Veselības nozarei piešķir finansējumu Covid-19 izraisīto seku novēršanai

Lai segtu izdevumus, kas veselības nozarei bija vajadzīgi Covid-19 uzliesmojuma un seku novēršanai pagājušā gada decembrī, Ministru kabinets šodien, 8. martā, lēma piešķirt vairāk nekā 5 miljonus eiro no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem.

2021.gada nogalē, Latvijā joprojām saglabājās augsts saslimstības līmenis, kā arī lielam skaitam pacientu bija vajadzīga ārstēšanās slimnīcā, tādēļ nedaudz vairāk kā puse – 2,6 miljoni eiro –, no šodien piešķirtā finansējuma paredzēta izdevumu segšanai, kas radušies, lai nodrošinātu Covid-19 pacientu ārstēšanos slimnīcās.

Pārējos līdzekļus novirzīs, lai segtu izmaksas Covid-19 pacientu ambulatorai ārstēšanai, individuālās aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem, kas nepieciešami epidemioloģiski drošu veselības aprūpes pakalpojumu nodrošināšanai un citiem ar Covid-19 uzliesmojumu un seku novēršanu saistītiem pakalpojumiem ambulatorajā un stacionārajā sektorā, tostarp pakalpojumu nodrošināšanai mājās, attālinātajām konsultācijām, pacientu transportēšanas izmaksām. 

Lasīt vairāk Latvijas Republikas Veselības ministrijas vietnē