Brimica Genuair

Inhalācijas pulveris

Brimica Genuair

Plastmasa/ nerūsējošais tērauds inhalators, N180
Aclidinium Formoteroli fumaras dihydricus

UZMANĪBU!
ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI
Zāļu produkta identifikators

EU/1/14/963/002

Zāļu reģistrācijas numurs

EU/1/14/963/002

Ražotājs

Industrias Farmacéuticas Almirall, S.A., Spain

Zāļu reģ. apliecības izd. datums

19-NOV-14

Reģ. apliecības derīguma termiņš

Uz neierobežotu laiku

Zāļu izsniegšanas kārtība

Recepšu zāles

Zāļu stiprums/koncentrācija

340 μg/12 μg

Zāļu forma

Inhalācijas pulveris

Lietošana bērniem

Ir apstiprināta

Reģ. apliecības īpašnieks, valsts

AstraZeneca AB, Sweden

Informācija atjaunota

03.09.2019 14:58

Papildus informācija

Latvijas Zāļu reģistrs

Lejupielādēt lietošanas instrukciju

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami inhalācijas pulveris
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra ievadītā deva (deva, kas izdalās no iemutņa) satur 396 mikrogramus aklidīnija bromīda (ekvivalents 340 mikrogramiem aklidīnija (Aclidinium)) un 11,8 mikrogramus formoterola fumarāta dihidrāta (Formoterol fumarate dihydrate). Tas atbilst 400 mikrogramu nomērītajai aklidīnija bromīda devai (ekvivalents 343 mikrogramiem aklidīnija) un 12 mikrogramu nomērītajai formoterola fumarāta dihidrāta devai. Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Katra ievadītā deva satur aptuveni 11 mg laktozes (monohidrāta veidā). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Inhalācijas pulveris. Balts vai gandrīz balts pulveris baltā inhalatorā ar integrētu devu indikatoru un oranžu dozēšanas pogu.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Brimica Genuair ir paredzēts lietošanai kā bronhodilatators uzturošajā terapijā, lai atvieglotu simptomus pieaugušiem pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS). 4.2. Devas un lietošanas veids Devas Ieteicamā deva ir viena inhalācija divreiz dienā. Ja deva tiek izlaista, tā ir jālieto cik ātri vien iespējams, un nākamā deva jālieto parastajā laikā. Nav jālieto dubulta deva, lai aizstātu aizmirsto devu. Gados vecāki pacienti Gados vecākiem pacientiem nav nepieciešama devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu). Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem nav nepieciešama devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav nepieciešama devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Brimica Genuair nav piemērots lietošanai bērniem un pusaudžiem (jaunākiem par 18 gadiem) HOPS gadījumā.
Lietošanas veids
Inhalācijām.
Pacientiem jāsniedz norādījumi, kā pareizi ievadīt zāles, jo Genuair inhalators var darboties savādāk, nekā citi inhalatori, kurus pacienti lietojuši iepriekš. Ir svarīgi norādīt pacientiem, ka rūpīgi jāizlasa lietošanas norādījumi lietošanas instrukcijā. Pirms pirmās lietošanas noslēgtais maisiņš jāatplēš un jāizņem inhalators. Maisiņš un desikants ir jāizmet.
Lietošanas norādījumus skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Astma
Brimica Genuair nedrīkst lietot pacienti ar astmu. Nav veikti Brimica Genuair klīniskie pētījumi astmas slimniekiem.
Paradoksālās bronhospazmas
Klīniskajos pētījumos netika novērotas paradoksālās bronhospazmas ar Brimica Genuair ieteiktajā devā. Tomēr paradoksālās bronhospazmas ir novērotas, lietojot citas inhalācijas zāles. Ja tās parādās, zāļu lietošana jāpārtrauc un jāapsver cita ārstēšana.
Nav paredzētas lietošanai akūtos gadījumos
Brimica Genuair nav indicēts akūtu bronhospazmu lēkmju ārstēšanai.
Iedarbība uz kardiovaskulāro sistēmu
Brimica Genuair lietojams piesardzīgi pacientiem, kuriem ir bijis miokarda infarkts iepriekšējo 6 mēnešu laikā, ir nestabila stenokardija, iepriekšējo 3 mēnešu laikā pirmoreiz diagnosticēta aritmija, QTc (Bazeta metode) virs 470 msek., vai iepriekšējo 12 mēnešu laikā ir bijusi hospitalizācija ar III un IV funkcionālās klases sirds mazspēju atbilstoši „New York Heart Association” klasifikācijai, jo šādi pacienti tika izslēgti no klīniskajiem pētījumiem.
Dažiem pacientiem β2 adrenerģiskie agonisti var izraisīt pulsa paātrināšanos un asinsspiediena paaugstināšanos, elektrokardiogrammas (EKG) izmaiņas, piemēram, T zoba izlīdzināšanos, ST segmenta nomākumu un pagarinātu QTc intervālu. Ja ir šāda iedarbība, ārstēšana var būt jāpārtrauc. Ilgstošas iedarbības β2 adrenerģiskie agonisti jālieto ar piesardzību pacientiem, kuriem slimības vēsturē ir bijis vai ir zināms pagarināts QTc intervāls vai kuri tiek ārstēti ar zālēm, kas ietekmē QTc intervālu (skatīt 4.5. apakšpunktu).
3

Sistēmiska iedarbība Brimica Genuair piesardzīgi jālieto pacientiem ar smagiem kardiovaskulāriem traucējumiem, konvulsīviem traucējumiem, tireotoksikozi un feohromocitomu. Lietojot augstas β2 adrenerģisko agonistu devas, var novērot hiperglikēmijas un hipokaliēmijas metabolisko iedarbību. III fāzes klīniskajos pētījumos ar Brimica Genuair reti bija novērojams ievērojams glikozes līmeņa pieaugums asinīs (0,1%), un tas bija līdzīgs ar placebo. Hipokaliēmija parasti ir pārejoša, un papildterapija nav nepieciešama. Pacientiem ar smagu HOPS hipokaliēmiju var pastiprināt hipoksija un vienlaicīgi lietotas zāles (skatīt 4.5. apakšpunktu). Hipokaliēmija paaugstina jutību pret sirds aritmiju. Antiholīnerģiskās darbības dēļ Brimica Genuair ir piesardzīgi jālieto pacientiem ar simptomātisku prostatas hiperplāziju, urīna aizturi vai šaurā leņķa glaukomu (lai gan zāļu tieša saskare ar acīm ir ļoti maz iespējama). Sausa mute, ko novēro, lietojot antiholīnerģiskos līdzekļus, ilgākā laika periodā var izraisīt zobu kariesu. Laktozes saturs Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, ar pilnīgu laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju. 4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi Zāles pret HOPS Brimica Genuair lietošana kopā ar citām zālēm ar antiholīnerģisku un/vai ilgstošas darbības β2 adrenerģisku agonistu iedarbību nav pētīta un nav ieteicama. Lai gan nav veikti oficiāli Brimica Genuair pētījumi par zāļu mijiedarbību in vivo, tās ir lietotas vienlaikus ar citām zālēm pret HOPS, tostarp īslaicīgas iedarbības β2 adrenerģiskiem bronhodilatatoriem, metilksantīniem, perorāliem un inhalējamiem steroīdiem līdzekļiem bez klīniskiem pierādījumiem par zāļu mijiedarbību. Hipokaliēmijas ārstēšana Vienlaicīga ārstēšana ar metilksantīna atvasinājumiem, steroīdiem vai diurētiskiem līdzekļiem, kas izvada kāliju, var veicināt iespējamo β2 adrenerģisko agonistu hipokaliēmisko efektu, tāpēc jāievēro piesardzība, tos lietojot vienlaicīgi (skatīt 4.4. apakšpunktu). β adrenerģiskie blokatori β adrenerģiskie blokatori var vājināt β2 adrenerģisko agonistu iedarbību vai pretdarboties tai. Ja nepieciešams lietot β adrenerģiskos blokatorus (tostarp acu pilienus), ieteicami kardioselektīvi bēta adrenerģiskie blokatori, lai gan arī tie jālieto piesardzīgi.
4

Cita farmakodinamiskā mijiedarbība
Brimica Genuair piesardzīgi jālieto pacientiem, kas tiek ārstēti ar zālēm, kuras pagarina QTc intervālu, piemēram, monoamīna oksidāzes inhibitoriem, tricikliskajiem antidepresantiem, antihistamīniem vai makrolīdiem, jo šīs zāles var pastiprināt Brimica Genuair sastāvā esošā formoterola iedarbību uz kardiovaskulāro sistēmu. Zāles, par kurām zināms, ka tās pagarina QTc intervālu, tiek saistītas ar paaugstinātu ventrikulārās aritmijas risku.
Metaboliskā mijiedarbība
In vitro pētījumos konstatēts, ka nav sagaidāma aklidīnija vai tā metabolītu izraisīta mijiedarbība, ja tie lietoti ārstnieciskās devās ar P glikoproteīna (P-gp) substrāta zālēm vai zālēm, kuras metabolizē citohroma P450 (CYP450) enzīmi un esterāzes. Formoterols ārstnieciski nozīmīgās koncentrācijās neinhibē CYP450 enzīmus (skatīt 5.2. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par Brimica Genuair lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami.
Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda fetotoksicitāti tikai tādās devās, kas ir daudz augstākas nekā aklidīnija maksimālās devas cilvēkiem, un nevēlama ietekme reprodukcijas pētījumos tika noteikta ar ļoti augstām formoterola sistēmiskas iedarbības devām (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Brimica Genuair grūtniecības laikā drīkst lietot tikai tad, ja sagaidāmie ieguvumi pārsniedz iespējamos riskus.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai aklidīnijs (un/vai tā metabolīti) vai formoterols izdalās mātes pienā. Tā kā pētījumi ar žurkām uzrāda nelielu aklidīnija (un/vai tā metabolītu) un formoterola izdalīšanos pienā, lēmumu par Brimica Genuair lietošanu sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, jāpieņem tikai tad, ja sagaidāmais ieguvums sievietei ir lielāks par iespējamo risku bērnam.
Fertilitāte
Pētījumi ar žurkām nelielu fertilitātes samazināšanos uzrādīja tikai tādās devās, kas ir daudz augstākas nekā aklidīnija un formoterola maksimālās devas cilvēkiem (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tomēr tiek uzskatīts, ka Brimica Genuair lietošana ieteicamajā devā ietekmēs cilvēku fertilitāti ir maz ticama.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Brimica Genuair neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Neskaidras redzes vai reiboņa gadījumā var tikt ietekmēta spēja vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila izklāsts pamatojas uz pieredzi, kas iegūta ar Brimica Genuair un atsevišķām to sastāvdaļām.
5

Drošuma profila kopsavilkums Pieredze par Brimica Genuair drošumu ietver tā lietošanu klīniskajos petījumos ieteicamajās ārstnieciskajās devās līdz pat 12 mēnešu periodā un pēcreģistrācijas periodā. Ar Brimica Genuair lietošanu saistītās nevēlamās blakusparādības bija līdzīgas tām, kas novērotas lietojot tā atsevišķas sastāvdaļas. Tā kā Brimica Genuair satur aklidīniju un formoterolu, lietojot Brimica Genuair var sagaidīt nevēlamo blakusparādību veidu un smaguma pakāpi, kas novērotas lietojot katru no šīm sastāvdaļām atsevišķi. Visbiežāk ar Brimica Genuair novērotās nevēlamās blakusparādības bija nazofaringīts (7,9%) un galvassāpes (6,8%). Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulā Brimica Genuair klīniskā attīstības programma tika veikta pacientiem ar vidēji smagu vai smagu HOPS. Kopumā 1222 pacienti tika ārstēti ar Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami. Nevēlamo blakusparādību biežums pamatojas uz tādu blakusparādību neapstrādātiem biežuma rādītājiem, kas novēroti ar Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami vismaz sešu mēnešu ilgu randomizētu, placebo kontrolētu, III fāzes klīnisko pētījumu apvienotā analīzē vai lietojot katru no sastāvdaļām atsevišķi. Nevēlamo blakusparādību biežums ir definēts šādi: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
6

Orgānu sistēmas klase Infekcijas un infestācijas
Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uztures traucējumi Psihiskie traucējumi
Nervu sistēmas traucējumi
Acu bojājumi
Sirds funkcijas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Ieteiktais termins Nazofaringīts Urīnceļu infekcija Sinusīts Zoba abscess Paaugstināta jutība Angioedēma Anafilaktiska reakcija
Hipokaliēmija
Hiperglikēmija
Bezmiegs Trauksme
Uzbudinājums
Galvassāpes Reibonis Trīce
Garšas sajūtas izmaiņas
Neskaidra redze
Tahikardija Pagarināts QTc intervāls elektrokardiogrammā Sirdsklauves Stenokardija
Klepus
Disfonija Kairinājums rīklē
Bronhospazmas, tostarp paradoksālas
Caureja Slikta dūša Sausa mute Stomatīts

Biežums
Bieži Reti Nav zināmi Retāk Retāk Bieži Retāk Bieži Retāk Retāk
Retāk
Bieži Retāk Reti Bieži
Retāk

Ādas un zemādas audu bojājumi

Izsitumi Nieze

Retāk

Skeleta-muskuļu un

Mialģija

saistaudu sistēmas bojājumi Muskuļu spazmas

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Izmeklējumi

Urīna aizture
Paaugstināts kreatīna fosfokināzes līmenis asinīs Paaugstināts asinsspiediens

Bieži
Retāk Bieži Retāk

7

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ir ierobežoti pierādījumi par Brimica Genuair pārdozēšanas ārstēšanu. Augstas Brimica Genuair devas var izraisīt pastiprinātas antiholīnerģiskas un/vai β2 adrenerģiskas iedarbības pazīmes un simptomus; biežākie no tiem ir neskaidra redze, sausa mute, slikta dūša, muskuļu spazmas, trīce, galvassāpes, sirdsklauves un hipertensija.
Pārdozēšanas gadījumā Brimica Genuair lietošana jāpārtrauc. Tiek indicēta uzturoša un simptomātiska ārstēšana.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: zāles obstruktīvu elpceļu slimību ārstēšanai, adrenerģiskie līdzekļi kombinācijā ar antiholīnerģiskiem līdzekļiem, ATĶ kods: R03AL05
Darbības mehānisms
Brimica Genuair satur divus bronhodilatatorus: aklidīnijs ir ilgstošas darbības muskarīna antagonists (pazīstams arī kā antiholīnerģisks līdzeklis), un formoterols ir ilgstošas darbības β2 adrenerģiskais agonists. Šīs vielas ar dažādu darbības mehānismu abas kopā nodrošina papildu efektivitāti, salīdzinot ar to, kuru var sasniegt ar katru sastāvdaļu atsevišķi. Tā kā muskarīna receptoriem un β2 adrenoreceptoriem ir atšķirīgs blīvums plaušu centrālajos un perifērajos elpceļos, muskarīna antagonistiem jābūt efektīvākiem centrālo elpceļu atslābināšanā, bet β2 adrenerģiskajiem agonistiem jābūt efektīvākiem perifēro elpceļu atslābināšanā; kombinēta ārstēšana centrālo un perifēro elpceļu atslābināšanā var labvēlīgi ietekmēt plaušu funkciju. Tālāk ir sniegta papildu informācija par šīm divām vielām.
Aklidīnijs ir konkurējošs, selektīvs muskarīna receptoru antagonists ar ilgāku uzturēšanās laiku M3 receptoros nekā M2 receptoros. M3 receptori mediē elpceļu gludo muskuļu saraušanos. Ieelpots aklidīnija bromīds iedarbojas lokāli plaušās, antagonizējot elpceļu gludo muskuļu M3 receptorus un izraisot bronhu paplašināšanos. Ir pierādīta arī aklidīnija labvēlīgā ietekme uz pacientiem ar HOPS, samazinot simptomus, uzlabojot slimībai specifisko veselības stāvokli, samazinot slimības paasinājumu rādītājus un uzlabojot fiziskās slodzes panesamību. Aklidīnija bromīds ātri noārdās plazmā, tāpēc sistēmisko antiholīnerģisko nevēlamo blakusparādību līmenis ir zems.
Formoterols ir spēcīgs selektīvs β2 adrenoreceptoru agonists. Bronhu paplašināšanās tiek panākta, izraisot tiešu elpceļu gludo muskuļu atslābināšanos pēc tam, kad adenilciklāzes stimulācijas dēļ paaugstinās cikliskā AMF līmenis. Papildus plaušu darbības uzlabošanai ir pierādīts, ka formoterols samazina simptomus un dzīves kvalitāti pacientiem ar HOPS.
Farmakodinamiskā iedarbība
Klīniskās efektivitātes pētījumi parādīja, ka Brimica Genuair nodrošināja klīniski nozīmīgus plaušu funkcijas uzlabojumus (mērot ar forsētu izelpas tilpumu 1 sekundē [FEV1]) 12 stundu laikā pēc lietošanas.
8

Brimica Genuair parādīja strauju iedarbības sākumu 5 minūšu laikā pēc pirmās inhalācijas, salīdzinot ar placebo (p<0,0001). Brimica Genuair iedarbības sākums bija salīdzināms ar ātras darbības β2 agonista formoterola 12 mikrogramu devas efektivitāti. Maksimālā bronhu paplašināšanās (FEV1 maksimums) tika sasniegta, sākot no pirmās dienas (304 ml), salīdzinot ar sākuma stāvokli, un tika uzturēta 6 mēnešu ārstēšanas perioda laikā (326 ml).
Sirds elektrofizioloģija III fāzes pētījumos ar Brimica Genuair, kas tika veikti 6 līdz 12 mēnešus aptuveni 4 000 pacientiem ar HOPS, netika novērota klīniski nozīmīga ietekme uz EKG parametriem (tostarp QT intervālu), salīdzinot ar aklidīniju, formoterolu un placebo. Netika novērota klīniski nozīmīga Brimica Genuair ietekme uz sirds ritmu 24 stundu Holtera monitoringā 551 pacienta apakšgrupā, no kuriem 114 pacienti saņēma Brimica Genuair divreiz dienā.
Klīniskā efektivitāte un drošums
III fāzes klīniskās attīstības programmā tika ietverti aptuveni 4 000 pacienti ar klīnisko diagnozi HOPS, un tā sastāvēja no diviem 6 mēnešus ilgiem randomizētiem, placebo un aktīvi kontrolētiem pētījumiem (ACLIFORM-COPD un AUGMENT), 6 mēnešus ilga pētījuma AUGMENT pagarinājuma un turpmākā 12 mēnešus ilga randomizēta kontrolēta pētījuma. Šo pētījumu laikā pacientiem tika atļauts turpināt parasto ārstēšanu ar inhalējamiem kortikosteroīdiem, mazām iekšķīgi lietojamu kortikosteroīdu devām, skābekļa terapiju (ja mazāk nekā 15 h dienā) vai metilksantīniem, kā arī lietot salbutamolu kā glābšanas zāles.
Efektivitāte tika novērtēta, mērot plaušu funkcijas, simptomātiskus rezultātus, slimībai specifisko veselības stāvokli, glābšanas zāļu lietošanu un slimības paasinājumus. Ilgtermiņa drošuma pētījumos Brimica Genuair tika saistītas ar noturīgu efektivitāti, tās lietojot ārstēšanai ilgāk nekā vienu gadu un neparādoties tahifilaksei.
Iedarbība uz plaušu funkciju Pastāvīgi lietojot Brimica Genuair 340/12 mikrogrami divreiz dienā, tika panākts nozīmīgs plaušu funkcijas uzlabojums (novērtējot pēc FEV1, forsētas vitālās kapacitātes un ieelpas kapacitātes) salīdzinājumā ar placebo. III fāzes pētījumos klīniski nozīmīga bronhu paplašināšanas iedarbība tika novērota 5 minūšu laikā pēc pirmās devas un tika uzturēta laikā starp devām. III fāzes pētījumos tika saglabāta noturīga efektivitāte sešu mēnešu un viena gada laikā.
FEV1 1 stundu pēc devas lietošanas un FEV1 pirms nākamās devas lietošanas (salīdzinot attiecīgi ar aklidīnija 400 mikrogramu devu un formoterola 12 mikrogramu devu) tika definēti kā abi primārie mērķa kritēriji abos 6 mēnešus ilgos, galvenajos III fāzes pētījumos, lai attiecīgi parādītu formoterola un aklidīnija bronhu paplašināšanas ieguldījumu Brimica Genuair.
Pētījumā ACLIFORM-COPD Brimica Genuair parādīja FEV1 uzlabojumu 1 stundu pēc devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi aklidīnija 299 ml un 125 ml devu (abu p<0,0001), kā arī FEV1 uzlabojumu pirms nākamās devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi formoterola 143 ml un 85 ml devu (abiem p<0,0001). Pētījumā AUGMENT Brimica Genuair parādīja FEV1 uzlabojumu 1 stundu pēc devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi aklidīnija 284 ml un 108 ml devu (abu p<0,0001), kā arī FEV1 uzlabojumu pirms nākamās devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi formoterola 130 ml (p<0,0001) un 45 ml devu (p=0,01).
Simptomu samazinājums un slimībai specifiskā veselības stāvokļa uzlabojums
Elpas trūkums un citi simptomātiski rezultāti: Brimica Genuair 6 mēnešos nodrošināja klīniski nozīmīgus uzlabojumus attiecībā uz elpas trūkumu (vērtējot pēc pārejošas aizdusas indeksa [PAI]) ar PAI mērķa rezultāta uzlabojumu par 1,29 vienībām pētījumā ACLIFORM-COPD (p<0,0001) un 1,44 vienībām pētījumā AUGMENT (p<0,0001), salīdzinot ar placebo. Pacientu procentuālā attiecība ar klīniski nozīmīgiem PAI mērķa rezultāta uzlabojumiem (definēts kā palielinājums vismaz par 1 vienību) bija augstāka ar Brimica Genuair nekā
9

ar placebo ACLIFORM-COPD (64,8% salīdzinot ar 45,5%; p<0,001) un AUGMENT (58,1% salīdzinot ar 36,6%; p<0,0001).
Šo divu pētījumu apvienotajā analīzē Brimica Genuair saistītas ar statistiski nozīmīgi lielākiem PAI kopējo rādītāju uzlabojumiem, salīdzinot ar aklidīniju (0,4 vienības, p=0,016) vai formoterolu (0,5 vienības, p=0,009). Turklāt procentuāli lielākai to pacientu daļai, kas lietoja Brimica Genuair, bija klīniski nozīmīgs PAI kopējā rādītāja uzlabojums, salīdzinot ar aklidīniju vai formoterolu (attiecīgi 61,9%, salīdzinot ar 55,7% un 57,0%; attiecīgi p=0,056 un p=0,100).
Brimica Genuair mazināja ikdienas HOPS simptomus, piemēram, elpas trūkumu, elpceļu simptomus, klepu un krēpas (novērtēja ar E-RS kopējo rādītāju), kā arī kopējos simptomus naktī, kopējos agra rīta simptomus un simptomus, kas ierobežo aktivitātes agri no rīta, salīdzinot ar placebo, aklidīniju un formoterolu, bet uzlabojumi ne vienmēr bija statistiski nozīmīgi. Aklidīnijs/formoterols, salīdzinot ar placebo vai formoterolu, statistiski nozīmīgi nesamazināja vidējo atmošanās skaitu naktī HOPS dēļ.
Ar veselību saistīta dzīves kvalitāte: Pētījumā AUGMENT Brimica Genuiar parādīja klīniski nozīmīgus uzlabojumus slimībai specifiskajā veselības stāvoklī (vērtējot pēc Sv. Džordža koledžas elpošanas slimību anketas (St. George’s Respiratory Questionnaire, SGRQ)) ar SGRQ kopējā rezultāta uzlabojumu par 4,35 vienībām (p>0,0001), salīdzinot ar placebo. Pētījumā AUGMENT to pacientu procentuālā attiecība, kas sasniedza klīniski nozīmīgu SGRO kopējā rezultāta uzlabojumu no sākuma stāvokļa (definēts kā samazinājums par vismaz 4 vienībām), bija augstāka ar Brimica Genuair nekā ar placebo (attiecīgi 58,2%, salīdzinot ar 38,7%; p<0,001). Pētījumā ACLIFORM-COPD tika novērots tikai neliels SGRQ kopējā rādītāja samazinājums, salīdzinot ar placebo, kas saistīts ar negaidīti lielu placebo atbildi (p=0,598) un pacientu, kas sasniedza klīniski nozīmīgus uzlabojumus no sākuma stāvokļa, procentuālā attiecība bija 55,3% ar Brimica Genuair un 53,2% ar placebo (p=0,669).
Šo divu pētījumu apvienotajā analīzē Brimica Genuair parādīja lielākus SGRQ kopējā rādītāja uzlabojumus, salīdzinot ar formoterolu (-1,7 vienības; p=0,018) vai aklidīniju (-0,79 vienības; p=0,273). Turklāt procentuāli lielākai to pacientu daļai, kas lietoja Brimica Genuair, bija klīniski nozīmīgs SGRQ kopējā rādītāja uzlabojums, salīdzinot ar aklidīniju un formoterolu (attiecīgi 56,6%, salīdzinot ar 53,9% un 52,2%; attiecīgi p=0,603 un p=0,270).
HOPS paasinājumu samazinājums Divu 6 mēnešus ilgu, III fāzes pētījumu apvienotajā efektivitātes analīzē tika parādīts statistiski nozīmīgs 29% vidēji smagu vai smagu slimības paasinājuma rādītāja samazinājums (nepieciešama ārstēšana ar antibiotiskiem līdzekļiem vai kortikosteroīdiem vai jāveic hospitalizācija), lietojot Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo (rādītāji vienam pacientam gadā: attiecīgi 0,29 pret 0,42; p=0,036).
Turklāt Brimica Genuair statistiski nozīmīgi aizkavēja laiku līdz pirmajam vidēji smagam vai smagam slimības paasinājumam, salīdzinot ar placebo (riska attiecība=0,70; p=0,027).
Glābšanas zāļu lietošana Brimica Genuair lietošana samazināja glābšanas zāļu lietošanas nepieciešamību 6 mēnešu laikā, salīdzinot ar placebo (par 0,9 inhalācijām dienā [p<0,0001]), aklidīniju (par 0,4 inhalācijām dienā [p<0,001]) un formoterolu (par 0,2 inhalācijām dienā [p=0,062]).
Plaušu tilpumi, slodzes panesamība un fiziskā aktivitāte Brimica Genuair ietekme uz plaušu tilpumiem, slodzes panesamību un fizisko aktivitāti ir vērtēta astoņas nedēļas ilgā randomizētā, ar placebo kontrolētā klīniskā pētījumā, iesaistot paralēlas HOPS slimnieku grupas, kuri cieš no hiperinflācijas (funkcionālā reziduālā kapacitāte jeb FRC ir > 120 %).
Pēc četras nedēļas ilgas ārstēšanas, vērtējot pēc primārā mērķa kritērija – sākotnējās pirms rīta devas lietošanas novērotās (minimālās) FRC pārmaiņām, Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo lietošanu bija izraisījis stāvokļa uzlabošanos, tomēr atšķirība nebija statistiski nozīmīga (–0,125 l,
10

95 % TI no –0,259 līdz 0,010, p = 0,069*).Salīdzinājumā ar placebo lietošanu pēc ārstēšanas ar Brimica Genuair bija uzlabojies 2–3 stundas pēc devas saņemšanas novērojamais plaušu tilpums (FRC = –0,366 l, 95 % TI no –0,515 līdz –0,216, p < 0,0001), reziduālais tilpums jeb RV = –0,465 l (95 % TI no –0,648 līdz –0,281, p < 0,0001) un ieelpas kapacitāte jeb IC = 0,293 l (95 % TI no 0,208 līdz 0,378, p < 0,0001).
Pēc astoņas nedēļas ilgas ārstēšanas ar Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo lietošanu slodzes panesamības ilgums bija palielinājies par 55 sekundēm (95 % TI no 5,6 līdz 104,8, p = 0,0292; sākotnējais ilgums – 456 sekundes).
Pēc četras nedēļas ilgas ārstēšanas ar Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo lietošanu bija palielinājies dienā noieto soļu skaits (par 731 soli dienā, 95 % TI 279–1181, p = 0,0016) un samazinājies pasīvo pacientu (tādu, kas noiet mazāk par 6000 soļiem dienā) procentuālais daudzums [40,8 % salīdzinājumā ar 54,5 %, p < 0,0001). Ar Brimica Genuair ārstētajiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo saņēmušajiem pacientiem tika novērota pēc anketas PROactive iegūto vērtējumpunktu summas uzlabošanās (p=0,0002).
Abu terapijas grupu pacienti vēl uz četrām nedēļām tika iekļauti uzvedības intervences programmā. Brimica Genuair terapijas grupā saglabājās dienā noieto soļu skaits, tādēļ salīdzinājumā ar placebo sasniegts terapeitiskais efekts (dienā noieto soļu skaita palielināšanās par 510 soļiem, p = 0,1588) un salīdzinājumā ar placebo saņēmējiem novērota pasīvo pacientu (to, kuri dienā noiet mazāk par 6000 soļu) procentuālās daļas samazināšanās (41,5 % salīdzinājumā ar 50,4 %, p = 0,1134).
* Tā kā primārā mērķa kritērija vērtība nesasniedza statistisku nozīmību, visas sekundāro vērtēšanas kritēriju p vērtības ir pārbaudītas nominālajā nozīmības līmenī (0,05), un formāls statistiskais secinājums nav iespējams.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt Brimica Genuair pētījumu rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās ar HOPS (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Lietojot aklidīnija un formoterola kombināciju inhalāciju veidā, katras sastāvdaļas farmakokinētika būtiski neizmainījās, salīdzinot ar atsevišķu zāļu lietošanu.
Uzsūkšanās
Pēc vienas Brimica Genuair 340/12 mikrogramu devas inhalācijas aklidīnijs un formoterols ātri uzsūcas plazmā, sasniedzot maksimālo koncentrāciju plazmā 5 minūšu laikā no inhalācijas brīža veselām personām un 24 minūšu laikā no inhalācijas brīža HOPS pacientiem. Augstākā aklidīnija un formoterola koncentrācija plazmā līdzsvara stāvoklī, kas tika novērota HOPS pacientiem, kuri 5 dienas divreiz dienā ārstēti ar Brimica Genuair, tika sasniegta 5 minūtes pēc inhalācijas, un tā attiecīgi bija 128 pg/ml un 17 pg/ml.
Izkliede
Ar Genuair inhalatoru inhalētā aklidīnija nogulsnēšanās visā plaušu tilpumā sasniedza apmēram 30% no dozētās devas. Aklidīnija saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām, kas noteikta in vitro, visticamāk atbilst metabolītu saistīšanai ar olbaltumvielām, notiekot aklidīnija ātrai hidrolīzei plazmā. Ar plazmas olbaltumvielām saistījās 87% no karbonskābes metabolīta un 15% no spirta metabolīta. Galvenā aklidīniju saistošā plazmas olbaltumviela ir albumīns.
11

Plazmas olbaltumvielu saistīšanās ar formoterolu ir no 61% līdz 64% (34% primāri saistās ar albumīnu). Ar ārstniecisko devu sasniegtajā koncentrācijas diapazonā nenotiek saistīšanās vietu piesātināšana.
Biotransformācija
Aklidīnijs ātri un lielā mērā hidrolizējas par tā farmakoloģiski neaktīvajiem spirta un karbonskābes atvasinājumiem. Pēc inhalācijas skābes metabolīta līmenis plazmā ir aptuveni 100 reizes augstāks par spirta metabolīta līmeni un neizmainītas aktīvās vielas līmeni. Hidrolīze notiek gan ķīmiski (neenzimātiski), gan enzimātiski ar esterāzēm. Galvenā cilvēka esterāze, kas iesaistīta hidrolīzē, ir butirilholīna esterāze. Inhalētā aklidīnija zemā absolūtā biopieejamība (<5%) ir tāpēc, ka aklidīnijs tiek pakļauts plašai sistēmiskai un presistēmiskai hidrolīzei, vai nu uzkrājoties plaušās vai norijot. Biotransformācijai ar CYP450 enzīmiem ir maza nozīme kopējā metaboliskā aklidīnija eliminācijā. In vitro pētījumi parādīja, ka aklidīnijs ārstnieciskā devā vai tā metabolīti neinhibē vai neinducē nevienu no citohroma P450 (CYP450) enzīmiem un neinhibē esterāzes (karboksilesterāzi, acetilholīnesterāzi un butirilholīnesterāzi). In vitro pētījumi parādīja, ka aklidīnijs un tā metabolīti nav P glikoproteīna substrāti vai inhibitori.
Formoterols galvenokārt tiek eliminēts metabolisma ceļā. Nozīmīgs eliminācijas ceļš ir tieša glikuronidācija ar O-demetilāciju, kam seko glikuronīda konjugācija, kas ir turpmākais metabolisma ceļš. Formoterola O-demetilācijā ir iesaistīti citohroma P450 izoenzīmi CYP2D6, CYP2C19, CYP2C9 un CYP2A6. Formoterols ārstnieciski nozīmīgās koncentrācijās neinhibē CYP450 enzīmus.
Eliminācija
Pēc Brimica Genuair 340/12 mikrogramu inhalācijas ar asins plazmas pārbaudi 24 stundas pēc devas lietošanas, aklidīnija un formoterola terminālais eliminācijas pusperiods aklidīnija bromīdam bija robežās no 11 līdz 33 stundām un formoterolam no 12 līdz 18 stundām. ir attiecīgi aptuveni 5 stundas un 8 stundas. Vidējais efektīvais eliminācijas pusperiods* novērots gan aklidīnijam, gan formoterolam (balstoties uz akumulācijas koeficientu) bija aptuveni 10 stundas. *Eliminācijas pusperiods atbilst zāļu akumulācijai, balstoties uz noteikto devu.
Pēc 400 mikrogramu radioaktīvi iezīmēta aklidīnija intravenozas ievadīšanas veselām personām aptuveni 1% no devas tika izvadīts ar urīnu kā neizmainīts aklidīnija bromīds. Kā metabolīti tika izvadīti līdz 65% no devas ar urīnu un līdz 33% ar fēcēm. Pēc 200 mikrogramu un 400 mikrogramu aklidīnija inhalācijas veselām personām un HOPS pacientiem neizmainīta aklidīnija izvadīšana ar urīnu bija ļoti maza, aptuveni 0,1% no ievadītās devas, kas norāda, ka izvadīšanai caur nierēm ir maza nozīme kopējā aklidīnija izvadīšanā no plazmas.
Lielākā daļa formoterola devas tiek pārveidota aknu vielmaiņas procesos, kam seko izvadīšana caur nierēm. Pēc inhalācijas 6% līdz 9% no ievadītās formoterola devas tiek izvadīta ar urīnu neizmainītā veidā vai kā tieši formoterola konjugāti.
Īpašās pacientu grupas
Gados vecāki pacienti Nav veikti aklidīnija/formoterola farmakokinētikas pētījumi gados vecākiem pacientiem. Tā kā gados vecākiem pacientiem nav nepieciešama ne aklidīnija, ne formoterola zāļu devas pielāgošana, aklidīnija/formoterola devas pielāgošana geriatrijas pacientiem nav pamatota.
Pacienti ar nieru un aknu darbības traucējumiem Nav pieejami dati par īpašu aklidīnija/formoterola lietošanu pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem. Tā kā pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem nav nepieciešama ne aklidīnija, ne formoterola zāļu devas pielāgošana, aklidīnija/formoterola devas pielāgošana nav pamatota.
Etniskā piederība
12

Pēc atkārtotām Brimica Genuair 340/12 mikrogramu inhalācijām, aklidīnija un formoterola sistēmiskā iedarbība, ko mēra pēc AUC, ir līdzīga Japānas un kaukāziešu rases pacientiem.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, atkārtotu devu toksicitāti, genotoksicitāti, iespējamu kancerogenitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Neklīniskajos pētījumos aklidīnija iedarbību uz reproduktīvo toksicitāti (fetotoksiskie efekti) un fertilitāti (neliels apaugļošanās biežuma, corpora lutea skaita samazinājums un pirmsimplantācijas un pēcimplantācijas zudums) novēroja vienīgi tad, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska.
Lietojot formoterolu, novēroja samazinātu auglību (implantācijas zudumi) žurkām, kā arī samazinātu agrīno postnatālo dzīvildzi un dzimšanas svaru, ja bija augstas formoterola sistēmiskās iedarbības devas. Žurkām un pelēm tika novērots neliels dzemdes leiomiomas gadījumu skaita pieaugums. Šāda iedarbība tiek uzskatīta par grauzēju klasei raksturīgu pēc ilgstošas β2 adrenoreceptoru agonistu lielu devu saņemšanas.
Neklīniskie pētījumi par aklidīnija/formoterola iedarbību uz kardiovaskulārajiem parametriem liecināja par palielinātu sirdsdarbības ātrumu un aritmiju, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Ir zināms, ka šāda iedarbība tiek novērota kā pastiprināta farmakoloģiska atbildes reakcija uz β2 agonistiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Laktozes monohidrāts.
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra. Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Genuair inhalators ir no vairākām daļām sastāvoša ierīce, kas izgatavota no plastmasas (polikarbonāta, akrilonitrila-butadiēna-stirola, polioksimetilēna, poliestera-butilēna-tereftalāta, polipropilēna, polistirola) un nerūsoša tērauda. Tā ir baltā krāsā, ar integrētu devu indikatoru un oranžu dozēšanas pogu. Iemutnis ir nosegts ar noņemamu oranžu aizsargvāciņu. Inhalators tiek piegādāts hermētiski noslēgtā alumīnija lamināta maisiņā, kurā ir silikagela desikanta paciņa, un tas ievietots kartona kastītē.
13

Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 30 devām. Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 60 devām. Kastīte, kas satur 3 inhalatorus ar 60 devām katrā. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
Lietošanas norādījumi
Kā sākt lietošanu:
Pirms šo zāļu lietošanas izlasiet šos lietošanas norādījumus.
Iepazīstieties ar visām Jūsu Genuair inhalatora sastāvdaļām.

Kontroles lodziņš Zaļš = inhalators ir gatavs lietošanai

Devu indikators

Oranžā poga

Aizsargvāciņš

Kontroles lodziņš Sarkans = apstiprina pareizu inhalēšanu
Iemutnis

A attēls
Pirms lietošanas:
a. Pirms pirmās lietošanas atplēsiet noslēgto maisiņu un izņemiet inhalatoru. Izmetiet maisiņu un desikantu.
b. Nespiediet oranžo pogu, pirms esat gatavs ieelpot devu. c. Noņemiet vāciņu, viegli saspiežot pie bultiņām, kas iezīmētas katrā pusē (B attēls).

B attēls

Saspiediet un pavelciet
14

1. DARBĪBA: devas sagatavošana 1.1. Ielūkojieties iemutņa atverē un pārliecinieties, ka nekas to nenosprosto (C attēls). 1.2. Aplūkojiet kontroles lodziņu (tam jābūt sarkanam, C attēls).
SARKANS
Pārbaudiet iemutņa atveri
C attēls 1.3. Turiet inhalatoru horizontāli ar iemutni pret sevi un oranžo pogu tieši uz augšu (D attēls).
D attēls 1.4. Nospiediet oranžo pogu līdz galam, lai ielādētu savu devu (E attēls). Kad nospiežat pogu līdz galam, kontroles lodziņa krāsa mainās no sarkanas uz zaļu. Pārliecinieties, ka oranžā poga ir augšpusē. Neturiet slīpi. 1.5. Atlaidiet oranžo pogu (F attēls). Obligāti atlaidiet pogu, lai inhalators varētu darboties pareizi.

E attēls

F attēls
15

Apstājieties un pārbaudiet: 1.6. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir zaļš (G attēls).
Jūsu zāles tagad ir gatavas lietošanai. Pārejiet pie 2. DARBĪBAS "Zāļu ieelpošana". ZAĻŠ
G attēls Kā rīkoties, ja pēc pogas nospiešanas lodziņš vēl aizvien ir sarkans (H attēls).
H attēls Deva nav sagatavota. Atkārtojiet 1. DARBĪBU “Devas sagatavošana”, no 1.1. līdz 1.6. darbībai. 2. DARBĪBA: Zāļu ieelpošana Pirms lietošanas izlasiet aprakstu no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Neturiet slīpi. 2.1. Aizgriezieties no inhalatora un pilnībā izelpojiet. Nekādā gadījumā neizelpojiet inhalatorā (I
attēls).
I attēls 2.2. Turiet galvu taisni, ielieciet iemutni starp lūpām, un cieši aptveriet to ar lūpām (J attēls).
16

Inhalācijas laikā neturiet oranžo pogu nospiestu.
J attēls 2.3. Spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa muti. Turpiniet ieelpot pēc iespējas ilgāk. Skaņa “klik” ļaus saprast, ka lietojat inhalatoru pareizi. Turpiniet elpot pēc iespējas ilgāk pēc tam, kad izdzirdēsiet skaņu “klik”. Daži pacienti, iespējams, nedzirdēs skaņu “klik”. Izmantojiet kontroles lodziņu, lai pārliecinātos, ka Jūs ieelpojāt zāles pareizi. 2.4. Izņemiet inhalatoru no mutes. 2.5. Aizturiet elpu pēc iespējas ilgāk. 2.6. Aizgriezieties no inhalatora un lēni izelpojiet. Dažiem pacientiem mutē var rasties graudaina sajūta vai arī viņi var sajust viegli saldu vai nedaudz rūgtu garšu. Nelietojiet papildu devu, ja Jūs pēc inhalācijas neko nesagaršojat un Jums nerodas graudaina sajūta. Apstājieties un pārbaudiet: 2.7. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir sarkans (K attēls). Tas nozīmē, ka Jūs ieelpojāt
savas zāles pareizi. SARKANS
K attēls
17

Kā rīkoties, ja lodziņš pēc inhalācijas joprojām ir zaļš (L attēls).
L attēls Tas nozīmē, ka Jūs neesat ieelpojis savas zāles pareizi. Atkārtojiet 2. DARBĪBU “Zāļu ieelpošana” un veiciet no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Ja kontroles lodziņš vēl aizvien nekļūst sarkans, Jūs, iespējams, aizmirsāt pirms ieelpošanas atlaist oranžo pogu vai arī Jūs neieelpojāt pietiekami spēcīgi. Ja tā notiek, mēģiniet vēlreiz. Pārliecinieties, ka Jūs esat atlaidis oranžo pogu un pilnībā izelpojis. Tad spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa iemutni. Lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, ja kontroles lodziņš pēc atkārtotajiem mēģinājumiem vēl aizvien ir zaļš. Pēc katras lietošanas no jauna uzlieciet iemutnim aizsargvāciņu (M attēls), lai nepieļautu inhalatora piesārņošanu ar putekļiem un citām vielām. Inhalators ir jāizmet, ja pazaudējāt tā vāciņu.
M attēls Papildu informācija: Kā rīkoties, ja nejauši sagatavojāt devu? Uzglabājiet inhalatoru ar uzliktu vāciņu, līdz ir pienākusi nākamā reize zāļu inhalēšanai, tad noņemiet vāciņu un sāciet ar 1.6. darbību. Kā darbojas devu indikators?
 Devu indikators parāda kopējo inhalatorā palikušo devu skaitu (N attēls).  Pirmajā lietošanas reizē katrs inhalators nodrošinās vismaz 60 vai vismaz 30 devas, atkarībā no
iepakojuma lieluma.  Ik reizi, kad, nospiežot oranžo pogu, ielādējat devu, devu indikators pārvietojas nedaudz tuvāk
nākamajam skaitlim (50, 40, 30, 20, 10 vai 0). Kad ir jāiegādājas jauns inhalators? Jauns inhalators ir jāiegādājas:
 ja Jūsu inhalators izskatās bojāts vai Jūs pazaudējat tā vāciņu vai
18

 kad devu indikatorā parādās sarkani svītrota josla, tā liecina, ka drīzumā būs pienākusi pēdējā deva ( N attēls), vai
 ja Jūsu inhalators ir tukšs (O attēls).

Devu indikators lēni pārvietojas no 60 līdz 0: 60, 50, 40, 30, 20, 10, un 0.

Devu indikators

Sarkani svītrotā josla

N attēls Kā uzzināt, ka inhalators ir tukšs? Kad oranžā poga vairs pilnībā neatgriezīsies augšējā stāvoklī, bet paliks fiksēta vidus stāvoklī, inhalācijai ir sagatavota pēdējā deva (O attēls). Pat ja oranžā poga ir nofiksēta, pēdējo devu vēl aizvien var ieelpot. Pēc tam inhalatoru vairs nevar lietot, un Jums jāsāk lietot jauns inhalators.
Fiksēta
O attēls Kā tīrīt inhalatoru? NEKAD nelietojiet ūdeni, lai tīrītu inhalatoru, jo tas var sabojāt zāles. Ja vēlaties notīrīt savu inhalatoru, vienkārši noslaukiet iemutņa ārpusi ar sausu salveti vai papīra dvieli.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Zviedrija
19

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/963/001 EU/1/14/963/002 EU/1/14/963/003 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2014. gada 19. novembris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
20

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU
ZĀĻU LIETOŠANU
21

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Industrias Farmacéuticas Almirall, S.L. Ctra. Nacional II, Km. 593 08740 Sant Andreu de la Barca, Barcelona Spānija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS  Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz:
 pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
22

 Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts
Iesniegt rezultātus, kas iegūti apstiprinātajā (drug utilisation study, DUS un pēcreģistrācijas drošuma pētījumā (post-authorisation safety study, PASS) aklidīnija bromīdam, lai novērtētu kopējo mirstību un ieteiktos kardiovaskulārā drošuma mērķa kritērijus (ar papildu sirds aritmijas mērķa kritēriju) pacientiem ar HOPS, lietojot aklidīniju/formoterolu, saskaņā ar Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee, PRAC) apstiprināto protokolu.

Izpildes termiņš 2023

23

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
24

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
25

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra ievadītā deva satur 396 mikrogramus aklidīnija bromīda (ekvivalents 340 mikrogramiem aklidīnija) un 11,8 mikrogramus formoterola fumarāta dihidrāta.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī: laktozi Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Inhalācijas pulveris 1 inhalators, kas satur 30 devas 1 inhalators, kas satur 60 devas 3 inhalatori, kuri katrs satur 60 devas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Inhalācijām 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas.
26

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Zviedrija AstraZeneca (AstraZeneca logotips)
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/963/001 1 inhalators ar 60 devām EU/1/14/963/002 3 inhalatori ar 60 devām katrs EU/1/14/963/003 1 inhalators ar 30 devām
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ brimica genuair
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES ALUMĪNIJA MAISIŅŠ 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS AstraZeneca (AstraZeneca logotips) 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas. 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam. [bultiņa] Atplēst šeit
28

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA INHALATORA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Brimica Genuair 340 mcg/12 mcg inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate Inhalācijām 2. LIETOŠANAS VEIDS
3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas. EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 30 devas 60 devas 6. CITA AstraZeneca (AstraZeneca logotips)
29

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
30

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Brimica Genuair 340 mikrogrami /12 mikrogrami inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Brimica Genuair un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Brimica Genuair lietošanas 3. Kā lietot Brimica Genuair 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Brimica Genuair 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Lietošanas norādījumi
1. Kas ir Brimica Genuair un kādam nolūkam tās lieto
Kas ir Brimica Genuair Šīs zāles satur divas aktīvās vielas, kuras sauc par aklidīniju un formoterola fumarāta dihidrātu. Tās abas pieder zāļu grupai, kuru sauc par bronhodilatatoriem. Bronhodilatatori atslābina elpceļu muskuļus, kas ļauj elpceļiem plašāk atvērties un atvieglo elpošanu. Genuair inhalators izmanto Jūsu elpu, lai nogādātu aktīvās vielas tieši Jūsu plaušās.
Kādam nolūkam lieto Brimica Genuair Brimica Genuair lieto pieaugušiem pacientiem, kuriem ir elpošanas grūtības tādas plaušu slimības dēļ, ko sauc par hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS), kurā elpceļi un gaisa maisi plaušās kļūst bojāti vai bloķēti. Atverot elpceļus, zāles palīdz atvieglot tādus simptomus kā elpas trūkums. Regulāra Brimica Genuair lietošana samazinās HOPS ietekmi uz Jūsu ikdienas dzīvi.
2. Kas Jums jāzina pirms Brimica Genuair lietošanas
Nelietojiet Brimica Genuair šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret aklidīniju, formoterola fumarāta dihidrātu vai kādu citu (6. punktā
minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Brimica Genuair lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu, ja Jums ir tālāk minētās slimības vai simptomi: - ja Jums ir astma. Šīs zāles nedrīkst lietot astmas ārstēšanai; - ja Jums ir sirds slimības; - ja Jums ir epilepsija; - ja Jums ir vairogdziedzera slimības (tireotoksikoze); - ja Jums kādā no virsnieru dziedzeriem ir audzējs (feohromocitoma); - ja Jums ir urinēšanas traucējumi vai problēmas palielinātas prostatas dēļ;
31

- ja Jums ir acu slimība, ko sauc par šaura leņķa glaukomu, kas acī izraisa augstu spiedienu.
Pārtrauciet lietot Brimica Genuair un nekavējoties vērsieties pēc medicīniskās palīdzības, ja uz Jums attiecas tālāk minētais: - ja tūlīt pēc šo zāļu lietošanas Jums ir pēkšņa spiedoša sajūta krūškurvī, klepus, sēkšana vai elpas
trūkums. Skatīt 4.punktu.
Brimica Genuair tiek lietotas kā uzturošā (ilgtermiņa) HOPS ārstēšana. Šīs zāles nedrīkst lietot, lai ārstētu pēkšņa elpas trūkuma vai sēkšanas lēkmi.
Ja Brimica Genuair lietošanas laikā Jūsu parastie HOPS simptomi (elpas trūkums, sēkšana, klepus) nemazinās vai pastiprinās, turpiniet tās lietot, tomēr sazinieties ar ārstu cik vien drīz iespējams, jo Jums var būt nepieciešamas citas zāles.
Ja Jūs redzat oreolus ap gaismām vai krāsainiem attēliem, Jums ir sāpes vai diskomforts acīs vai ir īslaicīgi neskaidra redze, sazinieties ar ārstu cik vien drīz iespējams.
Sausa mute tika novērota, lietojot tādas zāles kā Brimica Genuair. Ilgtermiņā sausa mute var tikt saistīta ar zobu bojājumu, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību mutes higiēnai.
Bērni un pusaudži Brimica Genuair nedrīkst lietot bērni vai pusaudži, kas jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un Brimica Genuair Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Lietojot Brimica Genuair kopā ar dažām citām zālēm, var tikt izmainīta Brimica Genuair vai citu zāļu iedarbība.
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam, ja lietojat tālāk norādītās zāles.  Jebkādas zāles apgrūtinātas elpošanas ārstēšanai, kas varētu būt līdzīgas Brimica Genuair.  Zāles, kas pazemina kālija līmeni asinīs. Tās ietver: o iekšķīgi lietojamus kortikosteroīdos līdzekļus (piemēram, prednizolons); o diurētiskus līdzekļus (piemēram, furosemīds vai hidrohlorotiazīds); o atsevišķas zāles, kuras lieto elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai (piemēram, teofilīns).  Zāles, kuras sauc par bēta blokatoriem un kuras var tikt lietotas, lai ārstētu augstu asinsspiedienu vai citas sirds slimības (piemēram, atenolols vai propranolols), vai ārstētu glaukomu (piemēram, timolols).  Zāles, kuras var izraisīt izmaiņu veidu Jūsu sirds elektriskajā aktivitātē, ko sauc par QT intervāla pagarināšanos (novērots elektrokardiogrammā). Tās ietver zāles, kuras izmanto šādu slimību ārstēšanai: o depresija (piemēram, monoamīna oksidāzes inhibitori vai tricikliskie antidepresanti); o bakteriālas infekcijas (piemēram, eritromicīns, klaritromicīns, telitromicīns); o alerģiskas reakcijas (antihistamīna līdzekļi).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu, medmāsu vai farmaceitu. Jūs nedrīkstat lietot Brimica Genuair, ja Jums ir iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja vien ārsts nav licis to darīt.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka Brimica Genuair varētu ietekmēt Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus. Dažiem pacientiem šīs zāles var izraisīt neskaidru redzi vai reiboni. Ja Jums ir kāda no šīm blakusparādībām, nevadiet transportlīdzekļus un neapkalpojiet mehānismus, līdz reibonis pāriet un atjaunojas normāla redze.
32

Brimica Genuair satur laktozi Šīs zāles satur laktozi. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Brimica Genuair
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
- Ieteicamā deva ir viena inhalācija no rīta un viena inhalācija vakarā. - Jūs varat lietot Brimica Genuair jebkurā laikā pirms vai pēc uztura vai dzēriena. - Brimica Genuair iedarbība ilgst 12 stundas, tāpēc Jums jācenšas lietot Brimica Genuair vienā un
tajā pašā laikā katru rītu un vakaru. Tas nodrošinās, ka Jūsu organismā vienmēr būs pietiekams zāļu daudzums, lai palīdzētu Jums vieglāk elpot dienā un naktī. Regulāra zāļu lietošana noteiktā laikā palīdz atcerēties tās lietot. - Ieteicamo devu var lietot gados vecāki cilvēki un pacienti ar nieru vai aknu darbības traucējumiem. Šiem pacientiem nav nepieciešama devas pielāgošana. - Brimica Genuair ir paredzēts inhalācijām. - Lietošanas norādījumi: skatīt “Lietošanas norādījumi” šīs lietošanas instrukcijas beigās. Ja neesat pārliecināts par to, kā lietot Brimica Genuair, sazinieties ar ārstu vai farmaceitu.
HOPS ir ilgstoša slimība, tāpēc Brimica Genuair ir ilgstošai lietošanai. Zāles ir jālieto katru dienu, divreiz dienā un ne tikai tad, kad novērojat elpošanas traucējumus vai citus HOPS simptomus.
Ja esat lietojis Brimica Genuair vairāk nekā noteikts Ja domājat, ka esat lietojis Brimica Genuair vairāk nekā noteikts, iespējams, Jums parādīsies dažas blakusparādības, piemēram, neskaidra redze, sausa mute, slikta pašsajūta, drebuļi/trīce, galvassāpes, sirdsklauves vai paaugstināts asinsspiediens, tādēļ Jums nekavējoties jāsazinās ar ārstu vai jādodas uz tuvāko neatliekamās palīdzības sniegšanas iestādi. Parādiet Brimica Genuair iepakojumu. Var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.
Ja esat aizmirsis lietot Brimica Genuair Ja esat aizmirsis kādu Brimica Genuair devu, vienkārši lietojiet nākamo devu cik ātri vien iespējams, un lietojiet nākamo devu parastajā laikā. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja pārtraucat lietot Brimica Genuair Šīs zāles ir ilgstošai lietošanai. Ja vēlaties pārtraukt ārstēšanu, vispirms aprunājieties ar savu ārstu, jo Jūsu simptomi var pastiprināties.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Pātrauciet zāļu lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu: - ja Jums parādās sejas, rīkles, lūpu vai mēles pietūkums (ar vai bez apgrūtinātas elpošanas vai
norīšanas), smagi, niezoši izsitumi uz ādas (nātrene) – tās var būt alerģiskas reakcijas pazīmes. Šo reakciju biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem. - ja tūtīt pēc zāļu lietošanas Jums ir pēkšņa spiedoša sajūta krūškurvī, klepus, sēkšana vai elpas trūkums. Tās var būt tāda stāvokļa pazīmes, ko sauc par „paradoksālām bronhospazmām”, kas ir pārmērīgas un paildzinātas elpceļu muskuļu kontrakcijas uzreiz pēc ārstēšanas ar bronhodilatoru. Šīs blakusparādības var izpausties reti (var izpausties 1 no 1 000 cilvēkiem).
33

Dažas blakusparādības var būt smagas: ja Jums rodas kāda no šīm blakusparādībām, nekavējoties to pastāstiet ārstam.
Retāk: (var izpausties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - Muskuļu vājums, raustīšanās un/vai sirds ritma traucējumi, kas var būt pazīmes samazinātam
kālija līmenim asinīs. - Nogurums, pastiprinātas slāpes un/vai biežāka nekā parasti urinēšanas nepieciešamība, kas var
būt pazīmes paaugstinātam cukura līmenim asinīs. - Sirdsklauves, kas var būt neparasti ātras sirdsdarbības vai sirds ritma traucējumu pazīmes.
Reti: (var izpausties līdz 1 no 1 000 cilvēkiem) - Pēkšņa apgrūtināta elpošana vai norīšana, mēles, rīkles, lūpu vai sejas pietūkums, izsitumi
un/vai nieze – tās var būt alerģiskas reakcijas pazīmes.
Citas blakusparādības, kas var izpausties Brimica Genuair lietošanas laikā
Bieži: (var izpausties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - Iekaisuša kakla un iesnu kombinācija – tās var būt nazofaringīta pazīmes. - Galvassāpes. - Sāpīga un/vai bieža urinēšana – tās var būt urīnceļu infekcijas pazīmes. - Klepus. - Caureja. - Aizlikts, tekošs vai nosprostots deguns un/vai sāpes vai spiediena sajūta vaigos un pierē – tās
var būt sinusīta pazīmes. - Reibonis. - Muskuļu krampji. - Slikta dūša (nelabums). - Miega traucējumi. - Sausa mute. - Muskuļu sāpes. - Abscess (infekcija) zoba pamatnes audos. - Asinīs paaugstināts parasti muskuļos esošas olbaltumvielas – kreatīna fosfokināzes līmenis. - Drebuļi/trīce. - Trauksme.
Retāk: - Paātrināta sirdsdarbība (tahikardija). - Sāpes krūtīs vai spiediena sajūta krūtīs (stenokardija). - Neskaidra redze. - Balss skaņas izmaiņas (disfonija). - Urinēšanas traucējumi vai sajūta, ka urīnpūslis nav pilnībā iztukšots (urīna aizture). - Izmainīts sirdsdarbības pieraksts (QT intervāla pagarināšanās), kas var izraisīt sirds ritma
traucējumus. - Garšas sajūtas izmaiņas (disgeizija). - Kairinājums rīklē. - Mutes gļotādas iekaisums (stomatīts). - Paaugstināts asinsspiediens. - Uzbudinājums. - Izsitumi. - Ādas nieze.
34

Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Brimica Genuair
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz inhalatora etiķetes, kartona kastītes un inhalatora maisiņa pēc „Derīgs līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra.
Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam.
Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas.
Nelietojiet Brimica Genuair, ja pamanāt, ka iepakojums ir bojāts, vai tam redzamas atvēršanas pazīmes.
Pēc pēdējās devas izlietošanas inhalators ir jāizmet. Neizmetiet zāles sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko satur Brimica Genuair - Aktīvās vielas ir aklidīnija bromīds un formoterola fumarāta dihidrāts. Katra ievadītā deva
(deva, kas izdalās no iemutņa) satur 396 mikrogramus aklidīnija bromīda, kas ekvivalents 340 mikrogramiem aklidīnija, un 11,8 mikrogramus formoterola fumarāta dihidrāta. - Cita sastāvdaļa ir laktozes monohidrāts (papildu informācijai skatīt 2.punktā zem “Brimica Genuair satur laktozi”).
Brimica Genuair ārējais izskats un iepakojums Brimica Genuair ir balts vai gandrīz balts inhalācijas pulveris. Genuair inhalators ir balta ierīce ar integrētu devu indikatoru un oranžu dozēšanas pogu. Iemutis ir nosegts ar noņemamu oranžu aizsargvāciņu. Tas tiek piegādāts hermētiski noslēgtā alumīnija maisiņā, kurā ir desikanta paciņa. Pēc inhalatora izņemšanas no maisiņa, maisiņš un desikants ir jāizmet.
Piegādātie iepakojuma izmēri:
Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 30 devām. Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 60 devām. Kastīte, kas satur 3 inhalatorus ar 60 devām katrā.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Zviedrija
35

Ražotājs: Industrias Farmacéuticas Almirall, S.A. Ctra. Nacional II, Km. 593 08740 Sant Andreu de la Barca, Barcelona Spānija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien AstraZeneca S.A./N.V. Tél/Tel: + 32 2 370 48 11

Lietuva UAB “BERLIN-CHEMIE MENARINI BALTIC” Tel: +370 52 691 947

България

Luxembourg/Luxemburg

“Берлин-Хеми/А. Менарини България” EООД AstraZeneca S.A./N.V.

тел.: +359 2 454 0950

Tél/Tel: + 32 2 370 48 11

Česká republika

Magyarország

Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o. Berlin-Chemie/A. Menarini Kft.

Tel: +420 267 199 333

Tel.: +36 23501301

Danmark AstraZeneca A/S Tlf: +45 43 66 64 62

Malta Associated Drug Co. Ltd Tel: +356 2277 8000

Deutschland Berlin-Chemie AG Tel: +49 (0) 30 67070

Nederland AstraZeneca BV Tel: +31 79 363 2222

AstraZeneca GmbH Tel: +49 41 03 7080

Eesti OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti Tel: +372 667 5001

Norge AstraZeneca AS Tlf: +47 21 00 64 00

Ελλάδα MENARINI HELLAS AE Τηλ: +30 210 8316111-13

Österreich A. Menarini Pharma GmbH. Tel: +43 1 879 95 85-0

España Laboratorios Menarini S.A. Tel: +34-93 462 88 00

Polska Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 566 21 00

France MENARINI France Tél: +33 (0)1 45 60 77 20

Portugal A. Menarini Portugal – Farmacêutica, S.A. Tel: +351 210 935 500

Hrvatska Berlin-Chemie Menarini Hrvatska d.o.o. Tel: + 385 1 4821 361

România Berlin-Chemie A.Menarini S.R.L. Tel: +40 21 232 34 32

36

Ireland A. Menarini Pharmaceuticals Ireland Ltd Tel: +353 1 284 6744
Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 70 00
Italia Laboratori Guidotti S.p.A. Tel: +39- 050 971011
Κύπρος
Αλέκτωρ Φαρµακευτική Λτδ Τηλ: +357 22490305
Latvija SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic Tel: +371 67103210

Slovenija Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Ljubljana d.o.o. Tel: +386 01 300 2160
Slovenská republika Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s.r.o. Tel: +421 2 544 30 730
Suomi/Finland AstraZeneca Oy Puh/Tel: +358 10 23 010
Sverige AstraZeneca AB Tel: +46 8 553 26 000
United Kingdom AstraZeneca UK Ltd Tel: +44 1582 836 836

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
Lietošanas norādījumi
Šajā punktā ir informācija par Genuair inhalatora lietošanu. Ir svarīgi, lai Jūs izlasītu šo informāciju, jo Genuair, iespējams, darbojas citādi, nekā inhalatori, kurus lietojāt iepriekš. Video pamācība kā lietot Genuair inhalatoru ir pieejama arī www.genuair.com un izmantojot zemāk redzamo kodu. Ja Jums ir jautājumi par inhalatora lietošanu, lūdzu, jautājiet padomu savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

Lietošanas norādījumi ir sadalīti šādās daļās: - Kā sākt lietošanu - 1. darbība: devas sagatavošana - 2. darbība: devas ieelpošana - Papildu informācija
Kā sākt lietošanu Pirms šo zāļu lietošanas izlasiet šos lietošanas norādījumus. Iepazīstieties ar visām Jūsu Genuair inhalatora sastāvdaļām.
37

Kontroles lodziņš Zaļš = inhalators ir gatavs lietošanai

Devu indikators

Aizsargvā ciņš

Oranžā poga
Kontroles lodziņš Sarkans = atbilst pareizai ieelpošanai Iemutnis

A attēls
Pirms lietošanas:
a. Pirms pirmās lietošanas, atplēsiet noslēgto maisiņu un izņemiet inhalatoru. Izmetiet maisiņu un desikantu.
b. Nespiediet oranžo pogu pirms esat gatavs ieelpot devu. c. Noņemiet vāciņu, viegli saspiežot pie bultiņām, kas iezīmētas katrā pusē (B attēls).

Saspiediet un pavelciet
B attēls 1. DARBĪBA: devas sagatavošana 1.1. Ielūkojieties iemutņa atverē un pārliecinieties, ka nekas to nenosprosto (C attēls). 1.2. Aplūkojiet kontroles lodziņu (tam ir jābūt sarkanam, C attēls).

38

SARKANS
Pārbaudiet iemutņa atveri C attēls 1.3. Turiet inhalatoru horizontāli ar iemutni pret sevi un oranžo pogu tieši uz augšu (D attēls).
D attēls 1.4. Nospiediet oranžo pogu līdz galam, lai ielādētu savu devu (E attēls). Kad nospiežat pogu līdz galam, kontroles lodziņa krāsa mainās no sarkanas uz zaļu. Pārliecinieties, ka oranžā poga ir augšpusē. Neturiet slīpi. 1.5. Atlaidiet oranžo pogu (F attēls). Obligāti atlaidiet pogu, lai inhalators varētu darboties pareizi.

E attēls

F attēls

Apstājieties un pārbaudiet:

39

1.6. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir zaļš (G attēls). Jūsu zāles tagad ir gatavas lietošanai. Pārejiet pie 2. DARBĪBAS "Zāļu ieelpošana".
ZAĻŠ
G attēls Kā rīkoties, ja pēc pogas nospiešanas lodziņš vēl aizvien ir sarkans (H attēls).
H attēls Deva nav sagatavota. Atkārtojiet 1. DARBĪBU “Devas sagatavošana”, no 1.1. līdz 1.6. darbībai. 2. DARBĪBA: Zāļu ieelpošana Pirms lietošanas izlasiet aprakstu no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Neturiet slīpi. 2.1. Aizgriezieties no inhalatora un pilnībā izelpojiet. Nekādā gadījumā neizelpojiet inhalatorā (I
attēls). I attēls
2.2. Turiet galvu taisni, ielieciet iemutni starp lūpām, un cieši aptveriet to ar lūpām (J attēls).
40

Inhalācijas laikā neturiet oranžo pogu nospiestu.
J attēls 2.3. Spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa muti. Turpiniet ieelpot pēc iespējas ilgāk. Skaņa “klik” ļaus saprast, ka lietojat inhalatoru pareizi. Turpiniet elpot pēc iespējas ilgāk pēc tam, kad izdzirdēsiet skaņu “klik”. Daži pacienti, iespējams, nedzirdēs skaņu “klik”. Izmantojiet kontroles lodziņu, lai pārliecinātos, ka Jūs ieelpojāt zāles pareizi. 2.4. Izņemiet inhalatoru no mutes. 2.5. Aizturiet elpu pēc iespējas ilgāk. 2.6. Novērsieties no inhalatora un lēni izelpojiet. Dažiem pacientiem mutē var rasties graudaina sajūta vai arī viņi var sajust viegli saldu vai nedaudz rūgtu garšu. Nelietojiet papildu devu, ja Jūs pēc inhalācijas neko nesagaršojat un Jums nerodas graudaina sajūta. Apstājieties un pārbaudiet: 2.7. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir sarkans (K attēls). Tas nozīmē, ka Jūs ieelpojāt
savas zāles pareizi. SARKANS
K attēls
41

Kā rīkoties, ja lodziņš pēc inhalācijas joprojām ir zaļš (L attēls).
L attēls Tas nozīmē, ka Jūs neesat ieelpojis savas zāles pareizi. Atkārtojiet 2. DARBĪBU “Zāļu ieelpošana” un veiciet no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Ja kontroles lodziņš vēl aizvien nekļūst sarkans, Jūs, iespējams, aizmirsāt pirms ieelpošanas atlaist oranžo pogu vai arī Jūs neieelpojāt pietiekami spēcīgi. Ja tā notiek, mēģiniet vēlreiz. Pārliecinieties, ka Jūs esat atlaidis oranžo pogu un pilnībā izelpojis. Tad spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa iemutni. Lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, ja kontroles lodziņš pēc atkārtotajiem mēģinājumiem vēl aizvien ir zaļš. Pēc katras lietošanas no jauna uzlieciet iemutnim aizsargvāciņu (M attēls), lai nepieļautu inhalatora piesārņošanu ar putekļiem un citām vielām. Inhalators ir jāizmet, ja pazaudējāt tā vāciņu.
M attēls Papildu informācija Kā rīkoties, ja nejauši sagatavojāt devu? Uzglabājiet inhalatoru ar uzliktu vāciņu, līdz ir pienākusi nākamā reizes zāļu inhalēšanai, tad noņemiet vāciņu un sāciet ar 1.6. darbību. Kā darbojas devu indikators?
 Devu indikators parāda kopējo inhalatorā palikušo devu skaitu (N attēls).  Pirmajā lietošanas reizē katrs inhalators nodrošinās vismaz 60 vai vismaz 30 devas, atkarībā no
iepakojuma lieluma.  Ik reizi, kad, nospiežot oranžo pogu, ielādējat devu, devu indikators pārvietojas nedaudz tuvāk
nākamajam skaitlim (50, 40, 30, 20, 10 vai 0). Kad ir jāiegādājas jauns inhalators? Jauns inhalators ir jāiegādājas:
 ja Jūsu inhalators izskatās bojāts vai jūs pazaudējat tā vāciņu vai
42

 kad devu indikatorā parādās sarkani svītrota josla, tā liecina, ka drīzumā būs pienākusi pēdējā deva ( N attēls), vai
 ja Jūsu inhalators ir tukšs (O attēls).

Devu indikators lēni pārvietojas no 60 līdz 0: 60, 50, 40, 30, 20, 10, un 0.

Devu indikators

Sarkani svītrotā josla

N attēls Kā uzzināt, ka inhalators ir tukšs? Kad oranžā poga vairs pilnībā neatgriezīsies augšējā stāvoklī, bet paliks fiksēta vidus stāvoklī, inhalācijai ir sagatavota pēdējā deva (O attēls). Pat ja oranžā poga ir nofiksēta, pēdējo devu vēl aizvien var ieelpot. Pēc tam inhalatoru vairs nevar lietot, un Jums jāsāk lietot jauns inhalators.
Fiksēta
O attēls Kā tīrīt inhalatoru? NEKAD nelietojiet ūdeni, lai tīrītu inhalatoru, jo tas var sabojāt zāles. Ja vēlaties notīrīt savu inhalatoru, vienkārši noslaukiet iemutņa ārpusi ar sausu salveti vai papīra dvieli.
43

IV PIELIKUMS ZINĀTNISKIE SECINĀJUMI UN REĢISTRĀCIJAS
NOSACĪJUMU IZMAIŅU PAMATOJUMS
44

Zinātniskie secinājumi Ņemot vērā Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee — PRAC) novērtējuma ziņojumu par aklidīnija bromīda/formoterola fumarāta dihidrāta PADZ, Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejas (Committee for Medicinal Products for Human Use — CHMP) zinātniskie secinājumi ir šādi: PADZ pārskata perioda laikā, tika pabeigts pētījums D6560C00002 un tas parādīja, ka attiecība starp pacientiem ar nevēlamo blakusparādību “perifēra tūska” bija skaitliski zemāka aklidīnija grupā nekā placebo grupā. Tāpat, apvienotajā klīniskajā pētījumā ar Duaklir Genuair/Brimica Genuair un to mono-komponentiem,”perifēra tūska” bija skaitliski retāka ar aktīvu ārstēšanu nekā placebo. Turklāt pēc-reģistrācijas ziņojumi par perifēro tūsku neuzrādīja pozitīvu lietošanas atsākšanu. Balstoties uz augstāk minētajiem datiem, PRAC uzskatīja, ka “perifēra tūska” ir jāsvītro no nevēlamo blakusparādību tabulas zāļu apraksta 4.8.apakšpunktā un “Roku, potīšu vai pēdu pietūkums” jāsvītro lietošanas instrukcijas 4.punktā. CHMP piekrīt PRAC sagatavotajiem zinātniskajiem secinājumiem.
Reģistrācijas nosacījumu izmaiņu pamatojums Pamatojoties uz zinātniskajiem secinājumiem par aklidīnija bromīdu/formoterola fumarāta dihidrātu, CHMP uzskata, ka ieguvuma un riska līdzsvars zālēm, kas satur aktīvo vielu aklidīnija bromīdu/formoterola fumarāta dihidrātu, ir nemainīgs, ja tiek veiktas ieteiktās izmaiņas zāļu informācijā. CHMP iesaka mainīt reģistrācijas nosacījumus.
45

Lejupielādēt zāļu aprakstu

I PIELIKUMS ZĀĻU APRAKSTS
1

Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām. Skatīt 4.8. apakšpunktu par to, kā ziņot par nevēlamām blakusparādībām.
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami inhalācijas pulveris
2. KVALITATĪVAIS UN KVANTITATĪVAIS SASTĀVS Katra ievadītā deva (deva, kas izdalās no iemutņa) satur 396 mikrogramus aklidīnija bromīda (ekvivalents 340 mikrogramiem aklidīnija (Aclidinium)) un 11,8 mikrogramus formoterola fumarāta dihidrāta (Formoterol fumarate dihydrate). Tas atbilst 400 mikrogramu nomērītajai aklidīnija bromīda devai (ekvivalents 343 mikrogramiem aklidīnija) un 12 mikrogramu nomērītajai formoterola fumarāta dihidrāta devai. Palīgvielas ar zināmu iedarbību: Katra ievadītā deva satur aptuveni 11 mg laktozes (monohidrāta veidā). Pilnu palīgvielu sarakstu skatīt 6.1. apakšpunktā.
3. ZĀĻU FORMA Inhalācijas pulveris. Balts vai gandrīz balts pulveris baltā inhalatorā ar integrētu devu indikatoru un oranžu dozēšanas pogu.
4. KLĪNISKĀ INFORMĀCIJA 4.1. Terapeitiskās indikācijas Brimica Genuair ir paredzēts lietošanai kā bronhodilatators uzturošajā terapijā, lai atvieglotu simptomus pieaugušiem pacientiem ar hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS). 4.2. Devas un lietošanas veids Devas Ieteicamā deva ir viena inhalācija divreiz dienā. Ja deva tiek izlaista, tā ir jālieto cik ātri vien iespējams, un nākamā deva jālieto parastajā laikā. Nav jālieto dubulta deva, lai aizstātu aizmirsto devu. Gados vecāki pacienti Gados vecākiem pacientiem nav nepieciešama devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu). Nieru darbības traucējumi Pacientiem ar nieru darbības traucējumiem nav nepieciešama devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu).
2

Aknu darbības traucējumi Pacientiem ar aknu darbības traucējumiem nav nepieciešama devas pielāgošana (skatīt 5.2. apakšpunktu).
Pediatriskā populācija Brimica Genuair nav piemērots lietošanai bērniem un pusaudžiem (jaunākiem par 18 gadiem) HOPS gadījumā.
Lietošanas veids
Inhalācijām.
Pacientiem jāsniedz norādījumi, kā pareizi ievadīt zāles, jo Genuair inhalators var darboties savādāk, nekā citi inhalatori, kurus pacienti lietojuši iepriekš. Ir svarīgi norādīt pacientiem, ka rūpīgi jāizlasa lietošanas norādījumi lietošanas instrukcijā. Pirms pirmās lietošanas noslēgtais maisiņš jāatplēš un jāizņem inhalators. Maisiņš un desikants ir jāizmet.
Lietošanas norādījumus skatīt 6.6. apakšpunktā.
4.3. Kontrindikācijas
Paaugstināta jutība pret aktīvajām vielām vai jebkuru no 6.1. apakšpunktā uzskaitītajām palīgvielām.
4.4. Īpaši brīdinājumi un piesardzība lietošanā
Astma
Brimica Genuair nedrīkst lietot pacienti ar astmu. Nav veikti Brimica Genuair klīniskie pētījumi astmas slimniekiem.
Paradoksālās bronhospazmas
Klīniskajos pētījumos netika novērotas paradoksālās bronhospazmas ar Brimica Genuair ieteiktajā devā. Tomēr paradoksālās bronhospazmas ir novērotas, lietojot citas inhalācijas zāles. Ja tās parādās, zāļu lietošana jāpārtrauc un jāapsver cita ārstēšana.
Nav paredzētas lietošanai akūtos gadījumos
Brimica Genuair nav indicēts akūtu bronhospazmu lēkmju ārstēšanai.
Iedarbība uz kardiovaskulāro sistēmu
Brimica Genuair lietojams piesardzīgi pacientiem, kuriem ir bijis miokarda infarkts iepriekšējo 6 mēnešu laikā, ir nestabila stenokardija, iepriekšējo 3 mēnešu laikā pirmoreiz diagnosticēta aritmija, QTc (Bazeta metode) virs 470 msek., vai iepriekšējo 12 mēnešu laikā ir bijusi hospitalizācija ar III un IV funkcionālās klases sirds mazspēju atbilstoši „New York Heart Association” klasifikācijai, jo šādi pacienti tika izslēgti no klīniskajiem pētījumiem.
Dažiem pacientiem β2 adrenerģiskie agonisti var izraisīt pulsa paātrināšanos un asinsspiediena paaugstināšanos, elektrokardiogrammas (EKG) izmaiņas, piemēram, T zoba izlīdzināšanos, ST segmenta nomākumu un pagarinātu QTc intervālu. Ja ir šāda iedarbība, ārstēšana var būt jāpārtrauc. Ilgstošas iedarbības β2 adrenerģiskie agonisti jālieto ar piesardzību pacientiem, kuriem slimības vēsturē ir bijis vai ir zināms pagarināts QTc intervāls vai kuri tiek ārstēti ar zālēm, kas ietekmē QTc intervālu (skatīt 4.5. apakšpunktu).
3

Sistēmiska iedarbība Brimica Genuair piesardzīgi jālieto pacientiem ar smagiem kardiovaskulāriem traucējumiem, konvulsīviem traucējumiem, tireotoksikozi un feohromocitomu. Lietojot augstas β2 adrenerģisko agonistu devas, var novērot hiperglikēmijas un hipokaliēmijas metabolisko iedarbību. III fāzes klīniskajos pētījumos ar Brimica Genuair reti bija novērojams ievērojams glikozes līmeņa pieaugums asinīs (0,1%), un tas bija līdzīgs ar placebo. Hipokaliēmija parasti ir pārejoša, un papildterapija nav nepieciešama. Pacientiem ar smagu HOPS hipokaliēmiju var pastiprināt hipoksija un vienlaicīgi lietotas zāles (skatīt 4.5. apakšpunktu). Hipokaliēmija paaugstina jutību pret sirds aritmiju. Antiholīnerģiskās darbības dēļ Brimica Genuair ir piesardzīgi jālieto pacientiem ar simptomātisku prostatas hiperplāziju, urīna aizturi vai šaurā leņķa glaukomu (lai gan zāļu tieša saskare ar acīm ir ļoti maz iespējama). Sausa mute, ko novēro, lietojot antiholīnerģiskos līdzekļus, ilgākā laika periodā var izraisīt zobu kariesu. Laktozes saturs Šīs zāles nevajadzētu lietot pacientiem ar retu iedzimtu galaktozes nepanesību, ar pilnīgu laktāzes deficītu vai glikozes-galaktozes malabsorbciju. 4.5. Mijiedarbība ar citām zālēm un citi mijiedarbības veidi Zāles pret HOPS Brimica Genuair lietošana kopā ar citām zālēm ar antiholīnerģisku un/vai ilgstošas darbības β2 adrenerģisku agonistu iedarbību nav pētīta un nav ieteicama. Lai gan nav veikti oficiāli Brimica Genuair pētījumi par zāļu mijiedarbību in vivo, tās ir lietotas vienlaikus ar citām zālēm pret HOPS, tostarp īslaicīgas iedarbības β2 adrenerģiskiem bronhodilatatoriem, metilksantīniem, perorāliem un inhalējamiem steroīdiem līdzekļiem bez klīniskiem pierādījumiem par zāļu mijiedarbību. Hipokaliēmijas ārstēšana Vienlaicīga ārstēšana ar metilksantīna atvasinājumiem, steroīdiem vai diurētiskiem līdzekļiem, kas izvada kāliju, var veicināt iespējamo β2 adrenerģisko agonistu hipokaliēmisko efektu, tāpēc jāievēro piesardzība, tos lietojot vienlaicīgi (skatīt 4.4. apakšpunktu). β adrenerģiskie blokatori β adrenerģiskie blokatori var vājināt β2 adrenerģisko agonistu iedarbību vai pretdarboties tai. Ja nepieciešams lietot β adrenerģiskos blokatorus (tostarp acu pilienus), ieteicami kardioselektīvi bēta adrenerģiskie blokatori, lai gan arī tie jālieto piesardzīgi.
4

Cita farmakodinamiskā mijiedarbība
Brimica Genuair piesardzīgi jālieto pacientiem, kas tiek ārstēti ar zālēm, kuras pagarina QTc intervālu, piemēram, monoamīna oksidāzes inhibitoriem, tricikliskajiem antidepresantiem, antihistamīniem vai makrolīdiem, jo šīs zāles var pastiprināt Brimica Genuair sastāvā esošā formoterola iedarbību uz kardiovaskulāro sistēmu. Zāles, par kurām zināms, ka tās pagarina QTc intervālu, tiek saistītas ar paaugstinātu ventrikulārās aritmijas risku.
Metaboliskā mijiedarbība
In vitro pētījumos konstatēts, ka nav sagaidāma aklidīnija vai tā metabolītu izraisīta mijiedarbība, ja tie lietoti ārstnieciskās devās ar P glikoproteīna (P-gp) substrāta zālēm vai zālēm, kuras metabolizē citohroma P450 (CYP450) enzīmi un esterāzes. Formoterols ārstnieciski nozīmīgās koncentrācijās neinhibē CYP450 enzīmus (skatīt 5.2. apakšpunktu).
4.6. Fertilitāte, grūtniecība un barošana ar krūti
Grūtniecība
Dati par Brimica Genuair lietošanu grūtniecības laikā nav pieejami.
Pētījumi ar dzīvniekiem pierāda fetotoksicitāti tikai tādās devās, kas ir daudz augstākas nekā aklidīnija maksimālās devas cilvēkiem, un nevēlama ietekme reprodukcijas pētījumos tika noteikta ar ļoti augstām formoterola sistēmiskas iedarbības devām (skatīt 5.3. apakšpunktu).
Brimica Genuair grūtniecības laikā drīkst lietot tikai tad, ja sagaidāmie ieguvumi pārsniedz iespējamos riskus.
Barošana ar krūti
Nav zināms, vai aklidīnijs (un/vai tā metabolīti) vai formoterols izdalās mātes pienā. Tā kā pētījumi ar žurkām uzrāda nelielu aklidīnija (un/vai tā metabolītu) un formoterola izdalīšanos pienā, lēmumu par Brimica Genuair lietošanu sievietēm, kas baro bērnu ar krūti, jāpieņem tikai tad, ja sagaidāmais ieguvums sievietei ir lielāks par iespējamo risku bērnam.
Fertilitāte
Pētījumi ar žurkām nelielu fertilitātes samazināšanos uzrādīja tikai tādās devās, kas ir daudz augstākas nekā aklidīnija un formoterola maksimālās devas cilvēkiem (skatīt 5.3. apakšpunktu). Tomēr tiek uzskatīts, ka Brimica Genuair lietošana ieteicamajā devā ietekmēs cilvēku fertilitāti ir maz ticama.
4.7. Ietekme uz spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus
Brimica Genuair neietekmē vai nedaudz ietekmē spēju vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus. Neskaidras redzes vai reiboņa gadījumā var tikt ietekmēta spēja vadīt transportlīdzekļus un apkalpot mehānismus.
4.8. Nevēlamās blakusparādības
Drošuma profila izklāsts pamatojas uz pieredzi, kas iegūta ar Brimica Genuair un atsevišķām to sastāvdaļām.
5

Drošuma profila kopsavilkums Pieredze par Brimica Genuair drošumu ietver tā lietošanu klīniskajos petījumos ieteicamajās ārstnieciskajās devās līdz pat 12 mēnešu periodā un pēcreģistrācijas periodā. Ar Brimica Genuair lietošanu saistītās nevēlamās blakusparādības bija līdzīgas tām, kas novērotas lietojot tā atsevišķas sastāvdaļas. Tā kā Brimica Genuair satur aklidīniju un formoterolu, lietojot Brimica Genuair var sagaidīt nevēlamo blakusparādību veidu un smaguma pakāpi, kas novērotas lietojot katru no šīm sastāvdaļām atsevišķi. Visbiežāk ar Brimica Genuair novērotās nevēlamās blakusparādības bija nazofaringīts (7,9%) un galvassāpes (6,8%). Nevēlamo blakusparādību kopsavilkums tabulā Brimica Genuair klīniskā attīstības programma tika veikta pacientiem ar vidēji smagu vai smagu HOPS. Kopumā 1222 pacienti tika ārstēti ar Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami. Nevēlamo blakusparādību biežums pamatojas uz tādu blakusparādību neapstrādātiem biežuma rādītājiem, kas novēroti ar Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami vismaz sešu mēnešu ilgu randomizētu, placebo kontrolētu, III fāzes klīnisko pētījumu apvienotā analīzē vai lietojot katru no sastāvdaļām atsevišķi. Nevēlamo blakusparādību biežums ir definēts šādi: ļoti bieži (≥1/10), bieži (≥1/100 līdz <1/10), retāk (≥1/1 000 līdz <1/100), reti (≥1/10 000 līdz <1/1 000), ļoti reti (<1/10 000) un nav zināmi (nevar noteikt pēc pieejamiem datiem).
6

Orgānu sistēmas klase Infekcijas un infestācijas
Imūnās sistēmas traucējumi Vielmaiņas un uztures traucējumi Psihiskie traucējumi
Nervu sistēmas traucējumi
Acu bojājumi
Sirds funkcijas traucējumi
Elpošanas sistēmas traucējumi, krūšu kurvja un videnes slimības
Kuņģa-zarnu trakta traucējumi

Ieteiktais termins Nazofaringīts Urīnceļu infekcija Sinusīts Zoba abscess Paaugstināta jutība Angioedēma Anafilaktiska reakcija
Hipokaliēmija
Hiperglikēmija
Bezmiegs Trauksme
Uzbudinājums
Galvassāpes Reibonis Trīce
Garšas sajūtas izmaiņas
Neskaidra redze
Tahikardija Pagarināts QTc intervāls elektrokardiogrammā Sirdsklauves Stenokardija
Klepus
Disfonija Kairinājums rīklē
Bronhospazmas, tostarp paradoksālas
Caureja Slikta dūša Sausa mute Stomatīts

Biežums
Bieži Reti Nav zināmi Retāk Retāk Bieži Retāk Bieži Retāk Retāk
Retāk
Bieži Retāk Reti Bieži
Retāk

Ādas un zemādas audu bojājumi

Izsitumi Nieze

Retāk

Skeleta-muskuļu un

Mialģija

saistaudu sistēmas bojājumi Muskuļu spazmas

Nieru un urīnizvades sistēmas traucējumi
Izmeklējumi

Urīna aizture
Paaugstināts kreatīna fosfokināzes līmenis asinīs Paaugstināts asinsspiediens

Bieži
Retāk Bieži Retāk

7

Ziņošana par iespējamām nevēlamām blakusparādībām
Ir svarīgi ziņot par iespējamām nevēlamām blakusparādībām pēc zāļu reģistrācijas. Tādējādi zāļu ieguvumu/riska attiecība tiek nepārtraukti uzraudzīta. Veselības aprūpes speciālisti tiek lūgti ziņot par jebkādām iespējamām nevēlamām blakusparādībām, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju.
4.9. Pārdozēšana
Ir ierobežoti pierādījumi par Brimica Genuair pārdozēšanas ārstēšanu. Augstas Brimica Genuair devas var izraisīt pastiprinātas antiholīnerģiskas un/vai β2 adrenerģiskas iedarbības pazīmes un simptomus; biežākie no tiem ir neskaidra redze, sausa mute, slikta dūša, muskuļu spazmas, trīce, galvassāpes, sirdsklauves un hipertensija.
Pārdozēšanas gadījumā Brimica Genuair lietošana jāpārtrauc. Tiek indicēta uzturoša un simptomātiska ārstēšana.
5. FARMAKOLOĢISKĀS ĪPAŠĪBAS
5.1. Farmakodinamiskās īpašības
Farmakoterapeitiskā grupa: zāles obstruktīvu elpceļu slimību ārstēšanai, adrenerģiskie līdzekļi kombinācijā ar antiholīnerģiskiem līdzekļiem, ATĶ kods: R03AL05
Darbības mehānisms
Brimica Genuair satur divus bronhodilatatorus: aklidīnijs ir ilgstošas darbības muskarīna antagonists (pazīstams arī kā antiholīnerģisks līdzeklis), un formoterols ir ilgstošas darbības β2 adrenerģiskais agonists. Šīs vielas ar dažādu darbības mehānismu abas kopā nodrošina papildu efektivitāti, salīdzinot ar to, kuru var sasniegt ar katru sastāvdaļu atsevišķi. Tā kā muskarīna receptoriem un β2 adrenoreceptoriem ir atšķirīgs blīvums plaušu centrālajos un perifērajos elpceļos, muskarīna antagonistiem jābūt efektīvākiem centrālo elpceļu atslābināšanā, bet β2 adrenerģiskajiem agonistiem jābūt efektīvākiem perifēro elpceļu atslābināšanā; kombinēta ārstēšana centrālo un perifēro elpceļu atslābināšanā var labvēlīgi ietekmēt plaušu funkciju. Tālāk ir sniegta papildu informācija par šīm divām vielām.
Aklidīnijs ir konkurējošs, selektīvs muskarīna receptoru antagonists ar ilgāku uzturēšanās laiku M3 receptoros nekā M2 receptoros. M3 receptori mediē elpceļu gludo muskuļu saraušanos. Ieelpots aklidīnija bromīds iedarbojas lokāli plaušās, antagonizējot elpceļu gludo muskuļu M3 receptorus un izraisot bronhu paplašināšanos. Ir pierādīta arī aklidīnija labvēlīgā ietekme uz pacientiem ar HOPS, samazinot simptomus, uzlabojot slimībai specifisko veselības stāvokli, samazinot slimības paasinājumu rādītājus un uzlabojot fiziskās slodzes panesamību. Aklidīnija bromīds ātri noārdās plazmā, tāpēc sistēmisko antiholīnerģisko nevēlamo blakusparādību līmenis ir zems.
Formoterols ir spēcīgs selektīvs β2 adrenoreceptoru agonists. Bronhu paplašināšanās tiek panākta, izraisot tiešu elpceļu gludo muskuļu atslābināšanos pēc tam, kad adenilciklāzes stimulācijas dēļ paaugstinās cikliskā AMF līmenis. Papildus plaušu darbības uzlabošanai ir pierādīts, ka formoterols samazina simptomus un dzīves kvalitāti pacientiem ar HOPS.
Farmakodinamiskā iedarbība
Klīniskās efektivitātes pētījumi parādīja, ka Brimica Genuair nodrošināja klīniski nozīmīgus plaušu funkcijas uzlabojumus (mērot ar forsētu izelpas tilpumu 1 sekundē [FEV1]) 12 stundu laikā pēc lietošanas.
8

Brimica Genuair parādīja strauju iedarbības sākumu 5 minūšu laikā pēc pirmās inhalācijas, salīdzinot ar placebo (p<0,0001). Brimica Genuair iedarbības sākums bija salīdzināms ar ātras darbības β2 agonista formoterola 12 mikrogramu devas efektivitāti. Maksimālā bronhu paplašināšanās (FEV1 maksimums) tika sasniegta, sākot no pirmās dienas (304 ml), salīdzinot ar sākuma stāvokli, un tika uzturēta 6 mēnešu ārstēšanas perioda laikā (326 ml).
Sirds elektrofizioloģija III fāzes pētījumos ar Brimica Genuair, kas tika veikti 6 līdz 12 mēnešus aptuveni 4 000 pacientiem ar HOPS, netika novērota klīniski nozīmīga ietekme uz EKG parametriem (tostarp QT intervālu), salīdzinot ar aklidīniju, formoterolu un placebo. Netika novērota klīniski nozīmīga Brimica Genuair ietekme uz sirds ritmu 24 stundu Holtera monitoringā 551 pacienta apakšgrupā, no kuriem 114 pacienti saņēma Brimica Genuair divreiz dienā.
Klīniskā efektivitāte un drošums
III fāzes klīniskās attīstības programmā tika ietverti aptuveni 4 000 pacienti ar klīnisko diagnozi HOPS, un tā sastāvēja no diviem 6 mēnešus ilgiem randomizētiem, placebo un aktīvi kontrolētiem pētījumiem (ACLIFORM-COPD un AUGMENT), 6 mēnešus ilga pētījuma AUGMENT pagarinājuma un turpmākā 12 mēnešus ilga randomizēta kontrolēta pētījuma. Šo pētījumu laikā pacientiem tika atļauts turpināt parasto ārstēšanu ar inhalējamiem kortikosteroīdiem, mazām iekšķīgi lietojamu kortikosteroīdu devām, skābekļa terapiju (ja mazāk nekā 15 h dienā) vai metilksantīniem, kā arī lietot salbutamolu kā glābšanas zāles.
Efektivitāte tika novērtēta, mērot plaušu funkcijas, simptomātiskus rezultātus, slimībai specifisko veselības stāvokli, glābšanas zāļu lietošanu un slimības paasinājumus. Ilgtermiņa drošuma pētījumos Brimica Genuair tika saistītas ar noturīgu efektivitāti, tās lietojot ārstēšanai ilgāk nekā vienu gadu un neparādoties tahifilaksei.
Iedarbība uz plaušu funkciju Pastāvīgi lietojot Brimica Genuair 340/12 mikrogrami divreiz dienā, tika panākts nozīmīgs plaušu funkcijas uzlabojums (novērtējot pēc FEV1, forsētas vitālās kapacitātes un ieelpas kapacitātes) salīdzinājumā ar placebo. III fāzes pētījumos klīniski nozīmīga bronhu paplašināšanas iedarbība tika novērota 5 minūšu laikā pēc pirmās devas un tika uzturēta laikā starp devām. III fāzes pētījumos tika saglabāta noturīga efektivitāte sešu mēnešu un viena gada laikā.
FEV1 1 stundu pēc devas lietošanas un FEV1 pirms nākamās devas lietošanas (salīdzinot attiecīgi ar aklidīnija 400 mikrogramu devu un formoterola 12 mikrogramu devu) tika definēti kā abi primārie mērķa kritēriji abos 6 mēnešus ilgos, galvenajos III fāzes pētījumos, lai attiecīgi parādītu formoterola un aklidīnija bronhu paplašināšanas ieguldījumu Brimica Genuair.
Pētījumā ACLIFORM-COPD Brimica Genuair parādīja FEV1 uzlabojumu 1 stundu pēc devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi aklidīnija 299 ml un 125 ml devu (abu p<0,0001), kā arī FEV1 uzlabojumu pirms nākamās devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi formoterola 143 ml un 85 ml devu (abiem p<0,0001). Pētījumā AUGMENT Brimica Genuair parādīja FEV1 uzlabojumu 1 stundu pēc devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi aklidīnija 284 ml un 108 ml devu (abu p<0,0001), kā arī FEV1 uzlabojumu pirms nākamās devas lietošanas, salīdzinot ar placebo un attiecīgi formoterola 130 ml (p<0,0001) un 45 ml devu (p=0,01).
Simptomu samazinājums un slimībai specifiskā veselības stāvokļa uzlabojums
Elpas trūkums un citi simptomātiski rezultāti: Brimica Genuair 6 mēnešos nodrošināja klīniski nozīmīgus uzlabojumus attiecībā uz elpas trūkumu (vērtējot pēc pārejošas aizdusas indeksa [PAI]) ar PAI mērķa rezultāta uzlabojumu par 1,29 vienībām pētījumā ACLIFORM-COPD (p<0,0001) un 1,44 vienībām pētījumā AUGMENT (p<0,0001), salīdzinot ar placebo. Pacientu procentuālā attiecība ar klīniski nozīmīgiem PAI mērķa rezultāta uzlabojumiem (definēts kā palielinājums vismaz par 1 vienību) bija augstāka ar Brimica Genuair nekā
9

ar placebo ACLIFORM-COPD (64,8% salīdzinot ar 45,5%; p<0,001) un AUGMENT (58,1% salīdzinot ar 36,6%; p<0,0001).
Šo divu pētījumu apvienotajā analīzē Brimica Genuair saistītas ar statistiski nozīmīgi lielākiem PAI kopējo rādītāju uzlabojumiem, salīdzinot ar aklidīniju (0,4 vienības, p=0,016) vai formoterolu (0,5 vienības, p=0,009). Turklāt procentuāli lielākai to pacientu daļai, kas lietoja Brimica Genuair, bija klīniski nozīmīgs PAI kopējā rādītāja uzlabojums, salīdzinot ar aklidīniju vai formoterolu (attiecīgi 61,9%, salīdzinot ar 55,7% un 57,0%; attiecīgi p=0,056 un p=0,100).
Brimica Genuair mazināja ikdienas HOPS simptomus, piemēram, elpas trūkumu, elpceļu simptomus, klepu un krēpas (novērtēja ar E-RS kopējo rādītāju), kā arī kopējos simptomus naktī, kopējos agra rīta simptomus un simptomus, kas ierobežo aktivitātes agri no rīta, salīdzinot ar placebo, aklidīniju un formoterolu, bet uzlabojumi ne vienmēr bija statistiski nozīmīgi. Aklidīnijs/formoterols, salīdzinot ar placebo vai formoterolu, statistiski nozīmīgi nesamazināja vidējo atmošanās skaitu naktī HOPS dēļ.
Ar veselību saistīta dzīves kvalitāte: Pētījumā AUGMENT Brimica Genuiar parādīja klīniski nozīmīgus uzlabojumus slimībai specifiskajā veselības stāvoklī (vērtējot pēc Sv. Džordža koledžas elpošanas slimību anketas (St. George’s Respiratory Questionnaire, SGRQ)) ar SGRQ kopējā rezultāta uzlabojumu par 4,35 vienībām (p>0,0001), salīdzinot ar placebo. Pētījumā AUGMENT to pacientu procentuālā attiecība, kas sasniedza klīniski nozīmīgu SGRO kopējā rezultāta uzlabojumu no sākuma stāvokļa (definēts kā samazinājums par vismaz 4 vienībām), bija augstāka ar Brimica Genuair nekā ar placebo (attiecīgi 58,2%, salīdzinot ar 38,7%; p<0,001). Pētījumā ACLIFORM-COPD tika novērots tikai neliels SGRQ kopējā rādītāja samazinājums, salīdzinot ar placebo, kas saistīts ar negaidīti lielu placebo atbildi (p=0,598) un pacientu, kas sasniedza klīniski nozīmīgus uzlabojumus no sākuma stāvokļa, procentuālā attiecība bija 55,3% ar Brimica Genuair un 53,2% ar placebo (p=0,669).
Šo divu pētījumu apvienotajā analīzē Brimica Genuair parādīja lielākus SGRQ kopējā rādītāja uzlabojumus, salīdzinot ar formoterolu (-1,7 vienības; p=0,018) vai aklidīniju (-0,79 vienības; p=0,273). Turklāt procentuāli lielākai to pacientu daļai, kas lietoja Brimica Genuair, bija klīniski nozīmīgs SGRQ kopējā rādītāja uzlabojums, salīdzinot ar aklidīniju un formoterolu (attiecīgi 56,6%, salīdzinot ar 53,9% un 52,2%; attiecīgi p=0,603 un p=0,270).
HOPS paasinājumu samazinājums Divu 6 mēnešus ilgu, III fāzes pētījumu apvienotajā efektivitātes analīzē tika parādīts statistiski nozīmīgs 29% vidēji smagu vai smagu slimības paasinājuma rādītāja samazinājums (nepieciešama ārstēšana ar antibiotiskiem līdzekļiem vai kortikosteroīdiem vai jāveic hospitalizācija), lietojot Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo (rādītāji vienam pacientam gadā: attiecīgi 0,29 pret 0,42; p=0,036).
Turklāt Brimica Genuair statistiski nozīmīgi aizkavēja laiku līdz pirmajam vidēji smagam vai smagam slimības paasinājumam, salīdzinot ar placebo (riska attiecība=0,70; p=0,027).
Glābšanas zāļu lietošana Brimica Genuair lietošana samazināja glābšanas zāļu lietošanas nepieciešamību 6 mēnešu laikā, salīdzinot ar placebo (par 0,9 inhalācijām dienā [p<0,0001]), aklidīniju (par 0,4 inhalācijām dienā [p<0,001]) un formoterolu (par 0,2 inhalācijām dienā [p=0,062]).
Plaušu tilpumi, slodzes panesamība un fiziskā aktivitāte Brimica Genuair ietekme uz plaušu tilpumiem, slodzes panesamību un fizisko aktivitāti ir vērtēta astoņas nedēļas ilgā randomizētā, ar placebo kontrolētā klīniskā pētījumā, iesaistot paralēlas HOPS slimnieku grupas, kuri cieš no hiperinflācijas (funkcionālā reziduālā kapacitāte jeb FRC ir > 120 %).
Pēc četras nedēļas ilgas ārstēšanas, vērtējot pēc primārā mērķa kritērija – sākotnējās pirms rīta devas lietošanas novērotās (minimālās) FRC pārmaiņām, Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo lietošanu bija izraisījis stāvokļa uzlabošanos, tomēr atšķirība nebija statistiski nozīmīga (–0,125 l,
10

95 % TI no –0,259 līdz 0,010, p = 0,069*).Salīdzinājumā ar placebo lietošanu pēc ārstēšanas ar Brimica Genuair bija uzlabojies 2–3 stundas pēc devas saņemšanas novērojamais plaušu tilpums (FRC = –0,366 l, 95 % TI no –0,515 līdz –0,216, p < 0,0001), reziduālais tilpums jeb RV = –0,465 l (95 % TI no –0,648 līdz –0,281, p < 0,0001) un ieelpas kapacitāte jeb IC = 0,293 l (95 % TI no 0,208 līdz 0,378, p < 0,0001).
Pēc astoņas nedēļas ilgas ārstēšanas ar Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo lietošanu slodzes panesamības ilgums bija palielinājies par 55 sekundēm (95 % TI no 5,6 līdz 104,8, p = 0,0292; sākotnējais ilgums – 456 sekundes).
Pēc četras nedēļas ilgas ārstēšanas ar Brimica Genuair salīdzinājumā ar placebo lietošanu bija palielinājies dienā noieto soļu skaits (par 731 soli dienā, 95 % TI 279–1181, p = 0,0016) un samazinājies pasīvo pacientu (tādu, kas noiet mazāk par 6000 soļiem dienā) procentuālais daudzums [40,8 % salīdzinājumā ar 54,5 %, p < 0,0001). Ar Brimica Genuair ārstētajiem pacientiem salīdzinājumā ar placebo saņēmušajiem pacientiem tika novērota pēc anketas PROactive iegūto vērtējumpunktu summas uzlabošanās (p=0,0002).
Abu terapijas grupu pacienti vēl uz četrām nedēļām tika iekļauti uzvedības intervences programmā. Brimica Genuair terapijas grupā saglabājās dienā noieto soļu skaits, tādēļ salīdzinājumā ar placebo sasniegts terapeitiskais efekts (dienā noieto soļu skaita palielināšanās par 510 soļiem, p = 0,1588) un salīdzinājumā ar placebo saņēmējiem novērota pasīvo pacientu (to, kuri dienā noiet mazāk par 6000 soļu) procentuālās daļas samazināšanās (41,5 % salīdzinājumā ar 50,4 %, p = 0,1134).
* Tā kā primārā mērķa kritērija vērtība nesasniedza statistisku nozīmību, visas sekundāro vērtēšanas kritēriju p vērtības ir pārbaudītas nominālajā nozīmības līmenī (0,05), un formāls statistiskais secinājums nav iespējams.
Pediatriskā populācija
Eiropas Zāļu aģentūra atbrīvojusi no pienākuma iesniegt Brimica Genuair pētījumu rezultātus visās pediatriskās populācijas apakšgrupās ar HOPS (informāciju par lietošanu bērniem skatīt 4.2. apakšpunktā).
5.2. Farmakokinētiskās īpašības
Lietojot aklidīnija un formoterola kombināciju inhalāciju veidā, katras sastāvdaļas farmakokinētika būtiski neizmainījās, salīdzinot ar atsevišķu zāļu lietošanu.
Uzsūkšanās
Pēc vienas Brimica Genuair 340/12 mikrogramu devas inhalācijas aklidīnijs un formoterols ātri uzsūcas plazmā, sasniedzot maksimālo koncentrāciju plazmā 5 minūšu laikā no inhalācijas brīža veselām personām un 24 minūšu laikā no inhalācijas brīža HOPS pacientiem. Augstākā aklidīnija un formoterola koncentrācija plazmā līdzsvara stāvoklī, kas tika novērota HOPS pacientiem, kuri 5 dienas divreiz dienā ārstēti ar Brimica Genuair, tika sasniegta 5 minūtes pēc inhalācijas, un tā attiecīgi bija 128 pg/ml un 17 pg/ml.
Izkliede
Ar Genuair inhalatoru inhalētā aklidīnija nogulsnēšanās visā plaušu tilpumā sasniedza apmēram 30% no dozētās devas. Aklidīnija saistīšanās ar plazmas olbaltumvielām, kas noteikta in vitro, visticamāk atbilst metabolītu saistīšanai ar olbaltumvielām, notiekot aklidīnija ātrai hidrolīzei plazmā. Ar plazmas olbaltumvielām saistījās 87% no karbonskābes metabolīta un 15% no spirta metabolīta. Galvenā aklidīniju saistošā plazmas olbaltumviela ir albumīns.
11

Plazmas olbaltumvielu saistīšanās ar formoterolu ir no 61% līdz 64% (34% primāri saistās ar albumīnu). Ar ārstniecisko devu sasniegtajā koncentrācijas diapazonā nenotiek saistīšanās vietu piesātināšana.
Biotransformācija
Aklidīnijs ātri un lielā mērā hidrolizējas par tā farmakoloģiski neaktīvajiem spirta un karbonskābes atvasinājumiem. Pēc inhalācijas skābes metabolīta līmenis plazmā ir aptuveni 100 reizes augstāks par spirta metabolīta līmeni un neizmainītas aktīvās vielas līmeni. Hidrolīze notiek gan ķīmiski (neenzimātiski), gan enzimātiski ar esterāzēm. Galvenā cilvēka esterāze, kas iesaistīta hidrolīzē, ir butirilholīna esterāze. Inhalētā aklidīnija zemā absolūtā biopieejamība (<5%) ir tāpēc, ka aklidīnijs tiek pakļauts plašai sistēmiskai un presistēmiskai hidrolīzei, vai nu uzkrājoties plaušās vai norijot. Biotransformācijai ar CYP450 enzīmiem ir maza nozīme kopējā metaboliskā aklidīnija eliminācijā. In vitro pētījumi parādīja, ka aklidīnijs ārstnieciskā devā vai tā metabolīti neinhibē vai neinducē nevienu no citohroma P450 (CYP450) enzīmiem un neinhibē esterāzes (karboksilesterāzi, acetilholīnesterāzi un butirilholīnesterāzi). In vitro pētījumi parādīja, ka aklidīnijs un tā metabolīti nav P glikoproteīna substrāti vai inhibitori.
Formoterols galvenokārt tiek eliminēts metabolisma ceļā. Nozīmīgs eliminācijas ceļš ir tieša glikuronidācija ar O-demetilāciju, kam seko glikuronīda konjugācija, kas ir turpmākais metabolisma ceļš. Formoterola O-demetilācijā ir iesaistīti citohroma P450 izoenzīmi CYP2D6, CYP2C19, CYP2C9 un CYP2A6. Formoterols ārstnieciski nozīmīgās koncentrācijās neinhibē CYP450 enzīmus.
Eliminācija
Pēc Brimica Genuair 340/12 mikrogramu inhalācijas ar asins plazmas pārbaudi 24 stundas pēc devas lietošanas, aklidīnija un formoterola terminālais eliminācijas pusperiods aklidīnija bromīdam bija robežās no 11 līdz 33 stundām un formoterolam no 12 līdz 18 stundām. ir attiecīgi aptuveni 5 stundas un 8 stundas. Vidējais efektīvais eliminācijas pusperiods* novērots gan aklidīnijam, gan formoterolam (balstoties uz akumulācijas koeficientu) bija aptuveni 10 stundas. *Eliminācijas pusperiods atbilst zāļu akumulācijai, balstoties uz noteikto devu.
Pēc 400 mikrogramu radioaktīvi iezīmēta aklidīnija intravenozas ievadīšanas veselām personām aptuveni 1% no devas tika izvadīts ar urīnu kā neizmainīts aklidīnija bromīds. Kā metabolīti tika izvadīti līdz 65% no devas ar urīnu un līdz 33% ar fēcēm. Pēc 200 mikrogramu un 400 mikrogramu aklidīnija inhalācijas veselām personām un HOPS pacientiem neizmainīta aklidīnija izvadīšana ar urīnu bija ļoti maza, aptuveni 0,1% no ievadītās devas, kas norāda, ka izvadīšanai caur nierēm ir maza nozīme kopējā aklidīnija izvadīšanā no plazmas.
Lielākā daļa formoterola devas tiek pārveidota aknu vielmaiņas procesos, kam seko izvadīšana caur nierēm. Pēc inhalācijas 6% līdz 9% no ievadītās formoterola devas tiek izvadīta ar urīnu neizmainītā veidā vai kā tieši formoterola konjugāti.
Īpašās pacientu grupas
Gados vecāki pacienti Nav veikti aklidīnija/formoterola farmakokinētikas pētījumi gados vecākiem pacientiem. Tā kā gados vecākiem pacientiem nav nepieciešama ne aklidīnija, ne formoterola zāļu devas pielāgošana, aklidīnija/formoterola devas pielāgošana geriatrijas pacientiem nav pamatota.
Pacienti ar nieru un aknu darbības traucējumiem Nav pieejami dati par īpašu aklidīnija/formoterola lietošanu pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem. Tā kā pacientiem ar nieru vai aknu darbības traucējumiem nav nepieciešama ne aklidīnija, ne formoterola zāļu devas pielāgošana, aklidīnija/formoterola devas pielāgošana nav pamatota.
Etniskā piederība
12

Pēc atkārtotām Brimica Genuair 340/12 mikrogramu inhalācijām, aklidīnija un formoterola sistēmiskā iedarbība, ko mēra pēc AUC, ir līdzīga Japānas un kaukāziešu rases pacientiem.
5.3. Preklīniskie dati par drošumu
Neklīniskajos standartpētījumos iegūtie dati par farmakoloģisko drošumu, atkārtotu devu toksicitāti, genotoksicitāti, iespējamu kancerogenitāti un toksisku ietekmi uz reproduktivitāti un attīstību neliecina par īpašu risku cilvēkam.
Neklīniskajos pētījumos aklidīnija iedarbību uz reproduktīvo toksicitāti (fetotoksiskie efekti) un fertilitāti (neliels apaugļošanās biežuma, corpora lutea skaita samazinājums un pirmsimplantācijas un pēcimplantācijas zudums) novēroja vienīgi tad, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska.
Lietojot formoterolu, novēroja samazinātu auglību (implantācijas zudumi) žurkām, kā arī samazinātu agrīno postnatālo dzīvildzi un dzimšanas svaru, ja bija augstas formoterola sistēmiskās iedarbības devas. Žurkām un pelēm tika novērots neliels dzemdes leiomiomas gadījumu skaita pieaugums. Šāda iedarbība tiek uzskatīta par grauzēju klasei raksturīgu pēc ilgstošas β2 adrenoreceptoru agonistu lielu devu saņemšanas.
Neklīniskie pētījumi par aklidīnija/formoterola iedarbību uz kardiovaskulārajiem parametriem liecināja par palielinātu sirdsdarbības ātrumu un aritmiju, ja izmantotās devas un iedarbības ilgums pārsniedza cilvēkam maksimāli pieļaujamos. Tas liecina, ka klīniskajā praksē šī iedarbība nav būtiska. Ir zināms, ka šāda iedarbība tiek novērota kā pastiprināta farmakoloģiska atbildes reakcija uz β2 agonistiem.
6. FARMACEITISKĀ INFORMĀCIJA
6.1. Palīgvielu saraksts
Laktozes monohidrāts.
6.2. Nesaderība
Nav piemērojama.
6.3. Uzglabāšanas laiks
3 gadi.
Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas.
6.4. Īpaši uzglabāšanas nosacījumi
Zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra. Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam.
6.5. Iepakojuma veids un saturs
Genuair inhalators ir no vairākām daļām sastāvoša ierīce, kas izgatavota no plastmasas (polikarbonāta, akrilonitrila-butadiēna-stirola, polioksimetilēna, poliestera-butilēna-tereftalāta, polipropilēna, polistirola) un nerūsoša tērauda. Tā ir baltā krāsā, ar integrētu devu indikatoru un oranžu dozēšanas pogu. Iemutnis ir nosegts ar noņemamu oranžu aizsargvāciņu. Inhalators tiek piegādāts hermētiski noslēgtā alumīnija lamināta maisiņā, kurā ir silikagela desikanta paciņa, un tas ievietots kartona kastītē.
13

Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 30 devām. Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 60 devām. Kastīte, kas satur 3 inhalatorus ar 60 devām katrā. Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
6.6. Īpaši norādījumi atkritumu likvidēšanai un citi norādījumi par rīkošanos
Neizlietotās zāles vai izlietotie materiāli jāiznīcina atbilstoši vietējām prasībām.
Lietošanas norādījumi
Kā sākt lietošanu:
Pirms šo zāļu lietošanas izlasiet šos lietošanas norādījumus.
Iepazīstieties ar visām Jūsu Genuair inhalatora sastāvdaļām.

Kontroles lodziņš Zaļš = inhalators ir gatavs lietošanai

Devu indikators

Oranžā poga

Aizsargvāciņš

Kontroles lodziņš Sarkans = apstiprina pareizu inhalēšanu
Iemutnis

A attēls
Pirms lietošanas:
a. Pirms pirmās lietošanas atplēsiet noslēgto maisiņu un izņemiet inhalatoru. Izmetiet maisiņu un desikantu.
b. Nespiediet oranžo pogu, pirms esat gatavs ieelpot devu. c. Noņemiet vāciņu, viegli saspiežot pie bultiņām, kas iezīmētas katrā pusē (B attēls).

B attēls

Saspiediet un pavelciet
14

1. DARBĪBA: devas sagatavošana 1.1. Ielūkojieties iemutņa atverē un pārliecinieties, ka nekas to nenosprosto (C attēls). 1.2. Aplūkojiet kontroles lodziņu (tam jābūt sarkanam, C attēls).
SARKANS
Pārbaudiet iemutņa atveri
C attēls 1.3. Turiet inhalatoru horizontāli ar iemutni pret sevi un oranžo pogu tieši uz augšu (D attēls).
D attēls 1.4. Nospiediet oranžo pogu līdz galam, lai ielādētu savu devu (E attēls). Kad nospiežat pogu līdz galam, kontroles lodziņa krāsa mainās no sarkanas uz zaļu. Pārliecinieties, ka oranžā poga ir augšpusē. Neturiet slīpi. 1.5. Atlaidiet oranžo pogu (F attēls). Obligāti atlaidiet pogu, lai inhalators varētu darboties pareizi.

E attēls

F attēls
15

Apstājieties un pārbaudiet: 1.6. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir zaļš (G attēls).
Jūsu zāles tagad ir gatavas lietošanai. Pārejiet pie 2. DARBĪBAS "Zāļu ieelpošana". ZAĻŠ
G attēls Kā rīkoties, ja pēc pogas nospiešanas lodziņš vēl aizvien ir sarkans (H attēls).
H attēls Deva nav sagatavota. Atkārtojiet 1. DARBĪBU “Devas sagatavošana”, no 1.1. līdz 1.6. darbībai. 2. DARBĪBA: Zāļu ieelpošana Pirms lietošanas izlasiet aprakstu no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Neturiet slīpi. 2.1. Aizgriezieties no inhalatora un pilnībā izelpojiet. Nekādā gadījumā neizelpojiet inhalatorā (I
attēls).
I attēls 2.2. Turiet galvu taisni, ielieciet iemutni starp lūpām, un cieši aptveriet to ar lūpām (J attēls).
16

Inhalācijas laikā neturiet oranžo pogu nospiestu.
J attēls 2.3. Spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa muti. Turpiniet ieelpot pēc iespējas ilgāk. Skaņa “klik” ļaus saprast, ka lietojat inhalatoru pareizi. Turpiniet elpot pēc iespējas ilgāk pēc tam, kad izdzirdēsiet skaņu “klik”. Daži pacienti, iespējams, nedzirdēs skaņu “klik”. Izmantojiet kontroles lodziņu, lai pārliecinātos, ka Jūs ieelpojāt zāles pareizi. 2.4. Izņemiet inhalatoru no mutes. 2.5. Aizturiet elpu pēc iespējas ilgāk. 2.6. Aizgriezieties no inhalatora un lēni izelpojiet. Dažiem pacientiem mutē var rasties graudaina sajūta vai arī viņi var sajust viegli saldu vai nedaudz rūgtu garšu. Nelietojiet papildu devu, ja Jūs pēc inhalācijas neko nesagaršojat un Jums nerodas graudaina sajūta. Apstājieties un pārbaudiet: 2.7. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir sarkans (K attēls). Tas nozīmē, ka Jūs ieelpojāt
savas zāles pareizi. SARKANS
K attēls
17

Kā rīkoties, ja lodziņš pēc inhalācijas joprojām ir zaļš (L attēls).
L attēls Tas nozīmē, ka Jūs neesat ieelpojis savas zāles pareizi. Atkārtojiet 2. DARBĪBU “Zāļu ieelpošana” un veiciet no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Ja kontroles lodziņš vēl aizvien nekļūst sarkans, Jūs, iespējams, aizmirsāt pirms ieelpošanas atlaist oranžo pogu vai arī Jūs neieelpojāt pietiekami spēcīgi. Ja tā notiek, mēģiniet vēlreiz. Pārliecinieties, ka Jūs esat atlaidis oranžo pogu un pilnībā izelpojis. Tad spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa iemutni. Lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, ja kontroles lodziņš pēc atkārtotajiem mēģinājumiem vēl aizvien ir zaļš. Pēc katras lietošanas no jauna uzlieciet iemutnim aizsargvāciņu (M attēls), lai nepieļautu inhalatora piesārņošanu ar putekļiem un citām vielām. Inhalators ir jāizmet, ja pazaudējāt tā vāciņu.
M attēls Papildu informācija: Kā rīkoties, ja nejauši sagatavojāt devu? Uzglabājiet inhalatoru ar uzliktu vāciņu, līdz ir pienākusi nākamā reize zāļu inhalēšanai, tad noņemiet vāciņu un sāciet ar 1.6. darbību. Kā darbojas devu indikators?
 Devu indikators parāda kopējo inhalatorā palikušo devu skaitu (N attēls).  Pirmajā lietošanas reizē katrs inhalators nodrošinās vismaz 60 vai vismaz 30 devas, atkarībā no
iepakojuma lieluma.  Ik reizi, kad, nospiežot oranžo pogu, ielādējat devu, devu indikators pārvietojas nedaudz tuvāk
nākamajam skaitlim (50, 40, 30, 20, 10 vai 0). Kad ir jāiegādājas jauns inhalators? Jauns inhalators ir jāiegādājas:
 ja Jūsu inhalators izskatās bojāts vai Jūs pazaudējat tā vāciņu vai
18

 kad devu indikatorā parādās sarkani svītrota josla, tā liecina, ka drīzumā būs pienākusi pēdējā deva ( N attēls), vai
 ja Jūsu inhalators ir tukšs (O attēls).

