īpaši pētījumi nav veikti. Ārstēšanas, regulāras profilakses un profilakses pirms procedūrām deva pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējiem ir tāda pati kā pieaugušajiem.
Lietošanas veids Intravenozai lietošanai.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
3

Sagatavotās zāles jāievada intravenozas injekcijas veidā ar ātrumu 1 ml minūtē.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Trombotiski notikumi Ir ziņots par trombotiskiem notikumiem jaundzimušajiem un zīdaiņiem, kam veic sirds šuntēšanas procedūras, līdztekus saņemot šai indikācijai neapstiprinātas lielas citu C1 inhibitora zāļu devas (līdz 500 vienībām(*)/kg), lai novērstu pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindromu. Pamatojoties uz pētījumu datiem ar dzīvniekiem, potenciāli trombogēns slieksnis ir tad, kad tiek pārsniegta deva 200 vienības(*)/kg. Pacienti ar zināmiem trombotisku notikumu riska faktoriem (ieskaitot tos, kuriem ievieto ilgkatetrus) rūpīgi jāuzrauga. (*) [Vēsturiski noteiktās iedarbīguma vērtības sakrita ar iestādes iekšējo atsauces standartu, tādējādi 1 vienība (V) ir vienāda ar vidējo C1 inhibitora daudzumu normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.] Tagad ir ieviests starptautisks atsauces standarts (SV), kur SV ir arī definēta kā C1 inhibitora daudzums normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.
Infekcijas izraisītāju pārnešana Standarta pasākumi, lai novērstu infekcijas, ko izraisa no cilvēka asinīm vai plazmas pagatavotas zāles, ietver donoru atlasi, individuāli nodoto materiālu un plazmas fondu skrīningu, lai noteiktu konkrētus infekcijas marķierus, un efektīvas ražošanas procesā iekļautas darbības, lai deaktivizētu/atdalītu vīrusus. Neraugoties uz to, ievadot no cilvēka asinīm vai plazmas pagatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekcijas izraisītāju pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jaunatklātiem vīrusiem un citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka veiktie pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, piemēram, HIV, HBV un HCV, un neapvalkotiem vīrusiem HAV, kā arī parvovīrusam B19.
Pacientiem, kas regulāri/atkārtoti saņem no cilvēka plazmas iegūtas C1 inhibitora zāles, jāapsver piemērota vakcinācija (pret hepatītu A un B).
Katrā Cinryze ievadīšanas reizē stingri ieteicams pierakstīt pacientam ievadīto zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu saikni starp pacientu un zāļu sēriju.
Paaugstināta jutība Tāpat kā gadījumos, kad lieto citas bioloģiskas izcelsmes zāles, var rasties paaugstinātas jutības reakcijas. Paaugstinātas jutības reakciju simptomi var būt līdzīgi angioedēmas lēkmēm. Pacienti jāinformē par paaugstinātas jutības reakciju agrīnām pazīmēm, tostarp nātreni, vispārēju urtikāriju, smaguma sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotoniju un anafilaksi. Ja šie simptomi parādās pēc zāļu ievadīšanas, viņiem par to jābrīdina ārsts. Anafilaktisku reakciju vai šoka gadījumā jāsniedz neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Ārstēšanās mājās un zāļu ievadīšana sev pašam Dati par šo zāļu lietošanu mājās vai par to ievadīšanu sev pašam ir ierobežoti. Iespējamie ar ārstēšanos mājās saistītie riski attiecas uz zāļu ievadīšanu sev pašam un uz rīcību nevēlamu blakusparādību, īpaši paaugstinātas jutības gadījumā. Lēmums par zāļu lietošanu mājās konkrētam pacientam jāpieņem ārstējošajam ārstam, kuram jānodrošina, lai pacients tiktu pienācīgi apmācīts un zāļu lietošana laiku pa laikam pārbaudīta.
Pediatriskā populācija Ir ziņots par trombotiskiem notikumiem jaundzimušajiem un zīdaiņiem, kam veic sirds šuntēšanas procedūras, līdztekus saņemot šai indikācijai neapstiprinātas lielas citu C1 inhibitora zāļu devas (līdz 500 vienībām(*)/kg), lai novērstu pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindromu.
4

Nātrijs Katrs Cinryze flakons satur aptuveni 11,5 mg nātrija. Tas jāņem vērā pacientiem, kas ievēro diētu ar kontrolētu nātrija daudzumu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Dati par ierobežotu skaitu novēroto grūtniecību nenorāda uz nevēlamu C1 inhibitora izraisītu ietekmi uz grūtniecību vai uz augļa/jaundzimušā veselību. Līdz šim nav pieejami citi būtiski epidemioloģiskie dati. Reproduktīvos pētījumos ar žurkām, lietojot devas, kas līdz 28 reizēm pārsniedza cilvēkam ieteicamo devu (1000 SV), ņemot vērā vidējo pieauguša cilvēka ķermeņa svaru 70 kg, ārstēšanas izraisītu ietekmi uz māti vai embriju/augli nenovēroja. Potenciālais risks cilvēkam nav zināms.
Tātad grūtniecēm Cinryze drīkst dot tikai tad, ja tas nepārprotami indicēts.
Barošana ar krūti Nav zināms, vai C1 inhibitors izdalās cilvēka pienā. Nevar izslēgt risku jaundzimušajiem/zīdaiņiem. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt/atturēties no terapijas ar Cinryze jāpieņem, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte Specifiski pētījumi par fertilitāti, agrīnu embrionālo un postnatālo attīstību vai kancerogenitāti nav veikti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Atbilstoši pašlaik pieejamajiem klīniskajiem datiem Cinryze maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Ļoti bieži sastopamas nevēlamās blakusparādības, ko klīniskajos pētījumos novēroja pēc Cinryze infūzijas, bija galvassāpes un nelabums.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts 2 pivotālos ar placebo kontrolētos un 2 atklātos pētījumos ar 251 unikālu subjektu. Biežuma kategorijas piešķiršanai izmantoti tikai klīniskajos pētījumos iegūtie dati par ziņojumu biežumu.
Nevēlamās blakusparādības, kas saistītas ar Cinryze terapiju, 1. tabulā klasificētas pēc MedDRA orgānu sistēmu klasifikācijas un absolūtā biežuma. Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā. Biežuma iedalījums: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1000), ļoti reti (<1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
5

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas perioda ziņojumos

Orgānu sistēmu klasifikācija

Biežums

Imūnās sistēmas traucējumi

Bieži

Vielmaiņas un uztures traucējumi Retāk

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži Bieži

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Retāk

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Retāk

Ļoti bieži

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Bieži

Retāk

Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Bieži Retāk Retāk Bieži Retāk

Nevēlamā blakusparādība paaugstināta jutība hiperglikēmija galvassāpes reibonis vēnu tromboze, flebīts, dedzinoša sajūta vēnās, karstuma viļņi klepus
nelabums vemšana caureja, sāpes vēderā izsitumi, eritēma, nieze kontaktdermatīts
locītavu pietūkums, artralģija, mialģija izsitumi/eritēma injekcijas vietā, sāpes infūzijas vietā, drudzis diskomforta sajūta krūškurvī

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts Ziņojumos par vēnu trombozi visizplatītākais apslēptais riska faktors bija ilgkatetra klātbūtne.
Vietēja reakcija injekcijas vietā bija retāk. Klīniskajos pētījumos vietēja reakcija (raksturota kā sāpes, zilumi vai izsitumi injekcijas vietā/katetra vietā, dedzinoša sajūta vēnās vai flebīts) radās apmēram 0,2% infūziju gadījumu.
Pediatriskā populācija Klīniskajos pētījumos tika iesaistīts 61 atsevišķs pediatriskais subjekts, kas saņēma vairāk nekā 2 500 Cinryze infūzijas (2–5 gadus veci, n=3; 6–11 gadus veci, n=32; 12–17 gadus veci, n=26). Šiem bērniem vienīgās Cinryze izraisītās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes, nelabums, drudzis un eritēma infūzijas vietā. Neviena no šīm nevēlamajām blakusparādībām nebija smaga, un nevienā gadījumā zāļu lietošana nebija jāpārtrauc.
Kopumā Cinryze drošums un panesamība bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem ir līdzīga.
Informāciju par drošumu attiecībā uz infekciju izraisītājiem skatīt 4.4. apakšpunktā.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

6

4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: zāles pārmantotas angioneirotiskās tūskas ārstēšanai, C1 inhibitors, atvasināts no plazmas, ATĶ kods: B06AC01.
Darbības mehānisms C1 inhibitors pieder serīna proteāzes inhibitoriem jeb serpīniem, proteīnu virsdzimtai. Galvenā serpīnu funkcija ir regulēt serīna proteāžu darbību. C1 inhibitors ir plazmā atrodams vienas ķēdes glikoproteīns, kas nobriedušā stāvoklī sastāv no 478 aminoskābēm ar molekulmasu 105 kD.
C1 inhibitors nomāc komplementu sistēmu, klasiskajā ceļā saistot C1r un C1s – divas no komplementu sistēmas (C1) pirmā komponenta aktīvā enzīma apakšvienībām, kā arī lektīna mehānisma ceļā – mannozi saistošā lektīna asociētās serīna proteāzes. Primārais aktivizētā C1 enzīma substrāts ir C4; neinhibējot C1, pazeminās C4 līmenis. C1 ir vissvarīgākais kontakta aktivizācijas inhibitors, un tas regulē kontaktsistēmu un iekšējo koagulācijas mehānismu, saistoties ar kalikreīnu un XII a faktoru un deaktivizējot tos. Tā kā šie mehānismi ir daļa no enzīmu amplifikācijas kaskādēm, šo mehānismu spontāna vai trigera inducēta aktivizācija bez C1 inhibitora klātbūtnes var radīt neierobežotu aktivizāciju un pietūkumu.
Farmakodinamiskā iedarbība Klīniskajos pētījumos 1 stundu pēc intravenozas Cinryze ievadīšanas ievērojami paaugstinājās antigēnā un funkcionālā C1 inhibitora sistēmiskie līmeņi. Pēc C1 inhibitora ievadīšanas paaugstinās C1 inhibitora aktivitātes līmenis serumā un īslaicīgi tiek atjaunota dabiskā kontaktsistēmas, komplementu sistēmas un fibrinolītiskās sistēmas regulācija, tādējādi kontrolējot pietūkumu vai tieksmi veidoties tūskai.
Zems C4 līmenis serumā bieži ir saistīts ar HAE lēkmēm. 12 stundas pēc ārstēšanas ar Cinryze paaugstinājās C4 līmenis. Vidējo vērtību izmaiņu atšķirība, salīdzinot ar sākuma vērtībām, dažādās ārstēšanas grupās pēc 12 stundām bija statistiski nozīmīga (p=0,0017), kas pierāda Cinryze terapijas saistību ar C4 aktivitātes palielināšanos (Cinryze + 2,9 mg/dl, salīdzinot ar placebo + 0,1 mg/dl).
Klīniskā efektivitāte un drošums Dati no diviem randomizētiem, dubultmaskētiem, ar placebo kontrolētiem pētījumiem (LEVP 2005-1/A un LEVP 2005-1/B), dati no diviem atklātiem pētījumiem (LEVP 2006-1 un LEVP 2006-4) un 2 pediatriskiem klīniskajiem pētījumiem (0624-203 un 0624-301) pierādīja Cinryze efektivitāti angioedēmas lēkmju ārstēšanā un profilaksē subjektiem ar HAE.
Cinryze HAE lēkmju ārstēšanai Pētījums LEVP 2005-1/A bija randomizēts, dubultmaskēts, ar placebo kontrolēts, paralēlu grupu; tika randomizēts 71 subjekts ar akūtām HAE lēkmēm (36 saņēma Cinryze, 35 – placebo). Pētījumā tika pierādīts, ka pēc ārstēšanas ar Cinryze, to ievadot 4 stundu laikā pēc HAE lēkmes sākuma, HAE lēkmes noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums sākās vairāk nekā 2 reizes ātrāk, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 2 stundas Cinryze grupā salīdzinot ar > 4 stundām placebo grupā, p=0,048). Pēc ārstēšanas ar Cinryze HAE lēkme arī pilnībā atrisinājās vairāk nekā 2 reizes ātrāk, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 12,3 stundas un 31,6 stundas, p=0,001). Procentuālā subjektu attiecība, kam noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums sākās 4 stundu laikā pēc devas ievadīšanas, bija 60% Cinryze grupā un 42% placebo grupā (p=0,062). No 15 subjektiem, kam balsenes tūskas HAE lēkmes ārstēja atklāti ar Cinryze, nevienam nebija vajadzīga intubācija.
7

Atklātajā pētījumā LEVP 2006-1 101 subjektam tika ārstētas kopā 609 akūtas HAE lēkmes (vidēji 3 lēkmes subjektam; diapazons: 1–57). 4 stundu laikā pēc Cinryze ievadīšanas noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums tika panākts 87% lēkmju gadījumu. 95% lēkmju gadījumu klīnisko atvieglojumu novēroja un/vai subjekti tika atlaisti mājās 4 stundu laikā. Subjektiem, kam bija vairāk nekā > 1 lēkme, to lēkmju, kas reaģēja 4 stundu laikā pēc Cinryze ievadīšanas, un laika līdz reakcijai attiecība bija salīdzināma ārpus ārstēto lēkmju skaita. Nevienā no 84 atsevišķu balsenes tūskas HAE lēkmju gadījumā pēc ārstēšanas ar Cinryze intubācija nebija vajadzīga.
Cinryze HAE lēkmju regulārai profilaksei Pētījums LEVP 2005-1/B bija randomizēts, dubultmaskēts, ar placebo kontrolēts, krustenisks; efektivitāti varēja novērtēt 22 subjektiem (bija randomizēti un ārstēti abos krusteniskajos periodos). Pētījumā tika pierādīts, ka, profilaksei lietojot Cinryze, HAE lēkmju skaits samazinājās vairāk nekā 2 reizes, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 6,3 lēkmes Cinryze grupā un 12,8 lēkmes placebo grupā, p<0,0001). Profilaktiskas Cinryze terapijas laikā angioedēmas lēkmes bija arī vieglākas, salīdzinot ar placebo grupu (vidējais smaguma pakāpes novērtējums 1,3 un 1,9 jeb samazinājums par 32%, p=0,0008) un ne tik ilgstošas (vidēji 2,1 dienas un 3,4 dienas jeb samazinājums par 38%, p=0,0004). Profilaktiskas Cinryze terapijas laikā kopējais pietūkuma dienu skaits bija mazāks, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 10,1 dienas un 29,6 dienas jeb samazinājums par 66%, p<0,0001). Turklāt Cinryze terapijas laikā atklātas Cinryze infūzijas HAE lēkmju ārstēšanai bija nepieciešamas mazāk nekā placebo grupā (vidēji 4,7 infūzijas un 15,4 infūzijas jeb samazinājums par 70%, p<0,0001).
Atklātajā pētījumā LEVP 2006-4 HAE profilaksei 146 subjekti Cinryze saņēma dažādus laikposmus: no 8 dienām līdz aptuveni 32 mēnešiem (vidēji 8 mēnešus). Pirms iekļaušanas pētījumā subjektu ziņotais vidējais HAE lēkmju skaits mēnesī bija 3,0 (diapazons: 0,08–28,0); profilaktiskas Cinryze terapijas laikā šis skaits bija 0,21 (diapazons: 0–4,56) un 86% subjektu mēnesī bija vidēji ≤ 1 lēkme. Subjektiem, kas profilaksei saņēma Cinryze vismaz 1 gadu, lēkmju skaits mēnesī attiecībā pret lēkmju skaitu pirms pētījuma saglabājās konsekventi neliels (0,34 lēkmes mēnesī).
Cinryze HAE lēkmju profilaksei pirms procedūrām Cinryze tika ievadīts atklāti 24 stundu laikā pirms pavisam 91 medicīniskas, stomatoloģiskas vai ķirurģiskas procedūras visā klīniskajā programmā (40 procedūras bērniem un 51 procedūra pieaugušajiem). 98% procedūru gadījumā 72 stundu laikā pēc Cinryze devas par HAE lēkmēm netika ziņots.
Pediatriskā populācija
Vecuma grupa no 6–11 gadiem Ārstēšana Pētījums LEVP 2006-1. 22 pediatriskajiem subjektiem tika ārstēta 121 akūta HAE lēkme. HAE lēkmju attiecība, kad noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums tika panākts 4 stundu laikā pēc Cinryze terapijas, bija salīdzināma gan 22 pētījumā iekļautajiem bērniem (vecuma diapazons: 2–17), gan pieaugušajiem, atvieglojumu panākot attiecīgi 89% un 86% lēkmju gadījumu.
Pētījums 0624-203. Deviņi subjekti (vecuma diapazons: 6–11) tika iesaistīti un saņēma vienu Cinryze devu: 3 subjekti (10–25 kg) saņēma 500 vienības(*); 3 subjekti (>25 kg) 1000 vienības(*), un 3 subjekti (>25 kg) 1500 vienības(*). Visiem 9 (100%) subjektiem tika panākta nepārprotamadefinēto simptomu atvieglojuma sākšanās 4 stundu laikā pēc ārstēšanas ar Cinryze uzsākšanas. Intervāla mediāna bija 0,5 stundas (diapazons: 0,25–2,5 stundas): attiecīgi 1,25, 0,25 un 0,5 stundas 500 vienību(*), 1000 vienību(*) un 1500 vienību(*) Cinryze grupās. Intervāls mediāna pilnīgam HAE lēkmju atrisinājumam 9 subjektiem bija 13,6 stundas (diapazons: 1,6–102,3 stundas).
Profilakse Pētījums LEVP 2006-4. Pirms iekļaušanas pētījumā 23 bērnu (vecuma diapazons: no 3 līdz 17 gadiem) ziņotais vidējais HAE lēkmju skaits mēnesī bija 3,0 (diapazons: 0,5–28,0). Pētījuma laikā, profilaksei saņemot Cinryze (1000 vienības(*) ik pēc 3 līdz 7 dienām; izņemot 3 gadus vecu bērnu, kurš saņēma 500 vienības(*) ik pēc 3 līdz 7 dienām), bērniem dažādās vecuma apakšgrupās novērotais
8

vidējais HAE lēkmju skaits mēnesī bija 0,4 (diapazons: 0–3,4), bet 87% bērnu ziņoja vidēji par ≤ 1 lēkmi mēnesī; šie rezultāti bija salīdzināmi ar tiem, ko novēroja pieaugušajiem.

Pētījums 0624-301. Seši pediatriskie subjekti (6 līdz 11 gadus veci) tika iesaistīti un randomizēti, lai 12 nedēļas saņemtu dozēšanu divreiz nedēļā 2 ārstēšanas secībās (500/1000 vienības(*) vai 1000/500 vienības(*) Cinryze). Abas devas izraisīja līdzīgu lēkmju samazinājuma biežumu un uzrādīja
klīnisko ieguvumu saistībā ar lēkmju smagumu, ilgumu un akūtās ārstēšanas nepieciešamību.

Vecuma grupa <6 gadi 3 subjektiem, kuri bija jaunāki par 6 gadiem, Cinryze lietošana (500 vienības(*) vai 1000 vienības(*)) tika saistīta ar C1 INH līmeņu pieaugumu un klīnisko efektivitāti lēkmju akūtā ārstēšanā un profilaksē. Vispārējā Cinryze lietošana tika labi panesta.

Visos pētījumos Cinryze lietošanas rezultātā pēc infūzijas paaugstinājās antigēnā un funkcionālā C1 inhibitora līmenis, salīdzinot ar vērtībām pirms infūzijas, gan bērniem, gan pieaugušajiem.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Randomizēts, paralēlu grupu, atklāts farmakokinētikas pētījums ar Cinryze tika veikts subjektiem ar nesimptomātisku HAE. Subjekti saņēma vai nu vienu intravenozu 1000 vienību(*) devu, vai 1000 vienību(*) devu un pēc 60 minūtēm otru 1000 vienību(*) devu. Vidējie funkcionālā C1 inhibitora farmakokinētiskie parametri, kas iegūti no koncentrācijas datiem, kuri koriģēti attiecībā pret sākuma datiem, norādīti 2. tabulā.

2. tabula. Vidējie funkcionālā C1 inhibitora farmakokinētiskie parametri pēc Cinryze ievadīšanas

Parametri

Viena deva (1000 vienības*)

Divas devas (1000 vienību deva un pēc 60 minūtēm otra 1000 vienību
deva)

Csākuma (V/ml)

0,31 ± 0,20 (n = 12)

0,33 ± 0,20 (n = 12)

Cmax. (V/ml)

0,68 ± 0,08 (n = 12)

0,85 ± 0,12 (n = 13)

Attiecībā pret sākuma datiem koriģētā Cmax (V/ml) tmax (h) [vidējais (diapazons)]

0,37 ± 0,15 (n =12) [1,2 (0,3 – 26,0)] (n = 12)

0,51 ± 0,19 (n =12) [2,2 (1,0 – 7,5)] (n = 13)

AUC(0-t) (V*h/ml)

74,5 ± 30,3 (n = 12)

95,9 ± 19,6 (n = 13)

Attiecībā pret sākuma datiem koriģētais AUC(0-t) (V*h/ml) Klīrenss (CL) (ml/min.)

24,5 ± 19,1 (n =12) 0,85 ± 1,07 (n = 7)

39,1 ± 20,0 (n =12) 1,17 ± 0,78 (n = 9)

Eliminācijas pusperiods (h)

56 ± 35 (n = 7)

62 ± 38 (n = 9)

n = novērtēto subjektu skaits. * Vēsturiski noteiktās iedarbīguma vērtības ir izteiktas iestādes iekšējās vienībās (V).

Pēc vienas Cinryze devas ievadīšanas intravenozi HAE subjektiem funkcionālā C1 inhibitora koncentrācija serumā dubultojās 1 līdz 2 stundu laikā. Maksimālā koncentrācija serumā (Cmax) un laukums zem koncentrācijas serumā laika līknes (AUC) divu devu gadījumā bija lielāks nekā vienas devas gadījumā, lai gan pieaugums nebija proporcionāls devai. Funkcionālā C1 inhibitora vidējais eliminācijas pusperiods pēc Cinryze ievadīšanas bija 56 stundas vienas devas gadījumā un 62 stundas divu devu gadījumā.

Tā kā C1 inhibitors ir endogēns cilvēka plazmas proteīns, to nemetabolizē citohroma P450 izoenzīmi, ekskrēcijas vai zāļu savstarpējas farmakokinētiskas mijiedarbības ceļā, kas novērojams daudziem mazmolekulāriem savienojumiem. Paredzams, ka metabolisma rezultātā glikoproteīns sadalās mazos peptīdos un atsevišķās aminoskābēs. Nav paredzams, ka Cinryze farmakokinētika un ekskrēcija nieru vai aknu darbības traucējumu gadījumā būtu citāda.

9

Pediatriskā populācija Funkcionālā C1 inhibitora aktivitāte bērniem tika mērīta divos atklātos pētījumos (skatīt 5.1. apakšpunktu). Funkcionālā C1 inhibitora aktivitātes vidējais pieaugums, ko bērniem vecumā no 2 līdz < 18 gadiem mērīja 1 stundu pēc devas, salīdzinot ar sākuma datiem, bija no 20% līdz 88% pētījumā LEVP 2006-1 (ārstēšana) un no 22% līdz 46% pētījumā LEVP 2006-4 (profilakse), pieaugušajiem šie rādītāji bija attiecīgi no 21% līdz 66% un no 25% līdz 32%. Divos papildu pētījumos novērtēja līmeni plazmā bērniem (vecumā no 6 – 11 gadiem).
Pētījumā 0624-203 deviņiem pacientiem tika mērīts C1 INH antigēna līmenis plazmā un funkcionālā aktivitāte pēc vienas 500 vienību(*), 1000 vienību(*) vai 1500 vienību(*) Cinryze i.v. devas ievadīšanas, pamatojoties uz ķermeņa masu (skatīt 5.1. apakšpunktu). 1 stundu un 24 stundas pēc devas ievadīšanas tika konstatēts C1 INH antigēna līmeņu pieaugums un palielināta funkcionālā aktivitāte, salīdzinot ar sākuma datu vērtībām.
Pētījumā 0624-301 sešiem pacientiem tika mērīts C1 INH antigēna līmenis plazmā un funkcionālā aktivitāte pirms devas ievadīšanas un 1 stundu pēc divu Cinryze devu līmeņu (500 vienības(*) un 1000 vienības(*)) i.v. ievadīšanas ik pēc 3 vai 4 dienām 12 nedēļās. Abas Cinryze devas izraisīja nozīmīgu C1 INH antigēna līmeni plazmā un funkcionālo aktivitāti.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par vispārējo toksicitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Genotoksicitātes pētījumi nav veikti, jo maz ticams, ka aktīvā viela mijiedarbotos tieši ar DNS vai citu hromosomu materiālu. Pētījumi par fertilitāti, agrīnu embrionālo un postnatālo attīstību vai kancerogenitāti nav veikti, jo paredzams, ka, hroniski ievadot devu dzīvniekiem, tiem veidotos neitralizējošas antivielas pret cilvēka proteīnu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris: nātrija hlorīds saharoze nātrija citrāts L-valīns L-alanīns L-treonīns
Šķīdinātājs: ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
Zāļu ievadīšanai izmantojiet tikai silikonu nesaturošu šļirci (ietilpst iepakojumā).
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi.
Pēc sagatavošanas zāles jāizlieto nekavējoties. Tomēr pierādīts, ka ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā saglabājas 3 stundas istabas temperatūrā (15°C–25C).
10

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
500 SV C1 inhibitora bezkrāsaina stikla flakonā (I klase), kas noslēgts ar gumijas aizbāzni (I klase) un alumīnija gredzenu ar atveramu plastmasas vāciņu.
5 ml ūdens injekcijām bezkrāsaina stikla flakonā (I klase), kas noslēgts ar gumijas aizbāzni (I klase) un alumīnija gredzenu ar plastmasas atveramu vāciņu.
Katrā iepakojumā ir:
Divi flakoni pulvera;
Divi flakoni šķīdinātāja.
2 pārliešanas ierīces ar filtru, 2 vienreizlietojamas 10 ml šļirces, 2 venopunkcijas komplekti un 2 aizsargsalvetes.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Katrs komplekts satur materiālus vienai 1000 SV devai vai divām 500 SV devām.
Cinryze sagatavošana un ievadīšana
Zāles jāsagatavo, jāievada un ar ievadīšanas komplektu un adatām jārīkojas piesardzīgi.
Izmantojiet vai nu pārliešanas ierīci ar filtru, kas ir komplektā ar Cinryze, vai tirdzniecībā pieejamu divpusēju adatu.
Sagatavošana un rīkošanās Cinryze ir paredzēts intravenozai ievadīšanai pēc izšķīdināšanas ūdenī injekcijām. Cinryze flakons paredzēts lietošanai tikai vienreiz.
Sagatavošana Lai sagatavotu vienu 500 SV devu, nepieciešams viens flakons pulvera, 1 flakons šķīdinātāja, 1 pārliešanas ierīce ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete. Lai sagatavotu vienu 1000 SV devu, nepieciešami divi flakoni pulvera, 2 flakoni šķīdinātāja, 2 pārliešanas ierīces ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete.
Katrs zāļu flakons jāsagatavo ar 5 ml ūdens injekcijām. Viens flakons sagatavota Cinryze atbilst 500 SV devai. Divi flakoni sagatavota Cinryze atbilst 1000 SV devai. Tādējādi divi flakoni veido vienu 1000 SV devu.
1. Darbojieties uz komplekta salvetes un pirms darbību izpildīšanas nomazgājiet rokas. 2. Sagatavošanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 3. Pārliecinieties, ka pulvera flakons un šķīdinātāja flakons sasilis līdz istabas temperatūrai
(15°C-25ºC). 4. Noņemiet pulvera flakona etiķeti, noplēšot ar apgāzto trijstūrīti apzīmēto perforēto strēmeli. 5. No pulvera un šķīdinātāja flakoniem noņemiet plastmasas vāciņus. 6. Aizbāžņus notīriet ar dezinfekcijas tamponu un pirms lietošanas ļaujiet tiem nožūt.
11

7. No pārliešanas ierīces iepakojuma virspuses noņemiet aizsargpārsegu. Ierīci no iepakojuma neizņemiet.
8. Piezīme. Pārliešanas ierīce šķīdinātāja flakonam jāpievieno pirms pievienošanas pulvera flakonam, lai pulvera flakonā nezustu vakuums. Šķīdinātāja flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas un pārliešanas ierīces zilo galu ievietojiet šķīdinātāja flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri šķīdinātāja flakona aizbāžņa centram un ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās aizbāznī jābūt vertikāli.
9. No pārliešanas ierīces noņemiet plastmasas iepakojumu un izmetiet to. Nepieskarieties pārliešanas ierīces atsegtajam galam.
10. Pulvera flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas. Pārliešanas ierīci un šķīdinātāja flakonu, kur ir ūdens injekcijām, apgrieziet otrādi un pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu ievietojiet pulvera flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri gumijas aizbāznim un pārliešanas ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās pulvera flakona aizbāznī jābūt vertikāli. Pulvera flakona vakuums ievilks šķīdinātāju. Ja vakuuma flakonā nav, zāles nelietojiet.
11. Uzmanīgi virpiniet pulvera flakonu, līdz viss pulveris izšķīdis. Nekratiet pulvera flakonu. Pārliecinieties, ka viss pulveris ir izšķīdis pilnībā.
12. Atvienojiet šķīdinātāja flakonu, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. Pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu nenoņemiet no pulvera flakona.
Viens flakons sagatavota Cinryze satur 500 SV C1 inhibitora 5 mililitros, iegūstot koncentrāciju 100 SV/ml. Ja pacients saņem 500 SV devu, pārejiet uz ievadīšanas procesa apakšpunktu.
Lai iegūtu vienu devu (1000 SV/10 ml), jāsagatavo divi flakoni Cinryze pulvera. Tātad, lai sagatavotu otro pulvera flakonu, atkārtojiet sagatavošanas procesa 1.–12. darbību, izmantojot citu iepakojumu, kur ir pārliešanas ierīce. Pārliešanas ierīci nelietojiet atkārtoti. Kad ir sagatavoti divi flakoni, pārejiet uz 1000 SV devas ievadīšanas procesa apakšpunktu.
500 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa. 4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju
kustības virzienā. 5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze
šķīdumu lēni ievelciet šļircē. 6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un
atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala. 7. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir,
šķīdumu nedrīkst lietot. 8. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam
intravenozi. 500 SV (izšķīdinātas 5 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 5 minūšu laikā injicējiet intravenozi ar ātrumu 1 ml minūtē.
1000 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa. 4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju
kustības virzienā. 5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze
šķīdumu lēni ievelciet šļircē. 6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un
atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala.
12

7. Atkārtojiet 3.–6. darbību ar to pašu šļirci un otru flakonu sagatavotā Cinryze, lai iegūtu vienu pilnu 10 ml devu.
8. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir, šķīdumu nedrīkst lietot.
9. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam intravenozi. 1000 SV (izšķīdinātas 10 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 10 minūšu laikā injicējiet intravenozi ar ātrumu 1 ml minūtē.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Shire Services BVBA Rue Montoyer 47 B - 1000 Brisele Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/11/688/001 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums 2011. gada 15. jūnijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 26 maijs 2016 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
13

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I)
UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
Sanquin Plasma Products B.V. Plesmanlaan 125 NL-1066 CX Amsterdama Nīderlande
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Shire International Licensing B.V. Strawinskylaan 481 1077 XX Amsterdam Nīderlande
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
15

• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms zāļu nonākšanas tirgū katrā dalībvalstī reģistrācijas apliecības īpašniekam un valsts kompetentajai iestādei jāvienojas par izglītojošā materiāla saturu un formu.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) jānodrošina, lai visi veselības aprūpes speciālisti, kuri varētu parakstīt Cinryze, būtu saņēmuši izglītojošo materiālu komplektu.
Izglītojošo materiālu komplektā jāietilpst šādai informācijai:
Cinryze zāļu aprakstam un lietošanas instrukcijai;
Izglītojošajam materiālam, kas paredzēts veselības aprūpes speciālistiem;
Izglītojošajiem materiāliem, kas paredzēti cilvēkiem, kas nav veselības aprūpes speciālisti.
Izglītojošajā materiālā veselības aprūpes speciālistiem jāietver informācija par turpmāk norādītajiem galvenajiem jautājumiem.
Ir ierobežoti dati par šo zāļu lietošanu mājās vai ievadīšanu pacientam sev pašam.
Parakstot zāles, ārsta pienākums ir noteikt, kuri pacienti paši spēs lietot Cinryze mājās vai to sev ievadīt.
Parakstot zāles, ārsta pienākums ir nodrošināt atbilstošu apmācību cilvēkiem, kuri nav veselības aprūpes speciālisti un kuri zāles ievadīs mājas apstākļos, piemēram, apmācīt pašu pacientu sev ievadīt zāles vai viņa ģimenes locekli. Lai nodrošinātu optimālu praksi, regulāri jāpārbauda, kā zāles sev ievada pats pacients/viņa aprūpētājs.
Šajā apmācībā jāietver turpmāk norādītie jautājumi. Glabāšanas nosacījumi Ārstēšanas devas un indikācijas Vienas Cinryze devas (500 SV) sagatavošana, izšķīdinot viena flakona saturu Vienas Cinryze devas (1000 SV) sagatavošana, izšķīdinot divu flakonu saturu Katra flakona satura izšķīdināšanas metode Intravenozas injekcijas metode Vienas Cinryze devas (500 SV) ievadīšanas veids un ātrums Vienas Cinryze devas (1000 SV) ievadīšanas veids un ātrums Norādījumi vērsties pēc veselības aprūpes speciālistu sniegtas neatliekamās palīdzības, ja pacients nespēj zāles ievadīt vēnā vai ja nav novērojama zāļu iedarbība Norādījumi par to, kā rīkoties, ja zāles izraisa nevēlamas blakusparādības Informācija par nepieciešamību rakstīt dienasgrāmatu, lai dokumentētu katru mājās saņemto zāļu devu, un ņemt šo dienasgrāmatu līdzi katrā vizītē. Dienasgrāmatā jāietver šāda informācija: zāļu devas saņemšanas datums un laiks; sērijas numurs un saņemtā deva; ārstēšanas indikācija (akūta lēkme vai profilakse); reakcija uz terapiju; jebkura nevēlama blakusparādība.
Ārsta pienākums, parakstot zāles, ir pārliecināties, vai cilvēki, kas nav veselības aprūpes speciālisti, ir apguvuši visas vajadzīgās prasmes un vai Cinryze mājas apstākļos tiks ievadīts droši un efektīvi.
Pēcreģistrācijas reģistrā ir sistēma, kurā ārsti tiek mudināti reģistrēt pacientus.
Izglītojošajā materiālā cilvēkiem, kuri nav veselības aprūpes speciālisti, jāietver informācija par turpmāk norādītajiem galvenajiem jautājumiem.
16

Ir ierobežoti dati par šo zāļu lietošanu mājās vai ievadīšanu pacientam sev pašam.

Ārsts, parakstot zāles, var izlemt, ka daži pacienti Cinryze var lietot mājās un zāles viņiem ievadīs nevis veselības aprūpes speciālists, bet ģimenes loceklis vai pacients pats.

Lai Cinryze varētu droši un efektīvi lietot mājas apstākļos, cilvēkiem, kas nav veselības aprūpes speciālisti, ir jāapgūst vajadzīgās prasmes.

Ārstējošais ārsts viņus apmācīs par turpmāk norādītajiem jautājumiem. Glabāšanas nosacījumi Ārstēšanas devas un indikācijas Vienas Cinryze devas (500 SV) sagatavošana, izšķīdinot viena flakona saturu Vienas Cinryze devas (1000 SV) sagatavošana, izšķīdinot divu flakonu saturu Katra flakona satura izšķīdināšanas metode Intravenozas injekcijas metode Vienas Cinryze devas (500 SV) ievadīšanas veids un ātrums Vienas Cinryze devas (1000 SV) ievadīšanas veids un ātrums Norādījumi vērsties pēc veselības aprūpes speciālistu sniegtas neatliekamās palīdzības, ja pacients nespēj zāles ievadīt vēnā vai ja nav novērojama iedarbība Norādījumi par to, kā rīkoties, ja zāles izraisa nevēlamas blakusparādības Informācija par nepieciešamību rakstīt dienasgrāmatu, lai dokumentētu katru mājās saņemto zāļu devu, un ņemt šo dienasgrāmatu līdzi katrā vizītē. Dienasgrāmatā jāietver šāda informācija: zāļu devas saņemšanas datums un laiks; sērijas numurs un saņemtā deva; ārstēšanas indikācija (akūta lēkme vai profilakse); reakcija uz terapiju; jebkura nevēlama blakusparādība. Lietošanas instrukcija, kurā sniegta detalizēta informācija par galvenajiem apmācības jautājumiem un kura jāglabā mājās turpmākai uzziņai.

• Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts
Jāizveido pēcreģistrācijas reģistra sistēma, kuras mērķis būtu iegūt papildu informāciju par Cinryze drošumu un lietošanu Eiropas Savienībā. Papildu savācamā informācija ietver datus par pakļaušanu zāļu iedarbībai, par nevēlamām zāļu izraisītām blakusparādībām, lēkmju biežumu, drošuma datiem ilgtermiņā, lietošanu grūtniecēm un par grūtniecības iznākumu, kā arī par lietošanu pediatriskajā populācijā. Īpaša uzmanība jāpievērš smagu gadījumu un balsenes tūskas lēkmju uzraudzībai, kā arī gadījumiem, kad ārstēšana sākta vairāk nekā 4 stundas pēc lēkmes sākuma; jāziņo par ievadīto devu, dozēšanas laiku, drošumu un efektivitātes rezultātiem. Šajā reģistrā savāktie dati jāziņo Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejai (CHMP), iesniedzot PADZ.

Izpildes termiņš PADZ cikls

17

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cinryze 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai C1 inhibitor (human)
2. AKTĪVĀS VIELAS NOSAUKUMS UN DAUDZUMS Pēc sagatavošanas vienā flakonā ir 500 SV C1 inhibitora (cilvēka) katros 5 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV/ml. Divi flakoni sagatavota Cinryze veido vienu devu.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Pulvera flakons: nātrija hlorīds, saharoze, nātrija citrāts, L-valīns, L-alanīns, L-treonīns. Šķīdinātāja flakons: ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. 2 flakoni pulvera 2 flakoni šķīdinātāja 2 pārliešanas ierīces ar filtru 2 vienreizlietojamas 10 ml šļirces 2 venopunkcijas komplekti 2 aizsargsalvetes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Intravenozai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
20

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Shire Services BVBA Rue Montoyer 47 B - 1000 Brisele Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/11/688/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Cinryze
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA CINRYZE FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Cinryze 500 SV pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai C1 inhibitor (human) i/v lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 500 SV 6. CITA
22

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Cinryze šķīdinātājs Ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
23

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
24

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Cinryze 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai C1 inhibitor (human)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju.
• Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. • Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. • Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Cinryze un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Cinryze lietošanas 3. Kā lietot Cinryze 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Cinryze 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Cinryze un kādam nolūkam tās/to lieto
Cinryze kā aktīvo vielu satur cilvēka proteīnu, ko sauc par „C1 inhibitoru”.
C1 inhibitors ir dabisks proteīns, kas parasti ir asinīs. Ja C1 inhibitora daudzuma Jūsu asinīs ir maz vai ja C1 inhibitors pienācīgi nedarbojas, var rasties tūskas lēkmes (sauktas par angioedēmu). Starp simptomiem var būt sāpes vēderā un šādu ķermeņa daļu pietūkums: • roku un kāju; • sejas, plakstiņu, lūpu vai mēles; • balsenes, kā dēļ var būt apgrūtināta elpošana; • dzimumorgānu.
Pieaugušajiem un bērniem Cinryze var palielināt C1 inhibitora daudzumu asinīs un novērst (pirms medicīniskām vai zobārstniecības procedūrām) tūskas lēkmju rašanos vai pārtraukt tūskas lēkmes pēc to sākšanās. Pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem (sākot no 6 gadu vecuma un vecākiem) Cinryze var palielināt C1 inhibitora daudzumu asinīs un ikdienā novērst tūskas lēkmju rašanos.
2. Kas Jums jāzina pirms Cinryze lietošanas
Nelietojiet Cinryze šādos gadījumos • Ja Jums ir alerģija pret C1 inhibitoru vai kādu citu 6. punktā minēto Cinryze sastāvdaļu. Svarīgi,
lai Jūs pastāstītu ārstam, ja domājat, ka Jums kādreiz bijusi alerģiska reakcija pret kādu Cinryze sastāvdaļu.
25

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā • Svarīgi, lai pirms Cinryze terapijas sākšanas Jūs pastāstītu ārstam, ka Jums ir vai agrāk ir bijuši
asins sarecēšanas traucējumi (trombotiski notikumi). Tādā gadījumā Jūs rūpīgi uzraudzīs. • Ja pēc Cinryze lietošanas Jums parādās izsitumi, smaguma sajūta krūtīs, sēkšana vai paātrinās
sirdsdarbība, tas nekavējoties jāpastāsta ārstam. Skatīt 4. punktu. • Zāles gatavojot no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu
infekciju pārnešanu pacientiem. Piemēram, rūpīga asins un plazmas donoru atlase, lai pārliecinātos, ka netiek iekļauts infekciju pārnēsātāju materiāls, un katra materiāla un plazmas fonda testēšana, lai noteiktu vīrusu/infekciju pazīmes. Šādu zāļu ražotāji asiņu vai plazmas apstrādes procesā iekļauj darbības, kas deaktivizē vai atdala vīrusus. Lai kādi pasākumi tiktu veikti, tomēr, ievadot no cilvēka asinīm vai plazmas pagatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekcijas pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jaunatklātiem vīrusiem vai citiem infekciju veidiem.
Veiktos pasākumus uzskata par efektīviem attiecībā uz tādiem apvalkotiem vīrusiem kā cilvēka imūndeficīta vīruss (HIV), hepatīta B un hepatīta C vīrusi un uz neapvalkotiem vīrusiem hepatīta A un parvovīrusa B19.
Ārsts Jums var ieteikt apsvērt iespēju vakcinēties pret hepatītu A un B, ja regulāri vai atkārtoti saņemat C1 inhibitora zāles, kas iegūtas no cilvēka plazmas.
Katru reizi, kad saņemat Cinryze devu, stingri ieteicams, lai medmāsa vai ārsts pierakstītu zāļu nosaukumu un sērijas numuru, tādējādi saglabājot informāciju par izmantotajām zāļu sērijām.
Bērni
Cinryze nav paredzēts lietošanai bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem, angioedēmas lēkmju regulārai profilaksei.
Citas zāles un Cinryze
Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Cinryze lietošanas konsultējieties ar ārstu. Informācija par Cinryze drošumu, to lietojot grūtniecības vai barošanas ar krūti laikā, ir ierobežota. Ārsts Jums pastāstīs par risku un ieguvumiem, kas saistīti ar šo zāļu lietošanu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Cinryze maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
Cinryze satur nātriju
Katrs Cinryze flakons satur aptuveni 11,5 mg nātrija. Tas jāņem vērā cilvēkiem, kas ievēro diētu ar kontrolētu nātrija daudzumu.
3. Kā lietot Cinryze
Jūsu ārstēšanu uzsāks un pārraudzīs ārsts, kuram ir pieredze pacientu ar iedzimtu angioedēmu (hereditary angioedema – HAE) ārstēšanā.
Sagatavot Cinryze injicēšanai un injicēt to Jums var ārsts vai medmāsa. Ja ārsts izlems, ka zāles varat ievadīt pats, ārsts vai medmāsa apmācīs Jūs vai Jūsu ģimenes locekli, kā sagatavot Cinryze un injicēt
26

tās. Ārsts regulāri pārrunās ar Jums vai Jūsu ģimenes locekli, vai aprūpētāju sagatavošanas un ievadīšanas procesu.

Ieteicamā Cinryze deva pieaugušajiem, pusaudžiem, bērniem, gados vecākiem cilvēkiem vai pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem atbilst devai, kas norādīta tālāk tekstā.

Pieaugušie un pusaudži (sākot no 12 gadu vecuma un vecāki)

Tūskas lēkmju ārstēšana • 1000 SV (divus flakonus) Cinryze jāinjicē, līdzko parādās pirmā tūskas lēkmes pazīme. • Otru 1000 SV devu var injicēt, ja pēc 60 minūtēm simptomi neuzlabojas. • Ja Jums rodas smaga lēkme, īpaši balsenes tūska, vai ja ārstēšanas sākums tiek atlikts, otro
1000 SV devu var dot ātrāk nekā 60 minūtes pēc pirmās devas atkarībā no Jūsu klīniskās reakcijas. • Cinryze jāinjicē intravenozi (vēnā).

Tūskas lēkmju regulāra profilakse • Tūskas lēkmju regulārai profilaksei jāinjicē 1000 SV (divus flakonus) Cinryze deva ik pēc 3 vai
4 dienām. • Ārsts, ņemot vērā Jūsu reakciju uz Cinryze, var pielāgot starplaiku starp devām. • Cinryze jāinjicē intravenozi (vēnā).

Tūskas lēkmju profilakse pirms operācijām • 1000 SV (divus flakonus) liela Cinryze deva jāinjicē ne agrāk kā 24 stundas pirms medicīniskas,
stomatoloģiskas vai ķirurģiskas procedūras. • Cinryze jāinjicē intravenozi (vēnā).

Bērni Angioedēmas lēkmju ārstēšana
2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze deva (divi flakoni) jāinijicē, līdzko parādās tūskas lēkmes pirmā pazīme.
Ja Jūsu simptomi pēc 60 minūtēm neuzlabojas, var ievadīt otru 1000 SV devu.
2 līdz 11 gadu vecumā, 10-25 kg 500 SV Cinryze deva (viens flakons) jāinijicē, līdzko parādās tūskas lēkmes pirmā pazīme.
Ja pēc 60 minūtēm Jūsu simptomi neuzlabojas, var ievadīt otru 500 SV devu.

Angioedēmas lēkmju profilakse pirms procedūrām 2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze deva (divi flakoni) jāinjicē līdz 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.
2 līdz 11 gadu vecumā, 1025 kg 500 SV Cinryze deva (viens flakons) jāinjicē līdz 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.

Angioedēmas lēkmju regulāra profilakse 6 līdz 11 gadu vecumā 500 SV Cinryze deva (viens flakons) jāinjicē ik pēc 3 vai 4 dienām tūskas lēkmju regulārai profilaksei.
Jūsu ārsts var pielāgot dozēšanas intervālu atkarībā no Jūsu reakcijas uz Cinryze.

Sagatavošana un lietošanas veids
Cinryze ārsts vai medmāsa parasti injicē vēnā (intravenozi). Cinryze injekcijas veidā varētu ievadīt arī Jūs pats vai Jūsu aprūpētājs, taču tikai pēc pienācīgas apmācības. Ja ārsts izlems, ka Jūs esat piemērots šādai ārstēšanai mājās, viņš Jums sniegs detalizētus norādījumus. Ja Cinryze injicējat sev pats, vienmēr lietojiet to, ievērojot ārsta norādījumus. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam. Jums būs jāraksta dienasgrāmata, lai dokumentētu visu mājās saņemto ārstēšanu, un tā būs jāņem līdzi uz katru
27

vizīti pie ārsta. Regulāri tiks pārbaudīts, kā Jūs/Jūsu aprūpētājs injicē zāles, lai nodrošinātu turpmāku atbilstošu rīcību.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Cinryze var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs blakusparādības var ietvert alerģiska tipa reakcijas.
Ja pēc šo zāļu lietošanas Jums parādās kāds no norādītajiem simptomiem, nekavējoties par to pastāstiet ārstam. Lai gan tas atgadās reti, simptomi var būt smagi.
Pēkšņa sēkšana, apgrūtināta elpošana, plakstiņu, sejas vai lūpu pietūkums, izsitumi vai nieze (īpaši pa visu ķermeni).
Ļoti biežas blakusparādības (var attīstīties vairāk nekā 1 cilvēkam no 10): galvassāpes, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var attīstīties ne vairāk kā 1 cilvēkam no 10): paaugstināta jutība, reibonis, vemšana, izsitumi, nieze vai apsārtums, izsitumi vai sāpes injekcijas vietā, drudzis.
Retākas blakusparādības (var attīstīties ne vairāk kā 1 cilvēkam no 100): augsts cukura līmenis asinīs, trombi, sāpīgas vēnas, karstuma viļņi, klepus, sāpes vēderā, caureja, ādas lobīšanās, locītavu pietūkums un sāpes, muskuļu sāpes, un diskomforta sajūta krūškurvī.
Paredzams, ka blakusparādības bērniem un pusaudžiem būs līdzīgas tām, kas ir pieaugušajiem.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Cinryze
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Cinryze pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes vai flakoniem pēc “EXP”. Uzglabāt temperatūrā līdz 25C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums jāizlieto nekavējoties.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Cinryze satur
Aktīvā viela ir C1 inhibitors, kas izgatavots no donoru – cilvēku – plazmas. Katrā pulvera flakonā ir 500 SV C1 inhibitora. Pēc sagatavošanas vienā flakonā ir 500 SV C1 inhibitora (cilvēka) katros 5 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV/ml. Divi flakoni sagatavota Cinryze satur 1000 SV C1 inhibitora
28

(cilvēka) katros 10 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV/ml.
Kopējais proteīnu saturs sagatavotajā šķīdumā ir 15 ± 5 mg/ml.
Viena starptautiskā vienība (SV) ir vienāda ar C1 inhibitora daudzumu normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.
Citas sastāvdaļas (palīgvielas) ir: - pulvera flakons: nātrija hlorīds, saharoze, nātrija citrāts, L-valīns, L-alanīns un L-treonīns.
(Skatīt 2. punktu). - šķīdinātāja flakons: ūdens injekcijām.
Cinryze ārējais izskats un iepakojums
Cinryze ir balts pulveris flakonā.
Pēc pulvera izšķīdināšanas ūdenī injekcijām šķīdums ir dzidrs un bezkrāsains līdz iezilgans.
Katrā Cinryze iepakojumā ir: 2 flakoni ar Cinryze 500 SV pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai; 2 flakoni ar ūdeni injekcijām (katrā pa 5 ml); 2 pārliešanas ierīces ar filtru; 2 vienreizlietojamas 10 ml šļirces; 2 venopunkcijas komplekti; 2 aizsargsalvetes.
Zāļu ievadīšanai izmantojiet tikai silikonu nesaturošu šļirci (ietilpst iepakojumā).
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs:
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Shire Services BVBA Rue Montoyer 47 B - 1000 Brisele, Beļģija medinfoeuceemea@shire.com
Ražotājs Shire International Licensing B.V. Strawinskylaan 481 1077 XX Amsterdam Nīderlande
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/. Tur ir arī saites uz citām tīmekļa vietnēm par retām slimībām un to ārstēšanu.
29

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem: Cinryze sagatavošana un ievadīšana Zāļu sagatavošana lietošanai, ievadīšana un darbības ar ievadīšanas komplektu un adatām jāveic, ievērojot piesardzību. Izmantojiet vai nu pārliešanas ierīci ar filtru, kas ir komplektā ar Cinryze, vai tirdzniecībā pieejamu divpusēju adatu. Zāļu ievadīšanai izmantojiet tikai silikonu nesaturošu šļirci (ietilpst iepakojumā). Sagatavošana un rīkošanās Cinryze ir paredzēts intravenozai ievadīšanai (vēnā) pēc izšķīdināšanas ūdenī injekcijām. Cinryze flakons paredzēts lietošanai tikai vienreiz. Sagatavošana 500 SV devai. Nepieciešams viens flakons pulvera, 1 flakons šķīdinātāja, 1 pārliešanas ierīce ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete. Atlikušo flakonu un ievadīšanas aprīkojumu saglabājiet nākošajai devai. 1000 SV devai. Nepieciešami divi flakoni pulvera, 2 flakoni šķīdinātāja, 2 pārliešanas ierīces ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete. Katrs zāļu flakons jāsagatavo ar 5 ml ūdens injekcijām. Viens flakons sagatavota Cinryze atbilst 500 SV devai. Tādējādi vienai 500 SV devai sagatavojiet tikai vienu flakonu Cinryze. Divi flakoni sagatavota Cinryze veido vienu 1000 SV devu. Tādējādi vienai 1000 SV devai tiek apvienoti divi flakoni. 1. Darbojieties uz komplekta salvetes un pirms darbību izpildīšanas nomazgājiet rokas. 2. Sagatavošanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 3. Pārliecinieties, ka pulvera flakons un šķīdinātāja flakons sasilis līdz istabas temperatūrai
(15°C-25ºC). 4. Noņemiet pulvera flakona etiķeti, noplēšot ar apgāzto trijstūrīti apzīmēto perforēto strēmeli. 5. No pulvera un šķīdinātāja flakoniem noņemiet plastmasas vāciņus. 6. Aizbāžņus notīriet ar dezinfekcijas tamponu un pirms lietošanas ļaujiet tiem nožūt. 7. No pārliešanas ierīces iepakojuma virspuses noņemiet aizsargpārsegu. Ierīci no iepakojuma
neizņemiet.
30

8. Piezīme. Pārliešanas ierīce šķīdinātāja flakonam jāpievieno pirms pievienošanas pulvera flakonam, lai pulvera flakonā nezustu vakuums. Šķīdinātāja flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas un pārliešanas ierīces zilo galu ievietojiet šķīdinātāja flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri šķīdinātāja flakona aizbāžņa centram un ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās aizbāznī jābūt vertikāli.
9. No pārliešanas ierīces noņemiet plastmasas iepakojumu un izmetiet to. Nepieskarieties pārliešanas ierīces atsegtajam galam.
10. Pulvera flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas. Pārliešanas ierīci un šķīdinātāja flakonu, kur ir ūdens injekcijām, apgrieziet otrādi un pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu ievietojiet pulvera flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri gumijas aizbāznim un pārliešanas ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās pulvera flakona aizbāznī jābūt vertikāli. Pulvera flakona vakuums ievilks šķīdinātāju. Ja vakuuma flakonā nav, zāles nelietojiet.
11. Uzmanīgi virpiniet pulvera flakonu, līdz viss pulveris izšķīdis. Nekratiet pulvera flakonu. Pārliecinieties, ka viss pulveris ir izšķīdis pilnībā.
31

12. Atvienojiet šķīdinātāja flakonu, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. Pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu nenoņemiet no pulvera flakona.
Viens flakons sagatavota Cinryze satur 500 SV C1 inhibitora 5 mililitros, iegūstot koncentrāciju 100 SV/ml. Ja pacients saņem 500 SV devu, pārejiet uz ievadīšanas procesa apakšpunktu. Lai iegūtu vienu devu (1000 SV/10 ml), jāsagatavo divi flakoni Cinryze pulvera. Tātad, lai sagatavotu otro pulvera flakonu, atkārtojiet sagatavošanas procesa 1.–12. darbību, izmantojot citu iepakojumu, kur ir pārliešanas ierīce. Pārliešanas ierīci nelietojiet atkārtoti. Kad ir sagatavoti divi flakoni, pārejiet uz 1000 SV devas ievadīšanas procesa apakšpunktu. 500 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa.
4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju kustības virzienā.
5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze šķīdumu lēni ievelciet šļircē.
32

6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala.
7. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir, šķīdumu nedrīkst lietot.
8. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam intravenozi (vēnā). 500 SV (izšķīdinātas 5 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 5 minūšu laikā injicējiet intravenozi (vēnā) ar ātrumu 1 ml minūtē.
1000 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa.
4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju kustības virzienā.
5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze šķīdumu lēni ievelciet šļircē.
33

6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala.
7. Atkārtojiet 3.–6. darbību ar to pašu šļirci un otru flakonu sagatavotā Cinryze, lai iegūtu vienu pilnu 10 ml devu.
8. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir, šķīdumu nedrīkst lietot.
9. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam intravenozi (vēnā). 1000 SV (izšķīdinātas 10 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 10 minūšu laikā injicējiet intravenozi (vēnā) ar ātrumu 1 ml minūtē.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
34

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS
Cinryze 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Katrā vienreizējas lietošanas pulvera flakonā ir 500 starptautiskās vienības (SV) C1 inhibitora (cilvēka) (C1 inhibitor (human)), kas izgatavots no donoru – cilvēku – plazmas.
Pēc sagatavošanas vienā flakonā ir 500 SV C1 inhibitora (cilvēka) katros 5 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV /ml. Viena SV ir vienāda ar C1 inhibitora daudzumu normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.
Kopējais proteīnu saturs sagatavotajā šķīdumā ir 15 ±5 mg/ml.
Palīgviela ar zināmu iedarbību: Katrs Cinryze flakons satur aptuveni 11,5 mg nātrija.
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Balts pulveris. Šķīdinātājs ir dzidrs bezkrāsains šķīdums.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1. Terapeitiskās indikācijas
Angioedēmas lēkmju ārstēšana un profilakse pirms procedūrām pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem (sākot no 2 gadu vecuma) ar iedzimtu angioedēmu (HAE – hereditary angioedema).
Regulāra angioedēmas lēkmju profilakse pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem (sākot no 6 gadu vecuma un vecākiem) ar smagām un recidivējošām iedzimtas angioedēmas (HAE) lēkmēm, kuri nepanes vai netiek pietiekami pasargāti, profilaktiski lietojot zāles iekšķīgī, vai pacientiem, kuriem nav pietiekami efektīva atkārtotu akūtu lēkmju ārstēšana.
4.2. Devas un lietošanas veids
Cinryze terapija jāsāk tāda ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze ārstēt pacientus ar iedzimtu angioedēmu (HAE).
Devas
Pieaugušie Angioedēmas lēkmju ārstēšana • 1000 SV Cinryze, līdzko parādās pirmā angioedēmas lēkmes sākuma pazīme.
2

• Otru 1000 SV devu var ievadīt, ja pacienta atbildes reakcija pēc 60 minūtēm nav pienācīga. • Pacientiem, kuriem ir balsenes tūskas lēkmes, vai ja ārstēšanas sākums ir novēlots, otro devu
var dot ātrāk kā pēc 60 minūtēm.

Regulāra angioedēmas lēkmju profilakse • Ieteicamā sākuma deva angioedēmas lēkmju regulārai profilaksei ir 1000 SV Cinryze ik pēc
3 vai 4 dienām; starplaiks starp devām, iespējams, jāpielāgo atbilstīgi konkrētam pacientam raksturīgajai reakcijai. Regulāri jāpārskata nepieciešamība pēc ilgstošas regulāras profilakses ar Cinryze.

Angioedēmas lēkmju profilakse pirms procedūrām • 1000 SV Cinryze 24 stundu intervālā pirms medicīniskas, stomatoloģiskas vai ķirurģiskas
procedūras.

Pediatriskā populācija

Pusaudži Ārstēšanas, regulāras profilakses un profilakses pirms procedūrām deva 12 līdz 17 gadus veciem pusaudžiem ir tāda pati kā pieaugušajiem.

Bērni Cinryze drošums un efektivitāte, lietojot bērniem, kas jaunāki par 2 gadiem, līdz šim nav pierādīta. Dati, kas atbalsta ieteikumus par devām bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem, ir ļoti ierobežoti. Pašlaik pieejamie dati aprakstīti 4.8., 5.1. un 5.2. apakšpunktā.

Angioedēmas lēkmju ārstēšana
2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze, līdzko parādās pirmā akūtas lēkmes sākuma pazīme.
Ja pacients pēc 60 minūtēm atbilstoši nereaģē, var ievadīt otru 1000 SV devu.

Angioedēmas lēkmju profilakse pirms procedūrām
2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.

2 līdz 11 gadu vecumā, 10-25 kg 500 SV Cinryze, līdzko parādās pirmā akūtas lēkmes sākuma pazīme.
Ja pacients pēc 60 minūtēm atbilstoši nereaģē, var ievadīt otru 500 SV devu.

2 līdz 11 gadu vecumā, 1025 kg 500 SV Cinryze 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.

Angioedēmas lēkmju regulāra profilakse
6 līdz 11 gadu vecumā Kā sākuma deva angioedēmas lēkmju regulārai profilaksei tiek ieteiktas 500 SV Cinryze ik pēc 3 vai 4 dienām. Dozēšanas intervālu un devu var būt nepieciešams pielāgot atbilstoši individuālai reakcijai. Regulāri jāpārskata turpmākā regulāras profilakses nepieciešamība ar Cinryze.

.Gados vecāki pacienti Īpaši pētījumi nav veikti. Ārstēšanas, regulāras profilakses un profilakses pirms procedūrām deva gados vecākiem pacientiem, kas sasnieguši 65 gadu vecumu, ir tāda pati kā pieaugušajiem.
Pacienti ar nieru vai aknu darbības traucējumiem Īpaši pētījumi nav veikti. Ārstēšanas, regulāras profilakses un profilakses pirms procedūrām deva pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējiem ir tāda pati kā pieaugušajiem.
Lietošanas veids Intravenozai lietošanai.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt 6.6. apakšpunktā.
3

Sagatavotās zāles jāievada intravenozas injekcijas veidā ar ātrumu 1 ml minūtē.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Trombotiski notikumi Ir ziņots par trombotiskiem notikumiem jaundzimušajiem un zīdaiņiem, kam veic sirds šuntēšanas procedūras, līdztekus saņemot šai indikācijai neapstiprinātas lielas citu C1 inhibitora zāļu devas (līdz 500 vienībām(*)/kg), lai novērstu pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindromu. Pamatojoties uz pētījumu datiem ar dzīvniekiem, potenciāli trombogēns slieksnis ir tad, kad tiek pārsniegta deva 200 vienības(*)/kg. Pacienti ar zināmiem trombotisku notikumu riska faktoriem (ieskaitot tos, kuriem ievieto ilgkatetrus) rūpīgi jāuzrauga. (*) [Vēsturiski noteiktās iedarbīguma vērtības sakrita ar iestādes iekšējo atsauces standartu, tādējādi 1 vienība (V) ir vienāda ar vidējo C1 inhibitora daudzumu normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.] Tagad ir ieviests starptautisks atsauces standarts (SV), kur SV ir arī definēta kā C1 inhibitora daudzums normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.
Infekcijas izraisītāju pārnešana Standarta pasākumi, lai novērstu infekcijas, ko izraisa no cilvēka asinīm vai plazmas pagatavotas zāles, ietver donoru atlasi, individuāli nodoto materiālu un plazmas fondu skrīningu, lai noteiktu konkrētus infekcijas marķierus, un efektīvas ražošanas procesā iekļautas darbības, lai deaktivizētu/atdalītu vīrusus. Neraugoties uz to, ievadot no cilvēka asinīm vai plazmas pagatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekcijas izraisītāju pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jaunatklātiem vīrusiem un citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka veiktie pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, piemēram, HIV, HBV un HCV, un neapvalkotiem vīrusiem HAV, kā arī parvovīrusam B19.
Pacientiem, kas regulāri/atkārtoti saņem no cilvēka plazmas iegūtas C1 inhibitora zāles, jāapsver piemērota vakcinācija (pret hepatītu A un B).
Katrā Cinryze ievadīšanas reizē stingri ieteicams pierakstīt pacientam ievadīto zāļu nosaukumu un sērijas numuru, lai saglabātu saikni starp pacientu un zāļu sēriju.
Paaugstināta jutība Tāpat kā gadījumos, kad lieto citas bioloģiskas izcelsmes zāles, var rasties paaugstinātas jutības reakcijas. Paaugstinātas jutības reakciju simptomi var būt līdzīgi angioedēmas lēkmēm. Pacienti jāinformē par paaugstinātas jutības reakciju agrīnām pazīmēm, tostarp nātreni, vispārēju urtikāriju, smaguma sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotoniju un anafilaksi. Ja šie simptomi parādās pēc zāļu ievadīšanas, viņiem par to jābrīdina ārsts. Anafilaktisku reakciju vai šoka gadījumā jāsniedz neatliekamā medicīniskā palīdzība.
Ārstēšanās mājās un zāļu ievadīšana sev pašam Dati par šo zāļu lietošanu mājās vai par to ievadīšanu sev pašam ir ierobežoti. Iespējamie ar ārstēšanos mājās saistītie riski attiecas uz zāļu ievadīšanu sev pašam un uz rīcību nevēlamu blakusparādību, īpaši paaugstinātas jutības gadījumā. Lēmums par zāļu lietošanu mājās konkrētam pacientam jāpieņem ārstējošajam ārstam, kuram jānodrošina, lai pacients tiktu pienācīgi apmācīts un zāļu lietošana laiku pa laikam pārbaudīta.
Pediatriskā populācija Ir ziņots par trombotiskiem notikumiem jaundzimušajiem un zīdaiņiem, kam veic sirds šuntēšanas procedūras, līdztekus saņemot šai indikācijai neapstiprinātas lielas citu C1 inhibitora zāļu devas (līdz 500 vienībām(*)/kg), lai novērstu pastiprinātas kapilāru caurlaidības sindromu.
4

Nātrijs Katrs Cinryze flakons satur aptuveni 11,5 mg nātrija. Tas jāņem vērā pacientiem, kas ievēro diētu ar kontrolētu nātrija daudzumu.
4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Mijiedarbības pētījumi nav veikti.
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība Dati par ierobežotu skaitu novēroto grūtniecību nenorāda uz nevēlamu C1 inhibitora izraisītu ietekmi uz grūtniecību vai uz augļa/jaundzimušā veselību. Līdz šim nav pieejami citi būtiski epidemioloģiskie dati. Reproduktīvos pētījumos ar žurkām, lietojot devas, kas līdz 28 reizēm pārsniedza cilvēkam ieteicamo devu (1000 SV), ņemot vērā vidējo pieauguša cilvēka ķermeņa svaru 70 kg, ārstēšanas izraisītu ietekmi uz māti vai embriju/augli nenovēroja. Potenciālais risks cilvēkam nav zināms.
Tātad grūtniecēm Cinryze drīkst dot tikai tad, ja tas nepārprotami indicēts.
Barošana ar krūti Nav zināms, vai C1 inhibitors izdalās cilvēka pienā. Nevar izslēgt risku jaundzimušajiem/zīdaiņiem. Lēmums pārtraukt barošanu ar krūti vai pārtraukt/atturēties no terapijas ar Cinryze jāpieņem, izvērtējot krūts barošanas ieguvumu bērnam un ieguvumu no terapijas sievietei.
Fertilitāte Specifiski pētījumi par fertilitāti, agrīnu embrionālo un postnatālo attīstību vai kancerogenitāti nav veikti (skatīt 5.3. apakšpunktu).
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Atbilstoši pašlaik pieejamajiem klīniskajiem datiem Cinryze maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila kopsavilkums Ļoti bieži sastopamas nevēlamās blakusparādības, ko klīniskajos pētījumos novēroja pēc Cinryze infūzijas, bija galvassāpes un nelabums.
Nevēlamo blakusparādību saraksts tabulas veidā Nevēlamo blakusparādību biežums tika novērtēts 2 pivotālos ar placebo kontrolētos un 2 atklātos pētījumos ar 251 unikālu subjektu. Biežuma kategorijas piešķiršanai izmantoti tikai klīniskajos pētījumos iegūtie dati par ziņojumu biežumu.
Nevēlamās blakusparādības, kas saistītas ar Cinryze terapiju, 1. tabulā klasificētas pēc MedDRA orgānu sistēmu klasifikācijas un absolūtā biežuma. Katrā sastopamības biežuma grupā nevēlamās blakusparādības sakārtotas to nopietnības samazinājuma secībā. Biežuma iedalījums: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1000), ļoti reti (<1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
5

1. tabula. Nevēlamās blakusparādības, par kurām ziņots klīniskajos pētījumos un pēcreģistrācijas perioda ziņojumos

Orgānu sistēmu klasifikācija

Biežums

Imūnās sistēmas traucējumi

Bieži

Vielmaiņas un uztures traucējumi Retāk

Nervu sistēmas traucējumi

Ļoti bieži Bieži

Asinsvadu sistēmas traucējumi

Retāk

Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības

Retāk

Ļoti bieži

Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Bieži

Retāk

Ādas un zemādas audu bojājumi
Skeleta-muskuļu un saistaudu sistēmas bojājumi
Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā

Bieži Retāk Retāk Bieži Retāk

Nevēlamā blakusparādība paaugstināta jutība hiperglikēmija galvassāpes reibonis vēnu tromboze, flebīts, dedzinoša sajūta vēnās, karstuma viļņi klepus
nelabums vemšana caureja, sāpes vēderā izsitumi, eritēma, nieze kontaktdermatīts
locītavu pietūkums, artralģija, mialģija izsitumi/eritēma injekcijas vietā, sāpes infūzijas vietā, drudzis diskomforta sajūta krūškurvī

Atsevišķu nevēlamo blakusparādību apraksts Ziņojumos par vēnu trombozi visizplatītākais apslēptais riska faktors bija ilgkatetra klātbūtne.
Vietēja reakcija injekcijas vietā bija retāk. Klīniskajos pētījumos vietēja reakcija (raksturota kā sāpes, zilumi vai izsitumi injekcijas vietā/katetra vietā, dedzinoša sajūta vēnās vai flebīts) radās apmēram 0,2% infūziju gadījumu.
Pediatriskā populācija Klīniskajos pētījumos tika iesaistīts 61 atsevišķs pediatriskais subjekts, kas saņēma vairāk nekā 2 500 Cinryze infūzijas (2–5 gadus veci, n=3; 6–11 gadus veci, n=32; 12–17 gadus veci, n=26). Šiem bērniem vienīgās Cinryze izraisītās nevēlamās blakusparādības bija galvassāpes, nelabums, drudzis un eritēma infūzijas vietā. Neviena no šīm nevēlamajām blakusparādībām nebija smaga, un nevienā gadījumā zāļu lietošana nebija jāpārtrauc.
Kopumā Cinryze drošums un panesamība bērniem, pusaudžiem un pieaugušajiem ir līdzīga.
Informāciju par drošumu attiecībā uz infekciju izraisītājiem skatīt 4.4. apakšpunktā.
Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvuma/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.

6

4.9. Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas gadījumiem.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: zāles pārmantotas angioneirotiskās tūskas ārstēšanai, C1 inhibitors, atvasināts no plazmas, ATĶ kods: B06AC01.
Darbības mehānisms C1 inhibitors pieder serīna proteāzes inhibitoriem jeb serpīniem, proteīnu virsdzimtai. Galvenā serpīnu funkcija ir regulēt serīna proteāžu darbību. C1 inhibitors ir plazmā atrodams vienas ķēdes glikoproteīns, kas nobriedušā stāvoklī sastāv no 478 aminoskābēm ar molekulmasu 105 kD.
C1 inhibitors nomāc komplementu sistēmu, klasiskajā ceļā saistot C1r un C1s – divas no komplementu sistēmas (C1) pirmā komponenta aktīvā enzīma apakšvienībām, kā arī lektīna mehānisma ceļā – mannozi saistošā lektīna asociētās serīna proteāzes. Primārais aktivizētā C1 enzīma substrāts ir C4; neinhibējot C1, pazeminās C4 līmenis. C1 ir vissvarīgākais kontakta aktivizācijas inhibitors, un tas regulē kontaktsistēmu un iekšējo koagulācijas mehānismu, saistoties ar kalikreīnu un XII a faktoru un deaktivizējot tos. Tā kā šie mehānismi ir daļa no enzīmu amplifikācijas kaskādēm, šo mehānismu spontāna vai trigera inducēta aktivizācija bez C1 inhibitora klātbūtnes var radīt neierobežotu aktivizāciju un pietūkumu.
Farmakodinamiskā iedarbība Klīniskajos pētījumos 1 stundu pēc intravenozas Cinryze ievadīšanas ievērojami paaugstinājās antigēnā un funkcionālā C1 inhibitora sistēmiskie līmeņi. Pēc C1 inhibitora ievadīšanas paaugstinās C1 inhibitora aktivitātes līmenis serumā un īslaicīgi tiek atjaunota dabiskā kontaktsistēmas, komplementu sistēmas un fibrinolītiskās sistēmas regulācija, tādējādi kontrolējot pietūkumu vai tieksmi veidoties tūskai.
Zems C4 līmenis serumā bieži ir saistīts ar HAE lēkmēm. 12 stundas pēc ārstēšanas ar Cinryze paaugstinājās C4 līmenis. Vidējo vērtību izmaiņu atšķirība, salīdzinot ar sākuma vērtībām, dažādās ārstēšanas grupās pēc 12 stundām bija statistiski nozīmīga (p=0,0017), kas pierāda Cinryze terapijas saistību ar C4 aktivitātes palielināšanos (Cinryze + 2,9 mg/dl, salīdzinot ar placebo + 0,1 mg/dl).
Klīniskā efektivitāte un drošums Dati no diviem randomizētiem, dubultmaskētiem, ar placebo kontrolētiem pētījumiem (LEVP 2005-1/A un LEVP 2005-1/B), dati no diviem atklātiem pētījumiem (LEVP 2006-1 un LEVP 2006-4) un 2 pediatriskiem klīniskajiem pētījumiem (0624-203 un 0624-301) pierādīja Cinryze efektivitāti angioedēmas lēkmju ārstēšanā un profilaksē subjektiem ar HAE.
Cinryze HAE lēkmju ārstēšanai Pētījums LEVP 2005-1/A bija randomizēts, dubultmaskēts, ar placebo kontrolēts, paralēlu grupu; tika randomizēts 71 subjekts ar akūtām HAE lēkmēm (36 saņēma Cinryze, 35 – placebo). Pētījumā tika pierādīts, ka pēc ārstēšanas ar Cinryze, to ievadot 4 stundu laikā pēc HAE lēkmes sākuma, HAE lēkmes noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums sākās vairāk nekā 2 reizes ātrāk, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 2 stundas Cinryze grupā salīdzinot ar > 4 stundām placebo grupā, p=0,048). Pēc ārstēšanas ar Cinryze HAE lēkme arī pilnībā atrisinājās vairāk nekā 2 reizes ātrāk, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 12,3 stundas un 31,6 stundas, p=0,001). Procentuālā subjektu attiecība, kam noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums sākās 4 stundu laikā pēc devas ievadīšanas, bija 60% Cinryze grupā un 42% placebo grupā (p=0,062). No 15 subjektiem, kam balsenes tūskas HAE lēkmes ārstēja atklāti ar Cinryze, nevienam nebija vajadzīga intubācija.
7

Atklātajā pētījumā LEVP 2006-1 101 subjektam tika ārstētas kopā 609 akūtas HAE lēkmes (vidēji 3 lēkmes subjektam; diapazons: 1–57). 4 stundu laikā pēc Cinryze ievadīšanas noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums tika panākts 87% lēkmju gadījumu. 95% lēkmju gadījumu klīnisko atvieglojumu novēroja un/vai subjekti tika atlaisti mājās 4 stundu laikā. Subjektiem, kam bija vairāk nekā > 1 lēkme, to lēkmju, kas reaģēja 4 stundu laikā pēc Cinryze ievadīšanas, un laika līdz reakcijai attiecība bija salīdzināma ārpus ārstēto lēkmju skaita. Nevienā no 84 atsevišķu balsenes tūskas HAE lēkmju gadījumā pēc ārstēšanas ar Cinryze intubācija nebija vajadzīga.
Cinryze HAE lēkmju regulārai profilaksei Pētījums LEVP 2005-1/B bija randomizēts, dubultmaskēts, ar placebo kontrolēts, krustenisks; efektivitāti varēja novērtēt 22 subjektiem (bija randomizēti un ārstēti abos krusteniskajos periodos). Pētījumā tika pierādīts, ka, profilaksei lietojot Cinryze, HAE lēkmju skaits samazinājās vairāk nekā 2 reizes, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 6,3 lēkmes Cinryze grupā un 12,8 lēkmes placebo grupā, p<0,0001). Profilaktiskas Cinryze terapijas laikā angioedēmas lēkmes bija arī vieglākas, salīdzinot ar placebo grupu (vidējais smaguma pakāpes novērtējums 1,3 un 1,9 jeb samazinājums par 32%, p=0,0008) un ne tik ilgstošas (vidēji 2,1 dienas un 3,4 dienas jeb samazinājums par 38%, p=0,0004). Profilaktiskas Cinryze terapijas laikā kopējais pietūkuma dienu skaits bija mazāks, salīdzinot ar placebo grupu (vidēji 10,1 dienas un 29,6 dienas jeb samazinājums par 66%, p<0,0001). Turklāt Cinryze terapijas laikā atklātas Cinryze infūzijas HAE lēkmju ārstēšanai bija nepieciešamas mazāk nekā placebo grupā (vidēji 4,7 infūzijas un 15,4 infūzijas jeb samazinājums par 70%, p<0,0001).
Atklātajā pētījumā LEVP 2006-4 HAE profilaksei 146 subjekti Cinryze saņēma dažādus laikposmus: no 8 dienām līdz aptuveni 32 mēnešiem (vidēji 8 mēnešus). Pirms iekļaušanas pētījumā subjektu ziņotais vidējais HAE lēkmju skaits mēnesī bija 3,0 (diapazons: 0,08–28,0); profilaktiskas Cinryze terapijas laikā šis skaits bija 0,21 (diapazons: 0–4,56) un 86% subjektu mēnesī bija vidēji ≤ 1 lēkme. Subjektiem, kas profilaksei saņēma Cinryze vismaz 1 gadu, lēkmju skaits mēnesī attiecībā pret lēkmju skaitu pirms pētījuma saglabājās konsekventi neliels (0,34 lēkmes mēnesī).
Cinryze HAE lēkmju profilaksei pirms procedūrām Cinryze tika ievadīts atklāti 24 stundu laikā pirms pavisam 91 medicīniskas, stomatoloģiskas vai ķirurģiskas procedūras visā klīniskajā programmā (40 procedūras bērniem un 51 procedūra pieaugušajiem). 98% procedūru gadījumā 72 stundu laikā pēc Cinryze devas par HAE lēkmēm netika ziņots.
Pediatriskā populācija
Vecuma grupa no 6–11 gadiem Ārstēšana Pētījums LEVP 2006-1. 22 pediatriskajiem subjektiem tika ārstēta 121 akūta HAE lēkme. HAE lēkmju attiecība, kad noteicošā simptoma nepārprotams atvieglojums tika panākts 4 stundu laikā pēc Cinryze terapijas, bija salīdzināma gan 22 pētījumā iekļautajiem bērniem (vecuma diapazons: 2–17), gan pieaugušajiem, atvieglojumu panākot attiecīgi 89% un 86% lēkmju gadījumu.
Pētījums 0624-203. Deviņi subjekti (vecuma diapazons: 6–11) tika iesaistīti un saņēma vienu Cinryze devu: 3 subjekti (10–25 kg) saņēma 500 vienības(*); 3 subjekti (>25 kg) 1000 vienības(*), un 3 subjekti (>25 kg) 1500 vienības(*). Visiem 9 (100%) subjektiem tika panākta nepārprotamadefinēto simptomu atvieglojuma sākšanās 4 stundu laikā pēc ārstēšanas ar Cinryze uzsākšanas. Intervāla mediāna bija 0,5 stundas (diapazons: 0,25–2,5 stundas): attiecīgi 1,25, 0,25 un 0,5 stundas 500 vienību(*), 1000 vienību(*) un 1500 vienību(*) Cinryze grupās. Intervāls mediāna pilnīgam HAE lēkmju atrisinājumam 9 subjektiem bija 13,6 stundas (diapazons: 1,6–102,3 stundas).
Profilakse Pētījums LEVP 2006-4. Pirms iekļaušanas pētījumā 23 bērnu (vecuma diapazons: no 3 līdz 17 gadiem) ziņotais vidējais HAE lēkmju skaits mēnesī bija 3,0 (diapazons: 0,5–28,0). Pētījuma laikā, profilaksei saņemot Cinryze (1000 vienības(*) ik pēc 3 līdz 7 dienām; izņemot 3 gadus vecu bērnu, kurš saņēma 500 vienības(*) ik pēc 3 līdz 7 dienām), bērniem dažādās vecuma apakšgrupās novērotais
8

vidējais HAE lēkmju skaits mēnesī bija 0,4 (diapazons: 0–3,4), bet 87% bērnu ziņoja vidēji par ≤ 1 lēkmi mēnesī; šie rezultāti bija salīdzināmi ar tiem, ko novēroja pieaugušajiem.

Pētījums 0624-301. Seši pediatriskie subjekti (6 līdz 11 gadus veci) tika iesaistīti un randomizēti, lai 12 nedēļas saņemtu dozēšanu divreiz nedēļā 2 ārstēšanas secībās (500/1000 vienības(*) vai 1000/500 vienības(*) Cinryze). Abas devas izraisīja līdzīgu lēkmju samazinājuma biežumu un uzrādīja
klīnisko ieguvumu saistībā ar lēkmju smagumu, ilgumu un akūtās ārstēšanas nepieciešamību.

Vecuma grupa <6 gadi 3 subjektiem, kuri bija jaunāki par 6 gadiem, Cinryze lietošana (500 vienības(*) vai 1000 vienības(*)) tika saistīta ar C1 INH līmeņu pieaugumu un klīnisko efektivitāti lēkmju akūtā ārstēšanā un profilaksē. Vispārējā Cinryze lietošana tika labi panesta.

Visos pētījumos Cinryze lietošanas rezultātā pēc infūzijas paaugstinājās antigēnā un funkcionālā C1 inhibitora līmenis, salīdzinot ar vērtībām pirms infūzijas, gan bērniem, gan pieaugušajiem.

5.2. Farmakokinētiskās īpašības

Randomizēts, paralēlu grupu, atklāts farmakokinētikas pētījums ar Cinryze tika veikts subjektiem ar nesimptomātisku HAE. Subjekti saņēma vai nu vienu intravenozu 1000 vienību(*) devu, vai 1000 vienību(*) devu un pēc 60 minūtēm otru 1000 vienību(*) devu. Vidējie funkcionālā C1 inhibitora farmakokinētiskie parametri, kas iegūti no koncentrācijas datiem, kuri koriģēti attiecībā pret sākuma datiem, norādīti 2. tabulā.

2. tabula. Vidējie funkcionālā C1 inhibitora farmakokinētiskie parametri pēc Cinryze ievadīšanas

Parametri

Viena deva (1000 vienības*)

Divas devas (1000 vienību deva un pēc 60 minūtēm otra 1000 vienību
deva)

Csākuma (V/ml)

0,31 ± 0,20 (n = 12)

0,33 ± 0,20 (n = 12)

Cmax. (V/ml)

0,68 ± 0,08 (n = 12)

0,85 ± 0,12 (n = 13)

Attiecībā pret sākuma datiem koriģētā Cmax (V/ml) tmax (h) [vidējais (diapazons)]

0,37 ± 0,15 (n =12) [1,2 (0,3 – 26,0)] (n = 12)

0,51 ± 0,19 (n =12) [2,2 (1,0 – 7,5)] (n = 13)

AUC(0-t) (V*h/ml)

74,5 ± 30,3 (n = 12)

95,9 ± 19,6 (n = 13)

Attiecībā pret sākuma datiem koriģētais AUC(0-t) (V*h/ml) Klīrenss (CL) (ml/min.)

24,5 ± 19,1 (n =12) 0,85 ± 1,07 (n = 7)

39,1 ± 20,0 (n =12) 1,17 ± 0,78 (n = 9)

Eliminācijas pusperiods (h)

56 ± 35 (n = 7)

62 ± 38 (n = 9)

n = novērtēto subjektu skaits. * Vēsturiski noteiktās iedarbīguma vērtības ir izteiktas iestādes iekšējās vienībās (V).

Pēc vienas Cinryze devas ievadīšanas intravenozi HAE subjektiem funkcionālā C1 inhibitora koncentrācija serumā dubultojās 1 līdz 2 stundu laikā. Maksimālā koncentrācija serumā (Cmax) un laukums zem koncentrācijas serumā laika līknes (AUC) divu devu gadījumā bija lielāks nekā vienas devas gadījumā, lai gan pieaugums nebija proporcionāls devai. Funkcionālā C1 inhibitora vidējais eliminācijas pusperiods pēc Cinryze ievadīšanas bija 56 stundas vienas devas gadījumā un 62 stundas divu devu gadījumā.

Tā kā C1 inhibitors ir endogēns cilvēka plazmas proteīns, to nemetabolizē citohroma P450 izoenzīmi, ekskrēcijas vai zāļu savstarpējas farmakokinētiskas mijiedarbības ceļā, kas novērojams daudziem mazmolekulāriem savienojumiem. Paredzams, ka metabolisma rezultātā glikoproteīns sadalās mazos peptīdos un atsevišķās aminoskābēs. Nav paredzams, ka Cinryze farmakokinētika un ekskrēcija nieru vai aknu darbības traucējumu gadījumā būtu citāda.

9

Pediatriskā populācija Funkcionālā C1 inhibitora aktivitāte bērniem tika mērīta divos atklātos pētījumos (skatīt 5.1. apakšpunktu). Funkcionālā C1 inhibitora aktivitātes vidējais pieaugums, ko bērniem vecumā no 2 līdz < 18 gadiem mērīja 1 stundu pēc devas, salīdzinot ar sākuma datiem, bija no 20% līdz 88% pētījumā LEVP 2006-1 (ārstēšana) un no 22% līdz 46% pētījumā LEVP 2006-4 (profilakse), pieaugušajiem šie rādītāji bija attiecīgi no 21% līdz 66% un no 25% līdz 32%. Divos papildu pētījumos novērtēja līmeni plazmā bērniem (vecumā no 6 – 11 gadiem).
Pētījumā 0624-203 deviņiem pacientiem tika mērīts C1 INH antigēna līmenis plazmā un funkcionālā aktivitāte pēc vienas 500 vienību(*), 1000 vienību(*) vai 1500 vienību(*) Cinryze i.v. devas ievadīšanas, pamatojoties uz ķermeņa masu (skatīt 5.1. apakšpunktu). 1 stundu un 24 stundas pēc devas ievadīšanas tika konstatēts C1 INH antigēna līmeņu pieaugums un palielināta funkcionālā aktivitāte, salīdzinot ar sākuma datu vērtībām.
Pētījumā 0624-301 sešiem pacientiem tika mērīts C1 INH antigēna līmenis plazmā un funkcionālā aktivitāte pirms devas ievadīšanas un 1 stundu pēc divu Cinryze devu līmeņu (500 vienības(*) un 1000 vienības(*)) i.v. ievadīšanas ik pēc 3 vai 4 dienām 12 nedēļās. Abas Cinryze devas izraisīja nozīmīgu C1 INH antigēna līmeni plazmā un funkcionālo aktivitāti.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par vispārējo toksicitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti neliecina par īpašu risku cilvēkam. Genotoksicitātes pētījumi nav veikti, jo maz ticams, ka aktīvā viela mijiedarbotos tieši ar DNS vai citu hromosomu materiālu. Pētījumi par fertilitāti, agrīnu embrionālo un postnatālo attīstību vai kancerogenitāti nav veikti, jo paredzams, ka, hroniski ievadot devu dzīvniekiem, tiem veidotos neitralizējošas antivielas pret cilvēka proteīnu.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Pulveris: nātrija hlorīds saharoze nātrija citrāts L-valīns L-alanīns L-treonīns
Šķīdinātājs: ūdens injekcijām
6.2. Nesaderība
Šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citām zālēm (izņemot 6.6. apakšpunktā minētās).
Zāļu ievadīšanai izmantojiet tikai silikonu nesaturošu šļirci (ietilpst iepakojumā).
6.3. Uzglabāšanas laiks
2 gadi.
Pēc sagatavošanas zāles jāizlieto nekavējoties. Tomēr pierādīts, ka ķīmiskā un fizikālā stabilitāte lietošanas laikā saglabājas 3 stundas istabas temperatūrā (15°C–25C).
10

6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt temperatūrā līdz 25C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas. Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu sagatavošanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
500 SV C1 inhibitora bezkrāsaina stikla flakonā (I klase), kas noslēgts ar gumijas aizbāzni (I klase) un alumīnija gredzenu ar atveramu plastmasas vāciņu.
5 ml ūdens injekcijām bezkrāsaina stikla flakonā (I klase), kas noslēgts ar gumijas aizbāzni (I klase) un alumīnija gredzenu ar plastmasas atveramu vāciņu.
Katrā iepakojumā ir:
Divi flakoni pulvera;
Divi flakoni šķīdinātāja.
2 pārliešanas ierīces ar filtru, 2 vienreizlietojamas 10 ml šļirces, 2 venopunkcijas komplekti un 2 aizsargsalvetes.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Katrs komplekts satur materiālus vienai 1000 SV devai vai divām 500 SV devām.
Cinryze sagatavošana un ievadīšana
Zāles jāsagatavo, jāievada un ar ievadīšanas komplektu un adatām jārīkojas piesardzīgi.
Izmantojiet vai nu pārliešanas ierīci ar filtru, kas ir komplektā ar Cinryze, vai tirdzniecībā pieejamu divpusēju adatu.
Sagatavošana un rīkošanās Cinryze ir paredzēts intravenozai ievadīšanai pēc izšķīdināšanas ūdenī injekcijām. Cinryze flakons paredzēts lietošanai tikai vienreiz.
Sagatavošana Lai sagatavotu vienu 500 SV devu, nepieciešams viens flakons pulvera, 1 flakons šķīdinātāja, 1 pārliešanas ierīce ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete. Lai sagatavotu vienu 1000 SV devu, nepieciešami divi flakoni pulvera, 2 flakoni šķīdinātāja, 2 pārliešanas ierīces ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete.
Katrs zāļu flakons jāsagatavo ar 5 ml ūdens injekcijām. Viens flakons sagatavota Cinryze atbilst 500 SV devai. Divi flakoni sagatavota Cinryze atbilst 1000 SV devai. Tādējādi divi flakoni veido vienu 1000 SV devu.
1. Darbojieties uz komplekta salvetes un pirms darbību izpildīšanas nomazgājiet rokas. 2. Sagatavošanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 3. Pārliecinieties, ka pulvera flakons un šķīdinātāja flakons sasilis līdz istabas temperatūrai
(15°C-25ºC). 4. Noņemiet pulvera flakona etiķeti, noplēšot ar apgāzto trijstūrīti apzīmēto perforēto strēmeli. 5. No pulvera un šķīdinātāja flakoniem noņemiet plastmasas vāciņus. 6. Aizbāžņus notīriet ar dezinfekcijas tamponu un pirms lietošanas ļaujiet tiem nožūt.
11

7. No pārliešanas ierīces iepakojuma virspuses noņemiet aizsargpārsegu. Ierīci no iepakojuma neizņemiet.
8. Piezīme. Pārliešanas ierīce šķīdinātāja flakonam jāpievieno pirms pievienošanas pulvera flakonam, lai pulvera flakonā nezustu vakuums. Šķīdinātāja flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas un pārliešanas ierīces zilo galu ievietojiet šķīdinātāja flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri šķīdinātāja flakona aizbāžņa centram un ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās aizbāznī jābūt vertikāli.
9. No pārliešanas ierīces noņemiet plastmasas iepakojumu un izmetiet to. Nepieskarieties pārliešanas ierīces atsegtajam galam.
10. Pulvera flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas. Pārliešanas ierīci un šķīdinātāja flakonu, kur ir ūdens injekcijām, apgrieziet otrādi un pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu ievietojiet pulvera flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri gumijas aizbāznim un pārliešanas ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās pulvera flakona aizbāznī jābūt vertikāli. Pulvera flakona vakuums ievilks šķīdinātāju. Ja vakuuma flakonā nav, zāles nelietojiet.
11. Uzmanīgi virpiniet pulvera flakonu, līdz viss pulveris izšķīdis. Nekratiet pulvera flakonu. Pārliecinieties, ka viss pulveris ir izšķīdis pilnībā.
12. Atvienojiet šķīdinātāja flakonu, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. Pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu nenoņemiet no pulvera flakona.
Viens flakons sagatavota Cinryze satur 500 SV C1 inhibitora 5 mililitros, iegūstot koncentrāciju 100 SV/ml. Ja pacients saņem 500 SV devu, pārejiet uz ievadīšanas procesa apakšpunktu.
Lai iegūtu vienu devu (1000 SV/10 ml), jāsagatavo divi flakoni Cinryze pulvera. Tātad, lai sagatavotu otro pulvera flakonu, atkārtojiet sagatavošanas procesa 1.–12. darbību, izmantojot citu iepakojumu, kur ir pārliešanas ierīce. Pārliešanas ierīci nelietojiet atkārtoti. Kad ir sagatavoti divi flakoni, pārejiet uz 1000 SV devas ievadīšanas procesa apakšpunktu.
500 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa. 4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju
kustības virzienā. 5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze
šķīdumu lēni ievelciet šļircē. 6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un
atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala. 7. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir,
šķīdumu nedrīkst lietot. 8. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam
intravenozi. 500 SV (izšķīdinātas 5 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 5 minūšu laikā injicējiet intravenozi ar ātrumu 1 ml minūtē.
1000 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa. 4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju
kustības virzienā. 5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze
šķīdumu lēni ievelciet šļircē. 6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un
atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala.
12

7. Atkārtojiet 3.–6. darbību ar to pašu šļirci un otru flakonu sagatavotā Cinryze, lai iegūtu vienu pilnu 10 ml devu.
8. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir, šķīdumu nedrīkst lietot.
9. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam intravenozi. 1000 SV (izšķīdinātas 10 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 10 minūšu laikā injicējiet intravenozi ar ātrumu 1 ml minūtē.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām. 7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS Shire Services BVBA Rue Montoyer 47 B - 1000 Brisele Beļģija 8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/11/688/001 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums 2011. gada 15. jūnijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 26 maijs 2016 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/.
13

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I)
UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS
NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ
DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
14

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās vielas ražotāja nosaukums un adrese
Sanquin Plasma Products B.V. Plesmanlaan 125 NL-1066 CX Amsterdama Nīderlande
Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Shire International Licensing B.V. Strawinskylaan 481 1077 XX Amsterdam Nīderlande
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
• Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
• Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
• Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Papildināts RPP jāiesniedz: • pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma; • ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
15

• Papildu riska mazināšanas pasākumi
Pirms zāļu nonākšanas tirgū katrā dalībvalstī reģistrācijas apliecības īpašniekam un valsts kompetentajai iestādei jāvienojas par izglītojošā materiāla saturu un formu.
Reģistrācijas apliecības īpašniekam (RAĪ) jānodrošina, lai visi veselības aprūpes speciālisti, kuri varētu parakstīt Cinryze, būtu saņēmuši izglītojošo materiālu komplektu.
Izglītojošo materiālu komplektā jāietilpst šādai informācijai:
Cinryze zāļu aprakstam un lietošanas instrukcijai;
Izglītojošajam materiālam, kas paredzēts veselības aprūpes speciālistiem;
Izglītojošajiem materiāliem, kas paredzēti cilvēkiem, kas nav veselības aprūpes speciālisti.
Izglītojošajā materiālā veselības aprūpes speciālistiem jāietver informācija par turpmāk norādītajiem galvenajiem jautājumiem.
Ir ierobežoti dati par šo zāļu lietošanu mājās vai ievadīšanu pacientam sev pašam.
Parakstot zāles, ārsta pienākums ir noteikt, kuri pacienti paši spēs lietot Cinryze mājās vai to sev ievadīt.
Parakstot zāles, ārsta pienākums ir nodrošināt atbilstošu apmācību cilvēkiem, kuri nav veselības aprūpes speciālisti un kuri zāles ievadīs mājas apstākļos, piemēram, apmācīt pašu pacientu sev ievadīt zāles vai viņa ģimenes locekli. Lai nodrošinātu optimālu praksi, regulāri jāpārbauda, kā zāles sev ievada pats pacients/viņa aprūpētājs.
Šajā apmācībā jāietver turpmāk norādītie jautājumi. Glabāšanas nosacījumi Ārstēšanas devas un indikācijas Vienas Cinryze devas (500 SV) sagatavošana, izšķīdinot viena flakona saturu Vienas Cinryze devas (1000 SV) sagatavošana, izšķīdinot divu flakonu saturu Katra flakona satura izšķīdināšanas metode Intravenozas injekcijas metode Vienas Cinryze devas (500 SV) ievadīšanas veids un ātrums Vienas Cinryze devas (1000 SV) ievadīšanas veids un ātrums Norādījumi vērsties pēc veselības aprūpes speciālistu sniegtas neatliekamās palīdzības, ja pacients nespēj zāles ievadīt vēnā vai ja nav novērojama zāļu iedarbība Norādījumi par to, kā rīkoties, ja zāles izraisa nevēlamas blakusparādības Informācija par nepieciešamību rakstīt dienasgrāmatu, lai dokumentētu katru mājās saņemto zāļu devu, un ņemt šo dienasgrāmatu līdzi katrā vizītē. Dienasgrāmatā jāietver šāda informācija: zāļu devas saņemšanas datums un laiks; sērijas numurs un saņemtā deva; ārstēšanas indikācija (akūta lēkme vai profilakse); reakcija uz terapiju; jebkura nevēlama blakusparādība.
Ārsta pienākums, parakstot zāles, ir pārliecināties, vai cilvēki, kas nav veselības aprūpes speciālisti, ir apguvuši visas vajadzīgās prasmes un vai Cinryze mājas apstākļos tiks ievadīts droši un efektīvi.
Pēcreģistrācijas reģistrā ir sistēma, kurā ārsti tiek mudināti reģistrēt pacientus.
Izglītojošajā materiālā cilvēkiem, kuri nav veselības aprūpes speciālisti, jāietver informācija par turpmāk norādītajiem galvenajiem jautājumiem.
16

Ir ierobežoti dati par šo zāļu lietošanu mājās vai ievadīšanu pacientam sev pašam.

Ārsts, parakstot zāles, var izlemt, ka daži pacienti Cinryze var lietot mājās un zāles viņiem ievadīs nevis veselības aprūpes speciālists, bet ģimenes loceklis vai pacients pats.

Lai Cinryze varētu droši un efektīvi lietot mājas apstākļos, cilvēkiem, kas nav veselības aprūpes speciālisti, ir jāapgūst vajadzīgās prasmes.

Ārstējošais ārsts viņus apmācīs par turpmāk norādītajiem jautājumiem. Glabāšanas nosacījumi Ārstēšanas devas un indikācijas Vienas Cinryze devas (500 SV) sagatavošana, izšķīdinot viena flakona saturu Vienas Cinryze devas (1000 SV) sagatavošana, izšķīdinot divu flakonu saturu Katra flakona satura izšķīdināšanas metode Intravenozas injekcijas metode Vienas Cinryze devas (500 SV) ievadīšanas veids un ātrums Vienas Cinryze devas (1000 SV) ievadīšanas veids un ātrums Norādījumi vērsties pēc veselības aprūpes speciālistu sniegtas neatliekamās palīdzības, ja pacients nespēj zāles ievadīt vēnā vai ja nav novērojama iedarbība Norādījumi par to, kā rīkoties, ja zāles izraisa nevēlamas blakusparādības Informācija par nepieciešamību rakstīt dienasgrāmatu, lai dokumentētu katru mājās saņemto zāļu devu, un ņemt šo dienasgrāmatu līdzi katrā vizītē. Dienasgrāmatā jāietver šāda informācija: zāļu devas saņemšanas datums un laiks; sērijas numurs un saņemtā deva; ārstēšanas indikācija (akūta lēkme vai profilakse); reakcija uz terapiju; jebkura nevēlama blakusparādība. Lietošanas instrukcija, kurā sniegta detalizēta informācija par galvenajiem apmācības jautājumiem un kura jāglabā mājās turpmākai uzziņai.

• Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts
Jāizveido pēcreģistrācijas reģistra sistēma, kuras mērķis būtu iegūt papildu informāciju par Cinryze drošumu un lietošanu Eiropas Savienībā. Papildu savācamā informācija ietver datus par pakļaušanu zāļu iedarbībai, par nevēlamām zāļu izraisītām blakusparādībām, lēkmju biežumu, drošuma datiem ilgtermiņā, lietošanu grūtniecēm un par grūtniecības iznākumu, kā arī par lietošanu pediatriskajā populācijā. Īpaša uzmanība jāpievērš smagu gadījumu un balsenes tūskas lēkmju uzraudzībai, kā arī gadījumiem, kad ārstēšana sākta vairāk nekā 4 stundas pēc lēkmes sākuma; jāziņo par ievadīto devu, dozēšanas laiku, drošumu un efektivitātes rezultātiem. Šajā reģistrā savāktie dati jāziņo Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejai (CHMP), iesniedzot PADZ.

Izpildes termiņš PADZ cikls

17

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Cinryze 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai C1 inhibitor (human)
2. AKTĪVĀS VIELAS NOSAUKUMS UN DAUDZUMS Pēc sagatavošanas vienā flakonā ir 500 SV C1 inhibitora (cilvēka) katros 5 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV/ml. Divi flakoni sagatavota Cinryze veido vienu devu.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Pulvera flakons: nātrija hlorīds, saharoze, nātrija citrāts, L-valīns, L-alanīns, L-treonīns. Šķīdinātāja flakons: ūdens injekcijām.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. 2 flakoni pulvera 2 flakoni šķīdinātāja 2 pārliešanas ierīces ar filtru 2 vienreizlietojamas 10 ml šļirces 2 venopunkcijas komplekti 2 aizsargsalvetes
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Intravenozai lietošanai. Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju.
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Derīgs līdz
20

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt temperatūrā līdz 25°C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Shire Services BVBA Rue Montoyer 47 B - 1000 Brisele Beļģija
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/11/688/001
13. SĒRIJAS NUMURS Sērija
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Cinryze
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators.
18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA CINRYZE FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS Cinryze 500 SV pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai C1 inhibitor (human) i/v lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 500 SV 6. CITA
22

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA ŠĶĪDINĀTĀJA FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Cinryze šķīdinātājs Ūdens injekcijām 2. LIETOŠANAS VEIDS 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 5 ml 6. CITA
23

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
24

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
Cinryze 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai C1 inhibitor (human)
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju.
• Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. • Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. • Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. • Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir Cinryze un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Cinryze lietošanas 3. Kā lietot Cinryze 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Cinryze 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir Cinryze un kādam nolūkam tās/to lieto
Cinryze kā aktīvo vielu satur cilvēka proteīnu, ko sauc par „C1 inhibitoru”.
C1 inhibitors ir dabisks proteīns, kas parasti ir asinīs. Ja C1 inhibitora daudzuma Jūsu asinīs ir maz vai ja C1 inhibitors pienācīgi nedarbojas, var rasties tūskas lēkmes (sauktas par angioedēmu). Starp simptomiem var būt sāpes vēderā un šādu ķermeņa daļu pietūkums: • roku un kāju; • sejas, plakstiņu, lūpu vai mēles; • balsenes, kā dēļ var būt apgrūtināta elpošana; • dzimumorgānu.
Pieaugušajiem un bērniem Cinryze var palielināt C1 inhibitora daudzumu asinīs un novērst (pirms medicīniskām vai zobārstniecības procedūrām) tūskas lēkmju rašanos vai pārtraukt tūskas lēkmes pēc to sākšanās. Pieaugušajiem, pusaudžiem un bērniem (sākot no 6 gadu vecuma un vecākiem) Cinryze var palielināt C1 inhibitora daudzumu asinīs un ikdienā novērst tūskas lēkmju rašanos.
2. Kas Jums jāzina pirms Cinryze lietošanas
Nelietojiet Cinryze šādos gadījumos • Ja Jums ir alerģija pret C1 inhibitoru vai kādu citu 6. punktā minēto Cinryze sastāvdaļu. Svarīgi,
lai Jūs pastāstītu ārstam, ja domājat, ka Jums kādreiz bijusi alerģiska reakcija pret kādu Cinryze sastāvdaļu.
25

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā • Svarīgi, lai pirms Cinryze terapijas sākšanas Jūs pastāstītu ārstam, ka Jums ir vai agrāk ir bijuši
asins sarecēšanas traucējumi (trombotiski notikumi). Tādā gadījumā Jūs rūpīgi uzraudzīs. • Ja pēc Cinryze lietošanas Jums parādās izsitumi, smaguma sajūta krūtīs, sēkšana vai paātrinās
sirdsdarbība, tas nekavējoties jāpastāsta ārstam. Skatīt 4. punktu. • Zāles gatavojot no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu
infekciju pārnešanu pacientiem. Piemēram, rūpīga asins un plazmas donoru atlase, lai pārliecinātos, ka netiek iekļauts infekciju pārnēsātāju materiāls, un katra materiāla un plazmas fonda testēšana, lai noteiktu vīrusu/infekciju pazīmes. Šādu zāļu ražotāji asiņu vai plazmas apstrādes procesā iekļauj darbības, kas deaktivizē vai atdala vīrusus. Lai kādi pasākumi tiktu veikti, tomēr, ievadot no cilvēka asinīm vai plazmas pagatavotas zāles, nevar pilnībā izslēgt infekcijas pārnešanas iespēju. Tas attiecas arī uz nezināmiem vai jaunatklātiem vīrusiem vai citiem infekciju veidiem.
Veiktos pasākumus uzskata par efektīviem attiecībā uz tādiem apvalkotiem vīrusiem kā cilvēka imūndeficīta vīruss (HIV), hepatīta B un hepatīta C vīrusi un uz neapvalkotiem vīrusiem hepatīta A un parvovīrusa B19.
Ārsts Jums var ieteikt apsvērt iespēju vakcinēties pret hepatītu A un B, ja regulāri vai atkārtoti saņemat C1 inhibitora zāles, kas iegūtas no cilvēka plazmas.
Katru reizi, kad saņemat Cinryze devu, stingri ieteicams, lai medmāsa vai ārsts pierakstītu zāļu nosaukumu un sērijas numuru, tādējādi saglabājot informāciju par izmantotajām zāļu sērijām.
Bērni
Cinryze nav paredzēts lietošanai bērniem, kas jaunāki par 6 gadiem, angioedēmas lēkmju regulārai profilaksei.
Citas zāles un Cinryze
Pastāstiet ārstam par visām zālēm, kuras lietojat, pēdējā laikā esat lietojis vai varētu lietot.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms Cinryze lietošanas konsultējieties ar ārstu. Informācija par Cinryze drošumu, to lietojot grūtniecības vai barošanas ar krūti laikā, ir ierobežota. Ārsts Jums pastāstīs par risku un ieguvumiem, kas saistīti ar šo zāļu lietošanu.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
Cinryze maz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
Cinryze satur nātriju
Katrs Cinryze flakons satur aptuveni 11,5 mg nātrija. Tas jāņem vērā cilvēkiem, kas ievēro diētu ar kontrolētu nātrija daudzumu.
3. Kā lietot Cinryze
Jūsu ārstēšanu uzsāks un pārraudzīs ārsts, kuram ir pieredze pacientu ar iedzimtu angioedēmu (hereditary angioedema – HAE) ārstēšanā.
Sagatavot Cinryze injicēšanai un injicēt to Jums var ārsts vai medmāsa. Ja ārsts izlems, ka zāles varat ievadīt pats, ārsts vai medmāsa apmācīs Jūs vai Jūsu ģimenes locekli, kā sagatavot Cinryze un injicēt
26

tās. Ārsts regulāri pārrunās ar Jums vai Jūsu ģimenes locekli, vai aprūpētāju sagatavošanas un ievadīšanas procesu.

Ieteicamā Cinryze deva pieaugušajiem, pusaudžiem, bērniem, gados vecākiem cilvēkiem vai pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem atbilst devai, kas norādīta tālāk tekstā.

Pieaugušie un pusaudži (sākot no 12 gadu vecuma un vecāki)

Tūskas lēkmju ārstēšana • 1000 SV (divus flakonus) Cinryze jāinjicē, līdzko parādās pirmā tūskas lēkmes pazīme. • Otru 1000 SV devu var injicēt, ja pēc 60 minūtēm simptomi neuzlabojas. • Ja Jums rodas smaga lēkme, īpaši balsenes tūska, vai ja ārstēšanas sākums tiek atlikts, otro
1000 SV devu var dot ātrāk nekā 60 minūtes pēc pirmās devas atkarībā no Jūsu klīniskās reakcijas. • Cinryze jāinjicē intravenozi (vēnā).

Tūskas lēkmju regulāra profilakse • Tūskas lēkmju regulārai profilaksei jāinjicē 1000 SV (divus flakonus) Cinryze deva ik pēc 3 vai
4 dienām. • Ārsts, ņemot vērā Jūsu reakciju uz Cinryze, var pielāgot starplaiku starp devām. • Cinryze jāinjicē intravenozi (vēnā).

Tūskas lēkmju profilakse pirms operācijām • 1000 SV (divus flakonus) liela Cinryze deva jāinjicē ne agrāk kā 24 stundas pirms medicīniskas,
stomatoloģiskas vai ķirurģiskas procedūras. • Cinryze jāinjicē intravenozi (vēnā).

Bērni Angioedēmas lēkmju ārstēšana
2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze deva (divi flakoni) jāinijicē, līdzko parādās tūskas lēkmes pirmā pazīme.
Ja Jūsu simptomi pēc 60 minūtēm neuzlabojas, var ievadīt otru 1000 SV devu.
2 līdz 11 gadu vecumā, 10-25 kg 500 SV Cinryze deva (viens flakons) jāinijicē, līdzko parādās tūskas lēkmes pirmā pazīme.
Ja pēc 60 minūtēm Jūsu simptomi neuzlabojas, var ievadīt otru 500 SV devu.

Angioedēmas lēkmju profilakse pirms procedūrām 2 līdz 11 gadu vecumā, >25 kg 1000 SV Cinryze deva (divi flakoni) jāinjicē līdz 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.
2 līdz 11 gadu vecumā, 1025 kg 500 SV Cinryze deva (viens flakons) jāinjicē līdz 24 stundu laikā pirms medicīniskas, zobārstniecības vai ķirurģiskas procedūras.

Angioedēmas lēkmju regulāra profilakse 6 līdz 11 gadu vecumā 500 SV Cinryze deva (viens flakons) jāinjicē ik pēc 3 vai 4 dienām tūskas lēkmju regulārai profilaksei.
Jūsu ārsts var pielāgot dozēšanas intervālu atkarībā no Jūsu reakcijas uz Cinryze.

Sagatavošana un lietošanas veids
Cinryze ārsts vai medmāsa parasti injicē vēnā (intravenozi). Cinryze injekcijas veidā varētu ievadīt arī Jūs pats vai Jūsu aprūpētājs, taču tikai pēc pienācīgas apmācības. Ja ārsts izlems, ka Jūs esat piemērots šādai ārstēšanai mājās, viņš Jums sniegs detalizētus norādījumus. Ja Cinryze injicējat sev pats, vienmēr lietojiet to, ievērojot ārsta norādījumus. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam. Jums būs jāraksta dienasgrāmata, lai dokumentētu visu mājās saņemto ārstēšanu, un tā būs jāņem līdzi uz katru
27

vizīti pie ārsta. Regulāri tiks pārbaudīts, kā Jūs/Jūsu aprūpētājs injicē zāles, lai nodrošinātu turpmāku atbilstošu rīcību.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, Cinryze var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Šīs blakusparādības var ietvert alerģiska tipa reakcijas.
Ja pēc šo zāļu lietošanas Jums parādās kāds no norādītajiem simptomiem, nekavējoties par to pastāstiet ārstam. Lai gan tas atgadās reti, simptomi var būt smagi.
Pēkšņa sēkšana, apgrūtināta elpošana, plakstiņu, sejas vai lūpu pietūkums, izsitumi vai nieze (īpaši pa visu ķermeni).
Ļoti biežas blakusparādības (var attīstīties vairāk nekā 1 cilvēkam no 10): galvassāpes, slikta dūša.
Biežas blakusparādības (var attīstīties ne vairāk kā 1 cilvēkam no 10): paaugstināta jutība, reibonis, vemšana, izsitumi, nieze vai apsārtums, izsitumi vai sāpes injekcijas vietā, drudzis.
Retākas blakusparādības (var attīstīties ne vairāk kā 1 cilvēkam no 100): augsts cukura līmenis asinīs, trombi, sāpīgas vēnas, karstuma viļņi, klepus, sāpes vēderā, caureja, ādas lobīšanās, locītavu pietūkums un sāpes, muskuļu sāpes, un diskomforta sajūta krūškurvī.
Paredzams, ka blakusparādības bērniem un pusaudžiem būs līdzīgas tām, kas ir pieaugušajiem.
Ziņošana par blakusparādībām
Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Cinryze
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot Cinryze pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz kastītes vai flakoniem pēc “EXP”. Uzglabāt temperatūrā līdz 25C. Nesasaldēt. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai pasargātu no gaismas.
Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums jāizlieto nekavējoties.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko Cinryze satur
Aktīvā viela ir C1 inhibitors, kas izgatavots no donoru – cilvēku – plazmas. Katrā pulvera flakonā ir 500 SV C1 inhibitora. Pēc sagatavošanas vienā flakonā ir 500 SV C1 inhibitora (cilvēka) katros 5 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV/ml. Divi flakoni sagatavota Cinryze satur 1000 SV C1 inhibitora
28

(cilvēka) katros 10 ml, kas atbilst koncentrācijai 100 SV/ml.
Kopējais proteīnu saturs sagatavotajā šķīdumā ir 15 ± 5 mg/ml.
Viena starptautiskā vienība (SV) ir vienāda ar C1 inhibitora daudzumu normālas cilvēka plazmas 1 mililitrā.
Citas sastāvdaļas (palīgvielas) ir: - pulvera flakons: nātrija hlorīds, saharoze, nātrija citrāts, L-valīns, L-alanīns un L-treonīns.
(Skatīt 2. punktu). - šķīdinātāja flakons: ūdens injekcijām.
Cinryze ārējais izskats un iepakojums
Cinryze ir balts pulveris flakonā.
Pēc pulvera izšķīdināšanas ūdenī injekcijām šķīdums ir dzidrs un bezkrāsains līdz iezilgans.
Katrā Cinryze iepakojumā ir: 2 flakoni ar Cinryze 500 SV pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai; 2 flakoni ar ūdeni injekcijām (katrā pa 5 ml); 2 pārliešanas ierīces ar filtru; 2 vienreizlietojamas 10 ml šļirces; 2 venopunkcijas komplekti; 2 aizsargsalvetes.
Zāļu ievadīšanai izmantojiet tikai silikonu nesaturošu šļirci (ietilpst iepakojumā).
Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs:
Reģistrācijas apliecības īpašnieks Shire Services BVBA Rue Montoyer 47 B - 1000 Brisele, Beļģija medinfoeuceemea@shire.com
Ražotājs Shire International Licensing B.V. Strawinskylaan 481 1077 XX Amsterdam Nīderlande
Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Citi informācijas avoti
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu/. Tur ir arī saites uz citām tīmekļa vietnēm par retām slimībām un to ārstēšanu.
29

Tālāk sniegtā informācija paredzēta tikai veselības aprūpes speciālistiem: Cinryze sagatavošana un ievadīšana Zāļu sagatavošana lietošanai, ievadīšana un darbības ar ievadīšanas komplektu un adatām jāveic, ievērojot piesardzību. Izmantojiet vai nu pārliešanas ierīci ar filtru, kas ir komplektā ar Cinryze, vai tirdzniecībā pieejamu divpusēju adatu. Zāļu ievadīšanai izmantojiet tikai silikonu nesaturošu šļirci (ietilpst iepakojumā). Sagatavošana un rīkošanās Cinryze ir paredzēts intravenozai ievadīšanai (vēnā) pēc izšķīdināšanas ūdenī injekcijām. Cinryze flakons paredzēts lietošanai tikai vienreiz. Sagatavošana 500 SV devai. Nepieciešams viens flakons pulvera, 1 flakons šķīdinātāja, 1 pārliešanas ierīce ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete. Atlikušo flakonu un ievadīšanas aprīkojumu saglabājiet nākošajai devai. 1000 SV devai. Nepieciešami divi flakoni pulvera, 2 flakoni šķīdinātāja, 2 pārliešanas ierīces ar filtru, 1 vienreizlietojama 10 ml šļirce, 1 venopunkcijas komplekts un 1 aizsargsalvete. Katrs zāļu flakons jāsagatavo ar 5 ml ūdens injekcijām. Viens flakons sagatavota Cinryze atbilst 500 SV devai. Tādējādi vienai 500 SV devai sagatavojiet tikai vienu flakonu Cinryze. Divi flakoni sagatavota Cinryze veido vienu 1000 SV devu. Tādējādi vienai 1000 SV devai tiek apvienoti divi flakoni. 1. Darbojieties uz komplekta salvetes un pirms darbību izpildīšanas nomazgājiet rokas. 2. Sagatavošanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 3. Pārliecinieties, ka pulvera flakons un šķīdinātāja flakons sasilis līdz istabas temperatūrai
(15°C-25ºC). 4. Noņemiet pulvera flakona etiķeti, noplēšot ar apgāzto trijstūrīti apzīmēto perforēto strēmeli. 5. No pulvera un šķīdinātāja flakoniem noņemiet plastmasas vāciņus. 6. Aizbāžņus notīriet ar dezinfekcijas tamponu un pirms lietošanas ļaujiet tiem nožūt. 7. No pārliešanas ierīces iepakojuma virspuses noņemiet aizsargpārsegu. Ierīci no iepakojuma
neizņemiet.
30

8. Piezīme. Pārliešanas ierīce šķīdinātāja flakonam jāpievieno pirms pievienošanas pulvera flakonam, lai pulvera flakonā nezustu vakuums. Šķīdinātāja flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas un pārliešanas ierīces zilo galu ievietojiet šķīdinātāja flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri šķīdinātāja flakona aizbāžņa centram un ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās aizbāznī jābūt vertikāli.
9. No pārliešanas ierīces noņemiet plastmasas iepakojumu un izmetiet to. Nepieskarieties pārliešanas ierīces atsegtajam galam.
10. Pulvera flakonu novietojiet uz līdzenas virsmas. Pārliešanas ierīci un šķīdinātāja flakonu, kur ir ūdens injekcijām, apgrieziet otrādi un pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu ievietojiet pulvera flakonā, spiežot to uz leju, līdz adata izduras cauri gumijas aizbāznim un pārliešanas ierīce ar knikšķi iegulst vietā. Pārliešanas ierīcei pirms iespiešanās pulvera flakona aizbāznī jābūt vertikāli. Pulvera flakona vakuums ievilks šķīdinātāju. Ja vakuuma flakonā nav, zāles nelietojiet.
11. Uzmanīgi virpiniet pulvera flakonu, līdz viss pulveris izšķīdis. Nekratiet pulvera flakonu. Pārliecinieties, ka viss pulveris ir izšķīdis pilnībā.
31

12. Atvienojiet šķīdinātāja flakonu, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam. Pārliešanas ierīces caurspīdīgo galu nenoņemiet no pulvera flakona.
Viens flakons sagatavota Cinryze satur 500 SV C1 inhibitora 5 mililitros, iegūstot koncentrāciju 100 SV/ml. Ja pacients saņem 500 SV devu, pārejiet uz ievadīšanas procesa apakšpunktu. Lai iegūtu vienu devu (1000 SV/10 ml), jāsagatavo divi flakoni Cinryze pulvera. Tātad, lai sagatavotu otro pulvera flakonu, atkārtojiet sagatavošanas procesa 1.–12. darbību, izmantojot citu iepakojumu, kur ir pārliešanas ierīce. Pārliešanas ierīci nelietojiet atkārtoti. Kad ir sagatavoti divi flakoni, pārejiet uz 1000 SV devas ievadīšanas procesa apakšpunktu. 500 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa.
4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju kustības virzienā.
5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze šķīdumu lēni ievelciet šļircē.
32

6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala.
7. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir, šķīdumu nedrīkst lietot.
8. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam intravenozi (vēnā). 500 SV (izšķīdinātas 5 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 5 minūšu laikā injicējiet intravenozi (vēnā) ar ātrumu 1 ml minūtē.
1000 SV devas ievadīšanas process 1. Ievadīšanas procedūra jāizpilda aseptiskā vidē. 2. Pēc sagatavošanas Cinryze šķīdums ir bezkrāsains līdz iezilgans un dzidrs. Zāles nelietojiet, ja
šķīdums ir duļķains vai mainījis krāsu. 3. Sterilai vienreizlietojamai 10 ml šļircei atvelciet virzuli, šļircē ievelkot apmēram 5 ml gaisa.
4. Šļirci pievienojiet pārliešanas ierīces caurspīdīgajam galam, pagriežot to pulksteņrādītāju kustības virzienā.
5. Flakonu uzmanīgi apgrieziet otrādi un gaisu injicējiet šķīdumā, pēc tam sagatavoto Cinryze šķīdumu lēni ievelciet šļircē.
33

6. Šļirci atvienojiet no flakona, pagriežot to pretēji pulksteņrādītāju kustības virzienam un atbrīvojot no pārliešanas ierīces caurspīdīgā gala.
7. Atkārtojiet 3.–6. darbību ar to pašu šļirci un otru flakonu sagatavotā Cinryze, lai iegūtu vienu pilnu 10 ml devu.
8. Pirms ievadīšanas pārbaudiet, vai sagatavotajā Cinryze šķīdumā nav daļiņu; ja daļiņas ir, šķīdumu nedrīkst lietot.
9. Šļircei ar Cinryze šķīdumu pievienojiet venopunkcijas komplektu un injicējiet pacientam intravenozi (vēnā). 1000 SV (izšķīdinātas 10 mililitros ūdens injekcijām) Cinryze 10 minūšu laikā injicējiet intravenozi (vēnā) ar ātrumu 1 ml minūtē.
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
34