Vienojas par regulārām tikšanām, lai nodrošinātu efektīvu pārmaiņu ieviešanu veselības nozarē

Pirmdien, 30. oktobrī, veselības ministrs Hosams Abu Meri tikās ar valsts kontrolieri Rolandu Irkli un Valsts kontroles padomes locekli Maiju Āboliņu, lai pārrunātu jau publiskoto revīzijas ziņojums par situāciju onkoloģijas jomā.

VK revīzijas uzmanības centrā bija četri valsts apmaksātie vēža skrīningi, agrīna onkoloģisko saslimšanas diagnostika, valsts kompensējamās zāles vēža pacientiem un vēža reģistrs.

Veselības ministrs un VK pārstāvji pārrunāja revīzijā ietvertos ieteikumus par nepieciešamajām izmaiņām un VM jau veiktos pasākumus, lai pilnveidotu un uzlabotu onkoloģijas jomas kvalitāti pacientiem.

Tāpat tikšanās laikā Valsts kontrole informēja, ka šobrīd izvērtē arī paliatīvo pacientu aprūpi dažādos veselības aprūpes līmeņos, kā arī VM sagatavotā gada pārskata sagatavošanas pareizību.

Veselības ministrs VK pārstāvjiem apstiprināja ir izvirzījis sev mērķi veidot pacientiem pieejamu un kvalitatīvu veselības aprūpi un efektīvu valsts finansējumu pārvaldi veselības pakalpojumu nodrošināšanā. Ministrs apstiprināja, ka saskata iespējas veikt sistēmiskus uzlabojumus un tādēļ ļoti būtisks ir kompetents skats no malas. 

Ņemot vērā nepieciešamo veselības aprūpes procesu pilnveidošanu - primārās aprūpes stiprināšanas, slimnīcu tīkla un profilu sakārtošanu, digitalizācijas u.c., Valsts kontroles un Veselības ministrijas pārstāvji vienojās tikties regulāri, lai pārrunātu plānotos uzlabojumus un izvērtētu riskus. 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē