Ceprotin

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Ceprotin

Kartona kastīte, Stikla flakons un flakons, N1
Proteinum C humanum

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/01/190/001

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/01/190/001

Ražotājs

Baxter AG, Austria

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

16-JUL-01

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

500 SV

Zāļu forma

Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

Baxter AG, Austria

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
CEPROTIN 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Ar peļu monoklonālām antivielām attīrīts cilvēka plazmas C proteīns (proteinum C humanum). CEPROTIN 500 SV* ir gatavots kā pulveris, kas nomināli satur 500 SV cilvēka C proteīna iepakojumā. Pēc šķīdināšanas ar 5 ml ūdens injekcijām preparāts satur aptuveni 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
Stiprumu (SV) nosaka, izmantojot hromogēniska substrāta metodi atbilstoši Pasaules veselības organizācijas (PVO) starptautiskajam standartam.
Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Nātrija hlorīds: 44mg/flakonā Nātrija citrāts. 2H2O:22mg/flakonā
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.
* Viena starptautiskā vienība (SV) C proteīna atbilst amidolītiski noteiktai C proteīna aktivitātei 1 ml normālas plazmas.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc izšķīdināšanas šķīduma pH ir robežās no 6,7 līdz 7,3 un osmolalitāte ne zemāka kā 240 mosmol/kg.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
CEPROTIN indicēts zibensveida purpuras un kumarīna izraisītas ādas nekrozes gadījumā pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. CEPROTIN indicēts arī īslaicīgai profilaksei pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja ir viens vai vairāki sekojoši nosacījumi:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna terapiju,  ja kumarīna monoterapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar CEPROTIN jāsāk ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad jāveic C proteīna aktivitātes kontrole.
Deva jāpielāgo, veicot laboratorisku novērtēšanu katrā konkrētā gadījumā.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Lai noteiktu atjaunošanos un pusperiodu, ieteicamā sākumdeva ir 60 – 80 SV/kg. Lai noteiktu C proteīna līmeni pacienta plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
2

Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr pacienta stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Pacientiem, kurus ārstē akūtā slimības fāzē, C proteīna aktivitāte var palielināties stipri mazāk. Lielās individuālās atbildes reakcijas atšķirības nozīmē, ka regulāri jākontrolē CEPROTIN ietekme uz asins recēšanas faktoriem.
Pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību ārstēšanas laikā nepieciešama stingra uzraudzība. (skatīt apakšpunktā 4.4)
Ņemot vērā ierobežoto klīnisko pieredzi ar bērniem ziņojumos un pētījumos, kas ietvēra 83 pacientus, tiek uzskatīts, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem (skatīt apakšpunktā 5.1).
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
Ja pacients pāriet uz pastāvīgu profilaksi ar perorāliem antikoagulantiem, aizstājterapija ar C proteīnu jāpārtrauc tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (skatīt apakšpunktā 4.5.). Turklāt terapiju ar perorāliem antikoagulantiem ieteicams sākt ar mazu devu un pakāpeniski pielāgot, nevis lietot standarta piesātinošo devu.
Pacientiem, kuri saņem profilaktisku terapiju ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijā (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams lielāks minimālais līmenis.
Pacientiem ar kombinētu smagu iedzimtu C proteīna deficītu un rezistenci pret ACP klīniskie dati ir nepietiekami, lai apstiprinātu CEPROTIN drošību un efektivitāti.
CEPROTIN ievada intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai šķīdināšanas ar sterilu ūdeni injekcijām.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Tāpat kā lietojot citus intravenozi ievadāmos proteīnu preparātus, var rasties alerģiska veida palielinātas jutības reakcijas. Ja rodas akūti un dzīvībai bīstami alerģiski simptomi, jābūt pieejamām dzīvības uzturēšanai nepieciešamām ierīcēm.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt apakšpunktā 6.6
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām, peļu olbaltumvielām vai heparīnu, izņemot, dzīvībai bīstamu trombotisku komplikāciju novēršanai.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Tā kā nevar izslēgt alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas iespēju, pacients jāinformē par agrīnām paaugstinātas jutības reakcijas pazīmēm, tostarp nātrenes veida izsitumiem, ģeneralizētu nātreni, spiedošu sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotensiju un anafilaksi. Ja šie simptomi rodas, pacientam jāinformē ārsts. Ieteicams tūlīt pārtraukt preparāta lietošanu.
3

Šoka gadījumā jāievēro spēkā esošie medicīniskie standarti šoka ārstēšanai.
Nav ārstēšanas pieredzes pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību, tādēļ šos pacientus ieteicams stingri uzraudzīt.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas.
Standarta mēri, lai novērstu infekciju slimību iespējamību, lietojot medicīniskos produktus, kas gatavoti no cilvēka asinīm vai plazmas, ietver donoru atlasi, donoru nodoto asiņu un plazmas fondu pārbaudi uz specifisku infekciju marķieru klātbūtni, efektīvu vīrusu inaktivēšanas/likvidēšanas procedūru iekļaušanu ražošanas procesā. Neskatoties uz iepriekšminētiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā HIV, HBV un HCV un pret neapvalkoto HAV. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūndeficītu vai pastiprinātu eritrocītu veidošanos (piemēram, hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Pacientiem, kuri regulāri/atkārtoti saņem no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus Proteīna C produktus, jāapsver atbilstoša vakcinācija (pret A un B hepatītu).
Katru reizi, ievadot pacientam CEPROTIN, noteikti jādokumentē preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu saikni starp pacientu un viņam ievadīto zāļu sērijas numuru.
CEPROTIN nelielā daudzumā var saturēt heparīnu. Var novērot heparīna izraisītas alerģiskas reakcijas, kas var būt saistītas ar ātru trombocītu skaita mazināšanos (heparīna izraisīta trombocitopēnija [HIT]). Pacientiem ar HIT var rasties tādi simptomi kā arteriāla un venoza tromboze, diseminētā intravaskulārā koagulācija (DIK), purpura, petēhijas un kuņģa-zarnu trakta asiņošana (melēna). Ja ir aizdomas par HIT, nekavējoties jānosaka trombocītu skaits un nepieciešamības gadījumā terapija ar CEPROTIN jāpārtrauc. HIT noteikšanu sarežģī fakts, ka šādi simptomi pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu var būt jau akūtā fāzē. Pacientiem ar HIT jāizvairās no turpmākas heparīnu saturošu zāļu lietošanas.
Klīniskā pieredze liecina, ka novērotas vairākas asiņošanas epizodes. Šīs asiņošanas epizodes var izraisīt antikoagulantu (piemēram, heparīna) vienlaikus lietošana. Tomēr nav iespējams pilnīgi noliegt, ka CEPROTIN lietošana arī veicina šo asiņošanas traucējumu rašanos.
Nātrija daudzums maksimālā dienas devā var pārsniegt 200 mg. Tas jāņem vērā pacientiem, kas lieto diētu ar zemu nātrija saturu.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pašlaik nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm.
Pacientiem, sākot ārstēšanu ar K vitamīna antagonistu grupas perorāliem antikoagulantiem (piemēram, varfarīnu), pirms vēlamās antikoagulanta iedarbības sasniegšanas var rasties īslaicīgs hiperkoagulācijas stāvoklis. Šo īslaicīgo reakciju var izskaidrot ar faktu, ka C proteīnam – no K vitamīna atkarīgam plazmas proteīnam – ir īsāks pusperiods nekā vairumam no K vitamīna atkarīgo proteīnu (t.i., II, IX un X faktoriem). Tādējādi ārstēšanas sākotnējā fāzē C proteīna aktivitāte tiek nomākta daudz ātrāk nekā prokoagulantu faktoru aktivitāte. Tādēļ, ja pacients pāriet uz perorālu antikoagulantu lietošanu, C proteīna aizstājterapija jāturpina līdz stabilas antikoagulācijas sasniegšanai. Lai gan varfarīna izraisīta ādas nekroze var rasties jebkuram
4

pacientam, sākot perorālu antikoagulantu terapiju, īpašs risks ir cilvēkiem ar iedzimtu C proteīna deficītu (skatīt apakšpunktā 4.2.).
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Lai gan CEPROTIN droši lietots grūtnieču ar C proteīna deficītu ārstēšanai, tā lietošana cilvēkam grūtniecības laikā nav apstiprināta kontrolētos klīniskos pētījumos. Turklāt nav pieejama informācija par C proteīna izdalīšanos ar mātes pienu. Tādēļ CEPROTIN lietošanas guvums grūtniecības vai zīdīšanas laikā jāvērtē, ņemot vērā risku mātei un bērnam, un preparāts jālieto tikai galējas nepieciešamības gadījumā.
Informāciju par parvovīrusa B19 infekciju skatīt apakšpunktā 4.4.
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Tāpat kā lietojot citas intravenozi ievadāmas zāles, iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Pacienti jāinformē par paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem, kas var ietvert angioneirotisku tūsku, dedzināšanu un durstīšanas sajūtu injekcijas vietā, drebuļus, pietvīkumu, izsitumus, niezi, ģeneralizētu nātreni, galvassāpes, nātreni, hipotensiju, letarģiju, sliktu dūšu, nemieru, tahikardiju, spiedošu sajūtu krūtīs, tirpšanu, vemšanu un sēkšanu. Ja parādās iepriekš minētie simptomi, pacientam noteikti jāgriežas pie ārsta (skatīt apakšpunktā 4.4).
Klīniskajos pētījumos ar CEPROTIN, kopumā ziņots par 3 nebūtiskām zāļu blaknēm (ZB-ēm) 1 no 67 pētījumos iesaistītajiem pacientiem (izsitumi un nieze (sagrupēti kā paaugstināta jutība), un reibonis). CEPROTIN tika ievadīts pavisam 6 375 reizes. Atbilstošo ZB-u sastopamības sadalījums ir sekojošs:

Orgānu sistēmu klase

Nevēlamā

Ieteicamais

blakusparādība termins

Biežuma
kategorija
atbilstoši infūzijāma

Imūnās sistēmas Paaugstināta

Izsitumi

Reti

traucējumi

jutība

Nieze

Reti

Nervu sistēmas

Reibonis

Reibonis

Reti

traucējumi

a CIOMS biežuma kategorijas: ļoti bieži (>=10%); bieži (>=1% - <10%), retāk (>=0,1% -<1%), reti (>=0,01% - <0,1%), ļoti reti (<0,01%).

Pēcreģistrācijas laikā ir saņemti ziņojumi par šādām ZB:

Psihiskie traucējumi nemiers

Ādas un zemādas audu bojājumi hiperhidroze

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā reakcija injekcijas vietā

Šo ZB-u biežums nav zināms.

5

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9 Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas simptomiem, lietojot CEPROTIN.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antitrombotiskie līdzekļi; ATĶ kods: B01AD12
C proteīns ir no K vitamīna atkarīgs antikoagulantu glikoproteīns, kas tiek sintezēts aknās. Trombīna/trombomodulīna komplekss uz endotēlija virsmas to pārvērš par aktivētu C proteīnu (ACP). ACP ir serīna proteāze ar spēcīgu antikoagulanta iedarbību, īpaši kofaktora – S proteīna – klātbūtnē. ACP darbojas, inaktivējot V un VIII faktora aktivētās formas, tādējādi samazinot trombīna veidošanos. Pierādīts, ka ACP piemīt arī profibrinolītiska iedarbība.
Intravenoza CEPROTIN ievadīšana uzreiz, bet īslaicīgi palielina C proteīna līmeni plazmā. C proteīna aizstāšana pacientiem ar C proteīna deficītu mazina vai, lietojot profilaktiski, novērš trombotiskus sarežģījumus.
Efektivitātes analīzei izmantoja 12 īslaicīgas profilakses kursus pirms operācijas vai invazīvas terapijas un 7 ilgstošas profilakses kursus.
Nav veikti oficiāli klīniskie pētījumi pediatrijas un jaundzimušo populācijā ar iedzimtu smagas pakāpes C proteīna deficītu. Tomēr ir publicēti vairāki nelieli retrospektīvi un prospektīvi pētījumi, lai izvērtētu lietošanu citās klīniskās jomās šajā populācijā. Indikācija bija zibensveida purpuras un trombotiskās slimības profilakse un ārstēšana, iesaistot 14 subjektus no 2 dienu vecuma līdz pusaudžu gadiem.
Cita pieredze ar CEPROTIN ietver atsevišķus ziņojumus un klīnisko pētījumu ar 69 pediatrijas pacientiem ar iegūtu C proteīna deficītu. Tas ir randomizēts, dubultakls, placebo kontrolēts devas noteikšanas pētījums, kurā indikācija ir iegūts C proteīna deficīts, ko izraisījusi meningokoku sepse (IMAG 112). Ziņojumi liecina par labu CEPROTIN panesamību bērniem un jaundzimušajiem.
Iepriekš minētajos pētījumos ar 83 pacientiem lietotās devas liecina par to, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem.
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Farmakokinētiskos datus vērtēja 21 cilvēkam ar homozigotisku vai divkārši heterozigotisku C proteīna deficītu bez simptomiem. C proteīna aktivitāti plazmā noteica ar hromogēnisku testu. Individuālais pusperiods bija 4,4 – 15,8 h, lietojot nodalījumu modeli, un 4,9 – 14,7 h, lietojot ne-nodalījumu metodi. Individuālais atjaunošanās diapazons bija 0,50 – 1,76 [(SV/dl)/(SV/kg)]. Pacienti būtiski atšķīrās vecuma, ķermeņa masas un plazmas tilpuma ziņā.
6

Pacientiem ar akūtu trombotisku saslimšanu var gan ievērojami palielināties C proteīna līmenis plazmā, gan stipri samazināties pusperiods.
5.3 Preklīniskie dati par drošumu
CEPROTIN sastāvā esošais C proteīns ir normāla cilvēka plazmas sastāvdaļa un tas darbojas līdzīgi endogēnajam C proteīnam. Tādēļ eksperimentāli pētījumi par tumorogēno vai mutagēno iedarbību – īpaši heterologām sugām – netiek uzskatīti par nepieciešamiem.
Vienreizējas devas toksicitātes testā konstatēja, ka pat vairākas reizes (10 reizes) lielāka deva par cilvēkam ieteicamo devu uz kg ķermeņa masas neizraisīja toksisku iedarbību grauzējiem.
Eimsa testā CEPROTIN nekonstatēja mutagēnas īpašības.
Atkārtotas toksicitātes pētījumi netika veikti, jo iepriekšējā pieredze ar asinsreces preparātiem liecina, ka tiem ir neliela nozīme. Atšķirība starp recipientu sugām un cilvēka C proteīnu nenovēršami izraisīs imūnu atbildreakciju ar antivielu veidošanos.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Pulveris Cilvēka albumīns Nātrija hlorīds Nātrija citrāts. 2H2O
Šķīdinātājs Sterils ūdens injekcijām
6.2 Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem zālēm.
6.3 Uzglabāšanas laiks
3 gadi Pagatavotais šķīdums jālieto nekavējoties.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2C – 8C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu atšķaidīšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5 Iepakojuma veids un saturs
500 SV un 1000 SV: CEPROTIN pulveris tiek piegādāts 1. tipa (500 SV) un 2. tipa (1000 SV) neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Šķīdinātājs tiek piegādāts 1. tipa neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Preparāta un šķīdinātāja flakoni ir slēgti ar butilgumijas aizbāžņiem.
Katrā iepakojumā ir arī
 viena savienošanas adata,  viena adata ar filtru.
7

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Šķīdiniet liofilizēto CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (sterilu ūdeni injekcijām), izmantojot sterilo savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris ir izšķīdis. Pēc pulvera izšķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai nedaudz dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, un tajā nav redzamas nogulsnes. Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilo adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina. Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā. Neizlietotās zāles vai citus izlietotos materiālus jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/01/190/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmreizējās reģistrācijas datums: 2001. gada 16. jūlijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2006. gada 16. jūlijs
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS <{GGGG. DD. mēnesis}> Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
8

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
CEPROTIN 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Ar peļu monoklonālām antivielām attīrīts cilvēka plazmas C proteīns (proteinum C humanum). CEPROTIN 1000 SV* ir gatavots kā pulveris, kas nomināli satur 1000 SV cilvēka C proteīna iepakojumā. Pēc šķīdināšanas ar 10 ml ūdens injekcijām preparāts satur aptuveni 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
Stiprumu (SV) nosaka, izmantojot hromogēniska substrāta metodi atbilstoši Pasaules veselības organizācijas (PVO) starptautiskajam standartam.
Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Nātrija hlorīds: 88 mg/flakonā Nātrija citrāts. 2H2O:44 mg/flakonā
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.
* Viena starptautiskā vienība (SV) C proteīna atbilst amidolītiski noteiktai C proteīna aktivitātei 1 ml normālas plazmas.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc izšķīdināšanas šķīduma pH ir robežās no 6,7 līdz 7,3 un osmolalitāte ne zemāka kā 240 mosmol/kg.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
CEPROTIN indicēts zibensveida purpuras un kumarīna izraisītas ādas nekrozes gadījumā pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. CEPROTIN indicēts arī īslaicīgai profilaksei pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja ir viens vai vairāki sekojoši nosacījumi:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna terapiju,  ja kumarīna monoterapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar CEPROTIN jāsāk ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad jāveic C proteīna aktivitātes kontrole.
Deva jāpielāgo, veicot laboratorisku novērtēšanu katrā konkrētā gadījumā.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Lai noteiktu atjaunošanos un pusperiodu, ieteicamā sākumdeva ir 60 – 80 SV/kg. Lai noteiktu C proteīna līmeni pacienta plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
9

Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr pacienta stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Pacientiem, kurus ārstē akūtā slimības fāzē, C proteīna aktivitāte var palielināties stipri mazāk. Lielās individuālās atbildes reakcijas atšķirības nozīmē, ka regulāri jākontrolē CEPROTIN ietekme uz asins recēšanas faktoriem.
Pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību ārstēšanas laikā nepieciešama stingra uzraudzība. (skatīt apakšpunktā 4.4)
Ņemot vērā ierobežoto klīnisko pieredzi ar bērniem ziņojumos un pētījumos, kas ietvēra 83 pacientus, tiek uzskatīts, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem (skatīt apakšpunktā 5.1).
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
Ja pacients pāriet uz pastāvīgu profilaksi ar perorāliem antikoagulantiem, aizstājterapija ar C proteīnu jāpārtrauc tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (skatīt apakšpunktā. 4.5.). Turklāt terapiju ar perorāliem antikoagulantiem ieteicams sākt ar mazu devu un pakāpeniski pielāgot, nevis lietot standarta piesātinošo devu.
Pacientiem, kuri saņem profilaktisku terapiju ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijā (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams lielāks minimālais līmenis.
Pacientiem ar kombinētu smagu iedzimtu C proteīna deficītu un rezistenci pret ACP klīniskie dati ir nepietiekami, lai apstiprinātu CEPROTIN drošību un efektivitāti.
CEPROTIN ievada intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai šķīdināšanas ar sterilu ūdeni injekcijām.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Tāpat kā lietojot citus intravenozi ievadāmos proteīnu preparātus, var rasties alerģiska veida palielinātas jutības reakcijas. Ja rodas akūti un dzīvībai bīstami alerģiski simptomi, jābūt pieejamām dzīvības uzturēšanai nepieciešamām ierīcēm.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt apakšpunktā 6.6.
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām, peļu olbaltumvielām vai heparīnu, izņemot, dzīvībai bīstamu trombotisku komplikāciju novēršanai.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Tā kā nevar izslēgt alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas iespēju, pacients jāinformē par agrīnām paaugstinātas jutības reakcijas pazīmēm, tostarp nātrenes veida izsitumiem, ģeneralizētu nātreni, spiedošu sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotensiju un anafilaksi. Ja šie simptomi rodas, pacientam jāinformē ārsts. Ieteicams tūlīt pārtraukt preparāta lietošanu. Šoka gadījumā jāievēro spēkā esošie medicīniskie standarti šoka ārstēšanai.
10

Nav ārstēšanas pieredzes pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību, tādēļ šos pacientus ieteicams stingri uzraudzīt.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas.
Standarta mēri, lai novērstu infekciju slimību iespējamību, lietojot medicīniskos produktus, kas gatavoti no cilvēka asinīm vai plazmas, ietver donoru atlasi, donoru nodoto asiņu un plazmas fondu pārbaudi uz specifisku infekciju marķieru klātbūtni, efektīvu vīrusu inaktivēšanas/likvidēšanas procedūru iekļaušanu ražošanas procesā. Neskatoties uz iepriekšminētiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā HIV, HBV un HCV un pret neapvalkoto HAV. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūndeficītu vai pastiprinātu eritrocītu veidošanos (piemēram, hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Pacientiem, kuri regulāri/atkārtoti saņem no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus Proteīna C produktus, jāapsver atbilstoša vakcinācija (pret A un B hepatītu).
Katru reizi, ievadot pacientam CEPROTIN, noteikti jādokumentē preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu saikni starp pacientu un viņam ievadīto zāļu sērijas numuru.
CEPROTIN nelielā daudzumā var saturēt heparīnu. Var novērot heparīna izraisītas alerģiskas reakcijas, kas var būt saistītas ar ātru trombocītu skaita mazināšanos (heparīna izraisīta trombocitopēnija [HIT]). Pacientiem ar HIT var rasties tādi simptomi kā arteriāla un venoza tromboze, diseminētā intravaskulārā koagulācija (DIK), purpura, petēhijas un kuņģa-zarnu trakta asiņošana (melēna). Ja ir aizdomas par HIT, nekavējoties jānosaka trombocītu skaits un nepieciešamības gadījumā terapija ar CEPROTIN jāpārtrauc. HIT noteikšanu sarežģī fakts, ka šādi simptomi pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu var būt jau akūtā fāzē. Pacientiem ar HIT jāizvairās no turpmākas heparīnu saturošu zāļu lietošanas.
Klīniskā pieredze liecina, ka novērotas vairākas asiņošanas epizodes. Šīs asiņošanas epizodes var izraisīt antikoagulantu (piemēram, heparīna) vienlaikus lietošana. Tomēr nav iespējams pilnīgi noliegt, ka CEPROTIN lietošana arī veicina šo asiņošanas traucējumu rašanos.
Nātrija daudzums maksimālā dienas devā var pārsniegt 200 mg. Tas jāņem vērā pacientiem, kas lieto diētu ar zemu nātrija saturu.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pašlaik nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm.
Pacientiem, sākot ārstēšanu ar K vitamīna antagonistu grupas perorāliem antikoagulantiem (piemēram, varfarīnu), pirms vēlamās antikoagulanta iedarbības sasniegšanas var rasties īslaicīgs hiperkoagulācijas stāvoklis. Šo īslaicīgo reakciju var izskaidrot ar faktu, ka C proteīnam – no K vitamīna atkarīgam plazmas proteīnam – ir īsāks pusperiods nekā vairumam no K vitamīna atkarīgo proteīnu (t.i., II, IX un X faktoriem). Tādējādi ārstēšanas sākotnējā fāzē C proteīna aktivitāte tiek nomākta daudz ātrāk nekā prokoagulantu faktoru aktivitāte. Tādēļ, ja pacients pāriet uz perorālu antikoagulantu lietošanu, C proteīna aizstājterapija jāturpina līdz stabilas antikoagulācijas sasniegšanai. Lai gan varfarīna izraisīta ādas nekroze var rasties jebkuram pacientam, sākot perorālu antikoagulantu terapiju, īpašs risks ir cilvēkiem ar iedzimtu C proteīna deficītu (skatīt apakšpunktā. 4.2.).
11

4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Lai gan CEPROTIN droši lietots grūtnieču ar C proteīna deficītu ārstēšanai, tā lietošana cilvēkam grūtniecības laikā nav apstiprināta kontrolētos klīniskos pētījumos. Turklāt nav pieejama informācija par C proteīna izdalīšanos ar mātes pienu. Tādēļ CEPROTIN lietošanas guvums grūtniecības vai zīdīšanas laikā jāvērtē, ņemot vērā risku mātei un bērnam, un preparāts jālieto tikai galējas nepieciešamības gadījumā.
Informāciju par parovavīrusa B19 infekciju skatīt apakšpunktā 4.4.
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Tāpat kā lietojot citas intravenozi ievadāmas zāles, iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Pacienti jāinformē par paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem, kas var ietvert angioneirotisku tūsku, dedzināšanu un durstīšanas sajūtu injekcijas vietā, drebuļus, pietvīkumu, izsitumus, niezi, ģeneralizētu nātreni, galvassāpes, nātreni, hipotensiju, letarģiju, sliktu dūšu, nemieru, tahikardiju, spiedošu sajūtu krūtīs, tirpšanu, vemšanu un sēkšanu. Ja parādās iepriekš minētie simptomi, pacientam noteikti jāgriežas pie ārsta (skatīt apakšpunktā 4.4).
Klīniskajos pētījumos ar CEPROTIN, kopumā ziņots par 3 nebūtiskām zāļu blaknēm (ZB-ēm) 1 no 67 pētījumos iesaistītajiem pacientiem (izsitumi un nieze (sagrupēti kā paaugstināta jutība), un reibonis). CEPROTIN tika ievadīts pavisam 6 375 reizes. Atbilstošo ZB-u sastopamības sadalījums ir sekojošs:

Orgānu sistēmu klase

Nevēlamā

Ieteicamais

blakusparādība termins

Biežuma
kategorija
atbilstoši infūzijāma

Imūnās sistēmas Paaugstināta

Izsitumi

Reti

traucējumi

jutība

Nieze

Reti

Nervu sistēmas

Reibonis

Reibonis

Reti

traucējumi

a CIOMS biežuma kategorijas: ļoti bieži (>=10%); bieži (>=1% - <10%), retāk

(>=0,1% - <1%), reti (>=0,01% - <0,1%), ļoti reti (<0,01%).

Pēcreģistrācijas laikā ir saņemti ziņojumi par šādām ZB:

Psihiskie traucējumi nemiers

Ādas un zemādas audu bojājumi hiperhidroze

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā reakcija injekcijas vietā

Šo ZB-u biežums nav zināms.

12

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9 Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas simptomiem, lietojot CEPROTIN.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antitrombotiskie līdzekļi; ATĶ kods: B01AD12
C proteīns ir no K vitamīna atkarīgs antikoagulantu glikoproteīns, kas tiek sintezēts aknās. Trombīna/trombomodulīna komplekss uz endotēlija virsmas to pārvērš par aktivētu C proteīnu (ACP). ACP ir serīna proteāze ar spēcīgu antikoagulanta iedarbību, īpaši kofaktora – S proteīna – klātbūtnē. ACP darbojas, inaktivējot V un VIII faktora aktivētās formas, tādējādi samazinot trombīna veidošanos. Pierādīts, ka ACP piemīt arī profibrinolītiska iedarbība.
Intravenoza CEPROTIN ievadīšana uzreiz, bet īslaicīgi palielina C proteīna līmeni plazmā. C proteīna aizstāšana pacientiem ar C proteīna deficītu mazina vai, lietojot profilaktiski, novērš trombotiskus sarežģījumus.
Efektivitātes analīzei izmantoja 12 īslaicīgas profilakses kursus pirms operācijas vai invazīvas terapijas un 7 ilgstošas profilakses kursus.
Nav veikti oficiāli klīniskie pētījumi pediatrijas un jaundzimušo populācijā ar iedzimtu smagas pakāpes C proteīna deficītu. Tomēr ir publicēti vairāki nelieli retrospektīvi un prospektīvi pētījumi, lai izvērtētu lietošanu citās klīniskās jomās šajā populācijā. Indikācija bija zibensveida purpuras un trombotiskās slimības profilakse un ārstēšana, iesaistot 14 subjektus no 2 dienu vecuma līdz pusaudžu gadiem.
Cita pieredze ar CEPROTIN ietver atsevišķus ziņojumus un klīnisko pētījumu ar 69 pediatrijas pacientiem ar iegūtu C proteīna deficītu. Tas ir randomizēts, dubultakls, placebo kontrolēts devas noteikšanas pētījums, kurā indikācija ir iegūts C proteīna deficīts, ko izraisījusi meningokoku sepse (IMAG 112). Ziņojumi liecina par labu CEPROTIN panesamību bērniem un jaundzimušajiem.
Iepriekš minētajos pētījumos ar 83 pacientiem lietotās devas liecina par to, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem.
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Farmakokinētiskos datus vērtēja 21 cilvēkam ar homozigotisku vai divkārši heterozigotisku proteīna deficītu bez simptomiem. C proteīna aktivitāti plazmā noteica ar hromogēnisku testu. Individuālais pusperiods bija 4,4 – 15,8 h, lietojot nodalījumu modeli, un 4,9 – 14,7 h, lietojot ne-nodalījumu metodi. Individuālais atjaunošanās diapazons bija 0,50 – 1,76 [(SV/dl)/(SV/kg)]. Pacienti būtiski atšķīrās vecuma, ķermeņa masas un plazmas tilpuma ziņā.
Pacientiem ar akūtu trombotisku saslimšanu var gan ievērojami palielināties C proteīna līmenis plazmā, gan stipri samazināties pusperiods.
13

5.3 Preklīniskie dati par drošumu
CEPROTIN sastāvā esošais C proteīns ir normāla cilvēka plazmas sastāvdaļa un tas darbojas līdzīgi endogēnajam C proteīnam. Tādēļ eksperimentāli pētījumi par tumorogēno vai mutagēno iedarbību – īpaši heterologām sugām – netiek uzskatīti par nepieciešamiem.
Vienreizējas devas toksicitātes testā konstatēja, ka pat vairākas reizes (10 reizes) lielāka deva par cilvēkam ieteicamo devu uz kg ķermeņa masas neizraisīja toksisku iedarbību grauzējiem.
Eimsa testā CEPROTIN nekonstatēja mutagēnas īpašības.
Atkārtotas toksicitātes pētījumi netika veikti, jo iepriekšējā pieredze ar asinsreces preparātiem liecina, ka tiem ir neliela nozīme. Atšķirība starp recipientu sugām un cilvēka C proteīnu nenovēršami izraisīs imūnu atbildreakciju ar antivielu veidošanos.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Pulveris Cilvēka albumīns Nātrija hlorīds Nātrija citrāts. 2H2O
Šķīdinātājs Sterils ūdens injekcijām
6.2 Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem zālēm.
6.3 Uzglabāšanas laiks
3 gadi Pagatavotais šķīdums jālieto nekavējoties.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2C – 8C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu atšķaidīšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5 Iepakojuma veids un saturs
500 SV un 1000 SV: CEPROTIN pulveris tiek piegādāts 1. tipa (500 SV) un 2. tipa (1000 SV) neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Šķīdinātājs tiek piegādāts 1. tipa neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Preparāta un šķīdinātāja flakoni ir slēgti ar butilgumijas aizbāžņiem.
Katrā iepakojumā ir arī
 viena savienošanas adata,  viena adata ar filtru.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
14

6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Šķīdiniet liofilizēto CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (sterilu ūdeni injekcijām), izmantojot sterilo savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris ir izšķīdis. Pēc pulvera izšķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai nedaudz dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, un tajā nav redzamas nogulsnes. Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilo adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina. Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā. Neizlietotās zāles vai citus izlietotos materiālus jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/01/190/002
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmreizējās reģistrācijas datums: 2001. gada 16. jūlijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2006. gada 16. jūlijs
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS <{GGGG. DD. mēnesis}> Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
15

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN
RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
16

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja nosaukums un adrese
Baxter AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Baxter AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
 Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi, ja šīs zāles ir iekļautas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
Ja PADZ un atjaunotā RPP iesniegšanas termiņš sakrīt, abus minētos dokumentus var iesniegt vienlaicīgi.
17

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KĀRBIŅA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS CEPROTIN 500 SV Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Saturs: Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 1 savienošanas adata un 1 adata ar filtru
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
20

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxter AG A-1221 Vienna, Austrija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/01/190/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.: 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Ceprotin 500 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA IZVIETOJAMA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) CEPROTIN 500 SV Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV cilvēka C proteīna (proteinum C humanum). 6. CITA
22

INJEKCIJU ŪDENS 5 ml ūdens injekcijām DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP SĒRIJAS NUMURS Lot
23

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA VAI, JA ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA NAV, UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KĀRBIŅA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS CEPROTIN 1000 SV Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Saturs: Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 1 savienošanas adata un 1 adata ar filtru
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju Intravenozai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
24

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxter AG A-1221 Vienna, Austrija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/01/190/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.: 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Ceprotin 1000 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
25

INFORMĀCIJA, IZVIETOJAMA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) CEPROTIN 1000 SV Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV cilvēka C proteīna (proteinum C humanum). 6. CITA
26

INJEKCIJU ŪDENS 10 ml ūdens injekcijām DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP SĒRIJAS NUMURS Lot
27

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
28

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
CEPROTIN 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu lietošanas instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas 3. Kā lietot CEPROTIN 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt CEPROTIN 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto
CEPROTIN pieder pie zāļu grupas, ko sauc par antitrombotiskiem līdzekļiem. Šīs zāles satur C proteīnu, kas veidojas aknās un atrodas Jūsu asinīs. C proteīnam ir galvenā loma pārmērīgas asins recēšanas novēršanai, tādējādi novēršot vai ārstē asinsvadu trombozi.
CEPROTIN lieto trombotisku un hemorāģisku ādas bojājumu (ko sauc par zibensveida purpuru) ārstēšanai un novēršanai pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. Papildus CEPROTIN var lietot arī, lai ārstētu asinis šķidrinoša medikamenta (antikoagulanta, ko sauc par kumarīnu) izraisītu reti sastopamu sarežģījumu, kas var beigties ar smagu ādas bojājumu (nekrozi).
Turklāt CEPROTIN tiek lietots arī, lai novērstu trombozes pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja spēkā ir viens vai vairāki no šiem apgalvojumiem:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna (antikoagulants, asinis šķidrinošas zāles) terapiju,  ja atsevišķi lietojama kumarīna terapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas
Nelietojiet CEPROTIN šādos gadījumos:
- ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret cilvēka C proteīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, tostarp, peļu proteīniem vai heparīnu.
Tomēr dzīvībai bīstamu trombotisku sarežģījumu gadījumā ārsts var izlemt turpināt ārstēšanu ar CEPROTIN.
29

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms CEPROTIN lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Lietojiet CEPROTIN īpaši piesardzīgi, ja rodas alerģijas simptomi. Alerģijas simptomi ir izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, zems asinsspiediens, spiedoša sajūta krūtīs un šoks. Ja CEPROTIN lietošanas laikā rodas šādi simptomi, injekcija ir jāpārtrauc. Šādi simptomi var veidoties, ja ir alerģiska reakcija pret jebkuru sastāvdaļu, peļu proteīniem vai heparīnu. Ražošanas procesa īpatnību dēļ preparāts nelielā daudzumā var saturēt heparīnu un/vai peļu proteīnus. Ja rodas šāda reakcija, ārsts izlems Jums piemērotāko ārstēšanu.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas, kas kavē C proteīna darbību un tādējādi samazina zāļu iedarbību. Tomēr klīniskajos pētījumos līdz šim tas nav novērots.
Gatavojot zāles no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanu pacientam. Tie ietver rūpīgu asins un plazmas donoru atlasi, lai pārliecinātos, ka tie, kuri, iespējams, pārnēsā kādu infekciju, tiek izslēgti, kā arī individuāli ziedoto asiņu u plazmas fondu pārbaudi uz vīrusu vai infekciju klātbūtni. Šo zāļu ražotāji asiņu vai plazmas apstrādes procesā iekļauj procedūras, kas inaktivē vai iznīcina vīrusus. Neskatoties uz veiktajiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), hepatīta B vīrusu un hepatīta C vīrusu un pret neapvalkoto hepatīta A vīrusu. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūnās sistēmas nomākumu vai dažu veidu anēmiju gadījumos (piemēram, sirpjveida šūnu slimības vai hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Ārsts var ieteikt Jums apsvērt vakcināciju pret A un B hepatītu, ja Jūs regulāri/atkārtoti lietojat no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus C proteīna produktus.
Citas zāles un CEPROTIN
Pašreiz nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm. Neskatoties uz to, pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Ja Jūs pārejat uz ārstēšanu ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, ārstēšana ar CEPROTIN jāturpina, līdz antikoagulācija ar iekšķīgi lietojamiem līdzekļiem ir stabila.
CEPROTIN kopā ar uzturu un dzērienu
Nav piemērojams.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Ārsts izlems, vai Jūs drīkstat lietot CEPROTIN grūtniecības un barošanas ar krūti laikā.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
30

Svarīga informācija par kādu no CEPROTIN sastāvdaļām
Tā kā nātrija daudzums maksimālajā dienas devā var pārsniegt 200 mg, tas jāievēro pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot CEPROTIN
CEPROTIN paredzēts intravenozai lietošanai (infūzija vēnā). Tas tiks Jums ievadīts ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad iespējama C proteīna aktivitātes kontrole. Deva būs atkarīga no Jūsu veselības stāvokļa un ķermeņa svara.
Dozēšana
Deva, lietošanas biežums un ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, kā arī no Jūsu klīniskā stāvokļa un C proteīna līmeņa plazmā. Deva jāpielāgo, ņemot vērā klīnisko efektivitāti un laboratorisko novērtējumu.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Jālieto 60 – 80 SV/kg sākumdeva. Laika gaitā ārsts ņems vairākus asins paraugus, lai noteiktu, cik ilgi C proteīns saglabājas jūsu organismā.
Lai noteiktu C proteīna līmeni plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr Jūsu stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Ja Jums ir nieru un/vai aknu slimības, lūdzu, informējiet ārstu, jo viņam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Ja Jūs pārejat uz ilgstošu profilaksi ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, aizstājterapiju ar C proteīnu drīkst pārtraukt tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (sk. Svarīga informācija par dažām CEPROTIN sastāvdaļām).
Ja Jūs saņemt profilaktisku ārstēšanu ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijās (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams augstāks minimālais līmenis.
Ja Jums ir rezistence pret ACO (aktivēts C proteīns), kas ir trombembolisks riska faktors līdz 5% Eiropas iedzīvotāju, ārstam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Lietošana
CEPROTIN Jums ievadīs intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai izšķīdināšanas sterilā injekciju ūdenī. Stingri noteikts, ka katru reizi, kad Jūs saņemat jebkādu CEPROTIN devu, Jums noteikti jāpieraksta preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu informāciju par ievadīto zāļu sērijas numuru.
Šķīdiniet liofilizētu CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (ūdeni injekcijām), izmantojot sterilu savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris izšķīst.
31

Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilu adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Neizlietotais šķīdums, tukšie flakoni un izlietotās adatas un šļirces atbilstoši jāiznīcina.
Ārstēšanas biežums un ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, C proteīna līmeņa plazmā, kā arī no trombozes atrašanās vietas un apjoma.
Akūtas trombozes gadījumā CEPROTIN Jums var ievadīt ik pēc 6 stundām. Ja tendence veidoties trombiem mazinās, lietošanas biežumu var samazināt.
Ja esat lietojis vairāk CEPROTIN nekā noteikts
Ieteicams ievērot ārsta norādījumus par lietojamo zāļu devām un lietošanas biežumu. Ja esat saņēmis vairāk CEPROTIN nekā noteikts, lūdzu iespējami ātrākā laikā griezieties pie ārsta.
Ja esat aizmirsis lietot CEPROTIN
Nav piemērojams.
Ja pārtraucat lietot CEPROTIN
Nepārtrauciet CEPROTIN lietošanu, ja neesat konsultējies ar savu ārstu. Ja Jums ir kādi jautājumu par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pēc CEPROTIN lietošanas Jums var rasties sekojošas blakusparādības:
 Tāpat kā lietojot jebkuras citas zāles, kas tiek ievadītas vēnā, iespējamas alerģiskas reakcijas, tostarp smagas un potenciāli dzīvībai bīstamas reakcijas (anafilakse). Jums jāzina agrīnas alerģisku reakciju pazīmes, tādas kā dedzināšana un durstīšanas sajūta injekcijas vietā, drebuļi, pietvīkums, izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, slikta dūša, galvassāpes, letarģija, zems asinsspiediens un spiedoša sajūta krūtīs.
 Klīnisko pētījumu laikā reti tika novērotas sekojošas blakusparādības (retāk kā 1 gadījumā no 1 000 ievadīšanas reizēm pacientiem): nieze (pruritus), izsitumi un reibonis.
 Pēcreģistrācijas periodā ārstēšanas laikā saņemti ziņojumi par nemieru, pārmērīgu svīšanu kā arī sāpēm un apsārtumu injekcijas vietā.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
32

5. Kā uzglabāt CEPROTIN
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes pēc “Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Uzglabāt ledusskapī (2 C – 8 C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko CEPROTIN satur

Pulveris - Aktīvā viela ir cilvēka C proteīns - Citas sastāvdaļas ir cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O. Kā šķīdinātāju lieto
ūdeni injekcijām.

CEPROTIN ārējais izskats un iepakojums:

CEPROTIN tiek piegādāts kā pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai; tas ir balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc šķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai gaiši dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, bez redzamām nogulsnēm.

Katrs iepakojums satur arī savienošanas adatu un adatu ar filtru.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +322 711 02 30

Lietuva UAB Baxalta Lithuania Tel: +370 694 14226

БЪЛГАРИЯ Баксалта България ЕООД тел.: +359 2 926 4348

Luxembourg/Luxemburg Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +32 2 711 02 30

Česká republika SHIRE CZECH s r.o. Tel.: +420 225 379 700

Magyarország Baxalta Hungary Kft Tel.: +36 1 202 1981

33

Danmark Shire Denmark A/S Tlf: +45 32 70 12 00
Deutschland Shire Deutschland GmbH Tel: +49 (0) 30 206 5820
Eesti Baxalta Estonia OÜ Tel: +370 694 41226
Ελλάδα Baxalta Ελλάς Μ. ΕΠΕ Τηλ.: +30-210-27 80 000
España Shire Pharmaceuticals Ibérica S.L. Tel.: +34915 500 691
France Shire France Tél: +33-140 67 33 00
Hrvatska Baxalta d.o.o. Tel.: +386 1 420 16 91
Ireland Baxalta UK Limited Tel: +44 1 635 798 777
Ísland Shire Sweden AB Sími: +46 8 544 964 00
Italia Shire Italia S.p.A. Tel: +39 0265 535 096
Κύπρος Proton Medical (Cyprus) Ltd Τηλ: +357 22 20 4600
Latvija UAB Baxalta Lithuania Tel.: +370 694 14226

Malta Baxalta UK Limited Tel.: +44 1635 798 777
Nederland Shire Netherlands B.V. Tel: +31203 485 200
Norge Shire Norway AS Tlf: +47-22 585 000
Österreich Shire Austria GmbH Tel.: +43 (0)1 20100-0
Polska Shire Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 223 03 00
Portugal Shire Pharmaceuticals Portugal, Lda Tel: +351 213 500 220
România Baxalta S.R.L. Tel.: + 4031 860 6200
Slovenija Baxalta d.o.o. Tel.: +386 1 420 1691
Slovenská republika Baxalta Slovakia, s.r.o. Tel: +421 2 2039 9300
Suomi/Finland Shire Finland Oy Puh/Tel: +358 201 478 200
Sverige Shire Sweden AB Tel: +46-8544 964 00
United Kingdom Baxalta UK Limited Tel: +44 1 635 798 777

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

34

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
CEPROTIN 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu lietošanas instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas 3. Kā lietot CEPROTIN 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt CEPROTIN 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto
CEPROTIN pieder pie zāļu grupas, ko sauc par antitrombotiskiem līdzekļiem. Šīs zāles satur C proteīnu, kas veidojas aknās un atrodas Jūsu asinīs. C proteīnam ir galvenā loma pārmērīgas asins recēšanas novēršanai, tādējādi novēršot vai ārstē asinsvadu trombozi.
CEPROTIN lieto trombotisku un hemorāģisku ādas bojājumu (ko sauc par zibensveida purpuru) ārstēšanai un novēršanai pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. Papildus CEPROTIN var lietot arī, lai ārstētu asinis šķidrinoša medikamenta (antikoagulanta, ko sauc par kumarīnu) izraisītu reti sastopamu sarežģījumu, kas var beigties ar smagu ādas bojājumu (nekrozi).
Turklāt CEPROTIN tiek lietots arī, lai novērstu trombozes pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja spēkā ir viens vai vairāki no šiem apgalvojumiem:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna (antikoagulants, asinis škidrinošas zāles) terapiju,  ja atsevišķi lietojama kumarīna terapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas
Nelietojiet CEPROTIN šādos gadījumos:
- ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret cilvēka C proteīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu., tostarp, peļu proteīniem vai heparīnu.
Tomēr dzīvībai bīstamu trombotisku sarežģījumu gadījumā ārsts var izlemt turpināt ārstēšanu ar CEPROTIN.
35

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms CEPROTIN lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Lietojiet CEPROTIN īpaši piesardzīgi, ja rodas alerģijas simptomi. Alerģijas simptomi ir izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, zems asinsspiediens, spiedoša sajūta krūtīs un šoks. Ja CEPROTIN lietošanas laikā rodas šādi simptomi, injekcija ir jāpārtrauc. Šādi simptomi var veidoties, ja ir alerģiska reakcija pret jebkuru sastāvdaļu, peļu proteīniem vai heparīnu. Ražošanas procesa īpatnību dēļ preparāts nelielā daudzumā var saturēt heparīnu un/vai peļu proteīnus. Ja rodas šāda reakcija, ārsts izlems Jums piemērotāko ārstēšanu.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas, kas kavē C proteīna darbību un tādējādi samazina zāļu iedarbību. Tomēr klīniskajos pētījumos līdz šim tas nav novērots.
Gatavojot zāles no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanu pacientam. Tie ietver rūpīgu asins un plazmas donoru atlasi, lai pārliecinātos, ka tie, kuri, iespējams, pārnēsā kādu infekciju, tiek izslēgti, kā arī individuāli ziedoto asiņu u plazmas fondu pārbaudi uz vīrusu vai infekciju klātbūtni. Šo zāļu ražotāji asiņu vai plazmas apstrādes procesā iekļauj procedūras, kas inaktivē vai iznīcina vīrusus. Neskatoties uz veiktajiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), hepatīta B vīrusu un hepatīta C vīrusu un pret neapvalkoto hepatīta A vīrusu. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūnās sistēmas nomākumu vai dažu veidu anēmiju gadījumos (piemēram, sirpjveida šūnu slimības vai hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Ārsts var ieteikt Jums apsvērt vakcināciju pret A un B hepatītu, ja Jūs regulāri/atkārtoti lietojat no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus C proteīna produktus.
Citas zāles un CEPROTIN
Pašreiz nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm. Neskatoties uz to, pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Ja Jūs pārejat uz ārstēšanu ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, ārstēšana ar CEPROTIN jāturpina, līdz antikoagulācija ar iekšķīgi lietojamiem līdzekļiem ir stabila.
CEPROTIN kopā ar uzturu un dzērieniem
Nav piemērojams.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Ārsts izlems, vai Jūs drīkstat lietot CEPROTIN grūtniecības un barošanas ar krūti laikā.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
36

Svarīga informācija par kādu no CEPROTIN sastāvdaļām
Tā kā nātrija daudzums maksimālajā dienas devā var pārsniegt 200 mg, tas jāievēro pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot CEPROTIN
CEPROTIN paredzēts intravenozai lietošanai (infūzija vēnā). Tas tiks Jums ievadīts ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad iespējama C proteīna aktivitātes kontrole. Deva būs atkarīga no Jūsu veselības stāvokļa un ķermeņa svara.
Dozēšana
Deva, lietošanas biežums un ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, kā arī no Jūsu klīniskā stāvokļa un C proteīna līmeņa plazmā. Deva jāpielāgo, ņemot vērā klīnisko efektivitāti un laboratorisko novērtējumu.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Jālieto 60 – 80 SV/kg sākumdeva. Laika gaitā ārsts ņems vairākus asins paraugus, lai noteiktu, cik ilgi C proteīns saglabājas jūsu organismā.
Lai noteiktu C proteīna līmeni plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr Jūsu stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Ja Jums ir nieru un/vai aknu slimības, lūdzu, informējiet ārstu, jo viņam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Ja Jūs pārejat uz ilgstošu profilaksi ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, aizstājterapiju ar C proteīnu drīkst pārtraukt tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (sk. Svarīga informācija par dažām CEPROTIN sastāvdaļām).
Ja Jūs saņemt profilaktisku ārstēšanu ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijās (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams augstāks minimālais līmenis.
Ja Jums ir rezistence pret ACO (aktivēts C proteīns), kas ir trombembolisks riska faktors līdz 5% Eiropas iedzīvotāju, ārstam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Lietošana
CEPROTIN Jums ievadīs intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai izšķīdināšanas sterilā injekciju ūdenī. Stingri noteikts, ka katru reizi, kad Jūs saņemat jebkādu CEPROTIN devu, Jums noteikti jāpieraksta preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu informāciju par ievadīto zāļu sērijas numuru.
Šķīdiniet liofilizētu CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (ūdeni injekcijām), izmantojot sterilu savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris izšķīst.
37

Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilu adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Neizlietotais šķīdums, tukšie flakoni un izlietotās adatas un šļirces atbilstoši jāiznīcina.
Ārstēšanas biežums un ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, C proteīna līmeņa plazmā, kā arī no trombozes atrašanās vietas un apjoma.
Akūtas trombozes gadījumā CEPROTIN Jums var ievadīt ik pēc 6 stundām. Ja tendence veidoties trombiem mazinās, lietošanas biežumu var samazināt.
Ja esat lietojis vairāk CEPROTIN nekā noteikts
Ieteicams ievērot ārsta norādījumus par lietojamo zāļu devām un lietošanas biežumu. Ja esat saņēmis vairāk CEPROTIN nekā noteikts, lūdzu iespējami ātrākā laikā griezieties pie ārsta.
Ja esat aizmirsis lietot CEPROTIN
Nav piemērojams.
Ja pārtraucat lietot CEPROTIN
Nepārtrauciet CEPROTIN lietošanu, ja neesat konsultējies ar savu ārstu. Ja Jums ir kādi jautājumu par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pēc CEPROTIN lietošanas Jums var rasties sekojošas blakusparādības:
 Tāpat kā lietojot jebkuras citas zāles, kas tiek ievadītas vēnā, iespējamas alerģiskas reakcijas, tostarp smagas un potenciāli dzīvībai bīstamas reakcijas (anafilakse). Jums jāzina agrīnas alerģisku reakciju pazīmes, tādas kā dedzināšana un durstīšanas sajūta injekcijas vietā, drebuļi, pietvīkums, izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, slikta dūša, galvassāpes, letarģija, zems asinsspiediens un spiedoša sajūta krūtīs.
 Klīnisko pētījumu laikā reti tika novērotas sekojošas blakusparādības (retāk kā 1 gadījumā no 1 000 ievadīšanas reizēm pacientiem): nieze (pruritus), izsitumi un reibonis.
 Pēcreģistrācijas periodā ārstēšanas laikā saņemti ziņojumi par nemieru, pārmērīgu svīšanu kā arī sāpēm un apsārtumu injekcijas vietā.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
38

5. Kā uzglabāt CEPROTIN
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes pēc “Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Uzglabāt ledusskapī (2 C – 8 C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko CEPROTIN satur

Pulveris - Aktīvā viela ir cilvēka C proteīns - Citas sastāvdaļas ir cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O. Kā šķīdinātāju lieto
ūdeni injekcijām.

CEPROTIN ārējais izskats un iepakojums:

CEPROTIN tiek piegādāts kā pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai; tas ir balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc šķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai gaiši dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, bez redzamām nogulsnēm.

Katrs iepakojums satur arī savienošanas adatu un adatu ar filtru.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +32 2 711 02 30

Lietuva UAB Baxalta Lithuania Tel.: +370 694 14226

БЪЛГАРИЯ Баксалта България ЕООД тел.: + 359 2 926 4348

Luxembourg/Luxemburg Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +32 2 711 02 30

Česká republika SHIRE CZECH s r.o. Tel: +420 225 379 700

Magyarország Baxalta Hungary Kft Tel.: +36 1 202 1981

Danmark Shire Denmark A/S Tlf: +45 32 70 12 00

Malta Baxalta UK Limited Tel.: +44 1635 798 777

39

Deutschland Shire Deutschland GmbH Tel: +49 (0) 30 206 5820
Eesti Baxalta Estonia OÜ Tel.: +370 694 14226
Ελλάδα Baxalta Ελλάς Μ.ΕΠΕ Τηλ.: +30-210-27 80 000
España Shire Pharmaceuticals Ibérica S.L. Tel.: +34 915 500 691
France Shire France Tél: +33-1-40 67 33 00
Hrvatska Baxalta d.o.o. Tel: +386 1 420 1691
Ireland Baxalta UK Limited Tel: +44 1635 798 777
Ísland Shire Sweden AB Sími: +46 8 544 964 00
Italia Shire Italia S.p.A. Tel: +39 02 65 535 096
Κύπρος Proton Medical (Cyprus) Ltd Τηλ.: +357 22 20 4600
Latvija UAB Baxalta Lithuania Tel.: +370 694 14226

Nederland Shire Netherlands B.V. Tel: +31 203485 200
Norge Shire Norway AS Tlf: +47-22 585 000
Österreich Shire Austria GmbH Tel.: +43 (0)1 20 100-0
Polska Shire Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 223 03 00
Portugal Shire Pharmaceuticals Portugal, Lda Tel.: +351 213 500 220
România Baxalta S.R.L. Tel.: + 4031 860 6200
Slovenija Baxalta d.o.o. Tel.: +386 1 420 1691
Slovenská republika Baxalta Slovakia, s.r.o. Tel.: +421 2 2039 9300
Suomi/Finland Shire Finland Oy Puh/Tel: +358 201 478 200
Sverige Shire Sweden AB Tel: +46-8544 964 00
United Kingdom Baxalta UK Limited Tel: +44 1635 798 777

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

40

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
CEPROTIN 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Ar peļu monoklonālām antivielām attīrīts cilvēka plazmas C proteīns (proteinum C humanum). CEPROTIN 500 SV* ir gatavots kā pulveris, kas nomināli satur 500 SV cilvēka C proteīna iepakojumā. Pēc šķīdināšanas ar 5 ml ūdens injekcijām preparāts satur aptuveni 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
Stiprumu (SV) nosaka, izmantojot hromogēniska substrāta metodi atbilstoši Pasaules veselības organizācijas (PVO) starptautiskajam standartam.
Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Nātrija hlorīds: 44mg/flakonā Nātrija citrāts. 2H2O:22mg/flakonā
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.
* Viena starptautiskā vienība (SV) C proteīna atbilst amidolītiski noteiktai C proteīna aktivitātei 1 ml normālas plazmas.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc izšķīdināšanas šķīduma pH ir robežās no 6,7 līdz 7,3 un osmolalitāte ne zemāka kā 240 mosmol/kg.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
CEPROTIN indicēts zibensveida purpuras un kumarīna izraisītas ādas nekrozes gadījumā pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. CEPROTIN indicēts arī īslaicīgai profilaksei pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja ir viens vai vairāki sekojoši nosacījumi:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna terapiju,  ja kumarīna monoterapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar CEPROTIN jāsāk ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad jāveic C proteīna aktivitātes kontrole.
Deva jāpielāgo, veicot laboratorisku novērtēšanu katrā konkrētā gadījumā.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Lai noteiktu atjaunošanos un pusperiodu, ieteicamā sākumdeva ir 60 – 80 SV/kg. Lai noteiktu C proteīna līmeni pacienta plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
2

Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr pacienta stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Pacientiem, kurus ārstē akūtā slimības fāzē, C proteīna aktivitāte var palielināties stipri mazāk. Lielās individuālās atbildes reakcijas atšķirības nozīmē, ka regulāri jākontrolē CEPROTIN ietekme uz asins recēšanas faktoriem.
Pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību ārstēšanas laikā nepieciešama stingra uzraudzība. (skatīt apakšpunktā 4.4)
Ņemot vērā ierobežoto klīnisko pieredzi ar bērniem ziņojumos un pētījumos, kas ietvēra 83 pacientus, tiek uzskatīts, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem (skatīt apakšpunktā 5.1).
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
Ja pacients pāriet uz pastāvīgu profilaksi ar perorāliem antikoagulantiem, aizstājterapija ar C proteīnu jāpārtrauc tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (skatīt apakšpunktā 4.5.). Turklāt terapiju ar perorāliem antikoagulantiem ieteicams sākt ar mazu devu un pakāpeniski pielāgot, nevis lietot standarta piesātinošo devu.
Pacientiem, kuri saņem profilaktisku terapiju ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijā (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams lielāks minimālais līmenis.
Pacientiem ar kombinētu smagu iedzimtu C proteīna deficītu un rezistenci pret ACP klīniskie dati ir nepietiekami, lai apstiprinātu CEPROTIN drošību un efektivitāti.
CEPROTIN ievada intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai šķīdināšanas ar sterilu ūdeni injekcijām.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Tāpat kā lietojot citus intravenozi ievadāmos proteīnu preparātus, var rasties alerģiska veida palielinātas jutības reakcijas. Ja rodas akūti un dzīvībai bīstami alerģiski simptomi, jābūt pieejamām dzīvības uzturēšanai nepieciešamām ierīcēm.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt apakšpunktā 6.6
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām, peļu olbaltumvielām vai heparīnu, izņemot, dzīvībai bīstamu trombotisku komplikāciju novēršanai.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Tā kā nevar izslēgt alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas iespēju, pacients jāinformē par agrīnām paaugstinātas jutības reakcijas pazīmēm, tostarp nātrenes veida izsitumiem, ģeneralizētu nātreni, spiedošu sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotensiju un anafilaksi. Ja šie simptomi rodas, pacientam jāinformē ārsts. Ieteicams tūlīt pārtraukt preparāta lietošanu.
3