Devu indikators lēni pārvietojas no 60 līdz 0: 60, 50, 40, 30, 20, 10, un 0.

Devu indikators

Sarkani svītrotā josla

N attēls Kā uzzināt, ka inhalators ir tukšs? Kad oranžā poga vairs pilnībā neatgriezīsies augšējā stāvoklī, bet paliks fiksēta vidus stāvoklī, inhalācijai ir sagatavota pēdējā deva (O attēls). Pat ja oranžā poga ir nofiksēta, pēdējo devu vēl aizvien var ieelpot. Pēc tam inhalatoru vairs nevar lietot, un Jums jāsāk lietot jauns inhalators.
Fiksēta
O attēls Kā tīrīt inhalatoru? NEKAD nelietojiet ūdeni, lai tīrītu inhalatoru, jo tas var sabojāt zāles. Ja vēlaties notīrīt savu inhalatoru, vienkārši noslaukiet iemutņa ārpusi ar sausu salveti vai papīra dvieli.
7. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKS AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Zviedrija
19

8. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/963/001 EU/1/14/963/002 EU/1/14/963/003 9. PIRMĀS REĢISTRĀCIJAS/PĀRREĢISTRĀCIJAS DATUMS Reģistrācijas datums: 2014. gada 19. novembris Pēdējās pārreģistrācijas datums: 10. TEKSTA PĀRSKATĪŠANAS DATUMS Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
20

II PIELIKUMS A. RAŽOTĀJS(-I), KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI
IEROBEŽOJUMI C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU
ZĀĻU LIETOŠANU
21

A. RAŽOTĀJS, KAS ATBILD PAR SĒRIJAS IZLAIDI Ražotāja, kas atbild par sērijas izlaidi, nosaukums un adrese Industrias Farmacéuticas Almirall, S.L. Ctra. Nacional II, Km. 593 08740 Sant Andreu de la Barca, Barcelona Spānija
B. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBAS UN LIETOŠANAS NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI Recepšu zāles.
C. CITI REĢISTRĀCIJAS NOSACĪJUMI UN PRASĪBAS  Periodiski atjaunojamais drošuma ziņojums Šo zāļu periodiski atjaunojamo drošuma ziņojumu iesniegšanas prasības ir norādītas Eiropas Savienības atsauces datumu un periodisko ziņojumu iesniegšanas biežuma sarakstā (EURD sarakstā), kas sagatavots saskaņā ar Direktīvas 2001/83/EK 107.c panta 7. punktu, un visos turpmākajos saraksta atjauninājumos, kas publicēti Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē.
D. NOSACĪJUMI VAI IEROBEŽOJUMI ATTIECĪBĀ UZ DROŠU UN EFEKTĪVU ZĀĻU LIETOŠANU
 Riska pārvaldības plāns (RPP) Reģistrācijas apliecības īpašniekam jāveic nepieciešamās farmakovigilances darbības un pasākumi, kas sīkāk aprakstīti reģistrācijas pieteikuma 1.8.2. modulī iekļautajā apstiprinātajā RPP un visos turpmākajos atjauninātajos apstiprinātajos RPP. Atjaunināts RPP jāiesniedz:
 pēc Eiropas Zāļu aģentūras pieprasījuma;  ja ieviesti grozījumi riska pārvaldības sistēmā, jo īpaši gadījumos, kad saņemta jauna
informācija, kas var būtiski ietekmēt ieguvumu/riska profilu, vai nozīmīgu (farmakovigilances vai riska mazināšanas) rezultātu sasniegšanas gadījumā.
22

 Saistības veikt pēcreģistrācijas pasākumus

Reģistrācijas apliecības īpašniekam noteiktā laika periodā jāveic turpmāk norādītie pasākumi.

Apraksts
Iesniegt rezultātus, kas iegūti apstiprinātajā (drug utilisation study, DUS un pēcreģistrācijas drošuma pētījumā (post-authorisation safety study, PASS) aklidīnija bromīdam, lai novērtētu kopējo mirstību un ieteiktos kardiovaskulārā drošuma mērķa kritērijus (ar papildu sirds aritmijas mērķa kritēriju) pacientiem ar HOPS, lietojot aklidīniju/formoterolu, saskaņā ar Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee, PRAC) apstiprināto protokolu.

Izpildes termiņš 2023

23

III PIELIKUMS MARĶĒJUMA TEKSTS UN LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
24

A. MARĶĒJUMA TEKSTS
25

INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ ĀRĒJĀ IEPAKOJUMA KARTONA KASTĪTE
1. ZĀĻU NOSAUKUMS Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate
2. AKTĪVĀS(-O) VIELAS(-U) NOSAUKUMS(-I) UN DAUDZUMS(-I) Katra ievadītā deva satur 396 mikrogramus aklidīnija bromīda (ekvivalents 340 mikrogramiem aklidīnija) un 11,8 mikrogramus formoterola fumarāta dihidrāta.
3. PALĪGVIELU SARAKSTS Satur arī: laktozi Papildu informāciju skatīt lietošanas instrukcijā.
4. ZĀĻU FORMA UN SATURS Inhalācijas pulveris 1 inhalators, kas satur 30 devas 1 inhalators, kas satur 60 devas 3 inhalatori, kuri katrs satur 60 devas
5. LIETOŠANAS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Pirms lietošanas izlasiet lietošanas instrukciju. Inhalācijām 6. ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI PAR ZĀĻU UZGLABĀŠANU BĒRNIEM NEREDZAMĀ UN
NEPIEEJAMĀ VIETĀ Uzglabāt bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
7. CITI ĪPAŠI BRĪDINĀJUMI, JA NEPIECIEŠAMS
8. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas.
26

9. ĪPAŠI UZGLABĀŠANAS NOSACĪJUMI Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam.
10. ĪPAŠI PIESARDZĪBAS PASĀKUMI, IZNĪCINOT NEIZLIETOTĀS ZĀLES VAI IZMANTOTOS MATERIĀLUS, KAS BIJUŠI SASKARĒ AR ŠĪM ZĀLĒM, JA PIEMĒROJAMS
11. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS UN ADRESE AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Zviedrija AstraZeneca (AstraZeneca logotips)
12. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS NUMURS(-I) EU/1/14/963/001 1 inhalators ar 60 devām EU/1/14/963/002 3 inhalatori ar 60 devām katrs EU/1/14/963/003 1 inhalators ar 30 devām
13. SĒRIJAS NUMURS Lot
14. IZSNIEGŠANAS KĀRTĪBA
15. NORĀDĪJUMI PAR LIETOŠANU
16. INFORMĀCIJA BRAILA RAKSTĀ brimica genuair
17. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – 2D SVĪTRKODS 2D svītrkods, kurā iekļauts unikāls identifikators. 18. UNIKĀLS IDENTIFIKATORS – DATI, KURUS VAR NOLASĪT PERSONA PC: SN: NN:
27

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ BLISTERA VAI PLĀKSNĪTES ALUMĪNIJA MAISIŅŠ 1. ZĀĻU NOSAUKUMS Brimica Genuair 340 mikrogrami/12 mikrogrami inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate 2. REĢISTRĀCIJAS APLIECĪBAS ĪPAŠNIEKA NOSAUKUMS AstraZeneca (AstraZeneca logotips) 3. DERĪGUMA TERMIŅŠ EXP Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas. 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. CITA Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam. [bultiņa] Atplēst šeit
28

MINIMĀLĀ INFORMĀCIJA, KAS JĀNORĀDA UZ MAZA IZMĒRA TIEŠĀ IEPAKOJUMA INHALATORA ETIĶETE 1. ZĀĻU NOSAUKUMS UN IEVADĪŠANAS VEIDS(-I) Brimica Genuair 340 mcg/12 mcg inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate Inhalācijām 2. LIETOŠANAS VEIDS
3. DERĪGUMA TERMIŅŠ Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas. EXP 4. SĒRIJAS NUMURS Lot 5. SATURA SVARS, TILPUMS VAI VIENĪBU DAUDZUMS 30 devas 60 devas 6. CITA AstraZeneca (AstraZeneca logotips)
29

B. LIETOŠANAS INSTRUKCIJA
30

Lietošanas instrukcija: informācija pacientam
Brimica Genuair 340 mikrogrami /12 mikrogrami inhalācijas pulveris aclidinium/formoterol fumarate dihydrate
Šīm zālēm tiek piemērota papildu uzraudzība. Tādējādi būs iespējams ātri identificēt jaunāko informāciju par šo zāļu drošumu. Jūs varat palīdzēt, ziņojot par jebkādām novērotajām blakusparādībām. Par to, kā ziņot par blakusparādībām, skatīt 4. punkta beigās.
Pirms zāļu lietošanas uzmanīgi izlasiet visu instrukciju, jo tā satur Jums svarīgu informāciju. - Saglabājiet šo instrukciju! Iespējams, ka vēlāk to vajadzēs pārlasīt. - Ja Jums rodas jebkādi jautājumi, vaicājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai. - Šīs zāles ir parakstītas tikai Jums. Nedodiet tās citiem. Tās var nodarīt ļaunumu pat tad, ja šiem
cilvēkiem ir līdzīgas slimības pazīmes. - Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas
attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Skatīt 4. punktu.
Šajā instrukcijā varat uzzināt: 1. Kas ir Brimica Genuair un kādam nolūkam tās lieto 2. Kas Jums jāzina pirms Brimica Genuair lietošanas 3. Kā lietot Brimica Genuair 4. Iespējamās blakusparādības 5. Kā uzglabāt Brimica Genuair 6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Lietošanas norādījumi
1. Kas ir Brimica Genuair un kādam nolūkam tās lieto
Kas ir Brimica Genuair Šīs zāles satur divas aktīvās vielas, kuras sauc par aklidīniju un formoterola fumarāta dihidrātu. Tās abas pieder zāļu grupai, kuru sauc par bronhodilatatoriem. Bronhodilatatori atslābina elpceļu muskuļus, kas ļauj elpceļiem plašāk atvērties un atvieglo elpošanu. Genuair inhalators izmanto Jūsu elpu, lai nogādātu aktīvās vielas tieši Jūsu plaušās.
Kādam nolūkam lieto Brimica Genuair Brimica Genuair lieto pieaugušiem pacientiem, kuriem ir elpošanas grūtības tādas plaušu slimības dēļ, ko sauc par hronisku obstruktīvu plaušu slimību (HOPS), kurā elpceļi un gaisa maisi plaušās kļūst bojāti vai bloķēti. Atverot elpceļus, zāles palīdz atvieglot tādus simptomus kā elpas trūkums. Regulāra Brimica Genuair lietošana samazinās HOPS ietekmi uz Jūsu ikdienas dzīvi.
2. Kas Jums jāzina pirms Brimica Genuair lietošanas
Nelietojiet Brimica Genuair šādos gadījumos: - ja Jums ir alerģija pret aklidīniju, formoterola fumarāta dihidrātu vai kādu citu (6. punktā
minēto) šo zāļu sastāvdaļu.
Brīdinājumi un piesardzība lietošanā Pirms Brimica Genuair lietošanas konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu, ja Jums ir tālāk minētās slimības vai simptomi: - ja Jums ir astma. Šīs zāles nedrīkst lietot astmas ārstēšanai; - ja Jums ir sirds slimības; - ja Jums ir epilepsija; - ja Jums ir vairogdziedzera slimības (tireotoksikoze); - ja Jums kādā no virsnieru dziedzeriem ir audzējs (feohromocitoma); - ja Jums ir urinēšanas traucējumi vai problēmas palielinātas prostatas dēļ;
31

- ja Jums ir acu slimība, ko sauc par šaura leņķa glaukomu, kas acī izraisa augstu spiedienu.
Pārtrauciet lietot Brimica Genuair un nekavējoties vērsieties pēc medicīniskās palīdzības, ja uz Jums attiecas tālāk minētais: - ja tūlīt pēc šo zāļu lietošanas Jums ir pēkšņa spiedoša sajūta krūškurvī, klepus, sēkšana vai elpas
trūkums. Skatīt 4.punktu.
Brimica Genuair tiek lietotas kā uzturošā (ilgtermiņa) HOPS ārstēšana. Šīs zāles nedrīkst lietot, lai ārstētu pēkšņa elpas trūkuma vai sēkšanas lēkmi.
Ja Brimica Genuair lietošanas laikā Jūsu parastie HOPS simptomi (elpas trūkums, sēkšana, klepus) nemazinās vai pastiprinās, turpiniet tās lietot, tomēr sazinieties ar ārstu cik vien drīz iespējams, jo Jums var būt nepieciešamas citas zāles.
Ja Jūs redzat oreolus ap gaismām vai krāsainiem attēliem, Jums ir sāpes vai diskomforts acīs vai ir īslaicīgi neskaidra redze, sazinieties ar ārstu cik vien drīz iespējams.
Sausa mute tika novērota, lietojot tādas zāles kā Brimica Genuair. Ilgtermiņā sausa mute var tikt saistīta ar zobu bojājumu, tāpēc ir svarīgi pievērst uzmanību mutes higiēnai.
Bērni un pusaudži Brimica Genuair nedrīkst lietot bērni vai pusaudži, kas jaunāki par 18 gadiem.
Citas zāles un Brimica Genuair Pastāstiet ārstam vai farmaceitam par visām zālēm, kuras lietojat pēdējā laikā, esat lietojis vai varētu lietot. Lietojot Brimica Genuair kopā ar dažām citām zālēm, var tikt izmainīta Brimica Genuair vai citu zāļu iedarbība.
Pastāstiet ārstam vai farmaceitam, ja lietojat tālāk norādītās zāles.  Jebkādas zāles apgrūtinātas elpošanas ārstēšanai, kas varētu būt līdzīgas Brimica Genuair.  Zāles, kas pazemina kālija līmeni asinīs. Tās ietver: o iekšķīgi lietojamus kortikosteroīdos līdzekļus (piemēram, prednizolons); o diurētiskus līdzekļus (piemēram, furosemīds vai hidrohlorotiazīds); o atsevišķas zāles, kuras lieto elpošanas sistēmas slimību ārstēšanai (piemēram, teofilīns).  Zāles, kuras sauc par bēta blokatoriem un kuras var tikt lietotas, lai ārstētu augstu asinsspiedienu vai citas sirds slimības (piemēram, atenolols vai propranolols), vai ārstētu glaukomu (piemēram, timolols).  Zāles, kuras var izraisīt izmaiņu veidu Jūsu sirds elektriskajā aktivitātē, ko sauc par QT intervāla pagarināšanos (novērots elektrokardiogrammā). Tās ietver zāles, kuras izmanto šādu slimību ārstēšanai: o depresija (piemēram, monoamīna oksidāzes inhibitori vai tricikliskie antidepresanti); o bakteriālas infekcijas (piemēram, eritromicīns, klaritromicīns, telitromicīns); o alerģiskas reakcijas (antihistamīna līdzekļi).
Grūtniecība un barošana ar krūti Ja Jūs esat grūtniece vai barojat bērnu ar krūti, ja domājat, ka Jums varētu būt grūtniecība vai plānojat grūtniecību, pirms šo zāļu lietošanas konsultējieties ar ārstu, medmāsu vai farmaceitu. Jūs nedrīkstat lietot Brimica Genuair, ja Jums ir iestājusies grūtniecība vai barojat bērnu ar krūti, ja vien ārsts nav licis to darīt.
Transportlīdzekļu vadīšana un mehānismu apkalpošana Maz ticams, ka Brimica Genuair varētu ietekmēt Jūsu spēju vadīt transportlīdzekļus vai apkalpot mehānismus. Dažiem pacientiem šīs zāles var izraisīt neskaidru redzi vai reiboni. Ja Jums ir kāda no šīm blakusparādībām, nevadiet transportlīdzekļus un neapkalpojiet mehānismus, līdz reibonis pāriet un atjaunojas normāla redze.
32

Brimica Genuair satur laktozi Šīs zāles satur laktozi. Ja ārsts ir teicis, ka Jums ir kāda cukura nepanesība, pirms lietojat šīs zāles, konsultējieties ar ārstu.
3. Kā lietot Brimica Genuair
Vienmēr lietojiet šīs zāles tieši tā, kā ārsts vai farmaceits Jums teicis. Neskaidrību gadījumā vaicājiet ārstam vai farmaceitam.
- Ieteicamā deva ir viena inhalācija no rīta un viena inhalācija vakarā. - Jūs varat lietot Brimica Genuair jebkurā laikā pirms vai pēc uztura vai dzēriena. - Brimica Genuair iedarbība ilgst 12 stundas, tāpēc Jums jācenšas lietot Brimica Genuair vienā un
tajā pašā laikā katru rītu un vakaru. Tas nodrošinās, ka Jūsu organismā vienmēr būs pietiekams zāļu daudzums, lai palīdzētu Jums vieglāk elpot dienā un naktī. Regulāra zāļu lietošana noteiktā laikā palīdz atcerēties tās lietot. - Ieteicamo devu var lietot gados vecāki cilvēki un pacienti ar nieru vai aknu darbības traucējumiem. Šiem pacientiem nav nepieciešama devas pielāgošana. - Brimica Genuair ir paredzēts inhalācijām. - Lietošanas norādījumi: skatīt “Lietošanas norādījumi” šīs lietošanas instrukcijas beigās. Ja neesat pārliecināts par to, kā lietot Brimica Genuair, sazinieties ar ārstu vai farmaceitu.
HOPS ir ilgstoša slimība, tāpēc Brimica Genuair ir ilgstošai lietošanai. Zāles ir jālieto katru dienu, divreiz dienā un ne tikai tad, kad novērojat elpošanas traucējumus vai citus HOPS simptomus.
Ja esat lietojis Brimica Genuair vairāk nekā noteikts Ja domājat, ka esat lietojis Brimica Genuair vairāk nekā noteikts, iespējams, Jums parādīsies dažas blakusparādības, piemēram, neskaidra redze, sausa mute, slikta pašsajūta, drebuļi/trīce, galvassāpes, sirdsklauves vai paaugstināts asinsspiediens, tādēļ Jums nekavējoties jāsazinās ar ārstu vai jādodas uz tuvāko neatliekamās palīdzības sniegšanas iestādi. Parādiet Brimica Genuair iepakojumu. Var būt nepieciešama medicīniska palīdzība.
Ja esat aizmirsis lietot Brimica Genuair Ja esat aizmirsis kādu Brimica Genuair devu, vienkārši lietojiet nākamo devu cik ātri vien iespējams, un lietojiet nākamo devu parastajā laikā. Nelietojiet dubultu devu, lai aizvietotu aizmirsto devu.
Ja pārtraucat lietot Brimica Genuair Šīs zāles ir ilgstošai lietošanai. Ja vēlaties pārtraukt ārstēšanu, vispirms aprunājieties ar savu ārstu, jo Jūsu simptomi var pastiprināties.
Ja Jums ir kādi jautājumi par šo zāļu lietošanu, jautājiet ārstam, farmaceitam vai medmāsai.
4. Iespējamās blakusparādības
Tāpat kā visas zāles, šīs zāles var izraisīt blakusparādības, kaut arī ne visiem tās izpaužas. Pātrauciet zāļu lietošanu un nekavējoties sazinieties ar savu ārstu: - ja Jums parādās sejas, rīkles, lūpu vai mēles pietūkums (ar vai bez apgrūtinātas elpošanas vai
norīšanas), smagi, niezoši izsitumi uz ādas (nātrene) – tās var būt alerģiskas reakcijas pazīmes. Šo reakciju biežumu nevar noteikt pēc pieejamiem datiem. - ja tūtīt pēc zāļu lietošanas Jums ir pēkšņa spiedoša sajūta krūškurvī, klepus, sēkšana vai elpas trūkums. Tās var būt tāda stāvokļa pazīmes, ko sauc par „paradoksālām bronhospazmām”, kas ir pārmērīgas un paildzinātas elpceļu muskuļu kontrakcijas uzreiz pēc ārstēšanas ar bronhodilatoru. Šīs blakusparādības var izpausties reti (var izpausties 1 no 1 000 cilvēkiem).
33

Dažas blakusparādības var būt smagas: ja Jums rodas kāda no šīm blakusparādībām, nekavējoties to pastāstiet ārstam.
Retāk: (var izpausties līdz 1 no 100 cilvēkiem) - Muskuļu vājums, raustīšanās un/vai sirds ritma traucējumi, kas var būt pazīmes samazinātam
kālija līmenim asinīs. - Nogurums, pastiprinātas slāpes un/vai biežāka nekā parasti urinēšanas nepieciešamība, kas var
būt pazīmes paaugstinātam cukura līmenim asinīs. - Sirdsklauves, kas var būt neparasti ātras sirdsdarbības vai sirds ritma traucējumu pazīmes.
Reti: (var izpausties līdz 1 no 1 000 cilvēkiem) - Pēkšņa apgrūtināta elpošana vai norīšana, mēles, rīkles, lūpu vai sejas pietūkums, izsitumi
un/vai nieze – tās var būt alerģiskas reakcijas pazīmes.
Citas blakusparādības, kas var izpausties Brimica Genuair lietošanas laikā
Bieži: (var izpausties līdz 1 no 10 cilvēkiem) - Iekaisuša kakla un iesnu kombinācija – tās var būt nazofaringīta pazīmes. - Galvassāpes. - Sāpīga un/vai bieža urinēšana – tās var būt urīnceļu infekcijas pazīmes. - Klepus. - Caureja. - Aizlikts, tekošs vai nosprostots deguns un/vai sāpes vai spiediena sajūta vaigos un pierē – tās
var būt sinusīta pazīmes. - Reibonis. - Muskuļu krampji. - Slikta dūša (nelabums). - Miega traucējumi. - Sausa mute. - Muskuļu sāpes. - Abscess (infekcija) zoba pamatnes audos. - Asinīs paaugstināts parasti muskuļos esošas olbaltumvielas – kreatīna fosfokināzes līmenis. - Drebuļi/trīce. - Trauksme.
Retāk: - Paātrināta sirdsdarbība (tahikardija). - Sāpes krūtīs vai spiediena sajūta krūtīs (stenokardija). - Neskaidra redze. - Balss skaņas izmaiņas (disfonija). - Urinēšanas traucējumi vai sajūta, ka urīnpūslis nav pilnībā iztukšots (urīna aizture). - Izmainīts sirdsdarbības pieraksts (QT intervāla pagarināšanās), kas var izraisīt sirds ritma
traucējumus. - Garšas sajūtas izmaiņas (disgeizija). - Kairinājums rīklē. - Mutes gļotādas iekaisums (stomatīts). - Paaugstināts asinsspiediens. - Uzbudinājums. - Izsitumi. - Ādas nieze.
34

Ziņošana par blakusparādībām Ja Jums rodas jebkādas blakusparādības, konsultējieties ar ārstu, farmaceitu vai medmāsu. Tas attiecas arī uz iespējamām blakusparādībām, kas nav minētas šajā instrukcijā. Jūs varat ziņot par blakusparādībām arī tieši, izmantojot V pielikumā minēto nacionālās ziņošanas sistēmas kontaktinformāciju. Ziņojot par blakusparādībām, Jūs varat palīdzēt nodrošināt daudz plašāku informāciju par šo zāļu drošumu.
5. Kā uzglabāt Brimica Genuair
Uzglabāt šīs zāles bērniem neredzamā un nepieejamā vietā.
Nelietot šīs zāles pēc derīguma termiņa beigām, kas norādīts uz inhalatora etiķetes, kartona kastītes un inhalatora maisiņa pēc „Derīgs līdz”. Derīguma termiņš attiecas uz norādītā mēneša pēdējo dienu.
Zālēm nav nepieciešama īpaša uzglabāšanas temperatūra.
Uzglabājiet Genuair inhalatoru aizsargātu noslēgtajā maisiņā līdz tā lietošanas perioda sākumam.
Izlietot 60 dienu laikā pēc maisiņa atvēršanas.
Nelietojiet Brimica Genuair, ja pamanāt, ka iepakojums ir bojāts, vai tam redzamas atvēršanas pazīmes.
Pēc pēdējās devas izlietošanas inhalators ir jāizmet. Neizmetiet zāles sadzīves atkritumos. Vaicājiet farmaceitam, kā izmest zāles, kuras vairs nelietojat. Šie pasākumi palīdzēs aizsargāt apkārtējo vidi.
6. Iepakojuma saturs un cita informācija
Ko satur Brimica Genuair - Aktīvās vielas ir aklidīnija bromīds un formoterola fumarāta dihidrāts. Katra ievadītā deva
(deva, kas izdalās no iemutņa) satur 396 mikrogramus aklidīnija bromīda, kas ekvivalents 340 mikrogramiem aklidīnija, un 11,8 mikrogramus formoterola fumarāta dihidrāta. - Cita sastāvdaļa ir laktozes monohidrāts (papildu informācijai skatīt 2.punktā zem “Brimica Genuair satur laktozi”).
Brimica Genuair ārējais izskats un iepakojums Brimica Genuair ir balts vai gandrīz balts inhalācijas pulveris. Genuair inhalators ir balta ierīce ar integrētu devu indikatoru un oranžu dozēšanas pogu. Iemutis ir nosegts ar noņemamu oranžu aizsargvāciņu. Tas tiek piegādāts hermētiski noslēgtā alumīnija maisiņā, kurā ir desikanta paciņa. Pēc inhalatora izņemšanas no maisiņa, maisiņš un desikants ir jāizmet.
Piegādātie iepakojuma izmēri:
Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 30 devām. Kastīte, kas satur 1 inhalatoru ar 60 devām. Kastīte, kas satur 3 inhalatorus ar 60 devām katrā.
Visi iepakojuma lielumi tirgū var nebūt pieejami.
Reģistrācijas apliecības īpašnieks AstraZeneca AB SE-151 85 Södertälje Zviedrija
35

Ražotājs: Industrias Farmacéuticas Almirall, S.A. Ctra. Nacional II, Km. 593 08740 Sant Andreu de la Barca, Barcelona Spānija

Lai saņemtu papildu informāciju par šīm zālēm, lūdzam sazināties ar reģistrācijas apliecības īpašnieka vietējo pārstāvniecību:

België/Belgique/Belgien AstraZeneca S.A./N.V. Tél/Tel: + 32 2 370 48 11

Lietuva UAB “BERLIN-CHEMIE MENARINI BALTIC” Tel: +370 52 691 947

България

Luxembourg/Luxemburg

“Берлин-Хеми/А. Менарини България” EООД AstraZeneca S.A./N.V.

тел.: +359 2 454 0950

Tél/Tel: + 32 2 370 48 11

Česká republika

Magyarország

Berlin-Chemie/A.Menarini Ceska republika s.r.o. Berlin-Chemie/A. Menarini Kft.

Tel: +420 267 199 333

Tel.: +36 23501301

Danmark AstraZeneca A/S Tlf: +45 43 66 64 62

Malta Associated Drug Co. Ltd Tel: +356 2277 8000

Deutschland Berlin-Chemie AG Tel: +49 (0) 30 67070

Nederland AstraZeneca BV Tel: +31 79 363 2222

AstraZeneca GmbH Tel: +49 41 03 7080

Eesti OÜ Berlin-Chemie Menarini Eesti Tel: +372 667 5001

Norge AstraZeneca AS Tlf: +47 21 00 64 00

Ελλάδα MENARINI HELLAS AE Τηλ: +30 210 8316111-13

Österreich A. Menarini Pharma GmbH. Tel: +43 1 879 95 85-0

España Laboratorios Menarini S.A. Tel: +34-93 462 88 00

Polska Berlin-Chemie/Menarini Polska Sp. z o.o. Tel.: +48 22 566 21 00

France MENARINI France Tél: +33 (0)1 45 60 77 20

Portugal A. Menarini Portugal – Farmacêutica, S.A. Tel: +351 210 935 500

Hrvatska Berlin-Chemie Menarini Hrvatska d.o.o. Tel: + 385 1 4821 361

România Berlin-Chemie A.Menarini S.R.L. Tel: +40 21 232 34 32

36

Ireland A. Menarini Pharmaceuticals Ireland Ltd Tel: +353 1 284 6744
Ísland Vistor hf. Sími: +354 535 70 00
Italia Laboratori Guidotti S.p.A. Tel: +39- 050 971011
Κύπρος
Αλέκτωρ Φαρµακευτική Λτδ Τηλ: +357 22490305
Latvija SIA Berlin-Chemie/Menarini Baltic Tel: +371 67103210

Slovenija Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Ljubljana d.o.o. Tel: +386 01 300 2160
Slovenská republika Berlin-Chemie / A. Menarini Distribution Slovakia s.r.o. Tel: +421 2 544 30 730
Suomi/Finland AstraZeneca Oy Puh/Tel: +358 10 23 010
Sverige AstraZeneca AB Tel: +46 8 553 26 000
United Kingdom AstraZeneca UK Ltd Tel: +44 1582 836 836

Šī lietošanas instrukcija pēdējo reizi pārskatīta
Sīkāka informācija par šīm zālēm ir pieejama Eiropas Zāļu aģentūras tīmekļa vietnē http://www.ema.europa.eu.
Lietošanas norādījumi
Šajā punktā ir informācija par Genuair inhalatora lietošanu. Ir svarīgi, lai Jūs izlasītu šo informāciju, jo Genuair, iespējams, darbojas citādi, nekā inhalatori, kurus lietojāt iepriekš. Video pamācība kā lietot Genuair inhalatoru ir pieejama arī www.genuair.com un izmantojot zemāk redzamo kodu. Ja Jums ir jautājumi par inhalatora lietošanu, lūdzu, jautājiet padomu savam ārstam, farmaceitam vai medmāsai.

Lietošanas norādījumi ir sadalīti šādās daļās: - Kā sākt lietošanu - 1. darbība: devas sagatavošana - 2. darbība: devas ieelpošana - Papildu informācija
Kā sākt lietošanu Pirms šo zāļu lietošanas izlasiet šos lietošanas norādījumus. Iepazīstieties ar visām Jūsu Genuair inhalatora sastāvdaļām.
37

Kontroles lodziņš Zaļš = inhalators ir gatavs lietošanai

Devu indikators

Aizsargvā ciņš

Oranžā poga
Kontroles lodziņš Sarkans = atbilst pareizai ieelpošanai Iemutnis

A attēls
Pirms lietošanas:
a. Pirms pirmās lietošanas, atplēsiet noslēgto maisiņu un izņemiet inhalatoru. Izmetiet maisiņu un desikantu.
b. Nespiediet oranžo pogu pirms esat gatavs ieelpot devu. c. Noņemiet vāciņu, viegli saspiežot pie bultiņām, kas iezīmētas katrā pusē (B attēls).

Saspiediet un pavelciet
B attēls 1. DARBĪBA: devas sagatavošana 1.1. Ielūkojieties iemutņa atverē un pārliecinieties, ka nekas to nenosprosto (C attēls). 1.2. Aplūkojiet kontroles lodziņu (tam ir jābūt sarkanam, C attēls).

38

SARKANS
Pārbaudiet iemutņa atveri C attēls 1.3. Turiet inhalatoru horizontāli ar iemutni pret sevi un oranžo pogu tieši uz augšu (D attēls).
D attēls 1.4. Nospiediet oranžo pogu līdz galam, lai ielādētu savu devu (E attēls). Kad nospiežat pogu līdz galam, kontroles lodziņa krāsa mainās no sarkanas uz zaļu. Pārliecinieties, ka oranžā poga ir augšpusē. Neturiet slīpi. 1.5. Atlaidiet oranžo pogu (F attēls). Obligāti atlaidiet pogu, lai inhalators varētu darboties pareizi.

E attēls

F attēls

Apstājieties un pārbaudiet:

39

1.6. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir zaļš (G attēls). Jūsu zāles tagad ir gatavas lietošanai. Pārejiet pie 2. DARBĪBAS "Zāļu ieelpošana".
ZAĻŠ
G attēls Kā rīkoties, ja pēc pogas nospiešanas lodziņš vēl aizvien ir sarkans (H attēls).
H attēls Deva nav sagatavota. Atkārtojiet 1. DARBĪBU “Devas sagatavošana”, no 1.1. līdz 1.6. darbībai. 2. DARBĪBA: Zāļu ieelpošana Pirms lietošanas izlasiet aprakstu no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Neturiet slīpi. 2.1. Aizgriezieties no inhalatora un pilnībā izelpojiet. Nekādā gadījumā neizelpojiet inhalatorā (I
attēls). I attēls
2.2. Turiet galvu taisni, ielieciet iemutni starp lūpām, un cieši aptveriet to ar lūpām (J attēls).
40

Inhalācijas laikā neturiet oranžo pogu nospiestu.
J attēls 2.3. Spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa muti. Turpiniet ieelpot pēc iespējas ilgāk. Skaņa “klik” ļaus saprast, ka lietojat inhalatoru pareizi. Turpiniet elpot pēc iespējas ilgāk pēc tam, kad izdzirdēsiet skaņu “klik”. Daži pacienti, iespējams, nedzirdēs skaņu “klik”. Izmantojiet kontroles lodziņu, lai pārliecinātos, ka Jūs ieelpojāt zāles pareizi. 2.4. Izņemiet inhalatoru no mutes. 2.5. Aizturiet elpu pēc iespējas ilgāk. 2.6. Novērsieties no inhalatora un lēni izelpojiet. Dažiem pacientiem mutē var rasties graudaina sajūta vai arī viņi var sajust viegli saldu vai nedaudz rūgtu garšu. Nelietojiet papildu devu, ja Jūs pēc inhalācijas neko nesagaršojat un Jums nerodas graudaina sajūta. Apstājieties un pārbaudiet: 2.7. Pārliecinieties, ka kontroles lodziņš tagad ir sarkans (K attēls). Tas nozīmē, ka Jūs ieelpojāt
savas zāles pareizi. SARKANS
K attēls
41

Kā rīkoties, ja lodziņš pēc inhalācijas joprojām ir zaļš (L attēls).
L attēls Tas nozīmē, ka Jūs neesat ieelpojis savas zāles pareizi. Atkārtojiet 2. DARBĪBU “Zāļu ieelpošana” un veiciet no 2.1. līdz 2.7. darbībai. Ja kontroles lodziņš vēl aizvien nekļūst sarkans, Jūs, iespējams, aizmirsāt pirms ieelpošanas atlaist oranžo pogu vai arī Jūs neieelpojāt pietiekami spēcīgi. Ja tā notiek, mēģiniet vēlreiz. Pārliecinieties, ka Jūs esat atlaidis oranžo pogu un pilnībā izelpojis. Tad spēcīgi un dziļi ieelpojiet pa iemutni. Lūdzu, sazinieties ar savu ārstu, ja kontroles lodziņš pēc atkārtotajiem mēģinājumiem vēl aizvien ir zaļš. Pēc katras lietošanas no jauna uzlieciet iemutnim aizsargvāciņu (M attēls), lai nepieļautu inhalatora piesārņošanu ar putekļiem un citām vielām. Inhalators ir jāizmet, ja pazaudējāt tā vāciņu.
M attēls Papildu informācija Kā rīkoties, ja nejauši sagatavojāt devu? Uzglabājiet inhalatoru ar uzliktu vāciņu, līdz ir pienākusi nākamā reizes zāļu inhalēšanai, tad noņemiet vāciņu un sāciet ar 1.6. darbību. Kā darbojas devu indikators?
 Devu indikators parāda kopējo inhalatorā palikušo devu skaitu (N attēls).  Pirmajā lietošanas reizē katrs inhalators nodrošinās vismaz 60 vai vismaz 30 devas, atkarībā no
iepakojuma lieluma.  Ik reizi, kad, nospiežot oranžo pogu, ielādējat devu, devu indikators pārvietojas nedaudz tuvāk
nākamajam skaitlim (50, 40, 30, 20, 10 vai 0). Kad ir jāiegādājas jauns inhalators? Jauns inhalators ir jāiegādājas:
 ja Jūsu inhalators izskatās bojāts vai jūs pazaudējat tā vāciņu vai
42

 kad devu indikatorā parādās sarkani svītrota josla, tā liecina, ka drīzumā būs pienākusi pēdējā deva ( N attēls), vai
 ja Jūsu inhalators ir tukšs (O attēls).

Devu indikators lēni pārvietojas no 60 līdz 0: 60, 50, 40, 30, 20, 10, un 0.

Devu indikators

Sarkani svītrotā josla

N attēls Kā uzzināt, ka inhalators ir tukšs? Kad oranžā poga vairs pilnībā neatgriezīsies augšējā stāvoklī, bet paliks fiksēta vidus stāvoklī, inhalācijai ir sagatavota pēdējā deva (O attēls). Pat ja oranžā poga ir nofiksēta, pēdējo devu vēl aizvien var ieelpot. Pēc tam inhalatoru vairs nevar lietot, un Jums jāsāk lietot jauns inhalators.
Fiksēta
O attēls Kā tīrīt inhalatoru? NEKAD nelietojiet ūdeni, lai tīrītu inhalatoru, jo tas var sabojāt zāles. Ja vēlaties notīrīt savu inhalatoru, vienkārši noslaukiet iemutņa ārpusi ar sausu salveti vai papīra dvieli.
43

IV PIELIKUMS ZINĀTNISKIE SECINĀJUMI UN REĢISTRĀCIJAS
NOSACĪJUMU IZMAIŅU PAMATOJUMS
44

Zinātniskie secinājumi Ņemot vērā Farmakovigilances riska vērtēšanas komitejas (Pharmacovigilance Risk Assessment Committee — PRAC) novērtējuma ziņojumu par aklidīnija bromīda/formoterola fumarāta dihidrāta PADZ, Cilvēkiem paredzēto zāļu komitejas (Committee for Medicinal Products for Human Use — CHMP) zinātniskie secinājumi ir šādi: PADZ pārskata perioda laikā, tika pabeigts pētījums D6560C00002 un tas parādīja, ka attiecība starp pacientiem ar nevēlamo blakusparādību “perifēra tūska” bija skaitliski zemāka aklidīnija grupā nekā placebo grupā. Tāpat, apvienotajā klīniskajā pētījumā ar Duaklir Genuair/Brimica Genuair un to mono-komponentiem,”perifēra tūska” bija skaitliski retāka ar aktīvu ārstēšanu nekā placebo. Turklāt pēc-reģistrācijas ziņojumi par perifēro tūsku neuzrādīja pozitīvu lietošanas atsākšanu. Balstoties uz augstāk minētajiem datiem, PRAC uzskatīja, ka “perifēra tūska” ir jāsvītro no nevēlamo blakusparādību tabulas zāļu apraksta 4.8.apakšpunktā un “Roku, potīšu vai pēdu pietūkums” jāsvītro lietošanas instrukcijas 4.punktā. CHMP piekrīt PRAC sagatavotajiem zinātniskajiem secinājumiem.
Reģistrācijas nosacījumu izmaiņu pamatojums Pamatojoties uz zinātniskajiem secinājumiem par aklidīnija bromīdu/formoterola fumarāta dihidrātu, CHMP uzskata, ka ieguvuma un riska līdzsvars zālēm, kas satur aktīvo vielu aklidīnija bromīdu/formoterola fumarāta dihidrātu, ir nemainīgs, ja tiek veiktas ieteiktās izmaiņas zāļu informācijā. CHMP iesaka mainīt reģistrācijas nosacījumus.
45