Šoka gadījumā jāievēro spēkā esošie medicīniskie standarti šoka ārstēšanai.
Nav ārstēšanas pieredzes pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību, tādēļ šos pacientus ieteicams stingri uzraudzīt.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas.
Standarta mēri, lai novērstu infekciju slimību iespējamību, lietojot medicīniskos produktus, kas gatavoti no cilvēka asinīm vai plazmas, ietver donoru atlasi, donoru nodoto asiņu un plazmas fondu pārbaudi uz specifisku infekciju marķieru klātbūtni, efektīvu vīrusu inaktivēšanas/likvidēšanas procedūru iekļaušanu ražošanas procesā. Neskatoties uz iepriekšminētiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā HIV, HBV un HCV un pret neapvalkoto HAV. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūndeficītu vai pastiprinātu eritrocītu veidošanos (piemēram, hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Pacientiem, kuri regulāri/atkārtoti saņem no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus Proteīna C produktus, jāapsver atbilstoša vakcinācija (pret A un B hepatītu).
Katru reizi, ievadot pacientam CEPROTIN, noteikti jādokumentē preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu saikni starp pacientu un viņam ievadīto zāļu sērijas numuru.
CEPROTIN nelielā daudzumā var saturēt heparīnu. Var novērot heparīna izraisītas alerģiskas reakcijas, kas var būt saistītas ar ātru trombocītu skaita mazināšanos (heparīna izraisīta trombocitopēnija [HIT]). Pacientiem ar HIT var rasties tādi simptomi kā arteriāla un venoza tromboze, diseminētā intravaskulārā koagulācija (DIK), purpura, petēhijas un kuņģa-zarnu trakta asiņošana (melēna). Ja ir aizdomas par HIT, nekavējoties jānosaka trombocītu skaits un nepieciešamības gadījumā terapija ar CEPROTIN jāpārtrauc. HIT noteikšanu sarežģī fakts, ka šādi simptomi pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu var būt jau akūtā fāzē. Pacientiem ar HIT jāizvairās no turpmākas heparīnu saturošu zāļu lietošanas.
Klīniskā pieredze liecina, ka novērotas vairākas asiņošanas epizodes. Šīs asiņošanas epizodes var izraisīt antikoagulantu (piemēram, heparīna) vienlaikus lietošana. Tomēr nav iespējams pilnīgi noliegt, ka CEPROTIN lietošana arī veicina šo asiņošanas traucējumu rašanos.
Nātrija daudzums maksimālā dienas devā var pārsniegt 200 mg. Tas jāņem vērā pacientiem, kas lieto diētu ar zemu nātrija saturu.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pašlaik nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm.
Pacientiem, sākot ārstēšanu ar K vitamīna antagonistu grupas perorāliem antikoagulantiem (piemēram, varfarīnu), pirms vēlamās antikoagulanta iedarbības sasniegšanas var rasties īslaicīgs hiperkoagulācijas stāvoklis. Šo īslaicīgo reakciju var izskaidrot ar faktu, ka C proteīnam – no K vitamīna atkarīgam plazmas proteīnam – ir īsāks pusperiods nekā vairumam no K vitamīna atkarīgo proteīnu (t.i., II, IX un X faktoriem). Tādējādi ārstēšanas sākotnējā fāzē C proteīna aktivitāte tiek nomākta daudz ātrāk nekā prokoagulantu faktoru aktivitāte. Tādēļ, ja pacients pāriet uz perorālu antikoagulantu lietošanu, C proteīna aizstājterapija jāturpina līdz stabilas antikoagulācijas sasniegšanai. Lai gan varfarīna izraisīta ādas nekroze var rasties jebkuram
4

pacientam, sākot perorālu antikoagulantu terapiju, īpašs risks ir cilvēkiem ar iedzimtu C proteīna deficītu (skatīt apakšpunktā 4.2.).
4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Lai gan CEPROTIN droši lietots grūtnieču ar C proteīna deficītu ārstēšanai, tā lietošana cilvēkam grūtniecības laikā nav apstiprināta kontrolētos klīniskos pētījumos. Turklāt nav pieejama informācija par C proteīna izdalīšanos ar mātes pienu. Tādēļ CEPROTIN lietošanas guvums grūtniecības vai zīdīšanas laikā jāvērtē, ņemot vērā risku mātei un bērnam, un preparāts jālieto tikai galējas nepieciešamības gadījumā.
Informāciju par parvovīrusa B19 infekciju skatīt apakšpunktā 4.4.
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Tāpat kā lietojot citas intravenozi ievadāmas zāles, iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Pacienti jāinformē par paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem, kas var ietvert angioneirotisku tūsku, dedzināšanu un durstīšanas sajūtu injekcijas vietā, drebuļus, pietvīkumu, izsitumus, niezi, ģeneralizētu nātreni, galvassāpes, nātreni, hipotensiju, letarģiju, sliktu dūšu, nemieru, tahikardiju, spiedošu sajūtu krūtīs, tirpšanu, vemšanu un sēkšanu. Ja parādās iepriekš minētie simptomi, pacientam noteikti jāgriežas pie ārsta (skatīt apakšpunktā 4.4).
Klīniskajos pētījumos ar CEPROTIN, kopumā ziņots par 3 nebūtiskām zāļu blaknēm (ZB-ēm) 1 no 67 pētījumos iesaistītajiem pacientiem (izsitumi un nieze (sagrupēti kā paaugstināta jutība), un reibonis). CEPROTIN tika ievadīts pavisam 6 375 reizes. Atbilstošo ZB-u sastopamības sadalījums ir sekojošs:

Orgānu sistēmu klase

Nevēlamā

Ieteicamais

blakusparādība termins

Biežuma
kategorija
atbilstoši infūzijāma

Imūnās sistēmas Paaugstināta

Izsitumi

Reti

traucējumi

jutība

Nieze

Reti

Nervu sistēmas

Reibonis

Reibonis

Reti

traucējumi

a CIOMS biežuma kategorijas: ļoti bieži (>=10%); bieži (>=1% - <10%), retāk (>=0,1% -<1%), reti (>=0,01% - <0,1%), ļoti reti (<0,01%).

Pēcreģistrācijas laikā ir saņemti ziņojumi par šādām ZB:

Psihiskie traucējumi nemiers

Ādas un zemādas audu bojājumi hiperhidroze

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā reakcija injekcijas vietā

Šo ZB-u biežums nav zināms.

5

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9 Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas simptomiem, lietojot CEPROTIN.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antitrombotiskie līdzekļi; ATĶ kods: B01AD12
C proteīns ir no K vitamīna atkarīgs antikoagulantu glikoproteīns, kas tiek sintezēts aknās. Trombīna/trombomodulīna komplekss uz endotēlija virsmas to pārvērš par aktivētu C proteīnu (ACP). ACP ir serīna proteāze ar spēcīgu antikoagulanta iedarbību, īpaši kofaktora – S proteīna – klātbūtnē. ACP darbojas, inaktivējot V un VIII faktora aktivētās formas, tādējādi samazinot trombīna veidošanos. Pierādīts, ka ACP piemīt arī profibrinolītiska iedarbība.
Intravenoza CEPROTIN ievadīšana uzreiz, bet īslaicīgi palielina C proteīna līmeni plazmā. C proteīna aizstāšana pacientiem ar C proteīna deficītu mazina vai, lietojot profilaktiski, novērš trombotiskus sarežģījumus.
Efektivitātes analīzei izmantoja 12 īslaicīgas profilakses kursus pirms operācijas vai invazīvas terapijas un 7 ilgstošas profilakses kursus.
Nav veikti oficiāli klīniskie pētījumi pediatrijas un jaundzimušo populācijā ar iedzimtu smagas pakāpes C proteīna deficītu. Tomēr ir publicēti vairāki nelieli retrospektīvi un prospektīvi pētījumi, lai izvērtētu lietošanu citās klīniskās jomās šajā populācijā. Indikācija bija zibensveida purpuras un trombotiskās slimības profilakse un ārstēšana, iesaistot 14 subjektus no 2 dienu vecuma līdz pusaudžu gadiem.
Cita pieredze ar CEPROTIN ietver atsevišķus ziņojumus un klīnisko pētījumu ar 69 pediatrijas pacientiem ar iegūtu C proteīna deficītu. Tas ir randomizēts, dubultakls, placebo kontrolēts devas noteikšanas pētījums, kurā indikācija ir iegūts C proteīna deficīts, ko izraisījusi meningokoku sepse (IMAG 112). Ziņojumi liecina par labu CEPROTIN panesamību bērniem un jaundzimušajiem.
Iepriekš minētajos pētījumos ar 83 pacientiem lietotās devas liecina par to, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem.
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Farmakokinētiskos datus vērtēja 21 cilvēkam ar homozigotisku vai divkārši heterozigotisku C proteīna deficītu bez simptomiem. C proteīna aktivitāti plazmā noteica ar hromogēnisku testu. Individuālais pusperiods bija 4,4 – 15,8 h, lietojot nodalījumu modeli, un 4,9 – 14,7 h, lietojot ne-nodalījumu metodi. Individuālais atjaunošanās diapazons bija 0,50 – 1,76 [(SV/dl)/(SV/kg)]. Pacienti būtiski atšķīrās vecuma, ķermeņa masas un plazmas tilpuma ziņā.
6

Pacientiem ar akūtu trombotisku saslimšanu var gan ievērojami palielināties C proteīna līmenis plazmā, gan stipri samazināties pusperiods.
5.3 Preklīniskie dati par drošumu
CEPROTIN sastāvā esošais C proteīns ir normāla cilvēka plazmas sastāvdaļa un tas darbojas līdzīgi endogēnajam C proteīnam. Tādēļ eksperimentāli pētījumi par tumorogēno vai mutagēno iedarbību – īpaši heterologām sugām – netiek uzskatīti par nepieciešamiem.
Vienreizējas devas toksicitātes testā konstatēja, ka pat vairākas reizes (10 reizes) lielāka deva par cilvēkam ieteicamo devu uz kg ķermeņa masas neizraisīja toksisku iedarbību grauzējiem.
Eimsa testā CEPROTIN nekonstatēja mutagēnas īpašības.
Atkārtotas toksicitātes pētījumi netika veikti, jo iepriekšējā pieredze ar asinsreces preparātiem liecina, ka tiem ir neliela nozīme. Atšķirība starp recipientu sugām un cilvēka C proteīnu nenovēršami izraisīs imūnu atbildreakciju ar antivielu veidošanos.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Pulveris Cilvēka albumīns Nātrija hlorīds Nātrija citrāts. 2H2O
Šķīdinātājs Sterils ūdens injekcijām
6.2 Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem zālēm.
6.3 Uzglabāšanas laiks
3 gadi Pagatavotais šķīdums jālieto nekavējoties.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2C – 8C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu atšķaidīšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5 Iepakojuma veids un saturs
500 SV un 1000 SV: CEPROTIN pulveris tiek piegādāts 1. tipa (500 SV) un 2. tipa (1000 SV) neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Šķīdinātājs tiek piegādāts 1. tipa neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Preparāta un šķīdinātāja flakoni ir slēgti ar butilgumijas aizbāžņiem.
Katrā iepakojumā ir arī
 viena savienošanas adata,  viena adata ar filtru.
7

Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami. 6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Šķīdiniet liofilizēto CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (sterilu ūdeni injekcijām), izmantojot sterilo savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris ir izšķīdis. Pēc pulvera izšķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai nedaudz dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, un tajā nav redzamas nogulsnes. Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilo adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina. Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā. Neizlietotās zāles vai citus izlietotos materiālus jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/01/190/001
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmreizējās reģistrācijas datums: 2001. gada 16. jūlijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2006. gada 16. jūlijs
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS <{GGGG. DD. mēnesis}> Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
8

1. ZĀĻU NOSAUKUMS
CEPROTIN 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS
Ar peļu monoklonālām antivielām attīrīts cilvēka plazmas C proteīns (proteinum C humanum). CEPROTIN 1000 SV* ir gatavots kā pulveris, kas nomināli satur 1000 SV cilvēka C proteīna iepakojumā. Pēc šķīdināšanas ar 10 ml ūdens injekcijām preparāts satur aptuveni 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
Stiprumu (SV) nosaka, izmantojot hromogēniska substrāta metodi atbilstoši Pasaules veselības organizācijas (PVO) starptautiskajam standartam.
Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Nātrija hlorīds: 88 mg/flakonā Nātrija citrāts. 2H2O:44 mg/flakonā
Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt apakšpunktā 6.1.
* Viena starptautiskā vienība (SV) C proteīna atbilst amidolītiski noteiktai C proteīna aktivitātei 1 ml normālas plazmas.
3. ZĀĻU FORMA
Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai. Balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc izšķīdināšanas šķīduma pH ir robežās no 6,7 līdz 7,3 un osmolalitāte ne zemāka kā 240 mosmol/kg.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA
4.1 Terapeitiskās indikācijas
CEPROTIN indicēts zibensveida purpuras un kumarīna izraisītas ādas nekrozes gadījumā pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. CEPROTIN indicēts arī īslaicīgai profilaksei pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja ir viens vai vairāki sekojoši nosacījumi:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna terapiju,  ja kumarīna monoterapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
4.2 Devas un lietošanas veids
Ārstēšana ar CEPROTIN jāsāk ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad jāveic C proteīna aktivitātes kontrole.
Deva jāpielāgo, veicot laboratorisku novērtēšanu katrā konkrētā gadījumā.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Lai noteiktu atjaunošanos un pusperiodu, ieteicamā sākumdeva ir 60 – 80 SV/kg. Lai noteiktu C proteīna līmeni pacienta plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
9

Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr pacienta stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Pacientiem, kurus ārstē akūtā slimības fāzē, C proteīna aktivitāte var palielināties stipri mazāk. Lielās individuālās atbildes reakcijas atšķirības nozīmē, ka regulāri jākontrolē CEPROTIN ietekme uz asins recēšanas faktoriem.
Pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību ārstēšanas laikā nepieciešama stingra uzraudzība. (skatīt apakšpunktā 4.4)
Ņemot vērā ierobežoto klīnisko pieredzi ar bērniem ziņojumos un pētījumos, kas ietvēra 83 pacientus, tiek uzskatīts, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem (skatīt apakšpunktā 5.1).
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
Ja pacients pāriet uz pastāvīgu profilaksi ar perorāliem antikoagulantiem, aizstājterapija ar C proteīnu jāpārtrauc tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (skatīt apakšpunktā. 4.5.). Turklāt terapiju ar perorāliem antikoagulantiem ieteicams sākt ar mazu devu un pakāpeniski pielāgot, nevis lietot standarta piesātinošo devu.
Pacientiem, kuri saņem profilaktisku terapiju ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijā (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams lielāks minimālais līmenis.
Pacientiem ar kombinētu smagu iedzimtu C proteīna deficītu un rezistenci pret ACP klīniskie dati ir nepietiekami, lai apstiprinātu CEPROTIN drošību un efektivitāti.
CEPROTIN ievada intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai šķīdināšanas ar sterilu ūdeni injekcijām.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Tāpat kā lietojot citus intravenozi ievadāmos proteīnu preparātus, var rasties alerģiska veida palielinātas jutības reakcijas. Ja rodas akūti un dzīvībai bīstami alerģiski simptomi, jābūt pieejamām dzīvības uzturēšanai nepieciešamām ierīcēm.
Ieteikumus par zāļu sagatavošanu pirms lietošanas skatīt apakšpunktā 6.6.
4.3 Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvo vielu vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām, peļu olbaltumvielām vai heparīnu, izņemot, dzīvībai bīstamu trombotisku komplikāciju novēršanai.
4.4 Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Tā kā nevar izslēgt alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas iespēju, pacients jāinformē par agrīnām paaugstinātas jutības reakcijas pazīmēm, tostarp nātrenes veida izsitumiem, ģeneralizētu nātreni, spiedošu sajūtu krūtīs, sēkšanu, hipotensiju un anafilaksi. Ja šie simptomi rodas, pacientam jāinformē ārsts. Ieteicams tūlīt pārtraukt preparāta lietošanu. Šoka gadījumā jāievēro spēkā esošie medicīniskie standarti šoka ārstēšanai.
10

Nav ārstēšanas pieredzes pacientiem ar pavājinātu nieru un/vai aknu darbību, tādēļ šos pacientus ieteicams stingri uzraudzīt.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas.
Standarta mēri, lai novērstu infekciju slimību iespējamību, lietojot medicīniskos produktus, kas gatavoti no cilvēka asinīm vai plazmas, ietver donoru atlasi, donoru nodoto asiņu un plazmas fondu pārbaudi uz specifisku infekciju marķieru klātbūtni, efektīvu vīrusu inaktivēšanas/likvidēšanas procedūru iekļaušanu ražošanas procesā. Neskatoties uz iepriekšminētiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā HIV, HBV un HCV un pret neapvalkoto HAV. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūndeficītu vai pastiprinātu eritrocītu veidošanos (piemēram, hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Pacientiem, kuri regulāri/atkārtoti saņem no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus Proteīna C produktus, jāapsver atbilstoša vakcinācija (pret A un B hepatītu).
Katru reizi, ievadot pacientam CEPROTIN, noteikti jādokumentē preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu saikni starp pacientu un viņam ievadīto zāļu sērijas numuru.
CEPROTIN nelielā daudzumā var saturēt heparīnu. Var novērot heparīna izraisītas alerģiskas reakcijas, kas var būt saistītas ar ātru trombocītu skaita mazināšanos (heparīna izraisīta trombocitopēnija [HIT]). Pacientiem ar HIT var rasties tādi simptomi kā arteriāla un venoza tromboze, diseminētā intravaskulārā koagulācija (DIK), purpura, petēhijas un kuņģa-zarnu trakta asiņošana (melēna). Ja ir aizdomas par HIT, nekavējoties jānosaka trombocītu skaits un nepieciešamības gadījumā terapija ar CEPROTIN jāpārtrauc. HIT noteikšanu sarežģī fakts, ka šādi simptomi pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu var būt jau akūtā fāzē. Pacientiem ar HIT jāizvairās no turpmākas heparīnu saturošu zāļu lietošanas.
Klīniskā pieredze liecina, ka novērotas vairākas asiņošanas epizodes. Šīs asiņošanas epizodes var izraisīt antikoagulantu (piemēram, heparīna) vienlaikus lietošana. Tomēr nav iespējams pilnīgi noliegt, ka CEPROTIN lietošana arī veicina šo asiņošanas traucējumu rašanos.
Nātrija daudzums maksimālā dienas devā var pārsniegt 200 mg. Tas jāņem vērā pacientiem, kas lieto diētu ar zemu nātrija saturu.
4.5 Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi
Pašlaik nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm.
Pacientiem, sākot ārstēšanu ar K vitamīna antagonistu grupas perorāliem antikoagulantiem (piemēram, varfarīnu), pirms vēlamās antikoagulanta iedarbības sasniegšanas var rasties īslaicīgs hiperkoagulācijas stāvoklis. Šo īslaicīgo reakciju var izskaidrot ar faktu, ka C proteīnam – no K vitamīna atkarīgam plazmas proteīnam – ir īsāks pusperiods nekā vairumam no K vitamīna atkarīgo proteīnu (t.i., II, IX un X faktoriem). Tādējādi ārstēšanas sākotnējā fāzē C proteīna aktivitāte tiek nomākta daudz ātrāk nekā prokoagulantu faktoru aktivitāte. Tādēļ, ja pacients pāriet uz perorālu antikoagulantu lietošanu, C proteīna aizstājterapija jāturpina līdz stabilas antikoagulācijas sasniegšanai. Lai gan varfarīna izraisīta ādas nekroze var rasties jebkuram pacientam, sākot perorālu antikoagulantu terapiju, īpašs risks ir cilvēkiem ar iedzimtu C proteīna deficītu (skatīt apakšpunktā. 4.2.).
11

4.6 Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Lai gan CEPROTIN droši lietots grūtnieču ar C proteīna deficītu ārstēšanai, tā lietošana cilvēkam grūtniecības laikā nav apstiprināta kontrolētos klīniskos pētījumos. Turklāt nav pieejama informācija par C proteīna izdalīšanos ar mātes pienu. Tādēļ CEPROTIN lietošanas guvums grūtniecības vai zīdīšanas laikā jāvērtē, ņemot vērā risku mātei un bērnam, un preparāts jālieto tikai galējas nepieciešamības gadījumā.
Informāciju par parovavīrusa B19 infekciju skatīt apakšpunktā 4.4.
4.7 Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8 Nevēlamās blakusparādības
Tāpat kā lietojot citas intravenozi ievadāmas zāles, iespējamas alerģiska tipa paaugstinātas jutības reakcijas. Pacienti jāinformē par paaugstinātas jutības reakciju agrīniem simptomiem, kas var ietvert angioneirotisku tūsku, dedzināšanu un durstīšanas sajūtu injekcijas vietā, drebuļus, pietvīkumu, izsitumus, niezi, ģeneralizētu nātreni, galvassāpes, nātreni, hipotensiju, letarģiju, sliktu dūšu, nemieru, tahikardiju, spiedošu sajūtu krūtīs, tirpšanu, vemšanu un sēkšanu. Ja parādās iepriekš minētie simptomi, pacientam noteikti jāgriežas pie ārsta (skatīt apakšpunktā 4.4).
Klīniskajos pētījumos ar CEPROTIN, kopumā ziņots par 3 nebūtiskām zāļu blaknēm (ZB-ēm) 1 no 67 pētījumos iesaistītajiem pacientiem (izsitumi un nieze (sagrupēti kā paaugstināta jutība), un reibonis). CEPROTIN tika ievadīts pavisam 6 375 reizes. Atbilstošo ZB-u sastopamības sadalījums ir sekojošs:

Orgānu sistēmu klase

Nevēlamā

Ieteicamais

blakusparādība termins

Biežuma
kategorija
atbilstoši infūzijāma

Imūnās sistēmas Paaugstināta

Izsitumi

Reti

traucējumi

jutība

Nieze

Reti

Nervu sistēmas

Reibonis

Reibonis

Reti

traucējumi

a CIOMS biežuma kategorijas: ļoti bieži (>=10%); bieži (>=1% - <10%), retāk

(>=0,1% - <1%), reti (>=0,01% - <0,1%), ļoti reti (<0,01%).

Pēcreģistrācijas laikā ir saņemti ziņojumi par šādām ZB:

Psihiskie traucējumi nemiers

Ādas un zemādas audu bojājumi hiperhidroze

Vispārēji traucējumi un reakcijas ievadīšanas vietā reakcija injekcijas vietā

Šo ZB-u biežums nav zināms.

12

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9 Pārdozēšana
Nav ziņots par pārdozēšanas simptomiem, lietojot CEPROTIN.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1 Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: antitrombotiskie līdzekļi; ATĶ kods: B01AD12
C proteīns ir no K vitamīna atkarīgs antikoagulantu glikoproteīns, kas tiek sintezēts aknās. Trombīna/trombomodulīna komplekss uz endotēlija virsmas to pārvērš par aktivētu C proteīnu (ACP). ACP ir serīna proteāze ar spēcīgu antikoagulanta iedarbību, īpaši kofaktora – S proteīna – klātbūtnē. ACP darbojas, inaktivējot V un VIII faktora aktivētās formas, tādējādi samazinot trombīna veidošanos. Pierādīts, ka ACP piemīt arī profibrinolītiska iedarbība.
Intravenoza CEPROTIN ievadīšana uzreiz, bet īslaicīgi palielina C proteīna līmeni plazmā. C proteīna aizstāšana pacientiem ar C proteīna deficītu mazina vai, lietojot profilaktiski, novērš trombotiskus sarežģījumus.
Efektivitātes analīzei izmantoja 12 īslaicīgas profilakses kursus pirms operācijas vai invazīvas terapijas un 7 ilgstošas profilakses kursus.
Nav veikti oficiāli klīniskie pētījumi pediatrijas un jaundzimušo populācijā ar iedzimtu smagas pakāpes C proteīna deficītu. Tomēr ir publicēti vairāki nelieli retrospektīvi un prospektīvi pētījumi, lai izvērtētu lietošanu citās klīniskās jomās šajā populācijā. Indikācija bija zibensveida purpuras un trombotiskās slimības profilakse un ārstēšana, iesaistot 14 subjektus no 2 dienu vecuma līdz pusaudžu gadiem.
Cita pieredze ar CEPROTIN ietver atsevišķus ziņojumus un klīnisko pētījumu ar 69 pediatrijas pacientiem ar iegūtu C proteīna deficītu. Tas ir randomizēts, dubultakls, placebo kontrolēts devas noteikšanas pētījums, kurā indikācija ir iegūts C proteīna deficīts, ko izraisījusi meningokoku sepse (IMAG 112). Ziņojumi liecina par labu CEPROTIN panesamību bērniem un jaundzimušajiem.
Iepriekš minētajos pētījumos ar 83 pacientiem lietotās devas liecina par to, ka jaundzimušajiem un pediatrijas pacientiem ir spēkā tādi paši devu ieteikumi kā pieaugušajiem.
Retos izņēmuma gadījumos subkutāna 250 -350 SV/kg infūzija spēja nodrošināt terapeitisku C proteīna līmeni plazmā pacientiem, kuriem intravenoza ievadīšana nebija iespējama.
5.2 Farmakokinētiskās īpašības
Farmakokinētiskos datus vērtēja 21 cilvēkam ar homozigotisku vai divkārši heterozigotisku proteīna deficītu bez simptomiem. C proteīna aktivitāti plazmā noteica ar hromogēnisku testu. Individuālais pusperiods bija 4,4 – 15,8 h, lietojot nodalījumu modeli, un 4,9 – 14,7 h, lietojot ne-nodalījumu metodi. Individuālais atjaunošanās diapazons bija 0,50 – 1,76 [(SV/dl)/(SV/kg)]. Pacienti būtiski atšķīrās vecuma, ķermeņa masas un plazmas tilpuma ziņā.
Pacientiem ar akūtu trombotisku saslimšanu var gan ievērojami palielināties C proteīna līmenis plazmā, gan stipri samazināties pusperiods.
13

5.3 Preklīniskie dati par drošumu
CEPROTIN sastāvā esošais C proteīns ir normāla cilvēka plazmas sastāvdaļa un tas darbojas līdzīgi endogēnajam C proteīnam. Tādēļ eksperimentāli pētījumi par tumorogēno vai mutagēno iedarbību – īpaši heterologām sugām – netiek uzskatīti par nepieciešamiem.
Vienreizējas devas toksicitātes testā konstatēja, ka pat vairākas reizes (10 reizes) lielāka deva par cilvēkam ieteicamo devu uz kg ķermeņa masas neizraisīja toksisku iedarbību grauzējiem.
Eimsa testā CEPROTIN nekonstatēja mutagēnas īpašības.
Atkārtotas toksicitātes pētījumi netika veikti, jo iepriekšējā pieredze ar asinsreces preparātiem liecina, ka tiem ir neliela nozīme. Atšķirība starp recipientu sugām un cilvēka C proteīnu nenovēršami izraisīs imūnu atbildreakciju ar antivielu veidošanos.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1 Palīgvielu saraksts
Pulveris Cilvēka albumīns Nātrija hlorīds Nātrija citrāts. 2H2O
Šķīdinātājs Sterils ūdens injekcijām
6.2 Nesaderība
Saderības pētījumu trūkuma dēļ šīs zāles nedrīkst sajaukt (lietot maisījumā) ar citiem zālēm.
6.3 Uzglabāšanas laiks
3 gadi Pagatavotais šķīdums jālieto nekavējoties.
6.4 Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Uzglabāt ledusskapī (2C – 8C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Uzglabāšanas nosacījumus pēc zāļu atšķaidīšanas skatīt 6.3. apakšpunktā.
6.5 Iepakojuma veids un saturs
500 SV un 1000 SV: CEPROTIN pulveris tiek piegādāts 1. tipa (500 SV) un 2. tipa (1000 SV) neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Šķīdinātājs tiek piegādāts 1. tipa neitrāla, hidrolītiska stikla flakonos. Preparāta un šķīdinātāja flakoni ir slēgti ar butilgumijas aizbāžņiem.
Katrā iepakojumā ir arī
 viena savienošanas adata,  viena adata ar filtru.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
14

6.6 Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos Šķīdiniet liofilizēto CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (sterilu ūdeni injekcijām), izmantojot sterilo savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris ir izšķīdis. Pēc pulvera izšķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai nedaudz dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, un tajā nav redzamas nogulsnes. Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilo adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina. Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā. Neizlietotās zāles vai citus izlietotos materiālus jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija
8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS EU/1/01/190/002
9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Pirmreizējās reģistrācijas datums: 2001. gada 16. jūlijs Pēdējās pārreģistrācijas datums: 2006. gada 16. jūlijs
10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS <{GGGG. DD. mēnesis}> Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
15

II PIELIKUMS A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN
RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN
EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
16

A. BIOLOĢISKI AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) RAŽOTĀJS(-I) UN RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI
Bioloģiski aktīvās(-o) vielas(-u) ražotāja nosaukums un adrese
Baxter AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
Ražotāja(-u), kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese
Baxter AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna Austrija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI
Zāles ar parakstīšanas ierobežojumiem (skatīt I pielikumu: zāļu apraksts, 4.2. apakšpunkts).
 Oficiāla sērijas izlaide
Saskaņā ar grozītās Direktīvas 2001/83/EK 114. pantu oficiālu sērijas izlaidi veiks valsts laboratorija vai cita šim mērķim apstiprināta laboratorija.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS
 Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāiesniedz šo zāļu periodiski atjaunojamie drošuma ziņojumi, ja šīs zāles ir iekļautas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu un publicēts Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP)
Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP.
Atjaunināts RPP jāiesniedz:  pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
Ja PADZ un atjaunotā RPP iesniegšanas termiņš sakrīt, abus minētos dokumentus var iesniegt vienlaicīgi.
17

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
18

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
19

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KĀRBIŅA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS CEPROTIN 500 SV Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Saturs: Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 1 savienošanas adata un 1 adata ar filtru
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Intravenozai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
20

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxter AG A-1221 Vienna, Austrija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/01/190/001 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.: 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Ceprotin 500 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
21

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA IZVIETOJAMA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) CEPROTIN 500 SV Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV cilvēka C proteīna (proteinum C humanum). 6. CITA
22

INJEKCIJU ŪDENS 5 ml ūdens injekcijām DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP SĒRIJAS NUMURS Lot
23

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA VAI, JA ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA NAV, UZ TIEŠĀ IEPAKOJUMA ĀRĒJĀ KARTONA KĀRBIŅA
1. ZĀĻU NOSAUKUMS CEPROTIN 1000 SV Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV/ml cilvēka C proteīna.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Saturs: Pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai 1 savienošanas adata un 1 adata ar filtru
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju Intravenozai lietošanai
6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN NEPIEEJAMĀ VIETĀ
Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ Der. līdz:
9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabāt ledusskapī. Uzglabāt oriģinālā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
24

10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE Baxter AG A-1221 Vienna, Austrija 12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(I) EU/1/01/190/002 13. SĒRIJAS NUMURS Sēr.: 14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA Recepšu zāles. 15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU 16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ Ceprotin 1000 17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
25

INFORMĀCIJA, IZVIETOJAMA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA FLAKONA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) CEPROTIN 1000 SV Pulveris injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum i.v. lietošanai 2. LIETOŠANAS VEIDS Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS Pēc šķīdināšanas atbilstoši ieteikumiem 1 flakons satur 100 SV cilvēka C proteīna (proteinum C humanum). 6. CITA
26

INJEKCIJU ŪDENS 10 ml ūdens injekcijām DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP SĒRIJAS NUMURS Lot
27

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
28

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
CEPROTIN 500 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu lietošanas instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī
uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas 3. Kā lietot CEPROTIN 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt CEPROTIN 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto
CEPROTIN pieder pie zāļu grupas, ko sauc par antitrombotiskiem līdzekļiem. Šīs zāles satur C proteīnu, kas veidojas aknās un atrodas Jūsu asinīs. C proteīnam ir galvenā loma pārmērīgas asins recēšanas novēršanai, tādējādi novēršot vai ārstē asinsvadu trombozi.
CEPROTIN lieto trombotisku un hemorāģisku ādas bojājumu (ko sauc par zibensveida purpuru) ārstēšanai un novēršanai pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. Papildus CEPROTIN var lietot arī, lai ārstētu asinis šķidrinoša medikamenta (antikoagulanta, ko sauc par kumarīnu) izraisītu reti sastopamu sarežģījumu, kas var beigties ar smagu ādas bojājumu (nekrozi).
Turklāt CEPROTIN tiek lietots arī, lai novērstu trombozes pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja spēkā ir viens vai vairāki no šiem apgalvojumiem:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna (antikoagulants, asinis šķidrinošas zāles) terapiju,  ja atsevišķi lietojama kumarīna terapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas
Nelietojiet CEPROTIN šādos gadījumos:
- ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret cilvēka C proteīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu, tostarp, peļu proteīniem vai heparīnu.
Tomēr dzīvībai bīstamu trombotisku sarežģījumu gadījumā ārsts var izlemt turpināt ārstēšanu ar CEPROTIN.
29

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms CEPROTIN lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Lietojiet CEPROTIN īpaši piesardzīgi, ja rodas alerģijas simptomi. Alerģijas simptomi ir izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, zems asinsspiediens, spiedoša sajūta krūtīs un šoks. Ja CEPROTIN lietošanas laikā rodas šādi simptomi, injekcija ir jāpārtrauc. Šādi simptomi var veidoties, ja ir alerģiska reakcija pret jebkuru sastāvdaļu, peļu proteīniem vai heparīnu. Ražošanas procesa īpatnību dēļ preparāts nelielā daudzumā var saturēt heparīnu un/vai peļu proteīnus. Ja rodas šāda reakcija, ārsts izlems Jums piemērotāko ārstēšanu.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas, kas kavē C proteīna darbību un tādējādi samazina zāļu iedarbību. Tomēr klīniskajos pētījumos līdz šim tas nav novērots.
Gatavojot zāles no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanu pacientam. Tie ietver rūpīgu asins un plazmas donoru atlasi, lai pārliecinātos, ka tie, kuri, iespējams, pārnēsā kādu infekciju, tiek izslēgti, kā arī individuāli ziedoto asiņu u plazmas fondu pārbaudi uz vīrusu vai infekciju klātbūtni. Šo zāļu ražotāji asiņu vai plazmas apstrādes procesā iekļauj procedūras, kas inaktivē vai iznīcina vīrusus. Neskatoties uz veiktajiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), hepatīta B vīrusu un hepatīta C vīrusu un pret neapvalkoto hepatīta A vīrusu. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūnās sistēmas nomākumu vai dažu veidu anēmiju gadījumos (piemēram, sirpjveida šūnu slimības vai hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Ārsts var ieteikt Jums apsvērt vakcināciju pret A un B hepatītu, ja Jūs regulāri/atkārtoti lietojat no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus C proteīna produktus.
Citas zāles un CEPROTIN
Pašreiz nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm. Neskatoties uz to, pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Ja Jūs pārejat uz ārstēšanu ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, ārstēšana ar CEPROTIN jāturpina, līdz antikoagulācija ar iekšķīgi lietojamiem līdzekļiem ir stabila.
CEPROTIN kopā ar uzturu un dzērienu
Nav piemērojams.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Ārsts izlems, vai Jūs drīkstat lietot CEPROTIN grūtniecības un barošanas ar krūti laikā.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
30

Svarīga informācija par kādu no CEPROTIN sastāvdaļām
Tā kā nātrija daudzums maksimālajā dienas devā var pārsniegt 200 mg, tas jāievēro pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot CEPROTIN
CEPROTIN paredzēts intravenozai lietošanai (infūzija vēnā). Tas tiks Jums ievadīts ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad iespējama C proteīna aktivitātes kontrole. Deva būs atkarīga no Jūsu veselības stāvokļa un ķermeņa svara.
Dozēšana
Deva, lietošanas biežums un ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, kā arī no Jūsu klīniskā stāvokļa un C proteīna līmeņa plazmā. Deva jāpielāgo, ņemot vērā klīnisko efektivitāti un laboratorisko novērtējumu.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Jālieto 60 – 80 SV/kg sākumdeva. Laika gaitā ārsts ņems vairākus asins paraugus, lai noteiktu, cik ilgi C proteīns saglabājas jūsu organismā.
Lai noteiktu C proteīna līmeni plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr Jūsu stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Ja Jums ir nieru un/vai aknu slimības, lūdzu, informējiet ārstu, jo viņam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Ja Jūs pārejat uz ilgstošu profilaksi ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, aizstājterapiju ar C proteīnu drīkst pārtraukt tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (sk. Svarīga informācija par dažām CEPROTIN sastāvdaļām).
Ja Jūs saņemt profilaktisku ārstēšanu ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijās (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams augstāks minimālais līmenis.
Ja Jums ir rezistence pret ACO (aktivēts C proteīns), kas ir trombembolisks riska faktors līdz 5% Eiropas iedzīvotāju, ārstam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Lietošana
CEPROTIN Jums ievadīs intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai izšķīdināšanas sterilā injekciju ūdenī. Stingri noteikts, ka katru reizi, kad Jūs saņemat jebkādu CEPROTIN devu, Jums noteikti jāpieraksta preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu informāciju par ievadīto zāļu sērijas numuru.
Šķīdiniet liofilizētu CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (ūdeni injekcijām), izmantojot sterilu savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris izšķīst.
31

Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilu adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Neizlietotais šķīdums, tukšie flakoni un izlietotās adatas un šļirces atbilstoši jāiznīcina.
Ārstēšanas biežums un ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, C proteīna līmeņa plazmā, kā arī no trombozes atrašanās vietas un apjoma.
Akūtas trombozes gadījumā CEPROTIN Jums var ievadīt ik pēc 6 stundām. Ja tendence veidoties trombiem mazinās, lietošanas biežumu var samazināt.
Ja esat lietojis vairāk CEPROTIN nekā noteikts
Ieteicams ievērot ārsta norādījumus par lietojamo zāļu devām un lietošanas biežumu. Ja esat saņēmis vairāk CEPROTIN nekā noteikts, lūdzu iespējami ātrākā laikā griezieties pie ārsta.
Ja esat aizmirsis lietot CEPROTIN
Nav piemērojams.
Ja pārtraucat lietot CEPROTIN
Nepārtrauciet CEPROTIN lietošanu, ja neesat konsultējies ar savu ārstu. Ja Jums ir kādi jautājumu par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pēc CEPROTIN lietošanas Jums var rasties sekojošas blakusparādības:
 Tāpat kā lietojot jebkuras citas zāles, kas tiek ievadītas vēnā, iespējamas alerģiskas reakcijas, tostarp smagas un potenciāli dzīvībai bīstamas reakcijas (anafilakse). Jums jāzina agrīnas alerģisku reakciju pazīmes, tādas kā dedzināšana un durstīšanas sajūta injekcijas vietā, drebuļi, pietvīkums, izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, slikta dūša, galvassāpes, letarģija, zems asinsspiediens un spiedoša sajūta krūtīs.
 Klīnisko pētījumu laikā reti tika novērotas sekojošas blakusparādības (retāk kā 1 gadījumā no 1 000 ievadīšanas reizēm pacientiem): nieze (pruritus), izsitumi un reibonis.
 Pēcreģistrācijas periodā ārstēšanas laikā saņemti ziņojumi par nemieru, pārmērīgu svīšanu kā arī sāpēm un apsārtumu injekcijas vietā.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
32

5. Kā uzglabāt CEPROTIN
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes pēc “Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Uzglabāt ledusskapī (2 C – 8 C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko CEPROTIN satur

Pulveris - Aktīvā viela ir cilvēka C proteīns - Citas sastāvdaļas ir cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O. Kā šķīdinātāju lieto
ūdeni injekcijām.

CEPROTIN ārējais izskats un iepakojums:

CEPROTIN tiek piegādāts kā pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai; tas ir balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc šķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai gaiši dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, bez redzamām nogulsnēm.

Katrs iepakojums satur arī savienošanas adatu un adatu ar filtru.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +322 711 02 30

Lietuva UAB Baxalta Lithuania Tel: +370 694 14226

БЪЛГАРИЯ Баксалта България ЕООД тел.: +359 2 926 4348

Luxembourg/Luxemburg Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +32 2 711 02 30

Česká republika SHIRE CZECH s r.o. Tel.: +420 225 379 700

Magyarország Baxalta Hungary Kft Tel.: +36 1 202 1981

33

Danmark Shire Denmark A/S Tlf: +45 32 70 12 00
Deutschland Shire Deutschland GmbH Tel: +49 (0) 30 206 5820
Eesti Baxalta Estonia OÜ Tel: +370 694 41226
Ελλάδα Baxalta Ελλάς Μ. ΕΠΕ Τηλ.: +30-210-27 80 000
España Shire Pharmaceuticals Ibérica S.L. Tel.: +34915 500 691
France Shire France Tél: +33-140 67 33 00
Hrvatska Baxalta d.o.o. Tel.: +386 1 420 16 91
Ireland Baxalta UK Limited Tel: +44 1 635 798 777
Ísland Shire Sweden AB Sími: +46 8 544 964 00
Italia Shire Italia S.p.A. Tel: +39 0265 535 096
Κύπρος Proton Medical (Cyprus) Ltd Τηλ: +357 22 20 4600
Latvija UAB Baxalta Lithuania Tel.: +370 694 14226

Malta Baxalta UK Limited Tel.: +44 1635 798 777
Nederland Shire Netherlands B.V. Tel: +31203 485 200
Norge Shire Norway AS Tlf: +47-22 585 000
Österreich Shire Austria GmbH Tel.: +43 (0)1 20100-0
Polska Shire Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 223 03 00
Portugal Shire Pharmaceuticals Portugal, Lda Tel: +351 213 500 220
România Baxalta S.R.L. Tel.: + 4031 860 6200
Slovenija Baxalta d.o.o. Tel.: +386 1 420 1691
Slovenská republika Baxalta Slovakia, s.r.o. Tel: +421 2 2039 9300
Suomi/Finland Shire Finland Oy Puh/Tel: +358 201 478 200
Sverige Shire Sweden AB Tel: +46-8544 964 00
United Kingdom Baxalta UK Limited Tel: +44 1 635 798 777

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

34

Lietošanas instrukcija: informācija lietotājam
CEPROTIN 1000 SV pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai Proteinum C humanum
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu lietošanas instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju.
- Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam vai farmaceitam. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz
iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt:
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto 2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas 3. Kā lietot CEPROTIN 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt CEPROTIN 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
1. Kas ir CEPROTIN un kādam nolūkam to lieto
CEPROTIN pieder pie zāļu grupas, ko sauc par antitrombotiskiem līdzekļiem. Šīs zāles satur C proteīnu, kas veidojas aknās un atrodas Jūsu asinīs. C proteīnam ir galvenā loma pārmērīgas asins recēšanas novēršanai, tādējādi novēršot vai ārstē asinsvadu trombozi.
CEPROTIN lieto trombotisku un hemorāģisku ādas bojājumu (ko sauc par zibensveida purpuru) ārstēšanai un novēršanai pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu. Papildus CEPROTIN var lietot arī, lai ārstētu asinis šķidrinoša medikamenta (antikoagulanta, ko sauc par kumarīnu) izraisītu reti sastopamu sarežģījumu, kas var beigties ar smagu ādas bojājumu (nekrozi).
Turklāt CEPROTIN tiek lietots arī, lai novērstu trombozes pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, ja spēkā ir viens vai vairāki no šiem apgalvojumiem:
 jāveic operācija vai invazīva terapija,  uzsākot kumarīna (antikoagulants, asinis škidrinošas zāles) terapiju,  ja atsevišķi lietojama kumarīna terapija nav pietiekama,  ja kumarīna terapija nav iespējama.
2. Kas Jums jāzina pirms CEPROTIN lietošanas
Nelietojiet CEPROTIN šādos gadījumos:
- ja Jums ir alerģija (paaugstināta jutība) pret cilvēka C proteīnu vai kādu citu (6. punktā minēto) šo zāļu sastāvdaļu., tostarp, peļu proteīniem vai heparīnu.
Tomēr dzīvībai bīstamu trombotisku sarežģījumu gadījumā ārsts var izlemt turpināt ārstēšanu ar CEPROTIN.
35

Brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Pirms CEPROTIN lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Lietojiet CEPROTIN īpaši piesardzīgi, ja rodas alerģijas simptomi. Alerģijas simptomi ir izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, zems asinsspiediens, spiedoša sajūta krūtīs un šoks. Ja CEPROTIN lietošanas laikā rodas šādi simptomi, injekcija ir jāpārtrauc. Šādi simptomi var veidoties, ja ir alerģiska reakcija pret jebkuru sastāvdaļu, peļu proteīniem vai heparīnu. Ražošanas procesa īpatnību dēļ preparāts nelielā daudzumā var saturēt heparīnu un/vai peļu proteīnus. Ja rodas šāda reakcija, ārsts izlems Jums piemērotāko ārstēšanu.
Ja zāles lieto pacientiem ar smagu iedzimtu C proteīna deficītu, var veidoties C proteīnu inhibējošas antivielas, kas kavē C proteīna darbību un tādējādi samazina zāļu iedarbību. Tomēr klīniskajos pētījumos līdz šim tas nav novērots.
Gatavojot zāles no cilvēka asinīm vai plazmas, tiek veikti noteikti pasākumi, lai novērstu infekciju pārnešanu pacientam. Tie ietver rūpīgu asins un plazmas donoru atlasi, lai pārliecinātos, ka tie, kuri, iespējams, pārnēsā kādu infekciju, tiek izslēgti, kā arī individuāli ziedoto asiņu u plazmas fondu pārbaudi uz vīrusu vai infekciju klātbūtni. Šo zāļu ražotāji asiņu vai plazmas apstrādes procesā iekļauj procedūras, kas inaktivē vai iznīcina vīrusus. Neskatoties uz veiktajiem pasākumiem, lietojot produktus, kas gatavoti, no cilvēka asinīm vai plazmas, pilnībā nevar izslēgt infekciozo aģentu pārnešanas iespējamību. Tas attiecas arī uz vēl līdz šim nezināmiem vai jauniem vīrusiem, kā arī uz citiem patogēniem.
Tiek uzskatīts, ka standarta pasākumi ir efektīvi pret apvalkotiem vīrusiem, tādiem kā cilvēka imūndeficīta vīrusu (HIV), hepatīta B vīrusu un hepatīta C vīrusu un pret neapvalkoto hepatīta A vīrusu. Veikto pasākumu nozīme var būt ierobežota pret neapvalkotiem vīrusiem, tādiem kā parvovīrusu B19. Parvovīrusa B19 infekcija var būt nopietna grūtniecēm (augļa infekcija) un cilvēkiem ar imūnās sistēmas nomākumu vai dažu veidu anēmiju gadījumos (piemēram, sirpjveida šūnu slimības vai hemolītiskas anēmijas gadījumā).
Ārsts var ieteikt Jums apsvērt vakcināciju pret A un B hepatītu, ja Jūs regulāri/atkārtoti lietojat no cilvēka asinīm vai plazmas gatavotus C proteīna produktus.
Citas zāles un CEPROTIN
Pašreiz nav zināma mijiedarbība ar citām zālēm. Neskatoties uz to, pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat vai pēdējā laikā esat lietojis, ieskaitot zāles, ko var iegādāties bez receptes.
Ja Jūs pārejat uz ārstēšanu ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, ārstēšana ar CEPROTIN jāturpina, līdz antikoagulācija ar iekšķīgi lietojamiem līdzekļiem ir stabila.
CEPROTIN kopā ar uzturu un dzērieniem
Nav piemērojams.
Grūtniecība un barošana ar krūti
Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Ārsts izlems, vai Jūs drīkstat lietot CEPROTIN grūtniecības un barošanas ar krūti laikā.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana
CEPROTIN neietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
36

Svarīga informācija par kādu no CEPROTIN sastāvdaļām
Tā kā nātrija daudzums maksimālajā dienas devā var pārsniegt 200 mg, tas jāievēro pacientiem ar kontrolētu nātrija diētu.
3. Kā lietot CEPROTIN
CEPROTIN paredzēts intravenozai lietošanai (infūzija vēnā). Tas tiks Jums ievadīts ārsta uzraudzībā, kuram ir pieredze aizstājterapijas veikšanā ar asins recēšanas faktoriem/inhibitoriem, kad iespējama C proteīna aktivitātes kontrole. Deva būs atkarīga no Jūsu veselības stāvokļa un ķermeņa svara.
Dozēšana
Deva, lietošanas biežums un ārstēšanas ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, kā arī no Jūsu klīniskā stāvokļa un C proteīna līmeņa plazmā. Deva jāpielāgo, ņemot vērā klīnisko efektivitāti un laboratorisko novērtējumu.
Sākumā jāsasniedz C proteīna 100% aktivitāte, un ārstēšanas laikā aktivitāte jāuztur virs 25%.
Jālieto 60 – 80 SV/kg sākumdeva. Laika gaitā ārsts ņems vairākus asins paraugus, lai noteiktu, cik ilgi C proteīns saglabājas jūsu organismā.
Lai noteiktu C proteīna līmeni plazmā pirms ārstēšanas ar CEPROTIN un tās laikā, C proteīna aktivitāti ieteicams mērīt, izmantojot hromogēniskus substrātus.
Deva jānosaka, ņemot vērā C proteīna aktivitātes laboratoriskos mērījumus. Akūta trombotiska stāvokļa gadījumā tie jāveic ik pēc 6 stundām, kamēr Jūsu stāvoklis stabilizējas, pēc tam divreiz dienā un vienmēr tieši pirms nākamās injekcijas veikšanas. Jāatceras, ka C proteīna pusperiods noteiktās klīniskās situācijās, piemēram, akūtas trombozes ar zibensveida purpuru un ādas nekrozes gadījumā, var būt stipri saīsināts.
Ja Jums ir nieru un/vai aknu slimības, lūdzu, informējiet ārstu, jo viņam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Ja Jūs pārejat uz ilgstošu profilaksi ar iekšķīgi lietojamiem antikoagulantiem, aizstājterapiju ar C proteīnu drīkst pārtraukt tikai tad, kad ir sasniegta stabila antikoagulācija (sk. Svarīga informācija par dažām CEPROTIN sastāvdaļām).
Ja Jūs saņemt profilaktisku ārstēšanu ar C proteīnu, paaugstināta trombozes riska situācijās (piemēram, infekcija, trauma vai ķirurģiska iejaukšanās) var būt nepieciešams augstāks minimālais līmenis.
Ja Jums ir rezistence pret ACO (aktivēts C proteīns), kas ir trombembolisks riska faktors līdz 5% Eiropas iedzīvotāju, ārstam var būt atbilstoši jāpielāgo ārstēšana.
Lietošana
CEPROTIN Jums ievadīs intravenozas injekcijas veidā pēc pulvera injekciju šķīduma pagatavošanai izšķīdināšanas sterilā injekciju ūdenī. Stingri noteikts, ka katru reizi, kad Jūs saņemat jebkādu CEPROTIN devu, Jums noteikti jāpieraksta preparāta nosaukums un sērijas numurs, lai saglabātu informāciju par ievadīto zāļu sērijas numuru.
Šķīdiniet liofilizētu CEPROTIN pulveri injekciju šķīduma pagatavošanai ar iepakojumā esošo šķīdinātāju (ūdeni injekcijām), izmantojot sterilu savienošanas adatu. Viegli groziet flakonu, līdz pulveris izšķīst.
37

Pēc šķīdināšanas šķīdums jāievelk sterilā vienreizējas lietošanas šļircē, izmantojot sterilu adatu ar filtru. Lai ievilktu pagatavoto CEPROTIN šķīdumu, katram flakonam jālieto sava, neizmantota adata ar filtru. Ja ir redzamas nogulsnes, šķīdums ir jāiznīcina.
Pagatavotais šķīdums nekavējoties jāievada intravenozas injekcijas veidā.
CEPROTIN drīkst ievadīt ar maksimālo injekcijas ātrumu 2 ml/min, izņemot bērniem, kuriem ķermeņa masa ir < 10 kg, kad injekcijas ātrums nedrīkst pārsniegt 0,2 ml/kg/min.
Neizlietotais šķīdums, tukšie flakoni un izlietotās adatas un šļirces atbilstoši jāiznīcina.
Ārstēšanas biežums un ilgums ir atkarīgs no C proteīna deficīta smaguma pakāpes, C proteīna līmeņa plazmā, kā arī no trombozes atrašanās vietas un apjoma.
Akūtas trombozes gadījumā CEPROTIN Jums var ievadīt ik pēc 6 stundām. Ja tendence veidoties trombiem mazinās, lietošanas biežumu var samazināt.
Ja esat lietojis vairāk CEPROTIN nekā noteikts
Ieteicams ievērot ārsta norādījumus par lietojamo zāļu devām un lietošanas biežumu. Ja esat saņēmis vairāk CEPROTIN nekā noteikts, lūdzu iespējami ātrākā laikā griezieties pie ārsta.
Ja esat aizmirsis lietot CEPROTIN
Nav piemērojams.
Ja pārtraucat lietot CEPROTIN
Nepārtrauciet CEPROTIN lietošanu, ja neesat konsultējies ar savu ārstu. Ja Jums ir kādi jautājumu par šo zāļu lietošanu, jautājiet savam ārstam vai farmaceitam.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas.
Pēc CEPROTIN lietošanas Jums var rasties sekojošas blakusparādības:
 Tāpat kā lietojot jebkuras citas zāles, kas tiek ievadītas vēnā, iespējamas alerģiskas reakcijas, tostarp smagas un potenciāli dzīvībai bīstamas reakcijas (anafilakse). Jums jāzina agrīnas alerģisku reakciju pazīmes, tādas kā dedzināšana un durstīšanas sajūta injekcijas vietā, drebuļi, pietvīkums, izsitumi, nātrene, apgrūtināta elpošana, slikta dūša, galvassāpes, letarģija, zems asinsspiediens un spiedoša sajūta krūtīs.
 Klīnisko pētījumu laikā reti tika novērotas sekojošas blakusparādības (retāk kā 1 gadījumā no 1 000 ievadīšanas reizēm pacientiem): nieze (pruritus), izsitumi un reibonis.
 Pēcreģistrācijas periodā ārstēšanas laikā saņemti ziņojumi par nemieru, pārmērīgu svīšanu kā arī sāpēm un apsārtumu injekcijas vietā.
Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Tas attiecas arī uz iespējamajām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
38

5. Kā uzglabāt CEPROTIN
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā. Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz etiķetes pēc “Der. līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu. Uzglabāt ledusskapī (2 C – 8 C). Nesasaldēt. Uzglabāt ārējā iepakojumā, lai sargātu no gaismas.
Pagatavotais šķīdums jāizlieto nekavējoties.
Neizmetiet zāles kanalizācijā vai sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.

6. Iepakojuma saturs un cita informācija

Ko CEPROTIN satur

Pulveris - Aktīvā viela ir cilvēka C proteīns - Citas sastāvdaļas ir cilvēka albumīns, nātrija hlorīds un nātrija citrāts 2H2O. Kā šķīdinātāju lieto
ūdeni injekcijām.

CEPROTIN ārējais izskats un iepakojums:

CEPROTIN tiek piegādāts kā pulveris un šķīdinātājs injekciju šķīduma pagatavošanai; tas ir balts vai krēmkrāsas pulveris vai irdena cieta viela. Pēc šķīdināšanas šķīdums ir bezkrāsains vai gaiši dzeltenīgā krāsā un dzidrs vai nedaudz opalescējošs, bez redzamām nogulsnēm.

Katrs iepakojums satur arī savienošanas adatu un adatu ar filtru.

Reģistrācijas apliecības īpašnieks un ražotājs

BAXTER AG Industriestrasse 67 A-1221 Vienna, Austrija Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +32 2 711 02 30

Lietuva UAB Baxalta Lithuania Tel.: +370 694 14226

БЪЛГАРИЯ Баксалта България ЕООД тел.: + 359 2 926 4348

Luxembourg/Luxemburg Shire Belgium SPRL Tél/Tel.: +32 2 711 02 30

Česká republika SHIRE CZECH s r.o. Tel: +420 225 379 700

Magyarország Baxalta Hungary Kft Tel.: +36 1 202 1981

Danmark Shire Denmark A/S Tlf: +45 32 70 12 00

Malta Baxalta UK Limited Tel.: +44 1635 798 777

39

Deutschland Shire Deutschland GmbH Tel: +49 (0) 30 206 5820
Eesti Baxalta Estonia OÜ Tel.: +370 694 14226
Ελλάδα Baxalta Ελλάς Μ.ΕΠΕ Τηλ.: +30-210-27 80 000
España Shire Pharmaceuticals Ibérica S.L. Tel.: +34 915 500 691
France Shire France Tél: +33-1-40 67 33 00
Hrvatska Baxalta d.o.o. Tel: +386 1 420 1691
Ireland Baxalta UK Limited Tel: +44 1635 798 777
Ísland Shire Sweden AB Sími: +46 8 544 964 00
Italia Shire Italia S.p.A. Tel: +39 02 65 535 096
Κύπρος Proton Medical (Cyprus) Ltd Τηλ.: +357 22 20 4600
Latvija UAB Baxalta Lithuania Tel.: +370 694 14226

Nederland Shire Netherlands B.V. Tel: +31 203485 200
Norge Shire Norway AS Tlf: +47-22 585 000
Österreich Shire Austria GmbH Tel.: +43 (0)1 20 100-0
Polska Shire Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 223 03 00
Portugal Shire Pharmaceuticals Portugal, Lda Tel.: +351 213 500 220
România Baxalta S.R.L. Tel.: + 4031 860 6200
Slovenija Baxalta d.o.o. Tel.: +386 1 420 1691
Slovenská republika Baxalta Slovakia, s.r.o. Tel.: +421 2 2039 9300
Suomi/Finland Shire Finland Oy Puh/Tel: +358 201 478 200
Sverige Shire Sweden AB Tel: +46-8544 964 00
United Kingdom Baxalta UK Limited Tel: +44 1635 798 777

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta {MM/GGGG}
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.

40